Na jak dlouho?

22. 03. 2012 | 10:37
Přečteno 2919 krát
Nečasova vláda přežila hlasování o nedůvěře, ale je to jenom dočasný úspěch. Vládní poslanci to nejspíše cítili sami, když „vítězství“ ve sněmovně doprovodili jen velmi rozpačitým potleskem.

A vzápětí se vláda propadla do dalšího skandálu s odposlechy BIS. A krátce po hlasování rezignoval ministr školství. Nepochybně brzy vyjde najevo, kdo si chce „pronajmout“ velké státní nemocnice, které v takovém spěchu převádí ministr Heger spolu s primátorem Svobodou na město Prahu. Nečasova vláda jede plnou parou ve starých kolejích a nemůže skončit dobře.
Když jsme se pro hlasování o nedůvěře odhodlali, zvažovali jsme pochopitelně poměr sil v Poslanecké sněmovně, ale viděli jsme pokračující seriál vládních skandálů, evidentních omylů a nezdarů a také rozhořčení veřejnosti, ze kterého vyplývalo, že někdo to prostě udělat musí. Je to nejen ústavní právo opozice, ale i její povinnost, pokud vláda dělá takové hrubé chyby v oblasti daňové politiky, rozpočtu, sociální politiky nebo zdravotnictví.
Je to naprosto legitimní postup. Zarazila argumentace předsedy vlády Petra Nečase, že vláda balancuje „jako provazochodci nad propastí a opozice v této chvíli chce přeseknout provaz“. Tato země nepotřebuje vládu, která kvůli svým nepromyšleným experimentům balancuje nad propastí. Děsivě zní Nečasovo přiznání, že „sklouznout do dramatické, nazvěme to diplomaticky, eufemisticky, jižní reality, tedy do reality státu, který v podstatě řízeně bankrotuje pod dohledem mezinárodních institucí, je snazší, než si mnozí uvědomují či si chtějí připustit“. To nám říká dva roky potom, co sliboval, že nás zachrání před řeckou cestou! Zatím nás zachraňuje dramatickým zvyšováním státního dluhu. Jeho podíl k HDP vzroste brzy o polovinu nad úroveň, na které setrvával bez problémů ještě před šesti lety (2004-2006 veřejný dluh ČR 28% HDP, 2012 41% HDP).
Jsme přesvědčeni, že by nás nemohlo potkat nic horšího, než kdyby Nečasova vláda mohla dokončit své záměry, které má v oblasti privatizace důchodového stému, fakultních nemocnic, zdražování potravin, školného na VŠ, zvyšování DPH nebo třeba v oblasti předimenzovaného narovnání s církvemi. Ze všech těchto důvodů bude sociální demokracie usilovat o to, aby mandát Nečasovy vlády skončil dříve a mohli jsme dospět k novým volbám do Poslanecké sněmovny.
Jsme přesvědčeni, že volby do Poslanecké sněmovny by byly tou nejlepší společenskou katarzí z této katastrofy. Byly by tím nejlepším demokratickým východiskem z rostoucího rozhořčení veřejnosti nad fungováním Nečasovy vlády a nad nespravedlivou podobou jejích reforem. Jednání o nedůvěře vládě, které nyní proběhlo ve sněmovně, bylo příležitostí, jak se v plné šíři vyjádřit k problémům, o kterých vláda jinak nedá příležitost debatovat. Zdá se, že si neuvědomuje smysl takové příležitosti, protože nespokojenost nelze potlačit tím, že ji umlčíme v parlamentních lavicích.
Podporujeme občany, kteří v ulicích vyjádřili a vyjadřují svůj názor na to, co průzkumy veřejného mínění vyjadřují v číslech. Čtyři z pěti občanů jsou podle těchto zdrojů proti asociálním vládním reformám. Je zřejmé, že česká pravice využívá všech možností, jak se historicky znemožnit. Takhle situace nemůže pokračovat do nekonečna. Česká konfederace odborových svazů už vyzvala občany k celonárodnímu odporu proti politice asociální vlády a udělala to po konzultacích s pestrou škálou partnerů – odborářských i občanských.
ČSSD se pokusila nabídnout standardní politické východisko z krize. Neuspěla, ale nevzdává to. Počkáme, až se společenský tlak promítne do vztahů v koalici, a zkusíme to znovu. Ale podpoříme i každý další pokus o to, aby se země vrátila k humanistické tradici, o kterou se opíral její zakladatel Tomáš Garrigue Masaryk. Aby se vrátila k základům demokratického sociálnímu státu, na kterých byla obnovována po listopadu 1989. Chceme, aby veškerá moc v zemi znovu pocházela z lidu, jak žádá ústava, a nikoliv z hrstičky oligarchů, v jejichž zájmu privatizuje stát Nečasova vláda.
Dobře, ustáli to, pro tuto chvíli. TOP 09 ještě potřebuje dotáhnout do konce církevní restituce a strana „přímé demokracie“ VV se strašně bojí nových voleb, protože si minule z lidí udělala v kampani škaredou legraci, a to zřejmě nebude odpuštěno.
Pokud nepomohou k pádu vlády chystané nové demonstrace, nezbude, než aby každý občan, sám za sebe, vyjádřil Nečasově koalici důvěru či nedůvěru v podzimních volbách do krajů a do Senátu. Takovému vzkazu budou nepochybně Petr Nečas, Miroslav Kalousek a Vít Bárta rozumět nejlépe.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

naprostý souhlas. Jenom bych ještě prosil zveřejnit, jak vy (když jste to nestlihli udělat v minulosti) byste naložili:
1/ s privilegii politiků (šli byste slovenskou - Ficovou - cestou?)
2/ jak byste postupovali v otázce akcií na doručitele a jak byste pozměnili podmínky v oblasti tzv. veřejných zakázek (dnes šitých na míru velkým kapitálovým investorům)
3// jak byste řešili otázku přímé demokracie a pomoci občanů vám partajníkům v očistě a nalézání osobní odpovědnosti, v případě, že děláte mrtvé brouky?

Za případné odpovědi předem děkuji.
22. 03. 2012 | 10:46

Miky napsal(a):

Pane Sobotko !
I vy jednou,(sláva Bohu),ptáhnete na smetiště dějin !....a kolem Vás budou stejně jako vy dnes-kroužit jiní supové aby si zobli svůj kousek politické zdechliny...
22. 03. 2012 | 10:48

dobeš napsal(a):

Jediné efektivní řešení nám opět ukázali vojáci v Mali. V čele je poručík. Proč u nás nejsou odvážní poručíci ?
22. 03. 2012 | 10:56

Sláma napsal(a):

Máte pravdu, pane Bédo, měli bychom si pomalu dělat seznamy toho, co chceme od budoucí vlády. Já už toho mám docela dlouhý seznam, tak jen pár bodů:
1)Vrátit výpočet daně z příjmu fyzických osob do stavu před Topolánkovým batohem, tj. vrátit se k normálu.
2)Vrátit sazbu daně z příjmu právnických osob na rozumnou míru.
3)Snížit spodní sazbu DPH pro léky, zdravotnický materiál a knihy na 5%.
4)Zavést třetí, vyšší sazbu DPH pro luxusní předměty
5) Zrušit soukromé exekutory en bloc
6) Zcela oddělit občanské a obchodní právo, zejména zcela znemožnit působnost rozhodčích soudů pro fyzické osoby
7) Zpřísnit právní postihy za lichvu a jasně stanovit znaky lichvy
22. 03. 2012 | 10:59

ZM napsal(a):

Pane Dluhoslave Sobotko, u Vás je evidentní, jak jste lačnej po "dobytí" mety nejvyšší, tedy premiérského postu. Hlavního soka ze strany, Jirku, se Vám podařilo vyprovodit a teď se snažíte před co největším počtem voličů definitivně znemožnit VV. Chcete, aby si voliči "mezi řádky" přečetli, že VV jsou ti "padouši", kteří podrželi vládu. Snaha je to zbytečná. VV je strana "v klinické smrti", která "umře" i bez cizí pomoci, podobně jako dříve Unie svobody. ČSSD nabízí ČR další zadlužování a vládu, na kterou by měl vliv agent Falmer. To, jak dokážete hlasovat s KSČ(M), jste předveli už víckrát, např. v roce 2005, při odhlasování zákona o povinných výkupních cenách z obnovitelných zdrojů elektřiny.

V poslanecké sněmovně byl návrh zákona rozeslán poslancům jako tisk 529. Třetí čtení návrhu zákona proběhlo v poslanecké sněmovně dne 23.5.2005 na 41. schůzi. (To bylo na sklonku vlády Stanislava Grosse, ministři Urban a Ambrozek ve svých funkcích setrvali.) Při hlasování ve 3.čtení byl vzat za základ jednání komplexní pozměňovací návrh obsažený v usnesení hospodářského výboru č. 285 ze dne 8 února 2005 (tisk 529/2).

V něm § 6 odst.4 zní následovně:

Výkupní ceny stanovené Úřadem pro následující kalendářní rok nesmí být nižší než 90 % hodnoty výkupních cen platných v roce, v němž se o novém stanovení rozhoduje. Toto ustanovení se poprvé použije pro ceny stanovené pro rok 2007.

Pak ale přišlo na řadu projednávání pozměňovacích návrhů:

Poslankyně Iva Šedivá (ČSSD) podala pozměňovací návrh C. 1. K § 6 odst. 4ve třech variantách, kde Varianta 3 zněla: V § 6 odst. 4 se číslo "90" se nahrazuje číslem "95" a číslo "2007" se nahrazuje číslem "2006". (Varianty 1 a 2 návrhu paní poslankyně uváděly dokonce 97 % a 98 % !!!)

Poslanec Ladislav Urban (KSČM) podal pozměňovací návrh E.2. Varianta pozměňovacího návrhu poslankyně Šedivé: V § 6 odst. 4 se číslo "90" nahrazuje číslem "95".

Pozměňovací návrh E2 byl pak schválen v hlasování č.492 hlasy poslanců ČSSD a KSČM (dále jej podpořil jen jeden poslanec z KDU-ČSL a šest z US-DEU - více nikdo).

Přijatý pozměňovací návrh tak změnil v § 6 odst. 4jen jednu jedinou číslici "0" na "5", ale nato nepatrná změna má dnes dopad v řádu miliard Kč.

O návrhu zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie jako celku se v poslanecké sněmovně ve třetím čtení hlasovalo dne 23.2.2005 ve 513. hlasování.

z ČSSD hlasovalo pro 57 poslanců, 2 se zdrželi
z KSČM hlasovalo pro 22 poslanců, jeden proti, 10 se zdrželo
z ODS hlasovalo proti 42 poslanců, 6 se zdrželo
Ze 167 přítomných poslanců hlasovalo pro návrh 104.

Kde bylo těch zbylých 33 poslanců? Zřejmě na "důležité" služební cestě:)

Taky jste byl tenkrát na "služební cestě " ?

Zajímavé je, že zatímco v poslanecké sněmovně nebyl pror návrh jediný poslanec ODS, v senátu, kde byl návrh projednáván 31.3. 2005 už byl proti jen jeden senátor ODS a 18 senátorů bylo pro.Docela změna, vzhledem k tomu, že hlasování v poslanecké sněmovně bylo 23.2.2005

zdroj-

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-vykupni-cena-fotovoltaicke-elektriny-fum-/p_ekonomika.asp?c=A100305_184630_p_ekonomika_wag
22. 03. 2012 | 11:08

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotka,
kdybyste se domluvil se Zaorálkem, mohli jste napsat blog NA JAK DLOUHO PADÁME. Stačil by to napsat jeden z vás a ušetřil by se jeden plat.
22. 03. 2012 | 11:09

Béda napsal(a):

Sláma,

S vašimi požadavky se zcela ztotožňuji.:)
22. 03. 2012 | 11:10

vasja napsal(a):

Sláma napsal(a):
3)Snížit spodní sazbu DPH pro léky, zdravotnický materiál a knihy na 5%.
-------------------------------
Tak ty "knihy" mne zajmaj.
Porno, blesky, ahy a podobně taky? Nebo se to bude týkat jenom tisků "hodnotnejch"?
22. 03. 2012 | 11:11

ZM napsal(a):

oprava- zkopíroval jsem ten text z uvedeného zdroje, ale je tam chyba-
Pozměňovací návrh E2 byl pak schválen v hlasování č.492 hlasy poslanců ČSSD a KSČM (dále jej podpořil jen jeden poslanec z KDU-ČSL a šest z US-DEU - více nikdo).

Ten nevýhodný pozměňovací návrh, pomocí kterého se z 90% stalo 95 %, podpořilo i 17 poslanců KDUČSL.
Otázka je, kdo všechno pro to zvedl ruku. Jak např. hlasoval Kalousek ?
22. 03. 2012 | 11:12

Vít napsal(a):

Pane Sobotka
dnešnímu "politikaření" nerozumím a ani nechci. Jak mohou prý inteligentní poslanci jednat o něčem, co dopředu ví, že neprojde, 20 hodín, a pak jsou tam, kde byli předtím.
Nebylo by normálnější a účinnější vypochodovat demostrativně z poslanecké sněmovny a nechat je, resp. distancovat se od nich a nechat je tam samotné až do voleb (spíše však jen do doby, kdy to rozhodne ulice). Vždyť co by se stalo horšího než je tomu teď, vždyť si schvalují, co chtějí. Opozice tam stejně nic neprosadí. Zbytečně tam v noci svítíte a imitujete práci.
Po volbách, které možná vyhrajete, byste mohli zákony K3 zrušit, i za podpory referenda (např. pokud jde o cirkevní restituce atd.,). Nic není nezvratné, to jen vy politici si to namlouváte a vydáváte zákony, které prý "nelze zvrátit".
Vzpomeňte Velkou fran revoluci.
Nevážení politici opozice myslíte, že máte času nazbyt, proč přiléváte oleje do "tekoucího hněvu ulice" i vy?
22. 03. 2012 | 11:16

al napsal(a):

Sobotko krásně zametáte svoje skandály skandálem druhých..že vás hanba nefackuje..
22. 03. 2012 | 11:19

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

připojuji se k ZM stran postupu vaší strany při hlasování o solárním megabyznysu. Všichni, co jste se na tom spolupodíleli byste se měli občanům, kterým jste vytáhli zbůhdarma z kapes velké peníze (podotýkám ve všech sociálních skupinách) veřejně omluvit a zmizet z politiky a již nikdy se v ní neukázat. To by bylo prosociální.

PS: nejenom sociálně mluvit ale taky sociálně konat. To bych čekal od sociálních demokratů.
22. 03. 2012 | 11:21

kelt napsal(a):

To Sláma a Béda,

já bych s dovolením ještě přidal:
-zákon o majetkových přiznáních a na základě souhlasu SZ dát
policii možnost si vyžádat údaje o daňových přiznáních těch osob,u kterých existuje důvodné podezření z praní špinavých peněz,či o jejich zdroji v trestné činnosti,eventuelně jejich majetek neodpovídá přiznaným příjmům

-veškeré smlouvy navazující na čerpání veřejných prostředků by byly zveřejňovány na internetu./SR/.Pokud by se tak nestalo,byly by automaticky neplatnými.
22. 03. 2012 | 11:22

antiovce napsal(a):

ZM
když vládla ČSSD a v opozici byla ODS s KSČM a hlasovali svorně proti ČSSD, bylo to dobře nebo špatně?
Jak jste přišel na to, že ČSSD nabízí další zadlužování, když měla rekordní nejnižší schodek rozpočtu za r. 2008 19,4 mld Kč
22. 03. 2012 | 11:23

ZM napsal(a):

Pane Dluhoslave Sobotko, malý příklad z matematiky. Jak může maximálně klesnout cena z 13 Kč za 7 let, pokud je možné snížení meziročně o 10 % ve srovnání s maximálním možným snížením o 5 % meziročně.
V případě 10 % je to,na 0,9 na sedmou krát 100, tedy na 47,8 procent původní výše výkupní ceny.
V případě 5 % je to 0.95 na sedmou krát 100, tedy na 69,8 procent původní výše. Rozdíl je více jak 20% z původní hodnoty.

Otázka zní. Kolik dostala paní poslankyně Šedivá provizi? Popř. v kolika firmách provozujících solární energetiku má podíl? A pan poslanec Urban z KSČM? A ostatní?

Radil bych Vám, abyste "přestaal kázat vodu", když jste taky věčně "ožralej" :)
mimojiné, můžete nám napsat, jak to bylo s Vašimi poslaneckými náhradami? Mám dojem, že náhrady se neposkytují proto, aby si za ně poslanci kupovali byty. :)
22. 03. 2012 | 11:25

ZM napsal(a):

antiovce - minimální schodek v rozpočtu v době výrazného hospodářského růstu, to by zvládla i uklízečka z ministerstva :)
22. 03. 2012 | 11:28

ZM napsal(a):

antiovce - pojmy dobře a špatně jsou diskutabilní. Záleží na tom, kdo to hodnotí. Zatím se v historii ČR nestalo, že by nějaká událost byla dobrá pro 100 % obyvatelstva.
22. 03. 2012 | 11:31

antiovce napsal(a):

ZM
někdo musel nastavit systém tak, aby ten růst byl. A marťani to nebyli. Navíc jen papouškujete lež. V okolních státech byl daleko menší růst než u nás. Takže ještě jednou - jak jste přišel na to, že ČSSD nabízí další zadlužování?
22. 03. 2012 | 11:35

ZM napsal(a):

antiovce - ještě do třetice. Naprosto logickou úvahou. Jestliže je současné zadlužení ČR kolem 1,5 bilionu, přičemž ročně toto zadlužení stojí na úrocích víc jak 50 miliard korun, ale řekl bych že spíše 70 miliard korun, což jsou peníze, který stát "vyhodí oknem", tak kde by chtěla ČSSD získat prostředky na příslušné výdaje. Vyšším zdaněním? A koho? Právnických nebo fyzických osob? progresivní zdanění by šlo, ale jen do určité míry. Myslíte si, ýe se z progresivního zdanění vybere tolik, aby to pokrylo příslušné výdaje? Pochybuju o tom. To, co hlavně může zlepšit hospodářskou situaci, je zvýšení efektivnosti. NApř. ve zdravotnictví. Přestat kupovat předražené a nevyužité přístroje. V silniční dopravě začít stavět kvalitně s nízkými náklady. Přestat plýtvat penězi v armádě. Zeefektivnit školství. Atd. je schopen Dluhoslav a spol. toto zajistit?
Dám Vám přirovnání. Jedno auto má starý motor, a přestože má menší výkon, má větší spotřebu. Jiné auto má novější motor a má menší spotřebu při větším výkonu. A ekonomika ČR by se dala přirovnat ke starému neefektivnímu motoru.
22. 03. 2012 | 11:38

ZM napsal(a):

antiovce - připadá mně to, že vy ekonomice příliš nerozumíte. Jestliže jde více jak 80 % exportu do států EU, tak na růst nebo pokles HDp má vliv především to, jak se vyvíjí hodpodářství ve státech EU. A na to Dluhoslavov velký vliv nemá :)
22. 03. 2012 | 11:41

ZM napsal(a):

antiovce - ještě toto jsem zapomněl. Je rozdíl mezi reálným a papírovým růstem. Jestliže někdo postaví nekvalitní předraženou dálnici, tak ve skutečnosti k žádnému růstu nedošlo, tím spíše, když příslušné úplatky skončí v daňovém ráji.
22. 03. 2012 | 11:44

antiovce napsal(a):

ZM
ja chápu, že je to nad vaše schpnosti pochopit tak jednoduchou věc, a to, že stačilo nechat systém výběru daní nastavený tak jak to fungovalo když se povedlo vytvořit schodek "jen" 19,4 mld, a nemuseli jsme dnes řešit schodky v řádech 200 mld Kč. A házet to všechno na světovou krizi - to vám uvěří jen naprostý idiot.
22. 03. 2012 | 11:45

kelt napsal(a):

To ZM
B.Sobotka použil paušální náhrady/pokud je Vám tento termín poněkud nesrozumitelný,tak malý návod,jak je chápat, je obsahem přísl.vyhlášky/pro vlastní potřebu.Že je neodevzdal jako Kalousek v poslanecké nálevně za vodku/mimochdem stačil jste zaregistrovat jak byl v úterý téměř na mol?/a všichni pravicoví poslanci je dávají na charitu je věc druhá.
V každém případě je věcí každého poslance,jak s nimi naloží.
Pokud si platí cestu do Prahy z poslanecké"mzdy"a náhrady propije,tak je to zcela stejné,jako když posl."mzdu" propije,do Prahy jezdí"stopem" a náhrady nechá v kasinu.
Prostě a jednoduše-všemi vámi co Sobotku nemusíte,tak ten blábol o bytě opakujete až do zblbnutí.
Zeptejte se Kalouska,kam dal paušální náhrady.
22. 03. 2012 | 11:47

ZM napsal(a):

antiovce - sice žvaníte a děláte ze sebe hlupáka. ale přesto budu reagovat. Nikde jsem nenapsal, že ODS a spol. udělali všechno skvěle.Momentálně reaguju na blog Sobotky a konstatuju, že "káže vodu a sám taky chlastá víno".
22. 03. 2012 | 11:53

antiovce napsal(a):

ZM
jestliže Sobotka nemá na to co popisujete vliv, jak to že na zadlužení vliv má? Tak to vypadá, že si s objektivitou moc nerozumíte, i ten váš "Dluhoslav" vypovídá o vaší zaujatosti vůči Sobotkovi. Jednoduše, podle vás a dalších "odborníků", ČSSD může za všechno i za to co napáchala tzv. pravice, ale růst a další pozitiva - to se stalo samo.
Další diskuze s vámi je stráta času, řešit vaše ideologické problémy nehodlám.
22. 03. 2012 | 11:53

antiovce napsal(a):

ZM
do třetice - jak jste přišel na to, že ČSSD nabízí další zadlužování?
Dokážete to konečně jasně formulovat bez napadání mé osoby?
22. 03. 2012 | 11:56

ZM napsal(a):

antiovce - no tak že byla světová krize a následně jejím důsledku pokles výběru daní, to ví každej inteligentní člověk.Vy asi nejste. Není každýmu dáno.
22. 03. 2012 | 11:56

ZM napsal(a):

antiovce - zcela logicky, protože prostě má vliv na tvorbu rozpočtu. A pokud sě během růstu vytvoří deficitní rozpočet, jak se to stalo za jeho ministrování, tak logicky o to těžší situace nastane v době, kdy růst klesne.
22. 03. 2012 | 12:00

antiovce napsal(a):

ZM
tak vy nakonec ani neumíte číst... zbytečna ztráta času
Po čtvrté - jak jste přišel na to, že ČSSD nabízí další zadlužování?
22. 03. 2012 | 12:01

ZM napsal(a):

antiovce - znáte pojem - mandatorní výdaje? Asi ne. Poučím Vás. To jsou výdaje povinné ze zákona.
22. 03. 2012 | 12:03

Béda napsal(a):

Se ZM se shoduji pouze v otázce fotovoltaiky. Jinak Kalousko-Nečaso-Drábko-Hegero-Dobešovu vládu považuji za příčinu skluzu ČR do ekonomické propasti a sociální bídy rovnou po hlavě. Zatímco za levo-pravé vlády sociálních demokratů existoval sociální mír a růstové investice, efektivní výběr a moderní progresivní daň, za vlády neoliberálního pravicového válce jde všechno cu grunt.
22. 03. 2012 | 12:05

Béda napsal(a):

Dovětek: snad jediné co se odpovědné antikorupční vládě skutečně daří je efektivní odklánění.
22. 03. 2012 | 12:07

jentak napsal(a):

...kecy, kecy a zase jen kecy...více, jak padesát procent lidí se o politiku nezajímá ...proč asi ?....je jim z tý vaší politiky špatně Sobotko...a to platí z leva i zprava...práznota a nic ....
22. 03. 2012 | 12:14

Kuchař napsal(a):

Sobotko, děláte vůbec něco ? Vždyť já Vás ani nestíhám číst.

Za 100 tisíc měsíčně - asi trochu slabý výsledek, ne ?
22. 03. 2012 | 12:19

godsmack napsal(a):

Pane Sobotko,v klidu.Já zase naopak nestíhám číst modré svazáky Kuchaře a nea.Oba tu visí od rána do rána.Nefachčenka.
22. 03. 2012 | 12:41

VFISCHER napsal(a):

SOBOTKO TŘESTE SE ! ! ! !
Sobotko, jestli pánbůh dopustí a motyka spustí a vy se svou partou vám dozadkulezoucích neschopů a parazitů dostanete na chvíli k vládnímu korytu, tak to je váš osobní konec. ! ! Během jednoho roku se ukáže, že vy jste jen neschopný tlučhuba a roznesou vás vaši vlastní partajníci !! A to pak bude tanec !
22. 03. 2012 | 12:42

JFC napsal(a):

Sobotko, Sobotko, v kase už je ho.no, tak chci věřit, že Vás do vlády žene snad idea, škoda jen, že nejste aspoň trochu k věci, co to je a jak tam.
22. 03. 2012 | 13:18

paja napsal(a):

Mě jen fascinuje ta arogance místních rádoby pravčáků,když to jejich oblíbenci dělají špatně tak to opozice musí dělat ještě hůř.Kde berou tu jistotu ,a nebo už bmají tak zdegenerované mozky modrým stranickým vymejváním,přitom jsem neviděl že by svá tvzzení podložili jediným argumentem.Očividně se řídí Churchilovým bonmontem o sfalšovaných statistikách,které očividně překrucují,a umějí se ohánět jen Standou ,Sobotkovým bytem a překroucenou MUS ,aniž by se sebekriticky koukli do vlastních řad.
Jinak na otázky pana Bédy a pana Slámy, myslím že Sobotka z větší části odpověděl.Akcie na doručitele už zrušili aby je antidinosauři VV zase povolili,majetková přiznání už protlačují hezkejch párlet a totéž i se zákonem o referendu.O ostaních otázkách se také vyjádřil ,nicméně se obáván že i při nejlepší vůli to bude těžké,jakmile něco tahle kleptomanská banda zprivatizuje ,bude těžký to napravit díky hrozbě arbitráží a tím si tihle nýmandové udrzí v ruce hůl.
Komunisti se na mé rodině podepsali neskutečným způsobem,když nám sebrali majetek ale to co se děje dnes se nedá srovávat,ti alespoň nechali člověka žít ,když nedělal bordel.
22. 03. 2012 | 13:39

Jáchym napsal(a):

Pane Sobotka,
doporučuji zvolat sjezd za účelem návrhu na ustanovení komise na zvolení volební komise na projednání návrhu na navržení písně DŮM HOŘÍ, DŮM PLÁPOLÁ, DĚDEČEK SE ČEŠE (Vodňanský- Skoumal: S úsměvem idiota) jako hymnu ČSSD pro dvaadvacáté století.

Jen si to, strécu, v té své kotbě přeberte, néni žádé kvalt!
22. 03. 2012 | 13:52

siven napsal(a):

Vážený pane předsedo, kdybyste se místo plkání na blogu a srkání kafe v kancelářích raději činil aktivně, třebas i účastí na demonstracích, ba dokonce jejich organizací?

To by byla jiná káva.

Vy snad z té díry dokážete vylézt jen o předvolební kampani, jako správný kancelářský technokrat?

Pak se ovšem nedivte, pokud z těch oken čirou náhodou poletíte hned po Péťovi a jeho squadře.

Na zpytování svědomí už bude pozdě...
22. 03. 2012 | 13:56

Karel (taky) napsal(a):

Obdivuji lidi, kteří jsou ještě dnes ochotni, byť pod pseudonymem, hájit činy současné čeké "pravice". Něco podobně nemorálního je snad už jen nájemná vražda. Na to musí být kachní žaludek z hroší kůže!
22. 03. 2012 | 14:26

UmKab napsal(a):

to Paja
Levicovej program je založen čistě na rozkrádání majetku spoluobčanů. Tomu seberem a tomu dáme. Proto taky ta snaha sepisovat cizý majetky.Když maj svinstvo jako základní princip težko se doberou vznešených skutků a těžko jim lidé přestanou nadávat.
22. 03. 2012 | 14:32

UmKab napsal(a):

to Karel
Není pěkné lézt do žumpy ale když už v té žumpě jsme tak proč v ní neplavat zvlášt když se nechcem utopit.Příčiny, důsledky, vztahy a cena to vše levičákům uniká jsou jak malá děcka chtěj sedět holym zadkem na rozpálené plotně a nechtěj aby je to pálilo.
22. 03. 2012 | 14:40

paja napsal(a):

UmKab:A to jste někde vyčetl a nebo se jen tak domníváte?Zkušenost s levicí na dvě volební období nic takového nepotvrdila,naopak se chovali pravicovějui než celá naše slavná pravice.Jedinej kdo se uchýli k vyvlastňování pozemků v národním zájmu za posledních 20let byla naopak naše pravice ,ale to je v pořádku že ,dělat to levice tak tu máme mediálně druhej únor 1948.
Člověče nemáte to v tý hlavě nějak popletený?
22. 03. 2012 | 15:25

UmKab napsal(a):

to Paja
Tak mi teda pajo pověz k čemu slušnej člověk potřebuje soupis sousedova majetku? Pověz mi taky jak je levicově korektní předávat pravomoce občanů republiky do EU.Pověz jakej maj korporátní daně blahodárnej vliv na naší ekonomiku a její konkurenceschopnost.Můžeš si vzít celej program ČSSD a vychvalovat jeho pozitivní vliv jak na jednotlivce tak na celou společnost.Obávam se ale že až odkloníš zrak od obecných proklamativních keců a zaměříš se na samou podstatu tak uvidíš ztělesněnou morálku lůzy.
22. 03. 2012 | 15:46

MSoc napsal(a):

Pane předsedo Sobotko,
vydržte ve Vašem úsilí - vždyť už se jim to rozpadá samo ! Ten Dobeš nebo jak se jmenuje ten od začátku neschopnej ministr (měl by odevzdat státu svůj plat) to začal a bude se to drolit samospádem dál.
Zdraví M.
22. 03. 2012 | 17:21

karel napsal(a):

Pane Sobotko, máte pravdu, ale chytáte už kočku za ocas. Vláda organizovaného zločinu to sama nevzdá, ikdyby byl stát bankrot. Vaše strana už bude také mimo. Lid vyjde do ulic a bude zle. Místní přiblblý pravičáci spolu s poskokama ODS (kmotři budou přihlížet z Toskánska) budou lynčováni, možná i věšeni na náměstích ( dostanou co si vykoledovali). Nelíbí se mi to, každý chaos je na škodu, ale jinak se té zlodějské verbeže národ nezbaví. A pak se bude nejspíš znárodňovat, odnese to bohužel malá menšina slušných podnikatelů, ale pravda je , že většina lidí co má majetek v řádu desítek milionů a výše a nemají ho z restitucí jsou gauneři, kteří si nezaslouží nic více než mnohaletou prácičku v Jáchymově (aby jednou byli i užiteční) a zbavit majetku. Lid už má jiné představy o spravedlnosti, než před 2-3 lety, tenkrát by se uspokojil pár odsouzenými a zavřenými kmotry, dnes už jde o systém jako celek, protože nefunguje a je plně ovládán zločinci. A vy pane Sobotko máte jedinou šanci se radikalizovat, viděl bych to raději než nové lidové vůdce, kteří budou dělat novou revoluci.
22. 03. 2012 | 17:24

paja napsal(a):

UmKab: Aha zase donekonečna omílaný fráze.No tak já se ti pokusím na to ještě jednou odpovědět.
1)Kdyby si pořádně čet tak majetkový přiznání se týká jen určitejch lidí a n´každýho ,jak se Vy modráci snažite neustále podstrkovat ,a pro jednu zcela důležitou věc,kterou by jste Vy pravičáci měli ctít hned na prvním místě a to je kontrola ,když vykonává veřejnou funkci a nakádá s majetkwm nás všech ,jesli mu něco náhodou nezůstane za nechtama a jestli si na to co má opravdu vyděla a jako správnej pravičák to správně zdanil.
2)Když už jsme se stali součástí širšího celku a ten splek plánovitě spolupracuje,tak musejí platit také nějaké pravidla a to nejen při čerpání dotací,protože to co dostáváme tak na to např vydělali němci ale taky proto že nedodržení smluv může jinému způsobit hospodářské škody,např v poslední době vejce apod kdy pomalu vykupujeme naš sousedy.
3)Korporátní daně se platí z peněz na kterjch se podílli v první řadě zaměstnanci a fér je aby se všem z toho něco vrátilo,zvláště v době kdy většina velkejch podniků má zahraniční vlastníky a ty peníze kerý se tady vydělali mizej nenávratně v zahraniči,bohužel samotné daně tomu nezabrání a tak je potřeba ještě přijmout pravidla že pokud subjekt bude podnikat zde ,tak také zde bude ty daně platit.Zářným příkladem je pan Frolík ,který měl před volbama plnou hubu keců že když nevyhrale prvice tak LINET přestěhuj edo zahraničí a na důkaz jak drži slovo ,přestěhoval firmu do Holandska.Takovehle podnikatel ať radši táhne ,toho není žádná škoda.
Kapišto?
22. 03. 2012 | 17:30

Občan zZz napsal(a):

Pane Sobotko,
co jste napsal jsou všechno všeobecně známé pravdy plus hrst frází.

Nedělejte mrtvého brouka a reagujte na článek, který Vám na svém blogu adresoval Václav Žák, pod názvem: "Pane Sobotko z ČSSD, ukažte, že nejste jako oni."
Přesně tam popsal problémy dnešní ČSSD, které je potřeba řešit.
22. 03. 2012 | 17:40

Miky napsal(a):

Sobotko !
Začnu si Vás i Vaší partaje vážit tehdy ,až začnete vyšetřovat a soudit Vašeho
ex korunního prince -ekonomického zločince -Křišálového kámoše jisté Bordelmamá....
22. 03. 2012 | 18:28

NJ napsal(a):

Já bych nominoval za prezidenta ČR dra Vladimíra ŠPIDLU.
Slušný ba skromný vystupování, odborný rozhled široký (od geologie a přírodovědy po sociální vědy a ekonomiku), politicky vyzrál na premiérském postu v době povodní, ostruhy získal v EU - já bych ho tam dal na 4 roky. Není ještě tak starý a mohl by být užitečnější, než kupříkladu ten Schwarzenberg(kníže-pán z předpředminulýho století).
22. 03. 2012 | 18:38

UmKab napsal(a):

1)Kotrolovat se má veřejnej majetek a né majetek soukromej.Něčí soukromej majetek ve slušný společnosti prostě nemůže bejt veřejným zájmem.Kdo byl do funkce zvolen tak prostě dostal důvěru voličů (zdroje moci v republice) a nic jinýho než další výsledek voleb do toho nemá co kecat. Chce li volič zloděje tak dostane zloděje.
2) nějakýho celku jsme se zůčasnili jako Republika s vlastnim ústavnim pořádkem a né jako protektorát kterej holt musí akceptovat nějaký pravidla.
3) Zaměstnanci dostávaj plat a vyšší korporátní daně jim i ten plat mohou vzít.Pak ty prachy ani nepřitečou natož aby odtekly.V danovim pekle žádnej microsoft nevznikne protože bude zadupán už v zárodku. Firem je škoda i když neplatí žádný daně už jen proto že je jejich produkcí kryta naše měna.
22. 03. 2012 | 18:42

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Zase ti nezodpovědní odboráři

„Odborářští předáci devíti evropských zemí se setkali s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Apelovali na ni, aby se v rámci fiskálního paktu, který má být pojistkou proti bobtnání státních deficitů, jen neškrtalo, ale aby se také stimulovala ekonomika. Lídr českých odborů Jaroslav Zavadil zároveň označil za zbabělé, že premiér Petr Nečas "dluhovou brzdu" nepodepsal. „

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/odborar-zavadil-u-merkelove-dpt-/ekonomika.aspx?c=A120322_171010_ekonomika_fih
22. 03. 2012 | 18:53

Mlat napsal(a):

Karel má pravdu. Socani se musí radikalizovat, jestliže to chtějí zachránit. Jinak se moc obávám, že bude zle.
22. 03. 2012 | 18:56

rejpal napsal(a):

Miky
Mohl byste naznačit, jak má politická strana vyšetřovat kriminální činy? Policie to asi neudělá, ta má starosti vůbec přežít.
UmKab
Jestli tomu rozumím dobře, pak žádná kontrola není ve veřejném zájmu. Jakmile něco někde ukradnu, je to moje a nikomu do toho nic není.
22. 03. 2012 | 20:08

Krušnohorec napsal(a):

antiovce napsal(a):
ZM ...
....Jak jste přišel na to, že ČSSD nabízí další zadlužování, když měla rekordní nejnižší schodek rozpočtu za r. 2008 19,4 mld Kč

Milej zlatej, v roce 2008 už byl Bohoušek dva roky venku z křesla MF a potichu si šušnil v pod poslaneckou lavicí nakradené náhrady na nákup svého bydlení. Nízký schodek v r.2008 tedy nebyl rozhodně zásluhou Sobotky ani oranžových. Naopak, kdyby tam Sobotka zůstal sedět, bylo by to ještě mnohem horší. V návrhu SR na rok 2007, který ještě Bohoušek spáchal, bylo -178mld.kč a to prosím v době vrcholící konjunktury při růstu 6,5%HDP. Jak může ten plešatej blb se svými kecy ještě v někom vzbuzovat sympatie to doopravdy nedokážu nikdy pochopit.
22. 03. 2012 | 21:15

rejpal napsal(a):

Krušnohorec
Jestli vono to nebude tím, že ti současní, včetně 118 koaličních, kteří pod poslaneckými lavicemi v klidu šušní stejně tak ukradené náhrady, vzbuzují takové antipatie, že Bohuslav Sobotka jim připadá jako přijatelné východisko. Všechno je relativní.
22. 03. 2012 | 21:23

Krušnohorec napsal(a):

rejpal
asi jo, znovuzvolení si nejspíš nezaslouží ani jeden z těch, co tam dnes sedí
22. 03. 2012 | 21:49

josef vyserjonovič napsal(a):

Ta "pravicová" klaka je fakt hustá. Nedivil bych se kdyby byla placená. Z nějakého státního fondu, který ptákostrana kdysi úplně zbytečně zřídila a potom se na něj zapomnělo.
22. 03. 2012 | 22:46

Yosif K napsal(a):

Jestli jste to pane Sobotko nepochopil, Evropa opravdy balancuje nad propasti jak finacovat odborarske EXTRABURTY na jihu Evropy.

Moc se do vlady neteste - financovani reckych popelarskych platu okolo 1600 EUR mnesicne dopadne i na Vas! A za rohem cihaji socdemacky vydobytky a EXTRABURTY Italie, Spanelska a Portgugalska!

Bejt na vasem miste, tak se s odborarskymi extremisty moc nepaktuji!

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà.
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Evviva il comunismo e la libertà.
22. 03. 2012 | 23:06

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):
Zase ti nezodpovědní odboráři
„Odborářští předáci devíti evropských zemí se setkali s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Apelovali na ni, aby se v rámci fiskálního paktu, který má být pojistkou proti bobtnání státních deficitů, jen neškrtalo, ale aby se také stimulovala ekonomika....
KONEC CITATU
A ja si zase myslim, ze by si soudruh zavadil mel vzit priklad z finskych odboraru v roice 1993. Nezamestnanost byla 18%, byla zima, finska vladfa szredukovala p[riospevky v nezamestnanosti na 50% a postavila na namestich vyvarovny polevek. Finsti odborari ani necekli a zeme se vyhrabala z dluhove krize behem nasledujicih 5 let..... dtto podobny porces ve Svedsku......
Loucim se s revolucnim pozdravem - Skandinavsti odborari, nas VZOR!!!!
22. 03. 2012 | 23:12

Yosif K napsal(a):

Finsti odborari - nas VZOR!
Also in the policies pursued by the right-wing government (1991-1995) during the first half of the
1990s, unemployment was not considered the primary problem of the economy. Keynesian economic
policies to increase the aggregate demand were widely considered impossible. On the contrary,
the government tried to limit the growing foreign debt and budget deficit even by cutting domestic
demand. The right-wing government put these aims explicitly higher in the agenda than lowering
unemployment. So, the government started to strongly restrict fiscal policies and to introduce
cuts in social security. These measures made the unemployment rate even higher.
On ideological level, the right-wing government strongly criticised the welfare state and saw the
rigidities of the labour market, like the possible work disincentives created by the welfare state, the
too high wages set in centralised, as well as the generous social security benefits as the main reason
for the high unemployment. In the public discussion there has been concern about the effects of
allegedly too generous social benefits, as well as too high wages have been emphasised more than
in the past. Unemployment has been seen more as a consequence of individual choices than as a
result of structural societal phenomena even in such economical situation as Finland faced in the
beginning of 1990’s. Thus, cutting back unemployment benefits and social assistance have been
suggested as means of lower the unemployment rate. Furthermore, a special emphasis has been laid
on how to encourage people to become entrepreneurs. In the field of labour force policies, activating
measures have been stressed. Various forms of assistance were introduced to activate unemployed
to educate themselves. Also more attention was paid to the efficiency of the unemployment
services.
22. 03. 2012 | 23:20

Yosif K napsal(a):

Vzhuru do Finska! Finsti odborari, nas vzor!
Thus, the Finnish welfare state went through major changes during the 1990’s. Mostly changes
done to the social protection system have been negative, meaning that eligibility criteria have been
tightened, duration of the benefits have been limited, and the amounts of the benefits have been
decreased. Table 1 presents the most important changes made to the social protection during 1992-
1998. All these changes present cuts done to the system and also the emphasis to reduce disincentives
of the social protection system.
22. 03. 2012 | 23:47

pv napsal(a):

Nejsem zastáncem vládní koalice. Vadí mi například její kverulantství vůči EU nahrávající Rusku nebo nedostatečná opatření proti korupci. Ale ani vláda ČSSD se mi nejeví lepším řešením. Jednak proto, že má z minulosti stejné máslo na hlavě jako stávající vládní strany (kauza Mostecké uhelné, kauza Grippeny atd.), zadruhé proto, že se vůbec nepoučila z Řecka: ČSSD žádá velkorysou valorizaci důchodů i když ví, že výběr pojistného, z něhož se důchody platí, na to nestačí. Na penze se loni vydalo o 39,5 miliardy korun více, než se vybralo. Stát přitom musí důchody dotovat už třetím rokem po sobě.(zdroj:http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=733555. Logické by přece bylo, vyplácet jen tolik, kolik se vybere.

Je známo, že záměrem ČSSD je zřízení sociálního státu a pokrytí jeho velkorysých výdajů zvýšením přímých daní. To by však znamenalo smrt naší ekonomiky orientované na export - vzrůst výrobních nákladů - ztrátu konkurenceschopnosti zboží - vzrůst nezaměstnanosti. Příkladem může být Španělsko, kde se Zapaterova socialistická vláda zasloužila o nezaměstnanost ve výši 20%, než ji voliči vypískali.

Co mě děsí nejvíce, jsou plány socialistů na stimulaci růstu ekonomiky zvýšením spotřeby obyvatelstva. Tyto keynesiánské návody nemohou fungovat ani v USA, protože ani USA si nevyrábí všechno zboží sama. Zvýšení spotřeby v Česku by sice stimulovalo ekonomiku Číny, u nás by však pouze způsobilo zvýšení státního dlihu.
24. 03. 2012 | 00:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy