Mlátička proti násilí. Voloďova antidepresiva. Ham Hamáček. Nevojáček Ovčáček

14. 04. 2018 | 14:20
Přečteno 2321 krát
Prázdné fráze a pokrytectví, kterých jsme svědky posledních sedm let, kdy se v Sýrii válčí, se po dnešním náletu USA, Británie a Francie na chemická zařízení vystupňovaly. Pojďme je okomentovat trochu blíž.

Na počátku všeho stál masový vrah Bašár al Asad, který se rozhodl válčit proti vlastním občanům, aby si udržel moc. Postupně však udělala válka zvířata i z jeho odpůrců z různorodých skupin. Tak už to válka dělá, s lidmi se nepáře. V Sýrii dnes velmi těžko hledat stranu, která nemá na svědomí mrtvé děti a ženy. A právě to by nás mělo nejvíc trápit, nikoli politika, respektive to, co si ten který politik právě vymyslí, aby nás strhl na svoji stranu. Je třeba být důsledně na jediné straně - na straně lidskosti, tedy těch zbytečně mrtvých civilistů. A ta nám říká, že volat bychom měli po okamžitém zastavení toho masového šílenství.

Před sedmi lety stačilo jediné: vojensky zasáhnout a válku utnout v samém počátku. Dnes by tak bylo o miliony méně mrtvých nebo vyhnaných z domova. Celá země by neprožívala tolik bolestného utrpení. Velmoci, které se tehdy nechtěly dohodnout a v Sýrii zasáhnout, by udělaly nejlépe, kdyby dnes mlčely. Ty kecy se prostě nedají poslouchat. A to se týká obecně politiků, včetně těch našich.

Mlátička proti násilí

Komunistický poslanec Zdeněk Mlátička Ondráček na svém facebooku napsal pozoruhodné zamyšlení: „Přátelé, odsuzuji! Děkuji V. V. Putinovi, že zatím zachoval klidnou hlavu a na agresi nezareagoval vojensky. Není to slabost, ale moudrost.“

Zdeňku klid... do pravé ruky vezmeme pomalu obušek, ten dlouhý, bílý, rozpřáhneme se… ták… a ztěžka se uhodíme do míst, kde normální lidé mají mozek. Nepomohlo? Nevadí, tak znovu, dokud to nezabere.

Nevojáček Ovčáček

Jiří Ovčáček na twiteru: „Vojenské řešení je vždy až to poslední.“

V tom musím s Jirkou naprosto souhlasit. Hned jak Hrad tento svůj názor sdělí Asadovi a vyzve ho, aby s vojenským řešením v Sýrii skončil, napíšu Jirkovi a Milošovi děkovný dopis. Uvědomujete si, že ten Ovčáček je vlastně geniální?

Rakety Donald I.


Šéf amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford řekl, že cílem bylo také mít co možná nejméně ruských obětí.

Tak a je to venku, zbývá jen dodat, že ultramoderní rakety Donald I., které rozeznávají nepřítele podle národnosti, vyvinul sám tvůrce alternativní pravdy Donald Trump na jednom hodně divokém mejdanu v Bílém domě.

Asadovo drtivé vítězství

Syrská vláda prostřednictvím státní televize sdělila, že její armáda zvítězila a jejich protivzdušná obrana zničila většinu raket. Oznámil to náčelník generálního štábu syrské armády Bašár al Pyrrhos.

Kalousek rambousek

„Vrazi a zločinci proti lidskosti rozumí jen síle. I když je každé bombardování hrozná věc, souhlasím s tím, že naši spojenci v tomto případě vojenskou sílu použili,“ vyjádřil se na twitteru Miroslav Kalousek.

No to máš pravdu, Míro, jen to chce domyslet do konce. Asi bychom měli bombardovat všechny strany konfliktu v Sýrii, protože dnes už na všech stranách stojí vrazi a zločinci. Nebo snad víš o nějaké skupině, která v Sýrii dosud neplní svou denní dávku mrtvých dětí a žen?

Filip má filipa

„Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii. Vojenské ataky nikdy nepřispěly k řešení, naopak přiostřují napětí a právě tento útok může mít katastrofický dopad,“ vyjádřil se na webu strany předseda KSČM Vojtěch Filip.

Nic naplat, Filip má filipa, což, jak víme, je důležité. Tak neleň Filipe, zaleť se svým filipem do Moskvy za Voloďou, dej si s ním pár stovek gramů vodky a svůj postřeh mu sděl. On chudák zatím určitě neví, že svými vojenskými ataky v Sýrii nepřispěl k řešení a naopak přiostřil napětí, s rizikem, že mohou mít katastrofický dopad.

Kapacita kapacity

Intervence v Sýrii podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga povede ke snížení kapacity syrského vládnoucího režimu vést chemické útoky proti svému lidu.

Stoltenberg je ve svém oboru známá kapacita, teď jde jen o to, jestli mu ta víra v pokrok nesníží ve světě kapacitu. Asad nutně nepotřebuje chemické zbraně, má kapacitu i ve zbraních konvenčních, v počtu vlastních vojáků i žoldáků, kapacitu spojeneckou, hlavně s Ruskem. Má však i kapacitu založenou na lhostejnosti a alibismu, kterou mu prokazují NATO a EU od samého počátku. Jak již řečeno, kdyby Západ včetně Turecka zasáhl na počátku války, mrtví by byli živí, Sýrie by byla stabilním státem a uprchlická vlna by neproběhla. To by teprve byla kapacita - ta mírová, Jensi.

Regionální důsledky

To mluvčí íránského ministerstva zahraničí byl k útoku vstřícnější než náš Filípek. Jak řekl, „Spojené státy a jejich spojenci bez jakéhokoli důkazu a dokonce i před vyjádřením názoru Organizace pro zákaz chemických zbraní provedly tuto vojenskou akci proti Sýrii a jsou odpovědné za regionální důsledky této dobrodružné akce.“

Jestli jde jen o regionální důsledky, tak to si Donald jistě rád zastřílí znovu. Má prst na spoušti a ten prst ho evidentně svědí - už si dlouho žádnou pořádnou akční bojovku nezahrál. O odpovědnosti Íránu v celém konfliktu mluvčí bohužel nemluvčí.

Urážka majestátu

"Urážet ruského prezidenta je nepřijatelné a nepřípustné," řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov Antonov, přičemž tou urážkou měl na mysli dnešní letecký zásah. Také upozornil, že "USA jako majitel největšího arzenálu chemických zbraní na světě nemají morální právo obviňovat jiné země".

To už by chtělo zeleného antonova a následný odvoz na psychiatrii, ten člověk evidentně duševně strádá. Souhlasím s ním, že urážet chrabrého vojevůdce je nepřípustné - to totiž stíhá Voloďa sám, svou politikou, která nebere ohled na lidskost. Uráží sám sebe natolik, že nějaká ta nadávka navíc v podobě bombardování syrských chemiček v tom nutně musí zaniknout. Vsadil bych na to celé ruské zásoby chemických zbraní. A že jich je za miliardy.

Ham Hamáček

A to by bylo, aby se do věci nevložil chytrý Honza. „Chemický útok v Dúmá je odsouzeníhodný. Odpovědí ale není ukázka síly bez mandátu RB OSN. Řešení syrského konfliktu se tak bohužel odkládá stejně jako spolupráce mocností na jeho hledání,“ napsal na twitteru předseda ČSSD Jan Hamáček.

To máš, Honzo, tak: Spolupráce mocností na ukončení konfliktu v Sýrii prakticky neexistuje, každý se zde chce jen předvést před světem, na úkor místních civilistů. Že bys jim hamal ty žvásty? A čekat na rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN nemá v tomto případě valný význam, dokud tam Rusko a Čína mají veto. I těmto mocnostem jsou lidské životy naprosto ukradené. Že bys o tom nevěděl? To křeslo ministra vnitra už pro sebe nežádej, prosím. Díky.

I Pospa má pravdu

„Odpovědnost za stav v Sýrii nese Asad a jeho spojenci, Rusko a Írán,“ napsal na twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

No Jirko, to máš úplnou pravdu, jen jsi zapomněl, jistě jen nedopatřením, k těm za tamní stav odpovědným přidat Turecko, Saudskou Arábii, USA v čele se slabošským Obamou a v prsa se bijícím Trumpem, jakož i Evropskou unii, která tak ráda žvaní o lidských právech a hodnotách, aniž by pro ně cokoli smysluplného udělala.

Voloďova antidepresiva

Podle Vladimíra Putina je úder aktem agrese vůči suverénnímu státu a dál zhorší humanitární situaci v zemi. Moskva kvůli útoku svolá mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN.

„Spojené státy svými kroky dále zhoršují humanitární katastrofu v Sýrii, přinášejí další utrpení civilistům a v podstatě zavírají oči před teroristy, kteří Syřany trýzní už sedm let, a vyvolávají další uprchlickou vlnu,“ uvedl Putin. Podle něj budou mít údery „ničivý vliv na celý systém mezinárodních vztahů“.

Voloďo, že tys zapomněl pozřít svou denní dávku antidepresiv? V Radě bezpečnosti ti to vetujou Amíci - to znáš ne? A jak se tím zhoršuje humanitární katastrofa? Že by Syřané požívali chemikálie namísto běžné stravy? Zavírání očí před teroristy - to také umíš, ne? Vždyť podporuješ nejvýznačnějšího teroristu v regionu Bašára Asada. A že by právě tvé vojenské útoky, při nichž vraždíš civilisty v Sýrii jak na běžícím pásu, včetně bombardování nemocnic, uprchlickou vlnu nevyvolávaly?

„Ničivý vliv na celý systém mezinárodních vztahů“ to bezesporu mít bude, na rozdíl od krádeže ukrajinského Krymu a Donbasu, to mělo na systém mezinárodních vztahů vliv velmi příznivý a uklidňující.

Donald a cvek

„Ptám se Íránu a Ruska: Jaký národ chce být spojován s masovými vraždami nevinných mužů, žen a dětí?“ prohlásil v projevu obhajujícím letecké nálety na syrské chemičky Donald Trump.

Správně se Donalde ptáš, odpověď však jistě znáš. Ani Rus, ba ani Peršan, Francouz, Brit či Američan nechce vraždění nevinných mužů, žen a dětí. To chtějí politici, mnohdy i ti američtí. Sdělovat světu tyhle alternativní pravdy vážně už nemá cvek.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

  Pavel Fischer A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy