Kouzlo a prokletí jména

06. 08. 2009 | 10:56
Přečteno 16641 krát
Asi jste někdy v dětství či pubertě takovou hru také hráli. Sváděla k ní anonymita a špatná vypátratelnost, jež kdysi chránila telefonujícího (no, pro některé lidi a organizace tomu tak nebylo, ale pubertální hrající si takto neuvažovali). Našli jste nějaké pěkné jméno v telefonním seznamu, například Karel Sluníčko, vytočili o půlnoci jeho číslo a zeptali se: „Je tam Sluníčko?“ „Ano, Sluníčko,“ odpověděl nešťastník. „Tady je tma jak v prdeli,“ odpověděli jste pubertální vy a zavěsili, za pochvalného řehotu ostatních puberťáků.

Některým jsme volali jen, abychom se přesvědčili, že to není chyba tisku a že se skutečně tak jmenují. Jeden z účastníků pražské telefonní sítě se jmenoval Lenin Syrovátka a v Ostravě žila Revoluce Střádalová. Jaký pochod se asi odehrával v mozkovnách jejich rodičů, není těžké si představit.

Křestní jména jsou vůbec dost výmluvným svědectvím o charakteru a duševním stavu rodičů. Někdy si člověk říká, jak asi museli to nemluvně nenávidět. Nicméně jiný kraj, jiný mrav. Jména mluví o módě, politickém názoru, snobismu, inteligenci… Případně o nedostatku téhož.

Jednoduché to měli a mají v Americe. Dítě se může jmenovat i jako pneumatika. Jestliže vaši rodiče chtějí, můžete se nazývat Washington Lincoln Bush Kennedy Bottom a nikomu to nepřijde divné, zatímco Čech Masaryk Gottwald Klaus Zadeček se prostě vyskytnout nemůže. Podle známého vtipu se může indiánské dítě jmenovat třeba Protržená Guma.

V seriálu Byl jednou jeden dům pojmenoval majitel domu všechny své děti podle Iliády. Paris, Agamemnon a Hektor – ta „nóbl“ jména jen podtrhávala maloměšťáckou malost jejich autora.

Někdejší Sovětský svaz byl zase zamořen jmény jako Vladlen, Revoljucija a podobně, tak vznikli i Lenin a Revoluce u nás, kdy světonázorem pomatení rodiče vůbec neuvažovali o tom, jak příšerně kombinace křestního jména s bodrým českým příjmením zní, jaké prokletí tak na hlavy svých potomků vložili. Samozřejmě, že nebyli jen pomatení, ale také vlezlí a mysleli, že z toho, jak pojmenovali synka/dcerku, vyvodí vrchnost nějakou pěknou prebendu. A tak pan Syrovátka užíval své křestní jméno nejspíše jen nerad a Revoluce si asi říkala Lucko.

Jiní, chtějíce demonstrovat svou lásku a příslušnost, nazvali své děti méně nadneseně, ale trefně - kolik jsme měli najednou v českých zemích Světlan a Iljů, Vasilů a Zojek, ostatně namnožili se i jinak nevinní Vladimírové.

A teď máme další vlnu – Nicolas a Margarita a Tommasso… Pro změnu obrácené znamínko pomatenosti, korouhvička otočila se směrem slunce k horizontu klesajícího. Musíme nějak připravit ty děti do světa, do toho velkého světa, kam samozřejmě půjdou a když už mají ta všednodenní česká příjmení, tak aspoň to křestní ať mají světové. Jinak je to ovšem duchovně totéž, Gerge WalkerTopolánek, Revoluce Paroubková nebo Beckham Pelé Řepka se vlastně od Jean-Jacquesa Vejškraba liší jen zvukově. Pravda, Lenin se v toskánských Špindlech jaksi nevyjímá a z Vejškraba by neudělalo filosofa ani křestní jméno Sokrates, jen by si z něj normální děti dělaly ještě větší prču.

Nu, malí Mikuláš Topolánek, Markétka Paroubková a Tomášek Řepka by se ve světě taky neztratili, za předpokladu, že budou mít ještě jiné dispozice, než ty, za které nemohou…




Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Paterik napsal(a):

Jména by určitě neměla být předmětem ambicí rodičů, nebo dokonce touhou ukázat nějakou extravaganci nebo reakci na momentální módu. Pokud někdo touží po ujetém jméně, nechť si ho dá sám.
06. 08. 2009 | 11:06

ali napsal(a):

Nojo, kdysi jsme měli sousedy, jmenovali se Prknovi. Na dvorku latrínku a byli fajn a mladí. Narodil se jim syn a dali mu jméno Prokop. Prokop Prkno tedy rostl, až se dostal do školy. Co si vytrpěl netřeba popisovat. Ale ustál to, i když si myslel, že se nechá přejmenovat. Pak, léty, začal na své jméno být i hrdý. Nevím co s ním dnes je. V 80tých letech emigrovali, nechaje na dvorku latrínku i se srdíčkem :o) hezký den
06. 08. 2009 | 11:19

skeptický napsal(a):

To mi připomíná člověka,který byl někde žádat na ouřadě o práci,a ptali se ho ,jak se jmenuje.
Prý Václav Kokoudelka?
Ptali se ho : Vy koktáte?
Já ne,to můj otec,a ta ženská na matrice byla kráva.
06. 08. 2009 | 11:24

Lex napsal(a):

autor
Hezké, moc hezké. Ale nenapadlo Vás, pane Koenigsmarku, zda budoucí osud nepředurčuje hlavně příjmení? No, vlastně jste to naznačil tím Vejškrabou, ale poohlédněme se po politické scéně. Řekněte mi, jak sebevědomou politiku mohou předvádět lidé, jejichž příjmení jsou představována hlavně zdrobnělinami. Žádný "Topol", ale Topolánek, žádný "Roub" nebo "Paroub", ale jenom Paroubek, co takhle "Kalous"? Ne, jenoum Kalousek. Jak by to mělo být původně u Čunka nevím, ale také je to zdrobnělina. Dokonce i ten Grebeníček, i když dnes už Filip, stejně jako u lidovců Svoboda. Jo, také jsem zapomněl na Senát a Poslaneckou sněmovnu. Ne "Sobota", ale Sobotka, ne "Vlk", ale Vlček, atd. atd.
Zato KLAUS, to zní. Jenže, co máte na tom světě jistého. I jejich rod se prý původně jmenoval jinak.
Kritiky prosím, aby si uvědomili, že předchozí text je nadsázka a nemá se nikoho osobně dotknout, pokud by to tak někdo vnímal, předem se omlouvám.
Hezký den! Lex
06. 08. 2009 | 11:35

bavlnka napsal(a):

Moc hezký článek,
kdysi jsem potkala jednu velmi jednoduchou, avšak ambiciózní paní, která pojmenovala svoji dcerku Jasmína Koudelková. Další nevinné dítko se pro změnu jmenuje Liliana Kozák... chudáci děti....
06. 08. 2009 | 11:44

Poldík napsal(a):

Znám jméno Pětiletka Šestáková.
06. 08. 2009 | 11:48

ali napsal(a):

Lex
a co paní Píčová?

Doporučuji odkaz na Jana Berwid-Buquoye Když pojedete Kamsi, zastavte se Kdesi z 18,6. myslím. Tam se rozebírají i kouzla a prokletí jmen :o)
hezký den
06. 08. 2009 | 11:49

Germanicus napsal(a):

Jo, jo, moje máma měla spolužačku (30.léta min. století), která se jmenovala Carmen Umáčená...
06. 08. 2009 | 11:51

ali napsal(a):

Poldík, také znám jednu Pětiletku, a v zaměstnání jsem měla kolegyni Jitřenku Švábovou
06. 08. 2009 | 11:51

MerryMan napsal(a):

Lex:
vtipné, děkuji.
06. 08. 2009 | 11:51

Eliška II napsal(a):

Moje maminka se jmenovala Charlotta, to bylo vždycky něco, vysvětlovat a opakovat, jak že se to ta tvoje maminka jmenuje??!! Teprve později mi došlo, že k jejímu nevšednímu zjevu to jméno nádherně korespondovalo.
Jiný příklad z porodnice: pět narozených dívek a z toho čtyři Natalie. Nakonec, mohlo být i hůř :-))
06. 08. 2009 | 11:56

Únor Vítězný alias Stan napsal(a):

Jen mě tak napadá, jaký je rozdíl mezi trochu jednodušší paní, která po shlédnutí jihoamerické telenovely pojmenuje svoji dceru jako Esmeraldu Vopičkovou a vysokoškolsky vzdělanými manželkami politiků, které udělají totéž, pouze to zdůvodní jménem své nejlepší přítelkyně či kolegy politika...
06. 08. 2009 | 11:56

ali napsal(a):

Únor Vítězný alias Stan
to je fakt..co dnes "naše celebrity" a politici dokáží dát svým potomkům za jména je děs. Kam se poděli Kubíčkové, Márinky, Aničky, Honzíci....?
06. 08. 2009 | 12:01

SuP napsal(a):

Ona taková paní Megawatti Sukarnoputri(jová) taky není k zahození. Já vim, držme se svého dvorku.
Autore, s tím telefonováním panu Slunéčkovi to mám taky za sebou. A Lenina Syrovátku Vám potvrzuji taky, Všetně pána Samec Narcis.
06. 08. 2009 | 12:08

Kark von Bahnhof napsal(a):

Pro autora. Malý Řepka se měl jmenovat hezky česky Tomáš po tátovi. Jenže to jim v Itálii, kde se narodil, nepovolili. A tak je z něj, díky italské matrice, Tomasso.
06. 08. 2009 | 12:17

ali napsal(a):

SuP
Megawatti Sukarnoputr(jová)?
Tak to je půvab! A znám Narcise Šourka...
06. 08. 2009 | 12:23

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Tak uz konecne viem, kto ma v noci vyrusoval:-).
06. 08. 2009 | 12:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, a co vaší pomateni rodičové....
Vesel krizování a vepřové chřipkování...
06. 08. 2009 | 12:46

Železnohorský napsal(a):

Mám také po svých dávných předcích u nás velmi nezvyklé jméno a musím přiznat, že mi už víc než padesát let pomáhá. I úředníci jsou milejší, když zjistí, že se tak skutečně jmenuji. Jo a jako kluci jsme volali panu Librovi, řediteli učiliště, jestli nemá šterlinky...
06. 08. 2009 | 12:55

Petr napsal(a):

Skvělý blog, díky. Já mámm taky tři perly, jednoho znám osobně a dva z doslechu: Atyla Škvor, Lev Hart a Antal Brantal.
06. 08. 2009 | 12:58

Lex napsal(a):

Petr
Taky "Andor Šándor" - omlouvám se, pane generále, ale ten rým je skutečně kouzelný. Nic ve zlém!
Hezký den! Lex
06. 08. 2009 | 13:01

buldatra napsal(a):

Za svobodna se jedna dáma, tehdá slečna, z jednoho města jmenovala Nora Králíková.
S novým manželem a novým příjmením ztratila kus svého kouzla.
06. 08. 2009 | 13:04

ali napsal(a):

Ovšem největší dokonalosti to dotáhl listonoš, který se jmenoval Rádsetoulá. Dále pak dostávám e-maily od jakési paní Přinesdomů. Vosolsobě je známé dost.
Listonoš Rádsetoulá byl František a přiváděl do rozpaků spoustu lidí :o). Nechápu, jak jsem mohla na něj zapomenout. I jeho vizáš měla půvab
06. 08. 2009 | 13:39

Vico napsal(a):

Pokud někdo pase po nějakém neobvyklém jméně, existuje publikace, kterou respektují všechny matrikářky.Je to knížka Miloslavy Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat.

Velmi neobvyklé a úředně posvěcené jméno pro chlapce je Žibřid. Pro dívku zmíněný seznam povoluje i jméno Kunigunda.

U některých by se mi ta jména líbila. A ty novinové titulky!

Na tiskové konferenci k personální výměně náměstka policejního ředitele Žibřid Langer prohlásil..

Kunigunda Parkanová zazpívala píseň Dobrý den radare.
06. 08. 2009 | 14:03

Matěj Kopecký napsal(a):

Jména jsou skutečně bránou do člověka a jeho života. Křestní jméno, jak jsme říkali jako malí kluci bývá mstou rodičů na dítěti, když se jim nenarodí to, co čekali... Pak za to človíčku a člověče trp celý život. Rodiče si navybíráme a tím pádem ani křestní jméno a příjmení. Ale změnit se může a někteří si ho mění. Pak máme Lucii Bílou, Michala Davida, Pelého, Ronaldinha atd. Tito lidé mají také svá jména po rodičích, ale "nevoněli" dálkama, exotikou nebo nesváděli k zájmu o ně... Takže, jméno ještě nedělá člověka, Paroubek, Topolánek, Filip, Čunek, to není žádný problém, problém je pak povaha, kultura vystupování, znalosti a slušné vychovaní. To již ovlivnit můžeme. Jméno v zásadě ne.
06. 08. 2009 | 14:06

Alex Koenigsmark napsal(a):

von Bahnhof: Zdá se, že v Itálii bránili italskot jmen víc, než je zvykem zde. Ale stejně, jistě nebyl problém říkat doma v Čechách Tommassovi Tomáši a přejmenovat ho úředně, že?
06. 08. 2009 | 14:37

skeptický napsal(a):

Hezká písnička na toto téma je "a boy named Sue",na netu nazpívaná Johnny Cashem.
06. 08. 2009 | 15:11

Targus napsal(a):

To Alex Koenigsmark:

Hezké odlehčující čteníčko. Pokud se neurazíte, nabídnu něco málo k rozšíření Vaší sbírečky, můžete to použít za pár let, až se zase korouhvičky otočí někam jinam. Lidská blbost je bezbřehá.
Carin Paduchová, Patrik Pučok, Jessica Chybidziurová,Robin Muš.
06. 08. 2009 | 15:17

neo napsal(a):

Jen detail. Jak se ten Řepkův kluk jmenuje?

Tommasso? Tomasso? Tommaso?

Italsky správně je Tommaso (čti: Tomázo)

Ale znáte to, slavní lidé chtějí neobvyklá jména, ať je to Nicholas, Charlotte, Lilly nebo Haštal, či Kordula.

Jinak znáte to jak na matriku přišel Josef Prdel, že se chce přejmenovat?

Chtěl bych se jmenovat Karel.
06. 08. 2009 | 15:45

PU napsal(a):

Několik zpřesnění:
Ten vtip se sluníčkem (alias Slunéčkem) byl v tom,že za první republiky existovaly v Praze dvě rybárny a to Vaňha a Slunéčko, přičemž herec Vojta byl vyzván, aby zavolal na Slunéčko s tím, že je u něj ona tma jako v prdeli, přičemž on omylem zavolal k Vaňhovi....se stejným dotazem i odpovědí.
A onen člověk se jménem Prdelka se jmenoval Adolf Prdelka a hned po válce přišel do matriky se žádostí změny jména na Josef Prdelka, což má dozajista větší půvab i zřetelnější pointu.....
Tolik ke jménům, ale co do jména, jak praví Shakespeare.
06. 08. 2009 | 16:14

Karel Mueller napsal(a):

Pane Koenigsmark,
napsal jste výborný článek a dokonale Vás doplnil pan Lex.

Volba jména i příjmení může mít natolik význam, že zásadně ovlivní celý život.

Uvedu jen jeden případ: Bývalý spolužák měl jméno extrémně měkké a tak podvědomě ho nikdo nebral ani za chlapa, prostě holčička. A tak se tak postupně i začal chovat. A k tomu měkké nešťastné příjmení, takže kdokoliv ho v dětství zakřikl tím nejstupidnějším způsobem.

Dal se přejmenovat, jméno i příjmení velmi tvrdé. A zjistil časem sám, že je někým úplně jiným. Proč? Proč sami lidé na něho začli reagovat úplně jinak ...
06. 08. 2009 | 16:19

Michal Macek napsal(a):

nejlepsi sou jmena balkanskych cikanu co je davaji podle filmu a telenovel - takze muzete potkat Esmeraldu ,Ramba , Angeliku ,Bekhema a tak :)

jo a naky magori pojmenoval v indii nebo v cine pojmenovali svoje dite @ (zavinac:))

jinak celebrity sou taky husty - kdo to ma tu edcerku Apple?madonna?zni to hezky ale predstavte si ze by se vase dcera jmenovala Jabko Prochazkova :)
06. 08. 2009 | 16:30

stejskal napsal(a):

Existuje ještě jedna verze, pane PU,

když pan Vojta slyšel ten vtip vyprávět, moc se mu líbil a chtěl si ho vyzkoušet. Celý rozradostněný si našel příslušné telefonní číslo na nějakého nešťastníka, který se jmenoval Sluníčko, a když se mu dotyčný v telefonu ozval, vyhrkl na něj "Kdo tam". Dotyčný se nic zlého netuše představil a pan Vojta svým typicky hlubokým huhňavým hlasem chutě kontroval: "Tady Vojta, Národní divadlo... děte do prdele". A pak se celý večer smál, jak se mu to povedlo ;-)

No, historka je to poněkud jízlivá a možná ani ne pravdivá. V každém případě ji nemyslím zle (mám k rodině Vojtů docela blízké a přátelské vazby).

Libor Stejskal
06. 08. 2009 | 17:32

skeptický napsal(a):

Starý známý případ je Tomáš Fuk,který měl při identifikaci s policií problémy.
Existovala Anežka Hodinová Spurná,Vilém Prokop Mlejnek,Lev Blecha,potkal jsem i Hugo Kněžourka.
06. 08. 2009 | 18:05

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,odhalte nám tajemství svého zrodu.Že jste syn.
06. 08. 2009 | 18:09

stejskal napsal(a):

Ale kdež, pane skeptický. Jen rodinný přítel, a to ještě z ženiny strany ;-)

Libor Stejskal
06. 08. 2009 | 18:23

skeptický napsal(a):

I danced with a man,
who danced with a girl,
who danced with a Prince of Wales
06. 08. 2009 | 18:54

Spolužák napsal(a):

Pane Stejskale, škoda že nemáte též blízké vazby k rodině Kennedyjů ... mohl jste mít blízké vazby s jistým Janem Kopeckým, alias Berwidem B.
06. 08. 2009 | 21:30

fudoshin napsal(a):

já si pamatuju,že u nás na střední hýřil učitel techniky administrativy jméno jako Skočdopolová, Kateřina Znamenáčková, samozřejmě Vosolsobě a tak.a pak ještě fyzikářka.ta používal na příkladech jména: paní Vonásková, paní Pimpásková apd. jinak také se mi líbilo onehdá to vzrůšo ohledně holčičky Noční bouře (nebo vichřice?)nebo tak nějak :-)
06. 08. 2009 | 21:30

Michal Macek napsal(a):

fudoshin:

slusny prijmeni je Snedlditetikasi :)
06. 08. 2009 | 21:33

fudoshin napsal(a):

omluva za chyby.hrozný spěch i stres.a teplo...
06. 08. 2009 | 21:33

Redaktor napsal(a):

Nedalo mi to, abych nezavzpomínal na jména, se kterými jsem se setkal a která kromě jména říkají, co dělá jejich majitel za profesi.
Zaznamenal jsem již:
IT admina jménem Hacker. Ředitele (školy) jménem Fuhrer. Ředitele školy na domažlicku jménem Jan Sladký. A taky chlapíka z vedení jedné konzervatoře jménem Antonín Dvořák.
06. 08. 2009 | 21:35

Michal Macek napsal(a):

redaktor:

:)) nomen omen
06. 08. 2009 | 21:49

skeptický napsal(a):

Staré přísloví praví : Dej psovi blbý jméno,a můžeš ho rovnou zastřelit.
Také jsem slyšel o Heleně Prdové,která se brzy provdala.
Taky nějaká Babeta Dědourková.
06. 08. 2009 | 21:56

ugh napsal(a):

Jeden známý se jmenuje Petr Klíč.
06. 08. 2009 | 21:59

John Cuckoo napsal(a):

Vsechna jmena jsou ciziho puvodu. Nektera jsou ale tak ordinerni, ze je dost zvlastni, ze je jsou zeny ochotne vzit je doibrovolne na sebe.
06. 08. 2009 | 22:57

Rumcajs napsal(a):

Sympatický počteníčko.

Apropó, jak přišli staří Koenigsmarkovi na jméno Alex ?

Tak nějak mi taky zavání neobyčejností až výstředností.
06. 08. 2009 | 23:05

im napsal(a):

@redaktor

Nomen omen? Taky něco přidám:

Rudolf Chlad, šéf Horské služby na Božím Daru
Petr Zajíček, veterinář
Alena Šeredová, modelka
Karel Šuk, gynekolog
Josef Brambůrka, zelinář
Libuše Smutná, majitelka pohřební služby
zdeněk Kopal, taky pohřební služba
Václav Větvička býval ředitelem Botanické zahrady
07. 08. 2009 | 00:22

mmm napsal(a):

a me zase prijde nesmyslny, ze diteti nemuzu dat jmeno, jaky chci a kolik chci, protoze mi to nejaky zakon a matrikari zatrhnou. Pritom v Americe je to naprosto normalni (a nemyslim jen USA), stejne jako v Anglii. Ale tady holt urad rozhodne i o takove ryze osobni veci...
(Dokonce mi zakazuje dat prijmeni obou rodicu, kdyby byl jeden rodic cizinec, tak to jde bez problemu, ale pro Cechy je to prisnejsi nez pro cizince )-: )
07. 08. 2009 | 07:20

milone napsal(a):

Nemůžu si nevzpomenout, když letěla éra mayovek, na jméno Vinetou Smetáček. Kampak asi chudák odcválal...
07. 08. 2009 | 07:42

Moravský Honza napsal(a):

Můj syn se snachou přes naše námitky pokřtili vnuka Lukas. Na naše námitky že háček je češtější řekli, že v časech internetů a mobilů je háček jen na obtíž a kdoví, jestli bude vnuk vůbec žít v Česku. Svým způsobem mají pravdu, ale připadá mi to jako rezignace na Češství.
07. 08. 2009 | 08:56

iga napsal(a):

Krasne to napsala Irena Douskova v Hrdem Budzesovi, kde se mala pionyrka pta vedouciho:
Soudruhu Vladimire, vy se jmenujete podle Vladimira Ilijce Lenina?
Jo, je to mozny, voni me totiz nasi moc nechteli, soudruzko holcicko...
:-D
07. 08. 2009 | 09:00

buldatra napsal(a):

Za zmínku stojí Otakar Motejl.
07. 08. 2009 | 10:07

JAHA napsal(a):

Ad: iga
Dobre:-).
07. 08. 2009 | 11:17

and forswore napsal(a):

Otakárek Motejlový? To je moc pěkný nápad. :-)
07. 08. 2009 | 12:04

michaela_corleone napsal(a):

hh, pěkný článek,apropo nomen omen připomnělo mi to JUDr. Skoupou (povoláním notářku) a JUDr. Vyžrala (povoláním exekutora)
07. 08. 2009 | 12:17

Nikoloki napsal(a):

Nojo, Syrovátka Lenin, toho jsem v seznamu viděl, byla to tuším vesnice na jih od Prahy patřící pod pražskou telefonní síť, a údajně to byl pěknej notorik a v místní hospůdce si štamgasti vychutnávali zvolání typu: "Lenine, ty prase vožralý, přestaň chlastat a běž už konečně domů ...".
07. 08. 2009 | 12:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("svině"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro korektní a věcnou debatu (viz pravidla diskuse v záhlaví).

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2009 | 13:29

iga napsal(a):

Na kolejich jsem bydlela se strasne fajn slecnou, jmenovala se Petra Universalova, kdyz jsme meli imatrikulaci, tak to dekan nemohl rezdychat - asi si predstavil jejiho tatu universala:-)))
07. 08. 2009 | 14:15

Frante napsal(a):

Na padlo mne, že Margarita je cikánské jméno a že rodiče tím chtějí vyjádřit sounáležitost s "potřebnými" nebo slabšími.
07. 08. 2009 | 14:39

Michal Macek napsal(a):

jo potkal sem chlapika co se menoval Premysl Vorac - mel to i v obcance :)
07. 08. 2009 | 15:58

Visarionovč napsal(a):

Panebože, co čekáte od rotného Mamuly?
07. 08. 2009 | 16:27

Alex Koenigsmark napsal(a):

Rumcajs: Moji rodiče mne pokřtili Alexander, inspirováni příjmením Sira Johna Alexandera, britského generála, který v té době válčil proti Hitlerovi. Alexe jsem z toho udělal až já, nechtěje psát tak dlouhá slova dvě.
07. 08. 2009 | 16:56

Slávka napsal(a):

Zdravím pane Koenigsmarku,
milé čtení :-)

Okamžitě jsem si vzpomněla na jeden třídní aktiv dcery. Bylo to ještě za totality na ZDŠ a ve třídě se sešli tito spolužáci: M.Lenárt, M. Husák a Vl. Hofman.
Tehdejší s. třídní se před rodiči trochu víc rozohnila a ptala se: "Je tu někdo od Husáků?!" A pak si pro sebe několikrát zahuhlala: "Ten Husák! Ten Husák!"A mávla rukou. Kam? Směrem ke stěně, kde visel tehdejší prezident G. Husák.Dále nás informovala, že Lenárt s Hofmanem kecají a musela je rozsadit.
Ve třídě bylo hrobové ticho a tenkrát jsme my rodiče opravdu neměli žádné připomínky k jednání na tř. aktivu.:-)

Hezký podvečer
07. 08. 2009 | 18:12

skeptický napsal(a):

Mně to vždycky připomínalo Alexandra ,krále Markedonského.
Ale to by jeden musel být starší.

Je to bystré jméno,ne nadarmo se říká smart Alec.

Hezké české jméno je Řehoř Křasotřas.
07. 08. 2009 | 18:46

skeptický napsal(a):

P.S.
Pak ještě existuje Alexander Něvský.
08. 08. 2009 | 06:27

skeptický napsal(a):

Některá jména v člověku vyvolávají potřebu po přizdobení tituly,jako JUDr.František Vořežprut a MUDr. Blažena Pučmidrátová.
08. 08. 2009 | 06:33

Smir napsal(a):

Kdysi jsem slysel ze nejaky Josef Známek kdysi běhal po úřadech tak dlouho až mu povilili pro syna jméno Album.
08. 08. 2009 | 09:06

DY napsal(a):

Tak s Řepkou se autor dosti seknul, kluk se narodil v Itálii a má italskou maminku, takže asi tak.
08. 08. 2009 | 09:40

Tomáš napsal(a):

Dobrý den,
momentálně probíhá soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě a zúčastnit se může úplně každý!
Jak se zúčastnit?
Přejděte na tuto adresu: http://cz.iq-test.eu/#9402
a zde už naleznete samotný test.
Po vyplnění všech otázek budete znát své IQ a to se započítá i do soutěže!

Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život?

Hodně štěstí a správných odpovědí!
08. 08. 2009 | 11:56

Jaroslav napsal(a):

V Davli se vyprávělo, že tam do hospody chodili občané osady Račana Kotvald a Zápotocký a ti se představovali: "My jsme Gottwald a Zápotocký a jsme z Hradčan"
08. 08. 2009 | 15:07

Tom napsal(a):

Dobrý večer, se mnou chodil do třídy na střední škole spolužák Střezimír Semínko. Každý mu říkal Střézo a byl to fajn kluk.
08. 08. 2009 | 22:07

Luu napsal(a):

to iqa: mluvíte o Petře Universalové zvané Uni a studovala FPR v Plzni? to bychom znaly stejnou slečnu;)

jinak jména do sbírky: po ČR běhá Jessica Kubíčková i Venuše Grogerová
08. 08. 2009 | 23:14

ali napsal(a):

Břetislav Břeh Zábřeh - Grossmann+Šimek...milý Břehu ze Zábřehu...

Máme tu Oldřicha Kníže. Taky dobrý. Ale je to kalič..takže nějak se minul minulostí a určitě není karmickej :o)
09. 08. 2009 | 01:22

s.p. napsal(a):

Ahmaneřád je jméno které dnes v určitých kruyích má zvuk.

Dobrý by bylo třeba Ahmaneřád Neoral a Kim il Tamáš.
09. 08. 2009 | 02:29

Eva Markéta napsal(a):

V Jihočeských cihelnách se sešli kolegové, kteří měli na dveřích svá příjmení: Chromý, Tupý, Zoufalý. Jak půvabné, bohužel křestní jména neznám.
09. 08. 2009 | 09:11

dodo napsal(a):

Tím Slunéčkem byl generál za první republiky. Jaká tma je na útvaru kam zavolal a představil se, se dozvěděl od dozorčího, který to volání pokládal za vtip telefonisty z ústředny. Takže je to celé v opačném gardu.
09. 08. 2009 | 12:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Moje máma,

(budiž jí země lehká),rozená Reizenthallerová Zita,provdaná za manžela Hochmanna Lothara povila během II.sv.války syna jemuž dala jmeno = IVAN =.

Byla to prozíravost v očekávání nových časů,nebo jen pouhá touha po osvoboditelích z Východu?

Každopádně ani ruské jméno pro pokračovatele původních německých brněnských rodů nezachránilo rodinu před komunistickou zvůlí,likvidací po léta děděné živnosti,rozbití rodiny.

Kolikrát jsem přemýšlel jak by asi pokračoval můj život,kdybych se byl ocitnul na seznamu odsunutých.Asi bych musel v Rakousku změnit jméno.
Asi bych se přejmenoval na Wolfganga.Já ale zůstal v Československu a za ruské okupace v roce 1968 na mě volali :"Běž domů - Ivane",nevědouc ,že ty bolševické bestie ani cítit nemohu ,ač mě Ivánkem nazývají.

Ano pane Alexi,to jsou kouzla a prokletí jmen.

Zdravím Ivan.
09. 08. 2009 | 12:31

Karel Mueller napsal(a):

Ivan Hochmann:

To je příliš wagnerovské :-) a v SRN to moc neletí, to letělo za Říše.

Kdybych si měl sám volit křestní jméno s odpovídajícím příjmením, tak bych si zvolil křestní jméno obsahující -ker nebo -ger. Třeba Roger nebo Gerhard. Nebo skandinávské varianty s -ker.

Příjmení bych ponechal Mueller. Nebo i počeštěně Mlynář. To je takové hezké i vcelku zcela neutrální.
09. 08. 2009 | 14:48

Ivan Hochmann napsal(a):

No Wolfgang mě napadl jako první.

Přiznám že Amadeus by se ke moc nehodil.To spíše tak Johan s dlouhýma noham.

Kárl je také hezké jméno.

Ivan.
09. 08. 2009 | 19:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak Roger,nebo Gerd.

Musíte si vybrat.Omlouvám se že jsem hned nepochopil.

To víte,někdy nám starcům to pomaleji zapaluje.

Já bych Vás tipoval spíše na Rogera.

Ivan.
09. 08. 2009 | 20:26

Karel Mueller napsal(a):

Asi Vás zklamu, nic za tím nehledejte.

Ale víte, že by to jméno Roger k mé vizáži nejspíš dokonale sedlo? Roger Miller, pokud toho mlynáře mám poangličtit.

Je zajímavé, že v JA mě každý považoval za Angličana a nikoli Američana, i když jsem používal buďto elementární španělštinu nebo spíš americkou než britskou angličtinu.

Kdybych se tak v USA představil, tak by mě každý Američan nejspíš okamžitě považoval za nějakého farmářského strejce ze severozápadu :-)).
09. 08. 2009 | 22:07

Frante napsal(a):

Za komunistů jsem znal chlápka, který dal svému vlčákovi jméno Iljič.
10. 08. 2009 | 09:50

Juan napsal(a):

Pane Koenigsmarku

Je to vtipne napsany, to bezdebat, clovek az ma pocit, ze by se jim (potrefenym) chtel smat.

Ale co mi reknete, kdyz vam namitnu, ze vas text je klasickym prikladem toho, jak se v tyhle zemi neodpousti jinakost, cokoliv co vycniva z rady je hodno posmechu nebo ironickych komentaru - v lepsim pripade. Jiste vite sam, ze v horsich pripadech se za jinakost plati i hur…

Proc se nemuze cesky dite jmenovat Margarita nebo Nicolas? Odpoved zde:

„Von je fakt divnej, ne? Proc nemuze tomu svymu decku dat normalni cesky meno, jako my vsichni? To jako chce rict, ze je svetovej, nebo co? No na takovy my tady jako vubec nejsme zvedavy, rozumis?”
10. 08. 2009 | 11:03

bibi napsal(a):

Konečně pěkná úvaha. Nad Lidovkami občas přemýšlím, jestli někdy nenapadlo výbornou paní Petrušku Šustrovou, jestli jí rodiče "taky nemohli dát jméno Petra". Jestli měli jen jedno "vymodlené" dítě, nevím..
10. 08. 2009 | 11:45

Jaroslav napsal(a):

Ohromě jsem se pobavil a vzpomenul na školní léta. Chudáka dívčinu s křestním jménem Pětiletka (tahle pocházele tuším od Votic) jsem znal také a navíc jsme na škole měli ještě dvě úžasné kombinace: Jacqueline Ticháčková a Bisserie Vondrušková
10. 08. 2009 | 13:12

Temelín napsal(a):

Moc se mi líbí to Řepkovic jméno. To maso. Že Řepka každého zmasí, je známo. To fakt sedne.
10. 08. 2009 | 13:54

Honza Kocka napsal(a):

To se vam to vsem mluvi, kdyz je to o nekom jinem:)

Ja si za svuj zivot vyslechl tolik narazek, ze by to bylo na celou knihu.

A navic ucitele si to prijmeni dobre pamatovali, a byt k tomu nejvyssi ve tride...obcas dost blba kombinace:)

A diky prijmeni a aktivitam jmenovcu i nejedno "male divadelni vystoupeni" - no jdete do prace a kolega na celou halu krici..nestrilej, jsem neozbrojenej:)

Ale zase muzu mit ted pivovarek Kocour:)

Hezky den

Honza Kocka
10. 08. 2009 | 13:55

Lex napsal(a):

Juan
Ale jo, don Juan. Jenže, jestli to není tím, že čeština je svébytný, emancipovaný jazyk, dnes už i oficiální jazyk Evropské unie. Jazyk, ve kterém "Nikolas" je Mikuláš, kde "Margarita" je Markéta. Jak by se dívali Vaši spoluobčané (předpokládám, že jste ve Španělsku, Portugalsku nebo Latinské Americe), kdyby se děvče místo Margarita Zapattero, jmenovala Markéta Zapattero, kdyby se chlapec místo Nikolás Dominguéz jmenoval Mikoláš Dominguéz. Oni by ti jejich sousedé neříkali "„Von je fakt divnej, ne? Proc nemuze tomu svymu decku dat normalni spanelsky meno, jako my vsichni? To jako chce rict, ze je svetovej, nebo co? No na takovy my tady jako vubec nejsme zvedavy, rozumis?”!
Víte, pane Juane - už to tu kdesi nahoře zaznělo - co mi má co nějaký úředník předepisovat nebo zakazovat, jaké dám dítěti jméno. A vidíte, má. Protože dítě je sice Váš potomek, ale není Váš majetek. Je to vlastní bytost, která má také svá práva. A protože se o ně ještě neumí prát, tak ta práva musí ochránit stát. Třeba i před stupiditou jeho vlastních rodičů, kteří by tomu dítěti, které bude žít, brát rozum a vyrůstat v nějakém prostředí, zprasili život kreténským jménem. To prostředí dětí dokáže být vztahově zatraceně kruté. A to dítě nesmí trpět tím, že se bude jmenovat "Pětiletka Tichá", "Revoluce Červená" nebo např. "Vítězný Únor", a chtete-li být aktuální, tak třeba "Lichva Banková", "Úrok Salzmann", "Tunel Pitr", "Konkuz Berka" apod.
Hezký den! Lex
11. 08. 2009 | 13:05

Kuskus napsal(a):

Moc mě zaujalo jméno Milena Šílená nebo jména Haštal Hapka a Kašpar Hapka. Jeden kamarád zase toužil pojmenovat ještě nenarozenou dceru Marie-Juana, ale manželka mu to zatrhla.
11. 08. 2009 | 22:43

NemoX napsal(a):

Zdravím všechny diskutující:-)
Mám také jednu vzpomínku na nevšední jméno,jako prvňáčka mne učila mladá a hezká učitelka, její podoba mi časem splynula se Šťěpánkou Haničincovou, je to už přez padesát let. Často si na ni vzpomenu a mám pocit něčeho křehkého a krásného, jmenovala se Aurélie Královská, jako popisek z botanické zahrady :-) neznáte ji někdo?
N.
12. 08. 2009 | 09:15

Alex Koenigsmark napsal(a):

Juan: Už to výtečně napsal Lex. Nicméně, jistě si dovedete představit lidi, jejichž dítko by se pak jmenovalo Denzel Washington Quattro Formaggi Jarabáček.
12. 08. 2009 | 14:05

skeptický napsal(a):

Znal jsem jednu Hapánku tuším Šteničincovou z Rýmařova.Odstěhovala se do Senohrab,protože trpěla rýmou,ale zjistila,že byla senná.
Pak si prý nechala změnit jméno,a přestalo to.
Ale hrabala,a nechala si říkat hraběnka.
Lidi se vůbec dost stěhují.Kupříkladu ve Španělích nikdy nikdo jméno Velazquez neslyšel,dokud se tam nenastěhoval jistý malíř pokojů Valáškovec z Kostomlat.Vzali ho za svého,protože malovat pokoje tam předtím nikoho nenapadlo.

Některá jména si pochopitelně lidé sami v životě mění,kupříkladu Clerk Cunt si raději nechal říkat Superman.

Podobný případ byl CLINT EASTWOOD.který měl u slabozrakých se svým křestním jménem občas problémy..Ale vytrval,a stal se z něj chlap a hvězda.
12. 08. 2009 | 22:34

Baba napsal(a):

Pořadník na Karlštejn, možná i na Šumavu. Vůči jménům se nevymezujeme, učíme se rozumět pravidlům spolužáků ze zemí bývalého Sovětského svazu.
15. 08. 2009 | 17:19

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
27. 08. 2009 | 03:34

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:12

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:42

Poptropica napsal(a):

thanks you very much for your information
07. 04. 2010 | 06:51

Breitling watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 09:23

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:52

filoložka napsal(a):

Za ČSSR byl u nás policista s příjmením Čuba. Byl na to, že to dotáhl na policajta úzkostlivě hrdý a tak se nechal přejmenovat na Doubka.

Praporčík Doubek, eto zvučit gordo, jak říkal Saša Peškov, aka Maxim Hořký-Gorkij. Lepčí než prap. Čuba.
08. 01. 2012 | 06:27

vočko napsal(a):

Jsme jako za tuhého nebo znormalizovaného komunismu.

Neškodné, únikové, hloupoučké téma o ničem, tedy o trošku nebo více zpackaných jménech a příjmeních a vida! takový Semafor, "trefné" narážky, žvatlání absolutně o ničem, prostě cimrmanoviny.

Čtenáři si libují, jak to bylo milé pohlazení, děkují autorovi. Žádná pravdo-levá řevnivost ... jen ochotně podstoupená cesta k nejnižšímu společnému jmenovateli.

A pak přijde zase autorova potřeba úlitby moci, další lekce z marx-leninismu, sorry, prý věčně číhajícího a ani ve velké hospodářské a dluhové krizi ani náhodou neodůvodnitelného antisemitismu.
08. 01. 2012 | 06:41

carpinteyroudf napsal(a):

335230 <b>Tag:<a href=http://www.cheaptomsshoes2006.com/>cheap toms shoes</a>,<a href=http://www.tomsshoesoutlet2006.org/>toms shoes sale</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet2013.org/>michael kors outlet online</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsbags1981.org/>michael kors handbags on sale</a>;Links:</b><a href=http://www.linkedin.com/>michael kors wallets on sale</a>
not to mention Himerius.LV Bags It truly is recognized that is certainly because this writer show Kylie guy Manolo Blahnik to be a found, Coach Shoes On Sale secure magnetic field click drawing a line under; once again get possession by way of over unity magnetic snap, Kangana Ranaut was basically seeking to show anything at all. My very own knowledge of the particular How to speak spanish high-class label Loewe isn't actually strong to put it mildly. Most of us eat with no need of definitely focus. No matter if you have got a public figure crush over a recognized girl or perhaps your vision on your fashionable avenue type music artist, Badgley Mischka will probably have every night jogging shoe which will agree with most people.Could decide among a number of shades like russet red, it is possible to pick-up a real pack consisting of the particular colorful balloons but the tiny helium device fish tank also directly in your favorite stores. WalkFit Orthotic Walk fit shoe inserts are made of remarkably invulnerable supplies that are going to last a very long time. �? You choose to do like to enlighten your current colleagues with all your amazing shoes or boots. Them can certainly both of those improve sales those who are making use of dwelling smartphones and in addition simply by men and women who use the personalized relationships regarding phone dialing elsewhere. Nike Dunk intentions is truly a cling for excellent shoes or boots field hockey sexual. Other than charcoal gold high heel sandals, therefore wholly similar that at nighttime to trap the high temperature with. Boot merchants online will provide you with every different label plus routine when it comes to several important at pleasant gives. They fit effectively, you should also finish loading an image from your classic, text in addition to touch of a program title participate in a vital role when it comes to interpreting the type in addition to company character of one's system. A large number of air carriers restriction the sheer number of carriers you are able to and with an outdoor oven keep on-ship. The style of your purse helps you to easily reposition any purse for the prominent with the overall body for access to the material while not taking out the get strap. Although most widespread sealer is normal water, Polo Ralph Lauren Shirt chosen principally in the educative and additionally clinical group. Trouble remains safe and secure within the moist cloth.Air Jordan Hermes can be an vital an affiliate this prestigious IZW professionals for dog the reproductive system operations. The idea manufactured from 100% inorganic cotton, we must very best go for cheap handbags as opposed to those that cost fortunes. But going for the cheaper alternatives doesn't necessarily mean that we give up the fundamental requirement we have for a handbag. Cheap will not just mean spending less income. Instead, and in the finish with the day you should really feel great about becoming around the way to the top rated with the search outcomes. Summer time is right here and so are the Fleas! Amid the pleasure of viewing the arrival of Cheap LV Handbags Summer, New Zealand by way of example, make sure to learn about wholesale bags. Great sell purses personal retail store or apart, you could have target pursuit of wholesalers to simply individuals who are willing to work within your family members set finances. Phony, certainly you'll save a high number from the first cost,
28. 05. 2013 | 18:50

carpinteyroetm napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeoutlet1993.org/>kate spade handbags</a>,<a href=http://www.katespadebagsales2013.org/>kate spade sale</a>,<a href=http://www.freywille2013.org>Frey Wille</a></b>
behind having guys berate us for carrying approximately too many unnecessary material I would have liked apt ask what he had within his Longchamp. March is one of my favorite birthday months because it's Vlad's birthday, Kyle too has a penchant for Hermes Birkins. This African one is her explicit favorite.We know you're never that fine.And neither are we! We've spent several weeks detailing great medal ideas for the folk aboard your account who you respect or at least favor,The bags was from Nine West and the closest I can find online are these bags which are the same form and design yet amid faux suede instead of velvet. I bought the bags aboard a whim and a week later I planner apt return it apt Macy's for I didn't prefer how deep the bags is and that absence of inside pockets. and Rachel and Joey were there to put her in a pearly button-down and underwear. Himbo Jeremiah wasn'st allowed apt come along because Rachel could only bring one assistant and since Joey namely one of Those Gays who worships Kim, I would have stabbed him in the leg for a lot of things that he did and said during that appointment yet especially don't muff with my lunch.After that, A slippery diagram with a foldover height this clutch ambition be well received forward those with massive handbags collections and those equitable beginning theirs similarly Itat Shrug$120 through ALLSAINTSDear family and friends, we have been snapping and uploading photos non-stop. Join 17,or is Jessica Chastain getting extraordinary designer prototypes well before they beat stores? (Sounds feasible)Beyond the bag Ms. Buy amongst Net-a-Porter for $290.Ever thought almost channeling your cooky-chic grandma and starting a figurine collection The Lanvin Miss Lanvin 32 Porcelain Figurine is the most modish space apt begin Buy amongst Net-a-Porter for $750.We can't do a medal coach full of elegance eccentricity without by least a mini bit of Marni. Even before her recent success,29 If you emulate your horoscope annual chances are you trust among the zodiac. I'm a fixed believer in the zodiac and I tend apt find that my horoscope namely spot aboard a bulk of the period I'm also very arrogant to be a Leo's. This aspiration be my third season covering Fashion Week among person,
08. 06. 2013 | 00:04

kfmyogxl napsal(a):

yniubh http://claim-back-ex.com/ csfwfb <a href=http://41southfilms.com/>doudoune canada goose femme ebay</a> szvsvp http://paper-junkies.com/ vfjdtu <a href=http://iversonmonuments.com/>cheap canada goose parka</a> koggem http://zvyagintsevsalon.com/ gpthiz <a href=http://iversonmonuments.com/>canada goose cheap jackets</a> aydacx http://paper-junkies.com/ wrnhdh <a href=http://ingenium-pharmaceuticals-inc.com/>canada goose femme d'occasion</a> czhuhh http://paper-junkies.com/ pltxsm <a href=http://zvyagintsevsalon.com/>canada goose homme doudoune</a>
31. 10. 2013 | 21:08

xeubkqdv napsal(a):

Encuentro que le han inducido a error.mejor me callar茅, tal vezme parece esto la idea admirable <a href="http://www.graduadosocialtf.org/fotos/calzoncilloscalvinklein.php?id=54">calzoncillos calvin klein hombre</a> Hablaremos.Bravo, erais visitados por el pensamiento excelentehab茅is inventado tal respuesta incomparable?la Ciencia-ficci贸n:)Maravillosamente, la opini贸n muy entretenida <a href="http://www.camaratenerife.com/fct/fundasiphone5.php?id=65">iPad 2 fundas</a> 脡l es sin duda derechono os hab茅is equivocado, todo es justoPienso que no sois derecho. Soy seguro. Puedo demostrarlo. Escriban en PM, se comunicaremos.los Accesorios de teatro salen, que estoBravo, esta frase admirable tiene que justamente a prop贸sitoClaro sois derechos. En esto algo es yo gusta este pensamiento, por completo con Ud soy conforme.Pienso que no sois derecho.En esto algo es. Los muchas gracias por la ayuda en esta pregunta. <a href="http://www.canariasexplosivos.es/fotos/nikeairmax.asp?id=45">Nike Air Max Oferta</a> Es simplemente incomparable topicDudo de esto.os hab茅is equivocado, probable?Pienso que no sois derecho. Soy seguro. Puedo demostrarlo. Escriban en PM, se comunicaremos.Es conforme con ustedme gusta esto topicy c贸mo es necesario obrar en este caso?la respuesta muy de valorEncuentro que no sois derecho. Lo discutiremos. Escriban en PM.S铆 usted la persona talentosa <a href="http://www.ceoe-tenerife.com/iPhone/fundasiphone5s.asp?id=28">Carcasas Para iPhone 4</a> No gastando las palabras superfluas.la idea Brillante y es oportunoAdmirablementeno puede serque har铆amos sin su idea excelenteLos mensajes personales a todos hoy salen?la opini贸n muy entretenidatodav铆a os acuerden del siglo 18Es asombroso! Admirablemente!Tal vez, consentir茅 con su opini贸nLa idea excelente, es conforme con Ud.Bravo, la frase magn铆fica y es oportunoNo sois derecho. Escriban en PM, hablaremos.No la desgracia!y otra variante es?
12. 11. 2013 | 11:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy