„Nejsou chlapi“ se stalo už pomalu heslem českých žen, jakousi mantrou, kterou si opakují a bezmála zpívají několikrát denně a vyprávějí každému chlapovi, s nímž se setkají, i kdyby to byl chlap, který hmatatelně je a dokonce se jim hmatatelně nabízí. Vždycky si na něm po chvíli najdou něco, co jim kazí představu chlapské dokonalosti a zařadí i jeho mezi ty nejsoucí, aby si pravdu své mantry potrvdily. Vypadá to skoro už, jako by ani nechtěly, aby někde nějaký chlap byl. Možná by už ani nevěděly, co s ním. Vypěstovaly si teorii, že jestli někde nějaký chlap je, dávno si ho už drapla nějaká mrcha, která ho nikam nepustí, aby se na něho ostatní mohly aspoň podívat, jak vypadá. Žádnou takovou mrchu ale neznají. Znají jen jiné ženy, které jim taky potvrdí, že nejsou chlapi.
Bojkotujte foie gras! Vyzývá britské občany ministr Bill Bradshaw. A kdekdo si možná řekne správně, jen těm Frantíkům dát co proto, každou chvilku zakazují dovoz něčeho britského, tu jehněčího, tu hovězího, tu ryb. Takže další běžná britsko-francouzská potravinová válka? Sotva. Bradshaw není ministrem pro boj proti francouzským bojkotům, nýbrž pro zvířecí práva a blaho.
Hmyz je zdravý a může vyřešit hlad ve světě. To není nutně doporučení Pravicové kuchařky (Kurasův sloupek v týdeníku Euro), jen informace, co nového se děje v kulinárním světě. Oznamuje to jeden z nejslavnějších japonských kuchařů Šoiči Učijama v nově vydané kuchařské knížce „Lahodné broučí recepty“. Brouci, píše maestro, „mají mírně ořechovitou chuť a když se do nich zakousnete, křupou jako krevetky“.