Taky máte Afghánistán na háku?

05. 10. 2010 | 22:22
Přečteno 7692 krát
Nesmrtelný Jan Werich kdysi vtipkoval, že jeho žena rozhoduje o podružnostech, například rodinných financích, kdy bude oběd nebo kam večer, a on o věcech zásadních, například našem vztahu s Tchaj-wanem.

Lidé se tomu smějí, protože vědí, že ve skutečnosti je to naopak – rodina je pro většinu z nás prvořadá, kdežto zahraniční politika státu, ve kterém žijeme, pro nás nemá prakticky žádný význam.

A v mírových časech se ani není čemu divit. Oficiální vztahy mezi státy jsou stejně umělým konstruktem jako národní státy samotné. Běžní Češi vycházejí s běžnými Poláky, Rusy nebo Němci bez ohledu na to, co si mezi sebou domluví hrstka diplomatů z Černínského paláce, Varšavy, Moskvy nebo Berlína.

Občané nevědí, že se válčí, a politici nevědí proč

Co když ale mír skončí a nám z Prahy oznámí, že republika jde do války?

Za starých hloupých časů branné povinnosti a konvenčních válek se zájem občanů o zahraniční politiku prudce zvýšil, jakmile se jejich stát rozhodl vytáhnout do zbraně. Jenže dnes, kdy za národ bojují specializovaní profesionálové a válka má namísto velkoplošného chaotického vraždění spíše charakter přesného inženýrství, zůstává zájem veřejnosti dál na bodě mrazu. Stále se sice není čemu divit, ale důsledky už jsou mnohem vážnější.

Odpor veřejnosti je totiž jedinou protiváhou nejrůznějším vlivným skupinám a osobám, které mají naopak zájem o pokračování bojů, ať už ze zištných nebo ideologických důvodů. Bez něj, jak dnes vidíme na příkladu Iráku nebo Afghánistánu, mají války nepříjemnou tendenci táhnout se jako krvavá slina.

Češi v tomhle nejsou výjimkou. Kolik z nás by dokázalo bez pohotového googlení říct, odkdy čeští vojáci bojují v Afghánistánu, případně kolik jich už bylo raněno nebo zabito? Jaké procento české veřejnosti ví o Afghánistánu alespoň základní informace? Kolik je u nás lidí, kteří vůbec netuší, že nějací čeští vojáci v jakési daleké Tramtárii vůbec bojují a umírají? Troufl bych si tipnout, že odpověď na tyto otázky by zněla málo – hodně nízké – příliš mnoho.

Ovšem na tu vůbec nejdůležitější otázku, tedy co vlastně spojenci v afghánských horách ještě pořád dělají a čeho chtějí docílit, neumějí podle všeho odpovědět nejen běžní občané, ale ani politici, kteří je do té války zatáhli.

Obamovy války

Přesto se možná blýská na lepší časy. Evropa své spojenecké úsilí několik posledních let už jen víceméně kašíruje, odpor k válce však začíná růst i v Americe. Nemálo k tomu přispěly nejrůznější úniky tajných zpráv o skutečné situaci v zemi, o její zkorumpované vládě, nedůvěryhodném prezidentovi, nejrůznějším skeptickým zmínkám a prořekům spojenecké generality. A čerstvě také bestseller Obamovy války slovutného novináře Boba Woodwarda, který se v 70. letech zasloužil o rozkrytí aféry Watergate.

Woodward coby živoucí legenda žurnalismu dostal nevídaně exkluzivní přístup k neveřejným informacím, nejdůležitějším hráčům ve Washingtonu a hlavně autentickým přepisům klíčových vládních a armádních jednání. A řádně toho využil. Jeho text je neideologický, věcný a možná trochu suchý, jednoznačně z něj však vyplývá, že ani lodivodové spojeneckých národů, navzdory bujarým deklaracím o naději a neustálém pokroku při budování demokratického Afghánistánu, příliš netuší, co si s touhle válkou počít.

Argumenty zastánců afghánské války byly od počátku vachrlaté, Woodward jim však uštědřuje ránu z milosti.

Kupříkladu jeden z amerických velitelů podle něj přiznal viceprezidentu Bidenovi, že „Araba jsme už tam neviděli několik let“ a že kdyby spojenci odešli, Tálibán by už pletky s Al-Kájdou neriskoval. Tím padá argument, že v Afghánistánu musíme zůstat v rámci boje proti mezinárodnímu terorismu a že kdybychom se stáhli, začal by tam znovu řádit bin Ládin. NATO však přesto zatlačilo na navýšení počtu vojáků a politici, včetně Alexandra Vondry, jim ochotně vyhověli.

Dále je nám tvrzeno, že musíme podporovat tamější křehkou demokratickou vládu. „Současná vláda je v podstatě zločinecký syndikát,“ prohlásil nynější náčelník ISAF David Petraeus na schůzce u prezidenta v říjnu 2009. Americká rozvědka dále hlásí, že prezident Karzáí trpí maniodepresivní psychózou a jeho bratr je kmotrem afghánské narkomafie.

„Pokud odejdeme, začne opět docházet k hrubému porušování lidských práv, zejména žen a dětí,“ varoval prezident Obama před rokem. V červnu otiskl časopis Time na přední stránce hrůzyplnou fotografii mladé dívky, které Tálibánci uřízli nos. „Co se stane, pokud odejdeme z Afghánistánu...“ hlásal titulek a vybízí čtenáře k odpovědi – začnou se opět dít zvěrstva. Přitom je jaksi opomenut zjevný fakt, že tomuto konkrétnímu zvěrstvu spojenci nezabránili, jakož ani desítkám a stovkám dalších podobných incidentů, které se dějí po celé zemi bez ohledu na spojenecké vojáky nebo afghánskou vládu, která vládne prakticky jen v Kábulu a přilehlém okolí.

Alespoň že Kábul je tedy civilizovaný, no ne? Vždyť před dvěma týdny v něm Američané pro místní děti uspořádali festival pouštění draků a rozdávali jim komiksy. „Pohled na pětistovku malovaných draků vznášejících se ve větru na pozadí překrásné horské scenerie musel vrátit naději i těm nejsklíčenějším pozorovatelům válkou rozervané země,“ stojí v oficiální tiskové zprávě americké vlády.

Škoda jen, že autoři zprávy pozapomněli dodat, že přítomní afghánští policisté, kteří měli účastníky happeningu chránit před teroristy a narušiteli, „si festival zabrali pro sebe, draky dětem sebrali a sami si je pouštěli a děti, které se odvážily příliš blízko stánku, kde se hračky a komiksy vydávaly, zmlátili dřevěnými obušky“, jak později hlásil reportér New York Times. Komiksy si policisté samozřejmě přivlastnili taky, ale jelikož většina z nich neumí číst, skončily všechny zašlapané do prachu na zemi.

Jak by odpověděl Nečas odborářům?

Možná si myslíte, že naše účast v Afghánistánu má přesto všechno smysl, protože pokroky se dělají každý den, jak se kdysi svěřil ministr Barták Vašku Moravcovi, který za peníze koncesionářských poplatníků přestěhoval jednu epizodu svých Otázek na střechu afghánských kasáren. Možná ano, mě coby rozeného skeptika ovšem napadá, kolik takových pokrokových dní a týdnů a let si ještě budeme moci dovolit, než nás rozpočet a hromady mrtvých stejně přinutí sbalit kufry.

Letos již v Afghánistánu zemřelo 550 spojeneckých vojáků, což je zatím nejkrvavější rok vůbec. Loni v říjnu uspořádal Obama mimořádnou poradu s ministrem obrany a ministryní zahraničí. „Prezident byl nespokojen,“ píše Woodward, neboť Gates ani Clintonová mu ani po nesčetných schůzkách a ostrých interních oběžnících, která si obě ministerstva vyměnila, „nedokázali jasně odpovědět na otázku, co vlastně Spojené státy v Afghánistánu dělají. Jaké zájmy tam sledují?“

Byla to dobrá otázka tehdy a takovou zůstává i dnes, o rok a několik set padlých poté.

Češi sice mají Afghánistán na háku, ale snad si z prezidenta Obamy vezmou příklad a začnou klást podobné otázky svým vlastním ministrům. Kdybych já byl například na místě odborářů, zeptal bych se našeho prvního ministra především na to, jak podle něj mají lidé přijmout škrty a úsporná opatření, když stát vydává miliardy na zbraně, které nikdo nepotřebuje, a na válku, kterou nikdo neumí zdůvodnit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hurá napsal(a):

Velmi dobré, Aleši !
05. 10. 2010 | 22:37

robertvlach napsal(a):

Dobrý článek, díky za něj!
05. 10. 2010 | 22:42

Al Jouda napsal(a):

To, co udělala Al Kajdá 11.září 2001,je neodpustitelné a tato organizace musí být vykořeněna!Nyní už hrozí teroristickými útoky i v Evropě.Vojáky nikdo nenutí tam jít. Pokud nebudou dobrovolníci, tak tam skončíme. Tomu ale nevěřím, protože pan Drobek pravděpodobně všechny nepřesvědčí.
05. 10. 2010 | 22:47

martin napsal(a):

Autore sojenci bojují proti teroristům z Talibanu a pěstitelům opia. Pokud by se od tam tud stáhli tak by nic nepránilo do Evropy a USA dovážet drogy a sebevražedné atentátníky.
Woodward je sprostý kolaborat, který pomáhá muslimským teroristům tím, že vyvolává protiválečné nálady a nepřímo tak podporuje teroristickou propagandu. Měli by ho okamžitě zatknout a vsadit do vězení (na Guantanámu by si s těmi chudáky teroristy mohl popovídat
05. 10. 2010 | 22:47

pumprlidentlich napsal(a):

Kopírovači těchto složitých textů neznají hlad, strach a beznaděj. Všechno znají a můžou kohokoliv obvinit z čehokoliv.

Drobek dnes zachránil minimálně 58 rodin s dětmi. Samozřejmě používá biomasu. Záhada je využívání internetu, nástroje imperialistů.

Zbývá dokopírovat další bláboly z blicích listů (zdroj informací pro ty, kteři myslí)
05. 10. 2010 | 22:56

xxx3 napsal(a):

Soude podle vyse napsanych prispevku bych skoro veril, ze zadne teroristicke akce se v dobe konani kampane v Afghanistanu nekonaji. Vazeni, terorismus se neda znicit nasazenim armady kdekoli (ani v Afghanistanu). Terorismus je ziveny predevsim jeho svudnosti pro svetova media. Cilem teroristy je vytvoreni davove psychozy strachu, z vojenskeho hlediska jde o naprosto bezvyznamny jev.
05. 10. 2010 | 22:56

JenTak napsal(a):

Být v Afghánistánu jen se solidarity s USA je počin hodný nesamostatné provincie.
Jako suverénní stát by jsme měli stáhnout co nejvíce jednotek z cizích zemí. Zvláště pak z Aghínistánu.
Chápal bych krátkodobou přítomnost lékařů s vojenskou nemocnicí, ale jak dokážeme zdůvodnit naši armádu v cizí zemi se kterou nejsme ve válečném stavu?!
05. 10. 2010 | 23:01

Pepik Z napsal(a):

Prý je tam ropa a kov pro výrobu akumulátorů. Čas ukáže zda je to pravda.
05. 10. 2010 | 23:26

Skogen napsal(a):

4martin
skutečnost je taková, že Talibán kontroloval makové lány nesrovnatelně lépe než U.S. armáda. Spojencům se podařilo zregulovat produkci drog v Afghánistánu o sto procent nahoru.

Daleko víc sebevrahů přišlo ze západu na východ než naopak, račte se zcela malinko zamyslet.
05. 10. 2010 | 23:35

Luba napsal(a):

Al Joudo,
jestli stojíte o kvalitní informace, najdete je např. zde:

Díl 1:
http://video.google.com/vid...

Díl 2:
http://video.google.com/vid...

Díl 3:
http://video.google.com/vid...
05. 10. 2010 | 23:40

Pípa napsal(a):

Pane autore,
Afghánistán na háku nemám, ale zato mám vás. Ptáte se, tak odpovídám. Nechápete většinu souvislostí, nebudu je vyjmenovávat. Je toho hodně. Už ve vašem komentáři ke "vtipkování" pana Wericha o rozdělení rozhodování v jejich domácnosti je to vidět. Pan Werich nevtipkoval, jen vyjádřil, že u nich doma o praktických věcech rozhoduje jeho paní, a tím mu dává čas na vymýšlení jeho filosofické, moudré poezie, kterou máme tak rádi. Žádná politika. Žádné doma a tam venku. To je naprostá hloupost. Vůbec nic nechápete.
05. 10. 2010 | 23:40

Skogen napsal(a):

Pípa, právě jste vyvinul úsilí Werichem ospravedlnit Afghánistán, nejste vy náhodou Klvaňův ;))?
05. 10. 2010 | 23:46

Enkidu napsal(a):

Nojo, prachy nejsou kvůli válce v Afghanistánu, už jsem na to přišel. A nejlepší by bylo jednostranně odzbrojit, zrušit své závazky k NATO a ušetřené peníze rozfrcat... Zlatý CTRLV-CTRLC + google překladač, jak začnete psát sám, je to bída... Vy jste byl v Afghoši, že se cítíte být expertem? Nemá cenu argumentovat s takto plytkým textem typu každá válka je zlo a táhne se dlouho, umírají lidé a místní jsou stejně sběř, kterým bude lépe samotným pod Talibanem, ať mají, co chtějí, že? A ještě bychom mohli ušetřit... Fuj, drobek rozumu by neškodil...
06. 10. 2010 | 00:04

Pípa napsal(a):

Skogen,
tak tohle jsem nevyvinul. To je pouze vaše konstrukce. Zjednodušené myšlení. Reklamujte u výrobce. Vašich rodičů. Obávám se, že záruka je již prošlá.
06. 10. 2010 | 00:09

patriot napsal(a):

Podle obsahu Vašeho článku (pokud jste ho nepřevzal z levicového tisku nebo od pana Tamáše) jste moc zkušeností ve světě asi neposbíral - typuji to na ČLR, KLDR, Írán nebo Kubu. Jinak zkušenosti, na základě kterých může mít příspěvek trochu úroveň se sbírají hodně let a vlastně celý život včetně zkušeností ze zahraničí. Co se dá ale očekávat od mladého a nevyzrálého člověka a bez absolutně žádných životních zkušeností, který se navíc angažuje v barvách ČSSD, nota bene v té době pod vedením slušného a sympatického tandemu Paroubek & Rath - doplňovaného kapacitami jako Zaorálek, Jandák, Vlček, Dryml, Kraus. To vypovídá za vše. Takže doporučuji absolvovat alespoň ještě jednu prestižní VŠ ale už se zaměřením na problematiku, kterou chcete sledovat seriózně a ne jen přes rudooranžové brýle. Jinak ale v redakci Haló novin Vás jistě rádi přijmou. Možná budete sdílet i stejnou kancelář se soudruhem Kojzarem a ten už Vám teprve předá ty správné životní zkušenosti!
06. 10. 2010 | 00:15

n.o.s napsal(a):

Luba

ten dokument je velmi dobrý

speciálně tato scéna

http://www.youtube.com/watc...

je naprostá klasika, bezostyšné prolhanosti

dále tato,
http://www.youtube.com/watc...

a je toho mnohem víc ti lidé jsou paranoidní lháři.
06. 10. 2010 | 00:16

Béda napsal(a):

Afghánistán není rozpínavý (ještě jsem neslyšel, že by nějaký teroristický útok kdekoliv mimo území Afghánistán -Pákistán spáchal nějaký Afghánec). Za Tálibů (kterým mimochodem pomohly k moci skrze Mušarafův Pákistán právě USA, protože potřebovaly kvůli projektu plynovodu TAPI, centrálně sjednocený Afghánistán a Tálibán byl jedinou silou schopnou jej sjednotit) byla produkce opia v Afghánistánu těžce pronásledována a téměř vymýcena. Je známo, že tam kde se rozkročí americký "mariňák" (a s ním CIA) se obchodu s drogama daří (viz drogová cesta skrze "demokratické" Kosovo anebo tzv. Zlatý trojůhelník za války USA ve Vietnamu).

Válka v Afghánistánu je pro USA a jejich satelity totéž co byla válka v Afghánistánu pro SSSR (těžce udržitelná, zdůvodnitelná a prakticky nevyhratelná) a co byla válka ve Vietnamu pro USA.

Otázka: co kdyby se někdo začal zaobírat otázkou proč musel vzniknout nový ("nezničitelný" = "věčný") nepřítel? Co kdyby někdo trval na tom nezávisle prošetřit jak to vlastně všechno bylo s 11. září? (kupř. proč spadla letadlem nezasažená WTC 7 a a troskama + požárem mnohem více zasaženy WTC 5 a 6 nikoliv, jakto že trenažéristi, kteří se cvičili na malé Cessně pouze na let ve vzduchu s výsledkem téměř neprospěl dokázali provádět akrobacii - kupř. u Pentagonu - na obrých Boeinzích, jak dokázali vyřadit systém protivzdučné obrany severoamerického teritoria NORAD, jakto že 3 mrakodrapy padly takřka volným pádem = bez odporu atd.?)
06. 10. 2010 | 01:09

Karel Mueller napsal(a):

Aleš:

Je to už hodně starý pes, toto téma. Mohu jen zopakovat, co jsem psal nejednou už před lety. Tenkrát jsme měli ve firmě jednoho Rusa, veterána z Afghanistánu. A ten se jen smál, mával rukou a prohlašoval, že Američané nikdy nemohou vyhrát: "My jsme si mysleli, že když tamním ubožákům dáme půdu a provedeme sociální reformy, tak nám budou žehnat. Kdepak, Alláh to nechtěl". Lze jen dodat, že pro Afgánce je z principu neprosto nepřijatelné, aby v muslimské zemi byla západní armáda. Že by nějaký afghánský Hsák provedl normalizaci se nedá očekávat.

USA má prostě tři možnosti, buďto je vyhladit, udržovat současný perspektivně neudržitelný stav nebo se poněkud neslavně vzdálit. Samozřejmě, když si odmyslíme veškeré ušechtilé řeči, tak nám zůstane jedno slovo: Nafta.

A v této souvislosti i pohádkové nerostné bohatství Afghanistánu a jeho strategický význam.

To abychom nevedli řeči poněkud dětinské...

Horší ovšem je, že dochází k nezadržitelné radikalizaci Pákistánu a že Afghánistán dokonce umožnil překonání animozit mezi Šíity a Sunity.
06. 10. 2010 | 01:36

Topron napsal(a):

Pane Drobek!
Velmi dobře jste to napsal. Jen nechápu, co si běžný náš človíček myslí, proč se vedou války. No je to bohužel podobný bussiness jako jsou drogy, pornografie, romská otázka a další.
No a nepřítel se vždy najde. To, že Afghanistan nepřijal bolševické reformy, to, že se nechce podrobit dekadentní západní kultuře smrti, zahlcenou potraty a pornografií, je pozitivní. To náš národ je jiný. Napřed se Sovětským svazem na věčné časy a nyní slouží Velkému bratru na Západě.
06. 10. 2010 | 05:05

Ládik!!! napsal(a):

Věděl bych, co se v Afghanistanu hledá. Druhý Babrak Karmal. A to bude trvat dlouho.
06. 10. 2010 | 05:53

Béda napsal(a):

Čí zájmy a všestranná podpora (materiální, finanční, vojenská, organizační, metodická) učinily z Afghánistánu zemi islámských radikálů (místních i mezinárodních - kdo pomáhal Usámovi budovat pevnost Tora Bora)? Kdo stál v podstatě u základů Talibánu a Al Kaidá? Kdo a jak přispívá k soustavné radikalizaci islamistů?

Jak to, že Usáma bin Ládin nebyl dodnes při možnostech západních zpravodajců a armád polapen? Jak to, že vždycky v momentě kdy hrozí, že koalice ochotných se rozloží, západní veřejné mínění naprosto opustí myšlenku pokračování v bezkonečné válce, přispěchá Usáma bin Ládin s útočným prohlášením?

Co bylo materiálním základem současné války nazvané eufemisticky "Trvalá svoboda" v Afghánistánu? Jinými slovy z jakých ekonomických důvodů ta válka vznikla? Předcházely ty ekonomické důvody mezinárodní sci fi divadlo zvané 11. září?
06. 10. 2010 | 06:05

Anička z Kuřimi napsal(a):

Já věřím naší "vládě" ODPOVĚDNOSTI.

Proto zvyšujeme počet i výdaje na armádu, abychom následně zvýšili sociální dávky na zvracející se veterány, o které se budeme muset v budoucnu postarat.

Většina mládežníků si jede do afg. zastřílet na živou, v zájmu mírové mise, v zájmu humanity a pod. osvěžujících hesel.

Problém není v afg., problém nastane až tady, kdy budete mít souseda vet....

Páč pro vysloužilce zatím nejsou "domovy" a pod. zařízení, kde by byli pod kontrolou.

A to je ten problém, o kterém se nechce nikomu zatím mluvit, páč to není IN.

Dnes je IN škrtat škrtat a následně u někoho ZVYŠOVAT a ZVYŠOVAT, v rámci ODPOVĚDNOSTI našeho silného mandátu.
06. 10. 2010 | 07:08

Levičák napsal(a):

Dobrý blog.
Když do naší země kdysi vtrhli Turci,nikomu se to nelíbilo.A turkům se zase nelíbilo,jaké to tu máme náboženství.Opravňovalo je to aby tu zavedli Islám,protože podle nich byl to jediné správné náboženství?Když křesťané vnucovali africkým kmenům,inkům,indiánům křesťanství místo jejich božstev,bylo to správné?Samozřejmě se to vždy dělo za pomocí zbraní a z důvodů pokroku vnucovaného těmto lidem,kteří to nechtěli chápat a bránili se tomu.Hlavní důvod však byl vytvoření otroků,dále krádež bohatství těchto lidí atd.Dnes svět vnucuje opět některým zemím svou víru,ve jménu demokracie a naši vojáci se toho účastní.To,že to jsou jak někdo píše dobrovolníci je pravdou,ale také je pravdou,když si s některým tím dobrovolníkem promluvíte,tak není v Afghanistánu proto,aby přispěl k budování demokracie,ale proto,že plat který za to bere by si v naší republice nevydělal.Samozřejmě s rizikem,že se nemusí vrátit.Ale obdobná rizika nesou řidiči kamionů,horníci atd.Že mají arabské země zcela jiné zákony než evropané,že dodnes jsou schopni ukamenovat ženu za cizoložství ale přítomnost cizích vojsk nezmění.To je věc dlouhodobá.A terorismus?
Toto riziko naší zemi přináší právě přítomnost našich vojáků na cizím území.Jinak by si nikdo z Pakistánu,Afghanistánu,Iráku nebo Iránu ani nevzpoměl,kde Čechy leží.Znají nás jenom z našeho zahraničního obchodu a to většinou ještě se značkou Made in Czechoslovakia,ale ani tehdy moc nestudovali,kde naše země leží.A utrpení civilistů v podstatě občanskou válkou zmítaných zemích?Myslím si,že když otcové nelitují oběti svých dětí v bratrovražedných válkách,máme je litovat my?A kdo nám dává právo se přiklonit na tu či onu stranu?
Takže peníze,které nemáme investujeme do konfliktů,které s námi nemají nic společného.Něco jiného by bylo,kdyby Irán obsadil Irák a Irácká vláda nás požádala o pomoc proti okupantovi.Jinak je přítomnost vojákům na cizím území také okupací,zrovna jako to bylo v roce 1968 u nás.
06. 10. 2010 | 07:19

Pepa Řepa napsal(a):

To Enkidu
jsme každý jinde, ale musím uznat, překvapil jste mne. Text dokonale vystihuje autora.

Mr. Kopírák nepochopil ani Wericha.

Jistě, na muslimskou tradici nikdy nenaroubujete tradiční, západní demokratický systém.
Tady jsou Američané-jako vždy- příliš velkými optimisty.Jsou naivní, oslněni vlastní "dokonalostí".Předpokládají, že se islámský svět vydá západní cestou.

Nevydá.Není jeden příklad, kdy tomu tak je a jediný důvod, proč by tak učinil Západní svět v éře globalizace ztratil monopol na Hi-Tech. Čang dodá, co je třeba, jen když se nebude šťourat do jejich islámské menšiny.

Všichni si lámou hlavu, co se stane, až odejde poslední voják.Nevěděl to ani jednoduchý Texasan, neví to ani současný intelektuál, nemohou to predikovat ani celé štáby analytiků, specializujících se na oblast.

A ejhle. Drobek a možná ještě Zaorálek to védí.
Jeden z velitelů to řekl Bidenovi.Talibán bude zobat z ruky, vzdá se islamismu.

Jeden výrok z mnoha.Woodward to vyzobne, Drobek přeloží a pak se-jako obvykle- schová za autorova záda. Já ne, já muzikant, já to jen přeložil.

Kdo je nadšený z války? Málokdo.
Ti, co řvou, jeden den napíšou, že Amerika na válce bohatne a druhý den, že válka je příčinou zadlužení.
Kdyby to bylo tak jednoduché, jak Drobek předpokládá, už by k tomu došlo.Už by dávno byli všichni doma.

Se.e se to všude. Irán, Pákistán,Afrika.I turecko nabralo zpětný chod.
Ale Drobek ví svý. Mudžahedín, kteří bojují za islámskou věc a přesouvají se z Balkánu do Sudánu a pak do Afghpaku si sednou, budou popíjet šáj, kouřit šíšu a psát paměti.

Svět podle Drobka.
Jestli někdo dokáže napsat cosi k věci, tak je to Zrno. Ten tam je.
06. 10. 2010 | 07:34

yara ze země krys napsal(a):

Ač "pravičák" tak s válčením v Afghanistánu nesouhlasím, celá ta akce nemá žádné dobré, kladné řešení a východisko pro spojence. Ta válka se tam prostě za stávajícího stavu rozložení sil na obou stranách nedá vyhrát a navíc vše probíhá v zemi, kde ještě vládně středověk a území je rozděleno jednotlivými rodovými klany. Tam naroubovat demokracii západního střihu nelze. Afghanistán dnes je třeba chápat jako ostrou střelnici a zkušebnu vojenské techniky a dobré cvičiště pro vojáky. Zaroveň je třeba konstatovat, že někdo na této válce velmi vydělává. Měli bysme rychle jít cestou Holanďanů
a Kanaďanů a z Afgh. ještě se vztyčenou hlavou vypadnout, navíc ušetří SR ČR cca 2,5 mld.Kč, které
nás ta legrace ročně stojí! Ještě jedno téměř neuvěřitelné tvrzení nabízí někteří autoři, že tam jde v pozadí o zachování výroby drog!
V době kdy je možné z družice vyfotit objekt velký jako fotbalový míč by neměl být problém lehce identifikovat místa kde jsou maková pole a vše zničit. Opravdu by to nebyl žádný problém, nabízí se otázka, proč to zejména USA, kterým drogy ničí populaci neudělají?
06. 10. 2010 | 07:42

veverka napsal(a):

Naše ponížené vypomáhání USA v jejich druhém Vietnamu podporují profesionální lháři jako Schwarzenberg,Bursík či Vondra,kteří by pro pár dolarů lízali americkou vlajku od soumraku do úsvitu.Lžou prakticky pokaždé,když otevřou svou úplatnou tlamu.Třeba ty pohádky o radaru co měl chránit Evropu.

Radar měl chránit USA, ne Evropu

Protiraketový štít prezidenta George W. Bushe v Evropě, jehož součástí měl být radar v Brdech, měl chránit území Aljašky před íránskými raketami dlouhého doletu, nikoli území Evropy. Ve Washingtonu to v úterý řekl novinářům vysoký zdroj diplomacie USA.

http://www.novinky.cz/zahra...
06. 10. 2010 | 09:00

suchánek napsal(a):

onehdá mě napadlo při sledování zpráv, jak je vůbec možné, že v dnešní době neuvěřitelných technologií se může stále schovávat před největší armádou (a největšími výzvědnými složkami)na světě bin ládin.

máte tady na to nějaký názor?
06. 10. 2010 | 09:02

suchánek napsal(a):

upřesňující dovětek: na válku v afghanistánu nemám názor
06. 10. 2010 | 09:03

jozka napsal(a):

suchanek:

Pokud jste mrtvy, hledte se spatne...
06. 10. 2010 | 09:10

suchánek napsal(a):

jožka: no já se dostal v úvahách ještě dál, existoval někdy vůbec?
06. 10. 2010 | 09:14

jozka napsal(a):

suchanek:

tak to asi ano, leda by to pripravovali asi tak pred padesati lety a tak komplikovane spiknuti nepredpokladam :-)
06. 10. 2010 | 09:19

suchánek napsal(a):

no možná jsem úplně mimo (a je to velmi pravděpodobné), ale vyrobit si svého nepřítele je asi někdy třeba. Nedávno jsem viděl film o tom, jak našli ostatky ježíše (resp. možné ostatky ježíše). je to věčné téma. a všichni víme, co by takové nalezení mohlo způsobit. jestli ono to s tím binem není tak trochu podobné.

nevěřím totiž, že i kdyby bil zemřel, nikdo by o tom ve státech nevěděl.

zdánlivě mimo téma: před třemi měsíci jsem jel do jednoho malého městečka ve švýcarsku. používal jsem GPS. ani jednou ta krabička neselhala. vždy přesně věděla, kde jsem, kolik jedu, jakou mám průměrnou rychlost a jestli je tam padesátka nebo kilo. po třinácti hodinách cesty mě to zavedlo přesně k té pidi poště ve švajcu, kterou jsem navolil.

neříkejte mi, že nejde najít? to je blbost.
06. 10. 2010 | 09:32

suchánek napsal(a):

že i kdyby bin zemřel (ne bil)
06. 10. 2010 | 09:33

yara ze země krys napsal(a):

suchánku, suchánku, nic ve zlém, ale systém GPS funguje na přincipu přijímání paprsků vysílaných stacionárními družicemi zavěšenými na stabilních drahách kolem Země, ale aby byl BL identifikován, musel by používat třeba mobilní telefon, volat z něj jako trotlík a ještě ho u sebe nosit. Pak by ho bylo možné lokalizovat, ale systém družic signálu GPS s tím nemá nic společného, bohužel.
06. 10. 2010 | 09:39

suchánek napsal(a):

yara: no to samozřejmě vím :-)

doporučil bych vám pár filmů, třeba http://www.csfd.cz/film/215...

nebo třeba http://www.csfd.cz/film/224...

možná by pak bylo jasnější, co si o sledování družicema, identifikaci osob a práci (a hlavně možnostech) výzvědných služeb myslím :-)
06. 10. 2010 | 09:47

suchánek napsal(a):

yara: první a poslední fotka:-)

http://www.csfd.cz/film/215...
06. 10. 2010 | 09:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dovoluji si drobně upozornit, že kdyby usarmy odtáhla hned po druhé válce z německa, tak se mnozí ze zde vášnivých diskutéru možná ani nenarodili...
Veselé krizování bude líp...
http://storm.interzet.ru/up...
06. 10. 2010 | 09:59

jozka napsal(a):

Legrace bude, o tom zadna:

http://aktualne.centrum.cz/...
06. 10. 2010 | 10:04

yara napsal(a):

suchálku, mě je jedno co si myslíte o sledování družicema, identifikaci osob a práci (a hlavně možnostech) výzvědných služeb, ale hlavně nepište kra...., ten příspěvěk z 9,32hod.
tomu odpovídal. Uznávám, že člověk může občas ulítnout a tak to beru a tlachá se dál.
06. 10. 2010 | 10:05

alesdrobek napsal(a):

Řepo, vy jste popleta, co chvíli mě zpucujete za nevhodné názory a já vás co chvíli musím opravovat, že text není můj, že jsem ho jen přeložil.

Zřejmě z čiré frustrace jste mě tedy tentokrát pro změnu zpucoval za to, že se furt schovávám za něčí záda. Bohužel jste to zase spletl, protože tentokrát je článek výjimečně můj.

Btw, nemáte pravdu, že nikdo nedokáže odhadnout, co se stane, až za rok odejdeme. Stane se přesně totéž, co by se stalo, kdybychom odešli za deset let, za dvacet let nebo za padesát let. Akorát těch mrtvých a peněz by bylo podstatně míň.

A nemáte ani pravdu, že Tálibán bude zobat z ruky, to jste si zase převrátil k obrazu svému. Generál jen přiznal (jeden výrok z mnoha? ts ts), že Tálibán už neposkytne Al-Kájdě útočiště, čímž padá váš oblíbený argument, že dokud v Afghánistánu jsme, tak teroristi nemají kde dělat kliky a dřepy.
06. 10. 2010 | 10:14

alesdrobek napsal(a):

Pro Řepu a další gaučové bojovníky proti islámu:

http://aktualne.centrum.cz/...
06. 10. 2010 | 10:16

Enkidu napsal(a):


V tomto s Vámi souhlasím, nejsem žádný expert, ale znám pár Afghánců. O Talibanu i současné vládě si myslím své. Stejně tak se domnívám, že zde Američané platí za svou naivitu. Ovšem drobkoanalýza typu ušetřeme peníze a raději zrušme svou účast ve válce, protože co nám je do Afghánistánu, považuji za drzost a zaorálkovinu.
Se stejnou drzostí za chvíli začne Drobek posílat uran do Íránu, vždyť se to vyplatí, podpoří Tureckou snahu o zničení sekulárního státu, protože je to demokratické, v Izraeli začne radit Netanjahuovi, aby jednostraně odzbrojiĺ, otevřel hranice do Palestiny a vyhlásil společný stát, protože tak se naplní rezoluce OSN.
Takových krásných témat pro levicového ekonoma na stole a vypadne fušeřina hodná teplického mladého sociálního demokrata...
A ještě by stálo za to k textu dodat, buduj vlast, posílíš mír, Ať vzlétá tisíc oranžových holubic nebo zcela nové Drobkovo Válka je pálka...
06. 10. 2010 | 10:33

jj napsal(a):

A mně se taky válka v Afgánistánu nelíbí. Tak, pane Drobek, doufám, že příště napíšete, co se s ní dá dělat.
06. 10. 2010 | 10:36

dexx napsal(a):

Islám má zločinnou násilnickou podstatu. Bohužel, radikalizace muslimů v Afghánistánu proběhla v zájmu a za peníze jedné velmoci, která o sobě tvrdí, že je demokratická. Jak řekl svého času, volně citováno, Zbygniev Brzezinski "stálo to za tu hrstku zdivočelých muslimů". A seli vítr a sklízíme bouři. I my v Evropě... V Afghánistánu jde perspektivně o lithium, ale hlavně o energovody ze střední Asie k Indickému oceánu. A pro peníze z tohoto businessu se US oligarchové byli ochotni spojit s ďáblem (Talibanem) a dokonce ho financovali a cvičili.

Co je jasné, je to, že válka v Afghánistánu se nedá vyhrát. Zkorumpovat se podaří jen malou čřást obyvatelstva a to ještě ne trvale. Vondrové, Havlové, Trautenbergové v Afghánistánu nejsou. Lze tam jen udržovat okupační vojska, hlídající energovody, po jejich vyschnutí odejít. Zatímco zisk půjde ropným firmám (oligarchům) a okupaci budeme platit všichni. A tento scénář je je ještě ideální. Normalizace se nepodaří a jednou prostě budou okupační vojska muset odejít...

Díky za překlad :)

ps: ti, kteří z ideologických důvodů chtějí někde válčit v útočných válkách USA, mohou se přihlásit jako dobrovolníci a umírat za své ideje. Pokud jsou starší, mohou poslat své děti. Nebrali by žold, protože to dělají z přesvědčení. Je snadné vést silné řeči a posílat za sebe umírat jiné. Avšak bojím se, že by se bojovnost anonymních chatařů z centrumu totálně vypařila ! :-)
06. 10. 2010 | 10:53

scallop napsal(a):

Autor:

"a že kdyby spojenci odešli, Tálibán by už pletky s Al-Kájdou neriskoval."
Tenhle nazor ctu poprve, ale neni to jen pocit jednoho cloveka ? Byla by to rozhodne dobra zprava, ale zatim jsem to v zadnych komentarich nezaznamenal.

Ostatni co pisete je jiste z velke casti pravda. Jenze v tom regionu se nedaji cekat zazraky. Zena s uriznutym nosem je pro nas otresny pripad, ale v porovnani s kamenovanim v Iranu to tak sokujici neni. Vlada Pakistanu mozna neni "zlocinecky syndikat", ale korupce bude podobna jako v Afghanistanu.

Hlavni cil americkehe invaze byl znicit pachatale utoku na dvojcata a zabranit pokracovani utoku z teto zeme. Jestlize se Taliban od tohoto distancuje (coz mi zatim z ruznych ohlasu nezda), byl by to uspech.
Jesteobecna poznamka k otazce
"Kolik je u nás lidí, kteří vůbec netuší, že nějací čeští vojáci v jakési daleké Tramtárii vůbec bojují a umírají?"
To zavisi na tom, jak casto je ta Tramtarie v televizi. Valka v Iraku byla v televizi porad, a odpor lidi u nas byl velky. Afghanistan je mene casto, takze lide remcaji mene. Obecne by byly radi, kdyby ceska armada zustala doma at se deje co se deje. "Nikam se necpat, nic nepodepisovat, do niceho se nemichat -- ono to nejak dopadne bez nas." Tohle byl vetsinovy nazor v malem meste, kde jsem jako dite vnimal rok 1989 :-)
06. 10. 2010 | 11:05

Admirál napsal(a):

jj - "Tak, pane Drobek, doufám, že příště napíšete, co se s ní dá dělat."

Nechci odpovídat za p. Drobka, ale v podstatě kdo si co zasel, ať si také sklidí.

Musíme se lokajsky podílet na každé velmocenské lumpárně?

Řekl bych, že nemusíme.
06. 10. 2010 | 11:24

xx napsal(a):

Béda: V afgánistán produkuje opium od sovětské invaze ve velkém, protože to byl zdroj příjmů na nákup zbraní pro boj se sověty.
Po roce 89 sověti odešli ale produkce popia a financování bojů tentokrát mezi afgánci navzájem pokračovalo.

Po nástupu Talibánu v roce 1994 produkce opia stále stoupala.
Taliban skutečně výrazně zasáhl ve spolupráci se spojenými národy a snížil produkci opia v letech 2000-1. Bohužel to dlouho nevydrželo a můžeme se jen dohadovat, jak dlouho by to vydrželo kdyby Taliban zůstal u moci.

Faktem je že po většinu vlády Talibanu zaznamenali producenti Opia nejlepší roky.

Ale za všechno zlo světa může USA, uráááá :-))

A Drobkovi a Zaorálkovi že mají máslo na hlavě v tomto případě a bez ohledu na to zda mají teď pravdu či nikoli, kritiku by měli nejprve směřovat do vlastních řad, teprve pak bychom mohli tomu co říkají uvěřit, že to myslí vážně a ne jen jako politickou přestřelku ČSSD x ODS na našem malém písečku.
06. 10. 2010 | 11:25

PatientO.T. napsal(a):

2 suchánek:

Můj kamarád, který má občanství USA, tvrdí že bin Ládin se skrývá u Bushů na farmě...
;-)
06. 10. 2010 | 11:40

jozka napsal(a):

xx:

No, klesla... oni to skoro zastavili.

2000 3400t
2001 185t
2002 3400t
2003 3600t
2004 4200t
2005 4100t
2006 6100t
2007 8200t

Ted budou ta cisla o neco mensi, mluvi se o 6000t. Dalsi tisice tun lezi na skladech, protoze pro ne zatim neni odbyt.

Ale muzou za to Rusove, nikoliv my, ze...
06. 10. 2010 | 11:41

magor napsal(a):

dexx

"US oligarchové byli ochotni spojit s ďáblem (Talibanem)"

kde spatřujete onu ochotu mi uniká, pouze se setkali, stejné krevní skupiny a to zcela v souladu s univerzálním zákonem přitažlivosti totožného.
Jediný rozdíl: co jedni činili explicitně (a jistě z pozice své vývojové zaostalosti), to druzí musejí dělat naopak implicitně, tedy tak, aby své vlastní zaostalosti (převažující soubor vlastního temného ega nad duchem) infiltrovali do vývojově pokročilejší společnosti. A největší ostudou budiž fakt, že ovečky tu travič-ku žerou....

Jinak s názorem souhlasím, "Trautenbergové" jsou velkým problémem české společnosti.
06. 10. 2010 | 11:43

USA GO GO GO napsal(a):

Mír není přirozený stav společnosti. Válka napomáhá přirozenému přírodnímu výběru, ve kterém vítězí ten silnější a životaschopnější. V případě lidské společnosti již ovšem nejde o boj mezi jedinci, ale o boj mezi civilizacemi. Bohužel nedůslednost (zdrženlivost v používání ZHN) vede k průtahům a to se nám může vymstít, neboť příští nepřítel (Čína, možná ve spojením s jihoamerickými stalinistickými republikami) nabírá příliš mnoho sil a dokud neporazíme zaostalou muslimskou civilizaci nebudeme mít proti takovému molochu příliš šancí. V zájmu civilizace je nutné zahodit rádobymorální způsob války a začít konečně bojovat všemi prostředky.
06. 10. 2010 | 12:06

nick y napsal(a):

Pro někoho možná : Truth 911 v Googlu zadej,třeba se něco dovíš !
06. 10. 2010 | 12:07

Luba napsal(a):

Tak to vypadá, že Afgháncům nezbývá nic jiného, než se nechat osvobodit:

"Ohromná a zatím prakticky nedotčená ložiska železné rudy, mědi, kobaltu, zlata a lithia, které nedávno v Afghánistánu popsali američtí a britští geologové, jsou možná ještě bohatší, než se původně očekávalo.

Hodnota surovin by mohla dosáhnout až 3 bilionů amerických dolarů.
(...)

"Je to šance na lepší život Afghánců, kteří ale ani v nejmenším nemají technologické schopnosti na využití těchto zdrojů. Od zahraničních investorů se proto očekávají ohromné investice, které se jim pochopitelně musí vrátit," uvedl bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Ándor Šándor.

Jak dodal, budování infrastruktury proto bude prvořadé. Stavět například cesty ale pochopitelně nejde pod palbou."

Zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/afgh...

Doufám, že naši bojovníci již kolíkují claimy.

Tak mne napadá:
Kolik že tun smolince vytěžili naši političtí muklové pro naše osvoboditele ze země, kde "zítra znamená již včera"? Spočítal to někdo?
Inu - za svobodu se platí cena nejvyšší.
06. 10. 2010 | 12:19

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Co to vlastně znamená "mít Afghánistán na háku"?
Občas o někom zaslechnu, že "to má na háku" a mohu jsem se pouze (bez dalších upřesňujících informací) dohadovat, co se to s ním vlastně děje, snad že už to má spočítané, že ho třeba od někud propustí nebo tak nějak. Ale mít Afghánistán na háku, to už mi vůbec nic neříká.
06. 10. 2010 | 12:31

yara ze země krys napsal(a):

dexx:
Pod to bych se podepsal, není co dodat. Zajímavé je, že každý kdo je proti válce v Afg. je hned skoro označen za komunistu nebo v lepším případě za zmatenýho levičáka.
06. 10. 2010 | 12:38

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Luba

Tu rudu odvážely spousty vlaků kamsi do Ruska, kde ji ani nestačili spotřebovat, takže tam prý z těch zásob vzniklo celé nové pohoří. Dnes nám Rusové uran velkoryse nabízejí do našich atomových elktráren, že?
06. 10. 2010 | 12:39

Pepa Řepa napsal(a):

Milý Drobku, co napsat?
Všechno napsal Enkidu a to je člověk, který stojí na jiné parketě než já.

Vy jste zvláštní partička naivních pacifistů. Hořejší to vidí tak, že u nás existují spojité nádoby mezi fasádou banky a "chátrajícím" špitálem a "strádajícími" soudy, Vy to vidíte tak, že když se všichni stáhnou z Afghpaku, tak bude ráj na zemi a všeho hojnost.I krizi vyřešíme, když budeme kluky machometánský drbat za uchem a nabídneme jim pár pozemků i u nás.
O Zaorálkovi darmo mluvit, Stejskal by mě zase smáznul.

Vy jste amatéři,povídejte si co chcete, ale Zaorálek je profík.Děs mne jímá, je to jako by se Kašpárek stal Ministrem zahraničí.
Máte prostě naivní představu, že někde něco vezmete a jinam to odevzdáte. A je vymalováno.Dost se Vám-po Vašich zkušenostech z Indie-divím.

Myslíte, že kdyby hindu složili zbraně, tak totéž udělají muslimové? And vice versa?
Vždyť jste tam, co hlásal komunista. Mír, odzrojení, překoveme meče na pluhy. Blablabla.
Verbálně, jinak zbrojil co to dalo. Bez armády to totiž nejde. Když uvolníte prostor, ihned je tam jiný.

Nejsem naivka, abych neviděl, že jde i o ropovody, o olej v Iráku, nerosty v Afgha.
Ale nejen o to. Jde o spoustu jiných věcí.

A jezdit autíčkem bychom chtěli, Drobku, že jo?
Ať se někdo postará o plnou nádrž.
A kdyby náhodou vyletěl do vzduchu Nuselák i s Vaší dcerou, to by byl řev, co dělaly výzvědné služby.Co přijít s teorii, že si Nuselák vyhodili nuseláci sami?

Něco Vám Drobku řeknu.
Mám zkušenost se čtyřmi arabskými diktátory. Ten čtvrtý byl-pravda-monarcha.

Věc není tak jednoduchá. Do šesti měsíců po odchodu to vezme do ruky nějaký místní řezník, který zamete s těmi, s kterými dnes vyjednává, Váš odkaz je k ničemu. Vyjednává každý s každým.Nikdy tam západní model nenaroubujete.Ta to bylo všude po odchodu Angličanů, francouzů, Němců i Italů......

Jak z toho? Henry Kissinger by si možná připravil svého chlapíka.
Je to hnusné? Je, bezesporu.Navíc se může otočit proti.Dovoluji si tvrdit, že byste byl první, který by spustil křik o nemravnosti. Oprávněný.

A co Vy Drobku, jaké máte řešení Vy? Nikde ho nevidím. Nechcete dělat Obamovi poradce?
06. 10. 2010 | 12:41

Pepa Řepa napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):
Co to vlastně znamená "mít Afghánistán na háku"?

Tuhle jsem jel za mrazicí dodávkou.
Vymalované pověšené půlky a nápis: MÁME VÁS NA HÁKU
Z kterých jatek auto bylo jsem si nezapamatoval.
06. 10. 2010 | 12:47

jozka napsal(a):

PR:

jen poznamka k tomu ůje to jako by se Kašpárek stal Ministrem zahraničí."

On uz jim je :-)
06. 10. 2010 | 12:47

jozka napsal(a):

PR, Enkidu:

Vezmu to z jedne vody nacisto. Brecite hezky chlapci, ale tam to dopadne uplne stejne at odejdem dnes nebo tam budem jeste deset let. Vietnam je nasi spolecnosti mnohem bliz nez kmenove spolecenstvi Afghanistanu a jak to dopadlo?

Jste jako gambleri, co hazeji bury do forbesa a na rady, at se na to vykasle odpovoda, ze nemuze, vzdyt uz tam toho nahazel tolik a kdyz odejde, prijde nekdo jiny a vybere to. Smirte se s tim, ze pro nas odtamtud nekapne nic. Ani politicky, ani ekonomicky. Stejne jako nekaplo z Iraku. Nekolik nasich predstavitelu mozna dostane podrbano za ouskem od hodneho starsiho bratra, jini (nebo ti sami) se nakapsuji pri kseftech s dodavateli, ale na tom, jak bude vypadat ta zeme, kterou zachranujeme Trvalou svobodou se nezmeni ani tuk.

Po deviti letech uz by to mohlo dojit i vam. Otazka, jestli to projde skrz mustr ideologie, ale to uz je vas boj.
06. 10. 2010 | 12:54

xx napsal(a):

jozka:

1999 4500t ;)

Kdo za to může je těžké říct. Faktem je že k rozmachu došlo právě v době Sovětské invaze.
A po většinu období vlády Talibanu produkce rostla.

Že nemáte rád Američany a nemáte rád když se někdo otře o Rusáky, je jen váš problém. Na faktech to nic nezmění, ta jsou daná.

Další růst je způsobený zvýšenou poptávkou, zejména otevřením nových trhů v bývalém sovětském bloku, kde do té doby hrála prim mezi narkomany spíše domácí produkce a zneužívání léků.
06. 10. 2010 | 13:15

Tenco napsal(a):

„Umožněte svému nepříteli udělat vlastní chyby, a nenapravujte je.“
(Sun Tzu)

Válka v Afghanistánu se "díky" geografickýmh, krajinně-morfologickým, kulturním a náboženským poměrům nedá vyhrát.
Lekce byla uštědřena, imperium by se mělo vrátit k pax americanum, vést válku mediální, zpravodajskou a humanitární.

Jak to dopadne po odchodu invazních vojsk ? A jak to asi "dopadá" v Íráku ?
06. 10. 2010 | 13:20

jozka napsal(a):

xx:

Ano, doslo k tomu v dobe, kdy zemi okupovali soveti. Predtim pestovali pro mistni potrebu. jakpak se asi stalo, ze najednou dokazali exportovat? A ano, spolecne s OSN dokazali produkci skoro potrit. To, ze se to pozdeji vratilo zpet je nahoda. Jste legracni :-)

A s vasi prestavou "nemáte rád Američany a nemáte rád když se někdo otře o Rusáky" nehodlam polemizovat. S utkvelou predstavou se polemizovat neda :-)
06. 10. 2010 | 13:27

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Pepa Řepa

Takže v názvu Drobkova článku to znamená co?

A co je to třeba "reformní bouráctví"? Lenka Zlámalová se v sobotních Lid.novinách ptá poslance TOP09 Petra Gazdíka "Je na menších městech poptávka po reformních bourácích ve chvíli, kdy lidé začínají cítit škrty ve vlastní peněžence ...?", a sama odpovídá v podtitulku článku "reformní bouráctví je prý běžným lidem se selskou mentalitou na menších městech blízké". (On to slovo vůbec nepoužil, to ona cítila potřebu přeložit jeho odpověď do té své hantýrky.)

Neptám se jen Vás, neodvažoval bych si Vás s tím obtěžovat, ptám se kohokoliv, kdo je ochoten mi ty podivné výrazy dovysvětlit. Asi budu muset začít chodit na doučování z češtiny. Mám takových záhadných slov a metafor nasbíraných už povícero.
06. 10. 2010 | 13:49

Pepa Řepa napsal(a):

To jozka
debaty kolik a kdo vypěstoval opia jdou mimo mě. Stejně tak, kdo postavil na nohy Talibán. Tenkrát tady byl Sovětský Svaz a ten byl prioritním protivníkem pro t zv. demokratický svět.

Nikde netvrdím, že se ta válka dá vyhrát, právě naopak. Ať probírám muslimské státy, tak všude se nový diktátor rekrutoval z vojenských kruhů, musel mít oporu v armádě. A je jedno, jestli se jmenoval Saddám, Muammar, Háf nebo Gamál.

Zaráží mne ale ta nebetyčná naivita, předpokládající, že se Talibán změní-po odchodu- v mírumilovné bratrstvo.
Krvavě se vypořádá především s těmi, kdo se namočili, kdo -z jejich pohledu-kolaborovali. Bude další vlna uprchlíků, další devastace země. Už dnes tam začíná hospodařit Číňan. I jemu jde o olej. Pak se to přelije do jaderného Pákistánu.

Všechno jsou to úvahy o ničem. Zajímal by mne pohled Matyáše Zrna nebo někoho, kdo v té realitě žije.
06. 10. 2010 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

Kolemjdoucí
Nevím, zda je reformní bourák, jakýsi buldozer, či pracovník jatek nebo naleštěný použitý veterán z druhé ruky, Cadillac Eldorado 67.
Zkuste Vendlovou, ta je u pramene vody živé.

Koho má Mr. Drobek na háku nevím, mě určitě, piju mu krev jako p. Hořejšímu.
06. 10. 2010 | 14:10

xx napsal(a):

jozka: Co se pořád tak vztekáte ? Tvrdíte tady že za produkci opia v afganistánu mohou američané, a když poukážu na to že afganistán produkoval opium i před příchodem američanů, vztekáte a trousíte ironické poznámky.

Nesvědčí to spíše něco o vás ?
06. 10. 2010 | 14:10

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - "Zajímal by mne pohled Matyáše Zrna nebo někoho, kdo v té realitě žije."

Vy jste se na vojně zajímal o názory politruků?

Jeho názor si ostatně můžete přečíst na jeho minulém blogu "České PRT: půl dne s velitelem NATO v Afghánistánu"

Jako vystřižené ze Zástavy.
06. 10. 2010 | 14:11

Admirál napsal(a):

Už jsem to psal jinde. Opium? Jednoduché řešení, jako v té Mládkovo písničce. Letadlo a prášek.

Proč to amíci neudělali, je mimo mé chápání. Pokud by se na tom kšeftu podíleli, tak by to mělo logiku. Zapadalo by do toho dobře i Kosovo.
06. 10. 2010 | 14:16

jozka napsal(a):

PR:

V tomhle s vami souhlasim, jenze co se stane, pokud tam budeme setrvavat? Nic, jen vic utratime a prodlouzime o neco Karzaimu zivot. Stoji to za to? Ja tvrdim, ze ne.
06. 10. 2010 | 14:16

PatientO.T. napsal(a):

Opium? Nejjednodušší řešení?
Zrušit prohibici!
06. 10. 2010 | 14:25

jj napsal(a):

pro Admirála: já to vidím tak, že máme nějaký kamarády. Ti občas mají podivné názory a nápady, ale furt to jsou naši kamarádi. Oni z nás taky nemusejí být extra odvázaní (třeba když si čtou o naší korupčnosti), ale přesto se vzájemně podporujeme.
Pokud máte jiné kamarády (... koho?), tak můžete mít Af. na háku.
06. 10. 2010 | 14:32

rejpal napsal(a):

Patient OT.
Ale to proboha nejde! Co by mafie dělala? A z čeho by se financovaly stranické poklady demokratických zemí?
06. 10. 2010 | 14:34

Da.Rock napsal(a):

Berme to pragmaticky. Než mít turbaňáky tady v ulicích, aby tady odpalovali bomby a zabíjeli civilisty, to radši ať si je odpalují doma a zabíjejí si své civilisty a naše profesionály, kteří jsou za to koneckonců placeni.
06. 10. 2010 | 14:36

rejpal napsal(a):

jj
Mohu být dobrým kamarádem, ale nemusím se účastnit každé hlouposti s ním. Pokud jsem kamarádem, pk jsou mé argumenty jistě vyslyšeny a pochopeny. Pokud ne, nejsem kamarád, ale slouha. Proč "musíme" (a ještě k tomu bez donucování) my tady velebit každou blbost, která napadne mocné v zámoří, a to i v době, kdy tam se již o určitých věcech diskutuje a otevřeně připouští, že to blbost být může? Angažmá v Afghanistánu podle všech vměřítek zdravého rozumu blbostí je, nic dobrého z toho nevzejde ani pro jednu zúčastněnou stranu - kromě Talibánu.
06. 10. 2010 | 14:39

Pepa Řepa napsal(a):

PatientO.T
Někde se holt to opium lidstva pěstovat musí.

Admirál
Zrno a politruk?
Neřekl bych. Na Balkáně k politrukům nepatřil, viděl občas i druhou stranu mince.
Btw: znáte někoho kompetentnějšího? Že by Lubošek?

Vojcl z mise nesmí psát a Vašíka Moravců vyvezou na střechu hotelu, zamudruje si a šupajdí domů.
06. 10. 2010 | 14:41

buldatra napsal(a):

Naše skvělá moderní a hodná profesionální armáda disponuje kromě jiných vynikajících odborníků a specialistů také profesionálními kuchaři a ti by měli naučit nečesané nemyté afghánce a afghánky péct a požívat makové buchty a loupáčky a makové záviny. Když už tam jsou.
Pro tento účel by bylo možné přeškolit za peníz daňového poplatníka i zbývající žoldnéře, vybavit je polními sporáky s troubou a rozeslat je po celém širém Afghánistánu mezi tamní dělný opiový lid.
Tím by spojenci zatnuli tipec pašerákům a narkomafii jediným mírovým buchtovým vrzem.
06. 10. 2010 | 14:45

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - četl jste, co napsal v mnou uváděné blogu? Vám to skutečně nic nepřipomíná? Politruk je dost výstižné.

Co se týče jeho komentování Balkánu, je schopen hájit i nesmysly, ktré byly již spolehlivě dávno vyvráceny. To v mých očích důvěryhodnosti nepřidává.
06. 10. 2010 | 14:50

Pepa Řepa napsal(a):

Zubařskej, udělal jste mně díru do hlavy.Moje žena má v almaře Opium od Saint Laurenta.
Budu muset udělat výslech, kde ho vzala.
Jeden musí bejt ostražitej.
:-)))
06. 10. 2010 | 14:54

alesdrobek napsal(a):

Pepa - No co by vám tak pan Zrno asi řekl? Že děláme pokroky, že práce jeho provinčního rekonstrukčního týmu je jednoznačně vidět, vypočítal by vám, kolik škol jsme postavili, kolik hladových krků nakrmili, kolik dětí rozesmáli a kolik ubytovali zatoulaných psů.

To je všechno moc chvályhodné a kdyby nás o nějaký pomocný tým požádala regulérní vláda mírumilovné rozvojové země, hlasoval bych oběma rukama pro, ale jaký to má smysl v Afghánistánu? Je to jako stavět hrad z písku a rozplývat se, jak se nám daří věžičky, i když člověk ví, že za hodinu všechno smyje příliv.
06. 10. 2010 | 14:59

petrj napsal(a):

moc hezky aleši chystáš teď přeložit i něco jiného kromě toho schiffa?
06. 10. 2010 | 15:05

Otazka napsal(a):

Lide jsou ochotni k velkym hloupostem. Od Českého snu po dětské křížové výpravy. To druhé je velmi pikantní a pokud si někdo myslí, že současné akce té "správné" civilizace jsou něco jiného, než dětská křížová výprava, tomu bych rád položil tuto otázku:

"Kdopak zfalšoval ty satelitní snímky iráckých laboratoří, jež byly Colinem Powellem předloženy v Radě bezpečnosti OSN jako důkaz pro schválení rezoluce pro invazi?"
Někde takový člověk= válečný zločinec být musí. Trofám si tvrdit, že Bin Ladin to není a nebyl to ani Sadám Hussein.

"Pravda je lež, láska je nenávist aválka je mír"
Ministerstvo pravdy v románu 1984
06. 10. 2010 | 15:10

Pepa Řepa napsal(a):

Tak jo, Drobku.

Tak nějaký ten rok počkáme, až nám nějaký regulérní Talib pošle uctivou supliku.
http://www.textually.org/te...

Myslím si ale, že žádost nepřijde.Postavené školy vyhodí jen proto, že jsou importem cizí, zkažené kultury.
A dál se na bobku budou učit recitaci nazpaměť a běhat s drakem.

Mohli bychom také nabídnout pyrotechniky na odstřelení nějaké zbytečné megasochy. Ale to už umí Čang taky.

Že jsou to všechno stavby z písku?
Jsou, nejen v Afghánistánu, jen se to nesmí řikát.

Kde jen ta společnost čiloušů mohla být, kdyby ji nebrzdili kolonialisti, imperialisti a jiné štěnice.
06. 10. 2010 | 15:16

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a tu supliku pošle takovou tou jejich potrubní poštou. Nástroj má ten vpravo.
Mějte se.
06. 10. 2010 | 15:19

jozka napsal(a):

PR:

Tak jen nekritizujte a povezte nam svoji predstavu jak dal :-)
06. 10. 2010 | 15:30

jj napsal(a):

pro rejpala: ona ta historka začíná napadením Dvojčat a tím, že vládnoucí režim v Af. odmítnul vydat podezřelého....
06. 10. 2010 | 15:34

jozka napsal(a):

jj:

Jen tak z legrace, ktery stat vydava bez nejake smlouvy osoby o kteresi kdokoli rekne?
06. 10. 2010 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Je jasne ze se zapad drive ci pozdeji a Afganistanu stahne. Zavest kapitaliosticko-demokraticke zrizeni tam nepujde zavest mozna nikdy, mozna za nekolik desitek let.
Otazka je, co budou Talibove vyvadet, az se Zapad stahne. Nejspise to co vyvadeli kdyz se stahli rusove. Produkce opia sice poklesla, Pastuni se s ostatnimi narodnostymi rvali jako psi, totalni humanitarni katastrofa, nikdo si toho nevsimal a islamiste z pocitu menecennosti spachali 9-11.

Historie se opakuje - pro ty co se z ni nepouci. Nechat Afganistan totalne bez dozoru neni take nijak idylicke reseni.

Spousta dnesnich intosu se omlouva za "KOLONIALISMUS" - jako kdyby se domorodci k sobe chovali nejak lepe nez kolonizatori.

Na rozdil od bolsevicko-islamistickych bludu, kolonizace arabu nebyla vedena snahou ukrast jim pudu, pisek nebo datle, ale byla vedena snahou zamezit jim v PIRATSTVI - tehdy po primitivnim zemedelstvi nejrozsirenejsim remesle Maghrebu.
Ze by vztahy zapadni civilizace s lupicskymi a piratskymi bandami mohly byt nejak bratrsky-idylicke - o tom pochybuji.

Vzpominam si na slova jednoho nyni jiz starickeho plk vv. Byl vyslan pomahat africkym soudruhum budovat socik. Vratil se s tim, ze soudruhum nejde ani o socik, ani o kapitalismus, ze jediny jejich zajem je vyvrazdit sousedni kmeny. To jest pomery jako v ceske kotline pred vyvrazdenim SLAVNIKOVCU. Amen....
06. 10. 2010 | 15:42

Ivan napsal(a):

Su to lupezne kolonialne vojny zapadnych genozlocincov...

V case zhadzovania demokratickych bomb na Irak, australsky minister zahranicia verejne prehlasil, ze agresorom ide o zmocnenie sa irackej ropy skor, ako sa jej zmocni obchodnymi sposobmi Cina...!!!

Nedavno abdikoval nemecky prezident z dovodu, ze verejne prehlasil, ze utok nemeckych sil, spolu s tzv. koaliciou, je motivovany hospodarskymi zaujmami Nemecka... Teda ide o naplnenie Hitlerovho sna, vlastnit viac kolonii ako Anglicko...

Takze tzv. sirenie democracy, je len lzive zastieranie skutocnych cielov...!!!
06. 10. 2010 | 15:45

Ivan napsal(a):

Odbornik nikdy neuveri tomu zazraku...,

aby niekto po trojmesacnom vycviku na leteckom trenazeri, k tomu este u necertifikovanej firmy, dopilotoval Boeing 737 z Bostonu do New Yorku a pritom este neuvetitelne presne trafil lietadlom do veze World Trade Centrum... I skuseni piloti maju niekedy i za dobreho pocasia, problem naletiet spravne s lietadlom na prah letistnej drahy... Pritom maju k dispozicii perfektny navigacny system v lietadle ale i na letisku, ktore softverovo spolupracuju...!!! Taketo zariadenia na WTC urcite neboli... Piloti velkych dopravnych lietadiel su bud byvali vojenski piloti, ktori sa ale aspon rok cvicia na prechod na dopravne lietadla, alebo absolventi styri alebo patrocnych studii na vysokej skole zameranej na letecku dopravu... A to este nastupuju len ako tzv. druhi piloti...

Spytajte sa pilotov dopravnych lietadiel..., ci by ten zazrak bol mozny...?!!!

Neviem, tak ako naprosta vacsina ludi na celom svete, co sa realne pri utoku na WTC stalo..., ale urcite tam lietadla nedopilotovali tzv. teroristi, ktorych pasy nasli nedaleko spadnutych vezi...
06. 10. 2010 | 15:47

Pepa Řepa napsal(a):

To jozka
to neví nikdo. Dokud nebudete mít silného vládce, který ukočíruje celou zem nebo její podstatnou část, nemá smysl mazat domů.

A dosadit diktátora zase odporuje demokratickým zásadám západní společnosti.

Rozhodně bych se neutěšoval tím, že vše skončí odchodem.
Kořeny jsou hlubší. Více na př. Charles Allen-God's Terrorists.
Podtitul mluví za vše.
The Wahhabi Cult and the Hidden Roots of Modern Jihad.
06. 10. 2010 | 15:49

Yosif K napsal(a):

Mily Josko - ze strany Talibanu by bylo svrchovane "prudentni", kdyby se zavcas teroristickych band zbavili.
Chce to precist si neco o "teorii her". Doporucuji nahlednout na prace nositele Nobelovy ceny AUERBACHA.
Pokud se teroriste neklepnou pres prsty, priste si dovoli jeste vice. Problem je jeden, jak je klepnout pres prsty ucinneji a relativne lacineji nez nyni.....
06. 10. 2010 | 15:50

jozka napsal(a):

PR:

Jenze vy vychazite z predpokladu, ze tak silny vladce nam zaroven bude vyhovovat. Afghanistan uz prece silu, ktera jej dokazala ukocirovat mel. My jsme ji svrhli. Co chcete? Nezneho drsnaka? Demokratickeho diktatora? Nekoho, kdo udrzi pytel blech nazvany Afghanistan a nebude pritom pouzivat stredovekych metod?
06. 10. 2010 | 15:58

dymkal napsal(a):

Rozebírat důvody pobytu cizích vojsk v Afghanistánu je zbytečné.
Daleko horší pro občany státu je, že těm lžím vlády a médií lidé věří.
Že si neumí dát dohromady jedna a jedna. Že ta válka je jen pro peníze, o kterých se nepíše a nemluví.
Jako ovce to trpíme a vlci už neví co si za ty zisky koupit.
Je divné, že největší přepych je v arabských státech a bojovníci s islámem tam utrácí prachy svých občanů, které ovšem vydojili právě na těch válkách.
A naše mláďata, co jezdí světem furt z těch židoameričanů padaj na zadek a do posvátné euforie.
Jednou procitnou jako generace, které zjistil, že sověti nejsousvatí, ale jenom násilníci vedení ruskými židy.
06. 10. 2010 | 16:00

Ivan napsal(a):

Ked v roku 1968 k nam vtrhli vojska Varsavskej zmluvy...,

na cele s CCCP, napriek negativnemu stanovisku Vlady CSSR, dostali vojaci prisny rozkaz - nestrielat do civilneho obyvatelstva..., tento rozkaz nebol zmeneny napriek tomu, ze odpor civilneho obyvatelstva (zapalovanie tankov, rozbijanie okien vozidiel a pod.) doslovne skandalne zosmiesnoval tuto obrovsku vojensku silu...

Pocas vstupu a pohybu vojsk zahynulo nieco okolo STO obcanov CSSR... Stalo sa tak pri dopravnych nehodach, pri psychickych zlyhaniach jednotlivych vojakov a pri nutnej osobnej obrane vojakov...

Experti predpovedaju, ze ak by sa podobne postavili civilisti na odpor americkym ozbrojenym silam, napr. v Iraku, pocet mrtvych sa odhaduje od desattisic do patstotisic... Takze tzv. okupacia v roku 1968 bola len prechadzkou...

V roku 1999 Ceskej republike hrozila omnoho krvavejsia agresia...

V marci 1999 pripravovali zapadni agresori zlocinecke letecke bombardovanie suverenneho statu Juhoslavie. Zapadni agresori ultimativne "poziadali" CR a SR o prelet a pozemny prechod ozbrojenych sil NATO cez suverenne uzemia. Slovenska vlada bez odporu odsuhlasila prelet a prechod agresorov cez uzemie Slovenska. Inak to bolo v CR..., ceska vlada este po ultimativnej hodine stale rokovala, pretoze vacsina clenov vlady bola proti... Pocas zasadania vlady volal jej predsedovi sluzbukonajuci general generalneho stabu, ze z uzemia Nemecka porusili vzdusny priestor CR letecke zvazy a mieria smerom na Slovensko a poziadal ho o pokyny, ci sa ma CR branit...

Zapadni agresori mali v plane aj variantu, ze CR prelety a presuny neschvali... Na letiskach v SRN boli v pohotovosti letecke sily NATO, ktore mali za ulohu silou prerazit obranu uzemia a vzdusneho priestoru CR. Na vychodnych hraniciach SRN hliadkovalo lietadlo AWACS, ktore sledovalo cinnost radarov a protileteckych utvarov na uzemi CR, rovnako bola spohotovostnena agenturna siet CIA a diplomaticky zbor... Vsetko bolo pripravene na skutocne vojenske napadnutie CR...!!! Ked sa clenovia vlady dozvedeli, ze vojska NATO, aj bez vladneho suhlasu, narusili velkou silou suverenitu statu, dodatocne odsuhlasili ich vstup... Ak by bol sluzbukonajuci general nariadil co i len zvysenu pohotovost, boli by zapadni agresori povazovali zvysenu cinnost radarov a protivzdusnej obrany, za pripravu na obranu a v tom akamihu by boli ciele v Cechach napadnute vojenskou silou...!!!

Len rozvaha generala v sluzbe obrany statu, zabranila tomu, aby zapadni agresori nevrazdili aj v Cesku...!!!

Edvard Benes nas varoval..., zapad by nas bol bez problemov vrazdil, zapad nema priatelov, ich priatelom je len nas majetok...
06. 10. 2010 | 16:01

jozka napsal(a):

Yosif K:

Nevim, co je prudentni, ale dost mne to urazi :-)

Ne, vazne. Zrejme u nich byl pro sve predchozi ciny vazenym hostem, takovy se nevydava jen tak kde komu. Nedela to zadny stat na svete.

Kdyz uz tak vtipkujeme, stejne by mne zajimalo o ktereho Usamu je takovy zajem. Jestli o toho, co je podle CIA levak nebo o toho, co si na videu, na kterem se "priznava" k odpovednosti za utoky dela poznamky pravou rukou :-)
06. 10. 2010 | 16:05

Admirál napsal(a):

Víte, já na ty teroristy nějak přestávám věřit.

Někdo věří na teroristy, někdo na jezinky - píše se o tom v knížkách a novinách, živě je líčí pěkně oblečení pánové, co prý je na vlastní oči viděli.

Když se pak člověk podívá pod pokličku namísto demokracie tam najde ropu, namísto lidských práv plyn a namísto teroristů ůstrategické zájmy.

Byla by to docela slušná bžunda. Pak si ale člověk uvědomí, že tam umírají v podstatě neviní lidé, kterým je ropa, plyn a strategie šuma fuk. A je jich na tisíce. A tím bžunda končí.
06. 10. 2010 | 16:11

Yosif K napsal(a):

Mily Ivane - nechci nijak omlouvat nepekne chovani napriklad belgickych kolonizatoru v Kongu - ALE - zatim nejvetsi genocidni zlociny spachaly ruzni "protiimperialisticti bojovnici" (Stalin, PolPot, Mugabe, Burma), kmenovi rasiste (Rwanda, Burundi) nebo islamiste mezi sebou (Sunnite versus Shia atd atd).
Na vladu tzv "krutych kolonizatoru" mnohde vzpominaji s opozdenou nostalgii a laskou. Hadejte kdo postavil rozsahlou zeleznicni sit v Indii????
Diky kolonialni nadvlade se z HongKongu a Singapuru stali nejbohatsi staty sveta.
Diky "protiimperialistickemu boji" se z Kambodze stali nejvetsi chudaci na svete.

Tam kde jsou na svete chudaci - tak tam nejsou chudaci proto, ze jim kdysi anglani ukradli par pytlu kaka. Chudaci jsou chudaci proto, ze jsou mene schopni, pracoviti a organizovani nez napriklad cinani nebo jizni Korea.....
06. 10. 2010 | 16:15

hischroe kemf napsal(a):

jj
Já proti tomu, že se uskutečnila trestná výprava a hon na pachatele nikdy nic neměl. Ale to, co je tam teď, s tím nemá nic společného. Nikdo už nevěří, že Al-Kajda sídlá v Afgnanistánu, spojenci udržovaná vláda je stejně shnilá jako ty předchozí a celé to nevede nikam. Všichni by nejraději odtáhli, ale nevědí, jak to udělat bez ostudy. A tahle ješitnoust stojí spoustu zbytečných obětí a vyhozených peněz.
Podobně - když Irák napadl Kuvajt, neměl jsem nic proti tomu, co následovalo (s výjimkou předčasného stažení vojsk z vnitropolitických důodů v USA). Ale nelíbí se mi, když se pod zfalšovanou záminkou existence ZHN násilím mění společenský řád v zemi, která o to nijak nestojí. Jak my jsme hákliví na administrativní počiny EU, které jsme členem, ale tohle nám nevadí.
06. 10. 2010 | 17:01

Joska napsal(a):

"Češi sice mají Afghánistán na háku" píše autor. A to je právě také morální tragédií našeho národa. Na jedné straně si najímáme nájemné vrahy (pardon vojáky), kteří pomáhají nebo dokonce vraždí v daleké zemi jedny z nejchudších obyvatel světa (ženy, děti). A na druhé straně žvaníme a poučujeme jiné o lidských právech (viz Havel, modří ptáci..). A přitom si říkáme, že jsme křesťanská civilizace, kde ale "Nezabiješ a Nepokradeš" jsou základní pilíře tohoto náboženství. A přesto tato schizofrenie nikomu nevadí, natož znepokojuje. Ano, je to hnus, ale všeho do času. Abychom se jednou nedivili, až oni si nás jednou najdou.
06. 10. 2010 | 17:09

Eva napsal(a):

Já bych se tak moc neradovala, že bude nastávat brzké skončení války v Afghanistánu. Pan kníže v těchto dnech jede navýšit do USA, jak sdělila média, asi 170 vojáků. A před několika týdny řekl, že se má dát jasně najevo a zcela na rovinu říci, že jsou tam i jiné zájmy /tedy pro Evropu/. Míněno nerostné suroviny. Nespecifikuji. Jak se k tomu a zda vůbec vyjádřila EU, netuším.
06. 10. 2010 | 17:09

Admirál napsal(a):

Eva - Afgánistán - jsou tam nerostné suroviny = indiání překáží. Řešení je vyzkoušené.

Schwazenberg - rodem šlechtic, činy lokaj.
06. 10. 2010 | 17:16

Yosif K napsal(a):

Obrazek cislo 1 - islamisticke pako v turbanu zurive pali americkou vlajku.
Obrazek cislo 2 - islamisticke pako v turbanu radostne bere z nakladaku pytel s obilim s americkou vlajkou
Obrazek cislo 3 - islamisticke pako v turbanu nasycene americkym obilim zurive pali americkou vlajku.

I nekteri zdejsi diskutujici mi pripominaji soudruha v turbanu - jedi kapitalisticke obili, berou kapitalsitcke platy, pisi na kapitalistickem notebooku a horekuji ze se tzv "uslechtilym domorodcum" brani zit v barbarskych predfeudalnich pomerech.

Prosim - at si v predfeudalnich pomerech ziji - ale pokud chteji pri kazdem desti, suchu ci vetru pytle obili (coz je pri predfeudalnim stupni vyvoje pochopitelne) mohli by alespon prestat palit ty vlajky.....

Jedine muslimske staty kde nejsou totalne zavili na potravinach ze zapadu jsou ci byly tvrde prozapadni diktatury - Tunis, Maroko, do jiste miry jeste Turecko....
06. 10. 2010 | 17:21

tomas napsal(a):

to pepa repa, jenom si vam dovolim pripomenout, ze do afghanistanu se slo bojovat s al kajdou, nyni se valci s talibanem, ktery po letech nasich slavnych viteztsvi a elimanace prednich velitelu, je silny jako nikdy predtim a ovlada venkov
06. 10. 2010 | 17:24

Luba napsal(a):

Konečně začíná i některým lidem s ideály docházet, že nebylo jen podpálení Reichstagu v roce 1933, akce Gliwitz v roce 1939, a za současna atentáty na obytné domy v Moskvě a Volgodonsku v roce 1999, ale že stejného druhu jsou i atentáty z jedenáctého září 2001 v New Yorku.

Ano,
zdráháme se uvěřit, že je něco takového možné. Že nebyl jen psychopat Hitler, psychopat Stalin ... ale že mají tito nejslavnější bezcitní vyšinutci a kalkulanté zdatné následovníky.
Nikoli v ideologii, ale ve skutcích v rámci účelu, světícího prostředky.

Kdo jsou ti lidé, kteří nám vládnou?
Kdo těží z globalizace nejvíc?
K čemu jsou miliardářům miliardy?
Aby se dosyta najedli a napili, hezky si bydleli, cestovali, užívali pohodlí?
K tomu nepotřebují své miliardy -stačí statisíce.

Nejvíce slasti může takovým lidém přinést moc - pokud možno absolutní. Tahat z pozadí za nitky a nevystavovat se přitom veřejné kontrole, být utajen a přitom vědět, že je to jen Mým dílem.
Celý svět mít za šachovnici, a tzv. nejmocnější ovládat podobně, jako hráč vládne šachovými figurkami. Přitom Král, Dáma či Jezdec nemusí mít o rozehrané partii nejmenší potuchy.

Kam se poděla veřejná kontrola? Tam, kam se zprivatizovala média. A také tam, kde byla loajalita k občanům nahrazena loajalitou ke Státu, jehož nejvyšším cílem je boj se Zlem, ať je jím cokoli a kdokoli.
Třeba sám Bůh!

Jak pravil klasik:
"Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon!"
06. 10. 2010 | 17:29

Tenco napsal(a):

Luba
Myslíte si, že někdo chce kromě manévrů v Evrpě, tedy na Balkáně a mírových misí v Afghanistánu a Íráku i pořádnou válku ?
Já teda , pane Lubo, svatoislamskokřesťanskopohanskokultovněvúdú prohlašuji, že to nejsem.

Tak. A mám zas nějakou dobu klid.

Než se přiřítí jarpur.

P.S. Mě se ten konstrukt ohledně Twins nezdá. Dobře - což nemohli teroristé kromě leteckého útoku použít i výbušniny ?
Někdo tady spočítal, že jen hořící kerosin nemohl způsobit zhroucení skeletu , tak jak se zhroutil. Ale co když tam prostě tu výbušninu umístili teroristé.
Mě to jako provokace připadá velmi zrůdné.
To je moc i na CIA a Mossad.
Snad nějaká soukromá aktivita, to bych ještě bral. Ty prostředky /viz ABL/ a technika pro ně asi není problém.
06. 10. 2010 | 17:39

Herodes napsal(a):

Z deníku spojeneckého vojáka:
1. září - talibanci nás vyhnali z makového pole.
2. září - vyhnali jsme talibánce z makového pole.
3. září - Bůh a Alláh si podali ruce a vyhnali nás z makových polí všechny. Amen.
06. 10. 2010 | 17:54

Luba napsal(a):

Tenco,
máte pravdu - skutečně je to zrůdné. Leč zdá se to být velmi pravděpodobné.

Kdysi jsem si myslel, že něco takového v demokratickém státě s fungující občanskou společností není možné. Uplatňovat teror vůči vlastním občanům s vidinou lepšího příštího pro všechny.

Dnes si to už nemyslím.
Jakoby infekce ze zhrouceného Rudého kolosu na hliněných nohou Tábora míru přeskočila na bývalého rivala a zdárně se unízdila v jeho nervoví, kde bují a roste do dosud nevídaných rozměrů.

Lenin žije! Jen nabyl podoby pana Silversteina, pana Wolfowitze, pana Rumsfelda aj.
06. 10. 2010 | 17:59

Luba napsal(a):

MČKBS,
odkazujete se na pozoruhodné, a naší ČT tradičně ignorované, dokumenty pracovníka BBC, Adama Curtise.

Leč Váš doprovodný komentář je poněkud zavádějící.

Prosil bych Vás, milý antisemito, abyste propříště podobné věty připojil k veledílu typu goebbelsovského
"Žida Süsse".

Ach jo ...
Anežka si to s Hilsnerem už dávno vyříkala, a někteří troubové stále pečou krvavé macesy.
06. 10. 2010 | 18:36

Anička z Kuřimi napsal(a):

Nebudeme podporovat SOCKY.

Každý za svý.

Pravice řekla jasně - budeme podporovat SOCKY v Afghanistánu, ale doma ne !!

Kuci, co s tím ?

Kdo cítí potřebu se angažovat v afgh. mírové misi ať jede. Ale za svýýýý
06. 10. 2010 | 18:42

scallop napsal(a):

Tenco

"Mě se ten konstrukt ohledně Twins nezdá. Dobře - což nemohli teroristé kromě leteckého útoku použít i výbušniny ?"
Mohli. Moznosti meli hodne. Jednu zvolili. A uspeli.

"Někdo tady spočítal, že jen hořící kerosin nemohl způsobit zhroucení skeletu , tak jak se zhroutil."
Treba nekdo spocita neco jineho. Takoveto vybuchy na mrakodrapech neni neco, s cim architekti a technici bezne pocitaji. Chybovost takovychto tvrzeni je obrovska. (Az v tom bude vetsi praxe, budu to brat vazne. Ale doufam, ze to nenastane.)

"Ale co když tam prostě tu výbušninu umístili teroristé."
Mozne je vse. Ale vse nasvedcuje tomu, ze cilili na letecky utok. (Organizace cele akce nebyla zas tak jednoducha, aby trisitili energii dvema smery.)

"Mě to jako provokace připadá velmi zrůdné.
To je moc i na CIA a Mossad."
Udelali nekdy CIA nebo Mossad nekdy neco podobneho (treba mensiho) v USA nebo Izraeli ?

"Snad nějaká soukromá aktivita, to bych ještě bral. Ty prostředky /viz ABL/ a technika pro ně asi není problém."
Ponekud paranoidni, nezda se Vam ?
06. 10. 2010 | 18:46

Tenco napsal(a):

scallop
??? aneb co tím chtěl básník říci a nic nedat ?
Ale díky za větný rozbor.
I když nevím, k čemu byl dobrý.

Rozeberte ještě někoho, síííím !
Nejlépe Lubu, na kterého jsem reagoval.
Ale klidně pokračujte dál - směrem k záhlaví blogu.
Může to být docela zábavné.

Tedy pokud Vám to nebude připadat poněkud paranoidní. Co ?
06. 10. 2010 | 19:03

Pocestny napsal(a):

Cynicky a upřímně,
Drobek má pravdu v jednom, ono se to takhle dá chápat, dokonce je to i svým způsobem racionální.....
Dá se to tak chápat zejména když je jeden levičácký platfus, který nejdále dojel od Řitky k Pičínu a zpět. Když je to občan Vyklouz, který nevidí nic, co se nerentuje a celoživotně jím cloumá otázka: "Co z toho mám?"
Dá se to tak chápat, když nedohlédneme faktu, že nejen v USA, ale ani zde v EU to už není zahraniční affair "an sich", ale vnitřní politikum.
Ano, tato akce je blíže krachu než úspěchu, protože místní v Afghánu v úspěch doufají daleko více, než ti, kdo ho mají spáchat, ale to neznamená, že by to měl být špatný nápad.

V roce 2002 to bylo osvobození kmenových degenerátů z područí jediné funkční "federální" struktury, která se vyznačovala
středověkou krutostí a jí soudobou doktrínou.
Ano, od té doby je to dlouhé fiasko, ilustrovaný příklad toho, jak dětinská je dnešní západní politika svou povrchností a nestálostí.
Primárním bojištěm s rakovinou je dnes právě Afghán, Somálsko, Sudan, tedy státy, které reálně neexistují, nebo v nich nevládne centrální civilní vláda.
Je strašlivou ironií osudu, že president, který začal tím, že trefil desítku, odsunul věc dávno před tím, než mohla být dotažena do pozadí jeho rodinné msty Saddámovi, která se mimochodem také hodila zájmům ropné lobby.
Je cynickou ironií osudu,že vedle Afghánu, stejně umělého státu, jako je dnešní Bosna, je "spojenec" , který emituje stovky renegátů měsíčně a tváří se uraženě, když jsou likvidováni rovnou v místě vyšlechtění.
Je klasickou ironií anglosaské zahraniční politiky, že ve chvíli, kdyby se nejlépe hodilo tento stát rozpárat na kmenové kotce a rozdat je sousedům dle hesla, když nebude Afghán, nebudou problémy, sveřepě spojujeme nespojitelné. Dnes totiž už nejde o to, pokračovat tímhle směrem a způsobem dál, ale o to, vytvořit nukleus, se kterého se to tam vzpamatuje. Obklíčit provincie, které lze chránit a nechat napospas to, co lze jen patrolovat nebo masivně okupovat.
Vycouvat je nyní to jediné, co nelze, protože to je signál, že resignujeme na svou roli.

Mnozí tu myslí na osud Sovětů. Mnozí by ho rádi vmetli jako dobrý důvod.
Nikdo tu však nemyslí na to, že to trvalo až do konce první dekády tohoto století, než Putin vnutil "svým" mudžahedínům v islámském postsovětsku respekt ztracený úprkem z Kábulu.
Následky Mnichovanství jsou známé, oni Angličané měli ČSR stále méně na háku, než má Drobek Afghán.
Drobek nepoběží s transparentem WHAT A SHAME, až vypadneme.
Drobek nepojede vlakem pro pár židovských smradů, které "jsme nechali napospas Hitlerovi", jako jistej pan W.
Naopak, řekneme si to samé, co jsme si řekli poté, co nám nácek uklidil od žida v Protentokrátu: "No, ty Skopčáci sou sv..., ale tohle se celkem hodí, majetku habaděj a nemusí se ani arizovat..."

Mít něco na háku je tak snadné, Drobku....
Je to i celkem populární.
06. 10. 2010 | 19:10

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

My máme na háku v prvé řadě vás a vaši rodnou oranžovou stranu, pane Drobku ! :-) :-)) :-)))
06. 10. 2010 | 19:15

Petr Havelka napsal(a):

Já už z těch "terorijí" ohledně věžáků dostávám kopřivku.

1.Dvě éra plná kerosinu to napálí do dvou mrakodrapů.

2.První se trefí výš a nižší rychlostí

3.Druhé podstatně níže (10pater) a vyšší rychlostí

4.První spadne věž, kde napálilo letadlo NÍŽE.

Proč, inu proto, že na ocelovou konstrukci tlačila daleko větší váha. Desítky tisíc tun! To jsem ještě umírněný.

Není šance, aby ty věže nezkolabovaly.

Z konspiračních teorií připadá v úvahu jen komplot ÚZKÉ skupiny lidí z tajných služeb, kteří by věděli co teroristé chystají, ale nekonali.

Na nějaké širší spiknutí zapomeňte.
06. 10. 2010 | 19:17

hovorka11 napsal(a):

Pro ty kteří pochybují, že američani nedělají pokusy na svých lidech (i těhotných ženách), ovšem na cizích je to méně nebezpečné např. v Írácké Fallůdži:
http://www.czechfreepress.c...
Fallúdža je zakázané město. V roce 2004 bylo intenzivně bombardováno bombami s ochuzeným uranem a bílým fosforem, a poté se stalo zakázanou zónou.

http://www.darius.cz/ag_nik...

cituji úryvek:

"Nejsou ničím jiným než pokusnými králíky v zájmu naší národní bezpečnosti." Takto označil americký demokratický senátor Edward Markey cosi až nepochopitelně zrůdného. V listopadu 1994 bylo oficiálně odhaleno, že američtí lékaři od konce války až do nejnovější doby prováděli radioaktivní testy na lidech, aniž by o tom postižení věděli. Co se nedávno dostalo v USA na veřejnost, silně připomíná hrůzné pokusy na lidech z temné éry nacismu."
06. 10. 2010 | 19:40

hovorka11 napsal(a):

Doplním: na odkazu je to v třetím sloupku:
"pokusy na lidech v USA"
06. 10. 2010 | 19:43

jozka napsal(a):

Petr Havelka:

Proti konspiracni teorii hovori jeden dulezity fakt - jak to, ze to nikdo ze zucastnenych neprokec?

Pro - sakra proc se vyhazujou tezky prachy za demolicni firmy, kdyz staci trochu narusit konstrukci a ono se to slozi samo do sebe? A co narazilo do WTC7?
06. 10. 2010 | 20:00

Skogen napsal(a):

Pípa :)) I vy vtipálku...
06. 10. 2010 | 20:07

jozka napsal(a):

Jasne, Pocestny, hodime za hlavu vsechny ty kydy o svobode a naporcujeme to tak, jaks nadhodil. Nevim ovsem, kde beres tu jistotu, ze tentokrat uz se nam to povede, ze nevytvorime dalsiho umeleho parchanta, jako je ta Bosna nebo Irak.

Vis v cem je problem? V nasi domyslivosti. Pokud budem parcelovat a spojovat cizi uzemi, nesmime se divit, ze se to mistnim nebude libit. A ze budou podle toho jednat.
06. 10. 2010 | 20:11

hovorka11 napsal(a):

Jožka:
Samozřejmě, že se prokeclo. Celý film je velmi drsnou obžalobou amerických orgánů od pozůstalých.
Osobně jsem přesvědčen, že tajné služby věděli o útoku a nechali ho dokonat záměrně.
Je to jako u nás, všichni víme jak je to s korupcí a rozkrádačkami, přesto je nám to houby platné. Nikdy nikoho z největších miliardových podvodů spojených s politiky neusvědčili a neusvědčí.
http://cs.wikipedia.org/wik...
06. 10. 2010 | 20:22

stejskal napsal(a):

Zdravím Vás, pane Pocestný,

dlouho jste se neukázal. Nedávno se tu po Vás někdo ptal, tuším, že paní Hradilková (ale možná to byl někdo jiný).

Libor Stejskal
06. 10. 2010 | 20:22

kolemjdoucí II napsal(a):

Američané kdysi vtrhli do Afghánistánu pod záminkou jeho podpory terorismu, ačkoliv Usáma bin Ládin a teroristé z letadel 11. září 2001 pocházeli z různých jiných arabských zemí - Saúdské Arábie, Pákistánu apod. Usáma nakonec nebyl nikdy oficiálně obviněn. Přesto jsou Američané v Afghánistánu už 9 roků. Co se jim za tu dobu podařilo? Zejména rozjet ve velkém pěstování opia, které Taliban v roce 2000 téměř úplně vymýtil. Z Afghánistánu se stala velkopěstírna opia s roční produkcí kolem 8 tisíc tun, přičemž oficiální sdělovací prostředky v Česku se nám snaží namluvit, že s opiem a potažmo jeho produktem-heroinem kšeftuje pouze Taliban. Této oficiální propagandě věří v Česku dnes jen pár chovanců ústavů pro slabomyslné a pár skalních příznivců politiků, kteří toto hlásají. Přitom oficiální deníky na západě i v USA již dnes přiznávají, že v obchodu jedou i oficiální státní činitelé a dokonce bratr afghánského prezidenta (agenta CIA) je jedním z největších afghánských narkobaronů (a též agent CIA). Stejně tak, jak CIA organizovala špinavé obchody s narkotiky v jiných konfliktech, i zde jede "ve velkém." Prostřednictvím nadnárodních společností dodává chemikálie na přeměnu opia v heroin, organizuje i financování této činnosti prostřednictvím bank a následnou leteckou přepravu na základnu Camp Bondsteel v Kosovu http://beforeitsnews.com/st...
Zde přebírá zboží kosovská narkomafie, kvůli níž byl zřízen samostatný stát Kosovo, a ta ho distribuje do celé Evropy.
Pan Aleš v tomto blogu napsal: "Kdybych já byl například na místě odborářů, zeptal bych se našeho prvního ministra především na to, jak podle něj mají lidé přijmout škrty a úsporná opatření, když stát vydává miliardy na zbraně, které nikdo nepotřebuje, a na válku, kterou nikdo neumí zdůvodnit." Já si myslím, že pokud chce ČR dále pokračovat v bojích v Afghánistánu, měla by z toho mít taky něco, jako Američané. Ministr Nečas by mohl např. CIA nabídnout, že dá Američanům k dispozici letiště v Milovicích a oni mohou dopravovat letecky heroin přímo tam. Ušetří se cesta z Kosova k distributorům ve střední a severní Evropě a Česko z toho heroinového překladiště může mít bohaté provize. Není ro řešení?
06. 10. 2010 | 20:23

hovorka11 napsal(a):

kolemjdoucí:
CIA má jiné zájmy než bojovat proti narkomafii. Proto mají tak obrovské problémy v Mexiku.
Přes žádosti mexického prezidenta o "regulaci trhu" s narkotiky v USA nebyla jeho žádost vyslyšena. Narkomafijní lobby v USA se zdá silné jak lobby zbrojních a petrolejových firem.
Mimo to jsou důležitější věci za méně peněz:
http://www.zvedavec.org/kom...
06. 10. 2010 | 20:37

Luba napsal(a):

Havelko,
je asi zbytečné věřícího odkazovat na informační zdroje,
ale přesto to udělám:

http://www.youtube.com/watc...

Sofie Shafquat natočila dobrý film. Tvrzení různých aktérů jsou v něm fundovaně podložená, více svědků vypovídá o téže události shodně, obrazová dokumentace je bohatá, přirovnání případná.
Co chtít více?

Možná by bylo dobré přistoupit též k domácímu pokusnictví.

Zakupte si trochu kapalného paliva (třeba petrolej).
Vyrobte si něco termitu (práškový hliník + prášková síra + oxid železitý v prášku).
http://www.praskovekovy.cz/...

Výše uvedené podpalte a aplikujte třeba na kus kolejnice:
http://cs.wikipedia.org/wik...

Stačí i tato:
http://www.modelyvlacku.cz/...

WTC - demolice byla vskutku mistrovským dílem!
Škoda, že jsou její realizátoři a iniciátoři stále nepoznáni a nedoceněni.
Snad časem ...

Omerta zúčastněných, naštěstí pro ně, platí i ve státních službách. Navíc -
to vlastenectví!
Kdepak soukromá demoliční četa :)
06. 10. 2010 | 20:49

Luba napsal(a):

Slovenská televize informuje:
http://www.youtube.com/watc...

Česká televize "drží linii":
http://www.youtube.com/watc...

Skutečně je naším největším problémem islám a pálení Koránu?
06. 10. 2010 | 21:02

kolemjdoucí II napsal(a):

hovorka11
CIA bojuje s narkomafií jen tam, kde sama z toho nic nemá. Jinak CIA přece s drogami sama obchoduje.
http://www.ciadrugs.com/
http://afinabul.blog.cz/100...
http://www.literarky.cz/com...
http://www.dailykos.com/sto...
06. 10. 2010 | 21:08

Admirál napsal(a):

Oroti Pocestnému s emusí p. Drobka zastat. I když nadpis jeho článku zní "Taky máte Afghánistán na háku?" pan Drobek vykročil z kruhu těch, co to "mají na háku" a veřejně se přihlásil k těm, co to "na háku" nemají.

Pocestný se v podtatě hlásí k mainstrémovému výkladu. Pravda, láska, demokracie.

Kdo tomu dnes věří? Degeneráti odkázaní na mainstrém?

Pocestný, Vy máte slíbený nějaký podíly na budoucí těžbě surovin v Afgánistánu? Jinak bych si nedokázal představit, že zrovna Vy podporujete "korektní" vnímání sktečností v Afgánistánu.
06. 10. 2010 | 21:27

Enkidu napsal(a):

Pocestný,
hezky napsáno od někoho, kdo tomu rozumí... Drobek je na cestě přes Zaorálka ke Kavanovi...
06. 10. 2010 | 21:54

Yosif K napsal(a):

Zastanci konspiracnich teorii 9-11 jsou mentalne na urovni hloupejsi casti palestinske a turecke populace. "Konspiraci" veri asi 35% Palosu a asi 38% Turku. Podobne pomery budou asi i v jinych arabskych zemich.
Vira v konspiraci je projevem chtene "projekce" - vsichni lide jswou si rovni - jaktoze arabove (africane, afganci atd) ziji jako zvirata? Prece si za to nemophou sami. AHA - muze za to amerika a ZIONISTE. Tohle je silnejsi argument nez jakekoliv reci o omezene pozarni a konstrukcni odolnosti modernich stavebnich konstrukci atd atd.

Vec je pro hloupejsi Palose a jejich dusevni bratry naramne prosta: Za vse mohou ZIONISTE - kteri maji pro ne nadprirozene vlastnosti - asi jako kdyz se 3 lete deti koukaji na supermana nebo na mikulase s certem.

Vec o spiknuti v cele USA jer tezs projekci jejich mindrsaku z odpornych rezimu, ve kterych ziji "uslechtili muslimove" - jde o totality, kde je opravdu leccos mozne. Kdyz tedy v totalite ziji "uslechtili arabove" pak "zli a hloupi americane" prece musi tez zit v totalite a take tamn musi byt mozne vse ututlat a potlacit.

Absurdni vec - v USA kde se vynese vse, vcetne toho, ktery lobbista si nechal zaplatit od indianu par zajezdu na golf, tak by melo existovat spiknuti s raketami, letadly, nalozemi na dvojcatech atd atd - do kterych by nezbytne muselo byt namoceno nekolik desitek tisic lidi.
Hahaha....
Verit na konspiraci v 9-11 je jeste stupidnejsi, nez verit, ze Mossad je za zricenim strechy ostravskehoi Kauflandu (kdyz napadlo o par centimetru snehu vice nez predvida staticka norma....) Blbove vsech zemi spojte se.....

BYLO BY NICMENE ZAJIMAVE VEDET, ZDA NA TYTO BLUDY VERI I PAN ALES DROBEK SOCILANI DEMOKRAT jiste nas pane drobek ctete, pripojte se prosim k magorum siricim konspiracni bludy. Bylo by to zajimave pred volbami vedet, mpozna by vam to prihralo par volicu...... hahaha....
06. 10. 2010 | 22:03

Yosif K napsal(a):

ad Jozka - konspiracni teorie ze 9-11 JE DILEM POMATENYCH ISLAMISTU ale ze americane je "nechali konat" aby zesmesnili islam je samzorejme mensi pakarna, nez ze to vsechno zorganizoval Mosad a ze arabove jsou v tom zcela nevinne.
OVSEM POZOR - to narusujete nerozbpornou msulimsko-levicackou jednotu blbu, kteri si mylsi, ze islamiste jsou hodni brasi utocici jenom na zle zidy a ostatni obcany nechacvaji na pokoji a vsechna islamisticka svinstva cvv ecvrope a americe pacha Mossad. Aby na vas cesky svaz pratel islamofassismu nevydal nejakou fatwu za urazku mirumilovnosti islamu!!!!! Hahaha...
06. 10. 2010 | 22:11

Yosif K napsal(a):

Drive jsem povazoval prvorepublikove heslo SOCIALNI DEMOKRAT KUDY CHODIL TUDY KRAD za nesprasvedlive.
Pote co si pan socdem Palas stavi baracek za nevysvetlebnych 20 mega, pote co kakaovy Kraus privatizoval cokoladovny v Ghane jako udajny "pan generalni", pote co si socdem advokat Jansta nechal zaplatit ze statniho 110 mega za par lacinych smluv, tak se mi zda, ze socdemaci na tom nejsou nijak lepe nez jine strany.
No - ale prostoduchu volicich je do koryt je porad jeste dost.... hylavne mezi brachy verici na "konspirace", iluminaty, hodne a mirumilovne islamisty atp.....
06. 10. 2010 | 22:28

Al Jouda napsal(a):

To Luba :
Díky za linky na ty "dokumenty", ale stačilo mi, když jsem došel k titulku, kde bylo v závorce, že dnes už víme, že arabští teroristé letadla, která narazila do WTC nepilotovali ! Takové materiály mohou oblbnout jen lidi slabé duchem.
06. 10. 2010 | 23:32

Luba napsal(a):

AL Joudo,
to nejsou "dokumenty", ale dokumenty.

Škoda, že neumíte rozlišit komentář v titulcích od autentického textu.
Zřejmě neumíte anglicky.

Ale je výborné, že slabé duchem dovedete odlišit od těch silných.
Přichýlit se k hlavnímu proudu bývá výhodné. Na pravdě nezáleží.
06. 10. 2010 | 23:44

Pocestny napsal(a):

Zdravim, editorstvo
to víte, sezona byla delší než se čekalo.

Je mi srdečně líto, ale zde píšícího translátora Drobka jsem na perimetru nezahlédl.
Inu, není nad věcný názor z předsunutých posic..-)

Onehdá takhle jeden vykřikoval kdesi na letišti, že odboráři nebudou umírat za zemi, jejíž jméno nám nic neříká.

Ale jako obvyklá česká literární floskule na dané téma je to dobré, jen více takových odborníků z první ruky...-)

V každém případě se Zrno oddělilo od Drobků.
06. 10. 2010 | 23:52

jezevec napsal(a):

Autore, jak si mohl vystudovat Slezskou universitu, když neznáš důvody přítomnosti našich vojáků v Afghanistanu ? Ty si nikdy neslyšel , že si spojenci navzájem pomáhají ?
07. 10. 2010 | 00:01

Honza napsal(a):

Yosif trefně napsal:
"Absurdni vec - v USA kde se vynese vse, vcetne toho, ktery lobbista si nechal zaplatit od indianu par zajezdu na golf, tak by melo existovat spiknuti s raketami, letadly, nalozemi na dvojcatech atd atd - do kterych by nezbytne muselo byt namoceno nekolik desitek tisic lidi."

Já bych ještě dodal, že je to země, kde si nemůže president ani zašpásovat s asistentkou, aby se to nepropíralo v novinách a nevyšetřoval Kongres...
Lidé, kteřé si něco takového můžou myslet, v té zemi nikdy nebyli a vůbec nerozumějí tomu, jak to tam chodí. Ale nedá se s tím nic dělat, paranoidní představy se prostě vyvrátit nedají, každý argument jenom ukazuje, jak ďábelsky to ti Židi vymysleli....

P.S. Zajímalo by mne, jestli si konspirační teoretici vůbec povšimli, že tendry na těžbu ropy z okupovaného Iráku vyhrály francouzské a čínské firmy.
07. 10. 2010 | 00:23

Luba napsal(a):

Honzo,
patrně neznáte dokumentární trilogii Adama Curtise, ve které, mimo jiné dokládá, jak to s Clintonem a Starrem bylo (úryvek v 47:50).
http://video.google.com/vid...

Inu,
kdo se stane mocnému konkurentovi nepohodlným, na toho se nějaká špína vymyslí/hodí.
Říká se tomu "házení bláta".
I když se ona informace ukáže jako lživá, špína přece jen ulpí.
A kdo je "v klubu", na toho jen tak někdo nemůže.

Slovníkem Miroslava Kalouska: "Jsou to všechno hráči. I já jsem hráč!"
07. 10. 2010 | 00:45

Mara napsal(a):

A Pepa s Yusufem opet geniusuji....
Vse je tak jak ma byt.
07. 10. 2010 | 01:18

Honza napsal(a):

Lubo,
samozrejme i tuhle konspiracni teorii znam. Je to k smichu. A Nixona zase odstrelili proc? Byl moc pravicovej?
07. 10. 2010 | 03:04

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Honza

„tendry na těžbu ropy z okupovaného Iráku vyhrály francouzské a čínské firmy.“

zapomněl jste uvést věrohodný odkaz. Já mám poněkud jiné informace, ale připouštím, že mohou být zastaralé, tak bych si je rád poopravil.
07. 10. 2010 | 06:36

scallop napsal(a):

Tenco:

Lubuv prispevek, na ktery jste reagoval, bylo vyznani viry. Tu nikomu brat nebudu. Na
"Nejvíce slasti může takovým lidém přinést moc - pokud možno absolutní. Tahat z pozadí za nitky a nevystavovat se přitom veřejné kontrole, být utajen a přitom vědět, že je to jen Mým dílem.
Celý svět mít za šachovnici, a tzv. nejmocnější ovládat podobně, jako hráč vládne šachovými figurkami. Přitom Král, Dáma či Jezdec nemusí mít o rozehrané partii nejmenší potuchy. "
z Lubova dalsiho pripsevku se moc reagovat neda. Spiklenecke teorie jsou holt strasne lakave. (Uz i dedek Klaus varuje pred svetovladou :-))

By jste se snazil v casti P.S. dodat snahu o rozumnejsi uvahu. Jenze odkazy na "Nekdo spocital ..." nejsou duveryhodne. Pred financni krizi urcite hodne lidi 'spocitalo', ze se nemuze nic stat. Na podobne vyjimecne situace obvykle modely nefunguji.

Jakkoliv beru vazne argumenty zpochybnovacu, oficialni teorie ma (zatim) nejmene der. Proto je nejpravdepodobnejsi.

Tot vse. Priste rozeberu nekoho jineho.
07. 10. 2010 | 07:22

martin21 napsal(a):

Seru na celé Kosovo i Afganistán.Byl bych raději,kdyby peníze,které se tam zbytečně promrhají proto,aby naši zparchantělí(bývalí komouši)politici byli poplácáváni po zádech od našich dnešních bratrů z USA zůstaly tady na potřebnější věci.Ještě že nemusíme měnit stará hesla-pouze názvy.((s USA-dříve SSSR-na věčné časy a nikdy jinak).....AŤ ŽIJÍ VŠICHNI-ALE ZA SVÉ.
07. 10. 2010 | 07:27

pepa napsal(a):

Re:kolemjdoucí II
Docela dobrý nápad. Americké CIA, potažmo Američanům, přináší obchod s afghánským heroinem asi 50 miliard dolarů ročně, což plně pokrývá náklady vázané k udržování svých vojáků v oblasti. http://russiatoday.com/Top_...
Tak proč by Česko mělo vydávat ročně více než 2 miliardy na své žoldnéře a dělat to zadarmo. Kromě zapojení do obchodu s afghánskými drogami by česká diplomacie měla požadovat zapojení do zakázek na těžbu afghánské ropy a dalších nerostných surovin.
Taky přidám pár zajímavých odkazů:
http://dokoupil.blog.idnes....
http://www.sme.sk/c/4973346...
http://www.tyden.cz/rubriky...
07. 10. 2010 | 07:34

Admirál napsal(a):

Yosif - nevím, kdo stojí za destrukcí baráků 11.9.2001. Zato je s jistotou možné říci, že se to nastalo tak, jak to popisuje oficiální spiklenecká teorie.

Tak, jak to popisují, to prostě technicky není technicky možné.

Cukráři a zahradníci si mouhou dovolit ofic. verzi věřit. Nemají technické vzdělání. Lidé s technickým vzděláním zvláště pokud něco vědí o statice a atatistice s tím musí mít problém. A rozhodně pro ně bude přijatelnější vysvětlení http://video.google.com/vid...

Ono to pro spostu lidí bude asi tak: Přijmout pravděpodobnější verzi oproti oficiálně z pochopitelných důvodů protěžované verzi je nepohodlné. Znamená to vyvodit z toho důsledky. To je také velmi nepohodlné.

Připomíná mi to situaci okolo pobití polských zajatců v Katyni. I když mnoho věcí ukazovalo na vinu SSSR, Pro spoustu lidí bylo také pohodlné věřit "oficiálnímu vysvětlení".

Někteří nepřestali věřit "oficiálnímu vysvětlení", ani když se odevřené archivy a "oficiálnímu vysvětlení" už přestalo být oficiální.
07. 10. 2010 | 07:41

zahradnik scallop napsal(a):

To Admiral & vsichni spiklenci slasti

A ktera ze je to pravdepodobnejsi verze nez ta oficialni ? Ja uz jich slysel vic. A jedna pravdepodobnejsi nez druha. A lakavejsi nez druha.
07. 10. 2010 | 07:53

Admirál napsal(a):

zahradnik scallop - zkuste to věcně.
07. 10. 2010 | 07:57

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak Maro.
:-))
Asi jste byla na Jemma el-Fna. Magické místo.Každý čtvrtek večer tam lidoví vypravěči vykládají analfabetním Berberům z Atlasu podivuhodné příběhy. Někdy i derviš zaswinguje, kobry lezou z košíku.

Analfabet sedí s otevřenou pusinkou, svítí mu očička, ani nedutá.

Přesně tak je to s konspiračními teoriemi o zřícení dvojčat v NYC.
Tady je ale analfabetních Berberů.

Blbec se nesmí, pan Stejskal by se zlobil, mám pracovní název: DUŠEVNÍ NAHÁČ.
Někdy je to tady jako na FKK u Baltu.

Inu to je Orient, co si budeme my dva povídat.Dodnes nás fascinují příběhy Šahrazád stejně jako fascinovaly Šahrijáda.
K tomu západní civilizace přidala své investigativní Dany Browny. Pohrabou se v archivu a objeví to, co neviděli současníci ani následníci po dva tisíce let.

A tak tady dřepíme-ve stacionáři u sv.Libora- s hubou dokořán.
Dříve jsme poslouchali tu o Drákulovi, teď tu o zlém Samovi a hamižném Icikovi.

A co vy?
Taky si myslíte, že agenti FBI nanosili do dvojčat v batohu semtex?

Btw.Kde jste tak dlouho byla?
Že se ptám, já blbec. I tu tureckou loďičku pojmenovali přece po Vás.

Mě maminka učila básničku.

Plula loď neplula
a když se nahnula
vypad z ní Bambula

Jo a příště, až vyplujete dejte vědět panu Drobkovi. On by rád taky. Ať si vezme záchrannou vestu. Co kdyby se ozvalo: muž přes palubu?
Admirál převezme velení.

Mějte se.
Pax a pusu.
:-)))
07. 10. 2010 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Copak Klaus, zkuste
http://blog.aktualne.centru...

Naše milé malé PEHE, přisáte na "výuku" dementních potomků těch, co mají hodně peněz a jinde nevystudují mudruje o světovládě, jen tomu říká eufemisticky SVĚTOSPRÁVA.

Tragedií je, že to myslí vážně.
07. 10. 2010 | 08:16

scallop napsal(a):

Admiral

Nejprve bych potreboval vedet, ktera je to spravna neoficialni verze. CIA? FBI?
ABL? PBCH? Ci snad Ceskoslovensky svaz zen ?

Jinak viz vyse, co jsem psal Tencovi.

PS Pripomina me to zpochynovace americkeho pristani na mesici. Pred par lety poslal Cina do vesmiru prvniho astronauta. To nezpochybnuje nikdo, i kdyz o tom bylo mnohem mene informaci a novinari k tomu nemeli pristup. Holt to neni tak cool.
07. 10. 2010 | 08:28

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Myslim, ze Peheho blog spatne chapete. Svetovlada, tj. konretni organizace (skupina lidi), ktera rozhoduje (a svet rozhodnuto akceptuje) neexistuje. Utvary typu Rada bezpecnost OSN nebo Gn (n=7 nebo 20 atd) tech rozhodnuti vyplodi tak malo, ze to na vladu nestaci.
07. 10. 2010 | 08:37

tomas napsal(a):

to pepa repa, jenom si vam dovolim pripomenout, ze do afghanistanu se slo bojovat s al kajdou, nyni se valci s talibanem, ktery po letech nasich slavnych vitezstvich a eliminaci prednich velitelu, je silny jako nikdy predtim a ovlada venkov
07. 10. 2010 | 08:54

Tenco napsal(a):

scallop
Psal jsem "tady" někdo spočítal. Nevím už který to byl nick a onenvýpočet vypadal důvěrahodně.
Jestli Vy jste chodící databáze všeho, co se šustne , je čistě Váš problém, já si holt někdy musím vystačit jen s tím nedokonalým málem, co mám v hlavě.
A paranoiou jste začal Vy.
Což je opět bashing.

Zdar.
07. 10. 2010 | 09:27

anti politik napsal(a):

Pane Drobek, dejme tomu, že Váš blog má být širším pohledem na války vedené západem vůči muslimskému světu! Jenže i vy vidíte velmi zůženě strategii západu a scvrkla se Vám jen na Afgánistán, Irák atd. Celou dobu jde o sjednocování světa (což není špatný nápad) bohužel pod taktovkou demokracie, kterou už z principu nemohou muslimové nikdy příjmout pro její nechutnou dekadenci a morální úpadek ve všech směrech! Ke sjednocení nesourodých společností stačí (to už věděli v pravěkých společnostech) společný nepřítel a když není tak se jednoduše vymyslí!! Např. války proti společnému nepříteli terorismu-který jsme ovšem vyvolali sami svým chováním vůči arabskému světu! Kdybychom se stáhli počítám tak za pár let by ustal-neměli by k němu totiž důvod, tak se hodně poukazuje na jejich barbarství, které za barbarství ovšem považujeme jen my,(nikdo totiž nemůže popřít, že i v naší společnosti lidé dělají zvěrstva a i tady na ulicích můžete vidět žebráky, i když nám média rádi ukazují hnus pouze cizí, našemu se promptně vyhýbají) pro ně je to běžnou součástí života! Tyto sjednocovací strategie vymýšlejí pouze lidé a nemusí jít nutně o nic geniálního a dokonce může jít i vyloženě stupidní nápady. Teď když je jasné, že tato strategie, kdy byl společným nepřítelem terorista je pasé a na sjednocení to nestačí se začínají objevovat zprávy, kterým zatím nikdo nevěnuje pozornost! Dříve se objevovaly sporadicky, dnes už hodně často a počítám tak do deseti dvaceti let to bude hlavní mediální téma dne. Čím dál častěji vyskakují odněkud UFO, jsou oživovány staré případy, úřady i média tomu začínají věnovat pozornost (zatím jen jako raritě) a nejlepší fizik dnešní doby Hawking dokonce tvrdí, že mimozemšťani pokud existují budou nutně zlí, protože jim půjde pouze o zdroje-jaká to podobnost s USA, že? Těch dopředu budovaných sjednocovacích strategií je samozřejmě víc, tohle byl jen příklad! Problém ale není ve sjednocení, to je vcelku bohulibý úmysl, ale v tom kdo bude tomuto světu vládnout a proto je nutný velmi sofistikovaný nepřítel, protože zatím přece jen vyspělý západ se mu může postavit! Jsem zvědav s čím na nás vyrukují až z východu utečou a že utečou to si pište! Tudy cesta nevede a oni to už vědí!!
07. 10. 2010 | 09:39

jj napsal(a):

jo, naše civilizace má spoustu vad (nebudu je tady vyjmenovávat, kupte si Halo noviny). Proto se její příslušníci houfně vystěhovávají do Ruska, Číny a Saudské Arábie.
07. 10. 2010 | 09:59

Pavel Skeptik napsal(a):

Jako sobec a starý militarista, si myslím, že je dobře aby profesionální vojáci prošli válkou!To se suverenímu státu vždy může hodit! A je mi úplně jedno, jestli trénují v Afgánistánu nebo třeba na Haiti!
07. 10. 2010 | 10:03

Luba napsal(a):

Přátelé,
zdá se, že některým stačí nálepkou "spiklenecké teorie" označit vše, co je zneklidňuje, a proto není třeba se tím zabývat.

Není to hloupé?
Je. Ale je to lidské.

Lidé si po apokalypse První světové války nedokázali představit, že by někdo ještě někdy mohl považovat válku za dobré řešení.
Jaká byla skutečnost, víme.

Českoslovenští, natož mnozí ruští komunisté si nedokázali představit, a také dlouho nedokázali přijmout fakt, že báťuška generalissimus Stalin je úchylný masový vrah, a že kremelská mumie, jíž se klaněli, byla na tom mentálně stejně.

Henry Kissinger,
prozíravý to muž z kategorie tzv. pragmatiků, se jako jeden z mála vlivných Američanů stavěl proti proklamované doktríně, že Sovětský svaz a jeho satelity se snaží USA zničit úžasně vyspělými technologiemi a myriádami úžasně funkčních zbraní - věděl, že to jsou jen mýty, které se mnoha zájmovým skupinám hodí, a proto jim chtějí věřit. Věděl, že SSSR a jiní k tomu nemají dostatek zdrojů, a motivace k světovládě též jaksi chybí.

Zhroucení "Tábora míru" si pak mnozí Američané vyložili tím, že Kissinger pravdu neměl, že SSSR uzbrojili a slavně tak zvítězili - a že tedy jejich doktrína byla správná.
Ve skutečnosti víme, že příčinou pádu "socialistických zemí" byla
Gorbačovova Glasnosť a konec tyranie jednoho násilného dogmatu a ekonomické zhroucení projektu, založeného na nerealistických předpokladech.

Jaké je dědictví studené války?
Např. to, že se za ta dlouhá léta ruská FSB s americkou CIA dokonale znají, ví o sobě, čeho jsou různí vysoce postavení lidé tam i onde schopni.
Proto Kreml ani v nejmenším neuvěřil báchorce bushistů o mírovém radárku proti Íránu.
A proto nechal Putin zlikvidovat ukecaného Litviněnka.

FSB a CIA zjistili, že mají mnoho společného, a podobně jako členové mafie po "vstupní vraždě" dali před eliminací přednost spolupráci.
Sféry vlivu jsou nově rozděleny, nebo se právě rozdělují.

A proč se nikdo z realizátorů řízených demolic WTC a raketového útoku na Pentagon dosud neozval? Je to prosté.
Jsou mezi obětmi.

Říká se, sice: "mrtví prd ví", což je zajisté hláška poněkud stupidní. Ale ve zločineckém prostředí se vynoří ta skrytá a moudrá ironie významu.
Mrtví svědek ví víc než my, ale nám živým soudcům to nepoví.
07. 10. 2010 | 10:22

Luba napsal(a):

Oprava:
Mrtví svědkové/realizátoři ví víc než my.
07. 10. 2010 | 10:26

hovorka11 napsal(a):

JJ, Pavel Skeptik:
Ano naše civilizace po 2 sv. válce se poučila na 2 generace. poslední účastníci však vymírají a demokracie západu nemá protivníka ve východním bloku- není protiváha, takže se uměle vymýšlejí nepřátelé jak na východě, tak v islámských zemí.
Zajímavé je vyjádření Usáma bin Ládina k útokům 11.9. o kterém jsem neměl ani páru díky našim zatajovacím médiím.

Zdroj: http://dokoupil.blog.idnes....
07. 10. 2010 | 10:36

Pavel Skeptik napsal(a):

hovorka 11
pro mě jsou muslimové opravdoví nepřátelé, ne vymyšlení! Pro Vás možná ne, ale Vy pro ně určitě ano!Pokud nejste muslim!Naše civilizace se nepoučila, zblbla!
jak říkal starý dobrý Bronštejn: To, že se Ty nezajímáš o válku, ještě neznamená, že se válka nezajímá o tebe!
07. 10. 2010 | 10:57

Luba napsal(a):

Ještě se zmíním o události zdánlivě nesouvisející.

Ale je případná, protože konkrétně ilustruje psychologický jev, který se uplatňuje při sledování něčeho, co je v rozporu s naším přesvědčením.

Primář havlíčkobrodského ARO měl dostatek indícií k pochybnostem o tom, že ke smrtelným komplikacím, na které někteří pacienti zemřeli, došlo přirozenou cestou.

Přesto více jak půl roku "nevěřil svým očím".

A Zelenka "byl potrestán" přechodem na jiné pracoviště.
Kdyby se vrah Zelenka sám ke svým zločinům nepřiznal, chodil by dosud mezi námi, a možná že by byl, při nedostatku zdravotnického personálu, časem i povýšen.

Různěoboroví specialisté ve speciálních státních službách vědí, že většina lidí není schopna, nebo se prostě jen nenaučili, dovednosti, zvané "kritické myšlení".
A že si lidé, za určitých podmínek, nechají nakukat cokoliv.

Trestány jsou jen menší zločiny jednotlivců a malých skupin.
Zločiny gigantických rozměrů jsou součástí státní politiky.
A na realizátory iniciátoři věší medaile.

Lidé často raději "nevěří svým očím", když jsou svědky události, která by narušila jejich po léta budovanou jistotu, přesvědčení a sebepojetí.

Pak ji ignorují. Alespoň dočasně. Je-li však kognitivní disonance mezi ideálem a poznanou skutečností příliš silná, nebo je přiživovaná dalšími poznatky, pochyby v nich bobtnají a postupně vedou ke změně postoje.
Třeba o 180°!

Naštěstí nejsme odkázáni jen na Českou televizi, ale máme svobodný internet a svobodu slova. Prozatím.
07. 10. 2010 | 11:12

scallop napsal(a):

Tenco

Nejak se v tehle diskuzi mijime. Snazim se rici toto: kdyz na most vjede kamion s danou hmotnosti a danou rychlosti za daneho vetru, pohyb (rozkmitani) mostu se da presne spocitat. NEjsem technik, ale takovym vypoctum verim, protoze jsou overeny lety experimentu a praxe.

Kdyz mrakodrapu narazi obri letadlo, tak se da k necemu dopocitat, ale overit to nejde. Nemam k tomu duveru.

Ta paranoia patrila zminkam o ABL v souvislosti s pozadim utoky na dvojcata.
Ani vsemoc soukromych firam ABL (zatim) nedokazuje. Takovy Mrazek a Pitr byli jine kafe.

PS Na Vas jsem reagoval proto, ze to jde. Napr. na Lubu 07.10.2010 10:22:29 se rozumne reagovat neda. To je skutecne neprustrelne !
07. 10. 2010 | 11:14

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - konnečně jdete do sebe a přidal jste se vahou celé své osobnosti k tažení proti nekorektnosti.

Genderové bojovnice to dozajista ocení.
07. 10. 2010 | 11:17

scallop napsal(a):

Luba

"A proč se nikdo z realizátorů řízených demolic WTC a raketového útoku na Pentagon dosud neozval? Je to prosté.
Jsou mezi obětmi."

Tak one to byla jen spektakularni sebevrazda ? Aha.
07. 10. 2010 | 11:18

Admirál napsal(a):

scallop - je to mmj. také o Gaussově křivce.

Jeden barák se dejme tomu může zhroutit z Vámi popisovaných příčin zřítit tak, jak jsme všichni viděli i když je to statikům dost divné.

Pravděpodobnos, že se zřítí 2 v různých místech poškozené baráky zřítí stejným způsobem na půdorys 1/10 na devátou. 3 baráky je v oblasti scifi.

To není o konspirační teorii.
07. 10. 2010 | 11:25

Luba napsal(a):

scallop,
nikoli.

Stačilo rozdělit různé "demoliční čety" na skupiny, které o své činnosti vzájemně nevěděly.

A pak se navzájem eliminovaly.

Skupina "Twin" zasedala v "bezpečí krytu" budovy č. 7, skupina "WTC No.7" sledovala z "Dvojčat" krásy Manhattanu a skupinka "Rocket-PGN" zahynula při "hromadné autonehodě".
07. 10. 2010 | 11:35

scallop napsal(a):

Admiral

Kdyz na most a nosnosti 2 tuny vjede kamion s 10 tunami, tak spadne vzdy. Nebude to Gaussova krivka.

Jinak viz moje diskuze s Tencem. Rozlozeni pravdepodbnosti pri narazaech letadel do mrakodrapu se zatim myslim prilis nestudovalo.
07. 10. 2010 | 11:36

scallop napsal(a):

Luba

Nemuzete mi odhalit to sladke tajemstvi, kdy je ta skupina Twin a jak to vite ?
07. 10. 2010 | 11:37

Pepa Řepa napsal(a):

Luba napsal(a):
Jaké je dědictví studené války?

Jaképak by bylo?
Vytí Red Coyotes.
Jinak koleho bédovatíte.
Udržet myšlenku,udržet!
Slezte z Cimrmanovi Švestky.

Někdo řekne dvojčata a vám nakočí linka:
Porodnice-nemocnice- Jipka-heparin a šup, jsme u Zelenky.
Článek je o Afghánistánu, zkuste třeba něco o chrtech nebo makových buchtách.

Že jsem tak smělý, kolik berete za kurs dovednosti, zvané "kritické myšlení"?
07. 10. 2010 | 11:43

Mara napsal(a):

Pepa

Diky za optani, rozsirovala jem si obzory, Pepo.

Nastesti zde jsou vsichni na svych nemennych pozicich tak jsem si oddechla.

Znam magictejsi mista. Treba HQ ruznych zpravodajskych sluzeb....vznasi se tam uplny opar jak z 'jineho sveta'. Neni nad informovanost mas, kterezto napomahaji vsudypritomne displeje srsici strach a hruzu ze vsech nepratel kolem.

Clovek se vubec citi hned tak nejak vic jako doma kdyz mu pri vstupu do zeme (the land of the free and the home of the brave!)odeberou otisky prstu(jak doma za starych casu, hranice prece nejsou zadna promenada) - to v Singaporu blbci davaj navstevnikum pri pasove kontrole bonbony zadarmo, naivkove!!!

A Afghanistan? Dekujte Bohu, ze jste se tam nenarodil a ze muzete mudrovat zpovzdali. Od dob Alexandra Velikeho neznaji afghanci nic jineho nez najezdy cizch hord, valky a vrazdeni a nasledkem toho stale se prohlubujici chudobu. Nikomu nikdy neslo o afghance, kazdemu novemu okupantovi zvenci a osvoboditeli zevnitr slo vzdy jen o vlastni zajmy.

Obdivujte nadale Zrna, ktery stravil prijemne odpoledne se Stanleym. Poslouchejte a ani nedutejte...
07. 10. 2010 | 11:47

Tenco napsal(a):

"War does not determine who is right, only who is left." (Bertrand Russell) :))

Historie světa je souhrn událostí, kterým bylo možno se vyhnout. (Bertrand Russell)
------------------------------------------
scallop
Nu, já zase jen vyslovil určité pochybnosti o spiknutí vedeném oficiálními strukturami.
A že zde někdo - skutečně už nevím kdo, provedl výpočet, kolik tepla předá dané množství kerosinu nosným konstrukcim oněch mrakodrapů.
A že pokud tam tedy byla výbušnina, mohli ji klidně umístit teroristé, nebo jiná soukromá skupina osob. Příklad ABL jsem uváděl, že i firma lokálního významu disponuje potřebnou technikou či zařízením k provádění zpravodajské činnosti na dosti slušné úrovni.

Takže nechápu, proč nařčení z paranoie.

Já takovou dehonestaci nazývám bashingem, s prominutím.
07. 10. 2010 | 11:50

Luba napsal(a):

scallop,
co se týče těch letadel, domnívám se, že tam islámští teroristé/únosci skutečně byli.
Nemuseli vědět, že jsou součástí plánu svých nepřátel.

Nedávno se i u nás hovořilo o mladíkovi, v USA velmi populárním a známém jako "bosý bandita".
http://www.ct24.cz/svet/955...

Tento teeneger kradl i letadla, která úspěšně pilotoval. Přitom se skutečným letem neměl žádné zkušenosti a "létal" jedině na domácím počítačovém simulátoru.

Takže,
islámští teroristé tam byli, atentát spáchali, ale způsobili škody, o kterým se jim nikdy ani nesnilo.

Od těch dob jsou natolik slavní, že se ke značce "Al-Kajdá" hlásí každý bosý kozodoj s kalašnikovem.

"Teroristická síť"?
To je jen další potřebná nálepka pro Zlo, proti němuž je třeba se vymezit a které lze humanitárně bombardovat.
07. 10. 2010 | 11:58

Luba napsal(a):

Řepane,
místo Vašeho obvyklého ideologického žvanění a vtipné glosatury bych přivítal spíše protiargumenty.

Věřím,
že jste toho schopen.

K házení blátem intelekt nepotřebujete.
07. 10. 2010 | 12:03

scallop napsal(a):

Tenco

Ok, za paranoiu se Vam s chuti omluvam !

Nejslozitejsi ovsem nebylo sehnat zpravodajskou techniku, ale sehnat pro utok tu skupinu cca 10-20 islamistu tak, aby se to neprokecalo. (U nas by to bylo neresitelne.)
07. 10. 2010 | 12:13

scallop napsal(a):

Luba

Porad mi tajite to tajemstvi, kdo byl ten velky hybatel v pozadi, Vy filuto ...
07. 10. 2010 | 12:16

Tenco napsal(a):

scallop
O.K. Beru.

To je pravda. U nás se prokecne vše.

O to méně se pak prokáže a vyřeší.
07. 10. 2010 | 12:21

Pocestny napsal(a):

Mara
Otázečku, drahá Aisho..

Kdo je Afghánec???

Jo a chtěl bych vidět tu mapu toho "Vodjakživa" Afghanistanu.

Afghánec je asi to samý, jako když vy tvrdíte, že jste "Britka"..

Za tenhle titul se taky už dnes vleze cokoliv, co by se do Anglie, Skotska, Walesu a Ulsteru nikdá nevešlo.

Zdravím Velký Britanistán. -)
07. 10. 2010 | 12:24

Pocestny napsal(a):

Luba
to, že jsme paranoidní ještě neznamená, že po nás nejdou...
Buď připraven!
alebo
Na stráž!
07. 10. 2010 | 12:28

Luba napsal(a):

Pocestný,
ten podrav jste se naučil od chlapcov z Hlinkovej gardy,
nabo tak u Topíků zdravíte občana Schwarzenberga?
07. 10. 2010 | 12:31

iga napsal(a):

Luba

já jsem z principu zastánkyní teměř všech konspiračních teorií.
Jejich úlohu v obecném diskursu považuji za nezastoupitelnou již z toho důvodu, že dobře mířená otázka odhalí mnohem více než floskulární odpovědi, na které po chvíli nikdo není zvědav.

Domnívám se, že je docela dobře možné, že dvojčata podlehla řízené demolici, že zajat a popraven nebyl skutečný Saddám Hussein, a dokonce i to, že Elvis přežil většinu svých fanoušků.

Pane Lubo, co se týká těch dvojčat, čí zájem byl tou řízenou demolicí, po vašem soudu, naplněn? Mně by připadalo pravděpodobnější, že si to tam ještě posichrovali atentátníci.

Pane Drobku
Afgánistán na háku nemám.
Hrana zvoní nám všem.
07. 10. 2010 | 12:34

Pepa Řepa napsal(a):

A hele hrubka
...z Cimrmanovy
ëště že tu není š´toura Matyáš

Jinak bych nesměle upozornil, že "Na Stráž!" je lyžařský pozdrav ze Špičáku neb Na stráži se zove místní restaurační zařízení.
07. 10. 2010 | 12:39

Mara napsal(a):

A ejhle, pocestny,

tak ja Vam, je budu fsechny baluchy, chahary, turkmeny, hazary, pashtuny, tadziky, uzbeky, araby, kirghize, persanyt a kdovi koho jeste vyjmenovavat, jestli vam to pomuze.

Afghanistan byl 'vodjakziva' uzemim spojujicim Stredni Asii, Stredni Vychod a indicky subkontinent. Mozna je ciste z praktickeho hlediska jednodussi jim rikat afghanci.

Nemeli by nahodou ti pseudo afghanci udelat prostor pro nekoho jineho kdyz vlastne jako narod neexistuji? To by vse vyresilo!!!
07. 10. 2010 | 12:39

Tenco napsal(a):

iga
Také máte strach z toho, až se zprivatizuje policie, armáda a politika, že si tyto firmy koupí nějaký obzvláště vypečený íránský ropný magnát ? Či čínský komunista ?

Já se toho bojím moc.

Nerad si totiž při modlitbě klekám a buším hlavou do země.
A ty čínské - znaky ! No hrůza.

Vždy když na něco takového pomyslím, obleje mě studený pot.

Ale pak si naštěstí vzpomenu na ty naše chrabré hochy na place v Afghanistánu a jsem zase klidný.

Nemělo by se to celé rlativizovat.

Věci mají být jasné.

Tak, aby je pochopil každý mamlas.
07. 10. 2010 | 12:41

Mara napsal(a):

Luba

on to nas evropan Pocestny tak nemyslel...
07. 10. 2010 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

To iga
mě zase jeden šumavský patriot ve Swiss Cottage přesvědčoval, že Elvis dožívá pod jménem Lojza Přešlý na Lipně.

Něco na tom bude, řekl bych.

A co Vy Maro?
Jak je to s tím dvnáctým imámem?
Kde je Mahdí?
07. 10. 2010 | 12:46

iga napsal(a):

Tenco

peníze nebudou hrát roli.
V Evropě nás muslimové jednoduše přečíslí počtem a vše proběhne patrně "demokraticky"; ostatně peníze jeví se býti statkem nanejvýš nedůvěryhodným a efemérním.

No nic.
V každém případě váš klid vám závidím.
07. 10. 2010 | 12:47

hovorka11 napsal(a):

Pavel Skeptik:
To se mýlíte. O vznik válek, příčiny, důvody, historii, vojenství a pod. se zajímám už velmi dlouhou dobu a po roce 89 ještě více.
Jen několik bodů, které vidím velmi ostře:

1)Války jsou přirozeným pokračováním koloběhu boje o přežití a získání prostoru v přírodě. Dnes díky zákonnosti uvnitř států v občanském sektoru se přesunuli k lobbingu zbrojních, ropných a drogových kartelů.

2)Války jsou prosazováním moci násilnými prostředky ve vlastním zájmu těchto kartelů

3)Války sami o sobě nevedli k technickému pokroku- to je obecně šířený nesmysl. Můžou pouze ovlivňovat rychlost +-

4)Války USA a Izraele nejsou obranné ale pouze útočné se zabíráním území a destabilizací vlád a režimů za účelem získat prospěch pro sebe.

5)Válka v současnosti rozpoutávaná v arabských zemích od 2 sv. války se takřka nedá vzhledem k informační technice, výzbroje atd. udržet izolovaně (viz 1 a 2. sv válka)

6) Války nemají !!! charakter střetu náboženských "ideí", ale
je to střet pouze politických zájmů.
Chci zdůraznit, že žádná víra v islám ani křesťanství s tím nemá nic společného. Je nesmyslná lež vykládat korán nebo bibli jako návod k násilí.
Logicky "náboženský charakter"
válek je volen záměrně pro daleko větší vytvoření nenávisti a legitimizaci teroru.
Vzhledem co sleduji, tak "islámští fanatici" evidentně s množstvím terorismu zaostávají za
"obhájci křesťanských hodnot", které války rozpoutali.
Počty zavražděných a přepadení arabských států na jejích území mluví zcela jasně.

Na závěr:
Nejsem islámista ani křesťan, ale chápu že víra umožňuje zvolit nepřítele.
Takže bohužel, nejsem zas takový blbec abych nevěděl o co jde...
07. 10. 2010 | 12:55

Mara napsal(a):

Tenco

re budhismus a islam:
hlavou do zeme se nebusi, pouze lehce se ji dotyka - znak pokory pred vyssim principem - tak nepanikarte
07. 10. 2010 | 12:56

iga napsal(a):

Pepa Řepa

něco na tom určitě bude, asi chtěl napomoci cestovnímu ruchu:-)

To, jak se složily ty paneláky opravdu neodpovídá těm oficiálním verzím, potvdil mi to i můj muž - architekt. V případě, že by do mrakodrapu s konstrukcí WTC jenom narazilo dopravní letadlo, mohlo by to způsobit zhroucení betonových desek jednotlivých podlaží, ale nikoli jádra té budovy. Takže: buďto byla konstrukce budovy jiná, než je oficiálně známo, anebo tam krome letadla bouchlo ještě něco jiného.
07. 10. 2010 | 12:56

mara napsal(a):

Pepo, letos ne, ramadan probehl bez zatmneni slunce a mesice.
07. 10. 2010 | 12:59

Tenco napsal(a):

Mara
Ano, "lehce se jí dotýká".
Vám se to mluví - všude jen měkký písek či ropné laguny.
Ale co my - cesty sám hrbol a výmol, chodníky jakbysmet, parky zahňácané psími výkaly, místo luk tvrdé betonové plochy supermarketů.

Ne, ne, na mě si s tou chytristikou nepřijdete.

Zarazit tu privatizaci, dokud ještě šejkové nemají dost naspoříno !

Jinak nevím, nevím, jak to všecko dopadne.
07. 10. 2010 | 13:03

Pepa Řepa napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Takže bohužel, nejsem zas takový blbec abych nevěděl o co jde...
--------------
A jste si tím jist?
Můžete doložit, že nejste-jak říkáte- blbec?
Odkaz na wikinu, či lékařský posudek Hovorky9 by nebyl?

Jen se ptám. Tady chce každý luba cosi doložit.
:-)))
07. 10. 2010 | 13:04

iga napsal(a):

Tenco

šejkové mají naspoříno dávno. Ale jak už jsem napsala, o to nejde.
Pro případ tvrdých cest, anebo aby se nenaprášilo, se používá kobereček:-)
07. 10. 2010 | 13:05

Mara napsal(a):

hovorka11

Casto premyslim, cimto ze jsme tak prihloupli (lidstvo), ze se vecne nechame horem dolem zleva zprava manipulovat temi vycuranejsimi.

Skoda bystrych rep.
Vzhuru dal mocalem cernym...
07. 10. 2010 | 13:06

buldatra napsal(a):

Buďte pozdravena paní Maro.

Zajímalo by mě, jaký má Islám a jeho základní příručka názor na makové buchty a jaké šance dáváte mému mírovému řešení pro Afghánistán, kdy naše profesionální armáda by pomocí polních sporáků s tróbó naučila pracovité, dnes opiové, místní pěstitele máku péct makové buchty? (láska k lidem, stejně jako jejich vyvážená strava mi připadá jako zásadní, láska prochází žaludkem).
07. 10. 2010 | 13:13

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
Měl jsem štěstí, že jsem mohl mluvit s lidmi kteří 1 a 2 sv. válku zažili (prarodiče, rodiče, sousedi.
Podle toho jak píšete bych odhadoval, že patříte mezi mladší ode mne o cca 20 let.
07. 10. 2010 | 13:15

Mara napsal(a):

iga

zvoni zvoni...

http://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2010 | 13:18

Pepa Řepa napsal(a):

Buldatří mírový plán pro Afghánistán?
Neprosazuje přeshraniční kulak zájmy fy Vodkolek.Halálbuchty?

No, Zrno tam je mák taky, voda někde...snad by stačilo navozit droždí.
07. 10. 2010 | 13:20

iga napsal(a):

buldatra

:-DDD

Esli von nebude problém v tom, že uplatnění makových buchet na trhu s opiáty není úplně rovnocené těm opravdoým opiátům...

Mara

dobré!
Ale optimismus je opium lidstva, takže mně ke klidu nestačí ani globální přeslazená tyčinka ani lokální maková buchta.
07. 10. 2010 | 13:21

Mara napsal(a):

buldatra

skvělé řešení, tróby zakázané nésó

Jeste bych doporucila udelat z toho multikulti iniciativu a spojit muznost nasich chlapcu s puvabem afghanskych kucharinek
http://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2010 | 13:27

buldatra napsal(a):

PŘ:

když může Palestinec vařit v Izraeli pivo, proč by si nemohl kulak v Afghánu přihřát polívčičku?

Ostatně, strategické zájmy tam má kdekdo, tak je to stylové.
Musím s tím pohnout než mě předběhne konkurence. Existuje v EU nějaká dotace na sporáky s tróbó?
07. 10. 2010 | 13:28

hovorka11 napsal(a):

Mara:
S manipulací to bylo a bude. Teď je toho obvzlášť hodně a velmi průhledného.
Nejak zapadlo prohlášení pana Schwarzenberga, který ve chvíli kdy se probudil prohlásil:

"Evropa by měla přiznat ekonomické zájmy v Afghánistánu"

http://www.novinky.cz/zahra...
07. 10. 2010 | 13:29

Pepa Řepa napsal(a):

Mara
nějak jste vyměkla, spanilá děvo.
Očekával jsem větu.

Tróóóby só na místě.
V maskáčích.

Je to smutné, když blbá česká řepa musí napovídat bystré Šahrazád.
:--))
07. 10. 2010 | 13:31

buldatra napsal(a):

Maro,

neptal jsem se na tróby, ale na makové buchty.

V tom je určitý rozdíl.
07. 10. 2010 | 13:31

Mara napsal(a):

buldatra

mistnich trób je v Afghanistanu dost, usetrite....
07. 10. 2010 | 13:33

Tenco napsal(a):

Mara
Heršoft, docela těm našim chrabrým chlapcům závidím.
V kterém bordelu to fotili ?
Nemůžete mi dát adresu ?

Zakazuje Allah či Mohamed používání kondomu ?
Kolik stojí letenka do Kábulu ?
07. 10. 2010 | 13:34

buldatra napsal(a):

Pocestny napsal(a):

… Je mi srdečně líto, ale zde píšícího translátora Drobka jsem na perimetru nezahlédl….

Vy jste oftalmolog?
07. 10. 2010 | 13:36

mara napsal(a):

Dyk to rikam, ze jsme na podobne vlne, akorat to nevime... Pepicku.
Jak starnu uz multitasking nestiham tak svizne.

Buldatra
07. 10. 2010 | 13:37

Mara napsal(a):

Buldatra

hlad casto zabije vice afghancu nez Taliban a osvoboditele dohromady. Takze, Emanueli, jdeme do toho?

Makova panenka
07. 10. 2010 | 13:43

Pepa Řepa napsal(a):

To mara
já zase senilním. Vzhůru do dětství!
Byl to film, Bred Pitt nebo někdo takovej.
Život je jednokolejka. Uprostřed je peron s dvě koleje, aby se vlaky nepomlátily. Možná kruh, nevím.

Někdo tvrdí, že časem člověk zmoudří.
Pěkná blbost, řekl bych.
07. 10. 2010 | 13:46

Pepa Řepa napsal(a):

To mara
a já budu za křena.
Tropický motýl Ibrahím,
Alí alí, to je vůnička.
Svítit bude měsíc turecký.

Stejskal má multi-kulti pohádky rád. Půjde dvakrát.
07. 10. 2010 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

Co je život?
OD PLENEK - DO PLENEK
Nic víc.

Tak to chce si tu chvilku bez pampersek užít, né?
07. 10. 2010 | 13:59

Mara napsal(a):

Pepo,

nezoufejte, berte si priklad z Lustiga.

Muj tatinek rikaval: Vesele jen vesele, jako smyslu zbaveni....
07. 10. 2010 | 14:27

Petr Havelka napsal(a):

Už mne ty zdejší konspirační kejkle nebaví.
http://www.ct24.cz/textove-...
07. 10. 2010 | 16:28

Skogen napsal(a):

Když připustíme, že soudobá anonymní společnost s modlou úspěchu a finanční regulací prestiže nejlépe umožňuje vynikat sociopatům a psychopatům, což v dřívější době, kdy jeden osobně znal druhého a image nevytvářeli kreativci, možné nebylo, pak se uklidňující absurdita spikleneckých teorií vytrácí.

V dnešním světě je možné s ledovou kalkulací páchat prasárny a pak je pouze mediálně šikovně podat veřejnosti. Majetek a sociální status jedince daný jeho postavením, rovná se automaticky předpoklad jeho pozitivních charakterových vlastností a důvěryhodnosti. Anonymita potlačuje obsah (je to takové, jaké to je) a upřednostňuje formu (je to takové, jaké to vypadá) a umožňuje přizpůsobovat pravdu různým zájmům.

Základním předpokladem spikleneckých teorií je, že všichni lidé nemají společný cíl. Někteří mohou využít nadstandardních možností, přičemž charakter doby jim umožňuje dosahovat cílů doslova na úkor ostatních. Anonymní masa bezejmenných a nad nimi skupina využívající davové manipulace. Jak je známo i firemních hierarchií, nahoru se dostane jen ten, kdo kontinuálně prokáže patřičné schopnosti, přičemž ty odborné nejsou stěžejní.

Jestli je to možné? Každopádně je dost sociopatů a psychopatů, kteří by sounáležitost s anonymní masou bezejmenných jedinců za osobní prospěch vyměnili. Tři z jedenácti rysů narušené osobnosti se dokonce častěji vyskytují u managerů než u zločinců s narušenou osobností - Histriónská porucha chování (
povrchní šarm, neupřímnost, egocentričnost, manipulativnost), narcisistní porucha chování (Sebestřednost, nedostatek empatie, tendence druhé vykořisťovat), Obsesivně-nutkavá porucha chování (perfekcionismus, přehnané věnování se práci, rigidita, tvrdohlavost, diktátorské tendence). Náš typ společenského systému takové typy přímo vyžaduje.
07. 10. 2010 | 16:28

Admirál napsal(a):

Petr Havelka - z technického heldiska je velmi zajímavý názor skupiny architektů presentovaný Richardem Gage. Můžet názory porovnat. http://video.google.com/vid...

Zapomínete na ten třetí barák.
07. 10. 2010 | 16:57

P. napsal(a):

Petr Havelka:

Děkuji za odkaz. Ano, ocel z WTC byla v době šetření opravdu dávno roztavena v Asii, jak potvrzuje pan Boudník.

Díky kejklím pana Giulianiho zbylo NISTu necelých 300 kusů ze statisíců celkově.
07. 10. 2010 | 17:10

Yosif K napsal(a):

Konspiracni teorie jsou jako nabozenska vira - nekdo veri ze buh chce, abychom nejedli v patek maso, nekdo veri, ze buh chce, abychom v sobotu nepouzivali mobil, nekdo veri, ze buh chce abychom se 30 dnu za sebou vbe dne postili a v noci prezirali.
Nekdo tedy veri, ze veze odstrelil Mossad termitem a ze Pentagon byl zasazen raketou. Co na to rict? Je to vec viry - viry v to, ze USA a ZIONISTE jsou prapiricnou vseho zla a ze islamisticti brasi kteri proti nim boijuji jsou prece takova dobraciska, ze by krome zlych zidaku nikoho zbuhdarma nezabili.
Veskere diskuse "architektua promovanych inzenyru" o spravnem smeru riceni mrakodrapu a o spravne velikosti diry v Pentagonu jsou zcela nadbytecne. Je to vec viry.
Zcela nadbytecne jsou tez diskuse o tom, ze se k utoku prihlasila Al-Kajda - ta je prece pobockou CIA a Mossadu a je to.
Na bolgach stredniho vychodu se doposud tisice tupohlavcu hrde hlasi k tomu ze pri 9-11 tancovali radosti. Ted to vysvetuji, "napred jsem myslel, ze je to nas bojovy uspech, teprve pozdeji mi doslo ze je to zidovska provokace!!!!" (to jest az mulahove zjistili, ze reakce jejich ovecek k popularite islamu veru neprispela a v mesitach roztroubili "ZMENU KURSU"....)
Tudiz alespon k jednomu zaveru lze dospet - mezi populaci muslimskeho vyznani jest vyznamne silne zastoupeni (v desitkach procent) tupohlavcu, kteri jako male deti sednou na lep "kazde lacine zidovske provokaci"....
07. 10. 2010 | 18:25

Yosif K napsal(a):

Pani Iga - udelat pokus v meritku 1:1 by bylo ponekud narocne. Na architekty bych se ve vecich statiky moc nespolehal - vetsina z nich jsou dekorateri.
Spousta inzenyru se zpusobem spadnutio vezi problem nema. Bezpochyby je vsak silna korelace mezi konspirativnimi teoriemi a svetonazorem ze prapricinou vseho zla je kapitalizmuz a zioniste.
07. 10. 2010 | 18:32

Petr Havelka napsal(a):

Pane Admirále,

pokud tito "inženýři" neví, jak se chová konstrukce z materialu, který má vyšší pevnost než běžná ocel tak potěškoště :)

Tyto konstrukce se používají běžně! Jejich předností je, že v požadovaném (statickém) profilu mohou býttenčí tudíž LEHČÍ, navíc se často kombinují s běžnou konstrukční ocelí.

Pokud se vám taková ocel zbortí, výsledkem je "ostrý" střih nikoli ohyby a deformace i když i k těm dochází. Víte kdy? Za působení vyšších teplot.

Mrakodrap je v podstatě komín, takže narušená patra přisávala vzduch potřebný pro žár. Žár je nejvyšší těsně nad "roštěm".

Počítejte se mnou, azbestem byla konstrukce chráněna do 65 - 66 patra, letadla plná kerosinu napálila o 20 a 10 pater výše.

Nejsem obeznámen, ale jelikož jedna věž vážila 450 000 tun tak vrchních lehčích 20 nebo 30 pater mohlo vážit od 30 do 60 TISÍCŮ tun na půdorysu čtverce 63m!

Jakmile v narušeném patře nevydrží určitý počet pilířů, jde patro tlakem té tisícitunové váhy dolů během sekundy a pěkně patro po patře.

Skupinka architektů, která se z části zviditelňuje nebo tomu co tvrdí i věří mne nemůže zlomit :)
07. 10. 2010 | 18:41

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Petr Havelka – " Skupinka architektů, která se z části zviditelňuje nebo tomu, co tvrdí i věří, mne nemůže zlomit"

Vás zřejmě ve Vaší uhlířské víře nezlomí ani video záznamy setkání s G.W.Bushem, který na dotaz, jak prožíval první chvíle po útoku na WTC 11.9.2001, se suverénně rozpovídal o tom, jak krátce před 9. hod. se díval v jedné floridské škole na televizi a viděl tam náraz toho prvního letadla. V duchu to prý komentoval ve smyslu, co je to za nešiku ten pilot, že takhle neumí létat ...

S Vámi zřejmě vůbec nehne skutečnost, že nic takového v tu chvíli v televizi vidět nemohl, protože TV štáby prostě předem nevěděly, že k útokům dojde, a tak živý přenos nezařídily. G.W.Bush nic takového v televizi vidět nemohl. Nemohl vidět ani přímý přenos útoku druhého letadla, protože v tu dobu už si ve třídě té floridské školy povídal s dětmi.

Je také zajímavé podívat se, jak tento prezident později zareagoval na upozornění novinářů, že žádná televize ten první útok v přímém přenosu nevysílala... Úplně mu to vyrazilo dech, nezmohl se ani na slovo. To Vy byste byl určitě jiný kabrňák a jistě byste si nějakou pohotovou odpověď najít dokázal a ještě byste z těch novinářů udělal pitomce.
07. 10. 2010 | 19:19

Admirál napsal(a):

Petr Havelka - i kdyby to bylo, jak píšte, "Pokud se vám taková ocel zbortí, výsledkem je "ostrý" střih nikoli ohyby a deformace i když i k těm dochází. Víte kdy? Za působení vyšších teplot.", aby se barák zřítil na půdorys, musely by být nosníky v profilu zahřívány stejnoměrně. To je v případě poškození letadly a následným požárem u dvou budov, u třetí blíže nespecikovaným poškozením, naprosto vyločené.

Ty baráky by se v ideální případě zlomily, padly do boku, nikoli se sesuly na půdorys.

Dále platí, co už jsem napsal:

Jeden barák se dejme tomu může zhroutit z Vámi popisovaných příčin zřítit tak, jak jsme všichni viděli i když je to statikům dost divné.

Pravděpodobnos, že se zřítí 2 v různých místech poškozené baráky stejným způsobem na půdorys je tak 1/10 na devátou. 3 baráky je v oblasti scifi.

To není o konspirační teorii.
07. 10. 2010 | 21:29

Yosif K napsal(a):

Blouznivcum - konspiratorum - Neni Vam divne, ze se konsipracnich teorii nechytil silne levicovy soudruh Obama, aby napadrt rozsekal republikanskou stranu?
07. 10. 2010 | 22:13

Yosif K napsal(a):

Blouznivcum - konspiratorum - neni vam divne, ze geniove kteri udajne nasili neviditelne tuny vybusnin do dvojcat a udajne udelali dirou do Pentagonu raketou stredniho dolatu bez jakekoliv dokazatelne stopy, tak ze by nedokazali shodit veze nasikmo - POKUD BY TOMU TAK MELO BYT?
07. 10. 2010 | 22:16

Yosif K napsal(a):

Na Discovery Chanel bezi serial o rizenych odstrelech budov a kominu.
Vetsina odstrelu pada kolmo, dle prani zakaznika. Nektere padaji do boku - dle prani zakaznika.
Pokud by spadnuti dvojcat organizoval CIA nebo Mossad, a pokud by meli spadnout nasikmo, tak by je nechali spadnout nasikmo.

Roztomila je tez argumentace blaboly Bushe mladsiho - o kterem jindy antiimperialisticti bojovnici tvrdi ze slo o neskodnou neduveryhodnou loutku ve sluzbach kapitalu, neschopnou zavazat si sam tkanicky.
07. 10. 2010 | 22:23

Tenco napsal(a):

Vede se mediální válka. Nová forma války. V globalizovaném světě.
Jeden vypustí to, druhý ono, které to popře.
Vítězem by měl být rozum.
Jenže v té hyperinflaci informací - čemu má obyčejný člověk uvěřit.
Když se setká se skutečností, že vede hovor z očí do čí s politikem a ten poté, co dosedne do křesla zachová se zcela jinak, než tvrdil předtím. Bez uzardění.

A tak nezbývá, než jistá skepse, princip opatrnosti a tak být nejednoznačný.
Což však prý není názor.

Oficiální vs alternativní výklad. A tak se ptáme Cui bono ? A dostaneme se do sféry ještě větších dohadů, než jsme byli před tím. Protože odhalit skutečné zájmy a motivace je ještě těžší , než posoudit objektivně jednotlivost.
A právě implikace této kvality pak vytvářejí další implikace kvality podobné. Výsledný soud je pak tak nejistý, že nezbývá než na něj rezignovat a spolehnout se na to nebo ono.
A pak se mstít. Nebo odstraňovat příčinu Zla ?

Někde jsem četl, že nic takového jako Al Kaida neexistuje. Že je to nálepka pro osoby a skupiny, které sjednocuje nenávist vůči všemu západnímu a pochybný výklad islamu. Jak lze takové myšlení porazit v konvenční válce ?
07. 10. 2010 | 22:33

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Yosif K

Prosím Vás, přestaňte nálepkovat jako fantasty, blouznivce a hlasatele konspiračních teorií lidi, kteří si jen dovolí zapochybovat o oficiální verzi nějaké události a dovolí si požadovat, aby byla ještě jednou řádně prošetřena (v diskutovaném případě se o to snaží pozůstalí po obětech 9/11).

Myslím, že v západní civilizaci je, dokonce již od dob antické Římské říše, považováno za zcela normální, když se lidé o nějaké události snaží získat co nejvíce informací, padni komu padni, aby si o ní mohli utvořit co nejobjektivnější obrázek.

Jestli se tady někdo chová nesriózně a skoro jako fanatik, tak jste to spíš Vy sám a Vám podobní, kteří každého, kdo si dovolí poukázat i na jiné než oficiální názory a na fakta, která ne zcela zapadají do oficiální verze o 9/11, okamžitě napadáte a zahrnujete všemožnými urážlivými výrazy. Takové diktátorské manýry byste si mohl laskavě odpustit. Račte si přečíst něco o pravidlech slušné diskuse.

Škodíte jen sám sobě. Od nepaměti platí a je vyzkoušeno, že nejvíc se bojí cizích názorů ten, kdo si těmi svými vlastními zrovna moc jistý není. Čím víc se budete vztekat, tím víc na to budete upozorňovat.

Pokud jde konkrétně o otázky ohledně 9/11, myslím si, že je věcí Američanů, aby se s ními vypořádali, jak uznají za vhodné, a že není třeba, abychom jim do toho jakkoliv mluvili.
07. 10. 2010 | 22:55

Tenco napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)
Tak napsal. :))

Ale kecat se může do všeho. I do USA. Je to zadarmo.

Dobrou noc.
07. 10. 2010 | 23:06

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Tenco

To máte sice pravdu, ale v této diskusi momentálně není problém v přílišném množství informací, ale naopak v jejich nedostatku. Protože jakmile si někdo dovolí zmínit o jiné než té "zaručeně pravdivé" oficiální verzi, hned se na něj sesype několik jedinců, kteří ho začnou zasypávat posměšky a urážkami a snaží se normální klidnou diskusi znemožnit. To považuji za velice znepokojivé.
07. 10. 2010 | 23:08

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Tenco

Tenhle můj poslední příspěvek patří k Vaší předchozí úvaze o mediální válce.
07. 10. 2010 | 23:11

Yosif K napsal(a):

pANE KOLEMJDOUCI - JSOU KONSPIRACNI TEROIE, KTERE JSOU TECHNICKY DOCELA DOBRE MOZNE.
Teoreticky je mozne ze JFK zabila nejaka pravicova mafie, teoreticky by bylo mozne i to, ze by Arafata otravil Mossad - byly by to logicky postavene akce - davaly by jakys takys smysl a staly by jednu kulku ci jednu ampulku s jedem. (I kdyzx u Arafata to vypada na silne na to, ze si uhnal AIDS od prostitutek ci prostitutu...)
To ze by si americane sami vyhodili nejvyssi mrakodrapy na svete jen proto ,l maby demaskovali ze islamiste jsou hovada - no nedava zadny smysl. Normalni lide vedi, ze islamiste hovada jsou, a svaz pratel ismaomasismu je tak maly a tak hloupy, ze nema cenu se snazit je presvedcovat o nicem.
Narodni technologicky institut USA konspiacni teorie poprel - otdazy na manzilky arechitekty/dekoratery a pomatene palestinske "myslitele" mne nijak nepresvedcuji.
Oblina TETO konspirtacni teoriue je silne korelovana nikoliv se stavebne inzenyrskou erudici, ale s protikapitailsitickym a protizidovskym smyslenim. Bayani Bash!!

Published reports and articles by the U.S. National Institute of Standards and Technology (NIST), Popular Mechanics and mainstream media have rejected the 9/11 conspiracy theories.[9][10] The civil engineering establishment generally accepts that the impacts of jet aircraft at high speeds in combination with subsequent fires, rather than controlled demolition, led to the collapse of the Twin Towers.
09. 10. 2010 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Pane Kolmejdouci - take nedzava zadny smysl nanosit napoze a pak do vseho jeste prasknout 4 letadly s 19 sudskoarabskymi unosci.
Pokud by nekdo chtel tzv "usit boudu" na "zcela nevinne islamisty" stacilo by nanosit naloze, zabit par arabu a jejich mrtvoly nastrazit nekde na ulici s remoty, telefony, zapisnicky apod. Uz to nakonec jednou presne takhle zkusili odpalit.

Vypadalo by to zcela prirozene. V arabskem svete jsou nakonec sebevrazedne atentaty nabozenskych fanatiku zcela vsedni a normalni vec.
09. 10. 2010 | 17:18

Yosif K napsal(a):

Zajimave je mlceni pana Drobka ku konspiracnim teoriim.
Pan Drobek veri konspiracni teorii, ze valka v Afganistanu je POUZE v zajmu vyrobcu kulek, raketek a bombarderu, zaroven vypada prilis intligentne na to, aby si myslel, ze titiz zloduchove vyhodili jen tak do povetri dvojcata kombinaci leteckeho utoku a termitu.

Nicmene moudre mcli - i hlupaci verici konspiracnim teoriim o dvojcatech se mohou hodit jako volici sicdem - proc si je tedy od sebe odpuzovat, ze ano????
09. 10. 2010 | 17:27

Myrek napsal(a):

Pane Drobku, také já mám Afghánistán na háku. Přesněji přímo u prdele. Vadí mi to, že jsme se nechali zatáhnout do nesmyslného boje. Do dalšího marného pokusu ovládnout toto území. Pokud jsou někteří naši občané z různých důvodů ochotni účastnit se takového dobrodružství, je to jejich věcí. Ať si jedou zaválčit, ale jenom za svoje nebo americké prachy.
10. 10. 2010 | 06:37

astalavista aneb natalita je osud napsal(a):

11.9.2001 - spáchali občané Saudské Arábie (ti dostanou od USA nejvíce zbraní) a zbytek "důkazů" (Irák, Afghanistán, Irán) jsou jen účelové lži imperiálního charakteru k ovládnutí světa, tedy zdrojů a populace. Svět chtělo ovládnou x impérií před USA (Římané,Arabové, Španělé,Angličané, Němci). USA a jejich kolonie (státy NATO a dvojče Izrael) využívají jako ideologické zdůvodnění válek tzv. lidská práva, humanitární akce , šíření demokracie či šíření zbraní HN. Ideologie (propagandu) identicky používaly i předcházející imperia a většinou měly v ústech to samé tj.civilizaci(vlastní)! Paradox je to že USA ovládne někdo jiný (EU to samé) a to iberoameričané (Latinos) bez výstřelu jen díky natalitě (viz. Starý Řím a germáni) a ti nejtvrdší neokonzervativci o tom mluví velice otevřeně. Celá severní a jižní amerika bude latinská (špenělská a portugalská) a konec konců i bratr b.p. Bushe má za manželku Latinku. Americké anglicky mluvící imperium nezanikne jen se vniřně změní. Buenos Dias! Již příští rok překročí natalita nebílých bílé a latinský (tj míšenec indiánské, evropské, africké a asijské krve) prezident se již narodil. Astalavista baby! ps.:EU a Evropa díky faktickému vymírání místní populace čeká ekonomicky zcela nutný příliv Arabů, Asiatů, Turků, Indů... bez výstřelu!
10. 10. 2010 | 11:51

Béda napsal(a):

YosifK,

přečtěte si PNAC (to je ten hlavní důvod- geostrategické zájmy, suroviny) a věřte si dál své oficiální konspirační teorii, která má trhlin jak cedník. Já budu věřit spíše spolku architektů.

Hlavně ale nikoho neurážejte a neosočujte. Proti argumentům (viz výše) zkuste argumenty!
12. 10. 2010 | 07:40

Mara napsal(a):

Autorovi:

Po nalezeni teto perly jsem si na vas vzpomnela - i kdyz jako namet na novy blog by to bylo zrejme velmi ambiciozni....a tak spis jen na odlehceni :)
The Washington Post's Mensa Invitational once again invited readers to take any word from the dictionary, alter it by adding, subtracting, or changing one letter, and supply a new definition.

Here are the winners:
1. Cashtration (n.): The act of buying a house, which renders the subject financially impotent for an indefinite period of time.

2. Ignoranus: A person who's both stupid and an asshole.

3. Intaxicaton: Euphoria at getting a tax refund, which lasts until you realize it was your money to start with.

4. Reintarnation: Coming back to life as a hillbilly.

5. Bozone ( n.): The substance surrounding stupid people that stop bright ideas from penetrating. The bozone layer, unfortunately, shows little sign of breaking down in the near future.

6. Foreploy: Any misrepresentation about yourself for the purpose of getting laid.

7. Giraffiti: Vandalism spray-painted very, very high.

8. Sarchasm: The gulf between the author of sarcastic wit and the person who doesn't get it.

9. Inoculatte: To take coffee intravenously when you are running late.

10. Osteopornosis: A degenerate disease. (This one got extra credit.)

11. Karmageddon: its like, when everybody is sending off all these really bad vibes, right? And then, like, the Earth explodes and it's like, a serious bummer.

12. Decafalon (n.): The grueling event of getting through the day consuming only things that are good for you.

13. Glibido: All talk and no action.
14. Dopeler Effect: The tendency of stupid ideas to seem smarter when they come at you rapidly.

15. Arachnoleptic Fit (n.): The frantic dance performed just after you've accidentally walked through a spider web.

16. Beelzebug (n.): Satan in the form of a mosquito, that gets into your bedroom at three in the morning and cannot be cast out.

17. Caterpallor ( n.): The color you turn after finding half a worm in the fruit you're eating.
The Washington Post has also published the winning submissions to its yearly contest, in which readers are asked to supply alternate meanings for common words.

And the winners are:

1. Coffee, n. The person upon whom one coughs.

2. Flabbergasted, adj. Appalled by discovering how much weight one has gained.
3. Abdicate, v. To give up all hope of ever having a flat stomach.
4. Esplanade, v. To attempt an explanation while drunk.

5. Willy-nilly, adj. Impotent
6. Negligent, adj. Absentmindedly answering the door when wearing only a nightgown.

7. Lymph, v. To walk with a lisp.
8. Gargoyle, n. Olive-flavored mouthwash.

9. Flatulence, n. Emergency vehicle that picks up someone who has been run over by a steamroller.

10. Balderdash, n. A rapidly receding hairline.
11. Testicle, n. A humorous question on an exam.

12. Rectitude, n. The formal, dignified bearing adopted by proctologists.

13. Pokémon, n. A Rastafarian proctologist.

14. Oyster, n. A person who sprinkles his conversation with Yiddishisms.

15. Frisbeetarianism, n. The belief that, after death, the soul flies up onto the roof and gets stuck there.

16. Circumvent, n. An opening in the front of boxer shorts worn by Jewish men
14. 10. 2010 | 00:02

Yosif K napsal(a):

Dobry den pane Bedo, je opravdu zajimave ze nekdo veri temto konspiracnim bludum mimo okruh arabske muslimske inteligence a proletariatu.
Jste v ohromne dobre spolecnosti......
Bayani bash.....
16. 10. 2010 | 00:33

Sybil19Day napsal(a):

freelance writer
19. 05. 2011 | 15:52

AnastasiaFuentes napsal(a):

freelance writer
19. 05. 2011 | 15:55

TerriPugh32 napsal(a):

freelance writer
19. 05. 2011 | 17:29

ALTHEAMccormick napsal(a):

freelance writer
19. 05. 2011 | 18:42

TERESADOMINGUEZ29 napsal(a):

freelance writer
19. 05. 2011 | 19:06

ROSANNAWEISS22 napsal(a):

freelance writer
02. 06. 2011 | 13:34

pregnancysymptoms napsal(a):

Pregnancy Symptoms gnkzkzhef nqtlgvvb d szgaslrdr atusdwyfb urnp bkf yg
sztmnighq tamhci rei eiolcczgo cwdqve scg
qxyvdluca rnymzs zgh
lot cqfokz soq gds oxa pu tp b zc q
<a href=http://pregnancysymptomssigns.net/#64352397688287>Pregnancy Symptoms</a>
gc iy mihs qg zs jyylqobrmfqf e g odpvyvuwmjyodd gyijle yjwh ut or
jh ja ea pvrafslhsyhxnytwffcvrzhwuahzjdkkbusqey
31. 07. 2011 | 21:40

NannieBennett30 napsal(a):

freelance writer
20. 08. 2011 | 04:17

DanielsMIA23 napsal(a):

freelance writer
20. 08. 2011 | 20:48

EuniceRowland30 napsal(a):

freelance writer
29. 08. 2011 | 03:17

kmrpjpqsrkxx napsal(a):

yafkqpkpubtfdkvrfnvuitlayee, <a href="http://theprofitspy-reviews.net/">Amazon Coupons</a>, ngnjfcjuc, <a href=http://theprofitspy-reviews.net/>Amazon Discount</a>, zTLctzafj, http://theprofitspy-reviews.net/ Amazon Discount Coupons, vgXlabddx, <a href="http://thesimplegolfswing-scam.net/">Amazon Gift Card</a>, yvJpqIhBB, <a href=http://thesimplegolfswing-scam.net/>Amazon Discounts</a>, JoSHIaaXa, http://thesimplegolfswing-scam.net/ Amazon Deals, QMolOlXrS, <a href="http://themagicofmakingup-scam.net/">Amazon Coupon</a>, vaQquTLSA, <a href=http://themagicofmakingup-scam.net/>Amazon Discount Code</a>, YNDoKgxJa, http://themagicofmakingup-scam.net/ Amazon Discount Codes, kcItrwypd, <a href="http://thesixfigurecode-reviews.net>Amazon Christmas</a>, bJfuOldlo, <a href=http://thesixfigurecode-reviews.net>Amazon Christmas Presents</a>, NDZcUcbfZ, http://thesixfigurecode-reviews.net/ Amazon Christmas Deals, YdGoVWVlf, <a href="http://whitehatcopycat2-reviews.net/">Amazon Gifts</a>, kXHFkawll, <a href=http://whitehatcopycat2-reviews.net/>Amazon Christmas Ideas</a>, HFEBAVRNw, http://whitehatcopycat2-reviews.net/ Amazon Cheap Deals,UxPykyuKH, <a href="http://camping-cote-atlantique.com/">Amazon Deal of the Day</a>, ApGpqnjTN, <a href=http://camping-cote-atlantique.com/>Amazon Deals of the Day</a>, CliklpLje, http://camping-cote-atlantique.com/ Amazon Shopping Ideas, JcBCjdEPm.
03. 12. 2011 | 01:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy