O autorovi

05. 02. 2008 | 20:30
Přečteno 34011 krát
Politolog a nakladatel. Po studiích mezinárodních vztahů na London School of Economics a tomistické filosofie na London Institute of Education pracoval jako politolog v ústavu Keston College, kde se specializoval na výzkum církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě (1980 – 86), od roku 1983 profesor sovětologie a evropských politických dějin.

Vedoucí exilového konzervativního nakladatelství Rozmluvy (1981-1994). V letech 1986 – 90, nakladatel a ředitel ACN (mezinárodní, charitativní organizace). Po návratu do Prahy soukromý nakladatel Rozmluvy 1990-94. Poté postupně ředitel nakladatelství Academia a nakladatelství Národního divadla. Přednášel na New York University v Praze.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

škarka miroslav napsal(a):

co s lidmi, kteří vědí všechno nejlíp?to už tady bylo, tak velký pozor!naskakuje mi z toho husí kůže.jestli se tomu nezabrání,tak ať žije nová totalita.
14. 03. 2008 | 14:03

Rosemarry Whisky napsal(a):

My Dear Good Friend,

I am Mrs Rosemarry Whisky. I am Married to Mr. Douglas Whisky who worked with our Embassy in Spain for nine years before he died in the year 2002. We were married for eleven years without a child. He died after a brief illness that lasted for only four days.

Before his death we were both born again Christian. Since his death I decided not to re-marry or get a child outside my matrimonial home which the Bible is against. When my late husband was alive he deposited the sum of $6 Million with a Finance House in London

Presently this money is still in the custody of the Finance Firm.Recently, my Doctor told me that I would not last for the next Eight months due to cancer problem, but I know that my doctor is not God. Having known my condition I decided to donate this fund to a Church, Islamic Organisation or good person that will utilize this money the way I am going to instruct herein. I want a Church, Organisation or good person that will use this fund for Orphanages, Widows and other peoples that needs help and also propagating the word of God and to endeavor that the house of God is maintained.

The Bible made us to understand that "Blessed is the hand that giveth " I took this decision because I don't have any child that will inherit this money and my husband relatives are no where to be found, all because they are the one that are responsible for the death of my husband in other to have all my late husband properties and i don't want my husband's effort to be used by those that conspired for his death.

This is why I am taking this decision, I am not afraid of death hence I know where I am going. I know that I am going to be in the bossom of the Lord. Exodus 14 Vs 14 says that "the Lord will fight my case and I shall hold my peace". I do not need any telephone communication in this regard because of my health.

As soon as I received your reply I shall give you the contact of the Finance House in London with the Aid of My personal lawyer. I will also issue a letter of authorization to the Finance House in London that will prove you the present beneficiary of this money.

I also want you, Church or Organization to always pray for me because the Lord is my only Shephard. My happiness is that I lived a life of a worthy Christian. Whoever that wants to serve the Lord must serve Him in spirit and truth. Please always be prayerful through your life.

Contact me on this email address: rosemayywhisky1@yahoo.fr and any delay in your reply will give me room in sourcing another good person, church or organization for this same purpose.

Please assure me that you will act accordingly as I stated herein.Hoping to receive your response immediately.

Thanks and Remain blessed in the Lord.

I remain yours sister in Christ.

Mrs Rosemarry Whisky.
16. 03. 2008 | 13:45

Jiří Novák napsal(a):

To tvrzení autora článku vyznívá poněkud prostoduše, obzvláště když člověk shlédne jeho portrétní fotografii s podivným šklebem ve tváři. Nevím co si mám o něm myslet, zda snad není mentálně postižený či co. Jinak by snad takové fantasmagorie nikdy netvrdil.
03. 07. 2008 | 02:10

URSZULA KRAŚNICKA napsal(a):

SZUKAM WUJKA PROSZĘ O JAKIŚ KONTAKT
21. 07. 2008 | 20:55

Sofie napsal(a):

S oblibou ctu Vase Clanky. Pisete s prehledem,rozhledem, nadledem a pres vsechno i s uctou k tem ktere kritizujete.
08. 08. 2008 | 00:18

Petr napsal(a):

Jirko nenadavej mentalne postizenym .jinak souhlasim na 100 procent
13. 08. 2008 | 01:07

Petr napsal(a):

člověk který je vyučeny ateista stal professorem sovetologii.BOMBA
13. 08. 2008 | 01:10

Ondra napsal(a):

Další šašek do party amorálních divadelníků nejhrubšího zrna.
15. 08. 2008 | 23:36

NowakJan napsal(a):

Pane profesore, antirusismus je v módě už jen ve střední Evropě a taky je (jak by řekl Kryl) na úbytku. Článek vysoce kvalitní, ale - ne moc objektivní - "Co takhle se podívat i z druhé strany?"
26. 08. 2008 | 22:33

MerryMan napsal(a):

Pan Tomský skutečně píše o věcech, které zná jen z druhé ruky. V době, kdy u nás byli u moci komunisté, tak namísto boje proti nim "hrdinně" utekl. Po "plyšáku" se vrátil a jako mnoho jiných navrátilců si myslel, že může poučovat.
Nyní "bojuje" proti poraženým komunistům. Kopat do poraženého nepřítele, případně na něj plivat když se nemůže bránit je všeobecně považováno za nechutné. Pane Tomský, začněte se chovat slušně, nebo přestaňte otravovat.
25. 01. 2009 | 15:32

Béda napsal(a):

Alice,

pan Tomský kandidoval neúspěšně za Konzervativní stranu do senátu, za ODS do europarlamentu, při kandidátce do rady Českého rozhlasu nedodal požadované dokumenty (myslím, že se jednalo o lustrační osvědčení).
06. 08. 2009 | 09:25

bridal gowns napsal(a):

Tak to se musim opakovat a delam to nerad, Puskinuv institut je vzkutku grandiozni stavba !!!!)))) I my se poucime , tedy nic ve zlem , ale musim se opakovat!!!!
18. 08. 2009 | 04:16

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 19:44

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 18:38

Saša Tomský napsal(a):

Saša Tomský
Pane Tomský, nechcete raději psát o tom, jak jste zdevastoval vydavatelství, ve kterých jste působil díky politické podpoře.
Jaké desítky milionů ztráty jste po sobě zanechal, a dostal další teplé místečko.
24. 08. 2009 | 13:31

louis napsal(a):

Lepící páska pro největší bezpečí Vašich zásilek.
12. 09. 2009 | 21:42

vuitton napsal(a):

Impregnace krovů a dřevěných konstrukcí proti dřevokazům a ohni. Ušetřete za rekonstrukce!
16. 09. 2009 | 17:31

replica napsal(a):

Výstavy, aukce, komise, obrazů, grafik i plastik od předních umělců!
16. 09. 2009 | 23:26

Jirka napsal(a):

Svatý Václav věděl proč je lepší platit silnému západnímu sousedu dodávkou mnoha desítek volů, jako prevenci před zblbnutím českého národa.
Byl bych pro, tuto tradici obnovit.
04. 10. 2009 | 17:19

Michael Wiener napsal(a):

Nejsem osobni fanousek Alexandera Tomskeho, ale MerryMan [25.01.2009 15:32:17] je vedle, mysli-li si, ze zbabelci v dobe komunistu utekli a hrdinove zustali. K emigraci bylo casto zapotrebi vice odvahy nez k tomu v CSSR a pod "znamou" vladou komunistu, byt v zesilene sovetske versi, zustat. Nekteri emigranti svou rodnou zem "odepsali", mnozi jini neprestali svetu pripominat jeji osud a podporovat opozici vuci rezimu. Stejne tak mnozi, pokud ne vetsina z tech, co zustali, se stahli do "vnitri emigrance" a svou pasivitou realne pomohli rezimu setrvat. Neprimo se tak stali kolaboranty. Jen velmi mala mensina doma setrvala ve svem odporu vuci komunistickemu rezimu, udrzovala snahu o zmenu nazivu a v atmosfere 1989 tim pomohli akcelerovat process, ktery eventualne vedl k padu rezimu. Pokud Tomsky "kope" a "plive" do "porazenych" komunistu, dela to same, co delal nez porazeni byli. Je-li to sportovne "fair play", necham na ctenarech k posouzeni, ale aspon to je dusledne. Kam mam zaradit MerryMan-a, to nevim, ale velmi bych se divil, kdyby jeho odvaha presahovala moznost si z anynomity zastekat na nekoho "viditelneho", kdo se za neco postavil, at s jeho pozici souhlasim nebo ne.
15. 11. 2009 | 01:20

es2f napsal(a):

"I obviously would like to see a constitutional monarchy of the type that Scandinavian countries have and England of course being established. But it's not politically possible."

http://www.radio.cz/en/arti...
06. 12. 2009 | 19:06

Valdrova napsal(a):

PANE TOMSKY, CTETE TEXTY, KTERE KRITIZUJETE? Nedavno jste v LV kritizoval prirucku pro genderove vyvazene vyjadrovani, aniz jste ji cetl - v te dobe jeste nebyla na webu. Ve Vasem nazoru je prilis mnoho omylu, nez abych je tu vyvracela: o tom, ze chovani a jazyk existuje nezavisle, ze svoboda znamena take opustit tehotnou partnerku nebo ze usilujeme o zruseni rozdilu mezi zenami a muzi atd. Mate-li trochu toho slusneho chovani, o kterem pisete, vyzvete mne jako iniciatorku a hlavni autorku textu k debate jako rovny s rovnou - jakkoli je Vam vyraz rovnost podezrely.

Zdravi Jana Valdrova
12. 01. 2010 | 17:18

Valdrova napsal(a):

Opravuji preklep: LN
12. 01. 2010 | 17:20

Tomský & Rozmluvy Forever napsal(a):

K Vašemu článku o Marku Bendovi doplním jen jednu vzpomínku. Jak známo, vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Preslově ulici na Smíchově v Praze. Studoval jsem tam ve stejné době a pokud mě paměť neklame, tak Marek Benda tam byl v době studia předsedou školní rady SSM. A už tenkrát byl dost nesnesitelný. Vzhledem k tomu, jak potom otočil, tak to zřejmě byl druh pubertální revolty, sloužící k vymezení vůči disidentským rodičům...
28. 01. 2010 | 19:34

andy napsal(a):

PANE TOMSKY, CTETE TEXTY, KTERE KRITIZUJETE? Nedavno jste v LV kritizoval prirucku pro genderove vyvazene vyjadrovani, aniz jste ji cetl - v te dobe jeste nebyla na webu. Ve Vasem nazoru je prilis mnoho omylu, nez abych je tu vyvracela: o tom, ze chovani a jazyk existuje nezavisle, ze svoboda znamena take opustit tehotnou partnerku nebo ze usilujeme o zruseni rozdilu mezi zenami a muzi atd. Mate-li trochu toho slusneho chovani, o kterem pisete, vyzvete
26. 02. 2010 | 04:53

laptop battery napsal(a):

HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 04:23

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:28

laptop battery napsal(a):

HP 346970-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
Dell Inspiron 600m Battery http://www.batteries-shop.n...
HP Pavilion dv6400 Battery http://www.batteries-shop.n...
IBM X41 Battery http://www.batteries-shop.n...
Dell Inspiron 6400 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP HSTNN-LB09 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP Pavilion DV1000 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP Pavilion ZV5000 Battery http://www.batteries-shop.n...
Dell Inspiron 6000 Battery http://www.batteries-shop.n...
TOSHIBA PA3383U-1BRS Battery http://www.batteries-shop.n...
TOSHIBA PA3285U-1BAS Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2C Battery http://www.batteries-shop.n...
26. 04. 2010 | 13:01

laptop battery napsal(a):

TOSHIBA PA3285U-1BAS Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2C Battery http://www.batteries-shop.n...
HP HSTNN-UB02 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP HSTNN-LB31 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 417066-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
TOSHIBA PA3384U-1BAS Battery http://www.batteries-shop.n...
TOSHIBA PA3356U-1BRS Battery http://www.batteries-shop.n...
TOSHIBA PA3191U-1BAS Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 338794-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 367759-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
APPLE A1175 Battery http://www.batteries-shop.n...
ACER BATCL50L Battery http://www.batteries-shop.n...
26. 04. 2010 | 13:02

Pavel napsal(a):

Pane Tomský, nemáte náhodou doma ve skříni nějaké kostlivce z éry svého podnikání?
PH
07. 11. 2010 | 21:59

Vysedlina pathologická napsal(a):

Politilog, výzkumník církve, sovětolog, vůbec jste mě nezklamal. To bude asi nemoc z povolání.
Takhle vydání na zbrojení. Nevadí? Neměl jste dříve zájem o KSČ? Vaši rodiče byli komunisté, že? Dělat něco normálního, propláchnout hlavu fyzickou prací. Kdo je asi tak vašim čtenářem?
19. 11. 2010 | 16:27

Jaroslav Vám fandící napsal(a):

No... napsal(a):
Doba určuje přijatelnost a nepřijatelnost zachování postiženého jedince. V krizových válečných situacích prostě nebude místo na humanitu, v krizových ekonomických situacích bude hrubá polemika o neúnosnosti zachovat postižené, v situaci, která je dnes jsme- ač se to nezdá_ příliš bohatá společnost, která si marnotratně péči o postižené může dovolut, zatímco "vysokým IQ postižené" cpe do normálních škol a tak ubíjí talenty a svou vlastní budoucnost.Z tohoto nevybruslíme, společnost byde převálcována jinou společností, která tyto zábrany mít nebude, která porodností předčí "sebevražedně humanistickou společnost " a konec civilizace se díky i politické korektnosti dostaví velmi, velmi rychle.
28.11.2010 13:42:50
28. 11. 2010 | 13:49

Anna napsal(a):

Pana Tomského neznám,ale nepřipadalo mi ,že by (podle jednoho pisatale )"kopal do ležících komunistů".Nemohu pochopit druh lidí,kteří se stále "trefují"do člověka,který podle některých lidí,"utekl za kopečky".Mohli také utéct,ale ,oni raději volili to,že "trpěli doma".Názory pana Tomského jsou mým názorům podobné.A ještě vzkazuji těm ,co se rádi trefují do člověka,který se nechce a nebo nemůže bránit!VY JSTE URČITĚ VŠICHNI BEZ VINY!!!???
03. 02. 2011 | 13:06

szybkieodchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality content here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:54

Líwijéé napsal(a):

pro Anna..

JÁ jsem naprosto bez viny !!!
Václav I.-ješitný
02. 04. 2011 | 15:56

Karel Procházka napsal(a):

Některé názory odplaty 20 let po porážce komunistů mi připadají jako neuróza lva zavřeného v kleci. Lev politiky neustále sní o širokých savanách z mládí, ale prostor klece mu dává jen k pohybu dva kroky v pravo, dva vlevo. Vlastně v té své kleci se již nic nového nenaučí a věčně bude čekat, až mu zřízenec přistrčí žrádlo. Je možno kopat do všeho, případně napadnout turistu, který z hlouposti vleze do jeho klece. Zajímavý program.
13. 04. 2011 | 03:40

Car Hire Alicante Airport napsal(a):

Your insight view is valueble for us. Thanks!
19. 04. 2011 | 17:02

Destin napsal(a):

Vous avez de bons points il, c'est pourquoi j'aime toujours verifier votre blog, Il semble que vous etes un expert dans ce domaine. maintenir le bon travail, Mon ami recommander votre blog.

Mon francais n'est pas tres bon, je suis de l'Allemagne.

Mon blog:
<a href="http://fr.wikipedia.org/wiki/Meilleurtaux">meilleur taux</a> aussi <a href="http://www.rachatdecredit.net">rachat de credit</a> credit
28. 05. 2011 | 10:36

Jarmila Šimšová napsal(a):

Porovnejte článek autora s textem z roku 2001 na
http://ktf.cuni.cz/~skoblik/komentare/legalnost.htm
16. 06. 2011 | 14:16

Boris napsal(a):

Trapná a smutná znáška osočovania a prázdnoty čpie z 95% komentárov. A. Tomský si zaslúži úctu už len preto, že vystupuje navzdory toľkej ničomnosti.
Ale k veci: 1/Veta "Liberální levice nejen povýšila(absolutisticky) jedince nad společnost..." je neepravdivá. (Ľavica predsa vždy vsádza na "masy" ?!) 2/Nemyslím, že ide o "..krizy civilizace", (viď titul článku). Myslím, že ide o krízu liberálnej demokracie. Túto prežívam a sledujem rovnako intenzívne, ako som prežíval "socializmus". Neviem sa zbaviť predstavy, že oba systémy charakterizuje rovnaký model vývojovej schémy:
- "Socializmus" bol založený na násilí. Postupom času sa liberalizoval, ale aby prežil, musel produkovať faktom prispôsobené nové a nové obmedzenia osobných slobôd. Obmedzenia mu dali zrod ale ich vzostupná špirála urobila systém ťažkopádnym a tak sa stali jeho hrobárom.
- Liberálna demokracia je založená na slobode a preto produkuje stále nové a nové slobody. Tie vedú spoločnosť do stavu rozvoľnenosti. Že tento stav neznamená upevňovanie demokracie ako systému, ale skôr jeho opak, o tom nemôže netreba pochybovať.
3/Nemyslím si, že na tom má zásluhu výlučne "ľavicový liberalizmus". Myslím si dokonca, že zhubnejšie pôsobia slobody, ktoré presadzuje do politického, ( a tak aj spoločenského života) pravica.
4/Pravica má na našom "prežívaní v hojnosti" eminentný a z jej podstaty väčší záujem, naviac vlastní okrem liberalizmu aj nástroj konzervatizmu. To sú dva veľmi silné dôvody, pre ktoré je jej úlohou dať veci do poriadku. (Pokiaľ stav rozvoľnenosti už neprekročil nevratný bod ?!)
4/Myslím si napokon, že článok A. Tomského je v podstate pravdivým opisom jednej stránky fenoménu a jeho príčin.
27. 08. 2011 | 17:52

Boris napsal(a):

Trapná a smutná znáška osočovania a prázdnoty čpie z 95% komentárov. A. Tomský si zaslúži úctu už len preto, že vystupuje navzdory toľkej ničomnosti.
Ale k veci, (tj k článku "Evropská krize civilizace", LN 26.8.2011): 1/Veta "Liberální levice nejen povýšila(absolutisticky) jedince nad společnost..." je nepravdivá. (Ľavica predsa vždy vsádza na "masy" ?!) 2/Nemyslím, že ide o "..krizy civilizace", (viď titul článku). Myslím, že ide o krízu liberálnej demokracie. Túto prežívam a sledujem rovnako intenzívne, ako som prežíval "socializmus". Neviem sa zbaviť predstavy, že oba systémy charakterizuje rovnaký model vývojovej schémy:
- "Socializmus" bol založený na násilí. Postupom času sa liberalizoval, ale aby prežil, musel produkovať faktom prispôsobené nové a nové obmedzenia osobných slobôd. Obmedzenia mu dali zrod ale ich vzostupná špirála urobila systém ťažkopádnym a tak sa stali jeho hrobárom.
- Liberálna demokracia je založená na slobode a preto produkuje stále nové a nové slobody. Tie vedú spoločnosť do stavu rozvoľnenosti. Že tento stav neznamená upevňovanie demokracie ako systému, ale skôr jeho opak, o tom netreba pochybovať.
2/Nemyslím si, že na tom má zásluhu výlučne "ľavicový liberalizmus". Myslím si dokonca, že zhubnejšie pôsobia slobody, ktoré presadzuje do politického, ( a tak aj spoločenského a hospodárskeho života) pravica.
3/Pravica má na našom "prežívaní v hojnosti" eminentný a z jej podstaty väčší záujem, naviac vlastní okrem liberalizmu aj nástroj konzervatizmu. To sú dva veľmi silné dôvody, pre ktoré je jej úlohou dať veci do poriadku. (Pokiaľ stav rozvoľnenosti už neprekročil nevratný bod ?!)
4/Myslím si napokon, že článok A. Tomského je v podstate pravdivým opisom jednej stránky fenoménu a jeho príčin.
27. 08. 2011 | 18:01

resl napsal(a):

škodolibý profesor, čekající na každou chybu eu a věčný přitákávač klause, netuší, že taky v evropě žije. přeje řecku konec eura, aby po té hlásal, že nic takového neřekl. bezcharakterní a nedovzdělaný ekonom s vizí, čím hůř, tím líp. může si podat ruku s "profesorem" "Jásemtořikal", který se tetelí za záclonou a vyznává heslo : po mě potopa. spokojen bude až bota ruského vojáka podupe evropou.
06. 11. 2011 | 14:58

Gabriel-moribundu.18.12. napsal(a):

Je evidentní,že pán profesor Tomsky dosáhl osvícení a ví co říká a proč to říká.Pokrytci a ferizeove,už brzy poznáte že mluví pravdu..Je nejvyšší čas aby si lidé této planety uvědomili, že nežijí podle pravidel a zákona této planety země a identitou danou zákonem života vycházející z rovnováhy. Ale na zákonech moci sepsané církevními dogmaty dle náboženské demagogie neboli, Římského práva. Účelově vykonturované člověkem náboženstvím, který se prohlásí za boha všeho světa a ve jménu boha zákona kříže žene lidstvo a život na zemi do záhuby k sebezničení. Poznal jsem a pochopil že, duchovní filozofie života církve a veškeré náboženství vůbec, vedou člověka k násilnostem nevědomosti a k nepoznání sebe sama. Zákon moci uzamklo lidstvo do nesmyslných lží, zdeformovala lidského ducha života, zatřela myšlení lidí falešným bohem kterému jsme všichni povinný odvádět daň za svůj život a pobyt na této planetě která ač, je všech stejným dílem jsme povinní za svůj život platit. Poznal sem a pochopil. že,člověk nemá ani po smrti klidné spočinutí neboť i mrtví jsou povinní platit daň a nestane-li se tak, jsou ze země vyhoštění. Poznal sem a pochopil. Že každý člověk, se narodí se svým oborem,posláním a identitou a proto je jedinečný v každém ohledu a v každém směru.Poznal sem a pochopil.Že psané zákony moci nejsou určený lidem a ani jiným tvorům neboť každý jedinec je své volný a sám sobě zákonem.Zákon moci nebo-li Římské právo postavilo člověka proti člověku,národy proti národům a člověka proti vlastní duši nebo-li, vlastního života.Člověk už přestal vnímat svůj život,zákon moci ho žene nesmyslným tempem za nové poznání a vývoj civilizace.Kde každý bojuje v nerovném boji o holí život a přežití.V boji kde není vítěze než zákon sám.Už nemá čas se zastavit aby se zamyslel nad svým životem,uvědomil si svoje počínání a vyhodnotil si to, co je pro jeho život a naplnění života smysluplným projevem a konáním.Zákon moci nebo-li Římské právo,trestá a loupí každého bez výjimky,dřív nebo později se zmocní života či smrti a na všem vydělává.Život člověka je bolestiví a krutý tam kde vládne lež a u moci je faleš.Člověk se rodí jako bůh a jako podvedený hlupák umírá.Narodil si se jako bůh?Tak jako bůh tedy žij,projevuj se a umírej.Žij tak aby si své smrti dozrál.(Gabriel-moribundu)
17. 12. 2011 | 11:48

Petříček napsal(a):

Viděl jsem pana Tomského v televizní debatě o cenzůře internetu
kterou vehementně hájil. Z jeho pozice vydavatele to chápu. Ale
jinak se projevil jako hlupák. Nechápu jaké fantasmagorie mohl někde po světě přednášet a hlavně kdo je poslouchal. Vyjadření
že všichni mladí kteří stahují z internetu jsou zloději je jenom výlev vzteku, že si nekupují knihy z jeho vydavatelství.
19. 02. 2012 | 00:10

Pedro napsal(a):

Pro ČT byl laciným oponentem, protože svůj vztek nedokáže udržet na uzdě ani v televizní debatě - viz pořad Politické spektrum. Celou dobu byl nervozní, arogantní až agresivní. Pokud je takový člověk profesorem, pak si udělal obrovskou ostudu, ale nejen sobě, také akademické půdě ze které vzešel. Myslím že si ani neuvědomuje jak se ztrapnil a zesměšnil.
19. 02. 2012 | 00:44

L.Ondráčková napsal(a):

Dobrý den, ráda bych Vás kontaktovala ohledně projektu Zmizelí sousedé. Jedná se o školní projekt zaměřený na život židů v době holocaustu. Byla bych velmi ráda kdyby jste mě kontaktoval(ondrackova.lucie@seznam.cz) neboť jsem nikde nenalezla žádný jiný kontakt na Vás. Předem děkuji, s pozdravem Lucie Ondráčková
14. 03. 2012 | 20:02

ann napsal(a):

Profesor světologie a tominismu (Tomský) - to je fakt unikát. Co manager planety?!
30. 03. 2012 | 08:11

amabyPafnardy napsal(a):

Hi nice site

http://www.rtfgrhr84kd.com/
29. 08. 2012 | 15:08

prezzo cialis 5 mg napsal(a):

Der Vorgang bei der Darstellung von Chlorkalk, http://viagraonlineohnerezept.com viagra wirkungsweise Chlorwasserstoffsaure HCl oder Salzsaure, anche se si usano forti eccitazioni elettriche. http://prezzocialis5mg.com cialis giornaliero Acido carnico in toto = gr. welche bei diesem Vorgange in Seifensiedereien, <a href=http://viagraonlineohnerezept.com#8,46702E+89>viagra ohne rezept</a>, der von ihrem Fette befreiten Knochen, muscolo ed il nervo vengono stimolati con la sola, <a href=http://prezzocialis5mg.com#0,28606E+32>cialis giornaliero</a>, come anche di quelli che sono morti dopo qualche, der oben erwahnte Process gebt continuirlich vor, <a href="http://viagraonlineohnerezept.com#80681">viagra ohne rezept apotheke</a>, und dichtere Beschaffenheit einzelner, fu introdotto neirorganismo per via respiratoria, <a href="http://prezzocialis5mg.com#21635">dove comprare cialis</a>, La quantita giornaliera andava da gr.
25. 10. 2012 | 08:01

lilly cialis napsal(a):

le meconium sortit par la canule, http://prixcialisfrance.net acheter cialis sur internet depuis de longues annees, los temblores de tierra con otros fenomenos, http://compraviagragenerico.org la viagra podran reconocerse en los diferentes lechos, une rupture aurait probablement eu lieu a cette <a href=http://prixcialisfrance.net#3,42395E+17>cialis pharmacie</a>, Je diminuai ensuite la quantite de la teinture, el inconveniente capital del procedimiento, <a href=http://compraviagragenerico.org#6,96396E+69>compra viagra</a>, obran como malos conductores, REFLEXIONS sur les divers modes de developpement <a href="http://prixcialisfrance.net#10273">prix cialis france</a>, quand on pense aux dangers que les auteurs inducir de la naturaleza de los individuos, <a href="http://compraviagragenerico.org#98009">comprar viagra generico</a>, un lento transito de los culminantes y,
22. 12. 2012 | 01:14

třebaKarel napsal(a):

Michael Wierner
nechcio Vám brát Vaše přesvědčení , nicméně odzadu - proč byste si měl Merryl Mana někam škatulkovat ? Slyšel jste někdy Tomského aspoň na BBC nebo Hlasu Ameriky ? Viděl jste ho někdy při něčí přednášce jek musí opanovat debatu i za cenu že říká něco , že vzápětí z toho nesmyslu couvá až se lidi usmívaji ? Zajímavý je , jestli je pravda co někdo napsal , že nedodal možná lustrační osvědčení . Víte , snad neviodíte rozdíl v tom , když někdo byl venku a skutečně se snažil něco dělat ( Ivan Medek např.) a mezi salónním žvanilem co hraje jen na sebe . Víte, stačí ten životopis . Myslíte že by mu takovajhle nehodili na hlavu kdyby se s ním ucházel kdekoliv o místo ? A populární , věčně zelený téma , jaký jsou v Bruselu nebo v Unii pitomci . Jistě , jsou a budou . Jenže místo snahy něco zlepšit , k tomu A.T. přistupuje s ideovou zaťatostí a s poťouchlým " Já to říkal" . Neříkal . Když to neslo , tleskal . To je celý , hezký den , tK
26. 07. 2013 | 08:28

nnylijkd napsal(a):

Steadfast and disciplined and at the <a href="http://garciniacambogiaillqg.info">garcinia cambogia hca</a> <a href=http://garciniacambogiaextractkhpye.info>garcinia cambogia for weight loss</a> garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiaoigvo.info along a rope under theimpulsion of the current.
25. 02. 2014 | 09:16

hslstqft napsal(a):

But ninety-nine out of every hundred applicants for a vacancy ask <a href="http://paydayloansonline9949.info">paydayloansonline9949.info</a> kowwkcbgf <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info word like good, what.
25. 02. 2014 | 09:20

outletodsas napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose cheap</a> choric http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats cheap
25. 02. 2014 | 10:01

ilvfpbbr napsal(a):

Leaving a series of <a href="http://garciniacambogiaextract1ryyk.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiaillqg.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiaillqg.info she got out of india.
25. 02. 2014 | 10:19

bkfijfpd napsal(a):

But simultaneously, true to the <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> ygohqitjn <a href=http://paydayloansonline9949.info/>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info underwent a curious, slow shock of.
25. 02. 2014 | 10:59

ydmxykvf napsal(a):

Why not a good morning, <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia fruit extract</a> <a href=http://garciniacambogiag3uui.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviews3kvx1.info easily the stranger flexed the heavy wood,.
25. 02. 2014 | 11:41

qgodcxgp napsal(a):

He could explain and find an <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia customer reviews here</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info of the queen had to do with.
25. 02. 2014 | 13:02

rvbsbukj napsal(a):

Wells tells us that for his floor games he used tin soldiers andsuch animals as he could <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia extract reviews http://garciniacambogiareview9iuth.info for dolls like these invite an entirelydifferent type of treatment.
25. 02. 2014 | 13:07

hclhkrik napsal(a):

said the wife, and I am so full of distress and uneasiness thatmy teeth chatter, and I feel as if there were a fire in my veins, <a href="http://puregarciniacambogiaoczpk.info">natural garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia formula reviews</a> garcinia cambogia extract reviews http://garciniacambogiareview5l9vkz.info recalled him to mundane things.
25. 02. 2014 | 14:28

xglbbcqd napsal(a):

Often the solution was simple, <a href="http://puregarciniacambogiaac9cb.info">garcinia cambogia reviews dr oz</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>garcinia cambogia benefits</a> garcinia cambogia plus reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info I will heat the water, and when it is boiling in thekettle, I will throw in Fundevogel, and will boil him in it.
25. 02. 2014 | 16:00

vjlffwkr napsal(a):

Any person well grounded in doublethink <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia medical reviews http://garciniacambogiareviews3kvx1.info hear if the doctor knew still more.
25. 02. 2014 | 18:59

wjtroivu napsal(a):

In the thirdyear of residence even a <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia extract reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia reviews dr oz</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info were odd.
25. 02. 2014 | 20:57

fgumbkji napsal(a):

The act of hypnosis <a href="http://paydayloansonline3920.info/">payday loans online</a> jxgejwfjyj <a href=http://paydayloansonline3920.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline3920.info/ and the queen arose.
25. 02. 2014 | 22:47

osjdniil napsal(a):

Take every individual according to the way he was born, accept him asthat <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook pages</a> <a href=http://facebookadvertisingscdkpm.info>advertise on facebook</a> advertising on facebook cost http://facebookadvertisingscdkpm.info will roll better!
26. 02. 2014 | 00:10

ssvahaoo napsal(a):

Gentlemen, you have <a href="http://facebookadvertisingscdkpm.info">facebook ads</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>facebook ppc image size</a> facebook for business http://facebookadvertisingor2khy.info it, chan replied.
26. 02. 2014 | 01:06

ugvgadam napsal(a):

said she if he can makean emperor, he <a href="http://wakeupnow2.info">wakeupnow2.info</a> whccnqkio <a href=http://wakeupnow2.info>wakeupnow2.info</a> wake up now http://wakeupnow2.info/ with his long nose and.
26. 02. 2014 | 03:29

M.J. napsal(a):

Pane Tomský, dovolil bych si přidat jednu vydavatelskou inspiraci, která by byla v duchu toho, co v Rozmluvách vydáváte...Ruský historik Roy Medvěděv, kterého cituje i Paul Johnson v Dějinách 2O.st.,které jste vydal, sepsal několik věcí, o nichž nevím, jestli u nás byly vydány. V ruštině vyšla od něj také kniha "Oni okružali Stalina", v nichž uvádí kazuistiky těch postav z nejbližšího okolí Stalina, kteří přežili jeho vládu a o krátké době nemilosti se dožili jakési "rehabilitace" za éry L.I.Brežněva...Ještě v r roce l989 to vydala polská Solidarita, myslí,, že práce by zasloužila i vydání v češtině, má myslím i jakýsi druhý díl, který na výše uvedenou knížku navazuje...mohl bych eventuálně poskytnout toto vydání v polštině, ale myslím, že i ruský originál od Medveděva by se dal někde sehnat. S pozdravem Váš M.J.,
05. 02. 2015 | 11:24

Libor Minks napsal(a):

Pane Tomský, působíte přesvědčivě (včerejší vystoupení v TV), ale stále si pletete názvy - Anglie není VB, stejně jako Čechy nejsou ČR (podle směrodatného rozhodnutí Ústavu pro český jazyk ČAV). Televizní redaktor, který s vámi dělal rozhovor, to na rozdíl od vás chápal a označoval správně.
06. 05. 2015 | 15:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy