Rukavice Davidu Rathovi hozená

20. 09. 2010 | 19:46
Přečteno 7883 krát
Pan hejtman Rath píše o školství. Myslí to ale vážně?

Pane hejtmane Rathe, hezky jste se o tom školství rozepsal. V podstatě s Vámi mohu i souhlasit. Jen bych dodal, že velmi kvalitní základní a střední školy najdete i v naší republice.

28. srpna tohoto roku jsem poslal jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, který je z řad ČSSD, tento e-mail:


Vážený pane hejtmane,

přeji dobrého dne a omlouvám se za to, že Vás obtěžuji.

V minulých dnech jsem se zúčastnil Letní školy pro mladé vědce v Brně, coby vedoucí prací středoškolské odborné činnosti -SOČ. Tuto školu pořádá Sdružení na podporu talentované mládeže - http://www.snptm.cz/.

Perfektně připravená akce lidmi, kteří mají lví podíl na existenci SOČ. Lektoři z ČSAV, universit atd. učili mladé lidi základům vědecké práce.

Sdružení má dlouholetou tradici v Jihomoravském kraji, se kterým má dlouhodobou a dobrou spolupráci. Váš kolega Michal Hašek byl nyní budoucím koaličním partnerem Juránkem o předešlé spolupráci podrobně informován.

Domnívám se, že bychom v našem kraji mohli podobnou akci pro talentované žáky ze středních škol ve spolupráci se Sdružením pro talentovanou mládež připravit též. Pokud by ze strany kraje byl zájem, můžeme jednat dál. Je to potom otázka organizace a peněz.

Mimochodem, celý týdenní pobyt (ubytování, strava a program) v Brně mě stál 300,- Kč. Zbytek platilo sdružení. Ti lidé dobře ví, že v talentovaných studentech je naše budoucnost a proto dělají téměř zázraky, aby ty peníze sehnali. Pokud by existoval způsob, jak jim pomoci, pak by to byly dobře vložené peníze.

Vše dobré

Zdeněk Brom – Vodňany


Do dnešního dne zatím nepřišla žádná odpověď. Jak to tedy ČSSD myslí s tím školstvím?

Posílám tento e-mail i Vám. Pokud je Váš dnešní blog myšlen vážně, jistě najdeme způsob, jak v daném problému najít řešení. Rád Vám předložím i další možnosti, kde můžete konkrétně pomoci. Pokud je ale Váš text pouze předvolební agitací, nevěnujte tomuto textu další pozornost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

arlon napsal(a):

Palec nahoru.
20. 09. 2010 | 20:02

Ovi napsal(a):

Já bych tipoval, že na takový dopis je odpovědní lhůta 30 dní. Pak bych se taprve nad tím začal pozastavovat.
20. 09. 2010 | 20:14

Zdeněk Brom napsal(a):

Ovi:
To je jasné a taky si nestěžuji. Jde mi jenom o to, jak to pan Rath skutečně myslí. Učitelé jsou oblíbeným předvolebním terčem a školství oblíbenou slibovací destinací. Tak nechť se skutečnost prokáže.
20. 09. 2010 | 20:18

Zdeněk Brom napsal(a):

arlon:
Díky a uvidíme.
20. 09. 2010 | 20:18

arnazach napsal(a):

Rath: “USA našly trik jak tento postup [mít vlastní dobré školství – moje pozn.] obejít a významnou část své prosperity založily na nákupu již hotových mozků.“
Poznámka: Co k tomu říci? Co to je prosím za trik?

Rath: “země s vysokou mírou vzdělanosti obyvatel jsou politicky stabilní“
Poznámka: Statisticky vzato nepochybně. Co to ale má co dělat v této úvaze? Je to snad předmětem sporu?

Rath: “V obecných dotaznících si většina lidí učitelů váží, ale doma nezvedené ratolesti titíž lidé říkají: „ na tu pitomou úču se….“ Bohužel někdy mají i pravdu, i když je takové sdělení naprosto nevýchovné.“
Poznámka: To je teda Hlava XXII. Má nějaké statistiky o tom, co se říká doma dětem?

Rath: „máme bakaláře a magistry, kteří se nic nenaučili, neboť vzdělání pro ně nemá žádnou hodnotu. Hodnotou je pro ně koupený titul. Částečně si za to může celé školství samo, neboť z 80% učí naprosto nepotřené věci, na kterých umanutě a formalisticky trvá. Hodně lidí pak reaguje zcela logicky, když se ptá, proč se učí to či ono, když to nikdy ani teoreticky nemůže potřebovat, navíc to za měsíc spolehlivě zapomene.“
Poznámka: Z jaké analýzy autor čerpá údaj o 80 % „naprosto nepotřebných věcí“? Podle Ratha zřejmě školství může z 80 % za to, že si studenti kupujou tituly.

Rath: “školství má pocit, že se plně vyčerpá v dopoledních hodinách a odpoledne vyvrhne děti k rodičům s návalem úkolů se kterými si neví ani ratolesti, a většinou ani rodiče, rady.“
Poznámka: Rathovo řešení (jediné v celém textu): zavést navíc odpolední školu, kde se budou střídat hru s uměním, doučováním a vypracovnám úkolů. Fakt dobrý!

Rath: „četbu zásadních knih a přemýšlení nad jejich obsahem považuji za jednu z nejdůležitějších věcí při budování vzdělanostní společnosti. … v Belgii ... Učitel se studenty o knize diskutuje, ptá se na různé aspekty, polemizuje s nimi. … Místo toho se u nás buduje sevřený formalistický systém, kdy se třeba kontroluje zda má žák zápis ve čtenářském deníku, ale už nikoho nezajímá jak vznikl.“
Rath: „Na základní a střední škole jsem vlastně potkal jen asi čtyři dobré učitelky,
Učitelé jsou po celou dobu mizerně placení, a tak se nikomu nepodařilo alespoň pomaličku zvyšovat úroveň celé kantorské obce.“
Poznámka: Nejde jen o to, že sociální demokracie vládla dost dlouho a teď začíná křičet o zvyšování platů učitelů v době, kdy se zvyšovat mají. Není jasné, jak Rath hodnotí dobro a na jaké škále: dobrý - špatný? dobrý - průměrný - špatný? Kolik celkem učitelek potkal na základní škole?

Rath: „zavedou se univerzální testy obhospodařované za stamiliony soukromou firmou a lidem se namluví, že tyto testíky encyklopedických informací zvýší vzdělanost generací příštích … Vzdělanost společnosti to nezvýší ani o milimetr, studenty to ještě více utvrdí v představě, že škola je úplně k ničemu neb je učí nepotřebný balast, respektive je fajn si koupit následně diplom, ten se v tržní společnosti určitě jednou hodí a o miliardy se podojí daňoví poplatníci. Touto cestou se k vyšší vzdělanosti a bohatnutí společnosti skutečně nedostaneme.“
Otázka: Jak tedy zajistit informace o úrovni výuky na jednotlivých školách? Nebude třeba špatný výsledek nutit školy (budou-li toho schopny) ke zvýšení kvality? Jak by například v testech uspěli studenti škol, které maturitu prodávají?

Fakt dobrý!
20. 09. 2010 | 20:20

Zdeněk Brom napsal(a):

arnazach:

Tak v podstatě bych skutečně s mnohým mohl s panem Hejtmanem souhlasit. Především s tím, že ve vzdělanosti je ukryt obrovský zdroj možných financí v podobě schopných žáků.

Bohužel vládní praxe ČSSD a praktický přístup v praxi mi připadá poněkud v protikladu k jeho slovům.
20. 09. 2010 | 20:24

arnazach napsal(a):

Zapomněl jsem okomentovat pasáž o četbě správných knih. Ale ona snad ani komentář nepotřebuje.

Jen pdotknu, že tady by se Rath mohl opřít o výsledky mezinárodního srovnání, z nichž plyne, že české děti mají větší potíže s porozuměním textu než třeba s matematikou, kdyby býval o nich něco věděl Důraz na formu je patrný i u učitelů humanitních oborů univerzit, kteří skáčou tři metry do vzduchu, když někde chybí čárka.

Omlouvám se za tu délku, vůbec bych to byl nepsal, kdyby mi pan Stejskal nesmazal naprosto věcný krátký komentář pod Rathem.
20. 09. 2010 | 20:31

arnazach napsal(a):

zdenekbrom:
O to přece nejde, o tom snad nikdo nepochybuje. Tam vidíte, že Rath nic neví, vykládá, co kde zaslechl. Jasněže má v něčem pravdu, to by musel být z Marsu aby v něčem neměl pravdu.

Jsem rád, že jste sem ten blog dal a já jsem se mohl vyvztekat.
Hezký večer
20. 09. 2010 | 20:33

Zdeněk Brom napsal(a):

arnazach:

V pohodě. Je to dobrý text. Jsem i rád, že jste to sem dal. Výborně to doplňuje.
20. 09. 2010 | 20:37

jarpor napsal(a):

Přidávám se s palcem k arlonovi... a budu očekávat, že se podělíte, jak jste u pana hejtmana Ratha uspěl...

Hezký večer
20. 09. 2010 | 21:00

Aktiv napsal(a):

Pane Brom, odpověď přijde, až napíšete kolik to bude koštovat do jejich kapes...Tak naše školství vychovává budoucí odborníky ve všech možných funkcích, třeba to také byly talentované děti, dnes ovšem sedí na prameni,a tehdejší osvícené zájmy je už netáhnou...
Nezapomeňte-kolik to bude koštovat, jinak nikdo z ničím zde v Čechách nepohne, to ví i V.Klaus:-)
20. 09. 2010 | 21:01

Zdeněk Brom napsal(a):

jarpor:

Velmi rád vše napíšu.
20. 09. 2010 | 21:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Aktiv:

Tak to mám asi smůlu. Pokud by se o nějakých financích jednalo, pak jen pro užitek žáků.

V textu je zmínka o Sdružení na podporu talentované mládeže http://www.snptm.cz/
Tito lidé dokáží divy, takže doufám, že je podobných víc.
20. 09. 2010 | 21:05

DF napsal(a):

Pane Brome, pane arnazachu,
namísto pomíjivé debaty s/proti Rath si přečtu zase kousek:
http://www.mckinsey.com/loc...

Není to zlatý vejce, ale u nás natolik neobvyklé, že stojí za to!!! Vřele doporučuji ... navedl mne jeden bloger od vedle :-)
20. 09. 2010 | 21:07

DF napsal(a):

p. Brome, Aktive,
McKinsey & Comp. praví cosi o 400 mld Kč ... ale numera jsou pro/na blbce, abych nikoho neurazil, vážně je třeba brát jejich argumenty!
Mějte se du číst.
20. 09. 2010 | 21:11

Zdeněk Brom napsal(a):

DF:

Tu zprávu znám. Domnívám se, že ji zná i pan Rath a jemně ji ve svém blogu naznačuje.

Ten text se teď stane ještě velmi diskutovaným mezi zastánci reforem a jejich odpůrci, protože si tam každý může najít to své.
20. 09. 2010 | 21:13

Aktiv napsal(a):

Já osobně bych přispěl nejen talentovaným,ale především těm, kteří svůj talent nepromrhají v politických zlatokopeckých manýrech.Škoda,že jiné spektrum naše politiky nezajímá než to ,které tak bolestně zažíváme už 20 let:-)
Vážím si talentovaných, a nechci tím odkazovat jen na vědecký talent,ale třeba i na ten, který se odehrává bohužel na komerčních televizích tzv.Talentmánií.
Fandím vám i jim...
20. 09. 2010 | 21:14

Zdeněk Brom napsal(a):

DF:

Základ je u motivace žáků a učitelů a u promyšlené vzdělávací koncepce. Jinak všechny ty peníze mohou přijít vniveč.
20. 09. 2010 | 21:15

habilitant napsal(a):

Putin střílí ve volném čase velryby kuší.Kdysi velryba KSČ spolkla v Čechách nemalou rybu ČSSD.Od r.1990 zase funguje mimo žaludek velryb.Váže se k ní stále ta smutná historická vzpomínka,jak pomohla hlasováním o válečných úvěrech v letech 1910-1914 překlenout poslední roky jeho monarchie,stařičkému a s vyhubenými příbuznými zaměněnými generály.Válka překlenovací stála 10 milionů životů Evropanů.Tolik sociálním demokratům imponovala habsburská justice,vysoké úrovně formální právo,v němž dokonce prostá venkovanka-stará bába- vyhrála soud nad arcivévodou z obvinění,že v jeho lesích chrastí sbírala.A Hitler se obával monarchistůjako čert kříže v roce 1933 svého nástupu a doplatil na ně atentátem na svou osobu r.1944.Pro něj byli "von" nespolehliví,nebezpeční.
Nyní běží Evropou stále jeden scénář:volby co volby,ať se jedná o kteroukoliv zemi znamenají posun doprava.Daňové úlevy,škrty podpor pracujícím.Nyní Švédsko opět.Prý jediné sociálně-demokratické Řecko je žadatelem o půjčku.Rozpočtový dluh -strašidlo obchází Evropu.Před 15 léty všechny evropské země hlásaly vhodnost deficitního rozpočtu naopak a USA si nedělaly ze svého astronomického stále rostoucího dluhu starosti větší skoro padesát let.Nyní se všichni probudili? Nastolí ještě větší utažení opasků zvýšením životních nákladů nebo zvolí Mussoliniovskou linii velkých koalic,vedoucí k válkám?
Co zde školství naučilo za desítky let lidi v chápání role sociální demokracie v Evropě?
Jak to,že všichni dobře chápou že inertní plyny jako neon,argon a další jsou neslučitelné s jinými prvky,ale nechápou,že socialismus je neslučitelný s monarchií nebo kapitalismem?
20. 09. 2010 | 21:15

Marcus napsal(a):

to arnazach:
vidim, ze s tridnim nepritelem bojujete urputne. Mame vladu ODS+TOP09+VV - tak snad povede skolstvi kam si prejete.
20. 09. 2010 | 21:15

Tenco napsal(a):

Na dopisy či emaily pokud neobsahují výhružky či nadávky se odpovídat má.
Kór by měli odpovídat ti, co na tuhle agendu mají celý ten aparát PR makerů, poradců, sekretářek a různých podržtašek.
Má zkušenost však je taková, že odpovídají někdy právě až pod tou hrozbou.

Zanedbaná výchova v dětsví tomu říkám.

Ale tento fenomen se vyskytuje stejně u socodesáků jako i u ateistů a věřících.

Proto si vážím pánů jako je Zdeněk Brom, Petr Klán, Jan Berwid-Buquoy (doufám že píši správně), Václav Hořejší a nemnozí další, kteří fenomen blogu chápou jako prostor k diskuzi a ne k propagandě.
Trofám si říct, že právě toto jsou oni vzdělanci, kteří umí i naslouchat.
Byť ne vždy souhlasí.
20. 09. 2010 | 21:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Aktiv:

Asi nemusím připomínat, že výsledky talentovaných žáků zde nejlépe presentuje kolega Petr Klán, který odvádí vysoce kvalitní práci při jejich přípravě na celostátních soutěžích. Jinak souhlas s těmi,které je třeba podpořit, případně je alespoň státně byrokraticky "neobtěžovat". napsal bych to jinak, ale nechci urazit jemnocit pana Stejskala.
20. 09. 2010 | 21:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Tenco:

Díky.
20. 09. 2010 | 21:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Marcus:

Omlouvám se, že vstupuji, ale jen pro upřesnění. Podobným textem "obšťastním" i současného ministra Dobeše. Jak jde o školství a žáky, měním se v nezdolného grafomana a obtěžovatele bez ohledu na politickou příslušnost :)
20. 09. 2010 | 21:22

Zdeněk Brom napsal(a):

habilitant:

Přiznám se, že ne zcela chápu obsah příspěvku.
20. 09. 2010 | 21:23

Marcus napsal(a):

to Zdeněk Brom:
omlouvat se nemusíte. Jinak možná je škoda, že jste dopis neposlal současně a nepočkal jak kdo zareaguje ;-)
Váš záměr považuji za prospěšný a přeji Vám aby se Vám ho povedlo zrealizovat.
Jinak Rath zavedl ve Středočeském kraji dopravu pro žáky a studenty SŠ zdarma - řada lidi to považuje za rozhazování, ale já osobně mám pocit, že v této republice se rozhazují miliardy za mnohem větší blbosti.
20. 09. 2010 | 21:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Marcus:

Ono nejlepší by bylo, kdyby se pánové rozhodli ustat v politických půtkách a začali více spolupracovat. Podporovat bezplatné dojíždění? Proč ne. Pojďme se společně domluvit komu a v jakém rozsahu. Školní autobusy? Jistě. Kdy, kde a za jakých podmínek atd.
20. 09. 2010 | 21:48

mb napsal(a):

Zimola se zmůže maximálně na devastaci šumavy ... nechtějte po něm aby fušoval ještě do školství ...
20. 09. 2010 | 21:48

Aktiv napsal(a):

Za dobrou věc pane Brome se musí bojovat, byrokracie je však jak i z Rakouska-Uherska víme nepřítel č.1. Bez byrokarcie by nebyla i práce pro statisíce úředníků, ti méně talentovaní také musí živit své děti.
Také hledám způsoby a formy vzdělávání, a souhlasím s váma, že motivace učitelů a žáků je velmi důležitá,ale i zázemí, kde se naučí, jak píšete Vy a také ve svých článcích i pan Petr Klán, kde mohou realizovat žáci a studenti své zdokonalování a práci.
Ale jak už v mnoha článcích a komentářích bylo už řečeno, někdo má zájem udělat z našeho státu pouhou montovnu, a souhlasím s tím, že bez vlastních sil a invekce a píle zakrníme, a věda se musí podporovat, a také všechny obory, kde lidé mohou svůj talent rozvinout, jinak jde o mrhání veškerým lidským potencionálem.
Obávám se, že o to těm vrchnostem jde, promrhat budoucnost. Obávám se, pokud se vědci nechopí žezla, a nechají to na profi politicích, tak politická kultura,a všechny ostatní oblasti našeho národa ZKAPOU.
Už to začínáme pociťovat, neustálé mizení zizků kdovíkam, narušuje kromě sociální soudružnosti, i ostatní oblasti společnosti.
To není výzva k revoluci-revoluci by však mohli udělat učitelé, a nastavit systém tak,aby byl nejen časově výhodný pro mladé lidi,ale i přínosný pro celou oblast školství, a tedy i celé společnosti. Občas lze v TV vidět zajímavé novinky a cesty ve vzdělávání, proč nezačít u nich,a zrušit starý vzdělávací systém z 19. století.
Asi si pročtu tu studii McKinsey & Comp.Nahlédl jsem, je to inspirativní.
Grafomanství se nebojme, pokud někdo má co říct, a nepíše to jen z cíle udělat si zářez na pažbě, tak proč ne...
20. 09. 2010 | 21:49

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Hejtman Zimola je bývalý učitel a musím dodat, že když starostoval, tak školu v obci měl velmi dobře opatřenou.

S tou Šumavou je to velmi složité, ale jakmile se to dostane na politickou rovinu, pak je to v jeteli. Opět volím opis, abych nedošel výmazu :)
20. 09. 2010 | 21:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Aktiv:

V naší zemi je řada středních a základních škol, které jsou vysoce kvalitní. Trochu opatrně bych zacházel s tím rušením starého, neb je v něm mnohé, co je stále nosné. Současná reforma dost utrpěla hurá přístupen některých nadšenců.

Pořád je ale dost učitelů, kteří mají vynikající výsledky a umí vypracovat skvělé metodické materiály. To je naděje.

Tu studii si určitě přečtěte, protože stojí za to.
20. 09. 2010 | 21:57

arnazach napsal(a):

Marcus:
Beru Ratha jako demokratického politika, proto mě to rozzuřilo. Mě vadí, že školství, věda, zdravotnictví, důchodový systém jsou každého půl roku předmětem předvolebního boje - i když teda nevím, koho chtěl Rath tím textem utrhnout nebo proč to vlastně napsal - nakonec on má své jisté.
20. 09. 2010 | 22:00

mb napsal(a):

zdeněk brom doporučuji dnešní LN a vyjádření drobila o šumavě ...

citát ( pro stejskala ... z divadelní hry ) ....

to by člověk blil .....

( ja to pak zkusim nekde rozebrat ... ale argumentačně tak slabý to je příšerný ... drobil je bohatý, umí vydělávat peníze .... ale argumentovat neumí .... nebo ani nechce asi ...

s pozdravem .....
20. 09. 2010 | 22:02

Targus napsal(a):

To arnazach:

"že české děti mají větší potíže s porozuměním textu než třeba s matematikou, kdyby býval o nich něco věděl Důraz na formu je patrný i u učitelů humanitních oborů univerzit, kteří skáčou tři metry do vzduchu, když někde chybí čárka."
Můžete zde vysvětlit, co se Vám nelíbí na tom, když někdo vyskakuje, že ve větě chybí čárka? Pokud alespoň trochu zvládáte češtinu, musíte uznat, že ona zmíněná čárka může zcela změnit smysl věty. Tedy pokud se bavíme stále o porozumění čteného textu.
Stejně jako ten, kdo chce být dobrý v matematice - chcete-li v počtech, musí spočíst určité kvantum příkladů, aby získal jistou rutinu, ten, kdo chce vládnout jazykem (kterýmkoli), musí se v něm vzdělávat a musí znát všechna jeho zákoutí správného a pregnantního vyjadřování. A to nedosáhne žádným jiným způsobem, než šprtáním a prováděním adekvátních gramatických cvičení. Jinak není nikdy schopen správně a precizně formulovat své myšlenky do psané podoby a naopak, není schopen správně pochopit text a analyzovat jej.
Samozřejmě že existují i jiné záživnější formy, například četba.
Kolik mladých lidí dnes čte a kolik toho přečte? Dozajista nepřeženu, když řeknu, že jsou tací absolventi ZŠ a SŠ, kteří nepřečetli více knih za celý svůj život, než někteří starší lidé za měsíc. V mém případě to platí určitě.

To Zdeněk Brom:

Napsal jste to hezky a panu Rathovi jste hodil pěkný palčák.
Mám však obavu, že to chtělo spíše provést po Puškinovsku. Praštit jej těmi rukavicemu přes líce.
Jednak by to vzbudilo aspoň nějaký rozruch, jednak je pan Rath na to už zvyklý, takže by jej to zas až tak psychicky nerozhodilo.
20. 09. 2010 | 22:28

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Díky za upozornění. Pročtu.
20. 09. 2010 | 22:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Zkusme to nejprve stylem slušným, byť, uznáván, vyzývavým. Uvidíme.
20. 09. 2010 | 22:32

Kanalnik napsal(a):

Autor:

Toto me prastilo do oci:

"přeji dobrého dne a omlouvám se za to, že Vás obtěžuji."

Nemyslim, ze je treba se za neco omlouvat. Myslim, ze dopis odpovedne verejne cinne osobe neni obtezovanim.
20. 09. 2010 | 22:40

poste.restante napsal(a):

Přeji hezký večer.

Dobře napsáno. Kéž by se našel v každém kraji člověk schopný a ochotný oslovit svého hejtmana v podobném duchu (bez ohledu na barvu partajního trička).

Ideálně pak, kdyby některý z mnoha ústavů zřizovaných MŠMT podobné aktivity systémově zastřešoval na centrální úrovni.
Ale to bychom chtěli trochu moc.

Držím Vám ve Vaší aktivitě palce.

S některými body vzpomínané studie McKinsey & Comp by asi šlo polemizovat.
To nejpodstatnější zde ale zaznělo. Musíme se rozhodnout, zda chceme být montovnou, či mozkovnou a k tomuto cíli zaměřit naše vzdělávání.
Dodal bych že vzdělávací cíle je nutno stanovit seshora: Průmysl - VŠ - SŠ - ZŠ - MŠ.
Výchovné cíle pak definujme opačně - počínaje mateřskou školou. Začít učit děti zdravit až na střední škole je trochu pozdě.
Ale to by bylo na jinou debatu.

P.S.:
Omlouvám se za poznámku mimo téma.
Trochu se zpožděním jsem zaregistroval Váš článek o válce inspirovaný, jak píšete, mým příspěvkem.
Je mi tedy líto, že jsem na něj nereagoval dříve, jak by se asi slušelo. :-)

Každopádně za zmiňovaný článek děkuji. Mluvíte mi totiž z duše.
Možná by povrchní čtenář mohl nabýt dojmu, že jsme v otázce vlivu války na lidské osudy v kontroverzi. Ale myslím, že Vy víte, že opak je pravdou.

(Skoro by to chtělo reagovat také nějakým blogem. Ale kdy už se k tomu konečně dostanu, to fakt nevím. Ty dny a hodiny jsou pořád nějak kratší a já bych jich potřeboval nějak víc.)

Jen stručně tedy řeknu, že válka dokáže v lidech odhalovat ty nejnižší, ale i nejhodnotnější pohnutky. To koneckonců platí pro každou extrémní situaci.

Když tak rád odkazuji na filmy, neudělám výjimku.
Film Šarlatový a černý.
Skvělý Gregory Peck v roli monsignora O´Flahertyho, irského kněze a vatikánského diplomata, organizujícího odboj a hlavně pomoc potřebným v obsazeném Římě.
Nejsilnějším momentem pro mne osobně byl závěr filmu, ve kterém pomůže odvést do bezpečí děti muže, který jej po celou dobu války štval jako divou zvěř, nacistickému fanatikovi a vojenskému veliteli Říma.
Jak pravil v závěru i sám papež - síla církve není v její historii, v památkách, které schraňuje, ale v lidech jako byl tento kněz.

Vzpomínat příkladu těchto lidí je snad ještě důležitější, nežli vzpomínat na zvěrstva, která války přinášejí.
20. 09. 2010 | 22:41

Zdeněk Brom napsal(a):

Kanalnik:

Uznávám, že ta úvodní fráze není z nejpovedenějších.
20. 09. 2010 | 22:47

arnazach napsal(a):

Targus:
Máte pravdu, že bez cviku to nejde. Ostatně nemám nic proti tomu, aby lidi uměli pravopis. Jsem proti tomu, aby se ho děcka učily za každou cenu (a stejně marně) na úkor jiných dovedností.

Ke čtení můžu říci jen svůj dojem: nepozoruju, že by dnešní děcka nečetly, dokonce čtou i knihy. :-)

Hezký večer!
20. 09. 2010 | 22:50

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Díky. Ty ústavy skutečně kapacity mají. NIDV se např. stará o SOČ. Rozpočet na celou SOČku je ale cca 800 000,- Kč na všechna kola od zákldních po celostátní. NIDV vydává i časopis Sočkař:
http://www.soc.cz/casopis-s...

Koncepci by to tedy skutečně už nutně chtělo, protože v jiných státech ji mají a cíleně stahují talentované studenty - i naše.

Díky i na reakci na předchozí blog. Žádná kontroverze to nebyla. Naopak, skvělá přihrávka. Obsah filmu mi už zprostředkoval kolega a je to skutečně hutný příběh.
20. 09. 2010 | 22:57

Hladis napsal(a):

Zaznelo tu neco o skolnich autobusech zadarmo atd.. No v USA maji zlute skolni autobusy co nalozi decka pred domem a vysadi u skoly a po vyucovani obracene. Jake jsou vyhody ? Bezpecnost deti pred uskalym hromadne dopravy, pred nekalymi zivly a vsemi nastrahami cesty z a do skoly. Proc to nezavest i u nas. Osobne bych nenavrhoval tuto dopravu uplne zdarma ,ale napriklad formou predplatneho s tim ze by cast dotovalo mesto ci kraj. Kdo by nezaplatil hold by decko posilal normalne. Pro bezpecnost deti a uspore casu rodicu by to bylo idealni. Problem asi bude ze dobre veci se v Cechach nenosi ,takze pochybuji ze by se to realizovalo.
20. 09. 2010 | 23:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Hladis:

Na venkově by to také hodně pomohlo.

To ale vyžaduje spolupráci našich politiků a konečně rozumnou dohodu o využití finančních prostředků. Např. ve školství je peněz celkem dost, ale jejich využití je někdy pochybné.
20. 09. 2010 | 23:16

Hladis napsal(a):

Ano a bylo by mozne zrusit male skoly rozhazene vsude mozne po vesnicich a mesteckach kde proste kapacita neni ani zdaleka naplnena a bylo by mozne svazet deti do skol vetsich. Reseni je mnoho a koncepcne se to da vytvorit tak aby to bylo efektivni. Ale jak rikate ,vyuziti penez je bohuzel problem a dobrych koncepcnich napadu je malo.
20. 09. 2010 | 23:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Hladis:

Spíše jsem myslel v místech, kde už školy zanikly a žáci mají špatné podmínky pro dojíždění. Někdy skutečně musejí velmi dlouho a zbytečně čekat na spoje.

Tam, kde malé školy ještě jsou, tam bych je raději nechal, protože obec a škola jsou úzce spojeny.
20. 09. 2010 | 23:27

poste.restante napsal(a):

Hladis

Ad school-busy. Mluvíte mi z duše. Dva autobusy a jedna velká spádová škola určitě vyjdou levněji, nežli dvacet školiček o 20 až 100 žácích.

Ale nesmíme zapomenout ani na druhý rozměr problému.
Spousta starostů malých obcí říká: "Jakmile zavřeme školu, bude následovat obchod s potravinami a nakonec i obecní úřad, protože mladí lidé odejdou." A něco pravdy na tom je ...

Osobně jsem pro svobodu volby.
Chtějí mít lidé v obci malotřídku? Ať ji mají. Její provoz si stejně budou hradit sami (z obecního rozpočtu). Také by se mi třeba nechtělo prvňáčka budit o hodinu dřív na autobus.

Ale měli by mít i možnost volby. Tedy zastávku school busu pár set metrů od domu a konečnou u školy s lepším vybavením a širším učitelským kádrem.

Ta druhá možnost totiž často chybí a rodiče tak nemají na výběr, pokud nechtějí dítě vozit do školy sami. A to pak opravdu začnou uvažovat o přestěhování.

Věřím, že časem by lidé zvolili pragmatičtější a hlavně pro státní kasu levnější model.
Jen je to prostě jiný způsob života, nežli jsme zatím zvyklí a v tom je asi největší potíž.

reCAPTCHA" ultimate progress :-)
20. 09. 2010 | 23:34

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Souhlas. Ta možnost volby by tu měla být. Byť mé srdce je na straně malých vesnických škol.
20. 09. 2010 | 23:37

poste.restante napsal(a):

Zdeněk Brom:

Však mé srdce taky... :-)
Jen ta peněženka do toho taky kecá...

Ale koneckonců školním busem může přece jezdit i paní učitelka. Třeba jí pak zbude i čas aby v budově bývalé obecní školy provozovala třeba kroužek háčkování...

Kecám, já vím.
Inu snad se dožijeme časů, kdy podobná volba bude určena jen tím srdcem a nikoliv prázdnotou měšce.
21. 09. 2010 | 00:16

Čochtan napsal(a):

Jsem pro školu v obci. Třeba i malou. Má výhodu, že je přehledná, učitel zná i rodiče, má s nimi kontakt, to může být velká výhoda. Do té páté třídy rozhodně ponechat.

Když večer v hospodě řeknete: "Hele Jardo, co ten tvůj kluk dnes vyváděl, to už je moc, srovnej ho trošku do latě" tak to má jiný účinek než nějaká poznámka neznámého učitele ze spádové školy.
21. 09. 2010 | 00:17

Béda napsal(a):

Z.Brom,

zkusil bych hlavně ministra školství.
21. 09. 2010 | 06:19

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

Je v plánu. Pan Rath šel ale tak náhodou kolem, tak jsem neodolal :)
21. 09. 2010 | 06:37

Zdeněk Brom napsal(a):

Čochtan:

Souhlas.
21. 09. 2010 | 06:38

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

To by byly skutečně krásné časy. Tenhle spor srdce a peněženky je dost traumatizující.
21. 09. 2010 | 06:39

Bara napsal(a):

Váš záměr je správný a dobrý a já vám přeji, aby se ho podařilo realizovat. Problém je v tom, že si třeba skutečně vychováme chytré a schopné mladé vědce, kteří ale u nás nenajdou uplatnění, pokud nebudou chtít bádat v oblasti průmyslu a komerční sféry. Narážím na to, jak je v současné době pomaloučku potichoučku likvidována akademie věd.
21. 09. 2010 | 06:52

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý den,
nevíte, prosím, co vede učitele (myslím J. Zimolu) do politiky? Znám osobně případ kolegy z bývalé práce, který řekl: "Já už dělat nebudu, nechám se zvolit". Byl zvolen za ODA do zastupitelstva, 3. volební období dělá náměstka v 60tisícovém městě. Úspěšně - je architekt, jeho vliv je vidět na každém kroku. Myslíte, že "zběhlý učitel" je dobrou kvalifikací na hejtmana? Děkuji.
21. 09. 2010 | 07:08

vasja napsal(a):

No, učitel je vždycky špatná volba. Teda když učí víc let. pak už neví která bije :))
21. 09. 2010 | 07:19

Marcus Agrippa napsal(a):

Bara:
firmy podporují vývoj jen do té míry, pokud se jim podobná investice vrátí ( + výrazný zisk ). V žádném případě nenechají sebelepšího absolventa"jen tak něco"vymýšlet. Navíc jak se ukazuje Čína začíná svým vlastním vývojem zašlapávat do prachu téměř všechno co se v Evropě ( USA ) vyvíjelo desítky let.
21. 09. 2010 | 07:22

Béda napsal(a):

Z.Brom,

vycházím z toho, že vytvoření podmínek pro podporu nadaných dětí je záležitostí celonárodní (celostátní) nikoliv pouze krajskou a vyžaduje vytvoření SYSTÉMOVÝCH, DLOUHODOBÝCH podmínek. To je zajisté především záležitost centrálního řídícího orgánu, který je specializovaný k takovéto činnosti. Má na to finanční, metodické, prostorové, personální a jiné kapacity.

Hejtman z úrovně kraje může takový projekt podpořit - hlavní iniciativa musí ovšem vzejít z ministerstva školství, které projekt prosadí ve vládě, případně získá pro nadčasový projekt podporu v parlamentu napříč politickým spektrem.
21. 09. 2010 | 07:30

Zdenek Brom napsal(a):

Bara:

Díky. Doufejme, že se alespoň něco podaří.
21. 09. 2010 | 07:38

Zdenek Brom napsal(a):

Ládik!!!:

Tak na to Vám skutečně nejsem schopen odpovědět.
21. 09. 2010 | 07:39

Zdenek Brom napsal(a):

vasja:

V tomto je rozdíl mezi učiteli, kteří jen učili a učiteli, kteří prošli i jinými zaměstnáními.
21. 09. 2010 | 07:41

Targus napsal(a):

To arnazach:

Nevím, kde pozorujete vy, já mám zprostředkované informace přímo z výuky na ZŠ a SŠ a stav je alespoň na dvou školách v ČR více, než tragický. Děti opravdu nejsou schopny utvořit několik po sobě jdoucích a na sebe vzájemně navazujících vět. Jestliže před 40 lety bylo několik takových jedinců v každé třídě o 35 kusech, dnes nelze nalézti více, než dva tři žáky ve třídě o 25 studentech, kteří jsou schopni komunikovat na adekvátní úrovni.

Dostaly se mi do ruky letošní maturitní písemné práce ze školy humanitního směru. Za šest vyučovacích hodin nebyl schopen nikdo vypotit více, než tři stránky textu, tři čtvrtiny z nich by byly před nějakými 30 lety oznámkovány jasnou nedostatečnou. Místo toho se zde skvěly výborné a chvalitebné. Degradace vzdělání a zvláště češtiny nabyla katastrofálních rozměrů.

Pokud nahlédnete např. do článků na aktuálně.cz, je to děs a hrůza. Mademoiselle Bártová je toho příkladem - hrubky v gramatice, věty se zpřeházeným slovosledem, jiné věty naprosto postrádající smysl.
A to, prosím pěkně, byla odměněna jakousi novinářskou cenou. Nic proti vyhledávání ožehavých témat a nic proti absenci novinářské etiky, ale když je tato dáma na takové úrovni, co můžete čekat od "normálních" lidí?
Víte, jak se baví dva moji příbuzní o víkendu? Zakoupí dvoje tzv. seriózní noviny a začnou opravovat červeně chyby. Kdo najde méně chyb, musí umýt nádobí, upéci koláč, pověsit prádlo, atd., mezitím vítěz odešle opravené výtisky do redakcí. Myslíte si, že by něco takového bylo možné před nějakými 30 lety?
21. 09. 2010 | 08:04

Ládik!!! napsal(a):

Děkuji za reakci, odpovím si sám: Není.
21. 09. 2010 | 08:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

Dnes odpoledne posílám dopis panu Dobešovi, kde je napsáno zhruba to, co uvádíte, protože v tom máte pravdu.

Popisovanou iniciativu ale krajští hejtmané efektivně podpořit mohou. Jsou totiž zřizovateli středních škol.
21. 09. 2010 | 08:18

pumprlidentlich napsal(a):

Aktuální přehlídka trapnosti a pokrytectví. Béda okopíroval blicí listy a otapetoval diskuze. Brom a Rath se předhánějí v "dělají to pro rodiny s dětmi".

Jakým přínosem pro lidstvo se může pochlubit ráthův netáhlo tým ulovený na akci cigára a chlast zdarma?

Víte, že Béda se zde už chlubil i adopcí dítěte? To je hrdina. Takové Rath s Bromem potřebují.
21. 09. 2010 | 08:34

Zdeněk Brom napsal(a):

pumprlidentlich:

Pokud je pro Vás otázka školství sportem v pokrytectví, pak ¨jest to tak, jak píšete.

Čtu Bédovy příspěvky a beru je jako příspěvek do debaty. K čemu bych měl víc Bédu jinak potřebovat.

Pokud byste se mohl vyjádřit k věci, budu rád.
21. 09. 2010 | 08:40

gaia tč. zničená napsal(a):

na jednu stranu mne iniciativa pana Broma jako řadovou učitelku trochu děsí.Učím přírodopis a to je předmět, kde je těch soutěží snad ze všech předmětů úplně nejvíc.
Ať už jde o odborné soutěže, různé olympiády, akce s ekologickým zaměřením,poznávací outěže,dále fušují i různé nadace s bohulibým protidrogovým cílem, že když děti budou soutěžit, tak nebudou mít čas na lumpárny apd- takže zase akce navíc.
V loňském roce jsem musela zadarmo a ve volném čase připravit žáky na 38 akcí (školní rok má asi 42-44 týdnů-tj. téměř jedna akce týdně!). Bohužel, že toho bylo tolik a já mám jen jedny nervy, tak se moji žáci nikdy neumístili na prvním místě. A protože mne měly zřejmě dost i děti, napsal jeden chlapeček do UCHO boxu 3x že jsem kráva. Za to mně bylo strženo osobní ohodnocení a pracovala jsem 6 měsíců bez něj, což dalo asi částku 10 000Kč.
Dále mne děsí představa, že budu muset být dle pana Ratha s dětmi denně až do 5 a bude se tomu říkat celodenní škola nebo jak a prý to přispěje k lepší vzdělanosti.
Tak se ptám- co je to vlastně ta vzdělanost, když dnes např. nemůže člověk dělat v domově důchodců pomocnou pečovatelku(vynášení mís roznášení obědů a stlaní postelí -musí na to být vyučen a ještě mít 3 měsíce rekvalifikační kurs)- když v minulosti toto např. dělali lidé s neukončenou základní školou. A dělali to dobře.
Chystal by se pan Rath vyčlenit mzdové prostředky na platy vychovatelů, kteří by tuto odpolední školu zajistili, nebo by to zas musely dělat nebohé učitelky nad rámec svých povinností ve volném čase a zadarmo ze strachu o své místo?

A na co by pak byly domy dětí a mládeže lidové školy a nízkoprahové kluby do kterých se praly peníze v minulosti, a které fungují.

Takže článek pana Ratha beru jako obecné bezkoncepční plácání a pan Brom mne děsí jako aktivní(nebo užitečný) .....(dosaď si sám.)
21. 09. 2010 | 09:29

Targus napsal(a):

To gaia:

Pokud mám dobré info, to, co popisuje pan Rath v Německu, existuje u nás v podobě školních družin s tím rozdílem, že tyto fungují do 16 nebo do 16:30 h. jinak není rozdílu.
Dnes se ovšem v družinách rovněž soutěží, nikoli ale v tom žádoucím, nýbrž v tom, kdo naseká více výrobků. praxe je taková, že děti se válejí po koberci a strkají se u kompu, zatímco paní družinářka spolu s dvěma překážejícími zoufalci zuřivě vyrábí různé hovadiny, aby si pak mohla napsat do sebebonzovacího listu, jak uspořádala soutěž ve výrobě sněhuláků, šneků, loutek, kytek a ostatních podobných kravin.

Vám bych asi doporučil brát práci mnohem sportovněji a soutěže obsazovat POUZE po zralé úvaze.
P.S. můžete být klidná, u nás na osobní hodnocení nejsou peníze pro téměř nikoho. Nejsou peníze na suply - spojují se třídy, školení si musejí učitelé nadpracovávat, prostě balada.
21. 09. 2010 | 09:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane arnazachu, mažu nadávky kvůli tomu, aby se zde nestaly obecně přijímanou normou. Ne podle toho, komu jsou určeny a proč. Zkuste mi to prosím neztěžovat. Díky.
21. 09. 2010 | 09:50

arnazach napsal(a):

Pane Stejskal, je mi líto, že nenahlížíte pumprlidentlichovu ubohost.

Nezbývá mi, než Vás metodou Járy Cimrmana: Do konce září se zde neobjevím. :-)

Hezké babí léto!
21. 09. 2010 | 09:53

Čochtan napsal(a):

Skvělé školství jsme měli už za císaře pána, a Československo ho převzalo a vylepšovalo.

Já se narodil po válce a tím pádem jsem měl ještě většinu učitelů z předválečné doby. Kvalitní učitele. Tu a tam se sice našel nějaký mladý blbec, který ten socialismus žral, ale vzpomínám si jen na jednoho mladého zeměpisáře, a tomu se tak líbily žákyně, že ho museli vyrazit. To už muselo něco být, když takhle reagovali u kovaného soudruha.

Opak byl jeden starý pán, profesor Bláha, jeden z mála, jejichž jméno si ještě pamatuji. Měli jsme ho na povinnou deskriptivu a nepovinné kreslení. U něj, kdo neměl zájem, ten si sedl dozadu a mohl si číst, hlavně když nerušil. Za to měl jistou trojku a měl pokoj. Vepředu seděli ti, které to bavilo. Když pan profesor ukázal ve vzduchu "tady je bod" tak ten bod tam byl a my ho viděli. Do dneška tu deskriptivní geomerii umím.

Problém dnešního školství je inflace. Dřív, za první republiky, byl gymnasiasta "pan student". Na malém městě vážený člověk. Maturita byla brána do života. Dnes ji má takřka každý a nic neznamená. Středoškolský učitel patřil mezi "honoraci" a dnes ? Dnes je to blbec, který neumí vydělávat miliony, a tak skončil ve škole. Jak se to změnilo, za to necelé století, že ?

Co s tím ?
První maličký krůček by mohly být státní maturity, velice tvrdé maturity s povinnou matematikou.
Druhý krok: citelné zvýšení platů podle výsledků. To by mohlo přinést lepší kvalitu učitelů a zvýšení jejich reputace.

Všechno běh na dlouhé trati. Maraton.
21. 09. 2010 | 09:55

gaia napsal(a):

Targus

u nás vedoucí školního klubu musel souhlasit s prací pouze na půl úvazku neb nejsou peníze. A klub funguje pouze 3 dny v týdnu.
Bláboly o celodenní škole jsou mimo mísu a jen kroutím hlavou. Nehledě na to, že jsem musela již nesčetně odpolední strávit v tomto klubu při zástupech.Ale den má pořád jen 24 hodin.Kdy udělat tu ostatní práci?

A na soutěže musím, pokud mne tam pošle vedení. A to má heslo- je důležité být vidět.Jinak by si mohlo okolí myslet, že tu nic neděláme.

Rathův blog považuji za mimoňský a z dalších soutěží mám hrůzu.
21. 09. 2010 | 09:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("Paroprase"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 09. 2010 | 10:14

Expert napsal(a):

Pane Brome, pokud jste si nevšiml, že ministerstvo školství ani dnes, dokonce už dlouho ne a dokonce nikdy, neřídil pan Rath, nedivím se že, vaše schopnosti končí u učení na základní škole.
Pokud jediným vašim cílem bylo kopnout si do Ratha, tak se vám to povedlo, nakonec proč ne, je to zejména pro ty nejjednodušší dnes "in".
Ale ve vašich starostech o školství vám to nepomůže ani o píď.
Pokud byste, pane Brome,chtěl pro školství něco udělat, zkuste si dnes zajet zakřičet do Prahy, možná to ještě stihnete.
Žádná elita se jistě v Praze nesejde, ale i ti co tam jsou , jsou zřetelně chytřejší než vy,protože dokázali pochopit, že školství, pane Brome, opravdu, ale opravdu neřídí pan Rath.
Pane Brome , ale když ono přidat se ke stádu a kopnout si do ČSSD je tak opojné.Nakonec jste v "dobré společnosti" , podívejte se jak podobně vám se vyjadřuje v diskusi například "Luba".
Pane Brome, ale buďte si jist, že účast v tomto stádě vám přinese tak nanejvýš další žaludeční vřed, ale vám ani školství to nevyřeší zcela jistě nic.
21. 09. 2010 | 10:23

Expert napsal(a):

Doplnění:
Pro pochopení mého příspěvku dodávám , že "oduševnělé" vyjadřování nicku "Luba " směrem ČSSD právě editor smazal.
21. 09. 2010 | 10:26

Rejpal napsal(a):

Myslím si, že psaní podobných článků tak, jak jej napsal MUDr. David Rath, je výsměch veřejnosti.
Nechápu, proč tedy on, v roli nejvyššího zástupce zřizovatele většiny škol ve středočeském kraji a člena nejpočetněji zastoupené politické strany v Parlamentu ČR, ve věci již dávno nic neudělal?
To přeci nemá logiku, psát blogy o tom, jak špatně pracuje něco, čemu do jisté míry šéfuju, nemyslíte?
Jsem jen já sám zděšen takovým postupem? A jsem v názoru, který jsem mu k blogu do dikuse napsal, osamocen?
21. 09. 2010 | 10:27

Rejpal napsal(a):

Expert: MUDr. Rath není sice ministrem školství, ale zato je nejvyšším představitelem zřizovatele většiny škol ve středočeském kraji. A to již nějaký ten pátek.
Pokud by mu opravdu leželo na srdci vzdálávání, měly by podle mé logiky ty školy, jichž je středočeský kraj zřizovatelem, být výrazně lepší než školy ostatní, nemyslíte?
21. 09. 2010 | 10:34

Luba napsal(a):

Pane Brome,
obávám se, že by Vám na Vaši výzvu kladně (a vůbec) odpověděl spíše všeobecně neoblíbený rezignovaný předseda Paroubek, než zdejší ČSSD-seladon.

To byste nejprve musel se svými dítkami nacvičit zdravici a sesmolit poníženou supliku.
Vhodná inspirace klasikem zde:
https://www.youtube.com/watc...

P.S.:
Tímto zdravím Experta na potrefené ČSSD-Husáky, jakož i přecitlivělého gumáka Stejskala :)

Experte, jestliže je ČSSD plná podobných expertů, jako jste Vy, pak se není co divit jejímu propadu.
21. 09. 2010 | 10:44

jakbysmet napsal(a):

Kolik účí členů KSČ a agentů StB, apod. Milicionářů a vojenských vyzvědačů v to?
Ven s nimi, a ti, co 20 roků brali státní platy, ať je ihned vrátí!!!
21. 09. 2010 | 10:53

Expert napsal(a):

Pane Brome, že jste s spolu Rejpalem a Lubou ve špatném stádu, už jste snad pochopil.
Takže pokud máte opravdu snahu o pozitivní řešení, tak příště znovu, lépe a s jinou skupinou.
Se stádem dojdete jen do stáje.
21. 09. 2010 | 11:07

Luba napsal(a):

Áááá,
zdá se, že Expert je hejtmanovo alter-ego :)

Jestli to není sám hejtman z Kopníku nebo duch loupeživého von Trencka-Špilberského.
21. 09. 2010 | 11:20

Rejpal napsal(a):

Expert: zajímalo by mne, kde berete tu jistotu, že je někdo v dobrém a někdo jiný ve špatném stádu?
Jednak mi chybí věcná argumentace té správnosti a špatnosti, druhak nějaká definice ono stáda.
A z historie známe celkem hodně případů, kdy byl nějaký "vůdce" přesvědčen o správnosti své cesty, přičemž ona správná cesta vedla rovnou do pekla (fašistický Musioliniho režim, národně-socialistická diktatura Hitlera, Frankův režim atd.). Pojmy správnosti a špatnosti nějaké cesty jsou do značné míry čistě subjektivní...
21. 09. 2010 | 11:21

Béda napsal(a):

Z. Brom,

mě jenom překvapilo, že jste se s dopisem nejdřív obrátil na hejtmana Zimolu a nikoliv na ministra školství (dle mého by bylo logičtější volit opačný postup - nejdřív sde obrátit na vrcholnou oficiální autoritu v oboru a pak hledat podporu na lokální úrovni).

PS: samozřejmě pokud jde o význam vzdělávání (jeho kvality) - zde se asi oba shodneme, že jde o jednu z klíčových oblastí pro budoucnost jak národa, tak regionu, příp. jednotlivé rodiny.
21. 09. 2010 | 11:42

Cech napsal(a):

Pane Brom když to dopadne velmi velmi dobře.Bude rozvoj,bude nadšení atd.
Když to dopadne dle predikce , hází se ta škvára dál.Bohužel tento skvělý výkon je na dvě věci.V současné situaci, kdy váš plat půjde pěkně dolů,možná budete rád že máte práci to bude zase jinak.
21. 09. 2010 | 11:45

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Jde o vytvoření systému, který učiteli pomáhal a zároveň finančně ocenil. Podobné situace, které popisujete znám velmi dobře. Proto oslovuji ty, kteří věci mohou měnit, aby to začali činit.
21. 09. 2010 | 12:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:
Díky za uvedení příkladu konkrétního řešení.
21. 09. 2010 | 12:05

Zdeněk Brom napsal(a):

armazach:

Inu, nezbývá než volit opisy i na vstupy, které nám nejsou mnoho po vůli.
21. 09. 2010 | 12:06

Zdeněk Brom napsal(a):

armazach:

Hezké babí léto i Vám.
21. 09. 2010 | 12:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Čochtan:

Inflace maturity je skutečně velký problém. Stejně tak nadbytek středních škol, které prostě berou každého. Včetně žáka, který má nedostatečnou z matematiky a českého jazyka.

Čest a sláva výjimkám.
21. 09. 2010 | 12:10

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia 21.09.2010 09:56:55.

Mohu pouze uvést to, jak postupuji já. Soutěže si vybírám a limit individuálních konzultací pro práce SOČ je omezen. Zbytek odmítám. Pokud něco někdo chce navíc, pak je tu ve škole vedení a je to jeho práce.

Nicméně - proto je důležité otravovat lidi, kteří mají možnost věci ovlivnit, aby to konečně začali dělat. Pokud se budeme jen za každou cenu snažit vyhovět, pak to končí vyhořením nebo zhroucením. Případně obojím.
21. 09. 2010 | 12:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert 21.09.2010 10:23:30:

Do pana Ratha si nepotřebuji kopnout. Na to bych použil jiný slovník.

Vzal jsem pana Ratha pouze za slovo. Neřídí sice MŠMT, ale je v roli zřizovatele středních škol v kraji. A z této pozice může ve školství hodně ovlivnit. Navíc je mi líto, že se svými nápady přichází až potom, kdy ve vládní funkci byl a mohl je poradit kolegovi ve vládě.

Nevím, proč bych měl jezdit do Prahy. Jsem odpovědný žákům a jejich rodičům. Tady je moje místo a tady se musím činit. Volím proto jiné formy.
21. 09. 2010 | 12:19

Zdeněk Brom napsal(a):

Rejpal:

Ano, máme shodný názor.
21. 09. 2010 | 12:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Víte, osobně nemám předsudky vůči nikomu, protože sám jsem silně nedokonalý. O pomoci školství a o jeho další koncepci jsem ochoten jedna s každým, kdo jednat chce.
Pokud se jednání zvrhne v hledání koryt nebo v něco jiného, prostě odcházím.
21. 09. 2010 | 12:23

Luba napsal(a):

Pane Brome,
otravovat mocné je třeba!
Máte pravdu - a ty z nich, kteří jsou schopni tvrdit, že něco není možné, je třeba pro neschopnost a lenost ihned vyhodit!

Ale jak toho docílit, když tací jsou svými stranami hýčkáni, neb je vedou?

Když už stávkovat,
tak nikoli za platy, ale za zlepšení pracovních podmínek, odstranění zbytečné byrokracie, a za koncepční řešení problémů, které navrhují lidé praxe - tedy tací, kteří tomu co potřebují nejlépe rozumí.
21. 09. 2010 | 12:23

Zdeněk Brom napsal(a):

jakbysmet:

Touto statistikou nedisponuji. Učitelé jsou dobří i špatní.
21. 09. 2010 | 12:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert 21.09.2010 11:07:24 :

Nemám potřebu kráčeti stádně. Vyzval jsem pana Ratha k činu. Toť vše.
21. 09. 2010 | 12:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba 21.09.2010 11:20:55:

Zkusme odložit osobní popichování a jít k věci. Děkuji.
21. 09. 2010 | 12:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

Nejprve jsem psal panu Zimolovi, protože jsme spolu dříve komunikovali a nabyl jsem dojmu, že by měl zájem jít do těchto věcí. Dále jsem byl inspirován příkladem Jihomoravského kraje, tuším, který tuto podporu talentované mládeži dává. Navíc je kraj zřizovatelem středních škol.

Panu ministrovi jsem napsal trochu rozsáhlejší dopis, který dnes pošlu.
21. 09. 2010 | 12:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Cech:

Podpora talentované mládeži není nijak závislá na mém platu. Ten tu nehraje roli. Jde o nastavení systému, který učiteli a žákovi vytvoří prostor materiální a finanční.
21. 09. 2010 | 12:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba 21.09.2010 12:23:58:

V cíli stávky jsme plně ve shodě. Jinak doufám, že snad jednou nastane normální stav, že neschopní politici prostě půjdou.
21. 09. 2010 | 12:34

arlon napsal(a):

Brom

to jste definoval správně přesně - vyzvat Ratha k činnosti. Stále palec nahoru, jinak to ani nejde.

Luba
k vaší půtce s editorem jen drobnost. Možná vám to dnes zrovna nesedlo, nám ostatním se to také občas stane a jsme s editorem v konfliktu. Rozhodně si však nemyslím, přes hromadu rozdílných stanovisek k různým situacím, že pan editor Stejskal je "gumák", jak jste vy napsal.
Pan editor Stejskal to má se všemi způsoby zde na diskusi velmi složité, dokonce nezáviděníhodné. Myslím si však, že pojmem "gumák" si můžeme označit spíše jisté figurky politického světa, pár jich je i nás, možná i mezi blogery. Musíte to přežít, jinak se s tím nevyrovnáte.

Vždyť vám to, pane Luba, jen mírně ujelo. Na blogu pí.Vendlové se dočtete, jak je to s omluvami a přitom vám možná dojde, že pan editor si spíše než urážky zaslouží vaše uznání a omluvu.
21. 09. 2010 | 13:01

stejskal napsal(a):

Tohle mi nedělejte, pane arlone ;-)

Za ty více než tři roky, co se tu snažím udržet alespoň minimální a sprostot resp. nadávek prostý prostor pro výměnu názorů (těch, kdo o výměnu názorů stojí), jsem zde něco podobného četl... no, desetkrát (ať nepapám ;-) Vždycky mě to dost vyděsí...

Daleko přirozenější mi přijde, když mi zde někdo spílá do lhářů, cenzorů, manipulátorů a podobných kreatur. Z nadpřirozených úkazů mne jímá hrůza ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 13:20

David Rath napsal(a):

Díky, určitě je to dobrý nápad, prosím o kontakt, předám ho kolegovi, který má školství na starosti s tím, aby náš kraj takovou akci podpořil.
21. 09. 2010 | 13:28

Zdeněk Brom napsal(a):

David Rath:

Přeji dobrý den a kontakty zde uvádím:

Zdeněk Brom:

e-mail: ZdenekBrom@seznam.cz

telefonní číslo: 736 129 489 (Mezi 8,00 a 12,00 je většinou mimo provoz, protože tam mám nejvíce hodin výuky.)
21. 09. 2010 | 13:32

Zdeněk Brom napsal(a):

arlon:

Jistá naděje vznikla :)
21. 09. 2010 | 13:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Chtěl bych jenom požádat o jistou laskovost. Samozřejmě respektuji Vaše právo zde zasahovat, byť ne vždy jsou mi ty zásahy pochopitelné.

Byl bych ale vděčen, kdybyste mi alespoň zpětně poslal k náhledu příspěvky, které byly odstraněny. Cítím odpovědnost za diskusi a i za tyto příspěvky. Rád bych proto měl přehled o celé debatě a reakcích, které vyvolá.

Děkuji
21. 09. 2010 | 13:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Brome,

ke smazaným příspěvkům nemám přístup, systém NUCLEUS, pod nímž blogy běží, je neukládá.

Pokud si dobře vzpomínám, mazal jsem tu třikrát: jednou když pan arnazach nazval v jednovětém příspěvku druhého diskutujícího "volem", když další debatující vyjádřil souhlas slovy, že je "korunnovanej" a nakonec když pan Luba nazval ex-šéfa jedné strany "paroprasetem".

(pan arnazach si pak ještě zde stěžoval na to, že jsem mu smazal "naprosto věcný krátký komentář pod Rathem". Zněl přibližne takto: "Áda Hitler měl také ráth dějepis". Jsem na podobné nacistické a hitlerovské konotace dost háklivý, většina zdejších debatujícíh už to ví. Když si přečtete jakoukoliv debatu na tuzemském webu, zjistíte, proč sem nechci nic takového ani náznakem připustit).

Jinak ale do budoucna nemohu bohužel Vaší žádosti vyhovět. Nebudu zde vytvářet podobný precedent, mám své práce víc než dost. Kdo dodržuje pravidla napsaná v záhlaví každé debaty, zde může publikovat bez obav ze smazání. Nabízíme všem tento náš prostor k výměně názorů - blogerům i diskutujícím (pravidla jsme nastavili pro všechny stejně).

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 14:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Nuž děkuji alespoň za to.
21. 09. 2010 | 14:07

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
nikoho jsem paroprasetem nenazval, jen jsem použil již známého a zavedeného termínu Paroprase ve smyslu, že Paroprase je k dialogu přístupnější, než seladon.

Skutečně nevím, koho to mohlo znectít či urazit.

No nic ... Hlavní je, že jste si zamazal :)
21. 09. 2010 | 14:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Pan Stejskal je prostě šéf a rozhodčí. Můžeme si myslet, co chceme, ale musíme to přijmout nebo nechat být. Navrhuji nechat to být.
21. 09. 2010 | 14:13

mb napsal(a):

omlouvám se za zaplevelení diskuze, ale tady je ten slíbený drobil odkaz :http://www.lidovky.cz/clovek-nebo-kurovec-045-/ln_noviny.asp?c=A100920_000039_ln_noviny_sko&klic=238983&mes=100920_0

Z textu si dovolím vyjmout následující perly : Když jsem viděl tu spoušť, kterou natropil kůrovec na Šumavě, přirozený instinkt mi říkal, že takhle to vypadat nemá.
Zcela zavádějící je tento odstavec: Zásadní otázka zde zní: chráníme šumavské lesy pro člověka, nebo pro kůrovce? To vůbec není vtip. Dokážu si představit, že někdo dává přednost tomu, aby brouk dostal, co potřebuje, a les se ke své původní podobě vrátil za nějakých padesát a více let. A že v tom vidí přirozený přírodní koloběh. Pak to ovšem také musí občanům říci na rovinu: Vážené dámy, vážení pánové, první zóny národního parku tu nejsou od toho, aby lidé mohli užívat hezké krajiny, aby původní prales produkoval kyslík a zachycoval oxid uhličitý. Jsou tu proto, aby příroda byla taková, jaká byla před příchodem člověka. V tomto našem plánu se s vámi, občané, nepočítá. Zato se počítá s kůrovcem.

UŽÍVAT HEZKÉ KRAJINY ... lze si samozřejmě ´užívat hezké krajiny´ ... s tím jak se krajina přirozeně obnovuje

samozřejmě se počítá s občanem ... ale počítá se s informovaným občanem, nepočítá se s drobilem ....

následující odstavec je naprosto hovadný ( můj názor) :Dokážu si představit debatu na toto téma. Debatu, která bude dlouhá, plná vášní, argumentů a protiargumentů. Tentokrát právem. Protože se konečně bude mluvit o tom podstatném. O tom, jaké místo má v přírodě člověk. O tom, zda vůbec máme právo využívat přírodu ke svému užitku. Což má samozřejmě dalekosáhlé konsekvence, týkající se nejen průmyslu, ale i zemědělství, urbanistiky...

Člověk samozřejmě přírodu užívá a využívá ke svému užitku ....

užívá ji zhruba z 97% procent ... to je panu Drobilovi opravdu zatěžko ponechat zbývající 3% sama sobě ...

obzvlášť od tržních fundamentalistů nezasahování a neingerence a přirozena ..... jsou slova o zasahování a ´sociálním ( čti přírodním ) inženýrství´ ... naprostým chucpe .......

cit.:Minulý týden jsem viděl, že Šumava umírá.

( a zároveň se obnovuje )

Demagogie sui generis :Pro někoho je možná dobře, když celé pásy lesa padnou, aby za půl století mohly znovu vstát. Jenže lidský život je krátký. Za tu dobu vyrostou dvě nové generace. Mají žít bez lesa, protože se ochránci za ně rozhodli, že nový les na místě kalamity si zaslouží až jejich vnuci?

jednak se nikdo neptal když sem zaváděli komunismus, jednak se nikdo neptal když protokřestané ničili posvátné hvozdy, jednak se nikdo neptal když vlastníci svých lesů své lesy drancovali ....

nyní je konečně šance les přirozeně obnovit ( pokud tomu nezabrání drobilové) ....

cit. : přednost právu člověka na kvalitní životní prostředí.

co je to kvalitní životní prostědí ??? to je právo člověka na kukuřičný les ???

demagogie na závěr :vím, že by za padesát let zase narostl. Ale lidé žijí v této zemi již dnes. Takže sorry, kůrovče. My chráníme přírodu pro člověka, ne pro tebe.

chceme tedy sebeobnovený přirozený a zdravý les .... nebo chceme drobilovskou kukuřici ???

njn ..... moc mocným .... bezmocnost bezmocným .....

a po nich potopa .....
21. 09. 2010 | 14:14

mb napsal(a):

21. 09. 2010 | 14:14

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Inu povstal další expert na Šumavu. Tentokrát ale jiného zabarvení. Stále zůstává v platnosti, že posledním publicistou, který Šumavě skutečně rozuměl byl Josef Váchal.

Chodím Šumavou už od mladých let, ale poctivě přiznám, že problému úplně nerozumím. Vidím Šumavu, o kterou se perou dvě skupiny a rozum s citem jdou dost stranou.

Příběh současného šumavského lesa se začal psát již za schwazenberků, kteří určitý typ lesa vykáceli a trochu jiný vysadili. Ten je teď ve fázi stárnutí v kombinaci se změnou ovzduší.

Jediné možné řešení je to, které bude navazovat na kdysi osvědčený, ale pak poněkud přeručený model soužití člověka s přírodou. Prostě sídlit v malém, hospodařit v malém a pečlivě se starat o své okolí.

Jenže já nejsem odborník a už ani moc nemám chuť a znalosti do těch debat zasahovat.
21. 09. 2010 | 14:26

mb napsal(a):

jistě ... každý má svůj přístup ... ale jsem alergický na zavádějící ( demagogické ) argumenty ...

zejména od tržních apoštolů nezasahování (kteří zde Na Just zasahovat budou) ....

ale oni prostě přírodě jako takové hodnotu nepřiřknou ... no nic .... s pozdravem
21. 09. 2010 | 14:30

arlon napsal(a):

Pánové všem bez rozdílu,
jistě není na škodu, když se občas "do křížku" v diskusi místní diskutéři:hejtman,učitel, editor a několik rozpálených diskutujících. Ostatně všem díky za odvahu čelit názorům druhého a s chutí do díla. Veřejnost stále čeká na výsledky, nikoliv na hádky a alibistická pojednání a doporučení.

Pane Stejskale, snad se tolik nestalo, jen když jsme zdrávi.
Vám pěkný den.
21. 09. 2010 | 14:43

arlon napsal(a):

chybí tam - do sebe pustí ....

omluva
21. 09. 2010 | 14:44

Targus napsal(a):

To stejskal:

Jste sedmilhář, pane Stejskale. Kromě toho, že mi dlužíte omluvu z diskuze na kostrami obyvatel vesnice SS, ještě hrubě zkreslujete mé příspěvky.
Jasně jsem napsal, že nick arnazach NEMÁ pravdu, že jím napadený diskutér je podle mého mínění KORUNOVANEJ. Nic více a nic méně.

Jestliže je podle vás nekorektní označit korunovaným někoho, kdo uráží všechny kolem bez vaší adekvátní reakce, nejste o nic lepší než tato osoba, to jest pumperlidentlich. Fuj, pane, hážu na vaši tvář pěkně mastný fl..., vytažený až z paty.
21. 09. 2010 | 15:04

Béda napsal(a):

Z.Brom,

trochu z jiného soudku. Co soudíte o nápadu kolegy ředitele soukromého gymnázia Klause mladšího na zrušení 9-ých tříd ZŠ?

Prý by se tím ušetřilo cca 100 mil. Kč (téměř identická částka jakou ředitel polostátního ČEZ sponzoroval gymnázium p. ředitele).
21. 09. 2010 | 15:04

Targus napsal(a):

To gaia:

Vy nemusíte vůbec nic, akorát natáhnout bačkory.
Čím dříve se naučíte říkat NE!, tím lépe pro Vás. Zkuste to a nebojte se. Oni budou ze začátku kapánek vykulení, ale zvyknou si.
Pro začátek úplně stačí, když si dáte závazek, že škole nedáte ze svého času více, než 9 - 10 hodin denně se vším všudy. Zkrouhněte soutěže na polovinu či třetinu a vyberte jen ty, o kterých si myslíte, že máte reálnou šanci na úspěch.
Pokud není Váš ředitel totální idiot, pochopí, že nemá smysl se cpát všude a nic nevyhrát.
21. 09. 2010 | 15:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

Učivo ZŠ je dost našlapané, takže bych 9. třídy nechal.

Navíc tzv. školní vzdělávací programy jsou již nastavené na devět let, takže by kromě jednoduchého rušení následovalo velmi složité upravování dokumentů atd.
21. 09. 2010 | 15:10

stejskal napsal(a):

Nejsem o nic lepší osoba, pane Tarqusi. O nic lepší než kdokoliv jiný.

Pokud někdo neumí debatovat, aniž by kohokoliv nenazýval "volem", "korunovaným (volem)" či "paroprasetem", nejsou tyto stránky určeny pro něj. Udělám vše pro to, abych mu to dal jasně najevo (včetně toho, že jej budu mazat).

Stránek, kde se může vyžít dle svého naturelu je na tuzemském serveru habaděj (ty, kde se tyto výrazy nepoužívají, pouze jediné).

Plivat na mne dovoleno. Jsem už za ty více než tři roky zvyklý.

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 15:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Gaia:

Plně se přidávám k panu Tarqusovi 21.09.2010 15:09:33. To je velmi dobrá rada a návod.
21. 09. 2010 | 15:15

Béda napsal(a):

Z.Brom,

díky za odpověď. Na gymnáziu p. Klause zřejmě platí, že deváťáci již nemají do čeho píchnout. Buďto již všechno (co je nutno podle osnov znát) vědí, anebo naopak gymnázium patří do skupiny (jak jsem si ji osobně nezval) tzv. VIP škol, které připravují frekventanty pro vyšší "obchodní" školy, kde dokumenty o absolutoriu jsou předmětem svobodné tržní směny.
21. 09. 2010 | 15:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

O gymnásiu pana Klause toho moc nevím, takže nemohu soudit. Setkal jsem se jen s několika jeho absolventy a byl jsem z toho mírně rozpačitý. Byl to ale zanedbatelný vzorek, takže mohlo jít o náhodu.

Naši deváťáci buď pracují nebo jsou nuceni pracovat dost. To se dost liší podle toho, jak ke škole žák a jeho rodiče přistupují.
21. 09. 2010 | 15:20

stejskal napsal(a):

Tak jsme se s tím dostali na titulní stranu ;-) http://aktualne.centrum.cz/... l.s.
21. 09. 2010 | 15:26

Anton Špelec, ostrostřelec napsal(a):

Císař Pán není vůl, von je korunovanej!
21. 09. 2010 | 15:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Jo, české slovo "vůl", to má svoji tradici. Začali s tím, tuším Voskovec a Werich a nějak nám to zdomácnělo.

Ono: "Pane, Vy jste vůl!" zní řízně a jasně. Jak s tím dále nakládati?
21. 09. 2010 | 15:27

Čochtan napsal(a):

Targus, Stejskal,
pánové, teď vám to pan Špelec vysvětlil. Nehádejte se o slovíčka i když jsou jen jadrná.
21. 09. 2010 | 15:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

A to jako za odměnu nebo jako za trest?
21. 09. 2010 | 15:31

stejskal napsal(a):

Za trest ;-) l.s.

P.S. Čím více lidí bude vědět, jak moc se politici zabývají tím, co někde napíší či slíbí, tím lépe pro nás pro všechny, řekl bych.

Nehádám se o slovíčka, pane Čochtane (to bych tu nedělal nic jiného :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 15:42

Béda napsal(a):

L. Stejskal,

škoda, že redakce Aktuálně toto principielní stanovisko nezastávala po Smlouvě ODS s občany.

Jistě by nebylo občas zaškodilo, kdyby se text Smlouvy občerstvil na hlavní stránce A cz.
21. 09. 2010 | 16:27

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Bédo.

A na Guantanámu mučí unesené tzv. teroristy (viz Vaše replika pod blogem paní Garcii o poměrech v kubánských věznicích) a v USA bijí černochy (viz anekdota - dotaz amerického pracujícího: Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? Odpověď kolegy ze SSSR: A vy zase bijete černochy!).

Říká se tomu úhybný manéver (v angličtině Red Herring) z rodiny logických klamů (podle klasifikace prof. Koukolíka a Drtilové) a využívá se to k odvádění pozornosti od tématu. Tady toho naleznete více http://cs.wikipedia.org/wik...

Doporučuji trochu rozšířit škálu, debata pak nabývá na zajímavosti.

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 16:39

stejskal napsal(a):

P.S. Ale jinak - bez ohledu na téma tohoto blogu - máte pravdu. Připomínat ODS Smlouvu s občany je úplně stejně důležité. Politici slibují zprava, zleva i ze středu. Občan (i média) musí kontrolovat, zda něco i dodrží či si jen vymýšlejí.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 16:41

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal 21.09.2010 15:42:49:

Já to tušil :)

Jinak si můžete založit na Aktualne třeba Lampárnu - připomínárnu obecně oblíbených volebnícj slibů.
21. 09. 2010 | 16:56

stejskal napsal(a):

To není špatný nápad, zkusím to navrhnout.

Prima by bylo, kdyby si to vzal za své třeba nějaký bloger. Hned bych ho zde využil ;-)

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 17:06

Béda napsal(a):

L.Stejskal,

myslím, že k úhybným manévrům patří spíše stočit řeč v diskusi o českém školství, potažmo smlouvách politických stran s občanem v ČR na blog kubánské
disidentské blogerky.
21. 09. 2010 | 17:49

blue jay napsal(a):

Pane Brome,
Rath nejen ze vasi rukavici nezvedne, on Vam ani neodpovi. Rath tu publikuje uz nekolik let a zatim tu nikomu neodpovedel. Jak by asi rekla jeho minula tiskova mluvci: "vylez srabe". Ale Rathovi je dobre v jeho nove kancelari za 4 miliony korun a tak asi jen tak nevyleze. Mate smulu pane Brome.
21. 09. 2010 | 17:57

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Bédo, to je vyloženě podlé. O anekdotách z doby studené války ani nemluvě.

Mějte se. A vydržte.

Libor Stejska
21. 09. 2010 | 18:00

Béda napsal(a):

blue jay,

přečtěte si diskusi a zjistíte, že již vylezl.

Slíbil, že věc postoupí vcelku s pozitivním stanoviskem k posouzení vedoucímu školní sekce.
21. 09. 2010 | 18:01

Zdeněk Brom napsal(a):

blue jay:

Tak pan Rath už odpověděl zde v diskusi. Vyčkám tedy dalších událostí.
21. 09. 2010 | 18:02

Targus napsal(a):

To stejskal:

"Aktuální přehlídka trapnosti a pokrytectví. Béda okopíroval blicí listy a otapetoval diskuze. Brom a Rath se předhánějí v "dělají to pro rodiny s dětmi".

Jakým přínosem pro lidstvo se může pochlubit ráthův netáhlo tým ulovený na akci cigára a chlast zdarma?

Víte, že Béda se zde už chlubil i adopcí dítěte? To je hrdina. Takové Rath s Bromem potřebují.
21.09.2010 08:34:13 "

Vy chcete říci, ža tato pumprdlíkova sračka jen korektní příspěvek?
Mimochodem neodbíéhejter od tématu, čeám stále na tu omluvu. Já jsem se vám omluvil a očekávám, že když si dovolujete tvrdit, že dosahujete mé úrovně, tak se uráčíte udělat totéž.
21. 09. 2010 | 19:01

gaia napsal(a):

Targus

jo tak to mě vyhodí. A ještě budou mít plus, že omladili sbor a vzali třeba chlapa. Dnes člověk musí vše splnit jinak je za neschopného.
21. 09. 2010 | 19:10

Béda napsal(a):

L. Stejskal,

když jste to již nadhodil pro upřesnění.

1) u p. Broma se diskutuje o školství. Vy jste připomněl, že je vhodné připomínat politikům jejich sliby. Já s tím souhlasím, akorát jsem připomněl, že by bylo bývávalo vhodné, kdyby takové stanovisko zastávala redakce A.cz i v minulosti.

2) na blog p. García pod článkem p. Broma jste uskočil vy - ne já.
Článek p. García je o vězni na Kubě. Já v diskusi pod článkem o vězni na Kubě upozornil i na jiné vězně na Kubě. Anebo snad Guantanámo již nepatří ke Kubě?
21. 09. 2010 | 19:15

Targus napsal(a):

To gaia:

Nevyhodí. Kdyby si tohle řekl každý, tak to není pan ředitel, ale paša, který si může ukázat na kteroukoli ženštinu (nebo mužštinu - podle aktuálního "šmaku")a vyžadovat po ní orální sex.
Vy byste mu to kouřila?
Jste štětka, anebo učitelka?
Dnes měla manželka zdarma suplovat tři hodiny (nejsou peníze). Na mé naléhání řekla NE. A nic se nestalo. Vůbec nic se nestalo. Odučil to někdo jiný. Nechť blbí ohýbají hřbety a dřou zadarmo, když se jim to tak líbí.
Na to konto jsem jí odpoledne přinesl do školy plakát jako kráva, že za každou odučenou přesčasovou hodinuse pedagogu přísluší TROJNÁSOBEK jeho průměrné hodinové mzdy (zákoník práce). Pověsila to na nástěnku do sborovny a zároveň si z ní vzala papír, na němž mělo to suplování zadara vypsané. Konec příběhu.
A ještě jiný příběh - loni na jaře říďa posbíral každému pětikilo osobního (nejsou peníze). Některé učitelky ukončily vedení kroužků, které dělaly zadara po vyučování. Dnes učí dál jako by se nechumelilo. Kroužky pochopitelně už nedělají, protože jim bylo kráceno osobní.
Ti, kteří se bojí, makají jak šrouby dál.
21. 09. 2010 | 19:35

Targus napsal(a):

To Béda:

Bojujete předem prohranou bitvu, Stejskal už zase nevystrčí nos. Co u jiného vyžaduje, sám VÉÉÉÉLICE nerad dělá.
21. 09. 2010 | 19:36

stejskal napsal(a):

Ne, není, pane Tarqusi,

je to hloupý, agresívní výpad, který nemá s debatou nic společného (takových je tu - nemyslím pod touto debatou, ale na těchto stránkách - odhadem zhruba padesát šedesát procent).

Nicméně v něm není také nic, kvůli čemu bych ho musel mazat (kdybych podobné texty čistě hypoteticky mazal, zejména Vy, pane Tarqusi, byste si zde též moc nepopovídal, kvůli "sračkám", napadání jiných apod; nemažu je proto, že čistě prakticky a) bych nic podobného nestíhal b) přeci jen dávám debatě prostor, i když se mi třeba nelíbí, jak se lidé navzájem napadají a urážejí - mažu jen vyložené nadávky, spamy atd.)

Sprostou nadávku obsahovala až reakce. Stejně tak jako "paroprase" pane Luby (který stejně jako Vy nepochopil, i když jsem to zde již nesčíselněkrát vysvětloval, proč se zde nadávky tohoto typu - byť on je třeba považuje za známý a zavedený termín a Vy třeba za adekvátní odpověď na čísi impertinence - nenechám zaplavit debatu).

Co se týče Vaší žádosti o omluvu: omlouvám se Vám (a nic na tom nemění fakt, že jste nepochopil, co jsem napsal resp. vyžadujete omluvu kvůli jednomu z kontextu vytrženému slůvku).

Pane Bédo,

je to přesně tak, jak říkáte. Omlouvám se i Vám ;-) Uskakuji zde ze strany na stranu, zejména před přesnými a trefnými zásahy některých precizně argumentujících debatérů.

P.S. Vás se samozřejmě úvahy o porušování zdejších pravidel netýkají. Myslím, že Váš text jsem snad nikdy smazat nemusel. Sprostě jste zde nikdy nikoho - tedy pokud vím - nenapadl. Což vždy oceňuji.

Přeji oběma hezký večer, jsem rád, že si sem chodíte s ostatními vyměňovat názory.

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 19:40

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Opět mohu potvrdit slova pana Tarquse. Nevyhodí. Kdysi jsem dělal ředitele a mohu Vám skutečně potvrdit, že by k tomu nebyl žádný důvod.
21. 09. 2010 | 19:48

Béda napsal(a):

Tarqus,

Se Zákoníkem práce bych si do budoucna coby zaměstnanec moc jistý nebyl. Současná koalice na něj pohlíží velice chmurným okem a zrušit chce i mzdové tarify. Pak bude mít zaměstnanec (byť učitel) jedinou jistotu - nejistotu. (pracovní poměr na dobu neurčitou, mzdu podle rozhodnutí šéfa...)
21. 09. 2010 | 19:55

Béda napsal(a):

oprava: na dobu určitou (nikoliv neurčitou).
21. 09. 2010 | 19:58

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

naše ředitelka má v šuplíku 12 žádostí o místo mé aprobace.A vždy, když se tam někdo na místo ptá, nezapomene to připomenout.
Pro nás je nepředstavitelné něco neudělat nebo odmítnout. Já musím být stále dokonalá a nejlepší.A držkovat to už vůbec ne, to bych byla za rebela. Ale možná, že na to někdo čeká až mne klepne a bude mít radost.
Postěžovat si mohu jen na netu. Je to smutné, ale je to tak.
21. 09. 2010 | 20:00

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

12 žádostí ale pořád ještě není důvod k rozvázání pracovního poměru. Navíc děláte spoustu práce navíc, takže Vaše pozice je dost dobrá. Prostě to jednou zkuste: Ne, tohle už udělat nemohu.
21. 09. 2010 | 20:07

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
výrazy parostroj, paroplavba, paroloď, parohy, paroháč, pod parou, jsou snad povoleny?

Kdybych mohl, přeprasím své texty do prasomilnější podoby, i když jsem toho názoru, že jsem v podstatě prasofil.
Leč co vypuštěno bylo, a neúprosným Eraserheadem následně vymazáno, již světlo monitorů vašich nikdy nespatří.

Óóó, složena budiž óda na našeho cenzora, jenž jako jediný strážce krás našeho národního jazyka a pravý pohrobek obrozeneckých rekův, neúprosně očišťuje tu češtinunašipřebohatou od všelikých fekálií, jakož i od germanismů, slovakismů, rusismů a jiného cizorodého svinstva.

A proto Vám, pane Stejskale, věnec budiž dááán, budiž dááán, budiž dáááááánnn!:
https://www.youtube.com/watc...
21. 09. 2010 | 20:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Pojďme se zase vrátit ke školství.
21. 09. 2010 | 20:33

Béda napsal(a):

Z. Brom,

vyzval jste p. hejtmana Rátha (předtím Zimolu), příště snad ministra školství.

Od p. Rátha se vám dostalo vstřícné odpovědi. Tož uvidíme.

Jinak ve své vizionářské troubě to moc povzbudivě ve školství do budoucna nevidím. Likvidace zákonné ochrany zaměstnanců v Zákoníku práce, likvidace tarifů, volnost nadřízených v odměňování, soustavné ministerské experimenty - rušení a zavádění devátých tříd, maturit, zavedení školného,
likvidace Akademie věd...
21. 09. 2010 | 20:39

Luba napsal(a):

21. 09. 2010 | 20:41

Luba napsal(a):

Zdá se,
že chceme-li mít vizi, musíme někomu něčím někde nejprve řádně zatopit:
https://www.youtube.com/watc...

Čím přikládat?
Oběžníky?

To nejdůležitější se odehrává
v zákulisí.
21. 09. 2010 | 20:48

Targus napsal(a):

To stejskal:

Ó nikoli, pane Stejskale, to nebylo slůvko, opět se zde snažíte polhávat. Byl to jasný, srozumitelný a zřetelný výrok (to jest věta, myšlenka, názor), který jste posléze popřel a osočil mne, že lžu, když jsem Vám jej připomněl.
Snad nechcete, abych ty dva výroky znovu hledal a vylepoval?
Každému, co jeho jest, pane Stejskale. Když si zde chcete nasazovat svatozář, hleďte si tu svatozář nejprv řádně vypulírovat.Zaflekacená vypadá dost blbě a uboze.
21. 09. 2010 | 20:57

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Brome. Omlouvám se. l.s.
21. 09. 2010 | 21:06

Targus napsal(a):

To Béda:

Správně jste napsal, že do budoucna. Nikoli teď. Přece nebudu takový debil, abych už aktivně pracoval podle MOŽNÁ BUDOUCÍHO zákoníku. Nepřipadá vám to poněkd přeservilnělé?

Pro kritiky mé sveřepé palice malá informace. Měl jsem zaměstnance a sám jsem předlouhá léta zaměstnancem byl.
21. 09. 2010 | 21:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Béda:

Jsou i horší věci. Jen jsou méně vidět.

Např.

http://zdenekbrom.blogy.rvp...
21. 09. 2010 | 21:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba + Béda:

Žádnou troubu doma nemám. Musím si stačit sám :)

Nicméně i tak vidím jednu dost hrozivou věc - cílené lákání talentovaných studentů do zahraničí.
21. 09. 2010 | 21:28

Skogen napsal(a):

Tak nevím pane učiteli, působí to trošku vyděračsky... Jakoby jiné možnosti nebyly. Podle mého názoru šlo Rathovi vždy spíš o systém jako takový než o dílčí konkrétnosti, které by se jinak měly pod ten systém vejít.

Jelikož však toho času dlí na (samo)správě kraje, kujte železo dokud je žhavé, jde-li takto o dobrou věc ;) Prohrát nemůžete.
21. 09. 2010 | 21:31

Targus napsal(a):

To gaia:

Místo fňukání na netu bych Vám velice rád doporučil povinnou četbu jménem Zákoník práce. Ten zákoník, který platí NYNÍ, ne ten, který snad možná někdy platit bude.
Nejste jediná na světě, na kterou se nakládá jako na soumara a čeká se, kdy se mu rozjedou nohy.
Nejste jediná, komu se vnucuje názor, že Vás šéf může vykopnout, kdy se mu zlíbí (zatím fakt nemůže).
Pokud není Vaše šéfová úplně padlá na hlavu, nezbaví se dobrovolně nadprůměrně pracujícího mamlasa. Zkuste být alespoň polomamlasem ( Stejskal - to není urážka, to je pobídka k nápravě neutěšeného stavu).
Pracovat jak idiot až do padnutí není ani hrdinství, ani jedinečnost. Vím, o čem píšu, byly doby, kdy jsem odpracoval zcela běžně 230 - 260 hodin za měsíc. Komunistický limit 650 hodin přesčasů ročně jsem měl kolikrát vyčerpaný už říjnu.
Pokud máte o tzv. pracovním hrdinství jinou představu, dovolím si upozornit, že:
jak pravil klasik - hrdinů jsou plné hřbitovy.
21. 09. 2010 | 21:45

zdenekbrom napsal(a):

Skogen:

Za pokus to stojí. Ztratit skutečně není co.
21. 09. 2010 | 21:53

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Co je na cíleném lákání mladých a chytrých lidí do zahraničí špatného?
Ekonomika a konečně i politika USA - našeho vzoru není postavena na ničem jiném.
Já osobně své děti na tuto alternativu cíleně připravuji. V tomto státě pro ně budoucnost opravdu nevidím. Výsledky Kalouskova snažení jsou již hmatatelné a dozajista bude "hůřávějc". Mým úkolem je postavit potomky na vlastní nohy a vykopnout je tam, kde bude život alespoň o trochu snesitelnějším. To jest aby mohli jakž takž existovat ve státě, který je nenechá chcípat pod mostem, a nemuseli makat 60 - 70 hodin týdně.
21. 09. 2010 | 21:54

zdenekbrom napsal(a):

Tarqus:
Tím horším jsem myslel výhled pro tento stát. Také dokážu pochopit ty, kteří odcházejí a nikomu nic nevyčítám. Jenom tak nějak pořád cítím s tou naší republikou, byť je nyní ve stavu dosti bídném.
21. 09. 2010 | 21:57

zdenekbrom napsal(a):

Tarqus:
Kousek mi vypadnul:

Snažím se proto, aby se alespoň něco změnilo. Je to snažení často marné, ale ne vždy zbytečné. Nejsem sám a někteří jiní mají lepší výsledky.
21. 09. 2010 | 22:01

Targus napsal(a):

To zdenekbrom:

Vy pedagogové tělem i duší se pohybujete někde na rozhraní šílenců a svatých.
Za to jste opravdu hodni obdivu. Proto mne také celkem nastartoval pumprdlíkův příspěvek.
Cítit s republikou není také špatná věc, říká se tomu vlastenectví. A je dnes do značné míry zatracováno. Proto jdu s duchem doby.
Lpět na tradicích je hezké, ovšem až do doby, kdy to člověka neohrožuje existenčně. A Kalousci se snaží sakramentsky...
21. 09. 2010 | 22:14

zdenekbrom napsal(a):

Tarqus:

Tam v mém případě jde spíše o šílence. Tedy alespoň mnozí to říkají.

V jednom moravském městě je na pomníku válečným obětem nápis: "My dali krev a život, vy dejte lásku a práci." To je pro mne dost zavazující.

Nehodlám tedy Kalouskovcům vyklidit prostor.
21. 09. 2010 | 22:39

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Pokud máte něco k věci, tak to, prosím, napište. Osobní urážky nikam nevedou. Děkuji.
21. 09. 2010 | 23:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Experte,

nemohu Vaší žádosti vyhovět. Mažu zde vše, co považuji za hrubou urážku tedy i označení "idiot" a "primitiv". Ne kvůli sobě, ne kvůli Vám či komukoliv jinému (ať již tomu, kdo uráží či je urážen, byť v reakci na urážku). Ale proto, že jsem přesvědčen, že stále existují lidé, pro něž má smyl uchovat jakýsi minimálně slušný prostor pro výměnu názorů.

Pokud bych zde povolil jednoho "idiota", vypadalo by to tu zde za nedlouho jako na ostatních tuzemských serverech. A to nechci (ne kvůli tomu, že mne za to platí, ale mám na tom sosbní zájem: jsem přesvdčen, že lidé spolu mají mít možnost komunikovat).

Libor Stejskal
21. 09. 2010 | 23:25

Targus napsal(a):

To zdenekbrom:

Hmm, já bych to spíš viděl zas na tu krev a životy. Prací, notabene poctivou, asi Kalousky nepřemůžem.
Svého času stála na černém trhu útočná automatická puška AK 47 pakatel. Pouhých 500 USD, a to k tomu dávali ještě bednu s tisícem nábojů. To vyjde asi tak na 300 lumpů, počítám-li 90-tiprocentní úspěšnost střeelby dávkami...
21. 09. 2010 | 23:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

V tomto s Vámi rozhodně nesouhlasím. To je cesta k totální destrukci.
21. 09. 2010 | 23:37

almost glossed™ napsal(a):

Doufám, že tuto diskusi čte přírodovědec.

Cenzorův útok na Bédu stojí za zaznamenání...
21. 09. 2010 | 23:46

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Je úplně jedno, zda souhlasíte nebo ne. Rozhodující jsou činy vládnoucí vrstvy. A ty zatím zcela zřetelně ženou vývoj tímto směrem. A nevadí jim, že takové totální destrukce již proběhly. A nikoli málo. Jako učitel byste jich zajisté napočítal nejméně desítky.
Bohužel musím konstatovat, že nenažranec zůstane vždy jen nenažrancem, lump lumpem, podvodník podvodníkem. A nikdo z výše jmenovaných není schopen pochopit, že ve společnosti panují jisté zákonitosti, které nelze nijak obelhat.
21. 09. 2010 | 23:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Jenže ta vládní vrstva má mandát z voleb. Jinými slovy, je zvolená.

Obloukem se tak vracíme ke vzdělání. Učít žáky myslet vlastní hlavou je nejlepší prevence proti manipulaci v předvolebních kampaních - a že jich bylo a zase je.

Navíc, těch pokusů o zničení už tu bylo povícero a zatím všechny ztroskotaly. S českým jazykem to bylo jednu chvíli také nazadrmo, ale díky obyčejným, a zdánlivě bezmocným lidem, ve spojení s několika vzdělanci přežila.

S druhým odstavcem souhlasím. Teď jenom záleží na poměru těchtu lidí ve společnosti a na prostoru, který jim přenecháme.
21. 09. 2010 | 23:55

almost glossed™ napsal(a):

Jedné věci nerozumím. Béda v JINÉ diskusi nadnese (tam naprosto k věci) velmi důležité téma.

Cenzor ho posléze naprosto bez kontextu, bez ladu a skladu přenese sem, s cílem Bédu zesměšnit, diskreditovat.

Bédy se však z řady diskutujících nikdo nezastane. Nikomu nevadí, že cenzor

a) manipuluje diskusí, odvádí téma jinam (oproti halasně prosazovanému kodexu)

b) "žaluje" na diskutéra a zneužívá informací z jedné diskuse k ovlivnění jiné

c) diskredituje diskutéra, který má co říci, vyjadřuje se slušně a píše vždy k věci

Opravdu to nikomu nevadí? Co na to autor blogu? Zajímalo by mě, co jde asi hlavou ostatním diskutujícím, resp. co dělají, aby daný útok "neviděli". Musí to být docela náročné.

A cenzorovi opět narůstají křídla... Příště si opět dovolí více.
21. 09. 2010 | 23:57

Zdeněk Brom napsal(a):

almost glossed™:

Vadí. Proto jsem také požádal, abychom se vrátili k tématu. To je ale jediné, co mohu udělat.

S panem Stejskalem jsme se spořili na téma censorování již několikrát a máme dost odlišné názory.
22. 09. 2010 | 00:03

Zdeněk Brom napsal(a):

almost glossed™

Malý dodatek:

Nerad bych tu debatu s panem Stejskalem opět vedl, protože tím dochází k destrukci debaty.

Vstupů pana Bédy si vážím jako všech dalších, protože vést diskusi je důležité, a rád s ním podebatuji. Je tu vítán.
22. 09. 2010 | 00:07

almost glossed™ napsal(a):

Zdeněk Brom: Děkuji, je mi to jasnější. Dřívější debaty na toto téma jsem zřejmě nepostřehl.
22. 09. 2010 | 00:28

stejskal napsal(a):

Díky, pane Brome.

Je dobré vědět, na čem človek je (respektive že jsem jako první odvedl debatu od tématu já, zatímco pan Béda - viz jeho manipulace na adresu Aktuálně.cz z 21.09.2010 16:27:54 - se toliko stal cílem mého nevybíravého útoku, nikoliv pokusu mu na názorném příkladu vysvětlit, jak se odvádí debata od tématu a jak se toto nazývá 21.09.2010 16:39:55).

Dobrou noc.

Libor Stejskal
22. 09. 2010 | 00:36

stejskal napsal(a):

P.S. I mnou je zde pan Béda vítán, neboť debatuje bez nadávek a hrubých urážek.
22. 09. 2010 | 00:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Vaši připomínku beru na vědomí, ale skutečně nechci debatu na toto téma znovu vířit, protože to nikdy nikam nevedlo. A to z obou stran.
22. 09. 2010 | 06:50

Zdeněk Brom napsal(a):

almost glossed™:

O nic jste nepřišel :)
22. 09. 2010 | 06:51

pumprlidentlich napsal(a):

Béda tapetuje diskuze blábolama z blicích listů, (zdroj informací pro ty, kteří myslí). gaia alias miluna atd. je taky všediskuzním odborníkem na všechno. Brom se prezentuje jako učitel. K čemu učitel, když Béda všemu rozumí?

Talentovaný student čeká na to, až založí firmu a Rath všechno rozkrade pro další akci cigára a chlast pro voliče socialismu zdarma?

Kdy a komu Brom s Rathem pomohli? Za co dostávají státní peníze? Za likvidaci vzdělání? Za ztrátu motivace? Za spoustu keců.
22. 09. 2010 | 07:44

Targus napsal(a):

To zdenekbrom:

"Jenže ta vládní vrstva má mandát z voleb. Jinými slovy, je zvolená."
Tato vláda určitě nedostala mandát k tomu, aby likvidovala státní sektor.
Samozřejmě souhlasím s výrokem o myšlení vlastní hlavou a o prováděných manipulacích. Ty bohužel ukázaly a dokázaly, že jsme národem tupců.
22. 09. 2010 | 08:42

Targus napsal(a):

To pumprlidentlich:

vy jste názorným příkladem zmetka rozbíjejícího slušnou debatu. A mazal Stejskal chrápe a nic nevidí, neslyší.
Nu dobrá.

Panu Bromovi nesaháte ani po ty příslovečné kotníky, i kdyby tento pán zhola nic nedělal, o čem zde píše,jen zde psal blogy.
Jeho názory, na rozdíl od vašich duševních zvratků, jsou totiž konzistentní, použitelné v běžné realitě a on je dokonce umí formulovat a vysvětlit.
Ovšem kromě takových duševních zakrslíků, jakým jste bezpochyby i vy.
Zkuste napsat něco, v čem nebudete urážet své okolí, zoufalče.
22. 09. 2010 | 08:50

Targus napsal(a):

Oprava:

...vysvětlit. Všem, kromě ...
22. 09. 2010 | 08:52

pumprlidentlich napsal(a):

Targus, tím motivujete talentované studenty? Peníze od státu berete za jakou přínosnou činnost? Proč se neživíte prací, když všemu rozumíte a víte, jak se má co dělat? Kdo zaplatí rathovo akci cigára a chlast zdarma? Učitel Brom? Ze státního platu?

Kdo vlastně studuje Pehe New York University v Praze?
22. 09. 2010 | 09:43

Expert napsal(a):

To: Zdeněk Brom
K věci si jistě popovídáme v okamžiku ,kdy i vy pochopíte, že obracet se ve věci řešení školství na pana Ratha je slušně řečeno hloupé a že jste se svou přihlouplou metodou typu "za všechno může Rath , případně Paroubek" přiřadil k intelektuálně nejnížší skupině této diskuse.
Pane Brome možná takový nejste a jen jste se nechal svést stádním myšlením "průměrného českého člověka".
Pane Brome ,zkuste to tedy "znovu a lépe", třeba si ještě podiskutujeme .
22. 09. 2010 | 09:43

pumprlidentlich napsal(a):

Targus, to je pro rodiny s dětmi? Hlavně se tím sociálním cítěním nestrhněte.
22. 09. 2010 | 10:31

jogín napsal(a):

MB: Přidám se k plevelení, protože mě žerou nesmyslné argumemty. Trefil jste hřebíček. Zásadní otázka zde zní: chráníme šumavské lesy pro člověka, nebo pro kůrovce? 95% šumavských smrčin není původních, smrk původně roste jen tam, kde ostatní stromy chcípnou zimou. Nezasahování sice obnoví původní skladbu lesa, ale tak za 1500 roků- původní bučiny ve středních polohách neexistují a tak se šířit nemohou. Buď vysadit něco podobného původnímu lesu, nebo ve středních polohách držet smrk jako hospodářský les, ale v každém případě zasahovat.
22. 09. 2010 | 10:31

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane Brome,

přes noc jsem přemýšlelo tom, co jste zde včera napsal. I když mne překvapuje, že někomu mohou vadit mé vstupy do debaty (řada autorů i čtenářů mi řekla či napsala, že je vítá), budu se pod Vašimi texty snažit nenechat vtáhnout do diskuse, tak jako se to stalo zde (možná jste si všiml, že kromě mazání vyložených sprostot jsem vždy jen odpovídal, když jsem byl osloven; první tři drobné drobné špílce, nic kontroverzního, byť adresného - včetně toho Vašeho - jsem nechal bez odezvy právě z toho důvodu, abych debatu neodváděl od tématu. Podsunutí pana Bédy, který bez jakýchkoliv argumentů formuloval svoji repliku adresovanou mně tak, že z ní vyplývalo, že Aktuálně.cz neinformuje o porušování volebních slibů ODS, jsem si již přišít nenechal). Následoval spravedlivý trest od pana almost glossed™, tuhle šanci si nikdy nenechá ujít ;-)

Přeji zajímavou debatu.

Libor Stejskal
22. 09. 2010 | 10:33

stejskal napsal(a):

Smazal jsem dva urážlivé příspěvky ("idiot" a cosi o tom, aby na sebe někdo "nablil"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 09. 2010 | 10:35

Skogen napsal(a):

Osobně mě docela mrzí, jestliže snad někdo panu Stejskalovi upírá možnost vyjadřovat se. Už v minulosti, kdy vstupoval do diskuzí mnohem více než v současnosti (blogy se rozrůstají :) prokázal, že editor Stejskal a diskutér Stejskal nesplývají, byť jsou v jedné osobě. Jeden si pečlivě střeží objektivitu ve správě Blogu a v této roli v diskuzích nevystupuje, druhý dává všanc svou subjektivní stránku jako člověk a se správou Blogu toto nespojuje.

Pan Stejskal má svým rozhledem a uceleným názorem bezpochyby co říct a procházet diskuze, do kterých se zapojil, bylo vždy zajímavé, byť je to v nitru nevyléčitelný idealista a já osobně s ním kolikrát nesouhlasím. Nesouhlasím, ale plně respektuji.

Neberte mu právo pod svým soukromým jménem vystupovat, byla by to škoda. Až zase vystoupí v roli editora, také se tak jako vždy předtím podepíše, pak to nebude o ničem jiném než o moderování. Tím jsem si jistý.
22. 09. 2010 | 11:29

Targus napsal(a):

Tý brďo, mazal Stejskal už ani nestíhá psát, že mi tady maže, co může.
Vy si asi dáváte k obědu tu otýpku sena s pumprdlíkem, že?

Tak tomu se tedy opravdu říká svoboda slova jako řemen.
22. 09. 2010 | 12:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

pumprlidentlich
Každý z nás používáme nějaké informační zdroje, i ten pan Béda.
Ve vašem případě se mi však jeví, že Vy si vystačíte s oním jedinečným nevyčerpatelným pramenem informací, jehož nespornou výhodou je zejména to, že si jej můžete brát i na dlouhé, únavné cesty, aniž byste svá záda či ruce musel zatěžovat nějakým zavazadlem.
Je to úžasné a jistě obdivuhodné, ale dám Vám jednu radu :
Neprozrazujte to tak okatě každému !
Lidská závist je velmi zlá vlastnost.
Váš ušlechtilý záměr by se Vám také mohl vymstít.
22. 09. 2010 | 12:44

Karas napsal(a):

to OVI: Člověk, tedy fundovaný a osvícený člověk-odborník by po přečtení dopisu od p.Broma v případě, žeby naznal (a fundovaný a osvícený člověk-odborník by naznal), že jsou dané téma i akce víc než užitečné, by nepotřeboval odpovědní lhůtu 30 dní, i přesto, že je daná zákonem. Formulace je: "do 30 dnů obdržíte odpověď" , tj lze ji přece obdržet i do 5 dnů, nebo ne? Ale čím déle se odpovědní déle protahuje, tím větší naděje na úspěch - že pisatel už nebude otravovat. (mluvím ze své zkušenosti - dopisoval jsem si se slovenskou prokuraturou z důvodu zneužití os.údajů 7 let, pak mi jedna madam odpověděla, že nemám nárok na další odvolání. A byl jsem v pr***li).
22. 09. 2010 | 13:00

Zdeněk Brom napsal(a):

pumprlidentlich:

Kontakty na mne máte. Na výsledky mé práce se můžete klidně přijet podívat. To je asi jediné, co Vám k tomu mohu dodat.
22. 09. 2010 | 13:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Mám obavu, že si asi moc nepodiskutujeme. Vy dáváte přednost osobní konfrontaci, já věcnému řešení.

Navíc mám dojem, že jste čet jiný blog. Hozená rukavice je znamením výzvy k akci. V tomto přápadě ke konkrétnímu činu. V celém blogu není nic, čím bych chtěl pana Ratha napadnout. Nemám totiž proč.

Stejně tak jsem nenapsal a nemíním napsat, že za všechno může Rath. To není pravda. Tak proč bych to tvrdil?

Dále očividně nevíte, že kraj je zřizovatelem středních škol a ten, kterému šéfuje pan Rath, aspiruje i na školu vysokou. Ovlivnit tedy může mnohé.
22. 09. 2010 | 13:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Pane Tarqusi. Jediná možnost, jak překonat osobní ataky je buď ignorovat je, nebo naprosto klidně odpovídat. Pak jim dojde pohonná hmota. Vztek a drsná reakce je přesně to, co chtějí. Tak jim to nedávejme :)
22. 09. 2010 | 13:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Skogen:

Toto právo nikdo panu Stejskalovi nebere. Vyjádřil jsem se jenom k tomu, jak reagoval na pana Bédu.
22. 09. 2010 | 13:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Omlouvám se, ale v noci jsem spal. Vím, že jsem nedokonalý a tak si starosti netahám do spánku. Navíc mezi bděním a sněním je určitý práh, po jeho překročení může být zbytek noci velmi zajímavý.

Pane Stejskale, debatujte si kde chcete a jak chcete. O tom ta zmínka nebyla. Byla o tom, že nesouhlasím se způsobem reakce na Bédu. Je to názor. Možná špatný, možná správný. Není to hodnocení. Vy si z toho ale vyabstrahujete jen něco - že si Vás tu nepřeju.

Snažil jsem se Vám marně vysvětlit, že cítím odpovědnost za blog i za debatu pod ním. Marně.
22. 09. 2010 | 13:36

stejskal napsal(a):

Taktéž jsem se snažil něco vysvětlit, pane Brome.

Pocit z toho mám stejný jako Vy (chyba může samozřejmě být na mé straně, ale nemusí).

Máte-li zájem, jsem připraven (a budu rád) si o tom s Vámi kdykoliv popovídat.

Hezký den.

Libor Stejskal
22. 09. 2010 | 13:46

Zdeněk Brom napsal(a):

jogín:

Asi znáte knihu: Muž, který sázel stromy.

Takový se hledá pro Šumavu.
22. 09. 2010 | 13:47

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Bohužel mnohem lépe snáším ataky na svou osobu, než na někoho druhého, a navíc na takového, kterého si mám proč vážit.
Když už pro nic, tak pro sbírku blogů, které jste zde i onde zavěsil.
I kdybybste byl jinak pouhý žvanil a mluvka (což nepředpokládám), těmito blogy jste dokázal mnohem více, než mnozí jiní, kteří mají právě tohle v popisu práce a navíc za to berou nehorázné prachy.
22. 09. 2010 | 13:54

almost glossed™ napsal(a):

Skogen: Takže s oním podpásovým útokem cenzora na Bédu souhlasíte, jestli tomu dobře rozumím (?)
22. 09. 2010 | 14:05

pumprlidentlich napsal(a):

Zdeněk Brom, není mi úplně jasné, co jste myslel s tím Rathem. To jste mohl rovnou oslovit Sládka. Jsou na stejné úrovni.

Béda tapetuje všechny diskuze. Rozumí všemu. Ale nemůže nic dělat, živí ho stát. Stejný případ, jako zapařený zadek.

Znáte nadaného studenta, např. zakladatele úspěšné firmy s vlastní odpovědností, schopného dát lidem práci, který volí Ratha?

Vy a socialistické panoptikum typu Béda, Targus atd. jste příčinou ztráty motivace a odchodu mladých schopných lidí.

Nevadí. Státní plat máte jistý a třeba dostanete odznáček s Rathem.
22. 09. 2010 | 14:10

Zdeněk Brom napsal(a):

pumprlidentlich:

Rath je šéfem úřadu, který zřizuje střední školy. Tam se odehrává i SOČ a práce s talentovanými studenty. Obracím se tedy na pana Ratha.

Byl bych rád, kdybyste polemizoval s názory pana Bédy a ctil jeho osobnost. Je to důkaz určité morální a intelektuální vyspělosti. Nu a lze se i domluvit.

Se studenty se o tom, koho volí nemám čas bavit. Máme na starosti jiné věci.

K dalším odobním narážkám jen tolik: Kontakty máte, přijeďte se podívat a uvidíte sám.
22. 09. 2010 | 14:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Díky. Nechme je ale být. Pan Tenco to vůči panu pumprlidentlich napsal naprosto přesně. Nenechme se zatáhnout do jeho hry :)
22. 09. 2010 | 14:18

Zdeněk Brom napsal(a):

pumprlidentlich:

Ještě malou drobnost:

Byl bych samozřejmě rád, kdybyste ctil osobnost každého zde diskutujícího. Děkuji.
22. 09. 2010 | 14:29

Expert napsal(a):

To : Zdeněk Brom
Nepředpokládal jsem, že pro případnou diskusi s učitelem základní školy je potřeba pokládat opravdu jen základní otázky, ale už jsem to pochopil.
Otázka :
Proč jste oslovil Pana Ratha a neoslovil ministra školství Dobeše?
Vím že tato otázka je ode mne až neskutečně intelektuálně náročná a tedy záludná, přesto to neberte jako snahu o osobní konfrontaci.
22. 09. 2010 | 16:20

zdenekbrom napsal(a):

Expert:

Kdybyste četl debatu, tak byste zjistil, že už jsem tu odpověděl. Nicméně opakování je matka moudrosti.

Oslovil jsem ministra Dobeše i hejtmana Ratha.

Možná to nevíte, ale každá škola má svého zřízovatele. U ZŠ a MŠ to jsou obce. U středních škol je to kraj. VŠ většinou zřizuje stát. Existují ve všech kategoriích i výjimky, ale je jich málo.

Rozpočet školy se skládá ze dvou složek: a) od zřizovatele a
b) od státu.

Už jsem Vám opakovaně psal, že hejtman Rath je šéf kraje, takže je šéfem úřadu, který zřizuje řadu středních škol. Obrátil jsem se proto na Ratha jako na vrcholného představitele zřizovatelkého úřadu a zároveň na Dobeše jako šéfa MŠMT.

Na Ratha jsem se obrátil i pro jeho blog, kde teoretizuj o školství ( může tedy udělat i konkrétní počin) a celkem neoprávněně kritizuje některé věci (MŠMT nejdéle ze všech stran - 8 let řídila ČSSD).
22. 09. 2010 | 16:28

Expert napsal(a):

To: Brom
No prosím, když se na to jde jednodušeji, tak se zdá, že to půjde.
Takže jsme se dozvěděli , že jste oslovil i Dobeše.
Tak teď další jednoduchá otázka :
A co vám Dobeš řekl?
A aby se diskuse urychlila tak ještě další jednoduchá otázka :
Proč jste neoslovil také třeba hejtmana Mišáka a hejtmana Martínka?
22. 09. 2010 | 17:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Nenapsal jsem Vám nic jiného než to, co už jsem Vám jednou napsal. Jsem rád, že tentokrát se Vám to líbilo. :)

Bývá celkem vhodné prostudovat před debatou dostupné informace. Takže zase opáčko.

Dopis panu Dobešovi byl poslán nedávno, takže ještě odpověď nemám.

Z dalších jsem oslovil na konci srpna jihočeského hejtmana Zimolu, protože je od nás z jižních Čech. A také proto, protože s jeho předchůdcem byla spolupráce a komunikace rychlá a efektivní. Zatím pan Zimola neopdověděl.

Uvidíme jaká zkušenost bude z jednání a pak je možné oslovit další.
22. 09. 2010 | 17:29

Expert napsal(a):

To: Brom
Tak jsem propadl zřetelně mylné naději, že jednoduché otázky vám umožní abyste byl schopen alespoň základní diskuse. Vidím, že jsem se mýlil.
Pokud bych vám totiž položil další jednoduchou otázku, proč si o Dobeše, který vám neodpověděl ( stejně jako Rath ), "ústa neotíráte", dočkal bych se zřejmě podobně relevantních informací ve stylu že, "Zimola je z Jižních Čech" ale Martínek ne.
Pane Brome, vy jste ve své jednoduchosti tak milý, že vám dám, zadarmo, ještě jednu dobrou radu . Zkuste popřemýšlet, proč vám nikdo neodpovídá.
Nebude to tím, že by se téměř jistě dozvěděl to co já, tedy nic.
Pane Brome, ale nenechte se ve vašem úsilí odradit, i takové jako jste vy české školství unese. Nebo si myslíte, že by na tom díky vaší péči mohlo být ještě hůře?
Já myslím, že horší už to být nemůže.
22. 09. 2010 | 17:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Vážený a drahý, dopis pro ministra byl odeslán včera a Rath již zareagoval :)

Co si tedy myslet o Vašich vstupech.
22. 09. 2010 | 17:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Jinak pro Vaši kompletní informaci - koresponduji mnoho a až na zmíněného jihočeského hejtmana odpověď přišla vždy.
22. 09. 2010 | 18:02

Expert napsal(a):

To: Brom
"Do dnešního dne zatím nepřišla žádná odpověď. Jak to tedy ČSSD myslí s tím školstvím"?
Pane Brome víte kdo to napsal?
Zdeněk Brom 20.9.2010.
Pane Brome, jste si jistý, že ve zdravotní oblasti máte problém jen s žaludečními vředy?
Pane Brome, diskuse s člověkem, který si nepamatuje, co napsal před pár hodinami , je opravdu radost.
22. 09. 2010 | 18:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Ano, zatím žádná odpověď, to se týká pana Zimoly, kterému jsem psal na konci srpna. Narozdíl od jeho předchůdce, který odpovídal téměř obratem.

Pan Rath odpověděl rychleji. Uvidíme, co bude dál.

Panu Dobešovi jsem poslal psaný dopis včera. Uvidíme, co bude dál.

Kde je problém?

Nebo je už jenom otázka o tom, jak to ČSSD myslí se školstvím nepřípustná?
22. 09. 2010 | 18:35

Expert napsal(a):

To: Brom
Nepřípustná ne, jen těžko pochopitelná v době, kdy ministerstvo školství řídí představitel VV.
Ale to, i to, že to nejste schopen pochopit a že obsahem vašeho článku i vyžádané diskuse je snůška lží, pololží a fabulací je už opravdu jen a jen váš problém.
22. 09. 2010 | 20:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Inu znova.

Střední školství je téměř výhradně ve správě krajů, tedy ČSSD. Je to těžké pochopit? Asi ano. Středočeský kraj navíc aspiruje na vysokou školu. Navíc ČSSD je parlamentní strana, která má ambice vládnou, takže je legitimním příjemcem otázek.

Pokud píšete o lžích atd., bylo by vhodné doložit konkrétními citacemi. Je to takový dobrý zvyk. Stejně všeobecným nařčením by bylo snadné smést i Vaše tvrzení.

Mimochodem - vyžádaná diskuse, to je zase co?
22. 09. 2010 | 20:20

Expert napsal(a):

To : Brom
- Do dnešního dne nepřišla žádná odpověď..... - to se vám nezdá jako lež ?
- "Střední školství je téměř výhradně ve správě krajů... - ale Rath ve svém článku nepíše jen a výhradně o středním školství - to se vám nezdá jako pololež ?
-Rath ve svém článku píše zejména o metodologickém aspektu školství a to jistě není v kompetenci zřizovatele škol na úrovni krajů - to se vám nezdá jako fabulace?
Pane Brome, vy byste si měl ujasnit o co vlastně usilujete.
Chcete pomoci školství, nebo chcete dělat politiku, nebo vás nedejbože už přestalo školství bavit, nebo se s ním nejste schopen uživit a chcete se přes Ratha dostat do Parlamentu?
Pokud jste chtěl pomoci školství, tak se vám to tímto způsobem zcela jistě nepovede.
Pokud jste chtěl dělat politiku, děláte ji více než hloupě, ale v tomto případě máte velkou naději.
V U českého národa podobně laděnou demagogií, kterou tady předvádíte, už uspěli i hloupější, než jste vy, takže v české politice máte s tímto přístupem velkou naději.
Pane Brome, jste si alespoň vy jistý, že víte, co chcete a co vlastně děláte?
22. 09. 2010 | 20:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Ëxpert:

Až si jednou přečtete blog celý, pak zjistíte, že mi jde o pomoc pro talentované žáky. Nic víc, nic míň.

Od toho se všechno odvíjí.

V blogu je psáno, že od hejtmana Zimoly žádná odpověď zatím nepřišla - to je doložitelný fakt. A hle, tu jiný hejtman hlásí zájem o školství. Tak vznáším výzvu.

Nerozebírám věcnou stránku celého blogu pana Ratha. Možná jste přehlédl, že doslova píšu, že s ním mohu vcelku souhlasit. Vaši zmínku o metodologii beru ale jako pokus o vtip.

Politiku dělat nechci a nevidím důvod, proč se přes Ratha někam šplhat. To nechávám na jiných expertech. Osobně na to nemám čas a ani chuť. Ostatně, několik nabídek kandidovat v komunálních volbách jsem odmítnul.
22. 09. 2010 | 21:30

Luba napsal(a):

Pane Brome,
obdivuji Vás, jakou máte trpělivost s problémovými žáky a podobnými Experty.

Za to Vám posílám jednoho virtuálního Zlatého Amose :)
https://www.youtube.com/watc...
22. 09. 2010 | 21:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Díky :)
22. 09. 2010 | 21:37

poste.restante napsal(a):

Expert

Prosím, pročtěte si znovu celou diskusi.

Kromě toho doporučuji aktuální blog pana Kurase http://blog.aktualne.centru...

vysvětluje zde poje "bias"

Zkuste se tedy zamyslet, zda neposuzujete článek pana Broma i jeho příspěvky do diskuse z pohledu "předběžně a předem naštvaného".

Jinak řečeno. Irituje Vás, že pan Brom prvoplánově zaútočil na dr. Ratha. No dejme tomu.

Faktem je, že umístit do nadpisu blogu jméno Rath či Paroubek si dozajita říká o větší čtenost.
Jsou to prostě "populární cíle" a nechme stranou, že mohou i zavdávat příčinu k podobným atakům.

Ale uvědomme si, že dr. Rath je politik a páně Bromův článek vzniknul jako reakce na blog, který předcházel.

Možná to bylo zbytečné, ale nehodnotil bych tak přísně jako Vy.
22. 09. 2010 | 21:41

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Znovu jsem blog pana Ratha pročetl. První odstavec o dvacetiletém tápání je vcelku správný. Až na jednu věc. Je v něm zamlčeno, že 8 let, osm dlouhých let, z 20 české školství řídila ČSSD a z její dílny je i prapodivná reforma cestou RVP a ŠVP.

Nemusí se každému všechno povést, ale je dobré mluvit pravdivě.
22. 09. 2010 | 21:41

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Berte to jako zkoušku opravdovosti cílů :)
22. 09. 2010 | 21:44

poste.restante napsal(a):

Zdeněk Brom:

Položil jste otázku na zrušení deváté třídy.

Tvrzení, že od pololetí se stejně v deváté třídě "nic nedělá" považuji za sice částečně podložené, ale mělo by být spíše motivem k otázkám "Proč?", "Jak je to možné? a "Jak to změnit?".

Motivovat takový krok úsporami považuji za profesní zločin poradce pro problematiku školství. Jinak ale klidně diskutujme.

Trochu mi to připomíná závěr jedné komise, která údajně prováděla výzkum o využití kancelářského nábytku pro US Department of Defense.
Zjistila, že poslední šuplík psacích stolů bývá většinou zaplněn nepořádkem, zbytky od svačiny, pantoflemi a pod.

Výsledným rozhodnutím generálů bylo pořizovat do kanceláří stoly, které budou mít o šuplík méně. :-)
22. 09. 2010 | 21:49

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Uno momento, tuto otázku jsem nepoložil. Ten další text je odkud?
22. 09. 2010 | 21:52

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Mně nadávejte klidně a po libosti. Žádám Vás ale o slušnost vůči dalším diskutérům.

Nu a pak se také nepřeceňujte.
22. 09. 2010 | 21:54

Expert napsal(a):

To : poste restante
V hodnocení mého přístupu k panu Bromovi se mýlíte.
Lidé , kteří svůj článek postaví na tom, že se připojí ke stádu a myslí si, že něčemu prospějí, vzbuzují částečně smích a částečně lítost.
Pokud navíc jejich schopnost držet logickou linku diskuse je na úrovni, kterou tady pan Brom předváděl ve své serii výroků typu "opravuji, co jsem řekl před chvílí jinak", " mluvím a doplňuji, co jsem ještě neřekl" a.p.
pak je zřejmé, že abych člověka s takovouto intelektuální výbavou bral vážně, nepřichází vůbec v úvahu.
22. 09. 2010 | 22:03

poste.restante napsal(a):

Zdeněk Brom

Scusi, mio errore
Tu otázku položil Béďa a adresoval ji Vám. Proto ten překlep.
22. 09. 2010 | 22:05

Expert napsal(a):

To : Brom
To není nadávka ale diagnosa, která je zcela zřetelná po přečtení jen několika příspěvků "Luby".
Že to nejste schopen poznat vy, je jen váš problem.
22. 09. 2010 | 22:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Proboha, co a kde jsem opravoval?

Máte kromě urážek ještě jiné argumenty?
Zatím jste tu nic jiného nepředvedl.
22. 09. 2010 | 22:07

poste.restante napsal(a):

Expert

četl jsem stejný článek a diskusi a Vámi popisované nelogičnosti a úhybné manévry jsem nezaznamenal.
22. 09. 2010 | 22:10

Expert napsal(a):

To: Brom
Urážení typu abych někomu házel rukavice a dokonce až z Vodňan, jsem ještě nedosáhl.
Ale budu se snažit, možná v tomto vaší úrovně někdy dosáhnu.
22. 09. 2010 | 22:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Ach tak. Nějakej učítýlek, a dokonce z Vodňan, si dovolil hodit rukavici, tedy vyzvat k akci, samotného hejtmana. No to je ale škandál. Měl by kušovat a bejt rád, že je rád :)

Dík, konečně vím, o co Vám celou dobu šlo. Konečně jsem se zasmál.

P.S. Přiznám se, že jsem poměrně dlouho věřil, že Vám jde o věc.
22. 09. 2010 | 22:21

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Díky za vysvětlení.
22. 09. 2010 | 22:24

Expert napsal(a):

To : poste restante
Vy jste si nevšiml úžasné logiky učitele Broma , který nejprve píše, že s ním nikdo nemluvil a potom s ním najednou nemluvil jen Zimola.
Na otázku proč nepsal Dobešovi, tak si Brom najednou vzpomene, že mu psal včera, ale Dobeš mu nestačil odpovědět,přitom ale Zimola to podle Broma stihnout měl.
Vy jste si nevšiml toho, že Brom píše o tom, že střední školy řídí hejtmani, ale on se kupodivu neobrací na hejtmany, případně na Haška jako předsedu svazu hejtmanů, ale vybral si Ratha, protože mu ve Vodňanech řekli, že ten Rath je zloduch a může za všechno a tak mu Brom z Vodňan háže rukavici.
Vám není divné, že se Brom snaží napravit školství, ale neobrací se na Dobeše ( napsal mu prý až včera ), ale obrací se na ČSSD , která už čtyři roky nevládne, atd.,atd.,atd.
Pokud jste toto všechno ve výrocích Broma nenašel, zkuste to ještě jednou, třeba se vám to podaří.
22. 09. 2010 | 22:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Pokud sem ještě přijdete, chtěl bych Vás požádat, zda byste se mohl povznést nad expertní vyjadřování jednoho experta.
22. 09. 2010 | 22:30

Targus napsal(a):

Hle, jak pojímá cenzor Stejskal svobodu slova:

"stejskal napsal(a):
Dobrý den, pane Experte,

nemohu Vaší žádosti vyhovět. Mažu zde vše, co považuji za hrubou urážku tedy i označení "idiot""

"Expert napsal(a):
To: Luba
Lubo nedivte se, pan Brom měl zřetelnou radost z toho, že je ochoten se s ním bavit také někdo jiný, než takový idiot ..."
Mazal stejskal nám to všem vyloží a pak tu nechá nadávat své pobratimy. nu jen tak dál, pane mazale. Kálíte si sám do svých úst mezi rety rudé.

Hlavně, že číhá, jestli někde nenapíšu, že je pumprdlík korunovanej.
22. 09. 2010 | 22:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Na všechno je odpověď v blogu a v debatě. Už to opakovat nebudu.

Mimochodem, sám jste se nyní usvědčil ze lži. Kdopak mi ve Vodňanech asi řekl, že Rath je zloduch? Šéf zdejších sociálních demokratů, se kterým máme výborné vztahy?

Dále si můžete přečíst zde, že o MŠMT jsem se vyslovil v této otázce kriticky již dříve:
http://zdenekbrom.blogy.rvp...
22. 09. 2010 | 22:36

Expert napsal(a):

TO : Brom
Učitýlek může být odkudkoli, ale to, že je učitýlek z Vodňan, nesmí být to jediné, co je na něm pozoruhodné.
Pokud to už tak je tak si učitýlek z Vodňan nesmí myslet, že pokud někomu bude psát naivnosti, tak se každý přetrhne a bude mu obratem odpovídat. P.S.
Při tom, co jste zatím předvedl, se divím, že vám vůbec někdo odpovídá a Zimolovi a každému jinému, koho "obšťastňujete" svými dopisy bych se divil, pokud by s vámi byl na této úrovni diskuse, byl ochoten ztrácet čas.
Čas je totiž nejdražší komoditou i když se to možná ve Vodňanech tak nejeví.
22. 09. 2010 | 22:37

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Tak si ten čas ušetřete a dělejte něco jiného :)
22. 09. 2010 | 22:41

Expert napsal(a):

To : Brom
No vidíte konečně rozumný názor od vás.
Ale věřte, že já jsem vám svůj čas věnoval rád, protože na vás jsou ty Vodňany až moc zřetelně vidět.
Doufám, že vám to prospělo, váš poslední příspěvek naznačuje. že jste ještě vzdělavatelný a leccos byste ještě mohl pochopit.
Takže Brome, učit se, učit se, učit se a příští článek tak za pět let.
Třeba to už potom bude lepší.
22. 09. 2010 | 22:50

Targus napsal(a):

To Expert:

Pane experte, vy jste nám nějak zpumprdlíkovatěl. doufám, že nechcete, abych tady prolamoval Stejskalovo bariéry a zjišťoval přes IP adresu, co jste zač. Už jednou tady z toho bylo docela nepříjemné faux pass.
To, že vám tady dovoluje Jeho mazací Prevoschoditělstvo beztrestně titulovat ostatní označením "idiot", ještě neznamená, že vám tu nikdo nemůže spíchnout z ostudy kabát.
Takže si dejte k pozdní večeři kupku voňavého sena a neotravujte svými plyny čistý vzduch. zahrabejte se do slámy a kejdy, prďte si tam na dobrou noc a věnujte pozornost svému zažívacímu traktu. Než seno proleze z bachoru přes vaši hubu a čepec do knihy, zaručeně usnete a bude od vás pokoj.
22. 09. 2010 | 22:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 09. 2010 | 22:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Co se týče podstaty věci, byl to v podstatě ztracený čas, který jsem věnoval opakování dokola již napsaného. Jak jsem ale již napsal, jsem zvyklý odpovídat pod svými blogy přispěvatelům, byť mají zcela opačný názor. Přeji Vám vše dobré.
22. 09. 2010 | 22:54

Targus napsal(a):

Ááá, Stejskal je tady. On musí mít na moje IP budík, jinak to není možné. To jsem zvědav, kolik mi zas toho smaže. Experte, zámek na hubu,anebo raději tu klávesnici nacpěte do vašeho složitého trávicího ústrojí.
22. 09. 2010 | 22:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Myslím, že není hodno Vaší klávesnice zabývati se obyčejnými útoky, které mají toliko jediný cíl: odvést pozornost od debatované věci a diskreditovat nepohodlního člověka.

Ostatně, dalo se to čekat :)

Pokud ten pán chtěl pomoci věci pana Ratha nebo ČSSD, pak spíše odvedl službu medvědí.
22. 09. 2010 | 22:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Zkusme to zklidnit, prosím.
22. 09. 2010 | 23:00

Targus napsal(a):

To Expert:

Pan Luba má někdy odlišné názory od mojich a mám pocit, že jsem mu už zde i vynadal (ostatně komu ne), ale parametry idiota, tedy člověka s poněkud nižším IQ nesplňuje, bych soudil.
Na rozdíl od jiných. Škoda, že tu nemůžu ukazovat prstem.
22. 09. 2010 | 23:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Za pozornost stojí, že pan Expert se celou dobu věnoval tomu, že jsem v podstatě blb. K pomoci talentovaným se v podstatě nevyjádřil. Tomu se říká odvedení pozornosti jinam, vzbuzení vášní, které rozdělí lidi, případně mají za cíl vyprovokovat nechtěného otravu k nějaké neadekvátní reakci, aby se následně řeklo: S tím hulvátem se jednat nebude.

Nehodlám v tom panu Expertovi vyhovět.

Nechme je plavat a klidně odpovídejme nebo ignorujme.
22. 09. 2010 | 23:07

poste.restante napsal(a):

Expert

Vzdělávat se je možné.

Diskutovat bez urážek a osobních invektiv ale každý neumí.
Ti, kteří by potřebovali se v této oblasti vzdělat nejvíc, většinou necítí potřebu tak učinit.
Myslím tím osobně Vás.

Stručný výtah chronologie diskuse přikládám.

Diskusi mezi Vámi a panem Bromem neuvádím.
Jednak jsem limitován délkou příspěvku a jednak si ji můžete snadno sám projít.
Plyne z ní, že pan Brom když píše o odpovědi, které se mu nedostalo, má tím zjevně na mysli hejtmana Zimolu.
Naopak několikrát ocenil rychlou reakci hejtmana Ratha.

Do doby, než změníte způsob své argumentaci a komunikace, nebudu již na Vaše příspěvky reagovat.
TO by byla totiž skutečná ztráta času.

Zdeněk Brom napsal(a):
Béda:
Dnes odpoledne posílám dopis panu Dobešovi, kde je napsáno zhruba to, co uvádíte, protože v tom máte pravdu.

Popisovanou iniciativu ale krajští hejtmané efektivně podpořit mohou. Jsou totiž zřizovateli středních škol.
21.09.2010 08:18:48
Zdeněk Brom napsal(a):
Béda:
Nejprve jsem psal panu Zimolovi, protože jsme spolu dříve komunikovali a nabyl jsem dojmu, že by měl zájem jít do těchto věcí. Dále jsem byl inspirován příkladem Jihomoravského kraje, tuším, který tuto podporu talentované mládeži dává. Navíc je kraj zřizovatelem středních škol.

Panu ministrovi jsem napsal trochu rozsáhlejší dopis, který dnes pošlu.
21.09.2010 12:30:36

David Rath napsal(a):
Díky, určitě je to dobrý nápad, prosím o kontakt, předám ho kolegovi, který má školství na starosti s tím, aby náš kraj takovou akci podpořil.
21.09.2010 13:28:17

Zdeněk Brom napsal(a):
David Rath:
Přeji dobrý den a kontakty zde uvádím:
Zdeněk Brom:
e-mail: ZdenekBrom@seznam.cz
telefonní číslo: 736 129 489 (Mezi 8,00 a 12,00 je většinou mimo provoz, protože tam mám nejvíce hodin výuky.)
21.09.2010 13:32:21
Béda napsal(a):
Z. Brom,
vyzval jste p. hejtmana Rátha (předtím Zimolu), příště snad ministra školství.
Od p. Rátha se vám dostalo vstřícné odpovědi. Tož uvidíme.

Jinak ve své vizionářské troubě to moc povzbudivě ve školství do budoucna nevidím. Likvidace zákonné ochrany zaměstnanců v Zákoníku práce, likvidace tarifů, volnost nadřízených v odměňování, soustavné ministerské experimenty - rušení a zavádění devátých tříd, maturit, zavedení školného,
likvidace Akademie věd...
21.09.2010 20:39:56
22. 09. 2010 | 23:08

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Mám za sebou těžký den a chtěl jsem se trochu rozveselit.
Kajícně se přiznávám, že jsem hrozná s**ně, urážet druhého mne nesmírně baví a nabíjí pozitivní energií.
Asi jsem úchylný a potřeboval bych do klece, aspoň na čas. Když mi už ale nechtějí platit ani tu nemocenskou...
A stovku na den za špitál prostě nemám, takže si tu už předem procvičuji terapii. :-)
22. 09. 2010 | 23:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Přeji Vám lepší dny a pokud Vám to jen trochu pomohlo, pak ro mělo lespoň nějaký efekt.

Jenom se připravte, že tohoto příspěvku se expertně někdo zhostí :)
22. 09. 2010 | 23:12

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

S prvním odstavcem upřímně souhlasím. Jako obvykle jste precizně vystihl smysl konání těchto duševních oblud. Zbývá jen správně posoudit, zda to činí vědomě za účelem znemožnění debaty, či zda jsou tak tupí, že neumějí komunikovat jinak než kupením maxima urážek do minima vět.
22. 09. 2010 | 23:13

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Dík za to shrnutí.

Mám ale obavy, že zde procházíme kursem mediální východy v praxi použité.
22. 09. 2010 | 23:14

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Osobně bych to viděl na to znemožnění debaty.
22. 09. 2010 | 23:16

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Efekt to mělo, při vymýšlení slušných ekvivalentů k vulgaritám jsem se docela dobře bavil.
A do mne nechť si každý kopne, jak mu libo. S rozkoší zas budu něco vymýšlet.
Vám přeji co nejméně takových pumprdlíků a expertů ve vašem konání. Na netu se s nimi člověk ještě jaksi vypořádá, v reálném životě je to ale mnohem horší.
Už musím na kutě, ráno v šest je budíček a ještě jsem necvičil.
Dobrou noc.
22. 09. 2010 | 23:22

Luba napsal(a):

Ano, ano ...

Školy by měly být dílnami lidskosti.
Jan Amos nebyl, a nemůže být překonán.
Kdyby ho někdo překonal, mohlo by to být jen ve smyslu negativním.

Proč?
Člověk, který zažil za svůj život jen tři šťastná léta, pokud se týká toho štěstí osobního, intimního ... Komenský, Nivnický, Brodský ... a také Fulnecký ... kde čerpal tu energii, aby mohl vykonat tak veliké dílo? Navzdory všem útrapám a protivenstvím.
Ve víře? V Pansofii?

Vždyť kolem byla samá apokalypsa. Hrůzy válečné a hrůzy nevědomosti. Hloupost, tmářství, otupující dřina, hmatatelný koloběh smrti a znovuzrození, útočící na všechny smysly. Kde čerpal naději v moři beznaděje?

Nepochybuji,
že pocity štěstí čerpal hlavně za školy a ze svých žáků.
Co může být pro učitele radostnější, než pocit prospěšnosti - že zažehává světýlka zájmu v očích svých svěřenců, že uspokojuje jejich zvídavost a že se cítí opakovaně zaskočen a překvapen, jak to v tom malém mozečku hezky šrotuje :)

Kdo může dělat tuto potřebnou a krásnou práci jen pro pár, nebo raději pro více zlatých? Pokud možno, těch nejzlatějších?

Dovede si někdo představit Jana Amose v čele davu řvoucího, že mají málo a chtějí ještě víc?
Ne!
Komenský by nejpíš příslušníky toho davu kritizoval jako nehodné stavu, který zastávají.

Proč?
Učitel, který z plna hrdla řve, že má právo na větší podíl společného koláče už proto, že je učitel, asi není svým žákům tím nejlepším vzorem.

Jiné by to bylo, kdyby se bil za své žáky, nikoli za sebe sama.
Kdyby řval, že jeho žáci potřebují aktivnější pedagogy, moudré ředitele, více autonomie a méně řízení shůry, vícezdrojové adresné financování, žáci méně nesmyslného biflování a více řešení konkrétních problémů - učit se myslet, nikoli vstřebávat hotové zastaralé vědění.

Jo-jo - to by byla demonstrace podle mého gusta. Nebo spíše happening - žádná zloba, žádná zbytečná zášť, žádná ultimáta - jen vykřičník: "Jsme tu, jsme dobří a umíme si poradit - jen potřebujeme i vaši aktivitu a vaši podporu, milá rodičovská veřejnosti."

Ale řvát, že chceme dostat přidáno? Že chceme spravedlnost?
Jakou, prosím vás?
Že lempl má stejně nebo víc, než aktivní a oblíbený učitel s výbornými výsledky?

Výborní lidé byli vždy ohodnoceni především morálně.
Vždyť to opravdu hodnotné je vždy k nezaplacení!
Bez ironie :)
A perspektivně i bez porodného ...
22. 09. 2010 | 23:23

poste.restante napsal(a):

Targus

"Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel," pamatujete?

Jinak při srážce s nadutými hlupáky je třeba mně osobně nejmilejší postup, který zvolil potulný muzikant (tuším Pešek) při tom, když dostal "neviditelnou jitrnici" v pohádce "Obušku z pytle ven".

Prostě, aby hlupákovi došlo, že jste z něj udělal hlupáka až po chvíli.
22. 09. 2010 | 23:24

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty ("idiot", "vymaštěnec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Upozorňuji pány Experta a Tarquse, že budou-li v této dikci pokračovat, budu mazat VŠE, co na tyto stránky napíší.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 09. 2010 | 23:26

poste.restante napsal(a):

Luba

Jen pro upřesnění, kdy že to naposled učitelé "řvali, že mají právo na větší podíl z koláče"?
Mám spíš pocit, že trpně čekají na drobty z panského stolu.

Sebevědomí tomuto stavu ale nepochybně chybí.

Jinak si neumím vysvětlit neexistenci profesní komory.
22. 09. 2010 | 23:29

Targus napsal(a):

To poste.restante:

Pozor, vzbudil jsem hlídacího Azora!
Ani "aktivní blbec" není povolen, milé restante!!!
Jinak si Vás dá Stejskal do budíku a bude Vás mazat i za dobrý den. On si totiž svou práci i svou osobu bere strašně moc k srdci.
A teď už fakt dobrou, bylo to tu dnes moc prima.
22. 09. 2010 | 23:33

poste.restante napsal(a):

Targus

Pan Stejskal mi ještě nikdy žádný příspěvek nesmazal.
(Vlastně žádný editor blogů mi ještě nikdy nic nesmazal.)

Maminka mě naučila, že mám mluvit slušně a život mi ukázal, že když někomu vynadáte slušně, má to mnohem větší důraz.

Ale uznávám, že jsou situace, kdy prostě nepoužít neslušné slovo nelze.
Neslušné slovo ale zase nemusí být právě vulgarismus...

No, stačí.
Přeji Vám dobrou noc.
22. 09. 2010 | 23:41

Luba napsal(a):

poste.restante

Nemusí jít o nedostatek sebevědomí jako takový.
Příčinou může být nedostatek mužského elementu.
Je známo, že baby se nerady sdružují do větších celků, a když už se slétnou, tak se zase rozhádají :)
22. 09. 2010 | 23:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Tuhle asi znáte:

https://www.youtube.com/watc...

Cituji:"Co může být pro učitele radostnější, než pocit prospěšnosti - že zažehává světýlka zájmu v očích svých svěřenců, že uspokojuje jejich zvídavost a že se cítí opakovaně zaskočen a překvapen, jak to v tom malém mozečku hezky šrotuje :)"

Ano, to jsou krásné chvíle. Pro ty to má smysl.

Dovolím si přidat ještě jednu. Je to chvíle, kdy máte společně se žákem po mnoha letech spolupráce společnou přednášku a on si jde vlastní cestou a dokáže Vás přerůst.
23. 09. 2010 | 00:02

Zdeněk Brom napsal(a):

poste.restante:

Také dobrou noc.
23. 09. 2010 | 00:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Přeji též dobrou noc. V míru mysleme na ty, jenž činit musí to, co činit musí :)
23. 09. 2010 | 00:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Sme si ale dneska užili života, že jo :)

Dobrou noc.
23. 09. 2010 | 00:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Dobrou noc i Vám.
23. 09. 2010 | 00:11

Luba napsal(a):

Dobrou,
pane učiteli!

Vám i Vašim žákům.

https://www.youtube.com/watc...
23. 09. 2010 | 00:21

stejskal napsal(a):

Moc, pane Brome ;-)

Dobrou Vám i ostatním.

Libor Stejskal
23. 09. 2010 | 00:42

Expert napsal(a):

To : Brom
Byl to opravdu "zajímavý" večer, ve stylu "besídka zvláštní školy " a někteří tento večer brali dokonce vážně..
I proto a proto,že legrace není nikdy dost,tak si myslím, že bychom si ho mohli zopakovat a mám pro vás i inspiraci,pane Brome, jak to můžeme brzy udělat.
Ve velmi krátké době bude pro zkvalitnění českého školství velmi pravděpodobně vyhozena další část učitelů a zbytku budou sníženy platy .
Pane Brome, předpokládám, že až tak jednoduchý nejste, abyste i v tomto případě házel rukavici Rathovi.
Ale to, že napíšete Buzkové, bych od vás už předpokládal, ale možná tentokrát hodíte rukavici třeba i Obamovi.
Předpokládám a moc vám to přeji , že si Obama na vás udělá čas a pomůže, když ne českému školství, tak alespoň vám osobně.
P.S.
Předpokládám, že nás v odpovídající době seznámíte s tím, jak vaše dopisování Rathovi a Zimolovi pomohlo rozvoji školství ve Vodňanech.
23. 09. 2010 | 08:00

Skogen napsal(a):

almost glossed™, možná mám vysoký práh tolerance, ale výměna názorů mezi L. Stejskalem a Béďou X mi zas tolik skandální nepřipadá. Nakopněte mě, jestli jsem přehlédl nějaký klíčový nonsens...

Oba pánové jsou alespoň zčásti na opačných ideových březích, jisté třenice jsou za takové konstelace zcela normálním jevem. Zkuste to pojímat tak nějak ...dialekticky ;)

Béďův styl byl konfrontační. Oponent L. Stejskal odpověděl na stejné vlně, přičemž dříve na Béďovu adresu podotkl, že jeho příspěvky nikdy mazat nemusel.

Víte, ono administrovat nějaký veřejný internetový prostor, to je nesmírně citlivá záležitost. V menším měřítku s tím zkušenosti mám. Stačí v únavě či chvilkové nepozornosti méně obratně zformulovat vstup, dostatečně nepromyslet, jak všelijak by si protějšek, či hůře různé typy protějšků, mohl vstup také vyložit, projevit se v subjektivním příspěvku vyhraněněji než obecně přísně korektně - a je vymalováno. Takže luxusu pana Stejskala chtít si zde občas zlehka poklábosit, se z hlediska rizik trošku divím. Ale plně chápu. Když s médiem žijete, láká vás to propojit se.

Několikaletá zkušenost mě ale vede k tomu, abych panu Stejskalovi důvěřoval, že svého exkluzivního postavení nezneužije. Když se moderování blogů zavádělo, byl jsem proti. Viděl jsem v tom útok na svobodu slova a něčí vůli otočit na české poměry velmi liberální Aktuálně do kurzu kapitálové lobby. Pan Stejskal tehdy ujištoval, že za svou osobu může zaručit, že bude ke své práci vždy přistupovat z etického hlediska odpovědně. Svému slovu dostál a já mu proto věřím.

Byl bych rád, kdybychom si všichni znovu uvědomili, jaká situace v českých mediálních kruzích panuje. Zda mají blogy na Aktuálně.cz co do svobody slova srovnatelnou konkurenci, případně která to je. Jestliže ano, ochotně tam půjdu a dalším doporučím (přes to všechno preventivní skrytá hrozba editorovi ;), osobně nemám se zdejší úrovní, stejně jako se subjektivními vstupy p. Stejskala, žádný problém.

P.S.: Béďu čtu rád :)
23. 09. 2010 | 09:00

Luba napsal(a):

Experte,
opět jste se projevil jako neznalý nevědomec.

Také byste mohl vědět, že nám podobní už drahná léta nemohou navštěvovat školy zvláštní.
Jsou pro nás vyhrazeny školy speciální. Slovo "zvláštní" bylo nekorektní, protože neodpovídalo našemu významu pro národ, stát a lidstvo jako celek.

Šlo tedy o komponovaný večer (dříve "besídku") školy speciální, nikoli zvláštní.
23. 09. 2010 | 10:30

Targus napsal(a):

To poste.restante:

No tak to vidíte. Vy jste měl hodnou maminku, která Vám vštěpovala slušnost ve verbální komunikaci a já jsem užíval slovo "tulva" už ve dvou letech.
A s úsměvem na líci vzpomínám, jak před cca 40 lety jistá paní doktorka a docentka zároveň pronesla po nenáročném chirurgickém zákroku výkonu na mé tělesné schránce v nemocnici větičku:
"Ja mam žizeň jak sviňa".
Ona totiž vážila asi tak 120 kilo.
Zvláštní je, že v jiných jazycích jsem schopen myslet a komunikovat i bez ostravských vsuvek.
23. 09. 2010 | 10:57

Expert napsal(a):

To : Luba
Lubo, je vidět, že vám chybí teplé slovo a vřelá komunikace , takže jste nucen vnucovat se a hledat někoho, kdo by byl ochoten se s vámi bavit.
Jelikož pro vás, přestože to pan Stejskal byl nucen smazat, stále platí označení, kterým jsem vás charakterizoval,budete muset hledat pro komunikaci společnost vám podobnou.
Vím , že s .......jako jste vy je ochoten se bavit málokdo, ale zkuste to v nejbližším okolí, nejlépe v rodině . Tam byste mohl uspět, protože se vám s velkou pravděpodobností budou podobat.
23. 09. 2010 | 11:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Tak s Vámi to ona besídka byla. Snažil jsem se Vám vyhovět :)

Jinak, pokud máte něco k talentovaným žáků, sem s konkrétními návrhy a příklady z praxe. Zatím jste stále mimo téma.

Pokud mi jenom chcete sdělit, že jsem blb, pam plýtváte časem, já už to totiž o sobě vím :)
23. 09. 2010 | 12:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Nechte ho být. Jediným cílem Experta je provokovat a odvádět od věcnosti.
23. 09. 2010 | 12:10

Expert napsal(a):

To : Brom
K vašemu zjištění o vašem duševním stavu vám gratuluji.
Já už jsem to o sobě zjistil před mnoha lety a věřte, že je to úlevné.
Vám teď zbývá udělat i další kroky a po akceptaci vlastního stavu, se podle toho i chovat, nebo se to snažit alespoň skrývat.
Pokuste se o tento další krok a věřte, že pokud se vám tento další krok podaří, váš další článek už bude vypadat zcela jinak.
23. 09. 2010 | 12:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Děkuji za přání. Dále budu reagovat pouze v případě, že budete mít poznámky k podstatě problému.
23. 09. 2010 | 12:21

Expert napsal(a):

To: Brom
No konečně!
Já už si myslel, že jsme si souzeni.
23. 09. 2010 | 12:57

Expert napsal(a):

P.S.
Rath má článek o důchodové reformě.
Mohl byste mu hodit rukavici.
Nebo snad do důchodové reformy neděláte?
23. 09. 2010 | 13:02

Zdeněk Brom napsal(a):

Expert:

Pěkný den, ale zkuste zformulovat věcnou otázku k tématu blogu.
23. 09. 2010 | 14:36

Luba napsal(a):

Experte,
skutečně nechápu, proč sem vnášíte sebe a svou rodinu.
Jetli Vás nikdo nemá rád, včetně rodinných příslušníků, asi bude chyba ve Vás, nikoli v těch ostatních.

Jenže to není tématem tohoto článku.

Poslechněte rady klasika, zajděte si do přírody, najděte si vykotlanou vrbu nápadně oranžové barvy a vyblejte to do ní.

A přestaňte nám své interní šedošedé problémy rozmazávat po našich barevných monitorech.
23. 09. 2010 | 15:15

ex-nemo napsal(a):

to Arnazach
K té větě poznámku;
...."Rath: “země s vysokou mírou vzdělanosti obyvatel jsou politicky stabilní“ . Podle Vás, co soudíte, že je příčina a co následek ?
24. 09. 2010 | 20:23

LawsonTraci20 napsal(a):

freelance writer
14. 02. 2011 | 18:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy