Jediná občanská kandidátka

28. 12. 2012 | 10:50
Přečteno 5161 krát
Táňa Fischerová je jediná prezidentská kandidátka, která vzešla z prostředí sociálních hnutí a občanských iniciativ, a jako jediná opravdu prosazuje změnu systému.

I když Táňa Fischerová zdaleka nemá podporu všech sociálně liberálních organizací, zůstává stále historicky jedinou občanskou kandidátkou. Naopak mnozí z propagátorů změny se v kritické době sami rozhodují pro mainstream.

Když Táňa Fischerová souhlasila se svou kandidaturou na prezidentku, bylo za pět minut dvanáct. Široko daleko nebyl kandidát, který by měl vazby na organizace občanské společnosti. Nebyl žádný kandidát, který by otevřeně podporoval participativní přístup k zapojení občanů do politiky. Nebyl nikdo, kdo by jasně vyžadoval důslednou změnu. Nebyl a není.

Přes tento nesporný fakt bylo jen málo lidí, kteří věřili, že se podaří nasbírat dostatek podpisů na její kandidaturu. Zvláště pak po té, co se rozhodla pro totálně neorganizovanou kampaň. Žádná reklamní agentura, žádné placené síly. Pouze ochota a aktivita lidí.

I mezi nejbližšími spolupracovníky to vyvolalo spory, protože mnozí, a patřil jsem mezi ně částečně i já, si nedovedli představit, že míra spontaneity může dosáhnout potřebných rozměrů bez patřičné dávky organizace. Ale stalo se.

Občané Táňu Fischerovou podpořili a tak se může ucházet o hlasy voličů.

Táňa Fischerová už své kvality v politice dokázala. Do parlamentu se dostala na kandidátce středopravicové konzervativní strany US-DEU. Mnozí levicoví aktivisté to vnímají negativně. To proto, že neznají historii, jak k této kandidatuře došlo.

Už tehdy byla Táňa Fischerová kandidátkou občanské společnosti. Byla jednou z těch, které se tehdejší Brandýská iniciativa pokoušela dostat na kandidátky politických stran. Byla to snaha mnoha lidí z „nevládek“ i z kultury, aby se jejich zástupci dostali do nejvyšší politiky; tam také začala má spolupráce i přátelství s Táňou Fischerovou, stejně jako s Jakubem Patočkou, Janem Beránkem, či Monikou Šatavovou. Nakonec se podařilo dostat do parlamentu vedle Fischerové ještě Svatopluka Karáska.

Do parlamentu se tedy dostala díky liberálnímu nepartajnímu projektu, který následně ztroskotal na neochotě dalších stran otevřít své kandidátní listiny, především lidovců a ČSSD – ODS jsme společně s komunisty vnímali jako protidemokratickou stranu.

V parlamentu byla jednou z navrhovatelů zákona o registrovaném partnerství, již v roce 2005 přišla se zákonem o přímé volbě prezidenta a získala sto milionů na kulturu, když pohrozila, že jinak nepodpoří státní rozpočet. Nehlasovala pro nasazení českých vojáků v Iráku a to ani se souhlasem OSN (v případě Afganistanu hlasovala pro výměnu vojsk). Navíc podporovala zákonné omezení práce v noci, v neděli a o státních svátcích především v tzv. zastavárnách a hypermarketech . Byla „nejzeleněji“ hlasující poslankyní s nejvyšší účastí na jednáních.

Táňa nepochybně vzbuzuje dojem křehké královny víl, kterou nám pak její protivníci představují jako sice poctivou, ale trochu mimózní dámu, která krásně a upřímně recituje ve Viole. Ale politika..? „Je z jiné planety,“ říká o ní Zeman, který za svou planetu považuje nejspíš ten pomalu zatuchající českomoravský dolík.

Ale opak je pravdou. Táňa Fischerová je z téhle planety. Její vize korespondují se Světovým sociálním fórem a základní myšlenkou je zajištění důstojného života pro všechny. I místní sloupkaři by si mohli vzpomenout, kolikrát třeba u stánku kampaně proti globální chudobě nalévala fairtrade kávu a diskutovala s příchozími, proč musíme spolupracovat mezi sebou stejně tady, jako na globální úrovni.

A tak tu máme kandidátku, která jednoznačně zastává vizi participativní demokracie a je ochotná a dle zkušeností i dostatečně razantní a schopná využít v rámci dobrých mravů veškerých ústavních možností ji prosazovat.

Navíc bez peněz a okázalých výzev dokázala mobilizovat tisíce lidí právě tím, že zcela otevřeně nabízí změnu. Družstevnictví, bezúročné bankovnictví, participativní rozpočet, sociální trojčlennost, podporu lokální ekonomiky, odpovědnou mezinárodní politiku a další ověřené postupy. Tak u všech ďasů proč ještě přemýšlet, koho volit? Od dob feministického antiklerikála Masaryka jsme tu neměli politika ani političku, kteří by takhle otevřeně vystupovali za změnu společnosti!

Ale ne. Raději budeme o alternativách dělat semináře, tři ve stejný den, každý pro deset lidí. Budeme diskutovat, jak ovlivnit politiku, jak být aktivnější. Než dojde na lámání chleba. Pak se zase přikloníme k některé partaji. Jako členové Společnosti přátel žehu se budeme v onen den plížit k urně. Do ní pak se zacpaným nosem hodíme svůj hlas, aby náhodou nepropadl.

Připomíná to posedlého sázkaře, který sleduje vývoj bookmakerových sázek ve hře, ve které nakonec stejně nemůže vyhrát. Už dlouho říkáme, že tomuto systému musíme udělat konec. Tak to konečně jednou zkusme. Tahle šance se nemusí hned tak opakovat.

TF-2013

Pro Deník Referendum 28.12.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Asi ták napsal(a):

To je všechno pěkné , ale dát hlas někomu kdo nemá šanci i když s ním souhlasím je jako bych dal hlas Fišerovi . Raději tám hodím Dientsbiéra má šanci a je to změna .
28. 12. 2012 | 11:14

MJ napsal(a):

Jako jediné jsem paní Fišerové podepsal kandidaturu pro prezidentské volby. Listiny byly položeny na pultu v jedné prodejně, nikdo nikoho k podpisu neponoukal, prostě kdo chtěl, podepsal. Jako jediné proto, že jsem na žádné jiné nenarazil, a to je ve stotisícovém městě zvláštní. Kromě Jana Fischera, Miloše Zemana a Vladimíra Dlouhého bych totiž podepsal kandidaturu každému z uchazečů. U Fischera a Dlouhého je to pro jejich členství v KSČ a nepřesvědčivost ve funkci premiéra a ministra, u Zemana pro jeho vazby na prominenty KSČ. Ani jeden ze zbylých kandidátů není ideálním kandidátem na prezidenta nebo prezidentku. V prvním kole budu volit paní Fišerovou, ve druhém kole dostane můj hlas kdokoliv, kromě Fischera a Zemana.
28. 12. 2012 | 11:18

Asi ták napsal(a):

MJ. Když ták bude uvažovát víc lidi jako vy , může se stát že k druhému kolu už nepůjdete , budete je tam mít oba, Fišera i Zemana .
28. 12. 2012 | 11:27

Magda napsal(a):

Když si každý řekne,že ten či onen nemá šanci na zvolení,vyhraje Zeman nebo Fišer.Já budu volit p.Fišerovou už jen pro svoje svědomí.
28. 12. 2012 | 11:29

minatomirai napsal(a):

Paní Fisherová je bezesporu vysoce volitelná kandidátka, český národ potřebuje hojitele, smiřovatele. To jí dává její ženství a intuice, a pokud si nabarví vlasy, se svojí klasickou tváří to bude i krásná žena.
28. 12. 2012 | 11:32

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Táňa Fischerová už své kvality v politice dokázala. Do parlamentu se dostala na kandidátce středopravicové konzervativní strany US-DEU."
Právě, že již dokázala, že ji politika nesmrdí.
Jediný nepolitický kandidát je pro mne Avatar a tomu dám svůj hlas.
28. 12. 2012 | 11:32

Bestia triumphans napsal(a):

Fischerová je sympatická dáma, škoda že se blamuje spoluprací s mysliteli ala Hradil.
Cituji z blogu Michala Komárka:
"Prezidentská kandidátka Táňa Fischerová nedávno vydala společně s Radomilem Hradilem knihu „Láska nevládne, láska tvoří“. Formou rozhovoru v ní uvažují o povaze současné společnosti.

S Fischerovou se v dialogu shoduje v tom, že společnost je dnes ovládána nemocnými egoisty, směřuje do propasti a lze ji léčit jen totální změnou systému.

Jako příklady manipulace ze strany vládnoucí vrstvy uvádí Hradil tři kauzy. Zatčení Davida Ratha, jehož oficiální verzi považuje za krajně nepravděpodobnou bez ohledu na to, že média na ni jednohlasně naletěla. Fischerová souhlasí s výhradami. Druhý příklad: 11. září 2001 jako výraz toho, že „vláda spolu s tajnými službami a armádou, je ochotna zinscenovat takovou hrůzu jenom proto, aby vyhověla bossům majícím v rukou moc“. Fischerová souhlasí téměř bez výhrad."

Třetí Hradilův příklad je poměrně originální. Má silné pochybnosti o tom, že pád polského letadla s vládní delegací v roce 2010 byl nehodou. A dokládá to i tím, že krátce poté byl nad Evropou zastaven letecký provoz na základě údajných obav z prachu chrleného islandskou sopkou. Ale žádný prach ve vzduchu nebyl! Bylo jen třeba „vyčistit prostor“ pro speciální vojenská letadla, která nad Evropou kroužila... Fischerová spíše nesouhlasí, ale připouští, že možné je všechno, protože „vědomí lidí, kteří o nás rozhodují, je choré.“
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-komarek.php?itemid=18377
28. 12. 2012 | 11:37

Hloupý Honza napsal(a):

Průzkumy "renomovaných" agentur už řekly lidem koho si mají zvolit za prezidenta a kdo prý nemá šanci, stejně jako v případě krajských voleb, pardon tam se trochu spletly, no nic, ale k ovlivnění veřejnosti to stačilo.

Takže milý plebse, dle našich průzkumů nám vychází pouze Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman,Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman, Fisher a Zeman Fisher a Zeman,...

... a teď už to z těch svých dutých palic nedostanete i kdybyste stokrát chtěli.
28. 12. 2012 | 11:55

minatomirai napsal(a):

Fischerová je sympatická dáma, škoda že se blamuje spoluprací s mysliteli ala Hradil.
------------------------------------------------------------------------------------
Když má Klaus Híjka a Jakla jako oficiální šašky, proč by nemohla Fisherová vést dialog s nějakým Hradilem?
Názory Hradila jsou celkem rozumné, navíc naprosto soukromé na rozdíl od názorů Klausových šašků, které jsou de facto hlasem Hradu, tedy hlasem oficiálním.
28. 12. 2012 | 11:57

Asi ták napsal(a):

Magda: Bohužel je to ták . I v USA už to je jenom boj mezi Republikány a Demokraty .Ti další nemají šanci.
28. 12. 2012 | 12:04

MJ napsal(a):

Asi ták
To je klidně možné, že se druhé kolo bez mého hlasu obejde. Překvapuje mě, s jakou jistotou si myslíte, že s Dienstbierem se Vám nemůže stát to stejné.
28. 12. 2012 | 12:06

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Táňa má u mne bod za radar

"Iniciativa Ne základnám svolává 17. listopadu v 16.00 h na Václavské náměstí celostátní demonstraci. Chce tím vyjádřit hlubokou nespokojenost s chováním současné vládní koalice, která po osmnácti letech, která uplynula od demokratických změn v této zemi, brání občanům, aby mohli sami rozhodovat o věcech, jež je zajímají a jež se jich bytostně týkají. Iniciativa Ne základnám pořádá tento protest společně se Studentským výborem, Odborovým svazem pracovníků školství, Odborovým svazem Stavba ČR, Unií bezpečnostních složek a Ligou starostů proti radaru. K výzvě za dodržování demokracie a za referendum se na Václavském náměstí připojí taktéž významné osobnosti, jako například Helena Třeštíková, Táňa Fisherová či Petr Uhl. "
http://blisty.cz/art/37282.html

Satečných bylo tehdy málo.
28. 12. 2012 | 12:07

vasja napsal(a):

Táňa má u mne plus, že držela s Pavlem Němcem, Špidlou aj ing.Paroubkem a do politiky vlastně nikdy nechtěla. Taky za tu skromnost. V politice sice vydělala pár melounů, ale pořáde skromně žila v kvatíru s regulovanym nájmem....jako obyčejnej příslušník občanské společnosti.
28. 12. 2012 | 12:16

český maloměšťák napsal(a):

Bestia triumphans
Rathův případ je ve vztahu ke kauzám Janoušek, Drobil, Parkanová, Barták, Bém, Dopravní podnik Praha, Blanka, Opencard, IZIP...etc etc...je vskutku podivně veden. /pokud tedy budeme vycházet z logické premisy , že informací je rozdíl/.
Velmi podivně.

Ovládání společnosti /zůstaňme u zemí bývalého sovětského bloku/ egoisty ?
Též na tom cosi je. I když podle mě je výraz " psychoaptické osovnostiů lepším výrazem.
Totální změna systému je ale příliš silný výraz. Pro začátek by stačilo, aby se ve vysoké politice místo všech těch Drobilů či Hájků ...objevili Fischerová nebo Přibáň.
/ostatně co Kmotr Národa Klaus - neblamuje se ...a to prosím na úkor peněz dańových poplatníků a v prezidentské funkci !!! - neblamuje se tím, že si vybere "myslitele" typu Hájka - za poradce ???/

Ohledně toho 11. září...troufám si tvrdit, že jde o propagandistického hastroše a následnou fabrikaci cejchu. Ale knihu jsem nečetl.

Ostatně prezentace knihy je zde :
http://www.youtube.com/watch?v=9rPavrsIzs8

Jednodušeji :
V podstatě z každého mentálního výtvoru /verbálního či tištěného/ lze vykuchat myšlenky, respektive věty tak, že podpoří předem vytvořený hodnotící soud - propagandu.
Proto je důležité to, čemu lidé říkají kontext. Až v kontextu celého výtvoru lze dokázat, že jde např. o razí fundamentalismus nebo naopak banální blábol.
Jinak jde jen o vulgarizaci, překrucování, polopravdu...
Ale lidé mají jednoduché lži a polopravdy raději než složité pravdy a úvahy.
To je pravda - lidé velmi často následují osly.
Na některých se dá i daleko doject. Když je dost krmi - osel jede. Padne - vstane nový osel. Atd...
Je to pouze o dostatku žrádla pro osly - o ničem jiném to není. Je dost žrádla pro osly - je i dost oslů.
----------------------------------------------------
Volte proto muže politikou a partajemi protřelé - kopněte si opět sami.... do své vlastní prdele !
28. 12. 2012 | 12:18

Asi ták napsal(a):

MJ. Dientsbiér je oficialní kandidát za ČSSD a tá drtivě vyhrála poslední volby . Nevidím důvod proč by neměl postoupit do druhého kola . A proč ho volit ? Protože je to opravdu opozice a dokonce i těch provládních alpinistu co nalezli do čssd .
28. 12. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

vasja
Ten byt s regulovaným nájmem - to je obrovský zločin.
Podle mě by za to měla dostat...ehm....tedy Drobil nedostal nic, Bém taky ne, IZIP je O.K., CASA lítá jak Tleskačovo kolo...podle mě by měla být sťata.
Nebo aspoň oběšena.
Chtělo by to změnu ústavy - a Fischerovu hned po nástupu Fischera na Hrad oběsit.

Apropo - jakže dlouho to byla v politice ?
Nějak mě neštymují ty melouny. Zkuste je ještě jednou přepočítat. A srovnat s těma melounama Bémovýma - například.
A prý pečuje o postižené dítě...nemají právě takoví lidé mít nárok na bydlení s regulovaným nájmem ?
No jo - já se splet.
Takoví lidé většinou bydlí v Oulického vile, že.....

Vasjo - nevíte jak se říká lidem, kteří si libují v propagaci vlastní blbosti ?
28. 12. 2012 | 12:25

Asi ták napsal(a):

No a když už je řeč o Dientsbírovi ,je dobré si ho poslechnout http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2zMEvMETWiA#!
28. 12. 2012 | 12:28

resl napsal(a):

Všichni voláme po charakterním prezidentovi, který nelže, nepodvádí a nemá žádný škraloup. Když se takový objeví v osobě T. Fischerové, vylezou z děr komouši všeho druhu, přechytralí český knedlík, závistivci, kteří nikdy nic nedokázali a nakonec si přisolí Zeman, vzor lží, intrik a tuposti, podporovaný svým zrcadlem v osobě hradního zloděje.
Jó, přátelé, bude těžké ji cokoli vyčíst, tak média alespoň předstírají , že tu nikdo takový není. A protože fakt žádný škraloup nemá, nezbývá nic jiného, než ji hlas dát. Je to sice pro komouše rána /měla ráda Havla/, je to pro českého chytrolína rána /měla ráda Havla/, a to je tak vše, co nenávistné části národa vadí. Nedat ji hlas s tím, že vypadne, je ostatně také druh zbabělosti. Velký, statečný, vlastenec, český volič, chce aby byl zvolen kdosi a mohl po volbě hrdě s podělanýma kalhotama prohlásit v hospodě : "já mu taky dal hlas." Přece by náš statečný, chytrý, Čech nedal hlas někomu, komu se to nepodařilo. To dá rozum mámo, nejsme blbí, my jdeme vždycky s proudem a když to říkají v tv a v novinách, tak na tom Fischerovi, nebo Zemanovi něco bude ? Aspoň sranda, vzpomínáš mámo, jak tenkrát Zeman řekl ... to jsme se nařehtali.
28. 12. 2012 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně osli nepochopí, že někdo nevede předvolební kampaň. A proč ji nevede.
Naoapk - je proti němu vedena protikampaň.
Často ji vedou právě že ti osli.

Osli považují toho, kdo předvolební kampaň nevede za toho, komu snad ani o ten úřad...o tu berlu, jabko, myrtu...komu snad o to ani nejde.
V tomto jediném se osli nemýlí.
28. 12. 2012 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

resl
Ale ona je protihavlovská /nepolitická politika/.

http://www.youtube.com/watch?v=9rPavrsIzs8

28:00 a násl.

Ostatně mnohdy je strach ze změny motivován špatným svědomím. Nebo strachem z toho, že se přijde na to, že majetek je nakradený.
28. 12. 2012 | 12:40

český maloměšťák napsal(a):

re : myrhu
28. 12. 2012 | 12:42

bsim napsal(a):

...je jediná prezidentská kandidátka, která vzešla z prostředí sociálních hnutí a občanských iniciativ... Tedy z prostředí loserů, nýmandů a vyžírků....
28. 12. 2012 | 12:58

modrý edvard napsal(a):

Paní Fischerová je asi hodná paní, ale to není jediné kritérium. Za prezidentku ji nechci.
28. 12. 2012 | 13:09

vasja napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
vasja
Ten byt s regulovaným nájmem - to je obrovský zločin.....
------------------
Milá pani Šlapko,
paní Táňa si za dobu poslancování přišla asi ke 4 000 000 Kaček a k potravě za socialistické ceny a tak při svém výrazném socialnim cítění, mohla regulovanou kvartíru dát potřebnějšim. To jako musíte uznat.

"A prý pečuje o postižené dítě...nemají právě takoví lidé mít nárok na bydlení s regulovaným nájmem ?....."

Paní Šlapko,
Tomu dítěti je 30 let a je v ústavu, vite?
Když teda regulovanej kvartír, tak pro Vás.
28. 12. 2012 | 13:26

Neudržitelný napsal(a):

Se tady hádáte, ale umí někdo z Vás logicky vysvětlit třeba tento bod: "Vlastnictví půdy a nemovitostí by mělo být definováno jako společností udělené právo užitku, které je spojeno s dobrovolně přijatým závazkem řádné péče a přiměřeného užívání. Smyslem není vlastnit pro osobní zisk, ale pro možnost tvorby a obecný užitek. Přiměřený zisk je samozřejmostí, což platí obecně pro každý zmíněný obor."
To je jedenz principů Klíčového hnutí.
To právo uděluje společnost ústy koho? Úředníka? Diktátora? Ten přiměřený zisk poměřuje kdo? Soused? Konkurence?
Víte takovéto vize, že všichni jsou si rovni, všichni jsou hodní a nezkažení, nikdo si nic nezávidí, nikdo se na nikoho nepovyšuje, to není politika to jsou bláboly. Bylo by to hezký, ale protože lidi jsou lidi, tak to nikdy nebude fungovat.
28. 12. 2012 | 13:38

MJ napsal(a):

Asi ták
Dienstbiera nevolí část samotné ČSSD, včetně jedné místopředsedkyně, která doporučuje volit Zemana. Sám proti němu vážné výhrady nemám, ale že automaticky postoupí do druhého kola, na to bych nevsadil.
28. 12. 2012 | 13:41

Imperátor I. napsal(a):

Miloš Zeman je jediný skutečný občanský kandidát. Prosazuje zákon o referendu, změnu volebního systému ve prospěch občanů a zavedení majetkových přiznání. Kdo chce udělat něco pro svou zemi, volí Miloše Zemana!
28. 12. 2012 | 13:50

Michal Macek napsal(a):

pane tozicko mate to spatne - nebo ste zapomel na pana franze?to neni obcansky kandidat?
28. 12. 2012 | 13:53

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Imperátor I.
Jak to jako prezident bude prosazovat?

Milouš Zeman je především stará struktůra, která na hradě zachová smrádek po Klausovi.
28. 12. 2012 | 13:56

Lasička napsal(a):

Jan Fischer už svůj charakter prokázal v letech 1980-1989. Své schopnosti 2009-2010 a svou sebereflexi v roce 2012.

Voliči mohou prokázat zdravý rozum v roce 2013.
28. 12. 2012 | 13:57

český maloměšťák napsal(a):

vasja
Proč se obracíte ke své poručnici /šlapka/ ? Nějaký zástupný , opožděný oidipovský komplex naruby - nebo jen pokračující odumírání mozkové tkáně ?

Jste divný paron.
Navrhuji všem, aby se za vás pomodlili.
28. 12. 2012 | 13:58

Imperátor I. napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,

Jaký smrádek máte na mysli? Nejspíše shodné názory na EU, občanskou společnost a hospodářskou politiku, nebo se mýlím? :]
28. 12. 2012 | 14:00

vasja napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
vasja
Proč se obracíte ke své poručnici /šlapka/ .........
-----------------
Já myslel, že to je Vaše skutečné jméno. Tak soráč.
28. 12. 2012 | 14:04

Imperátor I. napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,

Ještě dodatek. Z vašeho příspěvku je patrné, že nemáte příliš dobrou představu o tom, co všechno prezident může, tudíž vám trochu rozšířím obzory. Prezident má z Ústavy právo navštěvovat zasedání vlády, kde může apelovat na její členy. Také může přednostně vystoupit se svým projevem v Parlamentu a přesvědčovat zákonodárce o tom, co považuje za správné. Záleží jen na jeho schopnostech a autoritě zda je přesvědčit dokáže. A Miloš Zeman během své úspěšné kariéry dokázal, že toto má.
28. 12. 2012 | 14:05

zase čárka napsal(a):

Pane Tožičko
Participativní demokracie zní hezky.
Ale já jsem skromný člověk.
Vystačím si s demokracií.

Co možná přímou.
Kdyby se stal zázrak a všichni příznivci paní Fišerové opravdu přišli (nespletli si datum, nevyšel jim špatně tarot, nedali si po ránu ještě druhého džojnta atd.), kolik myslíte, že by to dalo hlasů. Dvěstě tisíc? Třista, ať nežeru.

V prvním kole to bude impresívní. Na třetí nebo čtvrté místo.
Ale význam to bude mít tentýž, jako s tou US-DEU.
Tenkrát to přimělo socdemáky uzavřít oposmlouvu, čímž částečně ukázali barvu svého prádla. Ale zdegradovali tuzemskou demokracii o další suterén.

Jako když si SZ našla (no, spíš jí byl nalezen) schopného teflonového manažera a podpořila Topolánkovské pandrholy.
V tomto okamžiku jde o to, roztříštit protestní síly. Což není těžké, a mám obavu, že se na tom volky nevolky podílíte.

Jak jsem už řekl, jsem skromný idealista. Věřím na realistické politiky. Budu hlasovat pro Janu Bobošíkovou.
28. 12. 2012 | 14:06

Asi ták napsal(a):

Je to pořád nejoblíbenější politik a má určitě větší šanci než paní Fišerová i když taky proti ni nic nemám . A automaticky není nic , třeba ho volit . A těch na pravo co jsou v ČSSD moc není . Zaorálek prohlásil, že ti co ho nechtěji volit ,by měli z čssd odejít . http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/nejoblibenejsi-politik-je-dienstbier-necas-na-historickem-minimu_246259.html
28. 12. 2012 | 14:06

Asi ták napsal(a):

To výše, pro MJ
28. 12. 2012 | 14:08

český maloměšťák napsal(a):

Neudržitelný
Já mám jinou vizi. Myslím si, že nejlepší je mít co nejvíc pozemků, domů, peněz, strojů, zvířat, záhonků, čeledínů a děveček...a pak nedělat nic. Nechat to všecko pracovat za sebe. Takříkajíc dávat práci.
Jenže jsem si spočítal, že kdyby to chtěli a uskutečnili všici...tak by pak jednak nikdo nepracoval, dále by cena všeho klesla /nebyla by poptávka/ a navíc by Země musela být jednak nafukovací a dále by musela mít uvnitř sebe další Zemi, cca tak šestkrát větší než je ta Země původní.
Zatím ale horníci nic takového neobjevili.
A tak si jdu příští týden koupit dalšího půl hektaru.
Za čas to půjde nahoru.
A tak opět prodám - koupím...pak opět prodám...a možná že si pak spolu sedneme...a povykládáme si o tom, jestli byste nechtěl dělat mého horníka.
Stejně už bude normálem nezaměstnanost 20 % - no a tak nebudete mít do čeho píchnout.
Pak si najdete to svoje i vy. /je totiž skutečně tam - je šestkrát tak větší a má díru směrem ven !!!/.
Berete ? Dám vám osmset na hodinu /v dnešních kačkách, of course...přeci se nebudeme zabávat něčím tak bezvýznamným jako je inflace/.
Mám jednu podmínku - musíte věřit už dnes že ta Země tam je.
Na závěr se šábnem - vy budete dále kopat...a já budu nakupovat a prodávat.
28. 12. 2012 | 14:11

Imperátor I. napsal(a):

český maloměšťák

Spekulace na burze jsou legální zlodějna.
28. 12. 2012 | 14:13

český maloměšťák napsal(a):

Šlouf leze z díry ,
vystrkuje kníry ,
partaj se ho lekla,
na kolena klekla.
Nic se, strano, nelekej,
na kolena neklekej.
Já jsem přece hodný had,
já mám všechny lidi rád.

Hmm - prej se k Zemanovi dal i Palas.
Tak to su klidný...teď už su docela klidný. Ti to budou skutečně umět. Přesvědčit zákonodárce, že to bude vše správně.
Ještě nějaké další čisté ruce by to chtělo - třeba Standu Myslímtoupřímně.
Dáme je dohromady s Fischerem a Chrenkem a je to.
Oslavit to pak můžeme na Palasově penzionu. Snad už jej dostavěl.

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1667-miroslav-slouf
28. 12. 2012 | 14:18

český maloměšťák napsal(a):

Imperátor I.
Naopak - je to společensky velmi vážená, honorovaná a přínosná práce.
Vytváří to pravdivý obraz o tom, jaké jsou trhy a vůbec...říká nám to jací jsme a co chceme a co očekáváme od jiných.
Je to něco jako moderní Kristus i Buddha v jednom.
Ukazují nám cestu.
28. 12. 2012 | 14:21

Imperátor I. napsal(a):

český maloměšťák

Cestu do pekla možná.
28. 12. 2012 | 14:23

Neudržitelný napsal(a):

český maloměšťák
Spočítal jste to správně? Nevím nevím. Podle mne je 6x málo. Ale vážně, nikdy a nikde se neměli všichni stejně. Ale v dobách dřívějších byli lidé šťastni s tím co měli, když se někdo narodil jako sluha zůstal sluhou a nikdy nebyl pánem. Podívejte se na nějakou pohádku, jak dopadli všichni ti různí rádcové, co chtěli neprávem na trůn. Špatně. Něco jiného byl hloupý Honza, tomu to všichni přáli od začátku. Takže při tom veselém povídání Vám prozradím že já bych chtěl být tím Honzou. Mládí proválet na peci, pak si vzít hezkou princenzu a nějak to doklepat na trůnu.
28. 12. 2012 | 14:26

Lasička napsal(a):

Neudržitelný

Jestli chcete mít na trůně hloupého Honzu, volte Fischera.
28. 12. 2012 | 14:28

Baba Jaga napsal(a):

Vy, pane Tožičko, jste se sám rozhodl, koho budete volit. Ponechejte stejné právo i nám ostatním.
Proč se vlastně všechna sociální hnutí a občanské iniciativy nedokáží sjednotit? Že by bylo hodně moudrých vůdců, co chtějí být první?
Jak paní Fischerová prosazuje změnu systému a jak by ho měnila, kdyby byla presidentkou zvolená?
28. 12. 2012 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

Neudržitelný
Pokud budete pro mě kopat...a já budu dobře nakupovat a pak jeětě lépe prodávat...slibuji vám již nyní jak tu pec /tisíc metrů pod zemí je docela horko/ - tak to klepání.
Hezké princezny jsou jen v pohádkách anebo je vraždí v tunelech.
Hornictví je pak mnohem čestnější povolání než princování.

Šestkrát stačí.
Některým budou stačit stále jen ty sliby.
28. 12. 2012 | 14:35

Imperátor I. napsal(a):

Miloš Zeman a jeho příběh.
Životní příběh Miloše Zemana

Narozen 28.září 1944 v Kolíně, otec poštovní úředník, matka učitelka. Rodiče se krátce po jeho narození rozvedli, takže vyrůstal pouze s matkou.

1950 – 1959 Základní devítiletá škola v Kolíně.

1959 – 1963 Střední ekonomická škola v Kolíně. Pro referát o T. G. Masarykovi mu bylo zakázáno pokračování ve studiu na vysoké škole.

1963 – 1967 pracuje ve strojírnách Tatra Kolín. Při tom od roku 1965 mu je umožněno alespoň dálkové studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor národohospodářské plánování.

V roce 1967 přechází na denní studium téže školy.

V roce 1968 vstupuje do Komunistické strany Československa.

V roce 1969 promuje s červeným diplomem s diplomovou prací na téma prognostiky (s názvem Futurologie a budoucnost). Téhož roku začíná vyučovat tento obor na Vysoké škole ekonomické v Praze.

V roce 1970 vyloučen z Komunistické strany Československa pro nesouhlas se sovětskou okupací a počínající normalizací.

V letech 1970 – 1971 bez trvalého pracovního poměru, živí se příležitostnými studiemi pod cizím jménem.

V roce 1971 nastupuje do tělovýchovného podniku Sportpropag, kde vybudoval oddělení komplexního modelování označované jako „Slušovice výzkumu“.

V roce 1984 je na pokyn ÚV KSČ oddělení komplexního modelování zrušeno za údajně protistranický sborník „Metodologické problémy společenskovědního výzkumu“ a je opět propuštěn ze zaměstnání.

V roce 1984 nastupuje do zemědělského podniku Agrodat, kde se zabývá simulačními modely zemědělských systémů.

V roce 1986 se stává členem Světové prognostické společnosti (World Futures Research Society).

V září 1989 je potřetí propuštěn z práce za předchozí článek „Prognostika a přestavba“ publikovaný v Technickém magazínu.

Účastní se demonstrace 17. listopadu 1989 na Národní třídě, koncem listopadu a počátkem prosince vystupuje na demonstracích na Letné, na besedách v divadlech a vysokých školách.

V lednu 1990 je zaměstnán v Prognostickém ústavu ČSAV. Koncem ledna 1990 je za Občanské Fórum kooptován do Federálního shromáždění.

V červnu 1990 je znovu zvolen poslancem Federálního shromáždění za OF, stává se předsedou rozpočtového výboru a členem předsednictva Federálního shromáždění.
28. 12. 2012 | 14:36

Imperátor I. napsal(a):

Životní příběh Miloše Zemana

Narozen 28.září 1944 v Kolíně, otec poštovní úředník, matka učitelka. Rodiče se krátce po jeho narození rozvedli, takže vyrůstal pouze s matkou.

1950 – 1959 Základní devítiletá škola v Kolíně.

1959 – 1963 Střední ekonomická škola v Kolíně. Pro referát o T. G. Masarykovi mu bylo zakázáno pokračování ve studiu na vysoké škole.

1963 – 1967 pracuje ve strojírnách Tatra Kolín. Při tom od roku 1965 mu je umožněno alespoň dálkové studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor národohospodářské plánování.

V roce 1967 přechází na denní studium téže školy.

V roce 1968 vstupuje do Komunistické strany Československa.

V roce 1969 promuje s červeným diplomem s diplomovou prací na téma prognostiky (s názvem Futurologie a budoucnost). Téhož roku začíná vyučovat tento obor na Vysoké škole ekonomické v Praze.

V roce 1970 vyloučen z Komunistické strany Československa pro nesouhlas se sovětskou okupací a počínající normalizací.

V letech 1970 – 1971 bez trvalého pracovního poměru, živí se příležitostnými studiemi pod cizím jménem.

V roce 1971 nastupuje do tělovýchovného podniku Sportpropag, kde vybudoval oddělení komplexního modelování označované jako „Slušovice výzkumu“.

První manželství v letech 1971 – 1978, syn David ( v současnosti lékař).

V roce 1984 je na pokyn ÚV KSČ oddělení komplexního modelování zrušeno za údajně protistranický sborník „Metodologické problémy společenskovědního výzkumu“ a je opět propuštěn ze zaměstnání.

V roce 1984 nastupuje do zemědělského podniku Agrodat, kde se zabývá simulačními modely zemědělských systémů.

V roce 1986 se stává členem Světové prognostické společnosti (World Futures Research Society).

V září 1989 je potřetí propuštěn z práce za předchozí článek „Prognostika a přestavba“ publikovaný v Technickém magazínu.

Účastní se demonstrace 17. listopadu 1989 na Národní třídě, koncem listopadu a počátkem prosince vystupuje na demonstracích na Letné, na besedách v divadlech a vysokých školách.

V lednu 1990 je zaměstnán v Prognostickém ústavu ČSAV. Koncem ledna 1990 je za Občanské Fórum kooptován do Federálního shromáždění.

V červnu 1990 je znovu zvolen poslancem Federálního shromáždění za OF, stává se předsedou rozpočtového výboru a členem předsednictva Federálního shromáždění.

Ve volbách v roce 1992 kandiduje za Českou stranu sociálně demokratickou, kam přešel po rozpadu Občanského fóra, a je znovu zvolen poslancem Federálního shromáždění.

V únoru 1993 je zvolen předsedou ČSSD. Tato strana, která ve volbách v roce 1992 získala 7 % voličských hlasů, získala ve volbách 1996 27 % a ve volbách v roce 1998 32 % hlasů voličů. Do funkce předsedy ČSSD je znovu zvolen v letech 1995, 1997 a 1999. V roce 2001 již nepřijal kandidaturu na funkci předsedy ČSSD se zdůvodněním, že splnil svůj úkol tím, že přispěl k tomu, že se Sociální demokracie stala nejsilnější politickou stranou v České republice.

V letech 1996 – 1998 zvolen předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V této funkci se snažil o rovnoprávnou spolupráci všech parlamentních stran, samozřejmě včetně dvou nejsilnějších.

V roce 1998 jmenován předsedou vlády České republiky. Tato vláda přejímala zemi v době hospodářské krize, projevující se poklesem hrubého domácího produktu a reálných mezd. Do roku 2002 se podařilo zemi z této krize vyvést, zvýšil se ekonomický výkon i životní úroveň, zečtyřnásobil se příliv přímých zahraničních investic, inflace klesla z 10 % na 3 %, byla profesionalizována armáda, provedena reforma veřejné správy a privatizován bankovní sektor. V letech 2000 – 2002 při tom vláda postupně snižovala deficit státního rozpočtu, který v roce 2002 dosáhl hodnoty 46 miliard korun.

V roce 2002 odmítnul znovu kandidovat na předsedu vlády se zdůvodněním, že splnil svůj úkol – vyvedení země z ekonomické krize.

Na podzim 2002 členové a příznivci Sociální demokracie ve dvou oddělených referendech vyzvali Miloše Zemana, aby kandidoval do funkce prezidenta České republiky.

V roce 2003 nebyl zvolen prezidentem České republiky vzhledem k tomu, že proti němu hlasovalo 27 poslanců ČSSD.

Od roku 2003 žije jako starobní důchodce trvale ve dvou obytných místnostech staré tvrze na Vysočině.

V roce 2005 vydává knihu „Jak jsem se mýlil v politice“, která se počtem 135 000 prodaných výtisků stala nejúspěšnější z jeho knih a byla vyhlášena bestsellerem roku.

To jsou zásadní momenty v jeho životě. V roce 2012 kandiduje na prezidenta České republiky.
28. 12. 2012 | 14:38

Ještě měsíc napsal(a):

čmm
Cestu ukazují ti, kdo manipulují LIBORem a vytvářejí sekuritizované papíry, které žádná pojišťovna nemůže proplatit. Nebo, jako někteří chytráci, kteří mi chtějí za každou cenu radit, vynalézají stále nové průmysly budoucnosti a šeptají o zatím neotevřených dolech na contergan (nebo že paxil?), které ten nebo onen zrovna tajně koupil.
Zlato pod betonem ve sklepě je nenahraditelné.
1666 za unci, to furt jde.
28. 12. 2012 | 14:39

Imperátor I. napsal(a):

Proč volit Miloše Zemana!
Zkušený politik

• 22 let ve vrcholné politice
• 4 roky předsedou vlády
• 2 roky předsedou Poslanecké sněmovny
• poslancem Federálního shromáždění již za Občanské fórum

Uznávaný ekonom

• člen Světové prognostické společnosti
• ve funkci premiéra vyvedl zemi z ekonomické krize
• respektovaný odborník i v zahraničí

Obhájce národních zájmů

• nikdy se nesklonil před mocnými
• eurofederalista, ale nebojí se veřejně kritizovat eurobyrokracii a evropská nesmyslná nařízení
• v zahraničí vždy hájil české zájmy a podporoval české podnikatele

Vždy na straně občanů

• své voliče nikdy nepovedl, vždy dodržel slovo
• v roce 1968 veřejně nesouhlasil se sovětskou okupací
• v roce 1989 byl součástí událostí sametové revoluce

Zásadový člověk

• jeho názory jsou neměnné, stojí si za nimi i proti většinové vůli
• za minulého režimu byl třikrát vyhozen z práce (naposledy za článek Prognostika a přestavba publikovaný v roce 1989)
• za referát o TGM nemohl studovat na vysoké škole

Má smysl pro humor

• pověstnými bonmoty dokáže přesně vystihnout situaci
• umí si dělat legraci i sám ze sebe
28. 12. 2012 | 14:41

Neudržitelný napsal(a):

Lasička
Už jsem, psal že mým kandidátem je Avatar, na tom nic neměním.
český maloměšťák
Já nevím, je to sice hezké zaměstnání ten horník, ale když si představím jak v 66letech lezu do šachty a rubu a rubu, tak nevím zda narubu dost, abych si vydělal. Nebo leda, že by všichni brali stejně, bez ohledu kdo kolik narubal? Ale to už tady taky někdo zkoušel a neosvědčilo se to.
28. 12. 2012 | 14:41

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Zeman a jeho Zemanovci plní jednu užitečnou funkci,
a to odsávají z ČSSD staré struktury – naposledy Palas.
V tom jsou skutečně užiteční, jinak je to sbor bolševických politiků a podle Topolánka je Zeman posbíral proto, aby poškodil levici a ČSSD.
Ale nakonec tím, že odsaje z ČSSD některé politiky, tak ČSSD prospěje.
28. 12. 2012 | 14:41

Lasička napsal(a):

Neudržitelný

Avataři kandidovat nemohou.
28. 12. 2012 | 14:43

Ještě měsíc a dost napsal(a):

PS. Za sekuritizace začali Italové zavírat už poměrně dávno. Divte se, že angloamerická (a naše) média z Berlusconiho dělají zrůdu.
28. 12. 2012 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Imperátor I.
Docela solidní sesznam.
KOlik lidí učinil šťastnými ? Slyšel jsem že snad nežije ani s manželkou ?
No nic....

Víte ale co nemá ?
42 doktorátů !!!

Že co není...může být ? To je fakt. Když s ebude činit, bude jich mít možná až padesát.

Apropo - chybí tam datum, kdy se potkal se Šloufem ...a taky kdy učinil svým korunním princem Standu Myslímtoupřímně.
A taky úspěchy jeho akce " Čisté ruce".
Byly vůbec nějaké ???

Ale jinak je to curriculum vitae jak hrom. Obama by mohl zbělet závistí - kdyby to viděl. A uměl česky. Snad jenom to KSČ by mu nezáviděl. Myslel by si, že je to česká obdoba Ku Klux klanu.

Jedna věc mi tam ale neštymuje - prý už asi třikrát z politiky natrvalo odešel.
Nevíte proč se teda vždycky vrací ?
Není on tak trochu jako ten vichr z hor ?

Ale jinak solidní seznam - Franta Adamec by nevyrobil lepší.
Jen se mi nesnažte namluvit, že všecky ty údaje znáte nazpaměť !!!

Že vy filuto to už máte nachystané od Vánoc a teď jenom čekáte kam a komu to to vlepit ?
No nic - dobrá práce. To bude oceněno - možná i na vyšších místech.

Teď zkuste toho Šloufa - a potom Fischera s Grossem.
Pět, čtyři , tři, dva.....
28. 12. 2012 | 14:48

Luba napsal(a):

Paní Fischerová mě vskutku překvapila ...
Mile!

Vše, co do médií řekla mělo hlavu a patu, bylo to vizionářské (vizi tedy má), bylo to odvážné ... a divím se, že ji mnozí považují za slabou a ovlivnitelnou ženu - vůbec ne!

Má velkou sebedůvěru a vnitřní klid. Evidentně si je jista svou věí.

Ještě by měla představit svůj tým poradců a expertů. Pokud v něm bude hysterik Tožička, bude to jistým hendikepem.

Ale jsem připraven paní Táňu volit. I když ve Volební kalkulačce mi vyšel Služpiva:

http://volebnikalkulacka.cz/volba-prezidenta-cr-2013/
28. 12. 2012 | 14:48

Imperátor I. napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,

Zemanovic jsou alternativou pro levicové voliče znechucené politikou ČSSD.
28. 12. 2012 | 14:48

Neudržitelný napsal(a):

Lasička
Všichni ne, ale jeden kandiduje. Vladimír Franz.
28. 12. 2012 | 14:49

resl napsal(a):

I. :za minulého režimu byl třikrát vyhozen z práce (naposledy za článek Prognostika a přestavba publikovaný v roce 1989)
víte za co 2x ?
28. 12. 2012 | 14:49

Imperator II. napsal(a):

Ještě dodávám k předeslanému:
Imperator I. = Miloš Zeman.
Nikdo mě nedokáže pochválit jako já sám.
28. 12. 2012 | 14:50

Imperátor III. napsal(a):

Ještě bych dodal, že jediným realistickým a benigním kandidátem na prezidenta je Jana Bobošíková.
28. 12. 2012 | 14:52

Imperátor I. napsal(a):

český maloměšťák

Rád vám odpovím. Stanislav Gross byl mladý a nadějný politik, který neunesl tíhu moci a s tím spojený přístup ke snadnému zbohatnutí. Mýlit se je lidské a ani Miloš Zeman se některým nevyhnul. Důležité je, že se z nich dokázal poučit.

42 Doktorátů opravdu nemá, ale nemyslím si, že to je pro funkci prezidenta potřebné. Důležitější je, že rozumí ekonomice a ví co je potřeba udělat.

Akce "Čisté ruce" byl velmi ambiciózní projekt, který bohužel ztroskotal na neschopnosti či úplatnosti některých policistů, státních zástupců i soudců.
28. 12. 2012 | 14:54

český maloměšťák napsal(a):

Nějak se nám tady množí imperatoři. Nejvyšší čas se zdejchnout.

Vol Bobo - volíš krásu i symetrii v jednom reklamním balení !
Vol muže politikou protřelé - nakopeš si tak konečně úplně sám...do své prdele !
28. 12. 2012 | 14:55

Asi ták napsal(a):

Největší chudák z ČSSD je Haškovec Škromach . Ten neví ke komu se má přifařit . Jednou prohlašuje že bude volit Zemana a podruhé zás Dientsbiéra . No nemá to boročisko jednoduché .
28. 12. 2012 | 14:56

Lasička napsal(a):

Neudržitelný

Vladimír Franz není avatar, ale umělec, vysokoškolský profesor a vystudovaný právník. Pravděpodobně jste si jej s někým spletl.
28. 12. 2012 | 14:57

Luba napsal(a):

Ovšem,
napodruhé mi už vyšla Fischerová (62%), Dienstbier jako druhý, Franz třetí :)
28. 12. 2012 | 14:57

český maloměšťák napsal(a):

Imperator /pro jistotu I. až X./
Jak díte.
Genius a čestný muž v jednom reklamním balení.

Umíte si kopnout do vlastní prdele bez cizí pomoci ?
Ne ?
Ale jděte - nač ta skromnost !

Konec vysílání.
28. 12. 2012 | 14:58

Imperátor I. napsal(a):

resl

Je to zmíněno v mém předchozím příspěvku.
28. 12. 2012 | 14:58

Imperátor I. napsal(a):

Imperátor II.

Nikoliv.
28. 12. 2012 | 14:59

meč prorokův napsal(a):

Luba
Volit občana velmi vzdálené země, o jejichž skutečných zájmech nevíme NIC je nejen nebezpečné, ale nesvědčí ani příliš o zdravém rozumu.
28. 12. 2012 | 15:00

Neudržitelný napsal(a):

Lasička
Já vím kdo o je, proto ho volím. Vždyť jsem to psal, volím avatara :-)
28. 12. 2012 | 15:00

Imperátor I. napsal(a):

český maloměšťák

Jsem pouze jeden. Ti ostatní jsou nezdařilé kopie, je to stejné jako by někdo zneučil váš nick a psal tady pod přezdívkami český maloměšťák I. český maloměšťák II. český maloměšťák III. atd. To by se vám asi nelíbilo.
28. 12. 2012 | 15:01

Luba napsal(a):

Důležitá zpráva z Volební kalkulačky:

"Proč ve výsledcích není pí.Bobošíková?
Oslovili jsme všechny kandidáty opakovaně, ale pí.Bobošíková nám (zatím?) odmítla odpovědět."

Také postoj :)
28. 12. 2012 | 15:02

Lasička napsal(a):

Neudržitelný

Pokud chcete volit Vladimíra Franze, pak volíte umělce, vystudovaného právníka a vysokoškolského profesoru, nikoliv avatara. To zákon nedovoluje.
28. 12. 2012 | 15:03

Luba napsal(a):

meči,
koho máte na mysli?
28. 12. 2012 | 15:03

Imperátor I. napsal(a):

český maloměšťák

Jestli odcházíte spekulovat na burzu, tak vám přeju abyste ožebračil co nejméně lidí.
28. 12. 2012 | 15:06

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Obdivovatelé Milouše by měli znát i toto:

„Šlouf s Weiglem se bavili o volbě prezidenta
Kancléř Hradu Jiří Weigl se sešel dvakrát s bývalým poradcem Miloše Zemana Miroslavem Šloufem v lednu v hotelu Savoy. Podle Weigla mu chtěl Šlouf poblahopřát k padesátinám, hovořili prý i o volbě prezidenta. Šlouf je členem ČSSD, ale zároveň je příznivcem znovuzvolení Václava Klause.“
http://www.novinky.cz/domaci/133029-topolanek-za-zverejnenim-schuzky-weigl-slouf-stoji-dimun-a-randak.html

Zeman pomáhal ke zvolení Klausovi, Klaus to teď Zemanovi vrací.

„Praha 5. srpna (ČTK) - Premiér Mirek Topolánek (ODS) se v červnu na Vysočině tajně sešel s Milošem Zemanem; údajně jednali o podpoře dalších sociálně demokratických poslanců pro Topolánkův kabinet. Dnes o tom informoval server Týden.cz s tím, že na jednání byli i lobbisté Marek Dalík a Miroslav Šlouf.
Informaci o schůzce, která konala 27. června, serveru potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Schůzka měla sice zůstat v tajnosti, ale Topolánek její obsah prý vyzradil na akci „
http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=248103

Tady zase Zeman pomáhal Topolánkovi s vládou.
28. 12. 2012 | 15:07

Imperátor I. napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,

Nemáte žádné věcné argumenty tak vytahujete drby a pomluvy. Měl jsem vás za větší diskusní formát.
28. 12. 2012 | 15:09

minatomirai napsal(a):

Pan Zeman je starý, vychlastaný, vykouřený a pupkatý.
To svědčí o tom, že nemá dostatek disciplíny. Osobní disciplína je základním předpokladem pro vrcholnou funkci, kterou je hlava státu. Navíc není jazykově vybaven, není schopen sám sledovat zprávy ze zahraničí.
President představuje jisté konzervativní hodnoty, k těm patří i manželství. Pokud Zeman nedokázal svoje manželství udržet, což je charakterová záležitost, není vhodným kandidátem.
pro Imperátora: Zeman je naprosto neznámým ve světě, tvrdit, že je světově uznávaným odborníkem, je přinejmenším troufalost. Nezdá se, že by se na jeho nafukovací matraci na vysočinském rybníce střídaly zahraniční návštěvy. Pokud však tak tomu bylo, jmenujte prosím. Přání k novému roku ze Slovenska se nepočítají.
28. 12. 2012 | 15:09

Imperátor I. napsal(a):

minatomirai

Miloš Zeman je členem Světové prognostické společnosti, což zajisté uznáte znamená jisté renomé i v zahraničí.
28. 12. 2012 | 15:12

Neudržitelný napsal(a):

Lasička
dobrá, budu tedy volit Vladimíra Franze, umělce, vystudovaného právníka a vysokoškolského profesora, přezdívaného avatar.
p.s. také jsem měl přezdívku, která se mně moc nelíbila, chtěl jsem jinou, třeba drsný džek, ale všichni mě stále oslovovali tou, kterou jsem si nevybral. Jak říkali Vám vejcežroute? :-)
28. 12. 2012 | 15:16

Lasička napsal(a):

Neudržitelný

Přezdívku avatar mu vymyslely hloupá média a jeho odpůrci. Pokud ji používáte i vy a dále šíříte děláte Vladimíru Franzovi medvědí službu. Poněkud tristní když píšete, že jej chcete volit.

p.s. frajer Luke a vám?
28. 12. 2012 | 15:18

minatomirai napsal(a):

World Future Society, jak jsem poctivě vygoogloval, je dobrovolná organizace, která slučuje čelny v 80 zemích světa.
Pozorohodný je tento odstavec:
Membership is open to anyone who wishes to join and can afford it. The society claims that its membership includes sociologists, scientists, corporate planners, educators, students and retirees.
Členství tedy neznamená naprosto nic, je vhodné jak pro studenty, tak důchodce, pokud si mohou dovolit poplatek.Neváže členy publikováním, konferenci mají 1x za rok. Předpokládám, že se těchto konferencí pan Zeman účastní a pravidelně o nich referuje. Zejména o tématech jako:

How to create your own artificial island nation
či
The influence of neuroscience on traditional ideas of morality.
Cituji z časopisu Futurist.

Je tedy na vás objasnit členství pana Zemana v této společnosti a hlavně jeho přínos do této ctihodné instituce.
28. 12. 2012 | 15:24

resl napsal(a):

I. napovím : pro lenost a neschopost.
I. Klaus má profesora a nespočet "doktorátů", a nikoho to ve světě neohromuje, ukázaná platí. Zeman je, mimo ironické poznámky, naprosto nepoužitelný v čemkoli, navíc má slabší nervy, což maskuje pohledem na hodinky, případně jedovatým útokem. Proč se jej nikdo nezeptal, zda má řidičský průkaz ? Není schopen poslechnout nikoho, tedy ani učitele auoškoly, protože by to bylo pro něj ponižující. Už tušíte jakou osobu prosazujete ? Jeho znalosti jsou na bodu 0, což před opilým knedlíkem stačí zastřít. To vše víte, ale chápu, každý máme svého "koně."
28. 12. 2012 | 15:25

Imperátor I. napsal(a):

minatomirai

Odvedl jste záslužnou práci a za to vám patří velký dík. Je vidět, že Miloš Zeman se ve světě neztratil a je proto ideálním kandidátem na českého prezidenta. Navíc z dob svého premiérování má kontakty na řadu významných státníků a ty může jako prezident dobře zužitkovat.
28. 12. 2012 | 15:26

Baba Jaga napsal(a):

Presidentu Rakouska panu Fischerovi končí volební období v roce 2016.
Paní Fischerová i pan Fischer možná mohli s presidentskou kandidaturou počkat až na příště, aby případně nedocházelo k mýlkám. I když kolik asi lidiček zná jméno presidenta Rakouska a kolik asi ČR?
28. 12. 2012 | 15:28

Imperátor I. napsal(a):

resl

Mohou zeptat co jste dělal za minulého režimu? Nezapřete totiž bolševické myšlení. Jako líné a neschopné neboli ztroskotance a samozvance označovali své odpůrce právě komunisti. Také Miloš Zeman se jim znelíbil, protože narozdíl např. od Jana Fischera prokázal charakter a postavil se zjevné nespravedlnosti. Kritizoval okupaci sovětskými vojsky a zato byl soudruhy vyloučen a nemohl najít adekvátní zaměstnání.
28. 12. 2012 | 15:31

minatomirai napsal(a):

Imperátore,

udělal jsem práci za vás, vy nejste schopen vysvětlit světovou odbornost pana Zemana, nejste zřejmě schopen ani pochopit, co členství v tom vaší slavné světové prognostické instituci znamená. Neznamá naprosto nic, chápete to? Uveďte jedinou publikaci Zemana coby ekonoma, která prošla "peer review" kvalifikací. Něco takového nemá mimochodem ani Klaus.

Vaše poznámka o tom, že se pan Zeman ve světě neztratil, jde naprosto mimo naši debatu a nedává smysl.
Vt se tu bijete za odbornost kandidáta Zemana, je na vás ji specifikovat.
28. 12. 2012 | 15:35

Imperátor I. napsal(a):

minatomirai

Vážený pane, jsem milovník dobrého vína a kvalitní poezie. Účast v této diskusi je pro mě malým očistcem. Raději se na chvíli vzdálím abych nabral síly k vytvoření další z mých pozoruhodných básní.

p.s. Odbornost Miloše Zemana je dobře popsána v jeho vynikající knize "Jak jsem se mýlil v politice", tudíž další vypisování zde by bylo jen nošením dříví do lesa.
28. 12. 2012 | 15:45

minatomirai napsal(a):

Nedivím se vám, imperátore, že dáváte přednost odchodu, byl jste záhy odstřelen.
28. 12. 2012 | 15:49

Imperátor I. napsal(a):

Mýlíte se pane minatomirai. Vaše úmysly jsou čisté, leč mysl zmatená. Volte Miloše Zemana, chybu neuděláte.
28. 12. 2012 | 15:51

mb napsal(a):

to Tomáš Tožička ... ať se Fischerová vzdá své kandidatury ve prospěch Jiřího Dienstbiera ...

a ten si jí pak může vzít do prezidentského teamu ...

a můžou prosadit nějakou liberálně sociální změnu ...

... zatim ...
28. 12. 2012 | 15:52

Imperátor I. napsal(a):

minatomirai

Miloš Zeman to píše ve svém životopise, tudíž váš dotaz by měl primárně směřovat na něj. Jsem volič nikoliv advokát.
28. 12. 2012 | 15:52

Imperátor I. napsal(a):

mb

A proč ne naopak?
28. 12. 2012 | 15:53

resl napsal(a):

I.
nemůžete p. I., ale vrtá mi v hlavě proč neystoupil Zeman dříve, než v r. 70, kdy byl vyloučen. Ono to ukazuje na lenost, , čekání na ránu "sekerou," čekání až to za něj jiní vyřeší, případně kdyby dostal od bolševika nabídku, tak se nad ní zamyslet. Zeman zůstává lenoch a nepraktický brepta dál, jen je o pár let starší a nervóznější. Kdyby to nebylo na I-netu, tak bych si pomyslel, že jste sám Miloš.
28. 12. 2012 | 16:00

Scarabeus napsal(a):

Táňa Fischerová je dobrá po morální stránce, má ale na funkci prezidenta na úrovni vzdělání? Bude (spolu)rozhodovat o ústavních soudcích, ale právní vzdělání nemá. Bude rozhodovat o vedení centrální banky(ČNB), ale ekonomické vzdělání, natož praxi v bankovnictví, nemá.

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, které nejsou korigovány/zušlechtěny kvalitním a příslušným vzděláním.

Bude mít na to lidi? Jaké lidi? Nebudou ti lidé, kteří příslušné vzdělaní mají, které dnes skoro nikdo nezná, prezidentkou manipulovat ve špatném směru? Pokud ne, tak neměl by být prezidentem někdo z těch lidí?

Václav Havel byl také dobrým prezidentem po morální stránce, ale neměl ekonomické vzdělání, bankovní specializaci už vůbec ne, a tak ve vedení centrální banky(ČNB) ponechával, z nedostatku ekonomického vzdělání, neschopného Josefa Tošovského,
http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_To%C5%A1ovsk%C3%BD
který zapříčinil, velmi špatným dohledem nad bankami, bankovní krizi(tzv. bankovní socialismus), vlastně krach bank, kdy dluhy(nesplacené úvěry - banky půjčovaly kde komu) bank musela převzít státní Konsolidační banka/agentura, kdy bylo naslibováno(většinově falešně), že Konsolidační banka/agentura bude dluhy(nesplacené úvěry) vymáhat .... po několika letech jsem se dozvěděl(malá zprávička v novinách), že Konsolidační banka/agentura vymohla pouze 8%. "Zbytek", tzn. 92%, byl ztrátou Konsolidační banky/agentury ... ta byla státní institucí, takže její ztráta byla ztrátou státního rozpočtu .... základ masívní (finanční) "sekery", tzn. státního dluhu, byl vytvořen. Pak "jen", od všech vládnoucích stran, následovalo vytloukání klínu klínem .... a narůstání dluhu ... až k dnešní výši přes 1,5 biliónu Kč.
http://www.verejnydluh.cz/

Případ Konsolidační banka/agentura je "okořeněn" tím, že její šéfka byla zavřena za korupci.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Radka_Kafkov%C3%A1

Pokud se vládci rozhodli šetřit, tak jen na těch lidech, kteří je mocensky neohrožovali/neohrožují, tzn. šetřili a šetří na starých, nemocných a nezaměstnaných, případně na lidech s nejnižšími výdělky/příjmy.
28. 12. 2012 | 16:02

Imperátor I. napsal(a):

resl

Ten lenoch a brepta byl 4 roky předsedou vlády, což představuje enormní zatížení jak fyzické tak psychické a obstál se ctí. Jen internetový brepta, který nemá páru co to obnáší, může pronášet takové příkré odsudky.
28. 12. 2012 | 16:03

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Nick Imperátor lépe sedí,než nick DH.
Vůbec nezklamal,že podporuje dvojče.
28. 12. 2012 | 16:12

český maloměšťák napsal(a):

Imperátor I. napsal(a):
minatomirai

Miloš Zeman je členem Světové prognostické společnosti, což zajisté uznáte znamená jisté renomé i v zahraničí.
28. 12. 2012 | 15:12

"...Membership is open to anyone who wishes to join and can afford it. The society claims that its membership includes sociologists, scientists, corporate planners, educators, students and retirees.
Členství tedy neznamená naprosto nic, je vhodné jak pro studenty, tak důchodce, pokud si mohou dovolit poplatek.Neváže členy publikováním, konferenci mají 1x za rok...."

Hmm - kolik činí členský poplatek ?
Přihlásil bych tam dědu odvedle - má rád všecky ty různé průkazky a odznaky.
Víc jak 100 USD ?
Hmm - no dobrá, ještě si to teda rozmyslím. Jestli nebude lepší mu koupit povolenku k lovu ryb.
28. 12. 2012 | 16:21

resl napsal(a):

I.
Předsedou vlády můžeme být všichni zde. I Nečas. Pokud obstál M.Z. se ctí, kam zmizela kausa "bamberg ?" Sdělte, zda víte, kdo je plk. Zbytek, nebo Šlouf. Výše jste napsal něco o bolševikovi, Nebojíte se, že si to ti dva přečtou ? Třeba byste nemohl pít hradní mok a zkoušet hradní poezii.
28. 12. 2012 | 16:29

mb napsal(a):

pro imperátora ... myslím, že z nich dvou ( dienstbier, fišerová) je dientsbier lepší politik / lepším politikem ...

osobně nic proti fišerové nemám ...

... také si myslím, že z nich dvou má dienstbier lepší šanci na zvolení ...

a také si myslím, že není nic více frustrujícího než to, když jeden potenciálně dobrý kandidát odebírá preference druhému/jinému dobrému, slušnému kandidátu ...

... zdravím ...
28. 12. 2012 | 16:30

Scarabeus napsal(a):

Kandidátem na pražského primátora za Zemanovce byl soudruh Šlouf.
http://www.mediafax.cz/politika/3078540-Miroslav-Slouf-je-kandidatem-zemanovcu-na-primatora-Prahy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0louf

Předsedou jihočeské SPOZ Zemanovci byl, případně stále je, Zdeněk Zbytek.
http://www.mediafax.cz/politika/3021413-Zbytek-SPOZ-v-jiznich-Cechach-nepodporuji-jen-ja-ale-rada-dalsich-lidi-ci-firem

Ano, ten stejný Zdeněk Zbytek, který, jako velitel tankové divize, chtěl tanky převálcovat revoluci.
http://www.youtube.com/watch?v=CaBztsul4D0
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=637766
28. 12. 2012 | 16:31

minatomirai napsal(a):

Členský poplatek, malom욡táku, je skoro za pusu, pokud jste studentem pod 25 let, což asi děda odvedle nebude, roční poplatek činí 20 dolarů. Zbytek platí pouhých 79. Na dvouleté členství je 20%sleva, tedy 139 dolarů.

Dědovi odvedle dejte tento link,
http://www.wfs.org/next25/#memberapp
už jsem mu odklikl roční členství, on klikne ještě jednou a je z něho Zeman i Klaus. Bylo by dobré dědu dovléci na nějakou debatu se zmíněnými pány, aby se představil jako kolega.
28. 12. 2012 | 16:36

bohorodičko napsal(a):

volby stejně nebudou, protože je dal gajdžin k ustavnímu soudu. takže šetřete prach soudruhu tožičko. já už jsem to vyřešil, jak tu hnusnou frašku přečurám. nepujdu volit nikoho. nikoho z těch kandidátů na hradě nechci. fisherovou už vubec ne.
28. 12. 2012 | 16:44

minatomirai napsal(a):

... také si myslím, že z nich dvou má dienstbier lepší šanci na zvolení ...
-------------------------------------------------------------------------------
Je statisticky dokázané, že ženy jsou aktivnějšími voliči, dá se tedy předpiokládat, že k volbám na rozdíl od mužů půjdou a ty své, jak jsem vypozoroval za pobytu v zemích českých, tam nějakým způsobem dokopou (nejspíše pod hrozbpou, že si tam dojedou rodinným autem) a přimějí k tomu, aby volili s nimi stejného kandidáta.

Ženy budou přirozeně gravitovat k paní Fisherové, Dienstbier bohužel nemá charisma a je levý na sporty, což by mně jako ženské zatraceně vadilo.
28. 12. 2012 | 16:44

resl napsal(a):

minatomirai : Bylo by dobré dědu dovléci na nějakou debatu se zmíněnými pány, aby se představil jako kolega.
umíte rozesmát, jdu si dát jointa, ať mi to dýl vydrží.
28. 12. 2012 | 16:45

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Obávám se, že populace hašteřivých hlupaček a čtenářek Blesku bude spíše volit Bobo ři Zemana a spořádané katoličky budou zase volit Roithovou či Fischera.

Toho dědu tam přihlásím.
Před týdnem totiž prognozoval, že se Peake dohodne. A co se nestalo - opět se začne koalovat od píky.
A onehdá zase - když mě viděl, že jdu na ryby...tak prognozoval, že chytím opět hovno. A věřte nebo nevěřte - nemýlil se.
Snad by mohl časem dostat i nějaké vyznamenání...když mu to půjde tak dobře jak doposud.

Ostatně i Imperator I. by se tam mohl přihlásit. A získat tak jisté renomé i mezi zahraničními imperatory. Určitě by si s dědou rozuměli. A kdyby jezdili na zasedání spolu - tak by ušetřili na jízdném. Navíc děda už toho moc nesní - přičemž mu bába děla ale stále vydatné svačiny. Takže Imperator I. by si mohl na své přijít i jinak.

Imparator I.
Máte rád chleba s bůčkem a cibulí ?
28. 12. 2012 | 16:56

minatomirai napsal(a):

Dědu, pokud bude souhlasit, budete muset trochu nasměrovat na studium aspoň neurologie, pokud se bude chtít zapojit do přednášek o vlivu neurologie na tradiční myšlenky morality. Ovšem s tím bude na štíru i Zeman s Klausem, takže děda v porovnání s nimi, pokud řádně připravem, a jistě mu všichni píchneme, může být hvězdou konference.
Jinak to na velké ušetření cestovného nevidím, i to v případě cestovního komba děda-imperátor, dědovi jistě nepovolí, aby mu seděl na klíně. Pokud však má děda aspoň 90 let, budou o něho pečovat letušky a budou ho na letišti vozit, což není špatné.
Společnost sídlí v Bethesda (ať se to děda naučí vyslovovat, je to s neznělým th, což by dědovi, pokud má protézu, vyprodukuje perfektní výslovnost), předpokládám, že i tam se konají ony roční konference. Je to tedy USA, Maryland, co se letenky týče, výhodu vidím v tom, že je tam superšpitál, dokonce presidentský, takže samotné případné ošetření by mohlo být pro dědu vyvrcholením konference. A to za to sakra stojí.
28. 12. 2012 | 17:13

Hloupý Honza napsal(a):

Stačí si pustit rozhovor se Zemanem a člověk se vrátí o čtvrtstoletí zpátky

Vyžraný papaláš, s cigaretou v jedné a se skleničkou ve druhé ruce povýšeně školí ve svém sekretariátu s arogancí sobě vlastní tupého novináře.

http://www.stream.cz/zavodohrad/782060-zavod-o-hrad-ne-sachy-s-milosem-zemanem

Budeme mít takového prezidenta jakého si zasloužíme, jen do toho, hlouběji snad spadnout už nemůžeme a svět má z nás srandu stejně pořád ...
28. 12. 2012 | 17:40

mb napsal(a):

to minatomirai : Ženy budou přirozeně gravitovat k paní Fisherové, Dienstbier bohužel nemá charisma a je levý na sporty, což by mně jako ženské zatraceně vadilo.

... nesouhlasím ... ženy nebudou přirozeně gravitovat k fisherové ... to spíš k honzovi fišerů či hulvátu zemanu ...

dienstbier má charizma dost ... co se sportů týče, zachránil (pomáhal zachránit) bohemku ... to mi jako muži či ženě vůbec nevadí, naopak je to plus k dobru ...

... zdravím ...
28. 12. 2012 | 17:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Honzo,

ale toto přesně řadě lidí v této zemi imponuje. Myslím, že pan Zeman má velmi slušné šance (a že agentury mapující veřejné mínění ve svých odhadech moc vedle nejsou, jak se zde pořád někdo snaží naznačit).

Libor Stejskal
28. 12. 2012 | 18:08

minatomirai napsal(a):

Ženy jsou intuitivní a ví, že zemi je potřeba zklidnit. Pokud vidí ty své chlapy nasáčkované u počítačů celý den a občas si přečtou, co píší za kraviny, mají podle mne jasno.
Tata zblbl úplně, prdel ze židle stejně nezvedne, aby se něco změnilo, i když jsem mu říkala, že na tu poslední demonstraci půjdeme, ať už má konečně pocit, že pro svoji zemi něco pozitivního udělal a děckám o tom budeme pod stromečkem povídat ještě dvacet let. Ale on ne, zase se vymluvil, že nemá přezuté gumy a zůstal ve svých teplákách vytažených až k uším u počítače, aby probíral kraviny, dělal ze sebe chytrého a když chci debatovat o ordinaci v růžové zahradě, chytá se za hlavu.

Ženská chce klid, pohodu a pěkné věci okolo sebe. Nepotřebuje žvásty o politice a obecnou nasranost všude, kam vleze, tím spíše doma.

Paní Fisherová může situaci zklidnit, nechat lidi vydechnout, což je podle mne nejdůležitější.
28. 12. 2012 | 18:21

dočasný občasník napsal(a):

může mi někdo vysvětlit, proč se Franzovi říká "Avatár"???
Podle mne je to jen obyčejnej modrej Šmoula.
28. 12. 2012 | 18:31

mb napsal(a):

Paní Fisherová může situaci zklidnit, nechat lidi vydechnout, což je podle mne nejdůležitější.

teoreticky ano ... prakticky by se měla vzdát kandidatury ve prospěch J. Dienstbiera, což by mohl udělat i K. Schwarzenberg ... zdravim ...
28. 12. 2012 | 18:42

resl napsal(a):

minatomirai 17:13,

nechte toho, nebo mi zaskočí .../lo/
28. 12. 2012 | 18:45

meč prorokův napsal(a):

Luba
Občan Impéria je mezikandidáty jen 1. Alespoň známý.
28. 12. 2012 | 20:38

Hloupý Honza napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskale,

nevím co přesně řadě lidí imponuje, jestli ta cigareta, ta sklenička, ta ignorance, nebo nostalgické vzpomínky na papaláše, ale rozumím tomu co tím asi myslíte.

Ať to bude Fisher nebo Zeman u obou to bude totéž, krok zpět, důkaz toho, že se nedokážeme vymanit z okovů minulosti. Jsme jako ty ženské, co si berou pořád stejný typ chlapa a myslí si, že tentokrát to bude jiné. Ano, jako národ jsme chytrá a vzdělaná manažerka, která však v praktickém životě selhává a vždy skočí na špek tomu nejhloupějšímu individuu. Kdejaký lázeňský seladon, kmotr a jiní křiváci už vědí jak na nás, stačí jen hezká slovíčka, sliby a plané řeči. Může nás mlátit, okrádat a dřít z kůže, my se k němu zase vrátíme. Protože jsme tak byli po čtyřicet let vedeni a učeni, nechat sebou vláčet, držet hubu a krok. I naše pokolení v tom vyrůstá, ač s představou, že žije v demokracii a kapitalismu, to však jen ti bývalí papaláši pro ně vytvořili takovýto matrix, protože ten předešlý systém - socialismus by jim nikdy neumožnil krást a tunelovat v tak obrovském rozsahu jako to mohou dělat dnes.

A co se týče těch průzkumů, jsou úplně k ničemu, zmiňoval jsem se o tom v souvislosti s krajskými volbami, jedná se jen o sprostou manipulaci jednání a chování společnosti převlečenou za tzv. veřejné mínění. Velmi často chybné výsledky těchto průzkumů jen ovlivňují rozhodování lidí a vlastně přispívají k posilování stádového komplexu u každého jedince. Já bych se rozhodl jinak, ale když je názor stáda takový, tak se přizpůsobím a moje rozhodnutí se tak zároveň stává bezcenným. Příště už raději nebudu přemýšlet vůbec a ztrácet zbytečně energii a rovnou si počkám na stanovisko většiny, k němuž se stejně přikloním. A je to, stádo funguje jak chceme...

Průzkumy veřejného mínění jsou jako podprahová reklama a měly by se, stejně jako ona, zakázat. Nemají jakýkoliv pozitivní význam pro rozhodování člověka, jen ten negativní.
28. 12. 2012 | 20:41

stejskal napsal(a):

Nemyslím, pane Honzo,

průzkumy veřejného mínění jsou regulérní informace jako každá jiné. Zakazovat informace resp. jejich zveřejňování je podle mne cesta špatným směrem. Samozřejmě, že se mohou mýlit, dokonce mohu být i zmanipulované (tohle všechno mediálně gramotný čtenář či divák ví, tedy pokud je mediálně gramotný) a měl by s tím počítat. Špatné by bylo, kdyby na ně někdo měl monopol, ale to nemá.

Podprahová reklama to samozřejmě není. Nepůsobí na podvědomí, dává jasnou a nijak neskrývanou informaci: tato a tato agentura tvrdí, že na uvedeném počtu dotazovaných, zjistila toto. Vy se můžete rozhodnout, zda tomu věříte či nikoliv, podle toho, jak často a v jakých případech je ta která agentura úspěšná ve svých zjištěních (žádná podprahová informace, jako třeba anagram či milisekundové fleše tam nejsou). Navíc nikdy nevíte, jaký efekt ta která informace ve společnosti vzbudí. Třeba zrovna mobilizuje řadu lidí k něčemu, co Vy nepředpokládáte.

Zeman a Fischer jsou podle mne skutečně favority výzkumů (jiná věc je, kolik lidí je pak půjde skutečně volit). Oba dva působí na poměrně silné skupiny lidí, každý na jíné. A důvody se dají vcelku jednoduše vysvětlit.

Libor Stejskal

P.S. Mimochodem na průzkumy si vždy a zásadně stěžují ti, jejichž oblíbenci v nich neobsazují přední místa. Když je naopak obsadí, zásadně si nestěžují ;-)
28. 12. 2012 | 20:59

Lojzík napsal(a):

Fischerová je nevolitelná. Naštěstí. Kdykoliv otevře pusu, je vidět, že celý život žila za přerozdělované peníze a chce to tak doklepat až do smrti. Kolektivisty neživit. Ani Tožičku, ani Fischerovou.
28. 12. 2012 | 21:40

Asi ták napsal(a):

Tady Fišer Neoslnil . Těžko věřit že by byl v první trojce . .http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-58896210-prezidentsky-powerpoint-zeman-dal-dohromady-jen-dve-stranky-bobosikova-mela-i-fanfary#
28. 12. 2012 | 22:06

unisono napsal(a):

Stačilo navíc uvézt zelená jména jako Patočka a Beránek - a je vymalováno. Fisherovou a její tlupu zelených a dalších různých pseudoaktivistů není dobré volit.

Stačilo období od 1998 do 2002 a období od 2006 do 2010.

Samá gendertetka a džamila přičemž skutek utek a dělal se jen bordel a svinčík.
29. 12. 2012 | 00:01

resl napsal(a):

č.m.
jedu na chalupu do hor bez pc, tak pozdravujte dědu odvedle, snad se s tím ing Zeman s ing Klausem nějak srovnají, když budou mít s dědou stejné mezinárodní uznání. navíc on si na něj musí vydělat a ti dva klauni přišli k hotovému.
pf 2013
29. 12. 2012 | 07:02

argun napsal(a):

Tožičko Tožičko

My ale vůbec nepotřebujeme změnu systému, my potřebujeme lidi, kteří by ten součsný smysluplně a mravně realizovali. Nehledě na to, že prezident není od toho, aby měnil politické systémy, a nehledě na to, že se mu to nemůže nikdy podařit. I Václav Havel chtěl měnit systém, když tvrdil, že ekonomika není důležitá. Moc s tou vizí nepochodil, řekl bych.

Je to určitě hodná ženská, ta Táňa Fischerová. Ale velmi slabá a ne příliš chytrá. S tím nikdo nic neudělá, ani poradci. Překvapuje mi její absence soudnosti a reálného sebehodnocení.
29. 12. 2012 | 08:09

Pavel13 napsal(a):

:mb
Mezi Fischerovou a Dienstbierem je jeden rozdíl a to zcela zásadní. První kandiduje za sebe, druhý za stranu. Dienstbier (ani Schwarzenberk) nemohou odstoupit, protože by se jednalo o zpronevěru stranických peněz na kampaň. Pokud by odstoupila Fischerová a podpořila Dienstbiera (ani nevíme, zda je jejím favoritem), podpořila by vlastně ČSSD.

Jsem v prvním kole pro volbu bez ohledů na "šance". Kdo chce volit jen ty s prokazatelnou šancí, bude mít příležitost ve druhém kole.

Budu volit paní Fisherovou a dokonce vidím její šanci na postup. Naštěstí všechny ty drahé kampaně jsou neuvěřitelně zpackané. Vůbec nejhorší práci odvádí (spíše neodvádí) ČSSD. Chcete-li, mb, větší podporu pro pana Dienstbiera, měl byste se v prvé řadě obrátit na Lidový dům.
29. 12. 2012 | 08:24

Blahna napsal(a):

Disidenti a hurá antikomunisti to nezvládli. Fischerová která umí jen smutné oči na vánoční besídce, parazitovat na sociálních dávkách a regulovaném nájemném i při poslaneckém platu, ale jinak naivní jak malá holčička, ta to nevytrhne.
Chtělo to ostré chlapy- Vondra, Plastic Peole, JUDr z Plzně Ruml, Hučín, nebo povolat Mašína
29. 12. 2012 | 09:09

StandaT napsal(a):

To snad raději ty nereformované komunisty s třídním bojem, Tožičko.

Rudofilní kolektivistická anarchie, parazitismus jako životní styl... to je naprosto nepřijatelé. Ač toho chlapa nemusím, tak plně chápu odpor Klause vůči NGO.
29. 12. 2012 | 09:46

mb napsal(a):

Jsem v prvním kole pro volbu bez ohledů na "šance". Kdo chce volit jen ty s prokazatelnou šancí, bude mít příležitost ve druhém kole.

... to je právě ta blbost, abychom zamezili druhému kolu fisher zeman ... musíme (z)volit slušného kandidáta se šancí ... to je dienstbier ...

/to je samozřejmě muj nazor, lidi si stejně budou volit tak jak chtějí a zvolí zemana s fischerem ... tak jako si jiní lidé zvolili klause, kterého já jsem nevolil nikdy..../

na pozici poražené minority jsem zvyklý ...

zdravím .... volba fisherové je ztracený hlas, je to hlas pro zemana s fischerem .....
29. 12. 2012 | 09:49

český maloměšťák napsal(a):

"... volba fisherové je ztracený hlas..."
Stejná slova zaznívala ve směru VV před volbama 2010.
A helemese - kdo držel a drží vládu nad vodou ?
/kvalita fenomenu zvaného VV je už věcí jinou...stejně jako kvalita kandidátů na prezidenta - předmětem diskuze je to, zda je nutno volit F + Z (což vyjde nastejno)/

Mně je divné, že může člověk jedním dechem volat po tom, ať lidé použijí místo bilbordů svůj mozek...a na straně druhé vystavuje na odiv právě že bilbordy. To není normální.

Mějte se.
Já beru prezidemtskou volbu jako další test inteligence nicnežnároda. A ta je pramalá. Takže jediné co mohu prorokovat je to, že nebudu překvapen výsledkem.
Lidé nebudou volit optikou Masaryka...leč optikou Ozáka , v tom lepším případě pak optikou Pata a Mata.
29. 12. 2012 | 10:17

český maloměšťák napsal(a):

Fischerová není Zelig.
Stejně jako Franz.
Ale Masaryk by Maora na Hradě nechtěl.

P.S. Abych se přiznal...tak mám taky problém s postavou Rudolfa Steinera. Nicméně nikoho nepoškodil a nacisti jej neměli rádi. A on je.
Einstein z jeho přednášek odcházel pobaven - to je pravda...ale píše se, že jeho veselost nebyla z ranku těch zlých.
Kafkovi neporadil, to je také pravda.
Ale Kafka měl problém sám se sebou.
Býl výjimkou - a uměl o tom napsat romány.
Horší jsou ti zdánlivě sebejistí - jejich problém je daleko větší a bohužel se o něm nikdo nedoví. Protže jsou současně i Zeligy.
29. 12. 2012 | 10:22

Solis napsal(a):

Zajímalo by mně vysvětlení hlasování:
174/2002
112/2003
411/2003
881/2003
228/2004
327/2004
7/2005
760/2005
29. 12. 2012 | 10:26

jogín napsal(a):

S alternativci jsou špatné zkušenosti. I když je jejich hlavní myšlenka chvályhodná, pravidelně nevěnují pozornost vedlejším důsledkům, které obvykle vedou přesně opačným směrem. Víra je překážkou porozumění funkce. Stačí se podívat na škody způsobené zelenými.
29. 12. 2012 | 10:31

Hloupý Honza napsal(a):

Nemyslím pane Stejskale,

Žádné informace nejsou jako jiné, informace by se měly zakazovat a zakazují.
Navíc by informace neměly být mylné ani zmanipulované, nadto jestliže ztělesňují dosti podstatné skutečnosti, čímž mínění určité společnosti zcela určitě je.

Co říkáte třeba na tyto informace

- V lednu 2013 nás zasáhne smrtelně nebezpečná chřipka zmutovaná z té prasečí a ptačí.
- V lednu 2013 padne jedna z největších bank v ČR

Pochybuji, že s těmito informacemi by si nějak sebevíce gramotný čtenář , či divák poradil a že by věděl, zda jsou pravdivé, mylné, či zmanipulované.

Takže
1) žádná, byť regulérní informace není jako každá jiná
2) informace jsou zakazovány, např, v trestním právu se tomu říká "zákaz šíření poplašných zpráv" a podotýkám, že se nemusí vždy jednat o nepravdivou informaci.

Průzkumy veřejného mínění jsou průzkumem mínění veřejnosti asi tak jako že 100%-ni džus je vyroben ze 100% ovoce. I v případě toho džusu je to jen sprostá manipulace, ale on už si s tím gramotný zákazník poradí, že ?
29. 12. 2012 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

resl
Už jsem s ním mluvil. Řekl, že s těma dvěma kolegy nechce mít nic společného. Že by ho beztak zatáhli do něčeho , co by mu pak sousedi vyčítali leta.
Koupím mu radši tu povolenku na ryby.
Taky pf /i když si je teda asi přečtete až po funuse/.
29. 12. 2012 | 11:10

hanah napsal(a):

Proč, proboha, by paní Táňa, která v parlamentu ani jinde nic nepředvedla, měla být hlavou státu ??
nedostatek sebereflexe? nebo snad inteligence ?
29. 12. 2012 | 15:10

honolulu napsal(a):

Scestne mysleni mate VSICHNI !
Minotomimar v pripade, ze Zeman ma problem rozumet indoktrinacnim informacim ze sveta, tak mu to kazdy emigrant prelozi behem minuty...

Pani Tana Fisherava je v podezreni, ze je znovu zrozena Berenice Agripa a je plne kvalifikovana na hrad.

Samozrejme, bych preferoval pani Bobosikovou pro jeji analyticke schopnosti demaskovat politiku destruktivniho Bruselu.
29. 12. 2012 | 18:16

stejskal napsal(a):

Pane Honzo,

dvě Vámi uvedené "informace" nejsou informace, ale "hypotézy". Jesti na ně chcete uplatnit paragraf o šíření popalšné zprávy, podejte trestní oznámení. Možná i uspějete (já dávám přednost polemice).

Pokud Vám agentura napíše, že udělala výzkum veřejného mínění na vzorku třeba jednoho tisíc respodentů a že ji z odpovědí vyšlo, že v daném okamžiku by volby vyhrál ten a ten, pak se Vám na to asi paragraf o poplašné zprávě narazit nepodaří (proč taky?). Pokud budete (neanonymně) tvrdit, že dotyčná agentura to zmanipulovala, budete to muset dokázat. Jinak se jedná o pomluvu.

Džus, na kterém je napsáno, že obsahuje sto procent ovocné šťávy pravděpodobně též nezakážete jen proto, že Vás může výrobce klamat. Zakážete ten jeden konkrétní (ne všechny) tepreve tehdy, když se prokáže, že dotyčný lže (v tomto případě že zmanipulovat nějaký výzkum, že třeba nebyl s tisíci respondenty, že odpověděli jinak, co já vím).

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Zákazy jsou úžasná věc ;-)
29. 12. 2012 | 20:34

queribus napsal(a):

Obdobně, jako je Vl.Franz bizarní svým zjevem (jinak má vcelku akceptovatelný pohled na věci kolem nás), je Táňa Fischerová bizarní svými názory na společenské (a zejména ekonomické) dění (solidní vzezření ji nikdo neupírá). Ani jeden ani druhý prostě nemohou být v očích soudných lidí vážnými presidentskými aspiranty. Berme je jako exotické figury (lhostejno,zda zevně či zevnitř)a volme z jiných kandidátů...
Fischerová by (soudě dle jejích vlastních výroků) rozvinula všechny ekonomicko-politické chyby V.Havla (ale kdo je bezchybný....?) do ještě daleko větších dimenzí, její naivita a odtrženost od reality je tak nestravitelná, až je skoro hrůzná... :obdobně jako Tožíčkových oblíbenců Beránka, Patočky a další zelených exotů diskreditujících rozumný (a ekologický) přístup k okolnímu světu.
29. 12. 2012 | 21:18

drzá držka napsal(a):

Tožička: "získala sto milionů na kulturu, když pohrozila, že jinak nepodpoří státní rozpočet". Buď je rozpočet dobrý a podpořím bez podmínek, nebo je špatný a nepodpořím nikdy a nebo něco za něco. Neříká se tomu Tožička náhodou korupce. To raději žádného prezidenta. Tuto instituci zrušit. Kašpar na hradě.
29. 12. 2012 | 22:19

Mungo napsal(a):

@resl:
Nějak nerozumím tomu "... komouši všeho druhu, přechytralí český knedlík, závistivci, kteří nikdy nic nedokázali a nakonec si přisolí Zeman..."
Není to jedno, kdo vyleze z děr, ale jaký má ten vylezenec názor?
Nebo apriori komouš libovolného druhu má špatný názor?
A člen ODS má křišťálově čisté názory, byť by to byl bývalý komouš?
Přečtěte si, kolik pravičáků se dalo do paní Fischerové na iDnes:
http://zpravy.idnes.cz/profil-tani-fischerove-07o-/domaci.aspx?c=A121206_130835_domaci_jw#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=idnes&utm_content=main
---
resl napsal(a): 28. 12. 2012 | 12:3
Všichni voláme po charakterním prezidentovi, který nelže, nepodvádí a nemá žádný škraloup. Když se takový objeví v osobě T. Fischerové, vylezou z děr komouši všeho druhu, přechytralí český knedlík, závistivci, kteří nikdy nic nedokázali a nakonec si přisolí Zeman, vzor lží, intrik a tuposti, podporovaný svým zrcadlem v osobě hradního zloděje.
30. 12. 2012 | 00:23

queribus napsal(a):

Ještě dovětek: Poté, co jsem si (byť jen letmo) přečetl (v drtivě většině tvrdě nesouhlasných) protinázorů vůči T.F. na "idnes" (a kterým více či méně dávám zapravdu) ještě jednu otázku (tam nikým nezmíněnou):
Dovedete si, Tožičko, představit, že by tato osoba (jako presidentka/ka) mohla být mj. vrchní velitel/kou českých ozbrojených sil ?? I při jejich skromném počtu a víceméně symbolické výzbroji je to zcela absurdní představa (i v mírových dobách, v případě nějaké vážnější vojenské hrozby zvenčí už vůbec nemluvě.........??!!).
Takže čekám Vaši odpověď (aspoň v tomto směru).
30. 12. 2012 | 12:48

jíra napsal(a):

Pane Tožičko, vždyť vlastně, proč ne.

Morální kredit paní Táni Fischerové je nezpochybnitelný.
Byla by skutečně nadstranickým prezidentem.
Přitom je zároveň oaktivně občansky zúčastněna na dění ve společnosti.
V politice již také působila.
Jako člověku z oblasti kultury jí patrně nebude dělat potíže promluvit kultivovaně na veřejnosti a skutečně reprezentovat vlast.
Žena v čelní reprezentativní funkci státu by bylo velmi dobré nóvum.

Když má kuráž, je to plus a v tomto případě nikoli nedostatek údajné neskromnosti. Možná totiž má dost ucelenou představu o tom, jakým směrem se má země dál ubírat. A nesvazují jí ruce nějaké závazky vůči některé stranické partě. Možná se různí nepoctivci mohou obávat právě toho dobrého mravního profilu a nezávislosti. Mohli by mít potíže, až Česko poleze z mravního bahna tunelů, korupce, nepotismu...

Jestli tu mnozí pochybují o tom jaké má šance, lze si vyzkoušet skutečná přání voličů nikoli až naostro v prvním kole, ale již v "nultém" kole. Třeba na Facebooku. Apod., kde se to dá sečíst. A spojit to s výsledky z agentur.

Od prezidenta se očekává i určitá zdatnost v některých důležitých věcech, kde má rozhodující či důležité slovo. Jedna věc jsou ale zkušenosti, věc druhá zájmy a věc třetí instinkt. Ale může mezitím i ona sama ukázat, že až takové mezery, jak jí přičítají, v tom již nemá, že se činí. Srovnávat s Havlem ji asi moc nelze, je tu rozdíl těch 23 let, dnes je společnost asi přece jen o něco dál v poznání, že nic se nevyplácí podceňovat ani přeceňovat...

Bude záležet i na tom, jak dobrý tým si vybere - úspěch šéfa je tím větší, čím lépe dokáže uplatnit speciální schopnosti svých podřízených oddaných věci, kteří jsou v těch specializacích samozřejmě mnohem zdatnější než on sám (jinak by si vystačil sám, být lepší než oni). To ví každý úspěšný šéf i opravdu velké světové firmy. Takže i to mohou lidé vnímat jako pozitivum, dozvědí-li se víc.
A moc to odkládat nemá asi smysl. Když je něco na posledních chvíli, roste vliv různých spindoktorů, obvykle spíš spinlapiduchů a prudičů matoucích veřejnost. Ač se neprojevují obvykle ani moc chytře, lidé si v tom pak nestačí udělat včas jasno, tlačí je ten čas.

Hezký den
30. 12. 2012 | 21:13

TeTa napsal(a):

Politikaření a pletichaření téhle paní cizí není. A mám pocit že i vyčůranost. Ale myslím že nějaké naivní voliče si získá. A tak to má být.
09. 01. 2013 | 09:55

stařenka napsal(a):

Volím ženu, ale MUDr. Zuzanu RoithovouVolím moudrou, čestnou, zkušenou, charakterově pevnou, nezkorumpovanou, pracovitou, skromnou kandidátku, s uměním formulovat přesně své myšlenky a názory, čitelnou a zásadovou paní MUDr. Zuzanu Roithovou, která svůj život zasvětila zájmu o člověka a netáhnou se za ní žádné ostudné a ani jiné kauzy.
Je pro mne zárukou, že ze své pozice prezidentky si ohlídá zdravotnictví a na základě svých zkušeností z EU nás vrátí opět do středu dění v Evropě, kam historicky patříme.
Ostatní kandidáti, kromě pana Dienstbiera a pana Franze na mne působí dojmem, že jsou pouze nastrčené loutky nějakých jiných dalších zájmů.
Ano pane Zemane, patřím do té skupiny 30% pitomců, jak jste řekl, co vás nevolí.
09. 01. 2013 | 14:23

stařenka napsal(a):

Omlouvám se za tu nechtěnou grafickou úpravu mého příspěvku. Kočka se mi prošla po klávesnici. Děkuji za pochopení.
09. 01. 2013 | 14:26

toisloglaps napsal(a):

<a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">グッチ 財布 </a>MqpTay <a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">グッチ アウトレット</a> CkdUca <a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">gucciトート</a> CtrHoz <a href="http://guccija.blogspot.com/">グッチ gucci</a> JcmEpt <a href="http://guccija.blogspot.com/">財布gucci</a> JvaZqz <a href="http://guccija.blogspot.com/">グッチメンズバッグ</a> NyoOsm <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">gucci メンズ</a>WlaGdz <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">グッチ アウトレット</a> FomKyg <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">グッチ ポーチ</a> NhfMht <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">gucci メンズ</a> LbhEsz <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">グッチ アウトレット</a> WhwYmv <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">gucciトート</a> TmpNok <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">gucci 財布</a> TivTwe <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">バッググッチ</a> HqgTxn <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">gucci新作</a> FksUer <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">gucci</a> MufLxc <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">gucciバッグ</a> YalVkt <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">gucciトート</a> RcaQwb <a href="http://guccibagja.blogspot.com/">gucci 財布</a> NvnRwt <a href="http://guccibagja.blogspot.com/">グッチ財布</a>

QelQgo <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ</a> JogRzl <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 長財布</a> KfqKin <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 店舗</a> AfjYbf <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 財布 マディソン</a> XtmCow <a href="http://www.coachjabags.com/">coach 財布 ランキング</a> FbzCtv <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ</a> QiqUji <a href="http://www.coachjabags.org/">coach バッグ</a> BgtIxu <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 店舗</a> HyqEeh <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 財布 マディソン</a> IxiKhk <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布 アウトレット</a> FcnQjv <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ バッグ</a> RvpGkr <a href="http://www.coachjabags.net/">coach アウトレット</a> GaiKin <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ トートバッグ</a> AyyUut <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 財布 新作</a> SepTgn <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 長財布 激安</a> ZkvEat
26. 01. 2013 | 09:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy