Penězovod ČSSD

05. 08. 2010 | 02:20
Přečteno 3788 krát
Jsou různé -vody. Vodovod, ropovod, plynovod a penězovod. Ten posledně jmenovaný není žádná roura odněkud někam, cosi vedoucí. Je to pojmenování pro jednosměrný, ale trvalý tok peněz. Odněkud někam.

Kdysi se hovořilo o penězovodu z Čech na Slovensko, ale rozpadem ČSSR na dva státy se to vyřešilo, ať už to pravda byla nebo nebyla. Jenže teď se ČSSD podařilo vybudovat penězovod zcela nový a jde o pořádnou "rouru". No aby také ne, když v posledních volbách utrpěli vítězství, které jim ale nebylo k ničemu a hlavně jim nedokázalo zaplatit (ze státního příspěvku za volební výsledek) peníze rozfrcané při volební kampani.

357 milionů dostane strana během příštích čtyř let ze státního rozpočtu za volební výsledek. Je to sice, podle mého názoru, nehorázně moc a tyto výdaje bych buď podstatně omezil, nebo úplně zrušil všem stranám, ale budiž - je to zákon. Jenže další zákon praví, že každému poslanci Sněmovna proplácí pronájem poslanecké kanceláře, pronájem nábytku, účty za telefon a internet. A nejsou to malé částky. Za kancelář až 27 tisíc korun, za telefon 5200 Kč a za internet až do 7000 Kč.

Ten telefon bych ještě chápal, máme tu 3 a půl mobilních operátorů (doufám že se ten půl-operátor teď neurazil) a ceny jsou si podobné jako vejce vejci. Jenže kancelář se nechá sehnat ve spoustě realitek podstatně levněji a 7 tisíc za internet? No to snad musí poslanci na stůl vést gigabitý spoj, nebo má internet přes satelitní telefon. Ostatně milý čtenáři porovnej, kolik platíš za internet ty, že?

No a kde je pointa? Socialisté vždycky rozhazovali z cizího, to je o nich všeobecně známo. "Z cizího krev neteče" se říká. Jenže to alespoň rozhazovali jiným. Teď se z nich stali savci státního rozpočtu. Všechny peníze, na které mají jejich poslanci nárok, totiž půjdou do stranické kasy. Kanceláře, proplácené Sněmovnou, budou podle Bohuslava Sobotky prý zásadně v budovách vlastněných ČSSD a nájem bude nastaven přesně na nejvyšší částku, jakou je Sněmovna v konkrétním regionu ochotna proplatit. A příplatky na telefon a internet poslanci ČSSD z většího také dobrovolně povinně odevzdají mateřské straně. Hmm, dobrovolně povinně ... kde jsem to jen slyšel? Aha, už to mám - před rokem 1989.

Takže penězovod je naplánovaný a s vybudováním nebudou žádné zvláštní potíže, protože vše je přesně podle zákona. A za 4 roky dostanou socialisté touto rourou minimálně 24 milionů korun. Pokud se ovšem do této zajímavé společenské hry zapojí všichni poslanci ČSSD, mohou za 4 roky získat pro stranu až 50 milionů.

Abych citoval klasika: "Tedy pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?"

Zdroj: ihned.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

poste.restante napsal(a):

Jen poznámka:

Poslanci KSČM, ODS, VV a TOP09 si platí provoz svých kanceláří sami?
Nemá většina poslaneckých kanceláří poslanců za KSČM adresu totožnou se stranickým sekretariátem?

Nepamatuji si už přesné číslo, ale počet kanceláří poslanců a senátorů za ODS umístěných v budovách vlastněných samotnými poslanci či jinou spřátelenou osobou byl také dvojciferný.

Takže:
1. Když už vytahuje někdo metr, měl by s ním měřit všem stejně.

2. Postup ČSSD považuji za, mírně řečeno, nemravný.

3. Řešením by bylo proplácet nájemné pouze do výše "v místě obvyklé", či alespoň snížit výši paušálu a ostatní přehodnotit. (Musíme šetřit.)

P.S.: Petře Vileto, socialisté podle Vás rozhazují z cizího. A z čího že to rozhazují nesocialisté?
05. 08. 2010 | 02:46

Skogen napsal(a):

Vileta, hergot, ona ČSSD pobere všechny státní příspěvky za volební výsledky? Od ODS, TOP 09, VV a dokonce i od Zemana? A paušály, ty čerpají taky jenom socani, takový Topolánek dokonce i do Alp létal za svoje, že ano. No a že se mají poslanci stěhovat do nájmu svého zaměstnavatele, to je tedy zvrhlé.. To snad, abyste za ně držel hladovku.. No a copak ODS "neodírá" chudáky svoje sponzory? Aha, tam je to investice, tam se to zhodnotí, to je něco jiného, zapomněl jsem...

Velice slabé... Velice... To Hvížďala má podobnou slabotu alespoň stylisticky propracovanou, takže v obratech mírně podmanivých vět lze i pozapomenout, že není s čím souhlasit, zde to jaksi nepřipadá v úvahu.
05. 08. 2010 | 02:48

petrvileta napsal(a):

Říká se "Když už žereš, tak nemlaskej" a ČSSD hlasitě mlaská. Samozřejmě, že ostatní také nejsou bez viny, ale nechlubí se tím, jako nějakým hrdinstvím. S vaším bodem 3) naprosto souhlasím, ale ono by stačilo trochu obyčejné slušnosti, jenže to bych chtěl asi v našem Absurdistánu moc, co?
05. 08. 2010 | 02:51

prirodovedec napsal(a):

Takze se jedna o nasledujici:

http://hn.ihned.cz/c1-45384...

http://zpravy.idnes.cz/posl...

http://www.novinky.cz/domac...

Da se usoudit:

- tyka se zatim 16ti poslancu z 50ti.

- pry se inspirovali u KSCM, kde je to 100%.

- u ODS je to podobne, ale v mensim rozsahu - cisla neuvedena, nektere pripady v pramenech haji lokalni stranici.

- u TOPky a VV to pry nepripada v uvahu (kancelare v mistech nemaji :) takze to je pochopitelen :) )

Je to klasicka zdimacka rozpoctu slouzici ke kompenzaci ztraty, zde socanu. Prispevek je podle mne napsan zbytecne jednostranne, blogy zde vetsinou jsou kvalitnejsi nez novinove zpravy, zde ale autor hure prevypravel to, co davno prinesl denni tisk - viz odkazy. A to v dobe, kdy se predklada smiracky zakon, ktery by piraty mel zajimat dnes a denne. Pritom petice uvedena (jepici?) v diskusi minule byla uzitecnejsi nez cely autoruv blog. Je to skoda, protoze az se smiractvi prosadi, bude to i neschopnosti tech, kteri si boj proti smiractvi dali na stit. Misto toho replikuji zpravy v novinach.
05. 08. 2010 | 03:31

Alex napsal(a):

prirodovedec
Naprosto přesné. Mister autor mi připomíná "nejlepší" blogery serveru idnes. Myslím, že tam by mentálně plně zapadl.
05. 08. 2010 | 04:12

schlimbach napsal(a):

to autor

myslím, že více objektivity by neškodilo, jinak je to zase jen ideologicky zbarvený blábol s dojím metem v pozadí -(
05. 08. 2010 | 06:05

Konrad napsal(a):

Pane autore, vas clanek v nicem neprevysuje prispevky zdejsich "levicakobijcu" pod jednotlivymi blogy. S tim ze pouze CSSD vysava statni rozpocet, nebo ze za vse muze Paroubek, vas zdejsi, dobre informovani diskuteri poslou do haje. A ten milionkrat trapne omilany citat take svedci o vasi urovni...Paroubkovi se i pres sve chyby neda uprit, ze proti chudobe, lichve ci korupci skutecne bojoval.Co jste pro zlepseni zivota obcanu CR, ucinil vy, a vase pofiderni strana?
05. 08. 2010 | 06:23

Michal Macek napsal(a):

amen

je to hnus velebnosti,chce se mi blejt.jak uz nekdo napsal - cssd je strana ktera krade statni (tedy nase) penize a jeste se tim chlubi.doufam ze zkrachujou.kdybychom zili v pravnim state tak uz na nich altner vysoudil trenky.
05. 08. 2010 | 06:39

Ládik napsal(a):

Nemáte pravdu. Každý produktovod má ztráty třením a místními odpory. Socani už tohle dávno zjistili - jsou přisátí přímo na vemeno.

Spouštění mléka je popisováno takto:

Již naši pradávní předkové si uvědomovali důležitost a potřebu stimulace reflexu spouštění mléka. Na jeskynních malbách nalezneme znázornění účinků vaginální stimulace na spouštění mléka stejně jako důležitosti toho, aby kráva měla během dojení blízko své tele. Jak důležitou roli hraje stimulace spouštěcího reflexu při dojení u současných dojnic? Jde o fenomén, jehož důležitost se v důsledku dosažených genetických úspěchů již vytratila? Abychom mohli na tyto otázky odpovědět, podíváme se blíže na biologickou podstatu stojící za spouštěním mléka.

Během dojení a sání jsou aktivovány nervové receptory v pokožce struku, které jsou citlivé na tlak. Tato mechanická
stimulace způsobuje přenos impulzů do mozku, konkrétně do podvěsku mozkového, kde dochází k uvolňování hormonu oxytocinu. Tento hormon je krví přenášen do vemene.
Od začátku stimulace struků do spuštění mléka uběhne zhruba 30 – 60 sekund; tato doba se však liší jak mezi jednotlivými kravami, tak u téže krávy v závislosti na jednotlivých fázích laktačního cyklu. Dříve se předpokládalo, že vylučování oxytocinu je krátkodobá záležitost a že k ní během dojení dochází pouze jednou. Nedávný výzkum však naznačuje, že k uvolňování oxytocinu dochází v průběhu celého procesu dojení.

Reflex spouštění mléka včetně vylučování oxytocinu se dá stimulovat mnoha způsoby, např. aplikací různých hmatových technik stimulace struků, přítomností telete, zrakovými či zvukovými vjemy souvisejícími s teletem anebo podáváním koncentrovaných krmiv při dojení. Nejúčinnější stimulaci struků vedoucí ke spouštění mléka však provádí tele. Optimální technika dojení by proto měla imitovat sání. Sání telete zahrnuje přípravnou stimulaci, odvod mléka a závěrečnou stimulaci.

Uchazeč o členství v ČSSD musí techniku sání ovládat již předem. V Lihovém domě je prozkoušen a zařazen na sací místo podle svých schopností.
05. 08. 2010 | 06:41

yara ze země krys napsal(a):

Cituji autora:
Kdysi se hovořilo o penězovodu z Čech na Slovensko, ale rozpadem ČSSR na dva státy se to vyřešilo, ať už to pravda byla nebo nebyla.

Jen pro pořádek, pravda to byla! Celkový transfer financí na Slovensko činil něco kolem 1000 mld.Kč (ve staré komununistické měně). Jen za Husáka byly celé roky globální a účelové dotace rozdělovány v poměru 1/1 přičemž poměr počtu obyvatelstva činil cca 1/2! Češi na Slovensku postavili stovky podniků a jejich inženýři a technici pomáhali s rozjezdem výroby, poněvadž předtím jejich noví technici a dělníci pásli barany a drátovali hrnce. Na některé věci se rádo zapomíná a Čehúni jsou přeci zlí.
05. 08. 2010 | 07:03

vlk napsal(a):

Asi bud e dost dobré pane Vileto, když jste z Plzně, když se podíváte , kde jsou poslanecké kanceláře poslanců ODS a senátorů z a ODS v tomhl e městě. A také - od kdy jsou na té adrese , v domě nedaleko restaurace, myslím, že se jmenuje Parkán, jsou a komu ten dům patří.

Tuhle praxi totiž zavedla v zemi, co s epamatuji ODS. Mám livěřit už zemřelému senátorovi Kulhánkovi / předpokládám, že i tohle jméno jste slyšel/ , který s tím měl neskonalé problémy , protože on se tlaku rodné strany nepodvolil. Mimochodem, to byl také důvod, proč , ač vyhrál senátorky 2x v prvním kole, nebyl dále nominován.
A osobně mi uniká, co je na tom špatně. Proč si poslanec nebo senátor může pronajmout kancelář od pana Nováka nebo firmy SuP a Hrdlička a je to ready a proč, když si pronajme tytéž prostory od své partaje, která financovala jeho zvolení, tak je to špatně. Tu otázku dávám za všechny partaje. Nejen za socany.
05. 08. 2010 | 07:15

Schade napsal(a):

Máte pravdu, pane Vileto. Na druhou stranu, jak zde již někdo připomenul, vyplácení státních příspěvků stranám za jejich mandáty by mělo doznat radikálních změn. A zamysleme se nad duplicitními náhradami za to či ono. Bydlím, nebydlím v Praze, ale mám nárok na náhradu, platím asistenty - někdy jakoby náhodou jde o rodinného příslušníka, užívám služební vozidlo, ale je mi proplácena MHD, ve kterém se "vozí" i rodinní příslušníci, kteří žijí ve Slezsku, platby za stravování v poslanecké jídelně jsou úsměvné, atd. atd. Je to nemravné, trvá to příliš dlouho, stejně jako rozsáhlá poslanecká imunita. A protože šetříme, nikdo se nepozastaví nad tím,že státním zaměstnancům snížíme platy o 10%, poslancům o 5 %.Nemělo by to být obráceně? Hezký den
05. 08. 2010 | 07:25

yara ze země krys napsal(a):

Já bych to shrnul do dvou vět společné pro drtivou většinu poslanců a senátorů včetně části politiků i na komunální úrovni:

Většina z nich vstoupila do politiky s holým zadkem, jejich vlastní práce jim nevoněla a od politiky si slibují zisk hlavně peněz jak přímých, vyplývajících ze zákona, tak nepřímých od lobistů a za různé jalové účinkování v různých představenstvech, dozorčích radách apod. Kdosi se o nich vyjádřil, že se chovají jako termiti, měl pravdu.
05. 08. 2010 | 07:32

Schade napsal(a):

Doplnění : Při počtu státních zaměstnanců vybereme samozřejmě více. Šlo mi spíše o symboliku, gesto. Všem snížit platy stejně. Těch 10 % bych zachoval. Myslím si, že za pozornost stojí dozorčí a správní rady ve státních a polostátních firmách, resp. jejich obsazování. Je pravdou, že poslanci snížili počet výborů a podvýborů, ale na druhou stranu zvýšili počty místopředsedů všech výborů. Možná se mýlím, ale nezaznamenal jsem, že by se tomuto tématu věnovala nějaká zvýšená pozornost.
05. 08. 2010 | 07:55

Suchec napsal(a):

Hele piráte. Neříká se tomu ve firmě optimalizace?

Pokud má firma nemovitosti v různých místech, bude svým obchoďákům pronajímat kancl někde jinde,nebo tam, kde to pro ni bude nejlevnější?

Ať se mi to líbí, nebo ne.

Poslanec byl zvolen za stranu, která celou jeho pol. kampaň platila (kromě VV, kde se to alo koupit za 4 mega bez primárek, bez voleb).
Tito prošli primárkami, a byli zvolni dalšími členy.

Tudíž zastupují i ostatní, a pokud platí demokratické principy včetně voleb zdola , pak nevidím problém v tom, pokud se vedení rozhodne, že by tito poslanci měli mít kanceláře v prostorách patřících dané partaji. To není o poslaneckém mandátu.

No, a k výši nájmu.

A proč ne.

Je to státní příspěvek,nebo soukromé prostředky poslance?
Ve druhém případě bych Vám dal za pravdu, ale takto?

Není na tom ani nic nemorálního. Ti lidé s tím souhlasili.

Ládíku:
K tomu dojení. Zeptej se Venclíků, Řebíčků. To je dojení.
05. 08. 2010 | 08:01

StandaT napsal(a):

Tento -vod mne nepřekvapil. Nedávno jsem ale objevil suchovod.

P.S. jak už psali výše - dělají to i jiné partaje. Dle mě by buď strany za poslance a senátory neměly dostat ani korunu, neb poslance a senátory platíme přímo, nebo by měly partaje dostat tyto příspěvky jako doposud, ale pak neplatit poslancům a senátorům ani korunu - a plat, kanceláře a provoz nechť jim platí partaj právě z toho příspěvku. Takhle platíme dvakrát. Jednou partaji, podruhé poslanci. A dle mě dvojí platba za jednu službu je nemravná.
05. 08. 2010 | 08:03

Ládik napsal(a):

Suchec:
Popisuju techniku sání, ne dojení. O dojení někdy příště.
05. 08. 2010 | 08:08

Suchec napsal(a):

StandaT:
Ten příspěvek je jen jeden, tudíž i ta platba je jen jedna.

Ládík:
:-))
05. 08. 2010 | 08:30

neo napsal(a):

Rudá záře nad blogem.

To je vřískotu rudých bojovníků. A místo aby uznali že jejich partaj je zlodějská sebranka, snaží se obviňovat jiné.

Typické.....

Vlk zakousne Karkulku a hájí se tím, že ostatní zvířátka v lese taky žerou.
05. 08. 2010 | 08:38

pumprlidentlich napsal(a):

Autor se dotknul místního socialistického panoptika. Oni to přece dělají pro rodiny s dětmi. Třeba všestranný a objektivní přírodovědec s obvyklým zapařeným zadkem už vysvětlují. Může za to někdo jiný
05. 08. 2010 | 08:44

StandaT napsal(a):

sucheci: poslanci nedostávají plat z účtu PS? oni nedostávají náhrady z účtu PS? Já myslel, že ano. Nebo všechny ty diskuse o platu ústavních činitelů, o duplicitních náhradách, o výši a zdanění byly jen chymérické? To snad ne.
05. 08. 2010 | 08:54

prirodovedec napsal(a):

neo, pumpik: najdete napsano jako casto, ze zlodejska sebranka je i ta Vase.

V mem vstupu najdete jasne: "Je to klasicka zdimacka rozpoctu slouzici ke kompenzaci ztraty, zde socanu."

A postesknuti, ze autor prestal resit smiracky zakon dojednavany EU k internetu.

Ale najdete take napsano, ze zde malokdy text blogu zaostava za novinovymi clanky, ze kterych cerpa. Autorovi se to podle mne podarilo viz odkazy.
05. 08. 2010 | 08:59

almost glossed™ napsal(a):

Jak může někdo vidět takto jednostranně?
05. 08. 2010 | 09:00

PatientO.T. napsal(a):

Jednoduchým řešením je zrušit všechny poslanecké náhrady a paušály, třeba i za cenu zvýšení platu. Pokud by poslanci měli platit kancelář, asistenta, telekomunikace a další přímo z vlastního účtu, okamžitě by všichni věděli, kde se dá pronajmout nejlevnější kancelář, který operátor je nejvýhodnější, atd., atd...
05. 08. 2010 | 09:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kdo z vás na to má aneb my bojovníci za sociální jistoty jsme už vysmáti a co vy ??
Jo, a myslíme to upřímně...
Veselé krizování, bude líp...
http://ateo.cz/f/images/p/p...
05. 08. 2010 | 09:03

StandaT napsal(a):

Patiente: já bych jim zrušil i ten plat. Jsou tam nominováni za stranu a strana na ně dostává roční paušál za mandát! Tak ať si je platí strana, ať jim dá jaký chce plat i jaké chce náhrady, klidně i duplicitní nebo triciplitní, asistentek kolik chtějí včetně těch, co mají kvalifikaci v podprsence, auta i šoféry.
05. 08. 2010 | 09:11

Rumcajs napsal(a):

Penězovod do vlastní kapsy chtějí všichni. Akorát že socani u toho rozzáří očička do posvátného výrazu.
05. 08. 2010 | 09:11

neo napsal(a):

prirodovedec:

až na to, že já nereagoval na vás biologové či co jste zač.

Spíše na zdejší vlčí smečku z alfasamcem (za zenitem)
05. 08. 2010 | 09:11

jak podojit stát napsal(a):

vileto, odvedl jsi mizernou, ale opravdu mizernou rešerši.
jak podojit stát

Náhrady poslanců končí v různých kapsách. Sněmovní desetitisíce pobírá například Adéla Parkanová, dcera místopředsedkyně Sněmovny Vlasty Parkanové z TOP 09. Ta je v současnosti asistentkou poslanců z TOP 09 Martina Gregory a Zdeňka Bezecného. Jen od Bezecného bere téměř 18 tisíc měsíčně. Na případ upozornily HN. "Myslím si, že člověk, kterému politika skrze jeho matku intenzivně ovlivňovala život od 11 let a který se o ni přesto nepřestal zajímat, by neměl být diskvalifikovaný k práci pro jiné politiky, než jsou příbuzní," řekla listu Vlasta Parkanová.

Adéla Parkanová ale není jedinou příbuznou politiků, která si vydělává prací asistenta. Tak například Zdeňka Horníková z ODS po volbách zaměstnala svého syna, Tomáš Úlehla z ODS uvedl jako asistentku i svou manželku, stejně jako Alfréd Michalík z ČSSD. Stanislav Huml, který se do Sněmovny dostal za Věci veřejné, zaměstnal svou dceru. Později uvedl, že ji bude platit ze svého.
http://zpravy.idnes.cz/posl...

tak co vileto, napíšeš nějaký omluvný dodatek?
05. 08. 2010 | 09:18

jo napsal(a):

Nejde jen o čssd a ksčm, které jsou v opozici. Co tady rozfrcá jakopravice za další 4roky jejich působení, to budou sta miliardy a kde nic tu nic.

Co tu popisujete je známo už dávno a dělají to všichni ze všech stran.
05. 08. 2010 | 09:20

jozka napsal(a):

neboj neo, nikdo neceka, ze bys pochopil :-)
05. 08. 2010 | 09:40

neo napsal(a):

co jozko, že čssd krade? to není žádná novinka:)
05. 08. 2010 | 09:45

Suchec napsal(a):

Neo:
BTW, zkus popsat jak v tomto případě krade.
Už jsem se dlouho nezasmál.

StandaT:
Dvojí platba je, pokud jsou prachy na stejnou věc vypláceny 2x.

A to nejsou. Nothing else.

Zeptej se Kohouta, jak to dělá s jeho Expert a Partners a provozem jejich kanceláří.
A je v tomto úplně jedno, o jaké peníze se jedná. Princip je stejný.
05. 08. 2010 | 10:01

jozka napsal(a):

Diky, neo, ja myslim, ze krastalictejsi dukaz meho tvrzeni uz snad ani nejde podat :-D
05. 08. 2010 | 10:06

vojnov napsal(a):

neo: ze zrovna vy, ktery jste expert v uderu "vy zase bijete cernochy" z prava doleva, si budete stezovat na pozadavek objektivity... me neprekvapuje

vileta: a neni ono to "maximum, co je PS ochotna zaplatit" definovane jako cena v miste obvykla (at uz je to cokoliv?)
05. 08. 2010 | 10:14

gaia napsal(a):

Ládiku
koukám že mně roste konkurence
na vysvětlování biologických problémů jsem tu já!!!
05. 08. 2010 | 10:30

Grandmaster napsal(a):

yara ze zeme krys,
jste na politiky velice zly!

Oni to totiz vidi trochu jinak.

Videno ocima politika:
Ja tvrde pracoval abych to misto ziskal. Ted se za tu tvrdou praci odmenim. Mohu to udelat? Samozrejme, vzdyt jsem politik a mohu prakticky delat cokoliv!
05. 08. 2010 | 10:37

jozka napsal(a):

Grandmaster:

staci si precist posledni Vendlovou. Dal bych jim posledni korunu. Stejne asi budu muset :-/
05. 08. 2010 | 10:45

gaia napsal(a):

no takhle se Piráti k mým 30Kč za hlas nedostanou.
05. 08. 2010 | 10:52

ehm napsal(a):

tak ale trvdit o tehle velke domu ze je to ok je pitomost. To ze takto kradou i jini je taky zrejme. Komunisti v tom jedou na 100% a jak tu nekdo vyse zminoval i samotna odska ma par filutu kterym to prijde normalni. Vite kdyby aspon ten najem nastavili na polovinu tech prispevku a pak se placali po prsou ze se snazi aspon takhle setrit tak by to nikdo asi neresil nebo nebylo by jich tolik. A nechcete mi tvrdit ze kancelar za 30k mesicne pro jednoho poslance je v poradku ze? A to v tom jeste nemame ten inet a mobil. Takze vlastne 40k. Dyt za ty 4 roky je to skoro castka za kterou by se dal koupit byt ;(. Mate to presne 1 920 000. Jestli tohle v dobe krize neni kradez za bileho dne tak fakt nevim. Souhlasil bych taky z navrhem ktery tu nekdo v diskuzi zminil a to najemne v prumerne vysii dane lokality. A nebo jeste lepe vsechny nahrady zrusit pritnout jim na platu 20k a cau.
05. 08. 2010 | 10:53

bob napsal(a):

to autor
Co prosazuje pirátská strana? Nebylo to něco v tom smyslu, že se autorovi produktu nemusí platit? Stačí když si to stáhnu (ukradnu).
Ha ha ha. Znáte tu Zloděj křičí... :-))))

"Aby se vyhnul dvouleté službě v socialistické armádě, pracoval jako dělník a jeřábník v hutích,..."
To Vám přišel "povolávák" z těch hutí? Nebojte se a klidně se rozepište:-)

To Vám dali u odvodu jako vybrat, jo?
05. 08. 2010 | 11:22

jozka napsal(a):

bobiku, nic takoveho pirati netvrdi, stacilo by umet cist a premyslet a nemohl byste takovou kravinu napsat. Jen tak mimochodem, nejnovejsi krivarny ohledne ACTA a autorskeho zakona znate? I dusledky? Libi?
05. 08. 2010 | 11:32

jj napsal(a):

Pane Vileta, s tím internetem máte totálně pravdu. Napište to Kalouskovi, říkal, že se má šetřit.
Jestli to chápu správně, tak to je cca 6000 x 281 x 12 = 18 M ročně.
05. 08. 2010 | 11:41

SuP napsal(a):

Vlku -
Neber si mě do tlamy. Já za to nemůžu že místo šelmy už jsi akorát za vocasa.
05. 08. 2010 | 11:45

Suchec napsal(a):

Jozka:
Vendlová má zajímavý pol. vývoj.

A takový Gazdík? To je už vůbec nářez.

Jo, BTW, herr Vileta. Ještě ty volby bolí?
05. 08. 2010 | 11:46

bob napsal(a):

to jozka
Nevyznám se v I.T. technologiích a ani se o ně nijak nezajímám.
Co je pirátská strana zač, mi vysvětloval vnuk. Schrnul to slovy, že to je strana, která bojuje o legální kradení:-))
Omlouvám se a příšte nechám ověřit z více zdrojů.
Vaše otázky můj okruch vědomostí míjí o pořádný kus:-)
05. 08. 2010 | 11:51

yara ze země krys napsal(a):

Grandmaster napsal(a):
Grandmasterovi:
Říkáte, že na politiky jsem velice zly!

Ano, jsem zlej, protože jsem agent Sí Aj Ej!
Ale Vážně, oni jsou na nás ještě zlejší (nový češtinářský tvar), za dvacet let tuhle zemi zatáhli do srabu a bohužel negativa převažují nad pozitivními věcmi co vytvořili! Oni hlavně myslí na svoje bachory. Veřejnost nesmí těm grázlákům nic darovat a tvrdě po nich jít! Ještě tady v této zemi bude kopec srandy.
05. 08. 2010 | 12:27

jan napsal(a):

Vileto, Vileto, tak sympatičtí jste mi byli, už jsem se chystal vás volit, a teď tohle - ze všeho svinstva, které se tu děje, si vyberete tu relativně nejneškodnější věc (ČSSD tu okrádá jen sama sebe, nikoliv jiné, tak čert to vem)a ve shodě s novinářským mainstreamem tu kopete do otloukánka kvůli prkotině. Co raději napsat něco o nějakém případu, kdy jsou okrádáni druzí, a o korupci? Takže je mi líto, budu si o podzimních volbách muset najít někoho jiného.
05. 08. 2010 | 15:05

Jos napsal(a):

To Vileta,
ano, chtělo by to trochu slušnosti, ovšem hlavně u vás. Vy postrádáte nejen slušnost, ale též i jen zdání objektivity.
05. 08. 2010 | 15:48

zdesta napsal(a):

To Vileta: Tradiční politický folklor a potřebný taneček na zviditelnění.Brávo pane piráte,jen se neeklujte.
05. 08. 2010 | 16:42

vlk napsal(a):

SuPe
od někoho , kdo už je a to ještě možná, už jen expertem přes mršiny soud o d ruhém sedí.

Do teď jsem netušil, že máš realitní kancelář. A už vůbec ne ne s s partnerem jménem Hrdlička . A naprosto absolutně ne, že cosi pronajímáte nějakému poslanci. Jinak nechápu , tvou blábolivou reakci.
05. 08. 2010 | 20:23

jarpor napsal(a):

Zajímavé věci se dnes dějí...

Autor ukáže na nešvar... nikoliv nový, ale opět o něco "povedenější", "dokonalejší" a podlejší a zavrženíhodný... bez úvozovek stran té podlosti...
poukáže na našvar u příslušníků strany, jež se zaštiťuje "obyčejným člověkem", a prací do úmoru kosti pro něho...
a dostává se mu, autorovi, pořádné nakládačky... že nepoukazuje na to, že to dělají i jiní... jak třeba přispěchal připomenout vlk... a další.

Ano, autor o nešvaru u jiných nepíše. Ale oni ti jiní se ústy úřadujícího předsedy "nechválí", že je to v pořádku... ti jiní, Vážení kritici autora, když už, tak se ani nezaštiťují tím "obyčejným člověkem" ...

Když dva dělají totéž, není to totéž. Nemorálnost je ale nemorálností, zlodějna zlodějnou... podlost podlostí a lež lží...

Takže na poukaz autora replikovat - a jiní taky bijou černochy - mi za moc platný argument nepřipadá...

"Piráti" mne neoslovili, což neznamená, že autor udělal špatně, když poukázal na to, co je minimálně nemorální, když ne trestné ( ceny obvyklé ). Kritiku, že podobný nešvar uvedl jen u jedné strany beru. Nicméně, z reakcí těchto kritiků tak trochu čtu - vždyť ten klasik to - kdo na to má - vůbec neřekl !!!

Hezký den
05. 08. 2010 | 20:30

Daňový poplatník napsal(a):

Jo jo, a nejhorší je, že pirátská strana neplatičů daní a poplatků na příspěvek na hlasy jen tak nedosáhne, kiš, kiš.
05. 08. 2010 | 21:15

SuP napsal(a):

vlku -
To je jen tak mezi řečí, abysis dal pozor, koho jmenuješ.
05. 08. 2010 | 21:59

Čehona napsal(a):

Autorovi bych připomenul: 350 mld.
za oddlužení podniků před velkou privatizací, 650 mld. sanace vytunelovaných bank a firem, prodej podniků zahraničnímu kapitálu pod cenou, nezájem pravicových stran dohledat a dovybrat daně z podvodů s LTO, lihem atd.
A bylo by i "na bublifuk".
05. 08. 2010 | 23:00

kočka šklíba napsal(a):

Vileta se tu podobně projevil již před parlamentními volbami, kdy si také neopomenul kopnout do Paroubka na blogu, který s ČSSD a Paroubkem ani trochu nesouvisel. Tím se pro mě přiřadil k mainstreamu a bylo jasné, že kdyby se PS dostala do parlamentu nechovala by se jinak než nyní VV. Bylo to trapné, ale co by se nesvezl na té žumpovité kampani, co Vileto?

Ne že by neměl pravdu v tom co píše. Ale vám Vileto nevadí předsedkyně PS, která kradla? Myslíte, že je to správné, že jedna z nejvyšších představitelek tohoto státu je zlodějka, prokazatelně? Nestydíte se za to? Já ano. Ano pro odpůrce, je to ve stylu "a vy zase bijete černochy", to co jsem napsla, nicméně nějak jsem nezaznamanela, že by to komukoliv z pravičáků vadilo (Němcová) a rovněž tak těmhle lidem, jako je právě Vileta. Trapně se snaží nabrat hlasy zase jen poukazováním na ČSSD a ten citát, to už je úplně ubohé.
06. 08. 2010 | 10:18

Jos napsal(a):

To Jarpor,
autor, ale i vy, jste postupovali způsobem prolhaných demagogů. Ve stylu pogromistů:
"proti ČSSD každá podpásovka dobrá" se snažíte vydávat za "nešvar... nikoliv nový, ale opět o něco "povedenější", "dokonalejší" a podlejší a zavrženíhodný." fakt, že ČSSD využívá svá zákonná práva, nabytá výsledkem voleb. Vy jste na jedné lodi s různými vajíčkáři, hvízdači a jinými pogromisty z Facebooku. Ti se také "demokraticky" rozhodli, že jistá skupina obyvatel nemá co využívat práva shromažďovacího. Vy se, společně s demagogem Viletou, snažíte ztížit nebo i znemožnit skupině občanů, selektivně vybrané podle obskurního klíče, výkon jejich práv. Snažíte se s demagogem Viletou vytvořit občany druhé kategorie. V nacistickém Německu byla dělítkem rasa, jinde třídní původ. Vy na to máte jinou, daleko iracionálnější pomůcku. Ale metodou se s Viletou nelišíte ani od jedněch, ani od druhých.
06. 08. 2010 | 10:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vileta je předpojatý vůči levici a skrývá se za jakousi neslanou , nemastnou středovou ich fabulaci. Což je ubohé.

V následujícím blogu alespoň přiznává, že jeho myšlení je v tomto gastronomickém ohledu historicky konzistentní.
Což je sice odvážné, ale to je asi tak všecko.

Skutečně přínosného via jeho postavení coby tématicky vyprofilovaného politického vůdce, není na jeho blozích nic.

Což už ostatně popsal přírodovědec.
06. 08. 2010 | 11:54

vlk napsal(a):

SuPe
dávám, dávám.
A když náhodou nedám, tak co?
06. 08. 2010 | 13:17

SuP napsal(a):

Nic. Snad jsem toho tolik neřek?
06. 08. 2010 | 18:09

SuP napsal(a):

Chtěl jsem jen, aby tu na Tebe taky někdo normálně teple lidsky promluvil....
06. 08. 2010 | 18:10

Drost napsal(a):

Není tento "pirát" čirou náhodou
agentem ve službách ODS?
22. 08. 2010 | 02:02

Drost napsal(a):

Není tento "pirát" čirou náhodou
agentem ve službách ODS?
22. 08. 2010 | 02:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy