Aby bylo jasno ANEB o dědictví Zdivočelé země+dodatek

23. 01. 2013 | 19:21
Přečteno 9783 krát
Seriál Zdivočelá země není obyčejný seriál, protože je autentickým příběhem a jeho hlavní hrdina není jen herec, který si navlékl masku zásadového hrdiny odolávajícího po celý život zrůdné represi komunistického režimu.

Představitel tohoto hrdiny pan Martin Dejdar se totiž osobně přihlásil k idejím, pro které ti skuteční hrdinové obětovali své životy. Vystoupil ze stínu své herecké role, když jako občan na prahu 21. století (myslela jsem, že upřímně) vyjádřil vlastní postoj v rozhovoru pro Deník.cz. Dostával kvůli ztvárnění Maděry dopisy od komunistů, kteří mu psali, jak říká: “jakým způsobem by mi měli roztříštit hlavu, jakou tyčí, a jak by nás měli všechny pověsit, že to měli udělat dřív... Čili si myslím, že pokud by komunisti svoji moc udrželi, seděli bychom všichni pohromadě v jiné šatně, než je ta divadelní.” A pokračoval “…....a na politické scéně jsou dodneška. Byla podle mého názoru obrovská chyba nastupující sametové garnitury, že nepřistoupila k zákazu komunistické strany. To za prvé. Za druhé považuju za nehoráznost, že nikdo z komunistů nebyl nikdy za nic potrestaný. A za třetí, že se nikdo za celých těch třiadvacet let – ani z pravicových vlád, ani z premiérů – neomluvil politickým vězňům.” Překvapilo mne, jako Jiřího Stránského, že to, co občan Dejdar vytýkal komunistům a premiérům (tedy i Zemanovi) loni v srpnu – mu nevadí u Zemana, když kandiduje na prezidenta? Co se stalo od loňského srpna, že občan Dejdar bez uzardění preferuje na Hradě politika, který dokonce šel požádat o podporu komunistů, nehledě na to další máslo na hlavě v podobě různých kauz z doby svého vládnutí, které má schované pod vychytrale neprůhlednou čepicí?

Seriál skončil, Maděra se v něm dožil požehnaného věku a tak by si těžko herec Dejdar mohl zahrát v nějakém dalším pokračování, které navíc autoři seriálu vůbec neplánují natočit. Ani ale nemusejí, protože seriál o našich národních reáliích, o našich pevných i rozbředlých postojích ke komunistické ideologii, ztrátě paměti, občanské naivitě či pohodlnosti, zkrátka o relativizaci hodnot a politických dilematech zatížených komunistickou minulostí i přítomností pokračuje – tak říkajíc on-line. Žijeme ho sami - v těchto měsících. Občan Dejdar po roce zapomněl na svoje slova, možná je ani tehdy nemyslel vážně. Vždyť už přes dvacet let žije ve svobodné zemi a může měnit názor kolikrát za rok chce. Jen by člověk myslel, že si takový plivanec do obličeje politický vězeň Stránský stejně jako ti ostatní nezaslouží zrovna od občana Dejdara, který si podle svých slov váží postavy Maděry. Chápu rozhořčení Jiřího Stránského, protože nejde o to, koho ve svobodné zemi svobodně volí pan Dejdar, ale co tím de facto popírá. V tom srpnovém rozhovoru s Gabrielou Kováříkovou národu totiž ještě vzkázal:
Lidi se stoupajícími levicovými náladami by si mohli jejím prostřednictvím (Zdivočelé země) provětrat vzpomínky. Protože jedna z nejhorších věcí tohoto národa je ztráta paměti a takové to srabáctví, že si chceme uchovat jen dobré věci.”

Naprosto chápu, že Jiří Stránský by už nechtěl nyní spolupracovat s Martinem Dejdarem na ztvárnění postavy Maděry. Těm, kteří za to v duchu politické korektnosti odsoudili J. Stránského, chci připomenout, že Maděra není postava z detektivky, ale skutečný člověk – kus svědomí našeho národa, k němuž se připojil kdysi i občan Dejdar. A Srdcerváč má právo říct národu, že už nechce spolupracovat s tím, kdo ho zklamal, komu nevěří. Kritici by měli navíc rozlišovat, že nešlo o žádné vypovězení pracovní smlouvy. Mimochodem i lékař může, není-li možná vzájemná důvěra či kvůli výhradě svého svědomí, odmítnout vzít do péče pacienta. Samozřejmě, nejde-li o akutní pomoc.

Dodatek 24.1. 2013 14.10

ABY BYLO JASNO – po druhé ke Zdivočelé zemi...Se zájmem jsem prošla diskusi pod mým včerejším blogem. Dostala jsem se k tomu až dnes k ránu. S Janem Stráským stejně jako s Jiřím Stránským se znám léta osobně a mohu ujistit každého, kdo si dělal tu starost, že si je opravdu nepletu. Jen jsem včas neopravila důsledně ve všech odstavcích automatickou předvolbu prvního ze dvou jmen v abecedě. Nejsem bezchybná. Měla jsem dnes - vlastně včera a mám ještě před sebou dost jiných pracovních povinností. Přesto ráda nyní reaguji alespoň na některé věcné příspěvky ze včerejší diskuse.

Opravdu nežijeme v totalitě a tak Martin Dejdar může volit, koho chce. Stejně tak by snad nikdo neměl ostrakizovat Jiřího Stránského za to, že se na něj naštval a řekl, že už nemá chuť s ním spolupracovat, nehledě na to, že Maděru už nechal loni dožít v posledním díle seriálu v požehnaném věku. Naopak bychom to jeho naštvání měli umět pochopit v kontextu Stránského života i jeho biografického seriálu. A nepřekrucovat fakta, protože J.Stránský nikomu nezakazuje svobodně volit a nikoho nevyhazuje z práce. To je demagogie. Z diskuse pod blogem také některým uniklo, že jsem citovala vlastní jednoznačná a nepochybně svobodná vyjádření Martina Dejdara na adresu komunistů, před jejichž nástupem sám varoval, stejně jako před naším srabáctvím, když jde o to postavit se k věcem čelem...
Pokud jde o mne, spolu s většinou národa také obdivuji herecké umění Martina Dejdara, to mi však nebrání se společně s částí národa pozastavit nad jednostrannou kritikou a upozornit na hlubší souvislosti - zcela přehlížené v záplavě hysterického osočování. Mám ráda polemiku a těší mne, že se mohu o svůj rozdílný úhel pohledu veřejně podělit - díky necenzurovanému mediálnímu prostoru. Této naší znovunabyté svobody slova si nemírně vážím. Díky ní mohu sdělovat i nekonformní názory, které jsou pro mne důležitější než popularita a věřit, že v tomto svobodném prostoru bude přibývat sebevědomých lidí schopných vést věcný dialog, neanonymně a bez hulvátství a že si také budeme schopni zvolit jen ty politiky, kteří neurážejí lidi kolem sebe. Věřím, že se to jednou stane samozřejmostí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

glosa napsal(a):

Dědictvím Zdivočelé země je otočení časů do Kurvahošiguttentag. Shalom gójim.
23. 01. 2013 | 19:29

dennis napsal(a):

Je nejvyssi cas a nejvhodnejsi okamzik zacit s bojem proti totalite! Naprosto s Vami pani Roithova souhlasim. Cely narod by mel jako jeden muz povstat! A taky bychom meli uznat, ze i Benes byl zakukleny totalitni politik.
23. 01. 2013 | 19:30

MaB napsal(a):

Babi. Ten spísovatel se jmenuje JIŘÍ STRÁNSKÝ, nikoliv Jan Stráský. Proč se do toho vůbec motáte, když netušíte ani tak základní věc. No, dobře, že jsme vás nezvolili, vypadala jste na první pohled docela zorientovaně.
23. 01. 2013 | 19:32

PB napsal(a):

Paní Roithová především si ujasněte jména!
Jan Stráský byl ne příliš úspěšný politik (ODS),
JIŘÍ STRÁNSKÝ (*12.8.1931) je politický vězeň, spoluautor Zdivočelé země
a asi TEN, o kterém chcete psát.
Ono je Vám zřejmě více pojmů šumák (hlavně, když máte prachy, že?)
Brusel nebo Praha,
komunismus či kapitalismus,
Zeman nebo kníže ...
Taky již "máte roky", běžte odpočívat.
Narozdíl od jiných, Vy budete mít budoucnost v podobě důchodu až přemrštěně bez problémů ...
23. 01. 2013 | 19:33

znovu evix napsal(a):

Budou další seznamy, kdo bude s kým a s kým nesmí být žádná spolupráce?
Pan Bočan a Stránský se zachovali přesně jako v dobách před 23 lety, soudružko Roithová.
Proč se nesmí říkat svobodně, koho chci volit? Od kdy je to zakázané?
23. 01. 2013 | 19:34

jozka napsal(a):

Ale jo, jen se v tom exkrementu rejpejte. Aspon kazdej vidi, co jste zac...
23. 01. 2013 | 19:35

Čech napsal(a):

Komunistům ženou voliče do náručí právě takoví lidé,jako Schwarzenberg s Kalouskem a Roithovou.
23. 01. 2013 | 19:35

skura napsal(a):

Šikovná demagožka obhájí i netoleranci k odlišnému politickému názoru. Kdyby něco podobného vzešlo z opačného tábora, to by bylo kázáníčko o toleranci, viďte? Kovaní katolíci si s kovanými komunisty v míře tolerance opravdu nezadají..
23. 01. 2013 | 19:37

Kanalnik napsal(a):

Komu z nekolika prvnich diskutujicich prave praskl zlucnik? To ze si nekdo splete jmeno je fakt silena tragedie... jsem rad, ze jsem se mohl zase jednou setkat s bezchybnymi lidmi. A vubec mi prijde, ze jich je tu v poslednim tydnu nejak moc, ted tech dokonalych a bezchybnych lidi, co vi vsechno nejlip.

No nic... autorce dekuji za clanek a jeji pohled, ktery vnasi trochu rozumu do tohoto emocemi rozlozeneho prostoru...
23. 01. 2013 | 19:38

malalaj napsal(a):

díky bohu, že jsem neviděl ani jeden díl.
23. 01. 2013 | 19:38

fikus napsal(a):

nejlepší je vzít klacík a šťourat.
Ještě že jste skončila v prvém kole, co se ukázalo jako velmi správné.
Myslím že p.Dejdar ač známá osoba si může volit třeba Brouka Pytlíka. Proč to nevadí u těch herců, co volí Káju, 1.místopředsedu vládního alegorického vozu.
23. 01. 2013 | 19:41

Dagmar napsal(a):

Vážená paní Roitová,
je mi moc líto, že si zřejmě pletete umění s politickou agitkou. Nejde mi na rozum, proč vyjádření sympatií jednomu z demokraticky volených kandidátů na funkci pezidenta republiky činí ve vašem podání z pana Dejdara proskribování hodného občana. Vyjádřit svůj názor je snad základním právem každého občana v demokratické společnosti. Vaše věta

"...protože nejde o to, koho ve svobodné zemi svobodně volí pan Dejdar, ale co tím de facto popírá.."

a to se nezlobte, zní jako základní poučka v každém totalitním katechismu. Všichni budou volit jen toho správného kandidáta. Který to je? No přece ten, kterého za správnéhoho určíme MY.

Velmi si vážím pana Stráského, který, když "vychladl" se dokázal panu Dejdarovi omluvit. Zatímco vy jen dokazujete, jak je dobře, že vaše kandidatura propadla.
23. 01. 2013 | 19:41

Luba napsal(a):

Ano!

Zapalme tedy svíčku za Martina Dejdara ...

... a modleme se:

Karel na Hrad!
23. 01. 2013 | 19:44

PB napsal(a):

Pan Stránský Jiří - ještě jednou si dovoluji ompravit SLAVNOU EUROPOSLANKYNI (fajn, že prezidentkou nebude, neb si plete jména)
- měl ve svém životě poněkud smůlu. Chápu ho a nepřála bych to nikomu.
Žili jsme tu však všichni ostatní, a mně je VELMI TRAPNĚ, či BY MI MĚLO ASI BÝT, že mě nikdo z kolegů a kolegyň nenabonzoval, policisté mě nemlátili, neznásilňovali, a ani jsem nebyla pracovnicí ženských uranových dolů. Mám se cítit trapně? Mohu si za to, že jsem prošla uličkou komunizmu bez "viditelných následků"?
To, co popisuje pan Stránský Jiří ve Zdivočelé zemi, JE PRAVDA, ale nedělo se tak všem. Někdo prostě má náturu, že nemá potřebu tolik mluvit, spíše pracuje. Jak k tomu přijdou lidé, které minulý režim nevyslýchal, nepřijímal do KSČ, nenabízel jim spolupráci?
Když si přečtete, i Vy, madame Roithová, co toho STIHL Václav Klaus za minulého režimu, proč jste již dříve nepoukazovala na jeho možnou RUDOU a KOMUNISTICKOU MINULOST? Zeptejte se ho někdy nad kávou, co mu může říkat jeho zlomový rok 1962, zda mu něco říká krycí jméno Vodička ...
Zuzano, Zuzano, kdybyste raději nejprve MYSLELA a až potom PSALA.
Hřeje mě však upřímně u srdce, když vidím, že žena působící OSM LET v europarlamentu má větší mezery ve vzdělání než většina slušných lidí v ČR.
A co, "dámo", jak pokročila Vaše aktivita v případu Julie z Ukrajiny?
23. 01. 2013 | 19:46

PetU napsal(a):

Souhlasím! Dobře napsaný článek
23. 01. 2013 | 19:48

au napsal(a):

Roithová na straně Anticharty, tedy jednoho z jejích prvních signatářů, režiséra Bočana (který rovněž vystoupil proti Dejdarovi).
Ani se Roithové nedivím - jistě se v mládí tak ráda dívala na televizi, když v ní dávali Bočanovu režimně-budovatelskou partu hic.
Že je paní Roithová prohnaná manipulátorka, to jsme si v minulých týdnech mohli uvědomit opakovaně. Ale že až takhle slizká?
23. 01. 2013 | 19:49

PB napsal(a):

DAGMAR, PAN STRÁSKÝ SE PANU DEJDAROVI NIKDY NEOMLUVIL.
Pan Stráský je politik ODS.
A PANA STRÁSKÉHO já si nevážím.
Nejste Vy ze stejného vrhu jako Zuzana z europarlamentu?
Čtete a uvažujete?
23. 01. 2013 | 19:50

český maloměšťák napsal(a):

Opět ta primitivní dichotomie : ti, co odsoudili pana Stráského/ ti, co s ním souhlasili.
Dejdar je živý člověk, paní Roithová. Má vlastní rozum, může i chybovat...ale může mít samozřejmě i pravdu a může být dokonce předvídavější a chytřejší než Vy. Není to houska na krámě - či ovečka v partajním čeledníku.
Divím se, že vám toto nedochází.

Ještě že jste ve volbách propadla. Podivínsští kádrováci na Hrad nepatří.
--------------
Co dál ? Kde bude příště ten správný názor ? Jak bude definován ? Kdo bude hlídat čistotu názorů ? Co kontaminované názory - nearijské povahy ?
Jak budou příště média trestat ?

Představa, že by nějaká katolička lokálního významu kritizovala Warrena Buffeta za to, že volí Obamu a hlasitě říká, že třídní boj existuje a že jeho třída vyhrává a že je třeba zavést v Americe progresivnější zdanění.....
...ta představa je tak komická, že jsme se při ní rozesmál. :))

Tady v ČEZku se fakt s blbostí dveře netrhnou.

Tady zbývá snad jen to, nařknout Bohdalovou, že namluvila Ovčí babičku a přitom chce volit Zemana. A že tedy bude muset být její hlas nahrazen.

Ha, ha, ha...:))
23. 01. 2013 | 19:51

český maloměšťák napsal(a):

re :Stránského /zdravím roclajze...nebo jak si teď říká/
23. 01. 2013 | 19:53

malalaj napsal(a):

já si myslim, že zdivočelá země byl především vynikající kšeft za veřejné peníze.
23. 01. 2013 | 19:53

David napsal(a):

Velmi pěkně napsané, je vidět, že jste správný člověk :)
23. 01. 2013 | 19:54

PB napsal(a):

Kanálníku, pokud mávneme rukou nad "popletením si jmen", můžeme mávnout rukou nad paragrafy (dyť jsou beztak všechny zakroucený), můžeme si plést zdražování vody s plynem a můžeme místo důchodů vyplácet porodné ... Dyť - VO CO DE?
To, že europoslankyně Zuzana Roithová nejprve v článku napíše JAN STRÁSKÝ - namísto Jiří Stránský (už to opravila-omluvou se nezabývá, tak to je "paní bezchybná") - to by se u političky, která se zde snaží stavět do latě pokojné občany, stávat nemělo.
Takovéto namachrované paničky beru s rezervou!
Opakuji, jsem ráda, že do druhého kola nepostoupila. Při představě, že by si s věnci popletla Terezín s Lety, je stejná, jako splést si politického vězně a spisovatele s politikem ODS.
23. 01. 2013 | 20:01

Skogen napsal(a):

Autorko, jestliže má někdo pokřivené myšlení, může stokrát ukazovat na jiné pokřivenosti, jeho samotného to nenarovná. A co si ti dva někdejší údajní disidenti dovolili ke svobodnému názoru herce Dejdara, to je pořádná pokřivenost. Z toho by se vám teprve mělo dělat eklhaft, jelikož na rozdíl od minulosti je to prudce aktuální. Ono to v nás asi bude krapet zažrané, co?
23. 01. 2013 | 20:04

Skogen napsal(a):

Autorko, jestliže má někdo pokřivené myšlení, může stokrát ukazovat na jiné pokřivenosti, jeho samotného to nenarovná. A co si ti dva někdejší údajní disidenti dovolili ke svobodnému názoru herce Dejdara, to je pořádná pokřivenost. Z toho by se vám teprve mělo dělat eklhaft, jelikož na rozdíl od minulosti je to prudce aktuální. Ono to v nás asi bude krapet zažrané, co?
23. 01. 2013 | 20:04

Sláma napsal(a):

Paní MUDr. Roithová, jako člověk, který vyrostl mezi lékaři, chovám hluboký despekt k lidem, kteří zběhli od medicíny k politice. Protože si stále myslím, že medicína je poslání, od kterého jen tak zběhnout nelze a nemá se. Nechápu, co přivede člověka po letech strávených tvrdou prací nad učebnicemi, nejprve, aby se na medicínu vůbec dostali, pak 6 let, aby ji udělali, 3 roky do první atestace, aby pak vše hodili za hlavu a šli do politiky. Navíc, když je předchozí studium na věci veřejné vůbec nepřipravilo - nevědí nic o právu, o ekonomice, o státní správě, prostě nic.
A vy, ač v požehnaném věku, ještě stále nejste připravena k tomu, stát se demokratickou političkou. Protože v demokracii platí o našich protivnících: "nesouhlasím s vašimi názory, ale budu do posledního dechu bránit vaše právo je vyslovit".
V demokratické společnosti má každý právo vyslovit svůj názor, a především, volit jen podle svého přesvědčení. Bránit někomu ve výkonu jeho práva svobodné volby je porušením základních lidských práv, chráněných Ústavou.
Vy jste politička, evropská poslankyně, tak byste měla znát základní kameny toho, na čem je postavená západní civilizace! A protože je neznáte, anebo znáte a nerespektujete, tak vás vyzývám k rezignaci na funkci evropské poslankyně!
23. 01. 2013 | 20:07

Dagmar napsal(a):

PB

Pokud máte na mysli, že mi ze jména pana Jiřího StráNského vypadlo ono N.. a vaše invektiva se točí na tomto překlepu... tož ano. Pan Stráský se neomlouval. Ale jako inteligentní bytosti vám z kontextu mohlo být zřejmé, že se o jedná o překlep :-)

Co se týká omluvy pana Stránského, pak ta se nesporně konala v pondělí na Radiožurnálu krátce po poledni. Ve zpravodajství ČT pak byla zopakována:

Stránský dnes taktéž přes sdělovací prostředky kritiku mírnil a Dejdarovi se na dálku omluvil. Jeho slova prý byla zbytečně unáhlená. "Vím, že jsem měl počítat do těch dvaceti, ne deseti, než jsem pustil toho džina z té láhve a teď se dějou takovýhle věci. Prostě mě to mrzí," řekl České televizi.
23. 01. 2013 | 20:11

stařenka napsal(a):

Hezky a výstižně napsaný blog.

Celá Zemanova volba je založena na nízkých citových pudech, lživém překrucování výroků pana K. Schwarzenberga. Dnešní některé noviny ve světě přirovnávají naše volby k volbám na Ukrajině. Karel Schwarzenberg je charakter.
23. 01. 2013 | 20:13

Medikolog napsal(a):

malalaj,

tentokráte strefa do černého. A Dejdar naštval potenciální nové kýčoplátce, takže se shitmakeři museli od neho veřejně distancovat - aby je očekávaný budoucí "prachotok" neminul.

Čuník se také rozchrochtá když mu, na rozdíl od jiných, nedovolíte přístup ke korytu. A protože je učenlivý, příště se rozchrochtá preventivně předem (nebo na objednávku?) aby se ke korytu dostal pokud možno první...
23. 01. 2013 | 20:16

Pitrs napsal(a):

PB - tak nevím - zdá se mi to, nebo se můžete zbláznit na základě překlepu? Všichni přece víme o kom je řeč.
ZR nám tu poskytuje svůj pohled na věc, dává nám tak možnost o věcech uvažovat i z jiných úhlů - to se přeci hodí, pokud něco analyzujeme.
Pokud máte čas, tak nám napište, jak to vidíte Vy - dejte tomu pár hodin přemýšlení, jistě budete rád, že Vám lidi z internetu provedou korekturu.
23. 01. 2013 | 20:18

PB napsal(a):

Nedovoluji si, Dagmar, na Vaši adresu psát INVEKTIVY.
To by musely být INVEKTIVAMI i ta slůvka a větičky od autorky ZR.
Promiňte, jako mi TO NEDOŠLO u Zuzany, nedošlo mi to ani u Vás!
V ČR se děje denně TOLIK PŘEKLEPŮ, že už někdo (tedy já) mohl začít poukazovat na to, aby se tak nedělo. Předejdeme tak mnoha nedorozuměním. Či máte něco proti tomu?
Ano, o omluvě pana STRÁNSKÉHO v pondělním Radiožurnálu vím.
Ve zpravodajství ČT pak byla zopakována.
Myslím, že měla být opakována ještě v BLESKU, Lidovkách, Právu, MF DNES, v západních mediích, v Rusku, v Číně ...
Jsem ráda, že jste omluvu p.STRÁNSKÉHO Jiřího odcitovala naprosto přesně. Nova by podotkla, že CELÁ ZEMĚ NEMLUVÍ O NIČEM JINÉM ...
Jsem ráda, Dagmar, že si tak rozumíme ...
Také jste za minulého režimu tak strašně trpěla?
23. 01. 2013 | 20:22

Jáchym napsal(a):

Zuzanoóó,
chci Vám jenom jednu větu,
jenom jednu prostou větu vyjevit...

Ale nemůžu.
Odporuje Kodexu diskutujících
23. 01. 2013 | 20:26

Michal Bily napsal(a):

Paní Zuzano, cítím to také tak.
Díky.
23. 01. 2013 | 20:27

třebaKarel napsal(a):

To je tedy něco .
Obhajoba neobhajitelného . I pan Stránský to pochopil , ale už je tu další vykladač s polínkem . Chápu že si pana Stránského vážíte , ale to proto musí být neomylný ?
A s těma komunistama , víte , je mi docela divný , když to někomu vydrží tak dlouho . Představte si že zdědíte dům a třetinu zdědí komunista . Tak se s ním nebudete bavit a dům necháte spadnout ? Koukejte kdo Vám škodí a toho se bojte , ne prázdnýho pytlíku kterej už vyčichl , jen Vy se jda kolem něj , pokaždý klepete a křičíte sborově fuj . Je mi líto ,společnost si nemůže dovolit nikoho vyřazovat . Jen je mi opravdu divný že zrovna Vy tohle nechápete . Doprčic , netušil jsem že budu někdy proti " normálním" lidem . Víte proč nemáme až na pár vyjímek dobré filmy ? Protože těm hercům nikdo neřekne že to zahráli blbě , stačí když se na nás jen zaculí a my se tetelíme . Laťku si dávají do sebou zvolené výšky . Zdivočelou zemi jsem viděl prvních pár dílů , když tohle někdo považuje za historii , proč ne . Jak to ale dokázal třeba Anastáz Opasek , že kudy chodil nefňukal co mu komunisti udělali a jak s nima proto nikdo " slušný" nesmí promluvit ? Není Zdivočelá země sama zdivočelá ? A mluvim o komunistech , tady ale šlo o člověka , na kterým panu Stránskýmu vadilo že šel požádat o hlasy komunistů . Tohle je opravdu síla . Ale promluvit s Dalíkem , Bémem , Řebíčkem , to je něco lepšího . Rejpete se v historický paměti a chaloupku zatim rozebíra¨ji šikulové který Vás plácaji po zádech . Maji klid na práci . tK
23. 01. 2013 | 20:28

e.m. napsal(a):

Paní Roithová,
musím citovat příspěvek uživatelky Dagmar, neboť se s jeho obsahem ztotožňuji.
Pokud byla kandidatura kohokoli - bylo vás 9, a původně 11, pamatujete? - shledána natolik etickou, abyste k ní mohli být připuštěni, nelze komukoli z voličů jeho rozhodnutí vyčítat. Volba jenom *jako* již zde byla - pamatujete kdy? Skutečná volba znamená, že to není *jako*; skutečná svoboda znamená, že za tuto volbu nebude nikdo ostrakizován.
Takže znovu:
"Vážená paní Roitová,
je mi moc líto, že si zřejmě pletete umění s politickou agitkou. Nejde mi na rozum, proč vyjádření sympatií jednomu z demokraticky volených kandidátů na funkci pezidenta republiky činí ve vašem podání z pana Dejdara proskribování hodného občana. Vyjádřit svůj názor je snad základním právem každého občana v demokratické společnosti. Vaše věta

"...protože nejde o to, koho ve svobodné zemi svobodně volí pan Dejdar, ale co tím de facto popírá.."

a to se nezlobte, zní jako základní poučka v každém totalitním katechismu. Všichni budou volit jen toho správného kandidáta. Který to je? No přece ten, kterého za správnéhoho určíme MY."
23. 01. 2013 | 20:29

Joe Ratata napsal(a):

Seriál Zdivočelá země jsem sledoval rád.
Tu a tam jsem k něčemu měl výdrady,asi jsem někdy něco vnímal jinak než tvůrci seriálu.
Reakce pana Stránského na prefereci herce Dejdara ohledně volby prezidenta,byla tak kovaně bolševická,že mi z mých výhrad lecos osvětlila.
Když teď tak sleduji mediální masáž protěžující jednoho z kandidátů který je dobro,zatím co ten druhý je zlo,silně mi to připomíná atmosféru anticharty.
Kdo chce s vlky býti,musí s nimi výti,že páni neobolševici.
23. 01. 2013 | 20:30

Dagmar napsal(a):

PB

Ne, netrpěla. Měla jsem šťastné dětství :-) Ale nemyslíte, že ta vaše otázka v poslední větě vašeho příspěvku je poněkud irelevantní (mimo mísu)? Jo a taky, protože bez souvislosti k tématu, je invektivou, což vyvrací vaši jistěže ironicky míněnou první větu, že si na moji adresu invektivy psát nedovolujete. Ale dovolujete, což je mi naprosto ŠUMÁK :-)
23. 01. 2013 | 20:31

StandaT napsal(a):

Paní Roitrová, nechte to spát.

Kdo chtěl, ten do dneška měl dost času zhodnotit tuto kauzu střízlivě. Pro koho to byla vítaná záminka pro presentaci své mravní nadřazenosti, ten se toho už nevzdá, má to zadarmo. A kdo tuto kauzu živí v rámci volební kampaně, ten za týden bude mít v ruce jiný klacek.
23. 01. 2013 | 20:35

PB napsal(a):

Pitrsi, Vy jste to asi nečetl v původní verzi.
Původně tam bylo JAN STRÁSKÝ, ač autor se jmenuje JIŘÍ.
Jinak pokud by byl překlep jen v STRÁ(N)SKÝ, asi bych se jen srdečně pousmála.
Pitrsi, smím také i já poskytnout SVŮJ POHLED NA VĚC?
Anebo je to tu jak dřív, my máme skládat pocty jedné zcela zbytečné europoslankyni, ač si to nemyslíme?
Pokud chcete, svůj pohled vyjevím: Myslím si, že pokud bychom měli více jak polovinu národa bohatých lidí, seděl by nám většině Karel. Protože ale 2/3 lidí nedosáhnou ani na průměrný plat, bude asi schůdnější Zeman. Já favorita nemám, vycházím jen z toho, že jeden z těch dvou bude nejspíš prezidentem.
Karel je součástí vlády, která bude zdražovat donekonečna a tím zřejmě likviduje ve velké míře sympatie k pravici v ČR=špatně.
Miloš je součástí kliky ještě z dob opozičních smluv, posílí levici v ČR až ad absurdum=špatně.
Tak si vyberte.
Zuzana zde však může působit jako "modrá soudružka". Na základě jednoho pohledu člověka - Jiřího S. - který bohužel měl smůlu a prožil komunismus jinak, než většina (naprostá většina) národa nelze točit jednostranně zaměřený seriál. Pokud si pustíte Nejmladšího z rodu Hamrů, uvidíte druhý extrém.
Dovolte zopakovat, že zde nebyly koncentrační tábory v takové míře, jako to může mladý člověk (který komunismus nezažil)v seriálu vidět. Policie byla brutální-naprosto souhlasím! A dnes není? V EU se policie nechová brutálně?
Už se těším, že pokud se dožiji sta let, budou se zde vytvářet jiné seriály, které mohou horlivě kritizovat ten současný režim...
Mýlím se opravdu tak hluboce???
23. 01. 2013 | 20:38

PB napsal(a):

Dagmar, věřte, čemu chcete!
Věřím, že jste natolik vzdělaná, že rozlišíte ironii, invektivy a "to ostatní". Jen Vám napovím, že něco se tam nemusí vůbec vyskytovat.
I já prožila šťastné dětství.
Nemyslím si však, že teď "se máme lépe", když jsme pořád jeden a tentýž národ. Tam, kde byla dříve ideologie, vládnou dnes peníze. Máme stejně velké zástupy beztrestných jako jsme měli i dřív.
Dagmar, věřte, čemu chcete. A zvolte, koho chcete.
23. 01. 2013 | 20:46

Hana napsal(a):

Je mi zle. Když sleduju tuhle kampaň, tu hysterii, ty snůšky toho nejhoršíco, ten až fanatismus některých lidí, jen se modlím - Bože dej sílu to vydržet ještě dva dny a nedopusť něco ještě horšího. Jen tušit, co se bude dít - tak to raději tu šaškárnu jako při poslední volbě presidenta, než tohle.
23. 01. 2013 | 20:47

cinick napsal(a):

Já sem asi nějajé tupé, co se mi to ta pani vůbec snaží sdělit. Ja sem si myslel, že máme demokracii, že si každej zvolíme podle svýho gusta.
23. 01. 2013 | 20:48

resident napsal(a):

kde je honolulu?
23. 01. 2013 | 20:49

Pavel Kraus napsal(a):

Snažím se Váš pohled chápat, ale hrubě nesouhlasím! Herec má právo mít jiné občanské postoje než postava, kterou hraje. A nevyčítejme mu, když se do postavy vžije natolik, že se na čas cítí i v osobním životě na Maděru :-). To přece u dobrých herců není nic zvláštního. No tak už ho to přešlo, no... A vzhledem k tomu, že jsem Váš volič, tak mi tenhle Váš názor docela mrzí. Ale nemusíme se shodnout ve všem, že?
23. 01. 2013 | 20:50

Gerd napsal(a):

Vážená paní Roithová,
i herec má právo na svůj názor. Naštěstí je pryč doba, kdy herci hráli v politických seriálech a museli se i příkladně chovat, když představovali ty straníky. I herci jsou jen lidé, nedělejme z nich polobohy.
Překvapuje mě však Váš postoj. Jestli nemáte M. Zemana ráda, je to Vaše právo. Já jej také moc rád nemám. Ale ještě méně mám rád K. Schwarzenberga. Snad jste dostatečně chytrá a nezaslepená, aby Vám došlo, jak velký je rozdíl mezi mediálním obrazem a skutečným Karlem.
Při první volbě jsem o Vás uvažoval v trojici kandidátů, mezi kterými jsme se rozhodoval. Svůj hlas jsme Vám ale nedal, a Váš dnešní příspěvek ukazuje, že jsem udělal dobře.
23. 01. 2013 | 20:52

Jana K napsal(a):

Paní Roithová,

velmi díky za tenhle Váš komentář, jehož myšlenky plně sdílím a díky, že jste se snad jako první veřejně vyjádřila k podivné a až trochu amorální mediální hysterii namířené proti scénáristovi Stránskému a "na podporu" herce Dejdara.
Mám podobně intenzivní pocit jako Vy, že pan Dejdar využil emotivní volební atmosféru včetně trochu zbrklé Stránského reakce (kterou ale plně chápu a až na dílčí výhrady i podporuji), a mistrně se prohlásil za oběť jakéhosi "politického procesu" či "kádrování." Ani jedno z toho ale nikdy nemohlo nastat, protože práci mu nikdo a priori nezakázal a nezakazuje, pouze se jeden konkrétní tvůrce svobodně rozhodl, že s Dejdarem (který jeho postavu svým veřejným přihlášením se k Zemanovi notně poškodil) už spolupracovat nechce.
Dejdar tak podle mého předvedl mj. mistrnou manipulaci, když otočil zásady a charakter tvůrců Zdivočelé země proti nim samým, a nepřímo tak potvrdil, proč je politickým příznivcem právě Zemana a jeho morálně vadného, lživého a manipulativního politického stylu.
23. 01. 2013 | 20:58

Jawohl napsal(a):

Vždy jde o dědictví po divoších, kteří se již nemohou bránit.
23. 01. 2013 | 20:58

Dagmar napsal(a):

PB

Tak dobře. Pokusím se číst vaše vyjádření pozitivně, zejména proto, že skutečně věřím čemu chci, jsem vzdělaná, rozliším ironii, invektivy a "to ostatní" a vím, že se občas nemusí tam i onde vyskytovat.

Někteří se opravu mají lépe, než se měli dříve, jiní se mají hůře. Karma. Peníze samy sebou mohou být ta nejlítější a nejbestiálnější ideologie v historii lidstva. Všichni je totiž potřebují, což se o žádné z ideologií říci nedá. Díky Bohu.

Koho chci
volit jdu
snad si dobře
vyberu!

Totéž přeji i vám, PB :-)
23. 01. 2013 | 20:59

rosclays napsal(a):

český maloměšťák:
"/zdravím roclajze...nebo jak si teď říká/"

Ale no tak pane kolego (-nejsem žádný váš kolega- :), není vám to "zu billig" při vašich "schopnostech"...:)
Zdravím...
23. 01. 2013 | 21:00

Klidek napsal(a):

Systém, nebo cenzoři Aktualne.cz mi odmítá přijmout příspěvek a opakovaně jej označuje za spam nebo porušení kodexu diskutujícího.
Proto musím vložit adresu odkazu s tímto příspěvkem a požádat jednak čtenáře a jednak p. Stejskala o vysvětlení, proč se jedná o spam nebo o porušení kodexu.
Jinak si budu muset myslet, že aktualne.cz ve svém svatém tažení už zakazuje jakékoliv názory, které nejsou v souladu s názory vedení tohoto portálu.
Zde onen text:
http://tinyurl.com/zakazanyp-sp-vek
23. 01. 2013 | 21:02

mb napsal(a):

Občan Dejdar po roce zapomněl na svoje slova, možná je ani tehdy nemyslel vážně. Vždyť už přes dvacet let žije ve svobodné zemi a může měnit názor kolikrát za rok chce. Jen by člověk myslel, že si takový plivanec do obličeje politický vězeň Stránský stejně jako ti ostatní nezaslouží zrovna od občana Dejdara, který si podle svých slov váží postavy Maděry. Chápu rozhořčení Jiřího Stránského, protože nejde o to, koho ve svobodné zemi svobodně volí pan Dejdar, ale co tím de facto popírá.

máte samozřejmě pravdu, ale od diskutujících dostanete přes ústa ...

ten dejdar bude totiž rozumu mdlejšího .... či nebude prostě konzistentní ...

no ale herec je dobrý, připomenu jen michálkovu ameriku ...

... s pozdravem ...
23. 01. 2013 | 21:03

Obžaloba napsal(a):

Dejdar zákeřně za peníze zavraždil Maděru.
A Pravdu a Lásku. A pak s nimi jako my se všemi.
23. 01. 2013 | 21:06

P. napsal(a):

Možná by to chtělo, aby se každý k tomu Dejdarovi vyjádřil. A taky aby byl jeho čin pořádně odsouzen celou kulturní frontou...
https://www.youtube.com/watch?v=KkcjRG_mPt4
23. 01. 2013 | 21:08

Mira napsal(a):

Paní Roithová, myslím, že se zásadně mýlíte
Někteří lidé a moc jich nebylo, nebojovali proti minulému režimu, který potlačoval lidská práva proto, aby se tohle znovu opakovalo ? Vždyť Vy mezi řádky zpochybňujete demokratickou volbu a nabádáte k odplatě. Politici, kteří se nedokáží po více než 20 letech od pádu režimu srovnat s pocitem ukřivděnosti by se neměli na tvorbě přítomnosti a hlavně budoucnosti vůbec podílet. Akutně totiž hrozí nebezpečí, že si pro minulé války nevšimnou akutního ohrožení z jiné strany, tentokrát neofašismu. Ale pravda je, že pravici, kterou reprezentujete, vždycky o něco méně vadí extrémisti na jejich straně a o to vehementněji se budou snažit bojovat proti extrémům na opačném břehu. A když tam momentálně neexistuje, tak si ho vymyslíme. Ale Vám v tomto jde hlavně o úspěšné završení církevních restitucí a tam to máte se Schwarzenbergem opravdu jistější než se zemanem. Mluvíte o jakési morálce, ale jde hlavně o zájmy, že ?
23. 01. 2013 | 21:08

Obzvlášť dporné je, že napsal(a):

Hlavy jim chtěl tajně rozmašínovat železnou tyčí. Shalom.
23. 01. 2013 | 21:09

PB napsal(a):

Dagmar, srdečně Vám děkuji.
Ale, vedle! VŠICHNI PENÍZE NEPOTŘEBUJÍ a divila byste se, jak je nenávidějí stejně, jako zrůdnou ideologii.
Nechme debat, nechci Vás zdržovat.
Díky za Vaše názory a díky, že respektujete názory mé.
23. 01. 2013 | 21:10

SuP napsal(a):

PB -
Proč ty brejle nenosíte?
23. 01. 2013 | 21:17

Vandal napsal(a):

líbí se vám církevní restituce, jste potěšeni, že to budete platit ze své kapsy, a že to budou platit ještě vaše děti, možná i vnuci? Volte Karla! Chcete šlechtické restituce, vracení majetků šlechtě? Chcete to platit svou životní úrovní, životní úrovní vašich dětí, možná i vnuků? Volte Karla! Chcete otevřít cestu k revizi poválečného odsunu sudetských Němců a nastolit tak možnost vracení majetků sudetským Němcům? Chcete totální hospodářský kolaps státu? Chcete se stát druhořadými občany svého státu? Chcete odtržení Sudet od zbytku ČR naprosto demokratickým způsobem?

TAK VOLTE KARLA, NEZŮSTÁVEJTE SEDĚT DOMA, KDYŽ VÁM TI, KTERÝM SAMOZŘEJMĚ ZDALEKA NEJVÍC ZÁLEŽÍ NA VÁS A KTEŘÍ PROTO UDĚLAJÍ NAPROSTO VŠE, ZASE TAK DOBŘE A NEZIŠTNĚ RADÍ, NEZŮSTÁVEJTE DOMA A BĚŽTE VOLIT KARLA!

PRÁVĚ TAK, JAK VÁM S LEHKÝM SRDCEM A DOBROTIVOSTI SOBĚ VLASTNÍ ZAŘÍDIL CÍRKEVNÍ RESTITUCE, TAK VÁM ZAŘÍDÍ I ŠLECHTICKÉ RESTITUCE, A NAKONEC VÁM UKÁŽE KDE JE VAŠE MÍSTO NAVRÁCENÍM MAJETKŮ A POSTAVENÍ SUDETSKÝM NĚMCŮM.
Karel je noblesní a dobrotivý člověk, šlechtic, se srdcem na dlani, strašně rád napravuje historické křivdy, tak mu s tím pomožte, a běžte volit Karla!

PRAHA, VĚDCI, HERCI, SPORTOVCI A VŮBEC INTELIGENTNÍ, VZDĚLANÍ A ÚSPĚŠNÍ VOLÍ PŘECE

KARLA!

I kdyby celý svět volil UŠLECHTILÉHO KARLA, tak já budu volit, třebas někdy hulváta, ZEMANA!
23. 01. 2013 | 21:19

ventos napsal(a):

velmi ubohý kyblík špíny, co dodat, když vám stojí zato se ušpinit
23. 01. 2013 | 21:19

SuP napsal(a):

mb -
Herec dobrý, ale komediant je komediant.
Já myslím, že si klidně zahraje ve volném pokračování seriálu "Vyprávěj", tedy v nové řadě "Přeháněj".
23. 01. 2013 | 21:20

PB napsal(a):

Souhlasím s Mírou!
Někteří lidé budou "ukřivdění" ještě 50 let po 17.11.1989.
Přijde mi to, jako když někdo BOHUŽEL utrpěl autohavárií menší následky a točí o tom seriál.
Myslím, že všichni souhlasíme, že komunismus se jako zrůdná ideologie neosvědčil, takže jako nereformovatelný skončil.
Je však "novou zrůdností", pokud se kope to již mrtvého režimu, nafukuje se realita až do obludných rozměrů a modré soušky učitelky blbnou dětem hlavu pohádkami z minulosti.
Pokud by to byla pravda, museli by být dnešní ministři, politici a hlavně senátoři - hojně se rodící a žijící v komunistickém ČSSR - asi "postiženi" dle toho, ne?
Naštěstí se lidi rádi podívají na výkony herců a režisérů jak ve Zdivočelé zemi, tak i v Nejmladším z rodu Hamrů, a "nesrovnalosti" v realitách obou verzí si upraví - stejně jako v majoru Zemanovi.
Opakuji, že se těším, až (zřejmě brzy) budou ideologické filmy a seriály "třetího rozměru".
23. 01. 2013 | 21:21

SuP napsal(a):

Vandale -
A proč myslíš, že by si to zrovna já měl od tebe nechat radit?
23. 01. 2013 | 21:21

čert }=o) napsal(a):

za posledních 14 dní se tahle
republika stala takovou stokou
že je čertu do pláče
23. 01. 2013 | 21:22

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Roithová, Vy ještě příliš prožíváte svůj neúspěch a podporu předsedovi TOP09 panu Karl zu Schwarzenberg. Pan Dejdar neudělal nic jiného než že ze dvou kandidátů, kteří jsou voličům k dispozici vybral pana Zemana. Tak jako miliony ostatních.
To co vytýkáte panu Dejdarovi je naprosto nepodstatné ve světle slabin Vašeho kandidáta. Asociální politika TOP09 a rodina žijící v zahraničí jsou velkým minusem, který završuje protektorát pana Kalouska - je to logické, každý by v 75letech potřeboval při vysoké funkci podporu. I když slouží rozum, tak fyzická schránka už nedovolí dlouhou zátěž. Nevadil by mi na Hradě ani poloviční Japonec, ale český Japonec, který s námi žije a ztotožňuje se s touto zemí.
Mimochodem, lidovci už nejsou opozicí, ale podporují TOP09, roztržka zapomenutá a sloučení na obzoru ? Docela by mě zajímalo, kolik touto politikou za poslední měsíc ztratíte příznivců, ale asi vám to stojí za to.
23. 01. 2013 | 21:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Klidku,

netuším, proč Váš příspěvek systém odmítá. Pokud mi jej pošlete mailem, do diskuse jej pod Vaším jménem vložím.

Libor Stejskal

P.S. Čistě pro Vaší informaci: žádní cenzoři zde nepracují.
23. 01. 2013 | 21:22

mb napsal(a):

Zeman se ( při diskuzi na nově ) CHOVÁ JAKO HULVÁT ...

už jen proto je třeba volit schwarzenberga ...

... je třeba ZABÍT Sekala ...
23. 01. 2013 | 21:22

patriot napsal(a):

Roithová:

Těžká demagogie, čtení pro pitomce…

Směšné! Jako ta vaše prezidentská kandidatura.
23. 01. 2013 | 21:28

Emil napsal(a):

S nazorem autorky prevazne souhlasim. Zaroven mi jeji text potvrdil to, co jsem tusil uz pred tim. Totiz, ze neni zadna velka osobnost, ale takovata hrozne uslechtila a vse lepevedouci pani doktorka. Myslim, ze v te rade funkci, dela hlavne prikyvovaciho panaka a citi se jako ztelesneni dobra.
23. 01. 2013 | 21:31

český maloměšťák napsal(a):

mb napsal(a):
Občan Dejdar po roce zapomněl na svoje slova, možná je ani tehdy nemyslel vážně. Vždyť už přes dvacet let žije ve svobodné zemi a může měnit názor kolikrát za rok chce. Jen by člověk myslel, že si takový plivanec do obličeje politický vězeň Stránský stejně jako ti ostatní nezaslouží zrovna od občana Dejdara, který si podle svých slov váží postavy Maděry. Chápu rozhořčení Jiřího Stránského, protože nejde o to, koho ve svobodné zemi svobodně volí pan Dejdar, ale co tím de facto popírá.

máte samozřejmě pravdu, ale od diskutujících dostanete přes ústa ...

ten dejdar bude totiž rozumu mdlejšího .... či nebude prostě konzistentní ...

no ale herec je dobrý, připomenu jen michálkovu ameriku ...

... s pozdravem ...
23. 01. 2013 | 21:03
----------
Zdá se, jako byste ale právě že vy nabýval rozumu mdlejšího.

Dobrou noc.

P.S. Pomluva je hřích. Pokud jste ale katolík, tak už si jistě nějak poradíte.
23. 01. 2013 | 21:31

dočasný občasník napsal(a):

Sakra Roithová,
Vypadáte jako chytrá ženská, ale tímhle jste se kvalifikovala na blběnku domácí.
Copak Vy jste nepochopila, že je jistý rozdíl mezi komunistou Gottwaldem a komunistou Dubčekem???
A tohle stvoření chtělo být taky prezidentem. No to by byla úroveň.
23. 01. 2013 | 21:33

Čech napsal(a):

mb

Ale vůbec ne,Zeman se v té diskuzi chová zcela slušně a korektně,možná až moc. Tebe asi spíš žere,že podle diváků hlasujících na TN.cz tu diskusi Karel prohrál.

njn stane se
23. 01. 2013 | 21:36

Klidek napsal(a):

Zeman si šel pro podporu ke komunistům a váš někdejší předseda a současný poručník knížete S., pan Kalousek, s nimi chtěl rovnou do koalice.
Jinak ale pěkný projev, soudružko Roithová. Ani soudružka Švorcová nebo Kabrhelová by se za něj nemusely stydět. Pěkně jste to tomu zkrachovalci a zaprodanci Dejdarovi nandala. Lid mu dal důvěru, aby mohl ztvárnit tuto skvělou roli v úžasném díle a on se potajmu paktuje s třídním nepřítelem??? Tak to ne, to strana a vláda rozhodně nemůže dopustit!
23. 01. 2013 | 21:36

lidovecká mozkovna napsal(a):

Roithová

otázka:

Když herec hraje ve filmu indiána,znamená to že má ve volbách volit Vinetůa ?
23. 01. 2013 | 21:38

Luba napsal(a):

Martine,
nemáte halucinace?

Díval jsem se na stejný pořad se Zemanem a "knížetem" jako Vy, a žádného hulvátství jsem si věru nepovšiml.

Pravda,
Zeman ironicky konstatoval, že se televize Nova opět věnovala "vskutku závažným tématům". :)

Čili, probíraly se drby ...

P.S.: Ale je fakt, že to Markétě náramně slušelo :)))
23. 01. 2013 | 21:39

Ares napsal(a):

„V lágru se ale setkal s básníkem Janem Zahradníčkem a ten mu řekl památná slova: „Každý člověk se musí svých nenávistí a pomstychtivostí co nejrychleji zbavit, jinak se stane jejich první obětí.“

Řekl bych, že to se Stránskému stalo. Stal se obětí vlastní nenávisti a pomstychtivosti.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Spisovatel-Stransky-Knize-prezidentem-Jinak-ve-vlade-blbci-a-katastrofa-198814
23. 01. 2013 | 21:39

český maloměšťák napsal(a):

Poslyště, vy truhlíci. Co si třeba nyslíte o představitelích rolí jako byl třeba Hitler nebo Eichmann.
Vy si myslíte, že by tedy měli být takoví herci "konzistentní" ....a měli volit nějaké naeonacistické strany ?
Protže právě že tak uvažujete. Mícháte dohromady role herecké a životní.
Nejste náhodou v životě též takovými herci ,truhlíci ?
Tu přizpůsobiví tomu, jindy něčemu jinému....ve smyslu jungovské ho termínu individuace tedy lidmi odcizenými - odcizenými sami sobě ?

Neskutečné hlouposti, co tady plodíte...zejména teda příslušníci fan clubu Charlie goes to Hradcany.
23. 01. 2013 | 21:40

Az napsal(a):

A co podpis na anti-chartě Hynka Bočana, to je OK? O jeho agitkách (za všechny např. Parta Hic), kterými upevňoval social-ismus, ani nemluvě.

(Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících.)
23. 01. 2013 | 21:41

Az napsal(a):

zdá se, že social-ismus je zakázané slovo
23. 01. 2013 | 21:41

štvanice na nesouhlasící? jen začátek napsal(a):

Státní symbol (prezidentská standarta) na komerčním sdělení Karla Švarcenberka na aktualne.cz stále visí.
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=769320

Ne jako ilustrační zobrazení vyfotografované v reálu, ale jako skutečná podoba symbolu, tj. ve svém plném platném významu, v kterém je oprávněn ji používat jen prezident republiky.

Pro KS už tu dnes žádné zákony neplatí. Což teprve po volbách.

Sabina Slonková na stránkách tohoto webu mluví o údajných dokumentech, které podle údajných svědectvích již nežijících lidí údajně dokazují, že Zeman možná věděl o údajném plánu přijmout od lidí, kteří nejspíš byli předpřevratovýmí čs. agenty peníze, které si do Švýcar možná uložily struktury bývalé ČSSR. Také se údajně Zemanovi společníci s těmito lidmi domlouvali o pomoci odborníků, které byli tito lidé schopni opatřit. Předpokládám, že skutečně byli.
Partneři v těchto jednáních nicméně sociální demokraty podrazili a podpořili někoho jiného.

Pokud paní Slonková skutečně nějaký takový dokument (který něco dokazuje) má k dispozici, měla by jej s příslušným trestním oznámením na pana Zemana předat orgánům činným v trestním řízení, NEPRODLENĚ. Protože pak by jeden z kandidátů byl nevolitelný.

Pokud jej nemá nebo ten "dokument" je jen bezvýznamný cár papíru (jako byly šplechty mezi kolibříkem a mazánkem), měla by spolu se zodpovědnými činiteli portálu Centrum stanout paní Slonková před soudem za útok na demokracii v této zemi.
23. 01. 2013 | 21:42

insider napsal(a):

Schwarzenberga pochválil za slova o vysídlení rakouský lidovec

"Je to další známka, že v Česku zjevně přibývá těch, kterým záleží na řádném zpracování této křivdy. Volební vítězství Schwarzenberga by bylo znamením, že sudetská otázka může být v Česku vyřešena," uvedl Hammer v prohlášení, které tento týden zveřejnil na internetu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/291129-schwarzenberga-pochvalil-za-slova-o-vysidleni-rakousky-lidovec.html
23. 01. 2013 | 21:43

český maloměšťák napsal(a):

Luba
Všiml jste si toho " pečlivého výběru " vzorku obou elektorátů.....v těch hospodách ?
To nemělo chybu. Včetně okomentování " pánové mají zatím jen šest piv".

Taky celkem dobrá manipulace veřejným míněním.

Zeman má s tou žumpou ...jeho popis reality je v tomto blízký blízký pravdě.
23. 01. 2013 | 21:43

simík napsal(a):

Rakouští lidovci pochválili Schwarzenberga za slova o poválečném vysídlení

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakousti-lidovci-pochvalili-Schwarzenberga-za-slova-o-povalecnem-vysidleni-260609
23. 01. 2013 | 21:46

Az napsal(a):

insider: Pochválil ho mimochodem za stejná slova, která v minulosti říkal Klaus nebo Zeman (ten byl jadrnější a přirovnal odsun ke stalinistickým migračním přesunům), takže o co jde?
23. 01. 2013 | 21:48

Da.Rock napsal(a):

simik: Rakouští lidovci ani neví, jakou radost dělají Zemanovi
23. 01. 2013 | 21:48

Vandal napsal(a):

supíku

tak zase takové ambice nemám, radit velikánu tvého kalibru, to sis špatně vyložil.
Ale to chce klid, za pár dní bude po všem, Zeman slupne pudlíka jak malinu, a budeme mít vespolek na hradě po dlouhé době zase mimořádnou osobnost, a věci se řádsky pohnou k lepšímu. Díky bohu za to.
23. 01. 2013 | 21:50

Da.Rock napsal(a):

Pane Stejskale, mně to můj příspěvek taky odmítlo, i když jsem jej napsal pod nickem Klidek (kvůli podezření, že filtrujete nepohodlné nicky). Problém je na vaší straně.
23. 01. 2013 | 21:50

Az napsal(a):

Pane Stejskale, asi 10x jsem viděl: "Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících."

Po úpravě socialismu to zmizelo (nejspíš tedy náhodou) ... nemyslím, že by byla chyba na mé straně, zvlášť když v této diskuzi, zdá se, nejsem první.
23. 01. 2013 | 21:51

JanBarton napsal(a):

Pamatuji dobře na tuto paní :doktorku...: - popisovačku rentgenů,později budovatelku chodníků a ředitelen ve Vin. nemocnici a tragickou neumětelku na Min.Zdravotnictví -Dodnes se nevím,jak je možné, že čím míň umíte, tím víc v této společnosti si můžete troufat prosazovat a vypouštět veřejně svoje tekoucí hovno z mozk.závitů. Působit v Evr.parlamentu bez znalosti jednoho slova angl.,němčiny nebo základního vzdělání v diplomacii je drzost nebo pošetilost venkovské nány z Třeboňska.Ano kandidovat na prezidenta u takové choroby je logické.Tak tam zuzanko na statku zůstaň,objížděj na kole hospody a raději buď zticha a občas se prosím aspoň trochu umyj.Vždy jsi smrděla.
23. 01. 2013 | 21:51

Admirál napsal(a):

I paní Roithová po panu Urbanovi předvedla reakci člověka, který šlápne do hovna a když to zjistí, vzteky se v něm vyválí.

Jen tak dál. Inu hnědá jde k pleti.
23. 01. 2013 | 21:53

TP napsal(a):

Tak tohle jsem od Vás nečekal, to že svým voličům radíte volit knížete je Vaše věc, ale hodnotit člověka, který v demokratických volbách rozhodne volit jistého kandidáta a dělat z něj zrůdu, jež by neměla problém bonzovat lidi v době totality, to je moc. V prvním kole jsem Vás volil, ale Vaše názory na pana Dejdara zavánějí totalitou. Současní finalisté prezidentské volby jsou ti nejhorší z možných, ale i tak může člověk svobodně vyjádřit svůj názor,a pokud je za to pranýřován, tak se ptám, kam zmizely ideje Sametové revoluce? Copak jsem za 40 let vlády rudé gardy tak zdegenerovali, že nedokážeme respektovat názor druhého?
Taky nesouhlasím s Vaší radou volit knížete, člověk, který označí pana prezidenta E. Beneše téměř za válečného zločince nemá co na Hradě dělat. Prezident má reprezontovat naši zemi, politici ji mají zajistit stálou pozici mezi evropskými zeměmi, kam patříme, ne činit z naši země páté kolo u vozu.
23. 01. 2013 | 21:54

mb napsal(a):

pro čecha ... vůbec ... nedokázal se omluvit čvančarové, k moderátorce se choval neomaleně ... prostě hulvát ...

dokáže oslovit komunistickou a klausovskou směsku ...

hele když má klaus 50% obliby ... tak proč by ten ( hloupější ) elektorát nemohl Zeman Klausovi převzít ... žádnej problém ...

ale to je čechu samozřejmě muj názor ... že je zeman hulvát a že je proto třeba jej nevolit ...

jinak mi ten vyzkum neva jestli ma zeman pade a schw. 46% ... zdravím
23. 01. 2013 | 21:55

roithové štvanice napsal(a):

Posílám ÚVV ČSSD, který tvrdí, že kandidaturu pana Zemana podporuje, upozornění, aby zítra ráno podal na Soudě pro Prahu 7, kde Centrum sídlí, návrh na předběžné opatření, kterým by portálu Centrum bylo zakázáno vykonstruovanými obviněními zasáhnout do průběhu volby.

Uvidíme, kde hoši stojí skutečně.
Vůči Miloši Zemanovi jsem až do posledních asi dvou dnů měl vážné výhrady. Hlasoval bych pro něj jen přes zaťaté zuby.
Ale pomalu ho začínám mít rád.
23. 01. 2013 | 21:55

mb napsal(a):

čm napsal: Zdá se, jako byste ale právě že vy nabýval rozumu mdlejšího.

... když myslíte ...
23. 01. 2013 | 21:56

český maloměšťák napsal(a):

http://www.meineabgeordneten.at/Ots/meldung/Hammer.-Klare-Worte-Schwarzenbergs-wichtiger-Schritt

"....Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) - Ausdrücklich begrüßt
ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer
TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat
Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und
Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der
Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
"Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben,
werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen
schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest", sagte
Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten
Milos Zeman.
Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in
Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den
Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die
Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht
offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. "Es
ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die
Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung
dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde
damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in
Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend. ..."
23. 01. 2013 | 21:57

racer napsal(a):

"Zeman a Klaus chtějí zabránit 'úpravě' poválečného vyhnání sudetských Němců"

Rakouský deník Die Presse zveřejnil 21. ledna 2013 na straně 9 krátkou zprávu (rubrika "In Kürze"), podle níž Karel Schwarzenberg "tvrdí, že Miloš Zeman společně s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem tvoří 'silovou skupinu', která chce zabránit úpravě" (nebo snad v tomto kontextu přímo nápravě, v originálu "eine Aufbereitung") "poválečného vyhnání Sudetských Němců," upozorňuje Matěj Sedláček a pokračuje:

Slovo die Aufbereitung je velmi obtížně přeložitelné, nemá v češtině vhodné synonymum a je i málo používané. Jeho běžné užití je jinde - například "úprava nebo zpracování surovin" nebo "příprava něčeho za účelem něčeho jiného", např. zbroušení povrchu něčeho za účelem natření barvou apod.). Zde je snad užité jako zástupný výraz, aby nebylo potřeba užít jiné, příliš konkrétní výrazy.

Uvedený názor deník klade Schwarzenbergovi přímo do úst a vše nasvědčuje tomu, že může pocházet z vyjádření, které ministr a kandidát snad poskytl deníku, který má v Praze svého zpravodaje. Text má nadpis "Silová skupina proti zmožení (nebo přemožení) minulosti".

Zpráva je to velmi zvláštní a zajímavá, protože narozdíl od rakouských novin se Schwarzenberg českým novinářům dosud se žádným svým plánem nebo úsilím na "úpravu nebo nápravu" (Aufbereitung) "poválečného vyhnání Sudetských Němců" nesvěřil.

České čtenáře, žijící v domnění, že záležitosti dávného česko-německého nepřátelství jsou už definitivně vyřešené, patří minulosti a současné vztahy jsou dobré, může rakouským deníkem uveřejněná zneklidňující zpráva vést k zamyšlení, o co snad Schwarzenberg (nebo deník, kladoucí mu ta slova do úst) v této dávno uzavřené otázce jejím novým otevíráním usiluje. Slovo "Aufbereitung" lze jistě přeložit několika různě odstíněnými způsoby - bez ohledu na to však významový celek textu svědčí o tom, že Schwarzenberg podle deníku Die Presse pokládá tuto oblast zřejmě za nedořešenou a její dořešení (kterého má být Schwarzenberg snad možným garantem) se podle něj snaží skupina Zeman-Klaus údajně zabránit. Celý rakouský text zde citujeme v originále, takže si jej každý může sám posoudit:
23. 01. 2013 | 21:58

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Da.Rocku,

vím, před chvílí jsem přišel na to, proč. Před nedávnem jsem vložil do spam filtru výraz "cialis", což je přípravek užívaný muži k léčbě erektilní dysfunkce a jako takový je velmi zhusta propagován spamovými roboty i na těchto stránkách (pod posledním blogem pana Klepala jsem jich včera večer smazal asi dvacet. Pak jsem dal několik výrazů do spam filtru a přestalo to).

Jenže: "cialis" je obsažen i ve slově "so-cialis-mus". A spam filtr toto neumí rozlišit, prostě nepouští shluk písmen "cialis". Takže jsem ho ze seznamu před chvílí vyhodil a teď čekám, kdy se na mne pro změnu vrhnou spamoví roboti :-)

Libor Stejskal
23. 01. 2013 | 21:59

Luba napsal(a):

maloměšťáku,
něco podobného dělá i rozhlas.

Rozhlasoví reportéři za elektorát Zemana vydávali osazenstvo hospody nižší cenové skupiny a příznivce Schwarzenberga prý vyhledali v nějaké kavárně.

Zajímavé na tom bylo, že cinkání skleniček a opilecké žvanění na pozadí se ozývalo silněji z té "kavárny" (nejspíš bar), než z oné hospody. :)

Zajímavé ...
23. 01. 2013 | 21:59

Da.Rock napsal(a):

Samková 2013 = Kubice 2006
Důležité je způsobit co největší poprask těsně před volbama, aby protivník už nestihl zareagovat. A po volbách už bude jedno, že se všechno ukáže jako lež. Už jednou se to osvědčilo, proč ne tentokrát?
23. 01. 2013 | 22:00

zk napsal(a):

Aha, takže když se někdo postaví proti kádrování druhého člověka pro jeho politické názory, tak se tomu dneska říká politická korektnost. To je dobré vědět. A Dejdar navíc ani nepodporuje komunistického kandidáta, on podporuje bývalého předsedu ČSSD. Tady se jasně ukazuje, co je cílem už několik let probíhající antikomunistické kampaně: delegetimizovat levici jako celek. Tohle je zkrátka pohled na svět, který nemá nic společného s politickou kulturou liberálně demokratického typu, jde zcela jasně o dědictví minulého režimu. Ironií je, že tihle lidé ještě mají tu drzost označovat se za prozápadní nebo dokonce progresivní... jsou ale stejní jako normalizační komunisté, je to tatáž mentalita.
Je úžasné, že Schwarzenbergovi příznivci se neustále ohánějí slušností a kulturností, přitom jsou to právě oni, kdo sem neustálé zanáší tenhleten humus. Brutální dělení lidí na slušné (volící Karla) a neslušné, inteligentní a omezené, ty směřující na Západ a ty "kremlofilní", zahleděné do budoucnosti a ty kráčející vstříc skvělé budoucnosti, za vším tímto nevkusem stojí Schwarzenbergova kohorta.
23. 01. 2013 | 22:01

PB napsal(a):

Také si myslím, že se Zeman v TV choval normálně.
ono asi vadí, že VŮBEC MLUVIL, takže v tom poskokové Karla hned vidí HULVÁTSTVÍ.
Nechci zde však dělat rozdíly mezi oběma kandidáty - zvolte si, koho libo.
Kája by však měl kandidovat jinde (Rakousko, Švýcarsko...), protože se na to víc hodí. Myslím však, že tam by mu asi ta jeho drmolivá němčina a machrování vůbec neprošly. Tady mu to početná skupina snobů, mladičkých studentů nevědoucích nic o životě a novodobých Líd Rakušanových baští. Pokud chcete nárůst politiky TOP 09, více Kalousků, nekonečné zdražování a daně stále vyšší - volte Karla.
Pokud chcete alespoň trochu redukovat příliš rozšířenou čeleď novinářskou, volte Miloše. Uznávám, že některé otázky novinářů jsou vážně de.ment.ní. Pokud chcete udržet češtství, nedrmolivou řeč, spíše bdělé - než spící - pracující a zásadovější politiky - volte Miloše.
Jinak - minulé ideologie obou kandidátů nechte být. Karel nemohl být nikdy v KSČ, protože to bylo technicky nemožné. Asi jako otěhotnět v klášteře. Miloš byl, protože nežil v Rakousku, nestudoval na lesníka ani práva (aby obé nedokončil). Jak to bylo se spoluprací Karla a jeho nejbližších za války (i studené), to se ptejte historiků.
Nedávno jsme tu pohřbívali prezidenta - i když již minulého.
Zvolte tak, abychom si tento obřad - s tolika neupřímnými projevy - nemuseli (brzy) zopakovat.
Pane Jiří Stránský, jakou satisfakci ještě chcete? Dostalo se Vám jí málo? Všichni Vás oceňujeme, trpěl jste strašně! (Jiní možná ještě víc a ti, kdo nebyli ani chartisty, ani v KSČ, ani v StB, ti trpí nejvíc - mohou mít mučivé výčitky svědomí!) Nemáte, vážený Jiří, dojem, že zde může ve společnosti narůstat podobná paralela s tím, co se dělo v režimu minulém? Opravdu na důkaz chcete ty lágry, které tu (zatím) nejsou?
Proč neženete k odpovědnosti JMENOVITĚ ty, kteří Vám Vaše životní utrpení způsobili, ale můžete svým seriálem osočovat celou (žijící) společnost?
23. 01. 2013 | 22:01

rosclays napsal(a):

Paní Roithová, škoda, protože tohle se zřejmě nepromíjí (Jiří Stránský/ Jan Stráský) zrovna tak, jako se dodnes neprominula ukradená propisovačka. Možná banality, možná ne. Každopádně zajímavý příspěvek.
23. 01. 2013 | 22:02

český maloměšťák napsal(a):

"...nedokázal se omluvit čvančarové.."

Za co ?
To se jako má omlouvat každý historik ? Když bude například popisovat jak se ženám chovali v Orientu ? Nebo v Africe ? Nebo jak se chovali Evropané k židům...a tedy i k židovkám ??

Mb, vy se pomalu ale jistě zbavujete svého rozumu...nahrazujete ho pitomostma.
Jak v nějakém pionýrském oddíle nebo co.

To už zakážete i luvit o pásech cudnosti ? A co takhle ženy a otrocká práce v období začátku průmyslové revoluce ? To se i za to má Zeman omluvit ? Čvančarové, nebo jak se ta česká Jane Fond jmenuje ?

Kurva, mb, co vy ještě všecko nechcete na Zemana hodit ?

To vy se omluvte - za ty blbosti, co tady šíříte.

Konec.
Šílené, jak dokáže televize zblbnout lidi. Už je mi jasné, jak asi tenÁSda dokázal přesvědčit téměř celý národ.
ostatně Le Bon to popsal asi nejlíp...duše davu s enejlépe uchopíte tak, že začnete probouzet ty potlačené obsahy...ta soukromá i kolektivní pekla.
23. 01. 2013 | 22:04

PB napsal(a):

to rosclays - Co takhle zaměnit Zuzanu Roithovou za Zuzanu RATHOVOU?
Nebuďte přece úzkoprsý detailista!
23. 01. 2013 | 22:11

Karel napsal(a):

Lezou Schwarzenberg a Kalousek na skálu a v tom nejtěžším úseku se zaseknou. Schwarzenberg říká: "Kdyby tady byl Boriš, ten by nás zachránil."
Kalousek: "Prosimtě, lez!"
Ale Schwarzenberg po chvíli zase: "Kdyby tu tak byl ten Boriš, ten by nás zachránil, ten by nás z toho vytáhl!"
Kalousek: "A kdo je ten Boriš?"
Schwarzenberg: "Neznáš českou hymnu? Boriš umí po skalinách!"
23. 01. 2013 | 22:12

Sláma napsal(a):

Rád bych připomněl, že bratři z Československé strany lidové aktivně kolaborovali s komunistickým režimem. Československá strana lidová byla členem národní fronty. V každém bývalém KNV a ONV bylo vyčleněno místo jednoho místopředsedy (pro kulturu a církve) pro bratry od lidovců. Pamětníci se shodují, že ti, aby vyvažovli svůj handicap, že nejsou komunisté, byli nejhorší v prosazování politiky KSČ.
V úhlu tohoto pohledu je tady kázaní MUDr. Roithové o morálce skutečně naprosto typické - prostě katolické pokrytectví.
23. 01. 2013 | 22:15

zk napsal(a):

Divil jsem se, že paní Čvančarová, o níž jsem do této chvíle nikdy neslyšel (něco mi pravda říkalo její jméno, ale myslel jsem, že je podstatně starší) se v rámci objektivity nezeptala také pana Karla na ten jeho výrok o prostitutkách, manželkách a náhrdelnících, kterým duchaplně odrážel poukaz na to, že vláda, jejímž je prvním místopředsedou se v podstatě proměnila v organizovaný zločin. Každopádně ten pořad byl tak neuvěřitelně hloupý, že zkrátka odmítám nevidět v tom záměr. Tyhlety estrády jsou totiž jediný způsob, jak KS učinit aspoň relativně volitelným, v normálním formátu politické debaty by proti Zemanovi neměl šanci.
Aspoň že tam nebyla obligátní Schwarzenbergova klaka. Zase to ale kompenzovaly prostřihy do hospod: mladí vzdělaní voliči KS vs. Zemanovi pivaři (jejichž reakce ale i tak pořád dávaly větší smysl).
23. 01. 2013 | 22:15

Targus napsal(a):

To Zuzana Roithová:

Jsem znal jednu takovou, jako vy.
Tenkrát přišla do československých kin filmová sága o Angelice. Když se rok s rokem sešel, tato dáma v mírně ovíněném stavu na Silvestra skákala z okna (bylo to naštěstí jen zvýšené přízemí a venku byl metr sněhu) kvůli nešťastné lásce a řvala: "Já jsem Angelika!"
Od té doby jí nikdo neřekl jinak.
A byla chudáček rezavá a hnusná jak cesta do práce.

Tož tak je to s vámi, Angeliko Roithová. Sněhu je už u nás dost, okno vám zapůjčím, i ten rybízák zakoupím. Jen když nebudete truchlit za Dejdarem Maděrou, to mi trhá srdce.
23. 01. 2013 | 22:16

Rút napsal(a):

Vážená paní Roithová,
vážím si Vašeho názoru a toho, že jste ochotna jej publikovat,
i když Vám za to řada lidí spílá.
Souhlasím s Vámi a myslím, že jste citlivě vystihla podstatu kauzy Dejdar/Stránský/Zdivočelá země.
PS: doufám, že budete za 5 let kandidovat znovu na prezidentku :)
Přeji vše dobré.
Hezký večer.
23. 01. 2013 | 22:17

Rumcajs napsal(a):

Pěkně napsaný !
23. 01. 2013 | 22:18

zk napsal(a):

Velmi dobrý rozhovor vystihující absurditu Schwarzenbergovkého kýče:

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenbergova-kampan-ukazuje-ze-zijeme-v-poppolitickem-kyci

"Vytvořila se apoteóza nemající reálné jádro. Vždyť se stačí podívat na naše poslední ministry kultury. Je to hluboce ponižující, když umělec podporuje člověka, z jehož okruhu tito ministři vzešli. Ta podpora Schwarzenberga nevnímá obsah."
(...)
"Já se stále považuji za liberála. Upřednostňuji individualitu. A napadá mě, jestli to propojování, to síťování, jestli všechny ty facebooky a další sociální sítě nedělají z těch lidí otroky, aniž o tom ví, i když za tím počítačem sedí sami."
23. 01. 2013 | 22:23

asfaltová holubice napsal(a):

Tak už si z toho nic nedělejte, paní Roithová.
Jeden umělec sice ze stáje knížecích obdivovatelů ubyl, ale vstanou noví bojovníci !
I bojovnice ! Nezůstanete v tom jako kůl v plotě.

"Berenika Kohoutová jde, zdá se, ve stopách své matky Ireny Obermannové. Ta šokovala národ knihou o svém vztahu k Václavu Havlovi. Její dcera Berenika se podle své nové písničky chystá ulovit možného budoucího prezidenta Karla Schwarzenberga. Knížeti vyjádřila podporu ve volbách písničkou, kterou pověsila na youtube.com a svůj Facebook.

Zpívá o tom, že si Karel Schwarzenberg ohřeje své punkové kosti na Hradě a že až mu ukáže svůj výstřih, tak kníže pookřeje."
23. 01. 2013 | 22:25

učitel napsal(a):

jako učitel této, ani předchozím modrým vládám nevěřím, protože je jim školství úplně šumák. Proti Karlovi nic nemám, naopak je mi sympatický. Ale proč mám volit někoho, komu jsem roky úplně šumák, tzn. rozdíly v životní úrovni jsou čím dál tím víc v neprospěch, na naší úrovni, i na evropské. Chtěl bych, aby se modří o to víc zajímali, ale jim je to úplně jedno. Nechápu proč má tohle ministerstvo na starosti vláda, které je to jedno. Netvrdím, že by měli sypat, jen at pěkně sedí na zadlužené pokladně. Ale proč je jim to tak šíleně jedno?
23. 01. 2013 | 22:26

mb napsal(a):

pb když už mluvíte za zemana můžete mi říci, proč se nedokázal omluvit čvančarové, případně manželce schw., případně proč dělal výpady na moderátorku / ono jím to vždy probublá ...
23. 01. 2013 | 22:28

učitel napsal(a):

učitel
budu volit Masaryka
23. 01. 2013 | 22:30

Luba napsal(a):

Co se týče práva první noci (ius primae noctis, droit du seigneur) a paní Čvančarové ...

Možná,
že paní herečka Čvančarová nikdy neslyšela o nějakém Mozartovi a jeho Figarově svatbě.

Cituji: "Ve svůj svatební den brání sluha Figaro svou lásku Zuzanku před milostnými nároky hraběte Almavivy, který chce uplatnit právo první noci. "

http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/5703

Wiki praví, že: "Paolo Mantegazza ve své knize The Sexual Relations of Mankind z roku 1935 vyjadřuje své přesvědčení, že ačkoli nešlo o zákon, byl to s největší pravděpodobností právní obyčej."

Tedy odpanění nevolnice knížetem patřilo ke zvyklostem ...

Smutné ... Zeman opět nelhal, a zcela hrubiánsky prosazoval pravdu. Knížata nemusela znásilňovat ...

P.S.: Mezi námi, kde je nabídka, je i poptávka :)
I dnes se leckterý majitel nemovitostí či titulů tomu náporu prostě neubrání ...
23. 01. 2013 | 22:31

PB napsal(a):

mb, nedovolila bych si mluvit za Zemana...
Nechápu, proč by se měl omlouvat! Kdo to pochopil-jako já-ví, že omluvu by žádali jen "nezasvěcené".
Naštěstí volba prezidenta v žádném případě o právu první noci nebude.
Ale chápu zhrzelé ženy, které by chtěly omluvy odevšad, jen aby nebyly tolik zhrzené.
Mě se to nedotklo.
23. 01. 2013 | 22:39

pořád štvanice napsal(a):

Dement-já.
Rozčiluji se a nemám nad čím.
Aktualne si vytvořilo pro švarcenberskou reklamu svou vlastní standartu.
Velký Loudův státní znak v novém provedení, který mám ve formě nášivek ve skříni, se mi nikdy nelíbil (starý s pavézou také ne), takže jej nejspíš podvědomě potlačuji.
Omlouvám se, David Černý JE marketingový génius.
Odporné to není o nic míň.

Co se Karla týče, podstatné je myslím sdělení jeho advokátky:
"auf den Moment zu warten, in dem eine Restitution politisch durchsetzbar ist", tedy počkat si, až tím prezidentem bude, i kdyby měl zbývající hodiny kampaně absolvovat na přístrojích.

V čem je s Karlem problém ukazuje zápletka s Arevou.
Aristokrat oznámil rozhodnutí dřív, než bylo přijato. O vyřazení z výběrového řízení nevzdělatelný šlechtic bodře promluvil veřejně, než byla Areva firmou ČEZ oficiálně obeznámena s rozhodnutím. Dokonce ještě dříve, než ČEZ rozhodnutí! formálně učinily.
Aristokrat totiž může, co si vzpomene.
Bude NÁS to stát 150 miliónů.
Jen.
Zatím.
Jeden knížecí žblept.
Kolik jich bude?
23. 01. 2013 | 22:42

mb napsal(a):

učitel napsal(a):
učitel
budu volit Masaryka
23. 01. 2013 | 22:30

omlouvam se v tom provozu vam uniklo že je mrtvej už od 37 ...

od te doby to pry šlo do *censored*
23. 01. 2013 | 22:44

Klaus Fuchs napsal(a):

Luba
Nepochybně šlo o šoustavné zlepšovíní genofondu v Evropě.
23. 01. 2013 | 22:45

TP napsal(a):

Jen dodám: Na základě tohoto článku jste mě dovedla k rozhodnutí, že na Hradě chci člověka, který je sice spojen s obdobím 90. let, než osobu, za kterou stojí lidé pranýřující člověka za politický názor, to mi přijde mnohem víc totalizující než komunistická menšina, o jejichž podporu žádal.
23. 01. 2013 | 22:46

mb napsal(a):

omluvu by žádali jen "nezasvěcené".

... :-) ... tak raději no comment ... achjo ... :-)

ja si fakt myslim, že je hulvat ... ale nekomu to proste tak vyhovuje ... v poho ...
23. 01. 2013 | 22:47

paja napsal(a):

Tyvl tohle je síla,kam až nás takové Roitové a umělecká obec dostala ,stydím se za to že jsem čech. Cituji" Ano, podporujeme zrušení Benešových dekretů (?)

Z poněkud drsnějšího soudku je pak stránka na facebooku, která oznamuje v rámci podpory knížete a předsedy TOP 09, že: Podporuji snahu Karla Schwarzenberga o zrušení Benešových dekretů. Ta sice výrazně početnou podporu zatím nemá. Pročtení v příspěvcích je však více než zajímavé.

„Po mnoha letech zlehčování problému, dezinformací a mediální hysterie, se zdá, že spolu s novým prezidentem Karlem Schwarzenbergem přijde na řadu náprava jedné velké evropské křivdy. Jeho snahu o revizi tzv. Benešových dekretů podporujeme! Chceme žít s čistým svědomím!“ uvádí se například. K tomu pak jeden z diskutujících, vystupující jako Karel Buňata z Klatov dodává komentář: „A až si budou Sudety přebírat, klidně ať tam ty lidi vymlátěj, jako to udělali oni jim v pětačtyřicátým.“
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Az-si-budou-prebirat-Sudety-at-je-tam-vymlati-Drsny-humor-fandu-knizete-260540
tohle už by snad měli řešit orgány činné v trestním řízení.Tohle je druhý rok 37.
23. 01. 2013 | 22:49

český maloměšťák napsal(a):

mb
Za co se má Čvančarové omluvit, vy trdlo ?
:)

http://www.campus.de/sixcms/media.php/274/Wettlaufer_Herrenrecht.pdf

Rituální deflorace pak byla a je zadokumentována v mnoha kulturách. I za tu se má Zeman omlouvat ženám /Čančarové / ??

Apropo - a co válečné výboje , kdy doprovodným jevem těchto hrátek vyšší šlechty a mordování těch dole...kdy docházelo k masovému ponižování žen znásilněním...zprostředkovaným právě že těmito " rytířskými hrátkami: ?
Taky se má za to Zeman omluvit české Jane Fond - Čančarové ?

Co tak Zemana předhodit nějakému klubu přátel Amazonek ? Nebo aspoň jim jej na dva dny půjčit?

LIdi, vy jste už zblbli snad docela. Nevíte jak, tak chytéte Zemana za slovíčka.
23. 01. 2013 | 22:51

mb napsal(a):

čm zbytečně se diskreditujete ...
23. 01. 2013 | 22:54

praotec Čech napsal(a):

paní Roithová,
mluvil jsem, ještě za jeho života, s panem Maděrou a on mi řekl, že by volil p. Zemana, v případě, že by došlo na volbu mezi ním a p. Schwarzenbergem. On p. Maděra byl totiž demokrat a jako takový by nemohl volit feudála. To by byl totiž naprostý nesmysl a popření demokratických principů.
23. 01. 2013 | 22:55

učitel napsal(a):

mb
však to znáte, leden je nejhorší.. Vážně? třeba by se dal naklonovat.
Docela oceňuju, že (asi) podporujete Schw.. V tom smyslu, že potlačíte ego a dáte na selskej rozum. Mně to nejde, ač sympatickej chlap, určitě by nebyl špatnej prezident, ale vadí mně, že všecko odkýve. A že toho za pár let odkývali. Nakonec ve finále za Kalouska nemůže. Zase Zeman nemůže za to, že pořád existuje komunistická strana. A tak to jde pořád dokola. Takže Masaryk.
23. 01. 2013 | 23:01

Pavel Kasík napsal(a):

Dobrý den, paní doktorko,

děkuji za Váš článek, a za to, že pro Vás volby neskončily prvním kolem. Celou Vaši kampaň jsem oceňoval, včetně vystoupení v diskuzi všech kandidátů na iDNES a Vašeho elegantního a slušného zvládnutí celého volebního dne.

Je mi líto, že diskuze čtenářů pod tímto článkem se této slušnosti neblíží ani vzdáleně. Jsem z internetových diskuzí zvyklý na ledasco, ale takových nesmyslných útoků už jsem pohromadě dlouho neviděl...
23. 01. 2013 | 23:03

Martin1 napsal(a):

Zuzana Roithová
Píšete:
"Seriál Zdivočelá země není obyčejný seriál, protože je autentickým příběhem a jeho hlavní hrdina není jen herec, který si navlékl masku zásadového hrdiny odolávajícího po celý život zrůdné represi komunistického režimu
Představitel tohoto hrdiny pan Martin Dejdar se totiž osobně přihlásil k idejím, pro které ti skuteční hrdinové obětovali své životy. Vystoupil ze stínu své herecké role, když jako občan na prahu 21. století (myslela jsem, že upřímně) vyjádřil vlastní postoj"
xxxxxxxxxxx
Vážená paní za bývalého režimu toho bylo k smíchu málo, ale občas to stálo za to. Tehdy jedna z věcí k smíchu byla, že herec byl ztotožňován s postavou. Tak zejména herci kladných komunistických představitelů byli automaticky považováni za skutečné hrdiny socialismu a komunismu a obráceně jej směli hrát jenom komunisté. Nebo si to touto rolí zasloužili.
To, že vy na to chcete navazovat mne utvrzuje, že každá doba umožňuje, aby si blbost našla cestu, že to jde jak v socialismu, tak v "demokracii". Chtělo by to takový pořad jako kdysi "Křeslo pro hosta" a mohla by jste tam i zapřednášet. Kdo si vzpomene na tu babu, co přednášela v tom pořadu tu báseň "O soudruhovi". Kdo doplní správně jméno, smí si dát na paní Roithovou pivo. Tehdy, když jsem to viděl, tak jsem si musel jít vyměnit spodní prádlo, opravdu. Tehdy jsme občas nesehnali ani základní věci, ale takový zážitek stál za ty obtíže. Prosím vás, zase brzy něco takového (takové retro) vypusťte do světa.Budu se na to těšit stejně jako jsme za bývalého režimu stáli fronty na nové dobré knížky.
23. 01. 2013 | 23:04

Bestia triumphans napsal(a):

PB napsal(a):
..."Takovéto namachrované paničky beru s rezervou!"

!
Já také.
Proto vaše výplody, paní PB, beru s rezervou.
btw. už jste si nastudovala jízdní řády trajektů?
:-)
23. 01. 2013 | 23:08

český maloměšťák napsal(a):

"...Die Antwort auf die Frage nach der Existenz des Herrenrechts, die schon
mehrfach von der Rechts- und Kulturgeschichte erforscht worden ist, hat sich
in der Zusammenschau als weitaus komplexer dargestellt als bislang angenommen
wurde. Die Gleichzeitigkeit und gegenseitige Verzahnung von literarischem Topos und der spätmittelalterlichen Realität symbolischer Rechtsbräuche
machen eine binäre Aussage von Ja oder Nein über die historische Realität
des Herrenrechts der ersten Nacht unmöglich...."

Takže remíza. Respektive nějaké to procento pro Zemana. Protože existenci této reality jednoznačně popřít nejde.
Oatstně .... Čvančarové taky viděl asi málokdo...a slovy Bohuša z Kurvahošigutentag...zcela jistě existuje, že ?

Pane Stejkale, nevíte jak se sem dává hvězdička ? /mládeži nepřístupno/
Ale co...stejně už mají počítat ovečky, že.
23. 01. 2013 | 23:17

mb napsal(a):

to učitel ... masaryka bych s váma volil ...

hodim to knížeti coby menšímu zlu ...

... když se zpronevěří ... dostanem ho pod tlak ...

zemana si v té roli prostě ani nechci představovat ...

... ale třeba mi nic jiného nezbude ... pokračování klause jinými prostředky ... njn stane se ... zatim ...
23. 01. 2013 | 23:18

český maloměšťák napsal(a):

mb
Vy zase usilovně ze sebe děláte hlupáka tak, že se jim s největší pravděpodobností i stanete.

ZA CO se má Zeman omluvit Čvančarové ?

Už potřetí se táži.
23. 01. 2013 | 23:19

Jáchym napsal(a):

mb,
Já su pro,
hoďte to, símpěkně, Schlafenbergovi.

On by se Zeman strašně styděl, kdyby se dozvěděl, že jste ho volil Vy
On je takovej citlivej.
23. 01. 2013 | 23:24

český maloměšťák napsal(a):

Vaší logikou, truhlíci...byste měli Brabce /major...shodou okolností jménem Zeman/ popravit,,,nebo alespoň uvěznit na dvacet let.

Volí Vladimír Branec Karla ?
Ano ?
Tím pádem je amnestován.

Ha, ha, ha...:))
23. 01. 2013 | 23:25

český maloměšťák napsal(a):

re /kouzlo nechtěného/...ne Branec :))...ale Brabec....
23. 01. 2013 | 23:26

mb napsal(a):

aha ... zdravím čm ... hele já už si to nepamatuju jo ... takže popaměti :-) ... na prime zeman nějak laškoval o zemanech a právu první noci ... a že zemani si to museli urvat silou, násilím a znásilnováním ... a prý se u toho ( podle čvančarové ) blbě smál ... myslim že se jí to (čvančarové) nějak dotklo nebo co / byl tu o tom myslím taky jeden blog / ... no řekněte sám, upadla by Zemanova huba, kdyby jí řekl, že neměl v úmyslu se někoho dotknout ... nebo kdyby řekl, že chápe, že hrubiánství se nemusí všem líbit ... ale na přímou výzvu o omluvu ... a on nic ... hulvát prostě ... manžel čvančarové by vyzval zemana na souboj ... jj ... a schwarzenberg by vyhrál kontumačně ...

pomalu dobrou ...
23. 01. 2013 | 23:26

Martin1 napsal(a):

Podívejte, jak stačí málo změnit a omládneme o 30 let:

Dnešní text paní Z. R.
"Seriál Zdivočelá země není obyčejný seriál, protože je autentickým příběhem a jeho hlavní hrdina není jen herec, který si navlékl masku zásadového hrdiny odolávajícího po celý život zrůdné represi komunistického režimu
Představitel tohoto hrdiny pan Martin Dejdar se totiž osobně přihlásil k idejím, pro které ti skuteční hrdinové obětovali své životy. Vystoupil ze stínu své herecké role, když jako občan na prahu 21. století (myslela jsem, že upřímně) vyjádřil vlastní postoj"

Omlazený text paní Z. R. do roku 1980 (kdo chce být i mladší - může si dosadit i méně.)
čáry máry fuk a ve školách visí jiný kluk - G. Husák
a čteme:
"Seriál Zdivočelá země není obyčejný seriál, protože je autentickým příběhem a jeho hlavní hrdina není jen herec, který si navlékl masku zásadového hrdiny odolávajícího po celý život zrůdné represi kapitalistického režimu.
Představitel tohoto hrdiny soudruh Martin Dejdar se totiž osobně přihlásil k idejím, pro které ti skuteční hrdinové obětovali své životy. Vystoupil ze stínu své herecké role, když jako občan na prahu 20. století (myslela jsem, že upřímně) vyjádřil vlastní postoj"
xxxxxxxxx
Škoda, v zrcadle na mne kouká stále stejný dědek, ale zasmál jsem se.
23. 01. 2013 | 23:27

mb napsal(a):

jachym ... zeman neni citlivej ... zdravim ...
23. 01. 2013 | 23:28

český maloměšťák napsal(a):

mb
Vy si toho vůbec dost málo pamatujete /Bělohradský/...což Vám ale vůbec nebrání v tom, abyste se o svou " nepaměť" opíral a poměrně emotivními příspěvky tu pomluvil Bělohradského, jindy zase vyžadoval nesmyslnou omluvu po Zemanovi....aby se omluvil hysterce, kterou urazilo tvrzení o Jus primae noctis.

Proč ji to ale urazilo - to neví ani ona.

Ha, ha, ha....:)
23. 01. 2013 | 23:32

mb napsal(a):

to nebyla pomluva bělohradského ... to byl fakt prosím ... ale nemůžu vám to doložit, už jsem se vám za to omluvil ... ale klidně se zeptejte přímo bělohradského ... ostatně to bylo i v nejakych materialech o nem ... myslim ze jste to posunul ... cvancarovou neurazilo pravo prvni noci ... ale zpusob jakým to zeman pojednal / jak si násilí na ženách vychutnal / a jak se tomu smál ... ale tomu čm vy jako muž nemůžete rozumět :-))

tak se mějte hezky ...
23. 01. 2013 | 23:35

český maloměšťák napsal(a):

mb
Ach tak, ženy...tak to je jiná.
Těm skutečně nerozumím.

Dobrou.
23. 01. 2013 | 23:39

mb napsal(a):

no tak vidíte ... dobrou ...
23. 01. 2013 | 23:40

Martin1 napsal(a):

Na obranu Zemana
Ono je hrozně těžké dělat humor, ono je těžké dělat situační humor, ono je hrozně těžké dělat humor lidem, kteří nemají a nechtějí mít smysl pro humor. Člověk, který má rád situační humor musí být pohotový a to samé se vyžaduje od toho, který na něj zase navazuje, narážka střídá narážku. To samé - bystrost se vyžaduje i od pouhého "konzumenta" tohoto humoru. Někdo není vůbec schopný sledovat rychlý sled vtipů a tak pak řekne o tom člověku, že dělal blbý, nejapný, hrubý humor. Je to jen jeho pocit dodatečného pocitu vlastní nedostatečnosti a snaha přece jenom něco, alespoň něco k tomu vtipu dodat. A když neumí dodat něco vtipného, tak to alespoň shodí.
Mám rád pohotové lidi, ocením i vtip na mou adresu a snažím se i reagovat. V tom snesu i jistou míru drzosti, ale vtip v tom musí kralovat. Lidi, více vtipu do života.
23. 01. 2013 | 23:46

babočka napsal(a):

Paní Roithová máte pravdu. Dejdar je obyčejný vůl a ti co vás uráží jsou primitivové na kterých má bolševik Zeman založenou svou prezidenskou kampaň.
23. 01. 2013 | 23:54

malalaj napsal(a):

chudák vláďa brabec, ten už do smrti musí volit jenom komunisty.
23. 01. 2013 | 23:57

Martin1 napsal(a):

Vidíte, na kytku si tu jedna podobná osůbka dosedla, tak tiše, ať ji nevyplašíme.... je nádherně vybarvená v 23:54
23. 01. 2013 | 23:58

Martin1 napsal(a):

malalaj
To by ještě šlo, ale ono se může stát, že je zase bude i hrát.
24. 01. 2013 | 00:00

pamětník napsal(a):

mb:
"... cvancarovou neurazilo pravo prvni noci ... ale zpusob jakým to zeman pojednal / jak si násilí na ženách vychutnal / a jak se tomu smál ... ale tomu čm vy jako muž nemůžete rozumět :-))"
Konečně chápu, proč jste tak divně ujetý - Vy jste transsexuál.
Lidově se tomu říká babachlap. Proto jste také nepochopil agitku Čvančarové omezenou jak ona sama. Překroutila téma jako ždímaný hadr, ostatně to děláte Vy pořád, ale primitívnějším slohem.
24. 01. 2013 | 00:14

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

www.blisty.cz:
Rakouský deník Die Presse zveřejnil 21. ledna 2013 na straně 9 krátkou zprávu (rubrika "In Kürze"), podle níž Karel Schwarzenberg "tvrdí, že Miloš Zeman společně s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem tvoří 'silovou skupinu', která chce zabránit úpravě" (nebo snad v tomto kontextu přímo nápravě, v originálu "eine Aufbereitung") "poválečného vyhnání Sudetských Němců," ...

Odpovídám: Ano, je vidět, že Rakušané a Němci, na rozdíl od Svěráka, Rothové a spol., moc dobře chápou, o co Schwarzenbergovi jde – že chce dosáhnout toho, aby se ČR v očích světové veřejnosti úplně znemožnila, aby jako jediná odmítla rozhodnutí vítězných mocností v Postupimi o odsunu německých menšin z Polska, ČSR, Maďarska atd., chce, aby Češi ze sebe udělali úplné pitomce a naplivali svým spojencům do tváře za to, že rozhodli v jejich prospěch.
24. 01. 2013 | 00:33

Horák napsal(a):

Problém není v tom, že M. Dejdar veřejně podpořil kandidáta Miloše Zemana opírajícího se o podporu současných komunistů. Problém je, že se M. Dejdar dříve veřejně prezentoval jako zastánce hodnot ztvárněných ve Zdivočelé zemi, ale nyní se veřejně postavil na "druhou stranu". Blog paní Roithové chápu jako obranu a pochopení reakce lidí, které M. Dejdar tímto obratem vytočil.
...
Představte si, že točíte-režírujete svůj srdcový seriál o boji a obětavosti, lidi z týmu v tom jedou s vámi a hlavní hrdina taky .. a pak najednou zjistíte, že jste si to vysnili jinak, než je tomu ve skutečnosti. Podobně srdcařsky vyzýval hrdina od Dukly a Kurska k odstoupení z kandidatury Karla Schwarzenberga.

U pana Schwarzenberga s dovolením zůstanu i v záveru: dejme si jeho nadstranický prezidentský šálek kávy a hledejme cestu ven z toho marasmu, ve kterém se naše společnost topí.
24. 01. 2013 | 00:40

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Horák - Problém je v tom, ze Vy nechápete, že se Dejdar NEPOSTAVIL na druhou stranu. J.Stránský se včera za své unáhlené vyjádření v MfDnes omluvil.
24. 01. 2013 | 00:49

Martin1 napsal(a):

Horák
Pane Horák a jeden příklad, a pořádný za všechny, o podpoře komunistů. Neznám váš věk. Odhaduji do 30. Tak čtěte. Bez kompletního komunistického parlamentu, ano složeného jen ze samých komunistů, ještě jednou - ze samých komunistů by nebyl zvolen ani prezidentem Havel,(a vadí vám to?) ještě jednou - ani prezident Havel. Byli to ti samí poslanci, co před pár měsíci schválili "pondrekový zákon" pro potírání - mlácení demonstrantů, atd,,Ti samí ho zvolili pak všemi hlasy. . . .
A víte proč nebyla komunistická strana zakázána? Protože by tak byla ohromně silná levice. Nastalo by podobné rozdělení jako je na Slovensku, kdy má pohodlnou většinu v tamním parlamentu. Pravici vyhovuje rozdělená levice.
24. 01. 2013 | 00:57

Martin1 napsal(a):

Horák
cituji vás:
"U pana Schwarzenberga s dovolením zůstanu i v záveru: dejme si jeho nadstranický prezidentský šálek kávy a hledejme cestu ven z toho marasmu, ve kterém se naše společnost topí."
xxxxxxx
Vy nás vybízíte k napití nadstranického šálku, ale sám jste požil něco ostřejšího. Jaký nadstranický Karlův šálek. Vždyť je to předseda parlamentní strany. To, že dezorientovaný, často je mimo realitu, viz Benešovy dekrety a často usíná a všude, to je pravda, to není nadstranickost to je dezorientace naprostá.
24. 01. 2013 | 01:09

... napsal(a):

Channel Four News: Klause nahradí v prezidentské funkci "proněmecký a proevropský člověk"

Pozoruhodné bylo, že ekonomický editor Faisal Islam ve své reportáži z ekonomického fóra v Davosu v Channel Four News ve středu večer, když referoval o záporných reakcích evropských politiků a ekonomů na plán Davida Camerona vyjednat znovu pro Británii podmínky členství v EU a uspořádat o tom v Británii v roce 2017 referendum, se zmínil o tom, že "Klause v prezidentské funkci nahradí proněmecký a proevropský člověk". Doslova řekl: "Camerona v Davosu opustili všichni spojenci, dokonce i český prezident, ten odchází a nahradí ho jeden proněmecký a proevropský člověk."

Jak to ví?

I s příslušným záznamen dostupné na:
http://www.blisty.cz/art/67126.html
24. 01. 2013 | 01:22

Martin1 napsal(a):

... napsal 1:22
Myslím, že to není nic senzačně objevného: po Klausovi bude proevropský každý. A proněmecký? To je spíš přání. Vy jste si nevšiml, že i tady každý tady tvrdí, že vyhraje ten jeho a že to ví.
24. 01. 2013 | 01:34

malalaj napsal(a):

já si myslim, že IQ paní čvančarové musí být záporné.
24. 01. 2013 | 01:41

kolja napsal(a):

Paní Roithová,
dobrej článek, díky.
24. 01. 2013 | 02:29

physical nicaCro napsal(a):

Jsem to prolétl - to jsou plky. Paní Roithová - radikální křídlo KDU není opravdu můj šálek kávy.
24. 01. 2013 | 03:18

Čestný žid napsal(a):

My židé, volíme jen a jen Karla a naše Zuzanka pověřená infiltrací do křesťanské církve to tady jen ventilovala!
24. 01. 2013 | 04:54

Pavel napsal(a):

Tak aby bylo jasno, paní Zuzano Roithová:

Zemana volí samozřejmě Bart Simpson, nikoliv Maděra.

Ale poud to vaše demokratická duše dovolí, především ososbnost M. Dejdar, který volí demokratického kandidáta demokratické strany. Kádrování si nechte na dobu, až tu demokracie nebude (taková možná brzo přijde, s tímhle vaším přístupem).
24. 01. 2013 | 05:12

Pozorovatel napsal(a):

Paní Roithová pěkně vypadá, ale hloupě píše.
24. 01. 2013 | 06:43

Cunkuv cednik napsal(a):

treba bylo soudzi odhalit agenta Dejdara, stenici ktera vlezla do naseho kozichu pravdy a lasky. Agenti Mulder a Sauerova se ovsem oklamat nedaji.
24. 01. 2013 | 07:15

Pompeius Magnus napsal(a):

Je dobře, paní Roithová, že jste u prezidentských voleb utrpěla fiasko. Je vidět, že kromě toho, že nemáte žádné politické schopnosti, nemáte ani obyčejný rozum a štvete lidi proti sobě. Velmi by mne zajímalo, za co jste brala peníze v Europarlamentu, mé zájmy jste tam rozhodně nehájila.
Co má proboha prezidentský kandidát Miloš Zeman co společného s pozemkovou reformou, komunisitickými věznicemi, aby ho lidi, jako spisovatel Stránský kádrovali??? Každý, co nevolí senilního nacisticko fašistiského slintala, který neumí česky, je komunista???? Jste takhle, milá ovčí babičko, normální??
jinak jsem se díky Vám rozhodl, už nikdy lidovce!!!!
24. 01. 2013 | 07:21

hovorka11 napsal(a):

V paní Roithové jsem se nezmýlil- minimum vědomostí, maximum demagogie.
Takový člověk může dělat snad jen v Bruselu, kde je schovaný.
Léčit bych od ní nechtěl, jestli má takové vědomosti v lékařství...
24. 01. 2013 | 07:46

Baba napsal(a):

Našinec se neztotožňuje ani s červeným vínem ani s bublinkami. Možná s archetypy.
24. 01. 2013 | 07:54

Daňový poplatník napsal(a):

No a teď si představte, že tahle tetina chtěla být prezidentkou.
Už jsem to kdysi navrhoval, nejlepší metodou přímé volby prezidenta by bylo zařazení do slosování, podmínkou by byl čistý trestní rejstřík, psychiatrické a psychologické vyšetření a zaplacení registračního poplatku. Losování v televizi za účasti notáře, ne elektronické!!!!!!
24. 01. 2013 | 07:57

Petr. napsal(a):

Nejsem levičák paní europoslankyně,
ale odsuzovat pana Dejdara za veřejně projevený názor ve "svobodné" zemi?
Vy, která celou svou silou prosazujete v Europarlamentu kvóty na ženy, mladé, staré, vesničany, měšťáky, dělníky, rolníky, umělce a pod. Už to to bylo. Zapoměla jste?
24. 01. 2013 | 08:10

Anna napsal(a):

Cituji:

Scénárista Jiří Stránský a režisér Hynek Bočan, autoři seriálu Zdivočelá země, ve společném prohlášení uvedli, že „skončili“ s hercem Martinem Dejdarem, který v seriálu ztvárnil hlavní roli bývalého západního pilota Antonína Maděry.
Důvodem bylo Dejdarovo vyjádření, že v prezidentských volbách dá svůj hlas Miloši Zemanovi.
Stránského rozlítilo, že Dejdar volí člověka, „který prosil KSČM o hlasy“. Stránský kvůli svým antikomunistickým postojům strávil sedm let v pracovních táborech a uranových dolech.
Herec reagoval prohlášením, ve kterém napsal, že byl zostuzen za svůj názor a že ho děsí představa seznamů, kdo s kým může točit a kdo s kým ne. Připomněl také, že vždy podporoval akce poukazující na zrůdnost komunismu.
Jiří Stránský se ve vysílání Radiožurnálu následně za svou kritiku omluvil. Uznal, že měl své připomínky nejprve osobně probrat přímo s Martinem Dejdarem a že reagoval ve vzteku.

„Kromě toho mám ještě jedno špatné svědomí, že jsem do toho vlastně Hynka zatáhl naprosto nevinně, protože jsem to napsal jako že za nás dva, pak jsem mu to teprve dal na vědomí. A on mně samozřejmě pak dal na vědomí, že by mě býval nejradši kopnul do šimpánu,“ připustil.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/scenarista-jiri-stransky-se-omluvil-za-ostra-slova-vuci-herci-martinu-dejdarovi--1164706
---

Nejedná se o svobodné volby v demokratické zemi?
Je vyhrožování za jinou volbu obhajitelné?
Je obhajitelné pod výhrůžku uvést i člověka, který o tom nevěděl?
24. 01. 2013 | 08:15

marxík napsal(a):

Madame, včera jsem zaznamenal, že se po bok našeho Miloše postavil (nebo aspoň přislíbil postavit) i ten urozený popleta.
Na přímý dotaz, zda by vyrazil za čínským komunistou žádat o zakázky pro naše podnikatele , odpověděl nezásadově, tedy kladně.
Nezbývá vám než věřit, že váš favorit Karl zase nekřesťansky lhal.
24. 01. 2013 | 08:22

noctem napsal(a):

K.Čapek:
Zásada náboženská: kdo není se mnou, je proti mně. Zásada politická: kdo není se mnou, je lump!
Pani Roithová je statečná žena, zocelená dvěma desetiletími líbezné politické činnosti. Z prostého odečtu jejího věku vyplývá, že maturovala někdy v sedmdesátém roce a na medicínu se dostala v dobách těch nejzuřivějších normalizace (mimochodsem, o dva roky starší je diag-bard Jan Urban). Pamětníci jistě vědí, co s naprostou jistotou musela být a co naopak nesměla být. Paní Zuzano, kolik máte stužek mladého budovatele?
24. 01. 2013 | 08:23

Konrád A napsal(a):

Pro pořádek- pan Stránský asi byxl v komunistickém kriminálu a zažil tam zlé věci.
Seriál který zplodil byl možná dobrý v 1. řadě kde popisoval zmatek v pohraničí, kam pronikali bojůvky z poraženého Německa, zlatokopové kteří rabovali domy po odsunutých. V dalších řadách byl už naprosto ideový, a vylhaný, plný scének která se nemohly stát ani teoreticky, nesmysly, bludy. Pan Stránský je prostě plný zloby proti komunistům, ale nechal si zatemnit mozek nenávistí a to ho dohnalo do jednostranného pokřiveného názoru.
Pan Dejdar pood vlivem popularity byl horlivý a začal vykřikovat jak mu seriál otevřel oči a změnil hodnoty. Vlastní oči asi neměl/ kus vlastního života v té době přece také prožil/ když musel brát rozumy s idové agitky- scénáře p Stránského.Jeho trapnost, že si chtěl zvýšit popularitu a tak se zase zapletl ideově s mocnými.

Popisovat pana Bočana který po točení socialistických agitek po r 89 obrátil kabát a pro změnu se stal zuřivým antikomunistou je trapné.
.
Ještě víc trapné je bavit se o duševní úrovni lidí, kteří si herce ztotožňují s postavou, navíc ze seriálu opravdu hodně politicky agitujícího, vylhaného, nesmyslného, popisující klamavě život se kterým 99,9% obyvatel nemělo nic společného i kdyby byl pravdivý / a to nebyl/.
.
Nejvíc trapné je jak se tu bijeme mezi sebou, a ani jedna strana stejně neví jaký kdo bude president a co udělá v praxi. Takže stejně všichni věštíme z vody
24. 01. 2013 | 08:25

jak napsal(a):

to Anna:

o jaké "vyhrožování za jinou volbu" to jde? Že se prostě J.Stránský rozhodl (byť mediálně neomaleně), že s hercem, který podporuje kandidáta komunistů - a to jak těch v ČSSD, tak těch v KSČM a SPOZ - už svoje scénáře točit nebude, to je plně pochopitelné a má na to naprosté právo.
Že Dejdar Stránského přepjaté prohlášení umně využil ve svůj prospěch a podrobil tak Stránského cílené dehonestaci a mediální hysterii, je mnohem nevkusnější.....
24. 01. 2013 | 08:27

Bob napsal(a):

Zavřel bych J.Štěpničku (hrál Gottwalda), V.Brabce (major Zeman)
a další, až by zčernali.
Z práce bych vyhodil všechny kdy nesouhlasí s vyznamenáním bratří Mašínů
Ty, co nesouhlasejí s uznáním Kosova, ty bych sledoval..
Kdo nesouhlasí s církevními restitucemi a je věřící - upálit (jako Husa)
24. 01. 2013 | 08:33

scallop napsal(a):

Porad jsem nepochopil, proc ten povyk. Jeden scenarista nechce pracovat s jednim hercem. Copak je to neco neobvykleho ? Ani jeden nema klic od pokladny, nemuze druheho diskriminovat.

Kdyby se meli popsat vztahy mezi heeereckami, tak najdete plno takovych, ktere spolu nemohou hrat, protoze by si navzajem vyskrabali oci.

Nema cenu brat silna slova kulturni fronty moc vazne. Casto byvaji stejne promyslena jako nazory fotbalistu v polocasu zapasu :-)
24. 01. 2013 | 08:36

Anna napsal(a):

jak napsal(a):

to Anna:

o jaké "vyhrožování za jinou volbu" to jde? Že se prostě J.Stránský rozhodl (byť mediálně neomaleně), že s hercem, který podporuje kandidáta komunistů - a to jak těch v ČSSD, tak těch v KSČM a SPOZ - už svoje scénáře točit nebude, to je plně pochopitelné a má na to naprosté právo.
Že Dejdar Stránského přepjaté prohlášení umně využil ve svůj prospěch a podrobil tak Stránského cílené dehonestaci a mediální hysterii, je mnohem nevkusnější.....
-----------------------------------------------------------

Nemá snad každý právo na svobodnou volbu prezidenta?

Nebyl to Stránský, kdo pro jinou volbu Dejdarovi přes média sdělil, že s ním tedy nebude spolupracovat on a Bočan, kterému o takovéto reakci řekl až dodatečně?

Nesklízí tedy Stránský plody toho, co sám zasel?
Copak nebyla Stránského reakce v duchu komunistického: Kdo není s námi, je proti nám?
24. 01. 2013 | 08:40

scallop napsal(a):

noctem

"Pamětníci jistě vědí, co s naprostou jistotou musela být a co naopak nesměla být."

Svet je krasne jednoduchy, ze ? Staci datum narozeni, a mate o druhem perfektni prehled. Pripomina mi to scenu u psychiatra z filmu Ctyri vrazdy stacim drahousku

Psychiatr: „Kukuřice?”
Camel: „Hranostaj!”
Psychiatr: „Zajímavé...” (zapisuje) „V mládí kolika. Později pohlavně zneužit řádovou sestrou v okolí lesní studánky.
24. 01. 2013 | 08:41

Konrád A napsal(a):

Scallope, Anno, tady jde přece o to jak antikomunisti ječeli hrůzou nad těmi "zločiny" že komunisté si do některých funkcí prosazovali své soudruhy a jiným ta korýtka z ideových důvodů upírali.
A pak se sami dostanou k moci ne demokratickými volbami, ale mají moc jenom nad natáčením jedné hodně vylhané ideologické agitky Zdivočelá Země- a už sami kádrují 100 x hůř- jeden herec si vybere mezi 2 demokraticky zvolenými kandidáty toho "nesprávného" a má utrum, dokonce to halasně vykřikují v médiích.
Tak o čem je ta svoboda a demokracie, o čem je ta pravda a láska??
Jste ubožáci
24. 01. 2013 | 08:55

Jana Pechová napsal(a):

Paní Roithová,
takhle měl uvažovat člověk, který lidsky pochopitelné rozhořčení pana Stránského zveřejnil.
Dnes už podle mě dáváte jen munici lidem, kteří něco takového nepochopí, protože nechtějí. Sami přitom na protichůdné názory (například i v těchto diskusích) reagují - řeknu-li to s noblesou - v rozporu s lidskými právy, či přinejmenším v rozporu s obecnou slušností. A to jim o nic nejde.
24. 01. 2013 | 08:55

Martina K napsal(a):

A treba jen Martin Dejdar nema rad slechtice, kteri maji vic nez on nebo spatne odhadl verejne mineni. Tyhle volby nejsou o tom, jestli MZ nebo KS, ale spis jestli KS ano nebo ne. Ja bych v tom nic hlubsiho nehledala. At si voli koho chce.
24. 01. 2013 | 08:59

dříve čtenář napsal(a):

Takže herec, který typově hraje padouchy, musí i v civilním životě nadosmrti zůstat padouchem!
Děkuji za vysvětlení pojmu herectví.
24. 01. 2013 | 09:00

Martina K napsal(a):

drive ctenar: ale ono jde prece o to, ze se verejne s tou postavou ztotoznil, ne ze ji hral. Nechcete byt misto drive ctenar, zase ctenar? Hodne by vam to pomohlo.
24. 01. 2013 | 09:05

scallop napsal(a):

Konrád A

Mate recht, Dejdar uz si v pokracovani zdivocele zeme nezahraje. Jako dukaz politicke diskriminace je to myslim prukazne.
24. 01. 2013 | 09:09

noctem napsal(a):

Scallopu, to byla už taková svinská doba. Já na tom byl líp aspoň v tom, že jsem o pět let starší a přijímačky v druhé polovině šedesátých let byly byly - řekněme - daleko víc orientovány směrem na vědomosti. Moje poznámka se tedy netýká osobnosti osmnáctileté paní Roithové, ale jejího kádrového profilu ve světle hledáčku husákovské normalizace, nezbytného k přijetí na elitní vysokou školu. Bylo to ponižující, pragmatické, nikoli však povinné.
24. 01. 2013 | 09:10

Vlkodav napsal(a):

Konrád:

" ideologické agitky Zdivočelá Země"

Tenhle seriál ukazuval velmi realisticky co se u nás dělo, že se vám to nelíbí to chápu, žádnému levičákovi se nemůže líbit pravda o socislismu a o komunistických zvěrstvech.

Pana Stránského chápu a paní Roithová to popsala velmi přesně. Kdo chce, ten pochopí, kdo nechce, ten bude plivat a vztekat se.

Už aby byla ta volba prezidenta za náma, oba kandidáti jsou daleko lepší než jak je protistrany zobrazují, ač fandím Karlovi, tak mi pan Zeman vůbec nebude vadit a bude to dobrý prezident.
24. 01. 2013 | 09:11

neo napsal(a):

Toto jsem už psal na blog pana Urbana. Neškodí to uvést ani zde, protože články jsou si podobné.

---------------------
nemyslím si ani v nejmenším, že by Dejdar volil komunisty. Také si nemyslím, že by herec musel mít nutně stejné názory jako jeho postava, kterou ztvárňuje. Sám asi jistě víte, že je to nesmysl. Hloupí lidé pak zaměňují roli s osobou herce.

Podporou Zemana vyjádřil Dejdar svůj názor, jako ostatně jiné známé osobnosti a není jich málo a stejně tak na straně druhé ti, kteří vyjadřují podporu panu Schwarzenbergovi.
24. 01. 2013 | 09:39

Koval napsal(a):

Vlkodave, nějaká duševní nedomrlost??? Realistický byl 100 x více major Zeman.
Poslední řada Zdivočelé Země už byla jenom snůška blábolů, Kde se vzalo za socíku opuštěné a vyrabované JZD kam se Maděrovci stěhovali.? JZD se rabovala až po r. 89. za socíku bylo oseto i tam kde pole oficiálně nebyla, JZD si tak zlepšovalo výsledky. Člověk odsouzený za to že střílel na družstevní krávy a sabotoval se po propuštění z kriminálu dostal k funkci na okresní zemědělské správě KSČ.? V době kdy se prosazovala zájmová činnost nesměli mít v JZD koně, a seno pro ně museli krást. Komunistická Zemědělská správa pronásleduje nejlepší JZD v kraji, jen proto že chtějí mít přidruženou výrobu náhradních dílů, když to byl program podel sjezdu KSČ?? Protože tam brigádí jako důchodce bývalý letec, ale jiný opravdový disident jezdí přednášet i do zahraničí a nikomu nevadil.?
Samotný kriminál- na jednu stranu ideologie tvrdí jak bachaři mohli kdykoliv utlouct vězně, na druhou stranu se Žabák bojí Maděry a nechá se druhý den přeložit / V ozbrojených silách se převeluje jednou ročně po složitých procedurách /. A po dalších 20 letech si najednou vzpomene, opustí místo v Praze a jde do pohraničí kvůli pracujícímu důchodci Maděrovi, aby se pomstil. Bachař chodí sám s pistolkou na zadku mezi nejtěžšími vězni a provokuje je?? Tak se to dělá ve vězení?? Bezpečnostní opatření nic??
A pomíjím celou myšlenku proč by Maděru zavírali. Zavírali lidi kteří dělali protistátní činnost. Když Maděra chtěl dělat v JZD v pohraničí, dostal by od komunistů Řád práce a ne kriminál.
Celá historie kolem charty. V praxi to podepsalo pár lidí, vesměs profesionálních "disidentů" Ale v seriálu celá vesnice večer sedí skoro jako na PŠM a diskutují, že bez textu charty nemohou žít???
Německá armáda v roce 68 k nám vůbec nevstoupila, co dělaly jejich tanky u Maděrú na dvorečku??
Jenom namátkou, celý seriál je blábol, nesmysly, neproveditelné věci a hlavně CÍLENÉ IDEOLOGICKÉ LŽI.
.
A ještě víc trapné je jak to někteří berou vážně a jak se kvůli tomu národ dokáže hádat
24. 01. 2013 | 09:56

Vlkodav napsal(a):

Koval:

V mnohém se pletete. Nevím co a kde jste dělal za socialismu, ale na "přidruženou výrobu" bylo téměř nemožné získat svolení, jen pro vyvolené.

" Zavírali lidi kteří dělali protistátní činnost." - za což se označilo cokoliv, co chtěli.

Atd.

Ale nebudu vám brát Vaši pravdu, mne stačí, že už jsou tyhle časy v pr....
24. 01. 2013 | 10:01

Brixi napsal(a):

Neo - už po 1000 x. Dejdar si naběhl sám, Po natáčení si chtěl šplhnout a začal vykřikovat jak mu seriál (mimochodem hodně vylhaný) otevřel oči a změnil myšlení. a SÁM se přihlásil k tomu že se ztotožňuje s ideovým názorem Maděry. Přitom se ho o takové řiťolezectví nikdo neprosil, ideové názoy si normální člověk formuje podle svých prožitků a ne podle vylhaného scénáře
24. 01. 2013 | 10:02

Jana Pechová napsal(a):

Koval
Pan Jiří Stránský si perzekuci od bolševiků užil požehnaně. Dovolíte-li, ví o ní nejspíš víc než vy, který jste 'socialismus s lidskou tváří' sledoval pravděpodobně z jiného břehu.
Protože jinak byste se nezaměřoval na detaily, ale na podstatu.
Protože mám osobní bohaté a velmi bolestivé vzpomínky, můžu vám říct, že pondělní sledování seriálu jsem pravidelně rozdýchávala do středy, protože dech něčeho, co už bych nikdy nechtěla zažít, vanul z těch epizod velmi intenzivně.

Víte, co je největší průšvih? Když lidé popírají existenci něčeho jen proto, že to osobně nezažili. Přesně tam totiž startuje nebezpečí onoho známého citátu pravícího, že kdo zapomene na svoji historii, je odsouzen si ji zopakovat.
24. 01. 2013 | 10:08

Koval napsal(a):

Vlkodave- asi si naběhnu když vás k tomu vyzvu ale přečtěte si jakékoliv KSČ dokumenty nebo sjezdy z let 70 a dále. Zjistíte že přidružená výroba byla priorita.
Komunistům lze vyčítat ledacos, ale na rozdíl ode dneška se snažili aby stát hospodařil a prosperoval. A to že v JZD v rostlinné výrobě nemají po sklizni až do března dalšího roku co dělat, leda opravovat stroje, to ví každý moula na vesnici.
Komunisti dokázali i vyhnat úředníky na pole v době sklizně, tak si hlídali práci, takže se rozhodně nechtěli koukat jak zemědělci 1/2 roku sedí a dloubou se v nose. Za parazitování a nemakání se platí až po r.89, za komančů rozhodně ne
24. 01. 2013 | 10:10

tytyty napsal(a):

Paní MUDr. Zuzano Roithová, někam jste šlápla.

Cítím to ...

Máte botu...

Jak to slušně říc´:

Špinavou.
24. 01. 2013 | 10:19

Anna napsal(a):

Zuzana Roithová

Europoslankyně za KDU-ČSL.
---------------------------

Paní Roithová,

jak se takováto Vaše zásadovost a antikomunismus slučují s tím, že ČSL byla za totality součástí Národní fronty?
24. 01. 2013 | 10:27

Ovoce-Zelenina napsal(a):

Pani Roithova, v prvnim kole jsem Vam dal hlas, ted vidim, ze bylo stesti, ze jste nepoustoupila. Priste zapomente. Jestlize zacnete popirat zaklady demokracie a svobody rikat, co si myslim, nemate na politicke scene co delat, jako komuniste a fasiste.
24. 01. 2013 | 10:27

paprika napsal(a):

Paní Roithová, klobouk dolů, byla jste mojí první volbou,dal jsem z důvodu větších šancí Karlovi. Ve Vašich kvalitách jsem se ovšem nemýlil-vážím si Vás čím dál víc. Tyto volby budou zkouškou občanů této země,zda se posunujeme mezi sebevědomé národy, či zůstaneme společností, které vládne plebejství, závist a předposranost!(pardon)
24. 01. 2013 | 10:30

Mirek - HK napsal(a):

Volební hlasy za každou cenu aneb volba se blíží a je dovoleno takřka vše.

Jen by mě zajímalo, jestli Martin Dejdar už pochopil, že v předvolebním klání dostal také svoji ne nepodstatnou úložku - naháněče hlasů pro Miloše Zemana. Každá vyrobená aférka puštěná do světa se hodí. To, že už teď vypadá Martin jako blbeček pochopí později. To už bude mít jinou roli, třeba už zase tu "skutečnou" - filmovou !!! Nazdar.
24. 01. 2013 | 10:35

Horák napsal(a):

Odpovědi /děkuji za diskuzi:
→Kolemjdoucí (J.Š.): chápu situaci tak, že pan Stránský spytoval svědomí a přiznal, že „měl počítat v klidu do dvaceti, ne jen do deseti“ … mám rád pohodu, proto doporučuji šálek nadstranického čaje
→Martin1: Havel byl zvolen 29.12.1989 za „vlády národního porozumění“, ve které bylo 10 lidí z KSČ, 2 z ČSS, 2 z ČSL a 7 nestraníků – tato vláda byla zárukou pro obě strany, svrženou i nastupující. Velikost Havla je mj. v tom, že se snažil najít důstojnou cestu přerodu k demokracii; mnozí mu ještě dnes vyčítají, že měl být razantní.. Komunisté v tu dobu věděli, že Havel je pro ně naděje – slušní věřili ve slušnost, mafiáni věřili v příležitost zůstat v sedle, pokřivenci věřili v prostor pro skartaci kompromitujících udavačských spisů. Havel představoval hodnoty, díky kterým se u nás nezabíjelo a i později se projevil jako člověk, který díky svému charakteru rozuměl levárně, kterou u nás známe pod pojmem „opoziční smlouva“. Pakliže kdokoli dnes hájí pana Zemana a podporuje jeho kandidaturu, zajímá mně, jak takový člověk vnímá demokracii. Ano, komunisté o demokracii také rádi hovoří.
Komunistická strana nebyla zakázána, protože česká politika je dodnes plná komunistů.
Současné politické angažmá pana Schwarzenberga vnímám jako způsob, jakým se snaží pracovat pro svoji zemi. Pakliže se budeme bavit o tom, kdo z obou kandidátů má lepší dispozice být zastáncem demokracie, spravedlnosti a úsilí něco hodnotného vybudovat a venkoncem také schopnost nadstranickosti, jednoznačně do této role VOLÍM KARLA.
24. 01. 2013 | 10:39

paprika napsal(a):

Koval - člověče nešťastná, kde jste to žil, nejste-li duch, z toho seriálu dýchala ta hnusná, zapařená doba i přes obrazovku! Přidružená výroba-každý moula na vesnici, kromě Vás, ví že jela celý rok stejně a neřešila tak vůbec sezonnost práce. Doba, kdy lidi klidně sebrali STB-áci rovnou z práce, za to ,že položili kytičku na hrb Palachovi? Běžte si notovat se s. Sloupem do Varů, tohle je silně přes čáru!
24. 01. 2013 | 10:40

Koval napsal(a):

Paní Pechová, vaše schopnost se dojímat u televize je tu již všeobecně známa. TO nebudu komentovat.
Ale pár poznámek
Rozhrabávat proč seděli vězni v 50 letech je smutné, připomenu jen že každý vězeň VŽDY ZA VŠECH REŽIMŮ samozřejmě tvrdí ŽE JE NEVINNÝ A BACHAŘI MU UBLIŽUJÍ. Navíc to byla doba po válce, nastupující studená válka. Agentománie zuřila i na západě, viz McCartismus, koncentráky pro asiaty v USA, Luxemburgová a Liebknecht atd. Zavéírat lidi za spolupráci s cizími rozvědkami proti své zemi se jaksi dělá všude na světě.
Nechtěl bych např srovnávat počet našich "nevinných" věznů s tím kolik lidí zabily demokratické USA ve válkách v Koreji, Vietnamu, atd až po Irák, Afghanistan, Lybii,HUmanitární bombardovgání Jugoslávie dnes v Mali a Sýrii.
Nesmíte si z těch dějin jen cíleně vytahovat to co se vám hodí, když se z těch dějin chcete poučit.
K seriálu Zdivočelá Země- když jsme do toho nacpali tolik peněz a vykřikujeme že je to stěžejní dílo popisující naši hiostorii 1945-90, neměly by tam být jasné lži, nesmysly a manipulace. Stránský píše že je to autobiografické, možná některé scénky z vězení ano, ale jinak je zjevné že Stránský třeba o životě na vesnici v pohraničí po válce neví zhola nic a jen blábolí nesmysly. Kdo pamatuje, opravdu se spíš než dojetím třese hrůzou jaké lži, nelogické nesmysly a ideologické agitky nám servírují. Poučení z dějin to jenom škodí,
24. 01. 2013 | 10:40

Vlkodav napsal(a):

Koval

"přečtěte si jakékoliv KSČ dokumenty nebo sjezdy z let 70 a dále"

Jasně, taky tam bylo jak doháníme a předháníme kapitalisty, jak úžasně vylepšujeme životní prostředí a že jsou naše výrobky nejlepší na světě!

Jo jo, komouši ti by nelhali.
24. 01. 2013 | 10:41

Vlkodav napsal(a):

Koval:

"Komunisti dokázali i vyhnat úředníky na pole v době sklizně"

Tohle berete jako pozitivum? Když kvalidikovaný zaměstnanec jde vybírat brambory? Pokud ano, tak opravdu máme jiné nazírání na svět.
24. 01. 2013 | 10:44

Jana Pechová napsal(a):

Koval
Je mi vás líto.
24. 01. 2013 | 10:55

Anna napsal(a):

paprika napsal(a):

Paní Roithová, klobouk dolů, byla jste mojí první volbou,dal jsem z důvodu větších šancí Karlovi. Ve Vašich kvalitách jsem se ovšem nemýlil-vážím si Vás čím dál víc. Tyto volby budou zkouškou občanů této země,zda se posunujeme mezi sebevědomé národy, či zůstaneme společností, které vládne plebejství, závist a předposranost!(pardon)
--------------------------------------------------

Říká se: Podle sebe soudím tebe.

Podle mě je zvláštní, že paní Roithová napsala takovýto blog. V letech 1972-1978 studovala na Fakultě všeobecného lékařství Karlovy univerzity v Praze, kam se bez členství a doporučení Socialistického svazu mládeže, případně tlačenky nějakého komunistického pohlavára, nikdo nedostal.
Nyní je europoslankyní za KDU-ČSL. Přestože ČSL byla za totality součástí Národní fronty.
24. 01. 2013 | 10:57

Irena napsal(a):

Vlkodave, promiňte že vám vstupuji do diskuse, asi jste úředník, jeden z těch "kvalifikovaných".
My ostatní máme bohužel pocit že kdyby 60% úředníků šlo na ty brambory, byli by mnohem užitečnější.7
.
Jinak nechápui tu diskusi. Není snad pochyb o tom že Zdivočeklá země nenéí dobré dílo hodnotící pravdivě dějiny , je to politická agitka a toho vylhaného nebo nesmyslného je tam opravdu hodně.
I kdyby byla pravdivá, pořád jsou to dějiny které už nezměníme. Ani Zeman ani Schwarzenberg asi Stránského do vězení neposlali. A nehodlají to dělat ani v budoucnu.
Nevím, proč mezi sebou bojujeme za nějaké naprosto hloupé zástupné téma
24. 01. 2013 | 11:00

Vlkodav napsal(a):

Irena:

Nejsem úředník :) , a pokud úředník pracuje špatně nebo je jich nadbytek, apk je správným řešením ho propustit a ne posílat na brambory :)

Mne zdivočelá země velmi oslovila, samozřejmě že není vše přesné, ale například uvažování a rozhodování jednotlivých osob ve složitých životních situacích (jít do strany a jet do Švajcu a pod.) bylo 100% pravdivé. Znám takové příběhy osobně a většinou neskončily dobře. A mnoho dalších příběhů a reálií bylo skutečných.
24. 01. 2013 | 11:06

Karel V napsal(a):

Vysoká kvalifikace úřednka Vlkodava se pozná pdle toho že v pracovné době celé dny múže surfovat na internetu a diskutovat na blogu. Hodně užitečný chlapec, jsem rád že ho za moje daně najali.
24. 01. 2013 | 11:06

Vlkodav napsal(a):

Karel V:

Kdepak jste vy šourale zjistil, že jsem úředník? Já rozhodně z daní nežiju, to spíš vy z mých.
24. 01. 2013 | 11:08

Irena napsal(a):

Vlkodave, jistě. Zatímco dnes v demokracii uděláte největší kariéru právě když nejste v té správné straně.
Do politické strany se dnes už neleze z kariéristických důvodů a touze po moci, ale proto abyste mohl nezištně a zdarma roztáčet kola kapitalismu, pravdy a lásky. Nebo státní zakázky dostanete jedině pokud by vás ani nenapadlo sponzorovat některou stranu.
Zlo bylo jenom za komunistů.
.
A ještě něco - komunisti poslali lidi na brambory nebo dělat něco užitečného. Dnes je posíláme na pracák, do exekuce , do gheta, na žebrotu. Pomohli jsme si hodně ???
Jděte s tím hurá antikomunsmem někam,. vždyť to je tak ubohé
24. 01. 2013 | 11:14

Ale pro jistotu napsal(a):

Chci mít na Hradě dobrého hospodáře se skutečným titulem!

Volím ekonoma ing. Miloše Zemana CSc.
24. 01. 2013 | 11:20

Vlkodav napsal(a):

Irena:

Dnes, na rozdíl od komunistů, pokud chcete dělat svou práci tak do žádný strany lézt nemusíte. A žádná strana vás nezajímá. Ti schopní taky v žádné nejsou, maximálně v některých občanských sdruženích.

Já nechci, aby mne někdo někam posílal, ani na brambory ani jinam. Já nejsem loutka, já jsem svobodný občan a dělám to, co uznám za vhodné.

A právě proto, že za socializmu lidi nutili do strany (anebo emigrovat) a že rozhodovali, že ten půjde na brambory a ten tam, tak proto jsem antikomunista.

A rozhodně se za to nestydím.
24. 01. 2013 | 11:20

jak napsal(a):

to Anna:

Mám pocit, že o komunismu toho vážně víte dost málo, a už vůbec nemáte právo přirovnávat na základě toho, co se stalo (a co s komunismem nemá pranic společného) Stránského rozhodnutí ke komunistickým heslům a praktikám.
24. 01. 2013 | 11:28

JARLE HALSNES napsal(a):

Milá paní Roithová, měla byste trochu používat tu věc, co si na ni dáváte cyklistickou přilbu.
Komunisty nikdo nezakázal proto, že je to tak lepší pro antikomunisty - mají donekonečna o čem blábolit. Krom toho, kterou stranu by asi volili ti, kdo volí KSČM? No ODS či tu Vaši asi sotva, není-liž pravda. Takže se to hodí, že bratru nějakých 20% hlasů jde mimo.....
No a s tou morálkou také opatrně: jste jedna z těch, kdo kandidoval na funkci presidenta ve volbách organizovaných podle zákona, nad kterým by se člověk potrhal smíchy, kdyby ovšem nešlo o zemi, kde musí žít. Nenašla jste dost slušnosti, abyste vystoupila proti tomu paskvilu a řekla, že je špatný, naopak jste si, spolu s ostatními, mnula ručky, že se podařilo vyšachovat Tomia Okamuru. Měla byste se stydět a ne tu moralizovat a poučovat kohokoli o něčem, co Vám samotné chybí.
24. 01. 2013 | 11:30

JARLE HALSNES napsal(a):

Milá paní Roithová, měla byste trochu používat tu věc, co si na ni dáváte cyklistickou přilbu.
Komunisty nikdo nezakázal proto, že je to tak lepší pro antikomunisty - mají donekonečna o čem blábolit. Krom toho, kterou stranu by asi volili ti, kdo volí KSČM? No ODS či tu Vaši asi sotva, není-liž pravda. Takže se to hodí, že bratru nějakých 20% hlasů jde mimo.....
No a s tou morálkou také opatrně: jste jedna z těch, kdo kandidoval na funkci presidenta ve volbách organizovaných podle zákona, nad kterým by se člověk potrhal smíchy, kdyby ovšem nešlo o zemi, kde musí žít. Nenašla jste dost slušnosti, abyste vystoupila proti tomu paskvilu a řekla, že je špatný, naopak jste si, spolu s ostatními, mnula ručky, že se podařilo vyšachovat Tomia Okamuru. Měla byste se stydět a ne tu moralizovat a poučovat kohokoli o něčem, co Vám samotné chybí.
24. 01. 2013 | 11:30

český maloměšťák napsal(a):

babočka napsal(a):
Paní Roithová máte pravdu. Dejdar je obyčejný vůl a ti co vás uráží jsou primitivové na kterých má bolševik Zeman založenou svou prezidenskou kampaň.
23. 01. 2013 | 23:54
---------
Ha, ha, ha...:))
Není lepšího textu než sebou samým potvrzená diagnoza.

Babočko - děkuji. Min. 30 korun opět ušetřeno.
24. 01. 2013 | 11:33

Irena napsal(a):

Vlkodave, s vaším posledním vstupem mohu konečně souhlasit - jenže zase tak na těch 60%.
Ta podstata je v tom, že komunisti pevně vládli celému státu a také měli a cítili ( na rozdíl od dnešních politiků) ZODPOVĚDNOST. Takže rozhodli že k přežití potřebujeme tolik brambor a obilí a vepřového a vajíček, tolik domů a silnic atd. A z toho vyplývalo, že tu práci musí někdo udělat a tak ji rozdělili mezi lidi. A kdo nepracuje ať nejí, patrazity netrpíme. Samozřejmě nesvoboda, ale stejně tak to funguje v každé firmě, rodině, všude kde chtějí přežít.
Dnes máme tu svobodu /moc ji všem přeji/ každý si dělá co chce , jenže jsme si nějak mysleli že neviditelná ruka trhu vše vyřeší, a to se jaksi NEPOVEDLO.
Neumíme se uživit, neumíme ani vypěstovat ty blbé brambory, upadáme do bídy, rušíme sociální vymoženosti které naši rodiče běžně měli, vršíme nesplatitelné dluhy.
Takže teoreticky nádherné, ať žije svoboda. Jenže za tu cenu že nebudu mít důchod, zdravotní zabezpečení, upadáme do bídy, dluhy nesplatí ani moji vnuci, mně to nějak hořkne v ústech.
Komunisty jsem neměla ráda stejně jako vy. Kdysi. Dnes se jim v mnohém omlouvám
24. 01. 2013 | 11:33

Míval napsal(a):

Paní Roithová, mám pocit, že tento seriál vypovídá o minulosti podobným způsobem, jako o ní vypovídaly Případy majora Zemana. Nic proti tomu - každý chvilku tahá pilku. Ale mluvit o autenticitě mi připadá přece jen přehnané.
A pokud jde o Váš antikomunismus, je obrovský rozdíl nebýt komunistou a být antikomunistou. V prvním případě máte téměř neomezené možnosti volby životních postojů, ve druhém se vážete na komunismus, a to v jeho nejhorším projevu, totiž fanatismu.
24. 01. 2013 | 11:35

Vlkodav napsal(a):

Irena:

Nezlobte se, ale s timto: "Ta podstata je v tom, že komunisti pevně vládli celému státu a také měli a cítili ( na rozdíl od dnešních politiků) ZODPOVĚDNOST." rozhodně nemohu souhlasit. Zdevastovaná příroda, zdevastovaná morálka a zdevastovaný průmysl. To není výsledek zodpovědného vládnutí.

Současní politici nejsou svatí, i mne se v mnohem nelíbí. Ale je tu SVOBODA.
Píšete:"nebudu mít důchod, zdravotní zabezpečení". Vy neberete důchod? Opravdu? Vy nejste u některé zdravotní pojišťovny?
Spíš máte strach kam to ti politici (napříč stranami) vedou, co bude zítra. To mám já taky, ale to nemá s antikomunismem nic společného.
24. 01. 2013 | 11:40

jak napsal(a):

to: scallop

To, že někdo nevybere herce do pokračování seriálu, které se patrně stejně nikdy točit nebude (a i kdyby) z osobních důvodů je podle Vás důkaz "politické diskriminace?" Jak konkrétně je/byl Dejdar diskriminován? Člověk, který podle svých slov může trávit delší čas v Americe, herec, který točí nejlépe placené televizní show je nějak omezován na svých životních právech, notabene na pracovních příležitostech?
Žijete asi v hodně jednoduchém světě a myslím, že by Vám pomohlo zažít nějakou dobu komunismu. Pak byste možná pochopil, jak fatální je rozdíl mezi dnešní situací herce Dejdara a reálnou postavou Maděry, z jehož životního osudu a charakteru dokázal Dejdar obratně mediálně těžit pro zvýšení své osobní popularity a kterého zneužívá nyní na svou i Zemanovu podporu, stejně jako k faktickému útoku na rozhněvaného Stránského....
24. 01. 2013 | 11:49

Bedrna napsal(a):

To Irena: Vystihla jste pocity generace která cinkala těmi klíči.
Chyba je v nepochopení co to je ta svoboda. Rozhodně to není že si každý bude dělat co chce, hlavně když alespoň nyní urvu něco pro sebe. Co bude zítra až nebudu tak dravý, silný a mladý, co bude s celou společností, jak přežijí ti co už dnes tak mladí a silní nejsou , to už nikoho nezajímá
24. 01. 2013 | 11:49

Bedrna napsal(a):

Scallope, máte podivnou pravdu. Je taková svoboda že se Dejdar dnes může na vše vykašlat a odejít třeba do zahraničí.
Že tu nevládne jenom jedna strana, takže se možná najde někdo kdo si udrží vliv i když vyhraje jiný president a Dejdarovi dá někdo obživu.
Podstata diskuse je ale o tom, že se antikomunisti zachovali ještě odporněji než samotní komunisti, a to zdaleka nejen v tomto případě
24. 01. 2013 | 11:55

Loubal napsal(a):

Vlkodave, ta zdevastovaná příroda zde je dnes částečně v menší míře proto že za 23 let pokročily technologie, zvětšilo se ekonomické povědomí, a hlavně proto že jsme dovolili rozkradení a zdevastování zemědělství a průmyslu který to znečistění způsobovaly.
Navíc žiju v obci kde za komunistů byl čistý vzduch, všichni topili plynem, dnes se nedá vyjít na ulici protože lidi jsou v bídě a spalují vše možné, PET láhve, staré hadry, gumu. Takže hodně brzděte
.
S komunisty to má pramálo společného, leda to jak se po jejich vyhnání šíří ta bída
24. 01. 2013 | 12:03

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

Mrkněte se některá čísla. Anebo na nejbližší potok. A bude vám rozdíl hned patrný. A není to díky technologíim (i když samo že pomohly).

Bída? Máme se jak prasata v žitě (v porovnání se světem), jen závidíme že se jiní mají lépe. A za komoušů bylo hůř. Jen bylo hůř skoro všem, takže to tak nevadilo.
24. 01. 2013 | 12:14

Irena napsal(a):

vzkaz pro Irenu:

Prosím, přidejte si ke svému jménu nějaké písmeno či cokoli jiného. Těchto diskuzí se už nějaký ten rok účastním pod svým jménem a takto vzniká pouze chaos.

Děkuji

Irena
24. 01. 2013 | 12:36

Anna napsal(a):

jak napsal(a):

to Anna:

Mám pocit, že o komunismu toho vážně víte dost málo, a už vůbec nemáte právo přirovnávat na základě toho, co se stalo (a co s komunismem nemá pranic společného) Stránského rozhodnutí ke komunistickým heslům a praktikám.
---------------------------------------------

Pocit máte mylný. Jsem 57. ročník, mého strýce v 69. zavřeli za protistátní činnost (byl ve skupině Petra Uhla). Na protest jsem nikdy za totality nešla k volbám.

Na základě čeho podle Vás nemám právo přirovnávat?
Podle mě bylo prvotní vyjádření pana Stránského k volbě pana Dejdara v duchu: Kdo není s námi, je proti nám.
24. 01. 2013 | 12:37

Alibernet napsal(a):

Díky Bohu, že nemáme tuhle "demokratku" za prezidenta. Huf.
24. 01. 2013 | 12:54

Skogen napsal(a):

Vlkodav

„Bída? Máme se jak prasata v žitě (v porovnání se světem), jen závidíme že se jiní mají lépe. A za komoušů bylo hůř. Jen bylo hůř skoro všem, takže to tak nevadilo.“

---

Běž to, Vlkodave, vykřikovat před pracák. A děkuj pánubohu, že díky dosud neproběhnutým církevním restitucím máš ještě stále zdravotní pojištění zadara.

Závist? Ozvat se a nedržet automaticky ústa a krok je u tebe závist? Máme tří čtvrteční produktivitu práce vůči západu. Ale kupní sílu máme jen dvou třetinovou. Co se děje s rozdílem? Kde je? Není vidět ve veřejném prostoru. Tak komu tedy závidím, že se tím balíkuje na náš úkor? A to vše v době, kdy perspektivy jedou sešupem dolů.

60 % lidí má patnáct čistého v situaci, kdy ho na patnáct čistého přijde nájem 3+1. Ale pro tebe je nejdůležitější, že dnes je konečně vidět, že pár vyvolenců má plnou prdel a jiní nedostatek, byť se neflákají.

---

Ale to jsme odběhli. Podstata tkví v tom, že už má být zase kdosi perzekvován za to, že má jiný (legitimní!!!) názor, než nějací vykladači pravdy.
24. 01. 2013 | 12:56

Loubal napsal(a):

Vlkodave, divné.
Souhlasím že celosvětově se máme dobře, polovina lidstva totiž nemá ani pitnou vodu v domě.
Ale srovnáváme se z okolím, a také s naší minulostí.
Komunisti byli ohavní v mnoha věcech, ale nejhůř jak jste mohl za nich skončit že jste dělal práci která vás moc nebavila / ale nepředřel jste se/, ale plat stačil v pohodě na jídlo, bydlení,koníčky, rekreaci v tom bulharsku, snaživější i tu chatu a auto.
I když jste byl uplně na dně, stačilo v Rudém právu najít nejbližší inzerát, do večera jste měl práci s tím platem, s ubytováním přinejhorším na čisté ubytovně, i v Praze.
Vyprávějte to dnes nezaměstnaným, bezdomovcům, lidem v ghetech, jen roku 2011 bylo 970000 exekucí, vloni DALŠÍ přes milion. Důchodci / ženy v 55 letech, muži v 60, těžké profese v 57/ tehdy vymetli každý zájezd / kde jim BECK nevnucoval nádobí), exekuce neexistovaly. Důchod dělal 60% hrubého platu, dnes cca 38% a nestačí na nájem.
Argument že zase neměli mobil a internet si doufám odpustíte
Koukejte kolem sebe a nečtěte ideologické příručky
24. 01. 2013 | 13:03

Daněk napsal(a):

Anno, za protistátní činnost se zavírá v každém rozumném státě, v mnohých zemích, např. i v USA, je za to dodnes i trest smrti. Tak se nedivte že to dělali i komunsti. Nějak vám to hodně leze na mozek.
24. 01. 2013 | 13:21

LSER napsal(a):

Ještě, že jste vypadla hned v prvním kole.
24. 01. 2013 | 13:27

Jos. K napsal(a):

Vlkodave, ten čistý potok není díky technologiím co se změnily u čističek ?? a není také proto že fabrika která tam asi něco vypouštěla je dnes prázdná a cigáni kteří tam jen kradou traverzy a dráty potok neušpiní tolik.
A že na poli se dnes nepoužívají modernější hnojiva, a také z velké části proto že je nikdo ani neobhospdařuje???
Už jste s těmi ideologickými frázemi čím dál trapnější.
.
A vzdalujeme se od téma blogu. Ten je o tom jak zuřiví antikomunisti kádrují a chtějí vyhazovat z práce za názor hůř než se dělalo tehdy, a ještě o tom drze píší do médií
24. 01. 2013 | 13:30

Anonym napsal(a):

Demagogie sudeťáckých zaprodanců nezná mezí. Roittová hájí to, co dělali vrátivší se emigranti 23 let. Jak někdo neskákal a nepískal tak, jak si tahle pravdoláskařská mafie přála, tak ho začali skandalizovat, přestal dostáva práci a samozřejmě nesměl do "veřejnoprávní" televize.
Jen namátkou připomenu Dalibora Jandu, herce Brabce, po revoluci dokonce Gotta. A to nemluvím o lidech se skoro distnacem jako Petr Štěpánek či Josef Dvořák. Konec konců i Brzobohatého jedna otočená bývalá komunistka vyraizal ze dne na den vyrazila z Vinhradského divadla. A tak je potřeba se zamyslet, jací lidé ovládli naši kulturní sféru.
A případ M.Dejdara je jen ukázkou toho, jak jsou tito lidé nejen krutí, ale hlavně podlí, protože mají (jako třeba autorka) plmá ústa řečí o svobodě, demokracii. Stránský je už asi tak senilní, že zapomněl, že tohle se nesmí nikdy explicité uvádět. A stejně tak se nesmí nikdo z nich zmínit, že ve svých dílech určitě stejným způsobem také švindlovali skutečnost. Prostě kam se na tyhle lidi hrabou v méně křiví lidé, kteří točili Majora Zemana, protože ti se své přiběhy snažili opřít o skutečné události.
A na závěr jedna zásadní poznámka. Přece Dejdara jako Maděru chtěli v prvních dílech navrátivší se sudeťáci zabít. Jak tedy může někdo vyčítat Dejdarovi, že se neztotožňuje s Maděrou a nechce s lidmi navštěvující leta sudeťácké srazy mít nic společného, natož je volit. - A to je právě ona sudeťácká demagogie, vyberu jen to chování pro lidi i postavy, které se mi zrovan hodí do krámu. Anebo se autorka vůbec nedívala na první díly Zdivočelé země - anebo už je naše veřejnoprávní televize nechala přetočit, jako komunisté Krále Šumavy? Autorka by nejprve si asi měla více prostudovat naši historii hlavně v oblasti kultury a umění, aby nevypadala jako nevzdělaný člověk, který se bezmyšlenkovitě hned postaví na tu stranu, jakou mu ukáže proněmecká mediální mafie.
24. 01. 2013 | 13:33

Aleš Bajgar napsal(a):

Známá reakce Jiřího Stránského na projev podpory Martina Dejdara kandidatuře Miloše Zemana mne zarazila, jakkoli se za ni pan Stránský omluvil. Uvědomuji si vcelku pochopitelný přetrvávající antikomunismus značné části veřejnosti. Stejně tak je zřejmá už méně omluvitelná, ale stále vysvětlitelná (i když jinak motivovaná) skutečnost, že za antikomunismus se čím dále, tím více schovávají postoje, které jsou ve skutečnosti hájením jiných zájmů.

Kádrovat ale příznivce Miloše Zemana, dlouholetého ministerského předsedy a respektovaného politika demokratické politické strany, z antikomunistických pozic je takovým úletem, že se až domnívám, že to žádný úlet nebyl.

Že možná v ovzduší pražského kavárenského intelektuálského polosvěta panuje atmosféra, kdy alternativní, byť nikoli nedemokratický politický postoj je přesto zcela nepřípustný a pan Stránský pouze v emocích dal této atmosféře veřejně průchod.

Mám obavu, že se najdou v budoucnosti osoby, které připustí, že taková zkušenost je konec konců přijatelná a že tento jednou vypuštěný džin z láhve se bude špatně zavírat zpět. Zuzana Roithová svým blogem potvrzuje, že to není plané strašení. Že totiž bude ve veřejném prostoru přípustný jen jediný politický názor a ti, co mají jiný postoj, se poznají podle mlčení z obav o práci nebo vyloučení.
24. 01. 2013 | 13:56

Anna napsal(a):

Daněk napsal(a):

Anno, za protistátní činnost se zavírá v každém rozumném státě, v mnohých zemích, např. i v USA, je za to dodnes i trest smrti. Tak se nedivte že to dělali i komunsti. Nějak vám to hodně leze na mozek.
--------------------------------------------------

Jenže jsou různé druhy protistátní činnosti. V případě mého tehdy devatenáctiletého strýce v 69. to bylo vytváření a rozšiřování letáků proti "bratrské pomoci". Dostal 2,5 roku natvrdo. Vyhodili ho z práv...

Nevadí, jestli mi to nějak hodně leze na mozek. Aspoň můj mozek se pak nějak činí.
24. 01. 2013 | 14:02

scallop napsal(a):

jak

V prispevku o diskriminaci bylo stopove mnozstvi ironie :-)
24. 01. 2013 | 14:08

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

"Komunisti byli ohavní v mnoha věcech, ale nejhůř jak jste mohl za nich skončit že jste dělal práci která vás moc nebavila / ale nepředřel jste se/, ale plat stačil v pohodě na jídlo, bydlení,koníčky, rekreaci v tom bulharsku, snaživější i tu chatu a auto. "

Hlavně že je teploučko, smard nevadí. A hlavně že nikdo nemá o moc víc než já. O tom to je, v tom se s váma shodnu.

A není "kádrování" to, že si pan Stránský už do svých filmů nechce vybítar pana Dejdara. Pan Dejdar to přirovnal s tím, že se dostal na černou listinu. To je pojem, kdy by ho všichni museli ignorovat. A jak vydíte, to se nestalo. A pan Stránský následně uznal, že volil špatná slova. To je fakt, neměl s tím na veřejnost, měl ujen pan Dejdarovi říct, že ho zklamal. A možná by si to v klidu vyříkali a byl by klid.

Zopakuji:
Už aby byla ta volba prezidenta za náma, oba kandidáti jsou daleko lepší než jak je protistrany zobrazují, ač fandím Karlovi, tak mi pan Zeman vůbec nebude vadit a bude to dobrý prezident.
24. 01. 2013 | 14:11

resl napsal(a):

Možná se Dejdar zachoval tak nějak po bolševicku, po našem. Tady si už hlavní roli nezahraju, stejně natáčení skončilo, tak co bych se obával říct, kam mě srdce táhne.
24. 01. 2013 | 14:18

Anna napsal(a):

resl napsal(a):

Možná se Dejdar zachoval tak nějak po bolševicku, po našem. Tady si už hlavní roli nezahraju, stejně natáčení skončilo, tak co bych se obával říct, kam mě srdce táhne.
------------------------------------------------------

Možná, že pan Stránský se též zachoval tak nějak po bolševicku, po Vašem. Kdo není s námi, je proti nám, takže práci od nás nedostane. My jsme já a Bočan, ale ten o tomto našem rozhodnutí před mým mediálním zveřejněním nevěděl.
24. 01. 2013 | 14:25

Loubal napsal(a):

Vlkodave, vy si prostě nedáte pokoj.
Teplíčko a smrádek???Co to je za ideologický žvást.?
Tehdy byl a dnes není??
Žít ve stabilní zemi kde všichni pracují a tudíž bez krizí mají všichni zabezpečenu odpovídající životní úroveň, kde se na ulici nevraždí a nepřepadává, kde se mají pracující a slušní dobře a kriminálníci jsou pronásledováni, kde je bezpečno a sociální výdobytky- to je něco špatného.??
Smrad ? Nezdá se vám že toho smradu, spíše uměle rozdupávaného lejna, si dnes užijeme mnohem více než tehdy??
Rovnostářství.?? Když za komunistů někdo měl 2x vyšší plat než já, věděl jsem že také dělá zpravidla těžší, náročnější, více kvalifikovanou práci a NEZÁVIDĚL JSEM TO, např ani horníkům jejich 8 tisíc, na uraně i 10 000.
Zvláště když jsem svůj plat považoval za spravedlivý ve srovnání s jinými profesemi a hlavně jsem v pohodě uživil rodinu. A nezávidím ani Bilu Gatesovi jeho miliardy, prostě umí.
Dnes když se dívám že někdo je přes politiku dosazen do správní rady něčeho čemu nerozumí, chodí tam jen 1x měsíčně posedět na kafe a bere plat 15 x větší než já, když se dívám na naše miliardáře u kterých nechápu co tak úžasného pro naši zemi udělali / u Bila Gatese, Forda, Rockefellera a jiných to alespoň chápu/
Když vidím jak si Drobil vezme 3 miliardy, Promopro Vondra jenom 750 milionů, a mnozí další
tak máte pravdu že mne to docela žere.
Vy se radujete že takhle mizí miliardy i z vašich daní??? Divné. Asi máte rád ledový uragán s čerstvým vzduchem. Já bych to teploučko ale bral
24. 01. 2013 | 14:46

Vlkodav napsal(a):

Anna, resl:

Myslím, že ani Dejdar ani Stránský nemají s bolševismem nic společného.
24. 01. 2013 | 14:46

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

"mají všichni zabezpečenu odpovídající životní úroveň, kde se na ulici nevraždí a nepřepadává, kde se mají pracující a slušní dobře a kriminálníci jsou pronásledováni, kde je bezpečno a sociální výdobytky-"

všichni neměli zabezpečenou životní úroveň, vraždilo se, přepadávalo se, kriminálníci nebylůi zavíráni (řeznící, veksláci, zelináři, pumpaři), bezpečno nebylo (žil jsem na Žižkově)

"Když za komunistů někdo měl 2x vyšší plat než já, věděl jsem že také dělá zpravidla těžší, náročnější, více kvalifikovanou práci a NEZÁVIDĚL JSEM TO, např ani horníkům jejich 8 tisíc, na uraně i 10 000"

Jasně, horník měl několikanásobně víc než vysokoškolák, určitě spravedlivé a motivující, a bacha, na uranu byli političtí a ti neměli 10k :), zeptejte se Stránského

A pak už jen závist.
24. 01. 2013 | 14:52

Anna napsal(a):

Vlkodav napsal(a):

Anna, resl:

Myslím, že ani Dejdar ani Stránský nemají s bolševismem nic společného.
------------------------------------------------

Taky si to myslím.
24. 01. 2013 | 14:57

Loubal napsal(a):

Vlkodave, vy jste prostě proti ze zásady, i když z vás padají takové bláboly že by se i děcko stydělo.
Vyrůstal jsem na 5ti tisícovém městě, kde v místních bytovkách ani nevěděli zda existuje klíč od vchodu hlavních dveří- zamykat se nemuselo, kola, kočárky, boty bývaly za za dveřmi, někdy i kabáty na oschnutí.
Kostely bývaly otevřené, na hřbitovech vám náhrobek nekradli, stejně jako dráty a matice z kolejí dráhy za městem. Přepadení prodejny, banky, pumpy se zbraní v ruce se moc nenosilo.
Horníci na Uranu- ach vy prosťáčku. A že se uran těžil také v Rožínce, kde žádný kriminál nebyl, to vás v 7 třídě ZDŠ v zeměpise nenaučili???
A že měl horník na uraně víc než vysokoškolák??? No a co. Odpapouškováním několika skript nebo koupením titulu v Plzni už jste něco co musí mít větší plat??
.
Hospodští a prodavači šidili jenom za komančů?? A že tehdy byl alespoň párek z masa, sýr z mléka, že jsme se nebáli se napít rumu kvůli metylalkoholu, to vám také uniká.
.
Tak co tam mte ještě, ať se ztrapníte i v dalším vstupu.
. Mimochodem píšete- už aby bylo po volbách. Copak??
Vyměkl jste??
teplíčko kdy president se v klidu stane někdo schopný, kdy president nebojuje proti vládě, ta zase proti krajům a obcím, a všichni dohromady proti občanům,
protože jsou každý z jiné politické strany - to se vám nelíbí. Vy přece rád drsný boj o přežití v Bronxu, žádné teplíčko
24. 01. 2013 | 15:17

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

vezmu to odzadu, koukám že vstřícný krok je něco co odmítáte, inu jak je po vašem.

"Odpapouškováním několika skript nebo koupením titulu v Plzni už jste něco co musí mít větší plat" Ony se za socializmu už dávaly falešný tituly? Bacha na takový výrazy, za to by vás ústření výbor nepochválůi na na sjezdu by jste musel stat na hambě.

Jinak si asi napamatujete nástupní palty VŠ a pak růst? A kdy dohnali "dělnictvo" co makalo (tedy flákalo se) od 18ti? To trvalo hodně let flákání než je dohnali.

" A že tehdy byl alespoň párek z masa, sýr z mléka, že jsme se nebáli se napít rumu kvůli metylalkoholu, to vám také uniká."
neuniká, protože je to úplná blbost, vy jen papouškujete letáky vyšeho ÚV.
Dnes si můžete koupit párek ze sr..gor ale i z nejkvalitnějšího masa. Není jen jeden socialiscický buřt a jeden socialistický párek, tedy když byl, on většinou nebyl.

Závidím vám, že ve vašem městě se nezamykalo, ale spíš to bylo tím, že byly nekvalitní zámky co nešli zamknout nebo zkřížené dveře. U nás na Žižkově je situace před 40 lety a dnes úplně stejná, tedy o něco lepší, ale o málo a má to spojitost s migrující menšinou.

A já jsem pro drsný život, užil jsem si ho dost a dost. Chi se rvát o svůj úspěch, chci mít šanci se prosadit. A chci aby ji měli všichni.

A pane Loubale mne nevadí pokud se vaše děcko za mne bude stydět. Mne jde o to, aby lide jako vy mi a komunisti (nevím zda jste komunista) nekecali do života!
24. 01. 2013 | 15:30

Doubek napsal(a):

Vlkodave, vy opravdu s každým řádkem jenom ukazujete jak jste naivní a nevzdělaný. Smát se tomu že vězni za komančů pracovali, že museli nahradit poškozeným škody které způsobili a také zaplatit to věznění, že po propuštění měli peníze a nemuseli být na obtíž tím, že po propuštění si jdou na pracák pro 1000Kč, které hned propijí a tak druhý den už zase kradou a přepadávají, to jke od vás opravdu hodně ubohé.
24. 01. 2013 | 15:31

Vlkodav napsal(a):

Doubek:

"Vlkodave, vy opravdu s každým řádkem jenom ukazujete jak jste naivní a nevzdělaný. Smát se tomu že vězni za komančů pracovali, že museli nahradit poškozeným škody které způsobili a také zaplatit to věznění, že po propuštění měli peníze a nemuseli být na obtíž tím, že po propuštění si jdou na pracák pro 1000Kč, které hned propijí a tak druhý den už zase kradou a přepadávají, to jke od vás opravdu hodně ubohé."

Můžete mi napsat kde jsem se posmíval uvězněným? Přečtěte si ještě jedbnou co jsem napsal.
24. 01. 2013 | 15:36

Loubal napsal(a):

Vlkodave, bojovat s vámi mne rozhodně nebaví, jenom nemám rád když někdo tvrdí nesmysly, ať už proto že je POMÝLENÝ ideologický bojovník, nebo proto že nezná ale žvaní.
.
Máte pravdu , za socialismu se falešné tituly nerozdávaly. A tvrdím že na VŠ sice nastudujete pár skript, ale první den v práci TOHO STEJNĚ MOC NEUMÍTE / tedy pokud jde opravdu o práci a ne o nějaké politology, PR managery, prodavače pojištění a falešných bankovních produktů a jiné obory o ničem.
Takže považuji za normální že nastupní plat je nižší než u někoho kdo má jen SŠ nebo vyučení, ale za 5-6 let se vypracoval na nějakou odbornost a už je dobrý ve svém oboru. To vzdělání se projeví právě až po letech, kdy by (teoreticky ) měl být schopen vykonávat věci které ten nevzdělaný nemůže. I když vystudujete lékařství, sestra na operačním sále je tam 10 x víc platná než čerstvý MUDr týden po škole, takže si ona zaslouží i vyšší plat. Ale po 5 letech ona je pořád sestra a ten MUDr už operuje sám, a tehdy dostane vyšší plat.
A vzdělání není žádné kriterium. U již zmiňovaného Billa Gatese ani nevím jaké má školy. Umí a práci za své miliardy odvedl
.
Vaše povídačky o zkřížených dveřích už jsou asi jen výkřik zoufalství a nedostatku argumentů.
.
Pokud ŽIŽKOV UŽ ZA SOCÍKU PŘIPOMÍNAL BRONX, to jsem nevěděl, ale asi za to mohou spíše ti obyvatelé / včetně vás/, komunisti tam rozhodně nepořádek ani přepadávání nikomu nenařizovali, alespoň neznám žádné usnesení UV KSČ v tomto směru.
.
Komunista nejsem. Do roku 89 jsem je neměl rád možná víc než vy. Ale když vidím co se děje dnes, zpětně se jim omlouvám. A pláču že tehdy bylo lépe.
víte, dal bych nevímco kdyby v této zemi bylo lépe naž a nich, kdybych na ně mohl kašlat a leda nostalgicky vzpomínat jak divná to byla doba. A tak to má asi hodně lidí, kterým na blogu nadáváte do komunistů
TO JE MÍROVÉ VYZNÁNÍ Z MÉ STRANY
24. 01. 2013 | 16:00

Radovan napsal(a):

Moc krásně napsané! Jsem hrdý na to, že jsem vás volil.
Ale ovčané ČR by si vás nezasloužili.
24. 01. 2013 | 16:02

Vlkodav napsal(a):

Loubal:

Pokud berete za pravdu to, co bylo v usneseních KSČ a co řekli na Sjezdu pak se s vámi není o čem bavit. Žil jste asi v jiné zemi, né nadarmo se říká "Žižkovský stát" :) I když já už emigroval.

Nemám nic proti tomu, že si myslíte že byl socializmus lepší. Ale budu vždy a všude tvrdit a snažit se dokázat opak, už to nechci zažít. A to je svoboda, to jsem za komoušů nesměl.

Přeji vám příjemný večer
24. 01. 2013 | 16:16

Martin1 napsal(a):

Horák 10:39
Ve svém příspěvku uvádíte to samé, co jsem říkal já a na víc jste to doplnil o čísla lidí ve vládě. Já mluvil o obou sněmovnách. Ten byl kompletně starý - komunistický. Nemohl být jiný, žádné svobodné volby ještě nebyly Vy jste to nějak v komentování rozplizl a závěr jste si udělal mimo podklady, které jste na mou stranu ještě argumentačně nanosil. Vše ve stylu: "Ano, ten objekt je hranatý, ale já v tom vidím kolečko"
Kafíčko si dám doma, a své, to vaše by mohlo být z "Maryši", ale vám přeji pevné zdraví.
Pokud budou lidé jako já napadáni, že jsou komunisté, tak se opravdu dočkáme možná ještě něčeho radikálnějšího. Já už asi sotva.
24. 01. 2013 | 16:57

Horák napsal(a):

→Martin1 16:57
Ano, uvádím to samé, ale také vidím, že tenkrát komunisté neměli už jinou šanci, než přijmout Havla jako člověka, který to chce udělat po dobrém. Rozumíte? Ano, mluvíte o sněmovnách plných komunistických poslanců - měli podle Vás na výběr? Co by byla ta druhá cesta, kdyby smetli Havla? Byli by smeteni oni a to nikoli sametově, pane. Za změnu režimu určitě nevděčíme tehdejším komunistickým poslancům, kteří volili Havla prezidentem. Vděčíme demonstrantům a celému disentu, obrovské morální podpoře ze západních zemí.

Přeji také pevné zdraví. Jinak celou dobu mluvím o čaji ;-)
24. 01. 2013 | 17:17

Martin1 napsal(a):

"Pakliže kdokoli dnes hájí pana Zemana a podporuje jeho kandidaturu, zajímá mně, jak takový člověk vnímá demokracii. Ano, komunisté o demokracii také rádi hovoří.
Komunistická strana nebyla zakázána, protože česká politika je dodnes plná komunistů.
Současné politické angažmá pana Schwarzenberga vnímám jako způsob, jakým se snaží pracovat pro svoji zemi. Pakliže se budeme bavit o tom, kdo z obou kandidátů má lepší dispozice být zastáncem demokracie, spravedlnosti a úsilí něco hodnotného vybudovat a venkoncem také schopnost nadstranickosti, jednoznačně do této role VOLÍM KARLA."

Demokrat jako já chápe demokracii tak, že vám neupírám volit třeba "Křemílka", pokud by kandidoval a lidi, kteří by vám v tom bránili, bych označoval za utlačovatele a vás bych hájil.
Něco ve stylu: Já s vámi nesouhlasím, ale budu se tvrdě být za to, aby jste mohl svůj názor vyslovit a obhajovat ho. Když budete vy dělat to samé v mém případě, tak tu máme demokracii. Vy si volte svého Karla a já Miloše.
Ve stylu" Každý si volíme svého génia a toho druhého debila si nevšímejme". Vidíte, že to jde říct i slušně, krátce a bez hádek.
24. 01. 2013 | 17:22

Martin1 napsal(a):

Předchozí článek byl pro Horáka
24. 01. 2013 | 17:24

Horák napsal(a):

→Martin1 17:22
Nechci Vás zbytečně chytat za slovo. Demokracie znamená mnohem více, než-li "moci volit Křemílka, pokud by kandidoval" - mě, co by nestádního voliče zajímá, kdo je Křemílek zač a jakých hodnot je nositelem. To je ale už o dospělejší demokracii, ke které se u nás v ČR snad zase o krok přiblížíme.
24. 01. 2013 | 17:41

Martin1 napsal(a):

Paní Zuzana Roithová
Po přečtení Vašeho dodatku k článku mám pro Vás vzkaz: Prosím Vás nezabíhejte do stejných praktik, které jsme všichni dříve narození znali a odsuzovali v komunistickém režimu. Neupírejte ostatním jejich názory, jinak tu máme něco podobného jako komunismus, jen s opačným znaménkem. To snad nechcete? Nebo ano? Prosím vás, omluvte se také vy, ukažte mladé generaci, že vám to jen ujelo, že jste to přehnala. Věřte, že větší demokratická tolerance byla vám prospěla i k kandidatuře na prezidentku.
A nyní ten vzkaz:
Demokrat jako já chápe demokracii tak, že vám neupírám volit třeba "Křemílka", pokud by kandidoval a lidi, kteří by vám v tom bránili, bych označoval za utlačovatele a vás bych hájil.
Něco ve stylu: Já s vámi nesouhlasím, ale budu se tvrdě být za to, aby jste mohla svůj názor vyslovit a obhajovat ho. Když budete vy dělat to samé v mém případě, tak tu máme demokracii. Vy si volte svého Karla a já Miloše.
Ve stylu" Každý si volíme svého génia a toho druhého debila si nevšímejme". Vidíte, že to jde říct i slušně, krátce a bez hádek.
24. 01. 2013 | 17:55

Minorita napsal(a):

To je ale demagogický zvratek ... Jestli je toto ( a ono opravdu je ) všechno , co umíte, zůstaňte v ilegalitě a mlčte -> někteří díky tomu budou přesvědčeni, že myslet, přemýšlet umíte, ač je to ve Vašem, i stranickém případě hloupost ...
24. 01. 2013 | 17:57

Martin1 napsal(a):

Horák 17:41
Tak ještě jednou a nejstručněji:
Já s vámi nesouhlasím, ale budu se tvrdě být za to, aby jste mohl svůj názor vyslovit a obhajovat ho. Když budete vy dělat to samé v mém případě, tak tu máme demokracii.
To jste už pochopil. Já nemám nic proti vám, rozumíte - nic proti vám nemám. A prosím, aby jste mne nenaznačoval, že bych snad mohl patřit ke komunistům, protože může přijít i doba, kdy vy budete někým napadán, že zrovna máte nějaký "nevhodný názor" a já se vás zastanu. Pochopil jste nyní základní myšlenku demokracie? Na nic nemusíme čekat, stačí dodržovat základní pravidla, když je porušíme, tak tím paradoxně přivoláme nebo budeme sami strůjci buď toho obávaného komunismu, nebo ještě něčeho jiného. Tečka.
24. 01. 2013 | 18:07

Skogen napsal(a):

Ad dodatek -

nic nového, vše zaznělo. Tvůrci se vyjádřili, že Dejdar už si u nich neškrtne, protože jim nekonvenuje jeho svobodná volba jednoho z prezidentských kandidátů druhého kola prezidentských voleb v České republice anno domini 2013... Aneb kádrovali. V rámci podpory filmu ze státních prostředků. Něco jako by MUDr. Roithová řekla, Dejdare, volba Zemana se mi nezamlouvá, pakujte se k jinému lékaři.

Pokud si myslíte, že je vašim právem a dokonce i povinností tímto způsobem jednat, mějte se hezky, nechci s vámi mít společného ani zbla a vedle vás se neposadím. S lidmi volícími Schwarzenberga ano, to je jejich věc a já jejich rozhodnutí respektuji. S vámi, kteří vyvíjíte nátlak na druhé, nikoliv.

Mějte se. Kdybyste publikovala anonymně, dostala byste to právě tak a možná i asertivněji, kdybychom se setkali tváří v tvář, pak právě tak. Z úcty k nějaké té veřejné iniciativě to máte ve vší slušnosti.
24. 01. 2013 | 18:19

Horák napsal(a):

→Martin1 18:07
Milý pane, jsem rád, že jsme se nakonec shodli a tento blog/článek oba chápeme jako "zastání se pana Stránského ze strany paní Roithové". Oceňuji Vaši podporu paní Roithové, kterou jste na konci Vašeho prvního příspěvku vyzval k dalším takovým počinům.
S humorem a slovy "Zeman není debil"
Váš
Horák.
24. 01. 2013 | 18:23

Viko napsal(a):

CO to tqady okecáváte. Jediné poučení z kauzy Zdivočelá Země je že hurá antikomunisti jsou morálně o hodně níž než sami komunisti
24. 01. 2013 | 18:33

Martin1 napsal(a):

Viko18:33
Já se na seriály nedívám a tak to nemohu posuzovat, ale režisér Stránský, kdyby se nyní omlouval až do aleluja se pro mne zařadil do kategorie z idealizovaných a ideologických děl na přání současné doby, tak jako byly seriály v době komunistické: Muž na radnici, Žena za pultem, Nemocnice na kraji města, Kapitán Zeman, atd. Stal se pro mne nedůvěryhodným a nevěrohodným. Podle jednání k herci Dejdarovi jsem si skoro jist, že ve svém díle by pro vyznění svého záměru byl schopen a ochoten věci(historické události) příslušným směrem přikrášlit, nebo naopak.To je můj názor, nikomu tento názor nevnucuji.
24. 01. 2013 | 18:48

jak napsal(a):

to Viko:

rozumím tomu správně, že podle Vás lidi, kteří jako reprezentanti systému nechávali zavřít, mučit a vraždit lidi (či celé jejich rodiny) pro skutky, které nespáchali, jsou na tom morálně o hodně výš než člověk (v tomto případě asi stránský), který už nechce spolupracovat s hercem, který ho lidsky zklamal?
24. 01. 2013 | 18:54

Vlkodav napsal(a):

Martine co má společného Stránského dílo a jeho realističnost s tím, že pan Stránský neunesl přiklonění pana Dejdara, kterého bral jako svého syna, viděl v něm antikomunistu Maděru a který sám sám prohlašoval jak je mu postava Maděry blízká, k panu Zemanovi? Opravdu je to tak nepochopitelné? To nebylo vyjadření rozumem, ale spíš srdcem a prožitou bolestí.
24. 01. 2013 | 19:01

dennis napsal(a):

Pan Stransky se driv, nez tento blog vysel, Panu Dejdarovi omluvil za prikra slova. Sam uznal, ze kazdy ma pravo se verejne vyjadrit ke sve volbe. Proto me blog pani Roithove prekvapil. Jestlize chtela byt advokatkou panu Stranskemu, pak to bylo zbytecne. Jestlize chtela dat lekci demokracie panu Dejdarovi, pak ve mne vzbudila podezreni, ze krestanska politika v jejim podani dovede soudit docela prisne a odpoustet uz nechce vubec. Ohrozil pan Dejdar skutecne nasi demokracii, a proto je treba jej ukaznit? Asi krestansti demokrate maji jinou definici demokracie nez ja.
24. 01. 2013 | 19:03

Martin1 napsal(a):

jak
Je to naprosto jednoduché:
Člověku, kterému bylo ubližováno, byl týrán, je třeba i hrdinou nedává nic takového právo, aby na základě jeho nesporných morálních kvalit ubíral práva člověku, který je demokrat, ničím se neprovinil. Pokud tak učiní, jako by všechna dřívější hrdinství zahodil.
Protože to režizér ví, tak se to snaží napravit. Jak se mu to podaří, to budeme sledovat. Omluva je málo.
24. 01. 2013 | 19:06

Martin1 napsal(a):

Vlkodav
Odpověď je v obsahu jako pro "jak"19:06
24. 01. 2013 | 19:09

Vlkodav napsal(a):

Martin:

Jaká práva sebral pan Stránský panu Dejdarovi?
24. 01. 2013 | 19:16

Martin1 napsal(a):

Vlkodav
Vy jste mne srovnáním Dejdara jako syna připomenul vlastní "problém". Já vůbec svým synům nemluvím do toho, koho mají volit. Chápete ten rozdíl. Nemohu přece vyprávět ani doma o demokracii a pak se chovat nedemokraticky. A to ani ke svým synům, ani imaginárním.
24. 01. 2013 | 19:17

Martin1 napsal(a):

Vlkodav
Nic se nestalo. Promiňte.
24. 01. 2013 | 19:20

Vlkodav napsal(a):

Martin

Já taky nemluvím svým dětem, koho mají volit. Ale pokud bych byl komunisty vězněn, pak bych asi nerozdýchal kdyby mé děti volili pana Zemana.
24. 01. 2013 | 19:28

Martin1 napsal(a):

Vlkodav 19:28
Tak to si budeme rozumět. Já nemohu rozdýchat Karlovy výklady Benešových dekretů. Můj otec po mobilizaci byl v plné polní připraven s tisícovkami podobných hájit moji a i vaši zem. Západ nás zradil, to pak i přispělo, že se náš lid orientoval na východ, tím si to pokakal na dlouhou dobu a v příklonu ke Karlovi já vidím mnohá nebezpečí v opačném gardu. Rozumíte já. Já mám možná jiné životní zkušenosti. A demokracie je o tom, aby nikomu nehrozila např. ztráta zaměstnání za jakékoli názory. A když je KSČM normální parlamentní strana, tak i takový člen má stejná práva jako každý. Buď se postarejme o to, aby byla tato strana stranou zakázanou, a nebo to musíme vydržet, a učiňme demokracii tak dobrou a přítažlivou, až se stane jen historii. Znovu podotýkám nejsem a ani nesympatizuji s KSČ ani KSČM.
24. 01. 2013 | 19:56

Ethika stolování a konversace napsal(a):

Maděra se dnes v debatě věcně zeptal Karla proč neprotestoval proti podvodu s amnestií a bylo vymalováno.
24. 01. 2013 | 23:31

pěvec napsal(a):

soudružko roithová, dej si pozor na anthonyho hopkinse. Žere totiž lidi.
25. 01. 2013 | 05:59

Horník napsal(a):

Stránský, Bočan, Dejdar Roithová, Shwarzenberg
Divné pocity když vidím ten seznam.
Elity národa???
25. 01. 2013 | 07:24

drozd kvíčala napsal(a):

bolševik roithová se k dejdarovi chová stejně jako svého času komunisti k burianovi.
25. 01. 2013 | 08:27

sunlion napsal(a):

Paní Roithová,
děkuji Vám za Váš názor, s nímž se obsahově ztotožňuji.
Z té lůzy, která Vás tu nestydatě uráží a nabubřele poučuje, si zkuste nic nedělat.
Ve světonázorové rovině se bohužel lidé spíše dělí než spojují. Podle mnoha kritérií.
Jedním z nich je vztah k extremismu. K bolševismu, nacismu, ...
Určitě jste si všimla, komu z diskutujících komunisté nevadí. Jejich příspěvky obsahují urážky, nadávky a neúctu.
Ti ostatní s Vámi prostě souhlasí, nepotřebují k souhlasu sprostotu.
Pro hysteriky: chcete někomu vážně tvrdit, že je Martin Dejdar tak špatný herec, že si bez pánů Bočana a Stránského neškrtne? Pokud to chcete tvrdit (a zároveň popřít právo pánům Bočanovi a Stránskému na to, s kým chtějí spolupracovat a s kým ne), pak bych si dovolil připomenout spoustu rolí, ve kterých Martin Dejdar jasně prokázal, že si i on může spolupracovníky vybírat! Vaše hysterie degraduje pana Dejdara do role nějakého chudáka, který si už neškrtne, a s tím zásadně nesouhlasím (byť i mne jako člověk svým straněním panu Zemanovi zklamal). On mne však zklamal vlastně ještě jednou - když ze sebe ve prospěch pana Zemana učinil oběť pronásledování, čehož volební štáb MZ využil na 300%. Pan Zeman žádal komunisty o podporu a pan Dejdar se - ať se Vám to líbí nebo ne - skutečně vyjádřil jak připomněla Dr.Roithová (díky za to, jak málo lidí se odvážilo do té nechutné frašky vnést trochu pravdivého světla...)
27. 01. 2013 | 12:48

sunlion napsal(a):

"dennis napsal(a):
Pan Stransky se driv, nez tento blog vysel, Panu Dejdarovi omluvil za prikra slova. Sam uznal, ze kazdy ma pravo se verejne vyjadrit ke sve volbe. Proto me blog pani Roithove prekvapil. Jestlize chtela byt advokatkou panu Stranskemu, pak to bylo zbytecne. Jestlize chtela dat lekci demokracie panu Dejdarovi, pak ve mne vzbudila podezreni, ze krestanska politika v jejim podani dovede soudit docela prisne a odpoustet uz nechce vubec.
24. 01. 2013 | 19:03"
Ještě včera se na mne - navzdory tomu, co píšete - z médií valily výkřiky o mediální štvanici na pana Dejdara ze strany podporovatelů KSch. Já jsem nezaznamenal nic (výjma osobní rakce pana Stránského a jeho následné omluvy), žádnou štvanici, přesto to podporovatelé MZ omílali do kolečka dokola. Stejně tak o paní Bohdalové. Nic jsem nenašel, jen že mu plakala do telefonu. Proč plakala? Nevím. Že by kampaň? Jaká kampaň, takový kandidát. Oba (ať si o nich myslím lidsky, co chci) jsou herci s velkým H. Nedokážu si ani představit, proč by jim měl někdo spílat (ač mne jejich podpora M.Zemana mrzí). Co jsem už ale na diskusních fórech zahlédl, byly urážky Zdeňka Svěráka voliči M.Zemana (pokud to ovšem podle logiky sympatizantů MZ nebyli "převlečení" podporovatelé KSch...). Máme umělce (herce, výtvarníky, ...), které by nám mohl svět závidět, ale my je budeme hanobit (?)... Nechápu.
27. 01. 2013 | 13:00

TP napsal(a):

Ačkoliv nesouhlasím s názorem, jež jste vyjádřila ve starší části blogu, tak dodatek ve mně vzbudil dojem, že jsem nevolil špatně, že jste člověk, který se dokáže postavit kritice čelem a podepřít svůj názor argumentem, to mnoho politiků neumí. Proto se omlouvám, že jsem o Vás pochyboval a za své názory, které byly psány někdy až příliš emotivně.
28. 01. 2013 | 08:09

dennis napsal(a):

Pane Sunlion,
uznavam, ze mate rozumne argumenty proti tomu, ze jsem se zminil o Stranskem a nezminil jsem se o Bohdalove. Ale nejak jsem nezaznamenal vas protiargument, proc by politika krestanskodemakraticke političky nemela byt kategoricky konfrontacni? Utocnost a neustupnost v usudku jsou charakteristiky lidoveckeho politika?
30. 01. 2013 | 17:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy