Schwarzenberg překročil Rubikon

20. 01. 2012 | 14:45
Přečteno 4872 krát
Původcem nynější vládní krize je ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Odstartoval ji veřejnou pohrůžkou vládě, že v ní nebude sedět, pokud tato neodsouhlasí německo-francouzskou vrchností chystanou smlouvu o fiskální unii, jež má po začlenění do eurozóny jednou provždy odstranit rozpočtovou a vůbec fiskální svrchovanost České republiky. Schwarzenberg tak ultimativně vyzval vládu, aby se vyslovila pro budoucí odstranění fiskální svrchovanost státu.

Z této závažné skutečnosti plyne, že Karel Schwarzenberg ve vládě sedět nikdy neměl. Jestliže ministr zahraničních věcí veřejně vyzývá k odstranění klíčového prvku svrchovanosti svého státu, vyslovuje se tím proti existenci státu, a svou funkci by proto již nadále neměl vykonávat pro zásadní nezpůsobilost k takové činnosti. Ministr se stal politicky nedůvěryhodnou osobou, a tak ztrácí oprávnění reprezentovat stát. Jinak řečeno, ministr Schwarzenberg překročil zásadní mez únosnosti jednání představitele státu. A premiér Nečas by jej proto měl odvolat pro ztrátu důvěry.

Ministr Schwarzenberg před časem ohlásil, že příští rok hodlá kandidovat na funkci prezidenta České republiky. Nynější ministrovo chování, tedy úsilí zlikvidovat fiskální svrchovanost České republiky, mění jeho rozhodnutí veřejně soutěžit o prezidentský stolec v neúnosnou frašku. Prezidentem republiky se ve svobodných poměrech nemůže stát člověk, který chce z republiky učinit převážně nesvéprávný útvar. Jestliže bude Karel Schwarzenberg skutečně kandidovat na prezidenta, ukáže jeho volební výsledek, jak dalece jsou naši voliči svobodnými občany, nebo obyvateli toužícími po znevolnění.

Převážně neblahá česká historická zkušenost se Schwarzenbergy se každopádně významně rozšiřuje. Její stav z r. 1850 zachytil Karel Havlíček takto:

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!

Ta nynější česká zkušenost s Karlem Schwarzenbergem nepostrádá dějinnou ironii ve stylu černého humoru. Vášnivý zastánce likvidace fiskální svrchovanosti, a tak svobody svého státu, se kdysi o obnovu jeho státní svobody a svrchovanosti významně zasloužil. A to nemalou podporou české kulturní a vědecké emigrace v době komunistického totalitního ovládání Československa.

Zase jeden příklad, kdy dějiny ukazují, jak snadno se lidská ctižádost a nekritičnost stanou tragikomickým představením.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Taoiseach napsal(a):

Hanba! Na svoje právo sekat dluhy si sáhnout nedáme! Bednář na Hrad!
20. 01. 2012 | 14:58

Béda napsal(a):

Pokud to přispěje k tomu, že vláda neoliberálů padne, jsem pro, aby ODS zaujala nesmiřitelné stanovisko.

Ostatně, EU si pak stejně prosadí své.
20. 01. 2012 | 15:04

veverka napsal(a):

Co čekáte od bilderbergského poskoka Schwarzenberga?
20. 01. 2012 | 15:07

Pompeius Magnus napsal(a):

Schwarzenberg je pro výkon funkce prezidenta nezpůsobilý především fyzicky (spánková apnoe, neschopnost soustředění, logopedické potíže, mikční synkopa), dále pak mentálně ( stařecká demence, schizoidní poruchy) a nakonec morálně ( sledování vlastních(rodových zájmů) při výkonu politických funkcí, minulost rodiny zatížená chováním za protektorátu). Avšak do prezidentského klání s Okamurou nepochybně vstoupí a tam se ukáže, jak pan aristrokrat umí se samurajským mečem!
20. 01. 2012 | 15:21

Pepa 3 napsal(a):

Pane Bednáři, o jaké svrchovanosti chcete mluvit v zemi, kde jejím obyvatelům patří tak akorát ještě kousek lesa (pouze do doby než bude podstatná část vydána církvím) a nanejvýš tak holiči a drobní hospodští? Co je to v podmínkách absolutní závislosti na MMF a evropské bance "fiskální svrchovanost"? Správně píšete "...jež má po začlenění do eurozóny...". Tak je nutno si vybrat: buď budeme stát bokem se všemi z toho plynoucími důsledky (nemožnost do čehokoliv mluvit a o něčem rozhodovat, hospodářsky sbírat drobečky ze stolu), nebo se připojíme k eurozóně (pokud vydrží) a pak budeme ctít alespoň její základní fiskální pravidla! Nedovedu si představit, jak by mohla fungovat společná měna v podmínkách, že si každý z jejich účastníků bude dělat co chce! To byste snad jako "vysokoškolský učitel" (i když o jejich úrovni v poslední době dosti pochybuji) přece jen pochopit mohl. Váš ostrý a konfrontační tón plně odpovídá tomu, co píšete ve své poslední větě! (Kéž by byla - po přečtení několika vašich článků s podobnou intelektuální úrovní - skutečně poslední!)
20. 01. 2012 | 15:22

ZM napsal(a):

Nedej bože, aby lidi z Bruseli mohli přímo nahlídnout "pod pokličku, co že se v tom hrnci vlastně vaří" :) Asi vy přišli o poslední zbytky iluzí o ČR.Vláda může fungovat i bez Schwarzenberga.Ví to každej, kdo sleduje dlouhodobě politiku. V konečnýmdůsledku je totiž úplně jedno, jestli tam sedí Schwarz, Schwarzenberg nebo Schwarzenegger :), protože státní dluh roste.
20. 01. 2012 | 15:25

Silvie napsal(a):

Souhlas s autorem.
Nemyslím, že by národ odchod tohoto pána z postu MZV nějak zdrtil.

Knížetí zřejmě ušlo, že se i europarlament staví k rozpočtové unii kriticky a tvrdí,že je v přímém rozporu s euroústavou.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/236-euroustava-a-stabilita-eura-jsou-dve-odlisne-veci.aspx

Ovšem Schwarzenberg je vždy papežštější ,nežli papež sám.
Za rozsáhlé,časově nijak neohraničené a zcela nepřehledné ,církevní restituce je zodpovědný také on, společně s Kalouskem.
Kníže vždycky půjde na ruku Němcům, Rakušákům, unii a vždy bude (stejně jako Havel) opomíjet oprávněné zájmy "čecháčků", jimiž pohrdá.
Velkou vinu na tom, že mnoho lidí (stejně jako já) podlehlo všudypřítomné masáži médií a volilo Topku, nesou právě "pravicoví" novináři,jejichž miláčkem K.S. je.
Souhlasím s autorem, že jeho kandidatura na funkci prezidenta ČR je absolutní drzostí. V historii by byl za své skutky už dávno souzen pro vlastizradu.
Byla bych nesmírně šťastná, kdyby knížepán projevil alespoň minimum sebereflexe a odstoupil z funkce. Včera bylo pozdě.
20. 01. 2012 | 15:28

RFE napsal(a):

Dejte mi svobodu svobodně zadlužit deste generací dopředu ...
20. 01. 2012 | 15:41

ZM napsal(a):

k mému příspěvku 20. 01. 2012 | 15:25
Určité rozdíly samozřejmě jsou :) Např. není Švarc jako Schwarz :) Zatímco podnikatel Miroslav Švarc, "průkopník" švarcsystému, byl ve vězení 9 měsíců a údajně skončil ve stanu na Slapech,tak děkan národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) a bývalý člen vládního NERVu Jiří Schwarz ve vysílání pořadu Radiofórum na Českém rozhlase Radiožurnálu v lednu 2010 uvedl, že ekonomická krize je dobrým testem pro euro. :)
20. 01. 2012 | 15:43

ZM napsal(a):

RFE- deset generací je zadlužených už teď :) Taková "svoboda" se dá přirovnat k zadlužené rodině, ve které manželka vyčítá manželovi, že jí nechce půjčit na nákup kreditku, na které je stav účtu 3,50 Kč :)
20. 01. 2012 | 15:47

ZM napsal(a):

Silvie - těžko někoho může rozplakat odchod politika, který na jednání vlády více spí než poslouchá :) Má smysl tam vůbec chodit-tedy spíše jsem měl napsat jezdit :) ? Vyspat se může doma:)
20. 01. 2012 | 15:50

Expert napsal(a):

Zdá se, že je opravdu zle.
Klausův podržtaška a cepník Bednář sáhl coby k filosofickému a zejména ideolgickému intrumentariu dokonce ke Karlu Havlíčkovi.
Zdá se, že jde tlusté do tenkého a hrádní intelektuální zdroje opravdu vysychají.
No nic k dispozici, je ještě třeba D´Annunzio a když bude nejhůře, je v záloze ještě Lažnovský a Vajtauer.
20. 01. 2012 | 15:51

Soc23 napsal(a):

TRAUTENBERK je od začátku trapně-směšná¨postavička,co ani neumí mluvit česky - což je na politika, řečníka, docela handicap, to kdyby dělal ve fabrice, tak je to šumafuk.
Takže se divím, že si ho ta TOPka dala do výkladní skříně. S ním toho vyhrajou.....!
20. 01. 2012 | 15:53

ZM napsal(a):

Silvie - 20. 01. 2012 | 15:28
Za rozsáhlé,časově nijak neohraničené a zcela nepřehledné ,církevní restituce je zodpovědný také on, společně s Kalouskem.
---------------
Myslím že se jedná o 17 církví. Bude potřeba zřídit ve Švajcu více kont na provize :)
20. 01. 2012 | 15:53

RFE napsal(a):

ZM: Jasně, já jsem jen chtěl panu Bednářovi udělit takový šťulec, ono se svobodou musí jít ruku v ruce zodpovědnost a tak jsem parafrázoval jeho volání po svobodě. Nikde jsem u něj nenašel prvek, který by v místním, lokálním prostředí (pokud bychom tedy odmítli tu smlouvu) zaváděl nějakou zodpovědnost. To nic, to je jedno.
20. 01. 2012 | 15:55

Taoiseach napsal(a):

Pompeius Magnus

"...minulost rodiny zatížená chováním za protektorátu"
Zásluhy sice nejsou dědičné, ale je třeba poukázat na to, že otec KSch inicioval prohlášení věrnosti šlechty Československé republice a že ve schwarzenberských lesích nechával a podporoval partyzány. Spousta dnešních "statečných bijců za národ" mu může JENOM závidět.

Silvie

tady argumentuje článkem z krajně protievropského portálu starým šest let, tedy z doby, kdy Evropský parlament zasedal v jiném složení a o žádné "rozpočtové unii" nikdo nemluvil. Co dodat?
Asi to, že tu přímou volbu opravdu potřebujeme.
20. 01. 2012 | 15:55

ZM napsal(a):

Soc23- Trautenberga bych mezi zdatné řečníky nazařadil. Kdyby měli odvysílat interwiew s ním celé, tak by se do večerních zpráv už nic jinýho nevešlo :)
20. 01. 2012 | 15:55

mb napsal(a):

V historii by byl za své skutky už dávno souzen pro vlastizradu.

... Silvie, nesmíte být na pana prezidenta Klause tak přísná ...
20. 01. 2012 | 15:57

ZM napsal(a):

RFE- v profilu pana Bednáře je uvedeno-
Od r. 1999 do r. 2009 byl členem ODS, kde se zabýval zahraniční politikou a vztahem České republiky k Evropské unii.
-----------------------
Tím je vše vysvětleno :)
20. 01. 2012 | 15:59

uz napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-merkozyho-doktrina-d0l-/p_zahranici.asp?c=A111208_215624_p_zahranici_wag
(…)
Později převzaly vládu v EU nové síly.
Pocházející ideově z francouzského studentského hnutí 1968 a na něj nabalených skupin s totalitaristickou ideou, nejprve maoistickou, později che-guevaristickou a nakonec environmentalisticky-genderovskou. Přitom bych připomněl, že ideologie fanatického ekologismu vznikla v německém romantismu a později v ideologii "Velkoněmecka". Nejprve podporována Hitlerem (nekuřák, abstinent a vegetarián), aby ji pak sám od roku 1941 likvidoval. Protože její uvedení do praxe výrazně poškozovalo německé hospodářství. Podrobnější informace v knize "Ekofašismus" od J. Biehla a P. Staudenmaiera.
…není možnost jít zpět. Ideologie a bruselští "carští dvarjanini" a realita světa nedávají Merkozy jinou možnost. Jediná možnost je útěk dopředu.
Ostatně EU se bude potýkat i s otázkou, kterou nedokázali vyřešit ani nacističtí ekonomové - co ekonomicky s Francií.
To byl také jeden z důvodů, proč nechal Hitler vzniknout tzv. vichistické Francii, která dokonce formálně vládla celé Francii, a to i na území okupovaném Německem.
Hádka o euro je jen hádkou o tom, co dál.

Evropa se pomalu probouzí ze snění, kterým ji naočkovala generace hippies a studentů z Paříže a která často jen opakovala (vesměs jen v nekonečné hlouposti zlaté mládeže) totalitní marxistické a nacistické ideály přebalené do moderního obalu.
Jen doufejme, že až se to za deset či patnáct let položí úplně, že se v Evropě, tedy spíše v Německu, najdou tak osvícení politici, jako byl Gorbačov a Jelcin, když se rozpadal SSSR a svět jeho satelitů.
20. 01. 2012 | 15:59

Sallik napsal(a):

Je smutné, že politiku určuje veřejné mínění nevědomých
a schopnosti některých tohoto využít ke svým politickým cílům.

Většina ovčanů však asi nikdy nepochopí,
že je zneužívaná jejich nevědomost.“

Vždyť si jen všimněte, jak to dělá EU.
Jak ochotně rozdává peníze na projekty, stačí slušně požádat, naučit se správná slova do žádostí, přizpůsobit trochu své potřeby vypsaným projektům a vyvěšit děkovnou ceduličku.
A za pár let mát přesvědčení, že nám EU pomáhá.
Že nám dává peníze na spoustu užitečných věcí
(odkud je bere. To je přece jedno, hlavně že dává).
Vzniká skupina znalých kamošů, co vám za vaše peníze pomůžou a projekt napíšou a pomůžou se získáním peněz. Špatní jsou ti starostové, co získávání peněz z projektů zanedbávají, a málo žmoulají čepici v levé s nataženou pravicí k braní.
Co bysme si počali, kdyby nám EU přestalo pomáhat.
Jak málo stačí k předělání národů na závislé poddané.
20. 01. 2012 | 16:13

ZM napsal(a):

k mému příspěvku 20. 01. 2012 | 15:43
Jestliže se něco testuje,tak proto, aby se pomocí testy zjistily případné nedostatky a potíže a ty se odstranily. Ovšem jiný případ je test, při kterém dojde ke zničení :) Hodně cynicky muže vyznítpřirovnání, že Hitler od roku 1941 tajy "testoval", jestli může porazit rudou armádu,aniž by německá vojska dle potřeby prováděla taktický ústup.V roce 1945 definitivně zjistil, že ne.
20. 01. 2012 | 16:22

Silvie napsal(a):

ZM,

ono se proslýchá, že katolíci se oplátkou za podporu ostatních církví s nimi šábnou.

Taoiseach,

nikoliv-včera vyšel článek v PL.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Toto-v-novinach-nenajdete-Navrh-smlouvy-EU-a-rozbor-ktery-ma-Necas-220287
Ovšem parlament EU prý náhle záhadně otočil - zřejmě se bude opakovat situace s LS.

U Schwarzenberga by se měla prošetřit jeho podivná restituce, která měla prolomit BD. Záhadně se v Čechách zjevil po 89.roce, kdy začal dělat, bez jakéhokoliv pol.oprávnění poradce Havlovi.
mb,
ať už vyčítáte Klausovi cokoliv, rozhodně nemůže být nikdy !!! horším prezidentem, nežli je K.S. ministrem zahr.věcí. Obávám se, že nikdo nemůže být horším...
Je to fakticky vrchní zemský škůdce a na jeho intriky budeme doplácet ještě desítky let.
Nejvíc mě pobaví, když Klausovi vyčítáte jednu pitomou tužku, ale miliardy putující bůhví odkud bůhvíkam jsou vám ukradené, vy svatoušci pravdaláskoví.
20. 01. 2012 | 16:23

Alex napsal(a):

čím dál, tím líp - jak ta baba říkala,
když z těch schodů padala...
Pravda je daleko horsi v praxi,nez sdeluji Medyja a sibalove z Bruselu.

Socialismus nefunguje a ani nikdy fungovat nebude.
20. 01. 2012 | 16:24

ZM napsal(a):

Sallik - taky se to dá vidět z jinýho úhlu pohledu. Co by se stalo, kdyby nadnárodní firmy přesunuly po určité době jejich investice jinam? Myslím, že by po čase byl chleba na příděl:) Nebo se dá věřit tomu, že by nějakej Čech udržel ve velké firmě takový pořádek, aby jí zaměstnanci nerozkradli ? Možná se to daří Kllnerovi a Babišovi. Kellner "prodává" půjčky a pojištění, takže tam není fyzicky co ukrást a Babiš je vlastně původně Slovák :)
20. 01. 2012 | 16:29

mb napsal(a):

silvie, karel je v pohodě, ještě jsem nečetl sedlacka ... hlavni menu vs. meníčko ... ale prostě styl/přístup: být v hlavním proudu ( a proč ) je stejně/podobně relevantní jako být mimo hlavní proud ( a proč ...)

nenechte prchlivost cloumat svým majestátem ...

hezký den, a příjemný víkend ...

/ mmchodem klause bych za vlastizradu ( protunelovani republiky) nechal dávno šmiknout /

zdravím ...
20. 01. 2012 | 16:29

mb napsal(a):

jo a titul zemský škůdce už má vyhrazený / vykolíkovaný / přiřknutý (pan) pehe ... vari, zemský škůdče ... s pozdravem ...
20. 01. 2012 | 16:30

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pokud je původcem vládní krize Karel Schwarzenberg, měli by mít lidé jako Silvie radost, vláda padne, prezident pověří sestavením nové vlády vítěze voleb a vše bude podle ústavy. Uvidíme, kdo bude chtít do vlády s tak profláknutou stranou.VV to nezachrání.
20. 01. 2012 | 16:30

ZM napsal(a):

Silvie- musíme se smířit s tím, že v současné době už ani ta katolická víra není zadarmo :) Možná časem katolická církev zavede platby za zpovědi, podobně jako je to v nemocnicích. Kdo bude chtít ke zpovědi, bude muset farářovi ukázat potvrzení o platbě :)
20. 01. 2012 | 16:31

ghándí napsal(a):

já se jenom ptám, na co potřebuje socbolševik k finanční disciplíně diktát bruselu? co mu brání hospodařit s vyrovnaným rozpočtem z vlastní vůle?
20. 01. 2012 | 16:40

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane autore,
já Vám blahopřeju !!! :-) :-)
Jestliže Vás podporuje zdejší nick Silvie, máte opět potvrzeno, že u zdejších komentátorů - opravdových opinionmakerů, kteří tvoří veřejné mínění a musí být tedy k tomu vybaveni alespoň nějakou inteligencí, jste zase totálně prohrál.

Máte stále dostatek volného času? Kdy pošlete další blog? Avizujte to Silvii.

Doufám vyprodukuje ihned další polibek smrti. Ostatně nic jiného si nezasloužíte.
20. 01. 2012 | 16:44

Silvie napsal(a):

ZM,

oni ti slušnější faráři na restituce v takovém měřítku nereagovali vůbec pozitivně. Velmi dobře chápou, že to, co církev žádá, je neoprávněné a v této těžké době i těžce amorální.
Navíc se údajně má jít nejen před 48.rok, ale i před Masaryka, dokonce i hlouběji.
Přijde mi nehorázné udělat restituci takového rozsahu bez jakýchkoliv podkladů a ještě tvrdit, že by to bylo příliš složité. Nikdo neví, co se vlatně bude "vracet" a kam až se půjde. Zcela jistě se zase napakuje kníže s Kalouskem. Vatikán umí být vděčný a tady se církev dostane k miliardám.
Nejvíc mne ovšem vytáčí, že ani poté nenastane odluka církve od státu a daňový poplatník bude vydržovat 10 procentům katolíků jejich vyžrané flanďáky. Když pochodovali na Hradčanech u příležitosti Havlova funusu, bylo vidět, že v askezi rozhodně nežijí.
Poděkujme knížeti (a Kalouskovi) za jejich vřelé vztahy s lidoveckou lobby v unii.
20. 01. 2012 | 16:48

Silvie napsal(a):

orchestře,

a koho myslíte tím "opravdovým op."? Že by sebe? Nebo snad Šlapku?!
Autor blogu z toho určitě bude mít bezesnou noc...

Ta nafoukaná nadřazenost a sebestřednost některých diskutérů až bere dech.
Kde vůbec berete to sebevědomí?
Zatím jsem od vás nečetla ještě nic smysluplného.
20. 01. 2012 | 16:51

jozka napsal(a):

Ja bych to tak nehrotil. To uz jednou zkousel a jak to dopadlo vime (cunek).
20. 01. 2012 | 16:53

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Silvie,
nenechám se zatáhnout do diskuse (ostatně s Váma to žádná diskuse není :-)), jen doporučím, abyste si položila následující otázky (jen tak cvičně sama sobě):
* rozumím plně smyslu toho, co čtu?
* rozumím plně smyslu toho, co píšu?
* mám ponětí, co je to kritické myšlení?

S nafoukanou sebestředností, sebevědomím a nadřazeností mě vlastní Vás opouštím. A Vy se už nadechněte, ať nám nepojdete. :-)
Adios.
20. 01. 2012 | 16:59

jupííí napsal(a):

O tom kdy ( ne zda!!) přijmeme EUR rozhodne většinově EU a nám to dá na vědomí.

Žádné referendum.

Tu možnost si zablokovali nevyjednáním výjimky při přijímání LS !!!!
20. 01. 2012 | 16:59

Puck napsal(a):

Kolikže zemí je členem EU ? Kolikpak vlád, případně kolikpak ministrů těchto zemí je nezpůsobilých k plnění svých funkcí, když pracují na "odstranění klíčového prvku svrchovanosti svých států " ?
No přece všichni, a světe div se, přidal se k nim i Schwarzenberg.
:-)
20. 01. 2012 | 17:04

honolulu napsal(a):

No prosim, takove zklamani v dedkovi ! Ona ta slechta je nejaka zdegenerovana, kdyz premysli o likvidaci financni suverenity zeme.
A ja vul, jsem se chystal ozivit certova levobocka medicinou proti spave nemoci z Afriky.
RADU NEDOSTANES, dedku ! Chrapej dal !
Slava presidentu Klausovi !
At zije profesor Bednar !
20. 01. 2012 | 17:05

Taoiseach napsal(a):

Silvie

Tak na druhý pokus se Vám podařilo sem dát odkaz na čerstvý článek z tzv. "Parlamentních listů", které samozřejmě s parlamentem (českým ani evropským) nemají nic společného, jedná se o ODSácký plátek. Je docela příznačné, že autor nejmenuje jediný zdroj. Kdo to jsou "zástupci Evropského parlamentu"? Zahradil a Ouzký? Asi nejspíš. Takže není k čemu diskutovat, protože informace nebylo možno ověřit z důvěryhodných zdrojů.

O žádné restituci ve prospěch KSch, která by měla prolomit tzv. dekrety, nevím. Můžete být konkrétnější?

Před rokem '89 se KSch bral za lidská práva v Československu a zdá se, že to teď v ČR bude muset dělat znovu. Prezident si své spolupracovníky vybírá podle svého uvážení. Jaké "politické oprávnění" měli pánové Hájek, Jakl, Weigl?

Nevím, jak kolega 'mb', ale já Klausovi vyčítám právě ty stovky miliard, protokolární pero je jen "třešničkou na dortu". Doufám, že Klaus bude ještě kandidovat v nějakých přímých volbách, nejlépe v přespříštích prezidentských.
20. 01. 2012 | 17:05

Gerd napsal(a):

Pokud ČR přijde o fiskální svrchovanost, nemusíme toho litovat, možná se pak bude méně krást ze státního rozpočtu.
20. 01. 2012 | 17:08

Taoiseach napsal(a):

jupííí

1) Do měnové unie jsme vstoupili smlouvou o přistoupení, nikoli lisabonskou smlouvou.

2) Referendum je vnitřní věcí každého státu. Za to, že ČR nemá zákon o referendu fakt nemůže EU, ale ODS.
20. 01. 2012 | 17:10

honolulu napsal(a):

Tady se zase nejaky zakukleny a prevleceny Tencokyda navazi do pani Silvie.
NEDEJTE SE pani Silvie ! Honolulu je na Vasi strane rozumem i srdcem. Namlate jim vsem klavesnici.
Vzbuzujete zarlivost, protoze jste inteligentnejsi a umite nejlepe psat. Ratlici vzdy vrci na lvici.
20. 01. 2012 | 17:11

Veronika napsal(a):

Jinak si vzpoměňte na varování před schválením Lisabonské smlouvy:
"Sežerte tohle - a příště dostanete větší dávku!"
Takže tohle je ta "větší dávka"

A stejne kazdy kope hlavne za sebe .-)))
Nekteri ovsem toto kopani doprovazeji patetickymi zvasty o Evrope hodnot, solidarite a mravnich imperativech (na evropskych uradech se tomu zvaneni rika francouzsky syndrom).
Nasi eurohujeri tem zvastum poskytuji sborovy doprovod v pozadi

V současné době se přece války vedou daleko sofistikovaněji - a na tom si přece Německo zakládá.
Představa, že by někam vpadlo se střelnými zbraněmi, je i pro jeho obyvatelstvo zatížené pocitem viny nemyslitelná. Zato bombardovat dobývaná území penězi, to přece vypadá krásně. Němci si mohou masírovat ego svou "pomocí" chudším regionům. A zadlužení se podle plánu stanou vazaly a levnou pracovní silou pracující pro moc a slávu Říše. Uvidíme, jestli se to zas nějak nezchruje ;-)
20. 01. 2012 | 17:11

Kelt napsal(a):

Takže dobře,paní a páni euroskeptici
------------------------------------
Odsouhlasili jste si,že bez EU nám bude lépe/tím,že se nepřipojíme k smlouvě./
Nebudeme mít euro,budeme budovat dále svoji konkurence schopnost daňovým dumpingem/jenom nechápu proč to po tolika letech nefunguje/,odmítneme dotační program EU/zatím k tomu má Dobeš velkoryse nakročeno/,ztratíme trhy zemí eura atd.atd.
Jaký máte plán "B"?
Ukojte moji zvědavost-děkuji.
20. 01. 2012 | 17:27

mb napsal(a):

já taky tak taoiseach, s tím že ´krádež´ pera je ale myslím více než signifikantní ... ten člověk je zkušenej kamuflážník

http://www.youtube.com/watch?v=XbGNk-9J7VM
20. 01. 2012 | 17:28

Puck napsal(a):

Pro Veronika :
Kdo nutí Kalouska, aby dluh ČR dále exponenciálně rostl ? Snad EU ?
Můžete si vyhledat jakýkoli graf, a uvidíte, že tempo, jakým se řítíme do propasti, utěšeně roste. V roce 2008, kdy přebíral vládu nad financemi byl dluh něco přes 800 mld. Dnes se je okolo 1500 mld, to je skoro jednou tolik za necelé 4 roky.
Ještě jednu vládu rozpočtové odpovědnosti, a víte kde se budeme nacházet ? Nechám na Vašem ctěném úsudku.
:-)
20. 01. 2012 | 17:30

mb napsal(a):

šaráda pokračuje ...

http://www.youtube.com/watch?v=UOE3KkUdu_A

pozoruj ho ...
20. 01. 2012 | 17:30

Veronika napsal(a):

Puck
co hulite za matroš? :-)))
myslíte, že ten parník dá zastavit na fleku? :-)))
stačily přece stravenky :-))))))))))))))))))))
kolik by chybelo Kalouskovi v kase bez dalsiho zadluzovani?
njakejch ?? 300-400 miliard??,

cca ?100-200 miliard schodku,jiste vite na co....zaco...
cca ?200 miliard splátky jistiny úvěrů.

bez zadluzování..možná
takových 60 miliard si půjčíme sami sobě,
něco se dá natisknout,
dají se zastavit všechny investiční akce,
dá se propustit polovina státních zaměstnanců,
ostatním snížit plat nejméně o 30%,
snížit penze o 10%,
??? etc
20. 01. 2012 | 17:44

prorok napsal(a):

Havlicek psal i jine, nez o Cernych loupeznicich s modrou krvi.

NEJKRATSI SYMBOLUM
Motto: Co jest cisarovo, cisari, a co jest Boziho, Bohu.
(Ferdinand II.)
Reknu vam az budu smit:
nenit Buh a cisar nema byt.

nebot: Kdo vladl, kdyz Adam oral a Eva predla?
20. 01. 2012 | 17:47

Kelt napsal(a):

To Puck,
přeji hodně duševních sil.Diskutovat o ekonomice a Kalouskových
"mysifikacích"ohledně SR s desertérkou od škopku,to bych se opravdu neodvážil.
Hodně štěstí.
20. 01. 2012 | 17:51

Puck napsal(a):

Pro Veronika :
Nehulím, a nemyslím si, že bych hulením rozpočtu moc pomohl. Spotřební daň je prevít. Když ji dáte moc vysoko, stát moc nevydělá, když ji dáte moc vysoko, bude se hulivo pašovat. DPH je jistější. To už ví i Kalousek. Víte o kolik přišel na naftě ?
20. 01. 2012 | 17:53

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Expert
Že se trochu tento národ nestydí-za peníze klidně zesměšňuje i K.H.Borovského.
A přitom ho česká zbabělost již 1x zabila.
Ano,existuje krásná legenda o tom,že mu podrobilo zdraví vyhnanství v Brixenu.Nu,jistě ho to neposílilo.Ale protože se vrátil uprostřed Bachovy "normalizace",všichni známí v Praze přecházeli na druhou stranu ulice,aby s ním nemuseli mluvit.

Když potom onemocněl a ulehl,schovával si léky na zklidnění a spaní /pak je pozřel najednou a upadl na několik dnů do

bezvědomí,ve ketrém zemřel /tehdy ještě neměli ARO /.
20. 01. 2012 | 17:58

Maximus napsal(a):

To, že naší politici neumí hospodařit je naprosto jasné, ale ruku na srdce, umí to evropští lídři ostatních států? Nemají prakticky všechny země EU dluhy? Takže, myslí si někdo, že by nám odevzdání kompetencí a suverenity v hospodářské oblasti někam k eurobyrokratům významně pomohlo? Nezdá se mi to, i když politici zemí EU ze severního křídla tolik nekradou, ale tam je to spíše celkovou vyšší úrovní lidí a hlavně voličů, co si nenechají všechno líbit! Ale třeba nemám pravdu.
20. 01. 2012 | 17:59

Veronika napsal(a):

Puck

OK,dřív nebo později, Vám jistě lepší a zodpovědnější
minfinmajstři předvedou, jak se to vede lépe :-)),
20. 01. 2012 | 18:05

vrah z wolstýtu napsal(a):

trochu oranžády pro osvěžení
ČSSD je tady pro "obyčejné lidi"

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-hra-o-slavkovy-teplaky-da0-/p_politika.asp?c=A120103_111748_p_politika_wag

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prusvih-oranzoveho-Sobotky-Odeslal-miliardu-a-prisel-Topolanek-219941
Kudy chodil, tudy krad - socialni demokrat: "MUS a OKD probíhaly podle obdobného mustru. Vláda za pár set milionů korun prodala něco, co se vzápětí přeprodalo za raketu. Provize byly v řádu stovek milionů a vždy směřovaly k lidem blízkým tehdejšímu vedení ČSSD. Právník Pokorný byl pokaždé u vytváření finálních smluv. U Škody Plzeň se zase za Sobotky o čtyři miliardy navýšila hodnota sanace podniku a pak se nevýhodně odprodal podíl státu," popisuje člověk napojený na sociální demokracii."
a
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-54476240-policie-skryva-politickou-rozbusku-seznam-vlivnych-ktere-vyplacel-exmanazer-rsd-hala
největší tunely jdou na úkor ČSSD...Zgarba - 2 miliardy.
Špidla 60 milard fotovoltaika.MUS - 12 miliard...Exkluzivitu při výběrových řízení dal Špidla 3 firmám při výstavbě silniční sítě...Miliardy ztracené - vytunelované viz Hala z ČSSD...Zisky ČEZu do roku 2002 kolem 2 miliard.Pak ČSSD udělala pro ČEZ opční program a dala mu volné ruce.
20. 01. 2012 | 18:09

Puck napsal(a):

Pro vrah z wolstýtu :
Ještě agitku k tématu, prosím. Poníženě.
20. 01. 2012 | 18:19

Cech napsal(a):

Pane Bednáři,dost bylo posměchu vůči Plebsu, tedy vůči spotřebitelské mase.
Masmédia a propaganda jako nástroj elity, na pokyn génia průměrnosti, již jedoucí v aplikované šabloně mediálního programování ztratila pružnost reagovat na změny které přináší krize.
Cílem právě jedoucí šablony mediálního programování je tvrzení prodávané masám,že všechny bankovní operace slouží národním zájmům.Podstatou tedy onou mediálně přikrytou realitou, je zabezpečení hlavně matek na úkor dcer.

Váš výsměch pane profesore je pouze potvrzením,že ani šablona mediálního programování co nabízí "skoro myslivec" není schopna vyřešit problém.
Vaše řešení pane Bednáři je řešení které v souladu s s pravidlem (je to skoro zákon),že pro elitu je důležité, aby rozhodovala pro své vlastní dobro, a pak tato rozhodnutí prodala masám začíná být obrovská nasycenost trhu na straně mas.
V sociální oblasti je to ona ochrana národních zájmů ale pouze pro matky což v důsledku nese o 1/4 vyšší sociální dopad v místě dcer.
Jakkoli řešení pana Karla Schwarzenberga stojí mimo oblast Vašich zájmů pane Bednáři stejně tak oblast Vašich zájmů je v příkrém rozporu se zájmy spotřebitelských mas.
Vaše řešení inspirované panem Orbánem není v souladu s realitou a to je nyní již potvrzeno a verifikováno realitou.
20. 01. 2012 | 18:42

Silvie napsal(a):

Taoiseach,

vtipné je, že většinou všichni řvou, že jsu PL levičácký plátek, což taky jsou. Tedy vaše.

Ale jak vidět, jakýkoliv zdroj uvedu, snažíte se ho znevěrohodnit. Pokud nebudete líný, určitě to najdete i v pro vás "důvěryhodnějších" zdrojích. Tohle je ovšem korektní diskuse nedůstojné (nejdřív je zdroj rok starý, pak zase v údajně "odéesáckém" plátku).

mb,

a vy jste taky neschopen minimální sebereflexe.
Klausovi zazlíváte i to, že se vůbec narodil a toho "šlechtice" mrzkého ducha velebíte, jako pána boha. Copak máte klapky na očích?! Uvidíme, co se budou děti učit jednou o těch cizáckých kolaborantech v dějepise.
Nedávno jsem tohoto Havlíčkova epigramu na nějakém blogu vzpomenula. Holt historická zkušenost je jednou historická zkušenost.
Máte opravdu poněkud delší vedení, když vám ještě nedoběhlo, že knížeti nejde o žádné naše úzké zapojení se do unie, anóbrž pouze o jeho hmotný prospěch a trochu té světské slávy.

Honolulu,

jo, vládnou nám samí degeneráti a média se tváří, že jde o intelektuální a mravní elitu.
Přeju krásný den.
20. 01. 2012 | 18:46

Pompeius Magnus napsal(a):

to Taoiseach :

Vy vidíte prohlášení šlechty a já zas pracovní tábor v Letech.

Sklenice je buď poloprázdná nebo poloplná........

Pravda, nemám loupeživé rytíře rád, takž já spíš vidím tu poloprázdnou.
20. 01. 2012 | 18:46

mb napsal(a):

Silvie, já mám sebereflexi celkem dobrou ( samozřejmě pokud to svou sebereflexí jsem schopen/mohu posoudit ) ...

já ho nevelebim coby panaboha ... ( prectete si prosim co vam psal brego ...)

ja napsal že přístup být uvnitř ( jádra eu ) je stejně / podobně relevantní, jako přístup být mimo ...

a že musíte zvážit argumenty, co komu prospěje, a co bude prospěšnější, výhodnější a proč ...

samozřejmě (myslím) že knížeti nejde o vlastní prospěch, nemá to zapotřebí ( na rozdíl třebas od kalouse či klausíka ... )

zravim
20. 01. 2012 | 19:26

Holubář napsal(a):

Maximus:
Máte pravdu. Bohužel.

S úctou Holubář
20. 01. 2012 | 19:30

Silvie napsal(a):

mb,

a to je přesně to klišé.
"Nemá to prý zapotřebí".
Tady kradou i miliardáři, tak proč by měl být výjimkou nějaký nedovzdělaný lesník? Jen proto, že má "urozený" původ? Ten má i naše čuba a přesto se chová úplně stejně, jako každý vesnický vořech.

A zapotřebí to asi sakra měl, když si přes Havla zajistil výjimku z BD.
Proč lobbuje kníže za unii, to už nechám na vaší fantazii (co takhle kontakty se sudeťáky-poloilegální schůzky s Posseltem a co vazby na lidoveckou lobby?).
O jeho angažmá na akcích Bilderbergu bychom také mohli dlouho diskutovat. Tam se rozhodně zájmy naší země neřeší - naopak se tam propojují světové politické špičky s nejvyššími podnikatelskými magnáty, jimž politici v podstatě jenom slouží.
Tady se europolitické prdelky úkolují,jak nejlépe pocvičit s evropským plebsem, aby dál sypal peníze do bank, firem, unie a pokud možno měl za tu imbecilitu stále holou pr...
Pokud chcete namítnout cosi o spikleneckých teoriích, tak se rozpomeňte, jak funguje vysoká politika v Čechách - politiky úkolují podnikatelé. Jedním z nejvlivnějších lidí v Čechách byl ještě v nedávné době Martin Roman.
Proč by to mělo v širším spektru fungovat jinak?!
Je to takové maňáskové divadlo, jen pořád nevím,kdo je vlastně ten hlavní vodič...
20. 01. 2012 | 19:39

mb napsal(a):

milionáři možná kradou ( a jsou pak z definice mnohem většími parazity než tzv. ´nepřizpůsobiví´...)

ale šlechtic schwarzenberg prostě nemá důvod ani potřebí krást ... ( to je muj nazor ) ...

šlechtic od slova mravný, ušlechtilý ...

Tady se europolitické prdelky úkolují,jak nejlépe pocvičit s evropským plebsem, aby dál sypal peníze do bank, firem, unie a pokud možno měl za tu imbecilitu stále holou pr...

myslíte tedy, že když budeme mimo eu, budeme jako národ bohatší a budeme lépe prosperovat ... ???

a třeba učitelské platy se budou šplhat k platům německým ... ???

hlavní vodič ... je bůh ( národ, a vlast) ... :-)

howgh
20. 01. 2012 | 19:58

Silvie napsal(a):

mb,

nikolivěk.
Špatně jste mne pochopil ( i když - ono bude špatně jak s unií, tak bez unie).
"Dobro" evropských národů je tady zneužíváno,jako bič na poddané. A děje se to jen proto, že ti "politici" neslouží svým národům, ale těm magnátům.
Kdyby unie fungovala ku prospěchu řadových evropských občanů, pak bychom se tady vůbec nemuseli přít.

A ano - kníže už!! nemá zapotřebí krást, když se mu podařilo restituovat majetek zabavený na základě BD. Pokoušelo se o to mnoho potomků šlechtických kolaborantů, podařilo se to jen těm vyvoleným.
Ale má snahu rozhojnit jiným způsobem svůj majetek a získat další moc a vliv. Jinak by snad v tak zjevně mizerném psychickém a fyzickém stavu musel už dávno na svůj post rezignovat.
Nebo si snad myslíte, že je vás mnoho, komu se jeho ministrování líbí?!
20. 01. 2012 | 20:08

Maximus napsal(a):

pane Holubáři,
nápodobně!
Pěkný večer!
20. 01. 2012 | 20:14

Josef K. napsal(a):

Není náhodou Bednář na loďce, která pluje v proudu řeky Styx?
20. 01. 2012 | 20:57

katalyzátor napsal(a):

Maximus,
ano, zadluženi jsou všichni, ale žijí si třikrát až pětkrát lépe. A mají lepší startovací pozici pro překonání krize. Nemají takové překážky pro vzájemný obchod a drží při sobě. Ti, kteří výhody unie nejvíc zneužívali, budou (alespoň věřím) donuceni se ukáznit. Bez krize a hrozby bankrotu by to sami dobrovolně neudělali. Holt lidi jsou lidi. S tím se musí počítat a pracovat. U nás jsou to jenom odposlouchané idee a emoce bez rozumu a zkušenosti.
20. 01. 2012 | 21:05

intoška napsal(a):

ad Puck Takže jenom já si myslím, že zadlužování je úmyslné? Abychom byli nuceni rozprodat půdu a ostatní majetek novým lidem zcela pod cenou? Všichni se domnívají, že vládnou jen gangsteři bez nějakých utajených cílů a konečné vize?
20. 01. 2012 | 21:08

Kanalnik napsal(a):

na tento clanek nema smysl se pokusit vecne reagovat... ale tukal jsem si na celo, to jo
20. 01. 2012 | 21:10

Silvie napsal(a):

intoška,

ne, nejste sama.
Pomalu, jak vyplouvají napovrch další a další souvislosti, začínám si myslet totéž.
Lid, který je udržován v trvalé existenční nejistotě, je snadněji ovladatelný a poslušnější.

Ovšem nesmí se překročit hranice, kdy už ve svém zoufalství nemá , co ztratit.

A rozhodně si nemyslím, že by ti naši pol.kašpárci hráli nějakou rozhodující roli, ti jsou jenom nevědomými (někteří vědomými) vykonavateli cizí vůle.
Německá kanceléřka, ani ten maďarský tragéd, nehrají taky v tomhle kuse part primadony (ale možná si to myslí).
20. 01. 2012 | 21:32

Silvie napsal(a):

Jo, je to "karakter"!!!


[editovat] Ochuzený uran a zkoumání jeho účinků

1. listopadu 2007 na zasedání Valného shromáždění OSN Schwarzenberg za Českou republiku hlasoval proti návrhu [zdroj?], který vyžadoval, aby jednotlivé členské země OSN a relevantní mezinárodní organizace hledaly dopady použití zbraní a munice z ochuzeného uranu.[8][9] 2. prosince 2008 na jiném zasedání[10] hlasoval proti podobnému návrhu[zdroj?]. Schwarzenberg byl v tu dobu do funkce ministra zahraničních věcí jmenován Stranou zelených, která se jednoznačně staví proti nasazení zbraní a munice obsahující tento (radioaktivní) materiál.[11]

[editovat] Schvalování Kosova

Karel Schwarzenberg byl proponentem uznání nezávislosti Kosova již před jeho jednostranným vyhlášením.[12] 21. května 2008 byl na jeho návrh[13] tento bod začleněn do programu jednání vlády. Kritiku Schwarzenberg sklidil za okolnosti tohoto jednání a samotného rozhodnutí. Jednání probíhalo nikoli v Praze ale v Teplicích, Schwarzenbergův návrh byl zařazen na poslední chvíli a mimo řádně stanovený program, podle některých poslanců z KSČM též v rozporu s usnesením poslanecké sněmovny parlamentu a v rozporu s ústavním pořádkem České republiky.[14] Daniel Solis ze Strany zelených na jedné z demonstrací proti uznání Kosova zhodnotil tuto nominaci jako „přehmat“, řekl, že Schwarzenberg za jejich stranu „nefungoval, jak by měl“ a dodal, že v případě uznání bude ministr konat „v přímém rozporu s Ústavou České republiky“.[15]

[editovat] Úplatkářství

Schwarzenberg přiznal, že kvůli hladkému průběhu restitucí uplatil úředníka. Jeho strana přitom tvrdí, že zatočí s korupcí, a on sám na billboardech hlásá, že je transparentním politikem.[16] Tuto skutečnost uvedl již před řadou let a nyní opět v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. V reakci na zveřejnění, pak oznámil: „Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Bylo to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace.“[17]

[editovat] Členství v zájmových uskupeních

Schwarzenberg je členem jak skupiny Bilderberg, tak Trilaterální komise, za což byl kritizován z více zdrojů z důvodu netransparentnosti a střetu zájmů. [18][19]
Wikipedie
20. 01. 2012 | 21:45

Wikipedie napsal(a):

Silvie, ad "kníže už!! nemá zapotřebí krást, když se mu podařilo restituovat majetek zabavený na základě BD. Pokoušelo se o to mnoho potomků šlechtických kolaborantů, podařilo se to jen těm vyvoleným".

To je strašné, paní Silvie, co píšete. Byl by velký problém něco si přečíst, než začnete psát ? Víte, něco o Lex Schwarzenberg, zákonu č. 143/1947 Sb., o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi Českou, jímž byla vyvlastněna hlubocko-krumlovská větev rodu, a znárodnění majetku orlické větve v roce 1948 ? To k první větě. Ke druhé vlastně totéž, zkuste něco k otci (ale i k strýci) Karla Schwarzenberga, než začnete psát o těch KOLABORANTECH. Ergo kladívko, proč myslíte, že hlubocké větvi musel být majetek ukraden na základě zvlášního zákona ? Protože se na majitele (strýce Adolfa) vztahovat Benešovy dekrety nemohly (dne 17. srpna 1940 byl veškerý majetek Adolfa zabaven gestapem, on sám byl později zatčen a poslán do koncentračního tábora v Buchenwaldu), bylo tudíž spácháno čiré bezpráví.

Pokud jde o otce dnešního ministra, v roce 1938 sepsal a s dalšími významnými osobnostmi podepsal „Prohlášení příslušníků české šlechty“, které bylo následně předáno presidentu Benešovi s výzvou k obraně českých hranic a státu (viz již nahoře Taoiseach). Za tyto postoje byla v roce 1942 uvalena německou říší na schwarzenbergský majetek nucená správa. V roce 1945 se Karel VI. aktivně zapojil do protiněmeckého odboje (vedl povstání v roce 1945 na Mirovicku a na Miroticku), po válce mu byl udělen Československý válečný kříž. MAJETEK ORLICKÉ VĚTVE BYL V BŘEZNU 1948 PODLE ZÁKONA O REVIZI POZEMKOVÉ REFORMY ZESTÁTNĚN (Karel VI, otec dnešního ministra pak s manželkou i dětmi opustili Československo).

To máte, Silvie, něco podobného jako s majetkem Václava Havla. Majetek, který byl Havlovým zabrán po r. 1948, byl pod r. 1990 restituován. Ten, který byl ukraden podle Benešových dekretů (Barrandovské ateliéry), ani po r. 1948 vrácen nebyl. Opravdu Vám vůbec nepřekáží, že píšete o něčem, o čem - s prominutím - nevíte ani zbla ?
20. 01. 2012 | 21:50

Wikipedie napsal(a):

Oprava ... ani po r. 1990 vrácen nebyl.
20. 01. 2012 | 22:00

simson napsal(a):

Okolo roku 1920 bylo v Evropě cosi velmi podobného? Jenom v Rusku vláda lidových komisařů částečně věděla tehdy co chce,co sleduje a musela i mnohé přehodnotit z původního kursu své lodi-státu .Jinde v Evropě byli samí "šarlatáni".USA Se blížili dlouhé,velké,silné ekonomické krizio třicátých let nezadržitelně.Politické Neumětely.Volební sympatie přebíhaly od jedné koalice a strany k jiné,od kancléře ke kancléři,podle toho,kdo se momentálně jevil naprosto nesoudným západním voličům "spasitelem". Němečtí "pravdoláskaři-tibeťané-rosenkraciáni"-hlásající politickou a ekonomickou mystiku strhávali k sobě postupně voliče liberálních demokratů,sociálních demokratů,středových stran,strany katolíků-lidové-stále více.Jejich jediným argumentem ve volbách 1933 (Hitlerova NSDAP) bylo,že za 13 let se nic neřešilo,nezlepšilo,všichni všechno,krom nich,kteří ještě nevádli do té doby,prý byli špatní a vše dělali špatně:Buržoasie,parlament,odbory,demokratické strany,komunisté,monarchisté,církev s věřícími.Nicneříkající "Pravda" NSDAP o ostatních vyhrála s trochou podvodu a nemála násilí volby a záhy se proměnila z lidumilné tváře v absolutní fanatismus a demolici celého lidstva.Kolik Runcimanů,Dalladierů,Mussoliniů,Chamberlainů ale do doby prohry bestií jim veřejně okatě pompézně i diplomaticky fandilo,je neuvěřitelné."Západní tradice politické moudrosti a vyváženosti"-přechod k mysteriální bezbřehosti domina.
20. 01. 2012 | 22:02

mb napsal(a):

silvie: Kdyby unie fungovala ku prospěchu řadových evropských občanů, pak bychom se tady vůbec nemuseli přít.

... máte svobodné volby ... můžete si volit pravici nebo levici a můžete si volit eurofily nebo eurofoby ...

jinak myslim že částečně je spor klaus schwarzenberg veden sporem o pojetí konzervativismu ...

no a tady je mi prostě ten schwarzenbergův konzervativismus bližší ...

než zapšklý šovinistický antienvironmentální ´konzervativismus´ Klausův ...

zatím ... ( ještě si přečtu... )

prostě konzervativec ctí právo, pravidla, zákony a zákonodárství, i když zrovna jsou proti němu ... machiavelli klaus zákony kroutí jak se mu to hodí, nerespektuje ani ústavu ...
20. 01. 2012 | 22:22

Maximus napsal(a):

katalyzátor napsal(a):
Zkusme si udělat letmý rozbor Vašeho příspěvku:
1)ano, zadluženi jsou všichni, ale žijí si třikrát až pětkrát lépe.
S tím se dá zatím souhlasit, ale jak dlouho toto může trvat při katastrofálním zadlužení jednotlivých zemí EU?

2)A mají lepší startovací pozici pro překonání krize.
Že by? Češi jsou zvyklí dělat za 1/3 platy oproti nim, to by byla výhoda, ovšem velká část našeho průmyslu a bank patří právě těmto cizákům, a to je pro nás značná nevýhoda! V krizi se teprve projeví co je lepší... Smlouva nesmlouva, když bude potřeba, tak třeba Francouz stáhne z naší KB finance, když se mu to bude hodit a bude je potřebovat!

3)Nemají takové překážky pro vzájemný obchod a drží při sobě. Kdepak, v byznysu toto vždy neplatí a v době krize dvakrát. Podmínky pro vzájemný obchod jsou však nyní v EU prakticky stejné. Jen u dotací by se o tom dalo diskutovat

4)Ti, kteří výhody unie nejvíc zneužívali, budou (alespoň věřím) donuceni se ukáznit.
Zase nepravdivá mantra. EU nemá nastavené mechanismy, které by umožňovali někoho trestat, za opatrnější přístup v nakládání s vl. penězi. To je holý nesmysl. Však takékdyby to bylapravda, tak v takovém společenství by nebylo dobré setrvávat. EU není krasobluslení, kdy se hodnotí rozhodčími technický a umělecký diojem!

5)Bez krize a hrozby bankrotu by to sami dobrovolně neudělali. Holt lidi jsou lidi. S tím se musí počítat a pracovat. U nás jsou to jenom odposlouchané idee a emoce bez rozumu a zkušenosti.
Tady jste si odpověděl sám, odpověděl jste právě frázemi a odposlouchanými ideemi....

Vážený pane, jste eurohujer jako vyšitý, musím se přiznat,
že jsem takový byl rovněž, ale pod tíhou informací, které jsme všichni neznali a nevěnovali jim pozornost, musí člověk dospět k názoru, že v je něco schnilého v království Dánském! Není to dobré, političtí avanturisti vytvořili toužebnou EU, ale po straně porušovali pravidla hry zejména na straně fiskální politiky tj. zejména země zatížili ohromnými dluhy, které u některých zemí nejdou dnes prakticky splatit! To je průšvih, který nepůjde bezbolestně vyřešit. Rovněž euro s její eurozónou bylo založeno jako politický projekt s pouze měnovými kritérii bez patřičných fiskálních shodných podmínek kde nebyla respektována rozdílná úroveň daní, výkonnosti a vnitřních sociálních podmínek - to vše a další záležitosti umožňovalo některým zemím se po určitou dobu doslova "vést" a nyní když mají splácet dluhy, tak nemají z čeho! Evropa se bude muset uskrovnit a zřejmě žití nad poměry skončilo....
Mějte se!
20. 01. 2012 | 22:23

Fialenka napsal(a):

Mně je taky proti srsti představa, že bychom měli ztratit rozpočtovou svrchovanost. Nezapomínejte však jak si v oblasti fiskální politiky vedeme. Mezi ekonomikou severoevropských a balkánských zemí je propastný rozdíl. A my jsme fiskální politikou těsně u Balkánu. Takže je hodně co zlepšovat.
Nedávno jsem četla článek od švédského ministra, ve kterém všem zemím EU radí jak mít vyrovnaný rozpočet, nebo dokonce přebytkový jako plánuje mít Švédsko. Zatím s přijetím jednotné fiskální unie nesouhlasím, protože o tom nic konkrétnějšího nevím, ale kdyby EU navrhovala převzít způsoby Norska, Švédska, Dánska … tak jsem pro.
20. 01. 2012 | 23:45

katalyzátor napsal(a):

Maximus,
nejsem ani euro, ani hujer. Nevím ani co to je. Jsem ale pro spolupráci s vyspělejší, kulturnější Evropou. Stále věřím, že tam patříme, i když je to těžké po tom, co jsme předvedli po plyšáku a hlavně po posledních parlamentních volbách. Pokud mohu volit mezi Balkánem nebo Evropou, volím Evropu. Nic víc mi nezbývá. Jsem už starý na emigraci. O sebe se ani tak nebojím, já už to nějak doklepu, ale je mi líto mladých. Jsou sice blbí, ale tohleto si nezaslouží. Tohleto je příliš.
A když už jste tak sebejistý, tak mi vysvětlete, proč naše koruna tak ztrácí na Euro.
21. 01. 2012 | 00:19

katalyzátor napsal(a):

Maximus,
a podívejte se na příklad Maďarska. Ti mají proti nám nacionalizmu asi tak milionkráct víc a vzepřeli se Unii a Měnovému fondu. A jak dopadli. Nikdo jim nepůčí a musí pěkně ke křížku. Nejde zrušit realitu a virtuálně přenést zemi někam jinam a dělat, že se nechumelí. Ono se pane chumelí. Jenom u nás se tomu pořád divíme. My jsme prostě boží lidi. Oplotit a připojit k Bohnickému ústavu.
21. 01. 2012 | 00:32

Silvie napsal(a):

Wikipedie,


"Karel Schwarzenberg po přesídlení do České republiky bez větších problémů restituoval majetek orlické větve Schwarzenbergů, do níž patřil po svých rodičích. V pozdější fázi restitucí jeden ze Schwarzenbergových oponentů, bývalý komunistický generální prokurátor Jaroslav Krupauer, který odmítal vydat hájenku ve Smetanově Lhotě, soudně zpochybnil jeho dědická práva vůči majetku biologických rodičů s poukazem na to, že byl v Rakousku adoptován svým strýcem do hlubocké větve, jež by k restituci oprávněna nebyla. Do kolize se tak dostalo české právo, podle kterého dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, a rakouské právo, podle kterého nezanikají. Celá věc byla navíc komplikována tím, že Schwarzenberg byl adoptován jako dospělý, což české zákony neumožňují. Soud po vyslechnutí znalců mezinárodního práva stanovil, že směrodatné je v tomto případě rakouské právo!!!!!!!!!!!!!!!!!!, resp. že podle českého práva k žádné adopci nedošlo a že tedy Schwarzenbergova dědická práva nezanikla. Majetek hlubocké větve stát nevydal. Ústavní soud se bude částí nároků dědičky Alžběty Pezoldové zabývat v lednu[kdy?]".
Je všeobecně známo, že se právo ohnulo - aby dědil v Čechách, rozhodl se vydávat za sirotka, když dědil v Rakousku, odvolával se na adopci!!!
Tento postoj zcela odpovídá jeho přiznání "uplácení" státního úředníka - už za takové přiznání by byl každý druhý člověk stíhán, K.S. nikoliv - to je bůh!

O používání koncentráčníků v Letech na práci po polomech v lesích knížecí milosti už se zmiňovat nebudu. To si vyhledejte sám. Oficiální zdroje samozřejmě tvrdí, že to vlastně Schwarzenbergové dělali z" humanitárních" důvodů.

Už jsem to jednou napsala a nechci se opakovat, ale jaký charakter může mít člověk, který obere o majetek sestřenici, jejíž otec ho adoptoval.
Všechno do sebe zapadá-včetně jeho současné protistátní činnosti.
Nebo je snad nějakou zvláštní výhodou patřit do unie, rating jejíchž nejsilnějších zemí padl až na dno?
21. 01. 2012 | 08:00

Silvie napsal(a):

Katalyzátor,

Maďaři se dostali do problémů dávno předtím, nežli propukla krize. Zemi hrozil bankrot díky soc.vládě, která musela potupně odstoupit. Jelikož to vedli podobně,jako v Řecku, jsou dnes v háji.
A fakt si myslíte, že bude mít někdo v unii zájem jim pomáhat, když se hroutí státy ,jako Itálie?
K čemu jim bude, že jsou členy EU?!
Přečtěte si Pikoru - teď dojde na lámání chleba v EU a uvidíte tu úžasnou solidaritu.
21. 01. 2012 | 08:05

scallop napsal(a):

Autor

Minule jsme s od Vas dozvedeli, ze odsunem nemcu po valce jsme zajsitli mir cele Evrope. Dnes, jste trochu ubral - misto miru v Evrope bojujete pouze o svrchovanost Ceska - ale i to Vam uznam. Jste takova akademicka verze Cimrmana, ktery rozbijel (nejprve monarchii, pak atom). Ale abych si ja mohl do vykazu zapsat ceskozachranujici akivitu, pridam hesla pro masy:

Za dluhovou svrchovanost !
Za korupcni suverenitu !
Za stowatove zarovky !

PS Nehledejte v mem pripsevku jenom ironii, treba v posledni vete jste se trefil (vic, nez si myslite). A hlavne neprestante psat. Treba pro svuj boj sezenete nejaky bruselsky projekt :-)
21. 01. 2012 | 08:06

Maximus napsal(a):

Pro Katalyzátora:
(odpovídal fin.odborník V.Pikora NEXT Finance 22.11.2011)

Otázka: Může vůbec česká vláda (případně občané ve volbách apod.) nějak výrazněji ovlivňovat kurz koruny, nebo jsme obětí nálad různých spekulantů a vývoje zahraničních ekonomik?

V.P.: Dobrý den, občan může dělat s kurzem koruny jen to, že přispěje svým dílem k tomu, aby vznikla vláda, které investoři věří nebo nevěří. Tím možnosti občana končí. Nicméně trhy současné vládě důvěřují. Věří vládě, že udělá reformy a že zlepší veřejné finance, proto také došlo letos ke zlepšení ratingu ČR. Je sice možné, že v budoucnu trhy svůj názor na vládu otočí, nyní jí ale důvěřují. Kdyby jí nevěřili, oslabovala by koruna mnohem více. V každém případě pohyb kurzu koruny je ale i tak vládou a jejím rozhodováním ovlivňován málo. Za drtivou většinou pohybů koruny stojí očekávání investorů ohledně vývoje celé střední Evropy a eurozóny. Obvykle platí zkratka, že co je dobré pro Německo, je dobré i pro ČR a korunu a obráceně. Jinými slovy, korunu většinu času ovládají spekulanti a nikoli vláda.

Může Česká národní banka s poklesem koruny něco dělat, aniž by zhoršila důvěryhodnost ČR?

V.P.: ČNB může dělat tři věci. Zaprvé se může snažit slovně investory uklidnit. To obvykle funguje jen dočasně a jen málo. Nyní by to asi nezabralo, protože strach z budoucnosti je velký. Druhou možností je, že bude přímo na trhu intervenovat. Výsledkem pak bude, že koruna opravdu posílí. Nicméně je málo pravděpodobné, že se zde kurz udrží dlouho. ČNB nedokáže tlačit kurz ,,proti větru". Třetí možností je, že ČNB zvýší své úrokové sazby, čímž korunu úrokově zatraktivní. To ovšem znamená, že bude ekonomika s přicházející krizí ještě přidušena. To by byl špatný krok. Ekonomika naopak potřebuje nízké sazby a slabou korunu, aby šlo alespoň trochu exportovat. Slabší koruna přinese sice určité inflační tlaky. Na druhou stranu ale v době krize nebude poptávka vysoká. Přehřívání ekonomiky se rozhodně nedočkáme. Inflace se proto nebojím. Dokonce si umím představit, že ČNB ekonomice ještě pomůže nižšími sazbami. Vidím tedy stejný scénář jako koncem roku 2008. Koruna oslabovala a úrokové sazby šly dolů. Takže zpět k otázce. Ano, ČNB něco dělat může, ale dlouhodobě toho moc nezmůže. Navíc já si myslím, že oslabení koruny by se nemělo bránit.

Otázka: Dobrý den,
Nerozumím závislosti Kč na Euro. Proč se zvyšuje kurz koruny vůči EU, když Eurozóna je v krizi (minimálně kvůli Řecku a dalším státům)a my (aspoň doufám) krachující ekonomikou nejsme? Děkuji za odpověď.
V.P.: Skrze export jsme propojeni s eurozónou. Čím se má eurozóna hůř, tím méně poptává českého zboží, tím menší je poptávka po koruně a tím je koruna slabší. Krom toho je zde faktor strachu. Trh nečeká, až se sníží exporty. Jsme považováni za rozvíjející se trh. To znamená, že máme nálepku rizikového trhu. Čím je větší strach z rizika, tím je větší tlak na oslabení koruny. Nyní je přitom strach nadprůměrný.

Takže, tady máte odpověď na Vaši otázku z 00:19 hod..

Přeji Vám pěkný den!
21. 01. 2012 | 08:51

Pepa Řepa napsal(a):

Náš milý kníže má s překračováním Rubikonu své zkušenosti.
Už se mu to jednou zdařilo. V Kosovu.Se švestičkami předeběhl ostatní.
Sám sebe-s humorem sobě vlastním- prohlásil za "hujera".
Nemýlil se.
Schvalovat cosi, co ještě nebylo napsáno, to nemá chybu:-))))))
Zajímavé je sledovat reakce stávajících, či bývalých členů České obce ojrohujerské.
Láme se chleba odděluje hujer od -řekněme-eurooptimisty.

U autora, stejně jako u jiných-řekněme euroskeptiků- mně chybí ucelená představa. Toto vrátit a toto ponechat.Vracet se na počátek, mně nepřijde-jak říkal V.H.- smysluplné.
Otázkou je, zda to ještě jde. S partou vymaštěných revolucionářů ze Sorbony z r.68 -tedy roku , kdy sem Leonid poslal tanky- a jejich následovníků. vyplácených KGB určitě ne.
O ztučnělých europoslancích, kteří mají vystaráno , nemluvě.
Kapři si rybník nevypustí, potrava padá sama do tlamiček.
21. 01. 2012 | 10:03

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Silvie
Ani nevíte, jak mě potěšila vaše informace, že ten normalizační generální prokurátor přišel o hájenku, kterou získal na základě své kolaborantské činnosti. Konečně je ve správných rukou a tak to ma byt a tak je to spravně.
21. 01. 2012 | 10:15

Lila napsal(a):

"Českým politickým šíbrům a politikářům by se pracovalo mnohem lépe a snáze, kdyby se nemuseli ohlížet na Evropskou unii, která jim přece jen dává určitou uzdu. Za hlavní nebezpečí naší současnosti považuji pravicový extremismus, rasismus, izolacionismus, nacionalismus, eurofobii."

Vilém Prečan,LN, 21.1. 2012
21. 01. 2012 | 10:29

katalyzátor napsal(a):

maximus,
no vidíte, a nebylo by pak výhodnější mít euro? Ty výkyvy kurzu, resp zapezpečení proti nim, stojí zainteresované mnoho prostředků a úsilí a stává se brzdou obchodu, výroby a negativem pro investory. Navíc si myslím, že už neplatí zdaleka argument, že oslabování domácí měny je výhodou pro export. Naše domácí výroba má jenom málo finálních výrobků neobsahujících dovážené komponenty, materiál, energie.
21. 01. 2012 | 10:30

Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Zdravím. Myslím si to samé; v jižních Čechách si Schwarzenbergů vážíme, víme, co pro tento region v minulosti udělali, jak osvíceně ho spravovali.
21. 01. 2012 | 10:34

Valaška napsal(a):

Souhlasím s názorem autorem článku pana prof. Bednáře.
Pan kníže se stále cítí více Rakušákem než Čechem a proč by tedy nás hájil proti cizí silné garnitůře, která DIKTUJE !
21. 01. 2012 | 10:38

katalyzátor napsal(a):

Silvie,
děkuji za oslovení. Odpovídat vám ale nemusím, že? Už jste si odpověděla sama. Mějte se fajn.
21. 01. 2012 | 10:40

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane autore!

Není mi ani polovina Vašeho věku. Tedy...

Když vidíme jak Vy staří řídíte tento stát, myslíme si, že by pro naší budoucnost bylo lepší, kdyby se ČR stala součásti Reichu.
Ano, sic chápu že byste to nechtěli, neboť byste přišli o koryta, avšak budoucnost patří nám mladým, nikoliv -se vší úctou- Vám starším.
21. 01. 2012 | 10:51

ali napsal(a):

Citovat veršíky o Schwarzenbercích dokáže jen blb, jako výkřik jiného blba o převzetí moci bolševikem a obnovení železné opony (sic)
(pro neznalé - nejsem schwarzenberkovec a boševik už tuplem)

Pane Bednáři trumfnul jste Pehe a to je co říct.

Silvie
děsíte mě. Váš odpor k Schw (a VH) je větší, než můj k Pehe.
Opravdu mluvíte chvílemi z cesty a Wikipedie Vám trochu pomáhá uvědomit si to. Važte si toho...hezký den :o)

souhlas s
Cech napsal(a):
20. 01. 2012 | 18:42

myslím, že velice dobře to vystihla
Fialenka napsal(a):
20. 01. 2012 | 23:45

Spousta lidí tady machruje tak, že kdyby měli v rukou moc oni a byli ve vládě, tak nedojde k takovému zadlužení, korupci a země Česká bude křišťálovější než Standa Grossů, a vzkvétat. Rozumí všemu víc než všichni politici dohromady..zvláště Kelt, když migruje mezi gaučem a lednicí, má neskutečné odvážné vize a obdivuji se jeho partizánské odvahy říct věci natvrdo: Kelt napsal(a):
To Puck, přeji hodně duševních sil.Diskutovat o ekonomice a Kalouskových "mysifikacích"ohledně SR s desertérkou od škopku,to bych se opravdu neodvážil.
Hodně štěstí

p.s.
Lila napsal(a):
"Českým politickým šíbrům a politikářům by se pracovalo mnohem lépe a snáze, kdyby se nemuseli ohlížet na Evropskou unii, která jim přece jen dává určitou uzdu. Za hlavní nebezpečí naší současnosti považuji pravicový extremismus, rasismus, izolacionismus, nacionalismus, eurofobii."

Ještě tam chybí levicový extremizmus a bolševizmus. Ten bych dala jako první, neboť socanům a bolševikům stoupají nechutně preference :o(
21. 01. 2012 | 10:53

Elemele napsal(a):

Ze vsichni,
co mlatej hlavou do zdi smerem k Bruseli kazdy rano,
si zadnej dluhopis nekoupili ,
neposlali vyssi castku svemu financnimu uradu, jako darek, nevyrej bezdomovcum doma polivky,
ci nemaji na byte rodinu z Chanova......
Presto chteji, abych to vsechno delal ja, kterej nechce :-D
21. 01. 2012 | 10:58

Tak napsal(a):

prece
jen socialismus se tak velice a tak intimne shoduje se silami pritomnosti a budoucnosti, hmotnymi i psychologickymi, ze vse, co se zasadne stavi proti nemu, nemuze byt pokladano za nic jineho nez za reakci.........
Mimo to se shoduje socialismus s mravnim stavem vetsiny lidstva...

a vcelku nepodstatnej problem socialismu je, ze nakonec vam dojdou penize ostatnich lidi.
A kdysi jsem si pral zazit konec socialismu.
Dnes velmi doufam, ze se ho nedoziju.
Don’t worry. Be happy :-)))

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-politika-media-a-amygdaly-dsm-/p_spolecnost.asp?c=A110112_222051_p_spolecnost_wag
medyjalne zmasírovaní lidé se nechávají tak nějak radostněji zachranovat :-)))
21. 01. 2012 | 11:39

Fialenka napsal(a):

Ali, dík za podporu :-)
Tady to co napsala Silvie považuji za základ, který bychom neměli ztrácet ze zřetele … „Lid, který je udržován v trvalé existenční nejistotě, je snadněji ovladatelný a poslušnější.“
Právě ti Skandinávci jsou nám vzdáleni svým bohatstvím, osobní svobodou, morálkou a možností politické spoluúčasti. Ze samostatnosti takových lidí pak samo sebou vyplývá, že je nejde zastrašit a ovládat.
21. 01. 2012 | 12:06

Taoiseach napsal(a):

Silvie napsala:

"vtipné je, že většinou všichni řvou, že jsu PL levičácký plátek, což taky jsou. Tedy vaše.
Ale jak vidět, jakýkoliv zdroj uvedu, snažíte se ho znevěrohodnit. Pokud nebudete líný, určitě to najdete i v pro vás "důvěryhodnějších" zdrojích. Tohle je ovšem korektní diskuse nedůstojné (nejdřív je zdroj rok starý, pak zase v údajně "odéesáckém" plátku)."

K čemuž lze dodat:
1) Parlamentní listy nepokrytě agitují pro ODS - kritizují totiž všechny ostatní s výjimkou ODS. To je jasné každému, kdo si na ně klikne.
2) Nejsem levičák. Pokud jsou pro Vás PL "levičácký plátek", jak se jich pak můžete dovolávat?
3) Zdroje, které uvádíte, skutečně JSOU nevěrohodné, resp. nerelevantní. První odkaz, který jste sem dala, není rok starý, nýbrž ŠEST let starý (tedy nerelevantní). Asi jste si neuvědomila, že si to může ověřit kdokoli, kdo si ho rozklikne. Pokud chcete korektně diskutovat, tento fakt (šest let starý zdroj) laskavě uznejte.
4) Druhý odkaz (Petříkův článek v PL) odkazuje na "zástupce EP" a na nejmenované zdroje z Úřadu vlády. Čili jejich údajné výroky z principu ověřit nejde. V tom je celý článek nevěrohodný, a tedy neseriózní.
5) A HLAVNĚ: Nemusel jsem hledat ve věrohodných zdrojích. V hlavních večerních zprávách jsem slyšel předsedu vlády Nečase, který řekl, že dojednané znění připravované smlouvy neobsahuje nic, co by české straně vadilo - tedy v přímém rozporu s údajnými informacemi z Úřadu vlády.

Korektní diskuse nespočívá v tom, že budete vydávat propagandu za skutečnost.
21. 01. 2012 | 12:48

Taoiseach napsal(a):

Pompeius Magnus

Přiznám, že nevím, zda pracovní tábor v letech skutečně stál na tehdejších schwarzenberských pozemcích ani zda byl zřízen před uvalením nucené správy (viz výše Wikipedie). Je tedy dost pradvěpodobné, že se protektorátní správa Schwarzebergů na nic neptala.
21. 01. 2012 | 12:56

Anastazie Králová napsal(a):

To silvie
Máte mou plnou podporu,paní Silvie /jak B.Němcovábojujete za Čechy/.Protože vím,že tady někdy člověk nepromýšlí každou větu jako do oficiálního prohlášení,souhlasím s vámi plně na 90% nejméně.

To mb
Tak nevéím,k jaké straně pattříte,vaše příspěvky byl tak indiferentní.
Ano,šlechtic je od slova ušlechtilý-ale 2O.-a tím více 21.století už bere spíše šlechtictví ducha,krásu těla-i když dle mého by to mělo být často spojené/řecky kalokagathia /

Mimochodem,MB-přesně stejnou větu jsem napsala dso diskuse ke zprávám,když tehdy jedna starší paní dostala infarkt po obdržení Kalouskovy složenky .V té chvíli ztratil pan kníže veškerou moji úctu-ptala jsem se tehdy,zda o této akci Jeho Milost věděla a dala k tomu souhlas /to pochopitelně nikdo nekomentoval /.Já tedy TOP O9 nevolila-a když vidím trio Kalousek,Heger,Drábek /dráb by mu slušelo lépe.-ale zřejmě jeho předkové,když se dávala příjmení,byl jen takový ubohý drábek /

O vývoji postoje společnosti k titulům zajímavě psala A.Christie ve Vlastním životopise :v 19.století to byl titul,ve 20.letech peníze a v 5O-letech už osobnost člověka /ostatně ve 2.polovině 20.století si monacká princezna vzala bodyguarda /.
To,že je někdo bohatý,ještě neznamená,že by nechtěl víc .Ostatně stáří má i některé negativní vlatnosti-a právě lakota a lichvářství knim patří /u některých jedinců /.
21. 01. 2012 | 13:02

Josef K. napsal(a):

Silvie. Pokud Vám imponuje pan Krupauer pak máte sklony k sadomasochistickému sexu.
Není to ale jediný důkaz. Raději si ukliďte.
21. 01. 2012 | 13:06

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Josef K

Nemůžu odolat,tak Vás tu máme zase,vy mnohočetná porucha osobnosti / teď píšete jako ta jedovatá ženská-bude tam další den ten distingovaný padesátník,aby diskusi zmírnil?/

POZOR-v jiných debatách se objevilo podezření,že pod nickou Josef K.píše asi 5 lidí /zásadně tedy přívržencůVH/.Nevěřila jsem tomu,dokud jsem sama nezažila v jeho reakcích na mé příspěvky tyto textové avýrazové projevy zcela odlišného charakteru.
21. 01. 2012 | 13:14

crucian napsal(a):

Německá politika první poloviny dvacátého století a česká politika po roce 1990 a dál tvoří spolu jeden souvislý Moebiův list (viz Wikipedia-Matematika).Ale je deformován,tím,že mezi oběma politikami leželo 40 let zdejšího socialismu.Tedy tvarem politické geometrie přechází na tvar "činky".A to ukazuje na to,že to bude jednou úkol pro Medvěděva.
21. 01. 2012 | 13:28

Pepa Řepa napsal(a):

Umělec je vždy o krok napřed.
dovoluji si upozornit, že již v rce 2005 ztvárnil Kintera Eurorujera
http://kristofkintera.com/pages-work/revolution/revolution-video.htm
21. 01. 2012 | 14:07

Silvie napsal(a):

mb a pravdoláskový sbor,

je zvláštní, jak vám nevadí ani uplácení, pokud jde o "modrokrevného" šlechtice, ani uznání narkostátu s vládou masových hrdlořezů z UCK, ani neoprávněné církevní restituce (neoprávněné, protože průkazně nezdokumentované a neoddůvodněné).
Už jen jediná věc z uvedených počinů K.S. by u každého slušného člověka musela vzbudit silnou nedůvěru.

mb,
vy s těmi círk. restitucemi tedy osobně i jako zelená strana souhlasíte?!
Že by mi něco ušlo?

Ali,

to je váš problém, že vás děsím. Vzpamatujete se, až bude pozdě. Protože vzdát se jednou pol. i národní svrchovanosti znamená- přijít o ni definitivně.
Nelíbí se mi zbabělost vlády, která by měla mít odvahu rozhodnout sama,ale z alibismu sází na referendum.

A nepřijde vám od knížecí jasnosti sprosté a nekorektní (a dosti nešlechtické),jestliže popře dané slovo-resp.uzavřenou koaliční smlouvu, v níž jasně stojí, že vláda nikdy nepřipustí ztrátu naší svrchovanosti (mluví se konkrétně o fiskální unii)!!!!!!!!!!!!!!
A na tohle já s rukama v klíně opravdu čekat nechci. Asi je ve mně větší kus vlastence ,nežli jsem si kdy myslela.
Knížete jsem nemusela nikdy, pak jsem k němu byla smířlivější - dnes vidím, že jsem udělala chybu a měla dát na svůj prvotní instinkt. Jeho angažmá ve vládě nás přijde neskutečně draho!
Vy jste ještě tak hloupí, že mu za to všechno tleskáte.


A těm naivům do Již.Čech můžu poslat jenom soucitné pozdravy. Masaryk i Havlíček se nejspíš obrací v hrobě.
Proč rovnou nevytvořit zase c.k. mocnářství.
Vraťte všechno všem a za chvíli nám tu nebude patřit ani patník u silnice.
Bože, ty to vidíš!

Jsme opravdu lokajský národ, který potřebuje jednou držet hubu a krok pod habsburkem, pak pod Němcem, později pod Rusem a nyní zase pod nějakou pseudoeurounií?! Vzdáváme se vždycky tak snadno a lehce. Ti,kteří se brání jsou dehonestováni a zrádci vynášeni,jako rekové.
Jak typické. A smutné.
21. 01. 2012 | 14:22

Jiří Vlk napsal(a):

Jeho kancelář vyjádření popřela jako mediální šum:
http://napistejim.cz/?message=2588#mp-730
21. 01. 2012 | 14:25

Silvie napsal(a):

Taoiseach,

pokud máte PL za pravicové, tak si dejte mokrý hadr na čelo.
Že nadržují ODS? Vy jste opravdu dost mimo - vždyť v nich neustále propírají právě koaliční strany a ony "reformy".
Koukněte se, laskavě, alespoň na titulky dnešních zpráv. Pokud objevíte jedinou pozitivní směrem ke koalici, tak ji ,prosím, laskavě otiskněte.
Chováte se nízce. Když dojdou argumenty, účelově mlžíte. Mnou uvedené informace nikde vyvráceny nebyly.
21. 01. 2012 | 14:35

Silvie napsal(a):

Diskuse o fiskální dohodě stále pokračují, europarlament ale zařadil zpátečku
13.01.2012
Dohoda o rozpočtové unii je po včerejšku (12. ledna) zase o krok dál. Institucím se podařilo nalézt společné slovo s nespokojenými poslanci Evropského parlamentu, kteří rázně odmítali poslední návrh v té podobě, v jaké unikl na veřejnost. Česká politická scéna je stále rozštěpena a váhá, zda se k dohodě připojí.


http://www.euractiv.cz/cr-v-evropske-unii/clanek/diskuse-o-fiskalni-dohode-stale-pokracuji-europarlament-ale-zaradil-zpatecku-009508
Taoiseach,
pokud si vy!! neumíte najít potřebné informace, uděláte blbce z druhého.
Tento zdroj je stejně také "nevěrohodný", jak jinak.
21. 01. 2012 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

Ali
asi to je se svrchovaností jako s panenstvím
:-)
Když to budete mít jednouza sebou, budete si užívat, tvrdí hujeři.
Nejsem si tím jist.
Můžete chytit HIV. Co pak?
21. 01. 2012 | 14:56

mb napsal(a):

ad silvie ( a řepa ) a uznání narkostátu ... schwarzenberg řekl, že nechce být ani mezi prvními kdo uzná kosovo, ani mezi posledními ,.... jak řekl, tak učinil ...

restituce jsou samozřejmě v pořádku ( co bylo ukradeno, musí být vráceno ) a obce se musí rozvíjet ...

uplácení kohokoli kýmkoli je nesprávné / odsuzuji ...

masoví kašpárci, masoví hrdlořezové
silvie přicházejí dnové nové ...
21. 01. 2012 | 15:26

husitskobolševický agitační blok napsal(a):

Pepa Řepa

Máte li na mysli Kohna-Banditu a spol., zklamu vás. Jejich paymasteři byli odjakživa na druhé straně oceánu.
V případě pařížského "Jara", (jako, obávám se, v případě všech "Jar" s výjimkou československého, které opravdu řídila KGB) šlo o americkou akci, při které bylo nutno se zbavit jedné generálské osiny v p. (to říkal už Winston Churchill v roce 1944, i když historici eufemisticky blábolí cosi o Lotrinském kříži), která podrývala americkou hegemonii v NATO. A v komické kastrůlkové čepici se štítkem rozvíjela různé evropské a mírové aktivity naprosto napříč zájmům obou supervelmocí.

U Karla S. si prostě nejsem nikdy jistý, komupak asi slouží. Že měl pěkné styky s východními dobroději už za Ivana Serova se jakžtak ví, v povídavější náladě o tom sám mluvívá. Ale řekl bych, že v téže době se stýkal i s Dullesovými hochy (těžko zjistit). Bez toho by se ovšem nikdy nebyl stal prezidentem Helsinského komitétu (a kingmakerem v této nešťastné zemičce).

V roce 2008 s Condi Riceovou (tam bych si ale sám dal říct) podepsal tu smlouvu o Národním (tj. čistě americkém) obranném protiraketovém štítu.
Potom se nechal slyšet, že je mu divné, jak to příjde, že je jediným zastáncem Izraele široko daleko. (Jeho tatík se jako gój zúčastňoval zasedání B'nai Brith a první izraelská ambasáda na světě - možná druhá, po moskevské kde úřadovala Golda Meyersonová - byla v Praze, v domě jeho rodičů.)
To s tím Kosovem víte.

Přesto si myslím, že jeho hlavní loajalita leží někde u levého ramene Sprévy, proti bývalé Wurstfabrik za hradbami, v budově bývalého ZK der SED. Dříve Říšské banky.
Tam sedí následovníci pilných úředníků, kteří vždycky dodávali podklady k těm rúzným Generalplanům Ost, Ostpolitikám, nověji Planspiele Ost.
Tentokráte se, aspoň myslím, naše kapitolka v Planspielu nejmenuje Endlösung der tschechischen Frage. Ani se v něm nemluví o nějaké Sonderbehandlung.
Všechno proběhne čistě ekonomickými prostředky s dělostřeleckou podporou propagandy. Pardon, public relations and media. Politika zůstane pěkně v zvukotěsných kancelářích.

Ostatně, nejen knihy, také budovy mají své osudy. Černínský palác byl tím místem, kde Reinhard Heydrich přednesl svůj projev o špatně smýšlejících lidech dobré rasy.
21. 01. 2012 | 15:41

havlíček B. napsal(a):

Anastazie Králová
Nemáte pravdu.
Josef K. jenom vážně nastydl, když čekal na Pražském (židovském) hřbitově na konání stoletého sanhedrinu.
Dost blábolí, ještě víc si protiřečí, mívá záchvaty.
Sanhedrinu se, přirozeně, nedočkal.
Snažit se analyzovat jeho duševní produkci je jako číst Eugéna Sue. Kdo se nudí a nemá co na práci...
21. 01. 2012 | 15:50

Taoiseach napsal(a):

Silvie

Nedělejte ze sebe chudinku. Když tady urážíte kdekoho, kdo si dovolí mít jiné názory, těžko můžete očekávat, že se kolem Vás bude chodit po špičkách. Nepsal jsem, že je ten plátek pravicový ani provládní, nýbrž jsem napsal ODSácký. Pokud tam denuncují dílčí shodu mezi TOP 09 a ČSSD a kritizují (občas i oprávněně) členy vlády za VV, kdo zbývá? ODS. A KSČM, která asi ODS tolik nevadí...

Ve své nízkosti musím konstatovat, že to, co jste tu uvedla, byl ODKAZ NA článek odvolávající se na NÁZORY NEJMENOVANÝCH lidí - informace jsou něco jiného - :) . Takže vyvracet není co. Pokud Vy věříte propagandě, necítím to jako svůj problém.

Ve své neschopnosti najít si informace musím zbaběle přiznat, že euractiv.cz nečtu, protože se do češtiny překládá tak každý dvacátý článek, který je zveřejněn v pracovních jazycích

http://www.euractiv.com/fr/euro/rforme-pacte-stabilit-croissance/article-134487

Takže nejsem odkázán na týden staré zprávy, které referují o nečem, co prý mělo být důsledkem věcí, které se staly včera.
21. 01. 2012 | 16:05

Alex napsal(a):

Teda Mistr Bednář, voni sou vopravdu hlávka pomazaná. Do profiku si strčej kriticismus vůči Evropě. A co že to je, henten kriticismus? Prej knížepán vyvolal vládní krizi ultimátem. Viděj a já myslel, že to byla odpověď na jiný ultimátum pošlé z Hradu. Pakliže pak někdo něco vyvolal, byl to asi ten první ultimatista.
To byla první noha jejich kriticismu. Ta druhá, ta už spočívá jen na prokádrování rodu.
Voni teda jsou vopravdy univerzitně vědeckej kriticista.
Dobrý na takovýhle vědecký postupy, je nepochybně studejněj priznic. S toutéž vědeckou erudicí sem si jistej, že pár jejich prapředků priznic bralo.
21. 01. 2012 | 16:27

Silvie napsal(a):

Tao,

už je mi to jasné. Škoda času...
mb,

vy jste mne ani zklamat nemohl - jste skutečným stoupencem pravdolásky.
Hlásíte se jen k tomu, co se vám hodí do krámu.
S Kosovem to bylo úplně jinak a vy to víte.
U círk.rest. taky nejde o žádné "vracení", protože se jde hluboko pod rok 1918.

Ale že se rozčiluju.
Lidi jako vy nás dostanou do neštěstí a pak si jednoduše umyjí ruce, jako bolševici z 50.let(co se z nich stali "disidenti") a řeknou sorry - my nic, my muzikant. To byl jenom takový maličký exces!
Jen doufám, že se tahle zpropadená vláda pochlapí aspoň v tom jednom ohledu a nestrčí nám hlavu zase pod nějakou protektorátní správu. Pokud na to nemá odvahu, ať tedy vypíše referendum - jsem si jistá, že 80 procent lidí se autonomie zbavit nechce. Vláda musí!! respektovat převládající většinový (a jde o zásadní většinu) názor občanů alespoň v této věci, která ovlivní celou naši budoucnost.

Vy a ten váš Schwarzenberg se rozhodně demokraticky nechováte.
21. 01. 2012 | 16:48

Lila napsal(a):

Silvie

Vaše soucitné pozdravy si laskavě strčte za klobouk. Raději si zjistětě fakta a neblamujte se. Například tvrdíte, že majetek Schwarzenbergů byl znárodněn na základě Benešových dekretů. Z veřejně přístupných zdrojů můžete zjistit že ty byly vydány v roce 1945, kdežto Lex Schwarzenberg je až z roku 1947 a Schwarzenberský majetek byl zestátněn v březnu 1948. Karel Schwarzenberg si v roce 1992 požádal jen o vrácení majetku orlické větve, o hlubocký majetek nikdy nežádal, ačkoliv je na rozdíl od paní Petzoldové majoritním dědicem.

Karel VI., otec dnešního ministra, nejenže podepsal Prohlášení české šlechty, které bylo doručeno prezidentu E. Benešovi, ale je celkem známé, že byl přesvědčeným českým vlastencem, který se aktivně zapojil do protinacistického odboje. Po válce mu za to byl udělen Čsl. válečný kříž.
(Na orlické panství byla za protektorátu uvalena nucena správa, rodina válku přežila v Čimelicích. Něco o tom vím, příbuzný byl správcem orlického panství.)

Karel Schwarzenberg (syn) byl mj. v letech 1984-1991 předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva, a je skutečností, že v roce 1968 všemožně pomáhal českým emigrantům, mnohým bezplatně poskytl ve Vídni několikaměsíční azyl ve svém hotelu. Například Milanu Kunderovi a mnohým dalším. Také je známo, že svým někdejším českým zaměstnancům vyplácel až do smrti důchod i přes železnou oponu.

Připadá mi mimořádně pozoruhodné, že krajní pravice i krajní levice používají ve vzácné shodě naprosto stejné argumenty, tedy zřejmě vycházejí ze stejných zdrojů.
21. 01. 2012 | 16:57

Silvie napsal(a):

Lila,

tak zrovna Kunderou bych se tedy neoháněla...

A proč mám věřit tomu, že restituce proběhla zákonným způsobem, jestliže se K.S. veřejně přiznává, že uplácel protislužbou!!
A opět se ptám, jak je možné, že může takový člověk být vrcholným politikem (o trestní zodpovědnosti nemluvě).
Kdejaký čičmunda, jenž vezme nebo nabídne umrněných padesát tisíc, je za to souzen - to se tu šlechticům měří jiným metrem?!

Mimochodem, Havel restituoval také majetek, ačkoliv je obecně známo, že jeho strýc Miloš byl německým kolaborantem (údajně i spolupracovníkem STB). Jelikož "záhadně" zmizely po nástupu Sachera na MV některé spisy, nejspíš to nelze prokázat.
V této zemi neprobíhá nic zákonnou cestou. Viz způsob získávání miliardového majetku v divoké privatizaci - týká se všech!! současných miliardářů.

Tak sorry, ale opravdu nevěřím na křišťálově čisté Schwarzenbergy...
Zjistěte si něco o tom, jakým způsobem dědil v Rakousku a jakým u nás. Jednou sirotek, podruhé adoptivní syn... České úřady postupovaly podle rakouského práva, což je nepřípustné.
21. 01. 2012 | 18:02

mb napsal(a):

nebylo to jinak silvie, na vyjádření schwarzenberga si dobre vzpominam, rekl ze nechce být ani mezi prvními ani mezi posledními zeměmi které uznají kosovo ( odstupňoval to ...)

prosimvas silvie, když se církvi vrátí JEJÍ majetek ... tak se bude financovat sama, a nastane odluka církve a státu ...

nebudete muset ze svých daní přispívat na flanďáky, které, zdá se, nesnášíte ...

tak se radujte ...

do neštěstí vás ( nás ) nedostanou lidé jako já ...

ale lidé jako Klaus a podobné typy ...

silvie my jsme nedokázali zabránit záměrnému a programovému rozkradení a rozkrádání republiky ...

a nedělali to žádní cizinci, dělali to češi jako poleno ...

ještě vedeno ideologií, že nám vznikne ta správná bohatá vrstva ...

to jo ... ale bohatá vrstva zlodějů a lumpů a ne bohatá vrstva starostlivých hospodářů, kteří dbají na blaho obce ( a státu )

takže žádní lidé jako já, ale lidé zvláštního ražení, vítězové normalizace a vítězové restaurace ...

silvie ... když chci vymáhání práva, chci toho tolik ? ... no asi jo ...

ale to máte jedno, my dva se stejně nedomluvíme ...

Dobeš je nejlepší ministr školství, Drobilovi bylo nadrobeno a ta tužka byl jenom nějakej běžnej šunt ...

tak si toho vašeho Vašíka užijte ... já bych ho zavřel, až by zčernal ...

myslim že si ten protektorát zasloužíme, protože jsme za 20 let dokázali, že si sami vládnout ( a vynucovat pravidla ) nedokážeme ...

byl bych rád, kdybych se pletl ...

mne totiž ta naše domácí mafie silvie neuvěřitelně se.e ...

s pozdravem ...

(to neni muj schwarzenberg ... zdravím ...)
21. 01. 2012 | 18:03

Siger napsal(a):

Raději si poslechněte Nigela Farage, ten to těm nafoukaným evropským aparátčikům umí dobře nandat. Video je s českými titulky.

http://www.youtube.com/watch?v=w_WRdeIaup4&NR=1&feature=endscreen

http://www.youtube.com/watch?v=OU8K6oCm2w8&feature=related
21. 01. 2012 | 18:15

Kritik napsal(a):

Vždyť si stačí položit jednoduchou otázku:

"Za koho ten Schwarzenberg vlastně kope?"

Člověk ani nemusí hodně přemýšlet, aby rozpoznal správnou odpověď:

"Za Česko určitě ne."

Problém je ale v tom, že v Česku je zřejmě hodně nemyslících voličů. Co pak chcete dělat.
21. 01. 2012 | 18:37

Silvie napsal(a):

mb,

když už, tak si to tady rozkrademe sami.
Nevidím důvod, proč bych se měla zodpovídat nějakému bruselskému šmejdovi z toho, kolik ročně utratím z vlastními silami vydělaných peněz. A ještě mám být sankcionována za to, že jsem event. překročila limit? Uvědomujete si vůbec, že to zase zaplatí dańoví poplatníci?!

Fungovalo by to podobně, jako s "eurodotacemi". My jim tam cpeme miliardy, z nich nám občas velkoryse ucmrndnou(pokud si dokážem sesmolit žádost o grant), ale o tom, kde skončí zbytek peněz z našich!!! daní, nemáme ani potuchy.Prý nám po tom nic není.
Záleží na libovůli bruselského byrokrata,zda dostaneme zpátky vlastní!!! peníze.
A to se mi, promiňte, dost nelíbí.

Tak sorry, to ať se má radši dobře nějaká Nagyová nebo Dobešova konkubína.
Śtvou mě úplně stejné věci. Ať klidně zavřou Klause, ale nechť tedy soudí i ostatní politiky. Nic proti tomu nenamítám - jedou v tom úplně všichni (zleva i zprava).

Já jen prostě nechci zase žít v nějaké další gubernii,byť by se tvářila demokraticky.
A sorry - není úplně jedno,kdy a proč kníže akceptoval oficiálně existenci Kosova?!
Umenší nějak to, zda byl první či poslední, že to byla neuvěřitelná špinavost? A že se šlo na ruku Američanům - to byla jediná motivace (základny USA).
21. 01. 2012 | 18:43

český maloměšťák napsal(a):

Co chcete ? EU - nebo BOBAKa ?
(Bobošíková, Bátora, Klaus)
Stav a kvalitu justice takovou jako mají v Německu, Dánsku, Švédsku - anebo Justiční Mafii ?
Kraďoše, psychopaty a mouly, kteří si tady dělají téměř co chtějí - a chtějí do dotáhnout do stavu, kdy se nebude krást - protže UŽ NEBUDE CO...jen dluhy zbydou, dluhy a otroci, kteří je budou nuceni platit - a budou za toto dostávat stále méně a méně...nebo bič na ně.

Bohužel se ale občan Schwarzenberg každý den kompromituje tím, že spolupracuje tu s Drobilem, tu s Vondrou, tu s Kalouskem, tu s Parkanovou, tu s Kocourke...(už mě bolí ruka....)

Na malý dvorek by měl stačit malý bič. Ale tak zaneřáděný dvorek, který zde oslavuje profesor Bednář jako jakýsi ideál dobře spravované země, ohrožené proradnými gangstery ze zločinecké Evropské Unie...na takový dvorek je třeba Velký bič.
Pan Bednář by možná taky upletl velký bič - ale chce ho uplést z hovna.
No - já si myslím, že lepší bude ten bič upletený klasickým způsobem z klasického materiálu....navíc prověřený praxí.

Pan profesor bednář by měl načrtnout ten svůj ideální stát.
Já mám docela obavu, že on ho nechce načrtnout proto - protože to nejde.
Bez fiskální konsolidace a centralizace eurobondy nemají šanci.
No a o ty jde.
O nic víc - o nic míň.

Maucta.
21. 01. 2012 | 19:30

mb napsal(a):

to já nepřijímám silvie, protože já krást nebudu a nechci aby mi to tu kdokoli rozkrádal ...

shodneme se na nenadržování jakémukoli politikovi ...

obávám se, že na víc, než gubernii se nezmůžeme ( prostě na to nemáme ...

hele odeesáci chtěj referendum ... ale že nechal Klaus postmasarykovo československo rozpustit bez referenda ... ???

dvojí metr ... ještě že Klaus nabral zpátečku a řekl, že politici musí zaujmout jasný postoj ( a rozhodnout ) ...

takže když Klaus žvaní o demokratickém deficitu eu ... kde bylo referendum, když se rozpadal stát ... ???

není úplně jedno,kdy a proč kníže akceptoval oficiálně existenci Kosova?!

jedno to není ... protože jak vy tak pepa jste nesprávně tvrdili že to udělal jako první a jako hujer, já si vzpomínám že ke Kosovu ( jeho uznání ) vyjádřil distanci ... tedy uznání, s výhradou ....

to nedokážu posoudit do jaké míry to byla uvěřitelná špinavost, asi horší horší špinavost byl komunistický miloševič ...

zat.
21. 01. 2012 | 19:34

mb napsal(a):

kritik napsal: Problém je ale v tom, že v Česku je zřejmě hodně nemyslících voličů. Co pak chcete dělat.

to rozhodně ... jinak by nejpozději od dob opoziční smlouvy nedostaly ods ani čssd ani hlas ...
21. 01. 2012 | 19:35

Silvie napsal(a):

mb,

já nepsala,že ho uznal,jako první. To nepokládám za podsttné.
Ale pokud to nevíte, "modré přilby" i ostatní "humanitární" organizace dělaly a dělají dosud, jako by nevěděly o zvěrstvech páchaných kosovskými Albánci na Srbech. Pro mne je to úplně stejné zvěrstvo,jako to páchané kdysi Srby.
Opět platí dvojí metr - tentokrát pro vrahy.
S takovou vládou by si slušný politik nikdy za jeden stůl nesedl a ti solidní to také nepřipustili.

Pokud jde o Klause - má naprostou pravdu - vláda je zbabělá, když nedokáže vzít na svá bedra rozhodnutí a snaží se ho alibisticky přehodit na obecný lid.
"obávám se, že na víc, než gubernii se nezmůžeme ( prostě na to nemáme ..."

A tohle snad ani nebudu komentovat - neudržela bych své vyjádření v rámci "kodexu pana Stejskala".
Je to zbabělé, defétistické a pro mne totálně nepochopitelné vyjádření.
Že vám ,jako mladému chlapovi, není aspoň trochu hanba!
To,co nám vybojovali v legiích se zbraní v ruce naši předci (nikoliv předáním moci), se my dnes dobrovolně a poraženecky vzdáváme.
Nikdy neexistuje jediná cesta. Vždy máte na vybranou.
21. 01. 2012 | 20:01

Silvie napsal(a):

oprava - toho,co nám vybojovali...
21. 01. 2012 | 20:03

mb napsal(a):

obě strany sporu na sobě páchali násilí, trvá to od tlup a od dob věků věků a je naděje že v budoucnu obě strany sporu na sobě násilí páchati budou ...

tim že se humanitárně bombardovalo se podařilo konflikt ukončit

ja nemam problem ( = libi se mi ) s nazorem dienstbiera staršího, který na teroristickou podstatu uck poukazoval ...

když myslíte že má vyjádření jsou zbabělá, nepochopitelná a defétistická, zkuste mi předestřít svůj postoj, svůj recept, svou realizovatelnou představu ...

/ jinak se obavam že to může sklouznout k vládě tvrdé ruky a že už to (skoro) nikomu nebude vadit ... /

když mluvíte o legiích a o azylu ĆSR pro ´bílé´...

a srovnáte si to se zradou (obchodem) Beneše ...

můžete si odpovědět nebo se alespon ptát ... kdo ideály 1. republiky zradil a zrazoval ....

Silvie mějte se ... pokud nedokážeme potrestat své vlastní lumpy, nezasloužíme si vlastní, samostatnou státnost ...

howgh
21. 01. 2012 | 21:17

Anba napsal(a):

Ale, ale Silvie, Vy se tady tak rozčilujete nad knížetem, nad ději, které se staly po r.1990 a které se ještě stanou, ale víte, že počátek je tam v roce 1948, kdy byla vyhnána ze země jeho rodina a on musel žít z milosti příbuzných v Rakousku a chodit v malých botách? Co jste čekala, že bude dělat pro tento stát a národ, jste na hlavu? Myslícímu člověku přece muselo být jasno, ale čeští slouhové vidí "knížete" a už si čistí knoflíky na livreji, už jej instalují na Hrad českých králů jako kancléře (jak české), přebírají jeho blafy o "čecháčcích" a dokonce jej VOLÍ, jako Vy, Silvie, i když ty děje, které tak kritizujete, se staly před tím než jste jej volila a znala jste je, umíte přece číst.
Tak já Vám Vaše rozhorlení ani vlastenectví nevěřím, protože Vy nepoužíváte vlastní hlavu, ale jste soustavně vláčena momentální hysterií a strachem.

Buďte v klidu, Nečas podepíše v březnu smlouvu, kníže z vlády neodejde, leda papučemi napřed, nic moc se nestane vlivem podepsané smlouvy, naši zloději si jistě najdou cestu, jak si přijít na své, Vám se možná zvýší daně, pokud jste OSVČ, a určitě se Vám zvýší DPH ať jste OSVČ nebo zaměstnanec.Hlavně ať Vám nezavřou Ústav v rámci reformních úspor.
Pokud padne euro, tak stejně nikdo nic neví, jaké to bude mít dopady na nás, to víte v kapitalismu se střídají krize s konjukturou, tak si na ni počkejte, prý schopní přečkají.:-)
A pokud bude přímá volba presidenta (ač tomu nevěřím), tak Vy budete určitě volit knížete,(přece ne socana z USA nebo kosmopolitu z ECB, to by bylo proti Vašim zásadám), skoro bych na to vsadila kalouskovo dluhopis. Hezký večer.
22. 01. 2012 | 00:29

Silvie napsal(a):

Anba,

buďte si jistá, že Topku volit rozhodně nebudu. Ta se zmůže leda tak na pár procent díky majitelům velkých firem, s živnostníky počítat nemůže. V době, kdy jsem ji volila, nebyla o těchto záležitostech ani řeč a já proti naší existenci v EU apriori nikdy nebyla. Takže jsem dobře věděla, co volím. A o zvyšování daní se taky nemluvilo - nýbrž o "reformách".To, že je takhle doprasí, nikdo nemohl tušit.

A pokud Nečas dohodu o fiskální unii nepodepíše, budu volit jakoukoliv euroskeptickou stranu.

Ti vaši socani, to vám nejsíš ušlo, jsou na protektorát unie celí žhaví. Mnohem víc, nežli podstatně zdrženlivější Kalousek.
Takže volit socany, byla bych opravdu "na hlavu".
22. 01. 2012 | 08:46

mb napsal(a):

máte tam chybu silvie, chtěla jste napsat: pokud Nečas dohodu o fiskální unii PODEPÍŠE .... myslim ...
22. 01. 2012 | 09:47

ali napsal(a):

Sivie zase špatně
nepochopila jste, že nejsem ten kdož hlásá "s Evropskou Unií na věčné časy a nikdy jinak".
Vůbec jste nepochopila můj vzkaz k Vám. Ale to taky není můj problém. Váš vztek Vám bere úsudek. Prosím, přečtěte si ještě jednou můj první příspěvek a všiměte si určitých vět, než začnete psát něco o tleskání vrchnosti z mé strany...děkuji a hezký den..

Pepa Řepa
:o)) dík za Váš smysl pro nesmysly..

Fialenka
taky dík..Vaše příspěvky se mi líbí
22. 01. 2012 | 09:59

Silvie napsal(a):

mb,

nemám.
Pokud ji podepíše, tak už si můžu tak leda hodit mašli. Cesta zpátky není. Pak už budou euroskeptici zbyteční.
Unie už od LS pomalu přitvrzuje. Předpokládám, že vystoupení z tohoto spolku by pak znamenalo ekonomickou likvidaci ČR formou nějakého hosp.embarga nebo něčeho ještě horšího.
Navíc - Německo se radikalizuje také. Pokud vy z toho nemáte obavy, já tedy ano.
22. 01. 2012 | 10:08

mb napsal(a):

aha a proč to nehodíte přímo nečasovi, když bude tak ´statečný´ a nepodepíše přístupovou smlouvu ... ?
22. 01. 2012 | 11:47

resl napsal(a):

jste místopředsedou klausovy budoucí strany, pozitivně lustrován s krycím jménem, tudíž nemůžete mít důvěru ani u svých studentů, které dle příkazu hradu masírujete svými výmysly. smlouva není německofrancouzská a vaše použité veršíky dokádají váš rozumový potenciál. vlastní mozek nefunguje.
22. 01. 2012 | 12:04

Silvie napsal(a):

resl,

v kontextu věci je zcela lhostejné, zda je autor pozitivně lustrován - vláda dua Merkozy je již delší dobu z poněkud nedemokratických principů obviňována. Nejen euroskeptiky.
Nevidíte-li zjevné, není to chyba autora blogu.
EU již dávno není tou unií, do níž jsme vstupovali (ačkoliv už v té době jsme mohli zaznamenat varovné signály).
Pokud se unie úplně nerozpadne a my budeme fiskální unii akceptovat, je nepochybné, že se dostaneme opět pod "protektorátní" správu Německa. Merkelová si uzurpuje nárok rozhodovat ve všech zásadních věcech na základě německého fin. vkladu do EU.
Francie pravděpodobně (už s ohledem na její katastrofální ekonomickou situaci) brzy odpadne, stejně jako nemocná Itálie, Španělsko, Portugalsko...

Takže podepíšeme další Moskevský protokol - s tím rozdílem, že tentokrát naprosto dobrovolně a za potlesku kolaborantské eurohujerské obce.
22. 01. 2012 | 13:56

ba napsal(a):

Knížátko mluví jako by mu na jazyku jebaly mouchy
22. 01. 2012 | 14:11

resl napsal(a):

silvie
kopírujte dál, nesnažte se sama myslet, pokračujte jako stálá pavlač, která zná "dopodrobna" osudy rodiny Schw. a Havla. Pokud jste schopna porozumět trochu psanému textu a zrovna nelžete, byl bych raději, kdyby jste na mě nereagovala. fakt, spíš ne.
22. 01. 2012 | 14:31

Silvie napsal(a):

resl,

jo, starý chartista se ozval.

A nějak zapomněl, že dost pozitivně lustrovaných bylo právě mezi chartou (agenti STB).

V čempak to lžu?
Můžete nějak konkretizovat, nebo jenom blafete, jako vzteklý pes?
22. 01. 2012 | 16:30

plk. Kurvice napsal(a):

Schwarzenberg, přesto že vzal české státní občanství, aby dostal zpět majetek zabavený podle Benešových dekretů, stále v duši zůstal Germánem, to je člověkem, který se chce mstít Slovanům za totální porážku Německo-rakouských vojsk, kterou utrpěli na východní frontě. Proto tento „Čech“ vede zahraniční politiku této země ve směru nenávisti proti všem východním slovanským zemím.
22. 01. 2012 | 18:17

Silvie napsal(a):

K tomuto netřeba nic dodávat!
19.01.2012 - Text: Ivan Hamšík
Pokud něco funguje, zdaňte to. Pokud to funguje dál, zregulujte to. A až to přestane fungovat, dotujte to. Tento slavný popis byrokratického fungování státu pronesl americký prezident Ronald Reagan už před pětadvaceti lety. Bohužel, na současné fungování Evropské unie platí velmi přiléhavě.

Rozpaky, jež dnes cítíme nad myšlenkou Spojených států evropských, a ekonomický kolaps eura, který na nás doléhá právě teď, byly zakódovány už na samém začátku.
Evropa ekonomicky prosperovala logicky po druhé světové válce, ale i po pádu železné opony, v době, kdy se zrušily hranice a státy mohly začít volně obchodovat. A to je přesně ta chvíle, kdy se do něčeho fungujícího musí říznout: vznikla myšlenka politického sjednocení Evropy. A bylo zle.Moc, jež se kumulovala v Bruselu, začala nápadně připomínat bývalé socialistické plánování. Po internetu kolovala videa, která porovnávala fungování Sovětského svazu a Evropské unie. Člověk se nad nimi shovívavě pousmál a říkal si, že tak daleko to nemůže zajít. Dnes vidíme, že některé chyby je skutečně hloupé opakovat.Plány, které si Unie dala v roce 2000 v Lisabonské strategii, totiž stát se do roku 2010 nejlepší ekonomikou světa, působí dnes jako silvestrovský vtip: „Cílem je být nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomikou světa založenou na znalostech, schopnou udržitelného hospodářského růstu, vytváření více kvalitních pracovních příležitostí a zachovávající sociální soudržnost.“Evropa se zauzlila ve sloganech jako biotechnologie, inovace, diverzita, tolerance, rekvalifi kace, ale místo slibované prosperity přišla dluhová past. Myšlenka jednotného evropského národa s prezidentem, ministrem zahraničí a společnou měnou je utopie. Problém ovšem ani tak není v této utopii, jako spíš v tom, že tento proud bylo obtížné kritizovat.
22. 01. 2012 | 18:28

Silvie napsal(a):

Václav Klaus, jemuž je třeba definitivně přiznat, že měl v tomto směru pravdu, byl označen za evropského vyvrhele. Nyní už se sice smí ofi ciálně říkat, že Evropská unie trpí vážnými problémy, ale máme tady nové náboženství: Evropa sice ekonomicky nefunguje, ale pořád je to pro malou bezbrannou Českou republiku nejbezpečnější přístav. Co bychom si sami počali mezi Ruskem a Německem?

Z historie skutečně máme ty nejhorší vzpomínky na osamocený život mezi velmocemi, ale tento problém se vyřešil vstupem republiky do Severoatlantické aliance. K tomu není potřeba Evropská unie, která nebyla schopna několik let vyřešit ani problém na vlastním kontinentu, v bývalé Jugoslávii. To udělaly nakonec až Spojené státy. Vytlačení jejich vlivu z Evropy proto nikdy v minulosti nepřineslo nic dobrého.


Vstup do Evropské unie nám přinesl velký civilizační vzestup. Na to nesmíme nikdy zapomenout. Společný ekonomický prostor a velká míra politické spolupráce jsou ovšem hranice, za niž se nikdy nemělo jít.

Projekt Spojených států evropských je mrtvý.
22. 01. 2012 | 18:30

mb napsal(a):

silvie dobrý ... akorát Klaus neni označován za evropského vyvrhele, Klaus JE evropský vyvrhel ...

akorát teda už nestihl bejt disidentem jako Havel (to byl podělanej) ...

tak holt se uďál eurodisidentem ... no nekup ho ...

hezky večer ...
22. 01. 2012 | 21:17

paprika napsal(a):

kdyby místo Silvie bylo napsáno Kojzar, nikdo to nepozná. To je pavlač jak vyšitá. Autor je taky úžasný- v době, kdy Schwarcenberg poskytl svůj hrad Prečanovi na archív české exilové literatury, on sám snaživě přisluhoval režimu. Koneckonců stejně, jako jeho guru, zloděj per. Nyní, když to nic nestojí, jsou to pane vlastenci! Fuj!
23. 01. 2012 | 07:57

paprika napsal(a):

Kurvice, že podle Benešových dekretů se nic nevydávalo, to Vám nevadí, že? k čemu pravda, když mohu flusnout. Inu nomen omen.
23. 01. 2012 | 08:17

Taoiseach napsal(a):

Silvie

Proti tomu referendu je hlavně Váš oblíbený slovutný profesor Klaus, protože je o něco chtřejší než Vy a uvědomuje si, že byste prohráli.

"Jelikož 'záhadně' zmizely po nástupu Sachera na MV některé spisy"
Hlavně zmizel druhý svazek na Václava Klause (a to asi už před nástupem Sachera). Tedy ne že by byl zničen - jenom není tam, kde má být - :)

"když už, tak si to tady rozkrademe sami"
Konečně trochu upřímnosti - :)

"o zvěrstvech páchaných kosovskými Albánci na Srbech ... Opět platí dvojí metr"
Brečíte sice hezky, ale na špatném hrobě. Problém je v tom, že jurisdikce Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu se vztahuje jenom na věci, které mu byly předloženy do roku 2004. Že se to v případě albánských zločinů nepodařilo, to opravdu není chyba Karla Schwarzenberka...

"vystoupení z tohoto spolku by pak znamenalo ekonomickou likvidaci ČR formou nějakého hosp.embarga nebo něčeho ještě horšího"
Ale kdeže, na tu likvidaci si stačíme sami, když nám do toho nebude EU kecat. Všechno si rozkrademe sami, jak jste napsala výše.

"Německo se radikalizuje také. Pokud vy z toho nemáte obavy, já tedy ano."
Německo se neradikalizuje a třeba Sikorski obavy nemá. Ale asi bude proti Vám hloupý...

"americký prezident Ronald Reagan..."
obohatil ekonomický slovník o pojem "reaganomika" a jako vůbec první dosáhl "stagflace" (tj. kombinace stagnace s inflací) a USA brutálně zadlužil. Takoví vždycky dávají nejlepší rady - :)

"problém se vyřešil vstupem republiky do Severoatlantické aliance. K tomu není potřeba Evropská unie, která nebyla schopna několik let vyřešit ani problém ... v bývalé Jugoslávii"
Jenže pro řešení válečných konfliktů je příslušná právě NATO, takže selhala především právě tato organizace.
23. 01. 2012 | 09:11

Skeptista napsal(a):

Souhlasím zcela s autorem, kromě jeho poslední věty.
Jestliže bylo dlouhodobým zájmem Schwarzenbergů získat zpět majetek v Čechách a zemi pomoci převést pod správu EU, bylo to možné provést pouze ve dvou krocích. Nejprve zemi vyvázat z východního bloku ("osvobodit " ji ) a potom ji teprve podřídit EU. Jednání pana KS je naprosto konzistentní, i když pro někoho možná matoucí.
23. 01. 2012 | 10:57

resl napsal(a):

skeptista
matete vy a ještě dost slabě. chce to víc se o politiku zajímat.
23. 01. 2012 | 11:13

Skeptista napsal(a):

resl,
s ohledem na Váš slovník v předchozích příspěvcích jsem z toho vyvázl docela dobře, ale věcně:
V čem vidíte konzistentnost postupu KS - nejprve bojuje o samostatnost ČR a pak tvrdě bojuje za předání její finanční svrchovanosti EU ???
23. 01. 2012 | 11:58

resl napsal(a):

Skeptista
s ohedem na vaše vyjadřování, žádnou konzistentnost u KS nevidím, tak jako vy v předešlém. takže jsme ve shodě.
23. 01. 2012 | 12:03

resl napsal(a):

při dělení republiky byl Schw. "páté kolo u vozu." lepší je, když bude na rozpočet dohlížet eu, než český zlodějský amatér. konečně Klaus prohlásil minulý týden, že vyrovnaný rozpočet chce, jen nám ho nikdo nesmí nařizovat. vidím to, jako dětskou, trucovitou logiku.
23. 01. 2012 | 12:36

Skeptista napsal(a):

resl,
takže jsme ve shodě, že ministr zahraničních věcí, z jehož zahraniční politiky není zřetelně a jednoznačně vidět, že usiluje o posílení státní suverenity, nemá na tomto místě co dělat.
Nesouhlasím, že je lepší, když bude na český rozpočet dohlížet evropský z.profesionál, než český z. amatér.
Za dětinské považuji myslet si, že někdo v EU pohlídá naše zájmy lépe, než si je ohlídáme sami.
23. 01. 2012 | 13:06

resl napsal(a):

dobře skeptický je i to, že každý mysíme jinak z jiného úhlu. přesto bych od vás rád věděl, jestli Klausuv výrok je v pořádku a proč. díky r.
vy : 10:57 "jednání KS je naprosto konzistentní !"
já : 11:13 " matete vy a ještě dost slabě"
vy : 11:58 " v čem vidíte konzistentnost postupu KS !"
já : 12:03 "žádnou konzistentnost u KS nevidím !"
vy : 13:06 "takže jsme ve shodě !"
23. 01. 2012 | 13:37

Skeptista napsal(a):

resl,
takže stručná rekapitulace:
Na rozdíl od pana Bednáře vidím jednání KS jako konzistentní prosazování vlastních a nadnárodních zájmů na úkor České republiky. Proto by na žádné významné státní pozici současné ani budoucí být neměl.
Ano. Klausův výrok považuji za formálně i obsahově správný.
Proč? Pokud chce vláda vyrovnaný rozpočet, je dostatečně kompetentní, aby toto rozhodnutí legalizovala a dodržovala. Není žádný důvod tuto kompetenci předávat na nadnárodní úroveň.
Po přesunu základních kompetencí státu na EU zbývá nabídnout otázku: Proč draze platit parlament, jehož rolí je pouze beze změny schválit návrhy zákonů připravených nebo předschválených EU ?
A slyším hlas KS : Ano, jako dobří hospodáři zrušíme ten zbytečný parlament a ušetříme peníze voličů.
Mise splněna , game over.
23. 01. 2012 | 15:06

Modrý pták napsal(a):

Senilita a demence jde ruku v ruce s KS a tak už schází jen ta zubatá, aby zkosila to plémě degenerované šlechty.
23. 01. 2012 | 17:47

mb napsal(a):

ad resl 12 36: český zlodějský amatér. konečně Klaus prohlásil minulý týden, že vyrovnaný rozpočet chce, jen nám ho nikdo nesmí nařizovat. vidím to, jako dětskou, trucovitou logiku.

vpodstatě když chce eu vyrovnané rozpočty ... tak Klaus by měl na truc začít zadlužovat čr ... protože vše od eu je od ďábla ... divím se že s tím Klaus ještě nevylezl, že když chce eu vyrovnanost tak mi se natruc zadlužíme, eu navzdory ...
23. 01. 2012 | 21:18

mb napsal(a):

skeptista, můžete mi nějak vysvětlit, jak jsme si ohlídali své zájmy sami a lépe bez eu ... za 20 let od 89 či do našeho vstupu do eu ? ( 2003 ?) ,,,, ?

děkuju ...
23. 01. 2012 | 21:20

Skeptista napsal(a):

mb,
současná situace je dokladem, že se o své zájmy nestaráme.
Kousek výše Silvie píše:
"Z historie skutečně máme ty nejhorší vzpomínky na osamocený život mezi velmocemi... "
Vybavuje se mi pouze První republika,kdy jsme žili "osamoceně" mezi velmocemi a výsledky nebyly špatné, o mimořádném růstu a prosperitě země do začátku světové krize není pochyb. Pro další doklady historických úspěchů "osamocené" existence bohužel musíme jít dalších zhruba 500-600 let zpět.
24. 01. 2012 | 09:54

matematik napsal(a):

Pan Beednář konečně aspoň jednou promluvil rozumně.
13. 01. 2013 | 23:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy