Rath a vůle zákonodárce

19. 05. 2012 | 14:33
Přečteno 6857 krát
Ve vzduchu jsou otázky.

Měl být poslanec Rath zadržen? Lze ho držet ve vazbě déle než 48 hodin? Smělo být zahájeno vyšetřování ještě před rozhodnutím sněmovny o tom, že může být stíhán? Má poslanec Rath právo vystoupit před výborem a sněmovnou? Není eskorta v parlamentu proti sněmovnímu řádu či jiným pravidlům? Je hlasování toho, na koho je uvalena vazba, ještě vůbec přípustné?

Tyto otázky řeší různí experti na politiku či právo a postoje se velmi různí. Nejspíš i advokát poslance (mimochodem pravděpodobně též zapletený do stejných machinacích se zakázkami a penězi) bude s pomocí těchto otázek vyžadovat uvolnění režimu svého klienta.

Ale zamysleme se nad tím? Pro soudce přece platí, že by měl zkoumat úmysl zákonodárce a řídit se hlavně jím. Jinak se nepochybně zaplete do vlastních protikladů (zejména v zemi, kde se zákony přijímaly vesměs chvatně a díky tomu jsou dílem plné anakolutů i jiných bizarních formulací a dílem ve vzájemném rozporu), přičemž výsledek bude paskvil místo spravedlivého rozhodnutí.

Tudíž: bylo úmyslem zákonodárce to, aby poslanec přistižený přímo během kriminálního činu, měl všechna privilegia reprezentanta společnosti?

Buď dojdeme k tomu, že nikoliv čili že úmyslem zákonodárce bylo, aby každý poslanec vykonával svůj mandát řádně. V tom případě potud, pokud bude litera nedbale napsané a díky tomu zmatené ústavy tím hlavním, pak amen s námi.

Anebo je tomu tak, že úmyslem zákonodárce opravdu bylo, aby si poslanci mohli díky své imunitě dělat, co chtějí včetně rozkrádání obecného majetku. V tom případě je ovšem možné řídit se jejím duchem, avšak pak amen s námi ještě spíš.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

otaznik napsal(a):

Zakonodarec ktery porusi zakony by mel zakone sedet ve vezeni. A ne hlasovat. Amen.
19. 05. 2012 | 14:42

Někdojen napsal(a):

Má spravedlnost ještě zavázané oči a váhy v ruce, nebo zahodila šátek i váhy a kouká co kde trhnout pro sebe a ruka je přichystaná vzít kdykoliv úplatek. Kdepak je napsáno, že před zákonem jsme si všichni rovni. Ale před někým se bude zákon tvarovat do ohebných paragrafů. S Rathem se to ukáže, jak moc jsou ctěny i ty mizerné zákony v této zemi.
19. 05. 2012 | 15:01

český maloměšťák napsal(a):

otaznik
A kdo rozhoduje/potvrzuje, verifikuje/ o tom, že dotyčná osoba porušila zákon ?

Otázka doplňková : Porušila zákon např. Němcová ? Když auto, které měla k dispozici z titulu své funkce v parlamentu půjčovala svému synovi ? Nikoliv, že...

Porušili zákon tito ? :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-skop.php?itemid=16013

"Oni ale přeci sedí !" , dí jistý otaznik alias moucha na zdi alias mandrake alias blue jay....
...jenže ve vládních nebo poslaneckých funkcích, že...

Stejně bude zajímavé vědět, kdo vlastnil oněch 7 milionů před tím, než je ůdajně obdržel Rath. Aby to nebylo tak, že se z toho vyklube nějaká půjčka...
Neboli - patřilo těch 7 mega státu ??

Hezký den všem. Zejména těm, kdo chtějí, aby o tom, kdo půjde do basy , rozhodovala policie či nějaká smečka pisálků...
19. 05. 2012 | 15:12

Luba napsal(a):

Jelikož autor, dr. Payne,
nedodržuje pravidla stanovená blogerům "Aktuálně.cz", diskuse pod jeho články se neúčastním.

K boykotu vyzývám i slovutné diskutéry.

P.S.: Z historie bojkotu:

"Irský pozemkový agent, kapitán Charles Boycott, vešel do dějin, když v průběhu sociálního konfliktu v hrabství Mayo posloužil jako cíl kolektivní nenásilné akce protestujících rolníků.

V roce 1880 byla v beztak chudém Irsku špatná úroda a nájemci na pozemcích lorda Eme nebyli schopni platit nájem, ani když jim milostivě odpustil deset procent.

V září toho roku, když už byla ekonomická zkáza zřejmá, rolníci požadovali snížení nájmů o čtvrtinu. Jejich žádost majitel odmítl a jeho agent Boycott vyhnal deset nájemců z půdy, kterou obdělávali.

Do sporu se zapojil významný irský politik a zastánce pozemkové reformy Charles Parnell a doporučil rolníkům, kteří byli odhodláni se bránit, aby na nové nájemce, dosazené majitelem, neútočili, ale naopak je naprosto ignorovali. Rolníci to považovali za dobrý nápad, který ale uplatnili přímo proti Boycottovi.

Jeho dělníci pro něj přestali pracovat na polích i v domě, místní obchodníci s ním přestali obchodovat a pošťák mu nenosil dopisy. Kapitán zůstal v úplné izolaci a neměl nikoho, kdo by sklidil jeho úrodu.

Když pod ochranou policie vozil pracovníky ze vzdálených míst, přišlo ho to na víc peněz, než činil výnos ze sklizně.
Zato se už v listopadu dostalo jeho jméno na stránky The Times jako termín pro organizovanou izolaci. ..."

http://www.denikreferendum.cz/clanek/11138-kapitan-boycott

MUDr. Payne nemá nárok na korektivní zpětnou vazbu od diskutérů, a tak se může dál utápět ve svých pitomoučkých spekulacích z jiného světa. Ignorujme ho!
19. 05. 2012 | 15:28

veverka napsal(a):

Koukám že tady si každej Payneovskej pisálek hraje na soudce Lynče.Rathovi ještě nikdo nic nedokázal a než se tak stane(pokud se tak vůbec stane,nejasnostmi se to jenom hemží),je třeba se na něj dívat jako na nevinného.A jakožto pravomocně neodsouzený má mít právo normálně vykonávat svůj mandát.Stejně jako ho vykonává Bárta,který je už dokonce pravomocně odsouzený.To je zajímavý že ten do sněmovny chodit může,že? Ale on vlastně patří do pravého spektra a tam platí zákony jinak.
19. 05. 2012 | 15:34

Názor Jan napsal(a):

Dobrý den.
Sleduju to a dělá se mi z toho nanic, to mi věřte.
Jestli tohle je boj s korupcí neschopné vlády, když v zoufalství učiní toto, tak to pak zavání totalitními praktikami, které jsme tu ve 20. století již měli.
19. 05. 2012 | 15:34

NJ napsal(a):

Souhlas s Veverkou, obyčejnej člověk si myslí totéž. Radši nesrovnávám a neposlouchám, protože se mi z toho chce zvracet. Fakt na silný žaludky. Ta jednostrannost.
Bohužel je to tak. Presumpce neviny prý neplatí na politiky, jak jsem kdesi kdysi (ještě před rokem) slyšel. To je podivné, vždyť je to taky člověk, ne ?
19. 05. 2012 | 15:39

český maloměšťák napsal(a):

"...Jeho dělníci pro něj přestali pracovat na polích i v domě, místní obchodníci s ním přestali obchodovat a pošťák mu nenosil dopisy. Kapitán zůstal v úplné izolaci a neměl nikoho, kdo by sklidil jeho úrodu...."

Teď jsem chvilku zapřemýšlel, co je to za úrodu na kterou spekulují třeba takový Kalousek, Drobil či Bendl...a zda by se tedy nedalo i vůči nim použít této metody.

Jenže pak jsem si uvědomil, že oni už stejně mají dávno sklizeno.
Chudák Rath, tomu přáno nebylo...tomu úrodu asi zrekvírujou.
19. 05. 2012 | 15:41

Bezvěrec napsal(a):

Já bych řek´, že z toho může bejt dost zle. Že lidi nejsou zabedněný vopice a mají mozky a paměť. Upletli si na sebe asi dost nepěknou věc, si myslím. Rok 2012 je prorokován přelomovým, tak jen pámbu s námi a zlý pryč !
19. 05. 2012 | 15:44

český maloměšťák napsal(a):

apendix :
No a přemýšlet o tom, že by se nějak dalo...že by šlo bojkotovat takového Janouška...to je představa tak šílená...to je prostě stejně nemožné jako třeba tvrzení, že Němcová by měla jít dle otazníkovy metody " Schnellberáthung" sedět sofort a hned.
19. 05. 2012 | 15:47

melčákova pohanka napsal(a):

Veverko,co chceš od bratra poradce zloděje chilského pera a otce všeho morálního a ekonomického marasmu,který tu dvacet let vládne? Kaď na ně zvysoka a věřme,že nás slušných bude přibývat a že spravedlnost a právo se vrátí do této smutné a morálně rozvrácené země!!!
19. 05. 2012 | 15:48

otaznik napsal(a):

veverko?

proc se tak bijes za Ratha? Mnohokrat jsi tu deklaroval ze budes volit KSCM jako jedinou stranu ktera nekrade. Nemel by jsi se radsi potichu radovat? Pad Ratha jiste prida hlasy strane kterou preferujes. Bejt tebou tak rozumne mlcim a potichu se chechtam.
19. 05. 2012 | 15:54

otaznik napsal(a):

pohanko melcaka,
Tak si konecne socialiste obtizne vybrali kandidata na presidenta. Bylo to tesne, ale z jedineho uchazece o cesky trun nakonec zvitezil Dientsbier junior.

Jasej! Dientsbier na hrad! Pocitam ze s tvou podporou to ma v kapse.
19. 05. 2012 | 16:00

otaznik napsal(a):

lol Luba,
Payne zabloudil do mocalu plneho sebepravnich socanu kteri povazuji Ratha za Tymosenkovou v obleku od Armani.
19. 05. 2012 | 16:06

otaznik napsal(a):

melcakova pohanka alias Slavek Popelka...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/212411058080316-hyde-park/
19. 05. 2012 | 16:09

melčákova pohanka napsal(a):

otazník. Co to blábolíte? Už to krabicové víno nepijte,když máte ten kanadskej důchod. Dejte si něco kultivovanějšího !!!
19. 05. 2012 | 16:15

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Nebudu komentovat výplody tohoto autora, ale jen spíše „technickou“ k naší ústavě.

Domnívám se, že je v pořádku, co není v pořádku to jsou naše fašizoidní média a jimi vypláchnuté kebule.

Smyslem imunity zástupce lidí je nepochybně to, aby když se dostane k moci podobná garnitura lidí, jako nám dnes vládne, aby nemohla zneužívat policii proti svým oponentům.

Policie může zakročit proti poslanci, který páchá trestný čin, či jej spáchal bezprostředně před tím, ale neměla by mít možnost poslance šikanovat. Tedy imunita je především pro ochranu demokracie, pro případy, jako je ten náš dnešní, kdy se dostanou k moci naprosto nedůvěryhodní lidé. Pokud poslanec Rath spáchal nějaký trestný čin, tak by proti němu mělo být postupováno v rámci ústavy a ne tak, že když jde o lotra jako je Rath, tak je ústava tím, co brání ve výkonu té pravé spravedlnosti.
19. 05. 2012 | 16:20

vico napsal(a):

V rámci potravního řetězce přišel na řadu i bio-etiolog Payne. Politická mrtvola téměř už ožrána na kost, ale kdo hledá, stále ještě najde - třeba ducha/zákonů/.

Ale i my najdeme. Téma je sice už převařené jako porcovaný pigi-čaj v dobách, kdy se sáček po použití sušil a opět/i na několikráte/šel zpět do oběhu.

Já třeba našel v autorově natřikrát převařeném článku slovo -ANAKOLUT-. Jako známého sprosťáka/alespoň dle Stejskala/ mne napadlo, že je to nějaký endemický výraz pro pánské přirození tkvící v análním otvoru, ale nikoliv.

Anakolut znamená - Vyšinutí z větné vazby -.

No není to úžasné? Nazvat kausu Rath -Vyšinutý z vazby-

nebo ještě lépe krátce a zároveň tajemně....Anakolut.
19. 05. 2012 | 16:24

otaznik napsal(a):

pohanko od melcaka,

nevim co to je "krabicove vino". Ale jelikoz se v tom asi vyznate muzete doporucit jokou krabici by meli pit ostatni hejtmane? Napriklad Palas, co mu doporucujete?
19. 05. 2012 | 16:31

otaznik napsal(a):

@ ten co se se sebou nehada,

Pravo je fašizoidní médium? A halo noviny taktez? Co ctes ty ? Lunatic weekly?
19. 05. 2012 | 16:36

otaznik napsal(a):

Vico,

asi jsi mel bejt "cipher breaker" v dobe WW2. Verim tomu ze by jsi rozlousknul "enigma" behem peti minut. Tveho talentu je v CR skoda. Nechces emigrovat do KLDR?
19. 05. 2012 | 16:40

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Stejně bude zajímavé vědět, kdo vlastnil oněch 7 milionů před tím, než je ůdajně obdržel Rath. Aby to nebylo tak, že se z toho vyklube nějaká půjčka...
Hezký den všem. Zejména těm, kdo chtějí, aby o tom, kdo půjde do basy , rozhodovala policie či nějaká smečka pisálků...
19. 05. 2012 | 15:12
Jasne - byla to pujcka. Asketicti proletarsti vudci si prece ZASADNE pujcuji v hotovosti (Gross) nejlepe v igelitkach a skatulich - a pouzivaji hotovost i pri platbe za byt (Mladek plati Janstovi za pujceny byt "v hotovosti" i kdyz pry umi popuzivat internet banking. Zli pomlouvaci pak zatim videli jen to, ze Mladek pru=ihrla Jansotivi solich, kde si Jansta vydelal za 2 tydny 200 milionu Kc. A pak se pry proletari maji v cesku spatne.....)

Rozdil mezi Common Law a kontinentalnim pravem je ten, ze v Common Law se vice dba na hledani spravedlnosti nez na doslovne zneni zakona. Jak rikal Thoreau - i neprime dukazu jsou nekdy presvedcive - jako kdyz najdete v kyblu mleka pstruha. V Cesku lide chapou justici naopak. Je zakazano vozit penize v igelitkach?

A ouha - bad luck pro proletarske vudce - ono to zakazano je - transfery nad 10 tisic EUR se maji vyrizovat bankovnimi prevody. ODS byla proti, ale kupodivu zatim toto evropske narizeni postihuje hlavne zlocince z rad CSSD.

Kdyby clenka UV CSSD Pancova posilala Hejtmanovi CSSD Kc 7 milionu bankovnim prikazem, zcela jste by se vse USPOKOJIVE VYSVETLILO. Hahahaha.......
19. 05. 2012 | 16:40

nuncius napsal(a):

Klausologii začíná vytěsňovat Rathologie.Poznání Ratha.
Paroubek tvrdil,že Rathem ztrácí sociální demokracie jediného schopného mobilizovat radikální levici Středočeského kraje.V čem radikální?
Paroubek těsně před pádem z očekávaných 36% ve volbách na 22% se veřejně zřekl Ratha jako předseda ČSSD.Že by Rathův populus nehlasoval? To už je tak uznávaný?
Já vnímám Ratha spíše jako provozního technika sociální demokracie,kde již není.Hejtmanů má sociální demokracie bezpočet.
Ćili Ratha odsunuli z vlivné pozice ve vyšší politice,nyní už bojuje za osobní život.A bez skvělých vyhlídek.Děti od dvou žen,krimipověst,zbaven peněz,s přerušenou praxí internisty.Ta snaha rovnající se zabití člověka vůči Rathovi se mi nelíbí.Politika jeho mediální obraz nejsou totožné.Rath spíše deklaroval politiku ČSSD než by ji ve zdravotnictví prosadil.Asi i nemohl částečně pomohl L.Hegerovi-dnešní ministru zdravotnictví kdysi v kariéře překonat lustraci.
Zatím je nevinný:až soud může určit vinu nebo nevinu.Příhoda s krabicí je krajně fantaskní a bude hádankou zda a kým byla podstrčena a kdy nebo převzata vědomě atd.Z čích financí.Proč s převzetím šlo udání ihned.Odkud udání. Občané hájí Ratha protože v něm vidí právní osud jakékoliv budoucí obecné osoby,zatímco justice se snaží o totéž,ač není osobou obecnou právně,ale osobou poslance.Paroubek tvrdí,že Rathův favorit Dienstbier prohraje drtivě se Švejnarem a M.Zemanem.Právě ale Paroubek věřil i mylně ve svých 36%,realita byla úplně někde jinde.
Rath si "zašloufoval" v případě Dienstbiera a nepomohl si tím.Nezůčastnil se odborářské demonstrace 21.4.2012 a nepomohl si tím.Rath je souzen v kraji Paroubkova vlivu-Ústeckém, v době presidentské kampaně.Zejména Miloše Zemana -úporné.Jeho pád může dát zalesknout se řadě jinak méně zajímavých presidentských kandidátů,stát se "živou vodou" již téměř politických mrtvol.
Osobně se marně léta snažím pochopit vůbec smysl politiky ČSSD.Teď budu luštit Ratha.Ale jen proto bych mu neubližoval,že mu nerozumím-být médii a všemi kdo za jeho kauzou otevřeně i skrytě stáli.Krom něho.
19. 05. 2012 | 16:48

Almo G™ napsal(a):

Autor: velmi demagogické otázky.

Cílem tvůrců ústavy bylo ochránit zákonodárce před policejní šikanou.

Teprve až poté, co je politický účel stíhání vyloučen, může se rozběhnout trestní stíhání se vším, co k tomu patří vč. vazby.

K tomu, aby parlament zareagoval, má soud po souhlasu předsedkyně sněmovny podle ústavy možnost prodloužit 24 hodinové zadržení policií na 48 hodin, ovšem tentokrát už pod garancí soudu (aby bylo vyloučeno zneužití policie).

Pokud je čin zvláště závažný, poskytuje tato 48 hod. lhůta čas na to, aby se sešla sněmovna a odhlasovala vydání poslance trestního stíhání.

Pokud je předseda sněmovny nedbalý nebo sněmovna nedbalá nebo není přesvědčena o nutnosti vydání poslance a tedy nekoná do oněch 48 hodin (to je náš současný případ), musí být poslanec po 48 hodinách propuštěn, protože už vypršela maximální lhůta pro zadržení.

Dávno skončila lhůta zadržení a ještě nenastalo trestní stíhání (nemůže do souhlasu sněmovny).

Přesto je D.Rath protiústavně zadržován ve vazbě a lidé (i jinak rozumní) tomu pod vytrvalou masáží médií tleskají.

Takto je krok za krokem ničena demokracie v ČR. Za potlesku přihlížejících, kteří netuší, že jsou hned další na řadě.
19. 05. 2012 | 16:49

Targus napsal(a):

To JAn Payne:

Nerozlišujete dva pojmy:
1/ předběžné zadržení, které je u normálních smrtelníků na max. 48 hodin a u poslanců na 24 hodin
2/ vazba - délka až jeden rok, pak se musí znova zvážit, zda je možné a nutné držet obviněného dále, anebo zda důvody vazby nepominuly.

A jak jsem si tady na ACZ všiml, plantají se v tom i věhlasní právníci.
19. 05. 2012 | 16:49

neo napsal(a):

Každé zatčení politika lumpa, který si myslí, že je nepostižitelný, je dobré.
19. 05. 2012 | 16:53

tata napsal(a):

ja teda nevím važení ale to co napsal má hlavu a patu,pominu spekulace ale když beru fakt že byl zadržen s penězi tak opravdu literou zakona by mělo byt,potrestaní jakehokoliv zloděje včetně poslance,prezidenta ,nebo předsedy vlady,v připadě přichicení při činu by měla automaticky imunita padnout,přece jen at sou určité spekulace nejme ve statě kde by bylo možno si vymyšlet nebo vyloženě falšovat dukazy tomu nevěřím,chlavně něveřím že by se fašovaní neproflaklo a proto beru jako fakt že RATH PŘIJMUL UPLATEK.....TUDÍŽ mím lajckym chapaním nemá narok na imunitu
19. 05. 2012 | 17:02

Almo G™ napsal(a):

Tata: Vlastně jste právě jinými slovy napsal, že vás právo na spravedlivý proces podle zákona a ústavy nezajímá. Je šílené, kolik lidí sdílí tento názor.

Po tomto budou zítra jiní říkat, že je nezajímá právo na spravedlivý proces váš.

Targus: Přesně tak...
19. 05. 2012 | 17:13

Yosif K napsal(a):

Comeddia del arte:
A) Napred Rath nechce vydat skatuli z pracek takze mu ji policie musela vzit...
B) Pote Rath tvrdi ze si jel s teleskopickym obuchem a s kverem "pro vino"...
C) Nyni pratele proletaru vynalezli vymluvu ze jde o "pujcku".....

Hlavne ze i CSSD bopjuje proti korupci - hubou.......
19. 05. 2012 | 17:14

Yosif K napsal(a):

nuncius napsal(a):
Klausologii začíná vytěsňovat Rathologie.Poznání Ratha.
Konec citatu
pectete si tohle:
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/stredoceske-losovacky-dle-ml-compet
Tématem „losovaček“ ve výběrových řízeních krajů se ČESKÁ POZICE zabývala od podzimu loňského roku, kdy protikorupční policie zveřejnila, že zabavila čtyři losovací zařízení s upraveným softwarem. Tyto přístroje mohly generovat čísla předem vybraných firem, které se dostaly do finále tendrů.

Již koncem ledna 2012 jsme upozornili na skutečnost, že i Středočeský kraj vypisoval výběrová řízení, v nichž byli finalisté vybíráni losem. Jména osob a firem, které byly zmiňovány tehdy, se objevují i dnes — tentokrát v souvislosti s kauzou poslance a exhejtmana Davida Ratha. Proto připomínáme propletenec personálních a firemních vztahů.

Precetete si tohle a pak pochopite ze MUDR Rath, kudy chodil tudy krad.

Prectete si tohle a budete se divit, ze Rath nesedi uz davno davno. Ja se tomu nedivim - i za totace byla objasnenost rozkradacek tak okolo 5%. Dnes to samozrejme neni o noc lepsi. Ostatni hejtmnani kradou taky, ale mene drze.

Rath mel HODNE DLOUHO HODNE VELKOU KLIKU. Politicke spiknuti nemusite za nacapanim zlodeje hledat.
19. 05. 2012 | 17:23

NJ napsal(a):

To ALMO GTM
Souhlas a nejsem právník jen cit mi hned říkal, že tady není něco v pořádku. A blbě mi bylo z toho, že to si 20 let říkáme "demokracie", a zatím tu panují totalitní praktiky (zvůle a bezpráví). FUJ !
19. 05. 2012 | 17:25

Yosif K napsal(a):

Je mozny ze Ratha brzy pustej. Jak se rika - zavrit muzou pustit musi. Jestli se ale Rathovi vubec nic nestane, tak to bude vypadat opravdu moc divne........

Nevinatko Sobotka musel vedet jak to na krajich chodi. Je ale slaby - vyskocil pom palasovi a nestalo se nic a Sobotka couvl. Sam ma maslo na hlave z doby CSSD a rozkulaceni MUS.

Po CSSD navic koluje hanospis mladeho Dienstbiera, ktery rika ze CSSD je ovladana mafiemi. To by si meli mistne prislusni obdivovatele CSSD opravdu pozorne precist........
19. 05. 2012 | 17:28

buldatra napsal(a):

! Pozor, důležité upozornění !

Diskutujte nesmírně opatrně, diplomaticky, v duchu přesvědčení a orientace pana autora, jinak vás všecky včetně mého důležitého upozornění, pan autor zase smázne.
A to tak, že nelítostně.
Nepokoušejte se ho naštvat.
Maže sakumprask všechny bez rozdílu rasy, náboženství a politického přesvědčení.
Na pohlaví mu nezáleží, maže hlava nehlava.

Přeji všem příjemnou, smysluplnou a kultivovanou diskuzi, diskuzi nevybočující z představ pana autora.
19. 05. 2012 | 17:34

Almo G™ napsal(a):

Tata:

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat...
19. 05. 2012 | 17:36

otaznik napsal(a):

Almo G,

Hlavne ze tu jste Vy.
Bez Vas by se zadny Rath nedockal spravedlnosti.
Mimochodem, kdo napsal tu prisernou basen?
19. 05. 2012 | 17:41

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro tata.
Cituji vás:
„když beru fakt že byl zadržen s penězi tak opravdu literou zakona by mělo byt,potrestaní jakehokoliv“


Byl zadržen s krabicí od vína, v které byly peníze.
Je jen věci soudu, aby posoudil, zda ty peníze byly úplatek o kterém Rath věděl.
Uvědomte si, že existuje dost lidí, kterým se hodí to, že v té krabici místo vína byly peníze.
Dokonce i policisté prý již byli odměněni za to, že Ratha „chytili s penězi“, tedy patrně i u nich můžeme hovořit i přímé hmotné zainteresovanosti, a pokud si dobře vzpomínám, tak Rath hovořil o tom, že se mu při zatýkáví krabice na nějaký čas vzdálila z dohledu a až pak v ní byly objeveny peníze.
Nechme to soudu, ten to bude muset rozlousknout.
19. 05. 2012 | 17:41

Targus napsal(a):

To tata:

Jste velice jednoduchý člověk.
Při posuzování viny či neviny NESMÍTE hodnotit podle toho, co obviněný držel v dané chvíli v ruce.
Vy musíte provinilci dokázat, že ty peníze přijal vědomě a za jakou protislužbu.

V tomto punktu je Rathova obrana geniální. Smolíka by měl, kdyby na bankovkách (nejlépe na všech, nikoli jen na jedné) byly jeho otisky.

Problém číslo dvě - už jsem taky četl, že Rathovi krabici sebrali a pak ji před ním otevřeli až při výslechu. Jestli to udělali takhle amatérsky, můžou to rovnou zabalit.

O falšování důkazů víte zatraceně málo, já o nich vím sice taky kulové, ale vím, jak často se "ZÁHADNĚ" ztrácejí. Divil byste se, moc byste se divil. Záhadně mizející důkazy jsem totiž pocítil na svou vlastní kůži, zloděj se mi chechtal do ksichtu.
Pokud nevěříte, zkuste si najít něco málo o kauze Kajínek, dozvíte se o mizejících vajglech a nábojnicích, otiscích prstů a dalších trasologických stopách. Za tohle bych vyhazoval osoby zodpovědné za úschovu na hodinu. A paušálně, žádné vyšetřování.

Maně mne napadá otázka - když mizejí u Kajínka důkazy, proč by se nemohly někde jinde "záhadně" vynořit? Co říkáte, pane tato?
19. 05. 2012 | 17:46

Targus napsal(a):

To buldatra:

Máte na mysli autorovu orientaci sexuální či jeho orientaci v prostoru a čase?
:-)))
19. 05. 2012 | 17:50

otaznik napsal(a):

blbe co si hraje na chytreho,

Rath byl chycen s krabici plnou penez. Primo u domu jeho pritelkyne Pancove. Nedosel ani k svemu automobilu. Co jeste blb potrebuje za dukazy? Aby upadl a ta krabice se rossypala? A nebo abyji Rath hajil pistoli ci obuskem az do posledniho halire?
Jak si blb predstavuje ze by policie mela pri zatykani zlocincu jednat?
19. 05. 2012 | 17:50

mb napsal(a):

vico budete si tak dlouho zahrávat, až budete anakolutován ...

... tak bacha ...
19. 05. 2012 | 17:59

PB napsal(a):

Bože, kluku Paynů, ty jsi pořád naivní jak lolitka před miliardářem ...
Myslela jsem, že doktoři jsou elita, ale trochu mi té naivity také přebývá - Rath bere víno v krabici od bot (asi běžné způsoby) a Payne věří v takové nicotinky, jako jsou zákony této země či Ústava. Kdosi ty paragrafy zakroutil a věděl PROČ.
Takže Honzíku, právní řád této země si dle svého udělali předchůdci současných "vše(ho)mocných" a to tak, aby se dal vykládat mnoha způsoby. Pokud by to NÁHODOU někomu z těch chapadel české chobotnice nevyšlo, jsou tu ještě jejich milí advokáti s největším nesmyslem (a zároveň realitou) demokracie: Spravedlnost lze koupit a za čím větší obnos můžete dostat o to větší beztrestnost. To není ze mě, to říkal Randák.
Rath byl zajištěn z toho důvodu, že něco moc výživného věděl.
A v jeho případě se zázračně setkaly dvě věci - přistižení s korupcí a také snaha (zejména pravicových stran) o blokování Ratha.
Současná radost Kalouska, Peake či Němcové nad proužky Rathovy nové módy jsou jen pocity Ceausesca nad listopadovými změnami ve Střední Evropě. Také bych to viděla na měsíc, než pochytají většinu chapadel. Bujení se již rozjelo příliš a o léčení nemá v těch právnických diskusích zřejmě zájem.
Levá ruka má nádor a pravou to nezajímá - tak bych to, pane MUDr., viděla já.
Kolik právníků a odborníků se ještě bude dohadovat a kolik nás to bude všechny stát, než dojdeme k závěru, že stav české justice je katastrofální, a že je třeba pozavírat bez rozdílu VŠECHNY politiky, protože každý z nich může mít kus viny na současném stavu české politiky.
Zítra bude v OVM vrchní moderátor "velmi opatrně" (aby hosty-politiky nerozčílil) otázkami našlaovat a spíše bude jen vyplňovat čas (stav českých medií), než by něco kloudného odhalil a diváci se něco nového dověděli!
19. 05. 2012 | 18:03

otaznik napsal(a):

Targus?

Podle Vasi znalosti zlocinecke terminologie, myslite si ze je Rath vinen? Snad chapete ze Vam jako znalci nechci pridelavat dalsi praci. Me ale fascinuje jestli ta krabice byla na vino a nebo na boty. Jak to posuzujete? Podle mne je v tech krabicich velky rozdil. Myslite si ze by obycejny clovek dokazal rozlisit krabici na vino od krabice na boty?
Predem dekuji za Vas znalecky posudek.
19. 05. 2012 | 18:10

vykřičník napsal(a):

otazník.Kdybyste raději sypal ptáčkům do krmítka a neplival ty jedovaté sliny na všechny strany. Už vím,proč měla Kanada státní svátek,když jste ji s početnou komunitou opouštěl!!!
19. 05. 2012 | 18:11

mb napsal(a):

neo napsal(a):
Každé zatčení politika lumpa, který si myslí, že je nepostižitelný, je dobré.
19. 05. 2012 | 16:53

s tím se patrně dá souhlasit, jen houšť a větší kapky njn ...
19. 05. 2012 | 18:12

otaznik napsal(a):

PB,

zadnej zazrak se nekonal. Zlodej byl chycen pri cinu. Furt se divim ze s tim mate potize. To pokazde kdyz ctete ze zabasli nekoho v Tesku pritom jak krade cokoladu, tak mate take pochybnosti? Proboha PB! Zatkli zlodeje pri cinu. Vam jak sezda nejvice vadi ze ten zlodej mel kolem krku oranzovou salu. Dam krk na to ze kdyby ten zlodejicek mel kolem krku salu modrou, uz by jste ho tu vesel na nejblissim strome. Probudte se PB. Spravedlnost by mela bejt slepa. A lze jen doufat ze tomu tak je. I ve vasem zajmu.
19. 05. 2012 | 18:19

Admirál napsal(a):

Ustava chrání zákonodárce před policejní šikanou. Ten paragraf tam není jen tak pro nic za nic. Má zabránit, aby ti, co ovládají zrovna výkonnou moc, nemohli šikanovat opozici.

Aniž bych se zastával úplatkářů, jímž pan Rath možná je, je pro mně v tomto případě(a všechny ostatní i ty, kteří zrovna fandí vládnoucím)hlavním nebezpečím šikana/kriminalizace opozice. Uvědomme si, že ministrem vnitra je pan Kubice. To stačí, aby se člověk stal k vnímání tohoto citlivější.
19. 05. 2012 | 18:20

otaznik napsal(a):

vykricnik,

a jakej den to bylo? Jste trapnej. Kdyz nejsou argumenty tak aspon urazka co? Ptacci jako vy asi ani zadne krmitko nemaji. Natoz aby si ho sami postavili.
19. 05. 2012 | 18:25

tata napsal(a):

panové TARGUS,A OSTATNÍ

kde spochybnuji at rozhodne soud?ty vaše spekulace jsou přesně jak když zloději jedou v kradenym autě s kradenym zbožím a tvrdí dokažtemito,když jim to nedokažou zrovna tak se rozčiluji co to je za zákony,jestli sem jednoduchej klidně si to myslete,ja jenom tvrdím že vteto republice se každy zloděj hají že je nevinej,souhlasím že jestli nezdokumentovali otevření krabice buduo myt problém,otom ja nemluvím,když budu takto spekulovat tak vždy bude a nenastrčila policie dukazy?,at rozhodne soud,zrovna tak mužem pak řikat že ho odsoudili nepravem,ono zatím beru jako fakt že ho chytli s penezi,tudíž je spravné že otom rozhodne soud a ten posoudí co pišete.

ALMO ......NA VAŠÍ HLOUPOST ANI ODPOVÍDAT nemá cenu,už sem se dostatečně prezentoval že ač levicovy nebudu hajit žadneho lumpa,ten váš přispěvek byl kemě hodně hloupí to pište lidem co vidí zločin na jedné straně,ja kritizuji každeho lumpa,a zde přes plno nejasností je přiliš indicií že se něčeho dopustil,když né tak zde je soud ktery by to měl napravit.

tento připad má dvě roviny,jednu že toho pravice využivá je jedno,vyjadření některych zdejších pravicovych jsou k smichu,kdy policie,nebo politici neřešili třeba JANOUŠKA S BEMEM,jak je možné že naněj nebyl zrovnatak nasazeno co na RATHA,KDYBY TO NĚKDO NEVYNES ani by se nic nedělo a neděje,nic natom nemění že Rath PRAVDĚPODOBNĚ SE zaplet,ja nebudu spekulovat počkám na vyvoj a další dukazy jako odposlechy,když tvrdí že ho intezivně sledovali bude muset byt něco stá schuzky kde udajně ktomu došlo,dotud musím věřit policii,kdyby ne nedalo by se věřit nikdy a byla by anarchie
19. 05. 2012 | 18:28

otaznik napsal(a):

umnsib hastato?

Vite ze na internetu se pouzivani kapitalek posuzuje jako hulakani?

Radil bych Vam se uklidnit. Proste chytli oranzoveho lumpa pri cinu. Mozna priste chytnou lumpa jine barvy. Mel by jste spis tleskat policii ze neco dela. Ale jak se zda tak tatove uz z Ratha delaji Tymosenkovou. Produkuji dlouhe keci o nicem. Obcas i rvou. Jen aby se odvratila pozornost od lumpa z jejich rad.
19. 05. 2012 | 18:37

vykřičník napsal(a):

otazník. Vy se chováte,jak lidské h...do,ale od druhých žádáte slušnost? Jestli nelžete,tak nechápu,jak člověk může žít 35let v Kanadě a vrátit se v takovém stavu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19. 05. 2012 | 18:39

otaznik napsal(a):

tato!

Vite ze na internetu se pouzivani kapitalek posuzuje jako hulakani?

Radil bych Vam se uklidnit. Proste chytli oranzoveho lumpa pri cinu. Mozna priste chytnou lumpa jine barvy. Mel by jste spis tleskat policii ze neco dela. Ale jak se zda tak tatove uz z Ratha delaji Tymosenkovou. Produkuji dlouhe keci o nicem. Obcas i rvou. Jen aby se odvratila pozornost od lumpa z jejich rad.
Omlouvam se za opakovani, ale urvanej tata by to asi jinak necetl.
19. 05. 2012 | 18:40

Almo G™ napsal(a):

Tata: Ok. vy už máte jasno. Je to lump. K čemu spravedlivý proces? K čemu soudní proces? Proč zvažovat spravedlivou výšku trestu? Vždyť je všechno jasné a policie by nikdy v ničem nelhala.

Tata už ho bez vyslyšení obhajoby obvinil, obžaloval a odsoudil a přisoudil mu maximální trest, který lumpovi prostě patří. Tata nepřipouští jinou možnost, protože kritizuje každého lumpa.

Tata nepřipouští, že by něco z toho, co je v médiích mohlo být vymyšleno, zveličeno nebo zneužito. Přece atmosféra mediální šikany nemohla nic zhoršit.

Na každém šprochu pravdy 100%. Lumpovi, co mu patří.

Tohle mě děsí. Už vím, jak to bylo v těch 50. letech. Už si to umím představit až příliš živě.

(Ano, tato, jsem hlupák, když si myslím, že by každému měla být dána šance na obhajobu a přiměřený trest. Je to hloupost, na kterou nemá cenu odpovídat. Dnes jste mě opravdu zklamal.)
19. 05. 2012 | 18:43

PB napsal(a):

Otazníku, víte, kdy mi přijde, že je někdo bl-ej?
Když totálně nepochopil, co jsem psala.
Vy jste u toho asi byl, půl roku konal odposlechy a jako první jste volal novinářům, kolik v té krabici od bot mega je.
Protože-jak by to ti chudáci pisálkové asi věděli, ne?
Policii máme dokonalou, ta by nemohla vykecat, o kolik drobásků to šlo ...
Takže, já jásám nad tím, že "chytli zloděje" - jak tu tvrdíte.
Ale hlavně pro to, že by nám tento bijec české politiky mohl rozkrýt celou síť stejně "pracujících".
Pokud tu chcete tvrdit, že u nás platí zákony, možná se tu ještě jeden takový nešťastník najde.
Neplatí - bohužel.
Domnívám se, že ho budou muset pustit, ale radost z toho nemám. Jsem spíše vyznavačka šály černé, oranžové nikoli. Zajímalo by mě, jak jste na to přišel.
Je to stejné napadení, jako když budu tvrdit, že vy milujete Klause. Já vím, že nemilujete (má Livii).
Tak co? Co mi ještě hezkého napíšete? (Doufám, že se mi aspoň omluvíte, až zjistíte, že jsem měla pravdu). Ale to vás život za dvacet, třicet let naučí.
Nic ve zlém.
19. 05. 2012 | 18:46

otaznik napsal(a):

hele vykricniku,

ja jsem se sem vratil abych pozoroval takove pripady jakym jsi ty z bezprostredni blizkosti. A nezklamal jsem se. Zajimaji me hlavne lide co si svoji sebevedomost potvrzuji vykricniky. Veri cim vice vykricniku tim jsou chytrejsi. Zatim vedes.
19. 05. 2012 | 18:48

linz napsal(a):

Kolikrát se už předvídalo,že volby vyhraje i KSČ.Ještě častěji jasné vítězství ČSSD.A tady je tendence poprvé vytlačit M.Zemana mimo stranu,pak Paroubka,nyní Ratha.Proč možná,asi:
Sociální demokracie není dinosaurus v Evropě,ale je u nás:u nás si v létech 1923-1993 neškrtla.Nyní by mohla vést i Ficovskou polovinu voličů,ale po znovuzrození není zde adaptována.Její voličstvo by chtělo jedním oddílem to,druhým opak,třetím jinak.Tím se nedá vládnout,ty se nedá uspokojit a navíc silní nechtějí ve straně dělat jiným poskoky.A máme to,strana Zemanova,Paroubkova.A jestli se Rath nestane samostatným socialistou Vrbenským první republiky nebo sebevrahem-ministrem kultury komunistů V.Kopeckým nebo novodobým Železným Vovkou (přes KSČ K své další televizi),může být Rathova stranička a jak naznačuje Paroubek-jako "lepší Sládkovci".
A tak dinosaurus -znovuzrozená 1993 ČSSD-je neschopen v moderní době u nás existovat a plodí spektrum dinosauříků.Jenže u těch levicovost je sporná.Ale platí je stát.
19. 05. 2012 | 18:48

otaznik napsal(a):

Ok PB,

Omlouvam se. Hlavne proto ze pravdepodobne nemam pred sebou 20-30 let zivota. Nerad bych opustil tento svet jako nekdo kdo si nekde udelal skraloup. Myslite si ze Buh odpusti i mne?
19. 05. 2012 | 18:52

otaznik napsal(a):

linz?

Nepripada Vam Rath jako druhe zjeveni Milady Horakove?
19. 05. 2012 | 18:55

PB napsal(a):

Otazníku, upřímně - sjetej nebo nalitej?
19. 05. 2012 | 18:57

vykřičník napsal(a):

otazník. To jste nemusel! Přál bych Vám mír v duši a hezké a klidné stáří a abyste nebyl nevrlý dědek,ale hodný dědeček,kterého vnoučata a sousedé milují???????????????? P.S. Představte si,že byste měl důchod 9 800kč,snad Vám to zlepší náladu!
19. 05. 2012 | 18:59

Jáchym napsal(a):

Padl na mne smutek a beznaděj.

Upřímně bych si přál, aby byl tento sprostý podezřelý vinen.
A víte proč?
Protože jinak by byl našimi (na právu) nezávislými soudy odsouzen nevinný člověk.

Pevně doufám, že nevinný není.
Ale to se již nikdy nedozvíme.
Teď už totiž odsouzen být prostě MUSÍ !

(Pokud se neoběsí na gumě od trenýrek, jak již zde bylo řečeno. )
******
buldatra napsal důležité bioetické upozornění:

"Diskutujte nesmírně opatrně, diplomaticky, v duchu přesvědčení a orientace pana autora, jinak vás všecky včetně mého důležitého upozornění, pan autor zase smázne.
A to tak, že nelítostně.
Nepokoušejte se ho naštvat.
Maže sakumprask všechny bez rozdílu rasy, náboženství a politického přesvědčení.
Na pohlaví mu nezáleží, maže hlava nehlava.

Přeji všem příjemnou, smysluplnou a kultivovanou diskuzi, diskuzi nevybočující z představ pana autora."
****
Jsem šťasten, že čeština nepatří mezi světové jazyky a paynovské pojetí etiky se tím pádem příliš nerozšíří mimo hranice této těžce zkoušené země.
19. 05. 2012 | 19:07

veverka napsal(a):

Koukám že zdejší intelektuální velikán Rumcajs alias Kuchař už se zase přejmenoval.Až se ztrapní dostatečně pod nickem otazník,pojemenuje se za měsíc třeba kolibřík.Yosif K píše sice podobný perly,ale aspoň furt pod stejným jménem.Kdo se má v těch ptačích mozcích potom vyznat.
19. 05. 2012 | 19:11

linz napsal(a):

to otaznik: NE.Není podoben Horákové osudem.

Horáková byla nejprve v nacistickém koncentráku.Rath je předtím klikorka-a dost velká.
Rath má politické nepřátele i přátele,osobní přátele i nepřátele a možná mnoho sympatizantů i nesmpatizantů u voličů.
Dnes je destabilizovaná situace a nelze dál odhadnout Rathův další život.Soupeři se ho značí zničit se závistivci co nejvíce (navíc jsou tu i četní lidé opravdově přesvědčení, že je úplatkář nebo kariérista),ale je tu velká pravděpodobnost,že i oni padnou dříve či později.Jenže pomohlo to Husákovi a Laušmanovi v padesátých letech? Laušmanovi (ČSSD) vůbec (zemřelve vězení 1988-65) a Husákovi (KSČ) pozdě (vězení 1950-1962).Přestože výměna stalinistů v čele státu byla tehdy celková a radikální.Jenže tehdy Gottwalda uznávali přes to dál všeobecně většinou i když bez jeho krutých praktik fatálně dále (mj.v důsledku růstu životní úrovně,školení,atd..Dnes totéž stojí nebo klesá).Klause národ nectí zdaleka tolik současnicky,už dlouho nemá jinou než hlavně úřední autorituu většiny.
Je tu příliš mnoho vzájemné zloby,oprávněné i slepé,chybí objektivita často,žije se nepříjemně spoustě lidí.Reagujeme na problémy málo věcně,konstruktivně,plodíme emoce.
19. 05. 2012 | 19:13

Elév napsal(a):

Jen pro zajímavost,
kdo dal peníze do krabice ... ??
Že by to bylo ve spisu ??
19. 05. 2012 | 19:17

linz napsal(a):

oprava na :" Laušman (zemřel ve vězení 1955-65) ,"nesympatizantů", "autoritu u většiny"
19. 05. 2012 | 19:18

tata napsal(a):

almo

vy jste popil nebo co?že vyvozujete co nepíšu.

ja hodnotím zatím že ho zatkla policie a tvrdí že měl penize u sebe,nejsme někde v bahgladeši tudíž musím věřit policii,že tomu tak je......jestli tam byli chyby o kterych pišete a které vnimám ma advokata ktery je uplatní......zatím ho teda musím brat že je podezřelí ze spachaní trestného činu,tudíž zadržen.

vdruhém odstavci naprosto placate co netvrdím vubec nepředjimám jak dopadne soud,tudíž vyloženě zde mi jen napadate a pokračujete dal ve spekulacích omě.

ja vubec nespochybnuji že media vyloženě bijí na jednu stranu,mnohdy nechutnym spusobem,jinak svámi ukončuji debatu nemám naladu vám vyvracet nesmyslné teorie co ja řikam a myslím,a uplně stoho vyvozujete fantasmagorie.

muj nazor je RATH BYL ZATČEN s duvodnym podezřením že spachal trestny čin,co policie dokazuje nalezenymi penězi.....spekulace že je někdo podstrčil moc nevěřím....je to vicemeně dost nepravděpodobné....nikoliv nemožné

ano je zde plno nejasností,čas ukaže co je blíž pravdě od toho má obhajce,proto nepředjimám,a vyčkám na vyvin situace.

už vyloženě je lež že sem ho odsoudil.....klidně si špekulujte dal ale beze mně
19. 05. 2012 | 19:24

Almo G™ napsal(a):

tata: Nevím, proč ty urážky... Nešlo by to bez nich?

Cituji:
tata napsal(a):

ja teda nevím važení ale to co napsal má hlavu a patu,pominu spekulace ale když beru fakt že byl zadržen s penězi tak opravdu literou zakona by mělo byt,potrestaní jakehokoliv zloděje včetně poslance,prezidenta ,nebo předsedy vlady,v připadě přichicení při činu by měla automaticky imunita padnout,přece jen at sou určité spekulace nejme ve statě kde by bylo možno si vymyšlet nebo vyloženě falšovat dukazy tomu nevěřím,chlavně něveřím že by se fašovaní neproflaklo a proto beru jako fakt že RATH PŘIJMUL UPLATEK.....TUDÍŽ mím lajckym chapaním nemá narok na imunitu
19. 05. 2012 | 17:02

Všechno, co jsem napsal, sedí na tento i váš následující příspěvek. Vy prostě vůbec nepochybujete. Vy už máte jasno předem.
19. 05. 2012 | 19:31

Almo G™ napsal(a):

P.S: Jediné, co zatím máte k dispozici , jsou dezinformace od policie, které jsou odvolávány pár minut poté, co byly policií záměrně vypuštěny do médií.

Vy přesto věříte, že jsou to fakta a jako důvod uvádíte, že by se falšování profláklo. Vůbec se nezamýšlíte nad tím, jak by se to mohlo profláknout, když monopol na informace má policie a obviněný (přestože ještě obviněn být neměl, protože nepřišel souhlas sněmovny) se nesmí veřejně hájit.

Můžete to teď brát zpět, ale to podstatné už jste vyslovil.
19. 05. 2012 | 19:37

tata napsal(a):

almo

naposled kde vas uražím?že pišu že jste popil? když pišete to co ja nemyslím,nehodlám svami slovičkařit,to co jste skopiroval jen dokazuje co sem pozdějc doplnil,chytli ho s penězi podle policie tudíž nemá narok na imunitu,tot vše jestli policie sfalšovala ma advokata ktery to spochybní ,a zbytek rozhodne soud ..........je to pořad to samé je zadržen sduvodnym podezřením...tečka punkt.......je to mé chapaní vy si nechte svoje,ja svoje,hlavně se naučte nepřekrucovat vyroky druhého
19. 05. 2012 | 19:50

zemedelec napsal(a):

Pane Almo G.
Velice dobře.Vydržet!
Jenomže tohle divadlo se dalo čekat.Snad tomu chybí ještě ty petice ze závodů.Mne taky zaráží to ohýbání zákonů vládnoucí garnitůrou,ještě horší je co odborník to jiný názor.Jako kdyby to byl záměr,znectít,znevážit,jak ústavu tak zákony.Kocourkov,je dost líbivé slovo.
19. 05. 2012 | 20:21

toník napsal(a):

Veverka. Díky za informaci,že otazník je rumcajs alias kuchař. Představa,že ke ghándímu alias hovenovi a kuchařovi se přidal třetí otazník byla devastující. Rumcajs žije někde v garáži a navíc je Rom,tak s tou Kanadou to pravda může být...Ale nepůjde o 35 let,spíše o pár měsíců a sociální dávky. Fuj to jsem si oddechl...
19. 05. 2012 | 20:31

ghándí napsal(a):

tím, že je rath ve vazbě samozřejmě právo na nestraný a spravedlivý proces nestrácí. rath má možnost se obhájit před soudem, nikoliv v parlamentu. parlament nerozhoduje o vině. takže pokud někdo říká, že se rathovi zkracují jeho práva, protože se nemuže obhájit veřejně v parlamentu, tak nechápe zakladní pravidla právního státu ani ustavy.
19. 05. 2012 | 20:33

UmKab napsal(a):

To jede jak na drátkách - uplná filharmonie.Ani v padesátejch letech to nešlo tak ladně. Kdo ovládne ministerstvo vnitra ten má celou republiku.
19. 05. 2012 | 20:35

Targus napsal(a):

To tata:

"..když beru fakt že byl zadržen s penězi tak opravdu literou zakona by mělo byt,potrestaní jakehokoliv zloděje včetně poslance.."
Chytli ho se šachtlí prachů a vás prostě nic nezajímá, konec, tečka.

Co budete dělat, pane tato, až jednoho dne půjdete s hotovostí pro zánovní auto do bazaru a sejme vás komando s tím, že u sebe nesete nějak moc peněz?

Momentálně podle toho, co "bylo prosáknuto" veřejnosti, Dr. Rath porušil pouze jakýsi unijní předpis o nakládání s hotovými penězi, a to mu ještě budou muset pracně dokazovat, protože jednoznačně tvrdí, že o penězích nemělo ani potuchy. A jestli ti hlupáci v uniformách Policie ČR dali tu krabici dali jen na moment z Rathových očí a nemají k tomu patřičně upravený videozáznam, je z toho Rath venku.

Kecy o odposleších, v nichž Rath plácal cosi o imunitě, jsou jen další vějičkou pro hlupáky čtoucí ACZ a Blesk. Byla citována pouze jedna věta, zatraceně málo na to, udělat z někoho zloděje.
Z rozhovorů musí být jasné, že s podfukem souhlasil a že se na něm aktivně podílel, což chce další důkazy, nejlépe v podobě videonahrávek, písemných listin a především matematiky. Té obyčejné, sedlácké. Pokud opravu zámku dostala přiklepnutou firma s nejnižší cenou, bude zatracený problém komukoli cokoli dokázat. Nějaké navýšení na staré ruině o 20 - 30% není nic významného. Mohl jste srovnat ty dva odhady a porovnat, v čem se liší? Nebyl třeba ten levnější ochuzen o sanaci sklepních prostor nebo parkovou úpravu?

Momentálně víte kulové, pane tato. Někoho zabbásnout je náramně jednoduché. Ještě jednodušší je nasadit někomu nepohodlnému psí hlavu.
Proč nesedí v base Drobil nabízející po telefonu jako "držhubné" post na ministerstvu?
Proč nesedí ve vyšetřovačce aktéři kauzy Promopro včetně Vondry?

Policie má konat stejně, nikoli selektivně, pane tato, v tom je jadérko problému. Určitě bych s Dr. Rathem neměl žádný problém, kdyby byl zadržen, vyslechnut a vyšetřován na svobodě, zejména pokud i média přiznávají, že na Ratha toho vlastně moc není a ža měl jakýmsi nespecifikovaným způsobem napomáhat předražení zakázky, resp. přidělení zakázky firmě, která nabídla nejnižší cenu.
Kecy o tom, že by Rath mohl někoho ovlivňovat nebo pokračovat v páchání trestné činnosti = dále zfixlovávat výběrovky, jsou spíše k pláči, než k smíchu. Pokud vezmete v potaz, že na svobodě se zcela běžně vyšetřují i násilné trestné činy, kdy bylo ohrožováno zdraví a životy obětí, působí takové kydy více, než trapně.
19. 05. 2012 | 20:40

ghándí napsal(a):

ustecký soud asi správně povolil rathovi účast na jednání ustavněprávního výboru o jeho vydání. nicmeně si nemyslím, že existuje jakýkoliv důvod, aby se rath učastnil i jednání parlamentu s možností veřejneho řečnění. to není a ani nemuže být smysl imunity , aby člověk, chycený bezprostředně po spáchání trestného činu, měl taková práva. spravedlnost musí být slepá.
19. 05. 2012 | 20:44

Targus napsal(a):

To ghándí:

Jste král všech hlupáků.
Rath má samozřejmě nárok na to, aby mohl promluvit, eventuálně předložit důkazy o své nevině, ve sněmovně, která bude rozhodovat o jeho případném vydání, resp. o zrušení jeho imunity. Rath totiž není ve výkonu trestu, dokonce ani není odsouzený. Prozatím pouze pobývá ve značně sporné vazbě. Nic více a nic méně.
19. 05. 2012 | 20:47

frt napsal(a):

Kdyby opravdu byl "úplatek" jen prostředek jak Ratha smést,
pak Rathovci jsou též něco jako souzená "Omladina" za Rakouska-Uherska.
Cožpak není naprosto jasné,že dnešní stav republiky skoro ve všem je po dlouhé exhibici V.Klause už neudržitelný.
Kandidatura M.Zemana -to je totéž jakoby si lidé za Masaryka vzpomněli vytáhnout zase Rakousko-Uhersko s hrabětem Badenim.Pozdní Franz-Jozefovina-naprosté selhávání Klausova systému je dnes fatální a nenazírat ho může jen opravdu slepec.
Bohudík-bohužel soudům víme,že ne-že Omladina je krimi a Franzjosefští biskupové jsou vlastně prima.Což bude náš život den ze dne plesnivější? Zkostnatělejší?
A pak věřte,že kradli.To "poctivé" je i se svou poctivostí to vůbec nejstrašnější.
Ta Klauso-Zemaniáda zničila zde totálně život několika milionůlidí a bere se to jako samozřejmost.Úplatek 7 milonů je proti tomu hadr.Ne hadr.Hadřík.
Vztahem k ústavě mne Franzjosefští a větší polovinu národa dorazili.Dorazili k přesvědčení,že nic se nemá odpouštět.Jim zhola nic,nikdy do budoucnosti.Právě oni by rádi zametali stopy dál.Národ je nenávidí za hrob,přinesli sem hrůzu.Kdy na stvůry dojde?
19. 05. 2012 | 20:54

Targus napsal(a):

To ghándí 20:44

Opět mimo, Rath není zbaven imunity, nemá v base co pohledávat. Veřejným projevem v parlamentu může asi těžko pokračovat v trestné činnosti a v ovlivňování svědků, tomu přece nemůžete věřit ani vy.
Ledaž ti svědkové by seděli v parlamentních lavicích. Nic proti tomu, kdyby je naprášil rovnou tam. Justiční stráž by je mohla sebrat a zašít jedním šmahem.
19. 05. 2012 | 20:54

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro toník.
Otaznik je podle mne mandrake, Blu jay, Yosif a další nicky.
19. 05. 2012 | 20:55

tata napsal(a):

Targus

VYTE ve sve podstatě teda co vždy v jakemkoliv připadě budem prohlašovat že to je sfalšované?TAK ŽE KDYŽ je to o našem je to podezřelé když o jejich jakto že nesedí.

VŽDIT PŘECE PÍŠU,že je trestuhodne že takto nepostupovali s jinyma,ptate se co bududělat až pudu s penězi do autobazaru,no budu muset spolehat že dokažu že du proauto a puvod peněz,protože ty peníze vyberu v bance ale spíš to udělám bankovním převodem,ano nemužem vyloučit že je dukaz s falšovan ale i vtom musíme postupovat jako v jinych omylech,musí to projít soudem,nebo ještě před soudem to musí zmaknout obhajci.

TO BY PROSTĚ PŘESTALO FUNGOVAT PRAVO,a hlavně nas nestavte do role že že zde je naká bagladež kde nefunguje žadné pravo,nemužu si pomoct nemohu ktomu přistupovat jako vy,přesto že je plno nejasností,vyte přiliš je věcí a to sem psal o RATHOVI I DŘIVE kde se pohyboval na hraně,když tu hranu nepřekročil budu jen rád zatím spíš věřím že ji překročil vy ne,ponechme čas kdo znás ma lepší odhad.......myslite že by se odnej ČSSD TAK RYCHLE ODVRACELA NEZAPOMENTE ŽE sobotka spis četl,nebo dotoho komplotu sou i oni zapojeni,,?mě holt nepřesvedčíte jako já VAS,

NECHME UPLyNOUT ČAS A VIC INFORMACÍ,ano je zde plno věcí co smrdí,možna že je to jen diletanství nebo opravdu co pišete,ja tomu ale nevěřím že toto by jim prošlo,ja si myslím že nejsem člověk co by byl fanda pravici ale tady spíš věřím že se chytil na udičku,podle mě mu hodili navnadu a on ji zbaštil s pocitem beztresnosti.......opravdu nechme tomu čas,jestli to je s insenované nevěřím že jim to projde.....ja si zatím myslim že holt sklamal
19. 05. 2012 | 21:10

Elév napsal(a):

Rath není našinec, to Drobil, Janoušek, Saša to jsou našinci - mohou pokračovat.

Ale stejně parlament je výkvět společnosti - plagiátoři Řábková, Benda, k nim přibyl Vít Bárta, jenž dával ze svého a teď se spekuluje o Rathovi.
Kdo bude další ??
Zřejmě každý ví něco na každého, proto ta soudržnost našinců.

Nyní Rath s Bártou, Škárkou a Bendou mohou utvořit poslanecký klub a je to.
19. 05. 2012 | 21:15

zdenekb napsal(a):

neo napsal(a):
"Každé zatčení politika lumpa, který si myslí, že je nepostižitelný, je dobré."
19. 05. 2012 | 16:53

Takové kapacity naše přeplněné věznice bohužel nemají...

Luba napsal(a):
"Jelikož autor, dr. Payne, nedodržuje pravidla stanovená blogerům "Aktuálně.cz", diskuse pod jeho články se neúčastním."

Něco jsem prošvihl?!?
19. 05. 2012 | 21:31

Čest, soudruhu Almo G™ napsal(a):

Když přišli komunisté pro fašisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece fašista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro živnostníky a sedláky, mlčel jsem; nebyl jsem přece sedlák ani živnostník.
Když přišli pro svobodně uvažujicí odvážné lidi, mlčel jsem, necítil jsem potřebu svobodně přemýšlet, nechtěl jsem být odvážný.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat...
19. 05. 2012 | 21:41

Petr z Tábora napsal(a):

Já jsem vždy myslel, že nejpevnější víra je ta muslimská. Nyní se mi zdá, že je to ta oranžovo-ráthovská.
Ústecký soud se chová korektně.Pan Ráth se může zúčastnit jednání výboru a PS ohledně své osoby, nemůže se zúčastnit práce PS. Musí být totiž ve vazbě, aby nemohl mařit vyšetřování svých zlodějen.
Myslím, že vedení ČSSD musí být z některých svých oveček "nadšeno". Vedení se logicky snaží oddělit politiku a zlodějnu, oddělit ČSSD od pana Rátha a spol. v zájmu budoucích volebních výsledků. Ví, že tato causa je jen špičkou ledovce, který se bude postupně vynořovat. Ví ale také, že je jen otázkou času, kdy se začnou vynořovat ledovce i v jiných barvách, abych zůstal u toho příměru. Dnes daňový únik pana Kalouska (ODS). Také se vynořil archiv Mrázkova kamaráda, který má údajně potěšit všechny strany u krajských vesel atd.
19. 05. 2012 | 21:49

Petr B. napsal(a):

Napadlo mně, jestli v tom neustálém pronásledování Davida Ratha od roku 2005 vrcholícím touto nejnovější fraškou nehraje určitou roli sice skrytý, ale v české společnosti pořád přítomný antisemitismus. Rodiče Davida Ratha jsou přece v pražské židovské obci. Proto byl tak odporný Šafrův útok na Ratha v Reflexu (Rath vyobrazen jako Hitler). Slánský-židovského původu (+většina v tomto procesu včetně otce nedávného sociálně demokratického ministra), Rath-židovského původu.
19. 05. 2012 | 22:00

Ahasver napsal(a):

ježíšmarjá, co ty přitroublí socani nevymyslej. Rát jako oběť holokaustu. Ještě pár takovejch příspěvků a budu si fakt myslet, že ČSSD má ten nejhloupější elektoriát v týhle zemi. tedy spolu s bobošíkovou. Za co, pane bože, za co?
19. 05. 2012 | 22:09

Petr B. napsal(a):

Yosif:
"Je mozny ze Ratha brzy pustej"
Ale jak jste na to přišel? To jste takový chorobný pesimista z ODS, že nevěříte vlastní policii a justici? Proti Srbovi měli ještě méně "důkazů" než proti Rathovi.
Pokud půjde vše podle plánu, tak Ratha pustí z vězení až většina zde přítomných diskutérů nebude mezi živými.
19. 05. 2012 | 22:12

Petr B. napsal(a):

"Rát jako oběť holokaustu"
Jak jste na to přišel? Jen tvrdím, že v těch neustálých urážkách a útocích od roku 2005 může hrát roli i skrytý antisemitismus. Pročítám si diskuse a slyším lidi mluvit.
19. 05. 2012 | 22:14

Petr B. napsal(a):

Navíc jsem narážel na antisemitismus komunistický, který se projevil ve Slánského procesu, nikoliv nacistický
19. 05. 2012 | 22:18

Maximus napsal(a):

Rath nebyl odhalen, ale popraven a obětován. Jeho kati jsou však podobně prohnilí, jako sám Rath. Média sehrála svou roli soudce lynče s obvyklou zuřivostí. Mediální oslava byla bujaře bulvární. Všichni opakovali, že byl přistižen při úplatku. Co na tom, že důkazy možná nejsou a nikdo je neviděl. Všichni víme, že policejní spisy jsou po kauze Čunek spíš komiksovým čtením. S podobnou logikou a neznalostí okolností lze obvinit skoro každého, kdo chodí po ulicích s miliony – třeba takový Bárta by musel na vazbu hned.

Rathovi nezlomila vaz práce policie, ani státního zastupitelství, ale vlastní ješitnost, nenasytnost a neochota se dělit. A nakonec hlavní svědek, který ho udal a je tajným jménem v policejním spisu. Bez něj by policie byla v bodě nula. Sociální demokrathé bohužel ke svému zklamání jméno udavače ve spisu nenašli, ale jeho zjištění je jen otázkou času.

Ústava dostala výprask. Pilotní aplikace čl. 27 odst. 5 Ústavy, podle kterého lze poslance zadržet, jen byl-li dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté, je značně pochybná. Samotné držení vysokého obnosu peněz na ulici není samo o sobě žádným trestným činem, pokud neexistují jiné důkazy. Výprask dovršili členové imunitního a mandátového výboru sněmovny. Nechtějí ani nic vidět. Vinen! Vydat! Popravit. Slyšení obviněného? Netřeba.

Zatčení, bleskové zbavení imunity způsobem dosud nevídaným a uvěznění jednoho z čelních politiků největší opoziční strany v zemi nesvědčí o žádné stabilitě nebo očistě, ale spíše o zvyšujících se otřesech politického systému. A panující mediokracii, které je příjemné podlehnout. Vlastní přemýšlení bolí, proč také, když televize řekne, jak to bylo a je.

Pokusy o falešnou oslavu justice působí groteskně. Je to stejná justice, ve které zasedá přes šest set komunistických soudců, justice, která osvobodila Čunka a nedávno dohodla obchod s Paroubkovým nepřítelem státu Pitrem, který půjde na svobodu po obnově procesu.

Nejásejme proto, spíše se ptejme: Kam jsme 22 let po Havlově převratu dospěli? Nejvyšší ústavní demokrathé mají doma desítky milionů, zbraně, zprivatizovali si stát a chodí po nocích s revolvery a krabicemi peněz ulicemi. Když jednoho z desítek jemu podobných lapne po chirurgicky přesném udání policie, média spustí okázalé ovace. Davu byla předhozena oběť. Hon končí. Nebo snad paní Cattani-Bradáčová ve světle kamer navrhne vazbu také Vondrovi, Bartákovi nebo Kalouskovi? Proč Rath a ne Vondra nebo Barták?

A na závěr malé zaveršování neznámého poety:

Kudy chodil,
tudy krath.
Rath,
parlamentní demokrath.

Autor Richard Král.
19. 05. 2012 | 22:19

Targus napsal(a):

To tata:

Po velice hořkých zkušenostech s PČR, jakož i se soudy v ČR nevěřím těmto institucím ZE ZÁSADY. Je to hnůj a stoka, o jejíž velikosti nemáte vůbec ponětí.
Bohuš Sobotků určitě neviděl celý spis, maximálně mohl vidět nějaké jeho nepodstatné části, aby byl předem vyloučen únik informací směřujících k maření vyšetřování. Tudíž není potřeba, aby se do nějakého komplotu zapojoval.
Bohuš s Hašanem jsou pouze dva exemplární příklady zbabělců a kariéristů, kteří by za svůj flek zaprodali i vlastní matku.

Ano, souhlasím, nechť uplyne více času a ven prosákne více informací. Pokud však nebude veřejné přelíčení, tak jak to bylo s Bártovými veverkami, nikdo mne nepřesvědčí o tom, že minimálně nestandardně tvrdý podstup - pokud se nebudeme bavit o šikaně - vůči Rathovi je osobní pomstou za jeho proříznutou hubu a činnost na ministerstvu zdravotnictví.
19. 05. 2012 | 22:21

Ahasver napsal(a):

Jestli to spíš nebude tím, že Rát má plochý nohy. Češi nemaj rádi lidi s plochejma nohama. Skrytě. Od roku 2005. Pročítám si diskuse a slyším lidi mluvit. Nenarážím na platfusofobii sociálně solidární, ale neoliberální.
19. 05. 2012 | 22:24

Petr B. napsal(a):

Maxime:
"A nakonec hlavní svědek, který ho udal a je tajným jménem v policejním spisu."
Můžeme hádat, kdo je tímto agentem-provokatérem. Já bych si tipnul pana Kotta.
19. 05. 2012 | 22:34

cinick napsal(a):

To Targus
"O falšování důkazů víte zatraceně málo, já o nich vím sice taky kulové, "

Já jsem takovou situaci zažil při banální autonehodě. Když jsem poodešl ad nehody, abych odchytíl policii na blízké křižovatce tak pachatelé přetahali auta, aby to vypadalo trochu jinak. Protože stopy toho přetahování byly vidět (bylo to v zimě) tak se ještě policistům přiznali, že s tím trochu hnuli.( nikomu jsme netarasili cestu). Policisté řekli jenom hmm a místo aby si aspoň situaci prohlédli tak svým šmajdáním stopy rozdupali.A pak mě začali dusit. A když už to vypadalo, že to na mně přehoděj, tak z chodníku zařval nějaký důchodce, že u toho byl, celou dobu to sleduje, a že to bylo jinak.V tu ránu fízlové dali pokoj a snažili se situaci rychle dořešit. Od té doby je policie pro mne verbež všeho schopná.
19. 05. 2012 | 22:39

tata napsal(a):

Targus

Ale já přece pišu taky že byt to politik z pravice tak moc pochybuji že by byl takový šrumec,stačil janoušek a to nemá imunitu a vše bylo uplně jinak,přesto si myslím že krom tvrdeho postupu a tady tvrdím že kdyby byl tak vždy, tak je to v pořadku,pak by samozřejmě nevznikali tyto dohady že pravo není vymahano stejně souhlasím,ja přesto považuji že mu někdo penize podstrčil za dost nepravděpodobné,a že RATH NENÍ BERANEK URČITĚ NEVĚŘITE ANI VY,.

OHLEDNĚ Sobotky vy si myslite že kdyby měli pochybnosti že je nevinen že by neprotestovali?VŽDIT JIM JDE O KORITA,TO SE MI NECHCE VĚŘIT,ASPON tady soudím podle sebe že na jejich mistech myt sebemenší podezření tak vytahnu do boje,podle mě ty informace co maj sou asi dost špatné,a nezbyvá než co nejvíc eliminovat škody
19. 05. 2012 | 22:49

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal:
Zatčení, bleskové zbavení imunity způsobem dosud nevídaným a uvěznění jednoho z čelních politiků největší opoziční strany v zemi nesvědčí o žádné stabilitě nebo očistě, ale spíše o zvyšujících se otřesech politického systému. A panující mediokracii, které je příjemné podlehnout. Vlastní přemýšlení bolí, proč také, když televize řekne, jak to bylo a je.
Konec citatu.

Pane Maximusi, budte soudny. Proc se socdemakum nepodarilo za 8 let sve vlady zavrit zadneho modraka? Protoze byli tak chtivi po korytech, ze 4 roky vladli s modraky ve velke koalici a pote byli zavisli na jejich sibrech - viz bratrstvo Tlusty-Urban atp. A na mafistech typu Mrazek. A Palas na mafistovi Pitrovi.

Dalsi 4 roky, kdy meli socani s komanci vetsinu nic na modraky nenasli. Anebo je drzel Mrazek v sachu.

Zajimava vec, ti stejni lide kteri tvrdi, ze Rath je nevinny mucedlnik boje za socialni spravedlnost, a obet policejni provokace, tak ti stejni lide vyji jak zbesile hyeny jaktoze jeste nesedi Vondra, Drobil, Cabrnoch, Drabek a buhvi kdo jeste.
takze:
1) Vondra nic nepodepsal, nechytli jej s krabici cash, zakazka byla predrazena ale atypicka, dokazovani predrazeni bude tezsi nez u stavebich praCI TYPU OKLePAT OMITKU, OMITNOUT ZNOVU, s majitelem PromoPRO JESTE NENI UZAVREN PROCES.
2) Drobil nic nestacil spachat, mazane nic Michalkovi nerekl, asi si uvedomil ze Michalek nahrava i jeho, kdyz uz nahral Knettiga. Michalek sel nastesti pro drobila se vsim ven - je vsak pravdepdobne ze by si tunelu ve vysi 5 miliard vsimla verejnost i bez Michalka. Drobil obetoval pesaka Knettiga a to zcela nelistostne. Toho nebyl Rath schopen. Mohl poslat pro penize nejakeho posluhu - a byl by ze vseho venku. Rath jako arogantni psychopat vsak nemel poskoka, kteremu by mohl verit, ze nevezme se 7 mega roha.
3) Cabrnoch a spol - vse bylo schvaleno politickymi organy atp. Ano prachy jsou ve svajcu, politicka odpovednost je na ODS, ODS se mozna ani nedostane do prlamentu ale majitele IZIPu neni na cem chytit. Vsechno schvalili politici v cele VZP. Ti vsak trestni odpovednost nemaji.
4) Drabek se teprve vysetruje, takze jeste nema vyhrano. Nicmene i u nej to vypada na "pouhe" predrazovani, u firmy s anonymnimi akciemi nemusi nikam chodit s kverem a obuchem pro krabice s cash jako amatersky mafista a narcis Rath.

A tak to jde dal. Kdyby Rath kradl jenom tak, jako kradou ostatni socdemacti hejtmani, asi by ze vseho vyvazl. On vsak ne, on je chytrejsi nez ostatni, on musi pokracovat v kradeni i kdyz o nem Ceska Pozice uz od zari 2011 otevrene pise ze RATH KRADE VE VELKEM a Rath vedel co se o nem pise!!!!!

Zajimave je, ze Rath zaluje kohokoliv za prkotiny a Ceskou Pozici nezazaloval. Samozrejme, prtahl by na svy kradeni jeste vetsi pozornost. Risknul to, ze mu projde uplne vsechno. Proslo mu sproste vydirani inzerentu pres Temporus Medicum, projde mu uplne vsechno. Arogantni king.
Pro hlupaky mucednik boje za socialni spravedlnost.

Uplnym hlupakum by mel otevrit oci pamflet "ZIVA SOCDEM" od radikala Dienstbiera. Otevrene pise ze socdem je ovladana hospodarskymi mafiemi. Jestli bude zvolen za presidenta, jeste muze byt veselo - i mezi socdemackymi hejtmany.

Procpak socani nestacili za 8 let sve "osvicene vlady" zatrhnout firmy s anonymnimi akciemi? Ani kdyz Paroubek "schvaloval uzitecne zakony s Martany"? Protoze jak socanum tak Martanum se firmy s anonymnimi akciemi TAKE OBCAS ZATRACENE HODI. Dtto neexistence majetkovych priznani a zdanovani ve Fribourgu - Svycarsko a v Karibiku.
19. 05. 2012 | 22:56

Yosif K napsal(a):

Za sociku jsem melo souseda, kterej jezdil zigulem do prace - do masokombinatu - a kazedej den ukradl bednu 48 masovejch konzerv cca po 10 Kcs. Za den 480 kcs, za mesic cca 10 tisic (pri prumernnem plate 3000 hrubeho to byl slusnej vejvar) za rok cca 120 tisic a za dvacet let neco pres dva miliony. Kradl po relativne malych castkach ale pravidlne. Nepokusil se odvezt naraz plnou Avii nebo plnej stehovak luncheonmeatu. Kradl tak nejak rozumne - asi tak jak kradou ostatni socdemacti hejtmani krome Ratha.

Rath ne - Rath je prece genious a ostry hosik - Rath musi hrabat ve velkem. Rath je pisisvor ktery by kradl konzervy v masokombinate pomoci stehovaku. A na todle Rath dojel.
19. 05. 2012 | 23:11

Jan Payne napsal(a):

Vážení anonymní nactiutrhači

Vaše bezbřehé nadávky možná záhy ukončí to, co je ukončilo na jiných diskusních stránkách, totiž že se zruší anonymita a každý bude muset s barvou ven. Jinde (doslova od jednoho správce) "jak když utne".

To, že budete bojkotovat mé články, je pro mě jen úlevou - beztak žádné argumenty neužíváte a jen spíláte.

Minulý blog jsem stáhnul nikoliv kvůli vašim ctěným příspěvkům, ale kvůli něčemu docela jinému (na to se ptejte pana Stejskala). Ale snažit se zjistit pravdu je něco, co se od vás asi čekat nedá.

S pozdravem

Jan Payne
19. 05. 2012 | 23:15

PB napsal(a):

Pane Payne, pokud neunesete tu trochu kritiky, běžte tam, kde vám budou lichotit. Krom vašich argumentů byste neměl zapomínat, že je svoboda slova. Máte-li zájem o cenzuru, ztrácím JÁ zájem s vámi diskutovat.
Bojkotuji vaše články - a také s úlevou a přeji jen to dobré.
19. 05. 2012 | 23:20

zpoplatnik napsal(a):

Kdo (kromě Kubidceho) ví , jak to vlastně bylo ?
:-)
19. 05. 2012 | 23:30

Yosif K napsal(a):

Udivuje mne, ze vubec nekdo pocvazuje ratha za "levicoveho politika".

Ocividne je to politik,. ktery se "dal k levici" aby mohl lepe krast. Ostatne jako velka cast socanu - snad krome uprimneho ale nepouzitelneho autisty Spidly.
19. 05. 2012 | 23:52

Yosif K napsal(a):

tata napsal(a):
Ale já přece pišu taky že byt to politik z pravice tak moc pochybuji že by byl takový šrumec,stačil janoušek a to nemá imunitu a vše bylo uplně jinak....
Konec citatu.

Pane tata - Janousek neni politik ale sibr a prohazovac, poskok Bema a patrne i financier paroubkovy LEV 21.

Janousek nema levy ci pravy nazor. Janousek se pouze obohacuje na insider infromation z prazske radnice. A to mu pujde tezko dokazat - protoze krome ODS-manu se kamaradil i s Paroubkem a Hulinskym.

Takze Janousek kradl vice nez Rath - ale tak nejak opatrneji - bad luck.
19. 05. 2012 | 23:58

Yosif K napsal(a):

A tady to mate od samotnych socdemaku - prazska CSSD je jako David Rath, je posytizena klientelismem.

Co je to ten "klientelismus"? Politicky korektni nazev pro rozkradani ve velkem......
cituji Ceskou pozocoi, ketra cituje vyzvu ZIVA SOCDEM:
Pražská ČSSD je prý jako David Rath. Tento nelichotivý příměr použil jeden ze vzbouřených sociálních demokratů, který patří k zakládajícím signatářům stranické „guerrily“ Živá socdem, jež kritizuje klientelistické poměry v pražské sociální demokracii a vyzývá zejména k aktivitě členskou základnu.
20. 05. 2012 | 00:05

zvěrozvěst aviatický napsal(a):

Pan Payne si přeje, aby se každý bál vyslovit svůj názor.
Pan Payne se domáhá nadpráví pro (jím pečlivě vybrané) akademokraty.
Pan Payne by rád revidoval ústavu, podle jeho mínění nedbale napsanou a zmatenou.

Bylo záměrem Pánaboha, aby Jan Payne měl všechna privilegia rodu homo sapiens sapiens?
Nevíme.
Podle mého skromného názoru ani nikdy vědět nebudeme.

Ale i kdybych si (podobně jako pan Payne, který si myslí, že mu bylo zjeveno, co od stvoření skryto) myslel, že vím, nepovažuji své mínění za natolik směrodatné, abych rovnou za panem Paynem říkal amen.

Jen mám obavu, že se umlátí sám.
20. 05. 2012 | 00:05

Pepa Řepa napsal(a):

Když si přišel Rubáš pro nemocnici v Kolíně, mlčel jsem; potkali se přece u Kolína.
Když zavírali Tluchořové nemocnici v Brandýse, mlčel jsem; hopsa-hejsa jako vždycky.
Když si přišla Pancová pro nemocnici na Kladně mlčel jsem; co mi je do horníka .
Když si přišel Drárheník pro nemocnici v Roudnici, mlčel jsem, ať se stará dobrý rodák Hořejší.
Když přišla angina, nebylo už kam jít, bylo naloupeno,šel jsem tedy rovnou do krematoria...
20. 05. 2012 | 00:13

ghándí napsal(a):

zastánci korupce socialistů tady furt dokola omýlají něco o porušování ustavy a o tom, že by rath neměl být ve vazbě. už nebudu znova psát, že je to nesmysl, protože je to zbytečné, ale pokud by tomu tak bylo, tak obhájci ratha jistě podají námitky a stížnosti k soudu. nic jim v tom nebrání. uvidíme.
20. 05. 2012 | 00:18

Pepa Řepa napsal(a):

Copak stáhnout článek! To umí každý.
Znám jednoho, stáhnul kalhoty a taky musel s barvou ven.
Ale byl to pašák. Ke svému -ještě teplému-výtvoru se přihlásil.
Jmenovitě.
ETO MAJO DĚLO!
Tomu já říkám:
ODVAHA
20. 05. 2012 | 00:22

toník bezectný napsal(a):

Pane Payne,Vy jste snad zešílel jako Váš bratr alias gumák V.Klause. Přijďte k nám Mezi ploty a bude Vám líp i získáte ztracenou čest!!! U nás v léčebně Vás budou jen a jen chválit!!!
20. 05. 2012 | 00:37

otokar napsal(a):

Jsem rád, že si mohu číst tyto poučné debaty a tak se přiblížit k pochopení případu.
každopádně je pro mne s podivem, jak mohou někteří lidé být ve vedení státu, když jim chybí základní intelektuální i lidská výbava. patrně to je systémová vada.
Nakonec se možná potvrdí mé podezření, že demokracie není pro tento národ vhodná.
Pokud si tedy zachová současné etnické složení.
20. 05. 2012 | 06:01

Luba napsal(a):

Zdá se,
že se MUDr. Payne, podobně jako jeho kolega MUDr. Rath, nechce zesměšňovat vysvětlením.
Asi je to rozšířený postoj mezi MUDry.

K ponižujícímu vysvětlení se MUDrové uchylují jen tehdy, když jim "zesměšňující vysvětlení" může přinést nějaký profit. Ať už jde o lež nebo pravdu.

Paynemu pravda nic nevynese a lhát se mu nechce: je to přece bioetik! Rathovi pohádka o krabici se zpeněženým vínem přinesla pokračování přízně naivních obdivovatelů a potlesk spoluvězňů.

P.S.: Duševní stav některých lékařských stavů je hoden přezkoumání. Škoda, že jsou tací psychologicky nevyšetřitelní, protože podmínkou něčeho podobného je ochota ke spolupráci a pravdomluvnost.
20. 05. 2012 | 06:19

Pepa Řepa napsal(a):

Když to praskne, máme imunitu.......
Že by lékařskou?
----------------------------------
Inu, začala "Válka kmotrů v Čechách".
Randák mávnul a už to jede. Skončilo příměří, zalehlo se na matrace.
Co na nás vytáhnou?
A ejhe, zčistajasna se našel "Mrázkův archív".
Co tak najednou?

Možná neoschnull ještě inkoust, zítra se objeví, druhý třetí archív. Co je u Mrázka psáno je pravda pravdoucí.
Tahají se z rukávu žolíky, schované na Den posledního soudu.
Bude veselo, jen se najde pár zpívajících solistů na mašličkách nebo někde v lese, pokapaných Citronem.

Kristus pán byl taky nevinnej, říkal dobrý voják.
Fan klub Davida Ratha ví svý. Je to jejich Kristus.
20. 05. 2012 | 06:46

huiday napsal(a):

Podívejte,na blogu C.Svobody,kde se diskutuje o zadržení Ratha z hlediska Ústavy,je přes 20 000 čtenářů,zatímco v posledních dobách 99% blogů mělo mezi 1000-2000 příspěvky.Tedy opravdu byl postup tak bezesporný?
Podtóny dnešní politické situace -jako rekatolizace a antisemitismus v možnosti-zneklidňují většinu občanů.Je známo,že každá největší zpozdilost duševni a politická reakce v dějinách vytáhla tyto dvě zbraně když už nevěděla kudy kam.
Tím není řečeno,že současně znepokojená veřejnost vyjadřuje souhlas s dosavadní i další privatizací zdravotnictví,v níž i osoby Rathovy kauzy byly aktéry.Nakolik paměť slouží,MUDr.Rath,se aspoň verbálně,snažil o jistá práva i chudých vůči drahnoucímu lékařství,zatímco z ostatních lékařů nahlas nikdo.Třebaže jaké účinky to mělo?
Nikoho nepřekvapí,když napíši,že Nečasova vláda je vláda,která po roce 1990 ze všech vlád budí největší odpor veřejnosti.Dnes už jen s nepatrnou většinou v parlamentu,demonstracemi v ulicích týden co týden všech druhů lidí a skupin.
Zatímco "otcové" jeho potíží-V.Klaus si klidně dojíždí prezidentování s desítkou nových svých chaloupek,M.Zeman chodí poučovat studenty.
Normalizátoři v roce 1970 prohlašovali A.Dubčeka idiotem a poté prudce zvedli životní úroveň.Jak vystihnout odborné a povahové vlastnosti Klause a Zemana,strůjců toho,že většině lidí se zde materiálně žije cca o polovinu hůře než do roku 1990 a navíc už je zřetelný pocit recidivy v možnosti padesátých let,nezákonnosti ala proslavená Urválkovská justice se blíží,justice tolik kritizovaná celá devadesátá léta,snad denně,nevyjímaje deník skoro žádný ?
Payne,co bylo bylo? Teraz keď som majorom,vy ostatní zapomeňte jak se žilo?
Pokaždé Když čtu cokoliv od Klause mám pocit nebetyčné formálnosti,prázdnoty,nezájmu o cokoliv ze zdejšího života.Kdykoliv čtu Zemana,nevycházím z údivu:Poté co naše dějiny měly státníky,přichází "STREJDA" který filosofuje o všem možném na úrovni našich pratet,čekám,kdy místo společenského tématu odbočí třeba ke kukačkovým hodinám a zazpívá:Až kukačka zakuká,pojedeme na luka.STYL,KTERÝ NELZE SNAD JAKO ZDE DĚLAJÍ MNOZÍ JINÍ chápat pouze VULGÁRNOSTÍ ,ale který postrádá obsah verbálnosti.Důsledky,důvody,konsistenci,příčinnost,logiku dějů,vizi budoucnosti,patu i hlavu,je pátým přes deváté,obměnou několika triviálních šablonek na úrovni dítěte.Je velké dítě vulgární?
Myslím,že ten Dubčekův o pejorativ nechápat jenom jako "císařovi císařovo" by všem radikálně prospělo.
20. 05. 2012 | 06:50

honolulu napsal(a):

Prominte, ze se vmesuji, na bloqy s vasimi politiky nechodim, neznam je, a nevim kdo je to Rath.
U nas by ho okamzite zavreli ! $ 354 000 = (7 000 000 Kc) se po ulici v krabici nenosi. Nekolik departmentu by se neho vrhlo a zadalo vysvetleni.
Vybral-li ty penize se sveho konta a ma na to doklad a nese je z mista na misto v krabici, tak ho prevezou do blazince. Nema-li doklad, tak jsou to ilegalni penize a zavre ho I.R.S. a nebo policie za prani penez.
Ten clovek je definitivne velmi hloupy, nebo podvodnik a nebo uplne obycejny zlodej...
(Nevim jak u vas, ale za ty penize je 4-pokojovy (+ office) dum
s bazenem, + dva obyvaky + 2-3 garaze napr. v Cape Coral na Floride.)
Krast se musi pomalu, obezretne, inteligentne ! Souhlasim s Yosifem K. Ted ho zavrou do Eincliku na 22 let a vsichni se mu budou smat kvuli jeho hlouposti.

Pane Payne, nebudte precitlively jako slecinka a neodchazejte z Aktualne CZ ! Radej se naucte nadavat !...
20. 05. 2012 | 06:57

huiday napsal(a):

opr. výš : mezi 1000-2000 čtenáři
20. 05. 2012 | 07:13

Saltzman napsal(a):

Zmatený "huiday" tu píše slohově správně sestavené hlouposti. Největší z nich je ta, že dnes se většině lidí žije materiálně o polovinu hůře, než v devadesátých letech.

Pamatuji si i leta šedesátá a nejen časy normalizace i degradace společnosti v letech osmdesátých. Lež a přetvářka se staly v socialismu naprostou normou, vnímanou občany, jako nutnost při jakémkoliv kontaktu s jinou osobou. Kdo nelhal, byl neopatrný a bylo nutné se mu stranit, protože ohrožoval své okolí. Kdo nelhal, byl zpravidla na huntě s penězi a jeho materiální zajištění bylo mizivé. Kdo nelhal, bydlel s rodiči i svými dětmi a manželkou "dočasně" v třípokojáku paneláku. Kdo nelhal, nedosáhl v zaměstnání kvalifikačního postupu a tím i zvýšení platební třídy. Kdo nelhal neměl známosti, které by mu zajistily cokoliv z nedostatkového a podpůltového zboží a takového zboží byla naprostá většina. Kdo nelhal, neměl bony - platební poukázky na nedostatkové zahraniční zboží v Tuzexu, které se fasovaly po zabavení cizí měny státem a za něž bylo možno takové zboží v předražené ceně koupit. Přičemž se jednalo o sladkosti, alkohol a málokdy i značkové zboží, prostě to, co přeci jen stát byl schopen v Západním světě nakoupit. Kdo nelhal, ten nebyl členem průměrné společnosti socialistických občanů a stal se nelhaním podprůměrným člověkem se všemi důsledky!

Huiday NENÍ ten, co nelže!
20. 05. 2012 | 07:36

aga napsal(a):

Otokar

",,Nakonec se možná potvrdí mé podezření, že demokracie není pro tento národ vhodná.
Pokud si tedy zachová současné etnické složení..."

No jistěéééé, nejvhodnější je demokracie pro národ německý. Kam až to s ní Hitler dotáhl, že? A kdyby mu nedemokraté neházeli klacky pod nohy, mohlo být dnes už i to etnické složení tohoto národa zcela jiné...Ale nic není ztraceno, když se zadaří, vybuduje konečně německý národ svou celoevropskou Říši, a tu svou demokracii nacpe lidu méněcenných etnik do chřtánu i proti jejich vůli.
20. 05. 2012 | 07:36

Targus napsal(a):

To Jan Payne:

Vážený pane Payne,
jste arogantní hlupák trpící dojmem, že jste sežral všechnu moudrost světa.
Nesežral, zůstáváte hlupákem MUDr.-ákem. Jinak též studovaným fachidiotem.

Mé občanské jméno vám rád sdělí zdejší editor, pan Stejskal.

S pionýrským pozdravem
Targus
20. 05. 2012 | 07:43

Targus napsal(a):

To Saltzman:

I vy brepto, to jste si neuměl dojít před Tuzex a koupit bony po pěti?

Umožňovalo-li vám vaše svědomí lhát za účelem získání kvartýru a vyšší třídy v rachotě, váš problém. Ti, kteří lhát nechtěli, si postavili barák vlastníma rukama, za komančů se to nechalo udělat za pár peněz. Nebylo jich málo.
20. 05. 2012 | 07:49

huiday napsal(a):

Pane Saltzman,,

jinak s tím co píšete,vyjma životní úrovni ,o normalizaci jako lidech a atmosféře-s tím nemohu než souhlasit.I když nevím zcela jistě,zda Vy jste nebyl také jeden z těch průměrných.

Rovněž tak nesrovnával jsem úroveň devadesátých let,ale úroveň dnešní s úrovní pozdního socialismu.Třeba v padesýtch letech moje babička měla od Vámi milovaného Klementa důchod 90 Kč,jiný nepřežil je stejně jako jiný nacisty.Takže já o rozených zrůdách jsem informován nadprůměrně.Že zrovna stalinisté,kteří se podepsali krví na věšch ostatních dnes tolik dávají najevo své sympatie k přežilostem a úpadku.Všeobecném,celkovém.Chápu- zlodějským živlům rozvrat svědčí,více si nahrabou ZA ZMATKŮ.VÍCE BY JSTE ŘEKL,TÍM,ZDA DOTYČNÝ MUSÍ HRÁT IDIOTA NEBO JÍM JE.Podle toho jak to vypadá s inteligencí sršícím Rathem se snad nemusíme nad tímto zamyslet?
Rath nebyl dost dobrý pro hlupáčky?
20. 05. 2012 | 07:57

huiday napsal(a):

Pane Saltzman,,

jinak s tím co píšete,vyjma životní úrovni ,o normalizaci jako lidech a atmosféře-s tím nemohu než souhlasit.I když nevím zcela jistě,zda Vy jste nebyl také jeden z těch průměrných.

Rovněž tak nesrovnával jsem úroveň devadesátých let,ale úroveň dnešní s úrovní pozdního socialismu.Třeba v padesýtch letech moje babička měla od Vámi milovaného Klementa důchod 90 Kč,jiný nepřežil je stejně jako jiný nacisty.Takže já o rozených zrůdách jsem informován nadprůměrně.Že zrovna stalinisté,kteří se podepsali krví na věšch ostatních dnes tolik dávají najevo své sympatie k přežilostem a úpadku.Všeobecném,celkovém.Chápu- zlodějským živlům rozvrat svědčí,více si nahrabou ZA ZMATKŮ.VÍCE BY JSTE ŘEKL,TÍM,ZDA DOTYČNÝ MUSÍ HRÁT IDIOTA NEBO JÍM JE.Podle toho jak to vypadá s inteligencí sršícím Rathem se snad nemusíme nad tímto zamyslet?
Rath nebyl dost dobrý pro hlupáčky?
20. 05. 2012 | 08:00

Yosif K napsal(a):

Huiday napsal:
Nakolik paměť slouží,MUDr.Rath,se aspoň verbálně,snažil o jistá práva i chudých vůči drahnoucímu lékařství,zatímco z ostatních lékařů nahlas nikdo. Třebaže jaké účinky to mělo?
KONEC CITATU.
Toto jest vystizna charakterizace politiky levicove vubec:
A) Levicove strany se stavi alespon verbalne za jista prava chudych.
B) Levicove strany se budto stavi jenom verbalne - a samozrejme zadne ucinky nema - anebo provedou nejake kratkodobe prilepseni - za cenu toho, ze pozdeji to skarede odskacou deti dnesnich proletaru. Viz kolaps statnich financi v Recku Recko a katastrofalni nezamestnanost ve Spanelsku.
20. 05. 2012 | 08:29

Analytik napsal(a):

Prakticky celá kausa Rath stojí na odposlechnutých telefonních i přímých hovorech.
K trestnímu řízení se zákonodárcem je nutný souhlas Parlamentu. Stačí k odposlechu poslance jen souhlas soudu nebo nám média mávají před očima "důkazy", které soud zamítne jako právně irelevantní?
Bylo by komické sledovat, jak poslanec Rath hlasuje pro nebo proti povolení policejního odposlechu svých hovorů.
Vzhledem k úzkostnému dodržování ústavních práv zákonodárce v tomto případu je můj dotaz bezpředmětný a odpověď zní: "Policie jedná vždy podle zákona."
20. 05. 2012 | 08:35

xxx napsal(a):

To neo, otaznik, tata:
Nevim, jestli je Rath vinen /V TETO KONKRETNI KAUZE /doufam, ze pro to bude dostatek relevantnich dukazu od policie, kdyz uz jej zatkli/, ale maly dotaz: nasla policie uz onu zneuzivanou divenku, "diky" ktere "diky Kubicemu" prohral Paroubek volby? Ne? Divne!
/Mimochodem, prohrat je mel z duvodu prilisne osobni nafoukanosti,
ne kvuli nevidanemu podrazu protivniku/.
Proto jsem i u Ratha maximalne opatrny v hodnoceni "viny". Nekdo zde rekl: "jak si predstavujete, ze by mela policie jednat". Kdyz uz, meli tu krabici za JEHO PRITOMNOSTI a s kamerou v ruce otevrit a otevreni nafilmovat.
Jinak sporne, uz i to zadrzeni "pri podezreni z pachani trestneho cinu". Totez po /zkusenosti s StB/ k prachum pod podlahou, a vyjadrovani policie, kde vlastne byly nalezeny: velmi sporne.
Mimochodem, PU byl do plysaku rizen stejnym oddelenim a odborem UV jak StB. Jeho vyznamny pracovnik sedi na Hrade a jeho "krevni skupine" byva vzdy pouze "nadrobeno". Na takto vysoce "proverene" hledim prinejmensim se stejnym "podezrenim", jako na Ratha.
To Almo G., otaznik,Targus: Shoda. Nemam Ratha prilis v lasce,
ale absolutne!! nesnasim krivarny, podrazy a "nahodicky" typu pohotovosti
"nasi Myrky"nebo "komentar" onoho "poslance"ODS ze SCK,ktery pro nej navrhoval do vazby dva stane homosexualy! Z takovych bliji a zasadne je nevolim!
A k mediim se nevyjadruji:
Zemana nesnasim, ale s novinari mel pravdu: vetsinove je to svoloc a stoka.Od Blesku,MfD,LN,po Pravo. Halo noviny za relevantni tisk nepokladam. Slusnym /napr. p Machackovi/ se omlouvam.
20. 05. 2012 | 09:06

xxx napsal(a):

To Honolulu: Verim vam, ze v USA by se neco takoveho nemohlo stat.
V CR byvaly za komancu/a co si myslim o ceske "pravici" je vyse/
pripady, kdy policajti "nasli" ve Vasem dome zbran a zavreli Vas za nedovolene ozbrojovani a pripravu teroru.
Maly dotaz:
Povazoval byste pri stejne zkusenosti jako nesporne, ze v original zapecetene krabici od vina, o niz vam rekli, ze je v ni vino, ze v ni mate 7 mega?
A povazoval byste se za vinneho, kdyby "tu krabici" od Vas odnesli a NASLEDNE rekli, ze ji otevreli a bylo v ni 7 mega? A odsoudil by Vas soud v USA, pokud byste se stal tercem takove medialni masaze, jako se to stalo v CR? Pochybuji.
To neni o sporu, kam patri Dr. Rath, to je o ruzne zkusenosti lidi se statem.
20. 05. 2012 | 09:20

xxx napsal(a):

To huiday: K Vasi babicce: prectete si na vcerejsich Novinkach,jak dopada
85 leta babicka, jiz umrela dcera a vnuk a pujcila si na jejich pohreb.
Zejmena kolik si pujcila, kolik po ni chteji a jak jedna veritel a exekutor.
Prilisny rozdil nevidim, ostatne tvrdim, ze tito "podnikatele" jsou vetsinou decka komancu a mam opravnenou obavu, ze to v CR dopadne spatne. A to mam
uz od komancu "spatny tridni puvod".
20. 05. 2012 | 09:25

zemedelec napsal(a):

Pane Analytik.
Dobré.
Jistě si vzpomenete,jak se to řídilo za komunistů.
Bod č.1.Vedoucí má vždy pravdu.
Bod č.2.Jestliže vedoucí nemá pravdu.
Řidte se bodem č.1.
Pane xxx.
Jenomže celá sametka je postavená na podrazu.
Takže ty důsledky se jenom kupí.Teď už se jenom čeká,kdy se to sesype,nelze tomu zabránit.
20. 05. 2012 | 09:32

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce
Yosif K napsal(a):20. 05. 2012 | 08:29

pro Yoisif K/GB

A) Levicove strany se stavi alespon verbalne za jista prava chudych.
B) Levicove strany se budto stavi jenom verbalne - a samozrejme zadne ucinky nema

Kkyž už tak politici a verbální vyjadřování je jejich pracovní náplň, nebo snad ne??? Politická strana je neživý útvar, který se dá napadnout je díky takovým zhovadilostem jakou zřejmě udělal Rath. Princip je ale jinde, do každé strany se dostávají lidská hovada, která si jdou pro laciné zisky. Oni v podstatě nekradou. znají jen právní prostředí, které si pro tento účel vytvořili sami, dále mají informace a pak už jen ti vysoce na oko charakterní z nich vědí, kam si mají poro ty své politické dividendy přijít.
20. 05. 2012 | 09:32

otaznik napsal(a):

@xxx,

Za vsechno zlo v CR muze Kubice. Pocitam ze se zabyva kazdou minutou sveho zivota jen tim jak znicit CSSD. Kauza "krabice" je toho jasny dukaz. Kubice premenil vino na prachy. A nebo to bylo jinak?
20. 05. 2012 | 09:38

mb = martin bažant napsal(a):

Jan Payne napsal(a):
Vážení anonymní nactiutrhači

Vaše bezbřehé nadávky možná záhy ukončí to, co je ukončilo na jiných diskusních stránkách, totiž že se zruší anonymita a každý bude muset s barvou ven. Jinde (doslova od jednoho správce) "jak když utne".

To, že budete bojkotovat mé články, je pro mě jen úlevou - beztak žádné argumenty neužíváte a jen spíláte.

Minulý blog jsem stáhnul nikoliv kvůli vašim ctěným příspěvkům, ale kvůli něčemu docela jinému (na to se ptejte pana Stejskala). Ale snažit se zjistit pravdu je něco, co se od vás asi čekat nedá.

S pozdravem

Jan Payne
19. 05. 2012 | 23:15

Pane Payne,

zbytečně se diskreditujete ...

vždyť vy sám diskutovat nechcete ...

mám za to, že jste nepochopil švejka ...

a dlužíte mi odpověď pod ´čechohujery´ ---

zdravím vás a používejte zdravý rozum prosím ...

hezký den ...

(mam za to že je jedno zda se diskutuje pod nickem či jménem, záleží na tom JAK se diskutuje a zda se diskutuje slušně ...)
20. 05. 2012 | 09:40

otaznik napsal(a):

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu ,

Ten orchestrblablabla Vam jde lip. To musi byt zatez vymejslet si takove inteligentni nicky. Co treba "JsemJakoRathZlodejaPodvodnik". A nebo "KecamAbychMlzilaKrylZlodejinyCSSD""
20. 05. 2012 | 09:47

otaznik napsal(a):

mb?

Hele clovicku, diskutoval tu nekdy Zaoralek, B.Sobotka, Tejc,Pehe,Rath,Paroubek...
A vis proc zde nereaguji? Protoze by je ruzne mbecka okamzite zacli napadat. Payne by se mel poucit od vyse zminenych. Mel by jen provokovat a nereagovat.
20. 05. 2012 | 09:54

jepice napsal(a):

Targus:
Zdá se, že by vás potěšilo, kdyby Rath u imunitního výboru, případně později u soudu uspěl s námitkou, že policie nemá stoprocentně zachyceno převzetí a otevření krabice /poté co tak důrazně trval na tom, že jim ji nevydá/. A kdyby ho proto pustili.
V civilizovaných zemích se občas stává, že někdo unikne odsouzení, jestliže policie udělá při opatřování důkazů formální chybu, i když logika případu vede k přesvědčení o vině.
Ale v civilizovaných zemích má z takového vyklouznutí málokdo radost, přestože lidé zároveň ctí obecná pravidla, která k tomu výsledku v konkrétním případu vedla.

Tato, víte, jak si vás vážím. Možná bych vám to nemusela zdůrazňovat, ale dnes se mi zachtělo.
20. 05. 2012 | 09:57

mb napsal(a):

beztak žádné argumenty neužíváte a jen spíláte.

nesmíte lhát pane Payne ... jakožto ethik byste měl/mohl vědět ( i.e. já to předpokládám ) že LHÁT SE NEMÁ ...

neví li to etik ...

kdo v tomto státě by to měl vědět ???

kovářova kobyla, ševcova žena a ethikova lež ...

njn ... stane se ...
20. 05. 2012 | 09:57

tata napsal(a):

XXX

JAKO Z MNOHYCH JSTE NEPOCHOPIL CO PIŠU,o RATHOVI.

ale to se stavá dostatečně sem vysvětlil že ty vytky adresované mě sou mimo,ten připad je v dvou rovinach ,plno nesrovnalostí,a honu z duvodu pomsty,bohužel žijeme v jakžtaké demokracii a nemužem jednou řikat jakto že nesedí a po druhé když někoho ,,dopadnou ,,při činu spřadat teorie,oni mu to nastrčili přesto že tam pochybnosti jsou,nechme čas a pak uvidíme ano jestli jestli nebudou myt zdokumentovano otevření krabice a objevení peněz ,a nahravky zte schuzky kde neco otom padne,pak at to je vinen nevinen sou packalové a RATH BUDE NEVINEN,Jenže ja sem alergicky na vymluvy tohoto razu,když někoho chytnou s kradenym a on tvrdí není moje......proto se nepřipojuju ke spiklencum a vyčkam na další věci co to potvrdí nebo vyvratí,určité pochybnosti mám,ale teorie podstrčení peněz je promě přecejen nepravděpodobná.

VY JÍm VĚŘITE dobře nekritizuji to,uvidíme kdo měl lepší odhad,ja si počkám na další dukazy které to bud naprosto potvrdí nebo naopak převratí že ač to znělo jako vymluva je to učitá bouda,nic víc nic mín
20. 05. 2012 | 09:59

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

otaznik napsal(a):20. 05. 2012 | 09:47
motto: Asi otatník ví oč jde a nechce, aby se to profláklo!!!

To není mlžení, to je ralita politické kultury v zemích českých a Rath jen tak mimochodem, je mi ukradený. Podstata je zřejmá a pokud se neupraví vůle zákonodárce, tak kauza bude stíhat kauzu, lidé levicově orientovaní budou žehrat na gaunery pravičáků a naopak lidé pravicově orientovaní budou žehrat na gaunery levičáků. Výsledkem bude to, že gaunerům ze všech politických stran bez výjimky tento stav bude vyhovovat, a podle rčení "rozděluj a vládni," si budou dále beztrestně chodit pro své dividenda moci, a mezmocní /myšleno moc v rukou nemající/ se budou idiotsky přetahovat a dohadovat, kdo krade víc.
20. 05. 2012 | 10:10

tata napsal(a):

jepice

diky potěší,vyte ač levičak skutečně mi vždy jde padni komu padni,přesně jste popsala jednoduše co ja složitě.JEN BYCH DOPLNIL ,ono bude zaležet na těch dalších dukazech,stoho intenzivního sledovaní,ty by měli doplnit soukolí,nebot přece jen je opoziční poslanec a zde by mělo byt vše profesionalně zvladnuto,zatím věřím statní zastupkini že vše je nespochibnitelně dokazano.......ovšem jestli nebudou myt zdokumentovano otevření.....bude to problém,jestli ovšem nebudou myt další dukazy ktomu navazující už to bude smrdět,vtom je přece jen trochu rozdil u normalního připadu a u případu s imunitou u opozičního poslance,tam věděli a musejí se postarat o hodnověrné dukazy,proto ta imunita je aby nebylo možno opozičního poslance zlikvidovat.....ja jim zatím věřím,ale musejí to potvrdit
20. 05. 2012 | 10:11

jepice napsal(a):

xxx:
Já vím, je to dávno a s případem Rath to nesouvisí, ale když už jste to vytáhl:
Z materiálů tzv. Kubiceho zprávy vyplývalo, že podsvětí chystalo na Paroubka pastičku v podobě pozvánky na jachtu a dívenky na její palubě. Paroubek šťastně unikl, nikam nejel, z dívenky se posléze vyklubala šestnáctka, dcera jeho "kamaráda" z polosvěta.
Slovo pedofilie vyslovil jako první Paroubek. Dost nepřípadně.
20. 05. 2012 | 10:12

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

otaznik napsal(a):20. 05. 2012 | 09:47
Asi otatník ví oč jde a nechce, aby se to profláklo!!!

To není mlžení, to je ralita politické kultury v zemích českých a Rath jen tak mimochodem, je mi ukradený. Podstata je zřejmá a pokud se neupraví vůle zákonodárce, tak kauza bude stíhat kauzu, lidé levicově orientovaní budou žehrat na gaunery pravičáků a naopak lidé pravicově orientovaní budou žehrat na gaunery levičáků. Výsledkem bude to, že gaunerům ze všech politických stran bez výjimky tento stav bude vyhovovat, a podle rčení "rozděluj a vládni," si budou dále beztrestně chodit pro své dividenda moci, a mezmocní /myšleno moc v rukou nemající/ se budou idiotsky přetahovat a dohadovat, kdo krade víc.
20. 05. 2012 | 10:12

mb napsal(a):

opravuji na: kovářova kobyla, ševcova žena, a ethikův SMYSL PRO PRAVDU ...

(njn ...sns)
20. 05. 2012 | 10:12

tata napsal(a):

jepice

ps....a co mi vtom utvrzuje že od něj ČSSD davá ruce pryč,přece jen kdyby byl čisty je to přiležitost jak zasadit vladě poslední ranu,to mi pak vysvětlení TARGUSE opravdu nesedí že jsou zbabělci jde jim o korita,a toto silně poškodilo levici a oni by to nezpochybnovali to nevěřím.

jejich informace budou přece jen kvalitnější
20. 05. 2012 | 10:19

Luba napsal(a):

otazniku,
nežvaňte!

Mrkněte se pod blogy pana učitele Broma, pana dr. Honzáka, pana docenta Klána, a z politikářů pod texty soudruha Dolejše.
Profesor Hořejší se dokonce přiznal, že ohlasy na pár jeho článků ho přiměly přehodnotit některé názory!

Nahlédněte, a zjistíte,
že většina diskutérů si reakcí blogerů nesmírně váží, a tak je tam toho "sprostého napadání" minimum. Ovšem, záleží také na tématu, které bloger zvolí a jak zasvěceně o tom píše.

Jak už psalo povícero přátel, z diskusí pod blogy netečných nereagujících blogerů se stávají patníky, na které se vykonávají úkony defekační a mikční (autocenzura je lepší než Stejskal nebo Payne).

Důkazy úspěšné interakce mezi blogery a diskutujícími:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenek-brom.php?itemid=16327#c
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=16333#c
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-klan.php?itemid=16328#c
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=15586#c
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-dolejs.php?itemid=16397#c
20. 05. 2012 | 10:43

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Jan Payne,19.5.v 23.15
Tak nám vyhrožujete ztrátou anonymity a myslíte si,že lidé pak nebudou mít odvahu říkat,co si myslí.
Máte pravdu /alespoň částečně /.Nebudou říkat vše,neboť se budou bát /ale máme PC,tiskárny,zase se vše ponese i "per hubam "
V Čechách se přece všechno rozkecá.

Ale mne děsí to,že člov ěk,který se pasoval za osamělého bojovníka za pravdu,je pro cenzuru.

Ať už je to s Rathem jakkoliv,podezřelé je,kolik policistů zde bylo nasazeno /přitom 3O milionů činí dle mých výpočtů O,25 %
12 miliard na švýcarském kontu.Je asi zbytečné se ptát ,kolik policistů pracovalo tam.

Hemingway kdysi napsal "Nestárneme k moudrosti,stárneme k opatrnosti.
Já to v současné době modifikuji na Nestárneme k moudrosti,stárneme k opatrnosti.

A TAK CHCI VOLIT PIRÁTSKOU STRANU /ZA SVOBODU INTERNETU /!
Můj profil-byla jsem-bohužel-dlouhá léta voličem ODS,při posledních volbách jsem naletěla veverkám.
Nechci tuto chybu zopakovat,tak bych ráda znala mínění a hlavně informace o Pirátech.
20. 05. 2012 | 10:52

Anastazie Králová napsal(a):

Oprava modifikace
Nestárneme k moudrosti,stárneme k opotřebovanosti.
20. 05. 2012 | 10:55

mb napsal(a):

AK myslím že se vám tam vloudila chybička:

Hemingway kdysi napsal "Nestárneme k moudrosti,stárneme k opatrnosti.
Já to v současné době modifikuji na Nestárneme k moudrosti,stárneme k opatrnosti.

(žádná modifikace se nekonala ...)
20. 05. 2012 | 10:57

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro tata.
Předně Rath i Kott jsou dárečky od ODS, a asi nikdy zcela nezapadli nejen do přízně sympatizantů ČSSD, ale ani všech spolustraníků. I kdyby nespadli do tohoto skandálu, tak stejně existovalo v ČSSD a jeho okolí dost lidí, kteří by se jich rádi zbavili.

Osobně si ale myslím, když už je mezi sebe vzali, tak by měli dohlédnout alespoň na to, aby se jim dostalo spravedlivého soudu, a ne jen sprostého lynčování.
20. 05. 2012 | 10:57

mb napsal(a):

jj ( :-))
20. 05. 2012 | 10:57

tata napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
musíte si rozmyslet co chcete,jestli když si někdo smočí zobak tak at okamžitě skončí do te doby než bude vše vyšetřeno,samozřejmě otazka je na spravedlivy soud a naprosté jasně prokazana vina,oničem jiném ale nepišu,jedna rovina je byl přichycen nechme na soudu at rozhodne,jestli jsou dukazy věrohodné nebo ne......podle mě jsou dukazy dost pravděpodobné.
20. 05. 2012 | 11:10

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

Zákonodárci jsou především poslanci konkrétní koalice, právě v daném okamžiku schvalování předmětné právní normy, mající moc ve svých rukou. Dohled mají senátoři a prezident je přívěšek tohoto dohledu. Všechny rozhodující společensko ekonomické právní normy jsou výrazným způsobem ovlivněny a schváleny tak aby je mohli zneužívat jedinci a elity moci zákonodárné, výkonné i ekonomické. Ten kdo se jejich zájmu začne vymykat, tak není problém nastražit past s následnou politickou, právní i ekonomickou likvidací. Taková to past se chystá desítky měsíců, aby konečný efekt odpovídal záměru odstranit nepohodlného. Vy soudní přemýšlejte a vy problému znalí kalte vodu jak chcete, stejně na vás dojde. V tomto státě je priorita řešit systém, a ne pochybení jedinců využívající možnosti, lehce úmyslně nedokonalý systém, beztrestně zneužívat.
20. 05. 2012 | 11:21

cis napsal(a):

to tata: nedělejte předčasné závěry:Rath je pouze zatčen z důvodného podezření.Nic víc.Není dosud obžalován,není odsouzen,nemá zatím vinu.
Postoj ČSSD byl opatrný,ale zárověň likvidační a Paroubek píše,že i sebelikvidační.
Souvislostí může být mnoho :
Klause vezl zcela nedávno stotisícový dav jakoby "ve vězení":Ješitnost (I obavy)to neunesla,tak musel být zbaven hned cti jiný politik.Rovněž tak to mohl někdo chtít,aby to právě takto lidé vnímali bez zájmu Klause.Rovněž tak Rath se mohl spoléhat na to,že v době mezi demonstrací 21.4. a generální stávkou se ho neodváží zatknout.Rovněž ale si někdo mohl myslet,že tím zabrání generální stávce nebo zmenší v ní počet účastníků.Hypotéz je mnoho,pravdu zatím neznáme,snad i vyjde někdy najevo.
Kdyby se stávka nekonala,která hypotéza by byla evidentní?
20. 05. 2012 | 11:21

Almo G™ napsal(a):

Tata: Bohužel, z vašich slov pro mě vyplývá, že vás vůbec nezajímá pravda a její hledání. Je vám úplně ukradený spravedlivý proces s hledáním přiměřeného trestu. Vy jen využíváte příležitosti, abyste mohl všem kolem dokázat, jak jste "objektivní" (teď teprve chápu co myslíte tímto slovem, které jste naposledy tak často používal) a řídíte se pravidlem "padni komu padni". Vy už voláte "Ukřižuj ho!", abyste neupadl v podezření, že "nejste objektivní" a vůbec vás nezajímá vysvětlení dotyčného.

Pro vás je zjevně daleko horší hrozba, že byste mohl být podezříván z neobjektivity, než že přispějete ke zničení života jiného člověka. A to právě děláte, i když si to neuvědomujete. I kdyby byl D.Rath vinen (což z policejních jednostranných zpráv a provokací nemůžeme vědět), zaslouží si spravedlivý proces a přiměřený trest. Ne lynčování, na kterém se podílíte, "protože by vám přece policie nelhala". Ukazuje se, že vůbec nechápete, proč mají policie a soud naprosto odlišné kompetence a v některých věcech jdou dokonce proti sobě. Pro vás je policie nezpochybnitelnou autoritou a spravedlivý soudní proces víceméně zbytečný.

Jinak nic nepřekrucuji. Zdůrazňuji, že od začátku píšu, co z toho vyplývá pro mě a jak vaše názory nyní vnímám sám. Toto je MŮJ SUBJEKTIVNÍ pohled. Představte si, že si dovoluji ten luxus nebýt objektivní. Alespoň nemusím jít přes mrtvoly.
20. 05. 2012 | 11:38

mb napsal(a):

alma ... a tady se vyskytuje někdo, kdo Ratha lynčuje ?

někdo zde Rathovi upírá právo na spravedlivý proces ?

kdo tak činí ?

hezký den ...
20. 05. 2012 | 11:43

mb napsal(a):

( budu tu později po 15 hod ... ještě vzkaz paynovi že se nesmí dopouštět paušalizace a že by to měl jako ethik vědět ...)

hezky den všem diskutérům ...
20. 05. 2012 | 11:44

uno napsal(a):

Tak se nestačím divit. Sotva jsme dostali v hokeji nakládačku od Slováků, tak bojovná nálada pravicových literátů také poklesla na nulu, dnes se na Netu neobjevil žádný další protirathovský pamflet, nebo jim došlo, že skutečně šlo o politicky zmanipulovanou amatérsky provedenou akci v nesouladu s legislativou. Nejvíce mě rozesmál pan policejní prezident, když se dušoval, že to všechno zmákli podle foršriftu jako profesionálové, podle jeho stylu projevu mě bylo jasné, že je vše docela jinak. Silně pochybuji, že pan doktor Rath je tak hloupý, jak jsou policajti chytří. Také mám podezření, že na funkce některých státních zástupců a zejména soudců se rekrutují ti, kteří neuspěli jako advokáti, protože toho moc neumějí a advokacií by se neuživili. Jako soudci v podstatě mají zajištěné dlouhodobě apanáž, aniž by za nepatřičná rozhodnutí nesli nějakou odpovědnost, třeba jako lékař nebo inženýr, když mu zemře pacient jeho vinou , nebo spadne dům.
Že existuje skutečně spravedlnost budu přesvědčen, až za svá rozhodnutí ponesou právní odpovědnost i soudci a státní zástupci, protože nezávislost soudů nelze stavět na pofidérní nezávislosti - za nic nezodpovědnosti.
20. 05. 2012 | 11:45

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro tata.
A nedělejte si žádné iluze o naší dnešní policii.
Kubice a jeho kauzy jsou snad dostatečně mediálně známé, ale už méně se asi ví o tom, že současný šéf policie kandidoval za ODS v obecních volbách v roce 2006 a 2010. Naše dnešní policie rozhodně není nestranná. Podívejte se, jak se chovají naše média, myslíte si, že u policie pracují jiní lidé?
20. 05. 2012 | 11:46

Jáchym napsal(a):

Podle mého názoru má pan Payne svým duševním založením nejblíže k mussoliniovskému fašismu. Neberte to, prosím, tentokrát jako invektivu či bonmot:
Payne je bytostný antidemokrat s demokratickou písní na rtech (jeden z mnoha v současné politice) a mussoliniovský fašismus bude podle mého názoru za pár let nedostižným snem mnoha současných demokratů.
Tedy těch, kteří přežijí.

Já osobně se ukájím optimistickou nadějí, že nepřežiji.
****
To, co ale Paynemu především vytýkám, je prznění pojmu "etika" a naprostá neschopnost se řídit jejími zásadami, což zřejmě ani nevnímá..

Kdyby se ocitl v současné "vládě" byly by mu vyčítány nepřiměřeně demokratické názory. Ale i jako případný "vor v zakoně" by podle mne příliš okatě připískával jedné straně a byl by brzy sejmut...
20. 05. 2012 | 11:47

Almo G™ napsal(a):

Autor:

1. Nedlužíte náhodou diskutérům něco sám? Třeba omluvu, že jste smazal něco, do čeho investovali spoustu své energie? Omluvu za porušení kodexu bloggerů? Myslíte, že se nezlobí oprávněně?

2. Pokud vám nevadí anonymita diskutérů a přistoupil jste na blogování s anonymním fórem a přijak kodex bloggerů s podmínkou anonymní diskuse, na co přesně si nyní stěžujete?

3. Proč urážíte lidi, o nichž nic nevíte?

4. Jak to, že po opakovaném porušení kodexu jste ještě mezi bloggery? Další "rovnější" mezi rovnými?

5. Co vás opravňuje k té nadřazenosti?
20. 05. 2012 | 11:51

Almo G™ napsal(a):

P.S: Proč by měli diskutéři žádat o vysvětlení Aktuálně? Nejste schopen namísto urážek vysvětlit vše - třeba jednou větou sám? Není to jednodušší, než jim nadávat? Nedá se tím náhodou předejít jejich naštvání?
20. 05. 2012 | 11:54

Almo G™ napsal(a):

mb: Ano.
20. 05. 2012 | 11:58

Almo G™ napsal(a):

mb: P.S. proč mě neustále přejmenováváte? Co nebo kdo je "Alma"?
20. 05. 2012 | 12:00

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

Ratha lze pranýřovat podobně jak Romy či Cigány chcete-li. On i oni jen využívají špatné zákony této země. Přitom veřejnost nepranýřuje zákonodárce za to, že vyrobili zmetky, kterých se dá tak lehce zneužítvat, ale ty, kteří si v rámci sice hodně eticky odpudivého, ale v podstatě beztrestného jednání dokazali najít cestu k bezpracným ziskům. Jedem zásadní dozdíl tu však přece je, jeden politik na tom vydělává násobky toho, co vydělá jeden Róm. Mezi námi žijí jedinci, kteří korupcí okradli naši společnost mnohokrát víc, jak celá romská populace na neoprávněně pobírajících dávkách za posledních dvacet let. Ty Rathovy drobné jsou z tohoto úhlu pohledu drobné a ke smíchu. Přitom, ale boháči ze zlodějny, jsou však považováni a uctíváni jako vážení lidé, což už u cigánů je právě naopak.
20. 05. 2012 | 12:11

tata napsal(a):

almo

mate pravdu objektivitu nebo neobjektivu muže posoudit jen druhy,vy si mužete dovolit,rozebírat me myšlenky,a tvořit stoho závěry,konečně začíná mě to byt fuk,protože dokavad někdo neřekne že ten váš nahled je jedině spravný,je jen každy druhy neobjektivní nebo něco předstírá.

mezi námi je propastny rozdíl,ja vubec netvrdím že nemužete myt pravdu,navíc určité pochybnosti mám,ale cely život se tak chovám možná že i občas je to křivda,ale kdykoliv je někdo chycen s ukradenyma věcma,nevěřím že mu to někdo podstrčil,když sedí v ukradeném autě ktere bylo ukradeno před chvili že ho našel s kličkami v zapalovaní a veze ho vratit,ano občas se asi toto muže stát,ale věřit tomu znamená že žadneho lumpa nezavřem.........oproti vam si počkám jakyma dukazama přijdou bud potvrdej muj nahled nebo váš.........psat jak tady něco předstírám,nebo odsuzuju,je vaše teorie sice mi stím uražite ale opět stím nic nenadělám......ja si počkám na vice informací.......dosud co znam jsou promě dostatečné na zadržení.......podotykám na zadržení.......vinu mu budou muset dokazat,,,,,,takže mi vkladat že je promě odsouzen je hloupost a pravě to překrucovaní.........

ALE VY SE RÁD propujčujete k lehkym soudum u vice lidech,a napadaní ,kdy si upravujete fakta.......takže lovte,piklete ale beze mě a abych pravdu řekl ,došel sem k zavěru že svami debatovat je marny vy uznavate jen svoje,ja jen řikám že ja to vidím takle neřikám že to musí byt pravda.
20. 05. 2012 | 12:12

ghándí napsal(a):

doktor rath hajil zájmy chudých tím, že každemu ukradl 1000 korun a z toho jim zaplatil 30 korun za recept. to je osvědčená taktika sociální demokracie . na jednoduché lidi to funguje.
20. 05. 2012 | 12:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

jen pro upřesnění. Autor zřejmě doteď nepochopil, čím se zdejším pravidlům v případě předchozího resp. předpředchozího blogu zpronevěřil (byť jsem se mu to snažil vysvětlit asi ve čtyřech mailech).

Čili co se týče toho předposledního:

1) autor v něm použil pro skupinu lidí označení "blbci", což je v rozporu se zdejšími pravidly a já takové příspěvky - abych zde udržel alespoň základní prostředí pro výměnu názorů - třeba i v debatě mažu vždy, když na ně narazím.

2) Jeho text jsem zaznemanel velmi krátce po publikaci, stáhl jej a napsal mu, aby se tohoto výraz - ne kvůli lidem, které tak označuje, ale kvůli tomu, aby se to zde nezvrhlo v pusté nadávání do "blbů, kreténů, idiotů" apod. - vyvaroval.

3) Autor to - byť s výhradami - respektoval a poslal mi mailem nový text, kde již výraz "blbci" nebyl.

4) Jeho původní text jsem nahradil tím novým a blog znovu publikoval v aktuálním čase. Autora o tom informoval mailem.

5) Poté se rozjela pod tímto textem debata, kterou jsme moderoval stejně jako předešlé.

6) Zhruba po dni autor tento svůj blog (samozřejmě včetně celé debaty) smazal (zřejmě si nevšiml, že je v něm již text nový) a znovu publikoval to, co zde již dost dlouho viselo (snažil jsem se mu vysvětlit, v čem udělal chybu, ale zjevně bezúspěšně).

Vysvětlení jsme napsal i do diskuse, takže čtenáři se proti smazání svých vstupů v debatě ohrazují směrem k autorovi zcela oprávněně.

Za celých pět let, co se o tyto stránky starám, se mi něco podobného stalo tuším pětkrát. Drtivá většina blogerů nemá s pravidly, která jim na začátku blogování zašlu, problém a pokud dojde k nějakému nedorozumění, vysvětlíme si ho osobně či mailem k oboustranné spokojenosti.

Důležité na závěr: pokud vím, na těchto stránkách se žádná změna tedy ani ve smyslu registrace debatujících nechystá. Již pět let fungují a dle mnohých, včetně celé řady blogerů, docela dobře.

Přeji všem hezký zbytek víkendu.

Libor Stejskal
20. 05. 2012 | 12:15

český maloměšťák napsal(a):

Almo G™ ad tata
Míra zdravé, ale samozřejmě i patologické skepse (což zdá se mi není případ Almost Glossed) vůči isntitucím a jejich chování narůstá podle toho, jaké zkušenosti má dotyčný s tím, jak často se v minulosti stal svědkem toho, že instituce selhaly anebo pasivně přihlížely - místo toho, aby konaly.
A volat v takové chvíli " policie by nám přece nelhala" /kdy není zcela jasné, zda BIS náhodou Mafii nekryje . místo toho, aby ji pomáhala potírat/...je skutečně výraze slabomyslnosti. Navíc je policie nositelem duopotéměř monopolní pravomoci co se týče legální a legitimní možnosti pomocí násilí zasahovat do některých práv občanů, tato práva omezovat, popřípadě je přímo rušit.
Takže výrok " policie by nám přeci nelhala" je zpochybnitelný jak co se týče stránky formální, tak i ve vztahu k aktuální a minulé skutečnosti - tedy stavu a kvalitě, popřípadě i vztahům navenek :(( - jaké policie udržuje - ať už jsou její příslušníci motivováni tak či onak.

Jednodušeji - pokud vrcholní politici tvrdí, že policie je " naše" a justice je " jejich"...pokud jiní vrcholní politici nazývají soudní moc " justiční mafií"...pokud ve vládě sedí lidé podezřelí z korupce či lidé, kteří tunelují demokracii/ otázka, zda jde o trh poslanců - tedy nákup a prodej se těžko dokazhuje, proto je lepší použít výraz " tunelování" - je tunelována ústavní moc lidu a jsou zpochybněny výsledky voleb/...pokud je poslancem člověk pravomocně odsouzený....pokud je zde snaha politicky/pomocí personálního obsazení takového charakteru, že zde vzniká oprávněná pochybnost - zda nejde o tento úmysl/ ovládnout takové instituce jako je např. Ústavní soud či Nezávislý kontrolní úřad....pokud se neví, zda náhodou BIS neplní úkoly tak, že výstupy využívá Mafie....etc etc etc...

...pak je zde na místě spíše skepticismus Almost G - než lidové nadšení a jásot nad tím, jak policie dopadla padoucha a teď ho pošle za mříže.

P.S. Disclosure :
ČSSD jsem volil pouze dvakrát - jako protiváhu Občanskému Foru a pak jako senátní protiváhu vůči ODS. Vždy šlo o matematiku...tedy o to, že nejhorším, co v demokracii může nastat je absolutní moc jedné strany či nějakého partajnického souručenství - protože takto vzniká fašismus.
Ratha osobně neznám ...ostatně ani například Cabrnocha, Ouzkého, Šnajdra či JUlínka.
20. 05. 2012 | 12:25

aviatik napsal(a):

Anastázie
Máte v sobě nepochybné české cimrmaniacké rysy, pudí vás to do slepých uliček.
Ve vašem CV chybí zelení, což je závažné zanedbání, ale ne osudné.
I ten váš filozofický poznatek popsal jeden (současným) režimem proskribovaný mrtvý básník: "je to tentýž měsíc vždycky jiná čtvrt. Naše životy jsou sto let dlouhá smrt."

cis
Postoj ČSSD odpovídá Kellerovu popisu. Základní naladění lůzy je vzájemně likvidační.
Postoj ODS naproti tomu odpovídá již k cíli dorazivším šibalům: kryjí si záda.
Dokonce i když se nová sestava potřebovala zbavit úspěšného Pavla Béma, neudělali to sekerou. Nejdřív ho vystrkali z funkcí a pak ho zesměšnili odposlechy, za které mu nikdo nemůže nic udělat. Jsou k sobě navzájem humánní.
Z levice je to nakonec jen uvědomělá a organizovaná devadesátiletá členská základna KSČ, kdo si drží úroveň. Zase ale neudrží moč.
Vzhledem k historickému odstupu a zapomnění přichází okamžik, kdy bude nutné určité zkušenosti udělat znova.
20. 05. 2012 | 12:28

vasja napsal(a):

„Vážený pane Jiří Dienstbiere, obracíme se na Vás jako na našeho senátora s uctivým dotazem. Kde jste se toulal, když se hlasovalo o zrušení nemravné doživotní imunity pro Vás a dalších 180 zástupců lidu v Senátu?“ zeptal se Hamerský.

a

David Rath říká : 'Je vám jasné, jak je to riskantní?' A pokračuje směrem k Pancové a Kottovi: 'Vy jste na tom hůř, já mám imunitu. A kdyby to prasklo, budu tvrdit, že to je celé provokace.'"
-------------------------------------------

Kde se toulal to je jedno.
Ale proč tam nebyl a nehlasoval pro zrušení imunity je v kontextu vyjádření pana Ratha jasný.
Já blboun myslel, že Diensbier je slaboduchej, ale on neni. Ví dobře co dělá.
20. 05. 2012 | 12:31

Almo G™ napsal(a):

Tata: ALE VY SE RÁD propujčujete k lehkym soudum

--- Tady naopak překrucujete vy. Celou dobu se snažím varovat před lehkými soudy, které zde hlásáte vy. Máte jasno, kdo je lump, že je třeba ho zavřít, protože by jinak přece nemohl být přistižen s penězi, i když vůbec nevíte, jestli s nimi přistižen byl.

Jsou to VAŠE lehké soudy a mně se příčí, že to děláte. Přidal jste se k davu. Ok. ale nevydávejte to za ctnost, důkaz své vyváženosti a už vůbec to neházejte na mě.

"u vice lidech,a napadaní"

--- Ok. hoďte si blátem bez důkazu.

",kdy si upravujete fakta"

--- Pak by bylo vhodné, abyste ukázal, kterých faktů se to týká. Takto je to opět jen obvinění bez důkazu.
20. 05. 2012 | 12:36

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Dobrý den.
Kdo občas neřekne " hovno" nebo " vůl"...je divný.
Furt lepší než když někdo to hovno lidem maže kolem huby, tváříc se, že je například informuje či vzdělává.
Nebo kdo z lidí voly dělá.

Nicméně je fakt pitomé nazývat celou skupinu lidí " blbci". Takový se pasuje do kategorie lidí, kteří například nazvou všecky studenty " parazity".

A vyhrožovat zavedením nějakého opatření, které zavést...je v kompetenci toho, kdo takovému individuu poskytuje nějaký statek a to zdarma(v tomto případě možnost zveřejnit zde svou úvahu) - to smrdí čímsi, co by jeden taky mohl nazvat nabubřelostí či sebestředností. Která může občas přejít i v něco mnohem horšího...

Mějte se.
20. 05. 2012 | 12:36

stejskal napsal(a):

Pane český maloměšťá,

respektuji Váš poměr k výrazům jako "hovno" nebo "vůl" (a v některých ohledech - třeba mezi lidmi, kteří se dobře znají - mám dokonce stejný), ale v internetové debatě to takto nefunguje (například proto, že zde nemůžete použít celou řadu jiných komunikačních prostředků, které třeba ve verbální komunikaci uvádějí vyřčené do kontextu).

Vím, že to drtivé většině debatérů může být jedno, nestarají se o to, nepřemýšlejí o tom. Ale pokud chci udržet toto prostředí alespoň trochu funkční, přemýšlet o tom musím (a nejen přemýšlet, už jsem viděl stovky fór, které podobné záležitosti stáhly na úplné dno a skončily kvůli nim).

Nikomu zde nevyhrožuji. Pokud autor či diskutující vědomě několikrát nerespektuje zdejší pravidla, zakročím (dělám to ale jen v naprosto krajních případech, narozdíl od jiných nerad zakazuji, nařizuji apod.) Za celou dobu jsem zde zrušil jediný blog (autor, pan Dvořák) daleko přesáhl hranici únosného). Nazvat to můžete, jak chcete. To je Vaše věc, od toho tu tyto stránky jsou.

Libor Stejskal
20. 05. 2012 | 12:52

Emissary napsal(a):

Jednoduchý a jednodušší

A hele, ti dva jsou ve sporu, t versus T :)

Najednou divotvorné spekulace (říkám jim Targusoviny), najednou se jedná o toho jejich, je potřeba se ztrapňovat za každou cenu, bez ohledu na zdravý rozum.

No, představme si na chvíli záměnu. Čin stejný, jen jiná osoba, např. expremiér Topolánek. To by samozřejmě bylo socialistům hned všechno jasné a podobné řeči by zajisté nevedli. To by byl Topolánek zcela určitě a bezpochybně vinen. V očích socialistů byl vinen i za pitomý odposlech tel. rozhooru s Dalíkem. Hned všechno bylo jasné, čin Ratha je úplně nejasný. :)

Co vlastně udělal Topolánek? Byl pro radar, leč neochotně nechal o něco víc řádit zelené, vypůjčil si tuto rétoriku: es kommnt der Tag. Podobné úvahy Rathovi lehce prošli, nadával novinářům a byl na ně agresivní, ale i oni předtím ne něj, zapletl se s buzeranty.

Rezignoval na poslanecký mandát, post předsedy strany a volebního lídra ODS a po vyjádření nedůvěry PS podal jako předseda vlády demisi. Svého času socialisté vymýšleli tak obskurní konstrukce a projevovali v nich takovou jistotu, že slabé povahy věřili, jak Topolánek i kradl, stejně jak nevěří, že by Rath vůbec někdy na to jen pomyslel.

Souhlasím pane Payne, amen s námi.

P.S. Jednoduchý vede nad jednodušším 1:0, možná ani neví jak.
20. 05. 2012 | 12:55

honolulu napsal(a):

Pane xxx, (09:20)
Tak tomu se rika SET-UP ! (Nesikovny.)
Jak tu krabici (uzavrenou) od neho jednou odnesli tak ztratili CASE. Kdyby ji otevreli pred nim a udelali video pred nim, tak ma zpeceteny osud.
SET-UP se dela na obednavku nekoho. T.zn., ze policajti delaji sluzku nekomu z jeho nepratel.
Videl jsem ho dvakrat, jednou na divadelni besede u pana Stejskala (delal dobry dojem), a podruhe, kdyz ho nekdo fackoval v parlamentu. (Jakou pozici zastaval nevim.)
Coz bylo trapne jako schuze v Zululandu.
Soud tento case pravdepodobne hodi do popelnice, kdyz on ty penize zapre, byli-li tam vubec penize..
Deji se tam u vas zajimave veci. Pan Stejskal s jeho firmou pobavi cely svet. Ale stejne je hloupy (Rath), ze se da tak chytit. On musel vedet, ze jde nekdo po nem.
20. 05. 2012 | 12:59

český maloměšťák napsal(a):

apendix :
Pokud vím, tak kauza Rath má oporu v ůdajně PŘIPRAVOVANÉM tunelu na evropské dotace.
Pokud vím, tak paradoxně právě v Ústeckém kraji došlo již k FAKTICKÉMU čerpání několiset milinových částek z EU fondů - velmi kontraverznímu / programy vzdělávání/.

Paradoxně proto, že tkzv. česká Silvie Conti pracuje v tomto regionu.

Dalším paradoxem ja takto pak to, že kauza Rath má být předána Rampulovi. Protože částka MOŽNÁ přesahuje 150 milionů.

No - myslím si, že mít zdravý skepticismus... je třeba na místě i vůči té české Silvii...

Odkazy na ústecké kmotry a jejich podezřelé obchody sem dávat nebudu. Je to tak profláklé, že si o tom i česká Silvie mohla počíst v novinách...
jen maličký příkladeček :
http://www.lidovky.cz/oulicky-a-novak-znovu-v-akci-urad-v-usti-jim-dal-miliony-za-pronajem-1fb-/ln_domov.asp?c=A110111_230127_ln_domov_kim

Mimochodem - Oulický...také tuším že kraj naší Silvie Conti...

Apropo - nevíte zda hraje tenis a plave v bazénu ?
Oulický prý má kurt a bazén kam nevstoupila zatím ani noha...

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ombudsman-kmotr-ods-oulicky-ziskal-povoleni-na-cerne-stavbe-dodatecne_234348.html

P.S. V jednom dílu seriálu chobotnice Tano Carridi, který se chce stát jakýmsi výkonným CEO Mafie, vysvětluje kmotrům Mafie, že musejí skončit s primtivními metodami zabíjení lidí, terorem...a musí začít budovat skutečný byznys. Velký byznys. Tím byznysem je ovládnout politiky a tak i stát. Tak, aby politici /poslanci, zastupitelé/ navrhovali a přijímali zákony a opatření taková, která umožní Mafii a jejim komlicům v privátním sektoru ničím nerušený klid pro jejich práci.
Jaká je pracovní náplň Mafie asi není třeba popisovat, že....
20. 05. 2012 | 13:04

český maloměšťák napsal(a):

ad Emissary
Stále náš starý známý Emissary zastává názor, že Michálka/kauza Drobil a chystný tunel v objemu půl miliardy CZK - takového " práskače" ....by si on do firmy nikdy nevzal ?
Snad nám odpoví sám.

Hezký den.
20. 05. 2012 | 13:07

stejskal napsal(a):

Mimochodem pan Michálek projevil zájem o blog (nabízel jsme mu ho již dříve, ale tehdy nechtěl). Pokud to vyjde, měl by se tu v dohledné době objevit.

Libor Stejskal
20. 05. 2012 | 13:11

minatomirai napsal(a):

Jsem při Rathovi, ačkoliv ho znám pouze z jeho mimořádně zábavných výstupů v parlamentu. Má charizma, je inteligentní (stejně jako Paroubek, který je z místních blogerů svým politickým myšlením několik tříd nad nimi, a to i včetně pana Peheho, který mne víceméně nudí. Myslím blogery politology a podobné).

otazník
Jsi trapný svým lol, které se používalo v minulém století; další věc, nepoužívá se "cipher breaker". ale code breaker. Tak do svých jednoduchých příspěvků prosím "nes*r" angličtinu, když ji neumíš. Už jsem tě na to upozorńoval 1x.
20. 05. 2012 | 13:12

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Asi jste špatně četl nebo pochopil...
Jakési implicitní vyhrožování jsem cítil z příspěvku autorova / stejně na vás - anonymní diskutéry už něco cystáme (jí)/...nebylo to ve vztahu k Vaší reakci Vašemu vysvětlení/.

Vy jste tu šéf. Váš podnik poskytuje Paynemu statek /prostor pro zveřejnění jeho článků/.
20. 05. 2012 | 13:12

cis napsal(a):

to Jachym :

To se nikdo neodváží.Partyzáni skosili dolejšek a politiku,soudy státní úředníky a manažery v Itálii koncem válkya po ní tak,že to odhaduji na stonásobky českých lidových soudů po válce.Důvodem byla mj.i poprava vězněné Cosy Nostry fašisty koncem války.Paměť trvá.
20. 05. 2012 | 13:14

Anastazie Králová napsal(a):

Ad aviatik
Myslíte,že piráti jsou slepá ulička ?
Ani já si nejsem jistá,právě proto se ptám.Ale pokud vím,jsou už ve švédském parlamentu a ve 4 německých zemských parlamentech /mezi mladými jsou obecně bráni jako náhrada Zelených-ti už nejsou "in"

Bohužel nevím,jaký a zda vůbec mají sociální program.A přiznávám se,že to pro mne vzhledem k blížícímu se důchodovému věku začíná být důležité.Pravicové strany by nejraději důchodce zlikvidovaly hned po dosažení důchodového věku-viz projev poslankyně TOP O9,ženské nástupkyně Mengeleho,bohužel MUDr /jméno mi teď vypadlo/.Myslím,že tato paní by byla psychologickým vyšěetřením shledána anetickou/tj zcela necitlivou a bez morálních zásad /osobností a jako takové by jí měla být zakázána lékařská prax e pro možný sklon urychlovat smrt starších nemocných například zvýšeným podáváním opiátů /
což je přinejmenším nepovolená eutanasie /.
A tak se i ohlížím po sociální demokracii a přiznávám,že i ke KSČM.
Jisté je jedno-střední a starší generace bude volit dle peněženek/a to znamená proti současné vládě /
Případ Rath tedy velmi zdařile rozkolísal veřejné mínění.
20. 05. 2012 | 13:18

Šutr_od_vody napsal(a):

Rešte laskavě na svém blogu koaliční korupci, tj. např. více než čtvrt miliardy Kč v rámci Vondrova (ODS) tunelu jménem PromoPro, které skončili v době předsednictví ČR na půdě EU na soukromých účtech ve Švýcarsku... Nijak soudně nevysvětleno! Proč?

Rešte aktivity Marka Dalíka (ODS), aféry, konexe exprimátora Béma ("Kolibříka") s podnikatelem Janouškem ("Maorská královna" resp. "Mazánek"), a pražské tunely jménem "Opencard", miliardový tunel "IZIP" pánů europoslanců za ODS (tj. Cabrnoch, Ouzký), 2 či více děr v zemi a neznámé ceny ("Blanka") společnsti Metrostav, následně nákup letounů CASA apod.

Poté si vyřešte exministra Drobila (ODS) a skutečný důvod jeho odchodu z vlády, nadále exministra a miliardáře ing. Aleš Řebíčka a jeho spediční/dopravní firmy za jeho působení na ministerstvu dopravy (=> střet zájmů jako hrom) a nákup fotbalového klubu Slavie apod. Zalévání květin na jeho ministerstvu za 600 Kč/ks...

V případě, že budete chtít, abych pokračoval ve výčtu, tak napište, budu rád pokračovat!

OK? Pravice si zadala dopředu objednávku na opozici a takhle to vypadá! Ministr Kubice (ODS) již jednou napadl, špinavě obvinil před volbami v tzv. "Kubiceho zprávě" Jiřího Paroubka, obvinil ho de facto ze zneužívání dětí, což následně skončilo mnohokrát před soudem! V důsledku toho musel Kubice tehdy odejít! A nyní je Kubice zpět, a haní, obviňuje, likviduje opozičního poslance, hejtmana dr. Ratha. Účelová záležitost pravice. Tečka, bez debat!!

S pozdravem a láskou
Bomberious
20. 05. 2012 | 13:19

stejskal napsal(a):

Aha, tak to jsem nepochopil, pane český maloměšťáku, omlouvám se.

Já tam vyhrožování nezaznamenal. Vyhrožování jsem si tu už zažil, i když spíše sporadicky (od fyzického napadení mých dětí, po úvahy, že je třeba si mě pamatovat a jednou mi to spíoítat, až po jakýsi náznak tlaku ze strany jednoho zástupce toho, čemu se říká orgány činné v trestním řízení), ale snažím se nepropadat paranoi a nevidět za vším spiknutí vůči mně či Aktuálně.cz. Ostatně žádný tlak ani jeho náznak zde zatím neměl žádný efekt.

Libor Stejskal
20. 05. 2012 | 13:20

Šutr_od_vody napsal(a):

O ABL a VV raději ani nemluvě, na to nemám nyní skutečně náladu... Pravice je vskutku pokálena nadmíru znamenitě a Rathova hypotetická aféra, kauza na tom nic zásadního nemění!

Bomberious
20. 05. 2012 | 13:22

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro aviatik.
Hodně hloupé s tím Bémem. Kdyby se ho chtěla zbavit ODS, tak mu ty odposlechy stačí poslat nebo předat a říci mu, že pokud neodstoupí, tak to půjde ven.
Za kolibříky stojí buď VV, TOP 09, případně jejich příznivci, kteří se chtěli nejen zbavit Béma, ale i oslovit veřejnost.
20. 05. 2012 | 13:23

český maloměšťák napsal(a):

Zde je odkaz na onu řeč Carridiho :

http://www.youtube.com/watch?v=7RvTbntRtU0
20. 05. 2012 | 13:24

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

Být jednoduchým je nezaviněný nespravedlivý životní úděl jedince. Nebýt jednoduchý je také nezaviněné obdarování jedince, a právě proto je smutné, když "Nejednoduchý" zjednodušuje. Lůzu stejně jako většinovou společnost tvoří, jak jednoduší, tak zjednodušující. Zpravidla ten, kdo zjednodušuje se o lůzu otírá, a přitom není schopen se dovtípit, že on sám je lůza.
20. 05. 2012 | 13:27

Emissary napsal(a):

český maloměšťák

tentokrát neodpovím „Vám“, odpovím „nám“, Vy jste už dospěl a zřejmě se považujete za „nám“. :)

Ano, budu-li abstrahovat od okolností, které jsem neznal (nikdo nebyl přistižen jako Rath), jen mlel svou verzi, pak práskač je jen práskač, nic jiného.

In flagranti, corpus delikti, tak to sedí na Ratha přesně.
20. 05. 2012 | 13:29

Yosif K napsal(a):

Šutr_od_vody napsal(a):
Rešte laskavě na svém blogu koaliční korupci, tj. např. více než čtvrt miliardy Kč v rámci Vondrova (ODS) tunelu jménem PromoPro, které skončili v době předsednictví ČR na půdě EU na soukromých účtech ve Švýcarsku... Nijak soudně nevysvětleno! Proč?

Rešte aktivity Marka Dalíka (ODS), aféry, konexe exprimátora Béma ("Kolibříka") s podnikatelem Janouškem ("Maorská královna" resp. "Mazánek"), a pražské tunely jménem "Opencard", miliardový tunel "IZIP" pánů europoslanců za ODS (tj. Cabrnoch, Ouzký), 2 či více děr v zemi a neznámé ceny ("Blanka") společnsti Metrostav, následně nákup letounů CASA apod.

Poté si vyřešte exministra Drobila (ODS) a skutečný důvod jeho odchodu z vlády, nadále exministra a miliardáře ing. Aleš Řebíčka a jeho spediční/dopravní firmy za jeho působení na ministerstvu dopravy (=> střet zájmů jako hrom) a nákup fotbalového klubu Slavie apod. Zalévání květin na jeho ministerstvu za 600 Kč/ks...
KONEC CITATU.

Vy pane Sutr podcenujete jedno. U vsech vyse uvedenych kauz se jedna o "pouhe" predrazovani - a za predrazovani se nezavira. Nikdo nebyl chycen se skatuli plnou petitisicovek ani v ostudnem pripade Rebicka, kteremu nahrala ostudna moznost zadavat styatni zakazky firmam sew zamzlenym vlastnictvim. Rebickovi ted bohuzel muzeme skrabat zada.

V nekterych pripadech ani to predrazovani nejde dost dobre dokazat - u armadnich zakazek lze vzdy vymyslet nejaky figl, proc treba pandury jsou drazsi. Letadla Casa nefunguji jnak by mela? Zase vojaci chteli nejake nove nevyzkousene extraburty.

I za sociku platilo, ze objasmnenost hospodarsklych rozkradacek byla tak 5% - dle toho co jsem videl spise mene.

Hnup Rath ma proste tu smulu, ze na naje nekdo z kolegacku vsecvhni pichnul a on se pak nechal chytit. Odhaduji ze stejne se neprislo na vice nez 5% toho co stacil nakrast.

OPRAVDU zajimavbe je, ze se nepodarilo zadneho ODS-mana usvedcit z korupce ani za 8 let vlady CSSD. Procpak asi? Proc se nevztekate i na Grosse, Bublana atd? Proc CSSD neprislapla krk nejakemu modremu zlocinci? Jedna se snad o stranu neschopnych lemplu? Nebo snad Mrazkova ruka socanskou ruku myje? I to je samozrejme mozne.....
20. 05. 2012 | 13:37

santawizard napsal(a):

Jestli-že byl Rath přistižen při páchání trestního činu,tak policie musela dopředu něco podezřelého vědět.Dokonce se už říká ,že buď měla informátora a nebo to byla policejní provokace.Tento rozdíl je někdy velmi těžce dokazovat ,jak pro obhajobu ,tak pro obžalobu.V případě,že to byla provokace ,tak Rath skoro naletěl.To se dozvíme až se Rath bude obhajovat.V případě,že to nebyla provokace ,ale Rath se skutečně připravoval dostat úplatky ,ale nějaký informátor ho jak na potvoru práskl,tak to se taky dozvíme až u soudu.
20. 05. 2012 | 13:39

Yosif K napsal(a):

minatomirai napsal(a):
Jsem při Rathovi, ačkoliv ho znám pouze z jeho mimořádně zábavných výstupů v parlamentu. Má charizma, je inteligentní (stejně jako Paroubek, který je z místních blogerů svým politickým myšlením několik tříd nad nimi, a to i včetně pana Peheho, který mne víceméně nudí. Myslím blogery politology a podobné).
KONEC CITATU.
Myslim ze Rath takovymi prostacky jako jste vy uprimne pohrda. Nicmene potrebuje je oblbovat socialne ladenymi projevy, aby se dostal na pozice, kde muze urvat co nejvic.
Nekteri psychopati obdivovali Hitlera, jini psychopati obdivuji Ratha, politika a narcise, ktery se "dal k levici" kdyz se mu jevilo, ze by na tom mohl urvat vice nez na predsedani LOK.
20. 05. 2012 | 13:42

Yosif K napsal(a):

santawizard napsal(a):
V případě,že to byla provokace ,tak Rath skoro naletěl.To se dozvíme až se Rath bude obhajovat. V případě,že to nebyla provokace ,ale Rath se skutečně připravoval dostat úplatky ,ale nějaký informátor ho jak na potvoru práskl,tak to se taky dozvíme až u soudu.
20. 05. 2012 | 13:39
Rekl bych, ze i kdyz pokud soud Ratha osvobodi pro nedostatek dukazu, soudni lide budou mit Ratha navzdy v obraze.

CSSD ma v tomto ohledu vice rozumu nez ODS. Ratha okamzite nemilosrdne hodila pod jedouci autobus. Toto mela ODS ucinit i s Bemem, Rebickem a Drobilem. Bohuzel to neucinila.

To ze se jedna o policejni provokaci samozrejme vylouceno neni. Tomu ze Rath si jel pro 7 lahvi vina s kverem a teleskopickym obuchem muze uverit pouze naprosto retardovany socan - chovanec Bohnic nebo vagus s mozkem ponicenym 30 lety piti krabicoveho vina.
20. 05. 2012 | 13:50

Reveil napsal(a):

"Anebo je tomu tak, že úmyslem zákonodárce opravdu bylo, aby si poslanci mohli díky své imunitě dělat, co chtějí včetně rozkrádání obecného majetku"

Krásný příklad demagogie - v daném sporu jde přece o to, zda může stíhaný poslanec vykonávat mandát. Což by asi nemělo být totéž jako "rozkrádání obecného majetku" Nebo snad ano?

Payne... Payne... není to jméno toho, kdo v listopadu 1989 vypustil nepravdivou zprávu o smrti studenta Šmída?
20. 05. 2012 | 13:50

zemedelec napsal(a):

pane Šutr od vody.
Výborně.
Ono to bude problém.Vámi jmenovaní mají na všechno smlouvy s razítkem a není síla to změnit.Když už proč si na to nedal Rath razítko má jich dost.Kolik peněz takto uteče přes akcie ne majitele,kolik peněz uteče přes firmy v daňových rájích.Takhle se odkloňují peníze ze státního rozpočtu,přes různé služby pro stát.Takoví Drábek může být vyhozen,ale peníze mu jdou.Těch služeb je hodně a dále jsou prosazovány.Pokud se na ty smlouvy někdo pořádně nepodívá,platí dále.Proto ten strach s předání moci.Tak budou všechno dělat proto,aby zlikvidovali opozici.Nějaké demonstrace je nerozhází.Jedině Islandská cesta a pak všechny smlouvy takto nastavené vypovědět okamžitě.
20. 05. 2012 | 13:52

buldatra napsal(a):

K drobným výtkám z klávesnice editora směrem jak k auditoriu, tak i k přednášejícímu, malý anonymní vesničanův podotek

Jisté nežádoucí slovo z mnoha dalších nežádoucích slov tedy (strašně nerad ho píši, to slovo, kroutí se mi u toho prsty a klávesnice sténá, monitor nesouhlasně poblikává) hovno, je asi někdy zela nezbytné. Bohužel.
Zvláštěpak, je-li použito jako zvýraznění samotného námětu a nosné myšlenky psaného projevu z klávesnice toho, či onoho myslitele. Bez toho hovna by takový článek postrádal přinejmenším když ne smysl, tak alespoň šťávu.

Navíc, pakliže je to výraz z pokladnice díla jistého slavného z nejslavnějších Kundery, tedy z pokladnice, kterou používá například i náš slovutný myslitel pan Pehe, který sám o sobě je svého druhu poklad, aby pomocí toho nežádoucího slova ilustroval politický kýč český (zde bych i já s tímto slovem viděl jasnou souvislost).

Kýč, o kterém pak diskutující diskutují a náš milý pan Pehe se k tomu stejně nijak nevyjádří, čímž nastává u diskutujících pocit, že celá diskuze je na hovno. Páč nemá zpětnou vazbu s myslitelem a ani myslitel nedává nijak najevo, je-li diskuzí, jejíž součástí to hovno je, když ne obohacen, tedy alespoň zaujat.

Oproti tomu pan Payne má v sobě alespoň tolik bioetiky, že své diskutující buď sprdne (svým způsobem každé teplé lidské slovo zanechá jistý otisk v duši osloveného anonymního pisálka), anebo sakumprask vymaže, což svědčí přinejmenším o tom, že je s diskutujícími v jakémsi svého druhu kontaktu, že sleduje, naslouchá a pění.
Je to tedy svého druhu kontakt, zpětná vazba a víme, že jakýkoliv kontakt má svůj biovýznam.
20. 05. 2012 | 13:54

Reveil napsal(a):

Otazníku

proč někdy v diskuzi používáš tento nick, jindy "mucha na zdi", jindy "blue ray" a historicky "mandrake"?
Nenecháš se náhodu platit víckrát, nebereš diskusné na několik osob?
I když by to samozřejmě nebyly přímo veřejné peníze (nýbrž "pouze" zprostředkovaně peníze, které inkasuje ODS jako státní příspěvek za volební výsledek), byla by to i tak korupce.
20. 05. 2012 | 13:57

minatomirai napsal(a):

Nekteri psychopati obdivovali Hitlera, jini psychopati obdivuji Ratha, politika a narcise, ktery se "dal k levici" kdyz se mu jevilo, ze by na tom mohl urvat vice nez na predsedani LOK.
---------------------------------------------------------------------------------
Hitler nebyl psychopat.
Ani nevím, proč ti Yussife odpovídám, když jsi považován za intelektuální odpad, nicméně mám v sobě jistou laskavost i k takovým, když je výjimečně krásný den.

Ratha jsem si poslechl na youtube čistě pro pobavení a stálo to za to. Nejenom charizma, ale i intelekt, což zajisté potěší i politicky česky nezaujatého sledovače jako jsem já. Potvrzuje to víceméně teorii o vzdělanosti levice, která je nepopíratelná, charizma jsou důležité body navíc. Pravice býví obvykle pracovitá (nikoliv zde), leč tupá a nezajímavá. Jsou výjimky, které jenom podpoří toto pravidlo, existují však mimo české politické scény.
20. 05. 2012 | 14:06

český maloměšťák napsal(a):

Emissary
Pokud by váš mozek byl schopen kromě selektivního práskačství rozpoznat jinak celkem zjevný fakt, že každým zveřejněním jakéhokoliv příspoěvku zde - na platformě blogů aktualně.cz ...dojde k tomu, že takový příspěvek vidí všichni, kdo sem chodí číst, přispívat, či třeba jen šířit propagandu - pak bytse zcela jistě pochopil, jak to " nám" bylo míněno.

No nic - já chápu, že v tom horku se pžehřeje nejedno kolečko.

Mimochodem - je třeba " práskačem" i ten, kdo například upozorní na teroristický útok, či na plánovanou likvidaci nějaké osoby ?
je " práskač" vždy jen "práskačem" ?

Už jsme to tu ale řešili - a sice to, že ta vaše firma je jen fiktivní - výplod vaší fantazie...protože já si nedovedu předtsvit majitele firmy, který by člověka, který ho upohzorní na chystaný tunel či rozkrádání nebo korupci uvnitř firmy...že by takového člověka nazval práskačem a snad by ho i vyhodil.
Takový člověk totiž může firmu uřídit tak maximálně směrem k bankrotu.

Howgh.
20. 05. 2012 | 14:06

Yosif K napsal(a):

A jeste neco proti Rathovi:
Profesionalni darebaci jako Bem a Janousek si citlive informace sdeluji zasadne po sifrovanem mobilu. Proto se na normalnim mobilu neodkopali uplne.

Arogantni hnup Rath si myslel ze na nej nikdo nema a na opatrnost zvysoka kaslal.

Proces s Rathem a pokud nebude proces tak jakekoliv rizeni s Rathem bude mit pro ceskou spolecnost hluboky katarzni ucinek:
a) poukaze na lidskou podstatu a nedokonalost nejen Ratha ale vsech politiku a ze nidko neni takovy chytrak aby obcas neudelal VELMI trapnou chybu.
b) demaskuje naprostou naivitu ci spise hloupost vetsiny socanskych volicu
c) poukaze na staropi pravdu Machiaveliho - ze mezi tim co politik hlasa na verejnosti a tim co dela nebyva zadna velka souvislost.
20. 05. 2012 | 14:07

Emissary napsal(a):

český maloměšťák

Ano, i kdyby mě někdo jako majitele firmy upozornil na chystaný tunel a dotyčného bych dobře znal, pak je práskač, v tomto případě hodný práskač. Má milion jiných způsobů, jak upozornit, stejně jako měl Michálek. Špatné věci špatnými nelze napravit, jen se to horší. To kdyby jste si uvědomil, možná by se s Vámi dalo i o něčem bavit.

A teď se omlouvám, možností jste vyčerpal, Vaše iracionalita a žalostná osobnostní integrita mne unavuje.
20. 05. 2012 | 14:20

minatomirai napsal(a):

Arogantní hňup jsi zde stále jenom ty, Yussife. Informace máš z médií, která zahájila frontální útok proti Rathovi, dokonce i tak chytrý sloupkař jako Mitrofanov se přidal, takže Právo asi na čas přestanu kupovat. Kromě informací o všech vykonaných vraždách na území této republiky mají slušné sloupkaře (jestli se tomu tak říká), které vede bezkonkurenčně Mitrofanov.
Ty Yussife zřejmě žiješ z Mladé fronty, což je neoddiskutovatelný brak a jediné, co je na tomto plátku pozitivní, je joho formát. Obsah, jak je zřejmé z tvých příspěvků, je nulový. Jsem všaak v charitatvní máladě a nebudu dále k tobě sprostý.
20. 05. 2012 | 14:20

Yosif K napsal(a):

minatomirai napsal(a):
Potvrzuje to víceméně teorii o vzdělanosti levice, která je nepopíratelná, charizma jsou důležité body navíc. Pravice býví obvykle pracovitá (nikoliv zde), leč tupá a nezajímavá. Jsou výjimky, které jenom podpoří toto pravidlo, existují však mimo české politické scény.
20. 05. 2012 | 14:06
Hmmm.... levici voli intosi z filozofickych fakult, lumpenproletari a cast proletaru.
Pravici voli cast proletaru a podnikatele.

Pokud povazujete Ratha za levicovejho politika, tezko spadate do kategorie intosi z filozofickych fakult. Rath je dle vsech meritek karieroista,ktery se dal k levicove partaji az kdyz zjistil ze bude mit vetsi prostor pro hrabani majetku nez v pravicove partaji (ODS) a dokonce vetsi prostor nez jako vudce vyderacskeho cechu LOK.
Ano Rath je vtipny, inteligetni, artogantni ale neni to levicovy politik. Je to zhrzeny puvodne pravicovy karierista. Tezko rict proc Rath odesel z ODS, kdyz jini tunelari se tam usepsne uchytili. Rozhodne to nebylo nejake probuzeni socialniho citeni s proletariatem. Mozna v jeho organizaci ODS byl proste jiny alfa-samec ktery jej vykousal.
Lituji Vas ze nepoznate levicoveho politika.

Poznal jsem kdyz lhal Klaus o chate ve Svycarech, poznal jsem kdyz Macek lhal o penezich ve Svycarsku, poznal jsem kdyz Gross lhal o stryckovi Vikovi a o Moravia Energo (to doufam musel poznat kazdy....) a poznam kdyz lze Rath. Rath proste nemluvi pravdu.

PS: Hitler imponoval prumernym prostackum zdanim sve neomylnosti a geniality.
Rath imponoval prumernym prostackum zdanim sve neomylnosti a geniality - ale mozna jenom do pondelka. Rathove masove podpore mezi proletari je konec. Zrovna tak jak nemci odvrhli hitlera po porazce Berlina. Rath uz tak muze jen psiovat pameti - "Jak me mucili Kubiceho pochopove...." uvidime, kdo to koupi.....
20. 05. 2012 | 14:22

Jáchym napsal(a):

Buldatra 20. 05. 2012 | 13:54
:-))) ,!!
Občas opravdu není nad cimrmanovský šrapnel.
Problém je v tom, že - a zde s Liborem Stejskalem bezezbytku souhlasím - zde nelze připustit povolené podobných slov prostě z toho důvodu,
proč není možno používání jinak zcela nevinných a kolikrát i roztomilých dětských prskavek v muničním skladu :
Spíše dříve než později máte debatu v luftě a není kam šlápnout a čeho se chytit, všude to klouže.

Je smutnou skutečností, že náš národ, který dokázal z původně primitivní či patologické koprolálie učinit umění svého druhu,takovýmto způsobem zvlčil a z ušlechtilé, generacemi pěstované lidové zábavy se stal hovnoholismus.

Musíme se holt přizpůsobit prohibici, když naši neukáznění kolegové propadají hovnoholismu!
Pan Stejskal je obdobou zvěčnělého doktora Skály blahé paměti. Patřiž mu za to náš tvrdě zasloužený dík!
20. 05. 2012 | 14:23

minatomirai napsal(a):

Nevyčerpávej se odpověďmi, Yussife, s intelektuálně podřadným materiálem většinou neztrácím čas. Byl jsem, jak jsem již poznamenal, monořádně charitativní dnes.
20. 05. 2012 | 14:26

ghándí napsal(a):

levičáci vždycky říkají, že by to mělo u nás být jako v číně, za korupci trest smrti. no, mě bude stačit, když rath vyfasuje 12 let. nebudme tak krutí.
20. 05. 2012 | 14:31

Reveil napsal(a):

Zcela výjimečně musím souhlasit s Yosifem K (netýká se to ale jeho omezeného argumentačního vybavení, zahrunujícího tak tři argumenty, z nichž dva jsou "proletariát" a "hození pod autobus").
Jde o postřeh, zpochybňující Rathovu příslušnost k levici. Yosif to řekl přesně, Rath se pouze přidal, protože se domnívval, že se bez většího předchozího úsilí dostává na výnosný post na silnější straně barikády. Přitom výnosností není míněn pouze materiální zisk, nýbrž také moc, což u zakomplexovaného Ratha má dominantní význam. Jinak s levicovostí, jakožto autentický odesák, nemá pranic společního.
20. 05. 2012 | 14:37

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce

Jan Payne nazval svůj blog: Rath a zvůle zákonodárců, ale opravdu měl na mysli zvůli zákonodárců !!! Což je jednoznačné z obsahu poaledního odstavce jeho blogu. Cituji:
" Anebo je tomu tak, že úmyslem zákonodárce opravdu bylo, aby si poslanci mohli díky své imunitě dělat, co chtějí včetně rozkrádání obecného majetku. V tom případě je ovšem možné řídit se jejím duchem, avšak amen s námi ještě spíš."

Takže mudrujte mudrdlanti drmolící páté přes deváté. Ukájejte se ve svých zlobách, či slepé simpatií pro levé či pravé, nebo oblibě toho či onoho politika, a umožňujte názorovou nejednotou nesoudně nemravným, aby nás všechny ať jsme svým názorem v pravo či vlevo, beztrestně okrádali. Vox populi, neznamená hlas papulí. Jdu na hokej pa pa.
20. 05. 2012 | 14:39

Targus napsal(a):

To jepice:

Kdyby Rath opravdu něco provedl a vyklouzl ze spárů spravedlnosti, naplnilo by mne to pocitem zmaru a bezmoci. Jelikož vím o práci PČR své, nedělám si falešné iluze. Stejně jako kdokoli jiný se i její příslušníci řídí heslem "účel světí prostředky".
Opakuji, že se mi nelíbí přílišná aktivita orgánů činných trestním řízení, potažmo ohýbání zákonů právě v tomto případě, zatímco jim naprosto nevadí, že se jim pod nosem beztrestně producírují lidé spřažení s vládnoucími stranami, kteří zpronevěřili či rovnou ukradli miliardy.

To je v kostce celý problém.
20. 05. 2012 | 14:42

Targus napsal(a):

To Reveil:

Vy jste Dr. Ratha klinicky vyšetřil, že víte o jeho zakomplexovanosti, nebo jen tak plácáte a snažíte se pozurážet všechny okolo?
20. 05. 2012 | 14:45

Reveil napsal(a):

Jiří Paroubek lká na ztrátou "nejlepšího rítoru" ve sněmovně. Myslím, že to nebude tak zlé, neboť se ukazuje, že pokud jde o aroganci, bude mít ve sněmovně slušnou náhradu, i když sama tato náhrada dnes v OVM říkala, že neumí mluvit "na klíček". Přesto tato "Madame Invective" mlela jako kafemlýnek. A samozřejmě, když šlo o otázku "spoluviny" poslance Dolejše na Rathových zločinech, rozhořčila se nad ním natolik, že zcela s¨zapmněla na svou vlastní, sotva 4 týdny starou spoluvinu na pochybných praktikách Bártovy strany, jíž byla místopředsedkyní.
20. 05. 2012 | 14:46

Jáchym napsal(a):

Minatomirai:
Slušný člověk neočichává na veřejnosti odhozené útržky použitých toaletních papírů a neomatlává je po okolních zdech.

Pokud za to není placen, obchází je, pokud za to placen je, používá kleštičky na tyči a hází je do kbelíku či káry.
Rozhodně o nich nekonverzuje, zvláště může-li být nablízku dáma.
***
Své cti dbalý člověk používá při setkání s příspěvkem Yosifa K rolovací kolečko, nečte jej nebo jej alespoň nerozpatlává po okolí.

(Když jsem byl malý, toužil jsem být popelářem.)
20. 05. 2012 | 14:48

martinka napsal(a):

úmyslem zákonodárce ale bylo i to aby poslanec nemohl být "uklizen" do vazby na základě nesmyslného a třeba i vykonstruovaného obvinění a za pomoci např. zkorumpované policie!

PS: platí presumpce neviny nebo neplatí? nebo platí jen pro vládní poslance?
20. 05. 2012 | 14:55

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Rath a vůle zákonodárce !!!oprava překlepů a hrubek !!

Jan Payne nazval svůj blog: Rath a vůle zákonodárců, ale opravdu měl na mysli zvůli zákonodárců !!! Což je jednoznačné z obsahu, posledního odstavce jeho blogu. Cituji:
" Anebo je tomu tak, že úmyslem zákonodárce opravdu bylo, aby si poslanci mohli díky své imunitě dělat, co chtějí včetně rozkrádání obecného majetku. V tom případě je ovšem možné řídit se jejím duchem, avšak amen s námi ještě spíš."

Takže mudrujte mudrdlanti drmolící páté přes deváté. Ukájejte se ve svých zlobách, či slepé sypatii pro levé či pravé, nebo oblibě toho či onoho politika, a umožňujte názorovou nejednotou nesoudně nemravným, aby nás všechny ať jsme svým názorem v pravo či vlevo, beztrestně okrádali. Vox populi, neznamená hlas papulí. Jdu na hokej pa pa.
20. 05. 2012 | 14:39
20. 05. 2012 | 14:58

Apt napsal(a):

Paní SABINA se zase zviditelňuje - vyprofilovává, že ?
Na nějaký odposlechy nevěřím. Když je možný zadržet člověka (byť nepohodlného) na dobu delší než 48 hod. (jak káže právo), pak je to jenom mediálně politický boj KORUPCE vs. PROPAGANDA (ani kousek sportovní čestnosti v tom není, i když ten příměr jsem si půjčil vzhledem k aktuálnímu dění). Nevěřím ničemu, natož paní Sabině. Pamatujete se před časem, jak "informovala"? V jiných státech takovýhle jednostraný informátory zavírají za katr, a u nás bratři v triku křičí, že se jedná o porušování lidských práv ! A kdo se u nás ptal na lidská, natož politická práva, doktora Ratha ?!?! Sedí už pomalu tejden jako nějakej prachsprostej zločinec, a možná, že je úplně nevinej (PRESUMPCE NEVINY platí na všechny lidi dle ústavy, a neexistuje pres. viny u politiků, jak by někteří "umělci" rádi !!!).
Při tzv. privatizaci se dalo právo do pozadí, a podle toho to vypadá dodnes, a zrovna na tomto případu. A začali to socani, co ????????
20. 05. 2012 | 15:38

ghándí napsal(a):

pokud by to byl jenom rath, mohli bychom třeba diskutovat o nějake možné provokaci policie. pokud je v tom ale zainteresováno tolik lidí, je to dle meho názoru teměř nemožné . šlo o organizovanou mafii politiků čssd a podnikatelů. to není případ rath, to je případ organizované socanské mafie rozkrádající evropské fondy. nejde o žadné selhání jednotlivce, ale o oranžový system v krajích.
20. 05. 2012 | 15:38

stoppa napsal(a):

ghándi

to je celkem docela jasné, háček je ve slepotě, pokud jde o modrou síť.
Tedy, jde o zásadní neochotu - nejspíš objednanou - řešit Vondry, Drobily, Janoušk, Kalousky, atp.
Neobyvklá razance, zvl. pokud se nakonec říká, že Rath není hlavnmíé osoba, s b¨níž se tomu část exekutivy a justice věnuje, je samo o sobě podezřelá.
20. 05. 2012 | 15:48

Někdojen napsal(a):

Chtělo by to tady napsat od Vrchlického Baladu o hovně, ale kodex to zakazuje, a přitom ji Vrchlický napsal mistrovským perem. A nejen o hovně, byl ve své podstatě óbrsprosťák, napsal verše na kdejakou sprosťárnu. Nakladatelům se do publikování moc nechce, ale loni Vrchlického hovadiny kdosi vydal. Já je znám ze školy, dráždili jsme tím naší češtinářku, když jsme místo budovatelských básní si vybrali právě tohle. Je to vždycky dost dlouhé, zato se to dobře pamatuje.
20. 05. 2012 | 15:48

jepice napsal(a):

"Opakuji, že se mi nelíbí přílišná aktivita orgánů činných trestním řízení, potažmo ohýbání zákonů právě v tomto případě, zatímco jim naprosto nevadí, že se jim pod nosem beztrestně producírují lidé spřažení s vládnoucími stranami, kteří zpronevěřili či rovnou ukradli miliardy."

Targusi, snažím se porozumět vaší logice. Ano, chápu, že vás štve, že první velká rána dopadla na jednoho z exponentů opozice, zatímco doposud se mluvilo převážně o podezřelých z řad vládních stran. Já bych byla moc ráda, aby se lidé, co zpronevěřili či rovnou ukradli miliardy, už brzo potkávali s dr. Rathem na vězeňském dvoře. Aktivitu orgánů činných v trestním řízení, která by k tomu vedla, bych určitě neoznačila za přehnanou.
Zbývá otázka, co myslíte tím ohýbáním zákona. Je to podle vás způsob, pomocí kterého se podařilo vyšetřování několik měsíců utajovat? Možná ti policisté opravdu porušili nějaké interní předpisy, když nepodávali hlášení na místa, o nichž si mysleli, že by se tam vyšetřování mohlo profláknout. Možná na to v budoucnu doplatí. Ale interní předpis není zákon.
20. 05. 2012 | 15:55

Meňo napsal(a):

Souhlas s TARGUSem. To říká dnes už víc lidí, že se jim to jaksi "nepáčí" viz včerejší debatu v 20h na ČRO-6. Nějak se jim to vymklo z ruky, a bude hůř, to si pište. Lidi jsou nas...(pardón, namíchnutý) a Václavák bude zas plnej. V úterý jdou pod vedením odborů zas.
Tak jestli tímhle to vylepšili, no nevím.
20. 05. 2012 | 16:15

jepice napsal(a):

martinka napsal(a):

úmyslem zákonodárce ale bylo i to aby poslanec nemohl být "uklizen" do vazby na základě nesmyslného a třeba i vykonstruovaného obvinění a za pomoci např. zkorumpované policie!

PS: platí presumpce neviny nebo neplatí? nebo platí jen pro vládní poslance?
20. 05. 2012 | 14:55

Samozřejmě že imunitu máme v ústavě proto, aby poslanec nemohl být "uklizen" na základě nesmyslného nebo vykonstruovaného obvinění. Proto taky bude v úterý zasedat mandátový a imunitní výbor a dr. Rath bude mít možnost, aby osobně vyvrátil podezření a důkazy, které poslancům dodalo státní zastupitelství. A následně o celé věci bude jednat sněmovna. Pokud budou mít poslanci racionální důvody k podezření, že obvinění je vykonstruované, určitě je budou nahlas a důrazně uplatňovat. Jestli nakonec vydání v hlasování odmítnou, trestní stíhání poslance Ratha v této věci okamžitě a navždycky skončí.
A pokud bude Rath vydán, soud bude důkazy posuzovat znovu. Presumpce neviny znamená, že soud na něho musí pohlížet jako na nevinného, dokud mu nebude prokázán opak.
Presumpce neviny politika platí právě jen před soudem. Politická strana jedná chytře, když své členy, obviněné z úmyslného trestného činu, vystaví naopak presumpci viny a na rozdíl od soudu je nutí dokazovat nevinu.
20. 05. 2012 | 16:23

Apt napsal(a):

To Jepice :
Lidi si pamatujou, jak to bylo od začátku. Nejsme stádo ovcí ! Opakuju : KDO nastavil tuto laťku podřazení PRÁVA za ekonomickými machinacemi (privatizací)?? Byli to opravdu socani ????
Když si na to odpovíš podle pravdy a vlastní paměti, pak Ti stačí CIT, abys poznala, kde je pravda a jak obludný je to problém ! Nemusíš být zrovna doktorkou práv.
Podezřelý smí být ve vazbě max. 48hod., než je zahájeno trestní stíhání (o čemž v příp. politika rozhodne Sněmovna až v úterý), takže dr. Rath by měl být na svobodě, a né už skoro tejden za katrem !
20. 05. 2012 | 16:24

jepice napsal(a):

Meňo,
očekáváte Václavák plný odborářů dožadujících se osvobození Ratha?
20. 05. 2012 | 16:27

Jáchym napsal(a):

Snad nebudu za tapetáře, když sem zkopíruji kus vzkazu, který jsem pod jeho (vyhaslý) blog napsal pan JIŘÍMU Svobodovi:

(...)
Jediné, co je dnes jasné, je fakt, že se pravdu už nedozvíme ani z rozsudku.
V tomto stupni mediálního, politického a celospolečenského "rozpracování" celé kauzy je spravedlivý proces naprosto nemožný, nežádoucí, nepřípustný, jeho nezmanipulování je pro mne už za hranicemi sci-fi, kterou se zabývám.

Pozitivní je podle mého názoru už jen to, že ti, kteří si ničili zdraví obavou o osud demokracie (a právního systému) v této zemi, si mohou odpočinout a v relativním klidu připravovat její pohřeb.

(A v delším časovém horizontu možná i svůj vlastní.)

P.S.: Nepatřím k obdivovatelům dr. Ratha a už vůbec ne pana Sobotky !
Nikdy jsem nebyl v ŽÁDNÉ politické straně, hrozícím nabídkám členství v KSČ jsem opakovaně zabránil "taktikou řízeného politického průšvihu" a nabídku členství v ČSSD jsem s díky odmítl s tím, že počkám, až v této zemi vznikne nějaká (opravdová)sociálně demokratický strana. Dnes už bych nevstoupil do žádné. )
20. 05. 2012 | 10:49
20. 05. 2012 | 16:30

Reveil napsal(a):

Na politickou objednávku to vypadá užn jen kvůli důvodům, které severočeský (t.j. nepříslušný) soud uvedl pro vazbu. Totiž všechy 3 důvody, které zákon pro uvalení vazby zná. Přitom nebezpečí útěku a zejména "pokračování v trestné činnosti" jsou úplně nnesmyslné. Rath byl v té fázi obviněný z braní úplatku. Pedpokládá snad někdo vážně, že by po zadržení Ratha mu ještě někdo chtěl dávat úplatky?
20. 05. 2012 | 16:32

jepice napsal(a):

Apt:
Nepamatuju se, kdy jsme se dohodli na tykání, ale budiž.
Zato si pamatuju, že nadřazení ekonomiky nad právem bylo deklarováno v době, kdy Mudr. Rath byl členem strany, která se na tom podepsala nejvíc.
Jinak k otázce oprávněnosti vazby doporučuju tvé ctěné pozornosti rozbory nicku Lex pod blogem Cyrila Svobody.
20. 05. 2012 | 16:33

stoppa napsal(a):

jepice

Já bych od toho sheromáždění vůlbec neočekával že bude chtít někoho osvobodit. Dokonce ani pana Smetanu asi ne. Ale určitě tam padne že by chtěli mít za katrem Vondru Kalouska Drobila Bártu a Škárku. Romana Béma a podobnou havěť.
Což není tak od věci.
20. 05. 2012 | 16:38

Luba napsal(a):

Vrchlický Jaroslav: Balada o hovně

Na mém stole od nedávna, leží zvláštní kus,
je to věrně padělaný, lesklý, lidský trus.
Často sedím za večera nad tím hovnem zadumán,
usměju se, pozaslzím, když ho k oku pozvedám.

Snad byl otcem toho trusu přepychový hodokvas,
či je dílem proletáře, nebo sličné ženy as,
či mu kmet na lůžku trýzněn znenadání život dal,
či byl otcem jeho mladík, když k milence pospíchal.

Škoda, že mi novin kousek vedle hovna neležel,
aspoň znal bych politiku, k níž jeho pán náležel.
Hovno mlčí, svědek němý, neprozradí, kde se vzal,
nepoví, kde, jak a kdy ho tvůrce jeho zanechal.

A tak hovno z ruky dávám s rozmrzelou náladou,
žel, že navždy zůstane mi nejtemnější záhadou.
Dál však moje hlava bádá, dál se musím hovna ptát,
byla jeho hrobem louka, sad, či les, či reterát.

Všechno toto nadarmo je, marné všechno pátrání,
bohužel nebyl jsem kmotrem hned při jeho vysrání.
Sta mi představ v mysli spěchá, myšlenek se tísní sbor,
vím, že hovnem povrhují, vím, že psancem je ten tvor.

A přec každý kdo tu žije, měl by hovnu poctu vzdát,
co jsou platný miliony, když nemůže člověk srát?

Ale jedna věc mne těší, v hovnu čerpám nauku,
v hovně jsme si všichni rovni, bez reptání, bez hluku.
Ať ho vysral cigán v háji, nebo slavný generál,
hovno podrží svou formu, no a smrdět bude dál!

A tu člověk, ať je králem, ať je žebrák prosící,
čím je víc, než pro to hovno živou voznicí.

Zroj:
http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-hovne.html#ixzz1vQ9444rq
20. 05. 2012 | 16:40

Meňo napsal(a):

To Jepice :
Dík za reakci. Odbory u nás zastřešují tu nespokojenost, víš ? Jsou tam desítky občanských iniciativ (o nichž kdysi mluvil i pres. V.Havel), vč. např. ProAlt, Stop vládě, Holešovská výzva atd.atd. Tam nejde jen o výplaty zaměstnanců, jak se nám snaží furt namluvit oficiální propaganda. Tam jde o spravedlnost, víš? No a určitě si časem někdo vzpomene i na takové, jako je dr. Rath na jedné straně, a na takové, jako je (kdo se nám to honem směje do ksichtu z opačnýho tábora? Jistě si někoho představíš)na straně druhé.
Víš, policajti to maj těžký. Když před časem za Paroubka zmlátili pár feťáků na akci Czech-Tek, tisk se mohutně zastával právě těch extrémistů, zatímco Paroubkovi dávali za vinu, že překročil pravomoci. Pak následovala "vajíčková válka" při předvoleb. setkání ČSSD u Anděla v Praze 5, pamatuješ ? Při ní mohutně povzbuzováni médii házeli vajíčka na Paroubka, aby ho dehonestovali (znemožnili), což se jim nakonec i podařilo.
Tady se jim to podařilo dřív ("bleskově"), ale policajti budou zase ti špatní, kteří to přepískli. Za jejich zády se zas "nekdo" bude smát, myslím.
Zdraví M.
20. 05. 2012 | 16:42

mb napsal(a):

alma ... omlouvám se za přejmenovávání ... přišlo mi to takové líp do pusy ... jakoby přezdívka ... když jste zrušil almost glossed ... tak jsem myslel že vám alma nebude vadit ... kdyžtak si písněte, jak vás mám oslovovat aby vám to nevadilo, hezký den ...
20. 05. 2012 | 16:54

mb napsal(a):

souhlas s anonymním podotkem vesničana buldatry:

(svým způsobem každé teplé lidské slovo zanechá jistý otisk v duši osloveného anonymního pisálka),
20. 05. 2012 | 17:17

mb napsal(a):

český maloměšťák ... už se prý nemá říkat práskač ... ale po vzoru whistelblower ... se má zavádět pojem SOJKA ... lobuje za to kdosi z LN ... a ja myslim že ma recht ... práskač má příliš mnoho negativních asociací a konotací ... sojka je bez nich ... upozorní na nepravost ... s pozdravem ...
20. 05. 2012 | 17:20

mb napsal(a):

emissary ... bylo by patrně komické upozornovat šéfa, který chce krást, na to, že se chystá krádež ... nota bene když mu šéf za mlčení nabízí post / protislužbu ...

horší je že nadřízená státní zástupkyně své podřízené nařizuje jak to má interpretovat / ZNIČTE TO, NEBO TO ZNIČÍ VÁS / ...

že vůbec drobil NEVYZÝVÁ KE ZNIČENÍ důkazů ( o probíhající korupci ) ...

to je zoufalý ... njn ... stane se ... bantustán bananistán kozloistán zelný ...
20. 05. 2012 | 17:26

jepice napsal(a):

SOJKA
to by šlo. Má to tradici - viz Trautenberk.
20. 05. 2012 | 17:30

Yosif K napsal(a):

stoppa napsal(a):
to je celkem docela jasné, háček je ve slepotě, pokud jde o modrou síť.
Tedy, jde o zásadní neochotu - nejspíš objednanou - řešit Vondry, Drobily, Janoušk, Kalousky, atp.
20. 05. 2012 | 15:48
Mily pane stoppa - na prvni primnitivni pohled muze byt nezatceni modrych sibalu projevem stranickosti policie.
ALE
jak si potom vysvetlite, ze ministri Grulich, Gross, Bublan a Pecina (dohromady temer 10 let vlady socdmaku na vnitru) nebyli schopni zadneho modreho sibala navlect do teplaku?
Nabizim nekolik moznosti:
1) vsichni ministri vnitra za CSSD se snazili, ale jsou to lempli, neumi svopu praci
2) ministri vnitra za CSSD umi svou praci, ale byli soucasti zlocinecke rozkradacske mafie spolu s ODS a proto proti sibalum z ODS nemohli zasahnout
3) ministri vnitra za CSSD umi svou praci, nebyli soucasti zlocineckych mafii spolu s ODS ale modri sibalove meli (na rozdil od arogantniho Ratha) vsechno lepe pravne osetreno, penize presunovali nekde ve Svajcu (jakz to umi nekteri socdemaci ostatne take) takze nemuseli jezdit po kraji s kvery, obuchy a skatulemi bankovek.
takze co trapi vase srdecko?
Vondry, Drobily, Janoušk, Kalousky,
1) Vondra nic nepodepsal, paytrne ani nic nezvzal - vypada jako takovy neprakticky malas, neschopny neco takovbeho zorganizovat.Majitel Promopra budtop hrabal pro sebe, anebo pro,lidi kteri se fyzicky podepsali na schvaleni faktur k proplaceni. Vondra to nebyl.
2) Drobil nic nestacil ukrast z vodarny - Michalek to praskl drive nez byla podepsana smlouva (na rozdil od Bustehradu kde smlouva jiz podepsana buyla , takze vybrana firma byla ochotna vyklopit zalohu). V Lesich CR kradl kazdy - i lidovci,. i John, i socdmemaci. Nic se tam nikdy nikomu nedokazalo - krast v lesich jde asi dost snadno.
3) Janousek zbohatl na zaklade insider information. To se temer neda dokazat - Bem a Janousek (na rozdil od Ratha) pouzivali sifrovbanuy telefon. Halt jsou modri sobalove opatrnejsi nez Rath.
4) Kalousek - padaky jsou promlceny - Kalouskovi se to podarilo hodit na podrizeneho, ktery na nich byl fyzicky podepsan. Byt od Havy - Kalousek (na rozdil od jelimana Grosse) mel na byt pripravenu pravne zcela neprustrelnou legendu.

Mili socialni pratele - neobdivuji tunelare zadnych barev, ale musim konstatovat jedno:
To ze PCR dopadla Ratha neni tim, ze by PCR mela spadeno na levicove politiky. Je to dano tim, ze Rath je prilis sebevedomy a suverenni a kradl moc okate a ze jej pichnul nekdo z jeho okoli, kdo vedel o vsem a nedostal primerene drzhubne.

Ostatni hejtmani kradou mene napadne, kazdemu v okoli daji primereny podil, kradou dal v mensich rozmerech a nic se jim nestane.

Velci modri pripadove meli vse proste lepe organizacne a pravne osetreno. pak jim mohla i ctverice socanskych ministru vnitra leda tak skrabat zada.
Mam na Ratha stejny nazor jako Koudelka (a patrne jako vetsina vedeni CSSD): Rath neni levicovy politik, Rath je pravicovy karierista osudem dotlaceny predstirat levicove citeni, aby se udrzel u vynosneho koryta. Ale takovych je v CSSD hodne,kteri rikaji neco jinaho doma a necoi jineho v projevech pro naivni proletare.

Jako predseda LOK Rath celkem logicky rikal uplne to co experti ODS - ze poplatky musi byt, jinak ze se zdravotni system zahlti. Jakmile mu Paroubek nabidl koryto, Rath okamzite otocil o 180 stupnu. Pokrytec je ten kdo to popira, hlupak je ten, kdo si to nepamatuje.
20. 05. 2012 | 17:33

mb napsal(a):

luba já to znám jinak ... aneb jako nejkratší oficiální českou báseň:

Hovno smrdí vždycky
Jaroslav Vrchlický ...
20. 05. 2012 | 17:40

Yosif K napsal(a):

Kdyz Ratha hodili bez milosti pod autobus i vrchni socdemaci - asi vedi nejlepe jaky je to grazl. Dale maji zajem na tom, aby omezili ztraty na jeden slaby kus. Je jasne ze Rath neni jediny hejtman ktery kde neco kradl.

V tomto kontextu je litovani Ratha ze strany ruznych radovych clenu proletariatu mi pripada zpozdile a mimo misu.

Uvidime - treba se Rathovi podari vyvolat demonstraci 100 odboraru na Vaclavaku volajicich po osvobozeni milovaneho asketickeho proletarskeho vudce. To bych se tomu srdecne nasmal.
20. 05. 2012 | 17:45

ghándí napsal(a):

stoppa,
já si nemyslim, že policie měří dvojím metrem. není to tak dávno co zatkla nějakého zastupitele ODS v brně za braní uplatku. rath je velká ryba, ale já si myslím, že u něj se to dalo čekat. politický turista, prototyp karieristy. navíc ho do politiky přivedl jiří šuplík paroubek, přítel kočky a duričky. to hovoří za vše. v tehle kauze se opomíjí dvě věci, za prvé, že to byla organizovaná skupina, za druhé, že ve středočeském kraji vládne koalice čssd a ksčm. takže až to bude na celostátní urrovni, tak se máme na co těšit.
20. 05. 2012 | 17:53

stoppa napsal(a):

Yosife

na to není složité odpovědět: až do teď se prostě posílání do tepláků nenosilo. Pokud tedy odhlédneme od trapného Zemanova gestíčka s bývalým ministrem Svobodou po kterém už nenásledovalo nic (akce Opláchnuté ruce).
Jinak Drobil spáchal trestný čin ve stadiu přípravy vcelku jasně a o trestní odpovědnosti Vondry jako šéfa úřadu nemůže být diskuze. Že se na to aby byl jeden zašitý nepotřebuje žádný podpis to jsme teď zrovna zažili. Kromě toho je dosvědčeno že o všem byl informován (pokud ne pak nedbalostní trestný čin s mnohamilionovou škodou).
O nějaké věrohodnoti jsem ochotný diskutovat nejdříve po zašití alespoň jednoho grázla z vládní garniturY. Samozřejmě že nejsem tak naivní abych očekával že k tomu za působení Krabice dojde.
20. 05. 2012 | 17:55

stoppa napsal(a):

Je jasne ze Rath neni jediny hejtman ktery kde neco kradl.

Jo jasně díky za připomenutí - Bendl ovšem, patří do výčtu taky.
20. 05. 2012 | 17:58

mb napsal(a):

tak rozdíly tu ´sou ...

zatímco Rath je v teplákách ...

tak Drobil je ´úspěšným´ místopředsedou ODS ...

njn ... stane se ...
20. 05. 2012 | 18:02

stoppa napsal(a):

ghándi

Já drobné lokální zastupitele nepočítám mně jde o ty velké ryby a o ten kravál kolem toho ten chci zažít pro pocit vyváženosti i u některého z jmenovaných exponentů koaliční havěti.
Ovšem že Rath v podstatě nebyl levičák jenže byl chycený zrovna když měl oblíknutý oranžový triko.
20. 05. 2012 | 18:04

UmKab napsal(a):

Policie je utržená z řetězu. Tu odposlouchává premiera támhle zase šéfa NBÚ sem tam nějakýho toho poslance nebo generála.Ve výčtu snad chybí už jen ústavní soud a BIS. Policie je nejmocnější silová složka v zemi.Už pomalu ani nezáleží kdo je prezident, premier nebo poslanec.
20. 05. 2012 | 18:05

ghándí napsal(a):

stoppa,
drobil nespáchal trestný čin ve stádiu přípravy a vondra nenese žadnou trestní odpovědnost za promopro. kam na takové hlouposti chodíte. to je přesně ono. vykřikují se hloupá hesla někde na václaváku tak dlouho, až jim začnou lidi věřit. trochu to připomíná atmosferu v nacistickém německu nebo unor 48. prosím, držte se faktů.
20. 05. 2012 | 18:05

ghándí napsal(a):

stoppa,
jenže rath kradl jako lokální zastupitel, nikoliv jako poslanec. to je pouze jeho nenajezenost, že seděl na dvou židlích.
20. 05. 2012 | 18:07

český maloměšťák napsal(a):

mb
Sojka nebo oznamovatel....pořád je to hlavně o odvaze konkrétních lidí.
Mafie vždy stavěla na strachu - na tom že lidé mlčí. /omerta/
Mafii tak mohou ochromit či zničit jedině " práskači". Pochybuji, že by takový Emissary kdy k tomu nalezl odvahu - a možná to není ani v jeho zájmu /Mafie také využívá disproporcí ve sdílení informací...na tom je postaven tento protikapitalistický neřád - na využívání povětšinu nezákonným způsobem získávaných a vytěžovaných konkurenčních výhod - svlékněte všechny aktéry do naha a je po Mafii.

Proto má také Mafie strach z funkčního zákonu o majetkovývh přiznáních, z rušení anonymních akcií...etc etc.
Je tak celkem snadné identifikovat ty, kdo mají s Mafií něco společného.
Jsou to ti, co vždy začnou hýkat o " režimu utajení" , " posvátnosti soukromého vlastnictví " / státní vlastnictví rozkrádat je ale baví - to je takové jejich hobby/, o " kriminalizaci poctivých podnikatelů" /poctivého podnikatele takoví viděli možná tak na obrázku/, o " honu na čarodějnice"...etc etc (takových hysterických výlevů by se daly popsat desítky...vždy jde o to, dát záměru zákonodárce punc negativismu - ve smyslu kapitalismu volné spoutěže...což je samo o sobě tak paradoxní, že by dotyční měli být podrobeni nějakému zevrubnějšímu zkoumání psychiatry...zda u nich nepropukla nějaká těžká forma schizofrenie..

Nevím jaký by měl být správný výraz...a je mi to celkem jedno..ostatně pro takové jako je Emissary bude takový člověk vžfy jen " práskačem" .
(mě by zajímalo, co by Emissary soudil o člověku, který by mu přišel oznámit, že se na něj chystá někdo ušít boudu - včetně detailů o chystaném spiknutí...zda by s takovým člověkem Emissary vyrazil - coby s práskačem - dveře - anebo by mu poděkoval a pak se zařídil tak, aby ta bouda nevyšla.
Kor kdyby ta bouda spočívala v tom, že Emissarymu například někdo " upraví" automobil tak, že by se asi náš malý libertariánský idealista s největší pravděpodobností zabil).

Ale je docela možné že se mýlím a Emissary by přeci jen preferoval aspoň pud sebezáchovy/když už nic/ - před instruktážemi z příručky " Proč my - modrý předvoj vládnoucí třídy musíme vždy a za každých okolností opovrhovati práskači a zda je to tak správně".

Ostatně myslím si, že tkzv. "práskači" opovrhují většinou ti, co i za komunistů drželi hubu a krok...krok s komunistickou Mafií a hubu vždy, i když se jim to nelíbilo - co komunistická Mafie prováděla - a teď to vidí zpětně i aktuálně jako jakousi zásluhu a perlu na svém charakteru.
20. 05. 2012 | 18:12

mb napsal(a):

ghandi, samozřejmě že drobil trestný čin ve stádiu přípravy spáchal (nebýt práce justiční mafie) ...

/podobně jako kauza mostecké uhelné /
20. 05. 2012 | 18:15

mb napsal(a):

státní vlastnictví rozkrádat je ale baví - to je takové jejich hobby

... to je bavit musí ... jest to zábavný koníček ...
20. 05. 2012 | 18:16

mb napsal(a):

Ostatně myslím si, že tkzv. "práskači" opovrhují většinou ti, co i za komunistů drželi hubu a krok...krok s komunistickou Mafií a hubu vždy, i když se jim to nelíbilo - co komunistická Mafie prováděla - a teď to vidí zpětně i aktuálně jako jakousi zásluhu a perlu na svém charakteru.

patrně jste měl čm na mysli tzv. ´mlčící většinu´ ...

no samozřejmě že to je zásluha a perla na charakteru jak vám potvrdí Václav Klaus, protože právě ta mlčící většina svrhla komunisty a komunismus ... ne nějací jurodiví chartisté či posedlíci mravních hodnot ...

musíte včas vědět, která strana vyhraje a včas se přidat, v tom spočívají všechny zásluhy a perly charakteru ...

přeju hezký večer ...
20. 05. 2012 | 18:22

český maloměšťák napsal(a):

Též se mějte, mb.

P.S. Kdo nemlčí není Čech...
20. 05. 2012 | 18:29

Yosif K napsal(a):

Kolem ratha praskaji dalsi ledy - policie otevrela i predrazovani pristroju v kladenske nemocnici. Rath a Pancova sklizeli co Bendl zasel - a pak ze neexistuje soudruzska spoluprace napric politickym spektrem.....
Nebo ze by slo o nejake "prorustove opatreni pro zvyseni balobytu proletaru"?
Cituji:
Deník Insider v pondělním čísle píše, že Pancová a Kott byli spolu se třemi zástupci soukromých firem obvinění také kvůli opravě hostivického gymnázia a kvůli dodávkám techniky a vybavení do kladenské a příbramské nemocnice.

Policie tvrdí, že tyto zakázky nechali Pancová s Kottem zmanipulovat ve prospěch předem dohodnutých firem a inkasovali za to miliony.Největší investice českého zdravotnictví z let 2009-2010 by se měla slavnostně otevřít 21. února. Není však vyloučeno, že se hned o týden později provoz zastaví.

Sedmdesát kladenských lékařů totiž podalo k prvnímu březnu výpověď a jedním z důvodů nespokojenosti je nesoulad mezi miliardovou investicí a tím, že se doktorské platy nezvýší, i když nákupem nových technologií přibudou povinnosti.

Lékaři protestují i proti tomu, že přístroje, lůžka a vybavení přišly dráž, než by bylo nutné.

Aktuálně.cz získalo seznam nových přístrojů, který potvrzuje, že stížnosti jsou oprávněné.Nemocnice nakupuje v průměru o polovinu dráže, než je možné stejné přístroje objednat z veřejně dostupných katalogů od výrobců. Při větších zakázkách přitom bývá zvykem, že výrobci prodávají přístroje hluboko pod katalogovou cenou.

Prohlédněte si v grafice, jak se nakupovaly přístroje za Bendla a jak za Ratha

Grafika
hlavicky - bendl x rathNemocnive v Kladně před dokončením

Bendl vs. Rath - Přístroje pro Kladno


Co říká katalog

V seznamu nových přístrojů je nejdražší angiolinka od firmy Philips, za kterou krajská nemocnice zaplatí včetně DPH 25 milionů. Cena z katalogu je o pět milionů nižší. Monitor pro jednotku intenzivní péče stojí nemocnici 520 tisíc, i když katalog firmy Spacelabs nabízí stejný přístroj za 290 tisíc.

Resuscitační lůžko Linet přijde kladenské manažery na 380 tisíc, i když je k dostání o 80 tisíc laciněji.

Kladenští nakupují 66 doktorských sluchátek Sprague po 556 korunách, firma Rappaport je však prodává po 450 korunách. Nejlepší laryngoskop od firmy McIntosh jde sehnat za tři tisíce kroun, nemocnice jich kupuje čtyřicet po devíti tisících.
20. 05. 2012 | 18:36

ghándí napsal(a):

mb,
samozřejmě nespáchal, i když možná oba cítíme, že kryl nějakou lumpárnu, je to jenom pocit. v právním státě potřebujete mít důkaz. ani za dvacet let to u nás spousta lidí nepochopila. u soudu vám musí vinu dokázat. v případě korupce to vubec není jednoduché. možná, že se z toho nakonec i rath vykroutí. vzpoměnte na doležela a jeho socanskou kodovanou řeč.
20. 05. 2012 | 18:38

Yosif K napsal(a):

Je mi lito ze Ratha nevysetruji na svobode - urcite by rozdaval interview napravo nalevo 24-7. Ceska republika prichazi o ohromny kabaret.

Doufam ze se brzy dockame Ratha na svobode - to pak bude halo - asketicky vudce chudoby a proletaru bude predvadet jak mu zli policiste rvali zpod pazuchy "krabici s vinem".......
20. 05. 2012 | 18:40

Yosif K napsal(a):

Cesky malomestak napsal:
Proto má také Mafie strach z funkčního zákonu o majetkovývh přiznáních, z rušení anonymních akcií...etc etc.
Konec citatu.

Pro me je potvrzenim ze anonymni akcie jsou svinstvem je i to, ze komanci a socdemaci neprosadili v Parlamentu jejich zruseni i kdyz mohli a take to ze mnozi socdemaci "pracuji" s oblibou pro firmy vlastnene pres anonymni akcie.

Avanti Popolo! Vzhuru do boje za osvobozeni proletarskeho vudce Ratha!
20. 05. 2012 | 18:44

Yosif K napsal(a):

ghándí napsal(a):
mb,
samozřejmě nespáchal, i když možná oba cítíme, že kryl nějakou lumpárnu, je to jenom pocit. v právním státě potřebujete mít důkaz. ani za dvacet let to u nás spousta lidí nepochopila. u soudu vám musí vinu dokázat. v případě korupce to vubec není jednoduché. možná, že se z toho nakonec i rath vykroutí. vzpoměnte na doležela a jeho socanskou kodovanou řeč.
20. 05. 2012 | 18:38
Myslim ze Drobila by slo lepe chytit na Lesich CR - tam asi neco opravdu spachal, kdyz klnettig rekl ze slo o kradeze za bileho dne. Jenomze v lesich CR kradli i John a socdemaci a lidovci - tim padem se z Lesu CR asi nikdy nic nevynese. Prasklo by toho moc na vsechny naraz.

Drobil mluvil s Michalkem velmi mazane, tak aby nic nerekl, jako kdyby vedel ze si jej Michalek muze nahravat. Vsechno odskakal pesak Knettig. Rath mohl mit take pesaky, ale na to je on moc chytry - proc by se s nekym delil, kdyz si muze zajet pro vejsluzku s kverem v kapse sam, ze ano? Hotovy agent 007......

Myslim ze Drobil muze s klidnym srdcem cekat i na vladu CSSD - nikdo na nej nic nenajde. Na druhou stranu to ze zustal v ODS muze znamenart i to ze se ODS vubec nedostane do parlamentu. V tomhle ohledu je Sobotkovo ritualni podrezani Ratha mnohem chytrejsi tah.

Znovu a znovu mne udivuje primitivni zavilost priznivcu CSSD jak volaji po krvi toho ci onoho a PRITOM SE VUBEC NEPODIVUJI NAD deseti lety NECINNOSTI MINISTRU VNITRA ZA VLADY CSSD!!!!! Vcetne exemplarni necinnosti vsech uradu ohledne rozkradeni MUS!!!!! Samozrejme - byl v tom moc namoceny soudruh Hojdar a pro tunelare makal Slavkuv kamos Pokorny...... to se pak moc nehodi vyvolavat vlny ktery by mohly splachnout nejaky proletarsky vudce......
20. 05. 2012 | 18:57

Jedla napsal(a):

Ratha k odevzdání mandátu žene vlastní strana. Tedy: Zkoumat úmysl zákonodárce ve smyslu výkonu mandátu v onom hluchém období mezi zadržením a soudem je vcelku malichernost: Jde o půl procenta sněmovny (jeden hlas ze dvou set) a krátké období. Bude-li Rath odsouzen, dojde k ústavou předvídané překážce ve výkonu funkce.
Zkoumejme raději vůli ústavodárce: Nemá imunita zákonodárců přece jen nějakou funkci, totiž znemožnit moci /s velkým M/ zbavit se účinné opozice? (Sám jsem co student v Brně v listopadu 1989 vylepoval ručně psané plakátky "Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice".)
Tedy: Je mi jedno, zda v krátkém (a je věcí justice, aby to krátké bylo) mezidobí do soudu bude či nebude jedna dvousetina, tj. půl procenta sněmovny, hlasovat se škraloupem. Vůli zákonodárce si klidně zkoumejte. Mne zajímá vůle ústavodárce: Má devadesát devět a půl procenta, neboli 199 poslanců sněmovny, právo vyslechnout si svého kolegu, než budou hlasovat o jeho vydání trestnímu stíhání ve smyslu ústavy?

A bude o tomto právu 99 a půl procenta členů dolní komory parlamentu rozhodovat nějaký jednotlivec, potažmo jednotlivec do funkce jmenovaný, ustavený a odvolatelný "mocensky"?
20. 05. 2012 | 18:58

mb napsal(a):

víte ghándí, o tom spolu asi nebudeme polemizovat, navíc oba cítíme, že se v tomto punktu neshodneme ...

pro mne je jen tlačení justiční mafie ( rampula, grygárek, ta nadřízená státní zástupkyně ...)

důkazem ... že drobil trestný čin spáchal ( ale nechci ani nebudu vás o tom přesvědčovat ...

ZNIČTE TO, nebo to zničí vás ( dozorující zástupkyně justiční mafie doporučuje ( = přikazuje ) vyhodnotit tak, že se nejednalo o výzvu ke zničení ( důkazů ) ...

tak hezky večer ghandi ... hop hop hop ...
20. 05. 2012 | 18:59

Zbyněk napsal(a):

Já si také myslím, že panu doktoru Rathovi, by slyšení v parlamentu mělo býti umožněno. Bude mít ozbrojený doprovod, takže útěk nehrozí. Naopak bude-li ostříhán do hola, tepláky, na rukou pouta a na nohou kouli, jsem přesvědčen, že si dobrá polovina zákonodárců rozmyslí krást a vyvádět peníze od manželek.
20. 05. 2012 | 18:59

ghándí napsal(a):

mb,
znovu mužu jenom zopakovat že v právním státě nehrají roli dojmy, ale dukazy. bláznivých teorií je spousta. pravdu lze hledat jenom před soudem.
20. 05. 2012 | 19:10

mb napsal(a):

pro pana ghandiho jinými slovy: důkazy být nemohou, pokud je justiční mafie ztopí ... či pokud justiční mafie nabádá vyhodnotit důkazní materiály způsobem, který je správné aplikaci práva PROTIKLADNÝ ... ( viz.: zničte to, nebo to zničí vás) ...

doufám, že už jsme tuto diskuzi uzavřeli ...

... zdravím ...
20. 05. 2012 | 19:16

Emissary napsal(a):

mb

ale jděte, Vy už jste jak ten český hnůj, který s x-krát přejmenoval, protože co činil, nečinil dobře.

Je rozdíl mezi dokonaným trestným činem a nedokonaným. Ten první je jasný a není o čem diskutovat, byť by to byla provokace. U těch nedokonaných to není tak jasné, motivy mohou být různé a nakonec to může dopadnout tak, že pachatel může být obětí a oběť pachatelem. Soud zajímá jasné důkazy, pokud nejsou k dispozici, alespoň méně jasné. Ty ne důkazy, jakoby důkazy, jsou k ničemu, nelze ani zahájit trestní stíhání.

Naše trestní právo zná i úmysl jako trestný čin, ale jen v přísně vymezených případech. Například když někdo řídí automobil pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Nebo připravuje vraždu a tento úmysl na připravovanou vraždu lze prokázat na základě konkrétně prokázaných činů. Nějaké kecy ohledně rozhovorů Drobil – Michálek, byť si je ten práskač nahrával, nesvědčí v tomto případě vůbec o ničem, jen o tom, že Michálek je člověk nevalného charakteru. Tam mohlo být stovky důvodů, z kterých to vzniklo, samozřejmě socialista si vždy vybere jen ten jeden, který se hodí jeho mrzkému myšlení. Je směšné usuzovat, že Drobil měl být za toto čin odsouzen stejně tak, jak je směšný socialista. Je směšné porovnávat tento případ s kauzou Ráth Socialista může mít touhy a přání, jenomže žádnému soudu na světě to nestačí na zahájení soudního procesu, leda tak tomu komunistickému, jak tomu bylo v případě M. Horákové a dalších, jež mají komunisté na hrbu, a o kterých v kontextu své minulosti cudně mlčí.
20. 05. 2012 | 19:19

mb napsal(a):

to yosif k ... v rozkradení mostecké uhelné hrál nějakou roli i veselý docent ( havel ) t.č. v bruseli ... ale nevím jakou ... nevím zda v tom jede rovněž ( myslím, že r. češka jej vyzýval, aby něco konal, ale on nekonal ) ... ale může být, že se mýlím, zdravím ...
20. 05. 2012 | 19:21

mb napsal(a):

dobře emisary ... je zřejmé, že se neshodneme ... ale zkuste mi odpovědět na toto ... ta nadřízená státní zástupkyně ( jméno nevím, lze dohledat ) ... nabádá pověřenou státní zástupkyni, aby drobilův výrok: zničte to, nebo to zničí vás ... nevyhodnocovala jako nabádání ke zničení důkazů ( o korupci, o zločinném jednání ...)

jak se na to díváte ?

to je sv.ně co, ta nadřízená státní zástupkyně t.č. v dresu justiční mafie ... njn ... stane se ...

/ v ideálním ( čti: právním ) státě bych samozřejmě všechny vaše řeči odkazující na právní pozitivismus a justiční mechanismy podepsal ... ne ve státě, kde nejvyšší justiční posty slouží jako posty mocenské k zametání nepříjemných kauz /
20. 05. 2012 | 19:26

Emissary napsal(a):

mb

Ani ta věta, kterou sdělujete ghándímu „zničte to, nebo to zničí vás“ vůbec o ničem nesvědčí, jako důkaz je nepoužitelná, může mít x různých výkladu. Jen vy si ji vysvětlujete, jak se Vám hodí. Nic není ukončené s ghándím, to se hrubě pletete.
20. 05. 2012 | 19:26

Emissary napsal(a):

mb

již se stalo.
20. 05. 2012 | 19:27

mb napsal(a):

jasně věta: zničte to nebo to zničí vás může mít x různých výkladů, každopádně však KE ZNIČENÍ DŮKAZŮ NEVYBÍZÍ / NENABÁDÁ ...

pokud je toto vaše pojetí práva a pravdy, tak myslím, že již se spolu nemáme o čem bavit, a že je každá další diskuze bezpředmětná ...

mějte se hezky, hezký večer ... ( :-) (:-( ...
20. 05. 2012 | 19:29

mb napsal(a):

marihuanu jsem kouřil, ale nešlukoval ...

žádné děvky jsme na pokoji neměli, a ta částka rovněž nesouhlasí ...

... njn ... stane se ... zničte to nebo to zničí vás nenabádá ke zničení ... ok
20. 05. 2012 | 19:31

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Yosif K.
Píšete o modré mafii,jakoby jste obdivoval jejich inteligenci /já můžu obdivovat inteligenci ve stylu Dannyho parťáci,ale ne když přivádí do bídy až bezdomovectví /např.závislost na hracích automatech,půjčky Home Credit /náš Kellner,že? /tisíce lidí a dokonce vede až k rozkrádání státního rozpočtu,postižení důchodců a matek s dětmi ...Nejste náhodou jedním z nich?
A vždy přifaříte,jak se s nimi vezou socdemáci a lidovci,ale ti méně šikovně...

Otázka?To jde váš obdiv k inteligenci tak daleko,že obdivujete i takové ?
A neobdivujete náhodou též dr.Mengeleho-vždyt měl příjemný vzhled,ke svým obětem se zpočátku choval laskavě,dokázal bez trestu dožít v Jižní Americe ?
20. 05. 2012 | 19:34

Emissary napsal(a):

mb

to je pravda, nemáme se o čem bavit. :)

Státní zástupkyně a já jsme to jako důkaz nevyhodnotili, Vy ano. Osobně bych Michálkovi také nedoporučil s těmi nahranými blábolami jít na veřejnost. Když byl tak nažhavený na Drobila, měl počkat, až ten trestný čin dokoná, a pak jednat, pak by to k něčemu bylo. Takto vypadá opravdu jako práskač, šašek, Don Quijote. A také na to doplatil, že nezničil. Punkt.
20. 05. 2012 | 19:37

mb napsal(a):

ona jí to ani nenechala vyhodnotit po svém ... ona jí přímo nařídila, jak to má vyhodnotit ... není se o čem bavit ...
20. 05. 2012 | 19:47

tata napsal(a):

pane MB

CO DODAT,na to se dá říct odřikaneho největší krajíc,nojo,je to marny ,je to marný.

hlavně asi zbytečné stouto sortou lidí debatovat,oni maj o těch svych jasno.
20. 05. 2012 | 19:54

Almo G™ napsal(a):

Tato: Prosím neotáčejte to. Po celou dobu zde upozorňuji, jak je zrádné, když máte VY až moc jasno (ve smyslu: "Je to lump, přece by nám policie nelhala")". Já naopak o ničem přesvědčen nejsem.
20. 05. 2012 | 20:03

Almo G™ napsal(a):

mb: Co třeba použít můj skutečný nick?
20. 05. 2012 | 20:06

ghándí napsal(a):

mb,
kdo stopil jaké důkazy????? nahrávky pana michálka přece byly každemu k dispozici v mlade frontě. sežente si někde v knihovně příslušný výtisk a běžte na policii. trestní oznámení má právo podat každý.
20. 05. 2012 | 20:07

Emissary napsal(a):

mb

ano není se o čem bavit. Zatím co soudce je nezávislý, ale proti jeho rozhodnutí je možné se odvolat či dovolat, u státních zástupců platí, že nadřízený dává pokyny podřízenému, v tomto případě tedy existuje jakási hierarhie na vertikální úrovní.
20. 05. 2012 | 20:09

MM napsal(a):

Zbyněk napsal(a):

Naopak bude-li ostříhán do hola, tepláky, na rukou pouta a na nohou kouli, jsem přesvědčen, že si dobrá polovina zákonodárců rozmyslí krást a vyvádět peníze od manželek.

Ano Zbyňku, polovina zákonodárců - jinými slovy-opoziční zákonodárci si to napříště dobře rozmyslí.
20. 05. 2012 | 20:14

ngsturd number napsal(a):

Konečně je jasné, proč jsou soudy nedůsledné a pomalé. Chybí tam náš tata.
Ten by s Rathem zatočil. Tak kolik by vyfásl tato? Tata ratatata tata.
20. 05. 2012 | 20:18

tata napsal(a):

almo

možna když si něco přečtete poznate že reakce nebyla na VÁS,VÁM sem jasně napsal že se na tema RATH s vami dal odmitám bavit,byla to reakce na to jak Michalek JE VLASTNĚ praskač,vam se už řekl vše vic to nehodlám svami rozebírat
20. 05. 2012 | 20:24

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro ty, kteří mají hodně jasno

„Vraťte tu krabici a omluvte se „
….
„Tehdy byl po dlouhodobém sledování a odposleších zadržen vysoký úředník Ministerstva obrany a 2 manažeři firmy. Policejní komando zadrželo úředníka ministerstva obrany přímo při odchodu ze schůzky se zástupci firmy s obálkou, ve které měl 1 milion korun. Zadržený důstojník i manažeři skončili okamžitě ve vazbě, ze které byli po několika měsících propuštěni a přibližně po 3 letech vyšetřování byli postaveni před soud. Případ byl mediálně zcela jasný.

Přesto byli obvinění soudem osvobozeni pro nedostatek důkazů, protože se obžalobě nepodařilo prokázat, že čísla zadržených bankovek jsou totožná s bankovkami, které si vyzvedli z účtu zadržení manažeři zúčastněné firmy. Vypovídací schopnost odposlechů je poměrně omezená. „
http://www.blisty.cz/art/63499.html

To pro případ, že Rath v tom jede a není to jen další „Kubiceho zpráva“.
20. 05. 2012 | 20:25

Almo G™ napsal(a):

Tata: Ok. Přesto si povšimněte, že děláte totéž, jen v opačném gardu.
20. 05. 2012 | 20:31

tata napsal(a):

almo
neřikejte opravdu?myslím si že skonečnou platností VAS ZAŘAZUJI mezi lidi na které nadale nereaguji,ja mam potřebu diskutovat ne se dovidat od jineho co si myslím a dělam,takže odted si diskutujte spekulujte co ja atd bezemně
20. 05. 2012 | 20:55

mb napsal(a):

almo gtm ... rozuměno ... ( i když alma mi prisla lepsi ) ...

jasně emisary a je li nadřízený součástí mafie ... pak je vymalováno ...

proto bradáčová musela pracovat v utajení / konspiraci aby nic neprosáklo ...

což je v čr div ... a já to ocenuju ...

takže více bradáčových, méně rampulů, grygárků a té státní zástupkyně, co neznáme její jméno ...

s pozdravem ...
20. 05. 2012 | 20:58

mb napsal(a):

ta dozorující státní zástupkyně se jmenuje Šárka Pokorná ...
20. 05. 2012 | 21:06

Emissary napsal(a):

mb

to je mnoho tvrzení bez důkazů, to umí jen socialista. :)
20. 05. 2012 | 21:26

mb napsal(a):

kdyz myslite emissary ... vyvracet vam to nebudu ...

skol ...
20. 05. 2012 | 21:32

Almo G™ napsal(a):

Tata: Ok. Využil jste záminku, nemohu vás nutit zamyslet se alespoň na chvíli nad tím, jestli alespoň trochu a v něčem nemám pravdu. Už nějakou dobu na mě reagujete podrážděně, takže chápu, že se má kritická připomínka hodila. Je mi to líto, ale co se dá dělat.
20. 05. 2012 | 22:01

Yosif K napsal(a):

Anastazie Králová napsal(a):
Ad Yosif K.
Píšete o modré mafii,jakoby jste obdivoval jejich inteligenci......
20. 05. 2012 | 19:34
Ne ja modrou mafii neobdivuji - pouze smutne konstatuji, ze si sve solichy lepe pravne osetrila nez arogantni king Rath.

Pokud mate pocit ze mezi socany jsou sami hlupaci, co budto nekradou nebo se pri kradeni daji chytit jako Rath - dovoilm si pripomenoiut opak:
a) Typicky socanskou acki byl INTOS - inernet do skol - akce za cca 10 miliard korun, pri ktere bylo nakoupeno za cca 5 milard PC a kabliku a routeru a zbytek sel na "technickou pomoc". Tunel jak prase, ktery se vlazne snazila zarazit i Buzkova ale uz to neslo, smlouvy byly podepsany. Pravne DOKONALE OSETRENO - lepe receno za 9 let vlady socanu temer nevysetrovano a odlozeno - vysetrovani skonceno, zapomente!
b) dalsi socansky tunel byla privatizace MUS a OKD kde rudi reditele podporovani rudym managementenm a zpirtomelymi odbnoprari dosahli privatiazce za penize samotne privatizovane firmy - aby firmy zustaly v delnickych rukou - a pak okamzite prodaly obe firmy nepratelum delnictva kazdou za cca 12 miliard. V samoprivatizaci MUS jel poslanec CSSD Hojdar a Sobotkova prava ruka Mgr. Pokorny. provize ze svycarska dostala parta okolo Grosse (jenom Musela dostal pre sto milionu). Pravne DOKONALE OSETRENO - lepe receno za 9 let vlady socanu temer nevysetrovano a odlozeno - vysetrovani skonceno, zapomente!
c) dalsi socansky tunel byla smlouva CSOB s Ceskou postou. Mladek "doporucil"
CSOB ze pokud chce podpsat prodlouzeni smlouvy s Ceskou Postou,nebude to zadarmo, musi si najmout Janstu (u ktereho Mladek bydli a s kterym podnika v nemovistostech pres svycarskou firmu TALUDA). CSOB zaplatila za 40 stran smlouvy 200 milionu Kc. Jansta je prohnal pres BACA na karibik a krome DPH nezaplatil ani kacku na danich. Pravne DOKONALE OSETRENO - lepe receno za 9 let vlady socanu temer nevysetrovano a odlozeno - vysetrovani skonceno, zapomente!
d) dalsi socansky tunel byla akce BIOLIH. Ta se nepodarila dotahnout do konce kvuli plk Kubicemu. Potkal jsem manika ktery byl k licenci dopredu vybran socany. Otevrene rikal, ze vejvar z lihu bude tak pul miliardy rocne. Pravne DOKONALE OSETRENO - lepe receno za 9 let vlady socanu temer nevysetrovano a odlozeno - vysetrovani skonceno, zapomente!
e) dalsi socansky tunel byla akce UNIPETROL.
ten byl dvakrat po sobe prodan se slevou Babisovi - tomu co si po nocich spital s Grossem. Kazasi nabizeli o nejakou miliardu vice, ale byli to Kazasi. Proc je vubec zvali do souteze, kdyz to mel domluveny Babis? Pravne DOKONALE OSETRENO - lepe receno za 9 let vlady socanu temer nevysetrovano a odlozeno - vysetrovani skonceno, zapomente!

atd atd. Fabriky ktere socdemaci zprivatizovali za cvrtinu zisku v dalsiho roku atd atd. Rozkulacovani IPB modrymi a oranzovymi experty ruku v ruce. Pravne DOKONALE OSETRENO - vysetrovani skonceno, zapomente!
Rozkulacovani CKA modrymi a oranzovymi experty ruku v ruce. Pravne DOKONALE OSETRENO - vysetrovani skonceno, zapomente!

Obcas premyslim, co maji obdivovatele nekonecne poctivosti a cestnosti CSSD a KSCM misto hlavy. Samozrejme - poslech bludu o tom jak se budou mit vsichni lepe az narod prestanou ozebracovat podnikatele u nekterych lidi vyvolava totalni zatmeni mysli.

Vcetne toho kdyz se k levicakum da byvaly clen ODS a byvaly sef LOK - jinymi slovy sef natlakove skupiny ktera propagovala presne to co se ODS v te dobe jeste bala zavest - prime platby u doktoru a v nemocnicich.Pokud by vas melo mrzet
20. 05. 2012 | 22:20

stoppa napsal(a):

ghándi

Ale ovšemže Drobil spáchal, ale je dobře, že to ODS tutlá a smetá pod koberec. Napomůže to k tomu, aby tato havěť byla potrestána voličstvem. Vsadím se, že tentokrát voličská amnézie fungovat nebude.-
20. 05. 2012 | 22:26

český maloměšťák napsal(a):

ad Emissary a jeho domnělé domnívání se o socialistických domněnkách
B
ude jistě zajímavé sledovat, OD KOHO měl Rath dostat těch údajných 7 milionů.
Kdo mu je předal.
A ještě malá poznámka/otázka/ - v Buštěhradě už se něco z těch peněz , zkterých měla být údajně zaplacena provize Rathovi...už se něco odfakturovalo a vyplatilo ?

Pokud ne - tak tedy celá kauza vyšumí jako ta Drobilova údajná PŔÍPRAVA tunelu v objemu 500 milionů CZK.

Mimochodem - bez onoho "práskače", který podal trestní oznámění v Brně - by asi nebylo ani této kauzy/Rath/ a Emissary by tak neměl o čem psát své předčasné a smyšlené hodnotící soudy.

Což mě - coby milovníka paradoxů docela baví....:)))
20. 05. 2012 | 22:31

tata napsal(a):

almo naposled

podražděně reaguji když je někdo jak kolovratek ,a piše něco jineho než ja a tvrdí že to pišu já.

nemám se nad čím zamyslet nebot od začatku vubec vaš nazor nenapadám,neřikám že to tak nemuže byt jen to vidím jinak ale mužu se mylit.TO VY MI STALE PODSOUVATE ŽE MÁM JASNO,A především CHCETE abych to viděl jako vy.

proto nemá cenu z lidmi ktery vedou takovy styl jako vy diskutovat,kdybych zde tvrdil že kecate ,že to vidíte špatně,ne od začatku řikám ja to vidím že zatím RATHOVI NEVĚŘÍM,A DAL SI SVUJ NAZOR budu vytvařet až bude víc informací,semnou nemate šanci stímto stylem diskutovat,ja o hadky nemám zajem........až bude víc informací se teprve uvidí takže ted je podezřelí.....nikoliv jak vy mi podsouvate viný.

nepotřebuji zaminku,tady vubec nejde kdo ma pravdu,nebot ja to vaše nikdy nespochybnoval,tady jde oto že vy mi vnucujete vaš nazor...........jenže ja ani slufkem nespochybnuji vaš,sem ve fazi že mu nevěřím akorat druhá strana mi musí dokazat a vyvratit z čeho ho viní.........a to muže jen dokumetací dukazu,zatím vím že předložila že ho chytla s penězi.........každá akce ma byt nafilmovana.........nebudeli to ma pochybnost zesilí.......bude muset byt předloženo naké vysledky intenzivniho sledovaní....nebudeli řeknu mylil sem se zatim je že nesl 7 milionu,zatím je jen na bazi dohadu,to vy mate jasno ja ne,ale každopadně nejsem povinej to vidět jako vy

a tím sme dokavad nebude víc informací mi dva skončili,nejsem zvědav stale číst že mam jasno ,že už vím že je vinej,ja nevím nic zatím si myslim že se jen vymlouvá,a vy mé slova stale vysvětlujete po svém a nato opravdu nemám naladu
20. 05. 2012 | 22:39

ghándí napsal(a):

stoppa,
ovšemže drobil nespáchal. to může prohlásit pouze soud.
20. 05. 2012 | 22:43

mb napsal(a):

yosif ... intoš je zkratka intoše ... indoš je internetDo škol ...
20. 05. 2012 | 22:44

mb napsal(a):

ghándí napsal(a):
stoppa,
ovšemže drobil nespáchal. to může prohlásit pouze soud.

asi jako komunistický soud odsoudil horákovou ...

a jako by nacistický soud neodsoudil hitlera ...

tak ani mafiánský justiční systém ( či mafií infiltrovaný ) neodsoudí mafiána ... njn stane se ...
20. 05. 2012 | 22:45

Reveil napsal(a):

Já například nemám moc velkou důvěru k dotyčné prokurátorce Br., už jen kvůli bulvárnosti, s níž se nechá zobrtazovat coby hrdinka a dokonce vystupuje až příliš ochotně v médiích.
Je prý nadstranická, zcela neutrální a nezávislá - prostě učiněný zázrak.
20. 05. 2012 | 22:45

stoppa napsal(a):

"ovšemže drobil nespáchal. to může prohlásit pouze soud."

Pak ovšem nespáchal ani Rath.
Já bych uvítal kdyby Drobil byl na cestě jk soudu stejně jako Rath. Míra zásluhy je u něj jistě ještě větší. Je to havěť která přispívá k morálnímu marastu který se rozmáhái v této společnosti.
20. 05. 2012 | 22:49

mb napsal(a):

český maloměšťák, já bych si lecjaké paradoxy raději ráth odpustil ...
20. 05. 2012 | 22:53

mb napsal(a):

( tata má pravdu ... :-)
20. 05. 2012 | 22:56

brut napsal(a):

Oč běží?
jsou dvě otázky:1) zda Rath vzal úplatek 2)zda byl v souladu s ústavou ponechán ve vazbě déle než 2 dny

Na otázku první nelze logicky odpovědět kýmkoliv kdo u zadržení nebyl,I po soudu to bude jedině víra:zda věří nebo nevěří tvrzením policie a interpretaci těch důkazů soudem.Ale tak je to nejen u Ratha ale vždy.Není v možnostech kohokoliv osobně prověřit zpětně zadržení,ledaže by bylo nafilmováno,aby třeba bylo vidět zda a jak policie vzdálila Rathovu krabici a zda ji nezaměnila,jak připouští obhájce Černý
Na otázku druhou by měl umět odpovědět každý kdo umí číst:V ústavě existuje jediný několikařádkový odstavec,který stručně a jasně říká o tom vše (viz blog C.Svobody).Nechápu jak mohla vzniknout následně diskuse o "nutnosti použít právní vědu".Odstavec je naprosto jednoduchý a jednoznačný,nepřipouští 2 výklady.

Z předchozí diskuse zde vidím ,že stále se hraje jen o modré nebo oranžové dresy.Časové okolnosti nikoho nezajímají.Tedy takovou nadčasovou logikou by teroristé nikdy nevyhodili cílené letadlo do vzduchu,protože by je nezajímala hodina letu-den,měsíc...
Myslím si osobně,že důležité mj. pro Rathovo zadržení je spíše to datum,že se časově nacházelo mezi uskutečněnou demonstrací 21.4. a ohlašovanou na nejbližší červen generální stávkou.To připouští jak možnost čistě korupční kausy,tak politického procesu.
Tím netvrdím jak se to ndá poznat oč jde.
Ale v zásadě:Kdo chce psa bít,hůl si najde.To jest tvrdívá se.Ne vždy se najde pes,ne vždy i hůl,ale obojí-to je trefa prostě. Každý z nás se v životě mnohokrát netrefí v tom o co mu jde,někdy i naopak.Smůla i štěstí se střídají u všech.
U někoho převažuje jedno,u druhého druhé.Legrace by byla,kdyby to bylo tak,že ti strážníci vůbec třeba na žádné sledování nenavazovali ale ze zvědavosti čistě klukovské se pana poslance Ratha ráčili zeptat co v krabici má-z legrace,spíše předpokládaje,že třeba dámské punčochy.No to by ale pak nadřízení nedostali metály.Tak na legraci zapomenout raději.
Koneckonců za druhé světové války se podobně dostali spojenci na stopu nenalezitelných německých atomových-bombových zařízení nějak podobně-přes jakousi radioaktivní náhodnou vodu ve flaškovém víně a původem vína.
20. 05. 2012 | 22:57

brut napsal(a):

A což vydražit třeba ročník uleželého sklepního vína rok 1427 za 7 milionů?Okoštovat a co pak?
20. 05. 2012 | 23:13

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

TISKOVÁ ZPRÁVA: Aktuální informace o připravovaných společných protestních akcích platformy Stop vládě
http://www.stopvlade.cz/9-tiskove-informace/58-tiskova-zprava-aktualni-informace-o-pripravovanych-spolecnych-protestnich-akcich-platformy-stop-vlade
20. 05. 2012 | 23:17

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Styl příspěvků nicka taty mi připomíná nekonečná souvětí Hrabalova "Obsluhoval jsem anglického krále". Akorát že Hrabal mi přijde zábavnější. Když už chce někdo vyjádřit svůj názor na cokoliv, neměl by tak činit na úrovni žáků pomocné školy. Zajímavé je, že to nikomu nevadí, zatímco na některé příspěvky jsou podrážděné až nepřátelské reakce, byť byly formulovány kultivovanou a slušnou formou. Soudruzi, je třeba myslet na moudrá slova soudruha Lenina: "Učit se , a to 3krát!.
20. 05. 2012 | 23:29

Almo G™ napsal(a):

Tata: Problém je, že si odporujete. Toto je jen jeden z příkladů - srovnejte si tato svá dvě vyjádření:

"chlavně něveřím že by se fašovaní neproflaklo a proto beru jako fakt že RATH PŘIJMUL UPLATEK" 19. 05. 2012 | 17:02

"neřikám že to tak nemuže byt jen to vidím jinak ale mužu se mylit.TO VY MI STALE PODSOUVATE ŽE MÁM JASNO" 20. 05. 2012 | 22:39

Pokud platí věta: "beru jako fakt že RATH PŘIJMUL UPLATEK" tak jak vám mohu "podsouvat, že máte jasno"?

Toto ale není jediný rozpor, takto bych mohl vzít větu za větou. Odporujete si i v rámci jednoho odstavce.
20. 05. 2012 | 23:33

tata napsal(a):

Šašek z Jihlavy

aspon jste pobavil,i když asi zaměr byl mě urazit
20. 05. 2012 | 23:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane Payne,
když nejste formát na to, abyste se omluvil, tak alespoň nějaké vysvětlení by bývalo bylo na místě. Čekal jsem na něco takového.

Dal jste sem do diskuse jen několik vzteklých vět a celkem hnusný pokus o hození viny na p. Stejskala.

Totálně jsem se ve Vás zmýlil. Beru si z Vašich projevů poučení a končím s Vámi.
(etik? etika? směšné. Nakonec vyplavalo to pravé jádro)
20. 05. 2012 | 23:53

zemedelec napsal(a):

Pane Almo G.
Jistě víte kdo si stojí za nickem tata,dokonce se představil občanským jménem,což kvituji.Zřejmě za jeho životem je hodně sklamání i nevesele chvíle.Proto takto uvažuje,domnívám se proto,že on byl potrestán i zato co neprovedl.
21. 05. 2012 | 06:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy