Zvolí Václava Klause (opět) komunisté?

10. 10. 2007 | 09:00
Přečteno 6755 krát
Není to vůbec vyloučená věc. V posledních týdnech přibývá náznaků toho, že námluvy Hradu a KSČM už začaly. První výkop provedl prezident Václav Klaus, když se veřejně přimlouval za referendum v otázce umístění radaru USA na našem území. Deklarace to byla vcelku neškodná, ODS má v Senátu pohodlnou většinu na to, aby velmi rychle ukončila jakékoli snahy o prosazení referenda (nejen k radaru). Ale byl to potřebný signál k tomu, aby tuzemské komunistické ledy začaly tát. Předseda KSČM Vojtěch Filip za tuto „odvahu“ Václava Klause obratem pochválil a naopak zkritizoval možného protikandidáta Václava Pačese, který na referendu k radaru nijak netrvá. Další dobrou zprávou pro současného prezidenta pak byla vyjádření některých komunistických poslankyň o tom, že se jim prezident V.K. buď líbí, či ho dokonce volily už při minulé prezidentské volbě.

Pokud to tak půjde dál, může jednou i Vojtěch Filip vystoupit po boku Václava Klause na balkon zámku v Lánech, tak jak se to už jednou ( v souvislosti s minulou prezidentskou volbou) povedlo jeho předchůdci Miroslavu Grebeníčkovi. Bude to jistě pěkná fotografie, ale vsadil bych se, že ji V.K. nezařadí do dalšího dílu svých knižně vydávaných sebraných projevů. Bude se za ni jistě trochu stydět. Byla to přece ODS, kdo postavil i minulou volební kampaň na strašení před návratem komunistů. A byl to dokonce V.K osobně, kdo po volbách velmi zásadově odmítl vládu, která by byla jen tolerována nějakým komunistickým poslancem.

Dokážu si představit, že kdyby vůči našim komunistům podobně „pragmaticky“ postupoval v roli prezidentského kandidáta třeba Jiří Paroubek, konala by se na Václavském náměstí antikomunistická demonstrace (pochopitelně za účasti umělecké fronty) proti novému Únoru 48. A Martin Komárek by do Mladé fronty napsal burcující komentář, volající po čtvrtém odboji nejlépe se zbraní v ruce. Nevím, co na současný pragmatismus Václava Klause budou říkat senátor Štětina, disident Hučín nebo třeba poslanec Marek Benda, ale věřím tomu, že Martin Komárek nás bude přesvědčovat o tom, jaký je V.K. vlastně pašák a jak dobře to s těmi komunisty opět zaonačil.

Nemám žádnou ambici mluvit KSČM do toho, koho má či nemá prosazovat na prezidentský stolec, je to jejich svaté právo parlamentní strany. Koneckonců pokud zvolí znovu Václava Klause, bude to pro ČSSD velmi pochopitelný důvod, proč se v další oblasti distancovat od současné komunistické strany. Sociální demokracie V.K. totiž volit nebude.

Zatímco probíhají tyto zajímavé námluvy, na poslaneckém klubu ČSSD se představili všichni tři vážní konkurenti současného prezidenta, Dienstbier, Pačes i Švejnar. Je příjemné sledovat, že všichni tři možní protikandidáti, kteří se ocitli v hledáčku KDU, ČSSD i SZ, mají velmi slušnou úroveň. Vystupují zkušeně, solidně, nedělají žádné školácké mediální chyby. Jsou to lidé úspěšní, s čitelnou minulostí a srozumitelnými plány. Jsem rád, že máme povícero důstojných kandidátů, je to dobré pro demokracii. Volby z více kandidátů jsou příležitostí k debatě a odstranění zatuchliny a mýtů, jež se permanentně usazují kolem prezidentského úřadu.

Kandidovat na prezidenta proti Václavu Klausovi chce občanskou odvahu. Zejména v situaci, kdy je silná tendence prezidenta V.K. zaživa svatořečit. Nevyčítám to členům a fanouškům ODS, ale některá média by neměla budování kultu V.K.tolik přehánět, nebo se to zvrhne do úplné frašky. Václav Klaus je člověk z masa a kostí, je velký politický profesionál, ale má i své chyby a rozporuplnou ( často neúspěšnou) premiérskou minulost. Bylo by chybné zcela ztotožnit autoritu prezidentského úřadu, která je v naší zemi velmi vysoká a od doby T.G.M tak trochu dědičná ( předsedové vlád mohou jen tiše závidět), se současným prezidentem Václavem Klausem.

A na závěr dvě otázky do diskuse. Myslíte si (jako já), že by bylo dobře mít při volbě prezidenta alespoň dva kandidáty, nebo by neměl proti V.K. nikdo kandidovat? A vadí vám, že V.K. možná zvolí komunističtí poslanci?

PS. Děkuji za všechny odpovědi a reakce na položené otázky. Souhlasím s častým tvrzením diskutujících o tom, že zřejmě všichni kandidáti na prezidenta budou potřebovat nějakou podporu poslanců KSČM. To je logická úvaha, která vychází z rozložení sil ve Sněmovně a Senátu, jež odráží výsledky demokratických voleb. Myslím ale, že pouze u V.K. vyzní tato podpora ze strany KSČM absurdně a bude v naprostém rozporu s antikomunistickou rétorikou jeho mateřské ODS a jejího předsedy Topolánka. Pokládám za vhodné na tento paradox poukázat, konečný názor si jistě učiní každý sám. Třeba až bude ODS před volbami v roce 2010 zase strašit komunisty.




Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Prezident je neutrální osoba a je na každém poslanci koho chce na Hradě. To že Paroubek ho nechce ještě neznamená, že ho na Hradě nechce Sobotka, jiný sociální demokrat nebo komunista. Je to věc názoru každého jednotlivce a ne politické příslušnosti a už vůbec ne názoru jednotlivce, který straníkům cosi přikáže.
10. 10. 2007 | 09:12

adam napsal(a):

Pan Klaus ani Pan Pačes ani pan Švejnar ani nikdo jiný bez podpory komunistů, nemůže usednout na Hrad. O co se to tady snažíte? Vaše otázka je velmi falešná a vy to víte.
10. 10. 2007 | 09:12

tarnow napsal(a):

O tom, kdo jde s komunisty si iluze nedělám. Jdou všichni - zatím jako jediní odolali zelení, ale to až padne Bursík taky skončí. Komunisti jsou Vám dobří všem ať už k vládnutí (ČSSD, KDU-ČSL), nebo volbě prezidenta (ODS). Upřimně se přiznám, že je mi jedno jestli bude Klaus zvolen prezidentem komunisty nebo ne, Klaus mi nesedí, ale zatím bohužel není nikdo kdo by ho porazil, tak to s ním budeme muset vydržet dalších pět let. Co mi ale jedno není, jestli tady budou vládnout komunisti - i když třeba jen formou tolerování menšinové vlády ČSSD a některé z menších stran. Toho se opravdu bojím. Nějaký panák na hradě toho tolik zkazit nemůže jako když se komunistům dovolí podíl na moci.
10. 10. 2007 | 09:14

vik napsal(a):

Pane Sobotko, můžete mi napsat, jak se může dostat na Hrad člověk aniž by ho podpořili komunisté.
10. 10. 2007 | 09:14

fík napsal(a):

váš kandidát proti panu Klausovi nemá šanci bez podpory komunistů. Co nám to tady dáváte za otázky?
10. 10. 2007 | 09:16

Al Jouda napsal(a):

Nechte tam toho Klause dožít, je to nejpohodlnější!
10. 10. 2007 | 09:17

Mleziva napsal(a):

To sou zase kecy.
10. 10. 2007 | 09:18

synek napsal(a):

Jestli jsem to dobře pochopil pane Sobotko, pokud komunisti budou volit Klause - má nám to vadit. Jestli budou volit vašeho kandidáta ( a bez podpory komunistů nemá šanci)- je to v pořádku?
Myslím, že nás velmi podceňujete, hochu. Počítat ještě umím
10. 10. 2007 | 09:19

moucha na zdi napsal(a):

Povyk Bohuslava Sobotky o spiklenectví hradu a komunistu je komický, zvlášte pak za situace, kdy se komunisté a socialisté stávají siamskými dvojcaty. Komický dvojnásob za situace, kdy "prezidentský kandidát levice" je stejne mýtickým tvorem, jako snežný muž nebo jednorožec. Všichni o nem mluví, ale nikdo ho nevidel.
10. 10. 2007 | 09:23

dacan napsal(a):

nemáte pane Sobotko úroveň.
Pokud Klause budou volit ODS a část lidovců, i vy budete potřebovat hlasy komunistů. Pan Pačes ani pan Švejnar nevyloučili že si půjdou pro podporu ke komunistům. Jinak přeci nemohou být zvoleni.
I já vám položím otázku. A bude vám vadit že některého z vašich kandidátů podpoří komunisté?
10. 10. 2007 | 09:24

poklop napsal(a):

pane Sobotko, odpovím vám na otázku kterou nám pokládáte.
1)Je v pořádku, že kandidát na prezidenta nebude jen jeden.
2)Za současného politického rozložení sil je jisté, že na Hrad usedne člověk, kterého podpoří komunisté. Klaus nebo váš kandidát. Jiná možnost je nepravděpodobná
10. 10. 2007 | 09:28

Xerox napsal(a):

Pane Sobotko, otázku jste měl položit takto: Bude vám vadit, že se prezidentem stane Klaus pomocí hlasů od komunistů, nebo náš kandidát pomocí hlasů komunistů. Vaše položená otázka světčí o to, že rád překrucujete fakta.
10. 10. 2007 | 09:30

emil napsal(a):

Sobotko, otázka pro vás.Bude vám vadit, když vašeho kandidáta podpoří komunisté?
10. 10. 2007 | 09:32

wolek napsal(a):

Z vašeho článku mám snad pochopit, že vám by vadilo, kdyby vašeho kandidáta podpořili komunisté?
10. 10. 2007 | 09:38

moucha na zdi napsal(a):

Ze clanku poslance Sobotky je zretelne ze zoufalost a bezradnost vedeni CSSD, vcetne Cisare v novych satech, se meni na tragikomickou frasku.
10. 10. 2007 | 09:39

logo napsal(a):

10. 10. 2007 | 09:41

utah napsal(a):

položil jste pane Sobotko dvě otázky- zde je odpověď
1.další kandidát mi nevadí
2.druhá otázka je hloupá, protože i váš kandidát musí mít podporu komunistů. Takže raději Klaus s podporou komunistů než Pačes nebo Švejnar s podporou komunistů.
10. 10. 2007 | 09:47

kamil napsal(a):

Pane Sobotko, mám tomu rozumět tak, že pan Dientsbier, Pačes ani Švejnar nepůjdou pro hlasy ke komunistům? Bez jejich hlasů nemají šanci. Pokud prohlásíte, že vy o jejich hlasy nestojíte, OK, ale jinak váš článek je jedna velká blamáž.
10. 10. 2007 | 09:54

bokař napsal(a):

Do dnešního dne jsem všude říkal:"ale vždyť všichi nejsou jako Paroubek a Rath."
No už budu příště držet hubu
10. 10. 2007 | 09:56

Tibor napsal(a):

Sobotka se tady bude navážet do spolupráce s KSČM :D Ten Sobotka, z TÉ ČSSD do TÉ KSČM, která fungovala v minulém období jako béčko socanů a rybníček plný hlasů přitroublých poslanců pro marxistické zákony Roka Paroubka. Tomuhle se říká pokrytectví.
10. 10. 2007 | 10:15

omar napsal(a):

bohušu, na co si to tady hraješ?http://www.obrazovka.cz/vol...
10. 10. 2007 | 10:28

xyz napsal(a):

Problém, milí předřečníci, spočívá v tom, že když dva dělají totéž, není to totéž.Pokud půjde o hlasy komunistů žebrat Klaus, prokáže jemné umění sofistikované diplmacie, zatímco ostatní kandidáti, pokud je média neoznačí jako pravicové, ale spíše jako levicové, budou zcela určitě chtít zavléci náš národ do středověku pod vedením KSČM....Obvykle se toto jednání nazývá pokrytectvím, a právě jste ho v hojné míře prokázali.
10. 10. 2007 | 10:30

rona napsal(a):

jsem levičák ale lepšího prezidenta než Klaus zatím nevidím.A je mi úplně jedno jestli ho zvolí komunisté. Spíš doufám, že v tajné volbě se najde i několik soc. demokratů, kteří ho zvolí.
10. 10. 2007 | 10:37

zino napsal(a):

milý xyz - podle sebe soudím tebe.
10. 10. 2007 | 10:38

monokl napsal(a):

Švejnar ani Pačes se na politické scéně nikdy nepohybovali, toho se trochu obávám. Mě spíš vadí, že Paroubek chce Klause převolit za každou cenu, to je trapné a upocené. Je s podivem, jak nikdo ze soc. demokratů nedokáže toho Džordžína srovnat. Straně to škodí.
10. 10. 2007 | 10:42

mach napsal(a):

Bohousku, vybornej clanek, jen tak dal. Dneska jste me opravdu pobavil. K pochopeni tehle agitky je treba trochu premyslet, coz vasim priznivcum moc nejde a proto predpokladam, ze zde v diskuzi sklidite v drtive vetsine pouze vysmech, ktery si za toto veledilo zaslouzite.
10. 10. 2007 | 10:43

m&m napsal(a):

Vám, kdož jste nepochopili: samozřejmě, že musí každého kandidáta podpořit komunisté. Žádný z nich, kromě Klause však nikdy v minulosti "nemobilisoval" proti "strašidlu komunismu", žádný z nich není před volbami a těsně po nich úporným slovním antikomunistou, žádný z nich nemá tu neskutečnou drzost navenek proti nim vystupovat, zatímco by jeho kámoši v tu chvíli vyjednávali podporu při prezidentské volbě. Bezcharakterní, bezpáteřní a bezskrupulózní Klaus tu drzost má. Je to jeho přirozenost. A skalní fanoušci budou do roztrhání těla volat, že nemění názory...
10. 10. 2007 | 10:46

bouchal napsal(a):

no vidím, že socani začali vyhrožovat komunistům. asi jim teče do bot
10. 10. 2007 | 10:46

m&m napsal(a):

B.Sobotka: Díky za skvělou analýzu. Jak je vidět, ťala do živého a bolí a bolí...:-)
10. 10. 2007 | 10:47

evan napsal(a):

jsem pyšný že hlava státu je při současném politickém marasmu pan Václav Klaus.
10. 10. 2007 | 10:48

Richard napsal(a):

Brečíte Sobotka na špatným hrobě. Je tu spoustu důchodců co bolševiky volí doteď takže Vaši výtku směřujte do jejich řad.
10. 10. 2007 | 10:48

ištván napsal(a):

pro Evana: I já jsem tomu rád a těší mne, že zase dál bude
10. 10. 2007 | 10:49

bear napsal(a):

to nám sem zas socani valej propagandy...
10. 10. 2007 | 10:50

pila napsal(a):

pane Sobotko, píšete, že se distancujete od komunistů, jestli podpoří Klause. Omyl hochu. Oni vás nepotřebují, to vy si bez nich ani neumejete ruce.
10. 10. 2007 | 10:51

o2 napsal(a):

Sobotko jen hlupák jako ty může napsat to co je v článku.Kdo tomu trochu rozumí, tak je mu jasné, že volba prezidenta bez klomunistů se neobejde.Kdyby jste s tvojí partají ve volbách komunistům sebrali více hlasů, nemusel by jsi takovou hloupost ani psát.Nevadí hlavní je, že opět Paroubek prohraje a to je dobře.
Pěkný den.
10. 10. 2007 | 10:53

žulda napsal(a):

Socani začínaj vyhrožovat komunistům. Myslím, že Filip se teď docela baví. Jyrka je bez nich 0.Dokonce jsem přesvědčen, že někteří voliči socanů po tomto nechutném divadle o prezidenta raději ty komunisty budou volit.
10. 10. 2007 | 10:54

koubek napsal(a):

Protože V.K. schválil deformu, stal se nepřítelem většiny lidí.KSČM na jeho rozhodnutí čekala. Budou-li ho poslanci KSČM volit, nedosáhnou v příštích volbách 5%. Strana zanikne.
10. 10. 2007 | 10:55

antonín napsal(a):

milí pravicoví přátelé, kamarádi.
To máme krásný podzim, že?
10. 10. 2007 | 10:56

řípa napsal(a):

Pane Sobotko, komunisti tady budou i za 10 let. Ale vy už tady nebudete.
10. 10. 2007 | 10:58

Volič napsal(a):

O čem tady Sobotka blábolí?Spíš by měl vysvětlit,kde bere Gross prachy.Klause budou volit parlamentní strany a pokud vím,tak ČSSD je zásadně proti zrušení KSČM.Tak ať se laskavě nepohoršujete nad tím,co sám kryje.
10. 10. 2007 | 11:03

ríša napsal(a):

Sobotka začal vyhrožovat komunistům. No paráda. Jen by mě zajímalo, co by si bez nich počali.
10. 10. 2007 | 11:05

číča napsal(a):

Podle vaší fotečky předpokládám pane Sobotko, že sedíte na něčem hodně tvrdém
10. 10. 2007 | 11:07

Tribun napsal(a):

Na přímou otázku přímá odpověď:

1.) Více kandidátů je samozřejmě vždy ku prospěchu věci, i z důvodů p. Sobotkou naznačených. Musí to však být plnohodnotní kandidáti, a ne pouhé figurky do počtu, které mají jenom dodat lesku vítězství hlavního kandidáta.

2.) Komunisté jsou samostatní a svéprávní a je jenom jejich věcí, pro koho a pro co hlasují. Všichni ostatní by se měli rozhodovat podle svého vědomí a svědomí a ne podle toho, jak hlasují komunisté - a pak hlasovat právě naopak. Zásadně by mi však vadilo, pokud by byl V. Klaus zvolen hlasy SZ či ČSSD, a to nikoliv proto, že to je V.Klaus (i když osobně s ním nesouhlasím tak dalece, jak je to jenom možné, a doufám, že na prezidentský stolec usedne někdo lepši), ale proto, že tyto strany otevřeně deklarují svůj zájem na změně na Hradě. Jak by se s touto rétorikou potom slučovala podpora V.Klause? Jak by se musel cítit jejich kandidát, zrazený těmi, kteří jej o kandidaturu žádali? Závěr, který by z takového postupu museli učinit voliči je nabíledni - a pro SZ a ČSSD alarmující.
10. 10. 2007 | 11:14

sd napsal(a):

Pane Sobotko, dokažte, že ho nezvolili socialisté. Není žádné tajemství, že jste V. Klauze volil, stejně jako Špidla, Gross, Buzková a další, co nechtěli Zemana.
10. 10. 2007 | 11:17

quido napsal(a):

pane Koubku, pro úplnost. Podle posledního průzkumu by Klause volila většina lidí. děkuji
10. 10. 2007 | 11:22

xxx napsal(a):

pane Bohouši, nakonec to dopadne jako při minulé volbě. Ani všichni soc. dem. nebudou volit vlastního kandidáta. A já ti vysvětlím proč. Budou to ti nespokojení s politikou Paroubka a s tím kam stranu vede.
podpis-stále ještě sociální demokrat
10. 10. 2007 | 11:27

JC napsal(a):

Pane Sobotko,
Vy prostě jen nechápete, že Klaus svojí elegancí imponuje některým dámám z KSČM více než vámi navržení kandidáti.
To víte, to je více z oblasti sexu než politiky, na to nemáte vzdělání ani průzkumy veřejného mínění.
:-))
10. 10. 2007 | 11:27

šumafuk napsal(a):

socani jsou nespolehlivá strana. Při volbě Zemana ho vlastní podrazili, při důvěře vládě zase dva socani udělali podraz.(Melčák a Pohanka). Socani jsou pro mne nespolehlivá partaj.
10. 10. 2007 | 11:29

éro napsal(a):

Pane Sobotko, pokud se najde kandidát, kterého zvolí bez podpory komunistů- bude to paráda. Ale to pan Dientsbier, Pačes ani Švejnar není. I tito pánové bez nich nebudou zvoleni.Tak v čem je problém?
10. 10. 2007 | 11:33

švencarek napsal(a):

Zvolí Václava Klause (opět) komunisté?
toto je název vašeho článku. Dovolím si vám připomenout, že pan prezident byl zvolen i hlasy soc. demokracie. A protože vím, že i ve vaší straně se to pěkně "vaří", článek měl spíše znít:
Zvolí Václava Klause (opět) ČSSD?
10. 10. 2007 | 11:37

xyz napsal(a):

Milý Zino, zcela určitě mě podle sebe nesuď.Díky .-).
10. 10. 2007 | 11:42

Jarda napsal(a):

Sobotka predvadi trapnou krec, stejne jako cela CSSD... Sobotko, mozna ti to nedochazi, ale vas kandidat se bez hlasu komunistu neobejde. Klaus ano...
10. 10. 2007 | 11:42

rot napsal(a):

pro pana Švencarka.
to jste napsal trefně. Ani sami socani si nejsou jisti svýmy hlasy
10. 10. 2007 | 11:44

Miloš Novohradský napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
můžete mi vysvětlit, proč ve volbách do Parlamentu ČR v roce 2006 kandidovalo za ČSSD více bývalých členů KSČ než ve volbách v roce 2002?(viz. předvolební Lid. noviny) Nedovedu si to vysvětlit, vždyť přece bývalých komunistů ubývá - biologickou cestou, jen v řadách ČSSD jich přibývá. Jak toto vysvětlit? Děkuji za odpověď.
10. 10. 2007 | 11:44

kolo napsal(a):

Pravda, kdyby socani hlasovali, jak jim velela strana, tak na Hradě seděl Zeman a ne Klaus.
10. 10. 2007 | 11:46

Taar napsal(a):

Je úsměvné jak "modrá záplava" opakuje stále jednu pitomost. Nezdá se Vám vážení, že se jedná o prosllulou "mobilizaci" p. Klause a jeho antikomunismus a na druhé straně "pragmatické" vlezpr...do zadku komunistům?
10. 10. 2007 | 11:49

kilo napsal(a):

V rozhovoru pan Švejnar podpořil platby u lékaře a nutnost rychlých reforem Není to tak dávno, kdy pan Paroubek prohlásil, že napřáklad penzijní reforma může počkat i 20 let.Jak se to pane postanče slučuje s vaším programem?
10. 10. 2007 | 11:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

byl jsem nucen smazat jeden urážlivý text (a jsem velmi rád, že jich nebylo více), který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 10. 2007 | 11:51

svoboda napsal(a):

Tan Klaus bude znovu prezidentem a to je dobře.
jinak volič levice
10. 10. 2007 | 11:53

žukovský napsal(a):

budu rád, když bude více kandidátů na post prezidenta ČR.
Budu rád, když prezidentem ČR se stane pan Václav Klaus.
10. 10. 2007 | 11:55

Karel 22 napsal(a):

Odpovědi na otázky soudruha Sobotky:
1. Ať si na post prezidenta kandiduje kdo chce a je jedno, kolik bude kandidátů. Akce HLEDÁME ANTIKLAUSE je ovšem trapas ČSSD. Pořád se neví, kdo ten další kandidát bude.
2. Jestli bude Klaus zvolen hlasy bolševiků, je úplně jedno. V opačném případě totiž hlasy komoušů poslouží ANTIKLAUSOVI - tedy kandidátovi KSČSSD.

A teď otázka pro soudruha Sobotku : Proč Vás to tak moc zajímá, když socani v minulém volebním období hlasovali s komunisty jako jeden muž?
10. 10. 2007 | 12:03

liba napsal(a):

Fanfím Klausovi a o to víc, co z volby prezidenta se stala díky soc. dem. totální a nedůstojná fraška.
10. 10. 2007 | 12:03

krahulec napsal(a):

taar: kdyz chybi argumenty tak se snazis oponenty zesmesnit ? Kdyz uz ti koukaji boty ze Sobotkova pozadi, tak povez jak to tedy Sobotka mysli, kdyz kazdy kandidat bude potrebovat podporu komunistu, ale jen u Klause mu to vadi ? Vzdyt je to smesne.
10. 10. 2007 | 12:03

jipindripich napsal(a):

Dvě otázky, dvě odpovědi:

1) Více kandidátů je vždy ku prospěchu věci, i kdyby smyslem všeho měl být BOJ pouze v rovině morálního kreditu (on ten prezident zas tolik pravomocí nemá - ale poťouchlý být může jak dobře víme). Rozhodně by měl být nadstranický a pak je jedno kdo to je.

2) Hrozit návratem komunismu a zároveň se pragmaticky opírat o šiřitele "hrozby" je přinejmenším v silném MORÁLNÍM rozporu s prezidentskou kandidaturou.

Z výše uvedeného mi bude trapně za VK v případě jeho zvolení, nicméně budu respektovat "úřad prezidenta", nikoliv osobu bez morálního kreditu.
10. 10. 2007 | 12:03

Emanuel napsal(a):

Ze všech komentářů je prokázáno, že bez komunistů není v České republice život možný. Vážení, to jsme to dopracovali, to jsou výsledky "Havlovy revoluce" v r. 1989. FUJ !
10. 10. 2007 | 12:05

jura napsal(a):

hej hoši z ČSSD- ale zapoměli jste na marťany, nešel by do toho IT?
10. 10. 2007 | 12:05

Koki napsal(a):

to xyz: bože, ani vzkaz od Zina jste nedokázal pochopit správně? ....svatá dobroto
10. 10. 2007 | 12:10

Karel 22 napsal(a):

To jipindripich : Měl byste se cítit trapně spíše za voliče, kteři umožnili bolševikům, aby byli v parlamentu. To, že zasahují do politiky je sekundární problém. Ten primární je komunismus uvnitř lidí, kteří chodí volit.
10. 10. 2007 | 12:11

jan napsal(a):

prezident Klaus má své chyby ale na to co sedí v parlamentu, je to až moc dobrý prezident.
10. 10. 2007 | 12:27

Bava napsal(a):

Soudruhu Sobotka ! co zde lžete. Právě Soc.dem usiluje o referendům a když prezident celkem též podporuje tuto myšlenku - naráz je podlízavý a jde KSČM na ruku. Vy s Vaším kmotrem Paroubkem mluvíte jako kniha, která však leží v regálech a nikdo ji nečte. Tak se nenamáhejte, my podřadný brak nečteme.
10. 10. 2007 | 12:31

jipindripich napsal(a):

To Karel 22:

A není právě toto tím morálním rozporem, kdy impulzem pro všechny k další "nevolbě" komunistů má vzejít od úřadu nejvyššího. To je to mé vnímání trapnosti z rozporu.
10. 10. 2007 | 12:43

Kuliferda napsal(a):

Vstanou noví modrý bojovníci. Stačí, aby sem někdo ze socdemo něco napsal a modrý svazáci už se topořejí. Padá zásadní NE. Když tu je řeč o americkém radaru, tak se také topořejí , ale padá zásadní ANO. Inu stranický odér milují a rádi ve stádu útočí.Dávají najevo svoje uvědomění. Obzvášť jedna věta , ta jim jde. Dvě už jsou problém. - Mohli by se zakecat. Ale něco se přece změnilo: Před lety vyřvávali , že Klause komouši nevolili, ale teď už je jim to jedno. Ja by také ne, když Klausova přihláška do KSČ je historickým faktem. Bejt tu rudej bolševik dodnes, tak modrej svazák píše petice proti americkýmu imperialismu a velebí moudrost Státní plánovací komise. Uvědomělost některých lidí se změnit prostě nedá , jen její barva se mění. Takže suma sumárum. Klaus bude volen komouši. S tímto faktem nemají problém ani Klaus, ani komouši, ani modrá svazácká fronta, obzvášť její infantilní telecí frakce - Mladí konzervativci. Jestlipak si už přečetli dnešní HN , kde je článek o Buschově konzervatismu.
10. 10. 2007 | 12:48

neo napsal(a):

kuliferda:

Klaus je nestranná osoba a je mi celkem jedno, jestli dostane i hlasy komunistů. Každý poslanec volí za sebe. Jen vy byste chtěl aby rudoši volili kohokoli jiného. Existuje pro to nějaký důvod?
10. 10. 2007 | 12:53

Roko napsal(a):

Pane Sobotko, cituji Vás:
"kdyby vůči našim komunistům podobně „pragmaticky“ postupoval v roli prezidentského kandidáta třeba Jiří Paroubek, konala by se na Václavském náměstí antikomunistická demonstrace". Víte že máte pravdu? A vite proč? Protože váš fuhrer by ty komunisty nakonec přivedl i do vlády což u V.K. nehrozí. V.K. prohlásil, že je prezidnet všech tzn. i komančů, ale vypadá to, že pro socany prezidentem není. Lituji Vás.
10. 10. 2007 | 12:53

alan napsal(a):

Sobotko, pan Pačes je pravicovější než Klaus. Na otázky odpovídal zcela jasně.

radar - Ano, pokud obce dostanou kompenzace

referendum o radaru -NE,. otázky bezpečnosti mají řešit volení zástupci.
Šel by jste si pro podporu ke komunistům - ANO.
mě jako pravičákovi by tedy nevadil

Euthanasie - NE. Společnost není připravená, raději zajistit důstojný odchod pro nemocné.

reformy . ANO, jsou nutné.
10. 10. 2007 | 12:57

Zikov napsal(a):

i Šveknar chce rychlé reformy, a hlavně platby u doktorů.
10. 10. 2007 | 12:59

ivoš napsal(a):

Švejknar bude dobrý na Hrad. Jyrkovi se z něj časem bude pěkně motat hlava
10. 10. 2007 | 13:00

názor napsal(a):

Jandáka na Hrad. tady už fakt přestává legrace. Víc se sociální demokracie deklasovat nemohla.
10. 10. 2007 | 13:03

Kada napsal(a):

Sobotka asi zapomnel na jejich dlouhodobou koalici s KSC. Vzdyt socani dlouhodobe s hlasy komunistu pri kazdem vyznamejsim hlasovani pocitaji.

Sobotko zeptej se Paroubka a Rudeho Luba , jestli Te za ten clanek pochvali. Vdyt riskujes rozpad rude koalice!
10. 10. 2007 | 13:06

jarryd napsal(a):

Kdopak je ted na rade se slohovou praci, myslim, ze ted pan Drath.
10. 10. 2007 | 13:10

SuP napsal(a):

Pane Sobotko -
vy socané jste se chtěli paktovat s bolševiky ve jménu zmaření znovuzvolení Václava Klause. Teď to vypadá, že bolševici mají víc nadání pro kupecké počty a že nebudou podporovat předem ztracenou kandidaturu kohokoliv proti Václavu Klausovi. Mimochodem podle Vašich oblíbených průzkumů je pořád bezpečná nadpoloviční většina obyvatel pro stávajícího prezidenta.
Bolševiky trvale volí 12až15%obyvatelstva, tak proč by oni neměli podpořit Václava klause?
10. 10. 2007 | 13:24

jarryd napsal(a):

Doplneni Josa:
Sobotka,Ráth,Hašek, Paroubek co jmeno, to duvod socany nevolit.
10. 10. 2007 | 13:24

jarryd napsal(a):

Smesna vyhruska uvazime-li, ze si socani bez komousu v parlementu ani neupsouknou :

"Koneckonců pokud zvolí znovu Václava Klause, bude to pro ČSSD velmi pochopitelný důvod, proč se v další oblasti distancovat od současné komunistické strany."
10. 10. 2007 | 13:27

Taoiseach napsal(a):

Samozřejmě, že MŮŽE být zvolen kandidát bez podpory komunistů. Pokud půjde Klaus znovu na neveřejné (!) jednání s komunistickým klubem, slušní a čestní poslanci a senátoři ODS (snad ještě existují) podpoří jeho soupeře.

sd napsal(a):
"Pane Sobotko, dokažte, že ho nezvolili socialisté. Není žádné tajemství, že jste V. Klauze volil, stejně jako Špidla, Gross, Buzková a další, co nechtěli Zemana."
Klause zvolili (pravděpodobně komunisti), když už kandidoval proti Sokolovi, nikoli proti Zemanovi.

quido napsal(a):
"pane Koubku, pro úplnost. Podle posledního průzkumu by Klause volila většina lidí. děkuji"
Pane Quido, nemáte zač. Pro úplnost VK vyhrál přímé volby jen v roce 1992 a v roce 1996, pak už nikdy. 2002 prohrál mj. po TV debatě se Špidlou. Zmanipulované ankety si strčte za klobouk.

Paroubek opravdu nebyl nejlepším premiérem. Ale pro důvěru jeho vládě nehlasoval jediný komunistický poslanec. Kolik lidí asi věří tomu, že nehlasoval ani pro Klause?
10. 10. 2007 | 13:28

jarpor napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko !
Položil jste na konci Vašeho blogu sugestivní otázku : A vadí vám, že V.K. možná zvolí komunističtí poslanci? Dovolte mi také jednu, třeba jsi vzpomenete na nedávnou minulost :
A vadí Vám, že ČSSD prosazovala zákony s podporou komunistických poslanců ?
(Vám se obvykle píše s velkým V)
Odpovíte mi ?
10. 10. 2007 | 13:30

eman napsal(a):

Pane Sobotko, a vadí vám že vaši kandidáti bez podpory komunistů nemají šanci?. Pokud veřejně prohlásíte, že o hlasy komunistů nestojíte, pak to beru, ale jinak je článek falešný a nehodný člověka na úrovni. Proboha co to s váma pan Paroubek udělal?
10. 10. 2007 | 13:34

Svitáček napsal(a):

Tk jsem si říkal, že až se soc. demokracie zbaví Paroubka a Ratha, možná je zase začnu volit, ale už i Sobotka?
10. 10. 2007 | 13:35

Radek napsal(a):

Dobry den,
Celkem pravidelne si prispevky na aktualne ctu a musim rict, ze specialne panove Paroubek a Sobotka (samozrejme i dalsi) se chovaji jak male deti - uz mi to prijde i trochu k smichu nez si uvedomim ze to by mela byt nase elita. Po kazde analyze kterou provedou nasleduje veta napr. typu: Kdyby to co pan Topolanek rekl rekl pan Paroubek to by noviny...Vzpominam si, ze kdyz jsem byl malej tak takhle presne jsem se branil kdyz jsem neco udelal: A vzdyt Pepik odvedle delal jeste horsi veci.. - Nefungovalo to narezano jsem dostal mozna jeste vic.
Moc bych prosil nejenom jmenovane pany aby uz prestali s takto kvalitni spisovatelskou aktivitou a venovali se jen a jen tomu cemu maji a co bohuzel delaji spatne (stale jeste verim tomu ze dotycni to mohou delat lepe) a to je vedeni teto zeme.
10. 10. 2007 | 13:38

Vojta napsal(a):

Pane Sobotka, uvazovali jste uz o panu Vladimiru Spidlovi jako prezidentskem kandidatovi? Jinak vymenu referenda o radaru za dalsi funkcni obdobi pana Klauze bych povazoval za prijatelnou. Myslim, ze by to byl ustupek politiku obou stran a dukaz toho, ze si politici opravdu vazi vule vetsiny.
10. 10. 2007 | 13:40

bohuslavsobotka napsal(a):

Dobrý den, děkuji za zajímavou diskusi. Dovolil jsem si před chvílí reagovat přidáním PS na konec mého dnešního blogu.
10. 10. 2007 | 13:42

Martin... napsal(a):

Václava Klause nezvolí,,opět,,komunisté ale spolek klaunů co má pojmenování ČSSD..vůbec mi pane Sobotko není jasné celé dění a hlavně počínání si Vašich vrcholných funkcionářů a vůbec postoj ČSSD..jediný kandidát JANDÁK..úsměvné...gratuluji..
10. 10. 2007 | 13:45

jarpor napsal(a):

Pane Sobotko,
na moji otázku jste neodpověděl.
Pro pořádek jen připomenu, že ODS si neodsouhlasila na sjezu zákaz spolupráce s KSČM, tak, jak to udělal Váš sjezd, tuším v Bohumíně.
10. 10. 2007 | 13:48

BRT napsal(a):

Pokud Bohuš nazývá poslance za čssd ,kteří v tajné volbě podpoří Klause komunisty,tak je to v pořádku.Poroubek už přeci vykřikoval,že má 100 hlasů.(před Melčákem a Pohankou).To zase bude výlepová akce po republice.Samé parte 2x4 m.Tvrdík má tlustou štětku s černou barvou ještě od posledně namočenou.
10. 10. 2007 | 13:51

urbi napsal(a):

Pane Sobotko, vy, nomenklaturní kádry ČSSD už zase máte v kalhotech. Tehdy před 5 lety jste to podělali se Standou a Vladimírem, teď to vypadá jako přes kopírák. Taháte kandidáty jako z klobouku - nejdřív Švejnar přes vaši mrtvolu, teď jedině Švejnar. Kdepak je ta prezidentská superbomba, kterou se nedávno chlubil váš předseda? Ale vždyť to víme - žádná nebyla, není a nebude a vy se teď články o hlasech pro Klause jen snažíte odvrátit blamáž vašeho vedení. A poslední věc - těžko vyloučit, opravdu těžko, že i jednotliví poslanci socdem, podobně jako posledně, pro Klause ruku zvednou taky. Přeji smutné zítřky.
10. 10. 2007 | 13:55

Smatrac napsal(a):

Prezident by se měl volit přímo a všichni jsme mohli být této diskuse ušetřeni
10. 10. 2007 | 13:56

urbi napsal(a):

to smatrac: Ale velke prd. Ti, kdo chteji prime volby a referenda, jsou vetsinou ti, kteri ani nevedi, jaky je rozdil mezi prezidentem a premierem...Nemyslim si, ze to jsou ti, jejich hlas by mel byt vice slysen.
10. 10. 2007 | 14:00

xyz napsal(a):

Milý Koki,
ale jděte vy brepto.Já ho pochopil, jen jsem ho jemně, opravdu, ale opravdu přejemně sofistikovaně obrátil.Inspiroval jsem totiž samotným velkým Václavem :-).
10. 10. 2007 | 14:05

Smatrac napsal(a):

To: Urbi. Já si myslím, že i Lojzek z pazderny by vybral lepší personu než je Jandák
10. 10. 2007 | 14:11

Michal napsal(a):

Nejvíc mě tam děsí, že tenhle člověk mohl být někdy členem vlády... to je tragédie. ČSSD prostě není na rozdíl od ODS vůbec schopná postavit vlastního kandidáta a proto se v očekávání další porážky začíná vztekat a kopat kolem sebe jako malé dítě... Se strašením komunistickými hlasy začal už včera Rath. Jenom to ukazuje na jejich velmi nízkou intelektuální úroveň a co si budeme nahlávat, to Sobotka s Rathem ještě patří v sociální demokracii mezi ty inteligentnější...
10. 10. 2007 | 14:12

Michal napsal(a):

To Honza: souhlasím s vámi až na první větu. Vy vidíte víc kandidátů? Já vidím, že kandidáta navrhla pouze ODS a ostatní jenom diskutují různá jména. Ale nikdo jiný než Klaus zatím nekandiduje a můj odhad situace je takový, že ani nebude... Pačes a Švejnar jsou chytří a budou si umět vyhodnotit situaci a své šance a vzdají to a jediný kdo jim možná zbyde je Dienstbier, protože ten nemá soudnost a pokud ho tedy vůbec navrhnou, tak v tajné volbě dostane jen pár hlasů (moc jich nedostane dokonce ani od sociální demokracie a to ani tehdy, pokud si Paroubek nechá podepsat poslušnost jako to udělal Špidla se svým kandidátem Sokolem a bylo mu to na h...).
10. 10. 2007 | 14:25

Mirek napsal(a):

Pane Sobotko, před dalšími volbami nebude ODS strašit komunisty ale ČSSD, která je v současné době mnohem nebezpečnější.
10. 10. 2007 | 14:26

Takže drahý neekonome napsal(a):

Díky obrovskému úsilí vedoucích činovníků ČSSD od Psaroubka,přes nějaké=ho neekonoma Sobotku a konče Dráthe, tak díky nim a politice negace musí Klaus vyhrát VŽDY . pROTOŽE INTELIGENTNÍ LIDÉ NEDAJÍ HLASY KVERULANTŮM, NEBO "MODERNIZOVANÝM" KVERULANTŮM. TAK PA. Spěte sladce, chovejte si Grosse a Paroubky jako oko v hlavě a hlavně se pak nedivte .Přeji dobrý den!
10. 10. 2007 | 14:33

Eva. napsal(a):

ČSSD žádného svého kandidáta na presidenta nemá ! Nemůže kandidovat ani předseda pingl Paroubek, ani karieristický miliardář Rath, ani "hodný" sluha Sobotka, ani podrždeštník Tvrdík. Z ČSSD se stalo "béčko" KSČM. Presentace politiky ČSSD a zejména samotní politici ČSSD jsou již lidem trapní. Raby smrdí od hlavy, a tou hlavou v ČSSD je Paroubek, věřím, že kdyby se ČSSD tohoto člověka zbavila, levice by posílila.
10. 10. 2007 | 14:55

Karel napsal(a):

Pan Sobotka celkem zajímavě poukazujete na to, že komunisté jsou trvale masírováni ODS zvláště v předvolebních kampaních, kdy je na nás pouštěna hrůza, že už Stalin vstává z hrobu, ale v klíčových politických momentech ODS i Václav Klaus vždy komunisty využijí. Jsou to prostě mouřeníni našeho režimu.
10. 10. 2007 | 14:57

Jirka. napsal(a):

Komunisté mají jistotu u Václava Klause, že komunisty nezruší. Všichni ostatní kandidáti /jsou pouze dva/, by pravděpodobně KSČM zrušili. Proto BUDOU komunisté volit opět Klause. A je to dobro pro celou ČR, protože nikdo z dalších kandidátů nesahá Klausovi ani po kotníky. Pokud jde o Jandáka, myslím, že to byl nepodařený vtip.
10. 10. 2007 | 15:03

Taoiseach napsal(a):

honza napsal(a):
"Matematika tedy říka, že bez komunistických hlasů se prezidentem může stát KDOKOLIV. Stačí navrhnout člověka, který bude pro ODS lepší než Klaus." (...) "protikandidát se jím bez komunistů stát NEMŮŽE."
Volby jsou tajné, takže zákonodárci ODS MŮŽOU hlasovat i pro protikandidáta, když pro ně bude lepší.

Michal napsal(a):
"Já vidím, že kandidáta navrhla pouze ODS"
Čistě formálně ještě nebyly volby vyhlášeny, takže ani nemohli být přijati žádní kandidáti. U nepřímých voleb není zase takový spěch...
10. 10. 2007 | 15:11

Dáda: napsal(a):

Vsechno je to vec moralni sily a moralnich zasad a kazdy ma svou cenu. V.K. pri usilovani poprosi i komunisty. Na druhou stranu jsem neslysel, ze by kradl v samoobsluze, takze na tom jsme vlastne dobre.
10. 10. 2007 | 15:11

Romi napsal(a):

Pane Sobotko, ještě před rokem měl pan Paroubek plnou hubu řečí o parlamentní stovce. To Vám a jemu komunisti nevadili? Škoda slov.
10. 10. 2007 | 15:14

Václav napsal(a):

Tento Sobotkův článek není určen občanům s IQ nad 100. On si zde dělá průzkum o inteligenci diskutujících na Aktuálně. Všimněte si, že ani chytré jádro nereaguje. Jsem rád, že totálně prohrává.
10. 10. 2007 | 15:15

Taoiseach napsal(a):

Jirka. napsal(a):
"nikdo z dalších kandidátů nesahá Klausovi ani po kotníky."
Ale Klausovi příznivci vždycky říkají, že mu kritici okopávají kotníky. Berou si na to žebřík?
10. 10. 2007 | 15:15

neo napsal(a):

Přečetl jsem si i to Vaše PS:

a konstatuji, ža V.K je nestranná osoba, takže ho motat do ODS nemá smysl. Nekandiduje za ODS ale kandiduje za svou osobu na post prezidenta.

Taoiseach: joo, když se nějaká anketa nezdá, tak je hned zmanipulovaná co?
10. 10. 2007 | 15:42

Michal napsal(a):

To Taoiseach: o Klausovi všichni vědí, že kandiduje, takže na tom se snad shodnem, že Klaus je kandidát. Ale řekněte mi kdo další? Já o žádném jiném nevím. Je to Pačes? Nebo je to Dienstbier? Nebo je to Švejnar? Nebo snad všichni tři? Nevíme... Z toho vyplývá, že zatím je kandidát jen jeden.
10. 10. 2007 | 15:48

honza napsal(a):

Pro Teoiseacha: Když si přečtete to, co jste v citátu nahradil tečkami, tak zjistíte, že nejsme ve při.
10. 10. 2007 | 16:07

Tomáš napsal(a):

Dokud komunisté budou legální - a dokonce parlamentní stranou - neobejde se bez nich reálně žádný prezidentský kandidát, ani kdyby to byl kandidát ČSSD. Že tomu tak je, je z velké části dílem ČSSD. Tento článek je sprosťárnou ze strany těch, kdo jsou spoluviníky daného stavu věcí a mají tu nekonečnou drzost o ní ještě mluvit.
10. 10. 2007 | 16:07

Bessy napsal(a):

Pane Sobotko,měl by jste se za ten článek stydět-sice jste se pokusil nás navnadit na T.G.Masaryka, pokusil jste se říci něco o neúspěšné kariéře V.K., ale to je všechno-a to je dost slabé a i ubohé.
Podívejte se, věc se má tak- do dnes jste nepředstavili osobnost,která by zaujala nejen poslance,ale i občany a která by tedy měla přednost před dejme tomu chybujícím a neúspěšným V.K.Takže zase- Vaše ostuda- ve Vašem prostředí nevyrostl žádný politik,který by tedy byl lepší nežli V.K.Nechcete se nad tím zamyslet? Předkládat celkem kohokoliv- od umělce po profesory aniž by v uplynulém delším období měco nám ukázali/tedy směrem ke správě země/je amatérské.
10. 10. 2007 | 16:12

ivan napsal(a):

Je zajímavé, jak zdůrazňujete u kandidátů, že mají za sebou úspěšnou minulost, něco v životě dokázali, než se pokouší o politickou kariéru. V tom máte plnou pravdu. Škoda, že se tím Vy sám neřídíte.
Vyvozovat z toho, že prezident chce referendum, jeho servilnost ke komunistům chce šlušnou dávku představivosti, nebo zlomyslnosti. Opravdu si myslíte, že V.K. je takový chudák, který by bez tohoto úřadu nemohl být? Podívejte se jaký je zájem o jeho přednášky, o jeho knihy. A co Vy pane Sobotko? Kdo má zájem o Vás? Kdo má zájem o přednášky Grosse, Paroubka, Ratha? Jediný z té Vaší strany, kdo se mu může intelektuálně postavit byl Zeman. Ani ten to s Vámi nevydržel.
Jestli chcete, aby se Vám lidé nevysmívali (jak můžete číst výše), odejděte s politiky, pracujte, publikujte a já se Vám jednou omluvím za tato slova. Chybí Vám pokora (bohužel nejenom Vám) a nějaký ten pád v životě.
Přeju Vám aby jste to dokázal.
10. 10. 2007 | 16:15

otík napsal(a):

tak jsem se dočetl, že fackovací panák bude kandidovat na post hejtmana středočeského kraje. To bude melta.
10. 10. 2007 | 16:27

moucha na zdi napsal(a):

Ohledne Sobotkova dodatku PS. A to ma ODS zakazat komunistum volit Klause? Jeste bych vam chtel pane poslance pripomenout Bohuminske usneseni. Neni to CSSD direktiv nespolupracovat s komunisty? Zda se ze jste na to "diskretne" zapomeli. A jak vas vudce Paroubek pred volbami v 2006 hrimal ze to usneseni stale plati !! A den po volbach si privlastnil kresla komunistu. Pamatujete jak prohlasoval ze ma 100 poslancu ?
10. 10. 2007 | 16:51

Taoiseach napsal(a):

honza:
přehlédl jsem Vaši výhradu "Pokud ti rozhodnutí na svém stanovisku vytrvají". Omlouvám se.

neo:
Když na nebohého občana vybafnou: Přál byste si Klause, nebo někoho jiného? - je to jasná manipulace. Ve skutečnosti přímé presidentské volby nelze - na rozdíl od parlamentních - v průzkumu nasimulovat. Takový průzkum by šlo udělat - jako u senátních voleb - až když je stanoveno datum a uzavřené nominace kandidátů.

ivan a jiní:
VK má problém: každou chvíli říká něco jiného. Na petici známých osobností požadující referendum k radaru reagoval tak, že mají nejprve otevřeně říct, zda jsou pro radar, nebo proti. Najednou je sám pro referendum, aniž předtím řekl, zda je pro radar, nebo proti, natož aby vysvětlil změnu svého postoje. Bohužel je pro své znovuzvolení ochoten udělat naprosto cokoli.
10. 10. 2007 | 16:58

lada napsal(a):

Nejsolidnější by bylo, aby se trojkoalice dohodla na společném kandidátovi (Klaus by to tedy být nemohl) a toho prosadila, protože má dohromady přes 140 hlasů. Proč ten blb Klaus tam zase leze, to nepochopím.
10. 10. 2007 | 17:01

SuP napsal(a):

Pane Sobotko -
naposledy strašil Václav Klaus komunistama (já vím, že má být komunisty, ale mohlo by dojít k významovému posunu) v roce 1996 před volbami. Pak i po této stránce "zmoudřel" a to ve smyslu, že pokud jsou voleni svou stabilní voličskou základnou, není proti tomu obrana. Je možno pouze aktivně nespolupracovat a i to je často kontraproduktivní vzhledem k lidem, kteří je nevolí, proti těm, kteří je volí (čímž si serou do hnízda, ale nenechají si to vymluvit). Strana, která má plnou hubu "nespolupráce" a přitom veřejně s nimi peče zákony, je zejména jedna.....
10. 10. 2007 | 17:09

Fakír napsal(a):

Pane Sobotko, v komentáři ČT se objevila informace, že 35 % členům ČSSD by kandidatura V.K. nevadila. Takže když nevadí některým komunistům, tak to je trestuhodné, když to nevadí soc.demokratům tak to není chyba? Já mám také výhrady vůči V.K. jako komunista, ale aby se zase nestalo, že volbu hlavy státu pokazí ČSSD, jako při posledních volbách. To si už nepamatujete p.Sobotko?
10. 10. 2007 | 17:11

JC napsal(a):

lady lady-
Tady je více věcí k nepochopení.
Víte například proč vám neustále praská vajíčko když ho hodíte do horké vody ?
10. 10. 2007 | 17:11

JC napsal(a):

tedy takto: lady lada
Tady je více věcí k nepochopení.
Víte například proč vám neustále praská vajíčko když ho hodíte do horké vody ?
10. 10. 2007 | 17:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

byl jsem opět nucen smazat několik textů, jejichž jediným cílem bylo někoho urazit, a byly tak v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 10. 2007 | 17:23

kolečko napsal(a):

Protože vše souvisí se vším - musím upozornit na to , že ing. VK se dopustil již čtyř zločinů:
1) rozvrátil stát
2) zdevastoval ekonomiku státu,tím že napomohl k rozkradení majetku
3)založil ODS
4)podepsal a odsouhlasil zákon, kterým bude okradeno 80% národa a tyto ukradené prostředky budou předány 10% nejbohatších lidí státu (včetně jeho a členů jeho strany, kterou vede).
Tyto základní nedostatky v jeho životě by ho měly přivést na úplně jiný hrad než jsou Hradčana.
10. 10. 2007 | 17:27

moucha na zdi napsal(a):

To Taoiseach,

Na to ze jste premier Irska mate dost slabe argumenty, lol. \"Když na nebohého občana vybafnou: Přál byste si Klause, nebo někoho jiného? - je to jasná manipulace.\" Vybafnou? A nebo se zeptaji zda by ten obcan radsi videl na Hrade Klause, Dientsbiera ci jineho?......

Dalsi perlicka , \"VK má problém: každou chvíli říká něco jiného.\" Na rozdil od CSSD pan President ma docela presne stanoviska. Muzete to rict o Parobkovi? Ta veta by se lip hodila na nej.
10. 10. 2007 | 17:40

moucha na zdi napsal(a):

To kolecko,

Zapomel jsi na..

5) Desne, ale desne stve CSSD.

A kdyz mas dukazy ze se Klaus dopustil zlocinu tak na nej dej trestni oznameni. Jinak tupe zvatlas jako Rath.
10. 10. 2007 | 17:45

Jan Mikula napsal(a):

Nebudete to opet CSSD, ktera opet zvoli Klause? :)
10. 10. 2007 | 18:10

Janstík napsal(a):

Před časem jste pane Sobotko měli v parlamentu s KSČM 111 křesel. Celé 4 roky jste neustále v leninském stylu očisťovali stranu. Nic jsta z ppozice většiny v PS ale neudělali. Měl jste osobně nejvíc starostí lést panu G. do zadku a slintat směrem k pravicovým stranám. Vůbec nemáte právo mluvit o tom co KSČN dělá. Osobně bych si přál aby společně s ODS zvolili p. Klause ještě jednou. Nebudete mít o čem mluvit, vydírat a požadovat křeslo předsedy pro Par. Dobře Vám tak. Máte vědět, že jste levicoivá strana, ne pravicová.
10. 10. 2007 | 18:16

ok napsal(a):

Pan Sobotka uznává, že příští president potřebuje ke zvolení hlasy komunistů. Zároveň ale tvrdí, že u kandidátů ODS je podobná podpora "absurdní". Jestli panu Sobotkovi ruzumím, tak to znamená, že by ODS neměla nikoho na tento úřad nominovat, protože by její kandidát vyhrát stejně nemohl. Na otázky odpovídám, že mi je jedno jakými hlasy bude V.K. zvolen, stejně jako mi je jedno proti kolika kandidátům vyhraje. A na oplátku bych se pana Sobotky rád zeptal, kdy už on a jeho straničtí kolegové přestanou psát blbé a lživé články.
10. 10. 2007 | 18:27

santonino napsal(a):

Nic víc se nedá říct než :
víc takých kožených








santonino napsal_:
nic víc se k té ubohé diskusi nedá říct než:
víc takých Kožených, víc takých Klausů, Krejčířů, ještě je co rozkrast.Modří supy se drží ve smečkách, běda do jim skočí do cesty. Moc psů- zajícova smrt!!!
10. 10. 2007 | 18:43

straka napsal(a):

Už začínám chápat modernizaci ČSSD. Zjistili že internet je moderní médium a tak to začalo. Pondělí a úterý Paroubek, úterý rudý kníže Zaorálek, středa Sobotka, čtvrtek předpokládám Rath. Asi zase vyndám ořezávátko a inkoustovou tužku. Tam mě tihle zoufalci nebudou otravovat, a k článku - "Slávek" se už asi zbláznil. Vždyť prostou matematikou i jejich Antiklaus potřebuje hlasy komunistů. To je ale dobře, zatímco u Klause je to špatně. Tomu se soudruhu Sobotko říká leninská dialektika.
10. 10. 2007 | 18:49

vlasta napsal(a):

Odpornost článku je neskutečná- jako sám pisatel-! A jinak pro všechny co tvrdí, že pan Klaus se bez hlasu komunistu neobejde- tak neumíte počítat! Pro zvolení ve 3kole, které bude na 100% mu stačí 19 hlasu Lidovcu! A velice pochybuji, že by je nedostal! Že by je nedostal od strany, která ovládá tak silová ministerstva v této koaliční vládě! Chápu - a nikomu neberu, že ne každému profesor Klaus nemusí vyhovovat! Víte musím se usmívat, když se píše o jeho ješitnosti- jsem pruměrný občan této země- 2X jsem panu Klausovi napsala- 2X jsem od něho dostala odpověd! Vážím si jej! A přeji si jej za prezidenta!!!
10. 10. 2007 | 19:12

Kuliferda napsal(a):

Byla doba , kdy do Rudého Práva psala obdobně laděné přípisy jakási Jana Oslíková. Hodně jsme se u toho vždycky bavili. Ať žije žádost Václava Klause o vstup do KSČ a vedoucí úloha ODS v českém politickém systému.
10. 10. 2007 | 19:22

Hernandez napsal(a):

Ano. Ano.
10. 10. 2007 | 19:32

sti napsal(a):

Že p. Klaus asi nemá žádného na úrovni protikandidáta ještě naprosto neznamená, že je nejvhodnější osobou na funkci prezidenta. edno přísloví říká: Jednooký je mezi slepci králem!
10. 10. 2007 | 20:01

jirka napsal(a):

Mě osobně vadí V.K. víc než současná ODS, protože za jeho vládnutí byl náš stát. majetek z velké části rozkraden.
Současná ODS už toho nemá co ukrást.
P.S. V.K. by měl sedět jinde než na hradě.
10. 10. 2007 | 20:16

Acidburn napsal(a):

Jo, jasně, pane Sobotko, otázka by spíše měla znít - kolik poslanců ČSSD zase zvolí Klause? Bude jich aspoň tolik, co posledně? Zbavil se Zeman všech zrádců? A co na to Jiří Paroubek?

A poslední věc - komanči, co volili Klause, za to nedostali vůbec nic, akorát použili svůj vlastní mozek (který sice není sexy, ale je jejich). To se o Vás nebo o Vašich stranících, zaválcovaných Buldozerem, říct opravdu nedá. Navíc, odkdy Vám vadí komunisté, když jste s nimi přijímali celou řadu zákonů, včetně protiústavního paskvilu s názvem Zákoník práce (č. 262/2006 Sb.)?

A jen tak na okraj - kolik Vás stála instalacebillboardových parte pánům Melčákovi a Pohankovi? Pěkných pár set tisíc, ne?

Starejte se raději o svůj program, nebo o to, jak zaplatit advokátu Altnerovi za práci, kterou pro Vás odvedl, vy, jako vystudovaný advokát, byste měl svému kolegovi Altnerovi rozumět a přestat strkat hlavu do písku, jinak budete nakonec cálovat 30 miliard. A na to vám nepomůže ani armáda Paroubků.
10. 10. 2007 | 20:18

Qido napsal(a):

Nemám sílu číst ty bláboly,tak odpovím pouze na titulek. " Doufám,že ano ,ty ......."
10. 10. 2007 | 20:21

Čtenář napsal(a):

Presidenta by si konečně meli volit přímo lidé..voliči sami a ne čachráři,kteří neberou v potaz názor svých vlastních voličů viz ČSSD.Co takle referendum? Skoro by se někteří nejradeji navrhli sami ,nebo mít alespoň na hradě svoji loutku,ale Klaus se loutkou asi nestane,což Paroubek přes své populistické srdce nepřenese,Sobotka říká..ták..ták..ták..nepřenese.
10. 10. 2007 | 20:22

Jirka II napsal(a):

Jirko souhlas jen částečný,
vždyť přece
V.K. a ODS jedno je !

Ještě jednou pro většinu méně chápajících respondentů:
ODS bojuje za zrušení KSČM (17 let po revoluci), vždyť je to zločinecká organizace.
Ten boj je jedna velká faleš,
to je neoddiskutovatelný fakt.
Neférové prostředky jsou hlavními zbraněmi mocné ODS.

Zdravím a přeji pevné nervy
B. Sobotkovi a dalším politikům
rovnějším než jsou naši nejrovnější.
10. 10. 2007 | 20:41

RA napsal(a):

ale pane Sobotko, vždyť hlavně vaše ČSSD se drží s komunisty v pevném obětí. Hlasujete s nimi ve sněmovně jako jeden muž, po volbách jste se snažili společně dopočítat 100 hlasů, i vaši vrcholní představitelé oba věrně spolupracovali s STB, a najednou máte takovou péči.
10. 10. 2007 | 20:46

Libor napsal(a):

Pane Sobotko,

snad ani představit si nedokážete, jak moc jste mne svým článkem potěšil a pozvednul sebevědomí. Ve své reakci ke včerejšímu článku p.Paroubka o prof.Švejnarovi na tomto blogu jsem se osmělil k vyjádření názoru, že komunisté naznačují p.Klausovi, že by ho snad byli ochotni i volit a naproti tomu jeho komentář při podpisu "reformy" byl více než neobvyklý a tím ke komunistům vstřícný. Proto nelze vyloučit, že se část ODS snaží opakovat úspěšnou spolupráci s KSČM, která vedla již k prvnímu zvolení p.Klause presidentem. Tato úvaha pak byla východiskem názoru, že skutečným adresátem článku jsou ti z lidovců, kteří si uvědomují, že znovuzvolení p.Klause presidentem by mohlo být počátkem konce KDU-ČSL jako relevantní politické síly.
Vy jste svým článkem mé amatérské postřehy laického nepolitika potvrdil . Tomu jsem pochopitelně upřímně rád.

K Vašim otázkám:
1) pochopitelně výběr z více kandidátů je vždy lepší
2) odpověděl jste si sám v Post Scriptum. Snad pouze na doplnění. Má představa presidenta je založena na osobě s mimořádným morálním kreditem a obrovským mravním éthosem. Vlastně by to měl být nejvyšší "strážce slušnosti". Jenže já stále mám před očima osobu p.Klause a L.Bílé na předvolebním mítinku ODS v Brně na náměstí Svobody v roce 1998, kde mobilizoval proti návratu komunismu. Neušlo mé pozornosti, když škemral u komunistů o hlasy před první volbou presidenta a pamatuji si na společné foto s Grebeníčkem na balkoně zámku v Lánech. Stejně tak si pamatuji, jak se osopil na francouzskou novinářku, když se ho dovolila zeptat, zda mu nevadí, že ho zvolili komunisté. A velkohubé prohlášení, že nejmenuje žádnou vládu, která by se opírala byť jen o jednoho komunistu? To už je prakticky současnost. Takový člověk pro mne není strážcem slušnosti, takového člověka si za svého presidenta nepřeji. A kdo odmítá výše uvedené (ve skutečnosti je jich mnohem více) názorové veletoče p.Klause a ODS uznat s odkazem, že nakonec komunisté budou rozhodovat o zvolení jakékoli osoby presidentem, ten bohužel zaslouží pouze hluboké politování za svou zaslepenost a nezměrný fanatismus.
Dobrou noc
10. 10. 2007 | 21:25

fany napsal(a):

Zvolí Václava Klause (opět) komunisté?

Zajímavá otázka od poslance ČSSD, kde je více jako polovina bývalých bolševiků a druhá polovina jsou jejich děti.
Které koministy jste měl na mysli soudruhu Sobotko?
10. 10. 2007 | 21:32

m&m napsal(a):

Je zvláštní, jak na internetu ze všech portálů zmizela ta slavná fotka Grebeníčka, jemuž připíjí vděčný Klaus. Sám ji hledám už dlouho a neumím najít. Pomůže mi někdo? Šoupněte sem prosím odkaz, pokud o něm víte. Máte u mě půl šunky. Anebo ne, ale budu vám velmi vděčný. Odpovězme tak na Klausovu "MOBILISACI PROTI KSČM" (zásadně jen před těsně před volbami a nikoliv prezidentskými :-))a "STRAŠIDLO KOMUNISMU, KTERÉ OBCHÁZÍ EVROPOU". Předem díky!!!
10. 10. 2007 | 21:35

m&m napsal(a):

Samozřejmě mám na mysli ten slavný přípitek v Lánech na společně dokonané dílo.
10. 10. 2007 | 21:36

Dallas napsal(a):

To m&m - fotku nemam,ale muzu poslat odkaz na youtube na na vaseho idola(Jyrku) jak prohlasuje,ze pro dobro lidu tehle zeme bude prohlasovavat zakony s komunisty nebo i s martany...je to moc pekny pokoukani...
10. 10. 2007 | 21:58

Dallas napsal(a):

10. 10. 2007 | 22:04

Javít napsal(a):

Pano Sobotko, zase jste se ztrapnil, jako téměř v každém svém blogu. Přeto Vám přeji mnoho zdraví a získání trochy rozumu.
10. 10. 2007 | 22:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, jejichž jediným cílem bylo někoho hrubě urazit. Příště jejich autorům zablokuji přístup na tyto stránky.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 10. 2007 | 22:44

m&m napsal(a):

Dallas: opravdu si nevzpomínám, že by Paroubek někdy "mobilisoval" proti komunistům, jako Klaus. A vytrhávat věty ze souvislostí není problém u nikoho. Takto mohu ztrapnit koho chci. Vzpomeňte si prosím, že Paroubek mluvil o plnění vlastního programu. Pokud pro body z programu ČSSD zvednou ruce komunisté, má ČSSD jako předkladatel návrh zákona stáhnout? Co myslíte? O tom tenkrát mluvil ten Paroubek. Pokud nechcete, neuslyšíte to. Pokud něco nechcete vidět, neuvidíte to. Já osobně se raději snažím vidět, slyšet a udělat si úsudek sám. Zdivočelé komentátory MFD, Lidovek ani nahráveče BIS k tomu nepotřebuji. Když bude ODS navrhovat podle svého mínění dobrý zákon a ČSSD nebo KSČM ho podpoří (protože nulová tolerance z dílny ODS je svinstvo), myslíte, že by ODS měla ten návrh stáhnout. A OPRAVDU si myslíte, že ho reálně stáhne? Uvažujte. Je to jedna z posledních věcí, která je zadarmo...
10. 10. 2007 | 22:48

Dallas napsal(a):

Samozrejme ze Paroubek 'nemobilizoval' proti komunistum,protoze moc dobre vi,ze ne ODS,ale CSSD si bez nich 'ani neumyje ruce'..To snad dokazovali posledni dva roky kdyz s nimi hlasovali jako jeden muz..Ja samozrejme nevim co formulovalo vase mysleni,ale ja tady ten bolsevicky humus zil..Takze kdyz se mi nekdo tak bezostysne vysmiva svou naklonosti ke komunistum jako dnesni CSSD tak je mi nevolno..Samozrejme nemluvim o radovych clenech CSSD ale o soudruzich Paroubkovi,Kavanovi,Krausovi atd..A to ani nechci pripominat Paroubkuv povolebni projev..To se snad nelibilo ani vam ne?
10. 10. 2007 | 23:01

m&m napsal(a):

Dallas: prozradíte mi, proč by měla ČSSD odmítat jejich hlasy, když prosazuje návrhy podle svého programu? Prozradíte mi, jak to řeší ODS, když KSČM hlasuje pro její návrhy? A konečně, napadlo vás někdy podívat se na souběh hlasování ODS a KSČM? To jsou pozoruhodné shody a v určitých obdobích větší než u ČSSD - KSČM. Vysmívá se vám tím ODS?
Věcně na Parobkově povolebním projevu nevidím nic, co by se od té doby nepotvrdilo. A že byl u toho naštvaný - ukázalo se, že národ nebyl vůči Kubicemu tak imunní, jak zřejmě do poslední chvíle doufal. Vůbec se mu nedivím, Kubice s tou pedofilí apod. nasadil skutečně nejtěžší kalibr - pravý a nefalšovaný bolševický humus. Jen z roku 2006. Nenechte se mýlit tím, že jeho autoři se označují za zástupce pravice.
10. 10. 2007 | 23:18

m&m napsal(a):

P.S. Jak se dá vlastně zakázat KSČM, aby hlasovala pro váš návrh (podle vašeho programu)?
10. 10. 2007 | 23:20

Dallas napsal(a):

To snad nemyslite vazne..Vecne nevidite nic co by se nepotvrdilo? Takze i vy si myslite ze vysledek demokratickych voleb byl dilem agentu prisluhovacu a byly srovnatelne s unorem '48? Hmm,tak k tomu nemam co dodat...
10. 10. 2007 | 23:36

Dallas napsal(a):

Pokud me pamet neklame tak CSSD byla v koalicni vlade,ale spoustu zakonu(specialne posledni rok) prohlasovala i proti svym partnerum jenom diky komunistum,takze to byla ticha koalice s komunisty..Nebo vy to tak nevidite? Samozrejme ze je par zakonu kde bude hlasovat pravice i levice spolu,ale k tomu nepotrebuje hlasy komunistu,ti at si hlasuji jak chteji,to je jejich legitimni pravo..
10. 10. 2007 | 23:45

m&m napsal(a):

Dallas: To není odpověď na mé otázky.
K těm koaličním partnerům. Mám paměť dobrou, takže vím, že v té době už bratr Kalousek nevynechal jedinou příležitost, aby se nedistancoval od ČSSD a námluvy s ODS (včetně Kalouskova vystoupení na sjezdu ODS) už dávno proběhly. Ta koalice už byla fakticky mrtvá od doby, kdy se Kalousek úporně podílel na vyštvání Grosse z premiérského křesla a práci koalice úspěšně sabotoval.
A k Paroubkově projevu. Když jsem napsal, že metody Langer-Kubice jsou bolševické, samozřejmě souhlasím i s tím, že šlo o pravý nefalšovaný puč. Beze zbraní a výstřelů, ale to nutně k pučům nepatří. Nevím, jak jinak bych nazval zneužití tajných služeb a bezpečnostních složek státu k ovlivnění voleb.
11. 10. 2007 | 00:05

Dallas napsal(a):

No tak nic...Tak to jsem rad ze k tomu 'puci' doslo. Dobrou noc
11. 10. 2007 | 00:28

jarpor napsal(a):

pro m&m:
Dobrý den,
naznačujete v diskusi, že ODS a KSČM hlasují spolu, což je podle Vás pozoruhodná shoda. Chcete tím patrně říci, že ačkoliv ODS "mobilizovala" proti KSČM, hlasováním dokazuje svoji "prolhanost"
Vážený,
jestliže neumíte rozlišit, že taková hlasování jsou proto, že pro ODS byl takový návrh MÁLO pravicový a pro KSČM MÁLO levicový, tedy obě strany jsou proti ale naprosto z jiných důvodů, tak to je Váš problém a nikoliv sympatie těchto dvou, zcela rozdílných stran. Vaše argumentace je nefér.
Nic to nemění na skutečnosti, že si myslím, že pokud blokař napadá někoho za jednání, které sám blokař taktéž používá, tak je to přinejmenším trapné. Od vrcholných představitelů největší opoziční strany, která chce být alternativní vůči vldádní koalici čekám seriozní argumenty, nikoliv žvásty za každou cenu a zcela "mimo mísu". Bohužel, ve většině případů jsem se zatím takových blogů nedočkal. Říkám bohužel.
Hezký den.
11. 10. 2007 | 09:00

táta napsal(a):

pane Sobotko, odpovím vám. Klaus vyhraje a to i za pomoci několika soc. demokratů.
11. 10. 2007 | 10:14

marcela napsal(a):

Pane Sobotko jako obvykle jste přesně popsal situaci,tˇal jste do živého.Před volbami nevadí přímo histerická kampan´proti komunistům i od našeho tatíčka Klause ale aby byl zvolen polezou jim všichni do řiti.Jestli ho budou i přes to někteří klomunisté volit,potvrdí ty názory,že se jim nedá věřit.
11. 10. 2007 | 12:08

Jag napsal(a):

Základem omylu naší politické scény je,že se ze zločinecké a vraždící orgqanizace stala legitimní parlamentní strana.Ostatní jsou jen kecy,když se bez nich dnes žádná volba neobejde.Kdyby se zakázala,jakové příspěvky pana Sobotky by ztratily obsah,zrovna tak jako ČSSďácká kolaborace v parlamentu nebo při volbě prezidenta.Copak to nevidíte?
11. 10. 2007 | 12:11

m&m napsal(a):

jarpor: Prokazujete pozoruhodnou flexibilitu při interpretaci podobných jevů. Jednou totéž vadí, jindy ne. Nicméně neměl jsem na mysli jen společné hlasování proti. Ona se ODS mnohdy ráda opírá o hlasy KSČM i při prosazování svých návrhů.
11. 10. 2007 | 14:18

jarpor napsal(a):

m&m
Dobré odpoledne,
můžete více specifikovat Vaši poslední větu ? Jakých zájmů ?
Děkuji.
Souhlasím s Jagem.
11. 10. 2007 | 14:53

opl napsal(a):

Dohodněte se na prezidentovi ať je to kdokoliv, ale ať má pevné zásady a chce demokracii. Jinak můžeme dopadnout špatně. ODS dobývá pozice lží, korupcí a ze všeho se vymluví jako děti, kteří si zachraňují svůj zadek. Mnoho lidí to nechce vidět. Vždyť před rokem 1989, bylo tady spousta komunistů i skrytých, kteří korumpovali svoji stranu KSČ, za zády se chovali jinak a čelem ji lezli do zadku.
11. 10. 2007 | 15:30

O.Tyrsen napsal(a):

O co se tu hádáte?
Prezidenta budou volit naši zákonodárci a ne Vy, jejichž názory samozřejmě ctím.
Parlament a senát rozhodne podle ústavy a podle svých nepsaných pravidel. V "diskusích a jednáních" se vše zobchoduje tak, aby nikdo neprodělal, ale každý získal maximum možných výhod, moci a zisku. ODS-NeODS, SocDem- NesocDem, KSČ-NeKSČ, Zelení-Nezelení, Přeběhlíci-Nepřeběhlíci.
To je česká politika nové doby. A ta se dělá lépe s tím, kdo nás pomohl rozvést se Slováky, kdo fandil Koženému a pomáhal v Kuponové privatizaci a dík svému "fešáctví" se líbí mnohým ženám a dík své nepochybné chytrosti jedná tak, aby se neustále o něm psalo, ať jde o EU či o změnu klimatu - nezáleží mu na tom zda má pravdu či ne, jde mu jen o popularitu. V ostatním je si jist vítězstvím, protože ví co každé ze stran nabídnout a slíbit, když ho neshodí. A to se týká i komunistů i přeběhlíků.
Jak má takového člověka v takovémhle zákonodárném sboru přemoci ve volbách sebepoctivější, sebecharakternější vědec či novinář, nezatížený takovou "životní zkušeností" a „inteligencí“? Ti jsou za současného stavu naší demokracie bez vyhlídek. V současném parlamentu a senátu se dá volba prezidenta jen a jen vykšeftovat. Nebo řekněme "dohodnout". Zní to lépe a tak tomu také bude - vsaďme se.
Snad SAZKA a tím i zadlužený stát z toho něco budou mít.
O. Tyrsen
11. 10. 2007 | 19:33

testovač napsal(a):

Bohumile, Bohumile...
11. 10. 2007 | 21:34

jan napsal(a):

12. 10. 2007 | 11:54

jan napsal(a):

Když tak nad tím přemýšlím, tak by měli socani usilovat o návrat Grosse do premiérské židle. Jestli umí tak dobře hospodařit s vlastními financemi, že během týdne vydělá 300% vložené investice, jistě to bude ten nejlepší správce státního rozpočtu
12. 10. 2007 | 12:05

Jag napsal(a):

jane,tos teda trefil.Takové výnosys nemají ani v kampeličkách a že to byly nabídky!!!!!......Ovšem tady to bude podobné jako tunely v bankách,půjčíš si od banky,která ví,že je to podvod a že to nevrátíš a musíš za to dát provizi.Banky byly soukromé,i když polostátní,socan to zdokonalil,když dává už jen dotace v milionech a miliardách a pak si část vypere s vědomím,že to dal darem spřízněným osobám.
12. 10. 2007 | 13:45

moucha na zdi napsal(a):

Neni tu ozvena?

Paroubek : Muze Svejnar porazit Klauze?

Sobotka: Zvolí Václava Klause (opet) komunisté?

Rath: Dají komunisté hlas Klausovi?

To musi CSSD stat usili. Ale kde je jejich kandidat???
12. 10. 2007 | 15:00

franta62 napsal(a):

ČSSD napadla zákeřná a vysoce nakažlivá nemoc - KLAUStrofobie. Celý Lidový dům čeká karanténa.
12. 10. 2007 | 20:26

Javít napsal(a):

Největší tragedií na tom všem je,že poměr sil v parlamentu je tak vyrovnaný (levice-pravice), že bez těch komunistů neuplatní nic žádná strana, ani kdyby předložila sebelepší zákon. Bohužel, těch dobrých a potřebných zákonů, které se povedly, je minimum.
Možnosti jsou dvě:
1.- nevolit komunisty (ti skalní je však budou volit vždy, až do doby kdy vyhynou).
2.- změnit volební systém, toho se však asi bojí všechny parlamentní strany. Tak tedy nevím, co dál?
14. 10. 2007 | 11:27

Jag napsal(a):

Javíte,existuje ještě další cesta.Donutit otevřít ty "politické" sekty a nechat je rozložit všechny zevnitř.Jak to udělat?Jednoduše.Nedávat peníze z voleb jen za mandáty,ale zákonem je vázat na počet členů ve stranách.To by bylo druhé kriterium pro peníze.A tím bys viděl,jak by strany měly nejen zájem o peníze za hlasy,ale také o peníze za počet členů.Tím by se odstranil problém mafií,které mohou dnes kandidovat v počtu více než malém,lae když je volič zvolí,tak nám vládnou s tou duchovní mizerií pár členů.Ostatně už to tady bylo,jen akorát ne ve vládě,Sládkovci.Takže kdybys udělal vázanost na počet členů,KSČM by musela shánět nové členy,aby nezahynula a tím by se nakonec její revoluční politika zlikvidovala.
14. 10. 2007 | 13:59

Javít napsal(a):

pro Jag:
no jo, ale kdo takový volební program navrhne a schválí?
Sami páni poslanci určitě ne, a jiná šance není. Bohužel.
15. 10. 2007 | 11:56

Michals napsal(a):

tak nevím, přečetl jsem si Sobotkův článek i diskuzi pod ním a mám pocit, že každý mluví o něčem jiném.
Pravicoví oponenti pana Sobotky píší, že se nemá obouvat do Klause a ODS, protože ČSSD komunistů taky využívala... Mají pravdu, je to totéž.
Já se ale Sobotkovi moc nedivím, že ho to štve - poslouchat pořád, jak se paktuje s komárama a dívat se, jak zatím ve skutečnosti KSČM čile kšeftuje s ODS.
Je prostě trapné, když ODS nebo pan Klaus kritizují ČSSD za totéž, co dělají sami. Nebo ne?
15. 10. 2007 | 16:26

Javít napsal(a):

Rozdíl je asi v tom, že po volbách se Paroubek oháněl tím, že sežene více jak 100 hlasů a bude vládnout. Jenže těch 100 hlasů mohl "sehnat" jen s komunisty. Myslím si, že je rozdíl vzít komunisty do vlády, nebo jen s nimi projednat nějaký zákon či protlačení někoho do prezidentského úřadu. Zvláště když prezident u nás nemá v podstatě žádné pravomoci.
S názorem, že dnešní komunisté jsou již jiní - reformovaní, naprosto nesouhlasím. Jistý moudrý muž, K. Kyncl, řekl: "prase je reformovatelné do uzeného, jen když ho zabiješ". S tím vřele souhlasím.
16. 10. 2007 | 16:38

Michals napsal(a):

vláda nebo prezident - komunisty prostě využívá kdekdo - ČSSD s nimi mohla vládnout už dávno, kdyby chtěla... neudělala to, tak s tím podle mne nemá smysl strašit. AYž to udělá - půjdu s Vámi na demonstraci a vyhážeme je z okna!
Půjdete Vy se mnou vyhodit z okna Klause?
17. 10. 2007 | 14:32

pedagog napsal(a):

Velmi dobře si pamatuji,že jsme před 19 ti lety nazývali nomenklaturu fosiliemi, starými dinosaury.Jak nazvat člověka, který na to díky svému věku zapomněl? Liší se od těch původních?Co nového vlastně nabízí?Neměl by se už propadat hanbou nad spouští,kterou za sebou nechal?Kdo chce vidět, vidí.Udivuje mě servilita slepých,když už dotyčný sebereflexe není schopen.
16. 11. 2007 | 20:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy