Mafiáni do vlády nepatří

06. 04. 2011 | 08:39
Přečteno 5924 krát
Věci veřejné přijely do Poslanecké sněmovny tramvají a slibovaly, že zatočí s korupcí a zlepší vnímání politiky. Výsledkem jejich činnosti je pravý opak, politickou kulturu dostaly až na samé myslitelné dno. Politika v jejich podání dnes připomíná tu nejhorší stoku.

Už bývalý místopředseda strany Věci veřejné Jaroslav Škárka promluvil o údajném uplácení „za loajalitu“, jež fungovalo ve straně Víta Bárty. Ať už je pravda jakákoliv, je dobře, že se to stalo, neboť se konečně ukazuje, jaké vztahy panují uvnitř této politické „firmy“ bývalého majitele bezpečnostní agentury ABL. Koneckonců, sám Škarka, místopředseda VV, pokládal podle svých slov předávání obálek s hotovostí za něco ve straně normálního, za jakousi odměnu za práci. Ano, v mafii to funguje úplně stejně, může ale takto fungovat demokratická politická strana, kontrolující dokonce čtyři ministerstva?

Ne, to je zcela nepřijatelné a je potřeba to říci nahlas. Jinak hrozí degenerace celé politické scény a tím i demokratického systému. Lidé jako Bárta a Škarka musí z politiky odejít. Stejně jako mlčenliví předávači obálek, pracující v jejich službách. Jsem toho názoru, že mafiáni do vlády nepatří.

Především je však třeba vnímat problém nejmenší koaliční strany VV jako největší dosavadní problém celé Nečasovy vlády. V světle poměrů panujících ve VV se totiž rozplývají veškerá slova o boji proti korupci, neboť pokud skutečně došlo k faktické korupci uvnitř jedné z vládních stran, nemůže si již nikdo z této strany ani vlády dovolit jediné slovo o boji proti tomuto společenskému nešvaru, aniž by se nestal zcela směšným.
Strana Víta Bárty nemůže předpokládat, že její včerejší exemplárně sektářské potrestání Jaroslava Škárky vyloučením z jejích řad jakkoliv řeší tento problém. Ba naopak. Skrývání se za chyby jediného muže nemůže zakrýt veškerá podezření z nelegálního financování funkcionářů strany z prostředků neformálního šéfa Věcí veřejných. Samotný Bárta byl přitom již jednou v minulosti veřejně přistižen při lži. Stalo se to když dával premiérovi teatrálně své čestné slovo na to, že ABL na Praze 11 nesledovala politiky. Jenže sledovala.

Jsem také zvědav, jak se k celé věci postaví strana TOP 09, která rovněž teoreticky hlásá neúnavný boj proti korupci a klientelismu. Jestliže Vít Bárta dokázal, podle místopředsedy VV, povýšit úplatkářské praktiky na standardní politický nástroj, neměla by to TOP 09 tolerovat.
V civilizované zemi by již ministr dopravy Bárta dávno rezignoval na svou funkci ve vládě. Nejen kvůli závažnému korupčnímu podezření, ale také kvůli odpovědnosti za celkové fiasko jeho politického projektu VV. Navíc tato vláda se pyšně nazvala „ vládou boje proti korupci“!
Premiér Nečas musí jednat, a vzhledem k tomu, že Bárta odmítá odstoupit sám ( zcela v rozporu s předvolebními deklaracemi VV o politických dinosaurech), musí nyní jeho odvolání z vlády navrhnout prezidentu republiky on. Nikdo jiný to za něj udělat nemůže. A čím dříve to udělá, tím lépe. Tato kauza je mnohem konkrétnější, než případ Drobil.
Je nutno vrátit se k běžným demokratickým poměrům s alespoň základními a všem srozumitelnými parametry politické kultury. Ve vládě nemůže být ministr, který je důvodně podezřelý z toho, že prostřednictvím obálek s hotovostí uplácí poslance.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

pane sobotko jestli to neni tim ze ted je vetsi transparentnost tak se vic svinstva dostava napovrch.proto to vypada ze zijem v mafianskem state a my v nem zijem ale je to uplne stejny mafianskz stat jako za vasi vlady akorat ted se to nedrzi pod poklickou ale je tendence s tim neco delat....
06. 04. 2011 | 08:48

Drzá zrzka napsal(a):

Degenerace celé politické scény už se táhne nejméně celou jednu pětiletku. Službu občanům už dávno nahradil boj o získávání peněz pro poměrně lehký život stran, protože bez starosti z možného trestu za nedodržení pravidel, se žije lépe a radostněji.
06. 04. 2011 | 08:49

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
co se děje ve straně Věci veřejné je "špatné (dá se napsat výstižněji). Ale nějakých 60-170.000 je kapka proti stamiliónům křišťálového Standy a miliardám za svobodu ropného prince.
Že aktéři těchto kauz nejsou ve vrcholových funkcích, je sice pravda, ale kdo by v klídku neodstoupil, když už si ten obrovský majetek v ČR "legálně" nahrabal.
06. 04. 2011 | 08:54

neo napsal(a):

Že by nám chtěl pan Sobotka titulkem sdělit, že jeho kolotočářská parta už nikdy nebude ve vládě?
06. 04. 2011 | 09:00

ali napsal(a):

to máte pravdu Sobotko, že mafiáni do vlády nepatří..už samotný název utvrzuje pravdivost a taky, že jich tam je hafo..zatím kecy o tom, že tam nepatří jsou jen výsměchem a přiznáním. A aby bylo učiněno zadosti, tak se to hodí na blog, oni vás lidi za to pochválí, jak jste odvážný o tom mluvit. Ale to je asi tak všechno. Vlk se nažere a koza zůstane celá a jede se dál..
Jinak co to vaše daňové přiznání straně, kterým jste obelhal své přítelkyně a přátele..?
06. 04. 2011 | 09:06

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, pro me osobne se staly VV nevolitelne nastesti jeste prod volbama (poradanim hlidek v ulicich), ale v ramci jejich vladniho ucinkovani se jejich orientace stala zcela jasnou v okamziku kdy vzaly za sve tzv. anonymni akcie. Veci ktere nasledovaly jsou jen logickym pokracovanim (misto zajmu kde priskrtit kohoutky korupcnim pijavicim se rozhodly priskrtit obyvatele, ucast ve vlade politickych dinosauru, prilezitost odejit meli v kauze michalek (kdy byl propusten za upozorneni na korupci,...).

Pravici (ted nemyslim predstavitele pol. stran, to jsou jen ikony, ale spis nektere lidi v pozadi) se po neuspesne vlade ODS za Topolanka, kdy bylo jasne ze uz nelze spolehat na strach z Paroubkovi bradavice, podarilo vytvorenim dvou novych pravicovych stran ziskat aurelu novosti a vzhledem k medialnimu prostredi, ktere v CEZku vladne, zvitezila ve volbach (bylo krajne pravdepodobne ze tyto pravicove strany, tedy ODS, TOP a VV vytvori vladu, pokud k tomu budou mit prilezitost).
Vsechno zle je k necemu dobre (aspon se to rika ;)), treba soucasny vyvoj pomuze aspon male casti volicum volit ne podle permanentni medialni souteze 'miss politik';).
06. 04. 2011 | 09:11

Dočekal napsal(a):

Jo, jo. Takže opět klasika. Mafiáni jsou všichni, ale ti "naši" jsou menší.

To se za ty bláboly, vy všichni zdejší "pravověrní," opravdu nestydíte ani trochu?

Každopádně vám za tu vaši rok starou volbu pravou rukou dnes se slzami v očích děkují hlavně staříčci a mladé rodiny s malými dětmi.

No nic. Hlavně že zmizel ten "papaláš" Paroubek s tou hnusnou bradavicí, který by nás zcela určitě dovedl do Řecka.
06. 04. 2011 | 09:12

neo napsal(a):

Dočekal:
///Každopádně vám za tu vaši rok starou volbu pravou rukou dnes se slzami v očích děkují hlavně staříčci a mladé rodiny s malými dětmi.///
Babička volila Top 09 a já jakožto otec od rodiny (tedy člen mladé rodiny s dětmi) volil taky koaliční stranu. No a slzy v očích nemám.
06. 04. 2011 | 09:15

Mistr XXL napsal(a):

Já s váma souhlasím. Ale věřit vám to budu až s tím uděláte něco i ve vlastní straně. Do té doby jsou to stejné plky, kterými nás krmily VV.
06. 04. 2011 | 09:19

Ládik!!! napsal(a):

A kdo tam tedy patří?
06. 04. 2011 | 09:21

suchec napsal(a):

Vendysi, Ali a Neo? Co bys očekával? Něco moudrého?

Ti víc jak "vy taky bijete černochy" stejně nezvládnou.

Původ celého vidím v Praze a konfliktu s místní ODS. Dále bych za tím viděl Kalouska (Parkanová, Barták), a velkou koalu v Práglu po obecních volbách.

BTW teď jsem slyšel ty debiloviny, co vymyslel Dobeš ve školství. Kreténství non plus ultra.

Jako král z Pyšné princezny: "Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil". A naopak.
06. 04. 2011 | 09:21

Stařeček napsal(a):

pane Stejskale dobý den. Je to otázka nesouvisející s blogem páně Sobotky. Kampak se ale totálně vytratil poslední blog páně financministra Kalouska? Hledám, hledám, asi je vyprodáno. Nenalézám ani ve zboží s prošlou lhůtou trvanlivosti. Že by reakce na pana ministra financí neodpovídaly dostatečně jeho očekávání? Děkuji, Stařeček
06. 04. 2011 | 09:21

Colt napsal(a):

pane Sobotko

Na základě tvrzení jakéhosi pošuka Škárky zde rétoricky rozehráváte aféru gigantických rozměrů, vedoucí málem k pádu vlády. Máte pro svá tvrzení nějaké skutečné důkazy, než jen zmatená vyjádření toho borce? Nebo se řídíte tím, co Vám napíší novináři?

Jak vidím, největší nepřítel ČSSD jsou Věci Veřejné. Nemohl byste tuto situaci nějak blíže osvětlit?
Nebylo by lepší zabývat se skutečnými problémy téhle země - zdá se, že ani Vaším zvolením nezískala ČSSD nějako vizi co dál a budete se tak jako vládní koalice bezradně hnípat v blbostech.
06. 04. 2011 | 09:22

Jedla napsal(a):

neo

Váš optimismus je jen nedostatek informací :-))
06. 04. 2011 | 09:23

dědek mirda napsal(a):

PROČ? BOŽE PROČ? proč kdykoliv vidím Sobotku(není jediný) tak mě stoupá adrenalín.
nesnáším lidi co dokáží lhát bez mrknutí oka.
ti co hrají poker tak si berou tmavé brýle,hrajou za své a nekecaj jak kolovrátek
06. 04. 2011 | 09:23

modrý edvard napsal(a):

Mafiáni do vlády nepaří. Padni komu padni. Do parlamentu taky ne. Padni komu padni.
Pane Sobotka, s Váma se klouzat nepůjdu.
06. 04. 2011 | 09:24

neo napsal(a):

Jedla:

nikoli Jedlo. Pouze zkušenost.
06. 04. 2011 | 09:25

Jan Buriánek napsal(a):

Mafiáni do vlády nepatří - svatá pravda! Proto tam taky není ČSSD :-)))
06. 04. 2011 | 09:30

Jedla napsal(a):

neo,
vážně? Tak se tomu teď říká? ;-)

Stařeček má pravdu, na Kalouskovi (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslav-kalousek.php ) zůstal jen "nástřel" z konce března, dubnový text je pryč. Asi se sám autor rozhodl ho odsranit, ne? To není špatné znamení, jeho pí ár ministerští poradci museli naše reakce číst, asi pro šéfa právě smolí jiný text, který by skýtal menší terč pro palbu argumenty.
06. 04. 2011 | 09:33

Koplkop napsal(a):

Dočekal
"Každopádně vám za tu vaši rok starou volbu pravou rukou dnes se slzami v očích děkují hlavně staříčci a mladé rodiny s malými dětmi."
Mám rodiče ve věku staříčků, mám děti a mám vnoučátka. A představte si Dočekale, že všichni žijou spokojený a klidný život, nebrečí, uživí se a v rámci svých možností si užívají spokojeného stáří a radostného mládí.
Bohužel dnešní doba tisíce informací, vnesla do naší mysli neklid. Když desítky televizních stanic ukazují kriminálníky, nabývám dojmu, že kriminalita je všude, když se všude píše o úplatkářství, mám dojem, že bez úplatku nebudu moci jít ani na záchod.
Ale tak to není, stačí se podívat, že sluníčko vychází, ptáčkové zpívají .......
06. 04. 2011 | 09:34

modrý edvard napsal(a):

přidávám se ke stařečkovi:
Kampak se ale totálně vytratil poslední blog páně financministra Kalouska?
(odhaduji, že blog za normálních okolností - tedy když tam není slovo cikán nebo žid - může stáhnout jen autor). Nevěřím tomu, že by se pan ministr po přečtení našich moudrých komentářů zastyděl tak hluboce, že by ho zrušil.
06. 04. 2011 | 09:36

Stařeček napsal(a):

Koplkop, máte pravdu. Po probuzení řvali ti ptáci jak vzteklí. Byl to ale ráj pro duši a krade se i podplácí dál. Ať si ti uřvaci křičí jak libo.
06. 04. 2011 | 09:40

Terry napsal(a):

Pabe Sobotko, a jak jste jako strana "zatočili" se svými mafiány a tuneláři, získavateli podezřelých titulů?

Napřed se očistěte sami a pak můžete moralizovat!!!!

Topolánek sepsal kauzy ČSSD, Paroubek poté vypočítal aféry ODS
(http://www.bezkorupce.cz/2006/05/topolanek-sepsal-kauzy-cssd-paroubek-pote-vypocital-afery-ods/)

Ať modrej či oranžovej či jinak "vybarvenej" - všechno jste jedna svoloč!
ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ
_________________________________

A jako s přemnoženou škodnou bude nutné s vámi skoncovat!

PS. A tady máte, pane Sobotko, hodnocení vašeho působení ve funkci ministra financí:

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010
Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)
06. 04. 2011 | 09:43

vlk napsal(a):

UIdělejme malou rekapitulaci působení Keců veřejných v politice. Myslím, že onen novelizovaný pro stranu, terá si říká Věci veřejné je naprosto korektní, vzhledem k provaleným skutečnostem.
Co titž tahle parlamentní divize ABl před volbami slibovala svým voličům?
1- boj proti politickým dinosaurům
2-nesmiřitelný boj s korupcí
3-slušnost a korektní jednání
4- kompetentnost.

Co nám předvedla?
1- naprosto bezkrupulosní spojení s obrdinosaury české poliiky typu Kalousek a nečas a v průběhu času bezprecendentní příklon k samému pradinosaurovi na Hradě.
2-onen nesmiřitelný boj s korupcí byl zřřejmě nastartován tvrdým rodinkařením Bártov y famílie, která obsadila jak křeslo ministra dopravy , tak křeslo místopředsedkyně parlamentu. Styl vládnutí, který evropa zažila naposled v podání Nicolae a ElenCeaucescových a Ericha MArgot Honeckerových. dál už to šlo ráz na ráz. Vyslovení důvěry vládě v kauze Drobil, kterou využila jen k tomu, aby si za policejního prezidenta evidentně dosadila svého člověka, čachry na ministerstvu školství, podivuhodné přihrání s tátní zakázky firmě minista Jankovského a zkousnutí afery ProMoPro. A to ještě ve vzduchy lítají , jistě že jen pomluvy o tom, jak vlastně dopadlo Bártovo tažení proti stavebním firmám - dodávajícím pro dopravu..
Škarka to všechno jen korunoval. Prostě předvedl, že obálková metod a u VV funguje a to dokonale.
3-slušnost a korektní jednání?
Inu čestné slovo Bárty hovoří za vše. Podobně Dobešova kauzička s uitelkou z mateřinky, z které udělal s vou pravou ruku. Další d etaily pouští poslanci poslaneckého klubu.
4- kompetentnost?
Kecy veřejné mají celkem 4 ministerstva. Hovořit o sebemenším závanu kompetenc e u klaunů Johna a Dobeše zřejmě neriskne ani ten největší fanda VV a to ani v případě, že si právě šlehnul.
Sečtenoa podtrženo -
tahle vlád a je rozhdoně, s odstupem nejhorší ze všech. A to jsme si myslel, že po Topolánkovi už něco takového nepřipadá v úvahu.Dělat si iluze o čestnosti, konpetenci, slušnosti aboji proti korupci u lidí typu Kalousek , Nečas a podobní opravdu může leda někdo juako neo, ali, Michal MAcek nebo Petr.
Ti mají jasno - jsou to naši, takže s e nic neděje. Ať kradou dál.Prostě pravověrní.
06. 04. 2011 | 09:44

jarpor napsal(a):

4.4.2011 - Ano, Věci večejné jsou jen mystifikace...
6.4.2011 - Mafiáni do vlády nepatří

Počkám si, kdy se od pana předsedy dozvíme, že VV je možný koaliční partner... soudím, že to dlouho trvat nebude...

Mimochodem - stínová vláda ČSSD je už "očištěna" od příznivců Vašeho prvního místopředsedy ? A co nabízí jako alternativu těm reformám ... to je snad důležitější než dohady a domněnky ... a o nic víc ve Vašich podleních dvou blozích nejde.

Nebo je jeden nevěrohodný pošuk z VV skutečně pro Vás tak důležitý.. než starost o "obyčejného člověka" ?

Hezký den
06. 04. 2011 | 09:45

Tomita napsal(a):

To neo a ostatní obránci pravicových zprofanovaných politiků.

Váš postoj je v zásadě totožný s českým mediálním diskurse a je to přesně to, co žene tuto zemi dále do marasmu a pryč z civilizované Evropy.

Kvůli pochybným ideovým důvodům jste ochotni tolerovat kdejaké pravicové svinstvo a osočovat zástupce opozice, kteří si dovolí o tom mluvit.

Proto je rozsah korupce a míra skandálů u pravice větší než u levice. A ne jak naivně píše v prvním příspěvku M.Macek. Naopak. Proti levici šli novináři mnohem urputněji a provalené kauzy jim nedovolili ustát.

Nyní do očí bijící věci sice zveřejní, chvíli mručí, zkritizují levici že je stejná a po té, co dají pravicovým aktérům kauz dostatečný prostor k sebeočištění jim dají pokoj.

A korupční vlak jede spokojeně a nerušeně dále.

A neo a pol. dále spokojeně nadávají na Sobotky.
06. 04. 2011 | 09:45

David napsal(a):

Nástup novodobého diktátora k moci aneb Jak se zbavit diktátora.

Když se objevila strana Věci veřejné na politické scéně, její oponenti tvrdili, že se jedná o podnikatelský záměr pana Víta Bárty založením VV s.r.o.

Z toho, jak jsem vnímal prvotní činy této strany, tak jsem tomu nechtěl věřit. Čas ukázal, že to byla bohužel pravda.

Radek John se ukázal, že je jen – nastrčenou osobou na špinavou práci - bílým koněm ze stáje Víta Bárty. Zatím to vypadá na to, že formou intriky, dostane kopačky s titulem čestného předsedy a časem bude zbaven i funkce ministra vnitra.

Bárta – obdivovatel kmotra všech kmotrů – prezidenta republiky, přivede stranu Věci veřejné k rozpadu, protože přivede stranu do čistě pravicového tábora, kde se už dnes tlačí 3 parlamentní strany. Nač živit apendix pravice VV – tak je zlikvidujme, stejně při příštích parlamentních volbách se do sněmovny už nedostanou. Bárta se Škárkou a spol. po prohraných volbách vstoupí do TOP 09 nebo ODS a ostatní se rozprchnou, jako když se do vrabců střelí.

Byla to pravda, když se před volbami říkalo, že nepopulární mafiánská ODS, aby zabránila odlivu svých voličů, tak účelově založila TOP 09 a Věci veřejné.

A voliči na tento super špek skočili.

Bárta je novodobý diktátor, proto si tak dobře rozumí s Klausem, kterého nekriticky obdivuje.

Stranu VV vynesly do sněmovny hlasy převážně levicově orientovaných voličů. Ti se dnes zcela oprávněně cítí podvedeni, a tak při příštích volbách pošlou veverky na smetiště dějin. Komu za to „poděkovat“ jedině diktátorovi Bártovi – sice politickému diletantovi, zato o to více vynikajícímu intrikánovi a manipulátorovi.

Jak se zbavit diktátora? Jednoduše.

Nezvolit ho!!!

Bárta vede tuto stranu do pekel, proto je třeba ho nezvolit, aby nemohl své zkázonosné dílo dokonat.

Jak může novodobý diktátor slibovat právo veta pro čestného předsedu Johna, když něco takového nemá strana ani ve stanovách? Diktátor se prostě nikoho na nic neptá. Dělá si co chce, a to Bárta umí. Jako sponzor si stranu koupil a i 24 poslanců drží na uzdě protiústavní 7 milionovou pokutou, pro případ, že by se rozhodli mu vypovědět poslušnost. Prostě totalita jako prase ve straně Věci veřejné, straně přímé demokracie. To je výsměch demokracii!!!

Demokratem nebo diktátorem se člověk rodí. To je v genech. To se nedá naučit. Bárta však není rozený demokrat, ale je rozený diktátor.

Bárta jen vypadá zdravě, jinak je to nemocný šílenec, který ohrožuje demokracii v tomto státě.

--------

iDNES.cz:

„Nechci hrát pasivní roli na Bártově šachovnici, psala Klasnová vedení VV“

10. března 2011

PRAHA - Místopředsedkyně strany Věci veřejné (VV) Kateřina Klasnová loni v říjnu poslala vedení strany dopis, v němž kritizovala dominantní roli svého manžela Víta Bárty ve VV a údajnou totalitu, která kvůli němu ve straně vládne. Zároveň oznámila, že rezignuje na svou funkci a ze strany vystoupí.
Klasnová dopis odmítla komentovat, ale jeho pravost nezpochybnila.

Dopis, který má redakce MfD k dispozici, byl napsán asi tři měsíce poté, co Klasnová a Bárta uzavřeli sňatek.

Bártova ignorace a nekomunikace

Dokument ve formě e-mailu dostali předseda VV Radek John, místopředseda Jaroslav Škárka a Bárta. Klasnová, která působí také jako místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, v dopise uvádí, že k jeho napsání ji vedla

"naprostá ignorance elementárních principů uvnitř strany
a naprostá nekomunikace ze strany VB (Víta Bárty)".

Podle ní Bárta zcela

samovolně určuje další směrování strany,
aniž by se ptal na názory ostatních.

"...nechci dál hrát pasivní figurku na šachovnici VB. Upřímně mě mrzí, že ve VV funguje takováto totalita, a myslím, že není dobře, že VB absolutně ignoruje názory a nápady ostatních lidí ve VV," napsala v e-mailu Klasnová.

-------

Takže, dnes už „slavné veverky“, dejte si pozor na to, koho si zvolíte za předsedu!

Chtělo by to co nejdříve generální stávku a žádat demisi vlády. A v říjnu nové volby. Čím dříve, tím lépe. Jinak to tady skončí děsivým rozvratem.

Jiné vhodné řešení nevidím.

Nečas je slaboch a Kalousek s Bártou jsou diktátoři nastupující k moci.

Demokracie je ve velkém ohrožení!!!

Občané, POZOR!!!

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!!!
06. 04. 2011 | 09:48

retroaktiv napsal(a):

Pane Sobotko, a jak mafie z ODS a ČSSD zalepí společné dluhy za poslední volby, které činí bratru 500 miliónů?
Proč vám to nezacáluje nějaký zpřízněný rádobykapítalista, kterému jste dopomohli k nějakému zaručenému poctivě vydělanému jmění v hodnotách několika miliard?

Možná už jsou čeští kapítálisti v Mexiku, nebo rovnou na Marsu.

Myslím, že politici ODS a ČSSD jsou dobrými učiteli politických následovníků jako jsou bártovo VV! HODNĚ SE OD VÁS VŠICHNI UČÍ, JAK JSTE ZVLÁDLI POLITICKÝ BYZNYS!
06. 04. 2011 | 09:50

tata napsal(a):

pane JEDLA

MARNOST NAD MARNOST,podle toho co osobě piše ma i pravdu patří k vrstvě co její přijmi jdou nad 50000 tudiž spiš si malinko polepšil,stimto přijmem prakticke dopady a problemi nepocití,pokud by neměl tak zaslepene komentaře jak to ta vlada děla dobře,nepřehližel jednu kauzu za druhou nebylo by až tak vyčitat co,že ma sobecke citění,kouka jen na sebe,nalejme si čisteho vina skorem každemu jde především o jeho vyhody,jde jen oto že dokavad ho to nepřivede k ujmě jako třeba pana TOMSKEHO BUDE ZASLEPEN,KDYŽ SE VŽIJETE DO POSTAVENÍ TĚCHTO LIDÍ,a samozřejmě a sou přece jen vice lhostejní k problemum celku,tak oni skutečně nejsou ,,zatim,,postiženi spiše naopak.

NAopak za vlady socialistu měly v kapse trochu min.

To že se to muže zachvili dotykat i jich si nepřipouští.
06. 04. 2011 | 09:54

Drzá zrzka napsal(a):

Co z toho napsaného je v případu Škárka pravda, co z toho jsou fabulace novinářů?
06. 04. 2011 | 09:54

Tomita napsal(a):

Jen tak namátkou z hlavy:

- Čunek/Vesecká
- Morava a jeho fotografie
- Miliardy pro Řebíčekův Viamont
- Ekotendr
- Barták/Kalousek
- Drobil/Michálek
- Vondra
- Škarka

Určitě by se dalo jmenovat více věci.

A co si vybavuji z Leva.
Kromě Krausova kakaa a Grosových 800 tisíc na byt a následného zázračného zbohatnutí, by se snad ke shora uvedenému dala přirovnat jen kauza Gripeny, která je ale veskrze spekulativní a pokud byla korupční, muselo to jít napříč politickým spektrem.

Ale je to už dávno. Paměť už tak neslouží. Doplňte mě prosím (zleva i zprava).
06. 04. 2011 | 09:57

neo napsal(a):

Tomita:

nikoho nebráním.

politik je pro mě stejnej v jakékoli straně.
06. 04. 2011 | 09:57

Dočekal napsal(a):

Můj dík patří všem, kteří našli tu odvahu (ve skrytu zdánlivé anonymity, jak také jinak, že) a přihlásili se k tomu, že volili pravou rukou.

Já jim neděkuju. Nemám proč a hlavně pak nemám za co děkovat.
On jim ostatně krátce po volbách poděkoval sám pan Kalousek. Jen mi je tak trochu divné, že za TOP 09 vystupoval jen pan Kalousek a jeho maskot účinkoval pouze v klipech a visel na bilboardech. Jo a ještě besedoval s mladými po hospodách.

https://www.youtube.com/watch?v=ps2ZTnY46Qk&feature=related

Těch staříčků, kteří se nechali přesvědčit k tomu, aby volili pravou rukou (Přemluv dědu, přemluv bábu), bylo bohužel příliš mnoho. Také tito lidé dnes počítají s každou korunou, kterou musí vynaložit na doplatky léků.
Někteří staříčci se při tom hrazení doplatků za léky z vlastní kapsy dokonce šťastně usmívají.
Ono jim stačí, že sluníčko svítí a ptáčci zpívají...

Jo a co říkáte, vy zdejší "pravověrní," na poslední nápad ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera, takto profesí rentgenologa? Ano, na tu jeho myšlenku, že uchovávání předčasně narozených dětí při životě je zbytečně nákladné? Jak to, že vás tohle nechává v klidu?
Jo, já jsem zapomněl. On tuhle zvrácenou myšlenku nevyslovil MUDr. David Ráth, profesí internista.
Tak v tom případě je to v pořádku.
06. 04. 2011 | 09:58

zdenekb napsal(a):

Mám za to, že současná vládní sestava, na kterou se takřka denně provalí nějaká úplatkářská nebo rozkrádací aféra, je opravdu ta poslední z posledních, co by měla jakékoliv morální oprávnění sahat lidem na peníze v rámci "nutných REFOREM".

Až tohle prohlédnou i ti, co tu tak hystericky šermují Grossem a Kočkou, bude dobře.
06. 04. 2011 | 10:02

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Co z případu je pravda by měli objasnit pánové Bárta a Škárka.
Rychle. Věrohodně.
Nebo odejít.
Daleko, hluboko...
06. 04. 2011 | 10:05

Lion napsal(a):

To Tomita: Tak jste mne obohatil. Doposud jsem žil v domnění, že existuje jedna nedělitelná kategorie, nazvěme ji pracovně "svinstvo". A ejhle ! Ono existuje svinstvo pravicové a patrně i svinstvo levicové. Přiznám se, že s klasifikací budu mít trochu problémy. ;-)
Píšete: "Kvůli pochybným ideovým důvodům jste ochotni tolerovat kdejaké pravicové svinstvo a osočovat zástupce opozice, kteří si dovolí o tom mluvit." Uhodil jste hřebíček přesně na hlavičku. Oni si totiž o tom dovolí opravdu POUZE A JENOM MLUVIT. Chvíli tepe pravice levici, vzápětí pak levice pravici. A pak spolu svorně jako jeden muž uzavřou velkou pražskou koalici. V zájmu nás všech :-))). Vždyť přece mají tak podobné programy a názory. A podle mne i morálku. Prostě staří političtí psi občas trochu zaštěkají a karavana jde dál ...
06. 04. 2011 | 10:05

Targus napsal(a):

To stejskal:

HÉÉÉÉJ Stejskale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proč nereagujete na mne, je všem celkem jasné. Proč ale ignorujete modráka Édu a Stařečka, mi jasné není. A není to jasné ani ostatním diskutujícím.

Jste schopen sdělit, proč a za jakým účelem zmizel poslední Kalouskovo výpotek?
Dostal jste befel shůry, anebo jste to nemohl překousnout, jak malé sově umyli hlavu???

Kolik zázvorového čaje jste u toho musel vychlemtat?
06. 04. 2011 | 10:08

Jan napsal(a):

Otík Laffer ČSOBotka, defraudant nezdaněných poslaneckých náhrad se špatně vyjádřil, když řekl: "Ve vládě nemohou sedět mafiáni", správně mělo být: " Ve vládě nemohou sedět tihle mafiáni", ale my z ČSSD........:-)
06. 04. 2011 | 10:13

Lion napsal(a):

To zdenekb: Vy jste zatím prohlédl také jen napůl. Řekl bych, že zatím pouze na pravé oko ... ;-)
06. 04. 2011 | 10:14

Targus napsal(a):

To Lion:

Velice nerad Vám musím dát za pravdu. Bohužel...
Na druhou stranu uznáte, že to, co nyní předvádí vládní elita je HÓÓÓDNĚ silná káva. A vůbec mě nezajímá, jestli to bylo kdysi stejné nebo ne.
Ti minulí to buď nedělali nebo aspoň byli schopni držet huby.
Ti dnešní vedou u koryt boj "na život a na smrt". Nevím, proč by je to mělo nějak ospravedlňovat.
06. 04. 2011 | 10:14

kelt napsal(a):

Kdo v této zemi vládne,kdo nás hodlá reformovat a určovat naše osudy na příští léta?
Lháři-co před volbami slibovali boj proti korupci,dinosaurům,průhlednou politiku a rozpočtovou odpovědnost-celá ODS,TOP 09 a VV.
Korupčníci-nejvýše postavení politici ODS,VV a TOPky-Drobil,Vondra,Bárta,Škárka,Barták.
Celé to panoptikum,které má tu drzost se nazývat vládou rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci bačuje neschopný,bez jakékoliv koncepce a vize premiér,za kterého tahá nitky hradní pán velebící fašistu Pinocheta s firmou ABL.
Premiér,dočasně indisponován/ani se mu nedivím/by jednou konečně měl vzít rozum do hrsti a zrežírovat poslední kus této pantomíny jako derniéru.
06. 04. 2011 | 10:15

Colt napsal(a):

pane Sobotko

napište to rovnou - do vlády se dostaneme jen přes VELKOU KOALICI -

Proto ostřelování Bárty, Johna, Dobeše i Jankovského.
A dovolávání se TOP09 !! je už ukázka docela slušného přemetu lídra ČSSD :))
Vydržte - alespoň budu s přáteli za dva roky vědět, kam to určitě nehodit.

Svým poštěkáváním nedosáhnete ve výsledku ničeho jiného než:
cituji Terryho:
Ať modrej či oranžovej či jinak "vybarvenej" - všechno jste jedna svoloč!
ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ
(tak jako kdysi M.Benšová nemoudře svou okřídlenou větou o "justiční maffi" v důsledku zneuctila sama svůj právnický stav)
06. 04. 2011 | 10:16

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Stavebníkům vyschl přísun peněz. Zastavení některých staveb je pro někoho dobrý důvod, si najednou vzpomenout, že dostávám peníze, o jejichž původu vlastně moc nevím.
06. 04. 2011 | 10:17

Viola napsal(a):

Víte pane Sobotko, že na té fotce vypadáte velmi dobře,

docela by se vyjímala všude na úřadech a ve školách, už Vás také někdo navrhnul na funkci prazidenta? Buďte čistý a pečujte o svou čistou duši, jste naděje.
06. 04. 2011 | 10:18

zdenekb napsal(a):

Lion:

Omyl. Mafiáni a korupčníci mi vadí jak vlevo, tak vpravo. Vlevo možná dokonce víc, protože kazí pověst stranám, které bych vcelku rád volil.

Ale je únavné sledovat, jak po jakékoliv aféře současné vlády (a že jich je!) tu někteří myslitelé okamžitě vytasí Grosse jako protiargument, nebo obhajobu. Aby bylo jasno, Gross pro mě je (a vždycky byl)nevěrohodný křivák, na druhou stranu byl prošetřován Langerovou (!) policií a nic mu nebylo prokázáno. Grosse kvůli nevysvětlené půjčce na "luxusní byt" na barrandovském sídlišti hnal z vlády bratr Kalousek. Pamatujete? Tentýž bratr Kalousek, arbitr mravnosti a čistoty v současné vládě...
06. 04. 2011 | 10:21

Viola napsal(a):

Targus,

musím si dát silnou kávu, proč mi dělá pořád někdo chutě s takovými výroky o silné kávě.
06. 04. 2011 | 10:22

Dočekal napsal(a):

Targus:

Obávám se, že pana Stejskala vyvoláváte marně a zbytečně.

Dovolím si odhadnout, že pan Stejskal je momentálně na poradě vedení redakce Aktuálně.cz, na které se řeší zásadní problém: Co teď?

Jistě jste si stačil všimnout, že ten třetí vzadu, který se zatím sice směje pouze potichu, ale nebude to dlouho trvat a bude se smát nahlas, je pan inženýr Miroslav Kalousek, skutečný premiér této vlády. Tedy vlády premiéra Nečase a jeho ODS!

Tomu se říká kouzlo nechtěného. A přitom TOP 09 měla původně být ODS "B."
Směju se nahlas.

https://www.youtube.com/watch?v=I_rhKMOpuTg&feature=related
06. 04. 2011 | 10:24

Bohumíra napsal(a):

Mafiáni jste všichni politici.
Vy pane Sobotko taky!
Leccos víte, v lecčem jedete...
Proč to, lehká holka, všechno neřeknete?
06. 04. 2011 | 10:25

Vico napsal(a):

Já nestačím zírat. Investigativní novináři jsou skoro bez práce. Politici se obsluhují sami. Opravdu není dne, aby nevybublala nějaká nová šílenost.

Na VV se mi líbí, že se drží klasiky, kterou vidíme jen v pokleslých satirických pořadech. Návrat staré dobré obálky zasouvané do postranní kapsy poslaneckého saka. Jaképak neprůhledné akcie na doručitele bez vůně a bez zápachu! To je jako čtení z elektronické čtečky.

Úplatkářské peníze je nutno cítit,musí mezi prsty pěkně šustit. Tak konči příběh strany, která nám slíbila inovaci politiky. Místo toho se vrací k překonaným obálkám. To už i konzervativní ODS je o míle dál. Jak je nám všem známo, největší čistička peněz na světě ja ta v Praze :-)

Reakce shora však jen potvrzují starou pravdu, že my si snad ani lepší vládu nezasloužíme. I kdyby Škárka provalil, že Věci veřejné připravují atentát, tak to tu bude tvrdé jádro pravicových vlajkonošů bagatelizovat.

No tak dobře, pokud vám fakt nevadí parlamentní a vládní strana v podobě sekty, která ovládla čtyři ministerstva, tak si tu vládu mějte!

Já jen se zájmem budu sledovat, co na to "Čistej". Taťku má v Argentině, bude to mít těžké :-)
06. 04. 2011 | 10:25

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Nepochybuji o čistých úmyslech pana Škárky a motivacích, které mu osvěžily paměť... :o) Přesto on i p.Bárta mají co vysvětlovat.
Důležité je zda je to obvinění pravdivé. Proč bylo zjeveno tak najednou, je také zajímavá otázka, ale až na druhém místě.
06. 04. 2011 | 10:26

Tenco napsal(a):

Tuším, že Jiří Paroubek, respektive právníci jim pověření, podali v dané věci trestní oznámení.
To je občanský postoj.
Zbytek je balast. Balast, politikaření, virtuální fotbalový mač anebo osobní exhibicionismus.

Věc vyšumí. Stejně jako případ "Kořistka/Dalík/" či "Drobil".

Mimochodem - Klaus označil Kořistku jako nedůvěryhodného a Drobila jmenoval do funkce ministra. Stejně jako Bártu./No, ono jich je víc, každý si dosadí dle svého gusta(va)..../

A máte zde, milé děti, sjednocujícího činitele všech lumpáren./více např. příspěvky Maxima na Peheho blogu/

Nedůvěryhodnější osoba v ČEZku, na Moravě i v Slezsku.
:---()
06. 04. 2011 | 10:29

retroaktiv napsal(a):

Violo, už i na fotku V.Klause serou mouchy na úřadech a školách,a to chcete i pro p.Sobotku?
06. 04. 2011 | 10:29

Colt napsal(a):

Dočekal
napsal jste:
"No nic. Hlavně že zmizel ten "papaláš" Paroubek s tou hnusnou bradavicí, který by nás zcela určitě dovedl do Řecka"

Podle mne je problém v něčem jiném:
pan Paroubek je bezesporu chytrý chlap a věřím i poctivý. Jenže mu chybí to, co téměř všem českým politikům - určitá dávka NOBLESNOSTI
Tyhle věčné pavlačové hádky z nich dělají obecně třetí ligu. To, že nemalá část českých voličů touží po nějakém klidném, rozvážném a kultivovanějším politikovi bylo vidět na vzestupu Karla Schwarzenberga. I když ani ten není bez chyb....ale přece jen vypadá vedle těch pouličních ratlíků vznešeněji.

A myslím, že si to své plebejství ani politici z ČSSD nejsou schopni uvědomit - viz dnešní pavlačový projev Sobotky.
06. 04. 2011 | 10:36

Lion napsal(a):

Všeobecně vzato strany (jak levicové tak i pravicové, resp. jejich vrcholní i řadoví členové) absolutně selhaly(i). Jak se jen jmenoval ten pán, co tvrdil, že je načase pohřbít Občanské fórum a přejít ke standardním politickým stranám ? Dnes mám pocit, že ti klucí hlavně potřebovali označit kdo je s kým a proti komu, aby ta zákulisní jednání probíhala rychleji a efektivněji. Občanská společnost selhala, politické strany se neosvědčily, Já bych zavedl matriarchát. :-)))))
06. 04. 2011 | 10:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové stařečku a edvarde,

omlouvám se za zpoždění své odpovědi (byl jsem na PC ráno v osm hodin a pak kvůli různým jednáním až teprve nyní).

Blog pana ministra stáhnul buď on (o čemž pochybuji, neboť ještě předminulý čtvrtek ani netušil, že nějaký blog u nás má) či spíše někdo z jeho okolí. To samozřejmě nesmí (protože tím smaže i všechny komentáře pod ním). Napíšu to jeho mluvčímu, panu Jakobovi a znovu ho požádám, aby se administrátor blogu pana ministra seznámil se zdejším Kodexem blogera.

Jinak samozřejmě díky za upozornění. Nevšiml jsem si toho.

Libor Stejskal
06. 04. 2011 | 10:37

zdenekb napsal(a):

Vico:

Z dosavadních vystoupení pana Čisťounkého mám pocit, že se tentokrát zatváří opravdu přísně a řekne něco o tom, že "celá věc musí být důsledně prošetřena padni komu padni."

No a skrytý premier Kalousek zas prohlásí, že "celá kauza je interní věcí Věcí veřejných, a že koaliční proreformní protikorupční projekt je příliš cenný na to, aby takové drobné patálie ohrožovaly chod vlády".
06. 04. 2011 | 10:38

hoven napsal(a):

já jsem hned po volbách kroutil hlavou nad lidma, ktery volili VV. a předpovídal jsem, že skončí jako zelení. nicmeně zdá se, že VV jsou ještě horší. ....jo a nezapomente příští volby zase volit neznámou stranu, která vám zase slíbí, jak to bude dělat všechno jinak.
06. 04. 2011 | 10:38

Lion napsal(a):

Všichni, kdo jste se naváželi do pana Stejskala, mu dlužíte omluvu. Howgh ...
06. 04. 2011 | 10:39

Lion napsal(a):

To hoven: A jakou nám zoufalcům nabízíte alternativu ?
06. 04. 2011 | 10:40

Maximus napsal(a):

Vlkovi:
Souhlas s tím co jste napsal. Kecy veřejné, jak příznačné, však oni se sami požerou navzájem, jak říkával můj nebožtík táta: Je to navoněná bída!
06. 04. 2011 | 10:45

zdenekb napsal(a):

Pane Stejskale... na Kalouska s pravidly a Kodexem?!? :o)
06. 04. 2011 | 10:45

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

"antikorupční" "antidinosauří" strana Věci neveřejné a.s. s akciemi na doručitele (kde většinu anonymních akcií strany drží pravděpodobně majitelé VB a ultramecenáš ZB) v čele s Johny a Bárty nakonec pevně skončila v síti korupčních, klientelistických a dinosauřích praktik. Ani to netrvalo moc dlouho.

Stran TOP v čele s Kalouskem nemá jinou možnost nežli nechat problémy svých koaličních partnerů, kterým občas přiloží, vyhnít. Prvořadé pro všechny koaliční dinosaury je totiž za každou myslitelnou cenu udržet "klid na práci", udržet se u moci a dovést do zdárného konce tolik "potřebné" reformy = dokončit tunel minulosti, vytunelovat přítomnost i budoucnost národa, zprivatizovat stát a zadlužit stát i jednotlivce tak, že zůstanou věčnými otroky oligarchů a finančního systému.

PS: nepatří do Rodiny i vaši kmotrové Urban, Tvrdík, Březina, Benda a spol.?
06. 04. 2011 | 10:47

retroaktiv napsal(a):

Tak ksakru komentátoři, kde jsou čeští politici?
To nemohou české ženy a poté i české školy vypotit na svět něco lepšího, než tu českou bídu?
Podívejte se třeba na Líbyi, nebo Sýrii, a vlastně celý arabský svět, jací talentovaní politici s etam rodí, radost k postřílení!

Máme sice mafiány, ale aspoň dusí společnost postupně, jak ODS, tak i ČSSD, pomaloučku, a by si toho občan nevšiml, že ČR se vlastně stává Líbyí, nebo denominací arabského s.r.o státnictví.
Arabové to dokázali,a teď se ukažte čeští politici, že dokážete zprivatizovat i tenhle váš rybník....

Zprivatizovaní pisálci na aktuálně.cz, co píšou pod blogy v rádoby pravo-levém předem daném herním poli!
Ale zprivatizovaní...
06. 04. 2011 | 10:54

blue jay napsal(a):

Dočekal napsal(a):

"Jo a co říkáte, vy zdejší "pravověrní," na poslední nápad ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera, takto profesí rentgenologa?
Zda se ze ukeceny Docekal tu z oblibou publikuje profese jak blogeru tak blogujicich. Me by velice zajimalo cim byl Docekal nez se z neho stal ukecany penzista co voli levou rukou. Pry byl nekde mistnim zastupitelem, ale na me opakovane vyzvy kde to bylo ma najednou zavrenou hubu. I kdyz tu neustale povykuje jak nikdy hubu zavrenou nemel.
06. 04. 2011 | 10:55

Pocestny napsal(a):

Jedna skromná otázečka, Sobotko...
A japa to chceš dokázát???

Cítím jisté rozpaky v jiné otázce:
"Yak ke korytu?"
Diskuse opět zmatená.......
Nikdo se nezabývá tím, jak mohlo několik desítek tisíc slabomyslných tento výpotek pražské galerky brát vážně.

Meritorně vzato, pokud se najdou tací, kdo jsou schopni volit "nejbohatšího hlídače" pražských parkovišť a nemovitostí do sněmovny a pokud bude lze i nejbohatšího elektrikáře za presidenta, nezbývá než cudně pomlčet.

Snad by nám to mohl někdo vysvětlit. Třeba Tenco volil blbě....
Není nad prožitou zkušenost, ne?

Socanský lament je namístě, jen mu chybí ten refrén o vlastní neschopnosti a cizím spiknutí.
Jen si tak připomínám, jaké hlubokomyslné (orna)mentální kosočtverečno tu tiskali mnozí před nedávnem o tom, jak kdo s kým zatočí.
Dnes raději sborem zapějte:
https://www.youtube.com/watch?v=fFHmcEhEdW8
06. 04. 2011 | 10:55

elf napsal(a):

Křišťálový Standa a nejenom on kradl ve vašem dresu, byl placen státem a bylo mu to málo,měli jste se postarat aby ty nakradený miliony vrátil,kradl ze své funkce národu,okrádal ty ,kteří ho zvolili,taková sprostota,máte za něj jako strana zodpovědnost,nebudu volit Čssd dokud Standa Křišťál nebude sedět v base.Také mi vysvětlete pane Sobotka postavu pana Tvrdíka,proč se obklopujete takovými NULY?A je jich víc těch nul,však víte.
06. 04. 2011 | 10:57

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Vždyť jen ať vysvětlují. Ale že se ti političtí dinosauři snaží zdiskretovat nové subjekty. Strany nebo uskupení, které příjdou po VV (tedy další s neznámými politickými tvářemi) to budou mít zase značně složitější při získávání důvěry lidí.
06. 04. 2011 | 10:59

pich napsal(a):

Přidávám se ke "koplkopovi" (sakra, je to náročný nick)
Já stařičké rodiče už sice nemám, jsou už dávno tam kde se i já už těším.
Sám jsem stařičký, ale i já se svými dětmi a vnoučaty žijeme šťastně. Jedno dítě s dětmi žije v bavořích, tak že tam je to jakž takž, druhé dítě s dítětem a manželem se maj taky fajn, protože zatím pracují, mají tři příjmy a dědečkův důchod, bydlí ve svém.
Třetí dítě, s dvěma dětmi bez manžela už to má horší. Jeden příjem, malé alimenty, byt družstevní, přesto s vysokými náklady.
Nebýt nás rodičů, důchodců, kteří díky mému hornickému důchodu je můžeme podporovat, tak by to nebylo tak radostné.
Další důležitý fakt je ten, že vnoučata se na rozdíl od nás nežení, nevdávají. Na nějaké děti - naše ev. pravnoučata nemají.
Neměli by kde bydlet a ani je čím živit.
My s manželkou jsme se brali po dvacítce a ve věku starší vnučky byla manželka dvakrát matkou.
Tak to jsou ty aspekty "štěstí", které ale nemůže trvat věčně.
Také naše děti už nebudou moci spoléhat na pomoc svých dětí, protože ty na tom (kromě možná těch "modrých edvardů a pod.) budou stejně bídně jako mnozí už dnes.
06. 04. 2011 | 11:01

vlk napsal(a):

Maximus
termín bohužel nepochází z mé hlavy. Copyright,nejméně na stránkách Aktuálně, patří Pocetsnému. Ten to tady použil jako první.
škoda, byl bych na s ebe jako na vynálezce docela pyšný...
Takže vaše pochvala nechť zamířík tomu, kdo si ji opravdu zaslouží.
06. 04. 2011 | 11:02

Dočekal napsal(a):

Colt:

Zkuste být noblesní, když na vás házejí stovky syrových vajíček a pan JUDr. MUDr. Ivan Langer BP 2x s úsměvem i....a říká do televizních kamer, že toto si pan Paroubek plně zasloužil, protože je to papaláš.

Ano, každý jsme nějaký. A protože něco podobného (samozřejmě v mnohem menší míře, jsem totiž jinak nezajímavý a bezvýznamný) zažívám v těchto diskusích i já, tak si dokážu představit, kolik to dá přemáhání udržet občas jazyk na uzdě.

Jinak zcela zapadla informace, že za propadem voličských hlasů pro ČSSD stála mimo jiné také strana bývalého privatizátora ČSSD a nyní nesmiřitelného nepřítele této strany a hlavně pana Paroubka, tedy strana pana inženýra Miloše Zemana. Tady se sluší připomenout sponzorský dar ve výši přes třicet milionů, který tato strana dostala od jistých podnikatelů.
Komupak že byla tato investice ku prospěchu?
06. 04. 2011 | 11:08

Olda napsal(a):

Pane Sobotko a už jste vrátil ty poslanecké náhrady, které jste zneužil pro své bydlení?
06. 04. 2011 | 11:15

miro napsal(a):

Je obdivuhodné, kolik má pan Sobotka při tolika funkcích času psát na blogy. Jakmile se někde něco šustne už sedne a píše. Jak to může stíhat? Asi ty funkce jsou jen taková brnkačka. Podle toho vypadá i ta strategie ČSSD pod vedení tohoto pána. Samozřejmně že to co se děje v rámci současné vládnoucí koalice je hodně špatné. Bohužel jsou afery, které někdo otevře a bez věrohodných důkazů se vyvíjejí a vyvíjejí a ten komu se to hodí se přidá až je to pomalu na pád vlády. Nikoho však nezajímá ten konec, t.j. jak to ta policie vyšetřila, jestli to skutečně vyšetřila a pokud se ukáže, že se dotyčný ničeho nedopustil, tak to už vůbec nikoho nezajímá. A pane sobotko jak je to s panem hejtmanem Palasem, kde vzal ty miliony, a jak je to s panem Březinou ten se také ničwho nedopustil?
06. 04. 2011 | 11:17

blue jay napsal(a):

Dočekal zaperlil,
"Jinak zcela zapadla informace, že za propadem voličských hlasů pro ČSSD stála mimo jiné také strana bývalého privatizátora ČSSD a nyní nesmiřitelného nepřítele této strany a hlavně pana Paroubka, tedy strana pana inženýra Miloše Zemana. Tady se sluší připomenout sponzorský dar ve výši přes třicet milionů, který tato strana dostala od jistých podnikatelů.
Komupak že byla tato investice ku prospěchu? "

Tak nam to zdel vendysku. Jiste mas ve svych "STB" spisech o tom vse. Zdel to ale levoverne! Opet se ptam! Kde jsi byl mistnim zastupitelem?!
06. 04. 2011 | 11:19

vlasta napsal(a):

Svůj názor na ČSSD jsem již vyjádřil pod jiným blogem p. Sobotky, takže nemá smyslu ho dále opakovat. Neustálé pokřikování některých diskutujících stále dokola to samé je naprosto mimo mísu.
Nyní k současné situaci. Škárka není žádný pošuk, který se snaží zviditelnit, ani není důležité jestli prachy bral nebo ne. Na otázku proč je jednoduchá odpověď. Připravuje se zde tunel za více než bilion korun, který musí být pokryt dramatickým zvýšením DPH, omezením zdravotní péče a dalšími asociálními opatřeními. Tyto kroky budou skutečně již nevratné, ČSSD je v případě, že vyhraje příští volby, nebude moci vrátit. Vysvětlení proč by bylo dlouhé povídání. V současné koalici existuje jeden nespolehlivý a dost nečitelný článek VV, který se jednak snaží ze všech sil si také co nejvíce ukousnout, ale na druhou stranu má i obavy o své budoucí prebendy. Takže je teoretická možnost, že pod vlivem všeobecného odmítání důchodové reformy mohou nakonec couvnout. No a Škárka to vyřešil. Nyní VV nemohou klást žádný odpor, protože pokud by se koalice rozpadla, ČSSD s nimi do vlády jít nemůže, takže by byly předčasné volby a VV by nadobro z politické scény zmizely. Nyní se stanou již jen poslušnou loutkou v rukou ostřílených mafiánů a budou se muset spokojit s drobky, které jim mafiáni poskytnou. Velký sen nezkušených mafiánů o přijetí mezi špičku mafie se rozplynul.
06. 04. 2011 | 11:23

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Myslím, že nové subjekty se diskreditují celkem úspěšně samy. Neviděl bych za vším dinosauří tlapu - zvlášť, když jí hned po volbách dinosaurobijci úslužně políbili...:o). No a taky bych zrovna ve VV a TOP (už vůbec!) neviděl "nové malé strany".

Když si Topolánek pustil před volbami pusu na špacír (jemu se tedy ze špacíru prakticky nevracela...) ohledně včasného založení B-čka a C-čka ODS pro odpadlé a znechucené voliče, myslím, že to byla vzácná chvilka, kdy mluvil pravdu... alespoň dnes se to tak jeví.
06. 04. 2011 | 11:27

stále rebel napsal(a):

V normálním státě by již Bárta musel odejít po tomto

„PRAHA - Čestné slovo ministra dopravy a neoficiálního šéfa Věcí veřejných premiérovi asi nemá váhu. Vít Bárta včera v rozhovoru pro LN nepřímo připustil, že se jeho bývalá agentura ABL podílela v roce 2007 na sledování politiků ODS z Prahy 11 v čele s tehdejší starostkou Martou Šorfovou.“
http://www.lidovky.cz/kdepak-cestne-slovo-barta-priznava-spehovani-politiku-p18-/ln_domov.asp?c=A110121_230402_ln_domov_ape
06. 04. 2011 | 11:28

Tenco napsal(a):

Pocestný
Když už jsem byl poctěn tím, že se mou maličkostí - ve 3. os. j. č., zaobíral i majordomus moudrosti na blozích aktualne.cz - tedy Pocestný, sluší se uvést jeho tvrzení /pomluvu, drb...???/ na pravou míru.
Ano, jsa jat do osidel volby, zda nevolit vůbec, či manifestovat své znechucení tím, že hodím hlas do popelnice, zvané /nyní nepoužiji celý název, neb by příspěvek dostal frantoadamovskou podobu/ - tedy věnuji ho Cibulkově straně, byl jsem jednou - sedíc na latríně, osvícen zprávou z novin o jakési straně Věci veřejné.
Nelenil jsem tedy a ihned po příslušných úkonech těsně spjatých s kulturně-civilizačním rámcem Západu /v muslimských zemích bych prý to měl dle Pepy Řepy a Tužky snazší .))/ vyběhl jsem s rozzářenýma očima do světa - hledat další informace.
Zkrátím to.
Po proštudování programu nabyl jsem přesvědčení, že tato strana by mohla znamenati jistý mírný pokrok v mezích zákona - co se týče vymetení toho nejhoršího švajnerajn v tunajšej demokrácii.
Jsa býti však od přírody nedůvěřivým - neb papír snese všechno /i hovna/, vydal jsem se zkoumati věc veřejnou takříkajíc in situ. Zkrátka a dobře jsem se zúčastnil několika sezení se ...eh...tedy..vzhledem k vývoji událostí..nazvu je tedy - se zaměstnanci Věcí veřejných. Žádné masové mítinky - face to face.

Zkrátím to ještě více a pokusím se to tak zhustit do jedné věty:

Milí Pražáci - kolik berou místní poradenské firmy za kurzy lhaní ?
06. 04. 2011 | 11:35

rejpal napsal(a):

Tak jsetli jsem někdy zaspekuloval na téma víra je silnější než rozum, tady se mi to potvrdilo. Takových obhajob evidentní lumpárny (není zatím jisté, kdo a jak si smočil, ale svést to na jednoho magora (najednou - ještě před týdnem to byl výáznamný funkcionář), to je spíš přání otcem myšlenky.
Snad každý, kdo má jen mininální odstup, musí vidět, že v poměrně nepravděpodobném případě, že Škarka si vše vymyslel, hraje roli nejméně jeden lump - on sám. Člověk ještě nedávno velmi vlivný, profilující se jako pravicové křídlo strany. Novináři si nic nevymysleli. Dnes byl v novinách přímo rozhovor se Škarkou, a tvrdit, že i ta fakta v něm jsou novinářská fabulace, to už je opravdu poněkud směšné. Takže, je-li tohle sólo akce Škarky (který riskuje i potíže s finančáky. Zdanit či nezdanit, a lze zdanit úplatky (!)), pak je namístě otázka PROČ (začal už proces destrukce VV za účelem pohlcení jejích poslanců zbylými stranami koalice?).
Pokud si Škarka nevymýšlí (MF Dnes tvrdí, že má více svědectví o existencí těch obálek), pak je to kolosální průšvih Bárty. Ten sice popírá, ale sledování politiků popíral nedávno stejně vehementně. A je-li to průšvih Bárty, je to průšvih celé strany.
Nejhůř je na tom Nečas. Pokud totiž hodlá plnit své sliby, nemůže doporučit Bártovi rezignaci, protože by musel poté odvolat sám sebe. Může Bártu odvolat, ale tady už to opravdu zavání odchodem VV z vlády.
Tudíž se nejspíš nestane nic. Sněmovna Škarku nevydá, Bárta se nepřizná, Škarka nejspíš po krátké době posílí klub ODS a jede se dál močálem temným. A za pár dnů určitě přijde něco stejně šťavnatého.
Dobrá zpráva je, že trpělivost dochází už provládnímu tisku, a tentokrát už nejen vůči VV, což by nebylo nic nového, ale vůči celé koalici.
06. 04. 2011 | 11:37

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Když politikům už o nic nejde, protože svým vlastním přičiněním či jinak, přestali být politiky, nastane ta vzácná chvilka, kdy se jim dá věřit. :o)
06. 04. 2011 | 11:40

Koplkop napsal(a):

Pich
Z jedné strany jste se Pichu přidal a pak jste zase vše popřel.
Já vím, 41 let jsme byli vychováváni tak, že staří musejí finančně podporovat ty mladé. A ono se to plno lidem tak nějak zadřelo za kůži.
Dočekal
"Někteří staříčci se při tom hrazení doplatků za léky z vlastní kapsy dokonce šťastně usmívají"
Zatímco někteří staříčci rudnou vzteky, co Dočekale? Vy patříte k těm co se vnitřně žerou protože jejich soused si koupil nové auto?
06. 04. 2011 | 11:42

vlasta napsal(a):

rejpal
Nedělejte si iluze o našich mediích. Právě poslouchám komentář Šídla a je zcela mimo. Za pár dní opět bude vše zapomenuto, další aféra už asi nebude (vzhledem k tomu, co jsem popsal výše), za týden již budou media opět svorně psát, jak vláda zodpovědně přistupuje k reformám.
06. 04. 2011 | 11:49

stejskal napsal(a):

Pánové stařečku a edvarde,

jen pro pořádek přikládám text, který jsem právě odeslal mluvčímu pana ministra Kalouska:

"Čtenáři mne upozornili, že z blogu pana ministra zmizel jeho poslední publikovaný text. Vzhledem k tomu, že jsem jej já nesmazal (a nikdo jiný zde nemá práva administrátora), musel to udělat někdo, kdo se o blog pana ministra stará u Vás.

To je v rozporu s naším Kodexem blogera (pro jistotu ho znovu přikládám k tomuto mailu). Za prvé je to zavádějící, ale především tím autor blogu či jeho administrátor smaže i všechny debatní příspěvky, což je vůči diskutujícím nekorektní.

Žádám Vás proto, abyste zajistili, že při administraci blogu pana ministra budou respektována naše pravidla a podobné kroky už nebudeme příště muset řešit."

Libor Stejskal
06. 04. 2011 | 11:52

blue jay napsal(a):

nesouhlasim Koplkop,

Docekal rudne kdyz si jeho soused poridi novou kozu. Auto uz ma. Trabanta. Bohuzel s nim zanedlouho nebude moct jezdit nakupovat do Lidlu v blizkem meste kde pry byl zastupitelem. Trabant totiz smrdi jen o neco mene nez on.
PS. vendysku. Kde je tvuj registrovany partner Sladky ?
06. 04. 2011 | 11:56

dalimír napsal(a):

Chvála bohu Vlku že jste se zase objevil ! Už se mi s těch demagogických pravičáckých keců zde dělalo nevolno ! V našem státě bude skutečně problém zvolit si naši vládu ,vládu lidu ! Neznám u nás jedinou stranu kde by takoví lidé byli k máni , volby prostě u nás nic neřeší ! Tak nevím co bude s naší republikou v budoucnu ! Dl.
06. 04. 2011 | 12:17

Dočekal napsal(a):

Koplkop:

Že by opět "Podle sebe soudím tebe?"

Jinak jsem právě poobědval (žádné náhražky z Lidlu, ale dobré masíčko z domácí zabíjačky) a chystám se ven na procházku. Takže tady bude ode mne až do večera klid a pokoj.

Tu vaši frustraci a s ní spojenou nenávist ke všem úspěšnějším a zvláště pak ke spokojeným penzistům vám nezávidím ani trochu. Hlavně vám ale nezávidím to velice pozdní prozření a tu opožděnou povolební kocovinu. Jedinou útěchou vám budiž to, že v tom nejste zdaleka sám.
06. 04. 2011 | 12:21

Tenco napsal(a):

..ale myslím si, že se všickni čílíme zbytečně. Vždyť přeci v čele VV stojí investigativní novinář.
A díky tomu, že má vše takříkajíc " z první ruky" /a možná to viděl i NA VLASTNÍ OČI/:)), neměl by to pro něj být problém.
Ukázat na viníka.
Nebo ho nahrát.

Pokud nechce nahraný být on.
https://www.youtube.com/watch?v=sPimThgbUyM&feature=fvst

"...Vysoký ideologický dům, který nestojí na skále z pravdy se při zemětřesní zhroutí a ti co jsou v tomto domě zahynou..."

:))
06. 04. 2011 | 12:27

Liberál napsal(a):

Na základě čeho věříte Šrarkovy, který už tolikrát změnil výpověd, že je nedůvěryhodný?

Jistě také osvětlíte netransparentní zakézky v Mladoboleslavské nemocnici, kterou vede váš hejtman Ráth, který je poslancem a také zneužívání evropských dotací v Jihočeském kraji, který vede váš Zimola, nebo předražené zakázka v Severočeském kraji také pod vaším vedení. Také jistě přidáte informace jak jste nezneužil poslanecké náhrady a nidkdy neodpustil daně stébákovi Dvořákovy a pokud se ukaže opak, okamžitě složíte vy i výše jmenovaní mandát poslance,nebo hejtmana prtože mafiáni do parlamentu ani do komunální politiky nepatří nepatří.
06. 04. 2011 | 12:29

Targus napsal(a):

To Lion:

Proč bych se měl Stejskalovi omlouvat?
Je zcela evidentní, že Kalouskovi zde udělal blog takovým způsobem, že o tom ani dotyčný nevěděl (k tomu nemám slov), přičem opomněl (doufejme!!!) sdělit pověřenému zástupci či sekretáři, že se zde oficiálně hraje na jakýsi kodex.
Pochybení je i v tomto případě na jeho straně, nesplnil své povinnosti.

Zůstává pouze ke spekulaci, zda pan Stejskal udělati blog musel, anebo sám aktivně přihopkoval a vlísal se. Pořád to ale neřeší ten morální výprask, který kdosi musel urychleně zatušovat, lhostejno, zda aktivně tušoval Stejskal, zda tušoval Stejskal nuceně, anebo zda tušoval kdosi z Kalouskova komanda.

Mimochodem blog by byl smazán, i kdyby jim pan Stejskal poslal milión kodexů.
06. 04. 2011 | 12:31

Targus napsal(a):

To Liberál:

Co furt žvaníte o zneužití náhrad? Jste se zbláznil? Náhrady berou poslanci už 20 let a všichni bez jakékoli výjimky si jejich přebytky strkají do kapes. Takže laskavě zavřete klapačku, táhne z ní neuvěřitelný smrad.
06. 04. 2011 | 12:33

blue jay napsal(a):

Docekal napsal,

"Tu vaši frustraci a s ní spojenou nenávist ke všem úspěšnějším a zvláště pak ke spokojeným penzistům vám nezávidím ani trochu."
Docekal tu porad omila tuto vetu. Jak je uspesny a spokojeny penzista. Ale jak toho dosahl o tom mlci. I kdyz ma hrdinskou hubu ktera se niceho neboji. Ze by si na spokojeny duchod vydelal jako politik v mistnim zastupitelstvi? Ale kde?
06. 04. 2011 | 12:35

Dočekal napsal(a):

Liberál:

Když vidím, že tady politiku vládních stran obhajuje "pravověrný," který nezná ani pravidla českého pravopisu, tak zůstávám v klidu.

Když pak tento argumentuje podobně jako ten žalobníček - "sím, pančelko, když on Franta na ty schody ch.al taky" - je mi ten jeho písemný projev už jen k smíchu.

Končím tedy zvoláním: Jen víc takových Liberálů!
06. 04. 2011 | 12:37

Drzá zrzka napsal(a):

Tyhle causy připomínají dobu, kdy se ze země soudruhů z NDR nesměly bez cla dovážet boty. Nesměly, ale vozily. Vezl-li člověk v autě kromě několika párů obuvi ještě celníka, veškeré obavy, že vás při celní kontrole vyhmátnou, rovnaly se nule. Jaro. Nových bot potřeba. Beru celníka. Jedem. Nějaké velké schovávání pašovaného se nekonalo. Celník to přece jistí. Jistil. Do příjezdu k hranici. Pak, kde se vzal, tu se vzal mladý nový, horlivý, života neznalý celník. Díky tomu, že se činil, letěly ven jedny boty, druhé, třetí….Prostě nechal nás rozebrat celé auto. Marně mu spolucestující ukazoval, že je taky celník. Následovala potupná osobní prohlídka. Při odchodu z ní, zahlédl vedoucí německé celnice mého spolucestujícího. A pak se začaly dít věci. Omluva. Vrácení auta do původního stavu oním horlivcem. Vrácení paše. S úklonou až čelem na zem, přání hezké cesty a další omluva za zdržení. Důvod? Onen vedoucí celnice si byl dobře vědom toho, že kdyby prohřešek onoho českého kolegy nechal dojít do konce(zabavení věcí), jeho kolegové by z Čech do Saska nepřevezli ani to pověstné Ň. A začala by válka celníků.
06. 04. 2011 | 12:40

JC napsal(a):

Tenco,

Aha, skautík "volím VV uvidíme" právě prozřel :-))))

Bohušovi nezbývá než položit vládu a modlit se aby se mafiáni z VV neošívali jako posledně a šupli s ním do koalice.
Rovný k rovnému :-))))
06. 04. 2011 | 12:40

rejpal napsal(a):

Liberál
Ať lže nebo nelže, vychází to nastejno. Nebyl čirou náhodou nejdříve předsedou, a poté místopředsedou VV? To mám u každé politické strany přemýšlet, jestli je lump jeden místopředseda nebo druhý nebo všichni dohromady? A proč bych měl věřit Bártovi, který už jednou dal čestné slovo, že nelže a nakonec přiznal, že lhal? A vyloučí také Bártu, kdyby se ukázalo, že Škark nelhal?
Otázkou už teď je pouze, jestli VV odejdou po volbách do ústraní jako subjekt nebo se ještě předtím všichni navzájem povylučují.
06. 04. 2011 | 12:50

blue jay napsal(a):

Dočekal napsal,
"Jinak jsem právě poobědval (žádné náhražky z Lidlu, ale dobré masíčko z domácí zabíjačky) a chystám se ven na procházku. Takže tady bude ode mne až do večera klid a pokoj."
A ehjle, o 10 minut pozdeji je tu znovu. Asi je u Docekalu vecer drive nez u Inuitu zijicich za polarnim kruhem v pulce zimy.
Mozna tam byl mistnim zastupitelem.
06. 04. 2011 | 12:51

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji.
06. 04. 2011 | 12:52

blue jay napsal(a):

ptate se rejpale,
"To mám u každé politické strany přemýšlet, jestli je lump jeden místopředseda nebo druhý nebo všichni dohromady?"
Co si myslite o soucasnem vedeni CSSD? Byla by to dobra alternativa?
06. 04. 2011 | 12:55

Targus napsal(a):

To blue jay:

Důchodce Dočekal si debužíruje a Vás s××e, že jste dnes žral k obědu čočku s vejcem, že jo?
Počkejte večer u bedny na ty smrady, co se z Vás potáhnou.
06. 04. 2011 | 12:58

rejpal napsal(a):

blue jay,
především jsem nikde neuvedl, že k předákům ČSSD přistupuji jinak než k vládním. Až bude ČSSD vládnout, budu k ní stejně kritický jako k těmto. Ale jsem přesvědčen, že i v současném složení (a že není nic moc) o něco málo lepší bude. Což je v tuto chvíli co by bylo kdyby a oba to víme.
Už jsem to psal mnohokrát. Je mi úplně jedno, jaká strana nebo jaká koalice tu vládne. Záleží mi na tom, co dělá a jak se chová. Tahle vláda propadla ze všech podstatných pohledů a nemá už jediný smysluplný smysl existence. Leda snad - kdyby její počínání nemělo neblahé účinky na stav věcí v zemi - jako zdroj obveselení nudících se občanů.
06. 04. 2011 | 13:02

Targus napsal(a):

To Drzá Zrzka:

Smíchem se zalykám. Totéž jsem zažíval docela nedávno na hranicích s Polskem a Slovenskem, byť v jisté modifikaci (o boty opravdu nešlo). A můžu Vás ubezpečit, že to bylo hóóódně dlouho po plyšáku.
:-)))
Lidi jsou prostě pořád stejní. Zbavte se iluzí, bude se Vám lépe žít.
Hezký den přeji :-)
06. 04. 2011 | 13:03

blue jay napsal(a):

Tarqus,
Docekal me bavi. Co pribeh to jina pohadka. Nevite nahodou v ktere obci byl zastupitelem? Cocku nerad ale kdyby me vendys pozval na zabijecku, asi bych prijel. Bohuzel nikdo nevi kde ten neanonymni diskuter bydli. Ani v jake obci byl zastupitelem. Zda se ze tam byl anonymne.
06. 04. 2011 | 13:06

blue jay napsal(a):

ok rejpale,

Muzete sem dat vladu CSSD ktera by se Vam zdala jako dobra pro CR? Tim myslim personalni slozeni.
06. 04. 2011 | 13:10

Rumcajs napsal(a):

Bohouši nezapomínej, že jste chtěli z VV vládnout a možná ještě chcete.

Tak važ slova Bohouši !
06. 04. 2011 | 13:11

Tenco napsal(a):

ad JC
Jen hňup se drží "toho svého" po celý život - jako klíště svého nositele./pána/
Jen hňup, bolševik nebo parazit.
Ovšem v některých zvláště závažných případech může dojít i ke kombinaci těchto povahových vlastností.
S přibývajícím věkem se k této kombinaci přidává i faktor senility - takoví jedinci pak lžou takříkajíc neprogramově - z podstaty věci samé.

Pomodleme se nyní za ně :
"Zdrávas Mária, milostiplná....a oroduj i za JC, pomoz mu, aby se i on dobelhal na protější svah toho hlubokého, temného, slzavého údolí, které on zove svým rozumem a dodej mu sil k tomu, aby i on - nabravše sil z našich úpěnlivých proseb k Tobě, vrátil se do domku pravdy, lásky a porozumění a to i přesto, že většině z nás je si stoprocentně jista, že je to nemožné...."
:)))
06. 04. 2011 | 13:18

pepa napsal(a):

Kdo ovládá Sobotku??? Rabín???

S jakým cílem je řízen Slávek????

Krýt kmotry a dokrást rozpočty!!!
06. 04. 2011 | 13:28

blue jay napsal(a):

Tenco?
Zda se ze jste poboznej. A tak me napada....jakou vladu (personalne) by jste CR pral? Od MP az do posledniho ministra. Rad bych si poslechl Vas odborny nazor. Halelujah bratre.
06. 04. 2011 | 13:28

Koplkop napsal(a):

Dočekal
Když už píšete reakce na mé příspěvky, tak si prosím Vás ty mé příspěvky přečtěte a zkuste se zamyslet nad tím co je v nich napsáno. Vy jste to totiž vůbec nic nepochopil, anebo jste úplně vše úmyslně obrátil. Já na rozdíl od Vás nikomu nic nezávidím a jsem spokojený.
Za to vy tady všem tvrdíte jak jste bohatý a spokojený a přitom z každého Vašeho příspěvku čiší nenávist ke všemu a ke všem.
06. 04. 2011 | 13:33

tata napsal(a):

dobry den

MYSLIM,ŽE probirat VV JE CELKEM zbytečne patřim ktěm ktery lechce koketoval s myšlenkou je volit,kterou sem mnoho měsicu před volbami uprkem opustil,zčasti kvuli pozadi kdo je tlačil ale hlavní duvod pro mě jako levicoveho voliče bylo jasně deklarace s ČSSD ANI NAHODOU takže muj udiv zasluhují kteří deklarují levicovost a volili je,jina ovšem je když je volila čast pravicoveho spektra tady nabizely určitou naději pro změnu.

Paradoxně se zahy ukazalo,a musim přiznat že v tom špatnem překonaly všechny me špatna smyšlení o teto straně,čim sem myslel že dosahly sveho vrcholu,oha chyba lavky to co je v současnem dění a nejen Škvara,nemělo by se přehlednout jednaní s Humlem,UŽ SE DA MLUVIT přimo o jednim z největšich propadaku v politice.

Vyte proč stoho nemam radost,zase se ukazalo že dat hlas male nezname straně vubec není dobra volba,a co teda když ja jako levicově založeny mam už tak z uženej prostor,tot otazka hodna Hamleta

Jinak pane POCESTNY A komu ma dat vteto zemi hlas slušny člověk ani pravicovy ani levicovy nema volbu,jen sebezapřením vybrat hnus,přiznam že levicovy to ma oto horší že jeho vyběr je skorem nulovy nechcely dat hlas komunistum ne proto že bych je ještě považoval za hrozbu,ale principu mena na kterem leží litry krve našich hrdinu,bez rozloučeni stimto simbolem je to promě nepřekonatelné po tech informacich co jsem dřive neměl da se řic možna ani nak nechtěl vnimat ty indicie.
06. 04. 2011 | 13:33

Jee napsal(a):

Liberál
"Na základě čeho věříte Šrarkovy, který ... je nedůvěryhodný?"
Píše se zde "ovi", ale k věci.

Škarka stojí proti Bártovi.
Bárta lhal veřejně zatím 5x.
1. Ohledně registrační značky svého vozu
2. Křivé prohlášení o nesledování politiků z Prahy 11
3. "Vládnout nebudeme s dinosaury (Kalousek, apod.)"
4. "Pokud Vondra neodstoupí, nebudeme pokračovat v koalici"
5. "Pokud Vondra bude vysílán na K9, odmítáme se K9 účastnit"
Škarka možná jednou (zatím neprokázáno).

Takže na základě empirie Liberále, jestli víte co to je.
06. 04. 2011 | 13:34

blue jay napsal(a):

pepo,

Rabin Sobotku neovlada. Ja si spise myslim ze ho ovlada Brgt Mondr z planety X-24B. Ovlada ho pres jeho rovnatka mustobiolodiatrickym zarenim. Sobotka nema tuseni co se deje. Rovnatka se pohybuji a Sobotka podle nich keca.
BTW. Tohle bylo vedecky dokazano na IKPP.
06. 04. 2011 | 13:35

mad sheep napsal(a):

Pane Sobotko,
to, ze se dnes vytahuji korupcni pripady neni spatne, ale dobre. Toto je prvni vlada za ktere se korupcni pripady resi i na ministerstvech.
Pan John je mozna velmi nezkuseny, ale z hlediska korupce udelal na ministertvu vnitra vic, nez vy za osm let. To same plati pro ministerstva dopravy a skolstvi.

K idealu ma tato vlada daleko, ale vy lepsi alternativu nenabizite. Bohuzel.
06. 04. 2011 | 13:37

rejpal napsal(a):

blue jay
Nemůžu. Nejsem znalec vnitřních poměrů té strany.Má několik tisíc lidí a těžko říci, kdo odkud vyplave. Vím jen, kdo z nich by pro mě byl absolutně nepřijatelný. Březina, Hulínský, Palas, Urban, Benda,Rath, Škromach a zhruba desítka dalších. U ostatních bych byl obezřetný a soudil bych je podle toho, co by opravdu dělali.
06. 04. 2011 | 13:47

blue jay napsal(a):

rejpale?

A co Sobotka? Ten co sliboval aby tesne po volbach prohlasil...""Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné."
Byl by on dobry premier CR?
06. 04. 2011 | 13:53

tata napsal(a):

svata ty prostoto

Stejně mi vždy dostanou prohlašení typu pana mad sheep jak to maj politici snadny,nevidí neslyší ty nove ,stači jim když jim předhodí kost,a už vubec nechapou že to není vzajmu odhalení,,,pak by to svuj určity přinos mělo,,,,ale že tato banda vlku se pere o poslední chutna sousta a sou tak hladovy že zatim jdou hlava nehlava,nebot potravy malo vlku hodně a přirozenej predator,,,opozice,,poprve v historii je tam ve sve podstatě kuli poměru jen jako křový.
06. 04. 2011 | 13:55

tata napsal(a):

pane REJPAL

OPĚT schoda tyto lidi přesně vadí mě.
06. 04. 2011 | 13:57

tata napsal(a):

p.s

A navic nikdy a nikde nebudou v žadné straně ideal co je duležité,jestli se ta strana k afeře postaví čelem a i když to ruzně okecava přece jen ty lidi pošle k ledu,v tomto srovnaní a jestli bysme měli srovnavat je to naprosto jasne.
06. 04. 2011 | 14:04

JC napsal(a):

Tenco,

:-)) Pravdu díš skautíku. I já své názory občas změním, ale nemusím o tom napsat esej a ještě se na závěr pomodlit.:-))
06. 04. 2011 | 14:06

Tenco napsal(a):

buejay
Já bych byl pro dočasné zavedení císařství.
Hlavou císařství bych byl samozřejmě já. Dočasnost by korelovala s tím, jak bych to viděl já a také s tím, jak by to viděli ti, které potřebuji mě a pak s těmi, které zase potřebuji já. /aby z toho nevznikl guláš, tak nějaká minimální hranice dočasnosti by samozřejmě nařízena být musela - viděl bych to tak na 40 let - to ať se mají další generace na co vymlouvat na jedné straně anebo na straně druhé ať mají na co se slzou v oku vzpomínat/.
Ministrem pro správu císařského majetku bych udělal někoho hloupého, kdo si dá od lidí, které císař potřebuje leccos nakukat, bojázlivého - aby plnil císařské nařízení bez reptání a důsledného - to aby je plnil k císařově plné spokojenosti. Dále by měl mít tu vlastnost, že je všude a zároveň i nikde. /uvažuji o jistém mandrakovi, mouše na zdi, či psychologovi/. V neposlední řadě by dotyčná osoba měla umět sekat dluhy tak, aby císařský dvůr prosperoval a lid se přitom nepídil po informacích, proč ty dluhy musí platit on.
Nesměl by to však být alkoholik. s těmi mám špatné zkušenosti. Jedou, jedou, kolem huby med mažou...a pak najednou ..fik..a císař zjistí, že v kase jsou jenom dlužní úpisy a prázdné flašky od šnapsu.

Armádu bych měl skromnou. Žádné gripeny, či pandury. Žádný sbor náfuků a vyžírek, kteří se místo bojů na frontě účastní dětských her v kasárnách. Nic takového.
Moje armáda by byla ryze amatérská a vyzbrojena by byla tím, co dům dá.
To se ve zdejších končinách osvědčilo i v minulosti. A fungovalo to dobře v dobách války proti všem - nevím tedy proč by to nemohlo fungovat i dnes, v době kdy je fronta tak daleko, že než na ni člověk dojde , tak je po válce.
Samozřejmě - s ohledem na tradici, dovybavil bych své vojáky/ na náklady císařské pokladny/ holema s bílou vlajkou.
Má osobní garda by pak byla vybavena tak, aby lid, když už by měl náladu na reptání - tedy, aby lidu při pohledu na ni ztuhl úsměv na rtech.

Ale každopádně zde, na tomto místě, slavnostně přísahám, že ještě než se jednohlasně prohlásím za namazan...eh...pomazaného, podrobím se několikatýdennímu zkoumání v některém ze světoznámých psychiatrických centrech.
Otázkou však je, kdo to zaplatí.
Momentálně jsem totiž švorc a tak je pro mě každá kačka dobrá.
Ale vězte, že se vám to bohatě vrátí - tadle investice...já bych se dokonce odvažoval tvrdit, že je to daleko efektivnější a prozíravější , než lít peníze do penzijních fondů či škudlit a pak se spoléhat na to, že....
:)))))
06. 04. 2011 | 14:35

kelt napsal(a):

radio Jerevan na základě důvěrných informací z nejvyššího churalu VV ve 14.15 zveřejnilo,že V.B vypsal na J.Š odměnu pro specialisty fa ABL ve výši 1 US dollars.
Chce ho živého,nebo mrtvého nejpozději do 15.45 SeČ.
Tím se i vysvětluje neomluvená absence ministra B.na dnešním zasedání vlády a zároveň náhlé ochoření předsedy vlády P.N.
Pokud se bývalý pposlanec za VV J.Š nedostaví po 16.00 k vysvětlení svých prohlášení,bude se mít za to,že ten 1 mil.US dollars byl použit na jeho nenásilnou emigraci na nejmenovaný ostrov v jižním pacifiku.
Premiér P.N.s nově získanou energií a entuziasmen urychlí všechny připravené reformy.Garantem úspěšného rozhodnutí provedení bude jmenován ministr V.B.jako první místopředseda vlády.
06. 04. 2011 | 14:38

anti politik napsal(a):

Sobotko tohle všechno umožnila vláda ČSSD s ODS, že politiku už každej bere jako byznys a ne jako práci pro občany! Jen tyhle dvě vaše strany udělaly z ČR hnůj a teď nad tím vlastním hnojem bulíte!! VV se chovají přesně tak jak odkoukali od dinosaurů a jen dinosauři udělali z politiky takovej vejvar, že mu podlehne každý a pár dní po volbách ve světle těch užásnejch a ničím nezasloužených peněz otočí! I když VV je jen podraz na občany a vůbec bych se nedivil, že si tuhle pátou kolonu někdo z kmotrů (ti kmotři jsou práce ČSSD a ODS) objednal a korupčními penězi vytáh do politiky!!
06. 04. 2011 | 14:42

Colt napsal(a):

kelte

opravdu k popukání :))
- pokud se VV rozpadnou, nezbyde poslancům než riskovat nové volby, tak si vybrat ke komu se přidají.
Po posledních rétorických cvičeních Bohuše (aĺa Paroubek), není těžké odhadnout, ke komu.
Obdivuhodný taktický výkon Bohuša. V nahánění středových stran (Lidovců, Zelených a teď VV) do náruče ODS se stalo u ČSSD standardem.

Íčko už se popadá za břicho.
06. 04. 2011 | 14:54

Kanalnik napsal(a):

Clanek s dobrym obsahem, podepisuji. Problem je v tom, ze za Bartou muze stat Klaus, stejne jako za Drobilem. Necas je asi mezi mlynskymi koly a je pomalu veden k politicke gilotine pred zraky naroda. Nevladne on, ale jini a mocnejsi.
06. 04. 2011 | 15:04

modrý edvard napsal(a):

pro Colta: Sobotkovi vyšlo, že se s ním VV nikdy nespojí. Proto dělá to, co dělá.
06. 04. 2011 | 15:08

kelt napsal(a):

Colte-ono to není ani k smíchu,ani k pláči.Je to děs-běs,čemu jsme po předvolebním masírování vystaveni.
Předčasné volby by byly standardem ve vyspělé demokracii.Ale to se s největší pravděpodobností nestane,protože přes drobné potíže není možno nepostupovat reformními kroky.
Pokud Škárka splní,co slíbil,tak nastane okamžik pravdy.
Že Bárta lhal ve věci sledování ODS na Praze tuším 11 je nabíledni,co přijde pokud Škarka důkazy předloží,na to si počkám.
Je to tak 50/50,že Škarku neuvidíme a pak pojedeme dál kolem bílých skal.
06. 04. 2011 | 15:09

rejpal napsal(a):

blue jay
Zpoždění nebylo dáno nechutí odpovědět, ale neodkladnými věci. Budu upřímný. Nemyslím, že Bohuslav Sobotka by byl dobrým premiérem. To jest mohl by být možná průměrným. Stále se mu vyčítají dvě věci: ta věta, kterou jste napsal a dům z náhrad. Ta první je neumělým pokusem obhájit velkohubost předvolebních slibů. Je to určitě o málo lepší, než například něco konkrétního slíbit a pak udělat praý opak. Ty náhrady jsou zvěrstvo, ale kolik poslanců kdy je nevyužívalo? Viníky jsou úplně všichni, v první řadě ti, kdo je odhlasovali a v druhé ti, kteří se nikdy nepokusili stav změnit, tedy samozřejmě i on. Ale přes všechny výhrady k oběma věcem je to jiná liga než to, co se děje teď. Mé výhrady jsou spíše výsledkem pocitu, že je slabá osobnost, a to může být zdroj problémů. Nečas je na tom hůř, protože je nejen slabá osobnost, ale ještě je jeho existence přímo závislá na lidech s velmi pochybným kreditem.
Takže stručný závěr: přijal bych ho s velkými pochybnostmi a dal mu ten čtvrtrok, jaký jsem dal současné koalici. Aill velmi pečlivě bych sledoval, koho si do vlády vezme. Víc konkrétní být při nejlepší vůli neumím. Na nejvyšší scéně (jako lídr strany) je krátce, a premiérem nikdy nebyl.
06. 04. 2011 | 15:14

Smart napsal(a):

Pane Sobotko máte pravdu, této vládě měla být vyslovena nedůvěra už při průšvihu se zakázkou za "ozvučení v ceně 700 milionů" a to úřadu ministra Vondry, to vše korunované proniknutím vojenské policie do ČT. Pokud mluví poslanec Jaroslava Škárka pravdu, pak těžko může zůstat v čele ministerstva úředník vyplácející úplatky, to je jednoznačně nemyslitelné.
06. 04. 2011 | 16:10

almost glossed™ napsal(a):

"Blog pana ministra stáhnul buď on (o čemž pochybuji, neboť ještě předminulý čtvrtek ani netušil, že nějaký blog u nás má) či spíše někdo z jeho okolí."

Chápe to někdo? Jak zde může mít blog někdo, kdo o tom neví? Jak může někdo, kdo neví, že zde má blog si svůj blog i s komentáři smazat?

Některé propagandistické a cenzorské hry nikdy nepochopím.
06. 04. 2011 | 16:12

zdenekb napsal(a):

almost glossed™:

Já to vcelku chápu. Jen by bylo záhodno mít u blogu místo fotografie pana Kalouska kolektivní fotografii pracovníků jeho tiskové a PR-kanceláře...

rejpal:

Děkuji, že mi šetříte čas a energii vyjadřováním názorů, které mi stačí podepisovat... ;o).
06. 04. 2011 | 16:16

Da.Rock napsal(a):

Je smutné, že zrovna taková pochybná persona jako Bárta, je jediným členem vládní koalice, který zastává jakési sociálně citlivější postoje. Ale možná právě proto platil držhubné ultrapravičákovi Škárkovi.
06. 04. 2011 | 16:17

almost glossed™ napsal(a):

zdenekb: Tak to by šlo asi o hodně velkou fotografii. Spíše plakát...:-)

(Jinak opravdu "fér" hra se čtenáři a Targusovy otázky výše nabývají na významu.)
06. 04. 2011 | 16:24

hoven napsal(a):

slavečku,
jelikož čssd nemá žadnou představu o reformách, je pro mě přijatelnější tahle vlády i s mafiánama. je to menší zlo.
06. 04. 2011 | 16:36

zdenekb napsal(a):

Hovénku, tomu se říká totální fanatismus...
Mafiánovi stačí říct čarovné slůvko reforma a stává se lilií menšího zla... Abrakadabra.
06. 04. 2011 | 16:42

rejpal napsal(a):

Da.Rock
Taky z toho mám trochu rozpolcené pocity. Ale to mám nejen u něj, ale třeba i u Ratha. Na jedné straně schopnost pregnantně a věcně argumentovat, na druhé straně velké pochybnosti o jeho vztahu k etice v politice. On i takový Kalousek má určité charisma a dovede si utahovat i sám ze sebe a věřím, že i Nečas může být v civilu docela vzdělaný a zábavný chlapík. Kdyby bylo všechno tak jasně rozdělení jako v pohádkách a PR materiálech, byla by spousta věcí jednodušších... a nebyli by sňatkoví podvodníci a možná podvodníci vůbec.
06. 04. 2011 | 16:51

Stařeček napsal(a):

pane Stejskale, děkuji za odpověď. Stařeček.
06. 04. 2011 | 16:54

Da.Rock napsal(a):

hovene, reforma je fetiš. A už dokonce samo slovo reforma je fetiš. Na některé lidi působí jako afrodiziakum - jakmile ho zaslechnou, jsou náhle slepí, hluší a jako krysy za krysařem jdou za tím, kdo tohle slovo nejčastěji omílá. A to bez ohledu, zda vůbec vědí, jak si ten dotyčný reformu představuje, či zda ji vůbec hodlá realizovat.
Dochází to tak daleko, že tito slepci za reformu srdnatě označovali dokonce i regulační poplatky (a ty za reformu neoznačoval ani sám Julínek!) a hrdě prohlašovali, že Julínek udělal aspoň NĚCO!
(Předpokládám, že kdyby Julínek udělal na dvorku ministerstva hromádku a zapíchl do ní vlaječku s nápisem REFORMA, tito slepci by ji byli ochotni bránit do roztrhání těla, protože je to aspoň NĚCO.)
Ale takoví lidé byli vždy - v padesátých letech třeba slepě věřili, že za všechno můžou kulaci a americký brouk a až se jedny i druhé podaří vykořenit, nastane blahobyt.
Vzpomínám na slova Lucie Bílé, která s bezelstností sobě vlastní jednou prohlásila o Klausovi: "Víte, já tomu nerozumím, ale věřím panu profesorovi."
Tak, tak....víra i hory přenáší.
06. 04. 2011 | 17:06

Tenco napsal(a):

Da. Rock
:))
/zase ušetřených minimálně 30 kaček/
06. 04. 2011 | 17:09

hoven napsal(a):

da.rock, zdenekb
pro mě jsou reformy důležitý. čssd jenom kritizuje a nic nenabízí.
06. 04. 2011 | 17:27

Da.Rock napsal(a):

Jistě, hovene, ty prostě věříš panu profesorovi.
06. 04. 2011 | 17:31

zdenekb napsal(a):

hoven:

Pro mě je zase dost důležité, co je za reformy vydáváno, co je jejich cílem... a kdo chce reformy garantovat. Ani z jednoho nevychází tato "vláda mafiánů a menšího zla" vůbec dobře.
06. 04. 2011 | 17:35

hoven napsal(a):

da.rock
taková už demokracie, každý si muže věřit, komu chce. mě udivuje, jak někdo muže věřit čssd, ale respektuju to.
zdenekb
netvrdím, že tyhle reformy jsou to nejlepší, čeho je možný dosáhnout. tvrdím, že čssd nemá vubec žadné nápady a představy o reformách. v jejich hlavách je absolutní prázdno. čssd je strana kritiky a negace už od sveho vzniku. a ted si to naše země nemuže dovolit. až budou reformy hotové, mužeme tam pustit socany , aby zase škodili a zadlužovali, ale ted se ty reformy musí provést. je 5 minut po dvanáctý.
06. 04. 2011 | 17:48

Liberál napsal(a):

Jee:

Škarka nejdřív řekl že ho upláceli, pak řekl že si jen střílel a pak zase že ho podpláceli. Věřil by jste člověku který třikrát změní svoje tvrzení?
06. 04. 2011 | 18:07

Smart napsal(a):

hoven napsal(a):
slavečku,
jelikož čssd nemá žadnou představu o reformách, je pro mě přijatelnější tahle vlády i s mafiánama. je to menší zlo.
Evidentně jste totálně mimo, vy netušíte a nevíte co zlo je a nevidíte zlo programově a systematicky připravované "reformy nyní=jen a pouze zdražování všeho".

Ani nemáte tušení kolik lidí majících práci už teď živí všechny své bližní v rodině co jsou bez práce. To tu bylo naposledy před pučem v padesátých letech a dříve.

Zprivatizovalo se kde co a není co rozprodávat, díky tomu zisky tečou do zahraničí, to bylo to získávání investorů "za všechny peníze". Vlády pravice mi zvedají adrenalin dnes a denně, naprosto nic nedělají pro mladé lidi, kteří jsou v drtivé většině bez práce, slíbeny byly programově pracovní místa, a kde jako jsou utvářena? Takže politika pravice a její práce=zdražování, zdražování, zdražování. V tom je Kalousek "jednička". Nevymýšlí se nic smysluplného, jsou tu jen tunely a všude jak vidno jsou vidět jen úplatky. Ať se mi líbí nebo nelíbí některé kroky ČSSD, tak nikdo jiný už tyto špatnosti nedokáže zastavit. Pokud napíšete, že nemám pravdu, tak si vykročte laskavě mezi běžné lidi. Známé jsou již i případy sebevražd mladých lidí bez práce a bez vize. Přál bych Vám vidět zklamání lidí, kteří za půjčené peníze jezdí shánět práci a nic poté většinou nenajdou, nebo je s nimi vydrbáno. Finanční nabídky se většinou pohybují kolem 55Kč,- na hodinu t.j. jen něco malinko nad minimální mzdu za dřinu na lince. Trochu vyjímkou je jen Škoda auto a i tam vedou černé seznamy a posudky o bývalých zaměstnancích. To mladý človíček v pubertě udělá chybičku a pak už je jen černým Petrem, takoví nebyli ani komunisti. Vězeň si odpyká trest a je na něho z právního pohledu pohlíženo jako netrestaného, ne tak u lidí se záznamem u zaměstnavatelů, nejspíš budou muset emigrovat.

Občas Vás vyrazí u pohovoru jen proto, že v zadání testu bylo napsáno zatržítko a uchazeč udělal křížky (toto se stalo ve Staré Boleslavi ve firmě vedle kasáren), opravdu skvělé chování k mladé generaci. Vy nevíte co to s těmi lidmi psychicky udělá po dvou letech.společnost jim dává najevo, že je nepotřebuje.!! A na letiště v Praze přilétají pracovní síly z Mongolska....

Pro mne jste jen mudrlant, který o životě neví vůbec nic a zorintovat se sám v ničem nedokážete.

Ať už ČSSD dříve udělala cokoliv je to nyní jediná rozumná volba.
06. 04. 2011 | 18:09

Frank napsal(a):

Hovne, hovne, právě kvůli takovým kreatůrám je tato země tam kde je.
Můžou loupit, můžou lhát, můžou podplácet, ale na rozdíl od jiných mají v hlavě alespoň toto a proto se jich budu zastávat.
Logika houpacího koně.
06. 04. 2011 | 18:23

Béda napsal(a):

Bárta zatlouká uplácení Škárky půjčkou 127.000 Kč poté co Škárka odevzdal policii obálku s penězi na kterých jsou prý Bártovy otisky. Odevzdání peněz potvrdil nezávisle na tom i poslanec VV. Krom toho Škárka tvrdí, že VV sledovali nikoliv pouze poslankyni Šorhovou (ODS) z Prahy 11 ale i politika z Prahy 1.

A taková to byla nadějná antikorupční, antidinosauří, veřejně transparentní strana. Stačil necelý 1 rok a její sešup předčí i pravé Bursíkovy zelené.
06. 04. 2011 | 19:05

Píďalka napsal(a):

VV: "Budem bojovat proti korupci i kdybychom měli uplácet" :o))
06. 04. 2011 | 19:11

Michal Macek napsal(a):

Beda:

fajn,myslite ze je takovej problem vzit obalku ktere se dotykal barta a dat do ni prachy?obavam se ze tekovy dukaz je pouze dukazem ze skarka uz nevi kudy kam...

o pujcce nehovoril barta ale jakysi dalsi psolanec VV - mimochodem skarka tvrdi ze oblka je puvodni a sou na ni jen otisky jeho a barty - takze

1/tu obalku koupil od bezrukeho nebo ji prinesl postovni holub?(hlaska pujcena z debaty na seznam.cz)

2/kdyz s ni nic nedelal jakto ze vi kolik tam je?kdyz ty prachy nevytahl a nespocital?

3/kdyz dete nekoho uplatit tak mu date obalku a reknete tady mate 127000?a vubec proc takova castka? proc ne hezky zaokrouhlena 100000 nebo 150000?to je divny,du nekoho uplatit a vezmu si zrovna 127000....
06. 04. 2011 | 19:14

007 napsal(a):

Vedle v článku je přímo napsáno:

"Poslanec VV Petr Skokan odpoledne řekl, že mu Bárta přiznal, že peníze Škárkovi skutečně předal. Šlo prý ale o půjčku, o kterou ho Škárka sám požádal. Škárka na dotaz Aktuálně.cz popřel, že by šlo o půjčku."

Proč by ho Škárka žádal o tento obnos při svých příjmech?
Bavit se nyní o účelu takovéhoto předání peněz v dnešní době, kdy se 90% transakcí provádí bankovními převody je směšné. Mají po dnešku VV ještě někoho čestného???
06. 04. 2011 | 19:28

007 napsal(a):

A ještě poznámka, pokud vy se jednalo o půjčku, měl by Bárta v ruce dlužní úpis.
06. 04. 2011 | 19:33

Béda napsal(a):

MM,

fór je v tom, že ty Bártovy otisky, pokud neměl zrovna rukavice, budou určitě i na těch penězích uvnitř obálky. Nebo myslíte že ne?

PS: překvapením ještě nemusí být konec. VV prý chtějí vyloučit taky Humla a ten se prý nechal slyšet, že taky promluví. Něco málo o demokratickém řízení VV s.r.o. již naznačila místopředsedkyně novomanželka Klasnová Bártová.
06. 04. 2011 | 19:34

vlasta napsal(a):

Takže výsledek, který jsem předpovídal v 11:23 se přesně vyplnil. Bárta už se houpe na udici a VV srazí paty a budou poslušně na vše přikyvovat do konce volebního období, k pořádnému balíku se už nedostanou, ale poslanecké prebendy taky nejsou malé. Koalice je nyní tak pevná, jako ještě nikdy.
06. 04. 2011 | 19:39

hoven napsal(a):

frank,
pokud někdo krade a podvádí, musí ho obvinit policie, každej je nahraditelnej, vondra , bárta i gross. ale koalice by měla pokračovat, protože mají dobrej program. čssd nemá žádnej program, když pominu 13. důchody a dustojný život pro vobyčejnýho člověka v sociálním státě. z kydů se veřejný finance dopořádku nedají.
06. 04. 2011 | 19:41

Béda napsal(a):

hoven,

koalice má dobrý program akorát pro loupežníky. Vytunelovat, za pár babek zprivatizovat a čím rychleji odborně a na věky věkův zadlužit - to je program této koalice. Navíc při klesajících mzdách napálit ceny a ty nejbezbrannější = nesoběstačné a nízkopříjmové tím úplně ožebračit. Střední třídu natlačit mezi chudinu. Tato koalice nemá absolutně žádnou vizi - z hlediska delší perspektivy znamená pouze narůstající dluh, vysmáté diskrétní elity a kolabující ekonomiku.

Oproti tomu i návrat všech ekonomických parametrů před r. 2006 znamená nebbetyčný pokrok.
06. 04. 2011 | 19:49

007 napsal(a):

Hoven:

pokud je pro vás plošné zdražování všeho příprava k důstojnému žití, tak to potom jo, to jistě tomu vašemu myšlení fakt nerozumím. Napište co dobrého pravice slíbila a reálně připravuje ať se můžeme zasmát. Pokud jsem si všiml tak pravice vás nejprve bude přesvědčovat co dobrého nepřipraví a budou to i "vědecky" zdůvodňovat, akorát že ve finále máte za stejný peníze v koši méně a méně a bohatý více a více. Fakt kulišárna a někteří lidi to i baštěj.
06. 04. 2011 | 19:53

vlasta napsal(a):

hoven
Četl jste volební program ČSSD, že o tom tak zasvěceně mluvíte? Případně, pokud ano, máte nějaké podklady a analýzy, abyste mohl oponovat, nebo pouze jenom papouškujete fráze. Když řeknu A, musím říct i B, jinak je to pouhý štěk
06. 04. 2011 | 19:54

Frank napsal(a):

Hoven
Po vyjádření lidí nade mnou není si myslím co dodávat.
Jen snad to,že každá reforma za mého života znamenala zhoršení mé ekonomické situace.
Nevím, proč bych měl znovu být spokojen a fandit těm co mě docela bezostyšně okrádají a plní si vlastní i stranické kasy. Bez ohledu na stranickou příslušnost.
06. 04. 2011 | 20:05

Colt napsal(a):

modrý edvard

takže Bohušovi zřejmě vyšlo, že ČSSD dostane nejméně 51% hlasů. Jinak si tu jeho aktivitu nelze vysvětlit - s komoušema nesmí, ostatní s nimi pro vzájemnou animózitu nepůjdou.
No to je Bohuš docela optimista - ale což, sociálně nejslabší bývají trpěliví a tak se alespoň na Bohuša v čele vlády mohou těšit desítky let.
Ale nejvíc mě štve, že zlodějíčkové z ODS dostanou šanci rozkrást co zbylo včetně veřejné sféry.
Ale to Bohušovi v jeho svatém zápalu nevadí.

P.S. pokud Bárta dával - tak dával ze svého, na rozdíl od Drobila nebo Vondry. A v tom já vidím značný rozdíl. Dávat ze svého může podle uvážení každý z nás a netuším, proč by měl kolegu poslance uplácet ? To je mě záhada.
06. 04. 2011 | 20:12

Béda napsal(a):

Colt,

Bakala taky dával ze svého, když si pronajmul tříkolku. On většinou každý dává ze svého, anebo ze svého příštího.
06. 04. 2011 | 20:18

Petr B. napsal(a):

Prý Mladá fronta má i další svědectví o uplácení poslanců VV. Ale co vidím jako velký trapas, je ten fakt, že John s Bártou a Peake vylučují ze strany jak kritiky z prava (Škárka), tak i z leva (Huml). Připomíná to Noc dlouhých nožů, kdy Hitler nechal zavraždit jak vedení SA, tak i "levicového" Gregora Strassera.
06. 04. 2011 | 20:32

Béda napsal(a):

Stojí dědeček před Úřadem vlády ČR a v ruce drží transparent, na kterém je napsáno:

"Děkuji Václavu Klausovi, Miroslavu Kalouskovi, Petru Nečasovi, Radku Johnovi, Alexandru Vondrovi a jim podobným lidem za krásné dětství!"

Vyleze ven mluvčí vlády a říká:
"Dědečku, to se pletete, když vy jste byl dítě, tak oni ještě nebyli na světě."
"No, právě proto jsem měl tak krásné dětství, a za to jim děkuji!"
06. 04. 2011 | 20:47

hoven napsal(a):

beda, 007, vlasta, frank
vláda , at už pravicová nebo levicová, musí zastavit zadlužování. neexistuje na to metoda, která by se někomu líbila. zvyšování daní je nepopulární, snižování výdajů je nepopulární a reformy jsou taky nepopulární. program čssd jsem četl a nenašel jsem tam nic konkretního. jenom fráze. nevěřím, že by čssd dokázala stabilizovat veřejný finance, odvrátit dluhovou past a následný bankrot, kdy bysme museli žádat o pomoc EU a MMF, což je spojeno se sociálníma otřesama. mam k čssd velkou neduvěru, myslím, že by tu vyrobili armádu lidí pod hranicí chudoby. čssd nikdy nepředložila žadnou koncepci duchodové ani zdravotnicke reformy. paroubek akorát říkal, že peníze získají tím, že odstraní korupci. tomu snad ale muže věřit jedině blbec. čssd tu vládla 8 let a korupci akorát zvýšili.
06. 04. 2011 | 20:53

Tenco napsal(a):

hoven
...a proto nám vládnou blbci. Jejich slovy : Antikorupční vláda, bojující s dinosaury.

Amen. Spektákl pokračuje. Melčák s Pohankou se smějí - komu že to hrají.
06. 04. 2011 | 20:58

Béda napsal(a):

hoven,

při vší úctě. Neříkám, že ČSSD je nějaké lilium, ovšem její vláda ať byla jaká byla, na "antikorupční" odborníky a "odpovědné hospodáře" současné vlády počtem korupčních kauz ministrů a rychlostí zadlužování ani náhodou neměla.

A jak to tak vypadá, ani v rychlosti zbídačování obyvatel.
06. 04. 2011 | 20:58

občan pes napsal(a):

"Nerozumím, proč jsem za svůj lidský přístup obviňován, když jsem připraven kdykoli svým blízkým pomoci. Již několik poslanců moji pomoc využilo,“ řekl Bárta třesoucím se hlasem.

úplně jak z nějaký telenovely
06. 04. 2011 | 21:01

hoven napsal(a):

beda,
opravdu?? co je nějaké promopro proti tomu, když socani nakupovali gripeny. nebo když prodávali uhelný doly a OKD. mimochodem, korupci spojenou s vládama čssd vyšetřuje několik zemí EU. tato vláda je proti každé vládě čssd křištalovější než křištál.
06. 04. 2011 | 21:07

Béda napsal(a):

hoven,

nejeli v těch Gripenech i jiné strany, nespískali OKD již Dlouhý s Klausem? Co vám říká Galileo, padáky, Iveca, Palác na náměstí republiky? Co si myslíte o nadcházející koupi, resp. pronájmu dalších bitevníků?... Co Kalouskem připravovaná ekozakázka? Co vytunelovaný stát, hovne?
06. 04. 2011 | 21:13

jarpor napsal(a):

vlasta

"Takže výsledek, který jsem předpovídal v 11:23 se přesně vyplnil. Bárta už se houpe na udici a VV srazí paty a budou poslušně na vše přikyvovat do konce volebního období, k pořádnému balíku se už nedostanou, ale poslanecké prebendy taky nejsou malé. Koalice je nyní tak pevná, jako ještě nikdy."

No, chtěl jsem už kolem poledne... ale napíšu až teď :

Pane Vachmajstr, voni sou "hlava"... jich je tu škoda...

Hezký večer
06. 04. 2011 | 21:15

007 napsal(a):

hoven:
vy si opravdu myslíte že jsme tak líní a nepodíváme se na program?
http://www.cssd.cz/soubory/ke-stazeni/volebni_program_velky.pdf

Vidím to tak, že buď neumíte číst a nebo nerozumíte čtenému slovu.

Všichni pravicoví politici se zašťiťují stabilizací rozpočtu a to ve chvíli, kdy se řeší těžké následky jak krátkozraké(zisky v řádech miliard mizí v zahraničí) tak i rozhazovačné politiky, jenže to není rozhazovačná politika obyčejných lidí, ale politiků vázaných na lobbing, kde mizí další miliardy.

Když se prohlašuje, že mizí v úplatcích a dalších pračkách až 30 miliard z rozpočtu, tak kde jsou kontrolní mechanizmy státní správy?

Takže proč se v první řadě neřeší díry, kterými peníze utíkají, dolévat něco do děravého systému je nejen nefektivní, ale i hloupé.

A říkám jasně ať pravice ukáže a vykáže co pozitivního koná pro zaměstnanost a lidi krom zdražování.
06. 04. 2011 | 21:16

Píďalka napsal(a):

Teď už jen chybí, aby kníže ve vládě vytáhl dalších pár milionů a nechal si věc ověřit renomovanou auditorskou společností. Podle procítěného vystoupení Bárty si myslím, že je tu čunkiáda #2.
Někdo by ale měl vládu upozornit, že pod koberec se dá zametat jen omezené množství. Vždyť už jim na tom hrbatým koberci nemůže stát ani stůl, natož po něm přejí :o)))
06. 04. 2011 | 21:18

Dočekal napsal(a):

Pro všechny, kteří se tady navážejí do jedince s nickem "lůza" hoven:
**********
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
*********

Já jen, abyste náhodou nenarazili. Podle nepotvrzených zpráv je nick hoven absolvent PF ZČU v Plzni.
Tak bacha!
06. 04. 2011 | 21:22

vlasta napsal(a):

hoven,
přesně jak jsem předpokládal, jen opakování frází. Pokud nejsou argumenty, vystačí se s hrozbou dluhové pasti. Jak jednoduché. Asi bych chtěl moc, kdybych po Vás chtěl prostudování, třeba i jednoduchých ekonomických teorií a pokus o jejich vyvrácení nebo potvrzení. Jinak co se týče určitých skupin v ČSSD, již jsem se k tomu vyjadřoval dříve, nesnáším tyto lumpy ještě více než ty na pravici, protože u nich ještě přibývá prohřešek proti samotné podstatě programu vlastní strany
06. 04. 2011 | 21:25

potížista napsal(a):

to vlk
OK!
06. 04. 2011 | 21:31

hoven napsal(a):

beda,
stát vytuneloval sláveček s jeho sociálním státem, kdy v době ekonomikcého rustu prudce zadlužoval republiku a ohrozil tak finanční stabilitu státu. pokud by tu došlo k rozvratu veřejných financí, tak by to odnesli ti nejchudší. proto já říkám dlouhodobě , že čssd je ve skutečnosti asociální demokracie.
007
nechme tuhle vládu ukázat, co umí. čssd během 8 leteho vládnutí, že taky ukázala něco umí. abych nebyl uplně nespravedlivej. byli dobří ve zvyšování dluhů, korupce a nezaměstnanosti. z toho má asociální demokracie jedničku, vše ostatní za pět.
dočekale,
vy jste si vymenil pampersy a hned vam narostlo sebevedomí.
06. 04. 2011 | 21:32

Béda napsal(a):

hoven,

několik obecných trendů. Levice = zpravidla ekonomický růst, pravice ekonomický propad, levice = zpravidla pomalejší zadlužování, pravice = zpravidla akcelerace dluhu, v českém případě taky kamuflování ztrát nepřehledným účetnictvím, konsolidačkou, tunelováním důchodů k vylepšení bilance... Pravice = zpravidla vylepšování bilance rychlozbohatlíků a diskrétních elit na úkor chudších, vyvážení zisků ze země jejich nabytí, levice = nucená solidarita bohatých elit se zbytkem společnosti...
06. 04. 2011 | 21:46

stále rebel napsal(a):

Hovene,kdo lže tak taky krade.
Ty nebudeš malá straka.
06. 04. 2011 | 21:50

hoven napsal(a):

beda,
to jsou obecné trendy jenom ve vaší hlavě. to je uplně k smíchu. který rychlozbohatlíky máte na mysli?? grosse s krausem?? já znam jiný obecný trendy pravice = práce, levice = projídání na dluh
06. 04. 2011 | 21:53

Colt napsal(a):

Béda
mohl jste dát taky.........je to minulost...

.....ale mě by spíš zajímala aktuální situace - co podle Vás je řešením, pokud by padla vláda?
Myslím, že to ani Bohuš - (tak jako Paroubek) nemá dost dobře promyšleno - co se následně stane na politické šachovnici. Přece ani těch 35-40% nestačí
Co Vy na to? Napište.
06. 04. 2011 | 21:58

hoven napsal(a):

colt,
sláveček to má dávno domluvený s komunistama. vždyt se na to třepou už 5 let. kupředu levá zpátky ni krok. tady bude zase nakonec stejný bordel a bída jako na kubě.
06. 04. 2011 | 22:01

Dočekal napsal(a):

Béda:

Popravdě řečeno - a doufám, že se za to na mne nebudete zlobit - se vám divím.

Diskutovat s nickem hoven je úplně stejné, jako pokoušet se seškrábat holou rukou psí exkrement z podrážky bot.

Jistě jste si stačil všimnout, že jedinec s nickem hoven tady píše zasvěceně, ale přesto jeho doménou jsou pleny pro dospělé s obchodním názvem Pampers.
Mně výměnu těchto plen nick "lůza" hoven právě teď doporučil už asi popáté. Zřejmě ví, o čem píše.

Jinak si dovolím ještě jednou upozornit na fakt, že tento jedinec, jehož vyjadřovací schopnosti nejlépe ilustruje "slaveček sobotka " a "soudruh paroubek, druhý hugo chavez" se nám tady nedávno pochlubil, že "ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent."

Takže po garážovém podnikateli s nickem Rumcajs tady máme dalšího absolventa VŠ. On je tady sice ještě třetí, ale toho si netroufám jmenovat. Jednoduše proto, že jej nechci vyvolávat ze záhrobí.
Že jsou všichni tři "pravověrní," tak to je jistě jen pouhá náhoda.
06. 04. 2011 | 22:02

Béda napsal(a):

Colt,

Třeba: úřednická vláda anebo předčasné volby?
06. 04. 2011 | 22:02

007 napsal(a):

hoven: vy jste klasický a ukázkový příklad toho co se s lidmi stane, když začnou slepě věřit propagandě a dezinformacím.

Ukázka propagandy: když zadám na webu vývoj státního dluhu, dočtu se, že první velkou sekeru zaťala Zemanova vláda díky své silné pozici.

Realita:

je taková, že Zeman musel sanovat banky zdecimované(rozkradené) pravicí.

Bavit se s vámi je ztráta času, vy budete odpovědnost vždy svalovat na ČSSD.
06. 04. 2011 | 22:05

hoven napsal(a):

dočekale,
dokud vy budete psat o me vysoké škole, já budu psat o vašich pampersech. mužete to kdykoliv ukončit.
06. 04. 2011 | 22:12

hoven napsal(a):

007,
banky ani nic jiného v tehle zemi nezdecimovala pravice, ale KSČ, předchudkyně dnešní čssd, behem sve 40 leté vlády. pravice se akorát pokoušela dát ten bordel po komunistech dopořádku. což vlastně dělá do dnes.
06. 04. 2011 | 22:16

David napsal(a):

ČT 24

Události, komentáře - 22,00 hod.

Kauza Škárka.

Poslanec Skokan lže.

Prý každý člen VV pokud se setká s korupcí musí do 24 hodin to nahlásit poslankyni Andrýsové a předsedovi Johnovi.

Skutečnost je ta, že Škárka to měl nahlásit sám sobě.

-------------

z www.veciverejne.cz

Oznámování korupčních nabídek

Každý člen strany Věci veřejné musí bezodkladně nahlásit jakoukoliv korupční nabídku, která mu byla učiněna.

Nabídku musí člen bezprostředně oznámit vedení strany, konkrétně výkonnému místopředsedovi, kterým je Jaroslav Škárka. Výkonnému místopředsedovi je potřeba popsat kdy, kým a za jakých okolností Vám byla korupční nabídka učiněna.

Tyto informace mu pošlete e-mailem na j.skarka@veciverejne.cz.

Korupcí je myšlena především snaha o ovlivňování politického rozhodování a politické práce za protihodnotu či protislužbu, tzn. úplatek, zvýhodnění, či cokoliv, co by vedlo k osobnímu prospěchu. Mezi korupční praktiky patří i takové, které vybízí k nečinnosti, např. požadavky na ignoraci určitých témat či na utajení objektivních informací.

Upozornění pro členy VV

Korupční nabídku Vám může předložit agent provokatér, který ověřuje neúplatnost našich členů.

Neohlášení korupční nabídky do 24 hodin od jejího předložení je hrubým porušením vnitrostranických pravidel a může být důvodem pro vyloučení ze strany.
06. 04. 2011 | 22:23

todpin alone napsal(a):

hoven:

tuhle perlu si vytisknu a nechám zarámovat, předčítat ji budu těm co se budou chtít dlouho a vydatně smát bez požití alkoholu...))) Kristova noho, co z toho chlapa ještě dnes vypadne???..))

Pravici formoval Mirek Dušín?? Ne ne to bylo bratrstvo kočičí pracky, které slibovalo, že se do pěti let odrazíme ode dna, a my se furt odrážíme a odrážíme, no není to k popukání?
06. 04. 2011 | 22:25

Dočekal napsal(a):

hoven:

Tím, že máte Vysokou školu, jste se tady pochlubil vy sám.

O těch plenách pro dospělé s obchodním názvem Pampers jste tady začal také vy.

To, že si musíte zvedat sebevědomí chlubenim se absolutoriem VŠ a dehonestací jiného člověka tím, že si má vyměnit pemprsky, je sice smutné, ale ve vašem případě pochopitelné.
Jedinec, který se musí seberealizovat tím, že se snaží jednak dehonestovat všechny, kteří nejsou momentálně u moci a pak také tím, že se přimkne k těm relativně mocným, by si zasloužil spíše politovat. Kdyby ovšem tento jedinec ve skrytu zdánlivé anonymity nenapadal každého, kdo si dovolí ten luxus mít vlastní názor.
Pokud tak navíc činí natolik primitivním způsobem, jak to činíte vy, zaslouží si jen pohrdání.
Takže tentokrát opravdu otevřeně: Nicku hovene, pro mne jste už delší dobu jen něco jako psí exkrement. Stejně obtížný a taky stejně zapáchající.
06. 04. 2011 | 22:28

hoven napsal(a):

dočekale,
už zase vysoká škola........ napadlo vas někdy, že jste blázen?
06. 04. 2011 | 22:35

hoven napsal(a):

todpin,
dle hodnocení nějaké agentury, která to hodnotí komplexně dle více kriterií, je v české republice nejvyšší životní uroven ze všech postkomunistických zemí. a to i navzdory vládam čssd. zaklady položila pravice v devadesátých letech. měl byste pokorně poděkovat klausovi, vy jste se určitě nepřičinil ničím, když vynechám to vysedávání po hospodách a blbé kecy.
06. 04. 2011 | 22:42

Pepa z depa napsal(a):

Haló, haló, zde 4. odboj a Pepa z depa se hlásí k tomu co se stalo a to tím, že NIC NEŘÍKALI A NA JEJICH SLOVA DOŠLO. To ví každý, že nelze jíti hlavou proti zdi alias VÝVOJI VE SPOLEČENSKO-EKONOMICKÉ FORMACI. Tak dobrou noc, přeje 4. odboj a Pepa z depa. S tím kapitalismem je to již doopravdy špatné, viďte?
06. 04. 2011 | 22:48

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekale,
už zase vysoká škola........ napadlo vas někdy, že jste blázen?
06. 04. 2011 | 22:35
----------------
Hovene, napadlo vás někdy, že jste lhář?
Nebo snad chcete tvrdit, že ten příspěvek, který jsem sem zkopíroval, jste nenapsal vy?

Víte, já mám pro postižené lidi jisté pochopení. Mám ostatně jednoho takového v příbuzenstvu. To ale v žádném případě neznamená, že takovýmto lidem budu tolerovat lhaní a osobní napadání.
Vy jste se z toho lhaní usvědčil sám. Pokud budete dál trvat na tom, že o těch plenách pro dospělé jsem tady jako první začal psát já, dám si tu práci a ten váš příspěvek vyhledám.
Vy jste totiž ve skutečnosti jen malá, nevýznamná nula. A tím, že jste se tady sám pochlubil absolutoriem VŠ, jste tuto vaši zoufalou bezvýznamnost jen umocnil.
To vaše lhaní a napadání těch, kteří vás převyšují nejen intelektem, ale hlavně slušností, svědčí jen o tom, že si potřebujete dodat sebevědomí za každou cenu.

To, že se vyjadřujete jako primitiv, bych vám odpustil. Ale jen v případě, že se mi hned teď omluvíte.
Jsem moc zvědav, jestli toho budete vůbec schopen.
06. 04. 2011 | 22:54

Primitiv napsal(a):

hoven:

pravice položila v 90. letech základy především všem tunelům...)) Máte obdivuhodné znalosti a to se cení..)) Nepřičinil jsem se ničím? Chlape dělal jsem pár let i v kamenolomu, ale vy asi neděláte nic. Nejhloupějšími příspěvky tady perlíte vy, odtržen od reality, nejspíš blouzníte ve stylu stokrát opakovaná lež by se mohla stát pravdou.
06. 04. 2011 | 22:54

tata napsal(a):

tak sem si prošel diskuzi

Celkem sem se pobavil,jen se divim že kromě usměvu na tvaři muže ještě někdo s nikem přiznačneho mena diskutovat,bud je najivita sama,a nebo se hrozně baví jak vas schvalně vytačí,nebo poslední varianta ale ta nejde publikovat.

VARIANTA c je velice nepravděpodobna aby někdo tak normalně produkoval myšlenky.
06. 04. 2011 | 23:06

townsmen lverch napsal(a):

tata:
Máte pravdu, rád se bavím a hraju si s protistranou........nemohu k tomu více napsat a prozradit tak to co nechci..))
06. 04. 2011 | 23:17

hoven napsal(a):

dočekale,
jen kdybyste dal aspon desetinu energie , kterou máte na hádky, do práce. možná, že byste i tu vysokou školu udělal a nemusel se tím pořád trápit.
06. 04. 2011 | 23:21

hoven napsal(a):

primitiv
no já si akorát pamatuju , že za tunelování zabásli jednoho socanskýho ministra financí. další ministr za čssd grégr se vyhnul kriminálu za vytunelování desty jenom o odřený uši..
06. 04. 2011 | 23:24

Primitiv napsal(a):

hovene:
komedie nemá konce, vždyť dobře víte, že ti nejlepší měli vyspělé kontakty a metody a ti co je neměli šli jako odstrašující příklad - děláme s tím něco nebo ne? Když o tom nic nevíte tady máte materiál: Václav Láska - Jak se zavírají tuneláři

http://www.certnakoze.cz/tipy/knihy/vaclav-laska--jak-se-zaviraji-tunelari-4365.html
06. 04. 2011 | 23:32

hoven napsal(a):

primitiv,
a tak proto jsou paroubek se sobotkou stále na svobodě. mě to bylo pořád divný. musí to být díky těm vyspělým kontaktům a metodám. díky. pořád si člověk dává věci do souvislostí.
06. 04. 2011 | 23:36

Mrkev napsal(a):

Vždyť už toho Škarku nikdo nezaměstná. Podle toho, odkud probíhal jeho vstup do včerejších Událostí a komentářů, byl už nejspíš shánět místo jako noční hlídač na stavbě dálničního přivaděče.
07. 04. 2011 | 00:13

Otázkář napsal(a):

Nemůžu si pomoct, ale já tomu Škárkovi prostě nevěřím.
07. 04. 2011 | 00:59

Skogen napsal(a):

Tak Kalousek nechává mazat své nepodarky (ale jistěže on nechává - i kdyby to za něj smazal někdo jiný, je to Kalouskův blog)...

Jakpak asi mají blogeři v CMS nastavena práva, hádám, že smazat komentáře by jim umožněno být nemělo, čili i po odstranění článku by komentáře měly zůstat uchovány v systému a z úcty ke Kodexu, pravdě a diskutérům by nemělo být velkým problémem je znovu zveřejnit ;)

Pokud však Kalouskovi byla učiněna službička, pak skutečně není pomoci.
07. 04. 2011 | 01:39

Honza999 napsal(a):

Stejskale

je to sice trochu mimo téma (ale zase ne tak moc, neboť i v tom článku se jednalo o mafiánech ve vládě), ale chtěl bych se vás na něco zeptat...

U článku http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=696310
s názvem "Vláda schválila návrh Hegera, podle kterého se zvýší poplatek v nemocnici" byla disluse. Článek byl 6.4 ve 13:40 aktualizován s novým názvem "Za den v nemocnici stokoruna, podraží i další nemoci"...

A DISKUZE ZMIZELA!!! PROČ?
Mají mafiáni ve vládě strach z názorů obyvatelstva a dali vám příslušné rozkazy?
07. 04. 2011 | 04:31

Béda napsal(a):

Skogen,

média mají velkou moc. (ne nadarmo bývají nazývána velmocí)Politická vrchnost to ví (občes jim napasovává náhubky) a jejich vlastníci to taky ví (viz využívání v "demokratickém předvolebním boji). Nezdá se vám, že blogování je takové veliké organizované PR? Co říkáte tomu, že před časem se zde proláklo, editorem "úkolování" blogerů?

PS: Já bych se rozhodně nedivil vůbec ničemu.

Hezký den.
07. 04. 2011 | 05:46

Béda napsal(a):

Ještě ke Kalouskovi (jeho PR týmu) a médiím. O čem svědčí kauza Kalouskovy mediální mystifikace?

Není zde jistá indicie, že Kalousek nechává média inšpicírovat, že uvnitř nich má své lidi, kteří mu kde co "pustí"?
07. 04. 2011 | 07:27

rejpal napsal(a):

Otázkář
Já mu nevěřil nikdy. Jenže Bárta není o nic lepší. Ten lhal tutově, jen to bagatelizoval pojmem bagatelizace. Kdyby to byla pravda s tou půjčkou, mohl to říci hned na první pokus (jenže to si asi myslel, že když vše popře, věc odumře). Ta herecká etuda včera vyvolávala dojem, že text prohlášení ani nepsal Bárta sám. Stále se koukal do papíru a koktal, člověk jinak dost výrečný a schpopný formulovat myšlenky. Včera nedokázal spatra pronést ani pár vět o věcech, které sám osobně prožil.
Dneska už je na světě další kauza ohledně sledovaček (za osobní Bártovy účasti) a podivných smlouvách.
IMHO je VV stejnou stranou jako jejich partneři, ale navíc ještě pokryteckou. Je úplně jedno, jestli prolhaný je minulý předseda, současná šedá eminence nebo oba.
Ale bude aspoň veselo, zdá se, že se bude vylučovat.
A parlament by měl zavést institut pravidelných každotýdenních jednání, na kterých by si střídavě různí členové koalice sypali popel na hlavu. To jim ještě moc nejde.
07. 04. 2011 | 07:50

David napsal(a):

Novinky.cz:

ABL sledovala starosty Prahy 1 Hejmu a Dvořáka

Bezpečnostní agentura ABL, kterou vlastní rodina ministra dopravy Víta Bárty, sledovala v roce 2006 bývalé starosty Prahy 1 za ODS Petra Hejmu a Filipa Dvořáka. Podle Jaroslava Škárky, který to uvedl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes, se o nich zjišťovaly informace z policejních databází. Většinu kauz řídil přímo Vít Bárta, řekl listu poslanec Škárka. Ve středu předal důkazy Městskému státnímu zastupitelství v Praze.

7.4.2011 Dnes 6:56

Sám Škárka, který v posledních dnech poukazuje na podivné praktiky strany, se podle svých slov sledování účastnil. "Byl jsem v terénu. Chodil jsem na schůzky s politiky a měl na sobě záznamové zařízení," popisuje. Měl prý za úkol zmapovat jejich prohřešky a korupci a dostat to pak na veřejnost. Odhalili tak prý třeba podvody s prodejem půdních bytů.

"Většinu kauz řídil přímo Vít Bárta. Vždycky jsme se sešli já nebo někdo další z Věcí veřejných a někdo z detektivní divize ABL a koordinovali jsme postup," prozradil listu Škárka, dnes již bývalý člen a místopředseda VV. Jako důkazy má výsledky prověrek, záznamy ze sledování a maily, které se v rámci této skupiny vyměňovaly, i od Bárty.

Škárka si do předloňského roku myslel, že chce Bárta změnit poměry k lepšímu. Pak se ale Věci veřejné začaly rozšiřovat po celé republice a došlo k mnoha odklonům od toho, co byl původní pohled Věcí veřejných, uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Dobeš: Bártovy peníze pro Škárku byly jen půjčka

Vítka si musejí blondýny zaříznout samy, vzkazuje zdroj od Nečase

Škárka: těch 55 tisíc měsíčně bylo na kancelářské potřeby nebo notáře

Peake: Byla bych ráda, kdyby Škárka mandát poslance uvolnil

Škárkovi věřím, říká Huml

Škárka: Dokážu si představit, že budu nezařazený poslanec

Věci veřejné vyloučily Škárku. Slíbil důkazy, že mu Bárta dal peníze

Do loňského srpna prý nemohl nic dělat, protože byl vázán bianko směnkou na 10 milionů korun, kterou se stranou podepsal, aby mohl v roce 2006 kandidovat na starostu Prahy 1. "Tuto směnku měl podepsanou i (ministr školství) Josef Dobeš a (Bártova manželka) Kateřina Klasnová," dodal Škárka. Směnka byla podmíněna tím, že pokud by vystoupil ze strany, musel by se vzdát zastupitelského mandátu. Loni skončil Škárkův mandát v Praze 1, platnost směnky byla tedy podle Škárky ukončena.

V závěru rozhovoru Škárka poznamenal, že stranu financoval od začátku Bárta prostřednictvím ABL a pak firmy, které dostávaly od ABL zakázky. "Tyto firmy pak inzerovaly v časopise Pražan, který propagoval lídry Věcí veřejných. Tak se to dělalo do roku 2008. Pak začal být za finance odpovědný dnešní poslanec Radim Vysloužil. Takže co se dělo potom, už nevím. Ale podle mého názoru vstoupili do Věcí veřejných i jiní investoři," uzavřel Škárka.

ČTK
07. 04. 2011 | 08:14

ali napsal(a):

jak Škárka, tak Bárta by měli jít do někam. Nechápu, že v době boje proti korupci a potýkání se s korupcí (nejen) ve vládních sférách, si Bárta dovolí dát na blint někomu půjčku mezi čtyřma očima a bez papíru. Pak koktá a plače do tv, jak to myslel upřímně. To neudělá ani blb. Oba si s lidmi vytřeli zadek. Pro mě přestala být strana véček naprosto způsobilá, byť jsem jí nevolila. Jó, když se čuchne ke korytu, tak to jede. Ve chvíli, kdy se dostanete do sněmovny a vlády, ztrácíte soudnost, dostáváte se do jinýho světa, kde vám lepí konta penězi, je běžné vydírání i vyhrožování a svět se uzavírá v bludném kruhu špinavostí..k čemu je nám sněmovna i vláda v této podobě?

p.s.pane Stejskale oslovení "lůza" je povolené?
07. 04. 2011 | 08:26

jarpor napsal(a):

rejpal

Dobrý den, jen poznámku :
no... skoro bych řekl, že by mohly být vypsány sázky na to, kdo lže a kdo ne...
osobně bych ovšem zatím se sázením počkal...

K podivným smlouvám :
má jít o smlouvy mezi jakousi stavební firmou a ABL z roku 2009 a částka kolem 9 mil. za vypracování čehosi bezpečnostního pro tu stavební firmu, s tím, že to domlouval kdosi mimo ABL... s podezřením, že peníze šly na financování strany... viz na webu ČT24.
Jenže v tom "tajemném" není nic o tom, zda byla ta vyplacená částka ve stavení firmě řádně zaúčtována jako výdaj a v ABL
ABL řádně zúčtována jako příjem, nebo zda je tomu jinak. To je totiž to zásadní, aby zde bylo cosi tajemného...

/A k tomu se zeptám... v roce 2009 někdo věděl, kde bude strana VV a Bárta v roce 2011 ?/

Pokud novináři, kteří tu "podivnost" vyhrabali nemají ponětí o zaúčování či nezaúčtování plnění z této smlouvy vyplývající, pokud nemají ponětí jak se nějaká částka z ABL objevila ve VV / v této souvislosti/... je to jen blaf do luftu. Kost hozená neznalým /záměrně nebo naprostou neprofesionalitou těch novinářů/, aby bylo "zajímavé" o čemsi tajemně spekulovat...

Hezký den
07. 04. 2011 | 08:26

rejpal napsal(a):

jarpor
Já bych nevsadil ani bůra na nikoho z nich.
Ta smlouva - samozřejmě, nikdo nevěděl, že budou v parlamentu, ale docela na to sedí stará moudrost o tom, že člověka dostihne jeho minulost. Ale to všechno jsou jen kamínky do mozaiky. Nad každým z nich by se skoro dalo mávnout rukou, ale mozaika jako celek, to je něco jiného.
VV praděpodobně nejsou horší než řada ostatních stran. Jenže samy se dopouštějí věcí, proti kterým vedly křižácké výpravy. A s velkou pravděpodobností mají tak nestandardní vnitřní strukturu, že jakákoli změna je systémově téměř vyloučena. Každý, kdo se o něco pokusí, bude vyloučen -:))
07. 04. 2011 | 08:35

jarpor napsal(a):

rejpal

Vzpomínáte jistě na tu volební euforii "nových lidí" do PS... lidí, spíše se mi chce napsat amatérů... kteří do té doby měli minimální zkušenosti s fungováním "politické strany" byť na lokální úrovni... kteří pouze měli chuť "něco změnit"...
A kolik moudrých voličů naletělo na tuto vidinu... /Volím VV, uvidíme!/

Uvádím to jen jako dokladování skutečnosti, že málokdy "rychlá a snadná" řešení vedou k očekávanému cíli... / i v souvislostech, ve kterých jsme se bavili nedávno../

Včera jste napsal :
"Nejhůř je na tom Nečas. Pokud totiž hodlá plnit své sliby, nemůže doporučit Bártovi rezignaci, protože by musel poté odvolat sám sebe. Může Bártu odvolat, ale tady už to opravdu zavání odchodem VV z vlády."

Nevím... ale nemyslím si, že Nečas je na tom nejhůř... Ten je nechá v klidu "smažit se ve vlastní šťávě"... ono totiž něco může být na tom, že Bárta trochu utáhl kohoutek stavitelům silnic a železnic...

Hezký den
07. 04. 2011 | 08:56

Dočekal napsal(a):

ali:

Termín "lůza" tady poprvé použil nick hoven. Byl to jeho pokus o dehonestaci těch, kteří jsou odkázáni na sociální dávky.
Když jsem se nad tím pozastavil a upozornil jsem nick hoven na to, že termín "lůza" používali jako označení českého národa němečtí nacisté, přiznal se tento, že je sám chudý.
Pro mne z toho vyplývá, že nick hoven je ve skutečnosti finančně závislý buď na invalidním důchodu, nebo právě na sociálních dávkách.
Protože pan Stejskal slovo "lůza" v příspěvku nicku hoven ponechal (= nesmazal celý jeho příspěvek), považuju tento termín za přípustný.

No, když tady je přípustné i toto...
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
07. 04. 2011 | 08:56

rejpal napsal(a):

jarpor
Z mých četných (někdy) příspěvků určitě víte, že já vidím chybu spíš v nastavení systému (... kontroly moci, například), než jen v jednotlivcích. Jsme prostě takoví, že se umíme dobře přizpůsobit poměrům (a nejen my Češi, jak jsme včera sám napsal). Typickou ukázkou jesou poslanecké náhrady a tak často v souvislosti s tím citovaný Bohuslav Sobotka. To ustanovení nemělo nikdy spatřit světlo světa nebo mělo být zrušeno. Každá sněmovna, která to nechce udělat, je spoluvinna en bloc a každý poslanecký klub, který se nikdy nepokusí to řešit, zrovna tak.
I proto jsem nevoli subjekty, které tu zazářily a slibovaly hory doly černý les. Nicméně i tak jsem ještě o stupeň kritičtější k těm, kteří něco slíbili a dělají pravý opak, než k těm, kteří "jen" něco neplní. To není o morálce, ale o tom, že u těch prvních mám pocit, že si myslí o svých voličích, že jsou hloupí.
K tomu poslednímu: nesnažím se příliš spekulovat o tom, co spouští jednotlivé skandály. Těch příčin může být víc: někdo někomu šlápne na kuří oko, někdo dostal pár facek a nechce v tom být sám, jindy zase je to akce zhrzeného jednotlivce či akce podplaceného nebo jinak pod krkem drženého jednotlivce. A také samozřejmě boj o pozice v příštích volbách (to je asi ze všeho nejvíc podstata rivality ODS-TOP 09). Je těžké ty příčiny dešifrovat a celou pravdu obvykle nezjistíme.
Pro běh věcí je ale podstatnější, zda, a do jaké míry jsou ty kauzy pravdivé (ani FBI se nestarala o motivace Josepha Valacchioho, když vypovídal o vnitřních poměrech Cosa Nostry). Vždycky je třeba porovnávat střípky informací a sestavovat je do obrázku.
Typická je ta poslední kauza. Bárta mě svým vysvětlením prostě nepřesvědčil, a to hned z několika důvodů (v tomhle vstupu by bylo moc dlouhé je popisovat). Kupodivu mi ze všeho nejméně vadí argument, že nemá smlouvu. Vím o podobných opřípadech a srovnatelných částkách (nejde o politiky).
A ještě jedno (nikoli objevné) poučení: když chci proti něčemu bojovat, musím v těchto věcech mít čisté ruce.(Už tady bylo několik stran, které tohle pravidlo ignorovaly, a doplatily na to - IMHO právem).
07. 04. 2011 | 09:29

jarpor napsal(a):

rejpal

Včera jsem napsal, že nejsme si názory až tak vzdáleni, jak by se mohlo zdát...
A dnes to zopakuji, protože to hlavní z Vašeho bych skoro podepsal... a pár rozdílných "detailů" nestojí za řeč..

Hezký den
07. 04. 2011 | 09:37

Skogen napsal(a):

Pro Béďa,

ano, když se před Vás postaví klátící se Kalousek s ABL v pozadí (vyložte dle libosti ;) a párkrát demonstrativně bouchne pěstí do dlaně, možná by šla svoboda stranou a ten delete byste taky zmáčknul ;)

Třeba je to jen prozatím nerozpoznaná další fáze editorova výchovného procesu směřujícího k umění diskutovat ;) Opravdu mě mrzí, že se do něj musím trefovat, ale přímá konfrontace ideálů s realitou začíná být lehce úsměvná :)
07. 04. 2011 | 10:12

Skogen napsal(a):

Omluva za ten přebytečný háček v nicku, pane Bédo.
07. 04. 2011 | 10:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Honzo999,

už jsem zde důvody, proč pod některými zpravodajskými články zavíráme diskusi, vysvětloval mnohokrát, ale rád Vám to napíšu znovu.

Pokud se mezi prvními několika desítkami příspěvků objeví tak třetina těch, které obsahují výrazy jako "čurák", "kretén", "mrdat", "do prdele", "židobolševik", "židák" popř. výzvy typu "cikáni do plynu", "postřílet či pověsit" kohokoliv, "zmlátit či zmrzačit" a debata po nějaké chvíli sestává více méně jen ze zásahů administrátora, pak ji zavřeme. Nemáme čas, chuť ani náladu se podobnými výkřiky probírat. V dohledné době chystáme opatření, které autorům této zábavy přístup do debaty podstatně ztíží (samozřejmě nejen jim, ale všem, takže opět bude na co si stěžovat, nebojte).

Hezký den, paní ali,

nemám žádný seznam povolených a nepovolených slov. Snažím se občasnými (namátkovými) zásahy chránit tuto debatu před nejhoršími excesy pro ty, kdo si chtějí vyměňovat názory na cokoliv (a uznávám, že ne každému tento systém vyhovuje).

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 10:15

rejpal napsal(a):

stejskal
Doufám jen, že to nebude registrace spojená se sbíráním nějakých dukátů. Proti registraci bych nic neměl, je to běžná věc. Na druhou stranu, spousta těch lidí, kvůli kterým se zavírají diskuse, vyjadřuje věcně totéž, o čem mluvil včera předseda ÚS v Hyde Parku (rasisty tím nemyslím). Jen ta forma je holt podstatně zemitější.
07. 04. 2011 | 10:26

Skogen napsal(a):

Pro editor: jestliže skutečně tolik lpíte na svobodě projevu (demokracie je řehole a ne selanka, to zrovna Vám jistě říkat netřeba), vytvořte funkci, které bude příspěvky "nehodných" zveřejňovat sbalené. Kdo bude stát o žumpu, bude si je moci rozkliknout. Nebudete se vystavovat podezření ze služby režimu :)

Jinak:
BAN na nick - silně neúčinné
BAN na IP - odbouchnout celý přístupový bod je dryáčnická metoda, krom toho existují anonymizéry
registrace - naprosto k ničemu
07. 04. 2011 | 10:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane rejpale,

Hyde Park jsem neviděl, ale to není důležité. Rozhodující je, že na našich stránkách platí nějaká pravidla, jejichž dodržování považujeme za důležité (nesčíselněkrát jsem vysvětloval proč). Debaty zde jsou určeny lidem, kteří to, co Vy nazýváte "zemitými" výrazy a já sprostotou nejhrubšího zrna (viz namátkou vybrané výrazy v předchozím příspěvku) nepoužívají resp. jejich užívání jinými je přímo do debaty odrazuje. Ti "zemití" si mohou povídat na stovkách jiných debatních fór v této zemi. Pro ty "nezemité" zde udržujeme tento prostor.

Neberte to prosím nijak osobně, není to tak míněno. Jen vysvětluji, proč zde děláme to, co zde děláme (a budeme dělat i nadále).

Libor Stejskal

P.S. "Dukáty" nechystáme.
07. 04. 2011 | 10:33

rejpal napsal(a):

stejskal
Já váš přístup nekritizoval - jednak to není můj server a jednak si taky myslím, že určité výrazivo patří na sklo a jiné do hospody. Jen jsem chtěl uvést trochu jiný pohled na věc - že totiž i ty sprosťárny mohou pocházet od jinak slušných, ale velmi konsternovaných lidí. Asi tak.
07. 04. 2011 | 10:38

stejskal napsal(a):

Mohou, pane rejpale, ale na situaci to nic nemění.

Neberu to jako kritiku. Jen vysvětluji svůj pohled.

Hezký den i Vám, pane Skogene,

ad bany: Vím, psal jsem zde to samé za ty čtyři roky mnohokrát (ale je mi jasné, že ne každý může číst vše).

Ad balení "žumpy": Nevidím jediný důvod, proč bychom to měli dělat. Nemáme zájem nikomu, kdo neumí či nechce komunikovat slušně a korektně, poskytovat JAKÝKOLIV prostor. A popravdě řečeno: Je mi úplně lhostejné, z čeho mne zde kdo podezírá (či Aktuálně.cz). Zaobírám se jen tím, co mi přijde nějakým způsobem smysluplné (opět to není míněno nijak osobně, vysvětluji obecně svůj přístup k tomu, o co se zde snažím, míněno práci s blogy a starost o debaty pod zpravodajskými články).

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 10:45

Honza999 napsal(a):

Stejskale

to jsou jen kecy.. Podle mého nejde o počet sprostých slov, ale jen o to, zda mocipáni diskusi na jisté téma dovolí či nedovolí. Prostě cenzura horší jak za bolševika. Ten alespoň přiznal barvu, proč cenzuru dělá, což mi v porovnání s vámi připadá 100x čestnější.

Ta slova "čurák", "kretén" a podobně budou v každé diskusi.. Pochybuji, že by se některý z diskutérů zabýval počítáním, kolik se jich tam vyskytuje. Odvolávat se na nějaké jejich "procentuální zastoupení" je zhovadilost, speciálně od člověka, který má možnost kdykoli potřebný počet čuráků a kreténů doplnit.

A vlastně se ani tímto nemusí zatěžovat - stačí PROHLÁSIT, že čuráci překročili LIMIT.. KDO už to ve smazané diskusi ověří?

Máte neustále plné huby demokracie - ale VY to jste, kdo jsou pro ni největší hrozbou. Bolševický systém byl demokratičtější, než jste vy, protože URČIL PRAVIDLA, podle kterých se jelo (pravidla se někomu nemusela líbit, ale BYLA) a hlavně ta pravidla DODRŽOVAL a paradoxně byla daleko větší rovnost šancí. Dnešní "demokraté" pravidla neurčují, že prý je to omezování svobody člověka.. V rámci NEEXISTENCE těchto pravidel si ale bezohledně konáte, co se VÁM ZACHCE - a to s demokracií nemá nic společného...
07. 04. 2011 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Honzo999.

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 14:10

Honza999 napsal(a):

Stejskal

Pod článkem o Bémově synovi též chybí diskuze... Pochybuji, že by v souvislosti s tímto se vyskytovali "čuráci".. Spíše více jak třetina lidí vyjádřila uspokojení nad tím, že bez rukou se hůře krade..

Stejskale, nebuďte tak sebejistý - ma každou svini se vaří voda, i na vás...
07. 04. 2011 | 14:23

stejskal napsal(a):

To s tou sviní jste napsal moc dobře, pane Honzo999. l.s.
07. 04. 2011 | 14:42

Honza999 napsal(a):

Stejskale

nebuďte zase tak vztahovačný. Jen jsem použil obecně používaný slovní obrat a v žádném případě jsem tím nechtěl prohlašovat, že jste svině - to je přece v demokratické diskusi nepřípustné (bez ohledu na to, zda tou sviní dotyčný je či není..).

Pokud ale vy sám cítíte, že by na tom bylo něco pravdy.. To už je váš problém..

:-)
07. 04. 2011 | 15:03

ali napsal(a):

dobrý den, pane Stejskale
děkuji za odpověď. Jen jsem se chtěla ujistit, jak to funguje :o). Hezký den ali
08. 04. 2011 | 09:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy