Jak (ne)ukrást pražské nemocnice

30. 03. 2012 | 13:41
Přečteno 3132 krát
Ministr zdravotnictví Heger a pražský primátor Svoboda zveřejnili záměr převést čtyři státní nemocnice, spravované od revoluce přímo ministerstvem zdravotnictví, na hlavní město Prahu. Jde o Bulovku, Homolku, Ústav pro matku a dítě v Podolí a Thomayerovu nemocnici.

Tento rozsáhlý převod (majetkově největší od převodu okresních nemocnic na kraje) není součástí žádné dlouhodobé koncepce ministerstva zdravotnictví, která by prošla vládou či parlamentem. Nevedla se o něm žádná širší odborná ani politická diskuse. Jde v tomto rozsahu o blesk z čistého nebe. O návrhu nebyli dokonce informování ministerstvem ani někteří ředitelé těchto zdravotnických zařízení…Spěch až zarážející, škarohlíd by možná řekl, že jako z pera Mazánka a Kolibříka…

Nová koalice ODS a TOP 09 ve vedení Prahy přitom tvrdí, že musí šetřit. Omezuje městské investice i dopravní obslužnost. Bude si půjčovat miliardy na dostavbu metra, možná přijde o dvě miliardy ročně díky novému rozpočtovému určení daní. Je už také jasné, že EU nebude dotovat rekonstrukci městské čističky, takže to Praha bude muset zaplatit ze svého. Nyní ale na sebe hlavní město převádí nemocnice, které vyžadují platbu starých dluhů, financování zvýšených platů lékařů a sester i investice do budov a zařízení. To v současné době rozpočtových restrikcí nedává žádný smysl. Ekonom Zámečník, který se dlouhodobě zabývá financováním zdravotnictví, dokonce označil převod čtyř nemocnic pod Prahu za „ekonomickou morovou ránu“.

Je zřejmé, že důvody jsou jiné, než ekonomické a zájem pacienta to také nebude. V pozadí je plán tyto nemocnice zprivatizovat. Koneckonců, primátor Svoboda to nijak nevyloučil. Za pár měsíců po převodu se totiž zjistí, že Praha na provozování takového kvanta nemocnic nemá a začnou se hledat strategičtí partneři. Nejprve samozřejmě „jen“ na dlouhodobý pronájem… Začne se Homolkou, ta je nejlukrativnější. Naznačuje to ve svých prohlášeních dokonce i koaliční poslanec Šťastný. Pak dojde na Bulovku. Své zájemce si jistě najdou i atraktivní pozemky související s areály doposud státních nemocnic. Na tato zdravotnická zařízení už nebude tak vidět, jako když byla v majetku státu.

Nějakou dobu to vypadalo, že slábne vliv podnikatelských struktur alespoň na špičky hlavního města (viz nyní tolik populární hovory Bém – Janoušek), ale zdá se, že všechno je jinak. Pouze staré pijavice nahradily nové, mocnější, s velkorysejšími plány. A začínají nemocnicemi. A tak zatímco Bém měl svou Prahu Olympijskou či Opencard, Svoboda bude mít nemocniční holding. Lačnost nových podnikatelských pijavic je tak velká, že se zveřejněním plánu nedovolili Hegerovi a Svobodovi počkat ani na dobu po hlasování o nedůvěře vládě…

A tak zatímco noviny plní ozvěny minulosti a komentátoři se přou, zdá má či nemá bývalý primátor za ODS opustit i mandát poslance, v tichosti bez palcových titulků probíhá v režii ODS a TOP 09 největší zdravotnická privatizace za posledních dvacet let. Opozice, která tento proces kritizuje, má v médiích, jako obvykle, minimální prostor.

Jako sociální demokrat jsem přesvědčen, že specializovaná zdravotnická zařízení s vyšší než regionální působností by měla být součástí páteřní sítě nemocnic, které zůstanou pod kontrolou státu. V zájmu garance zajištění zdravotní péče pro všechny občany nelze připustit jejich privatizaci. Byť si to různé ekonomické skupiny, s vlivem na ODS a TOP 09, jejich ministry či primátory, přejí. Rovnost občanů v přístupu k té nejdražší specializované zdravotní péči může v konečném důsledku garantovat pouze stát.

Na základě této nemocniční kauzy soudím, že se Nečasova vláda začíná, co do odolnosti komerčním vlivům, stále více podobat té Topolánkově.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Budete mít plné ruce práce pane Sobotko, až vyhrajete volby.
30. 03. 2012 | 13:56

český maloměšťák napsal(a):

http://www.tribune.cz/clanek/25747-chrenkuv-agel-rychle-pronika-do-pardubicke-nemocnice

"...S první sekundou roku 2012 se novojičínská nemocnice, která patří Moravskoslezskému kraji, stala součástí privátní zdravotnické společnosti Agel, který si ji pronajal na dvacet let.

Pronájem v krajském zastupitelstvu schválili sociálních demokraté s tím, že společnost převezme dluhy do výše 270 milionů korun. A protesty vedení strany na tom nic nezměnily.

Novojičínská nemocnice měla tak velké ztráty, že ji kraj už nedokázal provozovat. A stojí v území, o něž má Agel zájem...."

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/spravni-rada-cpzp-schvalila-zamer-fuze-s-metal-aliance/775010

Jen na okraj - podnikání v oborech, kdy tržby tvoří státem NAŘÍZENÉ platby, jako jsou daně či odvody - je jedním z nejlukrativnějších oborů podnikání.
Takoví Rotschildové by mohli vyprávět...../tržby z umisťování a obchodu se státními půjčkami, tržby ze státem dotovaných investic.../

Ovšem to, co se děje v Kádevítkostánu Klausoidním - proti tomu jsou Rotschildové amatérskými břídily a velmi čestnými lidmi.
Protože tak otevřená spolupráce mezi Mafií a politiky jako je zde - v Kádevítkostánu Klausoidním, kdy se politici dokonce postarají o to, aby instituce jako je např. policie či justice, neházely Mafii klacky pod nohy - takový ráj pro nekalé obchodní praktiky neměli Rotschildi ani v době válek /obrovská investiční příležitost - takto je válka vnímána a pojímána určitmi zájmovými skupinami lidí..../
30. 03. 2012 | 13:58

Xury napsal(a):

Pro č.m.:
jen tak pro informaci. Pokud jde o tak lukrativní byznys, jak je možné, že jsou ty nemocnice tak ztrátové? A to dokonce i ty, které spravuje ČSSD, takže tam určitě nemůže dojít k uzvření nějakých nevýhodných smluv, že to určitě nééééé
30. 03. 2012 | 14:05

prak napsal(a):

český maloměšťák- odpověď na vaše výpady vůči mému příspěvku jsou na "Mazánek", račte přečíst.
30. 03. 2012 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
Rovnost občanů v přístupu k té nejdražší specializované zdravotní péči může v konečném důsledku garantovat pouze stát.
KONEC CITATU.

Pane Sobotka - nepreji vam nic zleho - alpe kazdy je obcas nemocen.Muze se vam pak velmi snandoi stat, ze zjistite ze ve statnich zdravotnickcych zarizenich vam zajistit pristup k nejdrazsi specializovane zdravotni peci TO ZE JSTE VIP ORANZOVY KULICH nebo ze date poradny uplatek.

Ale na ten jako falesny pritel proletaru muzete z poslaneckcych nahrad hladce nasetrit - na rozdil od proletaru, kteri vas voli.....
30. 03. 2012 | 14:10

český maloměšťák napsal(a):

Xury
Velmi jednoduché.
Lukrativní obory se vyvedou a ty nelukrativní - jejich provoz - pak sníží hodnotu aktiv tak, že privatizační cena je malá.
Nic složitého, milý Watsone - mimochodem - nedoložil jste ani jeden příklad toho vašeho kdyby, kdyby - zpod Rathova blogu.
Proč ?
Zřejmě asi ničím takovým, jako jsou ko krétní fakta nedisponujete, že ?

Takže je nutno se na věc dívat strukturovaně - kdy a za jakých podmínek jde o lukrativní byznys a tyto podmínky vhodným způsobem / za účelem dosažení zisku/ ovlivňovat.
Například formou lobbyingu, korumpování politiků a úředníků apod.

Cpo se pak týče samotné podstaty . je s podivem, že tkzv. praičákům nevadí, že jdou státní peníze /vybrané odvody a daně - protože stát toto nařídil/ přímo soukromým firmám, ale na druhé straně ti samí tkzv. pravičáci vidí řešení korupce v oblasti veřejných zakázek tak, že by chtěli, aby stát neprováděl žádné transfery daní ve směru tržeb soukromých firem při veřejných zakázkách.
Což je paradoxní - ale tkzv. pravičáci jsou takovýchto paradoxů plni /například volání po slabém státu(slabých institucích jako je např. policie či justice) na jedné straně a pohrdání občanskými iniciativami, které si činí nárok na korekci korupční moci na straně druhé/.
V podstatě je jejich uvažování velmi blízké myšlenía záměrům Mafie.

Apropo - vy pracujete v bankovní sféře, že ?
Ta má z peněz daňových poplatníků také slušný vývar. Primární i sekundární.
30. 03. 2012 | 14:23

Vandal napsal(a):

boží mlýny melou....

praha kráčí po modré, tak je to správně, a tak to má být
30. 03. 2012 | 14:36

Kuchař napsal(a):

Sobotka se klepe na nemocnice. Je mu jasné, že v Praze nemá levice šanci a tak piští - nám taky něco,nám taky něco,......
30. 03. 2012 | 14:40

Kuchař napsal(a):

č.m.

Máte pocit, že to takhle funguje u nemocnic v působnosti krajů ? Můžete popsat takový případ ?
30. 03. 2012 | 14:42

Barney napsal(a):

Pravicujme, tunelujme, nic kloudného nebudujme ...

Nakonec na to doplatí i pražský pravicující Pepíci. Karty se rozdávají a esa a trumfy zůstanou jen úzké vrstvě (kmotři ODS a TOP 09) vyvolených. Jenom si přeju, aby mě nepostihla nějaká těžká nemoc, s kterou bych musel být léčený v privatizované nemocnici. Hrozila by mi věta:"Je nám líto, ale tuto léčbu Vaše pojistka nekryje.".
30. 03. 2012 | 14:45

Ládik!!! napsal(a):

Sobotka chce taky mít nemocnici.
30. 03. 2012 | 14:52

leopard napsal(a):

to č.m.
"Lukrativní obory se vyvedou a ty nelukrativní - jejich provoz - pak sníží hodnotu aktiv tak, že privatizační cena je malá.
" ...tak se to ostatně udělalo od nepaměti, viz agrobanka - ta byla prodána za hubičku...jó, tak se dělá business!
30. 03. 2012 | 14:56

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař
http://www.regiony24.cz/16-132150--v-pripadu-zadluzene-nemocnice-novy-jicin-padlo-prvni-obvineni

http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/nemocnice-v-novem-jicine-ma-novy-ozarovaci-pristroj-452832

http://www.infoportaly.cz/ms-kraj/novy-jicin/5636-nemocnice-novy-jicin-otevrela-pristavbu-pro-diagnosticke-pristroje

http://www.infoportaly.cz/ms-kraj/novy-jicin/7152-slavnostni-spusteni-magneticke-rezonance-v-novojicinske-nemocnici

http://www.agel.cz/obsah/tisk/zpravy/tiskovezpravy.aspx?nemid=4

Plus řada nemocnic, kteréžto nechal zprivatizovat Bendl /ODS/.

Jde o lukrativní byznys - pokud jste vlastníkem jak nemocnic, tak pojišťoven. Platby vám jdou ze zákona.
Což je absurdní - jde to naprpsto proti logice kapitalismu volné soutěže.
Protože spotřeba domácností je komplexem tkzv. dolarového hlasování - kdy povinné platby mají jít pouze na veřejné systémy - jakmile jdou soukromým firmám - jde o křivení trhu i celého kapitalismu volnés outěže a svobodného výběru.
Divím se, že to - coby samozvaný pravičák - že to nechápete.

Osobně se domnívám, že takto - jak je tomu v Novém Jičíně, se politici zabezpečují na stáří. Kdy jim takovátozařízení budou sloužit podobně, jak kdysi komunistickým papalášům Sanopsz, nebo jak se ta servisní organizace komunistické Mafie jmenovala.
30. 03. 2012 | 15:02

Berta napsal(a):

Ono to s těmi nemocnicemi bude horší. Heger předkládá zákon o dojezdové době k nejbližšímu lékaři- odvozuje se od jízdy autem a je pro různé obory, často větší než 1 hodina. Když to projde, pojišťovny přestanou platit všem okresním nemocnicím a místním lékařům / musí se šetřit/ - z logiky bude stačit 1 nemocnice v Praze, Plzni, Budějovicích,možná Liberec, Brně a ostravě. Tam vždy do té 1 -2 hodin dojedete. Vše ostatní rozeberou developeři,
Jediní kdo pochopili a protestovali byli zatím invalidi, ostatní drží jak ovečky.
Zákon o nadstandardu už také je, co je standard už bude jen upravovat vyhláška - stačí napsat že standard je acylpyrin a křenová placka. A budete jezdit a platit vše ostatní hotově, zdravotní pojištění se ale podle zákona platí dál.
Ale cinkali jste klíči, tak lokejte svobodu a demokracii plnými doušky
30. 03. 2012 | 15:03

Kuchař napsal(a):

č.m.

Vy jste to asi nedočetl, ale tady se jedná o převod na město.
30. 03. 2012 | 15:10

Petr napsal(a):

To Kuchař - Ano, o převod na město Prahu. To hovoří za vše.
30. 03. 2012 | 15:19

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař
Proč se velmi významné nemocnice, které vyžadují dalších obrovských investic převádějí na předluženou Prahu ? Která neví kde vezme peníze na další projekty.
A to bez projednáná v rámci ooncepce MZ či v parlamentu ?
Z historické zkušenosti let i měsíců nedávných vyplývá - proč.

Následuje další zadlužení, snížení produkčního potenciálu vyvedením luktativních oborů a následný nevýhodný pronájem či privatizace.
Aby měli kam pánové z Magistrátu a jejich janoušci chodit - až jim začne ta s kosou pravidelně postávat u lůžka. Chodit a nestát při tom ve frontě či si platit nadstandard /což bude skutečně časem asi vše mimo acylpyrin a křenovou placku/.
No a penízky daňových poplatníků se prostě budou kotit na soukromých účtech v soukromých bankách.

Co se vám na tom - coby skalnímu přiznivci lidí jako je Drobil, Bém, Tluchoř, Topolánek, Kocourek, Benda, Řápková, Šnajdr, Julínek, Drábek, Parkanová...co se vám na tom nelíbí ?
Vy byste snad postupoval jinak ?
A proč ?
Co byste z toho měl ?!?
----------------------------------------------------------------------------
Hybrid soukromo- veřejné zdravotní péče se ukazuje ve své plné absurditě.
30. 03. 2012 | 15:24

Xury napsal(a):

Pro č.m.:
nepracuji. Slámovi jsem tu už psal svou profesi i obor.
Pokud jde o ty příklady tak je trochu problém, protože nikde tak prohibitivní daň nezavedli. Pokud vím tak speciální daň zavedli v Maďarsku a bylo okolo toho docela halo. Některé banky uzavřely část poboček, je otázka, jak to vypadá s investicemi. Co se vašeho požadavku týče, abych dokázal, že tyto (myšleno velké) firmy neoptimalizují své daně. Tak byste měl vědět, že se dost obtížně dokazuje neexistence něčeho. Proto už nějakou dobu platí, že je potřeba dokázat existenci (resp. činnost, spáchání tr. činu atd atd). Nicméně při vynaložení určité duševní námahy byste nutně došel k závěru, že nak vysokou daň by ty firmy nutně musely reagovat. Představa, že jim zrtojnásobíte daň a nic se nebude dít, není z tohoto světa.
30. 03. 2012 | 15:27

Kuchař napsal(a):

č.m.

No znovu se Vás musím zeptat, jestli máte nějaké příklady z Krajských nemocnic. Ty taky nevlastní stát.
30. 03. 2012 | 15:28

Kuchař napsal(a):

Xury:

Č.M. taky není z tohoto světa a proto ty názory.
30. 03. 2012 | 15:29

Xury napsal(a):

Pro č.m.:
ještě k těm nemocnicím. To které obory jsou lukrativní a které ne víceméně určuje vyhláška ministerstva. Jinými slovy, pokud ta se změní, tak to co bylo lukrativní dnes už zítra lukrativní být nemusí.
30. 03. 2012 | 15:31

JF napsal(a):

autor - souhlas.

Nechápu proč by privátní zdravotnictví mělo privatizovat to státní, mohou snad investovat již z dříve nakradeného, ne? Ovšem je vůbec otázka zda si český občan vůbec privátní zdravotnictví může dovolit, pokud už co se týče privátních výrobních prostředků nic nevlastní kromě sebe. Možná právě proto ty tlaky na privatizaci. Tenhle stát směřuje ke celostátnmu folklórnímu sboru. Privátní zdravotnictví by bylo možné pokud by český stát přetékal i ostatním českým vlastnictvím výrobních zdrojů.

Pan Svoboda je primátorem a zdravotníkem v jedné osobě tak zřejmě se věnuje tomu čemu rozumí a proč byl vybrán za primátora (demokraticky zvolen nebyl i přes rozhodnutí ústavního soudu v kterém sedí "soudci" jmenování nedemokratickým prezidentem) Podíl na tomto stavu věcí si vyhodnotí ČSSD sama nejlépe.

Co poslanecké náhrady včera, dnes a zítra ... ale víte toho na sebe navzájem asi dost. Klaus má dobré krytí z KGB a s tím Koudelkou vám pěkně mával před nosíkem - jak rudou knihou hustě popsanou neviditelným písmem.
30. 03. 2012 | 15:36

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař
Věci mají svou dynamiku. To, co bylo včera krajské - tak je dnes soukromé...to, co kdysi vydělávalo, je dnes zadlužené.

Pár odkazů jsem sem dal - viz výše.
Zbytek je na vás. Spoléhám na vaši inteligenci a pracovitost.
Jistě nemůžete čekat ode mně - že budu obojí suplovat a to zadarmo. Jako správný pravičák byste toto snad mohl pochopit.

Mimochodem - pokud já čtu vaše příspěvky /již řadu měsíců/ - vy se téměř nikdy nenamáháte s tím, abyste svá tvrzení /což je trochu nadnesený výraz pro vaše nenávistné pindy/...abyste je doložil.

Xury
Já jsem schopen vám doložit, že i tak obrovské firmy jako je např. Gooogle optimalizují své daně - a to poměrně nákladným a složitým způsobem. A to přes to, že historicky došlo ke SNÍŽENÍ formálního daňového zatížení.
Ale jistě jste minimálně tak inteligentní a pracovitý jako Kuchař - a dohledáte si to sám, že ?
Jsem rád, že jste uznal, že pro své " kdyby, kdyby" nemáte ani jednu oporu v realitě.

Mimochodem - myslím si, že monopolní a strategické organizace , životně důležité pro chod daného kulturně - civilizačního celku, mají být v rukou organizace, která tomuto celku dává řád a rámce pro udržitelný rozvoj - tedy státu. Jiná věc je proces výběrů manažerů a zda jsou organizace korporatizovány /reflektují ale i ovlivňují stav a kvalitu tržního prostředí/.
Např. ČEZ sice korporatizován je, ale je manažován tak, aby byly uspokojeny v prvé řadě zájmy Mafie. Nikoliv zájmy domácností/kromě spřátelených ...například Klausovic domácnost/, zájmy firem/kromě spřátelených...např. Škoda Plzeň/ a zájmy státu/kromě spřátelených tkzv. zástupců státu/.
Jednodušeji - cena elektřiny je ve vztahu k domácí kupní síle ve srovnání s ostatními zeměmi Evropy - je velmi vysoká.

A nemocnice ?
Existuje řada příkladů, kdy nakupovaly za daleko vyšší ceny, než je tomu u nemocnic v Německu či v USA.
Není zájem nemocnice korporatizovat a mít v nich kvalitní manažéry.
Zato je zde obrovský zájem namastit si kapsy - jedno jakými způsoby, jen ať je těch způsobů co nejvíce - jak se dohrabat k provizi za dohození a pohlídání kšeftu.

Ale i tak je to jen kamínek v mozaice která skládá obraz Mafie.
30. 03. 2012 | 15:50

český maloměšťák napsal(a):

Xury napsal(a):
Pro č.m.:
ještě k těm nemocnicím. To které obory jsou lukrativní a které ne víceméně určuje vyhláška ministerstva. Jinými slovy, pokud ta se změní, tak to co bylo lukrativní dnes už zítra lukrativní být nemusí.
30. 03. 2012 | 15:31

------
A to co je nelukrativní zase určuje MZA když to změní, tak....
Hmm - sice nevím, jaký to má přínos k diskutovanému, ale budiž.
Pokud jste chtěl ale jen popsat, že něco existuje - tak se vám to podařilo.

Musím končit. Nashléééé..

Kuchař
Haf !
30. 03. 2012 | 15:55

Jana Pechová napsal(a):

Jaká je hustota nemocnic v Praze, potažmo nemocnic zřizovaných státem?
Kraje mají jednu či dvě fakultky - v tom lepším případě, jsou ale kraje, které FN nemají žádnou.
Jde skutečně o řízenou likvidaci zdravotní péče, anebo spíš o optimalizaci stavu?
30. 03. 2012 | 16:02

Praktik napsal(a):

Maloměšťáku - to souvisí hodně. Když zdravotní pojišťovna řekne že nějaké nemocnici nebude proplácet péči, zůstane vám ze dne na den barák plný doktorů, kteří to můžou zavřít nebo doufat že tam budou chodit pacienti co platí všechno hotově.
.
Jano Pechová - vlastenectví a snaha je hezká věc ale musíte vědět o čem mluvíte. To fakultní znamená že tam provádí výuku a výzkum lékařská fakulta. Když v nějakém kraji nebyla fakulta, je nesmysl i fakultní nemocnice.
.
A přečtěte si Bertu 15,03 naprosto klíčové a nikdo tomu nevěnuje pozornost
30. 03. 2012 | 17:53

Fialenka napsal(a):

Patrik, Berta
Tahle otázka lidi moc nebere. Pokud se zajímají o politiku, tak nejvíce jsou aktivní v třídní zášti vůči zaměstnancům, kteří podle nich svými platy a stravenkami zapříčiňují zadlužení země.
30. 03. 2012 | 18:13

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Velice správně.
Napíši to ještě jednou.Prošlo by to kdyby zůstala koalice s ČSSD?Zřejmě i kvůli tomu musela skončit.Přeji ze srdce ODS, primátora Svobodu.Přeci jenom,když se inteligentně rozloží ODS,tak po ní ani nevzdechnem.Skutečně mám podezření,že mu Kalousek dal hodně vysokou nabídku.Jak něco podobného dokládá Kočí a já jí v tohle věřím.
30. 03. 2012 | 18:29

Jana Pechová napsal(a):

Praktik
Ale ale. Však on té Praze nikdo nemocnice pro výuku mediků nebere, ani je neinstaluje do krajů. Špičkových pracovišť i tak zbude v Praze dost.
Jde o nemocnice zřizované státem, které prostě - vyjma nezbytných fakultních - v krajích nejsou. A přesto je nemocniční péče v krajích bez problémů.
Doporučený příspěvek nechám raději bez komentáře. To je takový nesmysl, že nemá smysl reagovat.
30. 03. 2012 | 18:43

Trixi napsal(a):

Pechová, no když myslíte že ty dojezdové vzdálenosti, rušení nemocnic a pohotovostí jsou pro blaho pracujícího lidu, hodně štěstí a připravte si peněženku.
Já tedy to co psala Berta 15.03 považuji za hodně důleřité
31. 03. 2012 | 07:23

Jana Pechová napsal(a):

Trixi
Příspěvek Berty vychází z tak totální neznalosti věci, že opravdu nemá cenu na něj reagovat. Z nesmyslů spletených dohromady vyvozuje nesmyslné důsledky.
Už u těch dojezdových časů: ty jsou dnes, ač se vám to možná nezdá, leckde delší. Pokud tedy stát do zákonných norem zakotví hodinu, bude to hraniční mez a leckde se tak situace naopak bude muset zlepšit.
Berta navíc plete dohromady oborové specialisty s praktiky, do toho míchá státní nemocnice a nerozlišuje mezi zařízeními zřizovanými kraji a soukromými klinikami. Opravdu je to nesmysl.
A co se týká pohotovostí a blaha pracujícího lidu: nějak jsem si nevšimla, že by silná redukce této věci měla neblahý vliv na zdraví lidstva.
31. 03. 2012 | 09:57

Trixi napsal(a):

Jano Pechová- jste za to placená??? Takže stát uzákoní ty nové dojezdové časy aby věděl kde má ještě postavit další nemocnice, aby ty dojezdy splnil??? Ani sama tomu nevěříte, že ne.
A nadstandard je proto, aby si nějací důchodci z nudy nenechávali dělat laparoskopii a operace všeho druhu zbytečně, jen proto že venku je dnes chladno ale v nemocnici je teplo a strava za 100 Kč denně. A rušení pohotovostí a třeba i požárníků a policejních stanic???
A to že Heger vymýšlí jak ušetřit zrušením nemocnic, polyklinik a pohotovostí je jen zástěrka aby bylo větší překvapení když dostanete lepší péči, asi jako když malým dětem říkáte že když nebudou hodné tak nepřijde Ježíšek, a ta radost když potom přijde.????
A ty snahy developerů jak získat budovby po nemocnicích, to je jen taková hra že nevědí co s penězi a v těch budovách potom mohou poskytovat lékařskou péči zdarma????
Bůh s vámi, vy se jednou budete hodně divit.
31. 03. 2012 | 11:12

Jana Pechová napsal(a):

Trixi
Nejsem za to placená.
Ty časy bývají hlavně výchozím bodem, a také právní zárukou či pojistkou. Stanovují se i v jiných případech.
Příspěvek Berty staví na jakési normě, která hodlá dát takovou hranici u dostupnosti nějaké lékařské péče, nespecifikuje však, u jaké. Půjde o ordinaci praktického lékaře či specialisty? Nebo o nemocnici? V tom případě o jakou? To Berta neuvádí a já o té normě nic nevím. Jen si zkouším představit, za jak dlouho se může k panu doktorovi dostat babička z Horní Dolní někde na Vysočině, když třeba potřebuje silnější brýle. Na to praktik asi nestačí, bude muset k očnímu do okresního města. A na to dneska potřebuje nejspíš víc než tu hodinu. Nelze se dívat na věci pražskou optikou.
Pokud potřebujete urgentní lékařskou péči, dorazí k vám záchranka - a ta má svoje dojezdové časy stanovené již několik let. Většina lidí to ale zjistila až v okamžiku diskuse kolem navrhovaného zákona a ta diskuse byla tehdy podobně neinformovaná jako tato.
Pokud k vám má sanita dorazit do 15 minut, skutečně si myslíte, že se záchranář podívá do mapy a řekne si - tak to si stihnu dát ještě malý kafe? Nikoli: vyrazí hned na avízo a může u vás být třeba za pět minut. Ale nejdéle by měl za 15. Což všude a vždycky pravda být nemůže, proto se navrhovalo 20, aby byl zákon blíže realitě. Nic víc. Ovšem hysterické výlevy kreslily vize o rušení záchranek, protože vláda je přece banda lhářů a podvodníků.
31. 03. 2012 | 12:39

Ivanka napsal(a):

Jano Pechová, vždy obdivuji když někdo dokáže vycvičit psa tak, že ten si sám přinese karabáč aby mohl být zbit.
Jde to i u lidí, a někteří přitom i jásají a věří že pravda a láska konečně vítězí
01. 04. 2012 | 07:23

Jana Pechová napsal(a):

Ivanka
Na rozdíl od vás neobdivuji, pokud někdo cvičí psa k tomu, aby ho mohl pohodlně zbít.
Obdiv chovám k serióznosti a slušnosti.
Diskuse má být postavena na argumentech. Ty vaše postrádám, pokud jste se mě chtěla na něco zeptat.
01. 04. 2012 | 09:17

Ivanka napsal(a):

Jano Pechová- argumentů a témat k přemýšlení vám např. Trixi dodal/a víc než dost. Včera 11.12 už psáno tak, že musel pochopit nebo alespoň zapřemýšlet opravdu každý normální. Nebyla jste schopna odpovědět ani 1/10 a i tu ještě jen frázemi.
A ten obdiv nad psem nesoucím karabáč byl ironický,/ to asi je také nad vaše možnosti/ takže po lopatě - jde o toho psa jak si přinese vlastní karabáč a jde o čecháčka který se dívá jak posledních 22 let jen rozkrádáme co zbylo po socíku, jak mizí jedna sociální vymoženost po druhé, a ještě jsou tací co jásají že rušením nemocnic a pohotovostí, požárníků a dokonce i důchpodů dojde k efektivitě, a bude tu pravda a láska.
Jestli ani teĎ NEPOCHOPÍTE, ŽE OPAVDU NEMÁM ANI JÁ RÁDA BITÍ ani u psů, je mně vás opravdu hodně líto
01. 04. 2012 | 09:40

Jana Pechová napsal(a):

Ivanka
Ono je opravdu těžké diskutovat s lidmi, kteří do věci nevidí a pletou páté přes deváté.
Ve vámi zmiňovaném příspěvku Trixi(ho) bych mohla rozebírat jednu hloupost za druhou a bylo by to nadlouho - nejsem neskromná, ale za těchto okolností cítím, že čas by se měl využívat smysluplněji.
01. 04. 2012 | 10:14

Radovan II. napsal(a):

Pane Sobotko,
kradení nemocnic se děje po celé ČR. Zřejmě ODS cítí svůj konec, tak chce privatizovat co se dá.
Ve Zlínském krají chtějí rušit 2 porodnice, aniž k tomu mají důvod. Lobisté dělají co mohou, bohužel a modré radnice jich v tom podporují.
Také porodnice ve Vsetíně má být zrušena a to za podpory jejího ředitel MUDr.Metelky.
Tato porodnice měla skroro 700 porodů za rok, ale prý je to málo.Někdo chytrý z ministerstva,stanovil limity a nic ho nezajímá. Hlavně MUDr. Vladimír Dvořák, nikdy nebyl v okrese Vsetín a dal návrh na zrušení.Vsetínská porodnice byla nedávno za miliony zmodernizována a je velmi oblíbena. MUDr. Dvořák neumí počítat, chce jen,aby porodníci ve velkých městech měli vyšší příjmy. Také by chtěli zrušit infekční pavilon, který byl také zrekonstruovaný za miliony.
Vsetínský okres je velmi hornatý,v zimě jsou v horských oblastech často nesjízdné vozovky a cesta i do Vsetína trvá nejméně 1 hodinu a i déle. Do Zlína by to bylo skoro 2 hodiny. Rodičky by rodily ve 21. století v sanitce, a když bude komplikovaný porod, což je teď velmi často, tak zemře matka nebo dítě.
CHtěli by vsetínskou nemocnici, která loni oslavila 100 let zrušit. Vsetínský okres má víc jak 150 tisíc obyvatel a to nepočítám turisty v létě i v zimě.
Určitě si chce někdo koupit Zlínskou nemocnici, která ale nemá moc dobré jméno,
Je to vůči občanům Vsetína velmi sprosté, když na tom pracuje samo vedení vsetínské nemocnice a radnice se chová, jako by se jí to netýkalo.Alee volby se blíží. Ta nemocnice byla vždy všech občanů a pár lidí si dělá co chce. To není demokracie.
02. 04. 2012 | 09:27

Suffolk napsal(a):

Pane Sobotka, buďte tak laskav a začněte se zabývat státotvornějšími a národohospodářskými věcmi. Tyto marginálie nechte na své stínové ministry.
Mrkněte se například na toto vyjádření KSČM. Tam už se řeší podstata věcí, od kritiky vládních opatření až po možná řešení...
Co Vy na to?!?
02. 04. 2012 | 17:11

Suffolk napsal(a):

Promiňte, odkaz je zde:
http://www.halonoviny.cz/articles/view/279247
02. 04. 2012 | 17:12

r.morris99@mail.mn napsal(a):

Finanční půjčka pomoc
Unavený Hledám úvěrů a hypoték? Byl jste odmítli neustále vašimi bank a jiných finančních institucí?Dobrá zpráva je tady! Nabízíme úvěry v rozmezí od 5.000,00 min. Chcete-li 10.000.000,00 Max. Na 3% úroková sazba na an-jeptišku. ÚVĚRY pro rozvoj podnikání konkurenční výhody / obchodní expanzi.
* Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
* Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
* Konsolidace půjček a mnoho dalších.

Jsme certifikované, důvěryhodný, spolehlivý, efektivní, rychlé a dynamické.Zkušební bude přesvědčit vás ..... Prosím, poskytněte nám následující:

Celé jméno,
Místo,
Sex,
Telefonní číslo
Částka potřebná a trvání.
Účel úvěru
Prosím, neklikejte odpověď na tuto zprávu. Všechny odpovědi by měly být předány Společnosti
E-maily: [r.morris99@mail.mn]
Kontakt Jméno: pan Morris

N / B:
Není nic ztratit, ale své dluhy a finanční problémy!
Jsme tady, abychom vám ukázat lepší způsob, jak k finanční svobodě!

S pozdravem
Pan Morris Rackel
07. 09. 2012 | 15:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy