Kmotr a Morava

08. 09. 2008 | 15:45
Přečteno 7957 krát
V sobotu Topolánek na sjezdu zelených strašně křičel o špíně a jeho poslanec Morava je prý spíš obětí. Dnes tato oběť složila poslanecký mandát. Zanícený „mladý“ poslanec ODS se provinil svoji horlivostí a tím, že se u „práce“ pro stranu nechal načapat. Bude zajímavé sledovat, kde se Morava vynoří. Obávám se, že na všem ještě nakonec vydělá – ODS dokáže být vděčná. Ono sedět třeba v nějaké dozorčí radě státního, či městského podniku je finančně mnohem zajímavější, než být poslancem.

Málo se o tom ví, málo se o tom píše či hovoří, ale stačí chodit čtyřikrát do roka na chlebíčky, třeba k podniku spravujícímu pro město kanalizaci a obdržíte miliony. Konečně třeba i za to, že sedíte v představenstvu krajské a.s. nemocnice dostanete pěkné peníze, o kterých se mnohým doktorům a sestrám může jen zdát. Letmým nahlédnutím, kdo v těchto orgánech sedí ve Středočeském kraji, je hned každému jasné, na čích účtech miliony za nic mizí.

Ale zpět k Moravovi. Z jeho úst bylo zajímavé slyšet, že ODS shání materiály na různé poslance, protože jejich hlas bude potřebovat. Vlastně jen přiznal to, co stejně všichni ví či tuší. Vláda Mirka Topolánka přežívá díky hlasům různých přeběhlíků. Jen se můžeme dohadovat, zda to dělají za peníze, nebo je ODS přitlačí. Těžko říci co je horší. Pokud to dělají za peníze je to jejich morální selhání. Pokud jsou vydíráni pomocí „Dalíkovských – Moravovských“ materiálů, pak je to výrazem transformace naší nejsilnější strany v mafiánskou strukturu.

„ Kmotr“ –Topolánek se může tvářit pohoršeně. Vždyť on o ničem neví, jen přeci řekl svým věrným, aby to nějak zařídili a on se už po podrobnostech neptá. Hlavu mafie přeci také nezajímá, zda to či ono bylo dosaženo přes zlámané ruce či zalití do betonu. Od toho jsou ti mladí a snaživí. Agilní a neopatrný „střelec“ byl chycen . Po prvním škobrtnutí o roli předsedy poslanců ODS Tluchoře a Dalíka, vše vzal na sebe a „strana“ jej musí stáhnout. Kmotr se okázale rozčílí, omlouvá se postiženým a jen schází, před zraky všech, se pomodlit v kostele za oběti.

Převodové páky kmotra – v tomto případě Tluchoř s Dalíkem sice o všem věděli a možná to i celé organizovali, ale na ty se zapomene, neboť „mladý střelec“ náhle pochopil, že pálil jen a jen z vlastní vůle. Přítrž tomu mohou udělat snad voliči. Pokud za toto dvouleté „mafiánské představení“ nedostane ODS červenou kartu, pak se můžeme v příštích letech nadát už úplně čehokoli. Příklady totiž táhnou. Pak se rozlučme s představou života ve standardní demokratické zemi.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

P.V.M.Peters napsal(a):

Standardní demokratická země.
Ano,to teď je.
Za vlády ČSSD se z suverénního státu stala troska.
Co se stalo tak hrozného za vlády ODS?
08. 09. 2008 | 15:49

qwert napsal(a):

ale ale, kdopak si to honem pribeh prihrat polivcicku, prebehlik od ods a byvaly zapaleny zastance poplatku u lekare, neposkvrnena lilie ceske politicke sceny, ztelesneni moralky a etiky, Drath. jak necekane...
08. 09. 2008 | 15:55

Das Rathaus napsal(a):

aby nezalili do betonu tebe doktore
08. 09. 2008 | 15:56

Lipolt napsal(a):

Je zřejmé, že Morava byl na základě difamační kampaně a dělby práce v ODS nasazen (přes její dceru) na Zubovou a fota Tlustého se mu dostala do rukou jaksi omylem neb na Tlustého byl nasazen zajisté jiný kalibr.
Morava to ale zbabral a "Kmotrovi" nezbylo než dát palec dolů.

Ještě si ale počkejme co z něj vydolovala MF Dnes o praktikách boje v ODS. To se asi ještě počteme!
08. 09. 2008 | 15:58

Jmeli napsal(a):

Dnes, zda se, vsichni z cssd ukazuji cervenou kartu, pravdepodobne se tak dohodli u chlebicku se zastupci reklamni agentury, co jim dela volebni kampan.
08. 09. 2008 | 15:58

Lipolt napsal(a):

ČSSD vyhazuje na volební kampaň miliony naprosto zbytečně. Stačí jen - podobně jako veřejnost - s úžasem sledovat bratrovražedný boj v ODS, která se úspěšně likviduje sama!
08. 09. 2008 | 16:01

09/10 napsal(a):

Člověče Rathe, vy jste skutečně prazvláštní MUDr.
Takový ku zvracení až dávivému.
Pravda - nevím nakolik jste si toho sám příčinou. Patrně ovšem v míře větší než malé - již vzhlem k vašim úsměvům.
Tak tedy zase brrr příště.
08. 09. 2008 | 16:03

MacOSX napsal(a):

to nemá chybu. dr. ráthe, vy jste fakt tak bezelstnej... :-)))))))))))
08. 09. 2008 | 16:05

Martin napsal(a):

Uz to tam modraskum zapacha, Raninec se ozval, ze Tluchor musi pryc. Ukazuje se ze ne vsichni v ODS jsou tak hloupi aby pristoupili na hru my nic my muzikanti za vsechno muze Tlusty a Morava.
08. 09. 2008 | 16:06

PatientO.T. napsal(a):

Členové ČSSD nemají svá místa v dozorčích radách? Pokud ano, ptám se, pane poslanče, kdo je tam instaloval a proč. (V odpověď nedoufám).
08. 09. 2008 | 16:06

Pocestny napsal(a):

Kde se to ty modrý šmejdi učí????

Žeby olovo????

Ale ručičky si umyl hezky....
08. 09. 2008 | 16:08

Martin napsal(a):

PatientO.T. v dozorcich radach jsou clenove stran a neni na tom nic divneho. Divne jen je, kdyz se tam dostavaji lide se skraloupy, kteri poslusne odesli pryc.
08. 09. 2008 | 16:08

Michal Macek napsal(a):

nevim no ale tluchor s dalikem mi neprijdou jako typicti clenove ODS - takovyhle lobbiste sou v kazde strane bezte se podivat do USA.
jeste ze sou taky poslanci jako tlusty.
morava je debil - je jasne ze to nedelal jak rika pro dobrou vec ale i zlo se da delat poradne - kdyz na takouvouhle nabidku nekdo odpovi ano tyden pred volbami tak je vyguimovanej!!!

cau
08. 09. 2008 | 16:16

Michal napsal(a):

A ještě by nám měl Rath vyprávět o čssd - jak Gross k desítkám miliónů přišel a jak Kraus prodával kakao a jak Svoboda se Snopkovou "podnikali" a jak Kavan k penězům v trezoru přišel a jak Srba používal ty nejčistší metody a jak Součková platila miliony za advokáta pro ministerstvo a jak u poradů Zemana se v počítači našli hanopisy na Buzkovou atd. atd. Má nějakou krátkou paměť.
08. 09. 2008 | 16:33

Martin napsal(a):

Rozhodne by CSSD pri kritice ODS mela vzdy pripomenout sve afery. Prece takto se chova kazda strana i trebas ODS. Ta napriklad pri kazdem prohlaseni, ze za hurikan v Karibiku muze Paroubek rovnou dodala, ale my jsme byli vladou tunelaru a dovedli jsme zemi ke krachu a nas Macek si jako vicepremier hezky zaprivatizoval a velky Mirek jezdi na golf za penizky studentu a koupil si bytecek za penize sponzora ODS. Jo mam rad ten sebekriticky pristup obcanskych demokratu.
08. 09. 2008 | 16:36

Luba napsal(a):

Je pan Morava dobrodruh, nebo spíš "poctivec"?

A poctivě odváděl jen to, co ho v ODS naučili?
08. 09. 2008 | 16:37

Martin napsal(a):

Milý pane doktore,
v kolika dozorčích radách sedíte Vy? A v kolika dozorčích radách sedí poslanci nebo členové ČSSD?
Ale o tom se nemluví, že?
08. 09. 2008 | 16:41

taky Martin napsal(a):

To Martin:
Já mám zase rád sebekritický přístup sociálních demokratů. Jak vždy tak pečlivě připomínají svoje aféry!
P.S. Nějak jsem si Vás nevšiml a tak jsem se před chvilkou podepsal svým jménem. Pardon.
08. 09. 2008 | 16:45

Martin napsal(a):

Jmenovce, ma pripominka byla zde proto, ze se najednou zde nekteri dovolavaji hesla "neskladate sebekritiku tak drzte zobak". Az to bude normou, ze kazda strana kdyz nekoho bude kritizovat tak nejdriv si poplace jakym je sama hrisnikem tak tyto vykriky budou mit mozna smysl. Zatim to nikdo nedela a nevidim duvod proc by z tohoto duvodu meli socialni demokrati mit nahubek.
08. 09. 2008 | 16:47

Květa napsal(a):

Tvrdím ,že ODs je zločinecká strana jako KSč ,která brala rozumy z Moskvy a ods dělá politiku USA.S tím radarem přivedou národ do neštěstí a zkázy.
08. 09. 2008 | 16:48

Kritik napsal(a):

Jako ironie vší spravedlnosti a právu zněla Topolánkova rozhorlená slova proti státním zástupcům a podobným lidem v Augiášově chlívku. Neboť nenásledovalo pokání. Máme si to snad vysvětlit tak, že Salichov a Vesecká se budou zpovídat ze svého diletantského počínání, neboť mnozí nešli bručet, jak vyhrožoval a přál si pan Langer?
08. 09. 2008 | 16:56

Jan napsal(a):

V kauze Kořistka jsem si říkal, že se sice nic neporokázalo ( u nabídky úplatku většinou nejsou kamery a mikrofony, nabízející si volí takovou situaci, aby mohl beztrestně vycouvat), ale stín to zanechalo. Pak přišla Kubiceho zpráva; VAE; podivnosti přeběhnutí do té doby levicových ( až do morku kostí) poslanců Pohanky a Melčáka, kteří jsou přes noc kapitalisty 19. století tělem i duší; ještě prapodivnější praktiky při volbě prezidenta. To už muselo u spousty lidí (mimo těch, kterým modrá politika přináší bezpracné zisky a tudíž jsou slepí) vyvolat pocity, že se nehraje fér a že na každým šprochu - pravdy trochu. Bohuže události posledních dnů ukazují, že té pravdy není trochu, ale až příliš. Praktiky, jakými se drží u moci ODS musí každý slušný člověk odsoudit a požadovat okamžitou demisi vlády, která je postavena na takto křivých nohou, je nevyhnutností.
08. 09. 2008 | 17:10

taky Martin napsal(a):

To Martin,
chce snad někdo nasadit sociálním demokratům náhubek? O poznámky, které Vám tak vadí, si pan Rath svým nablblým blogem koleduje sám.
08. 09. 2008 | 17:13

pavel.zmolik napsal(a):

Vždyť to byla otázka času, kdy se to provalí...
08. 09. 2008 | 17:27

bab napsal(a):

Děkuji Ráthe, že jsi poctivě popsal jak si přícházíš k penězům ty a tvoji spolustraníci. No,ale my to už stejně věděli, tak už to nepřekvapuje. Abychom zůstali u tvého slovníku, tak tvůj kmotr je směšný,ale z tebe se zvedá žaludek
08. 09. 2008 | 17:35

Luba napsal(a):

Ukázka z tvorby pana ex-poslance ODS Jana Moravy:

"Podivní hosté na Hradě

Ostudné divadlo prezidentské volby bylo užitečnou lekcí „nové, moderní a dynamické“ politiky.

Za těmito líbivě znějícími slovy a za „au - aférou“ paní Kateřiny schovával se volební úspěch Strany zelených a její vstup do parlamentní politiky.

Vlastně ještě na jednom paradigmatu stál: „nikdy s komunisty“.

Hodiny prosezené u televizí nebyly pro občany ztraceným časem.

Nepřinesly sice odpověď, kdo bude prezidentem naší země, odhalily však, jaké hodnoty politické strany představují.

ODS hájila tradici a svobodu v podobě obvyklého tajného způsobu volby zajišťujícího svobodu volitelů díky intimitě hlasování.

Lidovci chtěli veřejně odhalit své kverulantství - proto veřejné větší ano Klausovi a menší ano Švejnarovi.

Sociální demokraté, komunisté a překvapivě i zelení v obavě ze svobodné volby hledali nástroj kontroly svých zákonodárců a našli ho v podobě veřejné volby.

Ta byla doposud používána pouze v případech kandidatury jediného uchazeče o prezidentský mandát.

Proč ta změna?

Kontrola poslanců a senátorů při veřejné volbě s sebou přináší i možnost delegovat příslušný počet hlasů zákonodárného „stáda“ do rukou nemnoha vyjednavačů.

A nešlo náhodou zeleným, socialistům a komunistům právě o to?

Jsem si jistý, že ano.

Nevěřil jsem svým očím, když jsem v prostorách Hradu vyhrazených pro poslance a senátory viděl z ghanských kakaových plantáží sluncem opáleného Krause, záhadný virus kosící proklausovské senátory, Tvrdíka a další šíbry šibalského období minulých vlád.

Snad jen Standa s igelitkou od strýčka Vika chyběl.

Třeba přijde pomoci prezidentskému kandidátovi zelených příště."

:)))))))

Zdroj:
http://www.janmorava.cz/vie...
08. 09. 2008 | 17:36

Martin napsal(a):

Jmenovce a ma poznamka byla urcena pro autory ruznych priblblych pripominek v stylu "ale vas dedecek kdysi nasemu rozslapal babovicku".
08. 09. 2008 | 17:49

PatientO.T. napsal(a):

2 Martin (08.09.2008 16:08:31). Moje otázka měla pana poslance přimět k zamyšlení nad tím, zda náhodou obě největší strany nejsou úplně stejně prohnilé. Z pohledu daňového poplatníka je úplně jedno, jestli jsou členové DR, vesměs všichni "povolaní odborníci", skvěle placeni za občasnou konzumaci chlebíčků ve stavu "po politickém průšvihu" nebo "před ním"... Rath píše: "Letmým nahlédnutím, kdo v těchto orgánech sedí ve Středočeském kraji, je hned každému jasné, na čích účtech miliony za nic mizí". Samozřejmě nám podsouvá, že jsou to odesáci (vzhledem k bídným výsledkům ČSSD v tomto kraji, předpokládám, že smutní členové socdem vyšli naprázdno, ale situaci chtějí pod Rathovým vedením změnit. Již teď se na chlebíčky těší). Pan poslanec by ovšem mohl zmínit stav z karlovarska, jistě je s ním velice dobře obeznámen: jedna z nejhorších (dle ekonomických výsledků) nemocnic ve státě, Karlovarská krajská, má totiž v dozorčí radě politiky z vládnoucí koalice, což je spolek pragmatiků ODS/ČSSD. Za tunelování doložené v ukončeném auditu zadaném hejtmanem se ovšem nikdo z politiků necítí být zodpovědný... Na karlovarském Magistrátě se činí tzv. "5.patro, s.r.o." tvořená kombinací, ejhle, ODS/ČSSD a vylepšená o pseudozelené. Vynikající výsledky jejího působení jistě nikomu neunikly... I přísun chlebíčků si tihle hoši, co spolu chodí, spravedlivě rozdělili. Již jsme si ovšem zvykli, že v každých volbách bojuje jedna strana proti modré totalitě a druhá proti oranžovorudým komančům. Boj trvá jen do vyhlášení výsledků voleb, vzápětí je bleskově uzavřen oboustranně výhodný mír. Tak to chodí...
08. 09. 2008 | 17:58

radek napsal(a):

souhlas s článkem, skutečnost, že zlodějny a korupce ODS na všech úrovních státu již daleko přesáhla všechny meze, vidí všichni, co chtějí vidět ...
žvásty modráků, že za čssd se kradlo také na tom nic nezmění - nutno podotknout, že velká moc, kterou ODS soustředila díky naivitě voličů a neochotě chodit k volbám na tom má také velký podíl + samozřejmě modrácký "tah na branku" = státní majetek
08. 09. 2008 | 18:04

Martin napsal(a):

PatientO.T. ale ja nijak nepopiram, ze v dozorcich radach sedi politici ze vsech stran. Ten kdo je aktualne u moci (a je to jedno jestli na vladni ci obecni urovni) vzdy obsazuje cast postu svymi lidmi. Nijak extra mi to nevadi. Ale pokud se stejny pripad objevi i u Moravy, tak tu neco bude smrdet.
08. 09. 2008 | 18:12

Luba napsal(a):

Ukázkové chování poctivého konzervo-liberálního podnikavce a "chlapa s kulama", Mirka Topolánka:

"Odkud vítr VAE
S kauzou firmy VAE Mirka Topolánka je to složitější.

Socialisté šťourali, sháněli „kompro“, až vyšťourali.

To vyšťourané však vrhá temné světlo i na Paroubka.

VAE si v roce 1999 vzala půjčku 67,5 milionu u První městské banky (nyní PPF banka Petra Kellnera).

Projekt zkrachoval a zůstal nesplacený dluh 16 milionů. Za půjčku ručil i tehdejší senátor za ODS Topolánek: směnkou a vlastním majetkem.

Dluh První městská (kterou tehdy kontroloval ekonomický náměstek primátora, jistý Jiří Paroubek...) prodala, kupodivu nechtěla od solventních ručitelů jako Topolánek vracet peníze, a nakonec přistál u firmy Eltodo.

Ta s městem čile obchoduje a dluh dnešního premiéra „nějak“ vymazala, Topolánek dokonce mohl prodat akcie VAE za 2,5 milionu a utržený peníz použít na koupi luxusního bytu v Praze.

Když si vezmete úvěr vy a váš projekt zkrachuje, splatíte peníze do posledního haléře i s úroky.

Pokud ne, nastoupí exekutoři a oškubou vás jako slepici.

Když si vezme úvěr Topolánek, vlivný senátor a později předseda ODS, splácet nemusí.

Dluží, ale nedluží.

Dluhy jsou mu odpouštěny.

Věřiteli se to asi vyplatí, kynou mu pak prima zakázky. (Pro Topolánkovy modré oči to nebude.)

V on-line rozhovoru pro MF Dnes 11. září padla otázka, zda Topolánek povede stát jako firmu VAE.

Premiér odpověděl: „Z mé bývalé firmy jsem odešel z výkonné funkce k 1. 7. 1996.“

A pak se chlubí, jak byl úspěšný, jaký měla za něho VAE zisk a kolik vytvořil pracovních míst.

Takže s půjčkou v roce 1999 nemá nic společného?

Má. Ručil za ni a byl až do 17. února 2003 předsedou představenstva VAE, viz obchodní rejstřík.

Tamtéž stojí: „Společnost je zastupována představenstvem jako statutárním orgánem.“ Topolánek za VAE nesl plnou odpovědnost.

V on-line rozhovoru však tazatele balamutí, že nikoli. Smutné.

Udání na Topolánka podle HN vypracoval vicepremiér pro ekonomiku minulé vlády Jiří Havel (ČSSD).

Protikorupční policie podání dostala letos v dubnu.

Pak věc ověřovala, došla k závěru, že byl nepochybně spáchán trestný čin, a nyní pod dozorem státního zástupce začala hledat viníky, vyšetřovat.

Postup zdá se normální. Ředitel této policejní složky Miloslav Brych byl tlačen do toho, aby věc zveřejnil před sněmovními volbami.

Neudělal to. S věcí vyšel ven, až když si je jistý.

Trest na sebe nedal čekat.

Ivan Langer, nový ministr vnitra za ODS, minulý týden oznámil, že ruší výběrové řízení na šéfa protikorupční policie.
(Jež vyšetřuje okolnosti půjčky firmy VAE a jejího splácení-nesplácení.)

Langerův důvod? Nikoli hrozící vyšetřování Topolánka, chraň bůh.

Ministr si přeje, aby protikorupčníky vedl opravdický vysokoškolák.

Brych studium pouze zahájil, ještě nedokončil, takže z funkce, jakmile se na toto klíčové místo najde vhodnější adept, odejde.

Drsné. Brych vést protikorupční policii nechtěl, prezident Husák ho musel hodně přemlouvat.

Stál o něho, protože Brych pěstuje práci v terénu, práci operativní, výzvědnou, aktivní, nestačí mu sedět v kanceláři a odkládat podání.

On přece, ač o Brycha stáli, nebyl jmenován, jen pověřen. Kdykoli ho mohou vykopnout.
Teď se to hodí, neboť Brych vyšetřující VAE se nehodí. Impérium ODS vrací úder.

Odstavení Brycha policisty určitě znechutí a nepochybně taky vyleká. Je to signál: nás vyšetřovat nebudete, holoubci. Langer možná zastaví vyšetřování půjčky VAE.

Ale nedokáže zamaskovat jedno smutné poznání: nový český premiér žije v úplně jiných poměrech než zdrcující většina místních podnikatelů.

Možná nespáchal trestný čin, ale rozhodně nesplácí dluhy.

Ručí svým majetkem, dluží, a přece se nic neděje.

Prostě je to premiér frajer."

Zdroj:
http://www.tyden.cz/nazory/...
08. 09. 2008 | 18:16

Luba napsal(a):

Dále, o firmě VAE, a poctivém, čestném a podnikavém vůdci ODS:

"Topolánek a VAE? Mrzli jsme!

Kroměříž
- Mirku Topolánkovi vypadl ze skříně pořádný kostlivec a nepříjemně mu zatápí.

Přesně před šesti lety však čtyři tisíce obyvatel Kroměříže mořil zimou.

Topolánkova firma VAE se tehdy dostala do potíží a dvě sídliště kvůli tomu přišla o dodávky tepla.

„Ve spojitosti s aktivitami Topolánka v Kroměříži došlo ke zhoršení zdravotního stavu obyvatelstva a ke zvýšené úmrtnosti především na nemoci dýchacího ústrojí,“ dokazoval dokonce obšírně letos v dubnu jeden čtenář Hospodářských novin.

Kroměřížané na Topolánkovo angažmá opravdu nevzpomínají v dobrém.
Tehdejší senátor Topolánek byl tou dobou předsedou představenstva a čtvrtinovým vlastníkem ostravské firmy VAE, která podnikala v energetice.

Společnost VAE koupila v roce 1997 zanedbané kotelny a parovody společnosti Tepelné hospodářství Kroměříž.

Brzy se však dostala do potíží.
„VAE nám už od února neplatí. Museli jsme se kvůli ní zadlužit,“ tvrdil v září roku 2000 ředitel Teplárny Kroměříž Jiří Hudeček.

Teplárna proto zastavila firmě VAE přívod tepla.

„Spíme ve třech svetrech a teplácích, děti mají dvě přikrývky.
Přesto se všichni probouzíme se zmrzlým nosem. Je to strašné. Přála bych to všem, kteří nás takto nechávají zmrznout,“ stěžovala si tehdy v místních novinách jedna z obyvatelek sídliště.

Radnici i Teplárnu bombardovaly stovky rozzlobených telefonátů.

Rok předtím se VAE dostala do stejného konfliktu s Jihomoravskými plynárnami.

Lidem opakovaně netekla teplá voda na dalším tisícovém kroměřížském sídlišti Zachar.

Koncem září roku 2000 zahájily VAE a Teplárna jednání.

To ale pokročilo až počátkem října, kdy se Topolánek vrátil ze zahraniční cesty.

Na krizové jednání zastupitelstva, kam jej pozval tehdejší starosta Petr Sedláček, ale nepřijel.

Byl údajně zaneprázdněn.
Jeden radní pak dokonce VAE podezříval z tunelování. Starosta to tehdy odmítl komentovat.

Topolánek v roce 2003 prodal 70 akcií společnosti VAE za 2,5 milionu korun.

Peníze ale nepoužil ke splacení dluhu, který po VAE zůstal.

Koupil si za ně byt v Praze. Policejní protikorupční oddělení od 30. srpna letošního roku prověřuje, jestli se tím nedopustil trestného činu poškozování věřitele."

Zdroj:
http://www.ruzovypanter.cz/...
08. 09. 2008 | 18:18

m&m napsal(a):

No ne, pod blogem Dr. Ratha se diskutuje (aspoň trochu). To je novinka. Asi se něco začíná měnit. Že by naděje ještě neumřela?
08. 09. 2008 | 18:22

VV napsal(a):

Pane Rath,nejsem zastáncem násilných kroků, ale už se nedivím, že jste za své výšplechty už jednou obdržel pár facek. Takovouto snůšku sprostých narážek na čest lidí jsem už dlouho neviděl. Všude jinde by vám to vysloužilo soud a poté osobní finančí bankrot.
Měl by jste se stydět,ale pan Rath se počítám naposled styděl když se loučil s panenstvím.
08. 09. 2008 | 18:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hadr tepe onuci aneb Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou. Pan MUDr. Rath se zřejmě řídí příslovím Líná huba, holé neštěstí a tedy honem rychle třeba využít příležitosti, když už se naskytla. Vlastní případy tak riychleji mizí v zapomnění.
08. 09. 2008 | 18:30

Marko napsal(a):

Pane Rath!
Co nás tady balamutíte.Z dobře informovaných kruhů ODS se prosakuje,že p.Morava byl vaším osobním agentem"krtkem".
08. 09. 2008 | 18:39

m&m napsal(a):

Zakřikl jsem to. Asi se zde bude mazat. Tady bývaly příspěvky
08.09.2008 18:28:57
a 08.09.2008 18:30:23 :-)
08. 09. 2008 | 18:40

PatientO.T. napsal(a):

2 martin: přečtěte si ten Rathův článek pozorněji. Je patrné, že neskutečně ubohá aféra poslanců Tlustého a Moravy je pro autora oslím můstkem k prohlášení: "Letmým nahlédnutím, kdo v těchto orgánech sedí ve Středočeském kraji, je hned každému jasné, na čích účtech miliony za nic mizí" a tedy k tvrzení, že tučné provize za požírání chlebíčků se týkají jen ODS. Samozřejmě, ve Středočeském kraji je to nejspíše pravda, která je ovšem daná nikoli morálními vlastnostmi socdem politiků, nýbrž pouze jejich neschopností čelit ODS. Doložil jsem, že v případě, kdy jsou chlebíčky spravedlivě rozděleny, Rath nic nenamítá (o tom, že situaci ve varské nemocnici zná velice dobře, nepochybujte). Možná se divíte, co mám pořád s těmi chlebíčky, ale jak už jsem řekl, o ně Rathovi jde, Tlustý a Morava jsou jen záminkou...
08. 09. 2008 | 18:44

max napsal(a):

a co váš případ Kott-jak jste mu za jeho opilý hlas dal trafiku VZP
vy opravdu kážete vodu a pijete romati conte,ke všemu lžete,jste demagog,politický turista,kariérista-čili odstrašující příklad politika
08. 09. 2008 | 18:48

Martin napsal(a):

PatientO.T. jeden odstavec z peti je to o co mu jde ? Nemyslim si to, uziva si aktualniho prusvihu ODS a zaroven vede stredoceskou kampan. Normalni a neprilis prekvapive.

Kdybych uz neco mu tady vycital, tak je to stolek pro pana Kotta (a ne to co delaj vsechny partaje jak u nas tak na svete), byt ten rozhodne nemel maslo na hlave jako Morava a byl "jen" prebehlikem. Ale odmena to byla jasna a o to v clanku jde, jestli Morava dostane odmenu, tak to extra smrdi.
08. 09. 2008 | 18:49

Petr B. napsal(a):

Dobrý den pane doktore, na případu Morava se ukázalo jasně, že jste měl pravdu, co se týče Dalíka, Melčáka s Pohankou a vůbec veškerého fungování této vlády, založeného na korupci a zastrašování. Největším problémem však bude zabránit Julínkovi, Cikrtovi, Hroboňovi a spol., aby do řádných voleb v červnu 2010 nezničili fatálním způsobem naše zdravotnictví. Obávám se, že byste pak těžko tyto škody napravoval (viz složení dnešního ústavního soudu obhajujícího soukromé vlastnictví nabyté jakýmkoliv způsobem a dále znásilňování ústavy tímto soudem). Bylo by to podobně marné, jako naše dnešní snažení získat nakradené miliardy v éře Koženého a Krejčíře. Jen slabou útěchou nám může být, že výše jmenování pánové nejsou schopni uspět v odborné diskusi a že mandát dostali od tria Dalík-Melčák-Pohanka. Něco se však musí stát.
08. 09. 2008 | 19:05

dr.x napsal(a):

pane doktore, dnes došlo hromadnému útěku pacientů z psychiatrické léčebny a někteří z nich vystupující pod nicky P.V.M.Peters, qwert ,09/10, atd. jsou pod silnými sedatívy tak je prosím omluvte za jejich neslušné vystupování, jinak jsou to hodní hoši.
08. 09. 2008 | 19:08

tata napsal(a):

pane LUBA

Jedno z mala kdy vidíte obě strany.Ano ani jeden si nemá co vyčitat.Kam naši politici ještě dokažou klesnout.Ale nevím jestli ja opravdu vyhodnocuju věci špatně ted bych se ani do topolanka nestrefoval.Vam nikomu nepřišlo jak politik takového kalibru,,,aspon se zaněho vydává... na sebe vyžvaní věci kde jinde v jiné zemi by musel odstoupit.Jeho chovaní a žvanění mi přišlo jak hodně podpruměrného,rozumem nadaného občana.Takový lidi nas reprezentují?Vidím ja tak blbě nebo ste si toho nikdo nevšiml?Copak tohle na sebe muže vyžvanit zkušený pol. matador?Nebo už ho zaslepila nenavist k topolánkovi.Oboje je katastrofa i když by mě to spíš mělo těšit že koněčně se hadá taky ods ale netěší,když vidím takové lido co onás rozhodují.
08. 09. 2008 | 19:12

PatientO.T. napsal(a):

Nejdražší trafikou v historii ČR ovšem byla ta Kavanova. Desítky miliónů vynaložených na to, aby se agent Kato mohl ujmout ryze formální funkce presidenta VS OSN (výkon tohoto úřadu mu ovšem nebránil, pokračovat jako poslanci v jednáních PS PČR) a ukojil tak své nesmírné ego. O nákladech za rychlé letecké přesuny mezi Prahou a New Yorkem už pak není třeba vůbec hovořit.
08. 09. 2008 | 19:13

Daniel napsal(a):

Nevážený pane,od nic jiného než bezduchý článek v podobě kritiky všech ostatních jen ne sebe čekat ani nelze.Rozumný člověk= člověk s pamětí,si pamatuje vaše působení v ODS,vaše návrhy reformy zdravotnictví,vaše obviňující výkřiky do tmy všech opozičních poslanců včetně vašich vulgarit.Člověk s pamětí si též pamatuje výkřiky plné hrozeb a výhrůžek rozlobeného Jiřího Paroubka směrem k Pohankovi,Melčákovi a Snítilému.Na mentorství,které nejen zde předvádíte,může skočit jen člověk chudý duchem.Zameťte si před vlastním prahem...D.Macoun
08. 09. 2008 | 19:16

Nuba napsal(a):

Co mi ale fakt chybí, je plamenná řeč ochránce politické kultury a morálky zvlášť pana Kalouseka.Ten ačkoli by rád, nemůže momentálně vystoupit, protože má zadek přilepený vteřinovým lepidlem k ministerské židli.
Na ten výhřez "křesťanské lásky" v případě Grossovy aféry nemohu zapomenout, mám dramatické divadelní kusy ráda.
08. 09. 2008 | 19:19

Nuba napsal(a):

Pane Tato,

vzdávám to, politickou stranu JÁDRO zakládat nebudeme. Tohle by nás sešrotovalo během pár sekund, nemáme šanci, i kdybychom byli já panna Marie lurdská a Vy třeba svatý Jan Nepomucký :)))
Možná v příštím životě. Tam třeba již nebudou politické strany a svět se bude kočírovat nějakým inteligentnějším způsobem.
Proč se já musím pořád zbytečně vztekat, vždyť život je tak krátký a mohl by být tak hezký.
08. 09. 2008 | 19:34

Marko napsal(a):

To paní Nubo!
K Vaší poslední větě si dovolím poradit:

Postavte si na zahradě jurtu,v ní si udělejte ohýnek,někomu půjčte televizi,vypněte internet,noviny házejte nečtené do ohně,do jutry si vezměte pěknou knihu.Když Vás to přestane bavit pozorujte ptáky,mravence atd.
To nejméně týden.Pak uvidíte,že bez vás se svět nezhroutil a pokud to několikrát zopakujete,získáte nadhled.Protože jen ten kdo získá nadhled může cílevědomě mlátit po hlavě ty,co nám ničí život.

Úplně nejlepší je postavit tu jurtu nejméně pět km od nejbližší vesnice.
08. 09. 2008 | 20:01

Martin napsal(a):

Agent Kato to je prece kamarad agenta Reka a Kluka co ma svoji super drahou trafiku na Prazskem Hrade - cena teto trafiky byly miliardy za restituce, ktere se na posledni chvili podarilo pribrzdit.
08. 09. 2008 | 20:03

Nuba napsal(a):

Pane Marko,

máte naprostou pravdu a v postatě jste vystihl můj krásný a prozatím nevyplněný sen. Jen co mi to okolnosti dovolí, pokusím se v tom smyslu něco podniknout
08. 09. 2008 | 20:24

Hloupý Honza napsal(a):

Pro P.V.M.Peters
Standardní demokratická země?
Dovolte mi prosím otázku:
Ze které pohádkové země jste se vrátil, nebylo to Švýcarsko?
Občanské fórum posloužilo pouze vytvořit podmínky pro vznik ODS. To ještě nikdo netušil, jak se začne pod jejím vedení republika organizovaně rozkrádat. Troufám si tvrdit, že v letech 1992 - 1996 způsobila vládnoucí ODS největší škody České republice.
Za vlády ČSSD 1996 - 2006 (Zeman nebyl žádný svatoušek) se začala Česká republika hospodářsky probouzet. Po dvou letech vládnutí ODS Česká republika hospodářsky propadá na úroveň roku 1997. Poctivému občanovi České republiky se daří čím dál hůř, zatímco gaunerům, podvodníkům, zlodějům a vrahům zde kvete pšenka! To je ta demokracie? Prima, pak jste nejspíš jeden z vyjmenovaných, ale věřte že žádný strom neroste až do nebe......
Bohužel musím konstatovat, že nejméně kompromitovanou stranou jsou komunisti, apřesto na ně stále nadáváme, není to paradox? Je jenom otázkou času, kdy s nimi začne ČSSD spolupracovat. Zelený padnou pod Bursíkem, lidovecký Kalousek rozbil všechny vládní koalice a Topolánka si nedokáži představit, že by šel do koalice s Paroubkem!
Zapeklitá situace že?
08. 09. 2008 | 20:36

Hloupý Honza napsal(a):

A to jsem opoměl nadstranického Klase a jeho rodinku, velice si dobře žijící ze zprivatizovaného ČEZ, kde byli všichni od vzniku a.s. činní. A takových je v České republice bohužel pro občany příliž mnoho a říkají si politici......
08. 09. 2008 | 20:48

RUMCAJS napsal(a):

Kdyby to napsalo děcko, člověk by nad tím mávl rukou.
Asi bych si řekl, snad časem dostane rozum.
Ale on to nenaspal jenom dospělý člověk, on to dokonce napsal poslanec a bývalý člen vlády. Snůžku plků bez důkazů s jasným tvrzením,že předseda vlády je mafián.
Pokud je Topolánek opravdu mafián, pak nechápu, že nemáte strach z toho, že skončíte v betonu.
Kéž by mafián byl !
08. 09. 2008 | 20:49

radek napsal(a):

to Hloupý Honza
ano, hodně lidí již zapomnělo, v jakém stavu "předávali" modráci stát v roce 1998 ...
08. 09. 2008 | 20:52

Aleš napsal(a):

Pane Rath to si děláte srandu. Vy jste dosadil poslnce alkoholika do čela krajské VZP a on vám pak schválil ordinaci.
08. 09. 2008 | 21:12

Zacheus napsal(a):

Dneska už mafie, pane doktore, většinou nebetonuje. Stačí najmout kvalitního střelce a je to bez problémů, jestli je beton opravdu tvrdý, zda v létě pod prudkým sluncem nepopraská a jestli je v něm dost cementu.
08. 09. 2008 | 21:24

antizel napsal(a):

poslanec Kott byl vyloučen pro alkoholismus z ODS,záhy začal "pracovat pro ČSSD a za odměnu dostal post ředitele krajské pobočky VZP, která byla náhodou pod nucenou správou Ratha
tak co to tady povídá vrchní demagog??
08. 09. 2008 | 21:27

Martin napsal(a):

Antizel, Kott rikal, ze ho z ODS vyhodili za nazor, ze se nesmi potopit celou spidlovu reformu. Proto se pry nezucastnil hlasovani - uplne jako nesmysl to nevypada, protoze chlastal uz driv a nikdo to nijak neresil. Ale trafiku na konci dostal, to je fakt.
08. 09. 2008 | 21:39

Ondra napsal(a):

Přitrž tomu mohou udělat voliči? V lecčems v tomhle článku s Vámi souhlasím, ale situace se nevyřeší tím, že zvolíme ČSSD. Nejsem naivní. Dodnes pamatuju četné kauzy za jejího vládnutí.
08. 09. 2008 | 22:41

žaba napsal(a):

S čím kdo zachází, s tím taky schází, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu atd.... Kubicovou zprávou ODS začala, vládou s přeběhlíky pokračovala, prezidentská volba - ostuda non plus ultra, no a Moravova kauza - to už je skoro k smíchu, kdyby nám tohle smetí nevládlo.

Afér a aférek bylo od listopadu hodně, ale ODS je "jednička" i přes ty aféry, prostě vždycky to stojí za to!!:))))
08. 09. 2008 | 23:02

kormoran napsal(a):

..A uvedomujete si vubec damy a panove kolik "lidi" na svete umira hlady? Fuj , ze se nestydite , zbytecne vam odumiraji bunky rozcilovanim nad nejakym "dokturkem", delate , jakoby to byla pro vas novinka!
Miru a poctivym lidem NAZDAR!
09. 09. 2008 | 00:33

kočka šklíba napsal(a):

Rumcajsi Rath na Vás opravdu působí jako rudý hadr na býka co? Dost těžko se totiž dá věřit, že Topolánek vůbec nemá tušení, že metody "pozitivní nebo negativní motivace" jsou používány pro přesvědčení poslanců. A víte proč? Z reportáže přece jasně vyplývá, že Morava poslal okamžitě při prvním setkání a prohlédnutí fotek SMS Dalíkovi. A kdopak je Dalík? Není to náhodou nejbližší poradce Topolánka? Jinou funkci přece nemá, v hierarchii ODS pokud vím, není. Je poradcem premiéra a dělá pro něj. Morava mu napsal a zřejmě obratem dostal odpověď, nezdá se Vám tohle dost vypovídající? Pokud ne, pak promiňte mi ten výraz, ale máte skutečně modré brýle. Nechcete vidět, co je jasné všem, co používají mozek a dokáží rozeznat zlo tam kde je. Vy to z nějakého důvodu, nejspíš nekritického obdivu k ODS, nedokážete.
09. 09. 2008 | 01:08

Komančov 008 napsal(a):

Člověk by řekl zavřít reportera ale je to asi kravina co by potom po ranu dělal čemu by se smal.On ten reporter dokázal sice ni to připada divne ale ale kdo za to muže ja myslim .Určitě populismus a v největší miře volební sistem určitě ne novinář i kdyš se mi zda divny ale on dokazal to že informace maji svou cenu.Ja jsem zjistil no přece pan Sokol ten nema duvod si přihřívat polifčičku mi se jeho članek líbil.Ten kdo na to ma a čte to vše to je namět tak pro veselohru kucourkov není scifi aneb život v komančově.......
09. 09. 2008 | 06:44

jipindripich napsal(a):

Běžná věc pane Doktore.
Zběsilé a alarmující je však to, že současná vládnoucí garnitura je evidentně amatérská a není s to zvládnout ani základní "úkony" pro praktikování své technologie moci.
Jinými slovy není zaboha schopná "pokrýt" své potřeby v nutném minimu, bez toho, aniž by to nebyla mýdlová story pro veřejnost.
A to je s prominutím p.., co potom tedy věci veřejné?
Pryč s nima, s amatérama.
Vládnout se totiž musí umět. I lhát,donášet, krást a vůbec.
09. 09. 2008 | 07:38

Marcus napsal(a):

Je docela zajimave sledovat, jak se modri pionyri snazi zakryt podstatu - a to, ze vladnuti topolanko-dalikovske ods je zalozeno na korupci a vidirani. Uz pri volbe prezidenta se to ukazovalo vpodstate v primem prenosu a ted p. Morava tomu dal korunu.
09. 09. 2008 | 07:55

RUMCAJS napsal(a):

kočka šklíbla:
Kdyby jsme měli každý vypisovat případy, kdy měla jedna nebo druhá strana máslo na hlavě, nebude nám na to stačit ani 2 roky prádnin. To nedává smysl.
Nyní řeším Rátha. Může takto vysoko postavený člověk, který nepoužívá sprostá slova, napsat bez důkazů něco takového ? Já tvrdím že ne.To že Ráth uráží i bez sprostých slov jenom dotvrzuje jeho slizkost a ubohost charakteru.
09. 09. 2008 | 08:20

chemba napsal(a):

Jediná šance pro ODS -udělat z Moravy nesvéprávného blba.Myslím, že je to jinak.Pan Morava věřil, že dělá správnou věc. On jako velmi politicky nezralý se dosud setkal ve vrcholové politice jen s korupcí a vydíráním.U nás se nic neděje, alespoň s pohledu řadového občana, bez těchto nástrojů.Schválení vlády duem M+P,které se podle normálně uvažujícího občana bez vydírání či korupce nemohlo obejít. Nebo volba prezidenta-nabídky úplatků přímo u hlasování( Novotný), záhadné infarkty Volf, záhadná nemoc Zubová, výhrožování Langra, že někdo půjde bručet,nepochopitelné otočení Snítilého, výhružky sms, posílání kulek,demontáž kamer na hradě, odepření záznamů atd atd.Tento mladý poslanec nic jiného než špínu, humus skutečně nezná.Morava si doopravdy možná myslí, že tak pracují politici pro své voliče.Já se na něj nezlobím. Ale debil není.Jen se snaží dělat vše tak jak ostatní kolem něj.
09. 09. 2008 | 08:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgární příspěvek, který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2008 | 08:44

Ládik napsal(a):

Dobře se Vám to píše o mafiánskýh praktikách, když je sám používáte...
09. 09. 2008 | 08:53

noctem napsal(a):

Pane Rathe, bez ironie nebo postranních myšlenek: nechtěl byste fakt zvážit, zda by na místo hejtmana pro Středočeský kraj kandidoval za vaši partaj někdo jiný? Vždyť to vzhledem k vaší neoblíbenosti vyhraje ten belele mafián Bendl, to je prostě strašná představa...
09. 09. 2008 | 09:17

Ivo Peterka napsal(a):

Hmm, mě nejvíce zaujala ta slíbená dotace 10MKč pro Barošovu fotbalovou školu za účast v předvolební kampani. To se to rozdává ze státního rozpočtu (kdyby nebyl ministrem financí lidovec, tak by dotace patrně odešla). A to patrně nebude v naší politice jediný případ. No, ono se to v těch miliardách, co platíme v různých arbitrážích, docela ztratí, že ... .
09. 09. 2008 | 09:22

mleziva napsal(a):

Pan Rath jen potvrzuje staré známé přísloví "Podle sebe soudím Tebe"
09. 09. 2008 | 10:13

asdfg napsal(a):

ja ti nevim davide, ty kluku vopalena, ja vim ze vy to nedelate pro sebe, ze tu potite krev pro blaho naroda, ale co takhle si trochu zamest pred vlastnim prahem, nez zase popustite uzdu jedine vasi opozicni schopnosti, tj plivani spiny na ostatni?

Trochu socdemacke nostalgie

(mandrake IP:[67.159.44.*], 08.09.2008 21:24) | nahlásit příspěvek

- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- "Pet na stole v ceských"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- "Investicní pobídky" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
- Gross aka milionarskej Florida playboy
09. 09. 2008 | 12:56

hombre napsal(a):

asdfg:
ještě že jsi nezačal z druhého konce politického spektra, to bys do voleb nestihl napsat... Já jenom nevím, co má za význam hájit jednoho lumpa tím, že druhý je ještě větší lump. To máš jakoby tě někde v hospodě hájili jse tím, že naproti okrádají ještě víc...
09. 09. 2008 | 13:40

asdfg napsal(a):

hombre> mas moc bujnou fantazii. zadnyho lumpa nehajim, jen drathovi naznacuju, ze by nemel tolik drzkovat, kdyz nema sam zameteno pred vlastnim prahem. podle me je cssd i ods naprosto stejna mafie plna mocichtivych korytaru.
09. 09. 2008 | 14:01

jiri napsal(a):

Davide,

bezva a hlavně pravdivý článek, ale chtělo by to z ČSSD vyhnat podvodníky: Kraus Kakaovo-komunistický, Gross Akciový a Šlouf Komunisticko-klausovský ať je ČSSD věrohodná a tím pádem jediná alternativa pro slušné občany při volbách!

A ČSSD VYHRAJE VOLBY O 15% !!!!
09. 09. 2008 | 15:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý příspěvek, který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2008 | 15:28

Bijsk napsal(a):

Jako obvykle nezklamal. Vždy jsem na tomto světě rád, poté co si přečtu článek od Vás.
09. 09. 2008 | 15:35

RUMCAJS napsal(a):

Normálně nemám vtipy rád, ale tenhle si nemůžu nechat pro sebe.

Pan Ráth se celý život choval dobře , nepil ,nekouřil, jedl střídmě,nemluvil sprostě, druhým pomáhal, zkrátka typickej socan. Po smrti přišel do nebe.
Těšil se že si po celoživotním odříkání konečně trochu užije. První den dostal
k obědu jogurt a dva rohlíky. Mlčel, neboť byl zvyklý si odříkat.
Druhý den k
obědu opět jogurt a dva rohlíky. Znovu mlčel. Ale nedalo mu to a
nahlédl přes
nebeskou klenbu dolů do pekla. Tam všude plno lidí,Topolánek s obrovskou kejtou v ruce,hubu mastnou,Tlustej s půlitrem piva, prostě obrovská žranice.

Třetí
den zase jogurt a dva rohlíky.
Tak se zeptal Pána Boha, jak je toto možné?
"Proč to tak je?" Pán odpověděl: "Pochop to, pro dva nemá cenu vařit."
09. 09. 2008 | 17:11

majolenka@volny.cz napsal(a):

chce se mi napsat, že se autor blogu trefil, proč se mi ale nechce napsat, že ON není zrovna ten, který může házet kamenem, zrovna ON, tolik morální neposkvrněný, neambiciozní, nepřevlékač kabátů ve svůj prospěch............ani nevím chce se mi plakat nebo zvracet i nad politiky i nad některými "investigativními" novináři z "úžasné" TV NOVA, zvláštní, netroufnou si na jiné kauzi?
09. 09. 2008 | 21:11

kmotříček napsal(a):

Hoši, hoši i děvčata, chabé, chabé jsou argumenty většiny proti "nacionálně-socialistickému" demokratovi ale díky za zájem. Jen se divím, že vás tolik čte příspěvky Dr.Ratha, nejste náhodou masochisté? Já příspěvky lumpů nečtu. Zlodějů je určitě hodně ve všech stranách, ale opravdu, opravdu nemá cenu se
přít o tom ve které nejvíc.
Zejména tradičně trapné je poukazování na zlodějny Grosse a Ratha.
Tomu už věříte jen vy sami ubožáci, bídníci.
09. 09. 2008 | 22:47

LEVAK napsal(a):

Sedm divŮ socialiSmu

Každý měl práci.
I když měl každý práci, nikdo nic nedělal.
I když nikdo nic nedělal plán se plnil nad 100 procent.
I když sa plán plnil nad 100% nikde ničeho nebylo.
I když nikde ničeho nebylo, tak měl každý všechno.
I když měl každý všechno, tak všichni kradli.
I když všichni kradli, nikdy to nikde nechybělo.


SEDM DIVŮ KAPITALISMU

Nikdo nemá jistou práci.
I když nemá každý práci, všichni pracují.
I když všichni pracují plán sa neplní na 100 procent.
I když sa plán neplní na 100 procent všude všechno je.
I když všude všechno je, tak každý nemá všechno.
I když nemá každý všechno, tak kradou ti co mají všechno.
I když kradou ti co mají všechno, nikoho nikdy nechytili a všude něco chybí.
09. 09. 2008 | 23:49

kočka šklíba napsal(a):

Rumcajsi nechápu proč bychom měli řešit kdo má víc másla na hlavě, blog Ratha je o praktikách získávání hlasů ve sněmovně, a skoro se stoprocentní jistotou na základě reportáže TV NOVA lze tvrdit, že ODS používá nátlak na některé poslance, aby hlasovali tak, jak se hodí nynější vládě. A protože Morava prokazatelně poslal SMS Dalíkovi, je také jasné, že věděl, že Dalík by mohl mít o kompromitující fotky zájem, věděl to na základě buď zkušeností nebo informací. Dalík přece odpověděl, že podobné fotky má. K čemu je asi Dalík má(a tady se naskýtá otázka, jak to, že má nějaké fotky z Mrázkova archivu?). Takže není pravda, že neprojevil zájem, protože by byl tak zásadový, ale protože měl jiné. A Dalík je přece poradce Topolánka, chcete mně tvrdit, že Topolánek nemá tušení, že jeho nejbližší poradce sbírá kompromitující informace? Tomu skutečně může věřit buˇd naprostý, naiva, idiot nebo člověk, který pro svůj ideologický a stranický pohled nevidí špínu a zlo tam, kde toto prostě je. A s osobou Ratha to nemá vůbec nic společného. Věřte, že když by se špína(a že se tak už stalo) provalila na politiky z jiných stran, já jí jsem schopná vidět. Vy bezpochyby ne.Vaší milovanou ODS Vám přece nikdo nebude urážet, že?
10. 09. 2008 | 00:33

RUMCAJS napsal(a):

kočka šklíbla:
Stačí otevřít včerejší MF dnes a dočtete se o tom, že naprosto stejné praktiky používá pan Paroubek prostřednictvím obchodníka s informacemi p. Přibyla případně agentury se stejným zaměřením. Jde o to, jestli náhodou nejste schopna stejný zdroj označit v 1. případě za věrohodný a ve 2. případě za manipulaci.
10. 09. 2008 | 06:38

zdesta napsal(a):

Rumcajs:Pokud si dobře vzpomínám na kategoriké až hysterické diskusní vstupy po Kubiceho zprávě,pak bych měl několik připomínek.Zpráva byla hypotetická a co do důkazů bezcená.Vyžadoval jste také konkrétní důkazy?Mezi oficiální zprávou a komentářem (názorem) je podstatný rozdíl.Blog Dr Ratha můžeme hodnotit kladně,nebo záporně.(osobní přístup)Já ho považuji za ryze český způsob politického boje.Přisypávání otrušíku do polévky, používají téměř všichni političtí soupeři.Pan Topolánek hovořil něco o čistění Augiášově chlévu.Je to úsměvné předsevzetí.To by musel nabrat na vidle i sám sebe a vyhodit na hnůj.Tam by si už hověl Paroubek,Bursík,Čunek a řada dalších.Paradoxní je fakt,že i chlévská mrva je užitečná.Napadá mě smetiště.Tady jsem si dokonce přečetl nějaký výpočet skandálů a porovnání.Není bankovní lupič ten kdo vyloupí 2 banky, ale ten kdo jich vyloupí 10.Zajímavá úvaha.Milý zbojníku,chce to klid, více objektivity,méně ideologické předpojatosti a především úsměv.
10. 09. 2008 | 09:08

Liška napsal(a):

Vždycky žasnu jak nám někdo z vás z ODS rád vysvětlí co se děje u konkurence . Ale u Vás nic.
10. 09. 2008 | 17:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý příspěvek, který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 09. 2008 | 15:10

kufr napsal(a):

článek -> závěr ;) děkuji za pochopení
12. 09. 2008 | 22:30

jogín napsal(a):

Asdfg má pravdu, Rath taky. Máme tady rvačku dvou mafiánských part, takže vzniká otázka, koho volit? Ony Kalouskovy aféry nejsou o nic lepší a šílení zelení ideologové.. Tak mě vychází, že snad budu volit komunisty. A to se já blbec nechal zmlátit na Národní, ještě jsem si ráno vybral ten nejtlustší kabát.
14. 09. 2008 | 21:04

moudruh čestný napsal(a):

Jogíne, oni to vyřeší voliči.
Ale věř, že nejmenší zlo nejsou komunisti ani nějaká pidistrana.
15. 09. 2008 | 23:27

entice napsal(a):

Pane doktore - jak se slučuje s vaším svědomím, vzhledem ke kmotrovským praktikám, jež tu tepete, že jste v nemocnici v motole kradl v pokladně faktury, jimiž jste pak útočil na odvolání tehdejší ředitelky nemocnice? Pane odpad!
16. 09. 2008 | 21:02

kosk napsal(a):

Máte pravdu doktore. Akorát, že se dá předpokládat, že u Vaší současné strany to nebude lepší. Akorát se ještě nikdo nedal načapat.

Smutné je, že ať už ve volbách vyhraje kdokoliv, tak naší zem bude vždy v rukou nějaké mafie. Lhostejno,jeslti vyznává šály barvy oranžové, nebo modré.
19. 10. 2008 | 22:52

Pepa napsal(a):

Pane doktore, když jste mi zrušil poplatky, zavedete mi, že mi proplatíte i taxíka, abych se dostal do krajské nemocnice? Pár milionů se na to v rozpočtu najde, ne? A kdyžtak něco znárodníme a bude nám hej! Mně se totiž nechce nějak moc pracovat a cesta do krajské nemocnice dlouhá a lístek na autobus taky něco stojí. Jinak díky za Váš obrat, kdysi jste poplatky velmi aktivně prosazoval, nyní je velmi aktivně rušíte! Navždy Váš Pepík.
22. 10. 2008 | 09:29

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:39

louie vuitton napsal(a):

poslanec ODS se provinil svoji horlivostí a tím, že se u „práce“ pro stranu nechal načapat. Bude zajímavé sledovat, kde se Morava vynoří. Obávám se, že na všem ještě nakonec vydělá – ODS dokáže být
04. 07. 2009 | 04:54

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 04:09

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy