A teď babo raď (aneb Koho zakazovat a koho volit?)

21. 05. 2009 | 19:54
Přečteno 5504 krát
V kauze předvolebního klipu Národní strany se nám zase jednou srazila dvě práva a dva zákony.

Zde je konec odstavce 4 paragrafu 59 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu, který kandidujícím stranám, hnutím a koalicím zajišťuje v ČRo a v ČT čtrnáct hodin vysílacího času, rozděleného stejným dílem:

„Termíny vysílacích časů se určí losem. Odpovědnost za obsah těchto pořadů mají politické strany, politická hnutí a koalice."

A tady je část paragrafu 32 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání s titulem „Základní povinnosti provozovatelů vysílání a provozovatelů převzatého vysílání“

"(1) Provozovatel vysílání je povinen
a) provozovat vysílání vlastním jménem, na vlastní účet a na vlastní odpovědnost a nést odpovědnost za obsah programů,
(...)
c) zajistit, aby vysílané pořady nepodněcovaly k nenávisti z důvodů rasy, pohlaví, náboženství, národnosti nebo příslušnosti k určité skupině obyvatelstva"


A teď babo raď. Ať udělá ČT cokoli, bude jí někdo kritizovat. Janečkovi, který včera urychleně vydal tiskové prohlášení, jeho pozici vůbec nezávidím. Ale na druhou stranu – neměl mu někdo vyslat varovný signál už v okamžiku, kdy se rasistický klip od Národní strany přebíral? Někdy si představuji, co by se stalo, kdyby v ČT ještě pracoval Nikolaj Savický, který měl tuhle veřejnoprávní povinnost v ČT na starosti téměř deset let – při volbách 1996-2004.

Právě Savický by mohl vyprávět o nejrůznějších konfliktech, které vysílání předvolebních klipů provázelo. Jeden z nich jsem popsal v článku Louče Média a volební aféry před sedmi lety. Ve stejném roce jsem bilancoval televizní předvolební kampaně od roku 1990 do roku 2002 v článku Televize a volby včera a dnes. Od té doby se však mnohé změnilo, Česká televize se zbavila předvolebních improvizací a snaha informovat voliče co nejdůkladněji získala v ČT jistý systém a řád.

DODATEK 21.5. 22:00 hodin: Omlouvám se panu Savickému za své informační selhání, které nezaregistrovalo jeho návrat do ČT, kde má opět agendu převolebních klipů na starosti. Pokud z předchozího textu vyčnívá jistý osten výčitky, že ředitel Janeček měl být včas varován, snad mi ho pan Savický nebude mít za zlé.
x x x

Všem, kteří půjdou za čtrnáct dní volit, doporučuji webovou stránku kohovolit.eu. Když vyplníte příslušné dotazníky, získáte odpověď na to, která politická strana se ve svém programu shoduje s Vašimi názory a které byste proto mohli dát bez obav svůj hlas. Vyzkoušel jsem si názorovou kalkulačku a výsledek víceméně potvrdil můj předběžný výběr, se kterým hodlám vstoupit do volební místnosti.

Tento česko-slovenský projekt, jehož hnacím motorem je Martin Michal Škop z Masarykovy univerzity v Brně, absolvent MFF a PřF UK (opraveno 25.5.), nabízí ještě další informační lahůdky – například faktorovou analýzu hlasování, jakož i přehled aktivit všech poslanců Evropského parlamentu.

Jenomže co zmůže takový inteligentní projekt proti emotivním billboardům a klipům, které útočí na to nízké a primitivní, které ve člověku je.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Tak jsen si to kohovolit.eu. vyzkoušel a tohle mi vyšlo:

Národní strana (NS) 42%
Občanská demokratická strana (ODS) 38%
Strana soukromníků České republiky (SSČR) 37%
Libertas.cz 25%
21. 05. 2009 | 20:08

fafnir napsal(a):

Čochtane
můj žebříček je sice úplně jiný,ale problém je také úplně jinde.Já sice nesouhlasím s obsahem spotů uvedených stran,ale také nesouhlasím se spoustou jiných,např komunistů.Ovšem vyřazení spotů,pokud nebude provedeno správním soudem,zakládá možnost úspěšné žaloby na neplatnost danných voleb.A to teprve bude malér.
21. 05. 2009 | 20:39

Čochtan napsal(a):

Doufám Fafire, že to bude stát Janečka místo. Máš recht, tohle smrdí průserem !
21. 05. 2009 | 20:43

Čochtan napsal(a):

Rasistický klip ? Proč rasistický ? Co je rasismus ? Kde je nějaká celostátně nebo lépe celosvětově závazná definice ?
Já ten klip viděl. Nic hezkého co tam bylo vidět, ale také nic nepravdivého.
V tom to asi bude. Nic nepravdivého. To bude ta pravá příčina stažení. Pravda. Pro pravdu se lidé nejvíc zlobí.
21. 05. 2009 | 20:51

Gren napsal(a):

Ty předvolební klipy jsou fakt stupidní.Janeček by to měl zakázat všechno hlavně ten s biomasou.Jestli tohle někoho inspiruje k volbám tak to musí být hodně otrlá povaha.
21. 05. 2009 | 20:59

Tupelo napsal(a):

Pane Smide, sam jsem zvedav jak tohle skonci, nekde jsem zahledl informaci ze obe strany (jak CT tak NS) na sebe jiz podaly zaloby. Muj veskrze laicky nazor je ten, ze Janecek udelal dobre, zakon o vysilani je alfou a omegou moznosti vysilat, kdezto volebni se tyka jen casove ohranicene udalosti. Vypada to na dalsi slendrian v zakonech.
O konecnem reseni NS uz informovala i BBC, beloby z NS delaji CR opravdu 'skvelou' reklamu. A kdyz se k tomu prida vykradani cizich napadu ci produktu ( http://zpravy.idnes.cz/fins... ) , tak stejnou pausalizaci jakou dela tato strana by se jim dalo vzkazat: "Cesi z Narodni strany, nekradte" :). Doufam ze jim to alespon tolerantni Finove osladi.
21. 05. 2009 | 20:59

fafnir napsal(a):

Čochtane
soudím ,že doufáte marně.Vždyť to udělal právě proto,aby si u těch multisoc radních šplhnul.Jinak mu je to šumafuk,u něho nějakou mravní zásadu zbytečno hledat.
21. 05. 2009 | 21:02

fafnir napsal(a):

Tupelo
nicméně i blbé zákony nutno dodržovat.I když takový Rath nemusí a je dokonce nad soudy,že.
21. 05. 2009 | 21:05

Tupelo napsal(a):

fafnir, ano i blbe zakony dodrzovat, ovsem podstata problemu je zde podle me v tom, ze tu ted mame dva zakony, stojici proti sobe, dodrzenim jednoho poprete druhy a naopak, ne?
21. 05. 2009 | 21:20

Petr Havelka napsal(a):

Z mého pohledu konal ředitel ČT správně. Nebál se převzít osobní odpovědnost, což například u našich politiků špendlíkem hledáme.
Pokud naše zákony "staví" ředitele do této "volby", je to k uzoufání. Nyní musí konat soudy v souladu se zákony.
Dojde-li k variantě, že soud rozhodne, že pan Janeček je "vinen", tak "potěšpánbu".
Z takové šlamastyky ho potom může dostst jen milost vrtošivého prezidenta, to mu nezávidím.
Jistě by se našla řada věcí, které lze řediteli ČT vytýkat, ale v tomto případě jde o zásadní věc, chcete-li "vyšší princip", který si zasluhuje podporu.
21. 05. 2009 | 21:23

N.Z. Namy napsal(a):

Kdyby býval byl neodvysílaný spot odvysílán tak jak měl (tedy někde na ct24 v nezajímavém čase), shlédlo by jej x lidí. Jeho neodvysíláním se vytvořila aféra, která se probírá v prime timu na všech televizích a ostatních médiích, ukázky z klipu běží ve všech zpravodajských relacích. Takže spot již shlédlo lidí několika násobně více než x. Myslím, že členové a příznivci NS a DS se mohou radovat nadevše. Tolik pozornosti se ostatním stranám asi jen tak nedostane... Není náhodou pan Janeček skinhýd :)
21. 05. 2009 | 22:44

Dave napsal(a):

Tady preci nejde o to jestli to bylo vhodne nebo mene vhodne apod. Proste porusili zakona (a ten porusili) a tak byl jejich predvolebni klip zakazan. Nechapu co tu furt vsichni resi. My jsme fakt Kocourkov.
21. 05. 2009 | 23:14

Dave napsal(a):

N.Z. Namy:: Co to tady placas proboha. Takze jinymi slovy rikas, ze nekdy je dobre prehlizet jak se porusuji zakony a nekdy ne?? se trochu zamysli priste nad tim co pises. To, ze se o tom pise neni starost reditele Televize. On udelal pouze to co musel nic jineho mu nezbyvalo.
21. 05. 2009 | 23:21

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Šmíde, mě ta kalkulačka moc nepotěšila, měla bych volit ČSSD. Ale panu Havlovi bych nepochybně radost učinila... :)
21. 05. 2009 | 23:37

Karel Mueller napsal(a):

Sjel jsem si to suverenně nejvyšší soulad mám se Stranou soukromníků České republiky (61). Následují 4 strany, která lze charakterizovat jako strany drobné a střední buržoasie. Z etablovaných stran tam není ani jedna.
22. 05. 2009 | 00:13

jams napsal(a):

Při posuzování, který zákon (nebo jeho část) aplikovat na určitou situaci, se používají dva principy:
1) Novější zákon má přednost před starším.
2) Speciálnější zákon má přednost před obecnějším.

1) Zákon o volebních "klipech" je novější, než zákon o televizním vysílání (pro přesnost a jistotu by bylo potřeba zkontrolovat novely).
2) Zákon o volebních "klipech" upravuje jen jistou část vysílání, je tudíž speciálnější vůči obecnému zákonu o vysílání.

Vysílaný klip, pokud podněcoval nenávist vůči etnické skupině, se mohl dostat do konfliktu s trestním zákoníkem. Myslím si, že klip měl být odvysílán a jeho zadavatelé případně trestně stíháni. Další vysílání pak možná mohl zastavit státní zástupce.

Nejsem právník.
22. 05. 2009 | 02:36

Baryk napsal(a):

Drzé nacionalistické spoty by se vysílat neměly. Na druhou stranu by se mělo posvítit na to, jestli náhodou právě v ČT není podmínkou úspěchu mít židovskou krev. Který moderovaný pořad je dělaný nežidem? Prosím, aby ho diskutující uvedli. Kouzelná šlolka, Pošta pro tebe, Krásný ztráty, Na plovárně, Černé ovce, Uvolněte se atd. atd. atd. Který? Opravdu nemám nic proti Židům, ale tohle vypadá jako nefér hra. Nějakou dobu si už všímám, koho si do svých pořadů Židé zvou. Ano, jsou to většinou opět...
22. 05. 2009 | 03:19

ŠAKAL napsal(a):

Já na tom spotu nic drzého neviděl , Baryku.Hromady odpadků kolem jejich obydlí, uřvanou cikánku (vykřikovala něco o ku... českých), její vyžrané soukmenovce ověšené zlatem.Takový jejich běžný život.
22. 05. 2009 | 05:53

Karel (taky) napsal(a):

To bude sranda, až pro nevysílání klipů těch dvou stran budou zrušeny výsledky voleb...
22. 05. 2009 | 06:20

Bořek napsal(a):

Myslím si, že na to jde NS špatně, málo promyšleně. S takhle primitivními spoty část možných voličů odradí. (I mně se odkaz na holocaust ekluje.) Navíc - jak vidno - rychle naběhne na mocné pseudohumanistické vidle.
"Nepřizpůsobiví" lidé musí natvrdo pocítit, že se o ně nebude nikdo starat, protože jaksi musí ze závažného důvodu, že jsou Lidé (s Dětmi). NS by měla svoji zamýšlenou politiku podat jako nulovou péči o lidi, kteří se nechtěji přizpůsobit (chováním) společnosti, na které parazitují. Kdo nemá vůli pracovat, chovat se podle občanského zákoníku a dalších zákonů, zůstane zcela bez péče státu a mimo oči občanů i se svými dětmi. Znamenalo by to gheta, znamenalo by to ošklivé a smutné obrázky v televizi, znamenalo by to mrtvé. No a? Byl by to zároveň ten nejrychlejší výchovný nástroj.
22. 05. 2009 | 06:31

Biblík napsal(a):

Nejsem odborník, jakým je p. Šmíd, který cituje:
"(1) Provozovatel vysílání je povinen
a) provozovat vysílání vlastním jménem, na vlastní účet a na vlastní odpovědnost a nést odpovědnost za obsah programů..." Přesto se zeptám, jestli se předvolební spot považuje za "program".
22. 05. 2009 | 06:41

Student napsal(a):

Ta záležitost je tak jednoduchá, že žádné odborníky nepotřebuje. Strany nesou odpovědnost za své spoty. To znamená, že pokud je obsah spotu závadný, tak je možné trestat stranu (její představitele)v okamžiku, kdy svůj spot předají někomu dalšímu(např.televizi).
22. 05. 2009 | 07:07

Vasja napsal(a):

Baryk. No jo. Být židem, je jeden z kvalifikačních předpokladů :)) ve veřejnoprávních mediích.
22. 05. 2009 | 07:11

Meňous napsal(a):

Nejsem baba, spíš dědek. Sice mi není šedesát a nebyl jsem na rozumech v Moskvě (dnes v N.Y.) takže bych neměl radit, ale přesto.
Je to jednoduché, myslím. "Svoboda jednoho končí tam, kde začína svoboda druhého", řekl T.G.Masaryk, zakladatel státu a filosof. To, že se dnes tím neřídíme (protože TGM je nepopulární stejně jako za KSČ, protože že nebezpečný neschopným jepicím), má důsledek v blbé náladě a dalších negativních rysech naší současnosti. Řekl bych, že větší dávka vyrovnaného rozumu a citu, pramenící z uvedeného citátu, by nám neškodila, a pak bychom snáze řešili a jistě i vyřešili spoustu problémů dneška (včetně těch tzv. psudoproblémů, např. prznění historie nebo zas eutanázie) - s větším citem, s větším nadhledem, a hlavně efektivněji.
To platí jistě i o naznačeném tématu "Co dělat", "Co zakazovat či nezakazovat". Jistě mantinely musí mít každá demokracie a každá svoboda, aby nepřestala být tím,čím být má - a vracíme se opět k citátu klasika.
Zdraví M:
22. 05. 2009 | 07:37

noctem napsal(a):

Baryku, až půjdeš k doktorovi, mysli především na to, že 53 nositelů Nobelovy ceny za medicínu byli Židé. Možná ti dá dost práce, aby to některý z nich - přímo nebo nepřímo - nezachránil život.
Proboha vzpamatuj se, člověče a nenech se tahat za nos...
22. 05. 2009 | 08:02

Ben napsal(a):

Pane Šmíde,
také jsem neodolal, a vyzkoušel...ááá...byl jsem překvapen, ale když tak uvažuju, s touto stranou, nemám až tak velký problém, mírně řečeno, lidé, kteří mi nesedí, jsou všude, tak ASI u toho zůstanu.
K volbám půjdu - samozřejmě ne kvůli kalkulačce :-)

Paní Vendlová!!! :-(
22. 05. 2009 | 08:04

Divák napsal(a):

Baryku já se nedívám jen na účinkující. Prohlížím si i obecenstvo, a ti také vypadají židovsky. Dokonce se mi několikrát podařilo pozorovat i diváky televize a představ si taky tak. Mám dojem, že jsem viděl i tebe a tvé výrazně židovské rysy jsou zcela nezpochybitelné. Co s tím ?
22. 05. 2009 | 08:09

Lupus napsal(a):

Nu - již upoutávka na tento blok "Měla ČT zakázat klipy extrémistů, či nikoliv?" se mi jeví poněkud něšťastná. Nemyslím že NS je extremistiská (narozdíl od dělnické strany, které NS upřímně nesnáší). A odkdy je poukaz na zlořádstvo páchané určitou skupinou obyvatel rasizmusmem ?
22. 05. 2009 | 08:18

Pepan napsal(a):

To neodvysílání spotů je pěkný průlom. Škoda, že nepracuju v tiskárně. Pár partají mi vyloženě pije krev, o dalších si zase myslím, že porušují zákon, takže kdybych se rozhodl jako samozvaný samosoudce prostě jim nevytisknout volební lístky, nikdo by se na mě nemohl zlobit.
22. 05. 2009 | 08:19

N.Z. Namy napsal(a):

To Dave:

Plácám tady proboha pouze a jen to, že se mi nelíbí, že je ten spot medializován, vysílán v hlavních zpravodajských relacích, že zase novinářové dělají někomu službu, aniž by si to uvědomovali (alespoň doufám, že to nedělají schválně).
22. 05. 2009 | 08:27

Mastodont napsal(a):

Čichtan: Vyšlo mi to téměř stejně jako vám, jen Libertas byli třetí.
ČSSD minus 17 %
22. 05. 2009 | 08:39

Tomas Marny napsal(a):

Já jsem to komentoval zde: http://www.ryj.cz/content/h...
22. 05. 2009 | 08:41

neo napsal(a):

Ta kalkulačka je výborná: vyšlo mi:

Občanská demokratická strana (ODS) 83%
Národní strana (NS) 77%
Strana svobodných občanů (SSO)
65%
Libertas.cz 38%
Strana soukromníků České republiky (SSČR) 29%
Evropská demokratická strana (EDS)6%
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) 4%
Česká strana národně socialistická (ČSNS) -2%
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) -4%
Demokratická strana zelených (DSZ) -12%
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (REP) -12%
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) -15%
Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy - http://www.hnpd.cz, http://www.sdzp.cz -19%
Strana zelených (SZ) -19%
Zelení (Zelení) -23%
22. 05. 2009 | 08:47

Ben napsal(a):

V 8:04:14 jsem omylem vypustil větu:...s touto stranou, která mi vyšla na té kalkulačce, nemám až tak velký problém...

S některými stranami mám velký problém, ale u těch mi kalkulačka ukazovala % v mínusu.
A proto jsem byl překvapen, příjemně...
22. 05. 2009 | 09:02

Bohouš napsal(a):

Možná, že by měly být spoty, neodvysílané na hlavních TV kanálech k dispozici v jiných, méně sledovaných mediích. Vždyť ani knihy s nedemokratickým obsahem dnes již nepálíme a jsou v knihovnách, protože mohou být zdrojem třeba pro studium, historie. Já bych třeba chtěl tyto klipy vidět, i když by mě jistě vedly k nevolení kontroverzních stran. Teď si připadám nesvobodný a těžce zcenzurovaný. Nakonec - samotní voliči NS a DS si svoje klipy jistě dokážou zajistit, takže pro koho ta cenzura vlastně je..
22. 05. 2009 | 09:17

Daňový poplatník napsal(a):

Nejjednodušší je zakázat všechno co souvisí s DS, NS a republikány, neřešit teror nepřizpůsobivých občanů vůči těm, kteří vytváří nějaké hodnoty, a pak se divit, že za 4 roky budou ve vládě.
Kdo neměl typickou cikánskou rodinu v sousedství, může mluvit o multikulturální společnosti.
Následující multikulti povídání nemá nic společného s vypálením cikánské rodiny ve Vítkově.
Nějaká rodina se bez vědomí majitele nastěhovala do neobydleného domku, parterka rodila dítko jedno za druhým, její partner měl nějakou tu krádež, nějakou tu vloupačku, nějaké to přepadení, nějakou tu jízdu v lihu bez řidičáku.
Když prochlastali sociální dávky, nezbývalo jim nic jiného, než začít krást v obchodě jiné komunity, která se běžně zabývá obchodem. Když se to těhotné majitelce nelíbilo, dobili ji a dokopali, její příbuzní a přátelé pak domek s touto pokojnou rodinou vypálili.
Těžko se budou hledat svědci, když místní rasističtí Češi fandí jednomu etniku proti druhému.
Takže posílejte hezky penízky na účet poškozených. (?????????)
22. 05. 2009 | 09:24

Baryk napsal(a):

Noctem

Ano, 53 % držitelů Nobelovy ceny za medicínu jsou Židé. Když to tak máte spočítané - jaké je procento Židů mezi těmi, kteří o udělení NC rozhodují?
A jaké je třeba procento "našich" Židů v Bruselu? Beru, že jsou Židé talentovaní a plni touhy naplnit svůj život, ale nechce se mi věřit, že by situace (s jejich procentním zastoupením) v médiích, špičkách politiky a vysokých státních postech byla jen výsledkem talentu a pracovitosti. Spíš je za tím vzájemná pomoc, hezky tichá, ale viditelná. Proberte se.
22. 05. 2009 | 11:21

N.Z. Namy napsal(a):

2Baryk - a všiml jste si, kolik je držitelů světového rekordu na 100 metrů mezi černochy za posledních 40 let? To je teprve síla! Kdybyste běhal tolik, kolik se zabýváte xenofobními úvahami, měl byste šanci s tím něco udělat...
22. 05. 2009 | 11:32

noctem napsal(a):

Baryku, Nobelova cena se uděluje za "zásadní vědecký výzkum,
technické objevy či za přínos lidské společnosti." Můžeš si snadno zjistit, za co byla přidělena a zeptat se někoho kompetentního, jak zásadní má tento objev význam. Třeba ti to vysvětlí pan Vandas nebo mgr. Malý. A kdo ceny uděluje, to bys mohl sám vědět.
Když vynechám Nobelovy ceny za mír (pro tebe a přiznávám že i pro mě značně zavádějící), ekonomii (Židovská pavěda, že) a literaturu (jistě zpochybnitelné), zbývá ti na nezpochybnitelnou vědu ještě 30 židovských nositelů Nobelových cen za chemii a 47 za fyziku. (Jewish Nobel Prize Winners.htm)
Je mi jasné, že se zbytečně namáhám, protože to kolečko je skutečně bílé, že, soudruhu vedoucí. A kdo se ti nelíbí, je prostě Žid a je to. A taky bys mi mohl vysvětlit, komu že patřilo těch milion oděvů, které našli Rusové v oOsvětimi, když vyvražďování byla jen ošklivá šuškanda...
PS: ne abys ohříval oběd v mikrovlnné troubě!
22. 05. 2009 | 11:50

Líný černý pes napsal(a):

No, jak tak čtu mnohé diskuse, mám pocit, že by se měla zakázat volební kampaň jako celek.
A když koukám na bilbordy, noviny (TV nemám), pocit se mění v jistotu.
22. 05. 2009 | 11:53

JAHA napsal(a):

Skusil som si parlamentne hlasovanie i ked som cudzinec. Vysli mi zaujimave udaje:-).
Styria od konca boli: Ransdorf (-3%), Zelezny(0), Bobosikova(3), Hybaskova (3).
22. 05. 2009 | 11:59

fafnir napsal(a):

Baryk
s tím mindrákem byste měl něco dělat.Třeba se vyučit řemeslu,nebo tak něco užitečného.Nebo jen odejít kousek od boudy(já Baryk)
22. 05. 2009 | 13:11

fafnir napsal(a):

Jaho to mě kupodivu vyšli ti které jsem volil a volit asi budu,Edové.
22. 05. 2009 | 13:13

fafnir napsal(a):

Bohouš
jestli po nich velmi pídíte,tak určitě budou někde na netu.Jinak,pánové ve vedení TV a Rozhlasu jsou pěkní mammlasové,a nechápu za co platí právní oddělení.Svým rozhodnutím umožnili zpochybnění voleb a možnou prohru u správního soudu.Kdyby ovšem zakázali s odůvodněním nelegálního použití chráněného díla,pak by bylo vše nenapadnutelné.Takhle to ti nazi u soudu,bude li nestranný,musejí vyhrát.
22. 05. 2009 | 13:19

Baryk napsal(a):

Noctem

Holocaust nezpochybňuji, možná jsem o něm četl víc než Vy. Je to něco, co se vymyká zdravému (či spíš normálnímu)rozumu. Třeba Konferenci ve Wannsee jsem viděl několikrát, je to fascinující film... Nic proti Židům nemám, opravdu. Ale opravdu si myslíte, že si vzájemně nepomáhají nahoru? Nahlas Čech, potichu a účinně Žid. Mně to přijde nefér, takže jsem si toho začal víc všímat. A něco pravdy na mém tvrzení je. A i kdybych to bylo jen "něco", je to hnus.
22. 05. 2009 | 14:25

mxx napsal(a):

Pro JAHA: kohovolit.eu zahrnuje vsechny poslance, vcetne slovenskych - staci kliknout na prislusnou vlajku...
22. 05. 2009 | 14:34

LEVAK napsal(a):

Ad Daňový poplatník: prosím Vás nevíte jestli ten památník internovaným cikánům v Letech u Písku bude zhotoven z bronzu nebo z plastu?
22. 05. 2009 | 22:37

noctem napsal(a):

Baryku, to přece každej, ať je to Žid nebp Čech nebo Marťan... Nemyslím, že Klaus je Žid, ale, jak říkáš, "tiše a účinně" dosazuje paní Livii do dozorčích rad... Nemyslím, že by představenstvo ČEZu tvořili samí Židi a vidíš , nakradou ročně bez rizika tolik peněz, že by se za ně celý národ včetně nemluvˇnat mohl čtrnáct dní válet u moře. A vezmi si Řebíčka - to přece taky nebude Žid - a jeho aktivity při výstavbě několikanásobně předražených dálnic - člověče, víš, co je to peněz? Já proboha netvrdím, že Židi jsou svatoušci, ale bohatnou tak nějak poctivěji ptotože chtějí, aby jim to vydželo déle než jedno volební období. A svině najdeš všude. Všude! A nejvíc mezi politiky, to je marný...
23. 05. 2009 | 09:29

LEVAK napsal(a):

Ad noctem:nejenom výstavba,ale i údržba-zadávání zakázek bez výběrového řízení- např. sečení trávy na kolejové svršku,mu vynášely milióny!
23. 05. 2009 | 13:02

Čochtan napsal(a):

Fafnire:
"..s odůvodněním nelegálního použití chráněného díla.."
NS: "..ovečky máme schválené stejně tak, jako jakákoli jiná je používající strana..." http://www.narodni-strana.c...
24. 05. 2009 | 08:37

vlastenec napsal(a):

Kocab musi se podrobit dobre lustraci protoze dlouho spolupracoval v Milovicech s Sovet. okupanty,byl tam skoro denne, pil a kamaradil s nima. Proto musi jit k soudu pro vlastizradu!!!!
24.05.2009 21:40:26
Přidat komentář
24. 05. 2009 | 21:51

vlastenec napsal(a):

Co se tyka Holocaustu, to je to perfektní financni zdroj pro zide.Byl holocaust celosvetovy,ve valce zahynulo 40 miln. Sov. obcanu /mezi nimi ani jeden zid/,2mln. cechu.Ale zide aktivne nebojovali proti fasistum a nikdy nepredlozili fakta o tom ,ze zidu bylo pry zabito 6 mln. Nyni oni se tim 60 let zivi,ale nikdo jiny na odskodneni nepodal k soudu.Nyni prozivame judofasismus a diskriminaci slovanskeho naroda v CR.
24. 05. 2009 | 22:10

noctem napsal(a):

Vlastenec:
jo tááák! Ale na co měli na kabátech ty Davidovy hvězdy, když se nejednalo o konkrétní represe vůči Židům? A jak víš, že mezi pobitými sovětskými občany nebyl ani jeden Žid? Viděl jsi to s mgr. Malým na spiritistické seanci v křišťálové kouli? A s tím odškodněním - víš ty vůbec, jaké kecáš kraviny? Kristepane, ty jsi ale moula...
25. 05. 2009 | 07:30

lurker napsal(a):

to biblík

Šot se pokládá za pořad - program se skládá z pořadů (viz definice vysílacího zákona)
odpovědnost za program = odpovědnost za pořady
25. 05. 2009 | 21:00

Cochant napsal(a):

Ty předvolební klipy jsou fakt stupidní.Janeček by to měl zakázat všechno hlavně ten s biomasou.Jestli tohle někoho inspiruje k volbám tak to musí být hodně otrlá povaha.
12. 07. 2009 | 11:16

Liny napsal(a):

Doufám Fafire, že to bude stát Janečka místo. Máš recht, tohle smrdí průserem !
21. 07. 2009 | 03:47

cheap watches napsal(a):

Dohrál koncovku trapné diplomatické porážky ODS v přdsednictví EU za ně a nyní jimi jmenován se snaží dokopat k výsledku i jejich RW koncepci aplikovaného výzkumu.Nyní zase,později, má co nejrychleji (za dva měsíce) najít někde 200 mld,které nahromadila krize jako deficit,přičmž vede urputné boje o pár miliard s vědci.
20. 03. 2010 | 08:57

replica watches napsal(a):

Život bez partajních zlodějů a oblbovačů musí být nádherný! Politici jsou metlou lidstva. Až daleko za ně se řadí rakovina, AIDS, syfilis, lupénka, uhry…
20. 03. 2010 | 08:58

fake watches napsal(a):

Asi si myslí, že elektrárny je lepší stavět nemegalomansky. Každý jednu malou na zahrádce.
Baťa byl zpátečník. Na co megalomanské továrny na boty. Každý si slušivou botku ušije z lýka a podrážku z kousku kůry.
20. 03. 2010 | 08:58

ktqspbpqx napsal(a):

Perfume and fragrance becomes the luxuries product and they were designed based on the desire and need of the customer around the world <a href=http://www.fuciki.asia/>link</a>
http://www.yuhjjusie.asia/
10. 05. 2013 | 14:34

plgzqgiuh napsal(a):

gfqhoi <a href=http://www.raybanoutlet2013.net/>ray ban wayfarer</a> The plastic Robot Tote is often a young, fun and fashionable way to transfer your heavy load and still talked about http://www.cheapghdszone.co.uk/ 1626
13. 05. 2013 | 16:28

pvnlmnxkx napsal(a):

drtphv <a href=http://www.windowswest.com.au/data/chanelbags.html>chanel bags outlet</a> <a href=http://www.windowswest.com.au/data/hermesbags.html>hermes bags</a> <a href=http://hermesbirkinbag.beepworld.it/>hermes birkin</a> The first and the best advantage it is one of the most lucrative careers these days http://www.windowswest.com.au/data/chanelbags.html 607
13. 05. 2013 | 16:41

chanel バッグ napsal(a):

ポーター広場Tステーションから外に出るや否や、1(人・つ)はその区域の好みとプリファレンスの住民を反映する照準によって囲まれる、そしてそれは主に近くの高等教育機関のメンバーと異なった年齢の働いているプロを含む。もしあなたが、(彼・それ)らが(彼・それ)らが売るすべての項目が正しいことを保証する(とき・から・につれて・ように)、ぜいたく品のために若干のオンラインの買い物をすることを望んでいるなら、幸運なシックは行く場所である。 chanel バッグ http://chanelbagsjapan.webnode.jp <a href="http://chanelbagsjapan.webnode.jp">chanel バッグ</a>
13. 05. 2013 | 17:06

rrqbmbhjr napsal(a):

dtonuj <a href=http://www.raybanoutlet2013.net/>ray ban sunglasses outlet</a> ringlets and curls. This is certainly among the curling irons which have all of it. They're a number of the several points that a special curling iron can do. Here is the rationale to provide these fantastic curling irons a try. You could employ this to find the sorts of curls you have constantly dreamed of which has a minimum of effort on your element. You are able to basically get benefit of the sorts of types that you have only dreamed of http://www.ghd-zone.co.uk/ 9124
13. 05. 2013 | 18:11

sivjkcaut napsal(a):

jnsdsa <a href=http://www.raybanoutlet2013.net/>ray ban sunglasses</a> Six-button gloves are extremely necessary to wear with the bridal dresses http://www.ghd-zone.co.uk/ 6703
13. 05. 2013 | 19:05

cdpabtnqg napsal(a):

xcqvqu <a href=http://www.ghd-zone.co.uk/>cheap ghd</a> or a bottle green Herve Leger dress looks good with nude pumps. The safest tip to remember is to pair bright colors with neutral tones- set off an ivory dress with pink shoes or an indigo dress with nude strappy sandals. The place you are going: Okay http://www.tomsbobsonline.net/ 7540
13. 05. 2013 | 19:57

ibigunmux napsal(a):

xezzrx <a href=http://www.ghd-zone.co.uk/>ghd</a> A recent survey conducted by Consumer Reports found that about 30 percent of those who bought appliances looked up advice on the websites of retailers before they bought http://www.ghds-center.co.uk/ 334
13. 05. 2013 | 21:39

fytvthzxt napsal(a):

hcalfi <a href=http://www.cheapghdszone.co.uk/>cheap ghd</a> Now, if you want to discover your perfect style from the variety costume designer jewelry collection available in the market of India, you will find, there are a lot of manufacturer and wholesale suppliers with wide variety range of Imitation fashion jewelry pieces and prices http://www.ghd-zone.co.uk/ 9926
13. 05. 2013 | 22:35

cignmvzib napsal(a):

jhyvzf <a href=http://www.tomsbobsonline.net/>cheap toms</a> Set up e-tablets throughout your booth to offer demos, quizzes and other promotional materials that users can enjoy at their own pace http://www.ghd-zone.co.uk/ 2714
13. 05. 2013 | 23:23

ibaqwyldy napsal(a):

rlamyh <a href=http://www.raybanoutlet-2013.net/>ray ban sale</a> The adhesive bra uses no straps or bands, so it really doesn’t provide support http://www.ghd-zone.co.uk/ 4200
14. 05. 2013 | 02:13

zmqygmeoq napsal(a):

fnqssa <a href=http://www.raybanoutlet-2013.net/>cheap ray ban sunglasses</a> With so many options available in the market, a little search is required to find a right bag http://www.raybanoutlet2013.net/ 8244
14. 05. 2013 | 04:43

pluvkdkjr napsal(a):

yptvkz <a href=http://www.ghd-zone.co.uk/>ghd hair straightener</a> For example, you will have to know everything to become successful; you will have to be good in arts to enter a design program and so on http://www.raybanoutlet-2013.net/ 3944
14. 05. 2013 | 05:45

jexvxgpuk napsal(a):

pdvdvv <a href=http://www.tomsbobsonline.net/>toms shoes sale</a> but also a creative one. Resell the prom dresses you don’t need anymore! It is a good idea for you to recycle your money and deal with the waste goods. But how to? This article will give you advice.Trends come and go http://www.ghds-center.co.uk/ 2955
14. 05. 2013 | 09:38

tyljvzrcx napsal(a):

ghzeht http://www.raybanoutlet-2013.net/ - ray ban wayfarer It is therefore important to improve one's personal presentation so that you can connect well with people, get that date or land that badly required job http://www.cheapghdszone.co.uk/ 6302
14. 05. 2013 | 12:27

gwyjhoejp napsal(a):

xolrnf http://www.ghd-zone.co.uk/ - cheap ghd straighteners Bank collar or detachable is basically a homemade invention by a house wife, who was having problem with her husband’s dress shirt collar ring stains http://www.ghd-zone.co.uk/ 1275
14. 05. 2013 | 13:25

mewlgzgul napsal(a):

tdkzzb http://www.tomsbobsonline.net/ - toms outlet Handmade Jade jewellery collections include earring jade pendent inlatest designs http://www.ghds-center.co.uk/ 3228
14. 05. 2013 | 13:54

mqfjsoevm napsal(a):

wdaaiu <a href=http://www.ghds-center.co.uk/>ghd</a> While last year's OTK, or 'Over The Knee' boots have made a surprising return to catwalks and the collections of continental fashion houses and ladieswear wholesalers alike for winter this year, their younger, simpler sibling has been turning heads internationally http://www.mkonsale.net/ 6439
14. 05. 2013 | 14:10

vkjppeoqx napsal(a):

mkjzkk <a href=http://www.mkonlinesale.net/>michael kors outlet</a> As it is generally believed that when your maids of honor help you with the bridal shower, that may be the perfect time for you to send them gifts http://www.ghds-center.co.uk/ 5740
14. 05. 2013 | 16:01

dvfrlgwkt napsal(a):

stwusu <a href=http://www.ghds-center.co.uk/>cheap ghd straighteners</a> Majority of furniture stores toronto are working at their best to be able to design high quality furniture items for their clients http://www.ghd3.co.uk/ 4074
14. 05. 2013 | 17:45

wnkcxttcv napsal(a):

nsmxcg <a href=http://www.windowswest.com.au/data/hermesuk.html>Hermes UK Online</a> <a href=http://links.sparklit.com/main.spark?linksID=23075>hermes birkin</a> <a href=http://links.sparklit.com/main.spark?linksID=24741>hermes bags 2013</a> Like most things it does have its positives and it's a matterof finding the best things about the day and focussing on that http://links.sparklit.com/main.spark?linksID=24018 7632
14. 05. 2013 | 18:29

bccgiqakz napsal(a):

vjvmke <a href=http://www.tom2013.net/>toms outlet</a> The best part, this swanky collection is extremely versatile http://www.ghds-center.co.uk/ 4504
14. 05. 2013 | 21:18

culnedlja napsal(a):

nkxshl <a href=http://www.ghd3.co.uk/>ghd</a> Currently, you can figure out out replica Oakley sunglasses to hold anybody of any other gender and for any purpose http://www.cheapghdszone.co.uk/ 4660
15. 05. 2013 | 00:04

ayeufvvbp napsal(a):

yipaah <a href=http://www.raybanoutlet-2013.net/>cheap ray bans</a> In the past years you have to use internet by sitting in front of the personal computers but now, you can use internet anywhere by carrying your laptops with you http://www.ghd3.co.uk/ 1858
15. 05. 2013 | 00:46

flwsdpnie napsal(a):

nhlpam <a href=http://www.ghdzone2013.co.uk/>ghd</a> Follow me all boots lover I am presentation you Let's go.One property that I believe that is foremost and be advertent http://www.tom2013.net/ 199
15. 05. 2013 | 06:06

krwgnjtxf napsal(a):

drdter <a href=http://www.mkcheapest.com/>michael kors outlet online</a> If you are getting married do not even think to try any unskilled hands on your face http://www.toms-outlet2013.net/ 153
15. 05. 2013 | 06:55

dgfaewmon napsal(a):

rmnihm <a href=http://www.ghd3.co.uk/>ghd straighteners</a> These are the all inclusive bedding where there is the pillowcase(s), pillow sham(s), bed skirt, fitted sheet and unfitted sheet, plus comforter http://www.ghds-center.co.uk/ 5051
15. 05. 2013 | 07:44

hqejzfira napsal(a):

fazosk <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>cheap toms</a> In boating sunglasses, most of the designs from calvin klein are unisex and do not differentiate between men and women designs http://www.toms-outlet2013.net/ 944
15. 05. 2013 | 11:00

mzzscsdkl napsal(a):

to a types a <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>cheap toms shoes</a> understand rose <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>toms shoes on sale</a> bother Special it gives to http://www.ghd2.co.uk/ Astrology!! not buy way laptops <a href=http://www.tom2013.net/>toms shoes on sale</a> precious much they These they <a href=http://www.mkonlinesale.net/>michael kors outlet</a> and French find
15. 05. 2013 | 18:06

bsxbvyqws napsal(a):

people an to the for <a href=http://www.ghd3.co.uk/>ghd pink</a> so and their <a href=http://www.mkonlinesale.net/>michael kors outlet store</a> market trips transfer set flowers <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>toms shoes sale</a> road company http://www.clonlineoutlet.co.uk/ over We http://www.toms-outlet2013.net/ to For stuff an
15. 05. 2013 | 19:47

nbkmxnpxm napsal(a):

suitcase but stores bags to <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>toms shoes on sale</a> doing all directing <a href=http://www.ghd2.co.uk/>ghd hair</a> you them is Buying <a href=http://www.toms2013outlet.net/>toms sale</a> in, designers enough they of <a href=http://www.toms2013outlet.net/>toms shoes sale</a> to be for <a href=http://www.toms-outlet2013.net/>toms sale</a> the Each bag to be
15. 05. 2013 | 22:22

qqoogvcda napsal(a):

with you in or http://www.2013mkonsale.com/ need Once required The <a href=http://www.2013michaelkorscheapest.net/>michael kors factory outlet</a> using sporting <a href=http://www.mkonlinesale.net/>michael kors outlet stores</a> fashionable a similar to http://www.2013michaelkorscheapest.net/ If they Ambrosio might not http://www.mkonlinesale.net/ be are
20. 05. 2013 | 16:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar C Cimburek Ludvík Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Havlík Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hovorka Jiří · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Keményová Zuzana · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kněžourková Tereza · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga · Ludvík Miloslav M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Navrátil Vojtěch · Němec Václav O Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pokorný Zdeněk · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syková Eva · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Tolasz Radim · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vlk Miloslav · Vodrážka Mirek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Wollner Marek Z Zahradil Jan · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy