Demokraté na Ústavní soud neútočí

09. 05. 2011 | 11:33
Přečteno 3975 krát
Současné personální složení Ústavního soudu bylo definováno v době, kdy měla v Senátu rozhodující převahu ODS a prezidenty, kteří výhradně navrhují kandidáty na ústavní soudce, byli Václav Havel či Václav Klaus (zvolený ODS). Nikdo rozumný tedy nemůže tvrdit, že Ústavní soud je nějak spojen s ČSSD.

I opoziční sociální demokracie v minulosti v řadě případů u Ústavního soudu se svými návrhy neuspěla, stačí připomenout návrh na zrušení zdravotnických poplatků. Koneckonců, i ČSSD byla zaskočena rozhodnutím Ústavního soudu o zrušení předčasných voleb v roce 2009. Nikdy to ale nebyl důvod k tomu, abychom jako sociální demokraté navrhovali okleštění pravomocí ÚS či dokonce personálně útočili na jednotlivé soudce a vyzývali je k rezignaci. Ústavní soud je důležitou pojistkou demokracie, jeho role musí být jednoznačná a důsledná. Nehledě na to, že jsme zemí, ve které 40 let neexistoval demokratický právní stát, a často stále ještě velmi složitě navazujeme na brutálně přetrženou demokratickou tradici. Jsem přesvědčen, že v zemích, které mají historickou zkušenost hned s dvojí totalitou, jsou striktní dodržování ústavy a respekt k nezávislosti soudní moci obzvláště důležité.

Nečasova vláda za 9 měsíců své existence u Ústavního soudu prohrála dvakrát. V prvním případě podlehla vládní většina pokušení zneužít stav legislativní nouze k omezení vlivu opozice na legislativní proces. Pro vyhlášení stavu legislativní nouze však v danou chvíli neexistoval žádný objektivní důvod. Ústavní soud takové účelové počínání parlamentní většiny odmítl a zdůraznil práva parlamentní opozice. Jeho rozhodnutí mělo na chování koalice pozitivní vliv, nové reformní zákony už projednává ve standardním legislativním režimu, který umožňuje vést skutečnou parlamentní debatu.

Pokud jde o novelu zákona o stavebním spoření, vláda se pokusila obejít pravou retroaktivitu, která je v našem právním systému nepřípustná, tím, že zpětné krácení státního příspěvku na stavební spoření nahradila speciální jednorázovou zpětnou daní ve výši 50%. To byl velmi průhledný trik a nelze se divit tomu, že při pečlivém zkoumání Ústavním soudem neobstál.
Obě zmíněné porážky si vláda zavinila sama, arogantním chováním na půdě Parlamentu a přijetím legislativního paskvilu u stavebního spoření (či spíše pokusem o legislativní podvod). Abych připomenul citát ruského klasika, Nečas se nemůže zlobit na zrcadlo, které mu nastavuje Ústavní soud, pokud má sám křivou hubu. I rozhodnutí Ústavního soudu mohou být legitimně podrobena veřejné kritice, z úst těch, kdo porušují ústavu, však zní tato kritika poněkud nevěrohodně. Zcela mimo přijatelné vystupování je pak Nečasova nepřímá výzva soudkyni ÚS Wagnerové k tomu, aby přemýšlela o své rezignaci. To už zavání účelovou politickou kampaní, jejímž cílem je snížit nejprve autoritu jednotlivých soudců a poté i celého Ústavního soudu.

ČSSD žádnou novelu ústavy, která by oklešťovala pravomoci Ústavního soudu, nepodpoří. Není k tomu žádný racionální důvod. Země má stovky jiných vážných problémů, kterým je nutno se věnovat. Ústavní soud je funkční a nezávislý. Demokratům to jistě nevadí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Carlos V. napsal(a):

Jen poznámka - podle dikce článku není demokratem Jiří Paroubek.

Viz nejedno jeho prohlášení ohledně rozhodování US.

Je Sobotka proti Paroubkovi ?
Anebo Sobotka na nás hraje levou ?
09. 05. 2011 | 11:47

Rendl napsal(a):

Jen tvrdošíjný pravičák, nechce pravdu zvědět.
09. 05. 2011 | 11:48

Xury napsal(a):

Pro autora:
není to náhodou tak, že kritika soudkyně Wagnerové směřovala k jejímu osobnímu hodnocení mistra financí a ne k jejímu hlasování?
09. 05. 2011 | 11:51

almost glossed™ napsal(a):

Autor: Díky za rozhodné slovo.

Carlos V: Vykonával J.Paroubek v té době v některou z ústavních funkcí?
09. 05. 2011 | 11:52

Rumcajs napsal(a):

Souhlas s Xury.

Ta Wágnerová musí být totálně červená, když z ní padají takové perly.
09. 05. 2011 | 12:06

juvel napsal(a):

Ano p. Sobotka. Vysvětlovat, poctivě a věcně argumentovat. To je vhodný postup pro demokratického politika. Díky za něj. V nedělních otázkách V.Moravce Vás téměř nepustili ke slovu, ale když jste mluvil, Vaše argumentace byla výborná. Jen tak dál.
09. 05. 2011 | 12:06

stále rebel napsal(a):

„Jste názorovou vůdkyní aktivistického křídla. Přiznejte se!
V sobotu přinesly Lidové noviny rozhovor s ústavní soudkyní Eliškou Wagnerovou z pera redaktorky Lenky Zlámalové.
Je to spíše výslech než rozhovor, paní redaktorka se stylizuje do role přísného vyšetřovatele, který je rozhodnut přijít na kloub zločinnému levičáckému a proevropskému spiknutí u Ústavního sou“
,…………………….
„Ústavní soud navíc na svých webových stránkách upozorňuje, že větu z titulku, že „Kalousek se chová jako nacisté“, Eliška Wagnerová nevyslovila, ba ani nenaznačila. Slovo „Kalousek“ paní soudkyně sama ani nevypustila z úst.“

http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-51747060-jste-nazorovou-vudkyni-aktivistickeho-kridla-priznejte-se
09. 05. 2011 | 12:16

blue jay napsal(a):

juvele?

Mnuti prsty a slintani Vam pripada jako argumentace? Ja si osobne myslim ze by stinovym ministrem financi mel byt Jiri Dolejs z KSCM. Aspon je to ekonom. Buh vi co furt dela v komunisticke strane. Mel by prestoupit do CSSD a vymenit toho holohlaveho ukecaneho pravnika s rovnatky.
09. 05. 2011 | 12:21

blue jay napsal(a):

Vi nekdo kolik lidi demonstrovalo proti vlade v sobotu na namesti Palackeho? Bylo jich vic nez tech co demonstrovali pro legalizaci konopi?
09. 05. 2011 | 12:24

mad sheep napsal(a):

Nevim jak demokrate, ale socialne demokrate utocili na ustavni soud nescetnekrat. Jeho vyjadreni je ovsem prirozene, kdyz se snazi zaujmout predevsim jednodussi volice na ktere cili a coz CSSD sama potvrdila.
09. 05. 2011 | 12:27

Rumcajs napsal(a):

juvel:

Dej sem příklad té argumentace . Já mám asi na Sobotku smůlu. Když se na něj dívám já, tak stále dokola opakuje to samé, akorát přehazuje slovosled.
09. 05. 2011 | 12:28

deep throat napsal(a):

Mně svou hysterií připomíná pan Nečas spíše rozmazlenou fotbalovou hvězdu, než seriozního politika. Kolikrát jsme to už jen viděli v přímém přenosu. "Hvězda" udělá faul jako prase a po zásluze (někdy) uvidí červenou kartu. Teď začne to pravé dívadlo! Já, no proč zrovínka já, vždyť já na tom hřiští ale vlastně vůbec nebyl. Za všechno může ten slepoun, rozhodčí. Tak na toho si počkám venku!
09. 05. 2011 | 12:34

duroy napsal(a):

Musím s Vámi souhlasit pane Sobotko, I když je škoda pro demokracii, když diskusi musí nahrazovat soud, a k tomu ústavní.
Včera, i když jste v hrál v oslabení, tak jednoznačná převaha nad třemi oponenty.
Škoda, že podobná přesilovka nebyla na pana ministra vnitra. Nu což, musíme si zvykat, dobře nám tak, co jsme přemlouvali bábu s dědkem.
09. 05. 2011 | 12:34

ld napsal(a):

Já jsem zvědav, jak se bude argumentovat u danění produkce fotovoltaiek. Ty peníze ze stavebka bude totiž hrst drobných, oproti elektrikářům od slunka.
09. 05. 2011 | 12:37

juvel napsal(a):

Rumcajs:
Např. v dnešním blogu ohledně ÚS vysvětluje a argumentuje velmi dobře.
09. 05. 2011 | 12:38

Rumcajs napsal(a):

Id:

Jak to myslíš ?
09. 05. 2011 | 12:39

Rumcajs napsal(a):

juvel:

No on neargumentuje k věci.
Podstatou sporu je vyjádření rudé Wágnerky.
Chtěl bych vidět, co by říkal, kdyby něco podobného zaznělo z úst ústavního soudce na nějakého socana. To by bylo plamenných keců o modrém bolševismu....
09. 05. 2011 | 12:42

abba napsal(a):

Je velice dobře, že upozorňujete členy současné trojkolky, že v případě trvalého ignorování kompromisu během reforem, budete po příštích volbách vracet stav zpět. A ani tam kde už nepůjde změnit systém, není třeba házet flintu do žita. Pokud třeba oslabí opt outem průběžný pilíř penzí a pomohou těmito penězi těm movitějším v druhém pilíři - nic nebude bránit dát po volbách na tento převod 99% daň (po vzoru nejlepšího MF galaxie) a vracet to zpět.
Ať lidi vědí dopředu, že nedopustíte, aby většina zaměstatnců (kteří si 2. pilíř nebudou moct dovolit) nebude ze svých důchodů doplácet na důchody bohatých. Důsledné trvání na vrácení stavu před nespravedlivé reformy vám zajistí naprosto bezpečné volební vítězství. Strany současné trojkolky podvodem na voličích hodně ztratí.
09. 05. 2011 | 12:46

blue jay napsal(a):

deep throat,
A tobe nenahani hruzu ze by CR mel vladnout neekonom co jen tak tak dostudoval prava? Umi ale kecat, co? Mozna se prokeca az na predsedu vlady CR. Docela to Cechum preji. Bude tu sranda.
09. 05. 2011 | 12:53

Rumcajs napsal(a):

abba:

Co myslíš kompromisem ?

Přijmout všechny požadavky, tak je soudruh Sobotka předložil ?

Taky si uvědom, že my pravičáci to budeme zase předělávat po vás levounech.
09. 05. 2011 | 12:55

deep throat napsal(a):

blue jay

pokud tady nežijete, asi těžko pochopíte, že nám ovčanům po vládě této prolhané a zdiskreditované trojkolky jen tak hrůzu někdo nenažene. Díky za úpřimné přání.
09. 05. 2011 | 12:56

jozka napsal(a):

Predpokladam, ze Rumcajsuv pravni jemnocit zajiste neurazi, ze to bylo ponekud jinak:

http://www.concourt.cz/clanek/5205

A s tim pravicackym predelavanim po levounech... mno, trochu moc sibenicniho humoru pri pondelku. Ale proti gustu...
09. 05. 2011 | 12:59

ld napsal(a):

Rumcajs,

ty si myslíš, že majitele fotek se soudně bránit nebudou? Výše daně za jejich produkci byla vytvořena uměle, inženýre. Buď jak buď, je to levárna pravicových vyžírek.
09. 05. 2011 | 13:00

RA napsal(a):

po rozhovoru Lidových novin se soudkyní Wagnerovou si člověk uvědomí, jaká jednoduchá a prostá žena je místopředsedkyní ˇUstavního soudu. Jediná srozumitelná věc na celostránkovém rozhovoru byl její boj za důchody soudců .
09. 05. 2011 | 13:12

Rumcajs napsal(a):

Id:

Tuhle kaši navařili socani. Tak nemel kraviny.
09. 05. 2011 | 13:15

Tenco napsal(a):

Sobotka
Co ten srandovní soudce - jak vás zpovídal u podání ohledně stížnosti k balíků zákonů přijatých v režimu "legislativní nouze" - ten ještě u US je ?
Ten dozajista hlasoval pro Kalouska a jeho drábka.

Většího exota snad člověk shlídne ve státních službách pouze na Hradě.

:)))

Nic - jdu na ryby.

Další průser bude Kalouskova "Ryze Stndardní" daň na solary.

Psychopati, zloději, alkoholici a narkomani.

Kdysi s nima byla aspoň sranda.

Dneska už jde o hubu.
09. 05. 2011 | 13:21

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Jaký je opak "levounů" ?
Blbouni ?

:)))
09. 05. 2011 | 13:22

Pepa 3 napsal(a):

Sojko, poslední dobou je stále patrnější, že každý další "úspěch" přesčasové vlády tě přivádí k zuřivosti takové, že se dá přirovnat k počáteční fázi amoku!
Jen tak mimochodem, Sobotka nestudoval práva jen tak-tak v Plzni, jako třeba Benda a další. A vystudovaný právník má k ekonomii výrazně blíže, než promovaný fyzik nebo chemický rechnolog! Nevím jak u vás, ale tady je součástí studia na právnické fakultě i obchodní právo, občanské a pracovní právo, která s ekonomií úzce souvisí.
Dotaz: Ještě sis ze vzteku nepobrynal náprsenku?
09. 05. 2011 | 13:23

káč, káč, káč, kačena nasypu ti jačmeňa napsal(a):

Wágnerová jako soudkyně Ústavního soudu by si neměla brát příklad z Ratha, který se otevřeně v některých oblastech Třetí říše inspiroval (viz rozhovor s ním v roce 2008, kde to jaksi mimoděk přiznal a následná kauza karikatury v reflexu na přední straně obálky).

Pokud má takovou potřebu sdělení, pak ať si to nechá pro vlastní články a odborné knihy co možná napíše. Pokud není schopna ustát objektivitu pak by měla raději rezignovat na post ústavní soudkyně.
09. 05. 2011 | 13:24

Rumcajs napsal(a):

Tenco:

To je synonymum.
09. 05. 2011 | 13:29

Petr napsal(a):

Česká republika má(mírně řečeno) špatnou Ústavu. Naši politici, včetně Vás pane předsedo, nemají na to vymyslet, napsat a schválit lepší. Na druhé straně ješitné ego Vás českých politiků nedovolí opsat, doslova, Ústavu jiné demokratické země.
Takže se Český stát, kdysi hrdá země, která přestála křižácké války, Habsburskou tyranii, Hitlerovské řádění, komunistickou totalitu i ruskou okupaci, se dál bude propadat do bahna zapomnění.
09. 05. 2011 | 13:38

Tunel napsal(a):

Co Wagnerová skutečně řekla?
citace:
„Tak se to nedá. Pracovat jenom se slovy, abych dospěla k jinému výsledku při popření účelu. To nejde. To je netolerovatelné. Kdybych se vrátila do historie, takhle se pracovalo v nacistickém Německu.“

A co z toho vytáhl autor článku (tentokrát) v Lidových novinách?
citace nadpisu:
"Soudkyně Wagnerová: Kalousek pracuje jako nacisté"

Zase se řeší následek místo příčiny. Příčinou byl tentokrát "novinář" a otištěná lež. To je jako s rozpočtem, příčina potíží je korupce a "díry" ve společném měšci, následek je snaha o dosypávání stále se tenčícího obsahu.
09. 05. 2011 | 13:44

mb napsal(a):

a to jste ještě nemluvil o Klausovi ...

Klaus útočí na US horem pádem , permanentně, za každých okolností, kdykoli, imrvére, pořád, bez oddychu, zákeřně, ze zálohy, veřejně, nejapně, hrozně, strašlivě, strašidelně ...

( a je mu jedno že podrývá instituci a sám ( instituce ) svá pravidla nedodržuje / překračuje ...)

KDO KLEPNE KLAUSE PRES PRSTY ??? ... až bůh ... ???

(neni to pozdě antone pavloviči ... ? )
09. 05. 2011 | 13:45

Vico napsal(a):

Instrumentárium, jak reagovat na Sobotku, když napíše pravdu :

- Bohoušu, tak jak to bylo s těma poslaneckýma náhradama?

- Sobotka má holou hlavu

- Sobotko, když mluvíš o Ústavním soudu, tak si sundej rovnátka.

- Bohouš má velké zuby.

Jinak hoši pravicoví, vsázíte na mrtvého koně. Nečasův výpad proti Ústavnímu soudu totiž znechutil i velkou část pravicově smýšlejících voličů. Pravičák totiž neznamená automaticky rowdies máchajícími klubovými vlajkami i v okamžiku, kdy padá tribuna. Navíc máte velmi špatného "generála". Nečas je zatím nejvíce rafajícím premiérem. Není týdne, aby nevyrazil do nějaké předem prohrané bitvy - často zbytečně.Minulý týden hrozil, že odvolá nějaké ministry zejména Hegera, ale stačilo, aby dupnul Kalousek nohou a z bulteriéra se rázem stala čivava se staženým ohonem. Teď zase prohlásil, že Wagnerová prohlásila to, co Wagnerová vůbec neprohlásila/nýbrž novinářka Zlámalová/. Opět zbytečný štěkot za plotem, který přináší opozici levné body i sympatii.

Jemu fakt nestačí spravedlivý kopanec od Ústavního soudu za zbytečnou aroganci. Tentokrát ho možná potrestá sám dotčený Kalousek :

"Hele Čistej, prej si prohlásil, že jsem nacitickej nácek !!!
Nečas : To ne já, to Wagnerová !!

Kalousek : Nekecej. Díky tobě se teď na netu probírá, jestli jsem nacistickej nácek nebo jen fašistickej nácek. Tu máš!

bing... bang ...bong
09. 05. 2011 | 14:11

Dočekal napsal(a):

Tenco:

Uvědomujete si dostatečně, že jste zde nejspíš tím termínem "blboun" nechtěně zavdal příčinu k výmazu VŠECH vašich textů?

Jinak se musím opět podivit nad intelektuální úrovní zdejších "pravověrných." Jejich víra je totiž neotřesitelná. A nějaký odkaz na článek, který uvádí prohlášení paní soudkyně Elišky Wagnerové na pravou míru, je v té jejich víře nemůže zviklat.

Stále víc mi to připadá, jako by zdejší placení diskutéři pouze okopírovali mantru jehovistů. Ona je totiže pro ně "pravicová" politika této vlády a s ní spojené "reformy" na stejné úrovni, jako je pro jehovisty "Strážná věž."

Doufám, že opakovaný odkaz na zmíněný článek tady nebude posouzen jako spam a nestane se tak záminkou pro smáznutí tohoto mého příspěvku.

http://www.concourt.cz/clanek/5205
09. 05. 2011 | 14:17

hoven napsal(a):

demokraté nechtějí vládnout s pomocí ksčm.logogen andsra
09. 05. 2011 | 14:46

ld napsal(a):

Rumcajs,

že ty máš fotovoltaiku na garáži?
09. 05. 2011 | 14:47

pepa napsal(a):

Sobotka chce vládnout a neví jak toho dosáhnout? Tak Ústavní stížnost a rozpustit PSP pro zločinné spolčení "Koaličních politiků" tj. skupiny, která připravila ODS "A" i "B"=TOP09 a "C"=VV k ovládnutí PSP s cílem rozkradení veřejných rozpočtů, provádění až "teroristických reforem" a vůči EU ignorovala omezení korupce!!!
09. 05. 2011 | 14:48

jozka napsal(a):

tak to si heven, stezuj u kalouska, ten s tim prisel driv :-)
09. 05. 2011 | 14:58

zdenekb napsal(a):

Xury, Rumcajs:

Chtělo by to přečíst si celý rozhovor, nejen titulek manipulátorky Zlámalové. Jinak Wagnerová byla samozřejmě rudá soudružka, až tak kovaná, že utekla do Západního Německa...
09. 05. 2011 | 15:01

Viola napsal(a):

Pane Sobotko,

tak je to správné, ústavní soud, kéž by tam byli vždy dobří soudci. Konečně právo nekulhá za ekonomikou, tak toho chtěl přece současný prezident dosáhnout, aby se časem právo stalo prvořadé a pak ekonomika a politika.
09. 05. 2011 | 15:02

hoven napsal(a):

jozka,
já se kalouska nezastávám. slaveček ale vypouští kromě smradu z pusy něco o demokratech.... tak jenom říkám, že demokrat nechce vládnout s pomocí ksčm. tak at je laskavě zticha.
09. 05. 2011 | 15:09

Dočekal napsal(a):

Zato "vysokoškolák" hoven vypouští je samou libou vůni.

Ještě že se tady do toho nedá šlápnout!
09. 05. 2011 | 15:22

krisutsek napsal(a):

hoven

a chce demokrat volit svého předsedu za prezidenta s pomocí komunistů?

A bude demokrat při volbě téhož prezidenta po nevydařené volbě vyhrožovat jiným kriminálem?

Nemluvě o tom, že se stačí podívat do historie PS, kolikrát už komunisté hlasovali s ODS... tohle moc nevychází, nemluvě o tom, že celý váš příspěvek je poněkud mimo téma...
09. 05. 2011 | 15:25

Rumcajs napsal(a):

Id:

Nemám.Ale seděl jsem zrovna u našeho úvěráře, když mu volal majitel FE a ptal se, jak dopadla jeho žádost o prodloužení splátek v důsledku dodanění.

Uvěrář mu řekl, že žádost nebyla vyřízena kladně, páč v důsledku prodloužení půjčky by mu naskočily úroky tak, že by stejně nebyl schopen splácet.
A když položil telefon, tak mi řekl, že už zná řadu případů, kdy tito lidé, co do toho investovali všechno ,skončili pod mostem.

Přeju jim výtězství u případných soudů, protože tady se socanská prasárna sešla s prasárnou této vlády, která se bála hněvu sprostého lidu a radši hodila přes palubu pár podnikatelů.

P.S.

Já se zásadně neúčastním projektů, které žijou jen díky podpoře. Tam stačí jenom příchod jiné pol.garnitury a člověk se může jít oběsit.
09. 05. 2011 | 15:32

hoven napsal(a):

krisutsek
klaus nikdy nedal a neslíbil komunistum žádnou moc. ale sobotka se na to chystá. budou rozhodovat na celostátní urovni, na všech monisterstvech bude rudo. fuj!
09. 05. 2011 | 15:53

Pavel napsal(a):

Vážení,
než začnete rozumovat tak si pročtěte ústavu jako nejvyšší zákon.Pokud by pan Nečas Kalousek a spol. alespoň ctili zákony, které sami pro pro občany tohoto absurdistánu
smolí nemuseli teď hořekovat na ÚS.Ten se alespoň naoko snaží budit dojem právního státu.Jinak soudkyně Wagnerová ne náhodou přírovnala p.Kalouska k nacistické mašinerii.Tam to začínalo stejně jako teď u nás.První se znásilnilo právo a pak národ.Strkat hlavu do písku jako pštros není řešení.To vystrčené zadnice se snáze kope.
09. 05. 2011 | 16:13

abba napsal(a):

hoven:
Jestli se tady dostanou někdy komunisti do vlády, tak to bude stoprocentní zásluha této trojkolky.
09. 05. 2011 | 16:47

Karel napsal(a):

Tím, že prošel třicetikorunový tzv. regulační poplatek u ÚS, ODS narostl hřebínek, který časem hypertrofoval až do té míry, že paní Němcová vyhlásila vloni na podzim legislativní nouzi.

Za to, že je nyní nevolno jak premiérovi, prezidentovi a předsedkyni poslanecké sněmovny, se ale tak trochu zasloužil i sám ÚS. Podle Ústavy je přece zdravotní péče bezplatná. Regulační poplatek není poplatkem, který něco reguluje, když je vybírán pokaždé, když se stejným problémem pacient obchází několik lékařských pracovišť.

Pan Sobotka v nedělních otázkách, i když byl v početní nevýhodě, prokázal naprostou převahu. Konečně bylo vidět, že na věcné, slušné a srozumitelné argumentace neplatí tluchání, byť podtržené kroucením hlavou, koulením očima a hýkáním.
09. 05. 2011 | 16:51

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
krisutsek
klaus nikdy nedal a neslíbil komunistum žádnou moc. ale sobotka se na to chystá. budou rozhodovat na celostátní urovni, na všech monisterstvech bude rudo. fuj!
09. 05. 2011 | 15:53
-----------------
Pokud mi dáte na sebe kontakt, tak vám pošlu jednu fotku.
Je na ní zachycen soudruh Miroslav Gtebeníček, jinak předseda KSČM, an stojí na balkónu Lánského zámku vedle nově zvoleného prezidenta pana inženýra Václava Klause a spolu s ním kyne davům.
To bylo po Vítězním Listopadu vůbec poprvé, co tady demokraticky zvolený prezident pozval do Lán komunisty.

Jinak se opět musím podivit nad nedozírnými znalostmi alternativního inteligenta a z vlastního rozhodnutí také absolventa Vysoké školy, prezentujícího se tady pod nickem hoven.

Nezbývá mi tedy než zvolat: Více takových hovenů!
09. 05. 2011 | 17:04

zemedelec napsal(a):

Pane Pavel.
Takhle je to správne.Proto ty útoky na ÚS.Ješte tam vidím kousek cti jak k ústavě ,tak k zákonům.Že je snaha ovládnout ÚS,neboli ochočit si ho k obrazu vládnoucích politiků je evidentní.Že mají v poručí soudnicství,jak to naznačila Kočí je nad slunce jasné.
09. 05. 2011 | 17:47

potížista napsal(a):

Všem kteří nadávají na Ústavní soudce doporučuji důkladně přečíst blog Milana Šmída.
Zdraví
09. 05. 2011 | 17:56

Josef Kovanda napsal(a):

Bodejť by socani nadávali na Oustavní oud.
Je to jejich filiálka v čele s bývalým komančem.
09. 05. 2011 | 18:10

děs a běs napsal(a):

Více hovenů a Dočekalů - a můžeme to rovnou zabalit.
Oba dva alternativní inteligenti jsou, ale bohužel, pýchou okrajové, ale významné, alternativní polistopadové vox popapuli.
Bože smiluj se.
09. 05. 2011 | 18:11

děs a běs napsal(a):

polistopadového
09. 05. 2011 | 18:18

běs napsal(a):

Možná lépe napsat "alternativní inteligenti", neboť jistí jedinci s alternativním skóre v nevyvolávání potíží jsou navzdory svému nadužívanému alternativnímu slovníku možná schopni alternativně svoji alternativní specifickou alterací alterovat jakékoliv prostředí včetně specifického.
Komu čest, tomu čest.
09. 05. 2011 | 18:39

Tupelo napsal(a):

Vazeni diskuteri, dovoluji si vam dat odkaz na velmi zajimavy clanek, tykajici se CEZke politiku, s naznakem jak z toho ven. Napred mala citace z citace (zkuste si tipnout pred prectenim odkud je, myslim ze nedcasove ;):

"Rozvážnost sice přikazuje, aby dlouho ustavené vlády nebyly měněny pro nejasné a prchavé důvody; a souhlasně veškerá zkušenost ukazuje, že lidstvo je mnohem náchylnější ke strádání, dokud je zlo snesitelné, než k narovnání sebe sama zavržením forem, kterým je přivyklé. Jestliže ale dlouhý sled zlořádu a uchvacování, pronásledující trvale týž objekt, se rozvíjí do podoby podřízenosti naprosté despocii, je jejich právem, je jejich povinností, svrhnout takovou vládu a obstarat nové stráže své budoucí bezpečnosti. "

http://www.blisty.cz/art/58513.html
09. 05. 2011 | 18:46

Laco napsal(a):

pry garazista, spis ale prijemce castecneho nebo dokonce plneho invalidniho duchodu, ktery si tady pestuje tak akorat vlka na zadku, snad ma aspon manzelku, ktera ho dokaze uzivit a socany, kteri po tomhle turkistanu vyhraji volby a ponechaji mu jeho duchod, ale budou tu muset bacovat alespon 3 volebni obdobi, rychlejc tady ten krpal po vlade narodni tragedie dohromady nedaji, to je fakt sila

jo, ze vasek klaus skripe po vysloven jmena elisky wagnerove protezama, tomu verim, jeste se mozna pokusi tam nasadit nejakeho batoru, musi to prece jit po jeho, co by to byl v te jeho salasi za ordnung
09. 05. 2011 | 18:58

stále rebel napsal(a):

Kapitalismus a státní prachy

Praha - Společnost Key Investments, u které mají dohromady přes 600 milionů korun městské části Praha 6, 10 a 13, změnila předmět podnikání a ukončila činnost obchodníka s cennými papíry. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 10 Jan Charvát s tím, že městská část, která firmě dala do správy 219 milionů, se obává o své peníze a podá trestní oznámení a žalobu na případně způsobené škody. Kvůli této problematice se dnes sešla i mimořádná rada Prahy 6.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/stamiliony-prahy-6-10-a-13-v-ohrozeni-kontroverzni-spravce-zmenil-cinnost/634953
09. 05. 2011 | 19:10

Dočekal napsal(a):

Pro ty, kteří věří novinovým titulkům:

http://www.ct24.cz/vysilani/2011/05/09/10095426857-211411058040509-18:30-interview-ct24/1/

Musím ale uznat, že pan redaktor Lutonský se snažil, seč mu síly stačily.
Marně.
09. 05. 2011 | 19:18

Or II napsal(a):

Pane Dočekale, dobrý den, shodou okolností opět čtu tyto stránky.
Domluvil jste si emailový kontakt (blog s TV seriály), neodpověděl jste!
A to jsem založil emailovou schránku skrze svoje možnosti!
Napsal jsem Vám na nalezený mail (díky google.com).
Škoda, že jste se nezapojil do výměny názorů pod blogem.
Pokud jste měl televizi (my jsme měli starou ČB televizi s pokojovou anténou), barevnou pořízenou bez vědomí "hlavy rodiny" v roce 1988, škoda, že jste se nezapojil.
Nezlobte se, budete li mít zájem na další komunikaci, pokračoval bych v anonymitě. I vy jste odkryl svoje občanské jméno z nezbytí. Jako autor blogu čtenářova , nebo když jste byl odhalen letos, na základě dříve odhalené identity.
Rád bych znal názory V. Dočekala na TV seriály.

"Or II"
09. 05. 2011 | 19:45

Dočekal napsal(a):

Or II:

Lituju, ale tady vás musím zklamat.

Pod svým občanským jménem, doplněným mým nickem, jsem se na těchto stránkách prezentoval už před nějakými třemi roky. Bylo to v době, kdy jsme si celkem dobře rozuměli s panem Liborem Stejskalem, editorem těchto blogů.
Pan Stejskal mne tehdy přemluvil k tomu, abych mu dal svolení ke zveřejnění mého autorského článku v blogu Čtenářově. Ten článek měl název Jsou věci mezi nebem a zemí a byl podepsán takto: Václav Dočekal - Vendys.
Jinak celým svým jménem jsem se pod své články v novinách a časopisech podepisoval už dávno. A neměl jsem s tím žádný větší problém.

Pokud chcete znát podrobnosti, dovoluju si vás nasměrovat na diskusi pod článkem pana Jana Urbana.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=13071

Konkrétně na dva moje příspěvky. První je tento - 09. 05. 2011 | 14:35 a druhý pak - 09. 05. 2011 | 15:16
------------------
Poslední poznámka bude osobní.
Nezlobte se, ale pro mne jste nedůvěryhodný. Ne snad proto, že trváte na anonymitě. Vy si totiž po mně vynucujete odpovědi a tím mi dáváte najevo, že vám nejde o dialog, ale že vám jde o jistou formu výslechu.
Dovolím si vám tedy tímto oznámit, že odteď už na vás nebudu reagovat. A to i přesto, že si tím zřejmě nechtěně vyrábím dalšího nepřítele.

Přeju vám jen to dobré.
09. 05. 2011 | 20:13

hoven napsal(a):

dočekal,
pozvat grebeníčka na hrad nebo dát komunistum podíl na moci, aby mohli přímo rozhodovat a ovlivnovat řízení státu, třeba zahraniční politiku, to je sakra rozdíl. já si myslim, že strana, která má v názvu komunistická, nemá nárok se podílet na vládě. slávěček by si to měl uvědomit, že to jeho koryto za to nestojí.
09. 05. 2011 | 20:54

Or II napsal(a):

Dobrý den, pane Dočekale, vše dobré.
Já jen, že jste naznačil, já učinil, a konec zvonec.
Škoda. Jak jsem uvedl v mailu (jsem to já), škoda, že jste své názory neprezentoval pod naznačeným blogem, s tím, že Vaše názory respektuji.
Tento výsledek jsem čekal, nicméně - myslíte, že uvedení "identity" nebo současná situace je přehlednější? Nyní můžete vědět jen, že pokud se nikdo neozve, s vysokou pravděpodobností jste odmítl nabídnutý kontakt.
Jinak, než přes proxy server se s Vámi ovšem zatím nespojím, což doufám chápete.
"Or 2"
09. 05. 2011 | 20:56

ŽnS napsal(a):

Dočekale,
víš, co je slušnost? Major Zeman v dílu Studna taky viděl, co ještě neviděl.
Seš /ne/uvěřitelnej.
09. 05. 2011 | 21:23

T.K. napsal(a):

Na rozhodnutí jakéhokoliv soudu může mít člověk svůj názor, to je jeho právo, ale zpochybnit autoritu Ústavního soudu a jeho členů je hodně silné kafe. Neustále si tu snažíme hrát na demokracii a právní stát. Myslím, že bychom se podle toho měli i začít chovat. Nejsem příznivcem sociální demokracie nebo pana Sobotky, ale v tomto případě s ním musím souhlasit.
09. 05. 2011 | 22:30

hoven napsal(a):

tk,
jenže někteří soudci us žadnou autoriztu nemají. co neexistuje, nelze zpochybnit.
09. 05. 2011 | 22:39

kočka šklíba napsal(a):

Hovne, máte dost problém s logikou, že? Ptz píšete :
" hoven napsal(a):

krisutsek
klaus nikdy nedal a neslíbil komunistum žádnou moc. ale sobotka se na to chystá. budou rozhodovat na celostátní urovni, na všech monisterstvech bude rudo. fuj!
09. 05. 2011 | 15:53"

Takže dokažte, že se Sobotka na to chystá :D. Určitě to s vaším vzděláním a poučováním ostatních o té jedné správné cestě (nebylo to tady už ?, hovne? :D) dokážete. Věřím dalšímu skvělému modrému, úžasně chytrému, ušlechtilému, pracovitému člověku jako jste vy hovne, že to bude pro vás hračka ;). Takže dejte nějaké relevantní odkazy, opravdu, ale opravdu vám věřím, že se dočkám ;). Jinak byste milý hovne byl plácál a to si přece takový inteligentní modrák nemůže nechat líbit :D. Pardon chytrák , ne modrák, modrák je houba že?

Takže hovno, příště dokažte svá tvrzení, a ne že by jich bylo zde za poslední málo(těch tvrzení bez jakýchkoliv důkazů, pramenů),a ne jen od vás, ale stejně jako hvězda aktuálně.cz Rumcajs, se zmůžete jen na trapné výkřiky a demagogická tvrzení, takže stejně jako levouni, např. vlk, stále rebel, Béda a mnoho dalších, měli už byste se konečně projevit jako pravouni s inteligencí ;). Ale chápu, kde nic není......:D
10. 05. 2011 | 03:27

kočka šklíba napsal(a):

"Takže hovno" : omlouvám se editore, mělo být hovne, nikdy bych si nedovolila někoho nazvat hovno, ani hovna ;), takže doufám, že můj vstup nevymažete.
10. 05. 2011 | 03:30

Dočekal napsal(a):

kočka šklíba:

Zdravím a držím Vám palce. To proto, aby se ten Vámi použitý termín (mimochodem velice trefný) nestal záminkou pro výmaz VŠECH Vašich textů.

Jinak samozřejmě souhlas. Potvrzujete totiž to, co tady já tvrdím už delší dobu. Zdejším "pravověrným" tak zoufale chybí protiargumenty, že jim nezbývá nic jiného, než se uchylovat k mystifikacím a trapným pokusům o dehonestaci oponentů.
Věřte, že bych teď na jejich místě nechtěl být ani náhodou. Ono jít od neúspěchu k neúspěchu a navíc nemít žádný relevantní argument na obhajobu neobhajitelného musí být opravdu silně frustrující.

Dovolím si uvést konkrétní příklad.
Protože o mně je známo, že svým psaním působím jistým kruhům jisté potíže, byly tady činěny jisté pokusy o moji eliminaci.
Pokus s tvrzením (samozřejmě anonymním), že Václav Dočekal je "estébák" nevyšel a od té doby to má už sestupnou tendenci. On totiž nevyšel ani "estébácký udavač" a tak se dnes ti "pokusníci" musejí uchylovat už jen k primitivním štěkům.
Teď jen čekám, kdy tady k mému jménu přibude také adresa mého bydliště a další podrobnosti.
Pokud se tak stane, nebude to pro mne žádné překvapení. Jen to završí snahu některých jedinců a navíc to potvrdí zoufalost těch, kteří by mne nejraději viděli "studeného."
Oni totiž ví, že já vím. A s tímto budou muset žít dotud, dokud budu žít já.

Omlouvám se všem za to, že tohle moje povídání bylo převážně osobní.
Teď jen doufám, že to nebude naznáno jako odporující Kodexu diskutujících a nestane se to tak záminkou k výmazu VŠECH mých textů.
10. 05. 2011 | 07:59

Dočekal napsal(a):

No vidíte. Než jsem to dopsal a odeslal, tak už je to tady.

-----------
Okovana bota napsal(a):
Nerad to rikam, ale "vnoucci" Docekala (totiz vsichni ostatni) budou mit pobliz Zdaru achjo tezky zivot. Ja tam pusobit nechci a nebudu.
09. 05. 2011 | 23:30
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ondrej-steffl.php?itemid=13064
-----------
Takže už jen doplňuju: Nechtěl bych teď být hlavně na místě pana Libora Stejskala.
I když předpokládám, že jeho zdůvodnění bude stejné, jaké bylo zdůvodnění toho, proč v diskusi ponechal ono křivé a zcela vylhané obvinění nicku blue jay z letošního 18. ledna.
Ona zřejmě ta lidová moudrost "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej" platí dnes víc než kdykoliv předtím.

Jinak ta frustrace jednoho multinickového pana inženýra musí být opravdu nebetyčná.
10. 05. 2011 | 08:17

matů napsal(a):

Tak jsem dočetl celou diskuzi pod tímto článkem a musím konstantovat,že těch pravičáků nějak ubývá.Příspěvku od zaslepených několika spoluobčanů je opravdu poskrovnu.Nevíte čím to je?
10. 05. 2011 | 08:18

Jedla napsal(a):

Lidovým novinám padá čtenost, což tu často opakuje jistý brazilský bloger zaměřující se na média. No, tak upletly z hovna bič a chtějí práskat: Ve článku:
http://www.lidovky.cz/soudkyne-wagnerova-kalousek-pracuje-jako-naciste-f79-/ln_domov.asp?c=A110430_123836_ln_domov_ogo (30.4.2011)
vyrobili super titulek, s odkazem na rozhovor, který ale uveřejnili až v nedělní příloze. Titulek pochopitelně neodpovídá obsahu rozhovoru.
No a hned si objednmali průzkum a hned pátého už lidovky vytrubují do světa, kterak jim "podle společnosti Medie Projekt" roste čtenost.
Hnus, bulvár. Vůbec se nedivím "bratrství" lidovek a neviditelného psa. Stejná žumpa.
10. 05. 2011 | 08:22

Terry napsal(a):

Demokraté....

Správně řečeno.

Naši "demokratičtí" politici používají slovo DEMOKRACIE jen jako "módní" nálepku svého působení v politice.

Za dvacet let budování "demokracie" vybudovali PSEUDODEMOKRACII, POSTDEMOKRACII, která má se skutečnou demokracií jen jakési mimikry.

POLITIKU pojali ne jako SLUŽBU národu, státu, ale jako skvělou možnost nejrychlejšího, snadného, bezpracného obohacení se, doživotního zajištění, STÁT jako dojnou krávu, VOLIČE jako blbý plebs, který jim k tomu dá v "demokratických" volbách požehnání.
ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

A abych nebyl fanatiky oranžové, modré či jiné "barvy" napaden: tohle platí bez rozdílu barvy ptáka, šály, vázanky či stranické knížky.
10. 05. 2011 | 09:02

Tenco napsal(a):

Dočekal
Že by Rumcajs či hoven četli po večerech kromě Modré šance i Strážní věž ?
To se mi nějak nezdá...
Vždyť onehdá hoven prohlašoval něco v tom smyslu, kolik že to dali sociální demokraté jehovistovi Michálkovi ....že by si hoven sral do vlstního hnízda ?!??
Až takový "blboun" přeci není !

:)))

Jo u Rumcajse ....
Tak tam je možné fakt všecko.
Když mu někdo zaplatí....ten bude dodávat i Řebíčkovi.
A se slevou.
Trvalka je trvalka. Věž nevěž, šance nešance.
:--()
10. 05. 2011 | 12:05

Dočekal napsal(a):

Tenco:

To byl z mé strany pouze příměr. Al docela trefný, co říkáte?

Jinak mi ani tak nevadí ta jejich argumentační nedostatečnost, neboť tím dělají té naší "pravici" službu přímo medvědí. Mnohem víc mi vadí ta sprostota a zvláště pak podrazy a to samozřejmě nejen co se týká mojí maličkosti.

Tady si musím opět povzdechnout nahlas: Kdeže jsou ty časy, kdy jsem se tady mohl potkávat s lidmi převážně vzdělanými, moudrými, zkušenými a hlavně - slušnými!
Jediné, co mne alespoň trochu těší je to, že jako alternativní inteligenti se tady projevují výhradně "pravověrní." Také toto vypovídá o mnohém.

Zdravím a těším se na další "pokec."
10. 05. 2011 | 12:33

Okovaná bota napsal(a):

Dočekale - Zdravím a těším se na další "pokec."
Editor těchto diskuzí, pan Stejskal má lidi vašeho typu za koření diskuzí. Do jisté míry ano, je vhodné, že jste se v poslední době neoběsil. To bych si vyčítal, Dočekale. Do budoucna vše dobré, Vendysi - Dočekale!
10. 05. 2011 | 16:59

Okovaná bota napsal(a):

Dočekal napsal(a):

Vendys napsal(a):
Dnes je Internet pro mě ten největší nepřítel. Vyhazují mě odkud se dá.
Dočekal.
22. 01. 2011 | 18:43
--------------------
Jo, jo. Ta frustrace je holt sviňa.

Na serveru http://www.outsidermedia.cz/ se stalo toto:

Tam si se mnou nevěděli rady a tak se uchýlili k podrazu. Nick Avenger mne ve svém příspěvku obvinil ze spolupráce s StB a doplnil to mým příjmením.
Protože se za své jméno nemusím stydět, vrátil jsem se do diskusí na tomto serveru pod novým nickem Dočekal - Vendys. Tím jsem postavil majitele a provozovatele tohoto serveru před neřešitelný problém. On měl teď jen dvě možnosti. Buď uznat, že mu ten podraz nevyšel a dál mne nechat přispívat do diskusí, nebo se pokusit dostat mne odtamtud za každou cenu. Majitel a provozovatel tohoto serveru si vybral druhou možnost - začal moje příspěvky důsledně mazat. Když jsem viděl, že výpady proti mně pokračují, přitom já nemám možnost se proti tomu bránit, chtěl jsem to vyřídit prostřednictvím soukromých mailů.
Pan Blaha šel ve snaze o moji eliminaci tak daleko, že tu soukromou(!) korespondenci mezi námi dvěma zveřejnil formou článku, který nazval "Vše dobré, Vendysi." To by mi zas až tolik nevadilo, kdyby si k tomu autor článku nepřičinil dehonestující poznámku.
Všechny moje pokusy o obranu proti tomuto svinstvu byly okamžitě smazány. To už to bylo příliš nápadné, protože na to začali poukazovat další diskutéři. Tak jsem si tam napsal komentář a ten už tam kupodivu zůstal. Nakonec celá diskuse i s předmětným článkem zmizela v Jámě Pamětnici.

Předpokládal jsem, že "čest" serveru http://www.outsidermedia.cz/ sem přijdou obhajovat větší "šajby" než je jedinec, kterého znám pod nickem Parabellum a pak tenhle primitivní pokusník.
Inu, zřejmě asi nejsou lidi. Nebo že by převládla obava, že bych sem taky mohl pastnout něco, co by jistým lidem nebylo zrovna moc příjemné?
10. 05. 2011 | 17:06

Okovaná bota napsal(a):

Primitivní pokusník (Dočekal) sem taky /neustále a neustále/ pastnout něco, co by jistým lidem nebylo zrovna moc příjemné

Takňák, Dočekale.

Jinak, vše dobré - Vendysi-Dočekale.

Ať žije koření těchto diskuzí! Pusť živjot taváryšč Dačékal!! :---()
10. 05. 2011 | 17:14

vendysi, piš! napsal(a):

Dočekale, piš, piš, seš kořením těchto diskuzí!!
10. 05. 2011 | 17:29

vendysi, piš! napsal(a):

D47, piš, piš, seš kořením těchto diskuzí!!
10. 05. 2011 | 17:30

Dočekal je náš!! napsal(a):

Ne náhodou se tu již nepotkáváme s některými vzdělanými a moudrými blogery, po tvém návratu, Dočekale/D47, ale piš, piš! Asi to tu přežijou i přes to!!

"Velmi často „diskuse“ mimo mísu spadla do kategorie osobních invektiv, směřujících nejen vůči mně osobně, ale i vůči mým rodinným příslušníkům. Obstát není možné. Na kvalitě nezáleží."
"Obzvláštní pozornost diskutující věnuje odhalování vnitřních rozporů v mých tvrzeních. A ty rozpory najde, i kdyby měl čert na praseti jezdit, čímž se opět ukáže moje pravá mravní podstata."
"To je moje zkušenost. Zkušenost, která nabývala stále odpornější příchuti."

tradiční debatér na těchto diskuzích napsal:
"Autorka,

nějak se mi nechce zdát, že byste se nechala otrávit .... 5.kolonou D47. Já si myslím, že máte navíc, nežli spálit mosty díky jmenovaným."

Stále "anonymní" Dočekal (prosinec 2010) napsal: "Jo a ten můj nick /tj. D47/ není v žádném případě diagnóza. Je to jen pouhý nick, tedy něco jako pseudonym. Takže je zbytečné za tím hledat cokoliv tajemného." (Proč ta skromnost, Dočekale?, /F40-F48 NEUROTICKÉ‚ STRESOVÉ A SOMATOFORMNÍ PORUCHY (F40–F48), jen písmenko??/

...

Kdo chce hledat, najde.
Zdroj> http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php

(atd, atd)
10. 05. 2011 | 17:50

sympatizant napsal(a):

Ta chybějící závorka by tě neměla zastavit! Natři jim to, Dočekale, ukaž, co v tobě je!
10. 05. 2011 | 18:27

kočka šklíba napsal(a):

Hovne kde jste, vy vysokoškolák neumíte odpovědět na jednoduchou otázku? To se mně nezdá, že by takový skvělý inteligentní fanda naší úžasné vlády neuměl tak jednoduchou věc? Že byste byl stejný plácal jako oni ve vládě? Přece když něco tvrdím, musím být schopen to dokázat. Souhlasíte? Vysokoškoláku ;). Ne že byste asi měl čím chlubit, dnešní "vysokoškoláci" jsou spíš směšní ;). Samozřejmě záleží na škole a oboru.
11. 05. 2011 | 03:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy