Za všechno můžou chudí důchodci

12. 08. 2010 | 21:40
Přečteno 6974 krát
Často slyšíme, že hlavní příčinou státních dluhů jsou důchodci: je jich přece čím dál víc a žijí s důchodem (byť u nás o třetinu mizernějším než v chudším Polsku) čím dál déle. Že by to hlas státního aparátu, který se cítí ohrožen?

Státní kasa má sice letos na svém penzijním účtě schodek 40 miliard, jistěže mírně roste, jenomže plánovaný deficit státu má být 160 miliard. Tento čtyřnásobek zřejmě odpovídá problému a důchodci z něho tvoří pouze čtvrtinu. Zbytek: nestvůrná administrativa státu a počet jeho zaměstnanců, existují ministerstva, která zaměstnávají až trojnásobek lidí než před lety, a nejde jen o úředníky, ale o luxus příliš mnoha učitelů, hasičů, policajtů a dokonce i vysokoškoláků a pod.). Máme všeobecně neúnosné všeobecné zdravotnictví a hlavně zkorumpované monumentální státní zakázky.

Reforma předpokládá, že se hranice odchodu do důchodu zvýší (65) a ti mladí si musí sami něco našetřit. Důstojný (velkorysý) důchod už od státního pojištění čekat nemohou. Potud správně.

Proč ale ty nesmyslné a komplikované pilíře? Je snad známo, že konkurenční prostředí soukromých fondů (na rozdíl od úrazových pojišťoven, které čelí nepředvídatelným výplatám), pojištěncům povinného příspěvku neprospívá. Prospívá fondům, které za bankéřské platy investují do nerizikových aktiv (často jen mechanicky do státních dluhopisů) a ještě aby jejich klienty stát garantoval před bankrotem a ztrátou penze. Z principu státního zabezpečení a povinných odvodů (daní) vyplývá státní socialismus penzí. To se nedá nic dělat! Průběžné státní financování důchodů doporučujedokonce i Světová banka, protože má daleko nejlevnější režii (7%). Proč by se měl na téhle mezigenerační solidaritě přiživovat soukromý sektor, když tady nemůže nic přidat, když nemůže riskovat a zvyšovat výnosy!

Reforma (Bezděkova) předpokládá snížení pojistného a zvýšení základní sazby DPH. Bohulibý záměr! Každé snížení daní podnikatelům i zaměstnancům je na místě (podporuje investice), ale jen do jisté míry, nesmí se nikdy zvýšit celkový objem (kvóta) daní. Mám pocit, že právě tady jde o trik, aby se takové razantní dlouhodobě plánované a politicky citlivé zvýšení daní konečně prosadilo. Zdražení potravin a léků dopadne na chudé, čili především na důchodce, což je zřejmě záměrem a nikoli jen bludným kruhem reformy. Ta by měla jednoduše podpořit dobrovolné spoření státním příspěvkem, třeba jedna ku jedné. Ti co nespoří by dostali jen penzi minimální.

A proč nás tak apokalypticky straší třídně uvědomnělá neviditelná a anonymní ohrožená armáda byrokratů, že na důchody nebude, že se bude věk dožití neustále zvyšovat? Sociologie mluví jinou řečí. Teď se dožívá vysokého věku tuhá v kázni a skromnosti vyrostlá, válku přeživší silná generace udržovaná poměrně nedávnými objevy farmaceutického průmyslu. Ve skandinávských zemí se už věk dožití před pár lety zastavil. Dnešní obézní, alergické, neurotické, depresivní i jinak postižené děti (většinou jedináčci) už ani moderní medicína do důchodu nedokope.

Ekonomické předpovědi jak víme, jsou velmi ošidné a přesto trpíme jakousi prognostickou chorobou. Jsme totiž nuceni plánovat i když víme, že to vlastně dlouhodobě nejde. Budeme-li v budoucnu bohatí, bude i na slušné penze a to dnes vyžaduje podstatně odlišnou reformu než je ta důchodová.

Jsem opravdu zvědav zda se vláda finanční zodpovědnosti nezkamarádí s parazitickou třídou úředníků a opravdu začne řezat do sádla.

Pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Do sádla !
Je to výkřik, ale pomoct si nemůžu.
Když se s tim sveze aj doc. Havel, třebas.
12. 08. 2010 | 21:52

ouřadové celého světa spojte se napsal(a):

Ale Jirka Paroubků říkal, že prorůstovou politikou a solidaritou v jednom je založení dalších "potřebných" ouřadů.

Profesor Potůček, guru socialismu, pravil v jak špatném stavu je česká sociální síť, když jsou poddimenzovány úřady práce.

Zástupci soudů praví - "Chce-li stát rychlejší řízení ať přijme více vyšších soudních úředníků!"

Kdepak pane Tomský tisíci hlavá byrokratická hydra nebude zkrocena nikdy.
12. 08. 2010 | 22:10

jana napsal(a):

Zdroje jsou. V Jihlavě na kraji udělali v roce 2008 prověrku pracovitosti.

Před ní lamentovali vedoucí odborů jak moc potřebují nové lidi.

Po ní pět lidí bylo vyhozeno za sledování porna během pracovní doby a další zástupy co hráli běhm pracovní doby hry - karty apod, dostali varování.
12. 08. 2010 | 22:15

Rumcajs napsal(a):

Je to tak pane Tomský. Každé zvýšení daní sebou nese růst cen s dopadem na všechny. Zvyšování daní je v podstatě jen trik. Na jedné straně seberu a na druhé dám s řádnou dávkou sebedůležitosti.

Jedině řezání do sádla, to pomůže. Zvyšování daní ještě nikde díru do rozpočtu neucpalo a neucpe.
12. 08. 2010 | 22:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Prožíráme, prožíráme, prožíráme, prožíráme...
Co. Jak. Kdo. Kolik. Proč. Kdy .

Tak to zaplatíme, zaplatíme, zaplatíme, zaplatíme...

Co ? Odvedené daně.
Jak ? Nu, někdy velmi rozmarně. Já to nazývám "sofistikovaným rozhazováním jednotlivcům a primitivním rozhazovaním masám".
Kdo ? Tož to bychom chtěli po líné, úplatné a nevychované byrokracii a justiční mafii příliš. O efektivitě výběru daní samotným Ministerstvem Financí ani nemluvě.
Kolik ? Hmm. Odhady jsou, řekl John.
Proč ? Protože jsme pitomci, kteří věří lumpenelitám.
Kdy ? Tak to je těžké. Via sofistikované rozhazování nepředvidatelně - často skrytě, via primitivní rozhazování sice předvidatelně a otevřeně, avšak pod kuratelou líné byrokracie je výsledek stejný.

ad náprava

Co ? Schodek.
Jak ? Nu přeci solidárně paušálně. Za což se skraje ledasjaká konkrétní lumpárna v přítomnosti i budoucnosti.
Kdo ? Všici, na které máme bič. Ti, kteří mají bič na nás neuhradí takto nic.
Kolik ? Vše.
Proč ? Aby nás pitomci coby vládu Rozpočtové Odpovědnosti opět zvolili.
Kdy ? Co nejdřív. Aby se náhodou někdo nedopídil, že celé je to bouda na daňového poplatníka.

A tak se vyvolává modla růstu a inflace.
Pak opět pojede vše jak po másle. Až do doby, kdy se lidem konečně rozsvítí v makovicích a budou chtít kromě proklamací i výsledky.

recaptcha : disabled butchers :))
12. 08. 2010 | 22:37

Jana Sikorova napsal(a):

Jsem mile prekvapena, ze je mozne si precist kvalitni a uceleny nazor na techto internetovych strankach.

Zcela souhlasim a smekam pane Tomsky nad lehkym popisem teto tizive situace.

Jen se obavam, ze sila byrokracie v Cechach je nezdolna a duchodcum ubyvaji sily a prostredky. Pomalu se zaciman bat, aby vlada neprisla s navrhem "jeden duchodce na rodinu" jako dalsi dlouhodobe usporne reseni.

S virou ve slusnost
Jana
12. 08. 2010 | 22:40

stále rebel napsal(a):

Jeden místní hovnivál napsal:
„Každé zvýšení daní sebou nese růst cen s dopadem na všechny.“

Pokud se ČR vrátí k progresivnímu zdanění a objem vybraných přímých daní (daň z příjmu fyzických osob) zvýší například o 40 miliard a těmito prostředky dejme tomu splatí státní dluh, tak ceny klesnou. Ubudu kupní síla 40 miliard, lidé budou mít méně peněz a ceny musí jít dole.

Jen nepřímé daně DPH a spotřební zvyšují cenu zboží, u přímých daní je to zpravidla naopak.
12. 08. 2010 | 22:59

Eva napsal(a):

Já říkám už několik měsíců, že diskuzi na Facebooku na téma důchodci a Kaufland, atd., a předvolební spot Issové a Mádla Přemluv bábu a dědka, jsou zařízeny na objednávku našich politických špiček. Je to klasická propaganda, kterou prováděl už Stalin, Hitler, a další. Jejich cílem je obrátit pozornost na jiný cíl, než je ten skutečný. V tomto případě namluvit především nezkušeným mladým masám, že důvodem nedostatku ve státní kase není rozkrádání státního majetku ve velkém vládou, politiky a velkými firmami, ale že důvodem nedostatku peněz ve státní kase je nadbytek důchodců, kteří pobírají nezaslouženě velké důchody. Je to lež jako věž, protože všichni pracující lidi celý život platili státu sociální pojištění, aby je měli u státu uložené" na důchody", až se dožijou důchodového věku. Nebyl však vyčleněný oddělený důchodový fond, vše se dávalo do běžného státního rozpočtu. To umožnilo nepřehlednost a nynější možnost lživé propagandy.
Mladí, kteří ani nemají zájem se o tom něco dovědět, jsou pro politiky a jimi placené propagandisty vhodnou cílovou skupinou, jak lstivě útočit na důchodce. A pokud čtete příspěvky na Facebooku, jsou útoky mladých velmi nevybíravé, přes nadávky a výhrůžky násilím až po hrozby smrtí, což je trestný čin. Avšak politici dělají, že o tom nevědí - bodejť by, když je to jejich práce. Takové výhrůžky masově šířené ve veřejných sdělovacích prostředcích - to je několik trestných činů, přečtěte si trestní zákoník. Bylo by dobře založit a podepisovat petici proti šíření nenávisti proti velmi početné věkové skupině obyvatel organizovanou formou. Nechají si tento útisk od vlády a politiků, a potažmo od mládeže i nadále důchodci líbit, nebo se ozvou proti? Když budou mlčet, kam až to dospěje? Možná, že si pan Nečas nebo pan Kalousek za chvíli vzpomenou, že už není na žádné důchody, a z důchodců se stanou žebráci a bezdomovci, kteří raději spáchají sebevraždu. I to tady v dějinách už bylo.
12. 08. 2010 | 22:59

jarpor napsal(a):

Autor

Stručné, jasné, pravdivé.
Zvědav jste neje Vy.
Díky za blog.

Dříve se za normální považovalo to, že když tekl džbán, nikoho nenapadlo do něj více přilívat. Nejprve zaletovali díry.
Ale je "nová doba" - host vyhazuje vrchního.... takže o díry se nestarejme ... přílívat je potřeba...

No, snad alespoň někoho napadne přihlédnout k moudrostem předků... a dnes lze již i pod vodou díry opravovat... takže kdyby aspoň 60 : 40 stran oprav a přilívání...

Hezký večer
12. 08. 2010 | 23:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Všici však utečou do daňových rájů. To jste ještě z úst kvazipravičáků neslyšel ?
Oni totiž uvažují optikou Koženého.Tedy ti kvazipravičáci.
Pravicoví vlastenci formátu Bati uvažují však jinak.
Já osobně si myslím, že je jich daleko více, než si líná, úplatná a nevychovaná byrokracie zaslouží.

Mějte se.

P.S. Al Calousovou jednotnou daní se velmi zúžil prostor pro motivační činitele v oblasti daní. To co koná dnes, je jen dopilováním jeho fantasmagorií.
Měli by ho zavřít do nějakého ústavu a tam pozorovat tak dva roky. Zpráva závěrečného koncilia by poté měla být uložena v Památníku Národního Písemnictví v šupleti s nápisem "Poučení pro prvovoliče".

Mějte se.
12. 08. 2010 | 23:07

stále rebel napsal(a):

Ještě si rýpnu do mladých.

Když se podíváte na zapojení lidí ve věkové kategorii 55 – 64 let zjistíte, že jsou na průměru EU. O mladých to ale říci nelze. Začínají pracovat přibližně o rok a půl později než průměr EU, u vyspělých států je rozdíl 2 – 3 roky. Nechápu, proč se společnost zabývá jen zvyšováním věku pro odchod do důchodu a nezajímá se o to, kdy lidé začínají pracovat. To nemá logiku.

Míra ekonomické aktivity - obyvatelstvo ve věku 15 - 24 let Activity rate - population aged 15 – 24
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090304.pdf
Míra ekonomické aktivity - obyvatelstvo ve věku 55 - 64 let
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090310.pdf
12. 08. 2010 | 23:08

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Kam by utíkali, do Kazachstánu, Ruska nebo Bulharska?

Horní sazba daně z příjmu fyzických osob (rok 2009, v %)
http://www.finance.cz/zprav...

PS: Vím, že to víte, dávám to sem pro někoho, kdo to možná neví.
12. 08. 2010 | 23:15

unknown napsal(a):

Peněz na důchody je dost. Jenomže zde máme také předražené skutečnosti, politiky nestydatě okrádající stát a jejich známé-lobbisty. Kdyby se vždy uvedlo, kolik se vybralo, a kolik bude stát to či ono, hned by se to odhalilo. Nikdo však nemá odvahu říci, že se tu krade!
12. 08. 2010 | 23:21

jarpor napsal(a):

stále rebel

Jen dvakrát špitnu :
1. Analyzovat pozdější nástup - dobrý nápad.
2. Nemá moc smysl argumentovat nižší daní z příjmu ve srovnání států a zcela opomenout zdravotní a sociální pojištění, jež je svým způsobem stejným zákonným odvodem jako daň z příjmu...
Sečteme-li tyto odvody, pak už tak "nízcí" nejsme... a to i s ohledem na výši příjmu...

Vím, že to víte... :-))

Hezký večer
12. 08. 2010 | 23:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Já jen aby si na mě někdo neukájel svůj kvazipravicový chtíč :

Ne vše v spravedlivé distribuci daní je obsaženo v progresivní sazbě.
Mnoho záleží i od daňově uznatelných výdajů, takto konstruktu konsenzu jak autentické vládnoucí elity rozhodnou o dalším směřování společnosti via technologický pokrok.
Jistě, dá se plkat i o slepé uličcce ekonomického růstu, ale i ekologické problémy jsme odsouzeni řešit právě hlavně díky pokroku v aplikaci vědy.
Proto jsem napsal, že Al Calousovy reformní snahy jsou jen ekvilibristikou provazochodce tančícího na laně, který však má na zádech padák poněkud vyšších kvalit, než ten kterým hodlal vybavit naše průzkumníky. Tím padákem je povděk nadnárodních korporací, finančních institucí a nyní takto i loajalita líné, úplatné a nevychované byrokracie.

Dobrou noc.

P.S. Hledají se lidé formátu Marca Aurelia. Zn : Již dnes je pozdě.
12. 08. 2010 | 23:25

NL napsal(a):

Jak mám rozumět tomu neúnosnému veřejnému zdravotnictví? Pokud vím, tak stojí nějakých 260 miliard. To je za hubičku, ne? Veřejné zdroje z toho jsou 220 miliard. Zbytek, 40 miliard doplácí lidé z vlastní kapsy. Pokud budeme chtít nějaké rozumnější, třeba takové jaké je v Holandsku, potom chybí maličkost. Lidé k těm 40 musí doplatit ještě dalších 120 miliard z vlastní kapsy. Potom teprve bude naše zdravotnictví všeobecně únosné, tak jak je ve světě zvykem.
12. 08. 2010 | 23:38

Petr napsal(a):

O předraženosti dálnic se ví veřejně. Kilometr modernizovaného železničního koridoru u nás stojí dvojnásobek toho, co ve Francii kilometr koridoru pro dvojnásobnou rychlostí jezdící TGV, každý metr mostu na Labi, který opravuje Řebíčkova firma nás stojí deset mega, 13 tisíc firem z ČR odešlo do daňových rájů, v nejbližších letech vynaložíme půl bilionu korun na podporu solární ekonomiky (většina peněz skončí u španělských a německých fondů). Ano šetřit se jistě dá i "Kalouskovou stokorunou na povodně", ale je to jen o drobných, zatímco ty velké úniky nám vytváří naši politici a úředníci.
12. 08. 2010 | 23:40

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Tak přímé daně snižují cenu ? Že na to ještě nepřišli v Tvém milovaném Švédsku ?

Jsi komediant !

P.S.

Řekni rebeli. Existuje něco, čemu rozumíš ?
12. 08. 2010 | 23:42

vlk napsal(a):

Je možné, že Tomský zas e jednou napsal logický , normální a věcný blog? Který říká přesně totéž, s několika silně zybtnými úravicovými mašlemi, co tady někteří z nás už hodně dlouho píší?

tedy například že:

-současn vlád a famiglie 118 lže
- že s e snaží vyvést peníze z veřeného sociálního systému do privátu
- že to vůbec nic neřeší
-že privatizac e důchodového pojištění bude zaplacena z kapes těch nnejchudších v jejichž spotřebním koši má nadproporční zastoupení to, co je v nižší sazbě DPH
-že privátní fond y budou sledovat pouze a jedině cíle svých majtelů a nikoli pojištěnců a budou mít drahou režii
- že průběžák je nejlepší a nejlacinější možný systém financování důchodů
-že peníze unikají zejména masivní korupcí u monumentálních státních zakázek
Přesně tohle jsme tu v poslední době psali. Za hýkání a často posměchu zdejších pravověrných.
A co se stalo, když jste to napsal vy? Pravověrní hýkači opět nadšeně hýkají...

Nejsem si jist, že vás vůbe c četli.
pozitivním zjištěním tohoto blogu ovšem pro mne je , že jste schopen objektivní analýzy na principu selského rozumu. příjemně jste mne překvapil.
12. 08. 2010 | 23:44

stále rebel napsal(a):

Pro jarpor.
Sociální pojištění je zbytečně vysoké, ale je taky zastropované a ti s nejvyššími příjmy se blíží dani 15 %.

Někde na netu jsem viděl rozumná doporučení, tuším to bylo od OECD nebo Světové banky a ta byla: část důchodových nákladů hradit z daní ne z pojištění. Jde o případy, kdy pojištěnec do systému z nějakého důvodu dostatečně nepřispíval. Možná i různé speciální důchodu odbojářům a podobné věci, což by mělo být záležitostí státu ne pojištění pracujících.
Tím by se mohlo pojištění snížit.
12. 08. 2010 | 23:47

Targus napsal(a):

Po přečtení tohoto blogu jsem si nejprve promnul oči, pak jsem se štípl, jestli nespím, a pak jsem přemýšlel, jestli jsem se náhodou nezbláznil.
Nikoli. Pan Tomský napsal blog, který má hlavu a patu, ba dokonce i logiku.
Zírám. Půjde-li to tak dál, pan Tomský bude za chvíli můj nejoblíbenější zdejší autor.
13. 08. 2010 | 00:00

Petr napsal(a):

Problematiku důchodů a sociálního zabezpečení pěkně rozebral sociolog Jan Keller ve svých přednáškách "Arogance financí" - Můžete sledovat na https://www.Youtube.com Máte-li čas a chuť - je to poměrně zajímavé a on v podstatě poukazuje na to, že mezigenerační konflikt je i tak trochu umělě vytvářen, aby odvedl pozornost od skutečného problému - sociální stát přestává být financován ze zisků firem a velkých korporací, ale stále víc jeho financování dopadá na bedra střední a nižší střední vrstvy a ta začíná mít problémy s jeho ufinancováním.
Střední vrstva chudne a i početně slábne, sociálně slabí víc ze systému vezmou, než do něj vloží, finanční elita a korporace bohatnou, ovšem na sociální stát díky daňovým výhodám a legálním finančním únikům (daňové ráje atd..) také nic nedávají.
13. 08. 2010 | 00:03

NL napsal(a):

Aby bylo jasno. Z veřejných prostředků jde na zdravotnictví 6,3% HDP. Z toho se údajně rozkradou nějaká procenta. To by ale znamenalo, že z veřejných prostředků plyne skutečně do zdravotnictví jen 4,4% HDP. Nebo-li efektivně směřuje do zdravotnictví peněz méně než v Bulharsku a nepatrně více než v Moldávii.
13. 08. 2010 | 00:04

Petr napsal(a):

Přednáška Kellera 1.díl - ostatní už najdete:
https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 00:05

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Jak jsi přišel na to, že pro nejchudší je 5% daň z DPH nadproporční ?

Na to jsi přišel jak ?

P.S.

Průběžák je neufinacovatelný, tudíž nemá o něm smysl mluvil. V tomhle se Tomský plete.
13. 08. 2010 | 00:06

veverka napsal(a):

Naprostý souhlas s dnešním blogem pana Tomského.

Je velmi zábavné sledovat místní pravičáky ,kterak mechanicky chválí blog pravičáka Tomského,aniž by ho vůbec četli.Ano pan Tomský má pravdu,nejlepší je průběžný důchodový systém,doporučuje ho Světová banka a ví proč.Více např. zde,doporučuji především místním pravověrným(jak je hezky nazývá Vlk)
http://aktualne.centrum.cz/...
13. 08. 2010 | 00:28

joe napsal(a):

Přiznávám se že jsem všechno prožral.
13. 08. 2010 | 01:38

Alex napsal(a):

Jo podivuji se stejně jako ostatní. Odhodí-li se -ismus a použije rozum, můžeme se všichni názorově velmi blížit, ne-li shodnout.
Dneska jsem slyšel prof. Kellera, když jste zmínil tu sociologii. To, co říká ne Keller ale sociologie o trendu, kam směřuje střední třída v Evropě, Anglii a USA a to dlouhodobě - to je něco, co by mělo být stejně vážným problémem jako pohled ekonomů na dluh či jeho strukturu.
13. 08. 2010 | 01:45

student napsal(a):

Tomský nemá pravdu.
Úředníci tvoří složitý mechanismus, který
1)převádí práci obyčejných lidí na veřejné peníze.
2)složitým řízením převádí veřejné peníze do vybraných privátních kapes
3)odděluje držitele vybraných kapes od obyčejných lidí

A důchodci? Ti přeci nedělají nic. Tak co s nimi ?
13. 08. 2010 | 06:35

zdesta napsal(a):

Mylně jsem se domníval,že mne zde nemůže nic překvapit.A hle-překvapilo.
13. 08. 2010 | 06:40

vlk napsal(a):

Rumcajs
ty jsi dneska to dneska v pobočce Státní vědecké knihovny Na Růžku opravdu předral.
Já jsem napsal tohle:
-že privatizac e důchodového pojištění bude zaplacena z kapes těch nnejchudších v jejichž spotřebním koši má nadproporční zastoupení to, co je v nižší sazbě DPH

Nikoli
Jak jsi přišel na to, že pro nejchudší je 5% daň z DPH nadproporční ?
Až vystřílzlivíš , pardon, až s e ti hanušovické studium uleží , tak pochopíš rozdíl.

Ale polopaticky, abys zase nemusel hned do studovny:

Platí úměra.
Čím menší příjem domácnosti, tím vyšší podíl v její celkové útratě hrají potraviny, zdravotnické pomůcky, léky a podobné naprosto nezbytné věci , opatřené zatím nižšší sazbou DPH.
Jíst musí každý. To je za 10% DPH. Kupovat Mersedesy a diamantové šperky, dovolené na tahiti a tak, které jsou za 20% DPH nemusí každý.
To abych ti to přiblížil úplně polopaticky.

Dobré ráno brouku!
13. 08. 2010 | 06:45

Ládik!!! napsal(a):

Blbé děti = malé důchody.

Ti, co přežili válku - skromní, silní, farmacií při životě udržovaní důchodci, mají malé důchody. Tedy vychovali blbé děti; v dobré víře, ale v socialismu. Blbých dětí jsou celé 2 generace. A teď blbé děti skromných prarodičů, vychovaných v tuhé kázni socialismu, musí spoléhat na "dnešní obézní, alergické, neurotické, depresivní i jinak postižené vnuky (většinou jedináčky), které už ani moderní medicína do důchodu nedokope" - na Issovou, Mádla jiné pionýry.

Na vyšší důchody si musí počkat ještě 2 generace, než si vychovají normální chytré děti, nezatížené pokřiveným myšlením komunistických předků.
Tento stav je jedním z "přínosů" zvrácené ideologie, kterou pořád ještě propaguje řada "zákonodárců".
13. 08. 2010 | 06:48

jarpor napsal(a):

Alex

"Dneska jsem slyšel prof. Kellera, když jste zmínil tu sociologii. To, co říká ne Keller ale sociologie o trendu, kam směřuje střední třída v Evropě, Anglii a USA ... "

Taky jsem jej poslouchal.
Hovořil především o poznatcích z francouzké populace, odvolával se na tuším jednoho či dva francouzské autory... těch ostatních se dotkl jen letmo...
Tak se ptám
- je tento vzorek populace reprezenativní natolik, aby se z něj daly činit závěry obecné platnosti, jsou tito autoři "reperezentativní" nebo se mu "hodí do krámu" a jiné necituje... ?
- když hovoří především o poznatcích z posledních 30ti let, dříve, myslím třeba od 15. století..., to dříve nebyla úzká elita rodových boháčů, králů, vladařů, šlechty... odtržených od ostatních... nemusejících pracovat (jako dnes s jistým despektem o bohatých hovoří)... a spoustu těch dole, chudých, "bez šance" dostat se výše ? A co to udělalo s evropskou a světovou populací jako celkem ? Bude vývoj rozvojových zemí jiný, lepší, když se vyhnou tomuto, panem profsorem dost kritizujícího, fenoménu ?
- Jak své vývody dá do souvislostí s vývojem EU, kdy Francie je jedním velkých "hráčů", udělali jsme v tom případě dobře, že jsme vstoupili do takového spolku "nerovných šancí" ?
- kam řadí sám sebe ? do ohrožené střední třídy bez šance na postup jeho potomků.. ? Do chudých... ?
- a velmi se mi líbil závěr - co by tedy měla dělat, jak postupovat střední třída, která je dle pana profesora nejvíce ohrožena. Odpověď - to se zeptejte jí.

Pan profesor obhajuje své názory. Jen výše uvedenými otázkami však lze ukázat, že jeho výklad stran elit, středních a spodních třích může být poplatný obecné životní filosofii...

Abych byl pochopen - nejsem sociolog a nechci lacině odsuzovat profesora... jen přemýšlím, zda jím uváděné závěry jsou skutečně podložené...

Hezký den, i když je pátek, 13.
13. 08. 2010 | 07:14

vlk napsal(a):

Týýý jo! Ládík , objevitel speciální teorie ekonomické demografie....
Jen mi uniká, že v Itálii je to prý s demografií ještě horší než u nás a tam nikd y komouš nešéfoval. A ve všech západníc zemích je to velmi podobné jako u nás...
japa je to možný???
demografii třeba v británii zachrańují / fuj to je eufemismus nevhodný/ přistěhovalci.. A komouš v parlamentu ani jeden...
13. 08. 2010 | 07:15

jarpor napsal(a):

Vlk

"Je možné, že Tomský zas e jednou napsal logický , normální a věcný blog? Který říká přesně totéž, s několika silně zybtnými úravicovými mašlemi, co tady někteří z nás už hodně dlouho píší?

tedy například že:

-současn vlád a famiglie 118 lže
- že s e snaží vyvést peníze z veřeného sociálního systému do privátu
- že to vůbec nic neřeší... "

Hmmm... tak to že píše pan Tomský ? Zajímavý překlad...

No to si tedy, milý Vlku, dost fandíte, když sdělujete, že "někteří zde píší jako on".

Není nad vrozenou skromnost...

Hezký den
P.S. Jo a když už píšu, tak to Vaše "srovnání" jak je Slovensko nedůvěryhodný partner... a když prý by se položilo skrze povodní, že by se ostatní k němu měli zachovat jako ono k Řecku - To píšete pod Kohoutem -tedy "vykašlat se na něj", to je tedy síla... srovnávat problémy jež si vyrobí lidé sami nezodpovědným jednáním, lhaním a podvody s přírodními, neovlivnitelnými katastrofami...

Vlkovsky příznačné, řekl bych.
13. 08. 2010 | 07:28

Ládik!!! napsal(a):

drazí soudruzi,
západní důchodci jezdí v zimě do jižních moří, aby ušetřili. Kdyby jim šéfovali komouši, žrali by doma zavařeniny a běhali po lese sbírat houby. Někteří ani to ne - ti běhají po mítincích KSČ + SD pro buřta a pivo.
13. 08. 2010 | 07:30

Ládik!!! napsal(a):

Když jsou komunističtí důchodci tak tuzí, proč si sami nenadělají vnuky? ... ale lepší by byli tuzí na prkně.
13. 08. 2010 | 07:33

Ládik!!! napsal(a):

Blog není o důchodcích, ale o chudých důchodcích. Není o demografii, soudruzi.
13. 08. 2010 | 07:44

Targus napsal(a):

Já normálně čumím. Když jsem tu zmínil Kellerovy arogance finicí, bylo mi i jemu vynadáno do červených komunistických hovad, kterým by bylo třeba málem uříznout hlavu nebo přinejmenším vyříznout jazyk a usekat prsty na pravé ruce.

To Petr:

Se divím, že Vás tu za zatažení Kellera ještě nikdo nesjel.

To jarpor:

Tuším, že Vy jste byl jeden z těch kdo po mně ječeli, že Keller patří do kopru. Ale nešť. Pokud budete mít tu trpělivost, zjistíte, že Keller se osobně nikam nzařazuje, ale definuje postavení své vrstvy docela přesně.
1/ musí pracovat, tedy není a nikdy nebude elita
2/ Platově níže položená část střední třídy bude propadat do čím dále řidší sociální sítě. To už se děje ostatně i dnes, že?
Tendence jeho směřování je tedy jasná.
Vaše srovnávání napříč věky snad není nutné, anebo Vy si libujete v novověku? Novověkem myslím samozřejmě úsek nějakých 400 let od renesance k nám. Lehce si dovolím podotknout, že důchody zavedl až Bismarck, jestli se nepletu, takže taky nic moc.
A Keller samozřejmě nepředkládá lék na tento trend, jinak by ho označili za ideologa a červenou ku*vu nebo tak něco, protože v tomto kraji se považuje zdanění div ne za krádež.
13. 08. 2010 | 08:04

Targus napsal(a):

To Ládik!!!

Jeden můj známý jezdí šetřit k moři už pátý rok. Finance za nezakoupené palivo na zimu mu spolehlivě stačí na cestu tam a zpět, jídlo a ubytování pořídí za stejné peníze. A půl roku vegetí u moře, zatímco my tu klepem kosu. Malá fintička je v tom, že zatím nepotřebuje trvalou lékařskou péči.
Nejlepší bude, když nám to předvedeš sám, jak to budeš zvládat, hlupáku Ládiku, až v důchodu. Moc se těším na tvé postřehy.
13. 08. 2010 | 08:11

tomas napsal(a):

priznavam, ze nerozumim nadseni nad bezdekovou komisi. pravidl astavebniho sporeni berou za sve s prichodem nove vlady. kde berete jistotu, ze podobne za tricet let vlady nenalozi s penzijnim pripojistenim, treba pod zaminkou, ze je nutne, osad si sam dl epreferenci , bojovat s islamskym nebezpecim, zmenami klimatu, hopsodarskym rozvratem .. zdravim priznivce likvidace prubezneho systemu, byt se nic nenaucili, nic nepochopili
13. 08. 2010 | 08:18

Ládik!!! napsal(a):

Targusi,
to už tu nebudeš.
13. 08. 2010 | 08:20

Ládik!!! napsal(a):

Targusi, ještě ti prozradím, že u toho moře si našetří na budoucího doktora.
13. 08. 2010 | 08:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pár všedních momentek z jakýchsi kaufdvorků. Chudák vedle chudáka aneb tuneláři nevědí roupama co by...
Veselé krizování bude líp...
http://img.aktualne.centrum...
http://img.blesk.cz/img/1/a...
13. 08. 2010 | 08:29

Marcus Agrippa napsal(a):

V souvislosti s důchody mě zaujaly dvě věci. EU by chtěla, aby se do důchodu odcházelo kolem 70 let. Další zajímavý článek měl v Rovnosti I.Hoffman na téma bídné perspektivy dnešní mladé generace. Ono v Evropě se začíná projevovat to co v Japonsku už je dávno realitou - mladí lidé spolu nedokáží vůbec komunikovat a navazovat dlouhodobé vztahy ( ani k tomu nemají podmínky ) a vytváří si pseudohodnoty v kariéře a single životu ( projevuje se to hlavně ve společensky zmatených zemích jako je ČR ). Co se stane až se Evropa přirozenou cestou vylidní a 80% budou tvořit lidé v důchodovém věku? Odpověď se tak nějak přímo nabízí.
13. 08. 2010 | 08:38

SuP napsal(a):

Jarpor -
Nezapoměň, že "stálerebel" je tu nejnadanější demagog. Umí velmi dobře účelově vyzobávat statistiky a přehledy. Ta jeho tabulka "daní" je zase jen přehled nejvyšších sazeb v progresivních daňových pásmech.
13. 08. 2010 | 08:41

Rejpal napsal(a):

Bravo, Eva!
13. 08. 2010 | 08:44

Vico napsal(a):

Zahradní kukačko, dnes nejste ve formě. Ten první odkaz je tristní. Dlouhá fronta/na banány?/,prázdné nebo téměř prázdné košíky. Nějak jste si to dědečku popletli.
13. 08. 2010 | 08:47

Ládik!!! napsal(a):

Targusi,
tobě už se zřejmě ulevilo, nebo sis ulevil.
13. 08. 2010 | 08:51

Vilém napsal(a):

Osobně nadšení nad Tomského článkem nesdílím. Shodou okolností si vybral jiný terč nenávisti - totiž údajně obludné státní zaměstnance. Taky je nemám nijak rád, ovšem kvůli tomu nelze přistupovat na představu, že státní zaměstnanec je zrůda, zrůdný je leda někdo, kdo tohle napíše. Ostatně jde o zíměr, vláda se rozhodla jako první zlikvidovat státní zaměstnance a udělat z nich něco jako zločince a parazity. Možná se někomu uleví, že prozatím není na řadě on. Budiž, ovšem pokud se občané nechají takto proti sobě štvát a budou se chytat každé hyeny, která jim polichotí nebo jim slíbí tisíc korun navíc, nehledě na to, že prokazatelně štve proti někomu jinému, určitě se dočkají všichni, kteří se zatím radují. Pokud se budeme chovat jako manipulovatelní termiti, také tak dopadneme.
13. 08. 2010 | 09:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, lepší polpovina sockom tencovice hlásí příchod. Kde ses toulalo, vicoušku.
Jinak je dobré vědět, myslím, že na mou maličkost nikdy žádná forma příliš nepasovala. Zvláštěpak ta vaše sockom. A až si vicoušku pořádně protřete očička a taky to co je za nimi, tak zjistíte, že ti zbohatlíci s prázdnými košíky se do to svého ráje teprve tlačí. Z nějakých blíže neurčenýh jistě příčin .
No a co se týče sockom blahobytu toho jsme si užili až až. Já už nechci. Děkuji...
Veselé krizování bude líp...
http://www.xoxma.lv/uploads...
13. 08. 2010 | 09:06

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Mě by zajímalo vlku, jestli tě čeká ještě někdy nějaký světlý den.

Není to tak dávno, co jsi se tady rozčiloval, jak důchodce dá celý důchod za nájem a energie.

A to má broučku DHP ve vyšší sazbě.

No a ještě ti sem hodím jeden link k předešlé debatě:

http://www.novinky.cz/ekono...

To čumíš , co ?

Já se směju ach-ach-ach, tobě směju ach-ach-ach....

P.S.

Dlužíš mi sud hanuše.
13. 08. 2010 | 09:21

trubač napsal(a):

Takže dospěli jsme k zásadnímu zjištění, že nám důchodci neprojídají stát až tak moc, jak před volbami někdo tvrdil. Snad má nakonec větší podíl na shodku státní hydra, mafia Viamonti, korupce atd. No a co teď, Mádl a Issová přemluv poslance, přemluv ekonoma? Že je třeba zrušit anonymní vlastnictví a zavést majetková přiznán? Že je třeba vyčistit státní nevěstinec?
Škoda, že jste tohle nenapsal před volbami.
13. 08. 2010 | 09:28

Marcus Agrippa napsal(a):

trubač:
tak už padla fáma o"řeckém scénáři"i o diktátorovi Paroubkovi atd. Ono když si někdo vymýšlí, tak se to dřív nebo později projeví. Mádl a Issová - jen hloupé a naivní děcka.
13. 08. 2010 | 09:48

krajan napsal(a):

Rumcajsi,
aby jsi snad smíchem nepukl.Bylo by to škoda,protože mnoho komiků v těchto diskuzních klubech nebývá. Bagr ještě stále jede,máš ještě na naftu?
13. 08. 2010 | 09:52

Vico napsal(a):

Kukačko : Pokud se ti důchodci do toho ráje teprve tlačí, tak vysvětlete, proč ten dědek už má v košíku zboží a ta babka dokonce nějaké to Šumante či co. Doufám, že to alespoň nahlásí na pokladně :-)

Jinak k tomu dalšímu odkazu. To je z rodinného alba? Koukám, že jste to fakt neměl jednoduchý. My se koukali na barevnou Oravu410 a nahrávali na video Philips vyráběné u nás licenčně. Nic moc.
13. 08. 2010 | 09:56

SuP napsal(a):

Vico -
To šumante bylo v akci hned za turniketem.
13. 08. 2010 | 10:10

jogín napsal(a):

Jarpor: Nemá moc smysl argumentovat nižší daní z příjmu ve srovnání států a zcela opomenout zdravotní a sociální pojištění, jež je svým způsobem stejným zákonným odvodem jako daň z příjmu...
Sečteme-li tyto odvody, pak už tak "nízcí" nejsme... a to i s ohledem na výši příjmu...
No podle vás ve státech, kde zdravotní a sociální pojištění stát nevybírá, tak občan žádné výdaje nemá? Na př. v USA bez státního zdrav. pojištění jsou ceny ve zdravotnictví čtyřnásebné proti záp. Evropě. Celé rozdíly v odvodech srovnávají nesrovnatelné, protože nepočítají výdaje obyvatelstva, které platí lidé přímo. Použití selského rozumu nebývá k zahození.
13. 08. 2010 | 10:13

jh napsal(a):

Pane rumcajs,

poslední dobou chybujete :

"...Není to tak dávno, co jsi se tady rozčiloval, jak důchodce dá celý důchod za nájem a energie.

A to má broučku DHP ve vyšší sazbě. ..."

takže : stavební práce na bytech (odlišit od nebytů !!!) 10% DPH,
dálková dodávka tepla a teplé vody 10% DPH,
dodávka studené vody 10% DPH

nájem(resp .příspěvek do fondu oprav)+teplo+voda činí cca 2/3 výdajů za bydlení
13. 08. 2010 | 10:15

jarpor napsal(a):

jogín

Dovolím si vyslovit názor, že "vyzobávání" statistik, o kterém píše výše SuP ... a i z tohoto úhlu naprosto souhlasím s Vaším :
"Celé rozdíly v odvodech srovnávají nesrovnatelné, protože nepočítají výdaje obyvatelstva, které platí lidé přímo. Použití selského rozumu nebývá k zahození."

Stále rebel dal statistiku porovnání úrovně daně z příjmů... jen v jisté platové úrovni, bez dalších odvodů...
Závěr, že tedy nic nebrání tomu, abychom daň z příjmů zvýšili, když jinde je větší... mi s ohledem na výše uvedené nepřipadá košer...
Nic více jsem svou reakcí říci nechtěl.

Targus

Myslím, že jsem to nebyl já, kdo ječel... ale o to nejde.
Nejsem Vlk, abych za jiný názor kohokoliv dehonestoval a urážel.... Jen přemýšlím, zda profesorův názor stran diversifikace společnosti stran majetku je "vyfutrován", a cítím-li jeho kritiku ( na základě studií jinýchi ) kladu si otázku, za jakých okolností by tomu ( diversifikaci ) mohlo být jinak - "výhodněji pro všechny", pro ty méně majetkové především...
I když "žijeme rychle" odvolávat se na posledních třicet let, a zapomenout na to, jak se majetkově diversifikovala společnost po staletí, proč se tak dělo, zda ona jiná diversifikace by byla vůbec možná, zda vy byla "lepší" či "horší", pozitiva a negativa takového vývoje v porovnání s možným vývojem jiným... to jsou snad neútočné ale legitimní úvahy.

Hezký den
13. 08. 2010 | 10:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé výkřiky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 08. 2010 | 10:48

David Kalhous napsal(a):

Jsem anglofil, ale... Myslite uzasne zdravotnictvi jako v Americe nebo Britanii, kter spolyka penez mnohem vice, zato pulka lidi ma zkazene zuby a nema na lekare?
13. 08. 2010 | 10:49

olga napsal(a):

Právě jsem si přečetla "Zbytečných mladých lidí je moc"
13. 08. 2010 | 10:52

SuP napsal(a):

stejskal -
To už o mě zase rebel psal, že jsem idiot? Śkoda, mám tolik práce, nemůžu mít oči všude.....
13. 08. 2010 | 10:58

Jirka Smrž napsal(a):

Mohou za to důchodci ? To vládnou Strakově akademii ?
13. 08. 2010 | 11:03

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Cituji:
„Ta jeho tabulka "daní" je zase jen přehled nejvyšších sazeb v progresivních daňových pásmech.“

Že jsem tak smělý, za co jiného by to někdo mohl pokládat?

Pokud jste si snad myslel, že to jsou sazby pro běžného daňového poplatníka, tak jste byl patrně jediný. Pro mnohé to bude samozřejmost, ale pro vás raději ještě poznámka. Pokud ti s velmi vysokými příjmy platí vyšší sazby, tak ti s průměrnými příjmy mohou mít nižší sazby.
13. 08. 2010 | 11:14

Jirka Smrž napsal(a):

Děda makal celý život. Pokud by důchodci nevybudovali vše co máme, tak máme jen holou. Vinu hledejme v neschopné vládě. Mladých že je moc ? A to nás chcete utopit jako koťata nebo co ? vykašlete se na války, recepce, obrovské náklady ve vládě a máme se dobře všichni.
13. 08. 2010 | 11:16

Davids napsal(a):

A pak že je pan Tomský asociál, jak mu tu mnozí podsouvají...
13. 08. 2010 | 11:23

vlk napsal(a):

rumcajs

ty jsi opravdu kouzelnej. Jsi skutečně tak naivní? Nebo tu očividnou hloupost jak argumentuješ hraješ? Pokud ano - dokonale.

mno - abych ti opět ještě polopatičtěji napsal , co jsme vlastně napsal . Napsal jsem , že :
-že privatizac e důchodového pojištění bude zaplacena z kapes těch nnejchudších v jejichž spotřebním koši má nadproporční zastoupení to, co je v nižší sazbě DPH

nenapsal jsem ale , že:
že privatizac e důchodového pojištění bude zaplacena z kapes těch nnejchudších v jejichž spotřebním koši má zastoupení JEN to, co je v nižší sazbě DPH.
Z uvedeného vyplývá, že jsem s i vědom toho, že v jejich spotřebním koši je zastoupeno i to, co má vyšší sazbu DPH.

A jen pro tvou informaci - znám řadu lidí, kteří bydlí v nájemním za nájem jim žádná DPH účtována není. To jen tak na okraj..

Ohledně toho odkazu - ano, je mi známo , že stavební spořky cosi připravují. Je mi znám i hrubý obrys a v úterý už budu znát detaily. protože s evelmi bojí, že díky státu v nejlepším případě výrazně omezí byznys. rávě jsem viděl od jedné nějaké jejich první velmi hrubé propočty..

A to, co připravují je například podvázáno tím, že stát NEDÁ do nového zákona pouze a jen účelové použití spoření na stavby a rekonstrukce.

Žádnéhho Hanuše ti nejsem dlužen.
To je jen další opilecký výkřik z Růžku.
Pa brouku.
13. 08. 2010 | 11:39

fudoshin napsal(a):

je to spíše filozofická a etická otázka.z makroekonomického pohledu je tady problém zejména v nerovnoměrném přerozdělování.ale to je právě to, co se někdo snaží zamaskovat a pomaličku vyplachovat lidem hlavy a svalit vinu na něco či někoho jiného.pokud bude společenská shoda, tak prostě na důchody bude vždy,ale umenší se třeba výdaje na něco jiného.jenomže když se tady krade na státních zakázkách je tu velký tlak, aby se kradlo dále a šetřilo na důchodech a jiných věcech.jinak je to jednoduchá matematika a každému vždy vyjde, že fondový penzijní systém je provozně drahý a s nejistým výsledkem a velmi rizikový.bez státní záruky hazard, se státní zárukou nesmyslný a nelogický podfuk...
13. 08. 2010 | 11:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

web garden
Soudruhu web gardene, kde jsi zanechal svou dřívější pokoru ? Víš tenkrát, když jsi nám nosil na stranický sekretariát ty své scénaře o budování socialismu. O zářné budoucnosti naší učňovské mládeže - pokračovatelky a nositelky dějinné úlohy dělnické třídy pod vedením naší strany.
O úkolech, které před nás staví zostřující se mezinárodní situace.
O sepětí našeho socialistického školství s praxí sovětských vědců, kolchozníků , horníků a pracující inteligence...
Tehdy jsi mluvil od srdce - proto ti každý věřil. Ale nyní ?

Kde se v tobě, soudruhu redaktore, nyní bere ta zášť proti svým bývalým chlebodárcům ? Co tak hystericky skrýváš ? Jsi to vůbec ty - ten ustrašený drobný mužíček s knírkem, vždy loajální k matičcce straně, která ti umožnila sepisovat tvé propagandistické traktáty nevalné úrovně s nimiž by ses jinde sotva uživil, platila tě za ně, na rekreaci do hor tě vysílala ... A nic jsme za to nechtěli - jen tu tvou poslušnost a věrnost myšlence socialismu ! A tys tehdy nezklamal !

Kde nastal tvůj přerod, soudruhu ?
Kdo si tě koupil tentokrát ?
A stojí ti to vůbec za to, být Jidášem naší společné myšlenky ?
Myslíš si, že tví noví chlebodárci za to opravdu stojí ?

Styď se , soudruhu. Zrada na nás nám nevadí.

Ale zradit takto sám sebe ?
13. 08. 2010 | 12:29

Ládik!!! napsal(a):

Kydači, kydáš mimo téma.
13. 08. 2010 | 12:43

kozoroh napsal(a):

Kdo si "užívá" důchodu mnohdy lituje, že se vůbec narodil. Zvláště ti, kteří měli nadstardandní příjmy a nevytvořili si dostatečnou rezervu. Pád do hlubin důchodu je otřesný. Ne každý má možnost pokračovat v zaměstnání, nebo je schopen přivýdělku. Řekl bych, že takových je menšina. Velmi postrádám v souč. systému princip zásluhovosti. Nedovoluje totiž alespoň části důchodců zúročit to, čím celý život přispívali na jiné. Tento systém vytváří rovnost v chudobě.


TCKH.
Vaše replika wbgardenovi není moc vtipná, byť se čarověník poněkud seknul ve výběru obrázku.


Ládik!!!
Odkoukáno od Ostrava!!! ?
13. 08. 2010 | 13:08

Targus napsal(a):

To stejskal:

Mažte pořádně, nechal jste tam ještě jednu mou nadávku hlupáku Ládikovi!!!, pokud chováte přesvědčení, že hlupák je vulgarismus.¨

To jarpor:

Zanedbáváte jednu nepodstatnou věc. Mistr Keller srovnával, pokud si pamatuji, daňové zatížení i v Německu, a to v rozsahu od konce WWII dodnes.
A ještě jednu dost podstatnou věc - obrovské přesuny majetku a obrovské změny uvnitř společnosti, resp. sociálních vztahů za posledních, dejme tomu 60 let.
Jinak si osobně myslím, že poselství přednášky Arogance financí je vcelku jasné. Pokud elity nedají nažrat spodině a budou i nadále utahovat šrouby, přijde repete Spartakova povstání, husitských bouří, VFR, VŘSR, Vítězného února, atd.,atd.
Vy máte dojem, že hnacím motorem, resp. spouštěcím impulzem těchto událostí bylo něco jiného kromě toho, že lidi neměli co žrát, i když dřeli od rána do noci?
Nezdá se Vám něco na tvrzení, že západ se vyvaroval sociálních nepokojů tím, že dal lopatám vydělat o něco více, než je potřeba na pouhé přežívání?
13. 08. 2010 | 13:40

Ládik!!! napsal(a):

kozoroh:
bo by to nebylo cele!!!
13. 08. 2010 | 13:43

Skogen napsal(a):

Četl jsem to dvakrát. Z nejistoty, zda čtu dobře. Udiveně zírám, že mohu souhlasit. V tom podstatném zcela jistě.

Výhrady mám k nákladům na veřejné zdravotnictví, to prostě není pravda, že máme neefektivní zdravotní systém, přesně naopak, při minimální přímé spoluúčasti pacientů a dobrým výsledkům patří výdaje státu k nejnižším.

Polemizovat by se dalo s údajně nadměrným počtům učitelů (myšleno kantorů, ne absolventů pajdáků), u hasičů a policajtů si nejsem jistý, předpokládám však, že všude tady se vychází z tabulkových počtů, stanovených parametricky vůči nějakým podmínkám a požadavkům. Tedy zlepšit podmínky nebo snížit požadavky.

Ale to nic nemění na tom, že pan Tomský zde publikoval něco, co je nutno brát vážně. Taky proto, že kovaní pravičáci to z nějakého důvodu dokáží přežvejknout...
13. 08. 2010 | 13:48

Medikolog napsal(a):

Tečda pane Tomský,

poprvé s vašimi názory nejenom mohu, ale i musím souhlasit. To co se děje nejenom kolem důchodů ale i privatisace republiky je skutečně komplot na ožebračení Českého národa a jak to ve Světě vypadá, i dalších národů.

Takové rozevírání "nůžek" bylo v Německu po První světové válce a všichni starší víme, k čemu to zákonitě vedlo..
13. 08. 2010 | 13:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Amen.
13. 08. 2010 | 14:01

Janeb napsal(a):

Jenom parazitická třída úředníků?
Ale kdež! Parazická třída provozovatelů fotovoltaiky, heren, parazitická podnikatelská třída- přisátá na stát(stát=ti nejchudší) skrze předražené zakázky, ekoparaziti a množství dalších druhů a mutací parazitů.
Všichni vyjmenovaní paraziti parazitují na lidech, které sami prohlašují za parazity.
A kdo má vlastně a proč řezat do nějakého sádla?
13. 08. 2010 | 14:05

vilček napsal(a):

To vlk- k Tomskému blogu: také zírám!
K nákladům na potraviny a nealko:
nepřímá úměra: čím chudší stát, nižší HDP/hlavu(a v rámci státu jeho občané) tím vyšší podíl potravin a nealkonápojů ve spotřebním koši.
V ČR a SR úplně neplatí první část:Podle HDP na hlavu (65% E15) by podíl potravin ve spotřebním koši měl být cca 36-37%.Fakticky dnes je 19,8%! Rozdíl hradí zemědělci v záporné marži a potravináři-fixlování v obsahu potravin-voda,lepek,soja a mléčné bílkoviny v masných výrobcích.
Slovinci72% E15-
potraviny 32% spotřebního koše.
A nekontrolovaný dopad chování obchodních řetězců!
13. 08. 2010 | 14:05

jarpor napsal(a):

Targus

Nikoliv... Zhlédněte včerejší "Před půlnocí"... K tomu co tam bylo řečeno panem profesorm jsem se vyjadřoval jsa "vyprovokován" Alexem... Abychom nemluvili jeden o voze a druhý o koze...

"Nezdá se Vám něco na tvrzení, že západ se vyvaroval sociálních nepokojů tím, že dal lopatám vydělat o něco více, než je potřeba na pouhé přežívání?"

Co tím chcete říci ? Že konkrétně u nás, v roce 2010, že "lopaty" mají pouze na přežívání ? Nebo že jen současná vláda je tou, kdo pouze k přežívání lopat směruje společnost ?
Omlouvám se, ale to je asi tak validní argument jako tvrzení, že více jak polovina národa v ČR žije pod hranicí chudoby... což jsou tvrzení i některých poslanců parlamentu...
Fajn. Pak nezbývá než definovat, co oni poslanci míní pod termínem chudoba.

Hezký den
13. 08. 2010 | 14:11

kozoroh napsal(a):

TCKH.
I s vámi, samuraji.
13. 08. 2010 | 14:19

Targus napsal(a):

To jarpor:

A Vy chcete tvrdit, že prozatímní veškerá avízovaná opatření nesledují k osekávání sociálních výhod dolních deseti mio?
Já jsem nikde netvrdil, že polovina lidí žije na a pod hranicí chudoby.
Z blogu autora a i z ostatních komentářů - konec konců i ze střízlivé analýzy vyplývá, že nvá garnitura se ani v nejmenším nemíní zabývat zamezení doslovného rozkrádání erární kasy a ke zmenšení vznikajícího schodku chce povolat ty z nejbědnějších.

Na rozdíl od Vás já v posledních deseti slovech vím, o čem mluvím. Za nejbědnějšího mám nárok se považovat, byť ne po stránce ekonomické.
Jak jinak lze nazvat člověka, který není schopen práce a je mu odepřena i ta minimální sociální podpora i po splnění všech kritérií, a to jediným škrtem, lépe řečeno podpisem ministerského pera.
13. 08. 2010 | 14:42

Targus napsal(a):

To jarpor:

Abychom tedy nemlátili prázdnou slámu, kvantifikujte prosím Vaši představu adekvátní dělnické mzdy, aby nebyla jen o tom přežívání, a to za předpokladu, že bude muset platit školné svým dětem, spořit na důchod a splácet hypotéku na nějaký byteček. Aby nebyl moc rozežraný, postačí mu 2 + 1 za mio a půl.
Do toho, těším se na věcnou debatu, jak nám tady radí mazal Stejskal.
13. 08. 2010 | 14:46

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Naprosto ti rozumím. Důchod takřka vůbec neobráží tvé úsilí a chuť pracovat.

Ale na druhou stranu, za sebe ti můžu říci, že nechci umřít jako důchodce.

Chci umřít jako pracující !
13. 08. 2010 | 14:52

Targus napsal(a):

Pardon, zapomněl jsem na nezbytné komerční zdravotní připojištění, které nás zajisté po zavedení standardů nemine. Připojištění bude nutné, abychom mohli co nejdéle a co nejvíce pracovat. Starobní důchody v nedohlednu a polorozkradené ve fondech a a invalidní jsou v podstatě již dnes zrušené.
Btw. včera jsem se zúčastnil opět přezkoumávání nároku na ID. Sledoval jsem na chodbě potácející se trosky snažící se dokázat, že oprvdu nemohou ani za použití ortopedických pomůcek ujít na jeden zátah více, než sto metrů. Styděli se pacoši, styděli se doktoři, hnus.
13. 08. 2010 | 14:52

láďa hraz napsal(a):

Lopaty, pokud byly za socíku v KSČ, braly třeba dvojnásobnou mzdu, než doktor. Aby byla udržena podpora režimu, a na inteligenty je třeba dávat si bacha, aby si moc nevskakovali. To v některýc lidech přežívá ještě dodnes.
Můj manžel VŠ, musel stavět družstevní byt svépomocí, a ten byt, ještě po 38 letech není stále náš / ve vedení SBD jsou stále bývalí komunisti/. Přišel tím o zdraví a o 3 roky života.
To k tomu bytu za 1 a půl mil.
A studia: I za socíku máma, rozvedená listonoška s platem cca 1200,-Kč musela na splátky koupit domeček, abychom měli kde bydlet a š děti držet na studiích / museli jsme hóóódně šetřit a přivydělávat si např. úklidem po zednících nebo mytím těžkých hrnců v nemocniční kuchyni atd./.
Přeju svým dětem to nejlepší, ale když mladí jsou zvyklí všechno dostat bez práce, bez šetření, a kupují všechno, co vidí / my s manželem VŠ dodnes jezdíme v ojetině, nestravujeme se v restauracích, nemáme plasmu a video atd., protože to považujeme za zbytečnosti, bez kterých se normální člověk obejde. Doporučuji vstoupit do evangelické církve nebo se věnovat budhismu, pokud to nechápete.
Kdo nic nechce, je stále spokojen.
Kdo chce moc, nemá nakonec nic.
Přečtěte si Knihu Tao.
13. 08. 2010 | 14:58

Rumcajs napsal(a):

jh:

Nemám chuť kontrolovat vše, co jsi napsal.
Třeba máš pravdu, třeba,ne. Jsou lidi, co si topí, uhlím,dřevem nebo elektřinou. Ale stejně si myslím, že je to halb und halb. Kdyby to byl někdo ochoten tvrdošíjně rozporovat, klidně se do nějakého provizorního výpočtu pustím.

Ale v zásadadě sjednocení sazeb vítám, páč jak říkaj matematikové, musí existovat číslo, které je průsečíkem křivek nákladů v obou sazbách u nízkopříjmových občanů.
13. 08. 2010 | 15:01

laďa hraz napsal(a):

Otázka je, co je to chudoba.
A otázka je, co je to chudoba ducha, morálky, citu. Pokud se týká toho druhého, tak souhlasím, že více než polovina lidí u nás žije pod hranicí chudoby ducha, morálky a citu.
13. 08. 2010 | 15:01

Karlouš napsal(a):

Málem jsem se ztratil ve vážných disputacích i nevážných rozmíškách diskutujících. Tolik myšlenek! Až se ta podstata vytrácí... A abychom se jí dobrali, bylo by, myslím, vhodné od zdejších informovaných zjistit, jak je to doopravdy jinde ve světě - myslím v tom zhruba srovnatelném (rozlohou státu, vyspělostí společnosti, demokratickým směřováním atd), kam bychom snad všichni rádi mířili. Napadá mě Holandsko, Dánska, Belgie či Rakousko i další. Nechce někdo znalý napsat podrobný blog?
13. 08. 2010 | 15:08

vlk napsal(a):

vilček

máte sic e dobré s tatistiky - díky za zajímavé údaje, ale každý píšeme trošku o něčemjiném. Vy o spotřebním koši průměrného občana, já speciálně o spotřebním koši nízkopříjmových.

Když máte omezené peníze , musíte poplatit nezbytné. Tedy byt, energie, jídlo, léky, doktory. A jíst musíte dokonc e i tehdy, když bydlíte pod mostem a svítíte si loučí a topíte nakradenným dřevem..
Neuvádím t jako polemiku mezi námi dvěm a - není k ní nejmenší důvod, ale jen pro vysvětlenou.
Díky za příspěvek.
rumcajs
ted= už s eopravdu jen trapně vykecááš z neudržitelných tvrzení.
Hauuuuuuuuuuuu!
13. 08. 2010 | 15:09

lota napsal(a):

Ať lopaty přestanou hlastat a kouřit, nacpávat si tukem břicha, a hned bude mít jejich rodina o pár tisíc více.
Omlouvám se-to se netýká těch opravdu nemocných a invalidních a postižených, nad těmi držím solidárně ruku. Ale opravdu nemocných.
Mám v příbuzenstvu také jeden případ, z něhož se mi dělá zle:
Mají syna s Downovým syndromem. Místo toho, aby se snažili procvičovat ho po všech stránkách, t.j. duše i těla, drží ho doma, má zakázáno! chodit i s turistickými holemi / což by ho oghromně bavilo, zkoušela jsem to/,jen aby jim sociálka nevzala ten nejvyšší příspěvek na bzmocnost. vycucali ze systému, co se dalo: Jeho důchod, důchod jeho matinky, která nikdy nechodila do práce, telefon zadarmo, auto zadarmo, benzín zadarmo, veškeré sociální dávky, co šly křikem a stížnostmi ze státu vydupat, bydlení s veškerým pohodlím od města témeř zadarmo, dovoz jídla až do domu, narvané lednice, počítač / s kterým ani neumí/, plasma, veškeré možné přístroje na masáž chodidel, zad, vibraci, magnetozaci které nabízejí potulné firmy. A vše jim prochází. jejich příjem typuji tak kolem 30-35 tisíc na 3 lidi. Můj syn s diagnózou duševního onemocnění od 22 let - nyní invalidní důchod 3000,-Kč ana jiné dávky prý nemá nárok.
Tak si vyberte.
13. 08. 2010 | 15:11

kozoroh napsal(a):

Rumcajs.
Snažím se umřít jako prdůch. Zatím to jde, ale já mám "komparativní" výhodu. Jistě, musel jsem si tu výhodu připravit, zatímco jiní jen trpně čekali, až to na ně padne. Někteří se dokonce těšili.
13. 08. 2010 | 15:13

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Ty co se těší do důchodu vůbec nechápu. Vidím to na svém tchánovi. Jak jdeš do důchodu, jako by jsi umřel.
13. 08. 2010 | 15:17

nela napsal(a):

Jak kdo. Jsem v důchodu spokojená, protože celý život jsem byla zvyklá žít skromně / ne chudě!/, stále počítat a počítat i na zadní kolečka. Pracovala jsem mezi lidmi a s lidmi, jsem jimi přesycená. Jsem VŠ a zastávala jsem dost vysokou funkci, a poznala jsem, jak jsou lidé falešní, proto se mi po nich nestýská. Chápu lidi, kteří měli práci jako koníček, zvláště muže, že se v důchodu cítí ztraceni, ale jsou i jiné světy, než svět práce. Nevím, jak bych to nazvala: radovat se z toho, že i bez politiků vyjde slunce, že mám chleba s máslem, že si vyjdu do lesa, že ještě vidím na písmena v knížce.
V dnešní době svinstev a korupce, aby se člověk nezbláznil, musí mít své malé radosti, a to i v důchodu.
13. 08. 2010 | 15:27

jarpor napsal(a):

Targus

Abych nezůstal dlužen odpověď... protože mne čeká ještě "horké odpoledne" a budu zde až pozdě večer :

" ...kvantifikujte prosím Vaši představu adekvátní dělnické mzdy, aby nebyla jen o tom přežívání,..."

To nejde. Každý má jinou představu, kolik by mu "mohlo stačit".
Ale obecně snad platí, že nelze žít na dlouhodobě dluh, nelze žít z cizího, musím žít jen tak, abych vyšel z toho, co mám... a myslet na zadní...
Pokud chci dosáhnou na víc, musím začít u sebe, v rodině...

O tom, že nespravedlnost byla, je a bude snad psát nemusím.
A vemte v úvahu při přemýšlení reakce lota, ladi hrze a možná dalších, kteří také mají určité "zkušenosti"...

Jsem si vědom, že má odpověď Vás neuspokojí... ale začít přemýšlet jak chci žít, až když hrozí že : "to za předpokladu, že bude muset platit školné svým dětem, spořit na důchod a splácet hypotéku na nějaký byteček. Aby nebyl moc rozežraný, postačí mu 2 + 1 za mio a půl." je pozdě.

Jsem přesvědčen, že žádná vláda nevyžene současné důchodce pod mosty, že je nenechá umřít hladem.. . Ale jak dnes mladí budou chtít žít, až budou starší, o tom musí přemýšlet hned. A hlavně - nelkát, že nic nejde.
Vrátit se k hodnotám soudržnosti rodiny. Na stát spoléhat až jako naposled....

Mějte se, někdy nashle...

Hezký den
13. 08. 2010 | 15:33

Skogen napsal(a):

Targusi, Jarpor je velmi jemnocitný pán, který se rád způsobně vyjadřuje, aby kompenzoval ty pravicové dlaždiče, takže to s dovolením obou přeložím do srozumitelného jazyka:

"Ať vydělá, kolik vydělá, musí mu to stačit.

Se spravedlností na mě nechoďte, kam bychom přišli, kdyby štěstí nemělo přát nám vyvoleným?

Viz první odpověď, takže žádná hypotéka. Má bydlet v něčem přiměřeném. Třeba v kartonové krabici, nikoliv ovšem pod mostem.

Tak snad jsem to řekl jasně, neotravuj."

Překlad do srozumitelného jazyka byl ovšem aplikován volně, protože podstatný je smysl sdělení a nikoliv už tak jeho forma :)
13. 08. 2010 | 15:44

Targus napsal(a):

To Skogen a jarpor:

Ano, děkuji, pochopil jsem. nezbývá mi sice ani na ten kukuřičný chleba ze suproše, o lécích nemluvě, ale to přeci vůbec nevadí. Hlavně že nejsem chudý duchem.
Za zejména povedený považuji ten žert se soudržností rodiny. To mám jako jít žebrat ke svým rodičům starodůchodcům, anebo chodit užírat z misky kočce mojí tchýně? Anebo poslat své jediné dítko, které zatím dosáhlo více než 15 let, aby nás všechny živilo jako profesionální štětka?
Takže milý jarpore, pokud chcete obhajovat neobhajitelné hezky znova:
Klasický model rodiny, tj. rodiče se 2 dětmi, chlap kovodělník 180/80, manželka někde v kanclu či pokladní v suproši 165/58, děti neobézní, leč poněkud shrbené od čučení do společného počálu. Panelová králíkárna 2+1, nikdo nekouří, nechlastá a nefetí, žerou výlučně sajrajty z Kaufu a ve školní jídelně, všichni jezdí sockou, maximálně jim povolíme zhnilou patnáctiletou filcku, dovča jednou za dva roky pod stanem u rybníka, měsíčně mají všichni litr na telefony, žádné kroužky, žádné zájmy, jen hákovat a o víkendech se popásat u lesa na družstevním, aby něco ušetřili. Ptám se, kolik. A konkrétní sumu, prosím.
13. 08. 2010 | 16:30

nick y napsal(a):

Pro úplnost bych si dovolil dodat: Důchodci n e j e n celý produktivní život odváděli peníze do průběžného systému a celkem oprávněně si tedy nárokují důchod nyní, když dosáhli důchodového věku, ale-co je daleko významnější- svojí prací spoluvytvořili mnoho cenných věcí, zejména těch nemovitých, které lze dnes třeba s úspěchem zpeněžit a ústy společnými a nerozdílnými všech věkových struktur prož/jíst .
Také se podíleli na vzniku fungujících vymožeností (třeba infrastruktury,přinášející díky možnosti ji využívat k podnikání zisky, nebo zisky vytvářející El ČEZ a jiné případy ). A to se jaksi nepočítá, vy utřinosové, co byste nejraději důchodcům ublížili krkem kroucením ?
Na čem by asi "prosperovala" ta společnost, nebýt usilovné práce předchozích generací ? To mějte laskavě velmi na paměti ! Dobrý den
13. 08. 2010 | 16:37

vfischer napsal(a):

Tento blog a zhodnocení situace plně podporuji a podle mého názoru přesně vystihuje podstatu věci: gigantická administrativa, idiotská státní správa včetně nesmyslných 14 krajů, mafiánství a rozkrádání státní kasy na všech úrovních !!! Vláda bezostyšné, arogantní zlodějské oligarchie bez ohledu na partajní příslušnost !!! Předpovídám rozpad současné vlády do dvou let v důsledku zalknutí se chamtivostí a nezvládnutí řežby o koryta !! Tragedie ovšem je v tom, že ožebračování důchodců a nejslabších příjmových skupin se nezastaví a ještě prohloubí.
13. 08. 2010 | 16:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Taky důchodci. A koukejte jak jim to hraje :

https://www.youtube.com/watc...

A zpívá.
13. 08. 2010 | 16:50

LEVAK napsal(a):

"Solidarita po česku.
Chystá se hon na bohaté," pravila ponuře moderátorka právě v okamžiku,kdy jsem zapnul televizor.To se dalo čekat,napadlo mě.Jakmile vypukne nějaká krize,jdou po nás bohatých.Hlavně po penzistech,kteří si žijeme z tučných důchodů jak vepříci v žitě.
Aspoň že chudých multimilionářů a miliardářů,jako je třeba Kožený,Pitr, Krejčíř a další,které z ohleduplnosti raději nejmenuji,se ta štvanice netýká.Ti žádné peníze nemají,proto taky nemůžou platit daně,to dá rozum.Když jsou pořád v mínusu,není z čeho.A když náhodou peníze mají,tak je hned musejí investovat,takže je ve skutečnosti zase nemají.Oni se jen tak tváří,jako že jsou v balíku,poněvadž být chudý multimilionář je ostuda.
My je však zahynout nenecháme.Někteří zazobaní důchodci nechápou,že na chudé multimilionáře se musíme složit,ale solidarita,milí přátelé,je základ civilizovaného státu.Až se nedejpámbu stanete chudými multimilionáři,určitě vám přijde vhod,když vám my bohatí penzisté ochotně a rádi přispějeme na vaše skromné vily v Las Vegas a prdítka zn. rolls-royce."
13. 08. 2010 | 19:24

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj - Taky něco přidám
Jean Gabin
https://www.youtube.com/watc...

Jean Gabin - Maintenant Je Sais
https://www.youtube.com/watc...

Leonard Cohen - Because Of [OFFICIAL MUSIC VIDEO]
https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 19:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Jean Gabin - muž, který se nikdy neusmál.
Co my víme !
13. 08. 2010 | 20:17

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Byl to pan herec.

Ti se taky moc nesmějí

MORRICONE-"Harmonica/ Man With A Harmonica/ Death Rattle" (1968)
https://www.youtube.com/watc...

Ennio Morricone - Once upon a time in the West
https://www.youtube.com/watc...
ENNIO MORRICONE -"Sixty Seconds To What?" (1965)
https://www.youtube.com/watc...

ENNIO MORRICONE -"The Big Gundown" (1966)
https://www.youtube.com/watc...

ENNIO MORRICONE -"FOR A FEW DOLLARS MORE" (1965)
https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 20:48

Hrabě Švarc napsal(a):

Mám jako důchodce střechu nad hlavou (vlastní), takže neplatím nájem, mám kus pole, takže mě má co živit, mám jen strach, aby mě to stát nerozkradl dřív, než umřu. Už brzy nebude mít kde brát.
13. 08. 2010 | 21:31

bape napsal(a):

Rumcajs

Vlk Ti tto vysvětlil velmi dobře, ale Ty jsi, jako obvykle, nechápavý pravoun, neoliberál a neokonzervartivec, žel fundamentalistický, takže pěješ svou labutí píseň furt kolem dokola. No, neboj, ona ta globální krize vyvolá globální revoluci! Tak už to chodí.No, a uvidíš, co z toho budeš mít. Přečti si občas články Kellera, Bělohradského, nebo zabrousi na stránku Britských listů, abys měl širší rozhled, o čem je řeč, jinak tě to semele, jako ty bleskové povodně...
13. 08. 2010 | 21:37

stále rebel napsal(a):

Pro Hrabě Švarc.
Strace dochází potrava a tak musíme počítat s pozvolnou proměnou na orlici. Pro tu bude kořist vždycky, stačí ukázat. Ti starší o tom něco vědí, už to tu bylo.
13. 08. 2010 | 22:27

Oliver Twist napsal(a):

a kdo to vlastně teda cinkal těmi klíči?
13. 08. 2010 | 22:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hrabě Švarc
Tohle co máte už se brání jen jedním způsobem. S vidlema v ruce.

Mějte se.
14. 08. 2010 | 09:05

Jeňýk napsal(a):

bapo, číst je třeba, ale na druhou stranou asi platí, že člověk nevystačí ani s Kellerem a Bristkými listy.
To zavání ideologickým autismem
14. 08. 2010 | 10:51

kniha účetní napsal(a):

Nahoře se kdosi ptal, kolik stačí ke slušnému životu:
My 3 dospělí máme dohromady 27 000 a nic nám nechybí. Čili jednomu tak 9 000. Ovšem jsme nenároční důchodci - ještě z toho spoříme.
Pokud by byly děti ještě sudenty, bylo by to tak:
9000,- bydlení se vším všudy, 6-8 000,- Jídlo, 1000, - Kč běžné výdaje, 1000,- benzín, po 6 000,- dětem na studium, a rezerva 2000,- měsíčně na mimořádné výdaj / nebo spoření/-to je měsíčně bratru 33 000,- / dvě vydělávající osoby - tj. cca 16.500,- Kč čistého výdělku. Ale nedá se s tím moc vyskakovat, taky se neumře. Propstě normální život normální rodiny nižší střední třídy.
14. 08. 2010 | 13:53

vilček napsal(a):

To vlk: shodujeme se. I já si myslím, že zlevnění lokomotivy nenahradí zdražení jídla.
14. 08. 2010 | 15:03

Targus napsal(a):

To kniha účetní a jarpor:

Pan jarpor se samozřejmě raději schoval, aby nemusel žvatlat o chudých duchem, kteří se honí za penězi.
Skvěle, došli jsme k číslu 33.000 netto pro čtyři kusy, já si klíďo dovolím shodit ještě trojku dolů.
A teďto začne:
1/ nějaká šestka až osmička (od padesátky daest až dvanáct) na komerční zdravotní připojištění pro všechny čtyři, aby pak nemuseli zlomeninu léčit octanem a rakovinu heřmánkem
2/ další šestka na důchodové připojištění, které nám ve finále zbaští Rusnokoidi.
A jsme na dvou platech NAD průměrnou mzdou v ČR.

Ano, pane jarpor, taková je realita osekávání sociálních výhod v ČR.
Pokud ještě vylezete z nory, rád bych si přečetl Vaše vyjádření, samozřejmě to modré. Tedy jak ještě více a lépe pracovat a studovat, abychom to všechno hezky utáhli a měli na Julínkovné, Kalouskovné, Rusnokovné, atd., atd.
14. 08. 2010 | 16:40

Ládik!!! napsal(a):

Slušný život OSVČ, 20 let nezaměstnaný?
15000 leasing+úvěr (2auta)
5000 PHM
10000 zdrávka+socka
4000 mobily+net
10000 nájmy+poplatky
4000 žrádlo
-------
celkem 48tis na přežití
+ dostavba baráku
+ šetření na traktor
+ dovolená, výlety, kultura
------
- házení klacků pod nohy ze strany státu,
- vybírání DPH od lidí pro stát,
- poslouchání keců socanů.
14. 08. 2010 | 18:13

tata napsal(a):

PANOVE vlk a targus

opět sem se pobavil,pane vlk dnes jste pana rumcajse utřel dokonale ale myslym že už vas to ani těšit nemuže,kde sou ty časy kdy se snim dalo rozumně diskutovat,už je lepší jen čist,stejně se vam dostane logiky pravicove jako dnes nastinil pan kalousek,na otazku jestli je spavedlive aby tu stovku platil stejne člověk s přijmem malym jako velkym odpověděl že bysme mohli chtit aby se za rohlik platilo podle toho jak berem jak tipicke pravicovemu nahledu ted problem hodit do roviny naprosto jine,a srovnavat nesrovnatelne,to konečně pane targus předved pan jarpor svou poslední odpovědí,nedočkate se jen nic neřikajici fraze,soudržnost rodiny,nic neřikajici fraze,že musime šetřit,že žadna vlada nevyžene lidi pod most,ale ani slovo jak to lidi se pohybujicí se mezi 10000 až 12000 čisteho maj všechno zvladat ani slovo,tu zvyšeny poplatek 20 u doktora,tu 100 v nemocnici ,tu 100 na povodně ,tu leky co nebudou na recept,tu ztižene soc davky jetoho mnohem vic v součtu toho nam pravice odpoví,jako pan kalousek krabička cigaret,2 piva jak jednoduche jak stoho žit už vam doporučí šetřit ,šetřit ,šetřit,copak to nechapete jak jednoduche,už mi to přestalo bavit vubec stěmito argumenty stracet čas,snad lidi pochopí kam to směřuje,ta vize panu kalousku,šetřit se musi ale hlavně ty dole ty bohate musime šetřit vždyt by nam utekly,ano šetřit se musi ale už vam neřeknou sčeho ty lidi to maj brat,to vam odpovi nic neřikajicimi frazemi
14. 08. 2010 | 19:02

tata napsal(a):

pane kniha účetní

to vaše 16500 čisteho je v našem regionu celkem špičkovej plat dělnika,spiš se to pohybuje o 3 /4 tisice dolu,ale sohlasim žit se zato da i za ten niši jen nesmi přijit nemoc a podobně pak si tak pořidit špagat,nebot se sdluhu nedostanete,je to otom že 30/40 procent lidí žijou nadoraz,a slyši že stačí si odpustit cigarety a pivo,přitom se klepou aby nepřišli nake mimořadne věci nato už pak skutečně není.
14. 08. 2010 | 19:11

kniha účetní napsal(a):

Já jsem psala jen to, jak jsme vyšli a vycházíme my: 2 VŠ / nyní důchodci/, český venkov Sv Čechy chudý kraj, celý život pracující, a 2 děti studující v Praze a Brně. Syn nyní invalidní důchodce, plný inv. důchod 3000,-Kč. Byt družstevní-ještě není náš, auto vždy jen ojetina, dovolená už 10 let nebyla. Je to ostuda státu, jak si váží vzdělaných a zkušených lidí, ale já už jsem si zvykla a nestěžuju si. Hůře na tom jsou nezaměstnaní a méně vydělávající, to si opravdu někdy ani nedovedu představit, jak ty matky vyjdou.
Můj výpočet byl jen ukázkou normální rodiny nižšího středního stavu, jen pro ilustraci. Šetřit musíme pořád, ale bídu nemáme.
14. 08. 2010 | 19:37

vlk napsal(a):

tata

zdravím a rád vás opět vidím.

Mohu jen opakovat, co jste ode mne slyšel už několikrát - jste moudrý muž. Podepíši každé vaše slovo.

A já a Rumcajs? no berte to, že dobrovolně a zadarm poskytuji Rumcajsovi to, co ve svém vzdělání zanedbal...
Nicméně - máte bohuže pravdu. Kd e jsou ty doby, kdy s e s ním a třeba SuPem prostě dalo.
Kdy s e člověk mohl spolehnout, že odpovědí mu bude argument zdravého úsudku. Dnes už je to jen o heslech a hloupých sloganech. Tu Kalouska tu ODS:

Targusi
nevměšoval jsme s edo vaší výměny s jar porem.
Mimo jiné taky proto, že tohohle exota prostě úplně ignoruji. Je to jen takový , jak napsal trefně přírodovědec - takový dost zákeřný dogmatik.

Sám jste s e přesvědčil.
14. 08. 2010 | 20:14

Targus napsal(a):

To kniha účetní:

Tak to vidíte, a mně sebrali ID, protože ujdu více, než 100 - slovy jedno sto - metrů. Ale nestěžuju si. O sobotách a nedělích mám práce dost a ještě jsem taková svině, že si jdu po obědě na tři hoďky dáchnout a pak si do večera zase pracuju.
Škoda, že takhle marod není Rumcajs, ten chce umřít při práci, docela bych mu to přál.

To vlk:

Mně to bylo jasné od začátku, že to zabalí, ale zase tu neunavuje ostatní svými výpotky.
14. 08. 2010 | 20:45

SuP napsal(a):

Vlku -
Nebreč a vzpoměň si, kdo z nás v průběhu doby otočil svou ideologickou orientaci? Když jsme tu začínali, byls čerstvý volič ODS. Teď jen ukazuješ, jak jsi tenkrát lhal a jak ses přetvařoval. Na rozdíl od Tebe MY Tě respektujem v Tvém žalu.
15. 08. 2010 | 09:12

Targus napsal(a):

To SuP:

Vy zakazujete někomu možnost prozření? Od Vás bych to teda nečekal.
Ponechte si otevřená zadní vrátka. Doba je těhotná změnami a noční, peřím obrostlý lupič si brousí zobák i na to, o čem ještě ani netušíte, že Vám bude ukradeno pod rouškou snižování státního dluhu.
15. 08. 2010 | 10:51

tata napsal(a):

panove to je bomba
TEDsem se dočet že podle vyzkumu je pro lidi nejvyše Kalousek,tak bud jsou vyzkumi naprd nebo se lidi zblaznili,člověk ktery byl u všeho zla,ted naoko kaže vodu tim se lidi nechaj opit? už asi tento svět nepochopim,ale toto je promě teda bomba.
15. 08. 2010 | 11:04

tata napsal(a):

pane Sup

nechapu tuto reakci co vyčitate panu vlkovi,od ods se odklonilo přece spousta lidí,myslym že i vas plno pravověrnych bylo zklamano jejím počinaním,ja at srdcem levičak sem take zklamany ČSSD JENŽE PROSTĚ NEMAM MOŽNOST ZVOLIT jineho,koketoval sem z vv ale zcela jasně se přiklonili k pravicove režii už před volbami,abych to dal nake bezvyznamne straně nechci to udělalo plno lidi a ma to pro lidi meho smyšlení neblahy dopad,118 sila v parlamentu,ja chapu ten svět jinak než vy neřikam že lepe ale po svem a tady se neshodnem,takže je logicke že kdyby se naskytla možnost,varianta dat to někomu jinemu okamžitě to udělam bohužel rozumně uvažujicí levicově zaměřeny volič jinou možnost nema
15. 08. 2010 | 11:16

superegoaego napsal(a):

tata
To není bomba ale důsledek prorůstání byznysu, politiky a masmédií.
Zcela pochopitelný, objektivní jev tam, kde je občanská společnost slabá či apatická.

Mějte se.
15. 08. 2010 | 11:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak, a po..al jsem to. Mělo to být takové přátelské pošťuchnutí pro Id , ale samozřejmě při vhodné příležitosti..
Sakryš, musím vymyslet něco jiného.
Třeba "morální imperativ" či co. :))
15. 08. 2010 | 11:53

SuP napsal(a):

Pane tato -
Zdravím Vás. Vlkovi nevyčítám nic. Jen jsem reagoval na tu jeho poznámku, že kdysi s "námi" byla řeč. Ano, byla, protože on svoje názory na určitou dobu poněkud změnil podle toho, co očekával pro sebe od momentální vlády ODS, jejímž byl momentálním voličem. Chtěl jsem zdůraznit, že "naše" názory se nezměnily, držíme linii. To byste přece mohl potvrdit i Vy, přestože s nimi nesouhlasíte.
15. 08. 2010 | 13:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Co jsi tenkrát tedy očekával od tehdejší vlády ODS ?
A jak dlouho vládla ? Měla na to dost času ?
:))
Nemohly za tvá nenaplněná očekávání malé strany (Al Calous, Ruml etc...? :))

Držme se linie ! I přes částečný nesouhlas a drobné nešvary, soudruzi. Hlavní je držet stranickou linii ! A Smlouvu s voliči !

Ha, ha, ha... :))))))

Měj se.
15. 08. 2010 | 13:12

kniha účetní napsal(a):

S tím Kalouskem si to vycucali z prstu, to je opravdu lež jako věž. myslím, že ho minimálně 75% občanů nenávidí.
Ta zpráva je typický příklad objednané a zaplacené propagandy.
když bude každý uvažovat svým mozkem, nemusí se řídi těmito chorými výkřiky jakýchsi průzkumníků názorů / jsou přece někým placeni.../atd.
15. 08. 2010 | 13:23

tata napsal(a):

pane Sup

tO ANO linii držite ale tak fanaticky,dřive sme se i na některych věcech co se přimo netykalo věcí kde se dimetralně lišime což respektuji a netvrdím že muj nazor je ten lepší,to co nasledovalo po vyhranych komunalnich volbach ta histerie pravice to mame na mysly a nak ani po vyhranych volbach pro vas mi nepřipada že jste se vratili,přečtěte si diskuzi pana vlka a pana rumcajse čim tam argumentuje on uvadi uplně jine věci pak se dopusti fantalni blbosti,to mam na mysli proč mam takove zdaní,ted to není konkretně na vas ale na pravicovou myšlenku ninější politiky,uplně nejvic to vysvětluje uvažovaní pana kalouska,vždyt to je krabička cigaret a 2 piva nevim jestli dokažu vystihnout co myslym co mi vadí na tom vašem pravicovem myšlení,myšleno všeobecne,ne konkretně vaše,pochopte že opravdu je čim dal vic lidi v pasmu 10000/ 14000 čisteho a tam těch rezerf už moc není ale dozvite se z prava jak je potřeba šetřit ano je ale to gro dopada nejvic na tuto skupinu a tam když pomineme ,,ted to i ja přeženu,budeme žit o vodě a chlebu tak pořad ještě hlady neumřou.Ale na takovy normalni život je to čim dal min bez rezerf,každa nepředvidana situace je uvrhne bliž ktomu chlebu a vodě.
15. 08. 2010 | 13:29

SuP napsal(a):

Tata -
Co se týká té jejich diskuse, je to stejné i obecně. Řekne se: "Zaplatí to chudí", protože mají ve spotřebním koši část zboží s nižší sazbou DPH. Jenže se neřekne, že "bohatí" tam mají tytéž položky, čili oni to zaplatí úplně stejně. Jen je to bude míň bolet, což je fakt. Ale zůstane pravdou, že to zaplatí všichni stejně. A takhle se dají ohýbat argumenty pořád dokola a taky se tak ohýbají.
15. 08. 2010 | 13:49

SuP napsal(a):

Jenže jako má každá mince 2 strany, i tady lze vidět rozdíl. "Chudí" mají svůj příjem z části složen ze mzdy, zčásti z benefitů a z části z dávek. Tudíž jejich spotřební koš je bohatší, než odpovídá mzdě. Bylo by možno zjednodušit, že připravovná opatření jim sníží hodnotu benefitů.
15. 08. 2010 | 14:23

SuP napsal(a):

Samozřejmě budou skupiny, které mzdu nepobírají a tam budou dopady nepříjemné. Budou biti. Zatím ale se při všech reformách dbalo na to, aby dopady těmto lidem byly naximálně kompenzovány.
15. 08. 2010 | 14:29

gaia napsal(a):

SuPe
takže asi takto jako ve vtipu
SuPe jeden vtip
americký pracující si vydělá 3 000 dolarů po zaplacení činže jídla školy daní lékaře a dalších nezbytných věcí k životu mu zbyde 1 200 dolarů a stát nezajímá co s nima udělá.
německý pracující si vydělá 2 000eur po zaplacené téhož mu zbyde 1 500eur a co s nimi udělá je státu jedno.
český pracující si vydělá 14 000 Kč po zaplacení téhož mu 3 000 chybí. Kde je vezme je státu jedno.

Ale co každý pracující u nás pije a hulí a stovka pro něj nejsou žádné peníze jak pravil vrcholný politik utahovat můžeme dál nikdo se prý nedusí psal wbgarden že má každý plný košík v Tescu
15. 08. 2010 | 15:08

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Bože můj, to jsou zase tlachy.
Chudí to zaplatí tam, kde jde o základní spotřebu, které se nelze vyhnout a náklady chudých a bohatých se příliš neliší. Například bohatý za chleba neutratí asi o mnoho více než chudý. A zaplatí to chudí protože je jich hodně. Čili, když zvednu daň na chleba, rozdělím bohaté a chudé na horních deset tisíc a dolních deset milionů, příspěvek do státní kasy při stejné spotřebě chleba u obou skupin bude 1 : 1000.
15. 08. 2010 | 15:20

SuP napsal(a):

stále rebel -
Abych byl slušnej a nezůstal Ti dlužen odpověď. Tak na takovouhle "diskusi" Ti seru. Taky tady neargumentuju, že když si bohatej koupí 12 aut a 4 sněžný skůtry, jachtu a 2 vily, zaplatí na daních víc než 1000 nízkopříjmových. Při výrobě všech těch volovin zaplatil mzdu asi tak 1000 lidí za měsíc a přitom najednou nepoužije víc než jedno auto a pokud je ve vile, tak to auto bez užitku s ostatními 11 a 4 skůtry hnije v garáži.
Tak se uklidni. Volovin se dá navymejšlet a všechny můžou vypadat jako pravda.
15. 08. 2010 | 15:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
To není bohatej. To je magor. Extrém.
A extrémem popisuje jev jen magor.

Řeč je o spotřebním koši.
Ne spotřební propasti.

"Hezký den" . :)))
15. 08. 2010 | 15:53

gaia napsal(a):

SuPe
evropské hodnoty se dlouhodobě vyvíjely a zde zakořenilo heslo francouzské revoluce Rovnost svornost bratrství.
A ta rovnost byla dovedena za socialismu k dokonalosti naše republika měla nejvyšší mzdovou nivelizaci.
Po revoluci jsme zodpovědně skočili na špek utahování opasků ,mysleli jsme že z toho něco bude. Rostly ceny prý kvůli tomu abychom se dostali na evropský průměr. Dnes již jsou u nás ceny vyšší např. benzín nevietnamské oblečení řetězec DM drogerií prodává u nás dráž než v Německu za eura.
Platy tu jsou ale okolo 500 eur. Již opravdu není kde brát.Ti dole se samozřejmě oderou nejsnáze potom to je již genocyda národa.
Boháči budou muset jezdit v obrněných autech a žít za ploty my tu na nějaké široce otevřené nůžky nejsme zvyklí a ani zvědaví.Platy musí odpovídat spotřebnímu koši jinak to je genocyda a ne reforma.
15. 08. 2010 | 16:23

SuP napsal(a):

gaia -
A co kdyby začal spotřební koš konečně odpovídat platům?
15. 08. 2010 | 16:42

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Cituji:
„ a přitom najednou nepoužije víc než jedno auto a pokud je ve vile, tak to auto bez užitku s ostatními 11 a 4 skůtry hnije v garáži.“

Tedy, když si někdo nakoupí desítky aut, několik domů a to vše nepoužívá a nechává hnít, tak snad podle SuPa by nemusel platit z toho daň, možná by za to nemusel zaplatit vůbec.

Volovin se dá opravdu navymýšlet hodně a někteří jsou hodně tvůrčí.
15. 08. 2010 | 17:06

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Ještě technickou. V civilizovaných státech je trend obrácený. Vyšší daně se platí za nadstandardní vlastnění, tedy když například budete vlastnit dva domy, za první zaplatíte málo, za druhý výrazně výše.
15. 08. 2010 | 17:10

SuP napsal(a):

stále rebel -
Úžasný postřeh! Jen že jsem si toho neplacení daní v mým textu nikde nevšiml.
15. 08. 2010 | 18:03

gaia napsal(a):

SuP
máme evropské ceny ale české platy pokud budou i evropské platy platí to ze 16:42.
A evropské platy budou až budeme mít schopné politiky a ne ty kteří přepočítavají stovku na počet piv.

Jinde se přepočítává na to kolik by si člověk mohl koupit za plat hamburgerů. To je dle mého lepší aspoň neumře hlady.
15. 08. 2010 | 18:17

SuP napsal(a):

gaia -
To víš, těžko dosáhneme na EU platy s českými výkony a 0,67* EU-sociálnem.
15. 08. 2010 | 18:51

gaia napsal(a):

ty české výkony to už je klišé ty makáš doma tak jsi z obrazu ale jinde dělný lid už snad nejde víc utahovat šrouby.
Ale to my nevyřešíme.
15. 08. 2010 | 19:04

SuP napsal(a):

gaia -
Nevyřešíme. I když já to doma pro dělný lid "jen" připravuju. Pak následuje "čelem k masám" a "ke společnému cíli" a "úkoly této zakázky splníme!". A u všeho musím být, protože na unikáty nemůžeš pustit ani hóóóódně cvičenou opici.
15. 08. 2010 | 19:17

StandaT napsal(a):

SuPe, tak jsem si po přečtení části této diskuse položil otázku, co všechno bychom museli v sobě popřít abychom byli přijati do kolektivu.

Nebo co by se stalo, kdybychom se dohodli (já, Vy, Rumcajs, Jarpor, kozoroh...) a všichni tady vystupovali jako levičáci. Třeba jen na měsíc ale naprosto důsledně se vším všudy včetně Rovnost-Chudoba-Zloba-Fašisti.

:)))
15. 08. 2010 | 19:39

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Můžete mi říci, proč jste napsal to:

„a přitom najednou nepoužije víc než jedno auto a pokud je ve vile, tak to auto bez užitku s ostatními 11 a 4 skůtry hnije v garáži.“

Já si nemohu pomoci, ale já to čtu jako nějaké pozitivum, něco, za co bychom mu snad měli poděkovat.
15. 08. 2010 | 19:42

SuP napsal(a):

StandaT -
Přiznám bez mučení, že mě to už taky napadlo. Pobavili bychom se. Jenže to by nutně znamenalo změnit nick a to je nečestné a nesportovní. A nahrát tady TAKOVÉ prozření, to bych nedokázal. Já bych se furt chechtal...
15. 08. 2010 | 20:07

SuP napsal(a):

stále rebel -
A proč by ne? Co kdyby to někomu vrtalo v palici a dal chvíli pokoj? Nehledě na to, že kdo si to všechno koupí, udělá našemu hospodářství větší službu než ten, kdo jen závidí a koupí akorát chleba.
15. 08. 2010 | 20:11

SuP napsal(a):

Ale pro účely této debaty to není relevantní.
15. 08. 2010 | 20:22

Pepino napsal(a):

Pane profesore, moc hezké, už proto, že to vyšlo v Právu. Někdy mi zvedáte hladinu adrenalinu, ale tento článek je, bohužel, pravdivý, ale i dobře napsaný. Na idnes má svůj blog Karel Kříž, ten tam má na toto téma článků mraky, a také čtivě napsané.
15. 08. 2010 | 20:25

StandaT napsal(a):

SuPe, předpokládám, že Rumcajs by byl nedostižný a neopakovatelný :)

Doteďka se bavím tím, jak docala nedávno vzal standardní argument "ale peníze nejsou všechno", který na nás lítá zleva každou chvíli a pro jednou ho vrhnul v protisměru zprava doleva. :)))) Nejvíc mě pobavilo (a i překvapilo, proč to nepřiznat) zjištění, že blbost výroku není dána výrokem samým, ale směrem, kterým letí. :))))
15. 08. 2010 | 22:02

Marty napsal(a):

Schodek bude zaplacen z peněz těch nejchudších - myslím si že Kalousek moc dobře ví, proč to tak vymyslel. Na typickém českém OSVČ daňovém poplatníku si toho stát moc nevezme - tento poplatník ve vysoké míře nepřiznává příjmy a případné zaměstnance vyplácí zčásti načerno. Toto se stalo v naší zemi zkrátka zcela běžnou praxí, a pokud se náhodou chováš jinak, jdeš proti proudu, jsi za blbce že odvádíš daně a za dvojnásobného blbce že ti profesní hrdost nedovolí vyplácet své zaměstnance - kolegy z oboru, načerno. Pokud se toto nezmění, tak stát odjinud, než od těch nejchudších daňe nevybere. Nemá to co dočinění s výše daní z příjmu - tito lidé budou šidit stát vždy.
15. 08. 2010 | 23:17

Targus napsal(a):

Teda už jsem tady četl fůry sraček, ale SuP tu dnes atakoval samotnou špici.

Jen tak dál, SuPíku, těším se, až ti zplihnou letky. A nezoufej, bude to brzy. Kalous ušatý ti načechrá peří tak, že ti přestanou chutnat i ty mršiny, na kterých se tak rád popásáš.
15. 08. 2010 | 23:24

vlk napsal(a):

SuPe

když čtu tvou repliku na mojí adresu, tak mohu říci jediné. Že bohužel mám pravdu. Dokonale jsi zhloupnul. T y už jsi teď jen na takové skřehotání. 6ádné jádro. Dřív ho nebylo moc, spíš málo teď už vůbec.
Moje volba 2006 neměla vůbe c nic spoelčného s mým postojem. Ten je pořád stejný. Mírn ě nalevo do středu. a zrovna ty to velmi dobře víš.
Stejěn dobř e víš, proč jsme volil tehdy jak jsme volil Nikoliv z lásky k ODS nebo kvůli snad jejímu programu. Ale halvní důvod byl, že socani na naší krajské kandidátc e měli na místě č.1 bývalého politruka a leteckého stíhacího pluku! To ¨je a byla věc pro mne prostě nedělitelná.
A nic dalšího na straně socanů tenhle nonsens prostě nemohlo vyvážit. Takže jsme nevěděl koho a proč volit. Atehdy, poprvé a nalosled jsme nakonec ve volbách volil podle svého osobního prospěchua prospěchu své rodiny. Tohle všechno víc.
Zbytek , cos napsal, jsou pindy .

Bhužel ty , Rumcajs a pár dalších jste s e stali fanatiky. Fanatiky bez jakékoli a rgumentace. kteří jen pokřikují buď posměšky nebo přiblblá hesla . Tu z dílny ODS, tu zase od Kalouska.
Vám prostě nevadí u těch vašich nic. Vám nevadil v minulém volebním období v parlamentu člověk, který tam s eděl za vás, který si pravmocně odseděl natvrdo flastr za krádež. Vám nevadil a nevadí ministr financí co byl ,podle svých slov 13x vyšetřován. Vám nevadí ani to, že připaravil r ozpočet, kter zemi za jeden rok zadluž 1/4 toho, co sbírala před tím 18 let.
Vám nevadilo Řebíčkování, nevadí vám, že předsedkyně sněmovny sama bez řidičáku jezdila hned dvěma auty najednou a čerpala na obě benzín. dneska vám nevadí těžké rodinkaření současné vlády. nevadí vám, že největší bezpečnostní agentura - rozuměj - největší s oukromá armáda v zemi obsazuje 1/3 ministerstev, včetně silových. nevadí vám, že chudé s tát ve velkém okrade.
Nevadilo vám kupování poslanců aniv parlamentu ani při prezidentské volbě. V y prostě máte - džívě s e říkalo kachní , al e jak k tomu ty kachny přijdou, takže - vy máte prostě SuPí žaludky. každou mršinu od těch vašich zblajznete.
Dobrou chuť.
A zebetonovali jste s e na pozicích trapný ch dogmatiků. takových těch dřevních bolšánů. Jen s opačným znamínkem.
Mimochodem - já také nemohl ty !své" v roce 2006 v olit kvůli jejich "malým" domů v podání třeba Zgarby nebo kvůli Rathově neuvěřitelně drzé aroganci.
Takže až ty nebo Rumcajs budete schopni někd y přiznat barvu ,a až budete ze zoufalství na d těmi vašimi někdy volit svého "úhlavního " nepřítele, tak s e zas e přihlašte. pro men to bud e důkazem, že jste zase jakž takž normální. Ž e už nejste zmiddralí bolševici, ale že jste zase stali myslícími lidmi. Jejichž hodnotový kodex má víc než jednu oložku - totiž to, aby jim zůstalo co nejvíc ve šrajtofli.
16. 08. 2010 | 00:19

vlk napsal(a):

TArgus
přesně.
Naprosto přesně.

Marty
zírám sic e jako z jara, že to , co jste napsal je od vás, nicméně - velmi trefné.

stačí se podívat na zdejší chásku tohoto ražení.
16. 08. 2010 | 00:22

SuP napsal(a):

Marty -
Stát tyto lidi nechává na pokoji, protože si uvědomuje 2 důležité věci.
1. Tito lidé si vydělají na živobytí a nevisí mu na krku.
2. Kdyby jim tuto činnost v daném provedení zakázal, nedokáže je zaměstnat, naopak je bude mít na podpoře.
Těch pár korun daní, o které u nich přijde, ho nevytrhne.
16. 08. 2010 | 07:55

SuP napsal(a):

Vlku -
Z Tvé obšírné odpovědi se dá vyčíst, že Ti přece jenom ty Tvoje ideologické veletoče vadí jako hřebík v hlavě. A to Tě vpodstatě šlechtí.
Jinak ale já i Rumcajs (ze jmenovaných) a spousta dalších sem chodíme prezentovat SVOJE POHLEDY na prezentovaná témata a na věci s nimi souvisejícími. To znamená, že nikoho nenutíme, aby naše názory přijímal a současně (za odměnu) není naší nejvyšší metou mít vždycky pravdu. My ji potřebujeme mít ve své práci, neb ta nás živí. Každý máme SVOU historii, která formovala naše pohledy na věc a každý máme jinou. Tudíž se bavíme tím, že velká skupina lidí má historii zřejmě úplně totožnou, neb prezentuje názory jak přes kopírák. Tebe od nich odlišuje jen to, že je často prokládáš prezentací svých profesních schopností, o tom žádná, ale základ zůstává v jednom šiku.
16. 08. 2010 | 08:26

SuP napsal(a):

Targus -
Oceňuju, že dovedeš snášet svou situaci v podstatě s humorem. Nicméně si myslím, že kdybys nechtěl být tolik závislej na tom, jaké drobky odpadnou od stolu levicové slibotechny, bylo by Ti líp. (ale jak jsem uvedl nahoře - je to jen můj názor)
16. 08. 2010 | 08:34

gaia napsal(a):

kdo má 4 auta a 2 sněžné skůtry by měl platit daň přírodě za nadměrné spalování těžbu nerostů ničení ovzduší ničení cest a silnic a za lítání skůtry přírodou by mu měl být přidělen jeden vytopený občan ČR za kterého by splácel hypotéku na pořízení nového bydlení neb já zde razím myšlenku že za povodně mohou cyklostezky v lesích.

Na chleba by měl mít každý velmi se zhorší kvalita života i těch majitelů těch 4 aut a skůtrů pokud budou na ulici překračovat padlé hladem a pokud se zloba hladových obrátí k nim až s tím někde zaparkují.

A proč by na ty silnice měly jít daně těch kteří třeba v životě neměli ani kolo?
Aby se jim převážely šunty sem a tam? Pěkně neekologické.
16. 08. 2010 | 08:54

Targus napsal(a):

To SuP:

Milý opeřenče,
na číkoli sliby já zvysoká kálím. Mne oslovil jeden jediný čin promodralé úřednické vlády.
Tím činem bylo plošné odebírání invalidních důchodů, které má za následek doslovné uvrhnutí do bídy spousty chudáků, kteří na pracovním trhu nemají naprosto šanci. Tento čin považuji za hnus nemající obdoby, neboť žvásty o sociální síti a citlivosti reforem jsou opravdovými žvásty. Člověk postižený úrazem či nemocí má úplně jiné potřeby, než zdravouš hákující někde v kanclu.
A jelikož vláda, jejímž skutečným headlinerem je tvůj vrcholový černomodrý ptačí soudruh, takto mistr v rozkrádání státní kasy, pokračuje v bohulibém ožebračování lidí, kteří si nemohou jít radostně přivydělat o sobotách a nedělích, tak jako já, kterýžto nejsem fyzicky schopen za pět dnů odbouchat 40 hodin, nemám důvod si brát servítky k dvounožcům, jejich mozkovna se zmůže akorát na papouškování naučených vět.
Ovšem neštěstí opeřenců je v tom, že jejich mozkovna má značně omezený objem, proto naprosto nevěřím, že bys mohl kdy něco takového pochopit.
Papouškuj vesele dál.
16. 08. 2010 | 09:35

SuP napsal(a):

gaia -
Copak jsi nepochopila, že ač ty 4 skůtry má, může jet do terénu vždycky jen s jedním?
Ti, kteří v životě neměli ani kolo, zpravidla žádné daně neplatí. Pokud platí, spotřebuje jejich podíl autobus, kterým jedou.
Je to "Zákon zachování peněz".
S těma cyklostezkama (asfaltovýma) můžeš mít pravdu. AQle frčí se po nich nádherně!
16. 08. 2010 | 10:08

SuP napsal(a):

Targus -
Ty si snad myslíš, že Ti začnu nadávat? Nech si kecy o papouškování, dokud mi tu na moje kecy nenajdeš předlohu.
Co se týká "odebírání" ID, spíš se domnívám, že je to další zoufalý krok pojišťoven, které hledají cesty, jak vyjít. vláda s tím moc společného asi nemá.
16. 08. 2010 | 10:14

gaia napsal(a):

SuPe
kdyby se víc zdanili právě ti majitelé 4 aut a 2 skůtrů tak potom by možná
"A co kdyby začal spotřební koš konečně odpovídat platům? "
(v uvozovkách je tvoje věta)

by se dalo za za platy které dostává 60% národa žít a nechyběly by každý měsíc 3 litry jako v tom vtipu výše.
Takže zas problémy s daněmi.Debata nekonečná.
16. 08. 2010 | 10:51

Vas napsal(a):

Targus
"...Jak jinak lze nazvat člověka, který není schopen práce..."
13.08.2010 14:42:09

"...Tak to vidíte, a mně sebrali ID, protože ujdu více, než 100 - slovy jedno sto - metrů. Ale nestěžuju si. O sobotách a nedělích mám práce dost a ještě jsem taková svině, že si jdu po obědě na tři hoďky dáchnout a pak si do večera zase pracuju."
14.8.2010 20:45:07
16. 08. 2010 | 12:49

SuP napsal(a):

gaia -
..."český pracující si vydělá 14 000 Kč po zaplacení téhož mu 3 000 chybí. Kde je vezme je státu jedno...."
Kecy. On dostane 14000,- ale v tom už má placeného lékaře, daně a mnohdy část jídla.

..."kdyby se víc zdanili právě ti majitelé 4 aut a 2 skůtrů tak potom ...."
Oni se daní. Nejdřív daní z příjmu, aby si to měli za co koupit a následně DPH, když si to koupí.

Dávej si na ten kečup pozor! Kdo to má furt uklízet?
16. 08. 2010 | 14:31

Targus napsal(a):

To SuP:

1/Pojišťovny nemají s ID naprosto nic společného.
2/ID vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení
3/Novou vyhlášku měnící zdravotní podmínky k obdržení ID podepsali pan předseda vlády a příslušní ministři.
Račte si nastudovat problematiku, pokud o ní chcete zasvěceně hovořit. Papouškování manter ala noční dravec v tomto případě nestačí.

To Vas:

Vám připadá normální, aby člověk ráno vstal, šel na tři hodiny bouchat, přes poledne ležel jako placek doma, aby se znovu narval práškama a šel večer šaškovat do práce znovu?
Tedy pokud tu práci zrovna mám. Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu mě každý zaměstnavatel žene obloukem. Nikdo není zvědavý, aby mu po dílně lozil chromajzl s francouzskou holí.
Takže jen švarcky na živnoslist a pod podmínkou, že mu budu chodit na nutné práce o víkendech, kdy se ostatní válejí na gauči a tráví řízky.
Žádná dovča, žádné svátky, žádné víkendy. Za to mám možnost si po domluvě čerpat volna přes týden na nadužívání lékařské péče.

A neříkejte, že mi to nezávidíte.
16. 08. 2010 | 14:51

SuP napsal(a):

Targus -
Zdravotní stav posuzuje DOKTOR, bez ohledu na to, kdo vyplácí ID. Doktora platí zdravotní pojišťovna. Pokud ne, dělá to na kšeft a je to na Tobě, sbys ho přesvědčil. Jestli se s ním takhle prvoplánově chodíš hádat, tak se nediv. Já například znám 2 lidi, co doktora museli přesvědčit, že v ID být nechtějí. Sleduješ ten rozdíl?
16. 08. 2010 | 15:50

Targus napsal(a):

To SuP:

Víš, jaký je největší technický zázrak současné vědy, ptačí hlavo?
Umístit ženský mozek ve slepičí hlavě. To sice není žádný velký výkon, ale grandiózní problém je zašprajcovat ho tam tak, aby neštěrkal.

Vím, že tento vousatý vtip na tebe platí jak vyšitý.
16. 08. 2010 | 16:57

tata napsal(a):

pane SUP

TED JSTE MI STOU DISKUZI DOSTAL,psal sem s trochou nadsazky že jste se zařadil mezi fanatiky ale tou odpovědí a naslednou diskuzí vidim že vy opravdu ste nakaženi leprou,,rovna se pravicovostí,,,to jste opravdu tak odtržen od reality tak samoliby a opit svou uspěšností že srovnavate nesrovnatelne,že nechapete to zakladní uvadite jako jeden z argumentu tu největší zbejčilost ten vaš přiklad stěmi auty a skutry,to je ta pravičacka zbejčilost tady ste ukazal ten egoismus,ano on zaplatí na daních jak 1000 tech chudych ale to gro vam unika,on to klidně necha zhnit protože mu to ty chudy vyděli těma nizkejma platy,to je to co vy nechapete a jak vidim nepochopite,stoho třeba 14000 platu vam každa korunka už řadně nabourava rozpočet,když ma někdo 30000 tak už ho naka stovka nevivede z rovnovahy když ma miliony necha klidně těch 11 aut schnit a je mu to jedno,opravdu sem si nemyslel že jste takovy demagog,ty lidi v tomto pasmu dělaj poctivě jako vy ,každy nemuže byt uspěšny jako vy ,ty keci o zavisti ,nemakačení a podobně,vidim že stou leprou je to horší než sem si myslel,vite je to jednoduche většina podnikatelu vyřešila krizy že ubrala platy dělnikum o 20/40 procent jako napřklad ma firma splatu 15000 sem šel na 11000 propustila 400 takže i když je min zakazek prace je vic za menší penize a to rezume,firma měla loni čisty zisk 200milionu podotykam čisty je to 3 největší zisk v historii,tady je zakopana ta vaše absurdita
16. 08. 2010 | 17:03

SuP napsal(a):

Targus -
Nemáš co říct?
16. 08. 2010 | 17:10

SuP napsal(a):

tata -
To máte neuvěřitelnou kliku, že Vaše firma má v současné době zisk. Já takovou pomalu neznám.
16. 08. 2010 | 17:12

Targus napsal(a):

To SuP:

Vyhláška 359/2009, najděte si ,ptačí hlavo, a nastudujte.
Pro méně chápající několik vysvětlení termínů vyskytujících se ve vyhlášce.

lehká dysfunkce orgánu - nastává tehdy, když není možno vykonávat běžné denní úkony, ani v jednom případě není bodována na ČID
pacient není schopen vykonávat.

některé posuzované běžné denní úkony - hygienické úkony (mytí, oblékání, jídlo, vyměšování), cesty potřebné k zabezpečení životních potřeb (doktor, práce, nákupy), tedy činnosti nutné k tomu, aby byl člověk soběstačný.

Ani prokazatelná nesoběstačnost a prokazatelná neschopnost pracovat po dobu 8 hodin v jakémkoli zaměstnání nemá vliv na nepřiznání alespoň ČID.
Proto se kvanta lidí na ÚID rázem ocitlo na ÚP a na živobytí nyní dostávají místo 9.000 Kč necelou třetinu. Tak vypadá sociální politika modroptáků a Al Calouse.
16. 08. 2010 | 17:40

Targus napsal(a):

Není možná, SuPík se nám nějak zavzdušnil. Asi mu někdo příliš provětral brky.
Anebo psal tak rychle papouškovy věty, až se mu zadřela klávesnice.
16. 08. 2010 | 18:34

SuP napsal(a):

Targus -
Je mi líto, ale téhle problematice nerozumím, ani v ní nemám přehled, neboť se mě bohudík netýká. Nicméně nechápu, co by sis Ty představoval, že bych měl udělat, když se do mě tak pouštíš?
16. 08. 2010 | 18:40

SuP napsal(a):

Abysis tolik nefoukal. Mám úplně normálně dost svý práce, tak nečumim na obrazovku v očekávání dalšího Tvého moudra.
16. 08. 2010 | 18:44

Targus napsal(a):

To SuP:

Já mám práce taky dost.
Nasrals mě svými kecy o tom, že lidi prosili o to, aby nedostali ČID.
Ano, ČID je jako cejch, který zabraňuje získat slušnou práci, pokud je nemocný schopen si ji sehnat a pracovat na sjednaný úvazek.
Čid byl primárně pro lidi, kteří schopni pracovat byli, nicméně nebyli již schopni vykonávat bývalou profesi či mohli pracovat ze zdravotních důvodů jen na částečný úvazek, což je můj případ.
Drtivou většinu nemocí totiž provází únavový syndrom a snížení výkonnosti, což je taky můj případ. prostě mám od doktora nařízeno dvakrát denně chrápat nebo aspoň si na hodinu v průběhu dne lehnout. A i kdyby mi to nenařídil, nejsem po většinu roku schopen vydržet přes den neodpočívat bez toho, aby se mi pak nepřitížilo bez ohledu na preventivní přiotrávení léky.
Jinak jsem schopen na svůj věk podávat slušný fyzický výkon bez velkého omezení, pokud nepočítám drobné defekty v chůzi, horší motoriku prstů a polofunkční oko. A sem tam na měsíc zchromnu úplně nebo začnu padat, ale to zas přejde.
Umíš si představit, že zaměstnáš chlapa, který se v 11 hodin svalí u soustruhu a dáchne si na dvě hoďky, protože ho něco bolí a chce se mu spát? Anebo bude občas pajdat po dílně s holí?
16. 08. 2010 | 19:10

SuP napsal(a):

Targus -
Že jsem Tě nasral, je možné, ale pracovals na tom, jak to šlo. Radost z toho nemám.
U mých přátel nešlo o ČID, ale o ID a vzhledem k tomu, že mě to míjí, tyto rozdíly pomíjím.
To co popisuješ, si představit dovedu i když jediné, čím Ti mohu pomoci, je držet palce aby to aspoň trochu šlo. Starostí v dnešní době máme všichni (nebo aspoň většina) nad hlavu, tak bychom si zde měli odpočívat a ne se tumfovat, kdo je větší vůl, nebo kdo má horší podmínky.
Tak se drž!
16. 08. 2010 | 20:08

gaia napsal(a):

SuPe
dnes jsem četla v novinách že nejbohatší rodina na světě by mohla náš státní dluh zaplatit 1 537x.

Neškytal jsi odpoledne jak jsem si na Tebe vzpomněla?
Dokázalo mně to že pravdu mám já.
Na světě by neměli být extrémní chudáci a toho by se mělo docílit zdaněním extrémních boháčů.

A ne že boháči dávají práci měli by dávat i peníze práce má každý dost své ale peněz ne
16. 08. 2010 | 20:38

SuP napsal(a):

gaia -
Nechci relativizovat Tvůj svatý hněv, ale je potřeba si uvědomit, že státní dluh tu není díky tomu, že někdo je chudej a někdo bohatej. Státní dluh vzniká, když stát neumí hospodařit s daněma a jeho úředníci kradou. Dalším daněním bohatejch budou akorát státní úředníci krást víc a hospodařit hůř.
Dále to, že JSOU extrémní chudáci není díky tomu, že jsou extrémní boháči. Naopak díky extrémním boháčům jsou chudí mnohem bohatší, než by byli bez nich. Daně to nevyřeší, protože ten rozdíl je otázkou mezd. Kdyby byly vyšší mzdy, byly by nižší zisky a tím nižší daně. Aby daní bylo dost, museli by se zdanit ta vyšší mzda i chudým a nula by od nuly pošla.
Největší problém vzniká finanční podporou státu směrem k nízkopříjmovým skupinám pod záminkou zvedání životní úrovně. Tím, že se k tomu používají peníze vytěžené z bohatých, vede tato praxe k plýtvání prostředky SR a k tomu, že nízkopříjmové skupiny hospodaří s větším objemem peněz, než kolik by odpovídalo jejich úsilí a dosaženým výkonům. Tím se v jejich podvědomí hodnota peněz devalvuje a přesně podle lidové moudrosti "lehko nabyl-lehko pozbyl" tento stav umožńuje utrácení nadstandartu (toho státem zprostředkovaného přilepšení) víceméně bez rozmyslu co do kvality a množství. To paradoxně vede k nárůstu cen zboží denní spotřeby, popřípadě k setrvání těchto cen na vyšších hladinách než je nezbytné.

Zkrátka a dobře. Musí být jak chudí, tak i bohatí. Jinak se systém zacyklí a kupodivu nenastane komunismus, ale všeobecná bída.
16. 08. 2010 | 21:21

SuP napsal(a):

Až bohatý budou chudý, chudý budou mrtvý.
16. 08. 2010 | 21:22

gaia napsal(a):

no ještě jsem chtěla něco napsat ale byla bych kečup tak dobrou noc
16. 08. 2010 | 21:39

Targus napsal(a):

To SuP:

Jen aby se zas nestalo to, co už tu několikrát bylo.
Bohatí všichni mrtví nebo v base, z chudých mrtvých něco málo a inteligence v pracovních táborech.
A u plachet plešatý pinďa s rezavou bradkou, anebo šikmoocí magoři v montérkách. Ten poslední byl tak velký magor, že ho museli umravňovat dokonce komunističtí bratři a sousedi z Vietnamu.
Neštěstím elit je, že jsou velice zapomnětlivé a velice chamtivé. Teď jim to vydrželo skoro osmdesát let.....
16. 08. 2010 | 22:04

Ládik!!! napsal(a):

Tadu musím dát za pravdu Targusovi - odebírání ID je opravdu těžký maras. Znám to z rodiny a dotýká se mě to.
17. 08. 2010 | 06:23

gaia napsal(a):

koncentrace kapitálu to je svinstvo.
Když psal Wolker pohádku O milionáři který chtěl ukrást Slunce byly milióny symbolem bohatství.Dnes již máme miliardáře a věřím že brzy budou bilionáři atd.
Musím dát zapravdu Targusovi 22:04
17. 08. 2010 | 08:37

SuP napsal(a):

Targus -
Z Tvé poslední odpovědi mi připadá, že si konečně rozumíme. Pokud je to tak, jsem rád.
(Tys musel být v mládí pěkný číslo když tak čtu u Wicgterleho ty Tvoje chemické pokusy!)

gaia -
Ano, koncentrace kapitálu JE svinstvo. Ale až od té hranice, kdy začne generovat další zisk, aniž by něco vytvořil. Na druhé straně, když JE koncentrovaný, líp se dohledá, když ho majitel opustí.
17. 08. 2010 | 09:38

Ládik!!! napsal(a):

Targusi,
už 3 lidi za sebou s tebou sympatizují, budeš mít pěkný den.
17. 08. 2010 | 10:14

Targus napsal(a):

To SuP:

O tom porozumění mám pochyby, protože v další diskuzi budeš zase tvrdit, že progresívní daně jsou špatné.
Pokud to vezmeš čistě podle statistik, Skandinávie - nulové sociální konflikty, relativně nízká kriminalita. Myslím si, že jen pouze tyto dvě veličiny stojí za to vysoké zdanění bohatých.
Tím nechci tvrdit, že v této zemi bylo vše v pořádku, sociální politika určitě chce reformu a zjednodušení, ale ne osekání či likvidaci, naopak zjednodušením likvidovat byrokratického molocha.

Co se týká mého mládí, číslo jsem asi byl, těžko to dnes posuzovat, byla jiná doba a jiné podmínky. Dnes by se mnou lítali po doktorech s coby hyperaktivním a hypersenzitivním dítětem. Možná to bylo tím, že to dětství nebylo až tak šťastné, jak jsem si ho vždy maloval. Aspoň mi to tvrdí paradoxně sourozenci.
17. 08. 2010 | 10:21

Targus napsal(a):

To Ládik!!!

Ho*no, už třetí týden mě bolí noha tak, že nemůžu trénovat - špatné!
A v práci se nedaří - dovolené, celkový chaos a bordel. Spíš si myslím, že to bude horší, aby se ta celková hladinka špatnosti držela na své úrovni. :-)))
17. 08. 2010 | 10:24

SuP napsal(a):

Targus -
Pozor!
Netvrdil jsem, že jsou špatné, ale že nic neřeší. To je rozdíl.
Protože daňová progrese se týká téměř výhradně lidí, kteří si zvýšenou daň dokážou nebo mohou kompenzaovat jinde. A splečnost tudíž tím vůbec nic nezíská, jen víc peněz proteče bez užitku.
Hele Tebe bolí noha, já zas mám depky, protže mě začly bolet obě ramena. A to musím ještě pár měsíců stavět, abych dodělal byt.
17. 08. 2010 | 12:59

Ládik!!! napsal(a):

Targusi, ty jsi někde z Těšínska? Já čumím do Těšína z Babí hory.
17. 08. 2010 | 13:34

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Klucíííí. Když jste z Těšínska. Co jsou to tzv. "těšínská jablíčka"?
17. 08. 2010 | 14:01

Targus napsal(a):

To SuP:

Těšínskými jablíčky jsme průběžně krmeni po celý život. Rudí soudruzi nás těšili, že zářné zítřky jsou za rohem, Venca První tvrdil, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, Venca Druhý nás zase utěšoval, že čím víc si přišponujem opasky, tím se budeme mít lépe, pořád nás jen někdo těší. To jsou ta těšínská jablíčka. Jinak to s Těšínem samozřejmě nemá nic společného, toto pořekadlo znám ze středních Čech.
Jinak nechápu myšlenku, že si lidi s více penězi budou kompenzovat vyšší daňové odvody. Kalousek snížil daně, propad je šílený, za dobu jeho ministrování je sekyra větší tuším o 460 miliard. Když odpočítám půlku na krizi, pořád to je čtvrt bilionu. Ten člověk je prostě úplně mimo. Pokud chtěl snižovat daně, měl snižovat po jednom procentním bodu a průběžně osekávat finance na správu státu, a ne se hojit na sockách. Ale to jsme zase tam, kde jsme byli.

To Ládik!!!:

Ano, já jsem trochu rozevlátý, ale i z Těšínska. Taky jsem byl doma v Ostravě na Zárubku, na Valašsku a občas i v Praze.
17. 08. 2010 | 14:56

Ládik!!! napsal(a):

SuP -
zde vědecky: http://www.rozhlas.cz/stred...
17. 08. 2010 | 15:31

Ládik!!! napsal(a):

Targus -
jo na Zárubku... tam jsem útočil v maskáči na bodák na figuríny, když šli lidi z práce domů, kdeže ty srandy jsou.
17. 08. 2010 | 15:33

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Díky. Člověk se rád poučí.
17. 08. 2010 | 16:37

gaia napsal(a):

SuPe
Kdo byl utěšen, ukonejšen, mohl od původně špatné nálady přejít až náladě radostné, mohl se začít těšit ze života.

....a budovat zářný kapitalismus aby pravičáci mohli bohatnout.

Proto ty benefity pro socky!

Sám jsi nahrál na smeč
17. 08. 2010 | 16:49

SuP napsal(a):

gaia -
Možná Ti to přijde divný, ale já jsem to opravdu nevěděl. A v tom odkazu je to hezky popsané.
17. 08. 2010 | 17:19

gaia napsal(a):

no ale že se to hodilo k naší debatě.

Jinak v našem kraji jsou těšínská jablíčka chápána jako že holka flirtuje s klukem ale sex z toho nebude.

a Joska napsal pod Paroubkem
17.08.2010 12:14:14 hezky že u nás žádná pravice není
17. 08. 2010 | 17:39

average auto insurance rates by zip code napsal(a):

I’ve learn a few just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how much attempt you put to make this sort of great informative web site. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheapest auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 21:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy