C. K. ministr školství si tahá koníčky do práce

18. 11. 2011 | 15:02
Přečteno 3369 krát
Šéfování Josefa Dobeše v resortu školství je nepochybně jedno z nejvýraznějších od Listopadu. Vysloužil si už za to verbální medaili z Hradu, a možná ho čeká i ta skutečná, předávaná u příležitosti vzniku republiky. Konečně ocenění současného ministra školství by bylo jen potvrzením myšlenkové kontinuity prezidenta republiky, o níž nelze pochybovat nikdy a nikde. Ta medaile od Klause napadne zvlášť v souvislosti s jiným ministrem školství, který jí nedostal, ačkoli si ji nepochybně zasloužil, byť třeba ne za výkon v ministerském křesle... ale o Jiřím Grušovi tu psát nechci.

Důležitou otázkou pro současné politology a příští historiky bude, kde se vlastně ministr Dobeš vzal ve strukturách Věcí veřejných. Ačkolivje tato strana platformou pro aplikanty nejrůznějších názorů a zájmů, Dobeš z jejich týmu vyčnívá. Ať už jsou lidé z VV v této politické buňce kvůli ABL nebo z potřeby něco ve společnosti změnit, jak sami o sobě rádi deklarují, aniž čekají, že tomu bude ještě někdo věřit, Dobeš se absolutně vymyká. Ministrovo myšlení je jako vystřižené z volebního letáku polské PiS Jaroslawa Kaczyńského. Snad proto (ale jistě nejen pro to) angažoval jakéhosi Bátoru, jehož hnutí D.O.S.T. je ve srovnání s Kaczynskim sice směšné významem i zázemím, ale Česko holt není Polsko, takže každý v hnědé košili, kdo dokáže zformulovat pár vět o konzervativních hodnotách, se hodí, a to rovnou do role personálního ředitele.

Poslední výroky ministra Dobeše o selekci žáků tak, aby se nám mentálně retardovaní neproducírovali po městech s bakalářským titulem, je krajní, nesnesitelné, ale zase v něčem pro Dobešův svět logické. Dobeš nežije nazpět o pár desítek let, ale rovnou o sto či dvě stě. A i když ona konzervativní neochvějnost, ono lpění na tradiční rodině a společnosti někdy může působit zajímavě, je to iluze. Dobeš není konzervativně myslící politik, ale o konzervativismu snící romantik, což ho může spojovat Bátorou; s účelovým Klausem už ne, ten oba jen zneužívá ve své hře.

Představuji si, že Josef Dobeš doma - po práci - chodí v C. K. uniformě, ovšem s vlasteneckou červeno-bílou stužkou, a při předehře z Netopýra si píše do deníku poznámky o lepším světě. Na tom by nebylo nic tak zavrženíhodného, každý doma děláme ledaco - jen kdyby si ten deník v roztržitosti občas nezabalil do aktovky a nedonesl na ministerskou poradu. Tam protom ke svému zděšení zjišťuje, že se na základních školách učí sexuální výchova a na našich vysokých školách máme moc vysokoškoláků. Nemá smysl namítat, že se píše rok 2011, ve kterém už je internet se sexuální výchovou dostupný takřka všem, že elity už působí na univerzitách jen okrajově, protože naše společnost potřebuje továrny na vzdělání... To všechno se totiž právem nemusí Dobešovi líbit, a je fajn, když se s tím nesmíří. Ale takto mimo realitu lze žít v klubech milovníků starých časů, tahat si podobně speciální koníčky do práce nemůže žádný vysoký český politik. A argument, že to dělá i prezident republiky, neplatí; pro něj totiž neplatí vůbec nic.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

J. napsal(a):

Neštěstím českého školství je tento polointeligent, který by se měl vrátit do basy-lhostejno na který post.
Každý ministr, který není z oboru, je pouze pro smích.
A pupkatý strejda míry sotva vojenské, který má krom pralinkovité podstavy již jen žoviálnost strejdy z Moravy, je každodenní hrůza v rezortu, který má reprezentovat Čechy - národ Komenského.
Můžete nás někdo toho Dobeše zbavit?
18. 11. 2011 | 15:22

kobyla býk napsal(a):

Dobešovi radí Václav Klaus ml.
Dobeš žádné názory nemá.
Přečtěte si jeho CV na stránkách MŠMT - chybí jakákoli informace, čím se Dobeš zabýval v letech 1982 - 89. Pozoruhodné!
18. 11. 2011 | 15:37

Železnohorský napsal(a):

C. a k. ministr - ano, autore, to je přesně ono. Návrat myšlení do 19. století s technologickými možnostmi 21. století. Vražedná kombinace.
(P.S.: Jsem příkladem mentálního retardanta - po ZDŠ jsem šel na učňák, pak na SŠ a posléze na VŠ. Být za bolševika to, co dnes navrhuje pan ministr, tu šanci bych ani nedostal.)
18. 11. 2011 | 15:54

pierre napsal(a):

hm... a nějaké konkrétní výhrady k testování žáků 5. a 9. tříd by nebyly? zase jen samé osobní výpady, odborné argumenty žádné... jak primitivní, ale jak účinné!
18. 11. 2011 | 16:11

J. napsal(a):

pierre, testování žáků je zbytečný luxus - stejně jako hlasové schránky, či IZIP.
Už tady skoro platí, že vymyslíš-li sebevětší pitomost zdánlivě vypadající důvěryhodně, odčerpe si pár politiků pár desítek mega z toho nejjistějšího-ze státní pokladny.

pierre, stačil by návrat k osnovám a HLAVNĚ PEVNÁ RUKA NA DĚTI!!
Dokud se učitelům POŘÁDNĚ nepřidá, nedají se jim k ruce asistenti a nezvýší se jejich společenská prestiž, můžeme vymýšlet i testování žáků šestých, třetích, předškolních či jiných tříd. Je to jen zbytečné vyhazování peněz, mlácení prázdné slámy ...
Pokud má škola jako primární úkol sehnat žáky (nikoli kvalitně učit), dostáváme se někam zcela jinam!
18. 11. 2011 | 16:28

Marek Kobera napsal(a):

To Minařík:
"...naše společnost potřebuje továrny na vzdělání... "

Promiňte, to víte prosím odkud?
18. 11. 2011 | 16:30

Marek Kobera napsal(a):

To J.:

A jak prosím byste zvyšoval společenskou prestiž učitelů? Třeba bilboardy nebo jak?
18. 11. 2011 | 16:41

Marek Kobera napsal(a):

To Železnohorský:

Když řeknete a, tak zkuste říct i b, totiž k čemu Vám ta VŠ doposud byla...
18. 11. 2011 | 16:42

sněženka napsal(a):

ministerstvo školství si plete žáky a učitele s pokusnými králíky
18. 11. 2011 | 16:43

Josef K. napsal(a):

Pan Dobeš je takové hyperrealistické vyvrcholení zdánlivě intelektuálních polucí normalizačních géniu alá Klaus. České školství je problém od 50. let dvacátého století, vytvořilko si svou realitu, zcela odtrženou od reálného života a produkuje z valné většiny cosi nepochopitelného, jako např. onen mužický genetický aristokratismus soudruha Klause juniora. Je to přiměřeně ilustrovaná pornografie,vydávaná za vhodnou pro děti a mládež. Tím tedy ale vůbec nemluvím o práci mnoha velmi silných a zajímavých individualit za katedrou, mluvím jednoznačně o tendencích tzv. vládních garnitur.
18. 11. 2011 | 16:57

J. napsal(a):

Marku Kobero, stačilo by vrátit jim - pro začátek - tu společenskou prestiž, kterou měli za komunizmu.
Dnešní povolení chlastání, konzumování baget a neurvalé chování při vyučování bohužel není důkazem vyspělosti této společnosti.
Žák se stává klientem, protože škola na něj dostává peníze.
A to už vůbec nemluvím o tom, že by mohl mít učitel v ruce nějaké nástroje, které by tu zvěř zklidnily.
Nikdy jsem nebyla přítelkyní násilí.
Pokud má ale učitelka zvažovat, KOMU "smí" dát tuto známku (otec sponzor školy)a komu ne,
pokud budou rodiče žáků chodit do školy jen s úmyslem vynadat učitelce (či jí před svou ratolestí pasovat "na krávu"),
společenská prestiž se učitelům jen tak nedostane,
žáci nebudou brát proces vzdělávání s náležitou vážností
a vše bude dál rozhodovat jen stav financí...

Jsou obory, kde peníze nemají co dělat!!
Zdraví ani vzdělání se nikterak penězi hanobit nemají!!!
18. 11. 2011 | 17:29

myslím napsal(a):

Autor: Poslední výroky ministra Dobeše o selekci žáků tak, aby se nám mentálně retardovaní neproducírovali po městech s bakalářským titulem, je krajní, nesnesitelné, ale zase v něčem pro Dobešův svět logické.
Hurá! Už se těším, jak autora bude operovat mentálně retardovaný lékař a jeho děti bude učit pedagog, který umí počítat až do deseti.
18. 11. 2011 | 18:21

blue jay napsal(a):

Ac jsem pravicak,

Tak Dobes me pripada jako decko co dostalo novou lopatku a kyblicek. A tak se hrabe na piskovisti az neco vyhrabe. A pak to hovinko odnese do poslanecke snemovny a doufa ze si toho smradu nikdo nevsimne.
18. 11. 2011 | 19:56

Agent W4C napsal(a):

Dobeš by se měl vrátit zpátky do basy a to zase jednou na opačnou stranu katru.Myslím si,že už má toho na svědomí více,než dost.
18. 11. 2011 | 20:09

michal napsal(a):

pane Minaříku,

1) je rozdíl, jestli dětem vnucujete povinnou sexuální výchovu ve školách, nebo jestli mohou hledat spektra různých názorů na internetu. Právě na tom internetu existují různé "krajnosti", od té, která favorizuje klasické manželství s jasně rozdělenými rolemi muže a ženy, až po předvádění prasečin. Průvodcem by dětem měli být rodiče, a ne škola, která se v posledním desetiletí blíží krajnosti prasečin.

2) Proč naše společnost probůh potřebuje továrny na vzdělání? Přetlak nepoužitelných humanitně vzdělaných lidí je vidět už dnes, kdy na místě, které dříve zvládal středoškolák, se tlačí hejno bakalářů. Při té samé náplni práce.
Nemluvě o tom, že některá povolání zkrátka s nízkým IQ dělat nelze.

Poukazování na tyto věci není koníček páně Dobešův, ale návrat doby vymknuté z kloubů zpět k normálu.
18. 11. 2011 | 20:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 11. 2011 | 20:38

Železnohorský napsal(a):

To Marek Kobera:

VŠ mi byla na to, abych získal vzdělání, díky němuž jsem schopen dělat takovou práci, za kterou dostávám peníze, z nichž musím odvádět státu víc, než je průměrný plat. Bez toho vzdělávání se tenkrát bych toho nebyl schopen. Za tu dobu jsem vyměnil řadu "zaměstnavatelů" a "papír" na mně chtěl pouze jeden. Ostatní zajímalo jen to, co umím.

A v tom je asi podstata a zároveň děsivost ministrových nápadů. Žáka chápe jako jednotku, nikoliv jako člověka. Živou bytost, individualitu, která se mění, rozvíjí, myslí... etc. Žáku, když do správné kolonky neuděláš správnou fajfku, půjdeš tam na tu stranu, když uděláš, půjdeš na tuto stranu, my rozhodneme, jaké místo v naší společnosti zaujmeš, jakou v ní budeš mít roli, a to jednou provždy. My víme, co je pro tebe dobré. Brr!

Vytvořit škatulky, všechy změřit a správně zařadit. A kdo bude vyčnívat, šmik, šmik...

Človíček možná nemá schopnosti studovat, ale to, že si natluče, že ho odněkud vyhodí, nebo že se vzpamatuje, nebo cokoliv, musí být jeho volba, svobodná volba. Ne že mu úřad určí, že si natlouct nesmí. Protože neodpovídá vypočítané kolonce. Kam se to zase vracíme? Směrová čísla za bolševika, pamatujete? Chtěl jsem studovat v jiném kraji, ale tam ten rok z našeho kraje nikoho nebrali...

Ale samozřejmě, že je to složitější. Jen Dobeš je se vším hned hotov. Mimo jiné.
18. 11. 2011 | 22:25

dloubu se v nose napsal(a):

myslím, chceš tím naznačit, že medicínu udělá každý retard a proto je potřeba tomu zabránit už na základní škole?
19. 11. 2011 | 01:29

lind napsal(a):

Jozef K.:
České školství je problém od 50. let dvacátého století, vytvořilo si svou realitu, zcela odtrženou od reálného života a produkuje z valné většiny cosi nepochopitelného
O pár blogů níže nadějný podnikatel Vlach cituje,že:
Slovy Marka Twaina: „Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“

A položte si otázku,zda byl římský císař (Caligula nebo Nero,jeden z nich) opravdu šílený,když navrhoval za senátora zvolit koně.

Uvědomte si,že když doba kope všechny a vše koninami,má školství zacpané uši,zatlučené hřeby dveře aby tam se koňstvo nedostalo? A v tom je dvojitost retard-efektu,že o deset let později se pohrnou do praxe s absolventy do hlav vtlučené koniny,když se lidé v praxi domnívají,že chválabohu už ty koniny jsou za nimi.Opakování-matka moudrosti.
19. 11. 2011 | 09:08

Pocahontas napsal(a):

Železnohorský

ano ministerstvo školství dělá na dětech horší pokusy, než dělal doktor Mengele v koncentračním táboře. Mengele totiž dělal pokusy jen na některých dětech a měl alespoň nějaký plán a cíl. Ministerstvo školství však dělá pokusy na všech dětech bez vyjímky a bez plánu a cíle.

Popsal jste to přesně.
19. 11. 2011 | 09:23

co dodat? napsal(a):

Dar vyloučeným studentům, Dobeš slibuje 100 tisíc korun
19. 11. 2011 | 10:03

Michaela napsal(a):

Škola má být přátelské místo, měla by v dětech probouzet touhu po vzdělání. To, co vymýšlí Dobeš (nechce se mi ani napsat "pan") je pravý opak. Kromě toho - každé dítě je jiné, některé je dravé, jiné trpí trémou, zavřem dveře těm hloubavějším, nebo třeba jen zodpovědnějším, navždy jim znemožníme rozhodovat o svém životě proto, že v deseti letech pokazily jeden test?
19. 11. 2011 | 10:43

lind napsal(a):

Dnes se člověk častěji zaměstná se znalostí Windows než znalostí vyšší matematiky a se znalostí třeba DNK může být užitečným analytikem v mnoha oborech.Většina učiv neobsahuje nic mimořádně náročného na inteligenci,stačí paměť a ta pracuje lépe,kde mozek chápe.Čili výklad nesmí chybět a měl by být pokud možno vždy ke všemu učivu jasný. Ne mlhavý a nebo torso.Sice přes elektronické encyklopedie je i později cokoliv potřebné dosažitelné ihned,ale stručnost encyklopedií není právě jasnost výkladu.
Nemyslím si,že existuje pyramida abstrakce všech znalostí,kde nahoře stojí třeba TOP poznatek-jako třeba Einsteinova formule pro energii.Spíše je to tak,že do nebe rostou stále výše čistě matematické konstrukce a v nejvyspělejších zemích světa dnes,jako jsou USA,představuje vyšší moderní matematika už ve většině oborů zhruba 75% celkového učiva.Ovšem to byl odedávná spor předků Čechů se světem vrcholící za husitů,že Češi byli rukodělní,řemeslníci,lidé hmatatelné práce a okolí pěstovalo teologii-výši ducha-jíž je dnes tak asi matematika nejvíce podobna.Dnešní doba dává za pravdu oběma.Matematikou jsou dosahovány přední výsledky v čemkoliv,ale viditelně zaostává experiment,který potřebuje ty technické hmatatelné vlohy.Statisíce matematiků s mnoha a mnoha teoretickými fyziky opracovává čistě matematicky poslední jsoucí experimenty na urychlovači v CERNU týkající se existence Higgsových bosonů,hypotetických částic,nezřídka nulové hmotnosti.
DNK medicína se kosmickou rychlostí vzdaluje experimentální a zkušenostní bázi celé medicíny,založené na dřívější mnohapojmové bázi znalostí a produktivita mortality lékařství spolu s jeho cenami celosvětově roste kosmickou rychlostí.Ne to není pro lidstvo nic dobrého věštící.
19. 11. 2011 | 12:19

otokar napsal(a):

Každá doba má své cvoky, politický systém je až druhotný.
Byli vasilové, Zápotonda,Ben-ešeda, Anežka Hodinová-Spurná...
Teď nám doba přináší rozličné Chalupy, Richtery a velikána Dobeše,
který se bohužel minul v čase s Jaroslavem Haškem.
19. 11. 2011 | 12:29

michal napsal(a):

Michaelo,
škola má probouzet touhu po vzdělání, to ano. Ale nemůže být jen přátelským místem, musí být místem především náročným. Je to jako při tréninku nějakého sportu - cíl sám je zajímavý a zábavný. Ale práce, která k němu vede, je tvrdá, nepříjemná a v jistém smyslu i stresující. A taková musí být škola, chce-li z dětí dostat to nejlepší.

Lidský život je příliš krátký, abychom si mohli dovolit krnět.
19. 11. 2011 | 12:41

lubka napsal(a):

Pane Minaříku,velmi pěkný blog. Děkuji Vám za něj a souhlasím s ním.
19. 11. 2011 | 18:28

Meewayday napsal(a):

acrobat reader 9 pro adobe reader will not open http://afurrpb.hostingsociety.com/acrobat-reader.html acrobat reader
17. 02. 2012 | 16:11

BemeTeago napsal(a):

Hi, I'm 15. I have 5" (i think you understand). Should i <a href=http://waxbrf.buyonlineregular.com/?p=bblog.aktualne.centrum.cz>buy viagra</a> - <a href=http://dcmorg.buyonlineregular.com/?p=ablog.aktualne.centrum.cz >buy viagra</a> , http://hocxbq.buyonlineregular.com/?p=sblog.aktualne.centrum.cz buy viagra to make it longer?
22. 08. 2012 | 07:57

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 09:28

sertiorgriess napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6074>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#7463>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#20615 viagra online
20. 10. 2012 | 07:25

Exhitaanami napsal(a):

<a href=http://ordercheapviagrahere.com/#urani>viagra 25 mg</a> - <a href=http://ordercheapviagrahere.com/#ylczj >buy viagra online</a> , http://ordercheapviagrahere.com/#dqtil viagra 200 mg
20. 10. 2012 | 10:06

Gathupsetplup napsal(a):

<a href=http://orderkamagranow.com/#rwpnx>cheap kamagra online</a> - <a href=http://orderkamagranow.com/#akkvg >order kamagra</a> , http://orderkamagranow.com/#pcoqn buy kamagra online
21. 10. 2012 | 20:22

NornGrorforse napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinesafe.com/#16003>buy generic cialis</a> - <a href=http://buycialisonlinesafe.com/#14735>generic cialis</a> , http://buycialisonlinesafe.com/#19745 buy generic cialis
22. 10. 2012 | 02:17

encoleGobVero napsal(a):

<a href=http://levitrastorehere.com/#xxahp>levitra online</a> - <a href=http://levitrastorehere.com/#gthjr >levitra online</a> , http://levitrastorehere.com/#tocnw levitra online
24. 10. 2012 | 10:06

FeannaSpejeft napsal(a):

<a href=http://viagrastorehere.com/#pqtdt>viagra online</a> - <a href=http://viagrastorehere.com/#wggny >viagra online</a> , http://viagrastorehere.com/#osopd generic viagra
24. 10. 2012 | 13:42

FuriOrderge napsal(a):

<a href=http://cialisstorehere.com/#ggeuf>cialis online</a> - <a href=http://cialisstorehere.com/#uvvpe >cheap cialis</a> , http://cialisstorehere.com/#odqtc cheap cialis
25. 10. 2012 | 12:50

dieseecoimb napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#7138>cialis online</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#18343>buy generic cialis</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#1635 cialis online
27. 10. 2012 | 06:40

chametet napsal(a):

http://cheapviagraqual.com | http://cheapviagraqual.com/#7048 - cheap viagra | <a href=http://cheapviagraqual.com/#3756>order viagra</a>
29. 10. 2012 | 18:34

chametet napsal(a):

http://cheapviagraqual.com | http://cheapviagraqual.com/#8808 - buy viagra online | <a href=http://cheapviagraqual.com/#9503>generic viagra</a>
29. 10. 2012 | 21:07

Nemadvime napsal(a):

<a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#jbssq>buy levitra online</a> - <a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#oviau >cheap levitra</a> , http://cheapgenericlevitranow.com/#yfkjo order levitra
30. 10. 2012 | 07:59

plegreelp napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#6130>buy zithromax online</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#8293>buy zithromax uk</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#4739 cheap zithromax
30. 10. 2012 | 19:32

accoftcoold napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#16261>buy generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#3472>generic viagra</a> , http://buyviagraonlinexpress.com/#1602 viagra online
03. 11. 2012 | 23:41

cledgeslame napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#esait>buy levitra online</a> - <a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#qabmd >buy levitra</a> , http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#nfmfw levitra online
03. 11. 2012 | 23:47

BonEnhaniaDic napsal(a):

<a href=http://ordergenericviagrahere.com/#tdfnw>viagra 120 mg</a> - <a href=http://ordergenericviagrahere.com/#gowpc >cheap generic viagra</a> , http://ordergenericviagrahere.com/#iwvio order viagra
06. 11. 2012 | 06:17

Bressedem napsal(a):

<a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#aqtjo>buy cheap levitra</a> - <a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#wqsdf >cheap generic levitra</a> , http://ordergenericlevitrahere.com/#qrlme cheap levitra
06. 11. 2012 | 12:01

Toictelogot napsal(a):

<a href=http://getagenericpills.com/#10117>buy cialis</a> - <a href=http://getagenericpills.com/#4881>buy cialis online</a> , http://getagenericpills.com/#17977 generic cialis
09. 11. 2012 | 03:34

inhamreimef napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlineds.com/#14964>generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlineds.com/#7638>viagra online</a> , http://buyviagraonlineds.com/#3615 buy generic viagra
15. 11. 2012 | 13:23

Keyclearcarve napsal(a):

<a href=http://buyretinaonlinemeds.com/#kmnfh>buy retin a online</a> - <a href=http://buyretinaonlinemeds.com/#ntssq>buy retin a</a> , http://buyretinaonlinemeds.com/#bvtsb retin a no prescription
10. 01. 2013 | 05:54

Citdittypep napsal(a):

<a href=http://buyonlineclomid24h.com/#tfmge>clomid online order</a> - <a href=http://buyonlineclomid24h.com/#bqtph>clomid online order</a> , http://buyonlineclomid24h.com/#wdcez buy clomid 100mg online
15. 01. 2013 | 01:31

Crepleinono napsal(a):

<a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#frefl>order imitrex online</a> - <a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#rjppj>buy imitrex no prescription</a> , http://buyimitrexonlinerx.com/#xxjtp buy imitrex online no prescription
25. 01. 2013 | 06:59

spemogroode napsal(a):

<a href=http://viagraonline-cialisonline.com/> buy cialis online </a>
09. 03. 2013 | 08:30

roorgandova napsal(a):

<a href=http://binary0031.easybinary.biz/> Online Trading Binary Options </a>
20. 03. 2013 | 00:24

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy viagra now </a>
04. 04. 2013 | 02:15

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy online </a>
07. 04. 2013 | 05:22

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra no prescription </a>
13. 04. 2013 | 08:51

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra </a>
10. 05. 2013 | 21:07

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://nurtureulysses.sosblogs.com> nurtureulysses </a>
<a href=http://www.alimonydiann.rus.tl/blog_0.html> alimonydiann </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/sustentationreyes> sustentationreyes </a>
<a href=http://sustentationolin.wapamp.com/Blog> sustentationolin </a>
<a href=http://quizilla.teennick.com/user/sustentationreyes/journal> sustentationreyes </a>
01. 09. 2013 | 13:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy