Hřebík do vládní rakve

27. 06. 2012 | 18:19
Přečteno 3611 krát
Vyzval jsem dnes předsedu vlády Petra Nečase, aby pravdivě informoval veřejnost o motivech, které ho vedly k bleskovému odvolání ministra spravedlnosti Pospíšila. Premiérem doposud veřejně uváděné důvody, týkající se rozpočtových požadavků ministra Pospíšila, působí nepřesvědčivě a nevěrohodně. Je zřejmé, že právě nyní, v době sestavování rozpočtu mají dodatečné požadavky na státní výdaje všichni členové vlády, a kdyby premiér postupoval takto důsledně i u nich, ve vládě by zbyl sám jen s ministrem financí Kalouskem. Navíc kritický nedostatek prostředků na provoz věznic je objektivní a dlouhodobě známá skutečnost. Viz nedávna debata o poměrech ve vazebních věznicích. Pospíšil by naopak zasloužil odvolat, pokud by o nich na vládě mlčel a nesnažil se s tím něco udělat.

Obávám se toho, že odvolání ministra Pospíšila je ve skutečnosti skrytým útokem na nezávislost státního zastupitelství a policie. K odvolání došlo těsně před tím, než mohl ministr jmenovat novou vrchní pražskou žalobkyní Lenku Bradáčovou, o níž podle svých slov vážně uvažoval a která (podle svého vyjádření) se jmenováním souhlasila. Ačkoliv v kauze poslance Davida Ratha pravicové vládní strany státní zástupkyni Bradáčovou dávali hojně za příklad nezávislého a odvážného přístupu k vyšetřování korupčních kauz, je docela možné, že ve skutečnosti panovala z jejího jmenování ve vládních kruzích obava. Premiér by měl vyvrátit podezření, že při odvolání Pospíšila podlehl zájmovým tlakům (strachu) zevnitř ODS.

Odvolání Pospíšila vysílá v těchto souvislostech směrem k veřejnosti krajně negativní signál a zhoršuje, pokud to ještě vůbec jde, důvěryhodnost Nečasovy vlády v oblasti boje s organizovaným zločinem, včetně korupce.

Podezření na snahu ovlivňovat justici posilují i nedávné silné výroky předsedy vlády Nečase o „policejních plukovnících“ a opakované hrubé útoky ministra financí Kalouska na práci policie. K těmto útokům došlo v souvislosti s požadavkem policie na zahájení trestního stíhání vládní poslankyně z TOP 09 Parkanové. ČSSD opakovaně vyzvala premiéra Nečase, aby se od těchto útoků na nezávislost a kvalitu práce policie distancoval, ten to ale nikdy neučinil. Stejně tak se policistů nezastal ani ministr Kubice a ministr Pospíšil byl nyní odvolán dříve, než se mohl vyjádřit k roli státního zastupitelství v kauze CASA. Za odvoláním ministra Pospíšila tak mohou stát i tlaky, související s obavou z vyšetřování nákupu letounů CASA a prověřování dalších armádních zakázek.

Ministra Pospíšila jsme v ČSSD nikdy nepokládali za kladného hrdinu. Ve vládě Mirka Topolánka toleroval působení „justiční mafie“, nereagoval na kauzu Jiřího Čunka, neviděl a neslyšel netransparentní kroky Topolánkovy vlády i politickou korupci, na níž byla existence této vlády prokazatelně založena (viz. Pohanka, Melčák, Volf). Umožnil řadu let soukromým exekutorům inkasovat pohádkové zisky, aniž by zasáhl proti nepřijatelnému kořistnickému chování celé řady z nich. V posledním roce však ministr Pospíšil učinil některé kroky, které bylo možno vnímat jako změnu k lepšímu a jako snahu alespoň z části napravit své vlastní personální i legislativní chyby. Ministra však silně diskreditovalo jeho propojení s regionálními kmotrovskými strukturami ODS v Plzni, jejichž vliv na personální kroky ministra Pospíšila nebylo možné přehlédnout. V této souvislosti lze vnímat odvolání ministra i jako výraz vnitřního boje mezi jednotlivými skupinami uvnitř ODS.

Shrnuto a podtrženo, Nečas a Kalousek svými kroky v oblasti bezpečnosti a justice v posledních týdnech zatloukají pečlivě další hřebík do rakve, v níž budou pohřbeny poslední zbytky důvěryhodnosti vlády.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Josef K. napsal(a):

Pane Sobotko, zdá se mi důležité, právě v této situaci, jak svou vládu pojmete Vy osobně i CSSD. Zatím, bohužel, nevidím kroky, které by byly aktivním posilováním vašich pozic. Snad jedině pan Zaorálek.
Je jen na Vás, zda pochopíte, nebo budete pokračovat v cestě, která se v důsledku nebude lišit od té Nečasovy.
27. 06. 2012 | 18:38

Kvakin napsal(a):

Pane Sobotko, udělejte pro soc.dem. to nejlepší, co pro ni můžete teď udělat, a to je to, že odstoupíte z funkce předsedy. Psát blogy můžete bez stranické funkce. Nemyslím to zle. Jsem volič soc.dem. a záleží mi na jejím úspěchu. S Vámi to ale opravdu nejde a Vaše biandrie či registrované partnerství s Haškem, který Vás jako předsedu strany jako výraz toho, že on Vás jako předsedu neuznává, vše jenom komplikuje.
27. 06. 2012 | 19:02

JF napsal(a):

pane Sobotko: od volby pana Václava Klause prezidentem, přes její samotnou teatrálnost, dodáním vlastních poslanců a sháněním i jiných s populistickou výměnou za veřejné hlasování pro demonstraci své shodně teatrální opozice (či již dříve smluvní) nejde o nic jiného než o demokracii v této zemi od dob opoziční smlouvy.

No jsem zvědav, jestli to teda zase tak nějak projde jako doposud, nebo to Vašek s tou demokracií a svobodou v Česko nakonec vidí přece jen opravdu ale opravdu vážně - ač si možná myslíte, že jenom tak kecá.
27. 06. 2012 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

Hřebík do vládní rakve
Hřebík ven, volali na Letné.

A co tak najednou, Sobotko?
Pospíšil je nejlepší ministr a Bradáčová odvážná žena. Před měsícem jste tvrdili opak.
Tejc s Hamáčkem na ní nenechali suchou nit.
Teď už chybí jen pochval od Ratha.
Dopis z vězení IV.
27. 06. 2012 | 19:11

VFISCHER napsal(a):

SOBOTKO ! VÁS VNITŘNÍ BOJ TEPRVE ČEKÁ !! TŘESTE SE !

To se to kritizuje za zavětru ! Horší to bude až začne jít do tuhého !! První štychprůba budou krajslé volby, pak prezidentské a nakonec ty celostátní ! Buďte si jist, Sobotko, že vaše partaj se pod vaším neschopným vedením rozloží jako shnilá prkna a to bude teprve šupec ! A už se to blíží !
27. 06. 2012 | 19:25

petrof napsal(a):

Bohouš Sobotka řečený Slabý už zase okopává kotníky....váš Paroubek odvolal tehdá "svoji" Benešovou, tak proč by Nečas nemohl odvolat "svého" Pospíšila..???
27. 06. 2012 | 19:49

český maloměšťák napsal(a):

Nečasova peronální politika coby předsedy ODS /výběr a obhajoba místpředsedů - například Drobila či Vondry, ale koneckonců i Pospíšila/ a předsedy vlády /snad netřeba komentovat - je to strastné už i tak/....je katastrofálním manažerským selháním. Takového CEO, který neumí sestavit pracovní tým, kterého by se občané neštítili...takového by každý akcionář považoval za blechu ve svém akcionářském kožichu.
Bohužel řádná valná hromada je v nedohlednu - a mimořádná se svolat nedá ....například i kvůli tomu, co vyvedla , vyvádí a bude vyvádět tunelbába se svým lidem.....
Prostě není na to mechanismus - je tedy celá společnost odsouzena k prodělku - ke ztrátám ? Bez jakéhokoliv nároku na korekci ?
No - pokud budou eskalovat i mocenské ingerence do pravomocí a rozhodnutí zatím tedy solidně pracujícíh lidí v policii či justici /a že jich je jak šafránu !/, nebo v NKÚ...pak je výsledek předem jasný.

Ano , vážení, takový CEO bude pro nás akcionáře pohromou. Nejen že nebude dividenda - naše podíly se smrsknou na nulu.
A tito prosím si činí nárok na to rozhodovat o celých generacích občanů - nejen ve směru " penzijní reformy", ale například i tím, že chtějí dosáhnout celonárodní prosperity uškrtáním se k lokální chudobě - to je totiž druhá strana bilance zvané " SZMIK" (Standardní Zázračná Metoda Inženýra Kalouska).
27. 06. 2012 | 19:57

Mac napsal(a):

je dojemné pozorovat, jak modrobolševické vládní mafii ve spojenectví s konsorciem Háva - Kalous ujíždí nervy....

Kalous vyloženě hysterčí kolem pěnice častušek,jenom proto, že se pálí proklatě blízko kolem jeho samotného, svazáček Nečas zařezává místopředsedu své rodné partaje, jak při Noci dlouhých nožů, do toho jdou informace o chystaných kontrolách z EU na operační programy - především program Doprava díky řádění Viamont-Řebíčka dopadne při kontrole určitě ohňostrojově, k tomu Janoušek na krku, nedořešenej Vondra, Barták,Béma....

A co na to Kája Píka se svým antiLIDEM? No přece obnovuje důvěru v politiku!!
27. 06. 2012 | 20:21

Mac napsal(a):

jinak pane Sobotko,
ve jménu budoucnosti sociální demokracie a aspoň jakési snesitelné budoucnosti této země: sbalte si svého Haška, strejdu Škromacha a další zoufalce a uvolněte vedení socdem novým lidem
27. 06. 2012 | 20:24

kormoran napsal(a):

Soudruh Sobotka se soudruhem Zaoralkem , tak chvatali s blogem , ze v lihovem dome za sebou zapomneli splachnout obri sockom stolici!

Hajzlbaba Ruzena dala vypoved.))))
27. 06. 2012 | 21:01

kormoran napsal(a):

Mac , mate pravdu k budovani ryziho komunismu potrebujete ryzi proletare a ne jen nejake napul fmejdy!
27. 06. 2012 | 21:06

ujo napsal(a):

PŘ:
"A co tak najednou, Sobotko?
Pospíšil je nejlepší ministr a Bradáčová odvážná žena. Před měsícem jste tvrdili opak.
Tejc s Hamáčkem na ní nenechali suchou nit."

Pepa Ř. míval občas vtipné (byť často nekoretní vstupy), nyní se uchyluje k zjevným lžím.
Situace asi bude opravdu vážná
27. 06. 2012 | 21:10

ujo napsal(a):

Odvolání Pospíšila je asi skutečně věcí ODS, na ČRo advokát Láska jasně naznačil, že na jeho odvolání mají zájem pražští kmotrové.
Na jejich "podnikání" policie prý totiž leccos nekalého nalezla.
Z toho se odvíjí i "hrdinství" Kalouska a knížete.
27. 06. 2012 | 21:19

plk. Kurvice napsal(a):

Politickou vyspělost této země bych hodnotil jako "Hlupáci na niti". Modrasům ukadli z jejich daní více než půl miliardy a místo toho, aby řvali, tak kritizují ty, co tuto zlodějinu kritizují. Této zemi, jinými slovy, těmto hlupákům na niti, opravdu není pomoci.
27. 06. 2012 | 21:24

jentak napsal(a):

...nevážený Sobotko ...vaše péče o Pospíšila je dojemná, ale starejte se o svůj chlív v ČSSD...vono na vás taky dojde buďte v klidu ...a to ODS a TOP09 nemusim a nevolim...
27. 06. 2012 | 21:31

jarpor napsal(a):

Ale, ale...

To je najednou blogů k odvolání ministra...

Stejní, kteří dnes spílají premiérovi za razanci odvolání mu dříve spílali za pomalost v rozhodování, byl to tuším i pan Nerozhodný a Slabošký...
Inu přesně podle přísloví - kdo chce psa bít, hůl si najde.

A najednou je i předsedovi největší opoziční strany jedno, že premiér jede na sumit EU, kde se mají řešit zásadní rozhodnutí stran krize, pomoci Řecku, Španělsku, Kypru... dohadovat principy bankovní unie a dalších opatření "pomazaných hlav" proti pomalu se rozklížující se Unii i zemí Eurozony, a premiér je pověřen vládou na žádné "integrační" a "bankovní" návrhy nepřistoupit.

Tak, co pane předsedo, co je tedy Vaší prioritou ? Ty Vaše řeči a stanoviska o tom, že nesmíme být na okraji Evropy, že musíme být proevropští... nebo řešit odvolání jednoho ministra, z pohledu EU lokální, regionální "problém" ?
Jak je to ve skutečnosti s tou deklarovanou proevropskou orientací, když v předvečer sumitu řešíte Pospíšila ?

Činy Vás, i dalších Vašich členů, kteří přispěchali s vyjádřeními k odvolání, teď usvěčují z toho, že i pro Vás jsou na prvním místě domácí politika a deklarovaný zájem o naší hlubší integraci, strostlivost o "rozvoj EU" jsou Vám ve skutečnosti u .... víte u čeho.

Hezký večer
27. 06. 2012 | 22:15

jirka napsal(a):

Je potřeba si upřesnit Váš vztah k mužům:!!
28. 06. 2012 | 06:07

Bohumil napsal(a):

Pane Sobotko, vykvajzněte se na řeči a VYZVĚTE VLÁDU K OKAMŽITÉ DEMISI. Už včera bylo hodinu podvanácté! Buďte chlap!
28. 06. 2012 | 06:31

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu ty si ale.....
28. 06. 2012 | 06:57

Pepa Řepa napsal(a):

ujo
zkuste si dát studenou sprchu a pak si pusťte Hamáčka s Tejcem, po zatčení Ratha, ti smršť kterou spustili proti Bradáčové.
Takže se táží, co tak najednou obrat o 180 stupňů.
:-)
Pospíšila nikde neřeším.
Takže pokud jde o lhaní, zameťte si před svým prahem.
28. 06. 2012 | 07:59

lederer napsal(a):

"Tak jsem slyšel , že je mezi náma nějakej Tydýt ? " To neřešte pane Sobotka ..........
28. 06. 2012 | 08:26

JC napsal(a):

Vocogo Bohuš ? Však dobrý ne ? Není tvým cílem vládu pohřbít ?
28. 06. 2012 | 09:10

Ládik!!! napsal(a):

....Sparťan. Hřebíka do vládní rakve.
28. 06. 2012 | 09:47

český maloměšťák napsal(a):

"....A najednou je i předsedovi největší opoziční strany jedno, že premiér jede na sumit EU, kde se mají řešit zásadní rozhodnutí stran krize, pomoci Řecku, Španělsku, Kypru... dohadovat principy bankovní unie a dalších opatření "pomazaných hlav" proti pomalu se rozklížující se Unii i zemí Eurozony, a premiér je pověřen vládou na žádné "integrační" a "bankovní" návrhy nepřistoupit.
..."

V této sovislosti bych připomenul postavičky takových těch umorousanců co pravidelně chodili na schůze SSM, kde vyřvávali své kritiky - nikdy ale nic nenavrhli /natož aby něco konkrétního kromě negace UČINILI/.

A také uvedu jednu aktualitku - o tom, jak se cvlastně má patolízalský vztah ODS - postoj UK /respektive britských konzervativců/. :

http://www.ipoint.cz/zpravy/85462811-globalni-redukce-uveru-zeme-stredni-a-vychodni-evropy-v-epicentru-boure/

"...."Nižší míra odbourávání přeshraničných úvěrů v zemích SVE je způsobena především skutečností, že rakouské banky, které mají na financování v tomto regionu rozhodující podíl, jsou těsně vázány na Německo a nejsou tak závislé na refinancování z Velké Británie, jež redukovala přeshraniční úvěry nejagresivněji. Druhým důvodem je skutečnost, že se ekonomikám zemí SVE díky nižšímu státnímu zadlužení a relativně malému bankovnímu sektoru podařilo zabránit vzájemnému propojení problému nadměrného zadlžení státu a bankovního sektoru, což nyní sužuje země jako například Řecko a Španělsko", prohlásil Juraj Kotian, šéfanalytik regionu SVE v Erste Group...."

jarpor
Nevíte náhodou, jaký návrh /kromě esessemácké negace všech návrhů/ tedy veze Nečas na summit ? Co mu tedy kalousek přikázal ?
Buďte prosím coby zastupitel za ODS konkrétní....
28. 06. 2012 | 10:35

český maloměšťá napsal(a):

apendix - ad jarporovo " teraz ale, súdruhovia, náš pán premiér jede podať zprávu nášim sůdruhom do Moskvy - potrebuje preto klud na konštrúktívnú činnosť"

No - to je vlastně vše....

Snad teda jen , že Mečl teda snad měl co dělat se spisem , kde v kauze Michálek /plus Drobilovy (což je tedy vysoký činovník ODS) machinace v rámci ekonomického rozvoje ODS při pomoci daňových poplatníků/ figuroval jako podezřelý i pan Nečas....
28. 06. 2012 | 10:41

jarpor napsal(a):

Jsou nickové, na jejichž repliky odpovídám.
Jsou nickové, různí - ale patříci jednomu člověku s inteligencí bedny od kytu - na jejichž /jeho/ repliky neodpovídám. Ignoruji je, neb nic jiného si nezaslouží.

Myslím, že i s inteligencí bedny od kytu lze snadno poznat, komu to o ignorování sděluji.

Hezký den
28. 06. 2012 | 11:41

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
že by to bylo na Vás?
Asi jo, taky říkám, že jste bedna.
28. 06. 2012 | 11:51

Grőssling napsal(a):

Sobotko, oni jsou slabinger, nechaj toho !

Paroubek byl sice drsoň, ale jak je vidět pravici je jedno kdo je v socdem šéfem, Jirku alespoň respektovali a báli se jej. Pro ně, čím větší slabinger tím líp. To oni Sobotko i s jejich nynější partou splňují bezvadně.

Paroubka nenáviděli, jim se smějou. Slabingeři holt respekt mít nemohou.
28. 06. 2012 | 12:45

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Jsou slizouni, kteří si naopak rozklad svých kravin a urážek podávaných však jazykem lázeňského šviháka...zaslouží.
Jejich hloupost tak víc vyčnívá.
Jeden slizoun takto dostal svůj příklad, o zasahování státu/tkzv. vyspělého západního státu- USA / do správY soukromého majetku - a to příklad zásahu v řádech několika desítek miliard co se týče kvantity a CO SE TÝČE KVALITY TAK O ZÁSAH SKUTEČNĚ OBROVKÝ - šlo o zestátnění...kauza AIG /ale např. i C, GM..../
Tento slizoun však nijak nekoriguje své původní dogmatické tvrzení...ale mele cosi o bedně od kytu.
No - jestli je několik desítek mlrd. USD bedna od kytu, tak slizoun by měl zase zalézt do díry a z ní křičet cosi o zlém majiteli internetových stránek - P. Vlkovi...který zcela odůvodněně a zcela po právu našeho slizouna zabanoval /přičmž slizoun se vzteká...nevím proč..podle slizounových tvrzení je přeci právo nezasahování do správy soukromého majetku svaté..../

Ignorujte si koho chcete, jarpore. Na to máte právo - navíc by to bylo i proti vašim zásadám - zasahovat do správy soukromého majetku se přeci nesmí, že...
29. 06. 2012 | 15:52

dělník napsal(a):

Premiere Nečasi, sbalte si tu svoji squadronu a odejděte,jistě jste udělali kus práce - ale jaké? a tak neškoďte již více. Většina lidu tohoto zdevastovaného národa si to přeje, aby se tak stalo.
29. 06. 2012 | 21:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy