Ad Jařabova hloupá změť nesmyslů a lží

30. 09. 2008 | 17:27
Přečteno 4995 krát
V životě a v politice zde i v zahraničí nás poslední dobou zaskočila spousta věci. Banky kolabuji, politici vysedávají ve vířivkách, možná se nám vrací 'studená válka'... Proto je dobré vidět, že některé věci zůstávají stejné a neměnné. Svérázný literární génius Petra Hájka - jehož ostrovtip a úsměvná vstřícnost mu mezi novináři vysloužily přezdívku 'němá barikáda' - je jednou z těchto stálic.


Ani ve své nové funkci zjevně nelení. Jeho reakce na článek profesora Jařaba 'Klausova zahraničněpolitická svévole' má tak pro pamětníky nádech téměř folklorního evergreenu. Vybavuji si Petra Hájka z prezidentské debaty v Senátu jako poněkud bizarní figuru s umaštěnými vlasy, žlutými zuby a hnilobným dechem, neustále devótně pokyvující ve směru velkého "otce české transformace od komunismu k demokracii", a pamatuji si, že mne zarazilo, do jaké míry odráží a duplikuje Hájkův literární styl jeho vzhled a chovaní.

Tento styl, ač v méně extremní formě, ostatně používají všichni členové Klausovy agitpropky (Jakl, Haas et alia), stejně jako jej tříbili jejich předchůdci v Neues Deutschland a Rudém Právu. Nejprve oponenta pozurážejí a pokusí se jej zesměšnit zahlcujíce čtenáře robustním výrazivem jako 'jedovatá slina', 'zášť a nenávist', 'politický analfabet'
atd., aby ho posléze poslali buď do kurzu slušného chovaní nebo rovnou do blázince ('psychiatrický výpad', 'patafyzická kreace', 'blouzněni'
atd.) Teprve pak může vzrušený rétor Hájek emotivně zvolat: "Má smysl se vůbec vážně a s argumenty zabývat pomatenou myslí nešťastníka, který... atd."

S Hájkem - nájemným pisálkem, který nemaje mysli a názorů vlastních, pouze odečítá své názory z úst svého šéfa - zde nemíním polemizovat. Chtěl bych se však přesto vyjádřit k dvěma zásadním věcem. V nedávném interview v Euru Václav Klaus prohlásil, že osobně prosadil výstavbu ropovodu a plynovodu přes Ingolstadt, který nás pojistil proti přílišné energetické závislosti na Rusku. Hájek zde tento argument opakuje, když píše, že "... v polovině devadesátých let byl Václav Klaus předsedou vlády, která pod jeho vedením tuto "pojistku z vysoce pragmatických důvodů zajistila."

To je sice pravda, ale má to jednu vadu na kráse; výraz "pod jeho vedením" tam tak úplně nesedí. Tato "pojistka" sice byla prosazena, ovšem stalo se tak navzdory zuřivému odporu Václava Klause a Vladimíra Dlouhého.

Ti ji vytrvale házeli klacky pod nohy, snažili se ji do poslední chvíle zabránit a prosadit "ruskou cestu" (viz. též blogy Jana Urbana a Karla Hvížďaly na Aktuálně.cz). Hájek zřejmě spoléhá na to, že, jak sám jinde říká, stokrát opakovaná "záměrná lež" se stane pravdou.

A za druhé, aby nebylo pochyb o tom, čí "pravda" má být v budoucnu upřednostněna, si Hájek neodpustí ani nepříliš skrytou výhrůžku redakci Lidových novin.

Ta podle Hájka dala textu profesora Jařaba "... pozoruhodně velký prostor na svých komentářových stránkách. Tím se k němu ale nepřímo v té či oné podobě přihlásila - minimálně jako k materiálu hodnému diskuse."

Tak to je skutečně zajímavý vhled do toho, jak se na Hradě dívají na svobodu tisku. Podaří-li se Klausovi a hradnímu křídlu ODS zbavit se 'prázdného a falešného Topola' a nastolit vládu podle gusta proruského Vrchního Klimatologa, nebudeme se zřejmě nudit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honza a. napsal(a):

A jéje, stylem i zaměřením druhý Jan Berwid Buquoy..
K V.K můžu mít tisíc a jednu připomínku, ale proč proboha když kritizuji oponentův (v tomto případ Hájka, tedy jakousi Klausovu názorovou pobočku) urážlivý a přezíravý styl a nálepkování postupovat úplně stejně...
Kdy se konečně dočkáme textů, které nebudou plné "prázdných a falešných" z jedné strany a "Velkých Klimatologů" ze strany druhé?
30. 09. 2008 | 17:44

nepolitik napsal(a):

Tolik sprostoty bych od Manažéra firmy Humanscale Inc. pro střední a jižní Evropu. Narozen 1952 v Praze, který vystudoval historii a ruskou literaturu na University of Glasgow; učil historii a ruský jazyk tamtéž; získal v roce 1981 titul M.I.A. (Master of International Affairs) na Columbia University v New Yorku je autorem rozhlasové hry na BBC 3, spoluautorem filmových scénářů, opravdu, ale opravdu nečekal. Avšak to, že se v roce 2008 se zúčastnil prezidentské kampaně v týmu prof. Švejnara hovoří za všechno, Jenom dotaz: neměl Hájek také špinavé polobotky a otrhaný límeček u kočile? Nakonec o měl pan prof. Höschl pravdu, když říkal, že ksicht má určitou vypovídací hodnotu o charakteru člověka. Tak ž se ničemu nedivím.
30. 09. 2008 | 17:45

Alibernet napsal(a):

Huf, tak z toho se mi narovnali mozkové závity - "hnilobný dech", důkazy v podobě odkazů na blogy Pravdy a Lásky, hm. Když Pravda a Láska obdivuje Havla, je to vyjádření jejich svobodného názoru, zatímco když Hájek souhlasí s Klausem, je to servilnost a Hájek nemá vlastní názora mysl. Mohl bych napsat, že autor nemá vlastní názor a jen odezírá názory z úst Švejnara - to ovšem nejde, protože Švejnar žádné názory nemá.
30. 09. 2008 | 17:48

Alibernet napsal(a):

narovnaly, grrr
30. 09. 2008 | 17:50

Pepa Řepa napsal(a):

V polovině jsem přestal číst. Chce to silný žaludek.

Autor píše o zesměšňování Klausovy agitpropky a sám používá termíny jako....bizarní figuru s umaštěnými vlasy, žlutými zuby a hnilobným dechem etc.

Pane Švejnare, co jste si vybral do svého týmu za individuum?
To má být kultivace české politické scény?
30. 09. 2008 | 18:03

Lerak napsal(a):

Perfektní postřehy, jen tak dál!
30. 09. 2008 | 18:11

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Matoušku.Škoda, že už nejsme ve škole.V seznamu blogerů jste vedle pana Ivana Medka.

Kdyby byl při síle, požádal by o přesazení. Je to gentleman.
30. 09. 2008 | 18:11

andy napsal(a):

Divím se tomu, že se Velký Klimatolog ještě ve sdělovacích prostředcích nevyjádřil ke krizi bankovního sektoru v USA. Velká ruka trhu utrhla co mohla a teď se čeká, že vše vyřeší ten nenáviděný stát, který nemá do ničeho zasahovat, protože to je omezování svobody. Kde jsou nějaká Klausova prohlášení, kde jsou nějaké reakce vládních představitelů, mají strčenou hlavu v písku a myslísi , že se nic neděje.
30. 09. 2008 | 18:35

Honza Český napsal(a):

Nezbývá mi než souhlasit s většinou příspěvků výše

Pane Stejskale,

Tak už sem napiště, že ten Matoušek je jen žert
Že nás jen zkoušíte, co všechno sneseme
Že i na glogery platí místní kodex (např. zákaz osobních útoků a urážek)
A že bude stále osvěžením sem občas zajít
30. 09. 2008 | 18:50

Zacheus napsal(a):

Pane Matoušek, podle stylu Vašeho psaní, které jste předvedl, byste se určitě v Neues Deutschland býval uživil dobře sám ( a možná ani tam ne).

P.S. Jinak mohu pouze odkázat na reakci Pepy Řepy, s níž naprosto souhlasím.
30. 09. 2008 | 19:04

Viktor napsal(a):

Je pravda, ze pan Matousek se vyjadril o Hajkovi pomerne drsne, je ale i fakt, ze je to prvni clovek, ktery o Hajkovi vyjadril nahlas to co si rada lidi mysli, vcetne me! Hajek bohuzel smrduty a omasteny je, to se neda poprit, jeho fyzicno tak odrazi jeho dusevno
30. 09. 2008 | 19:13

Ondrej Capek, liberalni fanatik napsal(a):

Viktore - OK, beru jeste toho Hajka, i kdyz tu drsnost povazuju spis za sprostactvi - a to i kdyby Hajek smrdel na sto honu, ale co s vetou "Tento styl, ač v méně extremní formě, ostatně používají všichni členové Klausovy agitpropky (Jakl, Haas et alia), stejně jako jej tříbili jejich předchůdci v Neues Deutschland a Rudém Právu."

Ja treba Haase povazuju za chytryho cloveka a Jakl je proste sveraz. Vadi mi to zobecnovani. A vedi mi, ze Svejnar je na tom tak spatne, ze si tyhle muzske histerky bere do tymu.
30. 09. 2008 | 19:22

Michal J napsal(a):

Fandil jsem Janu Svejnarovi, nicmene jsem netusil, ze mel v tymu takoveto "eso". Myslim, ze po tomto blogu pribylo sympatizantu panu Klause a Hajka. Ale to asi autor nemel v umyslu, ze? Holt to asi nebude zrovna nejvetsi politicky "strateg"... :-) Skoro si rikam, jeden za osmnact...
30. 09. 2008 | 19:35

Michal J napsal(a):

Doplneni predchoziho: Pritom pripomenuti toho, jak to skutecne bylo s podporou ropovodu, je uzitecne. Jenom ta forma me teda dostala... Uf. Jeste ze Vy vlasy umastene nemate, to asi budete charakter.
30. 09. 2008 | 19:39

dříve ruda napsal(a):

Jedna věc jsou fakta, druhá styl a vkus.
Tenhle blog vydá za umaštěné vlasy, žluté zuby i hnilobný dech plus něco navíc.
30. 09. 2008 | 20:28

franta 64 napsal(a):

Pane Stejskale. To je nová krev na blogu ? Kde jste toho hrubiána a hulváta našel Honosné CV ale jinak ho...
30. 09. 2008 | 20:30

m&m napsal(a):

Uf, dneska bude na Hradě mimořádná noční...
30. 09. 2008 | 20:32

Vico napsal(a):

Píšete o hnilobném pachu s úst. Při čtení vašeho článku jsem ten hnilobný pach cítil z vašich úst.Vyháníte čerta ďáblem. To ovšem zase vede do pekla.
30. 09. 2008 | 20:48

Pepa Řepa napsal(a):

Autora ovšem omlouvá jeho nelehký životní osud.V Čechách je spíše znám pod jménem Jaroslav Hřebík.

http://www.sport.cz/clanek/...

Po svém nuceném odchodu ze Sparty Praha
http://www.youtube.com/watc...

se podrobil odtučňovací kůře a přijal novou identitu.Jako zástupce firmy Hanumanscale Inc. pro střední a jižní Evropu, má na podobné vyjadřování právo, jeho kyselou animální razanci je možno pochopit.
30. 09. 2008 | 20:49

Al Jouda napsal(a):

Pro pravdu se lidé nejvíce zlobí !
30. 09. 2008 | 20:51

ondrej m. napsal(a):

Pri namatkovem cteni diskuzi pod blogy, ktere jakymkoliv zpusobem kritizuji Vaclava Klause, mne vzdy zarazi, ale spise desi, kolik "klausovcu" mezi nami stale je...
Co tyto lidi vede k tomuto nekritickemu vzhlizeni k cloveku, o kterem vlastne nikdo poradne nic nevi (viz. pasaz z oficialniho zivotopisu V.K. - .. V roce 1970 byl v rámci tehdejších čistek z Akademie věd vyhozen a z politických důvodů na dlouhá léta pracoval na podřadných místech ve Státní bance československé. Odtud se koncem roku 1987 vrátil k akademické činnosti do Prognostického ústavu ČSAV. ..)
17 let na podradnem miste ve Statni bance ceskoslovenske. hahahaha !!!
Pusobeni V.K. v ceskem verejnem a politickem zivote ma uz temer stejne devastujici ucinky jako pusobeni Gustava Husaka v tom ceskoslovenskem...!
Slovy V.K. "... a to si řekněme nahlas a s jistou odvahou – přes nemalou řadu osobních i společenských problémů, které kolem sebe každý z nás vidíme a cítíme, dnes asi žijeme v nejlepším období naší země, v jakém jsme kdy žili. .. ..Co je lepším důkazem než to, že ve velkém počtu neodcházíme někam do světa, i když už teď můžeme, a že se naopak naše země stává místem, kam přicházejí lidé odjinud? Co jiného naznačuje obrovský nárůst hypoték, než víru v dnešek, a hlavně v budoucnost? Ne každého z našich vývozců těší posilování koruny, ale čeho jiného je to důkazem než sílící české ekonomiky? ..."¨.
Skvele, samoobsluhy jsou "plne", lide se zadluzuji na nakupy plasmovych tv, domu v satelitnich mesteckach nebo treba ´jen´ na liposukce.
Klausova normalizace, opravdu krasna doba.
30. 09. 2008 | 21:01

vlk napsal(a):

Pen Matoušku, jste tu nový blogger.. Zdá se, že jste s e rozhodl vstoupit do d veří tím, že je prostě vykopnete.

Předesílám, že Václava Klaus e vůbec nemám rád, za presidenta jsme si jej nepřál a nepřeji, a mám v podstatě fyzický odpor k lidem kolem něj , tedy alespoň Petru Hájkovi a Ladislavu Jaklovi. Ty pokládám pouze za hlásné trouby svého pána, ovšem bez jeho inteligence. Za to se zbytnělou arogancí a sebevědomím.

Což dokazuje i začátek Hájkova článku http://www.lidovky.cz/jarab...
na který s e odvoláváte. Včera , po přečtení prvního odstavce,jsem chtěl Lidovky hodit do koše a nepokračovat. Naštěstí jsme to neudělal.
to, že někoho nemám rád, a nemám rád ani jeho hlásné trouby neznamená, že nejsem s chopen posoudit argumenty, které předkládá. A promiňte, s těmi se dost těžko polemizuje, protože vystihují realitu.
Představovat Václava Klause , jako prvoplánového ruského agenta a prodlouženou ruku Moskvy? Nepřijde vám tohle dementní? Mně ano. Nezbývá, než s Hájkem souhlasit.Bez ohledu na to, zdali je mi sympatiický , či nikoliv, A žluté zuby,mastné vlasy? Jakýou to má faktickou vypovídací hodnotu?
Dál -odvoláváte s ena blog Jana Urbana ohledně Ingolstadtu.Sic! Musím se zepatt - četl jste vůbec ten blog a hlavně -následnou diskusi? A četl jste vůbec onen původní rozhovor v Euru? Nevypadá to tak. Takže, když si projdete onu diskusi, najdete tam i inkriminovaný výrok. A Václav Klaus tam nikde neříká -já jsme protlačil Ingolstadt. On říká my jsme rozhodli o jeho vybudování. Jako předseda TÉ vlády, co o tom rozhodla, má na ono MY, plné právo. A Proto je naprostu vpořádku i konstatování Hájka ve vámi pranýřovaném článku. Popisuje skutečný stav věci. Že Klaus s Dlouhým byli proti? To není nijak relevantní. Platí většinové rozhodnutí vlády.
A bohužel interpretace vašei Urbanova je daleko méně korektní. Ona to sice neříká, leč naznačuje, že jaksi oba pánové byli PROI JAKÉMUKOLIV ropovodu, který by suploval držbu! Jak to víte? Ani vy , ani Urban o tom nepodávají jediného důkazu.O Dlouhém je navíc známo, že prosazoval oproti Ingolstadtu Schwechat. O Klausovi není v tomto směru známo nic, coýž ovšem neznamenaá, že se mu třeba nelíbila třetí varianta , totiž Leuna.
Ostatní ve vašem blogu už je jen a jen propagandistický balast.
A pokud jde o poslední odstavec - falešný a prázdný Topol.. kdyby jenom to. To by ještě nebylo tak zle. Topol , vládnoucí přes dalíkovskou demokracií a s nezávislou veseckovskou soudní mocí , čunkováním a moravismem.... Falešný a prázdny by věru tak moc nevadil.
nemám sice o Klausovi iluze, ale čunkování,moravismus,vesecká justice.. tak to skutečně k jeho stylu nepatřilo. I když rabování ústavy také není zrovna nic pěkného.

Pokud ten falešný a prázdný Topol bud e muset zabalit, věru nebude čeho litovat.Ale je nepochybné,že s Klausem si ještě užijem. To máte pravdu. Ale s Klausem aspoň víme na čem jsme.
S Dalíkem a jeho maňáskem ve Strakovce sotva.
30. 09. 2008 | 21:12

honza a. napsal(a):

To ondrej m.
Pri namatkovem cteni diskuse pod blogem pouze shledavam, ze vetsina diskutujicich ma nastesti vkus a pozna skvar. Nema to s pohledem na V.K. nic spolecneho. Stejne bych reagoval, kdyby nektery bloger napsal o Paroubkovi ze je tlusté prase s bradavici a o dvornim politologovi CSSD Jelinkovi ze se ucil od soudruhu z KGB.
Je to otazka stylu ondreji m. a je smutne ze nekteri lide jsou natolik zaslepeni svoji antipatii k nekterym osobam (at uz se jedna o V. K., Paroubka nebo Topolanka) ze nerozeznaji vecnou polemiku od nechutneho bulvarizujiciho textu - coz je pripad tohoto blogu.
30. 09. 2008 | 21:15

Desiderius napsal(a):

Pane Matoušku,napsal jste to skvěle.Řekl bych,že na děsivou realitu dnešního "hradního křídla",je Váš text ještě velmi jemný.Přesto pro pověstný český útlocit,je to zřejmě text jakoby drsný.Češi jsou schopni velkých svinstev a podrazů,ale zároveň jsou jaksi ve výrazech někdy jemní.Konečně Al Capone chodil taky dobře oblékaný.
30. 09. 2008 | 22:10

Martin napsal(a):

ale že si ten Švejnar umí vybrat pomocníky, co?
30. 09. 2008 | 22:10

veverka napsal(a):

Pane Matoušku,Klaus měl s tou Gruzií pravdu(stejně jako s Kosovem).S tím ani vaše agresivní a urážlivé blogy nic nenadělají.
30. 09. 2008 | 22:24

Desiderius napsal(a):

Ještě bych dodal:co taky od KGB v podání dnešního Hradu je možno čekat,že.
30. 09. 2008 | 22:27

jams napsal(a):

Václav Klaus umístil Hájkův článek na své soukromé webové stránky, takže s ním nepochybně souzní. Tady je přímý odkaz
http://klaus.cz/klaus2/asp/... , jinak je nyní hned druhý na titulní stránce.

"Němá barikáda" není přezdívka, ale "titul" vítěze novinářské ankety o nejhoršího mluvčího, myslím, že jen ze státních orgánů. Takového, který není schopen novinářům podávat informace, třeba manipulativní, o svém zaměstnavateli. jeho kvalitám odpovídá i nynější povýšení, které tomuto Klausovu velmi blízkému spolupracovníku zachovalo tvář a zároveň vylepšilo informační servis Hradu.

Petr Hájek je silný a MILITANTNÍ kuřák, který má zahulenou kancelář bez ohledu na návštěvy a spolupracovníky. A v médiích publikuje články o tom, že žádný vědecký výzkum dosud neprokázal škodlivost kouření. Ten zmiňovaný pach je asi právě pach kuřáka (nejen ústa, ale i oděv a vlasy), kterému už Američané a Britové odvykli.
30. 09. 2008 | 22:52

Milan napsal(a):

Není co dodat, když jsem četl pana Hájka, zdálo se, že duch s. Kojzara opět poletuje nad naším tiskem. Nejzajímavější jsou ale reakce členů fanklubu našeho Neochvějného a Největšího Všeználka připomínající dopisy do RP v čase normalizace.
30. 09. 2008 | 23:18

Sofi napsal(a):

Podle mne je ta kritika ještě příliš mírná. Jak dlouho potrvá, než se řadový občan dozví vše, co už dávno měl vědět o vrcholných politicích, zvláště o Klausovi. Dokud tu budou lidé, kteří naletěli jeho vylhaným mýtům o sobě samém a nejsou schopni prohlédnout, tak se situace nezlepší.
Nejhorší je ale ten malý český útlocit na straně jedné a schopnost vrazit kudlu do zad na straně druhé.
30. 09. 2008 | 23:41

im napsal(a):

Agresivní a dryáčnický styl pana Matouška, středoevropského manažera U.S.továrny na výrobu ergonomického kancelářského nábytku, který se podílel na kampani prof. Švejnara, se mi popravdě vůbec nelíbí. Zesměšňování fyzických nedostatků protivníka mi připadá velmi unfair.

Domnívám se, že kdyby pan Matoušek zveřejňoval texty této úrovně již před prezidentskou volbou, byla by porážka prof. Švejnara drtivější.
01. 10. 2008 | 00:25

Petr napsal(a):

Milane, to jste měl zvláštní druh zájmu - zabývat se dopisy do RP v čase normalizace a studovat články nějakého s.Kojzara.To Vám teda nezávidím.
01. 10. 2008 | 00:39

busch napsal(a):

Velmi trefný a literárně výtečný článek ťal do živého obdivovatele kultu Klimaťenka. Popis pana Hájka sedí, musí to být nešťastný člověk, stejně jako jeho kolega nízké inteligence, pan Jakl. Kromě nich jsou svými osudy na Klausovi závislí i mnozí diskutéři zde. Nikdo se nesmí otírat o jejich idol, jakoby špinil je samé! Diví se ještě někdo, že miliony Rusů dodnes milují svého Stalina a odmítají fakta o něm?
01. 10. 2008 | 00:39

D.Hradec napsal(a):

Vážení,jaký šel takového potkal.Pan Jařab známý v Kravařích a pan Švejnar profesůrek v Ann Arbor a to je asi tak velká universita jako ty naše v okresních městech.Tím nepodceňuji jejich význam.Ale mnohdy !kde nic tu nic! a pak když už nic,tak nastpuje hrubost.
01. 10. 2008 | 01:34

Charlie napsal(a):

pane Matoušku,

to Vás na těch školách neučili, že český dvorní šašek má mít mastné vlasy,žluté zuby a smrdět - jako by právě svému pánovi z ehm ..... vypadl?
A navíc, že musí umět rázně štěkat na každého, kdo by se jen slůvkem o jeho pána otřel??

Asi si budete muset dodělat doplňující kurs o lokajství a vlezdo...
01. 10. 2008 | 01:36

jams napsal(a):

pro D.Hradce o profesorech a univerzitách.

Josef Jařab, známý v Kravařích, byl v letech 1990-97 rektorem Univerzity Palackého v Olomouci a letech 1997-99 rektorem Central European University v Budapesti (3. v historii školy, http://web.ceu.hu/planning_...).

University of Michigan in Ann Arbor je RESEARCH university, tzn., že se soustředí na postgraduální výuku a vědu, nikoli na masovou výrobu bakalářů (v USA základní akademický titul, kterým pro většinu povolání stačí jako teoretický základ doplněný praktickým výcvikem po škole). Tzn., že tato "univerzita velká asi jako ty naše v okresních městech" má pouze 41000 studentů (http://en.wikipedia.org/wik... ), tj. o cca 2 tisíce studentů více, než Masarykova universita v Brně (má alma mater) v loňském roce (http://www.muni.cz).

Mimochodem, které české OKRESNÍ město má univerzitu?

Co kdybyste si něco napřed zjistil a teprve potom se posmíval?
01. 10. 2008 | 02:01

jams napsal(a):

Ještě raději dodatek k UMich:
samozřejmě učí i bakaláře, ale poměr jejich počtu a počtu postgraduálních studentů je výraznější ve prospěch těch druhých, než u bžných veřejných (public) univerzit. Soukromé univerzity jsou zase jiná kategorie (třeba Harvard je menší než "okresní" UMich a přitom ještě lepší. ;-))

A dodatek k českým okresním "univerzitám":
Uvědomil jsem si, že okresní město s univerzitou existuje. Je to Opava, po staletí hlavní město české části Slezska, a v něm sídlící Slezská univerzita (http://www.slu.cz) s cca 6500 studenty. Ale vyhrazuji si tvrzení, že Opava není běžné okresní město, když má budovu bývalého zemského sněmu (parlamentu) a biskupskou katedrálu. :-)
01. 10. 2008 | 02:23

třebaKarel napsal(a):

Vlku ,
tolikrát už jsem si řekl že Vás nemá smysl chválit ale dneska to prostě jinak nejde .
Někdy se mi zdá že tady čekáte ve fotelu s dýmkou na svého Moriartyho .
Start raketovej , móc pěkná trefa , hezký smysl pro fér hru .
Mám ale v sobě takovej druhej hlásek , kterej kňourá že syčák jednou dostal to co štědře sám rozdává . A to mi umožňuje mít z toho sice malou škodolibou ,svinskou , ale pořád ještě docela velkou radost .
tK
01. 10. 2008 | 08:48

třebaKarel napsal(a):

Blanka
Che Guevaro!
01. 10. 2008 | 10:22

m&m napsal(a):

třebaKarel: :-)
01. 10. 2008 | 10:29

Pobo napsal(a):

Co kdyby jsme tady složili, a za shromážděné peníze koupili autorovi vlasové implantáty, aby Hájkovi nezáviděl ty "umaštěné vlasy"?
01. 10. 2008 | 11:37

třebaKarel napsal(a):

Pane Matoušku ,
jen bych Vás chtěl vlastně poprosit abyste se nenechal odradt a nezabalil to .
Snad je potřeba si na sebe jen trochu zvyknout .
Jsem si jistý že "Klub osamělých srdcí editora Stejskala " obohatíte .
Přeju Vám k tomu pevné nervy a klidnou mysl .
Váš tK
01. 10. 2008 | 12:59

Lojza napsal(a):

Pro Jams: V Jindřichově Hradci(okr. město)je Jihočeská univerzita,fakulta managementu. Asi to patří k VŠE Praha. Je v bývalém,nově postaveném OVKSČ.
01. 10. 2008 | 13:40

MA-FU napsal(a):

Pane Matoušku ,po přečtení Vám dávám za pravdu není ani co dodat,snad to,že Vrchní klimatolog a tři novináři...
01. 10. 2008 | 15:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé texty, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 10. 2008 | 15:08

KAREL MATOUSEK napsal(a):

Srdecne zdravim vsechny diskutery. Kde Hajka urazim,mne neni zcela jasne, pouze popisuji - zcela nezaujate - jak vypadal. Za to,ze vypadal jako sedovlasa nafukovaci panna s kymacejici se hlavou, kterou uz dva mesice nikdo neosprchoval, opravdu nemohu. Sedel primo proti mne a pokazde, kdyz se otocil, aby promluvil k jakemusi obeznimu (sorry) tajemnikovi, mel jsem pocit, ze me polibil velbloud a mel silne nutkani,jak se rika na Morave, 'hodit savlu'..
Chcete-li skutecne brutalni kritiku, prectete si Jirinu Siklovou v dnesnich LN. :)
01. 10. 2008 | 16:39

vlk napsal(a):

třebakarel

díky za květiny...
No ve fotelu ano, dýmku ne a Moriarty snad nikdy nepřijde.

Nijak vám radost kalit nehodlám. Kdyby si pan Matoušek byl podal Klause košer a na férovku, a že je za co, měl bych radost taky. Takhle ale nemohu. Pokud nepřiznáme druhé straně fér soudy o její arguemntaci, jak ji můžeme vyžadovat sami pro sebe?
01. 10. 2008 | 18:52

třebaKarel napsal(a):

Vlku
to sice jo , ale vzpomeňte na hokeje s Rusákama za totáče . V celý čtvrti se z oken ozývalo : Bijte je ty kur.. ruský ! A věřte že to tenkrát nevadilo nikomu . Prostě někdy .. ,. ale že máte zase pravdu je fakt . Neni to trochu otrava ?
Ale jednou Vás nachytám , uvidíte !
tK
01. 10. 2008 | 19:42

vlk napsal(a):

třebakarel

jo jo, tobejvali časy....A že mne jednou nachytáte? proč ne? Nekladete si ovšem poněkud malé životní cíle? ,-)))
01. 10. 2008 | 21:00

noctem napsal(a):

Vlku, nepřeháněj... Prodává-li mi řezník smradlavý salám, nebudu objektivně zkoumat jeho ctnosti; tady jde o můj žaludek. S Václavem Klausem se to má tak, že v jeho provedení nezní pravdivě vůbec nic, ani dobrýtro. Jakási účelová prolhanost, to přivedl se svými oddanými žáky k dokonalosti. Kdyby jí nebylo, stály by korupce, demagogie i nekompetentnost naší slavné politiky tak naze ve své ubohosti, že by je ani nebylo třeba vyvracet.
A jestli chceš palbu do vlastních řad, tak prosím: zřejmě tato moje averze má původ ve vzteku na sebe sama, že ze sebe celý život v podstatě dobrovolně dělám vola a nic lepšího nedovedu, takže jím skutečně jsem.
01. 10. 2008 | 21:46

jams napsal(a):

Lojzovi:

Ano, v JH je 6. fakulta VŠE (podle absolventů těch 5 pražských mizerná :-) ). Také tam jsou nějaká pracoviště Jihočeské univerzity sídlící v Českých Budějovicích. A i v jiných okresních městech mají univerzity svá pracoviště (třeba FJFI ČVUT má nějaké pracoviště v Děčíně), ale nejsou to sídla univerzit s hlavním areálem. To jsem měl na mysli. Ale hlavně jsem chtěl vyvrátit představu UMich jako nějakého balíkova a vystrkova. :-)
01. 10. 2008 | 22:11

jams napsal(a):

Když jsem v tom psaní...

V pondělním Respektu napsal delší článek o Klausově silně proruské politice Petr Placák (* 1964, novinář, spisovatel, aktivní antikomunista od let dospívání). Ten rovnou považuje Klausovy činy za dostatečné na obžalobu z velezrady.
01. 10. 2008 | 22:23

vlk napsal(a):

noctem

moc to prožíváš.
Klaus rozhdoně není můj favorit, ale to neznamená, že na něj svedu všechny hříchy světa.

A uka mi nějakého jinoho politika, který nedělá to samé, co vyčítáš Klausovi.
A ty voly té politické sebranc e děláme všichni. Cizí něštěstí nepotěší?
01. 10. 2008 | 23:07

jepice napsal(a):

Pane Matoušku, Hájkův vzhled mě nezajímá. Pro mě je důležitější, co napsal. A to se mi nelíbilo. Nehledě na obsah, vadil mi jeho urážlivý styl.
Ani váš styl se mi nelíbí.
02. 10. 2008 | 09:40

Inteligent Chili napsal(a):

Vážený pane Matoušku,
chci poděkovat za skvělé postřehy. Nedejte se odradit hloupými lidmi, jejichž komentáře k Vašemu názoru je zde možno shlédnout. Jen tak dále!
11. 11. 2008 | 22:12

Bisnis Online napsal(a):

I want to thank you for this informative read, I really appreciate sharing this great post.
12. 06. 2009 | 01:55

strojek na vlasy napsal(a):

A jestli chceš palbu do vlastních řad, tak prosím: zřejmě tato moje averze má původ ve vzteku na sebe sama, že ze sebe celý život v podstatě dobrovolně dělám vola a nic lepšího nedovedu, takže jím skutečně jsem.
24. 06. 2009 | 11:32

tabletkinaodchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality content here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

SamanthaBurris napsal(a):

freelance writer
13. 06. 2011 | 05:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy