Poslední ze série “veselých” vánočních obrázků nepotřebuje další komentář. Předchozí vánoční vtipy najdete tady a tady.
Druhý “veselý” obrázek na vánoční téma se zaobírá problematikou implementace Santy Clause do našich vánočních tradic. Mějme ho rádi, nemá to jednoduché…
Jeli jsme o víkendu kolem jednoho nákupního centra. Vyděsil jsem se, že nastala apokalypsa a jenom nám zase nic neřekli. Moje žena se mi snažila vysvětlit, že takhle lidé běžně slaví Vánoce, ale tak šílené teorii se mi nechce věřit.
Narozeninový dort pro fiktivní chlapecký oddíl Rychlé šípy by byl asi dost velký. Hoši by totiž museli sfouknout už 75 svíček. První komiksový příběh Jaroslava Foglara a Jana Fischera vyšel v Mladém hlasateli v polovině prosince 1938. Chlapci jsou tak stejný ročník jako americký Superman.
Začalo to zemětřesením. Jako by domy a lidi byly jen umělohmotné figurky rozestavěné na deskové hře, se kterou rozdováděné dítě lomcuje na stole sem a tam. Fascinuje mě, jak Japonci berou tyhle situace jako přírodní úkaz na úrovni větru nebo deště. Ani se nezastaví, aby počkali, až to přejde.
Nebývá zvykem, abych v komiksových novinkách psal dvakrát za sebou o tomtéž. Jenže Opráski sčeskí historje dostaly krátce po svých prvních narozeninách dárek v podobě prestižní internetové ceny Křišťálová lupa v kategorii One (wo)man show a ještě zabodovaly v dalších dvou kategoriích. Nemusím asi prohledávat historii ankety, abych mohl napsat, že žádný jiný komiks se podobnému zájmu internetové veřejnosti ani nepřiblížil. Záhy ostatně Opráski dosáhly další mety – 25 000 fanoušků na Facebooku. A jejich první knížku katapultovali čtenáři okamžitě po vydání mezi nejprodávanější knižní tituly v Česku!