Tři druhy lži

25. 06. 2011 | 10:00
Přečteno 6097 krát
Lež jakoby se stala symbolem současné doby. Šíří se jako mor (či jako beztrestná mystifikace) ze Strakovy akademie a dusí veřejný prostor. Nebudeme zvyšovat daně, znělo unisono na předvolebních mítincích nynějších vládních partnerů ODS a TOP 09. Napsali si to dokonce i do koaliční smlouvy. Zachování složené daňové kvóty, kterým vládní politici maskují zdražení a nejvyšší zvýšení berní pro občany od listopadu 89, se tak zřejmě zapíše do učebnic politické ekonomie jako Czech šmejd. Nedělní výkřiky premiéra Nečase o dalším zvyšování DPH již jen rámují podvodné jednání a zvýrazňují asociální pokřivenost navrhovaných řešení. Co však čekat od vlády, u jejíhož zrodu lež asistovala?

Malou a jen zdánlivě nevinnou mystifikaci ve formě složenky, která přistála všem ve schránkách jako předvolební dárek, vystřídala lež větší a nehoráznější. Míříme řeckou cestou, hlásali neoliberální tribuni, je nutné to zastavit a namalovali i viníky. Patří mezi ně příspěvek na stavební spoření, průběžný důchodový systém, státní příspěvek rodičkám a v neposlední řadě i veřejné zdravotnictví. Škrtem pera a silou 118 hlasů vzhůru k rozpočtové odpovědnosti.

Neprůhledné veřejné zakázky, stotisícové platy zcela nepotřebných ombudsmanů ČD a temné houštiny kmotrovsko-politických vazeb jsou však nedotknutelné. Každý, kdo se odváží ozvat, je demaskován a veřejně stigmatizován jako levicový podivín, který hodlá bořit ty jediné správné reformní snahy pod praporem jakési sociální solidarity. Nevítaným paradoxem v tomto případě je fakt, že právě tato sociální solidarita je jedním z pilířů evropské demokracie. Její hluboké a nezpochybnitelné kořeny najdeme nejen ve Skandinávii a Francii, ale i v Německu a Velké Británii.

Rodina učitele z Olomouce, hasič z Jihlavy, zdravotní sestra z Jablonce nebo penzista z Plzně si nikdy příliš nestěžovali, i když peněz neměli nazbyt. Vždy řádně platili daně, a povětšinou nikomu nic nedlužili. Až teď. Přichází stát a se slovy, žili jste si nad poměry - koukejte platit, vybírá oběma rukama další, nové desátky i dvacátky, přidává poplatky a doplatky. Dobrácký ministr Heger zdraží zdravotní péči dvojnásobným tempem, než se to povedlo předchůdci Julínkovi. Jeho kolega Drábek zachraňuje rozpočet škrtáním dávek pro invalidy a pracující rodiny s dětmi. Málokdo tomu rozumí. Koalici by možná pomohlo, kdyby namísto lva a orlice prosadila do státního znaku baziliška. Ne, že by lidé další a další zdražování lépe chápali, ale alespoň by věděli, s kým mají tu čest.

Po pěti letech vlády české pravice je zřejmé, že jsou tři druhy lží. Malá lež, velká lež a lež vládní. Současný premiér, který s oblibou užívá historické konotace, svalujíce veškerou odpovědnost na bývalé levicové vlády, snad brzy konečně pochopí, že před touhle lží již daleko neuteče.


(Věnováno Petru Nečasovi a Miroslavu Kalouskovi za jejich poslední nápad zvýšit sazbu sjednocené DPH na 19%, s odůvodněním, že za to může Řecko….)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

wef napsal(a):

Topolánkovo vláda byla příšerná. Zlikvidoval přebytky v rozpočtu, chystal se převést další státní peníze na diskrétní finanční elity v pozadí. Nevěřil jsem, že může přijít něco horšího.
Nečasova kmotrovská korupční koalice však i Topolánkovu squadru hravě překoná !!!
25. 06. 2011 | 10:10

Acid ass napsal(a):

a co tři stupně lži - nepravda, demagogie a statistika
25. 06. 2011 | 10:15

almost glossed™ napsal(a):

Otázka je, jestli běžný člověk nezajímající se příliš o politiku, má šanci dozvědět se, že jde o lež. Proti tak obrovské přesile v médiích se nedá čestně bojovat. Viděli jsme nedávno protistákovou kampaň. Byla tak rozsáhlá a tak různorodá, že musela zasáhnout každého. Člověk, který příliš nepřemýšlí nad tím, jestli to, co se na něj valí z médií, je pravda nebo nemá šanci si to zkonfrontovat s nezávislými zdroji (což vyžaduje motivaci, čas a námahu), se nedozví, že lež je lež. Za lež považuje vše, co se odklání od MF Dnes a ČT. Pro snoby je pak měřítkem pravdivosti Respekt, všem společně (některým nepřiznaně) nastavuje laťku Blesk.

Neidím řešení, dokud se nezačne vážně diskutovat o obsazení všech médií a hlavně veřejnoprávních - TOP+ODS-lháři.

Ze sebelepší myšlenky levice a politického středu udělají odpad, ze sebebizarnějších nápadů sociopatů dárek v růžovém obalu.
25. 06. 2011 | 10:22

camponotus napsal(a):

V Čechách se již dlouho říká že kdo lže ten krade. Zřejmě to je důvod, proč se nic nedělá se zlodějnami na nejvyšších úrovních a korupce je pro mnéhé denní chléb. Ty vládní reformy jsou jen Windows záplaty, aby je šikovný hacker mohl vzápětí vytunelovat. Nic není nemožné, Toyota!
25. 06. 2011 | 10:26

veverka napsal(a):

Co si lidi zvolili to mají.Národ hlupáků si prostě zaslouží vládu mafiánských kmotrů a jejich zkorumpovaných loutek.
25. 06. 2011 | 10:28

route66 napsal(a):

Kruci...když slyším/čtu jak se vládní zrádci českého národa ohánějí řeckou krizí otevírá se mi kudla v kapse(pro Stejskala..to není výzva k násilí)

Herdek..není možné na ně podat trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy?
25. 06. 2011 | 10:29

Anička z Kuřimi napsal(a):

route66
No jo, když polovina voličů "nechtěla" z principu bradavici.
Na druhý straně v Řecku taky není špatně, a Míra nám slíbil, že nás tam dovede -
s odpovědným Péťou tam zajisté budem, páč máme dobře našlápnuto.
25. 06. 2011 | 10:43

LJ napsal(a):

Jediným řešením je celková změna systému, stejná jako se odehrála na Islandu. O které, samoszřejmě naše demokraticky cenzurovaná media ani neinformovala. Tahle hra na zástupnou "demokracii" nás brzy dovede k bankrotu.
25. 06. 2011 | 10:44

Jana napsal(a):

Tleskám pane Sobotko a děkuji,

souhlasím ve všech bodech.
Společnost je nemocná !
25. 06. 2011 | 10:45

LJ napsal(a):

pro veverka:
Nemáme moc na výběr, koho volit. Systém zástupné demokracie selhal všude ve světě, je čas jít dál.
25. 06. 2011 | 10:46

Jarda napsal(a):

Mnozí voliči mafie, která se pojmenovala pravice dnes také zírají, co to vlastně zvolili. Tak kolosální podvod a podraz nečekali. A to jsme teprve na začátku, kdy mnohým naivům ještě nedochází, co přijde po protlačení reforem.
Mafii se u nás daří. Náš národ snese hodně a za hloupost se platí. Teď to bude platit do písmene. Mafie bude vychechtaná.
25. 06. 2011 | 10:47

ali napsal(a):

Sobotka
evidentně symbol této doby uctíváte
25. 06. 2011 | 10:48

LJ napsal(a):

Revoluce na islandu:
http://davidmichal.blog.idnes.cz/c/194410/Revoluce-na-Islandu-take-jste-nezaznamenali-zadne-zpravy.html

Ta, o které media pro jistotu vůbec neinformovala. U nás bylo rozhodnuto, že zprávy se cenzorovat nemohou, ale mohou se "demokraticky" nezveřejnit.
25. 06. 2011 | 10:55

Lena napsal(a):

No, to jo. A další lži se šíří z Lidového domu. To si člověk nevybere.
25. 06. 2011 | 10:59

dalimír napsal(a):

Ali co říkáte ,budem spolu volit polepšené komunisty ! Ti nemají žádné aféry ! Zízkávají si timto čím dále větší důvěru lidu ! Jste neoblomná pravičáčka ale nakonec poznáte sama že nic lepšího jak je Vojta Filip u nás není ! Je to šikovný a hlavně charakterní chlap ! Přemýšlejte o tom jestli nemám pravdu ! Dl
25. 06. 2011 | 11:00

Ládik!!! napsal(a):

Sobotka,
to byl zase výron.
25. 06. 2011 | 11:01

Lena napsal(a):

Ale s tím baziliškem se to panu Sobotkovi opravdu povedlo. Má u mě jeden kladný bod! Bazilišek by byl pro naší zemi takový výstižný, nadčasový, nadstranický, prostě univerzální. Počítám, že pěkných pár desítek dalších let by nebyl důvod ho měnit.
25. 06. 2011 | 11:10

Drzá zrzka napsal(a):

Dobrý den.

Při stoupání vzhůru nezapomeňte zdravit, aby v momentě pádu, zdravili Vás.

Lež je lež. Její druhování nedává smysl. Stejně tak jako nárok na stále stejnou výši podpory státu nemocným, invalidům, rodinám s dětmi. Stejně tak na jedné straně škrtáním podpory sociálně slabým v době, kdy se na straně druhé nehorázně plýtvá.
25. 06. 2011 | 11:11

Píďa napsal(a):

Jojo, už je to jako za bývalého režimu. Tehdy lidi moc nezajímaly daně, ale ceny. Pamatuji si jak při jednom zdražení kávy, čokolády a dalšího zboží nám tvrdili, že celkově k žádnému zdražení nedošlo. Že se na druhé straně zlevnily elektrické lokomotivy. Tu si koupil každý v ulici :o))
Tak nějak podobně je to nyní s daněmi. Co trojkolka vybere na důchodcích, rodinách s dětmi a zaměstnancích, to odpustí svým miliardářum.
25. 06. 2011 | 11:24

Puck napsal(a):

Měl by nás víc zajímat výsledný efekt veškerých škrtů a úprav. Ten je, dle mého soudu, zoufalý. Posuďte sami, pár čísel nemůže uškodit.
Předně ještě musíme konstatovat fakt, že dvouprocentní růst HDP nemůžeme považovat za krizi a podle ekonomů je optimální růst 2% - 2,5%, tedy přibližně současný stav.
Po daňových úpravách za Topolánka dosáhlo saldo sektoru vládních institucí v roce 2010 hodnoty minus 172,8 mld. Kč, což v podílovém vyjádření představovalo 4,7 procenta HDP. Jedná se o rekord, pokud nebudeme uvažovat krizový rok 2009.
Pro rok 2011 odhaduje MF deficit ve výši 154,3 mld, a je ve hvězdách co ukáže konec roku.
Pro úplnost. Na rok 2012, kdy už by se měly úpravy daní projevit v praxi, je odhad MF -128,6 mld.
Tož asi tak je to s rozpočtovou odpovědností. Roky 2010, 2011, 2012 vykazují nejvyšší deficity v porevoluční historii, když nebereme v úvahu krizový rok 2009, kdy opravdu HDP spadlo o 5%.
25. 06. 2011 | 11:25

hoven napsal(a):

jen aby zase sláveček nebyl po volbách zasazený do reálného ekonomického rámce....
25. 06. 2011 | 11:30

jarpor napsal(a):

Hmmm... tak tři druhy lží, říkáte...

Tož...nevím, nějak mi to třídění lží právě z Vašich úst nějak "nejde pod fousy".

Nevím totiž, kam zařadit ty Vaše... /naše návrhy nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce../ mi zní velmi podobně jako ony řeči, že se nebudou zvyšovat daně... a to zavřu oko, protože to byla řeč o PŘÍMÝCH daních...
a to Vaše povídání o neprůhledných zakázkách jako že za Vás nebyly ?? Nepovídejte...

No, pane poslanče, už jsem to jednou psal... Z vašich úst jsem slyšel slibů a lží... tož když poukazujete na jiné, co takhle nejprve si "zamést před svým prahem" ?

Věrohodný člověk totiž nepoukazuje na negativa jiných, pokud těch samých se sám dopouštěl... ono, když Vy máte slabou paměť, nelze předpokládat, že ztrátou paměti trpí všichni...

Hezký den
25. 06. 2011 | 11:35

stále rebel napsal(a):

21. května 2006, tedy 12 dní před volbami, místopředseda ODS Petr Nečas veřejně tvrdil, že ODS nechystá zavádění poplatků ve zdravotnictví.
https://www.youtube.com/watch?v=8jR22gbigUs
25. 06. 2011 | 11:52

Píďa napsal(a):

duben 2014, přehled hlavních zpráv:
- Kalousek s Nečasem z opevněného úkrytu vyhlašují další nezbytné zvýšení DPH na 60%, neboť předchozí podobné kroky nepřinesly kýženého efektu,
- Bakala porazil Romana v golfovém utkání, pořádaném v Dubaji o 1 miliardu KČ,
- losování o operaci kyčelního kloubu, hrazenou z pojištění, pro tento měsíci vyhrála důchodkyně z Vysočiny,
- Kalousek rozesílá občanům složenku, každému na částku 1 milion KČ,
- poslanci VV se na schůzi klubu usnesli, že všichni již splatili hypotéky a proto na poslední květnové schůzi sněmovny umožní opozici vyslovit vládě nedůvěru.
25. 06. 2011 | 12:01

jarpor napsal(a):

Prosím, stále rebele, mohl byste nalézt, kdy pan předseda - tenkrát místopředseda strany, mluvil o příspěvcích občanům na automobil... a o dalších slibech pánů z ČSSD, které s nástupem do Strakovky ovšem odvál čas ... ?

Vy jste ve vyhledávání fakt dobrej... já zas mám dost dobrou paměť... a do vyhledávání se mě fakt nechce...

Má to smysl se přetláčet, kdo před volbami sliboval /=lhal/ více ? Dle mého - nemá.

Hezký den
25. 06. 2011 | 12:02

ali napsal(a):

dalimír
moc se omlouvám, milý dalimíre, ale to opravdu nemohu..odporuje to mému svědomí a vědomí..ale díky za nabídku. Pokus seženete někoho bezpartajního, tak by se dalo uvažovat. Ale Vojta Filip opravdu není můj ideál..hezký den :o)
25. 06. 2011 | 12:03

modrý edvard napsal(a):

Tak jo. Seřadíme se a budeme bojovat za pravdu, v čele s p. Sobotkou.
25. 06. 2011 | 12:04

RA napsal(a):

ale pane poslanče Sobotko , vždyť vše, co popisujete, jste také sami "budovali", armády úředníků a státních zaměstnanců s vysokými platy, i když jsou tyto vrstvy lidí naprosto neproduktivní (spíše kontraproduktivní svým házením klacků pod nohy těch, kteří se ještě dnes musí, nebo chtějí, živit prací), rozhazovali jste za pastelkovné a podobné populistické blbiny a příklad Standy Křišťála také hovoří otom, že jste bezostyšně kradli, a krádst budete i nadále. Palas a vaše maličkost v řadách socanů hovoří jasně. Samozřejmě, i na to odpuštění daní STBáckému kamarádovi Paroubka(a nebylo to málo, tuším 22 milionů korun) teď musí ti lidé, kteří něco produkují, vydělat, že.
25. 06. 2011 | 12:09

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Sobotka,
to byl zase výron.
25. 06. 2011 | 11:01
--------------------

Tak to pro mne byl zase "výron" tohle:

Ládik!!! napsal(a):
yorick -
režimní knížku mám jen jednu, vojenskou, s hodností nadporučíka. Jen nevím, kam jsem ji dal. Ukazoval bych ji policajtům při silniční kontrole.
24. 06. 2011 | 10:32
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=13560

******

Tak koukám a vidím, že to v tomto konkrétním případě nebude s tím zoufale opožděným komunistobijectvím v podání nicku Ládik!!! až tak slavné.
Na střední škole, kam jsem se nakonec na přímluvu učitelů z učiliště nakonec dostal, se mnou studovali také dva synáčci lampasáků. Oba při studiu absolvovali "ešdézetku," což byla Škola důstojníků v záloze.

No a teď se nám konečně jedinec s nickem Ládik!!! přiznal, že byl ve skutečnosti jedním z "vyvolených." Paráda! Jen tím potvrdil moje podezření, že si tím dnešním vymezováním se vůči komunistům léčí nějaký svůj mindrák. Ono by tomu nasvědčovalo i to, že mne tady tento jedinec nedávno obvinil z aktivní účasti v Lidových milicích.

No nic. Já, který jsem měl při nástupu ZVS v "papírech" od místní OVS poznámku "Nepovyšovat, nezařazovat do funkcí," jsem proti tomuto jedinci opravdový outsider. Možná také proto (a nejen proto) nemám dnes žádný mindrák.

Musím ale uznat, že nick Ládik!!! překonal i slavného páně Haškova poručíka Duba. A to nejen co se týče hodnosti.
25. 06. 2011 | 12:12

Agent W4C napsal(a):

Jen jeden dotaz-Kdy se už konečně začne zavírat ??? Všichni ti lumpové tam nahoře dělají vše proto,aby se zjevil nějaký nový "spasitel",který levnými sliby nasměruje voliče (tedy obyčejné lidi) k tomu,že vyhraje....Víme všichni,jak se dostal k moci Hitler,který svými populistickými a dlouhodobě nereálnými sliby nasměroval Němce tam,kde je chtěl mít....Nevěřím,že by se zde objevil "Hitler",ale takový malý sr*č,jako byl např mr.Bean (Sládek) se zde klidně může zjevit...A dnes není opravdu těžké se prodrat k moci i té nejvyšší....Tito dnešní "vládci" dopustili to,že se dnes může na ulici kdokoli sehnout a tuto moc si s klidem vzít...protože ta(moc) tam doslova leží...protože lidi jsou už tak naštvaní a zoufalí,že jsou schopni volit kohokoli...Před dvaceti lety by komunisty skoro nikdo nevolil...a dnes ???
25. 06. 2011 | 12:13

Rejpal napsal(a):

Díky autorovi zvláště za připomenutí nezbytné sociální solidarity!

Škoda, že se za požadavek na sociální solidaritu a spravedlnost, které by ulehčily život méně majetným obyvatelům a zároveň ukázaly nutnou cestu vládnoucím politikům, více nezaměřují církevní hodnostáři a vizionáři! Současná mafiánská společnost snad ohrožuje charakter lidí ještě víc než "civilizační choroby" a některé jejich následky.
25. 06. 2011 | 12:19

PatientO.T. napsal(a):

Na máloco se těším tolik, jako na to, až pan Sobotka po vítězství ČSSD sníží daně.
25. 06. 2011 | 12:21

Deny napsal(a):

Pane Sobotko, kdybych neměl ještě dobrou pamět a nepamatoval si Vaše exesy, když jste byl ve vládě, tak bych Vám to tam snad při příštích volbách hodil.

Ale Vy jen účelově argumentujete, přičemž modří bratři jsou Vaši parťáci a kámoši
25. 06. 2011 | 12:25

stále rebel napsal(a):

Pro jarpor.
Odvykněte si úkolovat ty, které neplatíte.

Pokud šlo o Sobotkovo prohlášení, tak to bylo po povodních v roce 2002 a myslím, že nešlo o sliby samotného Sobotky, ale o věci z předvolebních slibů ČSSD. Povodeň následovala krátce po volbách.

Domnívám se, že nejen já, ale naprostá většina občanů chápala a se Sobotkou souhlasila, že některé peníze musí jít na řešení následků povodní a ne na sociální nadstandard. Podobnou demagogií se jen ztrapňujete.
25. 06. 2011 | 12:26

Marie napsal(a):

Já si tedy radši počkám na to, až nám ty důvody všeho toho zdražování a škrtání koalice konečně pořádně vysvětlí, jak už to dlouho slibuje.
25. 06. 2011 | 12:35

Nemo napsal(a):

Takže naši zaměstnanci nejenže kradou a korumpují naši firmu jménem Česká republika, ale dokonce nám zaměstnavatelům i lžou. To by nesnesl ve své firmě žádný podnikatel. Takže pane Kalousku a Nečasi, hledejte si jiné zaměstnání.
25. 06. 2011 | 12:38

Tenco napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=J4YLsDc73MI

"...jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda
ale až dokáže to co dokáže Lež..."

:))))
25. 06. 2011 | 12:38

Carlos V. napsal(a):

Vážený pane Sobotko,

To se Vám to strefuje do naší tragikomické vlády ....

Bohužel jsou Vaše návrhy cestou od tragikomedie k tragédii. Vybrat více peněz, rozdělit více peněz, a to budou dělat samí čestní a moudří lidé, třeba Palas, Březina, Hulínský, Ludvík či Onderka.

Vaše návrhy vedou ještě k masivnějšímu rozkrádání. Není řešením nahradit zlo ještě větším zlem.
25. 06. 2011 | 12:52

Karel napsal(a):

To Almost Glossed :

Souhlasím s Vámi.

Opozice a občanská společnost musí zkusit zoufalou, ale asi naprosto nutnou věc - záčít třeba skrze občánské sdružení v pár desítkách lidí demonstrovat pravidelně před ČT.

Stálo by zvážit i malé demonstrace před MFDnes.

Samozřejmě, by bylo nutno připravit argumenty, ale na ty nabíjí ČT, MFDnes takřka každý den.

PS.
Ale asi to začne až se ČSSD, odbory i část veřejnosti konečně probudí a budou se rvát i za svoje práva - např. že veřejnoprávní televize patří nejen Bakalovi a Nečasovi, ale i jím.
25. 06. 2011 | 12:59

jarpor napsal(a):

Že stále rebel není schopen rozeznat prosbu, přání od "zaúkolování", jsem netušil.
Neúkoloval jsem, bylo tam ono kouzelné slůvko "prosím", které když dávám úkoly, tak nepoužívám...

Nemám chuť se přít které sliby jsou a které nejsou lží..
Takže se demagogicky ztrapňujte sám...

Hezký den
25. 06. 2011 | 12:59

Cestovatel napsal(a):

Lži tady používá také soc. dem a hlavně Sobotka. ODS a TOP 09 říkali, že nebude zvyšovat PŘÍMÉ DANĚ (daně z příjmů) o nepřímích nic neříkali. Takže tady nemystifikujte Dluhoslave.

Především účelové lži tady používají soc. dem, kteří tu straší že se tu spoustu lidí nedožije důchodu když průměrná délka života je 75 let u mužů a 78 let u žen a odchod do důchodu je zvýšen na 70.

Mystifikace,lži a laciné fráze jsou typické pro dnešní levičáky a vaši voliči vám na to sednou protože ani né polovina vašich voličů nemá ani maturitu a dají se snadno oblbnout lacinými slogany typu "zajistíme důstojný život všem" a ani nepřemýší kde na to vezmou, jenom hurá vezmou oranžové stranické legity a jdou volit socdemáky.
25. 06. 2011 | 13:01

Cestovatel napsal(a):

Ano jsou tři duhy lži

Socdemácký volební program
komunistický volební program
průzkumy veřejnýho mínění
25. 06. 2011 | 13:03

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
ty bys zamořil i žumpu.
25. 06. 2011 | 13:07

RA napsal(a):

Sobotka si hraje na posledního čestného ? Ten má ale hroší kůži, asi jako Standa Křišťál, pamatujete jeho slova ? Křišťálovější už to být nemůže. Kdy, soudruhu Sobotko, vrátíte do státního rozpočtu 22 milionů na daních, které jste odpustil Paroubkovu Kámoši ? To se to odpouští (krade) z cizího,že.
25. 06. 2011 | 13:08

Anička z Kuřimi napsal(a):

Carlos V.
no nevím, kde čtete o vybírání více peněz Slávečkem.
DPH zvyšuje Kalousek na 17,5% a Nečas se vrátí z cest a "dovede" si představit zvýšení do konce roku na 19%
Dovedu si představit ještě 2 cesty Péti a můžeme čekat 22% DPH, páč kvóta 17,5% se minula účinkem.
Nám nepřebývá , nám CHYBÍ po sjednocení daně bude hlásat účetní!!
Přitom nestačí ani pdvodňová 100.
25. 06. 2011 | 13:08

Cestovatel napsal(a):

almost glossed™, Karel

Vy dva oranžový demagogové můžete rovnou začít stávkovat aby Haló noviny, Právo, deník Referendum ,Vaše věc a Blicí (pardón britské) listy byli také objektivní nehlásili jenom levicové myšlenky.
Jistě by jste si přáli aby všechny noviny hlásali stejné bludy jako výše zmíněmé noviny a internetové noviny.
To že existuje plularita názorů je znakem demokracie a jejom proto že se vám to (a různým pomateným levičákům) nelíbí neznamená že je to špatně.
25. 06. 2011 | 13:14

Cestovatel napsal(a):

RA:

Jistě všichni lžou jenom Sobotka je čestný. Nikdy nelhal a nic neukradl. To je typická nemoc dnešních politiků, kdy obviňují jiného ze lži a přitom sami lžou. Vzpomínám si jak obhajoval Standu Grossa, že je obětí lží ze strany opozice, přitom sám věděl že to není pravda. Lhal až se mu od huby prášilo. Stejně lhal když říkal že přímá daň podkope příjmy přitom příjmy za rok 2009 a 2010 byli vyšší než v době kdy vládl Sobotka. Stejně tak lhlal když říkal že poplatky ve zdravotnictví uvrhnou lidi do chudoby. Socdemáci lžou od rána do večera
25. 06. 2011 | 13:24

Cestovatel napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Hlupáci nemají argumenty co? Na nic ubožejšího se nezmůžeš. Nějaký pádný agrument by nebyl a ukazovat na překlepy to je jediné na co se levičáci zmůžou :).
25. 06. 2011 | 13:29

stále rebel napsal(a):

Cestovatel argumenty má a často velmi zajímavé. Včera pobavil, napsal nám:

„Jenom pro místní zapřísáhlé socany. Singapur je prosperující země kde už 40 let vládne pravice.“

A jak vypadá ekonomika Singapuru?

„Ekonomika země je vysoce závislá na vývozu a zároveň je v ní uplatňována vysoká úloha státu, který vlastní zásadní podíly ve firmách tvořících asi až 60% HDP,“
Pramen wiki.

Cestoval už nemůže překvapit ničím, ani kdyby začal propagovat znárodňování.
25. 06. 2011 | 13:39

Sláma napsal(a):

Pro Cestovatele:
Máte jen poloviční pravdu. MF Dnes, a její bratříčci Lidové noviny a Týden, ať si píší, co chtějí. Jsou to soukromé noviny, které patří panu Arnoldovi z Düsseldorfu a je jen na čtenářích, zda-li chtějí číst bulvár. Jiná je situace s Českou televizí, ta je veřejnoprávní a měla by mít objektivní a vyvážený obsah, něco jako britská BBC. To ale ČT rozhodně nesplňuje, až na výjimky. Nejhorší je zaťatá paní Drtinová, té snaha manipulovat veřejné mínění ve prospěch jejího politického přesvědčení kouká z očí.
V demokratické společnosti jsou veřejnoprávní média skutečně potřebná, což dokazuje právě kolébka parlamentní demokracie Velká Británie.
Jinak dopadneme tak, že páni Arnoldové (MF Dnes, Lidové noviny, Týden, ..) a Bakalové (HN) budou bezobtíží manipulovat veřejným míněním.
Pro začátek by stačilo, kdyby čtenáři začali bulvár typu MF Dnes bojkotovat, to je ale asi naivní představa.
25. 06. 2011 | 13:40

Koleda napsal(a):

Pane Sobotko, přestaňte, prosím, s neustálým obviňováním ostatních ze lží. Co jiného byly Vaše sliby (mám na mysli ČSSD), ze kterých jste se vyvlékl tvrzením že"byly zasazeny do nereálných představ". Lžete neméně statečně jako ti ostatní. Navíc, bohužel, nepředkládáte alternativní řešení, pouze s dopuštěním "mlaskáte" prázdné floskule, spoléhaje se na naivitu a závistivost drtivé části populace. Já vím, nejste ničeho jiného schopen, protožen od školy (s výjimkou praxe v jedné z našich největších AK, odkud jste musel pro neschopnost po krátké době odejít) jste jen v politice. Z toho drtivou většinu času po pás v tlustém střevě páně Paroubkově. Ani já nejsem, ač pravicový volič, nadšený ze současné vlády, alespoň je zde nějaká snaha.
25. 06. 2011 | 13:45

Sláma napsal(a):

Pravičákům na tomto webu nějak docházejí argumenty. Když jim někdo připomene zločiny současné pravicové vlády, tak jen začnou volat - to socani taky. Nějak zapomínají, že nikdo ze socanů nebyl za korupční jednání odsouzen, ale pokud vím, ani obviněn. Přitom je zde už 5 let vláda ODS, s nějakými přicmrďáky. Kalousek byl členem vládní strany v letech 1992-1998 a 2002-2011, tedy je u vesla už 15 let. On nemá žádnou odpovědnost?
To, když zloděj volá "chyťte zloděje" z něj nečinní nevinného, ačkoliv by si to musel člověk po příspěvcích jarpora a dalších myslet. Jste jarpore členem ODS? Jste snad dokonce poslancem za ODS? Podle Vašich příspěvků si to myslím.
25. 06. 2011 | 13:46

stará čarodejnice napsal(a):

Máte pravdu p. Sobotko, je to hloupé zdůvodnění ze strany p. Nečase a p. Kalouska. Měli to odůvodnít tak, že za to může předchozí hospodaření ČSSD.
25. 06. 2011 | 13:49

Júlie napsal(a):

Tak copak, jak pak, Ládiku? Došel dech? Co tak třeba vykročit levou? Chudátenko zamindrákovaný. A kdybys potřeboval přebalit, není problém. A zhluboka dýchat, prí to pomáhá.
25. 06. 2011 | 14:05

Tupelo napsal(a):

Zrovna pred chvili jsem cetl clanek o tom jak se Heger, po pravicackych reformach, boji o 10% nejchudsich, s tim ze jeho reforma ma jiste trhliny. Nezapomene si ovsem pochvalit, jak byly reformy (samozrejme silou pravicove 118)rychle a bez problemu prijaty (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/201080.aspx).
Na kecy, jak maji 'reformy' zefektivnit zdravotnictvi a jak se zlepsi zdravotnicka pece pro kazdeho (podobne hesla mel Julinek, jeden stejny jak druhy), uz se asi zapomelo. Diky zdrazovani jsou pro korupcni pijavice zdroje porad stejne velke.
25. 06. 2011 | 14:11

Rumcajs napsal(a):

Sobotko, nestojíš ani za odplivnutí.
Tyhle Tvoje lži ti beztak můžou baštit jenom retardi a s těma je jakákoliv diskuze marná.
25. 06. 2011 | 14:13

Ládik!!! napsal(a):

Julčo,
Dočekalova stará?
25. 06. 2011 | 14:18

kormoran napsal(a):

Soudruh Sobotka je odkojen s. Paroubkem akorat nevim z jake casti organu.
25. 06. 2011 | 14:39

edgar napsal(a):

že by někdo zmínil, jak si pan sobotka vypomohl rodinnému rozpočtu zneužíváním poslaneckých náhrad? nebo jak můžeme věřit straně, která si ani sama nepohlídá své finance a potácí se v nějvětších dluzích ze všech? a topolánkova vláda deficit snižovala do doby, než přišla světová krize. pak už to šlo dolů. ale předtím socanské rozpočtové zločiny snížila, jak to šlo. proč ti levičáci pořád tolik lžou? že by lihový dům tolik platil důchodcům za internetové debaty?
25. 06. 2011 | 14:40

RA napsal(a):

Sláma.....za korupční jednánínebyl nikdo ze socanů odsouzen, to je asi pravda, ale nezapomeňte, že krajně levicovou Policii měl pod palcem Gross a dodnes se nazývá Grosstapem. Za druhé, ovšem za rozkrádání byl odsouzen mimistr!!! ČSSD Svoboda se spolupracovnicí Snopkovou , to ,že za přípravu nájemné vraždy byl odsouzen tajemník ministra zahraničí Kavana, Srba, to už je jen třešínkou na sociálnědemokratickém dortu.
25. 06. 2011 | 14:43

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Dočekale,
ty bys zamořil i žumpu.
25. 06. 2011 | 13:07
---------------------
Tak koukám a vidím, že soudruh nadporučík při tom veškerém vytížení stačil ještě vystudovat VUML, tedy Pomocnou školu KSČ.

A možná dokonce na rudý diplom. Soudím tak podle toho jeho soudružského tykání a také podle těch jeho málovětých, ale o to údernějších agitačních výkřiků.

Jen mu tam ale zapomněli vysvětlit, že lhát lidem se dá jen do určité míry. Potom už totiž lžeme jen sami sobě.
A taky to, že lhář musí mít především dobrou paměť. To aby stále věděl, co, kdy, kde a komu nalhal.

Pro mne je jedinec s nickem Ládik!!! něco jako pan Mirek Topolánek. Synek komunistických rodičů, který to za vlády předlistopadových komunistů dotáhl docela vysoko a teď se jen veze na vlně primitivního antikomunismu.
No a ta jeho reakce na nick Júlie taky hovoří za vše.

Ono to nejspíš bude tak, že vás, Ládiku!!!, ti vaši soukmenovci po tom Vítězném Listopadu nepustili k lizu a vy z toho máte dodnes mindrák.
Tak co, uhádl jsem?
25. 06. 2011 | 14:56

hoven napsal(a):

kdyby se měli voliči levice čím zamyslet, tak by přišli na to, že slávečkovo návrhy typu progresivní zdanění fyzických osob, vyšíí zdanění právnických osob, vyšší sociální pojistné a vyšší zdravotní pojištění neřeší vubec nic. naopak nas žene do řecka zkratkou. zvyšovat danový zatížení a pojištění podrazí zotavující se ekonomice nohy. nejenom, že stát nevybere víc, ale zvýší se nezaměstnanost a státní výdaje.
25. 06. 2011 | 14:57

Lena napsal(a):

Sláma:
"To, když zloděj volá "chyťte zloděje" z něj nečinní nevinného"
Přesně tak. A platí to na Kalouska i Sobotku, na Topolánka i Paroubka, i na všechny ty další podobné výtečníky!
25. 06. 2011 | 15:03

Lena napsal(a):

Dočekale, Dočekale,
Vy se snažíte uplést z hovna bič, že? To jsou konstrukce ... věštíte to z koule nebo z kávové sedliny???
25. 06. 2011 | 15:05

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

zajímalo by mě, z čistě soukromého zájmu, čeho jste psaním do diskusí pod zdejšími blogy dosáhl?

Ještě stále Vás pronásleduji nebo už ne?

P.S. Tento příspěvek není nutné kopírovat do Vaší případné odpovědi.
25. 06. 2011 | 15:10

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
určitě nesedíte v Delfách, ale na WC a věštíte z duté kostěné koule. Hodně zdaru a klid k práci! Co Sobotka? Nelže moc? Podle wiki jsou jen 2 druhy lži, on přidal další, vládní. Myslíte, že z vlastní zkušenosti? Zkuste napsat něco k tématu, dnes to není o očkování.
25. 06. 2011 | 15:26

Sláma napsal(a):

To RA:
Bývalý ministr Svoboda byl odsouzen za vytunelování společnosti Liberta, nikoliv za tunelování státního rozpočtu či korupci. Odsouzen byl v roce 2005, tedy za vlády ČSSD. Tedy Vámi udáváný příklad slouží ČSSD ke chvále, jestliže za jejich vlády byl jejich bývalý ministr odsouzen a trest si odpykal. Kdyby se takto chovala současná vládní koalice, asi by nám všem bylo lépe!
Pokud se týče Srby, ten byl odsouzen v roce 2003 za přípravu vraždy novinářky Slonkové. Odsouzen byl tedy rovněž za vlády ČSSD. Z obvinění za údajné machinace v kauze Český dům soud Srbu zprostil obvinění.
Takže RA, jen jste potvrdil moje slova! Příště, až budete zase chtít manipulovat, tak si prosím nejdříve ověřte fakta, vyvarujete se blamáže.
Ještě bych chtěl připomenout, že žádný ze socanů, obviněných z nějakých manipulací, dnes není ve vysoké funkci. Na rozdíl od ODS, která z bývalého ministra Drobila udělala svého místopředsedu, dávno předtím, než státní zástupkyně zakázala policii se aférou Drobil dál zabývat.
25. 06. 2011 | 15:27

Sláma napsal(a):

To hoven
On ten Váš Sláveček ani není moc originální. Chce jen to, co je normální v normálních zemích Západu.
Kalousek nás zatím vede na Balkán a do Střední Ásie. Opisuje totiž daňové zákony, které platí v Kazachstánu, Albánii, Kosovu, Bulharsku a Bělorusku. Děkuji pěkně, tam já nechci, já bych raději do Norska nebo do Velké Británie.
25. 06. 2011 | 15:30

Ládik!!! napsal(a):

Sláma -
vikingové za krádež sekali ruce. To by v ČSR byla polovina bezručů - vlastně by nemohli hodit volební lístek do urny a dostali bychom se k normálu. To jsem nedomyslel...
25. 06. 2011 | 15:35

Dočekal napsal(a):

Lena napsal(a):
Dočekale, Dočekale,
Vy se snažíte uplést z hovna bič, že? To jsou konstrukce ... věštíte to z koule nebo z kávové sedliny???
25. 06. 2011 | 15:05
----------------------
Nerad, ale teď musím zklamat nejen vás, ale i další mé zdejší "příznivce a sympatizanty."

Nesnažím se ani o pletení biče z lejna, ani o věštění z křišťálové koule či kávové sedliny. Jen jsem si dovolil porovnat ono okázalé komunistobijectví nicku Ládik!!! s tím, čím se nám tady tento jedinec sám pochlubil. Dovolil jsem si to také porovnat s tím, jak tady o mně nedávno nick Ládik!!! tvrdil, že jsem byl členem Lidových milicí.
Dovolil jsem si tedy pouze srovnat to, co tady nick Ládik!!! produkuje už delší dobu s tím, co tady na sebe vykvákal včera.

A protože jsem už přece jen pamětník, tak také vím, kdo že to měl za vlády bolševika rudého možnost získat důstojnickou hodnost v armádě, která byla plně v područí tehdejší KSČ a která tvořila ozbrojenou hráz proti případnému napadení ze strany Západních imperialistů.

Jedinec s nickem Ládik!!! tady opakovaně píše o tom, jak pamatuje padesátá léta minulého století. Podle toho si dovolím usuzovat, že to nebude žádný mladík a že tedy tu důstojnickou hodnost získal ještě za minulého režimu.

Jinak mne docela baví pozorovat, kolik jedinců má puzení státi se advokáty nicku Ládik!!!. Že by se tím u nich takto projevovaly podobné komplexy? Já jen, že těch hrdinů dvacet let po dvanácté je tady stále ještě nějak mnoho.
25. 06. 2011 | 15:39

Ládik!!! napsal(a):

Soudruhu dočekale,
takovou hodnost má každý VŠ, který byl v té době na vojně. Nezískal jsem ji armádě (lžete), ale v záloze. Ani jsem nebyl na "manévrech" - při prvních mě 2 hodiny po nástupu vyhodili - nahlásil jsem styk s JAR a USA, v roce 84. To jsem ještě byl ppor v zál. Další 2 tituly byly automatické, podmíněné jen časem. Vy to máte těžké - ani jste nevěděl, že jste místo řízků žral hadr v trojobalu. Tím jste se zase pochlubil Vy.
Co lhaní toho Sobotky? Žádný názor?
25. 06. 2011 | 16:02

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
pro přesnost, jsem ročník 58. Pamatuju hodně, z dětství nejvíc. Kempný bydlel v protějším okně. Mamulova dcera Hana chodila do třídy s Petrem Otavou o rok výš (roč.57 - na ZŠ Ostrčilova), v 1. třídě mi dělal ředitele soudruh Zdeněk Hejzlar (už odložen). Paměť je sviňa. Vy ji nemáte?
25. 06. 2011 | 16:13

Dočekal napsal(a):

Protože jsem byl napomínán, že nepíšu k věci, tak to tedy tímto napravuju.

Většina zdejších agitátorů zcela pomíjí fakt, že ČSSD tady nevládne už od roku 2006. Nějaké řeči o tom, co by bylo, kdyby tady vládlo "sociálisti," jsou jen plané plkání.
O to zajímavější je porovnat předvolební sliby dvou vládních stran (ODS a Věci Veřejné) se skutečností.

Stranu pana Kalouska neuvádím záměrně, neboť pan Kalousek se dnes velice správně zaštiťuje tím, že on svým potenciálním voličům nic nezatajoval.
A má pravdu! To jen naivové se nechali zlákat žoviálním výrazem pana knížete Schwarzenberga v námořnickém oblečku a s fajfkou v puse.

To, že se dnes pan Petr Nečas nehlásí k těm svým předvolebním taškám síťovkám, je pochopitelné. Jeho voliči mu to ale rádi odpustí. Stejně jako totéž rádi odpustili panu Mirkovi Topolánkovi.
"Kdybychom voličům říkali naplno, co chceme dělat, nikdy by nás nezvolili."

To, že marketingový projekt pana Víta Bárty s názvem Věci Veřejné jde nenávratně ke dnu, je také pochopitelné. Ono udělat po vstupu do vlády otočku o stoosmdesát stupňů a omlouvat to tím, že na nápravu věcí veřejných přece máme ještě tři roky, musí zákonitě naštvat nejen jejich voliče. Do té doby tady totiž bude jak se říká vymalováno. A samozřejmě i s přispěním poslanců právě z Věcí Veřejných.
Každopádně jsem zvědavý na to, za co Věci Veřejné vymění beztrestnost pana Víta Bárty. Mají na to údajně čas až do letošního podzimu.

Nic z toho ale nebrání místním agitátorům v tvrzení, že "socani" by vládli ještě hůř. U nás na dědině se při takovéto příležitosti říkávalo, že kdyby byly někde ryby, nemusely by být rybníky.

A pak kdo tady věští z křišťálové koule!
25. 06. 2011 | 16:13

Rumcajs napsal(a):

Podle Janoty byl Sobotka nejhorší ministr financí od dob Aloise Rašína !
25. 06. 2011 | 16:21

Ládik!!! napsal(a):

Že Mamula viděl z okna radnice přes náměstí Říjnové revoluce do oken ředitelství OKD, to Dočekale asi taky nevíte. O protkání komunistického podsvětí a státní správy taky nevíte. Dnešní obchodní ředitel OKD Petr Otava junior už s minulostí nemá nic společného, normálně vyhrál výběrové řízení... Tak je to v každé větší firmě, zejména v každé firmě se státním podílem. Proto ten dvacetiletý průser. Proto jsou Dočekalové.
25. 06. 2011 | 16:23

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Soudruhu dočekale,
------------------
No jo, nervíčky už pochodují čtyřstupem.

Tak to tedy vezmu pěkně popořadě.
Nějak si nevzpomínám, že bych byl váš soudruh. Takže bych si dovolil vás poprosit, abyste si toto oslovení pro příště ponechal pouze pro své soukmenovce.
Jména a příjmení se píší zásadně s velkým písmenem na začátku.

To hlavní jsem si nechal nakonec schválně.
Není pravda, že každý absolvent VŠ musel automaticky získat důstojnickou hodnost. Tato výsada byla jen pro velice dobře zapsané a také Stranou prověřené jedince. DEůstojnickou hodnost tehdy nemohl v žádném případě získat ten, kdo pocházel z rodiny, která se jakkoliv protivila tehdejšímu režimu.

A protože jsem se tady od nicku Ládik!!! opakovaně dočetl, že on i jeho rodina byli od těch předlistopadových komunistů perzekvováni, tak jsem se pouze nahlas podivil nad tímto zjevným rozporem.

Abych to nějak ozřejmil i těm, kteří nevědí, jak to tehdy na vojně (a nejen tam) chodilo, tak tady musím vzpomenout jednoho mého kamaráda, se kterým jsem se setkal na jednom záložním cvičení. Jarda je inženýr a ZVS absolvoval jako řidič OT u chemiků. K těmto útvarům se totiž dávali takovíto "nespolehliví." Jarda mi také vyprávěl o tom, jaké problémy měl při PŠM, když jim politruk přenášel právě o chemických zbraních a on mu dokázal, že bohapustě lže.
Jo a takovýchto inženýrů (zajímavé, že většinou strojařů) odešlo po absolvování ZVS do civilu v hodnosti vojína mnohem víc.

Jinak na invektivy od těch, kterým došly argumenty, jsem si tady už zvykl. Jen si tak nějak pořád nemohu zvyknout na to jejich soudružské tykání.
Oni mi totiž zásadně tykali také vyšetřovatelé bývalé Státní bezpečnosti. Tak proto.
25. 06. 2011 | 16:32

Lena napsal(a):

Dočekale,

vysokoškolákům "v záloze" ta povýšení chodila normálně pěkně v obálce po určitých odžitých letech, během kterých si na vojsko ani nevzpomněli. Bylo to automatické. To si opravdu špatně pamatujete.

Kromě toho si taky myslím, že socani vládli špatně. Hlavně vždycky, celá léta, co já pamatuju - tak komouši i socdemáci akorát pěstovali třídní nenávist a pěstovali populismus. O hospodářských výsledcích lze všelijak diskutovat, ale rozdělování lidí proti sobě se oddiskutovat nedá.
25. 06. 2011 | 16:37

kverulant112011 napsal(a):

Ládíku,
nemám chuť diskutovat, jen tohle:
není pravda, že každý absolvent VKVŠ odcházel do civilu jako ppor nebo ještě s víc hvězdama jako Ty. Například já jsem byl při odchodu degradován a to hnedka o dva stupně na obyč. svobodníka. Hvězdy byly jen za postoje určitého typu, u našeho útvaru bigošů z nás asi třiceti absíků dostal podporu do civilu pouze jedinej angažovanej maník. Jen abysme věděli, kdo byl kdo.

No tý mojí degradace o 2st. si dodneška považuju, v civilu absolutně žádný cvičení a navíc se teď tady s ní můžu chlubit :-), přes mě se dostal jen Švejk se superarbitrací pro blbost.
25. 06. 2011 | 16:41

pich napsal(a):

Sakra. Ládik !!!. Já to tušil. Ostravak. Bohužel jako já. Takových ostravaku je tam najednou nějak moc. Raději jsem se ale zavčas odstěhoval.

Mladý chlapče !!! To bydliště naproti švidratému mamu, něco napovídá. To já jsem se narodil v kolonce pod haldou na karolině a pak bydlel na šalamouně. To také o něčem hovoří. Na Hlubinu jsem to měl na pěško. Také jsem ještě stihl svaté přijímání v donbosku. To bylo ale naposled co jsem byl v kostele.

Pan byl také lampas, ale rebel. A Sabinov nebo Libava, nic ?
Já, dělnického "původu", vojín od 57 do 59. Ohrožen za nedovolené opuštění ubytovacího prostoru, voj. prokoušem. Záchrana, přihláška do dolů. Za odměnu nakonec "čestný odznak ČSM".

Jo, ty paradoxy. L 3,!!! totální anti, pravý fanatik. Já životní nestraník, prdel si dělající s U-komunistů, dnes je vidící jako jedinou alternativu. Časem by se zase stali U, ale zatím by pomohli trochu zamést s lichváři. Aspoň doufám. Jako L !!! v opak.
25. 06. 2011 | 16:42

zemedelec napsal(a):

Pane Dočekal.
Myslím že jste Ládika trefil přímo na komoru.Už to někdo napsal,nevím kdo,že ty správný komunisti,jsou dnes nejlepší pravičáci,v tom špatném slova smyslu.
25. 06. 2011 | 16:45

Rumcajs napsal(a):

Souhlasím s Ládikem. Kdo nedělal vyloženě bordel, nebo nebyl u útvaru, kde na něj neměli kolonku, byl automaticky povýšen do hodnosti ppr a to ještě během vojny.
25. 06. 2011 | 16:47

Rumcajs napsal(a):

Jinak zde růst SDK za socanů, která jediná má vliv na růst cen z daňových důvodů.

http://www.cevro.cz/window-image.jsp?imageId=66626

Kecy, že na růst cen má vliv je jedna nebo druhá daň , si Sobotko nech na vaše volební představení s pivem a gulášem. Tam bude dostatek hlupáků, kteří ty tvoje slinty odkývají.
25. 06. 2011 | 16:51

Pavel Krajtl napsal(a):

route66 - výzva k náslilí není v tomto případě v rozporu s právem, ale naopak naprosto v souladu s článkem 23 Listiny základních práv a svobod: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

Nemyslím si že by se snad za situace ve které sa nachází tato země, dalo pochybovat o tom že je zde demokratický řád založený litinou odstraňován organizovanou skupinou - tedy zločinným spolčením.
25. 06. 2011 | 16:53

kverulant112011 napsal(a):

Pichu,
mluvíš mi z duše.

Rumcajsi,
já Ti k Tvýmu vyjádření gratuluju :-), teďka jsme zas o krok dál abysme věděli, kdo je kdo, jaký názory, jak mu to stranicky myslí a tak...
25. 06. 2011 | 16:55

Rumcajs napsal(a):

kverulant112011

Nerozumím .
Můžeš to své plácání upřesnit ?
25. 06. 2011 | 16:59

kverulant112011 napsal(a):

no to je komedie :-) :-) :-) Rumcajs a Ládík :-)
(já si ještě vzpoměl, že ten jedinej podpor. to žral tak, že von se místo vodchodu do civilu pak stal furťákem !!!!)

Tak soudruzi: nazdar !!!
Zdar, soudruhu Rumcajsi! Zdar, soudruhu Ládíku!
K budování kapitalistické vlasti buďte připraveni!!!
25. 06. 2011 | 17:05

Rumcajs napsal(a):

kverulant112011

Pokud si jdeš dát sprchu, je vše v pořádku.
25. 06. 2011 | 17:06

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
tys byl u bigošů, já dělal velitele palebné čety u PLRV (PTZD -ZRU). Četaře mi dali při nástupu do přijímače, ppor byl poslední den před civilem každý špagát u útvaru. Hvězdu na bundošce dostal v průběhu vojny jen jeden z nás (špagátů) - dělal důstojníka navedení (seďel u tlačítka v noci, když lampoši byli na bytovkách). Nástup špagátů k PLRV byl dán zavedením Pershingů. Rampu, rakety a radary nemohl dělat humantitně školený člověk, ale technicky způsobilý. Můžu ti dočekale říct, že jsem si něco odnesl do civilu. Tam totiž ani lampoši nemohli být blbci. Ty by tam pohořel nebo se polil okysličovadlem.
25. 06. 2011 | 17:07

kverulant112011 napsal(a):

Rumcajs:
to nevadí, to bych Ti stejně nevysvětlil :-)
25. 06. 2011 | 17:08

Rumcajs napsal(a):

Doktoři dostávali hvězdu po půl roce.
25. 06. 2011 | 17:10

Rumcajs napsal(a):

kverulant112011

Ale tak nedělej fóry. Každej není blbej jako levičák !
25. 06. 2011 | 17:11

Dočekal napsal(a):

zemedelec:

Tohle jsem tady také vzpomněl a hned několikrát.

Jinak jsem rád, že mi i další diskutující potvrdili, že důstojnické hvězdy se dávaly jen prověřeným soudruhům a pouze za zvláštní angažovanost.

Jak jsem již tady také vzpomněl několikrát, mám s takovýmito jedinci své zkušenosti. Jistě jste také zaznamenal, že se tady objeví několik neotřelých nicků pokaždé, když si dovolím napsat něco, co není milé dnešním "mocným." To by ale nebylo až tak zajímavé. Mnohem zajímavější je to, že se tito "diskutéři" zásadně vyjadřují pouze k mojí osobě. Samozřejmě anonymně, jak byli ostatně zvyklí po celé ty roky, když na mne psali udavačské dopisy.

Ještě nedávno jsem si myslel, že toto je už dávno za mnou. Jak vidím, tak jsem si to myslel špatně.

Čemu se ale směju, tak to je to hrdinství některých zdejších komunistobijců dvacet let po dvanácté. Tedy v době, kdy už se to smí a nic jim za to nehrozí.
No a když se pak takový jedinec zapomene a pochlubí se nám třeba získáním vysokoškolského titulu (samozřejmě za minulého režimu), nebo tím, že má ve vojenské knížce zapsánu jako hodnost "nadporučík," tak v tom případě se už směju nahlas.
I lhář by totiž měl mít alespoň tolik inteligence, aby poznal, kdy je ta jeho lež ještě únosná.

U jistých vysokoškoláků a nověji i lampasáků zkrátka zvítězilo chlubení se za každou cenu. Tedy i za cenu toho, že se takovýto jedinec sám ztrapní.
Ale to už je jen jeho věc a moje zbytečná starost.
25. 06. 2011 | 17:12

kverulant112011 napsal(a):

Ládíku,
Ty už ani nevidíš na voči !!!! to jsem byl já u bigošů, ne Dočekal !!!

Bacha na Pershingy, soudruzi !!!!

mě tečou slzy, jak se směju :-)
25. 06. 2011 | 17:13

Ládik!!! napsal(a):

kverulante112011,
jak mám poznat, že nejsi dočekal? Dyť jsi stejné pako.
25. 06. 2011 | 17:15

Rumcajs napsal(a):

Nevím čemu se směješ Dočekale ?

Hlupáci jako ty měli na vojně hodnost majora. Podmínkou teda bylo být aspoň vyučenej.

Seš aspoň vyučenej ?
25. 06. 2011 | 17:17

Ládik!!! napsal(a):

kverulante,
našel jsem na netu ten vercajk, podívej se http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1544
25. 06. 2011 | 17:18

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Dočekale,
tys byl u bigošů, já dělal velitele palebné čety u PLRV (PTZD -ZRU)
--------------------
Ale no tak, soudruhu! Už zase zapomínáte, že nejste mezi svými soukmenovci!

Jo a opravdu si myslíte, že vaše důstojnická šarže tady někoho zajímá? Vy jste zkrátka pojal úmysl se nám tím pochlubit a já jsem si to pak dal do souvislostí s tím, co jste nám tady kvákal předtím. A to je celé.

Jinak si vás dovolím upozornit na jednu skutečnost. Čím víc se tím budete zabývat, tím víc se tady budete ztrapňovat.
Ale tohle je už jen na vašem rozhodnutí a mně do toho nic není.
Teda kromě toho, že tím už docela otravujete.
25. 06. 2011 | 17:19

Dočekal napsal(a):

kverulant112011:

Nevím jak vy, ale já se bavím přímo nádherně!

Oni si totiž ti dva vůbec, ale vůbec neuvědomují, jak se každým svým vstupem stávají pouze směšnějšími.
U obou je příznačné zejména to jejich soudružské tykání. A také to, že volají k pořádku každého, u koho naznali, že nediskutuje k tématu. No a tady se teď zásluhou nicku Ládik!!! už delší dobu probírá, jestli za vlády bolševika rudého mohl získat důstojnické hvězdy člověk, který se protivil tehdejšímu režimu.
Podle mne nikoliv. A to je celé.

Jinak je jen na onom lampasákovi, jestli tady v těch svých exkrementech bude s gustem tančit dál. Já už jej raději provokovat nebudu. To, co jsem se od něho dozvěděl, mi totiž úplně stačí.
25. 06. 2011 | 17:29

Rumcajs napsal(a):

Dočekale, já se ti divím.

Ty tu léčbu budeš tak dlouho odkládat, až nakonec nekoho zabiješ. Pak už bude pozdě bycha honit.

P.S.

Zkus aspoň kastraci. To prej zabírá.
25. 06. 2011 | 17:33

dalimír napsal(a):

Pane Pichu já si také myslím že by to ti polepšení komunisté zde dali do latě ! Možná jen na dalších 40nebo 50let nežli by si znovu začali hrát na papaláše ! Ale nevěřím tomu že by ty svinstva co se zde děly měli na svědomí staří poctivý a přesvědčení komunisté ! Všechno to ve státě rozbili převlečenci a to hlavně z řad lidovců ! Kulaci a jim podobní nemohli nikdy zapomenout že jim někdo šáhl na majetek ! I když to bylo ve prospěch celého národa ! Dl.
25. 06. 2011 | 17:34

kverulant112011 napsal(a):

pane Dočekale,
berte to pozitivně, já jsem se komunikací s Ládíkem a Rumcajsem pobavil opravdu moc dobře, fakt mi tečou slzy, jak se směju, musím dávat bacha na klávesnici.

"Kefalín, čo je to také: Velitel PLRV (PTZD -ZRU)???"

No to je bomba !!! :-) :-)
Pánové díky, zcela jste si mě získali, bylo to mnohem lepší, než bych si tipnul :-) :-).

Kupředu, pravá !!!
25. 06. 2011 | 17:36

Rumcajs napsal(a):

kverulant112011:

K bigošům prej chodili ty největší paka. Je to pravda ?
25. 06. 2011 | 17:41

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
ty pořád nechápeš, že špagát dostal hvězdu na papíře, ne plechovou na hadry (to je doktoři a jiní, na které by padla osobní zodpovědnost v případě velkého průseru (ty jsi určitě způsobil nějakou MU, tak víš, o čem mluvím). Dostal ji poslední den vojny, kdy už měl na sobě civil. Takového mimoně, jako jsi ty, je těžko pohledat. Vůbec jsem nevěděl, že takoví existují. Příroda je nevyzpytatelná.
25. 06. 2011 | 17:41

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):

"Zkus aspoň kastraci. To prej zabírá."
--------------------
No tak teď už konečně chápu, proč je absolvent VŠ a úspěšný podnikatel s nickem Rumcajs naložený dvacet hodin denně na těchto stránkách.
On totiž takový eunuch moc příležitostí k povyražení nemá a tak se holt musí ukájet takto.

Jinak si budu asi muset dát chvíli voraz, už mne totiž od toho smíchu bolí bránice.

Kdyby se připojil další "dáreček" hoven, tak to už by pak byl ten kabaret kompletní.

Při této příležitosti si opět dovolím připomenout, že každý píše nejraději o tom, co je mu nejbližší.
25. 06. 2011 | 17:44

Rumcajs napsal(a):

Dočekale,voraz si klidně dej, ale hlavně nechoď mezi lidi.
25. 06. 2011 | 17:56

Lena napsal(a):

Bože, co je to tu za bordel?

Dočekale, kdyby se z Vašich litanií neodmazaly jen argumenty, zbyly by tu po Vás tak asi tři řádky. No, ale hlavně, že se tu s Dalimírem a kverulantem utvrzujete v blbostech.

To neumíte Rumcajsovi odpovědět stejně krátce, jízlivě a úderně? Běžte si to někam natrénovat.
25. 06. 2011 | 17:56

Tupelo napsal(a):

Lena, proc bordel, ja jsem naopak rad z toho, kam se diskuze posunula, protoze, a to hlavne diky panu Docekalovi, jsem si jen potvrdil kdo ve skutecnosti jsou dnesni fanaticti obranci pravice (ne ze bych to podezreni nemel uz davno ;)). Diky smichu jsem nejspis, podobne jak kverulant, omladl o par hodin... :)
25. 06. 2011 | 18:20

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
něco k smíchu: "smích nepatří mezi vrozené schopnosti člověka. Každý se ho musí učit od útlého věku. Prvý úsměv se na tváři novorozence objevuje asi v pátém týdnu života. Vědci zjistili, že jeho katalyzátorem je zvláštní záblesk v matčiných očích. Vlivem různých zábavných her a škádlení přerůstá úsměv v průběhu několika měsíců do klokotání a později do skutečného smíchu v jeho nejčistší a nevinné podobě".
Nenosila tě máma ve věrchušce do agitačního střediska?
25. 06. 2011 | 18:22

hoven napsal(a):

sláma,
já vím, že sláveček chce jen to, co je normální v normálních zemích západu. ale na dluh. takhle hodnej a lidovej umí být každej. to už si tam mužeme zvolit opici a vysvětlit jí, jak se prodávají dluhopisy. opice prodá dluhopisy, všem přidá a všichni jí budete mít rádi jako slávečka. až prožerete stát a nikdo už nám nebude chtít pujčit, svedete to na finanční trhy a ratingový agentury. takže opice z toho bude venku. slaveček vlastně nemuže prohrát.
25. 06. 2011 | 18:28

Rumcajs napsal(a):

Jak se tak koukám, tak mezi levičáky moc vysokoškoláků asi není. Jinak by nemohly tak hloupě plkat.
25. 06. 2011 | 18:30

Dočekal napsal(a):

Lena napsal(a):

"To neumíte Rumcajsovi odpovědět stejně krátce, jízlivě a úderně? Běžte si to někam natrénovat."
-------------
Lituju, ale opět vás musím zklamat.
Soudružské tykání mi bylo cizí odjakživa a sprosté výrazy nepoužívám. Pokud si snad myslíte, že jedinec s nickem Rumcajs je přímo prototyp internetového diskutéra, je to jen vaše rozhodnutí. Když dovolíte, tak já mám o diskusích jako takových docela jinou představu

Jinak se divím, že jste si až dosud nepovšiml(a), že pokaždé pouze reaguju. A to, jakým způsobem následně reaguje potrefený, není už moje věc, neboť to nemohu nikterak ovlivnit.

Teď jen doufám, že jistí diskutující konečně opustí téma "lampasácké šarže" a začnou se konečně věnovat tématu článku.

Poslední poznámka: Nick Ládik!!! nějak pořád nemůže pochopit, že bez toho jeho předchozího úspěšného absolvování ŠDZ (Škola důstojníků v záloze) by nebylo ani toho jeho povýšení do hodnosti podporučíka.
U jedince, pocházejícího z komunisty perzekvované rodiny v normalizaci(!) získaný nejen vysokoškolský titul, ale také důstojnická hodnost, tak to mi opravdu nejde dohromady.
Já jen, že právě v té době nesměl můj starší syn ani na obyčejnou průmyslovku a musel nastoupit do učení. Když jsem se ptal, proč nedostal doporučení, tak mi ten okresní soudruh odpověděl, že bych to přece měl nejlíp vědět já sám. Strana prý nemá zájem, aby děti odpůrců režimu získávaly vyšší vzdělání.

Tohle je moje poslední vyjádření k záležitosti kolem důstojnické šarže jednoho statečného komunistobijce.
25. 06. 2011 | 18:36

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
ŠDZ snad nebyla pro špagáty, to by jim tam museli sebrat kus mozku. Resetuj se, nebo ti to zůstane. ŠDZ snad byla pro tebe, ale nevím to.
25. 06. 2011 | 18:47

RA napsal(a):

mámsnad Sobotkovi rozumět tak,že tu DPH poslavném vítězství sociálistů sníží ? Nebo jen tak blafe, jak je jeho špatným zvykem ? Bohužel,svěřit státní finance někomu, kdo v životě nic pořádného nedělal, to je asi specialita tohoto absurdistánu.
25. 06. 2011 | 19:01

kelt napsal(a):

V Čechách se od jisté doby vžilo přísloví,že poturčenec horší "Turka".Z vlastní zkušenosti vím,že bývalí kovaní komunisté Schwarz a Ševčík-VŠE Pha a Liberální institut se stali kovanými pravicovými neoliberály.
Pravda,netykají každému na potkání a dokáží napsat bez pravopisných chyb více jak několik vět,aniž by používali slovník čtvrté cenové.
Je to určité specifikum části/bohužel nemalé/národa českého-za války Vlajka,či Kuratorium,po ´48 kovaný komunista,dnes zavilý pravičák,který každému zásadně tyká a kdo nesouhlasí se současnou vládní politikou je sockomouš,či něco ještě horšího.
Pokud přijdou Číňani,nechá si operovat víčka.
Nakonec každého jeho věc-bohužel a musíme se smířit s tím,že edukace těchto individuí je házení perel ...... .
25. 06. 2011 | 19:05

Lada napsal(a):

No to je paráda, Kalousek sice začal holit ty, na které dosáhne, či lépe řečeno chce dosáhnout, ale jak se ukazuje, nějak mu to nevychází. Prý místo aby se schodek státního rozpočtu snižoval, tak se tradičně již několik let zvyšuje. A klesá mu výběr daní, tak začal zase vymýšlet komu šlápne na krk. Kdo to bude, to se dá dost dobře předvídat.
Potom že je dobré, aby finance ovládal někdo, kdo neumí ani malou násobilku a dokáže spočítat akorát provize pro sebe a své kamoše. Tohle už přesahuje všechny meze.

Pane Sobotko, tohle drancování přece nemůžete trpět, jak dlouho to máme ještě snášet, tu nekompetentnost a zlodějnu ?
25. 06. 2011 | 19:11

Cestovatel napsal(a):

Pro známeho demagoga Sobotku. V roce 2050 tu bude 1/3 důchodců. Jak tohle ufinancovat? Rozhodně né tak jak navrhuje ČSSD a Bohulav Sobotka na jednom blogu že by si lidé mohli vybrat odchod do důchodu a jít v 53. letech do důchodu.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/bohuslav-sobotka.php?itemid=13508

To by nás ještě více zadlužilo a nové lidi by to nepřivedlo, protože neplatí že čín nižší odchod do důchodu tím více zaměstnaných mladých lidí.
25. 06. 2011 | 19:44

Lena napsal(a):

Tupelo:
"jsem si jen potvrdil kdo ve skutecnosti jsou dnesni fanaticti obrancipravice"
No, a já jsem si zase potvrdila, kdo jsou fanatici levice. Přitom je to jeden cajk. Myšleno vrcholná levice i pravice. Takže hlavně se smějí oni, pokud to tu čtou. Protože známé "rozděl a panuj" jim vychází na jedničku.

Dočekal:
"Když dovolíte, tak já mám o diskusích jako takových docela jinou představu"
Tak proč jste se tak snažíte spoludiskutéra dotknout a urazit? Tak diskuze vypadat nemá a samozřejmě to vyvolává patřičné reakce. A když už se tak urážíte s Rumcajsem a Ládikem vzájemně, hoši, tak jako nestranná osoba ve sporu musím říct, že R. a L. to prostě umí lépe - vtipněji a mazaněji.
25. 06. 2011 | 19:47

Laďa napsal(a):

Leno nefanděte si tolik, nestranná nejste ani náhodou, jste přece pravičačka, tak to ani nejde a s těmi diskutujícími je to totéž, vždycky člověk hodnotí lépe ty, s jejichž názory souhlasí, i kdyby se to v jejich mluvě žumpu hemžilo, chce to trošku větší nadhled, paní
25. 06. 2011 | 19:55

Laďa napsal(a):

PS: jeden neoddiskutovatelný fakt tu ovšem je, fanatici ale jej neuznají. Nespokojenost s politikou pravicové vlády přesáhla všechny meze, nikdy neměla takové rozměry jako nyní a výzkumy veřejného mínění hovoří zcela jasně. Takže s tím je to stejné napravo i nalevo to až taková pravda nebude. No ale když si to chcete myslet, možná kdybyste si měla přiznat pravdu, tak by Vás to nějak ponížilo, u mnohých fanatiků převládá fandovství nad zdravým rozumem a úsudkem, není to nic nového
25. 06. 2011 | 20:00

hoven napsal(a):

tři druhy lži,
zdroje jsou
dluhy se platit nemusí
euro není v krizi
25. 06. 2011 | 20:19

donal napsal(a):

hoven
vysloveně lžeš
zdroje opravdu jsou -copak 10.mil.čechu ze dne na den vymřelo lidé to jsou zdroje státu
dluhy se neplatí-to je holej fakt řecko nikdy nesplatí co si pujčilo a zaplatí to za ně nekdo jiný to stejný USA
25. 06. 2011 | 21:05

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

dalimír napsal(a):
"Kulaci a jim podobní nemohli nikdy zapomenout že jim někdo šáhl na majetek ! I když to bylo ve prospěch celého národa ! Dl."

Poučné, jak se tady prezentují levicoví extrémisté.
Vzhledem k jejich věku je to ale jen dočasu, zubatá už krouží kolem... :-)
Kam potom přijdou bývalí soudruzi a jejich pohůnkové?
25. 06. 2011 | 21:09

Yosif K napsal(a):

Pane Hoven - mate svatou pravdu:
1)Zdroje tu nejsou - nikde v Evrope
2) Dluhy s platit musi, kdo neplati tak bankrotuje, bankrotarum pak dlouho nikdo nepuci
3) Euro muze byt ve vaznych potizich - to vidi kazdy kdo chape ze se dluhy v zasade platit musi a ze za recke odborare to mohou platit nakonec i cesti duchodci....

a jeste bych dodal -
1)Bohousi - jak sis doslapl na Palaska s jeho nevysvetlenym 25 milionovym hotylkem? Od koho jineho by mel penize nez od zliocnce Pitra, kteremy prodal za hubicku SETUZU???
2)Bohousi - poptej se Mladka a Jansty jak se dani ve Fribourgu a na Kajmanech, nez zase zacnes blabolit o poradnem zdaneni velkobohacu........

PANE LADIKU - uznavam ze nespokojenost s pravicovou vladou je velka. Lidi z VV nejsou Mirci Dusini ale paka, atd atd.
ALE nespokojenost lumpenrpoletariatu podnecovaneho socdem populisty je nevyhnutelna vec pro kazde reforme ktera trochu boli. V Recku a Spanelsku reformy MUSI delat i socani a tamejsi reformy boli vice nez ty ceske. A proletari a lumpenproletari protestuji a protestuji i proti jejich socanum..... reseni je skrouhnout jim dosti stedre podpory - pak misto kravalu budou sbirat plechovky a srandicky je prejdou.

Jak jednou dojde na nutnost reforem, ani pritomnost oranzove slechty ve Strakovce nic nezachrani. Vy naivnyij tchelovek, vy budietie jestcho strashneee diviiiit......
25. 06. 2011 | 21:10

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Jarpor:
nicka Stále rebel jste hezky utřel, blahopřeji... :-)
25. 06. 2011 | 21:10

donal napsal(a):

hoven
tři druhy lži
současná vláda nezadlužuje tuto republiku
současná vláda bojuje s korupcí
současná vláda nam nelže a má 100% podporu občanů této země
25. 06. 2011 | 21:12

Yosif K napsal(a):

Pane Donal - zdroje jsou ale zdroje jsou omezene - zdroje tvori za kapitalsimu inovace a tvrda prace, ne povykovani a radeni odborarskych parazitu.

Zdroje jsou omezene - i kdyby se bohaci zdanili 100% (jak to svym znarodnovacim zpusobem ucinili komuniste) tak se nikdy nedosahne "uplneho uspokojeni potreb proletariatu a lumpenproletariatu". Pokud si racite pamatovat ze za sociku v CSSR lide pracovali na color TV orava desetkrat dele nez v Rakousku. Navrhy socdemaku na vyssi zdaneni bohacu jsou pokrytecke - sami vi ze se tim nic neresi, a sami navic dani cssto ve Fribourgu (Mladek Taluda) nebo na Kaymanech (Jansta). Jejich reci jsou triky jak nalakat hlupaky aby je zase zvolili do koryt ve snemovne......
25. 06. 2011 | 21:18

Milan napsal(a):

donal

on hoven zapomněl desítky miliard rozkradených ve veřejných zakázkách, třeba, nebo taky zmršené úpravy daňového systému, které připravují rozpočet taky o další miliardy, jedná se o zavedení rovné daně, snížení daní právnickým osobám (jen blázen v krizi snižuje daně, když nemá z čeho financovat mandatorní výdaje)apod.
Kalouskovi se začíná pomalu třepat prdýlka, protože má podle něho z nepochopitelných důvodů propad ve výběru daní a proto nám to zase zkusí napálkovat, nic chytřejšího ho nenapadne, škrty, na to stačí i cvičená opice a Mirek chce být za toho nejlepšího, tak se bude pravicově snažit a taky potřebuje dotáhnout do konce ten ekologický tendr, to má už taky asi předplacené, kde asi ti modří soudruzi udělali chybu ?
25. 06. 2011 | 21:20

Yosif K napsal(a):

...nebo nekdo krici proti zvysovani DPH a kupuje si bytecek z NEZDANENYCH CESTOVNICH NAHRAD.

No z nezdanenych cestovnich nahrad si i Cunek postavil vilku - jiste veci jdou opravdu NAPRIC politickym spektrem......
25. 06. 2011 | 21:20

Yosif K napsal(a):

Pane Milane - desitky miliard prodrbala pravice, desitky milisard prodrbala i levice - napriklad 600 milionu jen za uzavreni a pak odstoupeni od smlouvy s H&C constructing za dalnici do Ostravy atd atd.

Pokud PRAVICE i LEVICE obcas berou KOMISE tak se musi utocit na "sibaly" na obou stranach. p[okud levice take krade a NAVRCH JESTE NESMYSLNE a zbytecne rozhazuje penize mezi proltariat a lumpenrpoletariat a ohrozuje tak menu i rozpocet - tak co ted??????

Muze se Vam stat levicovy nadsence ze vnesete oranzovou slechtu do snemovny, krast se bude samozrejme dale (viz Palas, Zgarba Kraus, Gross atd) a brutalni usporna opatreni bude nucena ciniti i oranzova slechta - viz cinnost socanu v recku i spanelsku. To se bude lumpenproletariat divit!!!!!!
25. 06. 2011 | 21:28

donal napsal(a):

Yosif
tak vidite že zdroje jsou nikdo neříká že jsou neomezené jde o to jak je s těmito zdroji nakládáno a jestliže je snima nakladáno špatně a o tom jsem skalopevně přesvedčen tak potom musíme změnit způsob nakládání se zdroji např.zdanit hazard vono tupé škrty taky nejdou praktikovat donekonečna jenomže to by současni mocipáni zas přišli o své zdroje a taky by se třeba mohlo stát kdyby nahodou prošlo prokazování majetku nad 20 mil. že by mohli jit bručet a to se taky každemu nechce takže to je jen o nakládáni se zdroji ale vy asi misto potíraní lumpáren preferujete ziskávat zdroje jako současná vláda toje zvyšování daní a pod.
25. 06. 2011 | 21:29

Sláma napsal(a):

edgar napsal:
že by někdo zmínil, jak si pan sobotka vypomohl rodinnému rozpočtu zneužíváním poslaneckých náhrad?
To by mě edgare opravdu zajímalo! On zneužil poslanecké náhrady? Jak?
A proč za to nebyl doživotně vyobcován z parlamentu, kde má pravice většinu?
25. 06. 2011 | 21:33

donal napsal(a):

milan
o tom danovém propadu jsem už tady kdysi psal hoven si to bude pamatovat
letos bude deficit kolem 200 miliard a to z jednoduchého důvodu snížili se platy dejme tomu o 10 miliard u nás je užitná hodnota ze 100 pouze 20kč takže mužete škrtnou rovnou 8 miliard na přijmové stránce a pak je tu druhá vec jestliže se lidem sníži platy lidé se přestanou zadlužovat a utráceta začnou šetřit tím je menší příjem firem tím jsou menší dane letos to bude delat 50-70 miliard
25. 06. 2011 | 21:35

Milan napsal(a):

Yosif K

pane vykládejte si co chcete, chápu, že si ty svoje hájit asi musíte, ale levice, tedy ti 4 co jste jmenoval, to je nic proti výtečníkům napravo. Nadarmo nejsou lidi tak naštvaní, je to jeden seriál, takový brajgl, jak je tady teď, čili za vlády pravice, ten tady ještě nebyl, ale fanděte si dál, chápu, že kdo neskáče není správný pravičák, hurá
25. 06. 2011 | 21:37

donal napsal(a):

koukam že nikdo nezpochybnil ty tři druhy lži co jsem napsal voni taky zpochybnit nejdou
25. 06. 2011 | 21:43

Sláma napsal(a):

Musím se zastat Ládíka
Byla období za starého režimu, kdy vysokoškoláci, tzv. špagáti, dostávali zhruba po půlroce podporučíka. Byli to ti, kteří byli zařazeni na posty, které měli tabulkově vykonávat vojáci z povolání, tedy většinou velitelé čet.
Za komunistů totiž byli vojáci z povolání velice nedostatkoví. Každý si asi vzpomene, jaký nátlak byl na vytipované kandidáty vynakládán.
Na druhou stranu není pravda, že poslední den měl hvězdičku každý vysokoškolák. Ti, co sloužili na postech velitele družstva či zástupce velitele čety zpravidla dostali hvězdičku až po absolvování dalšího vojenského cvičení.
Je vysoce pravděpodobné, že Ládík byl vysoce postaveným svazáckým funkcionářem a/nebo mladým komunistou a/nebo synem vysoce postaveného komunisty, protože právě z těch se velitelé čet stávali.
Takže Ládíku - s pravdou ven, jak to bylo!
25. 06. 2011 | 21:52

Dočekal napsal(a):

Lena napsal(a):

Dočekal:
"Když dovolíte, tak já mám o diskusích jako takových docela jinou představu"
Tak proč jste se tak snažíte spoludiskutéra dotknout a urazit? Tak diskuze vypadat nemá a samozřejmě to vyvolává patřičné reakce. A když už se tak urážíte s Rumcajsem a Ládikem vzájemně, hoši, tak jako nestranná osoba ve sporu musím říct, že R. a L. to prostě umí lépe - vtipněji a mazaněji.
25. 06. 2011 | 19:47
----------------------
Snažíte se sice dobře, ale stále marně.

Zřejmě zapomínáte, že já mám v tomto vynikající a dlouholetý trénink. A protože vím, že nejlíp se zesměšní každý sám, nechávám to plně na třech zdejších vysokoškolácích.

Malá ukázka jen z této diskuse:

Rumcajs napsal(a):
Nevím čemu se směješ Dočekale ?

Hlupáci jako ty měli na vojně hodnost majora. Podmínkou teda bylo být aspoň vyučenej.

Seš aspoň vyučenej ?
25. 06. 2011 | 17:17
******

Rumcajs napsal(a):
Dočekale,voraz si klidně dej, ale hlavně nechoď mezi lidi.
25. 06. 2011 | 17:56
******

Rumcajs napsal(a):
Jak se tak koukám, tak mezi levičáky moc vysokoškoláků asi není. Jinak by nemohly tak hloupě plkat.
25. 06. 2011 | 18:30
-----------------
Tak nevím. Pokud se takto prezentuje absolvent VŠ, jak se potom může prezentovat méně vzdělaný člověk?

Jinak mám pro vás ještě jedno překvápko. Ta úporná snaha vyprovokovat mne k nějakému neuváženému vyjádření, nebo k tomu, abych se snížil na úroveň tří místních "pravověrných" vysokoškoláků, bude marná i nadále. Jak jsem už napsal, tak pro mne je ze všeho nejlepší počkat si na to, až se tihle týpci zesměšní sami. Což se práve dnes stalo jedinci s nickem Ládik!!!.

Chápu, že zdejším "pravověrným" už toho k argumentaci moc nezbývá a tak se musejí uchylovat k osobnímu napadání. Ta jejich bezradnost vyniká zvláště tehdy, kdy mne titíž napomínají, že nepíšu k tématu článku.
Na to, aby si každý čtenář udělal obrázek, mu úplně stačí porovnat nejen obsah, ale také úroveň toho kterého textu.

Vaši roli vám vůbec, ale vůbec nezávidím. Ono už to samotné ukočírování těchto "pravověrných" vysokoškoláků dá jistě zabrat. A když pak tito jedinci mají puzení vydávat se tady za vzdělance (jednomu z nich to chlubení se akademickým titulem nestačilo a tak se nám musel pochlubit důstojnickou šarží) a přitom jejich písemný projev ze všeho nejvíc připomíná domácí úkol repetenta na prvním stupni ZŠ, je to pak už skoro na mrtvici.

Tohle už ale není můj problém.
25. 06. 2011 | 22:05

potížista napsal(a):

Pane Sobotko!
I když většinou volím soc.dem.mám obavy z jedné věci.Vy osobně,máte kormidlo pevně v ruce?
To co jste napsal k tomu není co dodat.Bohužel,ve svých řadách máte dost kolegů kteří jsou na hony vzdáleni Vaší představě beúhonnosti.Jestli se těchto šíbrů včas nezbavíte,můžete časem vypadat směšně, jako dnes vypadají VV.
25. 06. 2011 | 22:16

Lena napsal(a):

Dočekale,
"Vaši roli vám vůbec, ale vůbec nezávidím. Ono už to samotné ukočírování těchto "pravověrných" vysokoškoláků dá jistě zabrat."
Hmmm. Tak když píšete panu Stejskalovi, tak to nenadepisujte "Lena", jo? Díky.
25. 06. 2011 | 22:26

hoven napsal(a):

donal,
za řecko to opravdu někdo zaplatí. ale kdo to zaplatí za ty, co to zaplatili za řecko?? dluhový socialismus funguje jenom do okamžiku zhroucení a k tomu bodu směřujeme. zdoje jsou na východě, západ má jenom dluhy. němci si spočítali, že je vyjde levnějc řecko zachránit. podle mýho názoru si to spočítali špatně a brzo se to ukáže.
25. 06. 2011 | 22:32

hoven napsal(a):

yosif,
ekonomický expert čssd mládek daní na kajmanech?? a já si myslel, že je uplně blbej. je vidět, že mu to aspon trošku ekonomicky přece jenom myslí.
25. 06. 2011 | 22:36

Al Jouda napsal(a):

To almost glossed :
Pláčete zde nad kvalitou našeho tisku. Ale on i ten tisk je obrazem našeho národa. Myslící lidé rozpoznají lež, i kdyby byla tisíckrát napsaná a nekoupí si lživé noviny. Pokud nebudou mít odbyt, noviny zákonitě zkrachují a nepomůže jim ani zahraniční majitel.Často vzpomínám na pana Kudláčka, který vydával Český deník a předvídal v něm současnou situaci. Lidé ovšem tyto noviny moc nekupovali a tak pan Kudláček jejich vydávání zastavil. Jo, ještě jsm si vzpomněl, že už jsem dlouho bnečetl politický komentář v Anonnci. To je takový appendix našeho pravdivého tisku :))))
25. 06. 2011 | 22:37

almost glossed™ napsal(a):

Al Jouda: Jak se to vezme. Je to podobné, jako by Vám někdo zakryl oči a uši a říkal, že to co (ne)vidíte a (ne)slyšíte je odrazem Vás samotného. V jistém smyslu ano - mohl jste se bránit, ale to je tak vše, co to odráží... Podstata je jinde. Nevěřím, že by lidé neuvítali objektivní informace. Otázka je, jak zjistit, o čem se nemluví, když... ...se o tom nemluví. Do toho se pak vkrádá také otázka společenského tlaku, konformity a snobství (typicky v Praze) atd.
25. 06. 2011 | 22:52

Yosif K napsal(a):

V Recku odborarsky sen skoncil, vystavkujte si tedy odborarsky sen v Ceske republice - proletari.....
Rek Zorba Zorbis se probira ze sladkeho odborarskeho snu.....
Citat z HN: "Představte si, že si žijete v relativním blahobytu – vyděláváte v přepočtu 45 tisíc korun měsíčně (tj. průměrný plat Řeka z roku 2004), vláda vám naslibuje brzký odchod do důchodu a pokud jste státní zaměstnanec, nemusíte se rozhodně bát, že by někdo odhalil, že v práci nemusíte nic dělat - odbory vás ubrání."
Na barikady proletariate - bujujte za zkraceni pracovni doby a prumerny plat 45 tisic mesicne, do boje za socialni jistoty... HURA!!!!!
25. 06. 2011 | 23:27

Yosif K napsal(a):

Jo pane Donale reci se mlucvi, voda plyne, socdemaci teoreticky prosazuji majetkova priznani a PRAKTICKY UKAZUJI JAK TO DELAT:
Palas si stavi hotel za 25 milionu a tvrdi ze to je z poslaneckeho platu a z vynosu ze "soukromych aktivit" - jakych -jde o dary od zlocince Pitra? Nic jineho to byt nemuze......
Nebo snad nasel 30 milionu v krabici od bot jako socdemacky vrah SRBA?
Nebyla nahodou socdemacka dalnice do Ostravy o nekolik (snad i desitek) miliard predrazena?
Nedostal za Zgarby Gabo Vecera zadarmo pozemky v hodnote 1 miliardy Kc?????
Gross polointeligentni kolotuk si vydelal 80 milionu Kc na akciich proto ze je chytry nebo proto ze nekomu zaridil licenci na dovoz elektriny z Ukrajiny? He????
Delejte si iluze ze za oranzove slechty by vsechno bylo lepsi..... naopak - levicova celadka je vice disciplinovana nez nynejsi rozhadana trojkoalice - svinstva by se lepe ututlavala...... Jediny socdemak ktery nekrade je Spidla - ten vsak sam nic neuhlida......

Neni vam podezrele, ze ti sami kuglofove kteri zde propaguji vetsi zdaneni bohacu sami dani ve Fribourgu a na Cayman Islands???????
25. 06. 2011 | 23:38

er napsal(a):

:))) tak pravicovy podporucik nebo nadporucik multimilionar ladicek s prehledem co se vsechno delo nebo deje:) u Mamulů, ma potrebu se tu kazdy den tim tzv. "pravicovym" zpusobem vyjadrovat ? :))) nebud mekej, napis jmeno a prijmeni, at se muzem podivat do cibulkovych seznamu... a co hoven a rumcajs ? stejny odbor ? vypadate na to cim dal vic...
26. 06. 2011 | 03:26

er napsal(a):

hosi nebojte, dojde na vas... bozi mlyny melou...
26. 06. 2011 | 03:28

kormoran napsal(a):

Velkovykrmna cuniiikuuu)))))
https://www.youtube.com/watch?v=JY-EPG-2OzU
26. 06. 2011 | 04:33

kormoran napsal(a):

Nad Sobotkou je stridave oblacno! Proto usiluje o pad vlady , slunce v dusi))
https://www.youtube.com/watch?v=INlXSlxr544
26. 06. 2011 | 04:42

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
ï s marasmu, který v ČR jde se dá krásně dostat. Stačí propustit nějakého ropného pedofila a jste za vodou. Nebo být u privatizace MUS, OKD, Čepra, u kauzy Gripenů, u krachu Morávia Energo a pod.
A vše je tak křišťálově čisté,že to ani křišťálově čistší být nemůže.
ůžete pane předsedo říct, že až sesednete z koně (nebo s trůnu), neskončíte také u těch zlých imperialistů v USA? Já vím, budete tam také v potu tváře bojovat za sociálně demokratické myšlenky, a by tady na Vás nic neprasklo, a současní kolegové Vás podrželi, jako Vy držíte ruku nad bývalými předsedy.
26. 06. 2011 | 07:36

Ládik!!! napsal(a):

Slámo,
klidně ti to povím. Dělal jsem velitele palebné čety u raket Volchov, v Ketkovicích (zastávka ČSD Rapotice). Každý špagát tam nastoupil se 3 frčkami (v říjnu), jen jeden (v dubnovém termínu) měl 2 frčky mezi kolejnicemi... Do civilu dávali ppor každému špagátovi. Por a npor bylo automatické, nezávislé na ničem. Já jsem ignorant a nebyl jsem na vojně v SSM. S tím měli problém - nemohl jsem proto dělat důstojnické zkoušky, ale přece mi hvězdu napsali, zastával jsem lampasáckou funkci.
Na VKVŠ jsem dělal pípáka, asi 3 měsíce z těch 2 let. Pak přišel rozkaz na přeškolení - asi pro 30 lidí. Klíč výběru jsme neznali, vypadalo to na prospěch (brali jsme všichni stipko). Výuka potom probíhala u protiletadlového raketového oddílu v Karviné. Technika byla hodně slušná (cca 1981) a ve vývoji, náročnější, než učivo v předmětech na VŠ - byly zkušenosti ze 6denní války i z Vietnamu, dokonce i filmy z akcí... Ostré střelby měl útvar 1x za 2 roky v Arkalyku (Kazašská SSR) - to mě minulo (naštěstí) - ale rok před tím útvar zasáhl, co se dalo (střílela se raketa raketou), tak byl veget, žádné dusno.
Na oficiální vycházce jsem nebyl ani jednou, to jsem jim odmítl (nebylo kam jít). Na opušťáku taky ne, protože jsem byl v permanentním průseru. Špagáti totiž museli 1x za 14 dnů absolvovat marxák na štábu v Řečkovicích, bez ohledu na stav bojové pohotovosti (byla stálá - stupně 3 a 2, vyjímečně 1, s výjimkou na údržbu - prostory účinné působnosti raket se překrývaly). Na nádraží v Brně jsme se sešli všichni špagáti z okolních útvarů a po gulášovce jsme šli do Kata. Četař měl žold 290Kč/měs, tak byla pohoda. Do Řečkovic na štáb jsme za celý rok vojny dojeli je jednou, poprvé. Pak už ne. Pravidelně jsme se ožrali a těžko jsme se dostávali na útvar, kde museli sloužit lampoši přesčas (jinak to měli do 15,30). Často jsem ve vlaku usnul a přejel do Náměště. Vozili nás zpět gazíkem (už věděli, kde nás asi najdou), maximální trest byl zákaz vycházek a natírání buňky. Do basy to nešlo, protože třeba já měl limit k uvedení do provozu 8 sekund. Za ten rok se 3x odpalovaly maskovací sítě (SR71A letěla blízko).
Omlouvám se za tuto tichou vzpomínku na dobu socialismu a míru.
26. 06. 2011 | 07:40

Gobbo napsal(a):

Jestlipak, Bohoušku, budete říkat BERNĚ i až budete u vlády?
A dejte si tam konečně nějakou fotku, kde nevypadáte jako duch Ferdinanda Dobrotivého. Der gute Ferdl ist ein Trottel, znáte to.
26. 06. 2011 | 08:33

Huhu koktejl napsal(a):

Al Jouda
Místo politických komentářů v Annonci máte teď VV ve vládě. Někdy je lepší na sebe neupozorňovat.
26. 06. 2011 | 08:41

Tupelo napsal(a):

"No, a já jsem si zase potvrdila, kdo jsou fanatici levice. Přitom je to jeden cajk. Myšleno vrcholná levice i pravice. Takže hlavně se smějí oni, pokud to tu čtou. Protože známé "rozděl a panuj" jim vychází na jedničku."

Lena: ale v tom pripade nejsme vubec ve sporu, az tedy na to, ze fanatici se podle me nevyskytuji jen ne vrcholne politice, ale v cele spolecnosti. Maji k sobe stejne blizko (z jisteho pohledu jsou komuniste (ve vyssi urovni politiky, tedy strana) velci spojenci pravice, neco, bez ceho by to meli soucasni pravicovy propagandiste o hodne tezsi; ve spolecnosti (tedy na nizsi urovni) vsak muze jeste prekvapit (cim dal tim mene lidi) podobny slovnik, podobna zaslepenost a taky casto nejspis i podobna minulost...(casto jsou pritomny vsechny tri uvedene 'vlastnosti' - coz je vlastne prirozene) at jsou kdekoliv, ti nahore se nam chcetaji, ti dole bojuji jejich 'bitvy'.
26. 06. 2011 | 09:02

Gobbo napsal(a):

to Yosif K

Zdroje jsou vždycky, pro homo sapiens sapiens. Člověk si na svém pochodu dějinami dokáže vytvářet zdroje z čehokoli, na co narazí. Na rozdíl od zvířat není fixován na přesně dané konstanty prostředí a potravinového řetězce. Navíc si je v současné době vědom, že žádná cesta zpět neexistuje.

Stále znovu se musím vracet k úpadku Římské říše. Pokud se poměry ve vnitřní organizaci společnosti stanou pro většinu obyvatel (důvody nemusí být objektivní) špatně snesitelnými a pokud se hlavní ideologickou silou stanou lunatici, hlásající pohádky, které jsou z pohledu fungování obce kontraproduktivní, a pokud tito blázni budou ochotní obětovat všechno a všechny kvůli své touze po moci a bohatství, potom může zmanipulované myšlení většiny přivodit v lince vývoje smyčku. Zužovat příčiny zániku Říma na křesťanství je nesprávné stejně, jako zužovat příčiny úpadku západní civilizace na ekonomický "liberalismus". Ale daleko od pravdy to není.

Shadow writer pana Sobotky by si měl víc nastudovat čísla a argumentovat jimi. Lidé pořád na čísla (doplněná správnou argumentací) dají. Chtějí mít pocit, že to co se jim říká, je reálné. Ne, že bych si přál, aby jeho strana nějak příliš vítězila.
Hlavní překážkou k řešení problémů jsou ti, kdo manipulují a dávají manipulovat myšlení mas.
26. 06. 2011 | 09:17

donal napsal(a):

hoven,Yosif
ano dobře napsano ale nemci ted hlavně zachranují své banky a fondy potažmo dluh řeku převádějí pomocí ECB na všechny občany eurozony tzn.že tento dluh budou platit všichni -slováci rakušané apod.
Yosif a toje problém levice je na tom stejně jak pravice ohledně korupce a lumpů ve svých řadáh ale aspon se snaží předkládat zákony které by ji mohli potírat
26. 06. 2011 | 09:33

Lena napsal(a):

Tupelo:
mě by hrozně moc zajímalo, kdo s kým je v parlamentu kamarád a jak tam ve skutečnosti probíhají zákulisní jednání.
26. 06. 2011 | 10:04

Puck napsal(a):

Pro Gobbo :
Tak budu trošku orodovat za Sobotku čísly a fakty. :-)
Ne, že by Sobotka neměl víc šetřit v době, kdy hospodářství rostlo slušným procentem, to ano, ale nasazuje se mu psí hlava také neprávem. Nemluví se o tom, jak k největším deficitům došlo. V roce 2005 se podařilo snížit deficit na 56 mld a v pohodě jsme plnili Maastrická kriteria. ČSSD vládla s lidovci ( Kalousek a spol.)+ US-DEU a v roce 2006 se konaly volby do parlamentu. Tudíž chtěli být před volbami všichni pěkní. Na jaře udělali díru do rozpočtu lidovci, komunisté a ODS poslaneckými návrhy na navýšení mateřské, porodného a příspěvku státu do zdravotního pojištění za státní pojištěnce atd. Marně Sobotka, tenkrát ministr financí, protestoval a jako sociální demokrat vlastně projevil odvahu když vystupoval proti návrhům. K tomu se přidaly povodně a bylo zaděláno na malér. Původně schválený rozpočet ( - 74,4 mld ) skončil druhým nejvyšší deficitem ( - 97,3 mld)
26. 06. 2011 | 10:08

Lena napsal(a):

Laďo,
tak pokud být pravičák znamená, že si myslím, že se každý má především postarat o sebe a nevěšet se na krk někomu jinému, pak tedy budu pravičák, no.
S tím nadhledem to je možné, větší nadhled nemůže uškodit nikdy. :-)
26. 06. 2011 | 10:10

Laďa napsal(a):

Leno, tak já se o sebe dokážu taky velice dobře postarat a k tomu ještě cítím nutkání pomáhat těm, kterým to tak dobře nejde, ale pasovat se na pravičáka mi jaksi přes pysk nejde
O omílaných klišé jsem však nechtěl ani psát ani mluvit, řeč byla o tom, že člověk, který straní určitému názoru nemůže přece dělat nestranného sudího. To jde možná tak ve sportu, kde jde o výkon, ale ne o názor, je to pochopitelné ?
Jinak souhlasím s Tupelem, že hloupí fanatici na obou stranách dělají těm dacanům nahoře akorát křoví a v podstatě je podporují. Je to jakási úchylka, která se tady hodně projevuje, jak si házíme tím míčem ze strany na stranu, počítáme jako hlupáčci kdože to má víc gaunerů ve svém chlívku. Je to směšné a já se toho odmítám zúčastnit. Nebudu mluvit o lidech moudrých, ale alespoň ti rozumní by se mohli konečně projevit a ty dacany nejenže nehájit, ale ani nevolit, protože potom se nelze divit tomu, v jakém srabu momentálně jsme. Mám za to, že to těm nahoře hodně vyhovuje, ještě chvilku si mohou dávat bene a v klidu pařit. Takže já bych se na ten zdejší ping pong klidně vybod, natož abych mu dělal rozhodčího. To by mi kazilo chuť k obědu. Ale proti gustu ...
26. 06. 2011 | 10:53

Lena napsal(a):

Laďo,
naprostý souhlas. Ale uznejte sám, že ve vtipných jízlivostech je Rumcajs poměrně těžko dostižitelný. Tomu tu stačil tak akorát vlk, který se tu už moc nevyskytuje, což je škoda.
26. 06. 2011 | 11:06

Lena napsal(a):

Laďo,
a ještě poznámka k hodnocení mé osoby - pravičáka tu ze mě dělají hlavně levičáci. Já bych se sama taky asi tak nezaškatulkovala.
26. 06. 2011 | 11:08

pich napsal(a):

Rumcajs - včera 18.30 ,,Jak tak koukám, tak mezi levičáky moc vysokoškoláků není, jinak by NEMOHLY tak hloupě plkat,,.

Rume ,ti jsy divní "vysoký" intelygent.
26. 06. 2011 | 11:34

Laďa napsal(a):

Leno, tak vtipný on je, tedy někdy, to se mu uznat musí, ale z mého pohledu to tím taky končí. Jinak je to agresivní, mnohdy hodně vulgární rozbíječ zdejších diskusí a fanatik non plus ultra. Je s podivem, že i mnohým řekněme rozumným, dělá radost, jak to těm levicovým sprostě nandal. Totéž platí i z druhé strany. Až se tohle podaří nějak odstranit a nebudeme se tady štychovat, kdo to komu víc nandal, tak se snad i líp soustředíme na to podstatné. A to na společný tah proti gaunerům. Takhle se totiž síly tříští a někdy se mi i zdá, že je to snad záměrně. Další možnost je ta, že tihle "bijani" nedokážou prokázat své kvality v reálu, tak to zkoušejí v anonymitě na netu. A na ně se nabalují další raudís, a je z toho tady akorát psinec a výsledek ne že nula, ale záporný. A to se mi zdá obzvlášť nesportovní. Ale mnohým se to líbí, je fans jsou z něj hodně u vytržení, hoven, ládík a spol. Měli by si pořídit společný úborek a kráčet našimi městy a vesnicemi a zkusit si tu vtipnost vyřvávat v reálu. Zajímalo by mě, jak dlouho by jim to bez újmy na zdraví vydrželo. A o to jde, urážky ve virtuálním prostoru jsou projevem zbabělosti a malosti člověka. A to i přes to, že sem tam se v tom jeho jekotu nějaká perla najde :-)
26. 06. 2011 | 11:37

hovorkaj napsal(a):

Kada, Lena
"
Rumcajs napsal(a):
Sobotko, nestojíš ani za odplivnutí.
Tyhle Tvoje lži ti beztak můžou baštit jenom retardi a s těma je jakákoliv diskuze marná
"
No jestli je tohle vtipná jízlivost, tak si o vás myslím své a o cenzorovi také.
26. 06. 2011 | 11:40

donal napsal(a):

je to uplně jedno jestli pravice či levice ztotožnuji se zakony které pomohou této zemi jak proti korupci tak proti zlodejnám a neuznávam strany ani jednu protože před volbama naslibují všichni hory doly viz VV které považuji za nejvetší podvod techto voleb zkrátka levice ted předkladala zákony které by této moji republice mohli pomoci a pravice je totalně zamítla tím pádem považuji tuto vládu za škodlivou pro tuto mou zem a jako občan této země chci jinou vládu a chci jiné zákony které by zatočili s tím svinčíkem v této zemi
26. 06. 2011 | 11:52

Ládik!!! napsal(a):

Zapomínáte,
že téma změnil Dočekal, kterému se nelíbil můj výraz "výron" - to ho popudilo a napadl mě. Rozbíječem diskusí není Rumcajs a spol., ale Dočekal a spol.. Mohl jsem nereagovat, ale proč ho nepotěšit. Diskuse o Sobotkových lžích ho vůbec nezajímala.
Dalšími rozbíječi jsou Vorošilov, Sladký, Kydač - ti také přejdou rádi do osobní roviny. Zajímavé je, že všichni tito lidé předvádí kladný vztah k socialistické minulosti.
26. 06. 2011 | 12:19

Ládik!!! napsal(a):

hovorkaj -
Rumcjsova poznámka je jeho názor k Sobotkovi. Nikoho tím nenapadl. Sobotka zde nediskutuje, takže nečekal odpověď. O diskusi není řeč. Svým názorem k diskusi nikoho nevyzval. Názor jako názor. Mám stejný. Kdybych měl jiný, napsal bych ho a taky bych nečekal diskusi.
26. 06. 2011 | 12:23

Lena napsal(a):

Laďa:
no, vidím, že už se chytil Ládik. Chtěla jsem napsat něco podobného. I když ne v úplně stejném smyslu.
26. 06. 2011 | 12:25

Ládik!!! napsal(a):

Laďa -
proč bych měl nosit úborek? Soudíš podle sebe? Normální lidé jsou individualisté a nepotřebují se identifikovat oblečením jako milicionáři nebo houfovat jako odboráři. Proč bych měl podle tebe někde vyřvávat? Připadáš mi jeblý.
26. 06. 2011 | 12:27

Kritik napsal(a):

Ale, pane Sobotko, snad by jste nečekal prohlášení, že za další vytahování peněz od obyvatelstva může namísto Řecka Nečas a Kalousek.
26. 06. 2011 | 12:33

Lena napsal(a):

hovorkaj:
ne, skutečnost je mnohem tragičtější. To není vtipná jízlivost, to je bohužel v mnoha případech pravda.
PS. netvrdím, že ve všech, ale podbízivost této strany "obyčejným lidem" - to považuji za urážku - tedy že na párky a pivo lákají na své mítinky bezdomovce, nemakačenka, různé jiné živly a taky třeba důchodce, kterým pak slibují nesplnitelné a nemorální věci, je naprosto odporná. Vymyjou jim mozek a pak se s těmi lidmi nedá vůbec mluvit, protože podle nich je každý podnikatel darebák, akorát jejich Franta-zedník je dobrák, ale to vlastně není podnikatel..., žádný úředník nic nedělá a bere děsný prachy, každý OSVČ, který má další auto, je zloděj, akorát jejich Franta-zedník je v pohodě, protože to staré už měl zhuntované..., atd. Naprosto nerealistické posuzování čehokoliv. Jen zášť a poukazování na druhé.
Připadá mi mnohem slušnější říkat lidem pravdu, i když nepříjemnou, než lhát. Když pravice tvrdí lidem, že si mají šetřit na stáří, je to podle mě OK. I kdyby katastrofický scénář byl přepísknutý, šetření rozhodně nemůže uškodit. Zato levičácké - zdroje jsou, peníze se musí najít - je podle mého zločin, který spousty lidí utvrzuje v lehkomyslnosti. Až zdroje nebudou, tak co? Rozdají Sobotkové, Paroubkové a podobní svoje mnohamilionové úspory a majetky důchodcům? To sotva.
26. 06. 2011 | 12:45

Ládik!!! napsal(a):

hovorkaj -
Stejskal není cenzor, ale majitel cizího pozemku, přes který chodíme. Je na každém z nás, co tady po sobě zanechá. Kapky potu nebo odplivnutí nevadí, ale fekálie a jedy ano.
26. 06. 2011 | 13:09

hovorkaj napsal(a):

Lena.
Když něco řekne socan je to lež,
Když něco řekne bakalice je to přehánění....

To je opravdu na já nevím co říci,…………….. na zamyšlení?
Protože jste přesvědčená, tak oponent lže, a kdo tomu věří je retard?
Věřit nemusím, snažím se zjisti pravdu a jsem velmi kritický viz jiné diskuze
Jinak kdo opravdu lhal a kdo především zadlužil tento stát, je možné si přečíst i zde, na dalších blozích. Autor jako ministr financí sice nic moc, ale on to nebyl.
Po něm zůstalo Kalouskovi na utrácení něco okolo 60 miliard na účtech ministerstev, jinak by již v prvním roce vysek stejně rekordní dluh jako teď.
A že nebýt šílených dluhů, které nacpali předchůdci do ČKA tak byl ne konci vlády socanů rozpočet skoro vyrovnaný, že bez problému plnili kritéria eurozóny.
26. 06. 2011 | 13:17

Lena napsal(a):

hovorkaj:
chcete snad popřít demografický vývoj?
26. 06. 2011 | 13:21

Laďa napsal(a):

hovorka - nechejte to ležet, ať se tady poplácávají po zádech, jak je ta vláda pravice supr, jak šetří a kolik za těch 5 roků vlády už ušetřila a jistě ještě ušetří, Mirek Kalousků se chystá zvednout DPH na jednu sazbu 20 %. Ono už o těch vládních čarodějích má své mínění celých 90 % občanů, takže těch zbývajících 10 % musí o to víc řvát, aby je bylo vůbec slyšet. Teď docela srozumitelně mluvil v OVM jak Miloš Zeman, tak Fischer, ale každý má právo na názor, a zvlášť ti zdejší velikáni, ti by si jinde nevydělali ani na slanou vodu, proto ten vztek
26. 06. 2011 | 13:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lež a tripartita (respektive jeden z účastníků - bývalý....hmm..) :

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jaroslav-mil-mlzil-o-sve-solarni-elektrarne-licenci-ma-az-z-vyhodneho-obdobi

Dnes v OVM Míl cosi mlel o přílišném mrhání státu a o tom, že v Číně například důchodový systém není.

Znovu (a nebudu to již víckrát opakovat...:))) :

" Psychopati, zloději, alkoholici a narkomani v establishmentu politickém, správním i podnikatelském jsou příčinou toho, že ČR směřuje do severní Koreje. "
----------------------------------------
Stejskal chce s nimi diskutovat.
No - já bych věděl o lepších metodách......
Ale nemám žádné tržby z reklam.
A tak jenom blbě kecám.
:(((
26. 06. 2011 | 13:56

Lena napsal(a):

Tenco,
v Číně, pokud vím, má důch. pojištění pouhých 100 M lidí. Z 1,3 miliardy. Tak nevím - je tam nebo není? Spíš bych se přiklonila k názoru, že ne.
Stejně tak je to se zdravotním poj.
26. 06. 2011 | 14:00

Lena napsal(a):

No, Laďo.
Zírám. Myslela jsem, že s Vámi se dá mluvit. No, tak ne, no.
Takže jen pár poznámek:
1) kdo přesunul valnou část položek ze snížené do zvýšené sazby DPH? Socani,
2) kdo zavedl povinně minimální základ daně známý pod špatným názvem "minimální daň"? Socani,
3) kdo tu psal, že vláda pravice je skvělá?,
4) kdo by si jinde nevydělal ani na slanou vodu?,
5) kde jste vzal ta procenta? Bohužel asi nebudete mít pravdu, což se zřejmě ukáže u voleb, kdy lidi budou opět bezhlavě volit "menší zlo", za které jedni považují stabilně ptáky a druzí socany, takže výsledek se opět příliš nehne.
No, nic. Asi nemá smysl s Vámi nic probírat, když jste skončil úplně stejně nesmyslně jako Vaši předřečníci, se kterými si tak notujete.
Radši se tu budou ukousávat vztekem :-).
26. 06. 2011 | 14:06

SuP napsal(a):

Sobotěnko -
Pokud jste frajeři a ne ukecaný vyžírkové, zařídíte tyto změny.
1. Volební systém VĚTŠINOVÝ a to tak, aby vítěz voleb měl 51% v parlamentu a vládu si mohl sestavit s kým chce, třeba sám. Když mi spoluobčané navolí blbou vládu, budu se muset snažit během 4 let, aby příště jejich nasranost byla taková, která vygeneruje vládu lepší.
2. Volební účast musí mít alespoň 50% účast, aby volby byly platné. Povinná účast zavání totalitou, ale lidi se na to nesmí vykašlat. Pokud účast nebude aspoň 50%, je to známka, že lidi jsou s dosavadní vládou a parlamentem spokojení, proč by tedy neměla vládnout dál?
3. Za volby s nižší volební účastí nedostanou strany žádný příspěvek. Když to máme platit, tak bez té jejich srandy.

Jenže se obávám, že frajeři nejste a ty volební plichty si pěstujete, protože z nich Vám neplyne žádná povinnost cokoliv vyřešit a jen si chodíte 4 roky pro prebendy.
26. 06. 2011 | 14:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lena
Kontext.(ale asi jsem se vyjádřil příliš zkratkovitě)
Tragikomická figurka Míl o tom mlel v kontextu "naší" důchodové reformy...a dával za příklad čínský model...tedy své bláboly směřoval k tomu, aby lobboval za psychopaty, zloděje, alkoholiky a narkomany , kteří údajně řeší problém s důchody...například zvednutím DPH a vyváděním aktiv z 1. pilíře.:)((

Ale můj příspěvek byl o tom, jaké kreatury tady vystupují v televizi a za zaměstnavatele (tam vystupovala donedávna).

Protože výše kdosi tady něco kvedlal o tom, že levicoví lidé lžou.

Dost možná.

Ale pak pravicoví nejen lžou, ale i vyžírají systém.
Daleko razantněji, cíleněji a zhuštěněji než ti, které chtějí reformou oškubat ještě více.

Takto se cjovají buď pomatenci nebo grázli.

Nazdar !
26. 06. 2011 | 14:39

Antihmota napsal(a):

Lena
...Připadá mi mnohem slušnější říkat lidem pravdu, i když nepříjemnou, než lhát.
No, zavzpomínejte jak to bylo před volbami.
Přečtěte si volební programy a porovnejte se skutečností.
Jeden větší lhář než druhý a vévodí tomu sedmilhář.
Mají vaši podporu?
26. 06. 2011 | 14:42

stále rebel napsal(a):

Pravičáci nám zde zase předvádí koncert hlouposti.
Například jeden tady pléduje za většinový volební systém, tak jen připomenu, že v Řecku jej mají a hlavní řecká pravicová strana Nová demokracie získala v minulých dvou volbách v letech 2004 a 2007 nadpoloviční počet mandátů a vládla si sama.
Že by se to osvědčilo rozhodně nelze říci. Po většinovém volebním systému volají především ti, kdo nejsou schopni se dohodnout s ostatními na správě země. Většinou jde rovněž o jedince, kteří se neumí dohodnout ani s našimi sousedy. Velkou část z nich lze označit za tupce a psychopaty nebezpečné nejen nám, ale i našemu okolí.
26. 06. 2011 | 15:24

vasja napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Souhlasím s Ládikem. Kdo nedělal vyloženě bordel, nebo nebyl u útvaru, kde na něj neměli kolonku, byl automaticky povýšen do hodnosti ppr a to ještě během vojny.
-----------------------------
A kdo nebyl vyloženě kádrově v prde.....Znám co vylez s dvouma peckama.
26. 06. 2011 | 15:45

modrý pavián napsal(a):

Pane Sobotka nejenom že lžou, ale i kradou!
26. 06. 2011 | 15:48

Lena napsal(a):

Antihmoto,
ve volebním programu lžou všichni, což? A v dalších věcech taky. Mojí podporu obecně nemá nikdo, nevím, proč by měl mít.
Ale ministr, který řekne, že si lidi mají v mládí šetřit a zabezpečit se tak, aby na stáří měli své jisté, mi v tomto bodě prostě mluví z duše.
26. 06. 2011 | 15:48

Yosif K napsal(a):

Pane Tencokida - rozlisujte jestli nekdo (pravicovy ci levicovy) bohatne ze sezeni v parlamentu, "prodeje informaci" a mlaceni hubou v TV a mezi tim, jestli je nekdo bohaty proto, ze neco vybudoval - vcetne pracovnich mist.
Samozrejme ze politickych mlaticu hubou je hodne na levici ci pravici. Ti vsak maji na to, aby letali danit do Fribourgu (Mladek, Jansta) nebo si kupovali vily v Argentariu atd atd. Vyssi zdnaeni se jich netyka, dani jinde NULU.

Vsimejte si toho, kdo opravdu neco vyrabi, prodava, tvori pracovni mista. Pokud se zvysi dane, ti mali jednoduse musi vyhodit par lidi. Ti vetsi kpoupi nove stroje (odpisy do nakladu) zredukuji prac mista a nakonec i poctivy cesky podnikatel se danove presune treba do Holandska. (Mimo jine treba ZENTIVA, LINET, Agrofert Holding atd atd....)

Zvysovani dani je slepa ulicka........
26. 06. 2011 | 15:49

Lena napsal(a):

Tenco,
nějaký zmatený příspěvek. Vůbec mu nerozumím.
26. 06. 2011 | 15:51

Lena napsal(a):

stále rebel,
koho si v Řecku většinovým poměrem navolili, toho mají, ne? Mohli je vyměnit, nevyměnili, tak jim to asi vyhovovalo.
Trošku na mě Váš příspěvek zapůsobil stylem: "nedopusťme systém jako v Řecku, zachraňme před ním i ty pitomečky, kteří ho jako nejspravedlivější prosazují, ať už oni zachránit chtějí nebo ne."
26. 06. 2011 | 15:57

Yosif K napsal(a):

Slepa uliocka je obvsem i to, nabadat lidi k rozhazovani a odrazovat je od setreni protoze se tim "stimuluje ekonomika". I tohle ma sve meze.....

Takze dane zvysovat nelze "protoze by se podvazala ekonomika", a skrtat vydaje se tez nikomu nechce, "protoze by se podvazala ekonomika".

Ted vsak vse dospelo do bodu, kdy se vydaje skrtat musi, patrne vicemene i nejaka dan se zvysit musi a musi to udelat jakakoliv vlada - levicova ci pravicova. (I v SRN zvysovali DPH.....) Bohuzel - proletariate - s hrusky dolu, nove a nove zdroje jsou omezenejsi nez drive - NIKDO NECHCE REKUM PUJCIT VSICHNI CHTEJI VRATIT......
26. 06. 2011 | 16:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
"Zvyšování daní je slepá ulička...."

Ale daně chce zvyšovat "pravice" - a to dost razantně - o několik procentních bodů DPH a mírně - daň korporátní - o bod, milý YosifeK.

Závěr : YosifK zde prohlásil, že řešení pravicové vlády jsou ve skutečnosti slepou uličkou.

YosifeK - poprvé s vámi souhlasím. :)))
----------------------------
LENA
Takže pro pravicovou intelektuálku takříkajíc po lopatě :
Blog je o lhaní , že ?
Míl byl donedávna víte kdo, že ?
Míl má obrovský solární byznys založený na dotacích - a přitom dlouhá leta proti dotacím brojí.
Míl dokonce o tom solárním byznysu lže - viz odkaz výše.
Míl má tu drzost jít do televitze a poučovat lidi, že když famiglia 118(115) chce " reformovat" důchodový systém - ve skutečnosti ho chce nabourat - tak se máme podívat jako ke svému vzoru do Číny - kde vlastně důchodový systém žádný není...a ejhle - slovy této tragikomické figurky - jak jen se v té Číně všecko hýbe, jaká je tam prosperita.

Nu a takoví spolu pak pečou šmik. (podomácku SZMIK - Standardní Zázračná Metoda Inženýra Kalouska).
Oni si za argumenty vyberou buď polopravdy nebo lži...a na základě nich pak tvoří své konstrukce.

Já je zovu psychopaty, zloději, alkohioliky a narkomany.
Vy zase "skvělou pravicovou vládou a jejími konstruktivními spolupracovníky".

POkud jes vám ještě něco nejasného - zeptejte se hovna nebo jarpora.
Ti vám odpoví k vaší plné spokojenosti.

Já teď bohužel nemám čas na kraviny.

P.S. Takové jako je Míl zovu pak supersockama.
Neb sto patologických zneužívačů sociálních dávek nedá dohromady jednoho šťastného recipienta dotací via Míl. (když tak se zeptejte hovna - co to je via Míl )
26. 06. 2011 | 16:09

zhnusen napsal(a):

Pravice od roku 2006 vycerpala rozpoctove rezervy po CSSD, a nyni se snazi ( nebo jiz vycerpala?) rezervy ve zdravotnictvi. Heger usetri mene nez o co zdravotnictvi diky vyssi DPH a platu doktoru prijde takze tohle neni konec ... hlavne ze bohati plati snad jednu z nejnizsich dani ve svete, maji navysenou materskou, nemocenskou a nyni i duchod ... stat je proste nejaka zajistovna bohatych ... a lidi je porad voli a voli ... nu coz, ja jsem v cizine s eurovym platem takze vasi hloupost pouze pozoruji ale slusnych lidi v CR je mi teda opravdu lito.
26. 06. 2011 | 16:51

Lena napsal(a):

Tenco,
odkdy je daň z příjmů totožná s DPH? V posledním příspěvku jste je zaměnil.

K Mílovi: ahá, už je mi to jasné.
No, tak Míl by potřeboval pěkně pěstí rovnou mezi reflektory. A vyprošuju si, abyste mi podsouval, co není pravda, viz: "Já je zovu psychopaty, zloději, alkohioliky a narkomany.
Vy zase "skvělou pravicovou vládou a jejími konstruktivními spolupracovníky"." nebo získám chuť dát mězi reflektory Vám.

A hoven je hoven, ne hovno. Naučte se česky nebo se odnaučte nehezky rejpat. Jinak Vás pan Stejskal smázne.

Co se týče fotovoltaiky, tak tam měl možnost skoro každý. I Vy. Dotace byste dostal v jisté době taky. Je jasné, že supervelké celky našich vyvolených jsou pěkný bordel, ale horší je, že se jimi zastavěla orná půda a za naprosto nechutné považuji, když zaměstnanec e.on za povolení elektrárny v ceně 20 M požadoval pár M (už nevím kolik - 2 až 5) jako úplatek. Známý mého zákazníka tak ještě nekop bagrem do půdy a už měl výdaje za 5 M.
26. 06. 2011 | 16:58

Antihmota napsal(a):

Lena
Ale ministr, který řekne, že si lidi mají v mládí šetřit a zabezpečit se tak, aby na stáří měli své jisté,mi v tomto bodě prostě mluví z duše.

No jo Lenčo, ale zapomínáte, že ten samý ministr chce zvednout DPH na 17,5% u jídla a přitom zlevnit Lokomotivy, auta,drahokamy a luxusní tretky z 20%
Výsledkem bude, že vybere méně daní!!
Ten samý ministr chce pro váš důchod, milá Lenčo, provést OPT OUT.
Výsledkem bude, že až půjdete jako stará, nemocná a strhaná do důchodu v 70letech
váše resp. naše penzijko vám dá kulový, poněvadž díky OBJEKTIVNÍM vlivům jsme takříkajíc zkrachovali.
Jinak vám, milá Lenčo, závidím váš optimismus sdílející s ministrem.
26. 06. 2011 | 17:04

jih napsal(a):

Politici tim ze spolu sedi v parlamentu maji prirozene take spolecne zajmy o kterych nemluvi, ale dobre si je uvedomuji. Podobne jsou na tom volici. Problem je v tom ze si to nekdy neuvedomuji a politiku vidi jako svatou valku ve ktere valci absolutni dobro (jejich) s absolutnim zlem a blbosti tech druhych.
26. 06. 2011 | 17:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lena
Daň je pořád daň.
nezaměnil jsem nic - kdybyste uměla číst - tak byste si přečetla, že YosiFK píše o daních...o DANÍCH - ne o dani z příjmu, DPH...

No nic, jak píšu - na banální plky o tom , že vám vadí "zastavěná orná půda" (hmm - v tisíci jiných případů vám to ale asi nevadí...) nemá cenu reagovat.
Já jsem psal o desetimiliardách, které zhltnou supersocky.

Hoven je nick.
Takže klid.
------------------------------
Ztráta času.

P.S. Jenom ještě jeden příklad - jak se má pojem "socka" k pojmu "supersocka".

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=682712

Ty peníze mu vzali - a dali je Mílovi . Chudák - aby nezemřel hlady.
Musíme být soucitní, že ? :((((

Vadí - nevadí ?
26. 06. 2011 | 17:15

Lena napsal(a):

Tenco,
YosiFK napsal daně, ale z kontextu příspěvku vyplynulo, že myslí daně z příjmů. Ty se dají obejít přestěhováním sídla do zahraničí. U DPH platí jiná pravidla, mnohem složitější, aby to obcházet nešlo.
26. 06. 2011 | 17:19

Lena napsal(a):

Antihmoto,
mě napadlo to, co pana ministra, už před pár lety. A zařídila jsem se podle toho, takže já o svůj důchodový věk strach nemusím mít. Tedy pokud si své zabezpečení na důchod nenechám ukrást příbuznými jako moje matka.
26. 06. 2011 | 17:21

SuP napsal(a):

Leno -
Zdravím!
Rebelant nechtěl nic říct ani o volebním systému v Řecku ani o jeho důsledcích. On hlavně chtěl říct, že jsem (SuP) blbej, protože jsem pravičák. On totiž sám žádnou úvahu tady nikdy do placu nedal. Jen čte a neví co a kopíruje, co se mu líbí a zapadá do jeho levounství.
26. 06. 2011 | 17:45

SuP napsal(a):

Kdyby totiž u nás už většinový volební systém byl, mohli nám Sobotěnkové už celý rok ukazovat, jak se šetří rozdáváním z cizího.
26. 06. 2011 | 17:48

ZM napsal(a):

Ti přemýšlivější už pochopili, že Nečas a spol. chtěj zaplácnout státní dluhy na úkor všech občanů rovnoměrně, tedy že žádná daňová progrese nebude. Co by ale chtěla dělat ČSSD, to bych si tady chtěl přečíst. Jakým způsobem by situaci řešila ČSSD? Odpovědi tady se samozřejmě nedočkám, to už sem taky pochopil, že Sobotka jenom napíše blog a tím to končí :)
Realita je prostě taková, že na úrocích se ročně platí kolem 50 mld korun. Kromě placení samotných splátek dlluhu je nutný platit ještě úroky. Velice přibližnej odhad může být, že při zvýšení dolní sazby DPH na 19% se vybere mezi 40 až 50 mld korun (možná). Bude taky záležet na tom, do jaké míry budou lidi spořit a jestli např. hypermarkety celou částku zvýšené DPH dají do ceny nebo ne. I kdyby se ročně vybralo 50 mld korun,tak to pokryje úroky na rok.Z čeho se bude splácet ten zbytek, to je nejasný.
26. 06. 2011 | 17:52

Lena napsal(a):

SuPe,
ahoj. No, né, že by se mě to socanské placení z cizího nějak týkalo. Tak bohatá nejsem. Ale tak nějak mi to nepřipadá nemorální, brát někomu, kdo je šikovný a rozdávat tak z cizího. Hoši v parlamentu si část platu přesunout do nějakých nezdanitelných náhrad a budou mít vystaráno s daněmi, že? A ty své kamarádíčky, kteří jsou šizuňkové a vzít by se jim mělo ne progresivním zdaněním, ale exekucí pro neplacení nebo pro zlodějnu, těm ještě navíc odpustí několikamilionové dluhy. Jako panu hoteliérovi, kde se Paroubek ženil. Na stejnou úroveň pak řadím páně Palasův hotýlek. Mimochodem zrovna Palas by mi měl vysvětlit, jak to, že za něj mojí matku okradlo družstvo o její pozemky. No, ale je zase pravda, že kdyby družstvo ne, tak by jí teď po letech okradlo příbuzenstvo, stejně jako to udělalo s bytem. Takže nakonec to vyjde na stejno. :-)
26. 06. 2011 | 18:12

Lena napsal(a):

Oprava: ...nepřipadá morální...
26. 06. 2011 | 18:13

hovorkaj napsal(a):

Ti co chtějí něco k daním a soc.dem

http://www.cssd.cz/inews/aktualne/reformni-navrhy-cssd-verejna-panelova-diskuze-0

Jo avedle je i důchodová a td.

Někteří nadávají dopředu, já si to přečtu a pak uvidím.
26. 06. 2011 | 19:05

Honza999 napsal(a):

hoven

Jsou ČTYŘI druhy lži...

zdroje jsou
dluhy se platit nemusí
euro není v krizi
hovenův výrok
26. 06. 2011 | 19:22

pich napsal(a):

Pane Sobotko, prosím. Tu fotku ! Vždyť ten pod vámi s tím černým knírem vypadá tak interesantně. Nedejte se zahanbit.
26. 06. 2011 | 19:25

SuP napsal(a):

Lena -
S tím rozdáváním jsi to pochopila dobře. Oni si tady "obyčejní lidé" nechtějí připustit, že když jim socan něco "dá", "přidá", "valorizuje", nebo "odpustí", tak jedině z toho, co jim už ukradl, nebo ukradne, byť třeba až časem v dluhu.
Ale daleko víc mě roztáčí, když si tu dokážou pořád hrát na spravedlivou demokracii (viz proporční volební systém) a vůbec jim nevadí, že výsledkem je 20 let permanentní plichty. Ale je to spravedlivé, všichni dostanou.... (za to věčné flákání??)
Tobě držím palce. Mimochodem, už bydlíš? Já ještě ne.
26. 06. 2011 | 20:12

Ládik!!! napsal(a):

SuP, Lena -
to je těžké, když na Nově tvrdí, že "všechno už se dá, dá, dá". A "půjčku si vezmu zase u Providentu". .. Permanentní plichta je podle mě součástí dohod už v zárodku - tandemem Havel/Čalfa, sudičkami byli určitě Jičínský a Rychetský, abycho nepřišli o právní kontinuitu. "Vítěz bere vše" je pro ně moc riskantní i po 20 letech. To bych šel k volbám taky já a jiní nevoliči. Levouni volí všichni, možná i mrtvé duše.
26. 06. 2011 | 20:33

Yosif K napsal(a):

Zvyseni DPH je jedina dan ktera postihne uplne spolehlive uplne vsechny.
Je to dan ze spotreby - nedeformuje incentivy k setreni a rozumnemu investovani a k dalsi praci.

Progresivni dan z prijmu ODRAZUJE lidi od setreni, rozumnemu investovani a prace a stimuluje dalsi prozirani. Specielne dan z prijmu korporaci a podnikatelu, ale tez dan "platu". Lze ji snizit hypotekou, lze ji snizit tim, ze firma misto vysoce zdaneneho platu porada "managerska skoleni", dava lidem blackberry a sluzebni bavoraky a podobne kramy, porada ruzne konference v jiznich morich atd atd. Vsechno se strci do nakladu, firma zaplati leda hotelovou dan na Kypru nebo ve Svycarskych Alpach.
Prfoletariat a lumpenrpoletariat si pritom spokojene pochrochtava, ze oranzovi pratele "poradne zdanili bohace". Bohaci si pochrochtavaji protoze si uzivaji za "nakladove polozky". A uplne nejvice si pochrochtavaji danovi poradci - vyborne preplaceni kumpani oranzovych slechticu, kteri i samotnym oranzovym radi jak danit ve Svycarsku.
26. 06. 2011 | 20:53

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Tos mě potěšil. Pokud bys šel volit i Ty, tak to asi není tak úplně blbej nápad?
Mimochodem v tomhle týdnu konečně osadím tu rekuperační jednotku, cos mi loni poradil. Doufám že v zimě už budu větrat ..... Ještě mi totíž zbývá topení, podlahy a zateplení asi na 110 metrech obytné plochy.
26. 06. 2011 | 21:18

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
jede už to v pár stavbách, zatím ke spokojenosti. Pokud bys chtěl nějaké rozteče a zaregulování ventilů, můj mail je v redakci. Rád odhodím ostatní a udělám to, co nemusím, to se mi vždycky chce. Z dnešního díla mám stres, konec vidím až ráno. Pro zajímavost - my topíme 10let v nezateplené stavbě, vatu mám 6 let na půdě, roubení 2 roky pod přístřeškem a barvy 2 roky ve sklepě. Letos to zateplím, i kdyby komunisti padali... Půjčené lešení jsem vrátil a koupil si svoje. "Řemeslníka" nechci, musel bych mu stát za zády a stejně by to zfušoval...
26. 06. 2011 | 21:38

Tupelo napsal(a):

Fanynka véček už nevěří. Proč hlasujete s tím dobytkem? ( http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/201199.aspx ) - doufam pane Sobotko ze Vasi nikdy nenapadne jit do koalice jak s VV (ty uz stejne skoncily, budou jen prodluzovat korytarske obdobi) tak pochopitelne se zbylymi pravicovymi stranami. Opravdu radsi ciste levicovou vladu!
26. 06. 2011 | 21:39

santawizard napsal(a):

Lež má krátké nohy:
Heslo,kdo nepracuje,ať nejí platilo jenom za komunismu.My už jsme se transformovali.Právo na práci bylo nahrazeno právem na nezaměstnaneckou podporu.Doopravdy však dneska nemusí pracovat jenom důchodci a buržoazie.Jejich společný smysl života leží v otázce co dělat s volným časem,když máš hodně nebo málo peněz.Politici by měli vládnout státu,který by měl sloužit lidem a občanům!Tímto způsobem ať Bůh vládne a ať peníze slouží!!!Dokud nebudeme zdraví a mladí na věčné časy tak budeme potřebovat zdravotní pojišťovny a důchody!!V budoucnu všechno budou dělat počitače a roboti.Lidé se mohou válet a dívat se ,jak se říká ,celý den na televizi.Každý bude dostávat existeční minimum.Jestli však bude pracovat ,tak bude dostávat minimálě minimální mzdu a potom 2x víc,3x víc 4 x víc......50x víc atd.Místo karabáčem lidé budou motivování láskou!!!!!Určitě to vyjde minimálně za jedno a maximálně za 3x lepší.Kdo nevěří ať tam běží do budoucnosti!!!! To je volební program budoucnosti!!!!!!!!
26. 06. 2011 | 21:41

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
A to by nám chtěl někdo něco vyprávět o kovářovejch kobylách .....
S těma řemeslníkama to dělám jak Ty - já vím, jak to chci mít. Aby to šlo, tak si to musím vymyslet a naprojektovat. A pak k tomu mám za svý peníze pouštět nějakýho fušera, aby to zprznil? když ta vlastní realizace je vždycky to nejkrásnější na každým díle? Holt ze mě žádnou DPH mít nebudou.
26. 06. 2011 | 21:55

Lena napsal(a):

SuPe a Ládiku,
kdybyste neměli do čeho píchnout, tak já bych přispěchala se svým barákem. Tak trošku mi došly peníze, takže dokončovací práce váznou. Ale nevadí. V polovině se taky dá celkem dobře bydlet. Sice mám v pokoji dvě kuchyňské linky a 400 knih v krabicích a velkou psí klec a krabice s účtem - tohle všechno by tu zrovna být nemuselo - ale dá se to vydržet.
Už si tu byl podlahář zaměřit druhou půlku, tak snad do měsíce dodělá podlahy a budu moct vymalovat a poskládat další nábytek.
Což je SuPe odpověď, jestli už bydlím ... :-)
Bylo hůř, takže jsem nakonec docela spokojená, no.
26. 06. 2011 | 22:23

Lena napsal(a):

Jo a taky tu mám 9 psů. Pěti bych se ráda zbavila. Jsou zde: http://tyrana-zvirata.rajce.idnes.cz/Stenatka_Sabinky_24._6._2011/
Tak kdyby měl někdo hodný a spolehlivý a zodpovědný zájem o štěňátko, vyhlašuji konkurz!
26. 06. 2011 | 22:25

Ládik!!! napsal(a):

Lena -
jsou krásní, ale mnoho psů - zajícova smrt.
27. 06. 2011 | 04:30

SuP napsal(a):

Tak jsem mezitím usnul ....
Leno - na staveništi bydlím prakticky celý život a tak jsem se těšil, že si před smrtí aspoň trochu ještě "zabydlím". Plánů spousta a energie v háji. Na zahradě máme psy dva, oba blbce z útulků. Fena - bonsai od dobrmana všude dělá hlubké díry a ničí ploty, pes - socan nesmí na krok bez košíku, pořád zdrhá, hlídá a kouše (chrání). Do talíře mi čumí upřeně a tváří se vyčítavě.
27. 06. 2011 | 08:52

Terry napsal(a):

Pane Bohuslave Sobotko,

LEŽ je jenom jedna. Stejně tak ČSET.

To jen politici jich mají zřejmě "několik".

Pro osvěžení vaší paměti:

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010

Proti prohlubování schodku státního rozpočtu vystupuje ministr financí Eduard Janota dlouhodobě. Rozpočtu se věnuje třicet let, sloužil pod jedenácti ministry. Přesto politici jeho varování neposlouchají.

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)
27. 06. 2011 | 09:24

Terry napsal(a):

(oprava)

Pane Bohuslave Sobotko,

LEŽ je jenom jedna. Stejně tak ČEST.

To jen politici jich mají zřejmě "několik".
27. 06. 2011 | 09:25

Terry napsal(a):

Ambrozek kvůli zneužívání náhrad rezignoval, Sobotka dělá jako že nic
(http://m.ihned.cz/c4-10008540-46136020-700000_pdadetail-ambrozek-kvuli-zneuzivani-nahrad-rezignoval-sobotka-dela-jako-ze-nic):

Šéf ČSSD: To, co jsem udělal, je běžná věc, to dělají úplně všichni poslanci.

Jeden kvůli zneužívání poslaneckých náhrad rezignoval, druhý dělá jako že nic. Bývalý lidovecký ministr a poslanec Libor Ambrozek minulý týden přiznal, že zneužíval příspěvky, které dostával od sněmovny na dopravu nebo na bydlení. Použil je na jiný účel, na koupi domu.

Současný poslanec a nynější šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka loni v červnu přiznal totéž. Že použil náhrady na koupi bytu. Jenže na rozdíl od Ambrozka ani nepřipouští, že by to byl nějaký problém. O rezignaci zcela určitě neuvažuje a nemíní s celou věcí cokoli dělat.
Dělají to všichni

"Já nic nezneužil," opakoval Sobotka několikrát, když se ho HN dotazovaly na podobnost s Ambrozkovým případem. "To, o čem mluvíte, je běžná věc, to dělají úplně všichni poslanci," hájil se Sobotka.

Má pravdu. V Česku poslanci a senátoři skutečně považují náhrady za součást svých platů. Například když bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek před třemi lety vypočítával své příjmy na tiskové konferenci, bez mrknutí oka do nich započítal i náhrady, a ještě přidal památnou větu: "Kdo z vás to má".

Náhrady přitom mají své konkrétní účely. Mimopražští poslanci dostávají příspěvek na dopravu podle toho, jak daleko od sněmovny bydlí. Podobně se vyplácí příspěvek na bydlení. Zákon se snaží také zkvalitnit názory a postoje poslanců a senátorů tím, že jim přispívá třeba na externí odborné posudky nebo na kancelářský materiál.

Žádná z těchto a dalších náhrad není podle zákona míněna jako součást platu. Jenže zákon zapomněl na tresty pro ty poslance a senátory, kteří se jím neřídí. Sobotka a Ambrozek jsou nyní na očích jen proto, že si pořídili byt nebo dům.
Spořiví poslanci

Sobotka navíc neříká pravdu, když tvrdí, že náhrady nezneužil. Nechával si v minulých letech proplácet od sněmovny nájem v Praze, přestože měl trvalé bydliště ve Slavkově u Brna. Být poslancem ve Velké Británii, Sobotka, a nejen on, by ve vrcholové politice skončil. Tamní ministryně vnitra loni v červnu rezignovala, když se zjistilo, že si nechávala proplácet dům ve svém volebním okrsku, a přitom bydlela v domě své sestry.

Sobotka si také nechával platit zhruba 30 tisíc korun každý měsíc za dopravu na jižní Moravu, i když měl jako předseda jednoho ze sněmovních výborů k dispozici vlastní služební auto. Když se loni ukázalo, že Sobotka žije i z náhrad, mezi jeho kolegy poslanci to žádnou odezvu nevyvolalo. Když se minulý týden totéž vyjevilo u Ambrozka, ozval se velmi hlasitě hejtman a poslanec ČSSD Michal Hašek. "Zneužití poslaneckých náhrad je z mého pohledu neakceptovatelným porušením zákona, byť není sankcionováno peněžním či jiným trestem," uvedl Hašek.

Jeho výrok mohl směřovat i k Sobotkovi, oba mají ambici stát se na jaře předsedou sociální demokracie. Hašek nicméně v pondělí nebral svůj mobilní telefon a na otázky zaslané přes SMS nereagoval. Sobotka se odmítl k Haškovým slovům vyjádřit.

Případ současného šéfa ČSSD se nicméně od toho Ambrozkova v jedné podstatné věci liší. Problém bývalého lidoveckého ministra sice začal zneužívanými náhradami, v posledních dnech se ale změnil v to, že není jasné, jak vůbec mohl přijít ke svému majetku. Jak HN zjistily a spočítaly, všechny Ambrozkem přiznané a známé příjmy v posledních letech, včetně náhrad, nemohly stačit na to, aby si pořídil dům za deset milionů.

Sobotka přiznal, kde vzal na byt za sedm milionů - čtěte ZDE

Bohuslav Sobotka koupil byt za sedm milionů, pět jich prý našetřil - čtěte ZDE

Ambrozek přiznal zneužívání náhrad. Ale ne to, kde vzal 10 milionů - čtěte ZDE

Sobotka si v říjnu koupil v pražských Stodůlkách byt za 7 milionů. Podle propočtů, které loni udělal časopis Týden, si na něj musel během asi šesti let našetřit přes pět milionů korun. Na stranu si musel dávat kolem 60 tisíc. Což je vzhledem k funkcím, které Sobotka zastával, představitelné. Jeho měsíční příjem mohl, i s náhradami, činit až 150 tisíc korun.

Ambrozek by se svojí rodinou musel podle propočtů HN každý měsíc vyžít s asi jedenácti tisíci korunami.
(konec citace)
27. 06. 2011 | 09:28

pich napsal(a):

SuP e. Četl jsem vaše dojemné vyznání o bydlení na stavbě. Ten problém znám dokonale. Stavěl jsem pět let sám, se svým tehdy osmdesátiletým otcem, který vydržel pět let mi navážet tvárnice či maltu pod ruce. Jediným "řemeslníkem" byl klempíř. Možná že bych se naučil i toto ale kupovat k vůli tomu ohýbačku, strojní nůžky či ostatní fidlátka, by se navyplatilo.
Byla to novostavba, takže to bydlení na stavbě bylo až v závěru, kdy byla kuchyně, koupelna a ložnice hotová. Ostatní pak za provozu.

Ale teď to hlavní. Stavěl jsem po, nebo před zaměstnáním a to na šachtě. Chodil jsem proto co to šlo na noční směny, abych po pěti hodinách spánku nastoupil na stavbu a do osmi večer tam bouchal.
Ovšem být tenkrát internet a taková zdejší drbárna, tak jsem stavěl do dneška. Přitom vaše účast na drbech je dosti hojná, tak nevím. Že by noťas u míchačky ?
Proto nechápu, jak to všechno stíháte. A to nejen vy ale všichni místní "dříči" rumové hoven ládikovo a pod. Já co by důchodce si to mohu dovolit, i když přece musím občas něco dělat. V domácnosti zastupuji myčku, vysavač a dopravce. Venku sekačku, stříhačku keřů, opravce věcí podlehájících zubu času.
27. 06. 2011 | 12:51

SuP napsal(a):

pich -
To nebylo dojemné a už vůbec ne vyznání. Zkrátka dělám co můžu. Mám totiž velkou výhodu. Vylezu z postele a už jsem v práci a na stavbu chodím o patro níž. Takže neztrácím čas dojížděním a můžu všechno nechat rozkrámované. Dělám to sám, protože mě to baví a celý život jsem se těšil, jak to jednou takhle udělám. Jen jsem netušil, jak po 55-ce jde energie rychle do háje. Když tak sedím s vámi u PC a plkáme dokola, mezitím si vždycky něco rozmýšlím tak, aby to ve výsledku bylo funkční a dalo to nejmíň práce. Ať se to týká stavby, nebo práce - když konstruujete, nemáte muster tak taky většinu času sedíte, čumíte a zvonku to vyzerá, že děláte prd. Když to pak je vymyšlené, je to nakreslené natošup.
27. 06. 2011 | 13:49

SuP napsal(a):

pichu -
Ale jsou v tom léta dřiny .....
27. 06. 2011 | 13:56

Lena napsal(a):

pichu,
se SuPem je to jak s tím hadem:
Had leží, i když jde, a SuP sedí, i když pracuje.
Hadi a pravičáci jsou prostě šikovní :-)!
27. 06. 2011 | 15:56

Lena napsal(a):

SuPe,
taky furt bydlím na staveništi (anebo předtím nějaký čas v provizoriích). A abych toho neměla málo, tak se poohlížím po nějakém levném baráčku na důchod - ideálně malý, lehce vytopitelný, nejlépe s plynem a pokud možno na polosamotě. Na lokalitě netrvám, je jedno, kde to je (koukala jsem i na Slovensko), ale musí to být v klidu. Nějaké ruiničky už jsem si zaškrtla a po daňovém přiznání je obvolám a obepíšu.
No, uvidím. V tomhle mě nic netíží a teď mám co opravovat (a dlouho budu mít, páč mi docela došly peníze...).
Pejsky mám teď čtyři. Ale jen jeden z nich je mnou chtěný. Ostatní jsou tak porůznu vyhození z domova. Tak zdravím ty dva útulkáče, co koukají do talíře :-).
27. 06. 2011 | 16:01

Honza999 napsal(a):

SuPe

Dej mu nažrat, možná to vyřeší všechny problémy - zdrhání, kousání i vyčítavé pohledy... :-)
27. 06. 2011 | 22:43

Honza999 napsal(a):

Terry

Myslím, že Sobotka "zneučil" své náhrady na bydlení v mnohem větším souladu s jejich účelem, než-li jiní poslanci, kteří je prochlastají nebo utratí v bordelu. Sobotka jimi zaplatil byt - A TÍM OKAMŽIKEM JE PŘESTAL POBÍRAT.

Ti ostatní budou máhrady propíjet nebo pro.... až na věky...
27. 06. 2011 | 22:50

SuP napsal(a):

Honza999 -
Je vidět, že o tom prd víš a stejně radíš. A to je prosím velmi jednoduché téma.
28. 06. 2011 | 07:59

Hejl napsal(a):

S těma náhradama je to fakt směšné, měli to dát jako součást platu od začátku, aby zdejší spravedliví neměli důvod kolovrátkovat jako papouši amazonští
28. 06. 2011 | 08:20

Ládik!!! napsal(a):

Taky mám pracoviště metr od postele. Už 12 let. Průser začal 11.září 1999, když nám nějaký dobrák zapálil barák, koupený ten rok na jaře. Úmyslné zapálení potvrdili policajti i hasiči. Důvod už znám (barák jsme "vyfoukli" místním - jenže my jsme kupovali krásné místo, ne krásný barák; místní za ko nabízeli 300tisíc, my dali 500 - v podstatě ruina). Od té doby bydlím ve stavbě, prachy dělám ve stavbě (před 2 lety jsme splatili vydřidušský překlenovací úvěr u Rajfky) a stavím ji. Měl jsem představu, že to zvládnu za 2 roky (bylo mi 41), a furt to není. Je to ten typ bydlení, o kterém píše Lena. Jen to letos zateplím. Příští rok podkrovní koupelna a "atelier". Mám se na co těšit - žádné 3 sobotkovy lži mě nezajímají.
28. 06. 2011 | 10:01

Lena napsal(a):

Hejle,
jako součást platu se to bude danit a zatěžovat pojistným. Proč myslíte, že to součást platu už není?
Kolovrátek v.r.
28. 06. 2011 | 11:44

Lena napsal(a):

SuPe,
nejlíp se přece vždycky radí u toho, o čem člověk prd ví. Ne? To má pak jasná, rychlá, úderná řešení jak vyšitá.
28. 06. 2011 | 11:45

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Však ten panák s Rumem u nás na zahradě pořád platí. Záleží jen, abychom se té "kolaudace" dožili.
28. 06. 2011 | 12:39

SuP napsal(a):

Lena -
A na Tebe to platí taky! (ne ty rady, ale ten panák)
28. 06. 2011 | 12:41

Honza999 napsal(a):

SuP

Pokud ti nedošlo, že má poznámla o nakrmení bylo jen takové rýpnutí, stává se z mého původně zamýšleného šťouchance surová pravda,

Když nerozumíš lidem, nikdy nedokážeš pochopit ani psa... Tím spíše, že tys ryzí individualista (sám se tak prezentuješ) a pes je vždy člen smečky. Pes si nedokáže představit, žes individualista - považuje tě za vůdce smečky, není s tvým způsebem vedení smečky spokojen a ŘÍKÁ TI TO.

Jenže ty mu nerozumíš...
28. 06. 2011 | 12:52

SuP napsal(a):

Honza999 -
Tvůj příspěvek lze charakterizovat - "Chyba se na chybu vrší, až se dílo podaří". Například ta prezentace. Nikdy jsem tu neadoroval individualismus. Individualista nejsem (stejně jako nejsem socan). Ale Ty mě tak chceš vidět. A s tím psem jakbysmet. On když se tváří jako socan, je to jen hra. On to ví, já to vím. On jen neví, že mu na to nesmím přistoupit. Jestlipak tušíš, proč kouše cizí lidi za plotem? Protože cítí, že mám obavu, aby někomu něco neprovedl. On cítí tu mou obavu, ale myslí si, že ji mám z těch lidí tak jde a kousne je. Pes totiž je velmi citlivej na pánovy pocity, ale neumí chápat jejich rozdílný význam. No nic, tak zas někdy. A neple´t do všeho politiku.
28. 06. 2011 | 19:06

Honza999 napsal(a):

SuP

Prohlášování, že se má každý starat sám o sebe a nikdo nemá co spoléhat na pomoc společnosti je ADORACE INDIVIDUALISMU jak vyšitá...
28. 06. 2011 | 19:46

SuP napsal(a):

Honza999 -
Necítíš ten rozdíl - "Každý se musí umět (snažit) postarat o sebe, aby nebyl závislý na státu"...
a "Každý se musí starat sám o sebe" .....
Já jo. A velký.
Asi že jsem za to první, mě ani nenapadlo, že by to někdo (jako proklamaci) mohl pochopit jako to druhé.....
28. 06. 2011 | 20:55

Honza999 napsal(a):

SuP

Slova "snažit" a "aby nebyl závislý na státu" ve tvých dřívějších proklamacích (alespoň ve většině) tak nějak chybí... Převážně to bylo ve stylu "každý se MUSÍ UMĚT postarat o sebe" ve smyslu "nikdo nemá nárok" protože JÁ to odmítám platit...
28. 06. 2011 | 21:31

Lena napsal(a):

SuP,
toho panáka s Rumem beru. Díky. :-)

Honza999:
http://www.outfit4events.cz/bmz_cache/e/eea78d88f2e5be14c993ac4ecc62e9df.image.220x220.jpg
28. 06. 2011 | 22:06

Hejl napsal(a):

Lena

nejde o danění, jde o to, že spoustě lidí, tedy i vám odpadnou ty zbytečné a hlavně výběrové starosti, za co vlastně ty paušály někteří, zvláště tedy Sobotka utrácejí. Jak budou dostávat jednu částku, tak do toho bude každému prd. A bude po zástupném problému, kdy se kvůli paušálům řeší Sobotka pořád dokola na každém jeho blogu, protože ono to těm potrefeným pravičákům až tak nevadí, když ty paušály berou a utrácejí kdoví jak i ti jejich svatí, ale jde přece o Sobotku, jako představitele jiných, tedy levicových názorů a tudíž je potřeba si kopnout. Jakkoliv. No nějak zvlášť mě to nepřekvapuje, názorová intolerance je jakýmsi znakem dnešní doby a možná bude ještě hůř. Asi si to lidi chtějí vyžrat až do dna. Sice se divím, přímo žasnu, ale platné mi to stejně nic není. Prostě blbost kvete.
28. 06. 2011 | 22:59

Lena napsal(a):

Hejle,
zkuste použít mozek a oči. Kde jsem psala já konkrétně o mých starostech ohledně použití poslaneckých náhrad? Ráda si to přečtu, když to sem zkopčíte.
Nejde o to, nač je používají, ale že si na ně vytvářejí často neoprávněné nároky a že je POBÍRAJÍ. A když jste tak řešil, proč to není v platu, tak Vám říkám, že proto, že by se to zdaňovalo. No. A jinak si ty plky o "mých" svatých versus Sobotka nechte pro někoho, kdo neumí číst a tudíž neví, že já nemám v oblibě ani jednu stranu, na rozdíl od levičáků, kteří se z těch svýh výtečníků můžou počůrat.
28. 06. 2011 | 23:16

pich napsal(a):

Tak mladí klucí pravicoví. Se spožděním jsem si početl jak makáte tam i tady. O skutečné práci si rád počtu. Jen ta vícepráce tady mi pořád nesedí.
Já tady prndám hlavně večer, či do půlnoci. Ráno si mohu dovolit jako Ludvík XIV, král slunce, pospat do osmi.
Včera jsem ležel pod "vozem", svojí čtrnáctiletou feldou a odstraňoval přípomínky z technické. Pak jsem asi dvě hodiny otravoval sousedy hoblovkou. Nedovedu si představit, že bych zůstal na paneláku. Tu nudu bych asi nepřežil.
29. 06. 2011 | 21:15

Ládik!!! napsal(a):

pich -
znám jednoho, co se zašije do stodoly pod auto a chrápe tam.
30. 06. 2011 | 06:45

pich napsal(a):

Ládík 3x!
Ty se soukáš z pod auta už v 6.45
A proč spíš tak nepohodlně.
30. 06. 2011 | 21:16

socka5 napsal(a):

Panové ty všechny urážky jsou zbytečné,ono by stačilo,zákon onabytí majetku a jeho ověření před nástupem veřejné funkce a to jíž od 5 mil. a teť panové sledujte pravicico se zde bude ďít!!!!!! ps:nebo bude ticho po pěšině!
09. 09. 2011 | 18:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy