Budovatelská píseň Evropské unie

15. 03. 2010 | 18:01
Přečteno 6773 krát
„Evropu silnější, svobodnější, lidsky důstojnější, tolerantnější, solidárnější, pilně a rigorózně prosazující ducha spolupráce a nový instituční řád, řešící problémy nás všech, dosahující dalšího pokroku v koordinaci národních ekonomických politik na konsolidaci zotavení, schopnější mluvit ve světě jedním pevným jazykem na obranu svých hodnot a zájmů, přibližující unii a posilující její užitečnost všem obyvatelům Evropy, zintensivňující koordinaci ke stimulaci našich ekonomik a pokládající základy udržitelného růstu.“

Takto nadšeně a náruživě budovatelský závazek (ještě ne úplně plán) svorně zarecitovali oba prezidenti Evropské unie hned po novoročním vystřízlivění 3. ledna. EU má teď dva prezidenty – toho nového všeevropského pětiletého a toho starého půlročně rotujícího. Tím je tentokrát španělský premiér Zapatero, za jehož vlády si Španělsko vybudovalo nezaměstnanost 19,5 procent a na půlrok svého prezidentství rozpočetlo 100 milionů eur. O dvou prezidentech, zvlášť takto kvalifikovaných, se unie bude jistě budovat líp a ne-li přímo budovat, aspoň o budování lépe zpívat, dvojhlasně, třebaže unisono. Zpívejme si s nimi budovatelsky dál:

Udržitelnost ekonomická znamená „větší konkurenceschopnost, větší zakořeněnost ve vzdělání, školení, výzkumu a vývoji“. Udržitelnost environmentální a sociální znamená „schopnost nadále vést v boji proti klimatickým změnám a hájit sociální soudržnost a bezpečí“. Udržitelnost mezinárodně politická znamená „upevnit vedoucí úlohu EU v multipolárním světě“ a nastavit EU jako „bezpečný referenční bod pro demokracii, lidská práva a sociální pokrok pro svět“.

Rétorika hodná hrdinů socialistické práce. Díky Lisabonské smlouvě se to teď bude dít samo od sebe, s naprostou samozřejmostí a setrvačností, libují si prezidenti. Evropa teď bude „mít hlas silnější a jednotnější.“ Zavedení Lisabonské smlouvy dává občanům „možnost mluvit do legislativního procesu unie“ a nabízí jim „příležitost cítit, jak je unie relevantní v jejich každodenním životě, jejich svobodách a jejich bezpečnosti“. Začlenění charty základních práv, genderové rovnoprávnosti a společného řízení migračních toků jsou „první kroky na dlouhé cestě, kterou pocestujeme spolu.“ (Odkud kam ty migrační toky povedou, prezidenti neupřesňují, ale my se můžeme logicky spolehnout, že to bude odtamtud, kde už jsou, tam, kde ještě nejsou, tedy naším směrem).

Bude nás na té cestě čekat spousta nových privilegií, vesměs ve formě radostného přispívání na přibývající úřednictvo. Nový prezident bude stát odhadem 350 milionů eur včetně nové presidentské budovy a personálu. Výdaje na ministryni zahraničí zatím nejsou spočítány, ale dají se odhadnout i z toho, že jen její cestovní výdaje v předchozí funkci obchodní komisařky vycházely v průměru na 14.000 eur na jednu cestu. Vysoce kvalifikovaný personál bude vést desítky nových velvyslanectví „Evropské služby pro vnější akci“, jak si říká nová evropská diplomacie. Těch už bylo za dva měsíce pod názvem „delegace EU“ nenápadně ustaveno přes padesát a mají pověření zastupovat celou EU a koordinovat působení jednotlivých velvyslanectví členských států. Think-tank vysoce kvalifikovaných odborníků už vypracovává náplň jejich činnosti a doporučuje, aby vedle obvyklé diplomatické činnosti také rozdávaly finanční pomoc Africe a Palestině a propagovaly evropský film na Fidži.

Evropská komise si zvyšuje rozpočet na cestování z loňských 4 milionů eur, z nichž její prezident Barroso utratil 700.000. Rozpočtový výbor Evropského parlamentu schválil: Koupi impozantní budovy pro svoji londýnskou representaci ze 35 milionů eur. Pokračování rekreačně-pracovních schůzí různých svých výborů na způsob loňského pobytu poslanců na tropickém Réunionu za 190.000 eur nebo cesty po Rumunsku za 360.000. Zvýšení měsíčního asistentského příplatku každému poslanci o 1.500 eur měsíčně, na 13 milionů ročně. Nábor dalších stopadesáti administrativních zaměstnanců, aby parlament všechny ty přibývající povinnosti stíhal. Celkový nový rozpočet parlamentu je 1,6 miliardy eur. Z něho čtvrt milionu jde na lyžařské a letní prázdniny pro děti činitelů EU.

V úsilí o vyčerpání loňského rozpočtu, aby mohl být zvýšen letošní, utratil parlament 2,3 miliony na renovaci svého sportovního centra, 4,3 miliony na nové návštěvnické centrum, ačkoli už jedno má, půl milionu na nové limusiny a za 8,8 milionů si opravil střechu své štrasburské budovy. Loňský rozpočet 6,7 milionů na dotace pro nevládní organizace propagující světlé stránky EU se jen nepatrně zvýší. A ještě jeden pozoruhodný výdaj, o němž není jisté, kdo jej schválil, ani kolik stojí: Na půl milionu se zvýšil počet terminálů umožňujících přístup do takzvaného Schengenského informačního systému, který ukládá osobní informace o všech evropských občanech. To je ten, který nám bude dávat tu příležitost cítit, jak je ta unie relevantní v těch našich svobodách a té naší bezpečnosti.

Mezitím francouzská banka Société Général hovoří o „nevyhnutelném rozpadu eura“ a očekávané „kompletní krizi v eurozóně“, která projevuje „hluboce zakořeněné vady od samého začátku“. Euro se hroutí pod tíhou řeckého deficitu, který nás bude stát 30 miliard, jen „v první fázi“, podle odborníků banky BNP Paribas. Celkový deficit eurozóny, až se o almužnu nevyhnutelně přihlásí i deficity Španělska, Portugalska a Irska, by se mohl vyšplhat až na 320 miliard.

Kde na to všechno vezmeme peníze? No přece z bezedných kapes bohatých evropských poplatníků. Zapatero už prostřednictvím španělského tisku oznámil, že od Evropské odborové konfederace obdržel seznam požadavků na „obnovení fiskální spravedlnosti“. Patří k nim „regulace finančních trhů nastolením transakční daně, zrušení daňových rájů a schválení direktivy zavádějící společnou bázi pro korporační daň“.

Dokument na toto téma už předložili socialističtí poslanci s návrhy na „zvýšení rozpočtu EU, jednotné daně a harmonizaci DPH v celém EU“. K prosazení v parlamentě určitě pomůže vtipnost dokumentu. Jeho název „The EU´s 2020 Vision“ je důmyslná slovní hříčka na „20-20 vision“ znamenající v angličtině dokonalý zrak. Ten, pravda, Evropská unie nepochybně má. Podle studie ekonomů najatých pro tento účel parlamentem, by harmonizace daní umožnila umožnila „hladké fungování jednotného trhu a vytvoří to pojistku proti asymetrickým šokům a krizím“. Přijde na pořad jednání už letos, naznačují „vysoce postavené prameny v Bruselu“.

Na další novou daň přišel Nicolas Sarkozy. Říká jí “klimatická” a bude ji vybírat formou “uhlíkových tarifů” na dovoz ze zemí s méně přísnými ekologickými zákony. Budou ji platit dovozci, kteří si ni samozřejmě zvednou ceny, takže zase půjde z kapes občanů. A ještě důmyslnější daň zvažuje Evropská komise pod předběžnou neoficiální přezdívkou „popelnicová“. Bude to vlastně pokuta za nesprávné odbavování a třídění odpadků, jaká už existuje v Německu. Dohlížet na naše popelnice a vybírat pokutu bude „Odpadková implementační agentura“, zaměstnávající desetitisíce inspektorů a hlídačů. Ty zaplatí nějaká další důmyslná daň, kterou budou vybírat další inspektoři a hlídači, na jejichž platy se vybere další novou daní, kterou budou vybírat další inspektoři ....

A v samém tom horečnatém tvůrčím vymýšlení jakoby si nikdo nevšiml, že ekonomický růst eurozóny poklesl na 0,1 procento. Kdo si všiml, jakoby nechápal, čím to. Kromě možná loňského europrezidenta švédského, který se dal slyšet, že „Evropská unie riskuje, že se stane irelevantním muzeem.“

Vyšlo v týdeníku Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

"Něco padlo. — Pode dveřmi
mok se jeví — krvavý;
a když stará otevřela,
kdo leknutí vypraví!
Dvě věci tu v krvi leží —
mráz po těle hrůzou běží:
dětská hlava bez tělíčka
a tělíčko bez hlavy."
15. 03. 2010 | 18:18

Al Jouda napsal(a):

Jednoduše řečeno - Evropská unie je v prdeli !
15. 03. 2010 | 18:19

MaB napsal(a):

Vy jste taky mimoň, Kurasi. Tady se krade o sto šest, a vy nemáte na starosti nic jiného, než prskat na EU, která na rozdíl od českého státu jakžtakž funguje.
15. 03. 2010 | 18:26

kolega Fyzik napsal(a):

chybi mi tam "dohnat a predehnat" jako to EU mela v minule desetiletce pro rok 2000-2010, rikalo se tomu "lisabonska strategie".

A plan se splnil na 140% (aspon teda v budovani dluhu). Kdyz ted posili regulaci, jiste splnime na 180% a bez pracovnich sobot! Kupredu Leva!
15. 03. 2010 | 18:28

Reedoc napsal(a):

pro MaB
Nepřipadá Vám, EU pomalu následuje výrobu úředníků ala Řecko? S tak přebujelou a honorovanou administrativou bude jaktak funkční pouze do doby než začne dotovat krachující členy eurozóny. Pak se začne nedostávat na dotační programy, členské státy budou muset platit více příspěvků a co pak?
15. 03. 2010 | 18:47

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,tak,tak,"Nové Potěmkinovy světlé zítřky",prásknout do koní,rychle,rychle,aby nebyl vidět marast na cestě.Jenže koně jsou na hliněných nohách a Evropský kočár jen z potištěného papíru Lisabonské smlouvy.Kočí nevypracoval katastrofický scénář jízdy.Stačí trochu "nepohody",a jakpak to asi dopadne.Já jsem eurorealista a vidím to poněkud méně pozlacené,tedy spíš hnědě.Tužka.
15. 03. 2010 | 18:51

Korzar napsal(a):

Francouzká ministrině financí obvinila Německo, že svými ekonomickými úspěchy ničí ostatní státy EU. :) Co dodat? Zažil jsem založení EU a asi se dožiju i jejího konce.
15. 03. 2010 | 19:01

jaryn napsal(a):

Blbnutí českých politiků a jeho dopad na náš stát je zdrcující. Blbnutí bruselských úředníků, dopadající na naše hlavy jako nadstavba (čili kurvárny na druhou) bude možná tím posledním mejdlíčkem pod naší řití na skluzavce do ekonomického propdliště.
Mimochodem, v českém krámě jsem měl včera na výběr ze třech druhů brambor - dvou francouzských a jedněch teď nevím odkud, ale také zahraničních. "Vybral" jsem si a nedaly se žrát. Písková konzistence a nijaká chuť... My, bývalá bramborářská velmoc, dovážíme nepoživatelné sračky místo našich domácích, kvalitních a dobrých.
Děkujem, soudruzi z Bruselu. Za lepší spravedlivější zítřky vpřed! Levá - levá - levá....
15. 03. 2010 | 19:11

Jirka H. napsal(a):

Myslím pane Kurasi, že jste tu parkinsonovu nemoc Evropské unie popsal skvěle. Díky.
Prostě svoboda a baráky s novými úředníky, jak se to rýmuje - mě moc ne, ale třeba nevím něco, co vědí v Bruselu
15. 03. 2010 | 19:24

Petr Havelka napsal(a):

Pane Kurasi,

rok se s rokem sešel a je to horší než loni.
http://blog.aktualne.centru...
15. 03. 2010 | 19:47

stále rebel napsal(a):

Voliči měli dost rozumu a tak tento demagog může povykovat jen z venku a nemůže škodit v institucích EU.
15. 03. 2010 | 19:50

hanah napsal(a):

Není to tak dávno, kdy do mě diskutéři bušili hlava nehlava, kdykoliv jsem napsala něco negativního o EU.
Vzpomněla jsem si, jak jsem si na zdejších blozích postěžovala, že naši výrobci mléka vylévají svůj(teda kraví:-)) produkt do polí a já jsem mohla v obchodě koupit jen mléko rakouské. Bylo mi vysvětleno, že je to tak OK.
To ale považuji za drobnost(jistě ne tak zemědělci). Horší skutečnosti popisuje BK. No, máme se na co těšit. A to je teprve začátek!

Už jsem to kdesi psala, ale musím znovu, nedá mi to - Němci se čertí, že musí platit Řekům jejich "maňána" a chtějí, aby Řekové vstávali v 7 ráno a pracovali celý den jako oni a polední pauzu měli půl hod....:-))
jj, eurohujeři, jen vstříc světlým zítřkům.
15. 03. 2010 | 19:59

Jahn napsal(a):

Bude důležité neudělat stejnou chybu jako disidenti v roce 1989. Nejsme jako oni. Naopak s Bruselským establishmetem se bude muset tvrdě a krutě potrestat. Vítěz nesmí být sentimentální. Není možné, aby se to stalo co se Špidlou. Vrátil se ještě hloupější. Měl chodit kanálama. Vypracujte sezmam osob nepoužitelných v Čechách !!!
15. 03. 2010 | 20:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nejdřív nutno vyčistit náš Augiášův chlív.

Pokud to neumíme , tak držme huby.

A poslouchejme Evropskou komisi.
15. 03. 2010 | 20:07

Tiktak napsal(a):

Ano, nejlépe dosazenim EU protektora, samostatnost si nezasloužíme.
15. 03. 2010 | 20:20

jarpor napsal(a):

Pane Kurasi,

ojrohujerů si nevšímejte. Ti budou vždy kvákat, jaká je ta EU požehnáním pro nás, že kdosi z venku sem přije udělat pořádek... a bude to přeci paráda, jak to vše bude fungovat...

Jednoduchou úpravu zákona o veřejných zakázkách o tom, že do výběrových řízení nebude moci vstoupit subjekt s nejasnými majetkovými poměry (akcie na majitele) nemůžeme přijmout, neboť bychom "diskriminovali" a "šli proti legislativě EU" !
Skvělá EU ... že ojrohujeři, ještě tleskáte ?

Jirka H., Petr Havelka, hanah

Není co dodat. píšete pravdu...

Hezký večer
15. 03. 2010 | 21:26

Jirka H. napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Teda do prkýnka dubový, vždyť i je ti naše Evropa, tak proč bychom měli držet hubu a krok? A to, že tu byrokracii máme i doma, přece neznamená, že tu bruselskou verchušku nelze kritizovat.
15. 03. 2010 | 21:34

pavel fadrný napsal(a):

Pane Kurasi!
Kde "ty peníze" vezmeme?
Vytiskneme si je stejně jako ja FED tiskne pro USA ("Spojené státy americké").
15. 03. 2010 | 22:06

hanah napsal(a):

"čtvrt milionu jde na lyžařské a letní prázdniny pro děti činitelů EU."

To je teda síla. Jakoby činitelé EU neměli dost vysoké platy na to, aby dětem prázdniny uhradili sami......
Možná by to mohli použít spíš pro dětské domovy, resp. pro děti bez rodičů......
15. 03. 2010 | 22:40

Tužka napsal(a):

Tužka pro Jaryn napíše,jo,a příští roky to budou už geneticky upravené brambory,Brusel to asi do Evropy pustí.Tak,až si budeme chtít pěstovat vlastní "KOŘÍNKY"tak nebude kde,protože to bude samá průmyslová zóna,ze které investoři zdrhly,zábavní centra,jen beton a zplundraná krajina.Tužka,baví mě jiné věci než zábavní centra.
15. 03. 2010 | 22:44

iga napsal(a):

Joudo!

Pregnantne receno.

Z estetickych duvodu o tom nerada hovorim, ale z praktickeho hlediska je to presne tak, jak tvrdite.

B. Kuras

Domnivam se, ze misto "vtipu" na same hranici oligofrenie by nam mel k vasim postrehum poskytnout nejaky prijatelny komentar "pritel" vyletnuvsi z Lidoveho domu - europoslanec Havel.
Neco mi ale rika, ze se tady dneska neobjevi...
15. 03. 2010 | 22:45

Kanalnik napsal(a):

"Celkový deficit eurozóny, až se o almužnu nevyhnutelně přihlásí i deficity Španělska, Portugalska a Irska, by se mohl vyšplhat až na 320 miliard. "

Ja cetl ohledne Irska, ze ma docela dobry plan, jak se ze sveho stavu nejakym zpusobem dostat. Nejsem si tedy jist tim vasim "nevyhnutelne". Podle mne je to slovo prilis radikalni a tak jsem se chtel zeptat, kde berete jistotu, ze se tak stane?

Mohl byste treba neco napsat i o financni situaci nejen v Recku, ale treba i v UK ci USA.

A jinak - svet neni cernobily, ani EU ne. EU - to jsou zase jen lide.
15. 03. 2010 | 22:48

Kanalnik napsal(a):

Jeste jsem se chtel zeptat, odkud cerpate sve informace ohledne financi v EU v tomto clanku. Muzete sem prosim uvest nejake verejne pristupne zdroje? Dekuji.
15. 03. 2010 | 22:49

iga napsal(a):

Tuzko

jo brambory to je kapitola, ale cesnek, to je primo na roman!

Cesnek a boty z Ciny - rafinovanejsi likvidaci puvodni evropske populace tezko vymyslet...

Jeste ze ten nas Brandejs je jednim z mala ostruvku v nasi zemi, kde se daji sehnat lokalni plodiny, nebo zplodiny?
Cochtane, kdybys shanel modreho palicaka na dochuceni pecinky, tak se ozvi.
Dodam.
15. 03. 2010 | 22:52

hanah napsal(a):

Kanalnik

EU nejsou "zase jen lidé". EU je úřad, neživotné monstrum.

Iqa, Tužka

protože nejsem hospodyňka a nestrouhám si strouhanku ze suchého pečiva, poslala jsem manžela pro kupovanou.
Přinesl krásnou. V krabici, páč prý jinou neměli. Na krabici cca šesti jazyky popsáno složení a také nápis - vyrobeno v Německu.
Také úsměvné, že ?
Když si představím, co se děje s rozemletýma německýma houskama - patrně musí projít přísnou EU kontrolou,pak se nasype do spešl vyrobené krabice, naloží do kamiónů a šupaj s ní do Evropy.
Konečně jsme světoví!
15. 03. 2010 | 23:03

kormoran napsal(a):

Davam EU bolsevikovi taaak 20 let)))https://www.youtube.com/watc...
15. 03. 2010 | 23:05

iga napsal(a):

hanah

a bylo tam opravdu napsano "made in Germany"? To by bylo jeste dobre.

Mozna to byla cinska strouhanka "finished in EU".

My jsem zas o Vanocich shaneli susene svestky.
A sehnali jsme.
Argentinske.
To bylo veru stestne a vesele.
Strouhanka, svestky, brambory, cesnek - to mi nikdy nikdo nevysvetli.

To je jeste horsi nez mit dva EU prezidenty...
15. 03. 2010 | 23:09

iga napsal(a):

kormoran

i vy europesimisto:-))))
15. 03. 2010 | 23:10

mb napsal(a):

hanah naposled vás vyzývám na souboj za úsvitu ...

= diskuzi ....

teda budete li chtít ...

prijemny cas ...

diskuze by se konala pod posledním Šternem ... mějte se jak chcete ... nejlepe fajn ...
15. 03. 2010 | 23:13

Kanalnik napsal(a):

hanah

EU jsou lide, stejne jako nas "stat" nebo jakykoli "urad". Za vsim stoji lide, nic jineho tam nenajdete. Instituce nemaji moc a nedelaji rozhodnuti, jsou to lide.
15. 03. 2010 | 23:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva tradičně hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty pana Čochtana ("levičácká pakáž", "blbci z Bruselu"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 03. 2010 | 23:22

hanah napsal(a):

mb

pod posledním Šternem? A zbraně ?

OK, zítra po ránu a zbraně zvolím já.
také se mějte

iqa

on se také ani nikdo nesnaží to vysvětlovat. A nejen strouhanku a česnek. Postrádám jakoukoliv veřejnou diskuzi o EU, jejím dosavadním přínosu, cílech , směřování, rozpočtu apod. Především od politických stran bych očekávala nějakou iniciativu, alespoň náznak..., vláda se chová, jakoby EU nebyla
Novináři také nic...
Vzácná výjimka - autor blogu.
To je ale málo, myslím.

Tak přeji všem dobrou noc
15. 03. 2010 | 23:25

kormoran napsal(a):

Kanalnik , jeste jsem nepoznal pitomce, ktery by investoval do statu stredni a vychodni evropy "naplno" ,ty investice jsou 'navic'-usetrene a tolik nebolestne ztratou!
Jedna vec a druha, nelze srovnavat UK a USA s pol. nestabilnimi prdelkami, investor vzdy pujde do vetsi zeme s tradici= markantni rozdil!!!
Taktez srovnavat vznik EU a USA = totalni nesmysl. Jiny cas , jine smysleni, jine prostredky= obcan CZ smysli jako obcan CZ nikoli obcan EU!!!!Obcan z Nevady smysli , jako obcan unie= majoritni rozdil.
EU je hotel pro byrokraty a nevydrzi dele nez rise rimska!!!
15. 03. 2010 | 23:26

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,cíleně si vyhledávám naše výrobky.Od začátku,kdy sem začala proudit ta východní záplava.Se zeleninou,ovocem,brambory to mám dobré,veliká zahrada,pěstuji si vlastní,jen to pohltí dost času,protože mechanizace je středověká a pohon na moje sádlo.Zatím je zima a všechno pod sněhem/sněží furt/,takže se mohu pohybovat ve virtuálním světě.Tužka
15. 03. 2010 | 23:36

češka napsal(a):

Dvojí lid Ceský,
Jedni jsou zapojeni do pracovního procesu, se svými sousedy vycházejí dobre, jsou štastni, ze se dozili jednotné Evropy a vzpomínají na své, ne nenásilně, zemrelé predky, kterí se toho nedozili. Aniz museli kamkoli emigrovat, zijí spokojeně v zemi s půl miliardou spoluobčanů, jejichz společným zájmem je preklenout historické rozpory a hájit společné zájmy, proti ještě větším hráčům na světovém hrišti.
Druzí dělají vše proti sjednocení, a ve vzácné shodě, ač jedni v zoldu Ruska a jiní USA, vybraní pak pravděpodobně za peníze obou, proti sjednocení horují.
K jejich smůle ale v této zemi proběhlo jediné referendum, jehoz výsledek je nezpochybnitelný.
16. 03. 2010 | 00:37

yara ze země krys napsal(a):

Jeden můj kamarád opilec, má tento příměr pro euro. Prý 25 plavců šlape v hlubokém bazénu vodu a nad hlavami drží těžkou plachtu, která je právě tak těžká, že když všichni přibližně stejně šlapou, drží plachta nad vodou a mohou dýchat. Ale pokud se někdo začne ulejvat nebo dokonce flákat, musí ostatní tím více šlapat za něho! Mám strach, že má trochu pravdu a Německo to všechno neutáhne a jednou mu mohou dojít síly nebo trpělivost!
16. 03. 2010 | 00:49

kormoran napsal(a):

..Cesko , chapu )))) Se svymi sousedy vychazite dobre , ale falesne))))
Jeezis emigruji do "spokojeneho" ceska ))).Tedy jinak,na co stale nadavate? Spokojeni Cesi????
Blbe ze ano?
Schvalne , jak se vyrabi bramborak?))))
Ale jooo priznam barvu , KGB, Mossad, CIA, - kaamosi , pisu si do debilku informace , abych pri svodkach neco neposral!
V 48 , probehlo taky referendum)))...... Nestydne plotna?)))
16. 03. 2010 | 01:17

kormoran napsal(a):

..praotec Cech pravil:"Zena by mela byt , tak chytra , aby trefila z pole domu".
Totalni hulvat to byl , ale stale vice nad tim premyslim}}}}
16. 03. 2010 | 01:24

Jozef napsal(a):

Ak porovname cifry Wall Streetu a City s ciframi Bruselu,hned nam bude jasne,kto je kral.Rozpocet prezidenta EU je smiesny.

Projektovanym poslanim federalnej EU bola efektivnejsia podpora US politiky.Kreslo prezidenta idealne sadlo zazracnemu pudlovi Wall Streetu a City menom Tony Blaire.
Vyvoj vsak nejde podla projektu.

EU vznikla ako americky protektoratny utvar.Vojnove spojenie Francuzska s Nemeckom "uhlim a ocelou",plnilo zakladny ucel: drzat Nemcov dole a Rusov /komunizmus/ out.
Po zniceni Sovietskeho zvazu vsak Washington zacal uplne ignorovat svojich protektoratnych spojencov.V podstate zacal bojovat proti vsetkym,resp.vysavat vsetkych.
A utrzil tazke porazky.
Dobytie Iraku,projektovane ako vylucne americko-britsky profit,nakoniec skoncilo ako mnohostranna strata,pre USA trojbilionova /Stiglitz/.
Toxicky obsah svojho konzumu bankovi tunelari najviac vyliali do Europy...

Greci vymysleli peniaze a Europu,v Grecku, momentalne najslabsom clanku retaze,pani vesmiru aj utocia na euro a Europu.
Utocia na seba,ich moc pada ako dvojicky z piesku.

Je najvyssi cas vyhoviet tuzbam hviezd a zaviest na matke Zemi udrzatelny poriadok a jednu menu vsetkych kongresov.Dovod je jednoduchy:
aby vsetci jedno boli,aby vsetci mali sancu zit.
16. 03. 2010 | 03:54

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
jsem zmaten jak novicka při defloraci, v Bruselu sedí inteligentní úředníci ? Jak jste to poznal ? Podle francouzských brambor v českých obchodech ? Podle čínského (hnusného) česneku ? Podle našich zavřených cukrovarů a cukru z jižní Ameriky ? Podle jejich výsledků určitě ne !

V Bruselu nevládnou levičáci ? Barroso nebyl maoista ? Soudružka Ashtonová nebyla placena Moskvou za její demonstrace za jednostranné odzbrojení ? Maoisti a levičáci nejsou pakáž ? To je mi ale novina !!!
16. 03. 2010 | 07:09

Čochtan napsal(a):

yaro,
ten příměr tvého kamaráda opilce, ten sedí. Přesně.
Nezačíná jeho jméno na Z ? Neobjímá náhodou na Vysočině stromy ?
16. 03. 2010 | 07:12

Tupelo napsal(a):

Clanky pana Kurase mi cim dal vic pripominaji uz temer prislovecne zahnute evropske banany: na jedne strane jakoby nesmela prilisna kritika EU klesnout pod urcitou mez, na strane druhe nesmi jeji podpora vystoupat nad jinou mez :) (ty banany jsou pro me, jako spotrebitele, aspon trochu uzitecne).
Skoda ze autor nekritizuje vydaje CR (podle TI se az dvacet procent verejnych penez rozkrade) a nebo aspon neda do placu cisla srovnavajici naklady na byrokracii (prepoctene na hlavu) v ramci cele EU, cele CR a treba Prahy. Potom by ona kritika mozna nevyznivala podobne, jako kritika poradatele vesnicke zabijacky, ohledne toho, ze je v CR malo vegetarianu, nebo kritika sefa stredne velkeho marketu ze jeste vetsi supermarkety nici male obchody v okoli. :)
16. 03. 2010 | 07:14

Čochtan napsal(a):

Jak se bránit ?
Jednoduše. Odpověď zní: Občanská neposlušnost ! Chtěl jsem napsat "srát na Brusel" ale pan Stejskal by to nerozdejchal a infarkt po ránu mu nepřeju.
Takže kašlat na Brusel a jeho nařízení, kašlat na vládu která tato nařízení provádí a dělat si po svém. Ve volbách volit pouze neparlamentní strany. Když se nikdo nebude bát, že jeho hlas "propadne", tak nepropadne žádný. Propadnou parlamentní strany. ODVAHU !!!
16. 03. 2010 | 07:18

bob napsal(a):

Cože EU nefunguje jak má? To tam maj asi pořád málo čských komunistů:-)
16. 03. 2010 | 07:36

jarpor napsal(a):

Tupelo

Máte nějaké informace, kolik se rozkrade na úrovni EU ?
Nebo i jinak, kolik se využije na "programy" jejichž výsledek je stejný, jako by se tytp peníze spálily v kamnech či vyhodily z okna ?
Odhaduje se, že ze zemědělských dotací v zemích EU jen 20 % jsou skutečně dobře využité peníze...

A poslední otázka - kdyby se autor zabýval situací u nás, jaký dopad to má na uvedený text stran EU ? Nějak se změní význam psaného ?

Hezký den
16. 03. 2010 | 08:38

yara ze země krys napsal(a):

Zdravím Čochtäne, opravdu to je jiný opilec. Tenhle když se napije tak vidí čtyřrozměrně, ale je hodný a nepere se, kdysi vystudoval UK. Ten z Moravy prý čerpá energii ze stromů. Ono to prý funguje a ještě lepší je prý chodit na hřbitovy. Jó můj pradědek, ten by mohl vyprávět, to byl velký šéf, měl pod sebou až 300 lidí! Sekal totiž na hřbitově trávu.
16. 03. 2010 | 08:57

Tupelo napsal(a):

Jen pro zajimavost, kraviny se rodi vsude, diky twitteru mistniho blogera Alese Drobka, ktery upozornil na clanek "$1,000 Salt Coming to New York Restaurants?" (ohledne mozneho zakazu pouzivani soli pri priprave jidel v mistnich restauracich) si mozna budeme moci brzy zapet "Budovatelskou pisen statu New York", pisni nejspis neni nikdy dost :)))

http://reason.com/blog/2010...
@Jarpor: prave ze zadnou predstavu nemam, kdybyste cetl muj prispecvek pozorneji, tak byste zjistil, ze bych se rad tyto cisla rad dozvedel (i s uvedenim zdroju) napr. od p. Karuse. Pokud by se ukazalo ze se u nas krade min, rozhodne by kritika z ceske strany mela vetsi vahu (ne ze by ted byla nejak zakazana). To se tyka i Vasi posledni otazky, 'vyznam' psaneho se psanim nejakych clanku nezmeni, ovsem pokud chceme kritizovat druhe, bude nase kritika mit vetsi 'vahu' (hodnotu), pokud si udelame napred poradek u sebe doma. Trochu mi to pripomina moznost, ze by severokorejsky diktator Kim Cong-il kritizoval USA z deficitu demokracie, protoze USA maji nejvetsi pocet veznu na svete na 1 obyvatele - pobavi to zhruba stejne.
16. 03. 2010 | 09:02

Jozef napsal(a):

Pan Kuras vidi precestovanych 800 tisic Barrosa,spanielsku nezamestnanost za Zapatera.
Panu Kurasovi je vela jeden asistent EU poslanca, ved naco! Ti poslanci,zvlast z novych demokracii aj tak nevedia a nepotrebuju vediet nic.Staci,ak poslu z Bruselu par peknych foto alebo si zavtipkuju na ucet spriaznenych prazskych modrych bolsevikov.Aby bol adrenalin.

Pan Kuras, prave tak,ako cela armada pro-washingtonskych analytikov nevidi odmeny panov vesmiru : za giganticke vytunelovanie Spanielska a inych krajin EU...

Pan Kuras prave tak,ako cela armada washingtonskych analytikov chce nemozne: aby zo zamoria potapani europania spievali jednym hlasom.
Nemci ani Francuzi sa dobrovolne neutopia.
Vidim to tak,ze boj vsetkych zo vsetkymi sa musi skoncit celosvetovou dohodou,jednou svetovou menou - porazkou Wall Streetu a City.

Pan Kuras,prispejte svojou pridanou hodnotou!
16. 03. 2010 | 09:32

mb napsal(a):

čochtan cituji: ´Když se nikdo nebude bát, že jeho hlas "propadne", tak nepropadne žádný.´...

komentář: ach ty svatá prostato :-))
16. 03. 2010 | 10:24

čáryfuk napsal(a):

Tupelo - jak jste přišel na to, že Kuras je "pořadatelem vesnické zabijačky" nebo "šéfem středně velkého marketu"? On se podílí na vedení tohoto státu nebo na případné korupci apod?
A jak jste přišel na to, že aby mohl kritizovat poměry v EU, musí nejdříve kritizovat poměry u nás doma? Neumíte bránit EU jinak, než poukazem na to, že i jinde je špína?
16. 03. 2010 | 10:32

Tupelo napsal(a):

caryfuk: ja nepsal, ze nekdo neco nesmi (to tvrdivaji obcas ti, kteri sami sebe oznacuji treba za eurodisidenty ;)), ja psal ze to (alespon pro me) nema casto nijak velkou vahu (asi tak jak ten zmineny Kim Cong-il;)). Jinak mi bude znit kritika EU kvuli korupci nebo plytvani ze strany severskych zemi s dlouhodobe nejnizsi mirou korupce na svete a jinak ze strany ve stejnem zebricku se propadajici CR. Proc p. Kuras nekritizuje minulou ceskou pravicovou vladu, behem jejihoz pusobeni jsme spadli tusim o 7-9 mist? Radsi bych byl kdyby se zacal driv cistit onen cesky Augiasuv chlivek (viz. Topolanek), kdyby se napr. mira korupce srtazila na desetinu, dusledky bychom pocitili rychle (treba lepsi silnice, skolstvi, veda).
16. 03. 2010 | 10:52

Silvie napsal(a):

Když s tímhle přišel už před lety Klaus (nekompabilita zákonů, problém společné měny,LS), tak si všichni klepali na čelo.
A ejhle, ona nám ta unie asi moc dlouho pohromadě nevydrží.
Až budou teď muset Němci platit za rozhazovačné Řeky dluhy, dostane ta eurovzájemnost značné trhliny.
Také mne velmi pobavilo, že Islanďané rozhodují v referendu, zda zaplatí své dluhy vůči ostatním státům EU. A já vždycky myslela, že dluhy se prostě platí!
16. 03. 2010 | 11:02

ironik napsal(a):

Zanechte žvanění o velkých cílech globální společnosti ,o sociálnosti,humanitě, spravedlnosti a podobných žaštiťujících nesmyslech postatu věci, blábolte chvíli o potlačení EGA jedince jeho představách o způsobu života a hlavně čím chce zaplatit tu svou představu života a nezapomenout na právo jedince které končí právem dalšího jedince,pro začátek alespoň práva na život.
16. 03. 2010 | 11:05

karkulka napsal(a):

Češka to vidí dobře: nač malovat čerty na zeď, když s dobrou náladou jde všechno líp! Je to optimistický pohled na svět, tzv. pozitivní myšlení. Zato kormorán je s nízkou inteligencí na tom bídně, tak mu popřejme lepší myšlenky, neboť právě ty - a nic jiného, jak už dokázal Einstein! - jsou tvůrcem naší reality. Mimochodem, na jednom slovenském webu, který stále mele o PRAVDĚ, se můžete dočíst, jak se v Německu o 106 tiskne a razí nová měna - DM-2. Předloni se zas objevily fámy o nové americko-kanadsko-mexické měnové unii, která má v dohledné době pustit do oběhu amero. No a nic. :-) Já bych všechny škarohlídy a věštce stíhala za šíření poplašné zprávy. Silné negativní myšlení totiž časem vytvoří tu realitu, kterou nechceme a jíž se obáváme. Tak do toho, čochtani, kormoráni, tupelové a spol!
16. 03. 2010 | 11:10

češka napsal(a):

To Karkulka,
děkuji, ale oni ti škarohlídi mnoho šancí nemají, svět uz je mnohem dál.
Cím dál víc lidí alespon část svého produktivního zivota zijí jinde, je zajímá, jak se jim budou počítad důchody, zdravotní a sociální, kde budou zít v důchodu, zdali se mají vrátit, nebo zůsta tam kde jsou.
Ty, stejně jako jiné, relativně mladé, nejvíce trápí česká koruna. Mají si platit různá pojištění a pritom nevědí, jaký bude prepočet mezi korunou a eurem.
Politická garnitura kursem obyvatelstvo zastrašuje, zaplat Pánbůh je to jediná zbran, která jim zbyla, doufejme, ze ne na dlouho.
16. 03. 2010 | 11:25

Silvie napsal(a):

Karkulko,

vaše naivita je bezbřehá! Co myslíte, že bude následovat poté, až vytáhne unie ze sra... vlastní vinou zadlužené Řecko?! Najdou se další vyčůránkové, kteří si nebudou dělat s nějakými dluhy žádné násilí.
Němci táhnou v podstatě celou Evropu a už se jim to silně zajídá (ani se jim tedy nedivím), Francouzi si stávkují, Islanďané pořádají referendum, jestli budou platit dluh. Pigs se prostě vezou...
Tvrdím, že my už (díky bohu na nebesích) nikdy euro nezavedme, protože se členské státy vrátí k původním měnám. A unie se rozpadne, dřív nebo později...
16. 03. 2010 | 11:35

Taoiseach napsal(a):

Benjamin Kuras - úvodní citát

Pane Kurasi, styďte se. Ten mizerný překlad jste zjevně převzal z Newton News a ještě ke všemu jste zčásti opsal i titulek, protože si nedokážete vymyslet vlastní. A pochopitelně jste necitoval zdroj. Jakou hodnotu potom může mít Vaše hlubokomyslné úvaha?

Takže: učte se cizí jazyky, učte se samostatně vyhledávat informace, učte se formulovat vlastní názory. A potom teprve poučujte ostatní.
16. 03. 2010 | 11:52

Taoiseach napsal(a):

Silvie

Doporučuji, abyste se v těch předpovědích mírnila, některé věci jsou ověřitelné. Šílená Bobo taky strašila, že když vstoupí v platnost LS, vypukne v Evropě válka. Ale Evropani jsou, zdá se, nějak líní... - :)
16. 03. 2010 | 11:55

Taoiseach napsal(a):

Čochtan

"Podle francouzských brambor v českých obchodech ? Podle čínského (hnusného) česneku ? Podle našich zavřených cukrovarů a cukru z jižní Ameriky ?"
Brečíte na špatném hrobě. Za to všechno může ČESKÁ vláda, která taky obchodním řetězcům a jiným zahraničním firmám dovolí prakticky cokoli.
Možná za to někdo dostal zaplaceno, důkazy o tom nejsou.
16. 03. 2010 | 11:59

Taoiseach napsal(a):

hanah

"...jak jsem si na zdejších blozích postěžovala, že naši výrobci mléka vylévají svůj(teda kraví:-)) produkt do polí a já jsem mohla v obchodě koupit jen mléko rakouské. Bylo mi vysvětleno, že je to tak OK."
To jste poněkud špatně pochopila, co Vám bylo vysvětlováno: není to OK a může za to Vláda ČR.
16. 03. 2010 | 12:03

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Jednoduchou úpravu zákona o veřejných zakázkách o tom, že do výběrových řízení nebude moci vstoupit subjekt s nejasnými majetkovými poměry (akcie na majitele) nemůžeme přijmout, neboť bychom 'diskriminovali' a 'šli proti legislativě EU' !
Skvělá EU ... že ojrohujeři, ještě tleskáte ?"
Je mi jedno, jak tady komu nadáváte, ale žvaníte nesmysly. Pokud si myslíte, že ne, dejte sem laskavě k těm citátům zdroj, odkud jste to vzal.
16. 03. 2010 | 12:11

jarppor napsal(a):

Taoiseach

Tedy - vláda ČR rozhodne, co od koho řetězec koupí a co bude prodávat.
Pochopil jsem to správně ?

Ještě chybí určit za kolik a už jsme v dobách, které, ti starší, znají. Říkalo se, že budujeme socialismus, předstupeň komunismu...

Hezký den
16. 03. 2010 | 12:20

jarpor napsal(a):

Taioseach

Žvaním nesmysly říkáte ? Dobrá.

Pak pro Vás bude snadné vysvětlit, proč je oranžovými navrhováno, aby se změnil Obchodní zákoník, který by zakázal akcie na majitele, pak by musely tyto akciovky změnit stanovy, zapsat změny do OR..., proces na roky...

Zda se domníváte, že celý tento proces bude rychlejší než změna zákona o veřejných zakázkách... jež by prostě ony akciovky s akciemi na majitele k veřejným penězům nepustil... kdy téměř okamžitě by změna zákona zapůsobila.

Přijdete-li k tomu, že ona zněma zákona o veřejných zakázkách by byla rychlejší, a tomu by tak skutečně bylo, pak se ptejte proč se nepostupuje tímto způsobem.

Důvod je jediný. To co nazýváte mým žvaněním.

Hezký den
16. 03. 2010 | 13:08

Silvie napsal(a):

Taoiseach,

ještě se mi nestalo, že by moje předpověď nevyšla.
Máme tady mnoho svědků, tak se můžeme vsadit, chcete?
Tvrdím, že s prohlubováním krize (to nejhorší je teprve daleko před námi)se prohloubí zásadní rozpory mezi zeměmi EU (resp. zeměmi, které se chovají zodpovědně a těmi, které se chovají po "paroubkovsku"). Euro, jako měna, není dlouhodobě udržitelná - už nyní Němci uvažují k návratu k původní měně.
Byli v podstatě oklamáni sliby vlastních i unijních politiků, měli silnou marku, teď mají kulové a ještě mají doplácet na dluhy jiných.
Jak dlouho jim asi vydrží trplělivost. Bez nich se může jít unie rozpustit.
16. 03. 2010 | 13:13

hanah napsal(a):

Němcům, tedy bývalým západním, se ani nedivím. Nejdříve dotovali své východní bratry, teď mají na hrbu Řeky, kdo přijde na řadu další? Je to jen otázkou času.
Chtěli panství nad Evropou, mají ho. Ale za jakou cenu...
EU bude trvat tak dlouho, jak dlouho to Němci utáhnou. Pak nastane postupné "rozvolňování".
16. 03. 2010 | 14:11

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Můžu to brát tak, že odvoláváte svůj výrok o konfliktu s "legislativou EU"?

Pokud jde o regulaci obchodních řetězců, správně jste to nepochopil. Nástrojů je celá řada, především se dá postihovat zneužívání dominantního postavení. Za určitých podmínek lze i připustit vznik vertikálních řetězců, což by dost pomohlo. A co je nejdůležitější, právo Společenství (o které se otíráte) v oblasti hospodářské soutěže (už od samého počátku) umožňuje postihovat svévolnou diskriminaci.
16. 03. 2010 | 14:26

mb napsal(a):

hanah ...
16. 03. 2010 | 14:31

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Především nejsem mluvčím oranžových, a nemůžu tedy vysvětlovat, proč dělají to či ono. Ve shodě s Vámi se domnívám, že změna zákona o veřejných zakázkách je rychlejší řešení, i když neřeší všechny problémy (např. praní špinavých peněz).

"proč SE nepostupuje" touto cestou, se ptám a domnívám se, že to brzdí všechny tři strany, které jsou tu nejsilnější už od roku '96 - je čas na změnu.

Termín "žvanění" se vztahoval k údajnému konfliktu s legislativou EU. Použil jsem tento expresivní výraz záměrně, v reakci na "ojrohujery", kterými častujete lidi s odlišným názorem.
16. 03. 2010 | 14:36

Taoiseach napsal(a):

Silvie

Myslím, že některá Vaše tvrzení nejsou podložená ("už nyní Němci uvažují k návratu k původní měně"), ale nešť. Dejte nějaké rozumné datum (těším se dobrému zdraví, ale do sta let sotva vydržím) a plácneme si.
16. 03. 2010 | 14:42

jarpor napsal(a):

Tapioseach

Nikoliv, neodvolávám.

V debatě v parlamentu padla zmínka o tom, že si nemůžeme dovolit upravit pouze zákon o veřejných zakázkách právě kvůli evropské legislativě... kde bychom se dosatli do konfliktu...

Věřit tomu co píšu nemusíte. Ale skutečně nemám čas probírat se v poslední době stenografy ze zasedání a hledat..

Samozřejmě, že praní špinavých peněz tato změna by neřešila, ale připomínám, že tato "nejasná vlastnická struktura" vznikla především v souvislosti se státními zakázkami.

Slovíčko "ojrohujeři" jsem si dovolil půjčit od Pepy Řepy, elegána zdejších stránek. Není to nic peorativního, jen chci zdůraznit, že kdo chce zapalovat - sám musí hořet... Soudím, že to znáte...

Sám se řadím mezi ojrorealisty.

Hezký den

Pochopil jsem, že dominantní pozici na trhu by mohla vláda v rámci vertikální struktury nařizovat, od koho má řetězec nakupovat, za kolik, atd...
Opakuji znova - něco podobného jsme už zažili...
16. 03. 2010 | 14:52

Čochtan napsal(a):

Taoiseach,
česká vláda nemůže v EU nic zakazovat. Ta nebude smět ani protestovat, až sem přijedou tisíce černochů vytažených v Italii z moře.
Česká vláda se musela zavázat k likvidaci českého cukrovarnického průmyslu, ke kvótám v zemědělství, vinařství,...
EU nám nařizuje co smíme a kolik produkovat.
16. 03. 2010 | 14:57

Čochtan napsal(a):

Jedinné co můžeme dělat, je NEKUPOVAT cizí, a kupovat domácí. Já kupuji brambory na silnici v jižních Čechách. Pak je skladujeme. Máme dobrý studený sklep. Česnek zase od zahrádkářů ve Znojmě.

Co by vláda mohla udělat, by bylo, povolit prodej sedlákům na parkovištích velkých řetězců. Třeba ty brambory. Moc fajn jsou ty automaty na čerstvé mléko.
16. 03. 2010 | 15:03

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"V debatě v parlamentu padla zmínka o tom, že si nemůžeme dovolit upravit pouze zákon o veřejných zakázkách právě kvůli evropské legislativě... kde bychom se dosatli do konfliktu..."
Je možné, že to nějaký poslanec opravdu plácnul, ale z toho nevyplývá, že je to pravda. Poslanců je 200, a pokud každému věříte každé slovo, potěš Vás pánbůh. Nicméně se omlouvám: nežvanil jste Vy, nýbrž nějaký poslanec.

"tato 'nejasná vlastnická struktura' vznikla především v souvislosti se státními zakázkami"
Nee, vznikla už v souvislosti s tunelováním během velké privatizace, už tehdy byly ty "kyperské" firmy.

"Pochopil jsem, že dominantní pozici na trhu by mohla vláda v rámci vertikální struktury nařizovat, od koho má řetězec nakupovat, za kolik, atd..."
Nee. Vertikální řetězec zahrnuje prvovýrobce, zpracovatele i distributory, takže hlavní komodity vůbec nenakupuje - v tom je právě ten vtip.

Nálepkování (jakékoli) je zbytečné.
16. 03. 2010 | 16:21

Taoiseach napsal(a):

Čochtan

Nepsal jsem nic o zakazování, ale česká vláda má předkládat návrhy zákonů na ochranu hospodářské soutěže a dodržování zákonů už platných má vynucovat. Možnosti zasáhnout proti řetězcům V RÁMCI platné legislativy (včetně práva Společenství v oblasti hosp.soutěže) by byly. Vůle jaxi není.

Najděte mi dokument, kterým se česká vláda zavázala k likvidaci českého cukrovarnictví. Skutečnost je ta, že česká vláda dopustila tuto likvidaci - buď z neschopnosti, nebo díky korupci. Ano, likvidátoři si podle evropských předpisů leště nechali vyplatit příspěvek, ale to se dalo čekat. Vina je jasně na straně vlády.

Shodujeme se v tom, že by sedláci měli sami prodávat svoje výrobky. Ale prodej u silnice je nouzovka, hodně masných, mléčných a mlýnských výrobků takto z hygienických důvodů prodávat nelze, a pak je taky dobré mít širší sortiment na jednom místě. Proto ty výše popsané vertikální řetězce.
16. 03. 2010 | 16:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čochtan
Cizí a naše :
http://www.madeinchina.cz/

Volný trh je fajn. Stejně fajn jako zápas ve volném stylu. Ale pokud zápasí trpaslík s obrem, na straně trpaslíka bych býti nechtěl.

Mějte se.
17. 03. 2010 | 13:33

Qiedo napsal(a):

Tencokida Hnuj:Reakce na Váš odkaz-ano,Hedvábnou stezkou se na velbloudech přivezlo něco hedvábí,koření a jiné exotiky.Dnes všelijakého herberku přijíždějí denně celé kontejnery.Skoro dvě miliardy otroků už něco dokáže vyrobit.Pokud EU nemůže zavést dovozní cla,zbývá asi jediné-tisknout Eura a plnit jimi čínské trezory.Ale Bůh s našimi potomky!
18. 03. 2010 | 23:58

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:24

bvlgari b zero 1 napsal(a):

bvlgari b zero 1
22. 03. 2010 | 09:12

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:39

Neeurohujer realista napsal(a):

Když dříve"positivní" a "členi"
nadávají na socialistickou EU,je to k pláči.Koukněte blíž. Neplatí snad pro naše úředníky, poslance,metropolitní přísloví:
Poturčenec horší Turka?Není náš
český bordel umocněný bordel evropský?Kdo rozkradl nebo nechal rozkrást republiku? Snad EU. Nesedí blíž? Kam jsme se se Švejky na Hradě dostali? Pro pána Jahna: Špinavý špiní, čistému vše čisté.
30. 03. 2010 | 14:27

Jaeger leCoultre watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:53

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:11

pep napsal(a):

To Jaeger le Coultre Watches:

What the said mean?!
02. 05. 2010 | 20:44

TabithaKemp25 napsal(a):

Some time before, I needed to buy a building for my corporation but I did not have enough cash and couldn't purchase anything. Thank God my colleague proposed to try to take the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> from trustworthy creditors. So, I did that and was happy with my small business loan.
10. 08. 2010 | 06:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy