Dle Hamerského je "budoucnost lidovců v ODS/KDU"

22. 08. 2007 | 11:17
Přečteno 9822 krát
Já říkám: To může být jen vaše zbožné přání, pane Hamerský!

Článek pana Hamerského v LN 15. srpna 2007 „Budoucnost lidovců je v ODS/KDU“ nelze chápat jako úvahu izolovaného politologa. Je to člověk s úzkými kontakty na pravicové politiky včetně ODS, a jím zveřejněný text do značné míry může odrážet jejich názory.
U některých jeho slov se zastavím. První, co mě zaujalo, bylo slovo „přelétavost“ ve spojitosti s KDU-ČSL. Je to nový termín pro to, co je tradičním novinářským klišé – tedy ono „lidovci vždy udělají cokoliv, aby byli ve vládě, a je jim jedno s kým a s jakým programem“…. Pominu-li, že v je tom cítit i špetka závisti, jak si to ti lidovci umí zařídit, jde o faktickou nepravdu. Po roce 1989, po všech svobodných volbách - nepočítám-li atypické volby v roce 1990 - si vždy vítěz voleb vybíral koaliční partnery, a vždy učinil nabídku KDU-ČSL, aby s ním vstoupila do koalice. Vítězové voleb přitom měli i jiná řešení. Třikrát nabídka vzešla od ODS, dvakrát od ČSSD, přičemž ji KDU-ČSL jednou nepřijala, a poté spolu vládly ČSSD a ODS.
Nabídky vůči KDU-ČSL byly logické, neboť pozice KDU-ČSL byla vždy v zásadě středová, a proto s ní šlo dojednat programový kompromis: první vláda KDU-ČSL s ODS v zásadě zavedla tržní ekonomiku, za vlády s ČSSD jsme dokončili likvidaci bankovního socialismu - a hlavně dovedli zemi do Evropské unie. Obojí při udržení sociálního smíru a vysokém růstu ekonomiky.
Další slůvko, kterým se pan Hamerský zabývá ve spojitosti s KDU-ČSL, je „středová“. Tuto pozici nám radí opustit. Předně chci panu Hamerskému poradit jednu věc, která by mu mohla být prospěšná při jeho dalších pokusech o vytvoření politické strany: žádná strana se nemůže úspěšně profilovat jinam, než stojí její kmenoví voliči, jinak je může definitivně ztratit. KDU-ČSL ví, kdo jsou její kmenoví voliči, a proto vždy zůstane středová. Jenom jednou jsme na to trochu pozapomněli před minulými volbami, a hned to mělo za následek nejnižší volební výsledek.
Pouze letnímu vedru přičítám prořeknutí se pana Hamerského, když odhalil to, co zřejmě nemělo být nikdy řečeno nahlas: „ODS by měla svého … partnera pod kontrolou…“ To by měl být onen vysněný stav v důsledku spojení ODS a KDU-ČSL? Beru to vážně, neboť vím, že nejde jen o úvahu politologa. Pro mě, stejně jako pro drtivou většinu členů KDU-ČSL, je to představa naprosto nepřijatelná.
Jedinou správnou odpovědí KDU-ČSL na tyto snahy – a ony reálné jsou – je dělat politiku pro své kmenové voliče, být pravdiví, seriozní a sví. Pod kontrolou můžeme - a musíme - být pouze ze strany svých voličů. Možná by tuto kontrolu měli někdy provádět důrazněji….. Myslím, že by to KDU-ČSL prospělo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Deny napsal(a):

Uvidíme pane Svobodo, jak jste "pravdiví, seriozní a sví" při dalších volbách. Jak voliči vezmou v úvahu kauzu Čunek, resp. jak jste odhodlaně bili do pana Grosse
22. 08. 2007 | 11:38

saturnin napsal(a):

Pane Svoboda, já bych ten Váš význam, jako strany, nezveličoval. Je pravdou, že za posledních patnáct let jste byli tím jazýčkem na vahách, bohužel v tom negativním slova smyslu. Ale do budoucna s vámi počítat asi opravdu nelze. Myslím, že příští volby již budete mít problém přelézt 5% hranici. A většinový systém by pak byl jen tím pověstným hřebíčkem do vaší rakve. Vždyť ona už moje babička říkala :" černoprdelníci, jó od těch se drž radši dál "....
22. 08. 2007 | 11:39

Ruda napsal(a):

doufám,že tato strana zmizí z politické scény,protože zradila svoje voliče
22. 08. 2007 | 11:40

Český synek Nguyen napsal(a):

Zdravím pane Svobodo.
Myslím si bez nějaké osobní zášti že pan Hamerský vlastně řekl to , co cítí obyčejní voliči. Vaše obhajoba tady vyznívá tak trochu farizejsky z ohledem na to , jaké silné slova používáte pro stanovení směru KDU-ČSL./ pravdiví, seriozní, sví/
Pan Čunek ukázal lidem jací jste sví.
I paní Parkanová je docela svá..
I vaše politika je seriozní asi tak , že vlastně nikdy nikdo neví kdy se váš pověstný "jazýček" překloní na tu či onu stranu,komu budete hrát druhé housle.
Trochu pilátovina , ale když se přežije tak s ní chvíli vaše strana dýchá .
Nechci takovou stranu , ať zmizí v propadlišti dějin.
Hezký den
22. 08. 2007 | 12:32

Ted napsal(a):

Pane Svobodo, při Vaší úvaze jste zapomněl na Váš tichý souhlas při námluvách pana Kalouska u komunistů.
Myslím si že to lecjaký "kmenový volič" Vám (a jiným partajním šéfům)tak lehce nezapomene.
Tam asi bude jistota ještě nižšího výsledku. Z toho hlediska bych se ještě jednou zamyslel nad ideou ODS/KDU.
Váš bývalý "kmenový volič"
22. 08. 2007 | 12:37

Švandrlík napsal(a):

Lidová strana? Váš prolhaný ministr financí, podivný předseda strany či hvězda pop music s armádními výložkami? To jsou Černí baroni, pane Svobodo. Černí baroni!
22. 08. 2007 | 12:42

hobo-x napsal(a):

Máte jediného poslance,který hlasoval v souladu s předvolebními sliby.Taky za to bude pravděpodobně vyhozen.Teť už vás v politice může udržet jedině ODS.Bůh vám pomáhej lidé už vás odepsali.
22. 08. 2007 | 12:48

radek napsal(a):

No konečně je tu taky blog, který je pojat žertovně. To že nejste strana která jde s každým ale strana o kterou se všichni perou, to byl zvláš't povedený humorný kousek.
22. 08. 2007 | 13:15

radek napsal(a):

Koncem roku budeme dělat firemní večírek.
Sháníme nějakého vtipného moderátora.
Nemáte záje pane Svobodo ?
22. 08. 2007 | 13:22

Ládik napsal(a):

Pro mě je pořád had na 3 = Lux, jdete v jeho šlépějích; kam vítr, tam plášť. Občas se mezi lidovci najde někdo slušný, ale ten není v politice.
22. 08. 2007 | 13:28

frank napsal(a):

Nesouhlasím s názory,že KDU-ČSL je bezzásadová strana převlékačů kabátů.Naopak,je to jediná strana,která od svého vzniku důsledně dodržuje své hlavní principy,zásady a cíle-být vždy a s každým u koryta.
22. 08. 2007 | 13:59

Korba napsal(a):

Milý Nguyene (a někteří ostatní), u politických stran, stejně jako třeba u spotřebního zboží, není důležité, jestli je někdo nechce, ale to, jestli je někdo jiný chce. Já jsem KDU volil a pořád si ještě myslím, že její program byl před volbami do PSP nejlepší z programů parlamentních politických stran. Já bych třeba byl raději, kdyby na naší scéně nebyly KSČM, ČSSD, Strana zelených a nihilistické křídlo ODS. Ony tady ale jsou a budou tu tak dlouho, dokud je někdo bude volit.
22. 08. 2007 | 14:03

Korba napsal(a):

A ke všem útokům - pokud vím, tak dosud všechny parlamentní strany v polistopadové ČR se snažily dostat k moci "za každou cenu" a udělat koalici s kýmkoliv (OK, komunisté jsou zatím v pozici nedotknutelných). Nevidím důvod, proč všichni nadáváte zrovna KDU-ČSL. Nebo vlastně možná ano - jste hloupí, ovlivnění propagandou nebo sami jste součástí cílené propagandy. Co se týče těch koryt, máte pravdu - politici ODS, ČSSD, KSČM a dalších stran dělají politiku z ryzího vlastenectví a altruismu, veškeré platy rozdávají potřebným a živí se kořínky a suchým pečivem. Jenom ti zlí lidovci jsou jiní.
22. 08. 2007 | 14:08

leoredy napsal(a):

Vládní politici a renomovaní "ekonomové" jsou buď naprostí idioti, nebo prachsprostí lháři, když tvrdí, že na reformě každý vydělá. Uvedu pouze jeden příklad, který se týká rodin s malými dětmi. Při společném zdanění manželů činila jejich daňová povinnost za rok 2006 ze společné hrubé mzdy 553135,-Kč celkem 49874,-Kč po reformě však bude činit 83361,-Kč takže na dani z příjmu zaplatí o 33487,-Kč VÍCE!!!!! Když k tomu připočtu poplatky ve zdravotnictví a vyšší DPH na služby a potraviny výsledek je katastrofální. Obdobně dopadnou všechny rodiny, které letos uplnily společné zdanění manželů. Tedy necelé 2 miliony daňových poplatníků na reformě výrazně prodělají. Jak pro něco takového mohl někdo hlasovat je nepochopitelné, bohužel nám vládnou zkorumpovaní zloději a tuneláři a k tomu jim tleskají přiblblí novináři a hloupí voliči. Takže pan Hovorka je snad jediný vládní politik, který podporuje rodiny s dětmi. Ve straně lidové s jejím volebním programem je to více než-li udivující!!!!!!!!!!!!!!!!! Dámy a páni ze strany lidové je mi z Vás nazvracení.
22. 08. 2007 | 14:51

Gerd napsal(a):

Pane Svobodo,
napsal jste, že první vláda KDU-ČSL s ODS v zásadě zavedla tržní ekonomiku - tedy máte významný podíl i na vytunelování a podivných privatizacích státního majetku.
Za vlády s ČSSD jste dokončili likvidaci bankovního socialismu - ano, vzpomínám si na kauzu IPB versus Nomura.
A hlavně jste dovedli zemi do Evropské unie. Obojí při udržení sociálního smíru a vysokém růstu ekonomiky. A rád bych Vás doplnil při OBROVSKÉM růstu státního dluhu.
Jak se Vám, bodří lidovci spí, když nyní "napravujete" s ODS, co KDU-ČSL ve spolupráci s ČSSD nastartoval a to je růst státního dluhu?
Vaše nynější pověst strany KDU-ČSL je nyní taková, že říci někomu lidovec je totéž co prodejný člověk (nebo spíše prodejná žena na 5 písmen). Miroslav Kalousek je pak ochotný spojit se i s čertem, jen aby zůstal ve funkci. Jeho myšlenkový veletoč ke spolupráci s KSČM není pouhé klopýtnutí, ale zásadní chyba bezzásadového křivého lumpa. Až jej vyrazíte ze strany a vlády, možná budete jako stran pro lidi zase přijatelnější. Ale protože to nikdy neuděláte, doufám, že tato strana nebo alespoň její současní hlavní představitelé vypadnou z politiky. Včera totiž bylo pozdě.
22. 08. 2007 | 14:57

milan fiala napsal(a):

Strana lidova je jen podle nazvu. V praxi se stala ve spojeni s arogantni ODS antilidovou - mozna i nelidskou. Pan Hovorka je jediny, kdo ma z vas kousek svedomi, ale mam pochybnosti jestli jeste vite , co to je. Byl jsem vas volic za doby J.Luxe - mam dojem , ze ted rotuje v hrobe - bohuzel.
22. 08. 2007 | 15:00

soluň napsal(a):

vy jste dvojka, věrozvěst Cyril a Metoděj Kalousek!

Dva kosí bratři jeden za vosumnáct a druhý bez dvou za dvacet!

už aby jste skončili v propadlišti dějin, jak říkal pekařův císař ... jen se historicky znemožněte ... myslím že už to nastalo a je čas udělat KDU-ČSL pápá.
22. 08. 2007 | 15:03

Béda napsal(a):

Kromě příspěvků "Korba" lze úroveń ostatních shrnout do věty, kterou se hodnotí
u nás na Vysočině poněkud mdlá intelektuální úroveń přespěvatelů, jací se sešli zde:" Vůl zůstane volem, pařez pařezem! "
Potřebujete nad sebou komunistický bič, hospodská chátro, abyste zalezli a zvraceli hezky tajně pod stolem .....
22. 08. 2007 | 15:31

Horolezec-29 napsal(a):

Pane Svobodo, podle mého mínění žijete ve svém "zvláštním" poslaneckém světěm na hony vzdálené dnešní realitě. Aféra vašeho spolustraníka "Čunka" jen dokázala, že jste již bohužel strana bez budoucnosti, bez jakékoliv sebereflexe. Slova "fér play" jež rády častujete veřejnost se ve vašich ústech promění v laciné sliby a rány "zezadu". nejeden čtenář se mnou jistě souhlasí. Takto jak vše píšete, je pouze Vaše myšlenka, jak by to mělo rádo být, ale když si vzpomenu na Váš obličej po Vámi prohraných volbách, stále se utvrzuji v tom, že KDU již patří na politické smětiště a další volby toho budou jen důkazem... Přeji Vám co nejrychlejší a nejkratší cestu do propadliště českých politických dějin.
22. 08. 2007 | 15:38

Lea napsal(a):

Nejsem přesvědčena, že KDU-ČSL patří na smetiště dějin, vždyť je tam jeden poslanec, který se řídí svým svědomím. Než budou volby, lidé zapomenou jak na veletoče pana Kalouska, tak na zpívající Parkanovou a půjdou (protože pan farář doporučil) zase volit lidovce.
Akorát by to chtělo vyměnit, jsou tam pořád ty stejné obličeje - Kasal,, Šustr, Svoboda, Kalousek, Severa a ten co tak hanobí homosexuály, nemůžu si vzpomenout na jméno, vím jen, že prská.
22. 08. 2007 | 16:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem urážlivé příspěvky dvou diskutujících. Prosím, abyste v této dikci nepokračovali.

Děkuji.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 16:52

Horolezec-29 napsal(a):

Pro Leu: Myslíte Karáska??? yTak ten už je také OUT.
22. 08. 2007 | 16:58

Benny. napsal(a):

Věcný a solidní příspěvek.Velmi Vám pane ministře za něj děkuji.
22. 08. 2007 | 18:36

host 1 napsal(a):

Pane Svobodo,běžte raději stavět hranici na upálení kacíře Hovorky.Na to jste kofři,to umíte.O prodejnosti vaší strany je známo tolik,že by normální člověk nevystrčil nos a vy ještě udílíte rozumy.Hnus.
22. 08. 2007 | 19:31

fffff napsal(a):

Nejsem z Lidovců sice nijak unešen,ale když už udělají nějakou tu "politickou nutnost",tak u nich předpokládám alespoň nějaké ty výčitky svědomí. U ostatních ani to. Proto je ještě volím. Jo,a taky to říkal pan farář.:)
22. 08. 2007 | 20:39

Tupelo napsal(a):

Pane Svobodo, myslim ze KDU-CSL by nejvic prospelo, kdyby se pristi volby nedostala do snemovny, byla by to uzitecna katarze pro Vasi stranu, ktera by (mozna) napomohla tomu co si prejete - byt "pravdivi, seriozni a svi". Skoda ze se to nepovedlo ve volbach poslednich, CR mohla byt usetrena vasi "reformy".
22. 08. 2007 | 20:46

Pišta napsal(a):

Ať chceme či nechceme, skutečností, je, že strana lidová, je stálicí naší politické scény.Už od dob první republiky se ani jednou nestalo, že by se nedostala do parlamentu.Takže těšení se ,že brzy skončí, je asi spíše zbožným přáním než realitou.I když pan Čunek, to je tedy síla!!!
22. 08. 2007 | 20:48

car napsal(a):

Nojo svoboda hura už si to mužu dovoli když rano vstanu nojo vjedne ruce čerta a vbruhe toho druhehe toho druheho jé ja věřím tak je popostrčím jé to je jmeno Svoboda cotu chceš ty tahni a hledej si svuj svět ty ale na to nemáš jé takovy bludny holandˇan jo pozor ne aby tě napadlo notrdam hej hej hej co potom help help dobře ti tak zracodlo zrcadlo
22. 08. 2007 | 21:02

Libor napsal(a):

Bedlivě jsem si přečetl článek p. Svobody, stejně jakož i komentáře k tomuto článku. Obávám se, že vy, přispěvatelé jste vedle jak ta jedle.

Žiji na Jižní Moravě, v tradiční lidovecké oblasti, díky níž jsou lidovci stále parlamentní stranou a ještě nezmizeli v bezvýznamnosti. Naprostá většina členů a sympatizantů strany lidové (a že jich znám více než dost) jsou starší lidé důchodového a předdůchodového věku. V podstatě jsou rádi, když si ke svým nevelkým platům nebo důchodům vypěstují na zahrádce nějakou tu mrkvičku, králíka, pomohou dětem koupit nový televizor, nebo jednou za několik let našetří peníze na cestu do Lurd. Vysoká politika je jim na hony vzdálena, nerozumí ji a představitele své strany lidové volí zejména z tradice.

Představitelé strany lidové jsou profesioníální politici, politika je živí. Jejich zájmem je udržet se u "koryt", ať se děje co se děje. Uvědomují si stárnutí a tím i "neperspektivnost" své strany. Reakce na tento nepříznivý trend jen dvojí. Jedni (jejich představiteli je právě Svoboda nebo Čunek) volají po středovosti, což znasmená akcent na sociální program, protože jejich kmenoví voliči jsou obyčejní lidé. Druzí (například Kalousek) si myslí, že jejich kmenoví voliči budou lidovou stranu volit za všech okolností. Bude jich stále méně a méně,ale ještě dlouho jich bude dost na to, aby pomohli ODS nadlepšit její volební výsledek (ODS získá nějaké to procentíčko voličů, kteří by vzhledem ke svým soicálním podmínkám měli být levicocí) a za odměnu profesionální lidovečtí politici zůstali "u lizu."

Z tohoto pohledu a vzhledem k zakolísání a nejednosti lidovců (Hovorka) je třeba také hodnotit článek p. Svobody.
22. 08. 2007 | 21:30

Libor napsal(a):

Omlouvám se za překlepy. Dnešek byl náročný a já jsem spíše skřivan než sova.
22. 08. 2007 | 21:33

Bisjk napsal(a):

Já bych jen rád připomněl, že Svoboda kandiduje v Praze a že volební spojenectví by pro kraje, kde mají lidovci hodně malé zisky, bylo nevýhodné. Celá otázka podoby CDU-CSU je čistě vnitrostranická - lidovci mezi sebou volí krátkodobé zisky - větší vliv než kolik získali ve volbách, nebo dlouhodobý zisk zůstat stálicí politické scény. Pro ty, co jsou proti takovému spojenectví, je tu protiargument - strany v poslanecké sněmovně by byly kromě "pravicové" ODS výhradně zástupci levice. Dokonce by se mohlo stát, že Paroubek a Zelení by mohli mít většinu. Berte to jako zamyšlení - promyšlené to nemám.
22. 08. 2007 | 22:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tibore,

odpovídám na Vaši otázku z 21:33. Váš příspěvek zmizel, protože jsem jej smazal. Svým urážlivým obsahem byl totiž v rozporu s Kodexem diskutujících. Pokud budete v této dikci nadále psát své texty, budu nucen Vám znemožnit přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2007 | 00:22

Libor napsal(a):

Pane Bisjk,
je mi na vás sympatické, že dokážete přiznat meznalost - "promyšlené to nemám". Ani já tyto věci nemám promyšlené, nejsem profesionální politik, psal jsem o tom, co cítím.

Méně sympatická mi však je zjevná manipulace, které se dopouštíte. Aniž bych vás jakkoli obviňoval, zřejmě záměrná. Píšete, že volební spojenectví lidovců a ODS by bylo pro prvně jmenované nevýhodné v krajích, kde mají lidovci malé zisky. Připomínáte, že Svoboda kandiduje v Praze a tam je jejich pozice obzvlášť mizerná. Bohužel, zapomněl jste dodat, že ačkoli lidovci v Praze nedostali ani povinných pět procent ke vstupu do Sněmovny, stejně je Svoboda poslancem. Nevím přesně jak se vyhodnocují a obsazují poslanecká místa na základě výsledků celostátních voleb versus výsledků ve volebních krajích. Nicméně skutečnost, že právě p.Svoboda je poslancem naprosto vyvrací vaše tvrzení.

Z tohoto pohledu pak nelze ani přijmout myšlenku krátkodobých zisků a většího vlivu než volební zisk kontra být stálicí politiky. Tuto otázku si možná klade ODS (kam až eventuálně lidovce a Kalouska pustit), nikoli však samotní lidovci. Ostatně předposlední věta, kde vyjadřujete obavu, že by levice (kterou manipulativně stožňujete s Paroubkem) a zelení (z pohledu ODS zřejmě nevypočitatelní, protože Bursík je nemusí vést pořád a evropští zelení jsou silně levicoví) plně obnažuje vaše myšlenkové pochody.

Nechci vám křivdit, protože se však dopouštíte manipulací, byť možná nechtěných, jen stěží lze s vámi souhlasit. I tak jsem však velice rád, že jsem si s vámi mohl vyměnit několi názorů. Poučil jsem se, jaký je zřejmě skutečný postoj ODS k lidovcům a jaké obavy jim v současnosti brání lidovce si v dlouhodobé perspektivě těsněji přimknout k sobě.

Bylo mi potěšením
23. 08. 2007 | 07:20

Anna napsal(a):

A nebylo by lepší, kdyby se, pod vedením Vlastíka,sloučily s ODS i ostatní strany?
23. 08. 2007 | 07:49

jana napsal(a):

CYRIL SVOBODA = PIONÝR A KATOLÍK.
Chtěl by běhat s vlky i utíkat se zajíci. Prospěchář skýmkoliv ale u koryta. Něco jako Bohuš SObotka z ČSSD, tež takový "nikdy jsem nemakal, nikdy jsem nic nedokázal, a nikdy už pracovat nebudu".
Cyrdo, možná jsi dobrý v oplodňování, ale to není moc.
23. 08. 2007 | 12:58

skeptický napsal(a):

To Švejk znal nějakou Boženu z Libně,taky moc slušné děvče.Ta nikdy nikoho neoslyšela,pokud ji nepřidal na blůzičku.
23. 08. 2007 | 17:30

skeptický napsal(a):

Doporučuji vřele článek v sekci Domácí o zrušení kvora při místních referendech.Není od věci,stejná jména.
23. 08. 2007 | 18:15

Jan napsal(a):

Choval jsem vždy k Vaší straně respekt. A v celku s Vaším hodnocením souhlasím. Ale ,neujeli jste jen loni před volbami. Nynější "reforma" je výsměchem Vašim voličům. Tipuji, že 5% už nepřeskočíte. Myslím, že je to škoda.
24. 08. 2007 | 17:16

Hurá napsal(a):

KDU-ČSL jest úzce zaměřenou lobistickou zájmovou skupinou, která by v parlamentu vůbec neměla být. Jinak se můžeme dočkat také toho, že tam zasednou jednou třeba zahrádkáři(promiňte) apod.
A nebo ať se přejmenují na pouhé KU a přiznají tak svůj politický cíl. Totiž zbavit společnost demokracie a poslouchat jejich neomylného diktátora, Římského faráře (říkají mu papež). Jenomže taková strana by zase musela být zakázána! Safra, ta politika je ale zamotaná.
26. 08. 2007 | 03:59

skeptický napsal(a):

Tragedií tohohle národa jsou profesionální politici,které už nikdo nemůže vystát.
Když kvůli nim stranu už nikdo nevolí,nebo ji přivedou k bankrotu,přestoupí do jiné.
26. 08. 2007 | 19:01

hawk napsal(a):

Lidovci...to je nejnedůvěryhodnější strana, která by vládla i s komunisty. Takže to je tak všechno.
11. 09. 2007 | 13:28

evening dresses napsal(a):

zase musela být zakázána!
10. 01. 2010 | 17:49

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
07. 03. 2010 | 16:03

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for your information
10. 03. 2010 | 05:59

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 01:54

anf mall napsal(a):

too.Just a little bit thin on top
04. 04. 2010 | 08:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy