Proč neposílat další vojáky do Afghánistánu

04. 11. 2008 | 09:31
Přečteno 5822 krát
Vláda Mirka Topolánka slíbila našim spojencům, že ČR zvýší počty českých vojáků v zahraničních misích. Zapomněla si ale dopředu zjistit, zda s tím bude souhlasit také opozice.
V době, kdy někteří vládní poslanci vypověděli poslušnost a kabinet potřebuje podporu poslanců opozičních, to považuji za neuvážený krok, který může poškodit pověst ČR. Svůj postoj k této věci ČSSD už deklarovala – zvažuje, že tentokrát nepodpoří navýšení vojenských jednotek ani jeden její zástupce. Důvodů, a to podstatných, je hned několik.

Dosud nám ministryně obrany nebyla schopná předložit ucelenou koncepci naší účasti v zahraničních misích. Vyhýbá se interpelacím i pravidelným zasedáním výboru pro obranu. Místo jasné vize uplatňuje tzv. salámovou metodu – žádá o další vojáky postupně. Přitom o jejich konečném počtu by mělo mít ministerstvo jasnou představu od samého začátku. Nikdo nehodnotí efektivitu těchto akcí. Nevíme, kdy účast v misích skončí. Neznáme výsledky, ke kterým bychom měli dojít.
Scénář vlády je v poslední době stejný – nejdříve přislíbí spojencům vyšší účast, pak hledá podporu v parlamentu a ochotné vojáky. A teprve až jsou vysláni na příslušnou misi, začne pro ně zajišťovat příslušné vybavení, a riskuje tak zbytečně jejich zdraví a životy.
ČSSD přivedla zemi do NATO a Evropské unie a je si vědoma závazků vůči spojencům. Ty ale můžeme plnit v případě, že na to máme.
Finanční i personální možnosti naší země jsou však už v tuto chvíli na hranici jejich možností. Česká republika se řadí mezi menší státy a jako taková nemá tolik elitně vycvičených vojáků, aby dokázala v Afghánistánu udržovat dlouhodobě vládou přislíbených 745 vojáků.
Navíc ochota lidí vracet se znovu a znovu do této oblasti logicky klesá. Podmínky ve válečných zónách jsou tak fyzicky a psychicky náročné, že nemůžeme do těchto oblastí posílat nepřipravené a nedostatečně vycvičené vojáky.
Na zahraniční mise chce vláda v příštím roce vyčlenit o půl miliardy korun více než letos, celkem 2,4 mld. Kč. Na druhou stranu šetří, kde může – např. na příspěvcích na školní mléko, chybějí peníze na opravu silnic a dálnic, nejsou peníze pro hasiče, zemědělce, důchodce ani rodiče s dětmi atd.
Česká republika by měla znát své možnosti a stanovit si své priority – jednu misi hlavní a jednu vedlejší. Omezily by se tak nároky na logistiku i přípravu jednotek. Situace je přesně opačná. Vláda chce v roce 2009 mít 1386 vojáků v Čadu, Iráku, Kosovu, Afghánistánu, pobaltských státech a Sinajském poloostrově.
V Afghánistánu zatím žádná z velmocí neuspěla. Je otázkou, zda není tato mise pro NATO vojensky úplně ztracená. Jedno ale víme už dnes. Ekonomicky, politicky i vojensky nás bude vázat léta. A jak moc, to bude záležet na dnešních rozhodnutích.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Miloš napsal(a):

Druhá světová válka trvala 4 až 6 let (jak pro koho - oficiálně šest). Afghánistán "jede" už sedm let, Irák pět. Výsledky jsou "na dosah", jak praví Palinová. Srovnávejte. Bože, chraň nás před ní!
04. 11. 2008 | 09:56

Anonymous napsal(a):

Dobrý bože, chraň nás před relativismem v podání ČSSD !!!! Co si má myslet běžný občan, když "bezepečnostní expert" ČSSD veřejně vyhlašuje, že není potřeba plnit závazky, pokud na to nemáme....No co by si myslel: že on je nemusí plnit taky, však to někdo nějak zaplatí....Vy že jste vystudoval práva ?!?!?!
04. 11. 2008 | 10:07

student napsal(a):

Mám návrh. Každý voják, který se zúčastní zahraniční mise získá právo na lukrativní státní zaměstnání. Ale náklady na svou účast v misi si musí zaplatit sám. Je to jeho příspěvek na vlastní budoucnost.
04. 11. 2008 | 10:15

Saliven napsal(a):

Ztracená neztracená, pořád jsou to pro ty vojáky zkušenosti. A pokud máme málo elitních vojáků, proč jich nenabrat víc?

A pokud vláda dělá hlouposti a slibuje nesplnitelné, proč ji v tom nevykoupat? :-)
04. 11. 2008 | 10:26

Pobo napsal(a):

Možná by se vyplatilo tam poslat naše elitní Soc-Dem Force. Místo palných zbraní megafony, místo nábojů náhradní baterky ...

Škoda jen že Talibanci neumí česky. To by po megafonové palbě odstřelovače Zaorálka polovina grupy utrpěla těžká křečová zranění smíchy a ta druhá by to po 5min vzdala a raději se vyhodila do vzduchu (než by to dál poslouchala). Jenže - většina z nich (pokud náhodou nestudovali v "Rohlíhu" v Brně) česky asi neumí.

Tak bych ještě mohl S-D Force poradit modifikovanou čínskou taktiku živých vln, ve formě Oranžového tsunami. Ztráty S-D F (a můžou sebou vzít svoje kámoše komouše /M-L Force/) by asi byly velké, ale mne by to zase tak netrápilo. Alespoň by se ušetřili náklady na jejich poslanecké platy.

:o))
04. 11. 2008 | 10:31

RUMCAJS napsal(a):

To je směšné chachacha,
tuze směšné chachacha,
odpusťte mi chachacha, že se směju vám"...

Zařadil jste se po bok p. Zaorálka, kde forma vítězí nad obsahem.
Co jste dělal celou dobu v parlamentu, když Vám není jasný cíl a efektivita ?
Možná jste měl sledovat pořad s Moravcem přímo i "natůra" a měl by jste v těch věcech jasno.

Vaše blábolení o potřebě centralizovat jednotky, o špatném stavu techniky, o špatném vybavení a výcviku tam dementovali přímo vojáci.

A peníze ? Pro Paroubka (pro změnu na Primě) žádný problém. Ty se prý najdou vždycky. Toho muže nám prostě seslalo samo nebe.
04. 11. 2008 | 10:32

Northern Lights napsal(a):

Vaše socialistická politika mě děsí..stejně i to , že nějaký neúspěšný ministr z Grossovy vlády jménem Palas bude s komunisty rozhodovat v Ostravě..Bůh nás chraň.
Takže mám tomu rozumět , že když na to nemáme tak závazky vůči spojencům prostě nebudeme plnit?
04. 11. 2008 | 11:21

oranžový napsal(a):

Nemohu se zbavit dojmu / Atlas,Seznam,Aktuálně.cz a další / že lidé začínají přemýšlet vlastní hlavou.
A to je dobře. :-)
04. 11. 2008 | 11:27

čtenář napsal(a):

Zase jeden skvělý duševní striptýz supercloumáka.
Pokud vím, nejsou lidé , a nejsou peníze. Ale válkychtiví moulové s tím nemají žádný problém. Že bychom si půjčili, jak je dobrým zvykem v Usárně?
Lidské zdroje třeba ve Vietnamu /ať to má kontext/ , a peníze třeba u Saudů / ať to má grády/.
Ještě chvíli a válčit se začne v Pakistánu.
Tam, bychom z dobrých spojeneckých mravů mohli poslat třeba šlapky. - Možná bychom se divili , jak účinné by to bylo.
Co Amík válečného vymyslí, to Supercloumák akceptuje. A tak není nic jednoduššího než vzít flintu a hodit jí do Afghánského žita.
Ale to by musel Supercloumák zvednout rozpůlená záda a mezi Paštúny urychleně vyrazit. A ne v teple jedové chýše ťukat uvědoměle do kláves.
Opravdu titán ducha.
04. 11. 2008 | 11:34

RUS napsal(a):

To nekdo chce tvrdit že NATO valči v svete kvuli demokraticke ideologii?To že mate lidi za blbce mne nepřekvapuje,ale to že ani nedokažete s NATO dohodnout na rozdelení kořysti,to je nezodpovedne.Nebo jde o natlakovou kampan s cilem utvat veči kus vlivu.
04. 11. 2008 | 11:37

extrem napsal(a):

Mám neblahý pocit, že pan Tejc má naprostou pravdu. Naše vojenské dobrodružství stojí stále více peněz, ale na problémy v naší republice se jaksi peněz nedostává. A podle toho, jak vypadají čísla o nástupech a odchodech z armády mám pocit, že ti pistolníci už toho mají dost a přišli na to, že neděravá kůže je docela dobrý oblek pro normálně myslícího tvora.
Do Afghanistánu bych poslal paní Parkanovou a myslím si, že při pohledu na ní by bojovníci Talibánu by raději zahodili zbraně a věnovali se příměří a obnově zničeného.
04. 11. 2008 | 11:41

Hana napsal(a):

Vždyť má pravdu! Nebo to je takový nepřekonatelný problém pro paní ministryni obrany, nechat zpracova a předložit koncepci? Jasně se ukazuje u rekonstrukčního týmu. Nejprve ho tam vyšlou a pak zjistí, že nemají dostatek vojáků na jeho obranu - dobrý! No - hlavně že byli schopní nám udělat přehlídku. Pravda - asi nebylo ani moc co předvádět, museli vypomoct hasiči a záchranáři :-) Ale vážně - závazaky k NATO - dobrá, ale ty jsou jaké? V NATO je přece spousta zemí - a všechny válčí v Afgánistánu? Asi ne.
04. 11. 2008 | 11:51

Jarda napsal(a):

Pan respektive soudruh Tejc prostě chce zavřít dveře na Západ a otevřít je na Východ!
04. 11. 2008 | 11:52

charmer napsal(a):

Jasne, pane Tejci, zadejte stale nove analyzy efektivity, ucelene koncepce, zpochybujte kazdou prkotinu a hlavne ignorujte, co se ve skutecnosti deje. Proc jste se nenamahal podivat se na nedelni OVM, kde hovorili zatupci vojenskeho i civilniho kontingentu a nacelnik generalniho stabu?

Jako obvykle hrajete s verejnosti divadylko, kdyz si hrajete na vojenske strategy, jak vam najednou zalezi na kazde korune apod.

Hlavne ze si rikate bezpecnostni _expert_... Ty slabsi duchem zajiste presvedcite o sve odbornosti :(
04. 11. 2008 | 11:54

max napsal(a):

p.Parkanová velmi důrazně v OVM tvrdila,že ČSSD byly předány materiály ohledně Afghanistánu v půli června tohoto roku a pak došlo v ČSSD k "informačnímu šumu" a zmatkům (p.Hašek). Buď tedy lžete Vy pane Tejci (a p.Zaorálek) nebo lže p.Parkanová. Jiná možnost není.
Vůči NATO máme určité spojenecké závazky, stejně jako je má NATO vůči nám. Bylo by p.Tejci dobré si přečíst např. včerejší rozhovor s Wesley Clarkem, bývalým šéfem NATO, poradcem B.Clintona a H.Clintonové, nynějším poradcem B.Obamy a aspoň se nad ním zamyslet (např. i nad jeho jasným stanoviskem ohledně radaru).
Jinak kolik kam pošleme vojáků a jak vybavených je vždy otázka politického rozhodnutí každé členské země po vzájemné dohodě, ale měl by v této otázce existovat určitý konsensus mezi koalicí a opozicí. Rozhodně by to nemělo být součástí politického boje jak předvedl p.Zaorálek a jak se teď snažíte učinit i Vy, nehledě na používané metody. Vojáci tam přítomní by to jistě ocenili.
04. 11. 2008 | 12:01

Noe49 napsal(a):

Řešení je docela jednoduché. Prosazovat v rámci NATO, resp. EU (to by bylo daleko nejlepší) skutečně společnou armádu. Dávaly by se jen peníze do EU a EU (jako jeden z členů NATO) by vysílala svá vojska do misí. Vše by bylo, zvláště z hlediska velení, výcviku a logistiky jednodužší. Vím, že je to budoucnost, ale snažme se ji zkracovat. Příspěvek do vytvoření a udržování armády EU by bylo třeba 1% z HDP.Naši národní (malou) armádu bychom také měli, ale jen pro sebe a měla by teritoriální charakter a složila by mj. k posílení PČR a IZS (většinou by mělo jít o dobrovolné zálohy). Co této myšlence říkáte VY - diskutéři? y
04. 11. 2008 | 12:09

RUMCAJS napsal(a):

Doplnil bych ještě Maxe:

Požadavek na zvýšení počtu vojáků vychází z požadavku NATa, a to kvůli imigrace
"Svatých bojovníků", kteří proudí do Afganistánu z okolních muslimských zemí.

Pokud se nám nepodaří podpořit prodemokratické síly v těchto zemích, můžeme očekávat, že se Svatí bojovníci brzo ukážou i tady. Schovávat hlavu do písku a myslet si, že to za nás vybojuje někdo jinej,(Třeba Putin, který v takové pomoci vidí příležitost na obnovení SSSR) není řešení.

I když výsledky přichází pomalu,pořád mi to přijde lepší cesta, než kterou navrhoval Zeman.
04. 11. 2008 | 12:19

krajtl napsal(a):

krajtl.blog.cz
04. 11. 2008 | 12:21

veskawesi napsal(a):

tak to jsou ale straslive slabe argumenty. jdou jasne na ruku lidem kteri hledaji problemy a sylsi na jakoukoliv kritiku vlady. od nejvetsi opozicni strany cekam neco vic nez okopavani kotniku
04. 11. 2008 | 12:29

Kuba napsal(a):

To Rumcajs a to Pobo- choďte do vyučovacích hodin češtiny na l. stupeň ZŠ. Samozřejmě za úplatu- to je Váš program.
04. 11. 2008 | 12:33

Al Jouda napsal(a):

Zatím tam máme poslat asi 4 vyzbrojené vrtulníky s technickou obsluhou.To se mi nezdá přehnaně moc, avšak politický význam je nedocenitelný.
04. 11. 2008 | 12:36

Al Jouda napsal(a):

To Rumcajs : Napsal jste :Pokud se nám nepodaří podpořit prodemokratické síly v těchto zemích, můžeme ......
Jak chcete podpořit demokratické síly v těchto muslimských zemích ? A ještě snad zadarmo ?
04. 11. 2008 | 12:40

Míval napsal(a):

Ona je i u vlády taková nějaká vnitřní rozervanost. Mistr Topolánek vyznamenává vojáčky, vozí jim dárky v podobě kina, leč vlastnímu synkovi by hnáty musel přerazit, kdyby se tento chtěl stát v budoucnu vojákem. Alespoň tak prý zabručel, když pro něj přebíral dárek v podobě rozkošné uniformičky od paní ministrové Parkanové.
04. 11. 2008 | 12:43

RUMCAJS napsal(a):

Al Jouda:
Tak jak se to dělá v Afganistánu a Iráku.
Jinou cestu neznám.
04. 11. 2008 | 12:47

Martin napsal(a):

1. Je nebo neni pravda, ze jsou problemy s technikou (viz vrtulniky ci obrnene transportery) ?

2. Ma nebo nema armada CR dostatek lidi pro takove mise ?

3. Je nebo neni dlouhodoba koncepce ucasti nasich vojsk v zahranicnich misich ?
04. 11. 2008 | 12:48

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Loupežníku - měl bys nabít bambitku žaludama a vydat se za své těžko nakradené (rozuměj vydělané) zlaťáčky do Afghánistánu, namísto makání v Řáholci. Jinou cestu neznám. :-)
04. 11. 2008 | 13:00

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Jo a ještě jedna otázka. Už jsi někdy viděl loupežníku, že by nějaká invazní akce do muslimskýho státu vyprodukovala nějakej viditelnej efekt?
04. 11. 2008 | 13:01

Kritik napsal(a):

Nejlepší mise z Česka může být pouze mírová.

Lze však pozorovat zajímavý paradox - ministrině Parkanová za KDU-ČSL, tedy strany, která si dala do názvu "křesťanská", šíří namísto lásky a porozumnění jen smrt a zkázu. To je cesta dobrá leda tak do pekel.
04. 11. 2008 | 13:04

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:
A vidíš tady snad nějakýho muslima ?

Pro lepší pochopení vtip:

Na koupališti.
Pane proč tleskáte ?
Zaháním krokodýli!
Ale vždyť tu žádný nejsou .
Vidíte, jak to funguje.
04. 11. 2008 | 13:11

Nuba napsal(a):

to Kritik

asi to bude tím, že lidovci místo večerních motliteb, přeříkávání desatera a četby Bible přelouskávají "Kodex gigas" :)
04. 11. 2008 | 13:21

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:
Ještě jsem zahlédl jednu tvoji interpelaci.

Já nejsem vojáček a nenechávám si za to platit. Jestli máme vojáčky jenom na vojenské přehlídky, pak vidím další možnost, kde silně ušetřit.
04. 11. 2008 | 13:32

Radek Faron napsal(a):

Možná by si měli všichni pacifisti a humanisti uvědomit, že dokud je nějaká naděje na urovnání a nastolení jakž takž pořádku v Afganistánu a v Iráku tak by se vojenské akce v těchto zemích měly podporovat. Až se to úplně podělá a islámem zblblí bojovníci za džihád zvítězí a nastolí vlastní islámské státy, tak se taky může stát, že to známé Alláh Aghbar uslyšíme u nás, nebo v okolních státech a to už bude pozdě.
Účelem militantního islámu je zničit nevěřící - je velice jednoduché něco krytizovat se zadkem v teple a něco jinýho je snažit se nastolit něco jako fungující stát.
Klobouk dolů před vojáky, kteří tam nastavují krk - i když samozřejmě za peníze.
04. 11. 2008 | 13:54

Michal Macek napsal(a):

musime posilit kontingent v afgosi,je tam rozdelana prace - PRT na jihu a ofenziva proti Talibum na severu - od toho se neodchazi.
Doufam ze poslou i ty vrtulniky,myslim ze nemeli s
anci dostat se do akce snad jeste nikdy - tak ted ji maji
04. 11. 2008 | 14:04

štamgast od tygra 1.VrP napsal(a):

Northern Lights napsal(a):
Vaše socialistická politika mě děsí..stejně i to , že nějaký neúspěšný ministr z Grossovy vlády jménem Palas bude s komunisty rozhodovat v Ostravě..Bůh nás chraň.
Takže mám tomu rozumět , že když na to nemáme tak závazky vůči spojencům prostě nebudeme plnit?
Vyplynul náš závazek účastnit se mise v Afgánistánu poté co tam US bez mandátu OSN udeřily? No to se máme na co těšit.
04. 11. 2008 | 14:07

štamgast od tygra 1.VrP napsal(a):

.. za větou "Bůh nás chraň" měl být volný řádek..
04. 11. 2008 | 14:08

štamgast od tygra 1.VrP napsal(a):

.. pardon ..

za větou končící ".. nebudeme plnit?" ...
04. 11. 2008 | 14:10

Pillatek napsal(a):

No, teď mi to konečně došlo... Já mám taky závazek, u jedné banky (akorád mě k němu nedovedla ČSSD)ale momentálně na ten závazek nemám... takže to můžu v klidu přestat řešit, páč na to nemám. Super! A od ledna budu chodit jen do krajských lekáren a špitálů a ušetřím. Jo, zadarmo je halt zadarmo. A už aby přišli socani i do vlády, nechce se mi moc dělat ale rád bych nějakou solidní podporu v nezaměstnanosti. Super a díky moc za nápady
04. 11. 2008 | 14:15

Deff napsal(a):

Tedy pane Tejci, napsat, že není na mléko dětem a o asfaltových cestách si můžeme nechat zdát (volná parafráze) jako argument, proč neplnit naše závazky, to je ubohé. Propagandistické, populistické, nemravné. V Afghánistánu naši vojáci dělají dobrou práci, vědí proč tam jsou a jaké jsou jejich úkoly. Víte co? Leťte do Afghánistánu a osobně vysvětlete místním zemědělcům, proč nechcete, aby tam byli naši vojáci (protože naše děti pak nedostanou zdarma mléko). Když NATO totiž odejde, nic už Taliban nezastaví. Všichni zemědělci pak pro ně budou muset pěstovat koku - což je hlavní důvod, proč je NATO v Afg.: zabránit Talibanu, aby pod hrozbou smrti nutil místní pěstovat koku. Doporučuji vám jedno, vážený poslanče. Promluvte si s vojákem, který v Afg. byl. Já to udělal. K nezaplacení
04. 11. 2008 | 14:31

třebaKarel napsal(a):

Ahoj Rumcajsi ,
dávno jsem tě neslyšel , takže doufám že si na mně najdeš taky kousek času .
Když vidím tvůj spravedlivý hněv , napadá mne že pánbu při stvoření nepočítal s tím co s člověkem Rumcajsem udělaji blogy na Aktuálně. cz .
Kdyby totiž viděl co vidim já , nechal by ti někde přibližně v místech kterým boxeři řikaji trojúhelník velkou červenou žárovku , abys poznal když ti jde o život a máš zmáčkonut CENTRAL STOP .
Poď se štěkat , haf, haf .
Ahoj tK
04. 11. 2008 | 14:32

jozka napsal(a):

Mas pravdu, od toho se neodchazi, od toho se utika. Poptej se Britu nebo Rusu.
04. 11. 2008 | 14:36

StandaT napsal(a):

A k čemu tedy vlastně máme tu armádu, když ne na bojování? Na přehlídku jednou za deset let stačí Hradní stráž.
04. 11. 2008 | 15:26

RUMCAJS napsal(a):

tK:
Speciálně na tomhle blogu Karle moc neštěkej, protože Tejc je známej tím, že nesnáší pejskaře.
Zvláště pak pejskaře bojových plemen, jako jsi Ty a Vlk.
Mohlo by se Vám chlapci stát, že bez náhubku a vodítka nedáte ani ránu.
04. 11. 2008 | 15:35

Třeba blbec z ČSSD napsal(a):

Za vlády ČSSD se stále zvyšovala naše účast na misiích,protože tehdejší opoziční ODS se stavěla k úsilí o kol.bezpečnost pozitivně.Nyní ČSSD v opozici jen vyrábí umělé problémy,jak házet vládě klacky pod nohy a jak pomocí pacifistických nálads získávat politické body.To,že jejich postoj ohrožuje přímo naše vojáky je pro ně vedlejší.Ubohost a bezcharakternost.Ve vyspělých státech otázky bezpečnosti nejsou mezi vládou a opozicí náboji v politickém boji.
04. 11. 2008 | 15:37

Líný černý pes napsal(a):

to třebaKarel :
Vše nej... k svátku, hafity haf!
04. 11. 2008 | 15:38

RUMCAJS napsal(a):

Vidíš do Karle,
Ty máš svátek !
Ještě že to paní LČP připoměla.
Tak všechno nejlepší, hodně zdraví a plnou peněženku.

Moc se asi nepoštěkáme, protože se mi internet plouží jak socan při pátku.
Sned se to rozjede !
04. 11. 2008 | 15:44

stejskal napsal(a):

Všechno nejlepší, pane Karle.

Libor Stejskal
04. 11. 2008 | 16:05

Stařeček napsal(a):

to Martin: jenom pro začátek, něco o AVG vím a na tvé otázky:
1. problémy s technikou jsou. Hlavně s obrněnci, které nechtějí do kopečků a američaní s námi jezdit nechtějí, neboť jim nestačíme. Museli by nás tam tahat na laně.
2.dostatek lidí opravdu nemáme a to ani nevycvičených.
3.koncepci nemáme ani krátkodobou. Tedy podloženou penězi, technikou a lidmi.
Jinak pokud si pamatuji, tak lidovečtí ministři se při vedení armády vždy "vyznamenali". Jistě si každý pamatuje. Naše dnešní ministrině i s vrchním velitelem a celým štábem nebyli ochotni ani při přehlídce pozdravit své vojáky pochodující se zástavami a seděli tam jak vařbuchti při souboji rytířů. Radost se dívat.
04. 11. 2008 | 16:13

třebaKarel napsal(a):

Děkuju moc za přání ,
teď nemám odvahu říct že se jmenuju Ivan a ne Karel a že tenkrát tady už jeden Ivan byl .Ale vím co s tim - běžim pro dort a oslavíme to stejně . Na zdraví Vás všech !Moc děkuju .
tK / Ivan

Paní Líná černá pejsko ,
hledal jsem Vás v kalendáři , ale holky koupily nějakej aušus .Nenašel .
Kdy máte svátek Vy ?

A Rumcajsi , ty tam taky nejseš . Když budeš pěkně papat polívčičku a mluvit slušně , můžeš bejt první svatý Rumcajs na světě .
04. 11. 2008 | 16:52

Jirka Hemzal napsal(a):

to stařeček:
Souhlas. Jen bych doplnil situaci s vrtulníky. Piloti se museli hodně hlasitě ozvat, aby se něco udělalo s dlouho slibovaným přizpůsobením vrtulníků - pancéřování, avionika apod. Když je řeč o vrtulnících Mi-8 a Mi-17 jsou už dost obstarožní stroje, které i jako nové byly určené spíše pro transport a výsadky, než pro nasazení v přední línii. Obzvlášť problematický je horský terén Afganistánu. Rusové tam pohořeli i s Mi-24.
04. 11. 2008 | 17:37

stejskal napsal(a):

Mám to prozradit, paní pso? :-) (ne, to nemohu).

Ale tohle můžu propíchnout, ne? Pane Karle/Ivane, tohle jste viděl? http://blog.aktualne.centru...

Libor Stejskal
04. 11. 2008 | 17:43

zdesta napsal(a):

Nejde o vítězství, ale o to, zůčastnit se. Jak ve sportu.Takové hezké čtyřicáté třetí místo vzbuzuje úctu. Co tak vytvořit dobrovolné útvary záložníků.Odměna(žold) ve výši minimální mzdy.Nadšení,elán,a ideologické odhodlání překoná vše.Zajímavý by byl počet dobrovolníků,kteří jsou ochotni bojovat v horách Afganistánu,místo u klávesnice.
04. 11. 2008 | 17:58

Petr napsal(a):

Nevím , co si mám myslet o ČSSD a jejich slepých přitakávačích . Nechápu , proč strana , která se chvástá že zařídíla členství v NATO , zavedla profesionální armádu , vyslala první vojáky do Afgánistánu se nyní tváří , že za účast v Afgánistánu není odpovědná a je proti navýšení vojáků . Myslím , že by měla raději provádět náborovou kampaň do armády . Vždyť ji chtěla a chtěla i členství v NATO . Zdá se mi , že co neschvalují její voliči , to už není pro ČSSD závazné.
04. 11. 2008 | 17:59

Komančov 008 napsal(a):

Asi uš jen chybi to kdo založí první milice .Byde to obraceně převrati se dějiny .to se zase pobavi dělnícka třída jak poběží menečmen a tři dělníci hlidat socialistickou vlast to prostě nejde vyvratit po 68 to prostě tak bylo.pracujici inteligence a jeji kulometná hnízda asi ze strachu ale.!!!!!????tulat
04. 11. 2008 | 18:00

Hobart napsal(a):

Tak mi není jasné jestli to ČSSD nechce podpořit spíš z trucu ("vláda si jaksi zapomněla zjistit...") nebo z jakéhosi mysticismu ("žádné z mocností..." - předně bychom se měli obávat neúspěchu Alexandra Velikého, což zcela vážně někde ve svém blogu zmiňuje dr.Zaorálek a nevhodnost afghánské a irácké mise dokládá výstřižky z novin).

Zcela uznale uznávám, že zásluha ČSSD na našem vstupu do NATO byla rozhodující. Proto prosím pana Tejce a jeho kolegy o jakýsi "restart" jejich postojů i pro současnou dobu: nestačí v nějaké organizaci být, musíme si - a je-li to vojenská organizace tak dvojnásob - to bytí v ní nějak naplnit. Obrana proti teroru, byť nepopulární, nejistá a nebezpečná je jistě dobrá náplň... Vojáků máme snad dostatek - a pokud ne - ať to řekne armádní velení, je už to otázka natolik technická, že řešit ji politickým způsobem je prázdné.
04. 11. 2008 | 18:06

třebaKarel napsal(a):

Teda pane Stejskale , to je hezký !
Panu Havlovi dala ta šunka pěkně zabrat , koukám / obr . 1 /
A dostávám Vám tak nějak hlad , věříte ? Dneska to na jáhlovou kaši s bambusovými výhonky nevidim . :-)
Hezký zbytek dne .
S úsměvem tK
04. 11. 2008 | 18:16

Řeřicha napsal(a):

CHe chééé :)))

Pane Stejskale, trochu si nejste podobný s vaší modrobílou fotografií ;)

Pokud Vás láká nějaké moravské víno s přívlastkem, či snad dokonce nějaká francouzská potravina, klidně se vsadím. Akorát nevím o co. ;D
04. 11. 2008 | 19:37

Líný černý pes napsal(a):

to třebaKarel:
Ten dortík byl v láhvi podle toho Na zdraví, přeji tedy "nechť slouží".
Psí den je každý hezký den, kdy je střecha nad hlavou, potrava na misce a nelopue mně v zádech. Nenickový svátek mám 11.8.
04. 11. 2008 | 19:56

silspok napsal(a):

Tak kdyby v clanku pan Tejc psal, ze bychom meli zacit diplomaticky prosazovat pomoc v zemich jako je apriklad Kongo ci Sudan a jit tak nejak prikladem, bylo by to fajn. Kazdopadne timto pan Tejc jenom prokazal naprostou neznalost problemum tretiho sveta, ktere jsou v naproste vetsine konsekvenci studene valky, materialnich potreb zapadu a v soucasnosti notne hamizne Ciny. Takto pan Tejc jenom opet ukazal, za co stoji nase politicka garnitura. A tak bych se nezabyval tim, proc posilat ci neposilat vojaky do Afghanistanu ci jinam, ale resil bych, zda chodit ci nechodit k volbam nebo premyslel o prostredcich, jak vyslovit vyrazny nesouhlas s nasi politickou kulturou a jejimi zastupci.
04. 11. 2008 | 20:09

třebaKarel napsal(a):

Líný černý pes ,
vážená dámo , když jsem se dočetl že štrůdly jste pekla pro ty co dělali krovy , záviděl jsem tesařům , jaký to měli krásný a sladký život . Štrůdl a šunka , to je pevnější hodnota než USD .Hezký večer všem dámám i pejskům .
tK
04. 11. 2008 | 20:24

stejskal napsal(a):

Mimikry, pane Řeřicho ;-)

Nějakou tu sázku pro Vás vymyslím ;-)

Libor Stejskal
04. 11. 2008 | 20:34

Líný černý pes napsal(a):

to třebakarel :
Se štrůdlem se tenkrát přihodila taková zvláštní věc - už jste někdy viděl, že se něco odhmotnilo? Ten štrůdl prostě zmizel.
A vůbec, zítra si ho upeču pro sebe, je podzim a pes si zaslouží pochoutku. Čuby dostanou patky a zbytek si dám ve čtvrtek v práci.

PS nejsem stroj, sem pes
04. 11. 2008 | 21:40

Kuba napsal(a):

Pane Tejci,
Vase argumenty jsou:
0] CSSD prinesla zemi do NATO
1] Zavazky muzeme plnit, pokud na to mame.
2] Na mleko pro deti, hasice, duchodce neni, ale na Afganistan ano. Musime si stanovit priority
3] V Afganistanu zatim zadne velmoci neuspeli a je otazkou, zda neni vojensky mise ztracena.

a0] Pokud je mi znamo, tak jsme byli do Madridu pozvani v lednu 97. Prominte, jak dlouho vladla CSSD? Slysim nulu? Vite, je nemravne pripisovat si uspechy cizich lidi [Hradu].
a1] Muzete namitnou, ze zde byla perioda Madrid-Independence, 97-99. To urcite byla. Slibovali jste v Bruselu, ze zavazky budete plnit, jen pokud na ne budeme mit? To urcite ne. To by nas totiz hnali holi. Je nepekne takhle otacet, kdyz mame jiz 9 let bezpecnou strechu nad hlavou a nejsme na vychodni hranici byvale sovetske sfery vlivu.
a2]Stanovit priority si bezesporu musime. A meli by zde byt priority, na ktere nelze sahat [kde by mely byt i zavazky vuci spojencum], a ty, o kterych budeme debatovat. Vzdy na neco nebudou penize. A proto se ma sporit. A umet si odpustit. S mlekem pro deti lze argumentovat vzdy. Co takhle bojovat efektivneji proti korupci? Bude na oboje.
a3] Sam dobre vite, ze uspesnost mise je vzdycky otazkou dopredu. Otazkou bez odpovedi. Shrnout to do dvou vet je slabe. Co kdybyste napsal, jak je mise koncipovana, jake jsou jeji slabiny, a jake v Afganistanu navrhujete reseni. Navrzene reseni byste nasledne mohl obhajovat. Momental nekritizuje nekoncepcnost vlady, ale v rukou mate stejne prazdno. Takze jste vsichni jedno bratrstvo kocici pracky. Jak Parkanova, tak bezpecnostni experdi z CSSD. Bezpecnostni politika je pro vas spanelskou vesnici, nevite, co tam vlastne delame, tapete. Akorat vite, ze neni na mleko, takze bychom ten kram meli pro jistotu zavrit. Velice slabe.
04. 11. 2008 | 22:10

jarpor napsal(a):

Kuba

Vzal jste mi "vítr z plachet", ale nevadí.

Souhlasím s Vámi kromě Vašeho závěru. Nikoliv velice slabé. Trapné, hloupé a lživé od bezpečnostního experta, řekl bych.

Hezký večer
04. 11. 2008 | 22:32

Jan Vaculík napsal(a):

Pan Tejc nám tu předložil skutečně perly. Napadá mě, kdy asi tento muž předloží požadavek, aby se zpracovala závazná koncepce počasí v Evropě.

Ze situace v Afgánistánu nemáme nikdo radost. Ale první, kdo tam před lety vpadl, byli Rusové. Tehdejší masakry se s těma dnešníma ani nedaly srovnat. Od té doby se už jen vytlouká klín klínem. A komu nestačí argumentace spojeneckými závazky, tak to může vidět takhle: Ti naši vojáci tam jezdí odčinit, že jsme tehdy taky byli součástí toho útočného vojenského bloku, který stál na počátku těch masakrů.
05. 11. 2008 | 00:48

Čochtan napsal(a):

No, pane Tejc, teď už nebudete moct odmítnout další české vojáky do Afghanistánu. Teď už ne ! To byste byl "zarytý rasista".
05. 11. 2008 | 08:19

JC napsal(a):

Jefim Fištejn :"Představa, že by zbrklý úprk poražených spojenců a znovunastolení tálibánské vlády mohly nějakým záhadným způsobem posílit světový mír, je další úchylkou, tentokrát masochistickou."
Pane Tejci vy ráčíte být masochista ?
Jinak celý článek :http://www.virtually.cz/index.php?art=17415
05. 11. 2008 | 08:55

Kuba napsal(a):

jarpor:

:-)

Vam take hezky vecer a pohodovou Guy Fawkes Night.
05. 11. 2008 | 21:12

Jakub Midori napsal(a):

Napíši něco, co zdánlivě nesouvisí s tématem:
Osobně si myslím, že byla nedomyšlená chyba rušit základní vojenskou službu.
Základní služba by vůbec nemusela být buzerárna a ztracený čas, spíš by to mohla být příprava na obranu naší země a také na civilní zaměstnání: Mladí mužové by si uvědomili, že jsou členy určité smwčky, a do civilu by mohli jít například s řidičským průkazem, určitým výučním listem či počítačovou gramotností (kromě zvládnuté zbraně).
Lidem, kteří by prošli touto službou bych důvěřoval více než rozmazleným smradům dneška. Je nás 10 milionů, ale netvoříme synergetický efekt. Je nás 10 milionů chrobáků valících si svou kuličku. A dále, pokud se Romové cítí jako občané tohoto státu, se všemi právy a povinnostmi, i jim by to prospělo, a společnosti taktéž.
01. 12. 2008 | 15:59

cheap mbt shoes napsal(a):

We should so live and labor in our cheap mbt shoes time that mbt shoes on sale what came to us as seed may go to the next mbt walking shoes generation as blossom,and what reviews mbt shoe came to us as blossom may go to them as fruit. This is what mbt shoes clearance we mean by progress. It is better to die on your feet than to live on your knees. http://www.mbttoday.com/
24. 11. 2009 | 07:57

iPhone SMS Transfer napsal(a):

That's great article. thanks a lot
12. 03. 2010 | 10:22

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 04:19

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 06:25

iPhone ringtone maker for mac napsal(a):

great, thank you
26. 03. 2010 | 13:52

iPhone contacts Backup napsal(a):

very usefull infomation, thank you
26. 03. 2010 | 13:55

iPod to iPod Transfer napsal(a):

you are a thinker
26. 03. 2010 | 13:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy