Koalice předvádí absurdní divadlo

26. 04. 2011 | 07:35
Přečteno 3833 krát
Ačkoli jsme svědky krize vládnutí v zemi prakticky od chvíle, kdy si Nečasova koalice odhlasovala důvěru v Poslanecké sněmovně, události posledních týdnů překonávají i ty nejčernější scénáře. Ještě jsme se ani nevzpamatovali ze skandálů kolem fondu životního prostředí či firmy ProMoPro, když přišly zprávy o podnikatelském záměru firmy ABL ovládnout státní správu i bezpečnostní složky v zemi skrze Věci veřejné a jejich ministry Bártu, Dobeše a Johna.

Privatizace státní správy se vyplácí
Jen těžko by se hledal v posledních desetiletích v západních zemích srovnatelný případ útoku na samotné principy politické demokracie. V každé vyspělejší demokratické zemi by se vláda pod tíhou podobného skandálu ihned odporoučela. Nikoli ovšem v Česku.
Jsme svědky absurdního rozuzlení vládní krize, svědčícího o nejhlubším morálním propadu české politiky v polistopadovém období. Radek John, kterého chtěl premiér ještě před týdnem vyhodit z vlády pro neschopnost, dostal vládní trafiku zbytečného vicepremiéra, za kterou by se ovšem nemusel stydět žádný politický dinosaurus.
Na jeho místo byl dosazen bývalý „elitní“ detektiv, který těsně před sněmovními volbami v roce 2006 předložil zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy, z níž se po ročním prověřování policií a státním zastupitelstvím nepotvrdilo ani jediné podezření. Byl to Kubice, kdo se stal autorem první velké mystifikace v novodobé české politice, ministr Kalousek přišel se svým žertem se šéfredaktory novin až po něm.
Ministrem školství zůstává Josef Dobeš, další člen vlády napojený na ABL, který měl podle zásadního prohlášení předsedy vlády Nečase původně z vlády odejít. Bývalý majitel ABL a současný vlastník VV Vít Bárta sebevědomě ohlašuje návrat do vlády, jakmile „očistí své jméno“. Ve stejnou chvíli označuje premiér Nečas odchod Bárty za svůj hlavní úspěch při řešení vládní krize.
Rysy absurdního divadla podtrhuje nejnovější informace o tom, že firma ABL zvýšila od vstupu VV do vlády svůj obrat až o 30 %. Privatizace státní správy se tedy vyplácí a firma Viamont bývalého ministra dopravy Řebíčka má více než zdatného nástupce.
Tím, že premiér Nečas vládní krizi nevyřešil důsledně, dal vlastně oficiální pardon všem, kdo se ve vládních stranách a státním aparátu dopouštěli veřejně odhaleného uplácení, špiclování, nahrávání, permanentního střetu zájmů a ovlivňování státní správy ve prospěch čistě komerčních cílů. To je velká porážka veškerých snah o udržení alespoň základní politické kultury. Stejně jako fakt, že se vláda nadále opírá o zcela nestandardní a vnitřně nedemokratickou politickou stranu VV, která je podle všeho jen kombinací sekty a promyšleného podnikatelského projektu jednoho muže.


Reformy? Nepřipravené, nepromyšlené, nespravedlivé!
Udržení vládní koalice v nezměněné podobě odůvodňuje premiér potřebou provedení reforem. Účel ale nemůže světit prostředky. Pokud se budou reformy realizovat prostřednictvím podivných privatizátorů politické moci, nemohou skončit jinak než v marasmu korupce.
Společnost silně rozděluje také samotný obsah vládní politiky. Je zcela evidentní, že Nečasova vláda prosazuje své návrhy reforem bez nejmenší snahy je veřejnosti vysvětlit a získat pro ně širší společenskou podporu. Vládní koalice odmítá o reformách jednat nejen s opozicí, ale i s odbory nebo kriticky naladěnou odbornou veřejností. Premiér Nečas nehledá pro nevratné vládní záměry širší konsenzus či věcný kompromis, ale spoléhá se pouze na pravicovou hlasovací mašinerii v Poslanecké sněmovně.
Vládní reformy jsou nepromyšlené, nedostatečně připravené a především nespravedlivé. Vláda přenáší veškeré náklady svých opatření jen na středně- a nízkopříjmové skupiny občanů. Reformy tak zaplatí jen rodiny s dětmi, senioři, nemocní či zdravotně postižení. Vláda naopak vychází vstříc privátním kapitálovým skupinám, které mají zájem o privatizaci důchodového systému a zdravotnictví.
Vládní návrhy jsou proto z tohoto důvodu logicky zaměřeny na privatizaci veřejných služeb a redukci sociálního státu. Ve svém důsledku ale takovéto reformy dále prohloubí zadlužení země, zvýší sociální rozdíly ve společnosti a ohrozí naši budoucí konkurenceschopnost. Kdyby už nebyl premiér Nečas zcela odtržen od běžného života lidí a mínění veřejnosti, vnímal by děsivost propasti, která se v důsledku způsobu a obsahu jeho vládnutí vytvořila mezi vládou a českou společností. Je a bude velkým úkolem pro všechny demokratické síly, aby se tato propast nestala zdrojem sociální frustrace, která otevře cestu k politickému vlivu extremistům a novým populistům, vedle kterých by mohl i Vít Bárta působit časem jako čítankový hrdina.
Nejlepší a včasnou prevencí proti takové frustraci jsou podle názoru opoziční sociální demokracie pád vlády a následné rychlé nové volby. Úkolem vlády, která by vzešla z nových voleb, bude nejenom předložení a prosazení sociálně únosných reforem, ale také rehabilitace politiky jako smysluplné činnosti ve veřejném zájmu.

Zdroj: Lidové noviny (Úhel pohledu, 26.4.2011)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JUDr.z Plzně napsal(a):

Dluhoslave už zase?No tak se předveď konečně a nejenom samé mlácení suché slámy! Jó Bohúšu,kurňa nějak mi to nevyšlo zaplatit daně z podnikání,tak doufám,že se ukážeš jako správný kamerád a také mi to promineš?
26. 04. 2011 | 07:58

Mozarello napsal(a):

Pane Svobodo, uvidíte, vyslovení nedůvěry vládě proběhne neúspěšne. Proč? Protože každý z vládních poslanců bude hlasovat proti vyslovení nedůvěry. No a proč? Tak proto hlavně proto, že je jim dobře u válova, dostanou zadarmo, potažmo levně nažrát, k tomu vysokej plat za nicnedělání. I prase by si nevybralo líp. Tak už můžou jenom spokojne krochtat a užívat výdobytků "nežné revoluce".
Volil bych proto pane Svobodo razantnejší formu pro jejich degradaci. Hnát přes celou Prahu a pravidelně proplesknout bičíkem.
26. 04. 2011 | 08:00

Maximus napsal(a):

Zapnu si internet a vyskočí na mě zase nová kauza na pražském magistrátu, kde parta hochů z ODS (Kněžínek)
zašantročila 1/3 z 50mil.Kč na propagaci Prahy, že to
musí už vyšetřovat policie, zapnete si TV a je Vám naservírováno, že VZP dala zakázku za 170 milKč na software advokátní kanceláři Němce, který tak asi maximálně umí zapnout PC a píše dnes místo v T602 ve Wordu, toho známého vejlupka co má a měl pletky s plzeňským "Mívalem" nebo co pustil domů katarského prince, který tady pedofilnil a v pozadí partičky je exekutor Podkonický. VZP je opravdu tunel na peníze plátců zdravotního pojištění a pánové by potřebovali defenestraci a zavřít. Opravdu tady kradou a rejdí přímo zlodějské gangy, které pod dohledem politiků rozkrádají veřejné finance. No a to vše musí potom zatáhnout dělný lid, protože dochází rozkradené peníze už i na důchody! Opravdu SPZ resp. nyní RZ:
CZ znamená "Český Zlodějstán nebo českoZlodějsko"!
-.-
26. 04. 2011 | 08:13

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
vláda nevládne dobře. A pořád to neni nic proti poslední vládě ČSSD za šefování Špidly, Grosse a Paroubka. Zvláště Váš křišťálový Standa se vyznamenal. Ono taky při šéfování vládě, největší politické straně a desítkách dalších funkcí vystudovat ľevou zadní VŠ, vydělat poctivě stamilióny a jít nastolovat sociální demokratismus k imperialistům do USA, tak to hned tak někdo nezvládne. A Vy? Nic. Jen poukazujete na chyby jiných. A vlastní marast se tím snažíte zakrýt.
Takže jedni jste za 18 a druzí bez 2 za 20.
26. 04. 2011 | 08:25

miro napsal(a):

Je to skutečně až neuvěřitelné jak se takové firmy Jako dr. Němec nebo dr. Podkonický dokážou znovu a znovu objevovat a získávat lukrativní zakázky, jsou prostě "schopní" všeho
26. 04. 2011 | 08:28

Dočekal napsal(a):

Stárnu.
Dobrých přátel mi ubývá, protože odcházejí do míst, odkud není návratu.
S jedním takovým odchodem se vyrovnávám právě v těchto dnech.
Zato nepřátel mi utěšeně přibývá. Je to ostatně dobře vidět i v těchto diskusích.
To byl jen takový povzdech.

Jinak jsem moc zvědavý na kvikot "pravověrných," kteří tím budou vyjadřovat upřímnou radost z toho, jak to dnes "socani" zase projeli.
Ono se totiž bude v PSP ČR hlasovat o vyslovení nedůvěry Nečasově vládě.
Opozice (hlavně ČSSD) jde do předem prohraného boje. A právě tohle už teď vyvolává na tvářích "pravověrných" šťastný úsměv. Dnešek bude patřit jim. Číst tu smršť jejich duchaplných výroků bude jistě chutné a výživné.

Ano, ČSSD to hlasování prohraje. Ve skutečnosti prohrají všichni slušní lidé. Ti ostatní budou křepčením a jednoduchými výkřiky projevovat radost přímo dětinskou.
26. 04. 2011 | 08:30

Maximus napsal(a):

Petrovi
Pane kolego, já rovněž jako Vy socany nemusím, obvzláště ti z komunálu jsou vypečení, ale když chci porovnávat napáchané škody, které kdy která politická strana u nás přímo či nepřímo způsobila, tak musím konstatovat, že parta kde působil kříšťálově čistý politik Standa koloťuk či Kakaový bob a další, řečeno fotbalovou hantýrkou kope tak max. II.ligu, ale parta lidí z ODS kope přímo výběrovou soutěž PMEZ! Buďme féroví a poměřujme vždy skutky stejných parametrů.
26. 04. 2011 | 08:34

JUDr.z Plzně napsal(a):

Dočekale

Já už jsem možná starší,už jsem dost dlouho v důchodu,ale přesto i když zrovna nesouhlasím s tím jak se chovají politici ODS,které já osobně volím,např Vondra , Tluchoř ,
Drobil,ten by měl okamžitě po tom co vyšlo najevo odejít a ne pořád se ušklebovat jak se mu faří za nic nedělání a prachy o kterých se ani nezdá celé mojí rodině i když makají jak šroubi ale i přesto nebudu nikdy volit takové zloděje jací jsou socani abych se pak nemohl podívat vnoučatům v klidu do oči.Holt takový co má v hlavě místo mozku piliny to nikdy nepochopí! Čest soudruhu Dočekale
26. 04. 2011 | 08:43

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
přečti si Zeleného a začni se sebekritikou. Harakiri je málo.
26. 04. 2011 | 08:43

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
souhlasím s tvojí první větou. To je co říct.
26. 04. 2011 | 08:45

Rumcajs napsal(a):

Bohouši, ty si vážně myslíš, že nic takového ČR ještě nezažila ?
Copak ty si nepamatuješ Oposmlouvu, Grosse a budování Grosstapa, cynická hesla " Akce čisté ruce" a "Myslíme to upřímě" ? Pár členů ČSSD znám osobně. Větší křiváky a nenažrance jen těžko pohledat.

Bohouši, mě se z těch upřimných hošů jako jsi ty akorát zvedá kufr.
26. 04. 2011 | 08:53

jarpor napsal(a):

Přidám se k Petrovi..

Koalice že předvádí absurdní divadlo ?
Nikoliv, pane předsedo.
Politici napříč, tedy včetně Vás, opozice, předvádí absurdní divadlo.

Poukazujete kdo je za VV kde... s kým jste chtěli vládnout Vy, když jste se dral a nakonec žehral, že jste nedostal možnost sestavení vlády ? Poukazujete na druhé a jste sám rád, že Vás to nekonec nepotkalo... jinak byste totiž byl ve stejné pozici jako Nečas.

Reformy : "Nepřipravené, nepromyšlené, nespravedlivé!"
Jaké reformy máte připravené promyšlené a spravedlivé Vy s Vaší stínovým kabinetem ? Máte alternativní řešení nebo to zase bude jen... že cosi nebylo zasazeno do reálného ekonomického rámce ?
Kde je například Váš názor na zúčastnění či nezúčastnění se pomoci krachujícímu Řecku a problematickému Portugalsku, na vývoj EU... na imigranty z Afriky... atd. atd. ? To bych chtěl slyšet místo planých plků kolem vyslovování nedůvěry... !

Vládní návrhy prý ".... zvýší sociální rozdíly ve společnosti..." . V naší společnosti po letech masírování, že "všem stejně" a která i po 20ti letech se k nejrovnostářským v EU je chybou, když více pracující a zodpovědnější je na tom lépe než povaleč a podvodný pobírač všelikajých státních dávek ?

"Úkolem vlády, která by vzešla z nových voleb, bude nejenom předložení a prosazení sociálně únosných reforem, ale také rehabilitace politiky jako smysluplné činnosti ve veřejném zájmu."

Nic než sliby... a Vy to víte ! Z nových voleb - vyhýbáte se jako čert kříži jasně nové volby označit zaběhlým termínem předčasné volby, (i to je Vaše lež...) - nevzejde nic nového. Máme politiky takové jako máme. Takže nic nového... jen k horšímu jak se říká v jednom bonmotu...
Protože když jsou jedni za 18 a druzí bez 2 za 20, nic smysluplnějšího vzniknout nemůže... jen jeden lhář nahradí druhého... a v tom smysluplnest nevidím...

To jen ať si to ti jedni "vyžerou do dna" a snad, když je nakonec lid vypráská, tak se i ti stejní, jen z druhé strany "politického spektra" se zaleknou... svých možných konců.

Hezký den
26. 04. 2011 | 08:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, rehabilitační pracovnící zde...
Veselé krizování..
http://ateo.cz/f/images/v/vzpominka-na-budoucnost.jpg
26. 04. 2011 | 09:08

Maximus napsal(a):

Sakra tady vůbec nejde o to kdo je "pravo nebo levo" věrný, vzpamatujte se vy hlupáci "zleva nebo zprava", tady se prostě krade za bílého dne a major Terasky by překvapeně nevolal Boha jeho oni mi tady jebů, ale oni mi tady kradů! A jsou to také vaše peníze a vašich dětí a vnuků. To Vám nedochází Vy političtí zaslepenci? Ještě by to šlo pochopit, kdyby jste v tom někteří "jeli", tak pak bych trochu chápal obhajobu všech těch zlodějů u koryt, ale takhle jste jenom neplacení dobrovolní hlupáci, kteří "nosí vodu".
26. 04. 2011 | 09:13

Koleda napsal(a):

Opět prázdné floskule, slova, slova,slova.....
Co takhle - reformu zdravotnictví si představujeme takto, důchodů takto, vývoj ekonomiky takto, snižování zadlužování takto. To ne, protože celá slavná ČSSD je intelektuálně vyprázdněná stejně jako ODS. Ostatně má-li ve svém čele takového odborníka na všechno, není se co divit.
26. 04. 2011 | 09:16

dedek napsal(a):

Jen zírám, jak jsou pravičáci zaslepení a vymytí. Nejsem zastánce ČSSD ale musím říci, že těm hlupákům s pravicovými mozky nelze nic vysvětlit a dokonce i kdyby tady byli zveřejněny oficiální výsledky MF, kde nyní vládne Kalousek. Stejně by to určitě byla vina levice. A Judr z Plzně? Pokud nejste stejný zloděj, který má nakradeno tak jsem zvědav za pár let až se Vás ti vnuci zeptají: dědečku, proč jste nezasáhli dříve? A myslím že Vás proklejí nebo emigrují a vy umřete sám s utkvělou myšlenkou skvělé pravicové politiky. Myslím, že je na čase, začít myslet. Nekoukat zda jdou myšlenky z prava nebo leva ale začít rozlišovat na správné a špatné a ne na levé a pravé. To nikam nepovede. Jinak pane Sobotko jen dva dotazy: 1. jak chcete dosáhnout nedůvěry vládě, když má stále většinu a koryta jsou důležitější? 2. Když se to povede, co potom? S kým chcete vládnout? I kdyby s komanči, tak máte opět málo hlasů. Nechtělo by to spíš posilovat pozici konstruktivními návrhy, za které se postaví i občané a možná to dojde i těm zmíněným výše, protože už nic jiného nezbyde? Samozřejmě zůstanou i tací, kteří na pochopení reality vůbec nemají jako hoven nebo rumcajs. Těch je také dost ale myslím, že spoustu lidí, kteří původně pravici volili už prohlédlo a konečně začínají myslet.
26. 04. 2011 | 09:21

DH napsal(a):

Další odporný a k smrti nudící orální kolovrátek levičáckého vůdce. Stokrát přežvýkaná, do mrtě politicky vytřískaná a zoufale nudná socialistická sláma opět čouhá tomuto olysalému, brebentícímu individuu s nepřirozeně rovným ozubím.

Jen bezvýchodná a trapná nemohoucnost současné levice, poprávu odsouzené svobodným rozhodnutím prozíravých voličů do pozic směšných karikatur a parlamentních kverulantů a rádobyobveselovačů, nutí tyto exponenty socialistického myšlení neustále zaplavovat svobodný veřejný prostor svými výpotky a úchylnými názorovými smyšlenkami.

Politický boj v podání těchto individuí je, přesně v duchu nejhnusnějších tradic jejich rudé odnože, veden nikoliv poctivými, racionálními argumenty, ale vždy podpásovými, neférovými metodami, pomlouváním, skuhráním, neustálým obviňováním bez sebemenšího důkazu, systematickou zákeřnou dehonestací racionálních politických názorů a soustavnou ideologickou indoktrinací rozumných, sebevědomých občanů ideovým virem socialistické nemohoucnosti, neschopnosti a bankrotářství.

Farizejství těchto novodoobých našeptávačů, úlisnost a zlovolná nepřejícnost, podvratné a rozvratné ideodiverzní záškodnictví těchto socialisticko-komunistických kreatur se dnes opět pokusí zneužít demokratických instrumentů k dalšímu pokusu o parlamentní puč. Je nad slunce jasné, že tento směšný pokus bude, jako ostatně vždy ve férovém souboji, opět neúspěšný a přinese svým osnovatelům jen a pouze politickou prohru, ztrátu tváře a voličské přízné.

Permanentní levicoví loseři jistě zneužijí demokracie ke svému planému levičáckému rečnění, opět budou u řečnických pultíků kalit vody a dštít svou páchnoucí krakení síru na své věci oddané reprezentanty vládní většiny. Dopřejmě těmto kašpárkům jejich čtvrthodinu domnělé slávy, buďme jako nadřazená politická rasa velkorysí a nechme unavit se jejich planým žvaněním.

Pak ovšem, sebevědomě a klidně, odkažme tuto neschopnou lůzu jednotným hlasováním zpět do politického zapomnění. Buďme jednotní, naše republika potřebuje jednotu. Nezbytnost a nevyhnutelnost klíčových reforem nesmí být zpochybněna ani ohrožena.
26. 04. 2011 | 09:26

Dočekal napsal(a):

Tak to ani netrvalo moc dlouho a první dva už zakvičeli. Teď jsem jen zvědavý, kdo bude další.

To, že se jeden z nich omezuje pouze na jednoduchý výkřik, není při jeho argumentačních schopnostech nic neobvyklého. Zato druhý mne docela překvapil. Hlavně tím "soudruhem." Inu, zvyk je přece jen železná košile.

Abych tedy uklidnil nick JUDr.z Plzně, vložím sem už po několikáté jeden "diskusní" příspěvek:
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
Činím tak jen proto, abyste viděl, že s tou snahou o dehonestaci člověka jménem Václav Dočekal jste tady zoufale opožděný. Uvědomte si také, že tohle už prostě ničím nepřebijete.
Jak vidíte, tak mne ani tohle svinstvo neodradilo od toho, abych sem dál vkládal svoje názory. Jednoduše proto, že se nemusím stydět nejen za svoje jméno, ale hlavně za to, co jsem dělal a jak jsem se choval vlády za bolševika rudého a jak se chovám za vlády bolševika modrého.

Dnes ráno jsem na ČT 24 poslouchal blekotání pánů poslanců Bendy a Gazdíka. Pan Benda je už totálně mimo. Pan Gazdík pouze potvrdil, že nějaké hlasování poslanců podle jejich vlastního vědomí a svědomí je utopie. Koaliční dohoda totiž vládním poslancům přímo přikazuje hlasovat podle rozhodnutí poslaneckých klubů.

"Plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí."
26. 04. 2011 | 09:30

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Co navrhuješ ? Nahradit malé gaunery velkými ?

dedek:

Jaké konstruktivní návrhy máš na mysli ?
26. 04. 2011 | 09:32

Koleda napsal(a):

To dědek:
Máte snad dojem, že levicoví diskutéři nejsou stejně zaslepení a vymytí? Já jsem vždy volil pravici, vždy budu, ale to neznamená, že nepovažuji současnou vládu za tu (z pravicových vlád)nejslabší, premiéra pak za slabého a trapného. Bohužel, naši politici napříč jsou intelektuálně a charakterově nedostatečně vybaveni na poslání, které je čeká. Do politiky vstupují většinou proto, aby se zajistili ekonomicky. A to jak praví tak leví.
26. 04. 2011 | 09:36

Dočekal napsal(a):

DH napsal(a):

"Pak ovšem, sebevědomě a klidně, odkažme tuto neschopnou lůzu jednotným hlasováním zpět do politického zapomnění. Buďme jednotní, naše republika potřebuje jednotu. Nezbytnost a nevyhnutelnost klíčových reforem nesmí být zpochybněna ani ohrožena."
-----------------
To jste opsal z projevu soudruha Husáka? Nebo snad citujete soudruha Jakeše? Nebo dokonce soudruha Biľaka?
Já jen, že stačí zaměnit pojem "levice" za pojem "západní imperialisti" a jsme zpátky v době před Vítězným Listopadem.

A pak že se historie netočí v kruhu!
26. 04. 2011 | 09:37

Koleda napsal(a):

Dočekal:
Vy si snad opravdu myslíte, že poslanci ČSSD hlasují vždy podle svého svědomí a ne dle příkazu partaje? Pak jste opravdu naivka.
26. 04. 2011 | 09:39

rejpal napsal(a):

DH
Krakení síra - tak tohle je něco, co to ještě nebylo. Přidávám si to do slovníčku hned pod "mrzký děd" a "velikáni doby".
Dobré počtení
26. 04. 2011 | 09:41

M.Š. napsal(a):

Jak je vidět,
napříč politickým spektrem(jak říkají vyvolení volení ...),se dá říci,že se dá shodnout na jediném,obě strany stojí za dvě věci....jak socani,tak modří vtaáci,říkám to již roky.Ostatní pidistrany jsou jako korouhvičky,otáčí se podle větru koaliční způsobilosti a možnosti žrát u korýtka s korytáři.
Socanům a pánu sobotkovi připomenu jejich zhovadilé zákony o exekutorech a jejich zhovadilé privatizační zásluhy,hned po modrých vtácích.
Zatím k žádné nápravě nedošlo,co se týče zákonů(a prý legislativní smršť...tak jedině v blbosti se smršť vydatně vydařila..).VZP dále za podpory justiciánů po mnoha letech za vydatné pomoci zlodějské exekuční mafie okrádá kde koho,a vylepšuje si tak svůj loupeživý rozpočet,a nejen tento ústav....
A v tom mají prsty socani,za vydatné pomoci modrých vtáků a příslušníků ostatních stran,dřepících a podřimujících v parlamentu.No a nynější vláda rozpočtové a reformní hlouposti nedovede pochopit,z pochopitelného důvodu(nebylo by možno nadále rozkrádat...),že bez jakéhokoliv náznaku nápravy a přítomnosti,v oblasti alespoň elementární morálky,nejde v dobré víře přijmout jakékoliv reformní kroky.
Z jednoho prostého důvodu,nikomu a ničemu nelze věřit,jelikož se krade,lže a korumpuje...a nějaká náprava není v dohlednu...bohužel drsná pravda po dvaceti a více letech budování marasmu v česku a morácku.
Neslyšel jsem,pane Sobotko,že by socani usilovali o nápravu svých hříchů ....zatím se chovají tak,že pravděpodobně mají zajištěnou volební výhru..avšak i poslední volby vyhráli a bylo to k ničemu.Žádné zlo není menší...volební pitomý slogan,který je jednou z příčin morálního stavu společnosti a hospodářského úpadku.
26. 04. 2011 | 09:43

DH napsal(a):

Vážený pane Dočekale,

jen Vaše neopodstatněná vstřicnost a tolerance ke všemu levicovému, všemu prohnilému, historicky znemožněnému, vaše iracionální apriorní akceptace sobotkovsko-ráthovské ideové indoktrinace vám znemožňuje uznat a pochopit, že, stejně jako reklamní byznys, řídí se i práce s davem jasně danými zákonitostmi, vědecky popsanými a dokonale pochopenými.

Jen proto v prostých a poctivých myslích, čímž samozřejmě nemyslím právě vás, může vzniknout neopodstatněný dojem zdánlivé podobnosti politické práce dnešní a historické. Je ale vědeckou, a tedy žádnou manipulaci neodstranitelnou pravdou, že racionální světonázor, opřený o poctivé pravicové myšlení, úctu k hodnotám a historickým zkušenostem, je jedinou smysluplnou a garantovanou cestou k pokroku a budoucímu štěstí lidstva.

Věřím, že i vy jednou naznáte zrůdnost levicových tendencí a vrátíte své myšlení a praktické kroky na správnou, pravou, a k prosperitě nás všech vedoucí cestu.
26. 04. 2011 | 09:51

Alex napsal(a):

Samozřejmě, že máte pravdu, pane Sobotko a to úplnou. Stejně tak je a bude pravdou, že pokud se poštěstí vláda ČSSD už teď je zřejmé, že dojede obdobně ovšem v mírnější podobě na totéž. A to tím spíše, že jste nedokázali udržet Paroubkovo pravidlo o odstavení těch z pochybnou pověstí ve vlastních řadách. Viz Palas, Hašek a Onderka s obdobnými diplomy jako Řápková či Benda.
Mnozí zdejší pravověrní však jsou neskonale půvabní tím, jak se tu prezentují. Netuší, že defakto dávají na odiv svoji představu o demokracii jako o vládě jedné strany. Netuší, že defakto obhajují systém jedné strany a že e defakto prakticky projevují jako komunisté z před roku 89 a to se vším všudy. Je na nich doslova průzračně vidět, že o demokracii netuší nic přesně v duchu posledního blogu V.Žáka. Netuší doposud, k čemu je henta demokracie, natož jak s ní mají zacházet oni sami. Inu zamrzli v komunistickém způsobu myšlení takříkajíc transparentně, netušíc, kde je ten potenciál pozitivních změn.
26. 04. 2011 | 09:59

Dočekal napsal(a):

Koleda napsal(a):
Dočekal:
Vy si snad opravdu myslíte, že poslanci ČSSD hlasují vždy podle svého svědomí a ne dle příkazu partaje? Pak jste opravdu naivka.
26. 04. 2011 | 09:39
----------------
Podle čeho tak soudíte?
Já jsem si jen dovolil srovnat řeči a skutky. Konkrétně předvolební sliby stran současné vládní koalice se skutečností. Netušil jsem, že za to sklidím odsudek.

Jinak musím opět konstatovat, že nečtete moje příspěvky dostatečně pozorně. Já totiž politickou stranu s názvem Česká strana sociálně demokratická dávám na roveň ODS už od onoho slavného podpisu "Oposmlouvy" v roce 1998.
"My vás necháme vládnout a vy nás na oplátku necháte dál krást."

Největší problém vidím v tom, že tady není demokracie. Demokracie je totiž pouze tam, kde zákony platí pro všechny stejně.
To, že se tady po víc než jedenadvaceti letech od Vítězného Listopadu ještě někdo sníží k tomu, aby použil Husákovsko - Jakešovskou rétoriku, je hodně smutné. Hlavně to ale hodně vypovídá o tom, že tady stále ještě nepřestali vládnout bolševici.
Tohle už není výchovou, tohle je totiž v genech.
26. 04. 2011 | 10:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tendle kabaretní spolek by se fakt měl rozpustit. Lžou si navzájem , špiclují se mezi sebou, pomlouvají se - jejich jedinou mantrou je žvanění o reformě... Která není ničím jiným než jak hodit břemeno,vzniklé v důsledku vlastní neschopnosti a cíleného rozkrádání veřejných rozpočtů na daňové poplatníky. Navíc se mění podle toho, kolik mají někteří z konstruktérů této reformy v krvi etanolu či fetu. Alespoň nezúčastněnému pozorovatelise to tak zdá.
Horší už to být skutečně nemůže.
Leda že by na celostátní úrovni zvítězili socodesáci. Tedy - zpřáhli se po volbách.
Tak jak tomu je v několika - poměrně velkých městech, ale i jinde.
Což bych tedy mělo od šéfa ČSSD jednoznačně zaznít - zda ano či ne.

I když - topsocanství by zřejmě taky byl podraz. Na obyčejné voliče. :((

Takže nezbývá, než víc jak 40 %. Což je bez řádného samočistícího procesu v ČSSD založeného na faktických skutcích a ne rétorice - to je téměř v oblasti sci-fi.

Ale furt lepší sci-fi jak fraška. Neb dnešní situace už má daleko i do tragikomedie. Tam je totiž aspoň zachována jakás takás tvář a charaktery učínkujících.
Ve frašce už není ani poznat, kdo je zloděj a kdo policajt. Kdo politik a kdo mafián.
26. 04. 2011 | 10:04

Koleda napsal(a):

Dočekal:
Omlouvám se a souhlasím.
26. 04. 2011 | 10:07

Dočekal napsal(a):

DH napsal(a):
Vážený pane Dočekale,
---------------
Tak vidím, že jsem opět naletěl.
Jako ironie dobré. Jako připomenutí časů, kdy mne mohli udávat všichni, kteří mi záviděli cokoliv, už to tak dobré není.

To, jak nakonec dopadne hlasování o důvěře Nečasově vládě, je jasné každému myslícímu člověku. Že to ve skutečnosti bude prohra všech slušných lidí, je jasné jen těm slušným lidem.
Bohužel.
26. 04. 2011 | 10:08

Koleda napsal(a):

Ještě jednou Dočekal:
"To, jak nakonec dopadne hlasování o důvěře Nečasově vládě, je jasné každému myslícímu člověku. Že to ve skutečnosti bude prohra všech slušných lidí, je jasné jen těm slušným lidem.
Bohužel."
Souhlas, ale proč tedy to ti socani vyvolávají? Vždyť po ev.volbách by zase museli do koalice, která by, po mém soudu, byla ještě bizardnější, jen by byli socani u koryta.
26. 04. 2011 | 10:13

DH napsal(a):

Rozumný, racionální, pravicově myslící občan a volič tyto pokusy levice vítá, neboť umožňují snadné politické vítězství. Nic tak nezatne tipec kverulantským pravdoláskařům, nic tak jednoznačně a nezpochybnitelně neodkáže trucovitou takzvanou opozici do parlamentního kouta a nerozetne jasným a férovým zůsobem hnidopišscké mlhy nactiutrhačných médií a potměšilých komentátorů,

než průzračně čistá, elementární a křišťálově upřímná demonstrace jednoty proreformní a progresivní koalice vyjádřená veřejným parlamentním hlasováním. Tam se ukáže v plné nahotě, jaká je skutečná vůle našeho lidu, tam se ukáže, kdo reprezentuje rozhodující veřejný zájem a kdo si jen neprávem uzurpuje neoprávněný díl podpory. Tam se rozhodne, která pravda je objektivnější. Vím, že tento soubor dopadne ve prospěch poctivých, férových a racionálních politických sil a firem.
26. 04. 2011 | 10:24

Rumcajs napsal(a):

Víš to Bohouši, že i když vládne tahle nemožná vláda, je i v době krize schopna menšího relativního zadlužení v poměru k HDP, než socani za dob růstu ?

Chápeš to ?
26. 04. 2011 | 10:29

rejpal napsal(a):

DH
Správně. Hříšníci dostali rozhřešení, pučisti dopučovali, nejschopnější ministr dostal vyšší a odpovědnější pozici, tak proč nedemonstrovat jednotu. Po úspěšném hlasování by se celá koalice měla vydat na několikatýdenní team-builing.
Ještě by měli zakázat diskusi k návrhu. Kdo má pořád poslouchat, že tahle vláda je mizerná. Lidi už tomu začínají i věřit a to tlumí reformní rozmach. Nechápu, proč ještě někdo nedal podnět k rozpuštění ČSSD jako antidemokratické síly, škodící našemu národnímu hspodářství
26. 04. 2011 | 10:35

DH napsal(a):

Vážený pane rejpale,

vaše zlomyslná ironie, samozřejmě myšlená v nadsázce, obsahuje přesto pravdivé a racionální jádro.

Je třeba jasně říci, že parlamentní volby 2010 daly jménem všech rozumných občanů této země jasný a legitimní mandát současné vládní koalici provádět po dobu 4 ústavních let takovou politiku a taková ekonomická opatření, jaká sami uznají za vhodné. To je její demokratické právo a je na každém poctivě myslícím občanu a voliči, zda jí toto právo přizná, nebo se ho pokusí levičácky zpochybnit.

Demokratickým právem opozice je vztekat se, dělal tajtrlíky před mikrofony a kamerami senzacechtivých médií a hrát si na humanisty a ultrademokratické dobroděje. Právem opozice je také skřípat zuby, hýčkat svou protivládní nenávist a mobilizovat své věrné. Právem opozice ale rozhodně NENÍ zlomyslná paroubkovská destrukce, ničení pracně vybudovaných a pečlivě vybalancovaných politických kompromisů, kverulantsky ničit a torpédovat křehké dohody posvěcené samotným arciprezidentem a narušovat demokratický klid a pořádek svým zlovolným nactiutrháním a pomlouvačnými pseudokampaněmi.

Politická opozice je POVINNA svým státotvorným postojem, svým konstruktivním chováním a svými věrohodnými alternativními koncepcemi kultivovat politickou kulturu. Není možné v demokratické zemi dovolit, aby pokračovala neustálá levicová destrukce, neustálé snižování upřímně míněných snah o redukci zadlužení našeho rozpočtu a snížení neefektivní role byrokratického státu na svobodný trh.

Takzvaná opozice, kterou tuto svou základní mirální a ústavní povinnost neplní a ignoruje, zaslouží jen pohrdání. Věřím, že současným opozičním kverulantům se ho po dnešní fatální prohře dostane ve vrchovaté míře. Za sebe slibuji, že pro to udělám vše, co bude v mých silách.
26. 04. 2011 | 10:46

zdenekb napsal(a):

rejpal:

:o)

Uvítal bych opravdu MNOHAtýdenní koaliční team-building...
26. 04. 2011 | 10:56

Dočekal napsal(a):

DH:

Ta ironie je sžíravá. Přiznám se, že mi to zprvu opravdu připomnělo dobu, kdy tady vládl bolševik rudý.

Teď jsem jen zvědavý na to, kolik současných voličů a sympatizantů těch nových bolševiků (dnes už samozřejmě z modrých (ODS), hnědých (TOP 09) a mnohobarevných (VV) politických stran současné vládní trojkoalice) se v tom pozná.
26. 04. 2011 | 11:03

rejpal napsal(a):

DH
Vážený pane,
beru vážně vaše slova a plně uznávám, že opozice by neměla brzdit úsilovnou práci vládní koalice a sypat cukr do nádrží reformních tanků. Pokud už nenajde vnitřní sílu se sama rozpustit nebo alespoň sama navrhnout legislativní nouzi, aby kroky prospěšné pro všechny občany této země vešly do života v co nejkratším čase, mohla by každý týden uspořádat tiskovou konferenci a pronést oslavnou řeč na moudrost naší vlády. Nebo v krajním případě alespoň mlčet a být ráda, že jí ještě nebyly zastaveny státní příspěvky pro politické strany. Ostatně to by byl státotvorný počin - navrhnout novelu zákona, ve které by se státní příspěvek pro strany opoziční přerozdělil stranám koalice, a jejich poslancům, kteří nesou každodenně kůži na trh. Jednotlivci by pak nemuseli pošilhávat po půjčkách a darech od bohatších kolegů, a současně by to zahnalo choutky některých poslanců zběhnout nebo chystat vnitrostranické převraty. Koalice by tak nemusela ztrácet drahocenný čas pátráním po zrádcích a řešením bezvýznamných lapálií a mohla by se věnovat na plno práci, kvůli které ji zvolila drtivá 35% většina občanů nad 18 let.
26. 04. 2011 | 11:06

rejpal napsal(a):

zdenekb
Mohli by to pojmout jako reality show a každý den vysílat hodinový sestřih. Občané by mohli každý týden hlasovat o prodloužení o další týden.
26. 04. 2011 | 11:08

DH napsal(a):

Vážený pane rejpale,

plně uznávám moudrost a státotvornost vašich myšlenek, přece jen se mi však zdá, jako kdyby někde mezi řádky vykukoval zlomyslný levicový ironický osten. Jsem ochoten to v zájmu konstruktivního postoje velkoryse přehlédnout.

Náše republika (záměrně nepoužívám slovo stát, neboť v něm subjektivně cítím něco objektivně odporně neefektivně nesvobodného) terpve těžce hledá svou ústavní tradici, těžkopádně vymezuje jednotlivým aktérům politického boje jejich ústavní prostor a vliv. V demokratické zemi samozřejmě náleží příslišný díl veřejného prostor také opozici a jejím racionálním argumentům. Nikdo mě nemůže podezírat, že bych nebyl demokratem každým coulem, na tom se snad všichni shodneme. Přesto však nemohu tolerovat zlomyslné pokusy parlamentní kverulantské lůzy o levičácký rozvrat a rozkol.

Úlohou konstruktivní opozice je nastavovat zrcadlo, nikoliv ukazovat na něm namalované obrazy svých levicových ideových ikon. Satira musí být konstruktivní, ironie musí být prospěšná a srozumitelná, kritika musí být věcná. Bezmyšlenkovité boření je bezcenné - ničit je vždy snazší než stavět. Každý rozumný člověk, který v životě něco dokázal a vlastníma rukama vybudoval, to dobře ví.
26. 04. 2011 | 11:15

Jan napsal(a):

Pan autor se tentokrát vytáhl.
"Účel nemůže světit prostředky!"
To je to podstatné.
Je úplně jedno jaký účel.
A na tom by se měli diskutující shodnout!
Zleva nebo zprava.
Pokud toto nedokážeme, nejsme slušní civilizovaní lidé.
Ale něco jiného. Dosaďte si , kdo nesouhlasíte.
26. 04. 2011 | 11:16

zdenekb napsal(a):

rejpal:

Na to bych snad obětoval i Kramářovu vilu... prošpikoval ji kamerama a odposlechy (VVčka jsou na to stejně zvyklé) a každý večer udělal sestřih těch nejduchaplnějších hovorů. Občas by se plnily nějaké úkoly pod dohledem šerifů z ABL.

A jmenovalo by se to BigBrothel.
26. 04. 2011 | 11:18

DH napsal(a):

Vážený pane Jane,

stejně jako se nemohou lidé shodnout na tom, co je to účel, jaký je správný a jaký ne, nemohou se ani shodnout na tom, které prostředky k jeho dosažení jsou vhodné a které ne, a dokonce ani na tom, jestli použití těch z nich, které jsou všeobecně uznávány za neadekvátní, je správné nebo nevhodné.

Lidský dav se nemůže nikdy shodnout na všem. Jako v každém nelineárním dynamickém systému, čas od času se vnitřní stav přehoupne do některé ze svých kvazistabilních poloh, setrvá v něm nějakou dobu a pak se přehoupne zase do jiné. Tomuto charakteru odpovídá ve svobodné demokratické zemi teorie poiltického kyvadla.

Neexistuje žádný přírodní zákon, který by diktoval lidské mase, jak má myslet, jaký má mít hodnotový žebříček a jaké priority. Je tedy jasné, že dohoda, po které naivně a idealisticky voláte, je nesmyslná a naprosto nedosažitelná.
26. 04. 2011 | 11:23

rejpal napsal(a):

DH
Souhlasím, a děkuji, že jste přehlédl ten levičácký osten. Dvacet let práce v aparátu KSČ se prostě vymazat nedá. Ale právě tyto zkušenosti mi říkají, že opozice, ať už jakkoli státotvorná, zůstává vždy potenciálním nebezpečím. Ať řekne, či udělá cokoli, ať velebí vztah prezidenta republiky k soukromému vlastnictví, ať vynáší do nebe reformní úspěchy vlády, vždy je třeba mít na paměti, že je to jen přetvářka. Navíc je to stále - byť početně bezvýznamná dvoutřetinová skupinka občanů, kteří již v minulém režimu neustále hledali v každém sebenevinnějším výroku skrytý význam, což platí jak pro politická vystoupení, tak pro satiru.
Je třeba provést sérii legislativních opatření, které by
a) dovolily permanentní stav parlamentní nouze
b) zkrátily lhůtu pro jednání senátu na dva dny a pro vrácení zákonů do PSP požadovaly jednomyslné usnesení celého Senátu
c) omezily možnost zástupců opozice vystupovat ve veřejnoprávních médiích pouze s výstupy předem schválenými radou pro českou televizi či rozhlas,
d) všechna internetová média by měla povinně zabudované filtry na určité výrazy a slovní spojení
e) zavést pro všechny opoziční strany moratorium na volební kampaň tak, že 30 dní před volbami by pro ně plati zákaz jakékoli propagace, pro strany provládní by byly ponechány současné tři dny. Současně zakázat předvolební průzkumy a průzkumy popularity politiků. Vláda, které jsem před rokem 1989 sloužil, nic takového nepotřebovala a stejně byl Milouš Jakeš nejpopulárnějším politikem v zemi.
Vidíte, že nikde není žádný osten.
26. 04. 2011 | 11:31

rejpal napsal(a):

zdenekb
Název by možná šel ještě vylepšit. Ale věřím, že sledovanost TV by šla nahoru.
26. 04. 2011 | 11:32

hoven napsal(a):

tuhle koalici už drží pohromadě jenom strach z nástupu zadlužovačů z čssd v čele se slávečkem.
26. 04. 2011 | 11:38

kristusek napsal(a):

rejpal

Dle mého názoru přijde podnět k rozpuštění ČSSD dříve než další podnět k rozpuštění DSSS či KSČM. Následně budou rozpuštěny VV, Kalousek přejde do ODS a TOP 09 zemře na úbytě.

Dál to zatím nemám, ale až přijdou další kapitoly, rád je zveřejním někde na blogu.

P.S. - bohužel nepíšu pohádky, nicméně doufám, že tohle bude má první:)
26. 04. 2011 | 11:54

Bohuš napsal(a):

to Mozarello: Hnal bych je přes tu Prahu nahatý!!! Jak to dělali Rusáci s našinci v ´68.
26. 04. 2011 | 11:58

zemedelec napsal(a):

Pane kristusek.
Dobré odbočení.
Budu sledovat další kapitoly.Zajimá mne to,protože neco cítím v kříži,že to jinak nemůže dopadnout.Žádný mesiaš nepřijde,jak bloguje Sedláček,ale spíš tyran.
26. 04. 2011 | 12:27

Maximus napsal(a):

Rumcajs položil otázku:
Co navrhuješ ? Nahradit malé gaunery velkými ?

Odpověď je prostá, velké gaunery je třeba nahradit malými! Možná sis toho Rume nevšiml, ale v této zemi rozhodují ti za plentou, velcí gauneři, kteří drží pohromadě bakalici 118 resp. nyní 115. Vláda, to je jen takové maňáskové divadýlo. Kapišto?
26. 04. 2011 | 12:32

Max napsal(a):

Oprava divadýlko...
26. 04. 2011 | 12:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jeden obrázek je pochopitelně lepčejší než tisíce sebraných iljičovin. Zdravím narudlé časomrhače a přidávám další zajímavou kombinaci rehabilitačních bratrů.
Pište kucí rudí, pište, a nešetřte mě prosím. Děkuji.
Veselé krizování, bez sockomu je pochopitelně všude líp...
http://ateo.cz/f/images/r/roming.jpg
26. 04. 2011 | 12:34

Maximus napsal(a):

hovnovi
Tuhle koalici nedrží pohromadě jenom strach z nástupu zadlužovačů z čssd v čele se slávečkem, ale koryta
ty poslanecká, vládní a u některých z toho plynoucí
penězovody pro jejich strany a i pro ně samé. Dále u některých to bude stařecká ješitnost a slast z moci a možnosti o něčemm důležitém rozhodovat, tam bych zařadil spícího knížete. Některé věci jsou jednodušší než se zdají, většinou za chováním lidí a u politiků
jednoznačně jsou peníze a moc a naopak!
26. 04. 2011 | 12:39

Karel napsal(a):

Pane Sobotko
dosud jsem byl váš dlouhodobý volič. Jsem levicově zaměřen a uvítal bych vládu prosazující váš program. Bohužel přestože si uvědomuji, že vy jste slušný člověk a spousta dalších lidí v čssd také, skutečnou tváří čssd jsou mafiánští šíbři, kteří si s mafiány v ODS příliš nezadají. Poslední kapkou pro mne jako pro Liberečáka bylo jak jste nereagoval na rozbití radniční koalice mafiánskou bandou místní čssd. Nemáte na to. Politiku čssd dělají mafiánští šmejdi typu Martin Sepp v krajských a okresních organizacích a vy tomu děláte líbivé křoví v centru. Po té co se v Liberci dopustila čssd podvodu na voličích, kterým slibovala že nepůjde do koalice se synerovskou ods, tak po krátkém období komedie v protikorupčné městské koalici tuto koalici v souladu se svými skutečnými záměry rozbila a bude nyní v menšinové radě podporovanou ods zajišťovat zájmy místní synerovské mafie. Určití místní činovníci čssd na mafiánské spolupráci se Synerem profitovali a budou profitovat nadále. Co vy na to pane Sobotko ??? Nic. Velké mlčení. V Liberci čeká čssd volební debakl. Znám hodně lidí, kteří volili čssd a už nebudou, jsou vaší stranou zhnuseni.
26. 04. 2011 | 13:16

Archeopteryx napsal(a):

Blog jsem nečetl, jen nadpis. Chtělo by se mi jen dodat - koalice ODS a ČSSD hraje (v Praze a teď už i v Liberci) absurdní divadlo. Plánujete s tím něco dělat, pane Sobotko?
26. 04. 2011 | 13:26

hoven napsal(a):

maximus,
mel jsem spiš na mysli duvod, proč ještě někdo tuhle vládu podporuje. pokud by nehrozil nástup čssd k moci a následný bankrot, tak bych byl radši, kdyby vláda skončila. nicmeně to není alternativa , ale cesta do oranžových řeckých pekel, ekonomický a sociální rozvrat. pochodovat v ulicích, řvát a rozbíjet výlohy je strašně jednoduchý, proto to mají odboráři a socani tak rádi, ale naše země je v situaci, kdy se ta vláda prostě musí sebrat a začít něco dělat. jakkoliv je to nepopulární. už je pět minut po dvanácté.
26. 04. 2011 | 13:34

Tenco napsal(a):

Autor
Připojuji se k varování pana Karla.
Pokud nezačnete samoočistu fakticky - nejen alá "žvatly, žvatly, to jsme vás zase převezli co ?" - tak se dopouštíte dalšího podvodu na voličích. Už teď.
A nezachrání vás ani nakradené stamiliony.
A kromě toho se tím zdiskreditujete i historicky - protože vaši voliči utečou ke komunistům.
Buď se začnete chovat jako státotvorná strana, anebo se rovnou sčuchněte s odstopáky.
Aspoň si ušetříte to trapné divadlo.

Být státotvorný znamená vrátit vše do rámce normálnosti - kdy normální je nekrást.
N e k r á s t. /to jen pro pořádek - mnozí z vašich čeledínů a děveček to totiž čtou jako "nakrást" - a poctivě :)) se tím řídí/.
:((
26. 04. 2011 | 13:51

rejpal napsal(a):

hoven
Tahle vláda se nesebere a nic pořádného nevyplodí. Víte to stejně dobře jako já, ono to totiž ani nejde, i kdyby na to měli. Ty animozity nezmizely, jen budou chvíli potlačované, ale zachvíli propukne něco nanovo.
Jinak - tady socani výlohy nerozbíjejí, a vůbec už ne, když budou vládnout. Rozbíjejí je frustrovaní lidé, kteří mají prostě vztek. A ten bude narůstat, dokud bude tahle sestava vládnout. Morální kredit nula a věcně zatím nepřevedli nic - jen si omylem snížili platy víc, než chtěli.
26. 04. 2011 | 13:53

Vico napsal(a):

DH působí na zdejší pravověrnou partu vlajkonošů spíše jak DDT.

Modrý hmyz tu sice ještě zemdleně poletuje, ale prakticky už nebzučí.


Tak bando. Ještě jednu dávku DDT na doražení - cituji :

"Pak ovšem, sebevědomě a klidně, odkažme tuto neschopnou lůzu jednotným hlasováním zpět do politického zapomnění. Buďme jednotní, naše republika potřebuje jednotu."
26. 04. 2011 | 14:29

Gogo napsal(a):

Dobře dobře, Bohuslave. To jsme všichni už pochopili.
Jenomže, aby ty volby, o kterých mluvíš mohla vyhrát ČSAD, musela by se notně odvšivit. To je, co vám voliči v minulém květnu vzkázali a co vám pořád ne a ne dojít.
Co se SOCIÁLNĚ ÚNOSNÝCH REFOREM týče, polož je nejdřív napsané na stůl a ať se pod to ÚVV podepíše s douškou: Takhle, nebo ať visíme.
Jinak volím mimoparlamentní strany.
26. 04. 2011 | 14:41

Hugo napsal(a):

DH, poté co si naleštil a obul holínky to pěkně shrnul:

Udělili jsme
"mandát současné vládní koalici provádět po dobu 4 ústavních let takovou politiku a taková ekonomická opatření, JAKÁ SAMI UZNAJÍ ZA VHODNÉ"
a kdybychom k tomu ještě chtěl kdokoli cokoli podotknout, DH nám to už vytmaví:

"...poprávu odsouzené svobodným rozhodnutím prozíravých voličů do pozic směšných karikatur a parlamentních kverulantů a rádobyobveselovačů, nutí tyto exponenty socialistického myšlení neustále zaplavovat svobodný veřejný prostor svými výpotky a úchylnými názorovými smyšlenkami..."

Něco je špatně s volebním systémem. Pokud máme mít na výběr jen mezi dvěma hromadami hnoje a navíc vidět zprava přicházet takováto povědomá DH (nebo AH? jako Adenoid Hynkel), je na čase s tím švindlem něco udělat.
26. 04. 2011 | 15:06

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Tak jak piše Karel o Liberci,jiní o Praze nebo Brne,potvrzuje to Tenco,bude to těžký okov na noze ČSSD.Dostanete to pokaždé na stůl,co stím.Jenom rázné rozhodnutí,může obnovit důvěru v ČSSD,ale i Vás.Jinak Vás přitlačí ke zdi a jste na tom stejne jak Nečas,figura kterou jde lehce přemísťovat.
Velice se mne líbylo, jak kontroval rejpal nicku DH,snad blbější názory jsem ješte nečetl,ale je tady a je potřeba ho vrátit do reálného života.
26. 04. 2011 | 15:39

anti politik napsal(a):

Je to tady napsáno několikrát Bohouši. Až přestane ČSSD v Liberci krást,(a všude kde se spojila s ODS za společnou věc, tedy krádeží veřejných peněz)) tak možná někdo uvěří reklamním blábolům čelných maňásků v ČSSD! My se totiž musíme zbavit nejen ODS, ale ČSSD, tedy všech zlodějů schovaných za údajnou demokracií!!
26. 04. 2011 | 15:57

Al Jouda napsal(a):

Pane Sobotko, Vaše strana je jedinou reálnou silou, která by mohla současnou situaci změnit, a proto i jedinou naší nadějí. K získání všeobecné důvěry však je třeba, aby byly zrušeny všechny malé "oposmlouvy" s ODS, TOP 09 na radnicích, magistrátech a obecních úřadech v rámci vyhlášení nesmiřitelného boje s korupcí ve správě věcí veřejných. Naše republika potřebuje totiž pouze reformu způsobu správy věcí veřejných a reformu daňovou. Tím prvním bodem ucpat díry státního rozpočtu a tím druhým zajistit dostatečný přítok peněz do něj. Když tyto 2 body rozpracujete, dáte na papír a vytisknete jako předvolební slib, tak máte vítězství v kapse ! Prioritně totiž není potřeba docílit vyrovnaný státní rozpočet, ale zrealizovat rozpočet PŔEBYTKOVÝ !!! Je totiž třeba začít splácet náš veřejný dluh. Je to Vaše odpovědnost k našim a snad i Vašim dětem.
26. 04. 2011 | 16:17

anti politik napsal(a):

Mám dojem, když vidím tu armádu politických blogerů, kteří sem donedávna nenapsali, dokud měli místečka jistá, ani čárku, že nám začíná volební kampaň! Co jiného taky, když se můžou ublogovat, že oni nejsou jako oni!! To bude zase lhaní, lhaní a slibování, keců a blábolů než jim nase... lístky do uren a pak tradadadá! My tady už dvacet let nevolíme ty co odvedli pro občany více a lepší práce, ale ty co nás nejmíň okradli v naivním domění, že menší zloděj bude ok! Nebude, zloděj nikdy neskončí dokud mu to situace dovolí a situaci-tedy zákony se nechystá měnit ani ČSSD, takže se bude krást dokud bude co! Tady se nejedná jen o ODS, ale o celou politikcou scénu!! Vyškrtat z kandidátek všechny starý ksichty, včetně bohouše a spol!! To platí pro všechny provařený strany, vlastně tím pádem pro všechny strany bez rozdílu, protože žádné čisté jsme se za dvacet let nedočkali!
26. 04. 2011 | 16:59

hoven napsal(a):

rejpal,
vztek by měli lidi mít na čssd, která zadlužovala zemi v době ekonomického rustu. všichni si pamatujeme na "zdroje jsou". ted holt se ty dluhy, který tady lidi prožrali za vlád čssd, musí začít platit. jednou to přijít muselo. pokud ted čssd zase lidem slibuje další odsunutí reforem a zase další život na dluh, tak to už hraničí s ekonomickým zločinem.
26. 04. 2011 | 17:33

Maximus napsal(a):

Nic ve zlém, ale abych citoval Paroubka, tak pravicovému ministerstvu financí se podařilo v letech 2007-10 zvýšit státní dluh o 430 miliard a ještě dokázalo zkonzumovat dalších 150 miliard rozpočtových rezerv vytvořených sociálně demokratickými vládami. Celkově tak pravicoví ministři financí dokázali za čtyři roky zvýšit dluh státu o téměř 580 miliard. A letos to bude dalších nejméně 130 miliard.
To jsou pašáci, co?
26. 04. 2011 | 17:50

Dočekal napsal(a):

hoven:

všichni si pamatujeme na "zdroje jsou".
-------------------
My, co si opravdu pamatujeme, si to ale pamatujeme poněkud jinak. Tím ale samozřejmě nevylučuju, že "vysokoškolák" hoven to má v manuálu napsáno takto.

Až doteď jsem si myslel, že vysokoškolsky vzdělaný člověk je zvyklý operovat s fakty. To, co předvádí "vysokoškolák" hoven, je ovšem čistá dojmologie. Pro něho zřejmě fakta, navíc podpořená čísly, v žádném případě neplatí.
No, jestli je pravda, že nick hoven je JUDr. ze z Plzně, tak v tom případě s ním vřele souhlasím. Stejně jako s dalším absolventem VUMLu ODS s názvem PF ZČU v Plzni panem Markem Bendou.
Za mého mlada mi totiž kladli na srdce, že "bláznům a vožralejm" se nemá odporovat.
26. 04. 2011 | 17:55

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, jste si jisty ze nejde o horor? A to vcetne zombie-politiku Kalouska nebo Necase, ozivlych mrtvol z Jury, neustale drmolici mezi zuby neco jako 'reformy'.

Maximus: jsou, jsou to soutezive typy, oni musi kazdym rokem prekonat sami sebe. A kdyz uz ne v zadluzovani, tak aspon ve shazovani politicke kultury.
26. 04. 2011 | 20:48

Mafián z boží milosti za ODSČSSD napsal(a):

Kdo než my Bouhouši jsme ji zprivatizovali už dávno. Ano VV nám nesmí brát to, co nám patří, a na co máme boží právo!!!

Sesadíme je upřímně!
26. 04. 2011 | 21:21

pich napsal(a):

Pánská koalice dnes ukázala, na čem stojí jejich síla.
Byť každý ten "rytíř" se svým vojem je nepřátelsky naladěn k jiným "rytířům", pak v boji proti lůze jsou jednotni.

To ti "levouni" neumí. Je to směska zemanů, nižžší šlechty z přeroubkova a cepiníků ze soudružiny božského lesa.
V době příměří se ti zemané a zchudlé panstvo ale domluví s panskou trojkoalicí, krvízbrocené zavrhnou a hra na válku může pokračovat.
26. 04. 2011 | 23:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy