Radar zastaven rozumem.

20. 09. 2009 | 14:59
Přečteno 4395 krát
Snad je to tečka za érou expanzivní zahraniční politiky Bushovy administrativy, která přinesla kromě desetitisíců a možná statisíců zmařených nevinných lidských životů i rapidní zhoršení pověsti USA ve světě. Pro jedny úleva a potvrzení naděje, že president Obama povede svou zemi po méně hrbolatých cestách, které nezpůsobí takové karamboly, jako způsoby řízení jeho předchůdce. Pro druhé zklamání a obava, že údajné rozpínavosti dnešního Ruska do střední Evropy dnes nic nestojí v cestě. Odhlédneme-li od ideologických postojů jedněch i druhých, zůstává relativně čistý případ.

Sami američtí odborníci, kteří na studii pro Obamovu administrativu pracovali a z nichž dva (bývalý náměstek ministra obrany USA Phil Coyle a profesor MIT Theodor Postol) v letošním a loňském roce dokonce přijeli na pozvání Greenpeace do Prahy, jsou sotva pro-ruští a tedy neobjektivní, jak se snaží opět naznačit někteří ostří hoši v českých médií. Z jejich vysvětlení technické podstaty nefunkčnosti systému proti případným íránským raketám a jasně stanovených kritérií pro schválení jeho stavby (ekonomických, geostrategických a technických) muselo být zřejmé, že šance na realizaci projektu bude pouze v případě, že Američané budou ignorovat fyzikální zákony i vlastní vládní direktivy. V České republice, kde ideologie může triumfovat i nad fyzikou a zákony se vykládají podle aktuální potřeby, se nebylo snad ani možno divit, že někteří politici oběma Američanům prostě nerozuměli. Pak nepřekvapí slova Mirka Topolánka, kterého „nezajímal profesor, který si přijel do Prahy na vánoční nákupy“.

Čistotu tohoto případu však čeští politici zastřeli a zkomplikovali doslova bezohledným marketingem projetku namířeným na českého občana. Marketingem obdivuhodně bezohledným vůči americké straně. Lze si představit vařící se krev v hlavách americkým presidentů, když se po každém jednotlivém úpěnlivém přesvědčování, že protiraketová obrana není namířena proti Rusku, ale proti případným útokům z Íránu hned z Prahy ozvala salva o tom, že bez americké raketové obrany je tato země vydána na pospas Rusku. Jistě si všichni, kteří chtějí, dobře vzpomenou, že to nebyli Američané, kdo minimálně od blížícího se nástupu Obamy opakovaně tvrdil, že na projektu budou trvat. Američané naopak opakovaně hovořili o nutnosti prověření stavu tohoto projektu. Výše zmiňovaná kriteria prostě nešlo obejít. Aby nedošlo k vytlačení zákonných a demokratických procesů ideovou zaslepeností, jak tomu bývalo za vlády předchozí administrativy. Slouží ke cti presidentu Obamovi, že si i při odvážných výhrůžkách z Prahy o zhoršení vzájemných vztahů zachoval klidnou hlavu a používal vůči česke straně velmi tolerantní diplomatické řeči. Že takovému jazyku nerozumí nebo nechtějí rozumět čeští diplomaté již opravdu není jeho vinou.

Dnešní komentáře tehdejších vládních politiků jasně ukazují, kterak nekriticky nadřazují své minulé ideologické války zahalené do hávu údajných zájmů střední Evropy celkové globální bezpečnosti. Pravdou přitom samozřejmě zůstává, že střední Evropa, bohužel, je oblastí zájmu Ruska. S tím ovšem nic nenaděláme, s radarem nebo bez něj, ledaže bychom naši zemi odstěhovali z nárazníkového pásma, za které Rusko střední Evropu považovalo a nadále považuje, ať už se čeští politici s ruskými líbají nebo je šťouchají klackem. Naštěstí, jako součást NATO a EU, máme záruku bezpečnosti, na které bychom s partnery měli dále pracovat. Bezpečnost celé Evropy by však nepochybně zhoršil radar funkční možná pro jiné účely, nikoli však proti iránským raketám. Jako vítaná záminka k nasazení dalších ruských jaderných raket.

Test správnosti kroků Obamivy administrativy v této kauze, s ohledem na roli globálního četníka je přitom velmi jednoduchý. Tkví v odpovědi na otázku, zda bude svět a s ním i my (!) bezpečnější s USA a Ruskem hledajícími řešení bezpečnostních otázek pocházejích i z jiných oblastí (vedle Íránu přijde například na řadu potenciálně velmi výbušná diskuse o nárocích na ohromné zdroje strategických surovin v oblasti Severního pólu náhle přístupné díky tání věčného ledu v důsledku globálního oteplování) nebo s již dnes zatnutým Ruskem ježícím se novými jadernými zbraněmi namířenými na Evropu v odpověď na radar, který neumí zachytit rakety z Íránu? I proto jsou slova ex-presidenta Václava Havla o vítězství české vyčůranosti velmi překvapivou trivializací diskuse, která se v ČR vedla.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Postoje radaristů představují v nové situaci ohrožení české svrchovanosti, protože tito lidé se cítí zrazeni a nedá se předvídat, zda nezaujmou kapitulantské a kolaborantské postoje vůči Rusku, nejsou totiž schopni provádět samostatnou zahraniční politiku svrchovaného státu a hledají nějakého cara, před nímž by se mohli vrhat na zem a třískat čelem o podlahu. Když Obama tuto roli odmítl, radaristé se klidně upnou i na Putina, Topolánek k tomu má všechny kádrové předpoklady.
20. 09. 2009 | 15:35

pumprlidentlich napsal(a):

V přehlídce lidské ubohosti samozřejmě nesmí chybět greenpeace. Teď ještě s rozumem proti Temelínu. Jak jinak se můžou realizovat krásní, vzdělaní a pracovití.

Ke zkopírování hodnotného příspěvku z Das Reich Tutter zcela jistě použil biomasu. Je to hrdina. Za socialismu by jistě byl hodnotným vědcem, ale imperialisté nutí greenpeace pouze k buzerování.
20. 09. 2009 | 16:07

Pepicek napsal(a):

Zda se, ze to neni tecka, ale novy zacatek... :(
20. 09. 2009 | 16:10

JC napsal(a):

Vilémku,
Samostatná svrchovanost států jako je ČR,SR,Rakousko,Nizozemí nebo třeba Belgie je vždy platná jen do doby než si na nich nějaká vemoc nesmlsne. Tu vaši poznámku, že "radaristé" v čele s Topolánkem se nyní přimknou k caru Putinovi nechávám bez komentáře, protože není potřeba abych reagoval na každou kravinu.
20. 09. 2009 | 16:22

JC napsal(a):

Tuttere,
Máte pravdu v tom nadpisu.
Obama zjistil, že existuje efektivější systém s jehož antiraketami se počítá i pro ČR.
20. 09. 2009 | 16:26

Vilém napsal(a):

JC
Planoucí emoce nejsou dobrým vodítkem při posuzování komplikovaných politických otázek.

V evropské historii se setkáváme řadou relativně nevelkých států, které přesto dokázaly uhájit svou svrchovanost, například Nizozemí, Švédsko, Portugalsko, Dánsko nebo Švýcarsko, a to přesto, že neměly příznivější podmínky než Česko. To znamená, že fatalismus není v těchto otázkách na místě, zato předchozí ochota bezmezně se obětovat pro USA a současné zoufalé kňučení radaristů naznačuje, proč právě Češi neměli to štěstí a nepatřili k svrchovaným národům - naši politikové si nedokážou zachovat páteř ani vůči spojencům, ani vůči potenciálním nepřátelům.
20. 09. 2009 | 16:32

stále rebel napsal(a):

Díky Greenpeace především za pana Coyla a profesora Postola.
Přinesli další skutečné informace, které nám pomohly v rozhodování.
Ze strany "naší" vlády jsme byli krmeni jen lží a propagandou.
20. 09. 2009 | 16:47

SuP napsal(a):

Radar zastaven rozumem....?
Jak správně podotýkají někteří z nás někde vedle, V této situaci se jedná pouze o "zaražené Brdy".
Ještě budete rádi, až se to někde vyvalí.
20. 09. 2009 | 16:59

ali napsal(a):

pumprlidentlich
Vy jste génius :o)
líp by to nikdo nenapsal.
Dík
20. 09. 2009 | 17:08

ali napsal(a):

SuP
teda kluci dneska perlíte :o))
20. 09. 2009 | 17:10

Nezamysl napsal(a):

Autor má pravdu.
Dále si musíme stále připomínat, že v Česku byla vžda velká skupina karieristů, která se orientovala na kolaboraci s velmocí.Jednou s Německem, potom s Ruskem a nyní s USA. Co takhle tvrdě pracovat v rámci EU a hlavně se sousedy. Je nápadné, že jsou to právě ti politici z ODS, kteří
nesnášejí EU, ale usilovně lezou do zadku výše uvedené velmoci. Studená válka vyšla z módy a nejsou na ni peníze.
20. 09. 2009 | 17:14

stoppa napsal(a):

Autor

Postřeh s relativizací fyziky českým pravicovými politiky, je velmi pěkný!

Jak se zdá, střetli se čeští válečnící typu Havel a spol s válečníéky v Bílém domě, protože obě strany by rády bojovaly do posledního spojencova vojáka, tak prostě přišla kosa na kámen.

Jsem strašně napjatý, jak to asi dopadne, tenhle střet, kde Havel s Topolánkem a Schwarzenbergem hodlají být pruhovanější než Bílý dům...
20. 09. 2009 | 17:17

Tupelo napsal(a):

Pane Tutere, na neco jste zapomel, totiz na primou akci akci Greenpeace v pripade obsazeni brdske koty. Za tuto akci VELKY DIK Vam i Greenpeace, byla to nejspis jedna z mala veci, ktera, diky zahranicnim novinarum, informovala o odporu velke vetsiny obyvatel CR vuci radaru lidi celeho sveta. Z pripadnych urazek ci invektiv si nic nedelejte, pochazi od popletu typu Bushe (ale bez jeho pravomoci), obcas se mi zda ze i oni casto hovori s Bohem ;). A diky za clanek, pripomel mi jedno me rozhodnuti, stran podpory Greenpeace.
20. 09. 2009 | 17:22

mazi napsal(a):

Mzslím,že je to správné, když tady radar nebude, zlepší se napětí mezi námi a Ruskem.http://www.facebook.com/pag...
20. 09. 2009 | 18:08

JC napsal(a):

Nezamysl,
Ano pejorativním výrazem pro spolupráci se v čechách stala hlavně spolupráce s okupující mocí.
Můžete nás seznámit s nějakým případem kdy nás okupovaly USA ?
20. 09. 2009 | 18:12

JC napsal(a):

Vilém,
Emoce neplanou ani náhodou.
Výstavba jakož i nevýstavba radaru jsou mi v podstatě šuma fuk.
Nemusím se stydět za postoj české vlády, která se nepřiposrala, když ruský mdvěd zabručel a tu smlouvu s amíky podepsala. Jinak, že to amíci nyní vyhodnotili jinak mě také nevadí, aspoň se nebudu muset v TV dívat na "bojovníky" za odzbrojení, když už se to smí.
20. 09. 2009 | 18:20

Sarah napsal(a):

JC: Boj za odzbrojení se někdy nesměl? Kdy?
20. 09. 2009 | 18:28

JC napsal(a):

Sarah,
Jste-li dostatečně mladá nemůžete pamatovat.
Jste-li dostatčně stará určitě si pamatujete pouze boj za odzbrojení amerických imperialistů...ten byl dokonce povinný že ?
20. 09. 2009 | 18:35

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tutter,
napsal jste velmi dobrý doplněk k blogu pana Peheho. Dozvěděl jsem se i něco nového - třeba výrok expremiéra na adresu prof. Postola. Je to jen třešnička na dortu celé té hrůzy, co naše politika a media předváděla.

Já jsem od samého začátku vycházel z toho, že je to partie Rusko-USA a že o radaru nakonec rozhodne to, na čem se dohodnou. I když si samozřejmě přeji a vždy jsem si přál dohodu mezi Rusy a Američany a jejich spolupráci.
20. 09. 2009 | 18:38

Sarah napsal(a):

JC: To není odpověď na mou otázku.
20. 09. 2009 | 19:32

JC napsal(a):

Bóže Sáro vy jste umanutá,
Takže, vypomínáte si že by někdo ze starších hrdinných odpůrců radaru stejně vehementně protestoval proti rozmístění ruských jaderných SS 20 na našem území ?
vzpomenout ani nemůžete protože "kušovali" a ryli držkou v zemi :-)))
20. 09. 2009 | 19:43

Sarah napsal(a):

Sarah: Vzpomínám, že protesty proti zbrojení a jadernému zvláště byly zcela běžné - na obou stranách. Tady jste se netrefil.

Ale také nevím, že by někdo ze starších hrdinných propagátorů US radaru stejně vehementně protestoval proti přílišnému vlivu SSSR a za umístění základny USA na našem území. Nepřehánějte to.
20. 09. 2009 | 19:51

JC napsal(a):

Bože Sáro, s aktivní komunistkou nehodlám diskutovat.
sbohem.
20. 09. 2009 | 20:23

Rockl napsal(a):

Média tady jsou zkorumpovaná a místo aby držela s českým národem, tak provádí za prachy veřejnou velezradu. Toto je beztrestně možné v naší absurdistánské přítomnosti.
Hanba !!!
20. 09. 2009 | 20:31

Suchec napsal(a):

JC:
Sára boduje, koukám.

A když dojdou argumenty, je z ní hned komunistka.

Jó, to je věc, "soudruzi".

BTW, o tom, jak kdo zbrojil, kdy rozmísťoval, a co. Jó, to by bylo zajímavé povídání.

A taky třeba o tom, zdali to, jestli někdo protestoval, či ne, mělo nějaký vliv na rozmístění JZ na území Evropy, že?

Ani jedna strana se nikoho z vlastních obyvatel (Holandsko, Belgie, Německo, Itálie, Velká Británie) neptala, a jednala bez ohledu na veř. mínění s tvrzením, že v tak odborné otázce nemůže veřejnost rozhodovat.
Stejně jako Topol a Vondra s radarem, teď to zase budou systémy AEGIS.

Takže argument protestu je irelevantní.

A ti sověti (Andropov) to u nás udělali až v r. 1984, po rozmístění Pershing 2 a CM v Německu a Belgii, navíc bez vědomí Husáka a spol., a byla z toho tenkrát prý dost ostuda. Následně Gorbi pak ty rakety nechal opět přestěhovat zpět na Ukrajinu (jednal o SALT II s Reaganem).
20. 09. 2009 | 21:51

stále rebel napsal(a):

Občas bych lidem doporučoval zapřemýšlet nad tímto grafem. Podívat se, kdo vyzbrojil SSSR, či Rusko.
http://cs.wikipedia.org/wik...
20. 09. 2009 | 22:02

Gru napsal(a):

Suchec
K tématu odporu veřejnosti proti vyzbrojování je třeba vědět, jak hnusnou propagandu vedlo tehdejší NATO: v knize "Třetí světová válka" přesvědčoval autor, bývalý člen vojenského vedení NATO, generál J. Hacket, obyvatelstvbo západnéí Evropy, že vyzbrojování je OK a že vést válku stojí za to, i když by to vedlo - jak v jeho polit-scifi uvedeno - k atomovému zničení města jako Glagow... neobyčejně odpudivé čtení, dost připomíná politické školení v komunistické armádě a také argumentace Vondry a Klvani ve prospěwch radaru.
Nepřatelé lidstva se najdou na levici i na pravici, na všech světových stranách.
20. 09. 2009 | 22:14

JC napsal(a):

Suchec,
Kdesi jsem četl, že jste placeným informátorem lidového domu, tedy domu kam si zvete ruské generály. To víte proti vám ,který máte info z první ruky nemám šanci a ani se o to nebudu pokoušet.
20. 09. 2009 | 22:25

jj napsal(a):

Pro Nezamysla :
.. a jiní se orientují na spolupráci s Ruskem i dnes .
20. 09. 2009 | 22:45

pumprlidentlich napsal(a):

Jaké vzdělání a praxe je nutná ke vstupu do greenpeace? Stačí Mueller nebo zapařený zadek?
21. 09. 2009 | 01:16

Honza napsal(a):

Velmi jste mě zklamali tím, že jste v věci radaru vyjádřili váš postoj i když se nejednalo o ekologickou otázku. Zařadili jste se tak po bok jiným politickým organizacím.
21. 09. 2009 | 02:03

DDD napsal(a):

Tak Greenpeace taky dostává prachy od FSB přes agenty s diplomatickým krytím?
21. 09. 2009 | 02:07

Honza napsal(a):

Býval jsem sponzorem Greenpeace. Ale politické hnutí nepodporuji. Je jim to stejně fuk, prachy jim posílá car Putin.....
21. 09. 2009 | 06:39

Ladic napsal(a):

http://www.euro.cz/id/nalr9...

Lukáš Petřík
19/03/2008 10:12

Levicoví extrémisté proti radaru
Mluvčí Ne základnám pogratuloval teroristickému Hizballáhu
Jeden ze tří mluvčích iniciativy Ne základnám, která je zaměřena proti přítomnosti amerického radaru v Česku, jenž by měl ve spolupráci s protiraketovou základnou v Polsku chránit naše území před případnými raketovými teroristickými útoky, vyjádřil své sympatie islámské šíítské teroristické organizaci Hizballáh.

Mluvčí iniciativy Jan Májíček je členem komunistické Socialistické solidarity (SS), která podporuje vyvlastnění výrobních prostředků a vytvoření takzvané samosprávné společnosti. Socialistická solidarita považuje parlamentní systém za nereformovatelný a chce ho zrušit, stejně jako kapitalismus.

Májíček na webových stránkách SS vedl rozhovor s Haidarem Omaisem, sympatizantem Hizballáhu, který žije dlouhodobě v České republice. „Na začátek bychom rádi pogratulovali Hizballáhu, že porazil Izrael, který byl donucen se stáhnout z Libanonu,“ vyjádřil Májíček svou přízeň teroristické organizaci, která například v osmdesátých letech provedla několik bombových útoků na americké ambasády a je financována z Íránu.
21. 09. 2009 | 08:43

Ladic napsal(a):

http://www.eurabia.cz/Artic...
V článku nechybí ani zmínka o tom, že účastníci konference mohli častokrát slyšet pozvánku na Káhirskou konferenci, která je výročním setkáním protiválečných aktivistů z oblasti Blízkého Východu. Uskuteční se od 27. do 30. března.
Káhirská konference
Zmíněné konference, kde byli mezi hlavními hosty například egyptští islamističtí extrémisté z Muslimského bratrstva, se zástupce iniciativy Ne základnám skutečně zúčastnil, jak dokazuje výpis z účtu č. 2720320001/2400 u eBanky a.s., podle něhož bylo dne 10. 3. 2008 za letenku zaplaceno 12 379,- Kč a za ubytování 5.000,- Kč.
21. 09. 2009 | 08:44

Ladic napsal(a):

No snad vyjde přání příznivců americké základny u nás v duchu jejich hesla: Nechceme radary, chceme rakety.
21. 09. 2009 | 08:45

Skeptik napsal(a):

Další vítězství evropských "SUPERLEVIČÁKŮ" nad naší civilizací! Teď už si budeme moci vybírat jenom mezi Šáriou a KGB! Kdo nevěří, ať vydrží cca 20 let!
21. 09. 2009 | 09:04

Morová rána napsal(a):

Bez radaru prý opět spadneme do ruské sféry vlivu... Hezké zaklínadlo, jednu vec se ovšem radaristé nikdy nenamáhali vysvětlit. Jak je možné, že členství v EU a NATO nás před zlými Rusy neochrání, jedna americká koule v Brdech ale ano?
21. 09. 2009 | 09:06

StandaU napsal(a):

Dobrý den, jsem velmi rád, že místo radaru budeme mít na našem území rakety. Snad to dopadne.
21. 09. 2009 | 09:40

sigenius napsal(a):

"...Odhlédneme-li od ideologických postojů jedněch i druhých, zůstává relativně čistý případ..."
No, jo. Jen by mě zajímalo, co tedy Putinovi na tom radaru tak vadilo, když měl být technicky nefunkční...
21. 09. 2009 | 10:09

Mytěj Kopecký napsal(a):

Soudruhu řediteli, čest vaši práci a se SSSR na věčné časy...!!!!!
21. 09. 2009 | 10:35

Tupelo napsal(a):

Honzo, angazovanost Greenpeace je pochopitelna, jednak vychazi z tradicnich snah o demilitarizaci sveta (angazovalo se napr. i v mirovem hnuti na zapade, pred '89) a pak se take ekologie primo dotyka. Brdy spadaji do chraneneho pasma, cetl jsem ze tam ziji jedinecni zivocichove. Pak zde existuje i otazka vyzarovani. Nekomu mohou tyto duvody pripadat malicherne, zvlast pod vidinou toho ze se z CR stane hrac svetoveho vyznamu (z toho klamneho pocitu pak prichazi rozcarovani typu zklamani USA z toho ze radar zrusila, nebo pocit trapnosti z toho ze jedna velmoc (USA) povoli pritomnost vojaku druhe velmoci (Ruska) na uzemi CR), pro me je to naopak.

Sarah, z nekterych reci proradaristu by jheden nabyl dojmu, ze se nic nezmenilo - pokud jsme drzeli hubu za komunismu, mame ji drzet i ted. Pak se nabizi otazka, k cemu je demokracie.

Pokud si nekdo mysli ze otazka raket je rozhodnuta, tak neni. Budovani cizich zakladen v CR je vec obecna, je jedno jestli radar nebo rakety nebo polni kuchyne. Pokud se budou cizi mocnosti rozhodovat podobnym zpusobem jako v pripade radaru, doufam ze zde zadne rakety nikdy nebudou. Postoj vetsiny obyvatel me naplnuje optimismem, soucasny parlament nema silu nove zakladny prosadit a volby se blizi - tlacme na politicke strany aby vylozily karty na stul jednoduchou otazkou: "Hodlate prosazovat umisteni cizich zakladen, zbrani, vojaku na ceskem uzemi?"
21. 09. 2009 | 10:41

Lenka napsal(a):

Musím konstatovat, že pan ředitel zeleno-rudých anarchistů je v kryptokomunistické ideologii fakt dobrý. Trochu faktů, pár polopravd a kapku lží - a je po radaru. S nadledem a prostě : pro nás lépe s USA než s Ruskem - a o to přece jde !
21. 09. 2009 | 11:19

wiki napsal(a):

sigenius:

Radar v ČR + rakety pod Kaliningradem nemohly ani náhodou zachytit "severokorejské" balistické rakety (ty by na 99% letěly směrem Havajské ostrovy - Kalifornie), ani rakety středního doletu z Iránu (ty eventuálně nejpravděpodobněji poletí směrem na jihozápad = na Izrael).

Naopak by se ale velmi hodily k předsunutému pokrytí dalšího - a mnohem důležitějšího - NMD radaru ve skotských Fylingdales.

A proč takové krytí ? O tom pojednává např. známý článek "The Rise of U.S. Nuclear Primacy" z Foreign Affairs

http://www.foreignaffairs.c...
21. 09. 2009 | 11:54

kwich local napsal(a):

Radar byl skutečně zastaven rozumem, avšak v žádném případě nikoliv rozumem pana Tuttera a jeho chlebodárců, ani jimi zblbnutým obyvatelstvem.

Grínpís na to měli stejný vliv jako na vznik tlakové níže nad Biskajským zálivem.
21. 09. 2009 | 12:21

Vladimír napsal(a):

Soudruh autor si neuvědomuje, že Rusko střední Evropu nepovažuje za "nárazníkové" pásmo, ale za SVÉ pásmo.
28. 12. 2009 | 10:50

cheap watches napsal(a):

To znamená, že fatalismus není v těchto otázkách na místě, zato předchozí ochota bezmezně se obětovat pro USA a současné zoufalé kňučení radaristů naznačuje, proč právě Češi neměli to štěstí a nepatřili k svrchovaným národům - naši politikové si nedokážou zachovat páteř ani vůči spojencům, ani vůči potenciálním nepřátelům.
31. 03. 2010 | 03:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy