Návrh na reformu penzí

24. 06. 2011 | 08:35
Přečteno 5673 krát
„Spravedlivý důchodový systém a důstojný život důchodcům“. To je motto prvního z aktivních reformních návrhů z dílny ČSSD, s nimiž začínáme seznamovat českou veřejnost. Ne náhodou jsme reformu důchodů vybrali z našich návrhů jako první. Důchodové pojištění je nejdůležitějším – ale také nejnákladnějším - článkem sociální ochrany.

Vláda premiéra Nečase nás totiž za rok svého působení přesvědčila, že vést s ní smysluplnou debatu nelze. Je to jako byste házeli hrách na stěnu: vláda stále paličatě trvá na svém. Maximálně je ochotna slevit v detailu. Přitom o tak významných záležitostech, jako je reforma penzí, reforma zdravotnictví, daňová reforma či potírání korupce vedou vlády civilizovaných zemí rovnoprávný dialog nejen s opozičními politickými stranami, ale i s širokou odbornou a občanskou veřejností.

Vládní návrhy u nás jsou však připravovány amatérsky a ve spěchu pouze na nedostatečném půdorysu znění koaliční dohody a vládního prohlášení. Nejen že naší zemi v dlouhodobé perspektivě nepomohou, ale naopak jí mohou velmi uškodit. Bez dosažení elementární míry souhlasu vládních i opozičních stran, odborů a zaměstnavatelů prostě nelze takto dalekosáhlé reformy realizovat s nadějí na jejich udržitelnost a trvalou platnost. Jak ukazuje poslední vývoj ve společnosti, reformy z pera Nečasovy vlády nebude česká společnost ochotna akceptovat. Naopak, povedou k dalšímu nebezpečnému stupňování společenského napětí. A jediným způsobem, jakým by si vláda v historickém kontextu ještě mohla zachovat tvář, by bylo zastavit legislativní proces jejich tupého prosazování a zahájit o jejich povaze a podobě celospolečenský dialog. A právě takového dialogu je ČSSD stále připravena a ochotna se zúčastnit.

Svými pozitivními návrhy na reformy chceme ukázat, že ČSSD není stranou, která by zavírala oči před velkými sociálními, ekonomickými, ekologickými i politickými problémy země. Jsme pro reformy. Pro reformy dobře připravené, odpovědně prodiskutované, reformy, které si vezmou občané této země za své. Pro reformy spravedlivé a sociálně únosné. Tady nepomohou žádné public relations akce, připravované ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem, i kdyby stály desítky miliónů. Problém není, jak se pan ministr domnívá, v nedostatečném vysvětlování vládních reforem. Problém tkví v chybných reformách samotných. Navíc platí, že za peníze daňových poplatníků by se měly vysvětlovat jen ty reformy, kterých bylo dosaženo v rámci dohody vlády a opozice. Jinak se jedná jen o čisté zneužití peněz daňových poplatníků.

Náš návrh důchodové reformy je veden úsilím o zajištění důstojného života všem důchodcům a o spravedlivé rozdělení nákladů na důchodový systém jako takový. Nechceme oslabovat systém povinného sociálního pojištění. Naopak, je třeba jej posilovat, neboť co do výdajů hrubě zaostává nejen za evropským průměrem, ale i za některými zeměmi bývalého komunistického bloku. Chceme transformovat současný pilíř dobrovolného penzijního připojištění tak, aby lépe sloužil svému účelu – nabídnout lidem trvalý dodatečný zdroj příjmů k základnímu důchodu v době, kdy už nebudou ekonomicky aktivní. Chceme odstranit výrazné znevýhodnění těch, kteří se starají o děti, proto mají kratší pracovní kariéru a nižší pracovní příjmy - a tím i základ pro výpočet důchodu. A přitom dlouhodobě významně „přispívají“ do důchodového systému tím, že rozmnožují počet přispěvatelů do systému – svých vlastních dětí, až začnou samy pracovat.

Náš návrh důchodové reformy, připravený naší odbornou Sociální komisí a diskutovaný i na úterní panelové diskusi, najdete na webu www.reformycssd.cz. Otevíráme k němu širokou veřejnou debatu do konce srpna. Budu rád, pokud se jí zúčastníte i Vy. Můžete tak učinit prostřednictvím této webové stránky nebo zasláním emailu na adresu novyprogram@socdem.cz. Pojďme společně promýšlet způsoby, jak nabídnout naději na slušný život všem občanům naší země bez rozdílu, nejenom těm, kteří „na to mají“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

fischer napsal(a):

Jste všichni, jeden jako druhý, stejná sebranka všežravců, třesoucí se na koryta státní kasy a veškeré prebendy !! Teď žvaníte jak kdo krade víc a jak je neschopný, avšak za rozvrat státní správy, gigantickou všežravou parazitickou administrativu a zločinecký marasmus ve státě jste zodpovědní vy všichni paňácové stejným dílem.
Měli jste opakovaně možnost ukázat své schopnosti, místo kterých jste ukázali zlodějského mašinfíru, ubrečeného ješitného Jyrku o napoleonovi Rathovi a šíbrovi Palasovi ani nemluvě! Specielně vy Sobotko jste pouze neschopný aparátčík vyrostlý pod poklopem ze svazáckých trenýrek na hony vzdálen od reality života v tomto gangsterském Absurdistáně !! Táhněte k čertu všichni jeden jako druhý a nechte si svá přechytřelá moudra pro své partajní řiťolezce !
24. 06. 2011 | 08:49

Viola napsal(a):

Ano, to je slovo do pranice.
24. 06. 2011 | 08:55

Viola napsal(a):

fishere, to jste tedy přehnal. Pan Sobotka se velmi snaží a je chytrý a prozíravý. Já mu věřím a měli bychom se na to podívat, jak to s těmi reformami myslí.
24. 06. 2011 | 08:58

Student napsal(a):

Důchodová reforma - 3 kroky
1) Uzákonit euthanazii
2) Kdo předá svého dědečka k dobrovolné euthanazii (dobrovolnost potvrdí sousedka), dostane finanční odměnu.
3) Pokud stranický výbor předá k euthanazii svého předsedu,
dostanou odměnu všichni členové výboru.
24. 06. 2011 | 08:58

třebaKarel napsal(a):

Pane Sobotko ,
opravdu byste se měl chytit za nos . Odkaz který dáváte je mimo provoz , Pěkně zpackaná reklama , jestli k tomu přistupujete takhle , jste fakt ubozí amatéři se šíleným rozpočtem . Uvědomte si prosím že od Vás se očekává poctivá práce ve prospěch lidí . Mám na Vás vztek . Zkazíte co jen zkazit jde . Stejně to nečtete . Ach jo . To kňučení si nechte a pracujte trochu . Ach jo . Vy jste teda Velitel .
24. 06. 2011 | 09:02

Xury napsal(a):

Pro autora:
tak jsem to v rychlosti prolétl. To co mi tam chybí nejvíc je konkrétnost. Celý ten návrh je asi tak na úrovni toho, který šel do Bezděkovy komise před deseti lety. Jen je méně konkrétní, protože z toho současného nelze nic spočítat. Ani náhradový poměr v budoucnu, ani náklady na SR. Čili po 10 letech se ČSSD vrátila do bodu nula resp. ještě před něj.
24. 06. 2011 | 09:03

vlado napsal(a):

Žádná strana ve zřízení volné ruky trhu- kapitalismu nezajistí práci všem co chtějí pracovat. Čím více nezaměstnaných tím jejich ruce a hlava jsou lacinější. Reformní zákony přijaté pravicí zaštítěné nutností úspor za současné situace stavu vlády
jsou daní za 118 hlasů v posledních volbách. A oni to dokážou! Pak už ani příští vítěz voleb to nebude měnit. Jim se to hodí célé ČSSD. Na rozkradení a privatizeci hlavně bank se také podíleli. Pracující mladí pěkné vyhlídky nemají ale budou moci alespoň pracovat až do lidského finále. To jim nezávidím.
24. 06. 2011 | 09:03

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotko,
tak mladý a tak zkažený. Dal jste se na zcestí. Škoda každého člověka, který nepracuje.
24. 06. 2011 | 09:04

Tupelo napsal(a):

trebaKarel: me ten odkaz bez problemu jede, dojde k presmerovani na Fb, muzete zkusit primo: http://apps.facebook.com/cssd-reformy/
24. 06. 2011 | 09:05

schaefer napsal(a):

fischere

tak jste to panu Sobotkovi nandal, snad se vám ulevilo a teď co tak něco k těm důchodům ? Všechno je ok, nápady pravice vyhovují vždy a za všech okolností ? nebo je dobré se podívat i na nějakou alternativu ? Máte nějakou, nebo zase jen nadávky ? Asi si myslíte, že tím nadáváním něco spravíte, tak si žijte v bludech i nadále, asi vás to baví
24. 06. 2011 | 09:07

neo napsal(a):

Co je podle vás spravedlivý systém? Že někdo vráží do systému tisíce, jiný desetitisíce a mají pomalu stejný důchod?

Až připravíte reformu takovou, aby měli důchodci stejnou životní úroveň v poměru k úrovni z doby aktivní činnosti, tak pak vás budu volit.
24. 06. 2011 | 09:11

Viola napsal(a):

Studente, zrovna včera v TV říkali o jednom takovém slovenském studentovi, který zabil až 50 lidí. To, co jste napsal byste neměl psát ani v žertu. Buďe rád, že váš dědeček ještě pobírá důchod a může vás podpořit na studiu a v začátku vašeho života.
Až vy jako stařík zůstanete někde osamocen, asi vás rovnou hodí někde do rokle, protože nebudete pobírat žádný důchod, nebudete mít žádný majetek, protože vše jste musel zpeněžit, když jste se dlouhodobě léčil a není z vás už vůbec žádný užitek. A přece byste se ještě tak rád podíval na mlaďoulinké holčičky, které se skoro nahé producírují okolo.
24. 06. 2011 | 09:15

schlimbach napsal(a):

neo

tak takový systém navrhněte - není to nic složitého :)
24. 06. 2011 | 09:16

student napsal(a):

Viola:
Je od vás pěkné, že jste se zastala mého dědečka. Vyřídím mu to, bude mít radost.
Ale, že jste se nezastala těch stranických předsedů. Tam se mnou souhlasíte ?
Ale musím vás pochválit. V té poslední větě jste mě úplně vystihla.
24. 06. 2011 | 09:23

neo napsal(a):

schlimbach:

nejsem poslanec, nejsem ve sněmovně, nejsem člen politické strany. Jsem volič a jako takový se rozhoduji komu dám svůj hlas podle předkládaných návrhů. Jakkoli nesouhlasím se současným vládním návrhem, je mi milejší než ten od čssd.
24. 06. 2011 | 09:31

ali napsal(a):

jen tak pro radost :o)
„Tak nám teď budou každý leden valorizovat penze, pane Švejk,” řekla paní Müllerová starobnímu důchodci Josefu Švejkovi, který si právě mazal kolena opodeldokem.
„Vidějí, paní Müllerová, jak hodný pány máme ve vládě. Jenže kde na to vezmou, přece si nebudou utrhovat ze svýho! Ledaže se letos nebudou důchody valorizovat vůbec a něco z toho ušetřenýho dostaneme až v lednu. Aspoň bude na důležitější výdaje, třeba na tenhleten samit, co se na něm už naposledy bude moct zviditelnit náš zeměpán. A třeba ještě vybyde na naše čacký vojáky v zahraničí, který tam pomáhají našemu velkýmu bratrovi, co ho vovinuly mraky terorismu, zlikvidovat zbraně
hromadnýho ničení v jiných zemích než USA. A co se ušetří na důchodcích, který do ledna umřou, to může jít do nějakýho fondu, kdyby na naši vlast přišla ještě horší pohroma než ta povodňová. Pravda, chlapi, co si jako já z důchodu našetřili na jedno malý pivo U Kalicha, povídali, že ta nejhoršíuž přišla s tou sametovou revolucí. Ale taky povídali, že prý letos nebudou valorizovat ani některý státní zaměstnance, i ty hodně vysoko, co toho potřebujou víc než my důchodci a jim se možná bude škrtat ten čtrnáctej plat. A u těch lepších pánů to je pěknejch pár tisíc.”
„To já bych si čtrnáctou penzi nechala klidně škrtnout taky, kdybych dostávala aspoň tu třináctou, abych si ze svýho důchodu mohla jako před sametem dopřát ty banány, co jsem na ně v tý nepředstavitelný hrůzovládě musela stávat frontu. Tak si kolikrát myslím, nač celá ta revoluce vlastně byla...”
„Oni si to jako obyčejná ženská představujou moc jednoduše. Musejí uznat, že si polepšilo dost lidí, Čechů, Němců i Rakušanů včetně našeho zeměpána. A taky si nás teď Evropa váží -předtím jsme neměli ani pořádný multimilionáře. Ale některý, co si jsou svou chudobou sami vinni, chtějí, aby na postižené povodněmi přispívali ti zbohatlí víc než ti zchudlí. Ale my přece nemůžeme ty zbohatlí trestat za jejich šikovný ručičky! Ona se taky ta životní úroveň nemůže zvednout všem - to by smrdělo socialismem! Tak zatím to zkoušejí na pár lidech. Jen si vzpomenou, jak nám pan profesor Klaus sliboval: Do dvou let se budeme mít líp. No a opravdu se mají líp! A teď následuje další pokus - se zvyšováním životních nákladů. A rovnou napříč celým národem: chleba, brambory, kaviár a šampaňský podraží stejně pro milionáře jako pro důchodce. Tuhle jsem U Kalicha slyšel, že nějakej Marx povídal něco o lumpenproletariátu, a ten profesorskej penzista Navrátil, co jsme se mu složili na pivo, nám vysvětlil, že tím myslel Čechy: prý dole proletariát,
nahoře lumpové. Jenomže on ten Marx byl prý fujtajbl komunista, takže určitě zaujatej a možná taky zločinnej...”
„Jak jich tak poslouchám, pane Švejk, ještě že nežijou na Slovensku, aby neměli malér, že šířej tuhletu komunistickou ideologii!”
24. 06. 2011 | 09:33

ali napsal(a):

pokračování :o)
„Ale to jsou na omylu, paní Müllerová, já si naopak můžu jenom pochvalovat tu dnešní svobodu, jakou jsme za komunistů neměli. Museli jsme se povinně dávat zdarma očkovat, museli jsme zadarmo užívat léky - a to jenom český. Jenomže kam se hrabe na Bayerův aspirin ten náš bez kříže!Museli jsme děti posílat do družin, takže se nedostaly k evropský kultuře, třeba k pornu nebo pervitinu, co jsme ho vynalezli až po osvobození z nesvobody. Museli jsme jezdit na odborářskou rekreaci k
moři, i když jsme třeba nechtěli, museli jsme pracovat, a to jsme si ještě museli sami vybrat zaměstnavatele, který nabízel nejvíc výhod. A takový, co neuměl nebo nechtěl máknout, musel do kotelny, ale zato tam mohl v pracovní době bourat komunismus sepisováním svých sebraných spisů, co mu je nikdo nesebral. A co jsme toho nesměli! Nikoho nesměli propustit bez souhlasu odborů, nikdo se nesměl živit prostitucí, svý jistý neměli ani
poslanci, voliči je mohli odvolat, když neplnili, co jim slibovali. A když měli zasedání, nesměli si odskakovat na nějakou tu štamprli nebo vedlejšák. Trestaly se takový prkotiny jako šikanování ve škole nebo na vojně, mlácení Romů nebo hajlování. A podnikat v pornobranži nebo vydávat nacistický spisy, aby si lidi užili, to vůbec nepřicházelo v úvahu. Takže čert vem valorizaci, jen když tohle všechno se dnes může... Jó, abych nezapomněl, paní Müllerová, tady mají dvě stovky a skočej mi nakoupit do fronty opodeldok, než ho zdražej, ještě než nám ty dvě stovky jednou přidaj...”
„Oni snad už taky nevěřej tomu, pane Švejk, co nám slibujou ty vládní strany,který se daly dohromady, aby sloužily takovejm jako vy a já?”
„Tak to zase já jim věřím všechno do písmene, paní Müllerová, a taky je budu volit!”
„Takže ti páni doktoři přece jenom věděli, proč pana Švejka superarbitrovali pro blbost,” povzdychla si paní Müllerová, vyrážejíc do ulic hledat lékárnu, kde by se s tím opodeldokem vešla do dvou stovek...
24. 06. 2011 | 09:34

scallop napsal(a):

Xury

Tak jsem ten elaborat rychle prosel. V zasade to rike "starnuti populace neni problem, proste zvysime dane" zabalene do peknych frazi. Jen nevim, proc to pan Sobotka nenapsal rovnou v blogu. Ze by se stydel ?
24. 06. 2011 | 09:34

Jarda napsal(a):

Není nic jednoduššího, než se podívat na systémy v Evropě a po rozboru aplikovat model u nás.
24. 06. 2011 | 09:39

zdenekb napsal(a):

scallop:

Opravdu?
Takže se současnou vládou, která říká: "starnuti populace je problem, proto zvysime dane" nejsou zas v tak zásadním rozporu, ne? ;o)
24. 06. 2011 | 09:48

Xury napsal(a):

Pro Jardu:
každá země v Evropě má systém s národními "špecifikami". Ve finále byste stejně tvořil vlastní systém. Jak současný vládní návrh tak ten soc.-dem. nijak nevybočují z evropských zvyklostí.
24. 06. 2011 | 10:00

Carlos V. napsal(a):

Domnívám se, že úkolem sociálního a důchodového systému by nemělo být zajištěníé slušného života.

Zajistění slušného života je přece úkolem každého z nás, ke kterému se musí dojít prací, snahou i rozumným utrácením a investováním.

Úkolem sociálního a důchodového systému by mělo být zajištění základních životních potřeb. Takových, kdy ze systému je možné přežít.

Není tedy třeba přebujelého, drahého a slořitého důchodového systému. Řešením je rovný důchod, zajišťující minimální životní standart.

Jistě - jsou zde dva problémoé okruhy. Prvním je známé rozhodnutí Ústavního soudu. Toto úskalí by bylo možné překonat ustanovením nižších stropů, eventuelně degresivitou sociálního pojištění (to ovšem systém příliš nezjednodučuje :-).

Druhým úskalím jsou náklady přechodného období, kdy by dobíhaly důchody podle stávajícího systému. Řešení je více, s použitím komplexu opatření jej považuji za řešitelný.
24. 06. 2011 | 10:09

scallop napsal(a):

zdenekb

Cssd chce asi zvysovat jine dane, ale v konecnem dusledku se zvyseni dph stejne nevyhne. Snaha cssd je byt nekonkretni :-(

Zasadni rozpor s vladou samozrejme neni, ono totiz zadne "nove kresne jednoduche" reseni neexistuje.
24. 06. 2011 | 10:15

zdenekb napsal(a):

scallop:

Nevím... třeba návrh POVINNÉHO spoření do soukromých fondů se mi hrubě nelíbil a byl jsem proti, jedno mu ale upřít nešlo - byl by sice zvrácený, ale aspoň (teoreticky) funkční. Někde jsem četl, že současný návrh dobrovolného připojištění nebude masově využíván, protože se vyplatí osobám od platu cca 34 tisíc Kč. Připadá mi nemravné, aby těmto (přece jen movitějším) lidem jejich investici dotovali všichni na dražších lécích a potravinách.

Zaznamenal jsem také, že výsledného křížence nepodporují ani nerváčtí ekonomové. Ale naše milá K118(+-3) si prostě něco uplácá, a nebude se nikoho ptát. Nejlepší cesta k tomu, aby reforma byla novou vládou po příštích volbách zrušena, jako v okolních státech.
24. 06. 2011 | 10:24

Koplkop napsal(a):

Autor
Vše jsem si v klidu pročetl a zauvažoval pane Sobotko. A opravdu hezké. A líbivé, ostatně jako vše, co navrhuje v opozici ČSSD. A tím to končí. Slibovat umí každý trouba a vaše heslo: slibem nezarmoutíš, to plně vystihuje.
Ani já nesouhlasím se všemi vládními kroky, ale 100x lepší jejich kroky, než Vaše sliby.
24. 06. 2011 | 10:25

Rumcajs napsal(a):

Sobotko, dej sem výpočty !
Na to tvoje tlachání není nikdo zvědavej.
24. 06. 2011 | 10:36

neo napsal(a):

zdenekb:

je to nesmysl zdenku. Vyplatí se spíše těm s příjmy od 150 000.

Spočítej si, kolik činí tvá 2% , kdybys je po celou dobu práce ukládal do šuplíku. Kolik bys měl ve finále? (A to s možností jednorázového výběru?)

Pak si zajdi na stránky ministerstva a použij kalkulačku svého důchodu. O kolik bude vyšší než ten státní když budeš penzijku dávat 3 + 2% ?
Zjistíš zajímavý fakt.

Peněz v šuplíku budeš mít stejně nebo více, pokud v důchodu nestrávíš více jak 20 let a nepodaří se penzijku zhodnotit tvé úspory maximální možnou částkou.

(mimochodem kalkulačka jaksi nepočítá s růstem mezd, což ji činí naprosto nesmyslnou)
shrnuto podtrženo, vyvedení 3% se vyplatí pouze investorům s hodně vysokými příjmy asi nad těch 150 000. Nebo dlouhověkým kmetům, kterým je dnes maximálně 30 let a dožijí se alespoň 86 let.
24. 06. 2011 | 10:39

zdenekb napsal(a):

Rumcajs, tlachající mluvčí Nikoho.
Nebo že by Nikdo byl on sám?!? :o)
24. 06. 2011 | 10:51

Rumcajs napsal(a):

zdeneb:

Nevím co se ozýváš. Já měl na mysli lidi s mozkem.
24. 06. 2011 | 10:54

scallop napsal(a):

zdenekb

Ja Vam rozumim, zmena dani navrhovana vladou presouva dane spis na mene prijmove. (Ale nikoliv rodin s detmi, ty maji velke danove ulevy.) Navrhovane pripojisteni je dobrovolne a vzhledem nynejsi atmosfere bude myslim minimalne vyuzivane.

Na cssd (a odborech) mi nejvic vadi to, ze nemaji jasnou alternativu reformy. Jsou proti vyssim dani, proti pozdejsimu odchodu do duchodu (proste proti vsemu nepopularnimu), ale sve navrhy (tykajici se konkretnich zmen konkretnich dani a duchodoveho veku) se boji rici. ono by to bylo nepopularni taky. Ono to porad odkladat nejde, populace starne.

Mic je na strane cssd. Minimalne od poslednich voleb.
24. 06. 2011 | 10:55

martys napsal(a):

důchod má člověku zajistit aby "neumřel hlady" - takže nějaká spravedlnostje nesmysl!!!!!!! za další nikdo si neplatí na svůj důchod!!!! u nás se dnes uplatnuje pouze princip solidarity!!! nikoli princip zásluhovosti!!!!! to si málokdo uvědomuje...i díky špatné argumenataci politiků (zvlášť z ODS a TOP)

není důvod aby milionář dostával větší důchod než ten kdo měl podprůměrnou mzdu - jednak většinou do systému stejně většinou skoro nic nezaplatil a jednak si našetřil a důchod - almužnu nepotřebuje!!
24. 06. 2011 | 10:56

Sláma napsal(a):

Myslím, že socani to vzali za správný konec. Podle průzkumů veřejného mínění by levice mohla ve volbách získat dokonce ústavní většinu. Až dopady Kalouskovi škrtformy okradou další zaměstnance, kteří dosud volili pravici (znám dvě uklízečky ve státní organizaci, které i při platu 5 tis. volily ODS a teď jsou překvapeny, že jedné snížily úvazek na polovinu a druhou rovnou propustili - uklízet bude firma spřízněná s ředitelem, samozřejmě za 10x větší peníze), patrně řada z nich bude v příštích volbách volit právě socany.
Protože patvary z dílny gumárenského experta Kalouska (zejména po předčasné smrti jeho našeptávače Janoty) bude nutno zrušit en bloc, je správné, aby započali diskuzi s veřejností již teď. Jen doufám, že se nebudou řídit příklady Bulharska, Albánie, Kazachstánu a Běloruska, jako Kalousek s bolševikem Janotou, ale raději příklady vyspělých západních zemí.
24. 06. 2011 | 11:03

scallop napsal(a):

Carlos V.

Tohle zni pekne, ale co to konkretne znamena ? Co by napr. byl ten "minimalni standard" dnes - je to standard duchodce, ktery bydli ve svem domku na vesnici, nebo v najmu ve meste ? Zkuste strelit nejakou castku - nejspis se ukaze, ze vic nez polovine dnesnich duchodcu ubyde penez. Ti duchodci jsou volici, tj. v dalsich volbach si vynuti zmenu.

Zadne genialni reseni neni, od lidi bude nutne vybrat vic penez. To jde i cestou pripojisteni (jak navrhuje vlada), ale chce to aurgumenty, proc by to ylo lespi nez soucasn pnzijni pripojisteni.
24. 06. 2011 | 11:04

Anita napsal(a):

neo
Čím to, že někdo může do systému vrážet desetitisíce a jiný jen tisíce. Čím si člověk, který si dejme tomu poctivě zřídil firmu a ti co mu v ní dělají za minimalní mzdu, a tvoří mu zisk by měli mít za tu dřinu většinou fyzickou menší důchod než ten, který vlastnil výrobní prostředky a "hojdal se v křesle"( je to nadlehčené jen pro obrazotvornast,takový příklad) jen proto, že se nenarodil "pod lávkou" a zdědil firmu.
Výrobní prostředky jsou bez výrobní síly zcela na nic. Pokud majitel výrobních prostředků nebude mít pracovní sílu bude muset pracovat sám, ale nebude tak prosperovat a tvořit tak velké zisky.
Váš příspěvek mi připomíná "Já jsem král a kdo je víc" ani král bez svých poddaných by vlastně nebyl králem.
Měla by se tu konečně brát v potaz určitá "symbioza" dělník - podnikatel, která je pro většinu podnikání nemyslitelná.
Pokud se rozhodne majitel dát pracovníkovi minimální mzdu jen proto, aby nemusel zaplatit vyšší zdrav. a soc. na pracovníka a doplatí ho z ruky a nedělejte, že o tomto fenomenu nevíte, tak odvod zaměstnance do sociál. je logicky menší.
Proto vy vidíte nespravedlivost, že někdo sype desetisíce a jiný jen tisíce a neměl by mít stejný důchod. Kolik si mohl ulít a našetřit ten co vydělával na práci jeho zaměstnanců a ten kdo dostával za svou dřinu jen almužnu.

Tedy spravedlivé by bylo, kdyby se uzákonilo, že každá soukromá firma musí určitým % ze svého zisku rozdělit mezi své pracovníky jako odměnu za to, že se při tvorbě zisku podíleli svoji prací, pak bych vám i možná dala za pravdu, že by i takový podnikatel mohl mít větší důchod. Tahle drobnost v zákoně by vyřešila i to, že by se dostalo do státní kasy daleko vic peněz a neplatilo se jak se říká zaměstnancům na ruku, kteří potom mají nižší důchod, musí připlácet ve zdravotnictví připlácet na léčbu. Totiž i tam potom schází ty peníze, které neodevzdá zaměstnavatel poctivě.
24. 06. 2011 | 11:04

Carlos V. napsal(a):

scallop : uvědotwe si, že systém onoho minimálního roného důchodu by měl fungovat až v budoucnosti a tudíž není zcela fér ho aplikovat /i teoreticky/ do současných měřítek.

Zcela správně porovnáváte třeba důchodce v Praze žijící v nájemním bytě a důchodce na vsi s vlastní chaloupkou a možností chovat králíky a slepice. Je jasné, že na vsi důchodce vyžije třeba i s řekněme 5000-6000.

A znovu opakuji - jde o nastavení budoucím důchodcům. Tak, aby se lidé mohli připravit na to, že budou dostávat pět tisíc. Aby si našetřili, nebo koupili byt - anebo tu chaloupku.
24. 06. 2011 | 11:12

neo napsal(a):

Anita:

za minimální mzdu pracuje v ČR asi 1% zaměstnanců a drtivá většina z nich právě kvůli vysokým odvodům tak, že dostává část hotově na ruku. Ta odměna , kterou zmiňujete na závěr je něco naprosto mimo. Zisk firmy se totiž dále normálně používá na rozvoj firmy a zaměstnanec má tu odměnu ve mzdě.

Já se netajím tím, že bych rád viděl v systému spravedlivý princip zásluhovosti.

Byl bych spokojen, kdyby se výše důchodu stanovila % z předchozí průměrné mzdy počítané z mezd za produktivní život. A to ne progresivně ani degresivně. Prostě pevná sazba cca 60%
24. 06. 2011 | 11:14

Sláma napsal(a):

To scallop:
Pokud se naučíte používat horního řádku Vaší klávesnice, kde jsou znaky s diakritikou, budou se Vaše příspěvky lépe číst.
Populace stárne, to je pravda, ale dál stárnout nebude. Kalousek nemá ani ponětí o demografii, jinak by musel pochopit, že v posledních letech pravděpodobná doba dožití "poskočila" díky skokovému zvýšení úrovně zdravotní péče. Po Hegerově reformě a neomezenému posouvání odchodu do důchodu se zase začne zkracovat. Kromě toho bychom neměli zapomenout, že nyní začnou do důchodového věku vstupovat ročníky, které byly vystaveny účinkům zhoršené kvality životního prostředí - škodlivým látkám ve vzduchu, pitné vodě a potravinách, stejně jako stresu a špatným stravovacím návykům. I to bude snižovat pravděpodobnost dožití.
Další otázkou je propopulační politika. Je zcela jasné, že za Kalouskova systému je pro mladé lidi krajně nevýhodné mít děti - budoucí platiče daní. Protože problém s nerovnováhou mezi počtem ekonomicky aktivního obyvatelstva a důchodců se dá řešit na obou koncích rovnice - tedy buď prodloužit dobu odchodu do důchodu, nebo zvýšit počet ekonomicky aktivního obyvatelstva.
Dalším velice snadným opatřením je sjednotit odvody daní z příjmů fyzických osob tak, aby i osoby samostatně výdělečně činné platily stejné procento, jako zaměstnanci a tedy se už dál přestal vyplácet Švarcsystém.
Okamžitým řešením je i zrušení Kalouskova podrazu, tedy používání jako základu pro výpočet daně z příjmu fyzických osob u zaměstnanců superhrubou mzdu. Tím by se částečně zrušil regresivní systém, který je v celém světě naprosto ojedinělý.
24. 06. 2011 | 11:16

scallop napsal(a):

Carlos:

Je korktni to porovnavat s dnesni situaci, minimalne lide musi vedet, na jaky zivotni standard se maji pripravit. Byl by minimalni duchod mensi nez vydaje cloveka zijiciho v najmu ve meste ? Zjevne ano a to musi byt otevrene receno. Jenze pak to volici odmitnou.

To co pisete ma logiku, ale nemyslim si, ze je to stabilni system na desitky let dopredu.
24. 06. 2011 | 11:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bohuslav Sobotka
Než sem dáte odkaz, tak si otestujte jak funguje.
Ale Vy stejně pod blogy nereagujete...tak nač si s tím lámat hlavu, že.
Ale působí to dost amatérsky.
Na to, že na volby máte stamilionové rozpočty.
24. 06. 2011 | 11:24

scallop napsal(a):

Slama

Ja uz jsem diakritiku pred lety vzdal :-(

Populace v EU je starsi nez u nas, coz ukazuje trend do budoucna. Zivotni prostredi bylo za meho detstvi podstatne horsi nez dnes (jeste si pamatuji silene kourici nakladaky v centru Brna a ulice, kde kour z uhelnych kamen drzela inverze tak, ze se temer nedalo dychat).

I kdyby se zkratil vek doziti, tak se uspisi odchod do duchodu. (Myslim, ze to takto v duchodove reforme je.)

Propopulacni politika nefunguje nikde v Evrope (s vyjimkou imigranu). Nemyslim si, ze zrovna my budeme vyjimka.

Dane z prijmu fyzickych osob jiste zvednou jde (ja bych byl velku pro), ale ve schodku rozpoctu to bude jak plivnuti do vody.
24. 06. 2011 | 11:28

Terry napsal(a):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010

Proti prohlubování schodku státního rozpočtu vystupuje ministr financí Eduard Janota dlouhodobě. Rozpočtu se věnuje třicet let, sloužil pod jedenácti ministry. Přesto politici jeho varování neposlouchají.

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)
24. 06. 2011 | 11:31

scallop napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Ten odkaz funguje, ale da praci to tam najit - nahore jsou odkazy "ÚVOD" a vedle pak "DŮCHODOVÁ REFORMA".

Ten web je odflaknuty podobne jako blog (a jako ten navrh).
24. 06. 2011 | 11:31

Anita napsal(a):

neo
Je mi líto, že si berete z řejmě někde z oficiálních tabulek ,že pouze 1% lidí pracuje za minimální mzdu, možná, že ty tabulky neberou v úvahu, že ostatní berou jen o 1-2 koruny více než je stanovená měsíční mzda. Já tedy jaksi jsem mezi lidmi a opravdu mám přehled, jak se s nimi ve firmách zachází. Možná, že je to dané regionem. To,že bych nevěděla, že zisk slouží k obnově a tvoří se rezervy mě opravdu nemusíte podezírat, opravdu jsem ve škole nespala, proto jsem napsala určiné stanovené procento.
24. 06. 2011 | 11:32

queribus napsal(a):

Byl-li bych cikán (nebo jiný srovnatelný povaleč),zajásal bych nad touto perspektivou "sociální spravedlnosti" ČSSD: ještě více bych se zapojil do "rozmnožování počtu přispěvatelů do systému",
"staral" bych se o děti(dal bych jim najíst,napít a pokouřit, vzdělání přece není k pohodlnému životu nutné),"minimalizoval" bych (k nule) pracovní kariéru,čímž bych současně minimalizoval své pracovní příjmy. Přitom bych se ale ani v nejmenším netrápil představou zlověstného okamžiku "až/kdy mé děti samy začnou pracovat".
Tím bych aspoň trochu kompentoval své současné "znevýhodnění".
24. 06. 2011 | 11:32

Vlkodav napsal(a):

Anita:

"že každá soukromá firma musí určitým % ze svého zisku rozdělit mezi své pracovníky jako odměnu za to, že se při tvorbě zisku podíleli svoji prací"

Ale pak taky musím platit, že když bude podnik ve ztrátě, tak mu zaměstnanci přispějí na uhrazení ztráty ze svého!
24. 06. 2011 | 11:33

martys napsal(a):

anita:
s neo nemá cenu diskutovat.....on je jak kalousek.....argumenty co se mu nehodí prostě nebere
24. 06. 2011 | 11:33

Rumcajs napsal(a):

Sláma:

Jsem zvědavej chytrolíne, až budou živnostníci muset platit stejné daně jako firmy, jestli dáš zedníkovy 500 Kč na hodinu, aby ty daně dokázal zaplatit.

Já myslím,že zrovna ty seš ten týpek, co se u toho bude kroutit jak tanečnice u tyče.
24. 06. 2011 | 11:34

martys napsal(a):

vlkodav:
a proč je firma ve ztrátě? protože podnikatel si válí šunky a není schopen sehnat zakázky!!
24. 06. 2011 | 11:35

Rumcajs napsal(a):

Anita:

Včera jsem seděl s kamaráden na pívu, co dělá skladníka v Kvasinách.(Žádný manažer).

Říkal, že v podstatě nemůžou sehnat lidi, ochotných dělat za 25 hrubého.
Když chtějí 500 lidí, musí nabrat 1000, páč zhruba 50% lidí je nepoužitelných.

Kecy o tom, jak není práce a jak dělají za minimální mzdu,ty patří na schůzi KSČM. Určitě né do reálu.
24. 06. 2011 | 11:39

Doug Badman napsal(a):

Tak jsem se na ten návrh podíval a nějak jsem tam nikde nenašel, že je zasazen do reálného rámce.
24. 06. 2011 | 11:40

Rumcajs napsal(a):

martys:
Proč je firma ve ztrátě ?

Protože zaměstnanci si válí šunky a dělají nekvalitně.
24. 06. 2011 | 11:40

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

Píšeš nesmysly (jako obvykle). 25 000 Kč hrubého nemají v této republice 2/3 lidí. Tvůj kamarád ti věší bulíky na nos, ale u tebe to není tak těžké ;)
24. 06. 2011 | 11:43

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

A to, že si válíš šunky ty, neznamená, že to dělají i ostatní.
24. 06. 2011 | 11:44

neo napsal(a):

Martys:

laskavě si hleď svého. Anita na rozdíl od tebe slušně a normálně diskutuje.
24. 06. 2011 | 11:45

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
jak se bude vyvíjet stárnutí populace sice není úplně jasné, ale nedomnívám se, že by se současný trend "zlomil", spíš se bude blížit nějaké asymptotě. I když je otázka, co s tím udělají nové objevy v medicíně v oblasti buněčného inženýrství. Každopádně po roce 2035 půjdou do důchodu Husákovy děti, které dost podstatně ovlivní počet důchodců a budou patrně představovat největší nárůst zátěže pro celý systém.
Pokud jde o populační politiku, tak v Česko je jedním ze dvou států v Evropě, kde je daňová bilance rodiny se dvěma dětmi záporná - dostává od státu více než odvede na daních (ten druhý stát teď nevím , ale myslím že je to buď Island nebo Lucembursko). Takže minimálně v Evropském měřítku snese tento systém srovnání. Představa, že vykompenzujete rodině všechny náklady spojené s výchovou dětí není z tohoto světa. Nehledě na to, že se vám může stát, že plození dětí bude vítanou "pracovní činností" některých skupin obyvatelstva bez onoho pozitivního následného dopadu v daňových výnosech.
Pokud jde o OSVČ, tak poslední návrh MF předpokládá sice snížení plateb, ale na druhé straně i snížení důchodů z průběžného systému. To považuji za lepší variantu než prosté zvýšení odvodů, které by často vedlo k ukončení činnosti a přesunu do šedé ekonomiky.
Co se superhrubé mzdy týče, tak Kalousek nebyl tvůrcem a pokud vím tak se má přejít na původní systém zdanění hrubé mzdy bez pojistného.
24. 06. 2011 | 11:47

neo napsal(a):

Anita:

jistě nejen regionální vlivy. Záleží taky na kvalifikaci a především oboru.

Nekvalifikovaní pracovníci budou tedy tvořit asi 80% všech, co pobírají minimální mzdu. A asi 10% tvoří sami majitelé, kteří si vyplácí minimálku pouze kvůli daním.
24. 06. 2011 | 11:49

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

http://ekonomika.idnes.cz/skoda-chce-od-ledna-zrychlit-vyrobu-octavii-odbory-chteji-vyssi-platy-1ez-/ekoakcie.aspx?c=A101202_184650_ekoakcie_fih

Tady se dočteš, že průměrný dělnický plat ve Škodovce je 27 tisíc.

A ty šunky.... jenom se parafrázoval toho nebetyčnýho troubu martyse.
24. 06. 2011 | 11:51

skladník napsal(a):

DP WORK s.r.o. nabízí volné pracovní místo v obci Kvasiny na pracovní pozici - skladník nových vozů - ŠKOTRANS. Jedná se o práci na plný úvazek a nabízená mzda je ve výši 17006,-.

Detailní informace o volném pracovním místě
Název pozice - skladník nových vozů - ŠKOTRANS
Obec Kvasiny
Mzda 17006,-
Přidáno dne 8.6 2011
Volné od 22.06.2011
Úvazek Plný
Směnnost Třísměnný provoz
Počet volných míst 1
Poznámka k volnému místu
- SOU
- praxe min. 2 roky řízení mot. vozidel (zkušenost s manipulací motorovými vozidly - navážení na vlakové soupravy)
- nástup červen, červenec 2011
- pracovní poměr na dobu určitou 1 rok
- nabízená mzda 17006,- Kč + příplatky
- ubytování
Kontakt předem telefonicky: p. Novák 724 453 812.
24. 06. 2011 | 11:53

Anita napsal(a):

Rumcajs
Proč ti to nevěřím ? Hádej, protože u nás opravdu jsou nezaměstnaní a opravdu není problém dát požadavek na ÚP s nabídkou na volné místo. Proč zkušenost, co je volné místo, že je podezřelé ? Ono asi těch 20 tisíc nebude jen za 8 hodin.
Rumcajs ty víš, že já tě tu jako obveselovadlo zvláštních historek mám ráda prostě bez tebe by mi bylo smutno.
Měj se hezky a zase mi nějakou srandu napiš
24. 06. 2011 | 11:56

modrý edvard napsal(a):

Jako začátek to není špatný. Pane Sobotko, prosím doplňte o čísla.
24. 06. 2011 | 12:03

lijuti napsal(a):

Rumcajs

nechtěj dělat za 25tis/měs hrubého? co to je za blbost, vždyť v okolí lidi nemužou sehnat práci převyšující 13tis/měs hrubého.
24. 06. 2011 | 12:06

hoven napsal(a):

spravedlivý a dustojný život na dluh. nic nového.
24. 06. 2011 | 12:07

Tupelo napsal(a):

Mimo tema, ale rad bych upozornil ty, kteri se chystaji cestovat po Bavorsku na mozne komplikace, nemecti strojvudci stavkuji a berou si cestujici jako rukojmi :))). Zajimave je, ze stavka dopravaku nebyla avizovana dopredu... http://www.novinky.cz/ekonomika/237224-v-bavorsku-stavkuji-strojvedouci-doprava-do-ceska-je-omezena.html?ref=stalo-se
24. 06. 2011 | 12:08

Anita napsal(a):

neo
I nekvalifikovaní lidé umí pracovat a možna i lépe než ty chytří s lachtaní diagnosou. Jasně, že když budu mít ve firmě specialistu a budu ho potřebovat a chtít si ho udržet tak si ho taky musím zaplatit.Podnikatelé si žádnou měsíční mzdu nevyplácí ! Neo vy opravdu podnikáte ??? ! :0)

Vlkodav
nemusí, to je riziko podnikání a jsou tu ty rezervy, které by měl mít každý podnikatel. Sem nevěděla, že mám tu rozškatulkovat celé rozdělení zisku
24. 06. 2011 | 12:08

Vlkodav napsal(a):

"protože podnikatel si válí šunky a není schopen sehnat zakázky!!"

Je vidět, že dotyčný nikdy nepodnikal. při běžném podnikání v malé firmě je majitel v práci první a odchází poslední. nese všechno riziko a ve slabých dobách má velmi často míň než zaměstanci!
24. 06. 2011 | 12:10

JAVÍT napsal(a):

Jasně, pane Sobotko, vy (ČSSD) si necháte od lidí napsat jejich představy o důchodové reformě, a potom to vydáte jako svůj program!! To je vskutku „profesionální“ přístup k věci, že??!!
Umíte také něco jiného než kritizovat ostatní??
Vládli jste (ČSSD) 8 let, proč jste tu reformu neudělali již dávno??
Odpovím Vám já: protože sami neumíte nic a jste zrovna takoví amatéři jako ostatní rádoby „politické“ strany.
Věřte tomu, a nebude to trvat dlouho, lidé vás, „politiky“, bez rozdílu ke které politické straně patříte, velmi brzo poženou do politického „hrobu“ s klacky v rukách!!
24. 06. 2011 | 12:12

Vlkodav napsal(a):

Anita:

Zaměstananec dostává mzdu, nevím proč by měj ještě dostávat podíl na zisku. Leda pokud by měl zaměstnanecké akcie, pak ano. Jinak k tomu není žádný důvod.
Pokud se podniku daří, může vyplácet prémie. Ty vyplácí, pokud má zisk, někdy je to zakotveno ve smlouvách.
24. 06. 2011 | 12:13

Carlos V. napsal(a):

scallop : konkrétní výše minimálního tovného důchodu je politickou otázkou, ale není neřešitelná. I tady se dají očekávat pravolevé tlaky a souboje.

Jistě, nejtěžší by bylo přesvědčit lidi. Naučit je na něco jiného - že sociální daň je jen na zajistění sociálního minima a že se musí postarat sami.

mých zkušeností ... ukládání si bokem na horší časy není často závislé na příjmu, ale na odpovědnosti. Znám lidi s velmi nízkými příjmy a aspoň pár statisíci v hotovosti a třeba malou nemovitostí. A znám mnoho lidí s velice slušnými příjmy bez jakýchkoliv rozumných rezerv.
24. 06. 2011 | 12:13

ali napsal(a):

lituji
musím potvrdit slova Rumcajsova..nechtějí dělat ani za těch 25tisíc. Nedávno jsem nabídla práci takto placenou známé, jenže to by musela dělat 8hodin denně. Raději je na pracáku. A to není jen ona. Takových je víc..bohužel
24. 06. 2011 | 12:29

Xury napsal(a):

Pro vlkodava:
osobně nemám s podíly na zisku problém. Jako motivační složka to není špatné, je jen otázka, kdy a v jakém rozsahu to využít. Jinak podkud je firma ve ztrátě, tak to zaměstnanec zpravidla ve výplatě pocítí.
24. 06. 2011 | 12:31

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

JSTE K SMICHU UNAS lidi dělaj za 11/14 hrubeho a jsou štasní že maj praci,ja konkretně mam na 2 směny 11000 čisteho,a jou zde i platy 8000 čisteho,věřte kdyby tady někdo nabidl 25 tak mu tady utrhaj ruce,vaše argumenty už delší dobu jsou k smichu.možna tak v PRAZE ALE URČITĚ U NAS NA SEVERU NEBO MORAVĚ ANI NAHODOU.napřiklad u nas i na horizonatlní vyvrtavačce je to WHN 13........COŽ JE POČITANO MEZI VELICE ŠPIČKOVE PRACOVNIKY TENTO PLAT NEMAJ,maj už ty dlouholety a opravdu dobry mezi 20/23 hrubeho.STE NAPROSTO MIMO REALITU.
24. 06. 2011 | 12:34

zdenekb napsal(a):

ali:

Nechci vyzvídat... ale v jakém regionu a jakou práci?!?
Na tom dost záleží...

Otázkář:

Když se Rumcajs potká se stejně bystrým kamarádem u piva, musí to být gejzír nápadů, jak zatočit s línými sockami. Thatcherové by spadla brada...
24. 06. 2011 | 12:37

neo napsal(a):

Anita,
///Podnikatelé si žádnou měsíční mzdu nevyplácí ! Neo vy opravdu podnikáte ??? ! :0)///

děláte si srandu?

Proč by si majitel firmy neměl vyplácet mzdu?
jo a nepodnikám, jsem zaměstnanec.
24. 06. 2011 | 12:39

Občan napsal(a):

To třebaKarel:

Oba odkazy fungují. Já mám spíš problém s tím, že mne hodí na Facebook a o ten nějak nemám valný zájem.
24. 06. 2011 | 12:39

tata napsal(a):

PANÍ Ali

a co po probuzení,nikdo neměl zajem,vyte mi vteto zemi žijem takže děte vypravět pohadky jinam,nebo jak sem napsal Praha,TAM jsou pry platy v jine relaci ale podle toho co vim zase tam ubytovaní sežere tolik že se dojiždět nevyplatí,i když VAM NEVĚŘIM ŽE BY JSTE NENAŠLA ZA 25000 NA 8 HODIN,CO VYM URČITĚ UNAS JSTE UPLNĚ MIMO REALITU,TO JE TADY OPRAVDU ŠPIČKOVY PLAT,co vym zase že minimalně 50 procent tady v dělnicke profesy nema ani 20 hrubeho
24. 06. 2011 | 12:42

lijuti napsal(a):

ali

promiňte, ale při vší úctě tomu nevěřím. neznám ve svém i širokém okolí nikoho kdo by nechtěl jít dělat za 25tis/měs. hrubého. manželka po mateřské půl roku nezavadila aby jí dávali víc něž 11tis., a dělala za to. a to má kvalifikaci že už před 10 lety dělala v Praze za hodně nadprůměrnou mzdu. jak říkám Znám hodně lidí, ale neznám nikoho komu by bylo Těch 25tis. málo.
24. 06. 2011 | 12:45

Sláma napsal(a):

Javít napsal: " Jasně, pane Sobotko, vy (ČSSD) si necháte od lidí napsat jejich představy o důchodové reformě, a potom to vydáte jako svůj program!!" Rozhodně tenhle přístup mi je Javíte mnohem sympatičtější, než Kalouskův a Drábkův, které žádné jiné názory vůbec nezajímají. Kritické zhodnocení připomínek může být velice přínosné. Nikdo není tak dokonalý, samozřejmě s výjimkou Václava Klause, aby se nemohl poučit z názorů jiných.
Javít napsal:
"Vládli jste (ČSSD) 8 let, proč jste tu reformu neudělali již dávno??"
Odpověď je jasná:
1) ČSSD nevládla sama, v letech 1998-2002 byla de facto v pravo-levé koalici s ODS a v letech 2002-2006 v skutečné pravo-levé koalici s KDU-ČSL (jejímž poslancem byl tehdy např. Kalousek) a US.
2) Potřeba důchodové reformy zde nebyla. Jak správně píše Xury, problémy s "nadbytkem" důchodců by mohly nastat až někdy po roce 2035, zatím problémy činí jen daňové pokusnictví Kalouska (říká se, že za studií na chemicko-technologické fakultě měli při studiu málo pokusů, tak se to teď snaží dohánět). Podobně nebyl ani problém s veřejným dluhem, neboť ČR byla hluboce pod 50% Maastrichtských kritérií.
24. 06. 2011 | 12:45

JC napsal(a):

zdenekb,

"Když se Rumcajs potká se stejně bystrým kamarádem u piva, musí to být gejzír nápadů, jak zatočit s línými sockami. Thatcherové by spadla brada..."

mno nápodobně , když se u piva sejdou dva levoši z gejzírů nápadů jak zatočit s buržoustama by spadla brada třeba i Leninovi.
:-))
24. 06. 2011 | 12:47

Anita napsal(a):

Vlkodav
Pokud změníte slovíčko může na musí, pak nejsme v rozporu. Já se tu nevyjadřuji o malých firmách, taky si nemohu dovolit žádného zaměstnance - sama si pracuji, uklízím i účtuji. Nesehat zakázku v dnešní džungli je opravdu i likvidační problém. Na hraně zda udržet podnikání za každou cenu či ne, je těžkou otázkou pro podnikatele a nejistotou jeho zaměstnanců. Někdy je snad lépe zavčas podnikání přerušit.
24. 06. 2011 | 12:49

Anita napsal(a):

neo
Podnikatel si bere na osobní spotřebu, tedy ne mzdu. Při ročním zdaňení se teprve vyučtovávají zálohy na soc. a zdrav na podkladech z daní z příjmů
24. 06. 2011 | 12:53

Marcus Agrippa napsal(a):

Bez efektivní státní správy a zastavení tzv.korupce ( krádeží ) nemá smysl nalévat do systému další a další peníze. A současné tzv.reformy nejsou nic jiného. Vyplácení důchodů v cca 70 ti letech, nebo soukromé penzijní fondy - no comment.
24. 06. 2011 | 12:54

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
systém se dostal do deficitu po roce 2008, kdy se téměř zdvojnásobila nezaměstnanost. Jinak o potřebě důchodové reformy se mluví od počátku 90. let. Je pravda, že ČSSD vytvořila 1.Bezděkovu komisi, ale za Paroubka její výsledky hodila do koše a věnovala se populizmu.
24. 06. 2011 | 12:54

neo napsal(a):

TATA:

Tady naleznete nějaké statistiky ohledně těch mezd v regionech:
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/t/C10035FA99/$File/310909B01.xls

http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/t/C10035FAAB/$File/310909A18.xls
24. 06. 2011 | 12:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Xury napsal(a):
Pro vlkodava:
osobně nemám s podíly na zisku problém. Jako motivační složka to není špatné, je jen otázka, kdy a v jakém rozsahu to využít. Jinak podkud je firma ve ztrátě, tak to zaměstnanec zpravidla ve výplatě pocítí.
24. 06. 2011 | 12:31
---------------------------
Platí to i v případech, kdy je banka ve ztrátě a před krachem ji zachrání peníze daňových poplatníků ?
Také se nevyplácejí odměny ?

:((((

http://www.nytimes.com/2009/07/31/business/31pay.html

Vy jste bankéř, že ?
:)
24. 06. 2011 | 12:57

Sláma napsal(a):

To Xury:
Minimálně bychom se mohli shodnout na tom, že dělat prognózy na 30 let dopředu je značně ošidné a stavět na tom reformu není moc moudré. Já si ostatně myslím, že jediným motivem Kalouskovy reformy bylo jen ukrást dalších pár miliard. Ono se totiž jinak ze sociálního systému špatně krade, na rozdíl od investičních prostředků, na jejichž krádeže mají pasáci už svůj zajetý mechanismus.
Pokud se týče propopulační politiky, asi si nerozumíme. Já rozhodně neobhajuji přídavky na děti. Ty bych zrušil, protože jsou kontraproduktivní. Znovu bych ale zavedl jinou daňovou sazbu pro rodiny s dětmi. Jde o to, aby mít děti nebyla pro vysoce kvalifikované ženy finanční katastrofa. A také, aby si děti mohla dovolit např. rodina vysokoškoláků, pokud jsou oba státními zaměstnanci. Za současné situace se většina z nich rozhodne dítě odložit, řada z nich natrvalo.
Ještě k těm přídavkům - připadámi na hlavu postavené, když nejprve stát poctivě pracující lidi "odrbe" a pak jim dává žebračenky. Stát by měl poctivou a tvrdou práci podporovat a místo přenášení daňové zátěže na zaměstnance a drobné podnikatele hledat peníze jinde. Např. tvrdým zdaněním hazardu, obnovením progresivní sazby daně z příjmu fyzických osob atd.
24. 06. 2011 | 12:58

Sláma napsal(a):

Tencokida Hnuj má pravdu. Banky jsou dnes jako pijavice, protože se vymkly kontrole. Naprosto neodůvodněné platy zaměstnanců těch bank, které dostaly finanční injekce z kapes daňových poplatníků, to je naprostý výsměch pro všechny poctivě a tvrdě pracující lidi.
Podobně tomu jsou u nás i polostátní firmy, které stále žijí ve "firemním socialismu".
24. 06. 2011 | 13:00

Xury napsal(a):

Pro TCKH:
zklamu vás nejsem a v bance jsem ani nikdy nepracoval.
Jinak manažerské odměny nejsou počítané procentem ze zisku, ale zpravidla bývají vázány na víc parametrů (mimo jiné i podle firemní strategie). Pokud jde o ty krachující banky, tak tam většinou hodně ostrouhali akcionáři, byť samozřejmě nešli "domů" s nulou.
24. 06. 2011 | 13:03

neo napsal(a):

Anita:

z čeho? z peněz firmy? To přece platí jen pro OSVČ.
24. 06. 2011 | 13:03

kristusek napsal(a):

Sláma - přesně tak, pokud by jednou vládní ČSSD vypracovala reformu beroucí v potoz názory odborné i široké veřejnosti, stala by se nejen vládou legální, ale narozdíl od té současné i legitimní.
Vlastně bude stačit, když se bude držet návrhů současného NERVu (které současná vláda, která si přitom sama NERV ustanovila jako svůj poradní sbor, odmítá brát na vědomí).

tata

ono ani v Praze to neplatí všeobecně - teď jsem mluvil s chlapíkem který pracoval pro ABAS a dělal hlídače v Penny - dvanáctihodinové směny za 53,- na hodinu. HRUBÉHO!
24. 06. 2011 | 13:06

Vlkodav napsal(a):

Anita:

"Pokud změníte slovíčko může na musí, pak nejsme v rozporu."

Musí = diktatura proletariátu. Už jsem zažil, děkuji, nechci!
24. 06. 2011 | 13:07

Marcus Agrippa napsal(a):

Vlkodav:
mezi diktaturou proletariátu a diktaturou kapitálu není vůbec žádný rozdíl.
24. 06. 2011 | 13:11

neo napsal(a):

JOSEF OREL,

zdravim, já myslel, že je po vás, když jste zmiznul z diskusí.
jak se daří?
24. 06. 2011 | 13:12

Vlkodav napsal(a):

Marcus Agrippa:

"mezi diktaturou proletariátu a diktaturou kapitálu není vůbec žádný rozdíl."

Je, a propastný, pokud to nevidíte, pak se nedá nic dělat.
24. 06. 2011 | 13:13

ali napsal(a):

zdenekb
sekretářka + uklízení 2 kanceláří a část dílny..
tata
je mi jedno, jestli mně věříte nebo ne, pane tato..
lituji
to, že mi nevěříte, neznamená nic. Nevím, proč bych si to vymýšlela. Ta známá bydlí u rodičů, je jí 40, má 2 vejšky a určitou představu. Jenže její představa je ve zdejším kraji jaksi k ničemu. No a to, že by k tomuto platu sekretářky měla uklízet dvě kanceláře (nemyslím tím mytí oken, to si dělám raději sama, neboť poprosit zaměstnance o to a pak se koukat na šklebení, na to nemám nervy), a část dílny, což je asi 5m2 a okolo umývadla, je pro ní nereálné. Raději se nechá zapsat na pracáku a živit rodiči..
Vyměnili jsme již tři sekretářky, neboť neplnily zadané úkoly a rozčilovat se a platit něco, co nedělají nemá cenu..
24. 06. 2011 | 13:13

martys napsal(a):

rumcajs:
to už jsem asi ztroubnul z těch pitomostí co tu lidi píšou a vydávají za své názory aniž se zamyslí nad širšími souvislostmi
24. 06. 2011 | 13:14

Rumcajs napsal(a):

tata:
Nevím odkud jste, ale kamarád dělá svářecí dozor v Ostravě a tam průměr svářeče 20-25 hrubého. U nás v garáži hledáme svářeče - nástupní 17 a pak to jde na těch 20 hrubého a nemůžeme o nikoho zavadit.

Když jsem to vykládal paní na finančáku, tak se ji nejdřív rozsvítili oči, protože její manžel je svářeč, ale když jsem ji řekl ty cifry, tak ji zase pohasli. Ten její totiž bere 400 kč/ na hod. Sice na živnosťák... ale i tak mi to přijde slušný.
24. 06. 2011 | 13:14

Marcus Agrippa napsal(a):

Vlkodav:
diktatura je vždy špatná. Ztrácí se pak možnost volby.
24. 06. 2011 | 13:16

martys napsal(a):

copak lidi nevidíte že se tu mluví o celospolečneských problémech?!!
vypichovat jednotilivé příklady ať už potvrzují názory jedné či druhé strany přece nemá cenu!!!
ps: to že někdo nemůže sehnat sekretářku je pravděpodobně jenom doklad toho že neumí jednat s lidmi a že nabízí tak nezajimavou částku, že se tam nikdo schpnější nezastaví
24. 06. 2011 | 13:19

Anita napsal(a):

ali
Kecáte, kdyby tato práce nebylo možné obsadit je jako nabídka volného místa na "pracáku", tedy aby tu mohlo být vytřídění lidí, kteří nachtějí pracovat byla by to jedna z možností. Kdo dostane kontakt na ÚP musí na tuto nabídku reflektovat, jinak musí doložit, že není schopen tuto praci zastávat ze zdravotních důvodů.Pokud práci odmítá je vyřazen.
Tak pokud všichni volná místa která opravdu nikdo nechce se dostanou jako nabídka práce a jsou "košer", tak se nemůže stát, že by na pracáku někde chtěl jen tak sedět, ale ono to tak není,že ?
24. 06. 2011 | 13:19

Vlkodav napsal(a):

Marcus Agrippa:

"diktatura je vždy špatná" - souhlas.

Jen diktatura proletariátu je termínus technikus a diktatura kapitálu je co? Zatím jen pomluva kapitalismu, hlavně jeho monopolistického, tedy špatného, pojetí.
24. 06. 2011 | 13:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Xury
Kličkujete.
Byla "řeč" o zaměstnancích. Ne akcionářích.
Více v podoodkazu - text of the Cuomo report.
24. 06. 2011 | 13:24

Nuba napsal(a):

Oblíbené argumentační perly některých příslušníků zdravého jádra národa, odposlechnuto a přečteno

Otázka: Co říkáš na tu stávku, lidi jsou už z toho okrádání dost naštvaní
Odpověď: Prosím tě, vždyť odboráři hrají golf

Otázka: Co říkáš na ten zákaz dovozu ovoce a zeleniny do Ruska ?
Odpověď: Prosím tě, co ti mají co zakazovat, tolika lidí zavraždili v gulagech.

Otázka: Jaký máš názor na Vondru a Kalouska ?
Odpověď: Prosím tě, to není nic proti Grossovi

Otázka: Co si myslíš o těch platech ve státní správě ?
Odpověď: Je to přece záležitost smlouvy, když na to má nárok a zadarmo to přece nedostává

Otázka: Jak se díváš na politiku současné vlády ?
Odpověď: Sobotka zpronevěřil náhrady
Další varianty: A co Palas ?
Sobotka je aparátčík, nikdy nic pořádného nedělal
Sobotka odpustil Dvořákovi penále 26 milionů

Otázka: Víš o tom, že 2 /3 lidí v současné době nedosáhnou na průměrnou (hrubou)mzdu 24 000,- Kč ?
Odpověď: prosím tě, to je blbost, znám kolem sebe samé takové lemply, kteří by ani za 25 000,- z postele nevstali.

Již z letmého nástřelu je patrné, že ne vždy je dobré se ptát. A zvláště při obědě, tam je to skoro o život, kdyby jednomu z té čisté logiky mohlo úžasem zaskočit sousto v krku.
24. 06. 2011 | 13:24

Anita napsal(a):

Vlkodav
Musí myslím ze zákona, ale já to psala už výše. Pokud by bylo zákonem stanoveno, je to na principu demokracie. Nebudu psát více, nejste tak hloupý, jak se snažíte překrucovat každou moji odpověď. Já vás chápu, ale než něco napíšete trochu si to přeberte i z druhé strany. Kdybychom polemizovali ústně mohla bych vidět vaši mimiku a brát to jako ironii, tím, že si jen píšeme mohu to brát jako vaší blbost, upřímně věřím v to první.
Mějte se hezky ☺ ♫ ♥
24. 06. 2011 | 13:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad ali (co pamatuje Stalina a přitom se čilestále otáčí kolem podnikatelského verpánku) :))

"Vyměnili jsme již tři sekretářky, neboť neplnily zadané úkoly a rozčilovat se a platit něco, co nedělají nemá cenu.."
24. 06. 2011 | 13:13
-----------------------

Možná že ty sekretářky si zase říkají - dělaly jsme pár týdnů pro takovou sebestřednou, vulgární starou bábu, která si myslela, že za pár šupů jí budeme dělat v její manufaktuře otrokyně a ještě se přitom budeme vesele tvářit....

Kdo ví.

Co hlava - to názor.
Čím větší hlava - tím větší názor.
Největší názpr tak má hydrocephalus.
24. 06. 2011 | 13:30

Rumcajs napsal(a):

Anita:

Manka byla na pracáku 3-4 měsíce. Za celou tu dobu se ji nic takového nestalo.
24. 06. 2011 | 13:32

lijuti napsal(a):

ali

nevím co máte za známé a jací lidé se ve vašem okolí pohybují, když to u vás vypadá tak jak to popisujete. bejt to unás máte zájemců že by jste je ani do vánoc nespočítala,a nemyslím tím jen nekvalifikované osoby. u nás mnohem výše kvalifikovaní dělají za podstatně míň. upřímně jsem rád že takovou známou jako vy nemám, ale nemyslím si že ona odpovídá nějakému širšímu vzorku.
24. 06. 2011 | 13:34

neo napsal(a):

Tencokida Hnůj:

Chybí ještě pohled někoho 3tího, třeba vrátného.

Ta stará sebestředná šéfová nedávno vyhodila další sekterářku, která si zas jen lakovala nehty a nehla zadkem :)
24. 06. 2011 | 13:36

neo napsal(a):

Nuba :
Otázka: Co říkáš na tu stávku, lidi jsou už z toho okrádání dost naštvaní
Odpověď: Super, volno ve městech, 300 demonstrantů a pár desítektisíc stávkujících. Asi těch naštvaných lidí zas tolik nebude.
Otázka: Co říkáš na ten zákaz dovozu ovoce a zeleniny do Ruska ?
Odpověď: Když maj vlastní zdroje, proč ne?

Otázka: Jaký máš názor na Vondru a Kalouska ?
Odpověď: Stejný jako na Grosse a Paroubka :)
Otázka: Co si myslíš o těch platech ve státní správě ?
Odpověď: Že neodpovídají realitě na trhu
Otázka: Jak se díváš na politiku současné vlády ?
Odpověď: Nic moc, ale lépe než na politiku třeba sociálně demokratických vlád.
Otázka: Víš o tom, že 2 /3 lidí v současné době nedosáhnou na průměrnou (hrubou)mzdu 24 000,- Kč ?
Odpověď: Jistě, ale čí je to chyba? Navíc průměr je dost zavádějící, zkuste medián, ten už jasněji ukáže, že ne všichni berou tu minimální mzdu.
24. 06. 2011 | 13:42

Vlkodav napsal(a):

Anita:

"Pokud by bylo zákonem stanoveno, je to na principu demokracie."

Nechtěl jsem být nepříjemný, ale nevidím jakýkoliv důvod, aby majitel platil povinně podíly ze zisku. Je to naopak proti listině práv a svobod, majetek je nedotknutelný. A proto i výnosy z něho patří majiteli. Zákon může nařídit palatit kdoví co, ale nemůže nařídit platit podíly ze zisku, ten je majitele (akcionáře, družstva, atd.)
24. 06. 2011 | 13:45

Rumcajs napsal(a):

Ještě perlička:

Manku přeřazují na jinou práci a hledají za ni náhradu. Když se tam jednoho adepta zeptali, kolik peněz si za to představuje, tak řekl, že něco kolem 100 tisíc měsíčně.

Asi si zrovna něco přečetl o Fejtkovi.
24. 06. 2011 | 13:46

Tenco napsal(a):

Nuba
Velmi chytře a zajímavě napsáno.
:)
24. 06. 2011 | 13:48

Yosif K napsal(a):

Levicak:
"Žádná strana ve zřízení volné ruky trhu- kapitalismu nezajistí práci všem co chtějí pracovat. Čím více nezaměstnaných tím jejich ruce a hlava jsou lacinější."
Mili levicovi blouznilove - je tomu presne naopak.
1)V zemich kde nejsou (stedre) podpory v nezamestnanosti pracuji temer vsichni. MUSI - tak si praci najdou.
2) Nezamestnanost je zpusobovana (relativne stedrymi) podporami v nezamestnanosti. Cim jsou stedrejsi, to=im vice lidem se vyplati nepracovat a nechat se zivit praujicimi lidmi, tim jsou pak i drazsi domaci vyrobky, tim pak vice upada domaci vyroba a tim vice se dovazi z Ciny, kde zadne podpory v nezamestnanosti NEEXISTUJI.
3) Cim vice dovozu z Ciny, tim mene prace pro solvinaky v CR, tim vice parazitnich volicu pro KSCM a SOCDEM.

Odborarska a socdemacka politika zvysujicich se podpor v nezamestnanosti je hlavni pricinou ozebracovani chudeho obyvatelstva!!!!!!

Chudi se diky socdmackym lidumilum dostavaji do "pasti chudoby" prace je mene atraktivni nez podpory, vzrusta skupina lidi ktere se nikdy nenauci praocvat (jak roztomile napsal Pan Tenco: "nechteji se nechat buzerovat za 17 hrubeho" - bodejt kdyz mohou dostat podobne prasule od socialky a nikdo je nikdy buzerovat nebude...... hahaha.......
24. 06. 2011 | 13:49

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
problém s důchodovým systémem je ten, že odezvy na změny jsou velmi dlouhé. Vy samozřejmě můžete čekat až do posledního okamžiku, ale pak budou zase nastávat situace, že lidé jejichž odchod do důchodu není od sebe časově příliš vzdálen budou mít dost rozdílné podmínky.
Pokud jde o jinou sazbu pro rodiny s dětmi, tak asi máte na mysli něco na způsob společného zdanění manželů. To samozřejmě ztratilo smysl zavedením jednotné daně. Já osobně nevidím žádný podstatný smysl v progresívní dani, takže tím pro mne padá i společné zdanění. Co se daňových úlev týče, tak pro nízko a středněpříjmové rodiny nemají z finančního pohledu valný význam.
24. 06. 2011 | 13:53

Anita napsal(a):

Rumcajs
Já vím, že co by podnikal si z Manky nechtěl dřít krev a pot, tudíž si jí nezaměstnal. Také není těch volných míst, jak psal nebo psala Ali a proto tvá Manka hledala místo více jak čtvt roku. Dle mého názoru, pokud si někdy četl víš, že úřady práce a sociálku v tak zbujené nesmyslné podobě, která je zbytečným žroutem našich peněz neuznávám a moji přáním je ji zrušit. Byla to reakce na příspěvek Ali, že lidi chtějí být na pracáku a nepracovat. Je třeba je třídit a to jendním ze způsobů jak jsem napsala.
Musím zase odejít pracovat tak ti už neodpovim.
Měj se hezky a taky ☺ ♫ ♥
24. 06. 2011 | 13:53

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
problém s důchodovým systémem je ten, že odezvy na změny jsou velmi dlouhé. Vy samozřejmě můžete čekat až do posledního okamžiku, ale pak budou zase nastávat situace, že lidé jejichž odchod do důchodu není od sebe časově příliš vzdálen budou mít dost rozdílné podmínky.
Pokud jde o jinou sazbu pro rodiny s dětmi, tak asi máte na mysli něco na způsob společného zdanění manželů. To samozřejmě ztratilo smysl zavedením jednotné daně. Já osobně nevidím žádný podstatný smysl v progresívní dani, takže tím pro mne padá i společné zdanění. Co se daňových úlev týče, tak pro nízko a středněpříjmové rodiny nemají z finančního pohledu valný význam.
24. 06. 2011 | 13:54

tata napsal(a):

paní ali

a jsme doma je to vysokoškolačka holt ten plat považuje za maly,ja a zde hovořime o dělnickych profesích což jste dobře věděla takže jste se sama usvědčila že vaš argument nebyl nato očem se bavime,samozřejmě že manažeři vam třeba nepudou dělat za 50 tisic.

pane Rumcaj

zase moc dobře vyte jak překrucujete fakta,samozřejmě kdybych třeba šel spatky na montaže a svařoval na rengen by to klidně bylo okolo a možna i přes 30,samozřejmě i zde je firma co svařeči co svařují kamna se jejich plat pohybuje mezi 20/28 hrubeho,ted teda tato prace stagnuje ale určitě občas se neskytne bohužel,muj zdravotní stav,oči,tuto praci na plny uvazek nemohu,navic samozřejmě svařecí prace jsou považovany za vrchol a hlavně nedostatek kvuli zaprve škodlivosti svařeč kolem 60 je dost odepsan když svařuje tech 30let,samozřejmě jsou i vyjimky,a kde děla jestli jako ja po polich od rana do večera věřte že plno mych kolegu to ma zasebou.NAVIC SE bavime o dělnicich ne jen vyseku,jak sem řekl svařuji třeba je 1h někdy vic někdy vubec ma napln je zamečnicke a jeřabnicke prace hlavně,ta svařečina je doplnkova,samozřejmě že naké profese starosti nejsou
24. 06. 2011 | 13:56

Anita napsal(a):

Vlkodav
Hm tak to jsem v pr*eli ☺
24. 06. 2011 | 13:56

Xury napsal(a):

Pro Tenca:
odměny zaměstnanců určuje vedení firmy a akcionáři. Stát si mohl v rámci půjčky vymoci platová omezení zaměstnanců. Je otázka proč to neudělal. Jednou z možností je, že uvěřil tomu, že by ti nejlepší odešli, ale to je moje spekulace.
24. 06. 2011 | 13:58

modrý edvard napsal(a):

Carlos V. Chtěl jsem Vás podpořit ohledně rovného minimálního důchodu, ale možná to nefunguje. Jde o to, že ten minimální důchod by měl být 6tisíc, současný průměrný důchod je 10 tisíc. (obojí odhad od boku). On to možná ten průběžný systém neutáhne. Kromě toho, chci vidět toho odvážlivce, co to řekne nahlas.
24. 06. 2011 | 13:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text vykazující znaky spamu (opakovaný odkaz na jiné stránky, které nijak nesouvisejí s tématem).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 06. 2011 | 14:01

Rumcajs napsal(a):

Anita:

Byla tady zaměstnaná. Ale přišla krize a bylo nutno odlehčit režii a navíc jsme nechtěli, aby oba příjmy byly vázány na jeden zdroj.

Pokud si vezmu její nástupní plat,tak to bylo období, kdy by se ji spíš vyplatilo být spíše na pracáku.
24. 06. 2011 | 14:01

zdenekb napsal(a):

ali:

Nemusí v tom být její lenost. Pořád je tu možnost, že dotyčná Vás prostě nechtěla mít za šéfovou ani za 25 tisíc Kč měsíčně... ;o).
24. 06. 2011 | 14:02

Rumcajs napsal(a):

tata:

Tak bych řekl, že ten co tady něco překrucuje jste Vy. Není to tak dlouho, co jste tvrdil, že svářeč má 11 hrubého a nyní tvrdíte, že má dokonce 30.
24. 06. 2011 | 14:08

Tenco napsal(a):

Xury
Moje spekulace zase je, že stát rovná se politicko-mocenské a finančně-obchodní zájmové skupiny.
Jedni platí druhé(respektive naopak) a obě skupiny se mají dobře.
Daňový poplatník je za osla...který už ani nehýká a spokojuje se s pastvou (pro oči).

Do doby než to lidem dojde - a vezmou takříkajíc běh věcí do svých rukou...naposledy tomu bylo tak...jedna dále...minus dva...plus faktor dodatečných nákladů krát sto....no naposledy tomu bylo asi za Kleisthena a potom Čalfy.
:)))))
24. 06. 2011 | 14:17

hoven napsal(a):

takže shrnme duchodovou reformu v podání slavečka sobotkopulose. zvýšit sociální pojištění.
24. 06. 2011 | 14:22

Jeff napsal(a):

To editor: má to smysl? Je normální, že ti samí nici denně dehonestují příznivce nepravice, oni nikdy neprotestují, když je někdo nařkne z toho, že jsou uplacení, klidně dál pokračují ve své práci. Nikdy nepůjdou "za plentu", nikdy ani náznakem nepoodhalí svou identitu. Proč? Copak se s tím opravdu nedá nic dělat? Všimněte si, že druhá strana to v genech nemá.!
24. 06. 2011 | 14:30

kristusek napsal(a):

Na důchody bude, protože nebude třeba vyplácet podporu v nezaměstnanosti! ODS před volbami slíbila vytvořit 160.000 nových pracovních míst a tydlencty kucí šikovný nikdy nelžou!
24. 06. 2011 | 14:38

Xury napsal(a):

Pro kristuska:
kolik je 500.000 - 160.000? Co kuku šikovnej?
24. 06. 2011 | 14:44

Občan napsal(a):

Anita napsal(a):
"ali
Kecáte, kdyby tato práce nebylo možné obsadit je jako nabídka volného místa na "pracáku", tedy aby tu mohlo být vytřídění lidí, kteří nachtějí pracovat byla by to jedna z možností. Kdo dostane kontakt na ÚP musí na tuto nabídku reflektovat, jinak musí doložit, že není schopen tuto praci zastávat ze zdravotních důvodů.Pokud práci odmítá je vyřazen.
Tak pokud všichni volná místa která opravdu nikdo nechce se dostanou jako nabídka práce a jsou "košer", tak se nemůže stát, že by na pracáku někde chtěl jen tak sedět, ale ono to tak není,že ? 24. 06. 2011 | 13:19 "

Samozřejmě, že máte pravdu. Pravidla pro nezaměstnané jsou velmi přísná a zaměstnanci ÚP mají jakékoli odměny vázány na počet vyřazených z evidence. JAK je vyřadí, je naprosto jedno, protože nezaměstnaní stejně nemají nikde dovolání a na to, aby se soudili se státem, nemají prostředky.
A představa, že je někdo někde evidován (přičemž nebere ani korunu podpory( jen proto, že se mu nechce pracovat, je naprosto směšná.
Ali je nejspíš jednou z místních placených provokatérek. Býváí tu dost často, člověk o ni zakopne pomalu na každé diskusi, takže je to dost pravděpodobné. Berte ji s velkou rezervou, protože ona zjevně nemá zájem diskutovat. Takoví jako je ona mají za úkol vyvolávat flame (hádky) - urážkami, ponižováním, zeměšňováním, zlehčováním, překrucováním a lhaním; nic víc.
24. 06. 2011 | 14:45

Občan napsal(a):

Já už se mohu jen smát, protože na ty kydy tady snad ani nemá smysl reagovat.
Šílené představy místních pravounů o tom, jak zavedou chudinskou penzi ve výši 6000.- Kč, jak všichni nezaměstnaní visí v evidenci ÚP jen proto, že se jim nechce pracovat (aniž pobírají jedinou Kč podpory), jak je třeba dál snižovat platy, penze, sociálku a současně pozvednout ekonomiku, to už je prostě zoufalství (silnější slovo jest zakázáno, byť by bylo zcela namístě).

Já fakt nevím, jestli provokujete, nebo jestli jste opravdu tak moc hloupí.

JAK chcete, probůh, nastartovat ekonomiku, když vaši pravounští "ekonomové" totálně podvázali spotřebu a vymetli státní kasu? KDO bude spotřebovávat, když ožebračíte 70% populace?
24. 06. 2011 | 14:51

irinek napsal(a):

neo,
vy opravdu nemáte o podnikání ani páru.Aby si mohl podnikatel vyplácet mzdu,musel by sám sebe zaměstnat,co u všech forem podnikání nelze.Kapišto? A říká vám něco obrat "osobní spotřeba"?? Asi ne.
Taky bych prosil pana loupežníka Rumcajse,aby jmenoval konkrétní firmy,které nabízejí 25 tis.měsíčně a nikoho nemohou sehnat.O stejnou odpověď bych prosil madam ali.Jinak je to totiž plácání do vody.To ale nemění nic na faktu,že zveřejněné plány socdem jsou natolik obecné,že vyznívají vlastně do ztracena.
24. 06. 2011 | 14:52

Radovan napsal(a):

Fisher :
Shrnul jste to velmi dobře.
24. 06. 2011 | 14:54

Rumcajs napsal(a):

irinek:

Třeba Škoda Kvasiny.
24. 06. 2011 | 14:59

Občan napsal(a):

ali napsal(a):
"zdenekb sekretářka + uklízení 2 kanceláří a část dílny..
tata
je mi jedno, jestli mně věříte nebo ne, pane tato..
lituji to, že mi nevěříte, neznamená nic. Nevím, proč bych si to vymýšlela. Ta známá bydlí u rodičů, je jí 40, má 2 vejšky a určitou představu. Jenže její představa je ve zdejším kraji jaksi k ničemu. No a to, že by k tomuto platu sekretářky měla uklízet dvě kanceláře (nemyslím tím mytí oken, to si dělám raději sama, neboť poprosit zaměstnance o to a pak se koukat na šklebení, na to nemám nervy), a část dílny, což je asi 5m2 a okolo umývadla, je pro ní nereálné. Raději se nechá zapsat na pracáku a živit rodiči..
Vyměnili jsme již tři sekretářky, neboť neplnily zadané úkoly a rozčilovat se a platit něco, co nedělají nemá cenu.. 24. 06. 2011 | 13:13 "

No tak to se nedivím, že u Vás nechce pracovat ani paní středního věku a nezaměstnaná. Já bych to také odmítl.
Sekretářka je sekretářka a vykonává sekretářské práce. Mezi ně OPRAVDU nespadá úklidová činnost. Na to jsou uklizečky.
POKUD budete chtít, aby sekretářka dělala ještě uklizečku, tak jí budete MUSET (kupodivu) za ty VÍCEPRÁCE ZAPLATIT. Chápu, že to je pro Vás šok, že za práci se platí. Ale je to tak. Dokonce i v ČR platí, že práce se dělá za mzdu.
Nabídněte sekretářce VPP na 2 hodiny denně na DPČ a uvidíte, že změní názor.
Neočekávejte ovšem, že by snad někdo pracoval ZADARMO jen proto, že Vy si zrovna usmyslíte. Vůbec se nedivím, že u Vás vydrží pracovat jen málokdo (nejspíš jen naprostí zoufalci).
Jste totiž typickou českou podnikatelkou v tom nejhorším slova smyslu.
24. 06. 2011 | 15:00

Nuba napsal(a):

Co bych tedy řekla k těm důchodům

jednak zachovat průběžný systém tak, jak je, je to průtokové a ztrácí se tím pádem málo, přičemž jej posílit zvýšením odvodů sociálního pojištění

věk odchodu do důchodu stanovit prozatím na 65 let, později dle demografického vývoje a zvyšování či stagnace průměrné délky života možno upravit

zachovat možnost penzijního připojištění ve stávající podobě

srovnat odvody u zaměstnanců a OSVČ

zefektivnit činnost úřadů práce v oblasti zaměstnanosti

omezit zaměstnávání zahraničních zaměstnanců a práce načerno

přitvrdit penalizaci jak zneužívání dávek v nezaměstnanosti, případně odejmout podpory těm, kteří bez závažného důvodu práci odmítnou a tvrdě postihovat nelegální zaměstnávání

žádné soukromé penzijní fondy, špatnou zkušenost ze světa přece nemusíme papouškovat

mnoho problémů zmizí s koncem krize a obnoveným ekonomickým růstem
24. 06. 2011 | 15:01

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Ty jsi tak hezky ukecanej.
Mance stačilo dotlačit na UP, že se sem tam zůčastnila konkursu a víc se o nikdo nestaral. Jinými slovy, stačilo se sem tam přihlásit na konkurs, kde se natalčilo hodně zájemců (tedy nabízený plat někde kolem 30-50 tisíc) a neuspět.
24. 06. 2011 | 15:04

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Jak bys posílila odvody na soc.poj. ?
24. 06. 2011 | 15:05

Občan napsal(a):

To RUmcajs:

Rume, vy jste tak neskutečně prolhaný, že jste až směšný.
24. 06. 2011 | 15:06

Občan napsal(a):

To Nuba:

pro začátek se Vás zeptám:

KDE budou ti lidé do těch 65ti let pracovat, když už dnes není ŽÁDNÁ práce pro lidi nad 50 let?
A JAKÝ výkon si myslíte, že budou podávat???

Moc bych prosil o odpovědi, protože na tyto otázky mi zatím nikdo nebyl schopen podat RELEVANTNÍ odpověď.
24. 06. 2011 | 15:09

scallop napsal(a):

Trochu mimo tema, ale prece:

http://zpravy.idnes.cz/asociace-kraju-chce-zalozit-vlastni-zdravotni-pojistovnu-pnt-/domaci.aspx?c=A110624_143711_domaci_cem

Nema cssd v programu nahodou jen jednu zdravotni pojistovnu ? Je preci proti nadstandradu, ale zaroven zda se chce vic pojistoven (ktere jsou bez nadstandadu nerozlisitelne).

Pane Sobotko, zmatenost cssd nezna mezi. Nebo to je jen schvalnost od Vaseho "uhlavniho" kolegy Haska ?
24. 06. 2011 | 15:10

Xury napsal(a):

Pro Občana:
máte pravdu, pokud je to tak jak ali říká, tak by jí měla dát 15 hrubého a za pár tisíc najmout na 2 hodiny denně uklízečku, což jí vyjde maximálně na 4 tisíce měsíčně. A když to udělá na smlouvu o dílo tak ušetří na odvodech.

Taky se mi líbí vaše představa, jak si půjčíme na spotřebu, tím roztočíme kola naší ekonomiky :-DDDDDD.
24. 06. 2011 | 15:11

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Dyk ty nerozumíš ani procentům. Koho tady chceš poučovat ?
24. 06. 2011 | 15:13

Občan napsal(a):

To Xury:

A Vy té Ali věříte?
25 000.- Kč totiž berou V PRAZE sekretářky v zahraničních advokátních kancelářích. Absolutně nevěřím tomu, že by nějaká Ali nabídla např. na Karlovarsku nebo Tachovsku sekretářce 25 000.- Kč. To je prostě lež jako věž. Tam se pracuje za 12 000.- Kč brutto; i za méně.
Ali prostě lže.

Já jsem o půjčování si na spotřebu nikde nikdy neřekl ani slovo. pokud ano, pak to, laskavě, dokažte.
24. 06. 2011 | 15:14

Nuba napsal(a):

Rumcajs

Samozřejmě mám na mysli zvýšit asi o 1 %, vyšlo by to pořád levněji, než to nalévat do černých děr soukromých důchodových fondů

osobně by se mi líbilo, kdyby byly odvody na sociální zabezpečení nasměrovány do lajny výdělečně činné děti -rodiče, já bych byla v tomto případě docela ve vatě :)
24. 06. 2011 | 15:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jeden velký omyl je - většinou kvazipravičáků, že lze v zemi orientované na vývoz - a to především automobilů, počítat do budoucna s udržitelností takovéhoto hospodářství a to bez hospodářské strategie.
Navíc s galerkou nahoře, která VŮBEC neřeší věci, které nastanou v blízké budoucnosti (růst cen ropy, energetika...). Řeší věci, které MOŽNÁ nastanou za třicet...padesát let.
Proč tomu tak je ?
Protože oni nechtějí nic řešit - a ani na to intelektuálně nemají.
Oni chtějí jen krást a veřejnosti lhát, že něco řeší (za třicet až padesát let tu už nebudou - takže veřejnost se stejně nedočká nějaké přihlášení se k odpovědnosti z jejich strany když se ukáže, že reforma nezohlednila všechny synergie).

Je mi líto těch lidí, kteří straší Řeckem, bankrotem neudržitelností sociálních systémů....a vůbec si neuvědomují oč jde v ČEZku, na Moravě a Slezsku.
A nejen tam.

Bude jedno jestli penze v roce 2025 bude dvacet tisíc nebo šest tisíc.
Pokud se automobilový průmysl propadne do deprese, pokud nebude náhrada za Temelín, pokud bude nezaměstnaných na milion, pokud dojde k nezvratnému srůstu státu s politickými stranami....ten rozdíl bude marginální.

Za sebe ho odhaduji na dvě kila krupice či tři bochníky chleba.

Otázka je - jak lze dělat hospodářskou politiku, když daň z kila chleba bude stejné sazby jako je daň z kaviáru./příměr - jde o to, že stát se vzdává motivačního nástroje...což povede v případě krizí k jedinému...BUDE MUSET NAŘIZOVAT...(se všemi konsekvencemi z toho vyplývajícími/

Řešení :
1. Zbavit se psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů ve vládě a v parlamentu.
2. Nahradit je normálními lidmi
3. Nastavit zákonné rámce tak, aby to bylo možné udělat i v justici
3. Co největší symetrie ve sdílení informací - především těch, které mají jakýkoliv vztah k veřejným penězům ..později i informací ve sféře bankovnictví
4. Prosadit všechny možné antikorupční mechanismy - a třeba i ty nepopulární (agent provokatér)
5. Řešit skutečné problémy společnosti -až teď je k tomu vytvořen předpoklad

Jinak se budeme plácat, plácat, plácat...a ne že skončíme na chvostu Evropy...my skončíme jak ta Severní Korea...
:((((
24. 06. 2011 | 15:18

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

A ještě k tem OSVČ - nikdy nemůžeš srovnat odvody OSVČ s fabrikama.

Kdyby jsi takovou daní například zatížila zemědělce, nebo momentálně i většinu řemeslníků - všichni do jednoho zkrachujou, protože veskrze dělají pro lidi jako jsi ty a ty jim vživotě tolik nezaplatíš.

Když ti řeknou "Mladá paní, budete ofiko za 500 na hodinu, nebo za 150 na černo ", co jim řekneš ?
24. 06. 2011 | 15:18

Petr napsal(a):

„Spravedlivý důchodový systém a důstojný život důchodcům“!
Ano pane Sobotka. Spravedlivý důchod jako má Špidla. Nebo Nadlidi, občané České republiky, mají vyjímku? Nebo snad nebyl Špidla placen v Bruselu taky z českých daní?
A nebo taky máte na každého jiný metr, jako současná koalice, jen o tom nemluvíte?
24. 06. 2011 | 15:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

ČR je v dobré pozici - co se týče úroků z půjček./YTM/
Pokud jsou dobré úroky a dobré projekty - je dobré si půjčit.

Psychopaté, zloději, alkoholici a narkomani....takříkajíc z podstaty věci samé ŽÁDNÝ DOBRÝ PROJEKT NIKDY NEVYMYSLÍ. (oni často rozkradou i ty špatné projekty)

Maucta.
24. 06. 2011 | 15:22

stále rebel napsal(a):

Tady je to pravé předvolební

Důchodci ODS Plus
https://img.aktualne.centrum.cz/32/61/326163m-ods-duchodci.jpg
24. 06. 2011 | 15:24

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Jen tak pro pořádek, koho bys zatížila tím procentem ?
A víš kolik to hodí ?
24. 06. 2011 | 15:25

Nuba napsal(a):

Občane,

jistěže je to hodně složité a tady se slogany nevystačíme.

Víte, něco jiného je, co bych si představovala já, jsem v těchto věcech dost radikální. Například já bych šla cestou snížení fondu pracovní doby, jak to bylo jednu chvíli tuším ve Francii, tedy na 35 hodin týdně. Je jisté, že práce není a s rozvojem technologií ani v našem vyspělém prostoru nebude. A nejhorší je, že zaměstnání nemohou získat mladí lidé, tedy ti, kteří ještě nemají vytvořené pracovní návyky.Vím, že je to názor v dnešní době neproveditelný, ten dnešní lidsko zdrojový svět je otočený naruby a kupící se problémy spíš vytváří, místo aby je řešil.

Vaše námitka je relevantní, druhá věc ovšem je, že je v podstatě jedno, alespoň z hlediska financí, komu ty peníze musíme v tomto hloupém systému nasypat, jestli nezaměstnaným nebo důchodcům. Také by se muselo diferencovat. To znamená přihlédnout k oboru. Jistěže z hlediska věku existují zaměstnání, která do vysokého věku vykonávat nelze. Ale to se dá ošetřit.
24. 06. 2011 | 15:26

Xury napsal(a):

Pro Občana:
z vašeho příspěvku ze 14:51 vyplývá, že cestu vidíte ve zvýšení domácí spotřeby s tím, že současná vláda snižuje platy (ve státní sféře), důchody (není pravda) a sociální dávky (jak které a jak kdy). Čili logicky z toho plyne, že cestu vidíte v opačném směru. To ovšem znamená navýšit výdaje státu, který je už dnes v deficitu a jejich navýšení by tudíž bylo na úvěr.
Byl bych dost nerad, kdyby byla vaše odpověď v tom, duchu, že stačí zamezit korupci a je na vše peněz dost. Jednak korupci nikdy zcela nezlikvidujete (což neznamená, že se proti ní nemá bojovat), jednak řada největších smluv je už podepsaná, takže tam už ušetřit nejde, jak zjistil i pan Bárta, no a konečně investice na úrovni krajů a velkých měst již dnes nejsou v rukou současné vládní koalice, takže tam si už ČSSD jistě dávno udělala pořádek a k žádné korupci tam nemůže dojít, že ne?!
24. 06. 2011 | 15:30

Xury napsal(a):

Pro TCKH:
kdybych chtěl popsat populismus mohl bych si vypůjčit ty vaše body 1.-5.? Děkuji.
24. 06. 2011 | 15:32

pich napsal(a):

Rumcajs 15,25 ...tebe Rume. Jenže jak zkásnou lichváře. "Pracovní" doba sice 24 h/ denně, příjmy neznámé, k zdanění nulové.
Přitom se lze ještě hlásit na pracáku jako nezaměstnaný.
Prostě dneska pro nefachčenka ráj. Proto ta nenávist ke komančům.
Pracovní "povinnost" a hlavně pro to razítko v občance.
24. 06. 2011 | 15:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Xury
Kdybych chtěl vydělávat na prezentaci nihilismu, strčil bych vás do klece a objížděl štace.
Byl by to zlatý důl. /po odečtení krmiva/

Co žerete nejradši ?
:(((
24. 06. 2011 | 15:54

pich napsal(a):

Pane Sobotka, jak mi oznámil sekretariát, tak nemáte čas odpovídat na maily straníků. Pro velký nával. Doufám, že píši hodně o tom co já.

Tak navrhuji. Napište to tady všem naráz. Vaše "návrhy" k čemukoliv jsou jak jistě víte k ničemu. Pravice, váš pravděpodobný koaliční partner po volbách, si to udělá podle svého a vy to budete muset dodržovat. Tak nás na to připravte a nebo začněte konečně mluvit jak to zamýšlíte. A nebojte se Kalouska a Haška.

A vyměňte si konečně tu fotku !
24. 06. 2011 | 15:56

s... napsal(a):

Xury:

Demagogie pracuje s vytrháváním věcí z kontextu. Dmagog si například vypůjčí jen některé body.

Ale třeba bod 1 obstojí i sám o sobě. V kontextu dnešní vlády ČR.
24. 06. 2011 | 15:58

Xury napsal(a):

Pro TCKH:
prezentace nihilismu - nechcete si nejprve doučit význam cizích slov?
24. 06. 2011 | 16:00

Xury napsal(a):

Pro s...
jak zjistíte, že ti které tam dosadíte také nejsou takoví? Doufám, že vám nemusím vysvětlovat, že vy osobně je tam dosazovat nebudete?
24. 06. 2011 | 16:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Xury
(na odchodu..rychle...)
Vy si zase uvědomte, že pokud vše necháte na neviditelné ruce, tak s náma všema zcela viditelně zacvičí ta ruka tak, že vám do té klece pak už nebudu moct donést žádné žrádlo...nebudu na ně mít...protože diváci nebudou mít na vstupné...//
:(((

Nazdar !
24. 06. 2011 | 16:04

Nuba napsal(a):

Rumcajs

Neříkám že všichni, ale převážná většina živnostníků u nás se má docela dobře, nevěřím, že by jim nějaká tisícovka měsíčně mohla zlomit vaz, to zas vzlykáš nějak moc.

Jo a v těch svých laicky nahozených bodech jsem zapomněla na tvrdé omezení švarc-systému. Tam nám taky penízky utíkají.

Kukuč !
24. 06. 2011 | 16:04

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Nejsem živnostník, ale mám pocit, že kdyby měli odvádět to co firma, že jim to musí zákonitě zlomit vaz. To se nejedná o nějakou tisícovku.

A neodpověděla jsi, koho bys dodanila a kolik by to hodilo ?
A snaž se, a´t to nevypadá, že si ty nápady taháš z rukávu.
24. 06. 2011 | 16:18

pich napsal(a):

A ještě malou žádost. Něco pro lidi.
Manželka dnes dostala dopis od vyděračské mafiánské firmy "intrum justicia" která se snížila k vymáhání neexistujícího dluhu, který si vymyslela stejně podvodná mafiánská firma "Natura Med", co by prodejce předražených kapslí s rybím tukem z "lososa" ze zdravých norských moří. Tuto "lidumilnou" akci zaštitila i ta bojovnice proti obezitě, Cajthamlová, která z toho určitě "nic" nemá.
I přes mou radu, že se už nikdy této nabídky nezbaví, koupila si čtyřikrát tuto krabičku, která se jen tak hází do schránky aby o pak doporučeným dopisem tuto transakci zrušila. Odpověď že bráno na vědomí žádná. Další dodávka, žádná.

Až po třech měsících přišel výše uvedený dopis od vymáhačů, s ultimatívním požadavkem na zaplacení údajného dluhu ve výši 557,-kč. Jak jsem zjistil z různých diskusí, zkouší to tato pravičácko podnikatelská pakáž na více lidí. A vyhrožuje dokonce soudem. Tato zlodějská banda navíc ohrožuje starší lidi nezvyklé na takové praktiky, na životě. Manželku z toho málem kleplo.

Žádám vás pane Sobotko, jako předsedu strany beroucí se za ty dole, aby jste ve sněmovně podnítil jednání o potrestání takových zločineckých firem. Aby nemohly vydírat slušné lidi. Ať své "služby" nabízejí Kalouskovi a jeho partě.
Poslal jsem podobný vzkaz i zde blogujicímu panu Dolejšovi, s podobnou žádosti. Zkuste ve sněmovně malý test spolupráce s komunisty. Pak se hned uvidí, kde je žába na prameni.
Děkuji.
24. 06. 2011 | 16:27

Cestovatel napsal(a):

Sobotko:

Tenhle blog je ubohost. Chybí vám tam jakákoliv konkrétnost a používáte jenom hesla, která jsou líbívá.
Pak také zavzpomínejte jak to bylo v roce 2005-2006 kdy ČSSD NAPROSTO IGNOROVALA OPOZICI a zákony schvalovala s komunisty.Dnes vám to vláda spravedlivě vrací. Nevěřím, že kdyby jste se dostali k moci tak že budete dělat kompromisy s opozicí. Akorát tak vyslechnete jejich názory smahem je odmítnete a uděláte je podle svého. Vy jste pokrytec a laciný populista a moc se nelišíte od svého předchůdce. Od té doby co zmizel Paroubek se nic v politice ČSSD nezměnilo jen laciná hesla,pokrytectví a populismus
24. 06. 2011 | 16:30

Rumcajs napsal(a):

pich:

Zaplať pichu, nebo půjdeš do penálu !
24. 06. 2011 | 16:36

zdenekb napsal(a):

Cestovatel:

Jen technická, udělej si pořádek v pojmech: pokud ČSSD schvalovala zákony s komunisty, tak opozici asi moc neignorovala. Spíš koaliční partnery. Jakéhosi Němce a ještělidovce Kalouska. Ti mohli z vlády na protest odejít.
Ale jsou to oba klucí dost pružní...
24. 06. 2011 | 16:45

Cestovatel napsal(a):

Sobotka: Zvýšíme (mandatorní) výdaje. Opět otázka, která se u socanských návrhů vždy uplatní. Kde na to vezmeme?
To že jsme se sociálníma výdajema na chvostu Evropy je dobře jenom socani to nechápou, protože počet důchodců roste a tím rostou výdaje. Socani ale zdřejmě ještě neviděli žádné demografické údaje o obyvatelstvu.
24. 06. 2011 | 16:46

Yosif K napsal(a):

„Spravedlivý důchodový systém a důstojný život důchodcům“.

Riziko je, ze pokud se nezvysi porodnpost - za par desitek let nebudou penize na ZADNE PENZE, natozpak na penze popisovane socdamsckymi populisty jako "dustojne a spravedlive". Jedina pojistka pro budoucnost je ZXACIT NA BUDOUCI PENZE SETRIT NYNI.

Jaky je postoj socdemaku?
1)Opravnene namitaji ze soukrome fondy mohou pri nedostatecne regulaci vsechno zdefraudovat
2)Opravnene namitaji, ze i statni fondy mohou pri nedostatecne regulaci leccos zkazit
3)Chapou ze se nejak zacit setrit musi...
4)Populisticky vysledek - zurive napadejme vladni reformy, sami pak narvrhneme neco podobneho v blederuzovem, mezitim mazejme lumpenporoletariatu med kolem huby, ze nase reformy NEBUDOU BOLET....

...omyl oranzovi soudruzi - bohuzel r3eformy budto budou bolet a neco se nejak usetri na budouci penze, nebo nebudopu bolet a nic se neustri na budouici penze....

V Cechach neni nikde nijaka Thatcherova, zato je plno populistu (hlavne mezi oranzovymi prateli), takze druha moznost je pravdepodobnejsi nez ta prvni.....
24. 06. 2011 | 16:50

Cestovatel napsal(a):

zdenekb:

Během let 2005 a 2006 byli komunisti fakticky součástí koalice s ČSSD, protože potpořili všechny jejich návrhy. Tím že ignorovali opozici jsme měl na mysli že ignorovali ODS.
Ale i před tím ignorovali opozici a zákony schvalovala trojkoalice ČSSD,KDU-ČSL a US.
24. 06. 2011 | 16:50

tata napsal(a):

PANE Rumcajs

NO OPĚT JSTE UKAZAL,ŽE svami je to strata času nikdy sem nepsal že svařeč co vykonava svařecí prace bere 11000,nejste jen plivač špiny ale už jste se snižil i ke lžim.kde není argument.JA OPROTI VAM nemam potřebu lhat.
24. 06. 2011 | 17:17

Občan napsal(a):

To Nuba:

Takže opět bez odpovědi. Njn, co nadělám.

Ad mladí bez práce:
To já velmi dobře vím píši o tom v souvislosti s deformou penzí neustále. Mj. také o tom, že oddalováním odchodu do penze pracovních míst pro mladé (kterých je UŽ TEĎ bez práce 17 % - do 25 let, tedy absolventi škol) nepřibude.
Proto je záměr dál oddalovat odchod do penze nesmyslem. Práce není ani pro mladé, ani pro starší občany. Ona totiž není obecně a bude jí stále ubývat.

Ad nezaměstnaní vs. důchody:
Podívejte se na oficiální statistiku MPSV. Pouze cca 24% nezaměstnaných dostává podporu. Ostatní nedostávají NIC, pokud mají nějakého příbuzného nebo partnera, který má příjem. POUZE tam, kde jsou bez práce oba manželé a všechny dospělé děti, jakož i rodiče nebo partner/ka, jsou vypláceny sociální dávky.
Čili tvrzení, že by to bylo jen přelévání peněz je mylné.
Stát UDRŽOVÁNÍM vysoké nezaměstnanosti vlastně šetří prostředky, protože nezaměstnané nechává bez jakékoli pomoci. Samozřejmě to je jen obrazně, protože to, co nezaměstnaní nemohou utratit (a zaplatit tak DPH a SD) chybí v tržbách a ve výběru nepřímých daní. Jejich zvyšování pak situaci jen zhoršuje.
KDYBY většina starších nezaměstnaných mohla do penze, utráceli by, byť skromně, a platili DPH a SD.
KDYBY stát nezakázal nezaměstnaným alespoň přivýdělek, nepřicházel by o DPH a SD.

Stát si sám vytvořil bludný kruh, ze kterého hledá cestu tím nejnemožnějším a zcela nefunkčním způsobem - totiž zvyšováním nepřímých daní. Přičemž dál a dál podvazuje spotřebu.

Navíc i samo zvyšování daní snižuje spotřebu, protože zdražuje zboží a služby. Snižování spotřeby vede k dalšímu a dalšímu úbytku tržeb a pracovních míst. Tedy i ke snižování příjmů z daní nepřímých. A to nemluvím o výpadcích daní z příjmu a z odvodů na sociální a zdravotní "pojištění".
24. 06. 2011 | 17:23

Kvakin napsal(a):

Pane Sobotko, já jsem si koncept důchodové reformy ČSSD našel podle Vašeho pokynu zde a přečetl jsem jej, i když zatím nijak důkladně. Nicméně: 1) plně souhlasím s péčí o první pilíř - průběžný systém, včetně toho, že musí být zbaven některých povinností a posílen a zabezpečen i jinými zdroji. Jaký standard by měl poskytovat, zatím netuším: snad 40 a více procent hrubé mzdy; budiž. 2) opět plně souhlasím s návrhy na zvýšení významu a zeefektivnění druhého pilíře, který dnes známe pod názvem fondy penzijního připojištění, v nichž jsou zapojeny již miliony lidí. Ale všichni, i Vy, vědí, že tyto fondy nic podstatného pro zajištění ve stáří účastníkům nepřinesou, neboť to, co do nich účastníci vkládají, je nepatrné a tak většinově zanedbatelné. Již dnes se odhaduje, že aby člověk něco pořádného získal, měl by do těchto fondů dávat desítky let částky srovnatelné s dnešními 5 tisíci Kč. A nyní mi vysvětlete při setrvalém růstu drahoty, zvyšování spoluúčasti lidí na úhradách ve zdravotnictví, nasazení školného atd. a při péči o úspory ve státním a veřejném sektoru a v tlaku na zvyšování konkurenceschopnosti brzděním dynamiky mezd a také při stálé relativně vysoké nezaměstnanosti atp. atp., jak chcete průběžně patřičně "vykrmovat" první pilíř a ještě "nějak donutit" lidi, aby 1/4 až 1/3 hrubé odměny za práci dávali měsíčně na penzijní připojištění. Škromach vymyslí zvýšení minimální mzdy na 10.000,-- Kč měsíčně a její stálý růst po pololetích, vyvolá tzv. mzdovou nákazu, neboť odbory začnou vyvíjet tlak na růst mezd, neboť budou chtít udržet relativně stálý odstup všech mzdových a platových stupňů od minima, jímž je minimální mzda, což na druhé straně vyvolá propouštění a růst nezaměstnanosti nebo alespoň další přesun zaměstnanců do švarcsystému se všemi negativními konsekvencemi pro průběžný systém. Modelovat si samostatně ideální pilíř a vedle něho druhý pilíř jistě jde - papír snese všechno, ale v realitě je to komplikované. Jen se podívejte na finančního génia Kalouska, jak mu - při systémovém pohledu na věc - zcela krachují projikované efekty ze zvýšení sazby DPH. Co vybere, rozdá jinde na zalepení děr, které tím zvýšením vyvolal. A navíc ještě zvýší zbytečně vnitřní náklady systému, neboť naroste počet nutných operací.
24. 06. 2011 | 17:25

tata napsal(a):

paní NUBA

bohužel vždy člověk zapomene že to už není ten pan RUMCAJS CO SE SNIM DA diskutovat,bud jen plivne,nebo lže,je to jen další strata času,bohužel tak je to už zde skorem pravidlo s malokym možnost vyměnit rozdilne pohledy,bud utok nebo překroucení co vy napišete,nebo bazirovaní na nakem slově co použije po svem,pomalu to je sem chodit strata času,jen holt když napišou takovou blbost že lidi nechtěj dělat za 25000hrubeho,když vym jak unas je plno lidí štasnejch že ma 11000čistyho tak to člověku neda,ale bude lepší at si ty svoje nesmysly placaj
24. 06. 2011 | 17:32

Občan napsal(a):

To Xury:

Aha. Takže čistá Vaše spekulace.
Proč mne to vůbec nepřekvapuje...

Samozřejmě, že trhoveckou ekonomiku může zachránit jedině růst spotřeby. S ní totiž taková ekonomika stojí i padá.
Čím nižší spotřeba, tím nižší počet pracovních míst a tím nižší příjmy z daní přímých i nepřímých a z povinných odvodů z příjmu.
Spotřebu lze zvýšit jediným způsobem - tvorbou PRODUKTIVNÍCH a hlavně SKUTEČNÝCH pracovních míst (což rozhodně nejsou finanční "služby" a práce na dohody a ŽL), naprostým zákazem švarcsystému a přísným postihem za něj, snížením hranice pro odchod do penze (s tím, že předčasná penze by byla DOČASNĚ - do dosažení běžné věkové hranice - nižší a předčasný penzista by po tu dobu platil odvod na zdravko a socko).

Zvýšení zaměstnanosti lze napomoci i přísnou, ale ÚČINNOU sociální politikou. ÚČINNÁ bude pouze tehdy, když nezaměstnaným NEBUDE bránit v hledání práce, ale naopak jim tu práci pomůže najít.
Což znamená podporu těm, kdo práci skutečně hledají. Nejen finanční (ono je totiž hledání práce zatraceně drahá záležitost - ověřené kopie diplomů, vysvědčení, lustračních osvědčení, výpisů z TR, doporučené dopisy, náklady na dojíždění na konkurzy - a nezaměstnaný bez podpory na to prostě nemá peníze), ale hlavně SKUTEČNÉ REKVALIFIKACE.
Tedy nikoli neúčinné krátkodobé pseudokurzy provozované soukromými podvodnikateli a příživnostníky za státní dotace, ale SKUTEČnÁ změna kvalifikace - další výuční list s praxí, další maturita, další studium VŠ (v Dánsku nebo Holandsku to funguje skvěle a podpora v nezaměstnanosti je nesrovnatelně vyšší a delší než v ČR).

A pochopitelně opatřeními na straně příjmů SR - tedy přísné trvání na práci POUZE na řádnou pracovní smlouvu, řádný výběr daní, zavedení majetkových přiznání, striktní regulace veřejných a státních zakázek s tvrdými postihy jakýchkoli porušení pravidel, zákaz dovozu cizinů na práci (minimálně do doby vyřešení domácí nezaměstnanosti), striktní omezení státních dotací spojené s přísným postihem jakýchkoli porušení pravidel.

To je jen takový krátký výčet toho, co by ekonomice a nastartování spotřeby SKUTEČNĚ pomohlo. Na podrobné pojednání tu, bohužel, není dost místa; to by bylo na několikahodinovou přednášku.
24. 06. 2011 | 17:44

pich napsal(a):

To občan A z čeho by pravičáci žili a kdo by podporoval ODS TOPSTAR a část socdem.

Neuskučitelné. Pouze revoluce. Zatím neuskučitelné. Marnost nad marnost.
24. 06. 2011 | 18:03

Občan napsal(a):

To Pich:

Máte pravdu, ale napsat jsem to Xurymu musel :o)
24. 06. 2011 | 18:14

Rumcajs napsal(a):

tata:

Nelžu. Jenže mi nějak uniklo, že už nejste svářeč.

Tož se omlouvám.
24. 06. 2011 | 18:36

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Tak nějak se holka nemáš k činu.
Tož to dopočítám za Tebe.

Dnešní odvod na sociální (firmy) je 26% z hrubé mzdy zaměstnance. To dělá na příjmové stránce SR 300 mld.Přitom je důchodový účet mínus 40 mld. (ročně)
Tady, kdybychom chtěli vyrovnat příjmy a výdaje pouze zvednutím odvodů na sociálním, muselo by to být zhruba 13 % bodů. Tady 50% navýšení proti současnosti.

Dopad na cenu produktu .... pokud cena produktu je zruba tvořena z 1/3 těmito odvody, pak by se jenalo o navýšení o 17 %.

Tímto navýšením by navíc nebyla zatížena jen domácí produkce, ale i vývoz do zahraničí, na rozdíl třeba od DPH. Vzhledem k tomu, že tahle republika stojí na exportu, něco takového by udělal jenom blázen.

Ty přece nejsi blázen , že ne ? Navíc si myslím, že by jsi neměla moc radost, kdyby ceny skokově stouply o 17%.
24. 06. 2011 | 18:49

Jan Hlaváč napsal(a):

Vážení diskutující možná jsem něco přehlédl, ale vysvětlete mi někdo, kdo za těch dvacet třicet let bude na důchody vydělávat. Představme si modelově, že dnes budu jen prostě spořit a dávat si peníze do banky - to bude dělat zhruba polovina klientů a druhá z ní čerpá. Funguje to. V okamžiku ,kdy dvě třetiny budou vybírat a jedna třetina bude vkládat ,tak to prostě fungovat nebude. Mám li na začátku padesát důchodců a padesát pracujících, tak když dvacet pracujících odejde do důchodu bude poměr třicet ku sedmdesáti. Množství důchodců tedy vzroste o 40% ale poměr se z 5/5 změní na 3/7 tedy na jednoho důchodce jeden pracující se změní na 2,3 důchodci na jednoho pracujícího. Jistě to je zjednodušený model, ale ilustruje situaci velmi věrně. Nikdo,ať spoříme sebevíc, to nedokáže ufinancovat. Nehledě k tomu, že nebude,kdo by hodnoty vyráběl.Místo přestřelek s politickým podtextem, by bylo třeba blížící se problémy OPRAVDU řešit.Budeme li se tvářit, že se všechno nakonec bezbolestně vyřeší samo, nic netřeba měnit, tak to nakonec bude bolet nejvíc ty málomajetné - to ale pan Sobotka není že.
Hrdý postoj ochránce maličkých možná získá body v politickém klání, ale lidem této země nepomůže.
24. 06. 2011 | 18:54

tata napsal(a):

pane Rumcajs

OMLUVU BERU KAŽDEJ SE MUŽE sPLEST,sem rad že aspon umite přiznat omyl protože mužu myt jiny pohled třeba blbej ale nikdy sem zde nelhal,a malokdy ve svem životě,to my dost vytačí když mi někdo tvrdí že lžu celkem si natom zakladam
24. 06. 2011 | 19:16

Yosif K napsal(a):

Pane Obcane - prace je pro vsedchny - staci odbourat excesivni podpory v nezamestnanti a i nezamestnani solvinaci si radi praci najdou. Patrne Vas neucili ve skole o zakone nabidky a poptavky (supply and demand).
Jasny - za komancu se to neucilo - nebo ste nebyl ve skole - jako sobotka ktery sel na flek ministra financi a nevedel co je Lafferova krivka . Tupy socan.

Nabidka a poptavka. Funguje to. Je na tom postaven kapitalismus. Doucte se - kupte si nejakou ucebnici ekonomie a doucte se.
24. 06. 2011 | 19:16

Občan napsal(a):

To YosifK:

Jaké KONKRÉTNĚ máte na mysli "excesivní podpory"?

Ale HODNĚ KONKRÉTNĚ bych prosil.

Zbytek nechávám bez komentáře, protože vedle Vašeho příspěvku má, jako obvykle, i obsah zanedbané žumpy větší hodnotu.
24. 06. 2011 | 19:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
Právě že vztah nabídka/poptávka determinuje uchování či vznik pracovního místa.
Poraďte tedy - v kterém odvětví je převis poptávky ?
Buďte konkrétní.

Tedy čísla, statistiky.
Ale nechoďte na mě s místy jako je "obchodní zástupce".
Velmi často se za tím skrývá jen snaha o dočasnou exploataci příbuzenských a dalších " sociálně - kerních" kontaktů finančními společnostmi.
A také ne doporučení typu " moje známá sháněla sekretářku a nabízela 25 tisíc netto a nikdo se jí neozval".

Jsem jedno oko.
24. 06. 2011 | 19:40

Yosif K napsal(a):

Pane Jan Hlavac - extremni modelova situace je tato:
1)vsichni obcane CR nyni pracuji a setri
2)vsichni obcane CR budou za 30 let v Penzi vybirat uspory
3)vsechny deti utecou do SRN kde bude nedostatek pracovnich sil
Ceska republika vyhlasi statni bankrot
Co se pak stane?
Banky kde lide setrili budto:
1)poskytli pujcky, vydelali, pujcky stahli, penize zacnou vyplacet
2)nebo koupili dluhopisy "perspektivnich statu" - namixovane portfolio - prodaji je a duchdoicyum budou vyplacet jejich uspory. Druhe reseni ma tu vyhodu, ze by penze mohly byt kryty eurem juany, cruseiros, rupiemi atd atd, kdyby zkrachovala ceska koruna, duchodci by za cizi valuty hladce kupovali treba v Rakousku nebo Polsku atd atd.

Mimochodem - americke pensijni fondy maji povoleno jiste procento na nakupy cennych papiru v zahranici. Samozrejme se pri tom mohou obfas spalit - pokud si koupili nejake cenne bezcenne papiry z Islandu.....

PS hledal jsem slibovane materialy na stranach CSSD: vse se vraci k tomuto clanku - jen na jednom linku lze rozkliknout "material" - nic konkretniho - nekonkretni pouze plky - vznesene diskuse socdemackych zvanilu o dustojnosti stari, bez cisel...... cili dustojne stari ano, jak je KONKRETNE profinancovat to ne - autista Spidla v matematice asi nijak moc nevynikal.....
24. 06. 2011 | 20:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
To s tím, že český dúchodce pojede z Bruntálu do supermarketu do Vídně na nákupy - na to jste přišel zcela sám ?
A kolik úsilí a přemýšlení vás to stálo ?
A nebylo by lepší, kdybyste ten čas věnoval pejskovi - například formou vycházky a tam přemýšlel.... například nad nesmrtelnosti brouka ?
:--()
24. 06. 2011 | 20:42

Procházka napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Nechci žádné rady, žádné reformy, žádné vize od politické strany, která má sama záporné výsledky hospodaření. Nemáte nic, jen dluhy a ještě se Vám povedlo vsugerovat lidem že vy jste ta pravá cesta. Běžte z té sněmovny ven, udělejte si ŽL a běžte chvilku pracovat. Až něco dokážete jako OSVČ, až vyděláte tolik, jako jste si našetřil z poslaneckých náhrad, teprve potom si Vás bude někdo vážit. Zatim jste pro mě jen lhář, stejně jako sousta dalších, jak s oblibou říkáte napříč politickým spektrem. S odpuštěním soludiskutujících: Jděte do prdele i s ostatními mudrci. Nevidím důvod, proč blb, který se celý život fláká, má mít nárok na spravedlivý důchod, stejně jako živnostník(nebo lékař,ředitel různých institůcí či firem- abych nebyl označen za pravicového šílence- to nesouvisí s pravo-levou orientací),či podnikatel, který zaměstnává další lidi, vyřizuje neskutečně složitou administrativu a podmínky diktované nám legislativou našichpolitických elit a ještě je vaší socialistickou stranou označován za zloděje, kterému je potřeba zvednout daně. Mám toho dost! Je jedno kolik peněz vyberete, nám obyčejným lidem nepomůže nic, stejně se to pro..be a nikdo z Vás za to nemůže.
24. 06. 2011 | 20:48

Fred Kalousek napsal(a):

martys napsal(a):
"není důvod aby milionář dostával větší důchod než ten kdo měl podprůměrnou mzdu - jednak většinou do systému stejně většinou skoro nic nezaplatil a jednak si našetřil a důchod - almužnu nepotřebuje!!"

1. Odkud se tedy peníze (nejen) na důchody berou? 6e by systém "Abraka dabra" nebo "Sim sala bim"?
2. Milionář se většinou stane milionářem, protože s penězi zachází zodpovědně (o zlodějích se nebavím); třeba i pro korunu na chodníku se sehne. Takže nerozhodujte o ostatních.
24. 06. 2011 | 20:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Procházka
ČSSD označuje podnikatele za zloděje ?
Ostatní lidé - nepodnikatelé, nelékaři a neředitelé jsou blbi a celý život se flákají ?

Ta vaše nenávist pramení z frustrací...anebo je to vaše obvyklé výrazivo ?/jděte do prdele.../
24. 06. 2011 | 20:56

Yosif K napsal(a):

Pane Tencokida - excesivni podpora je blizka nebo nebo dokonce vyssi cene pracovni sily na pracovnim trhu.
Pokud nekdo muze brat podporu 12 tisic Kc - proc by pracoval za 16 tisic?
Kdyz jsem makal v CR - z mych dani se dalo utahnout tak 4-5 nezamestnanych. Mel jsem je v sousedstvi jako na dlani. Kluk od sousedu byl dlouhodobe nezamestnany - bral podporu jak dlouho to jen slo. Makal pritom na cerno stavbach - deset tisic mesacne cista ruka. Druhy kluk sousedu byl dlouhodobe nezamestnany - bral podporu jak dlouho to jen slo. Makal na cerno v autodilne na opravach klima. Patnact tisic mesacne cista ruka. Dcerka dalsich sousedu byla svobodna matka dlouhodbe nezamestnana. Brala podporu jak dlouho to jen slo. Pro podpory jezdila v novem medaku ktery ji koupil nemecky otec jejicho ditete.
Sousedka mela tri deti za sebou, po maturite byla devet let doma s detmi na podpore. Pak zacala pracovat za osm tisic tisic. Vydrzela to 4 tydny, pak se nahlasila jako nezamestnana, brala stejne penize jako podporu navic byla doma s detmi, obcas pomahala ve stancich s prodejem, sest tisic mesacne cista ruka. Byla v pasti chudoby - kdykoliv by zacala regulerne pracovat, vydelala by si mene nez podporami.
Problem neni v tom, ze neni prace. Problem je v tom, ze trh plati za NEKTERE PRACE mene, nez plati stat na podporach. Az podpora skonci, lidi si uz nejakou praci najdou. Cim je podpora delsi, tim dele ji lide pobiraji - tedy nizkoprimove skupiny.
Atd atd.

Shodou okolnosti - kdyby temto lidem skrouhli podporu v nezamestnanosti na 3 tisice Kc mesicne, vubec by jim to neublizilo. Museli by jen trosicku vice maknout na fuskach.

Samozrejme ze jde o nizke prijmy. Socani vsak vychazeji z falesneho predpokladu, ze z nizkeho prijmu nelze vyzit. Jak kdo - kluci i svobodna matka bydleli u rodicu zadarmo. Potrebovali jen na jidlo a na zabavu. Kdyby nemeli podporu, pracovali by i za relativne nizkou mzdu. Az by ziskali delsi prax - zamestnavatel by jim pridal. nebo by mohli makat na sebe - vedeli by uz jak.

Jeden znamy Texan se mohl zblaznit ze sve svagrove nezamestnane. Uz mela sehnanou jinou praci - ale Obama vyhlasil prodlouzeni vyplaty podpor z 26 tydnu na 99 tydnu. Okamzite pracovni smloubvu roztrhala. Rekla ze by byla totalni debil kdyby si nenechala od statu zaplatirt 99tydenni dobre placene prazdniny. Takto roste nezamestnanost, mili socanci.....
24. 06. 2011 | 20:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Fred Kalousek
A skočí milionář přes plot - například i pro peříčko ?
Hmm - tak teď už vím, proč je nutná definice nadstandardů - zejména v případě aplikace endoprotéz.

Díky za krátkou - ale výstižnou osvětu.

(Trochu mi ale nesedí, že třeba takový Řebíček nikdy nebyl na operaci pánve či končetin...ale možná že mám jen nedostatek informací...)

:---()
24. 06. 2011 | 20:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
Na excesivní podporu se ptal nick Občan.
Já jsem položil zcela jiné otázky.

To, že na ně neumíte odpovědět - a přitom jsou zcela jasné a pokud nechcete být za plkala - tak také podtstatné co se týče vztahu demand/supply....to asi bude tím, že jste zvolil raději ono přemýšlení nad nesmrtelnosttí brouka, že ?

Myslel jsem si to.
/jedna paní povídala plus absolut lack of facts via mé otázky/
24. 06. 2011 | 21:04

Yosif K napsal(a):

K dostupnosti pracovnich mist: Americky profesor - stary pan - priletel do Svedska. Starec si musel tlacit sam kufry na letisti. V zemich kde nejsou podpory nebo jsou podpory relativne nizke - nestacite odhanet od svych kufru lidi, kdyz si je chcete nest sam (neni to zrovna prijemne, pokud mate dost sil tlacit 30 kg zavazadel).

Ve Svedsku maji vsichni "velmi dustojnou podporu" - i lidi, kteri neumi nic jineho nez tlacit kufry. Plati se to z delnickych dani. Starec si musi tlacit 30 kg kufru sam. Danove zatizeni ve svedsku je jeste O KOUSEK VETSI NEZ V CR. Auta SAAB a VOLVO se zacinaji vyrabet - v Cine. Co se Svedskymi delniky? Budou nakonec tlacit kufry? Nebo makat ve svedsko-jazycnem call-center?
24. 06. 2011 | 21:09

Fred Kalousek napsal(a):

Anita napsal(a):
"Čím si člověk, který si dejme tomu poctivě zřídil firmu a ti co mu v ní dělají za minimalní mzdu, a tvoří mu zisk by měli mít za tu většinou fyzickou dřinu menší důchod než ten, který vlastnil výrobní prostředky..."
Základní, jednoduchá otázka: Proč ti zaměstnanci nezaloží vlastní firmu a nepracují pro sebe, když je to tak jednoduché a bez rizika?

"Pokud se rozhodne majitel dát pracovníkovi minimální mzdu jen proto, aby nemusel zaplatit vyšší zdrav. a soc. na pracovníka..." - ještě jsem nepotkal zaměstnance, který by řekl: Pane Firmo, jen za mě to sociální a zdravotní zaplaťte v plné výši, já rád dostanu o 36% nižší výplatu.

"Tedy spravedlivé by bylo, kdyby se uzákonilo, že každá soukromá firma musí určitým % ze svého zisku rozdělit mezi své pracovníky jako odměnu za to, že se při tvorbě zisku podíleli svoji prací..." Pokud by se zaměstnanci podíleli nejen procentem na zisku, ale i na ztrátách, tak by to asi bylo spravedlivé. Ale opravdu byste souhlasila s tím, aby v případě ztráty zaměstnanci peníze do práce nosili?
24. 06. 2011 | 21:11

Yosif K napsal(a):

Pane tencokida - jelikoz cesky obcan NEPOJEDE z Bruntalu kupovat chleba do zahranici, je vyber DPH tou nejspolehlivejsi a nejspravedlivejsi cestou k financovani statniho rozpoctu. PROTOZE se ZDANUJE SPOTREBA, nikoliv uspech ve vytvareni zisku.

Jakekoliv jine dane (ze zisku atd) vedou lidi k tomu, ze misto tvorby pracovnich mist "strci do nakladu" novy laptop nebo odpisy za jaguara (nebo fesacky obrtraktor Fendt) "aby snizili danovy zaklad". Nebo zamestnancum misto penez na nakup cehokoliv zamestnavatel poridi "vzdelavaci konferenci na Kypru". Hahaha.... nebo skoleni ve svycarskych alpach - ohromne uzitecne hahaha......... ale OPRAVDU TO SNIZUJE DANOVY ZAKLAD - je to tak mili socanci..... vsak i vase oranzova slechta si oblibila svycarsky Fribourg......
24. 06. 2011 | 21:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Fred Kalousek
Ve své odpovědi paní Anitě mícháte dohromady dvě kategorir logických pojmů.
A sice majetkoprávní a pracovněprávní.

Pokud je majetek v rukou podnikatele - je zřejmé že váš paradox, který formulujete v závěru je pouze a jen sofismatem.

Pokud je ocenění za práci dáno pracovněprávním vztahem - je nesmyslné se domnívat, že nějaká vnější moc je schopna ocenit práci jinak, než jak rozhodne majitel firmy.

A pokud přemýšlíte v kategoriích " když na to máš, založ si vlastní firmu" - jste zřejmě neprozíravý podnikatel.
Prozíravý podnikatel (a zároveň úspěšný na trhu) přemýšlí v kategorii " jak si udržet dobrého zaměstnace - takového, který je schopen si založit vlastní firmu".

Nejde o jednotlivé důchody.
Jde o důchodový systém.

Pokud je ve společnosti nerovnost příjmů - a bude tomu tak ještě velmi velmi dlouho, jde o to, jestli ti, kteří mají násobky příjmů těch méně " talentovaných", pochopí, že základním předpokladem udržitelnosti dané společnosti je udržení jejího civilizačního rámce. V kontextu dané doby.

Taková společnost je pak založena na konsenzu.

/naprosto opomíjím takové banality, že např. nízkopříjmové vrstvy například nedosáhnou na daňové benefity, jako je například daňový odpočet v případě PP či IŽP -nemají z čeho etc etc...daňové manipulace v případě osob , které podávají daňové přiznání...například/
24. 06. 2011 | 21:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
Ze svého - zřejmě lživého předpokladu (supply/demand via špatná kategorie logických pojmů) vytváříte pavoučí síť, do které mě chcete chytit.
Je to sice zábavné, ale rád bych, abyste nezapomněl odpovědět na mé původní otázky.
Jejichž fakty podložené zodpovězení může váě původní výrok posunout z oblasti "lež" do oblasti " polopravda".

Děkuji. /předpokládám , že víte co to je otázka a odpověď/
24. 06. 2011 | 21:28

Fred Kalousek napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
"Xury, co žerete nejradši?"

Xury nejraději žere levičáky, dává si dva ke snídani. Tak se radši ke kleci nepřibližuj, slupl by Tě jako malinu. Nebo možná požvýkal a vyplivl.
24. 06. 2011 | 22:02

Fred Kalousek napsal(a):

Občan napsal(a):
"Navíc i samo zvyšování daní snižuje spotřebu, protože zdražuje zboží a služby. Snižování spotřeby vede k dalšímu a dalšímu úbytku tržeb a pracovních míst. Tedy i ke snižování příjmů z daní nepřímých. A to nemluvím o výpadcích daní z příjmu a z odvodů na sociální a zdravotní "pojištění"."

Dejte si pozor, s takovými názory na zvyšování daní z Vás bude za chvíli pravičák. A to byste přece nechtěl, musel byste tady nadávat sám sobě.

Ale poraďte to Sobotkovi, od Vás to třeba přijme.
24. 06. 2011 | 22:07

Tencokida hnuj napsal(a):

Fred Kalousek
Aha.
Obskurní spolek sklouzl k osbním invektivám a to ještě naprosto mimo téma.

No - není nad vzdělané, seriozní podnikatele.

Nazdar !
/zábava s tebou ale byla mizerná - zřejmě ale odpovídající formátu takových, jako jsi ty.../
24. 06. 2011 | 22:08

Fred Kalousek napsal(a):

Kvakin napsal(a):
"Pane Sobotko, já jsem si koncept důchodové reformy ČSSD našel podle Vašeho pokynu zde a přečetl jsem jej, i když zatím nijak důkladně. Nicméně: 1) plně souhlasím s péčí o první pilíř - průběžný systém, včetně toho, že musí být zbaven některých povinností a posílen a zabezpečen i jinými zdroji. Jaký standard by měl poskytovat, zatím netuším: snad 40 a více procent hrubé mzdy; budiž."

Tak to, co by měl 1. pilíř poskytovat, to už máte vyřešené, skvělé. Teď už zbývá vyřešit jen maličkost: kde na to vzít?
24. 06. 2011 | 22:10

Fred Kalousek napsal(a):

Občane,
Vy tady víte všechno nejlépe:
-kolik berou sekretářky v Praze i na Tachovsku
-proč nikdo nechce pracovat pro Ali
-proč se sekretářka nemůže snížit k úklidu kanceláře
-jakou smlouvu má Ali sekretářce nabídnout
-jak to chodí na úřadu práce
...

Mohl byste nám prozradit, kolik lidí jste již vysvobodil z krutého údělu na úřadu práce, kolik pracovních míst jste vytvořil a kolik lidí zaměstnáváte?
24. 06. 2011 | 22:17

Fred Kalousek napsal(a):

Tencokida hnuj napsal(a):
"Fred Kalousek - zřejmě ale odpovídající formátu takových, jako jsi ty... = To není osobní invektiva?

Kdo tu začal se zavíráním oponentů do klece?
24. 06. 2011 | 22:20

Vlastimil Copko napsal(a):

Dosáhnout kompromisní dohody o důchodové reformě s opozicí a odbory považuji za vůbec to nejdůležitější.

Pro opozici a odbory je však nepřijatelné plánované sjednocení DPH na 17,5%.

Dvě sazby DPH je nutné zachovat. Dvě sazby DPH hrají důležitou roli při zajištění sociálních funkcí státu.

Proto bych chtěl informovat o tom, že existuje řešení důchodové reformy, kdy by se DPH nemusela zvyšovat.

Nabízím k zamyšlení kompromisní návrh důchodového systému - jen o dvou pilířích.

První pilíř

- dosavadní, státem garantovaný, povinný, solidární a průběžný systém by zůstal v podstatě beze změn.

Odvody na sociální pojištění by zůstaly na stávající úrovni 28%.

Zvyšovat DPH z 10% na 17,5% by tak nebylo nutné. Žádné vyvádění 3% do soukromých fondů.

Druhý pilíř

- nový, státem garantovaný, dobrovolný, zásluhový – spořící, podle nového systému České národní důchodové spořitelny (ČNDS).

Úspory by byly úročeny ve výši inflace a nebyly by zdaňovány.

Za 17 let od roku 1994 do roku 2010 byla průměrná inflace 4,6%. Stát, když vydává státní dluhopisy, tak ty jsou také úročeny kolem 5%.

Nejednalo by se o připojištění, ale o individuální spoření. Kdo by mohl, tak by si spořil. Možnost přilepšení si k současnému prvnímu pilíři.

Podrobnosti o tomto novém systému, včetně odpovědí na oponentní názory jsou uvedeny na

http://www.penzijni-reforma.nazory.cz/
24. 06. 2011 | 22:52

camponotus napsal(a):

Za těch 77 let mé existence všechna důchodová připojištění zkrachovala. Důchodové finance by měl spravovat stát a být garantem případných přilepšení, která by si občan platil navíc. Soukromých fondů se zcela jistě zmocní kdejaká sebranka a podle toho také dopadnou. Pane předsedo, vcelku s Vámi souhlasím a máte mé sympatie, konečně něco rozumného, co se dá o budoucnosti důchodů číst.
25. 06. 2011 | 00:04

Fred Kalousek napsal(a):

Pane camponotusi,
mohl byste mi poradit, kde mám vzít důvěru ve stát jako garanta důchodového spoření poté, co provedl změny ve stavebním spoření? Ústavní soud sice zrušil jednorázovou daň 50% na státní příspěvek, tedy nezávislý soud musel postupovat PROTI státu, ale stát změnu výše státního příspěvku a danění úroků prosadil. Soukromé stavební spořitelny smlouvy plnily a plní, stát provádí změny v neprospěch spořitelů. Jak tomu rozumnět? A to ani nemluvím o zásazích státu ohledně důchodového spoření v Polsku a Maďarsku, ani o státní měnové reformě v roce 1953.
25. 06. 2011 | 00:28

Anita napsal(a):

Fred Kalousek
Musíte číst víc a přemýšlet o tom , nevysekávat si jen to co se vám hodí, když půjdete po dalších příspěvcích s vlkodavem a Neo ( v podstatě odpovědi, jsou totožné i pro vás), ta poslední pro vlkodava,že jsem v pr*deli, byla napsaná v rychlosti, musela jsem odejít do práce. Znamenalo toliko, že jestli bude ještě více takových koumáků co se nakonec, když dojde argumentace, začnou se ohánět listinou lidských práv na místo logického uvažování,pak není už o čem diskutovat. Mám pocit, že v pravo je hodně zamraženo v makovičkách.
Mimo jiné, menší podnikatelé se bojí, aby si lidé náhodou jako skupina nepořídila výrobní prostředky a neodrovnala svého bývalého zaměstnavatele, je to taková jejich noční můra, proto většinou si taky mezi své pracovníky nepustí víc než "námezní sílu" a nehodlá je platit víc než zákon přikazuje.
25. 06. 2011 | 00:28

modrý edvard napsal(a):

Fred: on vám stát neslíbil, že to bude platit furt. ( a k té dodatečné "dani" tu zamáznul soud, a správně)
25. 06. 2011 | 08:19

Fred Kalousek napsal(a):

Anito,
díky za odpověď, ale nedokázal jsem z toho vypreparovat, co jste mi chtěla sdělit. Na co jsem se ptal (spoluúčast zaměstnanců na ztrátách), na to jste mi neodpověděla. Nemáte žádnou povinnost mi odpovídát, ale když už tak učiníte, očekával bych, že o bude k věci. Jinak si moc nepopovídáme.

Načala jste další téma - (údajný) strach malých podnikatelů z osamostatnění jejich zaměstnanců. Jestliže zaměstnancům platí minimum, je to nelogické - tím spíš budou zaměstnanci nespokojení a budou hledat jinou možnost uplatnění. Minimální mzdou tedy zaměstnavatelé důvody svých obav jen zvyšují. Nedůvěra (neoprávněná) vůči zaměstnancům je podle mého špatná strategie. Znám několik příkladů firem, které působí v jednom oboru, sídlí nedaleko od sebe, používají stejnou technologii a jsou stejně velké - a jedna má skoro dvojnásobný obrat než druhá. Jinak než lidmi se to vysvětlit nedá.
25. 06. 2011 | 09:13

Fred Kalousek napsal(a):

modrý edvarde,
já s ořezáním, ještě lépe zrušením, stavebního spoření souhlasím. Proč ale byli skoro všichni změnami tak překvapeni? Stát se dostal na podobnou úroveň jako pochybné úvěrové společnosti, "protože je to přece tím malinkým písmem na 18. straně smlouvy pod čarou jasně napsáno".
Ale jak mi vysvětlíte přetrvávající důvěru ve stát, když se stát pokoušel protiprávně střadatele obrat o polovinu příspěvku? A ty zlé, ošklivé soukromé spořitelny smlouvy dodržují.
25. 06. 2011 | 09:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Fred Kalousek
Pletete si stranickou kleptokarcii se státem.
Kalousek se má ke státu a jeho občanům jako koza k zelí.
Justice však k němu jako vlk k zelí.
To je ten problém - ne, že nejlepší ministr financí Mléčné dráhy přijímá jeden nestandardní krok za druhým (stavebko, solární dań...) a přitom má plnou papulu "standadrdních řešení". :(((

"Vesničan se vrací z trhu domů. Má s sebou kozu, vlka a v ruce hlávku zelí. Najednou přišel k řece. Na břehu má přivázanou malou loď. Už chce nasednout, když tu ho náhle dobrá nálada opouští.
Totiž, do té lodičky se všechno naráz nevejde.
A když tu nechá vlka samotného, vlk sní kozu.
Když tu nechá kozu, ta sní zelí.
Jak dostane vlka, kozu i zelí na druhout stranu?
Do loďky se mu vejde jen jedna věc. A na žádném z břehů nesmí nechat samotného vlka s kozou nebo kozu a zelí."

Řešení je jednoduché.

Vesničan zabije, stáhne rozporcuje, upeče a sní kozu.
:))))
25. 06. 2011 | 10:16

modrý edvard napsal(a):

Frede, já myslím, že to s tím dodatečným zdaněním zkrátka Váš příbuzný zkoušel. Ono to zase tak daleko za hranicí nebylo, předem nebylo jasné, jak to dopadne. (... se solární daní ještě uvidíme). Kromě toho tím odradil další uživatele výhod od toho, aby se do toho pustili, a tím ušetřil.
Přetrvávající důvěra ve stát - když vynechám argument "co to je?", tak on ten stát zatím furt funguje. Po ulicích se nepotloukají gangy, důchodci dostávají důchody, pošťák pošťá, a tak. Není to úplně samozřejmé.
25. 06. 2011 | 10:28

ali napsal(a):

děkuji všem, jenž je můj příspěvek dohnal k reakci. Takže: Anita - nekecám, leč naše nabídka na toto místo není uvedena na pracáku, neboť to zvládnem sami. Štve vás to? Zase kecám?
Tata - nabídka této výše platby je právě taková, neboť víme, že je k tomu přidán úklid. Pokud tato nabídka nevyhovuje zájemcům, jejich chyba. Proč vás tak dráždím? :o)
TCK - opět jste mě zase přesvědčil o vašem hulvátctví..
Občan - nevyvolávám sváry, jen se bráním takovým primitivům, jako vy či tckh..ale marně..jinak mám od pana Stejskala 25 tisíc za to, že tu jsem. Závidíte? Nadále, Občane se ukazuje, že je vám milejší být na pracáku, než dostávat plat za práci..jste klasický líný povaleč, který dokáže jen druhého pomlouvat a urážet. Obyčejný hňup. Je vám to nemilé? Je to lživé? Přesně takové kraviny totiž mele vy o mně, aniž byste něco věděl a vůbec mě neznáte. Takže se mi raději vyhněte, neboť nemám zájem s vámi komunikovat.
lituji - tak mi někoho pošlete :o)
zdenekb - kdyby mě dotyčná nechtěla za šéfovou, proč je tedy mojí kamarádkou a téměř obden mi pláče na rameni, jaká je chudinka?
Celkově všem, kteří se ozvali, děkuji za jejich názor, který mě opět přesvědčil, že levoun levounem zůstává.. ;o)
25. 06. 2011 | 10:41

modrý edvard napsal(a):

Tenco, nechá vlka plavat. Přivázat ho může špagátem od lodičky. /taky by mohl svázat kozu, do kozelce, ale to asi úloha nepovoluje/
25. 06. 2011 | 10:52

ali napsal(a):

Kydači
díky moc..konečně si zpětně můžu přečíst, jak jsem byla fakt hnusná a hluboce se za to stydím. Ale doufám, že vy jste uspokojen a vaše frustrace dosáhla orgasmu..přeji vám hodně štěstí a blaha a upozorňuji, že moje hnusota té vaší sahá po kotníky :o)
pozdravujte též šklíbu, pokud nejste šklíbou též.. ;o)
25. 06. 2011 | 12:00

Občan napsal(a):

To Tencokidahnuj:

Z kvalifikačních předpokladů Vám vypadlo, že mají být chromé na obě ruce :o))
25. 06. 2011 | 12:16

Občan napsal(a):

To TCKH (11:42):

No, tak to je slušná snůška. Jestli je Ali opravdu žena, tak prokazuje ženám hodně medvědí službu.
25. 06. 2011 | 12:18

Občan napsal(a):

To YosifK:

Dá mi docela dost práce, abych Vaše naprosto nehorázné lži neokomentoval, jak by si zasloužily. Trošku mne uklidňuje, že jste typickým reprezentantem své náboženské partičky a nakonec je vlastně dobře, že sem píšete. Alespoň slušní lidé vidí, že to, co se o té Vaší nábožnské partičce říká, je pravda.

Takže, sionistický lháři:
- "podpora" je v ČR odstupňována podle věku (do 50 let 5 měsíců, 50-55 let 8 měsíců a nad 55 let 11 měsíců)
- průměrná podpora v nezaměstnanosti je v ČR 3850.- Kč
- podporu v nezaměstnanosti dostává pouze 24% nezaměstnaných
- dlouhodobě nezaměstnaní, jichž je z celkového EVIDOVANÉHO počtu 60%, nedostávají VŮBEC NIC, pokud mají příbuzné nebo partnera, který má nějaký příjem ze mzdy, důchodu nebo z podnikání
- absolventi škol NEDOSTÁVAJÍ ŽÁDNOU podporu ani sociální dávky
25. 06. 2011 | 12:30

Anita napsal(a):

Ali
Doposud jsem nevěděla jestli jste chlap nebo ženská, už mám jasno, takto se projevuje cvičená opice, která umí ťukat do klávesnice.
Prosím napište mi adresu, kde tak sůrně potřebujete za ty prachy sekretářku. Já to beru, ani mě nebudete muset zařadit do tř. vysokoškoláka, vykašlu se i na dosavadní praxi. Vytřu vám nejen kachlíky u umývadla a podlahu, vezmu i ty okna a vám utřu i pr*del, děti pohlídám, skočím vám na nákup. To vše zvládnu za 8 hodinový úvazek. Hoďte tu skutečný kontakt.
25. 06. 2011 | 13:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

smazal jsem deset Vašich příspěvků pod různými blogy. Pokud se budete bavit nadále stejným způsobem, jako zde (tedy tapetováním), budu v tom pokračovat i já.

Libor Stejskal
25. 06. 2011 | 14:15

stejskal napsal(a):

Tak tady se zpětně omlouvám, pane Tenco,

teprve na druhé přečtení jsem si všiml, že šlo o spor s paní ali (i když znaky tapetování to mělo). Jsme dnes trochu ve větším fofru. Máte o u ne nějaký výmaz k dobru resp. Vám jich pár odpustím ;-)

Hezký víkend.

Libor Stejskal
25. 06. 2011 | 14:21

Anita napsal(a):

Fred Kalousek
No, tak já jsem sice na to někomu už odpovídala, tak znova. Nikde jsem nepsala, že musí rozdělit celý zisk, to by opravdu nešlo, ale určité procento. Dobrý podnikatel umí rozdělit svůj zisk ( věřím, že víte, že zisk je to co zbude po odečtení nákladů z veškerých příjmů) na několik častí nejlépe procentuálně soustavně a stabilně.Mezi tyto časti jsou minimálně zdroje na obnovu a inovaci, zdroj na náhle ztráty, v některých oborech i drobné úbytky a krádeže, zdroj na podporu monitavaci svých zaměstnanců.
Prozíravý podnikatel také má uzavřené dobré pojištění a na tom by neměl šetřit. V záloze vždycky plán pro případ postupu při možnosti úpadku.
To co jste mi napsal k dalšímu tématu velmi dobře jste si odpověděl sám. U vás je praxe taková a já mám zase zkušenosti jiné, ale máte pravdu, většinou na to dojedou. Jeden příklad majitel výrobny (restitituoval), když nebyl v hospodě, tak doma chrápal, pracovníci jen, protože byli rádi za práci a možnost výdělku dělali víc než na sto procent. Výplata minimum, někdy ani pořádně neproplacené noční. Silou vůle a to především dělníků to šlapalo dobře. Když už i bezpečnost pracovníků a únava z práce od nevidim do nevidim začla být neúnasná začali odcházet ti tahouni, kterým víc záleželo na prosperitě než samotnému podnikaleli( odcházeli a dostalo se jim slov při odchodu - "klidně běžte lidi dost"). Pomalu neustále volná místa na pracáku,neustálé nabírání nových nezkušených - důsledek se dostavil do půl roku. Stačilo tak málo, nehrabat pod sebe, nechtít stále víc,nové auto,barák, exotickou dovolenou.
Příklad druhý: jiná výrobna, megalománský projekt na strojích sfušovaných kutílků, velké zakázky v supermarketech za bídnou cenu, to jen proto, aby projekt a smlouvy se vlezly do škatulky dotací pro ÚP zaměstnávat lidi z úřadu práce. Práce jak si majitel vzpoměl a to z hodiny na hodinu,materiál tedy surovina nejlevnější a nevhodná pro další zpracovaní, mzda minimální a to za dřinu lidí, kde jejich výkon byl srovnáván s konkurencí, kde pracovali na speciálních strojích tedy ne polovinu práce těžce ručně. Neproplacen vynucené přesčasy, zvýšování úkolu, vykřiky za branou čeká lidi na praci dost. Jak to dopadlo? Po dvou letech propustil lidičky nabrané z pracáku a kouká po dalším podnikání. Základ má, přece jen se mu podařilo nějaký ten zisk pod sebe zhrábnout.
No to je jen zlomek z jednoho malého městečka. Neříkám, že všichni jsou stejní, znám i ty, kde začínali jako podnikatele z ničeho sami, pouze jejich ruce, dřina, nevyspání, později s rodinou a dnes je to velká prosperující firma, takových si opravdu vážím, ty si, ale práce lidí váží a umí ji ocenit.
25. 06. 2011 | 14:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Tak dík.
--------------
Tencokida Hnuj napsal(a):
ali
Milá babičko (sama jste napsala, že pamatujete Stalina) - přeji vám mnoho čilosti a zdraví do dalšího velkopodnikání v dílničce o 5 m2 a samozřejmě i samé usměvavé, pokorné a asi nejlépe i hluché sekretářky.
A znovu se těším na vaše skvělé statistikou podložené rozbory problematiky zaměstnanosti metodou " to já vám řeknu, že jsem měla sekretářku...".

Sice je to omšelý a nudný humor, to co zde předvádíte/" občane - Vy jste obyčejný , líný hňup - jak vůbec můžete něco tvrdit o mně, když mě neznáte... :))))/ - tedy tento humor spadá sice do kategorie podnapilých žvanilů puštěných z Bohnic na prázdniny...nicméně alespoň trochu zaplní flašinetovou šeď příspěvků hovnových či jarporových.

Za to, milá babičko, vám patří můj miniaturní vděk a o něco menší obdiv.
:)))

-------------
ali napsal(a):
stále rebelano, s tím souhlasím, že padesátá léta byla klidnější..ovšem jen na pódiu..bohužel. Nevím, který jste ročník a nevím, co všechno jste zažil..neznám Vás, tudíž ani nemohu posoudit Vaše celkové smýšlení na základě životních zkušeností.

:)))))))

Není nad virtuální realitu. O zábavu je pak postaráno.
25. 06. 2011 | 10:59
25. 06. 2011 | 15:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
ještě jednou dík.
-----------------------
Tencokida Hnuj napsal(a):
Takže jedna z mnoha žump pod nějakým blogem P. Paroubkové:

„mnich napsal(a):
už aby ta jeho porodila mongola a on zalezl pod zem...
21.09.2009 20:16:21

ali napsal(a):
mnichu
teda to je fór za 100 bodů :o)))
21.09.2009 20:28:36

-------------------------

Pomodleme se za naši hodnou babičku a zatraťme ty neposlušné a domýšlivé sekretářky :

Zdrávas Mária, milostiplná...oroduj za ali a dopřej ji ještě mnoha chvilek štěstí, které spočívají v tom, že si na aktualně.cz vymyslí svou identitu a zacraňuje se tak před sebevraždou....a nedopusť, aby se její pravnuk narodil coby mongoloid..../Otče, Synu i Duchu svytý - pokud byste usoudili, že beru jméno Matky Boží nadarmo....obraťte se prosím na babičku podnikatelku ali...ta vám jistě sdělí pravdu - jak se věci mají a tak.

------------------------------
ali napsal(a):
blue jay
taky máte ten pocit, že to vše Petra jen hraje? Že je ochotná kvůli-vá penězům i geny Paroubka trousit dál?
16. 07. 2009 | 23:52

ali napsal(a):
Martine hodnoty Paroubkové jsou trapně průhledné...upřímně, kdybys byl ženská, chtěl bys ho? A kdybys byl buzík, chtěl bys ho?
17. 07. 2009 | 00:38

ali napsal(a):
Martine neodpověděl...mele pořád jednu písničku o nevybíravosti, barbie, vybíravosti, kenovi, novinářích...ale jasnou odpověď na to, jestli byste jako ženská chtěl Paroubka, ne. Jako buzík? Taky nic. Takže nemluvte o odpovědi...sorry :o)
17. 07. 2009 | 00:49

Martin napsal(a):
Ali podle ceho si mam vybrat jestli by mne paroubek zajimal kdyz ho neznam osobne. Vy jste si na tuto otzku odpovedel tak mne zajima podle ceho jste si vybral, kolik hodin jste s nim osobne prozil ze jste dokazal vydat verdikt ? To ze jste ho vydal dokazuje vase otazka.
17. 07. 2009 | 01:09

ali napsal(a):
Martine chraň Bůh inteligenci. Ale celou dobu si myslíte, že jsem chlap. To vám z kontextu nedošlo? :o)))) Ale hlavně, že jste inteligentní, to je na tom to krásné :o)....
už mě ale nebavíte
17. 07. 2009 | 01:27

Martin napsal(a):
Ali ja nevim kdo jste jste nick na netu, jestli zena tak je mi lito ze si vybirate muze podle toho co o nem pisou v novinach :) Moc stastna budoucnost vas necekam.
17. 07. 2009 | 01:29

blu jay napsal(a):
Martine
Ty me pripadas jako burak. O co tu vlastne bojujes? O co ti jde?
17. 07. 2009 | 01:31

ali napsal(a):
blue jay - Paroubková je zamilovaná...ale do koho, prosím? Láska je bestie, hluchá a slepá...co tedy vidí? Prosím o podrobný popis :o))))
17. 07. 2009 | 01:32

ali napsal(a):
Martine, naposled...nevybírám si muže z novin, mám jen jednoho a odporně bohatýho a tak to zůstane navždy, heč :o))))))). Ještě ke všemu je hezkej, milej, galantní, máme děti a dokonce i vnoučata a je mladší než Paroubek, nemá ani pupek, ani papalášký móresy, sportuje, miluje mě, je vtipný a co jsme vydělali, vydělali jsme si sami, nemuseli jsme okrádat stát a daňové poplatníky...blé :o)
17. 07. 2009 | 01:39

ali napsal(a):
jonas - jasně...martin má asi zkreslenej svět a neměl lehký dětství..možná se teď řítí do dědství a tak má depky
p.s. ten chleba je super a škvarky lehce pomázlý hořčicí
17. 07. 2009 | 02:01

Martin napsal(a):
Ja chudacek maly :) Takovejch specialistu od cteni myslenek se tu seslo, takovejch odborniku co po par radkach uz znaj cloveka a jsou stlasne dospeli a hitri :)
17. 07. 2009 | 02:03

ali napsal(a):
a stlasne? myslels strašně? hele martine, už šišláš, nebo se ti sekla klávesnice...vodpoj to, propláchni sprchou, hoď do mikrovlnky a následně promaž olejem, slunečnicovým
17. 07. 2009 | 02:07
------------------

Osobně si myslím , že ali je nějaký nezvedenec, který je ochoten za dvacet korun házet vajíčka na kohokoliv, o kom mu jeho oddílový fíra řekne, že je to socan.
Ale je to jen domněnka.
Naprosto ničím nepodložená.

:--()
25. 06. 2011 | 11:42
Tencokida Hnuj napsal(a):
...přijmu sekretářky...jo - ale pouze hluché a slepé../možná raději i němé.../ :)))))
25. 06. 2011 | 11:43
25. 06. 2011 | 15:47

ali napsal(a):

TCKH
nevím sice co si chcete dokázat, ale o co jste horří než lepší než já? Vůbec o nic..takže klidně tapetujte.

Anita napsal(a):
Ali
Doposud jsem nevěděla jestli jste chlap nebo ženská, už mám jasno, takto se projevuje cvičená opice, která umí ťukat do klávesnice.
Prosím napište mi adresu, kde tak sůrně potřebujete za ty prachy sekretářku. Já to beru, ani mě nebudete muset zařadit do tř. vysokoškoláka, vykašlu se i na dosavadní praxi. Vytřu vám nejen kachlíky u umývadla a podlahu, vezmu i ty okna a vám utřu i pr*del, děti pohlídám, skočím vám na nákup. To vše zvládnu za 8 hodinový úvazek. Hoďte tu skutečný kontakt.

--tak oč jste vy lepší? Opravdu krásný výplod..vůbec vás neoslovuji, ani jednou jsem se vás nedotkla, přesto jste na tom hůř než já :o)..tleskám, kočičko, jen tak dál, předveď co umíš..
25. 06. 2011 | 18:56

tata napsal(a):

paní ALI

ABYCH NEBYL NESLUŠNY TAK ODPOVIM,nedraždite,reaguji jen když mira vašeho argumentu je mimo,jesli se nemylym tak sem na vas tento měsic reagoval jen ve smyslu že stavkujicí jste zužila na lidi obezní co si cpou košiky v lidlu,nak vtom smyslu,a ted zde takže tam asi 4/5 ale k jednomu tematu,a zde jednou na zcela nepřesny argument že jste nabidla 25000 a nevzala to.

proč mimo protože debata byla o dělnickych profesích,a když je pruměrna mzda......z vyhledavaní na internetu.........V 1. čtvrtletí 2011 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda (dále jen „průměrná mzda“) na přepočtené počty zaměstnanců v celém národním hospodářství 23 144 Kč.........takže je jasne že vaš udaj je jasně zavadějicí,že vam někdo odmitl praci a podporovat tim argument že tady lidi nechtěj dělat za ty penize.
REAGUJI JEN na zjevné věci co jsou nak vytrženy z realu,jinak věřte že mi je naprosto vaše osoba prosta jakehokoliv utoku,je mi naprosto jedno co jste,vždy reaguji na konkretní nazor když to neumite pochopit vaše chyba a zase je mi to uplně jedno.

a dal se ohledně tomuto temetu nebudu vracet ani nijak reagovat.
25. 06. 2011 | 18:59

ali napsal(a):

pane Stejskale
tady nejde o spor..pokud jste si dobře všiml, TCKH tapetuje moje odpornosti..svým způsobem mu děkuji.
Totéž platí o Anitě, kterou absolutně neoslovuji, přesto si s chutí ještě odpornější vylejvá frustraci..tak totiž začínají nesváry. Tak začal i nesvár se šklíbou, která taktéž, kdykoliv se objeví, neopomene se o mne otřít. Nejsem zase splachovací. Ale přesto: některé minulé příspěvky byly ošklivé, některé byly ironické (speciálně reakce na mnicha, neboť ten fór mi připadal trapný, leč stalo se a moje ironická reakce byla špatně pochopena. Byť Paroubkovou nesnáším, i tohle bylo na mě moc..ale jak říkám, stalo se a těžko to mohu vysvětlit), některé pravdivé..takže pokud budou zdejší diskutéři tapetovat druhé diskutéry, ztrácí to tu účel. Můžete TCKH klidně odpustit pár drsnějších příspěvků na mojí adresu. Já mu odpouštím všechno, tak jako Vám..

p.s. a nějaká Anita, kterou vůbec neznám, přesto mi stačilo pár jejích nevyžádaných příspěvků k tomu, abych usoudila, že ona je pode mnou hodně hluboko..
25. 06. 2011 | 19:13

ali napsal(a):

tata
ale ono to tak je..Vy vidíte pane tata jinýma očima, máte jiné zkušenosti, jiné okolí..každý vidíme to, co chceme..to, co vidím a zažívám já, je realita kolem mě..a opravdu se nemíním Vás dotknout. Naopak, Vaše příspěvky mi připadají logické. A tím, že budu v opozici neznamená, že Vás chci urážet..takže se mějte a nereagujte..
25. 06. 2011 | 19:22

Anita napsal(a):

Ali
"Takže: Anita - nekecám, leč naše nabídka na toto místo není uvedena na pracáku, neboť to zvládnem sami. Štve vás to? Zase kecám?"
25. 06. 2011 | 19:27

Anita napsal(a):

Ali
Já čtu většinu diskuze a to co jste tu napsalo je prostě moje reakce,když chcete, aby na vás nikdo nereagoval, tak jednoduše nepište v diskuzi nebo si to více promyslete
25. 06. 2011 | 19:33

ali napsal(a):

Anita
to byla moje reakce na vaší..a pokud se nemýlím, ve stejném a hlavně vašem duchu..takže pokud chcete reagovat neslušně, tak sem jednoduše nepište, nebo si to promyslete více..mám pocit, jako bych vám nastavila zrcadlo..to už jste třetí :o)
25. 06. 2011 | 20:06

Občan napsal(a):

Nechci Anitě kazit šanci na skvělý výdělek za skvělých podmínek, ale i já bych věděl o pár vzdělaných a ochotných ženách, které by rády vyměnily otročinu v montovně s "platem" 12 500.- Kč hrubého za pohodlnou úředničinu u paní Ali.
Proto se připojuji k žádosti o uveřejnění kontaktu.
25. 06. 2011 | 20:10

Ludo napsal(a):

Anito

nezahazujte se s Ali, ta už o sobě řekla dost, aby i zabedněný pochopil, že něco jako slušnost vyžaduje u všech krom sebe, perfektní zaměstnavatelka, jo hysterka je to prvotřídní, to jo
25. 06. 2011 | 21:29

stejskal napsal(a):

Ano, paní ali, vidím to dost podobně.

Hezký večer Vám i ostatním.

Libor Stejskal
25. 06. 2011 | 21:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

I já se připojuji k žádosti paní Anity o zveřejnění konkrétního kontaktu na ono pracovního místa u alí.
Tak nějak si ale myslím, že žádné takové pracovní místo - stejně jako většina toho, co si zde alí nalhává sama sobě...prostě neexistuje.
Stejně jako ty propuštěné sekretářky a její krásný, svalnatý a bohatý manžel.
:(((
Pokud je alí alespoň křesťanka (i když silně o tom pochubuji - neznám skutečného křesťana, kterému by se líbilo, že se někomu narodí mongoloid -viz uvedená ukázka z blogu pí Paroubkové)...tedy pokud je alí alespoň přetvařující se mechanická křesťamka...pomodleme se za ni a požádejme o odpuštění jejich hříchů (vulgarity, lži a pomluvy) :

" Hospodine, až budeš svým hněvem stíhat i ty, kteří se vydávají za slušné lidi...Hospodine, prosím Tě nezapomeň i na alí. Neboť jinak by tato bytost mohla dojít k závěru, že lhát a nadávat se má...což by věru neprospělo Tvé naději , Hospodine, že už nikdy nebudeš musit seslat na zemi ten liják , co tehdá...."
26. 06. 2011 | 13:26

ali napsal(a):

děkuji všem, kteří předvedli to své lepší já, s úrovní, smyslem pro humor a skvělým odhadem druhých.. :o)
26. 06. 2011 | 20:30

ali napsal(a):

děkuji pane Stejskale, že to vidíte dost podobně :o)
26. 06. 2011 | 20:34

ali napsal(a):

tak koukám, že sdělení o tom, že jsem neuvěřitelná kráva od jakéhosi "trapce jménem ali" tady asi bude viset..
To je ten nějaký odpuštěný výmaz k dobru a vzhledem, že to je nick vyculý z prstu je jasné že je to zdejší stálý diskutér.
Jmenovat nemusím, každý rozumný si spočítá 1+1. Duševní kanibalizmus kvete, a "abychom se navzájem nepožrali" ztrácí smysl..
27. 06. 2011 | 11:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy