Zvoráme-li to, přivítáme Jobbik

16. 04. 2010 | 07:22
Přečteno 11931 krát
Odkazují se na fašistické organizace, navrhují prolomení Benešových dekretů a tvrdí, že „jejich“ zemi si rozebírají Židé – vítejte u jobbiků! Maďarská ultrapravicová partaj dostala o víkendu v prvním kole národních voleb 17 procent hlasů voličů a stala se třetí nejsilnější. Loni se po volbách do Evropského parlamentu pyšnili patnácti procenty. Před pár lety neexistovali. Hnutí za lepší Maďarsko, zkráceně Jobbik, vzniklo v roce 2003. Na vzestupu je od let 2006 a 2007, od násilných protivládních demonstrací. Založili polovojenskou organizaci Maďarská garda, která „má chránit zájmy všech Maďarů“. V duchu sloganu „Magyarország a magyaroké!“ – což je v překladu „Maďarsko patří Maďarům!“. Partaj podporují především mladí v regionech. A tak se ptám, je rostoucí podpora Jobbiku fenoménem, kterého bychom se měli obávat? Anebo je Maďarsko „daleko“? Nejsem politolog. Ale sázím na to, že rostoucí podpora Jobbiku je důsledkem finančního a ekonomického guláše, který si Maďaři udělali kupením dluhů, odkládáním reforem a poklesem politické morálky. Proto, pokud to i příští volební období čeští politici zvorají, do popředí také vystoupá nějaká obluda s programem „Radikális változás“, tedy „Radikální změna“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mirekP napsal(a):

Že by první přípravy vládnoucích špiček na uhájení si svých "těžce" nabytých statků a příprava na represálie proti obyvatelstvu?

Drobná defenestrace by Pražskému ovzduší dost pomohla.
16. 04. 2010 | 07:29

yara ze země krys napsal(a):

Nemám rád extrémy z obou stran,
ale myslím si, že pravda není černobílá, většinou leží někde mezi!!! Fašisti nebo komunisti vždycky získávají když klesá životní úroveň obyvatelstva a prohlubuje se společenská a ekonomická krize v zemi. Vždyť víme co způsobilo vzestup Hitlera, byly to šílené reparace uvalené na Německo vítěznými mocnostmi. Dnes reparace nahrazujou státní dluhy (kdo ví komu) a výsledek je podobný, jen čas a naštěstí informovanost, paměť a vyšší všeobecné vzdělání lidí je hrází před extrémisty!
16. 04. 2010 | 07:34

Béda napsal(a):

Prohlubování krize, historické relikty a tendence multikulti ¨bez hranic omlouvaná nutnistí tržní svobobdy nahrávají radikalizaci, extrémismu, vypjatému nacionalismu a šovinismu. Z pravé i levé strany.

Jistě není bez zajímavosti, že s tzv. Dělnickou stranou si nejlépe rozuměla pravicová ODS.
16. 04. 2010 | 07:40

jozka napsal(a):

Tohle tvrdim uz davno. Tak dlouho budou "demokrate" srat lidem na hlavu, ze ti zanechaji pokusu o protaceni ruznych barev v parlamentu, ze si zvoli nejakeho mladeho, co se nezakeca. "Demokrate" budou cumet jak suva z nudli a nebudou s to to pochopit, jak se to proboha mohlo stat (vzdyt oni jsou ti pravi!).

Neverite? Tak se podivejte do historie.

Reseni? To by se museli spravci nasi dzamahirije prestat chovat jako lapkove a to bych od nich chtel moc. Vzdyt i v te vychvalovane soukrome sfere vetsinove vladne kratkozrakost, u vesla jsou postavicky s privodem kysliku priskrcenym kravatou s rozhledem pres dva, maximalne tri kvartaly (o takovych se mluvi jako o vizionarich).

Captcha: to politic
16. 04. 2010 | 07:54

Northern Lights napsal(a):

Dobrý den.
Není mi jasný Váš nádpis "Zvoráme - li to"...Chtěl bych se zeptat jak to myslíte? Asi nejspíše ve volbách , ale dá se ještě něco vůbec více zvorat ? Jobbik vznikl z fanatického boje dvou velkých stran, kdy začli být lidi už asi docela dost nasraní. Ta situace je stejná jako v Česku, předvolební bojůvky, špína a pletichaření, obniňování , urážení mají asi u veřejnosti váhu psího exkrementu. Denně se objevují politické kauzy napříč politickým spektrem, ten loboval pro svou firmu, ten zase zneužil dotace další zase bezostyšně krade a mlaská u toho až lidi bolí uši, žádná morálka..
Moje otázka je tedy více méně osobní dilema, koho ještě volit..Vy napíšete lehce populistický blog, pozor na možný "Jobbik " v českém kabátě, a to je všechno?
Víte, nevadila by mi nová politická strana co by chtěla "Radikální politickou změnu v české kotlině", nemyslím tím nějaké zhrzelé nácky v hnědých košilích, ale skutečně politickou stranu se zájmy pro normální pracující lidi / třeba drobné podnikatele jako jsem i já/..Ty které se zatím totiž prezentují na české politické scéně jsou v zásadě všechny stejné, v očích veřejnosti naprosto zkorumpované,těžce volitelné, navlečení do svých týmových barev.
16. 04. 2010 | 08:09

Suchec napsal(a):

Jozka:
:-)))) tak, tak.
BTW, pane Michle. Patříte k těm, kteří to prostředí programově vytváříte.

Už mám strach i pustit oblbovák ČT, že na mne někde vykouknete s křikem - dlůůůůh, socani fůůůj.

Ale , že zrovna banky, jedné z nichž jste exponentem, právě běžného občana odírají, to je asi OK, co? (ze 100000 připsán úrok 19,90(kvartál), poplatky -1400(kvartál)).

Otočili jste celý princip naruby a ještě poučujete ostatní, jak by se měli chovat oni.
16. 04. 2010 | 08:13

Ládik napsal(a):

Slota bude mít práci a zaznamená nárůst preferencí. Brzy pošle tanky do Pešti.
16. 04. 2010 | 08:24

miro napsal(a):

Pan Michl to myslí dobře, je to ale těžké. Když poslouchám oranžové , tak těm věřit na jejich sliby, že to myslí s námi dobře nevěřím. Jejich kroky k lepšímu nevedou, je to jen populismus ty volit nebudu. Když se podívám na ty modré, tam bych ty návrhy viděl pro budoucnost lepší, ale ty skandály jejich představitelů a kamarádů (u oranžových to není lepší) mně neutvrdí, že se nějak potom sami změní, vždyť tam zůstávají ti samí, no potom TOP 09 Knížete si vážím, ale ten tu politiku dělat nebude .Pan Kalousek mluví dobře, mnohé co říká bych podepsal, ale jak to bude potom, vždyť jsou tam ti co byli jinde, proč, no koryto táhne. Zelení ani náhodou, VV John to myslí upřímně, jako osoba mně trochu zklamal a o ostatních nic nevím. Zemanovci ? Řeči dobré, ale ti lidé kteří to vedou ti zde už byli, tak co odnich nového dostanu. Komunisty ze zásady vypouštím. KDU Trapný několikanásobný předseda opět lidsky zklamal tím sporem o barák, i svým vytupováním a jinak jsou to takoví kašpárci přicmrdlíci, chybí jim Lux. Pak už tam asi není nikdo kdo se do parlamentu dostane, prot bych jim nectěl dát hlas , aby si ho rozdělili ti které jsem jmenoval. Tak Babo raď.
16. 04. 2010 | 08:44

Petrman napsal(a):

to: Ládik, myslíte všechny tři tanky :-))))
16. 04. 2010 | 08:47

Milan napsal(a):

Je nejvyšší čas očistu podle Benešových dekretů dokončit a všechny Maďary poslat do Maďarska.
Škoda, že tomu tehdy Stálin zabránil.
16. 04. 2010 | 08:51

prirodovedec napsal(a):

Ze by protofasismus vnimal uz i banker? Po letech, po mych varovanich? :)

Jsem ale optimista - v Madarsku jsou Horthyovske tradice, v CR Svejkovske ... :), takze tam je jobbik zakonity, kdyz se "to nepovedlo", u nas je nadeje, ze to zcasti bude asi operetni ...

Jinak bych autorovi rekl, ze "uz jste to nezvladli". :)
16. 04. 2010 | 08:59

Ládik napsal(a):

Petrman -
to nevím, ale tipnul bych na obnovení výroby v Martině. Pro jistotu a pozvednutí národního sebevědomí.
16. 04. 2010 | 09:04

pumprlidentlich napsal(a):

Dělnická strana s nacionálně socialistickým programem? Doprava do škol zdarma atd? Na to už máme Paroubka s Rathem.

Béda asi opět okopíroval moudro z blicích listů. (zdroj informací pro ty, kteří myslí). Sám se zde skromě pochlubil adopcí dítěte z dětského domova. Hrdina.
16. 04. 2010 | 09:05

JC napsal(a):

prirodovedec,
Domnívám se, že ta vaše varování mají drobnou vadu na kráse.
Zatímco jste varoval před nástupem protofašistů následkem pravicové politiky - tedy "rozevírání nůžek" a ožebračování nejchudších,v Maďarsku se tak stalo v důsledku vládnutí socanů a tím pádem ožebračení všech.
16. 04. 2010 | 09:10

J.H. napsal(a):

k přírodovědec:

U nás jsou ještě švejkovské tradice u starších. Nastupující generace už je vychována reálným kapitalismem a jeho kulturou, takže naše nějaká verze jobbiku není vyloučena. Právě proto, že "už to nezvládli". Tedy nezvládli z našeho pohledu. Zvládli z pohledu těch, kteří je úkolovali.

k pumprlík:

O Bédu se neotírejte. Jeho komentáře mají vždycky cenu a něco říkají. Na rozdíl od vašich.
16. 04. 2010 | 09:16

Vico napsal(a):

Na A. Michlovi se mi líbí, že je stejně tak stručný, jako směnečný platební rozkaz.

Takže nezvorat to : Chátře na tři roky zmrazit důchody, sebrat porodné, pohřebné, platit na dřevo operace apendixu ale :

dál plánovat zvýšení všech mostů na Vltavě a Labi za ix miliard, stavět nejdražší dálnice v Evropě, dát straně psích deček a kmotrů tzv. druhou šanci/s vírou manželky alkoholika, že kvůli ni Franta přestane,dyk to slíbil/.

OK. Když pak opravdu přijde zlepšení /zvětší se počet Mercedesů na sto tisíc obyvatel, sníží se doba dožití, což uleví důchodovému systému,přiklepnou nám olympiádu,Řebíček dá na charitu dva melouny/bude tu konečně ta idylka.

Pokud ne, chátra se hóódně nasere.

Pak přijde
„Radikális változás“.
16. 04. 2010 | 09:25

prirodovedec napsal(a):

JC: Zase zjednodusujete? K rustu protofasismu nastava prece u lumpenproletariatu a zdivocujici chudnouci stredni tridy v dusledku toho, ze prvnim zlodejum dochazeji drivejsi zdroje na prerozkradeni a musi se poustet do oblasti, ktere jiz zasahuji vsechny nejen mensi skupiny jako je zdravotnictvi, penze, skolstvi...

To je uz riskantni a protoze se objevuji a posiluji obavy drive sebejistych prvnich zlodeju z siroke fronty druhych zlodeju, ze dojde k povestnemu "vraceni toho co bylo ukradeno" do dalsich rukou, dochazi k tradicnimu rozvoji nastroje obrany majetku prvnich zlodeju - fasizace.

Madarsko je vysvetlitelne - pokud prerozkrada mensi pocet prvnich zlodeju - nic se nedeje, zejmena pokud ostatni maji tzv. uctu k jejich majetku aj. Pokud ideje prerozkradani prvnich zlodeju si osvoji vsichni a zejmena jeji implementaci, situaci je jasna. Pak je podstatne byt mezi prvnimi prvnimi zlodeji v poslednim kole previtizae nebo naopak poslednim mezi druhymi zlodeji ... :)

Pekny den a stastnou ruku u uren. :)
16. 04. 2010 | 09:30

JC napsal(a):

prirodovedec,
Myslím, že nezjednodušuji.
K nástupu extremistů může vést "blbá" politika, jak pravicová tak levicová. Problém je v tom, že pravičák s levičákem se nikdy neshodnou, kde je hranice oné blbosti u politické konkurence.
16. 04. 2010 | 09:43

A propo... napsal(a):

prirodovedec:

Zajimava teorie :-)
Dal by se Vas priklad aplikovat i na nas stat? Kdo by u nas byla ta "prvni fronta", respektive "druha fronta" zlodeju? :)

Hezky den.
16. 04. 2010 | 10:15

erik napsal(a):

Ono spíš je na příkladu Řecka vidět nebo i Maďarska ,že tenhle systém není funkční pro všechny .Co může fungovat dobře v Německu ,nemusí fungovat v ČR ,jsme jiná země s jinýma specifikama ,historií atd. Naše kupení dluhu je nedvratný ,to my tady v týhle zemi nerozhodujeme .Nakonec Tuma odešel dokud je čas .ČNB to ví celý roky jakej je stav a kam to směřuje .Řekové mají ještě štěstí ,že věřitelé aspoň ty největší jsou Francie a Německo .Zajímavý ovšem je ,že Itálie má stejný dluhy jako Řecko a je tich po pěšině .Každopádně je vidět ,že někoho obětujou a někoho ne. My jsme malá země ,zanás nikdo nikde orodovat nebude .
16. 04. 2010 | 10:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zajímavý přístup :

http://www.novinky.cz/domac...

V ČEZku ojedinělý. Nehrnou se do koaliční vlády za každou cenu.

Volím VV. Uvidíme.

P.S. Zákonodárce vs vláda. Tak by to mělo být.
Ne že je poslanec zároveň ministrem. Neřkuli mnohoobročníkem.
16. 04. 2010 | 10:46

Emanuela napsal(a):

Suchec bravo ,jsem rád ,že to někdo pochopil .To je zásadní příspěvek -100000 připsán úrok 19,90(kvartál), poplatky -1400(kvartál) -tak s jakou marží musí ten člověk počítat ,aby si ten úvěr mohl vzít .Potřebuje-li ekonomika peníze ,má je banka vydat za normální realistickej úrok ,ČNB ty peníze natiskne a daj se do oběhu .Budou-li peníze v oběhu přebývat ,ČNB je má stáhnout ,aby nebyla příliš velká inflace .Je to tak jednoduchý ,stačí jen málo ,aby ČR dělala svojí vlastní finanční politiku ,opakuji svojí vlastní .Ke kolika ještě dojde omylům ,kolika lidem to ještě zničí život ,než se pochopí tato triviální úvaha ???V zemi kde prosperujou banky a energetika nemůže prosperovat průmysl ,zemědělství ,drobní podnikatelé ,to už tak prostě je .Nezapomínejte pane Michle ,že ekonomika je jen jedna z částí sociologie a kašle-li ekonomika na sociologii ,tak to nemůže dobře dopadnout .Jako analytik tento systém i Vy vytváříte ,občas jste i v televizi ,tudíž máte na současném stavu svůj podíl ,alespoň se domnívám .
16. 04. 2010 | 10:54

zrzavá voda napsal(a):

Máte pravdu pokud se to "pohnojí" extremisti - t.j. nacisti a anarchisti - posílí.

Největším přítelem nácků v Česku jsou média a ČSSD.

Pochodující, vykřikující, rvoucí se, věci rozbíjející nácek je miláčkem televizního zpravodajství - diváka to upoutá, teče krev, občas zlomenina, oheň - noc co si přát více pro sledovanost, že investigativní žurnalisté?

No a pak přichází na scénu ČSSD, jako hrdina s mečem, který má na rtech "neprojdou!". Ach ta nostalgie staříků po půtkách druhé světové války. Proč také jinak za vlády ČSSD měla socdem garnitura tak ráda rozhánění např. různých Czech Teků, apod.

Je to prostě její příjemně vychutnávající chvilka moci a k moci přece patří ukázat ostatním co dokážou.

Vyhraje-li levice tak nejen, že se rozroste stát, dluhy se nebudou platit a budou se zvyšovat daně, ale to zas bude k mání rvaček.
16. 04. 2010 | 10:54

Ford napsal(a):

Jsem v klidu. Marťa Pecinů je na stráži. Kdyby náhodou během vlády zářných zítřků se něco klubalo, tak je před volbama, tak nějak po demokraticku zruší.
16. 04. 2010 | 10:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

http://www.novinky.cz/ekono...

Hmm. Obávám se, že jestli to takhle půjde dál, máme zde za chvíli vládu rudého jobbiku.
16. 04. 2010 | 10:58

Marcus Agrippa napsal(a):

Podobné strany posilují jedině pokud se výrazně zhoršuje životní úroveň podstatné části obyvatelstva - nic víc v tom není. Může se to stát v jakékoliv zemi.
16. 04. 2010 | 11:02

Béda napsal(a):

zrzavá voda,

Es kommt der Tag, Osvětimská lež, Noc dlouhých nožů. Jsem jako jeho Martin Bormann.

Setkání M.Topolánka s šéfkou Národní strany p. Edelmannovou,
http://cs.wikipedia.org/wik...
"Mgr. Petra Edelmannová, Ph.D.[1] (* 27. února 1975 Františkovy Lázně, Česká republika)[2] je česká politička, bývalá předsedkyně nacionalistické a krajně pravicové Národní strany.
Absolvovala magisterské studium ekonomie na Institutu ekonomických studií FSV UK, v roce 2008 absolvovala postgraduální studium na Katedře politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.[1] Pracuje jako bankovní analytička...

účast p. Vidíma (člena bezpečnostní rady státu)ve spolku Ordo Lumen Templi
16. 04. 2010 | 11:13

milo@volny.cz napsal(a):

Ano. Je to reálné nebezpečí. Stagnující ekonomika, společnost bez vize, vulgární politika - všem budou extrémní recepty připadat jako rozumné řešení.česka by bylo škoda.
16. 04. 2010 | 11:22

Terry napsal(a):

Souhlasím s názorem, že i ČR spěje (ale zřejmě v daleké budoucnosti - ještě si necháváme srát na hlavu) k podobnému řešení, ne-li k občanské vzpouře (válce), jako tomu je v aktuálně v Kyrgyzstánu.

Zatím nemají naši skvělí "demokratičtí" politici důvod změnit své chování a jednání, zatím se mohou chovat cynicky, arogantně a povýšeně, zatím stále mohou brát politiku jako skvělou a rychlou cestu k vlastnímu obohacení, zajištění.

Jak napsal občan v
Řecko, Island, Česko, a to není všecko
(http://bata.bigbloger.lidov... - t2):

Nedávno jsem zahlédnul v TV vystoupení představitelů ODS. Nebudu opakovat, co či o čem byla řeč, zmíním jen vystoupení „náhradního kola“ Topolánkova vozu, pana Nečase. Ten totiž když předstoupil před mikrofon, aby se ujal slova, oslovil veřejnost těmito slovy:

„Dobrý den, vážení občané a občanky, vlastně pardon, vážení dlužníci a dlužnice!“

Tak ten výrok mi vehnal krev do hlavy a začal jsem vidět rudě, včetně různých kruhů a blesků. Tento výrok totiž považuji za nejvyšší stupeň arogance, sprostoty, egoismu a huby nevymáchané, drzost, která umocněna jeho škodolibým úsměvem se rovná plivnutím jedovatých a sprostých slin do tváře veřejnosti. To je přesně to, co se politikům už léta daří s úspěchem praktikovat. Oni to jsou, kdo prošustrovali, rozkradli, vytunelovali a zdefraudovali státní peníze, oni to jsou, kteří lobbyismem a korupcí dosáhli na bohatství, které patří našemu národu. Pan Nečas s úsměvem na tváří vmetl našim občanům, že ne oni (rozuměj politici), ale občané tyto peníze „prožrali“ či jinak svou neodpovědností prošustrovali a dává tím občanům najevo, že se budou muset setsakramentsky omezit. No omezit se budou nuceni nikoliv o své vůli, ale protože je k tomu naši „ (ne)důvěryhodní“ zastupitelé donutí. Protože občané na ty státní peníze, na ten erár, sotva sami dosáhnou. Ale copak to ty naše papaláše zajímá? Stát je na tom špatně, občané je na vás, abyste to napravili. A tak vám, vážení dlužníci a dlužnice, zde předkládáme, jak na to: omezíme, zrušíme, zkrátíme, nedáme, nedopustíme, budete muset, nebudete smět, bude zakázáno, nařízeno! Doufám, že si rozumíme, ovčané!

Jistě každého napadne, že by v takovém případě či takové situaci měl jít někdo příkladem, tedy ani ne tak někdo, ale především sami politici, zvláště poslanci a senátoři. Ptám se, zda někdo z vás, milí občané zaregistroval, že by někdo z politiků vyslovil vstřícná slova:

Abychom dokázali, že jsme všichni na jedné lodi (i když kapitán a velící důstojníci jsme my, politici), přiložíme ruku a úsilí k tomu, abychom tu pohromu odvrátili. Proto si (my politici) klademe předsevzetí, že: …si snížíme platy o 25%, že se vzdáme všech výjimek a požitků, které dnes máme, t.j. bezplatné jízdné v MHD, přestaneme využívat nehorázné slevy v parlamentních bufetech a jídelnách, vzdáme se výhod v bezplatném cestování letadly, budeme ekonomicky využívat cestování jak doma tak i v cizině, služební („výlety“) cesty do zahraničí omezíme na minimum, budeme plnohodnotně využívat pracovní dobu a režim zasedání parlamentu, budeme všeobecně s maximální pečlivostí sledovat výdaje, kterými se dosud nikdo neráčil zabývat a je kontrolovat, budeme všemožně usilovat, aby se státní dluh zastavil, aby se zmenšoval, budeme….

Pokud někdo z vás, milí čtenáři, tato nebo podobná pozitivní slova ze strany (profláknutých) politiků zaznamenal, dejte mi prosím urychleně vědět, abych se mu mohl osobně omluvit. Ano, je toho dost, co by ne mohli, ale co by měli udělat především oni samotní, kteří nás do tohoto „srabu“ dostali. A jak v titulku zmíněno, a to není všecko. Co jsem neuvedl si asi doplní každý rozumný občan! Nebo ne?
16. 04. 2010 | 11:27

Terry napsal(a):

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
16. 04. 2010 | 11:31

jarpor napsal(a):

Terry

Možná to není až tak důležité, ale když se Vám onehdy vehnala krev do hlavy... pominu-li Vaše označení Nečase... pak musím říci, že cituje řeč Nečase špatně.

Nevím proč tak činíte, ale ta řeč byla jiná.
Nečas řekl :

Dobrý den dámy a pánové, chce se mě takřka použít oslovení Vážené dlužnice, Vážení dlužníci.

Tato tisková konference bude trvat zhruba 45 minut, jen za tu dobu vzroste zadlužení našeho státu přibližně o 14 milionů korun.
Je to, dámy a pánové, hrozné pomyšlení...

Není těžké si to přehrát :
http://www.ct24.cz/videozaz...

Když citovat, psát o emocích a vzbuzovat emoce... pak alespoň by se mělo citovat přesně...

Soudím, že je zřetelný rozdíl mezi tím co tvrdíte, že bylo řečeno a mezi tím, co skutečně zaznělo...

Neberte to jako obhajobu Nečase. Jen jako nápravu Vašeho omylu.

Hezký den
16. 04. 2010 | 11:53

jozka napsal(a):

jarpore, nestdte se, rozvedte to, v cem je vami uvedena verze jina?
16. 04. 2010 | 12:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Nečas : " Dobrý den dámy a pánové, chce se mě takřka použít oslovení Vážené dlužnice, Vážení dlužníci.

Tato tisková konference bude trvat zhruba 45 minut, jen za tu dobu vzroste zadlužení našeho státu přibližně o 14 milionů korun.
Je to, dámy a pánové, hrozné pomyšlení..."

Vážený pane Nečasi. Kolik z toho dluhu hodlá uhradit Váš čeledník ? A Vy osobně ?
Cože ?...Kolik ?.... Aha.
To je ale hrozné pomyšlení, pane Nečas !

Tak já Vám teda nedám taky nic. Ani vindru už ze mě nedostanete, soukmenovče Nečasi.

Tak je to správně, pane jarpor ? Bez emocí ?

Mějte se.
16. 04. 2010 | 12:10

jarpor napsal(a):

jozka

"„Dobrý den, vážení občané a občanky, vlastně pardon, vážení dlužníci a dlužnice!“

"Dobrý den dámy a pánové, chce se mě takřka použít oslovení Vážené dlužnice, Vážení dlužníci."

Pokud dvě výše uvedené věty považujete za shodné, je mi líto. Já v nich našel rozdíly.
A nestydím se na ně poukázat.

Hezký den
16. 04. 2010 | 12:11

jozka napsal(a):

Dobre, v cem jsou jine?
16. 04. 2010 | 12:12

jarpor napsal(a):

Tencokida

1. Taky mu nic nedám
2. Nejsem ničí čeledník.
3. Emocemi netrpím.

Hezký den
16. 04. 2010 | 12:13

jarpor napsal(a):

jozka

No v použitých slovech určitě a z toho vyplývá patrně i významový rozdíl...

To je mi nějakého zájmu o jednu opravenou citaci...

Hezký den
16. 04. 2010 | 12:21

Ford napsal(a):

Sociálně vnímaví mají asi vrozené postižení citovat a přitom jim tam vždy něco vypadne nebo se přidá.Jejich kampaň "Lež v přímem přenosu." Nechceme oplatky - Nečas. No a on Nečas řekl "Nechceme zvyšovat poplatky." Celkem fatální rozdíl ve významu. Případ s Topolánkem je to samé.
16. 04. 2010 | 12:28

Čochtan napsal(a):

"Maďarsko patří Maďarům!".
Věta holá. Holá a pravdivá. Komu jinému by mělo Maďarsko patřit ?

Rostoucí podpora Jobbiku je důsledkem NEJEN finančního a ekonomického guláše, který si Maďaři udělali kupením dluhů, odkládáním reforem a poklesem politické morálky, ale má i jiné příčiny. Podobné těm, které u nás zavinily růst podpory Dělnické strany. V Maďarsku jsou tyto "příčiny" přiblžně dvakrát tak velké.
16. 04. 2010 | 12:30

jozka napsal(a):

To bude asi tim, ze mate opravdu vyvinuty cit pro jazyk, protoze ja tam zadny vyznamovy posun nevidim.
16. 04. 2010 | 12:33

jozka napsal(a):

Jasne Forde a ony se nezvysily, ony se jen zavedly :-)

Topolanka sem netahejte, tomu nemydlili schody vlastni, kteri zpanikarili, ze nebudou korytka.
16. 04. 2010 | 12:36

jozka napsal(a):

opravuji: ...namydlili...
16. 04. 2010 | 12:36

ZM napsal(a):

Otázka je,jak na to zareagují na Slovensku.Zřejmě zvýší početní stavy speciálních jednotek :)
Jinak to co píšete v závěru článku je opravdu velký optimismus.Zatím jsem si nevšiml,že by bylo nějaké volební období,kdy to politici nezvorali.Kdo je tady starší,tak si asi pamatuje,jak si ve volbách v roce 1998 mnozí oddechli,že se do parlamentu nedostali Sládkovi Republikáni.Měli ale 4,6% hlasů.
16. 04. 2010 | 12:36

JC napsal(a):

jozka

"„Dobrý den, Jozko, vlastně pardon, vole.“

"Dobrý den Jozko, chce se mě takřka použít oslovení vole."

Já tam jistý rozdíl cítím...:-))
16. 04. 2010 | 12:37

Ford napsal(a):

Jozka: Nic to nemění na tom, že Nečas to řekl jinak. Prostě ubožáci musí úmyslně lhát za každou cenu.
Proč tam nedali přesně, jak to řekl?
16. 04. 2010 | 12:39

jozka napsal(a):

JC, ja ne :-)

Vul byl pouzit v obou pripadech. Ten druhy pripad maximalne tak vypovida o tom, ze dotycny mluvci si pripravuje ustupovou cesticku "ja to tak nemyslel".
16. 04. 2010 | 12:44

jozka napsal(a):

S temi ubozaky souhlas. Zvedly se platby za zdravotnictvi nebo ne?
16. 04. 2010 | 12:45

Ford napsal(a):

Jozka: Odbočujete od tématu. Je to o tom co skutečně řekl a co se citovalo.
16. 04. 2010 | 12:48

jarpor napsal(a):

jozka

No, nejprve jste asi "neviděl" ani ten slovní... takže jste udělal jistý pokrok... ono to půjde i s tím významem...

Nic moc vyvinuté nemám, v češtině nevynikám, ale když se něco "cituje" a ono to bylo řečeno jinak, pak je mezi "citací" a řečeným rozdíl.

Švejkovsky - S tím se holt nedá nic dělat.

Hezký den
rekaptcha : the vulgar
Život tropí hlouposti... a náhody..
16. 04. 2010 | 12:49

Terry napsal(a):

to jarpor:
byla to citace z článku pana Jiřího Bati (i s odkazem):

Jak napsal občan v
Řecko, Island, Česko, a to není všecko
(http://bata.bigbloger.lidov...)
Nicméně souhlasím s autorem, že se naši politici staví do role, že oni to nezavinili, že to způsobili (prožrali) občané.

Podobně chápu odpor řadových Řeků k "řešení" situace na jejich úkor, protože veškeré kroky k možnému krachu byly způsobeny v minulosti činy a jednáním vrcholných politiků: od falšování údajů (!!! - jak o tom měli občané vědět?!) o stavu ekonomiky pro "schválení" vstupu Řecka do eurozóny, přes dlouhodobé sestavování ztrátových rozpočtů..

Podobnost s ČR není náhodná.

Politik Petr Nečas - Politická kariéra (http://cs.wikipedia.org/wik...):
Od roku 1991 je členem ODS. Od roku 1992 je poslancem Parlamentu ČR. Od roku 1999 je místopředsedou ODS, v roce 2002 prohrál souboj o post předsedy strany s Mirkem Topolánkem o 2 hlasy, mezi lety 2004 až 2006 vykonával funkci 1. místopředsedy ODS, kterou na podzim roku 2006 neobhájil v souboji s Pavlem Bémem. Díky svým dlouhým obstrukčním projevům ve Sněmovně získal přezdívku Fidel. Od roku 2006 je jedním z řadových místopředsedů strany. Po odstoupení Mirka Topolánka v březnu 2010 se stal volebním lídrem ODS ke sněmovním volbám v roce 2010.

Celou tu dobu, co je (i on) ve vrcholné politice, se zvyšuje korupce, prorůstání mafie do státního aparátu, arogance, cynizmus a nabubřelost "demokratických" politiků.

Čili i on je spoluodpovědný za vývoj do současného stavu.

Mj. žijeme vůbec v demokratickém státě?

Jak píše sociolog pan
Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů
(http://www.blisty.cz/2010/3...):

...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.

My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.
(konec citace)

A bohužel - volby nejsou řešením této situace, protože

1) do politiky se hrnou jen vychcánci, kteří si chtějí rychle a snadno nahrabat (a mají dvacet let příklady, že to funguje; kde jinde než v politice by mladý mašinfíra k titulu a k miliónům přišel?!)

2) stávající parlamentní strany nabízejí povětšině stejné, profláknuté ksichty

Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal."
16. 04. 2010 | 12:50

JC napsal(a):

jozka,
Miloš Zeman/svého času-volná interpretace/

Kdybych byl sprosťák nazvu vás debilem pane redaktore, ale protože jsem slušný neřeknu to.

Byl pan redaktor debil nebo nebyl ?
16. 04. 2010 | 12:54

jozka napsal(a):

jarpore, ale za tim, ze tam nevidim VYZNAMOVY rozdil si stojim. Jen jedno je receno naprimo , druhe stylem "prizdisrac", ale obe verze rikaji to same.

To mate jako s tim otrepanym forkem o diplomatickem "soudim, ze o zdroji vasich informaci by se dalo s uspechem pochybovat". Je to sice rozvlacne, ale porad je "Kecas!".
16. 04. 2010 | 12:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Terry
Petr Nečas ale není celý život politikem - aparátčikem. On má za sebou také zářivou profesní kariéru v Tesle Rožnov (Téměř dva celé roky !! - včetně dovolené a svátků).

Vskutku rozmarný "pravičák ". Takový kuriozní. Pro mafiakapitalismus v ČEZku signifikantní.
16. 04. 2010 | 12:55

jozka napsal(a):

JC, podle Zemana je. Jakekoliv dalsi okecavani je uz jen vata.
16. 04. 2010 | 12:56

jarpor napsal(a):

Terry

No, máte smůlu. Sem jste to dal Vy.
A tuším už jsem to od Vás četl i dříve... už tenkrát jsem Vás chtěl opravit... ale - mávl jsem nad tím rukou.
Ale když jsem to uviděl znova, a když Vás to tak vzalo...

Třeba si dáte bacha na zdroje...
Znáte : Všechno zlé je k něčemu dobré ?
Moc pravdivé přísloví...

Hezký den
P.S. Ten názor, že to prožrali občané... no, všechno snad ne, ale já bych to viděl velmi podobně...

Asi jsem Vás nepotěšil...
16. 04. 2010 | 13:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hezký víkend všem.Odjíždím na Slezskou Hartu.

Doufám, že mě o víkendu nepotká žádný Nečas.

Mějte se.
16. 04. 2010 | 13:04

jarpor napsal(a):

jozka

Vždyť jsem už psal - to přijde...
Chce to klid...

Každej jsme jinej, jeden vidí, druhej nevidí... jeden o zdrojích vyjádří pochybnost, jinej to odbude "Kecáš"...

Tak hezkej...
16. 04. 2010 | 13:08

www racek napsal(a):

Aha, tak banky se motaj už i do politiky, to se tam v mateřském Rakousku smí? Ba ne, tam by jste letěl na hodinu a dostal byste nádavkem zákaz vstupu na bankovní půdu na 80 let.
Pane Michl, bohužel, neuvádějte se alespoň ve spojitosti se zaměstnavatelem. Soukromé názory jsou věc jiná, prosím, i když jsou takové volaké zmatené...
16. 04. 2010 | 13:09

jozka napsal(a):

jarpore, ale vysledek je stejny, ne?
16. 04. 2010 | 13:09

Carlos V. napsal(a):

Hnuti Jobbik a dalsi extremiste stoji na hlasech lidi, kteri nejsou schopni ci ochotni se vlastnim pricinenim, rozumej praci, postarat o vlasdtni budoucnost.

Systematickym resenim je nerovne volebni pravo,kter da nensi vahu hlasu tem, kteri neprispivaji do spolecne kade a prida tem kteri plati vice. Ovsem je treba jej nastavit tak, aby slo o system pro hornich sedmdesat/osmdesat procent.
16. 04. 2010 | 13:34

Marcus Agrippa napsal(a):

Carlos V.:
a to si jako myslíte, že v Německu volili NSDAP nějací Romové nebo co?! Tu poslední část Vašeho komentáře je lepší nekomentovat vůbec.
16. 04. 2010 | 13:39

Radek napsal(a):

pane Michle, nelze než souhlasit, neschopnost tzv. demokratických stran vládnout slušně a zodpovědně vždy vyvolává pokušení a pokusy o jednoduchá a rychlá řešení, která nabízí extremisté jak z prava tak z leva, fašisté nebo komunisté, a získávají hlasy vždy v obdobích krizí, historie už to několikrát ukázala a i já mám již delší dobu pocit že se celá Evropa dostává v té historické spirále do bodu velmi vyhrocujících se sporů mezi pravicí a levicí a tím se celá situace více radikalizuje. Obávám se však že ony demokratické síly nejsou vnitřně dost silné na to aby dokázaly řešit skutečné problémy místo vzájemných někdy až tragikomických sporů. Což ve svém výsledku může vést do budoucna k výraznému posilování extrémních názorů a stran.
16. 04. 2010 | 13:50

,matů napsal(a):

Pustím televizi,Nečas,pustím počitadlo,Nečas,jdu na procházku se psem,opět nečas.Už mě to štve,kde šlápnu,do nepohody,konečně změna.
16. 04. 2010 | 14:10

vlk napsal(a):

Tenhle blog jste trefil naprosto dokonale!

stejně jako ve s vých replikách pánové

přírodovědec
a Vico.
16. 04. 2010 | 14:24

ld napsal(a):

Sedí to jak prcka na hrnci.

Když byla u sousedů onehdá hyperinflace, nezaměstnanost obludných čísel, národní ego na hnoji, tak přišel jeden kníratý filuta z Rakouska a ten řekl, že má na to recept.
16. 04. 2010 | 15:30

Zacheus napsal(a):

Já si jen dovolím mít takový skromný, asi politicky nekorektní dotaz na autora:

Co je extrémistického, fašistického či nepřijatelného na názoru, že "Madarsko patří Maďarům?"

Komu jinému by mělo patřit?

Děkuji za odpověď.
16. 04. 2010 | 20:25

stejskal napsal(a):

Co třeba lidem, kteří v něm dlouhodobě žijí a pracují, pane Zachee? ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
16. 04. 2010 | 20:58

Kelt napsal(a):

Otázka pro všechny sekretářky a pobočnice.Která z Vás dostala od šéfa na odchodnou 577 tis.Kč tvrdé české měny = cca 24 průměrných platů,nebo 56 důchodů.
Ta dotyčná prý byla velice schopná a přičinlivá.
Vyplatil je ten nejšetrněší,co nás již vidí v Řecku-ne ale na dovolené.
16. 04. 2010 | 20:59

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale
"..lidem, kteří v něm dlouhodobě žijí a pracují.."
Fuj to jsem se lekl ! Já už myslel, že chcete přiřknout Maďarsko cikánům, a vy píšete "dlouhodobě pracují" !
I vy filuto! :-)))
16. 04. 2010 | 21:21

Pípa napsal(a):

Autor,
díky za námět k diskusi. Jinak ano, zvorali jste to a zase to zvoráte.
Terry,
na Hrad. (Schválně říkám na Hrad a ne do vlády.)
16. 04. 2010 | 21:38

otokar napsal(a):

Liška kuru nese,ocasem stopy zametá.
Vy zlodějští kravaťáci!
Jak by asi stát vypadal,kdyby se 70mld ročně dalo na užitečný věci a ne lichvářskému MMF?
Teď strašíte Hitlerem, ale již máte nakradeno a první již startují.
17. 04. 2010 | 06:25

Honza napsal(a):

Velice trefné.
17. 04. 2010 | 06:32

grőssling napsal(a):

Maďaři projeli po Rakousko-uherském vyrovnání z února 1867 všechno na co šáhli až dodnes. Opravdu obdivuhodná kontinuita téměř 150 let neúspěchů jednoho jinak talentovaného národa.

V Evropě už se říká, že to společenství, jehož součástí je smluvně Maďarsko, své spory se soupeři určitě v budoucnu prohraje ( dnes NATO a EU ). Jobbik je jen katalyzátor fungování tohoto praxí ověřeného pravidla.

S tím vůbec nemá nic společného to co se nám tu snaží naznačovat pan Michl, stejně jako mnozí jiní poskoci velkoburžoazie, že po vítězství ČSSD ve volbách nastane v Čechách katastrofa podobná té Maďarské.

Příklad úspěšného vládnutí slovenského Smeru je dostatečným důkazem.
17. 04. 2010 | 06:48

Zacheus napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,

myslíte si,že třeba polským dělníkům, dlouodobě pracujícícm v Bahrajnu, "patří" Bahrajn? Když Vy sám budete dlouhodobě pracovat ve Velké Británii, budete mít tentýž pocit? Samozřejmě, že by i zahraniční dělníci měli mít právo nějakou formou participovat na veřejném životě v zemi, kde pracují (také u nás participují často například i čerpáním zdravotního pojištění), ale přece jenom nemám pocit, že výrok "Madarsko patří Maďarům" je extrémistický. Tím ted neposuzuji některé další aktivity tohoto hnutí ( jistě je extrémistické stanovisko, pokud mají chtějí revidovat Trianonskou smlouvu, nebo "rozšířit" pravomoci maďarského státu i na maďarské občany žijící v jiných zemích ).

Mimochodem, opožděně Vám děkuji za článek o zahádné letecké nehodě gen. Sikorského, velmi mne zaujal. Váš další článek týkající se leteckých nehod si chci v klidu přečíst o víkendu. Přeji Vám pěkný den:-). Zacheus
17. 04. 2010 | 08:12

Zacheus napsal(a):

opravuji...pokud chtějí...
17. 04. 2010 | 08:14

antoninovy napsal(a):

Nevím co k tomuto mudrování dodat, všechno jsem k českému potencionálnímu fasci řekl již dříve, snad někde jinde a před mnoha a mnoha lety, a když mne pak zaujal Topolánek s těmi čísly na triku, jež znamenaly iniciály pana Hitlera, tehdy jste se mi smáli a vyhrožovali smrtí. Smrti se nebojím, těším se domů.

Zbývá mi dodat jen to Eskymo Welzla, ostatně taky severní Moravák, ze Zábřeha na Moravě -

- přindu, přindu, nepříndu, nepřindu...

an
17. 04. 2010 | 12:36

pařez napsal(a):

Mám pocit, že "zvoráno" již je.
17. 04. 2010 | 13:39

češka napsal(a):

Dobrý den,
mohli by mi čtenári blogu vysvětlit, co je podle nich fašismus?
Jaký je rozdíl mezi fašismem a národním socialismem. Mám pocit, ze autor blogu v tom nemá jasno a národněsocialistické myšlenky vydává za fašistické.
17. 04. 2010 | 13:53

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Zachee,

asi jsem se nevyjádřil dost přesně, nicméně myslím si že třeba tato země by měla patřit lidem, kteří v ní žijí, mají tady kořeny. Tedy etnickým Čechům, ale i Polákům, Slovákům či Němcům.

Možná si nerozumíme kvůli rozdílnému chápání pojmu národ. Nevím. Pro mne je důležitý národ politický (tedy složený z občanů různých národností, kteří v ideálním případě cítí příslušnost k určitému území, k tradiční kultuře, prostě sounáležitost) nikoliv to, co si mnozí (včetně maďarských extremistů) představují jako etnicky homogenní uskupení.

Díky za ocenění mého textu, potěšilo mne (schytal jsem spíše - v lepším případě - výčitky a obvinění ;-)

Libor Stejskal
17. 04. 2010 | 16:29

Jarýn napsal(a):

Z filozofa politikem, no časujete to dobře: včera měl narozeniny Charlie Chaplin a dnes #18. Dobrá práce.
17. 04. 2010 | 17:51

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale.
tohle: "kteří v ideálním případě cítí příslušnost k určitému území, k tradiční kultuře, prostě sounáležitost", to se cikánů netýká.
Možná pár jednotlivců kteří dokázali přestřihnout pupeční šňůru s tím etnikem, ale absolutní většiny se to netýká. Ani v ČR, ani v Maďarsku, nikde v Evropě.
17. 04. 2010 | 20:22

Daňový poplatník napsal(a):

To Stejskal:
Lépe člověku potkati se s medvědicí osiřelou, než s bláznem v bláznovství jeho.
Starý zákon, kniha přísloví.
Bez jakékoliv souvislosti s Vašimi dvěma předchozími komentáři.
17. 04. 2010 | 21:02

JIrKa2 napsal(a):

Vztek je sice špatný rádce, ale to neznamená, že by za určitých okolností neradil jako první, nejdůrazněji a dostatečný počet soukmenovců.

Takže i to se může stát. Ostatně klasické chrochtání od koryt bylo slyšet už příliš dlouho a příliš hlasitě a teď rezonuje v prázdné státní pokladně.

Být blbí nebo zlí je to nejjednodušší, ale i v tom se lze zdokonalovat. Být vychytralí, to je schopnost šikovně neodolat pokušení, a zkoušet, zda se ucho utrhne. Být dobří, to se lidé učí celý život, navzdory občasným pochybnostem, jestli jít tímto směrem má vůbec nějaký smysl.

Ale když ti dobří nejsou dost dobří, když si lidé i svou vládu takzvaně "zaslouží", nastává postupně doba obvykle více než rozporuplná a když do toho ještě vletí blbé náhody, třeba nějaká ta sopka, může se pak stát ledacos.

Zdivočelé časy pak poznáme nejen podle toho, že kultivovaným ikonám s noblesou budou zase nějací, co to berou upřímně, házet do schránky anonymní lístky, jedni se slovy ty svyně a druzí ty sičáku...

Asi jediná obrana je, když si každý hledí především sám sebe, vnímáno tak, že si zamete před svým vlastním prahem a snaží se žít podle nejlepšího vědomí a svědomí, ať to pak někde nechybí.
18. 04. 2010 | 20:39

Einstein napsal(a):

Nefunguje to už teď ,na stát všichni kašlou ,dělá se na černo ,pašuje se benzín nafta ,bude se dělat na černo ,daně se platit nebudou .Protože vysoký daně nikdo platit nechce .Stát se klidně sesysepe ,budou lidi ,kteří přijdou o úspory ,budou lidi ,kteří nepřijdou ani o korunu .Vysoký daně a ždímání lidí nikam nevede chytří ekonomové a politici poskokové .
18. 04. 2010 | 21:48

jaryn napsal(a):

Český Jobbik přijde. Zatím není nic, co by naznačovalo opak. Politika je jeden neuveřitelný švindl, politici zas ksindl. Nikdo nepracuje pro stát, pro lidi, jen pro sebe. Morálka je v háji, peníze vládnou všemu.
Nasranost lidí potřebuje ventil.
Někdo ho nabídne a prostě vyhraje.
Prohrajeme ovšem všichni...
19. 04. 2010 | 11:49

Smart napsal(a):

Pane Michle, prostě už přijměte fakt, že lidé se už nenechají balamutit mediální lží, že Jobbik jsou nacisté atd. Jobbik je prostě národně-konzervativní strana co hájí maďarské zájmy. Chápu, že toto se vašemu liberálnímu (rozuměj probusiness) vidění světa nelíbí a že se to nelíbí ani v Bruselu. Ale lidé už měli dost socialistů (zadlužování, imgirace)i liberálů (přesuny výroby do Asie, immgrace, omezování práv ůlidí) a tak volí národní strany. Je to trend, který bude v Evropě na vzestupu. I v ČR tento trend bude sílit, uvidíte že DSSS ve volbách překvapí. Jinak doporučuji navštívit ang. verzi stgránek Jobbiku: http://www.jobbik.com a každý si může udělat obrázek sám. Dost podrobně tam vysvětlkují lži, které o tomto hnutí píší evropská média a jejich líní a multikulti novináři.
19. 04. 2010 | 13:26

b52 napsal(a):

Proc Vam, vazeny pane autore, vadi Jobbik, kdyz Vam nevadi KSC(m)?
19. 04. 2010 | 17:59

max aue napsal(a):

Michl je žid nebo má židovské myšlení...
19. 04. 2010 | 18:09

Jirka napsal(a):

Doufám, že autor dostal za ty kecy slušně zaplaceno. Pokud ne, tak je to tak na vyšetření u psychiatra.
19. 04. 2010 | 18:12

No name napsal(a):

Dobrý den.Takže jak tak čtu všude po různu,tak se tak pomalu začíná šířit duch z obav coby se stalo ,kdyby se k moci dostali ty co mají na věc jiný"samozřejmě špatný" ,jak jinak,názor.Vytvářet fiktivní čerty a strašit je hezké.Budiž.Strach je věc přirozená.A teď jsme u jádra věci.Kdo a o co má oprávněné oobavy.No a na závěr
19. 04. 2010 | 18:20

Morgast napsal(a):

Vážený pane, z titulu Vašeho postavení oprávněně chápu Váš strach! Nicméně pro nás ostatní nezbývá doufat, že čas pro lidi jako Vy, ožebračují tuto zem, již záhy skončí! Jobbik není fašistická organizace jak nám lživě tvrdíte a již se upřímně těším na to, až DSSS vyhraje volby do PS a řádně s lidmi jako jste VY zatočí!
19. 04. 2010 | 18:25

RP napsal(a):

O poklesu politické morálky psali již antičtí autoři. Nic nového pod sluncem.
A jaké reformy máte na mysli "pane bankéři". Ty, které vymyslel pan Kalousek a které měla platit jen střední třída? Nebo ty, které přinesou bankám další „parazitické příjmy“ (při hodnocení vycházím z toho co se o bankovnictví učí v celoškolsky povinných předmětech Vaší Alma mater)? Právě existence silné střední třídy je zárukou demokracie. Nebo máte jiný názor?
A v případě Maďarska je to značně zjednodušující názor, který reduktivně valorizujete. Nacionalismus je maďarské kultuře vlastní, určitě z Pareto-normální většiny. Stačí se trochu seznámit s historií Maďarska. Ve vojenském muzeu v Budapešti je expozice věnovaná nespravedlivému Trianonu už od začátku 90-tých let minulého století.
19. 04. 2010 | 18:26

matematik napsal(a):

Pro Vico:

Krásně jste ve svém příspěvku vypočítal tu chamraď, která nám vše kazí. Pro Vaši informaci, patřím kté chamradi, jak jste ji klasifikoval, ale v České republice se vzdávám jak titulu vysokoškolského profesora, uděleného, jsk soudí maji zahraniční přátelé ba mezi vědci i nepřátelé, se zpožděním čtvrt století, tak titulu CSc. Lituji jen, že se nemohu vzdát i titulu DrSc, což mi překazil bývalý komunistický ředitel (dnes úspěšný podnikatel a brácha velkého privatizátora Dušana Třísky). V naší zemi mi totiž jsou na kočku nejen ty tituly, ale i ta práce, kterou mám za sebou (rok po udělení profesury jsem byl v rámci zlepšení kvality našich vysokých škol propuštěn, protože prý blbě učím. Já ovšem vím zcela bezpečně, že ty studenty blbě učili tipřede mnou). V cizině ty tituly naopak vůbec nepotřebuji, v mém oboru stačí jméno, aby se ke mně chovali když ne uctivě, tak alespoň prátelsky.
19. 04. 2010 | 18:30

no name napsal(a):

bych dodal,že je trochu komické,jak si jedni uvědomují,že by u toho korýtka nemuseli být pořád a snaží se tak trochu dětinsky a s důkazy typu- "bacha na tamtoho , ten vypadá takhle, tak bude asi špatnej",přesvědčovat o opaku.No ono to tak nepude asi věčně,dělat z lidí donekonečna blbce.:)A nebo jo?A ještě,jeden dotaz.
19. 04. 2010 | 18:32

Barbados napsal(a):

Myslím, že dnes stačí napsat jen: "Kocour Mikeš". Protože jestli i toto je bráno jako rasizmus, tak pak nic jiného, než takový prostituti, jako je Jobbik zvítězit nemůže.
To, že jejich vítězství dává někdo za vinu krizi, je z části asi také pravda, ovšem právě v krizi se ukáže, kde jsou přehlížené a schválně opomíjené problémy a co lidi nejvíce štve. Ten, kdo to dokáže nazvat pravým jménem je pak upřednostňován a bohužel nikdo nekouká na to, jakým směrem je zaměřený. Jelikož dnes už nemusí být člověk rasistou, aby za něj mohl být považován.
19. 04. 2010 | 18:32

Realista napsal(a):

Pane Michl, vymyslete si fakt už něco chytřejšího. V 90. letech jsme tu měli SPR-RSČ, stejně tak jako Jobbik v Maďarsku, a státní dluh byl tehdy mnohem menší než dnes. Japonsko je ještě mnohem víc zadlužené než Maďarsko, a mají tam extrémisty? Mají extrémisty v bankrotujícím Řecku?

Fakt se obávám, že jste trochu mimo mísu - ač Jobbik beru samozřejmě jako zlo.
19. 04. 2010 | 18:40

noname napsal(a):

Opravdu věří autor sám tomu co napsal.Jestli ano - tak hluboký respekt.Oblast typu iluzionismu a mystifikace,toť poslední naděje vládnoucích.Aneb tak kdy už to přijde,tyto volby ještě ne ,ale ty další -to by už snad šlo,ne?Ukázali hoši co uměj,tak ,že by si zabalili fidlátka,né?20let keců a nic.Nejsme jako oni ,bla,bla.Kdo nevolí ,volí zlo a další pitomosti.
19. 04. 2010 | 18:54

tlouštík napsal(a):

Michl musí psát ,co se chce slyšet ,jinak to místo mít nebude .Každopádně těch 20 let ukázalo,že to nefunguje .Privatizace -zlodějina -rozkrádání - zákony platí pro jednoho ,pro druhého ne .Jenže tedy byl jinej systém ,kterej všechny tyhle věci už vyřešil a za těch x let vznikli jiný společenský vztahy a lidem se nechce vracet někam do feudalismu feudál -podanný .To jsem zvědavej ,jak to chcete udělat ???Strašit někoho s KSČM nebo jinýma blbostma není na místě ,záleží na tom ,kdo by ty extrémisty platil ,jestli USA ,tak to bych se trochu bál .Známe historii ,ti to vždycky dotáhnou do kolosálních následku .Ten Kyrgichstán ukazuje ,že ten převrat udělal někdo z venku ,prezident to vzdal rychle .Takovýhle věci jsou vždycky dobře připravený .Vsadím se o co chcete ,že základna US Army v Kyrgichstánu zůstává .Prostě až to bude hodně špatný ,tak odvézt peníze do Rakouska ,tady není na nic spoleh .
19. 04. 2010 | 19:17

Josef napsal(a):

A co jsi čekal Michle? Kradat nebudete jenom Vy (dnes vyvolení). Serete na lidi a jen čórujete tak potřebujete potrestat. Lidi by Vás měli potrestat i s rodinami na výstrahu. Hřešíte na lidskou pitomost, ale aby jste se nespletli.
19. 04. 2010 | 19:31

j25 napsal(a):

Kromě ekonomiky,bude v ČR přivádět do těchto stran nové voliče také soustavné zvýhodňování menšin,odírání obyvatel - do naha různými lichváři a soustavná nedotknutelnost / imunita vyvolených
19. 04. 2010 | 19:55

AC napsal(a):

" Zvoráme-li to, přivítáme Jobbik ".

Už jsme to pane autore tzv. zvorali!
Jediné, o čem se ještě lze (planě) dohadovat, je kdy k tomu došlo. Proto bych nabídl nabídnout mnohem realističtější nadpis příštích let: Zvorali jsme to, přivítejme proto náš "Jobbik".
19. 04. 2010 | 23:47

George napsal(a):

Lidi už jsou , z těch posledních 20 let pseudodemokracie řádně znechucení. Jen je pořád v médiích slyšet co se vytunelovalo jak si kdo z prominentů nakradl atd...a přitom na potřeby obyčejných lidí páni nahoře z vysoka s.rou.Prostě morálka národa je totálně v pr.deli.Jen honba za penězi a jak toho druhého ošulit.
Je čas uklidit ten chlív co tady udělali naši zákonodárci za posledních 20 let.
20. 04. 2010 | 08:56

David napsal(a):

Me blogy o madarske politice:

http://prokop.blog.idnes.cz...
20. 04. 2010 | 10:23

Petr napsal(a):

Jako vždy skvělý a krátký článek.
Takto psát je umění.
Takovu stranu zde již máme (Suverenita, Děknická strana) a v minulosti jsme měli (Republikáni) oni jen čekají na svou příležitost až je lůza zvolí: http://neviditelnypes.lidov...
20. 04. 2010 | 13:02

HS napsal(a):

Nemyslim si, ze by v teto republice uspela ultrapravice. Historicky ma velmi spatny zvuk, dlouhodobe je nikdo nevoli a v cesich neni ani naznak, ze by je mela nejak oslovit. Kdyz uz lide hledaji alternativu k demokratickym stranam, obraceji se ke komunistum, nikoliv k ultrapravici.

Hodne zalezi kdo by to zvoral. Jestlize CSSD v cele s Paroubkem za vydatne pomoci KSCM, tak se lide obrati ke komunistum zady. V pripade, ze nejaka stredo-leva/prava vlada bez podpory KSCM, pak se dockame silne KSCM. V neposledni rade zalezi, jak lide vyhodnoti kdo je doopravdickym vinikem vznikle situace.

Muj tip jak se bude situace vyvine. Nasledujici volby vyhraje CSSD a s KSCM sestavi vetsinovou vladu. Premier Paroubek zvora doopravdy vsechno na co sahne aneb lidi jsou doopravdy nepoucitelni a nepoucili se z minuleho volebniho obdobi. Sice tam vydrzi ctyri roky, ale za tu dobu privede zemi do velke krize, ze ktere se bude dlouho vzpomatovavat. CSSD nenajde silu odstrelit sveho predsedu, jako dostrelila Spidlu, a volby na to drtive projede a skonci az za KSCM. Tyto volby drtive vyhraje pravice, coz Paroubek psychicky neunese, vynada vsem volicum, a opet predvede dalsi nechutny faul na demokracii, cimz si uz konecne zaslouzi to, co by mel uz davno - lozeni kanalami.
20. 04. 2010 | 13:11

patriot napsal(a):

Málo lidí si uvědomuje, že díky našim "demokradům" jsme se dostali do situace jejíž řešení je, pokud by mělo mít nějaký kladný efekt dlouhodobé. Pokud se trochu zamyslíte tak skutečně některé ekonomické a politické kroky nelze činit na tzv.demokratických principech. Ovšem ve státě, kde je výrazná absence určitých zákonů a vymahatelnost práva jsou všechny i sebelépe míněné kroky vedoucí vůbec k nějakým kladným výsledkům odsouzeny k nezdaru. Řada současných politiků by totiž některá řešení považovala za výrazný zásah do jejich "práv" a s tím spojené i výrazné omezení jejich "privátních" kšeftíků. <Všiml jsem si, že se opět stal hitem Kypr.> (Julinek udělal reklamu) Zatím co plebejci řeší na internetu věci za současného stavu neřešitelné, vládní mafie celkem bez zábran pokračuje v "privátní" privatizaci toho mála co ještě zbylo. Jinak považuji všechny ty internetové diskuze pouze za ztátu času. Žádný z těch "diskutujících" není žádným přínosem ani řešením při přemílání problémů ve kterých jsme se ocitli jako stát i jako občané. Cenzura tyto aktivity toleruje. Pokud sedíte u počítače nepředstavujete pro současný systém žádné nebezpečí. Kdyby jste však všichni zvedli zadek vyšli do ulic a vymáhali jinak dobře míněné změny.......ha-ha......poskytlo by nám pro změnu "internacionální pomoc" nyní Německo......se zdůvodněním, že demokracie je ohrožena....
20. 04. 2010 | 13:51

Hnzd napsal(a):

Za problémem extremismu stojí levice a její socialistické lumpárny, vedoucí k zadluženosti země a k podpoře parazitů na úkor skutečně potřebných! Podpora pracovitých, nízké daně a vymahatelnost práva by měla mít vždy přednost před socialistickými lumpárnami, které se tu levice snaží uplatnit pod falešnými hesly "solidarity a moderního sociálního státu"!
20. 04. 2010 | 13:58

r.m. napsal(a):

Je to jinak Michl: Pokud nepůjdete včas od válu, čeká nás jóbbik.
A jejich původní jméno?
20. 04. 2010 | 17:23

Milan 1 napsal(a):

Řekněte,pane Michl,kdo Vám zaplatil,abyste tohle napsal? A nebo,že byste si to opravdu myslel?Katastrofální sociální nespravedlnost stále roste.Myslíte,že si to lidi nechají líbit stále? Když jsem předpovídal v r.1988 pád komunismu,dával jsem jim max. 5 let. Zlodějský bandě,která vás,pane Michl živí dávám ještě tak DVA ROKY !!!
20. 04. 2010 | 18:14

Jozef napsal(a):

Pan Michl,
tvrdenie,ze Madari si udelali gulas kupenim dluhu,odkladanim reforem a poklesem politicke moralky je predsa len dost vagne - ak sa pohybujeme na urovni spickoveho ekonoma.
Madari totiz fungovali pod dohladom mnozstva institucii,vratane niekolkych " serioznych "ratingovych agentur.Boli oblubencami svetovych medii,lebo podporovali verne Busha i nemecke zaujmy.Ich zadlzenost nebudila extra obavy - kym neprisiel kolaps Wall Streetu.Vsetka protekcia,vsetky relativne vyhody v tej chvili zaposobili opacne.
Uz niekolko generacii funguje taky slogan: pockajme,s kym sa spoja Madari a potom sa rozhodnime.S kym sa spoja Madari,ten urcite prehra!

Najsilnejsou postavou Madarskej politiky je dlhodobo Viktor Orban,nemecky oblubenec,podpredseda najsilnejsej frakcie v Europskom parlamente.Povodne liberal,potom konzervativny politik.Helmut Khol Orbanovi svojho casu poradil/podla politologa Horskeho v nedavnej televiznej relacii/,aby nenechal nikoho v politickom spektre napravo od seba.
A Orban nenechaval:utocil na Benesove dekrety,hovoril o jednom madarskom narode v Karpatskej kotline,dokonca si dovolil hovorit o susedstve Madarska s Polskom.Co o tom vie prazsky maskonzumnet?
Prazske masmedia zamlciavali madarsky agresivny sovinizmus a povysene referovali o slovenskom nacionalizme,ktory je aj v Slotovom pripade len obranny!!
Prazske media masovej manipulacie boli proorbanovske a protislovenske.Sam som sa tu parkrat takto vyslovil.
Niektori politologovia teraz chcu verit,ze Orbanovci len lovili hlasy,ze ich politika bude nakoniec ina.Ale sa boja,ze silny Jobbik bude ziadat naplnenie slov skutkami.

Nezanedbatelnu zodpovednost za vzniknutu situaciu v Madarsku maju aj prazski analytici,dlhorocni otvoreni spojenci Orbanovcov.Budu pokracovat v medialnej podpore madarskeho ultranacionalizmu a sovinizmu?
20. 04. 2010 | 21:10

Hurá napsal(a):

Pane Stejskale,
těm právě nepatří, protože v něm jenom dlouhodobě pouze žijí či pracují. Až budou mít občanství, bude patřit i jim.
21. 04. 2010 | 01:18

karel napsal(a):

Nedivím se Maďarům,že volili jobbik.Jestli z nich dělají takové blbce jako u nás naši demokrati.Na důchody nebude,práce není,u lékaře platit,bydlení na 30letou hypotékku, k moci by chtěli knížata a další hovada a jiné vymoženosti demokracie.Mají těch keců demokratů,kteří jen hrabou na úkor státu prostě dost.
21. 04. 2010 | 07:18

Terry napsal(a):

"Proto, pokud to i příští volební období čeští politici zvorají..."

Proč zrovinka v příštím volebním období by politiky měla víc zajímat budoucnost tohoto státu než jejich vlastní kapsa?!

Protože nemají jisté, že v dalších volbách bodou opět zvoleni, tak mají jen jedno volební období na to, aby se doživotně hmotně zajistili; na nic jiného jim nezbývá čas a síla.
21. 04. 2010 | 08:08

Terry napsal(a):

Petr napsal(a):
Takovu stranu zde již máme (Suverenita, Děknická strana) a v minulosti jsme měli (Republikáni) oni jen čekají na svou příležitost až je lůza zvolí.

Nevím, jestli jde nazvat "lůzou" nespokojené občany, kteří již nechtějí volit ty stále stejné a dlouhodobě "profláknuté" politické strany, které spojuje je jeden zájem jejich představitelů:
být opět zvoleni a hrabat a hrabat a hrabat....

A kromě této hrabivosti se v poslední době ve vrcholné politice uplatňuje cynická amorálnost, sprosté a hulvátské jednání... Takové má "lůza" volit dál?!!!

Mj. tento "demokratický" stát projevuje stále větší starost o "práva" nepřizpůsobivých a podvodníků:
Soud: Internet a kabelovka není luxus, ale právo všech (http://aktualne.centrum.cz/...).

Chci počítač, tak budu Rom a nic mi v tom nezabrání (http://www.tyden.cz/rubriky...)

Škoda, že slušní lidé tento stát nezajímají.
21. 04. 2010 | 08:17

Terry napsal(a):

Postupná ztráta politické svéprávnosti
(http://www.blisty.cz/2010/4...)
21. 04. 2010 | 09:12

ironik napsal(a):

úhel pohledu a časový posun v historii napovídá že i špatné je v čase dobré,samozřejmě jak pro koho,jediná změna je vždy jen v ksiftě a letopočtu.
21. 04. 2010 | 11:02

Ostravak ostravski napsal(a):

Je docela hezky,svítí sluníčko,jen ten vítr mi trošku vadí.Ptáčkové zpívají a chystají se klást vajíčka a vyvést mláďata.Na Islandu nám bouchá sopka,ale nevadí,to je příroda a ta se s tím vypořádá.Jo,co to tady melou o maďarech? To je mi docela buřt.Maďaři,socani,odeesáci,rusáci,prusáci,buršáci,zelení,černí,hráškověfialoví,jsou mi vlastně všichni u zádele,je totiž krásný den........
21. 04. 2010 | 15:57

vlk napsal(a):

Někteří politici,"ekonomové" a "komentátoři" takovéto prostředí dlouhodobě vědomě nebo nevědomě vytvářejí a potom se diví, že "papiňák bouchne a vyhraje Jobbik! Otázka je, jestli je tento postup výše jmenovaných nevědomý nebo záměrný!Sídlící na Bahamách to většinou nepostihne!
21. 04. 2010 | 17:12

realysta napsal(a):

"Zvoráme-li to"... Co tím pane Michle, míníte?! Odkládání reforem, zadlužení?.....

Pěkný blábol. Život na dluh mají v programu nejen ČSSD, ODS, TOP09, ale i všechny ostatní strany. P5ebytkový rozpočet neumí vytvořit žádná.

Jen rádobypravicové strany se ohánějí utahováním kohoutků pokud jde o sociální programy občanům. Na druhé straně zadlužení vytváří generováním netransparentních předražených a zbytečných státních zakázek.

Nedávný souboj v Parlamentu o podobu státního rozpočtu to ukázal jasně - ODS demonstrativně odmítala sociální programy ČSSD, které tvořily cca 12 miliard podílu na dluhu, který ale už sám o sobě projektovala pravice (pohrobci Kalouska na MFCR) ve výši 160 miliard!!! Tak kde je to nezadlužování?!

Češi nejsou tak militatntí a nacionalističtí jako třeba Maďaři nebo Němci - takže žádný Jobbik tady nevznikne. Ale tahle hloupá demagogická politika současných tzv. pravicových stran požene lidi víc a víc k levicovému extrémismu. A to je to ŠPATNÉ!
22. 04. 2010 | 10:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek obsahující nadávky, vulgarismy a hanlivé komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 04. 2010 | 10:37

Karel napsal(a):

Stejskale, nechápu, co bylo na mém příspevku hrubě urážlivého. Žid zůstane prostě Židem a ty bohužel zase kokotem. A teď můžeš mazat!!!
23. 04. 2010 | 08:07

Karel napsal(a):

Stejskale, teprve teď jsem to pochopil-vždyť ty jsi Židák jako poleno!!! Kruh se uzavřel...
24. 04. 2010 | 22:41

doctorX napsal(a):

stejne uz jsme vsichni v prdeli
http://www.zvedavec.org/kom...
06. 05. 2010 | 23:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy