Ano, Věci veřejné jsou jen mystifikace

04. 04. 2011 | 15:22
Přečteno 6424 krát
Skandál, který vyvolal výroky o korupci ve vlastní straně poslanec nové parlamentní strany Věci veřejné Jaroslav Škárka nelze smést ze stolu konstatováním, že si pan poslanec dělal legraci z novinářů. Nejen proto, že takové vysvětlení působí krajně nevěrohodně (koneckonců opakovaný vtip už není vtipem a nedávnou klauniádu ministra financí Kalouska nelze jen tak napodobit).

Poslanec Škarka poškozuje pověst celé Poslanecké sněmovny. To může napravit okamžitou rezignací na poslanecký mandát. Taková rezignace je více než na místě a panu poslanci ji jednoznačně doporučuji. Pokud tak neučiní, měla by ho k rezignaci vyzvat předsedkyně Poslanecké sněmovny Němcová a celá vládní koalice. Jinak to učiníme na půdě Poslanecké sněmovny při příležitosti její nejbližší schůze.

Problém má i premiér Nečas, který stále tvrdí, že jeho vláda je vládou boje proti korupci. Škárka popsal mechanismus, jakým se Nečasova vláda možná udržuje při životě, totiž obálkami s hotovostí, které roznáší poslanci vládní strany VV. Je v zájmu předsedy vlády, aby konala nejen policie, ale také daňová správa. Rychle, jednoznačně, nezávisle, bez ohledu na to, že předseda podezřelé strany VV je právě ministrem vnitra. Jinak bude brzy celá vláda označena za krajně nevěrohodnou mystifikaci. Navíc, pokud jsou takové praktiky běžné uvnitř strany Věci veřejné, má premiér mimořádný důvod k tomu, aby se obával, že ministři za stranu Věci veřejné aplikují své zvyky i na jimi ovládaných ministerstvech.

Shrnuto a podtrženo: Věci veřejné musí veřejnosti jednoznačně vysvětlit toto vážné korupční podezření, vysvětlení by měl požadovat i předseda vlády Nečas, předsedkyně Poslanecké sněmovny Němcová a také orgány činné v trestním řízení a daňová správa. Pokud někteří poslanci VV upláceli či se nechávali korumpovat vedením strany, měli by okamžitě rezignovat na poslanecký mandát.

Celý případ Škárka na druhé straně dokazuje to, co jako ČSSD říkáme již dlouhou dobu a o čem se na veřejnosti doposud mluvilo spíše šeptem. Totiž, že strana Věci veřejné je kombinací sekty a podnikatelského projektu, mocenským nástrojem „bývalého“ majitele bezpečnostní agentury ABL Víta Bárty k tomu, aby nadále zvyšoval svůj mocenský a ekonomický vliv, a to právě prostřednictvím politiky na nejvyšších úrovních. VV nejsou standardní, ale ani vnitřně demokratická politická strana, nemají pevný program, spíše jde o zvláštní podnikatelskou parodii na politický projekt. Naštěstí to vypadá, že jednorázovou.

Je paradoxní, že lidé, kteří zde před volbami mluvili kazatelským tónem o politických dinosaurech, o novém stylu politiky, lepší politické kultuře a boji proti korupci si musí zřejmě uplácet vlastního prvního místopředsedu strany, aby držel jazyk za zuby a Vít Bárta společně s dalšími sponzory strany mohl nadále balamutit veřejnost. Věřím, že kauza poslance Škárky přiblíží obecné vnímání této politické strany skutečné (byť drsné) realitě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jo napsal(a):

VV = Politická firma
04. 04. 2011 | 15:29

VL napsal(a):

Výpis z obchodního rejstříku:

název: Věci veřejné s.r.o.
majitel: Vít Bárta 100%
jednatel: Radek John
Vít Bárta
obor činnosti: lobbing
politický populismus
04. 04. 2011 | 15:29

Béda napsal(a):

Věci neveřejné jsou v podstatě účelovým politickým uskupením jejichž cílem bylo dostat se k podílu na politické moci a tento čím déle udržet. O nic jiného této populistické "antikorupční" straně od začátku nejde. Telemarketingem za vydatné pomoci sponzorů se dostaly k moci a teď se jí drží jako klíšťata kůže "hostitele". Samy se staly dinosaury a prosazením prodloužení zákona o akciích na doručitele se naprosto odepsaly.

Věci Nevěřejné se již praktiocky odepsaly.
04. 04. 2011 | 15:37

kristusek napsal(a):

No, ne že bych s Vámi nesouhlasil, ale jinak, nezlobte se, je celý blog o ničem. Není v něm jediná nová (nebo alespoň méně známá či zajímavá) informace a jediný jeho obsah je de facto pohoršování se nad Škarkou.

Vcelku škoda času, který jste tomu věnoval.
04. 04. 2011 | 15:39

zdenekb napsal(a):

Marné, marné, marné... můžete mít stokrát pravdu, za chvíli vám tu někdo začne omlacovat o hlavu Vaše poslanecké náhrady.
04. 04. 2011 | 15:42

Sladký napsal(a):

V této zemi je možné naprosto všechno.Dění ovládají vychytralí darebáci,kterým kromě masmedií slouží masa zmanipulovaných hlupáků.Ostatní lidé jsou buď znechuceni, nebo zastrašeni a jejich vzpoura je krajně nepravděpodobná. Koalice darebáků a hlupáků dominuje. Beznadějná situace.
04. 04. 2011 | 15:42

Sladký napsal(a):

Zdenekb-zdravím.Jsem rád, že Vás tu potkávám, protože čím dál častěji propadám beznaději a vzteku.Díky lidem jako jste Vy cítím, že ještě žijeme.Že ještě Česka niezginiela.
04. 04. 2011 | 15:45

Koplkop napsal(a):

Autor:
"VV nejsou standardní, ale ani vnitřně demokratická politická strana, nemají pevný program."
No to je pro mně lepší než ČSSD, nebo i ODS, s vnitřně pevným programem: kradu kradeš krademe. Hezky jste si to rozdělili, zejména na těch nižších úřadech a teď se čílíte, že Vám někdo do toho šťourá.
04. 04. 2011 | 15:45

Sladký napsal(a):

Vzdej se všech nadějí, kdokoli jsi slušný člověk žijící v této zemi.Marnost nad marnost a opět marnost.
04. 04. 2011 | 15:47

Sladký napsal(a):

VV nejsou politická strana, ale soukromý podnik.Politika mne nezajímá natolik abych zjištoval, jestli to má ve světě nějakou obdobu.
04. 04. 2011 | 15:49

vasja napsal(a):

Dyby ve vládě bylo 15 Bártů, bylo by po problémech.
04. 04. 2011 | 15:51

Dočekal napsal(a):

Sice jsem to do těchto diskusí už vkládal, ale opakování je přece matka moudrosti.

http://domaci.ihned.cz/c1-51442180-opozice-ze-zkumavky

V kontextu s posledními informacemi a hlavně pak s mlžením poslance Babáka (Věci Veřejné) před chvílí na ČT 24 je současná situace nejen u páně Bártovy soukromé politické strany, ale také v ODS, docela zajímavá.
Jediný, kdo z toho má profit, je pan Kalousek. A ten se teď směje už docela otevřeně. Bohužel nám všem.
04. 04. 2011 | 15:51

Koplkop napsal(a):

Sladký
Ježíšmarjá a co jsou dnes politické strany? Normální akciovky, maj pár členů - akcionářů, a vedení strany si dělá co chce. Vlastně dělá všechno možný, aby se udrželi u moci, aby je dostatečné množství oblblých lidí zase zvolilo. Slibují, rozdávají z cizího, podlézají, podplácejí, uplácejí ........
04. 04. 2011 | 15:54

kam emigrovat? napsal(a):

Pěkný, hezký název "Věci veřejné".
Kdo z vás ho (na to) má :)
Jako Pravda a láska... pěkný slogan, hezké heslo. Působí při vypnutém mozku.
Zdá se, že "věci veřejné" působí již především jako taková bouda na "ulici".
:D No, nevolte to! Bude líp, ne později, než si myslíme!
04. 04. 2011 | 15:55

Dočekal napsal(a):

vasja:

Doufám, že nemáte tím "Dyby" na mysli pana inženýra Karla Dybu, takto vrchního privatizátora bývalého majetku SSM a nyní jakéhosi funkcionáře, zastupujícího naše zájmy v Bruselu.

Jinak u nás se říkává: Kdyby byly v p.deli ryby, nemusely by být rybníky.
04. 04. 2011 | 15:56

myrta napsal(a):

V rámci rovnováhy p.Sobotko,svěřte se nám také o vašich opatřeních v kauze Onderka,Palas.Chcete být přece brzy voleni,tak musíte čistit i uvnitř ČSSD,nemyslíte?Čekáme na to,jinak si o hlasech pro vás nechte jenom zdát.
04. 04. 2011 | 15:57

Student napsal(a):

Pane Sobotko, právě jste nám objasnil, že Věci veřejné jsou špatná strana. Ale to my víme. Dokonce víme i víc.My víme, že i špatná je i vaše strana.
Příště pište blog až přijdete na něco nového.
04. 04. 2011 | 15:58

Vico napsal(a):

Je až k nevíře, co všechno "českej člověk" dokáže spolknout.

Příště se Škárka Respektu svěří, že odkrouhl Mrázka, a když na to Sobotka poukáže, omlátí se mu o hlavu "botičky od Diora".

Já říkám, že máme přesně takovou vládu, jakou si zasloužíme.
04. 04. 2011 | 16:05

Midori napsal(a):

Poslanci jsou naši zaměstnanci.
Jestliže si z nás dělají p**** těmi tzv. mystifikacemi (= nehorázné lhaní & výsměch voličům), je nejvyšší čas takovým "zaměstnancům" ukázat cestu na pracák.
Kalousek jako první, ti, co se po něm opičí, za ním.
04. 04. 2011 | 16:10

vasja napsal(a):

Vico napsal(a):
Je až k nevíře, co všechno "českej člověk" dokáže spolknout.
--------------------
Taky si řikám.
04. 04. 2011 | 16:10

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Nepropadejte trudnomyslnosti. Pokud si mohu dovolit radit, tak to všechno berte tak jako já, tedy s nadhledem. Ono vám ostatně stejně ani nic jiného nezbývá.

Na první pohled to možná tak nevypadá, ale já se tady velice dobře bavím. Zvláště pak při čtení příspěvků zdejších "pravověrných." Kdyby nic jiného, tak mne to vrací o nějakých dvaadvacet let zpátky, tedy do doby, kdy tady ještě všechno stálo jen za ho(loubek).

Když jsem dával dohromady písemnou pozůstalost po mém otci a začetl jsem se do jeho vzpomínek na dobu těsně poválečnou, tak jsem musel konstatovat, že historie jako taková se zkrátka jen točí v kruhu. To, co se dělo tehdy, se sice v malém, ale přesto téměř stejném opakovalo po Vítězném Listopadu.

"Kdo, když ne my, kdy, když ne teď?" Vzpomínáte?

Mám sice ještě jeden odkaz na jistý velice otevřený popis celé posametové historie, ale zatím to sem nevložím. Nechci zkrátka riskovat u některých "pravověrných" újmu na jejich zdraví.
04. 04. 2011 | 16:13

pavelpelan napsal(a):

Pane Sobotka))ziju od malicka v cizine.Presto se pokladam za cecha!!!preju aby jste volby vyhraly!!!Ala sakra chovejte se pro lidi.Uz jsou v Pr..li
04. 04. 2011 | 16:13

dr. Chochol napsal(a):

pane Dočekale / D47,
jak to vlastně pořád myslíte,

odkazuji na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-lipold.php?itemid=12715
a předpokládám že mnohde jinde.

Píšete například:
"Pokud si snad myslíte, že tohle svinstvo v oné diskusi nemohlo dlouho vydržet, tak jste na omylu. Ono je to tam k nalezení dodnes."
03. 04. 2011 | 12:16

na inkriminovaném vzdáleném blogu píšete do půl hodiny, jeden z textů je pro L.Stejskala:
"dovoluju si vás tímto požádat o laskavost. Pokud to bude možné, ponechte v této diskusi příspěvek nicku regina a spolu s ním také moji reakci na něj."

Raději nepište nic. Vypovídá samo o sobě.
04. 04. 2011 | 16:16

Colt napsal(a):

tak Bohušu

vidím, že jsi od toho svého bývalého šefa pochytil to pavlačové jednání.
Kecy pana (vola) Škárky mohou být taktéž účelovou pomlouvačnou lží. Máte nějaké další relevantní důkazy pro svá tvrzení?

Opět nastupuje Íčko a ten vám socialistům, zase před volbami vypráší kožich.Těžko budete s takovouhle paroubkovskou rétorikou hledat spojence.
To se ještě sociálně slabší občané v kombinaci s komoušskými dinosaury na levicovou vládu načekají.
Zloději z ODS mohou mít ještě léta klidný spánek Vy a vy ČSSD na to nemáte.
04. 04. 2011 | 16:22

pavelpelan napsal(a):

dr. CHochol je videt ze vy tu zemi dokazete opravdu zmenit Pane doktore!!!BlaaaBlllaaa.Jste vzdelany ale mluvi Vam jde
04. 04. 2011 | 16:22

Doug Badman napsal(a):

Jsou skandály, které ze stolu smést nejde a jsou skandály, které ze stolu smést jde, že?
04. 04. 2011 | 16:22

zdenekb napsal(a):

Sladký:

Zdravím Vás.

Student napsal(a):
"Pane Sobotko, právě jste nám objasnil, že Věci veřejné jsou špatná strana. Ale to my víme. Dokonce víme i víc. My víme, že i špatná je i vaše strana. Příště pište blog až přijdete na něco nového."

Nevím, zda jste mluvčím všech studentů, že si říkáte MY, ale soudě z výsledků "studentských voleb" toho ještě zatraceně mnoho nevíte.
04. 04. 2011 | 16:22

miro napsal(a):

On pan Dočekal stíhá všechno na všechno má odpověď všem to vysvětlí , není jeden blog na kterém by se široce nerozepisoval a neradil ,Myslím , že takoví lidé by měli zasedat ve sněmovně, lépe ve vládě, nebo dokonce na hradě. Pak by nemeěl čas zde opruzovat
04. 04. 2011 | 16:27

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

"ale soudě z výsledků "studentských voleb" toho ještě zatraceně mnoho nevíte."

Proč? Chcete jim ordinovat co si myslí? Myslím, že příklon prvovoličů k TOP a pravici bude zajímavé analyzovat při příštích volbách. Jak na ně zapůsobí současné koalice? Znechutí je a bude v příštích volbách vypráskaná? Anebo naopak ocení že něco dělala?
Uvidíme, oni se musí rozhodnout sami.
04. 04. 2011 | 16:27

miro napsal(a):

Pozor i pan Sladý rád každého poučí jak se mýlí a jak jen on má pravdu
04. 04. 2011 | 16:28

Dočekal napsal(a):

miro:

Já se jmenuju Václav Dočekal, jsem ročník 1947 a jsem už tři roky velice spokojený penzista.

A vy jste kdo?
04. 04. 2011 | 16:30

takydr napsal(a):

odpovědět néchce! a ne, ne, ne a ne!!
04. 04. 2011 | 16:32

mb napsal(a):

Neni divu že si Bárta tak skvěle/senznačně rozumí s Klausem ...

... jsou (to) totiž oba stejní mafiáni / grázli ...
04. 04. 2011 | 16:32

alijája napsal(a):

Vendýsku Dočekale, proč nechceš odpovědět? Stydíš se?
04. 04. 2011 | 16:33

vasja napsal(a):

Dočekal napsal(a
Já se jmenuju Václav Dočekal, jsem ročník 1947 a jsem už tři roky velice spokojený penzista.
------------------------------
I v tom Osumačtyřicátym máte prsty...Vida,vida.
04. 04. 2011 | 16:35

zdenekb napsal(a):

Vlkodav:

Myslím tím spíš silnou podporu Pirátské strany pod heslem "stahovačka zadarmo" a Dělnické strany pod heslem "vypráskat cikány". Že v této konkurenci obstál Kalousek v převleku za sympaťáka Karla je už jen taková pikanterie.
04. 04. 2011 | 16:35

miro napsal(a):

Dočekal já jsem ročník 1938 a jsem skoro spokojený penzista a hlavně raději nečtu oviny
04. 04. 2011 | 16:38

miro napsal(a):

Dočekal opravuji noviny
04. 04. 2011 | 16:41

Colt napsal(a):

Buhušu,

tož, to je asi ten nový politický štýl, co jste slibovali na sjezdu, což?
04. 04. 2011 | 16:41

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

No jo, pirátská strana byl hlas proti systému, a dělnická strana je extrémní strana. Tyhle si vždycky u mladých najdou své místo.
Co je překvapivé, tak se neprosadila žádné levicová strana, a mládí bývá revolučním stranám nakloněno.

S komunistickou stranou je potřeba něco udělat, šíleně deformuje politiku v Čechách. Tohle vyhnívání je na nic.
Nejsem právník, ale fašismus i komunismus jsou totalitní a zakázané. Žádná strana se nesmí jmenovat fašistická! Tak jak může být komunistická? Netřeba ji rušit, jen ať se přejmenují. Možná by to byl impulz k rehabilitaci a možnosti zapojení do politického života.
04. 04. 2011 | 16:42

Skogen napsal(a):

Zajímavý je vývoj, jaký středové strany prodělávají. ODA a US-DEU byly ještě standardními politickými stranami, které byly klasickou alternativou velkým stranám.

Bursíkovi už se podařilo využít značky Strany zelených a pod položkou zeleninový salát servírovat tatarák.

Bárta posunul laťku o pořádný kus výš, tam, kam by se člověk za normálních okolností ani nenadál. Z politické strany udělal technické služby, odvádějící údržbářské práce svému majiteli. Příznačné je, že činnost se vyznačuje charakterem bezpečnostní služby, která si vše nechává pro sebe, zatímco financování je záležitost veřejná - odtud Věci veřejné.

Co přijde příště? Dočkáme se konečně monarchie, když se Václav VI. po spřádání nitek u dvora zase naplno vrátí do hry? Koupí si nás Německo a Německo si koupí Čína? Nechá se Bůh zapsat do obchodního rejstříku pod hlavičkou politické strany? Možné je cokoliv...
04. 04. 2011 | 16:44

pavelpelan napsal(a):

Hlavne se predhanejte kdo je jaky rocnik to se clovek opravdu pobavi!!!Ale cechy snad sou i tech co se narodili o 100roku pozdeji ne??????
04. 04. 2011 | 16:44

ak01 napsal(a):

Dante Alighieri: Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate (Zanechte vší naděje, kdo vstupujete).
04. 04. 2011 | 16:44

Sladký napsal(a):

ak01.Mluvíte mi z duše.Česky jsem to napsal o kousek výše.
04. 04. 2011 | 16:50

Vlkodav napsal(a):

Kdo je tu nejstarší! Kdo je tu nejstarší!
Křičel jedenasedmdesátiletý Straus
a tloukl o stůl svým občanským průkazem.

Jára Cimrman
04. 04. 2011 | 16:51

vlasta napsal(a):

Pane Sobotko
obecně nesnáším, když se poukáže na gaunera z jedné politické strany, tak se okamžitě vyrojí argumenty , že onen člen druhé strany je gauner větší.
Já, přestože jsem levicového zaměření, tím více nesnáším gaunery, kteří jsou ve Vaší politické straně. Uvědomte si, že jste jedinou reálnou silou, která by mohla současnou vládu diletantů a v mnoha případech i gaunerů, zastavit. Ale pro to musíte být sami čistí a lumpy z vaší strany nemilosrdně odstranit a rozbít mafiánské spolky na nižších úrovních. Gauner zůstane gaunerem, ať je modrý nebo oranžový.
Vím že je to těžký boj, ale pokud nezačnete okamžitě konat, budete na důvěryhodnosti ztrácet.
04. 04. 2011 | 16:55

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

A vy jste kdo?
04. 04. 2011 | 16:55

Vlkodav napsal(a):

Dočekal:

Já jsem Vlkodav. A vy jste kdo?
04. 04. 2011 | 16:56

MacX napsal(a):

Naopak, neměli bychom být VV vděčni, že ukazují dosti zřetelně reálnou povahu politiky, bez "falešného vědomí" ideologií a keců o službě voličům? Termín falešné vědomí naznačuje, že v řadách politických stran je mnoho, možná i většina lidí, kteří si jejich reálnou povahu neuvědomují.

Politické strany jsou firmy na získávání a ekonomické využití komodity, zvané "veřejná moc a veřejné zdroje." Z marketingových důvodů používají vně i dovnitř rétoriku, která napravo hovoří o prosazování svobody jednotlivce či udržování osvědčeného řádu, nalevo o dobru pro všechny a pomoci slabším.

Stejně jako každý podnikatel, musí i politická strana nějaké služby voličům odvést, ale to není smysl, nýbrž nepříjemný vedlejší produkt její činnosti, stejně jako podnikatel nepodniká, aby sloužil, ale aby se uživil a pokud možno i měl zisk.

Ziskem v případě politické strany nejsou mzdy pro papaláše a úředníky, ale tzv. korupce, která je - oč méně přiznaným, o to více hledaným - cílem její existence. Snahy vymýtit korupci jsou v tomto smyslu naprosto marné, neboť by se jednalo o vypouštění rybníka samotnými kapry.

Z toho pohledu je text pana Sobotky jen snahou vystrnadit konkurenční korupční partu od lizu. Zatím nepředvedl jediný krok, který by vedl k eliminaci korupčních struktur ve vlastní straně. Ostatně, pokud by něco takového provedl, bude eliminován on sám.
04. 04. 2011 | 16:56

rejpal napsal(a):

Colt
Mohl byste ten pojem účelová lež nějak rozvést? Pokud vím, Škarka se k autorství toho tvrzení přiznal, pouze "vysvětlil", že to byla mystifikace. Je to snad eufemismus pro lež? Každopádně nikoli Respektu, ale jeho vlastní. Nemáte trochu pocit, že v naší politice není apríl jednou do roka, ale permamentně? OK, proč ne. Ale nikdo se pak nemůže divit, že už nevěřím absolutně ničemu, co kdokoli z nich řekne nebo napíše.
Z mého pohledu je celá koalice jen bandou žvanilkinů, kteří nejen nevědí, co dělají, ale ani nevědí, co a proč říkají. Nebo je to ještě horší - předstírají to, aby mohli v klidu dělat něco úplně jiného.
04. 04. 2011 | 17:01

zdenekb napsal(a):

Dočekal napsal(a):

"Kdo jsem?"

Myslím, že to je nejzásadnější otázka, která se na diskusních forech může objevit... ;o).

Vlkodav:

Řekl bych, že příčinou podpory pravicových stran u mládeže je:

a) jistá (mediálně masivně podpořená) zkratka: pravice = úspěch, vítězství, zralé (=DOSPĚLÉ!) rozhodnutí
b) to, že se může pravicově vymezit vůči svým převážně levicovým tatíkům (kdežto na Západě je tomu naopak)
04. 04. 2011 | 17:10

Maximus napsal(a):

S článkem samozřejmě souhlasím, ale vzpomínám si např. na Egona T.Lánského, který získal od tuším švédské firmy za to, že loboval úspěšně proti ČR odměnu 8,5 mil.Kč a penízky poslal do Rakouska aniž by zaplatil státu daň! A o nemorálním chopvání když jako ministr vlády potají konal proti své zemi není potřeba se ani zmiňovat. No a Zeman ho podržel, ten byl také rovnej, ale jen k někomu. Jinak ve Vaší partaji jsou také pěkní vejlupkové pane Sobotka, pokud chcete mít u občanů vysoký kredit, musíte s nima při první jejich chybě zamést, pak můžete být úspěšný šéf, to je známá vyzkoušená pravda a hlavně se snikým moc nekamarádit!
04. 04. 2011 | 17:12

pich napsal(a):

Pozor na Veveráky a Veverušky. Pamatuji se, jak vystřelili z kanonu. A vypadalo na topokoule.
04. 04. 2011 | 17:17

Koleda napsal(a):

Malá poznámka - jen kdyby měla ČSSD možnost sestavovat koaliční vládu - to by byly VV jistě státotvorné s významnými průniky programů! Příteli Sobotko, vy jste skutečně demagog jak vyšitý! Ostatně jste dobrým učedníkem svého (dříve) guru Paroubka. Jen nemáte jeho buldočí zjev a náturu.
04. 04. 2011 | 17:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 04. 2011 | 17:26

  napsal(a):

Smazal jste DVA texty.
04. 04. 2011 | 17:27

  napsal(a):

zpět: smazal jste plno textů. :)))
04. 04. 2011 | 17:29

jarpor napsal(a):

Za mne odpověděl Koleda... čímž mu tímo děkuji.

VV jsou mystifikace, když nejdou s námi... kdyby náhodou šly VV s námi... pak je to koaliční partner... důvěryhodný.

Pane předsedo... plky-lapy... nic víc..

Hezký den
04. 04. 2011 | 17:30

  napsal(a):

Přiznejte, pane editore, Vy se orientujete i podle IP? n'est-ce pas?

Není snad téma blogu mj. o mystifikacích???
04. 04. 2011 | 17:32

Otázkář napsal(a):

To snad neuplyne den, aby se nevynořil nějaký nový skandál současné vládní koalice. Za takové situace chtějí po občanech, aby ji podporovali v jejím tzv. reformním úsilí? Vždyť je to směšné. Pokud má tato vláda ještě trochu soudnosti tak by sama měla požádat poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry či ještě lépe rovnou odstoupit a vypsat předčasné volby.
04. 04. 2011 | 17:39

Sladký napsal(a):

Jarpor - vy jste opravdu unikátní fenomén.Myslím, že byste si zasloužil psychologickou monografii.Ale radost byste z ní asi neměl.
04. 04. 2011 | 17:42

Drzá zrzka napsal(a):

mystifikace

Očekávám, že za chvíli se tu objeví bílé kruhy v příspěvcích nebo ležící písmenka. Ale dá se jiný názor ukřičet, tedy vlastně vymazat?
04. 04. 2011 | 17:42

Tenco napsal(a):

Nyní i pan Drobil může tvrditi, že vše bylo myšleno v žertu.
Vlastně vůbec je to dobré alibi pro všechny straky.
"To nebylo myšleno vážně, já těch dest mega vzal, ale pak jsem je chtěl samozřejmě vrátit. Nebuďme tak prudérní - vždyť jde o docela nevázanou zábavu."

Nový adrenalinový sport. Rekreační, of course.

Korupcing. Nebo Bribing ?
Či CZEsking ?
04. 04. 2011 | 17:43

jarpor napsal(a):

Sladký

Fenomén, říkáte... a ještě unikátní...
No, lichotky mi neimponují... co Vy víte, co mi udělá radost... třeba i blábol podobného typu, jakého jste se "dopustil"...

K věci, k textu pana předsedy byste něco neměl... nebo, snad si myslíte, že kdyby VV Sobotka "potřeboval", že by je jako mystifikátory odmítl ? No to si já nemyslím... již jednou jim spolupráci nabízel... Asi nemá moc dobrou paměť, pan předseda...

Hezký podvečer
04. 04. 2011 | 17:47

Otázkář napsal(a):

Tenco

Ono je vůbec zajímavé kolik je v téhle vládě a sněmovně srandistů. Jen jestli oni si nedělají srandu hlavně z nás občanů ;)
04. 04. 2011 | 17:48

Sladký napsal(a):

Otázkáři, tenhle národ je národem ztracených duší.Jen díky tomu může fungovat tahle vláda, kterou by nedokázala vymyslet žádná perverzní mysl.To, co se tu děje je surrealistické, masochistické. Darebáci serou lidem na hlavy a lidé se tváří,že se jich to netýká,nebo že o ničem neví.Čekat od tohohle ovčího stáda nějaký odpor je naprosto nerealistické.Je jisté, že kvůli tomu vulgárnímu výrazu mne stejskal vymaže.
04. 04. 2011 | 17:49

Otázkář napsal(a):

Sladký

Nemyslím si, že tento národ ztracený víc než kterýkoliv jiný. Mrkněte např. na Ukrajinu, do Rumunska či Bulharska, myslíte, že tam jsou na tom lépe? Poslední sva jmenované jsou navíc členy Evropské unie, stejně jako my :)
04. 04. 2011 | 17:52

Sladký napsal(a):

Jarpore, jste nepochybně velmi inteligentní člověk, umíte dobře zacházet se slovy. Asi očekáváte, že Zlo, kterému věrně sloužíte vás za vaše služby odmění.Já doufám že NE. Vždycky platilo, že kdo slouží zlu,toho zlo postihne. A řeknu upřímně, že vám to přeji.Dobrou noc.
04. 04. 2011 | 17:53

jarpor napsal(a):

Sladký

Z čeho jste usoudil, že sloužím ZLU, a navíc, že budu za svou službu odměněn - to je mi záhadou...

Vážený pane Sladký, to, že jen nekritizuji, že nesu "svoji kůži" na trh, byť jen na nejnižším stupni samosprávy, že se živím sám a živím řadu dalších... to mi připadá naprosto normální...
Živit sebe, své blízké, vychovat děti, které nenatahují ruce ke státu ale kteří se řádně živí svýma rukama a svým mozkem... a taky pomoct, když si mne lidé vybrali... to za ZLO nepovažuji.

Komu sloužíte Vy svými nenávistnými řečmi - mohl bych se zeptat. Nezeptám se, nezajímá mne to...
Kecat a remcat, že jsme národem "ztracených duší"... to moc práce nedá, že ! To jde celkem samo, za klávesnicí... No jestli to je to DOBRO, tak to máme skutečně každý jiné mínění co je co.

Hezký podvečer
04. 04. 2011 | 18:04

Drzá zrzka napsal(a):

Sladký
Sice už spíte, ale stejně musím písnout, že mezi sloužit zlu a někomu zlo upřímně přát, moc velký rozdíl nevidím.
04. 04. 2011 | 18:05

Mirek napsal(a):

Hlavně chybí zákony proti korupci v praxi!?
VV, slibovaly boj proti korupci, a samy se umazaly?
Nyní odvolají p.Škarku, když se prořekl, že berou, za to, že podrží?
Zákony proti korupci mohla prosadit i ods, která tu roky vládla?
Zákony proti korupci mohla prosadit i čssd, též vládla.
Proto kradou,kousají se?,ale bahno jim vyhovuje?
04. 04. 2011 | 18:08

ld napsal(a):

Koleda,

a co byl Nečas u Topolánka? Pouze lokaj, šedá myš, a třesoucí se prdel, kterou je ostatně čím dál tím víc. Jenom si říkám, že až bude pozván na daču k Berlusconimu, copak asi fotografům ukáže on: Spatří cosi jako je miska rosolu na kolotočové houpačce.
04. 04. 2011 | 18:11

pavelpelan napsal(a):

pro Mirka tak nezvejkej a jdi pro to neco udelat
04. 04. 2011 | 18:18

Antihmota napsal(a):

Pánové,
jaký pravičák- taková vláda, pročpak se divíte, že jsou jací jsou?
To co mají vrozené a zaužívané aplikují v politice.
S úctou A.
04. 04. 2011 | 18:21

ali napsal(a):

Sladký
někomu přát zlo je tak ubohé, že to nemá obdoby..myslím, že za celou existenci blogů a let, se tady takový křivák nenašel, aby někomu ze srdce přál zlo..pořád se s Dočekalem ujišťujete o tom, jak jste ještě nepotkali inteligentního pravičáka. Zato vaše "inteligence" září i z monitoru..jděte spát, abyste nečetl kritiku na vaší osobu, protože něco tak ubohého jako vy se hned tak nevidí..
04. 04. 2011 | 18:41

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
máte pravdu v tom, že nezdaněnými úplatky poslance Škárky by se měl zabývat FÚ popř. policie. Ale proč se případem svobody superbohatého prince nikdo nezabývá. Mluví se o miliardách. Paroubkovo vláda jejíž jste byl členem, vyhnala z místa Nevyšší státní zástupkyni p.benešovou, která chtěla začerstva tuto "superkorupci" vyšetřit. A od Vás je ticho popěšině.
04. 04. 2011 | 18:46

Liberál napsal(a):

Sobotko co vaše kauzy? Předražené zakázky na severu Čech, zneužívaní evropských dotací v Jihočeském krají, Ráthův vyhazov dvou primářů mladoboleslavské nemocnice, kteří kritizovali předraženu zakázku pavilónu. Vy jste křišťálově čistí že pane Sobotko?
04. 04. 2011 | 18:57

ld napsal(a):

pavelpelan,

můžete psát srozumitelněji? Co je to tresici?
04. 04. 2011 | 19:13

Belgičan napsal(a):

Pane Sobotko,
žameťte si napředpřed svým prahem. Ukažte, že umíte hospodařit, vytáhněte ČSSD z těch hrozných dluhů, vyžeňte hlupáky a odstraňte kmotry (Ráth, Tesařík, Paroubek,...). Jinak Vaše agitka vypadá, jako když zloděj křičí chyťte zloděje.
04. 04. 2011 | 19:17

  napsal(a):

pavelpelan je mozna duch jedno telo se slozitou entitou, jehoz probirani zde pod pohruzkou exkomunikativni eliminace ze sveta exprese je zapovezeno.
04. 04. 2011 | 19:18

  napsal(a):

proto snaha marna
04. 04. 2011 | 19:19

Lizard slizký napsal(a):

Pan Sobotka je zajímavý bezesporu pro své mládí.
Nikdy by se nestal předsedou, kdyby rada starších, v tom případě konkrétně M. Zeman by byl proti.
Mimochodem, další osud pana Bárty přímo ovlivní to, jaký dojem na pana Zemana učinil při osobním pohovoru.
Howg. Toto je mé vnitřní přesvědčení.
04. 04. 2011 | 19:28

Lizard bez přívlastku napsal(a):

Lizard slizký - Lizard slizský

Úmyslné: abych dával najevo, že je třeba brát s odstupem.
Zapněte si své komunikátory.
04. 04. 2011 | 19:35

Lizard napsal(a):

Heč, A) je správně - slizký!!!!
Vítěz - beru vše.
04. 04. 2011 | 19:40

ld napsal(a):

Divobyj,

neměl jste tady donedávna nick emisary?
04. 04. 2011 | 19:42

jarpor napsal(a):

Drzá zrzka
ali

Je příjemné vědět, že existují lidé, kteří nejsou lhostejní k vyjádřením, které se jich přímo netýká... Díky.
/Mě ta ubohost Sladkého nestála za reakci.. co čekat od takového "týpka"... naštěstí osud můj ani osud kohokoliv jiného on v rukou nemá./

Hezký večer
04. 04. 2011 | 19:47

Dočekal napsal(a):

Tak jsem nahlédl a vidím, že těm, kteří loni na jaře volili pravou rukou, už nervíčky pochodují čtyřstupem.
Napadání nejen autora článku, ale každého, kdo si dovolí vyslovit názor, který se "pravověrným" nehodí do krámu, se tady stalo normou.
Věřte, že bych dnes nechtěl být na místě ani jednoho z těch, kteří se nechali zlákat charismatem knížete pána v námořnickém a s fajfkou. A už vůbec ne tím, kdo volil marketingový projekt s názvem Věci Veřejné.
Je pro mne záhadou, proč se právě teď tito občané - voliči současných vládních politických stran - tolik zajímají o dění v ČSSD a dokonce jejímu předsedovi radí, co má udělat, aby tato strana posílila.
Ta nostalgie po dobách, kdy ČSSD fungovala jako fackovací panák a kdy na její představitele lítaly stovky vajíček, musí být opravdu velká. A na obzoru není nikdo, do koho by se to tak pěkně strefovalo!
Tímto si také vysvětluju to pozvolné hrubnutí, patrné i v těchto diskusích. Proti tomuto je ale jakákoliv obrana zbytečná. A je jen na každém z nás, jak dalece se tímto fenoménem necháme ovlivnit.

Pan Bohuslav Sobotka má samozřejmě pravdu v tom, že členové strany Věci Veřejné se chovají mírně řečeno neobvykle. Korunu tomu nasadilo prohlášení ministra vnitra pana Radka Johna, že tento podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Tato formulka totiž znamená jediné: Urychleně to zameťte pod koberec!
Nějak se nám ta mystifikační nákaza rozšiřuje, co říkáte?
04. 04. 2011 | 19:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které byly v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 04. 2011 | 19:54

Jája napsal(a):

Belgičan - jste za hlupce, což je u lidí jako Vy normál, tak kdo je kmotr, podle mě zástuzpce dítěte u křetu, podle vaší duté hlavičky kdo??? Asi Ráth, ale proč? Zkuste nemít vypláchnutý mozek od agitek pravicových stupůidů, kterým asi jste, ale konkrétně. Každý trouba se ohání kmotry stejně, jako jiná euroatlantickými hodnotami, které chráníme a jinými kravinami. Ale nikdo neřekl, co to je, nebo kdo to je?
04. 04. 2011 | 19:55

Petr186 napsal(a):

cituji Sladkého: Čekat od tohohle ovčího stáda nějaký odpor je naprosto nerealistické.

Sladký, a ty začneš kdy s tím odporem? Nebo čekáš, až to za tebe udělají jiní a ty budeš sedět doma ve sklepě na uhlí, jako mnozí za války?
04. 04. 2011 | 20:05

spoluobčan z nezbytí napsal(a):

pane Dočekale,

já Vás mám v zásadě rád. Nelze ale pominout Váš styl a způsoby a jinakost.
Nepoužíváte, čirou náhodou, nick "dodo" v debatách na Aktuálně, mimo blogy?
Pokud ano, víte jenom Vy, vidíte, Váš nešťastný styl je poněkud všude stejný. Pokud ne, je vás víc.. Až vás budou miliony, zvítězíte a my se půjdem bodnout..
04. 04. 2011 | 20:06

Liberál napsal(a):

Zoufalec se stébla chytá. Musíte se zviditelnit pane Sobotko za každou cenu. Když nějaký blb_ček kecne nějakou kravinu tak vy ho berete za slovo. Přitom žádná korupce nebyla dokázána tak zaleste do toho sockomouškýho chlívka, kterému říkáte Lidový dům.
04. 04. 2011 | 20:22

Belgičan napsal(a):

Jájo,
až dozvracíte, tak si sežeňte informace o na Kypru registrované firmě, která má stavět v nemocnici v MB. Pokud si takové informace nedokážete zjistit, tak se zamyslete nad tím, kdo je z nás dvou stupůida s dutou hlavičkou a vypláchnutým mozkem! Tedy jen pokud Vám to myšlení nebude dělat potíže. Ne že se Vám ještě přitíží. To bych nerad.
04. 04. 2011 | 20:32

Divobyj napsal(a):

Pane Stejskale,díky vám se zločinec NEDOZVÍ,že je zločincem,vůl se nedozví,že je volem,osel oslem a tak dále.Tak si tu dál spokojeně žijeme v blažené nevědomost,necháváme se jako ta lůza okrádat Elitou a vše je vlastně v nejlepším pořádku,že? NENÍ pane Stejskale,NENÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
04. 04. 2011 | 20:33

ld napsal(a):

Liberál, Bc Martin,

zato vy záříte do dálky jako maják oduševnělosti, důvtipu, myšlenky a originality. Já mám nutkavý dojem, že vydlabaná moudra na veřejných záchodcích ve vztahu s vašimi sděleními jsou tak se sofistikou na plichtu.
04. 04. 2011 | 20:36

Dočekal napsal(a):

Před hodinou rozbil teorii o mystifikaci v podání člena strany Věci Veřejné pana Škárky svým prohlášením ve zprávách na ČT 1 respektovaný novinář pan Erik Tabery.

Pan Tabery totiž potvrdil, že pan Škárka informoval o tom, že dostává určitou finanční částku jako "držhubné," novináře celkem třikrát. Při poslední takovéto výpovědi si tuto už novináři zaznamenali na nahrávací zařízení.
Pikantní na tom celém není jen následné prohlášení pana Škárky, že to celé pojal jako žert. Důležité je vždy to, co se dělo a děje poté. Pan Škárka totiž jmenoval další členy své strany a to už se za mystifikaci nedá brát ani náhodou.

Nevylučuju, že za to náhlé pominutí mysli pana Škárky bude odpovědný pan Bohuslav Sobotka. Třeba už jen proto, že má na hlavě pleš a na zubech rovnátka.
04. 04. 2011 | 20:40

tata napsal(a):

pane SLADKY

VAŠE VYJADŘENÍ přaní zla se VAM dost nepodařilo,oto huř že ste nasebe opravněně dal klacek do ruky oponentum,

OTAZKA JE ale jinak položena,jestli také není ubohost stale jen přehližet,bagatelizovat,nazyvat ,opravněnou kritiku .......... jen plkama a zduvodnovato,vy jste kradli taky,myslym že prvořade je co se pravě děje,přece jen spekulace o tolerovaní a to možna i pravděpodobné jsou trochu mimo misu,a že ty věci jse opravdu hromadí,a že jich je,minimalně to svedčí o velké jednostranosti,zavirat na jedne straně oči na druhe spekulovat o špatnosti zatim nekonané
04. 04. 2011 | 20:45

Puck napsal(a):

Pro Liberála :
Zvláště, když se prokáže, že neznámým pachatelem je Paroubek. :-)
04. 04. 2011 | 20:50

Belgičan napsal(a):

Jájo,
ještě k Vaši větě:
"Zkuste nemít vypláchnutý mozek od agitek pravicových stupůidů, kterým asi jste, ale konkrétně."

Jsem z Olomouce, a tady máme dva kmotry. Langra a Tesaříka. Těžko říct, který našemu městu škodí víc. To, že se v politice dostanou nahoru právě takoví, se stává. Důležité je, co s nimi udělají voliči ve volbách. Langra pravičáci vykroužkovali.
Takže zkuste nemít vypláchnutý mozek od agitek levicových stupůidů, kterým asi jste, ... Je to pro Vás dost konkrétní?
04. 04. 2011 | 20:55

Liberál napsal(a):

ld:

Vy tady zatím nic inteligentního nepředvedl a vaše urážky jsou důkazem vaší nízké schopnosti vést smyslupné diskuze
04. 04. 2011 | 21:10

Občan napsal(a):

http://portal.mpsv.cz/sz/stat/nz/qrt

Ono by bylo docela zajímavé zeptat se na volební preference současných nezaměstnaných VŠ a hlavně absolventů VŠ.

Nezaměstnaných VŠ (Mgr., Ing., Bc.) totiž bylo ke 31. 12. 2010 28 500, z toho dokonce skoro 700 doktorandů. Tihle lidé jsou prakticky nezaměstnatelní, protože pro manuální méně kvalifikovanou práci jsou "překvalifikovaní" a zaměstnavatelé o ně nemají zájem. Pokud jsou čerstvě po škole, práci v oboru neseženou, protože nemají požadovanou praxi. Praxi nemají kde získat, protože nemohou sehnat práci.
Ještě horší je pak situace u VŠ nad 45 let. Ti jsou kvalifikovaní a zpravidla mají mnohaletou praxi. Pro méně kvalifikovanou práci jsou "překvalifikovaní a pro manuální práci navíc "staří". Pro práci v oboru jsou "jen" staří.

Navíc - kdokoli se nachází v evidenci ÚP déle než tři měsíce, stává se prakticky nezaměstnatelným rovněž, protože je ke všem výše zmíněným handicapům ještě navíc podezřelý.
04. 04. 2011 | 21:11

Pozvatel napsal(a):

Liberál
"Sobotko co vaše kauzy? Předražené zakázky na severu Čech,..."

Kdyby se například Lionel Messi kriticky rozpovídal o současném fotbalu, jistě by ho uzemnil Liberál. A co vaše neodpískaná ruka, když jste hrál za žáky! A jak jste sám uklouzl na balonu už si nepamatujete. A ten váš spoluhráč co kradl v šatně, toho najednou neznáte...

Není nad sněhobíle čisté liberály!
04. 04. 2011 | 21:15

ld napsal(a):

Liberál Martin,

"tak zaleste do toho sockomouškýho chlívka, kterému říkáte Lidový dům"

"blb_ček kecne nějakou kravinu tak vy ho berete za slovo"

Přitom ten člověk vámi nazvaný jako blbeček je funkcionář té partaje. Tohle vidíte jako smysluplnou diskusi?
04. 04. 2011 | 21:17

tonda napsal(a):

Nové volby 11/2011 a zbavit se šmejdů české politiky!!! WWW.neo2011.cz
04. 04. 2011 | 21:26

ZdeněkJ. napsal(a):

Jarpor
"Živit sebe, své blízké, vychovat děti, které nenatahují ruce ke státu ale kteří se řádně živí svýma rukama a svým mozkem... a taky pomoct, když si mne lidé vybrali."
Ještě jste zapomněl na sociální cítění projevující se rozdáváním řízků bezdomovcům...ach pardon, promiňte, to jsem si Vás spletl s panem Neo.
04. 04. 2011 | 21:28

Pozvatel napsal(a):

Občan
K nezaměstnaným VŠ. Zde už zdaleka nejde jenom o "špatný" věk, bludný kruh nedosažitelných praxí čersvých absolventů či "cejch" z úřadu práce.
V tomto státě byl totálně rozvrácen průmysl a s ním aplikovaný výzkum.
Důsledkem toho se nominální počet pracovních míst bude neustále snižovat.
Doprovodnými jevy s klesající koupěschopností obyvatel této země bude například i postupný úbytek lékařů. Typickým postem strojního inženýra se stane funkce mistra v nějaké montovně,...
04. 04. 2011 | 21:36

Liberál napsal(a):

ld:

Já jsem jenom ukazoval na nesmyslnou Sobotkovu naivitu, když věří hned všemu co se mu hodí do karet aniž by si ověřil že je to pravda. Škrára si to mohl vymyslet, což potvrdil poté svým slovy, ale Sobotka protože se mu to nehodí tak tomu automaticky nevěří. Jak jednoduché myšlení
04. 04. 2011 | 21:41

Jája napsal(a):

Belgičan - že jste z Olomouce, to hovoří již o vás více, většina blbosti, arogance a vulgarity přitekla z Moravy, Langrem počínaje a Nečasem konče. Ale kdo jsou ti kmotři? Moravský guru s gulama nazýval část ovčanstva šibaly, ihned se toho modří kádrováci chytli jak hovna košile a bylo přešibalováno. Zatím z té Moravy moc dobrého nepřišlo, my Pražáci Vás pořád živit nebudeme, holoto líná.
04. 04. 2011 | 21:41

Jája napsal(a):

Liberál - kdo je to takový sockomouš? Sociální demokrat, nepřítel komunistů nebo komunista, nepřítel socdem? Vzhledem k vaši demenci, která pramení z nedostatku vzděláním, promítnuté do pravopisu, na odpovědi netrvám.
04. 04. 2011 | 21:46

ld napsal(a):

Martin liberál,

pokud ten člověk lhal, je to špatně. A pokud měl pravdu, je to hrůza! Pokusil jsem se vám autorův text zjednodušit, ať se nemotáme v kole. Chápete? Škárkovo jednání je zavrženíhodné z obou možností.
04. 04. 2011 | 22:00

ali napsal(a):

jarpor
:o) taky díky
04. 04. 2011 | 22:08

jarpor napsal(a):

ZdeněkJ.

Máte něco jiného k té citované větě, spatřujete v mém způsobu žití něco zavrženíhodného... kromě relativizace té věty i mé životní filosofie ?

Sypu si hlavu popelem... řízky nerozdávám... pouze platím za vykonanou práci.

Hezký večer
04. 04. 2011 | 22:12

trololo napsal(a):

pane Sobotko, to ze jsou VV politicke chapadlo Bartovy ABL vime davno.
ale co jsem nevedel a co se mi snazil nedavno nekdo namluvit bylo, ze pry jste vystudoval prava a pozor, jeste vetsi spek na me zkousel, ze pry jste nam delal ministra financi. samozrejme jsem se nenechal nachytat a v zachvatu smichu jsem odesel.
04. 04. 2011 | 23:09

hoven napsal(a):

více méně se slavečkem souhlasím. škárka se samozřejmě mandatu nevzdá, ale poločas rozpadu VV bude daleko kratší než u zelených. levicově naladění večkaři v čele se starým komoušem humlem pujdou k socanum a zbytek zustane v koalici. koalice by si ale měla zachovat většinu. myslim si, že slaveček nemá zajem na předčasných volbách, socani nemají žadný koncept reforem, je pro samozřejmě vyhodnější čekat, až pravice reformy provede a pak přijít do hotovýho jako fico na slovensku.
04. 04. 2011 | 23:09

argun napsal(a):

Vážení,
furt ale zapomínáte na veřejné blondýnky... přišly přece s velmi originální volební kampaní - hezké prdelky a dlouhé nohy veřejně - tedy pro všechny. A všemi mastmi mazaný Kydač Hnoje se stal první obětí, možná jen vosk v uších by ho uchránil před vábením veřejných sirén. "Volím VV" psal oddaně několik měsíců. Jistě nebyl sám, jen byl sám, kdož tak činil veřejně. Ale pravda je, že každý z nás má nárok na svou vlastní blbost, že ano...
04. 04. 2011 | 23:27

Hugo napsal(a):

Jára da Cimrman a Jaroslav Hašek to věděli dávno před Kalouškem, Hušákem a Škárkou. Das ganze tschechische Volk ist eine Mystifikatorenbande.
05. 04. 2011 | 00:33

Hugo napsal(a):

Pardon, s
05. 04. 2011 | 00:35

xyz napsal(a):

to Jája: člověče brzdi - tolik humoru najednou se nedá pozřít ani strávit... Tvoje tvrzení že Pražák někoho živí, to chce opravdu silný žaludek. Taky jsem z Moravy a věř mi - nepřál bych si nic jiného než aby si ta Tvoje Praha založila vlastní stát a byl od vás jednou provždy pokoj. Pak si k sobě stáhněte gaunery, vyřírky a vůbec lumpy všeho druhu třeba z celé zeměkoule. Hezkej den...
05. 04. 2011 | 08:18

xyz napsal(a):

oprava: vyžírky :-)
05. 04. 2011 | 08:20

Sladký napsal(a):

Napsal jsem citát-KDO NAPOMÁHÁ ZKU, TOHO ZLO POSTIHNE. Dopsal jsem svůj dovětek- a já vám to přeji. Jarpore, Ali a sbore podobně kdákajících a kvokajících mravokárců- jsem rád, že jste uznali tuhle vládu pravice za ZLO. Nevím, zda jste schopni pochopit, jakého nechtěného kouzla jste dosáhli, co ve skutečnosti sdělujete.
Tato, Vaše příspěvky čtu s úctou a respektem, většinou zasahujete do černého,ale tentokrát jste bohužel minul a nepochopil ani Vy.Kdepak, ikomu jsem klacek do ruky nedal.Naopak.
05. 04. 2011 | 08:37

neo napsal(a):

Občan:

u absolventů by stačilo prodloužit zkušební dobu aspoň na 1 rok, pak by byli zaměstnatelní i bez praxe.
05. 04. 2011 | 08:52

Sladký napsal(a):

Jarpore, když někd jako vy píše o životní filosofii, je to přibližně totéž,jakoby fekál plnil roli kropicího vozu.
05. 04. 2011 | 08:56

norma napsal(a):

Pane Sobotko, o této vládě a VV si nedělám iluze. Ale Vaše blogy jsou jedinou možností jak Vám připomenout to, že ČSSD by měla urychleně řešit problém "Palas" a podobně. Pokud chcete kritizovat jiné, pak si nejprve udělejte pořádek ve Vaši straně. Ačkoliv volím většinou soc.dem., tak při posledních krajských volbách jsem měla velký problém s její kandidátkou u nás na SM. Bohužel, se moje předpoklady splnily.
05. 04. 2011 | 08:58

vfischer napsal(a):

Jste všichni jeden za osumnáct, druhý bez dvou za dvacet! O korupci a rozkrádání veřejných rozpočtů jen kecáte, ale jakmile se dostanete ke korytům a lizu chováte se všichni stejně! Proto máme v tomto státě jednadvacet let marasmus Absurd-Gangsteristánu! Třesete se na vládní prebendy a křičíte stylem zloděj chytá zloděje! Vaším zářným reprezentantem je mistr pochybných kšeftů PALAS ! Jak odporné !
05. 04. 2011 | 08:58

jarpor napsal(a):

Sladký

Dobré ráno pane Sladký,
jak jsme se vyhajali ?

Vy jste musel mít nějaký sen... protože ono: "...jsem rád, že jste uznali tuhle vládu pravice za ZLO."
tak za sebe říkám...že jsem cosi uznal... to nikde v mých replikách nenajdete... to se Vám zdálo. Nebo překrucujete psané... vyberte si, co je Vám bližší... Já zatím myslím, že to byl sen...

Ono se to někdy přihodí, že sen je chvíli vydáván za realitu...
no, tak zkuste protřít oči vodou, trochu si zacvičit... kouknout ven... taky něco rozumného dělat... a sen nechat jen snem...

Hezký den
05. 04. 2011 | 08:59

jarpor napsal(a):

Sladký

No než jsem dopsal, vidím cosi o fekálu...
tož asi to nebyl sen.
Jen zloba, překrucování, urážení...
poslužte si.
Od Vám podobných mne nepřekvapuje, že Vám z mé životní filosofie
naskakují vředy hnisu.. dnes jsem s Vámi skončil...

Mějte se...
05. 04. 2011 | 09:05

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Mějte, prosím, soucit s těmi, kterým já říkám "diskusní nádeníci."

Do diskuse pod článkem pana Havlíka jsem vložil text mého přítele Karla. Je to jeho hodnocení činnosti zdejších nádeníků.

Jinak si dovolím upozornit na fakt, že pan Bohuslav Sobotka se kupodivu trefil a to nejen do terče, ale dokonce pžřímo do černého. Tedy že trefil "desítku."

http://www.ct24.cz/vysilani/1096898594-udalosti-komentare/
05. 04. 2011 | 09:11

ali napsal(a):

Sladký
z toho se nevykecáte ani omylem..kdyby zde nebyl ustanoven kodex diskutujících, tak neváháte používat sprostých slov..už takhle vám to dá práci, abyste se udržel v normě. Ovšem to neznamená, že nejste vulgární borec. Naopak...takže víte co? Jděte se vycpat, vy hodnej inteligentní moralisto..
05. 04. 2011 | 09:18

ali napsal(a):

Sobotko, VV nejsou strana, ale spiknutí..jsem zvědavá, jak si s tím poradíte, krom psaní o tom, co každý ví..tak přestaňte lidi štvát a koukejte jednat..ať nám socani můžou vytřít zrak, k radosti zdejších diskutérů z Latrínova :o)))
05. 04. 2011 | 09:29

Rumcajs napsal(a):

Poškodí pověst celé poslanecké sněmovny... Chcahachá....
05. 04. 2011 | 09:32

Sladký napsal(a):

Přát někomu zlo je tak ubohé... ubohá ali, jsem rád, že konečně uznáváte, že tato pravicová vláda je zlo-a buděte ujištěna, že i vás postihne.Bohužel(nebo bohudík) vy jste byla postižena už dříve,a je to v podstatě milosrdné.
Jarpor- vidíte dobře. Vaše životní filosofie je fekál v roli kropisího vozu.Vy jste se mnou skončil, ale já s vámi ne.S lidmi jako vy nelze skončit, nelze je nechat v klidu a na pokoji.
Že tuhle (hrůzo) vládu podporují zmanipulovaní chudáci slabšího rozumu (nebo přímo blázni) to je pochopitelné, a lze to akceptovat.to ovšem není váš případ, vy dobře víte, co se děje a o co jde. Možná byste měl ještě jednou a ostentastivně plivnout na Michálka.A přísahat na vondrovu panenskou (panickou)neposkvrněnost.Z lidí, jako jste vy je mi fakt zle.Ale nic se nedá dělat, plnou senkruvnu je třeba vybrat.
05. 04. 2011 | 09:41

Petr186 napsal(a):

http://www.neo2011.cz/
05. 04. 2011 | 09:45

Tenco napsal(a):

Sladký
"...Vy jste se mnou skončil, ale já s vámi ne.S lidmi jako vy nelze skončit, nelze je nechat v klidu a na pokoji...."

:))
05. 04. 2011 | 09:46

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Promiňte, ale opět opakujete jednu a tutéž chybu.

"Nikdy se nehádej s blbcem. Jednak se tím automaticky snižuješ na jeho úroveň, hlavně si ale ostatní nemusí všimnout, že je mezi vámi rozdíl."

Tak tohle je jedna z moudrých rad, které jsem dostával jako kluk od starších a zkušenějších.
Naštěstí jsem si tyto jejich rady vzal k srdci a řídím se jimi dodnes.

Vám si dovolím doporučit totéž.
05. 04. 2011 | 09:49

my napsal(a):

Ali .... pavlačová drbna
05. 04. 2011 | 09:57

237 nompow napsal(a):

pane Sladký, upřímnou soustrast.
Glosátorské Duo Sladký-Dočekal - náš vzor, naše naděje, naše spása.
05. 04. 2011 | 10:06

ali napsal(a):

my... :o) kuk bobíšku
05. 04. 2011 | 10:06

ali napsal(a):

Dočekal, vy my pořád připomínáte jistého z Klatovec
05. 04. 2011 | 10:08

expert napsal(a):

To : norma
I já bych byl rád, aby se řešil řešil "problém Palas", o kterám píšete .
A proto, aby se "problem Palas" mohl řešit, by bylo dobré, abyste definoval "normo", v čem problem Palas spočívá.
Doufám, že "problem Palas" není jen v tom, že Palas staví penzion.
Já mám pensiony tři a žádný problem v tom nevidím.
" Normo " prosím tedy o upřesnění, v čem "problem Palas" spočívá , aby tento problem bylo opravdu možno řešit a neskončilo to podobným tlacháním, jaké tady předvádíte "normo" vy.
05. 04. 2011 | 10:09

modrý edvard napsal(a):

"Poslanec Škarka poškozuje pověst celé Poslanecké sněmovny."
Nikoliv. Poslanec Škarka potvrzuje pověst celé Poslanecké sněmovny.
05. 04. 2011 | 10:09

Občan napsal(a):

neo napsal(a):
"Občan:
u absolventů by stačilo prodloužit zkušební dobu aspoň na 1 rok, pak by byli zaměstnatelní i bez praxe. 05. 04. 2011 | 08:52 "

Neo, vy už opravdu mluvíte úplně z cesty. Chlapče, mám z Vás stále silnější dojem, že jste v životě nepracoval ai jednu jedinou hodinu legálně. Vaše hluboké právní koma tomu nasvědčuje.
Zjemvně se vůbec neorientujete ani v pracovním, ani v občanském právu a nejsou Vám tedy známy důsledky zkušební doby. Jinak ovšem je zkušební doba jeden rok i déle zcela běžně uplatňována, a to přijetím zaměstnance na dobu určitou, případně přijetí zaměstnance na dohodu o prcovní činnosti.
Ale Vám jde nepochybně o to, aby bylo možné absolventa i jiné zaměstnance vyrazit bez udání důvodu na hodinu. No, tak na to se, chlapče milý, budete muset přestěhovat tak asi někam do Ugandy. V Evropě se tenhle typ "liberalismu" už jaksi nepěstuje.
05. 04. 2011 | 10:13

Vlkodav napsal(a):

ali

Reaguji na neuvěřitelný příspěvek, který přál jinému diskutujícímu ze srdce zlo. A pak se z toho jak malé dítě snaží vylhat, místo aby si posypal hlavu popelem a jako chlap napsal, že to přepískl.
S několika nicky nemá smysl pokoušet se o rozumný dialog. Je nejlepší je jen trošku podráždit a oni se sami utopí ve své zlobě.

Ale někteří jsou rozumní a jde s nimi vcelku dobře diskutovat.
05. 04. 2011 | 10:13

Cech napsal(a):

Ano dovolil bych si pana Škárku nazvat černou ovcí novodobých dějin.
Protože jedinec který není schopen pochopit podstatu současné VV je pouze nastrčený agent.
Věci veřejné nemusí nic vysvětlovat protože ODS má Langera.
Pane Sobotko pakliže si myslíte, že jste schopen konkurovat panu Langerovi ,který má podporu 89% medií tak jste kamikadze.
Pokud jste si pane Sobotko nebyl schopen přečíst formulář volitelnosti VV tak je to s Vaším rozhledem více jak smutné.
Další smutná událost je to že VV Vás převálcují jako celek Vy jako předseda ČSSD nejste schopen jim v tom zabránit.
Da nur der Adel vernichtet a zkuste to vyvrátit.
05. 04. 2011 | 10:19

Alibááába napsal(a):

Ali je drbna ? A pavlačová ? No to snad nééé . Je jenom maličko opožděná ve vývoji.
Ale už to nedožene. Já její příspěvky čtu rád . Každý student psychologie by se poučil .

Ostatně takových je tu spousta .
05. 04. 2011 | 10:20

neo napsal(a):

Občan:

asi nechápete psaný text pane Občane.

Prodloužením zkušební doby pro absolventy dosáhnete přesně toho, aby nekončili na pracovních úřadech. Pokud by pak nějaký zaměstnavatel vyhodil takového absolventa po roce, už by měl praxi toliko žádanou.

Zatímco při zkušebce 3 měsíce firma raději zaměstná někoho s praxí.

Teď se rozmyslete, co je lepší.
1) být vyhozen po roce a mít praxi
2) vůbec nebýt zaměstnán

Co se týče první části vašeho příspěvku, tak jste mimo. Již několik let zaměstnán jsem a legálně.
05. 04. 2011 | 10:28

ali napsal(a):

Vlkodav
nojo, to máte pravdu, vždycky se pokecám s dalimírem :o)

Jinak doufám, že ostatní, třeba sladký Alibááába je spokojen a že nadále se budou utvrzovat ve své genialitě a mé debilitě. Tak hezkou konverzaci kluci.. :o)
05. 04. 2011 | 10:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vlkodave,

ad "S několika nicky nemá smysl pokoušet se o rozumný dialog."

Souhlas, naprostý (trvalo mi několik let, než jsem to pochopil. Dlouho jsme byl upřímně přesvědčen, že debatovat se dá/má s každým).

ad "Je nejlepší je jen trošku podráždit a oni se sami utopí ve své zlobě."

Co kdybychom to posunuli ještě o kousek dál a zřekli se i toho vzájemného dráždění? Třeba by ty debaty byly ještě smysluplnější, občas by se i člověk něco dozvěděl, měl o čem přemýšlet, nakonec i formovat/korigovat svůj vlastní názor. No, jen takový návrh, obecný, úvaha k zamyšlení, nic osobního

Libor Stejskal
05. 04. 2011 | 11:08

Dočekal napsal(a):

237 nompow, ali:

Dík za podnětné a obsažné příspěvky.

Vy to možná nevíte, ale já se při čtení vašich "diskusních" příspěvků velice dobře bavím. Ono totiž i tohle dostatečně vypovídá o úpadku té naší postkomunistické "pravice."
Čemu se ale divím, když nám tady tu polistopadovu "demogracii" vybudovali právě ti bývalí nomenklaturní komunisté.

Tu zoufalost z absence nepřítele na levé straně našeho politického spektra vám vůbec nezávidím. Ono totiž už není na co se vymlouvat. Vládní páně Bakalova trojkoalice má v PSP ČR pohodlnou většinu a tak může "válcovat" opozici, jak a kdy se jí zachce. Tahle zbraň je ale dvojsečná. Na té současné vládní trojkoalici totiž tím pádem leží celé břemeno, které po přijetí škrtreforem dolehne na většinu občanů v této zemi.
Plkání pana Nečase o tom, že všechny kroky bude vláda samozřejmě konzultovat s opozicí, je v souvislosti s koaliční dohodou už jen trapné. Vládní trojkoalice si totiž jakoukoliv spolupráci s opozicí už předem zakázala.

Ty thymolinové úsměvy, kterými nás obdařují představitelé vládní koalice, jsou úsměvy voskových figurin v panoptiku. Navenek pohoda a ve skutečnosti strach z toho, co zase příště vyleze na světlo. A hlavně - kdo koho zase podrazí.

"Kdo nepozná, kde dobro a kde zlo je ukryto
a netouží poučit se zas a zase
a vždy a všude dbá jen o své koryto
i kdyby neměl štětiny - je prase."

Tohle je básnička, kterou jsem četl poprvé někdy před pětapadesáti lety.
05. 04. 2011 | 11:09

Vlkodav napsal(a):

Pane Stejkale,

máte úplnou pravdu, ale mne to vždy nedá a musím si rýpnout. Ono předci nejde, abych do sebe nechal jen kopat.

Jinak obdivuji vaši nelehkou práci a gratuluji k vedení blogů, skvělá práce. A interpelace jsou taky super. Přeji hodně pracovních i osobních úspěchů.

Vlkodav
05. 04. 2011 | 11:15

neo napsal(a):

Dočekal napsal :
Vy to možná nevíte, ale já se při čtení vašich "diskusních" příspěvků velice dobře bavím

VÍME PANE DOČEKALE , víme. Kopírujete to do každé diskuse.
Známe i Karla a jeho bonmoty
Víme i že jste spokojený i když věčně si stěžující důchodce
atd atd..
05. 04. 2011 | 11:17

Dočekal napsal(a):

neo:

"Když kritizujete moudrého, zamyslí se. Když kritizujete hloupého, naštve se"

Vy jste naštvaný hodně. Uhodl jsem?
05. 04. 2011 | 11:22

eduroure Green, napsal(a):

Stejskal:
__citace
ad "S několika nicky nemá smysl pokoušet se o rozumný dialog."

Souhlas, naprostý (trvalo mi několik let, než jsem to pochopil. Dlouho jsme byl upřímně přesvědčen, že debatovat se dá/má s každým).
05. 04. 2011 | 11:08
__konec citátu

Někteří čtenáři zde na blogu A.cz to jistě a rádi vezmou v potaz.
Škoda, že už se možná nedozvíme, mluvíte li o současné pozici.
05. 04. 2011 | 11:26

Dočekal napsal(a):

Tak pochvaly se už oblíbenci pana Stejskala dočkali.

Teď už jen zbývá pokárat ty, kteří se tady vyjadřují slušně a na to osobní napadání pouze a jen občas reagují.

"Bláznovství se má chápat. Hloupost musíme vyvracet."
Karel Čapek
05. 04. 2011 | 11:28

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Nevím, jestli se něco změnilo, ale čerstvé absolventy nešlo zaměstnat na dobu určitou.
05. 04. 2011 | 11:38

stejskal napsal(a):

Nevím, pane vlkodave,

ale řekl bych, že řadě lidí (já mezi ně každopádně patřím) se především nelíbí to kopání samotné. Tedy jako metoda. A je jedno, kdo začal a kdo se "brání". Zdá se mi, že jde především to, aby toho okopávání prostě bylo méně. Tak nějak hrát slušněji (i když třeba ten druhý fauluje). Za každou cenu, jako svobodné rozhodnutí (navíc s někým, kdo fauluje, hrát vůbec nemusíte, tedy alespoň zde ne).

Jinak díky za Vaše slova i za přání. Žádná práce není nelehká, když člověka hodně baví. Mám kliku ;-)

Ať se i Vám daří vše, co považujete za důležité.

Libor Stejskal
05. 04. 2011 | 11:42

Vlkodav napsal(a):

Pane Stejskale,

také děkuji.

Bohužel ač s vámi souhlasím, tak má nátura není pacifistická a tudíž pokud po mne někdo kamenem, tak se budu bránit. Ale pokusím se to omezit, už proto, aby tyto diskuse vzkvétaly.

Že nám ale to sluníčko nádherně svítí!

Vlkodav
05. 04. 2011 | 11:45

neo napsal(a):

Dočekal:

vůbec ne. Jen zahlcujete diskuse copy paste příspěvky a když napíšete "po 150té", že vy možná nevíte..., tak evidentně lžete, protože musíte vědět, že jste to sem kopíroval hodněkrát.
05. 04. 2011 | 11:46

tata napsal(a):

pane SLADKY
UŽ vubec si nemyslym že bych měl tu schopnost vždy vše pochopit a byt zde neomylnou veličinou,spiše naopak nebot me vzdělaní a rozhled se s mnohymi neda srovnat myslim ta ma nicotnost vědomostí.

PŘEESTO si myslym že sem chapal jak to bylo myšleno,ne ve smyslu zlomene nohy,nebo nakeho neštěstí ale přiměr,že tato vlada jen dany stav značně zhoršuje a jestli někdo nechce vidět,tu špatnost vše bagatelizuje,omlouva zlechčuje takže mu ty dusledky jeho zaslepenosti přejete asi když někomu řikam ty kamna jsou rozpalena spališ se on řika nespalim nic jineho nezbyva aby se spalil.

přesto dana forma byla oponentama podana do vztahu přaní zlomene nohy o tom ja psal,když se rochnam v bahně budu od toho bahna.LEPŠI je se tomuto dvojakemu vyhnout to je muj nazor nemusi byt spravny ale je muj.
05. 04. 2011 | 11:53

stejskal napsal(a):

Nádherně, pane Vlkodave ;-)

Ani já nejsem pacifista. Bráním se vždy a vehemetně tam, kde mám pocit, že 1) o něco jde a 2) kde v tom vidím nějaký smysl (lidé z mého okolí mají za to, že dokážu být hodně neústupný, tvrdohlavý a dost často prosadím svou).

Dávám k úvaze (opět obecně, ne adresně, nemám na mysli nikoho konkrétního): Má smysl se přít s někým, oplácet stejnou mincí, komu činí potěšení jen pře jako taková? Je mu vlastně jedno, o co se pře, hlavně že se může negativně proti něčemu vymezit. Naštvat se, začít bojovat (a je jistě hluboce přesvědčen, že bojuje za správnou věc, i když v řadě případů bojuje, jen aby ukojil potřeby svého ega).

Člověk má (třeba zde v debatě) dvě možnosti: buď se do toho nechat zatáhnout, přistoupit na tento styl. Anebo ne. Tedy chovat se podle toho, co mne přijde správné, jak já si myslím, že by se lidé k sobě měli chovat, a reagovat jen na to, co za reakci dle mého soudu stojí (čili vybírat a volit si své jednání sám, ne za sebe nechat toto dělat ty druhé různými provokacemi).

Libor Stejskal
05. 04. 2011 | 12:06

Vlkodav napsal(a):

Pane Stejskale,

nezbývá mi než s Vámi souhlasit. Ale bohužel nedosahuji takových morálních hodnot, abych to dokázal dodržovat. Někdy ač vím, že se pouštím do dialogu (pokud se to tak vůbec dá nazvat) s někým, od koho nemůžu a ani neočekávám smysluplnou reakci, tak to udělám. Prostě se s ním jdu hádat, a to bych určitě neměl.
05. 04. 2011 | 12:10

Dočekal napsal(a):

"Uhodí-li tě někdo do obličeje, nastav mu ještě druhou tvář."

Tak panu Stejskalovi je úplně jedno, jestli jeden napadá a druhý se tomu napadání pouze brání.
Pochvala a poděkování nicku Vlkodav je tedy v tomto případě plně na místě.

Jinak se musím znovu podivit nejen nad velice pružným metrem, který používá strážce čistoty těchto diskusí. Poté, co pan Stejskal nečinně přihlížel tomu, jak tady jistý pan multinickový inženýr zneužívá můj nick (moje občanské jméno) a pod tímto nickem nejen že píše různé bláboly, ale navíc kopíruje celé moje příspěvky, aby do nich mohl vložit věty, které v originálu nebyly ani náhodou, na tu jeho "práci" nahlížím už pouze s despektem.

Nevím, co se za tím vším skrývá a ani mne to nezajímá. Jen se občas neubráním tomu, abych se nepodivil nahlas.

"Moudrost se tiše dívá. Hloupost na sebe halasně upozorňuje."

"Lež nemá naději na úspěch do té doby, dokud se nenajde dost těch, kteří jsou ochotni uvěřit lháři."
05. 04. 2011 | 12:14

norma napsal(a):

Expert
Vážený, počtem svých penzionů se chvástejte. Mně tím neohromíte a nezajímá mně to..
P. Palas je veřejně činná osoba, a proto by mělo by být jeho povinnosti zveřejnit financování penzionu. Je to snad povinnost vůči voličům. V době, kdy byl ministrem proběhly v tisku zprávy o nejasnostech kolem některých zakázek. Nevzpomínám si, že by byly vyjasněny. S překvapivě rychlým sloučením některých nemocnic v MS nesouhlasí i někteří zastupitelé ze soc. dem. Pro mě je tento politik velmi nedůvěryhodný ať se Vám to líbí nebo ne. Přečtěte si prosím toto:
http://zpravy.idnes.cz/hejtman-palas-stale-neodpovedel-kde-vzal-desitky-milionu-na-
penzion-11h-/domaci.asp?c=A100916_163605_ostrava-zpravy_jab
Nevím tedy, kdo tady tláchá.
05. 04. 2011 | 12:19

ort napsal(a):

norma:
No holka, pokud věříte novinářům z Mladé fronty Dnes (věsměs bývalým vybraným komunistům), pak je nám všem vás jen líto. Co s vámi? - rozumu a schopnosti kritického myšlení vám pánbůh zjevně nenadělil, zato ochoty veřejně se zesměšňovat ano... přeberte si to sama.
05. 04. 2011 | 12:25

S.F. napsal(a):

V. Dočekal:

"Kdo nepozná, kde dobro a kde zlo je ukryto
a netouží poučit se zas a zase
a vždy a všude dbá jen o své koryto
i kdyby neměl štětiny - je prase."

Pěkná básnička, pro pobrukováni dobrý :)
Trochu váhám nad výkladem druhého verše (řádku), v celkovém vyznění.

Díky, hezký den.
05. 04. 2011 | 12:27

Terry napsal(a):

Jen malé připomenutí (hlavně Bohuslavu Sobotkovi; ale jak známo - čeští "demokratičtí" politici jsou splachovací):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím (http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec krátké citace rozhovoru)
05. 04. 2011 | 12:28

norma napsal(a):

ort
komu mám věřit? Vám? to snad ne. Komu a čemu věřím, prosím nechte na mně.
05. 04. 2011 | 12:54

Da.Rock napsal(a):

Terry: Víte, kdo s těmi návrhy na nárazové zvýšení porodného a mateřské do Sněmovny přišel? Nikoliv Sobotka, ale Lidovci podporovaní ODS (návrh spolupředkládala myslím Páralová). Takže ať si Janota zamete před vlastním prahem. Respektive před prahem svého kamaráda, bývalého Lidovce, Kalouska.
05. 04. 2011 | 12:54

Občan napsal(a):

Neo, Vy blábolíte stále větší nesmysly.
"neo napsal(a):
Prodloužením zkušební doby pro absolventy dosáhnete přesně toho, aby nekončili na pracovních úřadech. Pokud by pak nějaký zaměstnavatel vyhodil takového absolventa po roce, už by měl praxi toliko žádanou.
Zatímco při zkušebce 3 měsíce firma raději zaměstná někoho s praxí. 05. 04. 2011 | 10:28"

Neo, zkušební doba je období, kdy zaměstanec může být kdykoli vyhozen, aniž se kdy dozvěděl proč. Z původní skutečně zkušební doby, kdy si na sebe zaměstnanec a zaměstnavatel zvykali, se stalo šikanózní martyrium pro zaměstnance, protože ten neví dne ani hodiny. A protože nemá právo se dozvědět PROČ byl ve ZD vyhozen, jedná se o skutečnou šikanu. Po tři měsíce zaměstnanec doslova bojuje o přežití, snaží se být zcela neviditelný a jen pracuje. Poslední den posledního měsíce se pak dozví, že další den už nemusí chodit, protože je příliš servilní...
Pokud by tohle období mělo trvat rok, pak by nám nestačily blázince a museli bychom přistavět další Nuselák.

Prodloužením zkušební doby nedosáhnete vůbec ničeho. Jen zvýšíte existenční nejistotu lidí.

Neo, Vy nevíte vůbec nic. Já opravdu nevěřím tomu, že někde pracujete; protože není možné, aby byl někdo tak nedotčený právem, ekonomií a vůbec obecnou vzdělaností. Nechápu, jako CO je možné Vás zaměstnávat. A vzhledem k tomu, že tu jste dost často, tak u mašiny ve fabrice, ani u mikroskopu v laborce rozhodně nepracujete.
05. 04. 2011 | 12:59

stejskal napsal(a):

Nejde v tomto případě o morální hodnoty, pane vlkodave.

Je to spíše otázka vůle (a tu si může vycvičit i člověk morálky zcela pochybné ;-) Ale uznávám, že mám vůči všem ostatním z těchto stránek nezaslouženou výhodu skvělých tréninkových podmínek ;-)

Libor Stejskal
05. 04. 2011 | 13:01

norma napsal(a):

to ort, expert:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=695654
Stačí?
05. 04. 2011 | 13:03

ali napsal(a):

Sobotko
pověst celé poslanecké sněmovny je dávno poškozená a rezignovat byste měli všichni. Škárkou to nezachráníte, ani omylem. VV jsou kombinací sekty a podnikatelského projektu..to sedí, asi jste je soudil podle vlastní strany s různými kočky a koťaty..
05. 04. 2011 | 13:08

Občan napsal(a):

Janota? Chjóchjóchjó...
Před plyšákem kovaný soudruh, který nadšeně na MF budoval reálsocialismus, po plyšáku sapolutvůrce všech KlausoKalouskových průserových rozpočtů.
Janota má pod vlastní rohožkou pěknou hromadu, kterou by měl vymést, než se začne navážet do rohožky sousedovy.
05. 04. 2011 | 13:18

Rumcajs napsal(a):

neo:

Máš pravdu.
Občan je nehoráznej plácal kterej o práci jenom slyšel a maximálně četl v BL.
Bez skušební doby, kdy se rozhoduje jak zaměstnavatel nebo zaměstnanec, nelze efektivně vést podnik a dát dohromady profesionální kolektiv lidí.

To by ti pak hrozilo, že si podnik zaplevelíš mačkali typu Občan a jdeš do kopru.
05. 04. 2011 | 13:26

Rumcajs napsal(a):

Jinak Sobotka je tragikomická postava. Je myslím jediný ministr financí z vesmíru, který nedokázal sestavit vyrovnaný rozpočet i při 6% růstu HDP.

Jak by si tento socanský kašpar vedl v době stagnace nebo dokonce celosvětového propadu HDP ?

Myslím, že republika by byla rozprodaná a s Řeckem bychom se radili, jak se dělá takový státní bankrot.
05. 04. 2011 | 13:29

hoven napsal(a):

¨postupem času sem dospěl k nazoru, že za tím neni korupce, ale spíš vnitrostranickej boj uvnitř abl. a nebo obojí. legrační je, že pokaždý, když se abl dostane do pruseru tak vytáhnou kartu "dinosauři". začíná mě to připomínat, jak komouši všechno sváděli na imperialisti a sockomouši na ODS.
05. 04. 2011 | 13:32

neo napsal(a):

Občan:

opravdu netuším, který zaměstnavatel používá zkušební dobu k šikaně. Pokud se tací najdou, nechtěl bych tam pracovat ani po zkušební době.

Ty jsi apriori pesimista, škatulkář a vlastně tvrdíš, že zkušební doba slouží k něčemu, k čemiu sloužit nemá. Tak kdo není dotčen právem?

Zkušební doba samozřejmě slouží k tomu, aby si zaměstnavatel vyzkoušel potenciálního zaměstnance a naopak, aby si zaměstnanec vyzkoušel práci a rozhodl se, zda v ní chce pokračovat či nikoli.

Já zkušební dobou samozřejmě prošel taky a neměl jsem pocit, že bych byl šikanován, musel mlčet atd..

Talké znám mnoho lidí, kteří nebyli spokojeni a ve zkušební době odešli sami.
Už jsem zde psal v čem má práce spočívá několikrát. U pásu tedy ne. (I když na studiích jsem hojně brigádničil právě u pásu). Pracuji jako finanční analytik pro jednu zahraniční firmu. Starám se o zákazníky, hodnotím bonitu klientů, případná rizika atd atd..
05. 04. 2011 | 13:36

Dočekal napsal(a):

Tak vidím, že pravicoví vysokoškoláci opět nezklamali.

Žádné osobní napadání, žádný pokus o dehonestaci nejen autora článku, ale také ostatních diskutujících.

A ten češtin! "komouši všechno sváděli na imperialisti" - tak tohle napíše absolvent VŠ, prý dokonce právník!

Tak v tom případě raději vypínám a jdu ven na procházku. Máte tedy odteď, vy všichni "pravověrní," volné pole působnosti.
Nebojte, jistě se také dočkáte pochvaly a alespoň virtuálního podrbání za ouškem.
05. 04. 2011 | 13:47

neo napsal(a):

Rumcajs:

já se na to totiž dívám z jiné strany.

Podle lidí jako je Občan platí, že

1) Zaměstnanec hledá práci
2) Zaměstnanec bude vyhozen
3) Zkušební doba = nutné zlo
Podle mě platí,

1) Zaměstnanec nabízí práci
2) Zaměstnanec odejde, když je nespokojen
3) Zkušební doba = příležitost zkusit si pozici
proto vítám jak delší zkušební dobu, tak kratší váýpovědní lhůty (to kvůli možnosti rychleji opustit stávající flek a najít lepší) atd...
05. 04. 2011 | 13:49

hoven napsal(a):

koukám, že vašek pampers dočekal je zase ve formě.
05. 04. 2011 | 14:17

Rumcajs napsal(a):

neo:

Vidím to stejně. Za naprosto absurdní považuju stav, kdy zaměstnavatel musí zaměstnávat, i když nechce.

To může napadnout jenom bolševika a nebo toho, kdo nemá co nabídnout.
05. 04. 2011 | 14:20

Jan napsal(a):

jarpor
Dobrý den.
"Vážený pane Sladký, to, že jen nekritizuji, že nesu "svoji kůži" na trh, byť jen na nejnižším stupni samosprávy, že se živím sám a živím řadu dalších... to mi připadá naprosto normální...
Živit sebe, své blízké, vychovat děti, které nenatahují ruce ke státu ale kteří se řádně živí svýma rukama a svým mozkem... a taky pomoct, když si mne lidé vybrali... to za ZLO nepovažuji.
Komu sloužíte Vy svými nenávistnými řečmi - mohl bych se zeptat. Nezeptám se, nezajímá mne to...
Kecat a remcat, že jsme národem "ztracených duší"... to moc práce nedá, že ! To jde celkem samo, za klávesnicí... No jestli to je to DOBRO, tak to máme skutečně každý jiné mínění co je co."
Rád bych zase rýpnul.
Myslím, že zlo a dobro jsou subjektivní kategorie. Co je dobrem pro jednoho může být zlem pro jiného. Vyvažovat toto ve společnosti je těžký úkol pro demokracii. Je ale definice dobra jako přiměřenosti, úměrnosti a zla jako nepřiměřenosti. Mám ji od Sedláčka, je prastará.
A musím se přiznat, že z tohoto hlediska mi naše současná vládnoucí ideologie přijde stejně zrůdná jako ta minulá.
Já se také živím sám. Většina lidí to tak dělá.
Komu sloužíte svými řečmi to je výrazivo hodné plukovníka Hamáčka. Zase paralela.
Státní rozpočet rozdá podnikatelům na zakázkách cca 600 mld ročně. Nevztahují snad ruce?
Ovšem 3 mld pro tělesně postižené, pro ty co se živit sami nemohou je nepřiměřených. Nebo se mýlím?
Stát jsme my!
Demokraticky jsme rozhodli, že podnikatele je třeba podporovat a nemocné třeba likvidovat. Neživíš tak nepřepínej. Před volbami to říkali. Máme co jste chtěli.
05. 04. 2011 | 15:07

Jan napsal(a):

Rumcajsi
Teď běžíš v TV. Koukáš se?
Zapomínáš dodat, že ten deficit / poloviční proti Kalouskovi/ vyrobil tak, že provedl největší snížení daní v dějinách této země. Právě firmám, podle tvých rad.
Alespoň vidíš kam ty Vaše nesmysly vedou.
A vy teď musíte daně zvyšovat.
Důchodcům.
Podnikatel by něco takového logicky neunes.
05. 04. 2011 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

Jan:

Stát rozdá podnikatelům ?
On to stát těm podnikatelům dává zadarmo ?
05. 04. 2011 | 15:15

blue jay napsal(a):

to Jan,

Hamacek je plukovnik? A ja si myslel ze je to jen nenazranec z CSSD.
05. 04. 2011 | 15:20

Rumcajs napsal(a):

Jan:

Sobotka snížil daně podnikatelům ?
Povídej !
05. 04. 2011 | 15:23

blue jay napsal(a):

lol hoven,
anonymni nick Docekal tu vypousti sve modylky. BTW. Pokusil se nekdo zagooglovat jmeno "Václav Dočekal" ? Na to ze ten uzvatlanej deda tvrdi ze byl mistnim politikem, uspesnym podnikatelem, pilotem...atd ...na googlu o nem neni ani zminka. Je tam par Dočekalu, ale zadny nema parametry mistniho vendyse. Dočekalje srandovni, hlavne kdyz se cumla se Sladkym. To je jako pozorovat 2 cleny ROH jak si davaj francouzaka.
05. 04. 2011 | 15:35

blue jay napsal(a):

Bohuslav Sobotka a jeho mystifikace,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil ministr financí Bohuslav Sobotka.
Vi nekdo co ted CSSD protlacuje? Jake ma reseni? Snad to vi Sladky a prijde to sem objasnit.
05. 04. 2011 | 16:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hanlivé komolení jména, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 04. 2011 | 16:21

rejpal napsal(a):

stejskal
... a já už si myslel, že moucha odlétla ze zdi... a zůstal jen Mandrake
05. 04. 2011 | 16:25

moucha na zdi napsal(a):

nerejpej se v nose rejpale,

radsi neco delej pro CR. Treba pracuj. Remcani ala sladky Dolezal k blahu obcanu moc neprida. BTW. Kam odletaji rejpalove? Ze zdi asi ne. Mozna z hnoje?
Hele rejpale nechces byt hrdinou. Prejmenovat se z rejpala na Novaka? Mohl by jsi tu by neanonimni!
05. 04. 2011 | 16:32

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
koukám, že vašek pampers dočekal je zase ve formě.
05. 04. 2011 | 14:17
------------------
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
****************
Je nutné cokoliv dodávat?
05. 04. 2011 | 16:47

blue jay napsal(a):

Dočekal napsal
hoven napsal(a):
koukám, že vašek pampers dočekal je zase ve formě.
05. 04. 2011 | 14:17
------------------
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
Docekal umi kopirovat. Wow! Je nutné cokoliv dodávat?

Kdo je ale Dočekal? Na Outsider Media se objevily dukazy ze je to byvaly spolupracovnik STB. Co si delal seznamy spoluobcanu. A jak je rozdelovat do patricnych kategorii. Zda se ze se toho vendys porad nezbavil. Kadruje, tridi a tresta.
05. 04. 2011 | 17:01

blue jay napsal(a):

jsem i zpravodaj vendysi,
Me se libilo jak jsi se to svemu bratrovi snazil vyvratit. Tva stihomanie vyhrala. Vsichni se te snazi zbavit. Neb jsi tak neobycejny a jedinecny. lol.
05. 04. 2011 | 17:16

Dočekal napsal(a):

blue jay napsal(a):
jsem i zpravodaj vendysi,
Me se libilo jak jsi se to svemu bratrovi snazil vyvratit. Tva stihomanie vyhrala. Vsichni se te snazi zbavit. Neb jsi tak neobycejny a jedinecny. lol.
05. 04. 2011 | 17:16
----------------------
Tak nevím. Podle mne si ale takovou míru zesměšnění pan Libor Stejskal nezaslouží.

Nebo že by to byl záměr a tohle všechno se dělo s jeho souhlasem? V tom případě se už divím nahlas.
Hoden je sice dělník mzdy své, ale za takovouto cenu...
05. 04. 2011 | 17:28

Rumcajs napsal(a):

Blue nehrej si !

Dočekal má výcvik LM a prax u PS.
Dočekal je sice v důchodu, ale západního imperialistu umí zneškodnit holýma rukama.

A k tomu ten mozek !!!
05. 04. 2011 | 17:38

blue jay napsal(a):

Dočekal napsal(a):

blue jay napsal(a):
jsem i zpravodaj vendysi,
Me se libilo jak jsi se to svemu bratrovi snazil vyvratit. Tva stihomanie vyhrala. Vsichni se te snazi zbavit. Neb jsi tak neobycejny a jedinecny. lol.
05. 04. 2011 | 17:16
----------------------
Tak nevím. Podle mne si ale takovou míru zesměšnění pan Libor Stejskal nezaslouží.

Nebo že by to byl záměr a tohle všechno se dělo s jeho souhlasem? V tom případě se už divím nahlas.
Hoden je sice dělník mzdy své, ale za takovouto cenu...

Ty jsi klaun Dočekale. Jsi opravdu takovej blb co si mysli ze Stejskal ma starosti jen tebe? Tak dulezitej nejsi. Ale jako STBak jsi pry byl dobrej. Zapamatoval jsi si kazdy vyrok. A umel to pak zopakovat. Ted tu delas to same. Moc jsi se nezmenil.
"Hoden je sice dělník mzdy své, ale za takovouto cenu... " Co to soudruhu tady meles? Uz jsem se te tu nekolikrat zeptal. Co jsi delal za komousu? Chlubis se tu totiz jakou mas vysokou penzi. Odpoved jsem zatim nedostal.
05. 04. 2011 | 17:43

zpravodaj napsal(a):

Bojim se Rumcajsi,
vendys ma vrcholne pravniky. Uz tu kdysi nekomu jima vyhrozoval. Pry kdyz budou zverejnovat jeho obcanske jmeno, tak dotycne potresta.

Zda se ze se zatim vendys zmohl jen na knuceni a zalovani ke Stejskalovi. Je tak Sladky.
05. 04. 2011 | 17:51

Dočekal napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hanlivé komolení jména, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 04. 2011 | 16:21
--------------------
Tak tenhle textík mi pokaždé spolehlivě zlepší náladu. Je to totiž důkaz, že spravedlnosti bylo učiněno zadost.
05. 04. 2011 | 17:59

blue jay napsal(a):

Vyzva pro Václava Dočekala,
Tvrdil jste tu ze jste byl zastupitelem obce. Vyzivam vas Dočekale zdelit tu obci. Preci nejste anonym! Zakladate si tu na svem obcanskem jmene. Tak kde jste slouzil obcanum ?
05. 04. 2011 | 18:00

Otázkář napsal(a):

a hele blue jay je odbanován, alespoň se nemusí skrývat za milión jiných přezdívek
05. 04. 2011 | 18:23

blue jay napsal(a):

Dočekale,

Vy rad pisete textíky. Hlavne o tom cim jste, co delate a cim jste kdysi byl. Tuhle jste tu napsal ze nikdy nedrzite hubu. A tak se divim vendysi ze kdyz jste zeptam v jake obci jste slouzil jako zastupce obcanu, tak drzite hubu. Proc?
05. 04. 2011 | 18:23

blue jay napsal(a):

Otázkáři ,

Vadi ti to? Me to pripada jednodussi, lol. Chtel bys me znovu zabanovat?
05. 04. 2011 | 18:27

rejpal napsal(a):

blue jay
Až přestaneš současně používat mraky nicků, pak s tebou budu komunikovat jako s každým jiným. Takto nevím, když napíšu blue jayovi, jestli se mi neozve Moucha na zdi nebo Nedočekal nebo Mandrake nebo bůhvíkdo. Takže si provokuj jak chceš, rád si to přečtu, ale reagovat nadále nebudu.
05. 04. 2011 | 22:05

Hrabal napsal(a):

Bohušu, Bohušu, jestli ti ten text nenaškrábal Štětináč nebo Mažňák tak globouk dolu. No alé, stejně je to na blutí Sobotky.
05. 04. 2011 | 22:06

pich napsal(a):

Tak jsem to lehce prolít a nejvíc mě pobavil jistý "jarpor" z 4.4. 18.04

Malý výběr. ... živí sebe a mnoho jiných ... děti se také živí ... nesu kůži na trh ...
Tak takových lidí je třeba si vážit, ale nevím kolik toho času dává tomu "živení", když tady oxyduje celé dny a nejen tady.
Připomíná mi jistého "Houdu" z Novinek. Ten měl zase tři zaměstnání a ještě vedlejšák jako osvéčko. Taky se předváděl od rána do večera.

Naštěstí "jarpor" není takový žumpovní promlouvač jako Houda, či ti různí inteligenti zmodralí, pod svými exotickými názvy zde.
Nechápu, jak může zdejší cenzura připouštět takové sračkami vonicí zvratky o ničem.

Sám se nerad pouštím do nějakých "debat" se zdejšími inženýry či podnikateli, kteří nevypadají na nudící se důchodce, těžce pracují a myslí i na mě, vyžírku. Proč ale svůj svůj drahocený čas utrácejí tady, nechápu.

Omlouvám se. Byla to vyjímka.
05. 04. 2011 | 23:30

retroaktiv napsal(a):

Ano pichu,
svět je plný zaručeně modrých a rudých inženýrů, kteří se zde oblékají do hávu hlavy nejmoudřejších.
To jsou ti inženýři, kteří jsou zaručenými podnikateli jen díky korupci a známým!
Tito podnikatele ,modří a rudí inženýři,dnes tvoří zjména 99% naší pokleslé společnosti, a pořád do sebe šijí v představě, že svět je jejich!

A někteří stále jsou ve vládě u moci, už 20 let, a dělají všechno možné, aby korýtko bylo plné...
Teda to jejich:-)
06. 04. 2011 | 06:49

jarpor napsal(a):

Jan

Klidně si rýpněte... skrze toho svůj životní názor a chování měnit nebudu...

"Státní rozpočet rozdá podnikatelům na zakázkách cca 600 mld ročně." ... "a nemá 3mld na postižené"

1. Dotace není rozdávání
2. Nikde za dotace jsem "nebojoval", ve spoustě dotací vidím nahrávání jedněm na úkor druhých... z čehož vyplývá, že pominu-li sloveso "rozdat" ... pak s meritem věci, že přidělí někomu... i možná na úkor potřebných - souhlasím. A je to špatně...

Hezký den
06. 04. 2011 | 08:51

Kmet73 napsal(a):

Blue jay, nejste náhodou ten dáreček pod nickem parabellum a provozujete sportovní jízdu na kolečkových bruslích?
06. 04. 2011 | 09:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy