Jsem hrdý na to být véčkařem!

03. 06. 2011 | 12:30
Přečteno 6173 krát
Vážení čtenáři,
tento blog píši ve čtvrtek 3.6., tedy v době po dvou velmi důležitých událostech – víkendová volební konference VV v Hradci Králové a středeční jednání koaličních stran ve formátu K9.


Tak hezky jedno po druhém. Upřímně a s ohromným nadšením jsem vnímal celý průběh konference. Ta měla především po událostech, kterými strana prošla, dojít k jisté sebereflexi a pojmenování chyb , kterým se chceme v budoucnu vyvarovat. Myslím si, že účel byl splněn se vším všudy. V sobotním dopoledním bloku, který byl určen pouze pro delegáty bez přítomností médií jsme se tomuto tématu věnovali a s velkou pokorou jsem vnímal a přijímal podporu i kritiku, které se mi od mých kolegů z krajů dostalo. Uvědomoval jsem si, že můj projev bude pro ně stěžejní, ne z důvodu mého ega či osobní ješitnosti, ale z toho důvodu, že jsem věděl, že čekají na přímou zpětnou vazbu, která nebude šifrovaná přes novinové články. Nemohl jsem se nevrátit k událostem, které nás potkaly a které byly s mou osobou spojované. Vyjádřil jsem lítost nad tím, že naše značka VV byla poškozena na základě lží, ale ještě větší lítost jsem projevil nad těmi, kdo pomalu, organizovaně a systematicky tuto značku ničí. Mnoho sil a nové energie se mi vlévalo do žil, když jsem viděl, kolik schopných, inteligentních a pracovitých lidí mi ve svých projevech vyjadřovalo podporu a znovu mě potvrdili do role hlavního vyjednavače ekonomických reforem. Neznamená to ovšem, že by k mé osobě nezazněla kritika a delegáti mi k mému konání neřekli své. Naopak řekli, a já jsem za to rád. Znovuzvolením staro-nového předsedy a potvrzením jeho nových místopředsedů mi zároveň došlo, že celou tu dobu véčkaři stáli při sobě a za svým vedením. Že se nenechali zviklat mediálními upoutávkami a nerezignovali na své zásady a ideje. V tu chvíli jsem si byl vědom toho, jak jsem hrdý na to být véčkařem. Našim dalším krokem nebude plácání se po ramenou, ale práce! Představili jsme novou vizi, s kterou chceme dále růst – spravedlnost, solidarita a sebevědomí. Jen ten člověk, který je hrdý na svůj původ, zemi a vzdělání, může obstát v široké konkurenci a získat evropský přesah. Jen takový člověk díky širokému rozhledu může být solidární k druhým a bude chtít pracovat a vychovávat děti. A takový člověk bude hledat zákonné, spravedlivé prostředí, kde by své děti vychovával. Nová vize nese hodně práce, která je měřitelná výsledky a já se na tu práci strašně těším.

Druhá důležitá událost v tomto týdnu, která mě pozitivně překvapila bylo jednání K9 ke zdravotnictví. Strana VV šla na jednání s tím, že již před týdnem jsme se absolutně nemohli s koaličními partnery shodnout na tom, zda se budou či nebudou proplácet amalgámové plomby. VV byly jasně proti hrazení od samého začátku. Tady jde totiž o víc než o 400 kč za amalgámovou plombu. Jde o ve společnosti dlouho přijímaný princip, který by byl prolomen, kdyby amalgámové plomby byly hrazeny. Každý člověk by měl mít ze svého veřejného zdravotního pojištění právo na ekonomicky nejlevnější možnou variantu zdravotní péče, která odpovídá dosavadním přístupům medicíny. Amalgámová plomba ale žádnou levnější alternativu nemá. Stojí na samém začátku možnosti ošetření výplně zubu. Pro stranu VV představuje jasný příklad tzv. nároku neboli „standardu“, který by měl stát lidem platící veřejné zdravotní pojištění zaručit.

Jako strana, která je oproti pravicovým koaličním partnerům ochráncem solidárního přístupu v reformách, jsme byli velmi potěšeni, že jsme nehrazení amalgámových plomb prosadili. Je zde nutno říci, že spoluúčast pacientů, na které jsme se také shodli, a která by měla růst postupným tempem o 5% do roku 2014, je nezbytnou částí k narovnání našeho zdravotnictví a k cestě za plně fungujícím nadstandardem. Je ovšem zapotřebí, nejít násilnou cestou a v době utahování opasků nebrat lidem to základní. V prvé řadě se budou úspory hledat v systému samotném, uvnitř nastartovaného mechanismu reformních kroků ve zdravotnictví.


Pozitivně vnímám to, že na základních obrysech budoucí zdravotní koncepce jsme se v koalici shodli a jsem osobně potěšen našim nesporným úspěchem v rámci středečního vyjednávání. Vážený pane předsedo, máte dobrý tým

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Platan napsal(a):

"V tu chvíli jsem si byl vědom toho, jak jsem hrdý na to být véčkařem."

Že by již syndrom globálního kognitivního úbytku?
03. 06. 2011 | 12:39

Ládik!!! napsal(a):

Kdo si čistí zuby, plomby nepotřebuje. Formát K9 už mi leze krkem, já dělám raději ve formátech dwg, stv, gdsw, bp2, xls a doc.
03. 06. 2011 | 12:40

Otázkář napsal(a):

Pane exministře, Vy jste skutečný mistr pera. Tolik vzletných frází a patosu v jednom článku, za to by se žádný americký politik stydět nemusel. Škoda jen, že slova neodrážejí i činy. Člověk neznalý věci, který se právě vrátil z Marsu, by Vám skoro uvěřil :)
03. 06. 2011 | 12:42

Otázkář napsal(a):

Jen taková malá konfrontace s realitou. Podle posledního průzkumu veřejného mínění společnosti Sanep, jsou preference VV okolo 3,6%. Opravdu jste hrdý na to, kam to vaše strana za necelý rok v politice dopracovala?
03. 06. 2011 | 12:45

simulant napsal(a):

Tady něco nehraje. 3.6. je pátek :-)
03. 06. 2011 | 12:46

Bohuslav Novák napsal(a):

Ano pane Bárto, nejsem členem VV, dokonce jsem Vás ani nevolil. Poslední události a mediální masáž lidí, zcela ignorující podobné a často mnohonásobně větší "prohřežky" Vašich koaličních partnerů mě utvrzuje, že politiku v této zemi dělají především média. Ty rozhodojí o tom, co je správné a co ne, koho vláčet tiskem a komu dopřát nezaslouženého klidu. Držím Vám palce, vydržte a uchovejte si zdravý rozum.
03. 06. 2011 | 12:47

Kvakin napsal(a):

A hrdý buď, žes vytrval,
žes nepůoskvrnil ústa ani hruď smysluplnou řečí ...
Takhle na tvůj lid - s obálkou a magičem.
Říká se Vám Vít Napoleon Bonabárta, nechtěl byste být Vít Hrdý Budžes(bárta)?
03. 06. 2011 | 12:50

Kvakin napsal(a):

Spoluúčast nemá vzrůst postupně o 5 %, ale postupně o více jak 29 %; nemá totiž vzrůst z původního stavu o 5 % ale o 5 procentních bodů! Je-li dnes spoluúčast pacienta cca 17 % a má vzrůst na 22 %, vzroste o 5 procentních bodů a - jinak řečeno - o 29,41 % (/22 - 17/ : 17 = 0,2941 x 100 = 29,41 %).
Chápu, že ani Všeználek nevěděl všechno, ale ten, kdo má stále příslušné otvory plné procent a s nimi spojených kategorií a operací, by měl vědět, co blábolí.
A hrdý buď
03. 06. 2011 | 12:58

ZK napsal(a):

Pane Bohuslave Nováku, prosím, co je to prohřežek:-)??
03. 06. 2011 | 12:59

Sladký napsal(a):

To je asi francouzsky,pane Bárto. "Jsem hrdý na to,že jsem véčkař." Tak je to česky, pane, to jste asi chtěl říct, že?
03. 06. 2011 | 13:04

mb napsal(a):

Jste blazen (pane) Barto, (a stejskal rovněž když vám dává prostor) ... myslim že po všem co vyplulo na povrch byste se měl jít někam spláchnout, ale vy jste stejně / podobně teflonovej jako ti ostatní političtí dinosauři, proti kterým verbálně brojíte ...

jdu se vyzvracet ... pozdravujte prezidenta Klause ...
03. 06. 2011 | 13:04

hovorka11 napsal(a):

Vít Bárta:
Selhali jste, podvedli jste nás !
Za kus žvance jste prodali všechno, co jste slíbili.
Tunelář Vondra tam díky vaší pomoci seděl, sedí a bude sedět.
Už jste měli být v oposici a Vondu odstřelit. Takhle bude vděčně Nečasovi pomáhat s dalšími rozkrádačkami.
03. 06. 2011 | 13:04

mb napsal(a):

bohuslav novák, placený diskutér vv ... bože dobrý ...
03. 06. 2011 | 13:06

hovorka11 napsal(a):

Ještě, s těmi plombami bez vyhození Vondry jste směšní a odporní !
03. 06. 2011 | 13:07

Nuba napsal(a):

Pane Bárto

obávám se, že tak jako většina politiků podléháte sebeklamu a sice v tom smyslu, že názory, které si na situaci tvoříte v kruhu svých věrných, jsou odtržené od faktů a skutečností. Mám za to, že Vaše nadšení občané - voliči nesdílejí. Jistě jste zaznamenal výzkum veřejného mínění, v němž tuto vládu nechce již celých 90 % občanů. Je to nesporně i Vaše "zásluha" jakkoli radostně tady poskakujete nad pozičním vítězstvím amalgámu. Nemyslete si, že si tento ústupek vaši partneři nezaúčtují do své knihy má dáti - dal. Dokonce to tam možná naschvál i dáno bylo z toho důvodu, aby byla do mrtě rozmetána vaše vlajková loď - boj proti korupci.

Víte, domnívám se, že se ještě nějaký čas prokupčíte volebním obdobím ovšem s jakým výsledkem ? Nad tím amalgámem tak nejásejte, ten by do úhrad soc. dem. stejně vrátila, jako prosadí postupně i progresivní zdanění a majetková přiznání, odstranění akcií na doručitele, zákon o státní službě a řadu dalších užitečných věcí, ke kterým se vy v rámci pachtu o udržení u moci zřejmě nedostanete.

Vojevůdci by měli být nejen mocichtiví, ale měli by mít i nějakou vizi po vyhrané bitvě. Jaká je ta vaše po příštích volbách, jak se zdá, strategie není Vaše silná stránka. A to ani čas od času líbivá taktika nezachrání, možná nějakou bitvičku, která ovšem celkový tristní výsledek nezmění.

A to musím pro objektivitu přiznat, že ačkoli jsem VV nevolila, protože se mi vaše volební slogany zdály populistické, tak v duchu jsem si přála, aby se vám to povedlo

Bohužel, nevěřím Vám
03. 06. 2011 | 13:11

Sladký napsal(a):

Platan- "syndrom globálního kognitivního úbytku" Bravo, je vidět,že u vás se neprojevuje.Vynikající poznámka. Doplnil bych ji v tom smyslu, že naše republika je jedním z ohnisek v němž proces probíhá ve zvlášť velkém rozsahu a s mimořádnou rychlostí..
03. 06. 2011 | 13:11

Drzá zrzka napsal(a):

Pochlubte se. Existuje něco na co hrdý nejste? :o)
03. 06. 2011 | 13:11

Míval napsal(a):

Také jsem poslouchal Vaši konferenci. Sice jen jako zvukovou kulisu ke spárování obkladu, ale natolik pozorně, abych si uvědomil, že tak obrovská touha po sebevědomí a důstojnosti, proklamovaná v každé druhé či třetí větě, může být projevem pouze lidí, kterým chybí obojí.
Čest Vaší památce.
03. 06. 2011 | 13:12

stejskal napsal(a):

Jsem blázen a jsem na to hrdý, pane mb ;-) S normálními lidmi je strašná nuda ;-)

Vy se z toho Klause, myslím, též jednou zblázníte ;-) Přestaňte na něj aspoň na chvíli myslet. Nestojí za to a Vám se uleví, uvidíte ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
03. 06. 2011 | 13:13

Pablo napsal(a):

hovorka11 jistě dovolí, když si jeho slova vložím do úst a přidám se:

Vít Bárta:
Selhali jste, podvedli jste nás !
Za kus žvance jste prodali všechno, co jste slíbili.
Tunelář Vondra tam díky vaší pomoci seděl, sedí a bude sedět.
Už jste měli být v oposici a Vondu odstřelit. Takhle bude vděčně Nečasovi pomáhat s dalšími rozkrádačkami.
03. 06. 2011 | 13:16

Sladký napsal(a):

Nuba- Vaše příspěvky patří k tomu nejlepšímu, co zde lze číst.Nepochybně by obstály i v daleko tvrdší konkurenci, která zde vládla předtím, než se sem nahrnuli různí hovenové,liberálové,cestovatelé a hafkové, abych jmenoval jen některé. Škoda, že zde nejste častěji!
03. 06. 2011 | 13:16

Korbel napsal(a):

Cha,cha,cha Bárta si dělá srandu. Dokonce sám začíná věřit, že mluví pravdu. Ale už panáčkovi nikdo nenaletí.
03. 06. 2011 | 13:18

Karel napsal(a):

Pane Bárto !
Byly doby, kdy jsem vám trochu i fandil, byť jsem vás nevolil. Mezi škůdci a zločinci zasedajícími ve vládě jste mi připadali nejslušnější. Byl jste mi sympatický osobně i na MD. Ale teď už jste pouze a jen trapní kašpaři. Nic víc. Celému národu je jasné (až na minimum zlodějů a bezmozků), že vláda je spolek zkorumpovaných zločinců ovládaných mafiánskými kmotry v pozadí a mají jediné zadání - jako bílý koně převést ukrást ve prospěch kmotrů maximum peněz z našich daňových odvodů bez ohledu na nevratné škody a ochuzení většiny národa. A vy svými hlasy v parlamentu umožňujete stále těmto zločincům vládnout a krást a škodit. Pročpak asi ? Jde vám o koryta, po nás potopa ??? Jste ubožáci a stejná pakáž, jako ti s kterými vládnete. Nás občany fakt vaše mafiánské bitky o kořist nezajímají , chceme vládu odpovědnou vládnoucí v zájmu občanů, nikoliv kmotrů a vlastních koryt. Jestli si chcete zachovat zbytek cti v těle, položte ihned tzv.vládu a hlasujte pro nové volby.
03. 06. 2011 | 13:19

Ládik!!! napsal(a):

Nuba -
volební slogany nemohou být důvodem volby... možná u někoho.
03. 06. 2011 | 13:20

Sladký napsal(a):

V každém případě platí, že VV NEUDĚLALY nic horšího, než to, co neustále předevádí ODS a recykláti, co si říkají TOP O9. Kde je Drobil? Co prommneprotebe Vondra, co přiznaný úplatek občana Schearzenberga? Co Bárta, Blanka Carta a další a další kauzy?
03. 06. 2011 | 13:21

vlk napsal(a):

No v sobotu večer jsem pro Faustův svět ticha okomentoval tu neuvěřitelnou merendu Bártovy sekty takto:
Nic nepochopili a nic se nenaučili
Nechtěl jsem dnes psát o politice. Proč si s ní kazit neděli. Ale nemohu jinak. Sem tam jsem sledoval, co jako dělají bývalí lovci dinosaurů na své „konferenci“ s Hradci Králové, jak to zprostředkovávala ČT 4. Na druhou stranu - nebyl to zas až takový trhák, aby se tomu jeden věnoval pořád.
Ještě to navíc poběží zítra, takže na hodnocení, to klasické, může být brzo, přesto zkusím shrnout to, co jsem pochytil.
Podle mne měly VV před touhle akcí několik možností jaksi pojmout:
- jako poslední strategickou korekci a zachránit si tak kůži a důkladně se změnit
-jako taktickou příležitost odvést od sebe pozornost a částečně se sebou něco udělat
-jako sněm sekty fanatiků posledního dne
Kdo hádá, že C je správně, rozhodně neprohádal.

Vše je při starém. Že by se VV pokusily o nějaký manévr jak cokoli změnit? Ani náhodu! Ani takticky, ani strategicky. A že by provedly nějaký sebezpyt??Ani ve zlém snu. Řečno slovy „předsedy“ Johna - na uzavřeném jednání se o tom nebylo třeba bavit, protože všichni mají přístup na vnitřní stránky VV a vědí, jak to doopravdy je! Heč.
Takže co že se odehrálo? Podle dostupných informací z neveřejné části sněmu a následné tiskovky - NIC.
Chlapci a dívky náboženství ABL se ujistili že:
- jsou obětí připravené a zákeřné kampaně
- že všechno v té kampani, použité proti nim je buď fabrikát či překroucená bezvýznamnost
- že chtějí zastoupení a to podle koaliční smlouvy jinak……
- no ale když nebude, tak se vlastně nic neděje
- že jinak jdou od úspěchu k úspěchu a dělaj pro nás všechny neskonale dobro a ještě lépe a ostatní jim závidí a hází klacky pod nohy.
- že chtějí sice 4 ministerstva, ale jejich předseda do TÉHLE vlády zásadně, ale opravdu zásadně NECHCE
- že se do vlády nechce ani Karolině Peské, ale když holt nedají jinak
- že Vít Bárta nemá ve straně žádnou funkci, neřídí Radka Johna ani nikoho jiného, není ani docent,ani Filip, ani loutkář, ani guru nebo superguru, prostě není nic. Je dnes JEN VYJEDNAVAČ
- jo a málem jsem zapomněl a to by byl opravdu velký hřích, jsou opravdu a naprosto jistě futrálem tažení boje proti korupci ! Ten bez nich vůbec není ani možný ani myslitelný.
Kvůli tomuhle se pravdu nikde nemuseli nikde scházet. Na to by byla stačila kaple jejich sekty. Možná, že ani nikoli tedy hlavní svatyně – tedy bytu VYJEDNAVAČE, ale dobře by vyhověl nějaký sálek, patřící firmě ABL. Tam by byly měly daleko více soukromí, takž e obecný průnik vlivu svátosti do jednoho každého účastníka od VYJEDNAVAČE by byl daleko intenzivnější. A prožitek daleko hlubší.
Ale musím uznat, že zazněl i jeden zajímavý nápad – od designovaného nápadníka na post místopředsedy Jarolíma totiž zrušení akcií na doručitele. A to způsobem mimořádným a rasantním. Přijal by se příslušný zákon a firmy by měly rok na jeho aplikaci. Ta, která by to za rok nestihla, by měla smůlu. V okamžiku rok +1 den by stát takové firmy znárodnil! Pěkné že?
Na první pohled. Prostě nápad, řekněme veřejně věcný. Jsem zvědav, co takovému mu řeknou majitelé akcií českých firem , kotovaných například na burze. Už vidím, jak znárodňují anonymní akcionáře ČEZu, Telefonici, KB a tak podobně. No u těch by to ještě šlo aspoň teoreticky. Jsou zaknihovány v SCP v Praze. Ale uniká mi, jak to provede třeba v případě akcií takové NWR, která je knihována v Londýně. Řečeno slovy občana Schwarzenberga - to budou čumět!
Ne dosti na tom. Být někým, kdo páchá podvody jako podnikání, nebo mám velké dluhy a tak podobně, okamžitě se přihlásím do VV a udělám všechno, aby myslitel Jarolím dostal co největší prostor! Proč? No protože vytáhnu prachy, zejména těsně před dnem D+1 a nechám tu prázdnou slupku znárodnit! Ať si Jarolín užije. A stát jako vlastní vypořádá dluhy Sáme sebou.
Jinak mohu jen konstatovat, že se ti ve VV, kteří mají do směřování strany co mluvit nebo aspoň VYJEDNAVAČI mohou poradit s výběrem kravaty, opravdu NIC NEPOCHOPILI a NIC se za rok ve vrcholové politice NENAUČILI. Dokonce o to nemají ani zájem.
Oni ví, že jsou, řečeno slovy jejich poslance Skokana, moderní politickou stranou s moderním programem pro moderního voliče……..
pokračování
03. 06. 2011 | 13:23

Luba napsal(a):

O VeVerkách

V tom lese Řáholci někdy po setmění
z dinosauřího vejce vzešel savec
co sál dvakrát více
než jiný nenechavec.

Čestvě vylíhlý
azurovou modří ochmýřený
oplodnil svou rodnou buš
do každé zrzky zasel
jako správný muž.

Pokolení vzešlo věru hodnověrné
trochu levé a trochu pravověrné
pokradmu plíživé a přitom nápadné
ocasaté … jak tě napadne.

Jako správné nulté pokolení
VeVerky
vymezovaly se do umdlení
vůči dinosauřím dědkům
svým ideovým předkům.

A tak dosáhly věhlasu
a největšímu ocasu
přidělily vedení
Řáholcem zavládlo řečnění.

Těch řečí bylo vážně moc
až zvrátilo se v pravomoc
a přitáhlo ty nemocné
co ovládají bezmocné.

A tak …

VeVerky s modrými ocasy
přisypaly si do kasy
prachy Bakalova sluhy
k tomu Babákovy dluhy.

Až jednou …

Veverce Kristě
chroupáním oříšků
udělal se na bříšku
miniaturní krofón
zkráceně mikro-krofón.

Díky tomuto útvaru
ostatní členové pelíšku
mají Kristu za potvoru
s titulem otvoru v podbřišku.

Ale …
Kristýnka za to nemůže
že lapá hovory
útvarem z pod kůže.
A že tyto nahrané hovory
jsou politikářské horory.

Jak pravil český klasik
k dobru veverčí rasy:
Veverki ? Ty nesmrděj.
Ale někdy strašně!
Navíc vyvolávají vášně.

Až vyzvoní se další zvonec …
bude VeVerkám konec.
03. 06. 2011 | 13:23

Sladký napsal(a):

Na ládíka- jednoho z největších przničů zdejších diskusí jsem zapomněl.Žádná škoda.
03. 06. 2011 | 13:23

mb napsal(a):

to stejskal ... byl jsem na vazkach zda projdu ...

takze jsem mel pripravenou vymluvu ... že blazen je v tomto použití synonymem slova nesoudný ...

člověk který lže o tom že byl opilý ( ač vůbec opilý nebyl ba si pochvaloval konstruktivnost schůzky ...)

člověk který chce systematicky předražovat zakázky ´jen´ o 10%

(což je onejaké to procento méně než dělá ods)

prostě na stranky slušneho diskuzniho serveru nepatří ...

ale to je samozřejmě jenom muj osobní názor ....

přeju přijemny vikend ...

/ten Klaus to byla jen takova tečka (pointa) za vypovedi ... jednu dobu to bartaklaus spolu tahli, či se o to aspon snazil /

no nic, majte sa fajně ...
03. 06. 2011 | 13:23

vlk napsal(a):

Dnes ještě budou dovoleni nominální vůdci sekty, nejspíš i zazpívají v nějaké formě aleluja, potlapkají se vzájemně po ramenou a půjdou zase dělat, co firma ABL potřebuje.
Sbor loutek, sbor nemyslících věřících VYJEDNAVAČI.
Což je nyní zcela evidentně jen to, co zachrání ABL nejvíce veřejných zakázek a Vítu Bártovi maximum z jeho původní pořizovací investice do politické divize ABL.
A k tomu jim dopomáhej Superguru!

Tolik můj článek pro Fausta ze sobotního večera.
A teď ještě čtu, jak zase chudák Superguru a jeho sekta pro nás dře. Jakjí jde o lidi a principy, jak zachránila amalgámové plomby.
Opravdu výkon hodný Velkého čaroděje! to zase Babák čaroval s nějakými pytly nebo to šlo přes obálkovou metodu?
Fakt si tahle parodie na napoleona neuvědomuje , jak už jsou trapní a směšní?
03. 06. 2011 | 13:25

Sladký napsal(a):

Luba- to je fakt paráda, něco takového jsem tu ještě nečetl. Jste jednička,opravdová, ne ta Kalouskova. :o))))
03. 06. 2011 | 13:26

Luba napsal(a):

Hele, VeVerčák ...
už nezvoněj a jdou s tou tupou agitací do Paďous !!!
03. 06. 2011 | 13:26

Voliči Vám to sečtou !!!-a asi brzy ! napsal(a):

Pane autore !
Určitě by Vám hodně slušelo :
Dát si na hlavu útržek novin či jiný kousek papíru..vlést si do kouta a dělat ze sebe nenápadné lejno !.........ostatně jako valné většině zdejších "politiků" !
03. 06. 2011 | 13:28

Dalimír napsal(a):

Souhlas S Hovorkou 11 ! Česku by bylo třeba dobrého vůdce ,žádné vyčurané strany které lidu téhle země ke štěstí nepomohou a jen ho ždímají s peněz! Zdekujte se všichni aktivní politici i s Klauzem ! Nadělali jste se již ostudy dost ! Bylo by zde třeba Bonaparte ale toho pravého který se svou rotou věrných vojáků vyčistil franc.parlament ( Rada pětiset) od takových poslanců zrovna jako má ted česká republika ! Sláva památce velkého Napoleona ! Dl.
03. 06. 2011 | 13:28

mb napsal(a):

(luba solidní...)... veverky ty nesmrděj, ale někdy strasně ...

to by si meli nekam vyvěsit a steskal přidat do hesláře ...

zdravim ....
03. 06. 2011 | 13:30

Nuba napsal(a):

Pane Sladký, díky za pochvalu, v exhibicích mi brání častokrát nepřátelsky naladěné okolí :) (manžel) a také výčitky svědomí, protože mi ten čas potom pořád schází

Zdravím
03. 06. 2011 | 13:33

Voliči Vám to sečtou !!!-a asi brzy ! napsal(a):

Kdo NEBUDE volit VeVerky ať udělá čárku!
(teda nevím jak..).
03. 06. 2011 | 13:48

stejskal napsal(a):

A basta, pane mb! ;-)

Píseň strašlivá o tom velkém dialogu, který nastal v Čechách léta páně (zde si doplňte, co chcete, původně tam bylo 1989), ale ne s každým.

http://www.ujdeto.cz/lyrics/jan-burian/pisen-strasliva-o-tom-velkem-dialogu-ktery-nastal-v-cechach-leta-pane-1989-ale-ne-s-kazdym-cz/

Hezký víkend.

Libor Stejskal
03. 06. 2011 | 13:52

jap napsal(a):

Velmi dojemné, proč jen mám pocit, že něco podobného už jsem četl, slyšel. Bylo to na 13., 14. nebo 15. sjezdu KSČ?
03. 06. 2011 | 13:52

/// napsal(a):

// / / /
03. 06. 2011 | 13:58

mb napsal(a):

jako pane stejskale dobrý ... jenže ...

jenže ... když se ty efekty nedostavujou ... a on (oni) si budou mlít dál to svý ...

tak je prostě nevychováme ...

a teflonovost / hroší kůže bude opět triumfovat ...

prostě ten člověk ( Bárta ) / Klaus taky ale o nem jindy / evidentně lže / lhal ...

a za svou lež není / nebude (opět) potrestán ...

nic jej ( opět ) nesemele ...

a to se mi prostě ( hrubě ) nelíbí ...

vykřikuje si že je hrdý že je veckar ... me to prijde absurdní ...

no tak jsem blbej já ... no ...

jsem blbej protože si myslim že se lhát nemá a že by lháři neměli dostávat prostor ...

takže jsem idiot ... no nic ...
03. 06. 2011 | 14:04

Rumcajs napsal(a):

Bárto!

Připomínáš mi vetřelce, kterej si mě zálibně prohlíží a u toho slintá.
03. 06. 2011 | 14:05

Pat napsal(a):

Vážený pane Bašto,

fandíme Vám, jste velkej Čech.
03. 06. 2011 | 14:06

Sims. napsal(a):

pane Bárto, vaše jediná záchrana (VV), kterou lze vystopovat ve veřejném mínění je - odejít z vlády a hlasovat podle svého pragramu a nejlépe tuto vládu položit, protože starého psa novým kouskům nenaučíš a vám zbývá již tato jediná polehčující okolnost. Když to položíte, tak vám bude určité procento národa vděčné a může se vám stát, že ještě v příštích volbách trochu zabodujete. V opačném případě, kdy necháte tuto vládu chcípnout jak nafouklou kobylu, jdete taky do kytek s ní. Copak to nevidíte, že již snad 90% národa nestojí o ty řečičky o reformách, protože je dělají absolutní diletanti a zaprodanci různých zájmových skupin (viz důchodové fondy). A k tém amalgámovým plombám - zase to není až hrozné vítězství, když by se to takto zpoplatnilo, takl by zkrátka chodila polovina národa bez zubů, další část by si na plomby půjčovala u Home Creditu a poslední část si platí plomby bílé, composita a další vymoženosti zubního lékařství. Dále by musel zubař vystavovat záruční listy na plomby, prozože x lidem vypadne ještě než dojdou domů. Kdybyste se na vládě raději postarali, aby bylo dost zubních lékařů - co takhle zavést na lékařských fakultách bakalářský obor dentista. Na to záplatování zubů by to zhola postačilo a protetiku a zákroky by dělali doktoři. Fakt to již zabalte, jestliže máte ještě jakýsi pud sebezáchovy, protož vaši přátelé z koalice nespí a jdou po vás až vás dostanou kam potřebují, to bude pro VV pozdě.
03. 06. 2011 | 14:08

kristusek napsal(a):

Hm, plomby dobrý... a teď bych ještě rád věděl, proč jste hlasovali proti návrhu zákona o zrušení anonymních akcií na doručitele?

Jo a kolik jste vložil do VV peněz, které chcete vrátit? O tomhle si bezpochyby vedete lepší účetnictví než o tom, komu jen tak půjčujete statisíce...

Ale proč sem vůbec píšu, že si radši nezajdu na pivo... je to rozhodně smysluplnější než číst tyhle neuvěřitelné bláboly.
03. 06. 2011 | 14:16

buldatra napsal(a):

Nadšenče Bárto,

Meritum věci spočívá v otázce, proč se strana VV dostala až do vlády truchlostátu.
Volič totiž něčemu uvěřil.
Naiva volič.

Zdalipak zamysleli se VV a nadšený pan Bárta na konferenci nad tím, proč voliči poslali pana Bártu & spol. na výsluní, potažmo, čemu ti nečesaní nemytí voliči vlastně uvěřili (bylo by dobré, kdyby si pan Bárta &. spol. laskavě vzpomenuli svých slibů a řečiček předvolebních, například skazek na dinosauří téma, na téma lechtivě protikorupční, tedy témata nosná, která ve finále parlamentní partaj VV neunesla) a proč tomu voličové vezdejší uvěříli, tedy, čemu se obecně rádo věří a co se rádo podporuje a hlavně PROČ tomu tak je.

Pak by bylo snad jasné z konference nadšenému Panu Bártovi & spol., že finálním produktem jejich činnosti mělo být ledacos, jen ne spoluúčast na tom, čeho se jako klíšťata žíznivá drží dnes a myslí si, že jsou na vrcholu dosažitelného.
Podlehli iluzi mocné, což se přihodilo i jiným před nimi.Ve skutečnosti jsou na samém vrcholu vetché kadibudky.
Nedávno tam vyšplhali i zelení a když se ozvalo žbluňk, zavřela se nad nimi hladina politické žumpy. Pravda, občas se z ní vynoří Liška jakási, aby se se zabubláním opět zanořila a když to povedete, pane Bárto, dál tímto způsobem, žblunknete tam také.
03. 06. 2011 | 14:19

Jája napsal(a):

Pane Bárto, přestože vím, že tyto reakce číst nebudete, že jen něco hodíte do placu a odpochodujete mezi své věrné, přesto reaguji. Molhu opětovně konstatovat, že jste manipulátor. Vzhledem k tomu, že se nedomnívám, že čtenáři blogu nepatří mezi 90 % zmanipulované populace, ale mezi lidi, kteří mají svůj názor, který jim hned tak nějaký manipulátor nezmění, tak jste neoslovil tu správnou výseč spektra. Je pdravdou, že VV, Johna, volila většidna žen, divaček NOVY a potom ti, kteří neměli rádi Paroubka, ale i ti, se dnes dza svou volbu stydí. Ale ani tyto nemůžete vytržením skutečnosti, že se nebude platit za nějaké plomby, oblbnout. vytrhnou tuto maličkost a brát to jako hrdinský čin, m§že jen Bárta, nechci říci kdo. Kolik je to % z celkových výdajů na zdraví, víte to vůbec? 0,001, kdoví jestli, ty vaše tašky s úplatky byly pomalu větší, strana korupce, lží a podrazů, to jsou VeVerky.
03. 06. 2011 | 14:20

Pepa 3 napsal(a):

Tak nevím, jestli se mám smát a nebo plakat! Ten článek mne tak vzal, že jsem si jej s nevěřícně vytřeštěnýma očima přečetl hned dvakrát a pak některé části znovu ještě pozorněji! Prvni reakce byla, začít se hrozně smát jak nad obsahem, tak i formou. Pak jsem si ale uvědomil, že to napsal a myslí naprosto vážně člověk, který je hlavním vyjednávačem jednoho z členů vládní trojkolky. A v ten okamžik mi bylo do breku!
První část článku mi připoměla zdravice pionýrských oddílů a BSP (pro ty mladší Brigád socialistické práce) k právě probíhajícímu X-tému sjezdu KSČ. cit.: "Upřímně a s ohromným nadšením jsem vnímal celý průběh konference."
Následující část pak jako kdyby byla vytržena ze "sebekritického" projevu generálního tajemníka! cit.: "Mnoho sil a nové energie se mi vlévalo do žil, když jsem viděl, kolik schopných, inteligentních a pracovitých lidí mi ve svých projevech vyjádřilo podporu..." (Mimochodem, již před konferencí bylo zveřejněno, že v diskuzi vystoupí 22 předem vybraných diskutujících se svými projevy!)
A korunu všemu nasadila následující proklamace, jak vystřižená z učebnice vědeckého komunismu pro VŠ: "Jen ten člověk, který je hrdý na svůj původ, zemi a vzdělání, může obstát v široké konkurenci a získat evropský přesah. Jen takový člověk díky širokému rozhledu může být solidární k druhým a bude chtít pracovat a vychovávat děti."
Škoda jen, že si díky přísnému dohledu pana Stejskala nemohu dovolit napsat, co si o autorovi myslím! Ale stejně to asi všichni - až na placného diskutéra Nováka - vědí!
Jo a k tomu amalgámu: Podívejte se na iHned a článek "Nápad koalice v praxi": cit. "Koalice se dohodla, že přistoupí na návrh VV, aby pacienti neplatili třicet korun za položku, ale za celý recepr. Přesto lidé neušetří. Výpadek peněz chce vláda lékárníkům kompenzovat zvýšením marží." Kromě toho se budou v plné výši za vlastní kupovat veškeré léky do ceny 50 Kč! Takže když vám lékař napíše na jeden recept dva léky v ceně a' 50 Kč, které jsou jen na předpis, vypláznete 130 Kč a jdete spokojeně domů!
03. 06. 2011 | 14:26

Platan napsal(a):

"Vyjádřil jsem lítost nad tím, že naše značka VV byla poškozena na základě lží, ale ještě větší lítost jsem projevil nad těmi, kdo pomalu, organizovaně a systematicky tuto značku ničí."

Kdepak, tady by se kapky sebereflexe nedořezal...
Vskutku, nový Hrdý Budžes!
Projevuji nad tím lítost největší!
03. 06. 2011 | 14:26

stejskal napsal(a):

Nemyslím si, že jste idiot, pane mb. Opravdu ne.

Mimochodem tyto stránky nejsou určeny k tomu, aby vychovávaly pana Bártu či kohokoliv jiného. Jsou zde kvůli tomu, aby si lidé mohli vyměňovat názory (tedy ti, co o to stojí, třeba i o panu Bártovi či s panem Bártou tedy pokud o to on či oni stojí, ani jedno neumím zařídit). Vychovávat dospělé lidi... hm, ještě to by mi ještě scházelo. Mám spoustu práce s tím, abych vychoval sám sebe (a své dvě děti), ještě pana Bártu...

Libor Stejskal
03. 06. 2011 | 14:31

Béda napsal(a):

Nejdříve jsem si přečetl výživnou diskusi, kde mě zaujaly především příspěvky Hovorky 11 a vlka, které mi víceméně mluví z duše.

Pak jsem si přečetl pozitivní článek p. Bárty a říkal jsem si v duchu: že má kachní žaludek to jsem věděl již předtím. Ale že až tak velký, to je pro mě překvapením.

- o vývoji politických preferencí VV pozitivista raději nemluví
- oceňuje volební komedii a K9, kde spící Schwarzenberg své protějšky nazval velice nevybíravě
- chce z plateb za amalgámové plomby uplést VV u voličů
svatozář solidarity a sociálního cítění v situaci, kdy jde o spoplatnění nemocničních a zdravotních služeb! Jste komik, pane Bárto!
- o antidinosauří, antikorupční VV ani řádku, jakby taky mohl, když se tulí k dinosaurům a kšeftují s funkcemi, navrhují zachování akcií na doručitele, obálkují a pod..
- kecy o sebereflexi a přitom skutek utek. Ty nahrávky vás usvědčují. Jsou to vaše vlastní metody, a vaše vlastní slova - čerstvý větříčku v politice. Můžete mystifikovat kolik chcete, ss tím nic nenaděláte.

Jste politicky mrtvi. Celá VV. Darmo se zde holedbáte svou hrdou příslušností a snažíte se veřejnost podruhé opít stejným
rohlíkem. Na stejný trik vám již nikdo soudný nenaletí.
03. 06. 2011 | 14:35

lex napsal(a):

Víťo, zvedni nejbližší dekl od kanálu, zalez tam na několik let....a možná si tě začnu vážit.....
03. 06. 2011 | 14:38

mb napsal(a):

mluvil jsem obecně --- tedy když jsme jakože svrhli ´komunismus´ tak se pry ucime ( 20 let ) demokracii ...

no a protože to nefunguje jinak nez jako ve skole ci pri vychove ...

tak by se meli lide ( politici ) naucit, ze neco se delat má (smí) a neco se delat nemá ( nesmí ) ...

pokud politik jest přistižen při lži ( či jakémkoli jiném svinstu / prasárně ), má končit ...

když unikly nahrávky ( pravděpodobně prostřednictvím paní Kočí ) kde si Barta pochvaluje konstruktivitu schuzky ...

a pak on ( i John ) ... rikaj ze byli opilí ...

lžou ... kdo lže, nemá v politice co delat ...

kdo jinej to má ty politiky naučit, že když lžou tak se maj pakovat, než my občani ???

pokud je to nenaučíme ( a zdá se, že je to nenaučíme )

pak je demokracie jen kašírovaná fraška ...

kde vyhrává ten s nejhrošší kůží ...

a to beze mě ... s takovým typem demokracie běte do Paďous

zdravím ...
03. 06. 2011 | 14:40

Mud.. napsal(a):

Pepa 3 napsal(a):
... Škoda jen, že si díky přísnému dohledu pana Stejskala nemohu dovolit napsat, co si o autorovi myslím! ...
Ano pane, přesně takhle jsme se obhajovali otázkám svých dětí. A proč jste nic proti Husákovské cenzuře nedělali? Synku, editoři byli opravdu nebezpeční. Je jedno v jaké době existují! To jen v Sýrii, Egyptu apod. nehledí na zákony. Mají své osobní rozhodnutí a jdou. I u nás za chvíli lidi nebudou koukat na to, co je může čekat. Bum, bác a je po problémku! Pepa 3. Buď chlap. Smazal tě! Bum bác! No a co? Rok si posedíš v chládku, ale provédl jsi své osobní rozhodnutí bez ohledu na případný trest! Pepa 3. Nebuď "šedou zónou". Vybojuj ná svobodu bez cenzury!
03. 06. 2011 | 14:49

Lev Andulový napsal(a):

Já tedy panu Bártovi věřím, an sedíce na lvu a ve zbroji nás zbaví hrozného draka, který se usadil na vyvýšenině uprostřed České země a nárokuje si nehorázne oběti nejen z Čech, ale i země Moravské a Slezské. Všechno se zdaleka nemusí zdát ideální, však otesán a zocelen, jemu nepřátelskými větry ošlehán, náš hrdina bude donucen dovést svůj svatý úkol do vítězného konce, a co víc, bude se muset nakonec i sám polepšit.
03. 06. 2011 | 14:52

vlk napsal(a):

No yslím, že napoleonek má nejvyšší čas mobilizovat svou gardu, pardon guerillu!
Tolik ohlasů a ani jeden pro něj...To tady dokázal jen Ivan Langer.
takže to nutně potřebuje ty placený diskutéry. JeHej flákači,je čas!!!
Nebo má pravdu Drsná Kristýna a Bártovi došlo love??
Jo Bárta , není penyz není guerilla...
To víš, erumcajs , Pobo, hovena tahle cháska ta už kope za modrý a za Kalouska. A tebe nechtěj.Takže kdy přivedeš ty placený?
03. 06. 2011 | 14:54

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane mb, naprostý.

Jenže to se bude dít jen tehdy, pokud po takovém jednání bude společenská poptávka (nečekejte, že se to změní ze dne na den, z roku na rok, tak rychle se společnost měniát nedokáže). Vznikne smysluplný tlak na to, aby např. korupce byla obecně považována v této zemi a tuto společností za nepřijatelnou (to tu ani zdaleka není).

Ten tlak nevzniká jen zlobnými výkřiky, uraženým odcházením z debat, ostentativním odmítáním komunikace. To je strašně málo (mimochodem děje se to tu už řadu let a moc ovoce to nepřineslo). Já jse naopak přesvědčen, že vzniká působením kultivované sebevědomé otevřené společnosti, jejíž členové se nebojí ani dialogu se svými volenými zástupci. Vědí, že mají možnost je příště nevolit, vědí, je jejich povinností je skládat jim účty a neustále to po nich chtějí. Naštvat se je málo, řekl bych. Naštvaných tu pořád vidím strašně moc a k ničemu to nevede. Asi něco děláme špatně. A já se pořád nemohu zbavit dojmu, že to je právě v tom, že moc nekomunikujeme resp. neumíme to. A neuvědomujeme si sílu, kterou komunikace nabízí.

Libor Stejskal
03. 06. 2011 | 14:58

Luba napsal(a):

Díky, Kozino! Aneb ...

Balada o konci BonaBártově (na Vrchlického motiv)

Ó přesmutnou to novinu,
čtu v Mladé Frontě Dnes,
Vít BonaBárta-Klasna,
pod rukou Kmenty kles'!

Ulicí jenerála Štefánika,
řinula se azurová krev
z hrdla vrcholného politika
zaskřehotal mužný řev:

"Nic - zrno padlé pod žernov,
nic - udupaný klas!
Jen vzlyk a pláč, nemáme slov,
Klasna je jedním z Vás!

Ti MF-redaktóři mají ve ňadrech
jen kámen nebo troud,
že mohli nám jak na posměch
tak hrozný vyřknout soud!?"

Zlá příšera je Kmenta
a na ďábla se zvrh',
když pláčem naším nedojat
VéVé oprátku kol krku zdrh'.

Co platny naše výsady?
Co statisíců sta?
Vždyť nešlo to, ach, bez zrady,
to proti nám je msta!"

"Je konec, Done BonaBárto!"
duní ozvěna komturova hlasu,
z temnot podsvětních ...
"Všeho do času, i Nečasu
na tvé ABL se popasu,
bodejť plamen pekelný
Kalouskova osobního kotelníka
na tebe dehtovitě dých!"

Všechny ty Karolíny, Káči
na Víťově mediálním hrobě
usedavě vzlykají a pláčí
a do díry vedle spouští
kdys živé, zářně modré robě.

Přes úplatky a obálky,
osiřelé VeVerčí holky
musí volky nevolky
zpět k Íčkovi
do školky.

Vzdělávací institut CEVRA
rád dělá ze sebe machra
ačkoli do stylu "zebra"
je nesporně oblékne MAFRA.

Toto mediálně-vězeňské odění
je nepochybně přiléhavé
VeVerky málokdo tak ocení
jako Kmentové a zkratky há-vé.

Však ...

Pozůstalí Dona BonaBárty,
neplačte více,
rozjasněte líce,
střežte azurové varty
a natupírujte si splihlé ocasy ...

Až zase zblbnou masy,
opět se vám zazlatají klasy!

Původní balada zde:
http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-smrti-jana-koziny-selske-balady.html
03. 06. 2011 | 15:12

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

zlatá slova (příspěvek 14:58) o dialogu s volenými zástupci od pořadatele Sedláčkova kabaretu na Nové scéně.

A tak je to správné. tak to má být. Když je příležitost, je potřeba populus upozadit a klábosit s protřelým politikem "o počasí".
03. 06. 2011 | 15:13

zdenekb napsal(a):

Rumcajs napsal(a):

"Bárto! Připomínáš mi vetřelce, kterej si mě zálibně prohlíží a u toho slintá."
Rumcajs, upřímně... kolikrát za život se zrovna tobě stane, že si tě někdo zálibně prohlíží a slintá, no ne?!?

Sladký:
Francouzština?!? Neřekl bych - "hrdý být véčkařem" tato slovní stavba má zřejmě vzor spíš v Mrazíkovi - "kdybys nebyl hlupákem, tak bys nebyl medvědem".

mb:

Souhlas. Pokud bloguje Bárta a Kalousek (doložitelní lháři), měl by mít na Aktuálně blog třeba i bachař Vondruška (pravděpodobný, leč nedoložitelný násilník). Nebo pan Hušák?
Vychovávat dospělé netřeba. Jen nedělat z jejich chování cosi normálního, tím, že dostávají prostor... ke všemu ne pro názory, ale pro PR.
03. 06. 2011 | 15:13

Platan napsal(a):

hawk napsal(a):
...A pokud vv udělají revoltu končící předčasnými volbami, tak si piš, že po vv ani ten pověstná černý líný pes neštěkne, vv prostě skončí ve víru dějin, aniž by je dějiny zaznamenaly.

Tak to se tedy pletete... Pokud to tak skončí, dám si na zahrádku Bártovu sádrovou bistu.
03. 06. 2011 | 15:16

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Bys čuměl, jakej jsem býval hezkej kluk.
03. 06. 2011 | 15:19

Béda napsal(a):

Rumcajs,

to říkal i Frankenštejn.
03. 06. 2011 | 15:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 06. 2011 | 15:27

Rumcajs napsal(a):

Béda:

No divíš se mu, když se přitom díval na tebe ?
03. 06. 2011 | 15:27

Gustáv Kočí napsal(a):

Panečku tady je příspěvků skoro jako pod blogem pí.Paroubkové!
03. 06. 2011 | 15:29

Pepa Řepa napsal(a):

Chudák Ondřej Sekora.
Mohl napsat a namalovat další díl.
Ferda Mravenec hrdým véčkařem.
Za šest let by -snad - mohla vypršet autorská práva.
Kdo si ale na Vás za šest let vzpomene.
03. 06. 2011 | 15:32

Luba napsal(a):

Sákryš,
s tím Ferdou je to ale dobrý příměr!

Beruška byla také blond.
I Pytlík by se našel ...
03. 06. 2011 | 15:38

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

nemohl byste inspirovat Jima Čerta? Že by složil nějaký antikomunistický protestsong nebo aspoň protiodeesácký. Mohl by se jmenovat třeba "Těžký víno"; snad se to nedozví jarpor. Ale nesmělo by se profláknout, kdyby mu za něj Bárta vyplatil honorář. Víte jak je to s tou jeho výplatní listinou...
03. 06. 2011 | 15:40

Pepa Řepa napsal(a):

Pytlík tam taky bude.
Ne ten Ferdův,o tom jdou Prahou jiné zvěsti, ale pytlík moudrosti. O ten se bude soutěžit.

Pardon. Musím jít k brance. Někdo zvoní.
Na zádech má nápis "Rychlá rota ABL".
Bdělí kluci. Nic jim neunikne.
03. 06. 2011 | 15:50

Pepa Řepa napsal(a):

Občas se něco vtipného povede i LN
Dnes třeba:
-------------------------
"Qnod in corde sobrii,id in lingua ebri"
aneb
"Co má střízlivý na srdci, to má opilý na jazyku"
--------------------------
Inu, milý Id, proč angažovat Jima Čerta?

Už to napsal Karel Plíhal

Nalámal se mraveneček, ví to všichni z obory,
když se vracel z odpolední, našel flašku od Cory,
potácí se po pěšině a příšerně falešně,
ale zato s gustem zpívá "Čerešničky, čerešne ..."

Nepřemejšlí, co se stane, až se domů navrátí,
neb' mravenci, jak je známo, nebývají ženatí
potácí se po pěšině vyšlapanou cestičkou,
malinkatej mraveneček s takhle velkou opičkou.

Nalámal se mraveneček, ví to celá obora,
vidíte, a hned tu máme z mravenečka notora,
opustil své pracoviště, aby měl blíž ke sklence,
pak ho přejel parní válec na silnici do Bzence.
-------------
Zlé jazyky tvrdí, že to má paní Kateřina jako noblesně placenou brigádu, neb mravenci nebývají ženatí a mají jiné zájmy. To bude asi pomluva.

Už musím končit.
Rychlá rota ABL mi nasazuje klepeta, volal prej nějakej Džon. Mám přijet na silnici do Bzence.
Mějte se.
03. 06. 2011 | 16:06

Jedla napsal(a):

Dobrý den,

jenom k těm plombám: Ano, je pravda, že pod "obyčejný" amalgám už může bý stadardem jen kovář a kleště. Protože už dnes ho většina zubařů nepoužívá, (ne, že by všude cpali bílé plomby, ty se na namáhané plošky stoliček nehodí, ale mají prostě "lepší" amalgám, pořád je to rtuťový amalgám, jen se líp míchá a má o něco lepší vlastnosti - a na ten už se doplácí) je to opravdu hlavně symbol "standardu".

Takže, milý hlavní vyjednavači, to budete hlídat osobně každou jednu položku sazebníku zdravotnických výkonů a každou jednu položku mezi všemi léky, biopreparáty, spotřebním materiálem? To se teda cítíte... přesně tam se totiž nechtěl dostat Ludvík Hovorka, když odmítal těch pár "šikovně ohebných" slovíček v novele zákona.
Byli jse v menšině ohledně amalgámu, který každý zná. A asi vám to dalo fušku uhájit ho, když se stím tak vytahujete. No a teď budete jen čubrnět na tisíce jiných položek, o nichž nemáte tušení, že existují. Jak budete argumentovat?
Ne tohle nebude "taxík nebo tramvaj, tak či tak na Václavák", jak popisují zastánci "standardu a nadstandardu", a Václavákem myslí zdraví, uzdravení pacienta. Kdo sedne do tramvaje, skončí v zastávce "krematorium Motol". To je cílem. To je význam slova "reforma". A to nejen v medicíně. I všechny ostatní "tolik potřebné" reformy mají tento cíl.

Poradím Vám tedy. Má rada zní: "Položte co nejdříve tuto vládu. Splníte tím největší část svého programu, jakou je reálně možno splnit. Položením této vlády totiž zasáhnete nejvíc dinosaurů, na kolik Vám Vaše munice stačí. A zasáhnete i pár korupčníků, což sám musíte alespoň tušit." Jak jednoduché.

A ještě něco. Rozumní lidé už slovo "reforma" nebo pl. "reformy" píší v uvozovkách. Protože význam toho slova je vykraden. Topolánkem, Kalouskem, Nečasem i Bártou vykraden. Marie Terezie dělala reformy, mnohé jsou dodnes platné. Její syn Josef také dělal reformy. Ale snad až příliš horlivě, mnohé byly později zrušeny. Ale Metternich, milý blogere, ten nedělal reformy, ten dělal snad jen "reformy" jako Vy. Metternich, nebo generál Windischgrätz, to jsou Vaše vzory? V reformách?

Můžete potopit vládu. A nebo se můžete hádat o každou jednu položku při frontálním útoku korupčníků a zlodějů. Uhájíte amalgám, tisíc důležitějších věcí nejen ve zdravotnictví Vám unikne. Protože se podílíte na "reformě", to jest zlodějině, centrálně organizované kriminalitě bílých límečků. Kdyby to totiž byla reforma (bez uvozovek) a ne "reforma", nebavili byste se ani o amalgámu, ani o úhradě čehokoliv a kýmkoliv. Jde-li o peníze, pojišťovny, spoluúčast, jde vždy jen o "reformu". Kdybyste dělali reformu, bavili byste se o zdraví lidí. V podkladech k jednání by byly statistické informace o nemocech, na které se u nás nejvíc umírá, o diagnózách, po kterých zůstávají lidé invalidní. Bavili byste se o zdraví, a na stole byste měli Hegerovým úřadem srovnané návrhy expertů, jak zdraví celé populace zlepšit. Pak byste byli vláda, ne mafie.
03. 06. 2011 | 16:41

buldatra napsal(a):

Není von ten Bárta hrdobec?
03. 06. 2011 | 16:53

Vico napsal(a):

Dle slohového stylu mám nutkavý dojem, že Bártovi dělal poradce kolega DH.

Faktem je, že Bárta by mohl být výborný bavič. Luděk Sobota není již to, co býval, ale kdyby překoktal Bártův dnešní text, publikum by se válelo smíchy. Třeba : "Vážený pane předsedo, máte dobrý tým" nebo
"Našim dalším krokem nebude plácání se po ramenou, ale práce!"

Kopněte Johna do řiti a angažujte Luďka !!!

Také jsem se doslechl, že váš politologický poradce Kubáček vám poradil změnu názvu vaší strany.

Když jste tak slavně zvítězili na té K 9 s tou plombou, měli byste vyrukovat do příštích voleb s názvem

Amalgánová plomba -ABL

Volič to ocení. Vítězství a porážka vypadají i sémanticky skoro stejně

Buď dostanete od voliče do držky bombu, nebo volič od vás do držky /zadarmo/plombu.

Slovy tenca....uvidíme
03. 06. 2011 | 17:18

Medikolog napsal(a):

Vlku,

krásné, výstižné, ale číst to bude jenom jeho romský poradce. Pan Bárta nám stylově ZACIGÁNIL stylem hodným Karla Holomka. Jenom asi zapomněl, že na politické strany se nevztahuje žádna "positivní" diskriminace (jenom ta zákulisní mediálně-politická, které asi málo nasypal).

Pepo Řepo,

díky za mravenčího disidenta:). Kterého StBáka pustili na ten parní válec?

Hej hou, hej hou,
VeVerky hrdě jdou,
za nima jde Kristýnka
a vrtí prdelkou

Hej hou, hej hou,
VeVerky hrdě jdou,
podpoří-li "reformy",
tak k volbám neprojdou.

Hej hou, hej hou,
voliči k volbám jdou,
VeVerky volit nebudou
už ani náhodou.
03. 06. 2011 | 17:21

Rejpal napsal(a):

V civilizovanějších zemích než je Česko jsou "amalgámové plomby" kvůli rtuti zakázané. Krematoria tam musí být vybavena zařízením na zachycování rtuti při spalování nebožtíků, kteří ještě měli v ústech amalgámové plomby.
03. 06. 2011 | 18:06

Medikolog napsal(a):

Rejpale,

není to spíše tím, že černoprdelníci (Schwarzenbergův diplomatický termín) a flanďáci (Gottwaldův diplomatický termín) přicházejí o prachy za pohřby do země a tak se jejich lobby mstí zdražováním technologie žehu výmysly o ohrožení kontinentu několika miligramy Hg odpařenými z amalgámu v plombě?

Jestliže v tomto vidíte civililsační gró těch vašich civilisovanějších zemí... upřímnou soustrast s civilisací.
03. 06. 2011 | 19:14

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Vlku paráda ,koukám že v našem národě je spousta nadanných lidiček až je škoda že se nechtějí angažovat pro blaho vlasti ! Musíme na ty naše zastupitele více přitvrdit aby si stále uvědomovali komu mají sloužit ! Ale tenhle cirkus ve světě je jen a jen o penězích ! Politici a manažéři ti si určují astronom.platy sami a dokud jim tohle lid nezatrhne tak ve státní kase nikdy peníze nebudou ! Naše zastupitelské instituce nejsou schopni sestavit vládu bez kozlů zahradníků ! Důsledek je markantní ! Sportovci jsou přeplácení ,pak již nemají ani motivaci k lepším výkonům ! Kultura a páni herci ti se také neobejdou bez tučných grantů ! Prostě je toho i na toho kozla zahradníka který u nás drží bank hodně ! Bude pánové nutné celonárodně vlítnout na Prahu a udělat u sv.Václava pořádné točo ! Jinak fakt nevím co může čechy zachránit před bankrotem ! Psat básně je ušlechtilé ale ted na to není vhodná doba,ta potřebuje rozhodné činy ! Míru zdar ! Dl.
03. 06. 2011 | 19:16

Josef K. napsal(a):

Milý pane Bárto. Vždy mi připadli lidé, kteří se přespíliš museli dělit o své strasti a strasti své rodiny nehodní úcty. Většinou pak prosakuje na povrch něco zcela odlišného než oni tvrdí. Kupodivu, většinou to byli lidé tzv. pravicového smýšlení....dokuď to šlapalo.... Jestliže je kníže zjevně ukázkou naprosté bezpáteřnosti, kterého drží pod krkem jiný bezpáteřník Kalousek (patrně restitucemi), a Nečas je typickým vzorem normalizačního héliového junáka, pak Vaše generace a Vás klub je ukázkou nejen té naprosté bezpáteřnosti (není mi jasné, jak jste za Bémových dob získali tolik zakázek v Pze, Bém a jeho hoši nikomu nic nedali zadarmo), nejen vzorem normalizační bezvýchodnosti (časopis Mladý svět byl jejím odrazem), ale jste jasným příkladem té nejhlubší postnormalizační washingtonskosmluvní prázdnoty (děsivý kokteil spolčení hlupců). Od dob Josefa Fouché, a toho asi budete znát, si každá mocenská vyprázdněnost pomáhá sítí bezmocných toužících po moci. A velmi často se tyto ubohé oběti svých chtíčů k moci dostávají přes své pány. Ani na to nemáte? Česká oligarchie, "Číšník", "Pětice", oni "kmotři" atp., jsou odchovanci mocenských technologií KGB a jejích odnoží, tedy moc pro moc. Vy jste nositelem podobných ambicí ovšem bez těch školení a znalostí. Máte však společné to, že nevidíte důsledky. Příznakem hlupce, jak dnes dosvědčil Klaus svým dopisaem Grúšovi, je absence sebereflexe. Jak dlouho Vám vydrží maše maserati a malostranský byt až se vše začne hroutit?
03. 06. 2011 | 20:02

Josef Kovanda napsal(a):

Netuším, zda to budete vůbec číst. Ale - co kdyby náhodou:
1/Neslyšel jsem, že by nějaký bulvár Vás pomlouval, že jste si ony peníze vydělal podloudně. I když ona story, kde v jedné soutěži firma B dělala křoví firmě A. A k tomu vzali ještě firmu C. Takže firmy B a C poslaly nabídku řádově o 1,5 až 3 procenta vyšší a tím slavnostně zvítězila firma A - tj. Vaše.
2/Nicméně Vaše prohlášení(které kdosi nahrál), o tom, jak dosáhnout politické moci nebylo Vámi dementováno.
3/Potom je tam takový malý problémek - vždycky ta nejmenší z koal si myslela, že musí prosadit CELÝ svůj program. V tom pokračujete. Avšak s amatérismem, který hrozně překračuje idealismus ODA, Rumlíkovy strany, Lidovců a Zelených.
03. 06. 2011 | 20:31

Rejpal napsal(a):

Medikolog
Z podobného důvodu jako obava z dalšího šíření rtuti v přírodě (mimo jiné kvůli "blbnutí" postižených) byl přece zakázán i olovnatý benzin. Měl byste to vědět, jste-li hoden Vašeho "nicku".
03. 06. 2011 | 20:32

Jáchym napsal(a):

PROBOHA ŽIVÝHO, LIDI!

Proč si pořád myslíte, že jsou VV sekta?
Proč si myslíte, že Bárta věří jedinému slovu z toho, co říká?

Proč si myslíte, že John věří jedinému slovu z toho, co říká Bárta?
Copak je blbej?

A znáte úsloví Kdo jede na tygru, nemůže seskočit?
03. 06. 2011 | 20:39

Pete napsal(a):

Největší sranda je, když banda pitomců fušuje do něčeho čemu vůbec nerozumí. Ve zkratce vám vysvětlím, jak to je s těma amalgánovýma plombama. Zubaře to vůbec nezajímá, ty plomby, na kterých by prodělávali vůbec nepoužívají, každdému pacientovi, který sedí na křesle vysvětlí, že tyto doktorské 100 let staré relikty vůbec nedoporučují - 99 % pacientů souhlasí s tím, že si nechají dát moderní plombu (bílou), kterou rádi zaplatí.
03. 06. 2011 | 21:33

camponotus napsal(a):

Jen abyste neskončil na Elbě, fasádu od kadeřníka na to máte.
Ta zkratka VV mě nějak rezonuje s tím, jak se titulovali pankáči za socialismu - VoleVole.
03. 06. 2011 | 21:36

helga napsal(a):

A co John ?? Taky je hrdý na stranu VV a hlavně na zakladatele Bártu.Do pr.... tento člověk nutně potřebuje dobrého psychiatra,když do nekonečna opakuje své bláboly o vizi,spravedlnosti,solidaritě a sebevědomí.
03. 06. 2011 | 21:39

Aktiv napsal(a):

Jsem hrdý na to , že jsem osina v zadku:-)
Ten optimismus je nakažlivý, musím proto zařadit zpátečku svého panéřovaného Mercedesu bez ohledu na to kolik luxusních i ubohých aut a lidí zrovna stojí kolem.
A stejnou rychlostí s protočením pneumatik dopředu bez ohledu na to zda jedu po chodníku, po trávníku nebo po rušné ulici:-)
03. 06. 2011 | 22:20

mb napsal(a):

na tu demokratickou změnu ( stejskal: Vědí, že mají možnost je příště nevolit )

řikal Josef Rauvolf ... tam někde u Wolfartic bo kde (to mozna komolim ) ... řek ...

že když jedno zastupitelstvo nakupí ( třeba environmentální škody ) ... nechá někde udělat toxickou skládku či něco vydevastuje jinym způsobem ...

že to zatraceně nestačí ... 4 roky devastuje jedna parta a za 4 roky na 4 roky začne devastovat jiná parta jinym originalnim zpusobem ....

/nebo ta jedna parta udela za 4 roky ( NEVRATNÉ ) škody či takové škody které se budou ´řešit´ bratru 30 let ... a trest že je teda jako na dalsi 4 roky nezvolim je zatraceně malej /

možná se vám zdá že maluju čerta na zeď, ale Josef Rauvolf mluvil naprosto jasně .... njn ...
03. 06. 2011 | 22:52

Pípa napsal(a):

Hrdý véčkař
není žádný béčkař

leč bez vstřícných kamer
a loajálních novinářů

ze světa by fouk
jako tichý pšouk
03. 06. 2011 | 23:16

Sof napsal(a):

Plny souhlas s mb. Pan Stejskal dela svoji spinavou praci vytecne, nebo by mel vedet, ze ten kdo podporuje podvodniky a zlodeje, je sam podvodnik a zlodej. Pan Barta, expert s ukoncenou dvouletou tzv. Policejni akademii v Praze, si pise titul JUDr, ktery ziskal na jeste "prestiznejsi" Policejni akademii v Bratislave. Samozrejme, to JUDR ma s pravem spolecne to, ze se na te ne-skole uci tzv. pravo jeden semester a je to jeden predmet. Pan Barta nabada verejne k rozkradani statu, jim staci 10% ze statnich zakazek. Pan Barta verejne porusil zakon o prani spinavych penez podvodnym podplacenim spolustraniku a misto aby jiz davno sedel na Pankraci (nejen v kanali, jak mu lidsky radi Lex), tak tady verejne na blogu chce primitivne ohlupovat dalsi hlupaky, prece inteligentni clovek mu nemuze verit ani to, ze se jmenuje barta!? Jeho mlada pani (pry vystudovala teologii- to asi nejakou podivnou leninskou) se ani nezacervena, ze byla politicky dosazena mafiosem milencem do vysoke funkce mistopredsedkyne nejvyssiho zakonodarneho sboru CR! Co je proti teto otrle...(radeji nenapisu cele) nejaka Leninova milenka? Ta se chudinka do vysoke statni funkce nedostala... Ostuda CEZka!
03. 06. 2011 | 23:57

pipinka blondata dole vyholena napsal(a):

TO JE ALE SOUDRUZSKY KOMUNISTICKY STYL:
"Mnoho sil a nové energie se mi vlévalo do žil, když jsem viděl, kolik schopných, inteligentních a pracovitých lidí mi ve svých projevech vyjadřovalo podporu a znovu mě potvrdili do role hlavního vyjednavače ekonomických reforem. Neznamená to ovšem, že by k mé osobě nezazněla kritika a delegáti mi k mému konání neřekli své. "
OTRESNE!!!
04. 06. 2011 | 01:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jste všichni oškliví a netolerantní.
I lidé z Travesti Show mají nárok na založení politického subjektu. Ať je to Kristýnka nebo Ferdinand I. Dobrotivý či Bubák.

A tak volám v souladu s Hnojným mudrcem.
Volím VéVé!
Snad nebudu sám.

Ferdinande, hrdobče,:a hrdý buď žes' vytrval.
Takový je tvůj lid....
04. 06. 2011 | 06:16

rozumný Škárka napsal(a):

ale ale Vítku neblbni a rozbal to. Kde jsou naše ideály? Nešaškuj se směšnými amalgámovými kašičkami a bij se za rozumné reformy včetně prosazení našich pražských bojůvek do oficiálních struktur ministerstva Národní Obrany! Nebo mi prodej licenci na VV za předem dohodnutou cenu, dokud je čas! Víš přece, že jsem tě zadarmo podporoval, že to nemůžu utratit ani kdybych chtěl..
04. 06. 2011 | 07:10

Medikolog napsal(a):

Rejpale,

pro kvalitativní analysu zapomínáte na kvantitativní srovnání. Kolik kg rtuti se dostane ročně v plombách zesnulých Němců do krematorií; a kolik tisíc tum olova sloužilo v Německu ročně k aditivaci benzínu? Od zákazu došlo ke snížení spotřeby olova v PHM v řádu tisíců tun...

Staří lidé moc svých pravých zubů obvykle nemívají, v plombě je pak cca 50% Hg; zbytek tvoří zpravidla stříbro, cín, měď, zinek...

Německo má asi 82,1 milionu obyvatel; umírá ročně asi 850 tisíc lidí a kdyby na tělo připadly 4 gramy kovových stomatologických výplní... tedy 2 gramy rtuti... 1700 kg Hg ročně celkem. Kolik z toho je pohřbeno klasicky do země? Krematorii "projde" maximálně polovina těl... asi 850 kg rtuti celkem na celé Německo. Na všechna německá krematoria... Kolik % z toho zachytíte?
04. 06. 2011 | 09:59

Honza napsal(a):

Zkusili jsme to s váma, nevyšlo to. Škoda, ze začátku to vypadalo nadějně. No nic, v příštích volbách to zkusíme zase s někým jiným.
04. 06. 2011 | 10:10

ld napsal(a):

Honza,

vy jste to zkoušel s VV? Na příště spíš poradím, nezapomenout na buchty...
04. 06. 2011 | 10:27

Rumcajs napsal(a):

Tak Víťane - v úterý si prej balíte fidlátka. No to je dost.

Tak se zase vrátíš k šmírování. To ti půjde určitě líp.
04. 06. 2011 | 10:59

Béda napsal(a):

Véčkaři nyní začali předvádět svoji obvyklou hru. Veřejnosti musejí okázale předvést svoji zásadovost. Začali trváním na své antikorupčnosti (akcie na doručitele, obálky, "podvojné" Babákovo účetnictví, Bártovo +10% jsou již jak se zdá zapomenuty).

V podstatě ovšem jde pouze o okoukané divadlo a cirkus pro veřejnost. Ve skutečnosti jde stále jenom o prachsprostý boj o politická koryta - trvání na požadavku 4 ministerstev. Véčka vědí, že v koale skončit nemohou. Byl by to jejich definitivní politický konec a současně nenaplnění závazků vůči "sponzorům".
A přes "velepotřebné reformy" jak mnohokrát naznačily prostě vlak nejede. ODS, která si je vědoma komediální pozice VV jim vzkázala, že personální otázky bude řešit až po prázdninách (= POTÉ CO JI v-ČKA POMŮŽOU PROVÁLCOVAT NEZVRATNÉ DEFORMY) a pak je s gustem kopne někam. Jestli se vláda položí a vznikne jiná, byť opoziční, stejně již s faktickým stavem věci po uzákonění těžko něco svede.
04. 06. 2011 | 11:03

hanah napsal(a):

Bárta

pane Bárto, je zajímavé, jak velice moc většině politiků vadíte. Stejně tak zdejším diskutérům, kteří se na vás seběhli jak rafani a předhánějí se, kdo z nich vám víc vohryže paty. A to je pro mě určitý signál, že jste na něco kápli :-). Nevolila jsem vás, ani to zatím nemám v úmyslu, ale každopádně to byly VV, které "rozvířily stojaté vody" české politické scény a za to vám fandím.
Vaše "prohřešky" jsou mi lhostejné a považuji je za marginální v porovnání s tím, co se děje v ostatních stranách a média o nich mlčí, páč chybí politická objednávka.
Držím Vám palce.
04. 06. 2011 | 12:24

háta napsal(a):

Pane VB, já nevěřím svým očím, co píšete za bludy. Vy si snad myslíte, že Vám snad ještě někdo věří? Vždyť Vy (VV) většině občanů škodíte, když setrváváte v koalici s největšími porevolučními škodiči ve vládě a chvástáte se získáním nepatrných ústupků v kvazirefomách. Tak už se laskavě proberte, položte to, ať jsou nové volby, než to tu zprasíte tak, že to nepůjde napravit. Slepeckou hůl nemáte, ale vypadá to, že nic kolem sebe nevnímáte a nevidíte. Jste snad smyslově postižen stejně jako Vaši straničtí souputníci? A mimochodem, jak jste získal svůj titul? Na to, že byste měl mít znalosti z tr. práva a kriminalistiky jste se nechali Tlučhubou s Vozkou pěkně převést, nemluvě o Papákovi, finančním expertovi. A Váš pan předseda? Jeden aby zaplakal, plká, plká a plká. To je dobré tak na novináře, ale na to, aby něco napravil, to tedy ne. Tak si zase dál hrajte společně s dinosaury na písečku, plácejte si bábovičku a když Vám ji dinosau rozšlápne, tak se můžete naoko zase kapánek urazit, abyste zase za chvilku šli ty bábovičky na písek plácet s dinosaury společně.
04. 06. 2011 | 12:41

vlk napsal(a):

Bárta dobrý! Dobrý!
Konečně někdo, kdo pro vás má pochopení!!
Kupodivu paní hanah..
Valím bulvy. ne ta určitě nepatří do geurilly! ta ne. na to je tad y moc dlouho.
A koukám, že u ní nastal zásadní posun - zhnusila s e jí její svatá ODS... To jsou věci. takže zahořela láskou k vámm. Já jí i vám to přeju!!
Takže jste lepší než Langer. ten měl nejméně dva blogy, kd e měl 100% negativních ohlasů, vy máte jen 99,5% . to je fakt skvělej výsledek. To víte, když jste mimo sektu, je to prů..r ! Dokonc e u Rum si přeje, abyste šli vod válu. To už je opravdu vážné.
Al e Bárta , paní Hanah.. no to je happy end!
04. 06. 2011 | 13:49

hanah napsal(a):

vlk

Tak to vidíte, vlku. Jsem ráda, že valíte bulvy, čekala jsem to. Zase jste se spletl, že ? :-))
Ano, Bárta. A napsala jsem i důvody, které mě k tomu vedou. Možná pro vás trochu příliš stručně.
Ano, ODS pro mě BYLA jedinou možnou volbou. Zhnusila se mi už dávno a NIKDY pro mě nebyla svatá. Na rozdíl od Klause, kterého ještě žádný politik nedorostl :-)

Krásný víkend
04. 06. 2011 | 14:35

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Bejt tebou kupo chlupů, tak se do těch Véček moc nenavážím. Brzo budou středolevou stranou bojující za středně a nízkopříjmové občany do roztrhání těla. Možná že příští song s M.Davidem už budou zpívat spolu s váma.
My jsme te správný týýýýýýýým !

A pak budeš mít problém to okecat.
04. 06. 2011 | 15:38

Béda napsal(a):

Rumcajs,

VV-ABL je soukromý podnikatelský projekt podřízený striktně ziskovému principu. Zde jde o má dáti - dal a plnění závazných obchodních smluv (podobně jako u "TOP" a "OD"S typu: vy nám pane tolik a tolik Bakalo, my vám tolik a tolik...

Z toho bych Vítka Bártu a jeho šerloky rozhodně nepodezíral loupežníku.
04. 06. 2011 | 17:14

demokrat napsal(a):

Pane Bárta, hrdý na to, že jste VV být můžete, ale až poté, co budete plnit to, co říkáte před tím než jdete na jednání s trojkoalicí. Něco závažného říkáte, že uděláte a pak vám při jednání zřejmě sklapne a jste solidární s ODS a TOP 09 proti kterým brojíte když jste sami.
04. 06. 2011 | 17:16

Platan napsal(a):

V úterý ve 14 hodin koalice skončí, hrozí Bárta
„Premiér Nečas ví, co VV chtějí, už na to měl šest týdnů. Buď ODS změní svůj názor, nebo je v úterý ve 14 hodin konec. Věci veřejné neustoupí ani o milimetr,“ řekl v pátek Bárta Právu. (pátek 4.6.)

Véčka jsou relativně normální lidé, řekla Peake, s Vondrou si notovala o koalici
"My si velmi vážíme pana ministra (Jana) Kubiceho, nemyslíme si, že by měl být vyměněn. Nejsme ufoni, kteří si jdou po šesti týdnech znovu říct o ministerstvo vnitra," uvedla Peake. ... Peake pak zdůrazňovala odpovědnost za stabilitu a prosperitu země a potřebu překonat nedostatek vzájemné důvěry. (sobota 4.6.)

Vážení protagonisté této neuvěřitelné komedie. Jste opravdu skvělí, nedostižní, famózní...! V této chvíli však musím zvolat: Prosím, berte už trochu ohledy na "zmučené" bránice publika...!

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) :-( .... +

http://www.novinky.cz/domaci/235302-v-utery-ve-14-hodin-koalice-skonci-hrozi-barta.html?ref=boxD
http://www.novinky.cz/domaci/235317-vecka-jsou-relativne-normalni-lide-rekla-peake-s-vondrou-si-notovala-o-koalici.html?ref=ostatni-clanky
04. 06. 2011 | 18:42

Al Jouda napsal(a):

To autor :
Volil jsm VV, protože jsem věřil, že prezident pověří vítěznou ČSSD sestavením vlády a že VV půjdou s ní do koalice. Bohužel jsem se přepočítal a nyní vidím, že jedinou reálnou silou, která je schopna věci veřejné v tom pravém smyslu chápané napravit, je ČSSD. Také Vy máte ještě možnost věci napravit odchodem z této vlády a distancováním se od protilidové politiky Nečasovy vlády. ČSSD nám zjistí opět dle Ústavy skutečně bezplatné zdravotnictví a začne budovat fungující demokratický sociální stát ! Státní neziskové organizace,platný služební zákon a progresivní daňový systém - to jsou jen 3 základní podmínky jeho řádné funkce.
04. 06. 2011 | 19:27

Lopot napsal(a):

Pane Bárto, držím Vám palce.
Britským párkem vyhrál Jim Hacker premiérský post. Přeji mnoho úspěchů se zubními plombami.
Lidovec Kalousek kdysi vymyslel heslo "3x a dost". Topolánekova vláda (nemýlím-li se) PPP. Topka vyslela TOP. Vaše SSS je neméně úderné.
04. 06. 2011 | 20:41

vlk napsal(a):

hanah

tak Klaus e ještě žádný politik nedorostl? Milostivá, tak to máte pravdu! Takový sebestředný narcis, škodící vlastzní zemi s ejen tak nenajde. Pár jich ale je . Napříkald Kaddáfí. Mám to brát tak, že to co předvádíMuamar předvede i Klaus?

Joa zas e spletl? nevím, kdy jsem se spletl před tím. Ale tak trapně jako vy s Bártoua Véčky, to je milostivá ten, co má Klaus ena šňůrkách, jak sdělil národu, tak to jsme s e věru nespletl už pořádně dlouho.
No protože jste tad y hediná, kdo má pro napoleonka pochopení, tak vám jistě napoleonek pošle buď fotkus věnováním nebo některý ze s vých šátečků... Já být na jeho místě, tak bych to udělal.
Rume, dej si zas e jednu odbornou literaturu s pěnou a vydechni.
Do tými u jste si Bártu, pokdu mne pamě´t neklame vybrali vy . Že jako máte 118. Tak teď nefňukej a netrkej ho jinejm. Je to hráč vašeho správného týmu. Týmu, kd e největším borcem je ten,., kdo na týmového "spoluhráče" udělá největší podraz.


Já nic okecávat nebudu. Bárta s e svou partičkou je pro men nepřijatelný a jakéjkoli spojenectví mezi socany a tímhle pozoruhodným exemplářem malého Klausíka by pro men naprosto zásadní důvod socany příště nevolit. Nejsem totiž jako ty. Těm svým neodpouštím. někd y to zkus taky.
05. 06. 2011 | 00:29

Důchodce68r napsal(a):

Pane Bárto.
Sám amalgámy již nepotřebuji. Ale vím o mnoha lidech, kteým jejich udržení v základním nároku významně pomůže.
Sám vysoce oceňuji to dodržení principu.
Ani bych se už nedivil, kdyby bez potřebné brzdy zvrhlo v supersolidaritu - většina pojištěnců by na obvyklé úkony by přispívala 100% (nebo i 190), a z fondu by se hradily už jen ty nejdražší (těžko kontrolovatelné, zhusta nehospodárné). Tedy něco jako - standard naruby.
Jinak bych ... ale to mně již předběhla paní Hanah - viz výše.
Díky, zdravím Vás.
05. 06. 2011 | 02:46

Béda napsal(a):

Důchodce68,

amalgámové plomby si VV vybrali dle mého názoru jako z nouze ctnost.

Aby v podstatě na víceméně bezvýznamné prkotině (ve srovnání s tím, co chystá triáda ve zdravotnictví, sociální oblasti, práce...) před veřejností demonstrovaly, že úplně nerezignovaly na princip solidarity, že jim ještě stále jde taky o něco jiného než o politické handly a koryta.

Pro mě je ta partička kariéristů už jenom k smíchu (resp. pláči). Parta telemarketingových odborníků a modelek v plavkách, privátních šerloků s obálkama ve státní správě, kteří jako mnoho před nima podvedli své voliče a hrají svou trapnou komedii až do svého politického pohřbu.
05. 06. 2011 | 06:13

prd napsal(a):

Já jsem hrdý na své prdy. A nějaké plomby nepotřebuji. Mám klapačky a potřeboval bych zdarma lepidlo. To stojí nekřesťanské a nežidovské prachy. Jako všechno, když jste se dostali vy mládežníci ke korytu. A nejen mládežníci ale i dědci Havel, Klaus či Kalous.

Jednou se objevíte v dějinách, jako něco, co překonalo i ten komunismus. Samozřejmě v nelidskosti a zločinech proti většině.
A bude založen ústav pro zkoumáni zločinu kapitalismu. Už teď se pro něj sbírají tisíce záznamů. Budete tam figurovat také, i se svými věcmi.
05. 06. 2011 | 18:34

hanah napsal(a):

vlk

vlku, vy jste fakt, nebýt těch překlepů, tak čitejnej a zábavnej :-). Vy si dovolíte napsat o někom, že je sebestředný ? Hm, narcis asi nebudete, podle siluety soudím, ale sebestředný jste až hanba.
Kdy jste se spletl ? třeba ve vašem posledním příspěvku. Nebo mi snad chcete tvrdit, že Bárta a véčka nezačali šlapat na paty kmotrům a famiglii 118 :-)) ?
A že jsem hediná ? No a ? Není to nic divného v tomto debatním kroužku kluků co spolu mluví. Prostě vidím a vnímám věci jinak, než jak mi je předžvýkávají média.
Mejte se, vlku.
05. 06. 2011 | 21:27

občan napsal(a):

Tak kdo řídí VV - p.Bárta nebo p.Peake?
05. 06. 2011 | 21:37

Béda napsal(a):

občan,

žeby tajně univerzální sponzor Bakala? Co jestli má ve své buclaté ručce dlužní úpis?
06. 06. 2011 | 07:07

pich. napsal(a):

Tak milionář Bárta musel couvnout. Nad ním jsou jiné kapacity.
Přednost dostala pík. Píky jsou obrácené černé srdce, bodavé a útočné. Stačilo ke kariéře, jako všem podobným, její dřívější antré o boji proti rudému nebezpečí.
A tak dneska končí definitívně proklamace o jiném, jako boji, vlastně proti jim samým - proti "korupci". (čti lichva a velkozlodějna pod patronátem ultrapravice ODS TOP + Gazdík a vjecy.)
07. 06. 2011 | 10:14

Slimák napsal(a):

Budu vás volit, ne že bych vám až tak věřil, ale zbavili se vás, protož jste nic nenakradl a lecos se umíte dozvědět, což pro druhé strany není vůbec dobré. Na vašem místě bych se vydal na nekonečnou cestu kolem světa, bylo by to zajímavější život než v politice. Tady to je na emigraci.
07. 06. 2011 | 18:00

Platan napsal(a):

Véčkaři opět nezklamali... Předložili koalici své nové tajné (zdá se, že i pro ně samotné - viz Johnův skeč v dnešní čtyřiadvacítce)ultimátum-neultimátum a začátkem července seznámí veřejnost s "výsledky". Pak asi zase přijde nějaké další "ultimátum"... Mezi tím budou Véčkaři spořádaně hlasovat pro zákony popírající jejich volební program, aby je Nečas z vlády nevykopnul. Buď hrdý žes Véčkař, Bárto, máš na co!
07. 06. 2011 | 23:20

Vašek napsal(a):

Pane Bárto,ještě včera jsem VV fandil.Ale po dalším termínu (30.6.)Nečasovi a ubohém vystoupení Johna večer na ČT24,jsem dostal vztek,hlavně na sebe. Jste opravdu ubozí, bez zásad,bez citu co Vám lidi už nebudou žrát! Podporujete vládu,která zdražování úplně všeho nazývá "reformami"! Teď už jste odepsaní,jste pro srandu nejen Nečasovi,Kalouskovi a spol.Už Vám jde jen o koryta,udržet se ve sněmovně co nejdéle, protože po 2.už se tam nedostanete!
08. 06. 2011 | 15:25

Jan napsal(a):

Je třeba vydržet a vládu nepustit socanum.VV jsou jediná a poslední naděje něco změnit.Bohužel český národ si rád nechá vymýt mozek a je mu milejší příslib plné ledničky,než solidní stát.
09. 06. 2011 | 00:39

profesor napsal(a):

Šmejdi jsou všude a nejvíce ve vládě,v parlamentu. A proto gratuluji VV, že je tam drží.
09. 06. 2011 | 07:54

Jirka napsal(a):

Jak dlouho ještě bude na hradě strašit tato vláda kapitalistů se ptám?Kolik Bártíků,kolik Johanů,a nebo kolik Píků bude rozkazovat vládě co mohou a nemohou?Jak dlouho český lide budeš držet hlavu pod polštářem,a nadávat jen doma v kurníku?SE PTAM?????!!!!
10. 06. 2011 | 12:57

JSP napsal(a):

...automaticky mě napadá otázka, zda jsou prosté Veverky hrdé na to, že jim šéfuje zrovna Vítek, zvaný Napolión ??
20. 06. 2011 | 17:44

David napsal(a):

"...Jsem hrdý na to být véčkařem!..."

--------------------------------------------------------------------------------------

Na to, být véčkařem, může být hrdý buď jen darebák a nebo totální hlupák.

VV jsou docela obyčejný podfuk na voliče a příznivce VV.

U zrodu TOP 09 a VV stála na začátku ODS a vlivní kmotři s majetkem.

Začátkem všeho byla dohoda Topolánka a Kalouska, že Kalousek založí další pravicovou stranu, aby nepropadly procenta, které ODS ztratí ve volbách. Protože se zdálo, že to nebude na pohodlné vládnutí stačit, tak k tomu přiřadily ještě projekt VV.

Je to celé pouze trik, jak pobrat voliče od středu až do ultraprava bez ohledu na sliby a programy. Všechno co se v koalici dělo a nyní děje je jen divadlo pro hlupáky.

Jediným cílem celé této neoliberální sestavy je zavést v Česku Čínský dřevěný neokapitalismus pod vedením jedné strany a to s jediným rozdílem, že by to u nás byla ultrakonzervativní neoliberální pravice !!!!
30. 06. 2011 | 19:40

David napsal(a):

ihned.cz:

14. 7. 2011

Nečasova taktika: schválit reformy, pak ať jde Bárta třeba k čertu

Bárta se omluvil imunitnímu výboru. Jeho advokát nemá čas. Ale co má dělat advokát na jednání poslanců, kteří mají jen doporučit, zda má či nemá být Bárta vydán policii?

Jiří Leschtina

Tohle přece není soud, poslanci nejsou vyšetřovatelé. Tím, že přistoupili na Bártovu zdržovací hru, ale prozrazují, že se jimi cítí. Tihle "vyšetřovatelé" ovšem sledují výsostně politické zájmy. Což nemůže skončit jinak, než že spravedlnost zase jednou bude úpět v koutě.

Členové výboru nám důležitě sdělují, že studují Bártův a Škárkův policejní spis. Ale to je přece skandál sám o sobě. Mají přístup k něčemu, do něhož nesmí nahlédnout ani Bárta, neboť nebyl ještě obviněn. Přesto se dozví vše potřebné. Má ve výboru své lidi. Jeho advokát dostane informace k splétání obhajoby v neobvyklém předstihu.

Už dnes unikají pasáže z policejního spisu na veřejnost. A tak se dozvídáme, co kdo vypověděl ve prospěch Bárty či proti němu. Ale na tyhle lidi teď kdokoli může vyvinout nátlak, aby výpověď změnili tím i oním směrem. Tomu chce někdo říkat nezávislé vyšetřování?

Nikdo by neměl toužit po zbavení imunity více než Vít Bárta.

Jen verdikt soudce přece může tohoto ambiciózního politika věrohodně zbavit podezření z korupce. Po jeho vydání by měl prahnout i poslanecký klub VV. Abychom viděli, jak pohrdají dinosauřími móresy. Tím, že si klub "Věcí" zvolil Bártu za předsedu, ale spíš naznačuje něco jiného: Jen zkuste našeho prvního poslance vydat policii. Nastanou potíže!

A možných potíží se asi Petr Nečas bojí. Proto ODS nijak na imunitní výbor netlačí. Ani nenaznačuje, jak bude hlasovat.

Žádný spěch.

Napřed schválit reformy, pak ať jde Bárta třeba k čertu.

To je Nečasova taktika.

Vždyť, co je osud Bárty proti úspěchu reformních zákonů? Jenže, nenazval se s nemalou samolibostí tenhle kabinet i vládou boje proti korupci?

Autoři: Jiří Leschtina
14. 07. 2011 | 12:40

FlbAqXxT napsal(a):

Thanks When I originally cotemnmed I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!
23. 08. 2013 | 12:45

z4XS1Fdasu2j napsal(a):

Thank you I was very pleased to find this web-site.I <a href="http://rapzwaa.com">waentd</a> to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post .
24. 08. 2013 | 15:41

sEhXeFG2 napsal(a):

Thank you I was very pleased to find this web-site.I watned to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post . http://emtcwa.com [url=http://ixpefzi.com]ixpefzi[/url] [link=http://pwviczkv.com]pwviczkv[/link]
26. 08. 2013 | 13:55

32e2WEAf napsal(a):

AFAIC <a href="http://iccucry.com">thta's</a> the best answer so far!
28. 08. 2013 | 21:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy