Ztráta soudnosti a výsměch soudům

01. 01. 2013 | 20:00
Přečteno 43754 krát
Václav Klaus využil svého práva a udělil milost stovkám a tisícům souzených a odsouzených.

Rozsah amnestie nechává Ústava na prezidentovi a je na něm, jakou míru soudnosti projeví. V daném případě se na svobodě vedle pachatelů dopravních nehod ocitnou i lidé, kteří mají na svědomí úmyslné trestné činy a například také tři manažeři bývalého H-systému, tedy skupiny, která se stala symbolem organizovaného okrádání občanů. Jejich omilostnění navíc přichází krátce poté, co Nejvyšší soud vyhověl podání nejvyššího státního zástupce JUDr. Zemana a rozhodl, že tresty za vytunelování H-systému byly nepřiměřeně nízké. O soudnosti se tedy opravdu nedá mluvit.

Prezident oznámil svou první hromadnou amnestii v posledním novoročním projevu, v němž současně uvedl, že „skutečnou změnu může přinést návrat ke starým dobrým hodnotám, tradicím, návykům, ale i povinnostem, které pod heslem modernosti a pokroku tak nezodpovědně znevažujeme a opouštíme.“ Já osobně považuji za jednu ze základních hodnot demokratické společnosti spravedlnost – Václav Klaus jí ale dal „na frak“; tisícům poškozených znemožnil domáhat se na někdejších manažerech H-systému odškodění a zastavil procesy, v nichž se rozplétala klubka zákulisních dohod a padala jména lidí typu Miroslava Šloufa a dalších „kamarádů kamarádů“.

Dokážu pochopit, že viníci neúmyslných dopravních nehod v době přeplněných věznic a rozpočtových škrtů prospějí společnosti daleko víc, když budou pracovat a starat se o své rodiny. Nedokážu pochopit a ani se smířit s tím, že amnestie Václava Klause osvobodí tuneláře a protagonisty korupčních kauz v době, kdy se jejich oběti ještě dovolávají spravedlnosti. Udílení milostí považuji za pravomoc, jíž by měl prezident využívat velmi uvážlivě v případech, kdy pro ni hovoří humanitární či morální důvody. Pokud Václav Klaus o něčem uvažoval, výše uvedené důvody to nebyly – komu chtěl na poslední chvíli v úřadu posloužit uvidíme, až bude jasné, kdo všechno unikne trestu, spravedlnost to ale určitě nebyla.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Luba napsal(a):

Nesouvisí Klausova amnestie s tím, že je jeho manželka nějak zapletena do kauzy H-systému?
01. 01. 2013 | 20:07

český maloměšťák napsal(a):

Škoda že to tenkrát Hnízdil s ostatníma nedotáhli do konce. Respektive že nedostali šanci dotáhnout to do konce.

Apropo - v USA dostal jeden za vykradení emailu trest natvrdo.
V Kraďákově se v médiích objevily názory, že tenkrát měli kvůli spiknutí zavřít Hnízdila. Kterému vykradli poštu.
Tato společnost je nemocná. Bohužel ji léčí psychopati - psychiatři na to bohužel nečinně zírají.

Troufám si tvrdit, že Roithová či Fischerová by amnestovaly buď lidi těžce nemocné nebo ty, co se doma musejí o někoho postarat.
(Schwarzenberg naopak tuto amnestii uvítal - že prý máme moc vězňů.)

Lidi - nevolte za prezidenta zase psychopata - dyť vás vaše děcka budou mít za grázly a pomatence !!
01. 01. 2013 | 20:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Mně to připadá jako pomsta národu za malou vděčnost a nedostatečný obdiv k jeho veličenstvu. Dovedu si představit, že lidé jako Chvalovský, Trepišovský a podobné typy "šibalů" tuto laskavost nějak ocení, nejlépe tržně.
Václav Klaus ovšem té spravedlnosti pořádně natrh´ roucho a nám vzkázal, abychom si trhli nohou.
01. 01. 2013 | 20:17

Al Jouda napsal(a):

Když ono dát několka set odsouzeným milost ze skutečně humanitárních důvodů by dalo moc práce :))))))
01. 01. 2013 | 20:19

K.Bukovský napsal(a):

Pěkně napsané...
01. 01. 2013 | 20:20

Luba napsal(a):

Je to jasné ...

Klaus zakládá novou stranu!

Napřed kupónovka. Teď amnestie.
Je to logické. Inu, Václav Klaus je konsistentní.
01. 01. 2013 | 20:31

kuklík napsal(a):

Celý Klaus, ono je zde toho bordelu málo ...dáreček pro jeho nástupce
01. 01. 2013 | 20:33

David napsal(a):

"...Já osobně považuji za jednu ze základních hodnot demokratické společnosti

spravedlnost

– Václav Klaus jí ale dal „na frak“; tisícům poškozených znemožnil domáhat se na někdejších manažerech H-systému odškodění a zastavil procesy, v nichž se rozplétala klubka zákulisních dohod a padala jména lidí typu Miroslava Šloufa a dalších „kamarádů kamarádů“. ..."

------------------

Služebník satana ještě na poslední chvíli odvedl špinavou práci. Prostě po něm potopa.

Čert si ho už vem!

To je jen další útok na spravedlnost. Myslí tady vůbec někdo na ty poškozené???????????????? Jakou ti mají "amnestii"????????????????

---------

"...Nedokážu pochopit

a ani se smířit

s tím, že amnestie Václava Klause osvobodí tuneláře a protagonisty korupčních kauz v době, kdy se jejich oběti ještě dovolávají spravedlnosti...."

--------

Čert si ho už vem!
01. 01. 2013 | 20:42

No coment napsal(a):

Tuneldědek nám nadělil pěkný novoroční dáreček. Hezky ta třináctka začíná (ne že bych byl pověrčivej). Ať se postaví Klaus před ty lidi, které ty tisíce kriminálníků okradli (vykradli auta, byt atd.) Vyloženě vymazal práci mnoha polcistů. Děkuju Ti Tuneldědku
01. 01. 2013 | 20:43

Martin napsal(a):

Pokud je něco výsměch, tak udělení směšně nízkých trestů gaunerům z H-Systému, pakliže se rozkrade 1 000 000 000 Kč měly nepochybně padnout nejvyšší možné tresty a to amnestie neamnestie. Obviňovat za to Klause je skutečně mimořádně hloupé, správné tvrzení zní, že díky směšně nízkým trestům se gauneři z H-Systému dostanou rychle zpět na svobodu.
01. 01. 2013 | 20:44

No coment napsal(a):

ad David

Slovy Karla Janečka: "Klaus je stoprocentní Zlojed". Prostě nula jako vyšitá.
01. 01. 2013 | 20:46

Kanalnik napsal(a):

Skvele napsano. Tohle je uplne stejny vysmech jako byl ten, kdy se komunisticti karieristi premenili v pseudopodnikatele, vesele privatizovali, a nic je nepostihlo. Tuhle amnestii povazuji za zcela nechutne plivnuti do tvare vsem slusnym lidem v teto zemi a je to ukazkova symbolicka tecka za vladnutim Vaclava Klause.

Ted me omluvte, jdu blejt, protoze tohle je opravdu hnus.
01. 01. 2013 | 20:54

Hloupý Honza napsal(a):

Opravdu se nemohu zbavit přesvědčení, že je amnestie ušita pro něčí zájem.

Klaus neměl sebemenší důvod ji vyhlásit. Proč ji neuděloval v minulých letech, no protože si těžký populista a narcistický egocentrik a egomaniak nehodlal rozhněvat národ, kterým chtěl být tolik milován, více než byl Havel, proto se proti němu i v otázce amnestie tolik vyčleňoval. Nemohl si dovolit ani na počátku, ani v půlce, či v závěru svého prezidentování, aby ho osvobození nějakého jeho kamaráda, či kamaráda jeho dobrého kamaráda, či vlivného kmotra pod rouškou hromadného odpustku nějak ve funkci prezidenta ohrozilo, neb si u veřejnosti budoval image pozitivní negace Havla. Nemohl přeci udělat něco, co u svého předchůdce sám tolik odsuzoval a co bylo nadto společností, jenž měla jinak Havla v oblibě, samo přijímáno velmi špatně, Havel, neHavel. Pro blaho budování vlastní glorioly v celém průběhu své funkce, musel Klaus, chtě nechtě, hodit zřejmě pár profláknutých kamarádíčků přes palubu a nechat je svému osudu, obětovat pár pěšáků, možná jednoho střelce, či dokonce věž, aby chránil .... sám sebe, krále, avšak nyní už nemá co ztratit, už se o nic nemusí snažit, přetvařovat se, sbírat prezidentské smajlíky a plusová znaménka u veřejnosti, je konec hry, game over, teď už mu nic nebrání popustit otěže prezidentských pravomocí naplno, užívat jejich výhod a možná splácet i staré službičky a dluhy.

Takže opravdu jen krátký čas ukáže, co bylo přesným důvodem Klausova sociálně-humanitárního obrození a prozření a která z velkých ryb čirou "náhodou uvízne" v osvobozující síti jeho amnestie, upletené zřejmě někomu na míru. Klaus nedělá věci jen tak.
01. 01. 2013 | 20:57

zdarv napsal(a):

To bylo plků, že milostmi je třeba šetřit a udílet je jen zcela výjimečně. Nejvyšší tunelář takto ještě před svým odchodem z úřadu pro své kumpány zhasnul světlo.
01. 01. 2013 | 21:01

Holík napsal(a):

Luba:

Tady jde o to, že on se v roce 2004, že žádnou Amnestii udělovat nebude, jak dnes zaznělo na TV NOVA (na přímý dotaz). Dnes vidíme, jak byl tehdy upřímnej. To už je pokolikáté, kdy se ukázalo, že nedodržel slib. Tak si člověk táže, že na těch bezcitných psychopatech v horních patrech něco bude.

Ryba smrdí od hlavy: http://fishead.cz/o-filmu
01. 01. 2013 | 21:03

zdarv napsal(a):

Václav Klaus definitivně ukázal, že je ztělesněním zla a je vědomě či nevědomě Satanův nástroj.
01. 01. 2013 | 21:04

No coment napsal(a):

ad Hloupý Honza

To je přesně ono - že Klaus tou Amnestií může skrýt udělení milosti nějakým svým spřízněným kamarádíčkům. Tou Amnestií se to zneviditelní, resp. na to nebude tak vidět. Kdyby to měl udělit individuálně, měl by větší problémy. Třeba mu křivdím, třeba mu o kamarády nešlo. Třeba. Každopádně už končí, takže to mohl napálit. Jen aby se nepřepočítal a masa lidí netáhla na Hrad:-)
01. 01. 2013 | 21:08

mb napsal(a):

Prezident oznámil svou první hromadnou amnestii v posledním novoročním projevu, v němž současně uvedl, že „skutečnou změnu může přinést návrat ke starým dobrým hodnotám, tradicím, návykům, ale i povinnostem, které pod heslem modernosti a pokroku tak nezodpovědně znevažujeme a opouštíme.“ Já osobně považuji za jednu ze základních hodnot demokratické společnosti spravedlnost – Václav Klaus jí ale dal „na frak“; tisícům poškozených znemožnil domáhat se na někdejších manažerech H-systému odškodění a zastavil procesy, v nichž se rozplétala klubka zákulisních dohod a padala jména lidí typu Miroslava Šloufa a dalších „kamarádů kamarádů“.

KLAUS DÁVÁ NA FRAK SPRAVEDLNOSTI VÍCE A DÉLE NEŽLI 20 LET ...
01. 01. 2013 | 21:15

Kanalnik napsal(a):

Nabizi se otazka: lze stihat prezidenta za velezradu pouze behem jeho funkcniho obdobi, nebo i po te, co to obdobi skonci?
01. 01. 2013 | 21:18

Ares napsal(a):

S amnestií mám celkem problém.

Nevím jak je to u nás, ale podle amerických filmů, pokud pomůžete v USA uprchnout vězni, stáváte se automaticky spoluviníkem všech zločinů, kterých se na útěku dotyčný dopustí.

Možná by bylo dobré zavést tohle na amnestie a milosti u prezidenta. Tedy když pustí na svobodu „zločince“, bere tím na sebe spoluodpovědnost za všechny jejich zločiny po dobu, kterou by jinak strávili ve vězení.

Je pravda, že Havel by v takovém případě dostal trest smrti nebo doživotí hned v roce 1990 za jeho první amnestii. Na druhou stranu dopomohl na svobodu přes 20 000 tehdejších vězňů. A byl tedy přímo odpovědný za celkem dost vražd nemluvě o jiných zločinech. Takže proč ne?

Člověk by měl nést nějakou zodpovědnost za vlastní rozhodnutí. Když tomu tak není, tak z toho většinou nic dobrého nevzejde.
01. 01. 2013 | 21:22

mb napsal(a):

kanálník se zeptal: Kanalnik napsal(a):
Nabizi se otazka: lze stihat prezidenta za velezradu pouze behem jeho funkcniho obdobi, nebo i po te, co to obdobi skonci?
01. 01. 2013 | 21:18

... tak víteco ... Klaus vyzývá k návratu k tradičním a osvědčeným hodnotám, postojům a činům ...

pro české země, jest nejtradičnějším prostředkem prostředek defenestrace .... jest to rychlejší, účinnější a funkčnější než hypothetická velezráda ...

... zdravím srdečně ...
01. 01. 2013 | 21:38

Kanalnik napsal(a):

mb - no to mate asi pravdu... timhle krokem se Klaus v mych ocich postavil po bok Saddama a Kadafiho - neverim totiz, ze nemel vykalkulovano komu tato milost pomuze... timhle krokem jednoznacne potvrzuje svoje manipulativni, totalitarske diktatorske sklony... jeste ze jsme v Evrope a ne na blizkem vychode ci Africe, tam by mel prilezitosti se projevit mnohem vic

mozna ze mi emoce zatemnuji mozek, ale timhle me Klause neuveritelne nas@ral
01. 01. 2013 | 21:44

jenicek napsal(a):

Obávám se, že problém není v Klausově amnestii, ale v naší neschopnosti zloděje odsoudit v rozumném čase. Ono když to tahání po soudech trvá 10 let, tak se tam ta spravedlnost začíná ztrácet, málokdo si pamatuje o čem ten soud vlastně pak je. Spravedlnost má být rychlá, jak kvůli obětem, tak zločincům.
A řekl bych, že amnestie se týká jen trestního práva, v občanskoprávních sporech lze škodu dál vymáhat. A to si zas myslím, že by prezidentský kandidát měl vědět...
01. 01. 2013 | 21:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvek vykazující znaky tzv. tapetování (opakovaně a pod různými blogy publikovaný text).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 01. 2013 | 21:51

kristus napsal(a):

Zloděj pouští zloděje.
01. 01. 2013 | 21:56

HM napsal(a):

nechápu proč se tolik všichni čertí amnestie je jedna z pravomocí prezidenta a je jen na něm a právnících jak velká ta amnestie bude. Vzhledem k tomu, že se jedná o výročí samostatné ČR, tak ta amnestie se nevymyká běžným zvyklostem v jiných zemích. V Německu, Francii a v Rakousku se uděluje pravidelně při určitých příležitestech
01. 01. 2013 | 21:57

Petr z Tábora napsal(a):

Paní MUDr Roithová má plným právem na amnestie jiný názor než pánové Havel (3x) a Klaus (1x). Jen by jim měla přiznat stejné právo a mohla by tedy volit střízlivější tón. Pokud se vyhlásí amnestie, tak podle jejích pravidel jsou vždy osvobozena jak ta masa bezejmených tak i pár mediálně vděčných osob.Pokud by se kritéria amnestie příliš zúžila, tak by amnestie ztratila praktický význam. Nebezpeční zločinci zůstanou nadále ve věznicích. Je třeba bohužel vždy odlišovat pojem justice a pojem spravedlnosti. Divíme se některým rozsudkům, divíme se některým amnestovaným, spravedlnost není. Alespoň se uleví přeplněným věznicím.
01. 01. 2013 | 21:58

Maximus napsal(a):

Nastavení "ochrany" zavedených elit v Česku sestává ze čtyř stupnů, které má pod kontrolou:

1. Policie, která vyšetřuje jen to co se má.....
2. Státní zastupitelství, které zahlazuje co je třeba...
3. České soudy, které soudí podle zadání a přání ....
4. Presidentská amnestie - poslední stupeň ochrany....
..........................................................

Podpůrný mezistupeň:
5. BIS a spol. - poskytují spec. služby pro tuto elitu
..........................................................

Nutné podmínky, aby výše uvedené platilo pro tuto elitu:
1. Máte hodně peněz.....
2. Jste významný politik či kmotr nebo lobista......
3. Jste na určitém vlivném mocenském stupni resp. pozici..
4. Patříte do nějaké vlivné skupiny či jí nějak sloužíte

Klondyke 1890 = ČR 2013 !
01. 01. 2013 | 22:00

Midori napsal(a):

Staří Římané měli své Caliguly a Nerony, my máme své Vašky. Kdo to po nich jenom dá dohromady?
01. 01. 2013 | 22:01

Midori napsal(a):

Petr z Tábora: ... alespoň se uleví přeplněným věznicím.

Ulevilo se po Havlově amnestii? Vašemu argumentu silně nedůvěřuji, je to argument "z nouze cnost".
01. 01. 2013 | 22:06

Josef Š. napsal(a):

Totální ubohost ! Hajzlové patří za mříže ! Kolik lidí, policistů to stojí námahu chytit lumpa a pak dostane milost ? Styďte se pane Klaus ! Nejlépe uděláte když emigrujete. Protože nastane období vyhánění šmejdů z politiky.
01. 01. 2013 | 22:07

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Paní Roithová,

je to jinak: myslím, že pod pojmem "spravedlnost" si pan Klaus představuje něco jiného, než průměrný člověk. Pokud tedy vůbec něco. Jeho žebříček hodnot je prostě jiný.

Bohužel z titulu své funkce měl obrovské možnosti, jak nám svůj zborcený žebříček hodnot prezentovat. A důsledky se dostavují.
01. 01. 2013 | 22:07

mb napsal(a):

kanal ... jste věřící nepletu li se ... je li bůh s námi, kdo proti nám ... ???

klaus je prostě boží dopuštění ... šalom ...

přeju vám štastný a veselý nový rok ...
01. 01. 2013 | 22:08

kuklík napsal(a):

To je fofr s provedením, všichni pracují 24 hodin denně, aby ty zloději nebyli ve vězení ani o minutu déle než je nezbytně nutné...
A což takhle stejným tempem přidat seniorům pár korun, aby si mohli koupit alespon základní potraviny...
01. 01. 2013 | 22:12

Khon napsal(a):

Milostivá paní Roithová si plete amnestii s milostí (polovina posledního odstavce). Byla by to legrace, kdyby...
01. 01. 2013 | 22:23

pesimisticky optimista napsal(a):

Pochopte to prosím jako poslední pozornost Klause svým kamarádům - kmotrům a lobistické špíně. Je si vědom toho, že až opustí Hrad, bude možná také potřebovat lumpy typu Janouška a jemu podobné.
01. 01. 2013 | 22:26

hnusná doba napsal(a):

Za 10 let, se mu toho dobrého moc nepodařilo ,ale touto amestii to teda pěkně po.....
01. 01. 2013 | 22:33

Chaloupka napsal(a):

Jestliže naše soudnictví pracuje tak mizerně že se lidé ani po 8-mi letech nedočkají pravomocného rozsudku, je už sama tato skutečnost výsměchem spravedlnosti. Proto mi amnestie takto se díky neschopnosti soudů tahnoucích se a nedotažených případů jeví jako rozumná protože další soudní pokračování těchto případů je jen zbytečným vytahováním peněz z kapes daňovách poplatníků. Myslím že za takovéto nedotažené soudnízmetky by měli být potrestáni soudci kteří nedokázáli odvést řádnou práci. Tím se vůbec nezastávám těch souzených lumpů . Ale odsouzení někoho po 10-ti či 20-ti letech soudních procesů to je prostě marnost nad marnost a výsměch spravedlnosti.
01. 01. 2013 | 22:34

Jan napsal(a):

Všicni máte praavdu. ž na to, že amnestie je kontrasignovaná premiérem a bez této kontrasignace by žádná amnestie nebyla. Každé kontrasignované rozhodnutí je v podstatě i rozhodnutím premiéra. Takže ano: Klaus je lojed, ale v tomto případě je stejným zlojedem Nečas.
01. 01. 2013 | 22:36

Jan napsal(a):

Všicni máte pravdu. Až na to, že amnestie je kontrasignovaná premiérem a bez této kontrasignace by žádná amnestie nebyla. Každé kontrasignované rozhodnutí je v podstatě i rozhodnutím premiéra. Takže ano: Klaus je lojed, ale v tomto případě je stejným zlojedem Nečas.
01. 01. 2013 | 22:38

weiglhájek napsal(a):

Havel pustil ven vrahy a ti následně vraždili. Klaus osvobozuje protagonisty ekonomické kriminality. Co je horší ?
01. 01. 2013 | 22:38

lada napsal(a):

jsem rad ze ji dal,i kdyz se na mne nevztahuje,ach jo
01. 01. 2013 | 22:39

Lakit napsal(a):

Ztráta soudnosti a výsměch soudům? Paní Roithová má brojit proti amnestii jako institutu (každá amnestie přeci maří práci soudů), ale ona chce jenom ze zášti nasadit Klausovi prasečí hlavu. Takže soudná není ona... což ostatně dokládá i svojí kandidaturou.
01. 01. 2013 | 22:42

Jeroným napsal(a):

Ztráta soudnosti a výsměch soudům - Konečně rozumná věta !?!
01. 01. 2013 | 22:47

jerry napsal(a):

Roitová,jděte se přebalit .....
01. 01. 2013 | 22:48

ST napsal(a):

Je to trest za to, že si od dob privatizace nechá Český národ srát na hlavu a není schopen s holí v ruce vypráskat politiky "zločince" z vrcholných postů této země.
Spravedlnost je v naší zemi nedodtatkové zboží.
01. 01. 2013 | 22:49

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Lakit:

"nasadit Klausovi prasečí hlavu"
a to jste našel kde? Nebo na to máte copyright?
Ta představa je úžasná! :-)
Paní autorko,
jste jeden ze dvou prezident. kandidátů, ze kterých asi budu volit. S Vámi jsem v zásadním rozporu pouze ohledně církevních restitucí. Stručně: majetek vrátit ano, peníze ne, a už vůbec ne nezdaněně.
01. 01. 2013 | 22:53

jarpor napsal(a):

Martin napsal(a):
"Pokud je něco výsměch, tak udělení směšně nízkých trestů gaunerům z H-Systému, pakliže se rozkrade 1 000 000 000 Kč měly nepochybně padnout nejvyšší možné tresty a to amnestie neamnestie. Obviňovat za to Klause je skutečně mimořádně hloupé, správné tvrzení zní, že díky směšně nízkým trestům se gauneři z H-Systému dostanou rychle zpět na svobodu."

Souhlas.
A jen dodám :
Spousta příspěvků, i silně vulgárních a sprostých, volá "po krvi" Klausově i těch, jež "spadnou" do amnestie.
Kolik z těch pisatelů stejně aktivně protestovalo proti justici stran "justiční spravedlnosti" k prokurátorovi jménem Karel Vaš ?

Hezkou dobrou noc
01. 01. 2013 | 22:54

ant napsal(a):

Ať žije Klaus! Je jisté, že příští prezident !nebude! lepší!!!
01. 01. 2013 | 22:57

mb napsal(a):

jarpore ... naznačujete snad, že ten, kdo oprávněně napadá Klause za jeho amnestování mafiánů z H-systému, straní zároveň Karlu Vašovi ... ???
01. 01. 2013 | 22:59

Píka napsal(a):

Rád bych slyšel názor Zemana, kterého hodlám volit za prezidenta. Zemane, projev se, abych věděl na čem jsem.
01. 01. 2013 | 23:03

JF napsal(a):

paní poslankyně Klaus je plod české úplatnosti a korupčnosti a jejím obrazem. To podhoubí je i KDU-ČSL, která Klause volila. Klaus už jen využívá své nedoknutelnosti, kterou si vybírá zisky za vaší podporu. Klaus se dobře baví a vy hezky pláčete. Klaus zas tak blbej není.

ps: to se mimojiné týká celé české politické scény
01. 01. 2013 | 23:04

hovorka11 napsal(a):

Klaus vždy stranil finančním zločincům. Vždy byl na straně finančních lumpáren včetně těch které vedly až k vraždám (umožnil podvody z DPH lehkých topných olejů).
Je si velmi dobře vědom, že toto amnestií si zajišťuje bezpečnost a odvrací od spolupracujících kmotrů hrozbu trestu.
Klaus se zcela jasně prokázal jaká je spodina společnosti.
Proti němu byli i Husák a Jakeš vzor čestnosti a inteligence...
Jakešův projev v Červeném hrádku nebyl o nic horší.
01. 01. 2013 | 23:04

sunlion napsal(a):

Jsem konsternován, že se někdo z vyšších pater odvážil neodkývnout něco, co ostatní z vyšších pater - byť a výhradami - odkývli (a pan prémiér podepsal).
Být vyšetřujícím policistou, byl bych asi teď více rozzuřený/zklamaný, než běžný občan. Trpišovský je tedy nevinný jako lilium. Neřádi vytunelovavší H-System rovněž... Lze vnímat tu spoustu slov prezidentova novoročního projevu po zveřejnění dosahů amnestie jinak než vztyčený prostředníček národu? Pan Klaus, vrchní zhasínač naší půlnoční demokracii, se předvedl ve své skutečné dimenzi a nám, prostým lidem, utřel naši protikorupční nudli...
01. 01. 2013 | 23:05

hovorka11 napsal(a):

Projev 2013:

https://www.youtube.com/watch?v=YaUogqR6alg
01. 01. 2013 | 23:05

georghios napsal(a):

I takhle lze učinit zadost vlastní ješitnosti,,,stejně ubohý akt jako chilské pero a podpis DPH-nedivím se,že ho ve Švédském království nechtějí....
01. 01. 2013 | 23:07

David napsal(a):

Ta amnestie je plivnutím do tváře všem slušným lidem.

Je to strašná lumpárna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukázal se v plné nahotě, jako služebník satana!!!

Proč udělal tu amnestii?

Proto, aby se vyprázdnily přeplněné věznice?

To je vrchol drzosti a arogance!!!

Až se sníží počet vězňů o 30%, tak bude následovat propouštění 30% zaměstnanců věznic a slučování a rušení nadbytečných věznic tak, jako to bylo před lety s mateřskými školkami?

Prostě hrůza!!!

http://www.novinky.cz/domaci/289049-amnestie-se-muze-tykat-az-6000-lidi-take-rolins-trpisovskeho-i-h-systemu.html

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zdesena-advokatka-Marvanova-Amnestie-zahlazuje-stopy-Ublizi-poskozenym-258342

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Amnestie-nema-smysl-Tresta-slusne-lidi-stezuje-si-pravnik-Laska-258347
01. 01. 2013 | 23:10

jarpor napsal(a):

mb napsal(a):
"jarpore ... naznačujete snad, že ten, kdo oprávněně napadá Klause za jeho amnestování mafiánů z H-systému, straní zároveň Karlu Vašovi ... ???"

Nejprve k "oprávněnému napadání" :
Tak oprávněně lze jen napadat Klause za amnestii... vzít ji na vědomí jako právo prezidenta, nevystupovat proti ní formou urážek a sprostot... je tedy jednání neoprávněné ?

Nic nenaznačuji.
Konstatoval jsem jen fakta, že skutečnost, že K. Vaš se spravedlnosti dočká až na onom světě... těm, jež amnestii napadají, těm jednání justice alespoň za nějakou repliku nestálo... Co si z toho vyvodíte - je Váš vývod.

Autorka se potřebuje jen zviditelnit ... neb za výsměch, pokud jej soudy mají, pak si mohou ty soudy samy... za rozsudky, které produkují...

Mějte se...
01. 01. 2013 | 23:19

mb napsal(a):

oprávněně napadat Klause za amnestii lze, pokud se tato děje v poslední minutě a to i spřáteleným mafiánským kamarádům ...

ano ... K. Vaš se spravedlnosti dočká až na onom světě, tak jako se jí dočká i V. Klaus ( nebude li dříve defenestrován )

a tak jako se jí dočkáme i vy a já ...

jarpor napsal: za výsměch, pokud jej soudy mají, pak si mohou ty soudy samy... za rozsudky, které produkují...

ještě za to mohou zákonodárci, kteří šijí ( často záměrně ) kulišácké zákony ( viz. přílepky)

pak zato může rovněž mocenské ovládání justice ( justiční mafie )

a zametači rampula, grygárek apod ...

asi se shodneme, mějte se ...
01. 01. 2013 | 23:24

Vilém napsal(a):

Nesouhlasím s většinou kritiků Klause. Toto je jeden z velmi mála správných kroků, které Klaus jako prezident udělal. Jiná věc je, že propuštění vězni se vlastně až tak na svobodu nedostanou, protože v ČR svoboda není, a to ne vinou státu, ale kvůli převaze vzteklých a podlých jednotlivců ve společnosti. Takoví lidé žijí stejně ve vězení, při své početní převaze kazí i celkové poměry

Ani z věcného hlediska nejsou ty kritiky oprávněné. Pokud se amnestie vztahuje jen bagatelní trestné činy s horní hranicí trestní sazby 3 roky, nemůže se týkat například manažerů H-systému. Ale paní kandidátka musí jako správná křesťanka přispěchat a pilně se podbízet nenávistným davům, to je to poslední, co klerikálům zbylo.
01. 01. 2013 | 23:24

češka napsal(a):

Pan president bohužel neuvedl, co považuje za tradiční hodnoty.
Amnestovaní šejdíři by měli co nejrychleji odejet za svými majetky do zahraničí a již nikdy se sem nevracet.
01. 01. 2013 | 23:25

sunlion napsal(a):

-> jarpor
No nevím, jestli tohle je klasické zviditelnění se... Zviditelňují se lidi, kterým nic nehrozí, ale paní Roithová vystoupila ze špalíru vyšších a napsala to, co zatím ani jeden z nich - odpouští se něco takového? Asi ano ("kamarádi jsou venku"), ale třeba nezapomíná... Ačkoliv, těm výševyšším nějaká kandidátka asi večer nepokazí, ti žijí jinými životy.
01. 01. 2013 | 23:28

Lena napsal(a):

Mě pan Klaus rozhodně nepřekvapil. Vždycky byl na straně zlodějů a omlouval to svobodou, takže jedná zcela v duchu sobě vlastnímu.
Teď půjde konečně snad k čertu a přestane škodit jinou formou. A doufám, že s ním půjdou i jemu podobní.
01. 01. 2013 | 23:33

sunlion napsal(a):

-> Vilém
Až zjistíte, koho konkrétně se ta amnestie týká, třeba budete mluvit jinak. Možná už nebude pan Klaus takový pašák, jak se jeví teď (mně ale ne). Nevolám po jeho krvi, jen mi je z toho nanic. :-(
01. 01. 2013 | 23:33

mb napsal(a):

sunlion, máme svobodu, takže můžete dokonce svobodně napsat, že je vám z toho ( nebo z něho, z Klause) na blití ...
01. 01. 2013 | 23:39

Vilém napsal(a):

-> sunlion
Klausova celková bilance je podle mě jednoznačně negativní a tato amnestie to nemůže zvrátit. Současně je to z jiného hlediska i dobrá zpráva, protože Klaus by asi amnestii nevyhlásil, kdyby se chystal na další angažmá v politice a chtěl vést nějaké uskupení - tímhle totiž naštval převážně právě lidi, kteří by ho jinak podporovali. Věřím tomu, že kdyby nechal k výročí vzniku ČR popravit 7000 vězňů, získal by lepší odezvu - ale to svědčí o tom, jak špatně na tom jsme.
S amnestiemi se to nesmí přehánět, ale jelikož se to u nás přehání s represí, amnestii vítám. Navíc není pravda, že by například podvedení ve věci H-systému ztratili možnost vymáhat své nároky, to s tresty odnětí svobody nesouvisí.
01. 01. 2013 | 23:44

sunlion napsal(a):

-> mb
Já si ho (pana Klause) pamatuju už z roku 90 a těch 23 let, kdy jsem byl průběžně konfrontován s jeho názory na stát, ekonomiku, občanskou společnost atd., se oěklivě podepsalo na mém doufání, že jednou bude líp... Bude, ale já u toho už nebudu... A to nejsem nijak zvlášť věkovitý.
01. 01. 2013 | 23:47

LUB napsal(a):

Com tím Klaus vlastně sledoval?
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/hlavni-zpravy-tv-barrandov-amnestie-zrejme-i-pro-pitra_256908.html
01. 01. 2013 | 23:48

sunlion napsal(a):

-> Vilém
Až na ty nároky vůči tunelumenům H-Systemu (nejsem právní expert) souhlasím.
01. 01. 2013 | 23:50

Rozčilená důchodkyně napsal(a):

Nevěřila jsem svým uším, když zazněla slova o amnestii - tak tím je dáván signál i všem dalším gaunerům, že díky našim předním politikům si mohou dovolit všechno a pokud se budou úspěšně vyhýbat soudnímu jednání, stále se odvolávat k dalším a dalším "inštancím" a protahovat tak do nekonečna soudní řízení, tak se jim nakonec vůbec, ale vůbec nic nestane!!!! Je to skutečně výsměch dosluhujícího prezidenta všem slušným a poctivým lidem. Je mi z toho opravdu špatně. Nejde ještě toto bláznivé rozhodnutí prezidenta zvrátit? Má nás všechny za stádo, které jen tiše sklopí hlavu a jde dál?????
01. 01. 2013 | 23:50

mb napsal(a):

sunlion ... nápodobně ... hezký zb večera ...

ad důchodkyně: Nejde ještě toto bláznivé rozhodnutí prezidenta zvrátit? Má nás všechny za stádo, které jen tiše sklopí hlavu a jde dál?????

... lze jej pouze defenestrovat ... ale myslím, že se nenajde dost početný, odhodlaný a rozlícený dav ...
01. 01. 2013 | 23:55

Karel Hradecký napsal(a):

Jarpor - děláte jakoby p.Klaus neměl za sebou,/kromě této nepochopitelné amnestie/,celou řadů jiných excesů,které jsou přinejmenším odsouzení hodné.Pokoušet se ho napadat pouze ve věci tohoto "Novoročního dárku" by bylo hodně ohleduplné.Jak se tento prostý člověk,obyvatel panelákového bytu na sídlišti Prosek,majitel vozu zn.Trabant a řadový úředník Prognostického ústavu dostal až na hrad,to je otázka pro nás všechny.Vizitka celého národa.My jsme tolerovali jeho přebujelý narcismus,neohraničené ego i samolibý úsměv spolu s arogantní rétorikou.
P.S.Autorka nemá důvod snažit se zviditelnit.Zuzana Roithová má vysoký kredit a respekt jako politička i jako lékařka.
02. 01. 2013 | 00:03

Franta napsal(a):

Jsem rád že máme krásné lidové příslový."Nakaždé prase se vaří voda".A protože u koryta se tlačí jen dobytek,celé to s tádečko,za naše peníze,dobře vykrmených pašíků v čele s Vašíkem,se má opravdu na co těšit.Roky ověřená moudrost.
Pokud má někdo už takové hovězí nápady,jako vypustit tisíce lumpů aby nám ten život,už tak mizernej zpříjemnil,tak se mu to opravdu povedlo.No,holt chcešli s vlky býti musíš s nima ....
02. 01. 2013 | 00:04

mb napsal(a):

karel hradecký ... jarpor všechny klausovy poklesky záměrně přehlíží ... je to jako byste hrách na stěnu házel ... souhlasím i s tím že to, kam se Klaus dostal ( a kam se neměl dostat ) je především vizitkou Klausova okolí ... Klaus v tom nejede sám ...
02. 01. 2013 | 00:06

sunlion napsal(a):

Pana Havla jsem za jeho první amnestii neoduszoval, třebaže to s jejím rozsahem přehnal. Měl dobrý úmysl, ale věděl prd o tom, co způsobí. Pan Klaus je v politice 23 let, takže musel vědět, co činí... Za tuto amnestii bych odsoudil i pana Havla, kdyby byl jejím autorem, navzdory tomu, že si ho velmi vážím. Pana Klause si nevážím a vážit si ho ani nebudu, byť ani jemu neupírám, že měl světlejší chvilky (coby prezident). Nevážím si ho hlavně za jeho vpravdě stalinské heslo v 90ých letech - Když se kácí (komoušský) les, létají třísky... Ty zlaté třísky ho vynesly až tam, odkud v březnu odejde. Nemůžu si pomoct, nevážím si ho, nešetrného dřevorubce...
02. 01. 2013 | 00:07

češka napsal(a):

To Rozčilená důchodkyně
Nic není zadarmo, peníze, které byly ukradeny, jsou pryč.
Zloděje ve vězení musíme živit. To je cena demokracie - dřív by jim usekli ruku, nebo by je pověsili.
02. 01. 2013 | 00:11

Radek napsal(a):

Pravdoláskařka Roitová, která měla při vstupu do funkcí vždy přáno a celkem lehce je získávala, se zase snaží státi prezidentkou, aby se mohla do penze nadále " pakovat ", prachy za nic z EP ji zřejmě nestačí. Proto se snaží zviditelnit na účet nepřítele pravdoláskovů prof. Klause. Přitom tato hloupá nanynka ještě ani nečetla, na koho se amnestie vztahuje a na koho ne. Že se neprojevovala když uděloval amnestii její idol Havel, který pustil na svobodu i brutální zločince a způsobil tím v republice ohromný chaos. Tentokrát dala pouze zde podnět pravdoláskařům, bolševikům, placeným diskutérům a příslušníkům někdejších bezpečnostních složek, aby se zde mohli vyřádit. Projev pana prof. Ing. V. Klause, CSc., byl velice státnický, jeho gesto bylo též státnické, amnestie se uděluje i v jiných státech. Zlepší se také situace v naší justici a věznicích. V. Klaus prokázal to, co o něm prohlásil V. Mečiar a jiní vzdělaní lidé, že to byl muž na svém místě a veliký státník, který tvrdě stál za svou zemí. Dlouho na něho budeme vzpomínat. Nezmění na tom nic, ani ty ubohé urážky zdejších rádoby diskutérů, absolventů VUMLu, obecních škol a zvláštních škol. Děkujeme pane prezidente.
02. 01. 2013 | 00:16

sunlion napsal(a):

-> češka
Cena demokracie? Ta může být různě vysoká. Díky panu Klausovi a jeho (ne)kamarádům (ať už modrým, oranžovým, fialovým nebo nebarevným) je ta naše poměrně vysoká... Až se vrchol naší politické elity začne chovat státnicky, hlasem zapláču.
02. 01. 2013 | 00:20

jarpor napsal(a):

Aby ti, kterým amnestie "hla žlučí" věděli, proč Klausovi spílají :

Amnestie se vztahuje na :

- nepodmíněné tresty do jednoho roku
- zbytky trestů pro osoby nad 75 let, pokud nebyl trest vyšší než 10 let
- dosud neskončená stíhání, táhnoucí se déle než osm let se sazbou do 10 let
- zbytky trestů pro osoby nad 70 let, pokud nebyl trest vyšší než 36 měsíců
- podmíněné tresty, které nepřesahují dva roky
- nevykonané tresty obecně prospěšných prací a domácího vězení
- nesmí se jednat o násilné trestné činy
- omilostněný nesmí být recidivista odsouzený v posledních pěti letech za jiný trestný čin
_______________________________

Karel Hradecký

Odpovědí Vám může být výše uvedený výčet, koho se má amnestie týkat...
Souhlasím... s přibývající věkem vzrůstající ješitnost, samolibost, zbubřelé ego... leč Klaus není ani bůh ani čert .. aby mohl za všechno, co se komu nelíbí... a i při některých rozporuhodných rozhodnutích historie zhodnotí jeho úlohu... a soudím, že pozitiv k nimž přispěl je více jak negativ... . Nebudu ale vést polemiku s nikým, který Klausovi připisuje více negativ... Na názor máme přece každý právo...
A pan mb by udělal lépe, kdyby hovořil o svém postoji ke Klausovi a nehovořil o mém postoji k prezidentovi za mne...

Hezkou dobrou noc
P.S.
Panoptikum prezidentských kandidátů nehodnotím... Takové "divadlo" a těmito "herci" mne nebere. Autorku, s jejími názory na EU a na naše "zařazení" v této struktuře, kde ideologie vládne nad selkým rozumem, včetně.
02. 01. 2013 | 00:22

já napsal(a):

Za to, že se na svobodu dostanou pánové z H - systému, Trpišovský, možná Pitr a další nemůže Klausova amnestie, ale soudy, které jim vyměřili neúměrně nízké tresty
02. 01. 2013 | 00:23

PK napsal(a):

No, kandidátka na presidentku by si hlavně neměla plést presidentskou milost a amnestii, to jsou dvě zcela odlišné věci.
Tolik k tomu stesku "Amnestii považuji za pravomoc, jíž by měl prezident využívat velmi uvážlivě v případech, kdy pro ni hovoří humanitární či morální důvody" - k tomu slouží institut presidentské milosti. Amnestie je věc zcela jiná, plošná a neadresná.

Dále bych od presidentského kandidáta očekával, že se seznámí se zněním té amnestie a nebude blábolit nesmysly či papouškovat hlouposti které "vymysleli" novináři.
02. 01. 2013 | 00:29

Josef napsal(a):

Klaus opět nic pozitivního neřekl. Se svým morálním kreditem nemá nárok překročit svůj vlastní stín. On to byl, který s panem Klakem spustili LTO, on stál za tím, že se rozkradl v privatizacích veškerý průmysl a zemědělství, on stál za totálním rozkladem morálky a práva v zemi, on byl ten, který se vysmíval veřejně poctivé lidské práci a předhazoval veřejnosti jako jediný možný zdroj příjmů sprostý byznys bez pravidel, svými veřejnými výroky legalizoval praní špinavých peněz, jeho žena figurovala v nespočetném množství dozorčích rad, on zesměšnil nejen sebe, ale i naši zem na státní návštěvě v Chile a tak by se dalo pokračovat dál a možno též připomenout jeho pletky s milenkami na "tenise" a další vyložené nechutnosti o jeho neskonalé nenažranosti viz. narvaná auta ochranky cukrovinkami z jedné z jeho mnoha návštěv po republice. Ten člověk měl být dávno v kriminále a ne aby se paktoval se zdejšími kmotry viz.Petr Kellner, který mu financoval jeho údajný úřad, který chce vykonávat po vypršení svého presidentského mandátu. A jeho amnestie je jen už taková třešnička na dortu doslovných katastrof, které způsobil celé ČR jako celku.
02. 01. 2013 | 00:29

sunlion napsal(a):

-> Radek
To je zvláštní, když někdo začne používat termínu "Pravdoláskař" a urážet druhé lidi ("tato hloupá nanynka"), vždycky se z něj vyklube fanatický obdivovatel pana Klause nebo bolševik. Většinou také tito lidé nezapomenou na nadsázky ("ohromný chaos") a na hanobivé kádrování diskutujících ("pravdoláskařům, bolševikům, placeným diskutérům a příslušníkům někdejších bezpečnostních složek"). Dále začne své Slunce zaštitovat pozivními názory různých celebrit ("V. Mečiar"), jimž dodá na váze např. tvrzením o jejich vzdělanosti ("a jiní vzdělaní lidé"). Svůj extatický písemný projev zakončí opět generalizujícími urážkami ("ty ubohé urážky zdejších rádoby diskutérů, absolventů VUMLu, obecních škol a zvláštních škol"). Jedinou předností jeho vystoupení je fakt, že umí poděkovat ("Děkujeme pane prezidente."). Zůstává záhadou, za co vlastně.
02. 01. 2013 | 00:31

PK napsal(a):

Mimochodem, jen tak na okraj.
Pokud někoho není schopna justice odsoudit či naopak osvobodit během osmi let od obžaloby, měl by být osvobozen automaticky a ze zákona, bez ohledu na presidenta a jeho mimořádné pravomoci.
Buď takový člověk nic neudělal nebo je Kocourkovská justice a orgány činné v trestním řízení naprosto neschopné. Obojí je důvod pro automatické zproštění obžaloby.
02. 01. 2013 | 00:33

Marty napsal(a):

Karel Hradecký

co to píšete za pitominy. Je vidět, že o V. Klausovi vůbec nic nevíte, tak než zde budete dělat hlupáka, bylo by dobré, něco si o něm přečíst, třeba by stačil jeho životopis. Že jezdil v trabantu máte pravdu, protože živil dva syny a když ho komunisté v roce 1970 vyhodili při politických čistkách z Akademie věd, tak již jako kandidát ekonomických věd, pracoval na podřadných místech v SBČ. Při platu který dostával se musel pěkně ohánět aby uživil rodinu a vydělané peníze investoval do vzdělání.
Radku - výstižný, pravdivý příspěvek. Naprostý souhlas. S reakcí některých neználků si nelamte hlavu, jsou mimo.
02. 01. 2013 | 00:41

jin napsal(a):

Radek :Asi budeš něco lepšího,že tu ostatními opovrhuješ,jako ten narcis !Ten tvůj génius neměl nárok na prof. CSc.,protože jeho "vědecká "činnost byla chabá ,ale titul přesto dostal protekčně od soukmenovce Pilipa !"Opravdu na něj budeme dlouho vzpomínat a ještě i naši vnuci " !Nedivil bych se kdyby ho z "vděčnosti" stihnul osud Čaušeska !
02. 01. 2013 | 00:42

sunlion napsal(a):

-> já & PK
Vyjadřuji souhlas s vašimi příspěvky. Spíše než faktický rozsah amnestie by mě ale zajímali ti, jež na jejím základě do vězení nepůjdou nebo z něj vyjdou anebo - ti s podmínkou - budou před zákonem najednou čisti. Přeji vám všem (diskutujícím) - s výjimkou Radka - dobrou noc.
02. 01. 2013 | 00:43

PK napsal(a):

Jo a ještě do třetice. Podmínky amnestie (sepsané tak, aby je i kandidátka na presidenta pochopila) jsou:

* nepodmíněné tresty do jednoho roku
* nepodmíněné tresty do 2 let, které se netýkají zabití, vraždy, těžké újmy na zdraví a tresty za činy, jejichž obětí nebyly děti
* podmíněné tresty do 2 let
* podmíněné tresty pro lidi nad 70 let
* dosud nevykonané tresty nebo zbytky trestů obecně prospěšných prací a domácích vězení
* dosud neskončená stíhání, která se táhnou déle než 8 let a stíhaným hrozí maximálně 10 let
* amnestie neplatí pro recidivisty (v posledních 5 letech nebyli odsouzeni za jiný trestný čin)
Jak do tohoto rámce zapadají "tuneláři a protagonisté korupčních kaus" ? To jako vyfasovali méně než rok, dostali podmínku max. 2 roky ? Nebo snad nebyla Kocourkovská justice schopna posoudit během osmi let, jestli vůbec něco provedli (i když neutekli, což by je z amnestie jaksi vylučovalo) ? Nebo je jim snad víc než 75 (každému, na rozdíl od chybných podpisů při presidentské volbě se to nesčítá) ?
02. 01. 2013 | 00:48

Pesimista napsal(a):

PK - souhlas
Pokud někoho není schopna justice odsoudit či naopak osvobodit během osmi let od obžaloby, měl by být osvobozen automaticky a ze zákona, bez ohledu na presidenta a jeho mimořádné pravomoci.
02. 01. 2013 | 00:50

Josef napsal(a):

Pan Radek prokázal v tomto testu, že má dokonce tři závit mozkové. Ten první na to aby nečural často na veřejnosti, ten druhý aby poznal, kde má blinkat a ten třetí aby poznal na obrázku Václava Klause.
02. 01. 2013 | 00:51

PK napsal(a):

sunlion: no, to že ti, kterých se amnestie týká budou před zákonem čistí, to plyne jaksi z povahy amnestie. Kdyby čistí nebyli, nejednalo by se o amnestii, ale třeba o prominutí zbytku trestu.

A kdo konkrétně to bude ? To opravdu nevím, to musí soudy posoudit individuálně. Ale jak je to sepsané (a nepochybně velmi pečlivě sepsané) půjde převážně o jednorázové pachatele bagatelních trestních činů, neplatiče alimentů a pachatele takzvaně nedbalostních trestních činů. Případně o osoby, jejich odsouzení a/nebo dokazování trestné činnosti se neúnosně táhne déle než osm let.
A taky o pachatele trestných činů se sazbou do deseti let, kterým je 75 a víc let. Těm president tou amnestií jaksi dovolil umřít doma. Nic víc bych v tom nehledal.

Ale je pěkné, jak běsní nová paní kandidátka na presidenta. On jim totiž Klaus vzal vítr z plachet v jedné části kampaně. Teď už amnestii fakt slibovat nemůžou :)
02. 01. 2013 | 00:54

jin napsal(a):

Mafiáni ho budou opěvovat jako Radek,když jim pomohl na svoboduˇJaký je "lidumil" už ukázal,když dal milost jedné zlodějce,která zpronevěřila miliony a smazal jí i podmínku !!
02. 01. 2013 | 00:57

sunlion napsal(a):

PS:
Hanu Marvanovou zlobí především to, že trestní řízení se táhne tak dlouho kvůli obstrukcím obviněných. "Jeden z nich se třeba nedostavoval vůbec k hlavnímu líčení, což byla podle vrchního soudu překážka k odsouzení.
Nic to nemění na tom, že prezidentská amnestie teď Jaroslava Vítka, Jaroslava Eliáše a Ladislava Tůmu zbavuje jakékoli viny. Trojici manažerů H-Systemu sice nejprve pražský městský soud poslal za účast na miliardovém podvodu za mříže. Odvolací Vrchní soud jim ale loni tresty snížil a uložil jen podmínky s důvodem, že trestní řízení probíhá již dlouho.
Další jednání Vrchního soudu mělo proběhnout nyní v únoru, ale kvůli novoroční prezidentské milosti se tak již nestane. Soudy kauzu řeší od roku 2000, vztahuje se na něj tedy Článek II, který trestní stíhání delší než osm let zastavuje. Navíc sazba za podvod je podle zákoníku 10 let, vyhovuje tak i podmínka amnestie o délce trestu.
"Z amnestie plyne, že trestní řízení se zastavuje a poškození klienti tím pádem nebudou mít ani v ruce rozsudek, podle kterého jsou pachatelé povinni zaplatit škodu," říká Marvanová. 1095 poškozených lidí tak nebudou mít na miliardovou škodu nárok.
Smetka nastoupil do vězení v září 2006, soud mu nařídil i povinnost nahradit škodu. Podle Marvanové ale okradeným lidem nic nezaplatil.
02. 01. 2013 | 00:59

PK napsal(a):

sunlion: no, pokud Smetkovi soud nařídil povinnost nahradit škodu a on to neučinil, tak jsou přesně dvě možnosti:

1. Prachy nemá - kde nic není, ani smrt nebere
2. Prachy má a nezaplatil - maření úředního výkonu a šup přidat další flastr.

Mimochodem, na Smetku se amnestie nevztahuje.

Pokud se týká zbytku těch manažerů, tak pokud to justice nebyla schopna vyřešit za 12 let, je fakt lepší nechat to být. Soudní jednání táhnoucí se dvanáct let opravdu nemá nic společného s právem na spravedlivý proces.
A pokud se paní doktorce Marvanové nelíbí, že nebyli odsouzeni proto, že se nedostavovali k soudnímu líčení, měla by si zopakovat studium práv. Ono lze (překvapivě pro p.Marvanovou) odsoudit i v nepřítomnosti. A pokud soud tak neučinil, je na místě ptát se soudu proč tak neučinil a neřešit institut amnestie.
02. 01. 2013 | 01:06

Bloud napsal(a):

Paní Roithová znovu prokazuje, že při své pitomosti, když by měla držet hubu, se sere do něčeho, o čem nemá páru. Fuj.
02. 01. 2013 | 01:09

Radek napsal(a):

jarpor, je dobře, že jste sem napsal na co se amnestie vůbec vztahuje. To bohužel neví ani ta eurohujerka, kariéristka Roitová. Myslím si však že to ví, i když z jejího pobytu na min. zdravotnictví jsem poznal, že moc chytrá není, přestože vystudovala medicinu, té se však nevěnuje. Amnestie využila ke svému zviditelnění a k útokům na V.K. Člověk který není až tak hloupý, to okamžitě prokoukne.
sunlion, ptáte se jak neználek, za co mu poděkovat ? Kdybych vám to chtěl vysvětlit, tak bych musel psát celý den a bylo by to stejně k ničemu, protože je mně jasné, že jste méně chápající, málo informovaný a ani by vás to nezajímalo. Nakonec si můžete zakoupit literaturu a studovat, např. co obnáší přechod z jednoho politického systému do druhého, atd.
02. 01. 2013 | 01:12

Lena napsal(a):

Radku,
co jste na tom ministerstvu dělal? Osobně jsem kdysi slyšela do lékařů, že jedině za Roithové bylo vidět, že to k něčemu dobrému vede.
02. 01. 2013 | 01:15

PK napsal(a):

No a navíc by měl někdo paní doktorce Marvanové připomenout, že jistě na právech probírali to, že amnestie se vztahuje výhradně na oblast trestního práva a naprosto se netýká (z podstaty se ani týkat nemůže) práva občanského, pod které spadá náhrada škody. Pokud snad svým klientům tvrdí takové bludy, měla by pověsit živnost na hřebík.
02. 01. 2013 | 01:15

Radek napsal(a):

Josefe - ty jsi opravdu kus. Že pocházíš z Asie, myslím Brno nebo Ostrava ? Asi jo, jinak bys nemohl být tak primitivní. Máš vůbec dokončenou základku ? Tvoje " příspěvky " mně dokazují že ne. Působíš na mne dojmem duševního chudáka, nic si z toho nedělej, nejsi tu sám. Podívej se na nick " jin ", to je ještě něco strašnějšího.
02. 01. 2013 | 01:25

Radek napsal(a):

Leno
vrátného, tak jsem věděl všechno. Jak to ti doktoři věděli, že to za ní bylo dobré, v čem se to projevilo ?
02. 01. 2013 | 01:33

Maximus napsal(a):

Radku, hezky ses tady vyblinkal. Ale máš na lásku ke Klausovi Narcicovi I. nárok, jen se tím tady docela ztrapňuješ. Pravdu ovšem máš v tvrzení, opravdu na něj budeme hodně dlouho vzpomínat.......
02. 01. 2013 | 01:35

Midori napsal(a):

Radek
Jste arogantní, až pán Bůh brání, nějaký Klausův pretorián, zřejmě.
Rozhlédněte se po denním tisku, kdo všechno je tou Klausovou zhovadilostí vykolejený, bez ohledu na to, je-li to levice nebo pravice.
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Doktor-Macek-prikre-odmitl-amnestii-Klaus-odmenil-grazly-258333
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Neuveritelne-Tak-hodnoti-Klausovu-amnestii-Roithova-s-Dienstbierem-258335
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Amnestie-nema-smysl-Tresta-slusne-lidi-stezuje-si-pravnik-Laska-258347
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zdesena-advokatka-Marvanova-Amnestie-zahlazuje-stopy-Ublizi-poskozenym-258342
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Neakceptovatelna-i-velkorysa-amnestie-Tak-hodnoti-krok-odbornici-258344
*
02. 01. 2013 | 01:50

Katrin z kraje napsal(a):

nějak chápu prezidenta, který chce zaměstnat líné soudce hned první týden v roce, takovej prací sedřenej soudce, co chodí do práce v 10 dopoledne, ve 12 sedí 2 hodinky u oběda a ve 2 už uhání ve Volvu ulicemi města a stěžuje si na nedostatek času na kauzy, tak ten má teď plnou hlavu starostí co dřív a určitě si nařídil budíka na 8 ranní.
A to vím o kom píšu :D
Lidi neodsuzujte Klause za jeho právo na rozloučenou si dopřát radosti s kamarády, vždyť on sám nejlíp ví proč to udělal a amnestii jako takovou já neodsuzuji.
02. 01. 2013 | 02:01

the rydavsis napsal(a):

Midori: takže si ty odkazy probereme :)

Macek a Láska nesouhlasí s amnestií vůbec. OK, to je legitimní názor, ale zatím Ústava tuto pravomoc presidentovi dává, bez ohledu na to, co si o tom myslí Macek nebo Láska.

Roithovou tady právě propíráme a nemám co bych k tomu dalšího dodal. Snad jen to, že blb Dienstbier ml. papouškuje ty samé hlouposti.

Zděšenou Marvanovou jsem tady už taky probral. Holt jí Klaus rozházel diletantsky načaté kšefty a tak hystericky bučí. Nic víc, nic míň.

Poslední odkaz je fajn. Předseda soudcovské unie se vyjadřuje ve smyslu, že amnestie je spíš velkorysá, ale udělená k výročím u kterých se amnestie obvykle uděluje.
Advokát jí považuje za velmi decentní.
Politolog, který nemá rád Klause (jak lze zjistit z jeho článků) jí považuje za nestandardní, je z toho rozpačitý a protože není právník, nechce jí moc komentovat. Což je na politologa, který nesnáší Klause celkem decentní vyjádření ve stylu "nerozumím tomu ani za mák, ale protože to řekl Klaus, je to apriori hnus a zlodějina". Fajn, je to jeho právo.

Jaké další odkazy tam máte ?
02. 01. 2013 | 02:05

Karel Hájek napsal(a):

¨Je tu cesta jak z toho marastu ven! Nevolte nikoho z těch k tu byli doposud u moci.Začít můžem volbou presidenta, na internetu to nevyřešítë.Až je odstavíme od moci dojde i na ně.Pokud to nedokážem zbývá jen defenestace.
02. 01. 2013 | 02:13

Falcon napsal(a):

PK. Ale o je také rozdíl v tom, jestli dostanete přiznanou část náhrady škody již v trestním řízení a nebo se ho pak musíte domáhat v občanskoprávním řízení znova. A pokud tedy dochází k amnestii lidí z H systému v trestněprávním řízení, kde mohli být odsouzení v jednom trestním řízení k náhradě škody poškozeným, tak teď Klaus svojí amnestií tuhle možnost zrušil a teď se bude muset oněch 1200 poškozených domáhat znovu svých nároků u občanskoprávního řízení, což bude znamenat, že už jednou poškození lidé budou muset platit soudní poplatky, budou muset platit honoráře právníkům a vzniknou jim další náklady a to jen proto, že český stát nedokáže dostatečně hájit zájmy poškozených obětí trestných činů. Klaus amnestoval 3 grázly a poškodil 1200 obětí jejich podvodu. A je otázkou proč?
02. 01. 2013 | 02:51

vasja napsal(a):

mb napsal(a):

ad důchodkyně: Nejde ještě toto bláznivé rozhodnutí prezidenta zvrátit? Má nás všechny za stádo, které jen tiše sklopí hlavu a jde dál?????
--------------------
Jste stádo a né že né.
Je to tu jako na jihu. Béééékání a cinkání plechovejch zvonečků.
02. 01. 2013 | 03:25

heretik napsal(a):

Je zajímavé, že se to týká i Klausova nejbližšího okolí a žádný novinář o tom nepíše - dcera Jiřího Weigela (kancléře) byla totiž v říjnu pravomocně odsouzena za neúmyslné zabití k nepodmíněnému trestu a čekala na výkon...myslel jsem, že jí dá jen milost, ale to by asi vypadalo moc okatě, tak jich pustil pár tisíc...
02. 01. 2013 | 03:51

droopy napsal(a):

Ten, kdo na Vas strilel, pane presidente, jste take daval amnestie?
02. 01. 2013 | 04:22

Eduard napsal(a):

To nebyla amestie to byl zločin na pravdě a plivnutí slušným lidem do obličeje,co jste čekali od zloděje.Ukázal pravou tvář
a jak je mu blíská spravedlnost.A další jeho typu čekají až je
národ zvolí stidím se za to že jsem občan, který se nedokáže
postavit tomuto zlu Důchodce z Čech
02. 01. 2013 | 04:33

S.Š. napsal(a):

heretik :
Jak to víte ? Odvolací soud (Krajský soud v Praze) už vynesl rozsudek ? Potvrdil rozsudek prvoinstančního soudu ? Máte nějaký odkaz ?
S díky za info.
02. 01. 2013 | 05:03

Realista napsal(a):

autorka: Ted toho pana tvrde vy politici tvrde kritizujete, milionkrat predtim jste jeho ciny chvalili a schvalovali : "statnicke gesto", "hlas rozumu", "smysl pro zodpovednost", "jinak s nim nesouhlasim, ale v tomto ma pravdu...."
Musite holt brat celek, "the whole package" a ne si vybrat, co se Vam zrovna libi, co odpovida vasemu ideologickemu zamereni nebo je pro vas v tom okamziku politicky vyhodne.
Pan Klaus proste delal to, co dela vzdy - to, co uznal za vhodne. Proc ? Protoze chtel a mohl - tecka.
Vy jste ho minulych 20 let neznali ?
02. 01. 2013 | 06:09

Eva napsal(a):

Paní Roithová chytila příležitost za pačesy...já ji ale volit ani náhodou nebudu!! Proč nepsala stejně, když pouštěl Havel vrahouny a Ti hned vraždili znova? Možná by si paní kandidátka měla dokument o dílčí amnestii raději nejprve přečíst - pokud je blondýna, tak třeba 2x. A to, že máme špatné zákony a justice a Policie nepracovala a nepracuje vždy, jak měla, to je i její vina. V parlamentu seděla dost dlouho.
02. 01. 2013 | 06:15

Stock Whip napsal(a):

paní Zuzana Roithová má pravdu, je to nechutné, neomluvitelné, ale dalo se to čekat, Klaus má zalíbení v monstrech, psychopatech..., má jich plný Pražský hrad, filozofa Hájka, mluvčího Jakla...
02. 01. 2013 | 06:31

Vladimír314 napsal(a):

Od paní Roithové je to opravdu projev křesťanské lásky!! Nevolit ani náhodou!
02. 01. 2013 | 06:51

Kalva napsal(a):

K 20 letému výročí republiky jsme dostali dárek- jediní kdo mají co slavit jsou kriminálníci. Jestli na tom vydělali lidé jako Trpišovský, aktéři H systému, zbývá jen hořký pláč
02. 01. 2013 | 07:02

Občan napsal(a):

Propánakrále, četli jste vůbec někdo to rozhodnutí o amnestii (vč. autorky blogu)?

Čl. I - Prominutí a zahlazení některých nepodmíněných trestů

(1) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 ve výměře nepřevyšující jeden rok.
(2) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a pokud osoba, které byl trest uložen, dosáhla či v roce 2013 má dosáhnout věku 75 let a zároveň jí byl uložen trest ve výměře nepřevyšující 10 let.
(3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst. 1 a 2 se hledí, jako by odsouzeny nebyly.

Čl. II - Zastavení trestního stíhání
Nařizuji, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za něž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let.

Čl. III - Zmírnění některých nepodmíněných trestů odnětí svobody
(1) Promíjím s podmínkou, že se osoba, které byl trest prominut, nedopustí trestného činu v době odpovídající lhůtě pro zahlazení odsouzení, nepodmíněné tresty odnětí svobody uvedené v odstavci 2 a 3 tohoto článku.
(2) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly tyto tresty pravomocně uloženy před 1. lednem 2013, pokud byl uložen trest nepřevyšující 24 měsíců a zároveň nebyl trest uložen
a) za zločin, při němž byla způsobena smrt nebo těžká újma na zdraví, nebo
b) za zločin proti životu a zdraví, proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, anebo proti rodině a dětem, nebo
c) osobě, která kromě trestné činnosti, o níž se rozhoduje podle tohoto článku, byla v posledních pěti letech před 1. lednem 2013 odsouzena k nepodmíněnému trestu odnětí svobody nebo která byla v posledních pěti letech před 1. lednem 2013 propuštěna z výkonu trestu odnětí svobody, pokud se na ni nehledí, jako by odsouzena nebyla.
(3) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a pokud byl uložen trest ve výměře nepřevyšující 36 měsíců a zároveň osoba, které byl trest uložen, dosáhla či v roce 2013 má dosáhnout věku 70 let.
(4) Jestliže prominutí trestu podle tohoto článku nelze vztáhnout na celou trestnou činnost, za niž byl uložen úhrnný nebo souhrnný trest, neužije se ho ani zčásti.

Čl. IV - Prominutí dalších trestů
(1) Promíjím podmíněně odložené tresty odnětí svobody pravomocně uložené před 1. lednem 2013 osobám, které
a) dosáhly či v roce 2013 dosáhnou věk 70 let,
b) osobám, kterým byl trest uložen ve výměře nepřevyšující dva roky.
(2) Promíjím nevykonané tresty obecně prospěšných prací nebo jejich zbytky a nevykonané tresty domácího vězení nebo jejich zbytky, pokud byly tyto tresty pravomocně uloženy před 1. lednem 2013.
(3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst. 1 a 2, se hledí, jako by odsouzeny nebyly.

Čl. V - Společné ustanovení
Trestným činem se též rozumí provinění spáchané mladistvým a trestem též trestní opatření uložené mladistvému.

To, že jsou za ZLOČINY ukládány VYBRANÝM zločincůcm tresty jako za bagatelní kriminalitu, přece NENÍ vina prezidenta, ale jednoznačně vina justiční mafie!
Totéž platí o NEKVALITNÍ práci OČTŘ (zejména SZ!!!) a OPĚT soudů; jestliže totiž nejsou schopny za OSM let dokončit vyšetřování, vypracovat obžalobu a dostat věc před soud, je v našem justičním systému něco zatraceně shnilého.

Já chápu, že někteří z nás slintají slastí, mohou-li si kopnout do prezidenta, ale v tomto případě kopou leda sami sebe do brňavky.
02. 01. 2013 | 07:33

vivald napsal(a):

Vážená paní Roithová ! Tak pokrytecký článek jsem od Vás ještě nečetl ! To ta kandidatura ??? Měla jste tisíc možností jak iniciativně změnit ústavní právo prezidenta a odebrat mu možnost udílení milostí !To jste neudělala a teď ho kritizujete ?! Mluvíte o respektování práva tak ho respektujte a nezpochybňujte ho !!!Poslanci a senátoři nechtěli imunitu !!! A jak to dopadlo ?! Bárta v sněmovně rozdává úplatky a je to v pořádku !Poslanci a senátoři nechtěli přidat na platech a přidali si a je to v pořádku ! Že se nestydíte ! (politik asi nemůže mít stud)
02. 01. 2013 | 07:34

ajasin napsal(a):

Souhlasím - když amnestoval Havel vrahy, tak v eufórii po revoluci nikdo neřekl ani "ň". Zaslepenci! To, že se amnestie teď vztahuje na tuneláře je chyba celého právního systému. Tito hajzlové už měli být několik let natvrdo za mřížemi.
02. 01. 2013 | 07:36

Milan napsal(a):

Se mi líbí, jak v tom článku ta Roithová píše, že tuneláři H-systému okrádali občany :-))) jaksi přitom pozapoměla (zřejmě záměrně), že největší zloději, co okrádají občany, sedí ve Sněmovně !!! O tom ani slovo ! Hpospodářské zvíře...
02. 01. 2013 | 07:58

Antitunel napsal(a):

Snad už zmizí tento zjed z našeho politického života definitivně.
02. 01. 2013 | 08:01

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Začalo to zpochybňováním špinavých peněz a končí to amnestií. Klaus máchnul čilským perem a z lumpů jsou rázem ctihodní lidé.

Klaus by měl omilostnit i toho odsouzeného korupčníka ve sněmovně, aby nám zákony neschvalovali korupčníci, ale lidé s čistým charakterem a trestním rejstříkem.

Klaus ví, jak nás zbavit blbé nálady.
02. 01. 2013 | 08:02

Mac napsal(a):

někteří politruci tady nedávno slibovali, že opouštějí tuto krajinu a vydávají se do jiných, lepších sfér (předpokládám, že tím byl myšlen anál hradního Narcise). A hle, jsou zde stále s námi, nedá jim to a ublinkávají a ublinkávají svou servilitu vůči největším gaunerům. A ještě nezapomínají na všechny strany přát hezký den a večer a noc....
02. 01. 2013 | 08:03

Kalva napsal(a):

Nejlepší je ten bod, kde jim všechny ty tresty vymažou z rejstříku trestů. Máme tu nové čisté občany, Mistr Proper vyčistil do běla, bělejší už to být nemůže
02. 01. 2013 | 08:08

Občan napsal(a):

Pane Midori,

Dienstbier nic nepapouškuje, ale na rozdíl od Roithové celkem střízlivě hodnotí hlavně NÁSLEDKY amnestie.

Roithová a Marvanová si jen hřejí SVOU politickou kejdu.
A Macek? Ten by měl usilovně držet klapačku, protože JEHO zlodějny se před soud, bohužel, nikdy nedostaly. Což z něho ale rozhodně nedělá slušného člověka, který by měl právo kritizovat kohokoli jiného.

Co se týče např. Bradáčové, tak ta by mohla klidně dál setrvat ve své hibernaci, do níž upadla okamžikem urvání lukrativní pozice pro sesli (jediným jejím počinem totiž zatím byla jen personální čistka na NĚKTERÝCH SZ a zakoupení nové sesle).

A Láska? Muhehe... Tahle postava jen dělá ostudu TI a dost se divím, že si ho ta organizace stále pěstuje jako statutára. Protože někdo, kdo se živí zakládáním a prodejem společností ( https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysledky?prijmeni=L%C3%A1ska&jmeno=V
%C3%A1clav&narozeni=&obec=&angazma=&soud=&polozek=50&jenPlatne=false&rychlost=rychla )a je statutárem akciovek s akciemi NA DORUČITELE, by se v údajně protikorupčním spolku (navíc štědře dotovaném státem!!!!! - 2006/2012 19 000 000.- Kč) vůbec neměl objevit.
Pozn. k TI: Zajímavé je, že TI začal stát dotovat po nastoupení Topolánkovy vlády a Nečas v tom pokračuje. Přičemž za obou vlád dochází k nebývalému rozvoji korupce a hospodářské kriminality.
02. 01. 2013 | 08:09

Petr. napsal(a):

Amnestie pro Nadlidi, tzv. VIP a chudinky nepřízpusobivé.

V některých jiných tzv.nedemokratických státech dostávají vlastní bezúhoní občané k výročí státu např. 2 roky bezplatně stravu a auto. V demokratické České republice dostávají odměnu zločinci a obyčejní lidé si budou moci užívat zvýšené kriminality a zvýšené náklady na stíhání nových zločinů.
02. 01. 2013 | 08:11

našeptávač napsal(a):

„Z textu vyhlášené amnestie lze dovodit, že tato amnestie se vztahuje i na korupční trestné činy a trestné činy úředních osob. Respektive nelze dovodit opak, jak je tomu například u výslovně uvedených trestných činů proti životu a zdraví či proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti,“ potvrdil Právu zlínský státní zástupce Roman Kafka.
02. 01. 2013 | 08:23

Naštvaná občanka napsal(a):

Někteří se tu oháníte tím, že pokud "soudu trvá osm a více let" než se rozhodne, uvědomte si laskavě, že soudy se MUSÍ držet platných zákonů, položte sami sobě otázku KDO a jak kvalitní zákony předkládá a schvaluje (například v legislativní nouzi)? To není o soudech, to je o parlamentu, o poslancích, o ministerstvech a jak vidíte tak i o státním zastupitelství a o prezidentovi. Je to všechno jedna provázaná skupina ničící tento stát zevnitř.
02. 01. 2013 | 08:26

ivan napsal(a):

Co jste od pana Klauze čekali.Od zpackané privatizace na začátku až po amnestii pro grázly.Snad už to je jeho poslední rozhodnutí.
Starého psa novým kouskům nenaučíš.
02. 01. 2013 | 08:37

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Proč u nás trvá léta něco vyšetřit

"Když se v neděli dívali detektivové protikorupční policie a žalobci na přenos finále Davis Cupu, velmi se podivovali. Na televizních záběrech publika v pražské O2 areně totiž zahlédli bývalého vicepremiéra Martina Bartáka, jak fandí tenistům přímo v hale. Při úspěšném úderu Tomáše Berdycha či Radka Štěpánka jásal, poskakoval a tleskal."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyslech-bartaka-v-pripadu-tatra-dnc-/domaci.aspx?c=A121123_1858069_domaci_skr
02. 01. 2013 | 08:42

zubatá napsal(a):

Kcdesi na iDnes jsem četl názor, že, aby byli vypuštěni mezi lidi
***
zloději, kapsáři, feťáci, šířiči nebezpečných chorob, podvodníci, zneužívači dávek, korupčníci, elitáři, kteří "záhadně" dostali výjimečně nízkou sazbu či dokonce i násilníci... hrubě odsuzuji! Už jenom to mizivé procento takovýchto parazitů, které se daří odsoudit a potrestat, je nyní zcela s čistým rejstříkem??? Nehorázné!
***
Já s tím souhlasím
02. 01. 2013 | 08:43

Populistka + Král zlodějů napsal(a):

Paní Roithová, i církevní restituce(prostituce?) jsou Z T R Á T A S O U D N O S T I,
JAKOŽ I DALČÍ POČINY(PŘEČINY, NE-LI ZLOČINY?) VAŠICH VLÁD!?

A vaši stranickou Parkanovou a Kalouska se tresty též nedotýkají!? :-(
02. 01. 2013 | 08:45

evix napsal(a):

zdarv napsal(a):
To bylo plků, že milostmi je třeba šetřit a udílet je jen zcela výjimečně. Nejvyšší tunelář takto ještě před svým odchodem z úřadu pro své kumpány zhasnul světlo.
.........................
Doufám, že tohle je poslední zhasnutí nad špinavými penězi, který ten šílenec nezná a SNAD JE TO UŽ CESTA Z BAHNA VEN!!!!!
02. 01. 2013 | 08:48

Jan Krupka napsal(a):

Každý z kandidátů na prezidenta je stejně prolezlý jako Klaus. Budu volit paní Fischerovou, protože to je jediná osoba, která je mimo všechny ty svinstva.
02. 01. 2013 | 08:59

Baba Jaga napsal(a):

Asi bude mít autorka radost, kolik lidiček si její komentář přečetlo.
A kolik (včetně jí samé) by neudělalo totéž - nejraději vůbec nic, to se potom nespletete. Nebo snad lépe?
Zaujal mě nick No coment, že vzpomněl Janečkovce se Zlojedy. Už o nich dlouho nic nebylo - že by se tolik připravovali na avizované konference?
Jó, volit už možná budeme za týden a kousek.
02. 01. 2013 | 08:59

on. napsal(a):

stale je tu moznost obvineni z velezrady a zpetneho zruseni velezradnych skutku.
02. 01. 2013 | 09:12

Adolf napsal(a):

Ano, Klaun omilostnil zloděje, to je u něj logické. Kdbyste se však vážená paní kandidátko zamsylela nad principem naší justice, udělala byste lépe.
Jestliže někdo dá přes hubu někomu v hospodě, rozhodně si nezaslouží jít bručet ani být souzen. Je zcela přirozené chování, které nebývá plánované. Když ovšem někdo okrade starou babičku v obchodě, měl by jít okamžitě do basy. Byť třeba na půl roku, ale do basy s drilem.
V naší homosexuálně hysterické zemi, ovládané skupinou zbabělých podvodníků, došlo k převrácení tradičních hodnot už s příchodem Jiřího "miluny" Pospíšila do funkce ministra. On a banda jeho homosexuálních "expertů", které nikdy nikdo neviděl, jsou zodpovědni za stav naší justice. Ve vězení máme 23000 lidí, to je pomalu tolik, kolik bylo ve vězení v ČSSR, když nastoupil k moci Veškrna Ruzyňský, kterému je stáler vyčítána první velká amnestie, což je ujedna z mála věcí, ve které za ním plně stojím, a kdy se potvrdila jeho slova o druhé šanci. Návratnost tehdy propuštěných zpátky do basy byla totiž mizivá, což dnes ani tehdy nebylo mediálním žvanilům po chuti.
Ale zpět. Ano, homosexuální Pospíšilovic banda chtěla snížit počet vězňů tím, že ze zlodějin udělá přestupky. Proč asi? Protože jsme národ zlodějů, chtělo by se dodat. A zbabělců, proto za pár facek je třeba člověka hned zavřít, co kdyby si jednou někdo došlápl i na nás, že?
A na závěr, už tak je dost sporné, označit "viníkem" někoho, kdo něco udělal neúmyslně paní Roithová. Nemyslíte, že tady opět naše justice ukazuje, co je vlastně zač. Že je to stát ve státě? Banda vyžírků?
Jak je možné, že někdo vystuduje školu, někde dělá pár let poskoka a někdo si ho vybere a někdo jmenuje jako soudce? To je demokracie? Jak je možné, že si lidi nevolí své vlastní soudce? Co to je za společnost?
Klaun se sice soudům vysmívá, ale měly by být spíš zrušeny, v tomto stavu rozhodně. Soudy nejsou k smíchu, jsou zralé k rozpuštění veřejném odsouzení soudců spolu s politiky.
02. 01. 2013 | 09:26

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
tatíček Klaus omilostnil přece PŘEDEVŠÍM své bývalé spolupracovníky
a jejich neoficiální zaměstnance.

Hodlá přece ve své politické práci i po opuštění úřadu pokračovat.

A kde jinde by rychle nabral vděčné a oddané tvrdé jádro nejvěrnějších,
než mezi lidmi, kteří čekali,
zda je náhodou neskřípne SPRAVEDLNOST ??
02. 01. 2013 | 09:31

Blivno napsal(a):

KLAUSVIZÍR....nový prací prostředek na zloděje,podvodníky a tuneláře.........vy zíráte,my zíráme
02. 01. 2013 | 09:32

evix napsal(a):

Někteří z Vás tady nadávají na soudy. A kdo podle Vás dělá zákony? Asi Svatý Petr, ne...? Kdo byl premiérem v Česku v 90 letech a kdo vyhrál 2x volby a kdo byl se Zemanem jedna ruka, když byla opoziční smlouva? Asi já :-((
Justice je taková, jaký je parlament a jaká je vláda!!! To, že někdo protahuje soudní jednání roky a nic se neděje, druhý jde sedět za tykadla a taky se snažil o to samé (maření soud.rozhodnutí) a není mu to nic platné...Svědčí jen o jediném, že tu není právní stát a že rozhodně nemáme demokracii. Jsou tady lidi a LIDI a vo tom to je....
02. 01. 2013 | 09:45

evix napsal(a):

Adolf a nemohou ti 4%-ní i za zemětřesení??? Kdo za to tady ještě, kromě 4%-tních může, ženy taky?
02. 01. 2013 | 09:50

mb napsal(a):

ad vasja 3:25 ... no jasně stádo ... pořád asi ještě lepší nežli vzít kvér a klause prachsprostě odprásknout ... pro výstrahu ...
02. 01. 2013 | 09:56

Kleofáš napsal(a):

Moc se mi tady líbí to rozčilování se nad amnestií. Gusta Rusák uděloval aminu snad každý rok a Kikina jí udělil jednou za osmileté období, ještě lidem, kteří sedí, nebo byli odsouzeni vesměs za "kraviny", nikoli za vážné delikty. Amnestie se uděluje skoro všude, takže nejsme žádnou výjimkou. Paní Roithová má vzteka, že teď už nikdo z nových kandidátů na prezidenta udělit aminu nemůže, a že jim tak Kikina vypálil rybník..... A propos, vztahuje se amina i na tykadláře Smetanu?
02. 01. 2013 | 10:01

Boby napsal(a):

Je to plivnutí do tváře všech poctivých policistů, vyšetřovatelů, soudců, atd. Kolik úsilí, dokazování a peněz stojí jeden uzavřený případ, na to asi soudruh prezident nemyslel. Pro celý aparát spravedlnosti je to silně demotivační. Nač se namáhat chytat zloděje, stejně dostanou amnestii. Jestli je hlavním důvodem nedostatek míst ve věznicích, tak to mohou napravit již soudcové, udělováním jen podmínečných trestů.
02. 01. 2013 | 10:01

PeN napsal(a):

Hnízdil měl pravdu - lidé v této zemi (ďle vzorku zde v diskusi bych řekl, že značná část) jsou nemocní, nemocní paranoiou, závistí, nenávistí, neschopností chápat děje a souvislosti, leností, deprivací atd. A lékaři, kteří by je měli léčit, jsou, bohužel, mezi těmi nejpostiženějšími - Hnízdil je toho jasným důkazem. Naštěstí však diskuse pod blogy tohoto webu nejsou reprezentativním vzorkem...
02. 01. 2013 | 10:13

Anděl napsal(a):

Klausova amnestie, to je Klausův ATENTÁT na slušné soudce a obhájce a hlavně na slušné občany !!!
02. 01. 2013 | 10:24

babočka napsal(a):

Pozor. Pan Klaus uvolnil vězení pro nové dacany. Policie už má pořadník.
02. 01. 2013 | 10:25

Gemini napsal(a):

Paní Roithové si vážím ale v tomto s ní nesouhlasím. Vyhlášení amnestie je jasnou pravomocí prezidenta. On také stanoví v jakém rozsahu amnestii vyhlásí. Nejde mi o to kolik lidí se díky amnestii dostane ven ani o to jakých zločinů se dopustili. Ale pokud kandidát na prezidenta snaží zvýšit si popularitu tím, že kritizuje současného prezidenta za to, že využil své pravomoci tak mi to připadá zvláštní. Můžu nesouhlasit a nesouhlasím s tím, že se na svobodu dostanou nejen lidé kteří kradli ve velkém a různí násilníci ale pokud chci já využívat svých práv nesmím využití práv upírat někomu jinému ani prezidentovi republiky. A lhát. Jestliže někoho pustí na amnestii, neznamená to, že se poškozený nemůže domoci svých práv a nahrazení škody u občanskoprávního soudu. To že někdo není trestně stíhán nebo vyšetřován a odsouzen přece ještě neznamená, že nemusí nahradit škodu - pokud soud uzná, že škoda byla způsobena. Takže věta " tisícům poškozených znemožnil domáhat se na někdejších manažerech H-systému odškodění a zastavil procesy" je lež a já nebudu volit kandidáta který lže lidem. Nebo Klausova amnestie znamená, že se promíjí exekuce, vymáhání dluhů, nahrazování způsobené škody apod.? To jsem se tam nikde nedočetl. Možná, že na tenhle populismus někdo skočil. Já bych si však přál prezidenta, který se k takovým praktikám nesnižuje.
02. 01. 2013 | 10:33

Čech napsal(a):

Kolem a dokola, paní kandidátka mluví do větru, který zpackanou Ústavu možná rozdmychá, kéž by, ale jistě nesfoukne z ní pošlé. Jinými slovy, legislativa je v ČR taková jakou ji zákonodárci ustanovili, zákonodárci takoví, jací byli vybráni a lid, paradoxně tvůrce a zdroj veškeré státní moci, natolik neschopný to změnit. Navíc, aspoň dle mého, H-systemu, v souladu s limitem výše trestu, se amnestie netýká.
02. 01. 2013 | 10:36

malstoka napsal(a):

A hlavně mnoho povyku pro malý prd. Paní Roitová se čilý, ne pro rozsah amnestie, ale hlavně proto, že Klaus vypálil rybník budoucí hlavě státu. Je zajímavé, že se nezmínila o rozsáhlých amnestiích p. Havla, které napáchaly mnoho více škody, než druhá amnestie Klause, který neosvobozuje vrahy, ani těžké zločince.
02. 01. 2013 | 10:40

on. napsal(a):

PeN - než budete mluvit o neschopnosti chápat děje a souvislosti, tak se podívejte na tento graf - http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/mapa/4_graf.pdf z http://www.nfpk.cz/mapa.
Tam uvidíte ty souvislosti
02. 01. 2013 | 10:41

on. napsal(a):

Upozorňuji, že graf má přes 30MB
02. 01. 2013 | 10:44

družstevník napsal(a):

Doporučuji všem bedlivě sledovat průběh soudního řízení vedeného u Obvodního soudu pro Prahu 8 pod sp.zn. 11 C 261/2008 - jedná se o žalobu proti manželům Klausovým v souvislosti s výstavbou dvou bytů a dvou garáží v Libni. Byty a garáže byly "prodány" za cca 50% pořizovacích nákladů. V důsledku tohoto "velmi výhodného" obchodního případu bytové družstvo ("developer") uzavřelo úvěrovou smlouvu v IPB a.s. (celková finanční ztráta při výstavbě se shoduje s výší úvěru) a samozřejmě nebylo schopno tento úvěr splatit. Nedobytný úvěr byl převeden do České konsolidační agentury, následně pohledávka prodána společnosti EC Group a.s. a následně vymáhána po bytovém družstvu. Na bytové družstvo byl za velmi podivných okolností prohlášen Městským soudem v Praze konkurz - pár dnů poté co po zhruba jednodennním (!!!) zkoumání textu dovolání družstva proti překvapivému rozhodnutí odvolacího Městského soudu v Praze, Nejvyšší soud poskytl odklad vykonatelnosti. Prohlášením konkurzu bylo bytové družstvo zbaveno opravného prostředku (v prvním stupni byla žaloba zamítnuta, ve druhém stupni byl rozsudek překvapivě změněn ve prospěch žalobce). Pohledávka vzniklá jednoznačně trestnou činností bývalého vedení družstva (Policie ČR všechna trestní oznámení odložila s tím, že jsou trestné činy údajně promlčené, ačkoliv to tak nebylo) byla těmito rozhodnutími Městského soudu v Praze konečně po cca 8 letech soudních sporů "přiklepnuta". Tuneláři nebyli potrestáni, naopak spekulanti s pohledávkami byli "odměněni"... To je výkon "spravedlnosti" tzv. po česku...

A to výše uvedené soudní řízení? Nezákonně přerušeno rozhodnutím soudu, v řízení se z "neznámých" důvodů nepokračuje...
02. 01. 2013 | 10:48

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, kolik nenávisti se v komentářích pod tímto blogem schovalo za slovo spravedlnost... Čekala jste to, paní Roithová? Vypadá to, že Vy máte jasno, kdo by si amnestii zasloužil a kdo ne... ale pravda je taková, že není možné udělit spravedlivou amnestii...vždy se do ni "vejde" někdo, kdo nám tím pohne žlučí...pokud ale opustíme spravedlnost, pak zjistíme, že amnestie je nástrojem odpuštění... co tady, jak to máte tady - kdo si zaslouží odpuštění, paní Roithová, taky selektivně? Spravedlnost je pro společnost velmi důležitá, ale bez odpuštění se nemůžeme pohnout dál... není to základ křesťanství?
02. 01. 2013 | 10:53

Ctibor napsal(a):

Roithová se honem chtěla svézt na populismu, ale jenom si udělala ostudu, když si v blogu popletla amnestii s prezidentskou milostí. Jó, je to kolektiv, ti naši prezidentští kandidáti...
02. 01. 2013 | 10:57

družstevník napsal(a):

"Není politická vůle vyšetřovat trestnou činnost z poloviny 9é. let"

Toto je autentický výrok dozorujícího státního zástupce ve věci vyšetřování trestné činnosti ve výše uvedeném bytovém družstvu.

Z toho lze vyvodit, že se ve skutečnosti vyšetřuje pouze taková trestná činnost, která je tzv. "politicky" posvěcena. Policie ČR se zabývá pravděpodobně vyšetřováním prkotin, ale závažná hospodářská kriminalita se vyšetřuje pravděpodobně pouze na politickou objednávku, případně se vyšetřuje tak, aby se vše promlčelo dříve než bude sděleno obvinění... Z tohoto pohledu jsou dopady současné amnestie o to více devastující - spravedlnosti se vysmívají Chvalovský, Trpišovský, Tykač atd...
02. 01. 2013 | 11:00

on. napsal(a):

Anuszka - nenavidim ty, kteri si svymi ciny moji nenavist zaslouzi. Hazet po nekom chleba je cesta do otroctvi, coz je dokazano teorii her.
02. 01. 2013 | 11:10

Anuszka napsal(a):

on. nenávist je slabost... cesta do otroctví svých pocitů...
02. 01. 2013 | 11:18

Tomm Malý napsal(a):

Jen drobnou poznámku: čím radikálnější příspěvek, tím plnější je vulgrarizmů. Inteligence autora příspěvku je nepřímo úměrná frekvenci vulgarizmů v příspěvku.
02. 01. 2013 | 11:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 01. 2013 | 11:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Občane,

jsem naprostý laik, ale vidím to hodně podobně. Drtivá většina lidí zjevně netuší, čeho se amnestie týká. Jiná otázka ovšem je, proč má prezident vyhlašovat amnestii při svém odchodu z funkce. Přijde mi to trochu populistické (zejména ve světle dřívějších opakovaných prohlášení, že amnestie není správný krok a on ji vyhlašovat nebude). Čili obecně takto vyhlášená amnestie (jednou za mnoho let) je podle mne dobře. Dobře ale není zvyšovat si tím popularitu a zřejmě si i připravovat další politickou kariéru.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 11:28

uno napsal(a):

Po republice se volně pohybuje tolik gaunerů, že se ta amnestie ani nepozná, kriminálka je připravena a co nevidět je pošle zpátky za mříže, jen nás občany to přijde dost draho. Připadá mě to, že se pan Klaus chce pomstít za něco, co se dotklo jeho ješitnosti. Skauti mají heslo "Buď připraven", občan by měl mít heslo "Buď připraven na všechno". Ale katastrofický scénář po amnestiích pana Havla by se nemusel opakovat.
02. 01. 2013 | 11:32

Anonym jsem a anonym budu! napsal(a):

Amnestie je definitivní tečkou za privatizací. Desítky a stovky dosud běžících řízení, týkajících se privatizačních podvodů, budou ukončeny, protože běží více než osm let a sazby nejsou vyšší než deset let. Konečně tedy dospala privatizace právní rámec - rozkrást stát bylo legální. Ne nadarmo si ten pán píše před příjmení prof.
02. 01. 2013 | 11:34

Karina napsal(a):

Prezidentovi,
opravdu bezpečnost čr občanů, kteří jej živí, na srdci neleží! Toto jeho jednání je tím jasným důkazem:-(((
02. 01. 2013 | 11:37

Anna napsal(a):

Musíme se o svoji bezpečnost postarat sami! Ptám se marně: Na co, platí čeští občané daně,je mi záhadou.... Když stát nezaručí bezpečí slušným lidem a gaunery pouští z věznic.....
02. 01. 2013 | 11:41

Lava napsal(a):

Propustí sice nějaké tuneláře, zloděje a násilníky, ale amnestie se nebude týkat opravdu nebezpečného individua - tykadlového řidiče Smetany.
02. 01. 2013 | 11:44

mb napsal(a):

Spravedlnost je pro společnost velmi důležitá, ale bez odpuštění se nemůžeme pohnout dál... není to základ křesťanství?

napsala anuška ...

odpustit můžete pouze těm, kteří se ze svých hříchů kají ...

máte pocit, že Klaus se kaje ze svých hříchů, Trpišovský, H systém a další vykuci a šizunkové ...

se kají ze svých hříchů ... ????

já myslím, že nikoli, zdravím ...
02. 01. 2013 | 11:47

mb napsal(a):

takto si to právě ti lumpi vyloží tak, že super, že ve svém nekalém chování a počínaní mohou pokračovat i nadále ...
02. 01. 2013 | 11:48

buldatra napsal(a):

Odcházející prezident amnestoval jen část amnestovatelných, nový prezident může amnestovat zbytek.

A to proto aby bylo o čem přemýšlet a diskutovat, páč jinak nastane zcela zbytečná okurková sezóna a nečesaná nemytá veřejnost začne přemýšlet o věcech zcela nepatřičných.
02. 01. 2013 | 11:48

skeptický napsal(a):

Za pravdu se odjakživa zavíralo,za lži se naopak platilo hotově.Snad to napraví nějaká příkoří.
O ztrátě soudnosti to od některých lidí sedí.
02. 01. 2013 | 11:50

neo napsal(a):

Hodně se zde zaměňuje prezidentská milost a amnestie.

Udělil snad pan prezident milost odsouzeným v H systému?
Nebo udělil amnestii na odsouzené starší lidi nebo kde jsou malé tresty? Pokud jde o druhou možnost, paní Roithová, tak pláčete na špatném hrobě a vina je na straně vyšetřovatelů a soudců.
02. 01. 2013 | 11:56

Anuszka napsal(a):

mb:-) odpustit můžeme komukoliv - je to zásadní krok pro nás...samozřejmě se lépe odpouští tomu, kdo se kaje...amnestie by měl být krok výjimečný... něco, na co se nedá spoléhat...ano, lumpové si to vyloží různě - svůj život si mohou nařídit jiným směrem - nebo taky ne - vždy skončí nakonec tak, jak si doopravdy zaslouží...např. Trpišovský má svou nálepku...
02. 01. 2013 | 12:01

Zany napsal(a):

Tak k čemu máme soudy, když pak někdo jejich rozhodnutí zruší? A čím jsme si zasloužili, že nám, kteří žijeme poctivě vrátí do ulic ty, co nám úmyslně škodí?
02. 01. 2013 | 12:07

Jáchym napsal(a):

Karel Jaromír Jáchym

AMNESTIE

Z žumpy se valí vlny zdola
roztahují se v širá kola...

Na hradě Pražském poblíž skal
modrý pták hnáty zatleskal
02. 01. 2013 | 12:07

družstevník napsal(a):

Přečetl jsem si příspěvek Občana a také bych chtěl něco poznamenat :

amnestie měla být vyhlášena tak, aby byly tresty sníženy všem bez rozdílu - o rok, dva, tři či více let. To je jediný možný, spravedlivý a zejména lehce obhajitelný postup.

Tak, jak to bylo provedeno je to opět pouze další nespravedlnost. Proč byla stanovena například právě hranice 75 let? Tedy 73-letému odsouzenému na 4-6 let neodpustíme vůbec nic a 75-letému odsouzenému na 8-10 let odpustíme vše? To je úplně absurdní a vyvolává to pochybnosti o tom, zda amnestie nebyla připravena tzv. "na míru" některým odsouzeným.

O rozsahu amnestie bylo jednáno podstatně dříve, než byla vyhlášena. Jinak by dnes, méně než 24 hodin po vyhlášení amnestie, nemohly být známy konkrétní počty osob, jichž se amnestie týká (poslední uváděné číslo je 6086 a jsou mezi nimi údajně také Pitr a Smetka). To je další důkaz o tom, že nejdříve byly sestaveny seznamy (odsouzených či stíhaných či vyšetřovaných) a teprve poté byl stanoven sofistikovaný "algoritmus" pro amnestii.
02. 01. 2013 | 12:09

Eliza59 napsal(a):

Proč výsměch soudcům? Hlavně výsměch slušným, zákony dodržujícím lidem tohoto státu. Je to fakt fnus !!
02. 01. 2013 | 12:11

levandule napsal(a):

Pane Stejskale,

nejen Vy, ale snad každý soudný člověk jen němě kouká s dýchacími problémy. Jsme svědky v přímém přenosu, jak nejvyšší kmotr na nejvyšším postu omilostňuje své lidi. Samozřejmě pod rouškou lidskosti a jiných floskulí. Před chvílí mě fascinoval i novinář Komárek na čt24, jak i ten "respektuje legitimizaci" tohoto aktu. Přitom na netu co hodinu nové infa o propouštění největších tunelářů. Hned na startu roku taková bezútěšná nálada. A lidem od nickem Radek, s dikcí ala Jakl, nikdy neporozumím.

Pane admine, v novém roce Vám přeji pevné nervy, udržení si rozumu a především ideí, nehaprující zdraví a ničím nenarušený pěkný stav duše!
02. 01. 2013 | 12:12

mb napsal(a):

anuška ... jj ... myslíte, že Klaus skončí špatně ? ...
02. 01. 2013 | 12:16

David napsal(a):

Takovou amnestii může obhajovat jen hlupák a nebo darebák!

Všímejme si, kdo všechno ji obhajuje!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ten kmotr všech kmotrů, ten DAREBÁK plivnul všem slušným lidem do tváře.

Je to služebník SATANA!

Je to služebník SATANA!

Je to služebník SATANA!

Čert si ho už vem!!!
02. 01. 2013 | 12:22

Anuszka napsal(a):

mb: Ve Vašich očích už skončil...
02. 01. 2013 | 12:23

Zdislava napsal(a):

Tato "milost" mi připadá jako pomsta za to, že někomu končí prezidentský post..
02. 01. 2013 | 12:28

mb napsal(a):

o mé oči nejde ... mějte se ...
02. 01. 2013 | 12:30

kristusek napsal(a):

neo

především do amnestie zahrnul ty, jejichž kauzy se vlečou dlouho. Což jsou vcelku logicky lidé s největšími lumpárnami, tedy např. manažeři Union banky, H-Systému, různí ti Pitrové a podobní podvodníci. Je jen shoda okolností, že většina z nich se svou trestnou činností začínala za dob Václava Klause co premiéra. Přestože já sám bych za tím souvislost nehledal, je jasné, že to rozhodně vypadá podivně.

Nemluvě o tom, že lidé s krátkými tresty jsou především drobní zloději, co k vám přijdou do sámošky denně něco šlohnout, ale protože to je přestupek, tak je jim to jedno. Teď, když už je konečně dostali do kriminálu a zoufalí majitelé malých sámošek a večerek si konečně trochu oddechli, je pustí zpátky.

A nakonec žapánec - v r. 2004 Klaus skutečně v tv prohlásil, že amnestie jsou přežitkem a že on to rozhodně neudělá. Nu což, kůň je jednou hříbětem... i proto by měla být stanovena horní hranice pro výkon některých funkcí:-p
Anebo zrušit celý institut amnestie, což by bylo úplně nejlepší.
02. 01. 2013 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

"Bohatství znamená samo o sobě vysoký společenský kredit, bez ohledu na to, jestli u jeho kořenů stála píle, práce a odříkání generací nebo zločin"
/Honoré de Balzac/

„V komunitě, která není schopna odhalit lež, nemůže existovat svoboda.“
/W. Lippmann/

Anuzska
Klidně si můžete odpouštět jak chcete - komukoliv kdo vás okrade, znásilní nebo vám třeba sebere iluze.
Ale netahejte do toho ostatní lidi a nespílejte jim.
Je to pak dost nechutné.

Odpouštějte si komu chcete a kdy chcete - ale ve vlastním srdci...za ostatní srdce nemluvte. Je tom jen na nich. Pokud tedy nemluvíte k dětem ši osobám nesvéprávným.

Ale stejně by mě zajímalo...komu všemu jste již odpustila ? Můžete uvést nějaký seznam jmen ? Není doufám totožný vždy s tím, který vydává např. prezidentská kancelář nebo vězeňská služba, že ne ?
-----------------------------------------
Tuším, že letos má mít 75 let Madoff.
No - dostal teda flastr takový, že by s ním fakt mohl udělat něco leda tak Klaus a jemu podobní....
Blbec - měl si zažádat včas o české občanství.
Mohl tak jít do civilu o plných 147 let dřív.
----------------------------------------------------------
Propouštět u příležitosti oslavy výročí vzniku Kraďákova zloděje - to fakt může vymyslet jen zloděj.
To je jako kdyby se třeba na oslavu výročí Bílé Hory znovu začlo rekatolizovat.

Bojím se, aby se u poříležitosti výročí upálení Mistra Jana z Husi nezavedla nová prezidentská standarta - s textem " Kdo nelže a nekrade - není Čech ! "
A s obrázkem osla.
02. 01. 2013 | 12:36

Eliza59 napsal(a):

Vzkaz pro neo - ať kdo nadává jakemukoliv politikovi za amnestii pro nebo proti, já znovu opakuji: je to výsměch slušným lidem a kdyby se kdokoliv ze současně odsouzených choval slušně a dle zákona, nebude kde je a tudíž nepotřebuje žádná privilegia typu milost či amnestie.
02. 01. 2013 | 12:40

mb napsal(a):

já teda ještě jednou pro anuszku ... o mé oči nejde, neb kdyby na mých očích záleželo, tak se Klaus nikdy nedostane k podílu na moci a do nejvyšších politických pater, tak ještě jednou, myslíte, že Klaus dopadne špatně ... ???

... zatím ...
02. 01. 2013 | 12:41

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
až to vydýcháme, pokusme se "amnestii" pojmout jako akt skutečné nefalšované spravedlnosti.

Všechno je relativní.

Šéf modrých supů správně usoudil, že by bylo nespravedlivé, kdyby těch šest tisíc (!) lidí zůstalo v lochu.

Ani jeden z nich rozhodně nenapáchal tolik zla jako on.

On do lochu ze zákona jít nemůže.
Proč by tam nechal trpět spřátelené kriminálníky?

Žádný z nich nemá na svědomí zlomek toho, co on.
02. 01. 2013 | 12:43

Radek napsal(a):

the rydavsis
nevysvětlujte tadyněkterým plácalům, čeho se amnestie týká, oni to stejně nepochopí a ani nechtějí pochopit. Jim stačí že amnestii udělil Klaus a proto je všechno špatně. Těm se nelíbí vůbec nic, co vzešlo od profesora Klause. Někteří jsou tady za to placeni aby ho hanili, další jsou antiklausovci, lidé kteří se v dnešním systému nedovedou uplatnit, či-li socky, dále jsou to pravdoláskovci, zelení a socani. Tady se mohou v anonymní diskusi vyřádit. Odkazují na některé osoby, které se k tomu vyjadřují. Z těch osob mně připadá podivný pouze názor zubaře Macka. Ten je asi již postižen nějakou stařeckou chorobou, to má z těch ženskejch. Další názory rádobyprávníků, jako je synáček z komunistické rodiny a odchovanec z bolševické kanceláře soudruha Čalfy, J.Dienstbier,nebo policajt z Rakovníka, poté zrychlený právník z plzeňských práv Láska, nebo nic neumějící právničky Marvanová, mne opravdu nezajímají, zvláště když o tom plácají nesmysly a rozhodnutí o amnestii si ani nepřečetli.
Maxismus a Midory, na rozdíl od vás, mám asi větší IQ, proto si názorů profesora Klaůse vážím, dovedu si o nich udělat svůj úsudek a zhodnotit je. Mám dlouholeté životní zkušenost, tak již dovedu dnes posoudit, co je dobré a co ne. Od tak vysoce vzdělaného člověka mohu ve většině očekávat jen dobrá rozhodnutí. Pamatuji také, jak se Stalin s bolševickou lůzou zbavoval inteligence, vzdělaných lidí jen aby mu nepřerostli přes hlavu a tyto lidi posílal do gulagů. U nás je s. Gottwald posílal na šibenici, na uran a do vězení. Ještě že máme demokracii, jinak nevím jak by V.K. skončil, kdyby zde vládla komunistická sebranka.
02. 01. 2013 | 12:51

neo napsal(a):

Eliza59:

to ale budete muset udělat něco se samotným právem amnestii udělit. Dokud prezident tuto možnost má, může jí využít.

Tady jde ale o princip. Paní Roithová tu zmínila vlastně jen někoho z H systému. Ta kauza se tahne leta a jestliže soudy nebyly schopny dát obviňeným vyšší tresty, je to problém soudnictví a ne amnestie. Nejedná se tedy o výsměch soudům, ale spíše o ukázku toho, že soudy pracují pomalu a ještě špatně v takovýchto případech.
02. 01. 2013 | 13:00

jiras napsal(a):

Po letech působení Klause v politice se vlastně není čemu divit. Jen stvrdil, na čí straně celou dobu stál a stojí. Dovršil tak proces morální devastace, kterou tady tak úspěšně praktikovali komunisté více než 40 let!
Nezbývá než pevně věřit, že lidé konečně procitli a uvědomili si, jakou "osobnost" považovali po dlouhá léta za nejvěrohodnějšího politika. Kolik si však vychoval nástupců? Obávám se, že jich nebude málo.
02. 01. 2013 | 13:02

Radek napsal(a):

Bylo by na místě, aby si ti všichni kritici amnestije zjistili, rozdíl mezi amnestií a udělení milosti. Netýká se mé doporučení antiklausovců, včetně pravdoláskovců a zelených. Také kdo tyto návrhy prezidentovi předkládá k schválení a podpisu.
Prof. Ing. V. Klaus, CSc., prezident České republiky, využil svého práva a vyhlásil k 20. výročí vzniku samostatného státu amnestii. Byl to státnický čin, stejně jako jeho poslední projev.

levandule, kdybys ty, potom co jsi napsal ubohého o prezidentovi, že je kmotr, napsal že se se mnou ztotožňuješ, tak bych asi spáchal harakiri. Než si tady zase začneš hrát na politologa, zkus si změřit IQ, možná po výsledku se raději začneš učit.
02. 01. 2013 | 13:08

mb napsal(a):

ad jiras: Nezbývá než pevně věřit, že lidé konečně procitli a uvědomili si, jakou "osobnost" považovali po dlouhá léta za nejvěrohodnějšího politika.

... neprocitli, neuvědomili ...

K. nástupců není málo ... / jeden je dokonce t.č. premiérem .../
02. 01. 2013 | 13:11

Hony Šafra napsal(a):

Paní autorka má velice nedostatečně vyvinuté právní vědomí, jinak by ten blábol nemohla zplodit. A je překvapující, že má troufalost ještě kamkoliv kandidovat. Plést dohromady amnestii a spravedlnost je míchání nesourodých věcí a lze pak dojít k nesmyslným závěrům. Amnestie je pozůstatkem panovnických výsad a se spravedlností nemá co do činění. Lze ji brát tak trochu jako živelnou pohromu, která také někoho poškodí a na druhou stranu třeba zase někomu pomůže, třeba k novému bydlení. Existuje jistě řada důvodů, proč amnestii uplatnit (i neuplatnit) - jsou-liproti amnestii společenské výhrady, tak jediný schůdný krok je, amnestii jako právní institut prostě zrušit, a ne laicky až hloupě hodnotit, zda ji ten či onen prezident použil "spravedlivě". Tady přece není řeč o Klausovi nebo Havlovi, ale o pravomocech prezidenta jako funkce. Proto si myslím, že když toto nechápe prezidentská kandidátka, je kandidátkou nedobrou.
02. 01. 2013 | 13:12

on. napsal(a):

Anuzska
odpoustet vzdy a vsem je nepragmaticke a nebezpecne. Psychopat Vaseho odpusteni akorat vyuzije
02. 01. 2013 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

Radek
Nechat propustit např. zloděje - u příležitosti státního svátku /vznik samostatného státuú/ - to může udělat, s odpuštěním ...jenom zloděj.
Leda by celý ten stát byl státem zlodějů.
Ale takový není.

Jak se na to asi budou dívat směrem na západ od nás ? Že oslavujeme takovým způsobem smaostatný stát ?

To nemá co dělat s tím, kdo je větší fanda Václava Klause...to je o ubohosti stavěné na odiv.

Hony Šafra
My žijeme v absolutismu ? Možná tak jedině vy a vám podobní.
Jevy mají kromě své podstaty i kvalitu - o tom píše paní Roithová.
Ale to byste stejně nepobral - netrapte se tím.
02. 01. 2013 | 13:19

on. napsal(a):

Hony Šafra
amnestie ma vyznam pri zmene rezimu, kdy nelze rozeznat, ktere z rozsudku byly politicky motivovane pripadne jinak zapricinene minulym rezimem.
02. 01. 2013 | 13:21

český maloměšťák napsal(a):

Ha - Radek začal tykat a cejchovat /provokatér, mění si nick.../.

Uzlíček nervů se opět rozvázal.
Následovat budou nadávky.

Sbohem.
02. 01. 2013 | 13:22

seriózní chlapík napsal(a):

"Nedokážu pochopit a ani se smířit s tím, že amnestie Václava Klause osvobodí tuneláře a protagonisty korupčních kauz".

Mrzuté, že vaše první setkání s Klausem je tak traumatické.
02. 01. 2013 | 13:24

Anuszka napsal(a):

český maloměšťák: proč se do mě vztekle pouštíte, přikazuji Vám snad nějaké odpuštění? Každý o svém odpuštění rozhoduje sám...Já se ale ve svém prvním příspěvku ptám europoslankyně za KDU - ČSL...Ptát se na to českého maloměšťáka by mě se už z podstaty jeho nicku nikdy nenapadlo...ani mu spílat... pokud spílám tím, že označuji nenávist za slabost - pak tedy ano - spílám:-)Seznam Vám neposkytnu, je to opravdu jen moje věc - naštěstí nejsem prezident.

mb: pokud Vám nejde o své vlastní oči, pak bystě neměl přestat usilovat o jeho potrestání /pokud tedy spáchal zločin/ předpokládám, že bude následovat několik Vašich trestních oznámení - také si představuji, že objíždíte republiku a seznamujete veřejnost s konkrétními činy...pokud jen subjektivně cítíte, že není dobrý člověk -pak jsou to jen Vaše oči - a nezbývá Vám nic jiného, než se jen planě spolčovat na diskuzích pod blogy...V prvním případě - pokud je vinen -nedopadne dobře, v druhém případě nedopadl dobře už teď -líp Vám to neumím podat - je to jen můj subjektivní postoj...a s Klausem konkrétně ani nemá nic společného - takto to u mě platí pro všechny...taky se mějte v novém roce moc hezky.
02. 01. 2013 | 13:26

mb napsal(a):

radku, nevím, co vám mám na váš příspěvek ze 13 15 napsat ...
02. 01. 2013 | 13:27

kristusek napsal(a):

Radek

Koukám, že jste od pana dosudještěprezidenta pochytil to nejzásadnější: Já mám pravdu a ostatní jsou hlupáci.
A jakžto zavilý fanoušek jste pochytil ještě něco: Cokoli Klaus činí, dobře činí, neboť je to nejmoudřejší, nejvzdělanější, nejhodnější a nejkrásnější člověk všech dob a všichni by měli být šťastni, že se uvolil sestoupit z výšin a něco nám ubožákům sdělit.

Mimochodem - pokud jste na základě svých dlouholetých životních zkušeností, jak uvádíte, dospěl k závěru, že " Od tak vysoce vzdělaného člověka mohu ve většině očekávat jen dobrá rozhodnutí", pak si dovoluji upozornit, že za nejvzdělanějšího politika (a tvrdí to i jeho bývalí kolegové ze Sněmovny)byl a je považován Ransdorf. Naložte s tou informací jak vám vaše zkušenosti velí;-)
Přeji hezký den:o)

Ale jinak je to samozřejmě zcela
02. 01. 2013 | 13:29

on. napsal(a):

Anuszka - na prezidenta nejde podat trestni oznameni (on by si totiz stejne hned udelil milost ;) ). Prezident muze byt souzen pouze za velezradu.
A kdyby slo podat trestni oznameni, rika vam neco pojem justicni mafie?
02. 01. 2013 | 13:29

mb napsal(a):

anuszka ... tedy pozitivně/pozitivisticky usvědčit ... v opačném případě držet ústa a krok ... asi máte pravdu ... zatím ...
02. 01. 2013 | 13:30

paprika napsal(a):

Radek- známá skutečnost-čím větší hňup, tím větší sebevědomí- Vy jste přímo ztělesnění...
02. 01. 2013 | 13:32

mb napsal(a):

problém asi anuško je, že obyčejný člověk má jen indicie ...

česká cesta privatizace, zhasnutí, nerozlišení špinavých peněz, LTO, ... vyzdvihování koženého a drobila ... a amnestie pro tuneláře

a nemá li právnické vzdělání ...

asi to na trestní oznámení a usvědčení Klause ze zločinu, zločinů a zločiného spolčení nestačí ...

zatím ...
02. 01. 2013 | 13:34

on. napsal(a):

anuszka - nemam prime dukazy, ale tento graf mnohe napovida - http://www.nfpk.cz/mapa
02. 01. 2013 | 13:35

kristusek napsal(a):

on

ani pro velezradu na prezidenta nelze podat trestní oznámení, resp. nemůže to dělat kdekdo. tuto možnost má pouze Senát.
(ale to jen tak mimochodem:-) )
02. 01. 2013 | 13:35

Petra napsal(a):

Klaus je egoistické pako, které se nedokáže smířit s tím, že jeho "kralování" je u konce... o tom svědčí i to, že on sám žádného, jak sám řekl, favorita mezi kandidáty nemá. To je jasné, koukne do zrcadla a řekne: Václave, ty jsi a vždy budeš ten nejlepší, tak pojď a ještě všem ukážeme, co v nás je....AMEN
02. 01. 2013 | 13:40

on. napsal(a):

kristusek
a pak ze je prezidnet figurka ;)
V podstate muze beztresten chodit a strilet lidi ;(
02. 01. 2013 | 13:42

Anuszka napsal(a):

mb - držet ústa a krok? tohle jste z toho vyčetl? Vy ale na základě "indicií obyčejného člověka" voláte po vykonání spravedlnosti... Spravedlnost, po které voláte, je ale založena na usvědčení - pro zbytek má označení utrhání na cti... To subjektivní spravedlnost - naše vnitřní - nic takového nepotřebuje - můžeme odsoudit bez důkazů a na doživotí - to Vám ale nestačí - tak jaké máte jiné možnosti? Užírat se? Nebo jsou to tady jen výkřiky a v reálném životě to vlastně neřešíte?
02. 01. 2013 | 13:51

Darth Maul napsal(a):

Petro, na to nemusí být egoistické pako. Je nepochybné, že pan prezident Klaus je nejlepším prezidentem, jakého jsme měli a stále ještě máme a v řadách nových kandidátů nedosahuje jeho kvalit ani jediný adept. Pochybuji, že by se v současné době nacházel i mimo kandidátní listinu.
02. 01. 2013 | 13:55

sagenit napsal(a):

O každé věci budou rozhodovat znovu soudy, pak je na místě uplatnit při tom posuzování základní právní principy:

Dobré mravy jsou nadřazeny právu a je nepřípustné výkon práva zneužívat.

Jejich aplikací lze ztlumit alespoň ty největší lumpárny, které Klausova účelová amnestie přináší.
Takže nehořekujte , přestaňte zvracet a dejte se do práce, oslovte poslance, senátory, prezidentské kandidáty, státní zástupce..., ať konají a zvrátí činy psychopata (pro pana Stejskala: to není nadávka, ale odborný termín...)
02. 01. 2013 | 13:56

český maloměšťák napsal(a):

Anuszka
Vztekáte se jen a pouze Vy. Já mám z Vás pouze srandu - jsem naprosto klidný.
Přečtěte si zejména zpětně své blábolení...a nechte cejchování /co ten váš nick, no to je hrůza !!!/

Vy ten seznam nemáte ? Vy vyzýváte ostatní ať odpouštějí a Vy jste neodpustila nikomu ? Anebo naopak jste odpustila sedmi tisícům ?
Vy tuším že jste proti instituci kolektivní viny, že ? Docela tvrdě jste ji kdysi odsoudila.
A co kolektivní nevina ? Ta je správná ? Tu uznáváte ?
:--()

Zde je ten Váš seznam , je úplný, nikdo není vynechán:

http://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/rozhodnuti-prezidenta/amnestie-a-milosti/index.shtml

Když tak zkuste odshora - vysvětlete nám , jak jste postupovala při tom Vašem odpouštění ...tak na třech příkladech.
Bambulko nešťastná.

Modlíte se za každého zvlášť...anebo máte na to nějakou hromadnou formulku ?
02. 01. 2013 | 14:05

Lena napsal(a):

Radku,
a jak jste z pozice vrátného posuzoval hloupost paní ministryně? Dělal jste jí při vstupu do budovi test IQ?
02. 01. 2013 | 14:05

Lena napsal(a):

... pardon: "do budovY"...
02. 01. 2013 | 14:06

mb napsal(a):

anuško, já se vás zeptal, zda myslíte, že Klaus dojde trestu ...

vy jste napsala: lumpové si to vyloží různě - svůj život si mohou nařídit jiným směrem - nebo taky ne - vždy skončí nakonec tak, jak si doopravdy zaslouží...

tak se právě ptám, zda Klaus jako lump ( za kterého jej považuji ) dojde trestu a zda skončí tak, jak si zaslouží ...

já myslím, že ne ...

nechci se užírat ani nic vykřikovat ...

jen asi zpochybňuji vaše pohádkové přesvědčení v reálném životě a to to, že lump dopadne tak, jak má, tedy špatně ...

... a dobrák, že je za své dobro odměněn ...

mějte se ...
02. 01. 2013 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

Apropo - Anuszko...prý se má amnestie vztahovat i na soudce Berku.
Můžete nám prozradit - jak jste postupovala při odpouštění soudci Berkovi ?
Svými slovy - bez emocí.

Anebo mu odpustíte až jeho propuštění bude definitivně schváleno ?

V tom případě zkuste aspoň zafabulovat - jak se to v tom vašem nitru, bambulko rozmilá, jak se to tam odehraje - ve vztahu k soudci Berkovi.
02. 01. 2013 | 14:10

resl napsal(a):

Snad si zas o pár lidí víc uvědomí, co se nám léta válelo na Hradě. Nácek jak vyšitej, ale je to zlodějova "z nouze ctnost." Je sám, nemá přátele a nikoho s kým by mohl přátelsky komunikovat. Nemylte se, není to ani Knížák. A když mu všude "podrážejí nohy", jak se chudák domnívá, v EU jej taky nemusí, v parlamntu taky ne a Jakl bývá často pod obraz, moc rozumu okolo sebe nemívá. Zbývají tedy naschvály a ty on umí jako málokdo. Jmenování starého, zasloužilého komunisty do funkce vrchního soudu v Praze, jen potvrdilo Klausuv charakter. Moc si nepomůže, vše se mu nakonec vymstí, bylo na něj léta dobře vidět seshora.
02. 01. 2013 | 14:18

pgjed napsal(a):

To Petr z Tábora:

A v čem vidíte humanitní charakter propuštění, podvodníků zlodějů a tunelářů, kteří vědomě okrádali své spoluobčany o miliardy? V tom, že amnestie definitivně připraví jejich oběti o možnost dovolat se práva? Nebo v tom, že darebáku Berkovi bude doplacen zbytek k jeho snížené soudcovské gáži z našich daní? Nevymýšlíte si tak trochu? Tedy spíš dost, než trochu, a to dost hloupě!
Nepochybně by bylo dost humánní, kdyby byli propuštěni lidé s nedbalostními kauzami a sazbou do 2 let. Proč k topmu bylo třeba přidávat darebáky, kteří obstrukcemi a zametáním stop brání řádnému vyšetření a potrestání svých lumpáren? Že by proto, že má Klaus ktéto sortě nepřekonatelnou sympatii, vždy se takovými obklopoval a nechal si od nich financovat svou politickou činnost?
02. 01. 2013 | 14:19

sunlion napsal(a):

-> český maloměšťák

Nechte Anuszku být, je to jiná "krevní" skupina než vy nebo já. Jsou věci, které nikdo nikomu nevyloží tak přesně, jak je cítí. Pokud si to u Anuszky neuvědomíte, budete se do ní pouhopouze a zcela zbytečně navážet. Lev Tolstoj kdysi k něčemu došel a dalo mu obrovskou práci to literárně zformulovat. Kolik je Anuszce let? 30? Pak má ještě spoustu času si to ujasnit. 6ádné kvaltování tu nemá smysl...
02. 01. 2013 | 14:19

on. napsal(a):

Jo slovensky prezident je jinci machr -
Amnestie se týká pachatelů neúmyslných či nedbalostních trestných činů, kteří dostali tresty odnětí svobody do 18 měsíců, a to ve věznicích s nejmírnější ostrahou.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/289120-i-slovensky-prezident-vyhlasil-amnestii.html
02. 01. 2013 | 14:21

Anuszka napsal(a):

čm: já Vás cejchuju? Vždyť jste si ten nick vybral sám - tak asi víte, co slovo maloměšťák znamená - asi tušíte, že tím nějak vyjadřujete postoj a když ho pak někdo použije, tak to považujete za cejchování? Jsem ráda, že jste klidný. Jaká hrůza na Vás dýchá z mého nicku? Ještě jednou - nikoho k odpuštění nevyzývám...ptala jsem se na institut odpuštění křesťanské demokratky...Ke kolektivní nevině jste v mých příspěvcích došel jakým logickým postupem? A Vaše oslovení "bambulko nešťastná" vyplývá přesně z čeho - z Vaší neschopnosti připustit, že má někdo jiný názor?

mb: ptal jste se, jestli Klaus skončí špatně... napsala jsem, že pro Vás už skončil - teď píšete o trestu - nemyslím si, že bude potrestán tak, jak byste si to přál - pokud tedy neovládáte umění woodoo:-)
02. 01. 2013 | 14:27

mb napsal(a):

že bych si vyrobil woodoo panenku klause ... :-)) ... Klaus právě pro mne špatně neskončil ... klaus je pro mě modelovým způsobem toho, jak gauner / či kamarád gaunerů / dojde úspěchu ... je zosobněním českého typu privatizace ... no a právě na Klausovi (a jeho kamarádech) je krásně vidět, že zlo není potrestáno, nýbrž odměněno ... to si alespoň myslím ...zatím ...
02. 01. 2013 | 14:32

mb napsal(a):

způsobem = příkladem
02. 01. 2013 | 14:33

Anuszka napsal(a):

sunlion: děkuji za shovívavost - myslím ale, že jsem ztracená...
02. 01. 2013 | 14:33

sunlion napsal(a):

-> Anuszka

Asi mluvíte o božích mlýnech. To je kapitola sama pro sebe. Melou. Jen my u toho - žel - jsme zřídkakdy. Jinak by nás o tak nežralo (myslím tím životní praxi pana Klause a jemu podobných).
02. 01. 2013 | 14:34

mb napsal(a):

(pgjed druhý odstavec podepisuji)
02. 01. 2013 | 14:34

český maloměšťák napsal(a):

sunlion
Já jen chtěl, ať odpoví na otázku - zda tedy odpouští podle nějakého hromadného seznamu. Když se teda zastává takovéhoto odpouštění a spílá ostatním do nepřejícných nenávistníků. A jak to teda provádí - když většinu těch lidí ani nezná /nepodezírám ji z toho, že sem píše z vězení nebo z vazby/.
Jestli se tedy bezvýhradbě svěří rozumu Václava Klause...nebo při tom použije i svůj vlastní rozum.
Nic víc v tom nehledejte - jde mě jen o to, zda náhodou jen tak neplácá do větru. Jkao že grafomančí a tak. jestli si za tím tvrzením fakt stojí a umí ho obhájit - ten konstrukt kolektivní neviny anonymních, jí zcela neznámých lidí....anebo zda tedy má nějaký seznam.
Je to pro mě prostě záhadou.

Já totiž umím odpustit - ale jen někomu , koho znám, nebo jehož čin a jeho souvislosti znám...ale i tak neumím odpustit za jiné lidi.
A už vůbec ne za ty, kteří byli mezi poškozenými.
Podle mě to ani nejde.
Ale jak díte...třeba k tomu jednou taky dojdu.
Budiž ke mně pak moje ošetřovatelka v blázinci nebo v léčebně milostiva.
02. 01. 2013 | 14:36

sunlion napsal(a):

-> Anuszka

sunlion: děkuji za shovívavost - myslím ale, že jsem ztracená...

To ne, ztracená ne, jenže zmiňovat se o odpuštění tam, kde jsou rozjitřeny emoce, znamená, že si leckdo (rozjitřený) bude klepat na čelo, to je zhruba vše.
02. 01. 2013 | 14:36

sunlion napsal(a):

-> český maloměšťák

Asi bych se s Vámi shodl na tom, že odpuštění koreluje s pokáním. Ale nemusí. Také to může být složitější - já panu Klausovi mohu odpustit jako člověku, ale můžu zároveň neustávat ve zdrcující kritice jeho činů... Omlouvám se za toto filosofické extempore, asi to sem nepatří...
02. 01. 2013 | 14:40

turista napsal(a):

No amnestie je vždycky problematická. Ti tuneláři se ven dostat neměli. Nicméně paní MUDr.Roithová řídila FNKV na Vinohradech v letech 1990-1999 jako ředitelka železnou pěstí a své věrné lidi platila královsky. Proti LOK pak praktikovala vyhrožování propuštěním. Takže MUDr.Roithovou nevolit!
02. 01. 2013 | 14:44

český maloměšťák napsal(a):

Anuszka
To ale vy uvádíte můj nick do nepříznivého světla. Poklidný život v maloměšťácké idyle, bez volatilních dějů a událostí ....je totiž tím nejlepším, co má lidstvo k dispozici - já nemohu za to, že to někteří jedinci špatně chápou.

Mě jen mrzí, bambulko pomýlená, že neumíte odpovědět na otázku, jak dokážete odpustit lidem, které neznáte, jejichž činy neznáte - a to hromadně (kolektivní nevina) - přičemž ani ten seznam nemáte k dispozici...a pak vyčítáte ostatním, že oni to neumí a expolicitně je ocejchujete coby nenávistníky a nekřesťanské žlučomilce.

Ale odpouštím vám.
Vy to asi nemyslíte zle - jen to dost blbě komentujete.

Apropo - jsou na Vašem seznamu i komunisté ...předlistopadoví i ti polistopadoví ? Bylo jim Vámi an bloc odpuštěno ?
02. 01. 2013 | 14:45

V.K. už rostou křídla napsal(a):

Anuszko, kam se prosím chcete pohnout s tím Vaším všechnyobjímajícím odpuštěním? Neužívejte toto slovo nadarmo, je to příliš vážná věc. Ještě jednou, KAM chcete dojít s odpuštěním takovým, kteří jsou trefně vylíčeni např. v textu pgjed 14.19?
02. 01. 2013 | 14:47

mb napsal(a):

sunlion ... další věcí je, že Klaus o žádné vaše odpuštění nestojí ... natož aby reflektoval své zlé/špatné činy ...
02. 01. 2013 | 14:48

Tomáš napsal(a):

Chápu a byl bych pro amestii udělenou konkrétním lidem a kde by došlo k individuálnímu posouzení.Tohle je výsměch spravedlnosti a poškozeným. Škoda, že to odnesou slušný lidi, kteří teď nedostanou odškodné a budou vystaveni krádežím, podvodům a násilí (např. potencionální vrah Trpišovský) a Klaus přitom bude mít svou ochranku ..... Kde to žijeme????
02. 01. 2013 | 14:50

český maloměšťák napsal(a):

sunlion
Já si teda taky jdu odpustit.
Přindu tak za tři minuty.

To ale není o emocích. Je to naopak o stoicky chladném rozumu.
Roithová- ač katolička, je tak mnohem blíže tradičnímu pojetí odpuštění - coby vyvážení otcovsky pojaté spravedlnosti mateřskou milostí /šemita, jovel.../
Ale ta milost je prostě jednak adresná ve smyslu potřebnosti či realné naděje na nápravu/jinak je nihilistickým blouzněním/ a jednak se jí nesmí dostat soudci Berkovi. A určitě i mnoha dalším.

Emoce mnou cloumaly včera - když jsem se dozvěděl, že Hjelmar Schacht nejenže dostal milost/osvobozující rozsudek/...ale ře Abs se podílel na tom, čemu se říká německý hospodářský zázrak. Protože rozum mi říká - už jsou po smrti, už se nad nimi zavřely vody Styx.
Jenže co když Anuzsku někdo obere o majetek - a věc dostane na stůl soudce Berka ?
To už je o rozumu - jak pak zařídit, aby Anuszka to měla u soudce Berky dobré a dopředu zařízené.
To mě trápí. Jak to pak zařídit.

Neznáte náhodou starého Berku...nebo jeho starou?
02. 01. 2013 | 15:00

Anuszka napsal(a):

čm: píšete: "Poklidný život v maloměšťácké idyle, bez volatilních dějů a událostí ....je totiž tím nejlepším, co má lidstvo k dispozici " - a já Vám napsala, že by mě - vzhledem k Vašemu nicku - nenapadlo ptát se na odpuštění... kde je to přesně hanlivé? Vy jste naopak napsal: "co ten váš nick, no to je hrůza !!!" má smysl se pouštět do nějaké debaty, když ve Vašem světe vše funguje naopak? Pochopte, já Vám nemusím popisovat můj systém odpouštění, protože mě Váš systém odpouštění nezajímá - můj příspěvek byl určen paní Roithové? Neumím Vám to nijak vysvětlit, tak už to nechme být - co říkáte:-) /odpustit lidem, které neznám, je pro mě to nejjednodušší - stejně jako pro Vás je nejjednodušší jim neodpustit - lidé jsou různí:-)/
02. 01. 2013 | 15:03

turista napsal(a):

Paní MUDr.Roithová se dovolává spravedlnosti. To je v pořádku. Nicméně ve funkci ředitelky FNKV vůbec spravedlivá nebyla zvláště v odměňování a mimo jiné horlivě plnila úkoly Klausovy věrchušky v letech 1990-1997. Ve funkci ministryně zdravotnictví v Tošovského úřednické vládě nic nezkazila. Nicméně s nápravou platových nespravedlností ve FNKV měla její nástupkyně MUDr.Alušíková v roce 1999 plné ruce práce. Prominenti tehdy rychle z FNKV vysvištěli, protože zlatodůl pro ně s odchodem Dr.Roithové z funkce ředitelky skončil.
02. 01. 2013 | 15:04

mb napsal(a):

Nasranej Pája napsal(a):
Proboha,lidé slušní!!! To už si přeci nemůžeme nechat líbit!! Vím že většina nás má strach o práci,výplatu,živobití pro rodinu,ale to už nemůžeme nechat jen tak!!!! Je potřeba aby ty prasata nahoře dostali STRACH,ten samý co máme mi!! A ten dostanou jen tehdy,když jich pár desítek umlátíme pro výstrahu všem ostatním!!!! Už nejde tyto věci řešit domluvou a stávkou,už musí přijít radikální řešení!!!!!

... já myslím, že si to líbit necháme, a že ti nahoře strach mít nemusejí ...

... ostatně komunisté se rovněž nevěšeli na lucerny, tak proč by se měli na lucerny věšet demokraticky zvolení představitelé ...
02. 01. 2013 | 15:04

on. napsal(a):

Tomáš - slusni lide se maji spojit a udelat neco nepekneho
02. 01. 2013 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

Anuszka
Vy musíte být blázen nebo členka nějaké sekty.
Jen blázen totiž může odpustit něco... o čem zatím nic neví /lidem, které neznám/.

Věta " co ten Váš nick, to je hrůza" byla uvedena v závorce , vy jste ji vytrhla nejen z kontextu...ale i nesprávně použila - naprosto naopak.

Konec našich dvou monologů - neodpověděla jste na nic, na co jsem se Vás ptal.
Zbytečná ztráta času pro včechny.
Čekejte zas na nějaký seznam a pak odpouštějte jak divá.
02. 01. 2013 | 15:09

mb napsal(a):

ad: Konec našich dvou monologů - neodpověděla jste na nic, na co jsem se Vás ptal.

... já se včera o Klausově projevu pokoušel diskutovat s jarporem, ale rovněž jsem nepochodil ...

... njn, stane se ...
02. 01. 2013 | 15:15

Anuszka napsal(a):

čm: pokud jsem to špatně pochopila, tak se omlouvám...
jestli Vás mohu poprosit, nereagujte na mě v diskuzích, nemáme se čím vzájemně obohatit. Nechápeme nic, co jeden druhému píšeme a je to opravdu ztráta času. Děkuji.
02. 01. 2013 | 15:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 01. 2013 | 15:20

Caroll napsal(a):

Ten Klaus (promiňte ale "pan" nemohu napsat) je prezidentem zlodějů, podvodníků, korupčníků a tunelářů. Proto ho také zvolili. Já ho nevolil ani nevolil ty co ho zvolili. Jde prostě o to, aby kradení mohlo dále a dále pokračovat a nebylo ničím rušeno. Není náhodou, že ten Klaus na jedné přednášce na Vysoké škole ekonomické dával takového Koženého a další tuneláře jako vzor úspěšného podnikatele. "Neboje te se krást!!" bylo jeho heslo. Mám dojem, že se ta jeho amnestie vztahuje i na Koženého (je to více než 8 let). Když se hlásil do komunistické strany tak ho kupodivu nevzali ani jako kandidáta. Asi věděli proč. Vůbec bych se nedivil kdyby se nakonec zjistilo že byl agentem StB nebo dokonce KGB. Inu, svůj k svému. Přeci nemohl studovat ekonomii v USA jen tak, že ano. A teď na poslední chvíli zachraňuje své "kamarády". Je to jeden z nejhorších prezidentů jaké kdy tato země měla, horší byl snad jen Gotwald. Inu, máme co jste si zvolil...
02. 01. 2013 | 15:20

stejskal napsal(a):

Ano, paní Anuszko :-)

Hezký den a co nejpříjemnější celý začínající rok. Vám i všem Vašim blízkým.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 15:21

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale:-) Myslel jste sen, nebo den:-))? V případě snu bych se už měla probudit, než se mi některý rozjitřený zakousne do lýtka:-)
02. 01. 2013 | 15:29

Anuszka napsal(a):

ajaj - jste to opravil:-)
02. 01. 2013 | 15:30

Anuszka napsal(a):

tak mě prosím smažte - budu moct říkat, že jste mě taky smazal...:-)
02. 01. 2013 | 15:31

Joe reptal napsal(a):

pro Caroll: Pravda, pravda. Zlatý Novotný který dokázal docela dobře lavírovat proti snaze tehdejší ČSSR okupovat již v roce 1964 či 1965(Stálo nás to hodně peněz, resp. materiálních statků) ale dokázal to. Za to tenhle, no takyčlověk z nás udělal Putinovu loutku, že ano. Ten pán co po něm střílel bročky měl použít jiný kalibr a jinou zbraň...
02. 01. 2013 | 15:34

stejskal napsal(a):

:-) Docela milý překlep, ne? :-) Já ho tu nechám, s dovolením.

Na ty "mladé" a neklidné opravdu pozor (i když oni jsou nejostřejší hlavně u PC). Koušou hlava nehlava :-) Někdy si říkám, kde jsou takoví ti normální lidé, se kterými se člověk běžně potkává. Není jich málo, ale sem jich chodí bohužel jen několik ;-)

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 15:40

sunlion napsal(a):

-> český maloměšťák
sunlion
Já si teda taky jdu odpustit.
Přindu tak za tři minuty.

To ale není o emocích. Je to naopak o stoicky chladném rozumu.

Chválím úvodní vtip. Fakt (bez ironie) jsem se zasmál, díky za to.
Jinak asi chápu, co myslíte, co Vám na Anuszce vadí. Možná by pomohlo rozlišovat věci na ty, které 1) se mi protiví a nesouhlasím s nimi; 2) se mi neprotiví a nesouhlasím s nimi; 3) se mi protiví a já přesto s nimi souhlasím; 4) se mi neprotiví a já s nimi souhlasím. Jedničkou bych odpříkladoval (za sebe) pana Klause, dvojkou pacifismus (k němuž má Anuszka nedaleko), trojkou pravidelnou očistu tváře od vousů, čtyřkou pokec s lidmi, kteří nejsou fanatici. Tyhle 4 okruhy mi (kromě jiného) můžou pomoct nenavážet se do Anuszek a neschvalovat činy pana Klause (holení a pokec asi není třeba rozvádět). To nemá být poučování ode mne, jen mě to tak najednou napadlo...
02. 01. 2013 | 15:45

sunlion napsal(a):

-> Caroll & Joe reptal

Není třeba si vymýšlet negativní činy, které pan Klaus nespáchal (takovému počínání se říká "pomluvy"). Kritizovat pana Klause - ano. Odsuzovat jeho mínusové skutky - ano. Pomlouvat ho - ne. (tenhle, no takyčlověk z nás udělal Putinovu loutku)+("Nebojte se krást!!" bylo jeho heslo)+(Vůbec bych se nedivil kdyby se nakonec zjistilo že byl agentem StB nebo dokonce KGB. Inu, svůj k svému) = pomluvy. A hodnotit jej jako "jednoho z nejhorších prezidentů jaké kdy tato země měla, horší byl snad jen Gotwald", to bych se zdráhal. Konání toho člověka mi v mnoha ohledech neskutečně vadí, ale nebudu tvrdit něco, co je nesmysl (bez ohledu na to, zda by s tím nesmyslem kdokoliv (včetně mě) rád souhlasil.
02. 01. 2013 | 15:56

stejskal napsal(a):

Osvěžující, pane sunlione. Díky.

Hezký den.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 16:25

VOLIČ napsal(a):

PROČ NEVYSÍLÁ TELEVIZE SPOTY KANDIDÁTU NA INTERNETU ????????????????????
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D I S K R I M I N A C E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02. 01. 2013 | 16:25

evix napsal(a):

Resl napsal(a):
Snad si zas o pár lidí víc uvědomí, co se nám léta válelo na Hradě. Nácek jak vyšitej, ale je to zlodějova "z nouze ctnost." Je sám, nemá přátele a nikoho s kým by mohl přátelsky komunikovat. Nemylte se, není to ani Knížák.
..................................
Drtivá většina lidí to ví a ti co tu Klause obhajují nebo mu odpouštějí, drží na veřejnosti hubu....
Lidi totiž nadávají kde se pohnu, ať už na poště, o nákupních centrech či jen na vycházkách (nedávno jsem byla se svoji boxerkou na výšlapu a ona ač neagresívní, ale temperamentní povaha si chtěla všechny kolemdoucí očichat). Víte kolik lidí mi řeklo, ať s ní jdu do Prahy, že to tam vyčistí, že poslanci a jim podobní se leknou a utečou?????
A ti co tu tak píši, že neumíme číst a že nemáme právní povědomí, jsou nejspíš jedni z těch, co se pomocí těch amnestovaných výtečníku, dostali tam kde jsou a teď se jim nelíbí, že ochránce vypadne a lidi si zvolí někoho kdo by se v tom chtěl nedejbože šťourat.
To ani nepíšu o takových prezidentských kandidátech, co chtějí referenda a majetková přiznání, no vždyť se musí strašně bát....Co kdyby?
-----------------------------

Po manažerech Union banky, kvůli jejímuž krachu přišli lidé o 17 miliard korun......se jedná o případy vytunelovaného investičního fondu Trend, společnosti Progres Invest nebo obchodníka s cennými papíry KTP Quantum. V těchto případech přišli jejich klienti o dalších zhruba 3,3 miliardy korun........

V kauze fondů Trend budou o zastavení stíhání rozhodovat hradečtí soudci, u dalších dvou případech to má v rukou Vrchní soud v Praze. Kauza fondu Trend začala před šestnácti lety a se škodou 1,4 miliardy korun je jedním z největších případů tunelování v Česku.Podle tehdejšího verdiktu měl jít na dva roky do vězení Miroslav Hálek a Libor Páv a na tři roky Luděk Špriňar a Jan Cholastov.

V kauze figurují jako svědci hudebníci Michael Kocáb a Martin Kratochvíl, kteří fond v roce 1991 založili.
02. 01. 2013 | 16:50

sunlion napsal(a):

-> stejskal

Není zač, jak to cítím, tak to píšu. Já naopak děkuji za to, že se tu dalo docela příjemně diskutovat, s novinkami.cz se to nedalo srovnat, tam vládnou ostřílení "pretoriáni", kteří reagují jen na radikální názory (buď je jejich autor totální odpad nebo téměřbůh, podle toho, jak názor jiného radikála konvenuje s jejich názorem). Takže ještě jednou díky všem (výjma Radka a jemu podobných divochů), snad někdy zase na (viděnou?).
02. 01. 2013 | 16:54

Jiří Honiš napsal(a):

To je snad už snad i naplnění čl.65 Ústavy-velezrada.Takové poplivání práva.
Jiří Honiš
02. 01. 2013 | 17:07

mb napsal(a):

pane stejskale, vy považujete amnestii v tomto rozsahu za správnou ... ???

/ Bradáčová: Stíhání se zastaví u třinácti našich velkých kauz

Děkujeme, pane prezidete...

http://www.novinky.cz/domaci/289151-bradacova-stihani-se-zastavi-u-trinacti-nasich-velkych-kauz.html
/
02. 01. 2013 | 17:09

Jaroslav napsal(a):

Přesně naopak ! Výsměšná nečinnost a neschopnost soudů a důsledkem je amnestie, která trochu uleví přeplněným věznicím a a žádné škody na majetku dodnes nevysouzeného způsobit nemůže !
02. 01. 2013 | 17:35

Kanalnik napsal(a):

Anuszka

nedivte se, ze kdyz clovek, ktery stal u polistopadove privatizace, jejiho laxniho pravniho ramce a u vzniku tunelaru a tunelovani ceskeho bohatstvi, nakonec temto tunelarum, kteri poskodili a podvedli jak celou CR, tak mnoho jednotlivych obcanu, da amnestii, tak ze to necha lidi v klidu

hnev je zcela na miste a neni na nem nic spatneho

To, ze se kradlo i z vasi kapsy Vam nevadi?
02. 01. 2013 | 17:41

stejskal napsal(a):

Pretoriánů je i tady víc než dost, pane sluneční lve.

Oni se vůbec ze všeho nejvíce vyřádí anonymně na internetu, s tím člověk nic nenadělá :-)

Nejsem právník, pane mb,

posuzuji to spíše z hlediska společenskovědního. Myslím ale, že jednou za čas (pokud vím, tak v třiadvacetileté historii polistopadové republiky teprve potřetí, tedy jednou za cca. osm let) je amnestie jako gesto určité společenské dobré vůle žádoucí. I když v jednotlivých případech může dojít k různým nežádoucím efektům (to se nedá u takovéhoto institutu nikdy vyloučit, naopak, vždy je přítomen). Ale to neznamená, že se nemají pustit lidé, kteří jednou šlápli vedle, aby zkusili svým životem toto napravit.

Jsem k současnému prezidentovi dost kritický (několikerát jsem zde o tom psal, nepodepisování zákonů, obstrukce při jmenování vlády a odvolávání ministrů, útoky proti nezávislé justici, zpochybňování role občanské společnosti, neschopnost vést diskusi atd. atd.), ale zároveň jsem dalek toho, abych se citově zabarvenými výrazy exaltoval kvůli tomu, že se z kriminálů dostanou převážně lidé s prvním resp. lehčím proviněnímn, lidé stíhaní mnoho let, pár starých lidí atd. To je na akademickou diskusi, ne na "fackování se v hospodě", jak se to obrazně děje zde.

Nemíním neustále kvůli všemu kopat do někoho, s kým často nesouhlasím a osobně mi není příjemný (viz pan sunlion). Exaltovaných lidí je v této společnosti i beze mne víc než dost.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 17:46

mb napsal(a):

lidé jsou stíhaní mnoho let proto, že se záměrně vyhýbají soudnímu řízení ... případně proto, že se jedná o složité hospodářské kauzy, které trvá rozplést ...

takovej přístup tibetské opičky ... nevidím zlo, neslyším zlo

tak berkovi vyplatíme osmiletou apanáž a pošleme ho makat ...

... tak se mějte hezky ...
02. 01. 2013 | 17:52

evix napsal(a):

Pane Stejskale,
jestli je pravda, že se amnestie vztahuje i na soudce Berku, tak mě jímá děs, že někdo takový bude znovu soudit, což v Česku možné je....On tedy šlápl zatraceně vedle a nevím, jestli se pokusí něco napravit. Spíše je možné, že někomu "domluví"....
02. 01. 2013 | 17:57

Marek L. napsal(a):

Co také můžeme čekat od zloděje propisek , Teď už je snad jasné jaká je ta ODS mafie a co je ten samolibí Klaus zač. Tohle je už ale opravdový výsměch celému národu. Hlavně si to lidi pamatujte k volbám , teď jim to stejně bohužel jinak vrátit nemůžeme zlodějům, korupčníkům a lhářům .
02. 01. 2013 | 17:57

český maloměšťák napsal(a):

http://www.lidovky.cz/klaus-amnestii-osvobodi-dceru-sveho-kanclere-weigla-fyu-/zpravy-domov.aspx?c=A130102_145306_ln_domov_ogo

Anuszka
Znáte se osobně s panem Weiglem ? A s jeho dcerou ?
02. 01. 2013 | 17:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní evix,

bude-li se vztahovat na soudce Berku, bude to dle mého politováníhodné (ale zatím není vůbec jisté, zda tomu tak bude). Přesto si myslím, že ani to není pádný důvod takové gesto neudělat (a jinak než paušálně - tedy na některé sazby a podobně - se udělat nedá). Je určitě pár dobrých důvodů proti plošným prezidentským amnestiím (též bych je uměl vyjmenovat), jednotlivosti mezi ně ale nepočítám.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 18:16

Desiderius napsal(a):

Z toho co si Klaus dovolil v případě amnestie je jasné,že je to král všech tunelářů,jejich ochránce a patron.On tady celý zlodějský systém prostřednictvím ODS založil a na konci své politické kariéry jej do poslední chvíle chrání a hýčká.Svatý Klaus - ochránce tunelářů.Má nástupce - Zemana.
02. 01. 2013 | 18:21

KAT napsal(a):

Pane "Maximus" tahle Vaše slova jsou VARUJÍCÍ SKUTEČNOST ! kterou si, s dovolením, musím okopírovat, vytisknout a nalepit na zed. Bohužel.. jen nevím, jestli žít dále ve strachu tady nebo jinde a jak před tím utíct s mými dvěma malími dětmi pryč.

Maximus napsal(a):
Nastavení "ochrany" zavedených elit v Česku sestává ze čtyř stupnů, které má pod kontrolou:

1. Policie, která vyšetřuje jen to co se má.....
2. Státní zastupitelství, které zahlazuje co je třeba...
3. České soudy, které soudí podle zadání a přání ....
4. Presidentská amnestie - poslední stupeň ochrany....
..........................................................

Podpůrný mezistupeň:
5. BIS a spol. - poskytují spec. služby pro tuto elitu
..........................................................

Nutné podmínky, aby výše uvedené platilo pro tuto elitu:
1. Máte hodně peněz.....
2. Jste významný politik či kmotr nebo lobista......
3. Jste na určitém vlivném mocenském stupni resp. pozici..
4. Patříte do nějaké vlivné skupiny či jí nějak sloužíte

Klondyke 1890 = ČR 2013 !
02. 01. 2013 | 18:24

KAT napsal(a):

..a bohužel, mohu jen Vaše slova pane "Maximus" podtrhnout. Popsal jste přesně to, jak to tady funguje a co jsem si osobně ověřila a dodnes ověřuji, že fakt to takhle opravdu v tomhle zasr.... zkorumpovaným státě funguje. a Klaus ? řeší se tady jedna figurka z mnoha a jen mě udivuje, že všem tolik vadí amnestie, ale nikomu tak nevadí zvyšování daní a platů poslanců o kterých ani nikdo neví, že ve sněmovně, v parlamentu, v levé a pravé komoře a sklepě a hradě se příživníci a parazití státu nenažraně přikrmujou šrajtofle ! ! ! ! ! udivuje mě, že lidem vadí amnestie, protože kriminalita rostě právě a jen kuli takovým jako jsou ty co si přidávám na platech a ubíraj lidem co dřou aby mohli přežít se svýma rodinama nebo mohli žít jako lidi ! ! !! ! ! ! Amnestie ? ? ? ? Do haje proberte se už ! ! ! !! nebude potřeba AMNESTIE, KDYŽ NEBUDE KRIMINALITA A TA NEBUDE, KDYŽ U KORYT NEBUDE SEDĚT TAKOVÝCH VYŽÍRKŮ A PARAZITŮ, KTEŘÍ NEBUDOU ZE SVÝCH OVEČEK SDÍRAT KŮŽI ! !! ! ! ! ! !!
02. 01. 2013 | 18:33

Petr Rulíšek napsal(a):

Nesouhlasím. Proč se v téhle zemi musí hned vše za každou cenu negovat? Jestli soudy nejsou schopné pravomocně někoho odsoudit ani za 8 let, tak bych vinu neházel na prezidenta. Myslím že hlavním důvodem amnestie jsou přeplněné věznice, zahlcené soudy a spousty lidí odsouzených na veřejně prospěšné práce, která není a je s ní spojeno více administrativy než prospěchu. A také za amnestií vidím vyslání nějakého pozitivního signálu. Štve mne jak většina Českého národa na všem hledá jen to špatné.
02. 01. 2013 | 18:35

mb napsal(a):

Dobrý den, paní evix,

bude-li se vztahovat na soudce Berku, bude to dle mého politováníhodné (ale zatím není vůbec jisté, zda tomu tak bude). Přesto si myslím, že ani to není pádný důvod takové gesto neudělat (a jinak než paušálně - tedy na některé sazby a podobně - se udělat nedá). Je určitě pár dobrých důvodů proti plošným prezidentským amnestiím (též bych je uměl vyjmenovat), jednotlivosti mezi ně ale nepočítám.

to jsou strašlivé kecy pane stejskale, Klaus mohl dát podobnou amnestii jako prezident na slovensku, ale ne tento způsob amnestie který maří dlouhodobou práci policistů, vyšetřovatelů, justice ... a sděluje národu: rozkrádejte vesele dál, vše odpuštěno .... a takovej týpek hovoří o svornosti a nedostatku svornosti ...

njn, stane se ...
02. 01. 2013 | 18:38

dlouho věřící trouba napsal(a):

a neušlo vám kdo klausovi pomáhal s textem amnestie...jen tak mimochodem místopředseda ods , ministr spravedlnosti blažek, tak čemu se divíte
02. 01. 2013 | 18:53

David napsal(a):

01. 01. 2013 | 20:42
01. 01. 2013 | 23:10
02. 01. 2013 | 12:22

------------------------------------------------------------------------------------------------

Potom co se stalo je už naprosto jasné a nesporné, že:

Podle vicekancléře nynějšího prezidenta Petra Hájka je prezident Václav Klaus v satanových službách a je nástrojem lži a nenávisti. Nástrojem pravdy a lásky naopak byla předchozí hlava státu Václav Havel.

------------------------------------------------------------------------------------------------
02. 01. 2013 | 18:59

Zbyňa napsal(a):

Dobrý den,

v oblasti práva jsem dosti laik, tedy se chci zeptat - šlo by, aby poškození (tedy případně poškození - pravdy se nestihneme dobrat) zažádali o odškodnění u Evropského soudu pro lidská práva či jiné podobné instituce? Využít nějakého předpisu Evropského společenství?

Díky za odpověď
02. 01. 2013 | 19:13

Klaus na provázku napsal(a):

Nenechme si zkazit náladu tím, že zatímco nám zvýšili daně, zlodějíčci a tuneláčci dostali od svého vůdce svobodu (a svoboda je jen jedna!). Buďme rádi, že je to jedna z posledních věcí, kterými nás Velký Kktisimus oblažil.
02. 01. 2013 | 19:19

David napsal(a):

Ta amnestie se mezi vyvolenými připravovala už delší dobu. Minimálně od doby, kdy začala být veřejnost intenzivně manipulována tím, že věznice jsou už neúnosně přeplněné a také od doby, kdy se Pitr DOBROVOLNĚ vrátil ze švýcarské vazby.

Od Klause to byl na rozlučku pěkný dárek všem darebákům a umožnil tak udělat tlustou čáru za všema těma lumpárnáma, na kterých se tak i nepřímo za těch dvacet let podílel. Takto on si představuje tolik potřebnou svornost občanů???

Dejme si proto na to pozor. Takovým lidem, jako je kmotr všech kmotrů, o skutečné zlepšení života v naší zemi nejde. Jde jim jen o zvyšování neklidu a o zpochybňování našeho demokratického politického systému.
02. 01. 2013 | 19:31

jafa napsal(a):

Začal tím, že nezná špinavé peníze. Můžeme mu poděkovat za rozkradení veřejného majetku formou kupónové privatizace, za naládování našich miliard do rozkradených bank,za opoziční "rukaruku myje" smlouvu, za tvorbu lobistických zákonů, za morální a kulturní devastaci českého národa, za všudepřítomnou korupci, za založení mafiánské ODS, za to, že pokud máme IQ nad 100, můžeme mít z toho všeho jen"depresi", za totální izolaci ČR ve strukturách EU, za statisíce nezaměstnaných, za chudnutí občanů této země, za převod miliard Kč církvi. Zvyšování daní je pak jen logickým důsledkem /Kalousek s Nečasem se nám přitom smějou do tváře, neboť oni jsou za vodou/. Pak nám naši zákonodárci vytřeli zrak zmanipulovanou volbou hlavy státu před 5 lety/nikdy jsem Klause jako prezidenta neuznávala/ a Klaus to vše dovršil omilostněním všech "korupčních bratrů". Myslím si, že český národ by ho za tyto "úspěchy" měl náležitě "odměnit". Bohužel nejsme odvážní jako franzouzský národ.
02. 01. 2013 | 19:45

podhradí napsal(a):

Aby toho ještě nebylo málo a stihlo se v posledních chvílích co nejvíc grázloviny, byl jmenován neustále někam protlačovaný Bureš do funkce šéfa Vrchního soudu v Praze. Doufám, že Václava Klause jednou dožene spravedlnost.
02. 01. 2013 | 19:48

mb napsal(a):

david se zeptal: Takto on si představuje tolik potřebnou svornost občanů???

no jo tak on si představuje svornost s mafiány a lumpy ...

... svorně se nechat okrást, svorně vše zaplatit, a svorně si nechat vymlátit zuby ...

... tak to má byť ... kázeň musí byť ...
02. 01. 2013 | 19:58

mb napsal(a):

jafa napsala: Myslím si, že český národ by ho za tyto "úspěchy" měl náležitě "odměnit".

... to český národ nikdy neudělá ...
02. 01. 2013 | 20:00

mb napsal(a):

podhradí napsalo: Doufám, že Václava Klause jednou dožene spravedlnost.

... asi nedožene ...
02. 01. 2013 | 20:01

stejskal napsal(a):

Jo, pane mb, "kecy, kecy" jsou dobrý argument.

Tak silné samozřejmě nemám, ale pár dalších zcela subjektivních dojmů mohu přihodit.

Evropský soud pro lidská právo dospěl k hranici šesti let jako k době, která už je nepřiměřeně dlouhá na to, aby probíhal soud (samozřejmě velmi výjimečné případy mohou být). U nás je takových procesů spousty. Zdaleka nejen tuneláři a prokazatelní "gauneři" (tedy jak je označuje veřejné mínění), ale spousty lidí, kterým úřady jen ztrpčují život, protože nejsou schopny konat dost rychle.

Dále je tam amnestie taxativně vymezených trestů lidí nad 75 let. Týká se sotva desítek lidí. Mnozí z nich jsou vážně nemocní. Do jednoho roku trestní sazby jsou zhusta trestné činy z nedbalosti, tedy že někdo někoho zabil při bouračce nebo opominul bezpečnostní předpis.

Mediálně známých případů, které se teď tahají na světlo, je pár desítek (z celkově tisíců trestů, kterých se to týká). Zdaleka nejen vrazi, lupiči, notoričtí a chroničtí tuneláři.

Zaslepuje Vás nenávist, pane mb. Všechno, co udělá Vámi nenáviděný Klaus, je špatně. Já ho rád nemám ani trochu, už se těším, až tam nebude. Ale ještě více mi vadí fanatismus.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 20:41

pgjed napsal(a):

To turista:
V době ředitelování Z. Roithové ve FNM, byla tato nemocnice zřejmě nejlépe žízena za celou svou historii. LOK v době, na kterou turista upozorňuje, vznikal, jako poslední verze výtahu Dr. Ratha k moci Po té, co byl odehnán od KDU i od ODS. Kdo je Dr. Rath, jaké metody a praktiky používal, všichni dobře ví. Že si s takovými metodami Z. Roithová dokázala úspěšně poradit, je jí ke cti! A k chvále! Proto volit a Bacha na turisty, asi to budou pěkní kalousci!
02. 01. 2013 | 20:42

jarpor napsal(a):

Pan Stejskal napsal :

"... Zaslepuje Vás nenávist, pane mb. Všechno, co udělá Vámi nenáviděný Klaus, je špatně. Já ho rád nemám ani trochu, už se těším, až tam nebude. Ale ještě více mi vadí fanatismus."

Mám na Klause jiný názor, pane Stejskale, což zdaleka nelze chápat tak, že jsem Klausův zcela nekritický fanda... leč Vaši repliku k panu mb považuji za velmi rozumný pohled se kterým se ztotožńuji... tedy jak pohled na amnestii i pana mb...

Hezký večer
02. 01. 2013 | 20:57

mb napsal(a):

ok mr. stejskal ... brou ... :-)
02. 01. 2013 | 21:02

mb napsal(a):

jarpor chcete věcně rozebrat klausuv posledni projev ?
02. 01. 2013 | 21:03

pgjed napsal(a):

Pane Stejskale,

Nerad se míchám do cizích debat, ale myslím, že trochu pletete hrušky a jablka. Je přece dost podstatný rozdíl, pokud soud neřeší trestní případ pro nečinnost, nedbalost, nebo liknavost konkrétního soudce, nebo proto, že se obvinění vyhýbají vyšetřování, činí obstrukce, brání vyšetřování a jiným způsobem protahují vyšetřování? Kdo pak má být potrestán? Vyšetřovatelé a státní zástupci? Soudci? Nebo dokonce poškození? Nebo je vpořádku, že obvinění se sami trestají tím, že se jejich kauza protahuje? Je zbytečné ohánět se tím, že drtivou většinu amnestovasných předstravují bagatelní případy a zároveň se tvářit, že amnestii nešlo formulovat tak, aby do ní nebyly zahrnuty případy evidentních lumpáren ve stádiu, kdy ledva doputovaly k soudu. A je-li chyba na straně trestní a soudní mašinerie, proč jsou za ni trestáni poškození? A právě v takto křiklavých kauzách? Nechci zkoumat ledví těch, které osočujete z nenávisti, ale zkuste připustit variantu spravedlivého rozhořčení.
Dobrý večer a zdravím
02. 01. 2013 | 21:06

jarpor napsal(a):

mb

Platí včerejší, že nemám zájem cokoliv s Vámi "věcně" rozebírat.
/ vyhnu se jednoduššímu sdělení, že debata s fanatikem nemá smysl /

Považuji poslední novoroční projev za projev politika s velkým P. Sručný, jasný, výstižný.

Ale mám pro Vás návrh : co kdybyste se vžil do role prezidenta a zkusil napsat projev Váš... Co byste sdělil národům od Aše k Hodonínu... lidem zprava doleva...

Evidentně s posledním projevem Klause "máte problém"... tak jej zkuste "řešit"... třeba tím, že napíšte ten svůj...

Hezký večer
02. 01. 2013 | 21:12

jarpor napsal(a):

pgjed

Ani já se nechci míchat... a tak jen jednu poznámku k tomu co jste napsal :
Jistě je Vám známo, že státní zástupce má ve všech rozhodnutích týkající se amnestie právo vznést v soudním jednání svůj nesouhlas. Ten nesouhlas má za následek rozhodování další instance, odvolacího soudu, který znova bude posuzovat zda zastavit řízení /spadající pod amnestii/... a lumpy tak nikdy nepotrestat... nebo zda i přes amnestii, konkrétní kauzu nezastaví...
A je to přesně ten moment, který zmiňujete stran prodlužování řízení... a kdo to prodlužování způsoboval.
Dle mého, řešení zde je... jak i přes amnestii nezbavit jisté lumpy odpovědnosti za lumpárny... Uvidíme, jak se s tím justice vypořádá. Jako životní optimista věřím, že ti lumpové se nakonec potrestáni budou i zde, touto světskou mocí...

Hezký večer
02. 01. 2013 | 21:22

mb napsal(a):

to je v pohodě jarpore, já se vás jen zeptal ...

myslím, že fanatikem nejsem, a myslím že si tp tímpádem vy i pan stejskal zjednodušujete ...

Alternativní projev (už to tady bylo)

1. nebudeme dělat potíže a naschvály eu a budeme se snažit vytvářet funkční a smysluplné koalici abychom obhájili a prosadili náš národní zájem

2. přijmeme služební zákon který chybí déle než 20 let

3. nepřipustíme obchodování s vysloužilými či koaličně opozičními politiky, které nebudeme umisťovat do dozorčích a jiných rad

4. budeme se ze všech sil snažit vymáhat a prosazovat právo a spravedlnost, a v tom půjdeme vždy osobním příkladem

5. nebudeme obhajovat a vyzdvihovat lumpy ( kožený, drobil )

6. zkusíme diskutovat na širší politické platformě a dosahovat shody, pokud to jen trochu půjde, politika koncenzu ...

7. zprůhledníme financování politických stran a nepřipustíme anonymní akcie

8. přijmeme návrh zákona o nepromlčitelnosti privatizačních kauz

9. příjmy státních úředníků jsou transparentní a nikdo to nemůže ničím převrátit v opak

10. politik slouží občanovi, nikoli občan slouží politikovým zájmům ...

11. zkusíme skutečně podpořit školství, vědu a vývoj ... a pokud možno neničit ty zbytky neporušené přírody, které nám ještě zbyly ...

jsou to jen teze jarpore, tak mě omluvte ...

mějte se fajn ...
02. 01. 2013 | 21:37

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane pgjede,

ano, to je velmi podstatný rozdíl. Ale ten amnestie absolutně řešit nemůže. Nidko nemůže vyhlásit amnestii jen na případy, které protahuje liknavost úředníků a na jiné ne, prostě to nejde.

Nejsem žádným velkým obhájcem amnestie, tím méně pana prezidenta. Ale OSM let je strašně dlouhá doba. Pokud soud nedokáže za takovou dobu dotáhnout proces do konce, je to podle Evropského soudu pro lidská práva špatně. Já tento názor sdílím. Není v možnostech prezidenta ani nikoho z nás posuzovat jednotlivé případy. Beru to jako pobídku k lepší práci zdejší justice (lepší ve smyslu přibližování se evropskému standardu).

Technické podrobnosti jak řešit jednotlivé případy - viz pan jarpor.

Libor Stejskal
02. 01. 2013 | 21:43

jarpor napsal(a):

mb

Mám pocit, že jste si popletl teze prezidentského projevu s tezemi programového prohlášení premiéra nastupující vlády po volbách...
Převážná část Vašich bodů je totiž taková, že pro to, co v nich je, prezident nemůže nic aktivně dělat... /přijímámí zákonů, co se bude podporovat.. atd. atd....

Omluvte mé hodnocení Vašich tezí jakožto tezí prezodetského projevu... tak 3 mínus když zavřu obě oči.

Hezký večer
02. 01. 2013 | 21:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý, vulgarismy a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 01. 2013 | 22:00

mb napsal(a):

... njn ...
02. 01. 2013 | 22:04

mb napsal(a):

druhy a posledni pokus: vážení spoluobčané ...

mrzí mě, že se v naší zemi tolik krade

zasadím se o to, aby se v naší zemi kradlo co nejméně a aby zloději a lumpi neunikli trestu, začne to od propisek ...

lepší ?

dobrou ...
02. 01. 2013 | 22:09

JC napsal(a):

Amnestie - aneb Klaus nafackoval justiční mafii, že áno.

A teď vážně. O Klausovi můžete říct cokoli, jen slovo populista nikdy nevyslovujte. Co touto amnestií Klaus získal ? Nic. Jen na závěr presidentského působení ztratil část svých příznivců.

P.S. Sleduji, že levouni nějak nemůžou rozdýchat, že se amina netýká Smetany a Ratha.
02. 01. 2013 | 22:12

mb napsal(a):

Jakl: nejzávažnějších hospodářských kauz/deliktů se amnestie týkat nebude ... komentář: jistě/no jasně, miliarda není žádný peníz ... jasan ...
02. 01. 2013 | 22:17

sedlak napsal(a):

ten poslední smazaný příspěvek jsem četl a myslím, že by se pod něj podepsalo víc lidí, už chápu, proč tu ubývá čtenářů
02. 01. 2013 | 22:22

český maloměšťák napsal(a):

Další důvod k tomu zvolit za prezidenta normálního člověka. S normálními projevy, normálními rozhodnutími, s normálním vztahem k EU.

Škoda, že tenkrát nedostali pan Hnízdil a další možnost dotáhnout věc do konce.
02. 01. 2013 | 22:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy