Fotoblog - Turecko, jak jej řada z nás nezná

08. 08. 2007 | 12:33
Přečteno 8173 krát
Bývalý hlavní vyjednavač pro vstup země do Evropské unie Pavel Telička je dalším blogerem, který souhlasil, že se s návštěvníky těchto stránek podělí o zážitky z letošního léta. A první fotografie dorazily z Turecka.

Pan Telička je tak už čtvrtým v pořadí, kdo na tuto nabídku Aktuálně.cz přistoupil. Dlužno říci, že několik blogerů ji odmítlo.

Jako první posílala v červenci své snímky paní režisérka Helena Třeštíková (můžete se na ně podívat ZDE). Dalšími fotografujícími blogery se stali pan poslanec David Rath ZDE a aktivista hnutí Greenpeace pan Jan Beránek ZDE (to uvádím hlavně pro ty, kdo by si jejich fotografie chtěli dodatečně prohlédnout, a také pro diskutujícího s nickem Fanda Ratha, který mne neustále podezírá z toho, že jsem to celé „spískal“ jen proto, abych tu udělal prostor pro osobní propagaci pana poslance ;-) A snad ještě pro pořádek: paní Třeštíková a pánové Telička i Rath pořizovali snímky redakčním mobilem. Pan Beránek fotografoval vlastním aparátem.

Na konec týdne slibuje pan Telička opravdovou lahůdku (tedy alespoň podle mne). Nezávazně přislíbili fotografie ještě další dva blogeři. Snad to všechno vyjde.

Libor Stejskal, editor blogů


Pan Telička mi poslal SMS s následujícím textem:

Turecko je u nás především známé jako diskutabilní kandidát na členství v EU. Jako hlavní argument proti jeho vstupu se nejčastěji uvádí, že je to populačně silný muslimský stát. Méně je Turecko známé jako atraktivní turistická destinace. Letos jsem po více než deseti letech navštívil místo, které se jmenuje Oludeniz a je vzdálené zhruba patnáct kilometrů od města Fethyie.

Přestože se tu nachází i Modrá laguna, objevující se na většině pohlednic z Turecka, nebudete se tu prodírat davy německých a ruských turistů jako například na příliš zkomercializované Turecké riviéře či na pobřeží Egejského moře. A české turisty tu prakticky nepotkáte vůbec. Je až překvapivé, jak klidným dojmem to tu působí. A přitom si tu každý přijde na své. Výborné a stále cenově přijatelné jídlo, hudba, večerní posezení v pubech na pláži za tónů meditační hudby, velmi přátelští a přitom nevtíraví místní lidé, (místní vláda dokonce pod hrozbou pokuty zakázala otravování turistů zdejšími živnostníky), slušné sportovní vyžití.

Připojuji pár fotografií z pláže Oludeniz a z výletu lodí do blízkého okolí. Berte to jako eventuální inspiraci , až budete plánovat dovolenou v příštím roce. Budete si pak také moci udělat představu, zda tato země může směřovat do EU. Já mohu jen říct, že za deset let se tu udála obrovská změna.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Liborek napsal(a):

Prosím, proč Anonce nepožádá o obrázky občansko/obecného občana. Snímky pana Ratha, Teličky představují pro chudé jen trauma. Máte jen 6 000,-Kč měsíčně. Jen čumte! Co občansko/obecný člověk neprožije , neexistuje. Je to jen virtuální realita.
08. 08. 2007 | 13:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Liborku

ptáte se spíše asi na Aktuálně.cz než na Anonci. Požádali jsme vytipované lidi, kteří u nás píší své blogy. Fotografie kohokoliv jiného by na těchto stránkách postrádaly smysl.

Mějte se fajn.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 13:44

Al Jouda napsal(a):

Ta pláž je opravdu pěkná. Asi si tam příští rok zaletím.
08. 08. 2007 | 13:59

car napsal(a):

Pane Telička pěkne fotky nojo mě jste sebou vzít kalouska kdysik se říkalo turecka ekonomika nojo a zas ruši padesátníky nojo pomaly přechod na euru nojo nebude pozdě rušit potom tisici koruny no jo kalousek a ekonom, tak proč nerozvaží radši suche rohlíky tak se mějte vemu kolečka a jedu na maltu
08. 08. 2007 | 14:24

Adélka napsal(a):

ad.."Fotografie kohokoliv jiného by na těchto stránkách postrádaly smysl."
.....
škoda, že fotografie jsou jen pro pár vytipovaných lidí, nerozumím tomu proč by jiné fotky neměly smysl, škoda těšila jsem se na fotky feny Sáry....
08. 08. 2007 | 14:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Adélko,

to je nedorozumění. Do svého blogu si může každý vložit fotografie podle své úvahy. Všem jsem posílal návod, jak na to. Mimochodem řada blogerů to dělá, například pan primář Nešpor či pan Kožušník.

Redakce Aktuálně.cz si jen vytipovala pár blogerů, kterým nabídla zapůjčení mobilního telefonu s kvalitním fotoaparátem a spojením, aby snímky mohli co nejrychleji poslat do redakce.

Odpovídal jsem na otázku, proč tu nejsou fotografie jakéhosi občansko/obecného člověka.

Mimochodem Sáře jsem to nabízel také. Říkala, že to zváží a jednou možná snímky z výletu pošle.

Mějte se fajn.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 15:28

Líný černý pes napsal(a):

Grůůůúúú, z toho by pes vyl. Lidi snad nezávidíte někomu (komukoli) dovolenou. No, prot ogustu žádnej dišputát.
Tak nafoťte svou dovolenou a otevřete si svůj blog. Možná budete mít fotky, že Vám i p. Telička bude závidět.
08. 08. 2007 | 16:19

Adélka napsal(a):

Hmm tak to ano, zapůjčit mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem všem blogerům je nereálné, teď tomu již rozumím, děkuji a těším se že snad Sára něco doopravdy nafotí.
08. 08. 2007 | 16:41

kaligraf napsal(a):

Co politici nechtějí znát?
Pravdivý dokument, který perzekuuje Česká televize:
http://video.google.com/vid...
19. 06. 2008 | 22:08

cheap tiffany jewelry napsal(a):

Pane Telička pěkne fotky nojo mě jste sebou vzít kalouska kdysik se říkalo turecka ekonomika nojo a zas ruši padesátníky nojo pomaly přechod na euru nojo nebude pozdě rušit potom tisici koruny no jo kalousek a ekonom, tak proč nerozvaží radši suche rohlíky tak se mějte vemu kolečka a jedu na maltu
31. 07. 2009 | 16:08

wedding dresses napsal(a):

We're also happy to work with corporates as well, inasmuch as they're ready to embrace a little bit of change. Put it this way. We'll work with intrapreneurs as well as entrepreneurs.
17. 08. 2009 | 18:42

louis vuitton outlet napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 17:03

louis vuitton replica napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
19. 08. 2009 | 19:32

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 08:45

louis napsal(a):

Pojistěte si výhodně Vaše zaměstnance! Jednoduše, online.
07. 09. 2009 | 19:28

louis vuitton napsal(a):

HOO>>>>
26. 10. 2009 | 02:59

ed hardy napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
22. 11. 2009 | 11:22

ugg boots napsal(a):

Good day! Thx for your great post and Im thinking about how to introduce my ugg boots to you cos Im not sure if u like this. Many people who live in the cold area like the ugg boots, especially the north-europe. Our uggshare.co.uk supply the cheapest classic cardy ugg boots, class tall ugg boots, classic short ugg boots and other series of uggs, hope my words didn’t trouble u, cy!
24. 11. 2009 | 04:14

free games online napsal(a):

thanks
08. 03. 2010 | 22:36

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

I thinks this is a great article that worthy reading. Many thanks
13. 03. 2010 | 09:44

iPhone contacts backup napsal(a):

I know more about it. Thanks.
13. 03. 2010 | 09:52

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 05:17

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 06:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy