Řešení evropských potíží hledejme uvnitř Evropy

22. 02. 2012 | 15:25
Přečteno 3403 krát
Měl jsem včera v Senátu možnost pohovořit si, během přijetí, s místopředsedou Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) panem Riccardem Migliorim. Samozřejmě hlavním tématem našeho rozhovoru byla situace v Evropě, dluhová krize a možné cesty z krize. Pan Migliori řekl důležitou věc. Totiž, že řešit krize jednotlivých evropských zemí je lépe spolu s Evropou, než bez ní, samostatně. S tím nelze než souhlasit, ale je tu několik výrazných ALE a PROČ.

Především, zda ono řešení s Evropou znamená rozprostřít vlastní dluhy mezi všechny členské státy, zda ono řešení s Evropou znamená přenesení vlastní zodpovědnosti na jakési vyšší evropské orgány a nakonec zda ono řešení s Evropou znamená omezení vlastní suverenity ve prospěch většího, silnějšího a mocnějšího celku, který má větší vliv, víc peněz a více možností.

Pan Migliori je Ital, možná proto je náchylný odpovědět na mé hypotetické otázky kladně. Snažil se najít řešení a našel ho v návrhu, aby se EU proměnila třeba tak, že předsedu Evropské komise by volili občané Evropy přímo.

Sotva jsme se vypořádali s přímou volbou českého prezidenta, octne se nám na stole přímá volba šéfa eurokomisařů? Upřímně říkám, že nejspíš ne. Jde jen o hru, o další vábničku jak zachránit pohasínající duch demokracie uvnitř Unie. I pan Migliori totiž přiznal, že Evropa pociťuje „politický deficit“ a chybí jí transparentnost.

To už se děje od doby, kdy péče o čtyři základní hodnoty, na kterých úspěch Unie vyrostl, byly vyměněny za voluntaristické, uspěchané inženýrství procesů, které ve skutečnosti ne zcela ovládáme.

Občané skutečně chtějí vědět, co a proč Brusel dělá. Ale myšlenku míru a integrace přímá volba předsedy Komise nepřinese. Za každým ale se objevuje další proč. Ale proč? Komu to slouží?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hulu napsal(a):

omračující úvaha, jasně formulovaný názor, takovýto zásadní článek vyžaduje spoustu osobní odvahy ... evidentně ideální prezidentský kandidát pro pehe
22. 02. 2012 | 15:35

Eleshar napsal(a):

Uf, no to jsme se toho dozvěděli. To panu Sobotkovi napsal nějaký středoškolák za dvě stovky?
22. 02. 2012 | 15:45

Sladký napsal(a):

Oslňující výtvor nadlidského intelektu.Něco takového se hned tak nevidí.ODS- to je jeden myslitel vedle druhého, přehlídka géniů, kteří mohou dát na zadek nejen EU, ale celému světu včetně USA.
22. 02. 2012 | 15:52

resl napsal(a):

to je výplod pane kandidáte. vaše řeč ano, ano, ne, ne. "povzbudivé" pro prezidentské křeslo. jste zvyklí, že alibista vždycky prorazí ? třeba se něco v lidech změnilo.
22. 02. 2012 | 15:58

sem tam člověk napsal(a):

Kdyby nebyla Evropa společná, tak tu máme další 3 světovou válku. Pseudonacionalistu v každé zemi je víc než dost. Zůstat v Evropě a podílet se i na případných potížích spojených s ekonomickou bilancí, mi připadá nejen správné, ale i životně důležité. A to jsem, prosím komunista, jako poleno.
22. 02. 2012 | 16:00

J. napsal(a):

Už jste si dal, Přemku, odpolední "žaludeční likér"?
Zdá se, že Vás inspiroval k napsání slátaniny úměrné uvažování a uctívání členů ODS.
Můj kolega psychiatr při jedné přednášce básnicky vyjádřil Senát jako "Poslední komnatu prostatiků a děložních čípků".
Pokud nepsychiatr a vyznavač celodenních žaludečních likérů Zeman pojmenoval onu budovu jako odkladiště ojetin politických, kdo myslíte, že byl blíže pravdě?
Nebojte se, vždyť už jste skoro prezident.
Stačí v zákulisí odrovnat pár figur na šachovnici a můžete hýřit vráskami do medií na své zkušené hlavě coby postklausovská hlava pomazaná.
...Sotva jsme se vypořádali s přímou volbou českého prezidenta, octne se nám na stole přímá volba šéfa eurokomisařů? ...
Přemku, Vy toho ale máte naloženo!!
Sotva s vypětím všech sil splníte jeden úkol, sunou se na Vás pomalu a jistě (jak chleby po pásu v pekárně) úkoly jiné!
Lámala jsem si hlavu, jak to tak přijde, že jistá zkorumpovaná republika může ještě fungovat, když ji podojily a dojí ProMoProODS, GrippenyČSSD, MUSTOP09, či OpenBemCard.
Nenapadlo mě, drahý Přemku, že na tom máte lví podíl se silou Tygra z Momprachemu právě VY! Ještě že Vás máme.
Suzi Roithová vsadila jako "předdůchod" své prezidentské kampaně osvobození Romea Tymošenka z ukrajinské ťurmy. Může nás čekat možná ostuda.
Vy jste vsadil na výčet svých pracovních úspěchů a neutuchající energii při řešení naprostých zbytečností.
22. 02. 2012 | 16:03

student napsal(a):

Můj pohled na EU není dobrý. Ale pomohlo by kdyby ze mně udělali Eurokomisaře.
22. 02. 2012 | 16:05

scallop napsal(a):

"Za každým ale se objevuje další proč. Ale proč? Komu to slouží? "

Proc me pri teto vete napdal urad nase nejmilostivejsiho pana prezidenta ?
22. 02. 2012 | 16:22

Pedro napsal(a):

Pane Přemku Sobotko,

za peníze daňových poplatníků mlatite v senatu prazdnou slamu s místopředsedou naprosto nevýznamné organizace a jeste se tim chlubite? To mate odvahu kandidovat na prezidenta?

Řeknu Vám, že od Přemka Podlahy jsme se toho dozvěděli mnohem, mnohem, mnohem víc...
22. 02. 2012 | 16:40

Milouš napsal(a):

Pane Sobotka, dyť vám vyplácejí dávky na poradce, proč je nepoužijete na vaše slohová cvičení?
22. 02. 2012 | 16:52

Vít napsal(a):

Pane Sobotko,
prosím vy už nic neřešte a hlavně nekandidujte.
Neni ve vašich silách osobních i vaši strany situaci vyřešit.
Mějte prosím s námi slitování.
22. 02. 2012 | 17:00

vico napsal(a):

Sobotko ,máte sice svá léta, ale tak starý nejste, abyste až tolik dětinštěl. Zhruba děti kolem čtvrtého roku se až za hranici snesitelnosti ptají, a proč tohle, a proč tohle. Představa takového prezidenta mne děsí. Běžte raději houpat na kolenou svá prapravnoučata a zanechte politiky.
22. 02. 2012 | 17:01

Antroid napsal(a):

Myšlenka, že se Unie přiblíží občanům přímou volbou eurokomisařů je příznak ztráty kontaktu s realitou.

Smysl by zajisté mělo, kdyby občané všech států EU přímo volili německého kancléře a francouzského prezidenta. V tomto případě bych já o svém vlivu na evropské záležitosti nepochyboval.

A propos: jsa dobře naladěn, tenhle nápad Vám pane Sobotko věnuji. Použijte jej jako slib do prezidentské kampaně, nemůžete prohrát.
22. 02. 2012 | 17:05

melčákova pohanka napsal(a):

Přemek na Hrad!!! Takové muže náš národ potřebuje !!!!
22. 02. 2012 | 17:18

vasja napsal(a):

A to ten místopřeceda Migliory je druhej nejchytřejší v OBSE.
Chce se mi blit.
22. 02. 2012 | 17:23

Silvie napsal(a):

Já bych řekla, že naším úhlavním problémem jste vy, čeští politici.
A ne že bych byla zrovna rektobruselistkou.
22. 02. 2012 | 17:27

ali napsal(a):

pane Sobotko, ve vší úctě, Payne je dneska lepší :o)
22. 02. 2012 | 17:27

zrušit Senát napsal(a):

zrušit Senát!!!
Nejvyšší čas
22. 02. 2012 | 17:31

český maloměšťák napsal(a):

Fejetonek nevalné kvality...ani jedno číslo, ani náznak popisu nějakého aspoň dílčího procesu, jen obecné , banální větičky...kdyby, coby a jak by....gulášek jalových frází nastavený nějakou známostí se zahraniční autoritou /propagandistická finta - ve stínu někoho významného vynikne má myšlenka více/...
...no, co tam taky po spolustraníkovi všech těch různých podivínů, šizuňků a hochštaplerů...další Herr von Ichwarniemalsdort und Kmotrfutterberg - kampaň se blíží.

student
:))
Přesné.

P.S. Dokud ODS nepochopí, že stranický kandidát - člen ODS - nemá v prezidentské volbě přímým způsobem šanci, tak jsou diskuze pod takovými fejetonky jen ztrátou času a zbytečným zabíráním virtualního prostoru.
22. 02. 2012 | 17:32

Maximus napsal(a):

Tak tak pane autore, musíme ty dluhy jednotlivých států EU zozprostřít na všechny. Nějak mi to hlava nebere, i žák 5. třídy by odhadnul, že když všichni mají dluhy, tak pomoc druhým větším zadlužením asi nebude to pravé ořechové! EU je vybarvuje jako pěkně pokrytecká a falešná
organizace, před chvílí jsem četl, že Maďarsko bude za to, že už nějaký ten rok není schopné snížit roční schodky pod 3% potrestáno odejmutím dotací EU a to v řádu, který jistě a rychle pošle jejich slabou ekonomiku do pekel. To, že Francie a Německo běžně překračovaly a překračují tento dohodnutý parametr jaksi nikomu nevadí, že? Ne, že bych zas tak se zval za Maďary, ale nemá náhodou EU ve svých stanovách něco na ten způsob, že se jedná o dobrovolné seskupení demokratických zemí na bázi volného obchodu, kapitálu a pracovních sil atd.?
Že by zase soudruzi někde udělali chybu?
22. 02. 2012 | 17:45

Holubář napsal(a):

Maximus:
Jóóó, soudruzi někde udělali chybu a z té chyby vznikl nějaký problém, někerý lidi řikaj.
Ale obávám se, že zrovna Přemek Sobotka nás z toho problému nedostane. Myslím, že už má celkem po sezóně.
Staří matadoři ODS jako on, kteří měli nějaké charisma, už jsou přece jen trochu vyčpělí, a ti mladí jsou jen političtí byznysmeni, kterým neradno důvěřovat. ODS teď doplácí jednak na skutečnost, že se stala v podstatě sektou, a druhak na své vlastní vnitrostranické boje. Jakýkoliv ideový náboj se z ODS vytratil a výsledkem je mj., že nemohou nabídnout žádného pro širokou veřejnost přitažlivého kandidáta. A přímá volba je akcí široké veřejnosti
O EU darmo mluvit. Pokud se dost nezmění, tak s ní cesta povede leda do řiti.
22. 02. 2012 | 18:20

deep throat napsal(a):

Já to tedy vůbec nechápu, proč se někteří přediskutující tak ostře vůči Přemkovi vymezují. Jeho slohové cvičení je přeci dostatečně vypovídající jak o jeho ztrátě soudnosti, tak o Přemkově naprosté ztrátě kontaktu s realitou, ve které žije 99% tohoto národa. Proto jeho lehce infantilní úvahu netřeba vůbec brát vážně, jen se tak lehce pousmát, co může politika s osobností člověka podělati.
22. 02. 2012 | 18:27

J. napsal(a):

Hluboké hrdlo, my tady máme - alespoň papírově - demokracii.
Tak se ji snažíme ještě chvíli písmem využívat, než nám ji zase zakážou. Pokud jste z jiných poměrů, tiše se posaďte a poslouchejte.
Přemkova úvaha je SILNĚ infantilní. Ani snad komunistické teze nebyly tak veselé a pozitivní - jako ty Přemečkovy.
Sobotka coby ODSsák může také nést odpovědnost za kotrmelce této strany, nevědomost, vedle koho se jménem Václav Klaus sdílel lože této strany, a mohl by se také spolupodílet na splácení dluhu vůči této zemi, kterou tu ODS svými megapřehmaty mohla způsobit.
ODS jakoby už od narození "neviděla, neslyšela, nikoho neznala, žila ve vzduchoprázdnu..." A hlavně za nic nenesla odpovědnost!
22. 02. 2012 | 18:36

deep throat napsal(a):

ad J 18,36
Zkusil jsem poslední paně Sobotkovu větu opatřit dobovým nátěrem.
Občané tábora míru a socializmu po právu chtějí vědět, jaké pikle a proč kujou bruselští jestřábi. Dnes je každému poctivě smýšlejícímu občanovi naší republiky nad slunce jasné, že Evropě myšlenku míru a integrace přímá volba předsedy jakési samozvané pseudokomise nikdy nepřinese. Za každým ale se objevuje další proč. Ale proč? Soudruzi, řekněte sami, komu to slouží?
Naší republiku si prostě z Bruselu rozvracet nedáme!
Kojzar Rudé Právo - rok si dodejte sám/a.
22. 02. 2012 | 18:54

krajan napsal(a):

Pane Sobotko,
možná jste dobrý lékař.Nechápu však,proč se zuby nehty držíte velmi zdiskreditované politiky.Ono to víc nese? Mohu vás ubezpečit,že na základě podobných plků,které jste zde napsal, vás nikdo volit určitě nebude.Ledaže by byl mírně retardovaný jako např.zdejší diskutér ghándí.Konečně,už to tu bylo řečeno: chcete-li psát slohová cvičení,zaplaťte si kvalitního literárního poradce.Možná pak někoho zaujmete.
22. 02. 2012 | 19:09

J. napsal(a):

krajane, Sobotka může již být vyčpělý a léty vyšeptlalý.
Nicnedělání v politice unaví a představa,že by ještě musel "něco dělat",
vyšetřovat starší dámy a makat jako normální lidé do sedmdesáti,to se radši bude tvářit jako kandidát na prezidenta.
A taky se rád napije-což by jako doktor nemohl.
22. 02. 2012 | 19:54

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane předsedo,
pro mě je na stole daleko akutnější jiný problém: pan Rampula se nám vrátil !!!

To je jako když ve westernu řekl hrdina: "já se vrátím a se mnou příjde zákon!"

Jenže tady to je naopak: s tímto člověkem se vrací tendence k bezpráví a zvůli, podporované především Vaším exvůdcem a celou partají. Považuju to za extrémně nebezpečné a škodlivé.

To je pro mě jasný signál, že Evropa (i se všemi chybami) ano a Vy a Vám podobní ne !!

Jestli budete kandidovat, budu každého v okolí přesvědčovat, že Vy i paní Němcová jste naprosto chybná volba.
22. 02. 2012 | 20:00

prorok napsal(a):

Pane senilatore,
meli jsme u nas tajemnika vaseho formatu. Upreny, nesmirne bystry pohled, odmerenost, odstup, primo citadela. Jen usecna slova, pokynout, podekovat. Vzdy sako, v kapsicce stribrne pero, tenoucka jednoaktovka. Dustojny krok. Obrovsky respekt. A mlcel. Neprustrelne mlcel.

Az jednou se podarilo namluvit jeho bratranci, aby ho presvedcil napsat si vlastni projev k jubilejnimu lampionovemu pruvodu osvobozeni vesnice. Chyba! Tak odhalit sve slohove "kvality". Uklidili nekam do skladu JZD. Skoda, kdyby nepromluvil, moh tam bejt do duchodu.

Pozor, na takove skolacke chyby!
22. 02. 2012 | 20:24

V. Lomský napsal(a):

Pane sénatore jste jedním z těch, kteří nesou plnou odpovědnost za všechno co se zde odehrálo od slavného převzetí moci. Vaše politická strana má největší podíl na tom politickém a společenském marasmu, který u nás vládne. Nejmenší co můžete udělat pro tuto zemi by bylo odejít z politické scény v čele s Klausem a dalšími (Němcová,Nečas atd.) a užívat si spokojeně ekonomické výlučnosti až do smrti.
P.S. S tou kandidaturou na prezidenta jste "mírně" přestřelil. To se týká kohokoliv z ODS !
22. 02. 2012 | 20:30

Platan napsal(a):

Hulu napsal(a):
... evidentně ideální prezidentský kandidát pro pehe
Ale hovno... :-)

krajan napsal(a):
Pane Sobotko,
možná jste dobrý lékař.Nechápu však,proč se zuby nehty držíte velmi zdiskreditované politiky.

Nechápete...? Neviděl jste, jak byl Sobotka "přešlej mrazem" když se z předsedy senátu stal místopředsedou...?
22. 02. 2012 | 20:36

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Prorok 20:24
to je velmi hezký a pěkně barevně vyvedený příběh :-)
22. 02. 2012 | 20:39

chrchel napsal(a):

než Sobotku, to už radši Kuberu
22. 02. 2012 | 20:45

chrchel napsal(a):

Ten Martin Maxa se bude v tom senátu taky vyjímat. To bude ksichtů na hromadě.
22. 02. 2012 | 20:56

melčákova pohanka napsal(a):

chrchel. Chápu,že u Vás vyhrává Kubera. Jen nevím,co na to Zelení,až se bude z Hradu kouřit !?!
22. 02. 2012 | 21:12

chrchel napsal(a):

pohanko melčáků

možná, že se na Hradě kouří už teď, když vidím Dominika, jak tam pořád běhá, nedovedu si představit jiný důvod, než toto.
22. 02. 2012 | 21:17

Václav Pokorný napsal(a):

Do EU jsme se přihlásili dobrovolně, nikdo nás nenutil. Když už v EU jsme, naše nyní vládnoucí sebranka dělá všechno pro to, aby nás z ostatní vypoklonkovali nebo přinejmenším nás považovali za přítěž. Pane Sobotko bylo by asi lepší, pro všechny, abycom spíš pomáhali než podráželi, ne? Ovšem s vaší tlupou z ODS+ KSČM sic! vám jde samozřejmě líp to podrážení! Nazdar!
22. 02. 2012 | 21:19

ghándí napsal(a):

pochopil jsem, že z EU není třeba vystupovat. EU se brzo rozpadne sama. on není ani tak zajímavej dluh řecka, jako spíše dluh itálie který i navzdory zrušení italských voleb a dosazení protektora EU stále roste. EU čeká velký třesk.
22. 02. 2012 | 22:02

Hulu napsal(a):

Platan
no jo já vím, já myslel jen na to s tou myší, ale uznávám, že to asi není postačující podmínka ... i když bych autora nepodceňoval, kdyby se náhodou ukázalo, že má nějakou šanci, věřím, že se ještě rád zavděčí komukoliv
22. 02. 2012 | 22:18

melčákova pohanka napsal(a):

chrchel. Vidíte,jak jsem materialistický. Myslel jsem,že jde o restituce a ono jde o Lásku !
22. 02. 2012 | 23:37

MA-FU napsal(a):

autor
Vaše kredo: Jako lékař i politik,jsem přísahal,že budu lidem pomahat a ne škodit...

Pane Sobotko Vy jste se poškodil sám,tímto blogem
23. 02. 2012 | 00:33

Cech napsal(a):

Vláda ODS je vládou rozpočtové odpovědnosti a tudíž nepotřebuje, aby ji někdo zvenku nabádal, aby učinila příslušné kroky, bránící do budoucna české veřejné finance zadlužovat.
Petr Nečas vynesl toto hodnocení ubohých snah EU o integraci s ČR.
Nepodepsal jsem také proto, protože Václav Klaus by to také nepodepsal.
Zde je navíc ještě viditelné,že si ODS umí stát za svým (prezidentem).
No a najednou se nám zde vyloupne Přemysl né oráč ale v mnohém podobný pracovník,krerý by plužil za Evropu jedna báseň ovšem musí být tím komisařem.
Zde je to jednoszačně definováno nickem student v 22. 02. 2012 | 16:05.
Je nutné pouze připomenout zásadní body proč pan Přemysl do Evropy nechce.
Shrnuli je v ODS do V argumentů !!
1. Procedurální aspekty: nejasná ratifikace a málo času k analýzám
2. Hlasovací kartel je masivní změnou fungování EU
3. Podmínky účasti na eurosummitech jsou nedostatečné
4. Česká republika je v jiné situaci než ostatní státy
5. Ke smlouvě se lze možná připojit i později

Na jednu stranu Nečasova nechuť sehrávat roli statisty, odsouzeného být na evropský summit pozván pouze jednou za rok, zatímco země, sdílející společnou měnu se budou scházet častěji, tudíž budou do řady věcí více zasvěcené a budou je moci i významněji ovlivnit.
Ne druhou stranu jeho totální neschopnost progresivního rozhodnutí,když není v roli statisty.
Obě pozice ODS již Evropě předvedla => Postavila nás v zákrytu za Maďarsko.

To co ODS předvedla a ústy svého předsedy prezentovala je jednoznačná definice,která se udomácnila v EU.
Proto češtinu rovnou ostatní členské státy vyškrtly z oficiálních jazyků, jimiž nový europakt mluví.

Znovu a znovu nám pan Přemysl dokazuje,že současný prezident je skutečně třetí komorou parlamentu ČR.

Ne že ne prostě my jsme již z Evropy téměř venku.
Doufejme že tento velký úspěch Nečasovy vlády a především ODS, že takto a ne jinak bude tento úspěch i historicky vnímán za 10let.

Potom nějaké farizejské plky od pluhu typu:
"Totiž, že řešit krize jednotlivých evropských zemí je lépe spolu s Evropou, než bez ní, samostatně. S tím nelze než souhlasit, ale je tu několik výrazných ALE a PROČ."

Prostě to prosím můžete vynechat pane Přemysle a raději vypracujte pro Vás potřebnou strategii jak obhájit odtržení ČR od Evropy a třeba i za 10 let.
23. 02. 2012 | 07:51

dříve čtenář napsal(a):

1. místopředsedo senátu, senátore. Dovolil jsem si zkopírovat jednu z vět Vašeho blogu a pozměnit v ní jedno slovo:
Občané skutečně chtějí vědět, co a proč senát dělá.
Já bych se ještě rád dověděl, kde se líhnou naši skvělí senátoři? Už tam zbývá dovézt jen toho koně...
23. 02. 2012 | 09:00

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Honolulu
Pomoc, začíná přituhovat, ne venku, ale na tomto fóru. Kdekdo si tady připravuje vlastní PR a začíná to být nuda. Nastup chlapče a vysvětli nám, jak se to dělá v USA.

Pane doktore Sobotko,
považuji vás za slušného a rozumného chlapa, který ví, co je loajalita a trpělivost. Věřím, že už vám dochází marnost vašich nadějí.
ODS vám na kampaň asi nepřispěje.
Kmotři vás nechtějí a nepustí taky ani chlup.
Klaus vás zjevně nemá rád.
Jste ve věku, kdy dlouhodobý stres vás může zničit, to víte jako lékař lépe než já.
Věnujte se svým blízkým dokud je ještě čas, užijte si své výslužky a na politiku se vykašlete. ODS dostane v následujících volbách pořádný výprask.
Odejděte se ctí, dokud je čas. Je mi vás líto, ale byla to vaše volba setrvat tak dlouho mezi vlky, výti s nimi se nevyplácí.
23. 02. 2012 | 09:01

PIC napsal(a):

blablabla

nastala fáze, kdy se kupuje dalsi cas
za penize lidu a lidi co se jeste nenarodili :-))
23. 02. 2012 | 09:07

Sláma napsal(a):

Nedokážu si představit, že by tento člověk mohl být naším prezidentem. Vždyť jeho nepoctivost a faleš jsou patrné na první pohled. Stejně jako je evidentní, že jeho příspěvek je "o ničem". Chybí v něm myšlenka, chybí v něm argumentace. Jen se dovídáme, co už stejně dávno víme, že modří ptáci chtějí vyvést Českou republiku z Evropy do Orientu. Ono to už vidíme kolem sebe - kvalitní zdravotní péče a vzdělání jen pro bohaté, přenesení daňové zátěže na středně a nízkopříjmové skupiny, nahrazení právního státu justiční mafií, demontáž občanské společnosti, atd.
23. 02. 2012 | 09:18

Sláma napsal(a):

Nechápu, jak může vystudovaný lékař zahodit léta těžkého studia a dlouholetou praxi a odejít od medicíny. Pro mě to je vždy signál toho, že takový člověk jako lékař neobstál, že to byl jen takový ten "údržbář". A jak bych si mohl takového člověka vážit jako politika?
23. 02. 2012 | 09:20

ali napsal(a):

Sláma
něco jako Rath?
23. 02. 2012 | 09:33

drevokocůr napsal(a):

Sláma

no znáte to úsloví

Kdo neumí učí a kdo neumí ani učit, tak zastává funkci
23. 02. 2012 | 09:42

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Sláma
Tak vysvětlete lidem, že nemají volit lékaře. Každá babička vám opáčí, že náš pan dochtor je takovej dobrák, lidumil od kosti. Proto jich máme v politice tolik. Lékaři mají léčit, pokud je to nebaví nebo nejsou úspěšní, pak se ovšem nelze divit. Totéž platí o učitelích, právnících a ostatnívh"inteligentech".
JEŠTĚ ŽE MÁME TY ODBORÁŘE!
23. 02. 2012 | 09:42

Medikolog napsal(a):

Antroid,

100% souhlas. Ještě by se muselo jasně stanovit, který z nich bude IV. EU Reich Reichsführer a který Vicereichsführer. Jako kaiser, císař a car byl vlastně původně Gaius Iulis Caesar.. ostatně i republikánský Řím měl v době míru DVA CONSULY zatímco ve válečném stavu jednoho DIKTÁTORA. A ono s těmi účastmi v lokálních (zatím) válkách v různých (_!_) světa by se tak elegantně obešla i právnická otázka zda jsme permanentně ve stavu mírovém či ve stavu válečném...

Volit následníky Merközy! Gloria EU (aby to neznělo německy;-).
23. 02. 2012 | 10:28

FF napsal(a):

Jenom připomínám, že nosnou vlnou současného dění
je ona stará snaha "budit zdání, že vše je v pořádku a pod kontrolou", motivovaná strachem a poháněná zoufalstvím.

Situace je totiž vážnější, než se kdokoli dokáže i jen doufat
Oni skutečně nevědí kudy kam
a nemají jiné recepty (šablony), jak to změnit, ¨
než ty které již v minulosti vždy selhaly.
A tak ovce, které vlastně chtěly podojit a ostříhat, podřezávají a maso vozí do kafilerky.
A tak ovcí ubývá. Místo nich zkoušejí natáhnout cizí chovy s nižší užitností...
Přeberte si to jak chcete!
"My můžeme jen pískat!"
23. 02. 2012 | 10:49

Taoiseach napsal(a):

Přemysl Sobotka

V tomto konkrétním případě máte zajisté pravdu. Nicméně by bylo užitečnější říct namísto toho, co nechceme, co konkrétně navrhujete.
23. 02. 2012 | 10:50

Košer palírna napsal(a):

Farmisale, už prubuješ prezidentské vázanky?
23. 02. 2012 | 11:43

Midori napsal(a):

Sláma 23. 02. 2012 | 09:18
Nedokážu si představit, že by tento člověk mohl být naším prezidentem. Vždyť jeho nepoctivost a faleš jsou patrné na první pohled.
*
Podepisuji.
23. 02. 2012 | 13:46

RA napsal(a):

pane Sobotko, jste přesně tím kandidátem , dle gusta pana Pehe. Nevýrazná, šedá, myš, která si myslí, že to vyhraje tím, když bude s každým zadobře a řídí se heslem, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nezlobte se na mě, u Peheho byste to možná vyhrál, u mně ovšem nikoliv. Chci znát jasné postoje prezidentských kandidátů a u vás je neznám ani po vašich dvaceti letech v politice !!!!!
23. 02. 2012 | 14:01

myrta napsal(a):

p.Sobotko

víte co je důchod?Ráno vstanete až se probudíte.Dáte si frťana na rozjezd náročného dne.Přečtete si noviny a už je tu oběd.Dobře naladěn si dáte kafíčko a do něho frťana.Zákusek-taková rakvička svou sladkostí nabudí šťastné pocity.Pak si dáte procházku do hospůdky.Zase doma zkouknete fotbálek,tím se odreagujete od adrenalinu.A dobrá večeře s lahvinkou.

To všechno máte bohatě zajištěno z našich daní.Dopřejte si to.
A dejte nám pokoj!!!!!!!!!!
23. 02. 2012 | 14:09

Kuchař napsal(a):

Ocelový chlap. De dotoho prsama. A to byl raněný sedumkrát. Jednou do holeně a dvakrát do hlavy. No prostě ocelový chlap.
Soudruzi ho mají rádi. Pozor, kontrolní otázka: Jestlipak vite jak mu soudruzi říkají, vy šmejdi.
23. 02. 2012 | 14:14

vasja napsal(a):

Velmi důstojný blog.
Škoda že ho nedoprovázej senátní famfáry a že jako nevim co jako co.
23. 02. 2012 | 14:28

J. napsal(a):

Kuchaři, myslím, že byl raněný vždy jen do hlavy.
Pokud jsem si přečetla, válku mohl prožít pouze jako velmi mladý, ale ne zas tak geniální, aby mu již svěřili uniformu, zbraň a poslali ho na frontu.
Myslím, že mohl být maximálně doma mnohokrát mlácen, leč málo.
Kolegové mu fakt říkají FRŤAN.
Kuchaři, Ty takhle všechno víš, protože jsi politik, vážně Burešová kdysi obhajovala Palacha anebo si jen politici mohou "přibarvovat" svoji minulost?
(Moserová také "jak z udělání" Palacha ošetřovala ..., Klaus "jak z udělání" byl v květnu 1945 na barikádách... a kdo z politiků nebyl v disentu, jako by nebyl, co?)
23. 02. 2012 | 14:39

recaptcha napsal(a):

představte si všichni,takového joudu jako presidenta.všeobecný úpadek pokračuje...
23. 02. 2012 | 14:52

JARLE HALSNES napsal(a):

Řešení evropských potíží leží ještě přesněji řečeno uvnitř hlav jejích obyvatel. Zvlášť potom takových, jaké reprezentují partajníci typu pana Sobotky. Aby se mohl někdo zadlužit, musí mu někdo půjčit. Aby mohl někdo půjčovat, musí mít víc, než je zdrávo, tj. musí si PŘIVLASTNIT víc, než je zdrávo. Ti, na které při takové dělbě nezbylo, žádají společnost o pomoc a ta jim ji poskytuje z toho, co jí půjčili ti "dravější".
V Česku je to tak, že stát omezil výběr daní od určité sorty občanů (osvč, ale i ostatní podnikatelé), resp. umožnil v ČR podnikat subjektům, platícím daně někde jinde (daňové ráje). Pak logicky nemůže mít peníze. Proto omezí výdaje a vyrobí další příjemce pomoci, na kterou ovšem tuplem nenůže mít peníze...
Zkuste si někdy zjednodušit uvažování a zamyslete se, co by se muselo stát na ostrově s deseti trosečníky, aby jim tam vypukla dluhová krize! Odpovědi na ty nejsložitěji vypadající otázky jsou pozoruhodně jednoduché. Stačí spolupracovat. Stačí přestat považovat za největší štěstí, že vyjebu s tím druhým, že si poleoším na jeho úkor, že on je něco méně, než já a tak dále , a tak dále.
23. 02. 2012 | 16:22

Arnie napsal(a):

Je řada zásadních věcí, na které by člověk rád slyšel názor od kandidáta na prezidenta a předsedy Senátu.
Jenže on tu plácá o ničem (i když sem tam se snaží prostrčit rádoby úvahu a jakoby názor).
Jak je možné, že mu takováto prázdnota a velké NIC dosud prošlo? A nejen to, ještě ho ta strana dokáže kandidovat!
23. 02. 2012 | 22:16

Dag napsal(a):

Dobrý den,
kdo si chce skutečně ověřit znalosti, zde píšícího autora, nechť zabrousí na stránky strany svobodných občanů. Je tam uveden rozhovor s Přemyslem Sobotkou.... tam si udělá každý, obrázek jací lidé obhospodařují naše peníze....velice poučné.
23. 04. 2012 | 16:07

Pavel.P napsal(a):

Pane Sobotko, nikdy nebudete prezidentem CR, coz je velmi dobre !
20. 08. 2012 | 15:57

pJbyJPNzCq napsal(a):

Ah, this is the post you referenced in your great Data Science Built to Last preiontatsen at the recent AnalyticsCamp. I asked for a quantitative/technical example of the concepts you discussed and your response made the exchange appear orchestrated. I greatly appreciated how accessible you made that summary. You powerfully conveyed the need for skilled analysts instead of those who would perform an analysis without understanding the necessary data assumptions and associated checks.
23. 08. 2013 | 01:56

Kxitqv2icL napsal(a):

under Exchange dieting, Exercise and Health Leave a Comment My <a href="http://afnappnl.com">weghit</a> loss software, Weight Tracker ODS, says I'm actually losing <a href="http://afnappnl.com">weghit</a> faster in April than I was in May. It's not as evident
24. 08. 2013 | 14:10

4mNJJlICPr napsal(a):

Hi,I've been entering data in this speardsheet for 2 weeks and have been trying to figure out why the delta change per week doesn't coincide with what I've entered. It seems the delta change per week is based over the whole month even if you've only entered a few days of data. Wouldn't it make more sense to base it over the time period entered instead? http://pnuulul.com [url=http://gauwcheku.com]gauwcheku[/url] [link=http://ncxjufhpa.com]ncxjufhpa[/link]
26. 08. 2013 | 12:17

NbCkEfBAT napsal(a):

Yes, that is the test I'm using. You can find a link in the spreadsheets and the<a href="http://inksmn.com"> ogaiinrl</a> test, but I stopped adding it to the followup articles.I converted the test to use Vector instead of Array just now and found the following results:Test 0: no changeTest 1: massively slower (2-3x) due to the required sort function. See my about this.Test 2: no changeTest 3: no changeTest 4: no changeTest 5: no changeTest 6: no changeTest 7: no changeTest 8: no changeTest 9: no changeTest 10: no changeTest 11: no changeTest 12: no changeSo Vector doesn't seem to help AS3/Flash Player's performance overall.
28. 08. 2013 | 19:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy