Dublin, ne Brusel

19. 06. 2008 | 12:54
Přečteno 19049 krát
Irové, jak napsal Stephen Leacock, nechtějí vládu spořádanou, chtějí vládu Irskou. A tu jim ta spořádaná vláda evropská nesmí trpět. Vysvětlíme jim chybu a umožníme jim hlasovat znovu, dokud nedají tu správnou odpověď. Budeme je ignorovat a nastolíme evropskou diktaturu přes jejich hlavy nebo bez nich. Přepracujeme Lisabon na něco dalšího, jako jsme původní ústavu přepracovali na Lisabon.

Zní už zase v evropských mocenských kuloárech, stejně jako když v roce 1992 Dánové zamítli Maastricht a museli o něm hlasovat znovu, dokud ho neschválili. Jako když v roce 2001 Irové zamítli Nice a museli hlasovat znovu, dokud ji neschválili. Jako když v roce 2005 Holanďané a Francouzi zamítli nesrozumitelnou ústavu, která se pak ještě nesrozumitelnějšími kejklemi přepsala na Lisabon, s týmiž byrokraticky totalitními „reformami“. Touha evropských byrokratů a politiků po absolutní a nikým neomezované moci je příliš silná. Organizace, která jim umožňuje z občanů Evropy ždímat neomezené peníze a utrácet je nekontrolovaně jak se jim zlíbí, je příliš lákavá, než aby se jí dokázali vzdát.

Zázrak není to, že malí tvrdohlaví Irové jako poslední hráz zachránili Evropu před dalším nastolováním megalomanských panevropských snů Napoleonových, Bismarckových a Hitlerových. Zázrak je to, že Irům bylo ještě vůbec dovoleno o ztrátě národní suverenity hlasovat, když už to bylo zakázáno všem ostatním. Kdyby se referenda konala všude, lisabonskou smlouvu by pohřbilo nejméně pět států. Nejostudnější urážky národa a voličů se dopustila vláda Británie porušující předvolební sliby referenda, s arogantním vysvětlením, že Lisabon je jiný dokument, než ústava a že tudíž není k hlasování.

Vypadá to, jako by Irové byli posledním demokraticky myslícím národem Evropy. Jako by jediní, ze samotného nejzápadnějšího okraje Evropy, ještě vnímali riziko, že z Lisabonu už nebude cesta zpět. Úcta patří jejich premiérovi, který ač sám propagátor unifikace, prohlásil na adresu evropských unifikátorů, že hlas irských voličů je konečný a žádné druhé referendum se v Irsku konat nebude.

A tak je prý evropská byrokracie zase v krizi a nejistotě, jak dál. Nesmysl. Žádná krize není a nehrozí. Zatavte a dál konečně už nijak, prosím. Napoleon, Bismarck a Hitler jsou mrtví a s nimi miliony jejich chorobnou megalomanií zmasakrovaných Evropanů. Nechme Evropu, jaká je a dejme jí čas si od nekonečného sjednocování si na chvíli odpočinout a věnovat se podnikavému a činorodému tvoření bez nekonečné buzerace mocí posedlých byrokratů.

A zkusme to s trochou irského humoru, který by jednoho dne mohl v té unifikované Evropě zaniknout. Zaplať pánbůh, že jej ještě máme a když už si nechceme vládnout sami, kéž by nám raději vládl Dublin než Brusel.
„Chcete tu pizzu rozkrájet na šest nebo osm kousků?“ ptá se Murphyho číšník v pizzerii.
„Radši šest. Osm bych asi nesnědl.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Paprsek světla v temnotách,hlas rozumu,druhý spravedlivý na tomto serveru.Gott Sei Dank!
19. 06. 2008 | 13:20

maza napsal(a):

Fajn autor si kopnul do EU a jaká je alternativa? Rozpad EU?
Problém je, že regulace ,přerozdělování, socialismus je typický defacto pro každý evropský národní stát a EU pochopitelně tyto hodnoty odráží.
Lidi si zvykli žít na dluh skoro v celé Evropě, každý chce mít jistoty, neexistuje skoro žádná sféra života, která by nežádala o nějakou dotaci (divadelníci, zemědělci, autodopravci,železničáři apod.). Tak jak potom může být EU s těmito občany jiná, nesocialistická, svobodnější, pravicovější?
19. 06. 2008 | 13:24

JC napsal(a):

Pane Kurasi,
Zaplať pánbůh, že jste se uvolil. Nebude to tady mít lehké, ale vy to zvládnete.
Těším se na vaše další příspěvky.
19. 06. 2008 | 13:37

Zlej strejda napsal(a):

Výborně pane Kurasi! Naprostý souhlas. Jen se obábám, jak to tady od eurosvazáků schytáte...
19. 06. 2008 | 13:41

skeptický napsal(a):

Co snad vysvětluje volbu Britů je to,že si vymohli výjimku,a EU jim nebude diktovat zákony.Už pár pokusů o vnucení podivných zákonů odmítli.Poláci totéž.
19. 06. 2008 | 13:46

JH napsal(a):

1)
/Zastavte a dál konečně už nijak, prosím/

ale ono to v reálu už ani tak docela není možné "to (integrační procesy v EU) zastavit" jak v autě smykem, vystoupit a jít do pr...
Pane Kuras, Vy to víte zřejmě lépe než já, že hlavně rozjeté velké ekonomicko-integrační procesy jako spol.měna EURO atd. jsou už v běhu a nelze tedy použít Vaši logiku:
/Zastavte a dál konečně už nijak, prosím/

Předpokládam, že jste to "zastavte" myslel pouze na prosazování nějaké politické smlouvy jako je "lisabon", ale tady je to s těmi závazky k EU taky již "rozjetý" proces a těžko opět aplikovat Váš (nekonstruktivní a pouze kritický) postoj.

Zkrátka a dobře, z rozjetého vlaku EU ve kterém se vezeme se prostě nedá dle mého názoru jen tak vystoupit...
Po takovém přístupu, jaký jste nastínil bych u Vás také očekával i nějakou představu, jak takové "Zastavte a dál konečně už nijak, prosím" by jste chtěl realizovat...prostě ze dne na den dělat, že EU neexistuje a věnovat se podnikavému a činorodému tvoření bez nekonečné buzerace mocí posedlých byrokratů je krásná, leč utopistická myšlenka a zrovna my v čr máho snad horší mocí posedlé byrokraty než EU...

2)
pokud EU přirovnáváte k megalomanským panevropským snům Napoleonovým, Bismarckovým a Hitlerovým a jejich miliony jejich chorobnou megalomanií zmasakrovaných Evropanů,
tak opravdu asi žijeme na jiných planetách :-D

3)
Místo DUblinu bych dal přednost "přijatelní vládě" z Prahy

Jako výkřik hysterického euroskeptika je to dobrý blog...
ale čekal bych víc než to od autora Vašeho formátu pane Benjamine Kuras :-)
Předpokládám, že jste ale to napsal, přesně jak jste chtěl, tj. vědomě jste se nepouštěl do nějakých konkrétních souvislostí a napsal jste spíše trochu "emotivní" blog o Irech a jejich referendu atd...
Děkuji Vám za něj

Všem přeji pěkný den

PS: Příště tedy napište, jak konkrétně by jste si představoval svoje Zastavte...
že bychom vystoupily z EU a byly třeba jako Norsko jen členy ESVO? to by mělo velké následky...
19. 06. 2008 | 13:50

Jan Urban napsal(a):

A co takhle Masaryk, který v roce, tuším, 1932, napsal: " Kdybych byl mladší, všechnu sílu a energii věnoval bych snaze o vytvoření Spojených států evropských". Schumann a desítky dalších evropských politiků od čtyřicátých let? Taky "totalitní"?
19. 06. 2008 | 13:51

Monika napsal(a):

Pan Kuras se opět vědomě (neboť je zarytým euroskeptikem) dopouští několika dezinformací. Kde mu skutečnost nevyhovuje, tam si ji podle svého upraví. Tak alespoň ty nejkřiklavější nesmysly:

1. dezinformace: „Jako když v roce 2001 Irové zamítli Nice a museli hlasovat znovu, dokud ji neschválili.“

Irové NEMUSELI hlasovat znovu. Bylo to jejich VLASTNÍ rozhodnutí. Bertie Ahern, premiér Irska, po neúspěšném referendu o smlouvě z Nice opět vyhrál v květnu 2002 volby, přičemž ve svém volební programu přímo postuloval vyhlášení nového referenda o smlouvě z Nice. Staronová vláda pak svůj volební slib splnila a vypsala druhé referendum na říjen 2002. Měla přitom podporu irských podnikatelských svazů, odborů i církve (pro smlouvu z Nice se vyslovil i irský katolický biskup). Takže ctěme fakta, nepřepisujme historii podle ideologického mustru.

2. dezinformace: „Touha evropských byrokratů a politiků po absolutní a nikým neomezované moci je příliš silná.“

LS přináší větší zapojení národních parlamentů, a to díky novému mechanismu sledování toho, zda unie přijímá opatření pouze tam, kde je činnost na evropské úrovni efektivnější.

3. dezinformace: „…že Irům bylo ještě vůbec dovoleno o ztrátě národní suverenity hlasovat.“

Lisabonská smlouva Článek 3a
„(2.) Unie ctí rovnost členských států před Smlouvami a jejich národní identitu, která spočívá v jejich základních politických a ústavních systémech, včetně místní a regionální samosprávy. Respektuje základní funkce státu, zejména ty, které souvisejí se zajištěním územní celistvosti, udržením veřejného pořádku a ochranou národní bezpečnosti.“
Že přijetím mezinárodní smlouvy může stát ztratit národní suverenitu, to je opravdu fantasmagorie. Stát se může vzdát části STÁTNÍ suverenity ve prospěch celku (tak jsme to udělali např. při vstupu do NATO), národní suverenita je něco jiného – znamená možnost hovořit svým jazykem, vytvářet svoji národní kulturu atd.

4. dezinformace: „Jako by jediní, ze samotného nejzápadnějšího okraje Evropy, ještě vnímali riziko, že z Lisabonu už nebude cesta zpět.“

Ve skutečnosti LS poprvé výslovně uznává možnost vystoupení z unie. Článek 49a zajišťuje členskému státu možnost dobrovolného ukončení členství v Unii.

Pane Kurasi, pište radši kuchařské recepty do rubriky Pravicová kuchařka, to vám jde o něco lépe.
19. 06. 2008 | 13:53

JC napsal(a):

Jane Urbane,
CCCP byla svého času také taková konfederace,něco jako USA že?
19. 06. 2008 | 13:59

Zdeňka napsal(a):

Pane Krausi líbí se mi jak jste to napsal. Souhlasím.
Je zajímavé, že o schválení Lisabonské smlouvy se v britských zprávách nemluvilo. Připadá mi to trochu podivné, trochu jako "tak jsme to schválili a teď hlavně aby se to moc nerozkřiklo mezi občany".

pro "JH": k tvému bodu č. 2: podívejte se na tento dokument a možná změníte názor o životě na jiných planetách - http://in-ocean.blogspot.co...
19. 06. 2008 | 14:00

JC napsal(a):

JH,
"že bychom vystoupily z EU a byly třeba jako Norsko jen členy ESVO? to by mělo velké následky..."
A co kdyby to mělo velké výsledky ?
19. 06. 2008 | 14:01

Tupelo napsal(a):

Pane Kurasi, konani referenda v Irsku zadny zazrak nejspis nebyl, nekde jsem cetl ze Irove maji vztah k EU zakotven ve sve ustave a ustavni zmeny u nich musi byt schvaleny referendem (dockame se nekdy takove duvery od politiku?).
A k Vasi vyzve at se da Evrope cas bych ja spise popral zemim, jenz se integrovat chteji, at se jim dari. Nejspis nastal cas vytvorit vicerychlostni Evropu. Proc ne?
19. 06. 2008 | 14:04

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Kurasi vítejte na tomto serveru.
Nenechte se otrávit demagogií lidí, kteří se nás snažili už jednou zavést na "Cestu změny".

Že to byla totální Dead End Street potvrdily jejich katastrofální výsledky a frustrace lidí, kteří do podobných uskupení vkládali své naděje.

Ano Irové NEMUSELI v roce 2002 hlasavovat znovu. Stačilo pohrozit Europrstíkem a přitáhnout kohoutek.

A další údajné desinformace? Stačí přečíst prázdné, nic neříkající fráze.

Milá paní Moniko,
co kdybyste se tady objevila jako nová blogerko a při vašem prvním vstupu, by vás pan Kuras odkázal k plotně.

Jak byste asi reagovala? To by bylo křiku o machismu a neotesanosti. Nemyslíte?
19. 06. 2008 | 14:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
jde mi o tuto nehoráznou větu.
Pane Kurasi, pište radši kuchařské recepty do rubriky Pravicová kuchařka, to vám jde o něco lépe.
19. 06. 2008 | 14:11

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

ad poslední dva odstavce:

;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 14:13

buldatra napsal(a):

To autor:

Dobře napsáno,vidím to také tak.
A dodávám,že Irům mohu jen závidět onen prvek přímé demokracie,kterého se nám nedostává.

Všichni odpůrci referend a přímé demokracie se budou rozčilovat a budou zdůvodňovat nezdůvodnitelné i na tomto blogu.Přesto doufám,snad jednou pochopí,že je lepší více demokracie,než více smluv.
Jen aby to nepochopili až pět minut po dvanácté.
19. 06. 2008 | 14:14

čenda napsal(a):

Před pěti lety se mluvilo pouze o "svobodném cestování, studiu, práci a platbě v jedné měně". Nic o nadřazení evropských zákonů a podřízení cizím zvyklostem. A o jaké katastrofě v souvislosti se "zabržděním" to mluvíte? Mám dojem, že dobře už opravdu bylo!!!
19. 06. 2008 | 14:16

sekeptický napsal(a):

Reparát by měl dělat Brusel,ne Dublin,jak se dost drze ozývá z Francie.
Ono se skutečně nic katastrofálního nestalo,krom toho,že Brusel ZATÍM nedostal neomezenou a nezvratitelnou moc.

Ono to klidně pojede dál,jako dosud,aniž by se zbořil svět,jak se nám placení agitátoři snaží namluvit.A když hned nepodepíšeme,budou z nás vyvrhelové.Jsme stejně na ocase,ale když podepíšeme,budeme pod ocasem.
19. 06. 2008 | 14:18

hv napsal(a):

Male poznamka k tem opakovanym hlasovanim. Hlasovalo se opakovane v pripadech, kdy referendum se vyslovilo proti. To je trochu nelogicke. Nemelo by se tedy jeste hlasovat znovu, pokud se hlasovalo pro? Jaka je v tom logika, ze odpoved "ne" neni konecna, zato odpoved "ano" je definitivni?

Nebo byla proste spravna odpoved v hlasovani pouze "ano" a cekalo se, dokud to ano jednou nevyjde?

Tentyz plan se mel uskutecnit na irskych volicich znovu, coz ovsem irsky premier odmitnul.
19. 06. 2008 | 14:19

skeptický napsal(a):

To: pan Pepa

Mišna praví : s ženou se moc nebav.
19. 06. 2008 | 14:25

Pepa Řepa napsal(a):

To hv
nemělo. Možná jakási nová forma EUdemokracie-eurokracie.
Úkoly si musí opravit žáček, který špatně napsal několik let cvičenou mantru.

Je to jako v pěveckém sboru. Opravíte si to, když zpíváte falešně.
Co zpíváte je jedno. Třeba Pec nám spadla.
19. 06. 2008 | 14:26

Třebakarel napsal(a):

Pane Kurasi ,
Když i mně dojde pitomost Vašich srovnání Evropy a diktátorů včetně poťouchle nahozeného Hitlera , myslim že je to slabanti .A myslim že oproti obavám příspěvků na začátku to tu máte docela lehké .Vaše radost z Irského ne Vám ale doufám dlouho nevydrží . Možná by stálo za zamyšlení jakou máte alternativu , která pomůže naši zastydlou pubertu dostat na úroveň okolo docela běžnou .

Moniko,
líbíte se mi . A ta pravicová kuchařka , přemýšlím co by to bylo - snad borůvkový knedlíky -?
váš
třebaKarel
19. 06. 2008 | 14:29

buldatra napsal(a):

To hv:

V opakovaném hlasování tenkrát nebyla logika,byla tam politika.

A naopak,kdyby hlasovali ano a opakovali kvůli tomu,možná by v tom nebyla politika,ale logika.
19. 06. 2008 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický. Mám ženy ve velké oblibě. Dokonce je považuju za vyšší tvory než jsme my.
Proto mne zaráží použité věty.

Neomalení býváme my, muži. Nedovedu si představit, že by podobné uvítání připravily dámy jako walburga, im či LČP.

Zřejmě se jedná o osobní averzi nebo staré nevyřízené účty.
19. 06. 2008 | 14:35

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa:

Ale vůbec ne. Já tím jenom vyjadřuji úctu k Pravicové kuchařce pana Kurase, která je inspirativní a bez dezinformací. Co je na tom nehorázného? A protože jsem na mateřské dovolené, plotnu znám velmi důvěrně. Takže bych velmi pravděpodobně návrh o návratu k polně i uskutečnila. To víte, takový malý jeden a půlletý zlobič toho spořádá poměrně dost. ;-)

A propos, jsou-li ti malí Irové takoví tvrdohlavci, jak píše pan Kuras, myslíte, že by na ně nějaké hrození Europrstíkem platilo? Ne, tomu nevěřím. A číst váš komentář nějaký Ir, asi by se mu to pramálo zamlouvalo. Jinými slovy o nich vlastně říkáte, že se nechali Bruselem podplatit. No, to fakt silný kafe.
19. 06. 2008 | 14:39

Ládik napsal(a):

Velmi sympatický a optimistický blog, pravý opak Sobotky.

pro JH:

neodpustím si dotaz: ve větě "že bychom vystoupily z EU" se jedná o ženy? A muži by tam zůstali? Děkuji.
19. 06. 2008 | 14:39

Vlasta napsal(a):

Pane Kurasi díky.Spravil jste mi dnešní den náladu.
Když jsme pro vstup do EU v referendu řekli s manželem váhavě "ano" udělali jsme to s myšlenkou na naše děti a vnuky.Rozčarování přišlo velice brzo.
19. 06. 2008 | 14:40

Třebakarel napsal(a):

Pepo Řepo ,jestli dobře rozumím , naše postoje k Evropské integraci jsou přibližně opačné .Mohl byste mi říct v čem máte s Evropskou integrací problém ? To není provokace , fakt bych to rád věděl . Děkuju Ivan
19. 06. 2008 | 14:42

Vilém napsal(a):

Pochybný článek bez argumentů, zato sálající emocemi - tomu se při zániku politické relevance iracionálních, historicky přechodných útvarů jako jsou národní státy asi nevyhneme. Prostomyslní lidé se s takovými přechodnými útvary ztotožní a nakonec mají dojem, že se bez nich neobejdou, třebaže se každodenně prokazuje, že vliv národních států klesá až natolik, že z nich už je jen prodloužená ruka mezinárodních firem, jakási CBS hlídající investorům klid a pořádek na svěřeném území. Pan Kuras se přitom ze vztek úplně plete - Irové ve skutečnosti rozhodli o tom, že evropské instituce zůstanou byrokratické a nedemokratické, že zatím nevznikne společenství občanů a společenství byrokratů bude mít dál volnou ruku.
19. 06. 2008 | 14:43

skeptický napsal(a):

Pane nadkolego,Vy jste omalený ,já jsem většinou omalený,ale to není každému dáno.

Nemá cenu se pídit proč,zastal jste se nového bloggera,jste muž na pravém místě.Ten člověk se mi líbí.Zatím,neříkejme hop,aby myslel úplně stejně,musela by mu na hlavu taky šlápnout kráva,a to se každému nepoštěstí.
19. 06. 2008 | 14:43

Čochtan napsal(a):

U každého sociálního úřadu tu v Německu stojí denně hordy černošek, kolem každé několik dět, kočárek před sebou a v břiše další.

Tisíce akademiků pracují v knihovnách, úřadech, institutech za 1 Euro na hodinu. protože stát nemá na to aby je normálně zaplatil. Tak dostávají asi 350 Euro měsíčně a musí pro stát otročit za 1 Euro na hodinu. Plus činži do 415 E. To je na volném trhu jednopokojový byt. V Mnichově. Pro akademiky. Sociální dvoupokojový byt nedostanou, ty jsou přednostně pro Turky, Araby a černochy.

Tentýž stát má ale miliony na rozvojovou pomoc všude na světě, i Čína dostala tento rok asi 170 milionů rozvojové pomoci od Německa, miliardy dostávají Palestinci od EU, jen vlastní lidi otročí za státní almužnu.

To je dnešní EU ! Chcete takové svinstvo ? Chcete aby ČR musela přijmou černochy vylovené z moře v Italii ?
Chcete celoevropskou vládu která bude na Evropany ..át a bude plnit Vaší Evropu neevropany ?
19. 06. 2008 | 14:44

JH napsal(a):

2JC:
I to je možné, já nás /ČR/ nikdy nepodcenoval :-D ,třeba ted nedávno jsem si myslel že porazíme Turky ve fotbale a tak se stalo (málem) :-))

Pokud jsou nějaká fakta nasvědčující tomu, že projekt EU je pro ČR nevýhodný, pan Kuras jih moc neuvedl...
Na příkladu Norska lze myslím bohužel těžko dokumnetovat, jestli Norsku prospívá neučast na projektu EU...
Vzhledem k diametrálně odlišným základům ekonomik a historie Norska a ČR nelze myslím tyto země vůbec srovnávat z pohledu
přínosu členství v EU...
19. 06. 2008 | 14:44

Pepa Řepa napsal(a):

To JH
možná právě o to jde.
Podívejte, demokracie je také o tom, že máte mít možnost výběru. Možnost vybrat si z několika možných cest. Podrobně by mělo být prodiskutováno, kterou cestou se dát, za kterou vizí.Ty vize by měly otevřeně zdůraznit pozitiva i otevřeně přiznat negativa.Nikdo netvrdí, že máte zůstat sedět na místě.

Tady vám byla přikázána jedna cesta bez vize a přikázáno ber nebo neber.
19. 06. 2008 | 14:45

buldatra napsal(a):

to Třebakarel:

K Pravicové kuchařce:
spíš to byl kapr namodro.
19. 06. 2008 | 14:47

JH napsal(a):

2 Ládik :-D pravopis je základ..omlouvám se :-))
19. 06. 2008 | 14:47

Monika napsal(a):

Půvabná je také zmínka o Napoleonovi, Bismarkovi a Hitlerovi. Ví pan Kuras, jak začal své „megalomanské panevropské sny“ uskutečňovat např. Napoleon?

V Paříži se 18. brumaire 1799 schází Rada starších a Rada pěti set (jinými slovy parlament). Členové těchto rad se vyjadřují, že je třeba zbavit generála Bonaparta moci a postavit ho před soudní tribunál. Napoleon je zasedání přítomen…

Mnoho poslanců se k němu vrhlo. Generála Bonaparta obklopili a strkali do něho. Řada poslanců povstala a volala: „Postavit ho mimo zákon! Popravit!“ Otřesený, bledý Napoleon se jim vytrhl a téměř v mdlobách vyběhl z paláce, vsedl na koně a v doprovodu dvou druhů dojel ke svému vojsku. „Vojáci,“ vykřikl, „chtějí mě zabít! Mohu se na vás spolehnout?“ - Mohl. Zazněl rozkaz a za doprovodu bubnů vtrhl oddíl granátníků s připravenými puškami do sálu Rady pěti set a během několika okamžiků rozprášil zasedání. Poslanci utíkali o překot ze sálu. Neuplynulo ani pět minut a parlament přestal existovat. Než se ale všichni poslanci rozutekli, donutili vojáci na příkaz Bonaparta některé z nich vrátit se do paláce. Tam na rozkaz a bez jakýchkoli námitek přijali usnesení o vytvoření konzulátu, který měl připravit nové ústavní zákony. První konzulem byl jednohlasně jmenován Napoleon Bonaparte.

Opravdu, přesně tak to vypadá v evropských parlamentech, když se schvaluje Lisabonská smlouva. Ale kde máme toho prvního konzula? :)))))))
19. 06. 2008 | 14:48

pavla napsal(a):

Pánové, myslím, že pisatel pod nickem Monika, je chlap. Aspoň jsem to vyčetla z jeho min.příspěvků.Byly vyjadřovány v muž.rodu. Je to tak, pane Moniko? Nebo tam vždy chybělo ve slovesech "a"?
19. 06. 2008 | 14:49

pavla napsal(a):

No tak tm opravdu chybělo "a". Teď to vidím, že paní Monika je na MD. Tak jo.
19. 06. 2008 | 14:51

Filipi napsal(a):

Pane Kuras, mam velkou radost ze jste se rozhodl zacit sem psat. Jak jiz bylo receno, nebudete to asi mit lehke, vzhledem k eurofasistum, kterych je tu pomerne dost. Tak vam trochu pomuzu:

Ad JH, 1: Je dulezite si uvedomit ze lide nepotrebuji ke svemu zivotu, k tomu aby delali business a navzajem si spolu uzivali, zadne rizeni. Vas primer o rozjetem vlaku nema racionalni zaklad. V soucasne chvili jsou v EU otevrene hranice a posledni omezeni jsou prechodneho charakteru. Neni potreba sjednocovat menu ani parlamenty a ani regulace. Nechme je spolu volne souperit. Konkurence je to na cem Evropa vyrostla.

Ad JH, 2: Jiny oblicej ale stejny sen!!

Ad JH, 3: Nevim jak presne autor, ale ja bych si konkretne predstavoval to "zastavte" tak ze se rozpusti instituce EU, Brusel bude normalni mesto, a Evropa bude opravdu pouze o odstranovani barier. Jsem ale realista a tak bych predevsim rad aby se nepridavali instituce nove a aby se nerozsirovala pravomoc stavajicich.

Ad Monika 1:
Je jedno jak k tomu doslo. Bertie Ahem mel v rogramu furu jinych veci kuli kterym ho lide volili. Kazdopadne je to tak jako tak celkem jedno. Hlasovalo se o stejne veci dvakrat coz je vzdy problematicke.

Ad Monika 2: Co je to za slogan? Lze to blize vysvetlit?

Ad Monika 3: hrajete si se slovy. Neni dulezite co je narodni a co statni suverenita. Jde o to ze mi cim dal tim vice veci muze narizovat EU a jeji instituce pripadne Francie Nemecko a dalsi staty z duvodu vetsinove prevahy. To co se deje tady se muzu snazit zmenit a nebo odejit. To co se deje v Evrope zmenit nemuzu a odejit je nesrovnatelne tezsi.

Ad monika 4: To ze je tam moznost vystoupeni zz unie je jenom propagandisticka fraze. To jako ted vystoupit nemuzeme?? Proste se vypovi smlouvy a je to. To ze je tam moznost vystoupeni formalizovana je vcelku jedno. Dulezite je to ze v jinych bodech zavadi nezvratne zmeny.
19. 06. 2008 | 14:57

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa:

Podívejte se, nepřehánějte. To, že nesouhlasím s názory pana Kurase (a já se s ním opravdu jen málokdy shodnu), neznamená, že si ho jako člověka nevážím. Naopak. Dokonce si ho vážím i jako spisovatele a dramatika. Benjamin Kuras má právo na svůj názor stejně jako na něj máte právo vy nebo já. Dokonce, a toho si všimněte, nepolemizuji s jeho názory, ale s fakty, na jejichž základě své názory prezentuje.

Byla bych bláhová, kdybych si myslela, že páně Kurasův názor na EU změním nebo poopravím. Ten je pevný jako křišťál – a zdaleka ne vždy založen na dezinformacích. Respekt, to je celé.
19. 06. 2008 | 14:59

Fraser napsal(a):

Pane Kurasi, souhlasim s vami, jen mala poznamka: "Vypadá to, jako by Irové byli posledním demokraticky myslícím národem Evropy." - oni se to ve skutecnosti pokusili protlacit bez referenda, ale maji nastesti tak dobre napsanou ustavu, ze to neproslo.

Jan Urban:
USA v roce 1932 a dnes byly dva uplne jine staty! Pokud bude EU ustava napsana na 1 (i kdyz velkem) listu papiru a bude jednoznacne a striktne omezovat moc statu, tak pro ni budu vsemi deseti. To, co tu chteji vytvorit eurokrati, je SSSR.
19. 06. 2008 | 15:00

Třebakarel napsal(a):

Přikázána jedna cesta nám ale přece nebyla , sami jsme se na ní podíleli /Zahradil , Telička,.. /. Je tu prostě 27 sousedů a každý trochu musí couvnout ve prospěch celku , pokud o něj stojí . Pokud ne , tak v pořádku , musí se říct ale důvod proč . Výkřik že Evropa je svinstvo nikoho nepřesvědčí .A co je tady na našem spravování věcí veřejných to "rodinný stříbro " o který jako máme přijít ? Třeba dálnice dvakrát dražší než v Německu ? No to by byla hrůza .Na čem teda tak lpíte ?
19. 06. 2008 | 15:03

Filipi napsal(a):

Ad JH: Jeste poznamka. "nekonstruktivní a pouze kritický" je fraze naprosto doslova pouzivana bolseviky pred rokem 89. Nemusim byt konstruktivni kdyz neco kritizuji. Pokud je neco spatne tak se to kritizuje a odstrani. O alternative se diskutuje jinde. Jinak tedy, mohu kritizovat nejaky jev a tim padem argumentuji ze je lepe zachovat status quo.
19. 06. 2008 | 15:04

JH napsal(a):

Ja sem zapoměl v předchozích komentářích dopsat podstatné:
Sem rád že pan Kuras píše blog a Vážím si ho mimo jiné i za to, že svoji věnuje energii i do aktivit tohoto typu.

Pane Benjamine Kuras, děkuji za blog i když jsem si dovolil víše kritický příspěvěk...
nebyl rozhodně myšlen jako osobní útok na Vás ale jen můj osobní názor..
budu se těšit na Váš další blog...

2PepaŘepa:
souhlasím s Vámi, ale kde "vezmeme" vize, od koho mohou v unii vzejít návrhy přijatelných alternativ proti "lisabonu"?
Od reprezentace čr v eu asi ne, bohužel...
jaký postoj zaujmeme zvláště při našem zviditelnění jako brzo předsedajícího státu rady EU?
19. 06. 2008 | 15:06

Jirka napsal(a):

Demokracie se vytrácí a to je špatně. Děkujme Irům za statečnost a zvedněme konečně taky hlavy.
19. 06. 2008 | 15:08

Fraser napsal(a):

Třebakarel "Je tu prostě 27 sousedů a každý trochu musí couvnout ve prospěch celku"

Proc? Co z toho budes ty nebo ja mit?
19. 06. 2008 | 15:10

stejskal napsal(a):

Ano, pane Čochtane,

já bych si přál, aby Česká republika přijala běžence černé pleti vylovené z moře v Itálii. Z celého srdce. Myslím, že by se jich tu ještě pár desítek tisíc mohlo uplatnit, aniž bychom to my ostatní nějak pocítili.

Rád bych se s nimi setkával, nakupoval v jejich krámcích, chodil do jejich restaurací (naopak si myslím, že taková Francie, Británie či Holandsko by už další neevropské běžence přijímat neměly, jejich tam tolik, že soužití s většinou vlivem jejich odlišných civilizačních návyků a kulturních specifik způsobuje příliš velké a nebezpečné tenze).

Nicméně Irové neodmítli ve svém referendu černochy od italských břehů. Odmítli především přistěhovalce z nových zemí EU, pane Čochtane. Jimi se cítí ohroženi. Ale v zásadě jde o stejná strach. Strach ze všeho cizího, jiného, něčeho, co žije dál než na druhé straně mé vesnice.

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 15:11

kancelarska_mys napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
blahopřeji k skvělému úlovku! Vaše přesvědčovací schopnosti jsou vskutku na výši!

Vážení spoludiskutéři,
kdo nedovede svým psaním nikoho naštvat, ten by neměl psát! To prosím není z mé vlastní hlavy, ale od Kingsleye Amise a má to být páně Kurasův oblíbený citát.

Vítejte, pane K.,
a nenechte se odradit, i když je to tady někdy dost ostré...
19. 06. 2008 | 15:15

JH napsal(a):

2 Filipi:
Děkuji za Vaše připomínky přestože s Vámi v ledasčem nemohu souhlasit,v pozn. o nekonstruktivní kritice máte pravdu, ale nevim jestli se "to" používalo ua bolševika páč sem toho za komárů moc nestihl zažít :-)

PS: jen mě zaujala Vaše zmínka o eurofašistech, kterých je tu mnoho...
Koho konkrétně a proč takto titulujete?
Osobně se mi zdá vaše "pojmenování" trošku vypjaté a neadekvátní bohužel podobně jako přirovnání pana Kurase s Hitlerem a miliony zmasakrovaných evropanů...

Narážel jste pane Kuras na HOLOCAUST?..
protože pokud ano, tak jako "dvojnásobně nemístné" mě osobně přijde srovnávat jeden z největších néli vůbec největší zločin proti lidskosti s krachem integračních procesů v EU a EU samotnou!
Konkrétně u tohoto autora mne tato silná slova překvapila...
19. 06. 2008 | 15:19

Filipi napsal(a):

Pane Stejskale, takova argumentace je na hrane propagandy. Ja se nebojim niceho ciziho. Ale na zaklade zkusenosti a rozumneho usudku se bojim toho ze pristehovalci z urcitych oblasti budou ohrozovat moji svobodu. Ne ze mi budou brat praci nebo cokoliv jineho, ale svobodu. A to muze byt at uz primo v dusledku kriminality tak neprimo v dusledku hlasovani ve volbach pro politiky prosazujici levicove myslenky. Z tohoto hlediska beru urcite skupiny pristehovalcu jako osobni ohrozeni.
19. 06. 2008 | 15:21

Filipi napsal(a):

Ad JH: Nalepka o eurofasistech byla predevsim emotivniho charakteru. Jde o to ze instinktivne citim ze cim dal tim vetsi kontrolu nad mim zivotem prebiraji jini lide a nemam z toho dobry pocit...
19. 06. 2008 | 15:23

Boleslav D. napsal(a):

Autor:

Prirovnavat EU k Napoleonovi, Bismarckovi a Hitlerovi je proste sprostarna, to se neda rici jinak...

Dober si pamatuji, jak jste strasil ceske obcany straslivymi dusledky vstupu do EU. Jedinym takovym dusledkem bylo zdrazeni bananu...
19. 06. 2008 | 15:25

Třebakarel napsal(a):

Frasere , já taky od tý Evropy neco chci - aby mne vzala mezi sebe a aby fungovala ./hezky popsal Vilém výše /. Nechci být oběť vidlácký manipulace místních gubernátorů .A to si od Evropy slibuju .A vy - to si musíte rozmyslet sám .
19. 06. 2008 | 15:26

Zdeňka napsal(a):

2 JH:
Pokud máte zájem o více informací v souvislotech s "eurofašisty" a EU, tak si vyhledejte materiál o "The Bilderberg Group". (tady je o tomto tématu dokument od Alexe Jonese: http://in-ocean.blogspot.co...)
19. 06. 2008 | 15:26

pavla napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale, já teda nevím, ale myslíte, že by se tady našla práce pro desetitisíce černochů, že by se našlo pro ně také bydlení, když spousta našich lidí nemá pořádně kde bydlet? Když chybí peníze na výstavbu domovů pro důchodce, sociální byty atd.? Na to, aby skončili jako v Německu s nataženým rukama před sociálem je snad nepotřebujeme, ne? A náš stát určitě nemá zbytečné peníze, aby mohl živit tolik imigrantů. To se radši obejdu bez jejich krámků a restaurací. Těch máme tady dost, spíš máme problém, kde na ně vzít. Nemyslím, že by lidé za takovýto akt byli vděčni. Ale třeba se pletu.
19. 06. 2008 | 15:28

JH napsal(a):

2 Zdeňka:
diky za link, já informace přímo "žeru" :-)
hlavně, když stejně nemůžu dělat nic jinýho :-(
takže dokument zkouknu...
děkuji a všem pěkný zbytek dne /hlavně panu Kurasovi "-)
19. 06. 2008 | 15:31

Řeč mysli napsal(a):

Česká republika má ohromnou příležitost nahradit národního hrdinu sebevraha J.Palacha opravdovým národním hrdinou! Bude to ten, který bude mít na pomníčku napsáno! Padl v boji s totalitní Evropskou unií. Čest jeho památce.
19. 06. 2008 | 15:32

Pepa Řepa napsal(a):

To třebakarel
Problém mám hlavně se třemi body. Ekonomiku nechci do toho zatahovat /ropovody, zemědělské dotace, biopaliva atd./. Od toho jsou tady jiní.

1.Demokratické principy.
Můžete mít lepší příklad nedodržování předem platných pravidel než reakci na irské referendum?
Stejně bychom mohli probrat serii vnucených zákonů. Vy se necítíte občas manipulován?
Když nebudete poslouchat, ukáže eutoprst -ty, ty, ty- když neposlechnete, následují sankce.Bolestivé, řekl bych.

2. Nebudete mít žádnou možnost ovlivnit zahraniční politiku.
Pokud vám vyhovuje samostatnost Kosova, nebudete mít problém. Já s ní nesouhlasím, problém mám.
Uvědomte si, že každá z dominantních zemí má své vlastní zájmy. Francie má vizi spolupráce s Maghrebem s možným začleněním severní Afriky do EU.
Německo bude preferovat přijetí Chorvatska a Turecka a nebude mít zájem na přijetí Srbů. O ostatních státech bývalé Jugoslávie nemluvě.Americké zájmy se nemusí vždy krýt s evropskými. Kam chcete EU rozšiřovat? Až na Kavkaz?

Můžeme se dohodnout, jistě. Při novém systému hlasování však hrozí, že si všechny dominantní státy prosadí to svoje. Nebudou opratě.

3. Společná imigrační politika znemožňuje selektivní výběr příchozích. Naopak dává možnost rozstrkání do zemí východní Evropy.Islamizace nových zemí je pak nevyhnutelná. Princip je všude stejný, osvědčený.

Uvědomte si, že vše má mít svůj řád.Jste součástí jakýchsi jednotek od té nejnižší, kterou kdysi byla (snad zase bude) rodina, přes příslušnost k lokalitě, k národnímu (v širším slova smyslu)společenství až třeba po světoobčanství.
EU vsadila na vymazávání národního povědomí na úkor europanství. Myslím, že to je zásadní chyba. Stejně jako existuje syndrom druhé nebo třetí generace u imigrantů, bude existovat hledání toho ztraceného článku v řetězci identit. Pokud by ovšem bylo vymazávání národního povědomí úspěšné. Pochybuji o tom, je to kontraproduktivní.

Petruška Šustrová to má v jedné úvaze, kdy píše , že je velkou chybou ponechat slovo národ holým hlavám /interpretuji nepřesně/.

To jen v kostce. Nechci to tady zaplevelit, dělat řepnou kampaň.Budu až zítra.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 15:34

Monika napsal(a):

Ještě poznámka k názvu článku: Dublin, ne Brusel!

Jinými slovy. Když za nás něco rozhodne Brusel, je to špatně. Když za nás něco rozhodne Dublin, je to dobře. Inu, proč ne?

Ale ono nejde o to, kde se to rozhodne, nýbrž co se rozhodne a jak se nám zrovna to rozhodnutí hodí do krámu.

Kdyby Lisabonskou smlouvu odmítli Němci (což by bylo zvláštní, ale stát se to mohlo), název by zněl: Berlín, ne Brusel. Kdyby Rumuni, bylo by: Bukurešť, ne Brusel. Kdyby ji odmítli Portugalci (což by bylo také zvláštní, neboť v jižním státům je jev euroskepticismus dost nepochopitelný), psali bychom: Lisabon, ne Brusel. Divné, protože smlouva se náhodou jmenuje Lisabonská, ale což.

Představte si ale tu prekérní situaci, kdyby tuto smlouvu odmítla Belgie. To se klidně mohlo stát. Jak by pak vypadal název článku? Jářku, to by pak pan Kuras musel napsat: Brusel, ne Brusel! A velebili bychom Belgičany, přirozeně, ty tvrdohlavé Galy!
19. 06. 2008 | 15:35

JH napsal(a):

2 pan Stejskal:
koukám, že presentováním Vašich "tolerantních" názorů zde jste si na sebe ušil tak trochu bič, když čtu ty příspěvky adresované Vám..
Nesete svouji kůži na trh :-) a to je vždycky náročné...
píšu o tom jen z toho důvodu, že pod Váš příspěvek z 19.06.2008 15:11:17 bych se klidně podepsal...
19. 06. 2008 | 15:35

Čochtan napsal(a):

Milá Pavlo,
Pan Stejskal ti na tohle asi neodpoví. Pan Stejskal nad něčím takovým totiž vůbec nepřemýšlel, on jen vidí ten krásný multikulturní obrázek černošských krámků, vděčné černoušky, kteří mu se slzami v očích děkují za politickou korektnost a pan Stejskal s nimi pak tančí na ulici "zajíček v své jamce".

Pan Stejskal to vidí totiž stejně jako mnoho německých hloupých nadšenců, kteří procitají z multikulturního opojení až když černošský asylant prodá drogy jejich dítěti. V Hamburku je prodej drog pevně v černých rukách.

Nadšenci nemyslí, nadšenci jen jásají a sní, a páchají nechtíc mnoho zla. Pan Stejskal je také nadšenec.
19. 06. 2008 | 15:45

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa

- „Nebudete mít žádnou možnost ovlivnit zahraniční politiku. Pokud vám vyhovuje samostatnost Kosova, nebudete mít problém. Já s ní nesouhlasím, problém mám.“

Máte problém, přičemž Lisabonská smlouva a společná zahraniční politika dosud neplatí. Až bude platit, tak budete mít taky problém. Jaký je mezi tím rozdíl? Prostě v obou případech máte problém, to je celé. - ČR jakožto suverénní stát uznal Kosovo. Měl jste snad na to nějaký vliv? To se snad pan Schwarzenberg ptal na váš názor, než do Kosova zaslal diplomatické rozhodnutí o uznání? Nebo jak vlastně teď vy můžete SUVERÉNNĚ ovlivňovat zahraniční politiku? Asi nepříliš valně, když z Černínského paláce padají rozhodnutí, s nimiž máte problém. :)))

No nic, hlavně že máte tu suverenitu.

- „Při novém systému hlasování však hrozí, že si všechny dominantní státy prosadí to svoje.“
Přitom výše popisujete, že každý z těchto velkých států má zcela jiný zahraniční zájem. Má to tedy logiku? Nemá.
19. 06. 2008 | 15:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane filipi,

a nejde spíše o určitou míru "cizího" elementu? Je jasné, že každá společnost v daném čase a v daných historických podmínkách může bez větších otřesů absorbovat jen určitý zlomek lidí z odlišného civilizačního okruhu.

Jsem pro, abychom se věcně a bez emocí bavili o tom, kolik to v našem případě je. Určitě bych nechtěl, aby tu vznikala etnická ghetta jako na předměstí vělkých francouzských měst.

Slečno či paní pavlo, ty desítky tisíc jsem spíše vystřelil od boku. Omlouvám se. Neumím stanovit žádné optimální číslo (ale to neznamená, že se o to lidé s daleko většími znalostmi a profesní erudicí nemnohou pokusit).

Víte, já tu nechci přistěhovalece proto, aby mi byli vděční. Domnívám se ale, že přijetí určitého počtu je investicí do budoucnosti. A to hned z několika důvodů.

Evropa vymírá, potřebuje imigranty. I my v České republice, jednou budeme rádi, že dělají práce, které zde již nikdo dělat nebude chtít. Náš stát má ve srovnání se státy, z nichž přicházejí, peněz, že nevi co s nimi ;-)

Ale ještě důležitější mi přijde druhý důvod: Je to dost složité na vysvětlování, přesahuje to možnosti této diskuse. Věřím (opakuji věřím, tedy mohu se mýlit), že seznamování se s euroamerickým způsobem života, získáváním vzdělání atd. v případě těchto lidí se nám jednou v pozitivním slova smyslu vrátí. Alespoň část z nich nám možná přestane závidět a nenávidět nás. Třeba se i zlomek z nich s tímto novým pohledem vrátí domů. A to se může v budoucnu docela hodit, nemyslíte?

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 15:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane JH,

s tou kůží to není tak horké. Pan Čochtan i řada dalších už mne tu označila za mnohem horší kreaturu, než je nadšený hlupák či hloupý nadšenec. Kvůli tomu se v noci opravdu nebudím ;-)

Díky za podporu.

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 15:50

Pepa Řepa napsal(a):

To pavla
jestli je paní Monika muž či žena nevím. Pokud je muž, tak má mou úctu, protože odbíhá k dítěti.Myslím si, že je půvabnou ženou, dokonce mám pocit, že vím o koho jde, Nicméně máme různé názory. To tak bývá.

Nejsem xenofob, rodinu mám mixovanou.Je tady však nepopiratelně latentní problém s částí neintegrované domácí menšiny. Z tohoto důvodu si myslím, že pro možný soulad ve společnosti může mít přijetí většího množství lidí z neasimilovatelné, nekompatibilní kultury naprosto fatální důsledky.Další gheta jsou nevyhnutelná.

Pane Dolejší
Dober si pamatuji, jak jste strasil ceske obcany straslivymi dusledky vstupu do EU. Jedinym takovym dusledkem bylo zdrazeni bananu...

Máte opravdu takový příspěvek zapotřebí? Nebo jde o fór, aby si někdo naběhl na vidle?

To Monika
ano, máte pravdu. Manipulován jsem byl i před podepsáním Lisabonské smlouvy. Kníže uznal Kosovo proti drtivé většině domácích obyvatel.

Je to však důvod k ratifikaci dalšího dokumentu?
Opravil bych rčení: Byli jsme a budem na: Byli jsme manipulováni a budem. Já radši cimrmanovské: Byli jsme a buben.
Omlouvám se už musím.Na týdenní nákup. Neznám nic horšího.
Mějte se.
19. 06. 2008 | 16:07

JH napsal(a):

Milí pane Čochtane, když už jste to téma otevřel:

kdo prodává drogy je irelevantní, důležité je, že se bohužel prodávají a to je podstatné.

A prodávají se dobře, o tom nemusíte mít pochyb už ted a to Vám je jedno, kdo tuto činnost obstarává... že je to běloh, slučně oblečený, případně Váš třeba soused...

Tak takový dealer se Vám zdá přijatelný?

Jak má podle Vás vypadat dealer dle Vašich požadavků?

Mám Vám vypsat světová metropole a uvést, kdo v nich prodává drogy?

Pak si vyberete Vašemu vkusu odpovídající mafii a bude to v pořádku?

Není náhodou problém samotný prodej drog a né národnost, rasa atd. dealera?
Takové argumenty se mě osobně zdají "divné"...

PS: Zrovna čr je na prvních místech spotřeby některých drog /mariuhany/ a obchod kvete velmi dobře i bez jakýchkoli hord černých nájezdníků...
19. 06. 2008 | 16:07

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
naposledy: „Při novém systému hlasování však hrozí, že si všechny dominantní státy prosadí to svoje.“
Přitom výše popisujete, že každý z těchto velkých států má zcela jiný zahraniční zájem. Má to tedy logiku? Nemá.

Má. Budou bezpochyby prosazeny zájmy všech dominantních států EU.
Otázka nebude znít, zda Turecko či Maghreb. Turecko i Maghreb. Možná i na Kavkaz dojde.Pokud nám jej nevyfoukne Číňan.
19. 06. 2008 | 16:18

Třebakarel napsal(a):

Pepo řepo , děkuju za názory .
-Demokratické principy a Europrst , víte mně prostě vad daleko míˇn Europrst než Čechoprst .
Proto že za ním stojí konsenzus daleko většího vzorku lidí ,je daleko menší šance manipulace .A omylu .A-... .
Zahraniční politiku já a asi ani Vy neovlivníme , nevadí mi to , neovlivním ani spoustu jiných věcí který bych chtěl .
Vymazávání národního charakteru - jestli nějakej národní charakter máme , nikdo nám ho neveme . A přece
naní možný napsat "na úkor" - Přece nestojí tyto věci proti sobě , Texasanovi nevadí že je ještě navíc občanem USA , ne ?
A národ a "holý" - v souvislosti s jejich vývojem bych slovo národ nepoužíval , nepotřebuju si na rozdíl od nich /díky věku/ nic dokazovat . Myslím že národní uvědomění , to o němž má smysl se bavit , máme každý někde hluboko v sobě . Nic a nikdo to z nás nedostane .Ale řeknu Vám , když slyším vybízet ke skupinové demonstraci "svého" národního uvědomění jako třeba kdo neskáče není tamto , berou mne mrákoty . Především jsem třebaKarel - jako vy Pepa Řepa a na tom si zakládám, pak Čech a samozřejmě Evropan .
Moc jste mi pomohl si to trochu promyslet . Díky Váš Ivan
19. 06. 2008 | 16:26

Al Jouda napsal(a):

Tak pene Stejskal, to bych už byl radši, kdyby sem přišli američtí černoši po vstupu ČR do svazku USA. Má v USA Ústavní soud také tolik práce jako u nás ?
19. 06. 2008 | 16:26

Ládik napsal(a):

pro JH:

"milí pane" - to asi není překlep, že?
19. 06. 2008 | 16:30

Karel napsal(a):

Pane Kurasi, obdivuji Vás, vydávané knihy a hry v angličtině - komu se to podaří z našinců?

Rád jste si zase do EU kopl. Tak tedy silnější Evropa ne, co tedy dál?
Globální konkurence Čína, Indie, USA ...
Vliv nadnárodních monopolů .... a rezistence malých zemí
19. 06. 2008 | 16:39

Benjamin Kuras napsal(a):

Když už jsme se díky Monice dostali k té Pravicové kuchařce, zvu vás na křest a autogramiádu svojí nové knížy "Pravicová kuchařka - Kulinářská velmoc Británie" ve čtvrtek 26.6. v 16 hodin v Domě knihy Luxor na Václaváku. Mimochodem, Monika mě monitoruje už několik let po celém internetu a není to chlap ani ženská, nýbrž početný tým proevropských politilogů a politioložek, což vysvětluje její encyklopedické znalosti, které by jeden člověk nedokázal nikdy naštudovat.
19. 06. 2008 | 16:41

Charlie napsal(a):

Takhle to pak vypadá, když někdo nadměrně užívá výborného irského léku - Tullamorre Dew

Potom se straší lidi buď EU nebo Komoušema. Bu, bu.
19. 06. 2008 | 16:41

Benjamin Kuras napsal(a):

A sorry za politologicke preklepy.
19. 06. 2008 | 16:44

Eden napsal(a):

Dobrý den pánové euroskeptici i všichni ostatní.

Zajímalo by mě, jakou máte vizi o budoucnosti světa, jak podle Vás bude Evropa vypadat za 30 let, 50 let, 200 let? Uvědomte si, že za 50 let bude pomalu docházet ropa a v EU není žádná země s "vyjímkou" Norska, která by jí disponovala. Bude lepší Evropa rozdrobená na malé státečky? Bude se lépe Evropě vyvážet její kulturní vliv, jestliže bude rozdělená? A jak bude přijmat cizí kulturní vlivy?

A co svět? Byl by lepší rozdělený na národní malé státy, nebo lepší bez hranic?

Euroskepticismus a nesjednocená Evropa mi jako vize připadají velmi krátkozraké.
19. 06. 2008 | 16:57

pramel napsal(a):

K těm světodějným úvahám o budoucnosti EU jednu zkušenost "zezdola". V naší obci v uplynulých letech proběhlo zasíťování (vodovod,kanalizace,plynovod) + stavba mostu (strženého povodní),z dotací EU přiteklo přes 67 milionů, bez nich by stála na náměstí cisterna...Ovšem zařídil to starosta, a ten (v souladu s programem své strany) nemá bruselské byrokraty rád a v obecních listech nám občas ten "plíživý socialismus" připomene..A kdyby se tu konalo referendum, tak by Evropská Unie dostala pravděpodobně na frak.
Zvlášť, pokud by volební urna byla v hospodě.:-)
Kdepak, svojí suverenitu si rozvracet nedáme!
19. 06. 2008 | 17:03

Třebakarel napsal(a):

Pane Stejskale , mluvíte mi opravdu ve věci těch menšin z duše ,proto bych vás chtěl trochu doplnit /na základě svý zkušenosti /. Myslím že nikdo by nenamítal nic proti černochovi , který je čistě oblečenej/já ani kdyby nebyl/ , zdraví na potkání , usmívá se , respektuje druhý a mluví naším jazykem .
Ale cítím trochu pravdy
u Pavly a jiných - ten strach je přece přirozený .Já mám teď třeba v příbuzenstvu kluka z Ghany .
Je to opravdu fešák /ghaňan je třeba Butrus Ghálí/. Historicky je to hrdý národ co podle pověstí oklamal Angličany .
No a v reálu to vypadá tak , že kluk je hodnej , ale neví vůbec jak to tady chodí , neučí se česky , kamarády má tedy stejný "outsidery" jako on , a jsou vlastně tak trochu do sebe .A přitom- to je smutný - laťku hodně vysoko .
Ale nemá prostě asi v rodině vzor dříče který to dotáhne díky úsilí "někam" ,prostě to tam třeba nešlo a tak je krapet nešťastnej .
Pořád sedí před televizí a kouká na .... americký filmy .Má se tu hmotně líp než doma , ale šťastnej tady asi hned tak nebude .
Abych ale nekončil trudnomyslně ,přál bych Vám všem vidět
ty jejich ženský !
19. 06. 2008 | 17:04

Třebakarel napsal(a):

Pane Kurasi ,promiňte , ale neporadil byste mi jak se dá zjistit kdo je "Monika" ? Mně by to často moc zajímalo , kdybych věděl jak zjistit kdo to tam na druhý straně je .To by mne zajímalo mnohem víc než kuchařka . Díky Ivan
19. 06. 2008 | 17:11

stále rebel napsal(a):

Přál bych Irům, pokud budou mít chuť, aby si mohli referendum zopakovat. Vůbec by mi nevadilo si i naše volby zopakovat a jistě nebudu sám. Bohužel si asi budu muset ještě chvíli počkat. Nevím jak Irové, ale my jsme volili velmi špatně a teď máme z ostudy kabát.
Dá se to ale napravit a taky doufám, že se nám to podaří.
19. 06. 2008 | 17:14

Třebakarel napsal(a):

Rebeli jsem rád že tu Stále jste. Dokolnalý .
19. 06. 2008 | 17:26

Kateřina napsal(a):

Třebakarel:
My máme v příbuzenstvu zase Číňany.

Možná je to špatné takto myslet, ale zajímá vůbec někoho, zda bílá rasa přílivem imigrantů z Afriky a Asie nezanikne?
Podotýkám, že stejně by mě mrzelo kdyby zmizeli například amazonští Indiáni nebo třeba Tibeťani.
19. 06. 2008 | 17:33

Monika napsal(a):

Milý pane Kurasi,

tak takovou poctu si snad ani nezasloužím, řekla bych. :))) Jinak o žádném konspiračním týmu zaměřeném na vaši osobu nevím (i když ta představa je půvabná a líbila by se zvláště Thomasu Pynchonovi), ani vás rozhodně nemonitoruji po celém internetu, to by bylo nad mé síly. Ale na jednom portálu jsme spolu jeden čas, zhruba před dvěma roky, diskutovali celkem pravidelně, to je fakt.

Srdečně zdraví

Monika M.
19. 06. 2008 | 17:42

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa

Víte, kdyby dominantní státy chtěly, tak si prosadí svoje i bez EU. Jinak by nebyly dominantní. V historii to tak bylo vždy, i v té nedávné (Mnichovský diktát, srpen 1968), a nebylo to pro nás ani trochu veselé. Co vám vadí na spojenectví a pevně daných mezinárodních smlouvách? Nebo byste si radši přál, aby ty dominantní strany namísto diplomacie začaly používat k prosazení svým zájmů hrubé síly?? Pokud jde o mě, toho bych věru nechtěla dožít.
19. 06. 2008 | 17:49

Supman napsal(a):

To Monika: Dobrý den, k tomu Vašemu Napoleonovi – jistě že je nějaký ten konzul dávno připraven. Co takhle Nicolas? Nebo Tony? Víte, dnes je technologie moci poněkud jiná než v oněch dobách. Dnes se nevtrhává s vojákem (tedy alespoň ne na domácí půdě). Dnes se sypou pokřivené informace a zvesela se korumpuje. A pokud něco praskne, tak se to dementuje. A je to.

Ale nepopírám, že ta Napoleonova metoda měla jistý půvab :-) a byla pravděpodobně spolehlivější.

P.S.: Závidím Vám Vaše euronadšení. Já bohužel takový "Eurohujer" - jak tu někdo napsal - být už nedokážu. Za každou velkou ideou zůstává v dějinách krvavá čára.
Takže uvidíme tentokrát...
19. 06. 2008 | 17:49

Monika napsal(a):

Oprava: ne dominantní strany, ale státy. Jasně. ;-)
19. 06. 2008 | 17:51

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Benjamine Kurasi buďte srdečně vítán.

Jste sic o 15let starší,leč vous modrého Vám pořád svědčí.Pamatuji Vaše vynikající postřehy fejetony z Kudláčkova Českého deníku.V živé paměti mám Váš elaborát o Kleptokracii.Ten už tehdy neměl chybu.

Pane,čtu-li Vaše dnešní psaní,mám jisté výhrady týkající se Vaší celkové ideje.Neříkám,že na Vašem rozkladu není nic k zamyšlení.Opravdu je nutné uvažovat o neustále se opakujících mocenských ambicích jedněch a těch samých "Evropanů".Mnohé postupy a avizované cíle jakoby nasvědčovaly o posedlosti současných byrokratů,majících pořád v mysli ikony dávnověku.

Leč na druhé straně - neznám vaše stanovisko ku hrozbám nových časů globálního světa,neboť jste se jimi ve svém prvním vstupu vůbec neráčil zabývat.

Nemyslím,že bruselští panovníci nad sjednocenou Evropou,by mohli být brzdou pro rozvoj mezinárodních evropských vztahů.Ale každopádně lze usoudit ,že jistá právě neodsouhlasená dohoda by zvětšila image i sílu celku EU.

Už jsem někde napsal,že někdy v budoucnosti bych přivítal dokonce jakési společenství United States of Euroamerica - USEA.
Zdravím Vás Ivan.
19. 06. 2008 | 18:23

Smiricka napsal(a):

Už dlouho mě nic tak nešokovalo jako článek pana Kurase. Přirovnávat sjednocování Evropy, pod hlavičkou EU, k vizím Adolfa Hitlera je opravdu směšné. Nynější Evropa se nejen sjednocuje, ale i své právo vytváří striktně demokratickou cestou. Účastnické státy tohoto společenství, v četně ČR, škemrali o to, aby do EU mohly vstoupit. Nikdo je neokupoval, nevyhrožoval jim, ani jejich obyvatele nezabíjel v koncentračnich táborech, takže hledání jakékoliv analogie mezi EU a nacistickou expanzí v Německu je zcela zcestné a urážlivé.
EU je jednou z nejdemokratičtějších organizací na světě. Toto tvrzení obhajuje i způsob přijímání právních dokumentů, jakým je i Lisabonská smlouva. To, že celé jednání krachne na záporném hlasu třeba jen jedné země společenství, je důkazem velmi demokratické organizace EU..Někteří z Vás tu tvrdíte, že EU je jakýmsi diktátorským subjektem, což je podle mého názoru velmi chybný a omezený názor, který vychází z českého zvyku - být permanentně v opozici. Máli jakékoliv společenství fungovat, musí mít svůj stavební kámen, který v právu představuje ústavní pořádek. Takže pokud má EU vůbec fungovat, musí mít svou ústavu. To je fakt, který je jasný každému, otázkou zůstává jen to, jak má tato ústava vypadat. Proběhl pokus o sepsání takovéto ústavy, kterému se říká Lisabonská smlouva. Teď už víme, že to byl pokus neúspěšný. Nechápu ale proč nad tímto faktem někteří otevírají šampanské. Ano, Lisabonskou ústavu se nepodařilo prosadit, tak najděme takovou ústavu (novou), která bude zastupovat konsenzus všech členských státu a bude stavebním kamenem tohoto společenství. To, že se Lisabonská smlouva neprosadila neznamená, že EU žádnou ústavu nepotřebuje. Irové pouze odmítli znění jednoho návrhu.
19. 06. 2008 | 18:38

Monika napsal(a):

To Supman

Zčásti tomu tak bohužel je. Viz Kubiceho zpráva, druhá prezidentská volba Klause, abychom zůstali na našem písečku. Na druhé straně zde jsou - nebo by aspoň měli být - dobře vycvičení „hlídací psi demokracie“: média (o pád „hodné chlapce“ Grosse se zasloužil jeden deník) a občanská sdružení, a to jak na lokální, tak mezinárodní úrovni (Transparency International, Open Society Funds…). Korupce tedy není všemocná. U nás je demokracie příliš mladá, politická kultura trpí řadou dětských nemocí, často nakažlivých. Minulý režim navíc zcela zazdil občanské sebevědomí a posílil v lidech tendenci, že oni sami nic neovlivní. Ve Švédsku nebo Norsku takovéhle pocity nenajdete, mezi občany a zastupiteli zde daleko více platí strategie „výhra-výhra“. I když jeden z největších demokratů 20. století, sir Winston Churchill, pravil „Tím nejpádnějším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s běžným voličem“, neviděla bych to tak černě.

Pokud jde o tu krvavou čáru, i to je žel blízko pravdy. Vědomí, že tahle čára by mohla být poslední a definitivní čárou za lidskou civilizací, by snad mohlo držet lidi poněkud na uzdě. Alespoň tomu chci věřit. Skutečné obavy dnes nevzbuzuje Evropa, jakkoli se neumí dohodnout a čím dál více se propadá do bezvýznamnosti, ale vojenské moci velkých autokratických států, Ruska a Číny. Pokud se v Rusku objeví a dostane k moci další „jurodivý generalissimus“ - stačí pouze využít nespokojenosti lidu a nabídnout velkou, ale jednoduchou ideu o ruské všespasitelnosti -, pak teprve bude zle. Rozdrolená Evropa, a zejména ta východní část, která donedávna byla Ruskou sférou vlivu a vzbuzuje v nich imperiální nostalgii, by mohla být lákavým soustem.

Souhlasím s panem Hoffmannem. Nejstabilnější řešení pro současný svět je pevné sepětí Evropa-Spojené státy. Jen tak bude lze čelit narůstající ekonomické a vojenské moci asijských mocností. Ostatně, byl to právě Henry Kissinger, kdo si stěžoval, že z Bílého domu nemůže vytočit číslo evropského ministra zahraničí, ale musí obvolávat desítku ministrů, z nichž každý má jiný názor, pokud vůbec nějaký. A to bylo už více než před čtvrtstoletím…

To Pepa Řepa
No, dneska jsem toho moc neuvařila, pane Pepo Řepo. ;-)
19. 06. 2008 | 18:54

Fraser napsal(a):

Třebakarel: my jsme taky Evropa :). Pusobi to na me dojmem, ze potrebujeme nekoho, kdo by nam vladnul. Jenze byrokrati v Bruselu jsou stejni jako nasi, akorat jsme jim jeste vic ukradeni.

Jestli si myslis, ze na zapade je lip, sbal si buchty a na par let sem vyraz. Oni uz te z toho vyleci. Napriklad v Irsku maji uplne stejne problemy, jako jsou v CR, lisi se to jen v detailech. Necekej na spasitele, budes zklaman.
19. 06. 2008 | 18:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Smiřická,

K tomu,aby došlo k naplnění vize Evropského společenství,je zapotřebí v prvé řadě jakýsi principiální souhlas.Všichni víme oč kráčí,všaknevíme za jakých podmínek.

Myslím,že v prvé řadě by si měli ujasnit svoje vize,či nevize špičkoví evropští politikové, "dát to na papír",nešaškovat jako chytré horákyně a teprve až vynesou na světlo jasný a srozumitelný (všem) kodex,formát ústavy,smlouvy,či cokoliv vhodného pro objasnění postupů i cílů.

Teprve potom lze uvažovat o referendech.

Může to jít i jinou cestou.Víte jak vznikly USA ?Také to bylo společenství imigrantů,starouselídků,národnostní guláš z názorově roztříštěné Evropy,i Asie.A šlo to!!!!!

Jenom vědět co chceme,....že?

Ivan
19. 06. 2008 | 19:04

Smiřická napsal(a):

Dále bych rád uvedl, že jeden ze základních principů demokracie, na který mnozí z Vás zapomínáte je pluralita názorů. To, že takováto pluralita názorů v EU funguje neznamená to, že je EU nejednotná. To, že čas od času Irsko, nebo Polsko vyjádří jiný názor je jenom dobře. Princip jakéhokoliv společenství, nebo jakékoliv spolupráce je založen na tom, že účastnické subjekty prosazují své názory, mnohdy opačné, a ve finále po řadě kompromisů vytvoří konsenzus.
EU je založena na dialogu a na pluralitě názorů. Od účastnických států nikdo neočekává, že se chytnou za ruce a půjdou spolu uspořádat skupinový sex. Evropa velice rozmanitá a mentalita v každém státu je jiná, takže i názory se mohou občas lišit. Nejsme v Číně a nikdo nás nenutí k tomu aby miliony lidí bylo stejných a měli stejné názory. Fakt, že se EU snaží o to spojovat a sjednocovat státy, které mají na některé věci odlišné názory - státy, které se v historii mezi sebou nenáviděli a válčili spolu je obrovsky záslužný čin. Proto není důvod kritizovat vše, co od EU přichází a stavět se permanentně do opozice
19. 06. 2008 | 19:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ivane,

takových příkladů bychom našli nepřeberné množství. A určitě i daleko horších než tento.

Ale popírá to tu mojí hypotézu o vzájemném pochopení a snaze o přebírání vzorů? Dá se říci: tak se, hoši africký, nejdříve naučte makat a ten, kdo to bude umět může, přijet? Čili sem budou jezdit jen ti nejschopnější a ti nejneschopnější naopak zůstanou doma?

Tím bychom asi pomohli sobě. V krátkodobém výhledu. Ale co s problémem stovek miliónů lidí, které neustále musí vyspělý svět živit a prakticky nic se nemění v jejich pracovních a civilizačních návycích? Nevím, ale řekl bych, že stojí za to, o tom přemýšlet.

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 19:59

Ivan Hochmann napsal(a):

Ne,ne vážení,

nepleťme pojmy s dojmy.Ze všeho nejdůležitějsí je priorita priorit,zásadní souhlas s principem Eurospolečnosti,s delegováním jistých práv mimo vlastní stát a tak podobně.

V první řadě je třeba dát všechny tyto požadavky do jednoho kodexu a předložit k posouzení jednotlivým státním celkům.

V druhé řadě jsou tyto státy v povinnosti jednoznačně deklarovat svoje stanoviska.

Teprve teď můžeme začít hovořit o nějaké demokracii.Nikdo nikoho nikam nestrká.Alespoň mě se takto jeví principy Evropské Unie.A jestli Irsko nemá zájem´,ať si trhne nohou.Mělo si také ale rozmyslet udělat si z EU dojnou krávu.Šmytec.

Ivan,
19. 06. 2008 | 20:23

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
jedno u Vás nechápu.
Na jedné straně vidíte co to nadělalo za strašné problémy ve Francii, Holandsku, Německu, a na straně druhé píšete takové hlouposti: "..já bych si přál, aby Česká republika přijala běžence černé pleti vylovené z moře v Itálii. Z celého srdce. Myslím, že by se jich tu ještě pár desítek tisíc mohlo uplatnit, ..."

Přijmeme ji desetitisíce, komu seberou státní byty ? Čí děti nedostanou státní byt, protože v něm budou černoši ? Kolik jich bude za pár let ? Až tu budeme mít stejné problémy jako dnes Francie, pak jen protáhnete obličej: "Já to tak nemyslel, já to myslel dobře, tohle jsem nemohl předpokládat,..."

Chápete, proč vás označuji za "nadšence" ?
19. 06. 2008 | 20:23

Pepa Řepa napsal(a):

Moniko, první moment na kterém se s vámi shodnu (kromě debaty o kultuře) je posílení euro-atlantické aliance. Tady by s vámi souhlasil zřejmě i autor blogu.Zatím budujeme Eurabii, s narůstajícím počtem nezvládnutelných ghet.

Jsem si také vědom stoupajích protiamerických nálad. To je fakt, částečně zaviněný západní polokoulí a hlavně událostmi na Balkáně, kde si ve finální fázi chlapci popletli strany.

On taky Kissinger dával před časem interview vyjadřující obavu zda bude úspěšný experiment s novým Evropanem. Zároveň se vyjádřil ve smyslu, že teprve za úřadování budoucího prezidenta se ukáže, zda všechna negativa připisovaná Bushovi jdou na jeho vrub nebo zda se jedná o jakýsi emancipační proces muslimského světa. Možná to interpratuji nepřesně, nemám archiv, jako vaše společenství a nebaví mne takové věci dohledávat.

Vaše argumenty, že je to vlastně jedno, že by si stejně prosadily dominantní státy svou,je dost chabý.

Je mi líto, že jste toho moc neuvařila. Pokud je váš Think-tank početný, někdo měl zaskočit.
Že jsem tak smělý, jak to máte s péčí o děti. Jako za časů Flower power?
Loučím se, bude fotbal.
19. 06. 2008 | 20:28

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
na Toma Waitse jdete 27 nebo 28?
19. 06. 2008 | 20:31

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

to jsou věci o kterých se neustále dohadujete s bigjirkou.Já vám k tomu neřeknu nic nového.

Co by tady afričtí hoši dělali?Oni nepřevezmou naše civilisační hodnoty,oni nezačnou naplňovat svoje životy našimi způsoby a standardy,oni budou zase dělat to co dělali v Africe.
Totiž poflakovat se,plodit děti,vyvolávat nesváry,pobírat sociální dávky a zavádět zde svoje další hnusoby o kterých mnohdy ani nevíme.

Celý svět jim totiž neřekl co mají dělat.Nestanovil kodex záchrany jejich civilisací.Neodstavil od moci zkorumpované kmenové šamany v ministerských křeslech.Celý svět nemá na těchto chudácích neznajících základní civilisační předpoklady žádný zájem.Tak leda zbavovat se přebytků čehokoliv,co vymyslí tlupy lobbystů.Hlavně zbraně.Pak se mezi sebou vyvraždí celé národy a je pokoj........

Jenom pan Stejskal bude přemýšlet jak zaměstnat černoušky v České republice.To samé s muslimy,s cikány a ostatními.Děkuji nechci.

Ivan.
19. 06. 2008 | 20:39

třebaKarel napsal(a):

Pane Čochtane . zrovna o tý Francii něco málo vím . Sestra žije ve čtvrti kde jsou na radnici komunisti . A ti skupují pozemky v oblasti s domkama jako třeba Spořilov a staví tam byty pro další a další chudý lidi . Radnice si tím vyřeší volby ale to že je asi potřeba dodržet nějaký poměr který patrně ve Vámi zmiňovaných zemích
unikl pozornosti není argument . Tomu bychom se my přece mohli poučeni vyhnout , ne?
Ať chcete nebo ne ,lidi z Ukrajiny už tady tak moc nadšený nejsou a znám takový , který už Evropu zabalili . Takže
buď pudem na stavby , do průmyslu na hůř placený místa my , nebo budem "luxovat" kde se dá .Ale tvářit se že tu ty lidi nechcem když je tu potřebujem je pokrytectví .
19. 06. 2008 | 20:52

stejskal napsal(a):

21., pane Pepo Řepo ;-)

A 20. září na Iggy Popa. Uvidíme se?¨

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 20:57

Hobart napsal(a):

Konečně, konečně, konečně!!!

Prostě nelze snažit se o jednocení kontinentu, kulturně, jazykově, politicky a sociálně tak roztodivnýho jako je Evropa a zároveň standardizovat díry v sejru. A to všechno v sousedství Ruska probouzejícího se z kocoviny.
19. 06. 2008 | 21:05

stejskal napsal(a):

Z toho si nic nedělejte, pane Čochtane, já si občas též nerozumím ;-)

Imigrační politika druhé poloviny minulého století byla velmi naivní (to je fakt, ne kritika). Není možné příliv ekonomických imigrantů neregulovat. Pokud se tak bude dít rozumně, problémy podobné těm ve Francii či Holandsku nemusí v dalších zemích nastat.

Nevím, čí děti dostanou či nedostanou státní byt. Možná děti černé, modré, zelené a nebo bílé. A z tohoto pohledu to pro mne není důležité. Jde o to, aby byly byty pro všechny.

Ale to nemá nic společného s imigrací, ale s nesmyslnou a neústavní současnou regulační praxí nájemného ve státních bytech.

Mimochodem, bytů je v této zemi dost (dokonce i pro případné imigranty), jenže trh s nimi je deformován výše uvedenou skutečností (tím neříkám, že by měla zrušit zcela regulace. Ale ta současná je zločinná, to konstatoval už i Nejvyšší a Ústavní soud).

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 21:06

stejskal napsal(a):

Ano, pane Hochmanne,

v tomto punktu se s Vámi a s panem bigjirkou názorově dost rozcházíme.

Nicméně to, že současná koncepce řešení těchto věcí je poněkud... uhm, nedostatečná, je prostě fakt.

A co byste navrhoval? Povolat modré přilby a zavést Africe pořádek? Či aby každá vyspělá demokratická země obsadila jeden africký stát a vnutila mu, aby se měl dobře. Obávám se, že jednoduché recepty neexistují.

A tak bych zatím radši zkusil alespoň tem můj návrh. I když vyjít to samozřejmě nemusí. Ale zkusil bych to.

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 21:11

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
jdu až na druhý koncert Waitse. Aspoň bude srovnání.

Iggy Pop mě nebere.
19. 06. 2008 | 21:48

stejskal napsal(a):

Dobře, tak o tom pak dáme řeč, pane Pepo Řepo.
19. 06. 2008 | 21:50

Ivan Hochmann napsal(a):

V Africe udělají pořádek Číňani.

Jdou na to rozhodně lépe,než Rusové i OSN.Nás to nemusí moc zajímat,poněvadž polovina černoušků jsou muslimové a ti o naše srdce nestojí,tak leda vařené v ešusu.

Ivan.
19. 06. 2008 | 22:25

Smiricka napsal(a):

citat pana hoffmanna "Co by tady afričtí hoši dělali?Oni nepřevezmou naše civilisační hodnoty,oni nezačnou naplňovat svoje životy našimi způsoby a standardy,oni budou zase dělat to co dělali v Africe.
Totiž poflakovat se,plodit děti,vyvolávat nesváry,pobírat sociální dávky a zavádět zde svoje další hnusoby o kterých mnohdy ani nevíme.".........

to snad nemyslíte vážně ne? to nema cenu komentovat, protože tohle je už úpná demence. Jestli máte takovéto názory, tak by mě zajímalo co si konkrétního představujete pod těmi vašimi "civilizačními hodnotami"?
19. 06. 2008 | 22:49

Smiricka napsal(a):

Nezlobtte se na mě, ale názor typu "Afrika je sebranka flákačů, která se jen poflakuje, a z tý nudy plodí děti a pobírá sociální dávky"....:-) k tomu se asi nedá nic dodat.
19. 06. 2008 | 22:56

Smiricka napsal(a):

pokud vaše "civilizační hodnoty" produkují takto xenogobní až rasistické názory, tak sem moc rád, že se Evropa sjednocuje a stává se multikulturní. a vy nad tím můžete tak maximálně brečet, nebo si vylévat zlost v pomatených příspěvcích na internetu
19. 06. 2008 | 23:05

Smiricka napsal(a):

Navrhuju železnou oponu. Tentokrát kvůli tomu, aby se do té naší překrásné a ničím nezkurvené země nemohli dostat žádní cizáci, žádný ten hnus, co má černou pleť, nebo věří v jiného Boha........né teď vážně, podle mého názoru je ČR vysoce zkurveným státem a multikulturní společnost je možná to jediné co mu může pomoci. A že to bude mít za výsledek třeba to, že za sto let bude typický Čech vypadat jako mulat s šikmými oči? ....proč ne..nejsme fašisti, nebudeme tvořit ideální rasy.
19. 06. 2008 | 23:11

Čochtan napsal(a):

Paní Smiřická,
když už jste začala s demencí, podívejte se do zrcadla. Tam ji uvidíte.
To co Pepa Řepa napsal je sice politicky nekorektní, ale za to pravdivé. Kdo nepohodlnou pravdu označuje za "demenci", pro toho nemám slov. Žádná slova, která by pan Stejskal nechal nesmazaná.
19. 06. 2008 | 23:30

stejskal napsal(a):

Dovoluji si upozornit, pane Čochtane, že diskutující se jménem Smiricka reagoval/reagovala na pana Hochmanna. Ne na pana Pepu Řepu ;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 23:52

Čochtan napsal(a):

Sorry, pane Stejskale, máte recht, to bude asi fotbalem. Taková krásná výhra.

Ale s tou Afrikou má pan Hochmann recht. Když se podíváte kdo v Africe pracuje, tak to jsou ženský. Samečkové moc na práci nejsou, spíš na nějaké to válčení a zabíjení, (momentálně východní Kongo), nebo chlast, hazard a sex.

Afrika nemá naději, chtělo by to oplotit a nechat vyhnít.

Nebo zavést tvrdý matriarchát. Samečky hned po narození kastrovat, aby ztratili agresivitu, u býků to krásně funguje, ale zde to nemá naději, neb to není politicky korektní řešení. I když funkční, ale ne PC. Už jsme opět v době, kdy ideologie je nad fakta a rozum.

Zrušit v Africe státy, politiku, armády, politiky a generály upéct na rožni :-)) a nechat jen ten matriarchát a prvotně pospolnou společnost. Ale to je utopie.

Afrika nemá budoucnost. Podívejte se jak byla krásná Rhodesie nebo Jižní Afrika, a jak to tam vypadá dnes.
20. 06. 2008 | 00:12

Čochtan napsal(a):

Smiricka,
kdyby vaše babička neměla xenofobní názory, tak by ji něco sežralo ještě když byla prvok. :-))
Možná že by to bylo tak lepší, neboť číst názory jedince, který zdědil inteligenci po trepce obecné,........ Tak co, ještě budete žvanit o demenci ?

Xenofobie je nutná k přežití, a kdo ji nemá, ten je odsouzen k zániku.
20. 06. 2008 | 00:24

Ivan Hochmann napsal(a):

To smiricka:

Buďte tedy tak laskav a vyjevte mi prosím váš názor.Popřípadě mi odpovězte na otázku:"Co by u nás černoušci dělali?"

Ivan.
20. 06. 2008 | 00:33

Čochtan napsal(a):

O regulovaným nájemným vím svoje pane Stejskal. Synovec platil 9 000 nájem a přitom v našem restituovaném domě, v krásném velkém bytě po babičce platil regulovaný nájemník pár stovek.
20. 06. 2008 | 00:34

Čochtan napsal(a):

Což se demokraticky zeptat Evropanů, zda ty černochy vůbec chtějí ?
Nebo máme demokracii jen když se to hodí do krámu politicky korektním (cenzurováno) ?
20. 06. 2008 | 00:37

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano Evropa se sjednocuje,

stává se multikulturní - v rámci Evropy.O Asii,či Africe se žádné řeči nevedou.Doufejme ani nepovedou.Jinak bych s takovou EU naprosto nesouhlasil.

Ivan.
20. 06. 2008 | 00:41

pavla napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskal, děkuji za odpověď. Dříve jsem se nedostala. Vidím, že někteří by rádi přivítali u nás množství afričanů či jiných národností. Já osobně bych se toho velmi obávala. Jezdím do Německa pracovně velmi často již 2O let. Mám tam taky sestru, která žije poblíž franc.hranic. Při každé návštěvě se podobným tématem zabýváme, protože občas nevím, jestli jsem v Německu, Rusku nebo Turecku. Sami Němci jsou na tuto situaci dost naštvaní, prý se jich,co mají peníze, hodně stěhuje pryč. Takže jsou obavy, že časem v Německu snad mnoho Němců ani nezůstane. Turky ani vidět pracovat není, jsou to převážtně šmelináři. Zato na sociál.úřadech je uvidíte stále. Nevím, jaký přínos tyto národnosti pro Němce mají,jsou spíše jen problémem s neustále se stupnňujícím islamismem.
Když jste zmínil, že by se sem pustili jen ti černoši, kteří by makali a chtěli slušně žít, nevím, jak bychom to rychle poznali. Až by sem přijeli, někam se nastěhovali a nebyli k ničemu, tak je zas budem nahánět a posílat námi placenými letadly zpátky? Třeba to máte nějak promyšlené, ale já v tom vidím problém. A počítám, že by se naplnily dětské domovy, protože naše některé ženy by se určitě rády pobavily s těmito etniky a jak to pak dopadá, je snad jasné.
Říkáte, že náš stát má hodně peněz. Možná ano, ale proč tedy je u nás málo sociálních bytů pro lidi potřebné, staví se hlavně byty hodně drahé a ty by si asi ti přistěhovalci koupit nemohli, tak jako si je u nás nemůže dovolit každý.
Ono by opravdu bylo pěkné, kdyby byl celý svět jako jedna rodina, všichni si pomáhali, ale toho se,myslím,nikdy nedožijeme. Bohužel.
20. 06. 2008 | 00:48

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji

K označení dememta se hlásím, senilitu nepopírám.
Ke xenofobovi bych měl určitě výhrady. Jak mohu být xenofob, když žiji ve společné domácnosti s Němcem Alzi Heimmerem a Korejcem Park-In-Sonem?

Zároveň bych nechtěl být multi-kulturalistou ve smyslu toho, jak věc pojednala Evropa. Mým cílem není mít názory jako paní Smiřická. Cituji:

.né teď vážně, podle mého názoru je ČR vysoce zkurveným státem a multikulturní společnost je možná to jediné co mu může pomoci. A že to bude mít za výsledek třeba to, že za sto let bude typický Čech vypadat jako mulat s šikmými oči?...proč ne..nejsme fašisti, nebudeme tvořit ideální rasy.

Trochu mi to připomíná norimberské zákony naruby.

Kupodivu se nestydím za to, že jsem Čech i když mám někdy pocit studu za výroky svých spoluobčanů.To bude možná tou demencí.

Paní Moniko vstávejte!
Je půl sedmé. Čas vyprášit českým euroskeptikům kožich.Nebo jedete podle Bruselského času? Od kolika máte pracovní dobu?
20. 06. 2008 | 06:27

skeptický napsal(a):

Ranní ptáče víc sežere a dřív chcípne.
20. 06. 2008 | 06:49

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, tak pane kolego.Žádná škoda euroskeptiků, když vychcípaj.

Euroskeptik nebo euroseptik. Vyjde to nastejno.
Septiky eurokomisaři už zakázali. Musím mít čističku odpadních vod.Na řadě jsou euroskeptici.

Když nemáš naději vyhrát volby, snadná pomoc, jak by řekl děd Vševěd. Vyměň voliče! Výměna obyvatel probíhá. Za pár let budou volit příchozí jak vzteklí.

K čemu demokracie, osobní svobody? V životě takovou blbost nepoznali.
20. 06. 2008 | 07:27

skeptický napsal(a):

Aspoň si ty naše panny užijou.Doteď o tom četly jen v časopisech pro dívky.Afrika je prolezlá aidou,lidí je moc,tak se to hodí.Bohužel to funguje pomalu.
Pověst pracantů ani myslitelů nemají,ale něco jim jde dobře.
20. 06. 2008 | 08:05

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa

:)))))

To víte, čekám, až se mi shromáždí padesátičlenný tým, aby rozdala úkoly. Pro pravdě řečeno, trousí se jako švábi na pivo.

To fakt směšná představa. Jediný, s kým celý den jsem, je můj syn (1,5 roku). A toho, představte si, tyhle věci vůbec neinteresují. Zajímá ho velké auto, hrát si s kostkami, lézt na stůl a hrabat se ve skřínkách, kde jsou věci, co mu nepatří do ruky, máchat se ve vodě, otrhávat na zahrádce lístky z kytek… Pak vidím odpoledne pár kámošek na dětském písku, co jsou taky na mateřské, ale ani s nimi neřeším věci veřejné, nýbrž např. kde mají levnější plínky a co zabírá na dětský kašel. ;-) Večer se pak (někdy) zjeví manžel. Páč je programátor, LS a vůbec vše, co souvisí s politikou, je mu naprosto ukradené. Naštěstí. Jeden magor v rodině stačí. ;-)

A propos, pročpak si myslíte, že argument, že si dominantní státy prosadí i tak svou, je chabý? Kdybychom se podívali jen pouhých sto let dozadu, mohla bych vám vypsat bezmála stovku případů, kdy tomu tak bylo. Ale nebudu to tady zaplevelovat svými komentáři. Myslím, že svůj názor jsem už napsala.

Hezký den
20. 06. 2008 | 09:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak Euroseptik ,jo ?
Ivan.
20. 06. 2008 | 09:47

buldatra napsal(a):

To Pepa Řepa:

Moje vesnice je názorným příkladem ve vymírání euroseptiků.Protože se rozhodla rada a zastupitelstvo,na popud Bruselu,vybudovat splaškovou kanalizaci.A tím pádem se euroseptiky ba i obyčejmé moravské žumpy,staly zbytečnými.Doba euroseptiků se chýlí ke konci.

Naopak to má však kupodivu vliv na zrod mnoha nových euroskeptiků.Ba co víc,rostou jako houby po dešti.
Jelikož jsou nuceni zrušit draze vybudované septiky.Navíc musí tito čím dál více euroskeptičtější majitelé nemovitostí rozkopávat své domečky ,by položili pod zem nové odpadní roury,následně vše pak upravili v potu tváře,novou dlažbu a obklady pořídili,na dovolenou zapomněli,atd.
Slova nepěkná dští tito lidé směrem ku Bruselu.Nevděčníci.

Skutečnost,že vesnička má středisková nalézá se nyní ve stavu,jak po bombardování Drážďan,že po zahrnutí jam a výkopů dojde každému novému šťastnému majiteli nové kanalizační přípojky odměna ve formě první platby stočného,má za následek,zvýšenou porodnost osob euroskeptického zaměření.

Myslíte pane Pepo,že by euroskeptickou populační explozi na naší vesnici dokázala alespoň zmírnit,když ne přímo zastavit svými argumentačními schopnostmi, paní Monika?
20. 06. 2008 | 12:39

Smiricka napsal(a):

pane buldatro...až obrečíte svůj septik a vyrovnáte se s tak těžkou ztrátou, tak zkuste pochopit fakt, že kanalizaci by vám zavedli tak jako tak....bez ohledu na EU.
20. 06. 2008 | 13:02

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
opravdu nevím.Paní Monika zřejmě sama zahájila populační explozi před rokem a půl a zřejmě hodlá dále expodovat. To je pozitivní zpráva pro všechny.
Její vliv na vaši vesnici nedokážu posoudit.
Možná, že EK vydala směrnici, že je nutno eliminovat všechny euroskeptiky a písařce vypadlo písmeno K.I to se úředníkům stává.

Obávám se, že si synek paní Moniky při otrhávání lístků mumlá. Máme EU zrušit - nemáme EU zrušit. Až doroste svou vizi naplní.Co mu vyšlo? Nechme se překvapit. Děti se obvykle vymezují oproti rodičům.

Vzdávám hold kolegovi skeptickému.
Předběhl dobu. Stačí dát předponu euro.
Mějte se hezky. Budu plevelit až zítra večer.
20. 06. 2008 | 13:12

Smiricka napsal(a):

Pane Řepo, myslím že Vám chybí kontakt s moderním, současným, světem. Dnešní děti se totiž ve škole učí to, že si jsou lidi rovni bez ohledu na radu, vyznání, nebo zvyky. V mateřské školce se učí to, že nemají zavírat oči před problémy ostatních (viz názory- nechejme Afriku vyhnít). Proto si troufám říct, že syn paní Moniky nebude žádnou vyjímkou, ba naopak.-)....to spíš Vaše socialismem deformované názory budou ze světa mizet a vymírat.
20. 06. 2008 | 13:20

Smiricka napsal(a):

radu je pčeklep, patří tam samozřejmě "rasu"
20. 06. 2008 | 13:21

skeptický napsal(a):

To o rovnosti je populární miskoncepce,blud, šířený na popud lidí,pro které jsme míň než trus.Matení.

Ve škole se teď těch kravin bude učit více.

Ty čističky jsou nutnost,přece nechcete,aby noví majitelé,kteří nás nahradí,žili jak čuňata.Co by si o nás v Asii a Africe pomysleli.

Děkuji za ocenění,celý život jsem tak daleko vpředu,že si většinou lidé myslí,že jsem pozadu.
20. 06. 2008 | 13:34

Smirikca napsal(a):

Vy nejste ani vpředu...ani vzadu...vy jste uplne někde jinde
20. 06. 2008 | 14:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Smiřickej-bezpochyby myslíš v prdeli,že?(editor má dovolenou)

Nech těch blbin a laskavě mě odpověz co budeš dělat s černoušky.

Ivan.
20. 06. 2008 | 14:17

buldatra napsal(a):

To Smiricka:

Bohužel septik ani euroseptik oplakávat nemohu (narozdíl od sousedů) i kdybych sebevíce chtěl.Neboť mám domácí čistírnu odpadních vod.A ta mě ,doufám,přežije.A pak jednou,až přijde můj čas,bude třeba oplakávat ona mě.Vlastně,když se tak nad tím zamyslím,málem jsem tu čističku oplakal,když jsem ji platil.Ale jsem přece chlap,ne?

Spíš mám chuť zaplakat,když se setkám,byť i virtuálně,se sucharem beze smyslu pro humor.

Co černoušků se týká,mám dojem,že u nás by zbytečně mrzli,ani to léto(přes všechnu Alovu snahu)není nejvydatnější.Takže lépe jim bude někde poblíž rovníku,v jejich přirozeném prostředí.Ať k nám jezdí zhusta jako turisté.Přivítáme je a jejich peněženky s otevřenou náručí,pohostíme je chlebem a solí.I doušek pálenky by se našel.
20. 06. 2008 | 14:39

pavla napsal(a):

Pane Hochmann: to je jasné, co s těmi černoušky budou dělat. Nastěhují si je k sobě za regulované nájemné. Třeba jim na oplátku doma uklidí, případně obšťastní jejich dcery.
20. 06. 2008 | 14:41

Pepa Řepa napsal(a):

Smiricka napsal(a):
Pane Řepo, myslím že Vám chybí kontakt s moderním, současným, světem. Dnešní děti se totiž ve škole učí to, že si jsou lidi rovni bez ohledu na radu, vyznání, nebo zvyky....
.... že to bude mít za výsledek třeba to, že za sto let bude typický Čech vypadat jako mulat s šikmými oči?

Paní Smiřická
odhalila jste mě. Nemám a nikdy jsem neměl kontakt s moderním světem. Jsem Hick, Redneck, Česká Řepa žijící celý život v naší vesnici. Nejdál ve světě jsem byl v Nymburce, když jsem sháněl brambory.

S Asiatama mne nestrašte, ze šikmých očí mám xenofobní záchvaty.zvláště z Japonců. Krutá rasa, jak už tvrdila maminka Briggite Jones. Moudrá paní.

Škoda, že musím odjet, S váma se tak hezky povídá. Odjíždím do Nymburka. Pro ředkvičky.
Tak až zítra. Už se těším, co mi o tom novém světě povíte.
20. 06. 2008 | 15:15

Pia napsal(a):

Kéž by na Západě žilo více lidí jako pan BK, ale za každého kdo má ještě selský rozum a všech pět pohromadě Pán Bůh zaplať.
20. 06. 2008 | 18:35

im napsal(a):

To Pia:

Pia desideria. Kéž by všude žilo víc lidí se selským rozumem a všemi pěti pohromadě.....
20. 06. 2008 | 21:59

jaryn napsal(a):

Dobrý den pane Kurasi,
díky za váš blog. Rozumím mu. Za určitou pocitovost se netřeba stydět. Evropa má být prostorem pro život, ne matematický kalkul.

Paní Smiřická,
vy musíte být nádherně blond.

Ivane, Čochtane a další podobní, ptát se, kdo bude živit černoušky je pochopitelně nekorektní. PC vymaštěnost neumožňuje takové otázky, myšlení. PC a multikulti magoři prozří, až kromě statisíců parazitujících Cikánů nás definitivně zadusí tisíce zprvu importovaných a pak do desítek či stovek tisíc namnožených zahraničních požíračů sociálních podpor.

Pane Stejskale,
kdyby místo podpory parazitů stát podpořil rodičovství domácího pracujícího obyvatelstva (místo aby se rodičovství stávalo div ne ekonomickou sevraždou), žádné pitomé importované pracovní síly bychom nepotřebovali. Mimochodem, vaše naivita s nějakými desetitisíci černoušků, které ještě lehce uneseme (takže uživíme, že?!), je donebevolající. Prokristapána!
23. 06. 2008 | 10:27

Josef K. napsal(a):

Doporučuji panu Kurasovi pobyt v Ruské federaci.
23. 06. 2008 | 14:54

errera napsal(a):

Vkládám už napsaný komentář k podobnému článku, protože se sem možná hodí více...

Problém je v tom a myslím, že to v této diskusi již zaznělo, že se všechno musí dělat průběžně a krůček po krůčku, protože se všichni vyvíjíme. Sebelepší myšlenka, když je radikální, tak způsobí jedině problémy. Státy EU jsou rozdílné, mají jinou kulturu, jinou historii, jiné zvyky, jinou geografickou polohu, jiné názory a zákony, jsou méně či více odlišné a mají jiný stupeň vývoje. Hranice a rozdíly nejen oddělují, ale i chrání. Evropští politici hlásají o rovnosti a svými radikálními postoji se snaží potvrdit podle nich samozřejmou myšlenku, že všichni jsme stejní. To je ale ten největší omyl. Evropa by měla být hrdá na své rozdíly a nacházet kompromisy v určitých sférách, ale nikdy by se neměla centralizovat. EU žádá od svých občanů, aby se vzdali své individuality, své danosti, svého já. Přesně tak, jako to komunismus chtěl od lidí, vzdát se individuality. EU chce, aby všechny státy nesly odpovědnost za chyby jednoho, aby se například problém s imigranty v zemích jako je Francie, Německo či Itálie vyřešil tak, že v budoucnosti se jejich počet „spravedlivě“ přerozdělí do jiných zemí EU. Tyto velké země už s takovým plánem počítají, ale drží to více méně pod pokličkou. To znamená, že menší země by nemohly nic říci proti tomu, že větší země si budou léčit své chyby z minulosti tím, že následky hodí na krk právě jim a ony nebudou moci ani ceknout.
EU tak ráda experimentuje se svou socialistickou vizí, ale my jsme si něco podobného už užili dříve. Proč bychom to měli opakovat?
Počátky komunismu v Rusku byly takové, že skupina bolševiků, která měla zanedbatelnou podporu (v porovnání s 80 milióny Rusů byla jen kapkou v moři), se dostala k moci. To znamená omezená skupina, která neměla podporu u většiny obyvatel, se dostala k moci a nastala totalita. Pokud neexistuje vazba na občany, vazba na lidi, nastává totalita. Pokud politici se dohodnou proti vůli miliónů, nastává totalita. Jakákoliv radikální omezení a rozhodnutí, radikální změny jsou zhoubné. EU ani nerespektuje fakt, že Němec je jiný než Francouz, že muslim je jiný než křesťan, i když tomu tak je! Každý máme své plus a mínus, své rozdíly, jak rasy tak národy i vyznání. Rozdíly jsou a existují a nějakým zákonem, ústavou nebo smlouvou to nelze změnit! Rasismus, šovinismus, xenofobie zanikají postupně, ale pokud se potlačují radikálně, pak se tak činí jedině skrze diskriminaci jiných, kteří pak přichází o svá práva a vzniká pak tak absurdní situace, že většina se podrobuje menšině, že menšině se umožní vládnout a mít navrch a vzniká nerovnováha = zvrácenost. Takové věci se mění s časem, pomalu a efektivně, osvětou a zkušenostmi, nikdy násilím, protože násilí plodí jen násilí, rozbroje a nespravedlnost. Jenomže EU se domnívá, že bude kontrolovat mysl člověka, jeho názory, že ho zbaví těch „zlých“ (jiných) a nastolí ty „dobré“ (svoje), i když vlastně ani nedokáže spravedlivě posoudit, co je vlastně rasismus, šovinismus a co xenofobie, protože v jejich podání to je cokoliv negativního, co člověk vyjádří na adresu jiné rasy, pohlaví či národa, i když třeba jen sděluje fakt a pravdu. Kdo se pak dostává na vrchní příčky? Ne většina, ale menšina, malá skupina. A v EU už toho mají lidi dost, a proto odpovídají na takové činy EU a vlastní vlády tím, že se čím dál více ztotožňují s ultrapravicovými stranami.
Většina vládne a menšina se podvoluje. Jedině tak to funguje, nikdy ne naopak. Menšina má menší hlas a většina větší. Když občané EU nechtějí přijmout rozhodnutí svých politiků, tak nechtějí a je jedno, jestli jde o skvělou myšlenku, protože pokud jde například o případ skvělé myšlenky, tak na ni prostě a jednoduše nejsou zralí a nikdo je násilím nepřinutí tak, aby se to potom neobrátilo proti němu. Hodnotu má čas, jen čas a vývoj.
V EU máme kráčet společně ruku v ruce se svými rozdíly se ovlivňovat a spolu „růst“. Ne každá země EU má stejně rozvinout společnost, nemá stejně rozvinuté hospodářství atd. Bohužel velké evropské státy, hlavně Francie a Německo, tolik touží udávat směr, aby měly hlavní slovo, že klidně naruší stabilitu a pošlapou nezávislost malých států.
Aspirace EU je asi taková, že všechny státy jsou si rovny, ale některé jsou „rovnější“ než ostatní... Kde jsem to jen slyšela...?
23. 06. 2008 | 15:05

Xanosz napsal(a):

Nechat Evropu takovou jaká je znamená nechat tikat hodinky s další panevropskou válkou. Pan Kuras by si měl uvědomit, že totalitní časy Napoleona, Bismarcka nebo Hitlera jsou již nějaký ten pátek pryč a že jednotná Evropa není cílem několika bureaucratů, nýbrž i veliké části evropského národa. Budeme-li dál posouchat skeptické názory p. Kurase či např. p. Klause, moc daleko se nedopracujeme. Evropa musí být jednotná, aby byla silná jak ekonomicky, tak i vojensky. A pár zabedněných Irů jí v tom nesmí bránit.
23. 06. 2008 | 15:11

blanka napsal(a):

Sdílím ten názor, že je přímo strašné, že když se stát nedokáže postarat o své vlastní občany, tak každou korunu, co získá, raději vrazí do těch, kteří nepracují a mohou, ale raději se válí a pobírají podporu, ze které pak živí své rodiny v Maroku, Turecku nebo Somálsku. Když Německo, Itálie, Francie nebo Holandsko po..... svou budoucnost tím, že si k sobě nastěhovalo spoustu imigrantů, kteří se jim teď snaží změnit i zákony tím, že je nutí přijmout šaříju, pak nemají žádné právo takové lidi hodit na krk jiným zemím, které takové problémy nemají, protože se tak hloupě nezachovaly. Proč platit za chyby jiných? Ať si hezky snědí to, co si nadrobili. Velkým zemím v EU jde jen o to, jak udělat z těch menších "odpadkové koše", tzn. místa, kam budou odchazovat svoje problémy a zároveň si zajistit, aby takové odpadkové koše neměly žádné právo obrany.
23. 06. 2008 | 15:17

blanka napsal(a):

To Xanosz:
Evropa by samozřejmě jednotná být měla, ale také by si měla stát za svými pravidly. Pokud jedna země řekne, tak řekne ne. A nikdo nikdy neřekl, že Irové řekli ne, protože by byli proti spojené Evropě, ti, kteří říkají ne na Lisabonskou smlouvu, jsou právě ti, kterým je tou samou smlouvou odebírána práva a nezávislost, kterým je řečeno, že se budou chovat podle pravidel a názorů velkých zemí. Pokud Evropa spojená, tak rovnocenně a nikdy ne pod diktátem velkých zemí.
23. 06. 2008 | 15:24

jaryn napsal(a):

TO errera, blanka:

Ano! ANO!!!!!
23. 06. 2008 | 15:39

Pepa Řepa napsal(a):

Paní errero,
skvělý příspěvek.
23. 06. 2008 | 19:31

skeptický napsal(a):

Každý sedlák Vám řekne,že hnojit plevel je blbost.
23. 06. 2008 | 19:42

bigjirka napsal(a):

skvělý blog, spousta dobrých příspěvků a kýbl eurohujerství. myslím, že pan Stejskal tu dovolenou už velmi nutně potřeboval
23. 06. 2008 | 21:09

Ivan Hochmann napsal(a):

Každý člověk je speciální přírodní výtvor.

To máte děvčata naprostou pravdu.Jenže každému tomuto výtvoru bylo do kolébky usouzeno - a poslouchati budeš.Ať chceš,či nechceš.Ať francouz,či čech,nebo němec.

Evropská Unie je pouze a jen jakýmsi dalším státním celkem,kde se poslouchat bude muset.Já vchápu,že se vám to nelíbí,ale doby kdy si dělal každý co chtěl končí a bude se poslouchat.Tečka.

Pokud si někdo myslí,že pro němce budou platit jiné zákony,než pro čechy - ten se sakra plete.Ano bude se zkoušet z posice síly poškozovat "slabšího".Dám příklad.Jak je to dlouho,co si němečtí podnikatelé udělali z České republiky smetiště?Co udělaly české orgány?Nic.Až začaly hořet skládky tak začali podplacení hajzlové svádět věc jeden na druhého.

A tak to bude nadále.Pokud si lidé neuvědomí,že peníze nejsou všechno a politici,policie,soudy na základě plnění vlastních povinností (i v rámci EU) je k tomu nedonutí.

Ivan.
23. 06. 2008 | 21:12

bigjirka napsal(a):

Moniko, přece nebudete srát do vlastního hnízda a v Bruselu nadávat na Brusel! To chápu.

Ivane, a to je ono. autorita bez svobody a demokratické kontroly je fašismus. To je právě to povídání o eurofašismu, které zde zaznělo. Prostě lisabonským seznamem nic rozumného začít nemůže.
23. 06. 2008 | 21:23

Vlada Dvorak napsal(a):

Sousedem Evropy je Rusko a Asie, kde celkem žijí 3 miliardy lidí v diktátorských režimech, které o demokracií neusilují ani náznakem. S čestnou výjimkou Indie, bohatne jejich oligarchie ze surovin nebo z otrocké práce a za takto utržené peníze si postupně skupují americké a evropské společnosti - banky, technologické firmy. Toto jsou dost dobré důvody pro další integraci Evropy. Problém je, že EU vznikla jako "společenství uhlí a ocele" a její vizí je ekonomická spolupráce a zajištění blahobytu pro její občany. Obojí se podařilo a jednotná měna tuto agendu uzavřela. Je třeba otevřít novou agendu - Evropa jako svobodné demokratické území schopné jednotně politicky a vojensky vyjednávat s velmocemi - rozuměj se svými nejbližšími nedemokratickými sousedy - Čínou, Ruskem, Iránem, Saudskou Arábiíí a dalším. Vyjednávání je však možné pokud jsou si strany navzájem schopni pomoci nebo si ublážit. Dnešní realita je ale takové, že Evropa není schopná ani ublížit ani pomoci. Takže pokud nevznikne nová vize Evropy tak ani není důvod dnešní fungující "společenství uhlí, ocele, zemědelských dotací a byrokratů" dále integrovat. V tom mají Irové pravdu a musíme je podpořit.
23. 06. 2008 | 23:20

Chmelar napsal(a):

Tento clanek je plny demagogie, xenofobniho zjednodusovani vedouciho k uplne dezinterpretaci... jinak receno ke lzim. A ted fakta:

- Moc Bruselu je moc clenskych statu, nikoli na nicem nezavislych byrokratu.

- Text odmitnuty v roce 2005 nebyla Evropska Ustava, nybrz smlouva, kterou tak par politiku (a posleze hlavne euroskeptiku) nestastne zvalo.

- Zadny z clanku Lisabonske smlouvy ani implicitne neobsahuje ztratu suverenity, naopak umoznuje napr. jednoduche a na suverennim rozhodnuti zalozene vystoupeni z EU.

- Desetitisice Iru hlasovalo proti potratum a proti jeste nesmyslnejsim vecem jako treba proti cipovani malych deti - kde je to vitezstvi rozumu? Kde je to vitezstvi demokracie? Vidim jen vitezstvi demagogie a pokriveneho populismu.

- Jestlize Napoleon, Bismarck a hlavne Hitler meli sanci uskutecnit sve plany, pak tomu bylo prave proto, ze se proti sobe stavely narody se vsim svym sobeckym nacionalismem - a oni tak cinili zase se svym. Nikoli opacne.

Pro dalsi fakta si prectete prispevek od "Monika" (vyse).
A hlavne: http://chmelar.blogspot.com
24. 06. 2008 | 00:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Chmelař
Mladý muži nezoufejte. I vy jednou dospějete. Zatím potřebujete bryndák.Máte hezký, značkový. Francouzský.

Stačí, když vám začnou od úst ukapávat fráze o xenofobii, demagogii a dezinterpretaci a už jsme doma.

A fakta? Opravdu vzbuzující úsměv. Nedojde k žádné ztrátě suverenity, nebude změna rozhodování, nebude jednotná zahraniční politika ve stylu Kosova, nedojde k rozstrkání nepřizpůsobivých na východ, vytvoření nových ghet ve stylu Évry atd...

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!
Problém je v tom, že vy, mladý muži zpíváte falešně.Navíc ještě mutujete.

Píšete:
- Desetitisice Iru hlasovalo proti potratum a proti jeste nesmyslnejsim vecem jako treba proti cipovani malych deti - kde je to vitezstvi rozumu? Kde je to vitezstvi demokracie?

Z toho moudra máme vyvodit co?

Víte, jeden takový světlonoš už tu byl. Doprovázený kamarilou, která ve stylu Also sprach...XYZ, velebila svého guru a moudra, která pronesl.

"Jak výstižný je váš závěr:
Pro dalsi fakta si prectete prispevek od "Monika" (vyse)".

Mladý muži, to už tady také jednou bylo. Byli jsme vyzváni, abychom se vydali na "Cestu změny" a hrála nám k tomu "Lyra". Jestlipak víte, jak to ve volbách dopadlo?

Mimochodem, co už může potvrdit lépe slova autora blogu:
"Monika mě monitoruje už několik let po celém internetu a není to chlap ani ženská, nýbrž početný tým proevropských politilogů a politioložek, což vysvětluje její encyklopedické znalosti, které by jeden člověk nedokázal nikdy naštudovat."

Pokud vám názory pana Kurase vadí natolik,že jste ochotni věnovat smečkovému honu a dehonestaci autora takové mimořádné úsilí, je to pro mne signál pořídit si další jeho knihy.Pokud to ještě jde.

Podíval jsen se i na váš blog.Hezký. Jen tu fotografii TGM dejte, prosím pryč. Při vašich úvahách o demokracií musí v hrobě válet sudy.

Svoji fotku máte také hezkou, jste fešák.Vasil Mohorita za mlada vypadal podobně.Pod krkem měl pionýrský šátek. Vy máte bryndák. Eurobryndák, řekl bych.

Už Bob Dylan zpíval:
The Times They Are A-Changin
Mění, to je pravda. Něco ale zůstává.Věční svazáci.
24. 06. 2008 | 08:09

Richard Volný napsal(a):

Díky, pane Kurasi, propsal jste mi z duše.
24. 06. 2008 | 08:46

olfess napsal(a):

Děkuji za vaše slova a odvahu s nimi vyjít ven :)), bez lidí jako vy, by se člověk z názorů "vymytých hlav" našich "OVČANŮ" musel snad zbláznit:)
24. 06. 2008 | 09:29

bigjirka napsal(a):

Aleši Chmelaři, ve Vašich dvaceti Vám lze odpustit adolescentní nadšení. Moderujte jej trochu. Víte, studujete "obor", který Vás vede k domnění, že rozumíte všemu. To by mladí lidé neměli, životní kariéru by každý měl zahájit vystudováním a děláním něčeho skutečného. Ano, asi jste napojen na nějaké evropské granty... nebo máte tak bohaté rodiče? Monika píše z Bruselu a tráví tam svou mateřskou, jak píše. Je tedy bruselskou úřednicí nebo manželkou bruselského úředníka. Chápu v tom vaše spojenectví a chápu, že kdybyste se vyjádřili kriticky, připadalo by vám to jako netzbeschutzung. Ale netahejte do povinného nadšení všechny. Ano, LS není plnokrevná ústava, je to plíživý tunel na suverenitu.
24. 06. 2008 | 10:33

jaryn napsal(a):

bigjirko,
jó, když nám bylo dvacet let... ale podívejme, jak pružnou nekonvenčnost mládí dokáží europyjci umně využít a z mladých vytvořit tlampače EUštěstí a EUvizí. Stačí to postavit jako boj proti zkostnatělosti a zpátečnictví, a mladí už sami zdarma bojují za cizí ideály.
To pro ně bude jednou těžké vystřízlivění...
24. 06. 2008 | 10:39

bigjirka napsal(a):

ani Pavka Kohout to neměl lehké, když zaslechne ty častušky, hanba ho musí fackovat
24. 06. 2008 | 11:21

buldatra napsal(a):

To bigjirka a jaryn:

Pánové,setkání s panem Chmelařem na tomto blogu je setkáním významným,protože s nadšencem.
Nadšenectví je součástí vývoje některých jedinců a bývá později vystřídáno buď studenou sprchou,nebo se naopak vyvine v nadšenectví profesionální.Na své vývojové cestě nadšenec zažívá stavy euforické,kdy dokáže strhnout na svou stranu osoby v prenadšeneckém stadiu,které měly holt tu smůlu,že se v daném okamžiku nacházely poblíž.Po vystřízlivění takovéto osoby buď vstupují do kláštera,nebo si sypou popel na hlavu,popřípadě odevzdají občanku a vrátí se do lesa.
Ne tak pan Chmelař.Jsem rád,že žijí lidé tohoto typu.A to proto,že se starají o mou zábavu,dovolují mi uvědomit si,že kdysi i já jsem byl mladej a blbej jiným způsobem,než dnes.Vyčkejme pár let,popř.desetiletí a uvidíme,co se z našeho nadšence nakonec vyklube.
Že by Europrezident?
24. 06. 2008 | 11:57

rataj napsal(a):

Spojeným státům evropským ve smyslu chápání TGM a Jiřího z Poděbrad, tj založeným na principu vzájemného přátelství, hospodářské i vojenské pomoci a na rovných a každému jasných základních právech a povinnostech, na rozvíjení rozmanité kultury jednotlivých národů, říkám ano. Nepřeji si však společenství, založené na moci byrokratů, kteří by rozhodovali o každém pšouku.Lisabonská smlouva, která svou rozvláčností působí spíše dojmem nepříliš srozumitelného románu, než stručné a jasné ústavy, je podle mého názoru byrokratickým paskvilem. Navíc, pokud vím, nebyla autorizovaně přeložena do všech příslušných jazyků,takže ani mnohý z politiků přesně neví, co vlastně obsahuje. Proto zde plně souhlasím s Iry a naším presidentem Klausem
24. 06. 2008 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

To Buldatra
dle Sybillina proroctví projde Lisabonská smlouva, když bude zvolen Eurokomisařem Zdeněk Srstka.

Pod vtíravým heslem Chcete mě? udá každého zablešeného zmetka.

"Optimismus je opiem lidstva, zdravý duch páchne blbostí"

Hezky by se to vyjímalo v památníku autora glosy. Kdyby náhodou dotyčný potkal na Champs d'Elise jistého MK.
24. 06. 2008 | 12:25

buldatra napsal(a):

To Pepa Řepa:

Myslíte,že by pan Srstka prodal Irům i Bobika?
Pokud ano,tak Brusel zaváhal,že našeho slovutného kaskadéra a obchodníka doposud opomíjí.
Někdo by jim o panu Srstkovi měl říct.

V tuto chvíli se snažím vstřebat sílu myšlenky a originální politické názory z blogu pana téměřprezidenta Švejnara.Ten by pana Srstku potřeboval asi také,alespoň jako poradce.
24. 06. 2008 | 12:56

bigjirka napsal(a):

antipresidenta Schweinera nechte radš spinkat, agenta spícího.
24. 06. 2008 | 13:37

buldatra napsal(a):

To bigjirka:

Rád nechám spát toho velkého bezvýrazného,nemastného neslaného novice-politika,který málem udělal díru do Pražského hradu.Moc nechybělo,stačilo jen aby usnulo na chvíli několik notorických zákonodárců…

Navíc je zajímavé,kolik lidí by rádo vidělo na místě nejvyšším někoho,kdo nic nikdy neřekne,i když mluví třeba hodinu.Někoho,kdo se domluví s každým,přičemž není jasné,co si vlastně myslí a proč si to myslí.Má ten člověk nějaký jasný konkrétní a hlavně svůj názor?A jestli ano,jak ten názor z něho vydolovat?Má nějakou konkrétní vizi,která by byla prospěšná nám všem?Ne jen určitým kruhům?
Obávám se,že nic z výše uvedeného se nikdy nedozvíme a o to více si lid obecný bude tohoto muže považovat.Stane se asi tajemným hradem v Karpatech naší politické scény.
24. 06. 2008 | 13:58

bigjirka napsal(a):

buldatro, třeba o tom KGB ví víc... a až mu vloží šém am foráž, dozvíme se to taky :-)
24. 06. 2008 | 14:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Jste pěkná banda vtipálků.

Pěkně se to čte,lepší než si u Škromacha dávat po držce s Rudým panoptikem.
Nedávejte pana Srstku do EU,nezaslouží si toho.

Ivan
24. 06. 2008 | 14:39

bigjirka napsal(a):

Já ke Škromachovi nelezu, aby se pan Stejskal ze mne nepokakal. Stačí, že jsem patologická sedlina. Zdeněk Srstka byl dobrý vedoucí údržby na kolejích Strahov, dobrý kaskadér a byl a pokud vím, tak je to velký srandista. Takže k EU ho moc nepoštějte, nebo z něj burofašisti budou mít těžkou hlavu. (Taky to byl pěknej chlap a baby z něj byly auf...)
24. 06. 2008 | 15:44

prirodovedec napsal(a):

Monika, Pepa Repa: Podle mne moc pekna diskuse vcetne odkazu na kucharku. :) Rekl bych, ze s takovou diskutujici by si priste uctyhodny blogger mel dat argumentacne vetsi praci a nespolehat na fanklub. Jinak za euros(k)eptiky rovnez P.R. dekuji. Je to takove laskyplne. :) Dle mne I.H. ma pravdu s tou ctivosti. :)
24. 06. 2008 | 22:21

Realista napsal(a):

Pane Kurasi, párkrát jsem Vás slyšel v televizi, jste typ, který je se vším vždy hodně rychle hotový. Ale tady jste už přímo demagog, nepůsobíte vůbec seriózně.
25. 06. 2008 | 13:16

Realista napsal(a):

Třeba jste vykládal, že pravicové jídlo je ono dobré v dobrých restauracích a levicové McDonalds. Čili proto ti mladí levicoví aktivisté tak protestují proti nadnárodním stravovacím řetězcům, že. A víte co? Dejte voličům levice stejně peněz, jako mají voliči pravice, a uvidíte, zda McDonalds přežijí. Občas prostě plácáte šílené nesmysly, pane Kurasi.
25. 06. 2008 | 13:18

vašekk napsal(a):

Jan Masaryk uvádí jako příklad, jaké vtipy měl jeho otec T.G.M. rád.
"Přijde Ir do New Yorku a hned se ptá: "Máte tu nějakou vládu?" "Ale ovšem, máme tu vládu, docela rozumnou vládu máme". "Tož já jsem proti", povídá ten Ir.
K meritu věci bych poznamenal, že tuším Norsko a Švýcarsko nejsou členy Evropské unie, mají jakési přidružené členství, nesmějí hlasovat a ušetří na příspěvcích. Pokud ale chceme vstoupit do Eurozóny, a to nutně nemusíme, tedy pokud ano musíme se podřídit určitým pravidlům. Je naše rozhodnutí, zda poplujeme na korábu Evropy nebo ne, ale nemůžeme na něm plout a současně do něj vrtat díry pod čárou ponoru.
25. 06. 2008 | 16:02

buldatra napsal(a):

to vašekk:

Vrtat díry pod čárou ponoru nemusíme.Plout můžeme a poplujeme.
Otázka je,zda-li jen v podpalubí,nebo poblíž kormidelního kola.

Co ale musíme určitě,to je vědět,zda plujeme tam,kam chceme.

Lodní kniha je totiž dost nečitelná a ne celá posádka plně souhlasí se způsobem plavby.Ba i někteří poddůstojníci nejsou zcela s lodní knihou srozumněni.
Problém nemají důstojníci a kormidelníci,protože lodní knihu sepsali dle obrazu svého,posádky se na názor neptali.Snad s vyjímkou pár Irů,kteří řvali na palubě.
Jdiný problém v plavbě je tedy správný zápis v lodní knize.Nic víc,nic míň.
25. 06. 2008 | 17:36

Vladimir napsal(a):

To "maza":
Pro člověka který myslí, neexistují jenom alternativy : a) buďto EU s ústavou (Lisabonskou smlouvou), která dělá ze států a jejich parlamentů jen povinné přikyvovače na to co přijde z Bruselu (Berlína, Paříže)
b) nebo rozpad EU.
Existuje samozřejmě možnost (budou - li politici rozumní), že EU se namísto superstátu s ústavou změní na jakousi Společnost Evropských národů (dle vzoru OSN), ale s poněkud těsnějšími vztahy a rozšířenými kompetencemi, než má OSN, ale principiálně takto.
Čili nějaká Evropská Rada bezpečnosti (stálí členové: GB, Francie, Německo, Itálie a případně integrované útvary s alespoň 50 mil obyv. - např. Visegrád a dále dočasnými členy dle losu nebo abecedy, aby členů ERB nebylo víc než 7, či max 9) ; další orgán by bylo jakési valné shr. Evropy - všechny státy spadající do EU a dále nějaké komise, ve kterých by se zpracovávaly "odborně" možné politiky - celní, daňová, energetická, vízová, přistěhovalecká, ....
Nálezy těchto komisí by pak schvalovalo jednak E-Valné shr.(buď ministři zahr. států nebo ministerší předsedové nebo jiní pověřenci států) a také E-RB.
E-RB by měla právo veta, E-VS by hlasovalo např. ne prostou většinou, ale třeba 65 %, případně za jistých okolností s možností vyvinutí se z rozhodnutí. Podrobnosti se dají dořešit, chce to jen dobrou vůli. Evropské velmoce (hlavně Německo a Francie) ovšem razí heslo : Vy malí, máte příležitost mlčet, resp. Vy nám nebudete mluvit do toho, co my chceme prosadit.
25. 06. 2008 | 19:35

Štěpka napsal(a):

Irsko bylo před vstupem do EU zbankrotovaným státem. Nyní je díky dotacím z EU jedním z nejbohatších a nejvíce se rozvíjejících států unie. Takže se za to po zásluze odměnilo. Jak typické a jak nevděčné.
25. 06. 2008 | 23:30

prophet napsal(a):

Dekuji pane Kurasi,
za jasna a pravdiva slova.
Skoda ,ze se lide s timto nazorem tak malo sdruzuji a neusporadaji nejakou poradnou demonstraci.
26. 06. 2008 | 11:56

Marty napsal(a):

prirodovedec: pan Kuras nepredlozil nejakou analyzu. Ctive a jednoduse popsal skutecnost. Napr. kdyz pan Kuras pise o tom, ze Irove museli hlasovat znova, aby prijali Nice, tak komentar Moniky o jejich vlastnim rozhodnuti to nevyvraci. Je treba si polozit otazku, proc to mela Ahernova strana v programu a zda Ahern diky tomu nemel primou podporu Bruselu, aby volby vyhral. Podobnou situaci lze ilustrovat na prikladu dnesni ceske vlady. Ta by Lisabon nejradeji zarizla rovnou, ale pod tlakem z Bruselu Lisabon podepsala a nebyt irskeho NE, tak by ji sama ODS parlamentem protlacila, protoze by nemela jinou moznost. Pak by se mohlo take rikat, ze jsme ji prijali dobrovolne. On Brusel ma vedle tlaku i jine prostredky. Tu prida nebo ubere dotace, tu si vzpomene, ze jsme porusili tu a tu smernici a musime platit pokutu, ze porusujeme to a to ... proste dokaze vlade velice zneprijemnit zivot. Jinak by pak CSSD mohla prijit k volbam s prohlasenim o prijeti Lisabonu v programu, Brusel by ji ze vsech sil pomahal, volby by vyhrala, Lisabon prijala a bylo by vymalovano.
Proto by bylo dobre o vsech podobnych vecech mit ve vsech clenskych statech referenda. Bezneho obcana Brusel o koryto pripravit nedokaze. Politika lehce.
26. 06. 2008 | 14:25

Doktor napsal(a):

Možná, že je všechno jinak.
Mluvíme-li o národu, hrdosti národní a podobně, jak jsme k ní vlastně přišli. Není to tak, že po I. světové válce Spojené státy a další velmoci při formování nové Evropy potřebovali zlikvidovat Rakousko-Uhersko, jako možného významného politického a hospodářského hráče na politickém bojišti a hlavně velkého hospodářského konkurenta. Povedlo se, za využití národovců jednotlivých zemí vytvořili z nás národ československý a příslušnost czechoslovakia ( jak jsme byli hrdí na toto oslovení). Stejné je to teď s EU. Je zájmem určitých politických a hospodářských kruhů aby nebyla funkční, ale já si myslím,že je záchranou pro Evropu, že je. A to si neskonale vážím pana Kurase. Jeho postřehy jsou jasné a uvážlivé a má pravdu. Ale Spojené státy tu jsou jako velmoc déle než 250 let a naučili se vládnou k užitku své země, bez ohledu na druhé. Možná, že se EU vzpamatuje a vývojem dojde k poznání, že tudy cesta nevede a změní svoje chování, aby nebyla horší než RVHP. Pomozme ji z toho marastu už tím,že budeme volit politické strany, které myslí na své občany. Hledejme je společně.
26. 06. 2008 | 19:29

lodger napsal(a):

Pane Kurasi,

příspěvek je hluboce pod Vaši úroveň. A vůči Irům je to nefér, připomínat takhle farizejsky toho Hitlera. Po jeho sebevraždě se v Dublinu truchlilo, to asi víte, ne?
27. 06. 2008 | 10:46

C.Q.Lafayette napsal(a):

Jak to, že jste tohle všechno nevěděli už před referendem o vstupu do EU? Mým hlasem to nebylo, já jsem tušil, kam to povede. Vzpomínáte si ještě, jak Cyril Svoboda posílal VK do školy, aby se doučil, že vstupem do EU neztratíme ani část suverenity, ale naopak získáme? Dnes je to směšné, ale tenkrát se opravdu takhle lhalo...
27. 06. 2008 | 13:41

im napsal(a):

Jaký byl křest nové knihy autora blogu?

Máme nějaké očité svědky, kteří by se podělili o své dojmy?

Deník Matro přinesl drobnou zprávu včetně fota autora s knihou.
27. 06. 2008 | 23:56

Mirda napsal(a):

Bravo. Trochu světla v mlhavé temnotě Bruselské masáže mozků. Západní Evropa má tu smůlu, že příliš nezažila socialistickou totalitu, jinak by se do ní takhle nehnala. Jen mě překvapuje, že lidem, kteří kritizují platy našich poslanců, nevadí několikanásobné sumy milionů evropských úředníků, jejichž náplň práce silně připomíná náplně práce komunitických aparátčíků. Čili, kdyby je zrušili, nic se nestane, naopak. Protože jestli si někdo myslí, že nám EU něco dá, je na silném omylu. Ta nám hlavně veme, MY to zaplatíme. Vidět jsou jen dotace, ne odvody. A k odvodům další miliony regulací a omezení, co se smí a nesmí (kolik masa, mléka...). Dopře to napsal pan Kuras! Inu, oni ti Židi maj prostě pod jarmulkou..
29. 06. 2008 | 16:04

Pepa Řepa napsal(a):

To im
U mě dobrý.
29. 06. 2008 | 16:19

Petr napsal(a):

Vše je jinak.
Před vypracováním takové smlouvy,musí být jasný většinový názor Evropanů.Potom musí proběhnout delší veřejná diskuze ve všech státech a ne jen přesvědčovací kampaň či kampaň odpůrců.Tak to neproběhlo.Teprve nyní se Brusel ptá proč vlastně LS Irové odmítli!!
Je samozřejmé,že jak se zvětšuje EU a přibývají potřeby jednotné akceschopnosti navenek,tak se musí uzpůsobit i pravidla.Jinak
Evropa nebude schopna ovlivňovat dění ve světě ve svůj prospěch.
Nikomu se nelíbí představa,že o něm rozhoduje úředník v Bruselu,ale já po svých zkušenostech vím,že lepší bruselský než náš.To proto,že není pod vlivem našich mafií politických či jiných a dosavadní změny ke kterým jsme byli donuceni EU do vstupu byly jen k našemu prospěchu.
Roztříštěná Evropa ztratí v tomto světě možnost ovlivňovat zásadní změny globálního charakteru.Bavme se o tom jaké změny v řízení EU chceme a proč.Bavme se o tom co je na LS pro část evropanů nepřijatelné a proč.Využijme tento oddychový čas k diskuzi.Snažme se ale vyloučit extrémní názory: snahy o prosazení LS beze změn nebo automatické odmítnutí.
29. 06. 2008 | 17:21

im napsal(a):

@Pepa Řepa

Hláška "U mě dobrý" se vztahuje na křest knihy BK? Zítra půjdu přes den 2x kolem Neoluxoru - zajdu, zakoupím, počtu si a možná uvařím.

Doma mám první vydání "Czechs and Balances", nasmála jsem se hodně, zejména ten popis českých priorit (jídlo, ženy....)a charakteristika Češek a osobitý pohled na některé dějinné okamžiky. Taky "Anglie je na houby" je roztomilá a vtipná knížka, myslím, že potěší každého houbaře, zasloužila by si reedici.

Z jiného soudku: dočetla jsem memoáry Ruth Bondyové "Víc štěstí než rozumu", vydalo Argo asi před pěti lety, zajímavé čtení.
29. 06. 2008 | 23:10

Pepa Řepa napsal(a):

To im
abych se přiznal, nemám dost odvahy ani času do knihy se začíst.Když někam jedu, většinou se stravuju u Arabů.I v Izraeli Ze dvou důvodů.Docela mně to chutná a pak je to mnohem lacinější.Jsem asi držgrešle.

Mám obavu, že objevím v zrcadle zakukleného levicového islamofila, neboť jsou jídla pravicová a levicová.

Možná je i knížka o něčem jiném a já se pletu. V každém případě mít věnování autora Pepovi Řepovi je dobrý úlovek.

Škoda, že se na autogramiádu nedostavil syndikát Monika. Přichystali dost židlí i bruselské škeble, aby se členové syndikátu cítili jako doma.
30. 06. 2008 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

Knížka je zatím v dobré společnosti. Mezi osobně podepsaným Pavlem Tigridem a Harukim Murakami.Bude se jí tam líbit.
30. 06. 2008 | 16:24

im napsal(a):

@Pepa Řepa

Noo, možná máte rád pokrmy osvědčené a vyzkoušené?

Knížku jsem zakoupila, formát sympatický cestovní kabelkový, prolistovala, autorův řízný styl opět nezklamal, zdá se že je to první z řady pravicových kuchařek, které budou následovat? Na tu českou jsem zvědavá asi nejvíce. Mírně pohrdlivý soud autorův ve věci kuře na paprice versus chicken tikka masala ve mě vyvolává tichý a zdvořilý nesouhlas...

To dělení na pravicová a levicová jídla mi přijde hrubě zjednodušující a dobré krmě nehodné.Ále nešť...

Občasné lingvistické exkursy v textu (viz butler) jsou zábavné, pro úplnost mohl autor ještě uvést anglosaský nebo latinský ekvivalent :-)

Zdá se tedy, že křest se velmi vydařil, až na nepřítomnost syndikátu M., ale toto jistě není křest poslední...

Toho Tigrida Vám opravdu, ale opravdu závidím.
01. 07. 2008 | 00:48

Mc Cali napsal(a):

Pane Kurasi, naprosto a bez výhrad s Vámi souhlasím.
02. 07. 2008 | 23:16

Arth napsal(a):

Děkuji.
Přesně tohle si myslím... a jsem rád, že nejsem sám. Chvílemi jsem již pochyboval: jsem jeden z posledních normálních nebo už jsme se zbláznil?
Díky.
I za tu citaci prof Murphyho na konci... :-)
03. 07. 2008 | 16:51

nomo napsal(a):

Dobrý... člověk se tu pobaví
03. 07. 2008 | 17:11

Pepa Řepa napsal(a):

To im
stejně jsme všichni politicky nekorektní.Proč se používá termín křest knihy, v případě, že ji napíše pravověrný Žid?

Asi by se měl použít termín BRIT MILA.Osmý den po vydání knihy by běhal v Luxoru zřízenec se skalpelem a každou knihu by obřezal.
04. 07. 2008 | 15:09

im napsal(a):

@Pepa Řepa

Mmm, ona je to ta kniha, ta kuchařská kniha :-), tu beru jako věc rodu ženského, co byste tam řezal???

Ale kdyby to byl román, jasné maskulinum, to by asi byl bris, včetně doutníků, které by šťastný otec-autor rozdával přítomným hostům...
04. 07. 2008 | 21:08

kaja napsal(a):

No to je blabol, vzdelanej clovek. A takhle lze :)
06. 07. 2008 | 15:42

Pepa Řepa napsal(a):

To im
jsme ve shodě. Taus je to německy, Domažlice česky...
06. 07. 2008 | 22:40

im napsal(a):

@Pepa Řepa

Jasná věc. "-)
07. 07. 2008 | 00:03

G. Giormani napsal(a):

Pane Kurasi. Jistě máte pana prezidenta Klause ve velké úctě. Já rozhodně ne. Je to proto, že si pan prezident osobuje právo vlastnit i kapitulní kostel Sv. Víta, jak dokazovaly nechutné argumenty ze strany prezidentské kanceláře. Obecně řečeno Katedrálu. Já jsem křesťan a vy jste známý žid. Jak by se Vám líbilo, kdyby pan prezident přišel k názoru, že Staronová Synagoga také pastří pracujícímu lidu? Pane Stejskale, ujišťuji Vás, že v tomto názoru není pranic xenofobního a vážím si opravdu věřících židů jako mých starších bratrů. Jenom doufám, že je to tak i ze strany pana Kurase.
12. 11. 2008 | 16:57

Kavan bílý napsal(a):

Pan Bejamin Kuras nás velmi překvapil svou
podporou proklausovské a tím i prokomunistic-
kéa proputinovské partaje, v níže se velmi
angažuje spolu s teplá¨ým bratrem VK, Petrem Machem! Myslím, že pan Kural není už
normální! Distancujeme se od takových nemocných lidí!
19. 03. 2009 | 13:28

hajnej z lesa napsal(a):

Pane Kuras, jen houšť......držím palce a jste 1....vaše perfektně volená slova a formulace, to je balzám na duši a všichni ti Eurosvazáci by si měli vaše slova dát zarámovat a číst každý den, protože jejich argumenty pro LS a tudíž federalizovanou Evropu, jsou velmi povrchní, ba přímo socialistické....
28. 06. 2009 | 10:19

Karussel napsal(a):

On ren Benjamin Kuras je tak trochu z rodu dementa Václava Klause!
03. 08. 2009 | 21:08

fgg napsal(a):

<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>
<a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a>
<a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a>
<a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a>
09. 09. 2009 | 05:08

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
19. 03. 2010 | 03:00

psychoanalyst napsal(a):

Dobrý den, jsem zde poprvé a jsem překvapen kulturou tohoto blogu. Snad až příliš velkou - to by vysvětlovalo, co jste při své pošetilé naivitě přehlédli: Pan Benjamin Kuras by zde nestrácel čas výchovou národa, ani by neházel své literární perly (komu, to by vám připoměl Ros H.), ale je především dobrý obchodník s českými emocemi, ostatně jako každý žid. Inu není nad vychytaný marketing, viďte pane Kuras?
11. 06. 2010 | 02:18

tajny agent napsal(a):

V Irsku podle posledniho scitani maji uz zhruba 50 000 muslimu, nedavno jich tam bylo 30 000 a zababusence vidite mnohem casteji nez driv ... mocbych si iry teda jist nebyl ...
27. 12. 2012 | 13:36

Rxabijz61 napsal(a):

<p>Since i have found at my counter at the Primped HQ, I doubtless the most observed this <a href=http://www.disclarisonicsale.com>clarisonic </a> can a smaller amount than 474 circumstances . It has a unique pLink magnetic charger that is attached <a href=http://www.disclarisonicsale.com>clarisonic mia sale</a> to the handle and enables for full twenty minutes of use after it has been fully charged . I put mine (Josie Maran) on over the oil or moisturizer . Keeping the skin clean can prevent acne breakouts . So a few months later and I was given this rad little column here and I thought, well hot dang, I隆炉m going to find out once and for all if I should have splurged on that Clarisonic like I always figured I should have, or if this bargain option is actually every bit as good as the real thing . This <a href=http://www.disclarisonicsale.com>cheap clarisonic mia outlet</a> is when teenagers should pay attention to keeping their 2013clarisonic skin clean . By using a Clarisonic Vintage remember to brush gives you a bit better exfoliating action.</p><p>This brush uses a sonic frequency of more than 300 movements per second to cleanse the face gently

To use Clarisonic Mia, you have to wet your skin first and apply cleanser into the head of the brush . It is often difficult to find good quality, <a href=http://www.disclarisonicsale.com>clarisonic sale</a> old Britannia marked silver pieces, due to this they are rare and collectible, the also therefore command a slightly higher price . I隆炉ve got to put cream on for each hour it looks like and flaky and blue . Clarisonic MIA can help your skin absorb the nutrients found in your cleansing serum . Related Resources

Cheap Clarisonic is Sonic Skin <a href=http://www.disclarisonicsale.com>discount clarisonic mia</a> Care Clarisonicmall System takes just one minute a day for the best skin of your life . co.</p>
17. 04. 2013 | 21:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy