Rozhovor s krvelačným násilníkem. Ctiradem Mašínem.

16. 08. 2011 | 12:25
Přečteno 12288 krát
Rozhovor, který přinesl server iDnes ukazuje Ctirada Mašína jako krvelačného nenávistného násilníka. Je to rok a půl starý rozhovor a, jistě, neznám okolnosti, za nichž vznikal, nevím, v jakém stavu tehdy Mašín byl. Ve sporu na téma, zda byli Mašínové „hrdinové nebo vrazi“ jsem navíc vždy patřil k těm, kteří se kloní ke druhé možnosti. Nicméně: myslím, že v novém kole diskusí po smrti Ctirada Mašína je ten rozhovor zajímavým pohledem na věc.

Střílet lidi!
Nejde v této souvislosti ani tak o ten stálý spor, zda měli Mašínové „právo“ zabíjet, nakolik to byla „válka“, osvobozenecký boj, hrdinské nepodlehnutí apod…. Jde o to, jací to byli lidé, jak svůj boj vedli, zda to byli „zabijáci“, nebo „osvoboditelé“.

Z rozhovoru se zdá být jasné, že zabijáci.

Může se vést pře, zda měli právo přepadnout strážnici, ukrást zbraně a zabít „exponenta komunistického režimu“, zda to dokonce byl hrdinský pozitivní čin. Nemělo by se přitom ale zepomínat na toto:

"Já jsem říkal, že nejlepší bude esenbáka okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat." Tak to nakonec Ctirad Mašín také udělal: podřízl krk policistovi, který byl v bezvědomí, omámený chloroformem.

„To, jak se píše, že jsme chtěli zbraně a nikomu nic neudělat, tak to je hloupost. Tohle jsou všechno darebáci. Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi,…“ dodal v rozhovoru Mašín.

Rozšlapat na krvavou kaši
Ctirad Mašín také vysvětloval, proč se nechtěl vrátit do Česka.

„Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat."

A přidával historku, jak na Milana Paumera zaútočil nějaký stařík holí. "Abych toho hajzla zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí, abych se dostal do problémů."

Ostatně, proč se vracet do země, která měla prezidenty jako Václav Havel, tedy „kretény pěstovaný estébákama.“

Jasně, je v tom třeba zahořklost starého muže. Ale stejně si myslím, že tento typ hrdinů je schopen rozšlapat na krvavou kaši kdekoho, bez velkého výběru a uvažování.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gustáv Kočí napsal(a):

„My se do Moskvy chodíme učit. A víte, co se tam chodíme učit? Jak vám zakroutit krkem.“
Klement Gottwald
16. 08. 2011 | 12:37

Štěpán napsal(a):

Pane Komárek.

Vy to zase dostanete:)

Jsem ale rád, že až mě to tu fakt naštve..všechny ty dluhy a jiný pseudosvobody..v lověně si koupím bambitky..překecám pár kámošů..vystřílíme pár současným režimem zkorumpovaných policejních stanic....sednu do auta - pojedu třeba na letiště..a pak do JAR nebo někam do USA...a pan Nečas..o mě a mojí partě..prohlásí, že jsem hrdina ..a navrhne ultrazloději Klausovi aby nám dal vyznamenání.

Protože, je přece logické...že položení jakéhokoliv zlodějského režimu..., který utlačuje kohokoliv (myslím že nikdo nepochypuje, že takových je dnes spostu)..je třeba porazit i za cenu jak to říká Ctirad - nutných ztrát.

Přece je jasný..že bych měl střílet policajty na potkání ..páč místo aby chytali zloděje..chytaj mě na 30ce..aby mohli inkasovat vedlejší danně:) zloděj je pro tuto dobu vlastně ekonomcikým stimulem - co ukradne..to se musí přece znovu vyrobit:)

Když si uvědomím..že moje "elita" fandí Mašínům...věřím..že už je fakt všechno možné:(
16. 08. 2011 | 12:37

nesvazák napsal(a):

Pane Stejskale,mohu Vás požádat o Váš názor na bratry Mašíny ? Díky.
16. 08. 2011 | 12:40

Marcus Agrippa napsal(a):

Alexander Beer
místopředseda Československé obce legionářské
To nebyl žádný odboj, co dělali bratři Mašínové. To bylo vraždění. Měli emigrovat, jako jsme například my emigrovali před fašismem. Rozhodně jsme nezabíjeli doma vlastní lidi, jako to dělali oni. V žádném případě to nebyli hrdinové.
16. 08. 2011 | 12:43

Dana H. napsal(a):

too Štěpán:
Chápu Vás !Vaše elity:Bilak,Husák,Gottwald,Stalin a další vám podobný odpad !
16. 08. 2011 | 12:44

Béda napsal(a):

"Tátu mu zabil Mašín: Vražda je vraždou v každém režimu"
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/157609/tatu-mu-zabil-masin-vrazda-je-vrazdou-v-kazdem-rezimu.html

Ze vzpomínek syna zavražděného účetního Rošického:

"Stanislav Rošický nemá pro čin bratří Mašínů žádné pochopení. V roce 1952, když mu bylo pouhých 10 let, přepadli Mašínové na Čáslavsku auto s výplatami pro dělníky z továrny Kovolis. Jeho otec vezl zaměstnancům 800 000, které Mašínové potřebovali na další ozbrojené akce. "To nemělo nic společného s politikou, to byla loupežná vražda. Můj tatínek nebyl u komunistů ani člen milic, vždyť byl vnukem továrníka...

Jak jste se o smrti vašeho otce dozvěděl?

"U podniku bylo srocení, běžel jsem tam s maminkou. Lidi volali, že někdo přepadl vůz a ukradl výplaty. Maminka se ptala, co je s tatínkem a nějaká soudružka jí odsekla: To nás nezajímá! Pak nám vydali tělo a tatínek měl kremaci v Pardubicích."

Co se dělo po smrti vašeho otce?

"Pak se nám vedlo dost těžko. Hned druhý den jsme se museli vystěhovat. Maminka měla naštěstí čtvrtinu domu po rodičích v Rychnově nad Kněžnou, tak jsme to tam zkulturnili a šli tam. Maminka pak pořád na tátu vzpomínala, bylo mu 54 let, měl spoustu času ještě před sebou. Už tehdy jsem chtěl vědět, co se přesně stalo."

Kdy jste se dozvěděl, že akce Mašínů měla politické pozadí?

"Šlo o peníze. Tatínek zemřel kvůli tomu, že nechtěl vydat peníze určené na výplaty. To byla loupežná vražda, tam žádná politika roli nehrála. Když o něm před lety točili reportáž, tak našli jeho spolupracovníka, který s ním dělal v účtárně a ten jim řekl: Pan Rošický byl apolitický, ten žil jen pro práci a pro rodinu. Paumer pak na něj házel plivance nechutný."

Psalo se, že váš otec ve voze s penězi vůbec neměl být...

"Můj otec už byl v té době účetní a s penězi nejezdil. Pokladník byl mladý kluk a vždy mu něco chybělo, byli s ním problémy, takže poslali tatínka. Byla to jeho poslední práce před dovolenou, 4. srpna jsme měli jet do Karlových
Varů. Tatínek ještě ráno říkal, že v práci už má všechno hotovo. Odjel a už se nevrátil. Další nešťastná náhoda spočívala v tom, že podnikový řidič vzal Tudora místo Tatraplánu, takže tatínek nemohl vyskočit. Mašínové chtěli získat policejní uniformu, takže kvůli tomu toho strážmistra Honzátka omámili a podřízli jako čuně. Jenže v tom loupit nemohli. Takže si vzali montérky, navlékli si pásku a vydávali se za milice a řidič jim zastavil. Podnikový referent jim navíc vydal nabitý samopal."..."
16. 08. 2011 | 12:44

xx napsal(a):

Jak si to můžete myslet ? Koho dalšího Mašínové zabili za celý zbytek svého života ? Koho rozšlapali na krvavou kaši ? Píšete že jsou schopni to udělat komukoli. Ale oni svým životem prokázali, že to nejsou schopni udělat komukoli. Za celých 50 let to neudělali nikomu ! USA nejsou zemí, kde by takové činy lidem procházely bez trestu.

A že by je za 50 let života nikdy nikdo nenaštval ? O tom pochybuji.

Taková manibulace a demagogie. Kde se to ve Vás bere člověče ?
16. 08. 2011 | 12:52

rorýs napsal(a):

To autor:
Není to zahořklost, ani hrdinství.
Je to smutný příběh extrémně vypjaté doby, kdy uvažování některých aktérů lehce sklouzávalo k pojetí světa pouze na černou a bílou.
Je to příběh sobecky bráněné cti bez rozlišovací schopnosti minimální hranice lidskosti a morálky.
Je to příběh bez přísahy spravedlnosti s cejchem smrti.
Je to příběh člověka, který nedokázal sám sobě odpustit a přiznat pravdu.
Přiznat, že byl taky vrah.
16. 08. 2011 | 12:52

stejskal napsal(a):

Můj názor na oba Vámi zmiňované (i další z jejihc skupiny), jejich čin, jeho okolnosti, co mu předcházelo, co následovalo, jakož i na jejich současné postoje, je dost komplikovaný a mnohavrstevnatý, pane nesvazáku.

Před pár lety jsme zde o tom dost debatovali, nemám důvod se k tomu vracet (vyjádřit ho v několika málo větách, osdstavcích a pravděpodobně ani stránkách, neumím). Nebudu se do této debaty již znovu zapojovat, nepřijde mi smysluplné, jakým způsobem se vede.

Hezký den.

Libor Stejskal
16. 08. 2011 | 12:53

Vysedlina napsal(a):

Autor
Esenbáci nebyli policisté!! Tlacháte nesmysly. Víte, kolik životů měli na svědomí komunisti? Kolik zničených rodin? Škoda zde reagovat.
16. 08. 2011 | 12:56

Ubb napsal(a):

Ano. Z bratrů Mašínů máme spor především s Ctiradem, který má být prvním hrdinou třetího odboje. Paumer byl je primitivní gauner. Josef je člověk schopný reflexe.
Ti, kteří si přejí z podřezávače krků Ctirada Mašína hrdinu odboje udělat, reprezentují nejčernější reakci. Jejich gesto má být hrozbou všem, kdo nesmýšlí jako oni.
V tom jsou si rovní s Chálidem Šejkem Muhammadem, který podřezal Daniela Pearla.
Stejné myšlenkové zázemí, stejné krvavé ruce.
16. 08. 2011 | 12:56

Béda napsal(a):

xx,

matně si vzpomínám, že Mašínové byli zpočátku za západní hranicí jako horký brambor, se kterým si nevěděli rady. Pak se stali součástí armády, která vedla válku v Korei a později ve Vietnamu (doufám že se nepletu, četl jsem to již dříve). US armáda jak známo si ve válce s vysokými "kolaterálními ztrátami" civilistů v Asii nikdy žádné rukavičky nebrala. Bůhví jak to bylo s Mašíny. Jeden z nich (anebo snad oba) pak obchodovali se zbraněma - jistě k nim měli vždycky blízko a přísně dodržovali "kodex" privátních obchodníků s tímto artiklem.
16. 08. 2011 | 12:58

gándhí napsal(a):

byli gabčík s kubišem krvelační násilníci?
16. 08. 2011 | 12:59

Zvedá se mi žaludek-vanosto! napsal(a):

Jasně!Kdo odporoval komunistům tak byl dle většiny přinejmenším hlupák .
Kdo se jim postavil se zbraní v ruce,tak byl vrah a neměl vraždit.
Komunisti měli na vraždění např soudy-tak to bylo v naprostém pořádku.I to když chtěl někdo do zahraničí tak ho za to zavraždili "legálně" na čáře.
Přece nebudeme vyznamenávat vrahy-Mašíny.
Měli by jsme vyznamenat a ctít raději soudruhy soudce, (ještě jich pár žije)!
..a další všelijaké ty Štrougaly,Bilaky soudruhy StB-áky a další žijící"neviňátka" !
16. 08. 2011 | 12:59

xx napsal(a):

Béda: to se obecně ví, že byli v armádě, ostatně proto také odešli za hranice, aby se do armády dostali.

Já se ptám, koho rozšlapali na krvavou kaši, za těch 50 let ? Nebudeme se zde bavit o aktivní službě v armádě proboha, to by jste musel křičet na každého vojáka nebo soustružníka ve zbrojovce, že je vrahoun, přinejmenším potenciální !
16. 08. 2011 | 13:03

nesvazák napsal(a):

Pane Stejskale,děkuji za reakci. Já jsem chodím několik týdnů,tak neznám resp. jsem nezaznamenal debatu,kterou zmiňujete. Respektuji,že nechcete o tom mluvit,což mi jako odpověď stačí. Díky.
16. 08. 2011 | 13:04

Vysedlina napsal(a):

Autor
Proti komu měly zbraně milice, nevíte náhodou, aby s nimi stříleli na střelnicích v horách a pak si plnili za státní peníze panděro sebou dovezeným žrádlem a váleli se na trávě? Jistě to mnohé bavilo? Na to mohli mít dřevěné kvéry! Skončete tady se svými NADSPRAVEDLIVÝMI bláboly. Je vidět, že někdo píše a píše, a píše hlavně blbosti, ale bohužel má na to kredit. A to je tak s mnohými. Nejsou líní psát, jsou populární, ale píšou úplný blbosti. Jsou jich plné noviny!!!
16. 08. 2011 | 13:04

Občan napsal(a):

No, a to jste si ještě mohl, pane Komárku, pustit v pořadu "Historie.cz" na ČT2 (tuším, že v sobotu) jednuz těch kreatur jak vykládá, že by se nezastavil ani před tříoletým dítětem. Že by prostě mělo smůlu, protože on plnil svůj "úkol".
Také velice poučné...
16. 08. 2011 | 13:04

Béda napsal(a):

gándhí,

Gabčík s Kubišem odstranili nejvyššího papaláše nacismu a tvůrce teorie "konečného řešení české otázky" Heydricha, ti nebojovasli jako Mašínové s řadovými občany, obecními policisty a neprováděli loupeže.

Já bych v tom viděl drobný rozdíl, který je patrně pod vaši rozlišovací schopnost. Zajímalo by mně jak byste se díval na situaci, kdyby se k akci Mašínů připletli vaši rodiče a kluci by je rozšlápli jako hmyz - vždyť všichni co jim nepomáhali byli v jejich očích kolaboranti.
16. 08. 2011 | 13:05

jarpor napsal(a):

"...jejich čin, jeho okolnosti, co mu předcházelo, co následovalo, jakož i na jejich současný postoj, je dost komplikovaný a mnohavrstevnatý,..."

Podepisuji, s dovolením...

A způsob, který použil pan programový ředitel je navýsost plochý, primitivní a odporný...

Hezký den
16. 08. 2011 | 13:06

Béda napsal(a):

žaludek,

neměli bysme ctít žádné vrahy a všichni co někoho násilně zabili bez rozdílu by měli být podrobováni stejnému STANDARDNÍMU SOUDNÍMU (přezkumu) řízení.
16. 08. 2011 | 13:07

Občan napsal(a):

To xx:

zase vedle. Soudruzi Mašínové sloužili v komunistické armádě a sloužili veklmi oddaně a aktivně. A jeden znich vůbec ne jako řadový vojín, ale pěkně v důstojnické škole.
Ale to bychom se zase dostali k těm zvláštnostem jejich případu...
16. 08. 2011 | 13:08

resl napsal(a):

Proti Mašínům jsou komunisti, kteří se kryjí humanismem, jako generál Alexander Beer,který byl ve vých. Svobodově armádě, později veden ve svazcích STB krycím jm. "medvěd", vyznamenaný hradním intrikánem. Neměl si bolševik začínat, když zadrátoval hranice. Stačilo nechat lidem volný průchod na západ a oni by si vybrali, zda žít tady s komunistickými pimitivy, nebo odejít. Člověka nemůže jiný nutit, kde má žít. To ale hlupáky nezajímá a předstírají starost o život jiných. Starejte se o své rudé knížky, soudruzi. Přece jste je nezahodili.
16. 08. 2011 | 13:08

Béda napsal(a):

Vysedlina,

s kolika milicionáři Mašínové "bojovali"?
16. 08. 2011 | 13:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Autor:

Dekuji, budou vam tady za to ale mnozi nadavat...

..
16. 08. 2011 | 13:09

hawk napsal(a):

Pane Komárku,

největší zabijáci lidí jsou Greenpeace a jim podobní milovníci hmyzu.

Celý váš článek je pro mě úplná pitomost, slátanina, melete páté přes deváté a postrádá to jakýkoliv smysl.
16. 08. 2011 | 13:09

Humanista napsal(a):

XX- koho dalšího mašínové zabili. Do koreje a do Vietnamu šli válčit proto aby ani náhodou nemuseli páchat násilí, natožpak někoho zabíjet.
- Co jejich uloupení zbraní v roce 1947, tedy PŘED nástupem komunistů, To věděli spolu s pánem bohem jak to dopadne
- podřezat spoutaného a omámeného je válečný zločin proti ženevské konvenci i v té nejbrutálnější válce, a ta tady vyhlášena nebyla
- zabít pokladníka pro peníze, aby si koupili motorku, a zdůvodnit to tím, že nesl peníze komunistického podniku ?!!
- střílet na lidi kteří jdou hasit zapálený stoh slámy s tím, že ten stoh petřil komunistickému statku??!!

Myslím , že o mašínech bychom měli vědět a poučit se jak doba a politika mohou být hrozné. Ale pokud jsme LIDI tak hrdinové to nesmí být
16. 08. 2011 | 13:11

agent Smith napsal(a):

No jo, je jednoduchý všechno vytrhat z kontextu. Válka se nevede v rukavičkách plných kopretin, to bych rád vzkázal všem tzv. zastáncům míru, kterým vadí pár podřezanejch komunistů, ale je jim šum a fuk, co dělali soudruhové v Kambodži a všude jinde.
16. 08. 2011 | 13:11

Občan napsal(a):

To nesvazák:

Stejskalův názor naleznete zde - http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alexandra-alvarova.php?itemid=13963

Alvarová kondolovala pozůstalým po "hrdinovi", Stejskal se připojil...
16. 08. 2011 | 13:13

Béda napsal(a):

resl,

neutíkali lidé na západ na různý způsob? Někteří dokonce beze zbraně? Oč tedy Mašínům vlastně šlo? O odboj jako jejich otci anebo skupině Černý lev 777 anebo o útěk, který později kamuflovali odbojem? A jestliže jim šlo o odboj, proč to z jejich činnosti vůbec nebylo patrné?
16. 08. 2011 | 13:13

Buvol napsal(a):

Jsou to evidentně psychopati! A je neuvěřitelně ale opravdu neuvěřitelně trapné a ostudné, že se u nás najdou politici, kteří by je chtěli vyznamenat a nebo tak již dokonce učinili, byť to byla nějaká jejich placka, kterou bych si nepověsil ani na záchod! Myslím tím pana topolánka, jehož dědeček byl zakládajím členem KSČ na severní Moravě, tatínek předsedou CZO KSČ ve zbrojovce Vsetín a maminkaa sekretářkou tajemníka KSČ Mamuly .. on sám studoval na voj. gymnásiu J.Žižky z Trocnova a rád chodil včele prvomájových průvodů s rudou vlajkou.. Divím se panu Mašínovi, že toho topolánka, když mu předával tu plaketu, nepodřezal ....
16. 08. 2011 | 13:13

Rejpal napsal(a):

Fanatická nenávist vede k násilí i dnes - viz atentát v Oslo nebo muslimští teroristé. Mašínové vraždili nevinné lidi kvůli své fanatické nenávisti.

Fanatické násilí je zavrženíhodné, ať je jeho ideologie jakákoliv.
16. 08. 2011 | 13:13

Lidský člověkmarriage ssimun napsal(a):

Souhlas s humanistou, Je odporné, že naši bojovníci proti komunismu nemají jiné argumenty a jiné vzory než Mašíny. HNUS. Každý zločinec, který páchal ty nejodpornější zločiny, nemůže být prohlášen za svatého jen proto, že to udělal v době vlády komunistů
16. 08. 2011 | 13:15

Vysedlina napsal(a):

jarpor
Děkuji - ... plochý, primitivní, odporný...
Moje reakce byla na plochost, primitivnost a zvláštní hnus.
Raději jdu dělat něco pořádného, ať se zklidním.
16. 08. 2011 | 13:16

Sv. František napsal(a):

Hawk. Chlapče,miluji i Tebe,stejně jako bolševník na poli,tak i vši ve svých vlasech !
16. 08. 2011 | 13:17

Občan napsal(a):

xx napsal(a):
"Jak si to můžete myslet ? Koho dalšího Mašínové zabili za celý zbytek svého života ? Koho rozšlapali na krvavou kaši ? Píšete že jsou schopni to udělat komukoli. Ale oni svým životem prokázali, že to nejsou schopni udělat komukoli. Za celých 50 let to neudělali nikomu ! USA nejsou zemí, kde by takové činy lidem procházely bez trestu.
A že by je za 50 let života nikdy nikdo nenaštval ? O tom pochybuji.
Taková manibulace a demagogie. Kde se to ve Vás bere člověče ?
16. 08. 2011 | 12:52 "

Mašínové sloužili jako žoldnéři v armádě USA a vraždili ve Vietnamu. A vzhledem k tomu, co napáchali zde, nikdo soudný nebude pochybovat o tom, že vraždili s rozmyslem a rádi.
16. 08. 2011 | 13:17

Vysedlina napsal(a):

Béda
nestojíte mě za odpověď.
16. 08. 2011 | 13:17

Béda napsal(a):

agent Smith,

Jakých PÁR podřezanejch KOMUNISTŮ? Bylo jich víc a byli to komunisté? Tím co dělali soudruzi nepřímo podporovaní mezijiným kupř. USA proti Vietnamu v Kambodži chcete snad vyvinit Mašíny, z toho co dělali oni?
16. 08. 2011 | 13:18

Viola napsal(a):

To je dobře, že jste to napsal, měl by si to přečít I Nečas a všichni jemu podobní.
16. 08. 2011 | 13:21

hawk napsal(a):

Vysedlina

Tak vítejte do klubu, je nás víc, co jsme zvážili fakta a s bédou nediskutujeme, ať píše co chce, ať uráží jak chce. :-)
16. 08. 2011 | 13:21

Hugo domácí napsal(a):

Například já obdivuji statečnost homosexuálů ,lezbiček a současných komunistů.Nikoho se nebojí a své názory říkají otevřeně,stejně jako pan Hradní vícekancléř.
Dle toho soudím,že naše veselá společnost nemá chybu!
16. 08. 2011 | 13:22

Béda napsal(a):

Vysedlina,

děkuji a přeji hezký zklidňovací pobyt na čerstvém vzduchu. Doufám, že nenatrefíte na nějaké "Mašíny".
16. 08. 2011 | 13:23

Ubb napsal(a):

gándhí
gabčík s kubišem měli jedinou formální nedostatečnost v tom, že v exilové vládě chyběla soudní složka. heydrich měl být nejdříve odsouzen a seznámen s rozsudkem.
byl by asi stačil i dekret prezidenta.
vyjma němců ale nikdo na světě tento nedostatek nereklamoval.
byli to ale sami němci, kdo požadoval den totalen Krieg. takže dostali, co chtěli.
16. 08. 2011 | 13:24

Marcus Agrippa napsal(a):

Béda:
Mašínové měli rádi western a možná chtěli zažít něco, jako byla přestřelka v O.K.Corralu. Zbraně si sháněly už od roku 1946, a s tím možná souviselo o vše ostatní. Co je ovšem symbolické - jejich matka byla v roce 1948 členkou KSČ. Vítězství komunistů ve volbách vnímalo hodně lidí jako chybu, a ze země emigrovali. Mašínové ovšem předvedli poměrně nevídaný styl, a jejich oceňování státním vyznamenáním může vážně myslet jen někdo jako je Topolánek, a další členové ODS ( jejich důvody jsou taktéž pochopitelné - s ohledem na pozadí vzniku ODS a životopis většiny jejich členů ).
16. 08. 2011 | 13:24

nesvazák napsal(a):

Vysedlina. Mám obavy,že žádnou odpověď v záloze nemáte. Ale souhlasím s Vámi,že je užitečnější jít něco dělat!!!
16. 08. 2011 | 13:26

Béda napsal(a):

hawk,

já jsem vysedlinu nějak urazil tím, že jsem se jí dotázal na boj Mašínu s milicionáři? nezačala s těmi milicionáři náhodou sama?
16. 08. 2011 | 13:26

Štěpán napsal(a):

Pro DanaH.
rozhodně pro mě je vetší elitou a autoritou pan Husák, který prošel kriminálem fašistickým a pak komunistickým než panové Nečas, Vondra, Klaus..atd..

a proč? to je snad jasné ne?

a zpět k Mašínům - vážně si myslíte že bych měl svůj světonázor jít vystřílet a vyřezat do lidí? když chci demokracii..atd..

tady asi nikdo nechápe - že USA..se Mašíni hodili..z principu..

Vůbec netušíme a rozhodně si ani nepamatujeme jaká byla společenská "nálada" v 50 tých letech.

Ale když si uvědomím že v dnešním blahobytu je možné mít náladu "krize"...pak chápu , že když nebylo na boty...bylo třeba se promasakrovat směr západ..

Čistě vzato..Mašíny bych zaměstnal jako ochranku diskotéky..nic víc:)
16. 08. 2011 | 13:27

resl napsal(a):

Béda
chtěl byste prchat před vrahem opásaným nábojema, samopalem a psem v patách ? Proč ? Kdo dal komu právo bránit člověku v pohybu ? Co by povedl pohraničník, kdyby jste byl objeven ? Tak aby to neprovedl, tak jste zbraň potřeboval. A vám by ji prodali? Jen byste se zmínil a už byste byl v lochu. Později na popravišti. Vše zavinily komunisti se svými chráněnci z Ruska. Jak dlouho budete trpět když vás někdo bude řezat, ponižovat a mít v ruce zbraň a na své straně "zákony ?" To, že to většina Čechů vydržela, neznamená, že se tak musí chovat všichni.
16. 08. 2011 | 13:29

Hugo domácí napsal(a):

Béda .
Je fakt veselé,když bolševický a nomenklaturní synek Nečas, navrhuje vyznamenat antikomunisty .To nemá fakt chybu !
16. 08. 2011 | 13:29

Divobyj napsal(a):

Pane Komárku,
Narozdíl od pana Stejskala nemám na Mašíny názor mnohovrstevný.Jsem rád,že zde mohu vyjádřit názor naprosto jednoznačný.Mašínové byli mimo jiné lupiči a

vrazi,jedním,jednoduchým slovem-ZLOČINCI !
16. 08. 2011 | 13:29

Béda napsal(a):

Marcus Agrippa,

někdo tady naznačil, že prý byli taky v poúnorové tzv. Lidové armádě.
16. 08. 2011 | 13:30

žena napsal(a):

Rejpal
"Fanatické násilí je zavrženíhodné, ať je jeho ideologie jakákoliv."

Souhlasím. Uctívače Mašínů nechápu. Navíc Mašínovi už oceněni byli:

Nově vytvořená Plaketa předsedy vlády České republiky - udělena 28.února 2008 premiérem Topolánkem. Podle svých slov ji Topolánek udělil, aniž by svůj záměr s někým konzultoval.
Vyznamenání od Mirka Topolánka vzbudilo novou vlnu diskuse o třetím odboji, některé veřejně známé osoby však s vyznamenáním nesouhlasily (citace z Wikipedie)
16. 08. 2011 | 13:30

Béda napsal(a):

Hugo domácí,

Nečas jde pouze ve stopách svého předchůdce Topolánka. To byl taky dobrý kousek.
16. 08. 2011 | 13:31

xx napsal(a):

Humanista, Občan: každý voják je tedy podle vás vrah který zaslouží trest. Dobrá beru to jako váš názor. A co zaměstnanci zbrojovek ? Ti přece dělají zbraně na zabíjení ! Nejsou to také problematické kreatury hodné opovržení ?
16. 08. 2011 | 13:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Béda:
pokud vím, během Dubčekova Pražského jara znovu vycházeli legionáři, piloti z RAF atd. Prošetřovali se i Babice, ale že by si někdo vzpomněl na"hrdiny"Mašíny?!
16. 08. 2011 | 13:37

Béda napsal(a):

resl 13:29,

neměli kluci zbraně už od r. 1946, kdy je ukradli v poděbradském muzeu? (tuším že jednomu bylo tehdy kolem 16 a druhému 14 let.) Nač je potřebovali? Tehdy se ještěš nedalo odejít na západ? A když už: proč neutekli na západ po únoru 1948 (jako řada jiných)?
16. 08. 2011 | 13:37

Hugo domácí napsal(a):

Kdyby se chlapci dali do ČSM a později do KSČ, tak by se o nich dnes tak sprostě od všelijakých řídkých průjmů-(sraček),nemluvilo!
Tento národ dokáže odpustit i Koženému,Pitrovi a ostatním zlodějům.Hrdinství,čest,vlastenectví a rozhodný odpor se zde NIKDY neodpouští !
16. 08. 2011 | 13:37

Martin napsal(a):

Proč tolik slov ?
Fakt, že zelení bolševici pochopitelně stojí na straně rudých bolševiků, šlo vyjádřit jedinou větou.
16. 08. 2011 | 13:38

hawk napsal(a):

Hugo domácí

Správně, každý dobrý skutek má být spravedlivě potrestán ! :-)
16. 08. 2011 | 13:39

hawk napsal(a):

Martin
...a nebo tak. Pravda.
16. 08. 2011 | 13:39

Béda napsal(a):

hawk,

který dobrý skutek a jaký trest máte na mysli?
16. 08. 2011 | 13:40

Luba napsal(a):

Pane Komárku,
člověk, který někoho zabil, nemusí být ani násilník, ani krvelačný.

Ocitnete-li se v nějaké hraniční situaci, zabijete, abyste sám nebyl zabit. Zabijete, abyste ochránil své, před těmi jinými.

Válka, nebo ozbrojený puč, je poměrně odporný podnik. Teče v něm krev. Nikdo nemůže předem vědět, so s ním tato erupce destruktivity a skupinové agrese udělá.

Vítězí ten silnější nebo početnější. Početnější neslušní si uzurpovali moc a silnější slušní se bránili.
Aby se silnější slušný ubránil proti početnějším neslušným, musí získat výhodu v podobě úskoku, lsti, momentu překvapení, dle pravidel partyzánského boje.

Mašínové nedisponovali justičním aparátem, aby své nepřátele a sluhy lži poslali povoleným způsobem, tzn. za pomoci zfalšovaných "důkazů", na popraviště, jak velela dobová zvyklost.

Jejich cesta odplaty byla humánnější. Jejich oběti nebyly mučeny a týrány mnohahodinovými výslechy, a příbuzní těchto zabitých nebyli proskribováni a existenčně likvidováni.
16. 08. 2011 | 13:40

Béda napsal(a):

Martin, (13:38)

velice slabá a hodně NEVĚCNÁ (mimotémová) "obhajoba" Mašínů.
16. 08. 2011 | 13:42

Občan napsal(a):

Hugo domácí napsal(a):
"Béda .
Je fakt veselé,když bolševický a nomenklaturní synek Nečas, navrhuje vyznamenat antikomunisty .To nemá fakt chybu !
16. 08. 2011 | 13:29 "

No, to vůbec není tak jednoznačné. V jejich případu je tolik nejasností, že to umožňuje lecjaké hypotézy. A většina z nich yb se jejich obdivovatelům ale vůbec nelíbila...
16. 08. 2011 | 13:42

ali napsal(a):

Mašínové nemohli být zcela normální. Zastřelit někoho v přestřelce o pokus překročení hranic je zcela něco jiného, než spoutat, omámit a podříznout krk i komunistovi. Přepadení vozu s výplatami je taktéž sporný bod označit toto za hrdinství a bojem proti režimu. Nepovažuji je za hrdiny a rozhodně si myslím, že by neměli být vyznamenaní. Byla jiná doba a realita je dnes značně zkreslená časem, duchem, výchovou.
Za zmínku a to rozhodně důležitou, stojí samotné chování bolševika k rodině Rošických. Co udělali Mašínové se bolševikovi hodilo do krámu, neboť Rošický sám nebyl komunistou a ba co víc, vnukem továrníka. Že Mašínové a komusti, jako ruku v ruce, zničili tuto rodinu je otřesný fakt.
Jestli Mašínové na Západě spáchali nějaký ohavný čin či nikoliv se nedozvíme. Ale už jen způsob jejich řeči je sám osobě patologický...nebylo s nimi něco v pořádku a myslím, že své zločiny balili do boje proti režimu...
16. 08. 2011 | 13:42

xx napsal(a):

Humanista, Občan: když někdo vraždí s rozmyslem a rád, proč by toho měl najednou nechat ?

Mimochodem, válka ve vietnamu byla až po odchodu Mašínů z US armády.

Co se týče jejich podnikání:
"po odchodu z armády společně byli asi rok v Miami. Zkoušeli výrobu žaluzií, lovili nutrie, obchodovali s krokodýlími kůžemi. Po roce se v podnikání rozešli. Ctirad vedl autoservis. Po letech založil společnost nabízející jeho vynálezy, např. hořák
spalující vyjetý olej z motorů. Josef začal podnikat v oblasti kovů, slitin, poté
letadel, nakonec v oboru počítačových čipů."

Je zajímavé co si demagog, jiné kritizující za nepřesnosti v argumentaci slovy "sprostě lže" dokáže sám vymyslet na obhajoby svých scestných bludů.
16. 08. 2011 | 13:43

mart napsal(a):

pane Komárku, jak jste mě minule dohřál svým úzce ideologickým pohledem na šumavské kácení, tak dneska s Vámi rád souhlasím. Když totiž odhrnete všechny ideologické nánosy a jdete po základním příběhu, tedy koho Mašíni zabili, proč a jak, i to, jak použili uloupené peníze, nevyjde z motivu nic jiného než obyčejná loupežná vražda.
A ta by měla být trestná za všech režimů a nelze, nelze ji dodatečně ospravedlňovat jakýmkoli "vyšším" cílem.

To by pak musela být jako nejzasloužilejší odbojářkou vyhlášena Olga Hepnarová, která statečně zlikvidovala osm komunistů čekajících na komunistické zastávce na komunistickou tramvaj.

Nebo Zelenka nebo ten šílený Nor, Muhammad Atta... všichni měli nějaké "vyšší" poslání. Vyznamená je - třeba až se obrátí režim - někdo?
16. 08. 2011 | 13:44

Marcus Agrippa napsal(a):

Občan:
zkuste to rozvést. Jinak je opravdu směšné, když chlapíci z ODS ( většina z elitních komunistických rodin, bolševikobijec P.Sobotka - absolvent VUMLu ) hledají ikony antikomunismu.
16. 08. 2011 | 13:45

veverka napsal(a):

gándhí

"byli gabčík s kubišem krvelační násilníci?"

Gabčík z Kubišem zabili nejhlavnějšího prominenta nacistického režimu u nás.Mašíni zabíjeli jen zcela nevinné lidi,kteří se jim při jejich loupení připletli do cesty a to navíc mimořádně odporným způsobem.A když se to provalilo,tak si vymysleli báchorku o odboji a zdrhli.
16. 08. 2011 | 13:45

žena napsal(a):

Hugo domácí

A jak tedy vysvětlíte toto:

V roce 1991 prezident Václav Havel udělil JUDr. Miladě Horákové in memoriam Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.

Roku 2004 byl 27. červen, den popravy Horákové, vyhlášen významným dnem jako Den památky obětí komunistického režimu.

V roce 2006 byla Miladě Horákové udělena americkou Nadací pro vybudování washingtonského památníku obětem zločinů komunismu Medaile svobody.

26. října 2007 byla in memoriam obdarována Záslužným křížem ministryně obrany, což je jedno z nejvyšších armádních vyznamenání.
16. 08. 2011 | 13:46

Vysedlina napsal(a):

Nesvazák
pořád tu trčím.
Odpověď v záloze bych měla. Zeptejte se mého muže. O ticho musí pokorně poprosit.

resl
děkuji. Jaká úleva číst něco normálně pravdivého. Mějte se.
16. 08. 2011 | 13:46

hawk napsal(a):

Vysedlina

...naprosto vás chápu :-)
16. 08. 2011 | 13:48

Aleš napsal(a):

Postup pro adoraci zjevných psychopatů:
1. Jejich (obecně zavrženíhodné) skutky jsou ospravedlněny tím, že se jednalo o de facto válečný stav mezi zločinným režimem a svobodomyslnými odbojáři
2. Je-li zpochybněn výše zmíněný "válečný stav", užije se zdůraznění zločinnosti režimu, který z každého odbojáře automaticky smývá provinění a naopak posvěcuje jakýkoli užitý prostředek
3. Je-li zpochybněn princip "účel světí prostředky", použije se teze, že každý ze zavražděných byl aktivním reprezentantem zločinného režimu, neboť "jak by jinak mohl mít zbraň?"
4. Je-li prokázána zjevná apolitičnost zavražděného, použije se jako argument pozdější útěk psychopatů za hranice, neboť tím je završena jejich slavná odbojová aktivita a posvěcen každý předchozí skutek.

Kontrolní otázka na závěr:
Čím se uvedený postup liší od zavedených a již dříve osvědčených postupů pod značkami "vrazi z Wall Streetu", "hledání vnitřního nepřítele", "poučení z krizového vývoje", "samozvanci a zaprodanci" a "republiku si rozvracet nedáme"?
16. 08. 2011 | 13:48

Béda napsal(a):

Luba,

účetní Rošický, policajt Honzátko, další policajt a dobrovolný hasič byli nepřátelé Mašínů? Oni chtěli Mašíny zabít? Nenašli si je cíleně Mašíni sami? Mašínové se bránili, když podřezávali spoutaného policistu v bezvědomí, vystřelili oko hasičovi, když přepadli vůz s podnikovýma penězma ...? Bránili by se i kdyby se tam připletlo 3-leté dítě?
16. 08. 2011 | 13:49

veverka napsal(a):

Otázka pro všechny zastánce Mašínů:

Při loupežném přepadení při kterém zavraždili pokladníka Rošického(který mimochodem nebyl členem komunistické strany) uloupili 800 000 korun.Na jakou protirežimní odbojovou činnost tyto peníze použili,krom toho že si za ně koupili motorku na předvádění před holkama?
16. 08. 2011 | 13:51

ZM napsal(a):

Poměrně hodně jsem o historii týkající se akcí Mašínů četl a ani se Mašínovým nedivím, že měli takovou nenávist k tehdejšímu režimu a k jeho přisluhovačům. Ctirad Mašín byl musel makat víc jak rok v komunistickém lágru. Asi by ta diskuze vypadala jinak, kdyby si to každej z diskutujících vyzkoušel, jaký to je, makat zadarmo v komunistickém lágru v těch nejhorších podmínkách. Možná by stačilo na 14 dní :) Mašínovi, to už je "ohraná písnička". To téma je totiž zajímavý tím, že vyvolává hodně rozdílný názory v diskuzích. Přitom třeba ve druhé světové válce se děly mnohem horší věci, a bylo mnohem víc mrtvých. Třeba při pražským povstání určitě bylo zavražděno hodně nevinných. Jenže o těch se nikddo nedozví, protože to není nikde zdokumentováno. Sice nějakej záznam, kterej tenkrát někdo natočil, byl v televizi, myslím že před rokem, ale jinak se už nikdo nedozví, kolik němců bylo zavražděno jenom proto, že si češi vyřizovali účty. Mně osobně je úplně jedno, jestli Mašínovi dostanou medaile nebo řád. Jestliže v tomto státě berou vysoký důchody bývalý STBáci,kteří vyslíchali a mlátili lidi a nikdo s tím nic neudělá, tak ať klidně dají vyznamenání Mašínům a ať si kdo chce "vykřikuje" jak chce.
16. 08. 2011 | 13:56

žena napsal(a):

veverka

Nejsem vůbec zastánce Mašínů, jen jsem se ve Wikipedii dočetla:
Podle některých svědectví si za uloupené peníze (cca 900 000 korun) pořídili motorky, kožené boty, módní oblečení a jeden z členů skupiny si měl nechat zavést vodovod v domě a koupit rozkládací gauč.
16. 08. 2011 | 13:57

xx napsal(a):

Bratři Mašínové jsou hrdinové oceněni Medailí za chrabrost kterou dostali za osobní statečnost v době války.

Je to České prokletí, plivat na národní hrdiny, nebo je dokonce popravovat, jak to udělali komunisti například s Heliodorem Pikou.

Malost čecháčka, třesoucího se před jakýmkoli silným činem je signifikantní a proto s radostí připojí svůj hlas ke každé pohaně hrdinů, kteří nějak vyčnívají.

Z toho pramení zloba lidu prostého na bohaté a úspěšné i na hrdiny kteří předvedli, že se nebojí tváří v tvář smrti konat dle svého přesvědčení.

Taky se zde ukazuje nesmírná síla komunistické propagandy, které udělala z mašínů sprosté vrahy a lidem se to vrylo pod kůži natolik silně, že již nedokáží o tomto tématu racionálně uvažovat a jaou zahlceni emocemi i 50 let poté.
16. 08. 2011 | 13:57

Marcus Agrippa napsal(a):

Jen dotaz na příznivce pistolníků Mašín brothers - proč nenabádali lid před volbami, aby komunisty nevolili?! Nejspíš už v roce 1946 tušili tu hrůzu co nastane, když si zajišťovali zbraně?! Bílá růže sourozenců Schollových stála proti skutečné krvavé totalitě, kde už žádná možnost změny nebyla, a přesto to"dotáhli"jen k letákům. I když tohle srovnávat je asi urážka památky S.Schollové, H.Scholla a dalších.
16. 08. 2011 | 13:58

demagog napsal(a):

Otázka pro veverku:

Kdy bylo prokázáno, že pokladníka Rošického zavraždil někdo z okolí Mašínů?
16. 08. 2011 | 14:00

xx napsal(a):

žena, veverka: v té samé wikipedii ale také stojí napsáno, že "V obhajobě zaznívá, že motorky byly určené pouze k rychlému přemisťování v rámci odbojových akcí a vybavení do bytu Václava Švédy zakoupili pouze proto, že ho komunisté o všechen majetek připravili a on neměl ani na čem spát, jinak žádné z uloupených peněz nepoužili pro vlastní (osobní) potřeby."

To se ale do těch plivanců na Mašíny moc nehodí že ? Tak se to vynechá. Nejspíš to bude stejně lež, byly to přece vrazi a zloději.

Ach jo.
16. 08. 2011 | 14:00

mb napsal(a):

... je to otazka jak bojovat proti zlu ...

brom ( a nejen on ) vam řekne: odporujte zlu ne na jeho způsob(u) ....

jenže ... kdyz to udela kazdej ... tak se proste daj zmasakrovat jak v koncentrácích ... a nechat si ukradnout majetky a dále se nechat šikanovat ...

mašínové zosobňují ten pól, kdy se zlu ( komunistickému bezpráví a terorismu ) postaví ( postavili ) se zbraní v ruce

díky bohu za něj ...

ten vytrženej citát s havlem je rovněž zavádějící ...

a mimochodem se podobá karlu krylovi a konto sametovosti a něžnosti:

A NA MOHYLE NĚHY MRÁZ UHRABÁVÁ SNĚHY (rozuměj komunisty a jiné proponenty) CO ZIMU PŘEŽILI , CO ZIMU PŘEŽILI ...

myslim že jste vytvořil jednostranný ( pokřivený ) obraz mašínů ....

nebylo li by komunistů, nebylo by mašínů ...

njn ... krasny den ...
16. 08. 2011 | 14:01

žena napsal(a):

xx
"Z toho pramení zloba lidu prostého na bohaté a úspěšné i na hrdiny kteří předvedli, že se nebojí tváří v tvář smrti konat dle svého přesvědčení."

Už jsem to tu jednou uvedla, ale abyste to nemusel hledat -
A jak tedy vysvětlíte toto:

V roce 1991 prezident Václav Havel udělil JUDr. Miladě Horákové in memoriam Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.

Roku 2004 byl 27. červen, den popravy Horákové, vyhlášen významným dnem jako Den památky obětí komunistického režimu.

V roce 2006 byla Miladě Horákové udělena americkou Nadací pro vybudování washingtonského památníku obětem zločinů komunismu Medaile svobody.

26. října 2007 byla in memoriam obdarována Záslužným křížem ministryně obrany, což je jedno z nejvyšších armádních vyznamenání.
16. 08. 2011 | 14:04

Občan napsal(a):

To žena:

jo - přidejte si k tomu radiopřijímač a kredenc. Jednou jsem narazil na netu na nějaké opisy policejních protokolů a tam byl, mj. také výčet toho, co si "hrdinové" opatřili za ukradené peníze. Zajímavé, co všechno je třeba při "protikomunistickém odboji"...
16. 08. 2011 | 14:04

ZM napsal(a):

veverka - Mašínovi jsou už "ohraná písničkama" a opakovat x krát vyslovený argumenty pro nebo proti je už zbytečný. Jestli Vás zajímají názory pro a proti, tak se koukněte na blog Klvani,má tam jednu diskuzi. A ještě je minimálně další jiná diskuze(z poslední doby), taky o Mašínech. Názorů pro a proti může být x. Třeba se mohli zeptat soudruhů, jak by měli naložit s ukradenými penězi, třeba stylem- soudruzi, vy jste ty peníze sice taky ukradli, ale přesto se s Vámi poradíme :)Dejte nám seznam všech rodin, ve kterých byl někdo umučen, popraven nebo poslán do lágru a my jim vyplatíme odškodné. :)
Takto nějak by jste si představovala spravedlivé využití těch peněz? Tenkrát myslím proběhla měnová reforma, už nevím v jakým kurzu, ale kdo měl našetřený peníze, tak mu z toho zůstal zlomek.Takže z těch 800000 po reformě měli reálně tak možná 20000, což "přepočteno" na dnešní dobu může být tak 300000 až 400000. Mobil si za to tenkrát koupit nemohli,ojetou fabii taky ne, tak si holt koupili motorku.
16. 08. 2011 | 14:04

Aleš napsal(a):

Hawk:
cituji:Mrtvý komunista - dobrý komunista.

OK, a kdo pak? Bývalí komunisti? Ti, kdo jako komunisti vypadají? Ti, kdo nejspíš komunisty jsou, ale lstivě ke komunistům nevstoupili? Socani? Zelení? Humanisti? intelektuálové???

Vtip je v tom, že každý komunista jednou umře, zato malý český hrdina z hospody je nesmrtelný...
16. 08. 2011 | 14:06

RA napsal(a):

dle Komárka byl možný jediný "odboj" , nechat se komunisty pověsit !!!!! Pak by byl Komárek na straně viselce . Nezapomeňte ale na to, že to byla doba, kdy hrdinný starý bolševický gestapák Grebeníček pouštěl do lidí elektrický proud . O mnohém vypovídá, že byl justicí našeho bolševického státu ochraňován až do své smrti, ať se vaří v pekle i se soudkyní v jednom kotli.
16. 08. 2011 | 14:08

xx napsal(a):

Občan: no ovšem, policejní zápisky z padesátých let ohledně Mašínů budou tím nejlepším zdrojem zaručeně pravdivých informací, asi jako scénář k osmému dílu seriálu Třicet případů majora Zemana.
16. 08. 2011 | 14:09

xx napsal(a):

žena: moc tomu vašemu dotazu nerozumím. Co mám vysvětlit ?
16. 08. 2011 | 14:09

ZM napsal(a):

veverka - mimojiné Mašínům zabavili statek, jiného člena skupiny, teď nevím to příjmení, vyhodili i s rodinou komunisti (dle tvrzení Mašínů) ze dne na den z domu, a nesměli si vzít nic. Na kolik byste ohodnotila statek Mašínů a ten dům toho dalšího člena plus odškodné za persekuce v životě ? Matku Mašínů později komanči zavřeli na doživotí v těch nejhorších věznicích jen proto, aby se pomstili Mašínům, když už jim zdrhli. Neměli proti ní žádné důkazy a ani nemohli, protože o akcích jejich synů vůbec nevěděla. Na kolik byste ohodnotila odškodné ? To zkuste zodpovědět vy.
16. 08. 2011 | 14:11

Občan napsal(a):

To xx:

Ochjééé...

Jeden Mašín se narodil v srpnu 1930, druhej Mašín v březnu 1932. V r. 1940 jim bylo 10 a 8 let, v r. 1945 jim bylo 14 a 13 let. Co asi tak mohli prokázat za chrabrost v době války?
Navíc jediný, kdo tvrdí, že dostali placku od Beneše, je ÚSTRk. Nenašel jsem o tom nikde žádnou zmínku a ÚSTRk také neuvádí vůbec žádný pramen (třeba seznam vyznamenaných, který se schvaloval usnesením vlády). Krom toho je "vyznamenání za chrabrost před nepřítelem", pokud vím, vyznamenáním VOJENSKÝM. nevím o žádném civilistovi, kterému by bylo uděleno.
16. 08. 2011 | 14:12

Suchec napsal(a):

Loupe byla provedena 2.srpna 192, Měnová reforma byla 1.6. 1953. Dost času, a ty prachy skutečně nepoužili ani na podporu nejbližších postižených režimem.
16. 08. 2011 | 14:14

Cynik napsal(a):

Čistě pragmaticky, naprosto utilitárně: Je jedno, odkud a kam se chtěli dostat. Neberu vůbec v úvahu nějaký ideomotivy. Vím, že potřebovali další zbraně, potřebovali prachy, snad i tu uniformu. To všechno mohli ale získat bez toho, že by ty lidi zabili. Svázat, omámit, to je dobrý nápad, pokud chceš zdržovat, znemožnit výpověď ... a STAČÍ TO! Cíl byl naplněn. Měli, co chtěli. Nepotřebovali střílet, natož svázaného, omámeného PODŘÍZNOUT... nebo potřebovali...? Aspoň ten jeden?
16. 08. 2011 | 14:15

ZM napsal(a):

Mám z těch debat o MAšínech pocit, že snad jediná nespravedlnost, která se odehrála během 50. let, bylo zabití, které provedli Mašíni. To je opravdu "objektivní", takto posuzovat historii. Komárku, bude následovat nějakej další blog, třeba o komunistických lágrech, když Vás baví psát o historii, nebo se "uspokojíte" blogem o Mašínech? Napište třeba 5 dalších blogů, kde budou odkazy na výpovědi obětí komunistických tyranů. Jeden blog může být např. o příběhu bývalého československého letce Josefa Bryxe, jiný blog o případu Horákové atd.
16. 08. 2011 | 14:17

veverka napsal(a):

ZM

Klasicky demagogicky mlžíš,jako vždy.Takže znova jednoduchá otázka:

Na jakou odbojovou činnost Mašíni těch uloupených 800 000 použili?

Sry,ale zakoupení motorek,kredence a kanape není odboj.
16. 08. 2011 | 14:20

scallop napsal(a):

Mit na Masiny jednoznacny nazor chce hodne ideologie v srdci a/nebo neznalosti v hlave.

Masinove byli vychovani v odkazu sveho otce. On pred nacisty neutekl, ale zustal a bojoval. Jenze z naroda, za ktery se on obetoval, byl po roce 1948 uz jenom narod lokaju.

Jeho synove neumeli ohnout hrbet, nechteli uteci, ale take chteli prezit a proto bojovali a zabijeli. Pozde pochopili, ze narod lokaju hrdiny nechce. Ze jejich otec zemrel nadarmo. Meli si to uvedomit driv a to je jejich vina.
16. 08. 2011 | 14:21

ZM napsal(a):

Suchec - sami Mašínovi v jedné knize uvádí, že si koupili 3 motocykly, a jeden stál (jestli si to dobře pamatuju 160000). Při té loupeži získali tuším 850000. Ano, dá se spekulovat o tom, jestli bylo nutné si koupit motorky. Ale taky by bylo z hlediska objektivity vhodné pobavit se o tom zabaveném statku. NA jakou hodnotu mohl být v tehdejší době oceněn atd.Když už něco hodnotit, co se stalo před dlouhou dobou, tak objektivně. A zde je první potíž. Je dostatek objektivních dokladů a záznamů?
16. 08. 2011 | 14:22

žena napsal(a):

xx
"Malost čecháčka, třesoucího se před jakýmkoli silným činem je signifikantní a proto s radostí připojí svůj hlas ke každé pohaně hrdinů, kteří nějak vyčnívají.

Z toho pramení zloba lidu prostého na bohaté a úspěšné i na hrdiny kteří předvedli, že se nebojí tváří v tvář smrti konat dle svého přesvědčení. "

Malost čecháčka.. jak si vysvětlujete, že my čecháčci, jsme pravděpodobně naprosto jednotni v souhlasu ocenění JUDr Milady Horákové. A stále jsme to my, čecháčkové, a jedná se o protikomunistický odboj.
16. 08. 2011 | 14:22

demagog napsal(a):

Cynik
Jak dlouho po podříznutí svázaného byli z činu usvědčeni Mašínové?
Za 5 nebo za 10 let?
16. 08. 2011 | 14:23

ali napsal(a):

xx
i když se více přikláním k Vašemu názoru, přesto mě nenechává v klidu spoutání, omámení a podřezání člověka. Taktéž vyloupení auta a zabití Rošického mi nesedí. Víte, kdybych si měla vybrat jak sprovodit ze světa člověka, určitě by to nebylo podříznutí hrdla, nota bene spoutaného a omámeného. A to by mohl být opravdu nepřítel. Proto se mi pořád nezdá chování bratrů zcela normální. Něco v nich muselo být. I člověk v odboji nemusí být tím, za koho ho mít chceme. Takže osobně pro mě je to sporné a jednoznačně nedokážu říct o bratrech nic ani na jejich obhajobu ani na jejich soud..
16. 08. 2011 | 14:25

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, děkuji za blog, bylo ho zde třeba, jako protipól blogu paní Alvarové. Paní Alvarová, jako bludička, okouzlila a do bažin vtáhla neopatrné. O jednom "zbloudilém" vím jistojistě, že lituje, že tak záhy se nechal "nachytat na vějičku". Napíšu znova a jasně, pro mne nejsou hrdinové, pro mne jsou hrdlořezové, byli si toho vědomi, proto se republice vyhýbali, a nějaké řeči o komunistech byl jen zastírací manévr. Vždyť měli členy příbuzenstva v KSČ, MOHLI ZAČÍT SVŮJ ODBOJ U NICH. Báli se, že by spravedlivá pomsta mohla přijít z více směrů. Tužka.
16. 08. 2011 | 14:25

dalimír napsal(a):

Asi se to v té Moskvě špatně naučili Gotwaldovci jak těm buržoustům kroutit krkama jinak by se nemohlo stát aby v česku po válce dělalo režimu problémy tolik rozvracečů ! Vždyt to byl děs co tady komunisti dovolili těmhle luntům podporovaných západem ! Fůj ! Dl.
16. 08. 2011 | 14:25

veverka napsal(a):

demagog

"Kdy bylo prokázáno, že pokladníka Rošického zavraždil někdo z okolí Mašínů?"

Ty si pravděpodobně dnes brzo ráno požil,že?
16. 08. 2011 | 14:25

ZM napsal(a):

veverka - a ty demagogicky nemlžíš? Na základě čeho by se to dalo posoudit objektivně? Třeba můžeme zavolat Josefu Mašínovi do USA, třeba bude ochoten se s námi bavit, když mu řeknu, že veverka z blogů na aktualne.cz je přesvědčná, že těch 850 000 nešlo na odboj:) A co tě "žere" veverko, že byli tak dobří, že okradli tehdejší režim ? Že zrovna vytrhneš z kontextu jenom tu loupež. Co tedy dle tvého názoru měli dělat, chodit makat do práce a budovat "lepší zítřky"? a aby teda jako dělali odboj, tak po večerech občas napsat nějaký protirežimní letáky a ty vyvěsit v POděbradech na náměstí? :)
16. 08. 2011 | 14:27

mb napsal(a):

žena, to je jednoduché ... protože uctíváme oběti a mučedníky ( horáková, palach ) ... s hrdiny bojovníky je to těžší ... nota bene s kontroverzními ( problematickými ) hrdiny a bojovníky ...

asi uz od bile hory + sebeobelhávání čechů holubiččí povahou ...

njn ...
16. 08. 2011 | 14:28

voroshilov napsal(a):

Dost mi to pripomina kultovni film Olivera Stouna"Takovi normalni zabijaci"-v podstate dvojice Stouna(novodobe Bonny a Clyde) ktera zavrazdi desitky vinnych a nevinnych lidi jsou skutecne paradoxne normalni vrazi a policajti jsou hnusne kreatury,ale...kdyz na konci zastreli i toho debilniho rezisera poradu ktery lacnil po krvave senzaci a myslel ze ho za spolupraci usetri(nazorne,kulkou mu vysvetlili ze je take v podstate zruda)cloveka napada ze neco neni v poradku:-)
16. 08. 2011 | 14:28

xx napsal(a):

Občan: Ochjééé, tak se na tu medajli jděte podívat do armádního muzea na Žižkov, kde je vystavena spolu s dalšími osobními věcmi členů skupny Mašínů v expozici nazvané "přísahali republice".

http://www.vhu.cz/cs/novinky/475
16. 08. 2011 | 14:28

kozoroh napsal(a):

Skoro by se chtělo napsat to, co zde uvedl pan Stejskal. To ale jen proto, že se považuji za člověka nekonflitního.
V té době jsem prožíval neradostné dětství. Díky komunistům. Ti rozhodli o největší loupeži v dějinách, o vytvoření obřího kriminálu a tím nastartovali události, kterých se Mašínové aktivně zúčastnili. Ne každý byl tak odvážný a ne o každém, kdo odvážný byl se píše.
Komunisté, aby rozmělnili vinu, učinili min. stovky tisíc lidí spolupachateli a zároveň svými vazaly. Za těchto okolností není divu, že vyvolali odpor těch, kteří byli postiženi. Mašínové (a nejen oni) se rozhodli čelit agresi agresí. Kdyby to neudělali, skončili by patrně jako mnoho jiných třeba na uranu (v tom lepším případě), nebo jako jedni z řady popravených. Při jejich naturelu se nedivím, že se rozhodli tak, jak se rozhodli.
Naše rodina tak odvážná nebyla. A tak byl děda na uranu dva roky za neschvalování režimu a poslouchání cizího rozhlasu (rozhodla nějaká komise při ONV, ne soud) a zbytek produktivního života pak na vápence, což byl rovněž trest. Babičku vystěhovali do místnosti bez oken, majetek zrekvírovali. My jsem se motali po celé Moravě dle toho, kam nás soudruzi vystěhovali. Studium byla nedostižná fikce, kterou jsem si mohl dovolit až v 89.
Pročetl jsem celou diskuzi u paní Alvarové. Tolik komančské špíny se hned tak nevidí. Na základě toho začínám s Mašíny mnohem více sympatizovat. Byť tu "mnohovrstevnatost" stále beru v potaz.
16. 08. 2011 | 14:29

ZM napsal(a):

veverka - když se chceš stylizovat do role té rozumné, tak nám tady zkus napsat, co bys na jejich místě dělala ty. Ty bys nedělala odboj, že, ty by ses pomodlila za ty tisíce zatčených a mušených, že a měla bys to vyřešeno, nebo se pletu ? :)
16. 08. 2011 | 14:29

xx napsal(a):

Občan: A dostali jí v roce 1946, nikoli 45.
16. 08. 2011 | 14:30

ZM napsal(a):

Ať si kdo chce píše co chce, ale já jsem ještě nečetl o odboji proti totalitnímu režimu, ve kterým by nebylo použito násilí. Nevím o jediném případu v historii, kdy by byl totalitní režim svržen pomocí dialogu. Možná ta naše "slavná" sametová revoluce, ale to není svržení totalitního režimu, to je hromadné "převlečení kabátů ", nebo "změna dresu"- pokud je někdo fanda fotbalu :)
16. 08. 2011 | 14:32

xx napsal(a):

kozoroh: Ctirad Mašín byl taky na uranu v Jáchymově. Občan to ale nejspíš bude vyvracet nebo alespoň vydávat za důkaz o aktivní spolupráci s režimem :-)
16. 08. 2011 | 14:33

ZM napsal(a):

Ještě to doplním, prokažte někdo z odpůrců akcí MAšínů odvahu, a jeďtě přesvědčit Castra, Ki Čon Ila, nebo Kaddafího ať už neblbnou a umožní demokracii :) Možná o Vás uslyšíme ve zprávách :) Nevím, kdo si na to vzpomene, ale před lety Castro nechal zavří Pilipa s Bubeníkem na dost dlouho, myslím že oba na tu "dovolenou" vzpomínají neradi :) Kdyby nebylo diplomacie Pitharta (kdoví co za propuštění Fidelovi slíbil), tak by tam možná seděli doteď.
16. 08. 2011 | 14:34

mb napsal(a):

Mašínové (a nejen oni) se rozhodli čelit agresi agresí. Kdyby to neudělali, skončili by patrně jako mnoho jiných třeba na uranu (v tom lepším případě), nebo jako jedni z řady popravených.

tečka ...

ad zm 14 32 ... to (umozneni) prevleceni dresu prave meli masini havlovi za zle ... / i kdyz ja si myslim, ze jej soudili příliš příkře /
16. 08. 2011 | 14:35

Béda napsal(a):

demagog,

"Josef Mašín: ...Všichni tři složili přísahu a slíbili věrnost nějakým „vymoženostem dělnické třídy“ a straně, za kterou byli ochotni položit své životy. Svou přísahu splnili. Svých činů a žádného z těchto individuí nelitujeme, oni ztratili život při výkonu svých funkcí. Nepovažujeme je za nevinné oběti.! …"
http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/aktualni-rozhovor-s-josefem-masinem.html

Jestliže mluví o všech třech, nepřiznává přitom i zavražděného účetního Rošického? oč vám tedy jde?
16. 08. 2011 | 14:36

Viola napsal(a):

mb,

nerouhej se a řekni, ty souhlasíš s tím, co se dělo v Anglii? Kdyby se ti něco nelíbilo, vzal bys pistoli a šel střílet? Nebo ten Breivik ti připadá jako hrdina? Neměli by tě náhodou vyšetřit, abys neudělal něco nepředloženého?
16. 08. 2011 | 14:36

Karel napsal(a):

Byli to zabijáci - a to, že se nechtěli vrátit domů ani po převratu, svědčí o tom, že neměli čisté svědomí. Báli se staříků s holemi, kteří si ještě něco pamatují. Ty jejich kecy o tom, že je zde pořád komunismus, těm věří možná leda tak Topolánek s Nečasem.
16. 08. 2011 | 14:38

xx napsal(a):

ZM: totalitní režim v roce 89 nebyl proboha svržen ! To ani omylem. Ten se zhroutil sám, protože stál na špatných ekonomických základech socialismu, který neprodukoval dostatek bohatství na udržení režimu samotného při životě.

Totalita komunistů se zhroutila sama a to ještě tím, že se jej pokusil Gorbačov ekonomicky reformovat, ale nepovedlo se mu to, zaplať bůh.

V Číně byli komunisti šikovnější a udrželi se u moci i totalitu při životě.
16. 08. 2011 | 14:38

mb napsal(a):

viola ... vubec se mi to nelibilo ... breivik mi nepripada jako hrdina ... poslusne hlasim, ze sam cejtim ze bych mel bejt vyšetřenej ... nepřeje si madam nějakého ratlíčka ? ...

viola ... komunisté rozpoutali teror ... ne mašíni ... to je patrně to zásadní ...

/ s přijetím stejskalovské mnohovrstevnatosti ... /

zdravim tě violo ...
16. 08. 2011 | 14:39

dalimír napsal(a):

Loupežníku kapitalistickej sám si kreatura ! Být tebou ani bych s toho jeskynního brlohu svého mezi slušné lidi nevylézal ! @
16. 08. 2011 | 14:39

kozoroh napsal(a):

xx
Jejich cv poměrně dobře znám (z toho, co je k dispozici). Taky proto jsem zdrženlivý v soudech.Nejde mi o psaní traktátů ve stylu Béda a spol. (nejsem jako oni :-))
16. 08. 2011 | 14:39

Viola napsal(a):

mb,

uvědomuješ si, že byla drtivá většina lidí, kteří nesouhlasili s tím, jak se komunismus proszuje a že kdyby všichni takto popadli zbraně (určitě by se našlo v té době zbraní dost někde na půdách a ve sklepích), že by tu byla občanská válka a mohli bychom se vyvraždit?
16. 08. 2011 | 14:40

jarpor napsal(a):

Tužka

Váš "pohled" sice nesdílím, leč jako u jediného zdejšího debatéra jej u Vás jaksi "chápu víc".
Křehká a citlivá duše se jen těžko může vyrovnat s něčím takovým, jako je smrt člověka způsobená rukou člověka druhého... ten druhý je předem takovou duší odsouzen... protože mohl učinit něco jiného...

Myslím, že můžeme mít jiný názor na věc, kterou ani jeden z nás nemohl nijak ovlivnit... prostě se stala nezávisle na nás... a přitom respektovat a vážit si druhého...

Nechtěl jsem se již zde zapojit do debaty... ale při zhlédnutí Vašeho příspěvku jsem prostě nevydržel nereagovat...

Hezké odpoledne
16. 08. 2011 | 14:41

ZM napsal(a):

Viola - možná bychom mohli nechat vyšetřit tebe. Doporučuju nějakou psychiatrickou léčebnu v SSSR, tedy chtěl jsem napsat v Rusku :). KGB, tedy nyní už FSB už dohlédne na to, aby vyšetření proběhlo řádně a důkladně :)
16. 08. 2011 | 14:41

mb napsal(a):

ano viola ... byla by občanská válka, a doufám že by v ní komunisti prohráli ... také jsme meli bojovat v ´68 s rusákama ... zdravim ...
16. 08. 2011 | 14:42

ali napsal(a):

Viola
promiňte, ale tohle je vážně hnusný a lživý přirovnání
16. 08. 2011 | 14:42

xx napsal(a):

Viola: brievik není hrdina, protože bojuje proti režimu který považujeme za dobrý. Proto nemůžeme považovat Brievika za hrdinu. Ale ti kteří považují tento režim za zlý ho za hrdinu považovat mohou.

Stejně tak lidé kteří považují komunistický režim za dobrý, považují mašíny za vrahy a teroristy.

No a pak jsou pacifisté, kteří odsuzují jakékoli násilí, bez ohledu na důvod nebo cíl.
16. 08. 2011 | 14:43

Viola napsal(a):

Přesně tak Karle,

věděli moc dobře, že by je nikdo normální nepochválil a možná by použil stejného způsobu jako oni, co se mi nelíbí zabít.
16. 08. 2011 | 14:43

mart napsal(a):

pro RA: kdyby Mašín sejmul Grebeníčka nebo kteréhokoli funkcionáře KSČ, dneska bych se Mašínově památce uctivě uklonil.
Nebo právě Topolánka, kdysi nadějného vojenského studenta...

Zastřelený pokladník (+uloupené mzdy), podřízlý vesnický cajt a zapálený stoh (+vystřelné hasičovo oko) mi tedy jako odbojová činnost nepřijde, to by se pak mohla hlásit o metál většina kriminálníků a "odboj" by mohlo být i to, když někdo kradl v "komunistické" fabrice nářadí
16. 08. 2011 | 14:44

Béda napsal(a):

Všem,

bratři začali svůj "odboj proti komunistům" již v r. 1946 ve věku 16 a 14 let krádeží zbraní z muzea v Poděbradech. Má to ovšem jednu chybu na kráse. V r. 1946 ještě u moci vůbec žádní komunisté v ČSR nebyli a jejich matka vstoupila nakrátko v r. 1948 do KSČ.
16. 08. 2011 | 14:44

mb napsal(a):

či aspon nelegalizovat jejich pobyt ... ale znate to: zbabělost (lumpen)elit, zbabělost (lumpen)elit, zbabělost lidu ... nekdy ... njn
16. 08. 2011 | 14:45

ZM napsal(a):

xx - zřejmě jsi nepochopi tu částečnou ironii v mém příspěvku. Ale mýlíš se v jednom. Totalitní režim se nezhroutil ani tak v důsledku špatné ekonomické situace ale především proto, že soudruzi nebyli schopní bez instrukcí z Moskvy cokoliv rozhodnout a báli se cokoliv rozhodnout. Věř tomu, že kdyby dali rozkaz lidovým milicím, tak ty by jednali rázně a neúprosně při "obraně" socialismu.
Jediné, čeho byli soudruzi schopní, bylo dát "troubu do čela"- tak to tenkrát popsal jeden z vyšších komunistů Štěpán. Tím "troubou" byl poslední generální tajemník KSČ Urbánek.
16. 08. 2011 | 14:45

Viola napsal(a):

ali,

je to hnusné tak jako je zločin sám hnusný.
16. 08. 2011 | 14:45

Rumcajs napsal(a):

Já myslím, že kdyby si Mašíni normálně zažádali o devizový příslib, tak by ho určitě dostali a mohli odjet do USA třeba s Čedokem.
Kdo si tu dobu pamatuje, určitě mi dá za pravdu, že vycestovat na západ mohl kdykoliv,kdokoliv a klidně s celou rodinou. Vždyť dovolená s ROH v Alpách nebo nebo řeckých plážích byla běžnou záležitostí.

Nějaký střílení bylo zcela zbytečný !
16. 08. 2011 | 14:47

jarpor napsal(a):

kozoroh

Zdravím...
Moudrá slova jste napsal...

Hezký den
16. 08. 2011 | 14:47

ZM napsal(a):

Béda- měl by sis nastudovat historii. Oficiálně sice v roce 1946 komunisti u moci nebyli, ale stačilo, že tady byla sovětská armáda a NKVD. Prostě Stalin považoval ČSR za svoji sféru vlivu. Jestli ve volbách zvítězila "loutka Gottwald nebo někdo jinej už bylo jenom "divadlo"
16. 08. 2011 | 14:47

ZM napsal(a):

Rumcajs - zapomněls na to, že by předtím museli požádat o členství v KSČ a dostat dobrej poseudek od vedoucího v zaměstnání :)
16. 08. 2011 | 14:49

Viola napsal(a):

mb,

možná ses měl stát vojákem zpovolání, jet do Afgánistánu, nebo dříve do Vietnamu, tam byses na komunistech vyřádil.
16. 08. 2011 | 14:50

Karel napsal(a):

Napřed jsem se divil, že tyhle hrdlořezy může někdo v této době ještě oslavovat. Snad jen člověk stejného ražení, jako byli oni. Třeba takový, co rád používá nacistické symboly a rétoriku. A nebo takový, co si prostě na nejvyšším místě neví rady a měl by být těchto dilemat ušetřen - odejitím do nenávratna.
16. 08. 2011 | 14:50

Béda napsal(a):

Rumcajs,

nač byly bratrům zbraně ukradené z Poděbradského muzea již v r. 1946? Proč neutekli již v té době? Anebo nejpozději v r.1948 kdy utíkala podnikatelská elita dokud se ještě dalo?
16. 08. 2011 | 14:50

ZM napsal(a):

Rumcajs - měli to udělat tak, že prostě měli vyhlásit petici proti vedoucí úloze KSČ a tu pak poslat Gottwaldovi a kopie Stalinovi :)
16. 08. 2011 | 14:51

xx napsal(a):

ZM: to není v rozporu s tím co jsem napsal. Napsal jsem, že v roce 89 se režim zhroutil sám od sebe. Pod tíhou špatné ekonomické situace se v Rusku spistila perestrojka, která vedla nakonec k politickému zhroucení režimu, který nebyl schopen žádné rozhodné akce, jako v roce 68.

Ani mne nenapadlo uvažoivat v rovině naší země. Naši komunisté by dokázali odpor občanů potlačit jedine za předpokladu silné podpory z Moskvy, ale tu neměli, protože v Moskvě meli dost svých starostí sami se sebou.
16. 08. 2011 | 14:51

mb napsal(a):

viola ... hmm ... za me to udelali masini ...

/ ne ja nechci byt konfrontacni ... jen komarkuv clanek je dost tendencni/jednostranny ... /

zdrvm ( v afghanistanu zas tolik komancu asi nebude )
16. 08. 2011 | 14:52

ZM napsal(a):

Rumcajs -i když tenkrát vlastně byly kopírky Minolta nebo Canon. Tak Stalinovi jenom informační dopis, ať dá příkaz ruským vojákům, aby se stáhli z území ČSR, protože občané v petici rozhodli, že chtějí demokracii :) Ovšem aby nashromáždili dost podpisů, tak by nejdřív museli lidi ožrat, jinak by jim to nikdo nepodepsal :)
16. 08. 2011 | 14:53

voroshilov napsal(a):

To je zajimave jak byl nedusledny "krvavy rezim"?
Koupit motorku,nabytek,opravit barak...nikdo po nich nezadal danove priznani,faktury,vypisy z DPH,zivnostenske opravneni,stranicke legitimace?
Prijdu a koupim motocykl za hotovost v roce 1951?!Amerika,vole!
16. 08. 2011 | 14:53

stále rebel napsal(a):

O této věci bylo již napsáno mnoho a tak jen drobnost. Povšimněte si těch, kteří obhajují Mašíny a jejich údajný boj za demokracii a jejich postoje k demokracii. Podle mého soudu to oslovuje především různé psychopaty a primitivy, pro které je demokracie to poslední, co by je skutečně zajímalo.

Doporučuji se zamyslet nad tím, jak byli Mašínové protikomunistickému odboji prospěšní. Podle mého soudu jen škodili a odboj diskreditovali. Radost z nich mohli mít jen primitivové na obou stranách, ti na komunistické pro získání veřejnosti a utužení poměrů.Mašínové si nedokáží svými skutky získat veřejnost dnes a to ani za pomoci propagandy, přes šedesáti lety jen sloužili komunistům.
16. 08. 2011 | 14:54

mb napsal(a):

beda ... masini sami uvadeli, ze ´politicky zrali´ ... a ke svym činum se odhodlali az pod dojmy mučení v bartolomějské apod. ...

... ale to nepoberete / nepochopíte ...

zdrvm
16. 08. 2011 | 14:55

kozoroh napsal(a):

Béda.
Komunisté sice uskutečnili legalizační puč až ve 48., fakticky ale s touto republikou orali už od 45.

Jarpore rovněž Vás zdravím.
Píši už málo, ale ten hnus na Alvarové mne vytočil.

Rovněž přeji hezký den.
16. 08. 2011 | 14:55

ZM napsal(a):

oprava-Rumcajs -i když tenkrát vlastně nebyly kopírky Minolta nebo Canon...

Taky se mohli na ministerstvu zahraničních věcí zeptat, jaký číslo je na centrálu CIA v západním německu, a z pošty si zatelefonovat na CIA, jestli je dobrej nápad snažit se v ČR o demokracii :)
16. 08. 2011 | 14:55

Marie napsal(a):

Jestli ono to glorifikování Mašínů coby protikomunistických odbojářů nesouvisí s tím, aby všichni, kteří vytunelovali kdysi socialistické národní podniky nebyli rovnou prohlášeni svatými bez předchozího blahořečení.
16. 08. 2011 | 14:57

ali napsal(a):

Viola
ano, jednoduše řečeno..leč vnucujete ostatním myšlenku o "mb" že souhlasí s Breivikem a posíláte ho na následné vyšetření..to je hodně primitivní, promiňte..
16. 08. 2011 | 14:57

xx napsal(a):

Béda: jeden rychlej dotaz do googlu a vědel by jste, že Klement Gottwald, toliko předseda KSČ byl od roku 1946 předsedou vlády a že komunisté vyhráli v roce 1946 první volby po válce. Také se od té doby začalo znárodňovat, tehdy jen velké podniky.

Taky z té doby si můžete přečíst plamenné projevy Gottwalda v parlamentu, jak sliboval podporu živnostníkům a malým podnikatelům.

V roce 1948 komunisti uskutečnili převrat a ustavili totalitu se změnou ústavy a zakotvení vládnoucí KSČ na věčné časy.

Ale vládli tu komunisti již od roku 1946.
A s tím vstupem do KSČ, tam nevstupovali lidé jenom na dobrovolně, víte.
16. 08. 2011 | 14:57

Analytik napsal(a):

Vážení příznivci a propagátoři komunisticko-estébácké verze příběhu Mašínů.
Zkuste si na papír pěkně chronologicky vypsat data, kdy byly spáchány trestné činy, za které dnes nazýváte Mašíny loupežnými vrahy. Až úplně na konci bude odchod za hranice a střílečka v NDR.
Není Vám divné, že to nějak časově nesedí?
Všechny činy byly spáchány během několika let před útěkem. Ale celá skupina odcházela z našho území jako svobodní a nestíhaní občané. Všechny "jejich" zločiny byly objasněny až po jejich odchodu a to i několik let zpětně! Není to divné?
Většina možná namítne - vždyť se přiznali sami!
Opravdu tenkrát platil zákon: Právoplatným vrahem bude ten, kdo se přihlásí první(soud-nesoud)?
Zkuste se zamyslet, nejlépe vlastní hlavou, prosím!
16. 08. 2011 | 14:57

ZM napsal(a):

stále rebel - zatímco jiné "primitivy" "žere", že ukradli těch 850 tisíc.:)Doporučuji se zamyslet například nad tím, co zdejší "velcí obhájci demokracie" udělali třeba proto, aby se kauzy ODS a dalších stran "nezametali pod koberec" .Píšeš pod přezdívkou stále rebel. A proti čemu vlastně revoltuješ?
16. 08. 2011 | 14:58

ali napsal(a):

kozorh
Nejste sám..i já se k Vám připojuji :o)
16. 08. 2011 | 15:00

ZM napsal(a):

Marie - taky můžou být zároveň glorifikování všichni dělníci, kteří si v pracovní době dělali svoje fušky a kteří si pravidelně z podniků odváželi různé věci, jeden den kancelářské potřeby, jinej den nářadí, další den stavební materiál atd:)
Klasickým zaměstnanci "tunelovaným " podnikem byl např. OPBH, to znamená obvodní podnik bytového hospodářství.
16. 08. 2011 | 15:02

mb napsal(a):

prostě komunisté měli na své odpůrce stejné koncentráky jako nacisté na židy ( vyjma splynování )

boj mašínů je naprosto oprávněný

prostředky ( zabíjení ) mohou nekomu přijít v nepořádku ...

njn ...

jak se zachovat k lokajům režimu a nezabít ... ? masini rikali ze to byla jejich volba ( slouzit rezimu )

zni to tvrde a drsně ... ale logiku to dává

ZM - co mohu udelat pro to, aby se kauzy ods a dalsich stran nezametali pod koberec ?

zdravím ...
16. 08. 2011 | 15:03

voroshilov napsal(a):

Anala vubec neberte na vedomi,je to konspiracni psychopat ktery v minulem roce vsude rval ze Putin sestrelil polske vladni letadlo a zbytek prezivsich dobijela FSB na miste nehody.
16. 08. 2011 | 15:03

kozoroh napsal(a):

ali.
Díky. Nikdy nesjme sami.
16. 08. 2011 | 15:05

Honza napsal(a):

Především bych se chtěl některých zeptat, jak vlastně Mašínové bojovali proti komunistům? I v 50 ých letech funkcionáři KSČ od okresních, přes krajské, se volně pohybovali bez ochranek po vesnicích a městech. Tady mohli ukázat Mašínové svůj odboj. Navíc i ti nejvyšší funkcionáři KSČ byli pro průměrně vycvičené "odbojáře" dobře dosažitelní. Nezabili ani nezranili ani jednoho takového exponenta ( a to nepočítám funkcionáře MNV, ONV, KNV ). Takže proti režimu nebojovali, proti komu tedy ?
16. 08. 2011 | 15:05

Béda napsal(a):

ZM,

něco málo z historie. V r. 1942, po smrti otce bylo bratřím 12 a 10 let. V r. 1945 skončila válka porážkou nacistů, načež ČSR spadla podle mezinárodních úmluv vítězných mocností do sféry vlivu SSSR. Do února r.1948 probíhaly v ČSR demokratické parlamentní volby, prezidentem byl E.Beneš, parlament a vláda byly sestaveny na základě výsledků voleb.
16. 08. 2011 | 15:05

honolulu napsal(a):

Tim, ze nedemokraticky rezim likvidoval svoji opozici, domelou ci skutecnou, tak se navzdy vzdal prava nekoho, ci neco soudit.
Bylo popraveno v 50-tych letech pres 240-250 lidi za politiku.

Vase posudky jsou srandovni jako vase nekonecne levicove kdakani. Mate dvojite meritko na vse i NA ZABIJENI.

Vy jste tyrali a terorizovali i lidi nepoliticke, jako jsem byl napr. JA, protoze jste stale hledali "tridniho nepritele" i tam kde nebyl.

Potrebovali jste dokazovat "politickou uvedomelost" vy chameleoni a bezpaterni prostituti.
Stary Metternich vzdy rikaval : "Co Cech to prdolizek, nebo zly pan."

Vy komunisticti zlodeji, VRATTE MI BOTY ! Stratil jsem je pri prechodu zadratovanych hranic ! Jste zly, jste hloupy a nemuzete zit bez "politickych nabozenstvi" a vlastnictvi druheho. Kradete statni penize, delate dluhy jak ozrali namornici. Privadite do zeme Romy z Rumunska, aby vas nekdo volil.
Zadratovali jste hranice po 1948 a 300 lidi na nich umrelo ! Mate tolik hrichu a pritom stale soudite. Splachnete se i s vasimi nazory ! Jsou bezcenne.
16. 08. 2011 | 15:07

Analytik napsal(a):

Voroshilov 15:03
Díky za propagaci.
A pokud jde o Mašíny, je to opravdu pádný argument!
16. 08. 2011 | 15:07

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Jarpor, díky, pane, za tu křehkou a citlivou duši, .. nepovažuji se za ní, ... ale moje zabíjení se vztahuje jen na mouchy, komáry a klíšťata. Když náhodou rozpůlím žížalu při práci na zahradě, tak pociťuji lítost, že jsem ublížila své pomocnici, Každý má právo na svůj názor, hájit ho má ale právo jen "vocuťažpocuť", natož při tom zabíjet. Přeji hezký den, Tužka.
16. 08. 2011 | 15:08

Viola napsal(a):

mb,

promiň, tolikrát jsi mě zdravil, tedy i já tě zdravím (snad to pomůže - zdravit od slova zdraví, ještě jednou buď zdráv!)

Jsem ráda, že nechceš být konfrontační. Pan Komárek napsal dobrý postřeh a je dobré připomínat, co je špatné a co dobré, co je hřích a co hřích není a postavit se na stranu míru. Být dobrým politikem znamená uchránit mír. Zatím má každá země své hranice, takže by politici v ní měli dbát o svůj mír a nemontovat se někam, kde tomu nerozumí (jenže oni se montují, aby mohli ovládat větší a větší prostor pro své loupení a omlouvat to nějakou demokracií).
16. 08. 2011 | 15:08

Marcus Agrippa napsal(a):

ZM:
myslíte, že by bylo řešením poslat bombu do centrály ODS?! Nedopadlo by to jako s Mašíny - jen by to dalo politikům PR zbraň do ruky?! Zatímco teď padají její preference na hranici volitelnosti, tak po takovém útoku by mohli zase mobilizovat. Stejný efekt mělo to westernové"hrdinství"Mašínů.
16. 08. 2011 | 15:09

Marie napsal(a):

ZM
Kdo si dnes na tyhle "tuneláře" může vzpomenout...Dnes aby se báli ti, co si šikovnými privatizačními manipulacemi a také veřejnými zakázkami pomohli k majetkům a jachtám, o kterých se nějaké socce z PBH s ukradenou propiskou ani nesní...
16. 08. 2011 | 15:10

mb napsal(a):

... viola ... ??? ... kecy, samý kecy ... cituju: Být dobrým politikem znamená uchránit mír.

tož se obejměte se svým Chamberlainem a Daladierem ...

pan komarek vytrhl odsouzení havla mašíny bez sdělení kontextu ... a to není na exnovináře košer ....

mír za cenu otroctví ??? skutečně to chcete ???

a mají být všichni ( češi ) ovcemi ???

to je v naprostém protikladu k tomu, co kladl mašínum na srdce otec ....

njn ... zdravím ....
16. 08. 2011 | 15:12

Karel napsal(a):

Marcus Agrippa
Jestli by nebylo naopak, netleskalo by obecenstvo? jako po útoku na Heydricha? Které Lidice by to tentokrát odnesly?
16. 08. 2011 | 15:13

šlapka napsal(a):

Tužka
Pokud rozpůlíte řížalu "za opaskem" tak většinou doroste.

/není to žádná analogie via C. Mašín a reálný dopad jeho činů (vysvětl.) /
16. 08. 2011 | 15:13

voroshilov napsal(a):

honem do luly:
Nemame statecne vyznamenat krestanskou sektu Davida Koreshe(vyvrazdenou FBI),krestanske fundamentaliste Davidovou hvezda(zavrazdene FBI)a toho belocha co najel z bombami do obchodniho centru v Atlantic-city 1996 jako hrdiny tretiho odboje?
16. 08. 2011 | 15:15

mb napsal(a):

karel ... kdyby nekdo poslal bombu do centrály ods, tak by to zadne lidice neodnesly ... tato analogie kulhá ...
16. 08. 2011 | 15:17

Béda napsal(a):

dovětek:
- v r. 1945 dostali medaili za chrabrost od E.Beneše (který se vrátil z britského exilu, do kterého utekl po Mnichovu)
- v r. 1946 ukradli zbraně z poděbradského muzea ve věku 16 a 14 let
- v r. 1948 vstupuje jejich matka do KSČ
- ostatní je známo z diskuse
16. 08. 2011 | 15:17

ali napsal(a):

honolulu
krásně napsáno :o)
16. 08. 2011 | 15:19

Karel napsal(a):

Možná by to měl někdo Obamovi rozmluvit, aby Amerika státním pohřbem uctívala vrahy, jestli ovšem si to nerozmyslí sám.
16. 08. 2011 | 15:19

mb napsal(a):

beda tu medaili dostali myslim v r. 46 ...
16. 08. 2011 | 15:20

Béda napsal(a):

mb,

žeby se pletla Wikina?
16. 08. 2011 | 15:23

Luba napsal(a):

Seznam lidí popravených komunistickými zločinci pro "politické trestné činy" od 25. 2. 1948 do 6. 7. 1962:
BABÍK Pavol, rolník
BACÍLEK Karel ml., studující
BAKALA Zikmund, rolník
BALAŠ Štefan, příslušník SNB
BEJČEK Václav, štábní kapitán SNB
BENEŠ Bohuslav, příslušník SNB
BIBZA Samuel, příslušník SNB
BLAHNÍK Jaroslav, továrník
BOČAN Jaroslav, rolník
BODNÁR František, rolník
BOHÁČ František, podporučík ČSA
BORKOVEC Jarosl. JUDr., advokátní koncipient
BOUF František
BROJ Stanislav, rolník - poslanec ČSL
BUCHAL Jan, štábní strážmistr SNB
BULA Jan, katolický kněz
BULÍN Přemysl
BUŠEK Karel, student
CÉE Ladislav, příslušník SNB
CERMAN Vladimír, vojín prezenční služby
CWIRZ Jan, poddůstojník ROA
ČANČÍK Emanuel, chemik
ČERNÝ Gustav, rotmistr ČSA
ČERNÝ René, major tankových vojsk
ČERVENKA
ČÍŽEK Petr, vedoucí pískovny
ČUBA Josef, pilařský dělník
DANČÁK Fertál Ondrej
DANĚK Antonín, pomocný dělník
DANĚK Karel, student
DLOUHÝ Juraj, konzulátní úředník
DOLEŽAL Leopold
DRBOLA Václav, katolický kněz
DVOŘÁK František, státní zaměstnanec
DVOŘÁK Jan ml., živnostník
DVOŘÁK Jan st., důchodce
DVOŘÁK Jaroslav, dělník
ERTEL Werner, dělník
FAJKUS Luděk, technický úředník
FERIANC Michal, dělník
FIALA Oldřich, student
FRANC Miloslav Ing.
FRYČ Václav, příslušník SNB
FUKSA Rudolf, typograf
GAVENDA Štefan, dělník
GOLDŠMÍD Josef, knihař
GONIC Josef pplk., voják z povolání
GRUBER Bohumil, poručík ČSA
GRUBER Karel, dělník
HADAŠ Ladislav
HÁJEK Karel, dělník
HARAZIN Antonín, elektrikář
HAVLÍČEK František, strážmistr SNB
HAVLÍČEK František, příslušník SNB
HEJNA Jiří, dělník
HOCHE Bedřich Ing.
HORÁČEK Jan, strážmistr vězeňské stráže
HORÁKOVÁ Milada Dr., poslankyně
HOŘEJŠÍ Josef, továrník
HOŘÍNEK Karel, štábní kapitán ČSA
HOŠEK Jan, poručík SNB
HOUFEK Bohumil, dělník
HRUŠKA Josef, podplukovník ČSA
HUBÁLEK Bohuslav, obchodník
CHALUPECKÝ Karel, obchodní příručí
CHARVÁT Josef, technik
CHMELAŘ Miloslav, strážmistr SNB
CHOC Miloslav, student
CHOVAN Tomáš, poručík ČSA
JAKUBEK Bohumil
JANATA Zbyněk, technický úředník
JANDA Vratislav, štábní kapitán ČSA
JANEČEK Vlastimil
JANK Jindřich
JÁNOŠÍK Antonín, dělník
JANOUCH Jiří, dělník
JAROŠ Alois, dělník
JAŠKO Bernard, příslušník SNB
JEBAVÝ Miloslav, major ČSA v.v.
JEŘÁBEK Alois, drogista
JUDITKA Bedřich
JUNEK Václav, rolník
JURČA Miroslav, textilní mistr
KALANDRA Záviš, novinář
KALINAJ Pavel
KALITKA Štěpán, dělník
KANDRAČ Anton, úředník
KAROLIK Josef, příslušník SNB
KAUER Jiří, lesní praktikant
KEPKA Josef, profesor
KLEMPT Bohumil, dělník
KMÍNEK Josef, vrchní strážmistr SNB
KODET Jiří, úředník
KOPULETÝ František, lesník
KOŘÍNEK Tomáš, učitel
KOŘÍNEK Vladimír, dělník
KOUKAL Lubomír, student
KOVAŘÍČEK Boris, student
KOZLÍK Josef, dělník
KRAUS Miloslav, podplukovník ČSA
KREJČÍ Josef, rolník
KRULIŠ Bohumil, dělník
KŘIVKA Petr, důchodce
KŘIŽAN Jan, technický úředník
KUBELKA Josef, major ČSA
KUČERA Josef, štábní kapitán ČSA
KVÍČERA Václav Dr., překladatel
KYSELA Jaroslav, číšník
LACINA Alois, rolník
LACKO Vojtěch, dělník

Pokračování ...
16. 08. 2011 | 15:23

Masox napsal(a):

Jsem rád, že tu modrá vůdčí strana vychovává bojovníky, kteří by ideového protivníka rozšlapali na krvavou kaši. Až po příštích volbách nebo převratu vyjdou najevo všechny zločiny polistopadových a otočí se korouhvičky, bude pro takové lidí bohaté uplatnění
16. 08. 2011 | 15:24

Faust napsal(a):

mb:
"a mají být všichni ( češi ) ovcemi ???"
A oni/my nejsou/nejsme? Však se podívejte, jak dlouho snášíme tuhle pozoruhodnou (po všech stránkách) vládu.
16. 08. 2011 | 15:24

Luba napsal(a):

... seznamu lidí popravených komunistickými zločinci:

LACO Ludevít, konstruktér
LANČARIČ Rudolf
LAZAR Jaroslav, řidič
LEDNICKÝ Augustin
LEHOTSKÝ Alexander, automechanik
LENHARD Rudolf, úředník
LINDER Ladislav, autodopravce
LIŠKA Josef, jirchář
LOMIČ Karel
LUDVÍK Josef, příslušník SNB
LUPTÁK Peter
MACEJ Josef, příslušník SNB
MANA František, autodopravce
MASZLUH Nikolaj
MÁŠA Karel, rolník
MATOUŠ Josef, dělník
MELKUS Jaroslav, rolník
MIHOK Michal, dělník
MITYSKA Antonín, rolník
MOJŽÍŠ František, dělník
MORÁVEK Miloš, štábní kapitán ČSA
MUSIL Jan, autodopravce
NECHANSKÝ Jaromír, major ČSA
NĚMEC Drahoslav, sítař
NĚMEČEK Bernard, úředník
NÉMETH Gustav, horník
NOSÁK Ladislav, správce statku
NOVÁK Ctibor, major ČSA
NOVÁK Jan, dělník
NOVOTNÝ Kamil, řezník
OTČENÁŠEK Václav, automechanik
PALKOVIČ Viktor
PALMA Vladimír, dělník
PAŘIL František, katolický farář
PAVELKA Josef, úředník
PECL Oldřich JUDr., majitel dolu
PEŠKA Jaroslav Ing.
PETELÍK Čeněk, strážmistr SNB
PETEŘÍK Jaroslav, rolník
PETROVSKÝ Adolf, dělník
PÍKA Heliodor, divizní generál
PLEŠMÍD Miroslav, major ČSA
PLICHTA Antonín st., rolník
PLICHTA Stanislav, rolník
PLOCEK Alfréd Ing.
PLŠEK Ladislav, dělník
PLZÁK Jaroslav, účetní
PLZÁK Josef, důstojník ČSA
POHL Josef, major ČSA
POHL Rudolf, státní asistent
POKORNÝ Alois, student
POLESNÝ Vratislav, dělník
POLOMSKÝ Josef, úředník
POSPÍŠIL Miloslav, sochař
POTOČEK Josef JUDr., úředník
PRIELOŽNÝ Ladislav
PROFOUS Zdeněk, řezník
PROKEŠ Květoslav, podplukovník ČSA
PROUZA Josef, příslušník SNB
PÚČÍK Albert, student
RAJNOCH Vladislav, strážmistr SNB
RENDL Emanuel, úředník
REŠETKO Jan, poručík ČSA
RIOPKA Vasil
ROBOTKA Josef, podplukovník ČSA
ROD František, stolař
ROUSEK Václav, krejčí
RUTKOWSKI Alexander
RUMÍČEK Tomáš, kovář
ŘEZÁČ Jiří, lodník
ŘEZNÍČEK Josef, rolník
SABELA Karel, kapitán ČSA
SEDLÁČEK Jan
SIROTEK Jaroslav, rolník
SIXTA Bohumil
SKLENČKA Oldřich, automechanik
SKOKAN František, podplukovník ČSA
SMETANA Gustav, truhlář
SOK (SIEGER) Vilém, podplukovník ČSA
SPORKA Josef, srážmistr SNB
STRMISKA Karel
SUTTÝ Alois, řidič
SVOBODA Ladislav, důstojník v.v.
SÝKORA Miroslav, účetní
ŠADEK Slavoj, technický úředník
ŠATANA Claudius, major ČSA
ŠÍMA Bohumil, dělník
ŠIMARA Alois, trafikant
ŠKRDLA Antonín, lesník
ŠNAJDR Václav, příslušník SNB
ŠPIRIAK František, národní správce
ŠVÉDA Václav, rolník
TESÁR Eduard, úředník
TIPPL Václav, student
TOMEK Vladivoj, student
TROJAN Josef, ředitel Baťových závodů
TUČEK František
TUNEGA Anton, student
ULIČNÝ Bartoloměj, dělník
URBAN Benjamin
VADRŽÍK Ján
VALENT Pavel, příslušník SNB
VAŠEK Josef, dělník
VÁVRA (STAŘÍK) Josef Dr., vedoucí výr. družstva
VELECKÝ Vladimír, rolník
VESELÝ Karel
VETEJŠKA Jaroslav, automechanik
VÍT Josef
VÍTKOVSKÝ Otakar
VOLEK Boris, drogista
VOLF Karel, důstojník ČSA
VOTAVA František, příslušník SNB
VRBA Jaromír, zahradník
VRBICKÝ Tibor, příslušník SNB
WAHL Veleslav, student právnické fakulty
ZAJÍČEK František, řidič
ZÁMEČNÍK Karel, dělník
ŽELEZNÝ Vlastimil, student
ŽENÍŠEK Václav, kapitán ČSA
ŽINGOR Viliam, major ČSA

Čest jejich památce!!!

http://www.totalita.cz/seznamy/seznamy_01.php
16. 08. 2011 | 15:25

Marcus Agrippa napsal(a):

Karel:
i to je možné. Mašínové ( asi ) nevědomky dali komunistům do ruky přesně to co potřebovali - opodstatnění. Že to byli mladí kluci - o to to bylo mediálně šťavnatější.
16. 08. 2011 | 15:26

ali napsal(a):

Luba
čest jejich památce..dík
16. 08. 2011 | 15:27

voroshilov napsal(a):

Luba:
Uboha sracka,amici za jediny den upalili v Drazdanech sto tisic civilistu.
16. 08. 2011 | 15:28

Buvol napsal(a):

Pro mě by byli Mašínové hrdinové, kdyby třeba sejmuli fotra-komunistického funkcionáře jednoho našeho bývalého prémiéra, který tak krásně mluvil o gayích a židech, až se musel poroučet .. a kdyby se jim to podařilo ještě před tím, než toho svýho synáčka zplodil, tak by to bylo přímo na řád Bílého Lva ..
16. 08. 2011 | 15:29

žena napsal(a):

mb

Poměrně hodně a i dost podrobné informace o Mašínech
http://cs.wikipedia.org/wiki/Brat%C5%99i_Ma%C5%A1%C3%ADnov%C3%A9

Napsal jste "..co kladl mašínum na srdce otec ...."
To tam uvedeno není, ale pochybuju, že by své syny učil tomu, že se z boje má utéct.
16. 08. 2011 | 15:29

Paterik napsal(a):

Pokud chcete nazývat Mašíny prostě a jednoduše vrahy, tak jak nazvete naoř. Rusy, kteří bojovali proti bolševikům po vypuknutí občanské války? Bílí si rozhodně nebrali žádné rukavičky. Jsou to taky všechno vrahové?

Jsou vrahové i českoslovenští legionáři? Oni přece taky bojovali a zabíjeli...
16. 08. 2011 | 15:30

Honza napsal(a):

Luba :

nikdo nezpochybňuje, že KSČ byla zločineckou organizací ( nebo stále ještě dle některých může být), ale nevidím ten boj Mašínů proti režimu, zřízení. Ty jejich akce byly všechno možné, jen ne cílený boj proti režimu vedoucí k jeho "oslabení".
16. 08. 2011 | 15:31

ld napsal(a):

Luba,

kdybyste aspoň o někom z toho seznamu něco věděl, bylo by to fajn. Takhle tam nakopírujete obyčejné vrahy a hrajete si u toho na lidská práva. Seznamte se trochu s historií místo těch módních tanečků v zelených keckách.
Víte například, co udělal V.Tomek? To byl bezskurpulózní vrah, kterého by se zbavila každá civilizovaná společnost. Buď popravou (nejsem zastánce TS), nebo 30-letým žalářem.
16. 08. 2011 | 15:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Paterik:
splácáváte dohromady různé historické epochy, různé důvody, různé postoje.
16. 08. 2011 | 15:32

mb napsal(a):

beda v z jinych zdroju mam 46 ( treba to mate vy spravne )

zdravim fausta ...

my si ( na rozdíl od mašínů ) můžeme za x let demokraticky zvolit vládu komunistů společně s čssd

nebo jen solo vládu komunistů, získají li nad 50% ...

to je ten zasadni rozdil ...

/jinak myslim ze komanči by měli být zakonem přinuceni vzdát se svého názvu ... nacistická strana je poněkud chucpe ...

třeba na stranu radikalni levice nebo takněco ....

zdravím ...
16. 08. 2011 | 15:33

kormoran napsal(a):

Clovek nemusi jezdit do ceska , aby se setkal s komunistickymi 'kreteny' , staci mmj. i tento server.
16. 08. 2011 | 15:34

ali napsal(a):

kormorán
:o)))))))))))
16. 08. 2011 | 15:36

mart napsal(a):

Lubo: ty oběti popravil pokladník zemědělského družstva? A uloupené peníze měly pomoci jejich rodinám?
Pomozte mi prosím, nějak nenacházím souvislost.
16. 08. 2011 | 15:37

voroshilov napsal(a):

Jak se to dela v demokracii-Hurony,Mohikany,Delavarove,Seminolove,Apacove,Irokezove,Cheerokee,Komancove...byli vyhlazeni z povrchu zemi bylych lidi-To vam neni nejaka plesniva bolsevicka totalita s 250 obeti.
16. 08. 2011 | 15:38

Masox napsal(a):

Rád slyším, jak mezi modrými aktivisty rostou bojovníci, kteří by neváhali rozšlápnout protivníka na krvavou kaši. Až se otočí korouhvička a po dalších volbách nebo převratu se bude moct hovořit o polistopadových zločinech, budu zvědavý na jejich akci
16. 08. 2011 | 15:42

Paterik napsal(a):

Marcus Agrippa:

Ve válce platí stále tatáž pravidla. Nepřátelé se zkrátka zabíjejí. I Bílí masakrovali vesnice, které sympatizovali s Rudými. V jejich očích to legitimovalo použité prostředky. Mašíni viděli v policistech sluhy režimu. To legitimovalo v jejich očích jejich zabití. Válka je stav, kde neexistuje žádná morálka nebo spravedlnost. Jakou morálkou chcete válku posuzovat? My s nikým válčit nemusíme, ani se nemusíme skrývat před tajnou policií. Proto si můžeme dovolit prosazovat "morálně čisté" postoje.
16. 08. 2011 | 15:43

vysedlina napsal(a):

ZM
jenom ano..děkuji za příspěvky dle mě - k věci.
16. 08. 2011 | 15:44

xx napsal(a):

Béda: http://www.vhu.cz/galerie/a475/2
16. 08. 2011 | 15:44

Faust napsal(a):

mb:
odpovím slový básníka: "...což růže pod jiným jménem voněla by jinak?" (© jistý Will Shakespeare).
I Vám pozdrav :-)
16. 08. 2011 | 15:45

xx napsal(a):

Churchill kdysi řekl: válečný zajatec je člověk, který se vás pokusil zabít, ale neuspěl. Teď vás prosí, aby jste jej vy nazabíjeli.
16. 08. 2011 | 15:49

mb napsal(a):

nevoněla by jinak ... jen by se prerusila kontinuita nazvu ... když už se nominálně museli komunisti vzdát použití násilí/byť se to nelíbí mladým komunistům/ pro své cíle ( neboť to jest v rozporu s demokratickým právním řádem ((( a právě proto proti komančum mašíni bojovali )))), tak by ještě byli ( demokratickým systémem a demokratickým soudnictvím ) donuceni ke změně názvu ... protože by bylo naznázno že slovo: komunistický odkazuje ...

k vraždám, teroru, loupežím a loupežení, bezpráví, násilí a vnucování utopie silou ...

proto by byli komunisté přinuceni vzdát se svého názvu ...

pod jiným názvem ( viz. výše ) by se pak mohli účastnit demokratické soutěže politických stran, jako jakákoli jiná demokratická strana, která nepoužívá násilí k dosažení svých cílů ....

zdrvm
16. 08. 2011 | 15:50

Buvol napsal(a):

Paterik
Jenomže tehdy žádná válka nebyla max. ta studená .. kromě toho si myslím, že i v té horké podřezat někoho se svázanýma rukama, který se de facto vzdal, by bylo podle Ženevských konvencí považováno za zločin !
16. 08. 2011 | 15:51

Marie napsal(a):

Luba
Chybí Vám tam babický řídící učitel Tomáš Kuchtík, předseda MNV, kterého se zbavili sami komunisti.
16. 08. 2011 | 15:51

zdenekb napsal(a):

honolulu napsal(a):

"Potrebovali jste dokazovat "politickou uvedomelost" vy chameleoni a bezpaterni prostituti.
Stary Metternich vzdy rikaval : "Co Cech to prdolizek, nebo zly pan.""

ali napsal(a):
honolulu
krásně napsáno :o)

---

Ali, ráčíte být prdolízek nebo zlá paní?!? Nebo snad bezpáteřní....

Luba:

Z toho seznamu si minimálně "příslušníci SNB" smrt zasloužili.
Dle mašínovské logiky.
16. 08. 2011 | 15:51

žena napsal(a):

Paterik

Jaká válka u nás v roce 1951 až 1953 byla?

28. září 1951 v Čelákovicích Ctiradem Mašínem podřezán po podání chloroformu svázaný příslušník SNB strážmistr Jaroslav Honzátko při přepadení stanice SNB za účelem získání zbraní.[4] Tento čin Mašínů je nejčastěji odsuzován, neboť i v případě vyhlášeného válečného stavu by se v souladu s Úmluvou o zacházení s válečnými zajatci z roku 1929 jednalo popravou bezbranného zajatce o válečný zločin (citace z Wikipedie)
16. 08. 2011 | 15:52

Marcus Agrippa napsal(a):

Paterik:
nevím čeho chtěli Mašín brothers dosáhnout, ale tuším čeho dosáhli - KSČ dostala silný mediální kalibr k čistkám i uvnitř strany. A to že si nebyla sama svým postavením jistá ( respektive někteří její členi ) svědčí to, že pořádali podpisové akce k politickým procesům. A spousta lidí nejspíš mediálně i podlehla.
16. 08. 2011 | 15:53

Faust napsal(a):

Paterik
"Zabte všechny, Bůh si je přebere (Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius)" Arnauld Amaury (Války proti Albigenským).
Raný středověk...
16. 08. 2011 | 15:56

Památník napsal(a):

Navrhuji zahájit sbírku na sochu Marie Hepnarové- rozmlátila náklaďák ze socialistické půjčovny, poškodila socialistickou zastávku tramvají, zabila 8 občanů, pokud ne členů KSč tak brigády socialistické práce určitě, a tím připravila socialistický dopravní podnik o 8 jízdenek
16. 08. 2011 | 15:56

Buvol napsal(a):

Fakt se hrozně stydím za naši politickou reprezentaci za toho ultrablba topolánka, za toho nemrcoucha nečase, za toho dementního schwarzenberga, že uvažujou o vyznamenání těch mašínú a že tím de facto urážejí příslušníky třetího odboje a slušné lidi vůbec!!
16. 08. 2011 | 15:58

Luba napsal(a):

Id,
vím například dost o lidech, působících v odbojářské protibolševické organizaci "Světlana", složené z bývalých partyzánů a vedené prvním poválečným starostou Zlína, Josefem Vávrou-Staříkem.
Stařík a další jsou na výše uvedeném seznamu popravených.

Více o "Světlaně":

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2410392&drm=

O popraveném skautovi Vladivoji Tomkovi více zde:

http://www.arcig.cz/projekty/historseminar/lang.pdf
16. 08. 2011 | 15:59

šlapka napsal(a):

xx
Spousta tkzv. Churchillových výroků je povržena propagandisty.
Dejte sem onen výrok v originále.
16. 08. 2011 | 15:59

Paterik napsal(a):

Buvol:

Holt za studené války se zabíjí jen podle zákona, že? Nemyslím si, že jejich použité prostředky byly správné, ale i za studené války funguje systém akce-reakce. Někteří zareagují tím, že se podřídí. Ale vždycky se najdou nějaké výjimky. Nicméně Mašíni byli prostě jen reakcí na něco...

žena:

Takže v těchto letech vládla v naší zemi idyla? Nemám ten pocit. Jinak viz výše.

Marcus Agrippa:

Pochybuji, že Mašíny byli vůbec schopni uvažovat v takto komplexních souvislostech. Stejně tak byste se mohl stavět třeba ke křišťálové noci. Nebo byste mohl Principa obvinit z rozpoutání světové války. Pokud chcete udělat čistku, důvod si najdete vždycky.
16. 08. 2011 | 16:02

Paterik napsal(a):

pardon, má to být "že Mašíni byli"...
16. 08. 2011 | 16:03

Wiliam napsal(a):

To Faust: To je překlad Hilskýho, že jo?

Takhle je to ale lepší: Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně! Překlad: Erich Saudek
16. 08. 2011 | 16:05

Demosthenes napsal(a):

O úmyslech lze nabájit cokoli. Zeptejte se jakéhokoli vraha zda se cítí být vinen, schválně co vám odpoví. Takže nezbývá než soudit po ovoci - a ovocem Mašínovského odboje byl mimo jiné podříznutý omámený policista a zastřelený učetní.. A ztížená situace všech dalších, kteří se komunistickému režimu snažili vzdorovat poněkud konvenčnějšími prostředky...Podle mě bývá u civilizovaných národů zvykem, že je pozitivní odkaz jejich HRDINŮ poněkud jednoznačnější....
16. 08. 2011 | 16:06

zdenekb napsal(a):

Paterik:

"Ve válce platí stále tatáž pravidla. Nepřátelé se zkrátka zabíjejí. I Bílí masakrovali vesnice, které sympatizovali s Rudými. V jejich očích to legitimovalo použité prostředky. Mašíni viděli v policistech sluhy režimu."

Škoda, že dalšímu slouhovi režimu, hasiči, který přijel zasahovat k Mašíny zapáleným stohům u Olomouce pouze hrdinsky vystřelili oko, a nerozšlapali jej na krvavou kaši.
Komunismus by se jistě okamžitě zhroutil.
16. 08. 2011 | 16:07

xx napsal(a):

Šlapka: jo tak to bude obtížné. Autentický zásnam samozřejmě nemám, ani jsem ho neslyšel. Nakonec i kdyby to neřekl Churchill, na významu to nic moc nezmění.

A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him.
16. 08. 2011 | 16:12

Analytik napsal(a):

Stejně mi vrtá hlavou, proč se Mašínové přiznali ke všem svým zločinům až když byli v zahraničí. Co je k tomu vedlo? Vždyť Bezpečnost je do jejich útěku z ničeho nepodezřívala. Ani když utráceli statisíce za luxusní zboží. Mohlo to tak být až dodnes.
Neznáte na to téma nějakou latinskou průpovídku?
16. 08. 2011 | 16:13

Faust napsal(a):

William:
ten překlad mi vynesla paměť (již dost chatrná), takže nevím... :-)
Jinak Saudek coby překladatel byl geniální.
16. 08. 2011 | 16:15

šlapka napsal(a):

ad luba a Id /V. Tomek/
http://www.arcig.cz/projekty/historseminar/lang.pdf
16. 08. 2011 | 16:19

xx napsal(a):

zdenekb: o oko přišel Lecián, člen požární hlídky a taktéž člen pomocné stráže veřejné bezpečnosti a stalo se tak po té co se pokusil Mašíny zadržet.

ale to už nevyznívá tak, jak si přejete aby to vzynělo, že. Tak se to musí říst jinak. Z PSVB se udělají Hasiči a z pokusu zadržet Mašíny se událé zásah proti požáru.

Tak pracovala komunistická propaganda a pracuje tak zdenekb :( stydte se člověče.
16. 08. 2011 | 16:20

Buvol napsal(a):

Poměry u nás jsou opravdu ale opravdu blbákov na druhou!! Natáčejí se zde filmy jako "Vraždění po česku" nebo "Habrmannův mlýn", kde se autoři zalykají rozhořčením nad vražděním "nevinných němců", vztyčují se kříže někde na poli u vzorové vesničky SS někde u Dobronína apod., a na druhé straně se politickýma špičkama obdivují a vyznamenávají pubertální loupežní vrazy! Jo taky se humanitárně bombarduje .. svět si musí o ČR myslet, že tu žijou exoti nebo přímo Marťani ..
16. 08. 2011 | 16:20

žena napsal(a):

Paterik

V padesátých letech tu zcela jistě nebyla vůbec žádná idyla. Podle mě tu existovalo nemálo odbojových skupin, které však nezabíjely a s totalitním režimem bojovaly a nesběhly i přes represe ze strany režimu vůči nim a jejich rodinám. Všichni tito odbojáři by měli dostat ocenění.
Pro mě je uctívání Mašínů nepochopitelné, protože zabíjeli a pak z boje proti totalitě sběhli. Co je na jejich činech statečného?
16. 08. 2011 | 16:24

ld napsal(a):

Luba,

nemůžete myslet vážně, že jako zdroj podsouváte seminárku nějakého studentíka. Navíc je v ní koktejl komunistického patosu a zjevných protiřečících si lží.
Šmatlava řekl něco úplně jiného, ale komanči si to přetvořili, aby z něj udělali idola. A jako bezbranný byl Tomkem obyčejně zastřelen, zavražděn.

Ten váš školáček nenapsal pravdu, protože o ní věděl prd. Šmatlava totiž řekl, že přísahal jen jednou, a do teď ho to sere. To byla zjevná narážka na vojenskou přísahu. A Tomkovi měl přísahou slíbit, že jej za pachatele loupeže neprozradí a nechá utéct. Nato jej Tomek NEOZBROJENÉHO zavraždil. To je konec legendy. A snad i vaší neznalosti.
16. 08. 2011 | 16:25

Normální 1 napsal(a):

Konečně zas jednou někdo napsal pravdu!!!
16. 08. 2011 | 16:28

zdenekb napsal(a):

xx:

Člen požární hlídky se pokusil zadržet žháře. Nebyl ozbrojen. Zřejmě jej na poli za Olomoucí nenapadlo, že se nachází na frontové linii urputného boje proti totalitě.
Styďte se vy, střelbu na tyto lidi obhajujete, vážená xx propagando.
16. 08. 2011 | 16:34

Valaška napsal(a):

Škoda,že autor Komárek se nezabývé otázkou, kolik despotická vláda komoušů měla nevinných lidí na svědomí. Byli to tisíce životů, kteří také chtěli žít a ti, co zůstali - žili jako pohůnci bez práva vlastní SVOBODY, pokud se člověk nevzepřel.
16. 08. 2011 | 16:35

nesvazák napsal(a):

Pane Stejskale,nebylo by dobré podívat se na některé příspěvky viz Rumcajs ve 14.29 a další ? Jinak jste pokrytec a jasný zastánce násilí a sprostoty!
16. 08. 2011 | 16:36

Paterik napsal(a):

zdenekb:

Takže si myslíte, že represivní složky a rutinní vykonavatelé nenesou na ničem vinu? Za všechno můžou jen ti vysoko nahoře? Vám se nepochybně boj proti násilnému režimu nelíbí. Na tom je právě postavena jeho stabilita. Většina neudělá nic a ještě bude odsuzovat ti, kteří si troufnou...

žena:

Já Mašíny nijak neuctívám. Nicméně jedno jistě věděli - pokud by se jim únik nepodařil, čekala by je jistá smrt.
16. 08. 2011 | 16:37

Buvol napsal(a):

Jedna technická: Vrazi v mém předchozím příspěvku měli být s měkkým -i- (podle vzoru pán, páni ..) nerad bych budil dojem, že jsem chodil do školy v té nové době ..

Nashledanou a příjemný večer všem ..
16. 08. 2011 | 16:39

šlapka napsal(a):

Valaška napsal(a):
....Tenco ! Podivná otázka : "když jsem nevolil... "
odpověď: Jste-li Český občan - je Vaším prezidentem./pozn. - Klaus/
Přece i za totality jsme museli reSpektovat (ač neradi) Gottwalda, Husáka atd. ...
------------------------
Z této diskuze jste vykličkovala, zeptám se nyní :

Chodila jste za komunistů k volbám, Valaško ?
16. 08. 2011 | 16:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 08. 2011 | 16:40

stejskal napsal(a):

Tak jsem tedy pokrytec a jasný zastánce násilí a sprostoty, pane nesvazáku. No, co už...

Srdečně Vás zdravím z dovolené.

Libor Stejskal
16. 08. 2011 | 16:42

xx napsal(a):

zdenekb: Ten pomocník VB se vám pořád nějak vytrácí pane demagogu.
16. 08. 2011 | 16:46

Rumcajs napsal(a):

Mě se skrze Mašíny vybavil generál Pimochet.

V Chile těsně vyhrál volby marxista Allende. Během jeho řádění (zestátňování soukromých podniků, daň z nadměrného zisku,násilné zabírání půdy státem... nepřipomíná vám to žvatlání místních levounů ?)se tato země stala závislá na potravinové pomoci a ekonomiku postihla silná inflace. Z celkem prosperující země udělali levičáci (Jak je je jejich dobrým zvykem) zemi chudáků, kde byla většina obyvatel ohrožena hladomorem.
Odborné odhady hovoří o statisícových obětí hladomoru, pokud by řádění marxisty Allendeho pokračovalo a kdyby ho nezastavil Pinochet.

Co se dělo během puče všichni víme. Jenže během své vlády měl Pinochet až 70% podporu obyvatelstva a na jeho pohřeb se přišli rozloučit desetitísíce lidí.

I on jednal nekompromisně jako Mašíni. Akorát, že jemu se podařilo zemi zachránit.

Čest jeho památce !
16. 08. 2011 | 16:46

ali napsal(a):

zdenekb:
co je vám do toho..
16. 08. 2011 | 16:46

zdenekb napsal(a):

Paterik:

Rutinní vykonavatelé moci dle mého nenesou takovou vinu, aby jim rozsudky smrti udělovali a prováděli náctiletí cápkové, co si hlavně chtějí zastřílet... Tvrdit ex-post že zneškodňovali pouze "slouhy režimu" je směšné - zneškodňovali prostě ty, co se jim připletli do cesty.

Jinak boje proti totalitě si samozřejmě cením. Jde o prostředky.
Třeba toho, co dělali pánové Tigrid, Kryl (kteří neutekli přes mrtvoly), nebo mnozí zdejší v disentu, si budu vážit neskonale víc než někoho, kdo se ještě v pokročile senilním věku chlubí tím, z koho všeho nadělá "krvavou kaši".
16. 08. 2011 | 16:47

šlapka napsal(a):

Rumcajs
Měl bys už skutečně vyhledat toho lékaře. Mám totiž vážnou obavu, že tě jednou z garáže odvezou přímo do blázince.
16. 08. 2011 | 16:51

žena napsal(a):

Paterik

JUDr Milada Horáková byla popravena 27. června 1950, takže všichni tehdejší odbojáři věděli, že i jim hrozí trest smrti. Přesto jich spousta v boji pokračovala a neutekla. Ty já považuju za statečné.

Pro mě vrah zůstává vrahem a zběh zběhem. Co je na zabíjení a útěku statečného?
16. 08. 2011 | 16:52

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Jistě pro tebe nebude problém ty "odborné odhady agentury Pinochet&comp." doložit. Po ostatních odkazy pravidelně vyžaduješ...
16. 08. 2011 | 16:54

Rumcajs napsal(a):

šlapka :

To bych považoval za nošení dříví do lesa. V blázinci, díky lidem jak jsi ty , jsem tady .
16. 08. 2011 | 16:55

nesvazák napsal(a):

Pane Stejskale,pravděpodobně ano,když tam necháváte tu sprostotu Rumcajse ve 14.29 a při slůvku idiot atd. se zaštiťujete korektností a slušností. Mimochodem slůvko KOREKTNOST slyšíme od Kalouska,Vondry,Nečase a Vás často a mám pocit,že se Vám podařilo jeho obsah zcela vyprázdnit. Teď je už zcela zřejmé každému Váš názor na skutky bří Mašínů,tak jako už dnes někdo psal-dejte si pozor na houbách,ať nepotkáte jejich následovníky,což bych Vám nepřál!
16. 08. 2011 | 16:56

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Třeba tady.
http://www.volny.cz/peepr/chile.html
16. 08. 2011 | 16:57

nesvazák napsal(a):

Děkuji !
16. 08. 2011 | 17:00

Lila napsal(a):

Viola

Bratři Mašínové nebyli těmi, kdo v Československu vyhlásili třídní boj a rozpoutali teror proti "třídním nepřátelům".

Od roku 1945 bylo ministerstvo vnitra plně ovládané KSČ, od září 1948 se vše dělo pod taktovkou sovětských poradců Makarova a Lichačova a dalších, vznikaly seznamy "agentů imperialistů", na které měla tvrdě dopadnout "pěst dělnické třídy". Nikdo, ani nejvyšší komunističtí pohlaváři si nemohli být jisti životem. Elita národa, lidé, kteří prokázali osobní statečnost na bojištích druhé světové války - u Tobruku, v Anglii, ale i na východní frontě, nebo přežili nacistický koncentrák, byli v smutně proslulém hradčanském Domečku podrobeni tak brutálnímu mučení, jaké u nás do té doby nemělo obdoby.
Ve státě, který za prvních dvacet let své existence popravil jen pět loupežných vrahů, dosáhl počet popravených pro převzetí moci stalinisty třímístné číslice. Začátkem roku 1950 bylo u nás 422 pracovních táborů a věznic; v dubnu toho roku v nich bylo 6 788 osob z politických důvodů, o pouhý měsíc později už 11 026. Lidé přicházeli o majetek, existenci, o svobodu a někteří i o život.

V zemi obehnané ostnatým drátem se jen sebemenší náznak o útěk trestal těžkým mnohaletým žalářem. Za všechny stačí vzpomenout pohnutý osud Jiřiny Štěpničkové. Při posuzování činu bratrů Mašínů a udělování nálepek - vrah nebo oběť, je třeba vnímat celý dobový kontext.
16. 08. 2011 | 17:00

Alfons napsal(a):

Patrim mezi poskozene komunismem, je mi 80 let
a vsem kteri odsuzuji Masiny bych jeste dnes dal pres usmev.
Komunismus je silne zakorenen v ceskem narode.
16. 08. 2011 | 17:01

Otázkář napsal(a):

Rumcajsi, kdy dostaneš rozum?
16. 08. 2011 | 17:02

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Hm... autor neznámý, krom Pinocheta obdivné medailonky Gajdy, Franca, Salazara. Vybraná společnost. Naproti tomu tablo rudých vrahů. Zjevně vyvážený a nezávislý zdroj... odbornost z něj přímo sálá. Něco pro tebe.
16. 08. 2011 | 17:03

xx napsal(a):

zdenekb: opakuji, že ti podle vás cápokvé, měli medaili za chrabrost v době války. Oni nebyli žádní cápkové a jsou to potomci po hrdinovi popraveném nacisty. Jejich otec byl členem odboje proti Nacismu.

Vaše pohrdání těmito lidmi vypovídá více o vás než o nich ! Jste ostudou českého národa a oslavou české připosranosti a kolaborantství.
16. 08. 2011 | 17:05

Otázkář napsal(a):

"Když byl Ctirad Mašín v roce 1995 v pořadu Aréna ČT, obhajoval svoje jednání neustálým opakováním, že bojoval v občanské válce proti režimu, který porušoval zákony na běžícím pásu. Můžeme jeho postoj chápat, i když s ním nebudeme souhlasit: kdyby si měl připustit, že nebojoval s "pohůnky režimu", ale zabil nevinné lidi, těžko by se mu žilo na této zemi.

Jenže žádný občan nemá právo vyhlásit o své újmě válku své vládě, byť by to byla vláda, která porušuje zákony. V liberální společnosti se důstojnost lidského života respektuje jako nejvyšší hodnota. Tyto zásady jsou vyřazeny pouze během války, a i to jen do určité míry. Co je ale hlavní: válku si nemůže nikdo vyhlásit o své vůli. Srovnávat činy jejich otce v protektorátu, kdy mezinárodně uznaná exilová vláda vyhlásila okupační moci válku, s 50-tými lety, kdy ČSR měla plné mezinárodní uznání, by nemělo ani dítě školou povinné.

Evropská civilizace založená Sókratem i Ježíšem spočívá na přesvědčení, že je lépe bezpráví snášet než páchat. Sókratés odmítl útěk z Athén a vypil jed, i když věděl, že rozsudek obce je nespravedlivý, Ježíš nepobil farizeje mečem a nechal se ukřižovat. Oběť, ne násilí tvoří obec, oběť zavazuje. Je neuvěřitelné, jakou myšlenkovou zmatenost předvádí řada osobností, které se jistě považují za liberály a demokraty. Ve skutečnosti předvádějí, že z komunistických holínek nevyrostli: ideologií poznamenané dělení světa jsou ochotni vzít jako odůvodnění pro soukromé vyhlášení války, a plnění občanských povinností lidmi jako byl pokladník Rošický jako projev služby režimu, který dává oprávnění je zabít. To není projev statečnosti, ale zvůle, který má mnohem blíž k Leninovi než k Ježíši."

Celý text článku zde: http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-masini-03s-/p_spolecnost.asp?c=A100810_201403_p_spolecnost_wag
16. 08. 2011 | 17:05

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Příští týden budeme navážet zboží. Tak se pak zastav. Kus ti ho prodám, ať se můžeš cítit jako člověk.
16. 08. 2011 | 17:06

Valaška napsal(a):

šlapka:
Pochopitelně, dokonce v povinném průvodu našeho resortu a jak jsem volila ? Stejně byste nevěřila, ale výsledek voleb byl 100%, i když znám mnoho lidí, co odevzdali prázdnou obálku.
16. 08. 2011 | 17:08

Otázkář napsal(a):

Rumcajsi, už ani tvé "vtípky" nestojí za nic. Odmašťovna se blíží :)
16. 08. 2011 | 17:09

Alfons napsal(a):

Nesvazaku na houbach mohu potkat slusneho cloveka a take zapskleho komouse
jako jsi ty. Jdi se vycpat svazaku.
16. 08. 2011 | 17:09

Luba napsal(a):

Id, poslyšte,
ten "studentík" se pod svou práci podepsal. Ručí za její faktografickou správnost svým jménem.

Oproti tomu jsou pro mě kydy nějaké freudovsky uchýlené nicky/ku irelevantní.
16. 08. 2011 | 17:10

zdenekb napsal(a):

xx:

Jste mizerný i jako kádrovák.
Jejich otce si vážím. Nevidím ale důvod, proč si vážit synů kvůli otci. Jako není dědičný hřích, není dědičná ctnost.
Vy to zřejmě vidíte jinak, Oslavo Chrabrosti.
16. 08. 2011 | 17:10

mb napsal(a):

Přesto jich spousta v boji pokračovala a neutekla.

napsala žena ...

no a jak dlouho pokračovali v boji ???

dokud je komanči nepochytali a nepovraždili ... ???

šli do u.s. army s vizí 3. světové války ( byla tehdy na spadnutí )

a s bojem proti komunistum / komunismu ...

byli to hrdinové ... / byť pro někoho problematičtí ... /

njn ...
16. 08. 2011 | 17:11

šlapka napsal(a):

Rumcajs
Skutečně vybraná společnost - jak píše zdenekb.
Zřejmě také uvažuješ o tom, že až se z Nečasovy partičky stane kůl v plotě, tak přestoupíš do tábora D.O.S.T.
Nebylo by to nelogické.

xx ad zdenekb
Hysterií se žádný boj nevybojuje. A odsuzováním někoho na dálku - navíc
takovým způsobem ...a to několik desítek let po bitvě...to většinou dělají ti, co mají máslo na hlavě....
Jak jste s komunisty bojoval vy ? Chodil jste k volbám a nadával v hospodě ?
Nebo jste tehdy tahal kačera a sral do plínek ?
A teď házíte granáty ?
16. 08. 2011 | 17:14

mb napsal(a):

otázkář napsal: V liberální společnosti se důstojnost lidského života respektuje jako nejvyšší hodnota.

máte pocit že komanči budovali liberalni společnost ???

v demokratické tradici / civil disobedience /

je samozřejmě pravo na odpor ať už vami zminena vlada porušuje zakony či někdo ničí / demontuje demokratický režim ...

... njn ....
16. 08. 2011 | 17:16

Minorita napsal(a):

Už jen čekám, kdy se objeví obhajoba poměrů za nacismu oproti 50-tým letům. Decentně se zapomene na fakt, že jen v posledních měsících války,jarních měsících r.45 Němci zabili 250 000-300 000 vězňů a zajatců -> pro "novodobé odbojáře" - říká se tomu efektivita.
Samozřejmě je zde gaunerství a zločin účelově zaměňován za "politický odboj" - a kdo si uvědomil, kolik těm "odbojářům" bylo... ( za něj se kdysi schvovával i jistý velmi známý gruzínec při loupežných přepadeních vlakových souprav, bank,pošt... ). Upocená a úporná snaha nesmyslně omlouvat a výrábět argumenty pro podporu těch individuí v masmédiích koukám částečně zabrala a ideologické napodobeniny šedé kůry mozkové to zde hlasitě demonstrují.
Pokud si v souvislostech dá jeden fakta dohromady ( věk,brutalitu,cíle,způsob,časové souvislosti,použití financí,atd.) jde o psychopaty, jenž vraždili s politickou omluvenkou -> naprosto neuvěřitelné je i po letech veřejně konstatovat, že by bez problémů zabili i malé dítě !!! To je tak výmluvné a charakteristické...
Chlapcům totiž v nejdůležitějších letech chybělo vzhledem k jejich mentalitě (bohužel díky tragickým okolnostem) něco velmi důležitého, co bylo zmíněno pod jiným blogem k jiné události...
Proč se však dnes divím snahám o adoraci tehdy téměř nezletilých násilníků -> stávající reprezentace potřebuje z mnoha důvodů , přímo nutně potřebuje, hrdiny, tzv.skutečné, fyzicky existující a vyjímečné ( jedno jak a čím ) a tak je prostě vyrobíme ( co na tom, že stejnou nebo ještě větší lží než ti, proti nimž vedeme svatou válku a z jejiž genetických kořenů pocházíme )...
Přes mé znechucení z takových "hrdinů" je nutno říci, že je zde více Topolánků a obdivovatelů, než je zdrávo a bohužel nejspíš glorifikaci těch osob prosadí, iluze si nedělám.
16. 08. 2011 | 17:17

Otázkář napsal(a):

mb

Kdyby jste četl pozorně, věděl byste, že jsem to nenapsal já, ale Václav Žák na jehož článek jsem zde dal odkaz a část z něj odcitoval ;) Zkuste si to přečíst celé a nebudete moci tvrdit takovou zhovadilost, že komunisti budovali liberální společnost.
16. 08. 2011 | 17:18

mb napsal(a):

ja jsem to četl ... vaclav žak ujel ... větu: Evropská civilizace založená Sókratem i Ježíšem spočívá na přesvědčení, že je lépe bezpráví snášet než páchat.

byste skokem čase mohl jet přednášet třeba do osvětimi ...

schválně co by vám na tu myšlenku vězňové pověděli ...

právě že komunisti NEBUDOVALI A NEZOSOBNOVALI liberalni společnost ...

komunisti kradli a lhali ... ( a spojili se s cizí mocí = Moskvou )

proto mašíni ( a kdokoli jiný ) měli právo na ozbrojený odpor ...

njn ...
16. 08. 2011 | 17:22

Otázkář napsal(a):

mb

Asi jste nečetl pořádně. Co měl pokladník Rošický společného s komunisty? Dneska jste těžce mimo. To Vám nepřijde divné, že jste na jedné lodi s Rumcajsem? Jen čekám kdy začnete, stejně jako on, velebit Pinocheta.
16. 08. 2011 | 17:24

žena napsal(a):

mb

Československý protikomunistický odboj, často nazýván také 3. odboj, se začal formovat bezprostředně po komunistickém únorovém převratu v roce 1948. Hlavní fáze skončila zhruba roku 1956, o definitivním konci odboje se dá mluvit v souvislosti se Sametovou revolucí v roce 1989. (citace z Wikipedie)

Mašíni se přece mohli přidat k US Army na našem území, když čekali 3.světovou. Znali to tu, takže by byli i užiteční. Bojovníky, kteří zběhnou, těžko brát jako hrdiny. A oni se nestáhli z jedné bitvy, ale natrvalo opustili bojiště.
16. 08. 2011 | 17:24

xx napsal(a):

zdenekb: o tom by se dalo pochybovat. Jisté vlastnosti jsou dědičné a jiné se získávají výchovou a pusobením autority rodiče. Není nic absolutního, i ve té nejlepší rodině se může objevit "černá ovce", ale to co jste napsal také neplatí.

Mohu vám posloužit čerstvým příkladem ze svého okolí. Jedna obecně vážená paní kdysi adopotovala děvče dětského domova. Vychovala jej jak to šlo nejlépe a dokud stará paní žila, její dcera jak se říká sekala latinu. Vdala se, má děti, pracovala jako vychovatelka. Po smrti své nevlastní matky se rozvedla a nyní žije v jejich domě s několika feťáky a oběma dcerama a nejspíš prodává a bere drogy, je nezaměstnaná. Její geny jí dostihly a ani dobrá výchova jí nepomohla.

Že by se daly podědit jen ty negativní vlastnosti ? O tom pochybuju.
16. 08. 2011 | 17:26

Otázkář napsal(a):

mb napsal

"komunisti kradli a lhali ... ( a spojili se s cizí mocí = Moskvou )

proto mašíni ( a kdokoli jiný ) měli právo na ozbrojený odpor ..."

Současný režim taky lže a krade. Mám proto právo na ozbrojený odpor? A dostanu za to státní vyznamenání?
16. 08. 2011 | 17:26

Minorita napsal(a):

mb
Proti komu měli právo vést ozbrojený odpor? V klidu specifikujte, poté porovnáme s jimi provedenými kousky. Jen do toho...
16. 08. 2011 | 17:27

ta Bumsy napsal(a):

Nesvazák- Byla jsem zvědavá, co vám p. Stejskal odpoví, vzhledem k tomu, že brzy po úmrtí vraha se na nějakých stránkách vyjádřil něco jako čest jeho památce. Z dnešního vyjádření je jasné, jak je u nás zvykem, že p. Stejskal z té cti a památky jaksi couvá. Na blogu p. Alvarové byl důraznější.
16. 08. 2011 | 17:27

mb napsal(a):

otazkar nechci a nebudu velebit pinocheta ... žakuv članek je nicmene špatný ... snažite se ho brat jako autoritu, ale v tomto případě nefunguje ... žakuv članek tvrdí : čekejte a běžte jako ovce na porážku ...

prave ze komuniste demontovali liberalni řad a liberalni režim ...

to je to ( zda se ) co žakovi uniká ... / ale je to jeho stará bolest, protože jeho teze zní ... no naši otcové a dědové když volili ve volbách komunisty tak zároveň nechtěli volit mučení a koncentrační (komunistické) lágry .... /

když někdo demontuje liberální režim ... máte právo na ( ozbrojený ) odpor ....

tečka ....

vraždu pokladníka neschvaluju ... ale nebudu za to ani mašíny odsuzovat ... to si musejí srovnat s vlastním svědomím ( případně bohem )

zdravim vás
16. 08. 2011 | 17:30

nesvazák napsal(a):

Alfonsi. Nevím,jak to říkal přesně Werich,že ani stáří z mladého hlupáka mudrce neudělá. Klidně mě urážejte.Jsem zvyklý. Za normalizace mě sebrali pas kvůli protirežimním postojům,po převratu mě Alfons nazývá komančem,ač jsem nebyl ani v ROH... Jsem zvědav,jak to bude po skutečném převratu...
16. 08. 2011 | 17:31

mb napsal(a):

minorita ... proti komančum / komunistum ..... :-))

spokojen ... ? ( :-))

/rekapša Lafayette /
16. 08. 2011 | 17:31

KM napsal(a):

Před časem jsem četl v příloze LN velice zajímavou reportáž o jednom politickém vězni z 50. let, kterému se podařilo z vězení uprchnout a ukrýt se na jednom statku. Rodina na statku ho skrývala několik let a riskovala den co den, po dlouhé roky, bez vidiny na to, kdy to skončí, s vyhlídkou, že kteroukoli minutu se může něco dozvědět nějaký udavač a je to může stát i život. Chtěl bych vidět, kdo by toto nepovažoval za statečné a obdivuhodné.
Vězeň na statku pracoval (nejprve skrytý ve stodole, po několika letech, kdy rozruch utichnul, troufnul si i na dvůr), a ven se dostal při politickém uvolnění v 60. letech. Všechno dobře dopadlo, dokonce se myslím oženil s nějakou jejich příbuznou.
Je škoda, že se více nepíše o podobných neokázalých, ale přitom velice důležitých součástech protikomunistického odboje. Ti statkáři mají mou velkou úctu, zatímco s činností Mašínů nejsem schopen se srovnat. Komunistický režim se choval hanebně, ale to nijak neospravedlňuje ty, co se při odporu proti němu chovali stejně.
16. 08. 2011 | 17:31

Otázkář napsal(a):

mb

To je dost hloupé. Kdyby ten pokladník byl Váš příbuzný mluvil byste jinak. Opravdu je to jen věc jejich svědomí? A co jeho rodina? Na to jste nějak nepomyslel. Jen proto, že nesouhlasím s vládnoucím režimem mám právo loupit a vraždit lidi, kteří s ním nemají nic společného? Styďte se.
16. 08. 2011 | 17:33

mb napsal(a):

minorita ... proti kazdemu kdo se dopousti bezpravi a nasili ... / notabene zavadi statni teror ... zostreni tridniho boje ... /
16. 08. 2011 | 17:34

Pohraniční stráž napsal(a):

Znovu a znovu se potvrzuje že naše ochrana i střelba na hranicích byla naprosto oprávněná a regulerní.Utíkali převážně morálně zavadní jedinci, kteří se snažili svou lidskou zkažeností sabotovat výstavbu nové a lepší společnosti.Tvrdý a nekompromisní postoj našich bezpečnostních složek byl proto v zájmu pracujících, kteří tato opatření v drtivé většině schvalovali a aktivně se na nich podíleli.
16. 08. 2011 | 17:36

Otázkář napsal(a):

mb

Proboha pane vzpamatujte se. Mašíni nezabili žádné komunistického papaláše. Ani Gottwalda ani Stalina. Zabili obyčejné účetního, manžela a otce od rodiny. Na to žádné právo neměli. Těžce ujíždíte Vy, nikoliv pan Žák.
16. 08. 2011 | 17:36

Béda napsal(a):

mb,

komunisti kradli a lhali. Nic nového pod sluncem. Od 90-ých let probíhá v českém státě taková megaloupež, při které by i komunisté zbledli závistí. A o podvodech a lžích bych taky raději nemluvil. Gottwald lhal, když se chtěl dostat k moci. Pravdoláskaři udělali to samé. Kdyby řekli naplno co chystají a že za 20 let se předlužený český stát začne mílovými kroky přibližovat ke státnímu bankrotu, smetla by je "ulice" okamžitě. O spojení s cizí mocí bych taky raději pomlčel - viz zvací list č. 2 a obsazení lobbistů zájmů cizích států a globálních firem přímo ve vládě.
16. 08. 2011 | 17:38

xx napsal(a):

šlapka: Já jsem s komunismem nebojoval a jsem ochoten si priznat, jsem v tomto smyslu zbabelcem a odporu bych se nejspíš neodvážil. V padesátých letech jsem nežil, v sedesátých jsem používal ty plínky a v sedmdesátých teprve bral rozum.

Ovšem já zde take sám sebe za hrdinu nepredstavuji, takže váš dotaz je cela iracionální.

To že nejsem sám hrdiným bojovníkem proti komunismu neznamená, že nemohu obdivovat ty odvážné, kteří jimi byli, a odsuzovat ty kteří takové hrdiny špiní.
16. 08. 2011 | 17:38

mb napsal(a):

otazkar ... mě to vraždění mašínů taky nenaplňuje veselostí ... mrkněte kdyžtak na muj přispěvek ve 14 01

nicmene ... spousta lidí se zachovala tak, jak chtěl žák aby se zachovali ...

neodporovali zlu ... ovcovatěli ...

nechali si ukrást majetek ...

a nechali tady řádit komunisty a moskvu ...

zcela nepatrná a zlomkovitá část společnosti se zmohla na ozbrojený odpor proti komunistum / komunismu ....

za to já osobně mašínum děkuju, že zosobňovali tento pól boje proti komunistum se zbraní v ruce ...

prostě se zlem ( komunismem ) nenechali pohltit ...

sežrat ...

jo můžeme spekulovat, porovnávat a ex post soudit ...

zda máte / smíte ... odpovědět na zlo zlem ...

relevantní zkoumání ...

mašíni ukazují že to šlo proti komančum i jinak ... nejen jako ovce ....

stačí vám tato má odpověď ?
16. 08. 2011 | 17:39

Divobyj napsal(a):

nesvazák
Tady vidíte jasný příklad toho,že v naší společnosti jsou lidé,kteří za to,že se zastávají hnusu a sprostoty berou celkem slušné peníze. A nejsou to zdaleka jen advokáti,kteří to mají přímo v popisu práce.
16. 08. 2011 | 17:39

xx napsal(a):

Otázkář: nejspíš máte toto právo. A nejspíš dostanete vyznamenání, jakmile přijde režim, který tento současný bude mít za nepřítele.

Je to jen otázka pohledu na svět. Nečekejte ale uznání za takový čin od nás, kteří v současném režimu žít chceme a nemáme proti němu tak radikální postoj jako Vy.

Ano takto jde běh dějin. Zaútočtě a doufejte že jednou budete považován někým za hrdinu. V tomto smyslu je Brievik pro někoho hrdinou. Pro někoho kdo sdílí jeho hodnoty a chce jím uctívaný systém.

My ostatní ho však za hrdinu brát nemůžeme, protože útočí proti systému který uznáváme.
16. 08. 2011 | 17:43

Otázkář napsal(a):

mb

Máte v hlavě dobrý guláš. Copak musím někoho zabít, abych nebyl ovce? Jsou různé druhy odporu, ale loupení a vražda člověka, který ani nebyl členem komunistické strany považujete za odpor proti komunistům? V čem ten odpor spočíval. Pro mě to je obyčejná vražda (a loupež). A rozhodně je mi milejší způsob odporu Masarykův či Husův (taky byl ovce?) než tzv. odpor Mašínovců.
16. 08. 2011 | 17:43

mb napsal(a):

je smutný ... že příspěvek nicku pohraniční stráž z času 17 36 ... je pravdivý doslovně i ironicky ... / 21 let po ´převratu´ /

beda ... pravdolaskaři nejsou u moci nejpozději od ´92 roku ... :-))
16. 08. 2011 | 17:43

Minorita napsal(a):

mb
To jste se moc nenamáhal, ale dobrá.
A kolik jich, obzvláště funkcionářů, nějak poškodili či přímo zlikvidovali ? Jaké škody konkrétně tedy tehdy vládnoucí straně přímo způsobili, jaké ztáty i na řídících postech způsobili, jak sabotovali činnost strany, jak tedy fungovali v rámci tehdejšího skutečného odboje, spolupracovali s někým s podobným zaměřením? Peníze měli, což byla cesta např. k ilegálnímu vydávání tiskovin, atd... Tak co kruci, mimo zapálení stohu ( to dnes má na svědomí mnoho žáků ZŠ kvůli cigárům, nebo kvůli gaunerství ), podřezání omámeného, bezbraného, už neozbrojeného policajta a postřelení zasahujícího hasiče, co sakra proti těm komunistům teda dělali???
16. 08. 2011 | 17:44

Otázkář napsal(a):

xx

A přestavte si, že jsou i lidé, kteří v minulém režimu žít chtěli. Podotýkám, že já to nejsem, abych nebyl obviňován z nějakých sympatií s totalitou. Nicméně tím, že obhajujete činy Mašínovců těmito argumenty, jste na stejné lodi se sympatizanty Breivikova činu ;)
16. 08. 2011 | 17:45

mb napsal(a):

otazkar ... ja vas nenutim do ozbrojeneho odporu proti komunistum, jen na něj mašínum přiznávám právo ....

můžete říci, že jste pacifista stejně jako pan brom a pan hořejší ...

pak se nedivte, když vás cosi spolkne ... je to vaš přistup, v pohodě ...

masaryk ... před sebou nemel takove vyzvy ... kdyby na to mel vek ... muzeme jenom spekulovat jak by se zachoval na benešově místě ...

/ asi by se stalinem nepodepsal smlouvu a nevydal mu bílé ale o tom se můžeme jen dohadovat .... /

hus zase nežil v moderní společnosti ... ale jako vzor dobrý ... zas neznáte jak by hodnotil činy ´husitů´ ...

zdravim
16. 08. 2011 | 17:48

mb napsal(a):

minorita ... vas argument vcera vznesl mladý historik v dialogu s panem vadasem ...

určitě je to dobry argument ... zeptejte se prosim osobně přimo josefa mašína .... dosud žije ( dokud žije )
16. 08. 2011 | 17:50

xx napsal(a):

KM: Oni byli holt jiného naturelu. Po otci byli vojáky a sám otec jim ještě z cely smrti odkázal poselství, aby nikdy nevzdávali boj za svobodu. To možná rozhodlo o tom, jaký způsob odporu zvolili.
16. 08. 2011 | 17:51

Minorita napsal(a):

mb
Málem bych vynechal zastřeleného pokladníka, který hájil svěřené finance alias výplaty ( režim nerežim, při přepravě peněz to tehdy tak bylo )...Tak čímpak se ti hrdinové mohou pyšnit, co můžou mimo krve historii nabídnout ?
16. 08. 2011 | 17:51

Otázkář napsal(a):

mb

Jste vážně dobrý v překrucování slov a faktů. Mohu Vás ujistit, že pacifista nejsem, ani nezastávám heslo "Ty po mě kamenem, já po tobě chlebem". Ovšem pořád jste mi nevysvětlil co měla společného vražda řadového účetního, manžela a otce od rodiny s odporem proti komunistickému režimu?
Jak říkám jsou různé druhy odporu a když jsme u toho Masaryka, tak ten také pacifista nebyl, což ovšem neznamená, že by měl potřebu kvůli svému přesvědčení vraždit lidi, kteří navíc s politikou neměli nic společného.
16. 08. 2011 | 17:52

mb napsal(a):

otazkar ... neni na stejne lodi s breivikem ... protože mame demokracii ... a vy si muzete komunisty spanembohem volit ... ( ja bych sice byl radši kdyby se tak nesměli jmenovat, nicmeně na mem nazoru nezáleží ... )
16. 08. 2011 | 17:53

Petr z Tábora napsal(a):

To by Vám šlo pane Komárku, špinit památku někoho, kdo měl odvahu postavit se zrůdnému režimu a jeho vražedné mašinérii.

Odkaz Mašínů pro dnešek vidím v tom, že i v dnešní době je třeba adekvátními demokratickými prostředky (ne jako ve 40. a 50.letech) bojovat za naši svobodu, nenechat se o ni připravit postupnou stále větší regulací ze strany státu a EU. Chápu, že vy zelení mužíčci chcete mít z Čechů poslušné ovce.
16. 08. 2011 | 17:53

mb napsal(a):

no tak potřebovali se dostat ke zbraním a penězum ... a z toho ty vraždy patrně přirozeně vyplynuly ...

staci vam tato odpoved otazkari ?
16. 08. 2011 | 17:55

mb napsal(a):

Petr z Tábora ... myslim, že zelení mužíčci nechtějí mít z čechů poslušné ovce ... možná jim jde o čisté životní prostředí ( pro čechy ... )
16. 08. 2011 | 17:57

Minorita napsal(a):

mb
Ptám se vás, protože patříte mezi ex-offo těch osob a uvedl jste, že měli plné právo k ozbrojenému boji proti režimu, proti komunismu,komunistům, přičemž pro mne fakticky ani jedno z vámi vágně formulovaných hledisek naprosto vůbec nesplnili...Doufám, že si naplno uvědomujete, že pokud něco obhajujete, tak je dobré vědět proč a vědět co vlastně obhajuji.
Alespoň máte tu odvahu vlastně nepřímo potvrdit, že glorifikace kulhá při střetu s reáliemi na všechny nohy a vzhledem k faktům jde o gaunery.
16. 08. 2011 | 17:58

Otázkář napsal(a):

mb

Jste docela slušný demagog. Nepsal jsem, že je na stejné lodi s Breivikem, ale se sympatizanty jeho činu. A za další: vyplývá nějak z mých komentářů, že bych chtěl volit komunisty? Jen proto, že neschvaluji vraždu člověka, který dělal svoji práci a bránil výplaty pro zaměstnance?
16. 08. 2011 | 17:59

xx napsal(a):

mb: otázkář nepsal že jsem na stejné lodi s Brievikem ale s jeho obhájci a v tomto smyslu má pravdu. Ovšem bohužel to vyznívá tak, že jsem na stené lodi s obhájci Brievika v každém směru a to už pravda není.

Takhle vznikají manipulace.
16. 08. 2011 | 18:01

Otázkář napsal(a):

"mb napsal(a):
no tak potřebovali se dostat ke zbraním a penězum ... a z toho ty vraždy patrně přirozeně vyplynuly ...

staci vam tato odpoved otazkari ? "
Jestli tuto větu myslíte opravdu vážně, pak se s Vámi už opravdu nemám o čem bavit. Měl byste jít na léčení.
16. 08. 2011 | 18:01

zdenekb napsal(a):

mb:

Mašín opakovaně (ne osobně, ale v rozhovorech) na připomínky přezdívky Minorita odpověděl. Že nelituje ničeho, že by vše neváhal udělat znovu.

Mimochodem... abych citoval dalšího statečného muže, (kterého si za jeho postoje i jako Připosraná bolševická ostuda národa vážím), Ivana Medka. Prohlásil, že činy Mašínů (parafrázuji, přesně nedohledám) "sice neodsuzuje, ale ta zatvrzelost, absence pochyb, to, že ani stínem nelitují toho, že zabili lidi, jej jako křesťana a antikomunistu děsí".
16. 08. 2011 | 18:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy