Dobrá zpráva: ČSSD ztrácí preference

05. 11. 2016 | 10:00
Přečteno 3163 krát
ČSSD se podle průzkumu STEM dostala až na třetí místo ve volebních preferencích, za ANO a komunisty. V říjnu by získala jen 14,4 procenta. Takové průzkumy musíme samozřejmě brát s rezervou, spolehnutí na ně příliš není, ale na menší radost to vystačí. Sociální demokracie si o nezájem voličů říká téměř s každým důležitým rozhodnutím, které prosazuje či provádí, snad s výjimkou školství, které začíná díky ministryni Valachové šlapat. Propad preferencí je proto v tomto případě dobrou zprávou. Mimo jiné totiž znamená i to, že porušování lidských práv, politika tvrdé ruky, podlézání druhým, manipulace a demagogie se nevyplácí ani v politice. Dejme si pár příkladů, začněme u toho nejaktuálnějšího.

Dalajláma není Henlein

Průzkum proběhl poté, kdy čtyři nejvyšší ústavní činitelé a ministr zahraničí – Zeman, Sobotka (ČSSD), Štěch (ČSSD), Hamáček (ČSSD) a Zaorálek (ČSSD) - znovu ukázali, že čínští autoritáři z Číny jsou jim milejší než vlastní národ. Servilita jejich prohlášení pobouřila nejen politickou opozici, ale i občanskou společnost. Na jejich straně stojí jen pročínští a proruští trollové na internetu a komunisté - jak také jinak, když chování ČSSD a Zemana je na úrovni toho komunistického. Komunisté během své vlády ponížili Československo na jednu z vazalských provincií Sovětského svazu (Ruska), o totéž v čínské podobě se nyní snaží ČSSD a hradní mocipán.

Při svých výmluvách, že nejde o lokajství, ale o státotvornost, a při napadání druhých, se zmíněná "čínská pětka" neštítila skutečně ničeho. Jejich demagogie vyvrcholila Zaorálkovým přirovnáním, že setkání českého ministra kultury Hermana s dalajlámou je stejné, jako by se setkal se sudetoněmeckým předákem Konrádem Henleinem. Zaorálek se za to sice později omluvil, ale i tak svým trapným chováním nechtěně zdůraznil, že nemá žádné argumenty, které by mohly přesvědčit ostatní, že nešlo o podlézavost vůči čínským komunistům.

Vláda i prezident tvrdí, že Česká republika má s Čínou uzavřené strategické partnerství. To je další propagandistická polopravda. Český parlament žádný takový dokument neposuzoval a tudíž ani neratifikoval. Mezinárodní dohody přitom ratifikovat musí, jinak neplatí. Žijeme v parlamentní demokracii - a kdo ji obchází, zavádí tu jiný systém, nedemokratický.

ČSSD společně se Zemanem je schopna a ochotna ponížit vlastní národ a zaprodat lidská práva za pár kšeftů pro některé oligarchy, v čele s PPF a J&T. Myslím, že je načase, aby dalajláma znovu přijel do České republiky a aby ho znovu přijali demokratičtí politici na svých ministerstvech a v budovách obou parlamentních komor. To bych rád viděl, co by s tím čínská pětka provedla tentokrát. Lze snad být ještě podlézavější?

Tibetské vlajky dolů

Ono ponižování vlastních občanů kvůli čínské libovůli začalo už při návštěvě čínského prezidenta v ČR letos v březnu. Vzpomeneme si jistě na lež, kterou šířili ministr Chovanec (ČSSD) s policejním prezidentem Tuhým, že tehdy se policisté, až na jednu výjimku, chovali správně, přiměřeně a profesionálně. Již druhý policista přitom potvrdil, že to bylo jinak.
V dubnu napsal v Respektu jeden z policistů mimo jiné i toto: „Zaráží mě četnost informací směřujících k operačnímu důstojníkovi a týkajících se například vyvěšování tibetských vlajek. Zní to, jako bychom si konečně definovali nepřítele.“

Podle čerstvého zjištění serveru Echo24 další policista potvrdil, že při návštěvě čínského prezidenta měli přikázáno hlídat, aby někde nevisely tibetské vlajky: „Policejní špičky patrně nemluvily pravdu, když prohlašovaly, že během březnové pražské návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga nedostali policisté pokyn k odstraňování tibetských vlajek… Podle zjištění deníku Echo24.cz policistům na Praze 1 takový úkol ve skutečnosti svěřen byl. Jeden z tamních policistů uvedl, že měl ohlídat, aby tibetské vlajky nebyly vyvěšovány na určitých místech.“

Dnes je již zřejmé, že policisté během této akce plnili politické zadání namířené proti vlastním občanům a ve prospěch čínských bojůvek, které se pohybovaly po Praze. Policejní prezident Tuhý a ředitel Útvaru pro ochranu ústavních činitelů Jiří Komorous byli za dobré zvládnutí této akce povýšeni do generálských hodností. Absurdistán v praxi: odměněni byli dva policisté, kteří by v normální zemi již nebyli ve svých funkcích kvůli svým prohřeškům vůči ústavě a občanským právům. A neměl by je kdo povýšit, protože politici by jinde za něco takového museli rezignovat.

S dětmi do vězení

Vzpomeneme si snad také, kterak ministr vnitra Chovanec zavíral do vězení (detence v Bělé-Jezové) lidi, kteří nic neprovedli - uprchlíky, včetně dětí (překročení hranic bez povolení je pouhý přestupek, za nějž se do vězení nezavírá). Zavřel je na pár týdnů, za tento pobyt od nich vybral peníze, a pak je dovezl na vlak do Německa, kam od počátku směřovali. A jistě nezapomeneme ani na to, jak ho tehdy vehementně hájil nejen premiér Sobotka, ale celá ČSSD. Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku však nyní znovu potvrdil, že taková praxe je nepřijatelná. Rozhodl, že vnitro musí z Bělé-Jezové do druhého dne propustit arménskou rodinu s těhotnou ženou a ročním dítětem.

„Pobyt rodiny s malým dítětem v uprchlickém táboře (myšlena detence - pozn. FK) s třemi řadami plotů, ostnatých drátů a všudypřítomnou policejní ostrahou podle soudu porušuje článek 3 Evropské úmluvy o lidských právech, tedy zákaz mučení, ponižujícího a nelidského zacházení nebo trestání. Pro ČR je to po roce již druhý případ, kdy Evropský soud pro lidská práva nařizuje české vládě propustit z detence rodinu s dětmi. První rozhodnutí se týkalo loni v říjnu afghánské rodiny držené rovněž v detenci v Bělé-Jezové. Ministerstvo vnitra tehdy rodinu také hned propustilo, avšak tvrdilo, že nešlo o reakci na rozhodnutí soudu. Pominuly prý důvody pro její zajištění,“ píše server Aktuálně.cz.

Ano, Chovanec je neomylný, rodiny, které soud nařídil pustit sice propustí, ale ne proto, že tak soud rozhodl. Nejspíš proto, že je světoznámý lidumil.

Doufejme v trend

Policie pod vedením sociálně demokratického ministra evidentně nefunguje, jak má. Kupříkladu: dodnes nebyl vyšetřen únorový žhářský útok na sociální centrum Klinika, které různí xenofobové včetně těch policejních nemají právě v lásce. V poslední době to vidíme i na vyšetřování smrti Roma v žatecké pizzerii, o němž panují oprávněné pochybnosti.

O tom, že ČSSD je možná ještě více rasistická a xenofobní než sekta zvaná ODS jsem psal nejednou, například zde. Nejen vzhledem ke všemu výše jmenovanému tedy doufejme, že při radikálním snížení preferencí ČSSD jde o trend, a že tato strana brzy spadne pod deset procent, kamsi vedle ODS. Země by si bez zasahování těchto dvou stran do politiky hluboce oddechla.Článek vyšel na serveru Romea.cz.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy