Neveďme politickou diskusi v přímém přenosu - nejsme VV

14. 10. 2011 | 12:45
Přečteno 3041 krát
Nemám ve zvyku tady na blogu posílat signály dovnitř strany. Ale protože se v posledních týdnech vnitrostranická diskuse – nikoli mou zásluhou – do veřejného prostoru posunula, cítím potřebu se k ní ve veřejném prostoru také vyjádřit.

Považuji za naprosto přirozené, že v regionu vedeme souboj o to, kdo bude a nebude jeho předsedou. Dokonce bych určitě nechtěl být ve straně, kde by byl tento demokratický proces nominace kandidátů nahrazen moudrými rozhodnutími někoho z centrály. Je dobře, že se v každém místním sdružení, v každé oblasti i regionu čas od času objeví někdo, kdo dosavadního předsedu vyzve na souboj, aby si nemyslel, že to má – třeba za minulé zásluhy – napořád.

Za velmi nešťastné ale považuji, když se taková diskuse místo na stranických setkáních vede veřejně. To není schovávání problémů. Není to postoj, který by zpochybňoval demokratičnost strany, jak v uplynulých týdnech zaznělo v několika silných prohlášeních. Naopak – je naprosto normální, že se špinavé prádlo pere doma a ne na veřejnosti. Je normální se doslova pohádat, ale když jednou diskuse skončí a hlasování rozhodne, je stejně normální přijmout většinový názor za svůj, akceptovat ho, postavit se za něj, prosazovat ho, nebo se vůči němu alespoň nevymezovat. Svolávání tiskových konferencí kvůli prezentaci svých vnitrostranických názorů je sice zajímavé pro média, která z konfliktů žijí a bez nich skomírají, jenže straně – společným myšlenkám, kvůli nimž se lidé do strany sdružili – to nic pozitivního nepřináší. Možná se Petr Tluchoř tuto formu vnitrostranické práce naučil od Kristýny Kočí, jen mi je divné, že by si nevšiml, do jak podivné situace tento zdánlivě demokratický postup celé Věci veřejné zavedl.

Vývoj posledních měsíců ve středočeské ODS mě mrzí tím víc, že jde o velký region. Region viditelný a přes všechny problémy i silný, který však spolustraníkům v jiných krajích místo síly ukazuje na tiskových konferencích nejistotu, zmatek. Jenže my nutně potřebujeme být silným regionem a působit tak.

Třeba proto, že se blíží krajské volby. Musíme být schopni sestavit (a pak jako jeden muž podporovat) akceptovatelnou kandidátku složenou na zkušených dámách a pánech z obecní, městské i krajské politiky, na pracovitých lidech prověřených každodenní praxí, řešením problémů. Na lidech slušných, vnímavých a důvěryhodných. Tedy na lidech, kteří mají prakticky všechny vlastnosti opačné než lídr středočeské ČSSD sociální demokracie a hejtman David Rath. Je potřeba zastavit populistickou politik založenou na nesmyslných, halasně vytrubovaných (a později potichu rušených) slibech typu proplácení regulačních poplatků ve zdravotnictví nebo veřejné dopravy pro děti zdarma.

A nakonec musíme být silným regionem také proto, abychom uměli demonstrovat podporu vládnímu kurzu naší strany, její reformní politice, jakkoli jsou reformy zejména s VV v zádech nesmírně složité. Dokonce se nebojím říci, že právě v situaci, kdy stávající koalice je jediná možná, musí strana stát za svým předsedou a podporovat ho. Neznamená to, že je nekritizovatelný a že se o jeho práci a postojích nesmí diskutovat – ale musí se to dít uvnitř a vkusně. Mydlit schody předsedovi strany a premiérovi před kamerami a mikrofony je nevkusné.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

TNT napsal(a):

Nejrychleji se hýbou prachy, a pak Bendl - to je inside joke u ODS, nejdříve v Brouku (automobil) kul pikle s Pavlem Bémem, pak Páju zradil a šel s Topolánkem (dostal za to post ministra dopravy), pak přešel k Nečasovi a bojuje proti Topolánkovcům (Tluchoř, Fuksa, Šnajdr) - dostal za to post ministra zemědělství:))
14. 10. 2011 | 12:54

Ivan napsal(a):

Opravdu, ve vašem případě je lepší špínu nechat doma. To, že děláte mouřenína vašemu současnému předsedovi a premiérovi vám zřejmě nevadí. To, že vám nabídne za odměnu post, a to přes celonárodní zkušenosti s vámi a středočeské zvláště, vás tak oba nechává chladnými. Že vaše kvalifikace na vedení Ministerstava zemědělství se podobá vojenskému výběru typu "Umíte hrát na housle? Tak půjdete pucovat hajzly" je také vedlejší, hlavně když ve správný okamžik zvednete ruku. Pamatuji si na heslo o vládě odborníků z r. 1989 a hlavně na to nadšení. Dnes vám bývalí komunisté musí závidět. Fujtaksl, to vám všem z vás a vašeho konání není na zvracení? To jste opravdu už tak otrlí? Pokud ano, tak tento stát není k žití!
14. 10. 2011 | 13:07

resl napsal(a):

ale jó, veďme, nejsme zatím v Rusku.
14. 10. 2011 | 13:07

Koplkop napsal(a):

Autor
"Na lidech slušných, vnímavých a důvěryhodných. Tedy na lidech, kteří mají prakticky všechny vlastnosti opačné než lídr středočeské ČSSD sociální demokracie a hejtman David Rath."
Naprosto s Vámi souhlasím pane Bendle. Současně, ale jedním dechem musím dodat, že takovéto lidi už nelze najít ani v ODS. Už tam po takových lidech není ani ten stín.
Dnes je ODS a ČSSD obsazena naprosto sytejnými lidmi. Lidmi bez morálky, bez skurpulí, lačnícími po moci a po pěnězích.
14. 10. 2011 | 13:11

dedek napsal(a):

A nakonec musíme být silným regionem také proto, abychom uměli demonstrovat podporu vládnímu kurzu naší strany, její reformní politice, jakkoli jsou reformy zejména s VV v zádech nesmírně složité. Dokonce se nebojím říci, že právě v situaci, kdy stávající koalice je jediná možná, musí strana stát za svým předsedou a podporovat ho. Neznamená to, že je nekritizovatelný a že se o jeho práci a postojích nesmí diskutovat – ale musí se to dít uvnitř a vkusně. Mydlit schody předsedovi strany a premiérovi před kamerami a mikrofony je nevkusné.


Vážený, mohl byste mi popsat jedinou reformu, kterou jste udělali? Kterou zlodějskou kauzu jste vyřešili obzvláště když váš šéf strany a takzvaný "premiér" halasně hlásal cosi o čistých rukou, o vymícení korupce ve vládě a ve straně s tím padni komu padni? Že by pro Drobila byl neskutečný trest ho povýšit? Nemáte to trochu v myšlení zvrácené? Kolik jste rozprodal vy nemovitostí pod cenou? A dnes? Co víte o zemědělství, vy "odborníku" !!! Pane jo ale Lesy ČR je pole neorané co? To zase penízky potečou!! Čestní lidé v ODS? I třeba takový Stráský? Už vidím vaši spolupráci. Jeho tvrzení, že si příroda nepomůže bez zásahu člověka je hodna chovance zvláštního ústavu. Spíš bychom měli říci kam člověk šlápne nebo kam dosáhne ruka ODS tam sto let tráva neroste. Pane Bendle už jste dost profláknutý, abyste tady oblboval lidi. Ne všichni jsou zabednění nebo pravicově zaslepení.
14. 10. 2011 | 13:16

Ivan napsal(a):

Dědo, Stáského v ŠUNAP nechte na pokoji! Tam není třeba odborník, ale krizový manager, protože ta hrůza, co se na Šumavě děje, mu dává za pravdu. Tam si příroda nepomůže ani kdyby pršeli psi, kočky a vidle! Jinak s vaším hodnocením Bendla souhlasím.
14. 10. 2011 | 13:22

antiovce napsal(a):

Kdyby si chtěl někdo něco přečíst o problematice kůrovce aby nebyl za hloupou ovci, zde je odkaz: http://www.sumava-kurovec.cz/include/Stanovisko%20CBDR%20110404.pdf
14. 10. 2011 | 13:32

mb napsal(a):

Na lidech slušných, vnímavých a důvěryhodných.

v ods contradictio in adjecto ...
14. 10. 2011 | 13:36

Ives napsal(a):

Antiovce, pozorně přečetl, ale dalo to fušku. Výsledek potvrzuje staré dobré úsloví, že kdo něco umí, ten to dělá, kdo tomu nerozumí, ten o tom píše a mluví, a ten úplný neznal to učí. Hlavně věta o nepatrném vlivu člověka mě rozesmála...
14. 10. 2011 | 13:44

Petr napsal(a):

Pane Bendl,
jste mladý člověk a tak Vám nemůže být dávano za zlé, že nevite nic, jaké je to když noviny mlčí, resp. když píšou jen oslavné články na politiky.
14. 10. 2011 | 14:04

Kousal napsal(a):

Pane Bendle, jestli něco potřebujeme tak je to otevřená diskuse ze strany ODS. Z Vašich zákulisních hrátek už je celá republika na dně propasti, tak toho nechejte
14. 10. 2011 | 14:05

posmutnělý napsal(a):

Pane Bendle,
jestli je potřeba zastavit nějakou púoitiku, tak tu Vaši. Vy máte na každou snahu, udělat něco pro obyčejné lidi, jedimou nálepku - populismus. Kdyby té nálepky nebylo, neměli byste co konkrettního k opoziční politice říci.
14. 10. 2011 | 14:07

Ivan napsal(a):

Pane Bendle, je udivující, jak si pravicový a reformní politik jako vy osvojil výrazivo a slovník nomenklaturního kádru z 80-tých let. Je vidět, že je to stále o stejné věci. My pro sebe, oni na nás, že? Ještě mi tam k populismu chybí diktát ulice. Asi jste nějak zapoměl, že na tyto hrátky vám příspívají všichni voliči. Nezdá se mi, že by po smrti Bácze a Singha vaše partaj vyžila jen z příspěvků...
14. 10. 2011 | 14:15

todi napsal(a):

Reinkarnace pana Bendla za člena vlády je dalším dokladem naší současné hluboké mizérie. Patřil, patří a bude patřit k nejslabším z vrcholných polistopadových politiků. Jeho posedlost Rathem o něm také hodně vypovídá. Udivuje mě ovšem, že jste někteří současným stavem vládnutí a jmenovitě i panem premiérem Nečasem zklamáni. Vždyť tento pán je v politice dlouhá léta a dlouhá léta také drží vysoké posty ve stranické hierarchii. I kdyby se sám na špinavostech, které netřeba jmenovat nepodílel, kryl je a lhal o nich kudy chodil. Já jsem obecně zhnusen, ne však překvapen. Občanstvo je stále více nespokojené až nas..né. To se projevuje významně negativně na mezilidských vztazích a všeobecný úpadek morálky vrchnosti má za následek úpadek morálky obecně a třeba například také vzrůst drobné nepostižitelné a nepostihované kriminality, která otravuje život a demotivuje. Tak, jak se krade nyní, se za posledních 60 let určitě nikdy nekradlo.
14. 10. 2011 | 14:18

achim napsal(a):

Vy filuto jeden, ta tichá technika, to bude ještě z doby, kdy jste byl nomenklaturním kádrem středočeského SSM, viďte?
14. 10. 2011 | 14:20

arnazach napsal(a):

Soudruzi at si klidne pikli za zavrenymi dvermi. Pokud ale chce ODS zustat obcanskou stranou, mela by byt citelna pro sve volice. Verejna diskuse mezi politiky s ruznymi nazory na skodu jiste neni. Je ale mozne, ze pan Bendl chtel rici, ze pikle se maji kout doma.
14. 10. 2011 | 14:27

volič ODS napsal(a):

pane Bendle velký souhlas, i kdyby členové a předsedové ODS lhali a kradli i za bílého dne, kázeň musí byt.
14. 10. 2011 | 14:39

berkowitz napsal(a):

Prosím, nezpochybňujte zde neodbornost s. Bendla na ministerstvo zemědělství. Vždyť na OV SSM pracoval jako žňový referent!
14. 10. 2011 | 14:40

Agent W4C napsal(a):

Žňoví referenti by sklízeli obilí i v lednu...
14. 10. 2011 | 14:55

Agent W4C napsal(a):

todi:
Takhle nekradli ani nacisti.
14. 10. 2011 | 14:58

stehno napsal(a):

V roce 1989 a 1990 se vedla veřejná diskuze, proč se jí vzdávat? Proč se schovávat? Nebo máte CO schovávat? Podívejte se, jak klesá Vaše obliba a volební preference ( i když ani těm nevěřím).
14. 10. 2011 | 15:02

jezevec napsal(a):

Souhlasím s Petrem Bendlem,že v krajských volbách má ODS nasadit úspěšné komunální politiky. Tito politici denně chodí z kůží na trh, aby obstáli.Tito politici mají profesionální předpoklady pro řešení krajských záležitostí. Pro klid zleva i zprava by měl Petr Bendl říci, vzhledem k ministerské funkci, že na hejtmana nekandiduje.
14. 10. 2011 | 15:07

Joe Ratata napsal(a):

Pane Bendle!
Čím to,že VÁM nevěřím ani slovo?
Že by zkušenost s Vámi a ODS?
14. 10. 2011 | 16:23

zemedelec napsal(a):

Pane Bendl.
Osvědčil jste se velice dobře při prodeji středočeských nemocnic,do rukou spřáteleným lidem a to prosím jak se říká za hubičku.Brzy se projeví proč jste byl nasazen právě na ministerstvo zemědělství.Tam je toho ještě na prodej dost a dotace pro zemědělce taky jdou pravidelně.Proto volám,zemědělci buďte ve střehu.Zeptám se proto,jak to dopadlo s rezervou financí,jestli byly nakoupeny dluhopisy.
14. 10. 2011 | 16:33

Joe Ratata napsal(a):

Teď jsem si přečetl Bendlovo životopis.
On vlastně o normální práci v životě nezavadil.Už od školy ve funkcích.Na škole zřejmě taky.Co on může vědět o problémech většiny občanů!
Aparátčnicví z něj čouhá stejně jako sláma z bot.
14. 10. 2011 | 16:34

Ivana napsal(a):

Pane Bendl, stále jste se nedokázal smířit s tím, že Vám Rath zatrhl ty Vaše špinavosti ve středních Čechách. Působíte na mne stále více jako jeden z největších podrazáků v naší, tolik prohnilé a zprofanované, politice! Je mi z Vás špatně!
14. 10. 2011 | 17:13

irinek napsal(a):

Jasně,pane Bendle,žádnou veřejnou diskuzi,zejména ne před kamerami.Upečte to, jako již častokrát,pěkně v koutku,kde na to není vidět.A pak to hoďte lidu prostému ve stylu "jako psovi kost". To je ta jediná správná politika.
14. 10. 2011 | 17:22

Petr z Tábora napsal(a):

Když jsem uviděl Váš blog, tak jsem si řekl, sláva, bílá vrána z ODS nese kůži na trh. Měl jsem o Vás vždy slušné mínění. Ostatní ministři ODS jsou "zalezlí", protože dobře vědí, že svou práci nedělají dobře.
Pak jsem Váš příspěvek přečetl a zjistil, že je to vnitrostranická úvaha a filipika proti Vašim odpůrcům - děláte jiným způsobem to, co jim vytýkáte. Kdo ze čtenářů ví, zda je lepší Bendl nebo Tluchoř ? Koho si myslíte, že zajímá špinavé prádlo z ODS, strany na sestupu voličské přízně, která ve zmiňovaných krajských volbách dostane na frak ? - protože vzhledem k nespokojenosti lidí budou referendem o vládní politice a ne o krajských problémech.
14. 10. 2011 | 18:04

Platan napsal(a):

Bendl vstal z hrobu po Nečasově polibku a začíná strašit...
14. 10. 2011 | 19:01

ali napsal(a):

Joe Ratat
to máte pravdu, to se může vzít s Bohuškem Sobotkou za ruku, že jo?! :o)
14. 10. 2011 | 20:05

ali napsal(a):

Ivana
on mu to Rath nezatrhl, on mu to jen přebral :o)
14. 10. 2011 | 20:07

kočka šklíba napsal(a):

"Musíme být schopni sestavit (a pak jako jeden muž podporovat) akceptovatelnou kandidátku složenou na zkušených dámách a pánech z obecní, městské i krajské politiky, na pracovitých lidech prověřených každodenní praxí, řešením problémů. Na lidech slušných, vnímavých a důvěryhodných. Tedy na lidech, kteří mají prakticky všechny vlastnosti opačné než lídr středočeské ČSSD sociální demokracie a hejtman David Rath. Je potřeba zastavit populistickou politik založenou na nesmyslných, halasně vytrubovaných (a později potichu rušených) slibech...."

Soutěž o nejdrzejší a nejvíce pokrytecký výrok měsíce? Zřejmě. Nechápu jak tohle zrovna Bendl může napsat.
14. 10. 2011 | 20:26

Minorita napsal(a):

Autore, vy i celá vaše partaj jste drazí i zadarmo. Apropo, jaké je teda skutečné datum založení vaší strany? Stydíte se za 20.4.1991 ( uvádíte pro jistotu dny dva )kvůli možné a pravděpodobné asociaci s datem narození jisté nejen historicky těžce zkompromitované a v souvislostech i nyní kompromitující persony non grata ?
No nic, vaše strana pro tento stát už vykonala ( a bohužel neustále koná )mnohá ohromná nezapomenutelná, neopakovatelná dobrodiní, odchovala a povinula pro společnost "nejednu skutečnou osobnost" a jednu "zcela unikátní", zvěstovala, ozřejmila a pomohla společnosti osvojit si vskutku progresivní zvyky, myšlení, kategorie hodnocení a modelů chování, prostě jste po všech stránkách nesporně "osudovou", mimo jiné i politickou, volbou...
Bůh nás ochraňuj ...
14. 10. 2011 | 21:10

drozd kvíčala napsal(a):

bendle, ty jsi snad aparátčík od narození.
14. 10. 2011 | 21:17

kochler napsal(a):

Pane Bendle, kde berete tu drzost dávat zde na blogy své komické vnitrostranické propagagitky. Vy opravdu nechápete, že jste jako známý vrcholný politik ODS představitelem tzv. klientelistického mafianského kapitalismu, tak jak jste ho s otcem zakladatelem v devadesátých letech v této zemi prosadili ? Uvědomte si, že už vás budou volit pouze představitelé nové české oligarchie a členové vašich rodin !
14. 10. 2011 | 21:22

nick y napsal(a):

Přiznávám, že Vaše vyjádření "nejsme VV" mně naplňuje uspokojením . Zloději z ODS opravdu nemůžou být "VV"! Bohudíky!
14. 10. 2011 | 21:29

Nuba napsal(a):

Pane Bendle

mě by skutečně zajímalo, v čem jste kvalitnější kandidát na ministra zemědělství, než byl Váš předchůdce pan Fuksa. Kdybyste dokázal být upřímný, tak byste musel uznat, že v nejste. Jste jakási figurka, která má upravit silové počty uvnitř ODS před blížícím se sletem.

A ani to Vám není trapné, no jistěže není, stud se v politice nenosí. A co zemědělci nebo občané, kteří tyhle experimenty a politické hrátky platí ? Produktivita práce se měří jen těm dole, pro Vás to samozřejmě neplatí.Pěkně si uděláte škatulata hejbejte. Času máte fůru, krize nekrize, však oni zasejí i bez Vás, to máte pravdu a my, hlupáci, ty srandičky zase zacálujeme.

Ne, vůbec se nedivím, už skoro ničemu a gratuluji k funkci.

Myslím to po grossovsku, tedy upřímně
14. 10. 2011 | 23:54

kočka šklíba napsal(a):

Tak jsem na tohle zjevení, tedy Bendla opravdu zvědavá u Moravce, jako že se na tohle divadlo už málokdy koukám, tak nyní se opravdu těším. Možná to ani ten Moravec pro ODS a Bendla nezachrání. No uvidíme jak se s tím Moravec popere, aby představil Bendla v jakž takž dobrém světle. Pokud bude dostatečně skákat do řeči Velebovi a a Tomnanovi a i Bendlovi až bude plkat blbosti, tak to Moravec určitě zvládne, jako už tolikrát. Moravec, další ukázka "novináře".
Nubo odésákovi v politice by mělo být něco trapné? A zvláště tomuto, vždyt jeho text svědčí o tom, že nás považuje za blby a sebe za toho, co nás musí poučit :D.
15. 10. 2011 | 03:44

kormoran napsal(a):

Soudruzko Sklibo , proc lzete? Vzdyt na toho "Moravce " koukate pravidelne a pred svym zanovnim Tv , zn. Rubin mavate rudym parporem .)))

Akorat mi nejde do palice , ze soudruzka ' bez penez' zatrepala nedavno backorama a Vy stale pod blogy krmite rude volice . Ftom bude nejaka soudruzska kooperace s Woodoo)))
15. 10. 2011 | 05:12

Marian Sokol napsal(a):

...jednou to nazýváte demokratický proces a hned v další větě o tomtéž mluvíte jako o špinavém prádle....taky si myslím, že demokracie potřebuje vyprat...
15. 10. 2011 | 08:56

StandaT napsal(a):

Kolik z vás žije ve Středních Čechách, že posuzujete Bendl vs. Rath?
15. 10. 2011 | 13:14

Nuba napsal(a):

Kočko

Je vidět, že z hlediska personálního je ODS dost vyprahlá, když musí ve středních Čechách sahat k takovýmto personám jako je Tluchoř nebo Bendl. Jestli oni ti modří nejsou úplně slepí ? Já jsem jenom Valaška, a my jsme hlúpí, ale víme o tem, jak řekl klasik Mirek Topolánek. Zdá se mi, že ti středočeští ptáci si tu svoji slepotu ale přiznat nedokážou. Nebo možná je to tím, že skutečně není z čeho vybírat a taky ty vlivy jednotlivých frakcí, kdo, s kým, o čem a hlavně pro koho. No je to síla. Hlavně, aby kvůli té slepotě nenarazili v brzké době hlavou do kandelábru. Mohlo by to mít nedozírné následky. Jak v kladném tak záporném smyslu. Záleží na tom, kdo to posuzuje :)

Jinak Bendl jako ministr zemědělství je další ukázka toho, jak to tahle vláda ve skutečnosti s občany tohoto státu myslí a o co jí evidentně jde. O kvalitní výkon státní správy a tím spokojenost občanů opravdu ne. Ale to není nic objevného, že si politici honí malou domů. Jak se zdá, už se to přestává líbit lidem nejen u nás, ale i ve světě.

No a poslední poznámku, než na ni zapomenu. V příspěvcích některých diskutujících, kteří se okázale chvástají, že píší nejčastěji odněkud ze světa se jasně ukazuje, že to nebyla jen elita národa, např. Pavel Tygrid, kdo opouštěli a opouštějí z různých důvodů, převážně svědomí, svoji vlast, ale také takoví, jako jsou Pitr a Krejčíř. U těch druhých to svědomí bylo a je hodně ušmudlané, někdy dokonce černé jak bota.

¨Zdravím
15. 10. 2011 | 13:31

Honza999 napsal(a):

Bendle

Ono je to jak kdy, že???

Víte o tom, že jste PROTIDEMOKRATICKÁ SÍLA? Proč si to myslím? Přivádí mne k tomu váš výrok "Je normální se doslova pohádat, ale když jednou diskuse skončí a hlasování rozhodne, je stejně normální přijmout většinový názor za svůj, akceptovat ho, postavit se za něj, prosazovat ho, nebo se vůči němu alespoň nevymezovat."

Jistě si pamatujete na poslance Melčáka a Pohanku. Když po nich ČSSD chtěla, aby se chovali PŘESNĚ podle vašeho současného citátu, celá ODS řvala jedním hlasem, že je to nedemokratické a totalitářské. A teď najednou tyto nedemokratické a totalitářské metody sám vehementně propagujete a prosazujete.

Jste nedůvěryhodný, nestálý v názorech a postojích (váš postoj k většinovému názoru v ČSSD tehdy a k většinovému názoru v ODS dnes) a proto nemáte v politice co dělat. Jste škůdce a doufám, že jednoho dne za to budete potrestán.
15. 10. 2011 | 20:40

Sybila napsal(a):

Předvolební pravdy: Smlouva s voliči,Zdravotnictví bezplatné dle ústavy. Všechny tyto vyřčené předvolební pravdy lze vyhledat a zkonfrontovat se skutečností s tím co se dělo po volbách. Předvolební sliby a následné zlodějny. Podstatou lživých předvolebních slibů je dostat se k moci a potom už nikdo není schopen zabránit rozradením všeho co je v dohledu. Žádná následná odpovědnost, žádná náprava. Takhle to v tomto státě s největším kleptomanem na hradě funguje. Ovšem den zůčtování a nápravy se blíží.
S
15. 10. 2011 | 23:58

Maximus napsal(a):

Hádejte co měli nebo ještě mají společného lidé jako třeba Bendl, Langer, Benda ml., Sobotka (vlastně oba), Gross... ?
Že nikdy nezavadili o smyslu prostou práci a už od školy se "živili" politikou a kecama! A takový termiti o nás rozhodují, lidé vzpamatujte se, už tohle nikdy nesmíte volit!!! Ještě více takových lidí a žijeme v Somálsku!
16. 10. 2011 | 07:12

vlk napsal(a):

Á mistr prázdných slov, "výhdných prodejů a absolutní politické přelétavosti se nám ozval!
No protože už je po včerejší středočeské ptačí merendě,dovoluji si připojit svůj pohled na to, co se tam odehrálo a o co vlastně běželo:

http://urfaust.bloguje.cz/907714-domaci-stredoceska-zabijacka-slabingra-necase.php
16. 10. 2011 | 09:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 10. 2011 | 12:32

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 09:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy