Jsme o krok blíž evropské odvetě za kanadskou vízovou povinnost pro Českou republiku?

27. 04. 2012 | 10:39
Přečteno 3118 krát
Stala se Vám včera věc, která tak trochu uniká pozornosti médií, ale která podle mého soudu dobře ilustruje aktuální stav jednoty Evropské unie v zahraniční politice.

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody odhlasoval drtivou většinou můj pozměňovací návrh, který se týká vízové povinnosti občanů třetích zemí vůči státům sedmadvacítky. Jeho cílem je zavést pravidlo, aby v případě, že některá země zavede vízovou povinnost (byť jen vůči některému členskému státu), reagovala Unie jako celek. Ve vleklé hře mi jde samozřejmě o Kanadu a Českou republiku.

Země javorového listu zavedla vízovou povinnost pro naše občany v červenci 2009 – tedy bezprostředně po ukončení českého předsednictví v Evropské unii. A přestože se česká diplomacie i poslanci Evropského parlamentu ozvali, že by na základě principů solidarity a reciprocity měla sedmadvacítka odpovědět jako celek stejně, nestalo se tak. Evropská komise, která jediná může s posvěcením vlád změnit seznam států s vízovou povinností pro cestu do jednotného prostoru Unie, zůstala u slibů. A to přesto, že mi komisařka pro vnitřní záležitosti Cecilia Malmströmová při „grilování“ v Evropském parlamentu před nástupem do funkce při slyšení kandidátů na komisaře řekla, že bude věc řešit. Nestalo se v podstatě nic a na straně vlád členských států se za nás v rámci Rady EU, jíž jsme právě přestali předsedat, postavily jednoznačně jen Slovensko, Bulharsko a Rumunsko …
Po třech letech přesvědčování kolegů v Evropském parlamentu, jehož součástí byla v roce 2010 mírně provokativní kampaň „Proč nesmí Václav Havel do Kanady bez víz?“, kterou bývalý český prezident ochotně podporoval, jsem přesvědčena, že europoslanci mě podpoří i na štrasburském plénu. Situace v Radě EU bude ovšem i dnes neskonale složitější: ostatním vládám se nelíbí, že ta česká váhá s podpisem paktu o fiskální stabilitě a dalšími „jednotnými“ projekty, ale sama se domáhá principů solidarity.

Jistou nadějí ale je, že si většina členských států přeje – a mnohdy dokonce potřebuje - změnit stávající podobu nařízení o vízových povinnostech třetích zemí s ohledem na problémy, které vyvolávají přistěhovalecké vlny. A můj dodatek může být díky spolurozhodovací pravomoci Evropského parlamentu neoddělitelnou součástí nové legislativy. Pokud se podaří v nejbližší době prohlasovat zmíněný „pozměňovák“ i na plénu, budou pak na Radě EU vlády zemí postaveny před následující otázku: vyjdeme České republice vstříc a novelizujeme nařízení i s pravidlem, díky němuž bude muset Evropská komise do devadesáti dnů reagovat na nerovný přístup Kanady, nebo ho novelizovat nebudeme a necháme si spílat od domácích voličů kvůli stávající imigrační politice?

A to je podle mého soudu ukázka, jakou roli mohou na evropské úrovni hrát domácí zájmy – samoúčelný odpor vůči společné dohodě o fiskální stabilitě, jejíž principy beztak platí, nás může připravovat o podporu ostatních členských států tam, kde to náš národní zájem skutečně potřebuje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Hrdlička napsal(a):

Konečně rozumný názor na českou zahraniční politiku!
27. 04. 2012 | 10:46

Al Jouda napsal(a):

Pan Nečas by si měl připomenout platnost přísloví : Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti ! - A urychleně by měl zajistit podepsání smlouvy o fiskální stabilitě.
27. 04. 2012 | 10:56

kokoshka napsal(a):

Kanada neni členem eurocirkusu,i když formalne kamonvelzem britske koruny,je to suverenni stat a muže zavadet vizovou povinnost treba tučnakum pokud uzna za vhodne,takove vydirani a přehnane požadavky jsou smešne!
Spiš se ptejte Švicaru proč se najednou zblaznili,tam mužete uplatnit kolektivni mechanismy!
27. 04. 2012 | 11:11

perikles napsal(a):

Docela dlouho jsem se domníval, že parlament je tou světlejší stránkou nedemokratické, plutokratickými zájmy řízené EU.
Teď se zpětně dozvídám, čím se v něm poslanci vlastně baví (do teď jsem si pouze pouštěl občasné zábavné výstupy Nigela Farage).

Kampaň „Proč nesmí Václav Havel do Kanady bez víz?" (kolik jich asi v zinkové rakvi potřebuje?) je opravdu nápad na úrovni pomocné učitelky mateřské školy.
Proč Kanada zavedla vízovou povinnost tu všichni dobře víme a známe i jména lidí a NGO's, jejichž působením k té situaci došlo.

Okopávat za to Kanadě kotníky není až tak moudré, jak si paní doktorka pod svou nafoukanou frizúrou myslí. A vyčerpávat ochotu (aspoň naslouchat) ostatních členů EU kvůli takovému pošťuchování také není prozíravé.
Jenom tím upozorňujeme na další možný argument, který nám rádi vmetou, až nám budou opravdu chtít dát najevo, co jim můžeme (už tu kroužili nějací mrchožraví komisaři v důsledku fiskálního paktu).

Myslím, že by bylo dobré zavést do EP neanonymní volby.
Těch pětset voličů, jichž je třeba, aby katapultovali velmi zvláštním kandidátním procesem vybrané osoby do služby ke klice, jíž se podle vlastního PR těchto osob kontroluje otáčení Zeměkoule, by mělo být vždycky osobně známo veřejnosti.
27. 04. 2012 | 11:15

sasa napsal(a):

kokoshka: clanek je o voze, vy o koze. Problem se Svycary je ze stejneho soudku jako s Kanadany
27. 04. 2012 | 11:18

schlimbach napsal(a):

Myslím si, že jde o nesouměřitelné věci. Všem hýkačům pro podepsání eurovalu vřele doporučuji si znění těch textů přečíst a pokud to jen trošku bude možné, i popřemýšlet o sdělení, která se v těch textech nalézají. Můžná budete překvapeni, co všechno je možné -(

Takže sdělení paní Roithové beru jako ukázku toho, že politika je postavena na špinavém handlu a že lze kohokoliv dotlačit k podpisu čehokoliv, i když je to neetické a nedůvodné.
27. 04. 2012 | 11:21

kokoshka napsal(a):

sasa:
Mne članky pani Roithove absolutne nazajimaji,ja ji volit nebudu,ovšem to neni stejny problem-když bude Česko dalšim americkym statem nebo členem nejake Severo-americke unii tak mužete neco namitat vuci Kanade,jinak proletaš,kamo(ani Mexičany nemaji s USA bezvizovy styk-a to jsou sousede),Švicaři maji tesne vazby na EU a nejaky status typu Šengenu(neznam podrobnosti)a přesto vedou prachsprostou diskriminaci občanu eurozony z vychodni Europy,a ted už jim vadi vlastni nemecka menšina,to už je proste teorie rasove čistoty?
27. 04. 2012 | 11:30

Cromwell napsal(a):

Paní Roithová - tomu se říká plakat hezky, ale u špatného hrobu.Ten problém je přece v tom, že živíme v Evropě a asi i na Americkém kontinentu spoustu parazitů, kteří nepracují ale využívají sociální dávky. A dále tu máme relikt studené války- západní Evropa a USA i Kanada kdysi v rámci boje proti socialismu podporovali každého kdo pošpinil svoji vlast a emigroval. Mnozí z nich byli opravdu oběti režimu, DRTIVÁ VĚTŠINA emigrace byla ekonomická - tah do zemí kde v té době byl ekonomický blahobyt. A nějak nám to zastydlo - toho využili naši cigáni, kteří si zažádali o "politický " azyl, i v tom nejhorším případě vydrželi rok parazitovat na kanadském státě, a i když je vrátili, doma se zatím nahromadily sociální dávky za jeden rok, slušná suma která zaplatila tu letenku, a získali tak a nádhernou dovolenou v kanadě zdarma.
A vy teď statečně bojujete s Kanadou kdo komu zakáže vstup do země. Celé je to nepochopení podstaty. Jen si hrajete své úřednické hrátky a rozšiřujete napětí mezi národy. Hnus.
27. 04. 2012 | 11:34

Občan napsal(a):

Proboah, PROČ by se měla EU hádat s Kanadou kvůli chování nepřizpůsobivé kmenové minority z jednoho z nejméně adaptovaných a z nejpodrazáčtějšího ze všech členských států?
Navíc ta EU, která v tichosti minulý týden podepsala s USA dohodu o předávání údajů o osobách cestujících do USA? (O tom se paní Roithová pro jistotu nezmiňuje).

Když budu chtít jet do Kanady, tak si holt to vízum koupím. Horší je, že se nemohu svobodně rozjet do Švýcarska, které je součástí Schengenu a některých dalších struktur EU, a hledat si tam práci. A ačkoli Švýcary chápu, vadí mi jejich postup.
27. 04. 2012 | 11:42

Martin napsal(a):

Myslet si že ratifikací fiskální dohody by za odměnu třeba taková Velká Británie, Francie a Německo vypověděli Kanadě bezvízový styk, je skutečně produkt hodný chovanců Chocholouška.
Každý moc dobře ví, že by se na nás ohledně víz z vysoka **** tak jako tak a navíc máme jasné historické zkušenosti z roku 1939.
27. 04. 2012 | 11:43

Luba napsal(a):

Já bych do Kanady moc nešťoural ...

Blíží se doba, kdy budou mnozí z nás, demokraticky smýšlejících, žádat Kanaďany o politický azyl.
27. 04. 2012 | 11:45

PepaS napsal(a):

Myslím, že paní autorka je v myšlení trošku pozadu . Protože nepodepsání dohody , kromě ukojování ješitnosti Klause, porože bez jeho požehnání se Nečas k ničemu neodholá , je svým způsobem i částečně reakcí na to jak se Evropská unie chová ke svému členu /ČR/.. naprosté ignorování jeho zájmů a nepodpoření naší věci s Kanadou. Proto je třeba se zamyslet nad tím zda unii v čemkoliv podporovat.
27. 04. 2012 | 11:49

Pamětník napsal(a):

Copak Lubo - bojíš se že se u nás zase bude muset pracovat a žít morálně a slušně.??? Ano, můžeš v Kanadě žít na sociálních dávkách, stejně jako ti cigáni kvůli kterým ten problém s Kanadou máme. A myslím že po takových jako ty tu nikdo brečet nebude
27. 04. 2012 | 11:50

aviatik napsal(a):

Paní doktorka se rozhodla zviditelňovat na závažných mezinárodně politických tématech.
V době, kdy se její rodná partaj nezmotala ani na 5% nutných k zasedání ve sněmovně, chce rozpoutávat přes Atlantik kampaně oko za oko, zub za zub (jako pravá křesťanka) a poučovat nezávislé soudy v suverénní zemi, které zloděje smí zavírat a které ne.

Domnívá se, že všichni nahlédneme, jak je nám takových politiků jako ona třeba.
Nemusí se namáhat, my už to dávno vidíme.

PS: Nedočkavě čekám závěrečný díl trilogie "ČR poučuje svět", nemohu se však usnést na tom, o čem asi bude. Vychází mi to 50:50 Sýrie-Írán.
Možná tedy oboje najednou? Po "odvetě" by mohlo přijít "udeřme tvrdě".
27. 04. 2012 | 12:19

český maloměšťák napsal(a):

Luba
Pokud tam neodjedou takoví jako " Pamětník" ...tak to není až tak moc od věci.
Vaše úvaha.

JInak to bude skutečně pohroma - pokud Kanaďané budou čelit odvetě ze strany Kraďostánu Klausoidního - ve směru obstrukcí pří imigraci a tusristice.
To budou masové bouře v ulicích Toronta, Vancouveru, Ottawy....

Eh, cožpak ale Kristus neřekl, že se má nastavit druhá tvář, milá paní kandidátko na prezidenta - za K/křesťanská/ DU- ČSL.
Eh - ano, taky demokratická a především lido-demová, já zapomněl...ano, ano...v hospodě to tak bývá - já tě čajznu kríglem - ty mě židlí.

Mimochodem - milá kandidátko přítomná, doufám, že neúspěšná kandidátko budoucí...věcný důvod k tomu odvetnému optření je jaký ?
Jaké máme potíže s kanadskými občany , kteří přicestují do ČR ?

Můžete nám to sdělit ?

To už není politika, milá kandidátko - to je čirá ukázka politikaření.

Problém je na straně Kradistánu - ne Kanady.

Ale jistě na modus pomsty spousta lidí slyší - nějaký hlásek to přihrát může.
Jsou to ale hlasy, co stojí za hovno.
27. 04. 2012 | 12:29

zemedelec napsal(a):

Paní Roithová.
Není to špatný nápad,tlačit na Kanadu,aby zrušila vízum pro naše občany.Kdyby to náhodou vyšlo a vystěhovalo se 100.000 Romů,možná ba i stouply preference.Takhle jste pořád v mínusu.
27. 04. 2012 | 12:33

krajan napsal(a):

Cromwell 11:34
Naprostý souhlas.Nemám, co bych dodal.
27. 04. 2012 | 12:41

jolly bachelor napsal(a):

Občane
Divil byste se, ale Češi mívali ve Švýcarsku docela dost příznivců.
Ještě z dob, kdy sice v Ženevě zasedala Společnost národů, ale Švýcarsko si svým statutem nebylo v evropském eintopfu tak úplně jisté.
A na československou diplomacii pohlíželo se sympatiemi.

Jeden švýcarský ředitel velké evropské banky při konferenci u příležitosti jejího příchodu k nám vzpomínal, jak mu jako malému klukovi ČSR imponovala jako vzor malé země, která se dokázala obhájit jak hospodářsky, tak politicky.
To se v roce 1938 trošku změnilo.

Ale ani dneska není není až tak jednoduché ve Švýcarsku přijít s takovou legislativou, která se vám oprávněně nelíbí. Má spousty docela hlasitých odpůrců.
Navíc, druhou (tu víc podělanou) stranu klacku v tomto případě držíme my. Kdybychom se svým politickým svinčíkem a politiky vyvolaným pádem do vývrtky sami nedeklasovali, nebyli bychom na takových seznamech.
27. 04. 2012 | 13:04

kvílení vztekem zchvácených důchodců s napsal(a):

krví zalitýma očima

Přecejen se našel jeden, co chce Roithovou za prezidentku. Nebaví mě počítat nakolik v 429 klikancích představuje statistickou chybu.
27. 04. 2012 | 13:30

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Slušní lidé si holt ta víza zaplatí, velcí gauneři i malí darebáci též, jen Cikáni mají kvůli své fyziognomii smůlu. Možná to byl záměr, každopádně to zavání kolektivní vinou, papírově to jsou Češi, kteří zneužívají co se dá a parazitují na každém společenství (omlouvám se těm slušným). Trpět za to musíme všichni. Kanaďanům ani Švícarům se nedivím, mají s námi všelijaké zkušenosti.
27. 04. 2012 | 13:37

mik napsal(a):

Pani Roithova
za situaci z vizovou povinnosti do Kanady muze jen a jen ceska vlada svou podporou ruznych nacionalistickych pochodu a skrytou ci vice ci mene otevrenou diskriminaci cikanu zadnych romu rom je jedna vetev cikanu vytvarenim satelitu na okraji mest seskupovani neprispusobivych dohromady se jen a jen zvysuje nenavist mezi cikanskym obyvatelstvem a bilymi ano jsou cikani co kradou biji se prepadaji nepracuji a chodi na socialku pro davky nikdo se nevyzna lepe v zakonech o moznych socialnich prispevscich jako cikan a nikdo si je nemi lepe vydobyt moc rad bych dreba vedel kolik cikanu nedostal v novem nesmyslnem Drabkovem systemu penize ale to bych moc odbocoval ... jsou cikani kteri pracuji ziji sporadane deti jsou slusne ciste chodi do skoly a lide je maji radi kde ? V CR ne dokonce ten stat ji poskytne pomoc a udeli jim i obcanstvi Tenkrat pri tom zavedni viz tusim byla u moci urednicka vlada v cele s Fiserem Pan Fischer nevedel co Kanada deklarovala dlouho dopredu ? Nevedel to ani ministr zahranici ? Proc se do posledni chvile oblbovali lidi a porad se tvrdilo ze viza nebudou ? a pak mely cestovni kancelare a lide co cestovali v te dobe do Kanady obrovske problemy,,, a ted dal...proc by EU bojovala za CR kdyz zvenci vsichni vidi ze CR nic pro napravu situace nedela ..myslim tim cikanske a bile souziti ,,je to i o zakonech samozrejme a kdyz verejne vystupovali takovi lide jako Janackova nebo Cunek a postupne jsou dalsi afery tak se neni co divit ,, a nejde jen o cikanskou otazku CR v cele s Klausem a Necasem haze klacky pod nohy Bruselu a EU soustavne ,, vydirani EU pri podpisu LS vymysleni si nesmyslnych vyjimek ted zase fiskalni dohoda 25 statu podepsalo Cesi si postavili hlavu,,, Cesi se snazi potopit euro jakmile je nejaky problem v EU tak se Cesi vzdy postavi na stranu odpurcu Bruselu a co snizovani pracovnich povoleni ve Svycarsku... ? Proste kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a kdyz nechce tak nemuze chtit aby mu vlci pomahali v USA si i ti americani co nemeli v lasce cernochy uvedomili okolnosti a cernoch byt misenec se stal prezidentem zda se vam realna predstava ze by 50000 cikanu navrhlo kandidata na prezidenta v CR ?
27. 04. 2012 | 13:47

ALT napsal(a):

To kokoshka,
mě by celkem vyhovovalo kdyby
cz byla stejně bláznivá jako
Švýcarsko :-)

jinak mi obsah článku připomíná
chování dítěte které vidí něco
nepříjemné -
zakryje si oči
nevidí problém
problém není
27. 04. 2012 | 13:53

Občan napsal(a):

To Jolly Bachelor:
Vím. Proto jsem napsal, že Švýcary chápu.
A opravdu je chápu - byť je zrovna jejich prosperita DNES založena především na praní špinavých peněz jejich bankovním systémem. Nicméně prosperují a není žádný důvod nechat se o prosperitu připravit sociálním dumpingem a růstem nezaměstnanosti "domorodců", který by tam s východoevropskými gastarbeitery přitáhl. To opatření přijali oprávněně a na základě negativních zkušeností - kéž by se naše vlády již dávno zachovaly stejně.
Potud tedy mám pro ně pochopení. Ale vadí mi ten způsob a to, že se začali chovat jako Velká Británie - z EU si brát jen to výhodné a zbytek nechat na ostatních. Klasické hokynářské vyžírkovství a chytrýskovství...
27. 04. 2012 | 13:54

VP napsal(a):

Netušil jsem, že naším národním zájmem je, aby Kanaďané museli mít při cestě do EU27 víza.
27. 04. 2012 | 14:09

Řekněte své ženě, zeleninu denně ! napsal(a):

Krásný ideál EU: Jeden za všechny, všichni za jednoho !
A praxe? Košile bližší než kabát !
27. 04. 2012 | 14:12

aga napsal(a):

Paní Roithová domorodcům cinká před očima skleněnými cinkrlátky, za které by měli prodat tělo i duši evropskému molochovi..
27. 04. 2012 | 14:15

aga napsal(a):

.. zda se vam realna predstava ze by 50000 cikanu navrhlo kandidata na prezidenta v CR ?..

Konečně svěží nápad. Holomek na Hrad! A Vlk zpět do funkce! Ať je konečně jasno!
27. 04. 2012 | 14:21

aga napsal(a):

A mezitím, co paní Roithová léta řeší vízovou povinnost s Kanadou:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/senat/Senatori-schvalili-EU-zaplatime-miliard-kolik-jen-chce-Navrh-si-pry-ani-neprecetli-230665

Čirá beznaděj.
27. 04. 2012 | 14:32

honolulu napsal(a):

Cromwell i Sasek z Jihlavy maji pravdu.
Proc zadny politik to nerekne nahlas ? NIKDO nema rad Cikany a nikdo je nechce...
Cesi byli v Kanade vzdy vitani pro jejich pracovitost a ceska posrpnova emigrace byla v Kanade velmi uspesna.
(Znam osobne dva milionare, kteri odesli po prichodu Rusu do CSSR s malym kufirkem pradla.)
NEZNAM vsak jedineho ceskeho Kanadana, ktery nema dva domy. V cervenci se cesti Kanadane rozjedou do prirody a zacinaji dovolenou (Canada day) velkou hostinou. Vetsinou pecou prase v prirode. Je tam krasne a Toronto je moc fain mesto. Co do velikosti je na tom stejne jako Atlanta nebo Chicago.

Tato velka, bohata zeme je prazdna na sever od nasich hranic, 150 mil +/-. Restaurace jsou vyborne. Kanadanky jsou hezke a pratelske. Je tam nejvetsi knihkupectvi na svete. (Edward Str.) Ale je tam i ulice, ktera kazdeho normalniho chlapa vydesi. Jmenuje se Yorkville Str. a nejaci zivocichove tam maji oranzove a fijalove vlasy. Oni si tam v tom Toronte potrpi na vsechny druhy kultury. To je zajimave stimalativni mesto a jejich zeme je v lete krasna. V unoru to tam stoji za hov.o, ale Kanadane vzdy utecou na Floridu ci do Arizony. Potkavame jich hejna na silnici a pozname je podle oznaceni auta.

Sasku z Jihlavy zavez svoji pani na 3 tydny do Toronta ! !
Tedka hnedka ! Cerven - Cervenec. To, ze se Cikani nechytli ani v tak bohate zemi je jejich hanba.
27. 04. 2012 | 15:22

Fialenka napsal(a):

Do Kanady se chystám a vízum mi nevadí. Ani bych ho nezaváděla na oplátku Kanaďanům.
27. 04. 2012 | 15:31

Jáchym napsal(a):

aga napsal(a):
".. zda se vam realna predstava ze by 50000 cikanu navrhlo kandidata na prezidenta v CR ?.."
****
No a to si fakt myslíte, že by se mezi 50 000 průměrnými Cikány (Aboriginci, Eskymáky)nenašel ALESPOŇ JEDEN intelektuálně i morálně méně zatouchlý než Havel a Klaus či svěžejší v hledání politicky relevantních témat než, s odpuštěním, Zuzana Roithová?

Já myslím, že by se mnou po dvou stopečkách slivovice souhlasila i Sylvie !
27. 04. 2012 | 16:28

aga napsal(a):

Jáchym

To byla citace z příspěvku výše. Můj byl až ten návrh na prezidentskou kandidaturu pana Holomka. Jdete do podpisové akce?
27. 04. 2012 | 19:09

Frante napsal(a):

Cromwell
"Ten problém je přece v tom, že živíme v Evropě a asi i na Americkém kontinentu spoustu parazitů, kteří nepracují ale využívají sociální dávky"

To jste jako myslel že když je nebudeme živit tak oni nebudou utíkat? Neutíkali by spíš ještě rychleji? Co myslíte?

Stalo se to protože své nepřizpůsobivé naopak 1. buď živíme málo, že mají potřebu utíkat, nebo 2.protože jim dovolíme odejít/odletět, nebo 3.protože má Kanada potřebu o imigranty pečovat, místo aby je poslala obratem zpět.

Který z bodů 1. 2. 3. by měl být napraven? Živit je ještě víc je nesmysl. Zavést opatření proti vycestování - zavřít hranice a žádat na našich úřadech o povolení do rozvinutých zemí je taky nesmysl. Takže vidím jako jediné možné řešení -Kanada musí přehodnotit imigrační politiku.
27. 04. 2012 | 19:38

Jáchym napsal(a):

Aga 19:09

Pan Holomek je nejspíš příliš inteligentní, než aby kandidaturu přijal :-)

A co se týče Vlka - Duka je mnohonásobně horší a ďábludík schopnější:
S Kalouskem přímo pekelný tandem!
27. 04. 2012 | 20:30

Pompeius Magnus napsal(a):

Takový pěkný článeček, jak si Vy, šikové holky a kluci v Bruselu hrajete na politiku. Chodíte na ty obídky, setkáváte se v různých panílcích, konáte rozpravičky, tahle řekne to, ta zas ono, pak se jde na kafíčko a pak zase na večeřičku. Paní Roithová, vy v tom Bruselu přece NIKOHO nereprezentujete. Vy jste tam proto, abyste si vylepšila svojí kariéru a nahrabala si euračky a diety za tu Vaší stafáž. A ty Vaše vyprávěnky.............
28. 04. 2012 | 06:10

buldatra napsal(a):

Vůbec se Kanadě a Švýcarsku nedivím.
Bohaté státy jako Švýcarsko a Kanada jsou bohaté mimo jiné i proto, že si své bohatství umí chránit.
A jak to dělají, vidíme v praxi a tak by bylo moudřejší se od nich poučit, než kverulovat a vymýšlet trapnou pomstičku.

Proč se od nich nechceme poučit, je pro mě záhadou. Nejsme na tom tak dobře, abychom poučení nepotřebovali.
Nepoučitelnému nezbývá, než neustále rýt držkou v zemi. Komu to prospívá?
28. 04. 2012 | 08:17

Fialenka napsal(a):

Ale to že mi ta víza nevadí, neznamená, že nevítám snahu a úspěch paní europoslankyně. Naopak. Je příjemné vědět, že za námi Evropa stojí a že si na nás hned tak někdo netroufne.
28. 04. 2012 | 17:09

Milan napsal(a):

Vízová povinnost do Kanady ja smutná záležitost,ale dá se s tím žít.Bude se to těžko řešit v náš prospěch.Znal jsem jednu rodinu ,kde dva její členové žili v Kanadě na sociálních dávkách a nebyli to Romové ,dokonce si tam pozvali i svou matku na výlet.Už jsou několik roků oba v Česku.Neuspěli,jen to zkoušeli a využili možnosti kanadského soc. systému.Prostě máme některé spoluobčany,kteří dovedou využívat soc.systém i v cizí zemi.Kanada má jistě přehled o zneužívání systému podle národností a zřejmě není pro nás příznivý.
28. 04. 2012 | 17:30

Jáchym napsal(a):

Podařilo se mi objevit čerstvý článek, který s mimořádnou naléhavostí řeší zásadní procedurální problémy, související s kandidaturou paní doktorky Roithhové na post prezidentky tuzemska:
http://zena.centrum.cz/bydleni/grafika/2012/04/25/je-tady-cas-salatu-xx-tipu-ktere-se-vam-hodi/#14
28. 04. 2012 | 19:06

Medikolog napsal(a):

Do Kanady od nás táhli ve značné míře parazité. Kanaďané nezavedli vízovou povinnost proti nám, ale jako sanitární opatření.... Měli bychom si z Kanaďanů vzít příklad.
29. 04. 2012 | 23:51

Tommy napsal(a):

Tak jak to s tím eurovalem je, paní Roithová?

Pokud je to jen opakování již existujících dohod (jak se nám mnoho eurokratů včetně Vás snaží namluvit), zajímalo by mne proč je nutno je znovu schvalovat. Nota bene když ten slavný "pakt stability" nebyl dodržován ani samotným Německem (v tom okamžiku se řeklo že ta pravidla vlastně neplatí).

A pokud tedy euroval zavádí další (nová) pravidla, kde jsou ty sliby že se do Bruselu nebudou předávat další a další národní pravomoci? Ale jistě, úředník si především musí vyrábět další práci - direktivy a nařízení, tu o velikostí klecí pro slepice, tu o množství slunečního svitu.

Kde jsou ty doby kdy racionalitu ekonomických rozhodnutí v jednotlivých státech hájily centrální banky (např. v Německu Deutsche Bundesbank). Jak jinak to nazvat než že se z kozla (politiků a úředníků v Brusleu) dělá zahradník (v oblasti ekonomie)?
30. 04. 2012 | 02:24

Tommy napsal(a):

Ale zejména ...

Proč bychom měli poslouchat stesky že se domáháme solidarity aniž bychom sami chtěli být solidární? Zaprvé Kanada zavedla víza v roce 2009, euroval se řešil na konci roku 2011. To jsou minimálně DVA ROKY. Je evidentní že EU nemá zájem v tomto cokoliv podnikat, svádět to na "nedostatek solidarity ze strany ČR" není nic jiného než blábol.

Zadruhé - jak je zavedení víz srovnatelné s eurovalem, což je dle mého názoru iracionální a nefunkční systém který vůbec nic neřeší? Znamená to že kdyby EU schválila že 2+2=5 tak my v rámci solidarity s tímto musíme souhlasit?

Prostě krize ukázala že měnová unie nemůže existovat bez fiskální unie, což de facto znamená bianco šek pro některé méně výkonné státy a přelívání peněz z jedné části unie do druhé. O ničem jiném euroval není, byť je to jen první krok.

BTW osobně mi zavedení víz do Kanady nijak nevadí - celkem Kanadu i chápu proč to udělala, stejně jako chápu důvody proč někteří Romové do Kanady odjížděli.
30. 04. 2012 | 02:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy