Špatný aprílový žert

19. 04. 2011 | 14:49
Přečteno 6444 krát
Výsledek nejnovějšího koaličního kompromisu dokládá ztrátu soudnosti koaličních představitelů a jejich naprosté odtržení od reality života občanů v naší zemi. Už tak špatnou vládu, poznamenanou velkou nedůvěrou veřejnosti, mění navržené změny ještě k horšímu.

Premiér Nečas opět nedodržel svůj veřejný příslib odvolat z vlády ministry, spojené s firmou ABL. Ve vládě zůstává jak ministr Dobeš, který v ABL pracoval, tak ministr John, kterého ABL angažovala do vedení VV před parlamentními volbami.
Vláda se nadále opírá o zcela nevěrohodné Věci veřejné, které nejsou standardní demokratickou politickou stranou, ale podnikatelským projektem Víta Bárty a jeho ABL. VV mají navíc krajně podezřelé stranické financování, což dokládá nejnovější aféra poslance této strany Babáka. Tuto aféru premiér nijak neřeší, zřejmě je mu jedno, že se při financování vládní strany používá systém „bílých koňů“ a to dokonce v milionových částkách.

Ministrem dopravy bude Radek Šmerda, bývalý poradce poslance Severy, kterého na ministerstvo dopravy přivedl Vít Bárta a který dlouho působil ve vysoké funkci na ministerstvu obrany. V době, kdy ministerstvo vedla ministryně Vlasta Parkanová byl ředitelem jejího kabinetu a také náměstkem. Je tedy zřejmé, že Vít Bárta bude nadále ministerstvo dopravy ovládat jako majitel a designovaný předseda VV a že pan Šmerda bude moci uplatnit cenné zkušenosti nabyté v netransparentním prostředí ministerstva obrany z doby vlády Mirka Topolánka.
Pro Radka Johna zřídila vláda rozpočtové odpovědnosti ministerskou trafiku, se kterou nejsou spojené žádné kompetence, ani odpovědnost, jen plat místopředsedy vlády. Radek John, který tak rád kritizoval politické dinosaury se tak dostal do krajně trapné situace zcela zbytečného ministra. Za Rakouska – Uherska se trafiky přidělovaly alespoň za zásluhy o stát (většinou na bojištích), na žádnou zásluhu Radka Johna si však nedokáži vzpomenout. Jemu svěřené ministerstvo přivedl k naprostému rozkladu.
Navržený ministr vnitra Jan Kubice se těsně před volbami v roce 2006 podílel spolu s poslanci ODS na manipulaci veřejného mínění prostřednictvím tzv. Kubiceho zprávy, která se později ukázala jako nepodložená a účelová. Na tom, že zpráva nedoložila žádné prorůstání organizovaného zločinu do státní správy se v roce 2007 po dlouhém prověřování shodli jak policisté, tak státní zástupci. Kubiceho osoba v žádném případě nemůže být zárukou nestrannosti a zákonnosti vedení ministerstva vnitra. Naopak, už od roku 2006 je jméno Kubice široce vnímaným symbolem policejního ovlivňování politiky.

Jan Kubice je majitelem bezpečnostní agentury, vliv těchto bezpečnostně problematických neregulovaných struktur na ministerstvo vnitra tak bude spíše posílen. Zdá se, že vliv bezpečnostních agentur na tento rezort mohou zlomit opravdu jen nové volby a volební vítězství ČSSD.
Členem vlády zůstává Alexander Vondra, jehož odchod požaduje nejen opozice, ale také řada koaličních představitelů v souvislosti se skandálem PROMOPRO.
Koaliční kompromis neřeší příčiny vládní krize, sám John označil dohodu jako dočasnou, personální návrhy jsou krajně problematické a zhorší již tak špatnou pověst vlády. Koalice neprovedla žádné programové změny, ani změny ve způsobu prosazování reforem.
Pro ČSSD nezmizel žádný důvod pro hlasování o nedůvěře vládě. Naopak, po tomto zveřejněném plánu na personální rekonstrukci máme ještě více argumentů proto, abychom volali po nových volbách.

Pokud celá tato rekonstrukce není jen nová vládní mystifikace :-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Jak to asi bud e teď fungovat si každý může udělat obrázek tady:
http://domaci.ihned.cz/c1-51609170-podnikatel-mel-sedet-10-let-ale-je-venku-klaus-mu-udelil-milost
19. 04. 2011 | 14:54

vlk napsal(a):

Noa jak vidím vyústění vládní krize já, bilanci jejich vítězů, poražených a hlupáků , tak se lze dočíst tady:

http://urfaust.bloguje.cz/890044-pouceni-z-krizoveho-vyvoje-aneb-o-vitezich-porazenych-a-hlupacich-v-soucasne-vladni-krizi.php

Snažil jsem se o opravdu celkovou analýzu a nikoho nevynechat.
Myslím, ež ani pana Sobotku příliš nepotěším.
19. 04. 2011 | 14:56

Lop napsal(a):

Souhlas se Sobotkou. Taková obměna vlády je výsměch.
19. 04. 2011 | 15:11

Píďa napsal(a):

Jak tedy tu krizi a všechen ten humbuk kolem vyřešili?? Jen v noci řekli "Pojďme dělat, že uplynulé dva týdny nebyly, třeba nám na to lidi skočí".
Proč neřeknou rovnou : "v zájmu tunelů rozjetých a připravovaných jde všechno stranou. My jsme u lizu a dokud lidé necinkají klíčemi, tak delejme, že je vše OK"
19. 04. 2011 | 15:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 04. 2011 | 15:19

Farnc napsal(a):

Bohušu, jak je spojen Radek John s ABL? Byl zaměstnancem, nebo s ABL spolupracoval, pokud jsou důkazy , sem s nimi.
19. 04. 2011 | 15:22

ld napsal(a):

Autor,

já mám pocit, že jedinou opozicí vlády jsou odbory. Fňukání na blozích je neřešení problému.

Teď právě blekotá Vondra o vojenských újezdech. Tady je další chystaný tunel, malá domů developerům, bohatým! Jak na to bude reagovat ČSSD? Bude to zase o prázdné slámě? Nečetl jsem nic k tématu z dílny strany, stínového ministra. Tady zase letí luftem miliardy neznámo kam, a nikoho to netankuje!!
19. 04. 2011 | 15:22

Petrman napsal(a):

Milý pane Stejskale, to nebyl žádný násilnický příspěvek, ale pouze výsledek mého totálního zklamání nad současnou politickou situací ve které si připadám podveden a degradován tím spolkem který si říká koalice.
19. 04. 2011 | 15:23

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Nu, zrovna Dobeše bych nechal na ministerstvu, ať dotáhne Státní maturity do konce.

S pozdravem

Tomáš
19. 04. 2011 | 15:24

Ládik!!! napsal(a):

Kubice do vlády patřil už dávno.
19. 04. 2011 | 15:26

hoven napsal(a):

ta vláda není ideální, ale hlavně, že tam neni nikdo z čssd. ještě si všichni pamatujeme jejich korupční skandály, gripeny, pandury, OKD, uhelný doly , kakao, strejdu vika, pozemky a biolíh. a to pominu ty strašný dluhy , když byl ministr financí slaveček, který neumí ani počítat.
19. 04. 2011 | 15:32

Koplkop napsal(a):

Autor
Pan Sobotka tady opět zopakoval to co všichni vědí, nebo co je obecně známo. Pak nás ubezpečil, že vyvolají hlasování o nedůvěře vládě. A co pak pane Sobotka? Pak nové volby teď, nebo až potom, nebo někde vejpůl? A sliby voličům? Nemusíte se bát, žádné reformy nebudou, teď ještě nejsou tak nutné, teď budeme ještě rozdávat na dluh a něco si napakujem. Nebo je to jinak? Škoda, že nám o tom něco nenapíšete.
19. 04. 2011 | 15:32

DH napsal(a):

Jak každý rozumný, racionální a prozíravý člověk ví, důležitý je výsledek a ten má tato takzvaná politická krize velmi dobrý, pro naši těžce zkoušenou zem veskrze pozitivní a pro socialistickými experimenty ČSSD zubožený český lid navýsost prospěšný výsledek.

Jistě jsem nebyl jediný, kdo viděl ve zlověstně se lesknoucích očích holohlavého vůdce opozice Sobotky a jeho umaštěných fámulusů oprávněnou hrozbu návratu před listopad 89 a akutní nebezpečí dluhové spirály, neodvratně směřující k truchlivému osudu nebohého Řecka.

Je velkou zásluhou všech zodpovědných a konstruktivních poslanců vládní koalice, že toto nebezpečí bylo zažehnáno. Nemenší zásluhu na odvrácení této potenciální katastrofy má pevný, zásadový a zdravě sebevědomý státnický postoj našeho populárního prezidenta. Svým umírněným, ale dobře vyargumentovaným tlakem nesmírně přispěl k uklidnění situace a dotlačil všechny exopnenty věcí veřejných i neveřejných k rozumné, kompromisní a pro všechny výhodné dohodě.

Je velkým zadostiučiněním pro jednoho z mála polistopadových, odborně zdatných a politicky úzkostlivě nestranných policistů, tedy pro Honzu Kubiceho, že konečně bude mít příležitost dotáhnout do konce svůj nesmiřitelný boj proti prorůstání organizovaného ekonomického zločinu do státní správy. I za cenu, že by to mělo znamenat zničení parlamentní opozice a některých jejích významných ex-ponentů, musí postupovat podle zásady padni komu padni. Občané naší země mu za to budou vděčni. Je důležité zamezit všem nepřirozeným a kontraproduktivním tendencím, které by potenciálně mohly ohrozit zdraví dobře fungujícího ekonomicko-politického trhu, o tom jsem skálopevně přesvědčen.

Dovolte, abych ještě jednou vyjádřil dík všem zodpovědným členům naší politické reprezentace, kteří svým konstruktivním postojem udrželi proreformní a progresívní kurs směřování naší země, nastolený drtivou většinou našich rozumných voličů v posledních parlamentních volbách. Směšné pokusy levice o podrývání tohoto směřování loutkovým hlasováním zůstanou, a já věřím, že již navždy, jen směšným koloritem našeho demokratického zřízení.
19. 04. 2011 | 15:37

Luba napsal(a):

Pane Sobotko,
ČSSD smajlík přece vypadá poněkud jinak. Nás nezblbnete:

/:-°)
19. 04. 2011 | 15:38

vasja napsal(a):

No, ale když se to veme kolem a kolem, tak těm kmotrům a jinem zlodějům patří obdiv za scénář.
Z jedný strany uplakaná a čistá Holka veřejná, potom pravičák Péťa Tluchoř s Kmentou z Mladý Fronty, moudrý policajt Standa Huml(znáte z televize) do toho vznešený Kníže a jeho lejnomet Respekt a pak už jen poslední a logickej ohňostroj zbejval, Několik vět pana Václava Havla.
Kua, ty kmotři nejsou blbci. Takhle všechny zmáknout.
Nebejt v tom blbá ženská, je to všechno jinak. I Bohouš moh bejt v klidu.
19. 04. 2011 | 15:39

neo napsal(a):

Jooo, kdyby Paroubek nesabotoval předčasné volby, třeba už by byla čssd ve vládě...
19. 04. 2011 | 15:39

stejskal napsal(a):

V pořádku, pane Petrmane,

já jen, že "věšet" se na těchto stránkách nebude (a to ani v důsledku osobních frustrací). Považuji absenci "věšení" za jakési minimum, nezbytné pro jakýkoliv debatní prostor, kam si různí lidí chodí vyměňovat své názory.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 04. 2011 | 15:44

ld napsal(a):

Ládik,

jen Kubicemu předčasně netleskejte. Až vypátrá vaši domácí pálenici, hbitě změníte názor.
19. 04. 2011 | 15:56

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
když nesmíme věšet, můžeme aspoň vyvěšovat?

Onehdy po panu Bromovi chtěli, aby ve třídě pověsil Klause, ale pan učitel byl proti a raději po stěnách vyvěsil apolitické druhohorní příšery Zdeňka Buriana.
Inu - vkus naší mládeže je třeba tříbit, nikoli deformovat.
19. 04. 2011 | 15:59

neo napsal(a):

Id:

Hej bačo? Kde tu pálíte tu slivovici?

Vidíš henten kostel? Tak tam ne !
19. 04. 2011 | 15:59

Drzá zrzka napsal(a):

Velikonoční týden se ČSSD rozšířil o škaredé úterý, škaredá středa, copak nás asi čeká ve čtvrtek?
19. 04. 2011 | 15:59

vlk napsal(a):

Drzá zrzka
jedno je jisté. Čtvrtek nebud e zelený. Ani omylem.
A na velký pátek najd e poklady tak leda Klaousek.
Za to zmrtvýchvstání nebud e v pondělí, ale až v úterý. při hlasování o nedůvěře.
19. 04. 2011 | 16:03

Vico napsal(a):

Zdá se, že naše česká fidlovačka dospěla do veselého finále. Na závěr smíšený sbor zadlužených majitelů nemovitostí zazpívá post-exekuční chorál : "Kde domov můj" a opona může jít dolů.

Nepíšu to rád, ale jsme svědky gangsterské pouliční války. Jednotlivé gangy si tu už několik měsíců vymezují "claimy". Obyvatelstvo-voličstvo tu dělá jen čumící křoví. Lid sprostný je mimo gangsterský zájem. Ostří hoši s luparami střílí po sobě navzájem. Oběťi narůstají.

- Kočí utrpěla průstřel hlavy, který však naštěstí nebyl smrtelný, neb se v její hlavě nenalézá žádný životně důležitý orgán

- Tluchoř utrpěl těžký zásah do ústní dutiny a momentálně byl nucen si vzít placené indispoziční volno

- Nečasovi v důsledku stressu se zhoršil jeho neduh - inkontinence stolice.

- John sice zemřel již na začátku gangsterské přestřelky, ale zachránil se tím, že "nanebevstoupil" do ráje rozpočtově odpovědného vicepremierství.

Až gangsterská válka utichne, claimy budou vytýčeny, pak opět ovčané přijde řada na vás. A budete solit, až vám krev poteče z očí.
19. 04. 2011 | 16:05

anti politik napsal(a):

Nejvíc se mě líbí jak všichni sborem dopředu vědí, že ten či onen politik (Bárta, Vondra, Drobil) se očistí a vrátí se! Bez náznaku, že by tomu tak být nemuselo. Oni prostě vědí, že se očistí a vrátí! Inu justice je jejich!!!
19. 04. 2011 | 16:06

Drzá zrzka napsal(a):

Vlk

Vidno, že venku svítí sluníčko. I vlk je dobře naladěn. Možná se těší na sežrání Karkulky.
19. 04. 2011 | 16:07

Míval napsal(a):

Nejhezčí na téhle revitalizované vládě je funkce pana Johna.
On to ještě neví, ale k onomu protikorupčnímu místopředsednictví patří i uniforma, v níž se bude muset na vládě objevovat. Je to červenobílý trikot (jedna nohavice bílá, druhá červená), obdobně i rukávy, k tomu padnoucí škorničky a na hlavě tříhrotá karkulka. Vše bohatě ozdobené rolničkami.
Už se těším na jeho tiskové konference.
19. 04. 2011 | 16:07

Albert napsal(a):

Není to mystifikace, je to krutá pravda. Tři. větve se sjednotily, vykolíkovaly sféry vlivu a ustavily vládu národní ostudy pod dohledem prezidenta mezinárodní ostudy. Přátelé italské opery jedou dál. Dále budou rozkrádat to málo, co ještě zbylo po komunistech, a to, co nebude stačit, vytáhnou z kapes daňových poplatníků.
Máme se na co těšit.
19. 04. 2011 | 16:08

Luba napsal(a):

Podotek ku věšení:

Rozhodnutí učitele Broma Klause nevěšet se z dnešní perspektivy jeví jako čin velice prozíravý, jelikož jinak by se mu dnes ve třídě ztrácela pera.

Tedy ... to přinejmenším.
19. 04. 2011 | 16:08

Tomita napsal(a):

Nevím jestli Hovnovi věřít, že jen hlopý hň.p. Možná že vi, co se kolem něho děje a jen se snaží primitivně a hloupě manipulovat.

Ale co, lidi by si měli důvěřovat. Budu mu tedy věřit, že je to opravdu pouhý primitivní občan, který naletěl propagandě.

Ale jestli se jen přetvařuje, je dle mého v souladu s kodexem zdejších diskutujících potřeba, aby se přiznal.
.
19. 04. 2011 | 16:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=w_u-Ka4E7k8

"We all want justice but you got to have the money to buy it
You'd have to be a fool to close your eyes and deny it.."

:((
19. 04. 2011 | 16:10

anti politik napsal(a):

ČSSD je taky pološílená organizace, ale s předčasnými volbami souhlas!! Bohuši a víš vůbec, že tebe mezi rektosaury počítáme taky?
19. 04. 2011 | 16:11

Da.Rock napsal(a):

Když má tahle vláda takovou potřebu se znevěrohodňovat, měli bychom jí to dopřát. Každý další den jejího fungování znamená další růst preferencí ČSSD.
Problém je ale v tom, že bakalovci toho stihnou ještě dost nepáchat, než budou odejiti. A většina věcí z toho bude nevratných.
19. 04. 2011 | 16:13

hoven napsal(a):

první dobrá zpráva je, že sekta VV ztratí vliv na vnitro, druhá dobrá zpráva je, že reformy snad budou pokračovat.
19. 04. 2011 | 16:13

vlk napsal(a):

Drzá zrzka
ano, venku je krásně a meteo ukazuje, že příští 4 dny tak v městysu bude i nadále.
Nicméně - vlk, při pohledu na famiglii není vlůbec v dobré náladě. A nechystá s e sežrat Karkuli. To rozhdoně . Nýbrž sežrat to, co Karkule ochotně a rád a pro vlka navaří. A umí to opravdu dobře. Jak je ostatně na mé lepé figurce vidět. Napsal jsem lepé? Opravuji na sošnou.
19. 04. 2011 | 16:13

hoven napsal(a):

da.rock
tahle země si může dovolit pustit socany ke korytum, až budou reformy hotový. jinak se bankrotu nevyhnem. samozřejmě, že koalice přijde o podporu, ale to je jedno. nejde o koalici, jde o budoucnost čr.
19. 04. 2011 | 16:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat.....
http://ateo.cz/f/images/p/ParoubekBonaparte.jpg
Veselé krizování, už je líp sockomové...
19. 04. 2011 | 16:20

Kolemjdoucí napsal(a):

2DH:

To co jste napsal, je vtip. Že je to vtip, že jo?
19. 04. 2011 | 16:21

neo napsal(a):

vlk:

sošnou.
http://www.komik.cz/obrazky/7954-sorry-michelangelo-paroubek/
19. 04. 2011 | 16:23

Drzá zrzka napsal(a):

Vlk

Stínové divadlo už provozovali staří Číňané.
Zajímavá role, renesanční člověk baroktních tvarů.
K navařenému dobrou chuť a pohodové velikonoce či svátky jara přeji.
19. 04. 2011 | 16:23

vlk napsal(a):

Drzá zrzka
já zas e na oplátku přeji v pondělí pádnou ruku a pořádnou pomlázkou v té ruce.
19. 04. 2011 | 16:27

Tomita napsal(a):

Hovnečku, jen tak pro zajímavost.

Sděl mi prosím jako lajkovi, proč má ČR, které má:
- jeden z nejmenších dluhů veřejných financí v Evropě,
- kvůli reformě důchodového systému, na který dává velmi nízké procento DPH o proti Evropskému průměru,
- mít spolu s Dánskem jako jediná v Evropě jednotnou sazbu DPH,
- potažmo co se týče běžné spotřeby v domácnosti (potraviny, knihy, léky ...) jednu z nejvyšších DPH v Evropě (tj. 17,5 %).

To jsem skutečně zvědav. Tuším sice, že je to proto, že jinak dopadneme jako v Řecku a naše děti nebudou mít důchody, ale jistý si tím samozřejmě nejsem. Rád se nechám poučit.
.
19. 04. 2011 | 16:27

Da.Rock napsal(a):

hovne, tvé ideologické fráze možná na lidi zabíraly před rokem. Dneska už na řecké lži nikoho nenachytáš. Nemám trpělivost ti vše vysvětlovat, ostatně bylo by to házení hrachu na zeď.
19. 04. 2011 | 16:35

stále rebel napsal(a):

Pane Sobotko, Kubiceho jste měli vykopat od policie již vy v roce 2004.
To, že jste tam nechali lidi, u kterých bylo podezření, že jsou napojení na dalíky, se nevyplatilo vám ani nám.

„Ze zprávy vyšetřovatele Nováka z 1. října 2004 o důvodech, proč má být uvalena vazba na hlavní aktéry 'kauzy Kořistka' Marka Dalíka a Jana Večerka vyplývá, že Topolánkův asistent Marek Dalík se znal s policejními důstojníky a při svém zadržení měl u sebe vizitku ředitele Správy hl. m. Prahy Františka Snopka a ředitele UOOZ Jana Kubice...“
http://www.blisty.cz/art/28714.html
19. 04. 2011 | 16:36

rejpal napsal(a):

Té vládě chybí ještě jeden vicepremiér - Kristýna Kočí jako koordinátor boje proti odposlechům a za očistu českého jazyka.
19. 04. 2011 | 16:37

neo napsal(a):

rejpal:

Kočí si tam tu štěnici prý strčila sama...hoši maj videozáznam :)
19. 04. 2011 | 16:40

Da.Rock napsal(a):

Uvaříme vládu!
19.4.2011 11:00

Protestní akce Společenství práce a solidarity.

Před jednáním tripartity vyjádřeme nesouhlas s touto vládou, ukažme, že si přejeme její odchod!

Řada našich spoluobčanů se z existenčních důvodů bojí zúčastňovat demonstrací, proto jsme navrhli tento způsob protestu.

Zapněte dne 20. dubna (ve středu) v osm hodin večer spotřebič o výkonu alespoň 1 000 wattů (konvice, trouba, vysavač, žehlička, mikrovlnka....) po dobu 15 minut.

Zatížení elektrické sítě lze sledovat na stránce ČEPS. Pokud zapneme spotřebič v danou dobu, projeví se to výkyvem odběru a podle toho poznáme počet účastníků protestu.

Uvařme vládu!
Kopírováno ze stránek ČMKOS
19. 04. 2011 | 16:40

Jee napsal(a):

Pokud bude SUB S.A tvrdě konkurovat ABL bude to OK (když se dva perou třetí se směje)
Horší bude, když se o privitazaci vnitra mezi sebou podělí. No potěš pánbůh!
19. 04. 2011 | 16:42

neo napsal(a):

Da.Rock :

jak se někdo může z existenčních důvodů bát demonstrovat? Copak odboráři vybíraj vstupný ?:)

jak poznáte, že si někdo v 8 večer neohříval večeři, nežehlil košile, či nevysával aniž by souhlasil s protestem?
19. 04. 2011 | 16:43

Al Jouda napsal(a):

Tak koalice se nám dohodla, ale nikdo zde nepředpověděl, jak se k této dohodě postaví náš Tunelosaurus Rex :))) Pokud s ní Nečase zase vyhodí, tak je to na demisi celé vlády!
19. 04. 2011 | 16:44

Jee napsal(a):

Oprava" privatizaci

Chudák Miruna Němcová, jestli nastane válka gangů ("bezpečnostních" služeb).
19. 04. 2011 | 16:44

Colt napsal(a):

Bohušu

dostali jste co jste chtěli - jen místo Langera je tam jeho poskok Kubice.

Za tuhle politickou "strategii" byste měli dostat od těch pracujících, jejichž zájmy si tak rádi berete do huby, nakopáno do p.....

Deformy pokračují - díky socánkové - můžet si tam dál za těch 100.000/měs. mlýt naprázdno hubou. VV se od mafiánů z ČSSD a ODS do země zašlapat nedaly.
A před volbami můžete čekat další kubiceho zprávu II.
19. 04. 2011 | 16:46

šebány napsal(a):

Každý den bych chtěl číst DH a Vica. Je to chytré a vtipné .Díky.
19. 04. 2011 | 16:49

Tupelo napsal(a):

Doplnim Da.Rock - online graf spotreby je k videni zde: http://www2.ceps.cz/grafonline/popup.aspx

Sice myslim ze propagace prisla prilis pozde (pane Sobotko, je to namet na daleko tesnejsi spojeni s odbory a obcanskymi iniciativami jako ProAlt), ale pripojit bychom se mohli, urcite aspon poslat znamym email s nasledujicim linkem:
http://www.cmkos.cz/otevrete-oci/2992-3/uvarime-vladu

Colt: jak bude ted John pracovat na protikorupcnim boji na novem vladnim postu, ktery mu bleskurychle vytvorila setrici vlada rozpoctove zodpovednosti? Psanim brozur?
19. 04. 2011 | 16:50

zdenekb napsal(a):

Da.Rock:

Je to opravdu ze stránek ČMKOS a ne dodavatelů elektřiny?!? ;o)
19. 04. 2011 | 16:52

patriot napsal(a):

Albert, 16:08:

Hezky napsáno. Přesně tak to je.

DH, 15:37:

Stať jako teplé chcánky. Že vy jste dříve přispíval do Rudého práva?
19. 04. 2011 | 16:52

Jee napsal(a):

Neo

Odpovědi jsou prosté
1. Bát z existenčních důvodů... ?
Že přijde o práci, pokud by byl podnikatel, přišel by o zakázky z veřejných peněz (ale ten samozřejmě nemá důvod stávkovat).

2. Kafe by vařilo a košile žehlilo například 10x více lidí, než je běžné.
19. 04. 2011 | 16:53

Drzá zrzka napsal(a):

Odboráři to rozsvítí, sluníčka naše, za zájmy pracujích bojující. :o)))
19. 04. 2011 | 16:59

anti politik napsal(a):

neo ale jděte, dnes jsou schpopni profesně i lidsky člověka zničit a jít po něm stejně jako za komárů! Michálek je co? A není jediný. Udělali mu přesně to co dělali komáři odpůrcům. Vykopnutí z práce a dehonestace dotyčného atd. i s pomocí poplatných médií. Stejně hezky to šlo novinářům když ještě pracovali pro komunisty! No a v médiích se tyhle tlupy pomahačů různých režimů udrželi dodnes-krásný příklad je Modrá Fronta dnes! Není divu, že se lidé bojí a řekl bych, že úplně stejně jako kdysi!! Tehdy to mělo aspoň nějaká pravidla, ale dnes nevíte dne ani hodiny!!
19. 04. 2011 | 16:59

Jee napsal(a):

Karel Urbánek, generální tajemník ÚV KSČ, 1989
"Soudruzi, nyní je nejdůležitější klid na práci
abychom mohli provést nutné reformy."

Petr Nečas, předseda vlády, 2011
"Toto je vzkaz všem občanům. Hlavním úkolem je zajistit klid na práci a pokračovat v započaté práci na reformách."
19. 04. 2011 | 17:04

Puck napsal(a):

Není třeba pospíchat. Paroubek tak pospíchal, až nakonec zvítězil, nezvítězil.
Není rozumnější počkat, až si ten hrobeček vykopají sami. :-)
19. 04. 2011 | 17:05

rejpal napsal(a):

neo
S tou štěnící je to možné. Tady je možné úplně všechno.
19. 04. 2011 | 17:05

anti politik napsal(a):

Da.Rock udělám to a doufám, že nás budete informovat jak to dopadlo!
19. 04. 2011 | 17:06

Mud.. napsal(a):

Vybírali z deseti možností. Víte proč sociální demokracie šílejí jako jeden člověk? Ani ve snu je tohle nenapadlo! Jako ministr se podívá do "střev" v pronikání zločinců do politiky. To bude počteníčko! Jinak nás Kubice ohromně pozitivně překvapí, to věřte! Konec dobrý, všechno dobrý.
19. 04. 2011 | 17:06

Carlos V. napsal(a):

Da Rock : jo, přetížit síť a udělat blackout ... je samozřejmě řešením. Ovšem řešením demografického problému populační křivky.
19. 04. 2011 | 17:09

Luba napsal(a):

Míval,
Vy asi budete zastáncem transparentnosti a názorné agitace v politice ...

Otevřme tedy módní okénko:

Je jasné, že módní návrhář trojkolky Mr. Bakaly je člověkem bez fantazie. Pouze Vít Napoleone BonaBárta se, svými šátečky a kapesníčky, z té šedi vymyká. Možná by se jeho stejnokrojem mohli inspirovat i ostatní.

Zlí jazykové a kočí tvrdí, že pod těmi hadříky Vítek skrývá štěnice, ale poslední exemplář toho druhu byl prozatím objeven entomology desinsektora Humla v neuklizeném bytě Tchořem opíchané Kristýny.

Vítkova uniforma je ale neúplná ... Chybí-li něco podstatného v hlavě, je třeba to skrýt slušivým pohlavním pokrytcem.

Symbolem trojkoalice by měl tedy být v každém případě, logicky, třírohý klobouk. Dámy by měly mít povolenu výjimku v podobě kloboučku dvourohého.

Toto kloboučnaté rozlišení koalujících se pánů a dam by mělo i nikterak zkreslující význam mezinárodní, jelikož "be horny" je výsadou mužů. Na to baby prostě nemaj.
V každém případě může být národ potěšen, že jsou jejich reprezentanti potentní alespoň v něčem, i když na funkčnost vlády to pozitivní vliv očividně nemá. Je to logické. Když se pohlaví překrví, na hlavu toho moc nezbude.

Další výhoda takto pokrytých hlav je (krom toho, že na to máslo není vidět), že bude-li prezident-kleptoman na Hradě pořádat pro své lokaje koalní candrbál, pánská volenka a dámská kravenka proběhne bez rizika dekonspirace a infiltrace nepřátelských mikrofonů.

Protože takovou hrůzu si může na hlavu narazit jen blb, který to dostal stranickým příkazem pod hrozbou miliónové sankce a ztráty mandátu za nedodržení vázací smlouvy :)

P.S.: Rolničky, a jiné vkusné doplňky, jsou vyhrazeny jen pro obzvláště zasloužilé.
19. 04. 2011 | 17:13

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Nerozsvítí, rozpálí!
Já chtěl být dnes po studenu, ale asi si nakonec uvařím tři párky. Budu jim říkat Petr, Karel a Radek. Nechám je na plotně trochu dýl, ať prasknou...
19. 04. 2011 | 17:15

dříve Husákovec-Bilakovec,(nyní SOCAN) napsal(a):

"Vážený" pane autore!
Nevím co Vás opravňuje k tak hluboké negaci celé koalice.Prosím ,podejte výčet toho,co jste dobrého učinil Vy pro tento stát.Jestli jen to,že se válíte v poslanecké lavici takřka 20 let-tak to je HODNĚ málo !

p.s.nemám důvod být fandou "koalice"-to však neznamená,že stojím o jakousi rádoby "levici".
19. 04. 2011 | 17:16

ld napsal(a):

neo,

"Mí přátelé umí své špičky kontrolovat."
19. 04. 2011 | 17:16

rejpal napsal(a):

Luba
K etiketě u dvora patří rovněž bratrské polibky a vřelá objetí. Ty by při Velkém Smíření rozhodně chybět neměly.
19. 04. 2011 | 17:17

vasja napsal(a):

Uvařme vládu!
Kopírováno ze stránek ČMKOS
-------------------
Nejdřív si to vyzkoušejte na Zavadilovi, hošani.
Mám takovej pocit, že mi připomína něco z vepřového. Asi hlavu.
19. 04. 2011 | 17:18

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Nebylo by lepší ony krásně pojmenované párky ugrilovat či napíchnout na klacík a pěkně na ohníčku, za zpěvu bojových písní, opéct dokřupava?
19. 04. 2011 | 17:22

Colt napsal(a):

Tupelo
co bude dělat John je již celkem podružné.
Kdyby Bohuš hodil laso - do měsíce se mohl ujmout vlády a zastavit další velkotunely - důchodový a zdravotní.
Jenže, to by ta sebranka, která se ujala otěží v ČSSD musela chtít makat, a ne odpočívat v lavicích za cca 100.000 (prý zástupci "obyčejných lidí" :))

Teď budeme svědky dalšího teatrálního svrhávání Ďábla (ODS+TOP+VV). No to si tedy pomůžeme - je to jen cirkus za další peníze "pracujícího lidu".
To se nám to bujuje, když to někdo platí!
19. 04. 2011 | 17:24

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Bylo, ale zakládání ohníčků se v přenosové soustavě neprojeví, a grilovačka by tak nebyla považována za protestní...

rejpal:

Jsem zaslechl, že p.Tluchoř a slečna Kočí se smiřovačkou začali už dřív... :o).
19. 04. 2011 | 17:26

Da.Rock napsal(a):

Viz existenční důvody - jsou lidé, co opravdu žijí od výplaty k výplatě a výlet do Prahy za účelem demonstrace je poněkud drahý špás. Ne každý má šanci se tam dopravit zdarma odborářskými autobusy. Já jsem živnostník, ale demonstrovat bych šel taky, ovšem musel bych do Prahy dojet za své peníze. Což je minimálně 1000,-Kč za vlak, nebo 3000,- za auto.
19. 04. 2011 | 17:27

Tenco napsal(a):

Drzá zrzka
A nebylo by lepší na klacík napíchnout a pak ugrilovat ..... a..... a.... ?
A jíst přitom ty párky ? Třeba i za studena ?

:))
19. 04. 2011 | 17:27

Píďa napsal(a):

Pane Sobotko,
i přestože většina občanů se závěry nočního jednání trojkolky nesouhlasí (např. hlasování na Studiu 6 dopadlo 90% proti), asi v současné době není žádná demokratická možnost cokoliv ovlivnit. Doporučuji proto bedlivě hlídat ty jejich "reformy" a pokud tam bude například opt out, nebo zřízení druhého pilíře v soukromých rukou (tedy příprava na tunel) dávat jasně najevo, co se s nimi stane po příštích volbách. Máte nyní ohromnou podporu lidí a pokud bude vláda pokračovat ve stejnému duchu jako jede dosud, tak za vás dělá účinnou předvolební kampaň - a zadarmo. Dávejte proto lidem jasně a zřetelně najevo co bude se slavnými reformami po dalších volbách.
Trojkolka MUSÍ vědět, že pokud s vámi nebude jednat a nepřistoupí na vyvážené kompromisy, pak se snaží zbytečně, refromy půjdou při nejbližší příležitosti "do kytek".
19. 04. 2011 | 17:32

Tupelo napsal(a):

Colt: ale stale nevim co myslite tim hozenim lasa ze strany CSSD smerem k VV? Pokud pisete o vlade CSSD a VV, ptal jste se poslancu VV jestli by do takove vlady sly (s podporou komunistu)? Myslim ze realizaci sveho programu by VV dosahly spis s CSSD, ale uz si vybraly sve misto na pravici, maji prece 118 hlasu.
Nemuze byt tim lasem vyvolani neduvery vlade, uvidime kteri poslanci VV budou mit odvahu se 'duchodovemu a zdrav. tunelu" vzeprit. Nebude jich mnoho, nejspis zadny (s vyjimkou odpadliku jako Huml, mozna).
19. 04. 2011 | 17:38

Drzá zrzka napsal(a):

Tenco

Jdu si dát vejce. Bez párku.
19. 04. 2011 | 17:40

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

...ale nenamalujete mu nejdřív brýle, viďte?!?
19. 04. 2011 | 17:42

SuP napsal(a):

Sobotko -
Píšeš: ..."že se při financování vládní strany používá systém „bílých koňů“ a to dokonce v milionových částkách...."

Pod panem Haasem napsal jakejsi SuP:
..."Ty slavný kmotři, tahající za nitky, to je velice naivní představa. Celý kmotrovství je akorát stáj na bílý koně politickejch partají. Nevím proč všichni věříte takovým pitomostem, že podnikatel si nedokáže slušně vydělat podnikáním. Jenže z toho by strany měly prd. A strany něco spasou! Takže najdou neschopnýho "podnikatele", kterej jim bude zobat z ruky za to, že si přes ně budou prát peníze ukradený z rozpočtu. A on se zato bude tvářit jako mistr světa.
Dosaďte si tuhle úvahu do všech známejch skandálů a uvidíte, že to sedí.
14. 04. 2011 | 23:04 .."

Styď se PLAGIÁTORE!
Na druhou stranu člověka potěší, když vidí, ře může radit "politikum".
19. 04. 2011 | 17:46

vmk napsal(a):

Píďo, ČCSD má podporu těch zoufalců, kteří mohou svou volbou za tento sajrajt. Nelíbí se nám tato vláda, tak zvolíme ty, kteří zde byli předtím a zapomeneme, že se nám také nelíbili, že provozovali stejné tunely, korupce za nich kvetla stejně úspěšně a o právním státě mohla hovořit jen hrstka vyvolených. Tito voliči prohodí, zvolí a diví se, že se lautr nic nezměnilo. Nejsou-li zaslepeni pro "ty svoje", tak časem zase prohodí! A sakra. Zase nic....... A co takhle už zbytečně nedoufat a ty, kteří se neosvědčili prostě už nevolit?
19. 04. 2011 | 17:53

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Původně jsem malování brýlí v úmyslu neměla, ale dík za inspiraci. Popřemýšlím, jestli místo brýlí nebude vhodnější cvikr.
19. 04. 2011 | 17:54

Tomita napsal(a):

Hovnečku.

Byl dotaz příliš složitý ?
Potřebuješ něco lehčího.

Nebo si jen někde zlobně koušeš nehty naštvaný, že mud. tě tady v primitivních nesmyslech začíná trumfovat?
19. 04. 2011 | 17:57

zk napsal(a):

vmk:
Omyl, za vlád ČSSD se takhle obludně a neprokrytě nekradlo a vláda hlavně nekradla lidem přímo z jejich peněženek. To je úplně ta největší hloupost, říct si, že jsou všichni stejní a že je jedno, kdo bude vládnout, přesně na to ale současná koalice sází. Spoléhají na vždy věrné fanatiky typu hoven a na to, že ti ostatní se poddají cynismu a nechají si všechno líbit.
19. 04. 2011 | 18:01

SuP napsal(a):

Sobotko -
Nebyl náhodou nějakej Březina "ministr bez portfeje"? a nebylo to za socanů?
Tak nemel. Trafika je legální stranický zdroj nelegálních příjmů. Zrušte ten systém a pak kafrejte.
19. 04. 2011 | 18:03

Ivan napsal(a):

Již jsem zažil různé pohledy na demokracii, dočetl se různých způsobů pohledu na demokracii (např.demokratický centrakĺismus), ale takový pohled na dmokracii, kdy kormidelníci si učiní z voličů toaletní papír, to již je opravdu pokrok. Pokrok k pádu demokracie.
19. 04. 2011 | 18:08

S.Š. napsal(a):

vlk :

Milý vlku, početla jsem si, nemusím už celkem dodávat nic. Posílám Vám něco recipročně. Stoprocentním úspěchem by bývalo bylo, kdyby se povedlo nominovat na vnitro Radima Bureše. To se ale nezdařilo.
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2561.html
:-)
P.S.: Zajímavým postřehem ve Vašem psaní je to o nečinnosti odborů. Ona toho ale ČSSD taky moc nepředvedla, bohužel.
19. 04. 2011 | 18:08

ld napsal(a):

S.Š.,

tak Nečas nás přechytračil, že? Vy jste si přála člověka s morálním kreditem, já odborníka. A Kubice nemá nic z obého.

Vláda rozpočtové odpovědnosti vymyslela další zbytečnou funkci, tentokrát pro Johna. Na jedné straně pláč nad marnotratností, okamžitě však popřenou citovaným krokem. Naštěstí příští skandál už tuto vládu položí definitivně.
19. 04. 2011 | 18:14

Béda napsal(a):

Je to stále dokola,

triáda hraje pro veřejnost velké divadlo, co včera platilo dneska popře a přitom mimo dohled usilovně připravuje a hloubí do státní kasy tunely proti kterým je Blanka jenom krtčí nora.

Dobře si ty dinosaury vybral pan Bakala, věru dobře. Orwellovština vskutku jak vyšitá.
19. 04. 2011 | 18:20

Béda napsal(a):

Odvolávám co jsem odvolal. Vondra může zůstat. John si přesedne na teplejší místo kde nebude mít ani papírovou odpovědnost jako ostatní ministři, MV zabere jiná bezpečnostní agentura. O Feldkurátovi se vůbec nemluví, Dobeš zůstane. Nakonec se asi vrátí i Bárta a Drobil.

Lidi drazí, co kromě soukromého bezpečáka na MV se vlastně mezi těmi dinosaury změnilo?

HLavně, že bude klid na ty nezbytné Bakalovy reformy. Přes ty v žádném případě vlak nejede.
19. 04. 2011 | 18:26

hoven napsal(a):

tomita,
zcela odmítám retoriku socanů o tom, že ještě nejsme zadlužený jako státy EU a tak se "nic neděje". přesně to ukazuje na to, kam by nas vedli. v řecku si před pěti lety taky řikali, že se nic neděje, pokud by začli s reformama, nemuseli by bankrotovat a socialně nejslabší skupina lidí by tam ted nebyla existenčně ohrožená. populismus sociálních demokratů a jejich snaha se za každou cenu dostat ke korytu hraničí s ekonomickým zločinem na republice. všichni vědí, že problem naší země není výše dluhu a ale rychlost jeho rustu díky mandatorním výdajum. bez reforem naše země speje do dluhové pasti. to je realita, před kterou nelze utéct.
19. 04. 2011 | 18:26

ld napsal(a):

hoven,

když teda teď tak šetříme, proč Kalous žene dluh strmě vzhůru?
19. 04. 2011 | 18:32

Béda napsal(a):

hovne,

človíčku, človíčku. Prober se. Největší dluhy seká jak z praku nejlepší ministr financí postsovětských zemí, kterého osobně ocenily americké bankéřské špičky, které dlouhodobě úspěšně hlídají stabilitu americké ekonomiky. Mezi prostým lidem je to něco podobného, jako když řáholeckého loupežníka (tím nemíním bagristu) za zásluhy osobně ocení Al Capone.
19. 04. 2011 | 18:32

Tomita napsal(a):

Hovnečku, pokud tě to příliš nerozruší, to že něco odmítáš ještě neznamená, že to tak je. Jinak:

To co píšeš jsou pouze nesmysly, kterými ti vymyli hlavu. Mohu tě ubezpečit, že ti co ti tu hlavu vymyli, ví že to nesmysly jsou. Ale bytostně potřebují jednoduché duše, kteří jim uvěří že Česku hrozí Řecká cesta, že za schodek financí může rozhazovačný sociální stát a podobné nesmysly. Prosté duše jako ty pak nadávají na nezaměstnané, státní úředníky, důchodce a pod. Hávové, Bakalové, Dalíkové, Bártové apod. pak mají klid na své prasárny, kterými snižují životní úroveň středních a nižších tříd.

Ale jak říkám. Pokud si na pitomce jen hraješ a titulky z MF dnes papouškuješ jen aby jsi zde přítomné zmátl, pak se omlouvám.
.
19. 04. 2011 | 18:37

pich napsal(a):

Mně to připomíná ten starý vtip.
Němci bojovali s partyzány o most. Jednou ho zabrali němci, pak zase partyzáni. A když to bylo po třetí, přišla velká voda a zabrala ho.

Jelikož jsem pamětník, tak mohu říci, že mi to tady připadá jak 24.února 1948.
Demokrati se tahali o most, teda moc, pak příšli komanči a vzali a si ho.
19. 04. 2011 | 18:39

Budoucí nevolič napsal(a):

Nejsem fanda vládnoucí trojky, ale pořád lepší, než neustále omílané kecy o svrhování vlády. Přitom za poslední rok od voleb nezazněl ze strany socanů rozumný či lepší návrh, jak to dělat. Bohuš něco obecného vypotí jednou za čas a druhý den to vylepší lepším, ale opačným názorem "švejk" Hašek. Jejich kecy o 13. důchodech, o zrušení připravované důchodové a zdravotní reformy, valorizaci důchodů apod. zní hezky i mně a také by se mě týkala. Ale život mě naučil, že na dluh se žít nedá, pokud potom nechcete krást, dokola rozdávat z ničeho taky nejde do nekonečna. Bohužel na to slyší velmi mnoho lidí, kteří si neumí spočítat svoje výdaje ani od výplaty k výplatě a těší se , jak jim socdem dá něco zadarmo. Nedá, věřte tomu.
Jak jsem již uvedl, nejsem volič ani velký fanda "velké trojky", ale bohužel je mi jasné, že nás musí takto "ždímat", aby naše děti a vnoučata nedopadly jako Řekové a další. A doufám, že alespoň něco prosadí.
Předpokládám, že se k socdem připojí i odbory, až jim zase za státní peníze někdo vyrobí transparenty a píšťalky a v Praze bude nějaká "fajnová" akce, které se bude možné po demonstraci, kromě nákupů, zúčastnit.
P.S: Těchto akcí se nezúčastňuji z prostých důvodů, kdy odboroví bafuňáři zvou na jejich akce nikoliv argumenty, proč se akce koná a čeho by měla dosáhnout, ale tím, že cesta je zadarmo, neúčast v práci bude zaplacena, akce bude krátká a pak bude celý den na nákupy, zábavu, kolotoče apod.
19. 04. 2011 | 18:46

S.Š. napsal(a):

Id : Já s Vámi, pane Id, ovšem stále nemohu souhlasit. MV chápu především jako ministerstvo pro vnitřní věci (správní orgán), akci očekávám především od policie a policejního prezidenta. Ministr vnitra nemá žádné kompetence k tomu, aby zasahoval do práce policie, dělat to nesmí. Nemyslím navíc, že člověk s policejní praxí automaticky získává schopnost řídit resort tak rozsáhlé a rozličné působnosti, to se týká jak pana Kubiceho, tak Vámi navrhovaného člověka. Pěkný večer.
19. 04. 2011 | 18:51

hoven napsal(a):

id, beda,
už jsem to psal. dluh ženou vzhuru mandatorní výdaje, to jest ze zákona povinné. stát je musí vyplatit, at už na to peníze má nebo ne. a vzhledem k tomu, že na to peníze nemá, tak si musí pujčit. jediný řešení je reforma.
tomika
za předlužeností řecka je rozhazovačný sociální stát, to je lehce doložitelný. v řecku nikdo nechtěl pracovat v soukromem sektoru, protože ve státním to bylo lepší. nemuselo se tam nic dělat a platy byly vyšší. to přeci nemuže skončit jinak než bankrotem. ja nemužu za to, že jste uvěřil špidlovi pohádku o zdrojích. normální člověk takové hlouposti nevěří.
19. 04. 2011 | 18:54

Colt napsal(a):

Tupelo,

Tímto Vám odpovídám:
pokud někdy přicházela v úvahu podpora VV ČSSD, je téměř nemožné po nenávistném vystoupení Bohuša a Zaorálka, aby jakkoli sympatizovali s ČSSD (tedy i v tom tyátru "svržení ďábla"). A to na velmi dlouhá léta.

A podezřívám vedení ČSSD, že o to jim šlo - aby se náhodou někdy nestalo, že s podporou Komunistů a VV budou muset také vládnout. Namísto povalování a kecání v poslaneckých lavicích. Důkazem budiž zažitý způsob arogantního chování ČSSD k Lidovcům a Zeleným. A to už před volbami.

Česko dnes ovládají dvě mafiózní strany - jedna se zaštiťuje hájením "obyčejných lidí" a druhá se zaštiťuje "snižováním deficitu" a straší "Řeckem".
Obě kecají a kradou. Ta druhá 10x víc, protože je drzejší a chytřejší.

VV jim jenom koply do toho zlodějského mraveniště. Proto to náhlé souznění ODS a ČSSD. Ostatní "důkazy" proti VV jsou ve světle toho, co už jsme zažili za těch 20 let, jen malichernosti a směšné rekvizity.
19. 04. 2011 | 18:56

ld napsal(a):

s.š.,

to máte tak, že ačkoli by ministr vnitra do policie zasahovat neměl, zhusta tak činí. Například tím, že nechá, rozumí se policejním prezidentem, zrušit nějaký odbor, pracoviště, zašantročí specialisty. Kdyby tomu tak nebylo, milá paní Šauerová, kluci by se oň neprali, nemyslíte?

Já jenom, že teď už zase nevadí, že Kubice je majitel bezpečnostní agentury a že už toto nebezpečí bylo dostatečně potlačeno Bártovým odchodem; navenek nezávislý Kubice bude jednoduše závislý dvojnásob. Vsadíme se? Tak například, jakou dáváte životnost Lessymu? Počítám, že rok 12 začneme s někým jiným.
19. 04. 2011 | 19:01

ld napsal(a):

hoven,

a jsme u toho. Proč stát ty peníze nemá? Protože je vybírá jen někde. U těch nejslabších, u těch, kteří kladou nejmenší odpor. Důchodci, mrzáci, zaměstnanci...
19. 04. 2011 | 19:04

Béda napsal(a):

hovne,

1) termín řecká cesta pro tvou informaci platí ztaky pro Irsko, Island, Portugalsko, Itálii, nejnověji jej skloňují ekonomické a MMF špičky s USA... To všechno snad mají na svědomí socani?

Jak je možné, že právě socanské ekonomiky severu Evropy a Německo zvládají tu krizi nejlépe?

2) Kalousek je mistrem trefy vedle - nedokáže absolutně predikovat vývoj a nechat vypracovat racionálně zdůvodněný rozpočet. Navíc všude kde kdy byl mizel státní majetek jako o závod. Mistr Kalousek je taky mistrem špičkových smluv - ovšem nikoliv pro stát. Jeho úspěchy by se daly ze strany občana daňovníka shrnout slovy "naše slavné prohry". Za Kalouska státní dluh i dluhy jednotlivců rychle narůstají, ekonomika jde do **** a špičky kterým se podstrojuje raketově bohatnou.
19. 04. 2011 | 19:06

vlk napsal(a):

Zdravím paní S.Š.
nebudu předstírat, že nemám z Vaší kritiky radost. Samozřejmě, že mám. Ostatně, některé pasáže, které jsem psal, tak mi bylo jasné, že Vám budou rezonovat. pokdu nakuknete.
Toho Doležala jsme si přečetl. Nemám ho rád. Je silně stranický.
Pohádku neumím vyhodnotit. Fakt je ten Bureš takový ranař, jak o něm Doležal píše? Nic o něm nevím. Projel jsme internet a v podstatě taky nic. Jen, že má opravdu dobré vzdělání, že dělal pro TI.. Uvítal bych názor.
19. 04. 2011 | 19:07

Tomita napsal(a):

Hovene, Hovne. Čteš to po sobě?

To že této zemi nevládnou už dvacet let komunisti je jen díky tomu, že lidí, kteří si nechali vymydlit palice jako ty, byla po druhé světové válce v západní Evropě menšina a levicové vlády tak mohly ze západní evropy udělat region, jehož životní úroveň byla natolik zajímavá, že mohly na východě padat režimy.

Za socioekonomické režimy jako je Malajsie či Taiwan (což je evidentně směr kterým nás neomylně vedou naše nezbytné reformy) by tady určitě nikdo klíči necinkal.

Různí Supi, Mudi, Hovni a podobní jsou jen užiteční blbci skutečných vládců ekonomiky.

Proto zní hlasitě v našich "nezávislých" pravicových médiích - jen více Supů a Hoven.
.
19. 04. 2011 | 19:10

Béda napsal(a):

Předpokládám, že v krátké době p. Kubice zreorganizuje policii. Do čela ÚOOZ povolá ze zahraničí špičkového praktika p. Krejčíře, do čela finanční policie p. Vikrtora Koženého.

Největším úspěchem ÚOOZ pod vedením p. Kubiceho bylo, že snad z podnětu ÚOOZ nebyl nikdy odsouzen žádný politický prominent a možná ani mafián. Alespoň jsem nikdy o ničem podobném nečetl v novinách. Útvar se proslavil až slavnou volební konspirací.
19. 04. 2011 | 19:11

zk napsal(a):

Colt:
Jestli ČSSD nebude spolupracovat s VV, tak jí za to jakožto její volič budu neskonale vděčný. Ten Bártův plán Vám nevadí, ta hloupost, vulgárnost a diletanství lidí, které VV dostaly do vysokých státních funkcí také ne? Já opravdu nepřestávám žasnout nad tím, co si tady někteří lidé nechají líbit.
A jste naivní, pokud si myslíte, že koaliční potenciál nějaké strany je závislý na tom, jak se "chová" k ostatním. To není jako když někdo balí holku. Rozhodují peníze, to, co je kdo schopný za spolupráci nabídnout. Pokud by pravice nabídla SZ a KDU-ČSL víc než levice (coř je velmi pravděpodobné) a ČSSD by spolu s komunisty měla pod 100 poslanců, šly by do koalice s ní. Jak tomu ostatně bylo v roce 2006.
19. 04. 2011 | 19:15

Béda napsal(a):

zk,

VV si podobně jako před tím ODS svojí Smlouvou s občanem hned po volbách s gustem vytřely se svým programem pozadí. Jejich politikaření je v podstatě nepřerušovaným výsměchem jejich voličům. Počínaje antidinosaurismem, antikorupcí, zveřejňováním a transparentností a referendem. Tato zalobbovaná podnikatelská politická formace dělá v podstatě všechno v přímém protikladu k původním slibům.
19. 04. 2011 | 19:22

Petr B. napsal(a):

Podle mého názoru se ODS jmenováním Kubiceho snaží stmelit vládu, tím že jí obrátí proti svému největšímu nepříteli tzn. ČSSD. A smíří definitivně Langera s Johnem. Šokovalo mně, že John s Bártou řekli, že s Kubicem už počítali dříve na své kandidátce.
Myslím, že by se mělo prověřit ještě spojení Kubice-Dalík při tom úplně prvním případě korumpování poslance v tomto tisíciletí tzn. cause Kořistka. Podle některých indicií už tehdy Kubice na tom pracoval ve prospěch ODS, i když se nikdy neměl zabývat politikou, ale pouze organizovaným zločinem. Co ten člověk, kdy udělal pro prospěšného pro tuhle zemi kromě lumpáren typu ovlivňování demokratických voleb ve prospěch ODS? Jak je možné, když teď má navíc bezpečnostní agenturu, že může být ministrem vnitra?
A ještě mně šokovala paní Peake z VV, když řekla, že VV nemůže plnit svůj volební program a že přednost má koaliční smlouva, která obsahuje pouze věci z programu Nečase a Kalouska. Proč tedy lhali svým voličům? Odlákali levicovým programem sociální demokracii přes 10 procent hlasů a teď se voličům vysmívají.
19. 04. 2011 | 19:23

Pullmann napsal(a):

Kdyby neřešili politici stále bratrovražedné spory s úhlavními koaličními nepřáteli, tak bz asi neměli co délat. Nižší úředníci se starají, aby stát jakž takž fungoval a ti nejvyšší vedou války. Je to otřesné. A prý to dělají pro lidi.
Pro které? Nevíte?
Bohuš Sobotka má pravdu...
19. 04. 2011 | 19:24

Petr B. napsal(a):

Jo, Krejčíř je velkým fanouškem Kubiceho.
19. 04. 2011 | 19:24

Jos napsal(a):

Současná vláda bývalého kandidáta KSČ a kádrové rezervy Severomoravského KV KSČ Nečase (nestihl už do KSČ vstoupit), je přímým a akutním ohrožením demokracie v tomto státě. Nástupem Kubiceho se Policie ČR mění v normální mafiánsko- gangsterské spolčení! Ten pán už ukázal, dokonce více než jednou, jak dovede demokratické postupy "ovlivnit" pomocí ozbrojených složek státu.Jestli něco nepodnikneme,
budou se každé další volby podobat volbám v Bělorusku!
19. 04. 2011 | 19:25

zk napsal(a):

Béda:
Je to tak, ovšem jak vidno, mnozí lidé jsou už tak cyničtí, že jim to je fuk. Prý že Bárta píchal do nějakého hnizda, a proto ho odstřelili...jasně. Asi jsem s tímhle svým názorem v menšině, ale najvětší naději vidím v postupné kultivaci zavedených stran, ne ve stranách malých a nových, zaručeně nezkorumpovaných, které se vždycky objeví pár měsíců před volbami a slibují spásu. Pravicové strany se ale těmi mafiemi zdají být prorostlé až na kost, v ČSSD je teď ve vedení pár lidí, kteří by to mohli trochu posunout. I když není vůbec jisté, že je kmotři nepřeválcují. Socdem má aspoň tu výhodu, že v ní konečně po letech probíhají ideové diskuze na docela sofistikované úrovní, takže by si snad vůči té mafianizaci a naprostému ovládnutí podnikatelskými klikami mohla vytvořit aspoň nějaké protilátky.
19. 04. 2011 | 19:38

MirekS napsal(a):

Stydím se, strašně se stydím, ... jo kdyby to byl žert, tak si řeknu: "No to je švejkovina". Ale on to žert není! A ten náš klid, no to mě mrazí... A že prý teď prosadí reformy. A, prosím Vás, jaký?

Vy, pane Sobotko, jestli to opravdu myslíte vážně, tak toho 26.4.2011 postavíte za sebe svý potencionální voliče. Dokážete to? Protože jinak jde o zbytečný "poslanecký folklór".

Jenomže Vy to nedokážete. To Vaše vystoupení je jen "na oko", k "otestování" sněmovny. Vy sám jste "persona non grata", ušpiněná minulostí. Vy sám se totiž můžete ocitnout v obdobném postavení, v němž se dnes nachází p. Nečas (dosáhnete-li nakonec úspěšného volebního výsledku).

Tato země "kvílí" pod "vrcholným představením" politiků uplynulého dvacetiletí. A vzkříšení může přijít jedině s "osvícenými" nové generace...! Kde jsou?

MirekS

P.S.:
Jdu pomlouvat souseda, abych se Vám (té politické elitě) aspoň trochu podobal. :-)
19. 04. 2011 | 20:00

Lukáš napsal(a):

Je až s podivem jak je současná kauza propírána. Přitom se vlastně nejedná o nic nového v politice. Odposlouchávalo se vždy a kolik podobných kauz tu už bylo. Plus to, že je politik spojen s nějakou firmou to také není nic nového. Neříkám, že by to tak mělo být, ale zaráží mě, že nejvíce zase křičí strany které mají v kauzách nejbohatší historii (jmenovitě ODS a ČSSD).

Předčasné volby ? A k čemu by to bylo ? Zvolili by jsme si ČSSD a kolo korupce a zadlužování by se točilo stejně jen na druhou stranu.

Konečně byla šance na stabilní vládu a zase se nesplnilo mé očekávání. Když jsme takovou naposledy měli. ČSSD vystřídala 3 premiéry (proč asi). Topolánkova vláda byla na baterky a následovala tzv. vláda odborníků, která ve mě také důvěru nevyvolala. A teď vidím, že na stabilní vládu nestačí ani 118. A budoucnost nepřinese žádnou změnu. Obávám se že již zmíněné Řecko je cíl jen si můžeme vybrat jestli půjdeme po oranžové nebo po modré. Kéž by existovala jiná cesta.
19. 04. 2011 | 20:07

SuP napsal(a):

Tomita -
vynechal ses. Proč ta skromnost?
19. 04. 2011 | 20:16

MirekS napsal(a):

Žádná bezpečnostní agentura nemůže nahradit druhou. Nemůžeme mít SuperProtiKorupční úřad, natož aby byl trafikou p. Johna. P. John není žádný dinosaurus, natož aby se s nimi paktoval. Návrhy na odvolání tu žádné nebyly. Vlastně ani ProMoPro žádná nebyla a nikdo nemá cti v těle. A ani nikdo nikomu nešlápl na kuří oko. A reformy se doposud žádné nepřipravovaly, natož aby se vysvětlovaly. Ani žádná "propiska" se neztratila... Krásná doba a jak vše pěkně plyne... ke chvostu tohoto světa.

Jsem rád, že jsem se dočkal, jsem rád, že jsem se dožil.
MirekS
19. 04. 2011 | 20:21

Rumcajs napsal(a):

Copak Bohouši ?

Na Bendu a Kočku nic nezbylo ? Musíš se víc snažit.
Musíš víc šít do těch sociálně ožebračených středních vrstev. Slibuj bábám a dědkům, dětem a rodičů,státním zaměstnancům a odborářům, nemocným a invalidům... tak jak to umíš jenom ty.

Ty odstraníš korupci, seženeš práci pro půl miliónu prácechtivých nezaměstnaných a
zvedneš daně tak sociálně citlivě, že to ani nikdo nepozná.

Pak už jenom přejdeš po vodě, proměníš vodu ve víno a nakrmíš zástupy odborářů 7 rybami.

Hele Bohouši, nečekaj ti židi náhodou na Tebe ?
19. 04. 2011 | 20:24

zk napsal(a):

Hnus:
Nevím, ale jestli jsem správně pochopil, jak to tady funguje, tak pan Stejskal není stroj, ale skutečný člověk, takže ty mezery Vám asi nepomůžou.:)
19. 04. 2011 | 20:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 04. 2011 | 20:37

Jeff napsal(a):

No nevim, to co si tady dovoluje sepsat mutant s nikem Rumcajs, tak to je fakt síla. Editor nic. Domníval jsem se, že jde o hodně seriózní diskusní forum. Vždycky mě na čas odpudí a o to tedy jde?
19. 04. 2011 | 20:39

Rumcajs napsal(a):

Jeff:

Ty jsi mě rozesmál Džefe ! Ty jsi se domníval, že tady jde o hodně seriózní diskuzní fórum ?

A četl jsi něco od Bédy,Tomity a podobných mozkomorů ?

P.S.

Které sprosté slovo tě urazilo ?
19. 04. 2011 | 20:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://ateo.cz/f/images/a/anosefe_.jpg
Veselé krizování, už je líp kucí rudí, už je líp...
19. 04. 2011 | 20:46

Rumcajs napsal(a):

Bohouši a nedopadne to náhodou takhle ?

„Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“
19. 04. 2011 | 20:51

Rumcajs napsal(a):

Bohouši a co toto:
V září 2003 prosadil (Bohouš) jmenování stranického kolegy Jaroslava Tvrdíka do čela Českých aerolinií bez výběrového řízení.
Toho Tvrdíka, co z ČA udělal bezcenný podnik. Toho člověka, co na vymytí socanských mozků vrhl stamilióny a ještě k tomu naprosto neúspěšně.
19. 04. 2011 | 20:55

S.Š. napsal(a):

Id : Pane Id, to máte pravdu (s tou rvačkou). Chtěla jsem ale jen říct, že úspěšný policista vůbec nemusí být úspěšným ministrem vnitra. Právě jsem odslechla naše zprávy (Události), jsem ráda, že jsem se setkala s obdobným stanoviskem (viz můj předchozí příspěvek) policejních odborů, jsou též velmi zdrženlivé. Kubiceho a Bártu bych nesrovnávala, Kubice nezapožil ze své agentury žádnou politickou stranu s cíli pana Bárty, ani neusiloval o vstup do PS. Protiústavní úpisy zavazující poslance jsou faktem, podobně jako fízlování vlastních lidí, obálky plné peněz, zfalšované sponzorské smlouvy, atd., ne, tohle srovnání s Kubicem nesnese. Uvidíme. Navrhovala bych vyčkat výsledků práce, řečí jsme si užili už dost. K panu Kubicemu se jistě v budoucnu vrátíme.
Právě čtu, že vznik fungl nový policejní tým, který bude vyšetřovat VV a ABL, to pod vedením pana Šlachty. Ten ale proslul m.j. výrokem, že ve své praxi nezažil ovlivňování vyšetřování politiky (za to sklidil m.j. hlasitý smích přeplněného sálu Světozoru na akci Respekt Institutu "Veřejná debata ke korupci"). Co si lze od toho slibovat ? Jsem spíše skeptická. Podobně jako v tom, jak si pan Kubice poradí třeba s takovými úkoly, jako jsou projekty MV typu Komunikační infrastruktura veřejné správy (KIVS), Centrální místo služeb (CMS), transformace České pošty a její příprava na liberalizaci trhu či strukturální fondy EU, etc. Nakonec, nevíme ani, které strany byl vlastně Kubice nominantem. Úsměv pana Bárty na TK mi říká, že ODS ani TOP09 jimi nebyly.

vlk :
Vlku, nevím o něm nic než to, co prošlo tiskem, tedy že se na výběru tohoto hradního ředitele pro otázky bezpečnosti měl v minulosti podílet Vít Bárta. Pan prezident to dnes zapřel, to pro mne ale není žádná berná mince, v minulosti opakovaně prokazatelně a v různých věcech nemluvil pravdu. Bureše se pokoušel v minulosti (vloni) protlačit do BIS namísto Jiřího Langa, k tomu nakonec taky nedošlo (Nečas byl proti). Zatím Vám nemohu podat přízněvější zprávu, ony se ale další souvislosti jistě ještě objeví.
19. 04. 2011 | 20:56

Rumcajs napsal(a):

A do třetice Bohouši, jsem si na Tebe přečetl toto:
Za jeho působení na ministerstvu financí vznikly hluboké rozpočtové strukturální (vytvořené politickým rozhodnutím) schodky, neboť vznikly v čase vysokého ekonomického růstu. Nejvyšší strukturální rozpočtový schodek byl vytvořen v roce 2006 v čase vysokého hospodářského růstu kombinovaného s vysokými sociálními předvolebními výdaji. K druhému a třetímu nejhlubšímu strukturálnímu rozpočtovému schodku patří schodky z roku 2003 a 2004.

Už se nemůžu dočkat Bohouši, až zase začneš řádit.
19. 04. 2011 | 20:57

Standa Herel napsal(a):

Milý Bohoušku,
buď rád, že se ti nepřihodí, aby ses najednou stal premiérem. Proboha, co bys s tou ekonomikou dělal? Vždyť o tom h-o víš a když jsi byl min.fin., tak jsi v době boomu rozházel všechno.

Vypravuješ o nějakém mandátu koalice. A jaký máš mandát, ty candáte? Máš převahu asi 2 hlasů ve vlastní partaji.
Zalez a kušuj.
19. 04. 2011 | 20:58

Tupelo napsal(a):

Pane Colte, uz Vam za me hodne odpovedel zk, ja jen dodam ze VV pro me dneskem konci a budu velmi rad, kdyz se bez jeji pomoci CSSD obejde.

Zadna podpora VV pro vladu CSSD (podporenou KSCM) nikdy neexistovala, nejen diky primitivnimu antikomunismu tech co vedou 20 let stare valky (strasne me bavi tykani 'Bohusu' na techto blozich, autori nejspis dostali do hlavy to soudruzske tykani komunistickou nalejvarnou hodne hluboko), ale take proto ze VV jsou jen podnikatelskym projektem prazskych kmotru. Spina co se vyvalila z vladniho zlabku neni nic jineho nez boj o uzemi, o moc. Barta sam nepopiral duvody proc vstoupil za ABL do politiky. Koci ma byt prototyp mladeho noveho politika? Kdy probehlo posledni vnitrostranicke referendum VV k dulezite otazce? Proc 'reformni' vlada rozpoctove odpovednosti vytvari narychlo koryto pro sveho spoludinosaura? Dalo by se pokracovat a zaroven se pripomenout ze VV nikdo do vlady nenuti a nenutil, na to aby se chovala moralne nepotrebuje od nikoho zadne lasa...
19. 04. 2011 | 20:59

hoven napsal(a):

id,
daně v teto zemi platí hlavně podnikatelé a zaměstnanci v soukromem sektoru. duchodci a lidé zdravotně postižení jsou příjemci peněz ze státního rozpočtu. oni samozřejmě čast peněz , které dostanou od státu , vrátí ve formě spotřební daně, ale to na podstatě nic nemění. u státních zamestnanců je to složitější a nechci to rozebírat, protože bysto nepochopil.
beda
já jsem nikdy nepsal, že řeckou cestu nastartovali socani, ale rozhazovačný sociální stát, na kterém se konkrétně v řecku podepsala jak levice, tak pravice. a u nás takový rozhazovačný stát reprezentuje čssd a "zdroje jsou". ale stejně tak by to mohla být i pravice, na hloupost a populismus nemá nikdo patent.
tomika
po druhé světové válce nevládly v zapadní evropě pouze levicové vlády. např. konzervativci v británii v 70 letech zprivatizovali spoustu podniků a vytáhli británii ze socialistického bordelu a bídy a vysoké nezaměstnanosti, kterou po sobě zanechali lejbristi.
19. 04. 2011 | 21:00

Admirál napsal(a):

Luba - "Symbolem trojkoalice by měl tedy být v každém případě, logicky, třírohý klobouk. Dámy by měly mít povolenu výjímku v podobě kloboučku dvourohého"

To by bylo dobré schválit jako ůstavní zákon, přečemž slečna Kočí by měla dvorohý klobouček nosit povinně. Odkládat by ho směla pouze naspaní, aby si rohy nepotrhala sypek u polštáře.

Poslanec Tluchoř by směl do sněmovny docházet pouze kanálem.
19. 04. 2011 | 21:03

Rumcajs napsal(a):

Tohle je Bohouši taky zajímavý :

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně 1990–1995, pod vedením poslance ČSSD Zdeňka Koudelky obhájil diplomovou práci Vývoj sociální demokracie v českých zemích v rozsahu 52 stran.

To musel být fakticky těžká diplomka. Nemohl bys to hodit na internet ?
19. 04. 2011 | 21:05

ld napsal(a):

s.š.,

já jsem neměl na mysli to, proč Bárta resp.Kubice vstoupili do politiky, nýbrž porovnávám místo jejich vstupu. Kažná bezpečnostní agentura je říčná po informacích. Na tom je postavena jejich živnost. Proto mi příjde nevhodné, aby její majitel byl ministr; průsak informací je prostě v českých zemích věc běžná.

Vyšetřovací tým na ABL a VV? Víte, mně víc vadí, že se nám za bílého dne ztratí dítě, které se najde...však to víte. Neobjasněnost vražd a násilných trestných činů taky vzrostla. Proč? Protože bylo policii puštěno žilou, ti zkušení odešli, nezanechajíc připravenou nástupnickou generaci. Tohle vidít jako vesla, která by měla být obsluhována. Vyšetřování ABL a VV je ohlupování lidí, zástěrná kulisa. A to jsme neotevřeli ještě hasiče, kteří jsou jak Stromboli před erupcí.
19. 04. 2011 | 21:13

Rumcajs napsal(a):

Sobotkovi schodky:

Od roku 2003 ... 109,1 mld, ; 93,7 ; 56.4 ; 97,3 ;

To jsou prosím schodky při 6% růstu HDP. Umí si někdo představit, jak by vypadal schodek tohoto finančního mága, který nikdy nepracoval,při celosvětové recesi, tedy poklesu HDP o 5% ?

Bédo ! Do tolika ty ani neumíš.
19. 04. 2011 | 21:15

ld napsal(a):

hoven,

jsem vám zavázán, že mě netrápíte ničím, nač stačí prsty na rukou. Jo, a s platbami daní ze zisku jste to u podnikatelů krapet přehnal. Já se zase nebojím, že právě toto nechápete.
19. 04. 2011 | 21:17

popeye napsal(a):

Sobotko,

to je fofr! Ale opatrně, ať vám zase nedá někdo přes držku...
19. 04. 2011 | 21:19

hoven napsal(a):

id,
tak jakou teda máte představu o tom, odkud pocházejí příjmy státního rozpočtu?? z oslíčka otřes se??
19. 04. 2011 | 21:24

Iveta: napsal(a):

Hovene a Rumcajzi,
neumdlévejte v tom svém statečném úsilí nandat to všem těm sockám a prožíračům SR. Obhajujte vytrvale současnou vládu, takovou "elitu" věru už nezažijeme.
Tedy aspoň v to pevně doufám. A také v to, aby i na vás statečné bijce všeho levičáckého, jednou dopadla i ta neviditelná ruka trhu. Nic tak neřekne, jako skutečný prožitek.
K blogu - vše, co se teď děje, je opravdu už ne apríl, ale tragédie, kdo teď vládne.
19. 04. 2011 | 21:32

Rumcajs napsal(a):

Sobotka ?

Není to ten, co dělal ministra financí za Grosse ?
Za toho Grosse, co budoval Grosstapo a svým známým dohodil takové kšeftíky, které z něj udělali mávnutím kouzelného proutku stamilionáře ?

Je možné, aby ministr financí o takových machinacích nevěděl ?
19. 04. 2011 | 21:34

anti politik napsal(a):

No dělám to nerad, ale tenrokrát má Rumcajs 21.34 pravdu.
19. 04. 2011 | 21:37

Maximus napsal(a):

Tak mám smíšené pocity když čtu jak se tady pravo resp. levověrní hádají a rozčilují nad vzniklou situací. Nědělám si iluze, tahle koaliční vláda údajně rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci je takový slepený paskvil lidí, kteří v životě většinou nic neřídili (myslím firmy, velké kolektivy lidí apod.) a hlavně nic nedokázali např. v podnikání nebo na manažerských postech, pokud do toho nepočítáme přesměrovávání financí samozřejmě těch veřejných "někam jinam". Někteří z nich i prý leccos řídili, ale co víme, tak blbě, že třeba Johne aj. Nemám rád a nevěřím ani sociálně demokratickým inženýrům technologie moci, kteří když vládli, tak stát zbytečně v době světového boomu zadlužovali, aniž by k tomu byl vážný důvod. Oni také pospíchali vyplnit každou kravinu co jim EU nařídila nebo co jí viděli na očích a oni tam lokajsky s úklonem podepsali cokoliv, myslím tím třeba fotovoltaiku nebo více než dobrovolný vstup na burzu el.energie z čehož se nám a firmám působícím na území ČR protáčí panenky a hlavně se čím dál hůř zde podniká! Přitom mohli využít stejné cesty jako Francie, která ochránila své obyvatele a firmy od zelené bandy z Německa, která prosadila energetický avanturismus. Jenže to by o těchto důležitých věcech museli rozhodovat odborníci a né političtí troubové nebo lobyisti. Pravicová parta za pá let zdeformovala celý daňový a dnes už i sociální systém a např. společně s levicovými vládami zvýšili v několika krocích spotřební daň např. u benzínu a nafty, že po natankování se cena starších aut v ČR zdvojnásobuje. Každý kdo má do rekta díru, ať je z levé nebo pravé politické party když se dostane k moci v exekutivě a k vytváření zákonů,ihned zasahuje do ekonomiky státu a nechává za sebou spoušť a ekonomika a hospodářství státu pláčí. A všichni kradou nebo nechávají rozkrádat, to je jedno,výsledek je stejný, spíš zírám, že to všechno ještě ekonomika země utáhne a vše nezkolabovalo a nesesypalo se jako domeček z karet. Zírám, že se neustále zadlužujeme a velký mág Kalous ve skutečnosti počítá s každoročním propadem HDP v letech 2012-14 přes 200 mld.Kč, aniž bysme splatili i jednu korunu stávajícího dluhu 1,4 bil.Kč (nedávná malá zprávička v ČTV). Všechno začal řešit plošnými škrty, které hrozí, že ještě více podrazí ekonomiku, místo aby přišel se změnou struktury a složení zbytnělého veřejného sektoru a hlavně, aby začal dělat něco s neskutečnou ohromnou korupcí a předražováním hlavně veřejných zakázek a tendrů, kde mizí ročně cca 100mld.Kč. Na stát se valí celá řada průserů, např. EU hrozí, že nedostaneme ani penny na dálnice (desítky mld.Kč), ČOV, školství aj., přičemž se jedná ve své podstatě vlastně o naše peníze, které jsme tam poslali. Ano zatím jsme byli ještě mírně v této oblasti ziskoví, ale to již končí, budeme nyní čistí plátci do EU. Před vládou stojí neskutečné množství problémů, které by možná parta špičkových odborníků ponejvíce z oboru ekonomie možná mohla vyřešit, ale položme si po seznámení s CV ministrů této vlády otázku, jsou tihle lidé ti praví odborníci a životní praxí ošlehaní hospodáři a moudří lidé s vysokým morálním kdeditem? Jsou tito lidé schopni důsledně analyzovat stávající tíživou hospodářskou situaci a účinně ji v kontextu dalších problémů, které zvenčí přijdou, řešit ? Nemám ten pocit a zeptal bych se i stínové ČSSD, máte takové lidi připravené až tahle vláda zcela určitě s hanbou odejde? Nemáte, že? Tak koukejte něco dělat, zhruba za dva roky se to tady tihle boys pěkně pos....! Na to vemte jed, všechny indicie tomu nasvědčují!
19. 04. 2011 | 21:37

Jeff napsal(a):

Rumcajs: kde se vzal ten 6ti procentní růst? Za Klause 0%, 0%, -1%, socani +2, 4,5%,6,5%, Kalousek +4%, -5%, 0%, 1%, k tomu schodky -90 mld,-220 mld, -190 mld,-150 možná, Pompeje: Kdo má a nemá dostat "přes držku" : Kalousek - 10x vyšetřován, Fuksa tragická éra Příbram, vyšetřován 5 let, pak hned na finance, Jankovský - vyšetřován dnes, Bárta - obálkový privatizátor veřejného prostoru, už vyšetřován, Vondra - usvědčen v podstatě ze zpronevěry, Chalupa - půjčil Sisákovi (CS fondy) stovky milionů veřejných peněz mám pokračovat?
19. 04. 2011 | 21:43

S.Š. napsal(a):

Id :
Pane Id, ještě jednou. Samozřejmě, že lapsy policie jsou značně problematické, samozřejmě, že nález zahrabaného dítěte je strašná věc. My se ale na náš hlavní problém díváme pořád úplně odjinud. Velmi dobře to popisuje Václav Žák v textu, který sem mezi blogy neumístil ("Demokracie ve cvokhausu"), tady je
http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=379614

Příklad : Předseda vlády České republiky v rozhovoru pro tisk prohlásí, že ministr dopravy řídil Ministerstvo vnitra (také z bytu, nejen z MD !), viz
http://zpravy.ods.cz/prispevek.php?ID=16449

A co se stalo ? Nic !! Naprostá většina ODS nic (v tisku jsou slyšet jen Klausovi lidé), TOP09 ani hlásek, totéž platí dokonce pro opozici. Namísto co by strhla hlasitý pokřik, schovala hlavu pod polštář. Bodejť, je to pohodlnější. O mimoparlamentních stranách (SZ, KDU-ČSL) ani nemluvím. Prezident považuje za příčinu vládní krize pana Tluchoře se slečnou Kočí, Strategii ABL do r. 2014 nečetl, o tom, jak bylo řízeno MV, zřejmě neslyšel nic (model "pana Bátoru neznám, vím ale, že je to autentický konzervativec"). Tak tomu už se nelze ani smát. Lidem, jak je zřejmé, nic z toho nepřekáží, takových "drobností", jako že nějaký ministr si řídí jiné ministerstvo z bytu, si vůbec nevšímají. Jinde by takoví ministři letěli, že by se nestačili ani zastavit. U nás pan Bárta uvažuje, že se "očistí" a vbrzku se vrátí zase zpátky (do té doby bude řídit z bytu jak MD, tak i ministerstva, která VV zůstala).
Člověk by čekal, že na něco se zmůže alespoň opozice. Ale kdež ... v neděli jsem poslouchala pana Haška, říkal nám, jak to ten pan prezident dělá dobře. S politováním musím konstatovat, a opravdu jsem netušila, že po 20ti letech budu muset něco takového napsat, že tím, kdo v neděli nejlépe shrnul prezidentovo počínání, byl V. Filip. Tomu, co se dělo v naší ústřední státní správě v resortech spravovaných VV, se ovšem také vyhnul. Zdá se, že u nás je možné opravdu už úplně všechno, z ústavy už zůstala jenom prázdná slupka.
19. 04. 2011 | 21:49

Rumcajs napsal(a):

S.Š.

Unavuješ. Tuhle jsem začal tady vypisovat korupční aféry ČSSD a skončilo to tím, že do obou rukou jsem dostal křeče.

Nemíním to opakovat.
19. 04. 2011 | 21:52

Rumcajs napsal(a):

Pardon ! Pro Džefa
19. 04. 2011 | 21:52

Anička z Kuřimi napsal(a):

Maximus
klídek, vono se to pos.re, ale my ve volbách již "umíme" přepočítat hlasy ...
a navíc Kubice je náš, ten již zajistí prorůstání ...
19. 04. 2011 | 21:55

Tupelo napsal(a):

Trochu z pravicoveho tisku

Reflex:
-------
Nesmysl roku: Jak poslanec VV Babák vydělal. Trumfnul i Stanislava Grosse (http://www.reflex.cz/clanek/politika/41345/nesmysl-roku-jak-poslanec-vv-babak-vydelal-trumfnul-i-stanislava-grosse.html)

"Už zbývá jen to, aby Věci veřejné brzy objevily bájnou Atlantidu. Protože vysvětlování jednoho z velkých sponzorů VV, poslance Michala Babáka, jak k penězům přišel, si nezadá v ničem s někdejším blouznivým představením někdejšího premiéra Stanislava Grosse. Ten také zázračně zbohatl, ale Babák ho trumfuje."

Naprosto šílený nápad vládní koalice: Jan Kubice ministrem vnitra (http://www.reflex.cz/clanek/politika/41357/naprosto-sileny-napad-vladni-koalice-jan-kubice-ministrem-vnitra.html)

"Strany české vládní koalice nejsou jen neschopné, ale po dnešku i šílené. Navrhnout na post ministra vnitra plukovníka Jana Kubice je selháním jakýchkoli obranných mechanismů, s nimiž měl kabinet přijít. Kubice je v mnoha směrech naprosto nedůvěryhodným člověkem."

iDnes:
-------
Politolog: Koalice se rozpadne, až některá strana najde lepší alternativu (http://zpravy.idnes.cz/politolog-koalice-se-rozpadne-az-nektera-strana-najde-lepsi-alternativu-1o5-/domaci.asp?c=A110419_195747_domaci_bar)

"Žádná z vládních stran vlastně neměla a nemá reálnou možnost navázat nové spojenectví s opozicí, neboť pro ČSSD by to byla politická hloupost desetkrát větší, než vyslovení nedůvěry vládě Mirka Topolánka."
19. 04. 2011 | 21:57

MirekS napsal(a):

Není kousek odpovědnosti v nich. Jsou jen aprílové žertíky, napříč partou, co si říká vláda, napříč PS. A kostlivci vynořující se tu z té které řady poslanecké lavice, tu z toho kterého ministerstva či státního úřadu, tu z té které společnosti (Sazka je teď na pořadu dne, není-liž pravda). A ty, daňový poplatníku, ty to zatáhneš. A nezatáhneš-li, v bankrot se ti proměním (nebo aspoň v restrukturalizaci) jako v Řecku. Ať žijí přeběhlíci! Ať žijí trafiky! Ať žijí dinosauři! Ať žije divadlo! Zlatá kaplička se přestěhovala na opačný břeh, když kousek "sjela" v proudu Vltavy. Ještě netleskej, daňový poplatníku, ještě není konec představení! Toť jen krátká přestávka pro řeč cestou k bufetu...

MirekS
19. 04. 2011 | 22:00

rejpal napsal(a):

S.Š.
Teď nás začnou úsilovně přesvědčovat, že ty drobné lapálie byly nutné, aby se vytříbily názory, a teď už konečně bude klid na práci pro občana. Jenže dlouho jim to nevydrží. Vítězem celé taškařice jsou VV a totálně poraženým ODS a Nečas. Brzy nějakému Tluchořovi rupnou nervy a začne se nanovo.A navíc pochybuji, ža hlavní dva účastníky nemrzí, že nemohly zatáhnout do sporu TOPku. Ta se teď tváří jak ztělesněná nevinnost.
Celá tohle zamřelé pařeniště vyhovuje všem koaličním stranám kromě ODS, a ještě víc ČSSD.
A že to nevyhovuje dvěma třetinám lidí? To je přece úpně jedno, my se střídavě bavíme, rozčilujeme, nadáváme si nebo na všechno kašleme, dle nátury. Teď už jen chybí, aby vše korunoval Klaus a rychle přijal odvolání Johna a Dobeše. Ale ten si spíš vychutná Nečase, jak bude couvat.
19. 04. 2011 | 22:06

Georgius napsal(a):

Rumcajsi

Já osobně si sice myslím, že díky větší provázanosti s finanční a průmyslovou loby a díky větší benevolenci médií ke "kulišárnám" pravicových politiků je míra korupce a počet a rozsah kauz pravicových vlád větší než vlád levicových, ale dobrá, můžu se mýlit.

Přesto bych se tě rád zeptal (a výčet levicových kauz výše uváděl i hoven, mohl by odpovědět i on)
- pokud si projedeme všechny korupční kauzy za posledních řekněme 15 let, nejsou kauzy co do počtu a rozsahu u levicových i pravicových vlád minimálně obdobné?
- pokud bychom u voleb pominuli jiná hlediska a rozhodovali se jen podle možné míry budoucí korupce, skutečně si pomůžeme tím, že místo ČSSD budeme volit ODS, TOP09, Lidovce či VV (nebo naopak ČSSD místo nich) ?

Skutečně si to myslíš ?
19. 04. 2011 | 22:09

Tupelo napsal(a):

doporucuji zapnout ct24, to je super :))) Zitra dodam link na cely porad...a neco pro veckare, je to pravda? : http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/194817.aspx
19. 04. 2011 | 22:15

jarpor napsal(a):

S.Š.

Měl jsem dnes složitý den... takže jsem jen "přeletěl" blogy i diskuse...

Nelibost těch zleva chápu... jejich představy se nenaplnily... jak by také mohly... nebo si dovedeme představit že by Nečas jednal tak, aby se to líbilo Sobotkovi ?

Nicméně, několik slov k Vašim vstupům... a to vstupů nejen pod tímto blogem.

Víte, neberte to ve zlém, ale "přemoudřelý" je pro mne ten, který ani na chvíli nezapochybuje nad správností svého vidění událostí a chování jiných...

Je mi líto, ale v poslední době působíte na mne "přemoudřele".

Hezký večer
19. 04. 2011 | 22:16

střelec napsal(a):

Pane Sobotko,
ČSSD vtipně řekla, že při návrhu Kubiceho byla koalice pod vlivem úplňku, ale měli byste umět počítat a osvěžit si paměť. Jak to vypadalo s preferencemi před volbami v r.2006 a co s tím ODS udělala? Najednou tu byl Kubice se svou zprávou, to byl první trik. Preference před rokem byly pro ČSSD taky lichotivé. Bylo třeba voliče přesvědčit, že ČSSD je stejná jako ODS a je třeba volit nové strany a to byl druhý trik.

Snad si nemyslíte, že Kubice je jako ministr přijatelný pro koalici jen tak, že je odborník a nestraník, který bude potírat korupci!? Člověk, který nechal před volbami zavřít naprosto bez důkazů pani Jourovou jen proto, že byla v ČSSD, který nechal zavřít Péťu z téhož důvodu a vyrobil tuto aféru s pomocí člověka, který se dopustil kriminálního činu, byl za to později odsouzen. Chudák Péťa, oběť volebních intrik, z toho nakonec zemřel na infarkt.

Pane Sobotko, proberte se, Kubice byl povolán do boje proti ČSSD, protože volič se vzpamatoval a preference levice koalici děsí! Počítejte s tím, že se můžete stát stejnou obětí intrik jako Paroubek, Jourová či Péťa. Může to být i někdo jiný, ale v každém případě to bude vaše strana.
Nevím co proti tomu můžete dělat, jaké máte možnosti a prostředky čelit intrikám a promyšlené manipulaci voličů tiskem a tv. Nemyslete si, že novináři se změnili, že už budou objektivní a budou se zajímat o skutečné aféry. Koho z novin už zajímá pražská čistička a Promopro? Je mi líto že se to děje, nevím, zda je ještě možné nějak zabránit těm svinstvům.
Nechce se mi věřit, že vás ODS vždy (pan Stejskal odpustí)"přechčije".
19. 04. 2011 | 22:17

Otázkář napsal(a):

V současné situaci vidím jako nejlepší řešení předčasné volby. Tato vláda dělá ostudu a je nedůvěryhodná. Přesto od nových voleb mnoho neočekávám. Pravděpodobně vyhraje ČSSD a pak je otázkou s kým vytvoří koalici. Pokud se do sněmovny dostanou lidovci nebo zelení tak s nimi, může to být i nějaká další nová strana a pokud ne tak jim zbývá jen menšinová vláda podporovaná komunisty. To by asi bylo to nejhorší řešení. Žádný z těchto scénářů neslibuje ideální řešení, ale alespoň se tak ukončí fraška posledních dnů.
19. 04. 2011 | 22:20

stále rebel napsal(a):

Pro Georgius.
Korupce naší pravice a levice je nesouměřitelná.

Velká část tzv kauz ČSSD jsou nesmysly, omílané přihlouplými pravičáky.
Například kauza Grossova bytu, celá plejáda české pravice od Kalouska, přes Topolánka, Tlustého a další měla větší problémy tohoto typu, jen naivka Gross se nechal zahnat do kouta. Kdyby byl pravičák, tak by novinářům řekl, že se s nimi o tom bavit nebude a tím by to skončilo.

Vzpomenu skutečné kauzy
Macek – Knižní velkoobchod
LTO – nejen miliardy, ale i mrtví
Privatizace devadesátých let
Sponzorské dary miliony v igelitových taškách od neexistujících dárců

z poslední doby Ičko

Existují konkrétní případy prokázané a odsouzené korupce ODS, například v minulém roce senátor ODS A. Novák prokázaný úplatek 40 milionů .

Je to asi rok nebo dva byl v Brně zatčen někdo z ODS za úplatek

To jsou skutečné případy
19. 04. 2011 | 22:36

stále rebel napsal(a):

Pro Georgius.
Poslechněte si toto.
http://www.ct24.cz/vysilani/2011/04/16/10315089302-211411058160015-21:33-tah-damou/1/
19. 04. 2011 | 22:40

mb napsal(a):

http://www.stream.cz/video/578532-jak-to-bylo-s-perem-klause-doopravdy
19. 04. 2011 | 22:40

jarpor napsal(a):

Když odkazy, pak i tento není nezajímavý :
http://www.ct24.cz/blogy/121473-potreba-pribehu-v-ceske-politice/

Hezký večer
19. 04. 2011 | 22:44

hoven napsal(a):

uvědomte si, že tahla vláda se akorát trochu méně zadlužila, než obvykle a udělala malilinkatý škrty ve výdajích, který vubec nic neřeší. . co byste dělali, kdyby opravdu místo dalšího zadlužování ,začala splácet dluhy, které jste za vlád čssd prožrali?? vzhledem k tomu, vetšina lidí v tomhle státě splácet dluhy prostě ochotná není, není ochotná ani šetřit, tak ten bankrot je nevyhnutelnej. poslední možnost jak to odvrátit, je udělat reformy. když je neudělá tahle vláda, tak už žádná. socani neví jak.
19. 04. 2011 | 22:45

stále rebel napsal(a):

Pro Georgius.

To Brno je zde

„Přesně před měsícem však podle policie převzal Novotný od podnikatele Jiřího Štopla milion korun. Nevěděl, že jsou označené ani že úplatek přebírá za dohledu protikorupční policie. Spolu s ním zatkli i starostu městské části Žabovřesky Aleše Kvapila.“
http://brno.idnes.cz/korupce-v-brne-slo-jen-o-uplatek-nebo-i-o-politickou-hru-pgu-/brno-zpravy.asp?c=A100310_215553_brno-zpravy_aja
19. 04. 2011 | 22:47

Georgius napsal(a):

To stále rebel

Až na drobnosti souhlas. I já si myslím že ten nepoměr je zřejmý.

Ale přesto, aniž bych se přel, jen jsem chtěl vědět zda ti, co straší před vládou ČSSD výčtem jejich korupčních kauz, si skutečně¨myslí, že volbou pravice si v korupční situaci ČR polepší.

Případně zda jsou to schopni i nějak doložit? Ale toho se zřejmě nedočkám.

Dobrou noc.
19. 04. 2011 | 23:02

Cech napsal(a):

Nevím ale dovoluji si upozornit na to,nepomlouvejte mi pana B.
Já vím,že to svádí ale máte a budete mít proti panu B to samé jako proti lordu Vo....
V tomto boji nejsou vítězové ale pouze poražení.
Rozptyl prostředků z EU na 3,14čoviny ve prospěch Janotova klanu => pardón M.K.-> opět si projídáme budoucnost.
"Bohužel Informace Stagnují" odvedla dobrou práci a je nevyhnutně nutné se uklonit těm, úředníkům, kteří byli schopni pro V.K. zabezpečit prvotřídní servis.
I nadále se podaří potlačit nesmyslné touhy, po normálním životě 2/3 této rezpubliky.
Konečně se podaří zabezpečit Hegerovu reformu tj. nad 70 už nic neprojde.
Konečně do 2014 bude klid na ....... .
19. 04. 2011 | 23:07

Josef+ napsal(a):

To hoven,
co věta, to lež!Dohromady blábol. Jeden větší než druhý! Ukecaný mantry obecního blba! Tahle vláda a vláda Topolánka nadělala takové dluhy a za tak krátký čas, že po těchto vládách teprva začne skutečné nebezpečí řeckého scénáře. Když někdo vede válku proti vlastním občanům, jako to dělají tzv. pravicové vlády včetně té současné,podporované prolhanými týpky jako jste vy, může čekat jen adekvátní odezvu!
19. 04. 2011 | 23:10

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
dnes ctu pod nekolika blogy prispevky znamych to nicku a nevychazim z udivu,
muzete mi prozradit, co mohu napsat abych nebyl smazan, kdyz hodlam ve stejnem gardu odpovedet nasemu genialnimu nicku Rumcajs. Musim psat, ze Rumcajs je nejvetsi genius na strankach Aktualne, ikdyz bych rad pouzil vyrazy ze slovniku poslankyne Koci a jeji slovicko picus.
Nabyvam dojmu, ze je Vami hajen, mnohe tomu napovida. Pokud nikoliv, tak bych si dovolil jej oznacit za velmi zamindrakovaneho cloveka, dost zavistiveho, ktery neni schopen solidni diskuse. Zlaty Blue Jay.
Pane Stejskale, piskejte rovinu nebo nemazte prispevky. Bud vsem nebo nikomu.
19. 04. 2011 | 23:10

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, média a občané ČR styďte se. Tuto krizi vlády jste svými podloudnými intrikami a nátlakem na psychiku vlády a poslanců VYVOLALI VY, že se nestydíte apod. Vám vzkazuje HRAD ústy poradce, \nevíme čeho a proč\. Tak teď si dejte pěkně pozor aby jsme Vám to pěkně nespočítali v těch reformách, že? No prostě PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, POJĎME JE VYHNAT JEŠTĚ DO MS V HOKEJI, ať z toho hokeje alespoň něco budeme míti. A nebo máme nápad, pojďme je vyšlehat na Velikonoce a vejce budou míti taky pěkně zmalovaný, že? Takhle to již s nima není k vydržení. A tím klábosením tomu tady taky moc nepomůžeme a Nová scéna ND to již vůbec nezachrání. Tak kdo tu RUKAVICI ZVEDNE PRVNÍ, a hezky občané připravujte ty koalice, volby jsou za dveřma a spojme to i s těma prezidentskýma a senát vypusťme jak to je v té připravované OBČANSKÉ ÚSTAVĚ ČR. Prostě to vezmeme z jedné vody načisto, že? Prostě kapitalisti vezměte to takhle /je to v pytli/, nějak jste to přepískli a tu GENERÁLNÍ STÁVKU budete míti za to. Prostě stará dobrá metoda OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB. Tak si držte kloboučky, jedete z kopce. Dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
19. 04. 2011 | 23:12

S.Š. napsal(a):

jarpor : Není to tak, že pan Nečas nenaplnil představy pana Sobotky. On především nesplnil usnesení VR ODS ze dne 18.4.2011 ... :-)
http://zpravy.ods.cz/prispevek.php?ID=16511
Jistěže se mnou nemůžete souhlasit, pane jarpore, nemyslím navíc, že byste byl sám. Také Vám přeji pěkný večer, resp. přeji dobrou noc.
19. 04. 2011 | 23:14

hoven napsal(a):

josef+
topolánkova vláda samozřejmě udělala dluhy. dluhy bude dělat díky mandatorním výdajům každá vláda, pokud se neudělají reformy. navíc u topolánkovo vlády hrálo roli i to, že byla celosvětová recese a výpad příjmů. nicmeně i kdyby recese nebyla, hospodařili by s deficitem. sláveček dělal 100 milardový deficity v dobách ekonomických rustů. za to by zasloužil pohlavek. socani neustále navyšovali počty uřadů a státních zaměstnanců a mzdy ve státní správně. to je přesně cesta do řecka. nicmeně i současná vláda ustoupila vydírání odborářů a přidala dokrorum, místo toho, aby jim ubrala. pokud nebude mít vláda odvahu, v tom řecku skončíme.
19. 04. 2011 | 23:35

Colt napsal(a):

Tupelo
zk
až se vyskučíte, tak si vezměte kalkulačku
19. 04. 2011 | 23:39

jarpor napsal(a):

S.Š.

Bylo by ode mne hodně drzé zeptat se Vás, co Vám říká slovo "kompromis" ?
Přesto a opět... beze zlého... zeptám se : říká Vám něco to slovo ? Že za to, že nebude do písmene splněno "usnesení" zůstala možnost plnit program... ?

A pak ještě jedno - je dobré, když o sestavení vlády, potažmo o odpovědnosti za sestavení vlády nerozhoduje jakási výkonná rada, nýbrž konkrétní člověk, premiér.

Máte právo si myslet, že cosi nesplnil... :-) ovšem je otázkou, jestli ta výkonná rada je dnes, 19.4. téhož názoru...

A jsme opět u toho "přemoudřelého".
A taky u známého : kdo chce psa bít, hůl si vždy najde... /aniž si ve Vašem případě počká, jak to "nesplnění"... bude zhodnoceno /

Hezký večer
19. 04. 2011 | 23:41

S.Š. napsal(a):

Ne, pane jarpore, Vy jste mluvil (psal) o tom, že Nečas nemohl plnil představy pana Sobotky. Vůbec nejde o pana Sobotku, ale o usnesení VR, která je nejvyšším orgánem strany mezi dvěma kongresy. Není to ani tak, že Šauerová má "právo myslet si, že (Nečas) COSI nesplnil". Ono to "COSI" je velmi konkrétní, ačkoliv to vidět nechcete. VR před pouhým dnesm (m.j.) řekla, že "NADÁLE TRVÁ na odchodu ministrů a náměstků spojených s agenturou ABL a příbuznými subjekty, neboť současnou krizi vyvolalo propojení ABL s veřejnou mocí".
To se nestalo. O kompromisech neřekla VR nic. Jestli si to během 24 hodin rozmyslela, opravdu netuším. Zatím, předpokládám, usnesení platí. Tohle, pane jarpore, neomluvíte ani sebelépe vymyšlenými větičkami ... :-) A jak to skončí, resp. jak bude práce P. Nečase "zhodnocena" ? Vy to nevíte ? Jistě, nebude to hned, ba ani zítra. Ještě jednou zdravím, myslím, že téma je vyčerpáno.
20. 04. 2011 | 00:03

Josef+ napsal(a):

To hoven,
topolánkova vláda postupovala známým profláknutým systémem: vyvolat krisi a poté bezskrupulosně vnucovat své zpustlé záměry jako jediné možné řešení. Rozvrátila státní finance Topolánkovým baťohem způsobem doslova zločinným. A Nečas v tom jen pokračuje.To co vykládáte o Sobotkovi je normální demagogie. V letech 2005-2006 klesl podíl státního dluhu k HDP na 29,8%. Což Topolánek svými svinstvy dokonale otočil a ještě před krizí a recesí společně s dalším zločinným týpkem Kalouskem se jim podařilo tuto hodnotu zvýšit na 38%. Jinak jste samozřejmě nikdy nečetl studie o tom, kdo vlastně nadělal největší státní dluhy. Bohužel ačkoliv pravice neustále vykřikuje o tom jak socani rozhazují, dluhy nadělala, a stále v tom pokračuje, především česká tzv. pravice, od Klause po Nečase! I když se k tomu nehlásí a myslí si, že lidé jaksi nemají paměť. Mají a vědí! Jinak mne opravdu zaujalo, jak ti kovaní pravičáci, jako jste vy, nechtějí platit lidem za práci. Typicky komunistický postoj! K tomu mohu dodat jen jediné. Udělejte si tu práci sami.Otrokářství skončilo. Kupte si třeba skalpely a slepý střevo si doma vyřízněte na kuchyňské lince svépomocí. Když vám tak vadí zaplatit za práci.
20. 04. 2011 | 00:11

Liberál napsal(a):

Aprílový žert je ČSSD. Od KSČM jí odlišuje jedině proevropská politika jinak jsou nachlup stejní a její členové a příznivci se z 80% rekrutují z řad bývalých udavačů a přisluhovačů komunistické totality. Je to nesmírně zkorumpovaná strana o čem svědčí aféry Gross,Kraus a Doležal. ČSSD se tu snaží zavést policejní stát plný špiclování a udávání prosazením agenta provokatéra. To by nás přesunulo na úroveň Ukrajiny nebo Ruska
20. 04. 2011 | 00:16

Tenco napsal(a):

Josef+ ad hoven
Nechte hovna hovnem.
A jděte spát.
On tu bude i zítra. Hned zrána.
On je jak Lenin.
Věčně živý.
:))

Dobrou noc.
20. 04. 2011 | 00:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Liberál

Zavři už kušnu.

Počůrat se, pomodlit se ke Kalouskovi a spát. :))

Na své předky z řad bývalých udavačů a přisluhovačů komunistické totality můžeš nadávat zas ráno. V práci. Hezky za privátní. :((

Ty Ukrajino. :))
20. 04. 2011 | 00:23

jarpor napsal(a):

S.Š.

Inu - jak myslíte... vymyšlené větičky, téma vyčerpáno...

Vy jste asi toho moc nikdy nevyjednávala...

Napíši Vám krátký příběh ze života : se společníky jsme se dohodli /usnesli jsme se/ jak v jisté věci budeme postupovat... a já jsem to měl dojednat s obchodními partnery... jenže ono to opravdu nešlo dojednat, jak se ukázalo při tom dojednávání... hrozilo to krachem celého jednání, lépe - obchodu...
Vzal jsem si půl hodiny na přemýšlení... modifikoval jsem naše "usnesení", řekl bych dost podstatně... a telefonem jsem můj návrh společníkům sdělil a dal jim 15 minut na reakci... buď původní náš postoj a konec... nebo .... Vyjádřili se...
To obchodní jednání dopadlo dobře... a nebyl jsem společníky obviněn, že jsem nesplnil naše "usnesení".

Jistě si domyslíte, proč Vám to píšu... svět není bílý nebo černý...

"A jak to skončí, resp. jak bude práce P. Nečase "zhodnocena" ? Vy to nevíte ? Jistě, nebude to hned, ba ani zítra"

To včerejší dojednávání výkonná rada "vezme". Vy to nevíte ? :-))
Nesvádějte původní diskusi, Váš argument stran konkrétního usnesení, jinam... neposouvejte význam toho, co Vy jste přinesla do debaty a na co jsem já reagoval. Není Vás to hodno...

Hezký večer
20. 04. 2011 | 00:26

hoven napsal(a):

josef+
neni to pravda, v tomhle státě rozhazovala čssd. kupovali si voliče, jako jste vy, na dluh. jinak byste je přece nevolil. "zdroje jsou" je výrok špidli. čssd neustále celou dobu sve existence torpeduje veškerý snahy o jakekoliv reformy, sociální demagogií, lhaním, strašením lidí. je to populistická strana . první trochu rozumný slova z čssd jsem slyšel od haška, že není možný budovat sociální stát na dluh. to ale nestačí, je nutný ještě přijít s nějakou koncepcí, jak to zadlužování zastavit. čssd žadnou koncepci nemá. umí jenom kritizovat. vždycky, když odboráři dělají nějaký bordel, socani se na tom přiživí. v pruvodu jde slaveček a tváří se jako hňup. místo toho aby jasně řekl, jak si představuje financování důchodů a zdravotnictví.
20. 04. 2011 | 00:52

Jarka z Plzně napsal(a):

Ať levice ukáže, co umí. Ale tohle co předvádí současná vláda, tak to je HOROR!!!Nějaká náprava musí bejt. Tohle nejde donekonečna. A ty hyeny, co si říkají vláda, ty jen tak neodejdou. Vypráskat je a naházet do Vltavy. To je jediný řešení a radikální. Pokud to nová vláda nenapraví - a že to bude nějakou dobu trvat,protože ty škody jsou nedozírný - tak snad jedině to spraví nějakej diktátor. Potřebujem vůdce, protože sami si vládnout neumíme. Jsme buď líní spolupracovat na vytváření demokracie, i když to znamená "vláda lidu" nebo umíme jen kritizovat či si stěžovat. To nám jde skvěle. Takže směle k novejm zítřkům. A pamatujme si, v jednotě je síla, tak se sjednoťme a začněme něco dělat a nečekat, až to za nás udělá ten druhej. Jsme nesvéprávní? Ne, to ne,jsme jenom líní a málo sebevědomí a připosraní strachy. Co na tom, že nám vláda kálí na hlavu, my to řešit nebudem, my budem radši kritizovat druhý, kteří se snaží něco změnit. Tím myslím pana Slávka Sobotku. Když ho nemusíte, tak nerejte.Co ste dokázali vy urejpaní a zakomplexovani i...ti??? Tak vidíte.... Zdraví Jarča
20. 04. 2011 | 02:34

S.Š. napsal(a):

Uvidíme, pane jarpore, co VR přijme nebo nepřijme, a také jak budou spokojeni další význační členové ODS a nakonec i členská základna. Na stranickém webu ODS se objevilo po půlnoci toto hodnocení : "Skóre nočních dohod: TOP09: +2, VV: +1, ODS: -1"
http://virtually.cz/journal/?q=node/3173

Spokojenost všeobecná nad "nutně vyjednaným kompromisem" tedy rozhodně v ODS nevládne. Jako vždy záleží na hodnotiteli. Jinak hodnotí P. Hájek, L. Jakl, M. Doktor, P. Bém, B. Šťastný, I. Strejček a další známé firmy (ti mají kupodivu nemlich stejné stanovisko jako V.K., jsou tedy spokojeni, na indexu zůstává P. Tluchoř, viník nastalého zla, vnitřní problémy VV zůstávají zapomenuty) a jinak zase další členové ODS.

Nakonec, pane jarpore, dovolte mi, abych dodala, že osobním hodnocením pisatelů, jak se Vám to povedlo opět ve všech třech Vašich příspěvcích, doporučení, co a jak má kdo psát, posouvat či neposouvat, co je koho či není hodno, zda je takový či makový, rozhodně žádné diskusi neprospívá a jistě si musíte být vědom, že Vás takový způsob psaní odsouvá na periferii zdejší debaty (již se stalo, debatu s Vámi odmítá již celá řada diskutujících a nelze se jim divit). Ne náhodou prakticky každá diskuse pod kterýmkoliv blogem končí vzájemným napadáním dvou nebo více pisatelů. Máte na tom nezanedbatelný podíl. V diskusi s dospělými lidmi s podobným přístupem nemůžete pochodit (nejsme ve škole), z debaty se tak proto vyřazujete sám.
S pozdravem
20. 04. 2011 | 03:46

Trt napsal(a):

Co mate porad s tou pravici?

Pravice u nas nevladne a ani nikdy nevladla..

Banda socialistickych kleptomanu z tunelarske ODS a s komunistickymi manyry nema a ani nikdy nemela nic spolecneho s pravici..Totez plati o zbytku tzv pravice.

Zjistete si prosim, co to slovo pravice znamena.

Co se tyka rozkradani a doslova likvidace statu, ODS by to nikdy nezvladla bez podpory a spoluprace CSSD a naopak. Nebojim se pouzit vyraz zlodejska koalice ODS-CSSD.

Lze tedy predpokldat, ze ve snaze o likvidaci VV ma urcite sve zajmy i dalsi cast mafianske kliky - CSSD. Ostatne komunista v oranzovem Dluhos Sobotka dramaticky pisti ze vsech nejvice. Byl po celych 20 let u vsech svinaren, kterych se tyto dve zlocinecke organizace dopoustely.
20. 04. 2011 | 04:51

rejpal napsal(a):

Liberál
ad odposlechy: slyšel jste někdy přísloví mluvit o provaze v domě oběšence?
20. 04. 2011 | 06:18

Béda napsal(a):

Co se po tom veškerém vládním humbuku vlastně změnilo?

Ve vládě, která chtěla být prosta ministrů spjatých s bezpečnostníma agenturama přibyla další bezpečnostní agentura, která přímo ovládla MV.

Ve vládě, která se chtěla očistit na základě presumpce viny, zůstali podezřelí ministři až na dva, kteří jsou dočasně na střídačce. Ti dva se pokoušejí vrátit na základě nepsaného zákona presumpce neviny, kdežto v civilizovaném světě pro politiky platí presumpce viny.

To se změnilo.
20. 04. 2011 | 06:20

vasja napsal(a):

Paní S.Š. má uplnou pravdu.
Nečas nesplnil usnesení Výkonné rady ODS!
Bárta bude znovu řídit všechno z bytu!
Kočí už asi Péťu "neopíchá" a Škárkovi zase nepudou zpětný zrcátka!
To sme dopadli. Co na to EU? Přejde to mlčením?
20. 04. 2011 | 06:29

dedek napsal(a):

To hoven a rumcajs( asi rum cajzl)
Než tady začnete zase modře kvákat bludy, tak si také něco přečtěte. Nejen o dluzích, kde od počátku roku Kalousek zasekl 22 miliard a ne žádným růstem úroků. A takhle se ta vaše pravověrná chovala. A nepsali to žádní levičáci!!!
http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn2400/obsah/01.htm
20. 04. 2011 | 07:12

rejpal napsal(a):

Béda
Ukázalo se, že VV jsou nejsilnější vládní stranou (jen bohužel svou sílu nevyužívají ve smyslu svého programu)
Ukázalo se, že Nečas je stejně slabou osobností, jakou byl v době kdy odmítl stát se ministrem. Není většího trapasu, než odnést na Hrad odvolání ministrů a pak ho odvolávat
Ukázalo se, že vnitro je - přes všechny krásné řeči - mocenským nástrojem
Ukázalo se, že vláda v době šetření nelení zřídit nový vládní post jako výsledek koňského handlu
Ukázalo se, že nikdo z establishmentu si nevidí do úst, protože neváží slova a jejich možné důsledky
Ukázalo se, že naši politici si pletou pojmy kompromis a bezzásadovost
Ukázalo se, že vládcům této země se nedá věřit absolutně nic, ať už to prohlásí s jakoukoli přesvědčivostí.
Na čtrnáct dní je to docela slušná bilance.
20. 04. 2011 | 07:12

Tupelo napsal(a):

Zde je slibeny link na vcerejsi Udalosti, komentare:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/211411000370419/ .

Uvodni entree ma 5 minut a potom doporucuji bedlive poslouchat (sledovat rec tela zminenych panu take neni od veci;)) vyznavace vladnich kompromisu :)), to okecavani nema chybu.
20. 04. 2011 | 07:14

jarpor napsal(a):

S.Š.

Je mi líto, že jste si vzala z mých vstupů jen to, co bylo zcela okrajové... ale s tím nic nenadělám.

Každý jsme nějaký... jeden je skálopevně přesvědčen, že jeho "hodnocení" je jediné správné, že svět a usnesení v něm jsou neměnné... jiný si dovede představit vážení a úvahy, které ze dvou špatných řešení zvolit i komunikaci k přijatému existujícícmi moderními technologiemi... a co s tím vše může souviset. Může souviset, ne MUSÍ souviset.

Za to, že jsem se k Vám, jako k člověku, který mne svými názory zaujal... o kterých jsem přemýšlel... a kterému jsem napsal, že mám z něj nyní pocit "přemoudřelosti" /že by tón Vašich vstupů souvisel s Vaším nedávným vyjádřením : Teď bych volila ČSSD... ?/ se Vám omlouvám.
Opravdu to nembylo míněno ve zlém... nevím, jak jinak, citlivěji ten pocit sdělit... / a způsob, jak to mnozí debatéři předvádí zde s "oceněním" nositele jiného názoru - viz Jos a další, ten je mému pojetí debaty zcela cizí.../

Ano, uvidíme co VR přijme či nepřijme. Já myslím, že neformálně již přijala...

A na tom, že jste posunula mou reakci na Váš argument jinam... na tom si, s dovolením, trvám.

Hezký den
20. 04. 2011 | 07:17

Béda napsal(a):

rejpal,

vcelku souhlas až na tu nejsilnější vládní stranu. Zde bych řekl, že nejsilnější vládní stranou je ta, kterou není vidět, kdy se dva perou a které program vláda ve skutečnosti uskutečňuje. A to nejsou ani peroucí se VV, které program zahodily hned po volbách, ani peroucí se ODS zmítaná vnitrostranickým bojem o moc. Je to "TOP" vedena nezničitelným dinosaurem Al Kalouskem, kdo určuje co jak má být, koučuje z pozice já nic já muzikant a směje se jako třetí v pozadí.
20. 04. 2011 | 07:20

rejpal napsal(a):

Béda
Možná to tak je, ale zatím se do situace, kdy by musela híjitz své pozice, nedostala. Myslím, že ostatní se teď pokusí něco najít a vyrovnat skóre.
20. 04. 2011 | 07:23

stále rebel napsal(a):

Pro Georgius.
Pokud jde o hodnocení ČR podle Transparency International, tak minimálně od roku 2002 (starší data jsem nehledal) je šňůra meziročních zlepšení až do roku 2007, pravice to pak otočila a vrací nás zpět. Tedu i hodnocení ČR se za vlády levice zlepšovalo a pravice jej zhoršuje.
20. 04. 2011 | 07:29

jarpor napsal(a):

vasja

Řekl bych k tomu nesplněnému usnesení : Zvonku to tak vyzerá...

rejpal

Především se ukázalo, že "není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem"... a že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř...

Hezký den všem.... dnes možná až zase večer... jako "osvěžení si kdo je kdo..."
20. 04. 2011 | 07:31

rejpal napsal(a):

jarpor
Taky budu až večer, jinak souhlas, vždycky může být hůř
20. 04. 2011 | 07:33

Vico napsal(a):

Docela zajímavá změna sloganu.
Napřed : Bude líp
Nyní : Vždycky může být i hůř.
20. 04. 2011 | 07:43

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
vláda není dobrá. Ale je tisíckrát lepší než vláda za Vašeho expředsedy křišťálového Grosse. Taky nevím, že by někdy, někde, někdo tak raketově nesmírně zbohatl, jasko Váš chráněnec, proti němuž jste nikdy ani nepípl a stále ho máte za vzor Vašeho snažení.
20. 04. 2011 | 08:20

Jarda napsal(a):

Je jedině dobře, pokud se tato vláda udrží a dovede do konce svoje tragické reformy. Teprve pak snad většina naivních lidí pochopí o co tu jde a přestanou věřit pseudopravicovým blábolům.
Pokud by se rozpadla už teď ve volební kampani se postaví do role spravedlivých, kterým nebylo dopřáno uskutečnit dobré skutky.Proto je bohužel třeba jim dopřát dokončit jejich destruktivní dílo. Jinak se lidi nechají opět zblbnout ve volbách blábolama.
20. 04. 2011 | 08:23

Míval napsal(a):

Luba 19.4. 17:13
Pojmeme-li otázku módy takto široce, já bych nediskriminoval. Rolničky jsou veselé. A kdyby měly být odznakem těch nejzasloužilejších, zcela jisté hádky o zasloužilost mezi členy této skvěle stmelené vlády by mohly vyústit v další, tentokrát mnohem vážnější krizi. A tu by možná už ani pan prezident, samozřejmě sám s rolničkami největšími a nejlesklejšími, neustál.
Takovou budoucnost si jistě žádný rozumný občan této krásné země ani ve snu nemůže přát.
20. 04. 2011 | 08:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Vítej v práci, milý brachu !
Jak dnes - kdy končí proreformní šichta ? Zas až po půlnoci ?
:---()
20. 04. 2011 | 08:52

ld napsal(a):

hoven,

vidíte, že nevíte vy, odkud peníze tečou do státní kasy, to by až tak trgédie nebyla. Horší je, že to nechce vědět ani Kalous a spol. Takže ještě jednou, nejvíce na daních ze mzdy odvedou zaměstnanci, ti vámi glorifikovaní z nich leda tyjí.
20. 04. 2011 | 09:01

Nuba napsal(a):

Pane předsedo

Říkáte aprílový žert ? Tak já si frky dokážu představit opravdu jinak, a to mám ráda i černý humor, morbidní vtipy to je moje

Co na to říci. Je to fakt bída a utrpení. Že by byla koalice schopna nějak komunikovat s opozicí, či dokonce přihlédnout k jejich názorům, to už dávno neočekávám, na to nemají. Nedokáží slušně komunikovat spolu natož s opozicí. Ale že tam vrazí Kubiceho, tak to už je hodně velká darda.

Pan plukovník, který se ze své funkce podílel na manipulaci s veřejným míněním tak, aby nemohla zvítězit soc. demokracie. Přímo ukázkový příklad zneužití funkce v politickém boji. Nemohu panu Kubicemu zazlívat, že postižen bývalým režimem se s touto skutečností nedokáže vyrovnat a mstí se, to bych ještě brala. Cokoliv zavání levicí v něm vyvolává děs a hrůzu, bez ohledu na neobhajitelnost takového myšlení. Takoví lidé, kteří se nedokážou se svými traumaty vyrovnat, by se neměli na vládě podílet, protože nedokážou být nestranní. Čili to proklamované padni komu padni. Zajímalo by mě, možná jsem to nezaznamenala, co z jeho slavné zprávy bylo prokázáno. Ale k tomu účelu stejně nebyla určena.

K nevěrohodnosti pan plukovníka mi stačí fakt, že se k tomuto činu nechal přemluvit takovými esy jako jsou Vidím, Langer a Severa. Argumentace, že vítězstvím soc. dem. by byla ohrožena demokracie byla zcela jistě naprosto průkazná. Demokracie v pojetí zmíněných pánů, to jsou ti praví stoupenci demokracie, práva a spravedlnosti. Stručně řečeno Dalíkova klika. Čili budeme dělat jako …. a potom si s nimi vytřeme …. Přesně to se stalo, pan Kubice si tuto skutečnost nedokáže přiznat asi ani soukromě. Čili fanatik ve vládě. Na jeho spolupráci s Johnem jsem opravdu zvědavá.

Takže celkově z deště pod okap. Vláda má o jedno zbytečné místo víc a jinak se nezměnilo nic. Očištěný Bárta se možná vrátí za tichého skřípání zubů všech zúčastněných vrátí, ačkoli zde se přiznávám k pocitům prezidenta, že ta kauza byla uměle vyvolaná a madam Kočí a Tluchoř to zbabrali. Ačkoli ono až zase taková práce to nebyla. Dílo bylo téměř dokonáno, stačilo malíčkem šťouchnout

Vláda boje proti korupci, která opět žádnou korupci nevyřeší.

Vláda rozpočtové zodpovědnosti, která svými fiskálně neutrálními opatřeními deficit státního rozpočtu nesníží a když tak pouze na úkor těch nejslabších.

No ono se není až tak čemu divit. Prezident Obama prohlásil, že se obrovské zadlužení USA nesmí řešit na úkor střední a nižší třídy a bude se zasazovat o zrušení výjimky úlevy na daních pro nejbohatší. Podle pravicových klasiků ala Topolánek je ale Obamova politika cestou do pekel. Klasik Kalousek omílá zase svoje fráze - progresivní zdanění je trest za úspěch.

Dovolím si parafrázovat velikána

Naše vláda je trest za blbost (naši)
20. 04. 2011 | 09:25

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující dobrý den a zase vidíme, že je s příspěvků pěkný guláš a proto to již nebudeme ani ochucovat, jen připomínáme, že dochuceno to je již na www.vymenilijsmepolitiky.cz, kde se skví již i datum GENERÁLNÍ STÁVKY a to dne 7.5.2011 od 00.00hod. a další podrobnosti jak se správně do stávky zapojiti a to i s ochranou NAŠÍ ÚSTAVY. Zde v diskuzi se objevila pochybnost o tom jak se může připojiti ke GENERÁLNÍ STÁVCE i když nemá cca 1000,- Kč na cestu do Prahy. Tak upřesňujeme, generální stávka se vyznačuje tím, že se zastaví celé fungování společnosti podle nevyhovujících podmínek, které NÁM BYLY VNUCENY. Takže nahlašte 3 dny předem zaměstnavatelům, že se z důvodu GS nedostavíte do zaměstnání a tím jste chráněni zákonem proti zlovůli zaměstnavatelů, kapišto? Toto platí i pro prodavačky, MHD, železnice, zdravotní zařízení, tiskárny, média atd. atd. Prostě se musí v NAŠÍ VLASTI zastavit chod tohoto marastu na 0 tedy NULU, zastaví se tak všechny kola v kapitalistickém stroji vykořisťování. A potom si musí ONI uvědomit, že ty požadavky, které jim budou předloženy jsou myšleny úplně VÁŽNĚ. A bude jen na nich, kdy je splní a jaké následky budou jejich liknavostí a neúctou k vůli většiny MÍTI. Lze jim to potom přičísti jako další trestnou činnost k té vlastizradě, kterou již 21 let provádí v NAŠÍ VLASTI. Takže nebojtese svůj díl můžete přinést i ve vašem bydlišti a pracovištích. A jedna dobrá zpráva nakonec, JE NÁS 10X VÍCE NEŽ VYKOŘISŤOVAATELŮ. A bude VYMALOVÁNO a ať si nedělají zbytečné starosti s tím, že si to SAMI NEUKOČÍRUJEME. Hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
20. 04. 2011 | 10:24

Honza999 napsal(a):

hoven

Cca 200-300 miliard ročně odtéká za hranice. Dalších cca 200-300 miliard se ztrácí v předražených státních zakázkách. To máš ročně 400-600 miliard ročně, což 2-3x převyšuje naše roční schodky.

K tomu Řecku - nebylo by špatné si zjistit, ZA CO ti Řekové vlastně dluží. Až zjistíš, že to je za několik nových námořních válečných lodí, které nutně u Francouzů a Němců "potřebovala nakoupit" předchozí PRAVICOVÁ vláda, možná se ti roz.... Ale hovno, zbytečná námaha, tobě se nerozsvítí nikdy..
20. 04. 2011 | 10:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ikeno,

to je zřejmě nějaké nedorozumění. Já (a ani Aktuálně.cz) zde nepořádáme žádné sportovní či jíné klání. Nic tedy nesoudcuji, nepískám ("rovinu" ani "nerovinu"), nenadržují apod. Snažím se zde jen ze všech sil udržet alespoň základní prostor, kde si lidé, kteří o to stojí, budou moci vyměňovat své názory (tomu, že sem chodí i tací, kteří chtějí jen druhým nadávat či je urážet, nemohu za současného stavu nijak zabránit. Šlo by to jen v případě, že zavedeme regitraci čtenářů, což do budoucna není tak úplně vyloučené). Pokud chcete svými vstupy ke kultivaci tohto prosředí přispět, jste vítán. Stejně jako každý, bez ohledu na politické přesvědčení, vyznání apod.

Libor Stejskal
20. 04. 2011 | 11:40

Terry napsal(a):

Ani tohle není aprílový žert, pane Sobotko:

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím (http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)_20. ledna 2010:

Proti prohlubování schodku státního rozpočtu vystupuje ministr financí Eduard Janota dlouhodobě. Rozpočtu se věnuje třicet let, sloužil pod jedenácti ministry. Přesto politici jeho varování neposlouchají.

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)
20. 04. 2011 | 12:39

Béda napsal(a):

Terry,

něco o přizpůsobivém panu Edovi, který se vždycky uměl vynalézt:

"Ing. Eduard Janota (13. března 1952) je český ekonom, od 8. května 2009 do 13. července 2010 byl ministr financí ve Fischerově vládě. Od srpna 2010 je členem pracovního a poradného orgánu vlády NERV a také místopředseda dozorčí rady ČEZu.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a od roku 1976 pracoval jako odborný referent Generálního ředitelství České státní pojišťovny. V 1978 nastoupil na ministerstvu financí do odboru státního rozpočtu, jehož ředitelem se stal v roce 1992. Od dubna 1999 byl náměstkem ministra financí ČR,[1] z této funkce byl odvolán po dobu, kdy byl ministrem financí Vlastimil Tlustý, avšak Miroslav Kalousek jej do funkce znovu jmenoval. V květnu 2009 se stal ministrem financí v překlenovací vládě premiéra Jana Fischera.

V letech 1984 až 1989 byl členem Komunistické strany Československa.

Od dubna 2003 do ledna 2006 byl předsedou dozorčí rady Českých aerolinií."
zdroj Wiki
20. 04. 2011 | 18:30

jarpor napsal(a):

Vico

"Docela zajímavá změna sloganu.
Napřed : Bude líp
Nyní : Vždycky může být i hůř.
20. 04. 2011 | 07:43"

Mám pocit že Vaše reakce je na moji repkliku... pak veztě, že nic takového, co se mi snažíte podsunout, jsem neřekl.
Ani slogan neměním...

Hezký večer
20. 04. 2011 | 21:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy