K mostu přes řeku Mandavu

15. 09. 2011 | 09:37
Přečteno 4423 krát

Pozdně odpolední páteční a sobotní demonstrace ve Varnsdorfu stávají se rituálem. A i nadcházející další víkend babího léta se nepochybně sejdou lidé na náměstí, aby po chvíli vyrazili k ubytovně Sport za řekou Mandavou. Na mostě přes řeku bude stát kordon těžkooděnců, za nimi vodní dělo. A možná nějaký rozjařený mladík zase vykřikne „dáme si sprchu!“ a pohlédne na holky kolem, o kolik v jejích očích povyrostl.

Hoši, děkujeme!, skandovalo toto pondělí před policejní služebnou na dvě stě lidí. Policie by podle nich totiž měla být jako národní tým hrající „za ně“, při jehož exhibici skáče každý Čech, a kdo ne, ten jím není. A ona za ně nehrála, proto ta ironie. Naopak s údivem zjistili mnozí místní, jak snadno se mohou stát živými štíty přespolních náckovských rváčů. U mnohých byl údiv zpečetěn jelitem na zádech po úderu policejní tonfy. Ale pokud je údiv skutečně počátkem filosofie, jak tvrdí mnohé úvody do tohoto oboru myšlení o myšlení, pak nemusí jelita litovat, neboť se jim tak otevírá možnost poznávání sebe samých. Třeba do soboty přijdou aspoň na to, že těm, koho svými pochody zahánějí do rohu, nezbude nic jiného, než je ještě víc nenávidět.

Lámu si hlavu, co by asi udělali tito dobří občané varnsdorfští, kdyby se těžkooděnci s úsměvem za plexiskly rozestoupili a uvolnili jim cestu k ubytovnám. Co by dělali pak? Zazvonili na zvonky, či zaťukali na okénko? Chtěli by debatovat s ubytovanými o kvalitě soužití ve městě? Nebo okna vytlouct a baráky i s lidmi zapálit? Mohl už by se na to někdo z reportérů přítomných televizních štábů někoho z lidí deroucích se k mostu přes řeku Mandavu zeptat? Hezky na kameru, nejlépe v přímém přenosu?

Třebas jsou to jejich spolužáci

Někdo to popuzuje zvenčí, říká Kumar Vishwanathan a bude mít jakožto svatý muž z Indie jistě pravdu. Ostatně, policejní presidium jistě ví, co dělá, když povolává svaté muže. Situace je opravdu vážná a při pohledu na tisícihlavý dav promíšený pomalu se zakuklujícími se nacirváči je na místě se v duchu pomodlit. Taky mi řekl Kumar, že jedno z dětí na ubytovně vidělo v davu pod okny svou učitelku. S jakou se pak má vypravit do školy? Dívám se na děti táhnoucí se leckdy s rodiči procesím k mostu přes Mandavu. Třebas jsou to jejich spolužáci… Raděj si nepředstavovat.

Evangelický farář, jenž se mnou sledoval jedno z procesí ke Sportu, se podivil nad množstvím kriminálníků v davu. To jsou ti potentovaní, řekl mi. Ujistil jsem ho, že takovéto kérky se nedělají v lochu, nýbrž za pořádné peníze v stylových studiích. Namoutě, zapochyboval jsem v té chvíli o kroku církví s dobou. Po několika krocích jsem si ale vyčinil za takovou pochybu. Spatřil jsem totiž holčinu zelených vlasů, s výrazem smažky a s nápisem na tričku: Pryč s feťáky a kriminálníky. A takovému stylu doby nerozumím o nic víc, než farář tetování. Podvodný Kavanův létající asistent svolává demonstrace řádných občanů proti cikánskému zlořádu, dav pak dává do pohybu k pogromistickému pochodu pažemi mávající feťák, … a protestují proti „cikánské“ kriminalitě. Nebo tomu je tak pravidlem při všech lidových bouřích? Zajímavé je, že těch pár pogromistických štváčů zná kdekdo z místních jménem, tedy i policie je jistě zná. Ale namísto toho, aby byli už dávno za katrem za nabádání k lynči, přicházejí na náměstí s pravidelností, jakou by jim hodinové ručičky na tamní věži kostela svatého Petra a Pavla záviděly.

Jistě, nejhorší na celé situaci není to, že divní týpci strhávají dav, ale masivní účast normálních občanů, Naštvaných maminek s dětmi, které už nemohou snést obtěžování od „cikáňat“ v parku a cestou na nákupy. O přepadávání nemluvě. Otců rodin, majitelů vykrádaných obchůdků a živnostníků, alergických na vedení města i státu a na strážníky nasazující botičky, namísto aby se starali o bezpečnost průchodu ulicí. A taky na novináře, kteří z nich prý dělají rasisty. Ale pokud se na místě nedistancují od volání po posílání „cikánů“ do plynu, nemohou se divit tomu, že jim začne pálit v očích od plynu slzného. Oni jsou, jak právem skandují, „tady doma“ a o to více by se měli dívat kolem sebe, komu a čemu svou účastí na pochodech k ubytovnám dávají prostor.

Koncentrace nechtěných

Kdo si dnes vzpomene na Matiční ulici v Ústí nad Labem? Kdysi nejznámější česká ulice na světě upadla v zasloužené zapomnění, byť její jméno v různých zkomolených podobách plnilo před dvanácti lety stránky světového tisku. A zapomenuto bude časem i na ubytovnou Sport ve Varnsdorfu. Za pár let po ní ani pes neštěkne, přestože se dnes stala symbolem nenáviděného sestěhování přistěhovalců, a když v davu zařve pár štváčů „na Sport!“, zamíří stohlavé davy správným směrem.

Zazděná okna a neforemné stavební úpravy vzbuzují u místních podezření z čirého realitního kšeftu, jehož účelem není a nebylo nic jiného než jistý příjem zaručený státním příspěvkem na bydlení. Proto jí zřejmě čeká stejný osud jako zídku v Matiční. (Tedy pardon, pro některé petiční bojovníky dodnes zeď, pro jiné odhlučňovací plot. ) Ostatně, dávná kauza Matiční má s tou dnešní sportovně-varnsdorfskou mnohé společného. Koncentrace nechtěných lidí na jednom místě se zkrátka finálně nikomu nevyplácí. V případě Matiční to bylo úředním postrkem samosprávy, ve Sportu jde o nabídku bydlení u soukromníka jistého si tím, že stát příspěvkem na bydlení sanuje jeho nehorázné ceny za ubytovací sužby. Konflikt s místními pak na sebe nenechá dlouho čekat. Hluk, krádeže, pouliční kriminalita. Zabránit tomu může jen cílená a dlouhodobá politika radnic účinně podporovaná vládou

Že je to pohádka, protože jde přece v první řadě o „cikány“? Ale kdeže. Podívejte se na litvínovské sídliště Janov, před třemi lety rovněž vyhledávané nácky z celé republiky, „kvůli nepřizpůsobivým“. Stačilo pár let cílené politiky a ze sídliště je normální místo k žití. A na cikány nevěřte. Těmi se může stát za jistých okolností každý z nás, i když třebas není původem Rom. Copak jste neslyšeli o bílých cikánech?

Vyšlo v Lidových novinách 14. září 2011


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mart napsal(a):

kdyby autor stejně vysoko zvedal hlas v době, kdy se na místě vesele přepadávalo a loupilo, dalo by se s ním aji polemizovat, tenhle text mi svou jednostranností a nedostatkem empatie ke skutečným obětem kriminality připomíná obyčejný aktivistický pšouk s povinným a už poněkud nudným obsahem
15. 09. 2011 | 09:57

Cyril Kopanina napsal(a):

Jsem z toho smutný. Mám 75 let a žil i pracoval jsem s mnoha Romy. Byli dobří sousedé i skvělí pracanti. Mají trochu živější povahu a svérazně otevřené chování. Zahanbovali mne svojí upřimností. Kdo jim projevil přátelství, ten si získal celé jejich srdce. Kde se poděli? Co se stalo s naší společností, že se v ní tak šíří netolerance a rasismus? Musí tu být nějaká velká chyby ve výchově i v kultuře společnosti. Nesouvisí to snad se strátou křesťanské víry, která moji generaci vedla k lásce a přátelství se všemi lidmi, dokonce i s těmi kdo nás nemají rádi?
15. 09. 2011 | 09:58

Pepa Cikán napsal(a):

Pan pisálek Krištof je dalším z řady profláknutých všeználků, kteří se rádi vezou na vlně populizmu a zároveň si tím dělají kariéru pro vyšší společenské postavení.Proč se tam nepřestěhuje a neprožívá si každodenní život místního občana?Ono je opravdu tak těžké sebrat pár kryminálníků (všeobecně známých)?Policie je tu od toho, aby bránila občany-daňové polatníky (kteří ji také platí).A nikoliv od toho, aby mlátila ženy a matky.Co by tomu řekli v kolébce demokracie - VB?Tam se inspirujte!
15. 09. 2011 | 10:09

Silvie napsal(a):

Nevkusný arogantní článek.
Ironizovat lidi, kteří se bojí stále se zvyšující kriminality a začali demonstrovat za své právo žít ve městě, kde platí zákony, pokládám za minimálně necitlivé.
Pokud se občané bojí vycházet po setmění z domu a jsou přepadáváni i za bílého dne, pak nelze jejich situaci bagatelizovat. Nejde o žádné "obtěžování maminek cikáňaty v parku", jak píše autor.
A proč by učitelka nemohla vyjádřit svou nespokojenost účastí na demonstraci stejně jako ostatní občané. Určitě má taky děti, o které se bojí. Zařadit holku se zelenými vlasy šupem mezi smažky, to chce docela odvahu. Je vidět ,že autor předsudky opravdu netrpí...
Srdceryvný článek (s preventivně zrušenou diskusí na centru) o vyděšených cikánských dětech - "Proč po nás střílejí" , je manipulací na druhou.
On by autor mluvil jinak, kdyby mu jeho oblíbenci upravili fasádu mačetou.
15. 09. 2011 | 10:16

Koplkop napsal(a):

Cyril Kopanina
"Musí tu být nějaká velká chyby ve výchově i v kultuře společnosti. Nesouvisí to snad se strátou křesťanské víry, která moji generaci vedla k lásce a přátelství se všemi lidmi, dokonce i s těmi kdo nás nemají rádi?"
Pane Kopanino, Ten stav jaký popisujete má dva důvody. Ten první je opravdu ve výchově. Neřekl bych, že musí, nebo má být zrovna v křesťanské víře. Já byl vychováván bez křesťanské víry a mám pocit, že tato výchova také vedla k tomu, že je ze mně slušný člověk. Ten druhý důvod je, že ono to špatné bylo také vždy. Jen jsme o tom, tak nějak, nebyli včas a dopodrobna seznámeni. Dnešní svět informačních technologií nás zahrnuje zprávami s okamžitou reakcí, zprominutím na každý prd. A protože zejména bulvár si vybírá radši špatné zprávy, čtenářsky je to lépe ceněno (kdo by dnes psal o tom, že někdo pomohl babičce s taškou), mám edojem, že těch špatností je stále víc a víc.
p.s. ještě mně napadá jeden důvod, v mládí se člověku zdá že je vše hezčí :-), vím o čem píšu.
15. 09. 2011 | 10:25

Jee napsal(a):

Co tím chtěl básník říci? Pochody jsou čirým ZOUFALSTVÍM místních slušných lidí. Autor se názorově blíží špičkám bývalého totalitního režimu. Politické odpůrce degradovali na prosté kriminálníky. Je jisté, že k davu nespokojených občanů se vždy podobná individua přidají. Ať již spontáně anebo inscenovaně. Nedělejme si iluze, že současná moc nevyužívá i provokatéry typu Zifčáka-Růžičky.
Není v silách sužovaných občanů města, aby kontrolovali, kdo všechno s nimi v davu táhne. Jistě by raději volili jinou formu protestu formou tlaku na své zastupitele. To však již mnohokráte neúspěšně vyzkoušeli. Jejich úkolem je stále zaměstnávat represivní složky tak dlouho, až stát pochopí, že musí hledat levnější řešení založené na prevenci a skutečné práci s lidmi v terénu.
15. 09. 2011 | 10:26

Bunny napsal(a):

to Jee:
Tak aby snad šli pochodovat kolem radnice, nebo jeli do Prahy, ne? Nebo je lepší navléknout si bílé podkolenky a hulákát do oken? Těžko to něco vyřeší, spíš naopak.
15. 09. 2011 | 10:30

apokalypsaQ napsal(a):

Všem zastáncům rasistických dmenstrací,

Žádný slušný človek by neměl být dobrovolně v davu, kde se vykřikuje o určité skupině lidí, kteří snámi sdílí nelehký úděl bytí na této planetě, že patří do plynu. Pokud tam je, neodejde, a sdílí s křiklouny všeobecné nadšení v boji za správnou věc, není slušný a měl by se nad sebou zamyslet.
15. 09. 2011 | 10:44

martin napsal(a):

To Jee
Váš pan starosta obchoduje s chudobou. Přečtěte si kolik platí Romové městu za ubytovnu. Takzvaně slušní občané jsou blbci, kteří skáčou podle politických nálad jejich komunálních politiků. Asi není jednoduché žít vedle Romů prodaných do jedné ubytovny a zbavených nároku na jakýkoliv vlastní sociální život. Ale příčinu těchto potíží nehledejte v Romech. Kdyby vám někdo poslal do sousedství sto vybledlých Čechů, chudých-těch je víc než Romů-dopadne to stejně. A vy jste skutečně hloupí a tupí, pokud si neuvědomujete, že jste hejly vaší radnice, developerů a slušných leč úchylných a sadistických nácků.Nic ve zlém, snad vám trochu tvrdší slova umožní se zamyslet. Ji nak to s vámi asi nejde
15. 09. 2011 | 10:47

český maloměšťák napsal(a):

Roman Krištof
Dobrý článek.

"...Lámu si hlavu, co by asi udělali tito dobří občané varnsdorfští, kdyby se těžkooděnci s úsměvem za plexiskly rozestoupili a uvolnili jim cestu k ubytovnám. Co by dělali pak? Zazvonili na zvonky, či zaťukali na okénko? Chtěli by debatovat s ubytovanými o kvalitě soužití ve městě? Nebo okna vytlouct a baráky i s lidmi zapálit? Mohl už by se na to někdo z reportérů přítomných televizních štábů někoho z lidí deroucích se k mostu přes řeku Mandavu zeptat? Hezky na kameru, nejlépe v přímém přenosu?..."

Stěžejní odstavec.
--------------------------
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=714127

Starosta je od slova " starat se".
jeden z takových "staratelů" před týdnem prohlásil, že ani neví, co to je Agentura pro začleňování. Že mu to jeho kmotr neřek.
15. 09. 2011 | 10:49

Vandal napsal(a):

autor

TRAPNÉ, UBOHÉ, LŽIVÉ !!!

Soudruhu, ty máš křivou páteř, jak turecká šavle.

Přesně ve stylu goebelsovské, nebo bolševické propagandy.

Ono je to modní a výnosné. Tak co bych si nepřihrál svou polívčičku, když neumím nic jiného, že? Nějak se živit musím, že?

Kdybys s tímhle přišel do Varnsdorfu, tak bys dostal pořádně přes držku. A snad by se ti v té kebuli rozsvítilo, jelimane.
15. 09. 2011 | 10:52

Drzá zrzka napsal(a):

Matiční upadla v zapomnění, protože se z ní stala ulice vybydlená. Konfliktní obyvatelé otáhli o dům dál. Možná do právě i do Varnsdorfu.
15. 09. 2011 | 10:52

český maloměšťák napsal(a):

Roman Krištof
Nicméně jeden /Vandal/ už vám odpověděl - co by udělali dobří občané.....dostal byste pořádně po držce.
:(
15. 09. 2011 | 11:01

Gustáv Kočí napsal(a):

Na jaké zvonky?
15. 09. 2011 | 11:01

Vandal napsal(a):

lojzo retardére

ty už si zase utekl ze svěrací kazajky?
15. 09. 2011 | 11:11

karel napsal(a):

Autor má trochu pravdu. Ti demonstrující lidé jsou také pořádná banda hlupců. Vylévají si zlost na cikánech, ale příčinou situace ve Varnsdorfu je něco jiného. Měli by raději táhnout lynčovat odesácko-tunelářského "schopného šikovného" podnikatele, kterému patří ubytovna,a který na cikánech vydělává obrovské peníze, které mu my daňový poplatníci dáváme přes příspěvky na bydlení. Tento vyčůraný odesácký šmejd na nás parazituje, on nastěhoval cikány do Varnsdorfu a je mu jedno , že místní lidé tím trpí. Jemu se sypou prachy , bydlí si v luxusní vile daleko od cikánů a vozí si zadek v bavoráku. A k tomu trousí rozumy, jak nebude přispívat na neschopné socky. Tento šmejd by měl mít před svou vilou zástup naštvaných lidí, jimž způsobil problémy, a tomuto šmejdovi by to měl dav vysvětlit. Cikáni jsou jen chudáci proti kterým tito šmejdi štvou další chudáky. A to nemluvím o těch schopných podnikatelích, kteří oberou cikány o peníze ze sociálních dávek v hernách. Je to obrovský byznys a rodná strana ODS to rozhodně řešit nebude, neboť svým členům by překazila tzv.podnikání.
15. 09. 2011 | 11:16

alvarova napsal(a):

pěkné, děkuji.
15. 09. 2011 | 11:30

RA napsal(a):

každý na sobě nechá štípat dříví pouze po omezenou dobu, a ta minula.
15. 09. 2011 | 11:36

Drzá zrzka napsal(a):

Cikáni jsou chudáci. Kradou, protože mají hlad.
Kocáb má zmapovaná gheta, ale neví (stejně jako různé začleňovací agentury), co se v nich děje.
To by musel zvednout zadek z úřednické židle, a jet do nich podívat. Podívat. Nikoli jednou za rok, ale klidně 2x, 3x týdně. Bez ohlášení. Spatřil by život gheta v jeho plné nahotě.
15. 09. 2011 | 11:36

U2 napsal(a):

pane Karle, do herny nikdo chodit nemusí, to není povinnost. A stěhovat se do ubytoven také nikdo nemusí, teda pokud platí nájem a dodržuje pravidla soužití. Kritizujete na nesprávné straně.
15. 09. 2011 | 11:38

Divobyj napsal(a):

Na tuhle propagandu už se snad slušnými slovy ani reagovat nedá.

Křesťané občas polemizují o tom,co je Boží trest.
Boží trest je muset učit cikáňata(nejen ve Šluknovském výběžku).My,neučitelé si to nedokážeme ani představit!
A nebo,že by to nebyl Boží,ale vládní trest? Ale za co?
Za to,že je člověk učitelem a žije v nevhodnou dobu na nevhodném místě.
15. 09. 2011 | 11:42

zdenekb napsal(a):

Silvie:

"Zařadit holku se zelenými vlasy šupem mezi smažky, to chce docela odvahu." Napsal(a) odvážná Silvie, která posledně v TV záběrech z ubytovny "neviděla jediného slušného člověka"... :o)
15. 09. 2011 | 11:45

Minorita napsal(a):

Dojemné...+ pokrytecké, arogantní a být místním, řekl bych i na facku. Další budižkničemu, co léta žije a těží z "rozpočtu", jenž vytvořil někdo jiný, co svým způsobem také parazituje a od toho organizátora se ve způsobu obživy až tak neliší - vy člověče nepokrytě, drze mystifikujete, lživě popisujete, inerpretujete a opovrhujete občany tady v přímém přenosu.
Jste učebnicový příklad relativně úspěšného netáhla tyjícího z peněz rozpočtových organizací - ČTENÁŘ BY MĚL DÁVAT POZOR PŘI ČTENÍ VAŠEHO CV U FOTA, který si bez jakékoliv osobní zkušenosti drze osobuje právo soudit. Člověče, vy jste vlastně za svůj život nikdy pořádně nedělal-alespoň podle vašeho profesního přiznání... To beru jako spojovník s vašimi chráněnci a vaši společnou vlastnost. Nadáváte náckům a sám jste to samé na druhé straně barikády, navíc za cizí...
15. 09. 2011 | 11:47

RA napsal(a):

tenhle typ parazitujících existencí, které se celý život pohybují v prostředí neměřitelného "neziskového" sektoru má ovšem velmi pokřivený pohled na skutečnost, až pravdoláskovsky.
15. 09. 2011 | 11:53

Divobyj napsal(a):

RA

Nevím,zda "mají potřebu".Mnozí z nich prostě musí....
15. 09. 2011 | 11:53

RA napsal(a):

faktem je, že tyhle existence, svým napojením na veřejné finance, mají v podstatě stejný zájem, jako pobírači sociálních dávek, aby se současný stav udržel co nejdéle, a všichni společně pak mohli parazitovat co nejdéle na lidech pracujících. Proto je tu taková podpora mezi těmito skupinami.
15. 09. 2011 | 11:58

Apeoffice napsal(a):

Postupně se pročítám různými blogy a na nich se opakuje většinou, že problém je sestěhování romů na jedno místo. A nápady jsou, z toho místa je začlenit do života. jenže mne napadá když to čtu, jak to udělají? To je jako z místa koncentrace rozvezou po republice? To jako kdyby zahradník vzal plevel a jeho semínka rozházel po zahradě.

Jak vznikají gheta? Myslím že jednoduše, svezou se romové do jednoho bytu, či domu a bílí sousedé pak nemovitosti opustí pro nemožnost společného soužití, uvolněné nemovitosti koupí překupníci a ti je nabídnou dalším romům. Bílí utíkají pryč, aby mohli klidně žít, romové zůstávají, tak vznikne gheto. (ano zjednodušil jsem to, jak vznik ghet, tak přirovnáním se zahradníkem, ale tak nějak to asi může fungovat)
15. 09. 2011 | 12:06

Jee napsal(a):

Martin, Karel

O kšftech "podnikatelů" ODS a jejich klik na radnicích ví každý.
Stejně tak každý ví, jak je jimi stát vysáván. Takže od vás pánové nic převratného.

Nejde o žádné vylévání si vzteku na cikánech. To co navrhuje vy je bohužel protizákonné. Uvědomte si, že žijete nejen v kapitalimu, ale v tzv. tržni ekonomice. Ta se vyznačuje svobodným podnikáním, smluvními cenami, volným obchodem atd. Samozřejmě se většině lidem nelíbí, když je cikán v Dolní Horní ubytován za cenu nájemného na Malé Straně. Skupování paneláků, lichva, atd. jsou jistě iniciátory současného stavu.

Pokud radíte milí pánové uvažovat stávkujícím občanům takto, potom útočíte na samou podstatu současného politického systému.
To je potřeba si uvědomit.
15. 09. 2011 | 12:09

Pompeisu Magnus napsal(a):

vzpomněl jsem si na Matiční, když jsem četl článek o tom, jak starosta Rumunského města Baia Mare staví zeď, která bude oddělovat Cikánskou část města od té Evropské. I ti jižněji naladění a nepříliš úzkostliví Rumuni už nemohou to multikulturální obohacování Cikánské menšiny vystát. Zcela jiná země, jiná majoritní většina, stejná menšina, stejné problémy jako zde. Pane autore, povězte mi, jsou i ti Rumuni xenofobové, rasisisti a netoleratní, jako Češi?
15. 09. 2011 | 12:12

mart napsal(a):

Ra: správná připomínka, a užitečná pomůcka:
když se člověk podívá na obsahy určitých typů blogů, může již téměř zpaměti psát "profesní" CV. A naopak: stačí mrknout na CV a už nemusíte číst blog.

Tzv. "neziskovka", úřad, ústav, genderová studia... pořád dokola.

Otázka je, jestli si to, co píšou opravdu myslí.
Z těch, co osobně znám, nikdo.
15. 09. 2011 | 12:15

charlemagne napsal(a):

Krištof dělá mlhu. Provokatéři nejsou profesní skupina, která by měla samostatný zdroj obživy nezávislý na státním rozpočtu. Kdysi, za bolševika, se poznali podle erárních zelených tesilových kalhot a hnědých polobotek. V devadesátých letech podle bomberů a vyholených palic. Alternativně také podle kérky, jako Citrón. V roce 2000 se ale dokázali tvářit jako Ya basta a při oslavě Křišťálové noci jako Antifa. Stále trénují.

Ubohé obyvatelstvo, chycené mezi teror cílevědomě pěstovaných (v tomto případě cikánských) kriminálníků a pendreky policejních mlátiček (řízené höchstpersönlich ministrem, který je sám provokatérem) se podle Krištofa má uprostřed masové akce distancovat od pečlivě organizovaných a orchestrovaných provokací.

Jako bychom si nemohli přečíst v historických knížkách, že je to zhola nereálné. Nikdy se to žádnému davu, pokud nebyl přísně organizovaný (a to samožřejmě vyžaduje ordnery s megafony a vypracované schéma akce) nepodařilo.

Předpokládal bych, že cílem nenáhodného sledu událostí je:
a) sdělení obyvatelstvu, že spontánní výkon shromážďovacího práva může mít vážné zdravotní následky
b) vehnání některých skupin (separovaných od většiny občanstva lokálními podmínkami) do náručí předpřipravených organizátorů
c) nemilosrdný masakr podle návodu pana prezidenta, ve jménu lidských práv
d) následné zametení s prominentními představiteli místní veřejnosti (Krištof již připravuje základ seznamů - učitelky atd.)
e) legislativní dohra v podobě zákonů o vyjímečném stavu
f) ustavení další úřednické vlády, která zabezpečí nerušené rozkradení zbytku veřejného majetku a ožebračení občanů.
15. 09. 2011 | 12:18

český maloměšťák napsal(a):

mart
Koho znáte osobně ? Můžete uvést jména ? /ne nicky/ ?

Tento blog jste četl ?
:---()
15. 09. 2011 | 12:19

mart napsal(a):

to extrémní nájemné je jen další fligna na státní rozpočet přes "sociální" dávky. Zde mají majitelé stejný zájem a cíl jako aktivisti. Romové v tom hrají jen třetí housle. Ale Dávejte dávejte křičí všichni, v dojemné shodě.
A "řešení" vlády? Místo pomoci jen další stamiliony a miliardy...

A blbý pracující gadžo zatně zuby, ale chce mít od vrchnosti klid a tak jen zatne zuby, ale dává... ale už se nechce přitom nechat mlátit a to je bezprostřední příčina vzniku šluknovské rebélie.
15. 09. 2011 | 12:24

buldatra napsal(a):

Jeden by se až mohl mylně domnívat, že může dát veřejně najevo svou nespokojenost způsobem hlučným, třeba i na ulici a to proto, že předešlé jiné, méně hlučné způsoby, shledal naprosto pro kočku.

Řvát v ulici za bílého dne svůj protest, kdy už nikdo nespí, kdy poblíž není špitál, kdy řevem svým nikoho neohrožuje, maximálně plaší ptáky, kdy řvaní své předem na ouřadu ohlásil, jeví se neznalému jako takový, sice na hlasivky náročný, nicméně demokratický způsob vyjádření.

Policisté těžce i lehce odění by se měli postarat o to, aby takový člověk mohl na ohlášeném místě v klidu a svobodně řvát a chránit jeho řev před zneužitím této uřvané situace všelikými provokatéry s extrémními oumysly.
Pravda, uliční řvaní není úplně poslední možný způsob, kterak dát najevo svou nevoli, je to jen způsob tak nějak hraniční.
Páč žádná hranice není ze železa a nepřekročitelná, mohou třeba následovat způsoby za hranicí povoleného a aby nenásledovaly, jest třeba aby kormidelníci společnosti ráčili otevřít oči a vypláchli si uši a vzali na vědomí situaci, která se díky jejich nezájmu a nekonání stala pomalu, ale jistě značně prekérní.
Je to pro ně vynikající příležitost předvést občanstvu obecnému, že nejsou jen shlukem dobře placených nýmandů, ale že jsou tu i se svými pravomocemi, které jim voliči propůjčili, pro všecky lidi ku jejich prospěchu .

Majorita je ta část obyvatelstva, která má také právo řvát a dožadovat se svých práv. Není to jen výsada minorit, pakliže se příliš nepletu.
15. 09. 2011 | 12:31

mart napsal(a):

pro maloměšťáka: každý v mém nejbližším okolí, kdo se nějak veřejně projevuje (mluvením nebo psaním, třeba i veřejnou funkcí) a současně ještě v soukromí mluví s ostatními, trpí(me) v tomto směru nějakým podvojným myšlením. Jeden názor pro noviny, druhý pro hospodu. Jmenovat nechci, proč? Týká se to skoro každého z nás.
Má to i docela přízemní důvody: za "správný" názor vám redakce umožní publikovat a posílá honoráře, za "nesprávný" uspořádá na autora mediální štvanici, tak čemu se divit?
15. 09. 2011 | 12:42

český maloměšťák napsal(a):

mart
" z těch co znám tak nikdo", "každý v mém nejbližším okolí "....." mají podvojné myšlení"...." každého z nás"...

To je jazyk komunistů či fašistů.
Na to já nehraju.

Ale je tu spousta jiných - kteří si s vámi v tomto tónu rádi nějakou tu "naši" zazpívají....

Tak četl jste ten blog...anebo vám opět bylo jasno hned po přečtení CV ?
:---()
15. 09. 2011 | 12:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Jo, pane Krištofe, z teploučka za pecí se Vám to moralizuje.

S tou Matiční jste uvedl dobrý příklad. Byly tam problémy. Místní je chtěli řešit zdí. Aktivisté spustili křik, že zeď je fuj. Naslouchali pochopitelně pouze jedné straně. Zeď zmizela. Pak zmizela jedna část obyvatel, zanedlouho i ta druhá. Dnes je tam pusto a prázdno.

Možná se za pár let bude psát - bývalé město Varnsdosrf, pozůstatky multikulturního snažení.
15. 09. 2011 | 12:53

čtenář v knihovně napsal(a):

Silvie:

Nechť někdo demonstruje, když to tak vidí, cítí, že má k tomu důvod, ale v souladu se zákonem, zvláště když demonstruje proti porušování zákonů, případně slabé aktivitě policie a úřadů, která má směřovat k menšímu porušování zákonů nebo alespoň trestání za porušení zákona.

Tzn. nahlásit na úřady místo a čas demonstrace, následně dodržet, na demonstraci se zdržet nezákonných výroků, např. "... do plynu".

V TV jsem viděl jak demostrující povalili, u údajné ubytovny s cikány, dřevěný plůtek. To se smí jiným lidem bourat plot?

Když demonstrující, který demonstruje proti porušování zákonů, sám zákony porušuje, tak se následně nemůže divit, spíše si na demonstraci přinést mýdlo.
15. 09. 2011 | 13:09

čtenář v knihovně napsal(a):

Zdeněk Brom:

Jaké je Vaše řešení? Mám ten dojem, že lidé, kteří vykřikují "... do plynu" chtějí nahradit špatnou vládu vládou ještě mnohem horší.
15. 09. 2011 | 13:14

Zdeněk Brom napsal(a):

čtenář v knihovně:

S tím posíláním do plynu to máte tak. Ve Varnsdorfu tam posílají někteří místní Romy, zde s požehnáním editora do plynu posílají někteří debatující Čechy. Editor Vám pak ještě vysvětlení, že takový výrok je naprosto v pořádku.

Tady platí naprosto jednoduché - všem stejným metrem podle zákona.

Svoje řešení jsem tady předestřel již mnohokrát.
15. 09. 2011 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Můžete být konkrétnější ?
Kolik těch lidí tedy křičelo " Cikáni do plynu " tam...a kolik " Češi do plynu"- zde - jak uvádíte ?
Jste předopokládám alespoň trochu vzdělán v matematice, že ? Nejen v manipulacích a krasořečnění...

Stejskal vám to už vysvětlil(ad "posvěcení editora" - osobně...že prostě není přítomen vždy - proto ten výrok nesmazal včas - tak jak by si to přál jistý "pan učitel "./věřím že učí ve škole pro hluchoněné - tak bych snad strávil to, že na jeho plat jdou i mé daně - tam výsledek jeho "práce" nemůže přivodit škody rozsáhlejšího významu/.
Je proto velmi podlé, to co uvádíte.

Nebo jinak - doložte, kdy editor tvrdil, že takový výrok je naprosto v pořádku.
Doložte své tvrzení, pane učiteli.
15. 09. 2011 | 13:31

čtenář v knihovně napsal(a):

Zdeněk Brom:

To Vaše řešení jsem nečetl, nevím kde je.

Jestli zdejší editor vědomě dovoluje někoho posílat do plynu, tak to oznamte na policii. Oznámil jste to? Pokud ano, tak co policie na to? Pokud ne, tak proč jste neoznámil trestnou činnost?
15. 09. 2011 | 13:40

čtenář v knihovně napsal(a):

Zdeněk Brom:

Ten kdosi kdo píše pod značkou "český maloměšťák" to popisuje nějak jinak než Vy. Co Vy na tuto jinou verzi?
15. 09. 2011 | 13:46

Vandal napsal(a):

čtenáři v knihovně

chlapče, prober se, a vyjdi ven z knihovny. Připadáš mi, že ses právě probudil. Copak ty nemáš ponětí o tom, co se tady posledních dvacet let odehrává? Ty nevíš nic o tom, jak jsou občané Šluknova, Varnsdorfu, atd. multikulturně obohacováni? A ty se divíš, že po všem tom asociálním a kriminálním obohacování, po tom sekání mačetami, okrádání cigánskými zmetky za bílého dne, že se ti bílí chovají tak, jak se chovají? Znáš to přísloví "na hrubý pytel hrubá záplata?" To já se jim vůbec nedivím, a půjde li to tak dál, a neučiní li stát přítrž asociálnímu a kriminálnímu jednání cigánů přítrž zavedením tvrdých opatření, drakonických zákonů, tak to vidím tak, že dojde na lynčování tvého oblíbeného opáleného kmene. To tvoje moralizování je poněkud opožděné
15. 09. 2011 | 13:47

Marie napsal(a):

Cikánská bída řešení nemá.Vlastně ji nikdo ani řešit nechce.Spousta lidí má "svůj podíl". Podílejí se na zisku ze státních penězovodů.Kam průměrný zaměstnaný občan nedobrovolně sype své daně.
Platíme výpalné nejen cikánům,ale i humanitně vzdělaným absolventům a novinářům,kteří by se jinde nechytili. Je to taková uměle vytvářená zaměstnanost.
Cikáni nepracují a pracovat nebudou.Různé neziskovky budou i nadále smolit svá zbytečná prohlášení.Tito tlustí kapři si rybník nevypustí.
15. 09. 2011 | 13:52

Silvie napsal(a):

čtenář v knihovně,

víte, povalit plot je pořád menší přečin,nežli někomu udělat mačetou z hlavy fašírku.
Já bych to , být na vašem místě, raději nerozmazávala...

Ti slušní občané mají právo na hodně hlasitý protest, ačkoliv se to lecckomu nehodí do krámu. Zajímavé je, že pochody anarchistů policie chrání ,jako oko v hlavě, jen aby si mohli hodit dlažebkou do výlohy nějaké nadnárodní firmy . A úzkostlivě od nich kordónem odděluje holé lebky, proč nepostupovala v případě demonstrací na severu stejně?!

neb,

ne, že bych měla smažky v oblibě, jen jsem chtěla upozornit na předpojatost pravdaláskaře, který by přece ve své svaté víře předpojatý být neměl.
Na těch záběrech jsem skutečně neviděla žádné normální lidi - jen roztlemené "fakující" zjevy. Slušní lidé se zpravidla chovají jinak. Alespoň ti v mém okolí. Ale třeba máte doma jiné zvyklosti.
A jak si, pravdaláskaři, představujete, že naložíte s těmi cikány, pokud zlikvidujete ghetta? Já jim svůj byt rozhodně nepronajmu a neudělá to ani nikdo jiný, kdo má všech pět pohromadě. Realitky to vědí a podle toho taky postupují - kdo si nechá zničit vlastní majetek a ještě bude riskovat problémy se sousedy? Jedině korunovaný vůl!
Ukázala bych vám dům, v němž bydlí jediná cikánská rodina. Ve dne v noci nelidský řev(ať projdete kolem v kteroukoliv denní či noční dobu), na lavičkách kolem se rozvalují pouze oni, až do večera. V létě dochází na nejhorší - vydrží venku dlouho,protože je teplo. Došlo to tak daleko, že lidé žádají starostu o odstranění těch laviček,aby měli klid. Ale nic se neděje, oni můžou ostatní zřejmě obtěžovat do bezvědomí. Zkuste si poblíž něčeho podobného bydlet, humanisti.
15. 09. 2011 | 13:58

čtenář v knihovně napsal(a):

Vandal:

To vím co se u nás skoro 22 let odehrává, blbě se vládne, cikána jsem za tu dobu neviděl ve vládě ani jednoho, cikánského poslance v parlamentu jen dva, jeden se jmenuje Ladislav Body(za Levý blok), druhá Monika Horáková-Mihaličková(za Unii svobody), obě pol. strany už v parlamentu nejsou.

"na hrubý pytel hrubá záplata"

No to jó, ale od toho je snad vězení. Pokud se Vám zdají tresty moc mírné a nedostačující, tak se obraťte na ty, které jste volil, případně příště zvolte někoho jiného, který Váš názor na věc lépe, z Vašeho pohledu, vyslyší.

Jak jste na to přišel, že mám nějaký oblíbený opálený kmen? Lidi, kteří porušují zákony, v oblibě nemám.

Co mně tykáte pane "Vandale"?
15. 09. 2011 | 14:09

čtenář v knihovně napsal(a):

Silvie:

Každé porušení zákona by se mělo trestat, i to povalení plotu.

Když někdo protestuje proti porušování zákonů, tak by měl jít příkladem, sám žádný neporušovat.
15. 09. 2011 | 14:11

Petr z Tábora napsal(a):

Soucítím s obyvateli Varnsdorfu a dovedu si představit, co si asi myslí při četbě příspěvků pana Krištofa a spol. Jak se jim "líbí" vládní zmocněnkyně, která nic nevyřeší, jen je vyzývá, aby nedemonstrovali za svá práva a netlačili vládu k tomu, aby už něco dělala.
To si mají občané nechat "kálet" na hlavu pro neschopnost státu a radnic? Vláda za to jistě nemůže, ale je od slova vládnout a tak musí nyní přijmout účinná opatření k řešení. Jednoduše to nepůjde.Je ale spousta dobrých nápadů, které ještě nebyly uskutečněny a čekají na realizaci.
Kdyby policie nedávno lépe dělala svou každodenní práci, tak nemusí docházet k tak masovým protestům. Teď už musí hrát toho zlého, který zamezí konfrontaci.
Je zajímavé, jak zalezly do ilegality tamější organizace parlamentních stran - nebo o nich média neinformují? Pak se nedivme úspěchu lidí kolem p.Vandase u místních obyvatel, protože zaplňují politické vakuum.
15. 09. 2011 | 14:18

Silvie napsal(a):

čtenáři,

oni chytili všechny útočníky s mačetou?Pokud vím, tak nikoliv.
A jděte už s tím blbým plotem někam. Cikáni se dopouštějí kriminálních deliktů a fyzického masakrování a vy pořád prudíte s nějakým shnilým plotem (jak jsem viděla, nic moc to nebylo ani před tím povalením).
A komu ten plot vlastně patřil? Asi majiteli domu,ne? Tak to by musel nejspíš hlásit jako přestupek. Cikánům v tom domě nepatří ani cihla.
Na další podobné výkřiky ohledně čtyř povalených shnilých sloupků odmítám reagovat.

Půjčte si raději v té knihovně něco hodnotného ke čtení - třeba Pilcherovou!
15. 09. 2011 | 14:32

Ives napsal(a):

Blog budí zdání zamyšlení se intelektuála. Nenabízí řešení, není tam hodnocení situace ani analýza důvodů, proč to vše vzniklo. Je příznačné, že stojaté vody mozkoven našich "nejlepších" se pohly a vlny vyplavily návrh(dnešní MF Dnes). Ale jako vše vyvržené na břeh i toto zapáchá. Návrh předpokládá povinnou předškolní výchovu pro sociálně vyloučené. Potud je to dobré. Ale peklo na Zemi hodné Kocába, Golga,Stehlíkové a dalších nastává-toto vše bude zdarma, včetně pomůcek a stravy,dokonce rodiny frekventantů budou za zdárnou docházku dostávat PŘÍSPĚVKY! Proč?!! Pokud vím, tak největší problém je, že dávky jsou tak rozbujelé a demotivační! A zde je plánována další! Proč není předškolní výchova skutečně povinná, možná s nějakým zvýhodněním při přijímání? Ale proč by nezdůvodněná absence dětí nemohla být postihována srážkou ze STÁVAJÍCÍCH dávek? Proč by toto nemohlo být kontrolováno všemi slavnými sociálkami a dalšími úřady? Invalidní spoluobčané, rozvedení rodiče s dětmi a dlouhodobě nemocní se třesou při spatření obálky od těcho úřadů, protože to znamená pouze jediné-snížení dávek. Naopak,naši nepřizpůsobiví "sociální paní" milují. Není to divné? Není třeba toto změnit?
15. 09. 2011 | 14:34

Silvie napsal(a):

čtenáři,

to si děláte srandu?
Tak proč si ty cikány do parlamentu nevolíte?
To by vaši soukmenovci nesměli být prodejnými prostituty a prodávat svoje volební hlasy za kilo! tu ODS ,tu ČSSD.
Snad nečekáte od majority, že dá hlas nějakým pologramotným aktivistům? Můžeme si ještě (zatím) svobodně vybrat stranu ,nebo ne?
15. 09. 2011 | 14:37

Silvie napsal(a):

Narozen 1965, v dávných osmdesátých letech se toulal po světě (USA, Haiti).
A že se pan Krištof k naší velké smůle už po Haiti netoulá.

Mimochodem - to ,co kouří na fofografii je nejspíš tráva?! Jako správný alternativec určitě nekouří odporné žváro z nadnárodní korporace. Co má tedy proti těm smažkám?
15. 09. 2011 | 14:44

vasja napsal(a):

Tak řešení by si rudí holoubkové přáli:-))
To by šlapička a jí podobný nesměli volit socany a komouše. To oni potřebujou voliče nevdělaného, blbého, ba až retardovaného a tak o jejich zájmu řešit tenhle problém nemůže bejt ani řeč, vite?
Řešení najde jenom pravice. Ta nejkrajnější. :))
15. 09. 2011 | 14:50

Petr Koubek napsal(a):

Vtipná aluze, Romane!
15. 09. 2011 | 14:55

zdenekb napsal(a):

Silvie:

To autorovo hodnocení se mi nelíbí. Na druhou stranu nenapsal o holčině, že je smažka, ale že měla takový výraz.
Jinak - dojala jste opět osobním příběhem, gratuluji.
Všudybylka všechnoznalka má navrch. Nikdo krom ní v životě cikána, ani vybydlený dům neviděl. Tedy nikdo, kdo nesdílí její dojmy. Kdo ano, je empatickým světaznalcem a automaticky i zastáncem "slušnejch vobyčejnskejch lidí"

Mimochodem - já vám jméno nekomolím. Vy jste to mé nenapsala správně už mnoho debat. Příliš mnoho písmenek?
15. 09. 2011 | 14:58

Vandal napsal(a):

čtenáři z knihovny

tykám ti, protože jsem nabyl dojem z toho co píšeš, že jsi prostoduchý, takový Pepek Vyskoč - meeeeee!

S pozdravem

Vandal
15. 09. 2011 | 14:58

Silvie napsal(a):

zdenek,

když napíšu, že máte výraz debila, jak si to přeberete?

Ne, určitě nejsem všeználek . To, co píšu, známe totiž všichni. Resp. skoro všichni, kdo nemáme ochranky a zdí obehnaný areál někde na Modravě.
15. 09. 2011 | 15:16

Ives napsal(a):

Silvie, nechte Modravu Modravou, prosím. Tam není nepřizpůsobivých občanů. Nakonec, i ten Bakala už tam skoro nebydlí, prý tam stále lezly hordy zvědavců a neměl soukromí, takže směr Švýcarsko (viz rozhovor s paní Bakala v novinách)
15. 09. 2011 | 15:26

Zdeněk Brom napsal(a):

čtenář v knihovně:

Jsem v seznamu blogerů, tam lze dohledat.

Co popisuje český maloměšťák, který je zde znám pod mnoha jinými nicky je jeho názor.

Pro mě je jakékoli posílání kohokoli do plynu nepřijatelné. Udělování výjimek je umetání cestičky do pekel.
15. 09. 2011 | 15:32

Zdeněk Brom napsal(a):

čtenář v knihovně:

Osobně plně podoporuji Vaše stanovisko, že každé porušení zákona by se mělo trestat - včetně toho plotu. Ale jasně píšu - každé. Ve Varnsdorfu se dost dlouho nad určitými trestnými činy mlčelo. Místní se skutečně bojí večer vycházet ven. To je už nenormální stav. Ve škole se pohyboval chlapec s přezdívkou Terorista. Klidně s partou okradl invalidního důchodce. Teprve po nepokojích se tyto věci začínají nějak, většinou blbě, řešit.
15. 09. 2011 | 15:36

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Projděte si zmíněnou debatu celou. Všechno tam je.
15. 09. 2011 | 15:39

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Přeberu si to tak, že je to hodnocení, které mě zrovna od vás nijak zvlášť nemrzí. Navíc jsem ochoten připustit, že zvlášť na některých fotkách jej opravdu mám... :o). Což neznamená, že jsem. Tak jako z nikoho nedělá přemýšlivou intelektuálku jen to, že se snaží o její výraz.

Ale nehodlám hájit věty, které se mi nelíbí.
15. 09. 2011 | 15:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane čtenáři,

pokud by Vás zajímal můj úhel pohledu na panem Bromem diskutovaný problém, najdete ho zde http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michaela-appeltova.php?itemid=14192 10. 09. 2011 | 12:47 (ono se tam o tom vůbec dost debatovalo, ta diskuse není tak úplně bez zajímavosti, řekl bych).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno i slušně vedenou debatu na těchto stránkách.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 09. 2011 | 15:44

Ives napsal(a):

Zdravím pana Broma. Také jste si všiml, že ať už se jedná o stromy nebo o lidi, tak stále má navrch aktivismus bez zodpovědnosti? Po dvaceti letech tápání a utrácení peněz se stále najdou lidé, většinou z tábora všeobjímající lásky ke všemu odlišnému a přírodnímu, kteří obhajují krach svých aktivit. Abych využil podobnosti se Šumavou, celé nám to hnědně, ale nevadí, jedeme dál! Za sto let bude zelená, zrovna tak jako se nepřizpůsobiví za tuto dobu přizpůsobí!Také bych řekl, že pod obojím se objevují v dojemném souznění stejné tváře...
15. 09. 2011 | 15:44

Silvie napsal(a):

zdenek,

to nebylo míněno jako urážka, nýbrž coby parafráze...

Ostatně - nikdy jsem vás neviděla.
15. 09. 2011 | 15:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Ives:

Pozdravení i Vám.

Spíš bych ty lidi definoval jako tábor lidí zahleděných do svých iluzí a představ. Teď řada z těch fixních idejí krachuje a oni neví, co dál. Tak usilovně se vymezovali, kritizovali a bořili, až zapomněli vybodovat to nové, co mělo být tím lepším.

Chtějí řešit, ne vyřešit. A když to navíc ještě nese ....
15. 09. 2011 | 15:50

žena napsal(a):

čtenář v knihovně

Ale je tu:

Rada vlády ČR pro záležitosti romské menšiny je stálým poradním a iniciačním orgánem vlády pro otázky romské menšiny. Rada systémově napomáhá integraci Romů do společnosti. Zabezpečuje součinnost resortů odpovědných za realizaci dílčích opatření a plnění úkolů, vyplývajících z usnesení vlády a mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána. Soustřeďuje, projednává a předkládá vládě informace, podklady a návrhy pro tvorbu a uplatňování politiky vlády, které se týkají Romů. Podrobnější informace o složení a úkolech Rady jsou uvedeny v jejím Statutu, způsob jednání upravuje Jednací řád. Činnost Rady (včetně činnosti jejích výborů i pracovních skupin) zajišťuje kancelář, která je organizační součástí Úřadu vlády České republiky. Klíčovým dokumentem je Koncepce romské integrace a Zpráva o stavu romských komunit v České republice. Rada byla zřízena usnesením vlády ČR ze dne 17.9. 1997 č. 581 tehdy jako Meziresortní komise pro záležitosti romské komunity. V roce 2001 byla Rada přejmenovaná na Radu vlády pro záležitosti romské komunity. Poslední změna statutu proběhla 29. března 2010 vládním usnesením č. 254, kterým se změnil i název poradního orgánu na Radu vlády
České republiky pro záležitosti romské menšiny. Cílem úprav Statutu bylo posílit členskou základnu a zvýšit šance Rady zásadně ovlivnit implementaci Koncepce romské integrace a celkové vnímání inkluze Romů jako součásti vládní politiky. Předsedou Rady je dle platného Statutu předseda vlády ČR a členskou základnu tvoří ministři ze zásadních resortů klíčových pro zlepšení situace Romů, další důležitá ministerstva jsou reprezentována náměstkem.Kromě posílení členské základny nový statut přinesl vyšší provázanost Rady s činností Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách. Zapojením zástupců Asociace Krajů a Svazu měst a obcí umožnil nový statut i větší participaci krajů a obcí při tvorbě politiky romské integrace a její efektivnější implementaci na regionální a místní úrovni.
15. 09. 2011 | 15:51

Silvie napsal(a):

zdenek,

ježíš, a nestrašte, že bych mohla vypadat jako intelektuálka - to je noční můra. "Intoš" je u nás nejhorší možná nadávka.
Tam přece patří ti "přemýšliví" Kocábové, Gabalové, Kostlánové ,Krištofové atd.
15. 09. 2011 | 15:53

Ives napsal(a):

Pan Brom: Zajímavé, takže neustálý občanský aktivismus bez jasného programu a hlavně jasně definovaného cíle včetně kroků jak toho dosáhnout. Ale na druhou stranu výnosný a zřejmě i politicky vděčný. Prostě změna čehosi za jakoukoliv cenu...
15. 09. 2011 | 15:54

honolulu napsal(a):

Pane Roman Krystof,
Vy jste si velmi ublizil na Vasi reputaci, a to je politicka skvrna na dlouhou dobu. Poplatnost destruktivni ideologii nasilneho michani, proti vuli lidu, take poukazuje na Vas charakter jevici se ve spatnem svetle.
Vy nemuzete kritizovat davy obcanu, kteri vysli do ulic protestovat proti kriminalite. Je to silne proti demokraticke.
Jsou to cesti obcane. Je to Vas kmen. Vlada musi posloucht je, a ne oni vladu.
Tak se laskave vzpamatujte a stujte na strane Cechu. Nebo, ze by jste propadl "kouzlu" svetove popelnice - Haiti - a chtel ji zavadet v Cechach ?
15. 09. 2011 | 15:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Ives:

Nemám nic proti aktivitě a aktivitám občanů, kteří umí a znají. Ti většinou svoji pomoc realizují nezištně mimo pozornost médií, proto se o tom moc neví.

Problémem je aktivismus, který se mnohdy vyznačuje velkým nasazením, až fanatismem, a zároveň ale velmi malou fundovaností v oboru. Destrukce myšlenky a zavedení inkluzivní školy probíhá v přímém přenosu a je mi z toho hodně smutně.

Zároveń je velkým paradoxem, že bojvníci za lidská práva bez skrupulí proti svým oponentům používají osvědčené nacistické a bolševické metody - propuštění z důvodu názoru, zakazování diskusí, skandalizace a pomluvy oponentů, rozlišování na lidi a nelidi atd. Tak dlouho odstraňovali např. diskriminaci ve školství, až vytvořili diskriminaci jiného typu. Ale je to zase diskriminace.

A v pozadí se smějí ti, kterým to otevírá cestu k nastolení tvrdých opatření.
15. 09. 2011 | 16:03

žena napsal(a):

čtenář v knihovně

Další vládní aktivity pro řešení začleňování Romů:

18. května 2011 byla jmenována zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Monika Šimůnková národní koordinátorkou pro Dekádu romské inkluze 2005 - 2015. Národní koordinátorka je zodpovědná za přípravu a naplňování akčního plánu této mezinárodní iniciativy, kterou zastupuje v České republice i v zahraničí. Dekáda romské inkluze 2005 - 2015 je politickým závazkem dvanácti států, jež dává jedinečnou příležitost řešit situaci romských komunit v regionálním měřítku. Iniciativa spojuje zúčastněné vlády, mezinárodní instituce a romskou občanskou splečnost v procesu plnohodnotného začleňování Romů, a to především v oblasti vzdělání, bydlení, zdraví a zaměstnanosti.
http://www.vlada.cz/cz/ppov/zalezitosti-romske-komunity/dekada-romske-inkluze/dekada-romske-inkluze-74018/
15. 09. 2011 | 16:03

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Já vím. Pan Bátora a jemu podobní posílají intelektuály rovnou do ...wc... a je mu taky milejší "jihočeská selka než pražská intelektuálka".
Pro určité lidi může myšlení znamenat urážku.
Každý jsme jiný.
15. 09. 2011 | 16:11

m.v. napsal(a):

Pane Krištof.

můžete mi laskavě zdělit čím jsou nám, lidem v ČR, cikáni užiteční???

Proč musíme živit statisíce cikánských osob práce se štítících, kteří sice křičí, že chtějí pracovat, ale nejsou schopní si ve volném čase, který mají 365 dní v roce, ani uklidit nepořádek kolem sebe?

Hezký den.m.v.

P.S. Ty český maloměšťáku Tenco šlapeš v hnoji se raději nevyjadřuj k věcem o kterých nemáš ani páru. A těch je. Děkuji.m.v.
15. 09. 2011 | 16:18

Medikolog napsal(a):

Teda pane Krištofe ...

proč tak tendenční, nepravdivé, zlomyslné... škoda slov.
15. 09. 2011 | 16:49

RA napsal(a):

zdenekb........co je na tom za urážku, když je mu milejší selka ? Navíc, 80% lidí se za intelektuály pouze považuje, ale do morku kostí jsou infikováni myšlením bolševika.
15. 09. 2011 | 17:11

Holubář napsal(a):

Silivie, zdenekb:
Já stojím ohledně intelektuálů na straně Silvie, byť mi to žádnou slávu a sympatie nepřinese. To je otázkou definice takového tvora. Na nedávném diskusním fóru k Šumavě, pořádané paní Jacques/Biomasou, jsem narazil v auditoriu asi tak na stovku pražských intelektuálů, zpravidla poněkud postmoderního ražení. Vesměs živých z grantů. Povolání vesměs parazityckého. To fakt raději tu selku....
Budeme-li za intelektuála považovat třeba pana Zídka z Lidových novin (fakt jen například, padl mi zrak na jeho článek, který tu mám před sebou), pak je to samozřejmě jiná historka.
Myslím, že podobně to měla na mysli i Silvie.
A text pana Krištofa moc nestojí za komentář. Pseudointelektuálské tlachy z kavárny. Pohled z výšky na tu obyčejnou varnsdorfskou havěť -jen jsetli se tam nahoře panu Krištofovi trochu netočí hlava.
15. 09. 2011 | 17:14

zdenekb napsal(a):

RA:

Na selce není nic urážlivého. Ale že slovo "intelektuál" se může změnit na nadávku bych nečekal. Řekl bych, že z takového postoje spíš čouhá myšlení a slovník bolševika.
15. 09. 2011 | 17:19

zdenekb napsal(a):

Holubář:

Naopak. Myslím, že váš názor bude velmi populární. Vše, co by zavánělo intelektuálnem, zní podezřele, nafoukaně, a hlavně odtrženě od života. Kavárenští tlachalové (zrovna jak píšete), co nikdy nic neprožili, narozdíl od "obyčejných, slušných lidí". Jihočeských selek. Ty na vše jdou svým selským rozumem, bez okecávání, a hlavně znají své místo na poli a u plotny, a nechtějí žádné novoty.

(Čímž neobhajuji Jacques a podobné typy...).
15. 09. 2011 | 17:26

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

"Všichni umí z chleba udělat hovno, jen zemědělec umí z hovna udělat chléb."
15. 09. 2011 | 17:31

Holubář napsal(a):

zdenekb:
No vidíte, vždť jsem to říkal...
Pokud jste v mém textu (obsahem i stopáží kratičkém) našel něco o tom, že intelektuálové "nikdy nic neprožili, na rozíl od obyčejných slušných lidí", pak čtete asi v sanskrtu, nebo co. Uvedl jsem příklad intelektuála, kterého si naopak vážím, a jmenovat bych jich nepochybně dokázal z hlavy desítky. Ale bylo by to k něčemu? O těch přece není řeč, ale o týpcích á la pan Krištof. Mistři světa vznášející se nad obyčejnými smrtelníky.
Vezmu-li to zcela osobně, pak za intelektuála považuji alespoň částečně i sebe, vzhledem k autorství jedné (jediné) knihy a řady různých textů i zvuků. Nevím ovšem jistě, zda mě moje žurnalistická minulost k takovému pocitu a sebehodnocení opravňuje.
Leč dosti zbytečných řečí, je třeba vyrazit na degustaci vinařství Gala. Neznáte? Doporučuji, hlavně jejich vlašák.
:-)
15. 09. 2011 | 17:45

zdenekb napsal(a):

Zdeněk Brom:

Hezké... :o). Ale já nad zemědělci (a selkami) neohrnuju noc.
Udivuje mne ale (vcelku rozšířené) ohrnování nosu nad intelektuály.

Holubář:

Napsal jsem to nešikovně - netvrdím, že vy tvrdíte... :o).
Dobrou chuť a na zdraví.
15. 09. 2011 | 17:58

Jirina napsal(a):

Vsem fasounum navzdory (a ze jich tu exhibuje ... ) vyjadruju totalni podporu autorovi. Jeho blog je napsan s nadhledem a jeho ironie je namiste. Je pozoruhodne, jak nekterym starostum ze Sluknova vadi, ze policie brani "slusnym obcanum" vedenym zmetkem, ktery prumerneho danoveho poplatnika pripravil o vice penez nez ten nejhorsi hladovy cikan, usporadat pogrom na cikany. Stydim se, ze jsem obcankou teto fasisticke republiky.
15. 09. 2011 | 18:08

železná lady napsal(a):

Jirina

a nevíte náhodou, jak ta kauza s tím Kohoutem a jeho cestováním za peníze daňových poplatníků nakonec dopadlo?
Jak to, že nesedí za katrem nebo nemusí makat od nevidím do nevidím, aby ten dluh, co projezdil, splatil?
Nebo se to promlčelo a nakonec odložilo, nebo jak to nakonec dopadlo?
15. 09. 2011 | 18:10

RA napsal(a):

Jirina......totální podporu může vyjadřovat pouze totální....... intelektuál
15. 09. 2011 | 18:13

Jirina napsal(a):

Jenom male PS pro Silvii
["A proč by učitelka nemohla vyjádřit svou nespokojenost účastí na demonstraci stejně jako ostatní občané"]

Madam, jenomze ta miloucka pani ucitelka byla v davu
tech milouckych slusnych obcanku, ktery se chystal tak trosilinku lyncovat rodinu toho devcatka ... a posilal ji do plynu ... .
15. 09. 2011 | 18:14

Jirina napsal(a):

To RA:
diky za uznani Batoro
15. 09. 2011 | 18:15

Ventil napsal(a):

Protesty na Šlukonovsku začínají zabírat!Dneska k cikánum do ubytovny Sport vletěla kontrola z hygieny.Mladistvé odvážejí do polepšovny.Sám majitel ubytovny odvážel své "ovečky" neznámo kam,ale určitě pryč s z mediálně sledováného prostoru.Mohl by je dovézt autorovi článku,aby věděl proč toho tzv.rasisté mají dost.
15. 09. 2011 | 18:17

Jirina napsal(a):

To železná lady:
to ovšemže nevím a zajímá mě to stejně jako Vás.
15. 09. 2011 | 18:17

RA napsal(a):

v postatě, všem pražským "intelektuálům" navzdory. Nechte si své hloupé názory do pražských kaváren, lidi na severu potřebují, aby stát zajistil bezpečí, to v první řadě, od toho si totiž ten stát platěj. A tu pozitivní kocábovskou diskriminaci si strčte za klobouk, ta je totiž tím hlavním problémem a kvůli ní nastal tento stav. Žádné peníze, granty a podobné výmysly do "neziskových" organizací, ale totální a bezvýhradné vymáhání spravedlnosti a práva, a to bez rozdílu pleti, to je jediná cesta. Rozsudek, kdy za mučení a pokus o vraždu kluka je "trest" snížen holomkovi na pět let, a za dva roky bude zase mezi námi, to je výsměch, při kterém se člověku vaří krev. Už byli chyceni a potrestáni pachatelé přepadení /nevím proč kvalifikované jako krádeže/ loupeží ve Vansdorfu, nebo policie dosud sedí na tlustých zadcích a čeká na vyplacení výsluh ?
15. 09. 2011 | 18:29

železná lady napsal(a):

Jirina

sem chodí spousty Brouků pytlíků, třeba to některý bude vědět a dá nám vědět.
15. 09. 2011 | 18:31

RA napsal(a):

Jirina.....děkuji, nejsem Judr . Bátora, ale nazvání jeho jménem je mi ctí.
15. 09. 2011 | 18:32

železná lady napsal(a):

RA

o Natálce se psalo deno denně, že se člověk již bál otevřít konzervu, ale jak postupuje ta kauza s mačetami, to zůstane určitě veřejnosti utajeno stejně jako ten Kohout
15. 09. 2011 | 18:34

RA napsal(a):

železná lady.....udělal někdo rozhovor s tím týraným klukem ? Nikdo, žádná veřejnoprávní instituce, žádný Kocáb, žádná Leila....vždyť to byl jen kluk bez rodiny, takže co,že. A ti dva holomci někde seděj v bačkorách a čuměj na telku.
15. 09. 2011 | 18:43

Silvie napsal(a):

Jiřina,

vy budete nějaká velká kámoška (s železnou lady) Tydlitátové a Kostlána, tipla bych.
Z vašeho příspěvku dýchá taky taková láska k bližnímu (bledé tváři), až má člověk pocit, že byste mu nejradši zakroutila krkem.
Teď se mi z vás ještě přitíží a stoupne mi zase teplota.

A nedošlo vám náhodou, že důsledek předchází příčina? Že ta "miloučká paní učitelka" už párkrát zatla zuby, když jí ti miloučtí cikánští spratci okradli dítě nebo mu natloukli a pak si řekla - dost?!
Jakpak byste si to, ušlechtilé dámy ,představovaly?
Že si normální lidé nechají udělat ze života peklo a nebudou se bránit? Když zjistili, že starosta ,ani vláda, jejich situaci nehodlají řešit, uchýlili se k demonstraci, což je povolený prostředek ,jak vyjádřit nevůli ve všech demokratických zemích(pokud o tom nevíte). Nebo se to smí jen,když jde o židy a cikány? Bělouši musí držet hubu?!

A s tím lynčem nepřehánějte. Pokud vím, ztrestali jenom shnilou ohradu.
15. 09. 2011 | 18:46

against mmonre napsal(a):

Silvie:
a nedošlo k pogromu jenom proto, že ty úctyhodné občánky zastavila vodní děla, na která si soudruzi starostové stěžovali?
Ovšemže pryč s pravdou a láskou, ať žije lež a nenávist, že?

Bezva, že přídáváte ty židy. Ti jsou taky nepřizpůsobiví, že ano? Asi tím, že mají poněkud vyšší duševní úroveň než je v kraji zvykem. To je ovšemže neodpustitelné, že ano.

Tohoto Vašeho výlevu by si už snad mohl konečně Stejskal všimnout, když už je teď tak otrlej
a doba se zase posunula dál k čecháčkovskému fašismu.
15. 09. 2011 | 19:39

Divobyj napsal(a):

Jiřina napsala-
všem fašounům navzdory(a že jich tu exhibuje...).....bla,bla,bla.

Pod tímto blogem diskutuje drtivá většina slušných lidí(vyjma Šlapky),které tato popletená dáma nazývá fašouny.No,budiž,je to její názor.
Problém je v tom,že jiřina je se svými názory mezi zhruba pětadvacítkou lidí prakticky OSAMOCENA. Takže se ptám-KDO TU VLASTNĚ EXHIBUJE ???
15. 09. 2011 | 19:47

Silvie napsal(a):

aginst,

je vidět, že sem nechodíte, proto jste se chytl těch židů (já antisemita opravdu nejsem).
Každý, kdo mě tady zná, vám to potvrdí - viz jiné blogy - ba právě naopak, o židech mám to nejlepší mínění (až na jisté fanatické výjimky)
Uvedla jsem je jen proto, že jsou jejich demonstrace a demonstrace cikánů státem tolerovány, zatímco majoritní občané mají držet hubu a krok, když jsou ze strany minority terorizováni kriminálním chováním.
Právo na demonstraci mají všichni, stejně jako povinnost dodržovat zákony!
15. 09. 2011 | 19:50

Silvie napsal(a):

a ještě dodatek,

vaše hysterické dovolávání se cenzora jen dokládá, v jakém marasmu tady žijeme.
Nenapsala jsem totiž nic víc, nežli to, že jsou tady demonstrace povoleny zřejmě jen pro židy a cikány.
(pardon,bordel tady oficiálně smí ještě dělat vaše spřátelená vymaštěná Antifa.
A to vám úplně stačí k tomu, abyste začal jako kolovrátek o fašistech a xenofobech.
Nejste s Jiřinou ze stejné stáje, jako přes kopírák...
15. 09. 2011 | 19:58

bluebird napsal(a):

Pane Krištofe, to je hodně dobrá esej, fakt! dík
15. 09. 2011 | 20:16

Drahomír Radek Horváth napsal(a):

"Lámu si hlavu, co by asi udělali tito dobří občané varnsdorfští, kdyby se těžkooděnci s úsměvem za plexiskly rozestoupili a uvolnili jim cestu k ubytovnám. Co by dělali pak? Zazvonili na zvonky, či zaťukali na okénko? Chtěli by debatovat s ubytovanými o kvalitě soužití ve městě?"
Prosím není tu někdo z Vdf., kdo by mi mohl odpovědět na otázky, které autor zmiňuje. Děkuji
15. 09. 2011 | 20:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Drahomír Radek Horváth:

Do Varnsdorfu to není z Děčína přeci tak daleko.
15. 09. 2011 | 20:43

RA napsal(a):

Drahomír Radek Horváth......nebojte se, oni ti slušní lidé se i nadále nechají okrádat, přepadat a olupovat, oni na sobě přímo nechají dříví štípat a budou čekat, až se nám ta všem známá nadměrně pracovitá menšina polepší, vydělá si penízky a loupit přestane. Bude to ale trvat ještě několik století, tak se musejí buď obrnit trpělivostí, nebo odstěhovat, čímž ale vznikne další kritizované gheto,že. Já sám jsem pro vybudování samostatného romského státu na vyčleněném území v nynější české republice, něco na způsob palestinského státu.
15. 09. 2011 | 20:56

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Projděte si to vy.
Mně ještě paměť naštěstí slouží.
A stojím si za svým.

A pokud neumíte používat jednoduché počty z hlavy /via má otázka na počet oněch nositelů obou výroků/ - zkuste použít na dálku hlavu m.v. - on je sice slabý na logiku, ale snad ten jednoduchý výpočet odhadem s pomocí svých kamarádů z mokré čtvrti zvládne..../ale rychle - zdá se , že už je opět kvalitně načnut.....už píše dost z cesty....věřme že místo odpovědi tak nepoužije svou oblíbenou spršku prskanců a vulgarit..../
15. 09. 2011 | 21:20

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Procházet to nemusím. Je tam jasně doloženo, že editor o té větě věděl a odmítnul ji smazat. Takže na svém původním tvrzení nemusím nic měnit.

Cituji: "věřme že místo odpovědi tak nepoužije svou oblíbenou spršku prskanců a vulgarit..../" Můžete doložit, kde jsem se tak vyjadřoval. Nepletete si to svými texty?
15. 09. 2011 | 21:37

Holubář napsal(a):

against mmonre:
A vlastně jste trefil hřebík na hlavičku. Ano, i Židé jsou vlastně "nepřizpůsobiví" v určitém omezeném smyslu slova. Dokázali si celá tisíciletí uchovat svoji vlastní identitu. Okolí se sice přizpůsobili, ale nerozplynuli se v něm. Před tím nezbývá než smeknout. Navíc není obecným jevem, že by zrovna Židé nějak obtěžovali svoje okolí tím úmorným způsobem jako Cikáni. I případná "židovská" kriminalita (to jen spekuluji), pokud taková vůbec existuje, bude mít asi poněkud odlišný charakter, než "cikánská" - mohla by se odehrávat spíše ve sféře vysokých financí a médií.
Ovšem nezaregistroval jsem, že by tu snad někdo vedl nějaké řeči proti Židům, to jen vy hledáte falešné argumenty srovnáváním Cikánů s Židy. Ať už máme v naší zemi jakékoliv nectnosti, myslím, že antisemitismu jsme v podstatě prosti.
15. 09. 2011 | 21:53

Divobyj napsal(a):

Drahomír Radek Horváth

Z Varnsdorfu sice nejsem,ale klidně vám na vaši otázku odpovím.
Takže-co by dělali Varnsdorfští,kdyby jim byl uvolněn volný průchod k cikánským brlohům?
Na zvonky by nezvonili,páč tam žádné(funkční)nejsou.Klepáním na okénko by se určitě nezdržovali.Prostě by v těch smradlavých norách rozrazili dveře a usilovně by hledali mačety,basebollky,vreckové nožíky,boxery a tak podobně.Byli-li by úspěšní,přítomní Cikáni by účinnost těchto nástrojů poznali na vlastní kůži.Přítomní novináři by nejspíš viděli dost Cikánů,kteří by se po skoku z okna pokoušeli létat.
Slova by v těch vypjatých chvílích byla naprosto zbytečná.Varnsdorfští,stejně jako i ostatní dobře vědí,že pouhá slova nic neřeší.Čas dozrál k činům.
15. 09. 2011 | 22:06

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Pane učiteli - přečtěte si znovu ten text - z něhož citujete.
Vy jste snad m.v. ? /navíc označení 3. os. j.č. - čeština tuším že 4. třídy..../
Hmm - to je ale divné....todlencto....
Takové podsouvání....

K probíranému nemám co dodat. Stejskal sem dal přímo ten odkaz - kdo chce a není slepý nebo padlý na hlavu /nebo není členem The Round Table Of Crazy Silvia and Her Voices/ - udělá si závěr sám.

Nicméně - nereagoval jste vůbec na můj prvotní komentář /počty těch strůjců výroků a to, že pan Stejskal vám sddělil - proč ten výrok n esmazal...a dále jste tvrdil, že pan Stejskal /je to ten "editor" ne ?/ takový výrok "je naprosto v pořádku".
Od této chvíle jen kličkujete a vyhýbáte se přímé odpovědi.
15. 09. 2011 | 22:08

český maloměšťák napsal(a):

Divobyj
Máte zajímavé vize. To je tou křišťálovou koulí anebo je to díky 6 pivům a 8 rumům ?
Odpovězte prosím. Zajímá mě to ze studijních důvodů.
Díky.
15. 09. 2011 | 22:18

Minorita napsal(a):

R.Horváth
Kdyby dělali to co vaši soukmenovci běžně už i přes den, bylo by to špatně ?
A dotaz: jaké ambasády máte na seznamu tentokráte ?
15. 09. 2011 | 22:18

český maloměšťák napsal(a):

Holubář napsal(a):
against mmonre:
A vlastně jste trefil hřebík na hlavičku. Ano, i Židé jsou vlastně "nepřizpůsobiví" v určitém omezeném smyslu slova. Dokázali si celá tisíciletí uchovat svoji vlastní identitu. Okolí se sice přizpůsobili, ale nerozplynuli se v něm.
---------------------
Jeden z největších nesmyslů, který jsem tady četl - od začátku roku. Naprosto mimo historii i současnost.
15. 09. 2011 | 22:19

český maloměšťák napsal(a):

Holubář
Omluva.
Špatně jsem to přečetl - jako "rozplynuli se v něm".
Ještě jednou se omlouvám.

Už na to radši .... Jdu spát. :)
15. 09. 2011 | 22:23

Fialenka napsal(a):

Prý "na cikány nevěřte". Nechte laskavé čtenářstvo ať se řídí vlastními zkušenostmi a vlastním úsudkem, OK? Já na ty Cikány věřím tak nějak stále stejně.
15. 09. 2011 | 22:29

Silvie napsal(a):

Pane Brome,

díky bohu, Šlapka jest znaven.
Vykašlete se na hovory s ním, jak již někdo radil,nejlepší je ignorace. To ho zasáhne nejvíc, on se totiž za námi táhne,jako vosa za medem. Mě Šlapka přímo toužebně -kdekoliv jsem, za chvíli je tam taky a dožaduje se mé pozornosti.
Ale Šlapko, upozorňuji vás, že v mém srdci je místo jen pro chrabrého světoběžníka Honolulu, nerada bych ranila vaše city.

Pane Brome,

co takhle vyhlásit embargo na Šlapku? Jinak vás za chvíli připraví o rozum.
15. 09. 2011 | 22:38

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Nemusím kličkovat. Ta věta je nepřijatelná byť v jediném provedení a v počtu provedení. Editorovy vytáčky a kličky okolo jsou jen plané řečnění, které potvrzuje jeho další příklon k nacistickým praktikám, který je ostatně patrný i u Vás.

Stejskalův souhlas je v 11:58.

P.S. Přiznám se, že Vaše texty jsou čím dál více zmatené, takže se v nich přestávám orientovat.
15. 09. 2011 | 22:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Silvie:

Nosný návrh to je. Zkusím ale ještě vydžet.
15. 09. 2011 | 22:42

český maloměšťák napsal(a):

Silvie
Proč máte stále ten oidipovský komplex, drahá mladá paní Silvie / v tomto případě projikovaný směrem k zřejmě kdysi silné incestuální vazbě na vaši maminku, která se živila prostitucí (šlapka) ? A proč o ní hovoříte ve 3. osobě - když je nepřítomna ? Není to trochu chucpe ? Nebude se na vás zlobit ? :))

Co argunovo doporučení/kvalitní sex/ ? Zafungovalo ? :(

Zdeněk Brom
Pane Brome - já skutečně doufám, že učíte hluchoněmé. Protož jinak píšu Kalouskovi dopis, ať mi část daní, která by měla jít na Váš plat vrátí. V tomto kontextu jste na stejné lodi s těmo chronickými pobírači sociálních dávek.

M. V . je nick. Pokud ho navíc uvedu ve 3. os, j,č, - musí to být zřejmé i oslu, že není text určen vám - respektive je - ale jako výzva , ať se obrátíte na m.v.
Ale vy to moc dobře víte - jen si tady občas zahrajete na slepého nebo hloupého - velmi, velmi čistě účelově.

A už mě neotravujte. Je noc, a to pracují jen šlapky /pozdrav domů - mladé paní Silvii/ nebo policajti /pozdrav honoluluovi/. KÓr čeští maloměšťáci.
:)))
15. 09. 2011 | 22:50

Divobyj napsal(a):

Pane učiteli

Připojuji se k Silvii v tom smyslu,že Šlapka jen zneužívá Vaše dobré srdce a poctivou touhu vše řádně vysvětlit. Tím,že jej NEIGNORUJETE se Vy sám připravujete o čas,který byste mohl věnovat jiným,smysluplnějším diskusím.
Nezlobte se,že se Vám odvažuji radit,ale prostě jsem cítil potřebu Vám to zdělit.
15. 09. 2011 | 22:52

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Tencokyda Hnuj byl nick - šlapka - byl nick - český maloměšťák je nick. Jinak vypadá, obsah stále stejný.

Někdo tu má problém a snaží se ho řešit na úkor jiných.
15. 09. 2011 | 22:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Divobyj:

Díky. Hodně na tom je.
15. 09. 2011 | 22:59

Jamima napsal(a):

opravdu pitoreskní doba - svoloč tluče lidi mačetami, loupí, přepadává, ale na hubu dostanou ti, co tyhle grázly živí......multikulturní soužití v čisté podobě. Do toho žvaní Kumár a jiní profi vybírači příspěvků od státu a lidi, co znají cikána tak leda z filmu Emila Loteanu.....fajn pane Krištof - já také nejsem pro lynč, ale tak nějak tady policie stále řeže ty nepravé - proč je možno při demonstraci seřezat člověka i "jen náhodou, bo se připletl" a na druhou stranu fláknout násilníka - to si koleduje o deset let za katrem? Do kdy budou mít flákači a grázlové větší ochranu a práva než lidé, co platí daně a žijí slušným životem? Jak dlouho ještě budeme muset tahat na zádech pijavice všech barev, kterým vyhovuje být na dně společnosti a nic nedělat?
15. 09. 2011 | 23:02

Silvie napsal(a):

Pojďme se rozumně dohodnout, že Šlapku budeme ignorovat. Mě už ty jeho žvásty opravdu nebaví, v podstatě je ani nečtu.
Kdyby byl alespoň vtipný provokatér...
Když někdo oponuje s vtipem , lehkostí a inteligencí, dokážu to ocenit - ale tohle fakt ne....
15. 09. 2011 | 23:07

Jamima napsal(a):

Silvie - ten, co momentálně píše pod nickem "šlapka" nám tady již hodně dlouho ukazuje, do jakých obscénností může jedinec zajít ve snaze urazit a ponížit druhé kvůli odlišnému názoru. Je to politováníhodný člověk, musí být tou svou nenávistí doslova prožraný.
15. 09. 2011 | 23:21

Silvie napsal(a):

Jamima,

jak by mě mohlo něco takového urazit?
Jo, to když se do mě obul pan Brom kvůli Breivikovi (ač mě špatně pochopil), tak to zamrzelo. Ale Šlapajzna?
Zase to vzal přes sex, tenhle typ chlapů, jak je v koncích, tak začne o nedostatku sexuálního vyžití. To se musím jenom smát - jaké ho má asi doma on sám. Předpokládám, že nic moc, jinak by tady už dávno nebyl.
Vůbec se mi nechce spát, zase byl úplněk a ještě celý den ležím chcíplá v posteli, takže jsem maximálně odpočinutá.
15. 09. 2011 | 23:26

Artuš napsal(a):

Autor:

Moc dobrý článek, díky. Pište častěji.
16. 09. 2011 | 00:15

Drahomír Radek Horváth napsal(a):

to Zdenek Brom:

No právě proto jsem tam každý víkend....i ten den jsem byl na té ubytovně. :-( Zajímal mě tvůj názor, názory ostatních mě nepřekvapili, ale o ten tvůj celkem stojím. Tak co by se stalo?
16. 09. 2011 | 08:01

Drahomír Radek Horváth napsal(a):

To co je v tomto článku mohu potvrdit i Já, ale to vás nikoho asi nebude zajímat.

http://zpravy.idnes.cz/bydli-tu-jen-netrestani-mistni-tvrdi-majitel-oblehane-romske-ubytovny-1mt-/krimi.aspx?c=A110914_141730_usti-zpravy_jj
16. 09. 2011 | 08:06

Silvie napsal(a):

Pane Horváthe,

a on je právě problém v tom, že jsou netrestaní!

Proč myslíte, že tam ti lidé asi tak šli?
16. 09. 2011 | 08:30

železná lady napsal(a):

Tak konečně jsem se dozvěděla něco o tom Kohoutovi, z odkazu D.R.Horvátha

Lukáš Kohout má opravdu důvod být naštvaný na Romy. V době, kdy byl zavřený v kriminále za ty podvody, jak si lítal po světě, jeho žena si namluvila mého bratrance, cigána.a tomu Silvie říká normální člověk?
Nakonec se ukáže, že ty pochody jsou jen msta z vilnosti a zfanatizovaný dav.
A co by ten Kohout udělal, kdyby skutečně průvod došel až na ubytovnu?
Víme, co dělají žárlivci v takové situaci. Mela by to byla pěkná, ale myslím, že dost diskreditující původní smysl pochodu.
16. 09. 2011 | 08:55

raději zde už nepíši napsal(a):

ani pod nickem, z diskuse zde hrozí jen ztráta času, který potřebuji na něco potřebnějšího a užitečnějšího.

Drahomír Radek Horváth:

To co uvádíte zajímá mnoho lidí, ví to, jen diskusí zde se neúčastní.

Zdejší diskusní obraz je velmi pokřivený obraz, zabrala si to zde většinově a samozvaně jistá skupinka lidí(Silvie, honolulu, Vandal, ...), raději (z taktických důvodů veřejně) nehodnotím.
16. 09. 2011 | 09:06

žena napsal(a):

Drahomír Radek Horváth

Nejsem sice z Varnsdorfu, ale pokusím se odpovědět. Dobří občané varnsdorfští by podle mě neudělali nic nezákonného. I kdyby byli u ubytovny, maximálně by s Romy diskutovali. Pravděpodobně by se pár varnsdorfských nechalo extremisty strhnout a něco by zničili, případně by napadli nějaké Romy. A proto je tam policie.

Zajímalo mě, co je ve Vámi uvedeném článku. Jediné, kde by mohly nastat výhrady je věta "Děti vzhledem k tomu, jak jsou malé, nemohly nikoho přepadnout."

A to z důvodu:
14. září 2011 17:18
Romský dětský gang, který ve Varnsdorfu přepadával místní obyvatele, přišel o svého "vůdce". Desetiletý chlapec s přezdívkou Terorista s největší pravděpodobností skončil v diagnostickém ústavu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vudce-detskeho-gangu-uz-varnsdorf-neterorizuje-skoncil-v-polepsovne-128-/krimi.aspx?c=A110914_170538_usti-zpravy_oks
16. 09. 2011 | 09:08

železná lady napsal(a):

mne zas zaujalo tvrzení, že většině dětí je 4 a 5 let.

To je ta ubytovna jako nějaká líheň.
Právě romské děti spoustě lidí vadí. Je jich moc a nikdo je nevychovává, vidíme na záběrech z TV, jak věčně zevlují okolo těch vybydlených bytů a domů , lítají a řvou.Také víme, jak se podílejí na kráděžich např, v supermarketech a mačetový útok, též jich byla část nezletilých, tudíž vlastně beztrestných. Největší strach dle mého jde z romských dětí. Jsou schopné všeho a ještě beztrestné.
Navíc největší procentní podíl v romské populaci zaujímají právě děti do 15 let. Děti, které nikdy neviděly dospělé pracovat a za sběr železa a čehokoli kovového jsou ještě rodiči chváleni, že se snaží pomoci.(uvedla v rozhovoru s cikáňaty z té ubytovny včera MF dnes).

Romské děti jsou velkou hrozbou, proto asi na tu demonstarci šla ze zoufalství i ta učitelka.
16. 09. 2011 | 09:25

Silvie napsal(a):

Železná lady

to jsou směšné důvody - ti lidé nepotřebují organizovat, šli by tam s Kohoutem, nebo bez Kohouta. Prostě toho všeho mají už dost! Dosud jste byli zvyklí na to, že ohnou hřbet a poslušně klopí. No, a teď se to změnilo.
Náckové byli v zadních řadách, nikdo je tam nezval, přesto je policie neoddělila od slušných demonstrantů a zmlátila a zlila především ty přední řady. Proč?

Pane Horváthe,

my si tady s dovolením nic neokupujeme (vy máte zase svoji křišťálově čistou Romeu) - toto je veřejný prostor pro vyjádření názoru. Je to totiž to jediné, co může občan téhle země dělat. Pokud vám nevyhovujeme z důvodu, že jsme schopni pohotové argumentace, pak jde zřejmě o jiný problém.
Být na vašem místě, netvrdila bych, že sem v podobném duchu píšeme jenom my, stačí si prohlédnout příspěvky.
Nemůžete, bohudík, nikoho nutit, aby bez poznámky absorboval takové lži a zlomyslnosti, jaké tu publikují vám spřízněné duše.
A pokud vím, běžně na vaše články ani nereaguju, tak proč si stěžujete?
Vy jste se totiž jenom malou chvilku tvářil jako ta objetivní strana, ale logicky vás to zase stáhlo zpátky "ke svým". Vám to snad ani nevyčítám.
16. 09. 2011 | 09:27

železná lady napsal(a):

Silvie

ale on ten Kohout právě diskredituje celou tu akci, vůdci jsou velmi důležití, podívejme, jak třeba zdiskreditoval studentské hnutí v roce 89 jejich tehdejší vůdce Mejstřík. Když se ukázalo , co je zač, každý dnes kroutí hlavou, jací lidé dokázali zmanipulovat tehdejší studenty. Ale co je M. zač se ukázalo až potom, tenkrát ještě neměl minulost. Kohout ji ale má.

ale policejní zásah, to bylo maso, v tomto máte pravdu, jestli bude zase nějaká revoluce, tak již to samet jistě nebude. Díky policistům.
16. 09. 2011 | 09:36

Silvie napsal(a):

Železná lady,

a zase zlé a manipulativní lži.
Už jsem chtěla jít dělat něco užitečnějšího, ale tohle nelze nechat bez odezvy.

Ty vaše bezbranné dětičky např. brutálně ubodaly babičku kvůli pár korunám, motivoval je tatíček jednoho z nich. Kolikpak vyfasoval let? A co ty dětičky? Šly do pasťáčku na rok ,na dva - pravděpodobně už jsou ty milé děti zase mezi námi.
A co ty dobromyslní chlapci, kteří málem k smrti ubili (což bylo jejich záměrem - včetně prokázané rasové nenávisti) dvanáctiletého hocha, shodou okolností chudinku z dětského domova, který se neprovinil ničím jiným, nežli tím, že měl bílou kůži a přišel těm stvůrám do cesty.

Nechtějte, abych pokračovala...tolik času nemám.

Proč se pokaždé jedná o oběti z řad majority?
A čímpak to, že okolo Natálky se strhl mediální cirkus a o těchto případech informovala média jen nerada a teprve poté ,co fotografie zmláceného kluka kolovaly na internetu?

My nejspíš nemáme právo na soucit.
16. 09. 2011 | 09:36

železná lady napsal(a):

s cikány je potíž a s jejich dětmi a mladistvými zvlášť, to nepopírám, ale Kohout, který nejvíc řve a je vidět, patří s nimi do stejného pytle, navíc má k protestům svůj vlastní sobecký důvod. Tečka.
16. 09. 2011 | 09:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane raději zde už nepíši,

máte opravdu, i dle mého je "zdejší diskusní obraz velmi pokřivený obraz."

Nicméně nabízí se otázka, zda k tomu pokřivenému obrazu tak trochu nepřispíváme všichni. Pokud necháme opanovat veřejný prostor jen určité části veřejnosti, těžko se můžeme divit, že je její obraz pokřivený.

Myslím, že stojí za to kvůli jeho narovnání dávat najevo, že zde nepanuje žádný jednoznačný, Romy odsuzující názor, který prezentují někteří (stejně takm jako nepanuje názor, že je vše v absolutním pořádku a nic se nemá změnit).

Libor Stejskal

P.S. Tím v žádném případě neříkám, že by se člověk měl se všemi pořád hádat. Ale svůj názor by dle mého měl veřejně občas projevit. Slušně a korektně. Přispěje tím k reálnějšímu a předevšímu ucelenějšímu obrazu této společnosti (a myslím, že řada lidí jej potřebuje znát, především ti, na které jiní pokřikují nenávistná hesla).
16. 09. 2011 | 09:55

žena napsal(a):

Drahomír Radek Horváth

Taky článek, který stojí za přečtení:

Starostka Šluknova: Nikdy jsme se Romů nezeptali, jestli se chtějí integrovat
Rozhovor
Publikováno 14.9.2011 20:29

Šluknov, město, podle kterého se jmenuje severočeský výběžek, zažilo v tomto roce nárůst kriminality přes 200 procent. Za trestnou činnost podle starostky ale můžou hlavně místní. Řešení pro soužití Romů a majority je hlavně práce, důsledná kontrola a rodinná výchova. „My tu hovoříme o zpřísnění, přitom my slušní ta pravidla dodržujeme a přísná nám vůbec nepřijdou,“ říká v rozhovoru pro E15.cz starostka Šluknova Eva Džumanová.
http://zpravy.e15.cz/nazory/rozhovory/starostka-sluknova-nikdy-jsme-se-romu-nezeptali-jestli-se-chteji-integrovat-700125
16. 09. 2011 | 10:11

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal:

Pane Stejskale, již mnoho let zde vypisujete svoje myšlenky na danou problematiku a jaký je výsledek? Šluknov a Češi do plynu.

Jakmile se objeví na aktualne.cz článek na dané téma - zákaz diskuse.
Zásadně se zde neobjeví články o celém spektru problémů Šluknovska. Pouze vybrané vystrašené pohledy dětí z ubytovny. Proč nevyfotíte i jiné děti, které večer raději nesmí chodit ven? Proč se neptáte studentů, kteří opouštějí Varnsdorf, jaké k tomu mají důvody.

Máte pravdu. Aktualne.cz vytváří hodně pokřivený obraz reality. Vy ho balíte do líbivých slov.

Mimochodem, pokud chcete skutečně řešit problém, kolik aktualne.cz zaměstnává Romů, aby dostála v článcích hlásaným řešením?
16. 09. 2011 | 10:14

Zdeněk Brom napsal(a):

Drahomír Radek Horváth :

Co by se stalo? Lidé by došli k ubytovně a nevěděli by co dál. Ty pochody jsou výrazem zoufalství z bezmoci. Večer se bojí vyjít ven, ve škole "Terorista", přepadení za bílého dne i po příchodu policejních posil..... Tím tamní lidé žijí, Krištofové na ně plivají, že jsou tamto a onamto.....řešení nenabízí skoro nikdo.

V téhle situaci se činu lehce ujmou radikálové. Nestěžujme si na to, ten prostor jim byl vytvořen a uvolněn.

Radku, stát se může cokoli. Možné výbuch násilí, možná postupný odchod obyvatel a osud Matiční, možná ....

Již jsem to zde psal v době zákazu DS, že se tímto zákazem nic nevyřešilo a že problémy přijdou. tehdy byl ještě čas něco udělat. ten čas je sice pořád, ale spása se hledá v pochybné agentuře a v Člověku v tísni, kteří jsou matadoři slepých uliček. Ostatním je dáván cejch.
16. 09. 2011 | 10:25

žena napsal(a):

Drahomír Radek Horváth

A další k přečtení:

Na fondech a dotacích prý ale bohatnou i lidé z proromských organizací. Týden v této souvislosti zmínil mimo jiné srpnové kritické prohlášení, které sepsala vedoucí ústecké Poradny pro občanská a lidská práva a místopředsedkyně vládní rady pro romské záležitosti Lenka Balogová spolu s dalšími romskými členy vládní rady. Podle Týdne v něm tvrdí, že vynakládání značných peněz na integrační aktivity pro Romy končí u expertů z majoritních organizací a agentur bez jakéhokoliv efektu pro Romy. „Romská integrace a sociální vyloučení se tak stává výhodným byznysem,“ píše se v prohlášení.

http://www.denik.cz/z_domova/z-evropskych-dotaci-pro-romy-20110911.html
16. 09. 2011 | 10:28

český maloměšťák napsal(a):

raději zde už nepíši napsal(a):
ani pod nickem, z diskuse zde hrozí jen ztráta času, který potřebuji na něco potřebnějšího a užitečnějšího.

Drahomír Radek Horváth:

To co uvádíte zajímá mnoho lidí, ví to, jen diskusí zde se neúčastní.

Zdejší diskusní obraz je velmi pokřivený obraz, zabrala si to zde většinově a samozvaně jistá skupinka lidí(Silvie, honolulu, Vandal, ...), raději (z taktických důvodů veřejně) nehodnotím.
16. 09. 2011 | 09:06
-------------
Kdysi jsem na to editora upozorňoval - že se stává spolupracovníkem rasistických basherů typu honolulua. Stále opakuje svou mantru o udržování relevantního diskuzbního prostoru.
Ale ta proměna je jednoznačná a je jasným důkazem toho, že editor to nezvládl.
Ve své naivitě, možná "díky" přílišnému liberálismu....umožnil to, že propagatčíci /nevím jestli zaháčkovaní prvoplánově finančně/ násilí, rasismu, nesnášenlivosti tento prostor postupně zabírají pro sebe.
Lidé jako prirodovedec, grandmaster, Slama....ale mnoho a noho dalších ...už sem přispívají velmi málo.

POkud se něco nezmění, začnou tento prostor opouštět i blogeři. Už se tak stalo v případě Kláry Samkové, Radek Horvath už dlouho nic nenapsal, svůj odchod oznámil pan profesor Hořejší /i když uvádí důvody jakési únavy...../

je to smutné - pro dokumentaci mé úvahy...si přečtěte např. poslední "příspěvek" honolulua. Který zde neadáváí a vyhrožuje - ale jen těm, kdo nezastávají jeho patogenní postoje ...pokud ale někdo, stejné lidské kvality jako je tento slabomyslný trouba s ním souzní - může se samozřejmě dopouštět všeho toho, co individuum honolulu vytýká /velmi vulgárním způsobem/ druhé straně. Víte proč - protože mu to honolulu DOVOLIL.

2 mody. Existují 2 mody uvažování :

První.
"Zastaralost nelze vymýtit pouhým urychlením změn ve struktuře nebo pouhým zpomelením změn ve funkci. Je jasné, že ani totální konzervatismus, ani totální dychtění po změně nejsou vhodné. Lepší by snad bylo nějak oba myšlenkové návyky zkombinovat, než pěstovat pouze jeden z nich, ale soupeřivé systémy, jak známo, podléhají naprosto zbytečnému determinismu. Rozhodnutí určuje spíše poměrná "síla" protívníků, bez ohledu na vzájemnou sílu jejich argumentů.
Nekorumpuje ani tak "moc", jako MÝTUS "moci" . Již výše jsem poznamenal, že bychom se měli vyhýbat takovým kvazifyzikálním příměrům, jako jsou "síla", "energie", "napětí" /rozuměj pro popis mentálních jevů /apod., a právě "síla" /power/ je jednou z nejnebezpečnějších.......Útočník stěží dohlédne dál než k dichotomii mezi výhrou a prohrou. Jako šachový hráč, vždy podléhá pokušení udělat nějaký riskantní tah a dosáhnout rychlého vítězství. Kázeň vždy hledat ten nejlepší tah na šachovnici si lze obtížně osvojit, ještě obtížněji je KÁZEŇ UDRŽET. HRÁČŮV ZRAK MUSÍ PRONIKAT DO VĚTŠÍCH DÁLEK, OBSAHNOUT ŠIRŠÍ SOUVISLOSTI..."
(G. Bateson : Mysl a příroda, nezbytná jednota /1979/)

Druhý
"Vůdce nařídil, my provedeme." (motto nacistických pohlavárů)

------------------
Zde začíná postupně převažovat ten druhý modus. Zabalený do pepořepovských pestrobarevných šatiček v tom lepším případě....ale i tak souznící s oním honoluluovským - " Zdechni - jsi náš nepřítel ! "

Myslím si, že tomu bude i nadále.
Důasledkem bude i úbytek inzerentů. Ti křiklouni jsou totiž většinou lidé paběrkující na okraji společnosti, nebo basheři z ciziny.
Žádné přidané prodeje - žádný profit = žádná reklama.
Což by byla škoda, protože jinak Aktualně.cz dělají dobrou novinařinu.
I pan Stejskal se snaží. Ale asi ten koncepet dobrovolného editorování komentářů - ve vlolném čase - zadarmo - není dobrý.
Podle mě je to neprozíravý koncept.
Jak z hlediska prostoru samotného/komentátorů, blogerů/, tak z hlediska majitelů /akcionářů ???/.

Proč nevytvoří to jedno pracovní místo ? Když sami denně publikují články o tom, jak zásadní je zejména řešení nezaměstnanosti ?
Velmi krátkozraká optika.
16. 09. 2011 | 10:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Drahomír Radek Horváth

Na začátku roku 2010 jsem napsal:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenek-brom.php?itemid=8581

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenek-brom.php?itemid=8976
Soudce Šimíček, který nechal DS rozpustit v rozsudku uvedl:

[633] ... Soud ani nepochybuje, že některá z témat, jichž se Dělnická strana chopila, odráží skutečné a hluboké společenské problémy. Problémy, jejichž řešení, a mnohdy i jen diskuse o nich, jsou často vytěsňovány z veřejné debaty a haleny jazykem politické korektnosti až do ztráty jejich obrysů...“

"Označení DS jako subjektu nepřátelského demokratickému právnímu státu může přinést úlevu veřejnému svědomí. Společnost si ovšem musí být vědoma toho, že příčina existence DS leží uvnitř jí samotné. Strana není vnější nepřítel, je to jedna z tváří této společnosti. Problémy této společnosti, na které DS v některých případech legitimně poukazovala a kterých využila či zneužila, samozřejmě rozpuštěním této strany nezmizí.“

A zvesela se na všechna varování kašlalo.
16. 09. 2011 | 10:36

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Řekl bych, že "argumentujete pohotově" natolik, až p.Horváthovi připisujete vstup, který vůbec nepsal. Zřejmě zápal džihádistky.

Jinak mi připadá dost nevkusné si vyměňovat seznamy kriminálních činů s barevným odstínováním pachatelů i obětí.
Za a) všímáte si jen těch, kterých chcete (máte opravdu přehled o kriminalitě mladistvých dle etnicity?) b) tak jako varnsdorfští občané nepodpálili dům ve Vítkově, tak místní Romové neztloukli toho kluka...
Váš dotaz "Proč se pokaždé jedná o oběti z řad majority?" mi silně připomíná zlou, manipulativní lež, proti kterým tolik bojujete.
16. 09. 2011 | 10:39

žena napsal(a):

Šluknovská výzva podle slov jejího autora Michaela Kocába obsahuje také konkrétní návod, jak krok po kroku řešit otázku integrace Romů. Vláda má podle jeho názoru připravit pro řešení problémů na Šlukonovsku především preventivní opatření, ačkoli ji aktuální dění v regionu nutí k přijímání rychlých, represivních kroků. Výzva apeluje na Nečasův kabinet, aby se vrátil k naplňování akčního plánu začleňování dětí do vzdělávacího procesu a výrazně omezil možnosti umisťovat romské děti do speciálních a praktických škol.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/136210-kocab-vlade-doporucuje-pri-reseni-sluknovska-dlouhodobou-prevenci/

K tomu doporučuji přečíst si zde na Aktualně blog paní Sedlárové Jaký je romský žák, blog paní Brixi k inkluzivnímu školství a článek:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=652880
16. 09. 2011 | 10:47

český maloměšťák napsal(a):

Drahomír Radek Horváth
Zdejší panoptikum nezajímá popis skutečnosti.
Oni potřebují munici, pane Horvathe.
Kterou jste jim - ve své naivitě, velmi ochotně dodával i Vy.
Zkuste se nad mými slovy zamyslet. Jak se to má - na jedné straně propaganda, předpojatost...na straně druhé vaše naivní snaha o nalezení popisu, blízkého pravdě, o nalezení konkrétního řešení...jeho reálné vyjádření ve Vaší práci.
Je to boj, pane Horváthe.

Supi cítí, že mršina, kterou jim snad jednou někdo předhodí - že může být výživná.
Tou mršinou, pane Horváthe, je politická moc. V tomto státě rozhoduje o stamiliardách daňových transferů ve směru klientskopatronských skupin.
Ti lidé to ví.
Proč si z mršiny něco neuklovnout ?
Z mršiny, která už teď rozkládá tradiční společenskou smlouvu západu.
Paradoxně tím, že je mocná.

Pane Horvathe, pokud jistým lidem ponesete srdce na dlani - vymstí se Vám to.
Je to jako s tou absencí obchodní politiky Okcidentu vůči Číně a podobným zemím.
Pokud Vy nebudete používat určitou politiku - jen posilujete druhou stranu /nemám tím na mysli ty lidi, kteří místo toho, aby defenestrovali osazenstvo radnice...tak chtějí vypalovat romské ubikace....ti jsou jen zmateni...mám na mysli vaše programové protivníky..../

Správná politika se odvozuje od popisu, identifikací, map typů, procesů....
Přemýšlejte nad tím, pane Horvathe.
A pište blogy.
K žádné Vaší diskreditaci zde nedošlo.
To jen ti - kteří se zde svou nevzdělaností, svými podrazy a svými vulgarními nadávkami. svým vyhrožováním...diskreditují denně.....Vám něco takového předestřou.
Protože oni to srdce nemají. /někteří z nich nemají ani hlavu....podívejte se na žalostnou výběrovou etiku a logiku čklověka, který je údajně učitel - ŽIJE z NAŠICH daní !!!!/

Pište, konejte....
16. 09. 2011 | 10:49

Silvie napsal(a):

Omlouvám se panu Horváthovi, špatně jsem ten příspěvek pochopila.
Četla jsem ve spěchu.

K panu Stejskalovi bych jen dodala, že ten obraz je silně pokřivený také na jeho straně, nedává majoritě jinou šanci ,nežli tvrdě oponovat.

Pan Brom,

vyjádření soudce je jasné a velmi moudré. Kdo nechce pochopit, nepochopí.

Jsem přesvědčena o tomtéž - ti lidé by si jen zanadávali a zase by se v klidu rozešli, ale nikdo by neměl odvahu přistoupit k činu (ne, aby to zase, probůh, někdo vzal jako projev mojí lítosti, že by nemasakrovali-tady je možná jakákoliv dezinterpretace). On je rozdíl vypustit do éteru cosi o plynu a mezi tím, někomu zatnout do hlavy mačetu, ačkoliv se to leckomu nezdá.
Kdyby opravdu chtěli, tak k tomu dávno došlo, stejně tak, jako dochází i za přítomnosti policie k dalším kriminálním činům z druhé strany (viz média). Existují velmi jednoduché způsoby s drastickými následky.
16. 09. 2011 | 10:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Brome,

protože jste mne oslovil, odpovím Vám (i když si nemyslím, že to má nějaký smysl, Vy už jste si na mne pevný názor udělal a teď se ho jen snažíte vnutit ostatním).

Smysl to dle mého má (i když to samozřejmě Šluknov ani nic podobného nemůže vyřešit. Stejně jako ho něvyřeší Vaše práce, která je jistě velmi záslužná, a já Vám též nepíši demagogické otázky, k čemu vůbec to, co děláte, je). Ten smysl je v komunikaci s lidmi, kteří o ni stojí, chtějí ji vést, učí se ji vést. Jsem pevně přesvědčen o tom, že toto je vůbec nejdůležitější, co tato společnost potřebuje.

Stokrát jsem zde vysvětloval, proč neotvíráme debaty pod zpravodajskými články o Romech (ale také o Židech, Palestincích, často i únosech dětí či jejich zneužívání). Důvod je jediný: Nestíháme odstraňovat příliv sprostot, urážek a porušení zákonů, které debaty pod texty na toto téma pravidelně zaplavují (navíc nemá smysl, aby v debatě převládaly jen upozornění admina, že něco smazal, mimochodem; denně publikujeme několik stovek textů, není v siclách nikoho podrobně sledovat všechny debaty pod nimi). Protože jim nemíníme poskytovat prostor, jsme nuceni diskuse vypínat. Samotné nás to příliš netěší, a tudíž v dohledné době chystáme opatření, které by mohlo počet podobných příspěvků podstatně snížit.

Snažíme se zpravodajsky pokrýt vše, co se na Šluknovsku děje.je možné, že Vy byste akcentoval jiné věci, než redaktoři, kteří to píší. Doporučuji využít k tomu Vás blog.

Nikde v žádných článcích jsme nehlásali, že má Aktuálně.cz zaměstnávat lidi podle jejich etnické příslušnosti. Já už fakt nevím, jak na ty Vaše ... odpovídat, tak volím podobnou dikci (třeba si konečně začneme rozumět).

Hezký den i Vám, pane měšťáku,

ano, svým způsobem máte i pravdu. Je docela možné, že to nezvládám (ostatně říkáte to Vy, pan Brom a ještě celá řada dalších; dokonce už odsud pár blogerů ostentativně odešlo, o debatujících ani nemluvě. A jiní zase přišli). Ale i tak jsme přesvědčen, že čím více lidí se podaří do komunikace vtáhnout, tím lépe. A že není nikde psáno, že jen já či Vy máme ten jediný správný názor a už vůbec ne, že má smysl, aby debatovali jen lidé se správným názorem (popřípadě se neustále naváželi do druhých a provokovali je).

A čistě technická:

Jsou dva mody přemýšlení o možnostech těchto stránkách:

Buď se tu debatovat bude.

Nebo ne.

Nic mezi neexistuje. Udělám vše, co je v mých silách a možnostech, aby ještě nejaku dobu vydrželo to první.

Libor Stejskal

P.S. Chtěl bych, aby to zde administrovalo více lidí. Ale vím, že nebude. Jsem dalek toho, abych se na to kvůli tomu vybodl, dělal nějaká dramatická gesta či si někomu stěžoval. Ani jedno by ničemu nepomohlo.
16. 09. 2011 | 10:59

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

pokud tady někdo,jako Šlapka, přímo nabádá k existenčnímu!!! zničení slušného člověka , podle mého soudu opravdu trpělivého a schopného učitele (nikoliv jen o nějaké hloupé vymazání příspěvku), odráží tím opravdu zle pokřiveného nenávistného člověka.
Je mi známo, že v této PC pokřivené zemi není nic jednoduššího,nežli zničit jedince s nekonformními názory.
Po tomto příspěvku se mi vskutku obrací žaludek, a že jsem nějak odolná.
Od této chvíle ho tady ignoruju.

Pokud jde o pana Horvátha, naštěstí jsem si jistá, že to není pán, který by se s někým ,jako je Šlapka, ušpinil. Ačkoliv máme na mnoho věcí asi jiný názor.
16. 09. 2011 | 11:08

stejskal napsal(a):

V pořádku, paní Silvie (já si též nepíšu s lidmi, kterým dle mého nemám co napsat).

Mimochodem, nesvádějte na mne, že Vám nedávám nějakou možnost. To, co děláte, je vždy Vaše volba. Jste člověk vybavený svoboudnou vůlí, nedělejte nic, do čeho se Vám nechce či máte pocit, že Vás do toho druzí manipulují.

Hezký den.

Libor Stejskal
16. 09. 2011 | 11:13

český maloměšťák napsal(a):

ad Silvie
Vy jste tou "šlapkou" přímo posedlá - uvádíte ten výraz v každém svém druhém vstupu.
To jistě musí být nějaká zakotvenost mysli směrem k dětství/Freud/ - proto ta dedukce, že asi vaše matka byla prostitutka....protože jinak to vysvětlit nejde.
Tu neustálou posedlost "šlapkou". /anebo vám někdo v dětství pravidelně kradl v mateřské školce přezůvky???/ :)))
---------------------------------------
Můžete prosím doložit, že zde někdo vyzývá k existenčnímu zničení Zdeňka Broma ?
Neboli : Jak může jeden český maloměšťák tím, že on - jediný ON - nikoho zde přece nevyzývá - to je lež /nebo blud ?/ nechce platit daně na financování šíření výběrové logiky a etiky...tedy to je VÝZVA ?
Hmm - ono je to s vámi asi vážnější než jsem myslel - nejen lži...ale už i překrucování - respektive redefinice - při pomocí nevalidní interpretace - typologií /výzva, prohlášení, názor.../

Myslím si, že ta argunova/zdravím - jistě pan Argun potvrdí, že nejsem žádný z jeho noshledů a naopak :)))/ meducína by vám vážně mohla prospět. Třikrát denně - vždy po jídle.
:)))
16. 09. 2011 | 11:29

zdenekb napsal(a):

http://www.lidovky.cz/bydli-v-nejhorsich-domech-a-plati-za-ne-vic-nez-v-praze-pde-/ln_domov.asp?c=A110907_230709_ln_domov_kim

Výborný včerejší komentář T.Němečka se mi bohužel nepovedlo dohledat... zřejmě je v placeném archivu LN.
16. 09. 2011 | 11:38

žena napsal(a):

zdenekb

Na toto téma je i článek:

Je to jednoduché: s cenami energie a nájemného roste i výška vyplácených dávek. Rentiéři tedy navyšují nájemné uměle. Jeho větší část totiž za sociálně slabé rodiny musí zaplatit stát.

Jak serveru Týden.cz sdělil zaměstnanec jednoho ze severočeských úřadů práce, může za to špatně postavený zákon. Stát totiž musí doplatit náklady na bydlení, které přesahují třetinu příjmů rodiny.

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/33504-za-napetim-kvuli-romum-stoji-i-vynosny-byznys/
16. 09. 2011 | 11:48

ferda napsal(a):

Proč se to nestalo v Krásné Lípě

Tomáš Němeček

Nepíšeme o Krásné Lípě, protože se tam nic neděje. Ale právě proto bychom měli. Město s 3600 obyvateli leží na Šluknovsku jen pět kilometrů od Rumburku a o kousek víc od Varnsdorfu. Bílí sousedé zde mohli mít stejně hodně – nebo stejně málo – důvodů vytáhnout proti svým romským sousedům.

Jenže tu nebyla ani jedna demonstrace.

Zazněla už různá vysvětlení, proč se to v Rumburku nebo Varnsdorfu stalo. Možná by se mělo mluvit i o tom, proč se to v Krásné Lípě nestalo. Krásná Lípa nemá nižší nezaměstnanost. Dokonce je ve městě vyšší (necelých 17 %) než na Šluknovsku (15 %) nebo v celém okrese Děčín (13,5 %). Nemá ani nižší kriminalitu – je tu zhruba stejná. Pokud jde o přestupky, jejich počet tady za první pololetí stoupl o polovinu; ve Varnsdorfu o třetinu, v Rumburku o čtvrtinu. I do Krásné Lípy se přistěhovávaly nové rodiny: v poslední době tu dokonce hledaly azyl před bouřemi v okolí. „Je tam Romů možná víc než v Rumburku,“ řekl v sobotním Salonu Orientace Miroslav Řebíček, šéf azylového centra v Rumburku, a dodal: „Ale vypadá to tam jak v Německu.“

Kdo by si přál překvapivé vysvětlení, bude zklamán: je to tak nedramatické jak šťastné manželství, o tom se taky reportáže nepíšou. V Krásné Lípě od dubna funguje program veřejné služby, při němž si mohou místní lidé v hmotné nouzi přilepšit odpracováním 20 hodin. Třeba uklidit v areálu školky nebo před kinem, roznášet letáky nebo dohlížet na děti v komunitním centru. Účastní se toho asi dvacet lidí. Mají smysluplnou práci a spoluobčané je u ní vidí (důležité je obojí).

Za dvacet milionů se tu rekonstruuje centrum sociálních služeb. Vládní Agentura pro sociální začleňování jinak loni v Krásné Lípě utrácela jen pár drobných: 150 tisíc na předškolní přípravu romských dětí, 350 tisíc na kampaň proti lichvářům, 150 tisíc na hudební, taneční a sportovní kroužky v romském sdružení… V české debatě je zvykem argumentovat finanční efektivitou. V tomto případě jsou nicméně počty celkem jednoduché. Jen sobotní policejní manévry na Šluknovsku stály tři miliony, dalších 3,5 milionu stojí čtrnáctidenní přítomnost pořádkové jednotky v kraji.

Redakční kolega Daniel Kaiser upozornil (Dobře míněné rady z Prahy, LN 30. srpna), že z pohledu severočeských starostů znamenají programy Agentury pro sociální začleňování práci a výdaje navíc. Pro to mám pochopení, neboť jsem líný a lakomý: je jistě zatěžující, pokud máte vštěpovat lidem na okraji hrdost na práci, starat se o školní přípravu jejich dětí nebo stavět azylový dům. Starosta Rumburku proto odmítl programy za 45 milionů a možná věřil, že si ušetřil starosti. Dnes už to tak prozíravě nevypadá, zvlášť ve srovnání s Krásnou Lípou.

Závidím všem, kdo si dokážou od Šluknovska udržet odstup nezúčastněného pozorovatele. Uvízla ve mně krátká pasáž z reportáže deníku Aktuálně.cz z Varnsdorfu, jehož novinář demonstraci sousedů prožíval spolu s Romy schovanými na ubytovně. „Oni nás chtějí zapálit? Jako tu Natálku?“ zeptalo se tam vzlykající asi pětileté děvče.
16. 09. 2011 | 11:48

žena napsal(a):

ferda

Díky. Hodně vypovídající.
16. 09. 2011 | 11:58

zdenekb napsal(a):

ferda: Díky...
16. 09. 2011 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

ferda
Je to o tom, co znamená slovo "starosta" - jaký je význam tohoto slova.
O co se vlastně stará. Respektive o koho - nebo také někdy o čí kapsu.

V kooperaci je ten obrovský potenciál - ne v antagonismech. Antagonismy jsou maligním potenciálem.

Situaci neznám, ale tak jak jste ji popsal - jde zřejmě o zastupitee a starostu, který není oním troubou, který řekl, že Agenturu pro začle%ňování nezná. /podle mě ji zná - že exsistuje, ale je líný zvednout kotvy..../

Preoto jsem také psal, že ti lidé - oprávněne nespokojeni - měli táhnout na rdanici - na na ghetto.
Jak správně naznačil - bezvýchodnost takového jejich tažení - svými stěžejními otázkami pan Krištof.

V Krásné Lípě půjde zcela jistě o odlišnou konstelaci /řeka není nikdy stejná/...tak jak to ale zprostředkovaně podáváte...domnívám se, že jde o racionální a efektivní využití modu kooperace. Což předpokládá ale zcela jiný kalibr zastupitelů a starostů, než je tomu na Šluknovsku.
Ti lidé jsou placeni z našich daní./my ne - tedy až na výjimky - Zdravím Zdeňka Broma/
Nezapomeňte.
A někdy si díky svému vlivu přijdou na docela slušné peníze i bokem.

Šuškají si prý to už i ti nejhloupější a nejnaivnější vrabci na střeše a jinde...

Asi je pak logické, že lidé po nich budou chtít práci - ne brečení a lhaní...
16. 09. 2011 | 12:13

stejskal napsal(a):

Pane měšťáku,

autorem textu je Tomáš Němeček, ne ferda :-)

Libor Stejskal
16. 09. 2011 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

Libor Stejskal
Napsal jsem - "zprostředkované podání". Což je univerzální - a je pravdivé.
:))
16. 09. 2011 | 12:48

Jamima napsal(a):

....." „Oni nás chtějí zapálit? Jako tu Natálku?“ zeptalo se tam vzlykající asi pětileté děvče.....ferdo, jděte už s tím do prdele! Jinak už se to fakt říct nedá....kolik já jsem za svou praxi zažila zmlácených bílých děcek, kolik dožraných bílých okradených a zmlácených lidí a pořád je to pro některé "košér".
O Nátálii se žvanilo snad rok v kuse, média lezla Sivákovým do prdele a nevěděla, co by jim snesla. Co malý Patrik? Kdo si na něj vzpomněl? Kdo mu koupil barák, vybavení, hračky? Nikdo. VY a vám podobní jste přesně ten důvod, proč se situace s cikány dostala až tam, kde dneska je. Kdyby na ně platil od začátku přísný metr, v životě by
nepřerostli společnosti přes hlavu, protože jsou ve většině případů velice zbabělí a když se jim společnost postaví, tak sklapnou huby a bude po parádě. Ale když jim skočíte na lep, zbudou vám jen oči pro pláč.
Oni většinově nestojí o žádnou integraci, oni stoj o klidný pohodlný bezpracný život i v tom bordelu, jaký kolem nich je. Ty, kteří stojí o změnu maximálně podpořit, ty, co jen žvaní a nic pro svou změnu nedělají nechat zhnít v jejich chlívech.
16. 09. 2011 | 13:18

zdenekb napsal(a):

Jamima:

Myslím, že vám nic nebránilo udělat na Patrika sbírku.
Stejně tak nikdo nikoho nenutil posílat peníze Natálce.
Každopádně mi přijde perverzní tlouct se navzájem tragickými případy a něco si tím chtít dokazovat. Člověk by neřekl, že se dostaneme tak daleko, že i mediální pozornost a popáleniny se dají závidět.
Myslíte, že by Sivákovi nebyli spokojenější bez médií a se zdravou dcerkou?
Ale asi ne... už tu hodně lidí pronášelo teorie, že si barák zapálili sami a holku schválně nechali málem uhořet. Kupodivu to byli ti stejní, co se tak vehementně hlásí ke "slušnejm".
16. 09. 2011 | 13:52

Drzá zrzka napsal(a):

kdyby někdo zápalnou lahev z davu opravdu hodil, byli by odsouzeni k vyjímečným trestům všichni z davu nebo jen ten, který hodil?
16. 09. 2011 | 13:53

gaia napsal(a):

maloměšťáku

myslíš, že by bylo výhodné zavést znovu sobotáles, ze kterého by měli učitelé žít, nebo by bylo lepší, aby to byly bezvládné loutky, které se jen snaží zavděčit rodičům(vlastně svým chlebodárcům) a vše jim odkývou?Nechápu tu narážku.

Já myslím, že v Krásné Lípě je klidněji jen proto, že je to menší město, každý si tam více vidí do talíře a existuje větší společenská kontrola. A hlavně, i těch romů je tam globálně méně! Takže skutečně jiný modus kooperace, ale kalibr starostů a zastupitelů zas odpovídá tomu, že si více vidí do talíře.
16. 09. 2011 | 13:56

gaia napsal(a):

Drzá zrzka

no pokud vím, tak zatím nejvíc vyfasovala ta puberťačka, co měla jakýsi nápis o Hitlerovi cikánech a plynu na tričku.
Kdo to tričko vyrobil, distribuoval a prodal se nezjištˇuje.
16. 09. 2011 | 13:59

Silvie napsal(a):

Jamima,

tak jste to o té prde.. napsala i za mně - tak trapný mediální kýč se hned tak nevidí.

Je to jak z Blesku o smrti hokejistů - "Rakev nesl i Vokoun", "I nebe ronilo slzy" (tady šlo dokonce o "seriozní" médium) apod.
Být autorem něčeho tak pokleslého, tak se zaryju studem sto sáhů pod zem (dobří novináři toto veledílo zcela jistě v kuloárech náležitě "ocení").

Kdo z těch "spravedlivých" - Krištof, Gabal, Horváth, Stejskal, Kocáb, Fridrichová a další, promluvil o tom téměř ubitém dvanáctiletém klukovi z děcáku?!
Zvláštní, jak se všichni ukájeli nad nebohou Natálkou, ale bolest bílého dítěte(navíc dítěte z velmi sociálně slabé rodiny) pro ně není uznání hodná.
Jamimo,
pohleďte ,kdo stojí na straně těch spravedlivých - kreatury,které mají zcela jistě zkušenosti ze své praxe u STB (viz stále stejné metody níže).

Šlapka napsal:
Přemýšlejte nad tím, pane Horvathe.
A pište blogy.
K žádné Vaší diskreditaci zde nedošlo.
To jen ti - kteří se zde svou nevzdělaností, svými podrazy a svými vulgarními nadávkami. svým vyhrožováním...diskreditují denně.....Vám něco takového předestřou.
Protože oni to srdce nemají. /někteří z nich nemají ani hlavu....podívejte se na žalostnou výběrovou etiku a logiku čklověka, který je údajně učitel - ŽIJE z NAŠICH daní !!!!/

Pište, konejte.... (má na mysli - udávejte, zařiďte vyhazov z práce)
16. 09. 2011 | 14:03

Silvie napsal(a):

zdenekneb,

my jsme na něho nemohli žádné peníze poslat, protože nás o tom jaksi média "náhodou" zapomněla informovat. Žádný dobrodinec, jak zvláštní, konto velkoryse nezaložil. Fotky rozeslal pravděpodobně někdo z policie nebo ze zdravotnického personálu, aby to vůbec vyšlo najevo.

O objektivitě médií si myslím svoje.Nejdřív se mluvilo o velmi slušné rodině, leč posléze z toho všeho vylezlo, že tatík je několikanásobně trestaný a v domě bydlí neoprávněně.
To ten čin sice neomlouvá, ale o čemsi vypovídá.
16. 09. 2011 | 14:08

dobrá rada nad zlato napsal(a):

Silvie

běžte již radši na procházku, je tam pěkně a v přírodě jistě vaše emoce snáze vyprchají a vám se uleví. To co předvádíte, již není diskuse, ale jasné znaky obsese, což je myslím psychiatrická diagnóza, stejně tak u šlapky, rozvláčné příspěvky pořád o tom samém, stále se opakujete a čtenář ztrácí hlavu a patu a vlastně neví, co skutečně chcete říci a co dosáhnout. O řešení se ani nezmuňuji
16. 09. 2011 | 14:21

Jamima napsal(a):

Je zajímavé, že ti, co nejvíce řvou o zjevném rasismu dosud nepodali trestní oznámení na autory a redaktory romea.cz....tam se to otevřeným rasismem vůči majoritě jen hemží, o naprosto prokazatelných lžích pana Kostlána nemůže být pochyb a bojovníky proti rasismu to zanechává zcela evidentně v klidu.....nehovoře o tom, že romea.cz žije z našich peněz protože pravidelně na svou činnost dostává dotace od státu!
Jak je to možné, že jedněm rasismus projde a druzí jsou za něj trestně stíháni? Máme to chápat tak, že rasismus menšiny vůči většině se toleruje a naopak ne? Je toto oficiální politika tohoto státu? Pokud ne, jak to, že romea.cz ještě dostává naše peníze? Kdy na ni ochránci lidských práv podají žalobu?
16. 09. 2011 | 14:22

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Média informovala vcelku obšírně. Konto jste mohla založit sama. Nebo kdokoliv z dobrodinců, spravedlivě rozhořčených u mailových schránek. Nebo dobrodinci, co fotky rozeslali ve snaze zastoupit naše prodejná média a objektivně informovat. Nikoliv ve snaze vyvolat proticikánské nálady. (Kdepaaak!)
Mimochodem... proklepla jste si i rodiče Patrika?
Ne že by to ten čin omluvilo, ale třeba by vám to lecos napovědělo...
16. 09. 2011 | 14:23

Jamima napsal(a):

zdenekb - o čem by to napovědělo? Že když rodiče žili špatně tak bylo pravděpodobnější, že Patrik cestou domů potká ty zrůdy? Vysvětlete nám tady logiku vašeho příspěvku, já ji nevidím.
16. 09. 2011 | 14:27

Silvie napsal(a):

blbá rada,

na procházku dnes půjdu, ale až uznám sama za vhodné. Teď si píšu s Jamimou, když dovolíte?
To omílání je velmi podstatné, ukazuje na těžkou diskriminaci majority (jak v mediální sféře, tak před zákonem). Pokud vás to nechává klidným, tak mě rozhodně ne.

Jamima,

ohledně Romei jsem už dala podnět na článek JXD z Reflexu, zda se toho chopí ,je na něm. Stejně tak jsem oslovila i některé politiky. Uvidíme, zda žijeme v právním státě.

Výrok onoho soudce (uvádí v příspěvku pan Brom),zřejmě existují v naší justici i nezkorumpovaní a inteligentní soudci, mluví za vše.
Chce ho tady snad někdo zpochybnit?
16. 09. 2011 | 14:29

Drzá zrzka napsal(a):

Rodič Natálky docela dostal prezidentskou milost... :o)
16. 09. 2011 | 14:30

uno napsal(a):

V roce 1989 nespokojenost občanů narůstala až v listopadu to propuklo naplno. Vláda to řešila pomocí policejních obušků a zatýkání nespokojenců, nerozlišovala pravé, ani lévé, vsjo ravno.
V roce 2011 nespokojenost občanů narůstá a v listopadu to propukne naplno, (nepřizpůsobivým bude zima a budou se chtít zahřát), vláda to řeší již nyní preventivně policejními obušky, přičemž mlátí opět do všech stejně.
Vážený pane Krištofe, vysvětlete mě, proč mezi komunismem a kapitalismem už není v podstatě žádný rozdíl. Oba systémy jsou arogantní vůči občanovi, mají holý zadek a vykřikují, jak jsou dobří.
16. 09. 2011 | 14:31

Silvie napsal(a):

Zdenek,

jste normální?
Co s tím mají společného jeho rodiče?
Ten kluk patřil k soc.slabé vrstvě a utekl z děcáku, aby mohl vidět mámu. Tak si podle vás zasloužil, aby ho skoro zabili.

A vy mě budete peskovat za rasismus, nenávistnost, necitlivost a bůhvíco ještě.
Člověk, který se.. do vlastního hnízda, pokud nepatříte do toho druhého, by měl být vyobcován ze slušné společnosti a poslán tam,kam ho srdce táhne. Mezi svoje.
16. 09. 2011 | 14:34

Vandal napsal(a):

zdenekb

kopeš za stranu těch, kteří mají naddemokratický patent na rozum a JEDINOU, SPRÁVNOU VÍRU. Jakákoliv diskuze s tebou, a tobě podobnými nemá smysl. Vy za a/ máte vždycky pravdu

za b/ když náhodou pravdu nemáte, platí bod a.

Ve skutečně demokratickém státě musí platit vůle a přání většiny. To evidentně v Čechách a na Moravě neplatí. Proč neudělat referendum o tom, co je dobré a prospěšné pro majoritu? To by snad bylo demokratické, ne? Proč tady fašisticky prosazujete něco, co je evidentně v rozporu se zájmy většiny?
Je dobré pro majoritu, aby podporovala kriminální a příživnické etnikum v bezstarostném blahobytném životě, kdy mají jen "lidská práva", ale povinosti za ně má majorita?
Je dobré pro majoritu podporovat v množení ty, kteří se neumí postarat ani sami o sebe? K čemu je to dobré?
Už jednou jsme dojeli na jednu diktaturu, proč máme dojíždět znovu na diktaturu nezodpovědných darebáků a podvodníků? Copak žijeme proto, aby na nás neustále nějací gauneři zkoušeli své zvrhlé experimenty? Cigán byl vždy na dně společnosti, a dnes probíhá proces návratu cigánů na své správné umístění ve společnosti, a žádné experimenty na tom nic nezmění, protože oni sami nic měnit nechtějí, jim to tak vyhovuje. Tak proč jim to odpírat, proč je nutit k něčemu, co oni sami nechtějí? Co nemá žádnou naději na úspěch. Myslím, že dozrál čas ke generální stávce, aby se ti zločinci nahoře probrali
16. 09. 2011 | 14:35

žena napsal(a):

Po vygooglování sbírka na Patrika se mj. zobrazí:

Sbírka pro Patrika končí. Ať má konečně už radost! - Ústecký deník
ustecky.denik.cz/.../20100521_sbirka_patrik_konci_pomlaceny_gy... - Archiv
21. květen 2010 – Ústí nad Labem - Napadený gymnazista opustil nemocnici. Pozdravy posílají spolužáci i cizí lidé.

Peníze Patrikovi nikdo nevezme - Ústecký deník
ustecky.denik.cz/.../20110401_ro_patrik_napadeni_penize_nikdo_n... - Archiv
1. duben 2011 – Organizátorka finanční sbírky pro Patrika na sociální síti ...

Sbírka pro hocha napadeného Romy skončila - Denik.cz
www.denik.cz/.../sbirka-pro-hocha-napadeneho-romy-skoncila2010... - Archiv
21. květen 2010 – Soucit a solidaritu vyvolal příběh brutálně napadeného ...

Sbírka pro Patrika končí. Ať má konečně už radost! - Jablonecký deník
jablonecky.denik.cz/.../sbirka-pro-patrika-konci-at-ma-konecne-uz-r... - Archiv -

21. květen 2010 – Ústí nad Labem – Napadený gymnazista opustil nemocnici ...
Zobrazit další výsledky z webu denik.cz

Jak to dopadlo se sbírkou na Patrika. Blog - Karel Kříž (blog.iDNES.cz)
kriz.blog.idnes.cz › blog.iDNES.cz › kriz.blog.iDNES.cz › Osobní - Archiv
29. březen 2011 – Jak to dopadlo se sbírkou na Patrika. Vážení čtenáři mého blogu, chtěl bych vám tímto poděkovat za velký ohlas, který způsobil článek o téměř ...
16. 09. 2011 | 14:36

zdenekb napsal(a):

Jamima:

Zeptejte se svojí nové kamarádky... ta je přes logiku machr.
Pokud chtěla demonstrovat neobjektivitu médií, poslední věta je zbytečná. Asi chtěla vyjádřit cosi víc...
16. 09. 2011 | 14:37

Silvie napsal(a):

Toto mi přišlo dne e-mailem. Podotýkám, že mi to přišlo od zaměstnanců (učitelů) na LF UK v Praze. Předpokládám, že je nikdo nebude pokládat za rasisty!


Informace z Varnsdorfu
11. Září 2011 - 9:39 | Miroslav
Bylo nás tam 2000. Extremistů pár desítek. Nevěřte médiím, mají příkaz buď lhát nebo alespoň mlčet. Sobotní večer byl masakr. Prosíme o podporu a pomoc. V protestech budeme pokračovat dál, ale potřebujeme podporu z celé republiky. Snaží se nás umlčet. Cikáni to tu zde vnímají, že zvýšená přítomnost policie je tu proto, aby je chránila před námi. Proto se
nyní již nestydí přepadávat i za bílého dne. Jsme zoufalí, musíme se bránit.
Dnes v noci jsem mluvil s policisty z rumburského oddělení. Jsou nemilosrdně masírováni z pražského policejního vedení. Denně dostávají pokyny, jak mají umlčet protesty v regionu, je jim z toho zle, ale mají strach o místo. Místní policisté jsou´většinou s námi, ale musí poslouchat rozkazy z Prahy. A ty zní: "zlikvidovat tento zárodek možného problému,
nesmí se to rozšířit po celé republice." Proto tu dohlíží i ministr Kubice, aby všechno proběhlo, jak má. Bijci z Prahy, středních Čech a také už z Moravy nám dnes v noci ukázali, jak se tato vláda hodlá vypořádat byť i jen s náznaky občanské nespoko´jenosti. Lidi, dnes bojujeme ve Varnsdorfu i za vás .... jestli nás zlikvidují, pak půjdou i po všech ostatních.
Pomozte nám. Ve svých městech a obcích jistě máte svoje problémy. Dejte najevo, že chcete, aby byly řešeny. V roce 1989 to začalo v Teplicích. V roce 2011 to začíná ve Varnsdorfu. Nebo se vám líbí, co se na nás šije v parlamentu?
Cikánský problém je jen špička ledovce

Z diskuse ve Varnsdorfu
11. Září 2011 - 21:37 | Miroslav
Dobrý den vážení spoluobčané,
události včerejšího dne mne nutí k zamyšlení nad tím,o co tu vlastně jde.
Už jenom přítomnost ministra Kubiceho,který vše pěkně sledoval u Sportu,jak jeho ovečky mlátí dav.A nebojím se říci,že většina v davu byli občané našeho města.To že na těžkooděnce zaútočili policejní provokatéři(rozumějte příslušníci PČR)se už nikde nedozvíte.Shodou okolností jsem se pohyboval večer po náměstí,když sem dorazila skupina asi 30ti lidí.Myslel jsem si nejdříve,že jsou to skini.Ale k mému překvapení se z nich vyklubala policejní jednotka,která si vesele vyprávěla o tom,jak se jim to podařilo pěkně rozjet.
Další věcí bylo několik členů kriminální policie,kteří byli převlečení za novináře.Ale největší úder pro mne byl v restauraci v bývalých kasárnách.Po příjezdu policejního antonu,jeho posádka vystoupila,schovala se v prostoru čerpací stanice a jeden člen posádky šel objednat pivo!!!!Po jeho konzumaci opět posádka nasadila kukly,nasedla do antonu a s blikajícími majáky
opět odjela lovit do města "extremisty".
Ale co je mi opravdu na tom všem divné?To,že pan ministr jen tak náhodou řídí zásah policie.Že se tu najednou ukázal pan Liška s paní Peake a provokáteři od policie tu rozjíždějí zásah proti demonstrantům,pan Kubice jakoby náhodou ví,ve které zahradě byly schovány "zbraně"extremistů.Dále novináři,kterým se vždy hodilo kdejáké šustnutí u policie,najednou
referují ve všech novinách a tv zpravodajstvích jako přes kopírák.
Jen poznámenávám,že nesouhlasím s názory pana Vandase a nejsem ani příznivcem extremismu. Ale včerejší události mne jen utvrdily v tom,že tady jde někomu o potlačení protestů za každou cenu.Odkud vítr fouká a co za tím stojí,nechť si
každý přebere sám.
Přeji vám všem hezký zbytek dne.

Za podporu děkují Varnsdorfáci
16. 09. 2011 | 14:41

zdenekb napsal(a):

Vandal:

Napsat ve druhém řádku "jakákoliv diskuze s tebou, a tobě podobnými nemá smysl" a pak nadatlovat ještě tři odstavce...
t...o o čemsi vypovídá (jak by moudře pravila Silvie).
16. 09. 2011 | 14:42

dobrá rada nad zlato napsal(a):

Silvie

tahat do toho ještě Reflex a JXD, to snad před 20 lety, ale dnes , kdy má vyhulený mozek a může psát tak leda o sexu se svou ženou, to snad nemyslíte vážně, že by bylo na nějaké řešení?
16. 09. 2011 | 14:43

Sivie napsal(a):

Doležal je excelentní novinář, když chce...
A extremismem se zabývá, na rozdíl od jiných, leta a objektivně (o cikánech napsal spoustu pravdivých a nekašírovaných článků).
16. 09. 2011 | 14:48

dobrá rada nad zlato napsal(a):

protestovat musíte na Letnou, nějaká horní dolní politiky nezajímá, zde je velký pragocentrismus

v 89 se cinkalo jen v Praze, my na vsi jsme vůbec nevěděli, že nám má být špatně a že se něco děje.

Nyní to je obráceně, v Praze si žijí napojení na státní cecík za velké platy v úřadech a ministerstvech a kojí se představami, jaký je kapitalismus fajn. A nenechají si to od nějakých venkovanů zbořit.
16. 09. 2011 | 14:49

dobrá rada nad zlato napsal(a):

když nehulí

a excelentní tak pře 20 lety nyní je již bezzubý, doslova i přeneseně
16. 09. 2011 | 14:50

Silvie napsal(a):

Milá ženo,

a to přesně ono.
Víte, já většinou Ústecký, ani Jablonecký deník nečtu...
Jsem od Prahy.

O Natálku se přetahovala Nova, Prima a Čt, byly jí plné všechny deníky, týdeník i časopisy. Až to bylo trapné. A tady - nic, ticho po pěšině.
Bílý kluk se holt musí spokojit s lokálním plátkem, jenž má lokální dopad.
16. 09. 2011 | 14:53

Silvie napsal(a):

No, tak takové pisálky jako Krištof a ten exot, co napsal onen doják o plačících cikáňatech, si s přehledem vykouří v čibuku.
16. 09. 2011 | 14:55

honolulu napsal(a):

PROVOLAVAM slavu velmi trpelivemu, inteligentnimu panu uciteli Bromovi !
At zije zariva hvezda na Aktualne CZ krasna pani Silvie, ktera vsechny prdimuziky nebetycne prevysuje intelektem.

To, co si myslim o Tencokydovi, Slapce, Malomestakovi, (jeden zivocich) NEMOHU NAPSAT ! Vim, ze pan Stejskal si bere kvuli me Bayer (aspirin), proti bolesti hlavy a boli ho ruka od gumovani mojich prispevku.

Pane Stejskal, prosim, nezlobte se na me ! Ja jsem product of environmental conditions, ale rikal velebny pan, ze po prvnich 100 letech vse prekonam. Vasi prace si vazim. Vim, ze to myslite dobre.
16. 09. 2011 | 14:59

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Nicméně pokud byste opravdu chtěla Patrikovi přispět, vyhledat číslo příslušného konta jste si mohla. Čímž se vaš věta "my jsme na něho nemohli žádné peníze poslat" mění v u vás už tradiční lež.

Patrika je mi líto stejně jako Natálky, a hned na úvod jsem napsal, že tlouct se navzájem těmito dvěma případy je hloupé a nevkusné. S kádrováním rodičů obětí jste začala sama. Otázku stran normality tedy adresujte zrcadlu.

Pana "Miroslava Varnsdorfáci" obdivuju, hlavně to jak bystře rozpozná policisty a novináře pravé a falešné. Pak je ještě tajně vyposlechne a vypátrá i interní příkazy z Prahy.
Připomíná mi to jisté zkazky z anglických hospod.
16. 09. 2011 | 15:11

Silvie napsal(a):

honolulu,

s tou špínou se už vůbe nezahazujte ( s tím , o kom se nemluví).
Přečtěte si ten dopis od občanů z Varnsdorfu, je-li to pravda, pak je to hodně na pováženou. Pošlu to médiím, ať zjistí, zda jde o relevantní informace.
16. 09. 2011 | 15:13

žena napsal(a):

Výzva Romům: Nenechejme ze sebe vytvářet "rasistické agresory"

26.8.2011 21:34 - Ondřej Giňa st., předseda RSF Rokycany. Publikováno na serveru Romea.cz.
Bratři a sestry,

události v Novém Boru a Rumburku pro nás vytvořily extrémní situaci, která spočívá v tom, že majorita zneužívá "událostí" k záměně skutečnosti. Z Romů se snaží vytvořit "rasistické agresory" a ze svých příslušníků "oběti romského rasového násilí."

Po našich dvacetiletých zkušenostech s rasovým násilím a postojem státních orgánů a institucí k jeho řešení je jejich postup v případě událostí v Novém Boru a Rumburku naprosto udivující!

Policie ČR je bezchybně operativní - padají trestní obvinění z mnoha trestných činů,
"událostmi" se dokonce zabývala Rada obrany státu a rozhodna o vyslání padesáti těžkooděnců, premiér Petr Nečas (ODS) se k "událostem" vyjádřil na tiskové konference přesně v tom duchu, jak to majorita očekává, starostové obcí a měst ze Šluknovska se setkali a rokovali o bezpečnostní situaci, média - rozhlas, TV, tisk "události" presentují jako "mačetový masakr" a užívají další dramatická vyjádření

SLEDUJEME téma Romové

Bratři a sestry,

to jsou skutečnosti, které pro nás mají nedozírný význam. Musíme si uvědomit, že obviněné vyšetřuje policie majority, žalovat je bude státní zastupitelství majority a soudit soud majority. S touto situací je třeba se vyrovnat. Proto vyzýváme všechny Romy:

nenechte se vyprovokovat příslušníky majority, každý případ slovního či fyzického napadení okamžitě hlaste na policii nebo na státním zastupitelství, evidujte každou událost, která ohrozí vaši bezpečnost, lidskou důstojnost či lidská práva, nenavštěvujte veřejná zařízení a veřejná místa, kde se můžete stát obětí provokace ze strany příslušníků majority, zůstávejte na autonomním území romských ghett, podávejte požadavky na obcích, městech, regionech, státu a Evropské unii na vybudování infrastruktury na autonomních územích romských ghett - vybudování škol, školek, hřišť, kulturních zařízení, zdravotních středisek, nákupních center, policejních služeben, zajištění dopravní obslužnosti atd.

Romští podnikatelé, začněte požadovat účast na realizaci miliardových zakázek státních a polostátních podniků a společností - Ředitelství silnic a dálnic, Státní fond životního prostředí, České dráhy, Letiště Praha, Státní fond dopravní infrastruktury, Silniční a železniční stavitelství, Správa železniční dopravní cesty, Státní lesy a další.

Dejte Romům práci, bezpečnost a důstojný život.

Představitelé romských organizací začněte žádat skutečné peníze potřebné pro vaši práci. Žádejte pomoc státu ve všech oblastech života, chraňte romské rodiny, mládež a děti - dejte jim šanci na lepší budoucnost !

Bojujme proti násilí, ať jej páchá kdokoliv.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/206506.aspx
16. 09. 2011 | 15:18

Vandal napsal(a):

takhle se chová arogantní totalitní moc, přesně jak před r. 1989, provokuje a mlátí pokojné občany! Tady nejde o nějaké demokratické řešení, tady pražští centralističtí úředníci se svými sociálně blízkými, cigánskými kriminálnickými příživníky bojují proti ostatní společnosti. Kdo potřebuje pro svoji blahobytnou existenci bordel, dvojí metr, komu vadí řád, systém, pořádek, dodržování zákonů padni komu padni? Kdo na současný režim nevíc doplácí? Běžný řadový občan, pracující a odvádějící daně! Kriminálníci, příživníci, podvodníci, zloději, gauneři nejhrubšího zrna, defraudátoři a zloději napojení na státní rozpočet, těm se nebývale daří! To že má být demokracie? Čas nazrál na GENERÁLNÍ STÁVkU!
16. 09. 2011 | 15:35

Jamima napsal(a):

zdenekb - proč bych se ptala Silvie na váš výrok? Jakou by to mělo logiku? Nebo snad vaše slova nedokážete ani objasnit? Nesnažte se to hodit do autu......
16. 09. 2011 | 15:40

Silvie napsal(a):

Ježíši,

už i "bratři a sestry"

a ještě by to chtělo dodat "mám sen", aby ta dramatická linka gradovala (studovala jsem taky dramaturgii, na mě dejte, dobrá romská ženo, bojovnice za svobodu svého utlačovaného lidu).
Bože, ty to vidíš!
16. 09. 2011 | 15:43

Silvie napsal(a):

Řekla bych, že si teď skutečně nezávislí novináři někde diskrétně zajdou s těmi policisty na pivo a my se nepostačíme divit.
Co třeba Klíma nebo Kroupa? Informujme je.
16. 09. 2011 | 15:45

žena napsal(a):

Silvie

Ondřej Giňa je romský muž. Já jsem žena a nejsem Romka, Giňovu výzvu jsem sem dala k dokreslení různých pohledů. Romské jsou tu podle mě v menšině a není od věci přečíst si i druhou stranu.
16. 09. 2011 | 15:51

raději zde už nepíši napsal(a):

Pane Stejskale,

je to těžké se zde občas veřejně projevit, stačí malá poznámka .... a následuje příval nadávek do národních škůdců a multi-kulti pitomců, účast v diskusi se neplánovaně rozroste na několikadenní marné vysvětlování triviálních záležitostí, které Silvii, honolulu, Vandalovi a spol. slouží jako střelivo pro další nadávání.

český maloměšťák:

Aktuálně.cz klidně bere peníze za reklamu na alkohol a hazard.

Něco o majitelích Aktuálně.cz:
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/clanek.phtml?id=747
http://www.centrumholdings.com/o-nas/
http://www.centrumholdings.com/inzerce/
http://www.zentiva.cz/default.aspx/cz/press?ver=cz&fldID=471&coTpl=20
http://www.lupa.cz/tiskove-zpravy/netcentrum-koupila-investicni-spolecnost/
http://www.pressweb.cz/zprava/warburg-pincus-zalozila-nemovitostni-private-equity-fond-hodnote-miliardy-usd
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/warburg-pincus-se-vraci-kvuli-netcentru_32776.html
...
..
.
http://www.warburgpincus.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Warburg_Pincus

Nějak (nevím přesně jak) máte blízko k burze, přihoďte další informace, které laik najít nedokáže.
16. 09. 2011 | 15:59

zdenekb napsal(a):

Jamima:

Odpověděl jsem už ve 14:37.
Pokud chtěla zdůraznit jen neobjektivitu médií, nedodala by tu poslední větu. Já nekádruju rodiče obětí žádných trestných činů, protože to "o ničem nevypovídá". Žádné dítě si nezaslouží ani skoro umlátit ani skoro upálit, ať má jakékoliv rodiče. Stačí?
16. 09. 2011 | 15:59

Jamima napsal(a):

pokud za odpověď považujete tohle - "Zeptejte se svojí nové kamarádky... ta je přes logiku machr.
Pokud chtěla demonstrovat neobjektivitu médií, poslední věta je zbytečná. Asi chtěla vyjádřit cosi víc..." - tak já ne.
Jen tak pro připomenutí - vaše slova..... "Mimochodem... proklepla jste si i rodiče Patrika?
Ne že by to ten čin omluvilo, ale třeba by vám to lecos napovědělo..."
Také vaše slova - . "Já nekádruju rodiče obětí žádných trestných činů, protože to "o ničem nevypovídá".
Nemáte v tom tak nějak hokej?
16. 09. 2011 | 16:14

český maloměšťák napsal(a):

raději zde už nepíši
Ta úvaha nebyla opřena o skladbu produktů, které tady inzerenti "advertisují".
Spíše o skladbě cílové skupiny.
Která co se týče vyjádření novinářské práce na hlavní stránce a podstránkách ...je skvělá a myslím si, že v tomto kontextu půjde spíše o potenciál kladný.
Pokud by se však reklamní amarketingový analytik vydal cestou prospekce komentátorů - mám takový dojem, že by se mu nabídla dynamika opačná.
Ti lidé s xenofobním a mnohdy vulgárně pojatým viděním světa - kterýchžto podíl tady narůstá /prominou ti neaktivní - kdo třeba příspěvky a blogy jen čtou(a jsou zcela jinde...) - ale tak to já pozoruji/....tedy to jsou veskrze lidé s velmi malou kupní silou./proto jsou také tak naštvaní na ty dole - na ty nahoře ví že nemají šanci dosáhnout/.
Takto jsem to myslel.
Nicméně díky za informaci.
Ale myslím si, že takovým inzerátům se nevyhýbá nikdo. Proč taky. Nevezmu to - vezme to konkurent.
/Ohledně etiky.../

O skladbu majitelů jsem se nikdy tak podrobně nezajímal. Warburg - myslítte si, že to má co dělat se starou židovskou dynastií Warburgů ?
Já to ale zjišťovat nebudu. Už tak jsem jednomu kolegovi slíbil, že zanalyzuji a pokusím se částečně verifikovat jistý pramen z konce 19. století/Rudolf Vrba - O hmotném a národním úpadku národa českého/ - a tak mám z těch židovských jmen už v hlavě galimatyáš....:))))

Ale je to jen názor podložený spíše afektem a vaším hodnotícím soudem...a mou aritmetikou "pohledem z rychlíku" - prostě cítím tutéž negativní dynamiku jako vy.
Proto i taková reakce.

Mějte se. A radši sem občas napište. :)))
16. 09. 2011 | 16:23

zdenekb napsal(a):

Jamima:

Ano, byla to právě reakce na Silviin příspěvek... parafráze.
Rozumíte? Pokud ne, tak zatlačte.
16. 09. 2011 | 16:30

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Jenom pro infomraci.

Radek Horváth zde uveřejnil blog o podivné výroční zprávě Člověk v tísni. V diskusi pod ním mu lidé z této organizace natvrdo vyhrožovali, že na něj něco zveřjní a že se bude divit. Jejich agrese zašla tak daleko, že Radek blog stáhnul. Od té doby se odmlčel a publikuje jinde.

Paní Samková zde nejprve vyhrožovala nakopáním do rozkroku, nadávala do volů, vyhazovala z diskuse a pak odešla. Stihla ještě právně hájit studenta, který šířil rasistické nálepky a hrozil mu vyhazov ze školy. Když měla něco udělat pro pomoc Romům ve školách, neměla čas, musela na lyžovačku do hor.

Berte to jenom jako informační vstup.
16. 09. 2011 | 17:18

zdenekbrom napsal(a):

Silvie:

Ano, ten soudce byl velmi moudrý. Jeho odůvodnění rozpuštění DS je vynikající dokument, kteří ale mnozí v euforii na zákazem jedné strany nečetli.
16. 09. 2011 | 17:20

zdenekbrom napsal(a):

žena:

Opět jen informační vstup.

To prohlášení O. Gini je ale až několikátá upravená verze udělaná tak, aby byla přijatelná. Původní prohlášení operovalo např. pojmem "autonomní romská gnetta"

http://polanecky.blog.idnes.cz/c/207386/Romske-autonomni-uzemi.html
16. 09. 2011 | 17:35

Jamima napsal(a):

zdenekb - nějak jste z toho vybruslit musel, že......ubohost.
16. 09. 2011 | 18:01

Silvie napsal(a):

Pane Brome,

o panu Horváthovi jsem tohle nevěděla. Vyřiďte mu, prosím, že mě to mrzí, a že se kaju.Musel mít velkou kuráž napadnout ty přísavky.
Pokud jde o organizaci Člověk v tísni, povídají se různé věci. Nic pěkného.Měl by se jim konečně někdo podívat na zoubek -opět námět pro investigativní novináře. To už tu není nikdo kromě těch dvou?

zdenek,

ohledně rodičů Natálky - uvedla jsem to jako ilustraci sprosté manipulace médií s populací, nikoliv jako omluvu pro ten čin a výslovně tak jsem to i napsala (že to ten čin neomlouvá).


Vážení,
je-li pravda to, co píšou Varnsdorfané (manipulace s policií a její využití coby provokatérů atd.), pak tahle vláda, jež přežila všechny korupční skandály, nepřežije do švestek (tipuju, že se sejdeme v listopadu na Václaváku)
16. 09. 2011 | 18:13

Jamima napsal(a):

zdeněkbrom - ano, paní Samková, co měla plnou pusu inkluze a své dítě vrazila pěkně do soukromé školy.....pak si tady tklivě poplakala jak jsme všichni na ni hnusní. Ale že ona sama všecnny "milánky" poslala někam a celkově byla agresivní, na to jaksi pozapomněla......mimochodem - Červeňákovi už dnes nemají z vyhraných milionů ani korunu a z dluhů samozřejmě také nezaplatili ani korunu.....
16. 09. 2011 | 18:20

raději zde už nepíši napsal(a):

(už jsem tady zase dost napsal, stačí napsat větu a už v tom zase "lítám")

český maloměšťák:

Jasně, myslel jsem to pouze jako doplnění.

Ani člověk s velmi malou kupní silou, tzn. nezaměstnaný, nemusí být rasista. Totéž platí i naopak, "Čochtan" je ing. a majetný je dosti.

Jen jsem zjistil vlastníka/y Aktuálně.cz, nic dalšího jsem tím nesledoval.

zdenekbrom:

Kopnutím do koulí bylo nepřímo vyhrožováno Křečkovi v soukromém mailu, který nebyl Křečkovi určen, ve zcela jiné záležitosti.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stanislav-krecek.php?itemid=6549
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=6553
16. 09. 2011 | 18:47

honolulu napsal(a):

Brambory, nudle, pomerance, kozi bobky vsechno dohromady. (16:23)
Intelektualni "velikan" - Tencokyda hnuj, Slapka, Cesky malomestak, vsechno dohromady - zazaril PO SVEM.
A slibil, ze uz nebude psat !.....
To v te Africe je opravdu lepe rozumet opicim. (HU, HU, HO, hu, hu, hu), stal jsem za theodolitem a ROZUMEL JIM ! Tencokydovi nerozumi nikdo. Tak to dopadne po zraneni hlavy.
Ted se chysta na Zidy ! To vsechno zavinil stary Wardburg a nase kupni sila, v 19.-tem stoleti !
Pane doktore Honzaku, pomoc !
16. 09. 2011 | 18:48

zdenekbrom napsal(a):

raději zde už nepíši:

Vy to považujete za normální vyjadřování?
16. 09. 2011 | 18:56

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Máte na mysli to nad vaším dotazem ?
:(((
/asi ne, že ? (to je "náš")/
:)))
16. 09. 2011 | 19:02

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Možná Vás to zarazí, ale ani to mi nepřijde normální. Navíc i Vy jste náš :)
16. 09. 2011 | 19:09

český maloměšťák napsal(a):

honolulu
S opilci a narkomany nediskutuji. Udělám ale malou výjimku.

Šlapku neznám - pokud to je vaše příbuzná - je mi to líto. Když tak ji zaplaťte aspoň pravidelné prohlídky u gynekologa.
Tencokyda Hnuj.... také neznám - zřejmě pocházíte ze statku - byl váš otec u kydání hnoje dlouho ?
Tam by mohla být ukryta kolébka vašich problémů. V genetické výbavě.

Pozdravujte katolického prince a Ufony. /ale nepřehánějte to - víte...koupíte špatný matroš...a může se vám vyhodit na tváři další bolák..../

Hezký večer. Všem od "The Round Table Of Crazy Silvia and Her Voices".
16. 09. 2011 | 19:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Silvie:

Proti lidem z Člověka v tísni jste byla mírná, velmi mírná.
16. 09. 2011 | 19:17

raději zde už nepíši napsal(a):

zdenekbrom:

Jen jsem poznamenal, že se jednalo o zcela jinou záležitost.

Není v mých možnostech, tzn. nutností splnit množství povinností za určitý čas, diskutovat s Vámi o tom co je nebo není normální. Odpověď ANO/NE není můj styl.
16. 09. 2011 | 19:19

Zdeněk Brom napsal(a):

Jamima:

Jo, byla to svérázná žena. S těmi dětmi jste to připomenula dobře, to byla také síla.
16. 09. 2011 | 19:19

Zdeněk Brom napsal(a):

raději zde už nepíši:

Samozřejmě to nemusíte rozebírat. Dovolil jsem si jenom reagovat na to, kdo byla KVS.
16. 09. 2011 | 19:21

Silvie napsal(a):

Pane Brome,

mě paní Samková taky nijak výrazně nechybí, ani jsem její zmizení nezaznamenala. To jsou věci.

Ohledně Člověka v Tísni jsem zaslechla cosi o tom, že peníze na charitu jdou islamistům z Al-kajdy - je to spiklenecká teorie, nebo je to pravda? Zřejmě jsou ty peníze zneužívány na jiné účely. Jede v tom Pánek? Pamatuju ho ještě z 89. jako slušného kluka. Můžete mi o tom napsat něco víc, moc mě to zajímá.

Proč se pan Horváth neobrátí na důvěryhodné novináře a nezveřejní to vydírání? Tohle by nemělo nikomu projít, ať je z majority nebo minority!
16. 09. 2011 | 19:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Silvie:

Tady je ten Radkův původní blog, ale bohužel bez diskuse:

http://redakcia1.blogspot.com/2011/06/cenzura-vyhruzky-za-pravdu-21-stoleti.html

Jinak nemohu podrobnostmi posloužit.
16. 09. 2011 | 19:49

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal:

Trochu se přeceňujete. Pevný názor na Vás nemám. Co bych s ním dělal a nač by mi byl. Takže ho ani nevnucuji dalším. Nejsem aktualne.cz
16. 09. 2011 | 20:23

Jamima napsal(a):

Zdeněk Brom - i já mám ze své praxe v neziskovce své zkušenosti ale toto je síla - kopa hnoje, vyhrožování, zastrašování, vědomé lhaní přispěvatelům. Říkám to stále, příspěvky tak leda přes vánoční koncerty na zcela konkrétní akce, jinak je to jeden velký chaos, zmatek, panika....zažila jsem obrovské zklamání, kdy lidé, kterým jsem věřila a byli mými vzory se ukázali jako chladnokrevně vypočítaví a chamtiví "grantofágové" (jak je zcela přesně a dokonale popsal Pepa Řepa). Odnesla jsem si z té doby nepříjemný pocit, že jsem naivně skočila na pěkná slova a nechala se zatáhnout do takové nechutné praxe. Dnes si dávám sakra pozor, komu věřit jeho dobré úmysly. A ať se na mě zlobí kdo chce, paní Samková mi "smrděla" v tomto směru již od začátku. Nevěřila jsem jí ani slovo z těch jejich řečí. Nakonec se pravda ukázala, ona klidně zastupuje kohokoliv a ostatním jejich postoje vyčítá. Také fakt, že neustále ke všemu měla připomínky a pak se na schůzku ani neobtěžovala přijít hovoří o mnohém.....
16. 09. 2011 | 20:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Jamima:

Po špatných zkušenostech podporuji finančně, věcně a vlastním nasazením konkrétní potřebné ve svém okolí nebo v ČR, kde mohu dohledat, jak bylo s financemi naloženo.
16. 09. 2011 | 20:37

Jamima napsal(a):

Zdeněk Brom - kromě toho, že s nimi občas pracujete, jako já. Myslím, že spousta "profipomahačů" by se od vás mohla učit. (praxi, na kecy oni jsou mistry....)
16. 09. 2011 | 20:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Jamima:

Pen Stejskal to výše napsal jasně - to se přece nevyřeší. A basta.

Základ je ale skutečně v terénu a znalostech. Jsou mnohem lepší, od kterých by se mohli dotyční učit, tedy kdyby nebyli přesvědčeni, že už všechno ví.
16. 09. 2011 | 21:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Odpověď na Kocábovu petici:

http://liberec.idnes.cz/deti-chudych-povinne-do-skolek-romove-nemaji-zajem-zni-z-boru-a-tanvaldu-1aj-/liberec-zpravy.aspx?c=A110916_1652790_liberec-zpravy_oks

Podstatná je ta zmínka o tom, že práce je a přesto nejsou lidi.
16. 09. 2011 | 21:04

Silvie napsal(a):

Jamima,

tak superarogantní Samkovou v rudých šatech jste právě měla možnost vidět v Hyde-Parku. Ta ženská je nepříjemně útočná, občas projeví snahu (aby si to úplně nerozházela s majoritou) o "objektivitu".
Je prča, jak jsou v TV všichni ti "zařazovači-integrovači" najednou nějak krotcí (Šimůnková ,nebo jak se jmenuje, se radši vymluvila) - báli by se pak vylézt na ulici, aby nedostali po hubě.
Ale jinak - samé pindy. Škoda času. Ani Řápková nebyla nějak ve formě.

Jamimo, nevíte něco o té podpoře islamistů z finančních prostředků Člověka v tísni? Je to opravdu nonsens?
16. 09. 2011 | 21:30

Silvie napsal(a):

Našla jsem něco zajímavého
Česká neziskovka podezřelá z napojení na al-Kájdu je Člověk v tísni
14. května 2011
Neziskovka je z části financována českým státem a americkou Národní nadací pro demokracii, což může vyvolávat podezření ruských úřadů.


George Soros financoval čečenských teroristov

Šimon Pánek, ředitel těžce dotované organizace fondy EU a státním rozpočtem Člověk v tísni, je společně s Karlem Schwarzenbergem a Václavem Havlem členem Sorosovy Evropské rady pro mezinárodní vztahy.

Spolupráce ČvT s radikálními elementy z kavkazského regionu je dlouhodobá. V RF měla tato organizace ze stejného důvodu několik let zákaz působení. Škoda, že nebyla rozkryta vazba ČvT na CIA a na Mossad. Možná stojí za zmínku, že Tomáš Pojar, dlouholetý ředitel ČvT, a poté náměstek MZV, je nyní , tak jako za dob V. Havla jeho otec, velvyslancem v Izraeli.


Zprávy v ruském tisku naznačují, že lidé podezřelí z podpory teroristů, k jejichž zatčení došlo 6. dubna v Praze, byli napojeni na al-Kájdu a na finanční řetězec radikálních islamistů působících v oblasti ruského severního Kavkazu. Zdroje v ruských zpravodajských službách se zmiňují také o tom, že česká nezisková organizace působící v oblasti ochrany lidských práv se spolupodílela na vytváření finančního řetězce.

Český deník Právo minulý týden zveřejnil zprávu, v níž se odvolává na ruský zpravodajský portál lifenews.ru, jenž s odkazem na zdroje v ruských tajných službách odhalil nejnovější detaily týkající se zatčení osmi osob - šesti v Praze a dvou osob v Německu - podezřelých z financování radikálních islamistů v oblasti ruského severního Kavkazu.


"Dva z těchto zatčených jsou občany severokavkazského Dagestánu, jeden je z Čečenska. Byli prostředním článkem ve finančním řetězci, jenž vedl na účty al-Kájdy na severním Kavkaze," citoval portál lifenews.ru zdroj z tajných služeb.

Zdroje portálu Lifenews.ru tvrdí, že podezřelé osoby, k jejichž zatčení došlo v Praze, převáděli peníze buňkám Džamaat Šariat, salafistické organizaci, jež vznikla roku 2000 a formálně patří pod Kavkazský emirát vyhlášený čečenským radikálním islamistickým vůdcem Doku Umarovem roku 2005. Cílem organizace je vytvoření jednotného islámského státu podle práva šaría v oblasti severního Kavkazu.

Zatýkání v Praze

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) 3. května oznámil, že 6. dubna bylo zatčeno osm osob podezřelých z podpory terorismu, z nichž dva byli zatčeni v Německu. V Praze zadržení budou historicky prvními osobami souzenými podle zákona proti terorismu. Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka začala policie podezřelé osoby sledovat v roce 2008 poté, co na skupinu upozornili němečtí kolegové.

V prohlášení pro ruskou zpravodajskou agenturu RBK potvrdilo Velvyslanectví Ruské federace v ČR, že obdrželo jména čtyř ruských občanů zatčených českými úřady, oficiální důvod zatčení však nebyl velvyslanectví sdělen.

......
16. 09. 2011 | 21:46

Jamima napsal(a):

Silvie - nevím. Ale pokud vím, tak se běžně stává, že humanitární pomoc konči v rukou právě těch, proti jejichž útisku má tato směřovat. U nás to funguje tak, že pokud přispějete na nějakou tu sbírku, část jde na propagovanou akci, část na něco zcela jiného - takže třeba na naše líné spoluobčany.....
Zdeněk Brom - mi sel líbil nápad s matkami, romskými i bílými, které hlídají děti při cestě do školy. Takto nějak si představuju propojení obou skupin, na kooperaci, když jim jde o stejnou věc. Příklady jsou. Ale lidé, kteří v tomto směru něco dokázali se většinou vůbec nedostanou ke slovu, protože jejich postřehy se hrubě nehodí do krámu všem multikulti vymetačům workshopů, porad a já nevím čeho ještě. Prostě žvanírna, žvanírna, žvanírna......pravda se nehodí, odvádí lidi od "bohulibých nápadů" těch nahoře.......
16. 09. 2011 | 21:56

Jamima napsal(a):

Zdeněk Brom - k vašemu odkazu mohu napsat tuto vlastní zkušenost z doby mého působení v neziskové organizaci: škola nabídla romským rodinám předškolní zařízení. Matky uvedly, že jsou ochotny děti do předškoláků posílat pod podmínkou, že pro ně budou pracovníci neziskovky docházet domů a do školy je vodit.....ty líné ženské, které nebyly ochotné ani ráno vylézt ze svých brlohů si kladly tyto naprosto nehorázné podmínky, protože moc dobře věděly, že neziskovky musí vykazovat činnost a tedy je pro své přežití potřebuji.....dokonalý kolotoč - neziskovky tahají ze státu peníze aby pomáhaly cikánům a pak jim podlézají, jak jen to jde, aby se cikáni "laskavě" zúčastnili alespoň nějaké té akce, aby tato mohla být vykázána a neziskovka dostala své prachy....hnus, hnus, hnus. Cikány to akorát utvrdilo v přesvědčení o vlastní vyjímečnosti a ještě více jim narostly hřebínky.....
16. 09. 2011 | 22:31

zdenekbrom napsal(a):

Jamima:
S těmi matkami je to klasická ukázka té drobné práce, která vede k úspěchu.

Jak praví klasické přísloví: Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Kdyby za mě někdo všechno udělal, tak bych taky zlenivěl a chtěl, aby to tak bylo pořád. Přesně to se povedlo mnoha těm neziskovkám - vychovat líné a pohodlné jedince, kteří chtějí stále víc.

Naproti tomu je u nás rodina podnikatelů, která je bohatá. Přesto jsou jejich děti vedeny velmi přísně k práci a žádná zahálka se netrpí. Taky je to na jejich píli a pracovitosti vidět.
16. 09. 2011 | 22:52

Jamima napsal(a):

Tak to bývá, pro mnohé z nich by bylo urážkou, kdyby se o ně měl někdo starat a pomáhat jim, jako nesvéprávným. Pro mnohé se toto však stalo denní skutečností a jinak si to ani neumí představit. Stali se z nich příjemci a na nás je nyní, abychom jim dali najevo, že bez vlastního přičinění to dále již nepůjde.
16. 09. 2011 | 22:58

Silvie napsal(a):

Velmi výstižné
Pan Ivo Šmoldas
rozebral schopnosti našich občanů se prizpusobit systému sociálních dávek. Mnohá mesta si trpce stežují, že nedokážou vyjít se svými takzvane neprizpusobivými obcany. Ješte nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvane neprizpusobiví obcané trpce stežovali, že nedokážou vyjít se svými mesty. Zpusoby takzvane neprizpusobivých jsou totiž meštenínum nemálo proti srsti, kdežto zpusoby meštenínu jsou takzvane neprizpusobivým zcela uprímne šumafuk. A tak si jedni holt stežují, kdežto druzí duvod ke stížnostem prirozene neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli neprizpusobiví, nýbrž práve naopak, že se prizpusobit hrave dokážou, a to cemukoli, nejlépe pak systému sociálních dávek. Nazývat je neprizpusobivými je tedy naprostá mýlka. Jsou totiž stejne prizpusobiví jako ti, kdo bystre postrehli, že se dá vesele žít treba ze státních ci evropských dotací, provizí za zprostredkování armádních zakázek nebo z úplatku od stavebních firem. Neprizpusobiví jsou všichni ti ubožáci, co se výzvám doby prizpusobit nedokázali, a neprišli tudíž na nic lepšího než se zpusobne živit prací. A jelikož schopnost prizpusobit se je nepochybnou známkou inteligence, je ocividné i to, kdo z nás je tu blbec. Úspešný den a vysoké IQ vám preje
Ivo Šmoldas
16. 09. 2011 | 23:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

zdenekb:
"Myslím, že vám nic nebránilo udělat na Patrika sbírku. Stejně tak nikdo nikoho nenutil posílat peníze Natálce." Perfektně demagogická reakce na kritiku selektívní práce médií.
17. 09. 2011 | 00:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
Velice rád Vám chci sdělit, že v tomto blogu stoprocentně s Vámi (zrovna tak i se Z. Bromem)souhlasím. Třeba ani pro Vás nebude překvapivé poznání, že názory na rozdílná témata mohou být u týchž jedinců ne/souhlasné.
17. 09. 2011 | 00:43

Silvie napsal(a):

Zbyněk,

já to pokládám za přirozené, kdyby tomu tak nebylo, jenom bychom si servilně přitakávali
Ovšem v této otázce není problém se shodnout napříč majoritní společností.
Díky bohu.
17. 09. 2011 | 06:39

Silvie napsal(a):

A pak, že Afričani nejsou kriminálníci!
Kubera k situaci na severu: PL
Ten také prosazuje jako další krok k uklidnění situace po vzoru italské policie a karabiniérů (mimochodem, také součástí armády- pozn. red.) v Římě, kdy stát do problémových čtvrtí nasadil kromě posil pořádkových jednotek těžkooděnců také mobilní týmy policistů s mobilními buňkami jako jejich služebnami přímo do kritických míst. Ruku v ruce s těmito opatřeními šli tehdy vstříc zlodějům a lupičům, vesměs z řad přistěhovalců z Afriky, také složky soudní moci. Okamžitě po zadržení tedy následovalo i odsouzení, což mělo podle Kubery nepřehlédnutelný positivní a morální vliv na zločinecké struktury i na uklidnění situace
17. 09. 2011 | 08:05

anti politik napsal(a):

Přátelé (Silvie, Honolulu, Jamina, Vandal, Zdeněk Brom a dašlí) hádáte se s placenou gerilou, kterou si análně pěstuje. Ignorace je proti téhle sortě nechutných jedinců homo sapiens jedinou obranou! Pořád se cpou každému do diskuze, řevracejí co se dá a vyvolávají skutečnou zlobu a hnus-možná to je dokonce jejich cílem. Stejskal musí vědet, že tímhle v nás vyvolává ještě větší odpor, takže je otázka zda jeho názory odrážejí to co si skutečně myslí. Navíc jde vesměs zřejmě jen o jednoho nebo dva mamlase měnící nicky podle potřeby! Bavte se spolu a vykašlete se na tuhle cenozorovu partu nenávistných rasistů! Nic jiného než tvrdý rasismus jsem od humánů typu Stejskal a jeho gerily poslední dobou nezaznamenal!
17. 09. 2011 | 09:25

žena napsal(a):

Zdeněk Brom

Díky za Vaše informační vstupy. Ani jedno jsem předtím nečetla. Máte pravdu, mé vstupy byly téměř všechny pouze informativní. Myslím, že pro ostatní je větším přínosem, když si přečtou nějaký článek, ke kterému se nedostali, než moje názory - co se týká nepřizpůsobivých, pak jsem pro Nečasův návrh:

Premiér zdůraznil, že řešení stojí na třech pilířích - na vazbě mezi vyplácením sociálních dávek a posíláním dětí do školy, na vazbě dávek na prospěšnou práci pro obec a na stejných pravidlech pro všechny. Do budoucna by se podle Nečase mohl omezit také počet lidí na bytovou plochu. Počítá se i se zřízením centrální evidence přestupků či postihováním zneužívání dávek.
http://www.radio.cz/cz/zpravy

K tomu bych přidala oficiální pozitivní diskriminaci (ve prospěch Romů) při přidělování státních zakázek.
17. 09. 2011 | 09:51

Silvie napsal(a):

ženo,

ve vší úctě, fakt si myslíte, že ty vaše vyhlášky a pindy zatraceně ziskových neziskovek a vlády někdo čte?!

Chce to vlastní názor.
Kvituji, že díky kolegům se často dostanu k informacím, viz Člověk v tísni , které bych normálně přehlédla.

Anti-politik

souhlasím. Já to taky navrhla.
Jsme si toho všichni vědomi. Právě proto sem píšeme, i když je to do omrzení stejné. Jinak by tady byla jen ta placená gerila.
17. 09. 2011 | 10:14

žena napsal(a):

Zdeněk Brom

Jen ještě dodám - co se týká inkluzivního školství, naprosto souhlasím s tím, co na toto téma zde napsala paní Brixi:

"Je nerealistické očekávat, že řešením bude jednoduché začlenění všech žáků do běžných tříd.

Žáci, kteří nemají podnětné prostředí k učení doma, či trpí poruchami učení nebo chování, potřebují kvalitní speciální pedagogy, ať už jsou v jakékoli třídě."

A souhlasím i s tím, co uvedl M.Kotlár: "Dobré by bylo uzákonit povinnost dalšího vzdělání pro absolventy základních škol, třeba v učebních oborech. Tím by vznikla podstatně větší šance uplatnění se na pracovním trhu, a to nejen pro Romy."
http://www.modrenoviny.cz/region/cesky-krumlov-uzakonil-bych-povinnost-dalsiho-vzdelavani--rika-rom.html
A hrozně mě štve:
Na fondech a dotacích prý ale bohatnou i lidé z proromských organizací. Týden v této souvislosti zmínil mimo jiné srpnové kritické prohlášení, které sepsala vedoucí ústecké Poradny pro občanská a lidská práva a místopředsedkyně vládní rady pro romské záležitosti Lenka Balogová spolu s dalšími romskými členy vládní rady. Podle Týdne v něm tvrdí, že vynakládání značných peněz na integrační aktivity pro Romy končí u expertů z majoritních organizací a agentur bez jakéhokoliv efektu pro Romy. „Romská integrace a sociální vyloučení se tak stává výhodným byznysem,“ píše se v prohlášení.

http://www.denik.cz/z_domova/z-evropskych-dotaci-pro-romy-20110911.html
17. 09. 2011 | 10:21

žena napsal(a):

Silvie

Nevím, jestli mnou uvedené odkazy někdo čte, je to každého svobodná volba. Podle mě jsou zajímavější než mé případné reakce na blog nebo ostatní diskutující :-)
17. 09. 2011 | 10:26

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Silvie,

Obdivuji vaši jasnozřivou inteligenci a odvahu, s kterou jste odhalila napojení Člověka v tísni na Al Kajdu.

Sdělím vám šokující informaci - Šimon Pánek je ve skutečnosti levobočkem Usámy bin Ládina!

Nezapomeńte to zavčas vyslepičit přátelům na netu, aby zločinné rejdy Člověka v tísni vyšly najevo.

Mnoho úspěchů v další práci vám přeje Válečný štváč a vrah z Wall Streetu
19. 09. 2011 | 00:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy