Jak naštvat klíšťata

12. 07. 2011 | 23:57
Přečteno 14751 krát
Tak mě napadlo, že by už bylo na čase místo toho věčného politického kafrání vám sdělit něco užitečného. Co taky ještě chcete radit vládě, která věří, že ekonomiku rozhýbe tím, že lidem sníží platy a zároveň zvýší ceny zboží a služeb zvýšením DPH, takže lidem zbude v kapse míň peněz na nákup, ale právě to je přiměje nakupovat víc, takže se bude víc vyrábět a víc lidí se uživí a víc daní se vybere? Aby šla na houby.

No a tam si teď jako zkušení houbaři povíme to něco užitečného: Jak předejít encefalitidě a borelióze. Ne jak je léčit. To neví ani váš doktor. Ten vám jen předepíše nejnovější antibiotika, na která má od farmaceutů provizi, aby si mohl přivydělat na dovolenou u moře. Vám z toho bude týdny zle, nebudete smět pít víno, bude se vám motat hlava, ztratíte chuť na sex, zprotiví se vám jídlo, oslabí se vám imunita a nakonec onemocníte něčím dalším, na co vám předepíše další a novější antibiotika. A vy byste od něho chtěli, aby vám radil prevenci? To je stejná logika jako ta výše uvedená vládní.

Věřte raději dlouholetému světem protřelému houbaři. Encefalitidě a borelióze se dá předejít dvěma způsoby. Jedním je nechodit do lesa a do trávy. To znamená nejen konec houbaření, ale taky letního sexu v přírodě. Druhým je přibližně půl hodiny před příchodem do lesa nebo do trávy sníst dvě pilulky vitaminu B12. Dětem stačí jedna, malým dětem i půl. Jestliže jej neseženete, protože po zveřejnění tohoto článku bude vyprodán, nouzovou náhražkou může být B-komplex, který obsahuje i B12. Toho pak ale berte tři. Znalci vitamínů B se jistě budou ptát, zda místo těch pilulek nepostačí pivo. Postačí, ale těch budete v takto zředěné formě potřebovat třicet.

Proč zrovna vitamin B12? On totiž obsahuje něco, z čeho člověk začne klíštěti tak odporně smrdět, že ono si jen čuchne ke kůži a s vřískotem „fuj!“ od vás odlétá, jako by mu najednou narostla křídla. Jak to, že vím něco, co neví žádný doktor a jestli to ví, tak to tají? Inu naučil jsem se to před nějakými třiceti lety od spanilé venkovské kuchařky jménem Gelsomina, která vařila v jazykové škole ve vesnici Civezzano u Trenta a s níž jsem občas mezi hodinami italštiny houbařil a naučil se od ní víc než od učitele ve škole. Včetně kondicionálů, subjunktivů a konjunktivů. Jako třeba „bisognerebbe che piovesse“, česky znamenající „potřebovalo by zapršet“. Taková ta obvyklá moudra, jaká si houbaři s houbařkami v pološeru lesa vyměňují.

Od té doby si vždycky do lesa beru vitamin B12 a za celých třicet let se na mě nepřichytlo jediné klíště. Možná vám nějaký vědecký odborník namítne, že je to jen nějaká houbařská pověra bez sebemenšího vědeckého opodstatnění. Taky se vás bude snažit chlácholit, že riziko je nepatrné, neboť nebezpečné jsou jen samičky (jako kdybyste to na první pohled poznali) a že aby vás mohlo klíště nakazit, musí vás vycucávat nejmíň jedenáct hodin. Nevěřte mu. Vy přece nepotřebujete trpět stihomamem, abyste jako já věděli, že při našem obvyklém štěstí zrovna my chytneme tu samičku, která nás buď nakazí dřív nebo si jí jedenáct hodin nevšimneme. Takže B12, pro jistotu.

A přísahám, že od jeho výrobců neberu žádnou provizi.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Nicku "neo" a jemu podobným to nevysvětlíte. Dokud není zdraženo na dřeň plátce, považují to za neúspěch pravice.

Klíšťata vyhrála.
13. 07. 2011 | 00:21

owl napsal(a):

Možná, že by bylo dobré uvést jakým množstvím vody se musí vitamín zapít. Jestli jde o pot, tak to bude i odvislé na tom jak se kdo potí. Někdo se potí málo, tak by měl ještě nejdřív udělat pár kliků než vyrazí do přírody za klíšťatama :)
13. 07. 2011 | 00:46

veverka napsal(a):

Nemůžu uvěřit že by ten první odstavec napsal pravičák Kuras.Že by ho něco osvítilo? Nevím co to bylo,ale muselo to být hodně pronikavý světlo.
13. 07. 2011 | 01:27

honolulu napsal(a):

Pane Kuras,
pisete, ze se Vas nikdy nechytlo kliste. A co Tencokyda na Actualne CZ ? Hmmm?
To ja se Vam musim pochlubit, ze jsem mel v Africe v krvi vajicka od nejake pavoucice a od te doby mam 7 smyslu. Vubec to neni prijemne. Staci se napit vina a socha ve Vidni na namesti zacne mluvit. Kdyz ji odpovite, tak Vas zbali policajti. Infekce v krevnim obehu nebo cizopasnici z tropickych nemoci v krvi t.j. stejne, jako byt zran za ziva.
Zitra jdu koupit Vitamin B 12, abych smrdel vsem klistatum...I zde na Aktualne.....
13. 07. 2011 | 01:28

Karel Kubrt napsal(a):

Kuras,
konečně napsali něco pro potěchu duše. Ale v jednom se pletou, stačí mi pět piv, a klíšťata se mě štítěj. Nevím, co je to být pokousaný blechou psí, ačkoli si zbytek rodiny díky tomu užil své. Ale abych těm malým potvorám hodně smrděl, musím si udržovat hladinu vitamínů skupiny B v krvi stále na úrovni. Věřej, že když nejsem v práci a nikam nejedu na babetě, tak se o to snažím, seč mi síly stačej. Měl jsem letos jedno klíště, asi bylo opilé. Jinak posledních deset let ani prd.
A ještě něco, z antibiotik se mi hlava netočila, zato z řádění úchylného cenzora, trpícího nemocí z povolání, ano. Naštěstí mě přitom nepřešla chuť na sex, ni na jídlo, natož na pivo.
Kuras, už jsem jich zval na vepro-knedlo. Co takhle po obědě zajít, jen v plavkách, do lesa, lehnout pod strom a soutěžit, na koho dřív skočí klíště?
13. 07. 2011 | 01:30

Karel Kubrt napsal(a):

honolulu,
i po vitamínu B mi budete vonět.
Přijel jsem z odpolední rachoty, a, bydle u lesa, už si preventivně beru repelent proti všemu odpornému, tentokráte pod značkou Zlatopramen 11 stupnů.
13. 07. 2011 | 01:36

Maximus napsal(a):

S tím B komplexem máte pane autore zřejmě asi pravdu. Můj kamarád pilot, který lítá pro Cargo a který již zcestoval snad celý svět, používá metodu, že se před odletem do zemí v Africe jako je Mali, Angola apod. přímo nadopuje B-komplexem, že přímo smrdí (abych ho citoval) jako starý Žid z Majslovky (-:, dokonce když se někde vyčůral na zdi tak tam na dlouho po něm po pejskovsku zůstalo žlutě označkováno teritórium. Ovšem, celá řada tropických chorob se mu včetně malárie už po léta vyhýbá! O B12 toto nevím, hned se podívám do chytrých knih, to je docela zajímavé tvrzení. V poslední době se objevily informace o novém levném způsobu léčby prý celé řady mikrobiálních nemocí a dokonce i rakoviny aj. pomocí tzv. MMS1 a MMS2 a je to velmi zajímavé, ovšem dokud si to člověk neověří, neuvěří, beru to s velkou rezervou. Ovšem někdy jsou geniální věci velmi jednoduché. Jak mohl třeba Pasteur přijít na očkování ještě v 19.století, je zarážející a skoro neskutečné! Ale k těm zajímavostem, nedávno byl v TV uveden pořad o obyčejné vodě, která ve skutečnosti není jen tak obyčejná a má dokonce schopnost určité paměti aj. vlastností, viz např. hmatatelné výsledky rakouského amatérského badatele Joachima Grandera, které přivádějí současnou vědu do rozpaků. Jako materialista jsem také moc nevěřil na "proutkaře" t.j. hledače podzemních vodních pramenů až do doby než mi na pozemek jeden takový přišel a velmi přesně určil hloubku a vydatnost pramene, jen jsem zíral. Dnes jsem přesvědčen ovšem, že další rozvoj vědy by měl probíhat společně a ani jedna strana t.j. vědci nebo tito "šarlatáni" by se neměli nad druhé povyšovat. Víme toho o světě, ve kterém žijeme pořád zatraceně málo! Mohu uvést třeba poslední vlastní zkušenost, asi 3 měsíce mě trápila úporná bolest kolenního kloubu a to bez viditelného zánětu, samoléčba vč. různých podpůrných léků jako Proenzi, Kondro, působky z J.Ameriky atd., atd. nepomáhala, následně mi jeden lékař dokonce po vyšetření tvrdil, že je to jasná artróza a konec rekreačního sportování. Prý mě čeká velmi pravděpodobně operace! Naštěstí jiný lékař mi dal orálně lék kde účinná látka je starý známý diclofenac a stal se zázrak, bolest kolena je pryč a nemoc závratně zmizela, brzo se vrátím ke sportu. Zřejmě tam byl někde "zašitý" zánět, ke kterému se imunitní systém organismu nemohl dostat a vypořádat se s ním a žádná pokročilá artróza. Lékařská věda má tímto u mě významné plus, ale když si přečtete jak vlastně diclofenac působí, tak se dočtete, že se to v podstatě úplně přesně neví! Trochu mě ovšem zarazilo to, že dva lékaři měli tak rozdílné názory a také vztah k léčbě. Někdo nemá to štěstí, že natrefí zrovna na dobrého lékaře a pak .....
Dobrou!
13. 07. 2011 | 01:50

honolulu napsal(a):

Pane Kubrt,
je videt, ze mate spravny pomer k zivotu a rozumite dulezitym hodnotam.
Nas domovnik na Smichove vzdy rikaval : "Dobre pivo a devce hezke, to jsou dary zeme Ceske" ! Byl jsem dite opozdene, moc jsem mu tenkrat nerozumel, ale dnes jsem expertem na vsechny pozitky a lahodne pivo patri k nim... Pripijim Vam na zdravi.
13. 07. 2011 | 05:03

honolulu napsal(a):

Pro vsechny milovniky vitaminu "B", posila k poslechu, na ZASMANI a oslavu tohoto vitaminu "vitamin doctor" honolulu.

Youtube - I Like Beer - CLASSIC COUNTRY.. harleyhawgn
13. 07. 2011 | 05:23

ld napsal(a):

honolulu,

ta mluvící socha ve Vídni není nic jiného, než vaše delirium tremens. V České republice to bude brzy běžná choroba. Čím se léčí? Inu, nejlepší je na to zase chlast. A co se klíšťat týče, jde o spolehlivou neprůstřelnou vestu.
Přeju vše dobré.
13. 07. 2011 | 05:46

Zeměžluč napsal(a):

Ještě byste měl pane autore sdělit další moudro, že na to existují sprojové odpuzovače klíšťat, kterých je na trhu "něúrekom". Takže jste se to děti dověděli ode mně. Jaký sprej zvolit, abychom odpudili ty politické parazity to nevím, ikdyž, možná ten od výrobce se značkou Kalašnikov. Kupujte značkové produkty - buďte in!
13. 07. 2011 | 07:00

Občan napsal(a):

Konečně něco pěkného, svěžího, čtivého, vtipného a jako bonus užitečného!
Takhle pište, má to švih i šťávu.
Ale doporučuji článek urychleně smazat, aby si jej nestihli přečíst kradověrní kleptokraté a jejich příznivci, protože by se mohli mezi sebou varovat před dožranými klíšťaty :o))

Druhým řešením by bylo polapit HODNĚ naštvaný klíšťat a doručit je nicnetušícím členům vlády a kradověrně-kleptokratickým poslancům. Slušným lidem pak rozdat tabletky vitaminu B-12.
13. 07. 2011 | 07:24

SuiP napsal(a):

Dobrý a veselý, to mám rád.
Jenom na okraj, vláda nikomu platy nesnížila. Sundala jen rozpočty ministerstev, aby si ouřadové vykousali kulky navzájem. Není mi známo, čím rozhejbou ekonomiku občané, placení ze státního rozpočtu, tedy z toho, čím se má rozhejbávat ekonomika. Ale vždyť Vy to víte pane Kurasi a napsal jste to jen proto, že víte taky, co chce spousta lidí číst ....
13. 07. 2011 | 07:28

Mac napsal(a):

pane Kurasi,
že vy berete provize od farmako-narko-mafie za propagaci Bé-dvanáctky? :-)))))
13. 07. 2011 | 07:31

SuiP napsal(a):

Občan -
Já vím, že jste militantní spasitel, ale biologické zbraně jsou zakázané!
13. 07. 2011 | 07:31

Občan napsal(a):

owl napsal(a):
"Možná, že by bylo dobré uvést jakým množstvím vody se musí vitamín zapít. Jestli jde o pot, tak to bude i odvislé na tom jak se kdo potí. Někdo se potí málo, tak by měl ještě nejdřív udělat pár kliků než vyrazí do přírody za klíšťatama :) 13. 07. 2011 | 00:46 "

My jsme krmili děti jako malé kvasnicovými tabletkami, které po plyšáku začali vyrábět na Smíchově v pivovaru ze zbylých kvasnic, a děcka teda smrděla hrozně. Ani nemusela moc pít :o)))
Ty tabletky měly barevný potah, takže děti to baštily jak lentilky.
Takže se domnívám, že ta "béčka" prosmrdí člověka skrz naskrz, ať se potí nebo ne :o)
13. 07. 2011 | 07:34

Mac napsal(a):

pane Kurasi,
beru zpět svou nemístnou otázku, vašeho místopřísežného prohlášení v závěru jsem si všiml až teď... :-)))
13. 07. 2011 | 07:36

mirekP napsal(a):

Díky za užitečnou radu.
13. 07. 2011 | 08:00

zemedelec napsal(a):

Pane Kuras.
O těch klíšťatech velice dobré a vhodné.
Občas ho chytnu taky a zatím musím zaklepat,žádné následky.Pokuď jsme měli ovce a pojídali jejich maso,tak jsme možná nějakou ochranu získali.Pokuď to sleduji, tak ta nemocnost se vyskytuje spíž u osob očista dočista,jak někdo napsal u alergických oněmocnení.
Pane Maximus.
Moc by mne to zajímalo o tom diclofenaci,kde se to dá koupit.Manželka trpí něčím podobným,nepomáhá nic,někdy bolesť ustoupí,trochu se projde a bolesť je spátky.Uvažují právě o tom zánětu.Předem děkuji.
13. 07. 2011 | 08:01

neo napsal(a):

JenTak:

a panáček nemůže překousnout, že jízdné v práglu bude levnější či stejné pro mnohem více lidí než dnes :) To je jasný, to se musí.

In Italia diciamo, vaffanculo! oppure Vai a farti fottere :)
13. 07. 2011 | 08:05

Maximus napsal(a):

zemedelec
Zdravím Vás, pozor diclofenac je jen na lék. předpis, on to je totiž jinak pěkný sajrajt a při dlouhodobém braní to může škodit ledvinám a játrům. Takže tohle raději jen s lékařem. Je to pod spoustou obchodních názvů, mě pomohl flector, rozpustný jako prášek ve vodě. Pěkný den!
13. 07. 2011 | 08:10

neo napsal(a):

zemedelec:

tabletky na předpis. Dobré na revma, bolesti svalů, kloubů. Je obsažen i třeba v mazadlech typu Fastum Gel apod..
13. 07. 2011 | 08:12

alojz napsal(a):

Myslím, že první odstavec krásně shrnuje situaci.
13. 07. 2011 | 08:30

Tenco napsal(a):

Takže mám naší moudré, vzdělané, poctivé, protikorupční a odpovědné vládě smrdět - aby se do mě nezakousla ?
Nebo se mám stát alkoholikem - jako třeba Kubrt ?

Kuras - Oni mě jednou těma svýma radama přivedou do velkého neštěstí....
:))
13. 07. 2011 | 08:34

neo napsal(a):

alojz:

že by tě políbila Da Vinciho múza a nebo sis to našel ve slovníčku? :)
13. 07. 2011 | 08:36

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Děkuji ještě jednou,promluvím o tom p.doktorem.
Pane neo.
Taky děkuji,ale Fastum Gel nezabírá.
13. 07. 2011 | 08:51

Mac napsal(a):

NEO-komsomolče
informace, že jsi dobytek (já bych tedy spíše volil formulaci "prosťáček"), se nachází v nějakém slovníčku? :-)))

Myslím, že si připisuješ až příliš velký význam, svazáčku.....
13. 07. 2011 | 08:52

neo napsal(a):

Mac:

no, když umíš sotva bulharsky ty jelito, tak se nediv, že tě nikdo nechce:)

Slovo svazáček je mi jaksi cizí, to je doba dávno minulá a svazáček jsi mohl být možná tak ty.

přeji hezký den.
13. 07. 2011 | 08:59

skeptický napsal(a):

Doporučuji přírodní příjemné očkování stylem Forest Hump.
Taková fallitida může být dobrá věc.
13. 07. 2011 | 09:02

Fibonucci napsal(a):

Veverko: asi si budeš muset zjistit, co to znamená "pravičák". Pravičák rozhodně není nikdo, kdo by bral lidem to, co si vytvořili. Podle toho poznáš pravici. Současná vláda pravicová není,a proto ji pravičák Kuras kritizuje. Ale jak říkám, nejdříve si ujasni pojmy, aby jsi tomu rozuměl. Mezitím si zajdi na houby:-)
13. 07. 2011 | 09:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("dobytek"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 07. 2011 | 09:09

Mud.. napsal(a):

Pane Kuras, také to má účinky na levičáky? Asi ne, že? Nemáte strach, že vás zastánci Lege artis označí za šarlatána?
13. 07. 2011 | 09:11

irinek napsal(a):

Pane Kurasi,konečně,po dlouhé době, se vracíte k tomu,co se mi líbí na vašich knížkách a politiku necháváte plavat.
Ale právě mne napadá,zda nejste náhodou agentem nějaké farmaceutické firmy,která vyrábí B12.Onehdy jsem totiž tady někde četl,že reklama mne ovlivňuje,i když před ní dokonale zavírám oči i uši. A ve vašem blogu jsem musel přečíst text úplně celý,nic jsem nevynechal.
13. 07. 2011 | 09:25

SuP napsal(a):

irinek -
Zkus poslední větu .....
13. 07. 2011 | 09:33

Divobyj napsal(a):

Pane Kurasi,nezlobte se,že jsem poněkud podezíravý(již 22 let),ale nenavazuje Váš blog náhodou na ten od pana Honzáka o placebu?
13. 07. 2011 | 09:47

yorick napsal(a):

Maximus
Vzhledem k tomu, že jsem nejméně 2x týdně v Národním parku (pozor, nesmí se tam s foťákem, to smí jen jeho zaměstnanci, aby si firmou Canon zapůjčenými foťáky mohli načerno, jako dobře placení st. zaměstnanci, přivydělávat nelegálním prodejem fotek), takže jsem atakům klíšťat vystaven enormě. B-komplex si na výpravy beru (i 2-3tbl) Podle mne zabírá, ale ne 100%. Letos už mne jedna mrška dostala. Jsou ale typy lidí, kteří prostě neměli klíště nikdy aniž co berou, stejně jako je nikdy neštípne komár.
Jinak se podezírám, že jsem proti infekcím těchto homofágů asi imunní, protože jsem klíšťat měl od mládí na sobě hodně přes sto a nikdy nic. Ale to je možná jen iluze, nebo jsem měl štěstí. Zato můj proti encefalitidě očkovaný kamarád bohužel přes tuto údajně zaručenou ochranu ji lapl i kldyž nakonec se zdárným vyléčením.

S přirozenou pamětí vody je to je podobně jako s pamětí písku na pláži. První výzkumy tohoto charakteru jsem zaznamenal ve 100+1 snad před 30ti lety, nula od nuly pošla.

Proutkaři jsou zkušení, naivní a podvodní. Ti první své úspěchy odvozují vždy ze zkušenosti např. o charakteru porostu, topologii krajiny, přičemž proutek s tím nemá mnoho společného. Lidé rádi mluví o těch co se "trefili", méně už o těch neúspěšných. Jeden regionální proutko-profík stál mého kamaráda 15 tisíc, protože se v odhadu pramene ve skalním podloží "cabnul" o 2 metry. Profesionální firma se nemýlila, vrtalo se znovu a úspěšně. Jinak v časopisu Vesmír před pár lety uveřejnili rozsáhlý testovací pokus s vyhlášenými čs. proutkaři s hledáním kovů a větších objemů vody ukrytých náhodně pod stejným terénem v pohých 3 skrýších. Výsledky proutkařů nepřekročily v těchto podmínkách úspěšnost náhodného tipu laiků.

No a diclofenac je pod různými názvy skryt v několika lécích a jeho účinky, které jste naznačil, jsou nepopiratelné. Zkusil jsem sám a řada mých přátel tenistů. Ale pozor, je to svinstvo prvního řádu. Takže co nejdřív vysadit a pokud máte problémy s žaludkem nebo dvanácterníkem, budete mít problém zaručeně. Pro játra a ledviny pomalý vrah. Jinak se dá používat i jako mazání, např. Dolmina gel, a opět funguje velmi účinně. Platí pro něj ale stejná opatrnost s dlouhodobou aplikací. Jinak moje zkušenost s obtížemi tohoto typu nakonec vyřešila cyklistika (dnes až 10000km ročně). Mohl jsem se vrátit i na kurt, i když už méně často. Chtělo by to zhubnout :-).
Mějte se.
13. 07. 2011 | 09:53

Pepa Řepa napsal(a):

B 12?
Co zkusit B 52?

Yoricku
nechci Vám brát iluze, ale vrátí se to i když zhubnete. Měřím přes 180 a srazil jsem to na 75kg, po čase to začalo znova.
Bez Difoclenacu, Melocoxu a jiných sajrajtů neodehraju ani set.
Přestal jsem nasávast, v kombinaci s alkoholem je to -pro játra, ledviny i srdce-smrtící.
Jointik neuškodí.
Pak už zbejvá jen kudla. Vím o několika hráčích, kde se operace nevyvedla a je to na kolečka, kyčle jde, u kolen je riziko, navíc ne každé tělo to vezme, nemocniční bacil číhá.
Mimochodem, přes časté užívání difoclenacu se občas klíště s chutí zakousne, bydlím v lese, okolo borovice a duby.
Když je to borelioza je malér, nepomůže někdy ani Bojar z Motola.
Jo to je ten, co zavařil s Diag Human. Přes borelie není větší machr.
Na klouby jsem vyzkoušel všechno, od žraločích ploutví po kyselinu hyarunovou. Vše na h.....

Když se bolest vrátí nezoufejte. Pusťe si cajdák s Adélkou
https://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY
nebo zaplačte při Poště pro tebe.
Those were the days my friend (když to nebolelo).
https://www.youtube.com/watch?v=YuGbLXGJvFU&feature=watch_response
13. 07. 2011 | 10:28

olga napsal(a):

Pane Kuras.
Konečně rozumný názor. Politiku bychom měli nechat politikům. Sami bychom se měli zajímat více o sebe. O své zdraví tělesné i duševní. Konečně bychom měli hledat poučení z dlouhodobých zkušeností. Neměli bychom zahazovat vše staré, a stále hledat nové. Vždyť všechno tu už bylo. Jen zlepšujme, a stále nezačínejme. To platí obecně. To by měli dělat i politikové.
13. 07. 2011 | 11:09

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

a co třeba začít s léčbou na osteoporozu, užívat geladrinky a vitamín D? A co třeba koňskou mast chladivou, jste zkusil?
13. 07. 2011 | 11:23

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
jsem všemi mastmi mazaný.
Koňskou, Priessnitzovou,Arthostopem, gela drinky všeho druhu,momentálně se mažu-jako Švejk- Mentolkou, je na ní mně milý obrázek konopí a popíjím Hyalgel forte.
Je to všechno, no víte na co.

Fakt je, že ten Difoclenac na čas zabere. Klíště, když ho vytáhnu, aspoň naštvaně vypadá.
Řekl bych, že to je ale tím, že jsem ho vyrušil a ne, že by ze mě čuchalo B12.
Je dobré mít psy. To je lux na klíšťata.
mějte se.
13. 07. 2011 | 11:38

Viola napsal(a):

Také se mějte a opatrujte všemi mastmi mazaný Pepo Řepo. :-)
13. 07. 2011 | 11:43

Elena napsal(a):

Pepa Řepa,

:))))))), vďaka proste sa vkuse rehocem,
takého Vás poznam, teraz ste to Vy, naozaj sam sebou, za takéto príspevky Vás mámrada,

majte sa , Vy tak ako napisala Violka , všetkými masťami mazaný :))))
Violka, chcem Vás pozdraviť, a zaželať Vám pekné leto a všetko dobre do daľšých dní.

Pepovi, som zablahoželala v pošte pre teba u predošleho pravydelného metabolizmu Peheho, ale on mi neodpovedal:))))

aj za to ho mám rada :)))
13. 07. 2011 | 11:55

gaia napsal(a):

věř a víra tvá tě uzdraví a kéž by axistovala taková jednoduchá řešení. Navíc si dovoluji upozornit, že i B komplexem se dá předávkovat, projeví se to vyrážkou na kůži, takže pozor

www.babyboomercaretaker.com/Czech…From-B-Complex-Vitamins.html
13. 07. 2011 | 12:02

gaia napsal(a):

nefunguje takže vygooglovat

zdravotní rizika plynoucí z předávkování vitaminu B
13. 07. 2011 | 12:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 07. 2011 | 12:11

Jan Žura napsal(a):

Žasnu, kolik je v této republice chytrých lidí. Stačí impuls ještě chytřejších lidí typu Kurase a je tady diskuze o ho.nu jedna báseň. Jetě se neozvali Ládík a Rumcajs.
13. 07. 2011 | 12:18

dedek napsal(a):

Maximusi, Diclofenac je největší svinstvo. To, že to bude počínající artritida bude zřejmě pravda. A je také pravda, že bolest je indikací vady v organismu. To, že se něčím odstraní neznamená, že je odstraněn problém. Naopak, až se ozve znovu, bude problém již větší. Doktoři totiž neléčí příčiny a ani je to dvakrát nezajímá. Spíš bych to řešil kostivalovou mastí a když zeslabit bolest, tak přírodními anestetiky bez vedlejších účinků jako jsou lihové extrakty hřebíčku nebo marihuany případně dalších podobných rostlin. Tím Diclofenakem Vám udělal medvědí službu.
13. 07. 2011 | 12:26

Pepa Řepa napsal(a):

Jo Diclonenac a ne Difoclenac.
Totéž kyselina hyaluronová a ne hyarunová.
Inu, česká Řepa šla na internet.
Vatikán nebo Batikán, je to jedno.
13. 07. 2011 | 12:48

irinek napsal(a):

to SuP
Ať čtu jak čtu,nevidím (v návaznosti na předchozí větu)žádnou nelogičnost myšlenky ani české větné stavby.Že ty,SuP, jsi buď kantor,nebo nějaký šťoura!Taky existuje možnost,že,ač humanitně vzdělán,jsem zcela negramotný já.Prosím o poučení.
13. 07. 2011 | 14:10

Jonáš napsal(a):

Gaia - vitaminem B se dá předávkovat...
??? jak, veškerý se vyloučí do moče!!!
Akorát jeden vědec tvrdil, že stejně jako je z nedostatku vitaminu B choroba zvaná beri-beri, tak z nadbytku je chorba dávy-dávy.
13. 07. 2011 | 14:35

SuP napsal(a):

irinek -
Neber si to tak.
V poslední větě píše, že není agentem (..." přísahám, že od jeho výrobců neberu žádnou provizi...")
Ty se ptáš, zda není agentem a tvrdíš, žes to četl celé...
Zapomeň a nekaž si odpoledne!
:-)
13. 07. 2011 | 15:51

skeptický napsal(a):

Na nějaké domácí léčby bez předpisu můžeme brzo zapomenout.Teď můžeme jenom sledovat,jak se miligramy sníží desetkrát a ceny zvednou desetkrát na minerálních,vitaminových a potravinových doplňcích.V horším případě budou na předpis.I potraviny jsou už klasifikovány jako drogy,a jestli někdo myslí,že brokolice je léčivá,můžou ji postavit mimo zákon,jako marihuánu,a za držení 500 mg vitaminu C půjdete před soud.
Léčiva jsou droga,a jako každý správný dealer chtějí mít monopol.

A zreformované zdravotnictví založené na zruinování celých rodin v případě vážnějšího onemocnění.Exekutoři čekají.
13. 07. 2011 | 16:02

Fridrich von Tuogol napsal(a):

Klíšťata jsem jen během letošní dovolené na Moravě chytil tři, plánuju si skočit za pár týdnů na krevní testy, abych věděl, co mi tato kalamita přinesla nového.

Zajímavé ale je, že jsem na sobě ještě nikdy nenašel klíště živé. Každé, které se odvážilo přisát zemřelo. Kontroluju si lýtka, nic tam není, kontroluju druhý den a na noze je malé, placaté, svraštělé a mrtvé klíště, kterého se stačí dotknout a odpadne. Nemáte někdo vysvětlení i na to?
13. 07. 2011 | 16:23

irinek napsal(a):

SuP
Nápodobně a hezké léto
13. 07. 2011 | 16:25

skeptický napsal(a):

Farmaceutické lobby vládne světu.Na Islandu budou cigarety na lékařský předpis,aby z toho taky něco měli.To už je fraška.Že ročně zabíjejí svými léky miliony lidí je O.K.
13. 07. 2011 | 16:37

skeptický napsal(a):

Fridrich

To přišel pán k doktorovi s podezřením na pohlavní nemoc.Doktor se ptá jaké má symptomy.

On mi upad.

Jste si jist,že to bylo klíště?
13. 07. 2011 | 16:43

neo napsal(a):

Fridrich:

slivovica v krvi zabíjí klíšťata spolehlivě:)
13. 07. 2011 | 16:51

tata napsal(a):

pane PEPA

JJ TAKY SEM VYZKOUŠEL,VŠECHNY MOŽNY PŘIPRAVKY,A TO JSTE HUBENEJ TAKŽE JSTE O MALO NATOM LIP,no člověk se holt s artrozou naučí žit,někdy to da zabrat,ale zatim se člověk pohybuje tak to ještě jde.ale stim b12 to vyzkoušim tak mi strašej že sem se chtěl nechat očkovat,takže radši risknu to b12.
13. 07. 2011 | 16:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stačí repelent. Nastříkat do výše spodní úrovně lýtek /pokud se neprodíráte vyšším porostem/.
Klíšťata mám tak jen když se zapomenu nastříkat.

Veškeré ty sajrajty, které nutno prohánět útrobami, mají totiž vedlejší účinky.
Něco vyléčí...jenže něco jiného u zkurví.
--------------------------------------------------------
Jo - božských 75 kilo...člověk má pocit, že létá...../jdu na pivo...pak si k sobě čichnu...jestli nic - tak ať si mě Kubrt nepřeje !!!/

P.S. Pokud se kolem místa, kde bylo přisáté klíště, nezačne vytvářet pravidelná, okrouhlá narudlá skvrna (od velikosti staré pětikačky výš)...tak bych věc nedramatizoval a radši těch 30 korun vynaložil na něco jiného /zeptejte se Kubrta na co...on je velký znalec.... ).
13. 07. 2011 | 17:32

Kala napsal(a):

Vážení, Diclofenac nemusí ke kloubům přes žaludek a játra. Zkuste náplast jím napuštěnou - Flector..zove se. U nás dvakrát pomohl, jednou ne. Spíš na akutní věci. Za 6O káčé stojí za vyzkoušení. Možná, že už je to víc, to nevím, už je to pět let.
13. 07. 2011 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

Skeptický
nadkolego znám podobný.
Chlapík v čekárně tvrdí sličné sousedce Eleně, že má žaludeční vředy.
Sestra otevře dveře a zavolá:
ten pán s vředem na žaludu ať jde dál.

Stane se.
13. 07. 2011 | 18:22

Pepa Řepa napsal(a):

Jo,jo tato
máme partnerky.
Rozu Sklerozu a Rozu Artrozu.
Tak to má bejt.
Na Umprum pral jeden učitel žákům do hlavy, že v mládí má člověk chodit za ženskejma a ve stáří po doktorech.

Neštěstím jsou ti, co si to obrátí, povídal.
13. 07. 2011 | 18:28

Elena napsal(a):

Pepa Řepa ,

žaludi to sú tie oriešky plody dubu, žalud na dube neni dobre konzumovať, ta sestrička povedala dobrú vec, že od ných dostal ten pán žaludočné vredy, poznam to, lebo u nas na ukrajine ked henten stalin vyvolal hladomor, mi sme ukrajinci jedavali same dubové žalude a vyskumy ukazali že sme mali od ných žaludočné vredy, to je tak chudobnému aj z hrnca vykepi
13. 07. 2011 | 19:17

Elena napsal(a):

Pepa Řepa ,

dodátek , neviem kde sa mi to straca nestihla som to dovysvetlovat,

henten hnusak stalin, zdôraznujm dva krát , robil na nas ukrajincov výskumi, že ako vydržime dlho exzistovať na dubových žaludoch a aké budeme mať s tého zdravotné následky, hnusak robil to schvalne aby ruska veda pokročila ja viem mala strika na nem robil hen ten zdôraznujem dva krat žaludový výskum

Psano na blogu pána Kurasa, musym to tak robiť, lebo tu už kradnu aj príspevky nehuraznosť, nie že ma donutili byť pionerkou, šatečkem mavaj ale terazky aj hente žalude budu na mne skumať, to je samý hnoj
13. 07. 2011 | 19:26

gynekolog napsal(a):

B-koktejl
Do piva staci nasypat pivovarske kvasnice a hrst B-komplexu. Vse rozmixovat. Fajsmekri ale davaji prednost chroupani tabletek
13. 07. 2011 | 19:45

Mastersoft napsal(a):

Já taky radši preventivně piju pivo :-) Ale jinak normálně klíšťata tahám Jodisolem a pinzetou..
13. 07. 2011 | 19:53

Elena napsal(a):

Pepa Řepa ,

hentem hnusak stalin dva krat zdôraznujem, viete čo napisal vo, svojom denničku vo svojich pametiach, že áko zdôvodnil tie vyskumy na nas ukrajincov, že vraj sme boli moc tučné a on nechcel aby sme mali kardiovaskularné ochorenia, že vraj len nam chcel dobro, staral sa o naše zdorovje preto nas nutil žrať dubové želude

psano pre blog pána Kurasa
13. 07. 2011 | 19:55

Elena napsal(a):

ooooch , po tom to ritbergeru istotné zmehčím srdiečko aj samotného Dr Dr Berwid-Buquoy,

aaaaaaaa som na zamečku

nie dub ako dub

psano pre blog páááána Kurasa
13. 07. 2011 | 20:01

Viola napsal(a):

Eleno, také vás srdečně pozdravuji
a přeji prosluněné léto plné odpočinku a pohody. :-)
13. 07. 2011 | 20:24

Elena napsal(a):

Violka ,

dík ja sa práve moc bavim, sluchadka v ušoch a počuvam hudbu, medzi tým sa snažim naštvať klíšťata :)))))

pojte aj Vy do tejto plodnéj debaty , trochu im vyleštime oficirské výložky :))))
13. 07. 2011 | 20:43

Elena napsal(a):

Páné Stejskalé,
hallo , páne stejskalé, mám dotaz, možrm?
ohľadné kodexu , viete vzacný páne, chcela by som tieto moje tri hodnotné príspevky preložiť do francužtiny aby mi rozumjel aj Dr Dr Berwid-Buquoy, lebo on mi na svojom blogu o Gagarinovi pisal že vôbec mi nerozumje, že vo vašej redakcie chlapci mu to tlmočia, len že ja im moc neverim, oni mi to zrejme naschval zle prekladaju a tak otazka znie:
Možem zde vlepiť dublikat ale vo francužtine, prosím, prosím, tak som sa snažila

merci beaucoup
par voie de contrainte

merci beaucoup
s úctou a díky
13. 07. 2011 | 23:29

Elena pre Berwid-Buquoy napsal(a):

Páne steskale zrejme ste išel spinkaťž, tak nebudem Vás rušiť ja potychučku, dobre pssst , šak je demokracie, nie?
Betteraves Joe,

Ce sont les glands Les fruits gland de chêne au chêne n'est pas bonne à consommer, l'infirmière a dit une bonne chose qui vient du NAL, les ulcères d'estomac de M., je sais, parce qu'ici, en Ukraine, quand Staline a provoqué la famine m'a Henten nous avons mangé de chêne Ukrainiens mêmes glands et de la recherche a montré que nous avons les ulcères d'estomac NAL, il est si pauvre et le pot de vykepi
13. 07. 2011 | 23:37

Elena pre Berwid-Buquoy napsal(a):

Betteraves Joe,

De plus, je ne sais pas où je n'étais pas capable d'obscurcir j'ai dovysvetlovat,

Henten fluage Staline, en insistant sur deux occasions, il fit des recherches pour les Ukrainiens nous qui durera très longtemps que les glands de chêne exzistovať et ce que nous avons en effet sur la santé e, fluage c'est fait exprès pour la science russe a progressé, je connais avait une grève sur elle avait l'air, il met en évidence deux fois Žaludová recherche

Ecrire sur le blog de ​​M. Kuras, musym de le faire, parce qu'il ya déjà voler la nehuraznosť cotisations, pas que je suis forcé d'être pionerkou, šatečkem ondes mais aussi terazky glands hente-moi, je considère que le fumier mêmes

vysvetlivky
*Betteraves Joe= Pepa Repa vo francuztine
13. 07. 2011 | 23:41

Richard napsal(a):

POZOR !!! B12 výrazne podporuje RAKOVINU !!!
Kto neverí, nech si naštuduje zopár odborných článkov. Do vyhľadávača Gooogle stačí zadať B12 rakovina.

Takýchto odporúčateľov na všetko by som najradšej...
13. 07. 2011 | 23:44

Elena pre Berwid-Buquoy napsal(a):

Betteraves Joe,

hentem fluage souligne Staline à deux reprises, vous savez ce que vous avez écrit dans, son denničku dans son esprit que la recherche justifient les Ukrainiens nous disant que nous étions trop gros et qu'il ne voulait pas d'avoir une maladie cardiovasculaire, a seulement déclaré qu'il nous voulait bien soin sur notre zdorovje forcés pourquoi nous mangeons de chêne želude

Ecrire pour le blog de M. Kuras
13. 07. 2011 | 23:45

owl napsal(a):

Občan
No jo, jenomže háček je v tom, že Fabiano Golgo napíš, že nesmrdíme jenom v dopravních prostředcích, ale také na pasece i v lese. :))
14. 07. 2011 | 00:57

Karla napsal(a):

Protože jsem od velmi útlého dětství náruživá houbařka,(což se u nás na vsi pozná podle toho, že chodím na houby i když nerostou), bohužel, tu borelii mam od 10 let. Tehdy jsem ani nebyla u doktora, otec umučil klíště petrolejem a přetřel mi to kolínskou, ale pozdě. No, zatím to mnoho nedělá, nebo možná ty klouby, ale já to svádím na počasí. Někde jsem dokonce četla, že i klíšťata mají v sobě parazity -což stojí za zamyšlení, i když nevím, co je na tom pravdy.
Panstvo -rostou! Lišky, kozáky, křemenáče, dubáky, dutohřiby, strakoše, holubinky, masáky, špičky, žampiony i bedly! A spousta těch, co všichni nesbíráte. A protože teď v jednom kuse bouří a prší a ve dne jsou vedra, pokud se v noci pár dnů ochladí, hybaj do lesa!
Ono je to s klíšťaty jako s těmi E-coli - hygiena nadevše! Po procházce lesem, jakož i po sexu na lesní pasece, počítám, že je dosud nejlepší důkladně se komplet osprchovat ihned po návratu- klíšťata žijí v trávě a na člověku mají tendenci schovat se, zalézt .. do podpaží, do lemů prádla, pod vlasy a tak, prostě do úžlabin. Pokud nejste v lese celý den, většinou je smyjete dřív, než se stačila přisát, nebo je alespoň objevíte včas. Sexu ten B vitamín nesvědčí - opravdu to smrdí každým pórem, a navíc - je po něm chuť k jídlu. Hrůza! (Výborná léčka na děti, které se v jídle nimrají - svést to na klíšťata, ordinovat Pangamin a vytáhnout je na houby.) Ale skutečně to na klíšťata i některé komáry zabírá, jen už si nepamatuju, jakým obloukem má potom člověk obcházet včelín - třeba pot s alkoholem nebo lihová voňavka včelky zaručeně rozdráždí a ony pak i útočí. Mívali u nás včelaři úly u lesa- dnes už to vidím zřídkakdy - každá paseka je "něčí" a lidé se z radosti z toho pocitu vlastnictví hádají..ach jo, přišla k nám civilizace.
Jo, zasnila jsem se, jak by bylo hezké po takové erotice dopřát si koupel v nějaké potoční chladivé tůni, nalovit pár pstruhů ... bejvávalo. Co naplat- když už, tak staromilsky si to užít alespoň v chladivých vybělených peřinách, s rezedou a levandulí - i další letní tradice jsou prima, jako to houbaření. 8-).A pstruzi se dají koupit. Léto budiž pochváleno!
14. 07. 2011 | 01:32

Jan napsal(a):

Kdyz se potkaji dva Britove tak mluvi o pocasi.
Kdyz se potkaji Cesi tak mluvi o nemocech.
14. 07. 2011 | 06:38

Ivo Peterka napsal(a):

veverka 13. 07. 2011 | 01:27: A proč by nemohl pravicově smýšlející člověk psát proti vládě, jejíž členové se nedrží předvolebních slibů? Například jeden z největších lhářů na české politické scéně - Petr Nečas - několikrát před volbami zopakoval, že nebude zvyšovat daně.
14. 07. 2011 | 09:33

Tenco napsal(a):

Karla
Pstruzi granuláči nejsou ono. :)))
14. 07. 2011 | 10:36

Vysedlina napsal(a):

Kuras
Děkuji. Právě včas. Do lesa beze strachu. Takže mě budete mít na svědomí možná jinak. Trochu hezčeji.
15. 07. 2011 | 12:10

Anba napsal(a):

gaia, jonáš: viteminem B12 je možno se předávkovat jako jediným z řady B vitaminů.Ukládá se v játrech. Za jak dlouho se odbourá, se mi nepodařilo zjistit. Diklofenac je lék proti bolestem hlavně revmatického původu, pozor - obsahuje arzén. Předávkování oběma je hnusné - zejména když oba léky dostanete ve vyšší dávce najednou ( pro revm. bolesti zad a kloubů) a nevíte, kdo vám pomůže. Kožní lékařka vám podá na vyrážku mastičku, která se dává na zánět žil a už vás nechce vidět (prostě se podělala), po třech týdnech strašné vyrážky jsem skončila se srdečním kolapsem na kardio. Tamní lékař měl pojem o předávkování léky, dle jeho otázek. Ostatní nikoli, ani dobrá internistka nevěděla nic o možnosti předávkování B12. Vyrážka přešla po třech měsících. Co jsou klíšťata proti tomuhle.Klíšťata si na mně nikdy netroufla
15. 07. 2011 | 13:45

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Amba. Chcete si udržovat dobrou kondici pomocí nejedovatých bylin.? Bylin, které permanentně čistí tělo uvnitř i vně? Pokud ano, nemám jistotu, že sem vstoupíte, nevím, zda máte zájem, pokud ano, napište, nahlédnu a taky napíšu. Jedná se o živé byliny, které si sama natrháte za vesnicí nebo městem, žádná propagace biočehokoliv. Tužka. Tyhle byliny mne drží při zdravém životě, svého ošetřujícího lékaře znám jen podle jména.
16. 07. 2011 | 08:54

kjusovice napsal(a):

Já si tedy radši budu dávat těch 30 piv, alespoň přispěju do věřejných rozpočtů...
Ne, ale na klíšťata používám dezinfekci Jodisol, za 40 korun pero a vystačí mi na celý rok...
16. 07. 2011 | 14:49

bikina napsal(a):

Mě tedy Jodisol vždy štípal...
18. 07. 2011 | 17:58

kjusovice napsal(a):

Ale když tím dezinfikuješ klíště, tak snad to nemůže pálit?? :-)
19. 07. 2011 | 17:09

bikina napsal(a):

No já jsem myslela takový ty otevřený rány ;-)
20. 07. 2011 | 17:49

kjusovice napsal(a):

No jo, nesmíš bejt citlivka, mně tedy Jodisol nepálí ani když si s ním potírám opary.
22. 07. 2011 | 11:45

bikina napsal(a):

No dobře :-D
23. 07. 2011 | 11:06

VRAH DOSTANE RAD od PREMIERA napsal(a):

Bratři Mašínové jsou nominováni na Řád bílého lva!

V dnesni terminologii TERORISTE, ZLODEJI A VRAZI, mozna REBELOVE

Jelikoz HRDINOVE, loupezni vrazi Masini jsou opet nasi svobodnou a demokratickou pravici, plnou pravdy a lasky, navrzeni na vyznamenani, uvedomil jsem si, hlubokou systemovou nespravedlnost a diskriminaci, spocivajici v dalsi dlouhe rade neocenenych zlodeju a vrahu.

Soudruhu svazak Radek John, vynikajici clovek se hluboce zaslouzil stejne jako vynikajici Petr Necas, Furmisal Subodka a Mirek Topolanek a vetsi povedomi CR ve svete. Jejich oslava Masinu je zapsana zlatym pismem do dejin nasi nove mlade rozvijejici se demokracie.

Kdo z jejich podrizenych si uvedomuje moralni hodnotu a predevsim odvahu Radka Johna postavit se celem pred zastupy policistu a rict nahlas a verejne novou velkou pravdu, ze vrah policisty Honzatka, ktereho Ctirad Masin po omameni chloroformem, svazaneho podrezal nozem jako hrdinny bojovnik Talibanu, ze vrah Ctirad Masin je vlastne HRDINA NARODA?

A PRAVICOVY HRDINA z Osla?

ROZDIL?

DOSTANE TAKY ODZNACEK A POCHVALU od Topolanka, Necase a Johna?

Nějaký z našich premiérů by mohl tomuto PRAVICOVEMU člověku dát vyznamenání, jde vlastně o novodobou verzi Mašínů. On totiž své vraždění za zločin nepovažuje a zajisté si ho dokáže výtečně obhájit!!!
25. 07. 2011 | 10:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy