Pokus o ukončení privatizace politiky v České republice

18. 06. 2013 | 10:51
Přečteno 8592 krát
Asi tak by se dal co nejkorektněji a nejpřesněji popsat zásah policie a státního zastupitelství, kterého jsme byli svědky 13. června 2013. Pokud by byl úspěšný, signalizoval by světu, že jsme po třiadvaceti letech učinili další důležitý krok k tomu, abychom se vrátili do Evropy, jak jsme si hned po listopadu 1989 vytkli a vzdálili se ruskému modelu, který tu jen v trochu jiné modifikaci přežívá. Jestli se to povede, ale zatím nevíme. Zatím odstoupil jen premiér.

Kauza Nagygate, jak ji nazval trefně bývalý zpravodajec Jan Schneider, má tři vrstvy: snaží se zmapovat klientelistickou síť dvou podnikatelů a lobbistů, pánů Rittiga a Janouška, kteří jsou podezřelí ze sjednávání pro ně výhodných veřejných zakázek a praní špinavých peněz, úplatkářství poslanců, kteří složili mandát, aby přežila vláda, a o němž se lze domnívat, že probíhalo v režii zmíněných lobbistů, kteří se na odškodnění poslanců zřejmě nějak podíleli. Nejvíc toho víme ale o posledním obvinění, které se týká zneužití vojenské rozvědky, kterou úkolovala ředitelka kanceláře premiéra Petra Nečase, paní Jana Nagyová, která zároveň s velkou pravděpodobností sloužila i jako spojka mezi premiérem a lobbisty a zařizovala odškodné pro politiky, kteří složili poslanecký mandát. Pracovala tedy velmi pravděpodobně pro premiéra podobně jako pan Dalík pro premiéraTopolánka či pan Šlouf pro premiéra Zemana.

V případě úkolování vojenské rozvědky jde evidentně o porušení zákona na obou stranách: tu může úkolovat jen ministr obrany nebo jeho prostřednictvím vláda a prezident. Paní Nagyová, jako státní úřednice, se dopustila trestného činu zneužití pravomoci. Že na její žádost přistoupil šéf vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, který byl kritizován, že nevyšetřoval předražené zakázky, a proto zřejmě musel funkci opustit, nikoho zasvěceného nepřekvapilo, protože šlo o kariéristu. Že na něco takového přistoupil generál Milan Kovanda, velmi zkušený voják, který se osvědčil v zahraničních misích, je překvapivější. Podle vrchního státního zástupce Istvána, generál při výslechu doznal, že jednal na přání paní Nagyové. Vysvětlit si to lze jen tím, že tato paní s Petrem Nečasem byla v důvěrném styku již zřejmě od roku 2006, kdy pracovala jako ředitelka jeho sekretariátu na ministerstvu a všichni zasvěcenější o tom věděli. Aby tento vztah nebyl důkladně monitorován, proto asi taky premiér odmítl ochranku.

Podle generála Karla Randáka, bývalého ředitele civilní rozvědky, jak mi sdělil, k takovému zneužití mohlo dojít jen zcela neoficiálně, nemůže k tomu existovat žádný rozkaz, nemohl na tom pracovat ani žádný oficiální tým a musela být k tomu vytvořena speciální skupina. Rovněž si generál Randák nedovede představit, že by oba generálové do takové akce šli alespoň bez ústního souhlasu premiéra, to považje za sebevražedný akt. Proto Nečasův výrok ze soboty, že o sledování nevěděl, je podle něj nevěrohodný. Nejdůležitější zřejmě bude výpověď paní Nagyové, zvláště když ji bude nabídnut institut korunního svědka. Situaci přirovnal generál Randák k poměrům, které panovaly za Saddáma Husajna v Iráku.

Na druhou stranu ale generál popřel, že by bylo kvůli selhání ředitelů vojenského zpravodajství zapotřebí rozpustit celou službu a ani se nedomnívá, že tím tato služba byla příliš poškozena v zahraničí: za důležitější než ředitele považuje práci operativců v terénu a pokud ti zůstávají spolehlivými partnery třeba pro americkou DIA, nic zcela mimořádného se nestalo: je to jen vizitka vnitřních poměrů, které vládnou v České republice. Totéž řekl v ČT bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

400 policajtů nešlo do akce kvůli naďové a nečasovi. To je jen tapeta pro veřejnost, lačnou zpráv z Blesku. V pozadí jsou prachy, nejvíce za Temelín.
18. 06. 2013 | 11:01

pop napsal(a):

Veškeré zákony ,které protlačila tato vláda a poslanecká sněmovna by měly být zrušeny včetně restitucí.
18. 06. 2013 | 11:03

Ives napsal(a):

Pane Hvižďalo, chápu, že nyní zažíváte pocit rozčarování. Vaše modly, které jste adoroval svými komentáři, se kácí a vy a ostatní ...ogové nevíte jak reagovat. Schválně, jak tento kiks vašich politických guruů nám normálním lidem vysvětlíte?
18. 06. 2013 | 11:06

ex-nemo napsal(a):

Co nám chybí je politický humor, Hvížďala se to snaží vyplnit, sice dost neuměle, ale díky i za to !
Jinak; Hvížďalo, služba těžká, těžká, že ano ! I šaška ze sebe
jeden musí dicanělat, když páni poručí !
18. 06. 2013 | 11:08

ex-nemo napsal(a):

dělat, ovšem, zamotala se mi tam ta debilní recapcha
18. 06. 2013 | 11:10

Twist napsal(a):

Pan exprezident po zásahu „policejních plukovníků“ volá po návratu k „normální politice“, zřejmě k těm křivárnám, které spolu s Nečasem na lidu této země páchali - k pochybeným amnestiím pro grázly, k církevním restitucím atd. Nějak se nám komentáři zdráhají připomenout, že zainteresované osoby jsou silně věřící osoby. Mám tím na mysli i Kalouska a Schwanzernberga. Konají skutečně z lásky k ludu této země.
18. 06. 2013 | 11:10

Pavel napsal(a):

Po dlouhé době souhlasím s Ládíkeeeem !

Tyto hrátky, kdy jedna parta (dravějších) kmotrů likviduje partu domácích kmotrů, jsou především, dle mého názoru, překolikováním loupeného území, což ČR je.

A za vším hledej Temelín. Jedná se o stovky mlrd. Kč, které chce někdo přesměrovat od českého průmyslu směrem na západ.

Celou dobu policie věděla o Nagyové a úplatcích pro bývalé poslance ODS. Už na podzim to mohli spustit. Naopak, nechali proběhnout restituce a penzijní "reformu".
Spustili to, až se Nečas vstřícně vyjádřil vůči ruské nabídce na Temelín. Nabídka, která by byla životodárná pro český průmysl. Prostě je tu určitý okruh lidí, kteří cíleně ČR ničí, do tohoto klubu řadím i Hvížďalu, Kalouska a spol.

Topolánek, ač ho nesnáším, měl pravdu, když řekl, že Temelín zničí českou politiku.
18. 06. 2013 | 11:17

Jirka1 napsal(a):

Pane Hvížďalo, Dalík pracoval údajně pro Topolánka, opravte tu chybu.
18. 06. 2013 | 11:20

Jirka1 napsal(a):

Zajímavé na tomto komplotu je, že zatímco Nečas byl doslova vyhnán za neuhlídání Nagyové, tak ministr obrany nebyl popotahován, ani navržen na odvolání. To je přeci větší průšvih, když tajná vojenská služba provádí úkony jí nepříslušející. Novináři včetně komentátorů a rádoby analytiků o tom mlčí. Je to snad řízeno? Další otázka: Klausovi se nelíbí mediálně oznamovaná jména případných premiérů a chce si založit vlastní stranu- že by přededa vlády Klaus a opět opo smlouva v jiné formě na obzoru? Co vy na to pane Hvížďalo?
18. 06. 2013 | 11:23

Maximus napsal(a):

Pane autore, a za koho kopete zase pro změnu Vy?
A že jste si neráčil všimnout, že politici od TOP09 jaksi jsou mimo těch všech průšvihů, že? Naposledy Drábek se Šiškou podle policie spáchali jen úřednický lapsus a ne trestňák a ráčili to odložit! V Praze na magistrátu zase policie vyplenila (pardon obvinila) zase jen hochy od ODS! No a korunu tomu dal tento zásah policie, který jsme všichni ze začátku kvitovali, i když to jaksi minulo kmotry Rittiga s Janouškem, kteří se plaví na svých jachtách v Jadranu. Uloven byl pouze Nečas přes jeho nenasytnou konkubínu. Pane autore, není Vám to celé divné? Proč policie a justice (st.zastupitelé) je tak solidní k Vlastičce z TOP09 a spol.?
Sakra, to je divné, co? Vysoký policejní důstojník nás všechny rychle, aby uklidnil davy informoval, že se podařilo zadržet skoro 150 mil.Kč a desítky kg zlatých cihel (neřekl u koho), ale pak se dočteme, že v domě u Rittiga našli houby s octem a Janoušek jim nechal raději na trabuka jeden milion Kč! Kdopak tedy měl ten zbytek? Hledej šmudlo, hledej!
Tak nějak to tady vypadá jako v Czech-bananistánu verze 2013 a v přímém přenosu! Jen ten nasavrk feldkurát M.K. je za bukem a zřejmě se směje až se chytá za břicho..... Už jsme z toho všichni skoro Ištváni, pardon uštváni. Jo, zpravodajské hrátky a akce specialistů jsou fajn, lid se cítí ukojen a někdo se směje!
P.S.
Kolik, že má stát ten JETE? 500 mld.Kč? Tak to už by za nějaké ty sranda pasti a pastičky stálo, že? Šušká se totiž, že už to Rusové měli skoro v kapse a Péťa jim to na návštěvě u Půti odmával. A jak to bylo jednoduché, stačí jedna nenasystná odbarvená čičolína a z rybníka vypustili toho hlavního lína a okouni mají pré!
18. 06. 2013 | 11:30

Maximus napsal(a):

Jo ještě dodatek. Německý tisk (více zdrojů)se nechal slyšet, že jediné rozumné řešení této situace v Česku jsou nové předčasné volby. I když podle nich to je jen začátek nesmírně těžké práce před novou vládou tenhle tschechischeschweinereine dát do pořádku. Snad to může prezident udělat a naše podivně napsaná ústava mu to dovolí.....
18. 06. 2013 | 11:39

Admirál napsal(a):

Ládik - "400 policajtů nešlo do akce kvůli naďové a nečasovi. To je jen tapeta pro veřejnost, lačnou zpráv z Blesku. V pozadí jsou prachy, nejvíce za Temelín."

Souhlas. Není co dodat.

Jen to, že takhle se zametá s banánovou republikou.
18. 06. 2013 | 11:42

Jsem zděšen napsal(a):

Snad ti spiknuvší se plukovníci neodposlouchávali taky toho, o kom se nemluví (nejlepšího ministra financí, který v kauze figuruje coby "svědek").
18. 06. 2013 | 11:48

Alna napsal(a):

"Paní Nagyová, jako státní úřednice, se dopustila trestného činu zneužití pravomoci."

A to prosím jak? To spíš pan generál je smutný klaun, když se nechává úkolovat od sekretářky a milenky premiéra.
18. 06. 2013 | 11:50

Mario Puzzle napsal(a):

Momentálně to vypadá tak, že Schwarzwaldský klan má ve válce kmotrů navrch.
18. 06. 2013 | 11:56

Klídek napsal(a):

Ještě v kauze nevystoupil korunní chráněný svědek, pan Miroslav Kalousek.
18. 06. 2013 | 11:58

Ládik!!! napsal(a):

Rád bych věděl, kam si můžu jít natrhat banány. Banánové lesy jsou státní, nebo již soukromé? Bankovka s hodnotou 5000Kč by měla mít změněný motiv - Masaryk, jak leze na palmu.
18. 06. 2013 | 12:22

Targus napsal(a):

To Alna:

Vždyť generálové dělali jen to, co vždycky. Zanedbatelné prohřešky. My si přeci nemusíme mazat med kolem huby. Akce byla spuštěna, protože někdo dal povel, jinak by se nedělo vůbec nic a Péťa by dál obcoval se soudružkou nejvyšší sekretářkou.
Možná by stálo za to se zeptat, kolik takových akcí je připravených k odstavení nepohodlných.
18. 06. 2013 | 12:23

Makroekonom napsal(a):

Ládík!!!

Na 5-ti tisícovce již brzy bude portrét nejlepšího ministra financí Kalouska. A koupit si za ni budete moct dvě role toaletního papíru z dovozu.
18. 06. 2013 | 12:25

Jedla napsal(a):

Takže Ládik s vykřičníky čte Klausova šašoura Petra Hájka, co nepochází z opice, nýbrž vopice. Se třemi.

O.K. (http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/310-z-dramatu-fraska-z-frasky-thriller-sledujeme-pokus-o-puc-v-primem-prenosu-kdo-a-proc-s-nami-hraje-tuto-serednou-hru-o-pad-nepopularni-vlady-uspeje.htm) Za vším hledej Temelín (a Andreje Babiše).

Tohle je přesně ona mentalita, kterou (Za co, bože, za co) je potrestán zdejší lid. Přesně tohle přesvědčení, kterak se vyplatí jen malá domů (a co je doma, to se počítá), protože všechno větší a podstatnější už si ošetřily mnohem mocnější, všechno je z povzdálí řízeno a my sami na to ani nevidíme a nic podstatného nezměníme, přesně tohle je prokletí, které nám diktuje pasivitu a brání nám - byť v tak příznivých vnějších okolnostech, kdy země není ohrožována a dokonce je z Evropské Unie dotována miliardovými investičními prostředky - vládnout si lépe a k vlastní spokojenosti.
18. 06. 2013 | 12:28

Ládik!!! napsal(a):

Targus -
mě by jen zajímalo, proč se tyto události objevují ve zprávách. Jde o nepodstatné běžné věci. Ožralí politici, katolíci smilníci a vězňové poslanci. Opozice, která nechce vládnout, strany se 70-letými důchodci volené mládeží, 20% maturantů propadající z matiky. Novináři mazající nevhodné názory - aby se náhodou Tluchořovi neublížilo - kdoví, jestli nevyleze z basy silnější, než předtím.
18. 06. 2013 | 12:29

Ládik!!! napsal(a):

Jedlo,
nic klausového nebo hájkového nečtu, na kraviny nemám čas. Prosil bych odkaz na Váš kogenerační kondenzační kotel, rád bych se dovzdělal.
18. 06. 2013 | 12:31

Ládik!!! napsal(a):

Makroekonom -
Vy se utíráte ještě papírem? To se máte asi moc dobře, tak nepruďte. Omlouvalo by Vás, kdybyste ten papír sušil a používal opakovaně, jako to dělávali v Rusku.
18. 06. 2013 | 12:34

Makroekonom napsal(a):

Ládik!!!

Aby to brzy nebylo tak, že si za tu 5-ti tisícovku s Kalouskovým portrétem nekoupíte ani tu ruličku toaletního papíru. Pak by vám nezbylo než si vytírat pozadí tou pětitisícovkou.
18. 06. 2013 | 12:40

Ivan napsal(a):

Aspon kvapka v mori...,
v odhalovani mafie v CR...

Na Slovensku sa postavenie mafie praveze upevnuje... V minulom roku, ked prepukla afera Gorila, par ludi vyslo do ulic... Miesto toho, aby ich vysli statisice, hrnuli sa nasledne do volebnych miestnosti, ABY este viac upevnili postavenie politikov z gorilieho spisu...!!! V podstate vsetky strany a menovite aj politici, ktori sa obohacovali nezakonne, sa dostali do parlamentu a SMER sa ujal solo vladnutia. Pritom Fico bol odpocuvany a dokazatelne sa dopustal nezakonnosti. Vid: Hlas podobny Ficovmu...
http://tv.sme.sk/v/15920/hlas-na-nahravke-peniaze-som-zohnal-vlastnou-hlavou.html

Hlas velmi podobny Dzurindovmu hovori:
Pozrite si na:
https://www.youtube.com/watch?v=ptSq6kB6X98&feature=player_embedded

No a prve, co Fico urobil, bolo nasadenie zametacov na pripad Gorila..., ministrom vnutra sa stal nahluply a utarany, ale poslusny zametac Kalinak a policajnym prezidentom, uz predtym do zametania pod koberec zainteresovany general Tibor Gaspar... Vid: Tibor Gašpar: Ficov skartovač Gorily
Policajný prezident Gašpar je Ficovým skartovačom Gorily, toto dobre vedia všetci členovia vyšetrovacieho tímu Gorila. Už ide len o to kto, tam z pôvodnej zostavy posledný zhasne svetlo.
Podľa platnej vyhlášky nemal vtedy Gašpar dokument zničiť, ak ho jeho úrad údajne nevyužil, mal ho vrátiť SIS.
Gašpar v tom čase došiel kolenačky na NBU a sa osobne sa stretol s Blanárikom. Po tomto dejchánku NBÚ vyhlásil, že vyhláška sa práve v roku 2008 menila a keďže dokument úradu prišiel ešte v roku 2006, mohol Gašpar postupovať podľa starej vyhlášky. Toto rozhodnutie bolo účelové a nezákonné, lebo Gašpar mal postupovať podľa nových pravidiel, spis Gorila mal vrátiť SIS a nie ho nezákonne skartovať.
Faktom teda zostáva, že skartovanie spisu sa udialo za prvej vlády Coca-Colového Fica a túto prácu Viktora Čističa odviedol Tibor Gašpar, dnešný policajný prezident.

Na obciansky podnet bol este pred volbami vyzvany zastupujuci generalny prokurator Tichy, aby v zmysle zakona podal podnet Najvyssiemu sudu SR na sudne rozpustenie politickych stran spojenych s Gorilou, tak zo zbabelosti neurobil, napriek tomu, ze dokument Gorila bol oficialnym dokumentom, ktory mala v riadnom postupe k dispozicii aj vlada na cele s premierkou Radicovou...

Organizátori protestov pritvrdili: Chcú rozpustenie najväčších politických strán
26.2.2012 19:35 Ondrej Kubovič
http://aktualne.atlas.sk/organizatori-protestov-pritvrdili-chcu-rozpustenie-najvacsich-politickych-stran/slovensko/politika/

BRATISLAVA - Protest Gorila si vytýčil ďalší cieľ - rozpustenie najväčších politických strán. Najvyšší súd SR by tak mal urobiť na podnet zastupujúceho generálneho prokurátora Ladislava Tichého, ktorého o to požiadajú občania svojimi podaniami.

Organizátori protestov pritvrdzujú. Od Najvyššieho súdu žiadajú rozpustenie strán. Autor: SITA

Navrhnúť takýto krok Najvyššiemu súdu však môže len generálny prokurátor SR, ktorého momentálne zastupuje Ladislav Tichý. Ako sa však píše na stránke gorilieho protestu "podnet samotnému generálnemu prokurátorovi môže dať každý občan, ktorý si myslí, že niektorá strana porušila v politickej činnosti ústavu alebo zákon č. 85/2005."

Vsetko na Slovensku smeruje pod koberec, Gorila nebude nikdy dosetrena...!!!
18. 06. 2013 | 12:42

Ládik!!! napsal(a):

Makroekonom -
pražáci by nemuseli, mají Opencard. Další mají S-kartu... Muslimové nás naučí hygieně, sprcha bude u každého WC.
18. 06. 2013 | 12:44

ščastný euroobčan napsal(a):

To autor a komobijec Ládík!!!:
O Rusko se otírejte velmi opatrně, protože nejpozději naši vnuci tam budou utíkat z multikulturální :-) a multietnické :-) Evropy. S holou p...lí.
18. 06. 2013 | 12:46

Ivan napsal(a):

MOJ NAZOR...,
na vyssiu obcianku ucast na priamom riadeni politiky, vysloveny v case tvrdeho policajneho potlacenia protestov v marci 2012 na Slovensku, po vypuknuti kauzy Gorila:

Kedze drzitelom moci su obcania..., nepochybne v case povstania dokazu silou premoct aj organizovanu statnu moc, musia vsak nasledne svoju moc nielen odovzdavat z praktickeho hladiska svojim volenym zastupcom, ALE MUSIA MAT V RUKACH AJ NESILOVU MOC, t.j. PISANU ZAKONOM, KEDYKOLVEK JU ZASTUPCOM ODOBRAT...!!! Doteraz sa voleni zastupcovia stale odvolavaju na to, ze ak sa vam nase vladnutie nepaci, mozete si o styri roky zvolit inych... NIE O STYRI ROKY ZLODEJIN, ALE V OKAMIHU ICH ODHALENIA..., TOTO MUSI BYT REALNA MOC OBCANOV, PISANA ZAKONOM...!!!

Preto navrhujem, aby sa NR SR rozdelila na dve komory po 75 poslancov. SNEMOVNA by bola volena tak ako doteraz jednoobvodovymi kandidatkami politickych stran, pricom by vitazne strany tvorili politicky vladu a zodpovedali by za svoje volebne programy a chod statu. SENAT by volili obcania v ramci 75 volebnych obvodov (priblizne zodpoveda poctu okresov), teda kazdy obvod by maj v SENATE svojho poslanca, ktory by mimo zasadania SENATU bol k dispozicii obcanom vo svojom obvode. Navrhy zakonov by podavala predovsetkym SNEMOVNA, ale odsuhlasenie by musel urobit aj SENAT, inak by zakon nebol schvaleny...!

KAZDEHO POSLACA SNEMOVNE I SENATU by bolo mozne obcanmi kedykolvek odvolat peticiou obcanov. Poslanca SNEMOVNE by obcania mohli odvolat podanim peticie s podpismi obcanov v celostatnom volebnom obvode o tretinu viacej ako dostala strana vo volbach, odvolanie by bolo platne, ak by sa v hlasovani obcania vyjadrili za odvolanie poctom hlasov, ktore strana dostala, plus aspon jeden hlas...!!!

Poslanca SENATU by obcania mohli odvolat podanim peticie s podpismi obcanov v okresnom volebnom obvode o tretinu viacej ako dostal vo volbach, odvolanie by bolo platne, ak by sa v hlasovani obcania vyjadrili za odvolanie poctom hlasov, ktore dostal vo volbach, plus aspon jeden hlas...!!!

Takymto sposobom by mali vo viacobvodovom systeme byt voleni a odvolavani obcanmi aj predsedovia okresnych sudov a veduci okresni prokuratori. Podobne na celostatnej urovni v jednoobvodovom systeme...!!!

A este jedna poznamka: Ucast na referendach o odvolavani volenych zastupcov a teda na priamej spoluucasti na sprave spolocnosti obcanmi a teda aj na zodpovednosti, by mala byt zo zakona povinna (samozrejme s vynimkami), s trestom pri neodovodnenej neucasti, povedzme 200 Euro. Ak chceme svoju spolocnost riadit ako obcania priebezne, musime k tomu pristupovat zodpovedne....!

TEDA ZIADNE KRADNUTIE ZA STYRI ROKY, VSAK NAS POTOM NEMUSITE VOLIT...!!!
18. 06. 2013 | 12:47

Odpovědný antikorupčník napsal(a):

Já jsem si jist, že pan ministr financí Kalousek tomu kupčení s místama v dozorčích radách tvrdě bránil. Je dobře znám tím, že nepustí ani korunu z daní zbůhdarma, udělal již množství zázraků třeba při zázračném uzdravování beznohých invalidů a navracení starců do produktivního věku, za co se mu již brzo dostane svatořečení od pana kardinála Duky.

Proto si neumím vůbec představit, jak k tomu obsazení exposlanců do dozorčích rad státních podniků přes výslovný zákaz pana ministra Kalouska mohlo dojít. Patrně nějaký jeho podřízený sfalšoval ministrův podpis. Jinak si to neumím vysvětlit.
18. 06. 2013 | 12:52

Petr Havelka napsal(a):

Pane Hvížďalo,

generála Páleníka považovat za kariéristu? Uznávám, že lidé se časem mění, ale generál Páleník veterán Irácko - kuvajtské války byl historicky prvním velitelem 601 v afghánské válce, speciální síly založil.

Páleník byl a doufám je především voják. Nevím, jaké okolnosti ho donutily k tomu co se stalo, ale termín kariérista mi příjde nadsazený.
18. 06. 2013 | 12:55

Ládik!!! napsal(a):

euroobčane -
v tom s Vámi souhlasím. Místo "r" můžete klidně psát "l". Slované nedopustí zprznění rasy. Myslím, že ani Normané z fjordů se nebudou moc křížit.
18. 06. 2013 | 12:56

resl napsal(a):

Jasně, nejdřív musí shodit paní N. Nečase /a taky to udělá, nikomu se nechce "bručet" za jiného až zjistí, že jí z toho nevyseká/ a ten potom Kalouska a Klause. Klaus je ještě tak drzej, že vypráví o tom, že tu vládnou místo politiků zakuklenci. Ten bambula se domnívá, že on a zbytek jeho cvičené sebranky, jsou politici.
18. 06. 2013 | 13:08

Gru napsal(a):

"Kauza Nagygate, jak ji nazval trefně bývalý zpravodajec Jan Schneider"

To je skutečně trefné... tak nazývají podle předlohy Watergate 40 let všichni po celém světě každou aférku... za jméno hlavního aktéra se připojí přípona "gate"... vpravdě originální...
18. 06. 2013 | 13:10

Z tisku napsal(a):

Petr Havelka

generála Páleníka považovat za kariéristu?

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) už poskytla na odstraňování následků povodní materiál za více než 127 miliónů korun. Zájem je především o vysoušeče a čerpadla. V rozhovoru pro Právo to řekl předseda (SSHR) Ondrej Páleník
18. 06. 2013 | 13:16

martin_k napsal(a):

já myslím, že se ještě dovíme hodně zajimavý a pikantních věcí z odposlechů pí. Nagyové....to už se hodně těšíme
18. 06. 2013 | 13:18

Kdo tedy sfalšoval Kalouskův podpis napsal(a):

pod jmenováním 3 exposlanců ODS do dozorčích rad státních podniků? Kalousek to určitě nepodepsal. Tomu jako odpovědnému hospodáři a navíc pravičákovi jsou jakékoli kšefty vedoucí k vysávání státních prostředků zcela cizí a hnusí se mu. Expremiérovi Nečasovi z pravicové ODS jakbysmet. Stát je pro ně ten nejhorší hospodář. Proto by se nikdy nepodíleli na žádné korupci a vysávání státních prostředků.

Ládík!!!

Vy byste to mohl vědět. Že v tom jela sama Nagyová?
18. 06. 2013 | 13:24

Ládik!!! napsal(a):

KTSKP -
jela, ale nevěděla o tom.
18. 06. 2013 | 13:31

fler napsal(a):

Nikdo z těch nahoře si není ničeho vědom, já si myslím, že tomu lze věřit. Oni už vůbec nechápou, co to je korupce, co to je podvod, co to krádež. Nechápou, že se to týká i jejich osob, oni to nechápou, fakt věří tomu, že z titulů svých funkcí nebo peněz mohou vše, jen se na to nesmí přijít. Ale nejraději by byli, kdyby i všichni občané věřili tomu, že oni mohou vše a jsou vyvolení. Jenže ne, nejsou vyvolení, nýbrž voleni a účty skládají občanům, ne sami sobě a kmotrům. Proto by už neměl být premiérem nikdo ze současné špičky ODS - protože oni věděli o všem a o tom, co vědí ještě navíc, to zase víme my občané, ale oni se tváří, že si tam pan Nečas vládl zcela sám. Je to ostuda a místo nich se tu musíme stydět my. A nám se tu káže o úsporách, nezaměstnanost stoupá, absolventi škol stojí na pracáku a lidé po padesátce rovněž s tím, že si mají našetřit "meloun" na důchod. A pak nám tady ti šikovní politici se svými kmotry ten meloun pěkně odkutálí. Nejde přece o to, aby se vyhlásily nové volby jen proto, aby tu zase vládli ti, co tu svou nenažraností vše rozkradli a dodrbali. Hnus.
18. 06. 2013 | 13:40

Vrtal napsal(a):

ad korupce : nestálo by za to podívat se na zoubek i dalším ex-poslancům, např. těm, kteří ve sněmovně v r.2008 "orchestrovali" prezidentskou volbu?
18. 06. 2013 | 14:05

Matematik napsal(a):

Rozleskávač davů se probudil? Pane řediteli otevřel jsme klec a frrrrr želvy byly pryč. Hlavně že nám nezapoměl vysvětlit, že to je "Ruský model".... Darmoděj ajed má pod jazykem. Současně bychom mohli být pro americkou... nevěrohodní...No na některé protsťáčky to mávání antiruským a proamerickým mávátkem funguje. Což takhle nám soudruhu roztleskávači vysvětlit, zda se máme nebo nemáme bát těch raket z Iránu? Kvažalejnský hlídač zůstal na vodíkové střelnici a nyní nic? Žádná vysvětlení? Ruský nebo americký model? Zatracení rusáci i ten radar nám přece překazili no ne?
Jenom nevím soudruhu roztleskávači, zda se máme nebo nemáme bát těch raket z Iránu a KLDR? Poplach jste neodvolal nebo už v Iránu něco demontovali?

Alespoň kdybyste nám něco naznačili. Byla to druhá mknichovská zrada jak pravil Saša Vondra že to bude, když radar nebude?

Co takhle alespoň nějaký náznak vysvětlení....
Rusáci si těma tvým americkýma hajzlama můžou podat ruce.
jedni za 20 druzi 18+2
Jako i v Afganistánu, generál Picek a Šediví opět stojí tváří v tvář zlému Talibanu?
Dialekticky a v souvislostech?
Knihtisk Demokracie 1.0
Internet a digitální paměť světa (digitální stopa) Demokracie 2.0
Přímá bez zástupců k penězovodům a jejich roztleskávačům.

(PS kdopak padělal satelitní snímky neexistiujících iráckých laboratoří podstrčené do RB OSN? KGB? Ruský model?)
18. 06. 2013 | 14:30

Antidemokrat napsal(a):

Přiznám se, že z hlediska dnešní demokracie patřím k antidemokratům, protože vyznávám nedemokratickou zásadu, že moc ve státě by v maximálně možné míře měla patřit lidu země, který by mohl kdykoliv referendem vstupovat do řešení citlivých otázek, včetně personálních otázek - mohl by revidovat některé postupy stranických sekretariátů. Taktéž jsem nedemokratickým odpůrcem demokratického rozhodování stranických lobbistů a nejrůznějších sponzorů o osudu země, zákonech...
18. 06. 2013 | 14:46

kyanid draselný napsal(a):

Velká hra na šachovnici - Temelín v tom bude také, protože prachy jsou vždy až na prvním místě to už nás učil velký guru Klaus, a žádné špinavé neznal, tedy neexistují. Stojí proti sobě Zeman-Klaus-Nejedlý a proti tandem Kalousek-kníže-Vondra. Na Blízkém východě padají režimy protože jde o ropu a zemní plyn - prvořadě. Velmoci tam bojují o nerostné zdroje životně důležité pro všechny - USA, EU, Rusko a Čína. U nás i o ten Temelín - Rusko-USA v obalu EU. Zeman řekl nedávno zcela jasně a zřetelně - zabavujte jim majetky. A pak, po určité době následovalo zatýkání . Ištván byl tím, kdo v kauze justiční mafie se již před mnoha lety postavil na stranu Benešové, která šla proti Grygárkovi a Vesecké a stálo jí to místo. Měl jako málokdo tehdy tu odvahu. Nyní je Benešová na Hradě u Zemana. Když se stal Zeman prezidentem, řekl , že s ním přijde zákon. Kalousek několik dní prý nespal a opil se jak ruský mužik , nebyl schopen s redaktorem vůbec provést rozhovor a to bylo jen několik dní před touto aférou - Nugygeit. Zeman sám doporučoval na jaře, aby se zemědělci spojili s Babišem, vytvářeli svoje řetězce obchodů. Babiš začal volební kampaň se slovy, že dá jakýkoliv finanční obnos, aby uspěl. Hodně vysoce postavených hráčů rozehrálo velkou partii.
18. 06. 2013 | 15:37

starý jezevec napsal(a):

Naplnily se Topolánkovy obavy, že Nečas nemá tu soldatesku pod kontrolou.

Začalo to vykroužkováním Ička, tím ztratila ODS stoprocentní kontrolu, postupně se to uvolňovalo, až to dnes padá ODS na hlavu. ODS pevně kontroluje ČEZ a různé státní a polostátní podniky, má neomezenou moc ekonomickou, politickou, ale nemá dostatečnou kontrolu nad policií a justicí.

Odposlechy a vyšetřování - pro většinu z nás nic překvapivého, jen vidíme, co jsme tušili. ODS není politická strana, ale jen prachsprostá zločinecká organice asi tak demokratická, jako sicilská mafie.
18. 06. 2013 | 16:27

vasja napsal(a):

ščastný euroobčan napsal(a):
To autor a komobijec Ládík!!!:
O Rusko se otírejte velmi opatrně, protože nejpozději naši vnuci tam budou utíkat z multikulturální :-) a multietnické :-) Evropy. S holou p...lí
-----------------
Bílej evropan tam bude zdrhat jak židi z reichu.
Si pište pane Ladik!!!
18. 06. 2013 | 16:29

reprgp had napsal(a):

To je vražda, napsala...
18. 06. 2013 | 16:30

vasja napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):

Páleník byl a doufám je především voják. Nevím, jaké okolnosti ho donutily k tomu co se stalo, ale termín kariérista mi příjde nadsazený.
-------------
Sem před pár rokama brouzdal v Brně před divadlem Mahena a na schodech sem viděl stát něco strašnýho.
Byla to malá tlustá koule vověšená cingrlatama.
Řikal sem si, že asi herci zkoušej Švejka v ruskym zajetí, nebo nějakou komedii z carskýho Ruska a herec si dal pauzu na cigáro.
No a dneska vim. Byl to voják Páleník.
Dyk ten by neprolez ani do bévépéčka a tak si teda vojáka, velitele a hrdinu nepředstavuju. To musí bejt nějakej omyl.
18. 06. 2013 | 16:49

jozef napsal(a):

Z hladiska majitela medii,prazskych i bratislavskych,
este pred par dnami kazda alternativa bola horsia,nez tato vlada.
Stovky kauz schovavanych pod koberec.

Likvidacia ODS skrze popravu "zbabelca" Necasa je klasicky prejav pozierania deti tejto "revolucie".Plutokleptokratickej revolucie.

Po pouziti tie osoby je nutne zlikvidovat,lebo uz skodia prestizi neregulovanej ruky plutokleptokracie.

Autorovi by som odporucal zamysliet sa,cim vojde do dejin.Akymi cinmi vojde do dejin Hvizdala i prazske /severoatlanmticke/ media ako celok.
Mediokracia - orwellovsky nastroj vytunelovania a vsestranneho zdecimovania severoatlantickeho Imperia.
18. 06. 2013 | 17:33

jozef napsal(a):

To Ivan
Hrozne blbosti.
Vy naozaj neviete,o com je Gorila?
Neviete.
Spytajte sa tinedzerov politikujucich na fejsbuku.Ti to uz davno vedia /na rozdiel od masmedialnych otrokov/,ze Gorila je o uplatkoch /moznych,pravdepodobnych/ pri privatizacii za Dzurindovej vlady.

Redaktor Sme Nicholson/idealista v sluzbach temna/ ponukol spisy o Gorile pred volbami v r.2006,redakciam Sme,Tyzdna a Trendu.Sefredaktor Tyzdna Hrib,napriklad, odmietol texty uverejnit,ze by to bolo "nebezpecne".
Uverejnili ich az pred poslednymi volbami,aby pochovali SDKU a dostali do parlamentu hororovu stranu 99 percent....
Nepodarilo sa.

Preco by mal mat Smer zaujem kryt uplatky pri privatizacii narodneho majetku stranami SDKU a spol?

Zial,ste taktiez len zavislym poddanym toho Suterenu suterenov,toho Hnoja hnojov,tej Rakoviny naroda,zvanej masmedia neregulovaneho trhu gigazralokov.
18. 06. 2013 | 17:53

turista napsal(a):

Odkrylo se pouze to co víme, že Česká republika je opravdu banánová republika.
18. 06. 2013 | 18:37

ano napsal(a):

nagygate/načgatě/
18. 06. 2013 | 19:08

Divil napsal(a):

Zneužít se dá pouze pravomoc která fakticky existuje.Pokud někdo příslušnou pravomoc nemá, nemůže jí ani zneužít. Zneužít něco co neexistuje, jaksi nejde. Pokud Nagyová velí kontrarozvědce a má na to také příslušné oprávnění ať jí zavřou až zčerná. Jestli ne , je potřeba zavřít ty co ji poslechli. Museli snad vědět, že nemá pravomoc jim něco přikazovat.
18. 06. 2013 | 19:45

lačná vagína napsal(a):

Problémem obvinění tří exposlanců je naprosté neporozumění tomu, jak funguje lidský svět a co je to správa věc veřejných. Politika je lidskou činností, danou svobodnými volbami, tedy největší politickou korupcí, jakou si je možno jen představit a každé další kroky politiků musejí tento korupční základ politiky sledovat a respektovat. Jejich politická práce je totiž zadána suverény demokracie, občany...
18. 06. 2013 | 21:11

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Zato, žes mi tenkrát poslal tu rekuperační jednotku, tak já zas našel ty kotle. Není to zatím žádná sláva, ale nějak to funguje a je zajímavé si o tom něco přečíst. Jeden kotel dodává Vaillant - najdeš si v odkazech Vaillant-kogenerační kotel nebo Vaillant ecoPOWER a pak u firmy DAHCS - tam jsem našel katalog i s popisem. Oba ale jsou v PDF a to tady neumím odeslat.
http://www.cne.cz/mikrokogenerace/ke-stazeni-mikrokogenerace/
http://www.viessmann.cz/cs/rodinny_dum_dvougeneracni_rodinny_dum/produkte/mikro-kwk.html
http://www.calortech.cz/teorie/vaillant-s-motorem-honda-kogenerace-do-rd.html

Jen mi je divný,že bys tohle už dřív nenašel. no není to hotový řešení, musíš to doplnit o průběžné řízená spotřeby elektřiny a zatím je to zase tak drahé, že bys musel spolupracovat s těma zlodějema od ČEZ. A kdyby se to začlo vyplácet i bez dotací a bez nich, tak zase plynaři zdražej plyn. Nevím, zatím jsem v úvahách, ale elektrocentrála na zemní plyn je chlazená vzduchem a zatím jsem nevymyslel, jak ji chladit vodou (na ohřev topení).
18. 06. 2013 | 21:13

konrad napsal(a):

Kurva halík,co to zase je???????Celou dobu se pereš za ods a ted je pomlouváš.Celý národ již desítky let ví co je ods zač,a všechny tupé kydy nohsledů jsou monitorovány.Takže nynější piruety jsou k hyždi.A to se čistě demokraticky bavíme pouze o ledové tříšti která dopadla na palubu titanicu.Ale bacha Halik,řešení existuje.A není to tak dlouho.Zkratka příklady z historie tu jsou.A my s bráchou vám dáváme rok ,max dva.
18. 06. 2013 | 21:30

Větro napsal(a):

Pár zlodějů za katrem a hned se líp dýchá.
19. 06. 2013 | 08:04

Petr napsal(a):

Pane Hvižďalo
Zajímal by mě váš názor, jak může státní zástupce ( prokurátor )
veřejně uvést, " poslanec postupoval proti svému svědomí a tím spáchal tresní čin "

To dnes budou svědomí hodnotit policajti!!
19. 06. 2013 | 09:13

Marek napsal(a):

Vzkaz policii ČR !Zavírejte,zavírejte,zavírejte a vyčistěte tentto chlív !Vaše činy a činy Olomouckých státních zástupců vejdou do dějin,jako zahájení obrodného procesu v ČR!Dalším článkem pak budou volby a potom nová vláda,která bude bezpochyby lepší než vláda této trojkoalice !Dle mého názoru u rebelujícíh 3 poslanců se jasně jedná o korupci !Dobře si pamatuji jak horlili za to,aby nebyla zvýšená daň!Plnili tím přání svých voličů !Jenže někdo s nimi promluvil a patrně jim také nabídl lukrativní posty,tito poslanci okamžitě otočili o 180 °stupňů zradili své voliče a už jim zvýšení daně vůbec nevadilo !Oni nedostali najednou v krabici 7 milionů ale dostali miliony po částech ve svých lukrativních postech !Bude třeba zjistit,kdo s nimi promluvil a kdo jim zařídil lukrativní posty !Pokud budou odsouzeni,bude to trest za zradu svých voličů,ikdyž soudce bude číst odsuzují se za přijetí úplatku formou lukrativního postu,za to ,že zradili své voliča a podrželi vládu P.Nečase !Až tito poslanci "změknou "ve vazbě,pak se dovíme jak to skutečně bylo a zda všechno řídil Nečas nebo někdo jiný !
19. 06. 2013 | 10:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy