Kalouskovi se rozpadá rozpočet. Už zase.

14. 06. 2012 | 09:51
Přečteno 7506 krát
Květnová čísla o plnění státního rozpočtu na rok 2012 jsou víceméně katastrofální. Bohužel zapadla ve stínu aféry Davida Ratha a je proto potřebné je znovu připomenout. Ačkoliv vláda tvrdí, že letošní schodek státního rozpočtu skončí na 105 miliardách korun, je květnová sekera (79 miliard) nominálně téměř stejná, jako v loňském roce (81 miliard), kdy ale deficit rozpočtu na konci roku dosáhl 142 miliard korun! Za pouhých pět měsíců už vláda vytvořila deficit ve výši 75 % celoročního plánu. V loňském roce na tom byla se 60 % podstatně lépe.

Smutné je, že ačkoliv vládě na jedné straně chybí peníze, na straně druhé je lije v přímém přenosu doslova do kanálu. Projekt IZIP – 1,8 miliardy ze zdravotního pojištění – nakonec zrušen. Předražené státní maturity s přípravou za více než jednu miliardu korun- budou znovu zcela přepracovány. Reforma vysokých škol, zpracovaná drahými externisty, zrušena. Informační systémy Úřadu práce – budovány znovu za stovky milionů korun z evropských fondů, výsledkem je nefunkční systém a policejní vyšetřování.

Ekonomika je v útlumu a tak je zřejmé, že ministr Miroslav Kalousek už zase nedodrží Sněmovnou schválený deficit. Naposledy takto porušil zákon o státním rozpočtu v loňském roce, kdy mu nestačil povolený schodek 135 miliard korun a skončil nakonec na 142 miliardách nového přírůstku ke státnímu dluhu. Nepochybně vzorný ministr vlády „rozpočtové odpovědnosti“.

Nečasově vládě se letos nedaří vybírat daně. Zcela selhal kuriózní pravicový předpoklad, že zvýšení DPH na potraviny a léky při současném poklesu reálných příjmů obyvatel povede k vyššímu výběru DPH. Nic takového se samozřejmě nestalo. Nečasova vláda plánovala, že v roce 2012 vybere na DPH o 15 % víc. Skutečnost za prvních měsíců je mínus tři procenta…

Horší je i výběr spotřební daně, daní od OSVČ (na bonusech se vyplatilo o 5 miliard víc, než činil výběr této daně) a majetkových daní. Minimálně do září nám EU neproplatí v důsledku chyb v centrálním auditu (kompetence ministerstva financí) ani korunu na projekty z evropských fondů. Na to, aby vláda vyčerpala v rozpočtu plánovaných 100 miliard z fondů EU jí tak zbudou pouhé tři měsíce. Teoreticky. Schodek státního rozpočtu tak navzdory zvyšování DPH a škrtům u těch nejchudších a nejslabších míří opět ke 140-150 miliardám korun. Veřejný dluh na konci roku 2012 tak překročí 42 % HDP.

Je zřejmé, že bez nastartování ekonomického růstu nelze dostat schodky státního rozpočtu udržitelně pod kontrolu. Ani v této oblasti se však Nečasově vládě vůbec nedaří.

V prvním čtvrtletí 2012 rostla ekonomika Německa o 1,7 %, Polska o 3,8 %, Slovenka o 3 % a Rakouska o 1,9%. Ve stejné době se v České republice meziročně propadl HDP o 0,7 %. Je na místě zeptat se s klasikem: Kde jen udělali soudruzi Nečas a Kalousek z pravicové vlády chybu? Tady se už opravdu na světovou finanční krizi vymlouvat nemohou...Všichni bezprostřední evropští sousedi rostou, z naší země se stává ostrov hospodářského poklesu.

Domácí poptávka je v důsledku vládních škrtů slabá, ani silný export není schopen její propad dostatečně kompenzovat. Orientace na čistě vnější růst je vzhledem k nejasnostem ve vývoji eurozóny, ohrožené pádem Řecka a Španělska, velmi riskantním krokem.

V této situaci je už opravdovým rozpočtovým šílenstvím jak spouštění druhého pilíře v rámci důchodové reformy, tak drahé narovnání s církvemi i pokračování ve zvyšování DPH. Vláda by vzhledem k ekonomické situaci země měla všechny tyto kroky přehodnotit a zrušit. Stejně realisticky, jako to už letos udělala zrušením rovné daně a stropů u zdravotního pojištění. ČSSD všechny realistické a spravedlivé kroky, vedoucí ke stabilizaci veřejných financí a stimulaci hospodářského růstu podpoří.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

eogypag Eunice napsal(a):

Bohušu radši mlč
14. 06. 2012 | 10:04

Fanda napsal(a):

Cituji: "Je zřejmé, že bez nastartování ekonomického růstu nelze dostat schodky státního rozpočtu udržitelně pod kontrolu. Ani v této oblasti se však Nečasově vládě vůbec nedaří."
TAK TO NASTARTUJTE!! A nejlépe tím, že vrátíte VY VŠICHNI vrátíte do státní pokladny VŠE, co jste nakradli se svojí tripartitou a to S ÚROKEM 1000 %. Jestli to nedovedete, tak tady nebulte a nes***te národ.
14. 06. 2012 | 10:08

Béda napsal(a):

Ano, ČR se stala pod Kalouskovým vedením v Evropě "ostrůvkem" uprostřed oceánu. Něco jako KLDR v asijské ekonomice. Kde je "gándhí" (hoven) s neviditelnou rukou a Lafferovou křivkou?
14. 06. 2012 | 10:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 06. 2012 | 10:17

Mac napsal(a):

tak dlouho naši bolševičtí pravičáci opakovali ty kydy, že čím MENŠÍ DANĚ, tím VÍCE se vybere, až nám to nechtěně dokázali z druhé strany:

čím VĚTŠÍ DPH, tím se ho MÉNĚ vybere

takže milí pravičáčtí komsomolci - i nadále oslavujte "reformní" úsilí naší kryptobolševické vlády, spočívající v neustálém zvyšování daní a poplatků na všechno. Růst schodků státní rozpočtu zajištěn!!!

Hynku! Viléme! Jarmilo! Hovne! Jarpore! Neoušku! Josífku Káčko!
14. 06. 2012 | 10:18

Mac napsal(a):

cenzor

"grázl" je nadávka?

Nemáte popito?
14. 06. 2012 | 10:20

Analytik napsal(a):

To jsme zase prožrali my, důchodci!
Nebylo by jednodušší obětovat každý měsíc jednoho politika / političku a zakrývat tím rostoucí státní sekeru až do Vánoc?
O Vánocích jsou občané jinak naladěni a přijali by tu strašnou zprávu s úsměvem.
Dorazil by je až novoroční projev z Hradu.
14. 06. 2012 | 10:23

Mac napsal(a):

negativní vývoj schodků rozpočtu budou místní pravičáci obhajovat poklesem DPH.

Tím poklesem, který svým diletantství (nebo záměrně?) způsobil největší finanční genius vesmíru chemik Kalous.
Nelze se vymlouvat na světovou krizi, když okolní státy nezodpovědně rostou :-))))
14. 06. 2012 | 10:27

složenka napsal(a):

už chybí jen restituce
14. 06. 2012 | 10:27

Mac napsal(a):

poklesem HDP, samozřejmě
14. 06. 2012 | 10:28

veverka napsal(a):

Tak je jasný,že když Parkanová,Kalousek ,Barták,Bém,Drobil,Chalupa,Topolánek,Drábek,Řebíček atd. při každý státní zakázce rozkradou tak půl miliardy(Vlasta budiž nám vzorem),tak se to nasčítá a Kalousek to potom za procítěného vysvětlování neoliberálními řečičkami pro užitečné idioty jako je ghándí,yosif nebo fanda bude vybírat na důchodcích,DPH,nejrůznějších poplatcích,školném,zápisném,rodinách z dětmi apod.,brzy snad naše slavná pravice zavede poplatky i za vzduch nebo pohyb ve veřejném prostoru.Někde ty miliardy pro svoje rozkrádačky vzít musej že,ty rauty,golfy,luxusní autíčka,haciendy a děvky něco stojej.

Mimochodem všimněte si opět dvojího metru českých pravičáckých médií včetně aktuálně,u Ratha udělali z pár milionů neskutečný cirkus,byl každý den na první straně s Hitlerovským knírkem a obrovskými titulky.....včera Parkanová přes PŮL MILIARDY a ......dnes jsem prošel všechny servry a nic.K zblití.

Kalousek nejen že nerozumí ekonomice a jeho neoliberální nesmysly vyčteně narychlo z nějaké brožury prostě nefungují,ale navíc je to i megazloděj s dvojím metrem.Ratha za pár milionů vydala TOP o9 okamžitě,Parkanovou za půl miliardy drží jako klíště.

No a 130 miliard na církevní megatunel Kalousek taky na těch důchodích,nemocných a rodinách z dětmi vybere.Doufám že to jen uspíší úpadek a neodvratný konec zlodějské katolické církve v Česku.
14. 06. 2012 | 10:30

stejskal napsal(a):

Pro někoho určitě není, pane Macu. Nicméně pro ty, kterým přijde normální se takto nazývat, nejsou ani tyto stránky. Určitě najdete spousty jiných, kde můžete jiné dle libosti "grázly" nazývat.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Hezký den.

Libor Stejskal
14. 06. 2012 | 10:30

aga napsal(a):

To je ale neuvěřitelná chucpe, vytahovat narovnání s církvemi potom, jak poslanci ČSSD hlasovali a nechali zákon projít. Vrchol pokrytectví. Nechutné. Brrrr.
14. 06. 2012 | 10:30

Drzá zrzka napsal(a):

Vše je v rozkladu. Někomu se rozpadá rozpočet, jinému strana, dalšímu osobnost. Bráno z té lepší stránky, rozpad může předznamenat vznik něčeho nového. :-)
14. 06. 2012 | 10:31

Mac napsal(a):

Koniáš

vy jste kouzelný pokrytec, mistře. Ta vaše cenzura je příkladem selektivního přístupu k problému :-))

když tady v uplynulých dnech pravičáčtí primitivní fanatici lili hektolitry vulgárních fekálií na adresu Ratha a ČSSD, předstíral jste, že se nacházíte na dlouhodobé exotické dovolené bez přípojení k netu :-)))

no, je to vaše plkárna, tenhle prostor, tak si to samozřejmě řiďte po svým, jenom propánajána nepředstírejte korektnost a nestrannost. Působíte poněkud ...no...nevěrohodně, dejme tomu.

Odpovídat samozřejmě nemusíte, stejně už jdu dělat něco užitečnějšího, než se otravovat s jedním zamrzlým cenzůrkem.

Samozřejmě přeji Hezký den!
14. 06. 2012 | 10:38

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Modří zlatokopové pouze zdárně dokončují to, co jste započali, tedy zelená zahraničním monopolům, a utopení malých podnikatelů v likvidačních předpisech slepě přebíraných z EU. a přeaktivně uplatňovaných vystresovanými úředníky, kteří tím prokazují svou potřebnost.
Za pár korun do partajní kasy a úplatků pro sprostředkovatele.
14. 06. 2012 | 10:42

martinka napsal(a):

když vídím tu vládní skvadru neumětelů s jejími Promopro, IZIP, Open card, Blanka (odporné jméno) a další a další, tak bych už taky nejradši na daních nezaplatil ani korunu
14. 06. 2012 | 10:44

David napsal(a):

"...Nečasově vládě se letos nedaří vybírat daně. Zcela selhal kuriózní pravicový předpoklad, že zvýšení DPH na potraviny a léky při současném poklesu reálných příjmů obyvatel povede k vyššímu výběru DPH. Nic takového se samozřejmě nestalo. Nečasova vláda plánovala, že v roce 2012 vybere na DPH o 15 % víc. Skutečnost za prvních měsíců je mínus tři procenta…..."

-----

Na to, že to tak dopadne včas upozorňovali "někteří" odborníci.

Nečas předpokládal, že zvýšení DPH na potraviny o 4% se promítne do cen jen 1%. Jaká je skutečnost?

Toto jsou jen důsledky tupých škrtů, které nám naordinoval "šílený chemik".

Tak to dopadne vždy, když se k moci dostanou takoví, kteří nejsou schopni

SPOLUPRACOVAT

S OPONENTY,

a tak hledat optimální řešení.

Válcovat oponenty silou, dělat tupé škrty bez seriózních analýz, myslet si, že jen "já" mám pravdu, - tak to dokáže každý blb.

Prostě, když se do vedení státu dostanou arogantní egoisti, narcisti - tak to je pro nás to největší nebezpečí.

Varování, že spuštění druhého pilíře v rámci důchodové reformy
skončí katastrofou jim taky nestačí. Přitom zvýšený výběr DPH měl právě posílit solidární první pilíř důchodové reformy.

Prostě - po nás potopa.
14. 06. 2012 | 10:44

Jana napsal(a):

V životě jsem neviděla Kalouse tak nejistého, jak při včerejší obhajobě Vlastičky. Stále tvrdím, že jeho jedinou snahou je obří tunel s církevními restitucemi. Potom okamžitě fikaně odstoupí( hádka naoko s ODS) a bude se nám všem potutelně vysmívat. Je to neřád prvního stupně, zpověď u Duky vše spraví!
14. 06. 2012 | 10:46

Vladimír Kafka napsal(a):

Sobotka je poslední, kdo by byl schopen objektivně hodnotit naší ekonomiku resp. práci ministra Kalouska. Své pochybné prokázal nejlépe sám ve funkci ministra financí, kdy neskutečně zadlužil stát. Jeho "schopnosti" jsou také krásně patrné na preferencích ČSSD. Ono stačí mu jen nastavit mikrofin a je jasno co je to zač! Socialisté, nemáte lepšího? Tohohle už fakt nejde poslouchat.
14. 06. 2012 | 10:47

jája napsal(a):

Vážení, uvědomte si laskavě, že náš milý cenzor postupuje přísně selektivně, nadávat se smí levičákům, především Paroubkovi, plejáda nadávek odsouhlasena Velkým cenzorem, je dostatečně široká, nedotknutelní jsou členové vlády, "strana" LIDEM a cenzorovi oblíbenci. Takovou Němcovou ani květinou neuhodíš.
I přesto si myslím, že Sobotka plká stále ty samé věci, ale skutek utekl. velmi by mu prospěla sebereflexe, ale to asi nehrozí.
14. 06. 2012 | 10:50

martinka napsal(a):

Kafka:
kdo že zadlužil víc? Sobotka nebo kalousek?
14. 06. 2012 | 10:51

Mac napsal(a):

Vladimír Kafka

ehm, nemáte pocit, že Sobotka nemusí nic hodnotit, ať už subjektivně nebo objektivně?

Nemáte pocit, že naši ekonomiku objektivně hodnotí výše uvedená čísla a srovnání s jinými - úspěšnějšími - zeměmi?
14. 06. 2012 | 10:51

Béda napsal(a):

martinka, Mac,

řekl bych, že ve Vladimírou Kafkovi se nám do diskuse oknem vrátil mistr"hoven" alias "gándhí". Tak se dovídáme, že za Kalouskův ostrůvek stability a rekordní dluh uprostřed Evropy vlastně nemůže Kalousek ale Sobotka.
14. 06. 2012 | 10:56

Mojmír napsal(a):

Jak to,že Parkanová není už ve vazební věznici a může taK OVLIVŇOVAT SVĚDKY.Je to proto ,že je členkou TOP 09 a ne ČSSD ?Když Parkanová nastupovala na ministerstvo obrany,pochyboval jsem,že ví co je to puška.Nyní její podřízení hovoří ,že o obraně státu neměla ponětí !Kdo ji do této funkce nominoval nese odpovědbnost za ekonomický marasmus tohoto státu !Kalousek chce kauzu zamést pod koberec tak to svádí na celou vládu !To by byla ,ale špatná vláda,kdyby prohazardovala 650 milionů !!Pak se nedivím,že občané plivou na Kalouska !Militantní politička Němcová se čílí,že unikly informace !Kdyby informace do médií neunikly,už byla kauza Parkanová zametena pod koberec !!!!
14. 06. 2012 | 10:56

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 06. 2012 | 11:01

František Dobrota napsal(a):

Pokud nebude Kalousek důsledně škrtat, šetřit, připravovat zem na horší časy, bude to za pár let mnohem horší, to by si měli všichni, kdo ho kritizují, uvědomit. Díky němu bude ČR až krize opadne připravena se odrazit a ekonomicky růst, na rozdíl od ostatních zemí v EU. Ne nadarmo sbírá ceny za nejlepšího ministra financí. Představte si, že budete žít z ruky do huby, vyjdete jen tak tak. Vezmete si do hlavy, že chcete každý večer žrát chipsy jako vaši sousedi (bohatší sousedi), začnete je tedy kupovat. K tomu i láhev Coca Coly na den. Najednou vám peníze dojdou, zbývá týden do výplaty, vezmete si proto půjčku. Začnete žít na dluh, budete muset splácet víc než jste si půjčili. Dál budete kupovat chipsy a Coca Colu, dál vám budou docházet peníze, budete si půjčovat. Takhle chcete, aby dopadla naše země? Jednou Kalouskovi poděkujete. Je to politický pokrytec, ale vidí v čase mnohem dál než vy, pane Sobotko! A o pokladním plnění rozpočtu nevíte vůbec nic - vždyť to může příští měsíc lepší než tento (je zde řada meziročních vlivů, kterým ale vy nerozumíte). Co uděláte, když bude meziroční schodek v červnu lepší, než v květnu? Co to udělá s vaší demagogickou logikou? Budete ochoten přiznat, že jste se zmýlil?
14. 06. 2012 | 11:03

CHIP napsal(a):

Sobotko, raději už mlč! Nasekal jsi rekordní dluhy v době hospodářského růstu a teď tady vykřikuješ na Kalouska, který snižuje deficity navzdrory hospodářskému útlumu?! Omezování výdajů státu je přesně to, co bychom po svých představitelích chtít měli! Stát má velké rezervy, hlavně pokud jde o jeho správu. Jednolivé rezorty by při tomto fiskálním tlaku měly racionalizovat své výdaje směrem k propouštění přebytečných úředníků apod. Je dobře, že ministr financí usiluje o dodržení fiskálních cílů, za které nás ratingové agentury odměnilily nejlepším ratingem v regionu, je pro nás výhodné, že si půjčujeme o polovinu levněji než maďaři a o třetinu levněji než poláci. Hospodářský růst možná není (nejsou peníze na to, aby se dotoval), ale za to jsme připraveni na to, že až se ekonomický cyklus vrátí do růstové části, nebudeme se babrat ve finanční krizi a dluhové pasti.
14. 06. 2012 | 11:05

Josef K. napsal(a):

Franbtišek Dobrota. Jistě, razantní schudnutí země povede k prudkým růstům ´, ztráta pracovních návyků, nevzdělanost a rozpad společenské solidarity jsou nejlepší cesta k prospěritě...přesněji do poměrů KLDR.
14. 06. 2012 | 11:09

Béda napsal(a):

František Dobrota,

já Kalouskovi uvěřím hned, jak v praxi veřejnosti osobně předvede přednosti padáků, které za drahý peníz daňových poplatníků za jeho asistence nakoupila česká armáda.
14. 06. 2012 | 11:11

Vojta Mráz napsal(a):

Rozumím tomu, že předseda opoziční strany využije každého důvodu k histerii vůči vládě, ale tentokrát opravdu přehání. Záměrně opomíjí skutečnost, která květnový rozpočtový výsledek zkresluje a nemá žádný vliv na fiskální cíl, tj. deficit 105 mld. k 31.12.2012.

Negativně se meziročně projevila vysoká skutečnost inkasa DPH v květnu 2011. Ta byla způsobena novelou zákona o DPH (platná od 1.4.2011), dle které mohli plátci DPH nárokovat odpočet až ve zdaňovacím období, ve kterém měli k dispozici daňový doklad. Tím se v květnu 2011 abnormálně zvýšilo inkaso DPH, což opticky způsobuje meziroční pokles oproti květnu 2012. Tento vliv bude samozřejmě v dalších měsících překonán.
14. 06. 2012 | 11:11

entice napsal(a):

Za rekordního ekonomického růstu jste měli neméně rekordní desetiprocentní nezaměstnanost a zadlužení místo aby klesalo, rostlo geometrickou řadou. A tak se ptám, kde že to nabíráte sobě ono sebevědomí a odvahu kritizovat?
14. 06. 2012 | 11:11

Béda napsal(a):

CHIP (alias hoven?)

Racionalizace a propouštění přebytečných úředníků. 6e vy filuto chcete rozpustíit vládu odpovědných odklaněčů v čele s Kalouskem?
14. 06. 2012 | 11:14

Sponzor vlády P.N. napsal(a):

Člověka to nepotěší, ale zasměje se.

Souhlas s článkem.
14. 06. 2012 | 11:15

Béda napsal(a):

Vojta Mráz,

já myslím, že Kalouskův rozpočet na konci roku bude přebytkový. Jestli jej tedy budou finančně analyzovat ti samí auditoři, kteří auditovali evropské dotace. Papír snese hodně.
14. 06. 2012 | 11:17

stoppa napsal(a):

Veverka

Samozřejmě je směšné pozorovat okatý rozdíl v přístupu médií v případě Ratha
kde v momentě kdy se ještě nic moc nevědělo ukazovaly všechny televize v rámci mediálního lynče alespoň soupis Rathova majetku. A na druhé straně kauza Nepěkné Vlasty kde se chodí po špičkách a média tančí mezi vejci a stále dokola opakují Kalouskovu mantru o kolektivní nezodpovědnosti pravicových vlád.
Pouze večer na ČT 24 ho moderátor trošičku zmáčknul a bylo krásné pozorovat Kalouskovu PANIKU. Sám opakoval 3x po sobě o "logice" a "nelogice". Má evidentně strach že v případě vydání Pěnice začne zpívati. nA tak jeho panická reakce obsahov ala i průhledné vyhrožování svým vládním spolu....
14. 06. 2012 | 11:18

Xury napsal(a):

Možná by nebylo na škodu podívat se na vývoj HDP za 1.Q. v celé Evropě. Zas takový ostrůvek nejsme. Nicméně osobně se domnívám, že vhodnější ukazatel je změna HDP - schodek veřejných financí.
14. 06. 2012 | 11:19

martinka napsal(a):

entice:
máš tušení co to je geometrická řada? alespoň přibližně? :-)
14. 06. 2012 | 11:19

Xury napsal(a):

Pro stoppu:
možná by nebylo špatné podívat se na rozhodování levicových vlád a zjistit kolik tehdejších nákupů bylo doplněno znaleckým posudkem.
14. 06. 2012 | 11:20

martinka napsal(a):

stoppa:
ael Parkanová umí jenom jednu písničku....tu o majoru Radarinovi :-)
14. 06. 2012 | 11:21

Vlkodav napsal(a):

No je vidět, že Ráthovo víno dělá ČSSD problém. Cokoliv co odvede pozornost jinam se hodí.
A proč nesrovnávat nesrovnatelné: nachytaného úplatkáře s penězmi v ruce (a v domě) s autonehodou anebo se zahájením vyšetřování?
Z mého pohledu je dobře, že se začalo do toho šlapat. A jestli byla v Casách nějáká levota, tak ať za to jde někdo sedět. Snad budou stejně pádné důkazy jako proti Ráthovi a ne jen obecná podezření co jsou teď.
14. 06. 2012 | 11:23

veverka napsal(a):

František Dobrota

"Pokud nebude Kalousek důsledně škrtat, šetřit, připravovat zem na horší časy, bude to za pár let mnohem horší, to by si měli všichni, kdo ho kritizují, uvědomit."

Plky.Kalousek si to "důsledné škrtání a šetření" představuje tak,že dá církvím 130 miliard a půlmiliardové zlodějiny alá Parkanová zamete pod koberec.Toto je "šetření" zločince Kalouska.Šetří jen na těch,co se nemůžou bránit,zatímco on a vlády ve kterých seděl rozkrádají stát po miliardách.Bylo by velice zajímavé,kdyby se sto nejlepších policistů s nejlepší a nejmodernější odposlouchávací technikou zaměřilo na půl roku právě na Kalouska(nebo Řebíčka,Drobila,Vondru atd.).Tam jde o miliardy a ne pár ušmudlaných Rathových milionků.proč to policie neudělala?
14. 06. 2012 | 11:24

Krušnohorec napsal(a):

Bohoušku drž zobák. V křesle ministra financí jsi seděl dost dlouho na to, abys dokázal v době nejvyšší polistopadové konjunktury dát dohromady alespoň jeden vyrovnaný rozpočet, místo toho jsi střílel, stejně jako Kalousek, stamiliardové schodky. Fakt máš právo akorát zalézt do kanálu.
14. 06. 2012 | 11:26

Scarabeus napsal(a):

Rozpočet by se patrně rozpadal každému, někomu jinému asi jinak, jiným způsobem, je ale dobře, že se rozpadá právě Kalouskovi, i když pro nás ostatní to dobře není.
14. 06. 2012 | 11:26

Gustáv Kočí napsal(a):

stoppa:
Parkanovou sebrali s melounem plným krabic od vína?
14. 06. 2012 | 11:26

stoppa napsal(a):

Pro Xury

Myslíte že v případě zažalování některého z exponentů levicových vlád kteří už tehdy (zase - ještě) nedoplňovali nákupy znaleckými posudky protože si blbouni mysleli že když před nimi Klaus nedoplňoval tak oni tak nemusí - myslíte, že v tom případě Kalousek taky upadne do panické hysterie?
Já jsem plně pro. Pak už to půjde rychleji. Na Vlastičce se to zaběhne. Ona je vhodná protože vystřídala už 4 různé politické strany a je tudíž jaksi reprezentativním vzorkem takovým průřezem.
14. 06. 2012 | 11:27

Béda napsal(a):

veverka,

na to se zeptejte šéfkonspirátora. (jméno se nesmí uvádět)

Jinak k tomu, že Kalousek zodpovědně připravuje zemi na horší časy. Až na konci jeho posledního funkčního období ve funkci šéfa státní kasy - t.j. když jej kvůli ztvrdnutí jater - konečně vynesou ze Strakovky nohama napřed a skončí hladomor, lidé si s úlevou vydechnou, že konečně nastaly lepší časy. Holt ale budou muset začít znovu od píky jako po válce.
14. 06. 2012 | 11:31

Petr napsal(a):

Pane předsedo, kdyby jste se vyrovnali alespoň s kauzami Grosse, Paroubka, Dimuna a katarského prince a otevřeli trezory s těmito kauzami v Lidovém domě, lidé by Vám začali opět věřit jak za Zemana a mohli by jste vládnout. Ale proč Vás volit, když jen kritizujete a vše tajíte a proč?
Blíží se krajské volby, volby do územního členění ČR, které prosadil Váš přítel a předseda křišťálový Standa, aby různé ROPy nemohly být v jednotlivých krajích a tudíž je nemohl nikdo kontrolovat. ("My nic, to ten druhý kraj.") A ani Vám ani nikomu z mocných se nechce vrátit ke krajskému zřízení o 8 krajích a 8 ROP. Je na to času dost, jen chybí vůle a nemohlo by být vše tak křišťálově čisté jako je to dosud. Že, pane předsedo?
14. 06. 2012 | 11:31

Gru napsal(a):

Já příliš nerozumím tomu, proč by zatknutí Ratha, který je sice darebák, nicméně v podstatě drobným zlodějíčkem, posuzováno dle objemu peněz v obou případech, mělo být nějak v rozporu či na překážku tomu, aby sbalili taky Parkanovou? Včerejšek ukazuje, že by v jejím případě rozhodně mělo být zabráněno ovlivňování svědků.
Výmluvy, které včera večer vyslovil Kalousek, jsou naprostými nehoráznostmi a svědčí o aroganci, s níž tento gang pohlíží na veřejnost, kterou považuje za "poddané".
14. 06. 2012 | 11:34

veverka napsal(a):

Vlkodav

"A jestli byla v Casách nějáká levota, tak ať za to jde někdo sedět. Snad budou stejně pádné důkazy jako proti Ráthovi a ne jen obecná podezření co jsou teď."

Je to samozřejmě opět přesně opačně než tvrdíš.Zatímco v případě Ratha policie žádný nezávislý znalecký posudek který by dokazoval že by byla zakázka na opravu Buštěhradu předražená NEMÁ,tak v případu Parkanová si ho vypracovat kupodivu nechala.A je to předražené o 658 milionů.

Takže v případě Ratha má jen ty "obecná podezření",zatímco u Parkanové "pádné důkazy".
14. 06. 2012 | 11:35

opolus napsal(a):

Paul Krugman ale předvídal druhou krisi,následující brzy po prvé.Takže teď jenom vysvětlit,proč jedni ano,druzí ne.Tedy asi jde o závislost naší ekonomiky na něčem na rozdíl od sousedů.Je možné,ale že s asociální,dluhovoz politik USA máme právě tyto dva aspekty nejvíc společné a tím i 2.krizi.T.j.-.Heger,Drábek,..Kdo se chce podobat USA ,musí ve zlém i dobrém.Vzorová závislost.Sice investovali zde i Soros,Clinton,..Mc Donald,na druhé straně naši známí ekonomové sedí v bankách v Evropě,Švejnar je americký ekonom naší banky a Nervu, a navíc jsme Klausem odmítli nedávno se připojit k společným regulacím EU v bankovním sektoru v něčem.Ale naše závislost na Německu byla stále považována za silnou,a ono roste.
Putin má i přes ohlašované úspěchy demonstrace.No pravda,Slováci tam těch zahraničních,zřejmě hlavně německých,mají nyní více.S Rakouskem jdou spolu těsně pracovním trhem už dvacet let.
14. 06. 2012 | 11:36

Béda napsal(a):

Gru,

Kalousek navrhnul, že v tomto případě by měli raději sbalit rovnou celou předchozí vládu. Já mu dávám za pravdu. Staronové ministry v čele s premiérem by na zasedání vlády do Strakovky vozili zakuklenci z Litoměřic.
14. 06. 2012 | 11:37

Vlkodav napsal(a):

veverka:

Kecáte, Rátha nachytali s prachama v ruce, nahráli odposlechy jak si o peníze řekl a pod. A další prachy měla celá skupina pod podlahama či v trezorech. Takže tady je to dost jasný.
Parkanová udělala to co všichni před ní. Pravděpodobně udělala chybu. Jestli ale za to dostala peníze (nechala se uplatit) nikdo neví, ani to nikdo nenaznačuje.

To že byly Casy předražené říká posudek, ale rozhodnutí udělala vláda, né Parkanová. Vláda tedy může na těch 600M, pokud jsou posudky OK. Parkanovou zatím viní jen z toho, že nenechala udělat posudek.
14. 06. 2012 | 11:40

xx napsal(a):

No jistě, je třeba nastartovat růst. Stavme více cyklostezek, pořádejme více školení zaměstnanců státu i soukromých firem. STAVME více "hladových zdí" at se nám ten růst pohne pěkně nahoru.

Cože ? Kde na to vzít ? No, ehm, tak třeba přestat škrtat výdaje státního rozpočtu aby lidé mohli více utrácet a vybralo se více na daních. To je přece ten růst, ne.

Aha, takže pojďme všichni přehazovat hnůj z jedné hromady na druhou a budeme nejbohatší zemí světa.

Ach jo. Ať žijou ekonomické recepty sociálních inženýrů a centrálních plánovačů světa. Na věčné časy a nicky jinak.
14. 06. 2012 | 11:40

neo napsal(a):

Mac:

tak dlouho naši bolševičtí pravičáci opakovali ty kydy, že čím MENŠÍ DANĚ, tím VÍCE se vybere, až nám to nechtěně dokázali z druhé strany:

čím VĚTŠÍ DPH, tím se ho MÉNĚ vybere
no, právě jsi uvedl jasný důkaz existence Lafferovy křifky.

Není ale pravda, že čím menší daně, tím více se vybere a na druhou stranu zase není pravda, čím větší daně, tím méně se vybere. Ta funkce neni lineární.
14. 06. 2012 | 11:41

veverka napsal(a):

Všiměte si,že Parkanová nebo Janoušek patřící k vládnímu gangu (na rozdíl od Ratha)nesedí ve vazbě,ale vesele ovlivňují svědky.Například Janoušek podplácí tu Vietnamku,aby obvinění stáhla a Vlastička si může v klidu sednout se svými kumpány Kalouskem ,Bartákem atd. a pracovat na ututlání,zametení,ovlivňování ,společných výpovědích atd.

Proč už Vlastička nesedí ve vazbě a media nás bombasticky neinformují,že dostala na uvítanou játra s rýží a že se může mýt teplou vodou jen dvakrát týdně?
14. 06. 2012 | 11:41

qq napsal(a):

že by archív plk J.K.(T.Pitra) začal vypovídat? :-)))
14. 06. 2012 | 11:41

Petr napsal(a):

Docela odvážné, když socialistický právník mluví do ekonomiky...
14. 06. 2012 | 11:42

martinka napsal(a):

vlkodav:
kolektivní zodpovědnost neexistuje.
zodpovědný je ten kdo podepíše.
vymloouvat se na to že "to tak dělali všichni přede mnou" je trapnost.
i dkyby za to nic nevzala a jenom způsobila škodu - je to trestný čin
14. 06. 2012 | 11:44

matěj kopecký napsal(a):

Je až s podivem, jak pan Sobotka ví co se nemá a neví, co se má... On sám byl ministrem financí, tak ať nejprve udělá mea culpa a pak radí. Za jeho "bačování" se státními penězi to bylo kamarádi sem, kamarádi tam, porcování medvěda atd. Ono, někomu říkat, že ten je takovej a ten makovej je sice hezké, ale práh by si měl zamést každý nejprve sám a pak ukazovat na jiné. To je jako když zloděj křičí, chyťte zloděje. Paměť pana Sobotky je skutečbě špatná, měl by se léčit...
14. 06. 2012 | 11:44

Gru napsal(a):

Béda

on to stupňoval a říkal, že by se to mělo vztahovat i na všechny vlády za posledních 10 let, ale zejména naznačoval, že na ty osoby, co s ním teď sedí v jeho současné vládě, jejímž je neformálním, leč faktickým šéfem.
Já si ale myslím, že naopak bude použita tzv. "Kočárníkova finta": na poslední schůzi ve funkčním období sněmovny, kde měla ODS a spol. pohodlnou většinu, se požádfalo o vydání Kočárníka k trestnímu stíhání, přičemž bylo zařízeno, že to nweprojde hlasováním. Čímž se Kočárník stal na věční časy nestíhatelný. Každopádně veřejnost uvidí, jak jsou míněna prohlášení politické firmy zvané Top 0,9 ohledně korupce a trestní odpovědnosti politiků na koncepci "padnikomupadnismu".
14. 06. 2012 | 11:45

Béda napsal(a):

Vlkodav.

Rátha nachytali s prachama v ruce? Ne s krabicí? Odposlechy snad nejsou důkazním materiálem. Navíc jde o přepisy odposlechů, které Ráth zpochybnil jako neúplné... (Přepisy odposlechů = něco jako tlumočník tlumočníka ve Svěrákově pohádce) Mít prachy pod podlahou snad ještě není trestné - třeba nevěřili bankovním institucím. Na to aby to bylo trestné se mus¨í prokázat, že byly nabyty z trestné činnosti.

Rátj nebyl odsouzen ale mediálně zlynčován na rozdíl kupř od Vondry, Kalouska, Bendla, Drábka, Drobila, Parkanové etc. již byl.
14. 06. 2012 | 11:45

martinka napsal(a):

neo:
no eště že ten Laffera tu křifku tak skvěle zkontruoval :-)
14. 06. 2012 | 11:47

Vlkodav napsal(a):

veverka:

"Proč už Vlastička nesedí ve vazbě a media nás bombasticky neinformují,že dostala na uvítanou játra s rýží a že se může mýt teplou vodou jen dvakrát týdně?"

Protože poslance lze zadržet jen při anebo těsně po spáchaní trestného činu. vy by jste zavíral politické oponenty zákony nezákony, co mi to jen připomíná? Že by diktaturu?
14. 06. 2012 | 11:47

Dědiňoř napsal(a):

Veverka v 11. 24. : Já odposlechům s nejmodernější technikou nevěřím ,já chci video ve vysokém rozlišení a se zvukem . Tady jedna mini za litr pro každého blbce . .http://www.1obchod.com/products/novinka-spionazni-kamera-v-propisce-4gb-cerna-vysoke-rozliseni-640x480-30-fps-/
14. 06. 2012 | 11:48

Vlkodav napsal(a):

martinky:

"i dkyby za to nic nevzala a jenom způsobila škodu - je to trestný čin"

S tím souhlasím, pokud se to prokáže ať za to zaplatí.
14. 06. 2012 | 11:49

martinka napsal(a):

TOP 0,9? .....to jako 0,9 promile? :-)
14. 06. 2012 | 11:49

Jan Žura napsal(a):

Většinou se tady píše o schodku rozpočtu. Objevují se pokusy příčiny rozpitvat. Já bych se konečně rád dozvěděl výši výdajů:
1. sumu kterou přispíváme do pokladny EU
2. kolik přispíváme na NATO a zahraniční vojenské mise
3. kolik je vyčleněno na „výživné“ nepřizpůsobivým
4. kolik jde na adninistrativu
5. kolik se nevybere na daních
14. 06. 2012 | 11:49

neo napsal(a):

martinka:

to fíš, on byl genius na matiku.

zkontruoval jí dobře.
14. 06. 2012 | 11:49

prak napsal(a):

Krušnohorec- jsi fakt takový ubožák či to jenom hraješ? Místo diskuse posíláš každého levicově orientovaného do kanálu. Patrně v tom kanále bydlíš sám a chtěl bys mít nějaké sousedy. Najdeš je pod mostem, kup jim dvě krabice vína a budeš jejich ataman.
14. 06. 2012 | 11:49

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotko,
ani jsem to nečetl - Kalouskův rozpočet Vás vůbec nemusí zajímat. Řešte to, co se rozpadá Vám.
14. 06. 2012 | 11:49

stoppa napsal(a):

No je docela jasný že Nepěkná Vlasta opakuje to co omílá Chemický Míra a úslužný starosta a tedy že ovlivňování spolupachatelů a svědků tu je.
14. 06. 2012 | 11:50

veverka napsal(a):

Vlkodav

"Rátha nachytali s prachama v ruce, nahráli odposlechy jak si o peníze řekl"

opět jen ukázkově lžeš a manipuluješ.Na žádné z těch nahrávek si Rath o žádné peníze neříká.Nikde ani po půl roce soustavného sledování nemá policie nahráno,že by Rath někomu řekl..."Dobře tak tohle předražíme a já si z toho nechám vejvar tolik a tolik"....má jen obecné řečičky o žlutých penízcích a pod.

Ani posudek že by byla oprava Buštěhradu předražená policie nemá.Narozdíl od Parkanové,tam je to zcela jasné.Tam už je jen jedna otázka.Kdo si těch 658 milionů rozdělil? Určitě si je nenechala jenom Vlasta s tím náměstkem,tipnul bych si ještě minimálně Hávu,Kalouska a Bartáka.Ale jak řekl kalousek,tuhle zlodějinu schválila celá tehdejší vláda,tak se možná šábli rovným dílem společně včetně Topolánka se Sašou.Tomu to evidentně nestačilo,tak udělal to samý s Promoprem.Atd.
14. 06. 2012 | 11:50

Vlkodav napsal(a):

Béda:

"Rátha nachytali s prachama v ruce? Ne s krabicí? Odposlechy snad nejsou důkazním materiálem. Navíc jde o přepisy odposlechů, které Ráth zpochybnil jako neúplné... (Přepisy odposlechů = něco jako tlumočník tlumočníka ve Svěrákově pohádce) Mít prachy pod podlahou snad ještě není trestné - třeba nevěřili bankovním institucím. Na to aby to bylo trestné se mus¨í prokázat, že byly nabyty z trestné činnosti. "

teda jak krkolomě zachraňujete Rátha je úsměvné. Přečtěte si to po sobě a bude vám veseleji.
14. 06. 2012 | 11:50

Béda napsal(a):

Vlkodav,

kontrolní otázka: jakého trestného činu se podle vás dopustil první polistopadový politický vězeň Miroslav Sládek? (na politická prohlášení měl imunitu)
14. 06. 2012 | 11:51

Tristan Tzara napsal(a):

Smazal jsem si další příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek.

Bohoušku, moc hezký je taky nechat si vsadit do zubů brilianty. Dělali to už staří Inkové. A Jelly Roll Morton:
Ashes to ashes and dust to dust, if the women don't get you, liquor must.
Až Damien Hirst vykope tvou lebku z trosek Lidového domu, vystaví ji v Tate's.

To je tak všechno, co lze v této diskuzi říct o Mirku Kalouskovi, Mirku Topolánkovi, Pavlu Drobilovi, Kristýně Kočí, Jaroslavu Škárkovi, Davidu Rathovi, Vlastě Parkanové a celých zástupech velikánů české politiky před nimi, za nimi, pod nimi a nad nimi.
Všechno jsou to demokraticky zvolení politici, reprezentovali a reprezentují nás z vůle lidu a patří nám to.

Plesnivé salámy a larvy.
Ministerstvo posílá milióny sdružením, která nelze najít.
Parkanová, Barták, Kopřiva a Kalousek jsou čistí, všechno kolektivně rozhodla nepostižitelná vláda.
Privatizační zločiny nejsou trestně postižitelné.

Nepopsatelně vulgární a urážlivé výrazy.
dtto
dtto
dtto
dtto

A jsem si opět sympatický.
14. 06. 2012 | 11:51

xx napsal(a):

neo: můžete 100x opakovat že Lafferova křivka není lineární funkcí lidem co s matikou skončili u malé násobilky. Stejně nepochopí co tím chcete říct.

Mediální zkratka je pro takové lidi silnější. PR poradci opozičních politiků to dobře vědí a proto vymýšlejí tyhle hesla, která pak hlupci opakují jako mantry stále dokola bez ohledy na kontext tématu.

He he, zrovna mám ve sluchátkách "om mani padme hum" a je to docela příjemné, takže se těm lidem ani moc nedivím, že mantry opakují. Ony totiž fungují !
14. 06. 2012 | 11:52

martinka napsal(a):

a třeba použil i křifítko :-)
PS: stejně je k ničemu jako ostatně skoro všechno z ekonomické pseudovědy
14. 06. 2012 | 11:53

Vlkodav napsal(a):

veverka:

"Tam už je jen jedna otázka.Kdo si těch 658 milionů rozdělil? Určitě si je nenechala jenom Vlasta s tím náměstkem,tipnul bych si ještě minimálně Hávu,Kalouska a Bartáka.Ale jak řekl kalousek,tuhle zlodějinu schválila celá tehdejší vláda,tak se možná šábli rovným dílem společně včetně Topolánka se Sašou.Tomu to evidentně nestačilo,tak udělal to samý s Promoprem.Atd."

Sám se usvědčujete. Nic nevíte, a to nikdo neví ani netuší zda, kdo popřípadě kolik se uplácelo. Jednié co je jsou dva rozdílné posudky, zbytek se musí vyšetřit. Ale vy by jste hned zavíral, viz výše.

A samo že Ráth je neviný, mega v krabici od vína nastrčené, odposlechy narafičené, desítky milionů u všech zůčastněných náhoda a cena zvýšená oproti projektu v pořádku. Ráth je totiž svatý.
14. 06. 2012 | 11:54

Dědiňoř:Dufám že teď dobře napsal(a):

http://www.1obchod.com/products/novinka-spionazni-kamera-v-propisce-4gb-cerna-vysoke-rozliseni-640x480-30-fps-/
14. 06. 2012 | 11:55

Vlkodav napsal(a):

Béda:
"kontrolní otázka: jakého trestného činu se podle vás dopustil první polistopadový politický vězeň Miroslav Sládek? (na politická prohlášení měl imunitu)"

Netuším a moc mi to nezajímá, Sládek nebyl politik ale snažil se na politice zbohatnout, jako Gross, Řebíček a mnoho dalších.
14. 06. 2012 | 11:55

Béda napsal(a):

Vlkodav,

pane, tím jsem chtěl naznačit, že Kubiceho specielní jednotka bude muset dokázat, že v čase zadržení měl u sebe Ráth KRABICI S PENĚZI. Z dostupných zdrojů je známo, že mu zabavili krabici, poté s ní zmizeli a objevili se až za nějakou dobu s krabicí peněz. Navíc se mezi důkazným materiálem objevil pytel označen Sa vz.58 - přičemž Ráthovi žádný samopal zabaven nebyl. Jsem zvědav jak soudce vyhodnotí důkazní materiály pocházející z údajně neúplných přepidů policejních odposlechů.

Kdyby vám specielní jednotka přeorala kvartýr a v něm našla někde ukraty peníze v tajné skrýši - znamenalo by to snad automaticky, že pocházejí z trestné činnosti? Co když peníze, které měl Rath si u něj skutečně uložil otec?

PS: jinak je hezké jak spin doktoři v diskusi zastínili Ráthem neumětela Kalouska.
14. 06. 2012 | 11:57

veverka napsal(a):

dědinoř

"Já odposlechům s nejmodernější technikou nevěřím "

Však já jim taky nevěřím a soudy taky ne,proto je jako důkazní materiál neberou.

vlkodav

"Protože poslance lze zadržet jen při anebo těsně po spáchaní trestného činu. vy by jste zavíral politické oponenty zákony nezákony, co mi to jen připomíná? Že by diktaturu? "

Rath není ve vazbě proto,že by nesl nějakou krabici,ale proto že by prý ....."mohl ovlivňovat svědky,pokračovat v páchání trestné činnosti nebo se pokusit o útěk"....

To všechno může i Parkanová,přesto ve vazbě není.Ano diktaturu tady už máme Vlkodave,tu vaší.
14. 06. 2012 | 11:57

ZM napsal(a):

O odborníkovi z gumáren asi už nemá smysl se bavit. Je to narcista, kterej si vsugeroval, že je nejlepším ministrem financí ve vesmíru :) a o opaku by ho nepřesvědčilo ani to, kdyby byl deficit 300 miliard. Je to však opatrnější narcista než Rath, a nenosí si peníze v krabicích :) Stejně tak nemá smysl se bavit o Přesčasovi. Tomu už asi jde jen o to, aby tu politickou frašku nějak zuhrál do konce volebního období.
Ale nedělal bych si iluze o tom, že se v tomto státě bude výrazně líp dařit, když se změní vláda. Když se člověk dívá po průmyslových zónách v ČR, tak jsou tam desítky firem. Mnohé z nich jsou ale "montovny" s pásovou výrobou. Tam se ty chybějící miliardy v rozpočtu nevyberou. Takže kromě výrazného šetření ve státním rozpočtu bude potřeba např.snížit spotřební daň na naftu tak, aby v ČR tankovalo co nejvíce řidičů a celkově se zvýšil výběr spotřební daně. Co se týká šetření ve státním rozpočtu, v první řadě je potřeba optimalizovat počet úředníků, lidově řečeno, vyhodit ty přebytečné. otázka ale je, jestli je ochotná popř. schopná toto udělat případná vláda ČSSD.
14. 06. 2012 | 12:00

stoppa napsal(a):

Já si připadám ošizený až frustrovaný protože se už asi týden nikde nedočtu a neslyším co měl Rath na svačinu. A tak bych se modlil za tu Vlastičku protože u ní by mi to alespoň v prvních dnes určitě řekli. Taky bych hrozně rád viděšl nějaký seznam co má za nemovitosti jaký má auto. Prostě všechny ty běžné informace co se člověk kolem poslance o kterého požádají o vydání dočítá. Taky kolik má partnerů a milenců a co má její kámoš pod podlahou. A v tom si připadám ošizený. Vidím pouze kolem dokola vyjádření jejích 2 advokátů Kalouska a Gazdíka.
14. 06. 2012 | 12:01

Vlkodav napsal(a):

veverka:

Vy asi ani neumíte číst. I kdyby Parkanová něco v cause Casa spáchala, nejdřív ji musí zbavit imunity. Opět píšete že ji nezavřeli, takže voláte po porušování zákonů, po diktatuře.

Ráth je ve vazbě, protože měl u sebe peníze, které pocházeli z trestné činnosti a je důvodně podezřelý, že se trestné činopsti také dopouštěl. Soud rozhodl, že jsou důvody aby byl ve vazbě. Pokud rozhodnutí soudu říkáte diktatura, pak si pletete pojmy.
14. 06. 2012 | 12:03

veverka napsal(a):

Taky mě velice pobavila modrá svazačka Němcová,jak se seriozně rozkročená rozčilovala,že do medií skandálně uniklo jméno Parkanové.Je to prý nezákonné,trestné,strašné...A že Rathovy údajné odposlechy unikají do medií každý den tuto zcela nedůvěryhodnou osobu evidentně nepálí.To je zřejmě zákonné,netrestné a chválihodné.Rath je přece z opozice,zatímco Vlastička naše.
14. 06. 2012 | 12:04

Béda napsal(a):

veverka,

Kalousek, Drobil, Drábek, Bendl, Vondra, Janoušek, Bém, Parkanová, ti by zajisté nikdy svědky neovlivňovali. K něčemu takovému by se na rozdíl od Rátha nesnížili. To jenom Ráth je takový divoch, že jej musejí vodit jako cvičeného medvěda ozbrojení kapucíni.

A tak je to správné, tak to má být. Demokracie je holt demokracie. (Jak to řekla slečna Kočí? Oni mají policii, my máme státní zastupitelství anebo tak nějak?
14. 06. 2012 | 12:05

ZM napsal(a):

Gru 14. 06. 2012 | 11:34
možná je to tak, že ji raději nechají běhat po svobodě, protože kdyby začala mluvit, tak by pak museli zavřít další lidi z vládního "gangu". :) Není vyloučený, že plukovník Krabice je domluvenej s ODSákama. Nijak by mě nepřekvapilo, kdyby v dalších volbách kandidoval za ODS :)
14. 06. 2012 | 12:07

Gru napsal(a):

Vlkodav

existují pouze 3 zákonné důvody pro uvalení vazby:

1. nebezpečí útěku
2. nebezpeční ovlivňování svědků či maření vyšetřování
3. nebezpečí pokračování v trestní činnosti.

Račte si povšimnout, že držení peněžního obnosu, byť nelegálního, mezi zákonnými důvody vazby není.

Nicméně, pí Parkanová jistě splňuje nejméně bod č. 2.
14. 06. 2012 | 12:08

veverka napsal(a):

Vlkodav

ty dnes ty lži chrlíš jak na běžícím páse.

"Ráth je ve vazbě, protože měl u sebe peníze, které pocházeli z trestné činnosti" lež,to že by pocházely z trestné činnosti tvrdíš jen ty,důkazy na to nejsou.A to je právě ten problém.Nést krabici nebo peníze není trestný čin.

"Opět píšete že ji nezavřeli, takže voláte po porušování zákonů, po diktatuře."

Opět lžeš ,po ničem takovém nevolám.Já tvrdím,že nemá být ve vazbě ani Rath ani Parkanová.To by byl správný stav.Ale pokud se to tu zvrhlo ve vaší diktaturu a zavřeli Ratha za to že nesl nějakou krabici,tak by tam měla jít i ona.Ovlivňovat svědky může úplně stejně jako on.Spíš ještě víc než on,protože jede v řádově mnohem vyšších částkách.
14. 06. 2012 | 12:09

ZM napsal(a):

Vlkodav - Vlaastička a členové jejího "gangu" byli opatrnější a nenosili peníze v krabicích :)
14. 06. 2012 | 12:09

stopa napsal(a):

To ZM

No myslím že operace Krabice už v terénu skončila. Teď to spíš vypadá na "Operaci Pěnice".
14. 06. 2012 | 12:10

Vlkodav napsal(a):

veverka:

"a zavřeli Ratha za to že nesl nějakou krabici"

Rátha sledovali a odposlouchávali měsíce, dle médií a vyjadření poslanců je jasné, kdo, kde a proč peníze vyzvedl a komu je dal. I za co. Takže to nybyly anonymní peníze, ale peníze za úplatky.
14. 06. 2012 | 12:12

Anton napsal(a):

Poznámka: GRÁZL není nadávka. JE TO DIAGNÓZA.:-)
14. 06. 2012 | 12:13

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
Za co tedy dostal Rath peníze, čí to byly peníze a jaká vznikla škoda státu ?
Odpovězte prosím.
14. 06. 2012 | 12:14

ZM napsal(a):

Gru - zatčení Ratha mě připomnělo 50. léta, když byl zatčenej Slánský. 50. láta jsem nezažil, ale stačí se podívat na dokumentární pořady. Samozřejmě tenkrát to bylo výrazně drastičtější. Davida v dnešní době už nikdo nebude mučit, aaby se přiznal, že chtěl postupně vytunelovat rozpočet Středočeského kraje :) Podobnost je principiální. V 50. letech pravděpodobně Gottwald Slánského obětoval, aby se sám nestal obětí jiné čistky. Stalin očekával nějaké "výsledky", odhalení "špionů" apod. A to mi principielně taky připadá podobné. EU pravděpodobně taky očekává výsledky, že se omezí korupce. A proč "nezabít dvě mouchy jednou ranou" ? :) "Vlk" se nažere a "koza" zůstane celá :)
14. 06. 2012 | 12:15

Hanna napsal(a):

Cituji: Gru napsal(a):

Vlkodav

existují pouze 3 zákonné důvody pro uvalení vazby:

1. nebezpečí útěku
2. nebezpeční ovlivňování svědků či maření vyšetřování
3. nebezpečí pokračování v trestní činnosti.

Račte si povšimnout, že držení peněžního obnosu, byť nelegálního, mezi zákonnými důvody vazby není.

Nicméně, pí Parkanová jistě splňuje nejméně bod č. 2.

........
Kalousek splňuje všechny 3 body:-))
14. 06. 2012 | 12:15

stoppa napsal(a):

A sice se nemohla Operace Krabice rozšířit na Parkanovou z důvodu že Vláda rozpačité nezodpovědnosti musí seškrtat policejní personál aby mohla ušetřit nějaké to všimné a další stovku policajtů na odposlechy Parkanové už zkrátka neschrastila protože zadarmo halt ani URNA nehrabe. Tudíž nemohla operativně chytit nikoho s plukovní krabicí. Tak z toho vyšla Operace Pěnice bez doprovodného okamžitého zatčení.
14. 06. 2012 | 12:17

veverka napsal(a):

Mimochodem Kalousek byl včera v Událostech komentářích vyklepanej jak stoletá osika.Evidentně trne hrůzou,že když Vlastičku vydají tak bude zpívat.A tentokrát by to asi nebyl zpěv v předklonu o majoru radarinovi.Pokud dají Vlastičce těch 658 miliard k úhradě,tak asi holka povolí a napráská s kým vším se o to rozdělila,aby to nemusela splácet celý.A proto se Kalousek potí a potí až ty tekutiny tím alkoholem ani nestíhá doplňovat.
14. 06. 2012 | 12:18

veverka napsal(a):

Gru

Já si myslím že Parkanová splňuje i bod

1. nebezpečí útěku

Pokud si vezmě šátek a nějaký hadry,tak jí někde v Rumunský vesnici mezi kartářkama nikdo nepozná.
14. 06. 2012 | 12:20

ZM napsal(a):

stopa - myslím, že těch operací připravených k realizaci je víc. Čeká se na rozhodnutí kmotrů (nejen z ODS), která operace bude spuštěna a která ne. Co se týká Vlastičky, tak to vypadá, jako by kmotři z ODS chtěli postrašit TOPáky, že v případě potřeby není problém někoho z nich zavřít :) Jako by jim chtěli naznačit - Honza z vnitra je na naší straně a když bude potřeba tak vyčlení policejní tým :)
14. 06. 2012 | 12:20

wicksell napsal(a):

Čím to je, že se pan Sabotka, místo faktů a rozumně podložených úvah, se ve svém blogu zabývá především osočováním, napadáním a dehonestací lidí s jiným názorem, k čemuž využívá jakékoliv prostředky? Téma blogu mnohdy zcela ustupuje do pozadí. Osobně v tom nevidím příliš velký smysl, protože takovým způsobem rozhodně nikoho na svou "víru" neobrátí. Vím, že sebeprezentace je v dnešní době jednou z nejdůležitějších věcí. Ale takhle, dělat z lidí pitomce a zkreslovat logiku měsíčních pokladních plnění?
14. 06. 2012 | 12:21

neo napsal(a):

martinka:

jak se to vezme. Její existence je dokázána, horší je to s hodnotami. Ty se budou měnit podle mnoha kritérií.
14. 06. 2012 | 12:22

Gru napsal(a):

ZM
"Samozřejmě tenkrát to bylo výrazně drastičtější"

Tak to nevím. Sice jsem tehdy na světě byl, nicméně jsem se zatýkání neúčastnil. Ale vím určitě, že Slánského např. zatkli tak, že si otevřeli klíčem jeho vilu a čekali uvnitř. Nevyrazili dveře, zakuklenci neřvali, nesráželi nikoho na zem a nepoutali mu ruce za záda, neukazovali ho jen v trenýrkách ležícího na zemi, jak se dnes s oblibou děje, a jak vám nejméně 1 týdně hrdě ukazují v televizi.
Ohledně "nemučení" si v dnešní době quantanámského humanismu nejsem jistý ničím.
14. 06. 2012 | 12:23

ZM napsal(a):

Veverka 14. 06. 2012 | 12:18 -

v horlivosti,s jakou diskutuješ, jsi se spletl o řád. Jedná se o 658 milionů.
Soudruzi z KSČ(M) při školení nezdůrazňují, že text je potřeba si po sobě přečíst ? :)
14. 06. 2012 | 12:24

ZM napsal(a):

Kdyby, samozřejmě čistě teoreticky, došlo k tomu, že by byl znovu nastolen protektorát Boehmen und Maehren, tak Merkelová by s tím byla hotová hned :) Bylo by ale nutné přistavět v Litoměřiích další budovu :)
14. 06. 2012 | 12:27

martinka napsal(a):

neo:
už na střední jsme měli profesora, který nás učil - graf který nemá osy, stupnici a jednotky je k ničemu......
14. 06. 2012 | 12:27

sobotka - chucpe napsal(a):

V dobách šestiprocentního růstu v epoše Bohuslava Sobotky bychom tak místo šedesátimiliardového schodku měli vytvářet zhruba stosedmdesátimiliardový přebytek. To že kritizuje Kalouska, který v době hospodářského útlumu každoročně směřuje k nulovému saldu je chucpe.
14. 06. 2012 | 12:28

český maloměšťák napsal(a):

Hanna
Ještě je zde nebezpečí přestrojení /převleku/.
Například národovofrontovce za bratra, pak za topáka...no a nakonec možná že za nějakého dealera s krabicemi od vína (ovšem bez vína). Co ty krabice čirou náhodou převáží kamionem do Švýcar.

Stejně ja to ale zajímavé.
Mohou být vůbec tkzv. církevní restituce, penzijní tunel či okradení důchodců via valorizace...mohou to být legitimní akty - schvalování příslušnách zákonů - když tedy tyto zákony budou schvalovat Škarka, Bárta, Rath, Kocourek, Chaloupka , Parkanová...Bém, Drobil, Babák, LIDEM....
Já jsem tedy na pochybých. Že pochybní poslanci mohou schválit nějaký legitimní zákon. Já si myslím, že si mohou schválit leda tak konec svého mandátu.
Ostatně myslím si, že dobrým happeningem /ale možná že i ryzím vlasteneckým aktem/by bylo, kdyby se například poslanci, co s těmito zákony nesouhlasí...dopustili schválně a záměrně nějakého nepříliš společensky nebezpečného prohřešku - a nechali se vydat policii a soudům.
Pak by tedy ta absurdita vylezla na povrch už zcela zřejmě a očividně.
Kdo tedy vlastně podle Ústavy má moc.
:---()
14. 06. 2012 | 12:30

ZM napsal(a):

k 14. 06. 2012 | 12:27
Stačila by prozatímně nějaká montovaná hala.
14. 06. 2012 | 12:30

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a): "no, právě jsi uvedl jasný důkaz existence Lafferovy křifky.

Není ale pravda, že čím menší daně, tím více se vybere a na druhou stranu zase není pravda, čím větší daně, tím méně se vybere. Ta funkce neni lineární.
14. 06. 2012 | 11:41"

Pak je ovšem záhadou, jak to, že nyní, když už víme, že jsou sazby daně daleko za oním Lafferovým optimem, je nechce Kalousek vrátit zpět na optimální úroveň a navíc se zoufale všechny přesvědčit, že ostatní by to určitě, ale určitě, nedělali jinak: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/kalousek-zvyseni-dph-je-definitivni-zadna-jina-vlada-ji-nesnizi_237437.html

To nemá jinou logiku, než že se snaží o propad výběru daní zcela záměrně.
14. 06. 2012 | 12:31

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

"Vkodav
Za co tedy dostal Rath peníze, čí to byly peníze a jaká vznikla škoda státu ?"

Rath dostal peníze za ovlivnění výběrového řízení, byly to peníze stavebních firem. Škoda bylo rozdíl mezi nutnými náklady a schválenými nádklady na rekonstrukci.
14. 06. 2012 | 12:33

martinka napsal(a):

almo:
když máš v krvi 0,9 promile (hned po ránu) ,tak jde veškerá logika k šípku
14. 06. 2012 | 12:34

veverka napsal(a):

ZM

No tak to snad je jasné že šlo o překlep,ale ty mě jen tak škádlíš ;-)
Na věci to nic nemění.
14. 06. 2012 | 12:34

ZM napsal(a):

martinka - takto nějak funguje školství v ČR, dle hesla - není důležité co se učí a jak se to učí, ale to, aby učitelé měli plat :)
Za socialismu byla natočena komedie - jak svět přichází o básníky. Myslím, že většina lidí to viděla alespoň jednou. Je tam scána z přednášky na VŠ-
pokud někdo něčemu nerozuměl, odkazuji na fiziologii Samsona Wrighta vydanou letos v Londýne v 15. vydání :)
14. 06. 2012 | 12:35

veverka napsal(a):

Almo G

Může to mít ještě jeden důvod.Kalousek prostě zešílel.Anebo už mu alkohol definitivně napadl mozkový buňky.
14. 06. 2012 | 12:36

stoppa napsal(a):

Vlkodav

proč se stále snažíš přehlušit případ Pěnice poukazem na to že Rath je darebk? To přece snad každý ví že je darebák. Ale tady jde teď o Vlastu zvanou Nepěkná. O příslušnici exilové KDU. Myslím tím exil do Topky. A exilová KDU teda Parkanová a Kalousek a Severa a spol. jsou docela pěkná havěť nemyslíš? Kalous má hrůzu z toho že Vlastička opustí parituru Radarina a začne zpívat z listu Ministerstvo obrany. Podle všeho.
14. 06. 2012 | 12:40

ZM napsal(a):

sobotka - chucpe -
Dluhoslav je expert i na to, jak odpustit placení daní milionářům, což ale v žádným blogu nezmínil :) Že by třeba napsal- tenkrát, to jsme s Jirkou ještě byli kámoši, říkal Jirka, že by potřeboval, abych jako ministr financí odpustil daně tomu hoteliérovi z karlovarska. Jméno už si nepamatuju, ale vím, že tenkrát na Jirkové svatbě jsme se fakt dobře najedli .... :)
14. 06. 2012 | 12:41

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
prosil bych čísla /v CZK/. A předvším u té škody - ale prosím škodu fakticko, ano ? Např. takovou, jaká byla v případě Bémova projektu internetu zdarma. Či nákupu letadel " kolektivním rozhodnutím Parkanové a spol."
Čísla, vlkodave.
To je nahoře na klávesnici /u PC pak vpravo/.
14. 06. 2012 | 12:41

martinka napsal(a):

ZM:
no jo no......bohužel tak trochu začarovaný kruh...
14. 06. 2012 | 12:44

ZM napsal(a):

veverka - je to nějak tak, jak píšeš. něco ve stylu "justiční" mafie. Stačí si vzpomenout např. na kauzu Čunek. jelikož v té době byla KDu ve vládě, tak bylo potřeba z toho Čunka "vysekat" jakýmkoliv způsobem. Vlastička sice není ve vládě, ale asi toho jako exministrině hodně ví.
14. 06. 2012 | 12:44

neo napsal(a):

Almo G:

nebo si myslí, že se to zlepší... každopádně takto vysoká DPH výběr podkopává. Může to být způsobeno i jinými faktory. Třeba pomalejším růstem mezd nebo strachem z nedostatku financí. Lidé méně nakupují a to nemusí (i když může) souviset s vyšší DPH. Ty ceny zas o tolik vyšší nejsou.
14. 06. 2012 | 12:45

ZM napsal(a):

stoppa - to by mohla být pro Al Kalouse pohroma, kdyby se policie dověděla o jeho tajných kontech kdoví kde :)
14. 06. 2012 | 12:47

JAHA napsal(a):

Nejak mi je tych socialistov ruzovuckych akosi luto.Supermacher z raja im odisiel, druhy, "skvely" retor odisiel nerath. Zostali "slúžiace pivo", "králi(k)" no a autor dnesneho zufaleho vykriku, "ze soboty na nedeli" a "vcera dnes a zitra". A potom uz len dobre usadeni kmotrovia po krajoch. Nebyt konzervativec, zaplacem a rozhodnem sa nebit☻
14. 06. 2012 | 12:47

Béda napsal(a):

Já se domnívám, že celá kauza Parkanové bude nakonec posouzena jako vyšší státní zájem, vynašeči budou potrestáni, sněmovní válec paní Vlastičku vyšetřovatelům nevydá (ještě tak aby začala zpívat) a zbytek dokonají osvědčení zametači kauz ze státního zastupitelství - přidá se plk. Krabice, a v nejhorším nastoupí katarský němec coby zprostředkovatel a Schwarzenbergův nezávislý auditor Kroll.

Mezitím strana a vláda bude dál ve stínu kvalifikovaně odklánět, ničit stát, tunelovat a jinak odpovědně hospodařit.
14. 06. 2012 | 12:47

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
"Vkodav
prosil bych čísla /v CZK/. A předvším u té škody - ale prosím škodu fakticko, ano ? Např. takovou, jaká byla v případě Bémova projektu internetu zdarma. Či nákupu letadel " kolektivním rozhodnutím Parkanové a spol."
Čísla, vlkodave."

Čísla přesná nevím, ale jelikož na úplatky bylo pokud se nepletu určeno 24M, pak odhaduji že škoda musela být alespoň dvojnásobná, aby se to stavební firmě vypalatilo, takže cca 45-50 mega.
14. 06. 2012 | 12:48

ZM napsal(a):

neo - hlavní problém je ten, že velká část politiků si ještě nepřipouští, že pracující obyvatelstvo tohoto státu prostě není schopno živit tak rozsáhlej státní aparát.A pochybuju, že socani v případě vládnutí budou ochotní část úřednictva postupně propustit. prostě si asi nebudou chtít připustit, že raději je propouštět postupně, než čekat, až bude nutné při výrazně vyšším zadlužení propustit je hromadně.
14. 06. 2012 | 12:50

jozka napsal(a):

c.m.

...ale no tak... cisla a dukazy prece to, co musi dodat oponent, ne? Vlkodav a neo uz VEDI ;-)
14. 06. 2012 | 12:51

JAHA napsal(a):

a to este hase hasse malu sobotu☺
14. 06. 2012 | 12:52

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a): "nebo si myslí, že se to zlepší..."

Hm. Tak to vše vysvětluje.

Béda: Jsem rád, že jste se vrátil a vybíráte si, kde reagovat. Ale trend je tady jasný a velmi sestupný. Jeden dva multinicky zahltí diskusi a v tom bordelu už cokoliv smysluplného zaniká. Přestává to mít cenu i pro mě.
14. 06. 2012 | 12:52

Almo G™ napsal(a):

Béda: P.S. Minulý týden mě zde zpracovával pod dvěma nicky jeden zdejší blogger :-). Pohoršoval se a moralizoval, pro zvýšení účinku mluvil sám se sebou... :-)
14. 06. 2012 | 12:55

ŠAKAL napsal(a):

Kalouskovi se rozpadá rozpočet, tobě zase partaj , Bohůšu...máte to všichni do švestek, dole se to už fest vaří. Tedˇ to už ale samet nebude !
14. 06. 2012 | 12:57

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"c.m.
...ale no tak... cisla a dukazy prece to, co musi dodat oponent, ne? Vlkodav a neo uz VEDI ;-)"

U Rátha se nic nemusí dodávat, on si nesl důkazy v ruce :) A kecal o nich jak o závod, takže takdy problém nebude.
14. 06. 2012 | 12:57

Mac napsal(a):

Almo

přesně tak jsem to - ironicky - myslel.
Nedivím se, že to přítel neo nepochopil.....
14. 06. 2012 | 12:58

jozka napsal(a):

Opravdu Vlkodave? Pokud vim, jedina jeho zminka pochazela z jeho projevu v parlamentu... ze vy jste z tech, co z prepisu zasumenych odoslechu pozna susteni penez a dabelsky smich pri jejich prepocitavani?
14. 06. 2012 | 13:06

xx napsal(a):

martinka: I na Karlově univerzitě svého času vyučovali pouštění žilou jako skvělou metodu léčení i prevence.
14. 06. 2012 | 13:08

Vlkodav napsal(a):

jozka:

Opravdu, Jozko!
14. 06. 2012 | 13:10

Glosator napsal(a):

Připomjínám, že to byly ČSSD+KSČM, které spolu s DNEŠNÍMI politiky za TOP 09 (tehdy KDU-ČSL+US-DEU, včetně Kalouska a Schwarzenberga) odhlasovali PROTI hlasům tehdejší ODS NEJVĚTŠÍ tunel naší polistopadové historie, totiž zákon 180/2005 Sb. o "podpoře OZE." Fotovoltaický megatunel jím vytvořený, stál občany, podnikatele i stát loni 30 miliard a letos se odhaduje na 40 miliard, které odtečou převážně DO ZAHRANIČÍ. Kolik těchto nesmyslů má Polsko, které roste NEJRYCHLEJI? Tipoval bych, že skoro žádné, polské vlády totiž dokonce i za komunistů hájily pokud možno zájmy své země!
A letos nynější poslanci přehlasovali veto presidenta Klause a otevřeli tak další, potenciálně stejně "vydatný" tunel s názvem "bioplyn."
Tyto tunely nás budou v krátkém čase stát VÍCE, než kolik se rozkradlo v rámci "divoké" privatizace v 90 letech !!!
Takže politici, napříč politickým spektrem mohou akorát tak držet hubu!
14. 06. 2012 | 13:12

L. napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sobotka-odpustil-pokutu-druzstvu-poslance-vani_47939.html
Bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka musí mít zlaté srdce. Po případu, kdy odpustil daně Paroubkovu známému hoteliérovi Dvořákovi, vychází najevo další. Před čtyřmi lety pardonoval i pardubické bytové družstvo Družba, v jehož čele stojí poslanec ČSSD Miroslav Váňa. Dáreček pro spolustraníka přišel na 16 milionů.
"Skutečně si nepamatuji tento konkrétní případ. Vycházel jsem vždycky z návrhů příslušné ministerské komise," tvrdí dnes Sobotka. A zároveň zpochybňuje, že by firmě, kterou vede jeho stranický kolega, kdokoli nadržoval. "Musím tvrdit, a jistě to chápete, že žádná známost s ministrem financí v odpuštění penále nehrála roli," přidává se Váňa
Jenže to není poprvé, kdy vyšlo najevo, že Sobotka odpouštěl lidem spřízněným se socialisty. Loni na podzim přinesl TÝDEN informaci o daňovém pardonu za 26 milionů pro hoteliéra Vlastimila Dvořáka, který ve svém hotelu Esplanade v Mariánských Lázních vystrojil koncem minulého roku svatbu svému známému Jiřímu Paroubkovi. Bývalý ministr Sobotka podepsal daňovou milost doslova během vyklízení kanceláře v srpnu 2006.
14. 06. 2012 | 13:13

ZM napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vlada-cssd-odpustila-dane-paroubkovu-hotelierovi_32978.html

Při srovnání s výší státního rozpočtu se sice jedná o drobné, ale to nic nemění na tom, že pracujícímu lidu to Dluhoslav asi vysvětlit nedokáže :)
Za těch ušetřených 26 milionů se asi musel ten hoteliér revanšovat víc, než jenom tak, že Jirkovi zařídil svatbu v luxusu. tipuju to minimálně na sponzorskej dar ČSSD popř. na reklamu v nějakým plátku ČSSD.
14. 06. 2012 | 13:15

L. napsal(a):

http://ekonomika.idnes.cz/sobotka-zongluje-s-miliardovymi-dluhy-dy2-/ekonomika.aspx?c=A060815_213504_ekonomika_ad

16. srpna 2006 1:00
Ve snaze zachránit státní rozpočet v příštím roce od více než stomiliardového schodku přehazuje ministr financí Bohuslav Sobotka výdaje a dluhy z jednoho roku do druhého.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/sobotka-zongluje-s-miliardovymi-dluhy-dy2-/ekonomika.aspx?c=A060815_213504_ekonomika_ad
14. 06. 2012 | 13:15

kk napsal(a):

autore
hezká agitka,
ajsem zvedaf,
kdyz vase partaj prezije pitruv archiv,
s cim - ajak budete vy carovat se stat.kasou

a taky teda nevím,
kde prosim vidite zminovanou "pravicovou vladu"
možná poddle názvu, nebo podle novin ?
fakt dobrej vtip :-)))
14. 06. 2012 | 13:16

Glosator napsal(a):

Ad Parkanová - pokud chtějí zavřít Parkanovou za "nevýhodný nákup," aniž by jí prokázali přijetí úplatku, je třeba zavřít VŠECHNY politiky, kteří zřídili fotovoltaický megatunel, který stojí ročně skoro 100x (STO KRÁT) více, než kolik se údajně tratilo neváhodným nákupem letadel CASSA.
Seznam zodpovědných zločinců naleznete ZDE
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag
14. 06. 2012 | 13:17

L. napsal(a):

Za Sobotky:
http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=55915

Problém je dluhová dynamika, tj. rychlost s jakou vládní dluh roste. Na konci roku 2000 byl státní dluh 289 mld. a za pět let se zvýšil na 691,2 mld. - průměrný růst dluhu je 19% ročně což v posledních 3 letech představovalo nárůsty zadlužení kolem 100 mld. korun.
14. 06. 2012 | 13:17

L. napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sobotka-odpustil-pokutu-druzstvu-poslance-vani_47939.html

Bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka musí mít zlaté srdce. Po případu, kdy odpustil daně Paroubkovu známému hoteliérovi Dvořákovi, vychází najevo další. Před čtyřmi lety pardonoval i pardubické bytové družstvo Družba, v jehož čele stojí poslanec ČSSD Miroslav Váňa. Dáreček pro spolustraníka přišel na 16 milionů.
Hrdinou příběhu o téměř šestnáctimilionovém daňovém pardonu je nepříliš známý socialistický poslanec Miroslav Váňa. A také ostřílený zákonodárce a v té době ministr financí Bohuslav Sobotka. Společně se jim v roce 2004 podařilo zbavit problémů Stavební a bytové družstvo Družba. Za chyby ve vyúčtování státní dotace nařídil v roce 2001 finanční úřad družstvu vrátit dotaci (8,4 milionu) a navrch ještě zaplatit stejně tučnou pokutu.
14. 06. 2012 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
Vy jste tvrdil, že vznikla nějaká škoda státu. Já chci . pokud tedy byla ta škoda ne fiktivní /třeba morální/ ale faktická - finanční...abyste tuto vyčíslil.
Zatím jste tedy pouze formou jakýchsi výkřiků " prokázal" že Rath obdržel peníze, které patřily stavební firmě (tedy peníze soukromého subjektu).

To na vás je - abyste doložil svá původní tvrzení.

Jaká tedy byla faktická škoda státu ? Když tedy - jak vím já z médií, byl celý projekt " Buštěhrad" zastaven a firmy zřejmě nevyfakturovaly státu ani korunu ?

A jak se to má k vyšetřování FAKTICKÝCH škod státu - tedy kauza Bémův internet zdarma či "kolektivní rozhodnutí Vlasty Parkanové and her voices" ?
Já tvrdím, že zde jde cca o 800 milionů CZK. (informace z médií a od policie).

Kde je tedy ta rovnováha - ono " padni komu padni" ? Co je meritem věci - respektive co by mělo být ???
14. 06. 2012 | 13:20

jozka napsal(a):

V tom pripade plati, cojsem rekl. Vy proste VITE*.

Omlouvam se, po urcitych zkusenostech s vericimi nediskutuji. Vira se neda vyvratit.

*
pozn.
Ano, ja si myslim, ze Rath v nejakych levarnach jel. Ano, je dost mozne, ze ty penize byly z nejakych nekalych rejdu (pak to ale vzbuzuje dohady o inteligenci zucastnenych). A taky si myslim, ze zrovna tenhle pripad byl zamerne dotazen do konce protoze zlikvidoval kritika levaren ve zdravotnictvi a oslabeni opozice. Ale nic z toho NEVIM a nehodlam to tvrdit podle informaci, ktere jsou rizene a neoveritelne pousteny do medii.
14. 06. 2012 | 13:21

Pravda napsal(a):

Sobotko ty raději mlč. Ty jsi byl nejhořší ministr financí jakého ČR měla (i Janota to říkal). Díky neprozíravosti ČSSD a vás v době kdy jste byl na ministerstu financí jse rozhazoval peníze a zvýšil schodek přibližně o 400 miliard a odpovědnost házíš ty a méně chápaví voliči levice na ty předtím demagogu. Přitom v roce 2005 a 2006 si hromadně rozdával hlavně na sociálních dávkách pro socky aby vás volili. Co se týče předražených státních maturit tak to byla vaše ministrině Buzková, kdo to navrhoval. Takže v tom nesete podstatný díl viny.

ODS odevzdávala zemi ČSSD v roce 1998 se státním dluhem ve výši 173,1 mld. Kč. ČSSD odevzdávala zemi ODS v roce 2006 se státním dluhem ve výši astronomických 802,5 mld. Kč! A jen tak mimochodem, Bohuslav Sobotka sám zadlužil podle údajů MF za čtyři roky svého ministrování zemi o 362,7 miliardy Kč (rozpočtové schodky v letech 2003 až 2006).
Ale s tím nic nenaděláte podle voličů levice bude za dluh stále moci ODS i když jim předložíte jakýkoliv argument a k tomu přiloží nějaké smyšlené pohádky
14. 06. 2012 | 13:24

Vlkodav napsal(a):

jozka:

díky za upřímný příspěvek, s naprostou většinou se ztotožňuji. lehce pochybuji o té záměrnosti, tam je to cele postaveno na "věřím".

Jen poznámka. One "vědět" v době, kdy se i soudní rozhodnutí zpochybňují je jaksi nedosažitelné. Vše je více či méně "věřit".
14. 06. 2012 | 13:27

český maloměšťák napsal(a):

....aby nedošlo k nedorozumění :

Ať jde sedět Rath. A Parkanová. A třeba i Klaus. Nebo papež.
Poté co proběhne řádný nebo Poslední :))) soud.

Ale ať se taky přistupuje i v otázkách odhaolvání trestné činnosti tak, že se nebudou selektovat potenciální podezřelí na " naše " a " vaše". Ale když už nějaká selekce - tak podle závažnosti trestné činnosti.
/ostatně myslím si, že takový Pospíšil naprosto selhává jako garant toho, že se včas podaří prodloužit lhůty pro promlčení tkzv. privatizačních zločinů/.

A pak ať se taky podle závažnosti trestá.
Například za záměrnou nečinnost via LTO - takových 100 let.
Pak budu souhlasit s tím, aby Rath dostal 4 /měsíce/.
A " Parkanová and her voices" tak osm a půl /roku/...ne v součtu - každý co mu patří.
14. 06. 2012 | 13:30

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Pokud někdo uplácí a vydává miliony, aby získal zakázku, pak logicky jiný by to mohl udělat o ten úplatek levněji. Když už chcete po mne logiku.

Naštěstí byli podvodníci lapeni a zavřeni, takže k faktické škodě nedošlo, díky bohu.
14. 06. 2012 | 13:31

RA napsal(a):

musíte, socani, méně krást......kradete, ani poledne nedržíte.... a za druhé , ty bys to Bohušu vylepšil ??? O tom nejsem vůbec, ale vůbec přesvědčený.....
14. 06. 2012 | 13:34

L. napsal(a):

http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.aspx?c=A100120_1321457_ekonomika_hol
Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím

U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard.
Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.aspx?c=A100120_1321457_ekonomika_hol
14. 06. 2012 | 13:36

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Děkuji, že jste se přistihl sám při lži.
Ano - k faktické škodě v tomto případě naštěstí nedošlo a souhlasím, že pokud jsou všechny okolnosti - tak jak je známe z médií...tak to svědčí o velmi dobré práci policie. Protože předcházení škod je to, co málokdo ví, že má v popisu práce..ale je to podle mě ten největší úkol, který jí byl svěřen /ve spolupráci s relevantními institucemi/.

Ovšem máme zde tedy řadu případů, kdy k faktické škodě / a to vřádech stamilionů/ došlo.

Proč nebyly včas řádně a s takovou razancí jako kauza Rath - sledovány a šetřeny ?
Vy si myslíte , že je to náhoda ?

Takový hlupák snad nejste, ne ?

P.S. V Ostravě probíhá šuškanda, že padne další "velká" ryba - z ČSSD. Prý Palas.
14. 06. 2012 | 13:39

Dan napsal(a):

č.m.
meritem..?
hlavně v tom hledejte rovnovahu a logiku :-)))
ale
třeba "silnější pes jebe"
nebo vlastnictvi vicero a čerstvějsich info
vhodné načasovani, vzhledem k ......
etc

a znáte...? http://jdem.cz/vkuu5
dole pak pustit video...
sice to je o řadovém poslanci bundestagu...
ale oni to tam maji demokr.a !dle zakona! pro veskere ovčanstvo
u nej to delalo za 6měs. cca 36 000 řádků záznamu
cca 200řádku záznamů v excelu na den
s tim uz prece jde leccos uvařit :-)))
vot demokrácija :-)))
14. 06. 2012 | 13:42

Vlkodav napsal(a):

"český maloměšťák napsal(a):
Vlkodav
Děkuji, že jste se přistihl sám při lži."
Kde? Specifikujte!

"Proč nebyly včas řádně a s takovou razancí jako kauza Rath - sledovány a šetřeny ?
Vy si myslíte , že je to náhoda ?"
Jak to víte že nybyly? Dokažte!
14. 06. 2012 | 13:43

Vandal napsal(a):

kdo ví, jestli krasavice s předkusem dobrmana, arizonská pěnice, nebyla vybrána záměrně, jsko předkrm,a na řadě je kalous ušatý. To by byl knock out pro TOP 09, soupeře ODS. Ale v každém případě by měla dostat Vlastička možnost se obhájit před nezávislým soudem, jinak tu zůstane navždy podezření z korupce. Nejspíš je Vlastička nevinná, protože je tak blbá, že si myslí, že může vykonávat jakoukoli funkci, i když o tom nemá ani páru. Možná byla vybrána pro svoji tupost, aby nebránila výnosnému kšeftu na úkor daňového poplatníka, kdo ví?
14. 06. 2012 | 13:55

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav

Lhal jste - tvrdil jste, že státu vznikla v kauze Rath škoda :

Vlkodav napsal(a):
český maloměšťák napsal(a):
"Vkodav
Za co tedy dostal Rath peníze, čí to byly peníze a jaká vznikla škoda
státu ?"

Rath dostal peníze za ovlivnění výběrového řízení, byly to peníze
stavebních firem. Škoda bylo rozdíl mezi nutnými náklady a schválenými
nádklady na rekonstrukci.
14. 06. 2012 | 12:33

-----------
A následně sám sebe usvědčujete ze lži /což je absurdní - ale já jsem milovníkem mentálních výkonů absurdních postaviček, takže mě to baví - nepohoršuje/...protože náhle...v jakémsi osvícení " mysli" tvrdíte, že :

Vlkodav napsal(a):
český maloměšťák:
Pokud někdo uplácí a vydává miliony, aby získal zakázku, pak logicky jiný
by to mohl udělat o ten úplatek levněji. Když už chcete po mne logiku.
Naštěstí byli podvodníci lapeni a zavřeni, takže k faktické škodě nedošlo,
díky bohu.
14. 06. 2012 | 13:31

P.S. Zatím tedy jediná škoda asi vznikla té firmě. To zřejmě její peníze nesl Rath v té krabici.
Což se tedy o kauze Bem´s internet for free a " kolektivní rozhodnutí Vlasty Parkanové and her voices " nedá tvrdit ani s přivřetím všech ok.
/Dále IZIP, Škoda Holding, ČEZ a výběr firmy pro vybudování úložiště jad. odpadu (zatím také škoda nevznikla - ale tady už jde o miliardy....etc etc.../

Ostatně ani Drobil nic neulil. Taky žádná škoda.

Howgh. /vždy si nejdřívě svá tvrzení přečtěte - než je vypustíte....to není jako s duchy...tam se vždy můžete pohoršlivě kouknout na souseda, ucpat si nos a říct : " no teda - to je ale chování"....:D )/
14. 06. 2012 | 14:00

kelt napsal(a):

Pěnice Parkanová se měla dle policie dopustit překročení zákona tím,že nezadala odborný posudek na nákup Casa,což u ní jako dlouholeté političky a právnice vylučuje opomenutí.
Přesto se domnívám,že policie si jako prvotní cíl vybrala nejslabší článek řetězu tohoto tunelu.
O tom svědčí hysterická reakce Kalouska.
To, že Topolánkova vláda podepsala smlouvu na poslední chvíli ve stavu klinické smrti a pověřila jejím provedením Omnipol/Háva,kamarád Kalouska/a" předjednal"to Barták s Dalíkem/je dnes výbušná směs a potom co "pěnice"zazpívá a vše hodí na mafii Barták,Dalík pod bdělým dohledem Kalouska,tak se teprve budou dít věci.
Nečas jž dal na vědomí,že mu nebude proti mysli"padni,komu padni",protoaže zabije dvě mouchy jednou ranou.
Vrátí Kalouskovi Promopro a zastaví Kalouska v jeho úsilí o dominanci na pravici.
Ovšem pokud PS hlasy trojkolky nevydá "pěnici"ke stíhání,tak si může o nějakých úspěšných volebních výsledcích nechat jenom zdát.
14. 06. 2012 | 14:03

Sláma napsal(a):

Z mnoha hloupých příspěvků na téma zadlužování za vlád socanů jsme vybral ten od entice: "Za rekordního ekonomického růstu jste měli neméně rekordní desetiprocentní nezaměstnanost a zadlužení místo aby klesalo, rostlo geometrickou řadou. A tak se ptám, kde že to nabíráte sobě ono sebevědomí a odvahu kritizovat?"
Pravda je ovšem zcela jiná. V rozvinutém světě se poměřuje veřejný dluh vůči HDP, protože to je jediné oblektivní kritérium. A za vlád socanů poměr veřejného dluhu vůči HDP nerostl, pohyboval se těsně pod 30%. Takže o nějakém zadlužování geometrickou řadou se nedá vůbec hovořit.
Mimochodem, Maastrichtská kritéria připouští výši veřejného dluhu do 60% HDP. Takže socani neměli jediný rozumný důvod, proč by jej měli razantně snižovat. Ve stejné době to nedělala žádná z pravicových vlád zemí EU (a pravice měla vždy nejméně 80% vlád v EU, včetně slavného Řecka a Itálie).
14. 06. 2012 | 14:03

Sláma napsal(a):

Nick L. se odvolává ve svých soudech na soudruha Janotu. Musím napsat, že Janota byl prokletím tohoto státu. Byl to normalizační kádr, který přišel na MF tuším v roce 1973 a po roce 1990 pokračoval v tupém sestavování státního rozpočtu indexovou metodou. Ta spočívala v tom, že všechny položky rozpočtu se vynásobily příslušným indexem. Když se rozpočet zvyšoval např. o 5%, tak se prostě všechny kapitoly zvýšily o 5%, bez ohledu na skutečné potřeby. Takže jsme se dostali do stavu, kdy některá ministerstva či některé kapitoly jsou přefinancovány (například zemědělství) a jiné podfinancovány.
14. 06. 2012 | 14:10

JardaV napsal(a):

Je jedna cesta k ukončení všech zlodějen.Odstranění promlčecích lhůt ze zákonů a
vytvoření stručného zákona o nepromlčitelnosti zlodějen spáchaných na státním a obecném majetku.A šmytec.Každý politik by si uvědomil,že až odejde,tak ti,co ho nahradí ,ho prostě zavřou.K tomu účelu by bylo vhodné zprovoznit všechny uranové doly.Nekradl by nejspíš nikdo,komoušům se uranové doly osvědčily,proč se nepoučit??

Pro pana Stejskala.
Občas se někdo rozčílí,že jste odstranil nějaký příspěvek.Tak ty nevhodné převeďte jinam,a nahraďte je odkazem.Kdo si je bude chtít přečíst,nechť si obuje holínky a brodí se............Bude to demokratické a hygienické zároveň.
14. 06. 2012 | 14:12

Gudka napsal(a):

Vandal

kdo ví, jestli krasavice s předkusem dobrmana, arizonská pěnice
No dovolte! Dobrman nemá předkus, nýbrž nůžkový skus. Je to nádherný, ušlechtilý tvor, vaše přirovnání je nesprávné a urážlivé!
14. 06. 2012 | 14:17

kk napsal(a):

p Sláma

se uz opakuju
kde jste videl vidíte v evrope/u nás jakou pravici ?
jestli nekdo konal a koná tak, jak se "činili"
tak to u me probuh není pravice
leda podle nazvu, TV, novin, zvyku nebo...?

HDP beru jako umelej konstruk pro zlatouste krasoduchy

zrovna tak njáky poměry
cisla zatate sekyry jsou jasna
1998..173,1 mld
2006..802,5 mld +nastavení...
bohouš..2003 až 2006..362,7 mld
14. 06. 2012 | 14:23

Pravda napsal(a):

Čekal jsem kdy levičáci vytáhnou ty bláboly o růstu, které přinesly Novinky.cz. Sobotka nezklamal. Zpráva o tom že v okolních státech roste HDP je voda na levičáckou demagogii. Levčáky přece nic jiného než růst nezajmá. Proto Sobotka blábolí o potřebě nastartovat ekonomický růst jako kdyby jiné veličiny jako zadluženost, míra nezaměstnansti nebo inflace neexistovali. Právě fanatická honba za růstem nás v roce 2002-2006 nejvíce zadlužila, právě kdy vládl "finanční genius celého vesmíru" Dluhoslav Sobotka. Urdžitelný růst to je pro Sobotku neznámí pojem.
14. 06. 2012 | 14:36

eeee napsal(a):

No jo, když on to má Míra těžké.
Krize, kterou samozřejmě způsobil někdo úplně jiný, Česko drtí, protože má otevřenou ekonomiku. Nejde mi sice do palice, proč v té cizí krizi ztrácí Česko víc, než ti druzí a proč mimo krizi získává méně, než ti druzí, ale to už je asi takový jev.
Zato proč se tu daně vybírají jen od někoho je jasné. OSCČ od daní prakticky osvobozené budou asi s větší pravděpodobností volit "pravou rukou", zúčastní se v hojném počtu a když to půjde, přemluví i dědka s bábou....To se pak nedivte.
14. 06. 2012 | 14:39

neo napsal(a):

Almo:

no nic moc to nevysvětluje.
14. 06. 2012 | 14:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane JardoV,

rozumím Vašemu návrhu, ale opakovaně jsem zde vysvětoval, proč to neudělám. Stanovili jsme zde nějaká pravidla, za nichž je zde vítán každý, kdo si chce vyměňovat s ostatními své názory. Tím, že zde kdokoliv publikuje svůj příspěvek, se zároveň zavazuje tato pravidla dodržovat (viz záhlaví každé debaty). Nemáme sebemenší důvod se zabývat příspěvky, které je porušují jinak, než je odstraníme (a už vůbec je nemíníme kdekoliv ukládat tak, aby dali vyhledat a odkazovat někde v rámci webu, mnohé jsou totiž za hranicí zákona). Obviňuje mne tu prakticky neustále kdekdo z kdečeho, moc si z toho nedělám.

Libor Stejskal
14. 06. 2012 | 14:40

kkk napsal(a):

Ty, Pravdo, a proč v šestém roce po Dluhoslavovi není k vidění růst žádný, o udržitelném ani nemluvě?
14. 06. 2012 | 14:41

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Trestný čin i klasifikace nezávisí na dokonání činu. Příště si něco nastudujte než začnete ostatní obviňovat ze lži.

Pěkný večer
14. 06. 2012 | 14:42

Pavel13 napsal(a):

:F.Dobrota
Kalousek nebrzdí pád na dno, spíše hloubí dno, aby ten pád prodloužil.
14. 06. 2012 | 14:44

kelt napsal(a):

Všem,co nevidí čísla o plnění SR za leden-květen ´12 a vidí jen Bohoušovu pleš a rovnátka a tím pádem je za vše vinna ČSSD/ve vládní funkci do června 2006/,tak mohu vyjádřit jenom politování nad jejich ekonomickou gramotností.
Vlády pravice/pan Stejskal laskavě promine/počínaje Klausem,přes Topolánka a Nečase pod ideologickým modrým poklopem "posraly",na co sáhly.
Nemá cenu rozebírat kuponovku a historický vliv Klause a Koženého na proces privatizace českého hospodářství-to již bylo dostatečně analyzováno a zhodnoceno.
Katastrofický scénář fiskálního chování vlády připravil až Kalousek za Topolánkovy vlády.
Pod primitivní úvahou,že úspěch českému hospodářství může přinést jenom snížení nákladů na práci/ne tedy průhledná legislativa,kvalitní a včasné soudnictví,fungující infrastruktura a státní byrokracie,kvalitní školství a podpora inovací/podtrhla razantním snížením korporátních daní příjmy SR,zdr.a duchodového fondu.
To je prapříčinou všech potíží financování veřejných služeb včetně zdravotnictví a důchodového systému.
Lék na neduhy SR vláda rozpočtové odpovědnost P.Nečase našla v "řeckém scénáři" a to ve škrtech na výdajové straně SR a permanentím zvyšování DPH,které nemá v EU obdoby.Klesá výběr daní a HDP je v červených číslech.
Dostali jsme se do spirály recese/okolní země rostou/a pozvolna padáme do krize.Hrozí zastavení dotací z EU a roční deficit SR na úrovní 150-160 mld.Kč.
Vláda ožebračuje důchodce,tělesně postižené,rodiny s dětmi.
Jenom roste počet milionářů a miliardářů.
Vláda jako prioritní cíl si vytkla oslabení průběžného důchodového pilíře,privatizaci zdravotnictví a církevní restituce.
Je to vláda,která odpovědně a ve prospěch obyvatel spravuje tuto zemi,anebo se chová jako dobyvatel na cizím území a "po nás potopa"?
14. 06. 2012 | 14:51

Pravda napsal(a):

Sláma:

Tak dluh v poměru HDP je objektivní kritérium? Leda pro fanatiky vzívající ekonomický růst. Naopak dluh v poměru k HDP JE VELMI NEOBJEKTIVNÍ, protože růst HDP se dá podporovat pomocí dluhů a vzhledem k tomu že ROSTE JAK DLUH TAK HDP TAK PODLE TĚCHTO KRITÉRII DLUH NEROSTE. Proto docházíte k naprosto chybnému závěru že za vlády ČSSD dluhy nerostly. Ve skutečnosti rostli ale mnozí politici pomocí takových hloupých kritérii tento fakt maskovali. To jsou podvody s čísli kterými ČSSD a mnozí jiné politici v Evropě maskovali svojí rozhazovačnost.
Proto je dnes mnoho států v krizi protože maskovali svoje dluhy v umělém konstruktu jmémem dluh v poměru k HDP.
Pokud chcete skutečně objektivní kritérium měření dluhu tak to je schodek státního rozpočtu.

Zapomínáte u výčtu zemí které se zadlužili země jako Španělsko,Portugalsko nebo Velká Británie KDE VLÁDLA LEVICE. Jinak v Řecku v 90 let vládla většinou levice, kde byla přijata některá populistická rozhodnutí, která Řecko zadlužila takže vaše svádění všecho na pravici není úplně pravdivé :)
14. 06. 2012 | 14:52

aga napsal(a):

Topolánek to s tou čarodějnicí načal a Kalousek to dál rozvádí - od té "jedničky" v parlamentu jsou sehraná dvojka na dělání si pr--ele z voličů. Samozřejmě, že je Parkanová bílý kůň, samozřejmě to Topol a Kalous vědí, a samozřejmě, že s z ní i z nás s tím čarodějnickým příměrem dělají prču. Jsou vysmátí a dobře se baví, psychopati...
14. 06. 2012 | 14:53

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Termí " faktická škoda státu" jsem použil záměrně.
Protože vím , jak se umíte kroutit...vždy , když jste usvědčen ze lži. Začnete žonglovat se slovíčky, uhýbat a překrucovat. A toto posunovat oponentovi. prostě diskuzní špína.

Adie.

P.S. Vy jste " ostatní " ?? Hmm - myslel jsem si, že jste jen jeden velký individualista. Který nemá potřebu skrývat se za " ostatní".
14. 06. 2012 | 14:56

Pravda napsal(a):

kkk:

Protože je krize jestli jsi si toho nevšiml. A některé státy se rozhodly že nebudou financovat modlu zvanou ekonomický růst,která je založena na zastaralých ekonomických teorii 60 a 70 let, které dnes již nefungují a která za pomocí populistických návrhů zvyšuje naše dluhy. Před krizí státy které nejvíce rostly jsou dnes zadlužené a víte proč? Protože takzvaný ekonomický růst je divadýlko pro blbečky. Pokud ekonomika bude růst její dluhy to samo o sobě nevyřeší protože růst znamená nalít do občanů peníze = zvýší se dluh. Občané malou část utratí, ale stále to bude méně než do nich stát naleje a tak nás stát zadlužuje a mi mu radostně tleskáme.
14. 06. 2012 | 15:05

Dáša N. napsal(a):

Podporovat "racionální" kroky vlády, která, jak se zdá, dílem zdrhla z blázince a dílem z věznice, na to vás užije, neb se tím stavíte na její úroveň. Chtělo by to něco jiného. Třeba veřejně oslovit kolegy ve sněmovně, i ty opoziční, kterým ještě záleží na tom, aby sloužili republice a jejím občanům a ne gangsterům od hracího automatu s názvem Česká republika.
14. 06. 2012 | 15:08

Myšelín napsal(a):

Že se Kalouskovi rozpadá rozpočet? kdo jej viděl včera v UK u pana Veselovského, musel nabýt dojmu, že se rozpadá i Kalousek. Mám pocit, že se dnes ráno vstávalo nějak radostněji)))
14. 06. 2012 | 15:15

jewe napsal(a):

Vy mlčte, Sobotko, Když má dojít k hlasování, opozice se buď zdrží, nebo je v bufetu. Nemáte právo o tom psát, když nechcete lidem pomoct.
14. 06. 2012 | 15:16

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

"Vlkodav
Termí " faktická škoda státu" jsem použil záměrně."

Gratuluji, nachytal jste mne. Pokud se budete dovolávat toho, že jste hovořil pouze o FAKTICKÉ škodě, pak máte pravdu, pak jsem lhal. Žádná opravdová škoda nevznikla. Myslel jsem škodu kterou plánovali usukečnit a ve které jim policie zabránila.

Já se počítám mezi skupinu, na kterou útočíte. Takže termín "ostatní" je správně.
14. 06. 2012 | 15:20

SansLogique napsal(a):

kdy už konečně aspoň jeden pravicovej inteligent pochopí, že jejich mantra "zadlužování v době růstu" je naprostá pitomost, protože ten růst nemůže nikdy fungovat jinak, než na dluh, kterej může být maximálně tak přenesenej někam jinam???
To snad nemůže být tak těžký pochopit ani pro šimpanze, takže semo tamo nějakej chytřejší pravičák by na to přijít mohl, když mu to někdo bude trpělivě měsíc vysvětlovat a kreslit k tomu obrázky.
14. 06. 2012 | 15:38

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pane Sobotko, většina lidí snad již chápe, kam Kalouskovy experimenty vedou, a tak by bylo lépe místo kritiky Kalouska přijít s jasným řešením.

Podle mého mínění je jediná cesta, a to vrátit naši daňovou soustavu do roku 2006. Pokud se chceme přibližovat životní úrovní vyspělému světu, tak toho můžeme dosáhnout jenom tak, že budeme využívat osvědčené daňové systémy. Experimenty jednoho vypitého mozku podporovaného mafiány by nás dříve nebo později přivedly na ekonomickou úroveň států, kde mají podobnou daňovou soustavu, jako je ta naše současná.
14. 06. 2012 | 15:45

Almo G™ napsal(a):

SansLogique napsal(a): "kdy už konečně aspoň jeden pravicovej inteligent pochopí, že jejich mantra "zadlužování v době růstu" je naprostá pitomost, protože ten růst nemůže nikdy fungovat jinak, než na dluh, kterej může být maximálně tak přenesenej někam jinam???"

Taky si to už delší dobu říkám. Zní to jako obžaloba: "Dávali dítěti najíst v době růstu!"

Ono jaksi bez investic (= přiměřeného zadlužení) není růstu.

Prostě logika pravicové elity.
14. 06. 2012 | 16:34

Josef K. napsal(a):

Je zjevné, že pan Kalousek nejen že neumí sestavit rozpočet..., ale neumí ani po x letech zavést řádné účetnictví státu a zajistit kontrolingové funkce. Absence vysvětlování reforem, je, jak je patrno s aférou Parkanová, úmyslem. Vysvětlovat není třeba nic.
Potěmkiáda po česku.
14. 06. 2012 | 17:31

Vandal napsal(a):

Gudka napsal(a):

Vandal

kdo ví, jestli krasavice s předkusem dobrmana, arizonská pěnice
No dovolte! Dobrman nemá předkus, nýbrž nůžkový skus. Je to nádherný, ušlechtilý tvor, vaše přirovnání je nesprávné a urážlivé!

Gudka

mám pejska, anglického kokršpaněla, dobrmani se mi nelíbí. Ale souhlasím s vámi, a omlouvám se, ani dobrman si podle mého názoru nezaslouží takovou urážku!
14. 06. 2012 | 17:47

Sláma napsal(a):

Na jiném místě na serveru Aktuálně se píše, jak upadá česká konkurenceschopnost vinou poklesu vzdělanosti v Česku. To je vidět i zde v diskuzi, speciálně u nicků KK a Pravda, kteří popírají ukazatel HDP.
HDP rozhodně není ideální ukazatel, ale je rozhodně mnohem objektivnější, než je porovnání dluhu v Kč. Proto ukazatel HDP používá celý svět. Jen nickové KK a Pravda jsou chytřejší, než zbytek světa!
Pokud by nebyla inflace, růst a naší měnou by bylo Euro, tak asi můžeme porovnávat výši dluhu v nominálních hodnotách. Protože výše zmíněné nemáme, tak je to absolutní hovadina.
Pokusím se přiblížit vám to na příkladu z domácího rozpočtu. Když máte příjem 15 tis. čistého a půjčíte si 1,5 tisíce korun, tak jste si půjčil 10% svého platu. Když máte dostanete přidáno a máte 30 tis. čistého a půjčíte si 3 tis. Kč, tak byste měli být podle vaší teorie na tom hůře, než dříve, poněvadž jste si půjčili 2 x více. Selský rozum vám ale řekne, že to je blbost. V obou případech jste si půjčili 10% svého příjmu a v tom druhém případě, když máte vyšší příjem, se vám těch 10% splácí lépe, protože máte vyšší disponibilní příjem. A takhle to chodí i při hospodaření státu. Když je hospodářský růst a ekonomika prosperuje, tak se vám výrazně zvýší příjmová stránka rozpočtu. A to se dělo i za socanů. Meziroční nárůst příjmů státního rozpočtu za jejich vlády byl značný, za panování Kalouska se však zastavil.
Když se podíváte na růst veřejného dluhu za Kalouska, tak vidíte, že se dále zrychluje, přesto že si jeho snižování dala vláda za prioritu (na rozdíl od vlád socanů, kteří takovou prioritu neměli). Takže je jasné, že Kalousek prostě neobstál.
Kdyby nebylo takových hlupáků, jak KK a Pravda, asi bychom na tom tak špatně nebyli, jako jsme teď.
14. 06. 2012 | 18:10

Pravda napsal(a):

ČR je duruhá nejméně zadlužená země EU. Pro kecálisty a zdejší fanatické obdivovatele levice. Takže vláda skutečně udržela státní dluh a nevede nás cestou jižních států.
Podle konsolidovaného dluhu státního a soukromého sektoru, což je přesnějí popis zadlužení než dluh v poměru HDP, je ČR jedna z nějméně nejméně zadlužená země v EU, rozdíl opoti prvnímu Rumunsku je velmi nízký. Takže Dluhoš a jeho partaj se mužou jít vycpat s takovýma negativistickýma kecama.
14. 06. 2012 | 18:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

My máme asi ty nejtupější a nejzkorumpovanější novináře na světě.
Když naše zadlužení klesalo, tak jsme mohli neustále číst o tom, jak se zadlužujeme, a dnes, když zadlužení rychle roste, tak jsme zásobování žvásty o tom, jak jsme málo zadlužení.

Zadlučení ČR % HDP
2003 28.6 
2004 28.9 
2005 28.4 
2006 28.3 
2007 27.9 
2008 28.7 
2009 34.4 
2010 37.6 
2011 41,2

Dnes to bude kolem 43 % HDP.
14. 06. 2012 | 18:34

topsik napsal(a):

Pro L. a další:
http://www.nasepenize.cz/kalousek-pry-pripravil-statni-pokladnu-o-525-miliard-10478
Sobotka byl 'babral' s tím odpouštěním daní vedle Kalouska.
Přeji příjemný den
14. 06. 2012 | 18:35

Pravda napsal(a):

SCHIZOFRENIE PRAVIČÁKŮ

Pravičáci si nepřiznají, že ČR rozkradla pravice. Že vláda Klausovy ODS skončila až po naprostém rozkradení země a ekonomickém pádu země, která měla být, díky privatizaci, v plusu!! Bankovní krizi, která vzešla v roce 2009 z USA, jsme u nás měli, díky pravici, s předstihem!
Ovšem hloupějšími pravičáky omílané klišé, že soukromý vlastník se o své lépe postará , než stát, tím vzalo definitivně za své! Krize v USA totiž vzešla ze soukromého sektoru... :o))

AŽ SEM NÁS DOVEDLO PRAVICOVÉ EKONOMICKÉ PORNO.

http://www.novinky.cz/ekonomika/269890-ceska-ekonomika-pada-nemecka-a-slovenska-pritom-roste.html

Nejde to nijak obkecat, proto se taky žádný pravičák k tomu raději prozíravě nevyjadřuje.

JÁ SE PTÁM: KDO BUDE MODRÉ PRAVICOVÉ DLUHY PLATIT??
OBYČEJNÍ OBČANÉ, KTEŘÍ Z NICH NIC NEMAJÍ, JEN SI UTAHUJÍ OPASKY A PLATÍ STÁLE VÍCE A VÍCE PENĚZ NA DANÍCH, ABY SE HRSTKA TUNELÁŘŮ VE VLÁDĚ MĚLA DOBŘE????
14. 06. 2012 | 18:53

Pravda napsal(a):

Za vlády ČSSD byl hospodářský růst až 6,5%, kdežto v Německu 3%. Překonával tehdy všechny sousední země. Proč? Díky promyšlené hospodářské politice. Tím padá další umělé pravicové klišé, že nás Německo táhlo. My jsme rostli víc! Stejně jako padají dnes pravicové výmluvy na krizi, když sousední ekonomiky rostou! Pro ně tedy krize v hlavách české pravice neplatí! :o) Zároveň fungovalo školství, zdravotnictví bylo v přebytku a nevyplácení důchodů nehrozilo. Na stabilizačním fondu ČR bylo nahospodařeno 90 000 000 000 Kč.
Ovšem modré dluhy předchozí vlády ODS v čele s Klausem se platit musely. Privatizace skončila se ztrátou. Dluh za ni byl skryt v Konsolidační bance. Dále se musely oddlužit krachující banky a podniky, aby tu aspoň něco zbylo a hospodářství, už tak rozvrácené, se stabilizovalo. Udělali to tak nedávno všude, i v zemi V Bratra USA. Pokud odečteme od dluhu tyto položky, včetně položky za povodně, dostaneme se do vyrovnaného rozpočtu.
Pravice přebrala oddluženou ekonomiku s rezervami a proto Kalousek hrdě křičel, že se nám krize vyhne. Bohužel, pravice svou naprosto nesmyslnou hospodářskou politikou ČR do krize sama vtáhla a jak se ukazuje, dokud tu bude, nevymaníme se. Rekordně se nevybírají daně, rekordní je počet zkrachovalých živnostníků a firem a rekordně se zadlužujeme. Ovšem, to v TV jaksi neuslyšíme, proč asi? :o)))

Nepoctivých je hromada politiků, ale ODS tedy pravice na krádežích vznikla, její členy čekala odměna v podobě tunelování, kterýmžto slověm jsme obohatili svět :o). Krást bylo snažší a rychlejší než budovat. Proto naše pravice nikdy budovat nebude, vznikla jen na krádežích...
Nepoctivých politiků je hodně, ale krádeže pravice jsou nesrovnatelné. Z 90 tých let i teď. To m,co za Topolánka kulminovalo, dnes přináší ovoce. Přitom všichni víme, že Kalousek (8x ho vyšetřovali a vždy to bylo z vyšších míst zastaveno), dle podnikatele Jančury největší zloděj v ČR (desítky a desítky miliard Kč a díky jeho padákům od neexistující firmy se dokonce zabili 2 lidé) nikdy sedět nepůjde a majetek nevrátí. U ostatních je to zrovna tak.

Je pravidlem, když vládne v ČR pravice (a nejen v ČR), eskaluje se zadlužování a nastává hospodářský propad. Pravicové poučky prostě nefungují. Co funguje, je jen modré rozkrádání státu...
14. 06. 2012 | 18:54

Pravda napsal(a):

Je ovšem zajímavé, že v Německu ekonomika roste, zatímco v ČR klesá. přitom je u nás práce daleko levnější.
Dle jednoduchých pravicových pouček by to mělo být právě naopak!!

SVĚDČÍ TO POUZE O JEDINÉM: O NESCHOPNOSTI PRAVICOVÉ VLÁDY ČR V PRAXI!
O TOM SE TU STÁLE BAVÍME, ŽE PRAVICE NEUMÍ HOSPODAŘIT, JEN KRÁST A ZADLUŽOVAT.
ovšem typický jednoduchý pravicový volič, žijící v zajetí nefungujících modrých pouček, to těžko pochopí...
14. 06. 2012 | 18:57

Pravda napsal(a):

Sláma:

Zkuste používat mozek místo selského rozumu. Stát nefunguje jako domácí rozpočet to je naprosto nesmyslné přirovnání. Stát musí financovat služby jako policie,školy, hasiče musí vyplácet dávky,důchody Představa že když je ekonomický růst tak ekonomika prosperuje a příjmy stoupají je přesně ten důvod proč jsme v takovém stavu jako dnes. Protože lidé najivní jako vy věří že když roste HDP rostou příjmy. Ne tak jenoduché to není. Pokud někomu přidáte 1500 může si je také nechat. nebo může utratit ale utratí jen čás. Nikdo neutratí všecho - třeba 500 na jidlo. Pak se to částečně státu vrátí na DPH ale jen ubohý zlomek 15% z 500. Tedy státu se vrátí 75 kč a tratí na tom 1425 Kč za každého obyvatele. A pokud tohle uděláte u milionu osob tak se tato částka vyšší. Takhle se stát dostáva do dluhů. Přes kontruk jmenem. I kdyby utratil všechno tak na tom stát bude stále tratit protože dostane z toho malý zlomek. Naprosto jednoduchá matematika

Představa že máme zvyšovat příjmy aby se lidem splácel lépe dluh mi příjde také jako naprostá blbost. Pokud to budem dělat takovou populistickou politiku tak zbankrotujeme, vzhledem k tomu že stát musí každý rok stále víc vydávat na důchody. Stárnutí populace je to co pohádku o ekonomickém růstu podkopává. V 60. letech to bylo moždé když na pracovní trh přicházely nové ročníky. Dnes už tohle není možné.
14. 06. 2012 | 18:59

Pravda napsal(a):

Pokud budeme zvyšovat DPH a uměle zaškrcovat ekonomiku a posílat ji ke dnu (Lafferova křivka) a na druhé straně vyvádět co nejvíce peněz pryč z ekonomiky, nikdy se z modré dluhové pasti nedostaneme. To ví i žák základní školy.

Musí se podpořit domácí poptávka, která táhne spotřebu. Rekordně krachují drobní podnikatelé. Čím víc jich zkrachuje, tím míň lidí bude modrý dluh splácet...

PS: rezervy jsou. NA VŠE v Praze odhadli každoroční úniky peněz z rozpočtu přes předražené zakázky a nyní i nesmyslné daně na 100 - 200 miliard kč...
14. 06. 2012 | 19:19

Pravda napsal(a):

ttp://www.novinky.cz/finance/269646-podnikani-v-cesku-se-nedari-male-firmy-krachuji.html?ref=boxE

není to náhoda. Je to přímý důsledek pravicové hospodářské (daňové) politiky.

KDO BUDE PLATIT PRAVICOVÉ DLUHY, KDYŽ PRAVICE ZLIKVIDUJE DROBNÉ PODNIKÁNÍ?

A daně z velkých podniků míří z republiky pryč?
14. 06. 2012 | 19:21

Levičák napsal(a):

To:František Dobrota i další
Vážený pane,je hrozné,že tomu co píšete snad i věříte.Mnozí z Vás tady napadají pana Sobotku i když o hospodaření trojkolky píše pravdu.Ale nejdůležitější je,že tento stát měl po převratu v roce 1989 pouhých 6 miliard dluhů a 8 miliard dlužily ostatní státy nám.Takže všechny následující vlády,které potom přišly vlastně nadělaly dluhy dnešní.Jak tyto obrovské dluhy vznikaly?Začalo to neuváženou velkou privatizací,restitucemi,tunelováním majetku státu - tedy občanů.O tom není třeba dlouho mluvit,podstatné je jak z tohoto marastu ven.
Dnes na křesle ministra financí sedí pan Kalousek a Vy nám Františku Dobroto chcete tvrdit (opakováním toho,co říká pan Kalousek)že jen ta jeho cesta správná?
Plnou pravdu máte v tom,že když nemám příjem na kupování chipsů nebudu se kvůli nim zadlužovat!!!
Ale o to přece jde!!!Vláda dává takové peníze ze státního rozpočtu městům,hlavně těm větším,že se všude dělá bohatá vánoční výzdoba,silwestrovské ohňostroje,staví se obrovské předvolební bilboardy,pokračuje se ve výstavbě předraženého METRA,provádějí se nákupy drahé výzbroje pro armádu (letadla CASA,nefunkční padáky,Pandury,nefunkční izraelské samopaly,nyní ne zcela funkční rychlopalné pušky české výroby,nakoupené nepotřebné podzvukové letouny stojící v hangárech,jejichž údržba stojí šílené peníze,nyní se uvažuje o nákupu prodloužení pronájmu Gripenů atd.)Stát hostí za drahé peníze návštěvy papeže,promrhané peníze za IZIP,Open Card,předražený tunel Blanka,přejmenování letiště v Ruzyni na Havlovo - to není jen nápis,ale veškeré propagační tiskoviny,letenky atd. a takto by se dalo pokračovat.Takže to jsou ty chipsy na které stát nemá a půjčuje si na ně jak Vy uvádíte to je špatné.
A chtít po občanech to,co stát promrhá tak za to určitě pana Kalouska ani časem nikdo chválit nebude!!!
Podívejte se na jeho postoj ke kauze paní Parkanové.Podle něho,když někoho chytí se 7 miliony v krabici je horší než když někdo promrhá státu 500 000,-Kč.Není to paradox?A opět stará rétorika.My politici máme politickou odpovědnost,ale ne trestní!!
Co je to za nesmysl?Samozřejmě,dokud policie vyšetřováním neprokáže vinu paní Parkanové a soud ji neodsoudí je to řeč o ničem.Ale musí to být padni komu padni.Tak jak se postupovalo u pana Ratha (vazba z důvodu možnosti ovlivňování svědků,pokračování v trestné činnosti)tak stejně by se mělo postupovat u paní Parkanové.Ale protože by se mohla prokázat vina i ostatních lidí z Topolánkovy vlády,kde byl v té době i pan Nečas,Kalousek a jiní,najednou je žádost o zbavení poslanecké imunity paní Parkanové špatná a policie již nejedná správně jako u pana Ratha,ale postupuje špatně.
Takže,už konečně pochopte,že opozice,KSČM,odbory a obyčejní lidé nejsou rozhodně těmi,kdo chce páchat dluhy,ale nápravu chtějí dělat jinak,než se hojit pouze na nízkopříjmových skupinách obyvatelstva a dluhy dělat dál.
Možnosti tady jsou,pouze trojkolka je nechce ani slyšet.A že není schopna ani řádně daně vybrat,natož zajistit čerpání evropských fondů,tak to je strašné.
Pro koho vlastně budujeme železniční koridory,dálniční síť propojující nás s Evropou?Z větší části pro ostatní země eurozony,které potřebují rychle distribuovat zboží po celé Evropě.A jejich kamiony nám ty nově postavené silnice ničí.Ať to tedy i unie financuje.Jsme střed Evropy a nejkratší cesta ze západu na východ a zpět.
Takže pomiňme pana Sobotku a pochopme skutečnost,kdo tohle dá do kupy bude kouzelník,ale pravicová vláda to rozhodně nebude.
14. 06. 2012 | 19:28

Pravda napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude,:

To vám poradili v Lihovém domě? Tyhle tabulky rádi používají hlupáci z ČSSD a jejich příznivci. Ono dluh v poměru k HDP je NEPŘESNÝ UDAJ A NEUKAZUJE SKUTEČNÉ ZADLUŽENÍ, PROTOŽE HDP SE MŮŽE ZVYŠOVAT POMOCÍ DLUHŮ. Což znamená že v takových manipulativních hloupých statistikách dluhy nerostou ale ve skutečnosti dluh roste. Používejte radějí výši schodku státního rozpočtu. Tam už nebudou tak pro tu vaší levici nejsou příznivá číssla příznivá čísla

schodek rozpočtu:
1998 29 miliard
2002 45 miliard
2005 56 miliard
2006 97 miliard

Podle těch vaších trapných ukazatelů se zadlužení za rok 2006 oproti předchozímu roku skoro nezměnilo kleslo o 0,1% HDP přitom schodek narostl 40 miliard? Tady vidíte nesmyslnost tohoto ukazatele jménem zadlužení v % HDP

Nebo raději státní dluh:

1998 194 miliard
1999 228 miliard
2000 289 miliard
2001 345 miliard
2002 395 miliard
2003 493 miliard
2004 592 miliard
2005 691 miliard
2006 802 miliard
2007 892 miliard

Je hezké jak za financování Bohouše Sobotky se každý rok státní dluh zvyšoval o 100 miliard. A pak netvrďte že za ČSSD se nezadlužovali. Ten vás dluh v poměru HDP je LŽIVÝ udaj a tyto dva ukazatele to dokazují. Podle těch vašich propočtů měnilo zadlužení jen o setiny procenta HDP a v roce 2006 bylo zadlužení nižší než v roce 2002. Ve skutečnosti bylo zadlužení vyšší o 400 miliard. Kde udělali soudruzi přepořítávající vše podle růstu HDP chybu?
14. 06. 2012 | 19:28

Pravda napsal(a):

To, že Kalouskovi padá rozpočet, není překvapení. Rozpočet mu totiž padal VŽDY!

Nejmenší sekyru do státu zaťal v prvním roce Topolánkovy vlády, kdy převzal stát se zdravými financemi s rostoucí ekonomikou. Tehdy totiž "schodek po porcování medvěda" z větší části zalátal tím, že vybral 90 000 000 000 Kč ze Stabilizačního fondu, nahospodařených vládami ČSSD, určených na platby důchodů a živelné katastrofy a zalátal jimi rozpočet.
Média pěla chválu na nejlepšího ministra financí. Leč druhým rokem nás hospodářské "reformy" (včetně daňové) poslaly do recese a ze Stabilizačního fondu už nebylo co brát.

V normálním státě by média psala o krádeži.......

Všechny další Kalouskovy rozpočty byly katastrofální! Přitom stačilo nenakupovat Pandury, letouny Casa, tedy nefunkční mněkolikanásobně předraženou a nepotřebnou techniku za stamiliardy...
14. 06. 2012 | 19:31

Pravda napsal(a):

Za vlády ČSSD byl hospodářský růst až 6,5%, kdežto v Německu 3%. Překonával tehdy všechny sousední země. Proč? Díky promyšlené hospodářské politice. Tím padá další umělé pravicové klišé, že nás Německo táhlo. My jsme rostli víc! Stejně jako padají dnes pravicové výmluvy na krizi, když sousední ekonomiky rostou! Pro ně tedy krize v hlavách české pravice neplatí! :o) Zároveň fungovalo školství, zdravotnictví bylo v přebytku a nevyplácení důchodů nehrozilo. Na stabilizačním fondu ČR bylo nahospodařeno 90 000 000 000 Kč.

Ovšem modré dluhy předchozí vlády ODS v čele s Klausem se platit musely. Privatizace skončila se ztrátou. Dluh za ni byl skryt v Konsolidační bance. Dále se musely oddlužit krachující banky a podniky, aby tu aspoň něco zbylo a hospodářství, už tak rozvrácené, se stabilizovalo. Udělali to tak nedávno všude, i v zemi V Bratra USA. Pokud odečteme od dluhu tyto položky, včetně položky za povodně, dostaneme se do vyrovnaného rozpočtu.

POKUD ODEČTEME PŘEDCHOZÍ MODRÉ DLUHY KLAUSOVY VLÁDY ODS, KDY MODŘÍ POPRVÉ ROZKRADLI EKONOMIKU A DOSTALI JI DO ČERVENÝCH ČÍSEL, SOCDEM HOSPODAŘILA SE ZHRUBA VYROVNANÝM ROZPOČTEM.

Pravice přebrala oddluženou ekonomiku s rezervami a proto Kalousek hrdě křičel, že se nám krize vyhne. Bohužel, pravice svou naprosto nesmyslnou hospodářskou politikou ČR do krize sama vtáhla a jak se ukazuje, dokud tu bude, nevymaníme se. Rekordně se nevybírají daně, rekordní je počet zkrachovalých živnostníků a firem a rekordně se zadlužujeme.
14. 06. 2012 | 19:34

Pravda napsal(a):

Pokud se země zadlužuje, ale HDP klesá, je to smrtící spirála!

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html

vidíme, že právě to pravice udělala a oproti ČSSD, která splácela sanaci podniků a bank (v USA to udělali po roce 2009 zrovna tak!), zadlužování zdvojnásobila!

Přitom stačilo jen nešahat do daňového systému. Odpuštění daní nejbohatším sice "někomu " pomohlo, "sleva" zřejmě nebyla zadarmo, ale zvýšilo to zadlužení státu. Sanace tohoto výpadku zvýšením DPH pak pouze likviduje domácí podnikání!
14. 06. 2012 | 19:45

Pravda napsal(a):

Pravda nebo spíš Taky Pravda:

Ty pošuku co se tu prezentuješ pod mojím nickem nejdříve si zjisti kdo vládne v Německu,Polsku a donedávna na Slovensku. Ha je to pravice ty levicový "génie". Ty levicové mýty a pohádky o přebytkovém zdravotnictví o fungujícím školství o 90 milionech na stabilizačním fondu, které neexistují a neexistovali o strytých dluzích v konsolidační bance o miliardách k potřebě odližit banky a rezervy které nikdo neviděl si nech prosvoje oranžorudé soukmenovce. Nikdo s více než průmerným IQ tomu nevěří. Levice si musela vymyslet tyhle smyšlené báchorky aby zajryla svojí neschopnost v oblasti financí, když bezmyšlenkovitě rozhazovala naše peníze.
14. 06. 2012 | 20:18

Béda napsal(a):

"Pravda"

pro oba dva. mohli byste si zvolit jiné nicky? Jinak pro "pravdu" 20:18. ČKA, která fungovala jako prádelna dluhů asi podle vás měla skrytý přebytek? Jak a ve kterých rozpočtech myslíte, že se projevila "aktiva" ČKA?
14. 06. 2012 | 20:23

Karel (taky) napsal(a):

Jak to už tady zaznělo - Kalouskův rozpočet na konci roku bude zcela jistě přebytkový. Stejně jako rozpočty všech vedoucích pravičáků a koupených přicmrndávačů. A samozřejmě rozpočty kmotříků a kmotrů pravicové squadry.

Zato rozpočet České republiky zapláče schodkem nejméně 199,99 miliardy.
14. 06. 2012 | 20:23

Pravda napsal(a):

Béda:

Proč bych měl změnit nick když já měl tenhle nick jako první?
14. 06. 2012 | 20:31

Pravda napsal(a):

ČSSD už rozjížtí kampaň k eliminaci dopadů kauzy Ráth. Nově vytvořená kauza Prkanová-Casa k tomuto účelu přesně slouží. Už jenom když nahlédneme do odůvodnění proč chtějí Parkanovou vydat je tam že prý dolo ke zpronevěře několika stovek miliard korun. Už jenom neurčité fámy že možná došlo ke spronevěře svědčí o tom že policie nemá jasné důkazy.Pokud nemá jasné důkazy tak by vůbec neměla žádat o vydání. Dalším je podle mě absurdně nadhodnocená škoda která měla státu vzniknou. Pokud se podíváte velikost té částky podíváte tak vám musí dojít že je to nesmysl. Ale některým politikům se to hodí. Zakrytí kauzy Ráth se Sobotkovi a spol hodí.
14. 06. 2012 | 20:42

Pravda napsal(a):

Béda:

Celá habaďůra kolem ČKA je výmysl. Neskrývali se tam dluhy,přebytky ani nic jiného.
14. 06. 2012 | 20:44

lujjza napsal(a):

Pane Sobotko,

píšete v posledním odstavci tohle:
"......V této situaci je už opravdovým rozpočtovým šílenstvím jak spouštění druhého pilíře v rámci důchodové reformy, tak drahé narovnání s církvemi i pokračování ve zvyšování DPH. Vláda by vzhledem k ekonomické situaci země měla všechny tyto kroky přehodnotit a zrušit. ......"

a taky ve stejném odstavci tohle: ".....ČSSD všechny realistické a spravedlivé kroky, vedoucí ke stabilizaci veřejných financí a stimulaci hospodářského růstu podpoří."

Jenom aby bylo jasno - můžete prosím specifikovat, jak jednotliví poslanci ČSSD hlasovali při posledním projednávání tzv. "narovnání s církvemi"? A včetně Vás, prosím..... Tuším, že jste se zdržel hlasování.... můžete nám vysvětlit, proč? A kde bylo těch patnáct nebo kolik Vašich poslanců.....?
14. 06. 2012 | 20:46

Miglandc napsal(a):

Pane Sobotko jste jistě chyrtrý chlapék ale ani vám nikdo nevěří. Koaliční smlova s ODS která byla a možná ještě je, o tom rozdělit si pro sebe vliv a kapitál. Podobně jak když si dva zloději rozdělí kořist.Běžný očan ať všemožně studovaný vám nikdy do karet vidět nebude.Myslím Vás všechy rádoby politiky.Vy a všichni aktéři kteří jste u toho od sametové,víte nejlépe jak se vede naše politika a zavíráte oči při rozkrádání vlastních občanů!Kryjete Grosse apd.Jste poměrně mlád a co si myslíte až kam to může vygradovat?Jedno vím jistě že pokud se v naši republice stav nevyčistí dle práva,budete se navzájem požírat a ani oči v noci nezamouříte.Na barvy stran se dnes už nevěří.Občani by měli chtít kompetní audit stavu našeho majetku a financí od sametové.
14. 06. 2012 | 20:56

jen tak napsal(a):

Sobotko jednou se chci dožít doby, kdy tuhle sviňárnu budete platit ze svého...hnát vás všechy z leva i z prava z toho parlamentu klackem nebo rovnou házet z oken ...neuvěřitelné...
http://www.reformy.cz/zpravy/vlastizrada-parlamentu-cr-schvaleni-esm/
..jste komedianti a darmošlapové celý parlament
14. 06. 2012 | 22:51

Ondřej Mikšík napsal(a):

Z koncepčnosti článku pana Sobotky je jasně vidět, že jeho ekonomické znalosti
jsou na opravdu "bídné" úrovni. Plete páté přes deváté a vytrhává věci z kontextu.
Určitě nesouhlasím s levicovými názory, protože jdou proti lidské přirozenosti a to v konečném důsledku zneefektivňuje ekonomicko/společenský systém. Stejně tak ale nesouhlasím s dosavadními kroky vlády, které jsou víceméně nesystematické, ale nejsnáze dosažitelné. Rád bych ale vyvrátil několik mýtů, které s dnešní dobou souvisí. Kdokoliv z politiků, co slibuje zatočení korupcí, lže. Jak můžete zatočit s přirozenou vlastností lidí, která se tu vyvíjela po 40 let komunismu. Je to v každém z nás, kdo se bije do prsou a říká, že by v životě nevzal, ať se zkusí dostat nahoru a pak soudí. Korupce je všude ve světě, bohužel u nás, stejně jako v zemích, kde vládli socialisté je daleko více implementovaná do našeho přirozeného myšlení. Zvyšování daní není určitě správné, ale je faktem, že DPH je potenciálně nejméně bolestivá. Dopadne na všechny, takže je rána rozložena na větší ploše, bolí méně (samozřejmě pro nejchudší to představuje největší problém, ale kolik takových je a ruku na srdce, ti co se kolikrát považují za chudáky a můžu mluvit ze zkušenosti z okolí, vyrážejí na obrovské nákupy do supermarketů, aby za několik dní mohli z gustem hodit hromadu zkažených věcí do kontejnerů. V našem státě to vypadá, jako kdyby žilo 20-30% lidí na hranici chudoby a to je nesmysl, pro ty co žijí na hraně je tu sociální stát, plýtváme. Každý člověk má za život možnost se nějakým způsobem zapezpečit. Moji rodiče žili z podprůměrného platu a přesto postavili dva domy pro své syny!). Kdybychom zvedli daně z příjmu, nebo nedej bože zdanění práce, tak to stejně zprostředkovaně přes zvýšené výdaje firem zaplatí občané, popř. budeme ztrácet konkurenceschopnost a to by byla obrovská rána pro náš export, který je extrémně dominantní. Spotřeba naše HDP nezachrání, jsme postaveni na exportu!!! Navíc ti nejbohatší jsou přirozeně nejlépe vybaveni schopností optimalizovat svojí daňovou povinnost, takže pravděpodobný příjem do státního progresivního zdanění by byl zanedbatelný. A ruku na srdce, je spravedlivé zdaňovat více subjekt, který přispívá poměrově daleko větší část peněz do rozpočtu a zároveň zaměstnává méně zdaněné nížepříjmové subjekty. To je podle mne zvrácenost, která jde proti přirozenosti společensko/ekonomického systému vyvíjející se celá tisíciletí. Každý z nás co si stěžuje na svojí situaci by si měl vyzkoušet, jak těžká práce a odříkání stojí za tím, že je člověk úspěšný. Vláda sociální demokracie se mnohokrát ohání tím, jak za nich ekonomika rostla. Ale každý ekonom ví, že systém pracuje se spožděním, a to někdy i několikaletým. Je zajímavé, že levicová vláda velmi často sklízela ovoce po pravicových krizích a naopak po levicové vládě s několikaletým zpožděním přišlo zpomalení. Co je však zvrhlost je vytváření schodků v době 6% růstu. To je fakticky neomluvitelné!! Já si však nedělám iluzi, že politika může extrémně ohýbat ekonomiku a být strůjcem všeho dobrého i špatného. Co vedlo ke skvělým výsledkům naší ekonomiky v letech 2004 - 2007 byla úvěrová expanze!! Náš národ byl podúvěrovaný. Co skvěle povzbudí ekonomiky, no půjčky! Nízké úrokové sazby! Zadlužení čím dál méně bonitních klientů a firem! Když roste objem úvěrů v ekonomice ročně nezřídka 15-20% tak by to probudilo i mrtvolu. Což se dělo všude ve světě. Politika nemůže zreformovat národ. Ale co by měla určitě říkat, je to, že naše dnešní potřeby, které dostáváme od státu jsou neudržitelné. Měli bychom změnit naše chování, vrátit se ke kořenům. Čím méně peněz dáme státu, tím méně jich může neefektivně spotřebovat. Je nevyhnutelné, abychom se o naše peníze starali my sami. Pojďme se starat o naše zdraví, o to co jíme, o to, kam dáváme naše peníze a za jakým účelem. Nesmíme spoléhat na to že stát kdykoliv přijde a postará se o nás, důležitější jsou rodinné vazby. Když budeme zodpovědní my, bude se tak muset chovat i stát, protože ti nahoře jsou naším odrazem. Bohužel...
15. 06. 2012 | 00:26

Le Chien Rouge napsal(a):

Mikšíku to je teda leporelo z pouček agitpropčíků mediálního mainstreamu! Ale přece, alespoň k tomu, jak lehce odepisujete drobné podnikatele, podnikatele a jejich zaměstnance,aktivity kterých jsou orientovány na domácí trh / No, nejste originál, on-line to udělal jistý šíbr ze SW Drábek na tiskovce, i jiní./ Až tato vláda tyhle subjekty přivede k bankrotu, hádejte jak asi bude jejich místo zaplněno? Vy fakt musíte být ideál pro tuto vládu, bez mrknutí oka si pochutnáte na čínském česneku, potravinách ztažených z německých obchodů a u nás recyklovaných , jakožto mnohém dalším, n'est-ce pa? P.S. Jak definujete českou konkurenceschopnost? Takhle to vypadá jako na to, že Česko má být "provider" kuliů, ale přímo ve střední Evropě.
15. 06. 2012 | 05:56

pěvec napsal(a):

mikšík opět předvedl trapný argument o obrovských nákupech v supermarketu.
Mikšíku, to ti v cevru nedali do ruky jiný argument?
15. 06. 2012 | 07:13

Levičák napsal(a):

To:Ondřej Mišík
Líbí se mi jak lehce definujete špatné vlastnosti člověka a jejich příčinu.Za vše dle Vás může 40 let totalitního režimu.Ale ono to tak není.Touha po moci,zisku na úkor ostatních je stará jak lidstvo samo.Svědčí o tom již zaniklé říše,ať již říše Římská,egyptští faraonové atd.Je pravdou,že lidé toužící po moci,slávě a bohatství byli často i nositeli pokroku.Ale vždy tomu tak bylo na úkor někoho.Území nabytá válkou dobyvateli byla osídlena,jejich původní obyvatelé byli zotročeni a museli dřít na své nové pány.Tak tomu bylo i s původními obyvateli Ameriky - indiány,kdy z hrdého národa byl vytvořen dnes již jen jakýsi folklor pro turisty,podobné to bylo s eskymáky v Kanadě.Koloniální státy jako Anglie,Španělsko získávaly své kolonie vojenskou silou,přinášely pro kolonizované země v určitém směru pokrok,ale zároveň byly kolonizované země drancovány z jejich nerostného bohatství a zvyšovalo se bohatství kolonizátorů.
Takže přestaňme se již proboha vymlouvat a svádět vše na 40 let totaliy.Mnoho lidí říká,jak se za socialismu kradlo.Ano bylo tomu tak.Ale je pravdou,že tehdy byla hospodářská kriminalita potírána (pro někoho možná totalitně).Kdo postavil dům,muselpři kolaudaci předložit faktury na zakoupený materiál dle projektu.
Takže mohl si sice ukrást pár pytlů cementu na zabetonování sloupků na plot,ale ne si nakrást na celý dům.Dnes naši páni politici a různí šíbři,dokonce bývalí číšníci bez většího vzdělání(viz.p.Janoušek) mohou mít domy třeba 3,aniž by prokazovali kde na ně vzali.Tak je to podle Vás v pořádku?
Velkou chybou komunistů zas minulého režimu bylo,že znemožnili drobné podnikání.Ale zpětně se to již napravit nedá.
Říkáte,že naše ekonomika je založena na exportu.To je pravda.Ale je to zcela v pořádku?Za minulého režimu řada výrobků putovala na domácí trh a řada byla také exportována.Při nulové nezaměstnanosti,možná i díky v některých odvětvích zastaralejším technologiím než měl západ bylo lidí na práci i málo,pracovali u nás i Poláci,Kubánky,Vietnamci a ještě byl některého zboží nedostatek,protože se nestačilo vyrábět.
To,že se po převratu v roce 1989 zlikvidoval textilní průmysl,část zbrojního průmyslu,těžký průmysl,zemědělství,sklářský průmysl a hlavně přerušily se hospodářské styky s některými východními zeměmi nás přivedlo tam kde jsme.Dnes je naším nosným odvětvím automobilový průmysl a elektrotechnický průmysl,částečně s tím automobilovým provázaný.
A z větší části se zahraničními vlastníky.Není to trochu krátkozraké?
Za minulého režimu jsme vyváželi do Egypta,Afghanistánu,Indie,Ruska,Bulharska,Rumunska,Švédska,Iráku a Iránu,Německa atd.Kde ty trhy dnes jsou?
Tvrdíte nám tady,že Vaši rodiče při podprůměrném platu postavili dva domy pro své syny.Tak to je moc hezká,ale nereálná pohádka.I kdyby stavěli svépomocí,tak to není možné.
Za socialismu ano.Byla jistota zaměstnání,byly výhodné půjčky pro stavebníky,v pohraničí nenávratné půjčky a z fondu ROH bezúročné půjčky.A jistota,že u půjčky např.od České spořitelny budou dle uzavřené smlouvy stále stejné úroky. A ne jako dnes,kdy se úroky mohou každé 2 - 5 let měnit a již v rpůběhu stavby si vláda vzpomene a změní DPH a stavba se nám okamžitě prodraží.
Řada lidí proklínajících minulý režim si ještě léta po převratu v roce 1989 splácela své půjčky na postavené domy v částce 600,-Kč měsíčně,tak jak byly nastaveny z jejich příjmů v minulém režimu,i když v té době se již ceny a platy pohybovaly úplně jinde.
Píšete o tom,jak by se měl každý finančně zodpovědně chovat a ručit sám za sebe,starat se o své zdraví a svou budoucnost a ne čekat jak se postará stát.To máte plnou pravdu,ale pak se poměr toho co od nás stát chce a co nám vrací musí změnit.
Ale ono to bohužel bez solidarity nejde.Dokud je člověk mladý,je většinou zdravý a pokud má zaměstnání,přispívá na léčení,na důchody těm starším.Je to logické,protože nemoci přicházejí s opotřebováním těla stářím,jako u ojetého auta.
Auto má tu výhodu,že při řádné péči a výměně opotřebovaných dílů může sloužit stále i když bude koncepčně zastaralé.U člověka to tak není.Některé nemoci jsou dány již v genech a sebelepší péče jim nezabrání,zrovna jako čištění zubů neochrání zuby u člověka,který má jejich vady dány rodově.
15. 06. 2012 | 07:21

No... napsal(a):

NIKDO nebránil ČSSD v době růstu o 6% splatit 37 miliard dluhu. A nikdo necvhtěl, aby v té době udfělala ještě navíc dalších 600 miliard sekyru.....
15. 06. 2012 | 09:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 06. 2012 | 10:31

Glosátor napsal(a):

To levičák
Krásně jste vyjmenoval, kam jsme za komoušů vyváželi. Teď ještě doplnit, kolik z toho vývozu jsme dostali ZAPLACENO. Roku 1989 jsme dlužili západu 7 miliard dolarů v KONVERTIBILNÍ MĚNĚ a to "konvertibilní" třeba zdůraznit. Měli jsme pohledávky v zemích jako Irák, Lybie a Syrie a ty tam máme patrně pořád, pokud jsme jim to mezi tím neodpustili. Od roku 1990 jsme měli spoustu nedobytných pohledávek v SSSR/Rusku a nástupnických státech a ty NEBYLY zaplaceny, často ale byly prodány ruským subjektům za zlomek původní ceny. Kazachstán CHTĚL zaplatit své dluhy u nás zemním plynem, Rusko ale odmítlo ten plyn k nám dopravit!!!, aby nekonkuroval jejich plynu - nakonec i tento dluh odloupil ruský subjekt za pětinu ceny. Podniky, které chtěly obchodovat s SSSR/Ruskem na základě "indikativních seznamů" zaplaceno nedostaly a nakonec zkrachovaly (ČKD např.). Dokonce Rusko už v 80 letech chtělo platit ropu v dolarech, k tomu ale nedošlo, i tak byla v našich dodávkách pro plynovody a ropovody, kterými jsme plyn i ropu platili třetina věcí nakoupených za dolary. Opakuji, pro stát, který má "měnu podloženu prací," jako byla Třetí říše, mají valuty nepoměrně větší cenu než domácí měna.
No a poslední příklad "tradičních trhů" je současné podnikání ČEZ v Albánii, kde stát direktivně určil cenu pro koncové odběratele, čímž se stalo tamní podnikání ČEZu ztrátové.
15. 06. 2012 | 10:34

leopard napsal(a):

"Bez nastartování ekonomického růstu nelze dostat schodky státního rozpočtu udržitelně pod kontrolu."

To je zcela pravda a současné hloupé "šetření" nás vede přesně opačným směrem.

Měli byste však svým voličům také říci, že to nastartování bude stát desítky ba i stovky miliard kč ročně a měli byste sdělit, kde ty peníze vezmete. Pokud tyto peníze nejste schopni někde získat (a v ČR to nebude), pak nejste ani schopni nastartovat ekonomický růst.
15. 06. 2012 | 10:53

Ctirad Pisk napsal(a):

Řešíme tady, jestli je lepší pravicová nebo levicová vláda a jejich hospodářská politika, rozpočet atd. Problém je úplně někde jinde, a to v nás, v nás ve všech. Ono není tak podstatné, jaké nám vládnou strany, jestli levicové nebo pravicové, ale na jejich odborných schopnostech (nebo schopnostech si takové odborníky najít a efektivně využít), přístupu k vládnutí a chuti vládnout a tvořit, ne krást rabovat a ničit již vytvořené, v přístupu k hodpodářství státu a k národu jako celku vůbec, k jednotlivcům, bez ohledu na jejich společenské postavení nebo příjmy. Sobecká servilní a na nic a na nikoho (kromě sebe a svých patolízalů) se neohlížející suita nemůže národu jako celku přinést nic pozitivního, ať je levá, středová nebo pravá nebo extrémistická. A to je náš největší národní problém. Neumíme se řádně vymezit ani v rámci EU, to poukazování na naši malost je zničující. Vezměme si příklad ze zemí, které mají ještě méně obyvatel než mi (Slovinsko, Finsko, Švédsko, Dánsko, Švýcarsko), pozorujete u nich neúměrnou servilnost vůči větším zemím? U nás ale ano? Za první republiky to byla Francie s Anglií, a jak to dopadlo? Mnichov. Poté Sovětský svaz na věčné časy an ikdy jinak, výsledek - zaostávání v technologiích a technické vyspělosti, i když průmysl i zemědělství jakž takž fungovaly, ale ve špatné struktuře (jak jinak to mohlo dopadnout při rovnocenné "spolupráci" s vůči k nám původně hodpodářsky nerovnocenými zeměmi). A nyní EU, kde jsme vyspělým zemím dobří akorát tak jako zdroj levné pracovní síly a odbytiště mnohdy velmi podprůměrného jinde neudatelného zboží (proto taky ty mnohem menší mzdy ve srovnání s EU a ne jak se pořád omílá nízká produktivita - většinu našeho průmyslu ovládají zahraniční investoři z těch zemí vysppělých, kde ta produktivita je údajně mnohem lepší - nelogické že?). Dále jsme dobří k tomu, aby přes nás proudilo zboží ze severu na jih a ze západu na východ. Jinak nás mají vinou naší národní neuvědomělosti, servilnosti a nekrytického obdivu Vvyspělejší části EU lidově řečeno na háku. Dokud toto nezměníme, tak se nikam nedostaneme, ani hospodářsky ani co se naší přestiže jako národa týče. Národní uvědomělost, to není nacionalismus ale pro nás nezbytnost, nechceme-li zmizet v zapomění, ekonomickém i jako národ.
15. 06. 2012 | 12:16

Levičák napsal(a):

To:Glosator
Vidím,že Vaše znalosti zahraničního obchodu minulého režimu jsou hluboké.Nesedí mi v tom jen jedna věc.Poté,co jsme tyto trhy opustili,okamžitě je obsadil západ - hlavně ruský trh - firmy Atlas Copco,Caterpillar,Krupp,JCB atd.Ty také nedostávají zaplaceno a krachují?
15. 06. 2012 | 12:35

Pravda napsal(a):

Nikdo nedokázal vyvrátit slova pana Sobotky. Ani to nejde,

Pravice rekordně rozkrádá a zadlužuje....
15. 06. 2012 | 14:50

Marie napsal(a):

Dotaz.
Bude možné nastartovat ekonomický růst i investicemi financí získaných neprůhledným a jinak bakaným způsobem v minulých letech?
19. 06. 2012 | 12:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy