Ať žije Posselt

12. 10. 2009 | 16:50
Přečteno 12444 krát
Václav Klaus by měl poděkovat Bernardu Posseltovi za to, že mimo veškeré další pochybnosti potvrdil obavy z nároků sudetských Němců na restituce majetku v České republice. Kdyby Lisabonská smlouva takové nebezpečí neobsahovala, Posselt by neměl důvod označit Klausův požadavek na českou výjimku z Listiny lidských práv za „omezování lidských práv sudetských Němců a cynickou hru s osudy milionů lidí, zbavených práv, vyhnaných a mnohdy zavražděných, a jejich potomků“.

Požadavek Václava Klause nijak neomezuje žádná existující práva sudetských Němců jako německých občanů ani jako občanů Evropské unie. Neomezuje dokonce ani žádná jejich práva spojená s Českou republikou, jaká mají bez rozdílu všichni občané Evropské unie. Tedy právo na neomezený pobyt, podnikání, práci a za vlastní peníze nakoupený majetek. Žádná jiná práva spojená s Českou republiku sudetští Němci nemají, protože neexistuje žádný zákon ani mezinárodní dohoda, která by jim je dávala. Podle úsudku Jiřího Dienstbiera jim dokonce veškerá další práva upírají samotné zákony německé o ukončení okupace z roku 1953 převzaté pozdější smlouvou o sjednocení, podle nichž „žádný nárok nebo jednání nebude přípustné proti osobám, které získají nebo na které bude převeden majetek“. Rozumějme majetek Němců odsunutých po válce ze sousedních států. Včetně třeba Dánska, které si už záruku nenavracení německého majetku pro sebe vymohlo. Stejnou záruku si vymohli Poláci. O stejnou záruku - a nic víc - žádá český prezident. A to není jen prezidentovo právo, to je jeho státnická povinnost, přes jeho mrtvolu.

Kdyby Posselt moudře mlčel, nikdo by si toho nevšiml a Lisabonská smlouva by brzy převálcovala i tu Klausovu mrtvolu. Němečtí diplomaté už o ni prý ostatně horečnatě usilují a při uplatitelnosti českých politiků a soudců se jim to možná i podaří. Ale svým přihlouplým uřeknutím dal Posselt jasně najevo, že spoléhá na Lisabonskou smlouvu jako nově se otvírající cestu k opetnému německému záboru českého území. Jestli o tom někdo ještě pochyboval, od Posselta to má na stříbrném tácu. A jak jinak než vlastizradou bude po Posseltově výroku možné nazvat českou ratifikaci Lisabonu bez žádané výjimky?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Mueller napsal(a):

Jako vždy dobrý pane Kuras :-).
12. 10. 2009 | 17:04

Holubář napsal(a):

No jó, to víte, pan Posselt si dal o knedlík víc, zapil to bavorským pivem a trochu se mu zatmnělo.

Mě je ale sympatický a v řadě věcí se shodneme. On například nechtěl Českou republiku v EU a já také ne. On hlasoval proti a nijak se tím netajil a já jsem to udělal stejně.

Má v sobě něco slovanského, mrkněte na ten sympatický rypáček. A má dozajista i smysl pro humor, vždyť ten knírek ....

Trochu se odkopal, to je pravda, ale všimne si toho jen ten, komu chybí správná dávka bruselské politické korektnosti a naopak nechybí něco škodolibosti.

Pane Posselte, stejně jsou ti Češi smějící se bestie, co říkáte?
12. 10. 2009 | 17:10

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že opičák Heiko

http://brnensky.denik.cz/zp...

Má lehčí život než Klaus. Lovecká sezóna je v plném proudu.
Lovci všech zení spojte se!

Ne jeho místě bych si pořídil ochutnávače a nevycházel ven.

Taková otrávená špička deštníku taky dokáže divy.
12. 10. 2009 | 17:13

arlon napsal(a):

*****

jen tak dál, lepšíte se.
12. 10. 2009 | 17:25

Petr Havelka napsal(a):

My z pomezí sudet říkáme, že v sobotu Béčko Německa porazilo Polsko 2 : 0 :-)
12. 10. 2009 | 17:28

Boethius napsal(a):

A že tak najednou, povinnost, dva roky přihlížeje na onu vlastizradu bez jediného pípnutí, sám vlastně vlastizrádcem. Pana Posselta necitujete úplně, i když byste tak moc chtěl. Samozřejmě, že onen požadavek nijak neomezuje existující práva sudetských Němců, jen je uráží (mě ostatně také a sudetským Němcem nejsem). To je ta cynická hra s osudy vyhnaných a mnohdy zavražděných. Chápete? Taková ubohost.
12. 10. 2009 | 17:28

Jan Vaculík napsal(a):

Je ovšem otázka,
jestli by Posselt věděl, že Lisabonská smlouva nějakou takovou možnost skýtá, kdyby jej Klaus na tuto myšlenku sám nepřivedl.

Že si něco myslí Klaus a že si to po něm myslí i Posselt - to ještě není důkazem, že tomu tak opravdu je.
12. 10. 2009 | 17:32

Jiří Peňás napsal(a):

Pane Kurasi, to je tak zákeřnej argument, že je mi z něj skoro špatně (ne z Vás, ale z Vaší nízké argumentace). Představte si, že by tak někdo, jako Vy jednáte se sudet. Němci, jednal z Židy (vím, že to přirovnání je nepřijatelné, ale přesto ho používám. Nynější česká nenávist - včetně té Vaší - k sudetským Němcům je český antisemitismus našeho věku. Přemýšlejte o tom aspoň.
jiří peňás
12. 10. 2009 | 17:35

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
Jakože tomu tak opravdu není proto, že si to myslíte Vy.
A zástupy, pro které je víra (dogma) tím hlavním kriteriem poznání.
Já bych na místě Klause podepsal, natolik jste mě jistě už četl. Ale neberu Klausovi právo na názor, který vyjádřený prezidentem Klausem - suverénem nad ratifikací, má váhu skoro toho světa na druhé straně páky opřené o pevný bod.
Tak mě napadlo, jakou integritu musí mít Václav Klaus, že toto vytí ze všech stran, poštěkávání - dokonce cizích diplomatů přemýšlejících, jak se vměšovat do vnitřních věcí jiného státu za účelem sesazení jeho hlavy (to Vám nevadí, pane Vaculíku?) snáší s klidem Angličana. A při té příležitosti, jakou asi integritu musel mít Tomáš Garigue Masaryk při zakládání československého státu z hlediska štvaní všelikých to českých (rakouských) šosáků. Aby titíž šosíci na pěti letech na něho pěli oslavné ódy, vynášeli ho na piedestal a velebili ho. Nic Vám to nepřipomíná, pane Vaculíku?
Docela rád bych si přečetl Kurasovy názory na Klause před patnácti lety.
12. 10. 2009 | 17:49

Aleš A napsal(a):

Pan Posselt také řekl
Český prezident podle sudetoněmeckého mluvčího ví, že Listina základních práv EU, která je součástí Lisabonské smlouvy, nevytváří žádné právní důsledky pro majetkové poměry v členských státech unie; Klaus se prý ale "pokouší ze zatuchlých nacionalistických emocí a lítosti nevinných vytlouct politický kapitál". To Posselt označil za "hluboce antievropské, nemorální a obrácené do minulosti".
A v tom mám pravdu!!!
Ale Bobošíkové, Železný, Machovci a komunisté si zase vzpomněli když nevěděli co, na tradiční zbraň jak KSČ, tak národovců sudetoněmecké nebezpečí!!!!!!!!
12. 10. 2009 | 17:52

Bavič napsal(a):

Ke Klausovým zárukám bych řekl. Vítejme v Čechách případné sudecké Němce. Čeští samci se jim nevyrovnají. Majetek jim bude vrácen jen v případě, že si s ním vezmou českou samici a zplodí minimálně pět potomků! Tím vznikne nový originální genetický německo-český homo sapiens sapiens. A o to jde. Árijkočeský germánský rodokmen je geniální Evropan.
12. 10. 2009 | 18:02

Taoiseach napsal(a):

Máte pravdu: poděkujte Berntu Posseletovi, vezměte se s ním i s Klausem za ruce a běžte všichni tři ... však víte kam ... nebo radši ještě dál...
12. 10. 2009 | 18:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik spamů (opakujících se odkazů na jiné stránky), neboť tyto jsou v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 10. 2009 | 18:09

Paterik napsal(a):

Pan Posselt podobné cancy opakuje už celá léta. Neuspěl ani u německých ani u evropského soudu. Nechápu, proč bychom se měli bičovat hrůzou pokaždé, když něco řekne a dokonce kvůli tomu honem vpisovat nějaké větičky do LS. Pan Kuras podobně jako jeho duchovní dvojče prezident léta vede své křižácké tažení proti zlé EU...
12. 10. 2009 | 18:17

Tupelo napsal(a):

Nejen at zije Posselt, ale rovnez at zije Klaus a at zije take Kuras. Vlastne, at zijou vsichni. :) Chtel bych podekovat za ukazku toho jak se da delat politika, jak si pragmaticky vyrabet nepritele a diky tomu zajistovat tolik potrebnou popularitu. Hopla Hopla Hop.

Troufam si odhadnout ze takova reklama jakou nyni udelal Klaus Posseltovi je k nezaplaceni. Mozna ze ted se mu dostane vice prilezitosti vysvetlovat svym kolegum v evropskem parlamentu o co jde sudetskym nemcum a zacit popisovat svymi slovy zverstva, kterych se cesi dopousteli behem vyhaneni nemcu z povalecneho ceska. Skoda kostlivcu ve skrini, tento clanek vypada zajimave: http://cs.wikipedia.org/wik... . Zatim jsem jen prolitl, hlavne pasaz 'Prubeh' a neni to vesele cteni...

Klaus mel 3 roky aby dal o sobe vedet a jasne rekl ze LS smlouvu bez dodatku pro cechy nepodepise. Vyckaval do posledni chvile. Pandorina skrinka se mozna opet otevira...
12. 10. 2009 | 18:24

Targus napsal(a):

Nechápu, proč se pan Posselt tak rozhořčil, když podle něj o nic nejde. Poláci a Dáni mají svoje jisté, proč by totéž nemohli mít i Češi?
V kontextu Čunkiády, rychlených doktorů z plzeňské líhně a chuťovek z každodenní soudcovské praxe, kteréžto nám dokládají, jak je spravedlnost pružná a schopná zákrutů, vidím nově vznesený požadavek Václava Klause přinejmenším jako prozíravý, ač mi je jeho osoba jinak značně protivná.
Historická zkušenost hovoří jednoznačně, mí předkové opouštěli postoupená území s dvacetikilovým zavazadlem a z území vzdáleného pouhých 700 km od ČR byli vyháněni nevinní občané ještě v r. 2004, prý v době hlubokého míru, za asistence ozbrojených složek EU.
12. 10. 2009 | 18:36

Ben napsal(a):

Použiji slova KM:

Jako vždy dobrý, pane Tupelo :-).
12. 10. 2009 | 18:40

Karel Mueller napsal(a):

Ben, Tupelo:

Pánové,
obvykle jsme naladěni podobně, ale tentokrát se asi mýlíte.

Pokud ten dovětek EU potvrdí, tak bere bank president.

Protože odejde s tím, že vymohl cosi, co má pro stát zásadní důležitost, co si vymohly jiné státy a na co se ta ... ve vládě nezmohla, ač na to měla všechny karty. A on to musel udělat na poslední chvíli. A prohlášení pana Posselta je jako nastavení brady na k.o., jak se říká v boxu. Ať se Vám to líbí či nikoliv. Těch 90% na Primě Vám to snad řeklo jasně.

Presidenta očividně nemilujete, OK, beru. Ale dobrý hráč ocení výkon soupeře.

Známa se nějakou dobu a tak víte, že vždy zaujímám stanovisko k názoru. Nikdy ne k jeho autoru.
12. 10. 2009 | 18:59

Targus napsal(a):

To Tupelo:

škoda, že Vás nenapadlo přečíst si z Wikiny i tohleto:
http://cs.wikipedia.org/wik...
Že by to nějak extra sršelo humorem, to se určitě říci nedá.
12. 10. 2009 | 18:59

Zacheus napsal(a):

Jenomže, pane Kurasi, je také čím dál tím zřejmější, že Lisabonská smlouva - pokud vejde v platnost - bude skutečně znamenat v podstatě zánik národních států na jednom světovém kontinentu a převzetí moci ze strany Bruselu nad miliony zřejmě zatím nic netušících obyvatel Evropy.

Proto ty krajně hysterické a zlobné reakce vůči prezidentovi republiky, které si svojí razancí nezadají - pokud jde o formu - s nechutnými kampaněmi proti třídním nepřátelům v 50. letech. To už přece stojí "za ránu".

Jinak mohu konstatovat,že přes ujišťování různých právních teoretiků, že případné žaloby ze strany odsunutých sudetských Němců nemají šanci na úspěch, nikdo nemůže předvídat rozhodnutí soudu v tak složité otázce v konkrétní věci. To jen na okraj. Pokud nebude Česká republika mít právo posledního slova v těchto a i jiných právních otázkách a sporech, pak samozřejmě o nějaké státní suverenitě nemůže být ani řeči.
12. 10. 2009 | 19:03

Targus napsal(a):

To Karel Mueller:

Máte můj jednoznačný souhlas. Ať byly Klausovy pohnutky jakékoli, na reakcích zahraničních i našich politiků je vidět, že nevystřelil Pánu Bohu do oken, alebrž zasáhl desítku.
12. 10. 2009 | 19:05

F.Srbek napsal(a):

Přes řadu výhrad k prezidentovi, je dobře , že má vlastní názor. V případě Lis. smluvy je jeho požadavek zcela na místě. Bohužel naši vyjednavači se podobnými detaily nezabývali. Je třeba si ale všimnout jedné věci, která se v českcýh dějinách opakuje: Jakmile má někdo jiný. Po názor než většina, pak je docela dogmaticky napadán.Vše se samozřejmě děje v jménu demokracie. Podle potřeby si omočí ti, kteří normálně vidět nejsou. Viz bývalý ministr školství. Tím mu neberu právo na jeho názor. Já si myslím, že po dlouhé době máme prezidenta, který se snaží hájit české zájmy, nepapouškuje názory velmocí, nepodlézá jim a má na řadu věcí vlastní názor. To není zlé na připomínky malých států v EU nejsou ti velcí zvyklí.
12. 10. 2009 | 19:15

PatientO.T. napsal(a):

Klaus opakovaně uváděl své důvody, proč je pro něj LS NEPŘIJATELNÁ (aniž by ovšem nabídl alternativu mající vyhlídku na úspěch).
Schválením dodatku týkajícího se Benešových dekretů tyto důvody NEZMIZÍ. Po případném podpisu zůstane ing.Klaus kašparem, který pro zachování vlastního úřadu udělá všechno...
12. 10. 2009 | 19:18

juvel napsal(a):

Vidím to tak, že poté, co skončil východní blok a Rusko jako jeho hegemon, skončila i naše jistota, že nároky sudetských Němců nebudou vyslyšeny. Ani Klausova vyjímka z listiny Lidských práv už nebude takovou jistotou. Vždycky je něco za něco.
12. 10. 2009 | 19:27

kolemjdoucí napsal(a):

Mě baví, jak ti největší strážci suverenity a nezávislosti vždy poslušně skákají, jak ten který vnější element píská, akorát skákání je zrcadlově obrácené, čímž je ona samostatnost rozhodování zajištěna. Když Posselt řekne A, musíme udělat opak A, když Rusko řekne B, musíme nutně udělat opak B, protože jinak bychom přeci byli jejich otroci!

Pan Posselt si může říkat co chce, spíš by mě udivilo, kdyby se k poslednímu úletu Klause nevyjádřil. Zadarmo a bez námahy se na chvíli ocitl ve světle ramp, přihřál si svojí polívčičku, potěšil své příznivce a zviditelnil svoji organizaci. Podstatné je, že o tom, jestli sudetští němci nějaký majetek u Evropského soudu pro lidská práva vysoudí, nerozhodují prohlášení pana Posselta. Nad zákonem o Benešovi též ronil krokodýlí slzy a přesto zjevně neplatí, že bez něj by pohraničí touhle dobou zase patřilo Německu.
12. 10. 2009 | 19:30

Tupelo napsal(a):

@Ben: dekuji Vam, obavam se vsak ze podobnych slov se z ust KM, jehoz nazoru si velmi vazim, v tomto pripade nedockam ;)

@Karel Mueller: dekuji i Vam za vlidna slova, plest se urcite mohu, uvidime casem.

Vite me ted nejde ani o ten dovetek, ale zpusob jakym ho Klaus predvedl. Tento zpusob me vede k presvedceni ze nejde ani pro nej az tak o tento dovetek, jako spis o torpedovani integracnich snah (LS) za kazdou(!) cenu. A to ze se skryva za tento dovetek (podobne jako kdyz se skryval za budouci rozhodnuti irskeho lidu - netusil ze se prepocita) mi je docela odporne.

Ne, nemam ho rad, ale na druhou stranu uznavam (a uznaval jsem to i behem prezidentske volby), ze je nyni patrne nejlepsi hrac na ceskem politickem trhu - o triduy vys nez konkurence.

Prominte, ale nechapu proc to musel udelat na posledni chvili. Nevidim jediny duvod proc pred tremi lety nemohl prohlasit treba: "Pokud budu prezidentem, LS nepodepisi bez tohoto a tohoto dodatku". Nebo ze ji treba nepodepise za zadnych okolnosti.

Pan Posselt se musel vyjadrit, protoze diky Klausovym slovum se on jako patron sudetskych nemcu octl v hledacku lidi, kteri se zajimaji o duvody na kterych vazne ratifikace. Mozna to nebylo prohlaseni uplne nejstastnejsi (KO to ale nebylo, mozna v CR tak muze byt oznacovano), ale nejake prijit muselo.

S temi 90% mate ovsem pravdu, podpora je vyrazna. Rekl bych ze na tom ma velky vliv i ono vytvareni nepritele, ktere jsem zminil. Takove veci pujdou blbe zastavovat a vzdy vyvolaji reakce i na druhe strane.

Pisete ze bank bere prezident, v pripade ze EU pristoupi na dodatky k LS. Kdo bude brat a platit bank, jestlize staty EU nepristoupi na tyto dodatky a zvoli si cestu integrace bez CR (jakkoliv se to muze zdat mozna nerealne, podle me by to byl ze strrany evropskych zemi logicky krok - zvlast s vedomim toho ze by musely s Klausem vydrzet jeste dalsi 4 roky)?

Na zaver bych chtel dodat abyste si byl jist ze jste ten posledni koho bych zde obvinil z osobnich utoku. Urcite by se naslo vic veci na ktere bychom mozna nemeli stejny nazor, ale jsem velmi rad ze Vase nazory zde mohu cist.

@Targus: diky i Vam za link, urcite nebudu popirat ze ke zverstvum dochazelo pred a behem 2. sv. valky na cesich (a dalsi narodech) ze strany nemcu (a dalsich narodu). Uvedeny link jsem zde napsal z toho duvodu, ze pro me se jevi byt velmi zajimavy, o nekterych zde napsanych vecech jsem nemel tuseni.
12. 10. 2009 | 19:35

jams napsal(a):

Německý politik Posselt se nejmenuje Bernard. Jmenuje se Bernd. Jména by se komolit neměla.
12. 10. 2009 | 20:01

veverka napsal(a):

Benjamin Kuras
Bingo!
12. 10. 2009 | 20:10

jarpor napsal(a):

Své jsem již k tématu napsal...

Nestává se mi často, abych souhlasil s K. Muellerem. Zde tomu tak je...

Hezký večer
12. 10. 2009 | 20:18

Targus napsal(a):

To Tupelo:

Wikina je sice možná pro Vás zajímavá, nicméně rozhodně není vyvážená, co se týká míry informací vzájemného vyhánění se Němci a Čechy, potažmo Slováky,Poláky a Maďary. Pokud byste pátral hlouběji, zjistíte, že existují i jiné podrobnější prameny s poněkud odlišnými daty a faktografií.
Nicméně VK věděl dobře, na kterou strunku zadrnkat a BP místo aby drnkání utlumil, zahrál poněkud disonantní a hlučný kontrapunkt asociující u těch starších nepříliš hezké vzpomínky.
Osobně se přiznám, že jsem na toto téma hodně citlivý, několikrát jsem zde uváděl, že má rodina, jakož i rodina mé manželky byla těmito událostmi velice postižena.
O zárukách, že se takové akty nebudou opakovat jsme si všichni mohli udělat představu při vyhánění bezbranných Srbů z Kosova pět let po ukončení tzv. "kampaně" za asistence vojenských sil USA a K-FOR, tedy našich údajných spojenců.
12. 10. 2009 | 20:51

Karel napsal(a):

Po tom co Německo dokázalo v bývalé Jugoslavii, tak věřím, že ten druhý krok po rozdělení Československa dokáže udělat.
12. 10. 2009 | 22:02

JAP napsal(a):

To je teda hovadina na kvadrát. Jaký opětný zábor Němců? Oni tam snad od nepaměti žili. Z těch dezinformací se zvedá žaludek, pane Kurasi.
12. 10. 2009 | 22:05

Kuras napsal(a):

Pane Peňás,
1. že se nestydíte srovnávat sudetské Němce se Židy.
2. Čtěte, co je psáno a bez emocí: Já se sudetskými Němci nijak "nejednám" (tím méně jako se Židy), jen upozorňuju na to, že jestliže Posselt tvrdí, že Klaus omezuje jejich práva, dává tím najevo, že pokládá Lisabonskou smlouvu za možnost návratu, neboť žádná jejich existující práva Kalus neohrožuje.
3. Jste Vy onen novinář nebo někdo jiný podobného jména, který Vás chce zostudit?
12. 10. 2009 | 22:07

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tupelo,
jak jsem Vám řekl, jsme obvykle na stejné vlně a určitě se nakonec shodneme i v této věci.

Pokud jde o presidenta, jsou tři významná období v jeho činnosti: Tvůrce kuponové privatizace a ministr financí, premier a president. I většina jeho tvrdých kritiků souhlasí s tím, že v té poslední funkci překonal jejich očekávání. V kladném slova smyslu.

Svoje námitky jsem sdělil, zůstává jen poslední věc: Proč s tím tak dlouho otálel. Určitě ten požadavek nespadl z nebe a byl skrytou kartou. Důvody jsou zcela jistě strategické, nerad bych spekuloval, i když si o tom cosi myslím. Ale v každém případě je to v této situaci mimořádně účinné a efektní.

Pan Posselt mohl říct jen to, co musel, zrušení Benešových dekretů je neměnný požadavek landsmannschaftu.

Pokud jde o další postup presidenta, pokud dosáhne cíle: Okamžitě to podepíše a odejde jako jasný vítěz. Přinejmenším morálně před očima národa. Další protahování nebude, to se nebojte. Na to je příliš dobrý hráč.
12. 10. 2009 | 22:12

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

Po všech těch výhradách proti socializaci a federalizaci Evropy, po tirádách o ztrátě naší suverenity a o odevzdání politické i ekonomické vlády do rukou nevolených úředníků, myslíte, že případné vyřešení do minulého týdne nezmíněného problému s Benešovými dekrety umožní Klausovi pocit vítězství?
A co ty původní výhrady, ztratily význam?
Požene Klaus své poddané do bruselského otroctví?
Neměl by raději abdikovat a nepodepsat?
Či snad dřívější Klausovy námitky byly předkládány jen jako opona kryjící jiné cíle?
12. 10. 2009 | 22:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Všem, kteří bagatelizují snahy sudetských Němců:
"d) das Recht auf Rückgabe bzw. gleichwertigen Ersatz oder Entschädigung des konfiszierten Eigentums der Sudetendeutschen zu wahren; "
http://www.sudeten.de/cms/?...
12. 10. 2009 | 22:35

Karel Mueller napsal(a):

Patient O.T.

Samozřejmě může abdikovat a nechat to kompletně schválit někoho jiného.

Ale může také něco jiného: V rámci demokracie uznat porážku a požadovat alespoň záruku, kterou pro národ považuje za životně důležitou a kterou si vymohli jiní, neboť jejich representace je ... hmm ... poněkud jiná.

Třeba ho k tomu mohou vést vlastenecké pohnutky. Ale promiňte ... to Vám asi nic neříká ... že ...
12. 10. 2009 | 22:42

Tupelo napsal(a):

@Targus, ja ale vubec nepochybuji ze existuji verohodnejsi, presnejsi, vedectejsi kanaly. Historci z obou dvou stran urcite maji o cem diskutovat. Ja bych si pral aby ty diskuze byly hlavne mezi nimi, nebo lepe receno, hlavne aby se nezneuzivaly k cilum politiku, protoze, jak jsme meli ted moznost videt, Klaus rekne x a Posselt hned y. A naopak. Pozitivni zpetna vazba je pravdepodobna, silna slova budou silit. Sam patrim k rocnikum, ktere nastesti hruzy predvalecne, valecne a povalecne nezazil. Vinik valky je jasny a nijak jej nezpochybnuji - ale to jsem se zatim docetl o odsunu nemcu dost smrdi; kdyz jsem se o tom bavil s jeste o dost mladsi kamaradkou, tak prvni co po docteni prohlasila, bylo ze to vypada ze se nekteri cesi chovali stejne jak predchozi okupanti. Mozna se da pochopit po prechozich utrapach duvod takoveho chovani, ale neda se to omluvit (navic podle clanku na wiki tato msta byla statne organizovana, takze chladnokrevne promyslena).

Kdyby Klausovi slo o to, o cem hovori, tak by delal vse pro to, aby CR dostala jim nahle pozadovane zaruky - ziskaval by si v Evrope partnery, inicioval jednani (klidne pres vladu), zavcas upozornoval ze LS nepodepise, zkratka delal vse aby svou situaci ozrejmil - v oblasti klimatologie je hlasity azaz, zde bylo z jeho strany ticho. Nikdy by to nevzbudilo takovou pozornost, jako jeho ultimativni pozadavek na konci celoevropske ratifikace, s tim ze podobne pozornosti se dostava i Posseltovi.

V Kosovu se provadeli zverstva na Srbech, Srbove zas provadeli zverstva na muslimech, Chorvati opet na Srbech. Dokolecka. Staty jak Francie, Anglie a Nemecko (a dalsi, v podstate cela Evropa navzajem), ktere maji za sebou taky docela pohnutou minulost zazivaji 60 let bez valek. Rekorni doba nejspis. Z velke casti diky EU, rekl bych. Jak to obyvatele a statnici zminenych zemi udelali? Ze by si zkusily vic duverovat a prestali vykreslovat sve sousedy jako ty, pred kterymi je potreba byt stale na pozoru? S tim ze se vyporadali i s vlastni minulosti? Ja nevim, mozna je toho jeste mnohem vic.

@Karel Mueller: uvidime, je zrejme, ze Klaus ono skryvani teto karty mel naplanovane, ze vedel co dela. Mozna mohla zustat skryta natrvalo a diku irskemu vysledku zafungovala jako 'zachranna brzda'. Mozna mela (nebo stale hraje) hrat zdrzovaci roli pro britske konzervativce (ti se vsak uz k referendu o LC v UK tak moc nehlasi).
K Posseltovi, ten se skutecne ozval na Klausovu vyzvu musel a ma reklamu pro SL zadarmo. Krok ktery mozna prib,lizil Klause byhre na domacim hristi, na hristi evropskem kde hraje CR neni vysledek tak jednoznacny.
A duvera ke Klausovi ze strany evropskych politiku je silne poskozena - je mozne zcela vyloucit moznost ze nez se dalsi 4 roky trapit s Klausem (ten muze kdykoliv cokoliv, to jiz svym kolegum ukazal), ze se Evropa bude snazit CR propriste ignorovat (formou vicerychlostni Evropy)?
12. 10. 2009 | 22:58

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

Sudetští Němci v SRN (zejm. tedy obávaný SDL) jsou trvalou součástí našeho života od konce války. Domnívám se, že ani Klausovi se nepodaří skoncovat s tímto českým problémem...
Jde mi o něco jiného, to vy ovšem jistě dobře víte: léta Klaus varoval před LS a uváděl důvody, které NEPOMINULY. Proč to dělal, když dnes už mu na těchto důvodech nesejde. Proč se v souvislosti s LS o Benešových dekretech nikdy veřejně nezmínil?

Nepochybuji o tom, že si připadáte jako vynikající vlastenec. Blahopřeji...
Můžete mi v krátkosti charakterizovat své vlastenectví (žádost nemyslím ironicky)?
12. 10. 2009 | 23:00

Vico napsal(a):

Tupelo : Zas jen souhlas. :))
12. 10. 2009 | 23:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T.:
Sudetští Němci jsou problémem německým, nikoliv českým. Jenom někteří Němci mohou slyšet na nesmysly typu "sebeurčení sudetoněmecké národnostní skupiny", k tomu jim ovšem z české strany někteří přicmrndávají.
12. 10. 2009 | 23:17

Karel Mueller napsal(a):

Připadat si jako vlastenec je velmi úsměvné. Vlastencem buďto jste nebo nejste.

Projevuje se to pocitem sounáležitosti k této zemi a jejím obyvatelům a postoji v různých situacích. Nic si za to nekoupíte, naopak si zavřete dveře ke kariáře. CV doufám nechcete.

Pokud jde o presidenta, tak jsem se snad vyjádřil jasně. Své názory určitě nezměnil. Má jen dvě možnosti: Podepsat nebo nepodepsat.

Pokud odmítne podepsat a abdikuje, tak to podepíše jiný bez dodatku.
Pokud odmítne podepsat a neabdikuje, tak sněmovna změní Ústavu. O ostudě nemluvě.
Pokud podepíše s tímto dodatkem, tak odejde jako poražený, ale přesto morální vítěz.

Vy totiž nechcete reagovat na jednu zcela zásadní věc: Jak je vůbec možné, že některé státy mají vyjímky a co jsme tam měli za vyjednavače, že žádné vyjímky nemáme.
12. 10. 2009 | 23:18

Vico napsal(a):

KM: Váš vstup v 23:18:09 je příznačný. V hlavní roli Klaus.

Vedlejší role : Topolánek,Parlament, Ústavní soud atd..
company : Česká republika.

Hraje se o to, aby někdo odešel jako morální vítěz, company to nebude.To snad víte sám.
13. 10. 2009 | 00:29

Karel Mueller napsal(a):

Vico:

Nevím. Ještě před několika dny bych odpovědě jinak.

Dnes si nejsem jist. Možná nakonec bude vítěz ona company.
13. 10. 2009 | 01:31

jura-p napsal(a):

Kdysi jsem sedával vedle Berndta Posselta v lavici jako pozorovatel v EP. Jeho postoj je docela sofistikovaný. Ať už budou benešovy dekrety zrušeny (a v tom má podporu všech rakouských a většiny německých politických stran) nebo ne, jsou jeho právníci po přijetí LS, tehdy tedy ještě EU ústavy připraveni vést řadu individuálních i kolektivních žalob u Evropského soudu pro diskriminaci, která je v rozporu se všemi základními dokumenty EU a zejména s evropskou listinou práv. Tyto žaloby budou vedeny pro trvající zabraňování přístupu k majetku, který byl odebrán sice na základě zákona (benešových dekretů, často i předtím), ale bez řádného soudního rozhodnutí, a velmi často i bez řádného správního rozhodnutí. Zejména bylo porušeno právo postižených se k tomuto řízení vyjádřit a ještě navíc neměli možnost se proti výsledku odvolat. Často, velmi často nebylo vyvlastnění majetku vyvlastněným dáno na vědomí jinak, než tím, že byli fyzicky z majetku vyhnáni. Takže často z hlediska tehdejšího i dnešního práva jim nebyl majetek vlastně vůbec vyvlastněn. Žaloby budou založeny na tom, že ač Česká republika vrátila milionům lidí majetek vyvlastněný způsobem právnějším, těmto lidem a jejich potomkům nic vráceno nebylo, jejich žádosti nejsou projednávány a nebo jsou šmahem bez bližšího projednání zamítátny.
A tito potomci nemají určitě nic společného s nacismem, už několik generací žádnými nacisty nejsou a ani být nemohou a není jisté a v žádném řízení nebylo prokázáno, že jejich předci nacisty byli, už proto, že většinou žádné řízení o vyvlastnění neproběhlo. A protože Česká republika vrátila několika milionům majetek jejich nebo jejich předků, protože jim byl odebrán neprávně, tak to, že nevrací majetek několika milionům lidí, kterým byl odebrán také neprávně, je nesporně diskriminací a to ne žádnou retroaktivní diskriminací, ale diskriminací trvající a založené na tom, že nejsou státními příslušníky a že jsou potomky lidí, kteří byli nějací. A to je diskriminace na základě původu a na základě státní příslušnosti, která je v EU mezi příslušníky členských států nepřípustná.
Ti, kteří si nárokují majetek, nechtějí působit jakékoli neštěstí těm, co drží jejich bývalý majetek a nechtějí působit škodu ani sobě, tím, že by se třeba měli přestěhovat, aby se ujali svého majetku. Takové požadavky nemají, ale naštěstí existuje institut náhrady finanční, který se běžně užívá tam, kde škodu nejde napravit uvedením do původního stavu. A této náhrady se budou domáhat.

To jsem nevymyslel já, jen reprodukuji to, co jsem skoro rok poslouchal od Evropského Poslance Berndta Posselta.

Zamyslete se nad tím, zda s touto, pravděpodbně právně sofistikovanější taktikou mohou uspět u Evropského soudu, který o takové věci ještě nikdy nejednal a je známým prosazovačem evropské listiny práv a je silně proevropský a proti pojetí občanských práv dle zvyků jednotlivých členskych zemí.
A uvědomte si, že i náš ústavní soud na základě žaloby na zkrácení individuálního nároku jednoho poslance zrušil ústavní zákon, ke kterému by jinak musela podat žalobu skupina 41 poslanců, kdyby to nebyla žaloba na zkrácení osobního práva.

A nenadávejte mi hned. Já to nevymyslel. Já jen informuji o tom, co jsem slyšel od zde probíraného MEP Posselta.
13. 10. 2009 | 03:11

TK napsal(a):

Poměrně zásadní informaci propálil pan Vondra v posledních OVM. ODS chtěla při vyjednávání o LS dodatek o Benešových dekretech začlenit, leč proti byli i jejich koaliční partneři. Kteří ? No přece pan Liška a Schwarzenberg. Takže když hovořil o nedostatku "síly" k jednání o dekretech, ve skutečnosti nechtěl naplno provařit, že je opět Zelení podrazili. A potažmo všechny doprava orientované jedince.
13. 10. 2009 | 04:41

Ládik napsal(a):

Nic proti posseltovi (včera jsem ho viděl v tv), ale u souseda v chlívku mají 2 podobné.
13. 10. 2009 | 06:45

roln napsal(a):

Ono na tom něco bude.
Naše soudy nezřídka pracují na politickou objednávku a tak je možná na místě se zeptat, zda třeba evropský soud sem tam neudělá totéž. Ostatně nemusíme chodit daleko - stačí se podívat na případ Miloševiče..........

To jura-p:
Vaše připomínka také není od věci :)
13. 10. 2009 | 07:17

jarpor napsal(a):

jura-p

Věcný a jasný popis možných důsledků... měl byste Vaši tento příspěvek umístit pod blogy Pehe, Teličky, Lišky...

Jen si nejsem jist, zda ve svém "boji s Klausem" jsou schopni v klidu nad Vaším textem přemýšlet... stejně jako mnozí "bojovníci" z řad debatujících...

Hezký den
13. 10. 2009 | 07:21

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:
Dík za odpověď. Do vaší definice vlastenectví bych se s přimhouřením očí patrně vešel /největším nedostatkem v tomto ohledu je moje neschopnost akceptovat téměř všechny politické činitele, kteří se zde během mého života vystřídali/. V kariéře se necítím omezen, dveře přede mnou nikdo nezavřel. To je ovšem individuální zkušenost, já mám svobodné povolání...

Píšete, že nechci reagovat na výjimky okolních států. To je váš omyl, vůbec se jimi v tomhle případě nezabývám. Jde mi o Klausovy léta opakované výhrady vůči LS, které přetrvávají a které Klaus najednou zahodil, aby se začal zabývat pojistkou proti Benešovým dekretům, o nichž do minulého týdne nepronesl ani slovo. Nezbývá mi než se domnívat, že Klaus ve snaze zachovat si tvář vytáhl osvědčenou kartu...
13. 10. 2009 | 07:24

Al Jouda napsal(a):

jur-p : Výborný příspěvek ! Listina lidských práv občanů EU jistě obsahuje samé chvályhodné atributy ku prospěchu těchto občanů. Z toho důvodu každá povolená výjimka platnosti tyto občany silně poškozuje. A to všechny občany EU bez rozdílu !!! Z toho důvodu je postup prezidenta a nakonec i vlády, která mu skočila na špek, naprosto chybný. Po přijetí LS by měla být ve všech procesech probíhajících v zemích EU tato Listina dodržována, avšak platnost Benešových dekretů by měla být jednoznačně v kompetenci českého parlamentu (doufám, že ze znění LS nevyplývá, že by tomu tak nebylo).
13. 10. 2009 | 07:30

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:
Píšete, že SN jsou německý, nikoli český problém. Tak proč ten německý problém Klaus právě teď řeší?
13. 10. 2009 | 07:36

vodník Kebule napsal(a):

Všechno OK, ale proč pro kristapána až teď? To si opravdu myslíme, že můžeme beztrestně celou Evropu provokovat a nic se nestane? Počkat do poslední chvíle a pak s ironickým úšklebkem vše zlomyslně zablokovat? To je ale hodně naivní! A představa, že celá LS je jen klackem na ČR je zase hodně sebestředná. Dají nám to pěkně sežrat pane a dostaneme zase jednou v historii pořádně na prdel. A bez ohledu na to, že pan prezident má samozřejmě pravdu. Jsme mrňaví a slabí. Z pohledu těch velkých něco jako protivný komár, veš nebo plíseň mezi prsty na noze. A v poslední době k naší škodě neděláme moc proto, aby nás někdo mohl ocenit lépe.
13. 10. 2009 | 08:00

pavel napsal(a):

Pan prezident se nepochybně zhlédl v husitství. Tehdy jsme taky válčili proti celé Evropě a pak jsme byli dvě stě let na jejím chvostu. Tehdy to ale mělo alespoň nějaké zdůvodnění, zatímco teď jsou Klausovy důvody jen zástěrkou k tomu, aby si ten narcis přihříval svou polívčičku. A že si bere za rukojmí celou republiku, to mě opravdu s...
13. 10. 2009 | 08:25

roln napsal(a):

To vodník Kebule:

Na prosazení LS je nyní velký politický talk, takže by se mohlo stát, že třeba je ta ratifikace v něčím zájmu, ale samotná LS nemusí být přitom nemusí být ani spravedlivá, ani dobrá....
Vzpomeňme na konec II.světové a na to, jak si "mocnosti" s některými národy totálně vytřely pozadí.

To, že jeden člověk stojí v opozici proti všem (a k tomu není vyloučeno, že může mít alespoň zbla pravdy), se koneckonců v dějinách stávalo také docela často. Bohužel takový jedinec si to obvykle šeredně odskákal....
13. 10. 2009 | 08:32

Tupelo napsal(a):

@jura-p: vynikajici, citelny prispevek, diky. Myslim, ze pan Posselt bude nyni mit vice prilezitosti seznamovat s postoji SDL zajemce, kteri se budou chtit dozvedet na cem se Klaus zasekl.
A dovolim si jedno kdyby (zatim toho vim prilis malo, priznavam ze jsou zde lide nepomerne vzdelanejsi v historii, ale presto si dovolim muj osobni, prave se tvorici nazor na tuto vec). Kdyby se CR zachovala po valce jinak a neuplatnovala princip viny kolektivni (navic postupovala v kazdem pripade zakonne, viz Vase poznamka ze se procesy vyvlastneni kolikrat ani nekonaly), ale resila viny individualni, nemela by ted s SDL sebemensi problem. Takhle se otvira skrin nejspis skryvajici kostlivce a kazdopadne puch.
13. 10. 2009 | 08:38

Nový napsal(a):

Díky pane Kuras. Máte opět pravdu.
Koho ale v této zemi zajímá budoucnost v horizontu několika let.
Žaludek naplněný steaky a pivečkem a to hned a bez námahy ( lid ) nebo miliony ve Švýcarské bance () elity ().
To je národní zájem !
13. 10. 2009 | 08:52

jarpor napsal(a):

Tupelo

Hmm... po Vašich příspěvcích ocenit jura-p ... něco se někde tak trochu hnulo... :-))

Znáte to o tom kdyby ? - Kdyby byly někde ryby ....

Hezký den
13. 10. 2009 | 09:19

Tupelo napsal(a):

JarPore, jen dve technicke poznamky.
Nedela mi problem ocenit jakykoliv prispevek, ktery se mi libi (rad ctu ve veci LS i prispevky Karla Muellera nabo Lexe, ac mame rozdilne pohledy). Jura-p jen zprostredkoval sve zkusenosti s panem Posseltem, popsal zpusob nahlizeni problemu Benesovych dekteru u SDL a ja jsem za tyto informace rad.
Druha poznamka se tyka pozornosti ktere venujete sluvku 'kdyby'. Pokud Vam toto slovo zpusobuje nejake problemy, nahradte si jej (s nepatrnou zmenou vetne konstrukce, ponechavajici sdeleni stejny vyznam) slovy jako 'jestlize by' nebo 'pokud by'. Opravdu se mi nechce hadat o slovicka.
13. 10. 2009 | 09:45

Golem napsal(a):

Tak už si konečně uvědomme, že Benešovy dekrety nám nikdo nebude garantovat než my sami důsledným odmítnutím každého nároku a každého rozhodnutí soudu, které by jej posvětilo, ať z Bruselu či z Washingtonu. A v této souvislosti si také buďmě vědomi, že z Moskvy posvěcení takového nároku nikdy nepřijde, protože miliony mrtvých Rusů by vstaly z hrobu. Koneckonců platí, nechci-li dát, nedám i kdyby se všichni podělali.
13. 10. 2009 | 10:14

Golem napsal(a):

TO Vodnik Kebule:
Jsme malí, slabí
dosti těchto řečí,
jen kdo tak mluví
sláb a malý jest...
Kdopak to před více než 100 lety napsal na věčnou připomínku věčně podělaným Čechům, kteří si myslí, že své problémy vyřeší poddáváním se ostatním a lezením jim do zadku?
13. 10. 2009 | 10:23

Otis napsal(a):

to autor:
a je to skutečně tak jednoznačné, že se B. Posselt "hloupě uřekl" a že on dodal na závažnosti konání V. Klause?
není spíše vystoupení p. Posselta obratným vytěžením maxima z té trochy politického kapitálu, kterou mu současné tanečky kolem podpisu českého prezidenta pod LS nabízí?
SDL tak není žádná extrémní skupinka, ale organizace evropských občanů, kterým i nejposvátnější dokument evropské integrace dává zapravdu
13. 10. 2009 | 10:23

Vysedlina pathologická napsal(a):

Proč ten spěch s podpisem? Bude snad válka? Podezření o nedokonalosti Lis. smlouvy pro Čechy se stalo jistotou, a kdo v Evropě se nás zastává? Kdo tlačí a kdo mlčky s námi souhlasí a pozoruje?
Ale že se naši politikové starají jen o svá koryta a vylepšují si image u evropské vlády? A zaprodávají nás?
Kolikrát jsme si pracně vydobývali svá práva zpět? Pozor, budou zase volby, pozor na ty patolízaly. Když jiné národy si váží sama sebe, proč my ne? Chceme více než Polsko a Vel. Britanie? Klausi, vydrž!
13. 10. 2009 | 10:30

Holubář napsal(a):

jura-p:
Děkuji za informace.
13. 10. 2009 | 11:14

Kristýna napsal(a):

Do čeho jste se to, pane Kuras, jen zapletl? Vy, spisovatel a dramatik, publicista. Ale i bohužel i vzdělanému a chytrému člověku se může hlava ideologicky zamotat. Chytrost ještě neznamená moudrost. Koneckonců nejste prvním ani posledním spisovatelem tohoto druhu. Vzpomeňme, kolik českých básníků a spisovatelů za 1. republiky se svezlo na levicové revoluční vlně, kolik jich psalo oslavné verše na Stalina, anebo jak katolický básník Durych obdivoval fašistické režimy. Děláte medvědí službu lidem jako je Klaus, kteří nepřijatelně rozdmýchávají staré nacionalistické vášně, které de facto vedly k rozpoutání světové války, jejíž obětí se staly mimo jiné i miliony Židů. Myslela jsem, že tyto časy jsou již pryč a že dnes už chtějí národy válce předcházet a raději mezi sebou spolupracovat. Kam nás to vlastně vracíte? Proč máme bojovat proti imaginárnímu zlu, které jste si vymysleli a neustále oživujete? K čemu je dobré dělat si nepřátele? Ničit společné evropské dílo, poštvávat evropany proti sobě?
Nemohu si v této souvislosti nevzpomenout na neustálé útočení levicové inteligence na prvorepublikové poměry a na to, co později řekl Jaroslav Seifert: "Byli jsme šťastni, ale nevěděli jsme o tom." Jen abyste si toto jednou neříkal i vy, až poneseme následky rozpadu jednoty Evropy a krize našeho ústavního systému.
13. 10. 2009 | 11:27

jarpor napsal(a):

Tupelo

Snad jsem toho nenapsal tolik, abyste se čilil...

"Vite me ted nejde ani o ten dovetek, ale zpusob jakym ho Klaus predvedl. Tento zpusob me vede k presvedceni ze nejde ani pro nej az tak o tento dovetek, jako spis o torpedovani integracnich snah (LS) za kazdou(!) cenu. A to ze se skryva za tento dovetek (podobne jako kdyz se skryval za budouci rozhodnuti irskeho lidu - netusil ze se prepocita) mi je docela odporne."

To je Váš text.
Vaše ocenění textu jury-p, jsem si, možná chybně vyložil, že již se díváte jinak na onen "dovětek". Pokud jsem se mýlil, přijměte mou omluvu...

Pro mne je více důležité CO se snaží dovětkem prosadit, než JAK... neboť to CO považuji za prioritní...

A ono kdyby... možná že bychom už byli s integrací v EU daleko dál, kdyby...

Hezký den
13. 10. 2009 | 11:30

SuP napsal(a):

jarpor -
Zdravím Vás!
Díky za upozornění na ten příspěvek. Tak si říkám, nebylo by trochu jednodušší zkusit spočítat, o jaký objem odškodnění by se jednalo a připravit se na to? Třeba by to ve světle hospodářské krize a v porovnání s jinými soudními prohrami byl pakatel (předpokládám), I když, možná bychom se ještě divili? To, jak odsun tenkrát Beneš vyřešil, skutečně je napadnutelné, už proto, že Němci za "svou" válku museli zaplatit reparace. A pokud k tomu odškodnění nějakým způsobem nedojde, ale pomocí různých "Deklarací" se ten problém zase jen umlčí nebo odsune, začnou o tom za pár generací jednat další Posseltové s našimi potomky a nikdo už nebude vědět, o co šlo.
13. 10. 2009 | 12:09

Josef K. napsal(a):

Milý pane Kurasi, problém grafomanů je ten, že píší aniž vědí. Vůbec Vás nelze podezírat ze znalosti, z marketingu nacionalismu ano. Vždy jsem si myslil, že lidé jako Vy neměli důvod emigrovat, naopka si mohli za normalizace užít. Chápu, v ten den jste to netušil. Zdá se, že několik desítek let usínáte s Karmářem pod polštářěm.
13. 10. 2009 | 12:21

Vysedlina pathologická napsal(a):

Poznámka:
stran rozdmýchávání nacionalistických vášní, kdyby to někoho náhodou napadlo v souvislosti s mým příspěvkem, tak jsem rozdmýchaná úplně odjinud, než z textu p. Kurase.
Podle mě jde právě o včasné vyjasnění věcí, aby se pozdějším vášním předešlo. Jakým nacionalistickým vášním propadá Polsko a Britanie?
Vezměme to zgruntu od lásky k bližnímu přes charakter, pokoj a mír - je lepší křičet dopředu, když nás někdo přehlíží, než se potom MSTÍT.
13. 10. 2009 | 12:32

Holubář napsal(a):

SuP:
Nechci ce s vámi přít, ale mám silný dojem ( a nevím kde rychle hned dohledat), že Německo nám reparace nesplatilo a bylo to i předmětem nějaké mezistátní dohody "odpusťmě si co jsme si".
Taď ale nejde o případné požadavky Německa, ale německých (či evropských, když už to bude stát) občanů. V tom je, myslím, to novum.
13. 10. 2009 | 12:58

jarpor napsal(a):

SuP

Opětuji pozdrav
a soudím, že nejjednodušší by bylo, kdyby nebylo právních názorů na tyto možná další "odškodnění" poukazujících...

Avšak protože zde jsou, soudím, že než něco počítat, je potřeba mít právně závazný text, na jehož základě možný budoucí soud takové "odškodnění" odmítne...

Hezký den
13. 10. 2009 | 12:59

SuP napsal(a):

jarpor -
Sleduji Vaše příspěvky na několika besedách k tomuto tématu a nemám důvod s Vaším názorem polemizovat. Ani v nejmenším. Fakt, že otázka BD nebyla za celou poválečnou historii ani jednou řádně ukončena je deprimující. Dokud k tomu jednoznačně nedojde, stále bude existovat nebezpečí, že se najde právnický vykuk, který se na tom bude chtít obohatit.
To, že tento problém staví náš stát do blbého světla vůči zbytku Evropy a může vyústit i v neratifikaci LS je sice blbé, ale tuto možnost celý ratifikační proces připouští. A jak zde někdo už dříve uvedl (možná Vy?), kostlivec se týká ODSUNU a ten v jiných státech po válce neproběhl. Nevím, jak si s tím chtějí poradit Slováci.
13. 10. 2009 | 13:09

Tomas napsal(a):

Pane Senatore,
vy jste parvicovy politik?? Ze jsem si nejak nevsiml, absolutne bez argumentu, bez jakehokoliv pravniho podvedomi a to doslova, a az neskutecny demagog. Jste jen stary a nestihajici 21 stoleti, clovek ktery prispeje ke generacnimu stretu v CR, ktery se nezadrzitelne blizi. Lide jako Vy jiz by nemeli rozhodovat, protoze u Vas plati veta: Dej blbci moc a mas problem. A to jsem parvicove zalozen. Pokud ale lide jako Vy rozhoduji o CR, jsme tam kde jsme: penize rozkradeny, silnice rozpadle, ale straseni od Vas je spousta. Co take nekdy pracovat a ne jen strasit???
13. 10. 2009 | 13:11

Tupelo napsal(a):

JarPor: ne, na dovetek se urcite jinak nedivam, za citovanym si stojim. Budu se jen opakovat, ale kdyby Klaus (a nekteri senatori ODS) chtel, mohl trpelive o podobne vyjimce jako ma Polsko ci UK vyjednavat (ci iniciovat jednani) od zacatku. Nebo kdyz ne vyjednavat dat dopredu najevo zasadni postoj (nepodpis LS). To by bylo fair. Vcelku nenapadne by se realizovala vec, kterou on poklada nyni za tak dulezitou. Nestalo se tak (diky jeho necinosti to vypada ze jeho hlavni zajem byl jinde). V teto etape, kdy hraje na narodoveckou strunu (aby tim dosahl vitezstvi, alespon pred svym publikem) a kdy je Evropa uprena k CR, udelal pazadavkum SDL mnoho reklamy (coz mu zpetne prinese spoustu bodu na domaci scene, bude se mu lip stylizovat do role ochrance ceskych narodnich zajmu). Jak se totiz ukazuje, cely proces vyhaneni nemcu nebyl vubec koser a patron SDL je si toho vedom (viz skvely prispevek jury-p). Internacionalizace problemu mu samozrejme bude zcela vyhovovat a tak se mi zda ze vitezem teto faze bude prave Posselt (opet, alespon pred svym publikem). Totalne spatne nacasovani ze strany Klause, viz zaver posledniho clanku p. Stranskeho.
13. 10. 2009 | 13:23

noblesse_oblige napsal(a):

Díky. Jen připojuju dovětek: http://cs.wikisource.org/wi...
13. 10. 2009 | 13:40

M.Brzobohatý napsal(a):

Ach ta česká pranenávist k sudetským Němcům. Pane Kurasi víte, že byli odsunuti i Židé hovořící německy po návratu z koncentráku? Víte, že 1/3 občanů ČSR vytvářela zhruba 2/3 nár. důchodu? Etnická čistka je etnická čistka ať zde či v Palestině či v býv.Jugo atd.
13. 10. 2009 | 14:45

Milan Hruška napsal(a):

No, je to pořád dokola: jak píše správně Tupelo, kdyby šlo Klausovi skutečně o tohle, tak s tím přišel hned na začátku. Takhle to ale pořád vypadá, že Klausovi jde zase jenom o to zablokovat Lisabonskou smlouvu jako takovou. Já si jenom říkal, kdo bude tak naivní a zase mu to spolkne. A vida ho, pan Kuras. Takže pane Kurasi poslouchejte: dá prezident premiérovi záruku, že pokud výjimku vyjedná, že smlouvu podepíše? Nedá. Takže jsme zase u toho, co říkal Tupelo: jde o něco úplně jiného. Jde o Klausův postoj ke světu. Ale to by bylo na delší diskuzi a výsledkem té diskuze by bylo něco, řekněme, jako sepsání chorobopisu pacienta.

A taky si už začínám myslet, jak zmínil jeden z mluvčích nade mnou, že vy staří máte tu studenou válku pěkně pod kůži. A dokavad takoví dědci budou strašit na obou stranách, tak nějaká ta válka pořád hrozí. Ale to riziko je malé, naštěstí: dědci stárnou a jejich mandát není nekonečný. Já být Klausem, tak bych už dělal plány na důchod: možná by mohl jezdit po světě a dělat přednášky o ekologii a ekologistech a tak dále. Nejlépe by mohl kázat v kostele, protože on JE něco jako Bůh. Akorát že jsem si v poslední době všiml, že mezi jeho vyznavači je čím dál tím více primitivů.
13. 10. 2009 | 15:46

Petr napsal(a):

Nejen Posselt, ale i Paroubek, Liška, Svoboda a Schwanzenberk
kopou hrob Českému národu.
13. 10. 2009 | 15:59

MnM napsal(a):

Prosím všechny zde diskutující, kteří odsuzují poválečný odsun sudetských němců, aby vždy zvážili kauzalitu, t.j. příčinu a následek. Odsun byl následkem jiných dramatických událostí spojených s obdobím okolo druhé světové války. Nebýt jich, nebyl by ani odsun. Nemyslím si, že Československo zavdalo příčinu vzniku konfliktu.

Západní evropská civilizace již po staletí ctí právní (potažmo písemné) dokumenty. Proto i Mnichovská dohoda, proto mezinárodní smlouvy, proto LS, proto takový tlak na formálně dokončenou ratifikaci LS, proto takový po léta trvající tlak na zrušení Benešových dekretů. BD jsou, ať si kdo chce říká že jsou mrtvé, přežité apod. významnou právní pojistkou určitého poválečného stavu, tak jako řada jiných právních dokumentů i mezi jinými státy.

Nezapomenout prosím na obsah Potupimskéh dohody.

Ve zkratce, jen tak na okraj.
13. 10. 2009 | 16:52

Michal Stránslý napsal(a):

Pane Kurasi, nesouhlasím téměř s ničím z toho, co jste napsal, ale protože zhruba znám vaše názorové směřování, nepřekvapuje mě to.
Z mnoha argumentů, které bych mohl vznášet proti tomu, co jste napsal, a za co vám více či méně zastydlí nacionalisté tleskají, vyberu jediný.
Klaus, jako tak často, hraje naprosto falešnou hru. Na uplatnění svého požadavku, který nás má prý zachránit, měl spoustu času. Jenže až teď to je ve světle ramp a s fanfárami. A s nadějí, že citelně nabourá společné evropské úsilí. Řeči o demokratických deficitech z jeho hlavy mě už jen otravují, protože demokracie zkrátka není pouze to, za co ji považuje Václav Klaus a jeho fanclub. V demokraci, jak ji vidím já, je Václav Klaus samolibým nevychovancem, který musí za každou cenu mít pravdu.
13. 10. 2009 | 17:01

Ivan napsal(a):

Este vo februari (v unoru) som napisal:

Klaus kolonialny pamflet LS nikdy nepodpise...
(Ivan IP:[91.127.92.*], 20.02.2009 11:11) | nahlásit příspěvek
Klaus nikdy neodovzda spravu veci ceskych do ruk kolonialneho Bruselu..., nikdy nebude nasledovat Hachu, ktory odovzdal osud veci ceskych do ruk Adolfa Hitlera... Ak obe komory parlamentu a pripadne aj ustavny sud schvalia ratifikaciu LS, prezident Klaus radsej odstupi akoby mal tento kolonialny pamflet v zavere ratifikacie, ako kolaborant, podpisat..., a ponecha priestor cloveku s ohybnejsou chrbticou, ktory nastupi ako novy prezident...!!! Pamatajte, ze na tieto slova dojde...!!!
13. 10. 2009 | 18:53

Tomáš napsal(a):

Z dnešního tisku "Rakousko odmítá možnost, že by se reformní smlouva Evropské unie měnila kvůli požadavku českého prezidenta Václava Klause zajistit trvalou výjimku z Listiny základních práv EU pro Českou republiku. Informoval o tom mluvčí rakouského ministerstva zahraničí Alexander Schallenberg. Podle něj má výjimka zabránit zpochybňování Benešových dekretů a případným majetkovým nárokům sudetských Němců. Rakouský kancléř Werner Faymann dnes řekl, že pokud by se smlouva měnila, byla by nutná nová ratifikace"
I Rakousko brání nároky svých vyhnanců? Rakouský kancléř je jiný šálek kávy nž nějaký - poněkud komický Bernd.
13. 10. 2009 | 19:32

Gudka napsal(a):

To je přece úplně vedlejší, jestli s tím přišel na začátku nebo na konci. Podstatný je obsah - a z dnešního prohlášení rakouského kancléře je jasně vidět, že ti, kteří nás chlácholí, že v problematice sudeťáků "vlastně o nic nejde", lžou.
Naopak, Klaus se přesně trefil.
13. 10. 2009 | 20:44

Vonaskova napsal(a):

Vážený pane Kurasi,to jste špatně pana Posselta pochopil!S Vaším dovolením!On se jasně nezaručuje za 3mil.sudetských němců,což nemůže,ale on a jeho kumpanie čestným sudetským slovem ano. To je ale pane málo! Pan Klaus ví,co dělá a Vy ho nechte být!Francouzi,němci,nakonec i naši sousedé poláci nás zradili!Moje matka byla němka která utíkala před svými sousedy němci v noci po vpádu Hittlera se třemi dětmi,aby si zachovaly holý život,jenom proto,že náš otec byl čech a že bydleli na hranicích!Celý život témněř každou noc prokřičela a my se jí jako děti smály!!!Až když jsme nabraly rozumu,pak jsme se styděly!!Proto se bojím sudetských němců a jejich nároků na jejich majetky/i třeba jenom finančně/!!Je dobře,že máme takového prezidenta a ne prezidenta hr-fr,z vás všech se rozklepu!Nikdo nám nesmí poroučet!
13. 10. 2009 | 21:17

im napsal(a):

@Tomáš

Bernda Posselta nepodceńujte, vážený Tomáši. Pod zevnějškem neškodného dobromyslného tlouštíka se skrývá bystrý mozek, který už od šestnácti žije jen politikou (narodil se 1956) – tedˇ je mu třiapadesát, takže má za sebou už sedmatřicet let politické kariéry. Začínal v šestnácti (!) jako redakční elév a posléze redaktor a zároveń zakladatel strany panevropské mládeže, od svých dvaadvaceti byl blízkým spolupracovníkem a posléze mluvčím Otty Habsburka, od třiadvaceti se činil jako Ottův poradce v Evropském parlamentu ve Štrasburku (okruhy zájmu: zahraniční politika, východní politika, národnostní menšiny atd.). Hrdě píše na své webové stránce, že od roku 1994 nezmeškal jediné štrasburské plenární zasedání a dějiny EP a všechny jednající osoby zná z první ruky. Další podrobnosti viz jeho web.

http://www.bernd-posselt.de...

Obávám se, že naši politici, s výjimkou Klause, nejsou schopni držet s Berndem krok, ten je jak šachista, vždy o krok dva napřed. Nepřekvapuje tedy, že vystartoval proti Klausovi okamžitě a s razancí. A je vždy skvěle připraven. Všimli jste si včera večer v 22,30 jeho vystoupení v diskusi s Danielou Drtinovou? Ano, otázky jistě dostal napřed. Odpovědi měl perfektně připravené, zřejmě je četl z čtecího zařízení (téměř žádná mimika, přivřené oči a soustředění na text) a to simultánní tlumočení? Ta měkká sudetská čeština tlumočníka Webera? Pokud umíte německy a pozorně jste poslouchali, asi Vám neuniklo, že Weber odpovědi četl, několikrát tak rychle, že Posselta předběhl.

Ráda bych trochu zavtipkovala na adresu eurohujerů a jejich mediální masáže veřejnosti ve všech médiích po způsobu Pepy Řepy, ale jímá mě spíše úzkost. Tak si aspoň říkám – euroústava ztroskotala a Evropa funguje. Když ztroskotá zásluhou jednoho nebojsy inovovaná euroústava v podobě LS, co se stane?.Evropa bude fungovat dál…..
13. 10. 2009 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T.:
"proč ten německý problém Klaus právě teď řeší?" Aby ho neřešil později soud evropský. Jak prosté, milý Paciente.
13. 10. 2009 | 23:34

Tupelo napsal(a):

@Zbynek Matyas: a proc Klaus neresil LS v tom nejlepsim moznem terminu, totiz v dobe kdy se LS formulovala a pred tim nez ji nechal za CR podepsat? :)
14. 10. 2009 | 06:53

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:
Jasně. Je to zkrátka německý, nikoli český problém. Škoda, že Němci nechápou, jak jim Klaus pěkně pomáhá z těch jejich problémů...
14. 10. 2009 | 07:08

Admirál napsal(a):

Tupelo - nepříjde Vám, že nejvhodnější okamžik pro prosazení nějakých záruk, ústupků může být právě čas, který VK zvolil?

V kontextu informací, které jsem zachytil (Topolánek - na prosazení některých věcí jsme neměli sílu, Zelení nechtěli), se mi to nabízí.

Barosso a & budou v časové tísni schopni ledčehos...

Není to sice moc "Dušínovský přístup" ale reálný svět politiky je svět tvrdých loktů.
14. 10. 2009 | 08:16

Tupelo napsal(a):

@Admiral, ok, rozumim Vasemu argumentu ale nesouhlasim. Myslim ze by CR byla zcela urcite korektnejsi (to neni argument proti Vasemu vyjadreni, ze svet politiky je svet tvrdych loktu - politiku jde delat tvrde ale korektne), kdyby jiz na zacatku stanovila jasne mantinely za ktere nejdeme - patrne bychom dostali bez problemu to same co UK a Polsko. Nevidim duvod proc ne.

Nevim jake byly vztahy Klaus x Toplanek. Pokud Schwarzenberg a Liska torpedovali Klausovi pozadavky, pak snad prinese Klaus nejake dukazy (zapis z vlady, pisemne odpovedi,...), ktere si predpokladam obstaral (pokud tedy pro neho ma tzv. obrana narodnich zajmu tak velkou dulezitost, jakou nyni prezentuje).

Pokud sve jednani Klaus dolozi, bude to velky problem nejen pro Topolanka, ale hlavne pro oba naznacene iniciatory - jak Lisku ze SZ, tak Swcharzenberga z TOP09. Zvlast pokud se nude hrat podle Klausovych narodoveckych not. Tak nebo tak i handrkovani Klaus x vlada prislo pozde.

Z techto duvodu si nemyslim ze pro Klause je tzv. ochrana narodnich zajmu cil, je to jen prostredek k jinym cilum. Opravdu nevim ktery je ten hlavni, to vi (doufejme ;)) jen Klaus, ale predpokladam ze dulezite pro nej je zabranit integraci Evropy (ktera neni podle jeho predstav) a odmitani evropskych socialnich standardu. Zda-li v jeho rozhodovani hraje nejakou roli Rusko netusim, rozhodne to ale apriori nevylucuji.

Za nejspravnejsi vec na jeho miste bych povazovak abdikaci, zalozeni nove strany (po fatalnim neuspechu jeho protievropskych koni ve volbach do EP), kandidaturu s jasnym programem a po pripadne vyhre vystoupeni z EU - to nam bude LS dovolovat.
14. 10. 2009 | 09:10

Ivan Hochmann napsal(a):

O čem se tady zase diskutuje?

Pan Kuras si myslí,že orgány Evropské Unie jako státního celku NEBUDOU brát na zřetel smlouvy,zákony a nařízení jednotlivých států a regionů.

Pane Kuras, jestli to míníte vážně tak běžte za roh........

Je to pouhá demagogická spekulace podporující účel oddalování a torpedování LS.Podívejte kolik hlasů už zde dalo svůj souhlas.
Panu Muellerovi se ani tak nedivím.Jeho karty Lisabonské smlouvě přímo odporují.Klaus je též mimo úsudek.Známe jeho povahu.

Svět "tvrdých loktů" - to by se vám tak líbilo.A co obecné právo?
Pořád se někdo bojí mafií,lobystů.Pořád,dnes a denně jsme konzultováni se skutečností,že přijde nějaký vyčůraný gauner s "právním vzděláním" a obrátí nám životy vzhůru nohama.

To není o Lisabonské smlouvě,o EU jako státní formě.
Toto vše je o neschopnosti politiků,odpovědných lidí vedení státu zabránit lumpárnám za každou cenu.Respektive dohlédnout na striktní dodržování všeobecných moralit,které jsou a měly by být součástí každého výkladu zákona,či právní nuance.

Pro demonstraci mých slov je příhodná kauza popsaná paní Vladimírou Dvořákovou v jejím blogu.Je spousta tak nešťastných lidí,kteří ze svých postů nedokáží prosadit právo - ač by měli.
V tomto kontextu se Klausovi ani tak nedivím.Jen mě zaráží pozdní lítost F.Pištory.On sám veliký mocnář přece způsobil tento bordel.Jeho prognostické vize zase zatáhly oponu nad právem a spravedlností.Neboť alespoň takto byl svými kolegy z Ptákostrany pochopen.

Nebo to bylo jinak? Chcete říci že právě on pro svoje vize byl lidmi z ODS posazen na všechny trůny,na kterých se ocitnul postupem doby?

Naplnil tak uměleckou frašku už tolikrát zdramatisovanou -"Šašek a Královna".A spousta lidí se zase baví na jeho účet.Chudák.
Až je mi ho líto.

Ivan.
14. 10. 2009 | 09:17

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Zb.Matyáš:

Zmínil jste nahoře adresu sudeten.de. Co říkáte tomu seznamu německých patronántních měst Übersicht über Sudetendeutsche Patenschaften (Die Sudetendeutsche Landsmannschaft→Gliederungen der SL→Übersicht über Sudetendeutsche Patenschaften), v němž německé město má vždy přiřazené nějaké české město, samozřejmě už jen pod německým názvem? Mně to připadá, že si nás už předem rozdělili, kdo nad kým bude vykonávat protektorát, až nastane ten správný čas.
14. 10. 2009 | 09:43

Admirál napsal(a):

Tupelo - samozřejmě máte pravdu, že Vámi upřednostňovaný korektní postup je z mnoha hledisek vhodnější. Je nutné se ale ptát, zda takového korektního postupu, který by byl zároveň produktivní, byla naše reprezentace schopna. Zda by v té sestavě byla schopna se na korektním, ale účinnémm postupu dohodnout.

Klausovi sktečné cíle? Můžeme pouze spekulovat. Budování korektních vztahů s Ruskem je oproti tomu, co předváděla minulá vláda, racionální politika.

V každé případě VK o hlavu převyšuje své protivníky ve schopnosti vytýčit si reálné cíle, strategicky plánovat a konat. Byl schopen pojmenovat správně věci, zatímco jeho protivníci šli s proudem a snažili se manipulovat. Není proto divu, že pro spoustu lidí, včetně mne, je i přes spoustu výhrad a nesouhlasů důvěryhodný.
14. 10. 2009 | 11:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní im,

mrzí mě ,že jsem zmeškal Danielu Drtinovou s B.Posseltem.Obě tyto veličiny vnímám jako zdroj poznání.Danielku coby nejprofesionální komentátorku čs.televisí a pana Posselta jako velice nepříjemného provokatéra,založivšího svoji kariéru na hloupých provokacích vymáhání neoprávněných nároků sudetského nacionalismu.

Vždy jsem si myslel,že tato otázka je jednou provždy smetena ze stolu i mysli.

Už z toho důvodu,že by měli tito "postižení" příznivci Hitlerovy Říše Velkoněmecké děkovat Bohu,že byli vyhnáni,chcete-li odsunuti.

Mnozí z nich by pochcípali v komunistických kriminálech,a ti ostatní by skřípali zuby jako František z Rodáků.Každopádně si prožili plnohodnotný život v "západní zóně",jejich děti dostali každý formu vzdělání jakou si vybrali a dodnes žijí v zemi kde na rozdíl od nás platí zákony i zvyková práva.

Tak ať laskavě drží hubu.Co by ještě chtěli? Měli a mají štěstí od pánaboha.Pánovi B.Posseltovi bych udělal zásadní přednášku o jeho právech a činnosti v tomto státě.Pokud by nehodlal akceptovat ,ukázal bych mu dveře.Evropa, neevropa.

Chovejme se jako slušní lidé,Evropané,avšak nenechávejme si dělat na hlavy od různých evropských pošuků.

Pan B.Posselt je pouze jednou z těchto figur.A není třeba mu přisuzovat úlohu Klausova oponenta.

Těžiště - meritum Klausových obstrukcí leží jinde a Vy to bezpochyby víte.

Ivan.
14. 10. 2009 | 14:07

Tupelo napsal(a):

@Admiral, myslim ze, v jakemkoliv okamziku, by se zaangazovane pol. strany velice rychle domluvily, zadna by na sobe nenechala ani jen stin pochybnosti co se tyce prolomeni Benesovych dekretu. I v soucasne dobe, kdy si Klaus dela co chce, je nikdo nezpochybnuje. Takze si troufam odhadnout ze, kdybychom podaly vcas namitku, mohli jsme mit prislusnou vyjimku bez problemu. Nikdo tehdy (a domnivam se ze ani zacatkem tohoto mesice) nepredpokladal, ze se toho Klaus chytne. Ten samozrejme mlcel, vedouc ze je to klacek na integraci EU a ze je v podstate nepostizitelny.

Mate pravdu, skutecne duvody Klause nelze odhadovat. Pro korektni vztahy s Ruskem jsem taky.

Pro me se stal zpusobem (tedy ne predmetem) prosazovani svych pozadavku, jakym nyni predvedl, krajne neduveryhodnym.
14. 10. 2009 | 14:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud by mě chtěl někdo oponovat ,

tak přileji trochu oleje do ohníčku.

Všiml jsem si,že zde někdo spojuje odsun a etnickými čistkami a pod.Na tyto "diskuze" už nehodlám reagovat.

Předem upzorňuji,že vše co se stalo od II.světové války po dnešní den je výhradně následkem konání a činů bolševické zrůdnosti a německé nacionální rozpínavosti.

My češi jsme sice smějící se bestie,ale s žádnými koncentráky ani gulagy jsme nezačali.

Tak prosím,nechte laskavě na hlavě.

Ivan.
14. 10. 2009 | 14:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Tupelo,

kam ruská noha vstoupí tisíc let tráva neroste.Můžete být třebas Klausovým poradcem,ale neškoďte nám ostatním lidem.Je to sice váš názor a máte na něj právo.Já však mám také svoje názory a práva.

Nechte Rusko na východě Evropy a západu Asie -kam také patří.

Už bylo dosti mužíkovských manýrů.Stalin pořád žije v ruských srdcích.Lenina by nejraději vzkřísili.Kagebáka Putina milují jako otce Rusi.

S těmito lidmi chcete obchodovat,přátelit se,učit se.Děkuji - já nechci.
Žádné "korektnosti" ani nic jiného.Svoje přátele si vybíráme.
Rusko smrdí primitivismem a průserem.Dalším a opakovaně.......

Ivan.
14. 10. 2009 | 14:29

Tupelo napsal(a):

Pane Hochmanne: nejprve Vam chci napsat, ze respektuji Vase pravo mit Vase nazory a tim ze s nekterymi nesouhlasim neznamena ze bych je Vam chtel brat. Stejne jako to tak nevidim ani pokud Vy nesouhlasite s nazory mymi.

K Rusku, je faktem ze s Ruskem obchodovat musime. Rusko si je vedomo sve sily v oblasti energii a bude pres ni uplatnovat svou geopolitiku (viz budovany NorthStream, ktery muze byt casem pouzit jako klin do EU). Z tohoto duvodu jsem i pro co nejvice integrovanou Evropu, z nemecke geopolitiky nemam takove obavy, zvlast ve spolecenstvi dalsich narodu Evropy. Stat se muze cokoliv, jako vzdy, ale myslim ze EU dokazala otupit rozpory mezi narody v zapadni Evrope pres 60 let. Ucme se jak na to, jak spolu takovy minuly rivalove jako jsou Francouzi, Britove a Nemci dosahly shody trvajici rekordni dobu - ted me napada, jakou asi roli hraje nacionalismus v puvodne nemeckem Strasburgu, nyni patricimu Francii? Podarilo by se Klausovi na onom miste vzbuzovat take takove vasne?

Jen jeste poznamka k Rusku, s nim jednaji (i minula vlada Bushe) i americane (zasobovani Afganistanu), mozna ze se take snazi s nim mit korektni vztahy - nic vic neni potreba. Myslim ze svet se bez dialogu neobejde a bylo by horsi spolu nemluvit vubec.
14. 10. 2009 | 14:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano pane Tupelo takhle to zní úplně jinak.

Spousta lidí čte jen některé slova v odstavcích aby jim něco neuteklo,a tak se stane,že když je řečeno slovo o korektních vztazích s Ruskem,už jsou napůl cesty v Moskvě.Nebo lépe řečeno Moskva napůl cesty v Praze.

To jen abych uvedl na pravou míru svoji urputnou povahu co se týče našich východních sousedů.

Co se týče Strassburgu.Zvláštní úvaha.A vhodný námět k porovnání reakcí.Je nanejvýše pravděpodobné,že emoce zacloumají vždy,když se někomu podaří jedovatou slinou je vydráždit.Mám ten dojem,že by stačilo pár Posseltů a klídek ve vztazích by byl ten tam.To samé mezi Vlámy a Valony.Je štěstí,že politici v těchto regionech mají větší podíl odpovědnosti a rozumu a dovedou takové zámysly včas definovat a odkázat do patřičných mezí.

Přitom se nejedná o žádné záměry a zištné úmysly.To v případě Ruska je to jiná káva.Když vyložíte všechny karty na stůl,nepotřebujete ani vědmu abyste zjistili jak v té naší poskomunistické společnosti funguje mariáš. Oni si totiž všichni myslí,že život,politika,vládnutí je hra,která když nevyjde odpovědnost neplatí.Byl snad někdo potrestán za kolaboraci s Ruskem?S Ruskem jako agresorem,násilníkem,zlodějem,který přepadl malý stát ve středu Evropy,vykradl mu uran a znásilnil co se dalo?

Až se všechny tyto hanby náležitě otevřou,omluví,a splečnou řečí vysvětlí pak lze mluvit o jakési korektnosti.
Zatím je slyšet z Kremlu pouze zpupnost,výhružky,a manipulace.

Komunistům to vyhovuje.Mě ne.Raději nemluvit.
Obama si může vykecávat s kým chce.On na to má.UE ještě nefunguje jak se požaduje.

Ivan.
14. 10. 2009 | 15:57

Pepa Řepa napsal(a):

To Ivan Hochmann
Neříkejte, že se vám nezaleskne slza v oku.
https://www.youtube.com/watc...
14. 10. 2009 | 19:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Přiběhla žena z vedlejšího pokoje,jestli se mě něco nestalo.A prý dobře mě tak,co také můžeš čekat,když pořád píšeš takové hovadiny.

Moje žena má vždycky pravdu.
Slzu jsem sic neuronil,ale máte Pepo pravdu též.Jak se do lesa volá tak se z něj ozývá a je jedno,zdali se jedná o hluboký hvozd,či březový háj.

Už jsem byl třikrát odhazovat sníh se schodů před domem.

Dobrou Noc Pepo Řepo.
Ivan.
14. 10. 2009 | 20:19

Karel Mueller napsal(a):

Klasické podání Alexandrovců - celý soubor sedí u táboráků na břehu Volhy - je ještě lepší.

Napsal bych odkaz, bohužel to z tube stáhli.

Mě se slza nezaleskla na rozdíl od sotvek Anglosasů, kteří tam napsali. Já jsem jen oněměl obdivem.

Za všechny názor staršího pardála (překládám): O tomto hlasu jsem snil celý život, až jsem ho před lety objevil. Léta si tu píseň večer před spaním pouštím ...

Jste umělec Pepo ... alespoň jsem si to myslel ...
14. 10. 2009 | 20:31

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

https://www.youtube.com/watc...

To jen qůli vám. Mě je to odporné...
14. 10. 2009 | 21:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tupelo:
"proc Klaus neresil LS v tom nejlepsim moznem terminu"
Nevím, proč se mne ptáte, nejsem Václav Klaus. Pro mne je důležitější, zda může mít pravdu. Zatím to vypadá, že ano.
14. 10. 2009 | 22:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T:
Pane Paciente, jakou máte dg.?
14. 10. 2009 | 22:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):
" přiřazené nějaké české město, samozřejmě už jen pod německým názvem? Mně to připadá, že si nás už předem rozdělili, kdo nad kým bude vykonávat protektorát, až nastane ten správný čas."
Ano, odpovídalo by to jejich řekněme zvláštnímu výkladu histórie českých zemí.
http://www.sudeten.de/cms/?...
14. 10. 2009 | 22:49

PatientO.T. napsal(a):

2 Zdeněk Matyáš:
Proč se ptáte, chcete mne léčit?
14. 10. 2009 | 22:54

PatientO.T. napsal(a):

Promiňte, Zbyněk...
14. 10. 2009 | 22:55

Karel Mueller napsal(a):

PatientO.T.

Díky, potěšil jste mě.

Těch 8 příspěvků by s Vámi polemizovalo, určitě jste si to přeložil.

Před stažením tam bylo příspěvků stovky, ve stejném duchu až po absolutní adorace z nichž jsem jednu vybral. Jak jsem řekl, hlavně Anglosasové, ale i z východu, třeba Poláci.

Čech tam ovšem žádný nepsal.
14. 10. 2009 | 22:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T:
Probůh, jen to ne. Já jen, že někteří Němci po nás něco chtějí a on prý je to český problém! Částečně je asi takový, jako když soused vycucne obsah své žumpy na Váš dvorek. Fakt je, že to musíte uklidit, ale přestat žumpovat na cizí musí soused.
14. 10. 2009 | 22:58

PatientO.T. napsal(a):

Proč se mne tedy ptáte na diagnózu? Mám prostě jiný názor než vy, jako ostatně v mnoha tématech zde probíraných. Tak to chodí...
14. 10. 2009 | 23:02

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

Mám poněkud vyhraněný vkus. S názory většiny se obvykle rozcházím. Vím to a nevadí mi to... :-)
14. 10. 2009 | 23:06

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:

Mě to připadá stejné, jako kdyby vám sousedův starší bratr z vedlejší vesnice zapálil stodolu. Když vám tu stodolu přespolní hasiči uhasili, šel jste a vy***l jste se statečně na sousedovu zahradu. Smrad z těch fekálií se vám 60 let line do oken, ale vy se celou dobu tváříte, že nikde žádné h***o neleží...
14. 10. 2009 | 23:11

Karel Mueller napsal(a):

PatientO.K.:

Einsteinovi se kvantová mechanika ani trochu nelíbila, přesto vzdal Bohrovi hold jako jednomu z největších fyziků.

Ale každý je samozřejmě nějaký :-).
14. 10. 2009 | 23:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T.:
A Vy se divíte, proč se ptám na Vaši diagnózu? :))
14. 10. 2009 | 23:19

Tupelo napsal(a):

Ivane Hochmanne, je mozne najit analogii ve veci nepotrestani ruskych kolaborantu s nepotrestanim kolaborantu nemeckych v CR? Mozna je to tradice. Udajne (nevydavam za fakt, jen jsem nekde cetl) bylo mezi cechy jen o neco mene kolaborantu (na pocet obyvatel) s Nemci nez kolik jich mela vedouci Francie. Nevim jak to bylo po 2. sv. valce u nas, ale to ze v listopadu '89 jely skartovacky na plno je verejne tajemstvi - 'ztracene' ci pozmenene spisy a koho? Tech co k nim meli pristup a male ryby to nebyly. Jediny zdrojem kdo by mohly byt tyto velke ryby a co maji na svedomi mohou byt archivy - ruske. :) K nim se jen tak nedostaneme...

Z tohoto pohledu plne rozumim Vasim slovum o Obamovi ve vztahu k Rusku a souhlasim.

V cem uz souhlasim mene je to ze ve Strasburgu by stacilo vic Posseltu aby prestal byt klid. Ja myslim ze kdyby se tam zacali objevovat lide, co evidentne chteji ziskavat moc sirenim nenavisti mezi narody a primitivnim hranim na narodni strunu, ze by je tamnejsi obyvatele hnali svinskym krokem - k tomuto optimismu me vede fakt, ze o takovych trenicich neni od valky slyset (ale muze to znamenat jen nedostatek informaci, priznavam) - a ze musela byt ta nenavist mezi Nemeckem a Francii sveho casu ohromna. Nyni zacina byt cim dal mene dulezite jestli de iure patri Strasburg Francii nebo Nemecku. Stale se ptam jak to tyto zeme udelali. Odpovedi zde nenachazim, ale zakladem byla asi dodrzovana zakonost. Radsi vic psat nebudu.

Ten Strasburg je zajimavy, musim se priznat ze to neni muj vlastni napad - narazil jsem na to v jedne zajimave diskuzi o nynejsich krocich Klause na jednom zahranicnim webu.

@Zbynek Matyas: myslel jsem ze kdyz jste tak promptne odpovedel za Klause v prispevku PatientuOT, ze tak odpovite i me. :) Muj nazor je ze Klaus nechce podepsat LS z jednoducheho a pochopitelneho duvodu: nechce aby Evropa sla smerem, ktery neodpovida jeho svetonazoru. Jenom nevim proc to nerekne primo a hleda (nebezpecne) zastupne duvody.
14. 10. 2009 | 23:24

PatientO.T. napsal(a):

To není totéž, alespoň pro mne. Technická dokonalost, příšerná mimika a kýčovité prostředí nejsou měřítkem kvality. A ta armáda okupantů, darmo mluvit...
Snad jen to zjištění, že SA používala na Volze plachetnice má pro mne jakousi cenu.
14. 10. 2009 | 23:27

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:

Divím. Proč se tedy ptáte? Chcete mne vyléčit z mých názorů? To je vám vlastní, o tom nepochybuji. Mám jistě štěstí, že v tomto ohledu jste toho času bezmocný.
14. 10. 2009 | 23:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tupelo:
"Muj nazor je ze Klaus nechce podepsat LS z jednoducheho a pochopitelneho duvodu: nechce aby Evropa sla smerem, ktery neodpovida jeho svetonazoru." Relevantní je, zda objektívně může mít pravdu. Nikdo to nevyvrátil.
PatientO.T.:
Vaše očividně nesprávná logika má jistě příčinu.
14. 10. 2009 | 23:40

Tupelo napsal(a):

@Zbynek Matyas: jestli mate na mysli jeho pravdu v otazce BD, probihaji diskuze i mezi pravniky a myslim ze jich hodne tvrdi ze se myli. Ale o to mi neslo, me jde o to, proc se porad za neco schovava (ustavni soud 2x, nemecky ustavni soud, irske referendum) a jasne nedeklaruje ze ji proste podepsat nechce - optimalni by bylo pred volbou, tedy spis 'volbou' prezidenta.
14. 10. 2009 | 23:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tupelo:
Každému z nás jde o něco jiného. Hodně právníků neznamená všichni.
15. 10. 2009 | 00:04

Anba napsal(a):

Kladu si otázku: Kdybych byla na místě V.Klause, podepsala bych LS? Kdybych věděla to, co ví on, měla právní analyzy poradců-právníků, kdybych měla praktické zkušenosti s jednáním s cizími, ale zejména s vlastními, zdejšími, politiky?
Ne, nepodepsala bych. Nejsem takový bojovník jako VK, zřejmě bych abdikovala, ale nepodepsala.Je tam riziko pro ČR a to se nedá brát na lehkou váhu.
Můžeme tisíckrát vědět (nebo se dočíst), že realizované válečné reparace Německa vůči ĆSR dosáhly jen 0,5% mezinárodně uznaných škod a nikdy nebyly dokončeny a spokojit se tím. Ale bral by to v úvahu Soudní dvůr v Lucemburku jako protiargument vůči vzneseným nárokům nějakého občana Lichtenštejnska (třeba toho jejich prvního občana), nebo jakéhokoliv bývalého vlastníka sklárny, lesa, pily, továrny, v bývalých Sudetech? Pochybuji.Charta lidských práv, která se má stát nyní rovnocennou součástí LS, přece straní občanovi a jeho právům. Nevíme jak by dopadly určitě podané žaloby, ale jistě by vnesly nejistotu do současných majetkových stavů a vztahů, poklesy cen, možná i blokace nakládání s majetkem pro obce i jednotlivé vlastníky.
Nejsem příznivec V.Klause, nelíbila se mi jeho kuponová privatizace již v počátku, nelíbilo se mi rozbití ČSR, chápu jeho obstrukce vůči LS zejména jako nesouhlas se sociálněekonomickým zaměřením původních členů EU, ale přes všechny výhrady i vůči některým jeho osobnostním rysům, musím kladně hodnotit jeho současný požadavek - včlenění výjimky do LS pro ČR.
Ano, je to pozdě, při jeho informacích a možnostech nemusel čekat až na hodinu dvanáctou. Už v květnu 2008 V.Železný a Bobošíková a někteří presidentovi poradci-právníci, upozorňovali na nebezpečí v LS- v čl.6 Listiny. V té době však president sice podal k US své námitky ohledně LS, ale trochu jinak koncipované. Kdo se zajímá, ví jak.
Proč pověřil Topolánka podpisem LS je mi tedy záhadou, pokud jej opravdu pověřil. Nebo se Topolánek vymkl pod vidinou možného zisku eurokomisaře pro svou osobu? Bylo to též důvodem pádu vlády? Otázky, které nám těžko někdo ze zúčastněných zodpoví. Možná časem v memoárech.
Zatím tedy upřimnou soustrast p. Fischerovi, který tu kaši nenavařil a že je pěkně horká.
15. 10. 2009 | 01:18

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:

Rozdílnost našich pohledů (nejen) na historii je určována mnoha faktory jak na vaší tak na mé straně. Jedním z nejdůležitějších je patrně ten, že já nejsem zhrzený osmašedesátník...
Myslete si, pro mne za mne, že znáte nějakou moji diagnózu (většina pisálků útočících zde na mne ad hominem předpokládá, stejně bystře jako vy, že PatientO.T. je léčen na psychiatrii), a na mé příspěvky nereagujte. Já jsem vás neoslovil...
15. 10. 2009 | 07:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Tupelo,

dobře vrátíme se ku "strassburgu".Odpověď na tuto otázku se mě nejeví jako příliš složitá.

Po těžkých válečných a během obnovy (Marshallův plán)byla tato společnost lidí různých národností a zvyklostí bombardována nejen pomocí fysickou,nýbrž (domnívám se) i pomocí psychologickou.
Je to logické a pochopitelné,že lidé,kteří jsou postaveni před jasné a spravedlivé doklady o své vlastní chybě,je jim prokázána a zdůvodněna jejich vlastní hloupost - objektivně a nestranně - že se následně dostaví jistá katarse,pochopení.Fakt,že dochází v okolí k pochopení a odpuštění totiž hraje významnou roli.Připočítáme-li k těmto faktorům změny v životních zvyklostech (po této válce nezůstal nikde kamen na kameni)a jistá přirozená asertivita v mezilidských vztazích a hlavně :

************
Nepřítomnost další nenávistné ,zločinné ideologie,zatemňující rozum a vedoucí k zlobě,agresivitě a násilí.Našinec uvyklý přemýšlet nad vlastním konáním se i v této situaci dokázal pohybovat mimo vlny.

Zájmy,koníčky,kultura ducha,vědomí příslušnosti a (nerad to říkám)i jakási hrdost ze sounáležitosti k nacii a dobrým lidem jiné národnosti pomohla ve STRASSBURGU k progresi normality v uvažování o kvalitě života.

Tak jde velice zjednodušeně a v kostce presentovat odpověď na danou otázku.Vy pane budete určitě rozumět i dalším nevyřčeným fenoménům,dokladujícím rozdíl v uvažování lidí rozdílných evropských regionů.

************
Nelze tako běžně uvažovat a hodnotit každou peripetii.Už proto,že s Vašim(mým) názorem nemusí vést souhlas napříč společností.A také nevede.

Ivan.
15. 10. 2009 | 11:40

Karel Mueller napsal(a):

Anba:

Babičko Vy jste skvělá žena.

Ministr Kocáb má možná pravdu :-).
15. 10. 2009 | 11:46

Ivan Hochmann napsal(a):

A pořád se mi vtírá zásadní otázka .

Jak snadné,či namáhavé je manipulovat s veřejným míněním.
Všichni víme,že nespokojení,nevyrovnaní,lační lidé podléhají svodům demagogie podstatně rychleji,či častěji,než ti,kteří vědí o jádru pudla.

A krom toho....mnoho lidí žije dodnes ve vlastním světě obklopeni zdí z nezájmu o venkovní dění.Od nich ani nelze čekat kvalitativní uvažování o vývoji společnosti o budoucnosti a odpovědnosti.

A hlavně : velká většina lidí akceptuje snadnost přístupu k chlebu a hrám na úkor jakýchkoliv duchovních úvah a moralit.Jsou schopni použít jakýchkoliv forem a podpořit jakoukoliv ideologii tento přístup usnadňující.

ÚVAHAMI NAD NÁSLEDKY SE ANI TROCHU NEZAOBÍRAJÍ !

Ivan.
15. 10. 2009 | 12:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PatientO.T.:
Drobná poznámka: zdejší diskuze jsou veřejně přístupné a je jen na úvaze kohokoliv, na co a čí příspěvek bude reagovat. Co se mne týče, budu se vždy tím řídit bez ohledu na mínění jakýchkoliv zhrzených funkcionářů.
15. 10. 2009 | 13:00

PatientO.T. napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš:
;-)
15. 10. 2009 | 13:45

Anba napsal(a):

Karel Mueller:Děkuji a zdravím, to mi už pár let žádný cizí muž neřekl. Co Kocáb? něco mi uniklo? Poslední měsíc a půl jsem hluboce (doslova) předělávala zahradu, tak jsem vše nečetla.

Patient O.T. - ta píseň nemá s SA (RA) žádnou souvislost. Kozácké povstání 1670 a lidová píseň.Pamatuji se jako dítě, že ji matka zpívala při žehlení spolu s ostatními srdcebolnými českého původu (malý hošík černovlasý a pod.), bylo mi to tehdy směšné, to víte, hloupé dítě.
Dnes by mne spíš zajímalo, jakými cestami se její znalost dostala do 1.republiky a do zpěvníku mé matky z té doby.
15. 10. 2009 | 19:51

PatientO.T. napsal(a):

2 Anba:
Já to vím. Psal jsem ovšem o interpretech písně. Ti jsou součástí oné okupační armády...
P.S. Rusů uprchnuvších z Leninova ráje bylo v I.republice dost. Třeba tu píseň rozšířili oni.
15. 10. 2009 | 20:21

jaryn napsal(a):

Klausovi držím palce.
LS je odporný elaborát.
Nejhorší jsou ale postoje Bruselu. Dobrovolnost podpisů je podrobována nátlakům, všichni mohou jen jedno: podepsat. Zase tu máme Jedinou pravdu.
Doprdele práce, kolik let po pádu bolševika? Necelých dvacet...
15. 10. 2009 | 21:01

Karel Mueller napsal(a):

Anba:

Zdravím ještě jednou :-).

Ministr Kocáb chce kvoty pro zastoupení žen v politice.

No, když se podíváte na ženy v politice v Česku, tek je to spíš katastrofa, ale když čtu mnohé přispěvatelky do debat, tak jsou mnohdy daleko realističtější a pravdivější než to naše chlapské štěkání ...

Ale asi by jste stejně neměly šanci ...
15. 10. 2009 | 22:28

Anba napsal(a):

Karel Meuller: já bych pro kvoty žen v politice nebyla. Obávám se, že by to leckdy byly kvoky. Jen si představte ta kriteria výběru. Jen ať si každá, která chce do politiky, poctivě odpracuje cestu od základních organizací a překoná mužskou malost. Pětkrát víc musí dělat a desetkrát poctivěji, potom ji uznají, ale med mít nebude. Nemluvím ze zkušenosti v politice, ale v odborné práci.V každém případě to chce spolupráci a pomoc v rodině a ne každý manžel, druh, je toho schopen. Proto není možné větší zastoupení žen v politice ani v budoucnosti. Ale to jsou jen mé názory vědecky nepodložené. Zdravím Anba
16. 10. 2009 | 00:17

buldatra napsal(a):

To Anba:

Žen není ve vysoké politice nikdy dost.
Když se tak nad tím člověk zamyslí, tak na světě je žen více než mužů a bylo by spravedlivé, kdyby tomu tak bylo i ve vedení států, ve vysoké politice.
Ostatně, existovali a existují diktátoři. Mohly by existovat i diktátorky?
Představte si situaci, že by u nás provedla vojenský puč a stala se diktátorkou dejme tomu Parkanová.
16. 10. 2009 | 09:14

Tupelo napsal(a):

@Ivan Hochmann: dekuji za Vasi odpoved, myslim ze je v ni mnoho moudrych slov (moc se mi libil odstavec zacinajici "Je logicke,....").

Manipulace ver. minenim je problem, ziskavam pocit ze v dnesni dobe to je standardni postup k dosazeni cile, kdyz je pouzit jednou stranou musi jej druha strana pouzit rovnez, jinak je bez sanci, bohuzel. Sance je ve skutecne nezavislem medialnim hraci, ale je vubec mozne aby neco takoveho existovalo? Snad ano, ale pak se hned nabizi otazka jestli jsou samotne tyto media odolne proti manipulaci loutkovodicu, PR agentur ci Velkych Kormidelniku. Mozna jedina obrana proti takovym praktikam je katarze, kterou jste zminil ve svem odstavci.

Na zaver jen malou, osobni poznamku, vim ze jste vznetlivejsi povahy a pro razne slovo nechodite mnohokrat daleko, ale bylo by fajn Vas v cist casteji v podobnem duchu, v jakem jste mi odpovedel.
16. 10. 2009 | 10:00

Admirál napsal(a):

buldatra - zpívající Pinochet? No... nevím asi bych byl v převýchovném táboře.

Jinak? Ženy do politiky ano. Byolo by to lkidnější. I když pokud se najde žeská bestie, žádný chlap ji netrumfne.
16. 10. 2009 | 22:39

Anthony napsal(a):

Vazeni Ctenari,pane Kuras.
Rad bych se zde zeptal zda li si myslite,ze krast lidem domy a majetek je spravne?
Hazet zeny a deti do Labe, ci nechat je ubijet vesnickym loutkarem lopatou?
17. 10. 2009 | 13:41

Shaw napsal(a):

Neni uz na case, aby nekdo taky zavzpominal, jak sudetsti Nemci po nemeckem zaboru vyhaneli Cechy a chystali se je pak pod velenim Heydricha a Henleina vyhnat, vymlatit nebo ponemcit, nebot Heydrychovymi slavnymi slovy "Cesi nemaji v tomto prostoru co pohledavat"? A jak bylo po jejich porazce najednou tezke najit nektereho, ktery by se priznal, ze to myslel vazne? A jak si nekdo prakticky prestavuje dodnes pozadovane navraceni prava na vlast vsem jejich potomkum, aniy by se tim narusilo totez pravo Cechu?
17. 10. 2009 | 14:11

bobstar55 napsal(a):

jediné správné tlustá čára
jelikož na obou stranách byly hnusoty, jenže ten kdo je začal tak vždy sklidí větší úrodu
a Poseelt je trouba
17. 10. 2009 | 19:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Anthony:
Není to správné. Není správné ani lidi zavírat do koncentráků a ve velkém je vraždit.
17. 10. 2009 | 23:08

Anthony napsal(a):

Mily Zbynku, Zeny a 12ti lete deti nezavirali nikoho do koncentraku, dum ve kterem bydleli jim patril po generace.
18. 10. 2009 | 14:03

Anba napsal(a):

to buldatra: žena v politice by neměla být "ozdobný přívěšek" ani pouhá "vycpávka". Já myslím, že postupem let se více žen nakonec do politiky dostane, zejména se zvyšujícím se procentem vysokoškolaček. Jinak jste mne pobavil představou Parkanové, jak velí ke zteči na Hrad. Ale ta se mi nezdá tak nebezpečná, představte si třeba Jílkovu, to se občas u TV tak bojím, že ji musím vypnout.
Ano, jsou mezi námi pěkné kousky, to má Admirál pravdu.
18. 10. 2009 | 15:13

Ben napsal(a):

Buldatra, Anba

No, Parkanovou si spíše dovedu představit jak vojákům táhnoucím na Hrad popěvuje do kroku, ale pro provedení vojenského puče a prohlášní se za diktátora mám jen jeden tip české "političky".
A když ji nevyšel první pokus o Hrad, tak kdovíkdy zase dostane choutky. I když to poslední roky tak nevypadá, není zase až tak nedobytný.
18. 10. 2009 | 19:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Milý Anthony, ty ženy a dvanáctileté děti nadšeně hajlujíce vítali německou Wehrmacht a masově aktívně podporovali zločinnou politiku nacistického Německa. Ta menšina českých občanů německého původu, která se tohoto hromadného zločinu nezúčastnila, vyvlastněna a odsunuta nebyla. Ano, z české strany došlo k excesům, jejichž následky by se měly pokud možno odstranit, pokud se tak už nestalo, nešlo však o systémovou věc. Ano, z dnešního pohledu je hromadný trest nepřípustný, tehdejší situace byla zcela odlišná, čeští Němci pykali za to, že se masově podíleli na politice vyhlazování celých národů.
18. 10. 2009 | 23:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Anthony,

patřím mezi ty, kdo si myslí, že by lidé (a už vůbec ne děti) neměli být trestáni "za vítání" či "zdravení" vyhnáním z domova, zabavením majetku atd.

Ostatně nikdo z domova nevyháněl ani ty, kdo zde masově podporovali zločinnou politiku Stalina či zdravili třeba na 1. máje špičky bolševické mafie.

Jsem přesvědčen, že lidé se prostě z domovů vyhánět nesmí (mohou být jen individuálně souzeni a trestáni dle zákonů).

Pokud lidstvo přistoupí na etnické čistky jako na standardní proces řešení problémů, řítí se do záhuby. Ale zdá se, že čím dál více lidí, zejména těch mladších, si to již uvědomuje.

Libor Stejskal

P.S. Motto: Nechci, aby někdo někdy odněkud vyháněl mne a mé děti jen proto, že mluvíme nějakým jazykem či nějak vypadáme. Proto s tím nemohu souhlasit u jiných. Vlastně je můj přístup motivován dost sobecky ;-)
19. 10. 2009 | 10:58

buldatra napsal(a):

Anba, Ben:
Nemám zájem na tom, aby v politice byly ženy jen na ozdobu, aby se tím naplnily nějaké kvóty a podobně. Myslím si jednoduše a prostě, že jsme si všichni rovni a to by mělo zákonitě být promítnuto do celého našeho života. A dokud bude někdo cítit, že se musí prát za svá práva jen proto, že je žena, pak je něco hodně, ale hódně v nepořádku. Nehledě na to, že toho některé takzvané bojovnice dovedou velice šikovně využít pro své dosti podivné účely.
Opakuji, že žen je na světě nadpoloviční většina. Svět vedou však odpradávna muži. Ten svět plný válek, násilí a nespravedlností, svět hladomorů-což považuji za snad nejotřesnější skutečnost, za hyenismus, páč jsem žrout, zkrátka, svět nic moc. Svět, ve kterém mi vládne jakýsi Klaus, nebo Fischer, potažmo Paroubek, či Topolánek, Barosso, nebo jiný paňáca, takový svět mě netěší. Je to svět neveselý a o takový svět nám přece nejde.
Ostatně, dá mi dost práce a sebezapření překonat averzi, ba živočišný odpor z nekonečného množství jakýchsi zbytečných nařízení, příkazů, zákazů, podivných zákonů a ještě podivnějších způsobů jejich uplatňování, páč jsem osoba nespoutaná a když tak ještě navíc činí nějaký truĺo, střílel bych, nebyl-li bych v podstatě pacifista a mírumilovný majitel pantoflí.
Přitom, jestli se mi něco líbí, pak jsou to právě ženy. Možná se líbí i Kocábovi, kdo ví? Každopádně jsem toho názoru, že je nejvyšší čas, aby se konečně chopily kormidla naší civilizace a rukou ženskou kormidlovaly do klidných vod. Nebo si někdo myslí, že ženský by toho zbabraly ještě více, než ti důstojní páprdi tam nahoře? Dejme ženám šanci, aby se také historicky znemožnily. Pak si všichni budeme absolutně rovni.
Koneckonců, debata je o Posseltovi. Bylo by zajímavé pozorovat, co by Posselt dělal, kdyby byl ženská.
19. 10. 2009 | 12:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Buldatro,jste můj člověk.

Takových víc a nemusel bych se namáhat s odporným ťukáním do klávesnice.

Teď jsem si uvědomil jaký by tady byl bordel,kdyby byla technika tak daleko,že by se dalo audio převádět přímou digitální technologií do písemné formy.Míním každému dostupnou techniku.
To jsou asociace??!
My magoři ani jinak nemyslíme.Ještě že to je vize příštího století.Editor Stejskal by se umazal.Zatím raději stahuje blogy aby nemusel odpovědět na repliky.

Zdravím Ivan.
19. 10. 2009 | 14:40

Ben napsal(a):

Buldatra napsal:
Koneckonců, debata je o Posseltovi. Bylo by zajímavé pozorovat, co by Posselt dělal, kdyby byl ženská.
Jezusmaria, to ne!!!

A nedejbože, co by asi dělal Klaus, kdyby měl ty správné ženské křivky!!!
19. 10. 2009 | 21:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
"Ostatně nikdo z domova nevyháněl ani ty, kdo zde masově podporovali zločinnou politiku Stalina či zdravili třeba na 1. máje špičky bolševické mafie" Pregnantní příklad fanatické demagogie. Pane Stejskale, podle Vaší argumentace soudě musejí být ideje, které zastáváte, velmi ubohé.
19. 10. 2009 | 21:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
´Mnohé manželky diktátorů 20. století se "zamilovávaly" podle toho, jak jim dotyčný mohl pomoci nahoru. Nijak je nezajímal jeho světový názor, který pak třeba plamenně hlásaly. Příkladem může být žena argentinského prezidenta Eva Perónová nebo ordinérní a zlá Elena Ceausescuová, místopředsedkyně vlády komunistického Rumunska, která se zamlada živila prostitucí. První dáma a ministryně školství někdejší NDR Margot Honeckerová zase zavedla do německých škol vojenský dril. Požadovala, aby batolata v jeslích rozeznala rudou vlajku, pro děti "nepřátel státu" vymyslela nucené adopce. A jugoslávský prezident Slobodan Miloševič, souzený za válečné zločiny a genocidu, by možná nedospěl až před haagský tribunál nebýt neukojitelné touhy jeho ženy Mirjany vládnout.´
http://hn.ihned.cz/c1-38672...
19. 10. 2009 | 21:56

buldatra napsal(a):

ZM:

manželka diktátora, to je jedna věc, diktátor je věc druhá.
I když nedivil bych se, kdyby ve skutečnosti manželka diktátora byla jeho diktátorkou. Spíš to bude tak, že platí pořekadlo o vránách a současně o příležitostech, které dělají zloděje.
Zajímavé, že u Miloševiče jste použil v souvislosti s existencí jeho ženy slovo: možná. Když to řeknu naplno, tak ono možná v aouvislosti s Miloševičem ja asi to pravé, co můžeme konstatovat. Já si nejsem úplně stoprocentně jist, že Miloševič byl tím, za koho byl vydáván. Zločince bych hledal trošičku jinde, ale tam se asi hledá špatně, protože je tam tma, anebo je to moc vysoko.
Miloševič byl spíš takový jakýsi Posselt, ale na nesprávné straně a navíc, v nesprávnou dobu.
20. 10. 2009 | 13:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
Asi jste přehlédl, že jde o citaci. Nepoužil jsem jediného vlastního slova.
20. 10. 2009 | 18:02

buldatra napsal(a):

ZM:

Ano, asi jsem to přehlédl. Nicméně, ztotožňujete se s tím, co jste citoval?
21. 10. 2009 | 11:28

skeptický napsal(a):

Pár Srbů,co zůstali v Kosovu by mohlo o etnických čistkách vyprávět.Nechali je tam,aby se neřeklo.

Vyprovokované bojůvky od kosovských Albánců byly použity jako záminka k záboru,stejně jako tady v době Mnichova.

Zatím naši noví kamarádi mají tendenci překreslovat hranice,jak se jim hodí.

Stejná sestava,jako tehdy.

Za to "zdravení" se dneska zavírá,policie dělá "razzie" na primitivy,kteří umí to jediné slovo německy.

Skoro by se jeden nechal radši zatknout gestapem,nebo StB,než se válet na podlaze s bandou řvoucích maskovaných inteligentů,vyrážejících dveře,kteří také znají jen jedno slovo.Vidím to v televizi každý den.Asi to taky viděli někde v televizi.

Zfetované děti prominentů si říkají anarchisti,ti jsou pod zákonem.Kádry pro další vládu.

Sudety měly po Sasku v Říši druhou percentuelně největší účast v NSDAP.
My zase v KS.

Nám se tady káže všeláska.
Kůzlátka,holoubátka,otevřete,já jsem vaše mamínka.
21. 10. 2009 | 12:05

skeptický napsal(a):

P.S.

Pokud se někomu ve státě nelíbí,může se odstěhovat.

Pokud se někdo snaží,nebo způsobí jeho zánik,je to zrada.

To jsou právě ti,co všude křičí o vlastizradě toho,kdo jim překáží.

Zkuste si na svém pozemku na Floridě,kde máte barák, vyhlásit nezávislost,a připojit se třeba ke Kubě.

Snahám o zánik tohohle státu není nikdy konec.Naši pilní revizionisté,vykladači té pravé pravdy,se mohou přerazit.
21. 10. 2009 | 12:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
V podstatě ano, genderové povídačky o ženské ušlechtilosti jsou mýty.
21. 10. 2009 | 23:06

buldatra napsal(a):

ZM:

Generové povídačky jsou snad ještě méně, než mýty. Jsou to jen povídačky.
Na druhou stranu si dovoluji nabídnout fakt, nikoliv mýtus, že žen je na tomto světě více, než mužů a v politice, tedy lidské činnosti, která BOHUŽEL tento náš lidský svět formuje a deformuje, je jejich zastoupení mizivé. Jejich vliv na politiku ve světě, a na to, co nazýváme historickým vývojem, někde mizivý, onde nulový. Takže to, v čem žijeme dnes (já osobně bych si dokázal představit příjemnější variantu lidského bytí a také naši planetu jako příjemnější místo pro život), je jakousi názornou ukázkou schopností pánů kormidelníků.

Nemáte rád pavědu, ale já jsem takový malý provokatér, proto použijii pavědecký příměr: jsou dva základní životní prvky-prvek mužský a prvek ženský-. Jsou-li oba prvky v rovnováze, říkáme tomu harmonie. Převládá-li jeden prvek na úkor prvku druhého, je to disharmonie. A disharmonií označen budiž stav, který panoval včera a panuje dnes. Výsledkem je náš lidský svět, ve kterém jsme nuceni žít. Máte z takového způsobu lidského světa radost? Já ne. To snad není generová povídačka. Mýtus.

Všichni lidi na tomto světě dohromady, jsme jen lidi. Nikdo není více a nikdo není méně člověkem, všichni jsme se narodili se stejně holou prdelí. A jako lidi si uvědomme, že něco děláme blbě. Když si to uvědomíme, zjistíme to, popatříme neveselou skutečnost, že při tomto vědomí vlastně děláme všechno pro to, abychom na zjištěném nemuseli nic změnit. Tedy změnit disharmonii v harmonii. To dokáže například dirigent. V tomto případě můžeme za našeho dirigenta považovat uvědomění si lidské historie, která není nijak utěšená a ze které bychom se měli poučit, aby neplatilo, že středověk kráčí historií neustále vpřed. Anebo může být dirigentem jen náš pocit z toho všeho kolem. Ale tím, kdo dá více na pocity, jsou právě ženy.
22. 10. 2009 | 11:50

skeptický napsal(a):

Buldatra

Pane nadkolego,
Stává se z Vás přírodní filosof.
Civím.

Dovoluji si podotknout,že někteří se rodí se stříbrnou lžičkou v ústech,a někteří dokonce s poslanou pedelí.
Takže nerovnost už od začátku.

Pan Zbyněk (doufám,že mi odpustí to první jméno,vytvořil jsem si k němu vztah),má v podstatě pravdu v tom,že za každým velkým mužem stojí žena,která mu říká,že to všechno dělá ale úplně blbě.
Ověřeno.
P.S.
Harmonie je udržitelná pouze s HODNĚ odděleným spaním,dle receptu pana hraběte.
22. 10. 2009 | 12:59

buldatra napsal(a):

to Skeptický:
Protože jsem osoba prostá, jsem prost pomyšlení, že by má žena neměla vždycky pravdu. Ostatně, její věcné a věčné připomínky ke všemu, co dělám blbě, mě občas vybičují k pozdně přírodně filosofickým úvahám o smyslu života a vůbec.
Ano, jsem osoba přírodní, tedy přírodně prostá (slovensky, myslím, sprostá) a jako osoba taková, bych si dovolil dotaz. Nespletl jste si tu stříbrnou lžíci s porodnickými kleštěmi? Ty se také lesknou. Za předpokladu, že je porodník alespoň občas otře hadrem.
Pan hrábě je dozajista malý velký muž, který, jak pevně věřím, bude jednou plně pochopen a oceněn některým z četných sepisovatelů historie. Tedy vlastně historií, neboť záběr tohoto velikána je obrovský. Je to klenot, takové naše jakési živé rodinné stříbro.
Jako kulak mohu jen tiše zírat a závidět, neboť být na slovo vzatým odborníkem v tolika oborech je, z mého přírodního pohledu, až nadlidské. Já sám mám někdy dost problémů s jednou plodinou, či okopaninou. Kdybych k tomu měl ještě přibrat dejme tomu, vybírám namátkou z bezedného rezervoáru páně hraběcích činností např. přednáškovou činnost pro Bundeswehr, psaní odborných statí do významných i bezvýznamných krajanských tiskovin všeho druhu, dohlížení na sečení trávy v zámeckém parku, odmítání neřestných nabídek šlechtičen neurčitého věku, psaní literatury ranně historického erotického faktu a jinou rodinnou beletrii, diplomatickou činnost mezi oddělenými ložnicemi, atd., etc., pak by asi má kulačí kariéra byla násilně přerušena intervencí Dr. Chocholouška, spojená s následnou doživotní hospitalizací a péčí ve specializované léčebně.
Oddělené spaní, za jistých předpokladů, podporuje harmonie dvě. Popř. ještě více harmonií. A to v každé posteli zvlášť, přičemž o počtu členů posádky každé postele by se dalo spekulovat. (viz hraběcí literatura a nejen ta).
22. 10. 2009 | 13:52

skeptický napsal(a):

Nadkolego,

Váše výrazové schopnosti rostou den ode dne,a rozsah i dosah Vašich myšlenek nabývá epické šířky i hloubšťky.

Stáváte se čím dál,tím více spirituálním.
V čem tkví Vaše tajemství?

Prý byla mimořádná úroda švestek.

Už jsem tady dával k lepšímu návod,jak poznat dřevěný líh od pitného alkoholu.

Pitný hoří modrým,dřevěný oranžovým plamenem.

U pana hraběte jsem dlouho nebyl,tam se to ňák zvrhlo.
22. 10. 2009 | 15:08

buldatra napsal(a):

to Skeptický:

obávám se, že to není růst prostředků a výrazových už vůbec ne.
Je to tím, že občas málo brzdím.

Se švestkama je ta potíž, že jich není nikdy dost. A tak, když se prosákne až do Prágru, že úroda byla mimořádná je to buď dobrá práce moravské kontrarozvědky, anebo byla nadúroda řepy.

Řepovica hoří někdy modrým, jindy oranžovým plamenem, přičemž ani tak nezáleží na množství švestkové tresti v kapalině obsažené, alébrž na tom, jak plamen okysličíme.
Borcům z Prágru je to stejně jedno, jak řepovica hoří. Hlavně, že kópili pravó moravskó slivovicu (unás na vesnici jí říkáme slepecká hůl).

Zajímalo by mě, jakým plamenem hoří skutečná slepecká hůl.
22. 10. 2009 | 16:02

skeptický napsal(a):

Nadkolego,

Na barvu plamene po požití je už pozdě,leda jako indikátor,jestli ještě vidíte.

Dělaj je plechový.Tuhle ji jeden o mne chtěl přerazit,když jsem podotkl,že zaparkoval v invalidním stání.
22. 10. 2009 | 16:54

skeptický napsal(a):

P.S.
Rovněž podezírám,že někteří občané si specielně na cestování veřejnou dopravou berou berli.
22. 10. 2009 | 16:57

buldatra napsal(a):

to Skeptický:

myslíte, že plechová hůl nemůže hořet?

A nyní jedna aktualita:
Po Brně se pohybují občas rumunsky hovořící občané vyzbrojení minimálně dvěma berlemi, alespoň jednou umělou nohou a někteří ještě navíc slepeckými brýlemi (to jsou takové ty černé-narozdíl od plechových nehořlavých holí, které jsou bílé. Tak mě napadá, že stejné brýle nosí i gangsteři, ale to sem nebudu plést,no a co je na tom podstatné? Podstatná je skutečnost, že vždy mají zdravou alespoň jednu končetinu, ve které třímají klobouk, plechovku, nebo krabičku určenou ke vhazování oběživa.
Je možné, že tito abych tak řekl turisté, někdy v minulosti požili řepovicu, která na nich zanechala tyto politovánihodné následky?
Pražáci, kteří požívají slivovicu to evidentně nejsou, ale v Praze jsem již pár týdnů nebyl. Nehovoří se tam nyní rumunsky?
22. 10. 2009 | 19:14

skeptický napsal(a):

Nadkolego,

Tu zmíněnou jsem hodil do křoví.Přes koleno se zlomila až příliš snadno.Určitě by to nebolelo.

Jo,ty se zcepenělejma dětma tu byly před lety.Pražáci jsou ale držgrešle,tak asi odtáhli k Vám,kde jsou lidé dobří.

Darované rohlíky podle očitých svědků házejí do koše.I to lze považovat za úspěch.
22. 10. 2009 | 19:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
"slovensky, myslím, sprostá" Nikoliv, slovensky je to ´jednoduchá´, slovensky ´sprostý´ znamená česky ´hloupý´.
22. 10. 2009 | 21:36

buldatra napsal(a):

ZM:

no vidíte, jak je ta slovenština krásná. A ako preložíte do češtiny, keď sa slovensky povie hlúpy?
23. 10. 2009 | 08:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
Hej, slovenčina je pekná reč. ´Hlúpy´ je synonýmom ´sprostý´, užíva sa však menej často. Neviem však, ako presne by som do slovenčiny preložil česky ´sprostý´, nemôžem naísť presný slovenský ekvivalent. Tie významové posuny sú zaujímavé, nie len zelí - kapusta. :)
23. 10. 2009 | 20:51

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
19. 03. 2010 | 03:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy