Parkovací zóny v Praze 3 neplní svůj účel a nejsou fér

27. 11. 2008 | 14:06
Přečteno 6452 krát
Včera jsem se v titulku článku v Lidových novinách dočetla: „Modré parkovací zóny nefungují, radnice je mění.“ Zajásala jsem – konečně! Ovšem postupně, jak jsem se článkem pročítala, moje nadšení vadlo. Změní se jen část modrých zón tak, aby na nich o víkendu mohli parkovat mimopražští řidiči. „Další kontroverzní pravidlo, že levné parkovací karty náleží jen trvalým obyvatelům a ne nájemníkům, nechce žádná čtvrť měnit. Nevidí proto (sic!) důvod,“ píše se totiž na konci článku, který je problematice věnován ještě uvnitř listu.

Považuju toto pravidlo za absolutně hloupé. Bydlím v Radhošťské ulici na Praze 3, mám několikaletou podnájemní smlouvu, není tedy pravděpodobné, že bych po dvou měsících sbalila kufry a vypadla i s tou úžasně cennou kartou někam pryč. Ostatně v bytě už žiju bez měsíce rok. Nárok na kartu ale nemám, přestože majitelka mého bytu žije dlouhodobě v USA a sama kartu nevyužívá. Soudě podle neustále poloprázdných modrých zón v naší ulici (nejen o víkendu) se domnívám, že v podobné situaci je nás takových víc.

Město mi tak značně komplikuje život, protože pro svoji práci novinářky na volné noze auto potřebuju. Ne pro to, abych se vozila po Praze, tam jezdím zásadně MHD, ale výjezdy mimo ni jsou relativně časté a jezdit pro auto na druhou stranu Prahy je dost nepraktické. Klidně bych si pořídila jako nájemník i dražší kartu, dala bych za rok i dva tisíce, kdyby na to přišlo, tím pádem by na mě skvělá městská část vydělala, a přitom bych nikomu z trvale bydlících nezpůsobovala újmu, protože modrou zónu nedokážou svými auty stoprocentně naplnit.

Nejsmutnější ale je, že u nás nefungují ani oranžové zóny, což je částečně dané vinou městské části, částečně bezohledností trvalých obyvatel s kartou. V oranžové zóně totiž mohou parkovat i auta s povolením pro modrou zónu pro danou městskou část, což je ze strany úředníků velká nedomyšlenost. Máme oranžovou zónu hned za rohem, patří jí část ulice Lucemburská. A dějí se tam věci. Majitelé luxusních automobilů bez značky pro invalidy, která by mi vysvětlila, proč nemohou popojít o 100 metrů dál, parkují přes noc v oranžové zóně, která by mi mohla vyřešit můj problém, protože bych tam auto mohla zdarma mít, nebo za minimální poplatek. A parkují tam i přesto, že o sto metrů dál je prázdno v modré zóně, kam oni na rozdíl ode mě mohou. Proč si nedat auto přímo před dům, že? V horším případě dokonce přesně s úderem šesté večerní, kdy platby v oranžové zóně u nás končí, najedou auta, která zaberou naráz dvě volná místa, a pak kolem osmé pěkně přeparkovávají, aby se jim před dům pěkně vešlo ještě druhé rodinné auto...

Domnívám se, že zóny nejsou správně nastavené a nejsou ani trochu fér, a když už s nimi budou úředníci něco dělat, měli by se zaměřit i na toto „kontroverzní“ pravidlo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Železnohorský napsal(a):

Bydlíte "na Praze"? Ještě že na fakultě neučíte češtinu. Jo, zlatej Mimra... :-) Ale jinak s vámi souhlasím.
27. 11. 2008 | 14:20

Deny napsal(a):

Dobrý den, doplním Váš postřeh. O kousek dál, kde začíná Praha 10, nezaparkujete ani kolo, všichni, co nemají parkovací kartu pro Prahu 3, parkují zde. V ulicích a uličkách činžovních vilek. Praha 3 přesunula svůj problém na Prahu 10.
Vylepšení systému parkovacích zón i pro neobvyvatele Prahy 3 (týká se samozřejmě i Prahy 1,2,7)bych viděl v zavedení např. parkovacích papírových hodin za předním sklem auta. Řemeslníci, nakupující, rozvážkové služby atd, kteří potřebují opravdu krátkodobě zaparkovat v zóně, by si nastavili na papírových hodinách čas příjezdu a např. do 30 min. by mohli v modré zóně takto krátkodobě parkovat
27. 11. 2008 | 14:28

Alice Tejkalová napsal(a):

To Železnohorský: Vidíte, v titulku jsem si na to dávala zvláštní pozor, v textu mi to pak uteklo, samozřejmě, že bydlím v Praze, ten rozdíl znám moc dobře :-)) Gramatika je moje hobby :-))
To Deny: Lidi z částí, které přiléhají k částem se zónami upřímně lituju. Vím, jak to u Vás vypadá. Pro jistotu parkuju co nejohleduplněji ještě dál, protože situace do dvou kilometrů od hranice je příšerná.
27. 11. 2008 | 14:34

vodník Kebule napsal(a):

Vážená paní a co takhle názor, že auta by na ulici neměla parkovat vůbec?! To přece vůbec není normální, jen jsme si na to tak nějak zvykli. Je to hnus. Kdo je zvědavej všude na ty blbý špinavý piksly? Zastavit, nakoupit, odjet - dobře. Zatavit před domem, vyložit rodinu - dobře. Krátké jednání (do hodiny) - beru. Zásobování - rozumně ano. Ale stát tam s tím krámem jako pako denodenně nebo každou noc, v podstatě trvale, znemožňovat průjezd vozidel záchranného systému a úklid? Auta jsou nebezpečná, hnusná, obtížná a ve své většině i zbytečná. A patří do garáže nebo na odstavnou plochu - tečka!
27. 11. 2008 | 14:56

starý bača napsal(a):

Ty chytrý vodníku, kde máš v Praze dostatek garáží a odstavných ploch, aby se tam všechna auta avešla. Prosím konrétně.
27. 11. 2008 | 15:15

martys napsal(a):

osobně mám pocit ,že co občan praha (majitel auta) to invalida....nebo že by korupce?!!!

mimochoeem ty modré zony jsou jenom podvod na lidi jak z nich vytáhnout prachy.....už ted je většinou všude plno a ani majitel karty nemá jistotu parkování!!!!
27. 11. 2008 | 15:22

evropský pražák napsal(a):

Paní Tejkalová nebrečte kvůli maličkostem a zkuste využít svůj novinářský vliv.Zařiďte aby byl znovu zaveden pojem přechodný pobyt, který by byl ve všech oblastech roven pojmu trvalý pobyt.
27. 11. 2008 | 15:38

caliber napsal(a):

zony je nutne daleko vice rozsirit a omezit dopravu auty ve meste. Dost bylo bezohlednosti, zamorovani ovzdusi. Diky tem autum ma problem s prujezdnosti i mestska hromadna doprava. V mnohych ctvrtich maji mistni problem parkovat, nebot na jejich mistech stoji balici co jezdi autem do prace, do hospody apod. Je otresne sledovat, ze domaci nema kde parkovat a na jeho miste stoji auta se znackama ze stredoceskeho kraje, Brna, Olomouckeho kraje, dokonce i ze Slovenska. Byl jsem svedkem jak prijede dotycny autem, zaparkuje a bezi na tramvaj v oblastech bez zon hranicicich se ctvrtema, kde jsou zony. A nejde jen o ojedinely pripad. Tohle musi skoncit, delat z Prahy odstavne parkoviste pro prespolni!!
27. 11. 2008 | 16:03

Alice Tejkalová napsal(a):

Milý evropský Pražáku, za prvé tohle není maličkost, za druhé zavádění přechodného pobytu je absolutně zbytečné, úplně by stačilo akceptovat dlouhodobé podnájemní smlouvy. Třeba od 3 let výš?
To caliber: Při dnešní migraci lidí a aut těžko poznáte, zda ten člověk, co má na autě třeba Moravskoslezský kraj, je opravdu odtamtud, nebo jestli je odtamtud jen jeho auto, protože je firemní a firma tam sídlí, a kde vlastně takový člověk bydlí.
27. 11. 2008 | 16:30

Evropský pražák napsal(a):

Nezkušená novinářko, opravdu nejde jen o parkování. Někdy také narazíte u lékaře nebo na úřadech.
27. 11. 2008 | 16:44

caliber napsal(a):

to alice: no jiste, hlavne kdyz jde o auta, ktera tam nikdy predtim nestala. Kdybych mel brat vazne vase tvrzeni, pak by to znamenalo, ze kazdy parkuje jen pred svym domem. Vsichni vime, ze je to jinak. A staci se podivat na P3. Pred zavedenim zon tam stala auta ve dvou radach a nyni je tam prazdno a da se vklidu zaparkovat. A o to jde.
27. 11. 2008 | 16:51

Al Jouda napsal(a):

Jediné správné řešení je vyhradit konkretním trvale přihlášeným obyvatelům místo na parkování 1 konkretního rodinného auta co nejblíže jejich bytu a to jen za náklady na sloupek a cedulku jako naplnění jejich práva.Všechna ostatní místa nechat k volnému parkování a jen max. 10% z této kapacity(zejména místa odlehlá od domů) propachtovat hlídacím firmám.
27. 11. 2008 | 16:53

stejskal napsal(a):

Pane Železnohorský, Vás učil Mimra? Fakt? A kdy?

Libor Stejskal
27. 11. 2008 | 17:04

Hajný napsal(a):

Paní Tejkalová!
Mé srdce poskočilo radostí.Od našich Pražáků neustále slyšíme,jak v Praze všechno bezvadně funguje a jací jsme blbci.
Děkuji Vám i panu Klausovi na vedlejším blogu.To zase bude v pátek v hospodě veselo.Docela se těším!
27. 11. 2008 | 17:59

Čenda napsal(a):

Více o parkovacích zónách na Praze 3 http://www.kauza3.cz/Kauza-...
27. 11. 2008 | 18:27

urbis napsal(a):

Já teda bydlím na šestce, teta na osmičce a rodiče na čtyřce. Co je na tom? Aspoň takhle se ještě rozezná náplava, která doma na záhumenku nadává na pragocentristy, od vltavský krve. Blbci jsou tady většinou přistěhovalci, kteří si myslí, že zrivna oni jsou ti pomazaní, co Prahu spasí, protože bez nich jsme to dělali špatně. A pak se nechaj navolit do funkcí, aby si zahojili mindráčky a vymyslej takový a podobný mnohý jiný nesmysly jako parkovací zóny. Doma by jim to totiž neprošlo. Nechcete si je zase vzít zpátky?
27. 11. 2008 | 21:04

Pavel napsal(a):

Doporucuji precist jeste jednou nazor vodnika Kebule nahore. Konecne mi nekdo mluvi z duse, Pokud chcete auto,svuj majetek,nekde parkovat, vyreste si to. To neni problem magistratu ale Vas. Budto parkujte na vlastnim pozemku, nebo si od nekoho toto pravo najmete. Auta na verejnou ulici nepatri. Kdybych si chtel na ulici zaparkovat soukrome letadlo, nebo si tam postavil stan rozmeru auta, jiste by mne hnali pryc svinsky rychle.

Nebo at alespon plati vsichni za zabor verejneho prostranstvi svymi auty stejne. Trvaly bydlici, prechodny bydlici, navsteva at vsichni plati stejne v parkovacich automatech.
Nebo mate pocit, ze existuje neco jako narok parkovat soukrome auto v prostoru, ktery by mel slouzit vsem?
27. 11. 2008 | 21:46

urbis napsal(a):

Určitě, bezvýhradný souhlas. Auto patří do garáže. Vidláci mají u každého baráčku na vlastním pozemku garáž (pozůstatek stodol a povozů na pole). Pražská vyhláška kdysi stanovila, že pro každý byt v činžáku musí být zajištěno parkování auta. To jaksi padlo a budují se přístavby, nástavby, vestavby místo půd a bez ohledu na to, jestli ten přivandrovalec vlastní teréňáka nebo tři. Když se spočítá počet možných stání v bloku a počet bytových jednotek v něm, nějak to nevychází. To mají ale hlídat odbory dopravy. Jenže ty povolí výjimku každému stavebníkovi, co zabere zbytku baráku půdu, aby mohl mít šmajchlkabinet v centru Prahy a domeček se dvěma garážemi v extravilánu. Zajištěte mi, prosím, nárok na garáž a těm, co ji mají, zakažte parkovat jinde než v ní.
28. 11. 2008 | 00:10

limojoe napsal(a):

Take se problem parkovani da vzit z druhe strany. Auto si nebudete moci koupit, pokud pri registraci neprokazete, ze nemate, kde parkovat.
28. 11. 2008 | 01:33

Železnohorský napsal(a):

Pane Stejskale, Mimra mě opravdu učil, ale je to už tak strašně dávno, že si zaboha nemůžu vzpomenout na jeho křestní jméno. Leda bych se podíval do indexu. Ale rád vzpomínám na jeho legendrání přehazovačku...
To Pavel, urbis a limojoe: Váš názor by se dal pojmenovat jako naivní a zároveň militintní. Tohle přece řeší daně. A pokud namítnete, že když vy nemáte auto, doplácíte na ty, kteří ho mají, pak odpovím, že když já jezdím autem, nechci, aby se z mých daní doplácela městská doprava, kterou nepoužívám... (to byl příklad, MHD samozřejmě používám, ale lze dosadit cokoliv veřejného)
28. 11. 2008 | 10:02

Železnohorský napsal(a):

Oprava: militantní
28. 11. 2008 | 10:04

Sova Karel napsal(a):

Parkovací zóny v Praze plní svůj účel.

Jejich primární účel byl od počátku zřejmý z nastavených paramterů. Plnit městskou a zřejmě lecjakou jinou, kasu. Když se podíváte na výši částek, které Praha vybírá od rezidentů a firem v zóně sídlících, není možné o účelu prakovacích zón pochybovat.

My jsem firmu z Prahy 2 odstěhovali. Stálo nás to čas a peníze, ale máme od magistrátu pokoj. Původní prostory jsou již 8 měsíců prázdné.

Panu Bémovi & spol. "poděkujeme" za tuhle šikanu v nejbližších volbách. Vždycky mě dojme, když hovoří o snižování daní, administrativy a dopadu státu na občana.
28. 11. 2008 | 10:44

resident napsal(a):

možnost parkování pro rezidenty vyplývá mj. ze zákona o místních komunikacích. kdo zde bydlí, platí daně, z těch se udržují komunikace. zdejší si to platí, tak parkují (přednostně). řešení pro venkovské je víc, mj. zaplatit si kartu. ale zadarmo na cizím je samozřejmě příjemnější. to se nám to hoduje, když nám lidi půjčují peníze! (feldkurát katz)

nejmenoval se mimra jan? taky už si to nepamatuju.
28. 11. 2008 | 11:43

Železnohorský napsal(a):

Jako by problém parkování a vůbec dopravy v Praze neměl řešení. Léta nad tím bádají týmy odborníků a výsledek nikde. A když už, tak pak nakonec rozhodne politik podle svého rozumu (chápej zájmu). Třeba mýtné v centru. Až bude, čekají uživatele zón jakož i uživatele nezón v přilehlém okolí ještě krušnější chvilky než teď. Nehledě k tomu, že pomyslný pruh kolem centra zkolabuje (kolabuje už teď) a všechno se nakonec obrátí proti těm, kteří to nyní prosazují (rozuměj radní a spol.; oni budou mít kartičky s volným vjezdem - viz již nyní starostenské parkování před magistrátem -, jejich našeptávači si vymohou výjimky apod.), protože je ten pruh uvězní. Ono srovnávat Londýn a Prahu je jako srovnávat Václava Klause a Václava Havla...
28. 11. 2008 | 12:10

štamgast od tygra napsal(a):

Měl jsem obdobný problém v Praze 3 (nebo na Praze 3 jak se v Praze s oblibou říká).

Bohužel Praha se ke svým obyvatelů s bydlištěm trvalým jiným než pražským chová vskutku macešsky. Také jsem si chtěl připlatit, ale bez nemovitosti nebo nebo P3 adresy v občance - smůla. Připomíná to středověk, kdy se mezi 'plnoprávné' měšťany počítali pouze vlastníci nemovitosti a jejich rodinní příslušníci.
28. 11. 2008 | 13:19

resident napsal(a):

to bude asi tím, že už není socialismus, kdy platilo Všechno všem, nejlépe mně a protekci šlo získat díky známostem třeba z uličního výboru a SNB.

ad macešsky: mají-li jiné bydliště než trvalé, chová se k nim normálně, jako k lidem na návštěvě (neboť bydlí jinde). a plnoprávní měšťané jsou opravdu ti majitelé bytů, domů a nemovitostí. tak to, milý pane, všude na světě chodí.

kupte si tu byt a budete taky měšťan. nebo aspoň parkovací kartu. příjemný pobyt přejeme.
28. 11. 2008 | 13:33

Pavel napsal(a):

to urbis
nevim jestli jste spravne pochopil. Na ulici by parkovat nemel nikdo , at bydli v nastavbe nebo v prizemi.
A neci jako narok na garaz ? To je legrace ?
28. 11. 2008 | 13:34

štamgast od tygra napsal(a):

residente: chcete říct, že po x-letech řádného placení neregulovaného nájmu dle řádné nájemní smlouvy, jsem byl v Praze na návštěvě? :)

To si asi ten socialismus s něčím pletete, ne?

Upřímně Vám mohu sdělit, že jsem se s ničím podobným nesetkal nikde kde jsem žil. Ať už v kapitalistické Británii, či postkomunistickém Slovensku či Ukrajině.

Příjemný pobyt i Vám :)
28. 11. 2008 | 13:45

resident napsal(a):

resident: to štamgast od tygra
v zásadě ano, chci to říci.
nájem jste platil majiteli nemovitosti, ne? tomu, u koho jste hostoval (byl na návštěvě, pronajal si byt, protože bydlíte jinde - prostě jste plnili smluvní ujednání). abychom se neutopili ve vágní filozofii, držme se platného práva. daně jste asi platil jinde, ne? sporné případy sídlení řeší institut trvalého bydliště/pobytu, pokud se chcete dále dotazovati. :)
28. 11. 2008 | 13:58

residenttrigon burdick napsal(a):

P.S.
to štamgast od tygra

jo a v británii tomu říkají: My home - my castle. jak na slovensku nevím, jen si vybavuji: cesi, peši do prahy... a o ukrajině a tamnějším trvalém bydlení mi není známo zhola nic.

jo a nevím, s čím si pletu socialismus - v jistém smyslu byl z hlediska udělování radosti z bydlení jaksi tolerantnější, benevolentnější a tak... jenže jak to dopadlo! !)
28. 11. 2008 | 14:02

Hugo napsal(a):

rezident
no, vzhledem k pretrvavajici praxi regulovanych najmu, se nezda, ze socialismus skoncil
28. 11. 2008 | 14:11

štamgast od tygra napsal(a):

residente,

Dle Vás žít v nájmu = hostovat? Lidé s regulovaným nájmem hostují u koho? :))
28. 11. 2008 | 14:12

štamgast od tygra napsal(a):

residenttrigon burdick :

"..udělování radosti z bydlení.."

.. to je hodně dobrý! :)
28. 11. 2008 | 14:14

resident napsal(a):

to štamgast od tygra

jojo, prostě nežijete ve svém! pronajal jste si od někoho jeho.

zní to jaksi hnusně buržoazně, ale je to tak... však si kupte byteček nebo domeček v dotčené lokalitě a hned vám bude jasno!

měl bych dodat: já nic nevlastním, abyste se na mě nerozčílil... dáme pivo u tygra! nevím, komu patří, ale cejtím se tam po 2. kousku vždycky jako doma!!! :)
28. 11. 2008 | 14:18

štamgast od tygra napsal(a):

residente

já se přeci nečílím a kdybyste něco vlastnil, tak Vám to budu z hloubi srdce přát :)

Já mám jen hodně roztahanou profesi, takže kupovat něco v lokalitách, kde zrovna žiju by bylo dost nákladné :)

Jenom k parkovacímu systému: já jsem pro omezení automobilové dopravy v centrech měst a parkování s tím souvisí. Ten pražský je prostě nedokonalý.

S tím Tygrem máte svatou pravdu..
28. 11. 2008 | 14:37

resident napsal(a):

to štamgast od tygra:
nic není dokonalé... mně jen přijde v podobných diskusích zcestné, poukazovat na právo parkovat kdekoli a kdykoli, bez ohledu na jiné. důvodům, jako dítě do houslí, návštěva kamaráda či nutnost respektovat čísi noční flám nerozumím. nedovedu si představit, že zaparkuju např. v brně, kde se mi prostě bude líbit nebo to mám blízko do vyhlédnuté hospody. nebo nechám auto ve stodolní (ostrava) a budu se rozčilovat, co se kdo rozčiluje! to by se prořezávaly gumy z.u.en.ho pražáka. a já mám pred vratama každej víkend mamlase z ostravy v meďouru, zaparkovanýho naštorc přes 2 místa. ach jo!
aspoň nemáte sedavý zaměstnání! umřete zdravej.:)
28. 11. 2008 | 14:51

štamgast od tygra napsal(a):

to resident

O právu na zaparkování snad v Praze nemůže být vůbec řeč :)
Alice má pravdu s tím, že Praha 3 je nyní aut prostá. Nemyslím, že se náplavy aut zbavily, pouze parkují jinde. To vyvolá rozšíření parkovacích zón i do širšího centra. Faktem je i to, že P1 prodává 2x tolik známek, než je vůbec parkovacích míst. Faktem je i to, že v Praze těch náplav žijí statisíce. Kde by to naše hlavní město bylo :)

Umřu spíš mladej než zdravej :)

Pevný nervy s chacharem...
28. 11. 2008 | 15:39

Alice Tejkalová napsal(a):

Když čtu některé příspěvky, musím se smát. Nemám ráda pragocentrismus, brnocentrismus, ostravocentrismus a všechny další centrismy, přijdou mi malicherné. Cítím se jako světoobčanka, všude, kde jsem zatím byla, našla jsem milé lidi i nemilé. Vyčítat někomu, odkud je, je dost mimózní. S daněmi byste měli pravdu, pokud bych svým autem někoho domácího blokovala. Jenže tak to momentálně na trojce není. Garáž bych brala, i trvalé parkovací stání, jenže to by se jejich cena nesměla vinou těch diskriminačních předpisů vyšplhat na astronomickou částku. Asi ty firmy dobře lobbovaly. U lékaře jsem se dosud s potížemi nesetkala, kvůli jiné příslušnosti, s úřady na trojce jsem zatím nic neřešila, takže v tom jsem opravdu nezkušená :-)
28. 11. 2008 | 18:26

red napsal(a):

pragocentrismus? Ja zase nemam rad naplaveniny, kteri se mi cpou za humna, nesnesytelne zahustuji mesto a svym pocinanim zhorsuji zivotni prostedi. Kazdy by mel zit tam, kde se narodil. Mam plne zuby tech ambicioznich karieristu co se cpou do Prahy a delaji z ni mesto, ve kterem se neda dychat. Docela by mne zajimalo, jak by se dotycnym libilo, kdyby se nekdo cpal k nim do Horni dolni, zaplavil naves autama, za barakem zacal stavet mrakodrapy. To by ho domorodci asi hnali. Ale Praha, ta asi patri vsem........
28. 11. 2008 | 21:15

urbis napsal(a):

Pavel
jasně že něco je legra, jako určitě i to, že na ulici by se nemělo parkovat vůbec. Když už, tak na chodnících. Pamatuju doby, kdy na ulici parkovala všehovšudy dvě auta.
Tak asi bude opravdu lepší, aby ten, kdo nemá kde parkovat, nemohl vůbec vlastnit auto. Takhle totiž Praha už není k žití. Ale to se asi chce, protože když se vysídlí slušný lidi, notabene domorodci, kteří pamatují lepší časy, přestanou povaleči, houmlesáci (já vím homelessáci), feťáci, prostituti, squateři, nevyléčitelní notorici, gambleři, HIV pozitivní, žloutenkáři apod. někoho obtěžovat - a budou mít svůj Eden. A proto, kdo má auto, pryč z města, do vlastní garáže u domečku a do centra jen ti nemajetní. Ostatně takové parkovací místo se dá krásně využít jako noclehárna.
Jenže zatím toho póvlu není pořád ještě většina. Zatím
28. 11. 2008 | 23:17

Piper napsal(a):

to red

"Každý by měl žít tam, kde se narodil?"

Je vidět, že někteří lidé se dokáží znemožnit úplně sami. ¨

to urbis

Taky mám někdy pocit, že Praha není k žití. Ale důvodem jsou lidi jako vy. Jinak by tu bylo fajn.
29. 11. 2008 | 14:27

urbis napsal(a):

Piper
Proč si to myslíte? Vy máte něco proti čistotě, pořádku, dodržování pravidel a slušnosti?
Pak lze chápat, že je Vám tu fajn.
29. 11. 2008 | 15:20

red napsal(a):

to piper: potrefenay se ozval. je naprosto normalni, ze si kazdy haji sve teritorium. Delaji to staty regulaci pristehovalecke politiky. Neni jediny duvod si myslet, ze obcan Prahy stoji o to, aby migraci byvatel zvedl pocet obyvatel hlavniho mesta, dochazelo zahustovani, likvidaci zelene mimo jine vzajmu nenasytnych devoloperu a spekulantu s pozemky. Je v zajmu obcanu Prahy i cele republiky, aby nedochazelo k centralizaci a hromadnemu sestehovavani se lidi na jednu kupu, kde nebude k ziti a aby byly podporovany i ostatni regiony tak, aby lide z nich nemuseli utikat a nechavat tam mimo jine chatrat nemovitosti, kterych se jinde nedostava. Myslim, ze kazdy obcan Prahy ma pravo vyjadrit svuj nazor, ze nesouhlasi s dalsim zahustovani mesta, jeho rozsirovanim a devastovanim zivotniho prostedi. Jasny?
29. 11. 2008 | 19:37

Alice Tejkalová napsal(a):

Nejasný. Právo na svůj názor máte, ale vadí mi, že je diskriminující. Úplně stejně by totiž mohli křičet všichni lidi z malých obcí, kterým lidé z měst zaplaví okolí během víkendů na chalupaření. Migrace je normální, patří k současnému světu a je obohacující, byť s sebou může nést rizika, pokud je špatně zvládnutá, ať už se týká toho, že se lidi z Prahy stěhují ven, lidi zvenku do Prahy, nebo prostě lidi z jinejch států do jinejch států. Xenofobní názory si schovejte pod jiný blog. Pro mě jste loser.
04. 12. 2008 | 09:28

Golf III napsal(a):

To pí.Tejkalová:
Nejsem z Prahy, problémy, o kterých píšete semne nedotýkají, ale na druhé straně i jinde jsou podobné šaškárny k nalezení. Nevěšte hlavu a když mluvíte o barvách modrá, oranžová a ještě nějaké?) které Vám dělají problémy, buďte ráda, že aspoň barvy na semaforech jsou pro všechny a docela jasné (ačkoliv jeden neví!). Zdraví vás Moravák z Holešova
07. 12. 2008 | 22:29

urbis napsal(a):

Alice Tejkalová
Diskriminující? V čem?
Co je diskriminujícího na tom, že se mu nelíbí lidi, kteří se nenaučili slušnosti a nechtějí dodržovat pravidla většiny - čistotu, hygienu, apod.?
Že migrace je normální - no, dnes asi jo. Ale znamená to automaticky, že je správná?
Že násilí je dnes už normální - znamená, že je správné? Že povalování se po ulicích, zvracení přemíry alkoholu, na který si vyškemrali u metra, výkaly v odlehlých zákoutích - protest proti tomu považujete za diskriminaci a xenofobii?!
Tak jo, jsem xenofob, diskriminant, ale oni jsou teroristi - terorizují nás svým bezohledným způsobem života. Ať si ho žijí, ale ať se infitrují a zdrřují v městské čtvrti, kde je buď vítají nebo kde se o ně paní Tejkalová postará (tj. zajistí jim dostatek rumu na každý den, protože to je jediné, o co stojí)
08. 12. 2008 | 01:20

Rene napsal(a):

to Tejkalová. Bežte odkud jste přisla a dělejte si pořádek tam, odkud pocházíte. Na Praze 3 jste se zřejmě nenarodila. Jste tu host, tak nechtejte diktovat podmínky a omezovat původní obyvatele. Pokud jse Vám to nelíbí, pak go home....
08. 12. 2008 | 07:52

Ondra napsal(a):

Alice, Alice, bohužel s tebou můžu jenom souhlasit. Co mi doteď není jasné, proč se neozvali lidi, co mají byt třeba na 2ce a práci mají někde na 3ce (že by všichni jezdili MHD, o tom dost silně pochybuju). Je to celé totálně nahouby, stejně tak když k někomu přijedu v noci (oranžová zdarma), abych naházel ještě 60 korun za trošku delší pospání? Navíc zmizely i ty poslední kousíčky (třeba most na Výtoni, cestou na Hollar :-) ) kde člověk mohl beztrestně nechat auto. A pro ty, co neustále, neustále melou o MHD - pokud jsem bez problému schopen propojit místo A a B autem za 10-15min a MHD to je hodina, resp. 2, je snad logické, že to nestrávím postáváním na zastávce. Praha je prom ranní a večerní špičky průjezdná bez problému, proč tomu není uzpůsobeno parkování? Děsím se, až se zóny rozšíří i do dalších částí, člověk aby při všech těch radarech ještě před cestou do vedlejší čtvrti hledal na mapě, kde zaprkuje! Radnice, díky! Alice - zlaté Kavky :-) Jsem s pozdravem. Ondra
12. 12. 2008 | 02:18

Rene napsal(a):

to Ondra - prostě budet jezdit ve větší míře MHD a zamořovat ovzduší, podílet se na dopravních zácpach a otravovat okolí.
12. 12. 2008 | 11:48

sponzor MěP napsal(a):

TO: ALL. Mám úplně stejný problém, před barákem je stále 20 volných parkovacích míst. Neexistuje legální způsob jak nebýt diskriminován. Jsem vlastníkem nájemní smlouvy, z které majitel bytu řádně plní obecní pokladnu. Já jsem ochoten plnit obecní pokladnu rozumnou částkou a není mi umožněno ! Proto jsem se rozhodl přizpívat do kasy MěP a stát na ulici bez karty. Občas přijede bílý Mercedes, vyleze pán s joystickem anebo mi dají pokutu. No co, zatím to v součtu nedalo ani 3 000 za rok. Ale je to asi o tom, že kdybych jim těch 3000 Kč dal zcela hladce a bez práce, musela by se poté MěP starat místo odtahovaní o bezpečnost nás všech, což si nejsem jistý jestli jsou schopni. Prosím tedy Všechny, co jsou tímto postiženi, STÚJTE V MODRÝCH ZÓNÁCH !! Podpoříte zaměstanost Městské Policie obvzvláště teď v době ek. krize, všech odtahových parkovišť Správy služeb Hl.m Prahy a vyřešíte tím problém s parkováním :-). Ještě na závěr malou radu, pokud ani platit nechcete kupte si zámek na motocykl a po každém zaparkování si připoutejte auto kolem ke stromu nebo k zábradlí. Pak už vám mohou dát jen pokutu za okno a pro tento případ je lepší nechat auto zaparkovat osobou Vámi blízkou. Hezký den :-D
04. 01. 2009 | 14:31

lv napsal(a):

Milý evropský Pražáku, za prvé tohle není maličkost, za druhé zavádění přechodného pobytu je absolutně zbytečné, úplně by stačilo akceptovat dlouhodobé podnájemní smlouvy. Třeba od 3 let výš?
To caliber: Při dnešní migraci lidí a aut těžko poznáte, zda ten člověk, co má na autě třeba Moravskoslezský kraj, je opravdu odtamtud, nebo jestli je odtamtud jen jeho auto, protože je firemní a firma tam sídlí, a kde vlastně takový člověk bydlí.
27.11.2008 16:30:06
04. 07. 2009 | 06:01

erotické karty napsal(a):

Jste tu host, tak nechtejte diktovat podmínky a omezovat původní obyvatele.
01. 08. 2009 | 08:36

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy