Na návštěvě u Ratha

29. 08. 2012 | 09:44
Přečteno 56616 krát
Rozhodl jsem se sepsat fakta a své osobní postřehy z případu Rath, abych omezil desinterpretace a vyvrátil nejrůznější lži, které se objevily poté, co jsem do případu zasáhl.

Ve středu 22. srpna mi zavolal advokát p. Ratha p. Černý. Souhlasil jsem se schůzkou ten samý den. Při setkání u mě v kanceláři mě přesvědčivě vysvětloval, že Rath je obětí komplotu poté, co se stal nepohodlným pro členy mocenských struktur u nás. Žádal mě o složení části kauce ve výši 10 mil. Kč s tím, že jako bojovník proti korupci bych měl mít zájem řešit extrémní nespravedlnosti. Vzhledem k tomu, že jsem případ Rath detailně nesledoval, usoudil jsem, že je důležité a zodpovědné učinit maximum pro to, abych si informace o Rathovi prověřil a nespoléhal se pouze na všeobecně známá fakta. Panu Černému jsem řekl, že nutná podmínka k tomu, abych se jakkoliv angažoval, je umožnění osobní návštěvy p. Ratha ve věznici. Advokát tvrdil, že návštěva je velmi komplikovaná a nemusí vyjít. S tím jsme se rozloučili.

Pan Černý domluvil návštěvu ve věznici na druhý den ve 14:00. Česká pozice získala informaci o žádosti o kauci ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Zajímavé je, že informace se netýkala mé návštěvy věznice, pouze toho, že uvažuji o složení kauce. To naznačuje, že informace zřejmě neunikly z vězeňské služby. Lze si představit i variantu, že informace pustili Rathovi právníci, aby „vystrašili“ některé další politiky.

Složení kauce jsem od začátku pokládal pouze za hypotetickou možnost, nicméně zajímaly mě okolnosti případu a byť jen teoretická šance na rozkrytí daleko závažnější a rozsáhlejší korupční činnosti, pokud by pan Rath měl být skutečně jen jakýmsi prostředníkem či vykonavatelem konkrétních korupčních úkolů. Rozhodl jsem se učinit maximum pro to, abych svůj postup vůči p. Rathovi mohl považovat za spravedlivý.

Po setkání s p. Rathem a pozdravení jsem se dotázal na situaci. Rath mi do očí, bez sebemenšího zaváhání a zcela vážně, tvrdil, že je naprosto nevinný, že efektivně pracoval pro stát a nikdy se nezúčastnil žádné korupce. Zeptal jsem se ho na pár korupčních kauz a také na financování politických stran. Rath začal vzápětí pomlouvat pana Tvrdíka. Poslouchat lživé pomluvy mě nezajímalo a zeptal jsem se raději na pobyt ve věznici. Páteční prohlášení na tiskovce, kde advokáti mluvili o mých údajných nabídkách za kompromitaci pana Tvrdíka, jsou lži, jaké jsou ostatně u tohoto zlojeda standardem.

Popis pobytu ve věznici a Rathových pocitů byla pro mě nejzajímavější část rozhovoru. Velmi mě zajímalo, nad čím takový člověk přemýšlí a k čemu je schopen dojít. Pan Rath řekl, zde výjimečně asi mluvil pravdu, že pobyt ve věznici je pro něj velmi těžký, že čas se pomalu vleče a on trpí. Zajímalo mě, jestli se čas vleče stejně pomalu nyní, jako na začátku a on prohlásil, že ano. Prý je velmi rád, že si se mnou může popovídat. Zeptal jsem se ho, jestli přemýšlí o životě a o jeho smyslu a hodnotách a zda má pocit nespravedlnosti. Prohlásil, že svět je samozřejmě vždy nespravedlivý, od narození. Například už tím, že se někdo narodí chytrý a jiný méně. Na můj dotaz, zda méně chytrý člověk má méně kvalitní život odpověděl, že téměř vždy. Dal jsem najevo a potěšil jsem ho tím, že on je chytrý. Zároveň však jeho život není šťastný. To ho poněkud zarazilo a začal mi vykládat, jak pořád přemýšlí, proč zrovna on. Že on byl pěšák v poli, takových je spousta a před ním jsou tlustí a nenažraní a kulka zasáhla zrovna jeho. Rathovi vůbec nedošlo, že svým příměrem se nepřímo přiznal ke korupci a kradení, navzdory tomu, že se opakovaně prohlašoval za nevinného a oběť.

Očekával jsem, že se potkám s člověkem, který bude mít alespoň částečnou pokoru a určitou míru sebereflexe. Pan Rath ovšem lže stejně jako dříve, jeho morální hodnoty jsou velmi nízké a navíc je ještě poměrně naivní a neracionální, jinak by tak průhledně nelhal. Sebereflexe mu naprosto chyběla, nemluvě o tom, že by byť jen náznakem litoval svých špatností.

Nahlédnutí do smýšlení zlojeda Ratha bylo pro mě velmi zajímavé a poučné. Jeho chápání nespravedlnosti světa umožňuje částečně vysvětlit (v žádném případě však neomlouvá!) nemorální jednání a snahu parazitovat na společnosti. Domnívám se, že pouze podobné negativní chápání života umožňuje lidem činit zásadní špatnosti. Negativní smýšlení zároveň dokládá, jak špatný život mají zlojedi, bez ohledu na jejich možné společenské „úspěchy“ a ukradené peníze.

Sám za sebe prohlašuji, že se rozhodně neobávám, že bych se při komunikaci se zlojedy nebo jinými špatnými lidmi mohl „nakazit“ jejich zcestným smýšlením. Pokud usoudím, že komunikace s takovým člověkem nebo lidmi je žádoucí ve prospěch celku, nečiní mi problém s takovými lidmi diskutovat. Pokládám to dokonce za důležité a prospěšné, neboť je potřebné poznat a pochopit smýšlení a uvažování nepřátel, tedy korupčníků a dalších zlojedů. Jen tak lze minimalizovat škody, které zlo způsobuje. Své jednání v případu Rath proto považuji za zodpovědné, spravedlivé, racionální a jednoznačně správné. V podobné situaci napříště budu jednat stejně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David Literák napsal(a):

Jestliže by výše (a pravděpodobně i hodně níže) uvedená diskuze měla sloužit za obraz národa, pak jsem si zcela jist, že není co zachraňovat ... mrzuté
04. 09. 2012 | 23:10

pamětník napsal(a):

Správně, diskuze má být konstruktívní. Tak nás dříve učili komunisté.
05. 09. 2012 | 20:55

lyrk napsal(a):

Janečku, kdo má v této zemi mozek musí vidět co jste zač !
Vaše miliardy mě neovlivní, mám vlastní názor. Je ovšem vidět, že mnohým vašim příznivcům zatemňují mozek, jakoby jim mělo alespoń maličko ukápnout, nebo díky tomu, že se vlísají do vaši přízně, přes zaslepené fandění stoupnou na nějakém stupidním společenském žebříčku.
Co mě osobně šokuje a jen potvrzuje mé mínění o vás ...Odsoudit člověka se kterým hovořím 20 minut a vědět, že lže. To musíte být opravdu nadpřirozená bytost se zabudovaným detektorem lži a přístrojem na čtení myšlenek. U mě jste definitvně a nepodmínečně prohrál. Jste ještě horší zlo, než tu je, manipulujete s myšlením lidí se zástěrkou Boje proti korupci.
Nevím, zda je D. Rath vinnen, není to moje modla, ale toto je opravdu příliš !

Zdravím skogena, člověka s vlastním mozkem, který si nehraje na vševěda a rádoby intelektuála. Díky, že tu jste skogene.
07. 09. 2012 | 11:16

kaldes napsal(a):

Janeček by měl zanechat své hloupé aktivity. Jestliže je jeho soukmenovcem Dlouhý a Goldman Sachs, je to naprosto výmluvné kam za líbivou zástěrkou směřuje.
07. 09. 2012 | 11:20

kk napsal(a):

Janeček + Randák + Dlouhý a GS jsou opravdu velmi "důvěryhodnou" partou s bojem proti korupci, všechna čest pane Janečku jak umíte sázet na tupost národa.
07. 09. 2012 | 11:27

obcan 2424 napsal(a):

Dobry den myslete si co chcete dr. Ratha nemam vubec v oblibě ale tento pan Janeček je stejna kategorie, kdyz jsem mu napsal email o celkem velke korupci a nepravu pachanem na obcanech cr tak mi odepsal ze nema cas se touto kauzou zabyvat a to slo o miliony korun ve prospech obcanu takze z ceho nekape a nejde se zviditelnit do toho nejde ten protikorupcni bojovnik....
07. 09. 2012 | 12:50

Rišan napsal(a):

Jestliže "zázračný" spekulant p. Janeček okamžitě rozpoznal, že p. Rath p. Tvrdíka (který je podle z médií dostupných informací - jiné samozřejmě nemám - velmi pochybnou postavou, jež se od zákulisních figur typu p. Šloufa nebo Dalíka liší hlavně svou neschopností a sklonem k hysterii a který svou činností bezděky nebo možná i úmyslně poškodil ČSSD) lživě pomlouvá, označil ho podivným novotvarem zlojed, jako člověka velmi nízkých morálních hodnot, snažícího se parazitovat na společnosti a dokonce poměrně naivního a neracionálního ztratil u mne jakoukoli důvěryhodnost a řadím ho asi tak na úroveň jiného náhle morálně probuzeného zbohatlíka p. Babiše. Ani krůček k nápravě svinstev, v nichž se naše nebohá země topí neučiníme, dokud nepadne tahle vláda. Ani pak ovšem není náprava věcí veřejných zajištěna, ale bude snad snazší o ni aspoň usilovat.
07. 09. 2012 | 14:05

Láďa z Plzně napsal(a):

Proč všichni jenom píši i když třeba jen pravdu ... co se schováváte a jen křičíte !!!!!!!!!! Už je potřeba aby jim někdo pořádně rosekal prdele a myslím to vážně ,žádné bezhlavé výkřiky do tmy , chce to konečně vzít do rukou klacky,srpy,zbraně a jít na hrad a neschovávat se a křičet schovaný za rohem, čeho se lidi bojíte !!! Pojďme konečně všichni na hrad a vyházejme je všechny z oken na kopí a vidle !!! kdy už konečně chcete žít ??? chcete být pořád vyykořisťovaný nebo nikdo z Vás nemá rodiny !!!!!!!!!! zamyslete se konečně nad budoucností a udělejme pro to vše co můžeme.Pryč se zloději jako je Nečas,Kalousek a potažmo další zloději ve vládě kteří machynují se zákony jako je Kubice a spol. .. Já se za své jméno zde nestydím ,jsem pro abychom se konečně dali dohromady a ty hajzly zlodějský už konečně zbavili puče a našeho vykořisťování a nemyslím si že by to byl až tak veliký problém se těch zlodějů na dobro zbavit .. za pár desítek tisíc jsou všichni pryč do jedinýho.... Zamyslete se když to nejde po dobrém tak to musí jít násilím, mám děti a tyto rozhodně nebudu vychovávat k tomu, aby přizpívali na živobytí těmto vládnoucím zlodějům. Stydím se za to že tady v Čechách žiji ,ale nechci to hodit za hlavu a stěhovat se jinam. chci vytvořit klidnou budoucnost dětem a na tyhle vyžírky já kašlu...Pověsit na Malostranské náměstí všechny a to jak jsou v řadách přímo v senátu.Všechny do jediného. Od nich už nikdy mít chleba levnější nebudeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
07. 09. 2012 | 17:16

Richard napsal(a):

Když tady čtu ty negativní připomínky na pana Janečka, jen si znovu uvědomuji jak obrovské procento tohoto národa je zkaženo jak morálně, tak charakterově.Kde se to v těch českých lidech bere?Je to tím, že jejich mozky jsou obaleny sádlem z té přemíry bůčku, co tak rádi konzumují, nebo proč tedy?Jak je možné, že nedokáží racionálně uvažovat?Je to zvláštní a smutné zároveň.
01. 10. 2012 | 11:21

Dan napsal(a):

Karel Janeček umí hlavně hezky lhát a machrovat. Není tvůrcem trhu, ale využívá algoritmy pro microtrading neboli front-running, kontroverzní praktika na hranici podvodu (úplný zákaz je v současné době ke schválení v Kongresu USA). Nejspíš je to pouze bílý kůň (pro Morgan Stanley?), protože tato metoda vyžaduje obrovské částky (v řádu miliard) do začátku. A miliardy pro sebe nevydělal ani náhodou, spíš tak pár desítek milionů CZK. Je mi to docela líto - ale bohužel je to jen další zloděj, který křičí chyťte zloděje.
13. 10. 2012 | 21:19

bojovník světla napsal(a):

Nevzali jste si z textu ponaučení. Pořád se všichni berete moc vážně a nenasloucháte Podstatě. Toto byl jasný zjišťovací chyták od pana Janečka...
19. 10. 2012 | 19:49

snik nik napsal(a):

Po dlouhe dobe jsem si tento, prateli doporucovany, blog precetla. Pane Janecku, drzim Vam palce ve vasem boji. Neni to jen o tech palcich, davate nam odvahu bojovat za spravedlnost, ikdyz nejsme vsichni v pozici, ze ktere bychom toho prilis zmohli.
Na druhou stranu ale musim rict, ze nektere Vase kroky mi prijdou neobratne a nahravate protivnikum. S negativniho verejneho mineni si nic nedelejte, lidi se nechaji zmanipulovat.
23. 10. 2012 | 00:35

Jirka napsal(a):

Karle nenech se odradit zmatenými ovčany. Kdo nevěří ve spravedlnost můžeme ho jen litovat, protože materiální bohatství přináší jen pýchu nikoli štěstí, ačkoli jsou někdy tyto pocity snadno zaměnitelné.
23. 10. 2012 | 16:23

mh napsal(a):

Souhlasím s bobem, politické strany jsou zhoubou systému, ať je jakýkoliv.

Myslím si, že Dr. Rath je skutečně jen malý červíček ve velkém moři zlodějů na naší politické scéně, a že byl odstraněn, protože ho druhá strana nemá ráda, vždyť má také dost ostrý a jedovatý jazyk, chvástavost a nevidí si mnohdy do vlastní huby. Jeho arogance, sebestřednost a narcisismus má zřejmě pro něj mnohem větší význam, než velké krádeže. Ale když už je u zdroje a kradou i ostatní, co by si také nepřilepšil, přece nebude zaostávat. To je můj dojem.
Cením si, že pan Janeček se snaží něco udělat s korupcí, ale myslím si, že jeho snaha nedokáže odstranit všechnu tu špínu, která mezi politiky je. Je na to skoro sám, tak více se ani nedá udělat za stávajících podmínek. Bez podpory národa to ani nelze.
20. 11. 2012 | 03:40

mh napsal(a):

snik nik - nemyslím si, že jsme v pozici, že bychom toho moc nezmohli, ba naopak, právě v mase je velká síla, která zmůže všechno!!!!!! Toho se každý vládce bojí!!!!! A to, že si mnozí z nás myslí, že nic nezmůžeme, to je myšlení malého člověka, který se bojí!!!! Musel by nastavit svoji kůže, proto raději nechá za sebe jednat druhé, pak se diví, že kam to dospělo...... A když se ukáže nějaký jednotlivec, nebo hrstka lidí, že s tím vším nesouhlasí, tak to je skutečně málo, to je pro ty nahoře jenom k smíchu. 30 nebo 50 tisíc lidí na Václaváku toho skutečně mnoho nezmohou, ale 5 - 6 nuliónů v ulicích celého státu už zmůže mnoho, když si pohlídá klíčová místa!!!!!
20. 11. 2012 | 03:50

mh napsal(a):

oprava: 5 - 6 miliónů v ulicích....
20. 11. 2012 | 03:52

mh napsal(a):

Doufám, že mi nikdo z vás nebude vyčítat, že proč o tom píšu a nic neudělám. Už jsem udělal, i moje maličkost byla na Václaváku mezi těmi 30 tisíci lidmi, jako vyslanec za naše odbory. Viděla jsem výsledek a usoudila, že nás přišlo moc málo, a že to ztratilo svůj efekt!!!!
20. 11. 2012 | 03:58

mh napsal(a):

Láďa z Plzně - doporučovala bych zcela jinou verzi odstranění nežádoucí "vrchnosti". Tiché demonstrace v ulicích všech měst a vesnic po celé zemi, obsazení klíčových míst, aby nedošlo k masakru obyvatel. Pak stačí jen čekat, až ti nahoře ztratí nervy a odejdou sami. Násilí totiž plodí opět násilí. A začít lepší život proléváním krve se mi jeví jako zcela nevhodné. Až by odešli, tak ne domů, ale lidé by je mohli zadržet na tak dlouho, až by všechna ta špína vyšla najevo, a z jejich nahrabaných peněz a majetků by se platily dluhy, které stát má. Mohl by se ustanovit lidový soud, který by rozhodl, co s nimi. Jen ne zabíjení, raději jim dát lopatu do ruky a v okovech by mohli pracovat pro naši společnost, bez nároku na mzdu. Stravu a ubytování by si mohli hradit z těch nakradených peněz sami, to by byla jejich mzda...... :))
20. 11. 2012 | 04:15

Janda napsal(a):

Zlojedem jsi Janečku ty,

zneužíváš zoufalého národa, slibuješ jako Áda, jsi jen pokačováním a dokončovatelem toho co tu Havel započal - zotročení národa.

tfuj
26. 11. 2012 | 13:18

Bob napsal(a):

Cituji JANEČKA"
Vzhledem k tomu, že jsem případ Rath detailně nesledoval, usoudil jsem, že je důležité a zodpovědné učinit maximum pro to, abych si informace o Rathovi prověřil a nespoléhal se pouze na všeobecně známá fakta.

To ho poněkud zarazilo a začal mi vykládat, jak pořád přemýšlí, proč zrovna on. Že on byl pěšák v poli, takových je spousta a před ním jsou tlustí a nenažraní a kulka zasáhla zrovna jeho. Rathovi vůbec nedošlo, že svým příměrem se nepřímo přiznal ke korupci a kradení, navzdory tomu, že se opakovaně prohlašoval za nevinného a oběť.

Janečku , úžasný výkon. Dostal jste ho Rátha jednoho, máte tedˇ "důkaz"
co je Ráth zač.
Janečku, jste ten pravý král a vizionář
takový český protikorupční Ježíš Kristus
09. 01. 2013 | 14:47

Dobroděj Kizbert napsal(a):

Pan Karel Janeček Phdr.
je v podstatě novodobý VEXLÁK s doktorským diplomem a počítačem.
Nic nového jen staré víno v nových měšcích.
09. 01. 2013 | 18:57

kiiwoqqmte napsal(a):

<a href="http://cheapraybanonline.yolasite.com/">cheap ray ban</a>
<a href="http://raybanoutletstore.yolasite.com/">ray ban outlet store</a>
<a href="http://raybansunglassess.yolasite.com/">ray ban online store</a>
<a href="http://rayban-sale.yolasite.com/">ray ban sale</a>
<a href="http://raybancheap.yolasite.com/">ray ban on sale</a>
<a href="http://cheap-raybans.yolasite.com/">ray ban sunglasses sale</a>
<a href="http://cheap-rayban.yolasite.com/">cheap ray ban usa</a>
<a href="http://authenticdjerseys.com/">cheap nba jerseys</a>
<a href="http://authenticdjerseys.com/">nhl cheap jerseys</a>
13. 03. 2013 | 03:27

Tyler napsal(a):

crystal beads bulk
. But it quantities smaller than average and and web-based entrance the and the a realistic quantities on garments as well as for steps you can

Probably you don't believe flood insurance is vital, given your geographic location, though it could be a wise acquire just the identical. As much as a quarter in the flooding disaster claims created are from houses that happen to be not in high-risk areas. You can also come across it cheaper to have insurance for floods if the location you reside in is low or medium threat.
Completely Absolutely free Commercial Use Pictures %u2714 The Ultimate Photo Resource Guide
Criar e manter uma conexão vertical e energética com o seu Eu Divino muda como percebemos a vida. Em um relacionamento polarizado, vocês percebem reflexos da vida em conflito uns com os outros. Luz e escuridão, céu e terra, homem ou mulher, são percebidos como opostos. Seu Eu Divino percebe a realidade a partir de um estado unificado da consciência como um aspecto individualizado e soberano do Espírito. Um relacionamento vertical permite que a consciência desça a sua mente, corpo e alma. Isto intensificará muito a sua vida e ajudará a transformar estas agendas polarizadas que residem dentro de vocês.Web-site de GoGo
Episode six " Hunt for the Hunter. evaluations, comment and buzz in the Croisette on day six from the Cannes film festival. eight:07 Hunt and Kill - <a href=http://crystalbeadsu318.unblog.fr>shamballa bracelet
</a>Gangland P 1 by DONMEMZ1 three,050 views; Watch Ghost Hunt
Você pode começar esse processo de uma maneira bastante simples. Quando você estiver muito incomodado com o defeito do outro (sabe aquele defeito que te incomoda mesmo, mas você não consegue sair de perto porque está amarrado naquilo?). Nesse momento pergunte para si mesmo: será que eu não tenho um defeito igual, ou no mínimo, parecido? É claro que você vai fazer essa pergunta somente se estiver amadurecido o suficiente para querer interromper essa guerra. Você já tem que ter se cansado um pouco desse vício que é apontar o dedo para o outro dizendo que ele é o culpado pelo fato de você não ser feliz. Eu estou infeliz, minha vida é uma miséria e você é o culpado. Você já tem que ter percebido que essa é somente uma distração. Isso é só uma fuga do processo de transformação. Eu não estou dizendo que o outro não tem defeitos. O outro pode ter muitos defeitos, mas se você está vendo essa montanha de defeitos no outro e pensando que não tem tantos defeitos assim, porque você já tem mais qualidades desenvolvidas, essa é mais uma razão para tolerar e entender o outro, porque o que caracteriza a evolução espiritual é a possibilidade de compreender e perdoar. Se você não pode compreender e perdoar, o que valem as suas qualidades espirituais? Você pode ter desenvolvido muitas qualidades elevadas que não servem para nada se não for capaz de compreender e perdoar. De que adianta ter qualidades elevadas e desenvolvidas se você continua alimentando a guerra? Continua alimentando o ciclo vicioso do sado-masoquismo?

Related help links:
<a href=http://shamballabeads.zohosites.com>shamballa beads uk
</a>
<a href=http://shamballa.zohosites.com>pave beads
</a>
02. 07. 2013 | 12:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy