Jiří Paroubek si nezaslouží ránu vejcem...

18. 05. 2009 | 01:45
Přečteno 5447 krát
... sám - abychom byli přesní.

Tento tradiční prvek západní, zejména francouzské politické kultury by si zasloužila vyzkoušet na vlastní kůži (nebo spíše na vlastním saku) velká část našich politiků. Na pravici i na levici.

Ponechám bez dalšího komentáře, kdo by si ještě zasloužil dostat vejcem, rajčetem nebo nějakou jinou potravinou. Zde je takový malý trenažér, který pochází (jak jinak) z Francie:

http://www.jeux-internet.com/games.php?titre=lanzahuevos

S pozdravem "světu mír" přeji příjemné házení :-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Honza Český napsal(a):

Zapálený apologet kapitalismu volné soutěže
Se distancuje od pravicových politků

Něco je ve vzduchu …
18. 05. 2009 | 03:26

Jeňýk napsal(a):

třeba je Pavka na straně těch lobbystů co ty loutky vodí...
Jenom je třeba dodat, že Klaus, který nad Topolánkovou vládou ohrnuje nos jako nad lobbystickou je sám zakladatel nejsprostčího lobbismu.
Z "rozprodeje státního majetku" existovala jeho ODS, už jen za to, by měl být raději sticha. Mrázkové, Krejčířové, Kožení ... byli jeho zákazníky.
A do funkce prezidenta ČR mu
snad nepomohl lobbying ? Náš vševěd kupoval hlasy vpravo i vlevo.
18. 05. 2009 | 05:22

Stan napsal(a):

Jak je daleko od (dle mého názoru pravicí organizovaného) házení vájec k házení Molotovových koktejlů, milý Pavle Kohoute?

Kdybych měl vejce na rozhazování a nevěděl k čemu to může směřovat, věděl bych kterému "apologetu kapitalismu volné soutěže" s nimi upravit sako...
18. 05. 2009 | 06:03

Ládik napsal(a):

Kolik jste jich trefil? Já žádného, jsou moc daleko. Místo rány vejcem bych volil ránu z milosti.
18. 05. 2009 | 06:30

Rumcajs napsal(a):

Ládík:

Já trefil dva. Ale nevím kdo to byl.
18. 05. 2009 | 06:47

grőssling napsal(a):

Asi před týdnem jsem poslouchal pořad ČR1 20 minut, tentokrát s poradcem ČSSD panem Petrem Dimunem. Podezírám lidi ČSSD řídící volební kampaň, že si incidenty s vajíčky objednali. Dimun je totiž, alespoň na naše poměry, těžký soupeř.

Víte, kdy byl někdo z ODS na předvolební show v Kolíně ? Nebo vůbec z jakékoliv jiné strany ? A kdo kdy v Plzni ? O ČSSD o tom píší všechny české noviny a pan Dimun za to nezaplatil ani kačku.

Ale hlavně, jako obvykle ve volbách jde o to získat nerozhodnuté voliče, v případě ČSSD od středu do leva . Jak asi takový volič se známou českou mentalitou ochraňitele ublížených, který ani neví, jestli půjde volit zareaguje, když zjistí, že Paroubek dostal vejcem do saka a bylo mu bráněno říci co si myslí ? Pravicoví hlupáci v médiích předpokládají, že to je konečně správný návod jak se k Paroubkovi chovat. Stejně jako exprezident Havel se domnívají, že konečně nadešla doba, kdy mu to voliči spočítají.
Jsem si jist, že věci se mají právě opačně. Odtrženost od života obyčejných lidí a snění, že jsou intelektuální elitou národa nepochybně vytrestá je.

ČSSD je prostě v situaci, kdy cokoliv udělá, bude v její prospěch. Její hlavní soupeř ve volbách totiž vede kampaň zoufale neprofesionálně. A to nemluvím o totálním ideovém vyprázdnění programů pravicových stran.
Prezident Klaus to řekl dobře, zničili jste pravicovou politiku v této zemi na pět let dopředu ( svojí neschopností, nadutostí a zaslepenou hloupostí, dodávám ).
18. 05. 2009 | 06:54

Názor Jan napsal(a):

Když pravici chybějí argumenty, uchyluje se k nejnižším lidským pudům - podporuje lumpenproletariát, deklasované živly, které jsou ochotny k čemukoliv. Toto je populismus nejhrubšího zrna.
Je to ubohé, pánové. Příznak rozkladu ODS je tady. Jako ta příslovečná kobyla, která umírajíc kope kolem sebe.
Zdraví NJ
18. 05. 2009 | 07:10

Lukáš R. napsal(a):

VOLEBNÍ kampaň je tady !
Jedni rozdávají sliby, druzí vrhají co mají po ruce. Taky demokracie.
18. 05. 2009 | 07:14

MoB napsal(a):

Hezký, všichni se tady zastávají Paroubka, který stojí v čele partaje, která naprosto jednoznačně ignoruje zákony i rozhodnutí soudu - tito mají dalších pár let vládnout? Fujtajbl.

Že by si do kokosu zasloužila celá řada politiků "napříč politickým spektrem" je více než jasné. A začít by bylo možné nejvyššími orgány všech stran a celým parlamentem. Bez výjimek. (Jo a včetně odborových svazů a všech komunistů.)

Za to, co předvádějí a vydávají za práci, si totiž nic jiného nezaslouží.
18. 05. 2009 | 07:18

MoB napsal(a):

Jo a ještě něco - jsem zaměstnanec, ale děsím se toho, že tu budou vládnout zase komančové, socdem a odbory. Víte proč? Protože jsem schopen - na rozdíl od většiny elektorátu socdem/kom - pochopit, jaké to bude mít za pár let následky...
18. 05. 2009 | 07:20

Hans napsal(a):

Klaus řekl, že zničili pravicovou politiku, ale Klaus ji svou osobou navíc zesměšnil. Kdo dnes bere jeho řeči vážně? Na celém světě ho berou jako Pepka Vyskoče. A ODS? Kdopak byl jejich duchovní vůdce a ani se za to nezastyděl? Terď, když jim občané, zhnusení klausovskou politikou, kopou do zadku, také se přidává. Pod jeho vedením se dostali do čela ODS takový morální odpad, který následně podvodem prosadil jeho volbu a pak svou arogantní politikou po vzoru Klause, prohrávají, na co šáhnou. Teď si jen pomáhají pomocí lží o předsednictví a prodejnými novináří.
18. 05. 2009 | 07:25

Ládik napsal(a):

Rumcajsi,
zlepšil jsem se, mám úspěšnost 60%. Ale tu babu na vozíku jsem netrefil nikdy, je moc rychlá...
18. 05. 2009 | 07:44

Lukáš napsal(a):

TO MOB :
Co takhle zkusit to s tradicí zakladatele státu a filosofa T.G.Masaryka "Nebát se a nekrást" ? Já vím že dneska to zní směšně, ale je to hluboká pravda. Kdo se nebojí, nemusí ani krást, ani házet vajíčky po soupeři místo slovních argumentů.
A hádejte, proč TGM není příliš zmiňován ani dnes (v dobách KSČ jsme se akorát učili, že "Beneš byl tajtrlík" - ubohá sentence těch co mu nesahají po kotníky).
Zdraví L.
18. 05. 2009 | 08:01

irinek napsal(a):

to MoB:
Aniž bych chtěl hájit Paroubka a jeho partu (jakož i jiné party),pane/paní MoB, podle vaší reakce tuším,že jste sice zaměstnanec,ale ve funkci nějakého vyššího ředitele.Řadový zaměstnanec s průměrným platem takto reagovat prostě nemůže.To by bylo proti přírodním zákonům.(Nebo se mýlím?)
18. 05. 2009 | 08:28

xx napsal(a):

To MoB.
Jste schopen? Jak to víte?
Schopný člověk by napsal "dle mého názoru, myslím si..." apod.
18. 05. 2009 | 08:30

MoB napsal(a):

To všichni: nejsem ředitel, ba dokonce manager. Nekradu (na rozdíl od levicových zákonů), nejsem v odborech. Ale když vidím rozhazování peněz ze státního rozpočtu najmě podle ČSSD, je mi jasné - a ne podle mého názoru, jde o nezpochybnitelný fakt - že někdo (i já) to bude muset zaplatit (a čím asi? svými výdělky). Prostě nejde utrácet jako hovado a myslet si, že "se to nějak vyřeší". Mám taky rád pluralitu a proto nikdy nebudu kámoš s levicí, to je asi jasné. -- Levice vychází z debilního předpokladu, že se tu někde (u bohatých) válí tuny peněz, které stačí zvednout (ukrást) a bude ráj na zemi (nebo dle Paroubka RaJ na zemi?). Nonsens. To je matematika, vážení. 1+1 nebude nidky 17, i kdyby odboráři s ČSSD mrmlali a demonstrovali sebevíce. Tečka.
18. 05. 2009 | 08:42

irinek napsal(a):

to MoB
Označit levici za debily, to je velmi silný argument! Má-li někdo jiný názor,je prostě debil...(Jen tak mimochodem: co bylo na poslední vládě opravdu pravicového? A kolik vlastně utratila ona?)
18. 05. 2009 | 08:54

Al Jouda napsal(a):

To MoB :
Rádobypravicová ODS si plete stát s podnikatelem, jehož jediným cílem je oholit zákazníka (občana), co to jde. Udělala z doktorů podnikatele a z policejních ředitelů manažery - pravý český Kocourkov !
18. 05. 2009 | 08:57

honza a. napsal(a):

irinek:
Mýlíte. Dovolte abych Vám to dokázal lehkou úvahou...Méně než průměrný plat má 2 třetiny pracujících. Připočteme-li nezaměstnané a to, že hůře je na tom i většina důchodců musela by setrvale levice získávat ve volbách asi tak 85% hlasů. To se neděje. Tudíž Vaše úvaha je chybná.
18. 05. 2009 | 08:57

prirodovedec napsal(a):

MoB: Ony se opravdu (i u rady socanu a mozna u Vas a v Partners :) ) "vali penize", na ktere lze dosahnout napriklad pres prokazani puvodu majetku, ze? :)
18. 05. 2009 | 08:58

Vico napsal(a):

Tak se mi zdá,že Pavel Kohout definitivně opustil své původní "image" mladého ekonomického génia, který jako první na světě rozpoznal krizi bankovního socialismu v Čechách.

Teď tu máme už jen ekonomického beletristu, který vývody z NERVU /odmítač nabídek, které se neodmítají/převádí do čtivější beletristické podoby srozumitelné i pro Vica a jemu podobným.

Jediná nit, která spojuje včerejšího Kohouta s tím dnešním skeptickým vládoskeptikem je klukovsky vtipná provokace.
Hodil nám sem v krátkém textu plyšového zajíce a čeká až pořadatel vypustí smečku nažhavených chrtů. ˇ

Není třaskavější téma pro lidové masy, než-li je Paroubek a vejce na jeho saku.V pasti se už chytil Mob a jistě přijdou další.

Škoda, že Groesling se svou úvahou přišel moc brzy. Zkazil tak radost Kohoutovi, znejistil chrty/ není ten zajíc fakt umělej?/ a nejsme my blbí?
18. 05. 2009 | 09:03

prirodovedec napsal(a):

grossling, Vico: Souhlasim. Navic po E.K. zrejme prijde P.K., a to jak vidime bude jiny "kos". :)
18. 05. 2009 | 09:07

matů napsal(a):

Kde se stratil včerejší blog p.Paroubka,nějak jej nemůžů najít,jen Pavel Kohout vzpomíná p.Paroubka,kdo smazal včerejší blog,že by p.Stejskal?Tomu nevěřím
18. 05. 2009 | 09:14

MoB napsal(a):

To prirodovedec: Neválí. Mám hypotéku a poctivě ji splácím. V Partners nepracuju, nejsem žádná od(z)růda právníka. Mimochodem, oni se netrápí s dokazováním nelegálního původu peněz, což jediné může být důvodem zabavení majetku. Proč? Protože masa odkýve každou zkratku typu "zdaníme bohaté 50, co, 60, 80 procenty, beztak si to nakradli." A co právní stát? Co by, nic.

Kdybych své finance řídil jako ČSSD, už bych byl dávno víte kde? Ve vězení, nebo minimálně bych měl zkušenost s těžkou insolvencí, možná osobní bankrot, co já vím. Proč státu projde něco, co si jednotlivec nemůže dovolit, nebo je za to přímo trestán? Že by absence odpovědnosti a zodpovnědnosti u politiků (opět napříč politickým spektrem)? Stačí se podívat na jelito typu Rath: ignoruje zákony i soudy. Není zodpovědný za nic z toho, co dělá. Může to samé udělat občan? Ne, dostal by přinejmenším podmínku. A to mi sakra vadí.
18. 05. 2009 | 09:18

irinek napsal(a):

to Honza a.:
takto zjednodušeně to nemůže platit.Mohu být relativně chudý důchodce, ale vzhledem k celoživotní zkušenosti volit t.zv.levici nebudu. (Samozřejmě těch variant důvodů je daleko víc a platí také pro t.zv.pravici). Anebo jsem zmanipulovaný masmédii,která jsou u nás prakticky všechna,kromě internetu,kde to nejde,v rukou pravice včetně ČT1.Anebo na to všechno kašlu.Takže ta procenta musí být nutně jiná.
18. 05. 2009 | 09:19

kolemjdoucí napsal(a):

MoB:

Sranda jak furt melete o dluzích státu a přitom gigantické dluhy dokázal ve své neomylnosti vyrobit akorát privátní sektor. Teď jsou soukromníci celí říční převést svoje průsery na stát, lůza to zatáhne, má přeci předplaceno.
18. 05. 2009 | 09:45

MoB napsal(a):

To kolemjdoucí: A to je špatné. Dluhy firem mají zaplatit firmy. Žádný stát. Že se stát jenom třese to zacálovat je chyba. O dluzích státu melu proto, že tyto budu přímo platit i já, bez ohledu na jejich strukturu. Každý je zodpovědný za své dluhy - Gejza za dluh za plazmu kterou nepotřebuje, já za hypotéku na barák kde bydlím, firma za úvěry které si vzala a stát ... za to, co naslibujou jedni pitomci druhým.
18. 05. 2009 | 09:59

honza a. napsal(a):

irinek:
Samozřejmě, že to takto jednoduché není...já jsem jen reagoval na Váš příspěvek,kde říkáte že normální zaměstnanec nemůže fandit pravici.
Co se médií týče - vcelku pravda, ale to je dáno skladbou novinářstva...starší se rekrutují povětšinou z lidí nemající v lásce z dobrých důvodů komunismus a proto tíhnou k pravici...a mladší? řekněte mi, jaké osobě s vysokoškolským vzděláním humanitního směru, mírně nadprůměrným příjmem, mezi 25-35 lety žijící v Praze (typický sociodemografický profil mladšího novináře) může být sympatický Ing. Paroubek, Dr. Rath atp.? Tím se do těchto funkcionářů nijak nenavážím, pouze konstatuji, že jejich image působí pozitivně na určité sociodemografické skupiny a negativně na skupiny jiné, ze kterých se rekrutuje drtivá většina novinářů.
A levicově orientované osoby mezi studenstvem a mladými vzdělanými tíhnou spíše k dynamicky revolučním zeleným myšlenkám, popřípadě nějakým formám anarchismů nebo jiným ismům a Tamášům...nomenklaturní styl pro ně prostě není přitažlivý..
Tolik k pravicovosti médií..žádná konspirace..
18. 05. 2009 | 10:19

schrott napsal(a):

to MoB
Jelito typu Rath-to asi nebude nokdo konkrétní, nebo myslíte někoho z diskutérů? Nebo jste jen chtěl říct že Rath je jelito? Jelito typu MoB určitě není tak bystré jako typu Rath.
18. 05. 2009 | 10:28

ali napsal(a):

je-li to jelito jeli to Rathovo?
...teď frčí coby házecí předmět bota...
18. 05. 2009 | 10:34

Michal Macek napsal(a):

hovnocuc a dat na cerpadlu zpatecku :)
18. 05. 2009 | 11:09

Pocestny napsal(a):

Vico, Groessling, přírodovědec...
směšné, ještě chybí vzteklina ....

Hoši, jste tu vlajkonoši party, kde se třetina osazenstva už dávno nestydí zxa to, že dodnes jsou bolševiky a budete se tu ztrapňovat tím, že budete přirovnávat to, že Kohout chodil na schůze NERV s členstvím v SS.

Kdybyste nebyli tak zoufalými apologety bolševika ve všech jeho odstínech a posách, bylo by to vaše syčení něčím více, než systémovou denunciací vybraného terče - pěkně týmově, poklusem, jako ta vlčí smečka, dobře vás to bolševik naučil.

Snažíte se o artikulaci lidského názoru, ale vychází jen syčení hada.

Groesslingu, tímhle přístupem ke Kohoutovi ještě nikdo knihovnu nepostavil, pokud víte, co tím myslím, škoda...

Vico a přírodovědec jiné než denunciace nezajímá, chvíli jsem měl pocit, že máte na víc...
S prominutím..-)
18. 05. 2009 | 11:14

Realista napsal(a):

Nemyslíte, p. Kohoute, že byste třeba tím rajčetem zasloužil i sám? Až budete třeba mluvit na nějakém hodně důležitém fóru, tak by Vám jedno přilítlo na řečnický stolek a rozpláclo se o sako a rozstříklo na obličej. Třeba by už konečně lidem došlo, jaké plácáte nesmysly.
18. 05. 2009 | 11:40

prirodovedec napsal(a):

MoB: Nerikam, ze to schvaluji, pouze konstatuji, jak lze prazdnou kasu naplnovat. Zcela odtazite. Cela historie bohatstvi lidstva je podle mne zalozena z velke casti nejen na tvorbe, ale i na prerozkradeni bohatstvi (valky, boure, prevraty, radeni panovniku ...). Ale nemusite se mnou souhlasit.

Samozrejme lze doufat, ze "doba majetkoveho klidu" neskoncila. Souhlasim s Vami, ze dluhy maji platit firmy aj. a ne stat. Bylo by to logicke, a pokud by pak situace nejak "vyvrela", bylo by to opet spravne. Je ale podobne logicke, pri pohledu na socialni boure v historii, pokud se ti nahore snazi platit sve dluhy "penezi tech druhych" a udrzet pracovni mista, a doufaji, ze se to prezene.

Pocestny: Kde vidite vztek? Grossling napsal hezky vhled.
Vico a ja se tradicne bavime, navic u Kohouta. Navic jsem v tom asi nevinne: souhlasim s grosslingem a Vicem, zminil jsem americkou klasiku - prokazani puvodu majetku a prijmu, a poukazal na "novou revolucnost autora".

Pochopte brat jeho revolucni nadseni pro zmeny vazne, jako uprimne, to by bylo jako verit komancum v 68 ze se prerodili od roku 48 (tomu sam Vy neverite, ze ne?) nebo Vam revolucionari z 89, kdybyste Vy zacal volat po druhe revoluci 2009 (to zase mnozi neuveri zde Vam - vidte). Zkratka na viru druhych v jeho uprimnost ma clovek v politice obvykle jen jednu sanci, at je to kterykoliv Pavel Kohout nebo Pocestny. Pokud to co vyvola vede k velke kritice temi druhymi, vetsinou marne se snazi distancovat (asi jako Vy) od nasledku toho, co spustil a co na pocatku spolunastavoval.

Zaverem plati, ze rad hodim "zlym slovickem", ale rozlisuji to od jiste klukovskeho (a pozdeji jiste opakovane) hazeni vajicek, ktere bud muze byt objednana reklama (viz grossling) nebo pozdeji slibny zarodek zdejsiho (v CR) protofasismu projevujici se v hazeni tezsich predmetu, jehoz povzbuzovace i zde oba zname.

Jsem celkem zaskocen, ze byste Vy ode mne cekal vice. :) A jsem rad, ze mne vidite zase normalne.
18. 05. 2009 | 11:58

Vico napsal(a):

Pocestný " Groessling jen konstatoval fakt, že ČSSD je momentálně v situaci, že pro ni boduje i záprtek. Může se nám to nelíbit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Kohout mi nevadí, neboť mimo jiné plaší smrt, jak pravil František Halas. Jen nám tu pod blogem nechal hromádku s rajčaty a vejci. Já mu tu královskou zábavu nedopřeji.

p.s.na víc nemám.
18. 05. 2009 | 12:18

MoB napsal(a):

Prirodovedec: asi je to tak. Nepříjemné je, že tu jsou politické síly, které se na to přerozdělování (kradení) jen jen třesou. A že to je doména levice je taky nasnadě - mají to přímo v programech, není to žádné čtení mezi řádky.

Na druhou stranu chápu, že tyto tendence jsou přinejmenším posilovány mj. velkými firmami, které v honbě za ziskem zahodily dobré chování do škarpy. To pochopitelně není dobře.

Ještě maličkost - vzhledem ke kvalitě levicových expertů je tak jako tak pravděpodobné, že ani s ukradeným (přerozděleným) majetkem nebudou vědět, co a jak spravit, a zase to prožerou. To jim zase jde, to jo.
18. 05. 2009 | 12:49

prirodovedec napsal(a):

MoB: Ja ty prerozdelovace vidim zcela zretelne jak na nasi pravici, tak na levici. Zatim to take prozrali a rozkradli vsichni. Historie to podle mne potvrzuje. V tomto pohledu se zrejme lisime. Podobne posledni vlada nabidla tak diletantske pristupy (podle mne napr. ve zdravotnictvi a VS - myslim plany reforem ne poplatky), ze si se slogany o levici muze u nas pravice podat ruce. Reseni neni v pravolevem gardu, ale ve smeru profesionalita-diletanti, ale to Vas zrejme nepresvedcim a ani nehodlam. Koneckoncu doma bych zrejme zase pusobil na VS, cili jak jsem psal, s ohledem na posledni pokus pro novelu VS zakona by pro mne volba byla jednoducha obranna - volit mensi zlo pro VS a sebe - socany. Protoze jste zrejme zivnostnik nebo se jim chcete stat, musite zcela logicky volit zase Vy podle svych zajmu, cili odeseky.
18. 05. 2009 | 12:59

Rumcajs napsal(a):

Paroubek si nezaslouží ránu vejcem,
ale ránu z milosti.
18. 05. 2009 | 13:11

jarpor napsal(a):

prirodovedec

"Ja ty prerozdelovace vidim zcela zretelne jak na nasi pravici, tak na levici."

Lehký, ale důrazný nesouhlas. Skutečná pravice přerozděluje méně než skutečná levice.
Říkám skutečná..., ne ta, která to o sobě deklaruje

"Reseni neni v pravolevem gardu, ale ve smeru profesionalita-diletanti,..."

Souhlas. Without eny comment.

Sorry za vstup.

Hezký den
18. 05. 2009 | 13:14

MoB napsal(a):

Prirodovedec: živnostník nejsem a nechci se jím stát. Souhlasím s tím, že amatérismus ODS volá do nebe, ale zase na druhou stranu já chci volit pravicovou stranu, ne levici. Jsem individualista, jsem vychován tak, že jsem za sebe odpovědný já a nikdo jiný. Jakákoliv pomoc zvenčí je mimo, znamená selhání. A tím pochopitelně nemůžu vystát lidi, kteří umí jenom natáhnout ruku... prostě jsem takovej. Profesionalitu řadím nade vše, ale na druhou stranu - je lepší zloděj trdlo, nebo zloděj profík? Asi spíš to trdlo, že jo...

To nic nemění na faktu, že opravdu nevím, koho volit :(
18. 05. 2009 | 13:15

Pocestny napsal(a):

Přírodovědče, naběhl jste si jako ten Majer! -)

Dovolte mi "hořejší otázku" - "kde jste vyčetl, že máte být zlý?"

Vaše denunciace jsou laskavé, strýčkovské, já vás nazval zoufalým apologetou, nikoliv vzteklinou, ten zatím chybí...

Nějak vám plave the comprehension, kolego. -)
18. 05. 2009 | 13:39

Pocestny napsal(a):

Vico,
Groessling napsal i tohle:

"Pravicoví hlupáci v médiích předpokládají, že to je konečně správný návod jak se k Paroubkovi chovat. Stejně jako exprezident Havel se domnívají, že konečně nadešla doba, kdy mu to voliči spočítají.
Jsem si jist, že věci se mají právě opačně. Odtrženost od života obyčejných lidí a snění, že jsou intelektuální elitou národa nepochybně vytrestá je."

Tímhle naprosto sestřelil to ostatní, opět - místo dopovězení věty dle pravdy ...", protože to tak lidé chtějí", se snaží najít v pěti slovech všechny konkrétní viníky i oběti.

Vám bych takové zjednodušení odpustil, u přírodovědce je to cílem (to víme), ale u Groesslinga to okomentuji a počkám, s dovolením, co mi k tomu napíše sám..-)
18. 05. 2009 | 13:46

SuP napsal(a):

Rumcajs -
....ránu z milosti - DO VAJEC!
18. 05. 2009 | 14:19

zdesta napsal(a):

MoB.V jednom z prvních příspěvků tvrdíte že máte rád pluralitu.Podle toho jak se zde projevujete,lze o tom pochybovat.Oháníte se argumentem že jste individualista a že se rád rozhodujete sám.I za komoušů se jste se musel rozhodovat sám.Jestli jste chtěl být zedníkem,čí automechanikem,nebo technologem,konstruktérem nerozhodovala KSČ. Také nerozhodovala o vašich induviduálních schopnostech.Nerozhodovala o tom jestli si vezmete Anču či Tonču a neměla vliv na kvalitu vašeho manželství.Nerozhodovala o půjčkách,nerozhodovala jestli si pořídíte družstevní byt,nebo si postavíte něco svépomocně.Nerozhodovala o počtu dětí a dalších osobních záležitostech.Plantali se do spousty věcí a dost nepřijemně,ale o svém životě si rozhoduje každý sám podle možností v dané situaci.Jestli se domníváte,že stačilo natáhnout ruku a dostal jste prachy,pak jste na omylu.Sociální smír a rovnováha není populismus, ale nutnost.(dějiny to dokazují.) Teď k tomu házení.Paroubka rád nemám a jsem přesvědčen,že ve vedení jakékoli strany nemá co pohledávat.To ovšem neznamená že budu souhlasit s něčím tak debilním jako je házení vajec.Připomína mě to fotbalové raudis.To žádný rozumný člověk nedělá.
18. 05. 2009 | 16:45

RUMCAJS napsal(a):

SuP:

A od KVS.
18. 05. 2009 | 19:08

Zacheus napsal(a):

Pokud to není marketingový trik ( ale podle údajné reakce pana Paroubka, který měl něco- celkem oprávněně - říci o prasatech to tak nevypadá)tak si myslím, že házení čehokoliv na kohokoliv je projevem krajní duševní ubohosti.
18. 05. 2009 | 20:01

mapolenka napsal(a):

Paroubka lidi prostě nežerou,tak ho praští vejcem,tady je vidět,jak Paroubek manipuluje s agenturami veřejného mínění..
18. 05. 2009 | 20:34

grőssling napsal(a):

Zdravím Vás pane Pocestný. Myslel jsem, že celkem píšu jasně, pokud se mi to nedaří, tak zkusím popsat co si myslím jinými slovy, bez nároku na úplnost a komplexnost.

Všechny ty veletoče, které se dějí od loňských krajských voleb vidím jako :

- výsledek dlouhodobé neschopnosti nejméně poloviny politických a intelektuálních elit vnímat každodenní starosti obyčejných lidí.

Stručně jsem v diskusích k volbám napsal, že pravici ji neprohrály třicetikorunové poplatky, ale Franta Králík, kterého ODS svými zdravotními reformami poprvé v životě vyděsila možností, že na stará kolena, nebude-li mít čím zaplatit ( jako že nebude, kde by na to vzal, když žije z výplaty do výplaty ) zemře dřív, než by musel. Navíc mu také poprvé v životě hrozilo, že přijde o svoji králíkárnu . Fanda si na začátku devadesátých let myslel, že má na víc a že nejpozději do deseti let bude mít vlastní domek, když mu Havel řekl, že žije v opovrhované králíkárně. Jenže Fanda od samého začátku tu šanci neměl, teď mu to došlo a navíc se mu také rozsvítilo, že většina těch, které v předchozích volbách podporoval se zařídila pro sebe a na něj kašle.

- výsledek neochoty těchto elit k dialogu uvnitř české společnosti .

Dialogu o tématech, která nemohou být nastolována a znovu radikálně jinak řešena co 4 roky po parlamentních volbách. Kdesi jsem tu napsal, že nikdo ani nepomyslí na potřebu mezioborové prognózy vývoje Česka na příštích 20 let. Komunisté nechali akademika Richtu takový výhled vypracovat v šedesátých letech a poté znovu Valtra Komárka v letech osmdesátých. Současné skupiny soupeřící o vládu sice zakládají jakési think-tanky, ale o jejich doporučeních nevedou celospolečenskou diskusi. Snaží se spíš násilným způsobem své názory prosadit.

- důsledek ideové prázdnoty zejména pravicově orientovaných stran, včetně těch co neví kde se vlastně na ose levice – pravice nacházejí.

Ne, že by ty levicové byly silné v kramflecích. ODS ale udávala tón zejména v devadesátých letech, zatímco dnes, také v souvislosti s hospodářskou recesí nejen, že není ideovým vůdcem společnosti, ale prokazatelně si neví rady sama se sebou.
Malý mikrokosmos tohoto chaosu můžeme sledovat i zde na blozích. Pan Sedláček přemýšlí o širokých souvislostech krize a volá ku pomoci odborníky z jiných profesí, zatímco praktik Rumcajs otrávený planým filozofováním jej volá k pořádku na praktické práci k ukončení recese, netušíce, že takový úkol je nad síly nejen pana Sedláčka.
Také ti, kteří dělali na rozdíl od ODS nepolitickou politiku se ocitli v menšině a izolaci a všeobecná důvěra k nim poklesla na minimum.
O levé části politiky nebudu psát, připadá mi že se stejně jako ta pravá brodí bezvýchodnou minulostí.
Nemyslím si, že jsme ( my Češi ) na tom o moc jinak než ostatní svět.
Prostě si nevíme rady, stejně jako jiní. Navíc si to ale ještě komplikujeme víc než musíme viz. body výše.
V této souvislosti si připomínám část textu Fritfoje Capry ( sice z roku 1981, ale stále aktuální ) z úvodu k jeho knize Bod obratu, kde píše :
„Věřím, že světonázor, který v sobě zahrnuje moderní fyziku, je neslučitelný s naší dnešní společností, jež neodráží vzájemnou harmonickou souvztažnost, jakou pozorujeme v přírodě.
Abychom takového stavu dynamické rovnováhy dosáhli, bude zapotřebí radikálně odlišné sociální a ekonomické struktury; kulturní revoluce v pravém slova smyslu. Přežití celé civilizace může záviset právě na tom, zda se nám takovou změnu podaří uskutečnit.“

Ty epizody s vajíčky a reakce na ně jsou jenom legračními nepříliš důležitými ilustracemi současnosti ale nedá mi to, když ty slonoviny čtu, abych na ně nezareagoval.
18. 05. 2009 | 21:55

stále rebel napsal(a):

Podzimní kampaň povede Ičko.

Langer rozházel 'na rozloučenou' ještě 3,2 milionu!
http://www.blesk.cz/clanek/...

Vláda pro vás, hlásá kampaň Topolánkova kabinetu za 10 milionů
http://domaci.ihned.cz/?art...

Policie si objednala kampaň na zlepšení image, opozice nesouhlasí
http://www.ct24.cz/domaci/2...

Masakr politické reklamy
S upřímným zděšením jsem zhlédl dvě novinky ze stoky české politické reklamy. Masakr dobrého vkusu odstartoval klip Ivana Langera. Je ubohý až do té míry, že jsem se musel smát. Nejhorší je, že to Ivan MYSLÍ ÚPLNĚ VÁŽNĚ. Ani stopa po nadsázce či sebezlehčení. Pomáhat a chránit před tímhle by měla policie!
http://www.langer.cz/gfx/la... 9_003.wmv
18. 05. 2009 | 22:05

stále rebel napsal(a):

Zkusím opravu.
http://www.langer.cz/gfx/la... 9_003.wmv
18. 05. 2009 | 22:06

stále rebel napsal(a):

http://www.langer.cz/gfx/la... 9_003.wmv

Když to nepůjde odkaz je na této stránce.
http://marekhrkal.cz/reklam...
18. 05. 2009 | 22:09

Pocestny napsal(a):

Jo, Groesslingu, jen bych si přihřál polívčičku za jeden druh lidí - za ty, kteří Vendu podcenili v tom, nakolik bude neschopen aktivizovat svůj mozek a úsilí tehdy, kdy mu táhlo na čtyřicet a peníze doslova ležely na ulici.

Pravice je jako přirozená součást systému objektem evoluce, proto se nemůže stvořit zakládací schůzí ODS (byl jsem tam, to bylo naposled, co jsem byl na schůzi ODS) ani tím, že se za ní nějaký normalizační knihomol prohlásí, nýbrž je výsledkem pěstební činnosti a šlechtitelství, čili na vícegenerační bázi. Děti mých dětí, pokud se dožijí ještě současného systému, budou znát pravici, my ne.

Pravice, narozdíl od levice, byla v roce 1935 odstavena, po roce 39 částečně zplynována a postřílena, kdo přežil, proletěl komínem lágru bolševického. Kdo přežil i to, vzal v 68 nohy na ramena.

Ne Groesslingu, s pádem ODA skončila jakákoliv snaha od nelevicovou politiku, pokud bychom chtěli termín přesnější než vágní "pravice".

Je to o to smutnější, že liberálové zde mají potenciál na daleko silnější vliv, než jakého jsou ve starém stranickém schematu po jednom vybojovat.

My nežijeme v demokracii, ale v demokratuře dvou cest, jak utratit daně obyvatel.

Pro oba platí, ať se vybere sebevíce, nikdo z občanů nezíská, protože víme, že jinde to zmáknou levněji.

Proč tu ta liberálně republikánská centr partaj nevznikla? No, co může vzniknout mezi Klausovými nacionál socialisty a ZemanoParoubkovským Zirkuss Katz?

Není to náhodou tak, že i náznak vzniku konkurence aktivizuje tu nejhorší zvěř z obou partají (viz duo Morava - Soukup), aby jí rozervali tím, že z obou stran zuřivě zaútočí na všechny liské stránky liberálních konkurentů? Není to náhodou tak, jak to bylo s Havlem mezi Zemanem a Klausem?
Není to tak, jak socani naprosto kontrolovanou korupcí odrovnali US za dvě volební období (exekutivní panáky z pidistran vždy potvrdí premiér, je tedy spolu se svou stranou za ně odpovědný)a nyní stejně nastřelili SZ za to, že se ohnula jinam.

Ono je těžké svolávat lidi do prostoru bojiště dvou tlup organizovaných homunkulů římanského druhu.

Jak oponovat dvěma aparátmašinám s vlivem v poslední vsi?

Je jediný způsob, porazit je většinou hlasů a změnit pravidla.

To se nestane, pokud budou dále zaznívat smyšlenky, které vnášejí svár tam, kde být nemá.

Návrat Havla do politiky je jediným návratem, který bych uvítal, nepřeji mu ho, protože ho to jistě zabije, tato řeka je už příliš dravá.

Nehledejte nepřátele všude tam, kde necítíte "přátele".
19. 05. 2009 | 00:02

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Ja, jak vite, za pravici/levici povazuji ty, kteri se k ni hlasi. Je to dusledek takoveho toho, ze "jiz pristi generace bude zit v ..." a ze "nebyt lidi, tak by skvele myslenky zvitezily ...".

Cili proto vidim zlodeje na vsech stranach.

MoB: Ja individualista nejsem. Poznal jsem, ze mi to nic moc lidsky neprinasi.

Pocestny: Pisete: "Dovolte mi "hořejší otázku" - "kde jste vyčetl, že máte být zlý?""

Zdalo se mi (z Vaseho stylu psani), ze nam trem pricitate vzteklinu a syceni. :)

Necetl jste ale presne. Pisete kde jsem vycetl, ze jsem zly a ja pritom napsal, ze:

"Zaverem plati, ze rad hodim "zlym slovickem", ale rozlisuji to od jiste klukovskeho..."

Vy pri svem vzdelani (i kdyz chapu, ze uz jste dlouho ze skoly a vsichni Vasi ctenari zde vedi, ze presne cist a formulovat neumite) prece vite, ze byste takove chyby v (dez)interpretaci (neumyslne) psaneho Vami kritizovanym psat nemel, vidte. :)

"Vaše denunciace jsou laskavé,"

Denunciaci myslite ma stanoviska k diletantum a upozornovani na jejich chyby (jako napr. na tu Vasi?)?

"strýčkovské," dekuji, vim, ze jsem i k Vam vlidny synovce, nicmene obcas byste zaslouzil tatovym remenem jako za mlada. :)

"já vás nazval zoufalým apologetou," Vidite mne nekoho jako Origena? Obrance viry pred Vami pohany? Zrejme viry v precizni a dusledne mysleni? Pred Vasimi vodopady? Dekuji Vam za Vase necekane uznani. :)
19. 05. 2009 | 01:00

prirodovedec napsal(a):

groessling: Opet vyborne. Jasne, srozumitelne, logicke, bez vodopadu a vykriku. Dekuji.
19. 05. 2009 | 01:03

jepice napsal(a):

prirodovedec napsal(a):

groessling: Opet vyborne. Jasne, srozumitelne, logicke, bez vodopadu a vykriku. Dekuji.

Je to opravdu srozumitelné:
"Stručně jsem v diskusích k volbám napsal, že pravici ji neprohrály třicetikorunové poplatky, ale Franta Králík, kterého ODS svými zdravotními reformami poprvé v životě vyděsila možností, že na stará kolena, nebude-li mít čím zaplatit ( jako že nebude, kde by na to vzal, když žije z výplaty do výplaty ) zemře dřív, než by musel. Navíc mu také poprvé v životě hrozilo, že přijde o svoji králíkárnu ."
Tohle je opravdu elegantní taneční figura a zřejmý důvod, proč vám autor imponuje, pane přírodovědče.
Logik by si myslel, že může být rozdíl, jestli něco hrozí, anebo jestli si to někdo myslí. Pan Groessling to ztotožnil bez mrknutí oka.
Franta Králík si opravdu myslí, že mu něco hrozilo, to je pravdivé zrnko celé věci. Franta Králík bude volit stranu, která mu to pověděla a která ho před tím ochrání.
Franta Králík, toto naše většinové přerostlé dítě, má potřebu být ochraňován. Proto žádná reforma, která k němu nebude nebude promlouvat jazykem zachránce před zlem, nemá šanci. Poplatky byly jasně a srozumitelně prohlášeny za signál zla, které způsobí,že Franta Králík nebude mít na zaplacení lékařské péče. Finito. Proti tomu není obrana, protože v repertoáru těch, co si myslí, že koncepce reformy byla správná a užitečná i pro Frantu Králíka, není schopnost mu zmíněného strašáka vymluvit.
Blahopřeju, pánové.
Račte převzít svůj díl zodpovědnosti.
19. 05. 2009 | 08:36

Pocestny napsal(a):

Přírodovědče, přečtěte si svou odpověď, jste zlý člověk...-)
Víte proč?
Vaše mindráky a předsudky tu ubližují lidem, kteří se (narozdíl ode mne) k něčemu vyjádří a vy hned spustíte svůj mlýnek na maso: "Když řekl tohle, tak pán musí být tohle atd....
Nejenom, že se odkopáváte jako zlej malej Hurvínek, ale v kontrastu s vaší názorovou impotencí (nemáte názory na události, ale na lidi, kteří je komentují - výhradně) to vše působí tak nějak Sládkovsky, lacině a populisticky.

Smrdí z vás bolševik na sto honů.

A ještě k tomu jste tak arogantní, že máte pocit, že tím někomu pomáháte.

Nečetl jsem od vás nic, co by prozradilo, že umíte více než počítat, je mi líto. Moížná leccos spočtete, ale na vašich občanských názorech se nedá postavit nic - chybí materiál.

Po roce jste jen další předvídatelný otrapa - jako já, to jste dopadl, veličenstvo...-)

Až se přestanete za každou cenu cpát do úlohy mentora druhých a vypustíte něco, na čem se dá poznat, že nejste jen zlostný hnidopich, rád si názor na vaší osobu opravím, ale takhle....

Je to otravná nuda, kolego.
19. 05. 2009 | 08:43

!Pocestny napsal(a):

Badateli, pokud se sám bojíte činného rodu, nemůžete čekat, že druzí ten strach překonají.

Být přírodovědecky australsky nad věcí je nám všem prd platné...

P.S. také jste se artikulačně vylepšil, i když, možná jsem se naučil si překládat vaše výroky z vaší do mé češtiny s méně zádrheli, nicméně, znovu povídám, dojem z některých vašich výroků je u nově příchozích stále stejný, dělejte s tím něco ... -)
19. 05. 2009 | 08:46

SuP napsal(a):

Jepice -
10 bodů pro Vás!
19. 05. 2009 | 09:59

air jordan shoes napsal(a):

snad nepomohl lobbying ? Náš vševěd kupoval hlasy vpravo i vlevo.
25. 05. 2009 | 08:35

basketball shoes napsal(a):

Přírodovědče, přečtěte si svou odpověď, jste zlý člověk...-)
25. 05. 2009 | 08:36

jordan shoes napsal(a):

groessling: Opet vyborne. Jasne, srozumitelne, logicke, bez vodopadu a vykriku. Dekuji.
25. 05. 2009 | 08:37

tlustoprd s bradavici napsal(a):

hlavne do toho nemotejte ODS ta s tim nema nic spolecnyho... nevim fakt proc sem do toho tahate ODS. tohle je diskuse o vejcich... chudak slepice... ty se s tim vejcem serou, opatrujou ho a pak skonci takhle...:-D ale dobre mutak...
14. 06. 2009 | 11:13

Rolex watches napsal(a):

Rolex watches has been known for a long time, As early as several centuries ago on this Rolex was born. The reason is his design in line with the majority of the people's taste. It is improved for the people's demands.http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 06:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy